PDA

View Full Version : Masturbiranje u javnosti - psihički poremećaj ili izraz slobode duha?

stranice : [1] 2

crazedlunatic
23.07.2010., 15:29
Prije nekoliko dana, sjedeci u kaficu, inace okupljalistu "alternativne" mladezi, spontano sam izvadio spolovilo i poceo onanirati. Ideja je bila ispitati reakciju okoline i mogu reci da sam ostao iznenadjen pozitivnim prijemom, pogotovo zena. Bio je to bas zgodan performans. Kasnije mi je prijateljica, apsolventica psihologije, rekla kako takva vrst egzibicionizma obicno upucuje na ozbiljnije poremecaje licnosti. Zanima me vase misljenje.

dildo
23.07.2010., 15:36
Te nisu valjda vidjele nikad kurca

Moja reakcija da sam vlasnik kafića bi bila da te izbacim napolje.

Whereabout
23.07.2010., 15:36
Ako se ne baviš umjetnošću, onda to zapravo i nije bio performans, više tvoj ekshibicionistički ispad. Bio je jedan performans domaći sa masturbacijom, ženskom, ali to se radilo na za to predviđenom mjestu, u svrhu izazivanja reakcije i razmišljanja, upravo (i u sklopu nekakvog šireg koncepta). Ne znam kakvu si reakciju i razmišljanje mislio izazvati onanirajući (stvarno ili za primjer) u okruženju sa svojim prijateljima i poznanicima, u situaciji koja je primarno zabavna, socijalna, ne nužno seksualna. Posebno ako to radiš jedini u skupinici, ti onaniraš a oni "reagiraju"...

Slično je to kao da pitaš je li u redu na takvom mjestu (koliko god alternativno bilo) pišati u čašu i potom piti svoju mokraču. Što je npr. Siniša Labrović radio u svojem umjetničkom performansu. Ako iza toga ne stoji koncept, onda je uvrnuto, da.

Akira Kurosawa
23.07.2010., 15:37
Imao si sreće. Prije par dana ja sam u pijanom stanju pipao ženske za stražnjicu u kafiću. Izbačen sam van. :cerek: By the way koji ti je to alternativni kafić

femmelatin
23.07.2010., 15:43
Ni jedno ni drugo već elementarna neodgojenost / vulgarnost.

Granica tvoje slobode je tamo gdje počinje tuđa*. Utoliko drugi nisu dužni gledati tebe u tom činu na javnom mjestu.
A za kvalifikaciju psihičkog poremaćaja, koji nije isključen, trebao bi ipak malo opsežniji razgovor s psihijatrom.

*isto vrijedi i za pušenje (cigareta) u javnim zatvorenim prostorima, što napredni hrvati neće shvatiti još stoljećima

Nietreink
23.07.2010., 15:46
spontano sam izvadio spolovilo i poceo onanirati ja bi naglasio ovaj dio, zadivljuje me takva napredna spontanost :lol:

crazedlunatic
23.07.2010., 15:47
Ako se ne baviš umjetnošću, onda to zapravo i nije bio performans, više tvoj ekshibicionistički ispad. Bio je jedan performans domaći sa masturbacijom, ženskom, ali to se radilo na za to predviđenom mjestu, u svrhu izazivanja reakcije i razmišljanja, upravo (i u sklopu nekakvog šireg koncepta).
Upravo neocekivanost samog cina i prividna neprimjerenost lokacije omogucuju izazivanje stvarne reakcije. Moj je stav da je javno mjesto jedino primjereno, odnosno da jedino na javnom mjestu performans u potpunosti ispunjava svoju svrhu.

dirty.moon.rive
23.07.2010., 15:50
pitanje je jesi li to napravio iz dosade, želje za isticanjem, provokacije ili jer se nisi mogo kontrolirati? a glavnije pitanje jesi li osjetio neko dodatno uzbuđenje jer si to radio na javnom mjestu? po meni je to psihički poremećaj ako ti to ne možeš kontrolirat jer ti daje neko veliko zadovoljstvo, a izraz je gluposti i nekulture ako to radiš iz čiste zabave!

crazedlunatic
23.07.2010., 15:51
Imao si sreće. Prije par dana ja sam u pijanom stanju pipao ženske za stražnjicu u kafiću. Izbačen sam van. :cerek: By the way koji ti je to alternativni kafić
Nije mi jasno gdje nalazis paralelu izmedju zlostavljanja zena i masturbiranja. Mislim da bi ovaj post femmelatin trebao biti upucen tebi.

petty_crime
23.07.2010., 15:53
Te nisu valjda vidjele nikad kurca

Moja reakcija da sam vlasnik kafića bi bila da te izbacim napolje.

Slažem se potpuno i sa jednom i sa drugom izjavom. :lol:

dirty.moon.rive
23.07.2010., 15:55
performans ima neku motivaciju koja je promišljena. performans nikako nije kad ti spontano izvadiš kitu u javnosti. tako bi se mogli opravdavat za svakojaka sranja koja radimo...samo sam htio vidjet reakciju...to je umjetnost...ma znate, performans!

Whereabout
23.07.2010., 15:56
Upravo neocekivanost samog cina i prividna neprimjerenost lokacije omogucuju izazivanje stvarne reakcije. Moj je stav da je javno mjesto jedino primjereno, odnosno da jedino na javnom mjestu performans u potpunosti ispunjava svoju svrhu.

A onda bi to bio nekakav eksperiment, prije nego performans. Performans radiš s konceptom u glavi, znaš što želiš poručiti činom. Ovdje to više izgleda kao ispitivanje okoline, ili šokiranje - a onda na tragu onog što je već netko napisao na ovoj temi, traženje zabave ili možda zadovoljstva u tome.

Druid
23.07.2010., 16:02
Kažnjivo zakonom. Prekršajno - novčano ili kraćom zatvorskom kaznom. Osim ako je kontekst još određeniji, može i kazneno...

Whereabout
23.07.2010., 16:06

Granica tvoje slobode je tamo gdje počinje tuđa*. Utoliko drugi nisu dužni gledati tebe u tom činu na javnom mjestu.
A za kvalifikaciju psihičkog poremaćaja, koji nije isključen, trebao bi ipak malo opsežniji razgovor s psihijatrom.

*isto vrijedi i za pušenje (cigareta) u javnim zatvorenim prostorima, što napredni hrvati neće shvatiti još stoljećima

Slažem se sa svim napisanim, ali gledaj kako je to definiranje vlastitog i tuđeg prostora (slobode) delikatno (i pobjeđuje obično vulgarniji, glasniji), upravo na primjeru pušenja u javnim zatvorenim prostorima najbolje vidljivo. Tisuću puta se nađeš u situaciji da druga osoba tvoj prigovor u vezi pretjeranog upada u tvoj prostor doživljava kao napad na vlastitu slobodu. Odnosno, smatra se (kad je zgodno) da vlastita sloboda (posebno kad je tako uzbudljiva kao što je pri masturbiranju) ne treba previše pitati za tuđu - tj. da se drugoj strani svakako mora dopasti to što se i tebi tako silno dopada. Već tu je naznaka poremećaja, uvjetno i kolokvijalno rečeno. Poremećaja percepcije prostora onog drugog.

crazedlunatic
23.07.2010., 16:09
A onda bi to bio nekakav eksperiment, prije nego performans. Performans radiš s konceptom u glavi, znaš što želiš poručiti činom. Ovdje to više izgleda kao ispitivanje okoline, ili šokiranje - a onda na tragu onog što je već netko napisao na ovoj temi, traženje zabave ili možda zadovoljstva u tome.
Vec sam u uvodnom postu rekao kako sam htio ispitati reakciju okoline. Ne vidim razloga zasto takav socioloski eksperiment ne bi ujedno bio i performans, te zasto performans ne bi mogao biti spontan.
Samim cinom sam otisao korak dalje od "reality" emisija kojima nas svakodnevno zasipaju te sam tako, medju ostalim, omogucio publici promisljanje o vjerodostojnosti istih, ali i o vlastitom voajerizmu kojeg su mozda tek kasnije postali svjesni.

JPK
23.07.2010., 16:13
Prije nekoliko dana, sjedeci u kaficu, inace okupljalistu "alternativne" mladezi, spontano sam izvadio spolovilo i poceo onanirati. Ideja je bila ispitati reakciju okoline i mogu reci da sam ostao iznenadjen pozitivnim prijemom, pogotovo zena. Bio je to bas zgodan performans. Kasnije mi je prijateljica, apsolventica psihologije, rekla kako takva vrst egzibicionizma obicno upucuje na ozbiljnije poremecaje licnosti. Zanima me vase misljenje.

Izraz slobode duha. Mišljenja sam da bi ta radnja trebala biti izjednačena s brisanjem nosa, tabu nema nikakvu smislenu podlogu.

Usporedba s pušenjem je potpuno deplasirana, jer se u tom slučaju radi o stvarnoj kancerogenoj tvari, a ne tabuu koji vuče korijene iz vremena pustinjskih čobana ili kad već.

Whereabout
23.07.2010., 16:20
Vec sam u uvodnom postu rekao kako sam htio ispitati reakciju okoline. Ne vidim razloga zasto takav socioloski eksperiment ne bi ujedno bio i performans, te zasto performans ne bi mogao biti spontan.
Samim cinom sam otisao korak dalje od "reality" emisija kojima nas svakodnevno zasipaju te sam tako, medju ostalim, omogucio publici promisljanje o vjerodostojnosti istih, ali i o vlastitom voajerizmu kojeg su mozda tek kasnije postali svjesni.

Ali kad je reality u pitanju, onda se zna da je to to. Najavljen je, u terminu tom i tom, zna se koji su sudionici i svi dobrovoljno sudjeluju. Sociološko promatranje se može raditi i bez znanja promatranih, ali u tom slučaju obično paziš da ne invadiraš u njihov prostor (da ne utječeš na njih); sociološki eksperiment obično se radi tako da sudionici znaju da sudjeluju u istome (iako ne znaju nužno što se mjeri i putem čega točno). Performans bi trebao biti osmišljen, ako i ima elemenata spontanosti u sebi.

Ti si otišao korak dalje od realityja utoliko što si pomaknuo vrijeme za svoju privatnost u vrijeme za druženje s drugima i prostor u kojemu ste se tad zatekli. Nisu reality sheme ništa više ili manje vjerodostojne zbog tog, nego si ti postao manje predvidljiv i, vrlo vjerojatno, u percepciji svih prisutnih do daljnjeg "sveden" na taj mali incident.

crazedlunatic
23.07.2010., 16:22
Izraz slobode duha. Mišljenja sam da bi ta radnja trebala biti izjednačena s brisanjem nosa, tabu nema nikakvu smislenu podlogu.

Usporedba s pušenjem je potpuno deplasirana, jer se u tom slučaju radi o stvarnoj kancerogenoj tvari, a ne tabuu koji vuče korijene iz vremena pustinjskih čobana ili kad već.
Napokon jedno racionalno, predrasuda oslobodjeno misljenje. Mada mi se neprimjerenim cini ova usporedba s brisanjem nosa, buduci isto izaziva tek neznatnu ugodu ili bolje receno otklanja neugodu te ne zahtijeva izvanjski poticaj ili upotrebu maste.

dirty.moon.rive
23.07.2010., 16:28

performans bi bio kada bi taj tvoj čin bio motiviran proklamiranjem ideje da je masturbacija prirodna, potrebita, svakodnevna, zdrava ili što li već i da je licemjerno ne o tome javno pričati ili pričati kroz šapat, tajit od partnera, djece, roditelja...

Druid
23.07.2010., 16:30
Da. Čovjek je očito trol.

crazedlunatic
Performans bi trebao biti osmišljen, ako i ima elemenata spontanosti u sebi.
Ne slazem se.

Nisu reality sheme ništa više ili manje vjerodostojne zbog tog, nego si ti postao manje predvidljiv i, vrlo vjerojatno, u percepciji svih prisutnih do daljnjeg "sveden" na taj mali incident.
Predvidljivost je malogradjanska vrlina, u umjetnosti joj nema mjesta. Svodjenje na jedan "incident" je takodjer obiljezje ogranicenog duha te kao takvo za mene nema nikakav znacaj.

Whereabout

Prije siromaštva duha negoli slobode. Ako je dopiranje do drugih (postizanje ciljeva bilo koje vrste) potrebno izvoditi kroz rasklapanje vlastite privatnosti do najelementarnije čestice ili mehanizma (podražajnosti, u ovom slučaju), onda čemu uopće svi ti složeniji sustavi komuniciranja - čemu jezik, čemu apstraktno mišljenje, čemu ideje? Doduše, to ima smisla, ponavljam, u umjetnosti - kao što je imalo smisla u Labrovićevim projektima, ali kod njega, za primjer, svrha nije uputiti na samoga sebe (svoju seksualnost, svoj penis, i svoj suodnos s tabuom i reakcije okoline kroz to) nego na puno složenije i naizgled udaljenije sfere. Tako je njegov performans pijenja vlastite mokrače bio komentar političke i gospodarske situacije u zemlji, perverznosti stalne političke gluhoće za građane po principu "neka jedu kolače".

Whereabout
23.07.2010., 16:32

Mene ovdje uopće ne zanima je li on zbilja masturbirao u javnosti ili je to samo postavio kao primjer odnosno podlogu za raspravu. S time da ću na temi smatrati trolerskim svako prvoloptaško razračunavanje s tabuima o seksualnosti, to ide prije svega JPK-a ovdje.

crazedlunatic
23.07.2010., 16:34
Prvo kazes kako je to zakonom kaznjivo djelo, a potom ustvrdis da sam trol. Zanimljivo.

Whereabout
23.07.2010., 16:36
Ne slazem se.

Predvidljivost je malogradjanska vrlina, u umjetnosti joj nema mjesta. Svodjenje na jedan "incident" je takodjer obiljezje ogranicenog duha te kao takvo za mene nema nikakav znacaj.

Ovo tvoje, bez obzira je li se dogodilo ili nije, nije umjetnost. I govorim samo o tome da će te pamtiti po tome, ne nužno da neće uopće misliti o tome što si napravio, ako si napravio. Tako da nije nužno ni malograđanština niti je ograničen duh pretpostavljene publike u pitanju, pucaj dalje. I rekla sam prvoloptaštvo tipa "ah fuj ti tabui još od čobana" i "ah to ograničavanje mene i me u slobodama" će se smatrati trolanjem i štetočenjem općenito. Smislite nešto bolje, ako se već javljate na raspravu i otvarate teme.

kor-im
23.07.2010., 16:40
postoji anegdota oko jedne povjesne ličnosti koja se tako, navodno, znala demonstrativno posrati nasred sobe, a kao iskaz volje, sa velikim v

pisao je čovjek i knjige o tome i svašta

rejoflajt

pa naravno, ak ćeš drkati u svom wc-u, neće te nitko šljivit pol posto, osim ak mama ne uleti ili baka, ne daj bože:lol::rofl::lol:

Druid
Prvo kazes kako je to zakonom kaznjivo djelo, a potom ustvrdis da sam trol. Zanimljivo.

Da i?
Jedno ne isključuje drugo? Ili po tebi isključuje?

Da, to je zakonom kažnjivo dijelo. Rekao sam, u slučaju da ti ili netko drugi ne znate...

crazedlunatic
Prije siromaštva duha negoli slobode.
Mozemo li zakljuciti da su po istom kriteriju i grcki filozofi bili siromasni duhom.
I da li je siromastvo duha zaista nesto negativno. Nije li Isus rekao "blago siromasnima duhom (jer njihovo je kraljevstvo nebesko.)"

JPK
23.07.2010., 16:43
Prije siromaštva duha negoli slobode. Ako je dopiranje do drugih (postizanje ciljeva bilo koje vrste) potrebno izvoditi kroz rasklapanje vlastite privatnosti do najelementarnije čestice ili mehanizma (podražajnosti, u ovom slučaju), onda čemu uopće svi ti složeniji sustavi komuniciranja - čemu jezik, čemu apstraktno mišljenje, čemu ideje? Doduše, to ima smisla, ponavljam, u umjetnosti - kao što je imalo smisla u Labrovićevim projektima, ali kod njega, za primjer, svrha nije uputiti na samoga sebe (svoju seksualnost, svoj penis, i svoj suodnos s tabuom i reakcije okoline kroz to) nego na puno složenije i naizgled udaljenije sfere. Tako je njegov performans pijenja vlastite mokrače bio komentar političke i gospodarske situacije u zemlji, perverznosti stalne političke gluhoće za građane po principu "neka jedu kolače".

Zašto bi masturbiranje za sve ljude bilo dio privatnosti? To je fiziološka potreba slična hranjenju. Dakle, ne mislim tu na nikakvo postizanje ciljeva prema drugim ljudima, nego čisto zadovoljenje potrebe. Razlika između jedenja sendviča i masturbiranja je čisto kulturalna stvar i nema nikakvo racionalno opravdanje.

Štoviše, mislim da se zabranom masturbiranja u javnosti zadire u privatnost i osobnu slobodu ljudi koji bi to eventualno željeli raditi.

I ovo nije nikakvo trolanje, nego moje ozbiljno mišljenje, stoga te molim da me ne pokušavaš zastrašivati s moderatorske pozicije.

Druid
23.07.2010., 16:45
Mozemo li zakljuciti da su po istom kriteriju i grcki filozofi bili siromasni duhom.
I da li je siromastvo duha zaista nesto negativno. Nije li Isus rekao "blago siromasnima duhom (jer njihovo je kraljevstvo nebesko.)"

Jedno je Diogen iz Sinope koji cijeli život živi u bačvi i naziva sam sebe "kerom", kynos-om, kinikom i živi potpuno neovisno od društva, od prošnje itd, a drugo je netko u 21. stoljeću tko očekuje da uživa privilegije civilizacije. To je prva stvar, a na ovo drugo se može reći samo kako je i Riblja Čorba davno imala pjesmu "kako je lepo biti glup". To je otprilike nešto slično s ovim što je Isus navodno rekao. Naravno da je njihovo kraljevstvo nebesko, jer oni neće nikada propitkivati i bit će dobre ovčice.

rejoflajt
23.07.2010., 16:46
Zašto bi masturbiranje za sve ljude bilo dio privatnosti? To je fiziološka potreba slična hranjenju. Dakle, ne mislim tu na nikakvo postizanje ciljeva prema drugim ljudima, nego čisto zadovoljenje potrebe. Razlika između jedenja sendviča i masturbiranja je čisto kulturalna stvar i nema nikakvo racionalno opravdanje.

Štoviše, mislim da se zabranom masturbiranja u javnosti zadire u privatnost i osobnu slobodu ljudi koji bi to eventualno željeli raditi.

I ovo nije nikakvo trolanje, nego moje ozbiljno mišljenje, stoga te molim da me ne pokušavaš zastrašivati s moderatorske pozicije.

možda meni dođe potreba da nekog koknem na trgu, jel čin opravdan tom potrebom?:rolleyes:

JPK
23.07.2010., 16:50
Da i?
Jedno ne isključuje drugo? Ili po tebi isključuje?

Da, to je zakonom kažnjivo dijelo. Rekao sam, u slučaju da ti ili netko drugi ne znate...

Donedavno (po zakonima bivše Juge) je i homoseksualnost bila kažnjiva i prilično tabuizirana tema. Istospolno ljubljenje se zakonski tretiralo gore nego masturbacija na javnom mjestu. A eto, sad uživaju odobravanje i zaštitu države.

Što to govori o tabuima i osobnim slobodama?

Whereabout
23.07.2010., 16:52

Recimo da nas tabui, koliko god da nam se čine mrskima, i štite od reagiranja po nagonu. Kad bi sve bilo dozvoljeno, svako upražnjavanje potreba, uvijek i svugdje, vjerojatno ne bismo bili u stanju štititi druge od sebe i sebe od drugih. Nije ni sve što je od kulture došlo, pa ga zovemo kulturalnim ili kulturnim, besmisleno, niti bismo zapravo htjeli živjeti bez kulture. I jednom kad počnemo baštiniti kulturu (norme) i uviđamo njihovu svrhu u svakodnevici, načine na koje nam ista olakšava stvari, čini ih preglednijima i upravljivijima, onda je ona itekako realna za nas u svojem djelovanju (posljedicama) i imamo racionalno opravdanje za nju. Tako ćemo i sendvič radije pojesti u miru nego hodajući cestom, i masturbirat ćemo radije u miru - jer toliko prostora za sebe zaslužujemo (i toliko ga želimo dati i drugima).

I nema zastrašivanja, samo velim, nećemo se valjda tu sad gađati prejednostavnim definicijama i dilemama.

rejoflajt
23.07.2010., 16:53
Donedavno (po zakonima bivše Juge) je i homoseksualnost bila kažnjiva i prilično tabuizirana tema. Istospolno ljubljenje se zakonski tretiralo gore nego masturbacija na javnom mjestu. A eto, sad uživaju odobravanje i zaštitu države.

ništa. samo se zakoni mijenjaju. ako sad ogromna količina ljudi navali onanirati na javnim mjestima, možda se zakon promijeni. a i tabu.

Druid
23.07.2010., 16:56

Jedna stvar je ljubljenje, a druga stvar je masturbiranje na javnom mjestu.
Loša je analogija. Čak i da se seksa na javnom mjestu nije problematično koliko masturbiranje jer drkadžiji se uvijek može "omaknuti" pa da siluje. Ovako dok ima partnera/icu, držat će se njega ili nje. Čak i da se "ne može omaknuti" ovom našem prosvjetljenom umjetniku (ne govorim sada o otvaraču topica nego o hipotetskoj osobi koja to radi u ime Slobode), uvijek postoji bojazan od suprotne strane... Dakle svi drugi trebaju dozivljavati nelagodu u ime beskrajne i apsolutne slobode retardiranog pojedinca?

coldplug
23.07.2010., 16:56
Pa činjenica je da su mnogi zbog ove radnje na javnom mjestu, završili u zatvoru. Dalje ne bih komentirao :D

Grof_Drkula
23.07.2010., 16:59
ja bi naglasio ovaj dio, zadivljuje me takva napredna spontanost :lol:

pijem piće, pričam sa frendom o današnjem danu na faksu i spontano ga izvadim i počnem onanirati.....:bonk:

Sacreus
23.07.2010., 17:01

Po tvom osobnom misljenju :)

Granica tvoje slobode je tamo gdje počinje tuđa*.

Sto je zapravo jako apstraktna definicija... jer kako odredit gdje tudja pocinje? Tamo gdje necija zavrsava?

Utoliko drugi nisu dužni gledati tebe u tom činu na javnom mjestu.

I zato imaju potpuno pravo ne gledati i baviti se svojim poslom... ako dozivljavas taj cin kao nesto sto se mora gledati, to onda indicira druge stvari...

Ta bi kvalifikacija bila smislena da je ovo ponasanje problem, a po opisu vidim da nije niti ima obiljezja... ne moze se zbog osobnih stavova odmah nesto gurati u dijagnoze...

JPK
23.07.2010., 17:05
Recimo da nas tabui, koliko god da nam se čine mrskima, i štite od reagiranja po nagonu. Kad bi sve bilo dozvoljeno, svako upražnjavanje potreba, uvijek i svugdje, vjerojatno ne bismo bili u stanju štititi druge od sebe i sebe od drugih. Nije ni sve što je od kulture došlo, pa ga zovemo kulturalnim ili kulturnim, besmisleno, niti bismo zapravo htjeli živjeti bez kulture. I jednom kad počnemo baštiniti kulturu (norme) i uviđamo njihovu svrhu u svakodnevici, načine na koje nam ista olakšava stvari, čini ih preglednijima i upravljivijima, onda je ona itekako realna za nas u svojem djelovanju (posljedicama) da itekekako imamo racionalno opravdanje za nju. Tako ćemo i sendvič radije pojesti u miru nego hodajući cestom, i masturbirat ćemo radije u miru - jer toliko prostora za sebe zaslužujemo (i toliko ga želimo dati i drugima).

Slažem se načelno, cijenim kulturu i norme koje imaju smisla i koje nepotrebno ne ograničavaju slobodu. Ali, poanta mi je da ovo nije takva norma.

Jedina razlika između cestovnih masturbatora i homoseksualaca je što potonjih ima dovoljan broj da se izbore za sebe. Ne zato što je zabrana javnog masturbiranja svrhovita i opravdana - s potpuno istim argumentima o kulturnim normama, tabuima, etc, možeš napadati i homoseksualnost.

Dakle, misliš li da je dobro napadati i osuđivati jednu skupinu ljudi samo zato što je premala da se obrani i da je shvate ozbiljno?

Sacreus
23.07.2010., 17:07
Odnosno, smatra se (kad je zgodno) da vlastita sloboda (posebno kad je tako uzbudljiva kao što je pri masturbiranju) ne treba previše pitati za tuđu - tj. da se drugoj strani svakako mora dopasti to što se i tebi tako silno dopada. Već tu je naznaka poremećaja, uvjetno i kolokvijalno rečeno. Poremećaja percepcije prostora onog drugog.

Koliko mislis da se "prostor onog drugog" da percipirat ispravno? Analogija s pusenjem, koju si povukla, je izvrstan primjer.. ja tu vidim nezainetresiranost/nerazumijevanje za druge.. pusaci zabranu koja je na snazi kritiziraju s pozicije da su diskriminirani, odnosno nebitno im je da nepusacima smeta dim, vec je bitno samo da oni nesto ne smiju.. zrtva su samo oni, a nepusaci nisu zrtva kad oni puse.. Pusaci nikad nemaju pojam i osjetljivost na nepusace, vec polaze od toga da se samo njima uzima sloboda... zanimljiv fenomen..

Ali ne znam koliko je vezana s ovim.. jer ovo je kao i kad su bile drame oko dojenja na javnom mjestu... to nikoga ne ugrozava, jer nitko ne mora gledati i moze se baviti svojim poslom, ali pusenje se ne moze ignorirati...

JPK
23.07.2010., 17:10
Jedna stvar je ljubljenje, a druga stvar je masturbiranje na javnom mjestu.
Loša je analogija. Čak i da se seksa na javnom mjestu nije problematično koliko masturbiranje jer drkadžiji se uvijek može "omaknuti" pa da siluje. Ovako dok ima partnera/icu, držat će se njega ili nje. Čak i da se "ne može omaknuti" ovom našem prosvjetljenom umjetniku (ne govorim sada o otvaraču topica nego o hipotetskoj osobi koja to radi u ime Slobode), uvijek postoji bojazan od suprotne strane... Dakle svi drugi trebaju dozivljavati nelagodu u ime beskrajne i apsolutne slobode retardiranog pojedinca?

Omaknuti? :rofl:

Drkanje i silovanje su kvalitativno potpuno drukčije stvari, ovo ti ima smisla kao da si rekao da se nekome tko jede sendvič na cesti može omaknuti da zakolje i proždre slučajnog prolaznika. :rofl:

Whereabout
23.07.2010., 17:10

Ne znam je li se tretiralo gore, ali homoseksualnost je dugo bila tretirana kao bolest i vjerojatno je puno vremena bilo potrebno da je se počne prihvaćati. Iz otpora koji su slojevitiji od otpora prema masturbaciji. Jer uključuje i famoznu muško na muško varijantu što se smatra posebnim izazovom kulturi koja želi pobjeći od asociranja slabosti uz muškost. To su bili krivi razlozi za progon homoseksualaca - i optužbe za neprirodnost i za bolest/poremećaj. Kao što bi bili krivi razlozi za optuživanje i zastrašivanje masturbatora - za neprirodnost i bolest ili poremećaj, ili neprokreacijsko ponašanje, te najavu kazni koje će ih stići (sljepoća), čega također imamo u nauku naslonjenom na katolički. Sve ta kriva pripisivanja nastajala su iz straha od gubitka kontrole nad sljedbom, nad njihovom prokreacijom i poslušnim sudjelovanjem u kolektivu.

Današnji tabu masturbacije na javnom mjestu uglavnom svoj korijen nema u pripisivanju neprirodnosti, grijeha ili krivo usmjerene radnje, već u nelagodi koju takav čin proizvodi ulaskom u prostor druge osobe.

Sacreus
23.07.2010., 17:12
Današnji tabu masturbacije na javnom mjestu uglavnom svoj korijen nema u pripisivanju neprirodnosti, grijeha ili krivo usmjerene radnje, već u nelagodi koju takav čin proizvodi ulaskom u prostor druge osobe.

Ali povijest je puna tabua ulaska u prostor... malo ljudi zna da je npr. Becki valcer uzrokovao zgrazanje., kad se pojavio, koliko je to bio perverzan ples... a danas je najcedniji valjda.. drustvo i kultura se mijenja, pa treba imati dozu otvorenosti za sve mogucnosti da ce se jednom promijeniti..

haram
23.07.2010., 17:14
... ajmo ovako : ko misli da je psihicki poremecaj, nek drzi ruke na stolu, tj. tipkovnici... ko misli da je izraz slobode duha, nek prihvati... ma ono sta vec ima pri sebi...

jen... dva... tri... OZEZI !!!

Sacreus
23.07.2010., 17:16
Ajmo izac iz poremecaja da se sve sto nam ne pase iz osobnih razloga ugura u kategoriju psih. poremecaja i raspravljato ovoj zanimljivoj temi :)

haram
23.07.2010., 17:19
... mene su uvijek privlacila empirijska istrazivanja... eh, sori, nemogu vise diskutirat, idem... ovaj... istrazivat...

Whereabout
23.07.2010., 17:21
Jedina razlika između cestovnih masturbatora i homoseksualaca je što potonjih ima dovoljan broj da se izbore za sebe. Ne zato što je zabrana javnog masturbiranja svrhovita i opravdana - s potpuno istim argumentima o kulturnim normama, tabuima, etc, možeš napadati i homoseksualnost.

Dakle, misliš li da je dobro napadati i osuđivati jednu skupinu ljudi samo zato što je premala da se obrani i da je shvate ozbiljno?

Pa mislim da, ovak općenito, osoba koja ima normalan, uredan život uopće nema potrebu masturbirati na cesti - prema tome, za čija prava bismo se tu zapravo trebali boriti, ekshibicionista, koji, paradoksalno, najčešće uživaju u tome da šokiraju. Dakle, kad bismo im dali prava i oni bi nesmetano masturbirali, vjerojatno bi to izgubilo "čar" koju ima. Možda su za njih rješenja specijalizirane prostitutke i barovi, swinger klubovi i drugi "pokazivalački" organizirani sportovi. Napisala sam ranije da je to odraz siromaštva duha, u smislu gluposti, nepropitivanja dubine, upravo zbog tog prostituiranja samoga sebe u takvom činu, pretjeranog izlaganja sebe (a bez prave svrhe i povoda) - u smislu, gledajte kako svojim penisom i masturbiranjem očajnički skrećem pažnju na samoga sebe, gledajte kako sam jadan i kako mi je zapravo loše, kako ne razumijem koncept intime, kako mi zapravo nitko ni ne treba, vi ste tu svi objekti, moja publika. Ja i moj penis šaramo, tuga je pregolema, a misliti mi se ne da. Meni je onog tko misli da je njegov penis sredstvo za manifest, a nije umjetnik, žao.

Homoseksualci se bore za puno apstraktniji spektar prava - ne pravo na seksanje u javnosti, prije pravo na elementarno pokazivanje naklonosti u javnosti, ne penisa i ne vagine, i zatim neka politička, građanska prava.

Whereabout
23.07.2010., 17:35
Koliko mislis da se "prostor onog drugog" da percipirat ispravno? Analogija s pusenjem, koju si povukla, je izvrstan primjer.. ja tu vidim nezainetresiranost/nerazumijevanje za druge.. pusaci zabranu koja je na snazi kritiziraju s pozicije da su diskriminirani, odnosno nebitno im je da nepusacima smeta dim, vec je bitno samo da oni nesto ne smiju.. zrtva su samo oni, a nepusaci nisu zrtva kad oni puse.. Pusaci nikad nemaju pojam i osjetljivost na nepusace, vec polaze od toga da se samo njima uzima sloboda... zanimljiv fenomen..

Ali ne znam koliko je vezana s ovim.. jer ovo je kao i kad su bile drame oko dojenja na javnom mjestu... to nikoga ne ugrozava, jer nitko ne mora gledati i moze se baviti svojim poslom, ali pusenje se ne moze ignorirati...

Femmelatin je usporedila s pušenjem i slažem se da je super primjer. Mislim da je to fenomen kojega se da opisati s vulgarnošću definiranja prostora i ljudi oko sebe. Ako si prost, lako će ti se omaknuti da pretjerano olako definiraš što onaj drugi treba misliti ili željeti. Ta rasprava s pušačima kao da je nerazrješiva, ja sam se tisuću puta osjećala loše jer mi je netko spuštao da ih ugrožavam ako samo spomenem mogućnost da meni smeta dim (a smeta mi, čak sam i alergična). Ne znam kako definirati prostor diskrecije uživanja u cigaretama ili masturbiranju, ali recimo da je otvoren prozor ili izlazak na balkon ok mjera kad je u pitanju pušenje u stanu nepušača, a kod masturbiranja bi nekakva linija bila zid ili barem paravan. :D S time da mi je zid, akustično izoliran k tome, puno bolji (jedva čekam da neki odreagiraju na ovu moju "sterilnost" :cerek:).

Dojenje - slažem se, ljudima je to nezgodno jer, kao, dojka ima seksualnu komponentu, ali budući da ju dotična ne koristi da bi izazivala ili "dojila" prolaznike, pretpostavljam da bi svima, osim onima malo ugroženima, trebalo to biti nešto neopaženo ili okej. S time da ja osobno (iskreno) ne bih voljela dojiti u prenedisrektnom prostoru. U nekim drogerijama i zahodima trgovačkih centara postoje (otvoreni ili zamišljeni kao male javne sobe) punktovi za mijenjanje pelena bebama, a kako i tu zna biti svega bekinog, i to je svojevrsna invazija u prostor drugog, ali je tu manjak kontrole kod bebe ono što razumijemo kao privremeno i prirodno. Manjak kontrole kod javnih masturbatora je zaostalo dječja otuđena i smišljena provokacija. :cerek:

Whereabout
23.07.2010., 17:42
Ali povijest je puna tabua ulaska u prostor... malo ljudi zna da je npr. Becki valcer uzrokovao zgrazanje., kad se pojavio, koliko je to bio perverzan ples... a danas je najcedniji valjda.. drustvo i kultura se mijenja, pa treba imati dozu otvorenosti za sve mogucnosti da ce se jednom promijeniti..

Tu bih ja uvela princip ko voli nek' izvoli. Neka idu u swingere, ili na takva mjesta gdje se žele družiti ljudi sličnih nazora, ili neka registiraju umjetnički performans, najave i ja ću doći ako mi bude pasalo. Pomaka ima, dakle, samo mi je nekako normalno da, ako žele uživati ili eksperimentirati, rade to tamo gdje se radi. Aj ti danas odi zapleši bečki valcer na nekom trgu - bit ćeš simpatičan, i dobit aplauz možda, ali ćeš i raditi nešto nesvakidašnje ili ne baš očekivano ili sasvim normalno.

Ma, najvažnije u svemu meni osobno je to da mi se takav čin čini kao poraz ljubavi. Nije masturbacija, odnosno čisto upražnjavanje nagona bilo kad i bilo gdje, najvažnija stvar na svijetu.

Ryuuza
23.07.2010., 18:34

Sloboda duha ili štagod, ali to je PROTUZAKONITO i amen :kava:

Sacreus
23.07.2010., 20:21
Femmelatin je usporedila s pušenjem i slažem se da je super primjer.

Da, to je savrsen primjer za raspravu o percepciji slobode i ugrozavanja drugih...

Ta rasprava s pušačima kao da je nerazrješiva, ja sam se tisuću puta osjećala loše jer mi je netko spuštao da ih ugrožavam ako samo spomenem mogućnost da meni smeta dim (a smeta mi, čak sam i alergična).

Da, tako sam ja frenda ugrozavao kad je pusenje po kaficima zabranjeno i to time jer sam bio sretan :cerek: i onda mi full agresivno nabijao na nos kako sad vise necemo ic na kavu i kako se necemo vidjat i kako se necemo druzit, pa cu vidjet... ali ono bas s takvom notom agresije kao da sam mu ja uzrokavao zabranu pusenja :cerek: To je najbolji dokaz nedoticaja s realnoscu...

Dojenje - slažem se, ljudima je to nezgodno jer, kao, dojka ima seksualnu komponentu, ali budući da ju dotična ne koristi da bi izazivala ili "dojila" prolaznike, pretpostavljam da bi svima, osim onima malo ugroženima, trebalo to biti nešto neopaženo ili okej.

Mozda je problem u nekom "visem redu" segmenata ponasanja.. ako bi usporedili razlicita ponasanja koja ugrozavaju taj misticni osobni prostor, siguran sam da bi ona seksualna ispala najugrozavajucija iako bi objektivno bila najmanje..

Npr. ljudi se vise zgrazaju kad se na TV dva tipa poljube, nego na razno nasilje, sto bi trebalo bit stetnije za djecu.. tako da je vjerojatno u cijeloj prici mozda bitniji opceniti tabu na temu seksulnosti, nego neko konkretno ponasanje, da bi mogli raspravljati o ugrozavanju prostora...

zoran k
23.07.2010., 21:08
Može li se povući paralela sa seksualnim zlostavljanjem na radnom mjestu? Naime, u nekim novinskim (ne mislim na stručnu literaturu) člancima na temu zlostavljanja na radnom mjestu, dalo se iščitati i da su razni verbalni komentari, tipa npr. izjava kolegici da izgleda vrlo seksualno atraktivno i da u muških kolega budi želju za snošajem, zapravo oblik seksualnog zlostavljanja.

Postavlja se pitanje, mogu li se onda prisutni prilikom takvog "performansa" osjećati seksualno zlostavljano, jer postoji mogućnost da "performer" upravo u njih gleda tijekom "performansa"?

JPK
23.07.2010., 21:16
Homoseksualci se bore za puno apstraktniji spektar prava - ne pravo na seksanje u javnosti, prije pravo na elementarno pokazivanje naklonosti u javnosti, ne penisa i ne vagine, i zatim neka politička, građanska prava.

Mislio sam na homoseksualni poljubac u javnosti, ne čitav spektar prava. On je također izazivao i djelomično još izaziva javnu sablazan slično kao masturbacija.

Dakle, s ovim argumentima se i to može zabranjivati, jer je "iznošenje intime", "nametanje prolaznicima", "neprimjereno", etc. Ako odeš na neki podforum prepun fanatika poput Politike, uočit ćeš da im upravo ovo i jesu glavni argumenti.

Whereabout
23.07.2010., 21:26
Može li se povući paralela sa seksualnim zlostavljanjem na radnom mjestu? ...

Postavlja se pitanje, mogu li se onda prisutni prilikom takvog "performansa" osjećati seksualno zlostavljano, jer postoji mogućnost da "performer" upravo u njih gleda tijekom "performansa"?

Da, moglo bi se. Čak sam mislila spomenuti, i zaboravila, da je pretjerana dekoltiranost (ali baš full, ne mislim na razumnu mjeru) također jedan vid ulaženja u tuđi prostor ili - nametanja. A komentari od strane kolega da izgledaš seksi, ili forsiranje razgovora o seksu u radnoj atmosferi, mogu također biti malo nametljivi - ovisi o tome kako i što.

Mislio sam na homoseksualni poljubac u javnosti, ne čitav spektar prava. On je također izazivao i djelomično još izaziva javnu sablazan slično kao masturbacija.

Dakle, s ovim argumentima se i to može zabranjivati, jer je "iznošenje intime", "nametanje prolaznicima", "neprimjereno", etc. Ako odeš na neki podforum prepun fanatika poput Politike, uočit ćeš da im upravo ovo i jesu glavni argumenti.

Ako sravnimo homoseksualni poljubac s heteroseksualnim - prvi izaziva sablazan, drugi ne. Za to se homoseksualci bore, da se i njihov "prizna" kao normalan ili tolerabilan. Pokazivanje spolnih organa u javnosti i manipuliranje istima u svrhu zabave, užitka ili izazivanja šoka je valjda tu mač za bilo koju skupinu. Ne mislim da bismo od prihvaćanja gej poljupca kao redovne pojave na ulicama počeli prihvaćati i ulične masturbante. Homo-poljupci upravo prizivaju intimu, štite na neki način seksualnost od vulgariziranja (apeliraju na normalnost iskazivanja nježnosti) - ja ne znam kako to ti katolički i desničarski radikali ne vide.

Sacreusu odgovorim poslije, trčim.

Skot
23.07.2010., 21:46
Ja volim da me riba gleda dok drkam. Jesam li lud?

Apemant
23.07.2010., 21:49
Slično je to kao da pitaš je li u redu na takvom mjestu (koliko god alternativno bilo) pišati u čašu i potom piti svoju mokraču. Što je npr. Siniša Labrović radio u svojem umjetničkom performansu. Ako iza toga ne stoji koncept, onda je uvrnuto, da.

Meni je uvrnuto u oba slučaja, koncept ili ne. :zubo: :rofl:

BTW, piše se 'mokraća', LOL

FujiLim
23.07.2010., 22:50
Meni je uvrnuto u oba slučaja, koncept ili ne. :zubo: :rofl:

BTW, piše se 'mokraća', LOL

Ljudi koji su došli na umj. performans su odabrali dolazak na umj. performans, osim toga on je u praksi prihvaćen radi poruke - iako umjetnost i vulgarnost mogu imati dodirne točke. "Spontano" mastrubiranje u kafiću nije društveni eksperiment kao ni umj. performans.

sun.shine
23.07.2010., 22:51

Jednom sam počela razmišljati u ovom smjeru, shvatila da me taj smjer, izrečen naglas, može dovesti samo do ozbiljnog promatranja, pa sam prestala razmišljati u tom smjeru. :rofl:

Lajoš55
23.07.2010., 22:57
vrhunska metafora za današnju sveopću moralnu dekadenciju radije.

žuži_jelinek
23.07.2010., 23:34
nije to stvar psihičkog poremećaja ili izraza slobode duha, stvar je osobne kulture. svi ljudi znaju da i drugi imaju spolovila i svoje potrebe, no moramo naučiti neka pravila općeg i kulturnog ponašanja stoga smatram da je masturbiranje na javnom mjestu kao prvo nemoralno.
osim toga, da si znanstvenik vjerojatno bi bilo u redu provesti takav eksperiment, no u većini slučajeva ljudi će smatrati da je takav čin neukusan.

ali opet s druge strane tko šta radi, sebi radi.

sexy_ciccolina
23.07.2010., 23:39

Tomo Gotovac je umro pa ga ti mjenjaš.Doduše on takvo nešto nije radio kolko znam.

Druid
24.07.2010., 01:41
Omaknuti? :rofl:

Drkanje i silovanje su kvalitativno potpuno drukčije stvari, ovo ti ima smisla kao da si rekao da se nekome tko jede sendvič na cesti može omaknuti da zakolje i proždre slučajnog prolaznika. :rofl:

Pa da. Jer ako osoba ne može kontrolirati svoje seksualne impulse i vadi van svoj penis usred ulice da bi masturbirala, tanka je granica izmedju toga i pokušaja silovanja. Kako znaš i kako možeš garantirati da jedna takva i još uz to recimo blaže mentalno retardirana osoba ne bi poželjela konačno otići "korak dalje" ili se zanijeti. Jedno je "umjetnik" ili netko tko još može kontrolirati impulse, ali postoje ljudi koji baš i ne mogu. Premalo se razumiješ u psihopatologiju i devijantnost i mislim da nisi upoznat dovoljno s nekim stvarima...

To je prva stvar. Čak i ako ti neki Sveznajući Narator(tm) može garantirati da to neće napraviti ostaje pitanje zorana k, o neugodnom osjećanju ljudi koji mogu zaključiti iz prizora da se masturbira NA NJIH. Dakle, neka rugoba pred tobom masturbira na tebe, oprosti to je već ulazak u moj privatni sektor, a tu je itekako prijeđena granica moje slobode. Homoseksualizam nema veze s time i ne moze se to dvoje usporedjivati. Netko tko je homoseksualac tim činom ne ugrožava tebe, koliko god netko sebi uporno trubio. Netko tko masturbira i pohotno gleda okolo ljude oko sebe itekako ugrožava i ulazi u tvoj privatni sektor. Kada se dvoje homića ljubi i zaljubljeno vide samo sebe oni niti žele a niti ikoga ugrožavaju. Dok ovo drkalo to čini.

Osim toga, neke NORME i KONVENCIJE ne postoje bez razloga. Da čovjek nije "sublimirao svoje nagone" nekim evolucijskim i prirodnim putem, ne bi nikad život "sišao s drva" niti bi ikad imali ove male strojeve ispred sebe na kojima sada ovo čitate.
Čovjek koji javno drka može ili u zatvor ili na psihijatriju, ali mislim da bi najbolje ipak bilo da ga se stavi u - zoološki vrt. Tamo bi imao i gledatelje, te ako bi bio dobar dobio bi s vremena na vrijeme i bananu i svi bi bili sretni.

Druid
24.07.2010., 01:44
Ja volim da me riba gleda dok drkam. Jesam li lud?

Naravno da nisi dok god te ta "riba" želi gledati, dok god ona pristaje na to i dok god to radite negdje u privatnosti...

Čak i kada ona to ne bi željela ne bi značilo da si lud, nego samo nerazvijeni primat.

Brogan
24.07.2010., 02:38
Čovjek koji javno drka može ili u zatvor ili na psihijatriju
jesi imao ikad autonomnu erekciju u bilo kojem javnom prostoru, i ako da, šta si tada napravio? nestao? :kava:(pretpostavljam pritom da inače nemaš neki poremećaj koji je doveo do impotencije)

ne impliciram pritom da si trebao izvaditi kitona do kraja u javni prostor i biti Tom Gotovac, ali ti netko onda potencijalno ima pravo za takvu pojavu dići svemirsku frku i reći da si bolesni performer izvan zakona, razlike do čina masturbacije praktički i nema. što je ultra-bezvezni nonsens, i prema meni osoba koja iz nečije nekontrolirane erekcije pravi patologiju je u tom slučaju psihički bolesnik. jer takva bizarna moralnost je možda zadnji put bila usred najcrnjeg srednjeg vijeka.

egzibicionizam nije nikakva sloboda duha, ali smatram da se (kao i kod drugih pojava) treba povući jasna i ozbiljna granica definiranja poremećaja.
jer ako želim, nategnut ću ( :D ) onda definiciju egzibicionizma na hiljadu i jednu žensku i mušku pojavu i ponašanje :ne zna:

kor-im
24.07.2010., 02:53
jer takva bizarna moralnost je možda zadnji put bila usred najcrnjeg srednjeg vijeka.

ma nije

to je tako uvjek, bar službeno i javno, nekad malo labavije naked malo kruče

a srednji vjek nije bio crn
ni mračan

Brogan
24.07.2010., 02:58
ma nije

to je tako uvjek, bar službeno i javno, nekad malo labavije naked malo kruče

jako je bitno pitanje kad nešto smatramo poremećajem, a kad normalnim ponašanjem.
meni je to i dalje mutna granica kod puno stvari i mislim da je društvo "krivo" što se zaigralo sa tjeranjem nečega u jednom smjeru (nepotrebno), a nečega drugog opet u drugom smjeru nepotrebno.
sve skupa mi je to zapravo dosta neozbiljno i neugodno čitati bizarne fašističke ideje u ovakvom čak i (pre)liberalnom, iracionalnom društvu pasivnih mozgova.
nema smisla.

mother
24.07.2010., 10:33
Hoću li, u stvari, jesam li primitivan ako je moj komentar na ovu temu tj. na ovaj "spontani" čin pokretača teme - BOLESNO, jako jednostavno.

Volim filozofirati, ali tražiti umjetničke crte i ostale duhovne obrise za drkanje kurca u kafiću(namjerno sam vulgaran)je malo too much, ne znam, ima stvari koje stvarno prelaze okvire...

Druid
24.07.2010., 10:37
ne impliciram pritom da si trebao izvaditi kitona do kraja u javni prostor i biti Tom Gotovac, ali ti netko onda potencijalno ima pravo za takvu pojavu dići svemirsku frku i reći da si bolesni performer izvan zakona, razlike do čina masturbacije praktički i nema. što je ultra-bezvezni nonsens, i prema meni osoba koja iz nečije nekontrolirane erekcije pravi patologiju je u tom slučaju psihički bolesnik. jer takva bizarna moralnost je možda zadnji put bila usred najcrnjeg srednjeg vijeka.

Brkaš stvari. Spontana erekcija (koju ako sjediš ili nešto možeš prekriti novinama ili jednostavno promjeniti misli i "spustiti je" :D) i javno masturbiranje ne može biti isto. Ali da, "spontana erekcija" i to ona trajna ne neka blaga i kratka npr. negdje u tramvaju recimo je uglavnom normalna samo ili kod tinejdžera ili kod nekoga tko nikad nije imao curu ili kod nekog tko pati od satirijaze ili od nekog tko nema puno briga u životu (čitaj - hipija). :D

Raiden
24.07.2010., 10:47
i mogu reci da sam ostao iznenadjen pozitivnim prijemom, pogotovo zena.

De mi pls pojasni kakve su to bile reakcije?

Apemant
24.07.2010., 10:59
Homoseksualizam nema veze s time i ne moze se to dvoje usporedjivati. Netko tko je homoseksualac tim činom ne ugrožava tebe, koliko god netko sebi uporno trubio.

Obratno, koliko god PC-ovci sebi trubili, nema tu neke bitne razlike. :zubo:

Seksualno nabijen poljubac homića meni izaziva podjednako odbojne/gadljive reakcije kao i scena nečijeg javnog masturbiranja. A medicinski gledano, ni jedan ni drugi čin 'ne ugrožava' nikoga.

Dakako, moglo bi se reći da sama 'homoseksualna sklonost' nikog ne ugrožava (očito); ali javno iskazivanje homoseksualnosti 'ugrožava' me na potpuno identičan način kao i javno masturbiranje. Tj. 'ne ugrožava', kako god hoćeš. Zdravstveno me valjda ne ugrožava, ali mi izaziva kontrakcije želuca itd. na što se vjerojatno može s vremenom naviknuti pa ignorirati; opet - u oba slučaja podjednako. Mislim, ako se mogu naviknuti na to da si pas liže kitu, zašto se ne bih mogao naviknuti na prizore javnog masturbiranja ljudi? Brijem da bi mi to bilo čak lakše nego na homo french-kiss, recimo. :ne zna:

Chloe_
24.07.2010., 11:06
Ovisi tko izvodi masturbiranje - psihički bolesna osoba ili slobodnjak? Ne moze sam čin biti jedno ili drugo. Makar su vece sanse da je rijec o nekom izživljavanju dakle nezdravom postupku, mogla bi popusit i verziju o konceptualnom umjetniku koji time daje neku poruku. Što ne znači da bi mi se sviđalo :zubo: ali ne mora nuzno bit bolestan.

Npr. onaj lik koji je pio svoju pišalinu i šta sve ne, bio je u Stankoviću, očigledno je da lik nije bolestan nego je zbilja na svoju ruku. Štoviše, kad ga slusas čuješ rijetko toliko inteligentne ljude, i sabrane, što ne povezujem sa psih. bolesti nikako.

Chloe_
24.07.2010., 11:08
Kasnije mi je prijateljica, apsolventica psihologije, rekla kako takva vrst egzibicionizma obicno upucuje na ozbiljnije poremecaje licnosti.

Ja još nisam upoznala studenta psihologije koji je rekao nešto što ima potpunog smisla. Majke mi. :lol: Nevezano samo za ovu temu. Al' baš im ispiru mozgove na toj psihologiji :rofl:

JPK
24.07.2010., 11:15

Točno, nema bitne razlike. Što nije argument protiv nijednog, sa stajališta ljudskih prava treba podržati oboje.

_Playboy_
24.07.2010., 11:21
Samo znam da nebih volio vidjeti taj performans, što netko imaš uznemirivati druge ljude npr ? Zašto da se ja ili bilo tko drugi loše osjeća zbog nečijeg devijantnog ponašanja.

Ryuuza
24.07.2010., 11:54
E da, ak slučajno prođu dječica za vrijeme "radnje" mogu te optužiti i za bludne radnje nad maloljetnicima pa buš u zatvor :rofl:

Brogan
24.07.2010., 14:39
uglavnom normalna samo ili kod tinejdžera ili kod nekoga tko nikad nije imao curu ili kod nekog tko pati od satirijaze ili od nekog tko nema puno briga u životu (čitaj - hipija). :D
znači brige u životu zapravo imaju pozitivnu funkciju efikasnog zatiranja i kontrole prirodne reakcije i nagona, e kako bi ga čovjek prema rasporedu redovito upraznio sa svojom curom, sada vjenčanom suprugom? :D

btw....netko može vidjeti tvoju "blagu i kratku" :D te svejedno dići frku sa idejom da si ga podrkavaš u javnosti. :confused:
ili vidjeti neku curu/ženu u neobičnim aktivnostima i pokretima i dići graju da žena drka u javnosti.
pusti ženu neka drka lagano! :rofl::rofl:

crazedlunatic
24.07.2010., 14:42
Ma, najvažnije u svemu meni osobno je to da mi se takav čin čini kao poraz ljubavi. Nije masturbacija, odnosno čisto upražnjavanje nagona bilo kad i bilo gdje, najvažnija stvar na svijetu.:kiss:

Apemant
24.07.2010., 15:40
Točno, nema bitne razlike. Što nije argument protiv nijednog, sa stajališta ljudskih prava treba podržati oboje.

Umm, dvije stvari... prvo, sjeti se Humea - ne znam odakle ti ovo 'treba'. :zubo:

I drugo, ljudska prava nisu moja stvar, tj. nemaju sa mnom nikakve veze. Ljudska prava su socijalni konstrukt, a ne nešto moje intimno. Meni ljudska prava ne znače apsolutno ništa, 'poznajem' jedino empatiju. Koja nekad radi, a nekad, jebiga, ne radi. :ne zna:

Druid
24.07.2010., 15:56

Ima. Etičke.
PC-ovci? Jel to nešto sa political correctness? Kako sam na jednom topicu već bio prozvan za homofoba, smatram ću da se to mene ne tiče ;).

Seksualno nabijen poljubac homića meni izaziva podjednako odbojne/gadljive reakcije kao i scena nečijeg javnog masturbiranja. A medicinski gledano, ni jedan ni drugi čin 'ne ugrožava' nikoga.

No to nije opravdano. Dok je osuđivanje "drkađije" više opravdano jer on GLEDA druge dok zadovoljava svoju pohotu. Homoseksualci gledaju svoja posla. I kuda bi ovaj ejakulirao? Dakle i higijenski i zdravstveno opet ako ćemo gledati nije dobro. Dakle kao što nije u redu pišati na javnim površinama (osim ako nije velika velika nužda, što stoji i u zakonu i na što se čovjek može izvući uvijek ako zna), tako nije u redu ni masturbirati u javnosti. S time da je ovo prvo naravno više opravdano. Osoba koja se ne može kontrolirati seksualno predstavlja potencijalnu prijetnju i kao što sam već rekao, mjesto joj je u zoološkom vrtu ili na psihijatriji. Ili neka ode doktoru po "čarobne pilule" za smanjenje libida ili neka se zaposli kao žigolo ako ima šanse ili neka ode snimati niskobudžetne porno filmove.

Dakako, moglo bi se reći da sama 'homoseksualna sklonost' nikog ne ugrožava (očito); ali javno iskazivanje homoseksualnosti 'ugrožava' me na potpuno identičan način kao i javno masturbiranje. Tj. 'ne ugrožava', kako god hoćeš. Zdravstveno me valjda ne ugrožava, ali mi izaziva kontrakcije želuca itd. na što se vjerojatno može s vremenom naviknuti pa ignorirati; opet - u oba slučaja podjednako. Mislim, ako se mogu naviknuti na to da si pas liže kitu, zašto se ne bih mogao naviknuti na prizore javnog masturbiranja ljudi? Brijem da bi mi to bilo čak lakše nego na homo french-kiss, recimo. :ne zna:

Pa ne mora ti biti lijepo. Glavno je da ne zadire u tvoj privatni sektor. Ni meni SUBJEKTIVNO nije lijepo vidjeti dvojicu muškaraca kako se ljude, ali kada racionaliziram i neutraliziram mogu na to gledati skroz neutralno. Čak mogu reći i "baš lijepo kako se ljudi vole". Zapravo ljepša je ljubav koja traje desetljećima izmedju dva muškarca ili dvije žene (dakle istospolna) nego promiskuitet koji nam se servira kao nešto poželjno. Po meni je najgori homoseksualni promiskuitet (čisto subjektivno, ali mislim da postoji i realna osnova za to, ne znam točno), ali opet dok god se ne tiče mene direktno, baš me briga. Vjerojatno ne bih mogao biti najbolji prijatelj osobi koja misli samo na "u se, na se i poda se", bez obzira na seksualnu opredjeljenost.

Druid
24.07.2010., 15:59

Ja sam objasnio da ima bitne razlike.
Ljudska prava? Što je s pravom male djece da ne vide tog perverznjaka? Što je s pravom ljudi koji ne žele vidjeti kako netko izražava pohotu na njih?

Terapija - puno haloperidola ili imam još jednu bolju. Otići u birc na Route 66 gdje se skupljaju najgori mogući pripadnici Hell's angels, izvaditi svoje spolovilo i reći "I've been searching for you, you white trash scumbags" i početi onanirati. Mislim da bi ovo potonje bila puno bolja i vrlo moguće trajna terapija, kako god okreneš. :D

Brogan
24.07.2010., 16:08
Ljudska prava? Što je s pravom male djece da ne vide tog perverznjaka?
a šta da moje malo dijete vidi nekoga poput Eltona Johna kako se liže sa svojim mlađahnim kupljenim ljubavnikom-pederom skupa obučeni kao Teletubiesi :(
tužan prizor, tužan. ali ono.....toliko ima tužnih prizora, pa tako nema razloga zašto bi i homo bizarni ljudi bili neka iznimka koju ne trebamo trpiti.
jer nekad čovjeka jednako nerviraju i sve druge pojave, a ne nužno samo stari rozni peder ili egzibicionisti(ce) :ne zna:

btw vezano uz ejakulaciju. to je naravno užas kad bi čovjek drkao po javnim prostorima, no taj higijenski problem me podsjeća na stare židove, koji su imali filozofsko-teološku fobiju vezanu uz spermu, koja je ušla i u kršćansku svijest.
oko sperme su radili oveću paniku i "držali su ju za veliku nečist", nadnaravnih tamnih moći :D

btw..zašto se stalno analizira muške ekscese? šta je sa ženskim ekscesima? :confused: :rolleyes:

Brogan
24.07.2010., 16:10
Dok je osuđivanje "drkađije" više opravdano jer on GLEDA druge dok zadovoljava svoju pohotu..
treba pitati kafanskog drkadžiju s početka topika je li on gledao okolo kakve kolegice ili kolege prilikom svoje egzibicije! :kava::rofl:

dakle, drkadžijo jesi li "bludno" gledao djevojke oko sebe tijekom svojeg ludog čina? :D

DalajLama
24.07.2010., 16:18
psihički poremećaj :kava:

Brogan
24.07.2010., 16:21
Osoba koja se ne može kontrolirati seksualno predstavlja potencijalnu prijetnju i kao što sam već rekao, mjesto joj je u zoološkom vrtu ili na psihijatriji. Ili neka ode doktoru po "čarobne pilule" za smanjenje libida ili neka se zaposli kao žigolo ako ima šanse ili neka ode snimati niskobudžetne porno filmove.

jesi ti kad išao po noćnim klubovima i sličnim mjestima?? :kava::confused:
zvučiš kao da nisi.

jesu li takva mjesta okupljalište pacijenata (prema tebi) ili način života skoro cijele generacije? :ne zna:

rejoflajt
24.07.2010., 16:22
daj, vi ste još na onaniranju, pa jel vam nije prevruće za to?!:lol::eek::rofl:

PashkoPata'q
24.07.2010., 16:24
Najvjerojatnije.
a šta da moje malo dijete vidi nekoga poput Eltona Johna kako se liže sa svojim mlađahnim kupljenim ljubavnikom-pederom skupa obučeni kao Teletubiesi :(
Kao prvo, kakve veze dijete ima s tvojom averzijom prema homićima?
Drugo, gdje je moguće vidjeti primjer koji si izložio?
btw..zašto se stalno analizira muške ekscese? šta je sa ženskim ekscesima? :confused: :rolleyes:
Jer je pokretač topika, tj. muško je pokrenuo topik, i ide se tim smjerom. Ako želiš iznijeti tematiku o "ženskim ekscesima" samo daj.

crazedlunatic
24.07.2010., 16:28
Ja sam objasnio da ima bitne razlike.
Ljudska prava? Što je s pravom male djece da ne vide tog perverznjaka? Što je s pravom ljudi koji ne žele vidjeti kako netko izražava pohotu na njih?

Terapija - puno haloperidola ili imam još jednu bolju. Otići u birc na Route 66 gdje se skupljaju najgori mogući pripadnici Hell's angels, izvaditi svoje spolovilo i reći "I've been searching for you, you white trash scumbags" i početi onanirati. Mislim da bi ovo potonje bila puno bolja i vrlo moguće trajna terapija, kako god okreneš. :D
Citajuci tvoje postove u kojima me nazivas blago mentalno retardiranim, drkadjijom, perveznjakom itd. i iznosis svoja "misljenja" i "stavove" pocinjem te pomalo zaliti. Pomalo ali iskreno. Ne znam koliko si u stanju procitati i razumjeti procitano, ali ako se potrudis uspjeti ces shvatiti da ova tema nema veze s homoseksualnoscu, a kako takvih tema ne nedostaje bilo bi uljudno da svoje stavove (i mastarije o hell's angelsima) iznosis tamo.

Brogan
24.07.2010., 16:28
Kao prvo, kakve veze dijete ima s tvojom averzijom prema homićima?

gdje je moguće vidjeti homoseksualce!? :confused: u većim gradovima? pa ima ih hvala bogu....

to su čudni stričeki za moje potencijalno normalno vaspitano dijete. no, ko što sam rekao, ima jako puno čudnih stričeka i teta, tako da je debeli rozni stari peder, samo jedan iz galerije likova koji ga/ju čekaju u životnoj okolini, nevezano uz rodni identitet, seksulanost i ostalo.. :(

Jer je pokretač topika, tj. muško je pokrenuo topik, i ide se tim smjerom. Ako želiš iznijeti tematiku o "ženskim ekscesima" samo daj.
šta ne bi netko drugi...
meni ne smeta nešto naročito kada se uoče neki ekscesi, a ima ih boga mi...pun kurac :kava:

rejoflajt
24.07.2010., 16:32
Najvjerojatnije.

kaj, napalio si se, pa baci drkicu, o tome tu i pričamo:lol::lol::lol:

crazedlunatic
24.07.2010., 16:33
dakle, drkadžijo jesi li "bludno" gledao djevojke oko sebe tijekom svojeg ludog čina? :D
Jesam, a i one su gledale mene pomalo pohotljivo, onako krisom, kao ne gledaju ali oci same bjeze...mozda nisu normalne :ne zna:

Brogan
24.07.2010., 16:36
Jesam, a i one su gledale mene pomalo pohotljivo, onako krisom, kao ne gledaju ali oci same bjeze...mozda nisu normalne :ne zna:
dakle, ti si se silom uzbuđivao i nadraživao na prisutne djevojke. mislim da ipak nisi fer i nisi normalan :D

preporučio ti je Druid- postani neki striper/žigolo. u tom slučaju ti tvoje ponašanje uglavnom može koristiti, te ćeš dobiti i ovacije od cura na (privatnim) feštama... :ne zna:

PashkoPata'q
24.07.2010., 16:41
kaj, napalio si se, pa baci drkicu, o tome tu i pričamo:lol::lol::lol:
Napisao je iluzorni primjer koji je moguće vidjeti na maškare ili u spavaćoj sobi tih koji se oblače u teletabise.

Također, dolazi do pitanja što njegovo dijete radi u njihovoj sobi ili na toj maškara-zabavi? Slijed ovih pitanja govori o tome kako je njegovo dijete tamo svojevoljno tamo. Dakle, ili mu dijete uživa u takvim aktivnostima (peder je) ili je tamo i ne uživa i ne diskriminira pedere (neutralan je po tom stavu i/ili su mu dragi, al' on nije za takve stvari).

A sad, dosta o hipotetskim situacijama.

p.s.
Loša ti je fora, nije me potakla na smijeh.

Brogan
24.07.2010., 16:44
Napisao je iluzorni primjer koji je moguće vidjeti na maškare ili u spavaćoj sobi tih koji se oblače u teletabise.

to je bila figura u govoru.
svatko ko se obuče sa 55 godina u rozne mašnice i rozni triko je i više nego teletabis. mega teletabis! :D

Također, dolazi do pitanja što njegovo dijete radi u njihovoj sobi ili na toj maškara-zabavi? Slijed ovih pitanja govori o tome kako je njegovo dijete tamo svojevoljno tamo. Dakle, ili mu dijete uživa u takvim aktivnosti (peder je) ili je tamo i ne uživa i ne diskriminira pedere (neutralan je po tom stavu ili su mu dragi, al' on nije za takve stvari).

znači, ti misliš da su krajnje bizarni ljudi nemoguća situacija u normalnom javnom prostoru?! :confused:
jesi li ti možda slijep (dok ideš gradom), pa sad koristiš neko pomagalo za forumašenje?? :ne zna:

edit: evo
http://www.celebritynewsbuzz.com/wp-content/uploads/2009/05/david_furnish_elton_john.jpg

a on je ovakav kakav je, vjerojatno još i osoba sa puno ukusa i mjere s obzirom na superstar status. čega sve još ima po ulici, od kojekakvih likova i ljudi....ne treba ni govoriti.

nausikaja123
24.07.2010., 16:52
nisi napisao da li si svrsio. dozivio orgazam.
jesi li?

PashkoPata'q
24.07.2010., 16:52
to je bila figura u govoru.
svatko ko se obuče sa 55 godina u rozne mašnice i rozni triko je i više nego teletabis. mega teletabis! :D
Izražavanje vlastite averzije u pretjeranom stilu je tebi figura u govoru...
znači, ti misliš da su krajnje bizarni ljudi nemoguća situacija u normalnom javnom prostoru?! :confused:
Ne.
jesi li to možda slijep (dok ideš gradom), pa sad koristiš neko pomagalo za forumašenje?? :ne zna:
Nisam "slijep" samo ne pretjerujem kad želim nešto "dokazati".

crazedlunatic
24.07.2010., 17:00
nisi napisao da li si svrsio. dozivio orgazam.
jesi li?
Naravno, mada je to za cijelu pricu nebitno.

DalajLama
24.07.2010., 17:13

da se nisu možda zgražale al si ti krivo protumačio poglede?

nausikaja123
24.07.2010., 17:22
Naravno, mada je to za cijelu pricu nebitno.

mozda za tvoje poimanje price to nije bitno, ali meni osobno interesantno i znakovito.
cini mi se izuzetno tocnim ono sto si napisao da si to napravio da bi vidio reakciju okoline, jer mi se cini da je upravo ta reakcija ono sto te izuzetno sexualno napaljuje. tvoj komentar kako su te djevojke pohotno, iako kriomice gledale, mi definitivno to jos vise potvrdjuje.
sigurna sam da je jedno u tvom prikazu situacije istinito, a to je da su te gledale kriomice. ali mislim da ovo 'pohotno' potpuno spada u tvoju fantaziju. ja si ni u kojoj varijanti ne mogu zamisliti prosjecnu zensku osobu (ili musku) koju bi taj tvoj cin mogao sexualno uzbuditi.
osobno, sumnjam da si opisano stvarno napravio, ali vjerujem da ti je to napaljujuca fantazija. razlog zasto mislim da muljas je taj da je za pretpostavit da je u tom tvojem alternativnom bircu takodjer bilo i muskaraca, za koje pretpostavljam da bi reagirali dijametralno suprotno od reakcije tvojih izfantaziranih zenskih reakcija. i ako nitko drugi, konobar bi te isti cas izbacio na cestu.

Ryuuza
24.07.2010., 17:30
edit: evo
http://www.celebritynewsbuzz.com/wp-content/uploads/2009/05/david_furnish_elton_john.jpg

Da, ali njihovo držanje za rukice u debilnoj odjeći nije protuzakonito, a masturbiranje u javnosti je. U tom je razlika :kava:

Brogan
24.07.2010., 17:47
Da, ali njihovo držanje za rukice u debilnoj odjeći nije protuzakonito, a masturbiranje u javnosti je. U tom je razlika :kava:
ključno je pitanje šta je to masturbiranje! :mig::D i kada je ono točno problem...(recimo da je riješeno pitanje - zašto je problem)

Brogan
24.07.2010., 17:49
mozda za tvoje poimanje price to nije bitno, ali meni osobno interesantno i znakovito.
cini mi se izuzetno tocnim ono sto si napisao da si to napravio da bi vidio reakciju okoline, jer mi se cini da je upravo ta reakcija ono sto te izuzetno sexualno napaljuje. tvoj komentar kako su te djevojke pohotno, iako kriomice gledale, mi definitivno to jos vise potvrdjuje.
sigurna sam da je jedno u tvom prikazu situacije istinito, a to je da su te gledale kriomice. ali mislim da ovo 'pohotno' potpuno spada u tvoju fantaziju. ja si ni u kojoj varijanti ne mogu zamisliti prosjecnu zensku osobu (ili musku) koju bi taj tvoj cin mogao sexualno uzbuditi.
osobno, sumnjam da si opisano stvarno napravio, ali vjerujem da ti je to napaljujuca fantazija. razlog zasto mislim da muljas je taj da je za pretpostavit da je u tom tvojem alternativnom bircu takodjer bilo i muskaraca, za koje pretpostavljam da bi reagirali dijametralno suprotno od reakcije tvojih izfantaziranih zenskih reakcija. i ako nitko drugi, konobar bi te isti cas izbacio na cestu.
pitanje:
jesu li noćni klubovi obični javni prostor?! :)

Sacreus
24.07.2010., 17:57
I kuda bi ovaj ejakulirao?

Mozda bi svrsio bez ejakulacije :cerek:

Ryuuza
24.07.2010., 18:03
ključno je pitanje šta je to masturbiranje! :mig::D i kada je ono točno problem...(recimo da je riješeno pitanje - zašto je problem)

Pa i samo kratkotrajno vađenje spolovila na sunce :D je već kazneno djelo.
Nije bitno kome je to problem i zašto je to tako- takav je zakon i ako ti se ne sviđa obrati se zakonodavcu.

crazedlunatic
24.07.2010., 18:08
Kakva je to "prosjecna" osoba i sto je neobicno u tome da pogled na musko spolovilo uzbudi istu ?
Eto, nije me izbacio, valjda sam imao srece. Ili su ti alternativci tolerantniji i razumniji od vecine. I ne, nije mi to napaljujuca fantazija, napravio sam to iz cistih znanstveno-promatrackih i umjetnickih pobuda.

nausikaja123
24.07.2010., 18:16
pitanje:
jesu li noćni klubovi obični javni prostor?! :)

ne znam da li su nocni klubovi obicni javni prostor. nemam dovoljno iskustva sa danasnjim nocnim klubovima, tako da ne mogu reci. rekla bih da i jesu i da istovremeno i nisu.
i da se razumijemo, apsolutno nemam nista protiv izrazavanja sexualnih sloboda, prozivljavanja osobnih sexualnih mastarija. jedino sto mi je tu full bitno je da, ako se to desava u slucaju dvoje ljudi da onda postoji konzensus.
a individualno, sto mi je bitno i znakovito je pitanje iskljucivosti fantazije, odnosno odredjenog fetisha. da pojasnim: to sto ljudi fantaziraju i prizeljkuju svakakve moguce sexualne situacije - sve 5. medjutim, ako njihovo osnovno sexualno uzbudjenje, znaci neki vrlo prirodan nagon, ovisi da li je taj fetish prisutan ili ne, odnosno ako se recimo autoru ovog posta nikak, ali nikak nemre dignut u privatnosti njegove spavace sobe koju djeli sa svojom (improviziram sada tu) jako zeljnom curom, onda mislim da fetish postaje problem. postaje oblik ovisnosti koji limitira i na neki nacin patologizira spontanost i slobodu sexa.

i jos jedan komentar uz klubove...postoje swingerski klubovi negdje tam u austriji, madjarskoj, skandinaviji, etc. u kojima je takvo ponasanje apsolutno adekvatno.
ali pitanje je koliko bi tako nesto bilo uzbudljivo i napaljujuce autoru posta

nausikaja123
24.07.2010., 18:26
Kakva je to "prosjecna" osoba i sto je neobicno u tome da pogled na musko spolovilo uzbudi istu ?

Eto, nije me izbacio, valjda sam imao srece. Ili su ti alternativci tolerantniji i razumniji od vecine. I ne, nije mi to napaljujuca fantazija, napravio sam to iz cistih znanstveno-promatrackih i umjetnickih pobuda.

mislim da si me krivo skuzio u rijeci 'prosjecna', a vjerojatno sam i ja tu rijec krivo upotrijebila. duboko vjerujem da postoje ljudi, zene, muskarci, koje bi tvoj cin duboko i istinski sexualno uzbudio.
i isto, gle sori sto ti moram to reci, ali bojim se da se vecina ljudi, i zena i muskaraca pali na nesto puno vise i koherentnije od samog spolnog organa. ima full puno istine u onome sto ljudi vele kako je mozak najveci sexualni organ.
u krajnjoj liniji, vjerujem da i ti imas osobnost i licnost i da si puno nesto vise u komplexnije od svog spolnog organa.

nausikaja123
24.07.2010., 18:30

i gle, ova tvoja spika da si to napravio iz z-p i u pobuda je cista idiotarija. najbitnija stvar kod, recimo z-p radova je zadrzavanje osnovnog oblika objektivnosti i emotivne neangaziranosti. a gle.....tebi se digao???? stoga...ah, cut the crap
ak si egzibicionist onda fuckin' budi egzibicionist i suoci se sa posljedicama i reakcijama drugih ljudi.

Brogan
24.07.2010., 18:37
Pa i samo kratkotrajno vađenje spolovila na sunce :D je već kazneno djelo.
Nije bitno kome je to problem i zašto je to tako- takav je zakon i ako ti se ne sviđa obrati se zakonodavcu.
ok, sviđa mi se smjer u kojem idemo :D
imaš djevojčicu tinejđerku, ili nešto stariju djevojku u 20-ima....
i šta sad? :D ljeto je, pakleno vruće....popularno je furati šoseke, po mogućnosti bez ikakvih gaćica, tako da pica "slobodno diše" :D:cerek:
i djevojka nešto radi, ili sjedi "nespretno", čudno se ponaša, može joj se uočiti spolovilo, i šta da ja napravim tada?! :confused:

dal da se obratim zakonodavcu?! :D:D pa da se zakonodavac uzbudi...?! :confused:

šta ako nekome slučajno ispadne spolovilo ili dio istoga? kako se može znati kada neko drugi drka ili radi neke egzibicije, a kada je sve samo slučajnost ili stil ili nešto drugo nekažnjivo? :ne zna:

crazedlunatic
24.07.2010., 18:37
i gle, ova tvoja spika da si to napravio iz z-p i u pobuda je cista idiotarija. najbitnija stvar kod, recimo z-p radova je zadrzavanje osnovnog oblika objektivnosti i emotivne neangaziranosti. a gle.....tebi se digao???? stoga...ah, cut the crap
ak si egzibicionist onda fuckin' budi egzibicionist i suoci se sa posljedicama i reakcijama drugih ljudi.
Pravi znanstvenik ce ostati objektivan i kada ima erekciju. I nece vrijedjati sugovornika u nedostatku argumenata.

PashkoPata'q
24.07.2010., 18:39
I ne, nije mi to napaljujuca fantazija, napravio sam to iz cistih znanstveno-promatrackih i umjetnickih pobuda.
U početnom postu (to je onaj koji više ne možeš editirati) kažeš da je tvoje drkanje bila spontana radnja, a sad kažeš da je unaprijed smišljenja.

Jesi li odlučio što je...

Također, kad sam već kod nedosljednosti, ono što me zanima - gdje je završila sperma koju si ejakulirao?
Kako je reagirao muški dio koje si zatekao svojim činom?
Kako je reagirao konobar na drkanje i/ili brisanje sperme ako nisi imao pripravno nešto u/na što ćeš svršiti?

north wind
24.07.2010., 18:42
... napravio sam to iz cistih znanstveno-promatrackih i umjetnickih pobuda.

A koje su bile hipoteze tog "istraživanja"?:rofl: Da li su potvrđene?:cerek: Što su pokazali rezultati "istraživanja"?:confused:

Brogan
24.07.2010., 18:43
Kako je reagirao konobar na drkanje i/ili brisanje sperme ako nisi imao pripravno nešto u/na što ćeš svršiti?
mislim da je konobar/konobarica u toj fantaziji postavljača topika imao spremnu čašu koju mu je držao kao metu za svršavanje, tj. ejakuliranje, te je kasnije bila parada s tom čašom...

jebeni pornići :rolleyes:

Brogan
24.07.2010., 18:44
Pravi znanstvenik ce ostati objektivan i kada ima erekciju. I nece vrijedjati sugovornika u nedostatku argumenata.
dobro pitanje. tolerira li znanost znanstvenika sa erekcijom i može li takav biti objektivan i samim time znanstvenik? :kava:

Brogan
24.07.2010., 18:52
ne znam da li su nocni klubovi obicni javni prostor. nemam dovoljno iskustva sa danasnjim nocnim klubovima, tako da ne mogu reci. rekla bih da i jesu i da istovremeno i nisu.
i da se razumijemo, apsolutno nemam nista protiv izrazavanja sexualnih sloboda, prozivljavanja osobnih sexualnih mastarija. jedino sto mi je tu full bitno je da, ako se to desava u slucaju dvoje ljudi da onda postoji konzensus.
a individualno, sto mi je bitno i znakovito je pitanje iskljucivosti fantazije, odnosno odredjenog fetisha. da pojasnim: to sto ljudi fantaziraju i prizeljkuju svakakve moguce sexualne situacije - sve 5. medjutim, ako njihovo osnovno sexualno uzbudjenje, znaci neki vrlo prirodan nagon, ovisi da li je taj fetish prisutan ili ne, odnosno ako se recimo autoru ovog posta nikak, ali nikak nemre dignut u privatnosti njegove spavace sobe koju djeli sa svojom (improviziram sada tu) jako zeljnom curom, onda mislim da fetish postaje problem. postaje oblik ovisnosti koji limitira i na neki nacin patologizira spontanost i slobodu sexa.

potpuno se slažem.

i jos jedan komentar uz klubove...postoje swingerski klubovi negdje tam u austriji, madjarskoj, skandinaviji, etc. u kojima je takvo ponasanje apsolutno adekvatno.
ali pitanje je koliko bi tako nesto bilo uzbudljivo i napaljujuce autoru posta
ja sam ciljao na to kako u klubovima ima svakakvih prizora. ima egzibicionizma kod recimo parova, ima egzibicionizama pojedinki i to se tamo na neki čudni način i očekuje.... :kava:

crazedlunatic
24.07.2010., 18:53
U početnom postu (to je onaj koji više ne možeš editirati) kažeš da je tvoje drkanje bila spontana radnja, a sad kažeš da je unaprijed smišljenja.

Jesi li odlučio što je...

Također, kad sam već kod nedosljednosti, ono što me zanima - gdje je završila sperma koju si ejakulirao?
Kako je reagirao muški dio koje si zatekao svojim činom?
Gdje sam to rekao da je bila unaprijed smisljena radnja ? I zasto uporno odrices mogucnost da znanstveni rad ili umjetnicki performans bude spontan ?
Zamisli jednog entomologa koji u setnji vrtom spazi novu, dotad nepoznatu vrstu hrusta. Da li je to znanstveno otkrice ? I da li je do njega doslo spontano ?
U detaljnije opise samog cina masturbacije se necu upustati jer vidim da ovdje ima ljudi cija znatizelja nije potaknuta zeljom za spoznajom. Ejakulirao sam u casu, a cijeli cin su promatrale djevojke za susjednim stolom i moja zarucnica koja me podrzava u svim mojim projektima, pa tako i ovom.

nausikaja123
24.07.2010., 18:53
i šta sad? :D ljeto je, pakleno vruće....popularno je furati šoseke, po mogućnosti bez ikakvih gaćica, tako da pica "slobodno diše" :D:cerek:
i djevojka nešto radi, ili sjedi "nespretno", čudno se ponaša, može joj se uočiti spolovilo, i šta da ja napravim tada?! :confused:

dal da se obratim zakonodavcu?! :D:D pa da se zakonodavac uzbudi...?! :confused:

šta ako nekome slučajno ispadne spolovilo ili dio istoga? kako se može znati kada neko drugi drka ili radi neke egzibicije, a kada je sve samo slučajnost ili stil ili nešto drugo nekažnjivo? :ne zna:

ah bljak. ali stvarno bljak. ovim si postom sve rekao, meni apsolutno dovoljno. velis djevojcicu tinejdjerku?
joj, uzas. ti si vjerojatno jedan od onih odvratnih tipova koji misle da silovanje nije kaznjivo djelo jer 'sama je to isprovocirala'?
joj, uzas.

Napoleon Bonaparte
24.07.2010., 18:58
Kako pobogu može drkanje u javnosti i poljubac homića biti isti. :confused:

Ako već hoćete uspoređivati onda nabacite dobru analogiju.
Drkanje kurca pred ljudima naspram homići si drkaju pred drugim ljudima.
E sad, ako je nekome čin poljupca jednako vulgaran kao i čin navlačenja kožice, to je za drugu temu na psihologiji...:kava:

asanovic7
24.07.2010., 18:59
sljedecu temu nazovi "koji kua ce mi mobitel kad ga drzim izgasenim?"
:ne zna:

Brogan
24.07.2010., 19:01
ah bljak. ali stvarno bljak. ovim si postom sve rekao, meni apsolutno dovoljno. velis djevojcicu tinejdjerku?
joj, uzas. ti si vjerojatno jedan od onih odvratnih tipova koji misle da silovanje nije kaznjivo djelo jer 'sama je to isprovocirala'?
joj, uzas.
da, čim sam spomenuo tinejđerku (znao sam da će biti frka panika na tu "riječ perverznjaka i fetišista" - tinejđerka- ....prejadna udica na koju si se upecala), odmah sam neki bolesnik i ulični drkač, i ne samo to nego i potencijalni silovatelj. :rolleyes:
tako se ne vode rasprave :nono: i prijavio bih ti post, ali još si nova pa učiš. za sad opraštam. :kava:

i iz ovog tvog posta se vidi katastrofalna filozofska, psihološka, etička i "zakonodavna" dimenzija ove rasprave.
sve što muškarac napravi i vidi je nešto bolesno u igri.
čak i kad muškarac opiše tuđu situaciju egzibicionizma (!), nije odjednom bitan egzibicionizam ( :confused: ), nego su bitne neke "silovateljske ideje" kod muškarca izloženog egzibiciji....?!!?!?! :flop:

ako je uopće moguće nešto kao - ženska egzibicija... :rolleyes:

još jednom - katastrofa i sramota bijedne rasprave.
na toj razini slobodno tematizirate u nekoj lokalnoj krčmi, a ne na forumu na kojem su ipak ljudi koji ne padaju na prvi treš trik iz podsvjesti masa.

ok, da zadovoljim nausikaju ( :rolleyes: ) sljedeći put ću svečano povraćati i pozvati policiju iz istih stopa kad žene izvedu neki egzibicionizam, te ću si obrisati usta ubrušćićem i gadljivog izraza lica zapaliti malograđansku lulu...kažem, ako je tako nešto uopće moguće kod žena..

Napoleon Bonaparte
24.07.2010., 19:03
I koji je to kafić da znam da ne pijem iz njihovih čaša....:(

nausikaja123
24.07.2010., 19:04

yeah, yeah, yeah...all true.....al tesko da bu svrsil koliko god ga situacija nevjerojatno palila.
a sto se tice vredjanja....kao prvo, jako mi zal sto si me kao takvu dozivio, ali jbg-a. napisao si totalno provokativni post i kak si onda ocekival da ce se svi apsolutno s tobom sloziti. izlozil si se, isto kao i u tom bircu i...fuck. tesko da bu svako dobronamjerno na to reagiral.
al nije fer od mene da te previse derem jer ipak si postal ovaj svoj text na forumu psihologije.

asanovic7
24.07.2010., 19:08
Drkanje u javnosti, seks u javnosti, hodanje gol u javnosti.. Po čemu bi točno to trebale biti nepoćudne stvari? Da li bi trebalo sterilizirati ljude? Da li svi ljudi ponekad požele sve ove stvari? Da li je naše društvo sterilno? Da li se to može nazvati civilizacija, evolucija.. To odmicanje od svega što nas čini dijelom životinjskog svijeta?
Ova što urla bljak.. Da li su uistinu tvoje misli tako čiste kao što se prikazuješ?

nausikaja123
24.07.2010., 19:08
da, čim sam spomenuo tinejđerku (znao sam da će biti frka panika na tu "riječ perverznjaka i fetišista" - tinejđerka- ....prejadna udica na koju si se upecala), odmah sam neki bolesnik i ulični drkač, i ne samo to nego i potencijalni silovatelj. :rolleyes:
tako se ne vode rasprave :nono: i prijavio bih ti post, ali još si nova pa učiš. za sad opraštam. :kava:

i iz ovog tvog posta se vidi katastrofalna filozofska, psihološka, etička i "zakonodavna" dimenzija ove rasprave.
sve što muškarac napravi i vidi je nešto bolesno u igri.
čak i kad muškarac opiše tuđu situaciju egzibicionizma (!), nije odjednom bitan egzibicionizam ( :confused: ), nego su bitne neke "silovateljske ideje" kod muškarca izloženog egzibiciji....?!!?!?! :flop:

ako je uopće moguće nešto kao - ženska egzibicija... :rolleyes:

još jednom - katastrofa i sramota bijedne rasprave.
na toj razini slobodno tematizirate u nekoj lokalnoj krčmi, a ne na forumu na kojem su ipak ljudi koji ne padaju na prvi treš trik iz podsvjesti masa.

ma fala ti totalno kaj me nisi prijavil. super bi se lose osjecala da me najedanput izbace iz ove vrlo kreativne sredine.
ali....
hm, kog si vraga spominjao temu za koju si unaprijed znao da ce izazvati takve reakcije?
al ajmo smanjit loptu, ak ti je to ok.
super me zanima sto imas vise reci o zenskom egzibicionizmu

Napoleon Bonaparte
24.07.2010., 19:10
Drkanje u javnosti, seks u javnosti, hodanje gol u javnosti.. Po čemu bi točno to trebale biti nepoćudne stvari? Da li bi trebalo sterilizirati ljude? Da li svi ljudi ponekad požele sve ove stvari? Da li je naše društvo sterilno? Da li se to može nazvati civilizacija, evolucija.. To odmicanje od svega što nas čini dijelom životinjskog svijeta?
Ova što urla bljak.. Da li su uistinu tvoje misli tako čiste kao što se prikazuješ?

I defekacija je normalna, pa kenjanje u čašu u javnosti iz objesti ne smatramo normalnim. :ne zna:

Nietreink
Po čemu bi točno to trebale biti nepoćudne stvari? Po zakonu :top:

Brogan
ma fala ti totalno kaj me nisi prijavil. super bi se lose osjecala da me najedanput izbace iz ove vrlo kreativne sredine.
ali....
hm, kog si vraga spominjao temu za koju si unaprijed znao da ce izazvati takve reakcije?
al ajmo smanjit loptu, ak ti je to ok.
super me zanima sto imas vise reci o zenskom egzibicionizmu
jel postoji tako nešto i hoće li netko to uopće opisati ukoliko postoji ta "nemoguća pojava"? :kava:

Brogan
24.07.2010., 19:11
I koji je to kafić da znam da ne pijem iz njihovih čaša....:(
onaj najskuplji! :top:

nausikaja123
24.07.2010., 19:11

daj mi molim te objasni na koji si nacin kognitivno dosao od teme drkanja u javnosti do sterilizacije?

nausikaja123
24.07.2010., 19:14
jel postoji tako nešto i hoće li netko to uopće opisati ukoliko postoji ta "nemoguća pojava"? :kava:

pa ja prva ne mislim da je ta pojava skroz nemoguca. dapace....ak pogledas vecinu tkz. zenskih casopisa odmah bi ti neke stvari trebale biti jasne.
al ja bi voljela vise od tebe konkretno saznati.....

asanovic7
24.07.2010., 19:14
Zašto kenjanje na javnom mjestu ne bi bilo normalno? Šta nije kenjanje normalna životna potreba? Ili recimo podrigivanje?
Jedeš i podrigneš? Zašto je to tako grozno u javnosti?

Ko je odredio zakone? Šta to znači da se svi ljudi drže svih zadanih zakona? Sve ih poštujemo?
Koliko od vas tu poštuje zakon protiv seksanja na javnom mjestu?
Koliko od vas tu uopće zna šta je to? :lol:

sama45
24.07.2010., 19:15
i djevojka nešto radi, ili sjedi "nespretno", čudno se ponaša, može joj se uočiti spolovilo, i šta da ja napravim tada?!

dal da se obratim zakonodavcu?! pa da se zakonodavac uzbudi...?! :confused:

Uopće ne možeš to usporediti,jer napaljeni frajer izgleda puno drugačije od onog koji nije. Razlika je očita,u dužini i širini,a još ako to pokazuje.....

Lik je drkađija,a njegovo naučno gledanje na svoju egzibiciju je glupost.
Jedno je samozadovoljavanje u seksualnim igrama,kad te gleda samo onaj tko to želi,a drugo kad nekome namećeš svog jadnika,i treperiš od gušta.

Lik je na najboljem putu,da počne drkati gdje god ga netko može vidjeti.:bljak:

A možda to i radi,samo nam još nije rekao.:bonk:

Ryuuza
24.07.2010., 19:15

I gola peeca u javnosti je isto kažnjiva, nije nekažnjiva- kužiš? :D
Onaj tko nije lijen može prijaviti vlasnicu iste za prekršaj :ne zna:

crazedlunatic
24.07.2010., 19:16
napisao si totalno provokativni post i kak si onda ocekival da ce se svi apsolutno s tobom sloziti. izlozil si se, isto kao i u tom bircu i...fuck. tesko da bu svako dobronamjerno na to reagiral.

Ne ocekujem da se svi slazu , u tom slucaju bi i ovaj forum izgubio svrhu, ali ocekivao sam barem neku minimalnu kulturu komunikacije. Nazalost jos jednom se pokazalo koliko je nase drustvo zadrto i nesnosljivo.

Nietreink
24.07.2010., 19:16
@asanovic7 Pa nije bit jel ti to mozes il ne, bit je da ne smis biti uhvacen :lol:

nausikaja123
24.07.2010., 19:18
I defekacija je normalna, pa kenjanje u čašu u javnosti iz objesti ne smatramo normalnim. :ne zna:

joj, thanks na postu:top:

Napoleon Bonaparte
24.07.2010., 19:18
Ne ocekujem da se svi slazu , u tom slucaju bi i ovaj forum izgubio svrhu, ali ocekivao sam barem neku minimalnu kulturu komunikacije. Nazalost jos jednom se pokazalo koliko je nase drustvo zadrto i nesnosljivo.

Nesnošljivo za "twogirlsonecup" i slične stvari. To je kompliment:top:

Brogan
24.07.2010., 19:19
pa ja prva ne mislim da je ta pojava skroz nemoguca. dapace....ak pogledas vecinu tkz. zenskih casopisa odmah bi ti neke stvari trebale biti jasne.
al ja bi voljela vise od tebe konkretno saznati.....
pa eto, ja mislim da je to dosta često (ili češće nego se misli), iako nešto suptilnije od muških egzibicionizama.... šta ja znam... kaj bi htjela od mene...znanstveni radi i srce na pladnju? :D

Ryuuza
24.07.2010., 19:19
I zasto uporno odrices mogucnost da znanstveni rad ili umjetnicki performans bude spontan ?
Zamisli jednog entomologa koji u setnji vrtom spazi novu, dotad nepoznatu vrstu hrusta. Da li je to znanstveno otkrice ? I da li je do njega doslo spontano ?

Zato što otkriti novu vrstu hrušta nije protuzakonito, a ovo je?:confused:

sama45
24.07.2010., 19:20

O kakvoj kulturi komunikacije ti govoriš?
Trebali bi hvaliti tvoju otvorenost? :rofl: :lol:

O tvojoj kulturi bi se moglo,iako veliš da je kafić alternativno okupljalište,ne znači da se ekipi sviđa tvoj "test"?

PashkoPata'q
24.07.2010., 19:20
Gdje sam to rekao da je bila unaprijed smisljena radnja ?
Aha, drkanje je bilo spontano pa si tek kasnije shvatio da si to napravio iz "znanstveno-promatrackih i umjetnickih pobuda" :facepalm:
I zasto uporno odrices mogucnost da znanstveni rad ili umjetnicki performans bude spontan ?
Znanstveni rad ne može biti spontan.
Umjetnički rad može, al' ne mora biti spontan.

Osim toga, nisi ni znanstvenik ni umjetnik.
Moguće, al' kakve veze ti imaš s znanstvenicima?
U detaljnije opise samog cina masturbacije se necu upustati jer vidim da ovdje ima ljudi cija znatizelja nije potaknuta zeljom za spoznajom.
Drkanja u javnosti se ne sramiš, al' sram te pitanja koja ti ne odgovaraju :facepalm:

asanovic7
24.07.2010., 19:23
Riječ kognitivno.. :lol:

Pa recimo, sve te stvari koje sam nabrojio, a koje se zabranjuju i kažnjavaju su u biti normalne stvari koje svi ljudi više manje normalno prakticiraju. I u javnosti.
Recimo, zašto je pišanje na javnom mjestu kažnjivo? Recimo, nema wc-a nigdje, ti pišaš na ulici i prolazi cura i snimi ti kua.
Koliko puta ste vi pišali na ulici?

Nego, zašto je uvriježen stav među ljudima da te i takve egzibicije rade nenormalni ljudi? Da li možda i naš predsjednik ima privatne orgije sa 5 tipova? Kako vi znate da nema?

Brogan
24.07.2010., 19:24
Uopće ne možeš to usporediti,jer napaljeni frajer izgleda puno drugačije od onog koji nije. Razlika je očita,u dužini i širini,a još ako to pokazuje.....
i napaljena cura/žena izgleda drugačije od one koja nije, pogotovo dok se stimulira. odnosno, hoćeš li možda reći da žene imaju zgodnu prednost da mogu izgledati uglavnom isto napaljene i nenapaljene, te tako češće biti napaljene iako se to ne vidi :zvrko:
i šta nam to znači za raspravu i za konjske trke....to znači nepravdu. ti recimo da možeš sakriti svoju seksualnost, muškarac ne može, jer vidim da je to ovdje nekakav ključ...

Jedno je samozadovoljavanje u seksualnim igrama,kad te gleda samo onaj tko to želi,a drugo kad nekome namećeš svog jadnika,i treperiš od gušta.

lik je nebitan, ali je započeo dobru, zajebanu temu.
postovi su mu možebitna fantazija i zajebancija, a nikakva nauka.. :mig:

sama45
24.07.2010., 19:26
Riječ kognitivno.. :lol:

Pa recimo, sve te stvari koje sam nabrojio, a koje se zabranjuju i kažnjavaju su u biti normalne stvari koje svi ljudi više manje normalno prakticiraju. I u javnosti.
Recimo, zašto je pišanje na javnom mjestu kažnjivo? Recimo, nema wc-a nigdje, ti pišaš na ulici i prolazi cura i snimi ti kua.
Koliko puta ste vi pišali na ulici?

Nego, zašto je uvriježen stav među ljudima da te i takve egzibicije rade nenormalni ljudi? Da li možda i naš predsjednik ima privatne orgije sa 5 tipova? Kako vi znate da nema?

Pišanje na cesti?
Odvratno iz čisto higijenskih razloga.
A reci kad si vidio usred dana, da neka cura čućne nasred ulice i popiša se?

Lijepo si rekao PRIVATNE,ono što se radi u javnosti nije privatno.

Napoleon Bonaparte
24.07.2010., 19:26
Pa i ako netko piša u "javnosti" piša iza nečega ili sakriven, okrrnut leđima... ne piša na sred plesnog podija, za stolom u čašu i sl.:mig:

Brogan
24.07.2010., 19:28
I gola peeca u javnosti je isto kažnjiva, nije nekažnjiva- kužiš? :D
Onaj tko nije lijen može prijaviti vlasnicu iste za prekršaj :ne zna:
baš me zanima jel ikad u praksi u RH zabilježen slučaj da su prijavili curu/ženu za takvo nešto?
pogotovo kad se čini da možda "nije namjerno".. :ne zna:

Ryuuza
i napaljena cura/žena izgleda drugačije od one koja nije, pogotovo dok se stimulira. odnosno, hoćeš li možda reći da žene imaju zgodnu prednost da mogu izgledati uglavnom isto napaljene i nenapaljene, te tako češće biti napaljene iako se to ne vidi :zvrko:

Pa isto ti je, i ženske bludne radnje su isto kažnjive :kava:

Brogan
Pa isto ti je, i ženske bludne radnje su isto kažnjive :kava:
u klubovima nisu! :D:ne zna:

crazedlunatic
24.07.2010., 19:29
O kakvoj kulturi komunikacije ti govoriš?
Trebali bi hvaliti tvoju otvorenost? :rofl: :lol:

O tvojoj kulturi bi se moglo,iako veliš da je kafić alternativno okupljalište,ne znači da se ekipi sviđa tvoj "test"?
Nazalost izgleda da ti vlastite intelektualne sposobnosti ne dozvoljavaju da shvatis razliku izmedju slaganja i uvazavanja. Pa stoga pribjegavas vrijedjanju i nekakvim pausalnim ocjenama mog karaktera i psihe koje ponajvise govore o tvom poimanju svijeta.

Brogan
Pa i ako netko piša u "javnosti" piša iza nečega ili sakriven, okrrnut leđima... ne piša na sred plesnog podija, za stolom u čašu i sl.:mig:
nisi ti vidio pijane ljude :mig: (ili glupe i lude ljude)

Ryuuza
baš me zanima jel ikad u praksi u RH zabilježen slučaj da su prijavili curu/ženu za takvo nešto?
pogotovo kad se čini da možda "nije namjerno".. :ne zna:

Nemam pojma, ne informiram se o tome. Al eto, eksperimenta radi- ja budem prijavila ako takvo šta vidim :top:

Napoleon Bonaparte
24.07.2010., 19:30
i šta nam to znači za raspravu i za konjske trke....to znači nepravdu. ti recimo da možeš sakriti svoju seksualnost, muškarac ne može, jer vidim da je to ovdje nekakav ključ...

Ali ovdje ne govorimo o nekome tko je napaljen. Jedno je hodati na ulici sa dignutim u hlačama a drugo natezati istog i pokazivati ga svima.
Po meni je najveća razlika u tome što žena teško može izvesti "bludnu" radnju nad drugim, dok muškarac itekako može, ako se već ne mogu kontrolirati.

Brogan
24.07.2010., 19:31
Pišanje na cesti?
Odvratno iz čisto higijenskih razloga.
A reci kad si vidio usred dana, da neka cura čućne nasred ulice i popiša se?

kaj znači, noć pod nekom lampom je toliko radikalno drugačije od dana? :kava:

svaki dan vidiš djevojke, momke, žene i muškarce kako pišaju posvuda.... :kava:

sama45
24.07.2010., 19:32

Cure su tu u prednosti,ali nisam još vidjela curu da se napaljuje sama na cesti ili u kafiću,nije bitno gdje.A frajera da,puno puta-i nije nimalo lijep prizor,pogotovo ako vodiš dijete sa sobom.

A lik možda stvarno zeza,nisam protiv nikakvih igrica,ali one jako intimne su mi za po doma. :mig: :top:

nausikaja123

A možda to i radi,samo nam još nije rekao.:bonk:

ah konacno pametna reakcija:s

Brogan
Ali ovdje ne govorimo o nekome tko je napaljen. Jedno je hodati na ulici sa dignutim u hlačama a drugo natezati istog i pokazivati ga svima.

hm, nisam baš siguran. mislim da je to tehnički ista stvar. u pitanju su eventualno poneki vizualni detalji..

Po meni je najveća razlika u tome što žena teško može izvesti "bludnu" radnju nad drugim, dok muškarac itekako može, ako se već ne mogu kontrolirati.
mislim da ovo nisam najbolje shvatio, ako možeš pojasniti...

Napoleon Bonaparte
nisi ti vidio pijane ljude :mig: (ili glupe i lude ljude)

O jesam itekako. Kakve veze to ima sa temom "psihički poremećaj ili slodoban duh":confused: Pijani glupi i ludi ljudi su slobodni duhom?

asanovic7
24.07.2010., 19:33
Uf.. vidim da ovdje sve treba dobro crtat..

Ovako..
Reko sam privatne orgije (privatne jer ne želi valjda da svi to saznaju iako ne znam zašto bi to bilo čudno) kao primjer jer je uvriježen stav među ljudima da "te i takve" stvari rade samo nenormalni ljudi, blesavi jadnici bez školovanja, nikako znanstvenici itd. Zašto je to tako? Pa, obrazovanje nema nikakve veze sa ovom temom. Zašto crazedlunatic ne bi mogo znanstveno ili u krajnjoj liniji, ne bi mogao bit znanstvenik?

Drugo, što bi bilo loše u tome da cura piša na ulici? Ne kužim, žene to kao ne rade? :s
Znači, moja poanta je.. Drkanje i pišanje su normalne stvari, ili vi mislite da nisu? Ako se tim djevojkama svidjelo što on drka na njih, zašto je to nenormalno? Jel su one nenormalne? Što ako su one htjele da on drka na njih?

Ryuuza
24.07.2010., 19:34

Kak ne? :confused:
Može leći na pola trga, raširiti noge i pokazivati peecu neslutećim prolaznicima i maloj djeci.
Par puta se to desilo u zadnjih nekoliko godina, a gospođe su zatim hitnom prebačene u Vrapče.

sama45
24.07.2010., 19:35
kaj znači, noć pod nekom lampom je toliko radikalno drugačije od dana? :kava:

svaki dan vidiš djevojke, momke, žene i muškarce kako pišaju posvuda.... :kava:

To ne znači da nije odvratno.

Brogan
24.07.2010., 19:36
Nemam pojma, ne informiram se o tome. Al eto, eksperimenta radi- ja budem prijavila ako takvo šta vidim :top:
mislim da će ti to biti teški kaos od iskustva u Hrvatskoj i da ćeš doživjeti salve smijeha u "našim službama" bilo to opravdano ili neopravdano.
ne bi se čudio da ti pritom neki ludi murjak počne izvoditi kakvu egzibiciju :rofl: :bljak:

kod nas se u svim javnim servisima ljudi smiju i rugaju korisnicima usluga bilo to opravdano ili neopravdano. :kava:

asanovic7
24.07.2010., 19:37
Sama45, jel tebi neko pomaže kod pišanja kad je to tako odvratno? :rofl:

nausikaja123
24.07.2010., 19:38
pa eto, ja mislim da je to dosta često (ili češće nego se misli), iako nešto suptilnije od muških egzibicionizama.... šta ja znam... kaj bi htjela od mene...znanstveni radi i srce na pladnju? :D

ma neee....kakav znastveni rad i srce na pladnju? kaj smo mi zene stvarno tako zahtjevne?

Brogan
24.07.2010., 19:38
O jesam itekako. Kakve veze to ima sa temom "psihički poremećaj ili slodoban duh":confused: Pijani glupi i ludi ljudi su slobodni duhom?
hoću reći da ljudi kakvi god da jesu često rade oveća sranja, pa uglavnom nikakvih konzekvenci. pogotovo po takvom pitanju "javnog morala" kao što je luđačko mokrenje među ljudima ili goli dio tijela, egzibicije i sl...

odnosno, ako pričamo o psihičkim poremećajima to je puno zahtjevnija tema nego izgleda, pa ju ne bih ozbiljno niti problematizirao na pdf psihologija...

Napoleon Bonaparte
24.07.2010., 19:40
hm, nisam baš siguran. mislim da je to tehnički ista stvar. u pitanju su eventualno poneki vizualni detalji..

Isto kao i da se netko upiša u gaće, i popiša se nasred ceste. Tehnički ista stvar ali je skroz različita. Ovom prvom treba pomoć jer je ili bolestan, ili pijan, ili ima kakav napadaj. Ovom drugom isto treba pomoć, ali mentalna:D

mislim da ovo nisam najbolje shvatio, ako možeš pojasniti...

Uzmimo tramvaj. I osobu koja drka u tramvaju (oprostite na slobodnom jeziku). Možemo li pretpostaviti da ta osoba teško kontrolira nagone? Ako da, nastavimo. Ako ne, zaboravi :D
Možemo se složiti da je muškarac i jači od žena. Time je i opasniji po okolinu. Pogotovo ako ne može kontrolirati nagone. A ono što sam rekao da je muškarcu lakše izvesti "bludnu" radnju sam mislio na sljedeće. Kome je lakše opaliti/protrljati te spolovilom u tramvaju dok sjediš? Muškarcu ili ženi? Tko garantira da to isti neće učiniti.

Usporedio bi drkanje kao ulazak u banku i mahanje napunjenim pištoljem. A kada te upucaju odgovaraš "ali ja sam samo mahao njime, nisam htio nikoga upucati":D

sama45
24.07.2010., 19:40
Sama45, jel tebi neko pomaže kod pišanja kad je to tako odvratno? :rofl:

Ha-ha,gadi mi se kad netko vani ,piša sere.
Nema veze sa "organima" sa kojima se to radi.:lol: :rofl:

Inače nemam apsolutno nšta protiv tih dijelova tijela,dapače-:mig:

Napoleon Bonaparte
24.07.2010., 19:41
Može leći na pola trga, raširiti noge i pokazivati peecu neslutećim prolaznicima i maloj djeci.
Par puta se to desilo u zadnjih nekoliko godina, a gospođe su zatim hitnom prebačene u Vrapče.

Zašto u vrapče? Nisu prijavile performans? :D

Brogan
ma neee....kakav znastveni rad i srce na pladnju? kaj smo mi zene stvarno tako zahtjevne?
ae.
s obzirom da ti ne daješ svoje mišljenje o ženskim egzibicijama, a imaš spremno svašta za muškarce, pa mi je to malo čudno...

Ryuuza
mislim da će ti to biti teški kaos od iskustva u Hrvatskoj i da ćeš doživjeti salve smijeha u "našim službama" bilo to opravdano ili neopravdano.
ne bi se čudio da ti pritom neki ludi murjak počne izvoditi kakvu egzibiciju :rofl: :bljak:

kod nas se u svim javnim servisima ljudi smiju i rugaju korisnicima usluga bilo to opravdano ili neopravdano. :kava:

Pa nema veze, svejedno imam pravo prijaviti dotičnu za bludne radnje i bludne radnje nad djetetom ako meće svoju golu peecu meni i mojoj maloj djeci pod nos na javnom mjestu koje za to nije predviđeno.
Murija prijavu mora napisati kako god blesava bila ili ih budem tražila ime, prezime i broj značke pa prijavila i njih nadređenom (da vidiš kak su dobri onda- provjereno)

Brogan
24.07.2010., 19:44
evo, slažem se. to je za vrapče. i to čak nije niti egzibicionizam niti neki kao fetiš, nego goli neseksualni psihički poremećaj

asanovic7
24.07.2010., 19:45
ćerce, dobro šta si čvrsto na zemlji, inače bi odlebdila vrlo brzo..
U pitanju je čin pišanja i sranja i drkanja, a ne organi..

U biti, vidim da ste svi ovdje složni u tvrdnji "nešto što je zabranjeno zakonom je nenormalna radnja i nepoćudna među ljudima". Pa makar bilo i ispijanje alkohola, pišanje, riganje, sranje, drkanje, seks, pušenje cigareta itd.
Uskoro očekujem i zakon protiv jela na javnom mjestu. I to je odvratno..

hasnfefer
24.07.2010., 19:46
Ja bih rekao da svatko ima svojih 5 minuta slave, na ovaj ili na onaj način! Osim ako si završio za 2 minute!

Brogan
24.07.2010., 19:49
To ne znači da nije odvratno.
pa nije da uživam u tom prizoru ili da ga uvijek primjećujem, naprosto mi ne smeta toliko i ne pravim velike probleme iz takvih stvari ako ih uočim (i tu očekujem najmanje reciprocitet)... :ne zna:
odvratno je koješta, kud bih došao da se stalno živciram oko odvratnih detalja...

nausikaja123
24.07.2010., 19:50

joj, znam da ce ovo zvucati ultimativno podlo, ali...you got to get laid, dude

sama45
24.07.2010., 19:54
ćerce, dobro šta si čvrsto na zemlji, inače bi odlebdila vrlo brzo..
U pitanju je čin pišanja i sranja i drkanja, a ne organi..

U biti, vidim da ste svi ovdje složni u tvrdnji "nešto što je zabranjeno zakonom je nenormalna radnja i nepoćudna među ljudima". Pa makar bilo i ispijanje alkohola, pišanje, riganje, sranje, drkanje, seks, pušenje cigareta itd.
Uskoro očekujem i zakon protiv jela na javnom mjestu. I to je odvratno..

Neke stvari su zabranjene zakonom,jer nekima očito treba odrediti zakonom što se radi u javnosti,a što ne.
A obzirom da sa istom stvari pišaš i drkaš,dalje mi se ne da.....ta se stvarčica ne pokazuje u javnosti.
Ako je u pitanju "umjetničko pokazivanje" onda znaš da će to negdje biti,pa ako ti se ne gleda,ne ideš.
Ovo sa usputnim pokazivanjima,nije normalno,sine.

Brogan
24.07.2010., 20:02
Isto kao i da se netko upiša u gaće, i popiša se nasred ceste. Tehnički ista stvar ali je skroz različita. Ovom prvom treba pomoć jer je ili bolestan, ili pijan, ili ima kakav napadaj. Ovom drugom isto treba pomoć, ali mentalna:D

ha čuješ, ima toliko budala i raznih situacija da bi ja po toj logici htio cca pola populacije na lagano liječenje psihijatrima...
a ovo pišanje u gaće, jednako je odvratno, tj, čak odvratnije.
tako i ovo sa kitom. :D
svakome se jednom u životu dignuo negdje nekako. ako si se uzbudio, a netko je to vidio, možeš biti sretan kaj nisi dobio žešću prijavu. kaj ja znam....meni je to ipak malo prefašističko društvo. malo bolesno..
to mogu i ne moraju biti autonomne stvari (mogu i ne moraju biti bolesne), i kad bi iz svake stvari uvijek stvarali frke društvo bi degeneriralo....a to je zadnje šta treba jer neke stvari i ovako degeneriraju, jer društvo nije optimalno, daleko od toga..

Možemo se složiti da je muškarac i jači od žena. Time je i opasniji po okolinu. Pogotovo ako ne može kontrolirati nagone. A ono što sam rekao da je muškarcu lakše izvesti "bludnu" radnju sam mislio na sljedeće. Kome je lakše opaliti/protrljati te spolovilom u tramvaju dok sjediš? Muškarcu ili ženi? Tko garantira da to isti neće učiniti.

dok nepoznata žena trlja svoj "dio tijela" po muškarcu, da li se to muškarcu učinilo i da li je on zapravo potencijalni silovatelj? :ne zna::kava:
kao da se i žena ne može zaigrati rukom i objektima oko nje...šta napraviti u takvom slučaju. stopirati tramvaj i pozvati atj lučko?! :D kao da nema zapravo podosta razno-raznih fetiša u tom stilu kod žena..
zašto radiš takvu distinkciju muškarac-žena. jasno mi je da je muškarac taj koji je potencijalni silovatelj, ali jako su već daleko ta vremena kad je samo muškarčeva seksualnost bila opasnost i napasna smetnja, a žena je po defaultu bila skutrena negdje u kutu.

Usporedio bi drkanje kao ulazak u banku i mahanje napunjenim pištoljem. A kada te upucaju odgovaraš "ali ja sam samo mahao njime, nisam htio nikoga upucati":D
silovanje je čista luda agresija i nije uopće u opsegu ovog topika, tj. tada se radi o osobi jako jako poremećene svijesti.

asanovic7
24.07.2010., 20:04
Eto ga na..

Znači, nudizam je po tebi abnormalna stvar i odvratna? E, jebga.. Nemoj se sramit svog tijela :eek:

Zašto bi čin pišanja ili drkanja bilo i pokazivanje svima svog organa? Recimo, kad vidiš nekog da piša na ulici jel mu buljiš u kua ILI peecu? Čovjek ili žena piša i to je to..
I zašto je ovdje počela rasprava muški/ženske?
Znači žene su po tom pitanju čiste? :lol:

Aj, ne risete! :rofl:

Brogan
24.07.2010., 20:04
joj, znam da ce ovo zvucati ultimativno podlo, ali...you got to get laid, dude
ajde probaj skrenuti sa osobne razine. mene ne zanima tvoja osobna razina nikako :mig:

Napoleon Bonaparte
24.07.2010., 20:12
ha čuješ, ima toliko budala i raznih situacija da bi ja po toj logici htio cca pola populacije na lagano liječenje psihijatrima...
a ovo pišanje u gaće, jednako je odvratno, tj, čak odvratnije.
tako i ovo sa kitom. :D
svakome se jednom u životu dignuo negdje nekako. ako si se uzbudio, a netko je to vidio, možeš biti sretan kaj nisi dobio žešću prijavu. kaj ja znam....meni je to ipak malo prefašističko društvo. malo bolesno..
to mogu i ne moraju biti autonomne stvari (mogu i ne moraju biti bolesne), i kad bi iz svake stvari uvijek stvarali frke društvo bi degeneriralo....a to je zadnje šta treba jer neke stvari i ovako degeneriraju, jer društvo nije optimalno, daleko od toga..

Slažem se da bi bilo grozno i fašističko društvo kada bi se kažnjavala erekcijau hlačama:eek: A žene ne bi više smjele ulaziti u klimatizirane prostorije ako nemaju debeli grudnjak:D

dok nepoznata žena trlja svoj "dio tijela" po muškarcu, da li se to muškarcu učinilo i da li je on zapravo potencijalni silovatelj? :ne zna::kava:

A mi je vidjeti ženu kako bi se trljala po muškarcu spolnim organom. Zaposlio dih ju u cirkusu kao "žena od gume".:D Ili dobro balansira na rukama:D

kao da se i žena ne može zaigrati rukom i objektima oko nje...šta napraviti u takvom slučaju. stopirati tramvaj i pozvati atj lučko?! :D kao da nema zapravo podosta razno-raznih fetiša u tom stilu kod žena..

To je skroz drugačija kategorija. U rangu autora posta.

zašto radiš takvu distinkciju muškarac-žena. jasno mi je da je muškarac taj koji je potencijalni silovatelj, ali jako su već daleko ta vremena kad je samo muškarčeva seksualnost bila opasnost i napasna smetnja, a žena je po defaultu bila skutrena negdje u kutu.

Radim čisto fizičko praktičnu distinkciju. Nikakva politička korektnost to ne može promijeniti.

silovanje je čista luda agresija i nije uopće u opsegu ovog topika, osim ako se radi o osobi jako jako poremećene svijesti.

Pa i ubojstvo čovjeka je čista luda agresija. Dok je mahanje pištoljem i pucanje u zrak što? Autor je pucao u čašu:D To je ono što govorim. I to nije u redu.

EDIT: da još zahuktamo raspravu- što bi bilo trljanje spolovila preko odjeće :D

Apemant
24.07.2010., 20:15
Ima. Etičke.
PC-ovci? Jel to nešto sa political correctness? Kako sam na jednom topicu već bio prozvan za homofoba, smatram ću da se to mene ne tiče ;).

OK, onda te se ne tiče... no, ali o kakvoj etici govorimo? Mislim, priznajem da bi meni bilo 'ružno' vidjeti ljude kako drkaju (ili nešto slično, ili još gore) u npr. tramvaju. :ne zna: No, čini mi se da je to stvar specifičnosti kulture. Dakako, ne znam na što bi ličila kultura u kojoj bi to bila 'normalna stvar'; no u svakom slučaju, ne bih rekao da možeš to apriori svrstati s onu stranu 'etike'.

No to nije opravdano. Dok je osuđivanje "drkađije" više opravdano jer on GLEDA druge dok zadovoljava svoju pohotu. Homoseksualci gledaju svoja posla.

:ne zna: To jednostavno nije točno, homoseksualci se itekako trude promijeniti 'public opinion', a ne gledaju samo 'svoja posla'. Ergo, to bi bilo kao kad bi drkadžije nastojali promijeniti javno mnijenje u tom pravcu, da ljudima to prestane biti 'ružno'; da se naviknu, da ignoriraju itd. Meni je to baš onako, lijepa paralela. Da ponovim, drkanje nije štetno za zdravlje ni aktera, ni (eventualnih) promatrača. :zubo:

I kuda bi ovaj ejakulirao?

:ne zna: Uzeo papirnatu maramicu, presavinio... :rofl: mislim, pa valjda znaš, LOL. Ne iz javnosti, nego ono... iz kućne radinosti, da to tako kažem. :rofl:

Dakle i higijenski i zdravstveno opet ako ćemo gledati nije dobro. Dakle kao što nije u redu pišati na javnim površinama (osim ako nije velika velika nužda, što stoji i u zakonu i na što se čovjek može izvući uvijek ako zna), tako nije u redu ni masturbirati u javnosti.

Tanka ti je argumentacija. Vrrrrlo tanka. Ejakulat je mnogo manje hmm 'obilan' od, recimo, mokraće, koje je moguće istočiti litru i više odjednom LOL (a ejakulat tog obujma eventualno ima slon, LOL) - i ne smatra se toliko 'nehigijenskim' koliko mokraća, a kamoli fekalije. Da ne spominjemo da je masturbirati moguće i bez da nužno svršavaš točno na tom istom mjestu. Ukratko, dojma sam da se izvlačiš; pokušavaš naći strogo 'racionalnu' argumentaciju, a trebao bi uočiti da takva, racionalna, argumentacija u ovom slučaju ne postoji, nego da ćeš se morati uhvatiti nečega iracionalnog ili bar ne-racionalnog.

Osoba koja se ne može kontrolirati seksualno predstavlja potencijalnu prijetnju i kao što sam već rekao, mjesto joj je u zoološkom vrtu ili na psihijatriji.

Nije problem u pitanju 'može li se' - nego ZAŠTO bi se do te mjere kontrolirala. Evo, ti pretpostavljaš, bez pardona, da se nužno radi o 'nemogućnosti kontrole'. Odakle ti točno taj zaključak? Možda se ne radi o nemogućnosti kontrole, nego o zaključku da nema racionalnog razloga da se kontroliraš, ako ti je baš došlo. :rofl: (Tj. ima, kao što netko reče, jer je protuzakonito. No, pa zakoni se mijenjaju.)

Pa ne mora ti biti lijepo. Glavno je da ne zadire u tvoj privatni sektor. Ni meni SUBJEKTIVNO nije lijepo vidjeti dvojicu muškaraca kako se ljude, ali kada racionaliziram i neutraliziram mogu na to gledati skroz neutralno.

Pa da. Tako mogu i ja racionalizirati i nekoga tko masturbira u javnosti, rekoh, vjerojatno mi to ne bi bilo 'nemoguće'. Na primjer: awwww vidi ga, kako uživa... što tu može biti 'loše' :cerek:

Čak mogu reći i "baš lijepo kako se ljudi vole". Zapravo ljepša je ljubav koja traje desetljećima izmedju dva muškarca ili dvije žene (dakle istospolna) nego promiskuitet koji nam se servira kao nešto poželjno.

Hmm ambivalentan sam po ovom pitanju. :cerek:

Napoleon Bonaparte
24.07.2010., 20:23
.
.
.
.

Zdrkao se u čašu. Toliko o higijeni...:kava: Kava mi ima čudan okus:eek:

Brogan
24.07.2010., 20:24
A mi je vidjeti ženu kako bi se trljala po muškarcu spolnim organom. Zaposlio dih ju u cirkusu kao "žena od gume".:D Ili dobro balansira na rukama:D

nađe se neki način za seksualni napad/fetiš! :D

Radim čisto fizičko praktičnu distinkciju. Nikakva politička korektnost to ne može promijeniti.

slažem se. fizički su muškarci jači i drugačiji i uskoro će većini samo to i ostati...:rofl:
jer su žene brojnije na sveučilištima te će imati i veće plaće od muškaraca...(ekonomska, društvena moć)

Pa i ubojstvo čovjeka je čista luda agresija. Dok je mahanje pištoljem i pucanje u zrak što?

američka svakodnevica i nacionalni sport. američko ljudsko pravo na samoobranu :cerek:

EDIT: da još zahuktamo raspravu- što bi bilo trljanje spolovila preko odjeće :D
to bi bila mađija :kava:

Apemant
24.07.2010., 20:28
Zdrkao se u čašu. Toliko o higijeni...:kava: Kava mi ima čudan okus:eek:

Brijem da ejakulat nije bitno teže isprati nego npr. slinu. :zubo: :kava: :rofl: (moderna sredstva za čišćenje čudesa rade)

Dakle, radi se o tvojim asocijacijama, tj. o gadljivosti uzrokovanoj asocijacijama. Ja to zapravo razumijem; tako i mene neki prizori asociraju na neke druge prizore, pa sve skupa rezultira onim spomenutim grčenjem želuca. :zubo:

Brogan
24.07.2010., 20:29
Brijem da ejakulat nije bitno teže isprati nego npr. slinu. :zubo: :kava: :rofl: (moderna sredstva za čišćenje čudesa rade)

Dakle, radi se o tvojim asocijacijama, tj. o gadljivosti uzrokovanoj asocijacijama. Ja to zapravo razumijem; tako i mene neki prizori asociraju na neke druge prizore, pa sve skupa rezultira onim spomenutim grčenjem želuca. :zubo:
da ne spomenem opet slavnu hebrejsku fobiju oko ejakulata :kava: jer je on "sjeme" koje plodno....blablaba :hrk:
"super" je kaj je barbarska "kreativnost" usmjerila svijest čovječanstva. :kava:

"The biblical regulations of the Priestly Code specify that a man who had experienced an emission of semen would become ritually impure, until the evening came and the man had washed himself in water[1]; any clothes or bits of skin which the semen came into contact with would also become ritually impure, until they had been washed in water and the evening had come[2]. The code adds that if the emission of semen occurred during sexual intercourse with a woman, then the woman would also become ritually impure, until the evening had come and she had washed herself in water[3].

Although the regulations clearly have some sanitary benefit in the light of modern medical knowledge, biblical scholars see these regulations as having originally derived from taboo against contact with semen, because it was considered to house life itself, and was thus thought of as sacred[4]."

balbalba

Napoleon Bonaparte
24.07.2010., 20:33

Samo sam čekao usporedbu sličnosti između pijeuckanja kavice i drkanja/pišanja/kenjanja u istu. :s

Uglavnom, od sada pijem samo iz flaše.

crazedlunatic
24.07.2010., 20:39
Ergo, to bi bilo kao kad bi drkadžije nastojali promijeniti javno mnijenje u tom pravcu, da ljudima to prestane biti 'ružno'; da se naviknu, da ignoriraju itd. Meni je to baš onako, lijepa paralela. Da ponovim, drkanje nije štetno za zdravlje ni aktera, ni (eventualnih) promatrača. :zubo:

Priznajem, jednim dijelom sam pokrenuo temu kako bih senzibilizirao javnost po pitanju samobluda u javnosti, no nazalost nisam naisao na razumijevanje. Toliko o toleranciji i postivanju razlicitosti.

Brogan
24.07.2010., 20:42
Priznajem, jednim dijelom sam pokrenuo temu kako bih senzibilizirao javnost po pitanju samobluda u javnosti, no nazalost nisam naisao na razumijevanje.
samo se ti stari nemoj nervirati! :rofl:

to je ionako već prihvaćeno u javnosti, samo forumaši vole pametovati :cerek:

Druid
24.07.2010., 20:43
Citajuci tvoje postove u kojima me nazivas blago mentalno retardiranim, drkadjijom, perveznjakom itd. i iznosis svoja "misljenja" i "stavove" pocinjem te pomalo zaliti. Pomalo ali iskreno. Ne znam koliko si u stanju procitati i razumjeti procitano, ali ako se potrudis uspjeti ces shvatiti da ova tema nema veze s homoseksualnoscu, a kako takvih tema ne nedostaje bilo bi uljudno da svoje stavove (i mastarije o hell's angelsima) iznosis tamo.

Analogiju s homoseksualcima sam pokrenuo kao odgovor na post nekog korisnika koji ih je u raspravu i uveo. Ovo o hell's angelima je bila šaljiva ideja za "terapiju". Bolje da ti ja na forumu kažem na vrijeme nego da ti se to dogodi u stvarnosti.
Znam ja što ti radiš, ti propitkuješ "buržoaske moralne standarde" i to ti je kul, a vjerojatno je riječ o čistoj dokolici. Moram ti reći da je to sve odavno isfurano, tako da ne bi bio ništa posebno inovativan na tom području.

Ne kažem da si TI blago mentalno retardiran, nego da osobe koje su blago mentalno retardirane (u medicinskom smislu) često ne mogu kontolirati tjelesne impulse, a osove koje te vide ne znaju koje su tvoje namjere i kakav ti je kognitivni i psihološki ustroj. Drkadžijom te jesam nazvao jer što je drugo osoba koja masturbira vani pred ljudima "spontano"? Stvari se trebaju nazivati svojim imenom. To ne znači sada da je to u "tvojoj biti", ali za potrebe ovog topica, ne vidim problem u tome "nadimku". Ok, mogu biti politički korektniji i reći - miloklizno-egzhibicionistički autoseksualac. :D Ali to je puno duža riječ tj. više riječi...

Moja poanta je bila da homoseksualci koji se samo ljubakaju u kutu neke birtije i ne rade to recimo i ne gutaju se recimo negdje u menzi ili restoranu gdje se jede su puno manje "agresivni" svojom pojavom nego netko tko onanira i gleda okolo ljude. OK, možeš reći da se baviš tantrom, heh.

crazedlunatic
24.07.2010., 21:01
Ok, mogu biti politički korektniji i reći - miloklizno-egzhibicionistički autoseksualac. :D Ali to je puno duža riječ tj. više riječi...

U duhu hrvatskog jezika najbolje bi bilo reci rukoblud ili samoblud, dakle ja bih prema tome bio rukobludnik odnosno samobludnik. Ili samobluditelj ? Mozda je to tema za drustvene znanosti...

Lion02
24.07.2010., 21:12

Malo si djetinjast :kava:

Druid
24.07.2010., 21:13
OK, onda te se ne tiče... no, ali o kakvoj etici govorimo? Mislim, priznajem da bi meni bilo 'ružno' vidjeti ljude kako drkaju (ili nešto slično, ili još gore) u npr. tramvaju. :ne zna: No, čini mi se da je to stvar specifičnosti kulture. Dakako, ne znam na što bi ličila kultura u kojoj bi to bila 'normalna stvar'; no u svakom slučaju, ne bih rekao da možeš to apriori svrstati s onu stranu 'etike'.

I jedno i drugo je stvar etike, ali bitno različite etike. Kada se dvoje ljudi vole, oni su jedno drugome CILJ, a ne sredstvo. Kada netko masturbira na prolaznike - oni su njemu sredstvo, bilo zadovoljstva vlastite pohote, perverzije, bilo sredstvo šokiranja. Ali čak i AKO TO ZANEMARIMO, stvar je da kada se dvoje homoseksualaca voli, ljubi itd. oni to rade SVOJIM VLASTITIM PRISTANKOM kao punoljetne i odgovorne osobe, a ovaj koji drka to radi bez dozvole drugih. Ako mu vlasti daju dozvolu ili se potpiše peticija da se u "tim i tim bircevima" to može raditi, neka tako bude, kao i s pušenjem cigareta. Tko voli ići će tamo, tko ne voli, neće i vuk sit i ovce na broju.

:ne zna: To jednostavno nije točno, homoseksualci se itekako trude promijeniti 'public opinion', a ne gledaju samo 'svoja posla'. Ergo, to bi bilo kao kad bi drkadžije nastojali promijeniti javno mnijenje u tom pravcu, da ljudima to prestane biti 'ružno'; da se naviknu, da ignoriraju itd. Meni je to baš onako, lijepa paralela. Da ponovim, drkanje nije štetno za zdravlje ni aktera, ni (eventualnih) promatrača. :zubo:

Pa da, ali to je već neka sasvim deseta tema...

:ne zna: Uzeo papirnatu maramicu, presavinio... :rofl: mislim, pa valjda znaš, LOL. Ne iz javnosti, nego ono... iz kućne radinosti, da to tako kažem. :rofl:

Onda bi to bio neki osvješten drkadžija, lol. Netko gore je usporedio mokraću i spermu kao da je mokraće puno više. Ali pretpostavlja se da netko piša VANI na otvorenom prostoru, npr. kod drva ili u grmlju gdje nitko ne prolazi, a ovaj da drka negdje gdje se sjedi pije itd. Ni urin ni znoj ni mokraća nisu sami po sebi prljavi, ali kada samo par sekundi stoje na zraku, bakterije se brzo počnu nakupljati. Još jedna stvar je da se sjemenom, kao i krvlju više prenose gadnije bolesti. Isto kao što ne želimo da netko drka, ne želimo ni da si reže žile na stolu na kojem sjedimo. Ne da je nužno sam prizor loš (iako mnogima vjerojatno je) nego tko zna kakvu boleštinu čovjek ima. Svatko se ima pravo ubiti dok god to ne radi na štetu drugih (tima bombaši samoubojice ili budaletine u prometu koje pretiču preko pune trake ili voze pijani).

No ako vam ni svi ti argumenti nisu dovoljni (a trebali bi biti), ima još jedna stvar, a to je SRUKTURALNA ČISTOĆA, dakle čisto ona simboličke prirode. Postoji biološka prljavština i nered, a postoji i strukturalni nered. Npr. svi gutamo stalno vlastite sline, a i sline naših partnera/ica. Ali čak i ako vlastitu slinu ispljunemo u čašu i popijemo, odmah, bit će nam "gadljivo", a zapravo je ista stvar (gotovo). Well, barem većini ljudi, osim onima koji su vrlo racionalni i svjesni. No eto. Ako nečemu negdje nije mjesto, za to postoje razlozi. Simboličke prirode. Lacan između ostalog definira psihotika kao nekog tko se ne može uopće uklopiti u simbolički poredak i ne može ga razumjeti. Kada si u Rimu, ponašaj se kao Rimljanin. To je to, jako jednostavno. Ostalo sve su preseravanja pseudo-liberala koji ne shvaćaju baš puno stvari ili su još zeleni.

Tanka ti je argumentacija. Vrrrrlo tanka. Ejakulat je mnogo manje hmm 'obilan' od, recimo, mokraće, koje je moguće istočiti litru i više odjednom LOL (a ejakulat tog obujma eventualno ima slon, LOL) - i ne smatra se toliko 'nehigijenskim' koliko mokraća, a kamoli fekalije. Da ne spominjemo da je masturbirati moguće i bez da nužno svršavaš točno na tom istom mjestu. Ukratko, dojma sam da se izvlačiš; pokušavaš naći strogo 'racionalnu' argumentaciju, a trebao bi uočiti da takva, racionalna, argumentacija u ovom slučaju ne postoji, nego da ćeš se morati uhvatiti nečega iracionalnog ili bar ne-racionalnog.

Ovo s mokraćom i urinom si ti dakle napisao (na više sam strana pa čitam napreskokce i žurim, ali kao što vidiš pišem ti odgovor). Pa stvar je jednostavna: kada bi svi drkali i živjeli kao promiskuitetne životinje, bili bi kao hipiji, smanjila bi se funkcionalnost društva, povećao broj spolnih bolesti, sustav bi lošije funkcionira. E to što vi mislite da je sustav nužno nešto loše, zapitajte se isto kada vi ili netko od vaših bližnjih zatreba pomoć na temelju zdravstvenog osiguranja ili kada budete prolazili svojim gradom gdje nema smeća i divili se ljepoti staza. Netko to čisti. A netko drka i smatra se umjetnikom.

S druge strane, ima još jedna funkcija. Funkcija tabua nije ni približno jednostavna kako se čini. Ona ima svoju veliku društvenu funkciju za koju da bi se opisala nije dosta nekoliko postova. Za početak slobodno malo pročitajte nešto od Freuda (to je elementarno i rudimentarno sada već, ali je baza), npr. "Totem i tabu", "Civilization and its Discontents" i nešto od Claude-Levy Straussa, pa onda Mary Douglas - "Čisto i opasno" itd. itd.

Nije problem u pitanju 'može li se' - nego ZAŠTO bi se do te mjere kontrolirala. Evo, ti pretpostavljaš, bez pardona, da se nužno radi o 'nemogućnosti kontrole'. Odakle ti točno taj zaključak? Možda se ne radi o nemogućnosti kontrole, nego o zaključku da nema racionalnog razloga da se kontroliraš, ako ti je baš došlo. :rofl: (Tj. ima, kao što netko reče, jer je protuzakonito. No, pa zakoni se mijenjaju.)

Može se raditi o nemogućnosti kontrole, a i ne mora se. U prvom slučaju, čovjek treba pomoć ili jednostavno ako pati od satirijaze, neka nađe nimfomanku pa neka se izbalansiraju. U drugom slučaju (ako se ne radi o nemogućnosti kontrole) radi se o OBIČNOJ OBJESTI i pseudo-propitivanju "malograđanštine" dok je osoba koja to radi vjerojatno još veći malograđanin od onih koje on "propituje". Ali to je sada "in". Biti "radikalan" i "kontroverzan" bez pameti. Ako je ta osoba imućna (npr. neki "selebriti" ili "umjetnik"), bit će prozvana "ekcentričnom", a ako je siromašna i nitko i ništa, bit će prozvana luđakom. No oboje su isti u svojoj pseudo-različitosti prema ostalima i devijantnosti.

Pa da. Tako mogu i ja racionalizirati i nekoga tko masturbira u javnosti, rekoh, vjerojatno mi to ne bi bilo 'nemoguće'. Na primjer: awwww vidi ga, kako uživa... što tu može biti 'loše' :cerek:

Kao što rekoh, onda neka to rade u specijaliziranim "drk-bircevima" koji si mogu priuštiti to.

Brogan
24.07.2010., 21:24
uglavnom se slažem s tobom Druid, da ne ulazimo u filozofije, osim ovo dok spominješ Freuda, neke Lacane i slično (to mi se ne sviđa). prestao sam vjerovati u smislenost tih "intelektualaca"...

:bara:

i ne sviđa mi se ideja "dozvole drugih da individua nešto radi". kako i gdje tu povlačiš crtu? ne valjda napamet? :ne zna:
imaš neki kriterij....neka ljudska prava ili nešto? :confused:

Brogan
24.07.2010., 21:30
Kada se dvoje ljudi vole, oni su jedno drugome CILJ, a ne sredstvo.
niti je ovo činjenica danas.
puno ljudi će ti reći da im je za seks potrebna upravo neka druga osoba u vidu sredstva i nakon toga doviđenja. :kava: uglavnom dogovorno. cilj, sredstvo...:confused: da, cilj su si u smislu jebačine. i sredstvo za jebačinu. seks, uzbuđenje, pražnjenje, užitak...lalalal.
cilj su si točno toliko koliko im je i gumena lutka cilj..(ovo ostalo su u pitanju samo tehnički detalji "lutke"...)

tj. krivo sam napisao post. zašto bi seksualnost uključivala emocije (ljubav) ili bilo što drugo, kad postoji i bez toga, naravno...

oh,oh
24.07.2010., 23:03
Priznajem, jednim dijelom sam pokrenuo temu kako bih senzibilizirao javnost po pitanju samobluda u javnosti, no nazalost nisam naisao na razumijevanje. Toliko o toleranciji i postivanju razlicitosti.

Razlicitost??!!!!! Daj o cemu ti, pa daj imaj malo takta. To sto si napravio nije nista novo i neistrazeno. Svima je jasno da na golotinju ljudi reagiraju i to je to. To sto si ti napravio napravili su mnogi prije tebe, a ako mislis da si sad faca...hm?

Brogan
24.07.2010., 23:56
Razlicitost??!!!!! Daj o cemu ti, pa daj imaj malo takta. To sto si napravio nije nista novo i neistrazeno. Svima je jasno da na golotinju ljudi reagiraju i to je to. To sto si ti napravio napravili su mnogi prije tebe, a ako mislis da si sad faca...hm?
pa frajer se zajebava. pomalo trola..
nemoguće je da je toliko neinformiran da ne zna da je ta priča stara koliko i ljudski rod, tj. civilizacija. to "testiranje sablažnjavanjem" i šokiranje društvenih normi.
napravio je veliku novost otprilike kolika je novost i poljoprivreda za homo sapiensa :rofl:

prema tome smatram da sve takve stvari u javnosti nisu nikakva sloboda duha. prije plitkost duha ako su sa namjerom "velikog čina", iako ne potpuno bez vrijednosti.
recimo Tom Gotovac, the performer je svojim performansima po meni ostvario ekstra minimalnu vrijednost. smatram da je kod takvih stvari umjetnička vrijednost minimalna, tj. nikakva. to je više kao nekakav kuriozitet, dobra zanimljivost sa zadnje stranice novina, a ne rubrika - umjetnost.

Taroth
25.07.2010., 08:23
ljudska zelja je da se osjeca živim, to je naš temeljni poriv..

mi svoj zivot, sebe ostvarujemo na razne načine... sex je jedan poriv, jer se osjecamo zivim kroz vlastitu reprodukciju...
no, postoje i 'vislji' oblici osjecaja zivota u sebi.. neki se osjecaju zivim kroz čin stvaranja.. neki kroz čin destrukcije...
neki se osjecaju zivim kroz povezanost sa drugim ljudima... neki kroz nesto... tu se mijesaju kreativni i emocionalni potencijali..

tako i jedna masturbacija jest čin 'življenja'. Ona govori o njemu kao o osobi koja se osjeca zivom kada privlaci tudju pozornost i to na svoju sexualnost..
postoji interakcija u svemu tome, postoji osjecaj da je on nesto drugo od drugih... on masturbira, drugi gledaju... on je u centru pozornosti..

da li je poremecaj? po mom... da...ne jer smo ga mi kao drustvo oznacili kao poremecajem, jer smatramo sexualnost nesto sto se radi samo u 4 zida....
nego, jer je nezdrav oblik iskazivanja življenja...

vidis, netko će napisati pjesmu, pa ju izrecitirati pred publikom, netko ce napraviti neko znanstveno djelo... netko ce sagraditi kuću...
a netko ce ć nedostatku kreativnosti + manjka osobnog respekta prema nepoznatim ljudima u javnosti jednostavno bacati majmuna u nesvijest...

kazu da kada je covjek u psihoticnom stanju, treba mu opaliti trisku, pa se pribere...
tako bi se ovaj osjecaj zivljenja pribrao da mu je dosla policija i da je dobio pendrekom... nije stvar u iskazivanju agresivnosti prema nekom očito neodgojenom (a tako savršenom po svom stavu), nego kao zaštita drugih od tvog 'iskazivanja sebe'

autoicon
25.07.2010., 13:27

Ako se ne baviš umjetnošću, onda to zapravo i nije bio performans, više tvoj ekshibicionistički ispad. Bio je jedan performans domaći sa masturbacijom, ženskom, ali to se radilo na za to predviđenom mjestu, u svrhu izazivanja reakcije i razmišljanja, upravo (i u sklopu nekakvog šireg koncepta). Ne znam kakvu si reakciju i razmišljanje mislio izazvati onanirajući (stvarno ili za primjer) u okruženju sa svojim prijateljima i poznanicima, u situaciji koja je primarno zabavna, socijalna, ne nužno seksualna. Posebno ako to radiš jedini u skupinici, ti onaniraš a oni "reagiraju"...

Slažem se definitivno da ova situacija nema veze s performansom prije svega jer nema veze s umjetničkim praksama čiji je interes pokazati marginaliziranost nekih određenih skupina. Meni isto pada na pamet jedan performans s masturbacijom i to je "Trokut" od Sanje Iveković. Umjetnica se je doduše samo pretvarala da masturbira na balkonu svojega stana u vrijeme Titovog službenog dolaska u Zagreb. Akcija je prekinuta na taj način da joj je policija došla na vrata s molbom da se "te osobe i predmeti moraju odstraniti s balkona". Njezina akcija za razlliku od ovog ispada nosi određeni kontekst, pa tako Ivekovićka ulazi u socijalistički prostor na jedan mekan ženski način, manifestiranjem ženstvenosti, odnosno ženske koja glumi žensku i s time ujedno otvara pitanje u podijeli javno-privatni prostor. Masturbacija samo zbog reakcije okoloine ne nosi nikakvu određenu poruku koja bi bila jasna publici.

Brogan
25.07.2010., 14:21
Njezina akcija za razlliku od ovog ispada nosi određeni kontekst,

kojeg si ti kao "umjetnički" promatrač učitao ili si ga "morao" učitati

pa tako Ivekovićka ulazi u socijalistički prostor

kakav je to - socijalistički prostor?

na jedan mekan ženski način,

a šta ako je to bio tvrd, hard ženski način?

manifestiranjem ženstvenosti,

pogrešna fraza

odnosno ženske koja glumi žensku

a kaj je ovo?!? :rolleyes:

i s time ujedno otvara pitanje u podijeli javno-privatni prostor.

time drka, ne otvara nikakva pitanja, niti su ona bitna samo zbog jednog drk performansa

eto zašto prezirem svu lošu umjetnost, tj "umjetnost". jer će i "publika" glumiti i pametovati oko smeća i nekakvih "performansa". prežalosno.

to je najobičnija osoba koja je drkala, ili nije drkala na balkonu. doseg njezinog čina je možda drugačiji, ali je namjerom i smislom ta žena 8 puta jadnija od smiješnog drkadžije s početka priče.

on je simpatično psihotičan, a tvoja "umjetnica" je naprosto budala, koja želi prisvojiti ideju "umjetnosti" pizdarijama :kava:

crazedlunatic
25.07.2010., 16:29
recimo Tom Gotovac, the performer je svojim performansima po meni ostvario ekstra minimalnu vrijednost. smatram da je kod takvih stvari umjetnička vrijednost minimalna, tj. nikakva. to je više kao nekakav kuriozitet, dobra zanimljivost sa zadnje stranice novina, a ne rubrika - umjetnost.
Po tebi nije ostvario vrijednost. Pretpostavljam da realistican portret npr. jednog Tintoretta ima veliku vrijednost (pogotovo stoga sto u njegovo vrijeme nije bilo fotografije). Uostalom, za neke i jest primjerenije gledati zadnju stranicu novina i citati rubriku zanimljivosti, tu se bar ne mora razmisljati ni razumjeti, pise zanimljivosti pa znas da je zanimljivo.

crazedlunatic
25.07.2010., 16:35
Slažem se definitivno da ova situacija nema veze s performansom prije svega jer nema veze s umjetničkim praksama čiji je interes pokazati marginaliziranost nekih određenih skupina. Masturbacija samo zbog reakcije okoloine ne nosi nikakvu određenu poruku koja bi bila jasna publici.
Mozda postoje i drugacije umjetnicke prakse od onih koje zele marginalizirano staviti u centar paznje ? I da li je svrha performansa kao umjetnicke forme iskljucivo odasiljanje jasnih i nedvosmislenih poruka ?

Brogan
25.07.2010., 16:45
Po tebi nije ostvario vrijednost. Pretpostavljam da realistican portret npr. jednog Tintoretta ima veliku vrijednost (pogotovo stoga sto u njegovo vrijeme nije bilo fotografije). Uostalom, za neke i jest primjerenije gledati zadnju stranicu novina i citati rubriku zanimljivosti, tu se bar ne mora razmisljati ni razumjeti, pise zanimljivosti pa znas da je zanimljivo.
ali svejedno nije, ne može i ne smije sve biti umjetnost, jer se time razara umjetnost i njezin smisao. :kava: i ljudima se deformira percepcija umjetnosti, njezine vrijednosti i smisla...

nije sve umjetnost što tako identificira samo sebe, pa tako niti Gotovac koji trči gol po trgu. i amen. to je tako, tu nema filozofije, ima samo "filozofije". :kava:

crazedlunatic
25.07.2010., 16:53
ali svejedno nije, ne može i ne smije sve biti umjetnost, jer se time razara umjetnost i njezin smisao. :kava: i ljudima se deformira percepcija umjetnosti, njezine vrijednosti i smisla
Mozda je i moja percepcija deformirana. Pomogni mi da shvatim. Objasni mi SMISAO umjetnosti.:moli:

Brogan
25.07.2010., 17:06
Mozda je i moja percepcija deformirana. Pomogni mi da shvatim. Objasni mi SMISAO umjetnosti.:moli:
objasni mi ti.
ti tvrdiš da je goli čiča koji trči po trgu umjetnost (ili osoba koja big deal "šokira" javnim drkanjem), ja tvrdim da nije i ne može biti.

http://www.jutarnji.hr/multimedia/dynamic/00274/gotovac_274103S1.jpg

umjetnost je koliko je i ciganski lunapark umjetnost. jednostavno-kuriozitet dokonih ljudi koji bulje,a neki čak vjeruju da gledaju "veliku stvar" :hrk:

crazedlunatic
25.07.2010., 17:30
umjetnost je koliko je i ciganski lunapark umjetnost. jednostavno-kuriozitet dokonih ljudi koji bulje,a neki čak vjeruju da gledaju "veliku stvar" :hrk:
Ok, i metoda eliminacije moze posluziti. Dakle, Gotovac i ciganski lunapark otpadaju. Ja bih se odmah na pocetku rijesio i Salvadora Dalia. Slazes se ?
Ne znam sto bih mislio o onim svjetski poznatim skladbama Ive Josipovica ?
Vjerojatno je to ipak nesto vrijednije od diletantskog glupiranja pokojnog Toma.
Uzdam se u tvoju prosudbu.

Brogan
25.07.2010., 17:36
Ok, i metoda eliminacije moze posluziti. Dakle, Gotovac i ciganski lunapark otpadaju. Ja bih se odmah na pocetku rijesio i Salvadora Dalia. Slazes se ?
uglavnom ne.

iako više ne mislim da je on sjajan umjetnik. mislim da je slabašni umjetnik. polu-umjetnik. ali ipak se ne može netko poput Dalija uspoređivati sa gotovcem, performerima i čistim "umjetničkim" smećem..

Brogan
25.07.2010., 17:40
Ne znam sto bih mislio o onim svjetski poznatim skladbama Ive Josipovica ?
Vjerojatno je to ipak nesto vrijednije od diletantskog glupiranja pokojnog Toma.
Uzdam se u tvoju prosudbu.
ne bih znao jer nisam slušao.
no, može biti da je iritantno mrdanje po klaviru koje ne prenaša nekakve vrijednosti, iz kojih proizlazi užitak.
dakle, može biti da nije umjetnost.
može bit da su i njegove skladbe umjetnički ekvivalent drkanja. no, ako ništa drugo on je vrhunski u svojoj tehnici. tehnika tebe i gotovca je doslovce goli kurac s kojim ste rođeni kao i recimo divlja svinja :D

crazedlunatic
25.07.2010., 17:43
uglavnom ne.

iako više ne mislim da je on sjajan umjetnik. mislim da je slabašni umjetnik. polu-umjetnik. ali ipak se ne može netko poput Dalija uspoređivati sa gotovcem, performerima i čistim "umjetničkim" smećem..
Da, nteko s takvim smislom za samopromociju i s toliko napuhanim egom se ipak ne moze proglasiti smecem, pogotovo ako jos uzmamo u obzir da je nastupao po Spanjolskoj i Americi. Bas me zanima kako bi ti se svidjao sad i tu.

crazedlunatic
25.07.2010., 17:50
ne bih znao jer nisam slušao.
Eto vidis. Nisi ni mene gledao dok drkam pa uprkos toga donosis vrijednosne sudove o tome.

može bit da su i njegove skladbe umjetnički ekvivalent drkanja. no, ako ništa drugo on je vrhunski u svojoj tehnici.
To da je vrhunski u svojoj tehnici si procitao u novinama ?

tehnika tebe i gotovca je doslovce goli kurac s kojim ste rođeni kao i recimo divlja svinja :D

Nekako sumnjam da bi reakcija na kurac divlje svinje bila ista kao na moj.

Whereabout
25.07.2010., 17:57
Slažem se definitivno da ova situacija nema veze s performansom prije svega jer nema veze s umjetničkim praksama čiji je interes pokazati marginaliziranost nekih određenih skupina. Meni isto pada na pamet jedan performans s masturbacijom i to je "Trokut" od Sanje Iveković. Umjetnica se je doduše samo pretvarala da masturbira na balkonu svojega stana u vrijeme Titovog službenog dolaska u Zagreb. Akcija je prekinuta na taj način da joj je policija došla na vrata s molbom da se "te osobe i predmeti moraju odstraniti s balkona". Njezina akcija za razlliku od ovog ispada nosi određeni kontekst, pa tako Ivekovićka ulazi u socijalistički prostor na jedan mekan ženski način, manifestiranjem ženstvenosti, odnosno ženske koja glumi žensku i s time ujedno otvara pitanje u podijeli javno-privatni prostor. Masturbacija samo zbog reakcije okoloine ne nosi nikakvu određenu poruku koja bi bila jasna publici.

Performans koji sam spomenula bio je u sklopu nekakve šire "instalacije" (bilo je i drugih materijala, video, tako nešto), tema mislim da je bila odnos prema tijelu, a performerica i autorica Sunčica Ostojić. Ona se, mislim, barem koliko se vidjelo iz reportaže na tv, nije pretvarala da masturbira nego je to zbilja radila (ne znam koliko efektno, za samu sebe, a koliko za druge).

Ti zapravo nisi iznio ni jedan argument zašto nešto od onog što ti se ne sviđa nije umjetnost. Gotovčevi performansi su se mogli shvatiti i kao odnos prema tijelu i kao vraćanje, zauzimanje grada kao "svog" - stav kojime se kroz samoga sebe, kroz tjelesno kao najbazičnije, intimu i igru, prijateljuje s prostorom koji se otuđuje po brojnim dimenzijama.

Priča koja je iza performansa ponekad je jaka, ponekad je manje jaka, prenosiva drugima, upamtljiva, dojmljiva. Tom Gotovac budući da je sam po sebi bio karizmatik, publiku je pridobivao relativno lako. Ne može mi nitko reći da je u njegovim super-neiskalkuliranim postupcima, iskrenim i skromnim (zapravo), bilo nekakve nametnute filozofije, preseravanja ili interesa. Umro je zapostavljen od svih institucija, kako je i živio, ništa nije tražio za sebe, mislim.

Toliko o njemu.

autoicon
25.07.2010., 17:58
Mozda postoje i drugacije umjetnicke prakse od onih koje zele marginalizirano staviti u centar paznje ? I da li je svrha performansa kao umjetnicke forme iskljucivo odasiljanje jasnih i nedvosmislenih poruka ?

Postoje i druge umjetničke prakse naravno, koje se bave tim pitanjima, ali ovdje je bilo pitanje da li je njegova akcija performans ili ne. U slučaju nekakve masturbacije vjerovatno bi bolje pasao termin body art prakse pošto taj termin ističe sudjelovanje tijela, te tijelo umjetnika kroz akciju postaje dijelo. Značajna točka kod performansa je ta strategija otvorenosti procesa, pošto se umjetnost proizvodi na licu mjesta. Svrha prema tome ne mora biti jasna poruka, mogu se otvarati mnoga pitanja, ali konteks u koji se stavlja uvijek treba biti jasan. Ono što će biti proizvedeno kroz akciju ovisi o kontekstu.

crazedlunatic
25.07.2010., 18:06
no, može biti da je iritantno mrdanje po klaviru koje ne prenaša nekakve vrijednosti, iz kojih proizlazi užitak.
dakle, može biti da nije umjetnost.
Promakla mi je ova definicija. Eto dakle, umjetnost prema broganu je nesto sto izaziva ugodu. Masturbiranje je prema tome umjetnost.

crazedlunatic
25.07.2010., 18:10
Značajna točka kod performansa je ta strategija otvorenosti procesa, pošto se umjetnost proizvodi na licu mjesta. Svrha prema tome ne mora biti jasna poruka, mogu se otvarati mnoga pitanja, ali konteks u koji se stavlja uvijek treba biti jasan. Ono što će biti proizvedeno kroz akciju ovisi o kontekstu.
Po cemu je kontekst kafica i gostiju koji ispijaju pice te se pritom neocekivano suocavaju s erektiranim udom po bilo cemu nedorecen ili nejasan ? Fali kamera ? Dolazak tita u grad ?

autoicon
25.07.2010., 18:16
kojeg si ti kao "umjetnički" promatrač učitao ili si ga "morao" učitati

kakav je to - socijalistički prostor?

a šta ako je to bio tvrd, hard ženski način?

pogrešna fraza

a kaj je ovo?!? :rolleyes:

time drka, ne otvara nikakva pitanja, niti su ona bitna samo zbog jednog drk performansa

eto zašto prezirem svu lošu umjetnost, tj "umjetnost". jer će i "publika" glumiti i pametovati oko smeća i nekakvih "performansa". prežalosno.

to je najobičnija osoba koja je drkala, ili nije drkala na balkonu. doseg njezinog čina je možda drugačiji, ali je namjerom i smislom ta žena 8 puta jadnija od smiješnog drkadžije s početka priče.

on je simpatično psihotičan, a tvoja "umjetnica" je naprosto budala, koja želi prisvojiti ideju "umjetnosti" pizdarijama :kava:

Pa naravno da "učitaš" neku poruku, pošto je performans koncepiran na takav način da publika sudjeluje u akciji. Tvrd hard način bio bio recimo performans skupine Eclipse. Njihova praksa je i imenovana soft porn kičem. Pod pogrešnom frazom predpostavljam da misliš na manifestaciju ženstvenosti? To je maškarada ili prepotencirana ženskost, igranje nekakvih rodnih uloga... Pod "lošom" umjetnosti misliš vjerovatno na suvremenu umjetnost? Što se tiče smeća i umjetnosti pa ... ako smeće staviš u dobar konteks može dobiti status umjetničkog dijela, da.

Brogan
25.07.2010., 18:17
Promakla mi je ova definicija. Eto dakle, umjetnost prema broganu je nesto sto izaziva ugodu. Masturbiranje je prema tome umjetnost.
ne, masturbiranje ne stvara, ne prenosi i ne ističe neke kompleksnije vrijednosti, kao što to radi umjetničko djelo.
korist tvoga masturbiranja može biti eventualno u nekom (seksualnom) fetišu publike, a to nije umjetnost, kao što ni ti tada nikako nisi umjetnik.
druge koristi (vrijednosti) za publiku nema, eventualno ima za tebe ako si egzibicionist.

autoicon
25.07.2010., 18:18
Po cemu je kontekst kafica i gostiju koji ispijaju pice te se pritom neocekivano suocavaju s erektiranim udom po bilo cemu nedorecen ili nejasan ? Fali kamera ? Dolazak tita u grad ?

Kafić nije kontekst, to je lokacija. To bi bilo isto kao da si u primjeru Ivekovićke rekao da je kontekst balkon.

Brogan
25.07.2010., 18:19
Što se tiče smeća i umjetnosti pa ... ako smeće staviš u dobar konteks može dobiti status umjetničkog dijela, da.
dakle, mi ne možemo razgovarati smislenim argumentima, tako da je što se mene tiče, rasprava oko smeća koje magijom prelazi u umjetnost, završena.
svako je slobodan da uživa u smeću, a onaj koji nije mora tragati za umjetnošću, kao što je uostalom oduvijek i bilo.

uživaj: :kava:
http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/thumb/f/f6/Duchamp_Fountaine.jpg/437px-Duchamp_Fountaine.jpg

Brogan
25.07.2010., 18:22
Kafić nije kontekst, to je lokacija. To bi bilo isto kao da si u primjeru Ivekovićke rekao da je kontekst balkon.
a zašto je društveno uređenje (i dolazak državnika) kontekst, i kako ti "uzimaš" tu "poruku" i zašto i kako to postaje umjetnost, vrijednost?

uzimaš li "poruku" i kada neka gospođa kupuje krastavce u konzumu u kapitalizmu kada možda todorić iznad vas leti helićem?! :rolleyes::rolleyes:
te uživaš li u toj umjetnosti?

Whereabout
25.07.2010., 18:23

Ne kontekst koliko koncept. Koncept, ideja koja je iza toga, poruka, a onda i efektnost te poruke kroz odabrani način. Ali u svakom slučaju - ideja.

Brogan
25.07.2010., 18:26
Ne kontekst koliko koncept. Koncept, ideja koja je iza toga, poruka, a onda i efektnost te poruke kroz odabrani način. Ali u svakom slučaju - ideja.
jako loš argument. :kava:
znaš zašto? nemoguće je tražiti argumente za područje koje ih niti ne traži niti može dobiti.
no, vidim da si ti kreativan/kreativna u "baroknim opisnim argumentima" konteksta i "ideje" te "umjetnosti" :rolleyes:

vama treba pakirati govna u limenke i dijeliti za velike pare po galerijama. to volite i to zaslužujete...
kladim se da možeš producirati "opisni tekst" tog govna i konteksta cijele stvari na barem 5 stranica. :kava:
a onda vjerojatno možeš u njemu i uživati kao "umjetničkom djelu" i "dobroj ideji"...

živjela umjetnost! :(

Whereabout
25.07.2010., 18:33
jako loš argument. :kava:
znaš zašto? nemoguće je tražiti argumente za područje koje ih niti ne traži niti može dobiti.
no, vidim da si ti kreativan/kreativna u "baroknim opisnim argumentima" konteksta i "ideje" te "umjetnosti" :rolleyes:

vama treba pakirati govna u limenke i dijeliti za velike pare po galerijama. to volite i to zaslužujete...

Ke?
Uopće se ne radi o tome da nasjedamo na nešto, niti je to ovdje baš sasvim tema. Krenuli smo od masturbiranja u javnom prostoru, sad razgovaramo i o relativno usporedivim performansima u umjetnosti.
Ja ti samo kažem da ne možeš reći "ovo nije umjetnost" jer je to "jednostavno tako". Valjda imaš neki razlog zašto to misliš - slobodno ga i iznesi. Zanimljivo je da si najprije izbjegao odgovor oko Josipovićevih kompozicija, a vidiš, kad je nešto tako upakirano u finu konfekciju (govorim o vanjskom - ambijentu gdje se izvodi, odijelima u kakvima se izvodi, instrumentu na kojemu se izvodi, tipu medija općenito) onda baš nismo sigurni je li umjetnost - kao, mogla bi biti, zašto ne, zvuči tako uljuđeno. Dok je za sirotog pokojnog Gotovca navodno jasno da nije bio umjetnik jer je bio siromah i gol. Ma maj es, da budem još malo barokna. :zubo:

Brogan
25.07.2010., 18:41
Ke?
Uopće se ne radi o tome da nasjedamo na nešto, niti je to ovdje baš sasvim tema. Krenuli smo od masturbiranja u javnom prostoru, sad razgovaramo i o relativno usporedivim performansima u umjetnosti.
Ja ti samo kažem da ne možeš reći "ovo nije umjetnost" jer je to "jednostavno tako". Valjda imaš neki razlog zašto to misliš - slobodno ga i iznesi. Zanimljivo je da si najprije izbjegao odgovor oko Josipovićevih kompozicija, a vidiš, kad je nešto tako upakirano u finu konfekciju (govorim o vanjskom - ambijentu gdje se izvodi, odijelima u kakvima se izvodi, instrumentu na kojemu se izvodi, tipu medija općenito) onda baš nismo sigurni je li umjetnost - kao, mogla bi biti, zašto ne, zvuči tako uljuđeno. Dok je za sirotog pokojnog Gotovca navodno jasno da nije bio umjetnik jer je bio siromah i gol. Ma maj es, da budem još malo barokna. :zubo:
pošteno! :D

ali primjeti gore kada sam komentirao Josipovića da sam rekao da bi te njegove skladbe mogle biti samo mrdanje po klaviru koje ne prenosi umjetničku vrijednost,a publika su uglavnom budale.

da se razumijemo, meni su svojedobno i ovakle stvari bile jako zanimljive, čak sam ih i volio:
throbbing gristle - discipline (http://www.youtube.com/watch?v=Y8klW9trVTQ)

čak i u tome ima nečega (to još uvijek mislim te su mi takve stvari zanimljiv zvuk), no u "suvremenoj iracionalnoj umjetnosti" nasumičnog klikanja po klaviru ne bi trebalo biti nikakve umjetnosti ako ćemo pošteno :kava:
no, kažem, nisam slušao Josipovićeve skladbe i može biti da su barem korektne, ako već nisu dobre i lijepe... :ne zna:

btw...eto slučajnosti-poklapanja sa temom. :D throbbing gristle je na nekom engleskom slengu fraza za ukrućeni kurac :D :bara:

autoicon
25.07.2010., 18:42
dakle, mi ne možemo razgovarati smislenim argumentima, tako da je što se mene tiče, rasprava oko smeća koje magijom prelazi u umjetnost, završena.
svako je slobodan da uživa u smeću, a onaj koji nije mora tragati za umjetnošću, kao što je uostalom oduvijek i bilo.

uživaj: :kava:
http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/thumb/f/f6/Duchamp_Fountaine.jpg/437px-Duchamp_Fountaine.jpg

Super, baš sam i sama htjela dodati ovaj primjer smislenim argumentima. Ti preskačeš jedan veliki dio umjetnosti. Duchampov inovativni gestus ready madea je upravo u tome da objekt iz nekog javnog prostora premješta u kontekst valorizirane umjetnosti i upravo s time pokazuje da tradicionalni kriteriji više ne vrijede, te da se umjetnina više substancijalno ne razlikuje od običnog predmeta. Ready made koji su ne početku negativno karakterizirali postaje nekakva društeva kritika elitističkih umjetničkih krugova. Zanimljivo da si dao primjer Dalia pošto se taj drugi nivo "Fontane" veže upravo na praksu nadrealista, na diskurz nesvjesnog. Ne radi se dakle o nikakvom smeću već o procesu transformacije profanog predmeta u kulturni.

Butt-head
25.07.2010., 18:49
U javnosti se ne smije masturbirati jer može doletjeti vrapčić i kljucnuti pimpek.

autoicon
25.07.2010., 18:51
Performans koji sam spomenula bio je u sklopu nekakve šire "instalacije" (bilo je i drugih materijala, video, tako nešto), tema mislim da je bila odnos prema tijelu, a performerica i autorica Sunčica Ostojić. Ona se, mislim, barem koliko se vidjelo iz reportaže na tv, nije pretvarala da masturbira nego je to zbilja radila (ne znam koliko efektno, za samu sebe, a koliko za druge).

Da, njezin rad me jako asocira na Abramovićku koja je 7 sati masturbirala u galeriji. Odlična performarka i stvarno dobri radovi. Što se tiče performativnih praksi mislim da performans ne mora nužno biti neka živa igra pred publikom. Odlične su mi prakse recimo Yayoi Kusame i meni najomiljenije Hannah Wilke, od naših recimo Vlasta Delimar. Sve navedene umjetnice su performans napravile kao kompleksan dodatak portretiranja ili performativni dokument odnosno fotografski performans.

Brogan
25.07.2010., 18:53
U javnosti se ne smije masturbirati jer može doletjeti vrapčić i kljucnuti pimpek.
i to stoji! i to stoji svakako! :mudri:

:D

Brogan
25.07.2010., 18:54
Super, baš sam i sama htjela dodati ovaj primjer smislenim argumentima. Ti preskačeš jedan veliki dio umjetnosti. Duchampov inovativni gestus ready madea je upravo u tome da objekt iz nekog javnog prostora premješta u kontekst valorizirane umjetnosti i upravo s time pokazuje da tradicionalni kriteriji više ne vrijede, te da se umjetnina više substancijalno ne razlikuje od običnog predmeta. Ready made koji su ne početku negativno karakterizirali postaje nekakva društeva kritika elitističkih umjetničkih krugova. Zanimljivo da si dao primjer Dalia pošto se taj drugi nivo "Fontane" veže upravo na praksu nadrealista, na diskurz nesvjesnog. Ne radi se dakle o nikakvom smeću već o procesu transformacije profanog predmeta u kulturni.
ok, to sve valjda stoji. i to je sve ok. (iako ovi elementi "nesvjesno", nadrealizam i ostalo polako odlaze od mene. odjebao sam "nespoznatljivo" i stvari "s one strane")
ali to nije umjetnost, niti tu ima umjetničkog djela.

to je nekakva destrukcija destrukcijom ili šta?? :kava:

boki084
25.07.2010., 18:59

hhaaha koji kralj :s:s

Whereabout
25.07.2010., 19:00
Da, njezin rad me jako asocira na Abramovićku koja je 7 sati masturbirala u galeriji. Odlična performarka i stvarno dobri radovi. Što se tiče performativnih praksi mislim da performans ne mora nužno biti neka živa igra pred publikom. Odlične su mi prakse recimo Yayoi Kusame i meni najomiljenije Hannah Wilke, od naših recimo Vlasta Delimar. Sve navedene umjetnice su performans napravile kao kompleksan dodatak portretiranja ili performativni dokument odnosno fotografski performans.

Moram se ispraviti - bilo je jedno slovo viška u prezimenu: Sunčica Ostoić.
S time da sad, a pitala sam se i onda kad sam pisala onaj post, nisam sigurna je li u ovom slučaju Ostoić izvodila taj performans ili je bio netko drugi - ali mislim da je bilo u sklopu nečeg što je ona organizirala, osmislila.

autoicon
25.07.2010., 19:04
a zašto je društveno uređenje (i dolazak državnika) kontekst, i kako ti "uzimaš" tu "poruku" i zašto i kako to postaje umjetnost, vrijednost?

uzimaš li "poruku" i kada neka gospođa kupuje krastavce u konzumu u kapitalizmu kada možda todorić iznad vas leti helićem?! :rolleyes::rolleyes:
te uživaš li u toj umjetnosti?

Nije kontekst dolazak državnika u grad već je to njezina interpretacija oblikovanja ženstvenosti. Njezina akcija je inovativna u kontekstu da rodne uloge povezuje s pitanjem nadzora i moči u ženskom kontekstu, te prikazuje ideju da je ženstvenost konstrukt autonomnog, dominantnog (u ovom slučaju muškog) pogleda (male gaze). U tom slučaju se prikazuje objektivizacija ženske, odnosno ženstvenost se pokaže kao reprezentacija muške želje izgrađena kroz nadzorojoči pogled.

Tu poruku ne uzimam kad neka gospođa kupuje krastavce u konzumu, ali takve situacije mi mogu poslužiti za dobivanje nekih ideja ako sam motivirana za takvu vrstu produkcije.

Whereabout
25.07.2010., 19:06
no, kažem, nisam slušao Josipovićeve skladbe i može biti da su barem korektne, ako već nisu dobre i lijepe... :ne zna:

A gledao si Gotovčeve performanse ili kako?

autoicon
25.07.2010., 19:13
Moram se ispraviti - bilo je jedno slovo viška u prezimenu: Sunčica Ostoić.
S time da sad, a pitala sam se i onda kad sam pisala onaj post, nisam sigurna je li u ovom slučaju Ostoić izvodila taj performans ili je bio netko drugi - ali mislim da je bilo u sklopu nečeg što je ona organizirala, osmislila.

Mislim da je Sunčica Ostojić, skupina Kontejner?

Whereabout
25.07.2010., 19:15
Mislim da je Sunčica Ostojić, skupina Kontejner?

Da, ta. Po sjećanju, ona je bila i performer.

autoicon
25.07.2010., 19:18
Da, ta. Po sjećanju, ona je bila i performer.

Je, njihova praksa je stvarno slična praksi skupini Eclipse, ful su eksplicitni.

autoicon
25.07.2010., 19:23
ok, to sve valjda stoji. i to je sve ok. (iako ovi elementi "nesvjesno", nadrealizam i ostalo polako odlaze od mene. odjebao sam "nespoznatljivo" i stvari "s one strane")
ali to nije umjetnost, niti tu ima umjetničkog djela.

to je nekakva destrukcija destrukcijom ili šta?? :kava:

Nije ti se sad valjda i Dali zgadio? Nadam se da ti kriterij za umjetnost nije samo ono što ti se sviđa i što razumješ...

crazedlunatic
25.07.2010., 20:36
Odlicno opazanje. Kafic je lokacija, osobe koje ispijaju pice su promatraci, pice je roba, erektirani ud je dio tijela, ponasanje ljudi koji ispijaju pice u kaficu je uvjetovano kulturalnim normama, masturbiranje je krsenje tih normi koje je samo sebi svrhom a kontekst je ostao kod kuce koja je isto tako lokacija kao kafic, muzej ili wc.

Brogan
25.07.2010., 20:40
Nije ti se sad valjda i Dali zgadio? Nadam se da ti kriterij za umjetnost nije samo ono što ti se sviđa i što razumješ...
umjetnost je kad se ima nešto razumijevati ili doživjeti. a nosi određenu vrijednost. to nije do mene, to je tako.
smatram da ne može sve biti umjetnost, i umjetničko djelo mora imati pravi sadržaj, a ne sadržaj kojeg bi netko htio zvati umjetnošću.

ako je sve umjetnost čim tako kažeš, time si zapravo uništio umjetnost kao vrijednu pojavu, jer je umjetnost istovremeno i ništa...
a da ne govorim o standardu procijene i vrednovanja.. :ne zna:

Brogan
25.07.2010., 20:41
A gledao si Gotovčeve performanse ili kako?
a nešto sam propustio, neki detalj, nešto suptilno što je Gotovac rekao/dodao, ili crijevne plinove koje je dodao izvedbi?! :)
može bit da je radio "značajne stvari" kad je gol trčao/paradirao trgom, ili da je gol trčao u bitnom smjeru....?! :ne zna:

crazedlunatic
25.07.2010., 20:47
umjetnost je kad se ima nešto razumijevati ili doživjeti. a nosi određenu vrijednost. to nije do mene, to je tako.
smatram da ne može sve biti umjetnost, i umjetničko djelo mora imati pravi sadržaj, a ne sadržaj kojeg bi netko htio zvati umjetnošću.

Da li je prema tome jedan realisticni portret umjetnost ? Recimo da ga je naslikao Da Vinci ?
I jedno mozda jos kompleksnije pitanje: mozemo li zamisliti umjetnicku instalaciju koja bi se sastojala od zenskog donjeg rublja objesenog na konopac, ili bi se toj instalaciji zbog nedostatka pravog sadrzaja kojeg ona hotimice istice mogao pridati naziv "antiumjetnost" ?

north wind
25.07.2010., 20:58
Crazedlunatic, možeš li odgovoriti na ova pitanja?

A koje su bile hipoteze tog "istraživanja"?:rofl: Da li su potvrđene?:cerek: Što su pokazali rezultati "istraživanja"?:confused:

Brogan
25.07.2010., 20:58
Tu poruku ne uzimam kad neka gospođa kupuje krastavce u konzumu, ali takve situacije mi mogu poslužiti za dobivanje nekih ideja ako sam motivirana za takvu vrstu produkcije.
dakle, priznaješ da je to subjektivno, da tu nema nikakve ozbiljne objektivne vrijednosti? :)

ili misliš da bi (objektivna) vrijednost bilo čim bi gospođa koja kupuje krastavce rekla da je bitna i da vrši "nekakvu interpretaciju nečega u nekakvom kontekstu preko ideje...blblabla" ..?! :rofl:

Sarajka_Mazza
25.07.2010., 21:01
Totalno bolesno :Snajper::hebemu:

Brogan
25.07.2010., 21:04
Da li je prema tome jedan realisticni portret umjetnost ? Recimo da ga je naslikao Da Vinci ?
I jedno mozda jos kompleksnije pitanje: mozemo li zamisliti umjetnicku instalaciju koja bi se sastojala od zenskog donjeg rublja objesenog na konopac, ili bi se toj instalaciji zbog nedostatka pravog sadrzaja kojeg ona hotimice istice mogao pridati naziv "antiumjetnost" ?
antiumjetnost je govno namazano po galeriji...

donje rublje na konopcu kao instalacija, naprosto nije umjetnost, nego rublje koje je neko stavio na neprimjereno mjesto, kako bi time izveo nešto za što se nada da će imati nekakvu vrijednost publici iako potiskuje činjenicu da to nema nikakvu vrijednost.

kriva je publika koja svašta dopušta,a ne budala koja vješa veš i mudruje kako je velika umjetnička ličnost...
a što se tiče likovne umjetnosti, nisam previše upućen, ali mislim da je gotovo nemoguće napraviti portret, kakav god da bio realističan, a da nema nekakvu umjetnikovu intervenciju koja eventualno može dati neki lijepi/zanimljivi dojam promatraču.
da, realistični portret je umjetnost jer ima sadržaj kojeg je trebalo kreirati i koji u tome ima neku estetsku vrijednost.

crazedlunatic
25.07.2010., 21:07
Crazedlunatic, možeš li odgovoriti na ova pitanja?
Hipoteza je bila da ce prisutni promatraci uprkos porukama o svojoj toleranciji i prihvacanju neogranicene osobne slobode svakoga sve dok ona direktno fizicki ne ugrozava nikoga (te poruke su neverbalne, odasilju se nacinom odijevanja, ponasanja i okupljanjem na odredjenim mjestima) reagirati istovjetno onima koje sami smatraju konzervativnima i zaostalima.
Ta se hipoteza na moje ugodno iznenadjenje nije pokazala tocnom.
Rezultati su pokazali da su subjekti mog istrazivanja puno liberalniji od vecine diskutanata na ovom forumu.

Brogan
25.07.2010., 21:09
Hipoteza je bila da ce prisutni promatraci uprkos porukama o svojoj toleranciji i prihvacanju neogranicene osobne slobode svakoga sve dok ona direktno fizicki ne ugrozava nikoga (te poruke su neverbalne, odasilju se nacinom odijevanja, ponasanja i okupljanjem na odredjenim mjestima) reagirati istovjetno onima koje sami smatraju konzervativnima i zaostalima.
Rezultati su pokazali da su subjekti mog istrazivanja puno liberalniji od vecine diskutanata na ovom forumu.
i koji je to bio drkački kafić? drk-friendly kafić.
savjetuj slobodnije među nama! :rofl:

crazedlunatic
25.07.2010., 21:19
antiumjetnost je govno namazano po galeriji...
I puno ju je lakse definirati...

da, realistični portret je umjetnost jer ima sadržaj kojeg je trebalo kreirati i koji u tome ima neku estetsku vrijednost.
Onda je i lijepa bidermajer stolica umjetnost. Svaka je lijepa stolica umjetnost.
No je li fotografija umjetnost. Recimo portret neke izuzetno ruzne stare osobe. Nema estetske ljepote, nema kreacije, a kako o toj osobi ne znamo nista mozemo slobodno pretpostaviti da je potpuno beznacajna, mozda cak i ogranicena i kao takva ne odasilje nikakvu paznje vrijednu poruku. Eto kakav je Toso Dabac bio prevarant. Ili su krive one budale koje ga proglasavaju umjetnikom ?

Whereabout
25.07.2010., 21:24

Kakve su im točno reakcije bile?
Usporedi s ovim: http://www.tportal.hr/kultura/kulturmiks/73780/Posjetitelje-sokirala-masturbacija-u-MSU-u.html
Klikni i na galeriju slika da vidiš sve - ugl, piše da su (ravno dvije) gledateljice pokrile oči u ključnom trenutku.

crazedlunatic
25.07.2010., 21:31
Kakve su im točno reakcije bile?
Usporedi s ovim: http://www.tportal.hr/kultura/kulturmiks/73780/Posjetitelje-sokirala-masturbacija-u-MSU-u.html
Klikni i na galeriju slika da vidiš sve - ugl, piše da su (ravno dvije) gledateljice pokrile oči u ključnom trenutku.
Vec sam opisao reakcije - pogledavanje krisom, pokoji smijesak itd.
Interesantno je medjutim da ovaj umjetnik ima kontekst i format, dok upravo to meni nedostaje. Sto se tice pokrivanja ociju u kljucnom trenutku, pitanje je da li bi to isto napravile i u ipak intimnijoj atmosferi kafica.

autoicon
25.07.2010., 21:32

ako je sve umjetnost čim tako kažeš, time si zapravo uništio umjetnost kao vrijednu pojavu, jer je umjetnost istovremeno i ništa...
a da ne govorim o standardu procijene i vrednovanja.. :ne zna:

Što sam ja rekla da je sve umjetnost? Nemoj sad slobodno interpretirati moje izjave. Nikako ne mislim da je sve umjetnost i mislim da sam to objasnila s time da sam rekla da je objekt potrebno umjestiti u određeni kontekst da bi dobio umjetnički status. Ti sadržaji tebi očigledno nisu jasni i ti ih ne razmiješ, ali to ne umanjuje njihovu vrijednost. Kad kažeš ti sadržaji, predpostavljam da još uvijek razgovaramo o Duchampu i primjeru ready madea koji je btw bio samo jedan od primjera umjetnine koja nije slična tradicionalnom uzoru. U tom smislu razgovaramo o stvarima koje imaju različitu vrijednost i stavljamo ih na istu vrijednostnu razinu s time da ne postoje postupci s kojima bi se te stvari usporedile. Napisao si da je umjetnost istovremeno i ništa, i zanimljivo je da klasične teorije stvaranja na području umjetnosti se oslanjaju na teološke doktrine-stvaranju svijeta iz ničega i upravo klasična avangarda izlazi iz te dogme, tipa Maljević. Što se tiče procjene i vrednovanja upravo Duchamp problematizira kroz svoje radove te postupke valorizacije s profanizacijom Mona Lise i kulturizacijom pisoara. Proces valorizacije je funkcionirao na taj način da se je umjetnina dobivala transformacijom profanog predmeta i upravo Duchamp nije upotrijebio tu vanjsku transformaciju koja je u biti do tada bila jedina razlika između umjetnine i običnog pisoara. Dakle on upravo kroz taj rad problematizira te procese vrednovanja i procjene.

autoicon
25.07.2010., 21:34
Odlicno opazanje. Kafic je lokacija, osobe koje ispijaju pice su promatraci, pice je roba, erektirani ud je dio tijela, ponasanje ljudi koji ispijaju pice u kaficu je uvjetovano kulturalnim normama, masturbiranje je krsenje tih normi koje je samo sebi svrhom a kontekst je ostao kod kuce koja je isto tako lokacija kao kafic, muzej ili wc.

Dakle možemo se složiti da je kafić lokacija i ne kontekst...

autoicon
25.07.2010., 21:40
dakle, priznaješ da je to subjektivno, da tu nema nikakve ozbiljne objektivne vrijednosti? :)

ili misliš da bi (objektivna) vrijednost bilo čim bi gospođa koja kupuje krastavce rekla da je bitna i da vrši "nekakvu interpretaciju nečega u nekakvom kontekstu preko ideje...blblabla" ..?! :rofl:

Pa ako bi gospođa imala performans u kojem bi kupovala krastavce i pritom ga na taj način objasnila ne bi bila zainteresirana previše... Nisam rekla da je sve subjektivno, opet slobodne interpretacije mojih izjava. Rekla sam da mi svaka situacija može poslužiti kao inspiracija za stvaranje vlastite produkcije.