PDA

View Full Version : Restorani u Splitu

stranice : [1] 2 3 4 5 6 7

Tiamat
09.07.2004., 20:03
Frendica mi uskoro slavi rodendan i trazimo neki dobar, relativno jeftin restoran u Splitu, da se mozemo lipo najest i napit, a skupo ne platit. Zna li itko postoji li takvo mjesto u Splitu, i ako znate , di se skriva???

Melkior
09.07.2004., 20:10
Pa... budi malo preciznija... sto znaci jeftiniji restoran... i kakvu kuhinju preferirate?

Tiamat
09.07.2004., 20:17
Ma za kuhinju nas nije briga, mi smo svestrani, a to jeftiniji... pa mislim da ne bi zeljela potrosit vise od 100 kuna po osobi, za jelo i pice.

Jel ima u St nekakva pivnica ko medvedgrad u zg, ili neki mali riblji restoran ko peskarija u du?

Melkior
09.07.2004., 20:31
Ovako: Ako ne zelis potrositi vise od 100 kuna po osobi (a iskljucujemo pizzerije) mozes u Splitu ici u (nije bitan redosljed nabrajanja):

- Lucicu - vrlo dobro mjesano meso, nazivaju to "od svega po malo"...,
- Stari mornar - odlican rizot od skampi,
- Re di mare - nista posebno,
- Fife -nesto kao okupljaliste ribara, bohema i slicno ali ti to bas ne preporucam,
- Il Posto - razne tjestenine
- Lijepa Dalmacija - preko ljeta imaju posebnu ponudu na terasi ...

Nesto kao Medvedgrad? Nema bas tako slicno ali najslicnija je pivnica Zlatni rog.

nivle
09.07.2004., 20:40
stari mornar :top:
lučica :flop: :flop: :flop:

PrittPen
09.07.2004., 21:55
meni je u stellona lipo (je da svi govore da je snobovski) ali niej baš za navečer liti... ako možete odite do duća u bracere... e, tamo je zakon :)

Rita
11.07.2004., 04:06
NEkada davno sam znala jest kod Bobana,na Firulama. Bilo je super ,jer to jos uvijek otvoreno?Tam sam prvi put jela dosta toga:D

Melkior
11.07.2004., 05:11
Rita kaže:
NEkada davno sam znala jest kod Bobana,na Firulama. Bilo je super ,jer to jos uvijek otvoreno?Tam sam prvi put jela dosta toga:D

Da, Boban jos radi i mislim da uspjesno odrzava kvalitet. Ali... trazeno je da racun po glavi ne smije biti visi od 100 kn tako da Boban ispada iz izbora.

Martinn
12.07.2004., 22:40
Pimpinela! I Stari mornar!

magic
12.07.2004., 22:42
Nije bash Split, ali Zlatna ribica je :top:

1rice
15.07.2004., 11:28
kastelet... mislim
u onoj novoj zgradi blizu keruma u lori...
u biti cipo na raskrscu...
divota jeftino, a spiza je odlicna
za sto kuna cete se i prezderat :D

vaci
19.07.2004., 00:34
1rice kaže:
kastelet... mislim
u onoj novoj zgradi blizu keruma u lori...
u biti cipo na raskrscu...
divota jeftino, a spiza je odlicna
za sto kuna cete se i prezderat :D

je kaštelet
ne znam kakva je spiza al nam gazdu :D

pimpinela jer znam ko drži i virujem im 100% :top:

jugo :top: - fuži s piletinom i gljivama:s 50 - ak kuna

More zemlja vino
19.07.2004., 05:57
vaci kaže:

pimpinela jer znam ko drži i virujem im 100% :top:

jugo :top: - fuži s piletinom i gljivama:s 50 - ak kuna

Stari mornar ima najlošiju poslugu u Splitu. Naravno, samo su ispred Fife ali Fife se reklamira s takvom poslugom... U Starog mornara je je loša posluga nešto zaista iritirajuće.

Pimpinela je OK.

Jugo... moj savjet je NE! Znaju pokazati
jednu ribu a servirati nešto drugo!

powerslave111
13.10.2006., 23:48
Pozdrav !
Molim vas bili mi mogli preporucit neki restoran u splitu.
Imam jedu prigodu pa bi morala pocastit ljude a neznam gdje bi bilo dobro da ih izvedem.
Inace sam iz mostara tako da uopce nisam upucena u splitsku gastro scenu.

Help please:top:

powerslave111
14.10.2006., 13:39
e zaboravila sam napisat da mi je to obrana magisterija, tako da treba mozda malo bolji restoran..:)

res publica
14.10.2006., 18:28
boban na firulama. ugodan ambijent, ljubazno osoblje i dobra hrana.

Mary Bellows
14.10.2006., 20:06
pa luksuzniji je Le Monde, ja nisam bila, ali moji svi zadovoljni.

Adresa: SPLIT, Plinarska 6
Telefon: 021/322265
Fax: 021/358255

Saharun
16.10.2006., 08:47
Meni je od ribljih restorana trenutno najbolji Bota-Šare na Bačvicama. Onda Boban.
No za malo posebniji gušt i nešto što će ti sigurno dugo ostati u sjećanju onda Terra http://www.vinoteka.hr/

Mary Bellows
16.10.2006., 11:52
Meni je od ribljih restorana trenutno najbolji Bota-Šare na Bačvicama.

daj kakve su cijene tamo, vidila sam njihovu stranicu (http://www.bota-sare.hr/) ali u Malom Stonu, izgleda :s
ali me strah uleti s malo para i ostat gladna :zubo:

amber
16.10.2006., 12:28
"boban" svakako, "stelon" na bacvicama solidan i meni super - "jugo", na zvoncacu
http://www.virtualst.org/index.php?option=com_content&task=view&id=146&Itemid=104

amber
16.10.2006., 12:33
ovi link koji sam stavila - procackaj malo, imas slike i od bobana i jos nekih restorana
Terra koju je neko spomenia je stvarno posebna, ali je skupa i akcent je na vinima, a ne na hrani

Saharun
16.10.2006., 12:47
amber, slavi se magisterij, onda triba malo i šušura. :D

amber
16.10.2006., 12:53
ma ok slazem se ja, al triba i para

Mary Bellows
17.10.2006., 00:16
meni se jugo nekeko pokvarija...prije mi je bila ukusnija spiza, a sada čisti prosijek.

znatiželja
20.10.2006., 14:56
Boban je preskup, a i zadnji put sam u porciji liganja dobila pola lignje.
Bota ili Šperun - ima dobar ambijent, ali nije fancy.

res publica
24.10.2006., 23:04
evo, nakon bobana, moram pohvalit i botu,večeras sam tamo bila prvi put. ambijent je super (pogled na more), ima veliki izbor friških školjki, a i kod njih se može dobit ono što se kod drugih ne može ;) .

enigma
24.10.2006., 23:35
meni je Boban sasvim ok, i uopce nije preskup za ono sto se dobije.

1rice
25.10.2006., 07:11
hotel park, pogotovo ako je lip dan pa sist vanka

Kontesa1
16.11.2006., 12:52
Nije u st nego u kambelovcu, ali spiza im je njami, a i ugođaj je lip, restoran Baletna škola :)

Morski.
19.11.2006., 17:45
Meni Maslina i Noštromo....
Pimpinela ne znam jel valja cemu,prije su bili :s

powerslave111
21.11.2006., 22:12
Halo !
evo stvarno uzasno dugo nisam bila na forumu, ljudi hvala vam na savjetima.
Inace bila sam u restoran sumica, za taj restoran mi je kolegica rekla, i sve bilo super.

Pozdrav !!

Jalnuški Diletant
21.11.2006., 22:45
Jebali vas riblji restorani. :rolleyes:

Ima nešto novo i nešto dobro.

Zove se "Labirint".

Po vokaciji je Steak house ilitiga Kuća bifteka! :s :s :s :s :s

Mislim... Da se zna za u buduće. :zubo:

whisky
22.11.2006., 19:58
kantun paulina ti je najbolji

znatiželja
23.11.2006., 16:50
Jebali vas riblji restorani. :rolleyes:

Ima nešto novo i nešto dobro.

Zove se "Labirint".

Po vokaciji je Steak house ilitiga Kuća bifteka! :s :s :s :s :s

Mislim... Da se zna za u buduće. :zubo:

Di je to?

amber
23.11.2006., 17:09
Zove se "Labirint".

Po vokaciji je Steak house ilitiga Kuća bifteka!
cula sam za to. jel bia ko?? jel valja?

Morski.
24.11.2006., 14:59
Di je to?

di je prije bio Irma club.Pokraj zenskog dackog doma

Emericzy
12.12.2006., 12:03
Idem ovih dana u Split. Imat ću slobodno poslijepodne i guštam se da si priuštim jedan baš fini splitski ručak. Hajde, majstori, ako čovjek ima vremena za jedan pošteni obrok u Splitu, gdje da ga obavi -- bez obzira na cijenu, uređenje lokala, profil itd -- glavno da bude lijep gurmanski doživljaj. I da toče na čaše, jer butelju sam neću popiti. I da bude koliko-toliko u samom gradu jer sam bez prijevoza. Može taksi, ali nemojte da moram do Omiša ili tako nešto.

Do sada sam jeo u marini i kod Bobana, tako da bih ta dva isključio.

Saharun
12.12.2006., 12:10
Bota-Šare na Bačvicama, Noštromo na Peškariji, Terra na Bačvicama

Mislim da bi ta tvoj gušt najbolje pasala Terra. http://www.vinoteka.hr/

Emericzy
12.12.2006., 12:19
Bota-Šare na Bačvicama, Noštromo na Peškariji, Terra na Bačvicama

Mislim da bi ta tvoj gušt najbolje pasala Terra. http://www.vinoteka.hr/
Dobro zvuči! Hvala! Javit ću kako je ispalo.

alabrale
12.12.2006., 12:26
Maslina iza Macdonaldsa kraj manga jedna od najboljih konobi u gradu.... spiza ludilo.... trebas apartman u centru?

do omiša nemoj ic lokalnim busom... vec busom koji ide do makarke ili dubrovnika... brze dodes, jeftinije i udobnije...

Emericzy
12.12.2006., 12:28
Maslina iza Macdonaldsa kraj manga jedna od najboljih konobi u gradu.... spiza ludilo.... trebas apartman u centru?

do omiša nemoj ic lokalnim busom... vec busom koji ide do makarke ili dubrovnika... brze dodes, jeftinije i udobnije...
Ne, hvala, imam već sobu u hotelu. I ne vjerujem da ću ići igdje izvan Splita. Pojest ću fini ručak, pogledati Vidovićevu galeriju i šetati. Ali, hvala za savjet.

Saharun
12.12.2006., 12:43
Dobro zvuči! Hvala! Javit ću kako je ispalo.
Ono u čemu ćeš tu guštat je vino, izbor je izvanredan, najbolji u ST i sve možeš dobit na čaše, preko 30 vrsta vina na čaše http://www.vinoteka.hr/kusanje.asp

Uz klasičnu ponudu, imaju i razne vrste delicija tako da će ti izbor jela biti zajeban.
No ako trebaš vodiča :ceka:

:D

Emericzy
12.12.2006., 12:51
Ono u čemu ćeš tu guštat je vino, izbor je izvanredan, najbolji u ST i sve možeš dobit na čaše, preko 30 vrsta vina na čaše http://www.vinoteka.hr/kusanje.asp

Uz klasičnu ponudu, imaju i razne vrste delicija tako da će ti izbor jela biti zajeban.
No ako trebaš vodiča :ceka:

Pa, jesi li u subotu u Splitu?

polly
12.12.2006., 12:53
http://www.vinoteka.hr/kusanje.asp

ovo stvarno krasno izgleda
mam dobim volju za kratki put :klopa:

Hannuma
12.12.2006., 12:54
Nedaj se zavest, to ti je neki baraba iz Radunice!:zubo:

Emericzy
12.12.2006., 12:56
Ako je i baraba, ali ima dobar ukus!

alabrale
12.12.2006., 12:59
vinote ta je vise onako elitna..... a moze ti se desit da budes jedini gost.... a i cjene su paprene....

Saharun
12.12.2006., 13:07
Pa, jesi li u subotu u Splitu?
Nažalost ne :tuzni:
ovo stvarno krasno izgleda
mam dobim volju za kratki put :klopa:
Pa ajd svrati, uvik san govorija da triba upoznati sve dobre kutke Lijepe Naše. :D
Mala ne zajebaji :bicedobro:
Ako je i baraba, ali ima dobar ukus!
:frajer:

alabrale
12.12.2006., 13:10
ma tko je to susjed iz radunice..

Emericzy
12.12.2006., 13:16
Nažalost ne :tuzni:
E, jebiga; na trenutak sam se poveselio. Ništa; drugi put. I opet, hvala na preporukama.

Hannuma
12.12.2006., 13:17
Saharun će te odvuć u Crnjak na večeru!:zubo:

Saharun
12.12.2006., 13:26
vinote ta je vise onako elitna..... a moze ti se desit da budes jedini gost.... a i cjene su paprene....
cijene se vide u linku, a za goste ne brini pogotovo u ovo bladansko vrime, oni koji znaju dođu, a oni koji dođu jedanput dođu ponovo.
ma tko je to susjed iz radunice..
Lokacija je posvečena jednoj :romeo: ja san ti više prema Toću.
E, jebiga; na trenutak sam se poveselio. Ništa; drugi put. I opet, hvala na preporukama.
:top:
Saharun će te odvuć u Crnjak na večeru!:zubo:
Tebe bi vridili :tuctuc: :o

PrittPen
12.12.2006., 13:41
noštromo na peškariji je meni najnaj u splitu... samo ne znam jel toče na čase :o

Emericzy
17.12.2006., 15:09
Bio. Odlučio se za Noštromo. Pun pogodak!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

(Saharun, :s )

Ubio se od jela. Ubio!

Travarica
Paški sir i masline u kvasini, odličan kruh.
Zubatac.
Blitva s krumpirom.
Žlahtina Frajona (Da, toče na čaše! Popio 3 deci.)
Semifredo (fantastičan!)
Espreso
Rakija od rogača.

Sve skupa 268 kuna + napojnica = 300.

Puno, jebote, za jednog čovjeka, ali da je bilo prva klasa, jest. Sam je restoran ugodan, posluga vrlo ljubazna itd. Zubatac se sam jeo, tako je bio dobar. Inače zubatac zna biti suh, ali ovaj je bio mmmmmmmm...

Toliko sam se najeo da sam morao ići hodati da bar nešto od toga potrošim, pa sam opalio do Bačvica i uz obalu do Zente i onda natrag. Malo sam čak pretjerao, ali je bilo jako lijepo! Split se puno oporavio. Ono poslije rata bio je sav nekako uništen i pregažen; sad daje puno bolju sliku.

Sad sam vidio gdje je Bota Šare, za drugi put. Terru nisam vidio.

Hvala još jednom!

Tonii
28.08.2007., 10:53
Zna li tko postoji li restoran za makrobioticare u Splitu i gdje? Hvala!

Maisie
28.08.2007., 17:07
http://www.makrovega.hr

mimi5
15.08.2008., 10:38
Mene zanima ima li di u Splitu ili u okolici Splita kakav romantičan restoran, sa pogledom na more, lipo sređen i da je dobra spiza?

res publica
15.08.2008., 20:58
Mene zanima ima li di u Splitu ili u okolici Splita kakav romantičan restoran, sa pogledom na more, lipo sređen i da je dobra spiza?

http://www.gastronaut.hr/restoran.asp?id=2345

jaseirma
20.08.2008., 13:31
super su lučica,stari mornar,le monde,maslina,...drugo baš ne.vegetarijanski makrovega ,a kažu da ima neki još bolji aaali ne znam o njemu.Ćevapi u kantun paaulina,krafne prerada...ajme ogladnila sam

slav.kast.
26.09.2008., 09:44
gdje se u Splitu može večerati , a da možeš povesti svoga psića?

burana7
27.09.2008., 11:03
Ma Split je jedno obično sranje na kvadrat što se tiče izlazaka. Pa mi nemamo ništa...ni jedno pristojno mjesto za izać! Imamo samo krčme za opijanja i kurvaluk!!
Došla je prijateljica kod mene u Split i mi izašle onako kada mladi izlaze u normalnim gadovima i zemljama,išli smo ciljano u restoran...ni jedan restoran nije radija U CENTRU GRADA!!! Žalosti! I tako smo od šetanja i traženja došle doma crknute i ušle u frižider...

I onda što se ljudi čudite zašto su mladi samo skloni opijanju...PA ZATO ŠTO NEMAJU DRUGOG IZBORA!!! :zivili::cice::flop:

Teeja
29.09.2008., 14:24
^^ aj pretjerujes... koji dan ste izašli i u koju uru?

slav.kast. nazovi maslinu i pitaj mozes li kod njih dovest psa... posto imaju vani štekat.. isto tako i lučica kod marjana. inače je po meni maslina jedan od boljih restorana u splitu samo su sad malo digli cijene, al isplati se s obzirom na spizu

a bila sam jednom u taj steak house, skuplja je malo spiza al su dobre porcije

tinaa1
29.09.2008., 18:04
zimi i liti u Splitu ima se di za pojest ,izbora ima koliko oces samo sta se uglavnon preporucuju malo poznatiji restorani tipa boban,lucica maslina,graso itd..u varosu ,getu i sl .mistima ima po par konobica di se moze kvalitetno pojest i osjeti se veci stimung dalmatinske spize i atmosfere

Doze
09.11.2008., 11:27
super su lučica,stari mornar,le monde,maslina,...drugo baš ne.vegetarijanski makrovega ,a kažu da ima neki još bolji aaali ne znam o njemu.Ćevapi u kantun paaulina,krafne prerada...ajme ogladnila sam

sta je s ovim splicanima, svi mi preporuciju paulinu,
a tamo dobijete nekakvu sprdacinu a ne cevape.... uzas

u splitu jos nisam pojeo cevape da valjaju.

njasa
09.11.2008., 12:44
sta je s ovim splicanima, svi mi preporuciju paulinu,
a tamo dobijete nekakvu sprdacinu a ne cevape.... uzas

pa budi dobar i reci di se mogu poist dobri cevapi! ako budemo u tvom gradu da i mi provamo :)

panorama
09.11.2008., 17:52
Zagrepčan vam preporuča konobu Lučac u Petrovoj ulici ( blizu busa i trajekta ), dobra klopa, pomalo otrcani ambijent i nenadyebiva vanjska terasa. Obično uzmem pašticadu ili neki rižoto, no videl sam i da se neki dave u filekima/tripicama ( njih ne volim ).

Saharun
10.11.2008., 11:17
pa budi dobar i reci di se mogu poist dobri cevapi! ako budemo u tvom gradu da i mi provamo :)

Na Bačvicama, pored ulaza u ljetno kino, najbolji čevapi u ST :D

njasa
10.11.2008., 13:37
Na Bačvicama, pored ulaza u ljetno kino, najbolji čevapi u ST :D

ma i ja sam u splitu, ali parilo mi je da on nije iz splita pa da mi preporuci cevapi iz svog mista....

palj
11.11.2008., 09:34
Moja iskustva sa Splitom:

Konoba Cetina, malo zavučena, kroz jedan volat u Radunici - tamo sam najčešće u Splitu jeo. Odlična koljenica ispod peke i pašticada. Dobri rižoti. Porcije u pravilu solidne, ali znaju varirati. Jeftino. Ugođaj ništa posebno, ali domaće.

Restaurant Maslina - stvarno ok restoran. Odlična spiza i solidan ambijent. Često sam tamo jeo, nikad nikakvih negativnih iznenađenja. Cijene su bile prosječne.

Pizzerija Gušt(i)??? - od okretišta za bus, proći onim prolazom iza kina central, malo gori pa livo :zubo: - 90% odlazaka na pizzu završavilo je tamo. Meni osobno najbolja pizza u Splitu.

Restaurant Sarajevo - legendarni restoran, ali samo par puta sam tamo jeo. No, svaki put obilate porcije i onako, s nekim domaćim štihom razbacano po pijatu. Uvik ukusno. No, veliki problem, duuuugo čekanje na hranu.

Što se čevapa tiče, paulina je najpoznatija, ali na jednom mjestu sam jeo stvarno najbolje čevape u Splitu. Ne znam kako se zove, ali od pazara, 100 metara cestom (poljička čini mi se) prema Splitu 3, prije onog račvanja, odmah uz cestu.

Topli sendviči, naravno u Popaja, ali i u Rizza, kad se naleti na tek pečeno pacivo, dojam je još bolji od popaja.

I, iznenađenje za kraj, taxi dostava Crni mačak. Druga spiza prosječna, kao i sve što se dostavlja, ali biftek sa grilla, uffff, odličan im je. I uvik ga stave na tost sa maslacem...pa tost još upije sok od mesa....ajme, svarno dobar biftek. Još dok čekam sfrigam svojih krumpira, jer su njihovi naravno smeće...i eto veselja za moje nepce.

Eto ga (reka bi šjor Ivan što je kuva na onom kuvalu na tv dalmacija, ako se itko sića. kralj :zubo:). To je bila moja Splitska ruta

Saharun
12.11.2008., 11:09
Restaurant Sarajevo - legendarni restoran, ali samo par puta sam tamo jeo. No, svaki put obilate porcije i onako, s nekim domaćim štihom razbacano po pijatu. Uvik ukusno. No, veliki problem, duuuugo čekanje na hranu.

Već godinama je zatvoren, da ti uštedin put kad drugi put dođeš :mig:

palj
12.11.2008., 12:01
Nemoj zezat? Zadnji put sam tamo jeo prije cca 2,5 - 3 godine. :ne zna: Valjda :misli: Može li biti da je tada još bio otvoren??

Doze
13.11.2008., 19:56

ja isto zivim u splitu:)

@Saharun

mislis na bacevap? isto prelose, lepinja mi ne zadovoljava niti najnize kriterije.
zao mi je :flop: :)

tinaa1
20.11.2008., 12:34
meni najbolji čevapi u Splitu su u Girosa na Jugoplastici ovo ostalo je sve isprdak od čevapa

PONISTRA
25.11.2008., 16:39
meni najbolji čevapi u Splitu su u Girosa na Jugoplastici ovo ostalo je sve isprdak od čevapa

slažen se!

PONISTRA
25.11.2008., 16:40
sad san ovde vidija par mista koja hvalite pa cu posjetit cura ce se obradovat jer smo u zadnje vrime stalno u masline isli :)

predlažen van i konoba Viđakova na bačama odma je kod vinoteke spusta se prema moru nekih par metara od vinoteke i onda na prvo desno i ne mozes falit!

Saharun
25.11.2008., 22:15
predlažen van i konoba Viđakova na bačama odma je kod vinoteke spusta se prema moru nekih par metara od vinoteke i onda na prvo desno i ne mozes falit!

To baš i nije za preporučit, već smo je ovod kritizirali, od kuvera do posluge.

PONISTRA
26.11.2008., 20:50
To baš i nije za preporučit, već smo je ovod kritizirali, od kuvera do posluge.

a bemu misa meni se onako ucinilo nelose bili smo cura i ja bilo je prazno koliko se sican lip mi je bija ambijent sipza je bila ok... ali dobro nema veze.

PONISTRA
26.11.2008., 20:57
pa luksuzniji je Le Monde, ja nisam bila, ali moji svi zadovoljni.

Adresa: SPLIT, Plinarska 6
Telefon: 021/322265
Fax: 021/358255

:s :s :s Hvala i hvala :s :s :s

Pre dobro!

caterina
10.10.2009., 09:48
kakvo je sad stanje u splitu, još uvijek se dobro jede u gore navedenim mjestima ili ima promjena?
preporučite par mjesta, split i okolica
:klopa:

PONISTRA
10.10.2009., 12:37
ma sve isto sta ja znan :)

rokolina
10.10.2009., 22:12
Dobro, a Fife?:ne zna:

caterina
10.10.2009., 23:05
ma sve isto sta ja znan :)

tnx, :)
sad jos malo copy-paste-print i rješeno:D

dodolina
11.10.2009., 12:21
e ima nesta nova.....konoba Marul na vocnon trgu....spiza vrh...cijene prisupacne a i ambijent fenomenalan...eto moje preporuke...crni rizot ili ti ga tamo zvani crni Marul je br. 1., pasticada i njoki takodjer a o prsutu da ne govorin...ma sve sta san tamo ila fenomenalno...

PONISTRA
11.10.2009., 15:23
e ima nesta nova.....konoba Marul na vocnon trgu....spiza vrh...cijene prisupacne a i ambijent fenomenalan...eto moje preporuke...crni rizot ili ti ga tamo zvani crni Marul je br. 1., pasticada i njoki takodjer a o prsutu da ne govorin...ma sve sta san tamo ila fenomenalno...

je oni su novi... cuja san da su dobri... a morat cu poc dgustirat :top:

caterina
11.10.2009., 18:47

moze please objašnjenje gdje je taj voćni trg?

Teeja
11.10.2009., 19:22
gdje je kip marka marulica, sa rive u sredinu prolaza ulice gdje je kiosk.. skužit ćeš :top:

caterina
11.10.2009., 19:55
gdje je kip marka marulica, sa rive u sredinu prolaza ulice gdje je kiosk.. skužit ćeš :top:

hvala :)

spyker22
11.10.2009., 23:12
preporučite par mjesta, split i okolica :klopa:
Nije u Splitu pa ti možda nije s ruke, al probaj Baletnu školu (http://www.gastronaut.hr/restoran.asp?id=5137) u Kaštel Kambelovcu. Možda ti se učini malo daleko, al virujem da će ti se svidit.
Kad ti ponude pogaču nemoj slučajno odbit :mig:

b'elana
14.10.2009., 18:57
Niko nije spomenija Neveru na Baćama - slow food, fenomenalna hrana.

PONISTRA
15.10.2009., 11:45

dobra hrana istina ali male porcije :rofl:

Dustflower
16.12.2009., 11:10
zna li netko radi li još uvijek onaj indijski restoran na ulazu u Omiš?

absoluta
16.12.2009., 11:15
jel tko bio u restoranu Sky?
kako je? :raspa:

Partfiš
16.12.2009., 11:22
kakvo je sad stanje u splitu, još uvijek se dobro jede u gore navedenim mjestima ili ima promjena?
preporučite par mjesta, split i okolica
:klopa:

Sto se tice jela meni je Fife favorit od onoga sto sam obisao po Splitu ali to je u kategoriji domace i tradicionalne kuhinje. :top:

receptisvijeta
16.12.2009., 11:34
U sky-a mi je lipa spiza....dobre su mu pizze, doduše bila prije više od pola godine...nadam se da se nije pokvario u međuvremenu :-)

absoluta
16.12.2009., 11:55
U sky-a mi je lipa spiza....dobre su mu pizze, doduše bila prije više od pola godine...nadam se da se nije pokvario u međuvremenu :-)

a kakve su cijene?
jesu postali nobleca ili su razumni?

7734
16.12.2009., 13:18
KAD GOD SAM U SPLITU JEDEM U KONOBI VAROŠ!
VRHUNSKA HRANA ZA KOJU MI NIJE PROBLEM IZDVOJITI NITI MALO IZNADPROSJEČNE CIJENE!:cerek:

iskljuciti caps lock, molim. hvala. mod

dodolina
16.12.2009., 14:47
Sto se tice jela meni je Fife favorit od onoga sto sam obisao po Splitu ali to je u kategoriji domace i tradicionalne kuhinje. :top:
ja san zadnji put bila u Fife i izasla totalno razocarana...njoki bljutavi, pasticada bez soli a meso tvrdo...
slani incuni ni gusta ni susta
a palacinke su bile pecen najmanje 3 dana prije...rubovi suvi skroz i zilave..
totalni promasaj....pokvarila in se spiza totalno
eto jedino sta valja su cijene...i simpa konobari...a opcenito...sve in sporko..ma katastofa...
vise nikad u Fife

PONISTRA
16.12.2009., 16:11
u Le monda pođite svitu!

Leptiric
17.12.2009., 20:56

meni je jednom bilo odlicno, a jednom katastrofa... :p

PONISTRA
18.12.2009., 00:02
nevera nije losa samo male porcije :D

dodolina
18.12.2009., 22:31
u Le monda pođite svitu!

di se nalazi Le mondo???

spyker22
18.12.2009., 22:58
di se nalazi Le mondo???

Le Monde...u Plinarskoj, od HNK uskom ulicom prema Vidilici, na desnu ruku.

missundaztood
19.12.2009., 01:12
ja moran pohvalit Jugo na Sustipanu iznad ACI Marine. bila san već nekoliko puta, koliko san se navukla na piletinu sa žara sa umakom od šampinjona...hrana je prva liga, porcije su odlične, cijena je prihvatljiva, sve u svemu meni je tamo hrana odlična. bila san u Velo Misto na Zenti, u Starog Mornara kraj bivše Opatije i onaj doli na Baćama kraj vinoteke (ne mogu se sitit imena) i bezveze mi je bila hrana.. tako da :top: za Jugo...
čula san da je hrana u Pimpinelle na Firulama super, ali ja nisan osobno bila nikad tamo.

spyker22
19.12.2009., 17:36
čula san da je hrana u Pimpinelle na Firulama super, ali ja nisan osobno bila nikad tamo.
Navodno je u Pimpinelle ludnica za marendama..jeftino, a ukusno. Tako ljudi kažu.

ghanima
19.12.2009., 18:25
ja moran pohvalit Jugo na Sustipanu iznad ACI Marine. bila san već nekoliko puta, koliko san se navukla na piletinu sa žara sa umakom od šampinjona...hrana je prva liga, porcije su odlične, cijena je prihvatljiva, sve u svemu meni je tamo hrana odlična. bila san u Velo Misto na Zenti, u Starog Mornara kraj bivše Opatije i onaj doli na Baćama kraj vinoteke (ne mogu se sitit imena) i bezveze mi je bila hrana.. tako da :top: za Jugo...

mislis vjerojatno na Oštarija Viđakovi, nije loše, al bili su puuuno bolji prije, otkad su se prosirili sve losiji i losiji

dodolina
19.12.2009., 23:59
Navodno je u Pimpinelle ludnica za marendama..jeftino, a ukusno. Tako ljudi kažu.

u pimpinelle je spiza vrhunska...ma od pocetka su vrhunski...i kad se proculo za njih nisu izgubili onaj mot za spizu
ne znan za marende ali ovako otic na veceru, cijene su malo vece ali zato dobijes vrhunsku spizu

gerkanzoran
21.12.2009., 07:15
Mogu rec da dosta jedem po splitskim restauranima i izdvojija bi Neveru na Firulama.
Izvana stvarno ne izgleda privlacno ali inerijer je fantatican:s.Sredjeno je stvarno sa ukusom i to je misto di mozes doc i u rebama i u najboljem vestitu .
Spiza im je odlicna,posebno su se specijalizirali za manistre,rizote itd.Njoki punjeni skampima su ajme,ajme:a u zadnje vrime imaju korculanske makarune na nekoliko nacina.

lala
21.12.2009., 10:36
Kako nitko nije spomenija Kod Joze-odlična spiza, riblji meni

lala
21.12.2009., 10:36

najbolji kolači u ST....i jedini da valjaju

wob
21.12.2009., 10:57
Evo ljudi da napisem kako sam debelo razocaran sa restoranom "stari mornar " na gusaru.

Bili smo nas nekoliko na veceri u starog mornara.. odmah da kazem da stvarno dugo nisam bio u starog mornara jer imam obicaj otic u pimpinele na vecericu ili rucak.. Uglavnom , narucio sam mjesano meso.. platu za jednu osobu. Na pijatu sam dobio doslovno 8 feta pecenih krompira , jedan ražnjic, i jedan snicel svinjeci.. malo kapule i žlica ajvara.

Znam da se ne moze najest na takvim vecericama i da je to vise radi gusta , drustva i atmosfere.. ali ipak.. sta je pre malo.. pre malo je !
Ali zato cijena nije bila pre mala ! :D

receptisvijeta
21.12.2009., 11:40
a kakve su cijene?
jesu postali nobleca ili su razumni?

Cijene su bile pristojne...oko 35 kn za pizzu, mislim da je cola bila 12 kn. Valjda nije poskupio sad pred blagdane....:ne zna:

receptisvijeta
21.12.2009., 11:45
Evo ljudi da napisem kako sam debelo razocaran sa restoranom "stari mornar " na gusaru.

Bili smo nas nekoliko na veceri u starog mornara.. odmah da kazem da stvarno dugo nisam bio u starog mornara jer imam obicaj otic u pimpinele na vecericu ili rucak.. Uglavnom , narucio sam mjesano meso.. platu za jednu osobu. Na pijatu sam dobio doslovno 8 feta pecenih krompira , jedan ražnjic, i jedan snicel svinjeci.. malo kapule i žlica ajvara.

Znam da se ne moze najest na takvim vecericama i da je to vise radi gusta , drustva i atmosfere.. ali ipak.. sta je pre malo.. pre malo je !
Ali zato cijena nije bila pre mala ! :D

I meni se isto dogodilo prije 3 tjedna...prije sam tu i tamo znala svratit do njih, ali ovaj zadnji put su me toliko razočarali tako da je bio definitivno moj zadnji odlazak kod njih. Naručila sam puretinu u umaku od gorgonzole....bila je tvrda, bez okusa...ne znam kako bi opće lipo opisala, a da vam predočim tu čaroliju neukusa...i nekoliko fetica slabo termički obrađenih krumpira...toliko loše pripremljenih da sam se stila onih školskih dana kada su govorili da ako pojedeš sirovi krumpir možeš dobit fibru, pa ne otić u školu....

Dustflower
21.12.2009., 19:12
Mogu rec da dosta jedem po splitskim restauranima i izdvojija bi Neveru na Firulama.

da, to je valjda najbolji st restoran (makar volim i nostroma). pimpinella mi je bezveze, totalno razvikano, a nude nemaštovitu spizu. mora se pohvalit jedino šta imaju jako frišku ribu, al to bi trebao bit standard, a ne plus.

stari mornar me ovo ljeto razočarao u dva navrata. lazanje s plodovima mora su bile koma. previše sira, ovo drugo se nije ni osjećalo :(

super je i makrovega, tko voli tu vrstu spize. :s

lala
21.12.2009., 21:22
super je i makrovega, tko voli tu vrstu spize. :s

Da, Makrovega mi je omiljena :top: apsolutno jedini restoran gdje MM i ja sve pojedemo

Yoela
22.12.2009., 17:38
Da, Makrovega mi je omiljena :top: apsolutno jedini restoran gdje MM i ja sve pojedemo
Dobar:top:
Bila sam par puta u Natural na Gripama koji više nije na toj lokaciji, kako se namistilo niti jednom mi nije odgovarao meni, zato idem probati onaj vegetarijanski restoran kraj policijske postaje u Petrovoj ul. na Toću.

Od ovih uobičajenih meni dobar "Duje" na Gripama.

missundaztood
26.12.2009., 16:48
mislis vjerojatno na Oštarija Viđakovi, nije loše, al bili su puuuno bolji prije, otkad su se prosirili sve losiji i losiji

je, to je taj! :top:

gerkanzoran
27.12.2009., 13:04
prije neki dan san prova korculanske makarune sa hobotnicoma na gulas u Konobi Nevera..:klopa:odlicni su,navodno ih imaju u dnevnoj ponudi.
Malo san bija skeptican hobotnica na gulas ali u kombinaciji sa makarunima je stvarno pogodjeno:top:

maddie*
24.02.2010., 20:30
Koliko otprilike košta večera za dvoje u boljim restoranima u Splitu (tipa boban, bradarić, nevera i sl) s uključenim pićem i desertom (da znam pripremit kunice) :lol:

batelant
24.02.2010., 23:07
Koliko otprilike košta večera za dvoje u boljim restoranima u Splitu (tipa boban, bradarić, nevera i sl) s uključenim pićem i desertom (da znam pripremit kunice) :lol:

bradarić šumica??? ako je to onda to ne spada u top restorana...

moja preporuka je le monde u plinarskoj najvjerovatnije najbolji restoran u gradu a mozda i najskuplji... mozes proc za 300kn ... ovisi doduse sta ces pit... ocete bocu vina i tako onda se penje cifra...

proša sam i neveru i bobana i grašu i sve itd.... meni je osobno le mond po svemu i ambijentu i hrani na vrhu! :top:

Saharun
25.02.2010., 12:21

Ovod ćeš sigurno nešto nać što ti paše :mig:

http://www.gastronaut.hr/restupit.asp?mjesto=21000

a batelant ti je dobro reka, zaboravi bradrića :nono:

maddie*
25.02.2010., 16:51
hvala vam puno!
mislin se između bobana, nevere i le monda (koji bi mi bia prvi izbor da mi nije malo daleko, pa mi je to nezgodno)....

jel znate kakav je restoran bota šare na bačvicama?

batelant
25.02.2010., 19:42
kako mislis malo daleko? u plinarskoj je ... ali ok ocito si orjentirana na bacvice... hmmm boban ili nevera... ja bi izabra bobana....

geenger
09.03.2010., 09:00

najbolja ponuda raznih školjki.. tko voli kamenice, može uživati bez straha od trovanja:)
rižot s plodovima mora, crni rižot.. zelena tjestenina s plodovima mora mmmm..
i salata od hobe bez dodatka krumpira..
popara za onog tko voli lešo stil:)
a i sve drugo morsko sa žara je fino...

jedino što nije bas jeftin place :(

turinica
09.03.2010., 12:47
Maslina:s:top::s Ludilo spiza!

salonitanka
12.03.2010., 10:20

Crni rižot im je super, općenito rižoti s plodovima mora...:top:

a imaju i neko dobro bijelo, domaće vino!:D

st_manager
15.03.2010., 18:38
To su sve restorani od k... Ako se oćete najest, bit u ugodnon ambijentu i guštat. Ajte u Babilona. Sigurno restoran koji najbolje radi u Splitu trenutno. Popunjeni do bola fešte, caterinzi, marende. BABILON!

batelant
16.03.2010., 10:14
To su sve restorani od k... Ako se oćete najest, bit u ugodnon ambijentu i guštat. Ajte u Babilona. Sigurno restoran koji najbolje radi u Splitu trenutno. Popunjeni do bola fešte, caterinzi, marende. BABILON!

nemoj pricat gluposti... mozda tamo nije lose ali ne mozes napisat da su neki od spoemnutih resotrana ovde u k... a ako ces reklamirat onda plati reklamu na forumu... :flop:

st_manager
16.03.2010., 14:56
nemoj pricat gluposti... mozda tamo nije lose ali ne mozes napisat da su neki od spoemnutih resotrana ovde u k... a ako ces reklamirat onda plati reklamu na forumu... :flop:

radio u dosta od tih restorana, sada otvaram svoj osjećam se kompetentnim da mogu komentirat stanje... ili nemam pravo na to?????

batelant
16.03.2010., 16:10
radio u dosta od tih restorana, sada otvaram svoj osjećam se kompetentnim da mogu komentirat stanje... ili nemam pravo na to?????

mozes pisat i komentirat na koji god hoces nacin ako je u okvirima pravila ovog foruma... tako da mozes napisat sta god hoces... radi se samo o tome da je to samo tvoje osobno misljenje i tvoj osobni stav... svi ti restorani kao i spomenuti babilon imaju neke svoje mozda prednosti i mane a svatko, osobno, ima razvijeno misljenje koji je restoran njemu najbolji...

batelant
16.03.2010., 16:11
Maslina:s:top::s Ludilo spiza!

meni su bili puno bolji na pocetku... ja sam bija nedavno i bija sam malo razocaran... skoro mi je doslo da pisem u knjigu zalbe kako im je ono sta sam ja dobija bilo lose bar meni... :ne zna:

batelant
16.03.2010., 16:15
Crni rižot im je super, općenito rižoti s plodovima mora...:top:

a imaju i neko dobro bijelo, domaće vino!:D

znaci spiza je dobra... ajde neka... a tamo nisam nikad sija jer je gazda :flop: ha mozda se nakon ovakvog pozitivnog komentara i pridomislim... :rofl:

SPECIJALNA
16.03.2010., 16:19
Ja sam oduševljena s konobom Marul, na Marulićevom trgu, stvarno im je hrana predivna, a i usluga na mistu... Radili tamo krstitke...

batelant
16.03.2010., 16:28
Ja sam oduševljena s konobom Marul, na Marulićevom trgu, stvarno im je hrana predivna, a i usluga na mistu... Radili tamo krstitke...

cuja sam i ja isto to i zamalo sija 2 ili 3 puta ali se svaki put okrenija jer je bilo prazno :rofl:

moran malu digresiju radi ovih ''krstitki'' pa ocemo li bas svaku ''purgersku'' ric pokupit... :confused:

maddie*
19.03.2010., 12:43
evo, samo da vas obavijestin da san bila u bobana, bilo je super! jela riblju uhu, rižot s škampima (doduše nisan sve pojela jer porcija bila ogromna...bar za mene) i splitsku&čokoladnu tortu :cerek:

lovački
15.04.2010., 15:48
dobri moji ljudi, ja sam još uvijek tužan nakon ne znan koliko godina šta se labirint zatvoria, kakav steakhouse, kakve cijene, kakva početna postava konobara, kako ugodan intereijer... jao... to je bilo jedino dobro mjesto u st, ovo sad bi mogao izvuć par zanimljivih stvari, al ne u tom rangu.

batelant
15.04.2010., 16:52
bija sam s curom u lava u pizzeriji... ambijent dobar OK... jeli pizzu... 52 kn nije velika za moj pojam... pre tanka... jbg lav je to... ali mogla bi pizza bit bolja...

lovački
15.04.2010., 17:29
to je preskupo, ambient običan, pivo isto preskupo, ma teško ćeš na zelenu granu ovde, vrlo malo i ništa mašte na bilo kojem nivou, a sve redovito preskupo, od krčmi do onih art restorana kojih naravno ni nema,

ahhh di je labirint...

salonitanka
15.04.2010., 22:51
znaci spiza je dobra... ajde neka... a tamo nisam nikad sija jer je gazda :flop: ha mozda se nakon ovakvog pozitivnog komentara i pridomislim... :rofl:

ovo šta smo mi jeli bilo je dobro! za ostalo ne znam!:ne zna:

Bushi no nasake
15.04.2010., 22:55
jeli imate iskustva sa kineskim restoranom u lavčevićevoj zgradi? kakve su cijene, hrana, ambijent...? :)

batelant
15.04.2010., 23:06
jeli imate iskustva sa kineskim restoranom u lavčevićevoj zgradi? kakve su cijene, hrana, ambijent...? :)

bija sam tamo... ambijent kineski lipo... :) hrana dobra bar meni jer volim takvu vrstu hrane... preporucam pohani sladoled za desert!! :top:

Bushi no nasake
15.04.2010., 23:11
A cijena?

Kol'ki novčanik da ponesem? :D

lovački
15.04.2010., 23:21
zasad ti samo mogu reć da kvaliteta varira, moji su stalni gosti gore i nisan točno siguran jesu li samo zadnji put otišli nezadovoljni, ili zadnjih par puta, kad mi bude netko pri ruci pitam, pa ti napišem točno ovde :mig:

Saharun
15.04.2010., 23:29
Konoba Marul na Vočnem tru :s:s:s

lovački
15.04.2010., 23:38
nisan nikad bia, šta je tamo dobro tj posebno zanimljivo?
vidia sam menu, ne čini mi se ništa posebno, a ni cijene nisu nešto zanimljive pa me zanima...

batelant
16.04.2010., 08:52
A cijena?

Kol'ki novčanik da ponesem? :D

pa nisu jeftini... a ovo za kvalitetu sta ja znam meni je bilo dobro a bija sam 2 ili 3 puta... :ne zna:

Jalnuški Diletant
16.04.2010., 14:02
Konoba Marul na Vočnem tru :s:s:s

Kad san ovo vidija, mora san svratit jerbo si mi ti ka neki svjetionik za birtije. :s

Daklem, teletina ispod peke (http://i41.tinypic.com/21maudf.jpg). (Doduše sitija san je se slikat tek kad san je malo načeja. :o )

Doduše ija san i boljih u gradu (Stare grede), al lipo je znat da i u centru ima i toga.

Nije bilo loše. :top:

Teeja
16.04.2010., 15:23
bija sam tamo... ambijent kineski lipo... :) hrana dobra bar meni jer volim takvu vrstu hrane... preporucam pohani sladoled za desert!! :top:

šta nije to zatvorilo?

lovački
16.04.2010., 17:50
vjerovatno je par puta zatvaralo pa opet otvaralo.

Saharun
16.04.2010., 20:08
Kad san ovo vidija, mora san svratit jerbo si mi ti ka neki svjetionik za birtije. :s

Daklem, teletina ispod peke (http://i41.tinypic.com/21maudf.jpg). (Doduše sitija san je se slikat tek kad san je malo načeja. :o )

Doduše ija san i boljih u gradu (Stare grede), al lipo je znat da i u centru ima i toga.

Nije bilo loše. :top:

nu vako, u strogom centru baš i nemaš neki izbor toga tipa, zato kad mi prigusti gren tamo, zato san to i stavija.

Inaće san nikidan bija u Stare grede i bilo je klasićno dobro, jedino što im zamjeram je klasično slab izbor deserta.

lovački
16.04.2010., 22:15
stare grede?
jednom sam bio tamo, nema mi tu ništa zanimljivo, ni u jelovniku, ni u ambientu, imao sam cca 16 godinama kad sam došao s curom tamo jesti i neki onaj profil starog podcijenjivačkog konobara mi se nešto jako zamjerio. pao je na jako jako niskoj stepenici. al taj profil restorana me ionako nikako ne zanima, nije ni jeftino, maštovito... nemam tamo šta raditi i uopće ne volim davati novac kojeg nemam na nekakve prolazne stvari, eventualno gotova jela.

a šta imaš reći lijepo o starim gredama? zašto bi npr ja tamo otišao ponovo, a ne na neko drugo slično mjesto?

pa ću ti reći na koje ja takvo slično, ali puno puno simpatičnije mjesto volim ići.

Saharun
16.04.2010., 22:27
stare grede?
jednom sam bio tamo, nema mi tu ništa zanimljivo, ni u jelovniku, ni u ambientu, imao sam cca 16 godinama kad sam došao s curom tamo jesti i neki onaj profil starog podcijenjivačkog konobara mi se nešto jako zamjerio. pao je na jako jako niskoj stepenici. al taj profil restorana me ionako nikako ne zanima, nije ni jeftino, maštovito... nemam tamo šta raditi i uopće ne volim davati novac kojeg nemam na nekakve prolazne stvari, eventualno gotova jela.

a šta imaš reći lijepo o starim gredama? zašto bi npr ja tamo otišao ponovo, a ne na neko drugo slično mjesto?

pa ću ti reći na koje ja takvo slično, ali puno puno simpatičnije mjesto volim ići.
a moj lovac, ako ti misliš da sa 16g možeš davati sud o gastronomiji, ondak :s:s:s

Ja sa mojih 50+ još uvijek se ustežem u komentaru, pogotovo ako samo jenom jedem u nekom restoranu.

I unaprijed ti hvala na savjetu, jer prošao sam 90% restorana u ST i znam koji mi odgovaraju.

lovački
16.04.2010., 22:40
vidiš koji si ti dalmatinac, šta to ima veze koliko sam ja ima godina, situacija je čista, nemoj bit ka i taj konobar molim te.
mogu davati sud o onim stvarima o kojim se može davati sud sa 16 godina,
one o kojima se ne može, ne diram i skupljam iskustvo neopterećujući se istim.

uspostavljam dijalog, nadajući se useru s kojim se da pričati o st gastro stanju.

a šta se tiče ove tvoje srednje rečenice, vrlo jasno sam iznio svoje iskustvo, te te na kraju pitao, ne ovim riječima, ali prilično čisto možeš svatiti, da me zanima da li se išta promijenilo i kakvo je stanje tamo.

a moj opći negativan ton je uzrokovan vrlo rijetkim promjenama u bilo kojoj sferi voljenog nam grada.

Mznatizeljna
17.04.2010., 00:22
Po meni je gatronomska ponuda naseg dragog grada jadna i nemastovita. Istina neki restorani su se usavrsili u odredjenim jelima koja svi vrapci na granama znaju, ali ponuda hrane i pica/vina je vecinom standardna , interijer nemastovit, o serviranju hrane ono jos uvik s lsitom zelene salate i kriskom limuna za ukras necu ni pricat, rijetko koji obuceni konobar itd.

O reaznosvrsnosti svjetskih kuhinja nemamo sta ni pricat jer ako jedan kineski restoran ne moze opstat onda je sve jasno. Meni je najzalsonije kad liti vidim turiste di sve jedu za ne bas malu cijenu u npr. u je li se zove Adriana na Rivi i tome slicno.

Evo jedino pohvala za Makrovegu mada su i oni velika komercijala, nije to prava makrobiotika, ali dobro to je razumljivo jer inace u ovolikom gradu da se strogo drze makro kuhinje ne bi imali dovoljnu klijentelu za opstat.

Ja imam osijecaj da se mi u Splitu bojimo svega sta je novo drugacije strano, u svemu pa tako i gastronomiji.

lovački
17.04.2010., 00:50
imaš jako jako dobar osjećaj. a splitski zidovi su se digli toliko visoko da je napredak i svaka ovakva identifikacija.

salata i limun hahahha pa sam sa stolice,

znaš šta, zadnji trend ti je posuti prazne dijelove tanjura onim industrijskim mrvljenim peršinom :):):)

batelant
17.04.2010., 09:35
moran se i ja slozit sa vama slaba i jadna gastro ponuda sa nabijenim cijenama i losim proizvodom! a tako nam je u svim sferama zasto bi gastronomija bila posebna? :D

Doze
18.04.2010., 19:16

Bio tamo 2006.g. naručio 3 jela probao i ostavio:D

A stvarno nisam izbirljiv po pitanju hrane, možda samo loš dan moj ili njihov. Neznam jesu isti vlasnici sada i onda.

Mznatizeljna
19.04.2010., 07:56
Za kineski ne mogu pricat jer nisam bila, al sam bila zato u tzv.meksickom par puta dok se nije zatvorio, onaj kraj autohrvatske - dok su drzale prve vlasnice jos je bio kakav takav mada ono sta su servirali pod tortille nisu tortille nego palacinke...u tome je problem, ljudi probaju stranu spizu kod nas u tim improviziranim restoranima pa posli govor kako ne vole meksicku kinesku i inu spizu a to veze nema sa pravom kuhinjom iz tih zemalja. Meni je san otvorit azijski restoran u Splitu sa sushijem, thai kuhinjom itd. al mislim da ne bi brzo propao sta zbog nasih mentalnih barijera - ono, sta cu ja jest sirovu ribu, nema do janjetine itd - sta zbog cijena....

Nisam znala da je posuti persin in:)

Najzalosnije je sta eto u Splitu nemamo niti dobar talijanski restoran, jedan Stellon koji je kao na glasu (mada nisam bila otkad ga je Tudor uzeo) je meni isto tako primjer nemastovitosti, raskuvane manistre, standardnih salati...vrhunac je salata od piletine.

lovački
19.04.2010., 10:17
ufff moga bi do sutra secirat svaki od njih ovde, od ambienta do hrane, usluge...90s

Jalnuški Diletant
19.04.2010., 22:36
stare grede?

Ljudi su različiti. Ono što je nekome nezanimljivo nekome je vrhunski interesantno. Osjećaj ugode je isto tako relativan...

Sve u svemu - bio sam jako dugo redovit gost Starih greda baš zbog toga što su nudili uobičajena jela na neuobičajen način, što su imali pravu pravcatu teleću peku (ne znam kako je sada), što je sve to bilo servirano u drugačijem posuđu, što je kuhinja bila otvorena i mogao sam lako uspostavit prijateljski odnos s konobarom.

A sad reci koje je to puno simpatičnije mjesto na koje voliš ići.

lovački
20.04.2010., 01:47
naravno da su različiti i postoje momenti kada stoji to tvoje, a postoje i momenti kada se može kazati da nešto generalno nije zanimljivo, osim ako se ne radi o kakvim jako jako osobnim sitnicama, a onda se u razgovoru dođe do tih istih šta izazivaju osjećaj ugode i prokomentira.

ovo šta si naveo zvuči super, samo šta ja ništa od tog nisam doživio, na temelju toga je moj komentar.

kakva je to prava teleća peka, reci mi da znam,
i kakav je neuobičajen način pripreme jela i drukčije posuđe?

pa kad smo kod takvih podion mi je dosta drag po raznim stavkama,
šta se tiče ambienta vanjski stolovi i grmlje, onaj glavni dio mi je isto uredan, a također i onaj 3. dio u drvu do šanka.

drago mi je šta je low profile, nikad nisam vidio puno ljudi, a ti koje sam vidio u svakom posjetu bili su ljudi čiji mi ton, teme razgovora, način, nikad nisu stvarali neugodnu atmosferu, ne znam koliko ovo tko primjećuje, al šta se mene tiče prilično bitan dio. isto govorim onako generalno, a može se tako reći.

konobari 2, stari s hrapavim glasom i na prvi pogled točno profil onog iz starih greda, međutim totalno iznenađenje, ugodan skroz i ne libi bacit priču i sa gostima koji ne izgledaju kao lokalci, a još manje kakvi dobri platiše.
drugi konobar - takvu uglađenost u načinu i osjećaj za gosta će se rijetko naći na puno puno uglednijim mjestima.

hrana, makar nema toliko prometa, u zadnjih godinu dana koliko posjećujem svaki put sam otišao jako jako sit i zadovoljan, uzimao sam uglavnom gotova jela, salate, meso. najčešće standardno, teleće pečenje, pašticadu, gulaš, šnicel u toću i grill. uvijek izvrsno, jako jako ukusno i junačke porcije s isto tako junački okusom i količinski porcijama priloga. ako kog zanima imaju i pizze iz krušne peći, te uz jelo ide šta svježe pečena šlapica.
cijene nisu ništa posebno niske, standardne za split, 45 kn teleće pečenje, pašticada, ovo ostalo 35 tako nešto.

točeno pivo karlovačko ne znam jel to samo meni zna bit različitih okusa tog točenog piva, to o nečem ovisi, ugl ovde mi je savršeno podešeno.
dalje, ne mogu se točno sjetiti primjera cijena, al ono tucet bijelih i crnih butelja su po iznimno prihvatljivim cijenama. nisam točno siguran šta se tiče točenog vina.

lala
20.04.2010., 12:41
Makrovegi svaka čast, ne smanjuju kvalitetu hrane, ali im za dostavu treba 2-3 sata!

batelant
20.04.2010., 17:25
lovački...

nahvalija si podion i to je tvoje pravo...
o ukusima se ne raspravlja ali meni je to ispodprosjecna pizzeria... restoran u pravom smislu rici ni blizu... njihova mi je pizza katastrofa... ambijent mi je osobno nikakav...

ali dobro ne mozemo svi imat isto misljenje i ukus...

po meni ima puno boljih restorana u splitu...

lovački
20.04.2010., 17:52
a ja sam sve navea u detalje i to jasno kaže da to nema veze s nekakvim ciljem proboja na extra klasu u gradu, tako da nema priče jel ima ili nema boljih resotrana u splitu, ovde se ne radi o tome, za to me nije briga i čak mi je drago šta je low profile i upravo tako kako je, to je onako nekako moj kandidat za onu klasu FIFE.
jednostavno sam ignorira otkad znam za to, nije me bilo briga, i onda sam jednom ne znan točno zašto otišao tamo i sad idem kad mi se jedu gotova jela i tako to.

batelant
20.04.2010., 23:24
a ja sam sve navea u detalje i to jasno kaže da to nema veze s nekakvim ciljem proboja na extra klasu u gradu, tako da nema priče jel ima ili nema boljih resotrana u splitu, ovde se ne radi o tome, za to me nije briga i čak mi je drago šta je low profile i upravo tako kako je, to je onako nekako moj kandidat za onu klasu FIFE.
jednostavno sam ignorira otkad znam za to, nije me bilo briga, i onda sam jednom ne znan točno zašto otišao tamo i sad idem kad mi se jedu gotova jela i tako to.

kako si ga nahvalija mozda odem tamo i probam nesto drugo osim pizze... jer mi se njihova stvarno ne sviđa ne znam zasto...

zdravi i veseli bili :top:

lovački
21.04.2010., 09:05
ajde ajde pa javi obavezno kako ti je

lovački
27.04.2010., 13:21
ima li šta novog?

ja uskoro idem u oštariju, vidia sam jelovnik, pa ono je strašno :eek:
najnemaštovitije i najskuplje šta sam igdi vidia,
bia sam tamo jednom prije par godina i samo se sjećam da su porcije bile jako male, a jelo ništa posebno,
u međuvremenu mi je neko reka da je tamo bolje jest riblja jela,
šta vi mislite, kakva su vaša iskustva, čita sam nešto na prošlim stranicama, ugl sve najgore piše.
izgleda da tamo nema ništa dobro osim onog vanjskog dijela, a tu se vraćamo na split da jedan grad na mediteranu ima jako jako malo restorana s poštenom terasom di se može vani jesti.

batelant
27.04.2010., 13:40
bili smo draga i ja u oštariji dok se nije prosirila... osim predjela sve ostalo nije bilo nista posebno... doduse ambijent mi je lip unutra a bila je zima ni bilo skoro nikog... bilo je super... spiza onako... i ne sican se vise... a jeftini nisu to je istina...

lovački
27.04.2010., 13:53
a onda se svi slažemo oko toga, a šta ću sad, nema veze, bit će dobra ekipa i to sve pa će bit fino, a možda se i ugodno iznenadim.
da se mene pitalo ja bi jedan drugi restač u blizini, al o njemu ću drugom prilikom.

lovački
25.05.2010., 22:40
evo jedan jako jako koristan info za sve nas

http://img444.imageshack.us/img444/2706/img0739p.jpg

najbolje cijene u splitu, krušna peć, fiksna cijena calzone-a ???

može se sjesti i tamo, lokacija nije neka, ali uređeno skroz solidno, vanjski stolovi super.

jedini problem je šta su ljudi u splitu debili pa im triba 30 godina da prime nešto, makar očito bilo super, tako da je ovo ugl prazno.

lovački
30.05.2010., 19:50
kremenko,

znati šta je to? između 2 brda tamo iznad radmanovih mlinica kraj omiša. u stijeni restoran kao tematika kremenko. super, prostorije, ambijent.
zanimljivo skroz.

grill super, natrpali su nam ajme,
sataraš šta inače se ne može nigdi nać u splitu i okolici i to samo takav.
pomfri domaći al izvrstan isto hrpa.
kuhani krumpir ajme isto.

kruh bi moga bit bolji, nije standardni ispod peke, al dobro nisan gledao pokraj ovog svega.

cijene ne posebno jeftine, ali ne ni posebno različite od svih ostalih u splitu i okolici, ali porcije i okus su opravdali sve tako da nije ni bitno sad.

e a za kraj njihova totalno netipična, bar šta se mene tiče, rakija od badema, tj ono polu, nije rakija nije ni liker nego onako srednje gustoće,
okus genijalan, serviran u nekakvoj mini čaši za martini plus unutra uvali 1 badem. a okus ajme ajme, izvrsna, obavezno kušati. ima još i standard travaricu i med.

konobari uredni.

recept zapalite đoku na radmanovim prije toga svega, pa lagano uspon gore autom, zanimljivo, ja sam prvi put probia, jedva se prolazi i kakvim malim autom, oni rijetki mještani obavezno gledaju sve koji prolaze, kao u onim filmovima je bilo.

Horsefly
04.06.2010., 08:53
Dakle,
početkom 7. mj. trebam mjesto uz more s terasom za 20 gladnih mužjaka željnih korektne spize sa žara, mesine, liganja... Cijena nije presudna osim što ne želim baš ispast budala.
Čitajući ovdje naišao sam na nekoliko naziva, a kako nisam upućen molio bih da izdvojite mjesta koja približno zadovoljavaju gornje kriterije:

Pimpinella
Nevera
Nostromo
Oštarije Viđakovi
Boban
Bota Šare
Maslina
Babilon
Stare grede
Podion

Puno hvala.

batelant
04.06.2010., 09:41
Dakle,
početkom 7. mj. trebam mjesto uz more s terasom za 20 gladnih mužjaka željnih korektne spize sa žara, mesine, liganja... Cijena nije presudna osim što ne želim baš ispast budala.
Čitajući ovdje naišao sam na nekoliko naziva, a kako nisam upućen molio bih da izdvojite mjesta koja približno zadovoljavaju gornje kriterije:

Pimpinella
Nevera
Nostromo
Oštarije Viđakovi
Boban
Bota Šare
Maslina
Babilon
Stare grede
Podion

Puno hvala.

ako ces bas uz more onda odpadaju svi osim Bota Šare...

Ako ces blizu mora onda:
Pimpinella
Nevera
Nostromo
Oštarije Viđakovi
Boban
Maslina

Bota šare je ja mislim iskljucivo riblji restoran nisan siguran da li posluzuju meso nisan bija tamo pa ne znam kako je...

Pimpinella i Boban su jako blizu povise zente... po cijeni Pimpinella je jeftinija ali manje uglednija ako ti je do ambijenta u Bobana je super spiza bija san tamo a znam i jednog kuvara koji mi je reka da im dolazi friska riba svaki dan amo rec da su skuplji malo ali to je sve li-la....

U Nevere poviše ovčica...sam isto bija dobra spiza svi hvale... drze i ribu ja mislim i meso...

Oštarija Viđakovi... tamo sam isto bija to je na Baćama... nije lose ali moglo bi bolje... nisan bija od kad je preuređeno...

Nostromo i Maslina su u gradu bar mislim da je Nostromo na peskariji nisam siguran jer tamo nisan bija ali sam cuja da su jako dobri sta se ribe tice...
Maslina iza Zare u Marmontovoj...nije losa ali se malo pokvarila u odnosu kakva je bila u pocetku...

Ne znan da li sam sta pomoga ali eto bar neke info za pocetak da imas...

S obzirom da ce ti bit 20 ljudi na dogovori sa restoranom jeftiniju cifru i slicno unaprid...

Ako ne mora bit bas u Splitu restoran a zelis uz more onda preporucam Duće i Konobu Bracera...

lovački
04.06.2010., 09:50
da, na veliku žalost u splitu nema nekog izbora za izlazak u restoran uz more :eek: , a da ne govorim sa zanimljivim ambientom :(,
ali ovisi sve o vašim potrebama

ali imaš s direktnim pogledom još stellon na bačvicama, ne znam ti reć o njemu, vrlo rijetko čujem konkretne komentare, pa ako neko ima šta...

onda na zenti velo misto, terasa pogled na luku zenta.

e i grašo, to je na drugoj strani, bliže marjanu, ima o njemu ko šta reć?

batelant
04.06.2010., 11:36
bija sam u graše... fensi shema... nije losa spiza... cijene ne sicam se ali nisu jeftini... pozicija vrhunska...

Jalnuški Diletant
07.06.2010., 13:05
Dakle,

Pimpinella
Nevera
Nostromo
Oštarije Viđakovi
Boban
Bota Šare
Maslina
Babilon
Stare grede
Podion

Puno hvala.

Ako ti je do pogleda - "Jugo" pod Sustipanom ili ovo gori što ti je Batelant reka (to je skroz blizu pa u 2 minute mo'š obić i odlučit). :amen:

lovački
07.06.2010., 14:01
kalafatić sam zboravia isto na zenti, par metara od navedenog velog mista,

a jugo mi je katastrofa, bio sam jednom i to prije 2-3 godine, ne znan jesu šta mijenjali, al nikako mi nije bilo dobro, ako ima neko drukčija iskustva slobodno nek navede.

batelant
07.06.2010., 22:43
nisan ni ja odusevljen jugom...

Halo Effect
08.06.2010., 11:35
Za kineski ne mogu pricat jer nisam bila, al sam bila zato u tzv.meksickom par puta dok se nije zatvorio, onaj kraj autohrvatske - dok su drzale prve vlasnice jos je bio kakav takav mada ono sta su servirali pod tortille nisu tortille nego palacinke...u tome je problem, ljudi probaju stranu spizu kod nas u tim improviziranim restoranima pa posli govor kako ne vole meksicku kinesku i inu spizu a to veze nema sa pravom kuhinjom iz tih zemalja. Meni je san otvorit azijski restoran u Splitu sa sushijem, thai kuhinjom itd. al mislim da ne bi brzo propao sta zbog nasih mentalnih barijera - ono, sta cu ja jest sirovu ribu, nema do janjetine itd - sta zbog cijena....

Nisam znala da je posuti persin in:)

Najzalosnije je sta eto u Splitu nemamo niti dobar talijanski restoran, jedan Stellon koji je kao na glasu (mada nisam bila otkad ga je Tudor uzeo) je meni isto tako primjer nemastovitosti, raskuvane manistre, standardnih salati...vrhunac je salata od piletine.

Onaj Kineski u Lavčevića je loš. Stir fry noodles premasno, spring rolls preprženo, juha dobra, doduše nisan proba sve ali...

Ovo je istina za nacionalne kuhinje. Ljudi uđu u neki nacionalni restoran, razočaraju se i onda izjave nebulozu tipa - "Ja ne volin kinesku kuhinju."
Zamislimo na trenutak da netko uđe u hrvatski restoran u Njemačkoj (npr.), proba štrukle i sutra na Jadranu domaćinima objašnjava kako ne voli hrvatsku kuhinju? Odma bi domaćini skočili uvrijeđeno, da štrukli nemaju veze sa primorskom kuhinjom, da on to nikad nije proba i sl.
E sad pogledajmo kolika je Kina i koliko tamo ima različitih kuhinja i koliko milijuna različitih jela oni spremaju...

Azijski restoran ako si od akcije, ja te opskrbljujem sa Kangkongom OK? Evo prva sjetva polako napreduje. Vidit ćemo kako će se ponašat do kraja.
Ako si od stvarne akcije ja te opskrbim sa rice, glass noodlesima svih debljina, najboljim fish saucem (nuoc mam), seafoodom?
A po želji mogu ti u restaurantu radit friške noodlse. Al ćeš platit. Masno.

stbenedikt
10.06.2010., 07:21
Juhu!

Ja bih triba neki restoran u ST za nekih 15 20 ljudi...Ne mora biti riblji...može i obični...da i mi vlaji štagod pojidemo...Vidim da se uvik ista imena vrte...Valjda je to to...

lovački
10.06.2010., 10:02
šta si ti ubra do sad? šta ti se najviše dopalo odavde šta smo pričali?

Jalnuški Diletant
10.06.2010., 17:34
Juhu!

Ja bih triba neki restoran u ST za nekih 15 20 ljudi...Ne mora biti riblji...može i obični...da i mi vlaji štagod pojidemo...Vidim da se uvik ista imena vrte...Valjda je to to...

Za 20 Vlaja, ka što san i sam, je najbolji Stari mornar. :s

Laura Scott
17.06.2010., 18:02
kremenko

...lagano uspon gore autom, zanimljivo, ja sam prvi put probia, jedva se prolazi i kakvim malim autom...

Hrana, ambijent, usluga - cista petica :top:! Lokacija, hm! Dolazak je bio zanimljiv, u drugoj lagano uzbrdo, masuci stanarima, ali odlazak :eek:... Mracina, prolazi svega 2 metra siroki, nizbrdo, punog stomaka :eek:
Avantura, nemas sto! :mig:

lovački
17.06.2010., 18:29
haha nazad, to ti kažem, pijani, napušeni, punog stomaka, zavodljiva muzika u autu - ajme.

NoahDemetrius
27.06.2010., 18:18
Ajde da i ja dam svoj osvrt na ST restorane. Ocjenit cu ih zvjezdicama od * (najniža ocjena) do ***** (najviša ocjena ali takvog u Splitu još čekamo). Napominjem da jedem u restoranima barem 3 puta tjedno i da cu ocjenitio samo one restorane u kojima sam bio najmanje 5 puta. Ocjene se odnose na današnju razinu, a ne na staru slavu nekih restorana.

Dakle ovako:

Boban - bez obzira na sve, meni je ovo No1 u Splitu
Grašo - ambijent diže ocjenu za jednu *

Nevera - odličan pristup kuhanju i usluzi, oni mogu još napredovati
Pimpinela - onaj tko zna što tražiti odavde nikada neće izaći nezadovoljan
Stare Grede - neambiciozni pristup ali "prava seljačka spiza" koju ne zaboravljate

**
Lučica - e da je malo maštovitosti. ovdje se ništa nije promjenilo zadnjih 15 godina
Re di Mare - ništa posebno, a tako lijepa lokacija
Argola - da je ambijent bolji išla bi i zvjezdica više, neka jela su čak bezobrazno cjenovno precijenjena za tu razinu restorana (ipak ga svrstavam u marendaške restorane)
Velo misto Zenta - kad sam odslušao svađu konobara i kuhara (pred gostima) odustao sam od daljnjih dolazaka
Ođakovi - potrošili se u početnoj (dobroj) priči
Dalmatino - neambiciozan pristup i ne baš najbolja hrana

*
Jugo - izbjegavati

lovački
27.06.2010., 20:13
jel se nešto novo otvorilo ili bi možda moglo se brzo otvorit?

NoahDemetrius
04.07.2010., 05:42
Ajde da i ja dam svoj osvrt na ST restorane. Ocjenit cu ih zvjezdicama od * (najniža ocjena) do ***** (najviša ocjena ali takvog u Splitu još čekamo). Napominjem da jedem u restoranima barem 3 puta tjedno i da cu ocjenitio samo one restorane u kojima sam bio najmanje 5 puta. Ocjene se odnose na današnju razinu, a ne na staru slavu nekih restorana.

Dakle ovako:

Stare Grede - neambiciozni pristup ali "prava seljačka spiza" koju ne zaboravljate

**
Lučica - e da je malo maštovitosti. ovdje se ništa nije promjenilo zadnjih 15 godina
Argola - da je ambijent bolji išla bi i zvjezdica više, neka jela su čak bezobrazno cjenovno precijenjena za tu razinu restorana (ipak ga svrstavam u marendaške restorane)
Velo misto Zenta - kad sam odslušao svađu konobara i kuhara (pred gostima) odustao sam od daljnjih dolazaka

*
Jugo - izbjegavati

Male nadopune:

Restoran hotela Park - hotel u kojem se ozbiljno kuha

Le Monde (plinarska) - ugodan ljetni ugođaj na terasi, korektna kuhinja, nešto više cijene (ali ne previše) od ponuđene vrijednosti

**
Atlantida - prevelika orjentacija na goste koji dođu samo jednom (uz sve što kod naših ugostitelja nažalost ide kod ponude ovakvim gostima). Korektno izvedena jednostavna jela (u rangu a nekad i iznad obližnjih razvikanijih lokala).

Francesca
04.07.2010., 16:35
Hrana, ambijent, usluga - cista petica :top:! Lokacija, hm! Dolazak je bio zanimljiv, u drugoj lagano uzbrdo, masuci stanarima, ali odlazak :eek:... Mracina, prolazi svega 2 metra siroki, nizbrdo, punog stomaka :eek:
Avantura, nemas sto! :mig:

znači u kremenka treba ići popodne i krenut doma prije mraka :rofl:

čula sam za to već, inače ljetujem kraj Omiša ali baš zbog ceste mi se nikad nije išlo tam

može se golfom probit? :zubo:

Laura Scott
07.07.2010., 17:30
Ma moze, nasa Mazda 6 je prezivjela bez ogrebotina :top: Doduse, muz je vozio, inace bismo zavrsili u Cetini :lol:

lovački
07.07.2010., 18:28
je li itko jeo u kadene? to je ono novo tamo na zenti, navodno profinjenije je malo u splitu.

kakav vam je šperun deva, ono nasuprot šperuna, fino mi je ona lokacija i sve skupa i vani i unutra, a ni sam šperun meni nije loš šta se tiče estetike, onako vani i to sve skupa. a za hranu ne znam.

lala
08.07.2010., 09:48
U koje restorane se može s dječjim kolicima i općenito, koji su prikladni za ljude s bebama (dojilje)?

Jalnuški Diletant
08.07.2010., 14:26
U koje restorane se može s dječjim kolicima i općenito, koji su prikladni za ljude s bebama (dojilje)?

Al u vas ima restorana di se ne smi s bebama i kolicima i di se ne smi dojit??!! :eek:

lala
08.07.2010., 14:34
Al u vas ima restorana di se ne smi s bebama i kolicima i di se ne smi dojit??!! :eek:

Nemaš djecu? :D
Al u vas nema restorana di se može kolicima doć (bez da nosim 15 kg preko skalina)?
U Makrovege, recimo, ugođaj je za dojenje, ali prostor i ne. Preusko za kolica...i općenito, uski prostori nisu za roditelje s full opremom (a ni za svaku dojilju:p)

Jalnuški Diletant
08.07.2010., 14:52
Nemaš djecu? :D
Al u vas nema restorana di se može kolicima doć (bez da nosim 15 kg preko skalina)?
U Makrovege, recimo, ugođaj je za dojenje, ali prostor i ne. Preusko za kolica...i općenito, uski prostori nisu za roditelje s full opremom (a ni za svaku dojilju:p)

U koji god restoran dođem uvik naleti netko s kolicima, doji.. Čuda radi. Jedino još ne minjaju pelene. :D

A sad je l' uđe lako ili teško - ne znam. Samo znam da se često razmiču stolovi i stolice dok se ne namiste kolica, ali nije to problem za našu dicu. :cerek:

lala
08.07.2010., 15:02
U koji god restoran dođem uvik naleti netko s kolicima, doji.. Čuda radi. Jedino još ne minjaju pelene. :D

A sad je l' uđe lako ili teško - ne znam. Samo znam da se često razmiču stolovi i stolice dok se ne namiste kolica, ali nije to problem za našu dicu. :cerek:

Skaline su problem. Meni se ne ganjvi nikoga, radije bih elegantno ušetala. Tražimo restoran, a sad ni hrana nije jedini kriterij, ugođaj još manje-bitniji mi je pristup s parkinga do stola (i eventualno da nije neka buka grozna).

NoahDemetrius
08.07.2010., 18:36
Skaline su problem. Meni se ne ganjvi nikoga, radije bih elegantno ušetala. Tražimo restoran, a sad ni hrana nije jedini kriterij, ugođaj još manje-bitniji mi je pristup s parkinga do stola (i eventualno da nije neka buka grozna).

Bez skalina od parkinga do stola:

Sky (dovoljno velik razmak medju stolovima)
Re di Mare
Šumica

lala
08.07.2010., 22:26

Re di Mare
Šumica

:s to se traži

NoahDemetrius
18.07.2010., 07:12
Pizzeriju Skiper u ACI marini ponovo stavio pod svoj nadzor Grašo (vjerojatno zbog pada prometa u glavnom restoranu). Vidljiv je kvalitativni pomak za razliku od prethodnih voditelja tako da ovoj pizzeriji mogu dati ocjenu.

Dakle:

*
Pizzerija Skiper

inćun
18.07.2010., 09:44
U Šumici trenutno bez skalina od parkinga možeš jedino do mješalice za beton.

Tamo se nešto ruši / gradi / preuređuje, mislim da više neće bit restoran.

Nisam dugo bio u Skipera, ali mi je bilo drago otić iako se s vrata vidilo da tu pizzeriu ne triba preozbiljno doživljavat.

bubasta
18.07.2010., 17:22

Re di Mare
Šumica

stari mornar

NoahDemetrius
20.07.2010., 05:16
Nisam dugo bio u Skipera, ali mi je bilo drago otić iako se s vrata vidilo da tu pizzeriu ne triba preozbiljno doživljavat.

Ma ljudi ne vole biti u izlogu kao sto su u Skipera zimi kada se jede unutra. Znam da se ne smije mijenjeti onaj stakleni zid ali se bar mogu staviti neke lijepe zavjese. Ali ovo je najmanji problem. Ovaj restoran (zapravo pizzerija) pada na Jana testu. Jana test? Narucite bocu Jane, i ukoliko dodje boca sa skinutim ili vec odvidanim cepom restoran je pao na ovom testu. Zalosno sto je netko u stanju raditi za ustediti par kuna. Sto onda rade kad je veci novac u igri... Inace, u zadnje vrijeme je od splitskih restorana pao i Sky na Jana testu.

NoahDemetrius
24.07.2010., 12:39
Dakle Stari Mornar:

- predivna lokacija, more, parking, brodovi u blizini
- koncepcija dobra izvedba katastrofalna
- cistoca na vrlo niskoj razini
- kuhinja lutrija

Ne volim restorane gdje trebas poznavati gazdu da bi dobio primjernu uslugu.

Ocjena: *

Uz ovaj update moja lista splitskih restorana izgleda ovako:

Le Monde (plinarska) - ugodan ljetni ugođaj na terasi, korektna kuhinja, nešto više cijene (ali ne previše) od ponuđene vrijednosti

**
Atlantida - prevelika orjentacija na goste koji dođu samo jednom (uz sve što kod naših ugostitelja nažalost ide kod ponude ovakvim gostima). Korektno izvedena jednostavna jela (u rangu a nekad i iznad obližnjih razvikanijih lokala).

*
Jugo - izbjegavati
Pizzerija Skiper - pohvala novom pristupu ali je potrebno jos truda za koju novu zvjezdicu
Stari Mornar - predivna lokacija, vrlo uvredljiv pristup kuhanju

Štrikalica
24.07.2010., 21:36
Ako ne mora bit bas u Splitu restoran a zelis uz more onda preporucam Duće i Konobu Bracera...

Svim srcem podržajem.. ako ti je ipak draži Split - odi u Konobu Varoš ili u Jadrana.. isti vlasnici.. :)

Ali Bracera ima šarm koji nisam srela nigdje na Jadranu.. sa onim kaskadama separea u borovoj šumici..pa dolje prelijepa šljunčana plaža..pa unutra sve uređeno kao unutrašnjost broda..pa imaš dva glazbenika koji vikendom sviraju - jedan na gitari, drugi pjeva.. a klopa..božanska.. :cerek:

oke, da budem fer, sva tri restorana mi drže teta i stric, al stvaaaarno su vrhunski.. odbijte 10tak posto subjektivnosti i još uvijek dobijete ogroman postotak u korist Bracere, Varoši i Jadrana.. :D

Jalnuški Diletant
25.07.2010., 00:27
Svim srcem podržajem.. ako ti je ipak draži Split - odi u Konobu Varoš ili u Jadrana.. isti vlasnici.. :)

Ali Bracera ima šarm koji nisam srela nigdje na Jadranu.. sa onim kaskadama separea u borovoj šumici..pa dolje prelijepa šljunčana plaža..pa unutra sve uređeno kao unutrašnjost broda..pa imaš dva glazbenika koji vikendom sviraju - jedan na gitari, drugi pjeva.. a klopa..božanska.. :cerek:

oke, da budem fer, sva tri restorana mi drže teta i stric, al stvaaaarno su vrhunski.. odbijte 10tak posto subjektivnosti i još uvijek dobijete ogroman postotak u korist Bracere, Varoši i Jadrana.. :D
Znači vikend me tamo neće vidit.

Štrikalica
25.07.2010., 17:15
Znači vikend me tamo neće vidit.

Iznenadio bi se.. ja istro mrzim kad mi netko između dva zalogaja reve na uho, ali ovi su fakat dobri.. kad sam samu sebe uhvatila kako s njima revem Konobo moja, skužila sam da očito nešto valjaju.. i ne, nisam bila pijana.

Al mi je svejedno još i danas malo neugodno.. :D

Jalnuški Diletant
26.07.2010., 01:39
Iznenadio bi se.. ja istro mrzim kad mi netko između dva zalogaja reve na uho, ali ovi su fakat dobri.. kad sam samu sebe uhvatila kako s njima revem Konobo moja, skužila sam da očito nešto valjaju.. i ne, nisam bila pijana.

Al mi je svejedno još i danas malo neugodno.. :D

Još odlučnije:

Znači vikend me tamo neće vidit. :D

lovački
26.07.2010., 12:20
varoš je bzvz, samo šta ljudi ovde kao i sa svim teško mijenjaju navike pa onda konoba varoš iako preskupa i bzvz još uvijek je popunjena. jedino šta se cijeni je onaj zeleni silvanac šta ga imaju za točeno vino, i babić, al i to je preskupo.

bracera ne znan.

a restoran hotela jadran ne kužim zašto bi tamo netko uopće išao, btw ne drži ti stric više taj restoran u hotelu jadran.

Štrikalica
26.07.2010., 22:19
varoš je bzvz, samo šta ljudi ovde kao i sa svim teško mijenjaju navike pa onda konoba varoš iako preskupa i bzvz još uvijek je popunjena. jedino šta se cijeni je onaj zeleni silvanac šta ga imaju za točeno vino, i babić, al i to je preskupo.

Ok cijene, kužim kao argument. Ali što ti je još bzvz u Varoši? Daj, stavi par primjera - i njima će biti drago da od svojih gostiju čuju ako je nešto promaklo i može se poboljšati. I vjeruj mi da hoće. Samo mi daj neke konkretne primjere. :)

a restoran hotela jadran ne kužim zašto bi tamo netko uopće išao, btw ne drži ti stric više taj restoran u hotelu jadran.

ozbiljno? :eek: btw. ljudi, sori zbog off-a i ovog što malo grabam topic za "vlastite" interese, al ovo je i meni prvi glas, a jako smo bliski..tak da sam sad malo jako zboonj.. idem zvat Milu.. thnx

Jalnuški Diletant
27.07.2010., 00:14
Najbolje se jede u Merkatora. :amen:

NoahDemetrius
27.07.2010., 19:42
Kad se već spominje restoran u Jadrana... to je više funkcioniralo kao sala za vjenčanja tako da to uopće ne računam pod restorane. Tko je tamo uopće dolazio osim seniora iz splitskih Lionsa.

lovački
02.08.2010., 13:38
pa u varoši mi je sve bzvz, prije mi reci ti po čemu je tebi zanimljivo i zašto bi netko tamo trebao otići a ne na neko od xx ostalih mjesta takvog tipa.

evo sad se otvorila tj reotvorila terra, sad je terra antika, ima neke dioklecianove igre ovo ono. ostalo je slično, ako se ne varam, osim skromnije ponude vina.

NoahDemetrius
02.08.2010., 13:43
Da li se slažete da je jedan tako sofisticirani hedonizam kao što je uživanje u istančanim gastronomskim nijansama neodvojivo povezan sa dobrim odgojem. Nažalost, na ovim stranicama ponekad nedostaje uljudbe u slanju priloga.

lovački
03.08.2010., 12:03
sofisticirani hedonizam kao što je uživanje u istančanim gastronomskim nijansama nije povezan s konobom varoš :)

al sviđa mi se ovaj tvoj komentar :p

jednababaroga
03.08.2010., 21:01
Štrikalice, daj kad već znaš, kakve su cijene u bracere. Ja svaki put imam namjeru tamo otić, al mi djeluje jako skupo pa se ne usudim.

Jalnuški Diletant
04.08.2010., 00:25
Štrikalice, daj kad već znaš, kakve su cijene u bracere. Ja svaki put imam namjeru tamo otić, al mi djeluje jako skupo pa se ne usudim.

Ol je teško zavirit u jelovnik? :ne zna:

jednababaroga
04.08.2010., 13:37
Ol je teško zavirit u jelovnik? :ne zna:

Pa nije baš ugodno uć, sist, i onda se pokupit ća kad vidim cijene :trk:

Jalnuški Diletant
04.08.2010., 15:57
Pa nije baš ugodno uć, sist, i onda se pokupit ća kad vidim cijene :trk:

Svaki restoran bi MORA, po zakonu, imat cjenik izvana, kod vrata.

Ali ako nema (to je već prvi alarm da je vlasnik lopov):

Ne moraš sist. Učini ka ja. Uđi unutra, STANI do stola, prolistaj jelovnik i, ako ti se ne svidi to što vidiš, prezrivo pogledaj gazdu, demonstrativno odbaci cjenik na stol i, uzignuta čela, napusti objekt.

Viruj mi - puuuno više će bit neugodno njemu nego tebi.

Jer on je taj koji je lopov, zna da je lopov i samo gleda tko će mu nasist na prevaru.

NoahDemetrius
04.08.2010., 18:46
Ma teško je uspoređivati restorane različitih klasa. Kako uspoređivati primjerice Lučicu i restoran hotela Park? Potrebno je dakle klasificirati restorane i uspoređivati ih unutar iste klase. Ja ih klasificiram u tri klase:
1. Vrhunski restorani
2. Restorani srednje klase
3. Restorani za svaki dan

Vrhunski restoran bi trebao biti vrhunski u svakom pogledu. Dakle vrhunska hrana, vrhunski ambijent i vrhunska poslugu. Ovdje ne bi cijena smjela biti prevažan parametar. Restorani srednje klase bi trebali nuditi odličnu hranu u lijepim ambijentima i opet uz vrhunsku poslugu ali uz bitno umjerenije cijene od vrhunskih restorana. Restorani za svaki dan su tzv. marendaški restorani. Oni moraju nuditi korektnu hranu u čistom i ugodnom ambijentu i uz pristojnu poslugu.

A kako stvari stoje u Splitu? Prije svega, nije dovoljno usuti veliki novac u uređenje restorana, dovesti estradnu zvjezdicu na otvaranje restorana, platiti novinarki da napiše lijep tekst (čitaj reklamu) u lokalnim novinama i automatski biti vrhunski restoran (primjer ovakvog pristupa je Kadena). Mislim da mnogi restorani u Splitu misle da su vrhunski i da njihove cijene odgovaraju njihovom renomeu. Greška! U Splitu skoro da nema vrhunskih restorana, a ako ćemo samo malo postrožiti kriterije može se reći da u Splitu niti ne postoji vrhunski restoran. Većina splitskih restorana koji se smatraju vrhunskim zapravo su restorani srednje klase sa užasno previsokim cijenama. Ondje gdje je pristup najpošteniji su ipak splitski restorani za svaki dan gdje se često može pojesti mnogo svježije i ukusnije jelo od mnogih razvikanijih mjesta.

kamenjarka
05.08.2010., 18:03
po prvi put ćemo dragi i ja biti u splitu duže od čekanja trajekta i željeli bismo večerati na nekom posebnom mjestu, u restoranu kakvog nema u svakom gradu u hr.
naravno nije nam do roštilja i špageta, nego bismo voljeli nešto regionalno i fino.
ne patimo na fensi restorane niti cijene.

elem, kad biste trebali preporučiti jedan, samo jedan restoran u splitu (do kojeg ćemo znati doći iz prve):D koji će dostojno prezentirati gastro ponudu i oduševiti nas ambijentom?... jedan koji nikako ne bismo smjeli propustiti?:kava:

lovački
05.08.2010., 23:39
Ne postoji u splitu takav zicer hit, grad je u takvom stanju ali ipak od mene iz prve imaš terasu le mondea, ne vidim ništa drugo atraktivnije za vas 2, /nikakve sumice bobani proslave familije zderacine politicara etc veliki stolovi, a ni konobe kucne atmosfere/ cijene su umjerene, čak i iznenadjujuce niske šta se mene tiče s obzirom na sve, za hranu u Splitu nikad nisi potpuno sigurna, ali meni je ovdje bilo uredno uvijek, nekoliko puta sam bio. Fino se dogovori sta ima svjeze i to uredno kao i inace. + Nema nikakve sumnje da ćeš naći iz prve. I obavezno ćeš mi javit kako ti je bilo po ambientu, usluzi, cijeni, hrani etc.

U nekom slučaju da je zauzeto ili nešto obrati pozornost na reotvorenu terru antiku na bacvicama novo je pa pretpostavljam da bi moglo bit u redu, iako nije ni to pravilo i apetit u centru.
Nisam bio u niti jedna od ta 2, al mi se čini da b lako mogao biti ok ljetni izbor. Provjeri još jednom sve na internetu ako te volja. Mozda

lovački
05.08.2010., 23:40
A ostali isto tako slobodno iskomentirajte ovo moje!
E i da dodam ako smijem ozbiljno kuhanje restorana hotela park i grašu kao malo jače igrače a bitnije potencijalne s kakvog ljetnog ambienta /via noah. Nek to ona detaljnije, ja ne znam, ali vjerujem.

Jalnuški Diletant
06.08.2010., 10:00
po prvi put ćemo dragi i ja biti u splitu duže od čekanja trajekta i željeli bismo večerati na nekom posebnom mjestu, u restoranu kakvog nema u svakom gradu u hr.
naravno nije nam do roštilja i špageta, nego bismo voljeli nešto regionalno i fino.
ne patimo na fensi restorane niti cijene.

elem, kad biste trebali preporučiti jedan, samo jedan restoran u splitu (do kojeg ćemo znati doći iz prve):D koji će dostojno prezentirati gastro ponudu i oduševiti nas ambijentom?... jedan koji nikako ne bismo smjeli propustiti?:kava:

Teško mi je to reć jer mrzin prevarantsku gazdaricu, ali možda bi Bajamont bija to što tražiš. ( :mad: )

Ako uvatiš misto za jednim od četri stola. :D

Ajde, ima još toliko pomoćnih za po dvi osobe u kaleti. Nek' in bude. :D

lovački
06.08.2010., 10:47
E da, i to bi bilo ok, a sta je s gazdaricom? Kad već kazes...reci do kraja. Pa u kaleti i jesu najbolji stolovi, al isto tako i šperun nije loš, onaj ambient vanka mi je uvik bia ugodan. Samo šta je i bajamonti i šperun ipak onaj domaći nivo, ne toliko izlazak u restoran ako smijem primjetit...

kamenjarka
06.08.2010., 12:47
Teško mi je to reć jer mrzin prevarantsku gazdaricu, ali možda bi Bajamont bija to što tražiš. ( :mad: )

Ako uvatiš misto za jednim od četri stola. :D

Ajde, ima još toliko pomoćnih za po dvi osobe u kaleti. Nek' in bude. :D

na netu mi izbacuje da je kaleta pizzerija?
terra antika i le monde djeluju obečavajuće, nadam se da nisu najskuplji u gradu:D
pretpostavljam da bi bajamont i šperun bili jeftiniji od njih? nažalost, nema na webu, pa ćemo vidjet na licu mjesta.

u svakom slučaju hvala na preporukama....

kamenjarka
06.08.2010., 12:51
a kako stoje negdje gore spomenute Stare Grede?

Jalnuški Diletant
06.08.2010., 14:15
a kako stoje negdje gore spomenute Stare Grede?

Dobra spiza, ugodan ambijent, ali, nama Splićanima sve što nije u užem centru ne valja. Nekao nije to to.

Svaki restoran van centra nam nije nekako... :D Iako, objektivno, meni su Stare grede skroz OK. Problem je parkiranje.

lovački
06.08.2010., 15:23
Reka sam već da su cijene u le mondeu i niske s obzirom na to sve skupa, odnosno sasvim su normalne a ugodjaj je super. Profinjeniji je pa valjd a ljudi pomisle da je skup, al ako nisu mijenjali nešto skup nije sigurno.
Terra cijene ne znam.
Bajamonti je konobica i nalazi se u kaleti, kaletu kao ime pizzerije nismo mi spominjali.
A šperun je malo viši nivo od bajamontija, al moj dojam je da bi ipak moga bit jeftiniji, npr mislim da je čak i skuplji od le mondea šta govori i o jednom i
A sta se tiče starih greda, nema to veze s ljetnim dozivljajem Splita za jedan par ni ista slično.

kamenjarka
06.08.2010., 15:41
Bajamonti je konobica i nalazi se u kaleti, kaletu kao ime pizzerije nismo mi spominjali.

:brukica:
hm, da i mislila sam si to.... nisam plava, stvarno :bonk:

NoahDemetrius
07.08.2010., 20:57
Izašao je prije par dana Butkovićev Vodić kroz hrvatske restorane. Od splitskih restorana predstavljeni su samo Hvaranin, Noštromo i Pinpinella?!!? No, sve je jasnije kada se vidi da je Gall supotpisnik pamfletića. Čak je u dijelu posvećenom Hvaraninu napisano da je taj lokal poznat po okupljanju grupe "književnika"... Ma ne čudi me sve ovo kad se sjetim Gallove recenzije Stipišičevog koncerta koja je objavljena dan prije koncerta :)

kamenjarka
07.08.2010., 21:10
Izašao je prije par dana Butkovićev Vodić kroz hrvatske restorane. Od splitskih restorana predstavljeni su samo Hvaranin, Noštromo i Pinpinella?!!? No, sve je jasnije kada se vidi da je Gall supotpisnik pamfletića. Čak je u dijelu posvećenom Hvaraninu napisano da je taj lokal poznat po okupljanju grupe "književnika"... Ma ne čudi me sve ovo kad se sjetim Gallove recenzije Stipišičevog koncerta koja je objavljena dan prije koncerta :)

vidla.
ali nekako mi se čini da je potpuno nekompetentna, jer iako sam iz zg, sigurno ima puno više restača koji zaslužuju biti unutra iz bilo kojeg dijela HR, npr. slavoniju ili zagorje, podravinu nisu niti dotakli. a i dalmacija je zapanjujuće mala.... pa samo vi ste mi predložili više splitskih restorana od ona tri kod njega.... a gdje su tek oni u okolici....

zato sam i pitala ovdje, ipak svatko od vas ima neki svoj ukus, a kad više ljudi kaže odi tu i tu, onda je to valjda i vrijedno vidjeti.

Jalnuški Diletant
08.08.2010., 03:16

:s:s:s

Uvik je lipo vidit da ima ljudi koji ne hodaju slipi po svitu. :cerek:

Sutra će taj isti Gall(us) optužit nekoga za nepotizam. :mig:

lovački
08.08.2010., 07:47
Nije teško ne bit slip za vidit šta se dešava, i s jedne strane totalno nezanimljiva ponuda, a opet je li bas bas toliko nezanimljiva da se nije u stanju naći nešto interesantnije od ove dosadne selekcije od prije ne znan koliko godina, jel ovo još jedan rad u pauzi od kave i duvana? Maštovit pristup i znanje u Dalmaciji teško da dodje na zelenu granu. A on moze poslat ovakav izbor jer nikog nije briga, tako ce bit još dugo, ja dalamatince uopce ne vidim da se javno izjasnjavaju u vezi iceg, vrlo rijetko i virtualno, osim onih nakaradnih komentara na slobodnoj dalamaciji koji u biti idu pod ruku s trenutnim stanjem u toj novini, tako se stvara atmosfera da ovaj ili netko drugi može napravit tako
površno i da nitko neće reagirati.

NoahDemetrius
09.08.2010., 15:20
Sutra će taj isti Gall(us) optužit nekoga za nepotizam. :mig:

Tako je. A dok je bio na vlasti onaj kojeg zadnjih godinu dana često optužuje, svaki put kada bi čuo da je dotični u Splitu bi se nacrtao u Semafora ne bi li ušičario pokoju kavicu koju bi onda obavezno dokumentirao i dežurni fotoreporter...

Ali nije Z.G. najveći muktaroš hrvatske gastroscene. Mislim (a ponešto i znam) da jedan još veći obitava na HRT-u... Mislimo li na istoga? :)

Annnete
12.08.2010., 12:20
Većina splitskih restorana koji se smatraju vrhunskim zapravo su restorani srednje klase sa užasno previsokim cijenama. Ondje gdje je pristup najpošteniji su ipak splitski restorani za svaki dan gdje se često može pojesti mnogo svježije i ukusnije jelo od mnogih razvikanijih mjesta.

s ovim se u potpusnosti slazem…

a usput da i napisem koju o „vrhunskom“ restoranu boban koji je po usluzi na nivou najobicnije krcme :flop:
situacija 1. – rucak na kojem je jedna od osoba ostala bez ribe jer se konobaru iskrenula tacna na pod, al nema veze, on valjda je mislio da je predjelo bilo dovoljno i nikom nista, usitno oprostite i to je to, racun se na kraju platio par tisuca kuna…
situacija 2. – ode se u bobana na rezanace s grdobinom i gorgonzolom, nakon cekanja od skoro sat vremena dobijemo reznace s komadom omota od gorgonzole, a uspust uzivamo u okruzenju seljacina koje slave krizmu, pa su odlucili i malo zapivat, a eto zato smo i cekali jer je sezona krizma/krstenja....pa im je guzva.

mene vise nece vidit…..

Laura Scott
12.08.2010., 13:20
Biste li preporucili kineski restoran u Lavcevica?! Ima li jos koji kineski restoran u Splitu ili siroj okolici?!

Obozavam kinesku hranu, a i doma cesto kuham (citaj: eksperimentiram :lol:) u woku. Sada sam "navukla" i roditelje na wok, a kako skoro imamo malu proslavu u obitelji, palo mi je na pamet proslaviti u "Kineza".

NoahDemetrius
12.08.2010., 14:17
a usput da i napisem koju o „vrhunskom“ restoranu boban koji je po usluzi na nivou najobicnije krcme :flop:
situacija 1. – rucak na kojem je jedna od osoba ostala bez ribe jer se konobaru iskrenula tacna na pod, al nema veze, on valjda je mislio da je predjelo bilo dovoljno i nikom nista, usitno oprostite i to je to, racun se na kraju platio par tisuca kuna…
situacija 2. – ode se u bobana na rezanace s grdobinom i gorgonzolom, nakon cekanja od skoro sat vremena dobijemo reznace s komadom omota od gorgonzole, a uspust uzivamo u okruzenju seljacina koje slave krizmu, pa su odlucili i malo zapivat, a eto zato smo i cekali jer je sezona krizma/krstenja....pa im je guzva.

mene vise nece vidit…..

Nažalost, i ja sam nedavno doživio slično u Bobana, a to je ipak nedopustivo. Stoga updatam svoju listu splitskih restorana i skidam Bobanu jednu zvjezdicu. Također dodajem nekoliko novih lokacija:

Duje - pozitivan stav prema svim gostima, vrlo ukusna hrana, česta gastronomska iznenađenja... ovo je kandidat za zvjezdicu više
Boban - zvijezda u padu
Konoba Kod Joze - autentični ambijent, nekoliko vrlo pogođenih jela

**
Gusar - nije dovoljno samo usuti veliki novac u uređenje...

*
Jugo - izbjegavati
Pizzerija Skiper - pohvala novom pristupu ali je potrebno jos truda za koju novu zvjezdicu
Stari Mornar - predivna lokacija, vrlo uvredljiv pristup kuhanju

Silvery
12.08.2010., 15:43
Biste li preporucili kineski restoran u Lavcevica?! Ima li jos koji kineski restoran u Splitu ili siroj okolici?!

Obozavam kinesku hranu, a i doma cesto kuham (citaj: eksperimentiram :lol:) u woku. Sada sam "navukla" i roditelje na wok, a kako skoro imamo malu proslavu u obitelji, palo mi je na pamet proslaviti u "Kineza".

Tako tako. U početku sam bila oduševljena, ali kvaliteta im je pala. Također, bili su promijenili jednu od konobarica i došla je neka oštrokonđa. :cerek: A po izgledu kose, sigurna sam da se redovito češlja nad lavandinom u ženskom WC-u jer svaki put kad idem u WC naiđem na brdo ravnih dugih crnih dlaka u lavandinu. I češalj stoji sa strane. Katastrofa :bljak:

Neka jela su im razočaravajuća kao npr. stakleni rezanci s povrćem. Vidi se iz aviona da je povrće izvađeno iz konzerve (povrće za salatu), pomiješano sa vrućim staklenim rezancima i dodano malo soje, a najviše u cijeloj priči ima rezanaca, povrće moraš tražiti povećalom. Primjetila sam također da se ista jela bitno razlikuju od kuhara do kuhara, a posebno sam to osjetila kod piletine i sezama.

Druga mana im je jelovnik za ručkove po "povoljnim cijenama". Išli su da privuku ljude tom akcijom i uspjeli su, eto i ja sam usred posla često išla tamo i stvarno su bile super povoljne cijene. Stavili bi u tri stupca (predjelo, glavno jelo i prilog) i odabereš i mislim da te dođe negdje oko 40-ak kn. Stvar je u tome što su im predjela na tom posebnom meniju (akcija) juhe koje su užasno masne. Čak mi i bacaju na kineske juhe, ali ne dao ti Bog da jedeš juhu od kokoši, dobit ćeš u njoj brdo mrvica kokošje kože i ostalih neobičnih djelova mesa :rigo:. Veeeliki minus je količina porcije kad je u pitanju ta akcija za ručak. Dobiješ manje, pa bih svakom preporučila da radije uzme normalne porcije bez ovih akcija.

Par jela je jako vrhunski spremljeno, posebice ona u gizu (kad se malo zapeče), ali dosta njih je na isti kalup. Za desert svakako preporučujem pohani sladoled. :top:
Ne uzimati riblje "specijalitete", npr. pohane kolutiće liganja. Dobiješ isto što je i u Ledovom pakovanju, posluženo na salati i slatko-kiseli umak. Totalno ne-kineski.

Ima još jedan kineski restoran u Segetu kraj Trogira, nisam sigurna jel to još uvijek radi. Oni su znali davati nešto manje porcije, ali i povoljnije. Imali su nešto veći i bolji izbor salata i predjela, ali ostalo nula bodova. Ambijent je presmiješan. Za razliku od Lavčevića gdje si imao vidjeti kako-tako obilježja Kine, njihovu glazbu slušati, konobarice obućene u njihove tradicionalne nošnje, u Segetu jedeš ko u nekom polu-restoranu-kafiću, a u pozadini ti svira Zečić ili Stavros :confused:. Nema nigdje nikakvih znakova i simbola da si uopće u kineskom restoranu. Jedan jedini stol je onaj pravi kineski okrugli čija se uzdignuta sredina može okretati, tj. micati kako bi uzeo sebi jelo po želji.

Jedina prednost u odnosu na splitski, a i zagrebački su im PRAVI domaći rezanci iliti nudle, koje su stvarno super napravljene i jednom prilikom sam gledala (dopustili mi :D) kako rade i kuhar baš radi onako kako to ide vani u restoranima (doduše to se kao atrakcija radi ispred svih gostiju), stvarno su vrhunski i nisam takve još probala u Hrvatskoj :top:. Kad su jela s rezancima u pitanju, količinski ćete dobiti dosta, ali ako ih uzmete posebno, dobit ćete ih jako malo. Inače su ljubazni svi, ali nedostaje dosta toga. Ako budeš išla tamo nemoj samo naručiti pohani sladoled jer će ti ga doslovce donijet kao takvog (u prezlama), a ide s medom. :lol:

Laura Scott
12.08.2010., 23:57
Silvery :s Hvala od srca! :top:

Silvery
13.08.2010., 14:00
Eh, da zaboravih spomenuti kako su im cijene pristupačne, u oba dva restorana, s tim da su mi proljetne rolice bolje bile u Segetu nego u Splitu, iako su obe verzije super. Znam da su u Segetu na ponudi predjela ili snakcka nudili čips od jastoga, što nema u Splitu. Ali me razočaralo jer su bili posluženi isti oni iz kesice (ima ih kupiti u velikim trgovačkim centrima, Lidlu itd.).

NoahDemetrius
16.08.2010., 05:39
Evo samo na brzinu...

Arkada: Dugo dugo nisam probao tako dobru meksičku hranu. Svaka čast!

Partfiš
16.08.2010., 12:03
A Fife?

Tamo sam svojedobno odlicno jeo...ali prosla je koja godina...:ne zna:

NoahDemetrius
19.08.2010., 19:21
Čisto iz nekih sentimentalnih razloga večerah u Semafora. Hrana nije ništa lošija od sličnih turističkih gulikoža u gradu. Osobno mislim da bi Semafor odlično funkcionirao kao pizzerija i da bi lako u tom slučaju bio vrlo posjećen.

lovački
19.08.2010., 22:05
Pa sta si jela i pila etc, jel ista vrijedno spominjat ili je tako bzvz? A funkcioniralo bi sve bolje od onog sta je. A misliš pizzeria radi unutrašnjeg dijela? Ima taj neki štih, a terasu isto sredit malo i ne bi bilo loše za menu pizze i to.

Laura Scott
20.08.2010., 08:10
Semafor nudi hranu?! :eek: Nisam znala :ne zna: Isla sam cesto tamo kao srednjoskolka, a zadnji put sam bila prije 3 godine na picu. Nikada necu zaboraviti onaj smrad iz WC-a koji se sirio unaokolo. Kako je moguce jesti uz taj "miomiris"?!

NoahDemetrius
20.08.2010., 09:53
Semafor je renoviran i sada funkcionira i kao restorancic. Nisam osjetio nikakve 'miomirise'. Sto se tice hrane nudi sve sto nude slicni restorancici koji pretendiraju na turiste: plodovi mora, jednostavnija mesna jela, tjestenine, rizoti. Je sam je pastu sa plodovima mora i meni je lijepo prijala, no mozda i iz sentimentalnih razloga jer se i ja sjecam vremena kad je Semafor bio glavno okupljaliste. Kada kazem da bi najbolje funkcionirao kao pizzerija pri tome ne mislim nista lose. Naime, Split nema dovoljno veliku i kvalitetnu pizzeriju u centru grada.

Jalnuški Diletant
20.08.2010., 10:08
Semafor je renoviran i sada funkcionira i kao restorancic. Nisam osjetio nikakve 'miomirise'. Sto se tice hrane nudi sve sto nude slicni restorancici koji pretendiraju na turiste: plodovi mora, jednostavnija mesna jela, tjestenine, rizoti. Je sam je pastu sa plodovima mora i meni je lijepo prijala, no mozda i iz sentimentalnih razloga jer se i ja sjecam vremena kad je Semafor bio glavno okupljaliste. Kada kazem da bi najbolje funkcionirao kao pizzerija pri tome ne mislim nista lose. Naime, Split nema dovoljno veliku i kvalitetnu pizzeriju u centru grada.

Kvalitetnih zasigurno ima, a "veliko" bi triba definirat.

NoahDemetrius
20.08.2010., 12:36
Kvalitetnih zasigurno ima, a "veliko" bi triba definirat.

Slažem se da se u Splitu može pojesti kvalitetna pizza. Pod "velika" smatram prostor od barem 20 stolova uređen po svim pravilima tople i ugodne pizzerije. Grad mora imati gradsku kavanu (ups. Split je nema), ali često ima nešto kao "gradsku pizzeriju". To je nešto gdje možete poslati ili odvesti poznanika koji želi pojesti pizzu, a ne želite imati grižnju savjesti vezanu za okus ili ambijent (inače, da li ste bili u pizzeriji Oro-Goro u Oroslavlju, između Zagreba i Zaboka, ogroman za pizzeriju lijepo uređen prostor).

Inače, ja pizzu obožavam i sjećam se vremena kad se ona mogla jesti samo u Fortune, Bakre ili u Jerkova. Sjećam se i gužve kada se otvarala pizzerija Koteks. Tada su postojale tri vrste pizze: sa šunkom, sa gljivama i mješana. Kasnije su pizzerije krenule u nalet. Bilo je tu dobrih pizzerija koje više ni ne postoje (primjerice Viking). Sa nostalgijom se sjećam i odlične pizze u Tomata u Stobreću (eto, to je bio lijepi, topli i veliki prostor primjeren pizzeriji).

Jalnuški Diletant
20.08.2010., 13:15
Slažem se da se u Splitu može pojesti kvalitetna pizza. Pod "velika" smatram prostor od barem 20 stolova uređen po svim pravilima tople i ugodne pizzerije.

Meni je pojam "20 stolova" nespojiv s pojmom "ugodno i tolpo".

Ne znam... Možda sam u krivu...

NoahDemetrius
20.08.2010., 17:54
Meni je pojam "20 stolova" nespojiv s pojmom "ugodno i tolpo".

Ne znam... Možda sam u krivu...

U principu se mogu složiti s tobom ali... Problem hladnoće većih ugostiteljskih prostora se rješava razbijanjem tih prostora u strukturu međusobno povezanih manjih prostora koji zajedno čine tematsku cjelinu. Ovakav pristup može donijeti lijepe rezultate.

NoahDemetrius
23.08.2010., 22:57
Samo da kazem da Nostromo na onom banku na peskariji nudi jako jako dobar soparnik.

Jalnuški Diletant
24.08.2010., 00:13
Samo da kazem da Nostromo na onom banku na peskariji nudi jako jako dobar soparnik.

Je. 10 kuna feta. :rolleyes: Baba na Rivi prodaje isti za 5. :mig: