PDA

View Full Version : Vezani pupčanom vrpcom WTF...

Legion
11.08.2010., 09:24
baš nešto čitam temu o ljetovanju i neke ljude koji ono ni mrtvi nebi ni dana na more bez dečka/cure ili bi čak i dali nogu dečku/curi da im predloži da svatko od njih ide, bar na par dana, na more sa svojom ekipom...
To su vjerovatno oni koji kad nađu curu/dečka odjebu svu ekipu, ili ne odjebu ali svuda moraju skupa, ko pupčanom vrpcom vezani... mislim čemu :confused: :ne zna:

Da, da, da... i volio sam i bio zaljubljen, jako :D ali takvi odnosi mi nikad nisu bili jasni. to mi je malo i sick... jebate ljude koje znam cijeli život, koji su mi prijatelji, ću ja sad prestati viđati jer sam si našao komada... daj molim te, gluposti, a takve pojave nisu nešto jako rijetko.

Istini za volju tako se ponašaju najčešće oni koji duže vremena nisu imali nikakvu vezu, pa kad je nađu odmah im je to prva, druga.... peta i 55 :D stvar u životu.

Littleaigrl
11.08.2010., 09:34
Ja sam bila za takvu vezu upravo, jednostavno taj sam tip, kad volim nekog, zelim svaki trenutak provesti iskljucivo s tom osobom, okej je da smo u drustvu , ali sam uvijek zeljela da smo skupa

Legion
11.08.2010., 09:40
Ne dođe li do zasičenja? Zar ti ne treba malo pauze, malo odmora... malo vremena samo za sebe...
Ne guši li takav odnos vezu?

MelodyNine
11.08.2010., 09:45
Kad su u pitanju izlasci, sasvim je normalno da izlazimo odvojeno. Ipak, to je rjeđe nego zajedno. Uglavnom je to zbog okolnosti: većina prijatelja su nam oženjeni, a pola ih ima djecu...
Ista stvar sa ljetovanjima... Nema tu neke "ekipe" za more i putovanja, uglavnom idu sa ženama i djecom, dakle svojom obitelji. Onda nas dvoje odemo, pa se nađemo negdje s njima, ako ljetujemo u blizini, i tako to. Doduše, on nikad nije ni izrazio želju da negdje otputuje bez mene... Vjerujem da tu ne bi bilo problema. Ali zabavno nam je zajedno :D
Izlasci odvojeno su boys nght out i moje povremene kafe s prijateljicama, i to mi je sasvm normalno.
Ne znam kako bi bilo da smo mlađi i u nekoj drugoj fazi veze. Sad sam praktički udata :zubo:

Littleaigrl
11.08.2010., 09:48
Meni zbilja nije doslo do zasicenja u toj vezi, mogla sam biti i dan i noc s njim, naravno da su i kafe s frendicama tu, ali to je nekako usput, kad njega nije bilo, jednostavno je to veza kojoj tezim, da s nekom osobom imas sve, i da ti nikad ne moze dojaditi, a pogotovo tako na put negdje ne ici bez te osobe, ne vidim razlog, sta to ona meni mozda smeta ?

asdfgh
11.08.2010., 09:50
frendica se vratila s mora neki dan - stiže mi poruka: ''hej, vratili smo se s mora pa te zovemo **** i ja na kavu jedan dan! javi se kad ti odgovara.''

moja reakcija - :confused: nakon ni 2 mjeseca veze oni su postali MI. :rolleyes:
i nas dvije više ne pijemo kavu same?

mislim, dečko mi je simpa, ma sve 5 - ali, nismo nas dvoje dobri (popili jednom kavu - kad smo se upoznavali). :kava:

shakiri
11.08.2010., 09:52
mislim da čovjek treba moći funkcionirati sam, da bi mogao funkcionirati i u paru.
svatko je dužan prema sebi osigurati si vrijeme samo za sebe.
i to nije sebičnost, već potreba da bi se čovjek razvijao.
ljudi se lako pogube jedan u drugome.
lijepo je i zaželjet se nekoga :D

Hermina
11.08.2010., 09:54
Ne dođe li do zasičenja? Zar ti ne treba malo pauze, malo odmora... malo vremena samo za sebe...
Ne guši li takav odnos vezu?

pauza, odmor ? kad si u pravoj vezi mislim da ti takve stvari ne padaju na pamet. a što onda kad se preselite skupa pa cijeli život zajedno svaki dan?

druženje s frendovima solo za mene nije "bijeg" od dečka, nego jednostavno važan sadržaj u mom životu, koji veze nema s time. što se mene tiče, ne bi mi bio problem da je uvijek sa mnom, ali druženja s prijateljima se ne bi odrekla.. :)

Littleaigrl
11.08.2010., 09:57
Pa nisam ni ja rekla da bih se odrekla druzenja s prijateljima, ali zna se sta mi je na prvom mjestu, i koga zelim uvijek kraj sebe, tako da to je to , PS, nismo vise skupa hehe

cvjetni uzorak
11.08.2010., 10:01
Normalno je da dvoje želi što više vremena provesti jedno s drugim u početku veze, pogotovo ako su zaljubljeni ali ako se to nastavi i za sobom povuče i odvajanje od prijatelja:visi:

Littleaigrl
11.08.2010., 10:03
Ispade u pocetku veze treba provoditi svo vrijeme skupa, a kasnije prorijediti, nikad necu shvatiti ljude koji tako razmisljaju, pa bas trebaju mjeseci da se u nekog zaljubis, i zavolis ga toliko da zelis biti s njim non stop

dixx
11.08.2010., 10:04
Evo moj dečko je upravo na moru s frendovima, a ja doma :) On je imao duže godišnji i kaj bi sad trebao otići sa mnom jer ja moram raditi. A uostalom zaželimo se jedno drugog. Ne kažem da treba isključivo ljetovati odvojeno, ali zašto ne otići na par dana sa svojim društvom...

Legion
11.08.2010., 10:05
Pa nisam ni ja rekla da bih se odrekla druzenja s prijateljima, ali zna se sta mi je na prvom mjestu, i koga zelim uvijek kraj sebe, tako da to je to , PS, nismo vise skupa hehe

To ti je to... prijatelji, pravi prijatleji ostaju do kraja života a cure/dečki maltene kako dođu tako prođu...

Littleaigrl
11.08.2010., 10:06
Pa ti nemas godisnjeg da odete skupa ?

nešto_me_zanima
11.08.2010., 10:06
baš nešto čitam temu o ljetovanju i neke ljude koji ono ni mrtvi nebi ni dana na more bez dečka/cure ili bi čak i dali nogu dečku/curi da im predloži da svatko od njih ide, bar na par dana, na more sa svojom ekipom...
To su vjerovatno oni koji kad nađu curu/dečka odjebu svu ekipu, ili ne odjebu ali svuda moraju skupa, ko pupčanom vrpcom vezani... mislim čemu :confused: :ne zna:

Da, da, da... i volio sam i bio zaljubljen, jako :D ali takvi odnosi mi nikad nisu bili jasni. to mi je malo i sick... jebate ljude koje znam cijeli život, koji su mi prijatelji, ću ja sad prestati viđati jer sam si našao komada... daj molim te, gluposti, a takve pojave nisu nešto jako rijetko.

Istini za volju tako se ponašaju najčešće oni koji duže vremena nisu imali nikakvu vezu, pa kad je nađu odmah im je to prva, druga.... peta i 55 :D stvar u životu.

Ne vidim razlog zašto bi za parove koji idu zajedno na more govorio da se ponašaju kao da su vezani pupčanom vrpcom!? Što tu nije normalno?

A sad da ti kažem svoj primjer...u vezi smo 2 godine, prije mjesec-dva sam se doselila kod njega, iz drugog grada, isključivo radi njega, nisam još našla posao, znam par ljudi (uglavnom dečke) s kojima ne mogu otići na kavu, prijatelji su mi u gradu udaljenim par sati vožnje, obitelj također.
Dečko ima svoje vrijeme koje provodi bez mene, ode na košarku, na kavu....ja odem trčati, kuham, odem u prošetati. Zajedno se družimo sa parovima, odemo van, odigramo neke društvene igre, nabacimo neki roštilj. Ali, jel bi bilo fer da sad on ode na more 7 dana bez mene, a da ja budem sama u stanu/gradu koji sam se preselila radi njega? Mislim da ne bi.

A ovo boldano-od svoje 18 godine stalno sam u dugim vezama i nije mi ovo prva veza i ne, nikada niti jedan dečko nije išao bez mene na more i ne vidim tu ništa čudno. Jebiga, nismo svi isti. ;)

Littleaigrl
11.08.2010., 10:07
Pa je l mislis da je meni lako sto nismo skupa, hehe, nimalo vjeruj mi, voljela sam tog momka neopisivo, i volim ga i dan danas, i bas ne znam kako cu to preboljeti, nisam smatrala da je to nesto sto dodje i prodje, jednostavno nisam

Violently happy
11.08.2010., 10:09
To ti je to... prijatelji, pravi prijatleji ostaju do kraja života a cure/dečki maltene kako dođu tako prođu...

Ok, ali nema razloga da se to dvoje ne ukomponira.
Dakle, i osoba s kojom si u vezi i prijatelji.
Ovdje ispada kao da jedno isključuje drugo..:confused:

Legion
11.08.2010., 10:11
pauza, odmor ? kad si u pravoj vezi mislim da ti takve stvari ne padaju na pamet. a što onda kad se preselite skupa pa cijeli život zajedno svaki dan?

Naravno da mi padaju... i kozletine ispod peke :cerek: bi se zasitio da ju jedam svaki dan... i živo sam skupa s curom pa su mi super sjeli neki cjelodnevni paintballovi :D s ekipom, cuganje s društvom do sitnih sati i sl.
Draga mi nije imala toliko bogat društveni život... par frendica od kojih su neke bile oženjene ili u dugim vezama, a ostale neke trule :zubo: kojima je vrhunac "izlaska" bio kavica od sat i pol... jebate ja sam ju nekad praktički tjero :D van da ja mogu biti solo doma i pogledati si npr. neki film koji znam da nju ne zanima i sl.

Ok, svi smo različiti i to poštujem stoga mogu govoriti u svoje ime. Meni treba malo odmaka, malo druženja s frendovima, malo izlazaka bez drage... 7 dana na moru s ekipom :top:, nekima očito ne treba, njihova stvar... ali nemojte da vam se desi da poradi cure/dečka totalno zapustite ekipu i kad pukne, a i onako 99% veza puca, sad bi se od jednom vratili tamo gdje ste stali prije godinu, dvije, tri... e jebi ga-nije to tak jednostavno.

cvjetni uzorak
11.08.2010., 10:12

Ne treba sad pretjerivati. Zašto smo onda partneri? Zna se što se radi s prijateljima a što s partnerom. Na more se ide s partnerom...idealno bi bilo da su i prijatelji tamo i svi sretni i zadovoljni.

nešto_me_zanima
11.08.2010., 10:13

Potpis.

Legion
11.08.2010., 10:15

Naravno da jedno ne isključuje drugo... ali ima "cura" i cura... neke cure/žene od mojih frendova su praktički dio ekipe, i super se s njima slažemo i možemo pred njima :zubo: razgovarati/raditi baš sve, nema neke sheme "joj kaj će ona pomisliti", nema nikakvog ustručavanja... druge cure/žene se naprosto ne uklapaju i vidiš da se tih sat, dva, tri... neke, kaj ti ga ja znam cuge, roštilja dosađuju i da samo čekaju da odu doma. OK, pa kaj ju onda nisi mogao ostaviti doma i doći bez nje :ne zna:

Treba znati biti samo sa curom, sa curom i sa ekipom i samo sa ekipom... neki to znaju neki to ne znaju...

alanis
11.08.2010., 10:19
Evo ja sam se upravo vratila s mora gdje sam bila sama, s rodbinom, bez dečka :D
I nit je to bio kakav problem, niti fali povjerenja u vezi nam da bi to bio problem, niti moramo svuda skupa. Ok, volimo provest što više vremena skupa jer smo u vezi na daljinu i svaki sat koji smo zajedno nam znači puno. Ali da nitko ne bi mogao otići nekud bez onog drugog je suludo.

Mada sam i sama bila u takvoj vezi. I da, gušila me. Nije se to tako činilo, ali tek nakon prekida sam bila šokirana slobodom i osjećala sam se kao da sam upravo pobjegla iz zatvora. Svatko treba i mora imati prostora samo za sebe, samo za svoje prijatelje. Kaj ima tvoj dečko raditi s tobom na kavi s tvojom naj frendicom? Ok je to povremeno, ali stalno? Vjerojatno bi imala osjećaj da zbog njega ne možemo razgovarati baš o bilo čemu...ne može se ona povjeriti meni kraj njega, niti ja njoj baš sasvim (pričati o tome kako mi je s njim recimo :D).

Legion
11.08.2010., 10:20
Ne vidim razlog zašto bi za parove koji idu zajedno na more govorio da se ponašaju kao da su vezani pupčanom vrpcom!? Što tu nije normalno?

A sad da ti kažem svoj primjer...u vezi smo 2 godine, prije mjesec-dva sam se doselila kod njega, iz drugog grada, isključivo radi njega, nisam još našla posao, znam par ljudi (uglavnom dečke) s kojima ne mogu otići na kavu, prijatelji su mi u gradu udaljenim par sati vožnje, obitelj također.
Dečko ima svoje vrijeme koje provodi bez mene, ode na košarku, na kavu....ja odem trčati, kuham, odem u prošetati. Zajedno se družimo sa parovima, odemo van, odigramo neke društvene igre, nabacimo neki roštilj. Ali, jel bi bilo fer da sad on ode na more 7 dana bez mene, a da ja budem sama u stanu/gradu koji sam se preselila radi njega? Mislim da ne bi.

A ovo boldano-od svoje 18 godine stalno sam u dugim vezama i nije mi ovo prva veza i ne, nikada niti jedan dečko nije išao bez mene na more i ne vidim tu ništa čudno. Jebiga, nismo svi isti. ;)

Ne kažem da TO nije normalno ali da ga jebeš nenormalno je :zubo: ono kaj sam pročitao na temi o moru... neki lik kaže da bi curi odmah dao nogu da mu kaže da bi na 7 dana išla na more sa ekipom a ne sa njim... joj strašno :zvrko:

Vidiš i ja sam bio u dugim vezama i niti jedno ljeto nije prošlo da ja nisam bio barem 7 dana na moru sa ekipom, a tadašnja cura sa svojom i to mi je baš :top: :D

shakiri
11.08.2010., 10:20
Treba znati biti samo sa curom, sa curom i sa ekipom i samo sa ekipom... neki to znaju neki to ne znaju...

meni su osobno ljudi koji tek uđu u vezu pomalo dosadni :zubo:
pusta cmakanja i tepanja, bude mi malo neugodno.
više volim da su u tom periodu sami, kad se malo ohlade i mogu se kontrolirati pred rajom - onda nek dođu na druženje :raspa:

nešto_me_zanima
11.08.2010., 10:21
Naravno da mi padaju... i kozletine ispod peke :cerek: bi se zasitio da ju jedam svaki dan... i živo sam skupa s curom pa su mi super sjeli neki cjelodnevni paintballovi :D s ekipom, cuganje s društvom do sitnih sati i sl.
Draga mi nije imala toliko bogat društveni život... par frendica od kojih su neke bile oženjene ili u dugim vezama, a ostale neke trule :zubo: kojima je vrhunac "izlaska" bio kavica od sat i pol... jebate ja sam ju nekad praktički tjero :D van da ja mogu biti solo doma i pogledati si npr. neki film koji znam da nju ne zanima i sl.

Ok, svi smo različiti i to poštujem stoga mogu govoriti u svoje ime. Meni treba malo odmaka, malo druženja s frendovima, malo izlazaka bez drage... 7 dana na moru s ekipom :top:, nekima očito ne treba, njihova stvar... ali nemojte da vam se desi da poradi cure/dečka totalno zapustite ekipu i kad pukne, a i onako 99% veza puca, sad bi se od jednom vratili tamo gdje ste stali prije godinu, dvije, tri... e jebi ga-nije to tak jednostavno.

Jedno je zapustiti ekipu radi cure/dečka, a drugo je uključiti tu osobu u vaše društvo.
Eto imam frendicu i frenda (zajedno su nekih 5 god.) i jako, jako rijetko izlaze jedan bez drugog (možda 2 put godišne), ali oni izlaze zajedno pet-sub-ned i još jednom tjedno (pogotovo preko ljeta), vise po koncertima, opijaju se, druže s ekipom, idu na izlete (njih par) i stvarno imaju hrpu prijatelja (parova, solo ekipe) bogat društveni život...i ako je njima super (a jeste, jer ih jako dobro poznajem) ne vidim razlog zašto bi to netko osuđivao.

nuša
11.08.2010., 10:24

Prijatelji ne ostaju do kraja života.

Kako se sam mijenjaš, odrastaš, i uozbiljuješ se, tako se mijenjaju i ljudi oko tebe...

A što se tiče odvojenih godišnjih - nikad mi to ne bi palo napamet...

Meni je godišnji za biti sa obitelji....

Blondy-ri
11.08.2010., 10:27
Hehe, kako si lijepo potaknut, između ostalog, mojom temom. :D
Slažem se s tobom i još nekima ovdje. Nisu mi jasni ti odnosi i nikad mi neće bit jasni. U kojoj god vezi dosad bila, pa tako i ovoj, uvijek sam nalazila i htjela imati vremena za prijateljice. Nije bitno je li to kava, izlazak, šetnja, toga uvijek mora bit. E sad, jedino je problem što je većina njih sada također u vezama, ali nemaju stav popiut mene, nego upravo ovaj pupčani i od toga mi se sere. Po meni je normalno da svatko ima svoje prijatelje i svoje slobodno vrijeme. Evo npr., trenutno je dečko svaki dan kod mene jer sam cijeli mjesec sama doma, ali to me neće spriječiti da odem večeras frendu na rođendan (pa makar otišli i zajedno), niti me spriječi da odem popit kavu jer i on za to vrijeme nađe svoju zanimaciju. Jučer mi je rekao za primjer nekog tipa s posla koji se udebljao i počeo trčat, ali mu je sad žena (ne cura!) zabranila da trči jer će bit zgodan pa će je prevarit. :eek: Mislim, kakav to brak mora bit uz toliku dozu posesivnosti, ljubomore i straha. :rolleyes:

Hermina
11.08.2010., 10:27

.

a šta bi ti smetalo, kad ona već nema neku ludu ekipu, da i nju odvedeš na paintball i cuganje do sitnih sati? nije ti žao da se ona tak ne zabavlja? ( ne znam jeste još skupa..) uglavnom, meni bi bio bed da imam ludu ekipa, a da dečko doma čami..

Coldplay25
11.08.2010., 10:28

Kako se sam mijenjaš, odrastaš, i uozbiljuješ se, tako se mijenjaju i ljudi oko tebe...

pravi prijatelji su tu za cijeli život, ja imam prijatelje od osnovne:mig:

Violently happy
11.08.2010., 10:30
neke cure/žene od mojih frendova su praktički dio ekipe, i super se s njima slažemo

Eto, a za njih ne pomisliš da su vezani pupčanom vrpcom?

Moji prijatelji su takvi da se svi osjećamo ugodno i normalno i opušteno kad smo u društvu. I svi su manje više u parovima i to je najnormalnija stvar. Nitko ne misli da su vezani pupčanom vrpcom, nego je to jednostavo tako. Družimo se svi zajedno sa svojim boljim/lošijim :zubo: polovicama.:ne zna:

To, naravno, ne znači da nitko nikad ne ode bez svog partnera na neko druženje, na neke kave ili slično.

Coldplay25
11.08.2010., 10:30
Evo moj dečko je upravo na moru s frendovima, a ja doma :) On je imao duže godišnji i kaj bi sad trebao otići sa mnom jer ja moram raditi. A uostalom zaželimo se jedno drugog. Ne kažem da treba isključivo ljetovati odvojeno, ali zašto ne otići na par dana sa svojim društvom...

slažem se i prakticiram:top::D

Legion
11.08.2010., 10:33
Jedno je zapustiti ekipu radi cure/dečka, a drugo je uključiti tu osobu u vaše društvo.
Eto imam frendicu i frenda (zajedno su nekih 5 god.) i jako, jako rijetko izlaze jedan bez drugog (možda 2 put godišne), ali oni izlaze zajedno pet-sub-ned i još jednom tjedno (pogotovo preko ljeta), vise po koncertima, opijaju se, druže s ekipom, idu na izlete (njih par) i stvarno imaju hrpu prijatelja (parova, solo ekipe) bogat društveni život...i ako je njima super (a jeste, jer ih jako dobro poznajem) ne vidim razlog zašto bi to netko osuđivao.

MOžda zato kaj ponekad želim frenda vidjeti na solo... čisto zato jer mu se npr. želim povjeriti, nešto mu reći, nešto prokomentirati što pred njegovom curom neću... i to nema veze jel njegova cura praktički dio ekipe ili nije...

nekad sam se bavio paintballom i bio je jedn lik što je tamo dolazi s curom, ali cura nije igrala nego sjedila sa strane i dosađivala se i onda bi redovito nakon par sati bilo "joj kad ćemo doma"... "joj meni dosadno"... "joj kad će te biti gotovi"... pa jebemu zakaj si ju morao dovesti :confused:

Ponavljam nemam ja ništa protiv izalazka u parovima, ili da neko dovede curu/dečka... sve 5 :top: ali ne uvijek i ne svuda i ne "na silu"

nešto_me_zanima
11.08.2010., 10:34
Hehe, kako si lijepo potaknut, između ostalog, mojom temom. :D
Slažem se s tobom i još nekima ovdje. Nisu mi jasni ti odnosi i nikad mi neće bit jasni. U kojoj god vezi dosad bila, pa tako i ovoj, uvijek sam nalazila i htjela imati vremena za prijateljice. Nije bitno je li to kava, izlazak, šetnja, toga uvijek mora bit. E sad, jedino je problem što je većina njih sada također u vezama, ali nemaju stav popiut mene, nego upravo ovaj pupčani i od toga mi se sere. Po meni je normalno da svatko ima svoje prijatelje i svoje slobodno vrijeme. Evo npr., trenutno je dečko svaki dan kod mene jer sam cijeli mjesec sama doma, ali to me neće spriječiti da odem večeras frendu na rođendan (pa makar otišli i zajedno), niti me spriječi da odem popit kavu jer i on za to vrijeme nađe svoju zanimaciju. Jučer mi je rekao za primjer nekog tipa s posla koji se udebljao i počeo trčat, ali mu je sad žena (ne cura!) zabranila da trči jer će bit zgodan pa će je prevarit. :eek: Mislim, kakav to brak mora bit uz toliku dozu posesivnosti, ljubomore i straha. :rolleyes:

Ok, ovo boldano je svakako bolesno. Zaista ne znam kakva osoba moraš biti da svom partneru zabraniš da se bavi nekim aktivnostima. A bome, ne znam ni kakav idiot moraš biti da trpiš pored sebe osobu koja ti to brani.
Ja svojeg tjeram da malo počne vježbati, ali igrice na kompu su mu draže :D

Legion
11.08.2010., 10:35

Rekao sam "pravi" ;) prijatelji... a ne osobe koje u određenim periodima života smatraš prijateljima...
ja imam 4, 5 prijatelja, baš prijatelja... i prijatelji smo još od osnovne škole i znam da se to neće nikad promijeniti.

Kad ste obitelj OK, ali dok ste cura i dečko zašto ne otići na more solo :confused:

alanis
11.08.2010., 10:36
Kad ste obitelj OK, ali dok ste cura i dečko zašto ne otići na more solo :confused:

A zašto bi i tu bilo razlike? Mislim da bi i u braku moglo biti normalno da odeš nekud možda na koji dan i sam. Ne vidim razloga zašto bi to najednom postalo zabranjeno?

Legion
11.08.2010., 10:37
a šta bi ti smetalo, kad ona već nema neku ludu ekipu, da i nju odvedeš na paintball i cuganje do sitnih sati? nije ti žao da se ona tak ne zabavlja? ( ne znam jeste još skupa..) uglavnom, meni bi bio bed da imam ludu ekipa, a da dečko doma čami..

Pa naravno da sam je vodio, jasna stvar, ali ne baš uvijek... a na paintball nikad jer ju to nije zanimalo i kaj je trebala? sjediti i gledati kak igram i za par sati početi kvocati ko one gore spomenuta cura koju je dragi vodio na paintball :zvrko:

Blondy-ri
11.08.2010., 10:38
Ok, ovo boldano je svakako bolesno. Zaista ne znam kakva osoba moraš biti da svom partneru zabraniš da se bavi nekim aktivnostima. A bome, ne znam ni kakav idiot moraš biti da trpiš pored sebe osobu koja ti to brani.
Ja svojeg tjeram da malo počne vježbati, ali igrice na kompu su mu draže :D

Pa da, stvarno te moraju teški kompleksi i nisko samopouzdanje prat.

Littleaigrl
11.08.2010., 10:39
Ne mogu shvatiti da je izgleda vecini normalno da vise vremena zelis provesti sa nekim na pocetku veze, nego nakon nekog vremena ?? Zar nije normalno da kad s nekim provedes vise vremena, zavolis tu osobu, onda se ne zelis razdvojiti od nje, nikako ,,

Legion
11.08.2010., 10:41
A zašto bi i tu bilo razlike? Mislim da bi i u braku moglo biti normalno da odeš nekud možda na koji dan i sam. Ne vidim razloga zašto bi to najednom postalo zabranjeno?

Nisam u braku niti imam djecu ali vidim oko sebe... parovi s djecom rijetko kad idu negdje odvojeno (pričam prvensteno o GO-u) ali u konačnici zašto ne :ne zna:
Ove godine sam upoznao lika od 4 banke koji ima ženu i dvoje djece i svako ljeto barem na jedan vikend ode sa ekipom na zrće :D i kaže "može ona meni kvocat kolko oče ali to je naša tradicija koje se mislim držati" :top:
skidam kapu. Bolje da propadne selo nego običaji :D

Violently happy
Pa eto, kad se već to more toliko spominje (godišnji), meni nije baš normalno otići na more bez osobe s kojom sam u vezi, ako zajedno imamo go.
Nije i gotovo.
Druga stvar da ja iz nekog razloga ne mogu, a njoj se pruža prilika da ode. Onda je to sasvim ok.

Ovako.. volimo se, u vezi smo, imamo go u isto vrijeme, a svatko ide s nekim drugim ljudima na more? Ne, nije mi to ok. Zabavljati se možemo i zajedno, s ekipom ili bez, svejedno.

I baš me briga što netko misli o tome. :raspa:

Legion
Ne mogu shvatiti da je izgleda vecini normalno da vise vremena zelis provesti sa nekim na pocetku veze, nego nakon nekog vremena ?? Zar nije normalno da kad s nekim provedes vise vremena, zavolis tu osobu, onda se ne zelis razdvojiti od nje, nikako ,,

naravno da nije... buš vidla jednog dana :D

Legion
11.08.2010., 10:42
Pa eto, kad se već to more toliko spominje (godišnji), meni nije baš normalno otići na more bez osobe s kojom sam u vezi, ako zajedno imamo go.
Nije i gotovo.
Druga stvar da ja iz nekog razloga ne mogu, a njoj se pruža prilika da ode. Onda je to sasvim ok.

Ovako.. volimo se, u vezi smo, imamo go u isto vrijeme, a svatko ide s nekim drugim ljudima na more? Ne, nije mi to ok. Zabavljati se možemo i zajedno, s ekipom ili bez, svejedno.

OK a situacija... oboj ste studenti, oboje imate 2 mjeseca za luftanje... i kaj onda?

alanis
11.08.2010., 10:45
Nisam u braku niti imam djecu ali vidim oko sebe... parovi s djecom rijetko kad idu negdje odvojeno (pričam prvensteno o GO-u) ali u konačnici zašto ne :ne zna:
Ove godine sam upoznao lika od 4 banke koji ima ženu i dvoje djece i svako ljeto barem na jedan vikend ode sa ekipom na zrće :D i kaže "može ona meni kvocat kolko oče ali to je naša tradicija koje se mislim držati" :top:
skidam kapu. Bolje da propadne selo nego običaji :D

Pa evo, ja poznajem jako veliku ekipu fotografa. Koji se nalaze, imaju izlete i sl. Naravno, meni na takva druženja nije problem ići sa dečkom jer je i on zainteresiran za fotografiju. Dok ima hrpa ljudi čiji partneri nisu zaljubljenici u istu pa oni odlaze sami. Nama sparenima čak je nekako i ljepše, lijepo je da imaš neki zajednički interes. Ali zašto bi oni davili svoje žene ili muževe s nečim u čemu ovi ne uživaju? Nek si rađe uplate sami dan welnesa il provedu to vrijeme već kak njima paše. Na obostrano zadovoljstvo kasnije.

alanis
11.08.2010., 10:47
Nije i gotovo.

Ok ak imate godišnji u isto vrijeme. Evo, mene je recimo zvala moja familija koja njega ne poznaje. Normalno da neću sad inzistirat na tome da dolazi i on. Otišla sam sama. Za tjedan dana idemo zajedno na more, vidimo se s ekipom, uživat ćemo...i bit će mi daleko bolje tamo s njim nego sad samoj, ipak mi je ljepše s njim nego sama visit na plaži :D

nešto_me_zanima
11.08.2010., 10:47
MOžda zato kaj ponekad želim frenda vidjeti na solo... čisto zato jer mu se npr. želim povjeriti, nešto mu reći, nešto prokomentirati što pred njegovom curom neću... i to nema veze jel njegova cura praktički dio ekipe ili nije...

nekad sam se bavio paintballom i bio je jedn lik što je tamo dolazi s curom, ali cura nije igrala nego sjedila sa strane i dosađivala se i onda bi redovito nakon par sati bilo "joj kad ćemo doma"... "joj meni dosadno"... "joj kad će te biti gotovi"... pa jebemu zakaj si ju morao dovesti :confused:

Ponavljam nemam ja ništa protiv izalazka u parovima, ili da neko dovede curu/dečka... sve 5 :top: ali ne uvijek i ne svuda i ne "na silu"

E vidiš, ja nemam s ti problema. I kad se nađem s frendicom na kavi solo i recimo kažem joj da sam bila s nekim tipom jučer (bezveze neki primjer), znam da će to ispričati dečku. A isto tako nemam nikakav problem isto to ispričati i kad je on pored, jer smo s vremenom razvili takav odnos da mi nije bed. Isto tako smo milijun puta izašli utroje (kad sam bila solo) i zabavljali se, opijali, plesali, ludirali se i nikada, ama baš nikada se nisam osjećala glupo što su oni par, a ja solo.
A kad sam našla dečka, naravno da smo se počeli družiti zajedno, izlaziti, ići k njima za vikend i nikada takva druženja neće nestati iz mog života.

A ovaj primjer gdje frend dovede curu da vas gleda, ajoj :D
Ali moram priznati da se i meni to jednom desilo....dragi mi je dosađivao da idem s njim na košarku da ga gledam kako igra, a meni se nije išlo...ali ajde, zbog ljubavi...isto sam se dosađivala (doduše nisam ispitivala kad ćemo doma) i sigurno je to bilo prvi i zadnji put da sam išla. Hoćeš na košarku? Idi, široko ti polje...samo pusti mene da pijem kavu doma :)

nuša
11.08.2010., 10:48
Rekao sam "pravi" ;) prijatelji... a ne osobe koje u određenim periodima života smatraš prijateljima...
ja imam 4, 5 prijatelja, baš prijatelja... i prijatelji smo još od osnovne škole i znam da se to neće nikad promijeniti.

Eh... da sam sad cura, tko zna kako bi bilo i kuda bih na godišnji i s kim...:D

Iskreno, vremena su se dosta promijenila od "mog" vremena..

ali, eto... mojoj kćerki bih rekla da ode sama na ljetovanje dokle god nije sigurna da je ta osoba prava za nju...

U tom dijelu se potpuno slažem s tobom...

Violently happy
11.08.2010., 10:52
OK a situacija... oboj ste studenti, oboje imate 2 mjeseca za luftanje... i kaj onda?
Pa onda je ok, ako oboje imaju takve planove da jedno vrijeme budu zajedno, a poslije ako netko hoće može otići ovdje ili ondje s nekim društvom.
Ako im tako obojima odgovara.

Nemam pojma, ja ovdje govorim o dvoje "odraslih" ljudi, s poslovima i određenih 2 ili 3 tjedna godišnjeg.

Ok ak imate godišnji u isto vrijeme. Evo, mene je recimo zvala moja familija koja njega ne poznaje. Normalno da neću sad inzistirat na tome da dolazi i on. Otišla sam sama. Za tjedan dana idemo zajedno na more, vidimo se s ekipom, uživat ćemo...i bit će mi daleko bolje tamo s njim nego sad samoj, ipak mi je ljepše s njim nego sama visit na plaži :D
To je neka friška veza?
Nebitno sad to, opet ćete provesti vrijeme na moru zajedno.

Nisam rekla da partneri uvijek i svugdje moraju ići zajedno, zašto bi on/ona išao/la kod njegovih ili njenih staraca ako mu/joj se ne da, to zna biti nekad prava gnjavaža.:D Ali ako želi, opet ok.:ne zna:

Hermina
11.08.2010., 10:53
Vidiš i ja sam bio u dugim vezama i niti jedno ljeto nije prošlo da ja nisam bio barem 7 dana na moru sa ekipom, a tadašnja cura sa svojom i to mi je baš :top: :D

a gle, neki..rade cijelu godinu i imaju novaca samo za jedan odlazak na more, a većina tad izabere onaj u dvoje, jer taj uključuje i zabavu i cuganje i romantiku i sex itd.

a što bi ti odabrao da moraš birati, curu ili ekipu? :mig:

u...prolazu
11.08.2010., 10:54
Mi provodimo dosta vremena zajedno, prvenstveno zbog zajedničkih interesa tj. recimo da volimo na isti način koristiti slobodno vrijeme.
Sad ako on poželi ići s ekipom ili ja sa svojima,zašto ne.Sasvim normalno.
Moram priznati jedino da idem često s njim jer volim sport,npr. evo što si spomenuo paintball je super i ne očekujem da paze što govore ispred mene.
A od frendica koje su za akciju jedna je rodila,a druga je daleko.
Ispijanje kava po cijele dane mi nije baš moj vid odmora.A većina mojih su trenutno u fazi neaktivnog odmora.

Violently happy
11.08.2010., 10:55
a gle, neki..rade cijelu godinu i imaju novaca samo za jedan odlazak na more, a većina tad izabere onaj u dvoje, jer taj uključuje i zabavu i cuganje i romantiku i sex itd.

Da, o tome pričam.

alanis
11.08.2010., 10:55
To je neka friška veza?
Nebitno sad to, opet ćete provesti vrijeme na moru zajedno.

Nisam rekla da partneri uvijek i svugdje moraju ići zajedno, zašto bi on/ona išao/la kod njegovih ili njenih staraca ako mu/joj se ne da, to zna biti nekad prava gnjavaža.:D Ali ako želi, opet ok.:ne zna:

Pa, malo više od pola godine. Ne upoznajem dečke sa svom rodbinom baš tako brzo pa bi se moglo reći da je. Da, imat ćemo i zajedničkih nekoliko dana na moru pa je to čisto u redu ispalo. Bilo bi mi možda i žao malo da ja odem na more a da zajedno ne možemo, mada, on nije kao ja lud za morem, čak ga ni ne voli pretjerano pa to njemu ne bi bio bed.

Al poanta je u tome da zaista ne treba siliti ljude da radi partnera trpe nepodnošljive starce, rodbinu, bube, žohare, sportove ili krajeve koje ne vole itd. To sve je ipak bolje raditi sam ako nam partner to ne voli. A opet imati i nešto što volimo zajedno, to je isto bitno.

Violently happy
11.08.2010., 10:57
Al poanta je u tome da zaista ne treba siliti ljude da radi partnera trpe nepodnošljive starce, rodbinu, bube, žohare, sportove ili krajeve koje ne vole itd. To sve je ipak bolje raditi sam ako nam partner to ne voli. A opet imati i nešto što volimo zajedno, to je isto bitno.

Naravno da ne treba nikoga siliti na ništa.
Sva sreća dosad mi se još nije dogodilo s nikim da smo imali različite interese, potrebe da se odmorimo jedni od drugih ili da smo nešto doživljavali kao neku posebnu gnjavažu.:ne zna:

nešto_me_zanima
11.08.2010., 11:01
Pa, malo više od pola godine. Ne upoznajem dečke sa svom rodbinom baš tako brzo pa bi se moglo reći da je. Da, imat ćemo i zajedničkih nekoliko dana na moru pa je to čisto u redu ispalo. Bilo bi mi možda i žao malo da ja odem na more a da zajedno ne možemo, mada, on nije kao ja lud za morem, čak ga ni ne voli pretjerano pa to njemu ne bi bio bed.

Istina, ali isto tako ne treba osuđivati one koji vole zajedno otići na more, koji idu s partnerom kod njegovih roditelja (na par dana), koji uživaju u zajedničkim aktivnostima, druženjima, izlascima (sve dok postoji neka granica, posesivnost je ovdje isključena).
Ne znam zašto je nekima teško shvatiti da je nekome lijepše izaći van kad je partner s njima, nego sam s ekipom, ili otići na more s partnerom, a ne s ekipom.

Violently happy
11.08.2010., 11:02
ili otići na more s partnerom, a ne s ekipom.

Ili otići i s partnerom i s ekipom. Istodobno.
:)

alanis
11.08.2010., 11:04
Istina, ali isto tako ne treba osuđivati one koji vole zajedno otići na more, koji idu s partnerom kod njegovih roditelja (na par dana), koji uživaju u zajedničkim aktivnostima, druženjima, izlascima (sve dok postoji neka granica, posesivnost je ovdje isključena).
Ne znam zašto je nekima teško shvatiti da je nekome lijepše izaći van kad je partner s njima, nego sam s ekipom, ili otići na more s partnerom, a ne s ekipom.

Ne znam, ja nisam dojma da ih itko osuđuje :mig:

nešto_me_zanima
11.08.2010., 11:05
Ili otići i s partnerom i s ekipom. Istodobno.
:)

Naravno :)

Legion
11.08.2010., 11:06

a što bi ti odabrao da moraš birati, curu ili ekipu? :mig:

A gle, neki imaju sreće pa ili sami imaju nešto na moru ili netko od ekipe ima negdje nešto... a kad si srednjoškolac-student možeš se super provesti i 7 dana sa ciform koja ti danas nebi bila dovoljna možda ni za jedan dan... gdje ima volje ima i načina :D
Jebate ja sam dvije godine za redom bio kod frenda u baškoj, u kući od 40 kvadrata, gdje nas je znalo boraviti i 15 :D (ne pitajte kako-ni meni nije baš jasno hehe) i bilo mi je mrak :top:

Nikad nisam morao birati između cure i ekipe ali i to ovisi... ako ju volim, da moram birati, izabrao bi 7 dana s njom... da ju ne volim neš posebno :zubo: naravno da biram ekipu.

nešto_me_zanima
11.08.2010., 11:07
Ne znam, ja nisam dojma da ih itko osuđuje :mig:

Da, da...ima tu jedan čiko koji se bori svim snagama....ali psssst ;)

sexy_ciccolina
11.08.2010., 11:09
naravno da nije... buš vidla jednog dana :D

Jel kad se uda ili...

Legion
11.08.2010., 11:10

ti koda šumom a mi drumom :) niko ne kaže to što ti imputiraš da govorimo :D nego se iščuđavam/iščuđavamo onima koji se iščuđavaju :zvrko: :zubo: nad tim da za ljeto partneri odu svaki na svoju stranu na ono 7 dana... ili da si frend nađe curu i od 10 viđenja na svih 10 on mora dofurat dragu... jebate jel bi se zemlja otvorila, jel bi im veza propala da se jednom pojavi solo :ne zna:

alanis
11.08.2010., 11:10
Eh, ne znam ja. Jedno je osuda, drugo iščuđavanje :mig:

uglavnom, da i mene čudi kad netko baš svaku slobodnu sekundu provodi isključivo sa partnerom...malo mi je to too much...al tko voli...nek izvoli :D

Legion
11.08.2010., 11:11
Jel kad se uda ili...

Nebi znal... nsiam se još udal :zubo:, još nisam našao dovoljno bogatu hehe :zubo:

sexy_ciccolina
11.08.2010., 11:12
Nebi znal... nsiam se još udal :zubo:, još nisam našao dovoljno bogatu hehe :zubo:

Al znaš na što si mislio.

Nuru
11.08.2010., 11:13
Vidim da se ovdje priča o parovima koji vode curu/dečka stalno sa sobom na kave, na ljetovanje itd... To je još i podnošljivo, mada ponekad stvarno paše ostaviti curu/dečka doma. Ali znam neke parove koji od kako su skupa izlaze sami van, sami idu na ljetovanje i stalno stalno stalno su sami i nikada nemaju vremena za prijatelje. Nakon nekog vremena su ih ti isti prijatelji prestali zvati van jer više nije bilo smisla. Zanima me samo šta bi bilo kad bi prekinuli? Došli bi nazad kukat prijateljima.:rolleyes:

velika_mrvica
11.08.2010., 11:13
Moj dragi i ja kad smo slobodni ( nema obveza na faxu i slično ), nalazimo se skoro svaki dan ili svaki drugi. On ima svoje prijatelje i ja svoje. Oboje volimo izaći sa svojima i popričati o temama koje meni / njemu ne bi bile zanimljive. Ja odem koji put s njegovima na kavu ( svi njegovi frendovi uvijek vode cure sa sobom ), ali nemam neku želju svaki dan tako. Ne smeta mi kad izađe sa njima, ni obrnuto.
Na more smo išli svatko sa svojima. Nije nam se baš poklapalo slobodno vrijeme, a i da je, uvijek odemo s ekipom.

Volimo se i naravno da uživamo jedno s drugim, kao što su svi ovdje pisali. Ali meni to ne znači da odmah moramo spojit društva i zajedno izlazit. Možda neće biti tako kad završim faks i počnem raditi, ali zasad mi je glupo da svaki trenutak moramo provest zajedno.
Tako većina mojih frendica. Nađe dečka i vidimo se jednom mjesečno.

Legion
11.08.2010., 11:21
Vidim da se ovdje priča o parovima koji vode curu/dečka stalno sa sobom na kave, na ljetovanje itd... To je još i podnošljivo, mada ponekad stvarno paše ostaviti curu/dečka doma. Ali znam neke parove koji od kako su skupa izlaze sami van, sami idu na ljetovanje i stalno stalno stalno su sami i nikada nemaju vremena za prijatelje. Nakon nekog vremena su ih ti isti prijatelji prestali zvati van jer više nije bilo smisla. Zanima me samo šta bi bilo kad bi prekinuli? Došli bi nazad kukat prijateljima.:rolleyes:

Pa da... imao sam ja jednog takvog "prijatelja"... 3 godine nije pitao za nikog, 3 godine nije nikom ni rođendan čestitao a kamo li išta drugo... zvali smo ga 100 puta van, 98 puta je našao neku ispriku a dva puta se pojavio sa dragom i ostao sat, dva reda radi... nekon nekog vremena prestali smo ga i zvati, on nas nije... nikog i nikad.
I kaj se desilo... Ivan nakon 3 godine dobio nogu i onda bi se on opet s nama družio, sad smo mu dobri... sad bi na kavice, sad bi na cugice, sad bi na roštilje, sad bi na more... e pa sorry to ne ide baš tako jednostavno.
Ono 3 godine te nismo zanimali ni 0,1% a sad smo si kao opet super... nismo si super, gotovo nitko si s njim više nije super... i prijateljstvo ima svoje granice.
To ti je to.. ne možeš odjebat ekipu poradi cure i onda očekivati da će te svi objeručke primiti "natrag"... jebi ga. Ispao je govno, ispalo je da su mu frendovi zadnja rupa na svirali pa neka su ;)...

Nuru
11.08.2010., 11:26
Yap, ima i takvih. Razumljivo je da pogotovo na početku veze parovi žele svo vrijeme biti skupa. Ali nikad ne treba zanemarit prijatelje. Uvijek se može nać vremena i za njih.

Legion
11.08.2010., 11:29
Yap, ima i takvih. Razumljivo je da pogotovo na početku veze parovi žele svo vrijeme biti skupa. Ali nikad ne treba zanemarit prijatelje. Uvijek se može nać vremena i za njih.

Pa upravo tako i o tome i govorimo... da je jednom u 3 mjeseca, ma u pola godine nazvao da sjednemo na kavu na sat vremena sve 5 :top:, ali nije čak ni to. E pa sorry-nađi si novu dragu ili novu ekipu, sam si si kriv.
Da, beščutno zvući ali sve ima svoje granice... nemreš za nikog ne pitati 3 godine i onda se od jednom vratiti koda si ono bio 14 dana na moru :nono:

velika_mrvica
11.08.2010., 11:38
Pa upravo tako i o tome i govorimo... da je jednom u 3 mjeseca, ma u pola godine nazvao da sjednemo na kavu na sat vremena sve 5 :top:, ali nije čak ni to. E pa sorry-nađi si novu dragu ili novu ekipu, sam si si kriv.
Da, beščutno zvući ali sve ima svoje granice... nemreš za nikog ne pitati 3 godine i onda se od jednom vratiti koda si ono bio 14 dana na moru :nono:

Kad ja tako kažem za svoje frendice koje ostave sve zbog dečka...svi počnu - joj meni tako drago što su zajedno i sretni :cerek: neka samo uživaju.
Onda ja ispadnem luđakinja kojoj smeta što se nalaze s dečkima :ne zna: a isto imam dečka i vremena uz to za sve druge. Ne znam više ništa :D

Angel2
11.08.2010., 11:39
Postoji mjesto u životu i za ljubav i za frendove..naravno kad si tek s nekim u vezi pa želiš češće biti s tom osobom,ali to ne znači da zato trebaš zanemariti prijatelje..Ja nisam imala problema s time,uvijek sam imala vremena i za dečke i za prijatelje...ma koliko god bila zaljubljena.Što se tiče odlaska na more s ljubavi svog jelte života..ma sve je stvar dogovora i kompromisa...i sve se mijenja,nekad mi je bilo nezamislivo ići bez dečka sama na more-ali kroz život se mijenjaš i budeš i mudriji i zreliji i sl,danas bez pardona bi,zašto ne,šta je u tome loše.:confused:.Nemojte sad o prevarama i aferama,da to želim jebat ga to bi napravila onda i ovdje doma,ne bi tražila to na moru.Sve je stvar povjerenja,ili ga imaš ili nemaš.:)

trešnjica007
11.08.2010., 12:10
Zanemarit prijatelje - nema šanse!

Ali zar je zanemarivanje kada dođeš s dečkom/curom na zajedničku kavu /more/kino/kajgod s frendovima? :ne zna:
Ne kužim, kaj nekog vrijeđa i osjeća se zakinutim kad mu frend/ica dođe s curom/dečkom u ekipu?

Volim kombinaciju prijatelji+dečec :cerek: Svi ljudi koje volim i cijenim na jednom mjestu može samo rezultirat megaugodnim druženjem. :D

Kave/mali noćni razgovori/izlasci/mora/tekme sa prijateljima (bez druge polovice,jel), zar zaista ima ljudi koji se odreknu svega u potpunosti?!

poop
11.08.2010., 12:37

zbog takvog razmišljanja ni nemožeš shvatit zašto neki vole provodit svo slobodno vrijeme zajedno

pravi prijatelji su tu i kad nemaš mjesecima vremena nać se s njima, iz bilo kog razloga

June Bug.
11.08.2010., 13:00
Nije i gotovo.

U potpunosti se slažem!

Nikad nisam shvaćala pojedince iz svog društva kojima je redovno smetalo što netko na druženja uvijek ili gotovo uvijek dovodi curu ili dečka. I, premda su ih često karakterizirali kao posesivne, ja bih upravo te prijatelje nazvala takvima.

Meni je drago vidjeti prijatelje sretno zaljubljene i ne vidim zašto bi mi smetalo kada bi na roštilje, vikende i ljetovanja počeli dolaziti u paru. Ako s nekim od njih želim biti nasamo, pozvat ću ga na popodnevnu kavu ili ga odvući na stranu za vrijeme ekipnog druženja. Ne vidim tu neki problem, uistinu :ne zna:

I meni je samoj svaki izlazak i svaka aktivnost deset puta draža ako je moj dečko pored mene. Naravno, mislim na prilike u kojima se oboje podjednako zabavljamo. Obožavam provoditi vrijeme s njim, nikada mi pored njega nije dosadno niti se moram ustručavati kad je bilo što u pitanju. I zbilja bih se zabrinula kada bi mi on smetao. A ako to mojim prijateljima smeta i stave me u situaciju da biram između njega i njih... Izbor mi ne bi bio težak.

Ne, nismo vezani pupčanom vrpcom i neću ga vući na kavu s prijateljicom. Ali zbilja ne vidim razloga da idem bez njega na roštilj s ekipom, ako smo oboje tu večer slobodni i raspoloženi :ne zna:

Isto je kad je u pitanju ljetovanje. Ako imamo šansu da odemo zajedno (sami ili ekipno), ne bi mi palo na pamet da poželim otići bez njega. Zašto bih?

*_spike
11.08.2010., 13:09
Što se ovog tiče, mislim da je posljedica toga što se tu razlikuju dvije vrste ljudi. Poradi pojednostavljanja, jedne ćemo zvat površni, a druge ćemo zvat opsesivni. Imajte samo na umu cijelo vrijeme da su ovo deskriptivne kategorije, osim u slučaju izostanka italica. :D

Površni će naglasak češće stavljat na veći broj ljudi koji ih okružuje, imat će puno poznanika/frendova (prijatelja?), već imaju izgrađen lifestyle i vezu u koju već uđu ne doživljavaju fatalistički ozbiljno, nego kao - eto - vezu u kojoj su trenutno. Nešto prolazno. I može im bit super u toj vezi i mogu se zaljubit i voljet (kvantifikacija nepotrebna), ali to ne mijenja činjenicu da oni misle da je to prolazna stvar i da postoji još 100 (od kojih su neke bitnije, a neke manje bitne) stvari osim partnera s kojim jesu. Partner im ima samo ulogu partnera.

Opsesivni će naglasak češće stavaljat na manji broj intimnih prijateljstava, a ukoliko i imaju veći krug poznanika, on se ne interferira s ovim prvima. Vezu u koju ulaze doživljavaju ozbiljnije od površnih - po njihovoj definiciji veze, ona ne bi smjela biti površna - partner im je u isto vrijeme i partner i najbolji prijatelj (u nekim ekstremnim situacijama i psihijatar, roditelj, dijete i ostale uloge koje ne bi trebao imat) i zbog same definicije ga ne mogu "vrednovati" manje od dugogodišnjih prijatelja. Jer oni partnera ne vide kao osobu koja je prolazna, prijatelje ne vide kao osobe koje će tu biti "bez obzira na sve" i, kad se nađu u ispunjujućoj i zadovoljavajućoj vezi, odnos koji imaju s partnerom je puno dublji i intimniji, skladniji i puniji od onog s prijateljima. Nespojive su kategorije, zapravo.

Jebate, ka da horoskop pišem. :bang:

*_spike
11.08.2010., 13:14
Uostalom, svi ljudi (ovo pišem po sjećanju iz srednjoškolske psihologije) imaju dva osnovna motiva: motiv za prisnošću i motiv za druženjem.

Lako je moguće da su ovi površni oni koji imaju visok motiv za druženjem, a mali za prisnošću, a da opsesivni imaju obrnuto.

Sad - zašto je to tako je podloga za priču od tisuću psiholoških (odrastanje), socioloških (utjecaj okoline) i bioloških (genetic makeup) istraživanja. Ali, na kraju krajeva možda nije ni bitno: imam osjećaj da ta dva tipa ljudi nekako ne idu skupa.

Hattrick
11.08.2010., 13:18
U potpunosti si upravu za ovo. Vecina ludo zaljubljenih tako postupa, znam i po sebi.
Skoro uvijek tako bude na pocetku, ali kako veza 'raste' i vrijeme odmice, stvari postaju drugacije, pa i to dvoje taj problem primjecuje i pokusava izaci na kraj s tim.

A pravi prijatelji imaju barem malo razumijevanja za takve slucajeve, jer sve vremenom prodje :)

Legion
11.08.2010., 13:58
zbog takvog razmišljanja ni nemožeš shvatit zašto neki vole provodit svo slobodno vrijeme zajedno

pravi prijatelji su tu i kad nemaš mjesecima vremena nać se s njima, iz bilo kog razloga

Sorry dušo :p, ne imat vremena je jedno, ne imat volje je nešto sasvim drugo ;)... ima volje da s dragom gleda romantičnu komediju (koja mu se ni ne gleda ali eto-njoj za ljubav, i tako već 35 romantičnih komedija za redom :zubo: ) ali za otić na kavu, pivu, izlazak... sa frendovima "nema vremena"

I zašto neki vole provoditi svo slobodno vrijeme zajedno? To mi nije jasno... :ne zna:. Misle da će tih sat, dva, tri... ili ne daj bože :horor: vikend bez drage nešto bitno promijeniti/poremetiti/pogoršati... ili time samo svojim prijateljima pokazuju da ih ne cijene i da im nisu bitni...

ana.zacarana
11.08.2010., 14:05
Misle da će tih sat, dva, tri... ili ne daj bože :horor: vikend bez drage nešto bitno promijeniti/poremetiti/pogoršati... ili time samo svojim prijateljima pokazuju da ih ne cijene i da im nisu bitni...
Ne misle oni tada previše na prijatelje jer su zaljubljeni i u tom trenutku im je čak draže gledati "glupe romantične komedije" s curom nego raditi do tada omiljenu aktivnost. Ali to je toliko ljudski i normalno i mislim da svi oni koji to ne prihvaćaju kod svojih frendova zapravo nisu pravi prijatelji :mig:.

Kix333
11.08.2010., 14:07
:facepalm: neki dan smo taman ekipa i ja komentirali kak jedan frend više ne pita za nas od kad ima curu. Prije je i išao van s nama, i družili se svi, nađe frajer trebu napokon i sad nam faca laže i izmišlja gluposti zašto ne može ić s nama negdje, i onda ode s njom.:mad: Mi pred 2 tjedna vani, lagano cugamo, kad ono on i njegova ženska. Stoje obje ko ukopani, jedva se miču, onda se tamo ljubakaju tj izgleda kao da jedno pokušava progutat drugo.:visi: Niti ga više vidimo ni čujemo. Dođe nam da ga odj**** kad ce htjet s nama negdje. A znam isto jedan frend, nije iz moje ekipe, odje*o svako malo svoju ekipu zbog cure pa su oni njega :zubo:
mislim, sve je to ok, treba provodit vrijeme sa curom/dečkom, ali damn..bar onda neka razumno to rasporedi ili ukombinira s frendovima i ubije 2 muhe odjednom.
edit. vidim da pišete o dovođenju cure/dečka na druženja i zabave i kave, bla bla...podržavam u potpunosti, samo eto kod ovog gore navedenog frenda- on nas otpili totalno i ode s njom na neko sasvim deseto (10.) mjesto. Da ga mi podržavamo u tome- nakon laži i svega šta izmišlja. I don't think so. Isto tako mislim da mi ne bi najbolje sjelo da moja draga ode bez mene na more, a niti bi njoj da ja bez nje odem. hh

Legion
11.08.2010., 14:09
To nit je ljudski nit je normalno... bitno smanjiti viđenja-ok, i ja sm to znao raditi, ali ih u potpunosti prekinuti ili ih svesti na neki "reda radi" to nit je ljudski nit je norrmalno a jedna od odlika ljudskosti je da i kad si pun emocija ko šipak koštica :zubo: da ti ipak ostane poneko zrnce soli u glavi pa da možeš skužiti neke stvari i odnose... a ne ono sve super i sve pet i :cerek: :cerek: a na kraju završiš na šupendarskoj temi :rofl:

Legion
11.08.2010., 14:10
"odjebala sam sve prijatelje zbog njega jel bi me samo htjeli jebati-kako moj dragi kaže, i sve prijateljice jer su obične droljetine-i to on kaže... na kraju me prevario sa frizerkom" :D

Legion
11.08.2010., 14:13
:facepalm: neki dan smo taman ekipa i ja komentirali kak jedan frend više ne pita za nas od kad ima curu. Prije je i išao van s nama, i družili se svi, nađe frajer trebu napokon i sad nam faca laže i izmišlja gluposti zašto ne može ić s nama negdje, i onda ode s njom.:mad: Mi pred 2 tjedna vani, lagano cugamo, kad ono on i njegova ženska. Stoje obje ko ukopani, jedva se miču, onda se tamo ljubakaju tj izgleda kao da jedno pokušava progutat drugo.:visi: Niti ga više vidimo ni čujemo. Dođe nam da ga odj**** kad ce htjet s nama negdje. A znam isto jedan frend, nije iz moje ekipe, odje*o svako malo svoju ekipu zbog cure pa su oni njega :zubo:
mislim, sve je to ok, treba provodit vrijeme sa curom/dečkom, ali damn..bar onda neka razumno to rasporedi ili ukombinira s frendovima i ubije 2 muhe odjednom.

A tj lik garant godinama nije imao nikakvog komada... takvi najčešće rade to o čemu govorimo... nisam još čuo da je netko ko ima "normalne" (ok nećemo sad u definiciju normalnih odnosa sa suprotnim spolom ali ne imati curu godinama svakako nije normalno :zvrko: ) M-Ž napravio nešto tako drastično kao odjebavanje frendova...

ana.zacarana
11.08.2010., 14:16
To nit je ljudski nit je normalno... bitno smanjiti viđenja-ok, i ja sm to znao raditi, ali ih u potpunosti prekinuti ili ih svesti na neki "reda radi" to nit je ljudski nit je norrmalno a jedna od odlika ljudskosti je da i kad si pun emocija ko šipak koštica :zubo: da ti ipak ostane poneko zrnce soli u glavi pa da možeš skužiti neke stvari i odnose... a ne ono sve super i sve pet i :cerek: :cerek: a na kraju završiš na šupendarskoj temi :rofl:

Gle, normalno je u tom nekom periodu najveće zaljubljenosti, naravno ne u nekim dugogodišnjim vezama.
Ali bitne su i godine,tako da mi je nekako normalno to tvoje razmišljanje za nekog oko 20.god, ali oni oko 30-te ako i dalje njeguju taj princip "bro's before hoes" bi se mogli u jednom trenutku gadno iznenaditi :D.

Legion
11.08.2010., 14:25
Poanta priče je da u svemu treba imati mjeru... znaći da od ono 10 fucking :D izlazaka bar na 3 možeš doći solo... da ako te 5 puta zovem na kavu da barem jednom, dva puta dođeš bez drage jer, uza svo dužno poštovanje, tvoja draga me baš ne zanima tolko i možda bi ti neke stvari htio reći u ovjerenju... a ako ćeš to kasnije reći dragoj to nije moja stvar...

Dr.sc. forumas
11.08.2010., 15:22
Treba imat mjere u svemu pa tako i u tome. Ja osobno volim čim više vremena provoditi sa curom ali isto tako i sa tri moja najbolja prijatelja. U početku veze su naj prijatelji ipak imali primat i više sam se sa njima družio nego sa curom no kasnije kako sam se sve više zaljubljivao, stjecao povjerenje i vezao se za curu te vidio da to nije nešto prolazno, sve se to lijepo izjednačilo a rekao bih da sada i dosta više vremena provodim sa curom nego sa frendovima, s obzirom da živimo zajedno. Sada koji put izađemo samo ja i cura, koji put samo ja i prijatelji, ali najčešće je to oboje, dakle izađemo svi zajedno, moje i njezino društvo i mi. S obzirom da smo gotovo svi u parovima ovakav oblik izlaska nam je postao najčešći i svima nam paše jer to onda bude spoj dobre zezancije i ugodnog druženja sa partnericom. :)
Što se tiče ljetovanja, na njih uvijek idem sa partnericom ili ovako isto sa partnericom i društvom (tako zadnje dvije godine) a iskreno nije mi neki gušt bit sam cijelih tjedan dana samo sa društvom. Samo društvo mi je više za neki nogomet, gledanje tekme, cugice, kakav izletić od dan-dva ali više od toga mi jednostavno nije potrebno :ne zna: I tjedan dana ću definitivno radije provesti sa curom nego samo sa prijateljima, a najradije sa oboje :)

No ja sam inače tip koji je oko sebe uvijek imao uži krug ljudi sa kojima se druži praktično cijeli život, volim stalno bit s njima i nikad mi ne dosadi, nisam jedan od onih koji ima milijun poznanika s kojima je po kavama i sl, tako da je meni normalno to spajanje mog najužeg društva i moje cure. S obzirom da je i ona takav tip za sada nam super ide po tom pitanju i oboje smo zadovoljni. Naravno da izlazimo i solo, a isto tako i svatko sa svojim društvom solo, međutim ovakav oblik izlazaka o kakvom sam najviše pričao nam je u zadnje vrijeme najčešći.

Delvecchio
11.08.2010., 17:00
http://www.forum.hr/showthread.php?t=561285
:ne zna:

poop
11.08.2010., 18:47
mene zanima dal ti vjeruješ u ljubav?
jer svi smo mi od krvi i mesa i želimo nakon godina i godina uživanja u životu, nać srodnu dušu, ljubav svog života
e pa sad, ako se ti nemožeš pomiriti s tim da ima ljudi oko tebe koji žele uživat u ljubavi, to je tvoj problem
ne vidim ništ lošeg u tome da se provodi cijeli dan s dečkom/curom jer za prijatelje ima vremena. želje možda i nestane jer su prioriteti drugačije postavljeni, al za pravog prijatelja ima vremena, makar jednom mjesečno
općenito mi se ne sviđa tvoj stav jer ti neće za 20 godina prijatelji odgajat djecu, kuhat, prat itd.

poop
11.08.2010., 18:50
Poanta priče je da u svemu treba imati mjeru... znaći da od ono 10 fucking :D izlazaka bar na 3 možeš doći solo... da ako te 5 puta zovem na kavu da barem jednom, dva puta dođeš bez drage jer, uza svo dužno poštovanje, tvoja draga me baš ne zanima tolko i možda bi ti neke stvari htio reći u ovjerenju... a ako ćeš to kasnije reći dragoj to nije moja stvar...

slažem se da treba imati mjeru, al ajmo krenut od jedne stvari
dečki idu van da se napiju i gledaju pi*ke
pa sad on ima curu i nema više potrebu ić s vama van
a očito mu ni nisi takav frend kojem se povjerava il nešto slično jer bi inače došo bez nje da ti se izjada, da ga savjetuješ

Nuria Monfort
11.08.2010., 18:51
Po meni su takve osobe koje su partneru za vratom čitavo vrijeme dosta posesivne i nemaju dovoljno povjerenja u njega. :ne zna:
I ljubomorne na svaku potencijalnu prijetnju pa se zato prema partneru ponašaju kao prema psiću. Opet, treba imati mjere u svemu.
Ne možeš se ponašati kao da nisi u vezi, a opet... ne možeš se niti ponašati kao da ste sijamski blizanci.

Lanchetoo
11.08.2010., 22:04

Pa, nzm..ja općenito ne volim ulazit u vezu, ako u tu osobu već nisam zaljubljena. Ne volim one veze di ste na početku hladni jedno prema drugom, pa si dajete žansu :flop: . Ovako kad sam za njim već luda, stalno smo na početku zajedno, a kad se skuliramo i zaljubljenost se prebaci u ljubav onda možemo i malo razdvojeno. Kažem malo, odlazak na more bez dragog i to više od vikenda ne dolazi u obzir!

.aquarius.
11.08.2010., 22:14
12 points to legion :D

i ja se to ponekad pitam i isčuđavam se kao i ti? nakima kao da život počme ( a isto tako i prestane :zubo: ) sa voljenom osobom...ne da mi se kvotat sad sve, ali definitivno se slažem sa svim što si rekao (nadan se nisan preskočila neku nebulozu :D)

Fideal
11.08.2010., 22:29
Okej. Na stranu svo povjerenje koje u vezi treba postojati, ali ljetovanje odvojeno? Not in my book. Da citiram jednog tipa: -Slavonkama su gaćice oko gležnjeva tek što stignu do Knina :D

Šalu na stranu, sačuvati samostalnost svakako, ali ruku na srce - ulaskom u vezu ljudi se odriču pojedinih sloboda koje su uživali u samačkom životu, što je i normalno jel, da bi veza opstala.

Odvojeni izlasci tu i tamo, kave svatko sa svojim frendovima, teretane, hobiji... ma sve igra. Samo granice, granice.

chocolatecookie
11.08.2010., 23:41
To ti je to... prijatelji, pravi prijatleji ostaju do kraja života a cure/dečki maltene kako dođu tako prođu...Ja bih dečka ostavila da ovo misli. :D

Pupčanovrpčanost ne razumijem nit podržavam, grozan mi je koncept vodanja cure/dečka na svaku 1na1 wannabe kavu s frendom/frendicom, grozno mi je posvemašnje ignoriranje prijatelja jer sad, oh, imaš curu/dečka.

Da nemam beskonačne resurse, radije bih išla na more s dečkom. :D

Betty Mo
12.08.2010., 00:00

Slažem se s tobom, a što je najgore takve osobe će odjebat ekipu i doć joj za 5 miseci, godinu, dvi, pet kad prekinu s partner(ic)om i onda se opet jadat i kukat, na njihovom ramenu plakat...mislim odakle obraz za to?

Jackie Daniels
12.08.2010., 00:16
Potpunu nerazdvojivost u vezi nikako ne razumijem. Nisam takva osoba, ne trebam svakodnevna višesatna druženja i prisustvo dečka na svakoj kavi ili druženju sa ekipom, ne bih mogla biti u takvoj vezi, gušila bi me, nedostajalo bi mi slobode. Moja frendica je s druge strane upravo u takvoj vezi, ako izađe bez dečka obavezno provede veliki dio vremena na mobitelu s njime. Provode svakodnevno nekoliko sati zajedno + nakon toga SMSovi, fejs,... njoj to sasvim odgovara dok to u mom slučaju ne bi nikako funkcioniralo.
Sto ljudi sto čudi. :ne zna:
U svakom slučaju mislim da veza ne bi trebala utjecat na svaki drugi aspekt nečijeg društvenog života. Ne možeš zato što imaš dečka/curu zanemariti sve ostale osobe/frendove :rolleyes:
Što se tiče ovog ljetovanja s društvom ili dečkom najbolja bi opcija naravno bila s oboje, ali ne bih imala ništa protiv ni da svako ode sa svojim društvom na nekoliko dana.

mwanamke
12.08.2010., 00:30
U stabilnoj sam vezi vec 10 godina, a zadnje 2 zivimo zajedno, i nikad nismo izasli zajedno van (drugo su zajednicki izlasci povodom necega, npr.Nova godina), oboje volimo izlaziti i pri tome se dobro zabaviti i zato svako sa svojom ekipom ode van. Jer oboje znamo da ne bi bilo isto da se ja prikrpam njegovoj ekipi ili on mojoj, jednostavno nema one opustenosti. Sve mi vani mjerkamo tipove , razgovaramo o njima, isto kao sto i oni mjeraju cure, meni je to normalno, nisam ljubomorna ni najmanje, zasto bi se zamarala jer mi je dragi mjreko cure vani, istog razmisljanja je i on, i funkcioniramo super,nit bi ja zamijenila svoj izlazak s curama, kao ni on s deckima.Mislim da je to potrebno svakom, imat svoj neki djelic zivota.Osobno mislim da bih poludila da 24 sata , 7 dana tjedno provodim samo s njim. Vjerujte znam sta pricam, proveli smo jednom 4 mjeseca sami (izvanredne okolnosti) i skoro sam poludila.Gdje god se okrenem on.Jedva sam cekala da izadem s curama, odem sama negdje ...
Raspisah se ja a nista ne rekoh, uglavnom, bit zajedno svaki tren NE, imat svoj zivot i pored dragog DA(vjerujte nikad se ne zna, pa bio on najdivniji covjek na svijetu).

okana
12.08.2010., 00:35
Ni ja ne razumijem one parove koji provode 24 sata zajedno.
Da, da...ljubav, želite se stalno viđati, bla bla... ali kao da niste imali prije života pa ste samo dočekali da nekog novog upoznate i budete s njim čitav dan?!
Ja tako nikad ne bih mogla i mislim da bih pobjegla iz takve veze. I grozim se onih parova koji ne mogu popiti kavu sa svojom prijateljicom/prijateljem bez ovog drugog. I izbjegavam ih u širokom luku, jer zašto bih ja igrala po njihovim pravilima.

Volim imati vrijeme samo za sebe, za prošetati se sa prijateljicama, mamom...izaći vikendom vani samo sa prijateljicama.... I mislim da se toga nikad ne bih mogla odreći.

Šlus
12.08.2010., 00:40
mislim da čovjek treba moći funkcionirati sam, da bi mogao funkcionirati i u paru.
svatko je dužan prema sebi osigurati si vrijeme samo za sebe.
i to nije sebičnost, već potreba da bi se čovjek razvijao.
ljudi se lako pogube jedan u drugome.
lijepo je i zaželjet se nekoga :D

Hmmm, ja se npr. izrazito razvijam i vezana pupčanom vrpcom :ne zna: Al' naša veza je svojevrsni izuzetak tako da ne stojim iza većine.

mwanamke
12.08.2010., 00:45
Mislim da neki ljudi pretjeraju u naglasavanju svoje velike ljubavi , tipa 'meni nitko ne treba osim njega/nje' ,pa njima decko/cura postane sve, od ljubavnika, prijateljice, mame do psihologa....to mi djeluje tako iscrpljujuce, Ja isto ne bih mogla bit u takvoj vezi.Decko mi je decko, nije moja najbolja prijateljica.

MiaVita
12.08.2010., 00:54
Nisam čitala sve, samo uvodni post i po tome sudeći mislim da autor teme pretjeruje...jako.

Nemreš to nazvat posesivnošću ili reć da su vezani pupčanom vrpcom samo ako im je nezamislivo otići na more solo. Hvala Bogu da svatko treba imati vrijeme za sebe i za svoje frendove i da je u k...u kad netko otkanta ekipu čim nađe dečka/curu.

Evo recimo ja sam u vezi 3 godine, imam 26 a on 27 godina, spominjem to zato što vjerujem da ima nešto i u godinama. Sa 18,19 i mi smo drugačije razmišljali. Praktički smo već ko u braku. Ali sloboda nam je važna, frendovi su nam važni. Odemo van svi zajedno, odemo nekad odvojno, on s dečkima, ja s curama. Ali na more ne. Nme tu zabrana, svađanja, kvocanja. Jednostavno se podrazumijeva da na more idemo zajedno. I kaj sad, zbog toga smo vezani pupčanom vrpcom? Aj dont tink sou... Tak da ono, malo pretjeruješ. Bar u uvodnom. Sori ak mi je dalje kaj promaklo.

zmay
12.08.2010., 01:49
rijetki su slučajevi da se ljudi baš zašiju jedno za drugo. i osim što je velika rijetkost to je onda ili velika ljubav, ili velika bolest. šta god od toga, njima je po svemu sudeći veliko zadovoljstvo. šta se češće događa? poznanici i budući bivši prijatelji popizde jer se viđanje prorijedi, više nisi tako raspoloživ za rutinska popodneva u bircu, pijane izlaske i slično. ne da ti se to kao prije, pa onda dolazi do sranja. optužbe "vidi papka", ili "vidi je, ko udana". ljudi mijenjaju prioritete. to je tako. odbij dva tri piva i dobio si reputaciju, naročito mi se čini pogodno tlo ako je društvo bez cura i malobrojno.

Aku
12.08.2010., 05:44
Pa mozda su ti zato i ti decki postali bivsi - jer nisu smjeli ici na more bez tebe, a ti nisi u tome vidjela nista cudno. Jebiga, nismo svi isti :)

Legion
12.08.2010., 08:08
a očito mu ni nisi takav frend kojem se povjerava il nešto slično jer bi inače došo bez nje da ti se izjada, da ga savjetuješ

Ma da... naravno. Samo zato idemo van :top: :rofl:, a u konačnici kaj ima loše u tome :D
Dečki su, znaš, vrlo, vrlo plitka stvorenja. Daj nam 3, 4 pive, 2, 3 dobre pičke da ih gledamo i odmah imamo provod života :zubo:

Ja i dalje tvrdim da osobe koje imaju "normalne" odnose sa suprotnim spolom nisu sklone "vezanju pupčanom vrpcom"... oni i one koji to pak nemaju kad, napokon :D, nešto uvate onda bi nadoknađivali svo ono vrijeme kad su bili sami... razumijem ja to ali da je "normalno" boga mi nije...

Milla_84
12.08.2010., 09:03
frendica se vratila s mora neki dan - stiže mi poruka: ''hej, vratili smo se s mora pa te zovemo **** i ja na kavu jedan dan! javi se kad ti odgovara.''

moja reakcija - :confused: nakon ni 2 mjeseca veze oni su postali MI. :rolleyes:
i nas dvije više ne pijemo kavu same?

mislim, dečko mi je simpa, ma sve 5 - ali, nismo nas dvoje dobri (popili jednom kavu - kad smo se upoznavali). :kava:

ahhh nemaš pojma kako mene to nervira :mad: . ALERGIČNA sam na takve stvari. Ma volim ga više od svega i definitivno je to -to ali ja cu uvijek biti ja , i moje frendice ne nestaju sa njegovom pojavom. (mislim pojavio se prije 4 god nije da to kažem na početku veze). A još manje on postaje njihov frend pa poludila bi kada bi to postao jedan veeeliki krug prijateljstva , a ovako kad se posvađam sa njim - letim frendicama olajavat i obrnuto :D (naravno to su uvijek gluposti ali opet.....)

nešto_me_zanima
12.08.2010., 09:28
Pa mozda su ti zato i ti decki postali bivsi - jer nisu smjeli ici na more bez tebe, a ti nisi u tome vidjela nista cudno. Jebiga, nismo svi isti :)

Da može bit. Riješena je misterija! Bravo, bravo, bravo!
Niti jedan od tih dečkiju NIKADA nije izrazio želju da bi išao sam na more (uključujući i sadašnjeg). Vjerovao ili ne, postoje dečki kojima je draže ići na more sa curom nego s ekipom (ili cura i ekipa), ali vjerujem da je tebi to teško objasniti, jer vjerojatno si mišljenja kao i Legion- "Ekipa je vječna, a cura/dečko su prolazni. Da tako i ja razmišljam onda bi i meni ekipa bila na prvome mjestu, ovako ljubav mi je ipak broj jedan, a onda društvo.

Legion
12.08.2010., 11:06
Nije sva ekipa vječna ali barem neki dio jest... cure nisu vječne :d, u najboljemslučaju samo jedna jedina :zubo:

D Mjuz
12.08.2010., 11:10
Površni će naglasak češće stavljat na veći broj ljudi koji ih okružuje, imat će puno poznanika/frendova (prijatelja?), već imaju izgrađen lifestyle i vezu u koju već uđu ne doživljavaju fatalistički ozbiljno, nego kao - eto - vezu u kojoj su trenutno. Nešto prolazno. I može im bit super u toj vezi i mogu se zaljubit i voljet (kvantifikacija nepotrebna), ali to ne mijenja činjenicu da oni misle da je to prolazna stvar i da postoji još 100 (od kojih su neke bitnije, a neke manje bitne) stvari osim partnera s kojim jesu. Partner im ima samo ulogu partnera.

Opsesivni će naglasak češće stavaljat na manji broj intimnih prijateljstava, a ukoliko i imaju veći krug poznanika, on se ne interferira s ovim prvima. Vezu u koju ulaze doživljavaju ozbiljnije od površnih - po njihovoj definiciji veze, ona ne bi smjela biti površna - partner im je u isto vrijeme i partner i najbolji prijatelj (u nekim ekstremnim situacijama i psihijatar, roditelj, dijete i ostale uloge koje ne bi trebao imat) i zbog same definicije ga ne mogu "vrednovati" manje od dugogodišnjih prijatelja. Jer oni partnera ne vide kao osobu koja je prolazna, prijatelje ne vide kao osobe koje će tu biti "bez obzira na sve" i, kad se nađu u ispunjujućoj i zadovoljavajućoj vezi, odnos koji imaju s partnerom je puno dublji i intimniji, skladniji i puniji od onog s prijateljima. Nespojive su kategorije, zapravo.

Jebate, ka da horoskop pišem. :bang:

evo ja sam npr kombinacija na način da partnera doživljavam kao opsesivni tip (bez onog dijela u zagradi), s druge strane površni sam tip glede osobnih sloboda,obostrano dakako.
suma sumarum-želim da mi bude i partner i najbolji prijatelj i nikada ne gledam na njega kao nekog ko će proć,težim dubljim odnosima, ali imam apsolutno poštovanje prema svemu što je njega činilo i čini baš tom osobom u koju sam se zaljubila i riječi poput "moraš" ili "ne smiješ" nemaju mjesta u mom riječniku u tom kontekstu.
povjerenje ne shvaćam kao hrpu nabacanih očekivanja koje partner onda mora zadovoljiti kako bi dokazao svoju ljubav (da me voliš...bla bla truć truć) nego kao vjeru da će ta osoba-koju prije svega poznajem i prihvaćam,zar ne?-znati procjeniti što je u nekom trenutku najbolje za nju.

Legion
12.08.2010., 11:25
Baš me nešto zanima...
oboje radite, imate 2, 3 tjedna godišnjeg i naravno da će te se dogovoriti da ga skupa provedete... barem jedan dio :zubo:... meni čak ni u toj situaciji nije nimalo čudno da od 3 tjedna barem 7 dana svatko na more ode sa svojom ekipom, ali situacija da ste još na faxu... imater "rupu" od 2 mjeseca... i zašto onda nebi svatko otišao, opet pričamo o famoznom jednom tjednu, na svoju stranu?

Tim više kaj možda netko od partnera nema mogućnosti biti na moru duže vremena a netko ima... i kaj bi sad neko trebao "sjediti doma" a može biti s ekipom "samo zato" kaj mu/joj cura/dečko ne može biti na moru...

Mislim sve one šprehe "meni je nezamislivo biti na moru bez cure/dečka" su mi malko preposesivne, "prenabrijane" i da budem iskren bolesne :D

More s curom i more s ekipom su ipak različiti doživljaji. Nema tu bolje/lošije... naprosto drugačije.

nešto_me_zanima
12.08.2010., 12:28
Baš me nešto zanima...
oboje radite, imate 2, 3 tjedna godišnjeg i naravno da će te se dogovoriti da ga skupa provedete... barem jedan dio :zubo:... meni čak ni u toj situaciji nije nimalo čudno da od 3 tjedna barem 7 dana svatko na more ode sa svojom ekipom, ali situacija da ste još na faxu... imater "rupu" od 2 mjeseca... i zašto onda nebi svatko otišao, opet pričamo o famoznom jednom tjednu, na svoju stranu?

Tim više kaj možda netko od partnera nema mogućnosti biti na moru duže vremena a netko ima... i kaj bi sad neko trebao "sjediti doma" a može biti s ekipom "samo zato" kaj mu/joj cura/dečko ne može biti na moru...

Mislim sve one šprehe "meni je nezamislivo biti na moru bez cure/dečka" su mi malko preposesivne, "prenabrijane" i da budem iskren bolesne :D

More s curom i more s ekipom su ipak različiti doživljaji. Nema tu bolje/lošije... naprosto drugačije.

A recimo ovako: Oboje ste na faksu, udaljeni 400km jedan od drugog (znači veza na daljinu), vidite se jednom u 2mj i to uglavnom 2-3 dana i ljeto (tih slobodnih mjesec i pol) je jedino kad možete stalno biti skupa i onda jedan od partnera ode s EKIPICOM na more jel. Ma ja bi popizdila, evo iskreno. Znači ima prilike stalno izlaziti, ići na kave, na utakmice s dečkima (jer mene ionako nema u blizini) i onda još da ode s tom istom ekipom na more umjesto da bude sa mnom. Aha, moš si mislit!

mahma7
12.08.2010., 12:34
A recimo ovako: Oboje ste na faksu, udaljeni 400km jedan od drugog (znači veza na daljinu), vidite se jednom u 2mj i to uglavnom 2-3 dana i ljeto (tih slobodnih mjesec i pol) je jedino kad možete stalno biti skupa i onda jedan od partnera ode s EKIPICOM na more jel. Ma ja bi popizdila, evo iskreno. Znači ima prilike stalno izlaziti, ići na kave, na utakmice s dečkima (jer mene ionako nema u blizini) i onda još da ode s tom istom ekipom na more umjesto da bude sa mnom. Aha, moš si mislit!

Sorry, al po meni to nije veza da ga jebes.... Jednom u 2 mjeseca na 2-3 dana??? :s

Milla_84
12.08.2010., 12:43
Sorry, al po meni to nije veza da ga jebes.... Jednom u 2 mjeseca na 2-3 dana??? :s

pa nije da će im tako biti doživotno , to je privremena situacija i ako im je stalo do buduće veze strpit ce se oboje.

nešto_me_zanima
12.08.2010., 12:45

Da, od 4 godine veze, jedna cijela godina je bila takva, tako dugo dok nismo bili u mogućnosti to promjeniti.
Tebi nije veza, meni jeste. Sve veze koje sam imala bile su na daljinu (i to duge veze), evo do prije 2mj kad sam počela živjeti s dečkom.
I upravo zato bi mi užasno teško palo da dečko cijelo ljeto ne posveti meni već prijateljima.

mahma7
12.08.2010., 12:49
Da, od 4 godine veze, jedna cijela godina je bila takva, tako dugo dok nismo bili u mogućnosti to promjeniti.
Tebi nije veza, meni jeste. Sve veze koje sam imala bile su na daljinu (i to duge veze), evo do prije 2mj kad sam počela živjeti s dečkom.
I upravo zato bi mi užasno teško palo da dečko cijelo ljeto ne posveti meni već prijateljima.

Gle, ako on, kao sto si rekla u primjeru valjda, tih par dana u 2 mjeseca kad dodes, zeli ic se ekipom na more, jel ti onda mislis da on to stvarno i shvaca kao vezu!?

Je, mos' mislit.....

Milla_84
12.08.2010., 12:53
Gle, ako on, kao sto si rekla u primjeru valjda, tih par dana u 2 mjeseca kad dodes, zeli ic se ekipom na more, jel ti onda mislis da on to stvarno i shvaca kao vezu!?

Je, mos' mislit.....

sorry šta se miješam ali mislim da je došlo do greške u komunikaciji - nije ona rekla da on to želi nego da bi popizdila kad bi tako bilo

mahma7
12.08.2010., 12:54
sorry šta se miješam ali mislim da je došlo do greške u komunikaciji - nije ona rekla da on to želi nego da bi popizdila kad bi tako bilo

I ja sam napisao da se moj odgovor odnosi na njen PRIMJER koji je iznjela, a ne na njenu vezu i zivot....

nešto_me_zanima
12.08.2010., 12:59

Je, mos' mislit.....

Nisam mislila tih par dana kada se vidimo već ljeto-onih mjesec i pol dana kada nema faksa, ispita, predavanja (15.7-1.9.), kužiš ne?
I ne, ja nisam imala tih problema da on bira ekipu umjesto mene, jer smo se oboje trudili najviše što smo se mogli oko viđanja.
Ali opet, sada više nisam u vezi na daljinu pa opet nema odlazaka na more s društvom (ni za mene, ni za njega). Ne zato jer netko nekome brani, već zato jer nemamo potrebe za tim.

Milla_84
12.08.2010., 12:59
I ja sam napisao da se moj odgovor odnosi na njen PRIMJER koji je iznjela, a ne na njenu vezu i zivot....

imaš pravo. definitivno mi treba kava....

OT: opustite se ljudi , od tih silnih zabrana i razmisljanja uopce ne znam kako uspijete uživati u vezi. ma koja pupčana vrpca molim vas , njom ste vezani samo sa djetetom i to privremeno.

mahma7
12.08.2010., 13:06
imaš pravo. definitivno mi treba kava....

OT: opustite se ljudi , od tih silnih zabrana i razmisljanja uopce ne znam kako uspijete uživati u vezi. ma koja pupčana vrpca molim vas , njom ste vezani samo sa djetetom i to privremeno.

Upravo tako.
Samo ipak, ja, ako volim svoju curu i stalo mi je do nje, ma nema onda tog prijatelja kojeg cu stavit ispred nje. I radije s nekim otic pecat ribe, nego s njom, makar i pred tv-om sjedit. jbg

Nije da opet zanemarujem prijatelje, ali pokusavamo onda zajedno se upoznavat sa svim tim prijateljima, pa i zajedno uvijek izlazit i zabavljat se...

June Bug
12.08.2010., 15:06
Kriva tema, please obrišite post :zubo:

tina1404
12.08.2010., 15:21

Ajme znači ti smatraš da je ok ako ti se "prijatelj"ne javi 3 godine i nema sat vremena za tebe,i onda se odjednom vrati i želi da bude sve po starom:confused:.To nisu pravi prijatelji,nego naivne budale kada tako moram reči,pa tko će normalan nakon što mu se netko tko nikad nema vremena za njega nakon dugo vremena javi preći preko svega.Jedno je prijateljstvo,drugo je iskorištavanje.Pravi prijatelj će uvijek naći vremena za prijatelja,usprkos svemu,inače nije prijatelj.

neenna
12.08.2010., 16:24

:facepalm: na boldano. Ne znam po čemu si ti zaključila da je tako.

Meni je najnormalnije da moj dragi ode sa svojim frendovima van, na kavu ili neke muške aktivnosti.
I ne mislim da mu je cilj izlaska napit se i gledat pi*ke, isto ko što meni nije cilj izlaska napit se i gledat ku*ce :kava:

poop
13.08.2010., 18:17
:facepalm: na boldano. Ne znam po čemu si ti zaključila da je tako.

Meni je najnormalnije da moj dragi ode sa svojim frendovima van, na kavu ili neke muške aktivnosti.
I ne mislim da mu je cilj izlaska napit se i gledat pi*ke, isto ko što meni nije cilj izlaska napit se i gledat ku*ce :kava:

ja sam mislila na slobodne dečke, ne na one koji su u vezama

Sarajka_Mazza
13.08.2010., 21:42
Kak mrzim tu "pupcanu vrpcu" :rolleyes:

idi na more s kim hoces
idi vanka sa frendovima
samo javi i ja cu ti pozeljeti lijep provod i pitati te kako ti je bilo :mig:

poisonous ivy
13.08.2010., 22:50
ne znam jesam li ja luda al meni je totalno normalno da decko gleda komade jednako kao sto i ja gledam muske komade ako odem van s frendicama i nikad se nisam zapitala ide li van s uparenim:D ili slobodnim frendovima i kako se zabavljaju..

i btw definicija pijanog lika koji hoda okolo i "bari" komade je definicija luzera koji vecinom nista ni ne dobija a decki koje sama odaberem ne spadaju u tu kategoriju...

Uruk
13.08.2010., 23:27
A recimo ovako: Oboje ste na faksu, udaljeni 400km jedan od drugog (znači veza na daljinu), vidite se jednom u 2mj i to uglavnom 2-3 dana i ljeto (tih slobodnih mjesec i pol) je jedino kad možete stalno biti skupa i onda jedan od partnera ode s EKIPICOM na more jel. Ma ja bi popizdila, evo iskreno.
Da može bit. Riješena je misterija! Bravo, bravo, bravo!
Niti jedan od tih dečkiju NIKADA nije izrazio želju da bi išao sam na more (uključujući i sadašnjeg).
Možda nisu izrazili želju jer si im ti prije toga, kao i nama ovdje, dala jasno do znanja da ne toleriraš samostalan odlazak na more? Pa te nisu ni pitali za samostalan odlazak na more...nego su te jednostavno napucali kad više nisu mogli podnijeti nametanje tvoje volje?
Pazi da ti se to ne dogodi i sa sadašnjim...

miny mouse
13.08.2010., 23:47

razlika između braka i veze je običan papir. i sada govorim o pravoj vezi, kada znaš da ćeš sa tom osobom biti cijeli život, a ne o onima od 2-3 mjeseca. radi se o tome da ljudi jednostavno jedva čekaju godišnji odmor da mogu biti sa svojim dečkom/curom jer je to danas nemoguće. kuća-posao-kuća-posao.
i zašto bi onda otišli odvojeno na more sa frendovima. ako tebi toliko znače frendovi i ako njih voliš više od svoje cure (iako si rekao si solo) onda ok. ali ja mislim da ćeš ti promijeniti mišljenje kada se stvarno zaljubiš. pa će biti draga idemo na more. a ona će reći idem s frendicom i onda ćeš ti : :mad::(:confused:

tina1404
14.08.2010., 10:36
ne znam jesam li ja luda al meni je totalno normalno da decko gleda komade jednako kao sto i ja gledam muske komade ako odem van s frendicama i nikad se nisam zapitala ide li van s uparenim:D ili slobodnim frendovima i kako se zabavljaju..

i btw definicija pijanog lika koji hoda okolo i "bari" komade je definicija luzera koji vecinom nista ni ne dobija a decki koje sama odaberem ne spadaju u tu kategoriju...

Upravo tako.A onaj koji želi varati varati će kad-tad,kad ostane pet minuta solo iskoristiti će priliku.Osim toga alkohol i druge cure ne bi trebale biti osobi kojoj je stvarno stalo do tebe povod niti opravdanje za prevaru.Što bih ja sad trebala hodati za dečkom non stop da ne bi ne daj Bože pogledao drugu,ma daj to nije veza to je opsesija i kontroliranje.

poisonous ivy
14.08.2010., 11:03
razlika između braka i veze je običan papir. i sada govorim o pravoj vezi, kada znaš da ćeš sa tom osobom biti cijeli život, a ne o onima od 2-3 mjeseca. radi se o tome da ljudi jednostavno jedva čekaju godišnji odmor da mogu biti sa svojim dečkom/curom jer je to danas nemoguće. kuća-posao-kuća-posao.
i zašto bi onda otišli odvojeno na more sa frendovima. ako tebi toliko znače frendovi i ako njih voliš više od svoje cure (iako si rekao si solo) onda ok. ali ja mislim da ćeš ti promijeniti mišljenje kada se stvarno zaljubiš. pa će biti draga idemo na more. a ona će reći idem s frendicom i onda ćeš ti : :mad::(:confused:

postoje ljudi koji samo cendraju da su umorni nakon posla i s partnerom se, ukoliko ne zive zajedno, vidjaju preko vikenda a postoje oni kojima nija tesko u 10 navece nakon posla i predavanja vidjeti frendove ili decka na sat vremena..

ja spadam u drugu kategoriju, za sve ljude uvijek nadjem vremena.. nikad nisam preumorna i kad dodje godisnji ne vidim razlog da par dana ne provedemo odvojeno

i jos nesto, vecina ljudi dobrih 40 godina, otkad dobiju djecu provode ljetovanja iskljucivo s partnerom, tj. obitelji, tako da...
kud se zurit u ono sto vas i tako ceka do kraja zivota

nešto_me_zanima
14.08.2010., 11:14
Možda nisu izrazili želju jer si im ti prije toga, kao i nama ovdje, dala jasno do znanja da ne toleriraš samostalan odlazak na more? Pa te nisu ni pitali za samostalan odlazak na more...nego su te jednostavno napucali kad više nisu mogli podnijeti nametanje tvoje volje?
Pazi da ti se to ne dogodi i sa sadašnjim...

Eto, baš mi je drago što se toliko brineš o mojoj ljubavnoj budućnosti!
I znam da ćeš sad doživjeti šok, ali NIKADA me niti jedan dečko nije ostavio, a kamoli da me ostavlja jer MORA ići sa mnom na more.

Zcurica
14.08.2010., 17:29
ne vidim smisao odlaska na more ako ON nije sa mnom...
meni nikakva ekipa ne može biti važnija od njega.
nemam ništa protiv da je ekipa s nama,al da ljetujemo odvojeno,nema teorije.
jer ne kužim smisao veze kad bi on jedva čekao da ode 7 dana od mene?:rolleyes:

poisonous ivy
14.08.2010., 18:48
ccc, bas si curica :rofl:

citavih 7 dana:eek::D

neenna
14.08.2010., 19:14
ne vidim smisao odlaska na more ako ON nije sa mnom...
meni nikakva ekipa ne može biti važnija od njega.
nemam ništa protiv da je ekipa s nama,al da ljetujemo odvojeno,nema teorije.
jer ne kužim smisao veze kad bi on jedva čekao da ode 7 dana od mene?:rolleyes:

A recimo da on dobije godišnji, a ti ne?
Ili ti dobiješ tek za tjedan dana?
Ne bi ga pustila da ode sam?

_delete_
14.08.2010., 19:16
Decko bez cure ili cura bez decka na moru = ševa u svakoj prilici bez ogranicenja.
prema tome bez mene na more ni slucajno!!! :)

freeze
14.08.2010., 19:25

istini za volju ko ti kriv kaj si od 15te godine ulazio u veze za vezom i sad ti je toga pun kurac i tebi i tvojoj jednog dana budućoj ženi koja će vjerovatno bit istog mišljenja...pa kad ti djeca budu sa 15 godina a kćer pogotovo pokupila ponašanje svojih roditelja tj tebe i tvoje buduće kako se varaju na sve strane i tako dalje, jer je roditeljima dopizdilo bit u vezi u kojoj svaki dan moraš provodit sa jednom osobom i jebat jednu osobu pa se počeli i jebat okolo..neće ti bit svejedno jer će taj puta tvoja kćerkica od čak samo 15 godina bit lokalna seoska ili gradska kurva koja će do 16te primat u pak, do 17te gutat svaku spermu, do 20te probat 50 kuraca a do 25 imat 10 abortusa...

eto zato se ja sad dok studiram ne zamaram tim veza šprehama, ako ide ide, ako nejde nejde, ima drugih...a jednog dna kad će bit pravi posao, i sve samostalno će se nać jedna s kojom će se i na godišnji i na more i svaki vikend negdje i na roštilj...

pobogu neznam dal sam ikad vidio svoje starce da kad se ide negdje na feštu bilo svirka bilo roštilj kod nekog doma da idu odvojeno, nego lijepo skupa pa se skupa i nacugaju i zajebavaju...

:kava:

Uruk
14.08.2010., 19:27
I znam da ćeš sad doživjeti šok, ali NIKADA me niti jedan dečko nije ostavio, a kamoli da me ostavlja jer MORA ići sa mnom na more.
Onda je situacija jos gora nego sto sam mislio.
Dakle, stalno si u visegodisnjim vezama u kojima od pocetka frajerima das jasno do znanja da bez tebe ne budu ni mrdnuli, a kamoli isli na more.
A dok ih nakon par godina totalno istreniras onda ih napucas jer su postali papci koji nemaju vlastito ja...blago tvojim deckima :D

freeze
14.08.2010., 19:31

možda su ti dečki bili poput mene koji iako skuže da nejde i dalje se prave da je sve u redu eto tako iz razloga jer su pošteni i pokazuju poštovanje i tebi daju na odluku šta će biti dalje kako nebi plakala onim krokodilskim suzama i govorila kako je taj i taj kreten "zašto me ostavio" "porke alejandro PORKE!" :lol::lol::lol:

pa eto nađu drugu taman mjesec dana prije prekida a tebi ostave da si misliš kako si najbolja i najljepša i naj naj naj naj naj naj naj...da si muško zvala bi se Bruno from Osterajh!

:lol::lol::lol::lol:

MAHAHAHAHAHAHAHHAHA

poisonous ivy
14.08.2010., 20:17
Decko bez cure ili cura bez decka na moru = ševa u svakoj prilici bez ogranicenja.

onda ce te tjesiti cinjenica da se gotovo svaka zena moze posexati u svakom trenutku............na pauzi za rucak, na kavici "s frendicom"..prilika na bacanje a diskrecija zajamcena:D

ja bi se na tvom mjestu zamislila:mig:

be afraid, be very afraid.........:rofl:

poisonous ivy
14.08.2010., 20:21
istini za volju ko ti kriv kaj si od 15te godine ulazio u veze za vezom i sad ti je toga pun kurac i tebi i tvojoj jednog dana budućoj ženi koja će vjerovatno bit istog mišljenja...pa kad ti djeca budu sa 15 godina a kćer pogotovo pokupila ponašanje svojih roditelja tj tebe i tvoje buduće kako se varaju na sve strane i tako dalje, jer je roditeljima dopizdilo bit u vezi u kojoj svaki dan moraš provodit sa jednom osobom i jebat jednu osobu pa se počeli i jebat okolo..neće ti bit svejedno jer će taj puta tvoja kćerkica od čak samo 15 godina bit lokalna seoska ili gradska kurva koja će do 16te primat u pak, do 17te gutat svaku spermu, do 20te probat 50 kuraca a do 25 imat 10 abortusa...

eto zato se ja sad dok studiram ne zamaram tim veza šprehama, ako ide ide, ako nejde nejde, ima drugih...a jednog dna kad će bit pravi posao, i sve samostalno će se nać jedna s kojom će se i na godišnji i na more i svaki vikend negdje i na roštilj...

pobogu neznam dal sam ikad vidio svoje starce da kad se ide negdje na feštu bilo svirka bilo roštilj kod nekog doma da idu odvojeno, nego lijepo skupa pa se skupa i nacugaju i zajebavaju...

dramsko kazaliste:kava:

i ja sam uvijek gledala starce kako idu zajedno ili bolje receno ne idu nikud pa sam obecala sebi da cu biti pametnija...........

_delete_
14.08.2010., 23:17
onda ce te tjesiti cinjenica da se gotovo svaka zena moze posexati u svakom trenutku............na pauzi za rucak, na kavici "s frendicom"..prilika na bacanje a diskrecija zajamcena:D

ja bi se na tvom mjestu zamislila:mig:

be afraid, be very afraid.........:rofl:

Ja mislim da bi i ti uzela nesto sto ti se nudi prije nego neku stvar sto ti se ne nudi, bilo koja stavr da je u pitanju. a kad je more u pitanju tu nema dileme, opasnost ipak postoji koliki god postenjacina bio :)

neenna
15.08.2010., 00:10
Ja mislim da bi i ti uzela nesto sto ti se nudi prije nego neku stvar sto ti se ne nudi, bilo koja stavr da je u pitanju. a kad je more u pitanju tu nema dileme, opasnost ipak postoji koliki god postenjacina bio :)

Ako ćemo realno, opasnost postoji i kad odeš na posao, na kavu, u trgovinu. Svugdje možeš srest neku fatalnu žensku koja će te toliko očarat da ju jednostavno moraš imat sad i odmah :D

Onaj tko hoće prevarit, taj će i prevarit, otišao bez cure (ili dečka) na more ili ne

poisonous ivy
15.08.2010., 00:26

da, postoji opasnost da upoznamo nekoga na poslovnom putu, na seminaru, na postdiplomskom, na kavi, na novom poslu, preko prijateljice na rodjendanskoj proslavi...

nije problem u potencijalnim opasnostima vec u glavama svih nesigurnih ljudi koji zapravo ne mogu sagledati siru sliku vec svoje misljenje baziraju na nekakvim informacijama, segmentu koje su dobili od drugih prepametnih glavica jos kao mladi ljudi bez kritickog propitivanja....

cinjenica je da losu vezu nista ne moze zastititi od propasti kao ni da nema te trece osobe koji moze poljuljati dobru vezu sretnog i zaljubljenog para..

tjesit se da nas osoba s kojom smo nece prevariti jer nije imala priliku suludo je, jer, tko bi uopce zelio biti u takvoj vezi? to je lazna sigurnost.....

mozemo odabrati-- il cemo unistiti svaku vezu ljubomorom, posesivnoscu, zatvaranjem partnera u podrum ili cemo vjerovati drugoj osobi, dat joj priliku, dat sebe maximalno i dobit nesto lijepo iz te veze

ja iskreno ne bi bila u vasoj kozi, ni na pet minuta.....

ljudi su zanimljiva bica, nitko nam ne moze garantirati da ce nas partner biti sretan s nama za 5 dana ali nekakvim sumnjama, kodexima, zabranama i ovako cemo nastetiti samo sebi a i vezi jer, ne cini samo prilika lopova vec je i zabranjeno voce najsladje:mig:

poisonous ivy
15.08.2010., 00:28
Ako ćemo realno, opasnost postoji i kad odeš na posao, na kavu, u trgovinu. Svugdje možeš srest neku fatalnu žensku koja će te toliko očarat da ju jednostavno moraš imat sad i odmah :D

Onaj tko hoće prevarit, taj će i prevarit, otišao bez cure (ili dečka) na more ili ne

tako je:)

DalajLama
15.08.2010., 17:21
ja to isto ne razumijem kad dečko i cura moraju bit stalno skupa. Ja sa svojom najboljom frendicom koju znam 18 godina se ne viđam više od 1 put na tjedan, pa nemogu ni zamislit da bi se sa dečkom viđala svaki dan. Ok je 3-4 puta na tjedan još al svaki dan... I dont think so..
Al ko zna možda i ja postanem takva kad se zaljubim

volim čokoladu
15.08.2010., 19:04
nikad nisam ni s kim bila vezana pupčanom vrpcom, niti ću ikada. to me guši, volim imat vrijeme za sebe i vrijeme za svoje prijatelje. ako to ne budem mogla radi "njega", onda "njega" više neće biti. vjerujem da je tako i kod njega.

KILLERDOG
16.08.2010., 09:38

čovječe, da moj stari vuće staru svugdje ( i obrnuto) davno bi se već oni razveli,mislim ako prije ne bi ubio jedan drugog

stari i danas ide samo s dečkima na more, godišnje provedu mjesec dana otprilike, bez žena na moru
što na obali što ploveći
po ljetu idu naravno i žene i djeca, ali oni često odu sami
isto stara ode s svojim babama na piće i kod šnajderice, ili šoping, stari nema živaca cijeli dan ići tako, pa on ostane doma igrati belu

ali oni su oduvjek takvi bili, i nije bilo problema ako je jedan išao nekud a drugi ostao :ne zna:
stara meni i danas zna reči, što sam morao baš tada biti na putu, pa ona nije mogla ići u pariz na utakmicu dinama :zubo: , a stari zapalio s ekipom
dobro da sam ipak nešto kasnije se rodio, kad je stario bio tu :D

inače, često putujem solo, jer eto draga nema toliko vremena koliko ja imam, volim taj osjećaj kad si sam u pripizdini donjoj, taj mir i neopterećivanje ničim,tako i lakše upoznaš nove ljude
ili ju vući na gostovanje
a i odem na mjesta gdje nju sigurno nikad ne bi vodio, da joj se nešto ne dogodi

odemo mi i zajedno, obično ona ide kad drugi put posjećujem neko mjesto, i kad komotnije putujemo

misterious1
16.08.2010., 09:51

Baš, imaš pravo. Evo, ja već xy mjeseci zovem frendicu na kavu, ali odgovor je uvijek isti - NE! A zašto? Zato što kakti ne može, mora raditi, a znam da ima dečka i samo leti njemu poslije posla jer ga kao nije vidjela dugo. Nikad neću razumijeti ljude koji imaju dečka/curu, a za ostale prijatelje nemaju ni vremena...stvarno jadan izgovor. A kad prekinu, odjednom mi dolazi plakati i govoriti svoje probleme u vezi prekida. A gdje si bila/bio kad sam te zvala na kavu???:lol:

Legion
16.08.2010., 13:29

Posesivka... :p
Jesi u zadnje vvrijeme provjeravala kak stojiš sa samopouzdanjem :p :zubo:

Legion
16.08.2010., 13:30

:rofl:... kaj je bilo... malko smo zagorili? Kad si zadnji put ševio... negdje 2006, jesi li ikad :p :rofl:

Legion
16.08.2010., 13:32

predlažem da ga vežeš lisicama za radijator... tad si opasnost svela na najmanju moguću mjeru :zubo:

Legion
16.08.2010., 13:36
Baš, imaš pravo. Evo, ja već xy mjeseci zovem frendicu na kavu, ali odgovor je uvijek isti - NE! A zašto? Zato što kakti ne može, mora raditi, a znam da ima dečka i samo leti njemu poslije posla jer ga kao nije vidjela dugo. Nikad neću razumijeti ljude koji imaju dečka/curu, a za ostale prijatelje nemaju ni vremena...stvarno jadan izgovor. A kad prekinu, odjednom mi dolazi plakati i govoriti svoje probleme u vezi prekida. A gdje si bila/bio kad sam te zvala na kavu???:lol:

Jebeš takvu prijateljicu... ja sam, i ne samo ja nego praktički cijela ekipa, odjebali frenda baš zbog takvih stvari... sad je sam "ko prst"... jel mi ga žao? I je i nije... ali ne možeš na 3 godine doslovno nestati i onda bi se vratio kao da smo se zadnji put vidjeli prije 7 dana... a sve dok ne nađe novog komada i ponovo nestane...

123_sad
16.08.2010., 14:52
možda vam ovo pomogne u istraživanju :D

u zadnjih 15 dana sam upoznala, pila pice ili se na neki način družila s oko 15-tak zagrepčana koji su u isto vrijeme varali curu koja nije s njima na moru
i 2-3 cure također iz zagreba

valjda jer je bilo više muškaraca u društvu
ne kažem da žene manje varaju
ali, u principu, svi kojima partner nije bio s njima na moru, varali su :)
možda neki nisu ali te
nisam upoznala :)

neenna
16.08.2010., 14:57
možda vam ovo pomogne u istraživanju :D

u zadnjih 15 dana sam upoznala, pila pice ili se na neki način družila s oko 15-tak zagrepčana koji su u isto vrijeme varali curu koja nije s njima na moru
i 2-3 cure također iz zagreba

valjda jer je bilo više muškaraca u društvu
ne kažem da žene manje varaju
ali, u principu, svi kojima partner nije bio s njima na moru, varali su :)
možda neki nisu ali te
nisam upoznala :)

Ako su varali na moru, velika je vjerojatnost da varaju i doma u Zagrebu. More nije presudan faktor u varanju partnera, karakter je.
Ako je netko varalica, onda je varalica, nema tu puno filozofije.

chocolatecookie
16.08.2010., 15:28
Ja sam kao mala u teenu čitala da se prevare na moru ne računaju i nikad mi to nije bilo jasno. :D

KILLERDOG
16.08.2010., 15:30
nije isti pozivni broj

inače 123_sad kad piješ kavu s nekim ne znači da varaš curu :zubo:

teen je malo niže,ja sam mislio da ovdje pričamo o ozbiljnijim ljudima

Glossa
16.08.2010., 15:35
To ti je to... prijatelji, pravi prijatleji ostaju do kraja života a cure/dečki maltene kako dođu tako prođu... Ne mora nužno biti. Npr. meni su se prijateljstva s nekim curama raspala u tijeku vremena, budući su očito bila slaba, a cure preosjetljive na neku svađu i slično, dok mi s jednim dečkom, s kojim sam bila to traje već godinama, ta povezanost, a tko zna možda ćemo jednom imati i djecu skupa, nikad se ne zna.
Isto sam si mislila, gle, on je običan dečko i ne valja radi njega zapostavljat frendice, pa ih ni nisam zapostavljala, a na kraju su te frendice zapostavile mene, a on je ostao i dalje i često odem s njim i na more itd. Hrpu iskustava sam baš s njim imala, bilo kao dečkom ili frendom. Tako da je bezveze biti tako isključiv.

A o temi mislim da svaki tren s dečkom/curom žele provoditi oni koji nemaju svoje JA neovisno od tog dečka/cure. Ja kad sam imala dečke, nikad nisam zapostavljala frendice ni u jednom trenutku. Čak bi nekad i njemu otkazala da odem s frendicom.

neenna
16.08.2010., 15:37
nije isti pozivni broj

:rofl::rofl:
Iako, ima cura koje na pijenje kave gledaju kao na prevaru (i to nažalost nisu samo tinejdžerice :rolleyes:)

volim čokoladu
16.08.2010., 15:42
Ako su varali na moru, velika je vjerojatnost da varaju i doma u Zagrebu. More nije presudan faktor u varanju partnera, karakter je.
Ako je netko varalica, onda je varalica, nema tu puno filozofije.

tako nekako, slažem se

Ja sam kao mala u teenu čitala da se prevare na moru ne računaju i nikad mi to nije bilo jasno. :D

e sjećam se, imali su dost tih pametnih komentara, tek sad vidim koliko nas ti časopisi zatupljuju

paullaa
16.08.2010., 17:37

znači, da je tako pohotna da joj je tvoja blizina najbolji garant da savladava svoju pohotnost:s

_delete_
16.08.2010., 18:49
znači, da je tako pohotna da joj je tvoja blizina najbolji garant da savladava svoju pohotnost:s

Zensko sam, i ovo da ce se na moru dogoditi prevara nije rijec o meni...doduse ja idem sa deckom na more, prije smo isli odvojeno, a sad ljetovanje ne mogu zamisliti bez njega.
Vjerujem mu potpuno, ali i oni kojima vjerujes znaju razocarati.
Dosta mojih prijateljica je prevarilo decka na moru, da li su pohotne ili se jednostavno napiju toliko da ne znaju sta rade...ne bi ulazila u psihologiju, jer prevara je prevara.
A frendovi koji idu na more bez cura varaju uvijek u 99% slucajeva.

neenna
16.08.2010., 18:52
Zensko sam, i ovo da ce se na moru dogoditi prevara nije rijec o meni...doduse ja idem sa deckom na more, prije smo isli odvojeno, a sad ljetovanje ne mogu zamisliti bez njega.
Dosta mojih prijateljica je prevarilo decka na moru, da li su pohotne ili se jednostavno napiju toliko da ne znaju sta rade...ne bi ulazila u psihologiju, jer prevara je prevara.

Ali isto te tako može razočarati i kad ste doma. Ti ne možeš biti s njim 24 sata na dan i realno, uvijek postoji šansa da te prevari.

_delete_
16.08.2010., 18:58
Ali isto te tako može razočarati i kad ste doma. Ti ne možeš biti s njim 24 sata na dan i realno, uvijek postoji šansa da te prevari.

omG nisam bas toliko ogranicena :D Uvije postoji vrijeme i mjesto
Mogu se pojebati u WC-u kafica dok on sjedi u istom kaficu i ceka dok ja piskim.
Mogucnosti je puno, ako ih zelis iskoristiti, a ako ne...:ne zna:

freeze
16.08.2010., 19:18
dramsko kazaliste:kava:

i ja sam uvijek gledala starce kako idu zajedno ili bolje receno ne idu nikud pa sam obecala sebi da cu biti pametnija...........

čovječe, da moj stari vuće staru svugdje ( i obrnuto) davno bi se već oni razveli,mislim ako prije ne bi ubio jedan drugog

stari i danas ide samo s dečkima na more, godišnje provedu mjesec dana otprilike, bez žena na moru
što na obali što ploveći
po ljetu idu naravno i žene i djeca, ali oni često odu sami
isto stara ode s svojim babama na piće i kod šnajderice, ili šoping, stari nema živaca cijeli dan ići tako, pa on ostane doma igrati belu

ali oni su oduvjek takvi bili, i nije bilo problema ako je jedan išao nekud a drugi ostao :ne zna:
stara meni i danas zna reči, što sam morao baš tada biti na putu, pa ona nije mogla ići u pariz na utakmicu dinama :zubo: , a stari zapalio s ekipom
dobro da sam ipak nešto kasnije se rodio, kad je stario bio tu :D

inače, često putujem solo, jer eto draga nema toliko vremena koliko ja imam, volim taj osjećaj kad si sam u pripizdini donjoj, taj mir i neopterećivanje ničim,tako i lakše upoznaš nove ljude
ili ju vući na gostovanje
a i odem na mjesta gdje nju sigurno nikad ne bi vodio, da joj se nešto ne dogodi

odemo mi i zajedno, obično ona ide kad drugi put posjećujem neko mjesto, i kad komotnije putujemo

starci su vam u kurcu, kladim se dosadni ko komarci i muhe pa ko vam kriv kaj imate takvo razmišljanje debilno :kava:

:rofl:... kaj je bilo... malko smo zagorili? Kad si zadnji put ševio... negdje 2006, jesi li ikad :p :rofl:

ja sam ti dijevac :kava:

neenna
16.08.2010., 19:33
omG nisam bas toliko ogranicena :D Uvije postoji vrijeme i mjesto
Mogu se pojebati u WC-u kafica dok on sjedi u istom kaficu i ceka dok ja piskim.
Mogucnosti je puno, ako ih zelis iskoristiti, a ako ne...:ne zna:

Pa ovo boldano i je ključno u svemu. Ti si rekla da je bez dečka/cure na moru = ševa, a ja ti samo hoću reći da je ševa moguća bilo kada, bilo gdje.
Ako želiš prevariti, ne treba ti more, a ako ne želiš, možeš sto puta otići na more bez dečka/cure i opet to ne napraviti

poisonous ivy
16.08.2010., 19:51

eto, moji frendovi nikad nisu varali cure(a mogli su), isla sam s njima na more svaku godinu..
kompletno drustvo je takvo.......

neko vrijeme sam izlazila s drugim drustvom, onako, svi zgodjusni, frajeri, zajebanti i svi su varali cure........ i na kilometre mogu prepoznati taj tip muskarca

druzis se s pogresnim ljudima............

to je cisto stvar vibre unutar nekog drustva i postivanja suprotnog spola..

imam frendicu koja je onako, cudakinja :D i ne snalazi se bas s muskarcima i bira uglavnom one koji ce ju dvaput posexati i ostaviti(uvijek isti tip odabere) i cesto se zna samo posexati sa zauzetim tipom.. onda me sva ogorcena ide uvjeravati da sam naivna i da svi varaju........

a ja odrasla u drustvu muskaraca koji nikad nisu varali i svi pozenjeni do 28-e.. imali su prilike i dvojbe al opet nikad nisu prevarili kad su bili u vezi...
ne znam kako se meni ne dogadja da nalijecem na muskarce koji me ne postuju, koji lazu, muljaju, koji me navuku na sex pa odbace....... to je cisto stvar toga kakve ljude privlacimo u svoj zivot

Legion
17.08.2010., 08:38
Upravo tako... ja sam godinama, dok sam bio u dugim vezama, išao barem na 7 dana na more s ekipom i nikad nisam varao... stoga prevara je puno više stvar odluke nego prilike.

cat deluxe
17.08.2010., 08:41
Moj tata nikad nije pustio mamu da s nama djecom ode na more. Tata je radio na terenu i nije baš uvijek mogao ići s nama na more, ali...stalne svađe su mi se urezale u pamćenje. I onda je moja mama, hrabra žena, uzela nas djecu i odvela na more.Ne znam što je moj tata onda razmišljao, kao da će svi muški na plaži navaliti na moju mater . Danas kada gledam svojim očima..stvarno, što muški mogu biti budale i blesavi...i znam, da ću otići na more i sama i sa dečkom. Ako ćemo varati, pa i to je za ljude! u svakoj vezi treba imati slobode za sebe, jer u protivnom, to je mučenje a ne ljubav.

KILLERDOG
17.08.2010., 09:35
starci su vam u kurcu, kladim se dosadni ko komarci i muhe pa ko vam kriv kaj imate takvo razmišljanje debilno :kava:

ja sam ti dijevac :kava:

da, zato što su dosadni imaju prijatelje i druže se :lol:

a tvoji pošto su toliko cool nitko se neće družiti s njim :lol:
vidjet ćeš što će se dogoditi kad jedan ode :mig:

meni su moji starci ok, bolji od većine ostalih, ljepo sam dobio dosta slobode, liberalan odgoj, nikad problema da putujem, cure sam mogao dovoditi s 15-16 doma i imali smo mir,itd.

Elektra
17.08.2010., 10:57
Nismo vezani pupčanom vrpcom iako, živimo zajedno pa smo uglavnom stalno zajedno kako god da okreneš. :D No svejedno, imamo i solo izlaske na kave/kino/štoliveć i to mi je sasvim normalno. Nije baš da *moramo* stalno biti zajedno. :ne zna:

Evo, on je trenutno na moru a ja sa vratila u nedjelju i baš mi je super. :D

Hermina
17.08.2010., 11:03
Ne znam što je moj tata onda razmišljao, kao da će svi muški na plaži navaliti na moju mater . ...i

:lol:

da, pogotovo dok djeci briše nos

poisonous ivy
17.08.2010., 11:32
:lol:

da, pogotovo dok djeci briše nos

a mozda se samo bojao da im se nesto ne dogodi a on nije blizu

cat deluxe
17.08.2010., 12:13
a mozda se samo bojao da im se nesto ne dogodi a on nije blizu

Boja se samo za mamu..za nas djecu nikada. Dok su drugi išli na more sami sa mama, mi smo morali biti doma dok mami nije prekipilo.

123_sad
17.08.2010., 12:27
nije isti pozivni broj

hahahahaha
ako nisi teen onda bi triba do sad znat čitati :)

pijem kavu s nekim tko vara curu
da li stvarno trebam ovo objašnjavati :rolleyes:
stvarno?
nadam se da ne il stvarno idem na teense di još utvrđuju gradivo u školi

neki su se doli zaljubili i nakon toga su morali na isto misto s momkom/curom doci di su bili par dana prije s nekim drugim

a pila sam kavu s momkom koji voli svoju curu ali kaze da ju je prevario jer mu je sex sve rijeđi i vidi na njoj da ga pokušava izbjeći što češće

mnoštvo slučajeva u samo par dana

neenna
17.08.2010., 12:31
a pila sam kavu s momkom koji voli svoju curu ali kaze da ju je prevario jer mu je sex sve rijeđi i vidi na njoj da ga pokušava izbjeći što češće

Ovo je razlog prevare, ne to što je on otišao na more. Očito imaju problem u vezi pa je on potražio ono što mu treba na drugom mjestu.
Za parove kojima sve štima u vezi i koji nemaju nikakvih problema, odlazak na more solo ne bi trebao predstavljati problem i razlog za paniku

tina1404
17.08.2010., 12:31
Upravo tako.Ja sam uvijek i uvijek ću nači vremena za osobe do kojih mi je stalo,i za svoje prijatelje,u protivnom to i nije prijateljstvo.Meni bi bilo bed da se tako ponašam,npr da se ne vidim s nekom osobom godinama,ne odgovaram na
poruke i sl,i onda da kad ostanem sama da onda opet idem zvati tu osobu i glumiti neku veliku "prijateljicu".To jednostavno ne ide tako:(.Što vmaa ne zvuče licemjerno neki komentari tipa briga me za ekipu,prijatelje,najvažniji mi je dečko.Meni to stvarno zvuči ružno,pogotovo zato što će vam kad tad ti ljudi trebati u životu i zvati ćete ih prijateljima

KILLERDOG
17.08.2010., 14:08
hahahahaha
ako nisi teen onda bi triba do sad znat čitati :)

pijem kavu s nekim tko vara curu
da li stvarno trebam ovo objašnjavati :rolleyes:
stvarno?
nadam se da ne il stvarno idem na teense di još utvrđuju gradivo u školi

neki su se doli zaljubili i nakon toga su morali na isto misto s momkom/curom doci di su bili par dana prije s nekim drugim

1. slučaj
mogao se i doma zaljubiti, u kolegicu na poslu i sl. :mig: (znači nema veze s ljetovanjem)
znam ih hrpu koji su se zaljubili na poslu, znači curu/dečka netreba ni na posao pustiti ?
2. slučaj
potražio bi sex i doma (a vjerojatno i je), jer ako ga nema nema ga (opet nema veze s ljetovanjem)

prema tome :ne zna:

freeze
17.08.2010., 16:14
da, zato što su dosadni imaju prijatelje i druže se :lol:

a tvoji pošto su toliko cool nitko se neće družiti s njim :lol:
vidjet ćeš što će se dogoditi kad jedan ode :mig:

meni su moji starci ok, bolji od većine ostalih, ljepo sam dobio dosta slobode, liberalan odgoj, nikad problema da putujem, cure sam mogao dovoditi s 15-16 doma i imali smo mir,itd.

kak si glupe zaključke doneso sad hahaha....

KILLERDOG
17.08.2010., 16:23
samo logične, za razliku od nekih :mig:

freeze
17.08.2010., 16:23
samo logične, za razliku od nekih :mig:

logika ti je u malom prstu, zato je jest tolko loša hahahha :lol::lol::lol:

Zcurica
19.08.2010., 21:34
A recimo da on dobije godišnji, a ti ne?
Ili ti dobiješ tek za tjedan dana?
Ne bi ga pustila da ode sam?

nije stvar puštanja ili ne,
stvar je u tome da on ne bi htio ići bez mene kao ni ja bez njega.

Shashava
19.08.2010., 21:47
nije stvar puštanja ili ne,
stvar je u tome da on ne bi htio ići bez mene kao ni ja bez njega.

I onda bi oboje ostali doma za vrijeme tvog i njegovog godisnjeg koji nebi bio u isto vrijeme?

volim čokoladu
20.08.2010., 07:05
I onda bi oboje ostali doma za vrijeme tvog i njegovog godisnjeg koji nebi bio u isto vrijeme?

dobro kažeš...
pa ako ne možete dobit godišnji u isto vrijeme onda nek svak ide u svom planu. možete dogovoriti jedan zajednički vikend pa da bar malo budete skupa. ne vidim potrebu da ovaj drugi čami doma,samo zato što onaj drugi ne može dobiti godišnji.zato i postoje prijatelji, rodbina i sl, a ne samo momak/cura

po meni nepotrebno

dorothea
20.08.2010., 07:29
U ozbiljnoj sam vezi i trudim se da posvetim dosta vremena svom decku i on meni, ali opet svako od nas ima svoje drustvo i svoje potrebe da bude i sam.
Recimo, ove godine smo proveli 10 dana zajedno na moru, ali isto tako je on bio 3 dana sam sa svojom obitelji, a ja tek planiram tako nesto. Nesto slicno smo napravili i prosle godine. Jednostavno, ako smo nas dvoje skupa, ja nisam skupa sa njegovom obitelj i on sa mojom. Imamo oboje pravo na taj dio odvojenog zivota, jer sta bi on radio kod moje tete ili ja kod njegove, dok jos nismo u braku. Naravno, kad ta ista teta dodje meni ili njemu njegova, vide se, popricaju, cak nas pozovu da dodjemo zajedno iduce ljeto na odmor, mada znamo da necemo. Razlog? Kad sam s njim zelim nasa cetiri zida, i svoju komociju.
Kad je drustvo u pitanju, ja izadjem sa frendicama, on izadje sa svojim drustvom, imamo par parova sa kojima izadjemo s vremena na vrijeme. Ono sto mene pomalo nervira je sto moje drustvo njega zove svagdje gdje i mene, ali od strane njegovih ti pozivi izostaju. On ih pravda tim da su sve samci i da bi meni bilo neugodno. S tim je u pravu, ali red je pozvati, pa makar ja i ne otisla sa njim. Isto tako toleriram njegovu planinarsku strast, jer mi zaista ne pada na pamet da se verem po Velebitu ili da idem po maratonima (mada cula sam za jedan da imaju krug radosti od 2km), a nikad mu tako nesto ne bi uskratila, jer ja nemam tih afiniteta.
Ako ce me prevariti ili ja njega, to se moze desiti kad izadje van na kavu, a ne kad ode negdje na dan ili dva. Da sumnjam u njega, ne bi ni bila sa njim i planirala vjencanje, kao ni on sa mnom.

neenna
20.08.2010., 08:07
Ono sto mene pomalo nervira je sto moje drustvo njega zove svagdje gdje i mene, ali od strane njegovih ti pozivi izostaju. On ih pravda tim da su sve samci i da bi meni bilo neugodno. S tim je u pravu, ali red je pozvati, pa makar ja i ne otisla sa njim.

Vjeruj mu kad ti kaže da bi ti bilo neugodno (iz iskustva znam) :D
Jednom je jedan od dečka frend pozvao mene i njega na tulum za rođendan. Ja nisam bila nešt bliska s tim tipom, bio je od dečka frend, meni više kao poznanik, al navalio on dođite, dođite, bit će super. I ajd, otišla i ja s dečkom. Kad mi došli k njemu (kasnili smo), a ono tamo jedno 20 muških i ni jedna ženska.
Ja sam bila jedina cura koju je on zvao na tulum :rofl:
Moš mislit kak mi je bilo. Bilo mi je totalno bed što sam išla, jer brzo smo otišli s tuluma i nismo se zabavili niti ja ni moj dečko.
Od onda uvijek pitamo tko će biti na tulumu, ak ima cura, idem s dragim, ak nema, sigurno ne idem, on ode sam.

Tako da, i ako te pozovu, dobro razmisli hoćeš otić :rofl: