PDA

View Full Version : Samsung S8500 Wave

stranice : [1] 2 3

Sauron_zg
29.07.2010., 12:51
Jel ima netko ovaj mob? Zanima me kako se novi OS ponaša, kakvo je stanje s bugovima, itd... uglavnom, recenzija Bada OS-a... :top:

no_surrender
30.07.2010., 18:51
Jel ima netko ovaj mob? Zanima me kako se novi OS ponaša, kakvo je stanje s bugovima, itd... uglavnom, recenzija Bada OS-a... :top:

Imam ja od prije tjedan dana.
Telefon je fenomenalan, ludilo kako je brz.
Web stranice otvara skoro istom brzinom kao i comp.
Jednostavan je za rukovanje, odnosno bar se meni cini uzasno jednostavan
jer sam zadnjih 2 godine koristio Samsung Omniu koja radi na Win mobile.
Kamera je strava, snima u HD-u, snimka je kao sa pravom kamerom, snimljeni zvuk isto prva liga.
Biranje i nazivanje je jednostavno, imenik je pregledan i brzo i lako se pronalazi trazeni broj, SMS je isto OK.
Navigacija je perfektna i djelomicno besplatna, a neke stvari bi trebalo dokupiti.
Kaj se tice bugova, smrzo mi se jednom, međutim onda sam upgradeo software i poslije nije bilo nikakvih smrzavanja.
Youtube radi odlično, rade i neki flashevi na web stranicama.
App store radi fino i za sad su sve aplikacije besplatne iako ih trenutno ima tek nekoliko stotina, ali stvar je tek krenula.
Baterija mi drži duže nego i na jednom telefonu do sad iako stalno tipkam po njemu, surfam i snimam.
Da ne zaboravim, ekran je možda najbolja stvar, uspoređivao sam sa ajfonovim ekranom, ali nije za usporedbu, ogromna razlika u oštrini i jasnoći.
I tak...ne da mi se više...imam i neke zamjerke, neke stvari su mi na Omniji bolje funkcionirale, ali o tome drugom prilikom.

Sauron_zg
01.08.2010., 16:02
Thx :mig:

BTW: što se tiće navigacije možeš uzet route66 lifetime za 40€ https://secure.66.com/samsung_wave/index.php?act=1&cid=UK

E da još jedno pitanje: jel onaj Picsel File Viewer podržava pretragu .pdf i/ili .doc dokumenata?

no_surrender
01.08.2010., 18:03
Thx :mig:

BTW: što se tiće navigacije možeš uzet route66 lifetime za 40€ https://secure.66.com/samsung_wave/index.php?act=1&cid=UK

E da još jedno pitanje: jel onaj Picsel File Viewer podržava pretragu .pdf i/ili .doc dokumenata?

Vidio sam tu lifetime ponudu i mislim da ću se baciti u investiciju, ionako me mobitel koštao jednu kunu,
uz produženje ugovora :-)
Maloprije sam sa Picselom otvorio ovo:
http://141.74.33.52/stagn/Portals/0/070925_Europe_political_ger_eng_gr.pdf
'.doc' još nisam probao.

Sauron_zg
01.08.2010., 21:59
Da, izgleda da nema druge nego se bacit u investiciju s obzirom da nema druge navigacije za njega (osim google mapsa)...

Ništ idem u t-mobile pogledat malo bolje mob :D

serenada
02.08.2010., 23:38
jel se moze na njega instalirat skype i kako

Sauron_zg
03.08.2010., 09:48
jel se moze na njega instalirat skype i kako

Nop, za sada nema..

I dođem ja jučer u t-mobile i jedini centar koji još ima wave je u osijeku :mad:

stavros
04.08.2010., 13:02
ima li uskoro na vidiku besplatne navigacije? i dali taj bada OS ima ikakvu perspektivu ili je promašaj.

serenada
04.08.2010., 13:09
staki,taj bada je toliko dobar da to nije normalno a o estetici,kompaktnosti,funkcionalnosti je isuvise govoriti...jedino mala zamijerka,problem s povezivanjem na komp i blutoot i USB...instalira KIES i drajvere za USB isto problem...vijerovatno je problem win7 64 bita...kad sam instalira KIES,odma je isa na updates koji iznosi oko 7m MB a brzina skidanja updeta je katastrofa...tako da ga skida vec oko 3 h a skinulo oko 20 MB

Sauron_zg
04.08.2010., 15:27
ima li uskoro na vidiku besplatne navigacije? i dali taj bada OS ima ikakvu perspektivu ili je promašaj.

Trenutno imaš samo google maps... samsung već godinama surađuje sa route66, tako da svi njihovi telefoni dolaze sa tom navigacijom.. da li će garmin ili iGo napraviti verziju za badu ovisi kako će se pokazati na tržištu...

Za budućnost nitko ne zna (pošto je ovo prvi mobitel), najavljeni su još 2 mobitela sa badom uskoro (wave 2 i wave pro).. sve zavisi kako će ga ljudi prihvatiti..

El Usurpador
04.08.2010., 16:10
Bada i touchWiz 3,0 su jaako ljepii i sve to...ali neznam...HTC Desire ima veci ekran(malo slabiji al ok), ali Sense UI rastura, prekrasan je i puuuuno ljepsi nego samsnug bilo Wave ili Galaxy S UI, sad, jeli bolji desire ili wave, buduci da galaksija jos nema???:ne zna:

stavros
04.08.2010., 17:34
nemoj spamat s desirom kojem baterija ne može izdržat dulje od 1 dana prema tome u startu otpada. dobar je mob, al bateriju cica ka lud.

rey619
05.08.2010., 11:51
baterija je fenomenalna, napunio sam mobitel prije tri dana i imam jos 60% baterije, a stalno nesto radim na mobitelu. Sto se tice navigacije ima nova al je jos testiraju, Sygic navigacija. Ja sam trazio da je skinem al nisam nasao, a evo video na linku http://www.youtube.com/watch?v=7usEVcDt1Xk
najbolje bi bilo da garmin napravi za badu os

serenada
13.08.2010., 14:46
Ekipa molim pomoc...promijenio sam adsl sifru i sada neznam uniieti novu sifru na mobitel,nece da se konktira na moju kucnu mrezu

dinooh
14.08.2010., 10:42
da li je netko nadogradivao firmver, jer ja sam danas pokusao i usrao mobitel.
Skinuo sam novi firmver i poceo nadogradnju, i na kraju nadogradnje pise da uredaj nije prikljucen. Probam ga koristiti , ne moze, iskljucim ga pa upalim , ne moze, probam ponovo stari firmver nadograditi, ne moze
STA DA RAdIM

serenada
14.08.2010., 13:13
mislim da ti je to veliki rizik radit na svom kompjuteru,pogotovo ako ti je win7...nemozes se pouzdat u konekciju s kompjuterom,a pogotovo ako si konektiran preko bluetootha...mislim da ces morat skoknut do servisa..

dinooh
14.08.2010., 13:23
nije win.7 i nisam preko bluetootha, nego normalno preko usb samsung kies, ali nije uspilo, pa sam otisao u servis i trebo bi do ponedjeljka biti gotov, 30KM, ili 120kn, nije skupo ako ga popravi. Imam garanciju ali nisam ga kupio u gradu gdje zivim nego 300km dalje pa mi se ne isplati ici radi toga.

Da li netko ima novi firmware i sta je novo na njemu, ako se uopce primjeti

Fr33r1d3r
14.08.2010., 14:22
Isti problem sam imao......izvadi bateriju i vrati :)

da li je netko nadogradivao firmver, jer ja sam danas pokusao i usrao mobitel.
Skinuo sam novi firmver i poceo nadogradnju, i na kraju nadogradnje pise da uredaj nije prikljucen. Probam ga koristiti , ne moze, iskljucim ga pa upalim , ne moze, probam ponovo stari firmver nadograditi, ne moze
STA DA RAdIM

dinooh
14.08.2010., 16:07
Isti problem sam imao......izvadi bateriju i vrati :)

probao sam, jer ga nisam mogao drugacije ugasiti, ali kad stisnem da ga upalim, pojavi se slika mobitela i pc i izmedu njih znak opreza (neki trokut)
A jel tebi normalno radio poslije i kako si stavio novi??

dardi77
16.08.2010., 01:50
probao sam, jer ga nisam mogao drugacije ugasiti, ali kad stisnem da ga upalim, pojavi se slika mobitela i pc i izmedu njih znak opreza (neki trokut)
A jel tebi normalno radio poslije i kako si stavio novi??

evo imaš ovdje (http://samsung-firmware.webs.com/s8500.htm) sve što ti je potrebno za popravak os-a
Imao sam sličan problem. Samo sto nemaš firm sa hrvatskim jezikom. Čak mislim da mob radi bolje i stabilnije bez glupog da je t-mobile ista radio po os-u.
Pozdrav

kriletan
16.08.2010., 16:01
Pozdrav ljudi!
Ovako, prodao sam stari mob i imam u lanu sutra kupit wave...
Pa me zanima dal mi se isplati dati 2000kn za njega, dal vrijedi tih novaca... kakve su mu prednosti i mane... čitam po forumu da ima nekih problema sa firmvarom? što je to?
šta je s tim samsung apps-om? jel to badava pruzimanje sadržaja? što s navigacijom?
Mislite da bi bilo bolje pričekati neki novi samsung model ili kupim ovaj?

Inače, sad sam 2g koristio Samsung Omniu...

Zahvaljujem svima unaprijed na odgovoru, meni bi puno pomoglo...:)

dinooh
17.08.2010., 10:10
Pozdrav ljudi!
Ovako, prodao sam stari mob i imam u lanu sutra kupit wave...
Pa me zanima dal mi se isplati dati 2000kn za njega, dal vrijedi tih novaca... kakve su mu prednosti i mane... čitam po forumu da ima nekih problema sa firmvarom? što je to?
šta je s tim samsung apps-om? jel to badava pruzimanje sadržaja? što s navigacijom?
Mislite da bi bilo bolje pričekati neki novi samsung model ili kupim ovaj?

Inače, sad sam 2g koristio Samsung Omniu...

Zahvaljujem svima unaprijed na odgovoru, meni bi puno pomoglo...:)

Mobitel je predobar, mozda cak i bolji od iphonea. ja nisam imao jos brzi mobitel. ako koristis wlan ili internet najbrzi je mobitel do sada, sto se tice otvaranja stranica. A problem sa firmwerom je taj, kad ukčljucis kies on te pita hoces li nadograditi firmware, al tijekom nadogradnje javlja neku gresku ( sto se nije samo meni desilo) pa ga moras manuelno flash-ati. Ali ako ne nadogradujes, jer se promjene gotovo i ne vide, mobitel je predobar i za taj novac neces bolji naci. Navigacija je route66, radi 1 mjesec al mozes kupit za stalno za nekih 40 eura, karta za hrvatsku mislim da je dobra, ima nekih 35mb za razliku od karte BiH koja ima 4mb. Sada bi trebala izaci i sygic navigacija. Bada os je novi os pa se moze ocekivati jos aplikacija i navigacija. Al ono najvaznije je da touch radi fenomenalno, snima video hd, divix hd i baterija meni traje 7 dana.
Ako ti mobitel treba za internet ovaj ti je najbolji, a ako ne odlucis ovaj kupiti, preporucujem ti omniu 2

kriletan
17.08.2010., 18:27
Imam ga! :) super je stvarno, nije mi žao ni kune...
jel bi mo mogao onetko objasniti što je taj firmware i čemu to? nisam se još spajao preko samsung kiesa, pa mislite da ne trebam nadograditi firmware ak vidim imate problema? jel mogu gore stavljati muziku i video bez problema?
za navigaciju mi piše da trebam umetnuti karticu... 2GB je dosta?
mislio sam da ću dobit za komp neki instalacijski cd a ono samo usb kabel :) snađi se druže...

dinooh
17.08.2010., 21:33
Imam ga! :) super je stvarno, nije mi žao ni kune...
jel bi mo mogao onetko objasniti što je taj firmware i čemu to? nisam se još spajao preko samsung kiesa, pa mislite da ne trebam nadograditi firmware ak vidim imate problema? jel mogu gore stavljati muziku i video bez problema?
za navigaciju mi piše da trebam umetnuti karticu... 2GB je dosta?
mislio sam da ću dobit za komp neki instalacijski cd a ono samo usb kabel :) snađi se druže...

evo ti link u vezi firmware-a http://www.elitesecurity.org/t134334-0
kies mozes slobodno koristiti, samo ti preporucujem da ti sam ne nadogradujes firmware, nego da ti to netko ko zna uradi.
Muziku i video mozes prebacivat preko kiesa ili normalno preko usb, jer ce ti pc prepoznati mobitel. za navigaciju ne znam da treba navigacija jer sam ja dobio 2gb karticu, a trebao si i ti 1gb , jer to samsung daje uz mobitel. CD ti ne treba jer mozes skinuti kies

kriletan
17.08.2010., 22:17
hvala ti, baš si ljubazan...
znači, ako ću nadograđivat firware onda ću nekoga zamolit ko zna, ili možda neko od forumaša napiše postupak :)
nema straha ako se spojim preko usb-a da će mi se sam nadogradit? (to me pita?)
i samo još nešto, samsung kies moram skinuti da bi mogao preko njega unositi muziku itd.? ima neki dobar provjereni link da radi? hvala na pomoći

Sauron_zg
18.08.2010., 08:33
Kies možeš skinuti ovdje: http://www.samsungapps.com/about/onPc.as

Za update frimeware-a, ne znam tko bi trebao znat nešto više.. stisneš yes/ok/accept i pričekaš da odradi svoje.. mob se resetira i evo te :D

Jedino pričekaj sad s updateom, dok se ne ispravi ovaj bug u trenutnom upgrade-u tak da se nemoraš s tim zaje.... :mig:

kriletan
18.08.2010., 09:52
hvala...
ajd nek neko onda javi kad će se moći napraviti upgrade bez problema, da se ne zezam sad s tim...

kriletan
18.08.2010., 11:53
skidam samsung kies i na 15% mi piše da se pojavila greška - točno: dotnetfx35_x06.exe is not a valid win32 application... i prekine se instaliranje!
i idem ja ponovo i opet mi to piše i ja stisnem ok i instaliranje se nastavi i hoću na radnoj površini pokrenuti samsung kies i piše mi ono da prijavim microsoftu problem i neće mi otvoriti... HELP PLEASE! imam windows XP već 5 godina...

dinooh
18.08.2010., 19:34
skidam samsung kies i na 15% mi piše da se pojavila greška - točno: dotnetfx35_x06.exe is not a valid win32 application... i prekine se instaliranje!
i idem ja ponovo i opet mi to piše i ja stisnem ok i instaliranje se nastavi i hoću na radnoj površini pokrenuti samsung kies i piše mi ono da prijavim microsoftu problem i neće mi otvoriti... HELP PLEASE! imam windows XP već 5 godina...

ne znam sto ti javlja gresku, ja sam dva puta instalirao jer prvi put nije prepoznao uredaj.
Idi na samsungmobile pa stisni software, izaberi svoj mobitel s8500 wave i onda skini kies i probaj instalirat

kriletan
19.08.2010., 09:39
instalirao sa konačno i otvorim kies i neće prepoznati uređaj...
instaliram ponovno i neće...pa neće :(
di je problem? možda u postavkama moba ili neznam?!

dinooh
19.08.2010., 09:49
instalirao sa konačno i otvorim kies i neće prepoznati uređaj...
instaliram ponovno i neće...pa neće :(
di je problem? možda u postavkama moba ili neznam?!

da li ti pc prepozna mobitel kao novi hardver. Mozes viditi u my computers, ima li ga.
ako prepozna probaj ponovo skinuti u samsung mobile ---> software-->model:s8500 wave i skini pa instaliraj, jer nije ni meni moglo kad sam kies skinuo sa samsung mobile a tada nisam izabrao uredaj

Grobnik
21.08.2010., 11:52
pozdrav, zna li netko da li je ikako moguće naći neki remote control za kompjuter(ne za samsung tv:)) i je li moguće koristiti na palringu msn(i da taj msn može raditi i u pozadini,ne kao na e-buddy-u kad se minimizira,nedolaze poruke)

hrde
22.08.2010., 07:45
Jel itko uspio osposobiti GPS? Skinuo sam besplatno kartu Hrvatske i software za glasovno navođenje i kada pokrenem navigaciju uređaj me točno locira na karti, međutim kada odaberem adresu i rutu, traži mi neku aktivaciju i još neke karte, tipa Europa, istočna Europa, ili Balkanske zemlje, koje bih još trebao nadoplatiti.

Sauron_zg
22.08.2010., 12:51
Da, moraš aktivirati route66 da bi dobio 30 dana trial... pročitaj topic od početka gore pri vrhu imaš više info da sad ne kopiram..

hrde
22.08.2010., 19:13
Da, moraš aktivirati route66 da bi dobio 30 dana trial... pročitaj topic od početka gore pri vrhu imaš više info da sad ne kopiram..

Skinuo sam ja sa njihove stranice kartu Hrvatske i glas, sada sam kao probao narudžbu one karte, ali mi ne prihvaća IMEI broj?

Grobnik
23.08.2010., 14:25
kako maknuti poruku "wi-fi i paketni podaci nedostupni.uključiti wi fi?"(neželim ga uključiti) i kako namjestiti postavke za navigaciju,jer jučer je navigacija nakon pol sata muke radila normalno,onda san malo čačkal po postavkama i sad opet nemože odrediti položaj...

dinooh
24.08.2010., 10:32
kako maknuti poruku "wi-fi i paketni podaci nedostupni.uključiti wi fi?"(neželim ga uključiti) i kako namjestiti postavke za navigaciju,jer jučer je navigacija nakon pol sata muke radila normalno,onda san malo čačkal po postavkama i sad opet nemože odrediti položaj...

Mozda i nije do cackanja navigacije, nego do gps u mobitelu, jer je jako mal pa ne moze svaki put naci poziciju. Izadi izvan kuce pa probaj onda navigaciju, jer u zatvorenom prostoru teze ide, a nekad ti odredi poziciju za minutu a nekad i 10 minuta

kriletan
25.08.2010., 14:27
pozzdrav svim imateljima Wave-a...:)

danas uključih navigaciju, pa me zanima nešto...

dali se pri uključivanju ona uvijek spaja na internet? - da ne bi dobio račun veliki!
jel ispravno mislim da se ne spaja na internet ako je samo uključena opcija (zeleno svijetli) "uključi usluge lokacije"? a sve ostale opcije ispod toga isključim?

i što znači ocija "koristi paketne podatke"? što će se dogoditi ako to isključim...

navigacija mi od danas vrijedi mjesec dana ili?

hvala :)

Grobnik
25.08.2010., 21:51
hvala dinooh, stvar je ipak bila u kući:), vani se u većini slučajeva dosta brzo spoji, u petak planiram neki malo duži put po istri pa me baš zanima hoće li biti od pomoći, ovako po gradu mi je bezveze jer znam i sam... :)

jooka
26.08.2010., 09:32
Pozdrav , evo još jednog vlasnika Wave-a , samo nemam takve probleme kakve vi navodite (bilo bi super da je problem da ešto neznam namjestit :) ) .
Znači meni dolazi do takozvanog blue screena , kad se pokrene neka aplikacija ili kad ih je više aktivno i odjednom dobijete taj plavi ekran sa ispisanim kodom kako se desio crash aplikacije evo i linka da vidite o čem se radi http://www.youtube.com/watch?v=HZOaf-hg0nE , eto ako ko ima kakvu ideju il slično iskustvo neka se javi il podijeli info :ne zna:

dinooh
26.08.2010., 10:55
Pozdrav , evo još jednog vlasnika Wave-a , samo nemam takve probleme kakve vi navodite (bilo bi super da je problem da ešto neznam namjestit :) ) .
Znači meni dolazi do takozvanog blue screena , kad se pokrene neka aplikacija ili kad ih je više aktivno i odjednom dobijete taj plavi ekran sa ispisanim kodom kako se desio crash aplikacije evo i linka da vidite o čem se radi http://www.youtube.com/watch?v=HZOaf-hg0nE , eto ako ko ima kakvu ideju il slično iskustvo neka se javi il podijeli info :ne zna:

Ako imas garanciju nosi ga na popravak ili nek ti zamjene mobitel za novi. Meni se to jos nije desilo, probao sam otvarati vise alikacija ali nema blue screena.

hrde
26.08.2010., 20:55
Ja još uvijek ne uspjevam osposobiti navigaciju. Uzeo sam mob inače u Vip-u. Jel se nekom da opisati aktivacija step-by-step da vidim gdje griješim. Dakle, skinuo sam kartu Hrvatske preko Route 66 Synca prebacio na mob, uređaj me locira, ali problem nastaje kada upišem lokaciju na koju me treba navoditi, tada mi traži neku aktivaciju i ponudi mi jednu od 3 karte "voziti i ići pješke": Balkanske zemlje, Istočna Europa i Europa i nigdje mi se ne nudi trial. Pokušavao sam s sinkronizacijom aktivacijskih ključeva i ništa. Sada sumnjam da su u prodavaonici nešto sprčkali i možda već prethodno aktivirali trial.

Sauron_zg
27.08.2010., 08:15
Ovdje ti je step by step http://www.66.com/samsung/wave/help/index.php?cid=UK&act=2

kriletan
27.08.2010., 17:10
pozdrav svima!
jel neko zna šta je s ovom divx vod registracijom?
čemu to, dal je to neko radio i dal vrijedi šta? i kak da se registriram? ne kužim... hvala

hrde
31.08.2010., 07:57
Ovdje ti je step by step http://www.66.com/samsung/wave/help/index.php?cid=UK&act=2

Shvatio sam u čemu je stvar, najvjerojatnije. Izgleda da Samsung uopće nije registrirao moj IMEI pri Route 66 i zato ne mogu aktivirati ni trial verziju. Morat ću kontaktirati Samsung ili Vip.

stavros
02.09.2010., 12:49
jel ovaj wave iz tmobile lockan? možda je pitanje glupo, al čisto da provjerim jer desire nije bio kodiran na vip.

serenada
02.09.2010., 13:55
jel postoji za ovaj mob.nesto kao nimbuzz jer vidim da skype nece nikad napravit za njega...debilno mi je to da nema skype...

mariocok
03.09.2010., 14:45
jel ovaj wave iz tmobile lockan? možda je pitanje glupo, al čisto da provjerim jer desire nije bio kodiran na vip.

lockan je

dinooh
03.09.2010., 17:54
da li mi netko moze reci kako na namjestim internet na mobitelu, probao sam sve al nece. Od operatora imam samo proxy adresu, pocetnu stranicu, naziv pristupnog mjesta. Evo link od operatora http://www.eronet.ba/privatni-korisnici/podrska/postavke

GrimReaperKC
09.09.2010., 20:43
zanima me jedna informacija pa ako je netko tko koristi wave voljan to podijeliti samnom.

zanima me koliko 1 minuta u 720p modu zauzme mb ili ako je netko voljan nek samo napise kolko mb ima slobodno i kolko minuta snimanja mu stane pa cu sam izracunat.

hvala unaprijed :mig:

mr. No
09.09.2010., 21:56
zanimljiv mobitel koji sam namjeravao kupiti .. ali .. onda sam se ipak odlucio za skuplju varijantu i to samsung galaxy s i9000 koji su po hardveru isti mislim na procesor, ram i ekran koji je vrhunski na oba . . e sad nisam se odlucio za wave iz samo jednog razloga a to je .. bada os . .koji je u testu prakticki jos . .i kada sma razmisljao o kupnji bilo je cca 1000 aplikacija a za android ima hm kaj ono oko 200 000 cini mi se. . u grubo ..

i mislim da nisma pozalio jer je galaxy cudo ..

serenada
10.09.2010., 00:01
mr. No, mislim da si pametno postupio bez obzira sto je op bada stvarno odlican...problem su aplikacije,koje su meni neupotrebljive a vidim da ce radit samo ne dijecjim igricama i arapskim kuranima...od aplikacija nema nista,tako da je za internet,gotovo neupotrebljiv,od mailova mozes otvorit jedno tekst i foto,skype,msn nece nikad igrat itd.

mr. No
11.09.2010., 03:55
da je nekim cudom ... . . a uskoro ce i doci . . . . android OS na wave .. ono crackan .. . e onda ce taj telefon bit takodjer cudo . .. jer eto ako meni ne vjerujete onda vjerujte gsmareni . . koja je po meni najprestizniji portal . .. koji se bavi mobitelima ..

http://www.gsmarena.com/samsung_i9000_galaxy_s_vs_apple_iphone_4-review-500.php

usporedba . .samsung galaxy s i9000 vs iphone 4

i onda cete vidjet da samsung super armoled .. ekran . .+ android os cine cuda i da se iPhone 4 moze sakrit .. .

od procesora do rama .. pa do . .. . uglavnom sve pse. . . .. Samsung galaxy S i9000 je najjaci mobitel koji postoji .. . a s trona ce ga skinuti nokia n8 .. .

ne mogu smislit nokiu .. .ali izgleda da ce n8 bit cudo od mobitela . ..ko zna a do tada .. .i9000 rulz. . . poznat jos kao i galaxy s .. ili u njemackoj .. kao .. . vibrant . ..

HUNTER (CRO)
12.09.2010., 23:13
da je nekim cudom ... . . a uskoro ce i doci . . . . android OS na wave .. ono crackan .. . e onda ce taj telefon bit takodjer cudo . .. jer eto ako meni ne vjerujete onda vjerujte gsmareni . . koja je po meni najprestizniji portal . .. koji se bavi mobitelima ..

http://www.gsmarena.com/samsung_i9000_galaxy_s_vs_apple_iphone_4-review-500.php

usporedba . .samsung galaxy s i9000 vs iphone 4

i onda cete vidjet da samsung super armoled .. ekran . .+ android os cine cuda i da se iPhone 4 moze sakrit .. .

da li je dobar za slušat glazbu,surfanje...raspričaj se malo :)

od procesora do rama .. pa do . .. . uglavnom sve pse. . . .. Samsung galaxy S i9000 je najjaci mobitel koji postoji .. . a s trona ce ga skinuti nokia n8 .. .

ne mogu smislit nokiu .. .ali izgleda da ce n8 bit cudo od mobitela . ..ko zna a do tada .. .i9000 rulz. . . poznat jos kao i galaxy s .. ili u njemackoj .. kao .. . vibrant . ..

da li je dobar za slušat glazbu,surfanje...raspričaj se malo :)

serenada
13.09.2010., 10:05
za glazbu i surfanje je zakon...to radi izuzetno,cak za glazbu moze radit kao player preko bluetootha i imas kompletan nadzor na komu...u starapu ti se pojvi mediaplayer komanda preko koje upravljs s glazbom na mobitelu...surfas netom odlicno,kao s nijednim mobitelom do sada...rijesija sam problem s skype,msn tako sto sam instalira plikacije od drugih modela mobitela...to igra dobro,tako da nemorate koristit aplikacije njegove jer osim igrica za dicu i raznih vijerskih aplikacija za muslimane,nista pametno nema...

Robi63
13.09.2010., 12:11
Pozdrav. Samsung Wave S8500 imam oko 20-tak dana i moji su utisci da se radi o veoma kvalitetnom telefonu. Hardverski je odlicno izveden, ekran je vrhunski, baterija 2,5 dana pri normalnoj upotrebi, telefonske funkcije su ok, a mogucnost kreiranja desetak grupa u fonbooku omogucava brzo snalazenje, sinhronizacija pomocu Kiesa i outlooka 2010 funkcionira (mada za sigurnu synhronizaciju ponekad treba otvoriti outlook i Kies istovremeno), nadgradnja FM ide bez problema ( dvaput sam nadgradio FM preko Kiesa bez problema i bez bilo kakvog preimenovanja fajlova), pleeri za muziku i video rade besprekorno ( gledao sam Benjamin Bootona i potrosio oko 35% baterije, titl se ubacuje bez problema a moze se i prethodno obraditi), cita PDF, word, excel, dodatne aplikacije FB, TW, Youtube takodje funkcionisu besprekorno, postoji podrska za kirilicna slova, kamera i fotoaprat su u granicama ocekivanog, broj korisnih besplatnih aplikacija je sve veci, itd.... Jedino fali puna fles podrska brauzera ( mozete skinuti Tiki surf - odlican je) kao i aplikacije za navigaciju koji bi mogli da budu malo bolji ...

serenada
13.09.2010., 14:56
kies mi neradi nikako ni usb ni bluetooth...kaze da kies nepodrzava telefon...neznam jeli to ima veze jer imam win7 64 bita...inace sam gledao po stranim forumima i zakljucio sam da koes ne radi na mojo konfiguraciji...neznam jeli ikome radi...inace meni ne otvara pdf a za word i exel neznam...Robi,jesi ti sta radio za pdf...misto kies,koristim Mobile Master,on radi genijalno i sinhronizacija je potpuna..

Robi63
13.09.2010., 19:44
I ja imam Win7, 64 bit pa Kies radi bez problema, samo morate skinuti najnoviju verziju( ver.v1.5.1.10074_45)... Inace za normalan rad mora prvo komp. da prepozna telefon (probajte na vise USB porta)... Sto se tice PDF, worda i dr. telefon cita te formate pomocu Picsel File Viewer-a koji je vec instaliran u softver telefona (naravno samo cita fajlove bez mogucnost obrade istih). Pozdrav

*Beti*
13.09.2010., 20:20
Nemam s8500, ali razmišljam o nabavci, ali pošto sam laik i ne mislim na njemu ništa ekstra nadograđivati ili sl. zanimaju me neke jednostavne stvari

npr. na koji način se sa kompa na mob stavlja muzika (znači ne sa neta, već sa kompa), samo se prišteka usb kabel i nekaj "poklika" :laik::) ili se mora skinuti neki program pa se tek onda mogu prebacivati muzika, slike?

I zanima me ima li opciju za pisanje poruka tipkovnicom na tuch - znači npr. 2=abc ili samo postoji jedina varijanta pisanja kao na tastaturi?

I jel ima opciju da budilica zvoni i kad je mobitel ugašen?

Puno bi mi značili odgovori da se mogu odlučiti na ovaj oku primamljiv model.
Unaprijed hvala.

Robi63
13.09.2010., 21:12
Kada spojite USB kablom S8500 sa kompjuterom mozete prebacivati fajlove u dva pravca bez nikakvog dodatnog programa...
Ima 4 varijante za pisanje (numericka tastatura, QWERTY i dve sa optickim prepoznavanjem rukopisa)
Ne zvoni kad je mobitel ugasen ...Pozdrav

serenada
14.09.2010., 01:24
rijesija sam problem sa kies...problem je bio sto je trebalo nadogradit javu...puno bolje funkcionira prebacivanje fajlova u oba pravca bez ikakvog programa nego sa kies...kies je jedino ok za nadogradnju softvera..

*Beti*
14.09.2010., 07:35
Kada spojite USB kablom S8500 sa kompjuterom mozete prebacivati fajlove u dva pravca bez nikakvog dodatnog programa...
Ima 4 varijante za pisanje (numericka tastatura, QWERTY i dve sa optickim prepoznavanjem rukopisa)
Ne zvoni kad je mobitel ugasen ...Pozdrav

Hvala na brzim odgovorima!!

Kad sam ga gledala u vipu djelatnica nije znala di se mijenja način pisanja poruke, a nisam uspjela niti ja naći, tako da me ovaj odgovor veseli :)
Ako uspijete napisati kako i gdje se promijeni način pisanja (tastatura - tipkovnica, meni naime više paše numerička) bila bi zahvalna.

A ovo da nema opciju da zvoni alarm od budilice kad je mob ugašen mi predstavlja minus - baš šteta da to nije moguće većina mobitela to ima :(
Ako uspijete još malo proučiti i skužite da ipak može bila bi zahvalna na informaciji...

Robi63
14.09.2010., 11:03
Na QWERTY tastaturi zadrzite pritisak na polje za promenu jezika ( polje sa globusom i oznakom EN)... Onda ce vam telefon ponuditi podesavanja i videcete 4 opcije... Pozdrav

Robi63
14.09.2010., 11:10
Da, ima i opciju zvonjenja kaj je ugasen, ide se na budilnik i ukluci avtomatsko ukljucenje...Sad sam to video ...

serenada
14.09.2010., 15:09
robi,jesi proba instalirat skype ili msn...kako da mi ocitava pps - PowerPoint

*Beti*
14.09.2010., 16:50
Hvala Robi63!!

dinooh
14.09.2010., 17:24
Pozdrav. Samsung Wave S8500 imam oko 20-tak dana i moji su utisci da se radi o veoma kvalitetnom telefonu. Hardverski je odlicno izveden, ekran je vrhunski, baterija 2,5 dana pri normalnoj upotrebi, telefonske funkcije su ok, a mogucnost kreiranja desetak grupa u fonbooku omogucava brzo snalazenje, sinhronizacija pomocu Kiesa i outlooka 2010 funkcionira (mada za sigurnu synhronizaciju ponekad treba otvoriti outlook i Kies istovremeno), nadgradnja FM ide bez problema ( dvaput sam nadgradio FM preko Kiesa bez problema i bez bilo kakvog preimenovanja fajlova), pleeri za muziku i video rade besprekorno ( gledao sam Benjamin Bootona i potrosio oko 35% baterije, titl se ubacuje bez problema a moze se i prethodno obraditi), cita PDF, word, excel, dodatne aplikacije FB, TW, Youtube takodje funkcionisu besprekorno, postoji podrska za kirilicna slova, kamera i fotoaprat su u granicama ocekivanog, broj korisnih besplatnih aplikacija je sve veci, itd.... Jedino fali puna fles podrska brauzera ( mozete skinuti Tiki surf - odlican je) kao i aplikacije za navigaciju koji bi mogli da budu malo bolji ...

Kako titl ubacivas u film kada gledas na mobitelu?

serenada
14.09.2010., 17:57
Kako titl ubacivas u film kada gledas na mobitelu?
vijerovatno tako da u istu mapu ubacis film i titl ali jednako imenovani,ako neide tako onda integriras titl u film...tako ce sigurno ugrat

Robi63
14.09.2010., 22:44
Da, u isti folder ubacis film i titl jednako imenovani, i kad pustis film na video player otvoris opcije (dugme u sredini) i imas "bez titla" i sa "titlovima" , naravno biras sa titlom i to je to ... Prethodno mozes titl obraditi u MWord i upamtiti kako srt file... Skype radi bez problema, za MSN ne znam jer ne radim sa ovim programom.
Probajte prebaciti Power Point file na tel. a onda ga otvorite, dali funcionise ne znam al cu probati ... Pozdrav

serenada
15.09.2010., 00:02
Da, u isti folder ubacis film i titl jednako imenovani, i kad pustis film na video player otvoris opcije (dugme u sredini) i imas "bez titla" i sa "titlovima" , naravno biras sa titlom i to je to ... Prethodno mozes titl obraditi u MWord i upamtiti kako srt file... Skype radi bez problema, za MSN ne znam jer ne radim sa ovim programom.
Probajte prebaciti Power Point file na tel. a onda ga otvorite, dali funcionise ne znam al cu probati ... Pozdravdi si skinuo skype i jeli rdi telefoniranje,ono skype-skype...

Robi63
15.09.2010., 10:43
Skype imas na http://www.mobileheart.com/set-downloads/set_cat_software.asp?catname=Internet&catid=110&SID=51&setname_link=Samsung-S8500-Wave&setid=2156&SETNAME_ALT=Samsung%20S8500%20Wave&SETDOWN_PNAME=2156-Samsung-S8500-Wave-Software.aspx

serenada
15.09.2010., 14:37
Skype imas na http://www.mobileheart.com/set-downloads/set_cat_software.asp?catname=Internet&catid=110&SID=51&setname_link=Samsung-S8500-Wave&setid=2156&SETNAME_ALT=Samsung%20S8500%20Wave&SETDOWN_PNAME=2156-Samsung-S8500-Wave-Software.aspx
hvala stari...instalira sam i radi ok...nevidim mogucnost telefoniranja a mozda neznam kako?

Robi63
16.09.2010., 09:34
Ovo je BETA verzija i mislim da mozes slati samo tex poruke... Ful verziju i telefoniranje Skype - Skype mislim da trebas platiti unapred, mada i ja ne znam sve detalje...Pozdrav

no_surrender
16.09.2010., 14:37
Sinoć je moj Wave umro prilikom nadogradnje firmwera preko Kiesa.
Preko multiloadera sam ga uspio oživjeti s nekakvim firmwerom kojeg sam naso na Netu, međutim sad nutra ima nekakav ruski ili srpski cirilicni firmware (1006292007_LIS_S8500XEJF5_SER) i uopce nemam navigaciju niti mi radi Apps store, odnosno ne radi prakticki nista na telefonu od stvari koje su radile prije.
Usput sam ostao i bez svih brojeva telefona, jer idiot nisam napravio nikakav backup prije prckanja po telefonu.
Uglavnom molio bih da mi netko od vas koji ste kupili telefon u T-comu napise koji firmware ima u telefonu, tako da potražim isti takav na Netu.
Inace, prije ove nesrece sinoc, par puta sam uspjesno nadogradjivao telefon preko Kieas u proteklih 2 mjeseca i nikad nije bilo nikakvih problema.

serenada
16.09.2010., 22:03
Ekipa,upustate se u veliki rizik nadogradjujuci firmwer preko Kiesa...dovoljno je da vam na trenutak pukne veza i popusili ste mobitel ili dovoljno je da neko na istoj mrezi,salju mail ili pokrene download necega,pukne preuzimanje firnwera i sranje...ja sam ga nadogradio i nema apsolutno nkakve koristi od toga...

GrimReaperKC
17.09.2010., 11:18
Ekipa,upustate se u veliki rizik nadogradjujuci firmwer preko Kiesa...dovoljno je da vam na trenutak pukne veza i popusili ste mobitel ili dovoljno je da neko na istoj mrezi,salju mail ili pokrene download necega,pukne preuzimanje firnwera i sranje...ja sam ga nadogradio i nema apsolutno nkakve koristi od toga...

kolko sam ja citao kies u mob skida file i kad se file skine on se instalira s moba... znaci nemoze se zeznut nista,jedino ako je sam firmware neispravan

serenada
17.09.2010., 15:27
kies skida file na sebe i po zavrsetku on automatski pokrene instalaciju...ako ti sekundu pukne veza sve je popusilo jer server sa kojega skida je toliko jadan da skida za popizdit dugo i sa brzinom za popizdit...gledajuci u DUmetar promet,cilo vrime se snojis jer ocekujes svaki trenutak da ce popusit...eto o tome se radi..a i ta nadogradnja je apsolutno bezveze jer se ama bas nista ne dobiva s time..

GrimReaperKC
18.09.2010., 19:51
imam problem sa instalacijom kiesa.. kad dodjem na korak 4. pise mi da downloada outlookaddin2007.cab i dodje do 4% i ne mrda dalje..

jel imao netko slicnih problema i dal ima kakvo rjesenje za to?

hvala unaprijed

Cruces
19.09.2010., 11:36
Možete mi objasniti čemu taj kies služi???

I pitanje u vezi moba,kad se sluša muzika ima li dosta jak zvučnik?

tttomo
20.09.2010., 12:32
Ljudi moj savjet je da ne instalirate firmware preko kies-a, jerbo ja sam to napravio dva puta, prvi put je bilo sve u najboljem redu, a drugi put makar je isto tako sam download i instalacija prošla u redu, nije bilo prekida veze niti je javio bilo kakvu grešku, kad je došlo na red restartanje tu nastaje zbrka i mrak mi pada na oći, naime kad se upalio tražio je pin ja ukucao pin, bada se digla i nakon 2-3 sekunde mobitel se gasi, ponovo restarta i tako u nedogled, restarta se do besvjesti...sada je mobitel u VIP servisu pa ćemo vidjeti šta oni kažu glede toga!!! :confused: :mad:

Ako ima itko saznanja zašto se to dogodilo molio bih odgovor...

Legion
20.09.2010., 14:18
za glazbu i surfanje je zakon...to radi izuzetno,cak za glazbu moze radit kao player preko bluetootha i imas kompletan nadzor na komu...u starapu ti se pojvi mediaplayer komanda preko koje upravljs s glazbom na mobitelu...surfas netom odlicno,kao s nijednim mobitelom do sada...rijesija sam problem s skype,msn tako sto sam instalira plikacije od drugih modela mobitela...to igra dobro,tako da nemorate koristit aplikacije njegove jer osim igrica za dicu i raznih vijerskih aplikacija za muslimane,nista pametno nema...

A jeste navrli s tim aplikacijama... call me :zubo: zaostalom brđanskom seljačinom ali što će vam more aplikacija? Ne služi li mobitel primarno razgovoranju, sms-anju, mms-anju i odlasku na internet ako ti je nešto fakat hitno... meni je uz to bitno samo da ima dobru kameru s bljeskalicom i ekran otporan na grebanje :zubo: (baš to dvoje mi je i presudilo između Wavea i galaxyja)... ajd, neka navigacija bi mi dobro došla ali ni bez toga neću umrijeti... :zubo:
Znam masu ljudi koji imaju iphone i imaju more raznih aplikacija na njemu... neke, mnoge, nisu ni jednom pokrenuli... ili su ih upalili samo da vide kaj je to, ili da se mogu razbacivati sa 350 aplikacija koje su skinuli od kojih 320 nikad neće baš za ništa koristiti.
Eto, sad da me ubijete nebih se mogao sjetiti niti jedne aplikacije koja bi mi sad bila nužna...
Mislim ono... budimo realni, novi telefoni imaju more toga što valjda 95% korisnika apsolutno nikad u životu neće trebati niti koristiti... i onda da još nešto dodatno skidam. Šta? Šta je vama toliko bitno? Bez čega ne možete... koja su to aplikacije koje su "must have" u vašem mobitelu?
Jebi ga... meni mob ne služi kao "rezervni" laptop, niti kao igračka... stoga, kako i rekoh, razgovor, sms, mms, net kad mi baš nešto u tom trenutku treba, dobra kamera i ja zadovoljan. Da nikad niti jednu aplikaciju za wave ne naprave meni nebi smetalo :zubo:

Eto, na pamet mi pada jedan frend koji pri razgovoru o aplikacijama na mobu stalno spominje kak on u iphoneu ima aplikaciju koja mu računa koliko je mesa i cuge potrebno za roštilj kad dolazi toliko i toliko ljudi :rofl:... jebeno bitna stvar, i kako ima neko sranje koje kad pjevaš, koju got pjesmu, on ti je prepoznaje. Dobro, to je "fora" ali baš ništa više od toga...

Pomozite mi... možda fakat živim u mraku (nije isključeno a i otvoren sam za novitete) ali ne vidim da je to što neki mob ima 3500 aplikacija a neki drugi 150 razlog za kupovinu/odustajanje od kupovine, i da, koje su to aplikacije toliko bitne... fakat me zanima.

Legion
20.09.2010., 14:25
Možete mi objasniti čemu taj kies služi???

I pitanje u vezi moba,kad se sluša muzika ima li dosta jak zvučnik?

to i mene zanima...

zvučnik mu nije ništa posebno... OK, dosta je glasan ali već na "preko pola" krči i šumi.... jebate stari sony ericsson 580 (ili tak nekaj, star već 3 godine) ima bolju reprodukciju zvuka. Za glasniju nisam baš siguran ali bolju svakako...

serenada
20.09.2010., 14:52
A jeste navrli s tim aplikacijama... call me :zubo: zaostalom brđanskom seljačinom ali što će vam more aplikacija? Ne služi li mobitel primarno razgovoranju, sms-anju, mms-anju i odlasku na internet ako ti je nešto fakat hitno... meni je uz to bitno samo da ima dobru kameru s bljeskalicom i ekran otporan na grebanje :zubo: (baš to dvoje mi je i presudilo između Wavea i galaxyja)... ajd, neka navigacija bi mi dobro došla ali ni bez toga neću umrijeti... :zubo:
Znam masu ljudi koji imaju iphone i imaju more raznih aplikacija na njemu... neke, mnoge, nisu ni jednom pokrenuli... ili su ih upalili samo da vide kaj je to, ili da se mogu razbacivati sa 350 aplikacija koje su skinuli od kojih 320 nikad neće baš za ništa koristiti.
Eto, sad da me ubijete nebih se mogao sjetiti niti jedne aplikacije koja bi mi sad bila nužna...
Mislim ono... budimo realni, novi telefoni imaju more toga što valjda 95% korisnika apsolutno nikad u životu neće trebati niti koristiti... i onda da još nešto dodatno skidam. Šta? Šta je vama toliko bitno? Bez čega ne možete... koja su to aplikacije koje su "must have" u vašem mobitelu?
Jebi ga... meni mob ne služi kao "rezervni" laptop, niti kao igračka... stoga, kako i rekoh, razgovor, sms, mms, net kad mi baš nešto u tom trenutku treba, dobra kamera i ja zadovoljan. Da nikad niti jednu aplikaciju za wave ne naprave meni nebi smetalo :zubo:

Eto, na pamet mi pada jedan frend koji pri razgovoru o aplikacijama na mobu stalno spominje kak on u iphoneu ima aplikaciju koja mu računa koliko je mesa i cuge potrebno za roštilj kad dolazi toliko i toliko ljudi :rofl:... jebeno bitna stvar, i kako ima neko sranje koje kad pjevaš, koju got pjesmu, on ti je prepoznaje. Dobro, to je "fora" ali baš ništa više od toga...

Pomozite mi... možda fakat živim u mraku (nije isključeno a i otvoren sam za novitete) ali ne vidim da je to što neki mob ima 3500 aplikacija a neki drugi 150 razlog za kupovinu/odustajanje od kupovine, i da, koje su to aplikacije toliko bitne... fakat me zanima.

stari,potpuno si tocno napisa i potpisujem sve od slova do slova...tocno je da su sve te aplikacije totalno bezveze i potpuno nepotrebne i sluze iskljucivo da se dica preseravaju...jedina bitna aplikacija je skype jer upravo ona sluzi za telefoniranje,najcesce besplatno a ako se plati neka sitna kintica inas puno jeftino,gotovo muhte telefoniranje po svitu...to je jako dobra stvar i zato se i kupuju takvi telefoni...znam da dica kupuju to bespotrebno samo radi preseravanja...onda pitaju kakav mu je zvucnik i slicne gluposti...kakav mu je zvucnik,nikakav kao sto nijedan nema zvucnik,sve su to gluparije...glazba se ni doma neslusa kako treba ako se ne kupi hi-fi kako treba...to za fotoaparat se slazem,jer ko ce nosit sa sebom jos i aparat,ovako imas sve pri ruci a on ima zaista odlican fotoaparat,bolji od mnogih digitalaca..

Legion
20.09.2010., 15:08
Ok, skype je sasvi u redu ali opet... nisam jedan od onih koji razglabaju na mobitel. Ono najnužnije, najhitnije a ne bla, bla, bla... a kad zovem nekog u inozemstvo služim se službenim mobitelom :zubo:

Gle, razumijem ja ljude kojima su aplikacije bitne, dali iz nužde, dosade, radi preseravanja, isprobavanja, kako bi rekla moja baka "svako tele svoje veselje" :D... meni nisu bitne. Nebi si ni ovo čudo kupio da mi nije riknuo moj stari mobitel pa reko kad već kupujem netšo novo ajd da i ja imam neki pošteni mobitel :zubo: a i sviđa mi se dizajn.

Čak ni taj fucking internet nije nešto bez čega ne mogu... OK, slažem se da ga je zgodno imati ako nešto baš gori, ako si na kavi i zanima te. npr što većeras igra u kinu (bubam bezveze) ali ni to nije nešto bez čega nebi mogao... ili kako kaže jedna moje prijateljica "imam iphone već godinu dana, na net sam preko njega išla valjda 5 puta... ma meni to ni ne treba ali kad ga svi imaju... " :zubo:

GrimReaperKC
20.09.2010., 16:19
juce sam kupio wave konacno i odusevljen sam svime sto sam do sada vidio i isprobao na njemu.

ekran je stvarno savrsen.

zanima me jedna stvar.. stalno mi je upaljena plava ikonica sa e unutra sto je zapravo edge. nigdi nisam nasao kako to iskljuciti, dal netko zna kak da to iskljucim?

cherokee
20.09.2010., 16:26
zanima me jedna stvar.. stalno mi je upaljena plava ikonica sa e unutra sto je zapravo edge. nigdi nisam nasao kako to iskljuciti, dal netko zna kak da to iskljucim?

Settings-Network settings-Network mode: 900/1800

GrimReaperKC
20.09.2010., 17:55
Settings-Network settings-Network mode: 900/1800

stavio sam to na 900/1800 jos prije al i dalje mi pise da je edge ukljucen

znaci upalio sam mob i sve je bilo okej. onda sam otisao na internet ikonicu i upalilo se to e. onda sam isao smrdat postavke wapa da mi ne trosi novce,al e je ostalo, cak i nakon sto sam sa automatic mrezu prebacio na 900/1800.

lajkan
22.09.2010., 16:15
Trebam pomoć.

Danas sam u tmobile kupila ovaj mob i htjela bi da ga namjestim da vibrira pri dodiru,onak lagano,imam i S5230 i on to može.

U uputstvima piše da se ode na Postavke-općenito-dodir-povrat kalibracijom i tam narihtaš jačinu kalibracije i onda je to to.

Napravila sam to,stavila na 5 kaj je najjače al ne vibrira, samo kod pisanja sms-a i biranja brojeva u tipkovnici malo vibrira al jako slabo u odnosu na S5230 zapravo i ništa.
Zar ne može vibra bit kod svakog dodira na ekranu kao kod S5230??

Jel to tak treba bit il je to sam tak na mome????:ne zna::confused:

mecx
23.09.2010., 11:03
pozdrav!
moze li mi tko reci ima li kakva opcija-postavka na mobitelu da mi sam javlja za novi mail kao sto je to slucaj u applovom iphoneu, sad svaki put moram uci u mail stisnut skidanje i onda mi on ucita nove mailove

GrimReaperKC
23.09.2010., 16:16
molio bih sve vlasnike samsung wavea da ukoliko koriste kakve screen protectore ili kakve torbice ili kucista da napisu svoja iskustva,kako su zadovoljni i sta tocno koriste :)

isto tako i dalje stoji moje pitanje ako tko zna kako iskljucit edge,tj onu plavu ikonicu sa bijelim e unutra :top:

hvala unaprijed

lajkan
24.09.2010., 07:25
S vibrom sam skužila kak radi. :)

No sad me muči nekaj drugo. :D

Može netko isprobat na svom wave dal mu rade postavke privatnosti?

Ja narihtam da mi zapisi budu zaključani i oni se zaključaju no kada ih prvi puta otključaš više se ne zaključavaju? :ne zna:

Upalila sam i ugasila mob i onda par puta radi ok zaključavaju se no onda opet prestanu.
Trebali bi se zaključat svaki put kada se izađe iz zapisa (tako je na ostalim samsung mobitelima)međutim neće,radi prvi put i onda ostanu otvoreni.

Ak odem u postavke i opet narihtam da budu zaključani zaključaju se al opet samo dok ih prvi put ne otključam,dalje opet ostaju nezaključani. Ne kužim. :ne zna::confused:

Da nosim mob na servis il kaj,da ih zovem?Kupljen je u tmobu prije 2dana.

Cruces
24.09.2010., 13:19
Imam jedno pitanje u vezi ovog moba,kada meni netko pošalje SMS,dali se na ekranu vidi "1 nova poruka " bez imena pošaljitelja ili baš piše novi sms od (ime pošaljitelja)?

Cruces
25.09.2010., 14:37
Može mi netko odgovoriti na pitanje iznad,i još nešto mogu li ja npr.kad ulazim u poruke stavti neku šifru da nitko ne može gledati,brzo odgovarajte jer sutra kupujem ovaj mob.

Cruces
26.09.2010., 17:25
Ja sam danas planirao kupiti mob,ali a više nisu imali u dućanu pa ču drugi dan probati ali vidio sam u jednom drugom dućanu tehnike taj mob,pa to je full ogroman mobitel,dugačak je,zar nije malo previše?

serenada
27.09.2010., 09:48
Ja sam danas planirao kupiti mob,ali a više nisu imali u dućanu pa ču drugi dan probati ali vidio sam u jednom drugom dućanu tehnike taj mob,pa to je full ogroman mobitel,dugačak je,zar nije malo previše?
nemozes stisnut i prdnut...ako oces imat mob.na koji zelis sve ono sto takvi mobiteli pruzaju,onda to nemozes na ekranu koji je minijaturan...

GrimReaperKC
27.09.2010., 10:25
meni mobitel nije ni prevelik ni pretezak. bas mi je taman.

od noviteta cu navesti da sam uspio skinut mapu hrvatske i odlicno je sve prikazano,imena svih ulica,cak ima bankomate i banke naznacene, gps me uvijek locira (bez ikakvog placanja ili spajanja na net) tak da je to super.

evo narucio sam upravo 16 giga class 6 tak da nebu problema sa prostorom.

subtitlovi rade odlicno na filmovima i serijama, jedino integrirani player ne podrzava č.ž i te znakove al zato ima napi player aplikacija koja podrzava i te znakove, jedini bed sto je na poljskom jeziku al lako se snalazit posto nema velke filozofije za pustit film.

mob nisam nadogradjivao posto mi radi odlicno ova verzija kak je kupljen u t-mobile, baterija mi je izdrzala 7 dana nakon prvog punjena,juce je 2. put napunjen pa cemo vidit 2. ciklus.
zasad nemam nikakvih vecih zamjerki, smeta me jedino sto se nemogu dodavat "shortcuti" kao sto su oni defaultni za imenik,keypad i messages.
ja bi si dodao prvenstveno kameru posto je to zgodno imat tako za brzo selektiranje.

no_surrender
27.09.2010., 14:51

od noviteta cu navesti da sam uspio skinut mapu hrvatske i odlicno je sve prikazano,imena svih ulica,cak ima bankomate i banke naznacene, gps me uvijek locira (bez ikakvog placanja ili spajanja na net) tak da je to super.

subtitlovi rade odlicno na filmovima i serijama, jedino integrirani player ne podrzava č.ž i te znakove al zato ima napi player aplikacija koja podrzava i te znakove, jedini bed sto je na poljskom jeziku al lako se snalazit posto nema velke filozofije za pustit film.

mob nisam nadogradjivao posto mi radi odlicno ova verzija kak je kupljen u t-mobile, baterija mi je izdrzala 7 dana nakon prvog punjena,juce je 2. put napunjen pa cemo vidit 2. ciklus.
zasad nemam nikakvih vecih zamjerki, smeta me jedino sto se nemogu dodavat "shortcuti" kao sto su oni defaultni za imenik,keypad i messages.
ja bi si dodao prvenstveno kameru posto je to zgodno imat tako za brzo selektiranje.

Jel bi ti se dalo prepisat ovdje postavke za Internet od T-Mobile?
Meni je Wave umro tijekom nadogradnje službenim softwareom.
Uspio sam ga oživjeti međutim izubio sam one TM Internet i WAP postavke, pa mi sad uopce ne radi Internet preko 3G-a, nego samo preko WI FI, a isto tako i navigacija.

Cruces
27.09.2010., 16:48
Jučer kažu u t-mobilu da su ga prodali,dobro,odem ja do druge prodavaonice a oni mi kažu da se on više ne proizvodi i da ga nemaju više na lageru,ja ima kažem da ga naruče i kažu da če ga možda dobiti do četvrtka,šta ga stvarno nema više u t-mobilu ili su mi samo oni krivo rekli,jer sam ga vidio i na netu da ga imaju.

mecx
28.09.2010., 10:51
Jučer kažu u t-mobilu da su ga prodali,dobro,odem ja do druge prodavaonice a oni mi kažu da se on više ne proizvodi i da ga nemaju više na lageru,ja ima kažem da ga naruče i kažu da če ga možda dobiti do četvrtka,šta ga stvarno nema više u t-mobilu ili su mi samo oni krivo rekli,jer sam ga vidio i na netu da ga imaju.

ja sam ga cekala tjedan dana iz t mobile-a da ga naruce, napravi si rezervaciju

Cruces
28.09.2010., 14:05
Vidjeti ču,ako dođe do četvrtka dobro a ako ne ču ga pokušati opet naručiti.

serenada
28.09.2010., 17:14

di su skinuo mapu hrvatske i daj malo opisi postupak instalacije i jel treba kupit soft...

GrimReaperKC
28.09.2010., 23:14
di su skinuo mapu hrvatske i daj malo opisi postupak instalacije i jel treba kupit soft...

postupak sam nasao negdi na netu , bila su 4 screenshoota. sve u svemu nije tesko, pokusao sam nac tu stranicu al nemogu evo potrosio sam 30 min trazeci to al nemogu nac.
treba napraviti sync i nakon toga se stavi skidat mapa hrvatske. nakon sto sam to skinuo nista drugo neda jer se vj placa. mapu hrv sam skinuo free i kolko sam citao po netu to je trial koji traje 30 dana, dalje neznam kolko se placa,a mozda i nije trial ko bi ga znao. mapa je odlicna, prikazuje mi sve zivo.. imena svih ulica, bankomate,banke, crkve,benzinice i razne druge stvari. osobno mi je bolja mapa od google mapsa.

sta se tice nestasice bilo je najavljeno da bu nestasica wavea zbog manjka super amoled ekrana na trzistu. u tmobile je ispario jer je najjeftinij tamo u slob prodaji(2600kn naspram konikoma 3100 ili vipa 3200 ili tele 2 3500).

ja sam svoj dobio za 1800kn full zapakiran neotvoren :p

dinooh
01.10.2010., 15:41
postupak sam nasao negdi na netu , bila su 4 screenshoota. sve u svemu nije tesko, pokusao sam nac tu stranicu al nemogu evo potrosio sam 30 min trazeci to al nemogu nac.
treba napraviti sync i nakon toga se stavi skidat mapa hrvatske. nakon sto sam to skinuo nista drugo neda jer se vj placa. mapu hrv sam skinuo free i kolko sam citao po netu to je trial koji traje 30 dana, dalje neznam kolko se placa,a mozda i nije trial ko bi ga znao. mapa je odlicna, prikazuje mi sve zivo.. imena svih ulica, bankomate,banke, crkve,benzinice i razne druge stvari. osobno mi je bolja mapa od google mapsa.

sta se tice nestasice bilo je najavljeno da bu nestasica wavea zbog manjka super amoled ekrana na trzistu. u tmobile je ispario jer je najjeftinij tamo u slob prodaji(2600kn naspram konikoma 3100 ili vipa 3200 ili tele 2 3500).

ja sam svoj dobio za 1800kn full zapakiran neotvoren :p

mapa hrvatske, za koju navigaciju?

GrimReaperKC
01.10.2010., 23:00
mapa hrvatske, za koju navigaciju?

pa nisam nista skidao, ono sto je default u mobitelu pod ikonicom navigation :)

brijem da je to route66

Cruces
02.10.2010., 11:54
Što se tiče nestašice,zna li netko hoće li ovog moba biti u t-mobilu i dalje?
Ja sam ga naručio u pon i trebao mi je jučer stići,ali su rekli da imaju inventuru u skladištu i da bi trebao u pon,jeli istina da ne čekam bezveze?

GrimReaperKC
02.10.2010., 18:59
Što se tiče nestašice,zna li netko hoće li ovog moba biti u t-mobilu i dalje?
Ja sam ga naručio u pon i trebao mi je jučer stići,ali su rekli da imaju inventuru u skladištu i da bi trebao u pon,jeli istina da ne čekam bezveze?

http://archiverabhinav.blogspot.com/2010/10/samsung-wave-and-galaxy-production.html

jlinar
03.10.2010., 07:48
isključivanje zvuka!da li je netko imao situaciju da mu se isključi zvuk generalno odjednom i kako je riješiti, unaprijed hvala

Cruces
03.10.2010., 09:08
A koji je onda razlog da ga ima u vipu i u tele2?

GrimReaperKC
03.10.2010., 11:41
A koji je onda razlog da ga ima u vipu i u tele2?

t-mobile ga je prodavao po 2599 u slob prodaji dok su tele 2 i vip imali daleko vece cijene.. 3200 i 3495 kn.. nitko nije lud da ga kupi za toliko,cak je konikom imao po 3099 znaci jeftinije i od vipa i od tele 2.

Cruces
03.10.2010., 11:59
t-mobile ga je prodavao po 2599 u slob prodaji dok su tele 2 i vip imali daleko vece cijene.. 3200 i 3495 kn.. nitko nije lud da ga kupi za toliko,cak je konikom imao po 3099 znaci jeftinije i od vipa i od tele 2.

A vidi stvarno,nisam ni gledao cijene u vipu i tele 2.

GrimReaperKC
03.10.2010., 12:49
nadam se da ce ubrzo izac major update bada 1.1 ili kaj vec...

prekjuce sam isao raditi firm upgrade preko kiesa i sve je proslo super da bi mi nakon nadogradnje mob se stalno resetirao...

morao sam ga manualno flashati sa firmom koji sam imao prije.. nazalost taj firm nije isti ko onaj koji sam imao jer je onaj vjerovatno bio tjuniran od hrvatskog t-mobile-a a takav je nemoguce nac na netu.
i izgubio sam sve podatke iz telefona dok su oni na kartici ostali netaknuti.

no_surrender
03.10.2010., 20:49
nadam se da ce ubrzo izac major update bada 1.1 ili kaj vec...

prekjuce sam isao raditi firm upgrade preko kiesa i sve je proslo super da bi mi nakon nadogradnje mob se stalno resetirao...

morao sam ga manualno flashati sa firmom koji sam imao prije.. nazalost taj firm nije isti ko onaj koji sam imao jer je onaj vjerovatno bio tjuniran od hrvatskog t-mobile-a a takav je nemoguce nac na netu.
i izgubio sam sve podatke iz telefona dok su oni na kartici ostali netaknuti.

To ti je božja kazna jer si ignorirao moju molbu upućenu tebi prije par dana (pogledaj par postova iznad), da prepišeš postavke za Internet, jer se meni dogodila potpuno ista stvar sa telefonom kao i tebi. :D Međutim uspio sam na Netu naći original hrvatski software od T-Mobile i napuniti ga u mob.

GrimReaperKC
04.10.2010., 04:57
To ti je božja kazna jer si ignorirao moju molbu upućenu tebi prije par dana (pogledaj par postova iznad), da prepišeš postavke za Internet, jer se meni dogodila potpuno ista stvar sa telefonom kao i tebi. :D Međutim uspio sam na Netu naći original hrvatski software od T-Mobile i napuniti ga u mob.

hehe ocito je onda :lol:

sorry radio sam nocne taj tjedan pa nisam pri sebi bio...

bio bih ti zahvalan ako bi mi mogao reci di si skinuo taj firm ili ako ga mozes uploadat da si ga skinem.. zivcira me neimanje hrv tipkovnice (y umjesto z i te fore) a vjerujem da bi i drugima pomogo koji se nadju u istoj situaciji

hvala unaprijed

Legion
04.10.2010., 09:15
Imam jedno pitanje u vezi ovog moba,kada meni netko pošalje SMS,dali se na ekranu vidi "1 nova poruka " bez imena pošaljitelja ili baš piše novi sms od (ime pošaljitelja)?

Vidi se samo da ti je došla poruka i to je to...

GrimReaperKC
04.10.2010., 21:46
izasla je bada 1.2 i ja sam se prebacio na nju.. radi ko beba :top:

moram jos istestirat fotic i snimanje po danu vani al ovako odoka po kuci je dosta poboljsano.

konacno osjecam da mogu izvuc sav potencijal iz fona :s

acm01
04.10.2010., 23:26

moram jos istestirat fotic i snimanje po danu vani al ovako odoka po kuci je dosta poboljsano.

konacno osjecam da mogu izvuc sav potencijal iz fona :s

Koji su novosti u odnosnu na osnovnu verziju?
Jel ostaje hrv jezik nakon updatea?

Legion
05.10.2010., 15:12
Skidanje aplikacija ili ti ga Samsung Apps.
Na jednoj temi su mi reki da sam dinosaur :zubo: zato kaj se ne koristim aplikacijama.
Reko ja "neću biti dinosaur" :zubo: i odem ja na samsung Apps. Sinoć sam imo dvije kategorije Besplatno i Naplata... u besplatno hrpetina nepotrebnih gluposti... danas hoću ići na aplikacije koje se plačaju i naprosto ih više nemam :ne zna: čim stisnem ikonu za Apps baca me na besplatne aplikacije... onim naplatnim ni traga :ne zna:
Što mi je činiti?

serenada
05.10.2010., 16:35

konacno osjecam da mogu izvuc sav potencijal iz fona :skoliko vidim jezici dostupni:
Display languages:
English
Deutch
Francais
Italiano
Español
Nederlands
Polski
Portugees
Türkce
Gaeilge
Chinese

cro_denno
17.10.2010., 17:52
Evo navigacija sa jednog foruma nisam isprobao ali radi
Evo ukratko kako da instalirate i koristite WEtravel navigaciju.

morate otici na na wetravel i tamo imate sve za skinut i mape i program http://we-travel.co.cc/joomla/

1. Uzmete i otpakujete .rar fajl na sledeci nacin.
http://ultraphoto.org/images/zpefumra41tcrw7pduyn_thumb.jpg (http://ultraphoto.org/viewer.php?file=zpefumra41tcrw7pduyn.jpg)

2. Ceo folder(otpakovan) prebacite na root kartice.
http://ultraphoto.org/images/a7nx8nxz7l4epq91yuw7_thumb.jpg (http://ultraphoto.org/viewer.php?file=a7nx8nxz7l4epq91yuw7.jpg)
http://ultraphoto.org/images/zxyb5azvak3xs9va1w3_thumb.jpg (http://ultraphoto.org/viewer.php?file=zxyb5azvak3xs9va1w3.jpg)

3.Skinete tel sa usb-a i na telefonu dodjete do wetravel foldera i u njemu kliknete .jar
http://ultraphoto.org/images/9663i15xlyqxa4v7cd2_thumb.jpg (http://ultraphoto.org/viewer.php?file=9663i15xlyqxa4v7cd2.jpg)
On ce vas pitati da li da instalira i samo klikcete da da. Na kraju vas pita da li da pokrene aplikaciju na sta cete odgovoriti da.
4. Usli ste u navigaciju. Na svako naredno pitanje o dopustanju aplikacije da koristi sertifikate i to ostalo, pritisnite "pitaj samo jednom".

Usli ste u navigaciju i koja izgleda ovako
http://ultraphoto.org/images/5z19sh4auzukkyjwbz5p_thumb.jpg (http://ultraphoto.org/viewer.php?file=5z19sh4auzukkyjwbz5p.jpg)

Podesavanja:
1. Udjete settings i tu redom podesavate :
-SCREEN....rotate on- da vam se okrece ekran prilikom navigacije u smeru u kome idete
2d/3d - prikaz mape
windowed- kao neki zum
backlight - da vam se ne gasi osvetljenje
sound - birate glasove (imate i Homera)
- GPS Tu izaberite internal gps da bi vam uopste radila navigacija. Naravno pre toga je potrebno da upalite navigaciju u samom podesavanju telefona

-ADVANCED idite na screen details i izaberite menu "carbon" da bi vam bilo preglednije. Tu dalje kliknite YES za touchscreen i na screen rotation idite na "sensor"

To su vam neka pocetna podesavanja a ovo ostalo probajte sami.

Voice za hrv: http://we-travel.co.cc/joomla/index.php?option=com_phocadownload&view=category&download=268%3Avoice_hrvatski_wav&id=7%3Av00.01-rc-6&Itemid=17&lang=en

Cruces
17.10.2010., 23:35
Ja sam kupio ovaj mob i stvarno je super,samo me živcira ono u imeniku,npr.piše ime/ M ili H,kako da to maknem bez da svaki zasebno ne moram brisati?

Meni čitavo vrijeme gore u ljevom kutu stoji plava ikona za edge,jeli to znači da je samo dostupan ili da sam ja spojen na njega čitavo vrijeme?

dinooh
18.10.2010., 23:06

morate otici na na wetravel i tamo imate sve za skinut i mape i program http://we-travel.co.cc/joomla/

http://ultraphoto.org/images/zpefumra41tcrw7pduyn_thumb.jpg (http://ultraphoto.org/viewer.php?file=zpefumra41tcrw7pduyn.jpg)

http://ultraphoto.org/images/a7nx8nxz7l4epq91yuw7_thumb.jpg (http://ultraphoto.org/viewer.php?file=a7nx8nxz7l4epq91yuw7.jpg)
http://ultraphoto.org/images/zxyb5azvak3xs9va1w3_thumb.jpg (http://ultraphoto.org/viewer.php?file=zxyb5azvak3xs9va1w3.jpg)

3.Skinete tel sa usb-a i na telefonu dodjete do wetravel foldera i u njemu kliknete .jar
http://ultraphoto.org/images/9663i15xlyqxa4v7cd2_thumb.jpg (http://ultraphoto.org/viewer.php?file=9663i15xlyqxa4v7cd2.jpg)
On ce vas pitati da li da instalira i samo klikcete da da. Na kraju vas pita da li da pokrene aplikaciju na sta cete odgovoriti da.
4. Usli ste u navigaciju. Na svako naredno pitanje o dopustanju aplikacije da koristi sertifikate i to ostalo, pritisnite "pitaj samo jednom".

http://ultraphoto.org/images/5z19sh4auzukkyjwbz5p_thumb.jpg (http://ultraphoto.org/viewer.php?file=5z19sh4auzukkyjwbz5p.jpg)

Podesavanja:
-SCREEN....rotate on- da vam se okrece ekran prilikom navigacije u smeru u kome idete
2d/3d - prikaz mape
windowed- kao neki zum
- GPS Tu izaberite internal gps da bi vam uopste radila navigacija. Naravno pre toga je potrebno da upalite navigaciju u samom podesavanju telefona

-ADVANCED idite na screen details i izaberite menu "carbon" da bi vam bilo preglednije. Tu dalje kliknite YES za touchscreen i na screen rotation idite na "sensor"

Voice za hrv: http://we-travel.co.cc/joomla/index.php?option=com_phocadownload&view=category&download=268%3Avoice_hrvatski_wav&id=7%3Av00.01-rc-6&Itemid=17&lang=en

Samo me zanima gdje podesiti gps na mobitelu, jel to mozda spajanje-polozaj???

cro_denno
18.10.2010., 23:09
stvarno nebih znao pa kad upalis program on bi ti se trebao spojit na gps ali moras biti vani ili u auto zbog signala jer kad si u autu ide preko antene od auta

serenada
19.10.2010., 02:03
cro_denno, jeli besplatno skidanje i daj molim te link sa kojeg si skinuo...bio sam na stranici ali se nemogu snaci,tamo ima svega i svasta...

dinooh
19.10.2010., 20:25
cro_denno, jeli besplatno skidanje i daj molim te link sa kojeg si skinuo...bio sam na stranici ali se nemogu snaci,tamo ima svega i svasta...
skini ovo
http://we-travel.co.cc/joomla/index.php?option=com_phocadownload&view=category&id=34%3A0.9.xx&Itemid=17&lang=en
onda izaberi voice na hrv http://we-travel.co.cc/joomla/index.php?option=com_phocadownload&view=category&id=7%3Av00.01-rc-6&Itemid=17&lang=en
i jos mapu hrvatske http://we-travel.net/DownloadServer_FREE/index.php?it=m&mid=15
ostalo ti je objasnjeno

cro_denno
19.10.2010., 21:38
sve je besplatno da nije nebi stavio kakva korist od toga onda ako se placa samo sto nije najbolja pokrivenost barem u puli dalje nisam gledao, jesu glavne ulice al ove manje ne

serenada
20.10.2010., 11:16
Dinooh i cro denno,hvala

serenada
20.10.2010., 15:07

Podesavanja:
2d/3d - prikaz mape
windowed- kao neki zum

Stari daj jos par detalja:
valjda treba sve otpakirati,mislim na We-travel0.9.12Full,Croatia_OSM_201209,Voice-Hrvatski_MP3 a Voice_Hrvatski_wav mislim da netreba
to mi nije jasno,sta di...jeli mislis na telefon i mislim da u tom slucaju treba prebacit i one ostale 2 mape...u koji folder na telefon,na memo karticu na koje misto ili?
aj molimte nemoj da ti bude tesko..

cro_denno
20.10.2010., 19:46
kad kopiras na karticu samo instaliras ko svaki program tako valjda i mapu ja nisam probao jer nemam jos mob iduci tjedan ga kupujem.

dinooh
20.10.2010., 22:29
Stari daj jos par detalja:
valjda treba sve otpakirati,mislim na We-travel0.9.12Full,Croatia_OSM_201209,Voice-Hrvatski_MP3 a Voice_Hrvatski_wav mislim da netreba
to mi nije jasno,sta di...jeli mislis na telefon i mislim da u tom slucaju treba prebacit i one ostale 2 mape...u koji folder na telefon,na memo karticu na koje misto ili?
aj molimte nemoj da ti bude tesko..

prvo otpakiras ono we travel0912, onda otvoris to i u maps ubacis otpakovanu mapu hrvatske ( samo prebaci map u maps, a nemoj croatia, tj, kada otvoris croatia pise ti map i to prebaci u maps, a nakon toga otpakiras voice mp3, jer wav ne radi (meni) i ubacis u voice u we travel 09.12

mladmlad
23.10.2010., 11:56
prvo otpakiras ono we travel0912, onda otvoris to i u maps ubacis otpakovanu mapu hrvatske ( samo prebaci map u maps, a nemoj croatia, tj, kada otvoris croatia pise ti map i to prebaci u maps, a nakon toga otpakiras voice mp3, jer wav ne radi (meni) i ubacis u voice u we travel 09.12

skinuo raspakovao i ubacio NE RADI

dinooh
23.10.2010., 19:15
skinuo raspakovao i ubacio NE RADI

sta ne radi, jel navigacija ili mape ne mozes otvorit?

dinooh
23.10.2010., 20:06
da li neko od vas ima operu a mobitelu i radi li, jer meni nece da poveze na internet

mladmlad
24.10.2010., 08:22
sta ne radi, jel navigacija ili mape ne mozes otvorit?

navigacija- a mapa je jedna Engleski neki grad i nema druge???

dinooh
24.10.2010., 12:48
navigacija- a mapa je jedna Engleski neki grad i nema druge???

ne znam stvarno zasto ne radi, meni je radilA ali mi nije mapu citalo, jer sam prebaco croatia u maps, a trebalo je otvorit croatiu i u maps prebacit map

mladmlad
25.10.2010., 11:21
ne znam stvarno zasto ne radi, meni je radilA ali mi nije mapu citalo, jer sam prebaco croatia u maps, a trebalo je otvorit croatiu i u maps prebacit map

Evo kako da wetravel proradi iz cuga.

Skinuti prvo
http://we-travel.co.cc/joomla/index....mid=17&lang=en

Posto ima glas samo za engleski skinuti hrvatski
http://we-travel.co.cc/joomla/index....mid=17&lang=en

Sve raspakovati na kompu, kad je raspakovano iz ranije skinutog wetravela (vidi nekoliko stranica pre), prebaciti u Maps samo (mapu gde pise SCG) SCG i u Voice ubaciti hrvatski glas (pored zenskog engleskog), sve to uraditi na kompu.
Ako zelite jos mapa ima ovde primer hrvatska
http://we-travel.net/DownloadServer_...hp?it=m&mid=15

a mozete potraziti i ostale zemlje.
Paznja u nekim kartama je folder gde pise ime karte ali ima u njemu pod folder samo se on prebacuje, moze se preimenovati (nikako u folder Maps ne ubacivati folder sa podfolderom npr: hrvatska kada se raspakuje ima folder croactia, znaci treba ga otvoriti i tamo pise map-to se kopira u Maps wetravela (moze se preimenovati), ovo vazi za sve mape.

Kad se to uradi u kompu, dalje kopirati u rut kartice kako je ranije objasnjeno.
Ako nemate noviji fireval, onda pustite da vam kopjuter Voice prebaci u mp3, posto su one u waw formatu, ali kod mene radi.
Ovo sam našao na jednom forumu!!!Neki su tek poslije više ubacivanja uspjeli a da nisu ništa mjenjali???

cro_denno
25.10.2010., 16:18
danas saznao da nece vise biti mobitela u T-centrima do prvog mjeseca

anchili85
25.10.2010., 17:27
danas saznao da nece vise biti mobitela u T-centrima do prvog mjeseca

ja sam bila prije nekih 2 tjedna u t-centru kako bi ga kupila i rekli su kako su povučeni iz prodaje zbog problema sa softverom te da sumnjaju da će ih ponovno dobit...:ne zna:
i ja onako razočarana kupim samsung galaxy 3 :rolleyes:
i nisam baš zadovoljna s njime, žao mi je što sam ga uzela i još k tome morat ću ga reklamirat jer mi se nakon nekog vremena po nekoliko puta na dan zablokira i traži unos pina iako je mob uključen.

e da, i odem sutradan u vip kako bi kupila neku futrolu za mob, a kad tamo imaju wave i kad sam ih pitala kako to da ga imaju u prodaji, ništa mi nisu rekli...

cro_denno
25.10.2010., 18:07
sad i ja gledam galaxy 3 vise stvarno neznam sta bi uzeo od tolikog izbora stvarno su katastrofa si probala nadogradis software posto je android ako je dosla novija verzija, i ako su povuceni sta ga onda jos drze na net str

anchili85
25.10.2010., 18:46
sad i ja gledam galaxy 3 vise stvarno neznam sta bi uzeo od tolikog izbora stvarno su katastrofa si probala nadogradis software posto je android ako je dosla novija verzija, i ako su povuceni sta ga onda jos drze na net str

iskreno, ja sam totalna neznalica za te stvari, tako da jedino što sam napravila skinula neke igre i wallpapere :rofl:

ne znam stvarno zašto sam ga uzela, baš mi žao sad, a gledala sam i xperiu mini :(

ja sam se isto vodila po njihovoj ponudi na netu, lijenost

mene zanima ako netko zna zašto mi mobitel blokira i traži pin?? jel to nešto s uređajem ili sim karticom :ne zna:

Cruces
25.10.2010., 21:45
Ja sam prije tjedana dana kupio ovaj mob u t-mobilu i prezadovoljan sam s njime.

mladmlad
26.10.2010., 16:32
http://www.bruxbros.com/2010/10/25/sams ... #more-2205

java skype---

serenada
27.10.2010., 00:46
Nemojte se zaletavat za skype jer nepostoji na netu skype koji radi na ovom telefonu osim java aplikacija koja podrzava samo chat a to je bezveze...skinuo sam sve na netu sta reklamiraju i nista neradi a i kupio sam na ebay-u reklamirano da 100% radi a zaeb je...toliko o skypu...da sam to znao,nikad ga nebi kupija...

Cruces
27.10.2010., 20:35
zna li netko kako se isključi na ovom mobu ono kada gledaš slike i kada stojiš par sekundi ti automatski brzo počnu ići same,kako se to isključi ako se može?

GrimReaperKC
28.10.2010., 07:29
meni nejdu same osim ako ne stisnem slide show dok gledam slike,ili ako drzis mobitel nagnut, to ej zbog senzora,al neznam dal se to moze iskljucit:)

Cruces
30.10.2010., 21:54
A jeli se ikome tko ima ovaj mobitel dogodi da se nekad iz čista mira ugasi kad koristite npr. neku aplikaciju?

ayrin
30.10.2010., 22:25
zna li netko kako se isključi na ovom mobu ono kada gledaš slike i kada stojiš par sekundi ti automatski brzo počnu ići same,kako se to isključi ako se može?

To se iskljucuje u postavkama,opcenito,pokreti,orjentacija...

Dajte mi recite jel kome od vas vibra jako glasna kad javlja da je baterija prazna? Jel to normalno il moj ima kakvu gresku? I moze jos mala pomoc kak da ukljucim da mi ekran na dodir odgovara vibracijom,ukljucim,al ne radi...u cem je fora?

Cruces
31.10.2010., 16:45
Dajte mi recite čemu služi kies i dali postoji za ovaj samsung aplikacija da skenira barcodove?
I mogu li ja sa interneta na kompu skidati aplikacije i onda ih staviti na mob?

Cruces
31.10.2010., 23:18
Ne mogu više updejtati post pa pišem novi:jeli istina da automatski updejta firmware na mobu kada ga spojim sa kiesom na kompu?

dinooh
01.11.2010., 15:40
Ne mogu više updejtati post pa pišem novi:jeli istina da automatski updejta firmware na mobu kada ga spojim sa kiesom na kompu?

kada se spojis na kies, on ce ti sam reci da mozes nadograditi firmwer, ali kada sam ja to uradio, dogodila se neka greska pri instalaciji i mobitel poslje nisam mogao upaliti. popravak sam platio 130kuna, tj da mi stave firmwer manuelno, jer preko kiesa nije moglo

mladmlad
01.11.2010., 23:30
Ako imate problema s baterijom,(brzo pražnjenje) idite na izbornik usluga * # 197328640 # i otići do (8) Zajedničke.
U sljedećem izborniku idite na (8) DVFS konfiguraciju i pritisnite tipku 3 (200mhz), i sa ovim downclock vaša baterija će trajati mnogo više!

ili ... utipkajte * # 8740 # i promijeniti UART način ...

Legion
02.11.2010., 11:15
Dobro stvarno bi netko mogao objasniti čemu služi taj kies, klies :zubo: kako već...

Eto, imam mobitel već cca 2 mjeseca i nemam nekih večih zamjerki osim:
Kad baterija dođe na 15% svako malo mi se loka sam od sebe, ne da mi da koristim fotić i sl. Ok, doduše to se događa i na nekim drugim mobitelima (da ne možeš slikati kad ti je baterija slaba) ali meni je to totalno u banani.
Ako još imam išta baterija i ako hoču slikati pa daj mi...
Isto tako mi je par puta "sam od sebe" ispao iz nekih aplikacija ali se nije ugasio niti blokirao... naprosto sam ponovo morao uči.

Osim toga nemam nekih večih zamjerki osim što su mu aplikacije za goli kurac :(.
Apsolutno ništa pametno ni potrebno niti posebno zanimljivo no i onako nisam neki veliki koristitelj :D bilo kakvih aplikacija pa mi to i nije problem.
Što se ostalog tiće zadovoljan sam.
Dobra kamera i fotić, ekran otporan na grebanje, "sam po sebi" i u sebi :D ima i onako dosta aplikacija... nekom ne zahtjevnom porisniku poput mene sasvim dosta, no primjetio sam da po forumima ne mogu vidjeti ni linkove ni slike :confused: to mi nije jasno zakaj...

Cruces
02.11.2010., 14:15
Da,ni meni ne da kad mi je baterija na 10% da slušam muziku niti da slikam,to je bezveze.
Isto tako meni se nekada mobitel ugasi sam od sebe iz čista mira,jako rijetko ali gasi se.
Ali ovaj SuperAMOLED ekran je zaista super,nema mu ravnog,šteta što wave 2 vviše neče imati amoled.

Legion
02.11.2010., 14:44
Pa jebemu majku :zubo: tek sam ga kupio a već izlazi 2 :zubo:
I zakaj neće imati takav ekran?
Doduše, ekranj jest OK al inisam primjetio da je neko čudo neviđeno po pitanju vidljivosti npr. po suncu.
OK, bolji je od ostalih mobitela koje sam držao u ruci ali nije bome neko padanje u nesvjest od vidljivosti :D
I još mi nekaj ide na onu stvar... u sms-u nema smajliča, niti ih prepoznaje :ne zna: kad ih dobijem...

Cruces
02.11.2010., 14:45
Ako imate problema s baterijom,(brzo pražnjenje) idite na izbornik usluga * # 197328640 # i otići do (8) Zajedničke.
U sljedećem izborniku idite na (8) DVFS konfiguraciju i pritisnite tipku 3 (200mhz), i sa ovim downclock vaša baterija će trajati mnogo više!

Gdje se nalazi taj izbornik usluga?

Cruces
02.11.2010., 14:47
Pa jebemu majku :zubo: tek sam ga kupio a već izlazi 2 :zubo:
Doduše, ekranj jest OK al inisam primjetio da je neko čudo neviđeno po pitanju vidljivosti npr. po suncu.
OK, bolji je od ostalih mobitela koje sam držao u ruci ali nije bome neko padanje u nesvjest od vidljivosti :D
I još mi nekaj ide na onu stvar... u sms-u nema smajliča, niti ih prepoznaje :ne zna: kad ih dobijem...

Pa evo ti usporedba,nema neke razlike: http://www.gsmarena.com/compare.php3?idPhone1=3146&idPhone2=3536

mladmlad
02.11.2010., 18:08
Gdje se nalazi taj izbornik usluga?

uključi tipkovnicu i utipkaj kod !!!

mladmlad
02.11.2010., 18:19
Dobro stvarno bi netko mogao objasniti čemu služi taj kies, klies :zubo: kako već...

Eto, imam mobitel već cca 2 mjeseca i nemam nekih večih zamjerki osim:
Kad baterija dođe na 15% svako malo mi se loka sam od sebe, ne da mi da koristim fotić i sl. Ok, doduše to se događa i na nekim drugim mobitelima (da ne možeš slikati kad ti je baterija slaba) ali meni je to totalno u banani.
Ako još imam išta baterija i ako hoču slikati pa daj mi...
Isto tako mi je par puta "sam od sebe" ispao iz nekih aplikacija ali se nije ugasio niti blokirao... naprosto sam ponovo morao uči.

Osim toga nemam nekih večih zamjerki osim što su mu aplikacije za goli kurac :(.
Apsolutno ništa pametno ni potrebno niti posebno zanimljivo no i onako nisam neki veliki koristitelj :D bilo kakvih aplikacija pa mi to i nije problem.
Što se ostalog tiće zadovoljan sam.
Dobra kamera i fotić, ekran otporan na grebanje, "sam po sebi" i u sebi :D ima i onako dosta aplikacija... nekom ne zahtjevnom porisniku poput mene sasvim dosta, no primjetio sam da po forumima ne mogu vidjeti ni linkove ni slike :confused: to mi nije jasno zakaj...
Kies ti je program za podršku tel. i compa,kad ga instaliraš možeš skidati free nove aplikacije , sw,i novi firmer ,rad sa slikama muzikom filmom i mnogo više skini instaliraj i uživaj http://www.samsungapps.com/about/onPc.as
Da bi vidio na forumima vidio linkove i slike moraš se registrirat na dotični forum.

mladmlad
02.11.2010., 18:26
[QUOTE=Legion;29785368]Pa jebemu majku :zubo: tek sam ga kupio a već izlazi 2 :zubo:

Zato što im je nestalo pa stavljaju lcd malo veći ali zato lošiji a ostalo je sve isto kao i na s8500!

matrix25
05.11.2010., 08:15
zanima me kako se brisu naknadno instalirane aplikacije na wave-u?? ja nikako ne mogu skuziti.. i zasto ne mogu skinuti mp3 pjesmu s interneta ( preko moba) s bilo koje stranice? kaze da ne podrzava format (mp3) nemoguce! imam mp3 na memorijskoj i pjesme uredno rade. sta da radim? skidanje je nemoguce preko moba?

cro_denno
05.11.2010., 10:42
ja mislim da moras javu instalirat al nisam 100% siguran

dinooh
05.11.2010., 16:07
zanima me kako se brisu naknadno instalirane aplikacije na wave-u?? ja nikako ne mogu skuziti.. i zasto ne mogu skinuti mp3 pjesmu s interneta ( preko moba) s bilo koje stranice? kaze da ne podrzava format (mp3) nemoguce! imam mp3 na memorijskoj i pjesme uredno rade. sta da radim? skidanje je nemoguce preko moba?

Aplikacije deinstaliras, tako sto udes u meni (onu glavnu tipku) i onda imas gore lijevo uredi. kad to stisnes, biras koju hoces brisati i stisnes - na aplikaciji. Za skidanje i mene zanima jer ni ja ne mogu skidati, dok symbian sve moze

dinooh
05.11.2010., 20:52
Zna li neko kad ukljuci gps na interni u we travel, kako provjerit da li se mavigacija spojila sa gps, ima tamo u info sat view, ali ne prikazuje satelite, ne kontam zasto

Legion
09.11.2010., 14:49
Užasno me na Wave-u živcira što kad odem na net on automatski prikazuje verziju stranice za mobitele a ne "standardnu"... bio bih zahvalan kad bi mi neko rekao dali se to, i kako :) može promijeniti... znaći ne zanimaju me "mobilne" vrzije stranica nego "normalne". Dali je to uopće moguće promijeniti?

sem
15.11.2010., 13:26
Kako uključiti titlove u film. Naziv titla i filma je isti a extenzija titla je .srt što wave podržava. Vidio sam u uputstvima pod opcijama video playera (...) uključi ili isključi title ali te opcije kod mene nema. Software koji koristim je 1.0.2. Probao sam upucati titl preko Kies-a (prvo film pa titl ali titl se ne može staviti nezavisno na listu),staviti film i titl u isti folder, pa onda direktno sa kompa na Wave ali nijedna opcija koju sam probao ne radi. Zvao sam i tehničku podršku ali mi oni kažu da pogledam u App. storeu za aplikaciju koja može čitati titlove a da wave ne podržava titlove sa ćčžš.

dinooh
15.11.2010., 15:09
Kako uključiti titlove u film. Naziv titla i filma je isti a extenzija titla je .srt što wave podržava. Vidio sam u uputstvima pod opcijama video playera (...) uključi ili isključi title ali te opcije kod mene nema. Software koji koristim je 1.0.2. Probao sam upucati titl preko Kies-a (prvo film pa titl ali titl se ne može staviti nezavisno na listu),staviti film i titl u isti folder, pa onda direktno sa kompa na Wave ali nijedna opcija koju sam probao ne radi. Zvao sam i tehničku podršku ali mi oni kažu da pogledam u App. storeu za aplikaciju koja može čitati titlove a da wave ne podržava titlove sa ćčžš.

nemoj preko video player, jer ne cita ćčšžđ, imas u apps napi player, mozes sa njim, stavi film i titl u isti folder i neka su imena potpuno ista. prvo stisnes tytut filmu, pa karta pamieci (ako si na memoory spremio i onda kad izaberes, STISNI GRAJ

sem
15.11.2010., 18:22
nemoj preko video player, jer ne cita ćčšžđ, imas u apps napi player, mozes sa njim, stavi film i titl u isti folder i neka su imena potpuno ista. prvo stisnes tytut filmu, pa karta pamieci (ako si na memoory spremio i onda kad izaberes, STISNI GRAJ

Hvala na pomoći.Sada imam još pitanje u vezi transfera foldera sa kompa na Wave. Ja sam cijeli folder drito sa kompa (C) prebacio na Wave (E) što je trajalo oko sat vremena (film traje nešto manje od 2 sata) pa me zanima ima li kakav brži način.

GrimReaperKC
15.11.2010., 19:10
to ti ovisi o klasi kartice a i pitanje kolko je film velik u mb ili gb,a ne kolko minuta traje.

ja imam class 6 karticu i mjerio sam brzinu pisanja, dobio sam 13.03 mb/sec.

class 2 kartica koju sam dobio uz wave imala je 8mb/sec, znaci ova je brza za 5mb u sec.

dinoh, meni smeta sto napi nema 5.1 ch opciju tako da radije koristim default player uz engleske subove.

sem
15.11.2010., 19:43
Kartica je 16 gb class 4 a veličina foldera je 800 mb. Sada sam vidio da mi je komp avi pretvorio u wmv format a prevod je ostao u srt formatu. Možda je samo pretvaranje uzelo toliko vremena. Sjećam se da mi je komp ponudio opciju prilagodbe filma za mobi ili ako ju ne prihvatim da možda file ne će biti čitljiv za Wave. Probat ću u drugom pokušaju prebaciti film bez ikakvih prilagodbi pa ću vidjeti.

KlasaOptimist
21.11.2010., 14:04
Ako netko zna, molim za pomoć
kao što i naslov posta kaže, mob. mi ne prepoznaje karticu
1.kartica je Apacer SDHC micro 8 GB class 4
2. u mobitelima (više) frendova ju prepoznaje i radi
3. u mom mobu ne radi ni jedna (raznih GB i klasa)
4. imam originalni software (u smislu da nikad nisam išao na KIES, soft. je: bada 1.0 1006021308LISXXJF1
4. probao sam sve moguće varijane postavki, postavke/memorija/postavljena memorija prepoznaje samo telefon, na mem. kart. ne trza, za navigaciju traži: umetnite mem. karticu za pokretanje navigacije
5. pregledao sam manual, ni traga ni glasa o tome, trebao bi ju po defaltu prihvatiti
6. kupljeno u Hrv., Tele 2, pretplata
7. postoje 3 mogućnosti hardverski, softverski, ili problem da jednostavno ne kužim, a tko mi pomogne ima pivuxbeskonačno!!

Unaprijed zahvalan!

dinooh
22.11.2010., 19:51
Ako netko zna, molim za pomoć
kao što i naslov posta kaže, mob. mi ne prepoznaje karticu
1.kartica je Apacer SDHC micro 8 GB class 4
2. u mobitelima (više) frendova ju prepoznaje i radi
3. u mom mobu ne radi ni jedna (raznih GB i klasa)
4. imam originalni software (u smislu da nikad nisam išao na KIES, soft. je: bada 1.0 1006021308LISXXJF1
4. probao sam sve moguće varijane postavki, postavke/memorija/postavljena memorija prepoznaje samo telefon, na mem. kart. ne trza, za navigaciju traži: umetnite mem. karticu za pokretanje navigacije
5. pregledao sam manual, ni traga ni glasa o tome, trebao bi ju po defaltu prihvatiti
6. kupljeno u Hrv., Tele 2, pretplata
7. postoje 3 mogućnosti hardverski, softverski, ili problem da jednostavno ne kužim, a tko mi pomogne ima pivuxbeskonačno!!

Unaprijed zahvalan!

Kada mobitel prikopcas na kompjuter pa otkacis, jel ti na mobitelu blinka kartica (gore lijevo od nacrtanog zvučnika na displayu), a ako imas garanciju nosi mobitel jer ne mislim da je do postavki. Mozda da probas nadogradit firmware

nikipaul
25.11.2010., 23:06
Da li netko može da postavi detaljno, kako da se nadogradi firmware, ali bez kiesa i što sve treba za to ? Čitam na nekim drugim stranicama, ali nije detaljno objašnjeno da se može i naknadno ubaciti Hrvatski jezik, ali treba neki kod od HR zemlje itd. Ako netko zna detaljno što o ovome, bio bih mu, a i drugi vjerujem zahvalni.

Legion
26.11.2010., 14:52
Užasno me na Wave-u živcira što kad odem na net on automatski prikazuje verziju stranice za mobitele a ne "standardnu"... bio bih zahvalan kad bi mi neko rekao dali se to, i kako :) može promijeniti... znaći ne zanimaju me "mobilne" vrzije stranica nego "normalne". Dali je to uopće moguće promijeniti?

Ponavljam pitanje jer me navedeno užasno živcira... toliko da nebi kupio mobitel da mi je to netko rekao :mad:

I inaće nsiam baš zadovoljan.
Reprodukcija zvuka je loša a ono što je meni najbitnije, baterija, nije neka sreća... ako ga malo više koristim zna mi iscuriti i u jednom danu :(

Sve u svemu dobro razmislite prije kupnje...

nikipaul
26.11.2010., 21:05
Svatko ima pravo na svoje mišljenje, a moje je da je mobitel skoro, pa odličan. Za taj novac je najbolji na svijetu. Ima nedostataka i Iphone , ali to je normalno, ali ništa strašno.

assassin
26.11.2010., 21:16
Ponavljam pitanje jer me navedeno užasno živcira... toliko da nebi kupio mobitel da mi je to netko rekao :mad:
Jesi li probao Operu ili Bolt?

Usput, baterija na svakom smartphoneu traje oko 1 dan.
To je danas normalno.
Iako su mobiteli jako napredovali, baterije se nisu promijenile već barem 5- 6 godina. Žalosno, ali istinito.

mladmlad
27.11.2010., 06:59

Usput, baterija na svakom smartphoneu traje oko 1 dan.
To je danas normalno.
Iako su mobiteli jako napredovali, baterije se nisu promijenile već barem 5- 6 godina. Žalosno, ali istinito.

Pogledaj post 150!!
na uart modu baterija traje i do 6 dana !!!

serenada
28.11.2010., 20:03
meni baterija traje po sedam dana a jedino ako cijeli dan saljem, primam mailove onda je potrosim u jedan dan a to je vise nego predobro..

Legion
29.11.2010., 09:47

Može pojašnjenje... :D

Svatko ima pravo na svoje mišljenje, a moje je da je mobitel skoro, pa odličan. Za taj novac je najbolji na svijetu. Ima nedostataka i Iphone , ali to je normalno, ali ništa strašno.

Hm... "za taj novac". Da se razumijemo... mobitel nije jeftin.
1200 kn "na ruke" + 250 kn svaki mjesec dajem VIP-u naredna 24 mjeseca... isto ga stavlja u gornji cjenovni razred... a onda ipak očekujem da mi prikazuje "normalne" stranice a ne mobitelske verzije :D, da mogu instalirati npr. fleš :D player itd.

assassin
29.11.2010., 14:43
Može pojašnjenje... :D
Može (http://wapreview.com/blog/?p=7519) :)
Znači, Dolfin Browser i skidaš.

matrix25
30.11.2010., 12:47

Utipkao sam taj *#8740# Ali zanima me sta je to? jesam li sta iskljucio s tim ili? dali sta gubim? u cemu je razlika i kako vratiti opet na staro?

dinooh
30.11.2010., 17:43
Može (http://wapreview.com/blog/?p=7519) :)
Znači, Dolfin Browser i skidaš.

Da li se ovaj dolfin browser skida ili je vec na mobitelu instaliran i da li je samo opera dovoljna da bi mogao skidati sve vrste fileova

Legion
01.12.2010., 08:43
Hvala na odgovoru :top:

a još sam nekaj primjetio... ne znam dali se to i vama događa.
Ponekad "ispadne" iz neke aplikacije sam od sebe :ne zna:. Ok, ne ugasi se nego samo moram ponovo ući :D... zatim nekad se jebeno uspori... ono po dvije sekunde prođe nakon kaj neš stisnem :zubo: od njegove reakcije... isto tako ponekad ne reagira. Stiščem, stičšem a on neće li ga neće :zubo:

mladmlad
03.12.2010., 09:54
Utipkao sam taj *#8740# Ali zanima me sta je to? jesam li sta iskljucio s tim ili? dali sta gubim? u cemu je razlika i kako vratiti opet na staro?

Gubiš na brzini,za vratit na staro ponovo utipkaj *#8740#

DiabloIII
03.12.2010., 10:13

Mobitel (GT-S8500 Wave) sam kupio prije par dana i jako sam zadovoljan s njim,doduse jos ga istrazujem pa me zanima par stvari.
1.kada utipkas jednu od ove dvije sifre otvori se dosta opcija za koje ne znam sto sluze,ako znas mozes li ih pojasniti
2.instalirao sam samsung kies sa sluzbene stranice i prilikom spajanja mob.nudi mi se nadogradnja softvera na novu verziju(moja je bada 1.0 1006021308LISXXJF1)zanima me dali ce prilikom nadogradnje ostati hrvatski meni i koja su poboljsanja,ima li problema sa nadogradnjom po pitanju rada mob.(crni ekran,nemoze se upaliti itd.)
3.zvao sam sluzbu za korisnike da mi to objasne i cura koja mi se javila(s madjarskim naglaskom):( kaze da ne bi trebalo biti problema,pa joj nisam sklon vjerovati s obzirom na komentare po forumima.Hvala na odgovorima.

dinooh
03.12.2010., 21:04
Mobitel (GT-S8500 Wave) sam kupio prije par dana i jako sam zadovoljan s njim,doduse jos ga istrazujem pa me zanima par stvari.
1.kada utipkas jednu od ove dvije sifre otvori se dosta opcija za koje ne znam sto sluze,ako znas mozes li ih pojasniti
2.instalirao sam samsung kies sa sluzbene stranice i prilikom spajanja mob.nudi mi se nadogradnja softvera na novu verziju(moja je bada 1.0 1006021308LISXXJF1)zanima me dali ce prilikom nadogradnje ostati hrvatski meni i koja su poboljsanja,ima li problema sa nadogradnjom po pitanju rada mob.(crni ekran,nemoze se upaliti itd.)
3.zvao sam sluzbu za korisnike da mi to objasne i cura koja mi se javila(s madjarskim naglaskom):( kaze da ne bi trebalo biti problema,pa joj nisam sklon vjerovati s obzirom na komentare po forumima.Hvala na odgovorima.

Meni se prilikom nadogradnje preko kiesa dogodilo upravo to CRNI EKRAN pa sam ga nosio na popravak tj, manuelno je nadogradio novi. Neki imaju srece a neki ne pa ti asm odluci da li ces mijenjati. Ja mislim da je samo brzi mobitel kad novi FW stavis mada ovaj novi ima i za poruke nesto, samo ne znam kako se zove to, zaboravio

Los Borrachos
04.12.2010., 14:10
isključivanje zvuka!da li je netko imao situaciju da mu se isključi zvuk generalno odjednom i kako je riješiti, unaprijed hvala

Imam ovakav isti problem. Znači, sve radi normalno, zvuk u razgovoru postoji, ali nigdje drugdje ne. Znači, ne zvoni mob, nemože se slušat mp3, ništa.. Moguće da je do nekih postavki ili je "riknul" kontak kod nekog udarca ili pada mobitela? Molim pomoć...

DiabloIII
04.12.2010., 14:27
Meni se prilikom nadogradnje preko kiesa dogodilo upravo to CRNI EKRAN pa sam ga nosio na popravak tj, manuelno je nadogradio novi. Neki imaju srece a neki ne pa ti asm odluci da li ces mijenjati. Ja mislim da je samo brzi mobitel kad novi FW stavis mada ovaj novi ima i za poruke nesto, samo ne znam kako se zove to, zaboravio

Hvala!necu ni pokusavati nadogradnju softvera preko kiesa,ali zasto onda to ne rijese kad daju nadogradnju preko sluzbene stranice,nema smisla.

--------Spojeno--------- (koristi tipku edit)

zna li netko na kojoj stranici se mogu skinuti slike u GIF-u formatu za Wave(480x800) a da nije Zedge ili Mobiles

nikipaul
06.12.2010., 21:56
Ne mogu nikako da pronađem opciju za brzo biranje broja. Da li netko zna što o tome ?

dinooh
07.12.2010., 22:28
http://developer.bada.com/challenge/main.do?menu=CM01010000&regionID=L000000000 na tom linku su aplikacije koje su samo mjesec dana free za download pa pozurite, ima jako dobrih

Qio
17.12.2010., 15:58
pozdrav,koliko para dojde dekodiranje samsung wave?

Hard-Boiled Wonderland
18.12.2010., 07:55
Ne mogu spojiti Samsung Wave na komp, ne prepoznaje ga. Koji bi mogli biti razlozi? Instalirao sam i Kies ali ga i dalje ne prepoznaje. :mad:

dinooh
18.12.2010., 13:26
Ne mogu spojiti Samsung Wave na komp, ne prepoznaje ga. Koji bi mogli biti razlozi? Instalirao sam i Kies ali ga i dalje ne prepoznaje. :mad:

Kada ga spojis pita li te na mobitelu hoces li koristiti kies, media player, spremanje podataka, pc internet ili usb ispravljanje gresaka. to bi trebalo pitati. ili idi u postavke, spajanje, usb i stavi da te pita pri spajanju ili kies

dinooh
18.12.2010., 13:28
pozdrav,koliko para dojde dekodiranje samsung wave?

ma nije ti nista skuplje kao i drugi mobiteli, ja sam iz BiH, kod nas je nikih 25-30KM, to je oko 100-120 kuna

Hard-Boiled Wonderland
18.12.2010., 19:19
Kada ga spojis pita li te na mobitelu hoces li koristiti kies, media player, spremanje podataka, pc internet ili usb ispravljanje gresaka. to bi trebalo pitati. ili idi u postavke, spajanje, usb i stavi da te pita pri spajanju ili kies

Isprobao sam obje varijante, kies i pitanje pri spajanju;i u oba slučaja mob šalje obavijest - USB uključen - isključite kabel.

DiabloIII
19.12.2010., 21:22

U postavkama mob.odes na Spajanje te na opciju USB,kad se otvori ta opcija stavi kvacicu na Samsung Kies i onda to postavi(ako je na hrvatski namjesten mob.)Prilikom spajanja mob.na komp.ili laptop mob ti mora biti zakljucan tj.nesmije biti aktivan.Pokreni program Samsung Kies na komp. pa onda spoji usb-e kabel na komp.pa tek onda na mob.Na mobitelu ce ti se pokazati ikona usb-a i ispod ce ti pisati spojeno,uglavnom na mobitelu ne radis nista jer onda prekidas vezu sa programom

angryvampire
19.12.2010., 22:51
trebam pomoc...imam samsung wave s8500 i vec sam probala par verzija samsung kies instalirat na lap al mi niti jedan ne radi...ne kuzim u cem je problem..stalno me salje da ponovo probam instalirat i vec polako ludim :mad:
ima ko kakvu preporuku kaj napravit il link od novije verzije..plizz hvala :)

serenada
20.12.2010., 00:59
http://www.samsungwaveforum.com/index.php
http://www.mysamsungwave.com/
http://www.samfirmware.com/samsungkies.htm
na ovom zadnjem linku imas koji je zadnji kies
na prva dva linka imas sve sto te zanima pogotovo na prvom...

Hard-Boiled Wonderland
20.12.2010., 15:26
U postavkama mob.odes na Spajanje te na opciju USB,kad se otvori ta opcija stavi kvacicu na Samsung Kies i onda to postavi(ako je na hrvatski namjesten mob.)

Isprobao sam točno tim redosljedom. Ugašeni mob, kabel na komp, kabel na mob. Mob se upali i postavi samo poruku 'ugasite sve aplikacije' (koje su ugašene). A Kies samo traži, traži i ništa ne nađe. :mad:

Da sam znao da će toliko problema biti.. :flop:

Hard-Boiled Wonderland
20.12.2010., 16:13

Skinuo sam najnajnajnoviji Kies v1.5.3.10093_31_1 i naravno NI TAJ NE RADI! :mad::facepalm:

kbkVu
20.12.2010., 18:06
Imam ovakav isti problem. Znači, sve radi normalno, zvuk u razgovoru postoji, ali nigdje drugdje ne. Znači, ne zvoni mob, nemože se slušat mp3, ništa.. Moguće da je do nekih postavki ili je "riknul" kontak kod nekog udarca ili pada mobitela? Molim pomoć...

Isti taj problem imam i ja, znaci slusalica kad neko zove radi ali zvuka nigdje, niti mob zvoni niti se moze slusati muzika niti u igrama nema zvuka, bas nigdje.

Jel zna netko odgovor na to!?

GrimReaperKC
20.12.2010., 22:31
ako nije u silent modu ili nema neku opciju pod audio postavkama da ne svira onda nebi trebalo bit problema.

znaci ako je sa audio postavkama sve u redu,onda je otisel zvucnik..

nakon 3 mj koristenja ja sam prezadovoljan i nebi ga mijenjal ni za koji drugi mob, sve radi savrseno,jedino sam ogorcen na sustav updatea.

kies je tesko smece i sve te silne verzije softwarea za svaku zemlju drugacije i 1000 naziva bla bla. to se moglo sve puno bolje organizirat i rijesit.

serenada
20.12.2010., 23:31
Skinuo sam najnajnajnoviji Kies v1.5.3.10093_31_1 i naravno NI TAJ NE RADI! :mad::facepalm:tamo na prvom linku ti je forum i tamo su nesto govorili o tome problemu

angryvampire
20.12.2010., 23:48

e hvala puno na pomoci...napokon uspjela instalirat taj kies...pravi spas za moje zivce jer vise nisam znala koji da probam :) thanks jos jednom :)

kbkVu
21.12.2010., 07:07
ako nije u silent modu ili nema neku opciju pod audio postavkama da ne svira onda nebi trebalo bit problema.

znaci ako je sa audio postavkama sve u redu,onda je otisel zvucnik..

nakon 3 mj koristenja ja sam prezadovoljan i nebi ga mijenjal ni za koji drugi mob, sve radi savrseno,jedino sam ogorcen na sustav updatea.

kies je tesko smece i sve te silne verzije softwarea za svaku zemlju drugacije i 1000 naziva bla bla. to se moglo sve puno bolje organizirat i rijesit.

Zvucnik nije otisao jer se desava to da radi po 2 tjedna a onda odjednom pocne zezati i ne radi. Mozda i jeste da je pri kraju ili tako nesto, stvrno ne znam o cemu je rijec.

GrimReaperKC
21.12.2010., 10:48
a to nisi nigdi naveo,a ja nemrem citat misli:)

ako povremeno zeza onda je problem u kontaktu. negdi prekida.

svakako ako imas garanciju odnesi ga na reklamaciju ,ili plati servis ako nemas jer je major problem ako te neko zove a ti ne cujes.

ja nikako da docekam official badu 1.2. stavio sam jos prije xxjid ali mi se trajanje baterije smanjilo sa 5-7 dana na 1 dan, tak da sam vratio xxjf8 koji sam i prije imao,samo sto je ovaj na eng jeziku..inace na badi 1.2 su zaista poboljsali puno stvari, od svega mi je najbitnije da na 1.2 dosta bolje slike ispadaju. al eto osudjen sam na 1.0 sve dok ne izbace official 1.2 koja ce bit jos bolja od xxjid.

ako netko ima original t-mobileov firmware koji je instaliran na wave kad je zapakiran nek stavi ovdje da si mozemo to flešat.

kbkVu
21.12.2010., 14:48
opet se nismo razumjeli, znaci zvucnik radi kad netko zove ali ne radi zvono telefona, tipke se ne cuju, muzika ne radi igrice ne rade, zvucnik od poziva nema veze sa zvucnikom za muziku igre i ostalo.
Vidim da jos njih ima taj problem pa ipak mislim da nije kontakt nego softverska greska al iduci put kad mi stane raditi nosim ga sigurno na reklamaciju jer garanciju imam.
Prije ovog sam imao Pixon, isto odlican telefon ali mu je mana ekran, brzo rikne, sreca sam poslije godinu i pol imao garanciju pa su stavili novu unutrasnjost!

Ali pored tih mana ipak SAMSUNG FOREVER!!!

Hard-Boiled Wonderland
21.12.2010., 19:22
napokon uspjela instalirat taj kies...pravi spas za moje zivce jer vise nisam znala koji da probam

Ajd pliz napiši točno što si radila.

tamo na prvom linku ti je forum i tamo su nesto govorili o tome problemu

Pročitao sam te forume i prije nego sam ovdje pisao. Problem je jedino što se tamo nude riješenja za Wave-ove kupljene u Indiji i jugoistočnoj Aziji.

Ostaje mi još varijanta prelaska na Win 7 ili.. jel se mogu podaci prebaciti na microSD karticu? Pa onda tu karticu samo staviti u mob? Koji hardwer se koristi za prebacivanje na takvu karticu?

GrimReaperKC
21.12.2010., 20:43
vecina laptopa ima utor za te kartice al moras imat adapter za micro sd, tak da s adapterom ide ko sd kartica u utor taj.

isto tak imas citac kartica koji se spaja na komp putem usb-a,a karticu stavis u taj citac.

ja koristim win xp sp3 i zadnji kies,uvijek mi je mob savrseno prepoznavalo,cesto se spajam jer si prebacivam filmove i serije u mob, ponekad knjige.

angryvampire
21.12.2010., 23:57
Ajd pliz napiši točno što si radila.

Pročitao sam te forume i prije nego sam ovdje pisao. Problem je jedino što se tamo nude riješenja za Wave-ove kupljene u Indiji i jugoistočnoj Aziji.

Ostaje mi još varijanta prelaska na Win 7 ili.. jel se mogu podaci prebaciti na microSD karticu? Pa onda tu karticu samo staviti u mob? Koji hardwer se koristi za prebacivanje na takvu karticu?

ak pitas mene kak sam radila onda ovako :) http://www.samfirmware.com/samsungkies.htm na ovo str ti je napisan koji je zadnji samsung kies za skinut...zadnji na popisu ti je...i kad na njega ides ponudi to koji oces skinuti..free ili neki koji moras platit...naravno na free sam isla..dosta sam dugo cekala da se skine i na kraju kad se do kraja instalirao ponudio mi je azuriranje kao jos novije verzije..to se skinulo i onda mi je radilo..pojavila mi se njegova narandasta ikonica na toolbaru ..normalno sam spojila mob..u stanju mirovanja mora bit..pod postavke-spajanje-usb mora bit odabrano na samusng kies..i to je to..vjerojatno mi prije nije radilo jer su sve bile neke stare verzije :mig:
nadam se samo da cu imat sto manje problema s njime :D

mladmlad
22.12.2010., 17:29
Isprobao sam točno tim redosljedom. Ugašeni mob, kabel na komp, kabel na mob. Mob se upali i postavi samo poruku 'ugasite sve aplikacije' (koje su ugašene). A Kies samo traži, traži i ništa ne nađe. :mad:

Da sam znao da će toliko problema biti.. :flop:

Nisu ti sve aplikacije ugašene,stisni srednje veliko dugme i drži otvorit će ti se sve aktivne aplikacije koje možeš i tu deaktivirat ako ti i dalje javlja da je neka aplikacija uključena izvadi na kratko bateriju pa će se sve pogasit upali telefon i aktiviraj Kies pa spoji telefon srećno!

GrimReaperKC
22.12.2010., 18:28
evo jedno pitanje za sve vas koji imate Wave:mig:

kak vam se svidjaju stock slusalice?

evo i tema koju sam sebi napravio da podijelim s vama:)

LINK (http://www.megaupload.com/?d=9T69LMVK)

Hard-Boiled Wonderland
23.12.2010., 17:11
Nisu ti sve aplikacije ugašene,stisni srednje veliko dugme i drži otvorit će ti se sve aktivne aplikacije koje možeš i tu deaktivirat

Ma TO majstore. :s Puno hvala!

Ajde, znam da se radi o smartfonu ali imam osjećaj da malo pretjeruju s tim procesom povezivanja. Ne znam jel Samsung inače tako kompliciran, do sada sam imao samo Sony Ericssone i Nokie.

Sad još par praktičnih pitanja, možda dođem i sam do odgovora ali sudeći po ovom priključivanju.. :zubo:

Kako postaviti wallpaper da bude scrollable?

Inače primjetio sam da mi ne otvara .pdf ako je velik fajl :facepalm: a također ni .doc ni .txt fajlove - još ću se igrati s njima, možda ovisi o office verziji

.mkv fajlove ne učitava softsub

serenada
24.12.2010., 12:15
e hvala puno na pomoci...napokon uspjela instalirat taj kies...pravi spas za moje zivce jer vise nisam znala koji da probam :) thanks jos jednom :)
i koji je bio problem...koliko se sjecam,za konekciju na kies moraju biti iskljucene sve aplikacije inace neide...

Hard-Boiled Wonderland
24.12.2010., 14:19
Inače primjetio sam da mi ne otvara .pdf ako je velik fajl :facepalm: a također ni .doc ni .txt fajlove - još ću se igrati s njima, možda ovisi o office verziji

.doc - uspješno otvorio, fino razvlačenje teksta po čitavom ekranu

.pptx - kraći fajl od par stranica uspješno otvara

.pdf - ne znam gdje je granica ali fajlove preko 20mb ne otvara. Ispod 1mb otvara. Povećani tekst je potrebno skrolati po ekranu.

.avi - fajl od 700Mb sam jedno dvadeset minuta prebacivao na karticu (class 4), slika je odlična, prebacivanje scena glatko.

Grobnik
26.12.2010., 08:12
evo jedno nadam se lakše pitanje, al mene već par dana muči.. :)
neznan kako, al neki dan sam si promijenio broj govorne pošte na broj za provjeru računa(tako da samo držim 1 i da mi provjeri račun.. navika sa starog moba) nažalost to tu ne funkcionira i sad uglavnom nemogu provjerit stanje s onim kodom jer automatski zove *130# i javlja grešku naravno.. uglavnom, kako promijeniti broj govorne pošte :) hvala

Hard-Boiled Wonderland
26.12.2010., 20:50
Kako postaviti wallpaper da bude scrollable?

Preko Kiesa ne može jer ga uvijek prebaci na manju rezoluciju. Može preko USB-a na običan način kad prepozna mob na kompu.

jlinar
27.12.2010., 07:01

svu moguću memoriju s tel. prebaci na mem card i namjesti da tamo i sprema
od onda više nemam tproblema
Zanima me da li je interna mem. zbilja tako malaili je to neka hard ili soft greška na mom uređaju?

angryvampire
27.12.2010., 22:05
i koji je bio problem...koliko se sjecam,za konekciju na kies moraju biti iskljucene sve aplikacije inace neide...

sve je bilo iskljuceno...nije stvar u tome..meni uopce nije htio na komp sa neta skinuti..tj skinuo je al kad sam na kompu isla pokrenut nije radilo...kao javljalo je da nes fali i da probam ponovo instalirat..al ocito sam samo neke starije verzije bila skidala...sa ovom je sve islo bez problema :mig:

Hard-Boiled Wonderland
29.12.2010., 21:55
Kako ste se spojili na net? Moje prvo spajanje je bilo preko Wi-fi a onda sam si htio u toplini doma svog skinuti mape sa Google mapsa i gle vraga, ne mogu se spojiti, stalno me vraća na Wi-fi. Aktivirao sam internet preko Vipneta i instalirao njihov protokol ali nije pomoglo. Čekam već čitav dan da mi pošalju mail sa uputama pa rek'o da pitam i ovdje.. :ne zna:

dinooh
30.12.2010., 14:15
Kako ste se spojili na net? Moje prvo spajanje je bilo preko Wi-fi a onda sam si htio u toplini doma svog skinuti mape sa Google mapsa i gle vraga, ne mogu se spojiti, stalno me vraća na Wi-fi. Aktivirao sam internet preko Vipneta i instalirao njihov protokol ali nije pomoglo. Čekam već čitav dan da mi pošalju mail sa uputama pa rek'o da pitam i ovdje.. :ne zna:
ako imas operu na mobitelu idi u igre i ostalo (gdje je i opera) i onda stisni na one 3 tocke ... i idi na veze i izaberi tu od vip, a ako koristis app internet on bi trebo sam povezati na net preko vipa ako nije wifi ukljucen.
idi na postavke, aplikacije,intenet, veze i izaberi vip

angryvampire
30.12.2010., 21:28
pitanje...kako postavit mms poruke...dal trebam zvat t-com il mogu ovak sama...probala sam al ne ide pa ako neko zna...thanks
e i jel ima neko dobar link za skidanje stvari za mob tipa teme...slike...zvuk za poruke itd..ja naidem ugl na gluposti..pa ako neko zna i ako mu se da nek pliz napise :)

Hard-Boiled Wonderland
31.12.2010., 09:05
dal trebam zvat t-com

Ne znam kako je sa T-com-om ali u Vipu šalju aktivacijski kod preko SMSa.

e i jel ima neko dobar link za skidanje stvari za mob tipa teme...slike...zvuk za poruke itd..ja naidem ugl na gluposti..pa ako neko zna i ako mu se da nek pliz napise :)

Ja znam samo za ona dva Samsung foruma čiji su linkovi ovdje na forumu. Našao sam 3-4 dobre teme, ikone su odlične a background sam promijenio.

Ima još koja igra u kvaliteti Asphalt5? RPG?

main-man
02.01.2011., 20:16
pozdrav ljudi uzeo bi si taj mob s ugovorom na dvije god za 700 kn jel se ispplati? jesu ispravljeni ti bugovi?

Grobnik
03.01.2011., 07:43
Ima još koja igra u kvaliteti Asphalt5? RPG?

pokušaj si skinut Final strike 3D ili little sailor...

Je li moguće da nitko nezna kako promijeniti broj govorne pošte :confused:
grrrrrr da mi je znat kako sam to uspio prvi put... neću više u 4 ujutro pijan čačkat po mobu :rofl:

Grobnik
03.01.2011., 07:46
pozdrav ljudi uzeo bi si taj mob s ugovorom na dvije god za 700 kn jel se ispplati? jesu ispravljeni ti bugovi?

ja ih nikad nisam ni imao :) po meni se isplati, samo se nadam da ti nije neka masivna pretplata..

Loptica1510
03.01.2011., 23:10
Kupio sam danas Wave i već imam problema. znači, tek se upoznajem sa mobitelom i proučavam polako stvari, ali mi ga svako malo smrzne na par minuta..i još jedna stvar, pisao sam poruku i odjednom mi počne nebuloze pisati..ko da duh stišće još neka slova uz mene? jel se možda kome kaj sličnog dogodilo? sutra odmah idem u poslovnicu nek mi ga zamijene za novog...

angryvampire
04.01.2011., 17:09
Kupio sam danas Wave i već imam problema. znači, tek se upoznajem sa mobitelom i proučavam polako stvari, ali mi ga svako malo smrzne na par minuta..i još jedna stvar, pisao sam poruku i odjednom mi počne nebuloze pisati..ko da duh stišće još neka slova uz mene? jel se možda kome kaj sličnog dogodilo? sutra odmah idem u poslovnicu nek mi ga zamijene za novog...

ja ga imam nekih mj..mj i pol i za sad sve super radi...nikakvih problema nije bilo..
a za tipkanje..ovisi koliko si spretan u tipkanju po tome :)..ak imas malo deblje prste i svasta moze bit :mig:
najbolje ti je odma ic tamo vidjet u cem je problem

Qio
04.01.2011., 19:24
bok,kupio sam samsung wave i mob je odlican!!!!samo me jedno muci zasto se pojavljuje nedovoljno memorije?to mi se dogodilo jedanput pri fotografiranju i kad upalim igricu prison poker a kad su mi widget upaljeni?i da koliko vam baterija traje? i kad ce update?hvala

main-man
05.01.2011., 00:10
bok,kupio sam samsung wave i mob je odlican!!!!samo me jedno muci zasto se pojavljuje nedovoljno memorije?to mi se dogodilo jedanput pri fotografiranju i kad upalim igricu prison poker a kad su mi widget upaljeni?i da koliko vam baterija traje? i kad ce update?hvala

navodno je taj mob best buy u prosloj godini

kaktusOS
05.01.2011., 11:12
pozdrav svima
daklem, moje pitanje bi bilo jel ima netko kakvih saznanja o tome kad će izaći official bada 1.2 za naše tržište?
Naime, prilikom prvog updatea sa firma 1.0 kad sam mislio da je sve glatko prošlo mob se kao i nekima ovdje počeo resetirati ko blesav i malo je falilo da od njega postane samo još jedna mrlja na zidu... al nekako se smirih:D.
Onda sam, pošto nisam imao više što za izgubiti, preko multiloadera flashovao na verziju 1.2, i to bez hrv jezika i bez wisepilota koje "tmobajl" daje. Radilo odlično (t9 trace do jaja), ali htio sam i tu navigaciju i sve pa sam ga vratio na servis.... priznali mi garanciju i flashovali mi mob na 1.0.2.
Sad radi sasvim ok ali jbg, kad jednom probaš nešto bolje moraš to imati, tako da me zanima hoće li uskoro izaći 1.2 kod nas.
Eh sad, taj kies mi je toliko sumnjiv da je to jezivo da se ne usudim mob ni spojit na komp osim preko mass storagea tako da nemam pojma jel bio kakav novi update. A možda i imam neku lošu verziju kiesa...
BTW... ova nova akcija od "tmobajla"...sve 50% dolje...:facepalm:... da sam barem čekao...skoro 1000 kn jeftinije bi prošao:facepalm:

Qio
05.01.2011., 15:58
ako koristite,koju bi zastitu ili dodatnu opremu preporucili za samsung wave?

zmaj_xpzt
09.01.2011., 12:22
pozdrav svima
daklem, moje pitanje bi bilo jel ima netko kakvih saznanja o tome kad će izaći official bada 1.2 za naše tržište?
Naime, prilikom prvog updatea sa firma 1.0 kad sam mislio da je sve glatko prošlo mob se kao i nekima ovdje počeo resetirati ko blesav i malo je falilo da od njega postane samo još jedna mrlja na zidu... al nekako se smirih:D.
Onda sam, pošto nisam imao više što za izgubiti, preko multiloadera flashovao na verziju 1.2, i to bez hrv jezika i bez wisepilota koje "tmobajl" daje. Radilo odlično (t9 trace do jaja), ali htio sam i tu navigaciju i sve pa sam ga vratio na servis.... priznali mi garanciju i flashovali mi mob na 1.0.2.
Sad radi sasvim ok ali jbg, kad jednom probaš nešto bolje moraš to imati, tako da me zanima hoće li uskoro izaći 1.2 kod nas.
Eh sad, taj kies mi je toliko sumnjiv da je to jezivo da se ne usudim mob ni spojit na komp osim preko mass storagea tako da nemam pojma jel bio kakav novi update. A možda i imam neku lošu verziju kiesa...
BTW... ova nova akcija od "tmobajla"...sve 50% dolje...:facepalm:... da sam barem čekao...skoro 1000 kn jeftinije bi prošao:facepalm:

da i mene zanima bada 1.2, znam da mi se mob update-o preko kies-a al ostala je ista verzija, sve je isto, uglavnom, neznam što li je to mob update-o
da ja sam ga uzeo neki dan u mrak tarifi za 950 ;)

fric35
12.01.2011., 12:49
i ja sam od neki dan ponosni vlasnik jednog...samo je pitanje kako mugu znati radi li uopce gps...u onim kratkim uputstvima piše sam samo treba ukljuciti "uslugu lokacije" i to jesam, ali "Moj položaj" ne pokazuje nikakve promjene (nokia je signal hvatala i u zatvorenom prostoru i to vrlo brzo)

dinooh
12.01.2011., 18:09
i ja sam od neki dan ponosni vlasnik jednog...samo je pitanje kako mugu znati radi li uopce gps...u onim kratkim uputstvima piše sam samo treba ukljuciti "uslugu lokacije" i to jesam, ali "Moj položaj" ne pokazuje nikakve promjene (nokia je signal hvatala i u zatvorenom prostoru i to vrlo brzo)

sjedi u auto i upali route66, i kad se upali gps, pozelenit ce ti ona antena, nekad traje duze a nekad krace

KanyaZg
12.01.2011., 20:31
Ljudi, help :)
Imam mob neki 10-ak dana, kupljen u T-Comu, no zadnjih par dana javlja se problem... Ne radi uopće na 3G mreži! Kad pokušavam uspostaviti poziv, automatski me izbacuje, poziv završen... A kad me netko zove javlja mu se govorna pošta, kao da je mob isključen... Na E radi normalno :/ Jel netko imao sličnih iskustava, moguće to nekako urediti ili da ga nosim natrag u T-Com?

assassin
12.01.2011., 21:05
Probaj s drugom SIM karticom.
Ako utvrdiš da je do toga- traži novu karticu u T- mobileu.

KanyaZg
12.01.2011., 23:01
Probala... Ali ista stvar :( Nije do kartice, nego do moba :confused:

grandima
13.01.2011., 11:06

I ja sam friška pa ne znam da li ti dobro odgovaram... Jesi li skinuo karte? Meni isto nije nalazio dok to nisam napravila. Pokrene se "Navigacija", pa se ide na Više, pa Sadržaj, pa Maps, Autokarte, Više auto karata i download Hrvatsku i što ti već treba ....

Kako ubaciti smajlić u SMS? (osim standardnog - dvotočka i zagrada). Valjda ima izbor nekih sličica ... ??!

I zar T9 ne radi za Hrv jezik? Jel ko probao ?
Ja sam ga uključila pa ništa .... :(

I T-Wisepilot aplikacija (pod igrice i ostalo) , zar je to aktivno samo za nove T-mobile korisnike?? Oni koji su produžili ugovor - njima ništa? (meni ne radi :( )

zmaj_xpzt
13.01.2011., 19:10
Probala... Ali ista stvar :( Nije do kartice, nego do moba :confused:

neznam, probaj hard reset

BicycleRepairman
14.01.2011., 08:59
Kako ubaciti smajlić u SMS? (osim standardnog - dvotočka i zagrada). Valjda ima izbor nekih sličica ... ??!

I zar T9 ne radi za Hrv jezik? Jel ko probao ?
Ja sam ga uključila pa ništa .... :(

I T-Wisepilot aplikacija (pod igrice i ostalo) , zar je to aktivno samo za nove T-mobile korisnike?? Oni koji su produžili ugovor - njima ništa? (meni ne radi :( )

-Ubaciti smile (grafički unutar texta) - jok! milim da ga čak niti u primitki nemre intrepretirati osim kao ":-)", al meni to iskreno baš i ne fali puno.
-T9 ne znam (ni to baš nit na jednom telefonu nisam koristio), al' ne radi li to na foru da ga ti zapravo 'učiš' kroz pisanje poruka, pa mu samim time puniš nekakvu bazu predložaka?
Mene smeta što nema naših diakritika unutar SMSa, a brijem da sam ih na početku imao (prije dizanja na novi FW).
-T-Wisepilot (ako ti je bio u paketu - znači + autodržač/punjač) mora raditi 2 godine, odnosno licenca je na zwei Jahre. Ima neka fora registracije pri prvom pokretanju, al' kak je ti išlo...ubij me - ne sjećam se. Ovo (https://tmhr.wisepilot.com/tmhr1/site/portal.jsp?action=1)piše na službenim stranicama. MOžda pomogne - ak' ne odi u T-centar; toliko bi morali znati, makar su i oni preforsirani ritmom izlaženja novih telefona + kaj Wave-a dugo niti nisu imali.
Navigacija (T-wise) kao takva radi OK, al' imam ultra-mega-ober-BUG: putem telefona NE MOGU upisati traženu adresu, jer mi ne izbaci softtastaturu. U T-centru su se naravno čudili, a prek T-mobile HDa su me uputili na Samsung (Europatrade), jer bi kao oni trebali ponovo natočit aplikaciju. Do Sesveta još nisam stigao..... Kad velim da radi OK, onda mislim na izbor lokacija koje sam preko weba na korinsičkim stranicama upisao. Ta sinkronizacija, pa i navigiranje (web<-> telefon naravno uz određen prijenos podataka) radi bez problema.

Još nešto - vidim da dosta ekipe ima problema sa Kies-om. Meni SW radi ispravno i na lapu i na desktopu (dell latitude & optiplex, win vista). Prvo skineš i instaliraš Kies (probao i 2.O beta (http://downloadcenter.samsung.com/downloadfile/ContentsFile.aspx?CDSite=SFC_IN&CttFileID=3667700&CDCttType=SW&ModelType=N&VPath=SW/201010/20101015082300359/Kies_2.0.0.11011_16_5.exe&DownloadRoot=http://downloadcenter.samsung.com/content/&ModelName=GT-I9000) - OK) i tek NAKON toga prvi puta spojiš mob na pc. OK, mob traži da se pogase sve aktivne aplikacije na njemu, al ti je to. Up/download podataka, poruke, uređivanje kontakata....sve radi - perfect.

Sve u svemu - Wave je (po meni) odličan telefon dizajnom i obzirom na to čime su ga sve nakrcali. Ima sitnijih mana, al...ima ih i IP4, HTC Desire, a oni su cijenom ipak bitno skuplji.

Qio
14.01.2011., 16:19
bok,ako tko zna postavke za mms za wave neki mi javi,hvala,poslao sam zahtjev za postavke ali mi odg.da nemaju za taj mob.

assassin
15.01.2011., 17:04
Đorđ- premješteno u usporedbe mobitela (http://forum.hr/forumdisplay.php?f=182).

BicycleRepairman
17.01.2011., 08:23
bok,ako tko zna postavke za mms za wave neki mi javi,hvala,poslao sam zahtjev za postavke ali mi odg.da nemaju za taj mob.

Malo im je to glupo složeno (ok, meni kako dugogodišnjem SE korisniku), al postavke wapa, mms-a su pod (menu je na engleskom):
Settings->Connectivity->Network->Connections (sijedi popup sa upozorenjem da će ti krive postavke truć/bla - odabereš YES), pa ideš na Create ako već nemaš nekakav postojeći MMS profil. Ja ovdje mogu staviti postavke za HT Cronet (upisuješ BEZ znakova navoda):

Name
taksvejedno, al piše "TM HR MMS"

Access name
"mms.htgprs"

Auth name
"Normal"

User ID
prazno

Password
prazno

Protocol
"HTTP"

Home URL
"mms.t-mobile.hr/servlets/mms

Proxy address
"010.012.000.004:8080"

Linger Time (Sec.)
300

i pod Advanced settings su Static IP&DNS isključeni, a Traffic class je "Subscribed"

So - podaci za fip/jatele-titele nađite na njihovim stranicama.

Još nešto: u prethodnom postu sam napisao da Wave (moj) nema mogućnosti upisivanja naših dijakritika u SMSu - > Bikšit!
Ima, al očito su mi se postavke poremetile nakon dizanja FWa. Ako dakle netko želi u SMSovima pisati "čćžš" stavite pod SETTINGS->GENERAL->KEYBOARD LANGUAGE-> "hrvatski" i pod SETTINGS->APPLICATIONS->MESSAGES->TEXT MESSAGES->CHARACTER SUPPORT-> "Automatic" (brijem da i 'unicode' prolazi).

Zakaj je to pod Applications nije mi jasno:confused::ne zna:, al više nije niti bitno....

fric35
18.01.2011., 08:36
drago mi je da postoji ova tema jer se gubim u ovoj visokoj tehnologiji, a cini se da nisam usamljen. hvala na savjetu za navigaciju, sad ucitavam pa se nadam da ce radit. mislio sam da u redovnom sljedu pokupi dovoljno karata da moze raditi. za sada nisam nista drugo otkrio, osim za one koji se vole fotkati po klubovima. treba povecati ISO na veci broj da se smanji mutnoca pokreta, na automatski i na 50 je jako lose

fric35
18.01.2011., 09:07
opet ništa...odem na traženje, postavim adresu, nađe je na karti, odem na navigiraj do, pa me traži aktivaciju pa malo učitava i onda me baci na stranicu Vožnja i hodanje koja je crna i piše samo Prazno ;(

BicycleRepairman
18.01.2011., 09:27
opet ništa...odem na traženje, postavim adresu, nađe je na karti, odem na navigiraj do, pa me traži aktivaciju pa malo učitava i onda me baci na stranicu Vožnja i hodanje koja je crna i piše samo Prazno ;(

A o kojoj navigaciji je riječ? T-Wisepilot (ono u tmobajl paketu) ili o Route66 (ono što je po defaultu u Wave-u uz probni rok od 30dana) . Osim toga Wave-u treba maalo duže da 'ulovi' GPS signal (može trajati i do 5 min - osobna iskustva). To da ti je Nokia - ili što već - 'lovila' gps signal u zatvorenom prostoru nemre biti. Mora postojati optička vidljivost (http://stari.haerbe.net/GPS/mtbgps-osnove.html) . Može biti zatvoreni prostor, pa blizu prozora gdje i dalje iskosa može uloviti koji satelit, ali ih i dalje 'vidi'.. Ima li koja navigacija da se 'ne buni' ulaskom u neki duži tunel?

fric35
18.01.2011., 13:33
ajme spanska sela...pokretao sam rute66, al kako onda preci na tu u paketu?...inace su upustva za upotrbu briljantna...objasnjeno je sve sto lako sam shvatis :s ostalo nije. a za nokiju vjeruj na rjec, mozda sam isao preko kakve mreze, al normalno i brzo sam mogao odrediti poziciju i doma i u uredu

BicycleRepairman
18.01.2011., 14:44
1. Route 66

- Ovo (http://www.66.com/samsung/wave/help/index.php?cid=HR&act=2) bi treba biti postupak aktivacije, a
- nekakva uputstva ovdje (http://www.66.com/samsung/wave/help/index.php?cid=HR&act=1)
- moram priznati da nisam imao većih problema s aktivacijom, al mi je u medjuvremenu licenca istekla

2. T-Wisepilot 3.5
- ako imaš mob iz tog paketa (autopunjač/držač i BEZ dodatne mem kartice) onda ti je navigacija instalirana pod "Games and more" (Igre) - meni na kraju dolje.
- i nju treba aktivirati i 'traje' dvije godine.
- korisničke stranice (tmhr.wisepilot.com) na kojima možeš - nakon registracije - tražiti odredišta, spremati route s moba na server (preko mobilne mreže - naplaćuje se prijenos podataka!), itd.
- uputstva (https://www.wisepilot.com/support/WisepilotUserManual_en.pdf) na engleskom

Ma gle, i meni lovi signal u uredu cca 3 m od prozora, al' tu još uvijek 'vidim' satelit. U zgradi gdje živim je iznad mene balkon (cca 1,5m) i s druge strane je visoka zgrada i nema teorija da se navigacija 'upari' sa d o v o lj n i m brojem satelita da može locirati položaj. Ne dok ne izađem van na balkon. Kao što rekoh uđi u tunel i...

GrimReaperKC
18.01.2011., 18:20
kad sam imao badu 1.0 lovio mi je u kuci gps nakon 5-10min.. presao sam pred par dana na badu 1.2 i nakon minutu maximalno dvije mi uhvati gps signal bez problema.

koristim i badu sports kad vozim bicikl i sve super radi bez ijednog problema!

bada 1.2 je ucinila gps korisnim i da normalno radi tj mozes se oslonit na njega :s

Qio
19.01.2011., 11:15
kad ce update na bada 1.2?

Boke24
19.01.2011., 11:48
kad sam imao badu 1.0 lovio mi je u kuci gps nakon 5-10min.. presao sam pred par dana na badu 1.2 i nakon minutu maximalno dvije mi uhvati gps signal bez problema.

koristim i badu sports kad vozim bicikl i sve super radi bez ijednog problema!

bada 1.2 je ucinila gps korisnim i da normalno radi tj mozes se oslonit na njega :s
Ajde molim te ako nije problem reci di si skinuo Badu 1.2, postupak instaliranja
i kako ti radi.
Mene malo strah jer sam citao da mob zna zastekat.