PDA

View Full Version : sastavci učenika

daysleeper
19.02.2003., 08:54
ne znam dali se još netko sjeća, ali robert perišić je u svojoj kolumni u globusu komentirao radove učenike gimnazije (čini mi se da je bila varaždinska ili bjelovarska) a ti radovi su bili objavljeni na internet stranicama. Dali netko zna link, ili može pogledati stare brojeve globusa i pronaći?

Samantha
19.02.2003., 16:21
....sjecam se tih sastava...netko ih je objavio na starom forumu,pretrazi knjizevnost....ja sam pocela pa odustala jer ima puno stranica,a funkcija search ne pomaze.

misery-
19.02.2003., 16:21
daysleeper kaže:
gimnazije (čini mi se da je bila varaždinska ili bjelovarska)

varaždinske??:eek:
jooj, jesu bili potpisani?:D

daysleeper
19.02.2003., 16:59
Samantha Jones kaže:
....sjecam se tih sastava...netko ih je objavio na starom forumu,pretrazi knjizevnost....ja sam pocela pa odustala jer ima puno stranica,a funkcija search ne pomaze.
Hvala. Već sam i ja pokušao, ali uopće nemam niti najmanju ideju pod kojim naslovom bi to tamo moglo biti, a ona opcija search stvarno ne pomaže.

NikaZg
19.02.2003., 18:03
Ajme :)
Čitala sam te sastavke poodavno - jedan o Jesenjinu i nebuloznim prijevodima mi je bio ponajbolji
Dečki su ful kreativni
Al mislim da profa nije bila preodusevljena parodijom ;)

daysleeper
19.02.2003., 18:07
NikaZg kaže:
Ajme :)
Čitala sam te sastavke poodavno - jedan o Jesenjinu i nebuloznim prijevodima mi je bio ponajbolji
Dečki su ful kreativni
Al mislim da profa nije bila preodusevljena parodijom ;)
Polako. o tom ćemo kad netko stavi link :D

Samantha
19.02.2003., 20:35
daysleeper kaže:
Hvala. Već sam i ja pokušao, ali uopće nemam niti najmanju ideju pod kojim naslovom bi to tamo moglo biti, a ona opcija search stvarno ne pomaže.

ma sjecam se nesto kao naslov procitajte ovo,nemogu da vjerujem il tako nesto.

Sudden Sid
19.02.2003., 20:40
jooooj, to su mi pisacki uzori! :top: :top:

ali nemam link :(

panon youth
19.02.2003., 20:40
e sad si me podsjetio na te genijalne provale/iz bjelovara btw/. otišo sam ih potražit i vidim da su malo uljepšali site (http://free-bj.hinet.hr/zvpo/4donline) . inače, osim zadaćnica obavezno pogledati i ostalo

Samantha
19.02.2003., 20:47
Bravo
to je to:top:

daysleeper
19.02.2003., 20:48
Panone pa gdje si dosad :kiss: :s :D

E tako. A sad komentirajte. uskoro i ja napišem svoj komentar.
Samo da podsjetim. Perišić je zapravo pisao o tome kako se zadaćnice pišu po predlošcima i da onda ovakvi kreativci dobivaju jedinice jer ne zadovoljavaju formu i zapravo na neki način popljuvao učiteljicu.

panon youth
19.02.2003., 21:04
pa profa im očito nije znala cjeniti slobodu i osobni doživljaj, očito nije znala cijeniti kreativnost.staromodno
kod tih profesora najbolje ćeš proći ako pišeš očekivano i pri tom ne fulaš gram, i prps.onda si 5. samo sereš ono iz kritika.
ako kažeš da je jesenjin jedan od najvećh ruskih pjesnika, imažinist privržen selu i majci - 5
al ako kažeš da je bio nepismeni seljak koji se oblokavao i jebo sve okolo, da mu je zanimljivije čitati biografiju nego djela, ali da mu ipak priznaješ kako je bio - zgodan (sve to ustvari stoji) dobit ćeš komad. komad, iako je to za jesenjina rekao i tin ujević u svom eseju(jesenjin i bohemizam, tak nešt.)eto
ja imam sreću da moja profa dozvoli sve moguće tipove izražavanja, dok ima smisla, pa u mojoj školi takvi sastavci i nisu rijetkost.i dobiju pet. a pet dobiju i oni koji pišu korektno pa tako nikom nije krivo i ni na šta se ne prisiljava.

daysleeper
19.02.2003., 21:51
Ja se s tobom jednim dijelom slažem. No s druge strane jeli ta profa imala izbora?
Prije svega, usredotočimo se općenito na pjesme koje se analizaraju u srednjoj školi. Ja sam UVIJEK imao dojam da te profe koje s nama ih analiziraju da uopće same nebi pojma imale o čemu te pjesme govore da ih nisu učile na faksu i da bi zapravo mogle tek malčice više ih razumjeti nego neki nadprosječni učenik. A ovo za jesenjina si dobro rekao. Jer to je točno, daj nekome njegovu pjesmu i reci da si je ti napisao svi će te pogledati i reći da je ok. A tu istu pjesmu im daj i reci da je napisao jesenjin "isuse, pa ovo nije normalno koliko je to dobro". Zamijeni skupom i jeftinom vinu etikete, da vidiš iznenađenja. Jeftino vino postaje odlično :D Da se razumijemo JA osobno ne vidim jesenjinovu veličinu niti jako dobro razumijem njegove pjesme. Ali bi volio znati koliki postotak ljudi ih može razumijeti? Ja pametnije nešto nego što je napisao gašpar isto nebi mogao, a bogme niti duhovitije
Četvrti, a samim tim i zadnji stih glasi: Materi klenić mali. Svaka normalna osoba će bez većih problema zaključiti da je ovaj stih abnormalan i deformiran i da ga ne može nitko prevesti. Vrijeme je da nešto napišem nešto o ovoj pjesmi u njezinoj cjelokupnoj obuhvatnosti. Ova pjesma je dosta nerazumljiva
Ili bi ga naprosto trebao zaobići i praviti se da sve razumijem?

Što se tiče profesorice, ja moram reći da bi im isto dao jedan. jer nisu pisali zadanu temu. Koja bi bila razlika kad bi u osnovnoj dobio zadatak da nacrtaš cvijet, a ti si nacrtao predivnu katedralu? Ali problem je u samom školstvu i tim temama, odnosno pjesmama. Jer zaista pametnije nego što su ovi dečki napisali ne možeš. Iako njihovoj profi nisu sve daske na broju (vidi njezin komentar).

Šoški o drogama
Ja sam čovjek od iskustva, povjerenja i iskrenosti, ali pošto sam iz prošle zadaćnice dobio jedan, morao sam sam pisati što sam morao, a ne što sam mislio, radi dobre ocjene, ali sad sam puko. Smatram da se u Hrvatskoj trebaju legalizirati sve droge, pa i ove najgore, jer ko se hoće drogirat drogira se i ovako. Kada bi legalizirali droge mogli bi otvoriti drogereški turizam, otvorili bi velike poslove za drogeraše, industrija bi se razvila, a i zaposlenost bi porasla. Isto tako razvio bi se i bolji sustav liječenja ovisnika o drogi. Zaključak: droge nisu loše što se ljudi drogiraju nego ljudi koji ne shvaćaju bit života i svojeg življenja. Život bi se trebao sastojati od odricanja i pomaganja, a ne uživanja i trovanja samog sebe, a dalje i druge. Drogeraši se primitivci koji ne mogu riješit problem na ljudski način

Genijalno. I upravo istinito. šta ja trebam nekoga sprječavat da se drogira? I koga će to uopće spriječiti? Ali tu više niti nemaju veze krive teme, već uvjerenje profesora da je ovakav stav nepoželjan. Ovdje je apsolutno trebao dobiti pet.

Sudden Sid
20.02.2003., 20:11
Profesorica je imala izbora i mogla im je dati 5. Stvarno to sto su napisali je nesto najgenijalnije sta sam ja citao u svom kratkom zivotu i oni su jedan od razloga sto vise ne pisem ustaljene zadacnice :top:

NikaZg
20.02.2003., 20:24
"Ja doma imam sve svoje zadaćnice i uvijek kad sam tužan pročitam ih, te sam odmah bolje raspoložen. "

ZADAĆNICA FILIPA GAŠPARA (08.11.2001)

:)

panon youth
20.02.2003., 23:02
baš to mi je uljepšalo dan kad sam prvi put čitao. kaže nešto kao kako je to pisao za svoju dušu i sl. ma genijalno je. za pet sigurno, kakva je samo tvrda srca ta profesorica. ma siguran sam da joj je ovo izmamilo osmijeh:)

Chandler
20.02.2003., 23:19
:top:

Lijepo dokumentovana sjecanja na sajtu, radovi poticajni.

vodenbuha
22.02.2003., 14:14
http://free-bj.hinet.hr/zvpo/4donline/zadacnice.htm

sumski duh
09.03.2003., 16:19
ovi decki su strava!!!!!
ne mogu vjerovat sta su pisali u zadacnicama, he he
:D :D
svaka cast!!

matija
23.03.2003., 14:23
Ne mogu odoljeti, ali ovu zadaćnicu jednostavno morate pročitati. ja sam se oduševio i razgalio smjehom... Ocjenio bih je s dvije ocjene, jedinicom i peticom...

ZADAĆNICA FILIPA GAŠPARA (08.11.2001)

Gdje Leje se kupusa zbiše
I zora ih rumenom vodom zali
Zeleno vime siše
Materi klenić mali

“Moj doživljaj poezije Sergeja Jesenjina”

Vrlo je teško objasniti pjesmu poput ove. No to ipak nije problem samo ove pjesme nego općenito svih pjesama Sergeja Jesenjina. Budući da sam već napisao ovu pjesmu na početku, lako je zaključiti da ću se u ovoj zadaći usredotočiti upravo na nju.

Prvo ću napisati ponešto o svojim razlozima zbog kojih sam odabrao ovu pjesmu. Sve je počelo kad sam danas došao u školu i saznao da pišemo školsku zadaću iz Hrvatskog. To mi je probudilo sjećanja na prošli sat Hrvatskog kada je profesorica najavila pisanje, ali ja sam očigledno zaboravio. No dobro. Neposredno prije Hrvatskog imali smo sat filozofije na kojem mi je moj prijatelj i suradnik Josip dvornik rekao da ima nekakvu knjigu od Jesenjina. Ta vijest me je iznimno obradovala zbog toga što sam u toj knjizi prepoznao materijal za svoje novo djelo iliti ovu zadaćnicu. No dobro. Moram priznati da sam prelistao cijelu knjigu koja je puna Jesenjinovih pjesama. U početku sam planirao odabrati pjesmu slučajnim otvaranjem knjige ali bih uvijek otvorio neku dugačku pjesmu, pa sam naposljetku odustao od te metode “Slučajnog odabira”. Tada sam krenuo u potragu prema naslovu. Pokazalo se da ima desetak pjesama sa vrlo zanimljivim naslovima ali i velik broj onih bez naslova. Prvo moram napomenuti da su ove sa zanimljivim naslovom sve dugačke pa sam bio prisiljen odustati i od toga. Preostalo mi je jedino da obradim pjesmu bez naslova. Izbor je pao na ovu koja se nalazi iznad naslova ove zadaće. Zašto? Iskreno rečeno glavni (i jedini) razlog je njezina dužina. Zauzima samo četri reda u knjizi, pa tako i u mojoj bilježnici. Pjesma je vrlo nerazumljiva za mladog mladića poput mene. No unatoč tome ja ću pokušati opisati svoj doživljaj ove pjesme. Kao prvo, ova pjesma govori o nekakvom kupusu i to je ustvari jedino što ja razumijem u njoj. Sada ću pokušati obraditi svaki stih zasebno.Tako ću možda uspjeti shvatiti značenje cijele pjesme u ukupnosti. Prvi stih: Gdje leje se kupusa zbiše. Što reći o ovom stihu? Kao prvo, ne znam šta su leje. To me podsjeća na riječ aleje, što su ustvari nekakve ulice, pa onda pretpostavljam da su to ustvari redovi kupusa. Već sam nešto postigao; preveo sam prvi stih. Gdje redovi kupusa se zbiše. Sada je krajnje vrijeme da prijeđem na drugi stih koji glasi: I zora ih rumenom vodom zali. Moram priznati da mi je ovaj stih razumljiv. Govori vjerovatno o tome da je kupus vlažan od rose pa izgleda rumeno kada je u zoru izložen prvim zrakama sunca koje dolaze iz smjera Japana. Još jedan stih je riješen ali činjenica je da stvari sada postaju gadne zbog toga što su preostala dva stiha stvarno ružna. Treći stih: Zeleno vime siše. Šta bi sad to trebalo značiti? Vime imaju krave, koze, ovce…, ali kakve to veze ima sa kupusom. Još piše i da je to vime zeleno, što je apsolutno nemoguće. Recimo da sam sada gotov sa ovim stihom, ali kao da i nisam zbog toga što sam doživio potpuni debakl u pokušaju objašnjavanja ovog stiha. Nisam baš optimist u slučaju prevođenja idućeg stiha ali barem ću pokušati, zato da ne ispadne da nisam hrabar. Četvrti, a samim tim i zadnji stih glasi: Materi klenić mali. Svaka normalna osoba će bez većih problema zaključiti da je ovaj stih abnormalan i deformiran i da ga ne može nitko prevesti. Vrijeme je da nešto napišem nešto o ovoj pjesmi u njezinoj cjelokupnoj obuhvatnosti. Ova pjesma je dosta nerazumljiva. Što je uzrok? U knjizi piše da je ovu pjesmu preveo neki Golob. On je ovu pjesmu tako dobro preveo da ja imam osjećaj da bi ju mnogo bolje razumio na Ruskom jeziku. To je pomalo žalosno. (*) Žalosno je i to što sam već malo previše napisao o Jesenjinu pa se nisam uspio osvrnuti na probleme u svijetu, i u Bjelovaru, u zadnje vrijeme. Što bi Jesenjin rekao da vidi što se sada događa? Bombe padaju na sve strane, Antrax na svakom koraku. No to su ustvari manje važne stvari za čovjekov opstanak. Važno je to što se Đordan vratio na parket. No to ima i svojih negativnih strana. Opet će vrtoglavo porasti prodaja Đ-ordanovih tenisica (ovako je rastavio riječ Đordan, op.a.). Svi znaju zašto je to loše. Postoji i dobra strana napada na Afganistan. Tamo je donedavno glavna grana proizvodnje bila proizvodnja droge. Sad se talibani ne mogu koncentrirati na to. U Bjelovaru se u zadnje vrijeme gradi obilaznica. Svi ljudi imaju barem jedan bubreg, a ako ne onda nisu ljudi. Kada su bubrezi bolesni onda se ide na dijalizu. Gadno je kad ni to ne ide. U prošlu srijedu su u ROCK KLUBU svirali narodnjaci – srpski. Ja sam malo bio tamo i nije mi se svidjelo. Bila je živa muzika. Pjevač je izgledao ko Haris Đinović samo što nije bio inteligentan poput njega. Sada ću navesti pjesmu Harisa Đinovića:

Ostarit ću, neću znati
Dal’ ćeš zamnom
Zaplakati
Ko ja za tobom

Ova pjesma je također u četri reda ali je mnogo razumljivija od Jesenjinove. Iz toga se može zaključiti da je Haris Đinović bolji pjesnik od Jesenjina.

U samom završetku moram istaknuti moj krajnji dojam o Jesenjinu, ovoj pjesmi i cjelokupnom njegovom opusu. Pjesme bi odlično zvučale kada bi bile uglazbljene uz harmoniku. Da je Jesenjin još živ mogao bi pjevati u duetu sa Džinovićem. Kladim se da bi to bio svjetski hit. No šalu na stranu (*). Jesenjin je jedan od najvećih pjesnika svih vremena, ako ne i najveći, i to nitko ne može osporiti, a kamoli ja. Ja sam svjestan da ova moja zadaća baš i nije uspjela ali zato sam označio zvjezdicama(*) koji djelovi ustvari i nisu njen sastavni dio. Ti djelovi su umetnuti zbog mojeg osobnog zadovoljstva. To ću sada objasniti. Ja doma imam sve svoje zadaćnice i uvijek kad sam tužan pročitam ih, te sam odmah bolje raspoložen. Molim vas da mi ne date 1.

OCJENA: NEDOVOLJAN (1)

*Deathless*
23.03.2003., 17:32
ovo me nasmijalo do suza.... :D :D :D :D :D

Drito Konj
24.03.2003., 00:29
ovaj mali je moj soulmate!
takve sam ja zadacnice pisao
:D
zakon, zakon :D :D

kampfwagen
17.06.2003., 22:36
daysleeper kaže:
ne znam dali se još netko sjeća, ali robert perišić je u svojoj kolumni u globusu komentirao radove učenike gimnazije

Lako je Robertu Perišiću komentirati kad nikad nije "kopao" u učionici. Najjači su mi takvi filozofi bez ikakve veze sa stvarnošću koji o svemu imaju mišljenje, pa čak i o onome o čemu zapravo nemaju blagog pojma. Kad bi se u razredu nagrađivala "kreativnost" a la Robert Perišić za 15 godina na ulici ne bi mogao vidjeti pismenog čovjeka. Jedno je razred i škola, a drugo su tečajevi kreativnog pisanja i jedno s drugim nema nikakve veze. Sumnjam zapravo da bi Robert Perišić kao predavač opstao u razredu duže od 2 dana.
By the way čitao sam te zadaće koje je on pohvalio u novinama, totalno su bez veze. :flop:

Sudden Sid
18.06.2003., 21:06
kampfwagen kaže:
Kad bi se u razredu nagrađivala "kreativnost" a la Robert Perišić za 15 godina na ulici ne bi mogao vidjeti pismenog čovjeka.

A de ti meni reci cemu onda sluzi zadacnica? Kad bi se njom postizala pismenost, svi bi pisali "Mama pece kolace. Tata cita novine. Sestra se igra." i slicne debilitete jer, Boze moj, sve su te recenice gramaticki tocne i pismene
Ja ne vidim zasto one zadacnice ne bi naprimjer dobile pet - osim sto su originalne i kreativne, one ne odaju neku nepismenost autora. Zasto bi ti onda dao tim zadacnicama jedan? Zato sto nisu pisane po kalupu ili?

panon youth
18.06.2003., 22:57
kampy, slažem se da je perišić sranje od pisca (ali ne i od kritičara), no među ovim zadaćnicama zbilja ima genijalština:cool:

kampfwagen
18.06.2003., 23:39
Sudden Sid kaže:

Ja ne vidim zasto one zadacnice ne bi naprimjer dobile pet - osim sto su originalne i kreativne, one ne odaju neku nepismenost autora. Zasto bi ti onda dao tim zadacnicama jedan? Zato sto nisu pisane po kalupu ili?

Zadaćnice niti su originalne niti kreativne. To su obične pubertetske budalaštine. Kao što sam rekao škola nije tečaj kreativnog pisanja. Škola se temelji na autoritetu i da, ukalupljenosti. Tek kad se prođe taj autoritet i ukalupljenost može ga se pokušati osporavati. I meni su neke književne veličine i klasici apsurdni i promašeni, ali do tog sam došao tek pošto sam prošao kroz autoritet škole i fakulteta.
Ako se učenik danas nagradi za ismijavanje Jesenjina, kako ćemo ga nagraditi sutra kad bude ismijavao i samu pojavu nastavnika u razredu? Nemate iskustva šta se tiče predavanja u razredu i zapravo ne znate o čemu govorite.
Lako je Robertu Perišiću izigravat coolera s tom cigaretom u ustima dok piskara za "Globus".

panon youth
19.06.2003., 00:35
kampfwagen kaže:
Škola se temelji na autoritetu i da, ukalupljenosti. Tek kad se prođe taj autoritet i ukalupljenost može ga se pokušati osporavati.
ali gle, ja ne želim ići u školu koju ću morati osporavati. škola ne bi trebala stvarati buntovnike, nego slobodne kreativce, a naše škole su daleko od toga.

ova zadaćnica o jesenjinu nije obična pubertetska budalaština, višeslojno je duhovita i originalno osmišljena. ne želim reći da je filip gašpar neki književni genij, ali ne može mu se osporiti kreativnost.

to što perišić izigrava je njegov posao

to što ti djeci u školi diktiraš lekciju ne znači da bolje od nas znaš što je kvalitetna nastava i kako bi joj se moglo pristupati

cp.tar
19.06.2003., 13:27
... ali ja sve zadaćnice koje sam vidio na toj stranici moram popljuvati.

uistinu, citirana zadaćnica je originalna i kreativna i tako to.
to je neosporiva činjenica.

također su neosporive činjenice:[list=1]
autor zadaćnice je nepismen
autor zadaćnice ne može pojmiti pjesničku sliku koja se proteže na više od jednog stiha
struktura zadaćnice je dobrim dijelom "s peetschke na beton"
autor zadaćnice općenito malo previše sere kvake jer nema kaj pametnog za reći.
[/list=1]
pismenost, struktura, sadržaj... su ipak nešto bitniji kriteriji ocjenjivanja od puke kreativnosti.
kreativnost je i smišljanje - da budem krajnje odvratan - originalnih načina za mučenje malih životinja. sama kreativnost ne vrijedi bogznašto.

i dečko još na kraju stavlja pjesmu harisa džinovića - ili valjda njen refren - stvarno ne bih znao - u četiri retka (ne nužno stiha; nije nemoguće da su to zapravo samo dva ili tri stiha).
pogledajmo kako bi izgledala analiza tih četiriju stihova njegovom metodom:

Ostarit ću, neću znati
prvi stih glasi "ostarit ću, neću znati". "ostarit ću" je razumljiv dio, svatko ostari ako prije ne umre od antraxa ili od zatajenja bubrega ili jer ne rade aparati za dijalizu. "neću znati" mi nije jasno, valjda misli da će zaboraviti sve što je naučio u školi, možda će biti sklerozan ili senilan ili tako nešto. no dobro.

Dal’ ćeš zamnom
drugi stih glasi "dal' ćeš zamnom" (ostavljam pravopisnu grešku). ovaj stih uopće nema nikakvog smisla i totalno je glup. ne znam uopće kako bih ga preveo.

Zaplakati
treći stih je najkraći, ima samo jednu riječ. "zaplakati". no dobro. ne znam što je đinović time mislio, ali sigurno je bolji pjesnik od jesenjina jer "zaplakati" zvuči puno smislenije od "zeleno vime siše", a i jedno i drugo su treći stihovi.

Ko ja za tobom
četvrti stih u poptunosti narušava sve što sam preveo, jer sad više ne kužim ništa. što znači "ko ja za tobom"? naravno, riječi su smislene, ali koje im je značenje? to je tako preveo neki gašpar i moram reći da je to žalosno, jer tako kako je taj gašpar to preveo, mislim da bih lakše razumio đinovića na kojem god jeziku da to pjeva. uostalom, žalosno je i to da još nisam rekao ništa o zbilja bitnim stvarima, kao što je cijena zelene salate na raznim placevima u gradu u usporedbi s cijenom paradajza u dućanu.

dakle, ljudi dragi, ovaj dečko ne samo da bi od mene dobio jedinicu, nego bi mi išao i na popravak na kraju godine. i, obzirom da garantirano ne bi naučio ono malo pravopisa što mu treba, ne bi mi prošao razred.
opet, ja ne znam kako takvi ljudi izlaze iz osnovne, pa nisam mjerodavan... i na veselje nebrojenih budućih generacija učenika, nisam i nikad neću biti profesor hrvatskog jezika.
a još manje profesor Hrvatskog jezika.

p.s. ne znam kako gašparu i kompaniji, ali nama je u gimnaziji uredno objašnjeno na samom početku da teme zadaćnica nisu teme o kojima bismo željeli/voljeli pisati, već teme koje provjeravaju naš pravopis, gramatiku, strukturu teksta, sposobnost pisanja koherentnih sastava na zadanu glupu temu i razumijevanje gradiva. kreativnost je samo bonus.

cp.tar
19.06.2003., 13:39
http://free-bj.hinet.hr/zvpo/4donline/zadacnice/barl2.htm

zadaćnica na temu "moji uzori u svijetu filma, glazbe i športa".

dobio je četvorku.

četvorku.

i ti su se ljudi još bili žalili na svoju profu iz hrvatskog.

ja mu samo zbog pravopisa ne bih mogao dati više od trojke (lijepo piše da su zadaćnice prepisivane doslovno).

U športu mi nema športaša kao što je Stjepan Tomas. Kao malog svi su ga mučili, a sada on krši sve protivničke igrače u talijanskoj prvoj nogometnoj ligi. Jedanput je skršio Ronalda i slomio mu gležanj. Tu je Tomas izrazio svoj bijes što mu se skupljao kroz djetinjstvo. Njemu je jedan susjed uvijek govorio: “Zrno po zrno pogača, kamen po kamen palača”. To mu je bio jedan pametan susjed.jako pametan susjed.

usput, primijetio sam da dečki imaju sklonost citiranju poslovica.
mislim, nije to sasvim loše, ali ne treba baš pretjerivati.

a sad idem zatvoriti tu stranicu jer ću si inače morati ispirati oči varikinom.

panon youth
19.06.2003., 13:44
cptar kaže:
također su neosporive činjenice:[list=1]
autor zadaćnice je nepismen
autor zadaćnice ne može pojmiti pjesničku sliku koja se proteže na više od jednog stiha
struktura zadaćnice je dobrim dijelom "s peetschke na beton"
autor zadaćnice općenito malo previše sere kvake jer nema kaj pametnog za reći.
[/list=1]

odakle to da je nepismen:confused:

to što se on ovdje šali na račun jesenjina i secira njegovu pjesmu ne znači da je ustvari glup i da ništa ne razumije

to što ima nekih rupa u strukturi i ispraznosti u sadržaju razumljivo je - zadaćnice se pišu 80-ak minuta
pa ipak, mene je oduševila i nasmijala:)

ko što me i ovo nasmijava. zamislite što bi ti dečki rekli kad bi znali da se još i danas o njihovim zadaćnicama vode polemike:D
pa toliko se o nekim knjigama nije pričalo :cool:

cp.tar
19.06.2003., 14:09
panon youth kaže:
odakle to da je nepismen:confused: zaključio sam to čitajući što je napisao.
pravopis mu je u qrcu.
to što se on ovdje šali na račun jesenjina i secira njegovu pjesmu ne znači da je ustvari glup i da ništa ne razumiješali se?
mora da sam onda ja glup jer ne kužim što je smiješno.
to što ima nekih rupa u strukturi i ispraznosti u sadržaju razumljivo je - zadaćnice se pišu 80-ak minuta
pa ipak, mene je oduševila i nasmijala:) mene nije.
opet, što se može... ima nas svakakvih.
ko što me i ovo nasmijava. zamislite što bi ti dečki rekli kad bi znali da se još i danas o njihovim zadaćnicama vode polemike:D
pa toliko se o nekim knjigama nije pričalo :cool: ditto. :)

opet, valjda su ih zato i stavili na net.

kampfwagen
20.06.2003., 00:13
Čudno je to kakvu moć imaju novine...iz ničega napraviti nešto...nepismenost nazvati kreativnošću...loše đake proglasiti "postmodernistima"...
I da, Robert Perišić. Definitivno Robert Perišić.
Ako su ti đaci već takvi genijalci što ne napišu neku knjigu poezije ili proze...Robert Perišić će im napisati recenziju. Vjerovatno će i biti jedini koji će to čitati.

Sudden Sid
22.06.2003., 21:58
Kao prvo, decko nije pljuvao po jesenjinu nego po prijevodu jesenjina. Istinu na srce, stvarno trebas biti PROKLETO mastovit da bi onako preveo nesto

Kao drugo, istina je da tip nije gramaticki napisao, ali ponavljam - da se drzimo vasih pravila, na temu "Proljece" bi se sastavom tipa "Sunce sja. Trava raste. Ponekad padne kisa" dobivala garant petica jer ispunjava sve uvjete koji su postavljeni

Nadalje, ovo sta je receno da bih trebao proci 10 godina ukalupljenosti da bih pljuvao po njoj je nebuloza. Zasto bih 10 godina trpio gluposti ako vec SAD vidim da je to glupost? To je kao da kazes da nekoga treba ubiti da bi se moglo pricati protiv ubijanja. Besmislica

I tako zakljucujem da bi decko za SVOJE (a ne tude koje bi fol trebao imati) misljenje o jesenjinu trebao dobiti barem dva. A ako bi zadacnica trebala izrazavati tude misljenje o jesenjinu napisano jednostavnim neprosirenim recenicama, onda pisam na takvo skolstvo

kampfwagen
23.06.2003., 22:35
Sudden Sid kaže:

I tako zakljucujem da bi decko za SVOJE (a ne tude koje bi fol trebao imati) misljenje o jesenjinu trebao dobiti barem dva. A ako bi zadacnica trebala izrazavati tude misljenje o jesenjinu napisano jednostavnim neprosirenim recenicama, onda pisam na takvo skolstvo

Da, škola je kriva za sve. Ukinimo školu. Najbolje je da svi postanemo nogometaši i konobari. Tada se barem nećemo morati gnjaviti s Jesenjinom.

sumski duh
24.06.2003., 12:21
nije kriva skola nego neprilagodjenost njenog programa vremenu u kojem zivimo. smatram da se inzistira na nekim potpuno krivim nacelima - utrpaj sto vise informacija - informacije, informacije, informacije koje ne zelim i koje mi nikada nece pomoci... ne samo u profesionalnom zivotu nego i u izgradnji moje osobnosti i spoznavanja samoga sebe. kazem za gimnazije, to sam prosla i poznajem sustav. a znam i programe strukovnih skola, i znam polaznike tih skola. nazalost, jako puno tih ljudi kad izadju iz skole nemaju pojma o nicemu. pa u nekim slucajevima ni o svojoj struci.

inace, kad smo kod problametike zadacnica iz hrvatskog, sto biste napravili u sljedecem slucaju: tema zadacnice je sto je hrabrost?
sadrzaj zadacnice:

''Ovo je hrabrost'' I tocka.

cula sam par puta tu pricu, od razlicitih ljudi, pa ne znam je li istinita, no svejedno pokrece neka pitanja... poput, kako ocijeniti tu zadacnicu?
ja nemam pojma sto bih napravila. slazem se da je skola ustanova za obrazovanje, a ne tecaj kreativnog pisanja. s druge strane, ona je i vise od toga, mjesto na kojem se klinca priprema za zivot, i smatram da se kreativnost ne bi trebala kaznjavati. nemam pojma....:o

Sudden Sid
24.06.2003., 20:36
Da, škola je kriva za sve. Ukinimo školu. Najbolje je da svi postanemo nogometaši i konobari. Tada se barem nećemo morati gnjaviti s Jesenjinom.

Nemoj mi stavljati rijeci u usta. U skoli u kojoj te tjeraju da svi pisu hvalospjeve o piscu bez obzira razumiju li ga ja ne zelim biti. Kraj takve skole ja zelim biti konobar. Ali u skoli u kojoj aktivno sudjelujem, u kojoj mi je objasnjeno gradivo i u kojoj mi nisu natrpane besmislene natuknice koje moram uzeti zdravo za gotovo ja mogu biti bez problema. Pa kako bi bilo kad bi SVI imali isto misljenje o necemu?! E pa takvo sto bi TVOJ pojam skole trebao odgojiti. A to je grozno

Drito Konj
25.06.2003., 01:10
cptar ti si idiot.

*_spike
25.06.2003., 13:10
e legende su
SVAKA ČAST

na neke provale sam se fakat skoro strgo sa stolca :)
treba znati ovako pisati (mislim, tako...cudno)

ovo je novi stil, bute vidili za par godina kad vam sve knjige budu ovako 'iskrene' i 'nestilizirane'
pazite :)

bona soror
27.06.2003., 23:45
kampfwagen kaže:
1) Zadaćnice niti su originalne niti kreativne.
2) Ako se učenik danas nagradi za ismijavanje Jesenjina, kako ćemo ga nagraditi sutra kad bude ismijavao i samu pojavu nastavnika u razredu? [/B]

1) Ne, ti si originalan i kreativan! Takvim te učinio ukalupljujući dril našeg autoritarnog školstva.:rolleyes:

2) Ako bude ismijavao uspješno (tako da tebe i tebi slične nevjerojatne nevjerojatnosti natjera da date otkaz) onda mu treba dati novčanu premiju!!!:s :top:

bona soror
27.06.2003., 23:54
cptar kaže:
http://free-bj.hinet.hr/zvpo/4donline/zadacnice/barl2.htm

a sad idem zatvoriti tu stranicu jer ću si inače morati ispirati oči varikinom.

Isperi, isperi dobro! Što ostane, popij!!! :bonk: :bang: :headbang:

schmokljan
28.06.2003., 12:58
Kreativnost? Koja kreativnost!?

Od stotine Jesenjinovih pjesama koje je mogao izabrati dečko je odabrao koja mu se činila idealnom za isprdavanje. Što nije odabrao «Majku», ili neku sličnu? Uostalom i ova pjesma ima sasvim normalno, poetično značenje koja govori o tome što je Jesenjinovu hipersenzibilnu, ruralnu dušu diralo.

No dečko je htio ispasti pametan pa je dobio komad. Takve sastave može napisati barem 2-3 učenika po razredu. Budimo realni – ako je tema Jesenjinovo pjesništvo, ona nek' se je drži. Ili neka odabere neku drugu temu – nije to bila jedina tema. Ali, ne, naš bjelovarski genijalac se našao sprdati sa Jesenjinom koji je zasigurno i mrtav pijan pisao sa manje grešaka. Vidim da je nekima dovoljan razlog za isprdavanje Jesenjina to što ga je Ujević smatrao ruskim seljačićem. I što onda??? Matoš je smatrao Ujevića kradljivcem njegovih ideja i stila i što onda?

Ima par dobrih šala u tim sastavima – to je neosporno – ali to nije nikakva genijalnost. Perišić je samo učinio medvjeđu uslugu tim dečkima sa svojim neodmjerenim hvalospjevima.

Tko proglašava ovakve stvari genijalnim pati od zbiljnog omanjka ukusa. Kao da vam je Kueljo genijalan, a Gabriel Garcia naporan. Ako vam je do zabava na slobodnu temu pročitajte Jerome Klapku Jerome-a.

P.S.

Cptar je u pravu, a vi niste!:) (Iako, cptare – reinkarnacija saks big tajm – no to je drugi par opanaka:))

panon youth
28.06.2003., 14:31
šmokljan kaže:
/Matoš je smatrao Ujevića kradljivcem njegovih ideja i stila i što onda?/

:bang:
kojeg ujevića:confused: onog koji je napisao pet pjesama dok je matoš još bio živ:B
a zanimljivo je što si spomenuo matoša jer ujević njega kasnije u svom eseju 1934.(dvadesetogodišnjica matoševe smrti) tretira slično kao i jesenjina - priznaje mu da je bio zgodan. evo izvadak:

mogao bih da na dugo i široko obrazlažem stvar. matošu ne bi bilo pravo kad u roku od dva dana ne bi promijenio tri uvjerenja (to je zvao impresionizam), kada se ne bi 'zavađao' i 'mirio'. takvo ponašanje svjedoči o ozbiljnim psihičkim defektima. da je bio zgodan. to stoji!

ali nećemo sada udaljavati od bjelovaraca koje nitko nije proglasio novim klasicima i književnim genijima pa onda ne kužim zašto nam preporučuješ druge književnike kao alternativu njima:confused: . jel se baš tolko voliš pravit pametan :bang:to što su nam se svidjeli sastavci ne znači da nismo čitali 'tri čovjeka u čamcu':rolleyes:

schmokljan
28.06.2003., 17:15
Svašta!

Ujević napisao 5 pjesama fok je Matoš bio živ - lupio si i ostao živ. Ujević je bio, između ostalog, skriboman i perfekcionist i napisao je tko zna koliko pjesama još dok je Matoš bio živ. Pošto mu je Matoš bio mentor Ujević mu je te pjesme donosio na uvid. Matoš ga je, poslije raskida, nazivao "bijednom papigom koja ga oponaša bez mozga". To sam samo naveo jer me je začudilo da se neki ovdje usuđuju sprdati sa Jesenjinom.

Po meni se pravi pametan onaj koji govori o nečemu, a ne zna - kužiš panonski mladiću?

Ako vi mislite da je genijalno napisati namjerno glupavo objašnjenje Jesenjinove pjesmice, ubaciti još i par stihova sa narodnjačke scene, izjaviti da bi Jesenjin danas najvjerojatnije bio pripadnik iste te scene i na kraju zamoliti da se ipak ne dobije komad, onda nije ni čudo da u ovoj zemlji svako za sebe misli da je genijalan.

No dobro - tebi je, panonska mlada nado, najvjerojatnije i Ali G genijalan - jebiga - svak ima svoje!:)

ImeKorisnika
28.06.2003., 18:53
Čuj, ja cijenim i volim Jesenjina, ali doista si pravi šmokljan i odlično si odabrao nadimak ako si sposoban izjaviti da si zapanjen da se netko USUĐUJE sprdati s Jesenjinom.

Zašto se netko ne bi sprdao s Jesenjinom? Jedino mjerilo je kako je sastavak napisan (ili književno djelo), a ne to što ti ili većina profesora hrvatskog i književnosti misle o Jesenjinu.

I govori se o kalupima, a ne o stavovima. Da, ovaj mali je doista poprilično nepismen, čak zapanjujuće nepismen za gimnazijalca (rastaviti Đordan /što je samo po sebi netočno napisano/ s Đ-ordan u trećem ili četvrtom razredu Gimnazije je užas), ali mislim da mu onda i profesori zaslužuju jedinicu.
No, to isto tako nije bio pismeni test iz pravopisa, pa se moraju uzeti u obzir mnoge komponente. Da je to bio diktat, onda bi to bila čista jedinica. Kako nije, onda je itekako bitna kreativnost, a zadaća jest kreativna koliko god vama pravovjernima (ili: fundamentalistima) bilo šokantno da se netko ismijava iz Jesenjina.
Nije zaslužio peticu, ali niti jedinicu.

ImeKorisnika
28.06.2003., 18:55
I, da, schmokljane, "Gabriel Garcia" mi je vjerojatno najdraži pisac, a Coelha smatram priglupim, pa su mi ove zadaćnice svejedno najvećim dijelom vrlo zanimljive i duhovite.
Ne možeš mjeriti svijet po sebi.

panon youth
28.06.2003., 18:58
dakle, kad smo se već uhvatili ujevića i matoša:
matoš je umro 1914. u vrijeme kada se ujević tek počeo javljati kao pjesnik (službeno prvi put te iste godine u hrvatskoj mladoj lirici) i pisao je još 40 godina nakon matoševe smrti tako da je matoš mogao komentirati ujevića, našeg najvećeg pjesnika ikad:) , samo kao početnika, a nikako kao književnika, budući da to nije dočekao. i što god da mu je matoš rekao za te prve pjesmuljke, ujević mu je dobro uzvratio 20 godina kasnije;)
toliko o tome.

a o ovim zadaćnicama - ako misliš da bilo tko može biti kreativan na taj način, napiši recenziju zadaćnice o jesenjinu koja će biti upola duhovita, jer ovo što ste ti i ostali nasrali bilo je samo dosadno mlaćenje prazne slame.
mislim, ako se toliko treba dokazivati da je pismena zadaćnica 18-godišnjih dječaka sranje, onda mora da je dobra
:s

schmokljan
28.06.2003., 20:10
ImeKorisnika: "Čuj, ja cijenim i volim Jesenjina, (DRAGO MI JE) ali doista si pravi šmokljan (TAJ SAM NADIMAK I ODABRAO) i odlično si odabrao nadimak (KAO ŠTO REKOH) ako si sposoban izjaviti da si zapanjen da se netko USUĐUJE sprdati s Jesenjinom.(GDJE SAM JA TA NAPISAO - DE ME CITIRAJ. JA SAM SAMO REKAO DA JE OVAJ POKUŠAJ SPRDNJE BIO JADAN)

Zašto se netko ne bi sprdao s Jesenjinom? Jedino mjerilo je kako je sastavak napisan (ili književno djelo), a ne to što ti ili većina profesora hrvatskog i književnosti misle o Jesenjinu."

A tko će odrediti to mjerilo - ti? Sprdati se, valjda, može netko bolji od njega. Mislim, naravno, u školskoj zadaćnici - izvan nastave neka bljuje po Jesenjinu ili bilo kom drugom - nije bitno. Valjda postoje neki opći kriteriji. A kada netko uspoređuje Jesenjina sa folk-pjevačem i to na onako blentav način - taj i zaslužuje jedinicu. Harms je pisao neusporedivo bolje sprdnje na sličan način prije 80 godina - ovo nije čak ni originalno.

panon youth kaže:
dakle, kad smo se već uhvatili ujevića i matoša:
matoš je umro 1914. u vrijeme kada se ujević tek počeo javljati kao pjesnik (službeno prvi put te iste godine u hrvatskoj mladoj lirici) i pisao je još 40 godina nakon matoševe smrti tako da je matoš mogao komentirati ujevića, našeg najvećeg pjesnika ikad:) , samo kao početnika, a nikako kao književnika, budući da to nije dočekao. i što god da mu je matoš rekao za te prve pjesmuljke, ujević mu je dobro uzvratio 20 godina kasnije;)
toliko o tome.

a o ovim zadaćnicama - ako misliš da bilo tko može biti kreativan na taj način, napiši recenziju zadaćnice o jesenjinu koja će biti upola duhovita, jer ovo što ste ti i ostali nasrali bilo je samo dosadno mlaćenje prazne slame.
mislim, ako se toliko treba dokazivati da je pismena zadaćnica 18-godišnjih dječaka sranje, onda mora da je dobra
:s

Aha - Ujević mu je dobro uzvratio - pa ti to izgleda doživljavaš kao boks. Matoš direkt, Ujević kontradirekt itd. 20 godina poslije je Matoš bio mrtav. Lako se boksati s mrtvacem, mladi panonski mladiću.

Može li bilo tko biti kreativan na taj način - mogu mnogi, samo rijetki si dozvoljavaju. Svi mi možemo biti glupi - to je lagano - samo se opustiš i počneš kenjati. Znaš ti kako to ide.

Ako dokazuješ da nešto ne valja ne znači da je to dobro ili obrnuto, ili bok te pita koja je tvoja logika. Stotine pametnih ljudi je dokazivalo da nacizam ne valja - je li zato nacizam dobar? Po tvojoj logici jest!

I zašto bi ja napisao recenziju zadaćnice na taj način - taj način je glup. Uostalom, na sličan način, ali inteligentnije, je recenzirao zadaćnicu gospon cptar.

P.S. U mom prvom postu je sam samo napisao što mislim. No prvo panon youth, a sad i ImeKorisnika prelaze na osobno vrijeđanje. (pravi se pametan, pravi si šmokljan) Tako se ne razgovara gospodo. No, nastavite li u sličnom revijalnom tonu neću vam ostati dužan - nevjerojatno mi je da zbog mog stava o nečijem književnom djelu neki ljudi prelaze na osobno vrijeđanje. Ono što sam napisao je samo moj stav - i ako vam se ne sviđa vi ga, jednostavno, zanemarite. Svi smo mi virtualni likovi ovdje i gotovo potpuno irelevantni. Ali, ako me vrijeđate neću popustiti, iako bi, prema staroj narodnoj poslovici o pametnijem, definitivno trebao.:)
Aj bok.

sumski duh
28.06.2003., 20:24
smokljan, cool down - nije ovo knjizevna revija pa da se biraju rijeci. ako te je netko nazvao smokljanom samo zbog nicka to eventualno moze bit los argument, daleko od osobne uvrede.

inace, meni su sastavci ovih ucenika zabavni i smijesni. sumnjam da su njihove aspiracije bile umjetnicke; jednostavno su htjeli dobro zabaviti sebe i druge. mene su uspjeli. a pitanje sto su oni naucili u gimnaziji, i da li momak stvarno ne zna rastaviti rijec Djordan na kraju reda... Adekvatnu je ocjenu vjerojatno dobio iz gramatickog i pravopisnog testa.

kF
28.06.2003., 21:47
schmokljan kaže:A tko će odrediti to mjerilo - ti? Sprdati se, valjda, može netko bolji od njega.
schmokljan kaže:
mladi panonski mladiću.

ajde budi doslijedan prvom citatu i nemoj pljuckati po "nepismenim" bjelovarskim srednjoskolcima. :cool:

Sudden Sid
28.06.2003., 21:54
Pa namjerno je napisao Đ - ordan, valjda da naglasi to "Đ" Nije to nepismenost, samo los pokusaj sale koju njegova profesorica ne bi skuzila za 100 godina
Ono je bio prilino glup nacin ocjenjivanja Jesenjina, ali ako se ne varam, on je rekao da nista ne kuzi pjesmu kao cjelinu pa ju zato ide gledati stih ko stih. A istini za volju, ja iz stiha "Materi klenic mali" nisam skuzio "Jesenjinovu ruralnu osjetljivost", valjda sam umjetnicki blesav :confused:

bona soror
28.06.2003., 23:09
"Koliko je istine u nekoj stvari, može se najbolje istražiti tako da je temeljito ismijemo i promatramo do koje mjere ona podnosi šalu. Jer, istina je stvar otporna na porugu..." Peter Sloterdijk - "Kritika ciničkog uma".
Istina je otporna, loši prijevodi nisu. Ni nesposobni nastavnici. Nepodnošenje i nerazumijevanje humora indikacija je ispodprosječne inteligencije, čak i kad se takve osobe skrivaju pod egidom tzv. inteligencije.
Humor i satira traže natprosječne talente. Mediokriteti i oni ispod mrze nadarene. U svojoj ogorčenosti spremni su, s podlošću jadne hulje, negirati vrijednost rada za kojeg sami nisu sposobni.
Povijest pamti režimske degenerike koji su bacali drvlje i kamenje po jednom Hašeku - što si umišlja, nije duhovit, nego je glup, odakle mu pravo da se sprda s autoritetima itd...
Bjelovarski mladi autori uspjeli su nasmijati brojne čitatelje. Njihovi uštogljeni polusenilni kritičari nisu uspjeli. I nikad neće uspjeti. Ni u čemu.

schmokljan
29.06.2003., 08:36
Bonasoror:
"Koliko je istine u nekoj stvari, može se najbolje istražiti tako da je temeljito ismijemo i promatramo do koje mjere ona podnosi šalu. Jer, istina je stvar otporna na porugu..." Peter Sloterdijk - "Kritika ciničkog uma".
Istina je otporna, loši prijevodi nisu. Ni nesposobni nastavnici. Nepodnošenje i nerazumijevanje humora indikacija je ispodprosječne inteligencije, čak i kad se takve osobe skrivaju pod egidom tzv. inteligencije.
Humor i satira traže natprosječne talente (JOJ - A KAKVI SU TO ISPODPROSJEČNI TALENTI - I GDJE ONO ZAVRŠAVAJU? IGRAJUĆI KOŠARKU?) Mediokriteti i oni ispod mrze nadarene. U svojoj ogorčenosti spremni su, s podlošću jadne hulje, (A KAKVA JE TO NEJADNA HULJA?), negirati vrijednost rada za kojeg sami nisu sposobni.
Povijest pamti (POVIJEST DOISTA PAMTI) režimske degenerike koji su bacali drvlje i kamenje po jednom Hašeku - što si umišlja, nije duhovit, nego je glup, odakle mu pravo da se sprda s autoritetima itd...
Bjelovarski mladi autori uspjeli su nasmijati brojne čitatelje. Njihovi uštogljeni polusenilni kritičari (OHO - SVI KOJI IH KRITIZIRAJU SU UŠTOGLJENI I POLUSENILNI) nisu uspjeli. I nikad neće uspjeti. Ni u čemu. (JOJ - SUDBO KLETA!.) "

Ovaj tvoj tekstić, gdje se razbacuješ frazama koje nikakvu provjeru ne bi istrpile, govori o tvom mediokritetstvu. Tko o čemu kurva i poštenju - znaš te fore. Pošto si uvjerena da si popila svu pamet svijeta, lagano pljuckaš po ljudima koji drugačije razmišljaju. Ne kažem da nećeš u ničemu uspijeti u životu - ali u pisanju definitivno nećeš. :B

Bajdvej - Dobro da si od cijelih Bjesova odabrala pjesmu jednog vojnika i notornog pijanice - pjesma koja je sama po sebi lakrdija. No, to je tvoj nivo - šta ćeš - svak' ima svoje!

kf-u,

mladi mladiću je bila sprdnja - zar je to toliko teško zaključiti?

I na krau krajeva - koja je ovo gomila gluposti. Dečka koji je sprdao Jesenjina (na glup način) proglasujete gotovo genijem, a one koji se usude kritizirati takav način pisanja vrijeđate. Tolerancija = 0, Principijelnost = 0 itd.

Drito Konj
29.06.2003., 12:28
e, schmokljan.....ti si isto idiot
:D
jebo ljude bez smisla za humor, sisate kitu zivotu...
veselo mi je vidjet da postoje takvi

schmokljan
29.06.2003., 13:37
I što konju da ti ja sad kažem!? Ništa - što bi rekli Pajtonovci - Let's not call them, let's just ignore them!

Sretno!

bona soror
29.06.2003., 21:25
schmokljan kaže:

1)Tko o čemu kurva o poštenju . :B

2)Bajdvej - Dobro da si od cijelih Bjesova odabrala pjesmu jednog vojnika i notornog pijanice - pjesma koja je sama po sebi lakrdija. No, to je tvoj nivo - šta ćeš - svak' ima svoje!

1) Hvala. Kad me autoritarni balvan okrsti kurvom, primam to kao kompliment. Da mi takav dade za pravo, zabrinula bih se...

2) Možda je lakrdija, ali je izvrsna lakrdija, smatraju mnogi teoretičari, svi daleko pametniji od tebe, o autoru lekrdije da ne govorimo...

Ne, ti nisi neinteligentan! Ti si antiinteligentan - tebi IQ ide u minus. Kao takav, mogao bi postići zavidan uspjeh na području parapsihologije. Bio bi idealan prekognicist - gledaš u šalicu i melješ gluposti. Za ovo drugo veoma si nadaren. Svaka čast!:s :bonk: :s

schmokljan
30.06.2003., 09:48
bona soror kaže:
1) Hvala. Kad me autoritarni balvan okrsti kurvom, primam to kao kompliment. Da mi takav dade za pravo, zabrinula bih se...

2) Možda je lakrdija, ali je izvrsna lakrdija, smatraju mnogi teoretičari, svi daleko pametniji od tebe, o autoru lekrdije da ne govorimo...

Ne, ti nisi neinteligentan! Ti si antiinteligentan - tebi IQ ide u minus. Kao takav, mogao bi postići zavidan uspjeh na području parapsihologije. Bio bi idealan prekognicist - gledaš u šalicu i melješ gluposti. Za ovo drugo veoma si nadaren. Svaka čast!:s :bonk: :s

1."Ovaj tvoj tekstić, gdje se razbacuješ frazama koje nikakvu provjeru ne bi istrpile, govori o tvom mediokritetstvu. Tko o čemu kurva i poštenju - znaš te fore. Pošto si uvjerena da si popila svu pamet svijeta, lagano pljuckaš po ljudima koji drugačije razmišljaju. Ne kažem da nećeš u ničemu uspijeti u životu - ali u pisanju definitivno nećeš." - Eto - to je bio dijelić mog posta iz kojeg si ti zaključila da te ja nazivam kurvom. SVAŠTA! Da nisi glupa, koliko jesi, već recimo malo manje, shvatila bi da te ja nazivam mediokritetom. Pošto si se u svom prvom tekstiću koristila tim nazivom, i još gorim, da me okarakteriziraš. Pa sam shodno staroj narodnoj povukao paralelu - kužiš!? Kurva priča o poštenju, a mediokritet, ili čak notorna glupača, o mediokritetstvu. Svakom sa IQ-om iznad 90 bi to trebalo biti jasno.

2. Napisao sam da je simptomatično da si iz cijelih Bjesova odabrala baš tu lakrdijašku pjesmicu. Možda bi bilo bolje da si odabrala onu rečenicu kojom publika na kraju ispraćuje dragog nam profesora - "Gađao vranu, pogodio kravu!" Iz tvojih komentara zaudara nadaleko potreba da budeš superiorna. A pošto to nisi u stanju - vrijeđaš bez pokrića. Ako sam ja antiinteligentan, ti si jedinica za antiinteligenciju. Jadni Fjodor Mihajlovič se najvjerojatnije okreće u grobu kad ga takvi poput tebe uzimaju u usta.

Vidim da spominješ neke teoretičare, sve pametnije od mene, pa čak i tvrdiš da je Dostojevski pametniji od mene. Stvarno? Ma nemojte kasti!? Samo osoba sa tvojom inteligencijom može zaključiti da je jedan od najvećih pisaca svih vremena inteligentniji od džabalebaroša, koji se još uz to naziva šmokljanom, te se objašnjava sa notornom glupačom. Da bi se to zaključilo doista je potreban tvoj oblik inteligencije - istinabog rijedak oblik. Thank Heavens for small mercies!

bona soror
30.06.2003., 21:31
Ispričavam se zbog grubosti, nisam znala da si bolestan... Sad znam - vjerojatno imaš tumor na mozgu. Ili urođenu atrofiju CNS-a... Štogod bilo, spomenutu pjesmicu nije napisao Dostojevski, nego jedan prilično poznati hrvatski autor. Prolistaj neku antologiju hrvatske poezije. Ili pitaj literarno nadarene gimnazijalce, oni vjerojatno znaju...
Zbogom! :W :W :W

schmokljan
30.06.2003., 23:07
Oh, oh - shvatila si nešto!

Nisi objasnila vlastitu grešku. Ono u vezi mediokritetstva, što si ti shvatila da te kurvom zovem.

Što se tiče pjesmice - mea culpa, mea maxima culpa.

No, dobro - sad sam i bolestan.

Drago mi je da ustraješ u vrijeđanju - mala moja kozo - ustrajnost ipak treba poštovati. Čak i kod takvih poput tebe.

Ja sam pomiješao dvije pjesmice, a ti sve skupa.

Neka - bitku si dobila, ali ne i rat (to je narodnjački stih, pa ćeš ga valjda poštovati!)

Uglavom glavnina - drago mi je da se uzbuđuješ - to je znak da si živa i tako to!

Volim komunicirati s tobom zbog mnogih razloga - glavni je taj da mi je lijepo i da sam se zaljubio u tvoju malu glavicu.

Bona moja draga&mila - kad ćemo na kavu da mi pričaš o svojoj veličanstvenoj inteligenciji koja raste, te pupa i širi se u još nedosegnute granice naše vaseljene - u kojoj mi obitavamo - jerbo kozmos je to naš.

Zdravo mi ostaj i ne beri brigu - za svaki lonac se poklopac nađe, te nisu sve tvoje potonule lađe.

Mnogi si lepa i želim to kasti, mozak je tvoj jedinstven i (sad bi tu trebao ići nešto na "...sti", ali nemam inspiracije).

Zbogom ljubavi bono i ovo i ono - molim te samo da ne bereš brigu, udat ćeš se bogato - o tom napiši knjigu!

Nemaš li mozga - ništa strašno.
Ja te, retard, volim - mi smo isti - i to je jasno!

Bok i, bokte i bogati bokte.

P.S.
Sado-mazo odnos je naš - uživaš u tome i ti to znaš!

kampfwagen
01.07.2003., 11:07
bona soror kaže:
1) Ne, ti si originalan i kreativan! Takvim te učinio ukalupljujući dril našeg autoritarnog školstva.:rolleyes:

Oh...tako pronicljivo...nemam riječi...šteta šta nisi studirala psihologiju...vjerovatno bi postala i asistentica (ako bi prije toga nekome dala guze)...jer ti si tako...tako...genijalno pametna. Huh.

bona soror kaže:
2) Ako bude ismijavao uspješno (tako da tebe i tebi slične nevjerojatne nevjerojatnosti natjera da date otkaz) onda mu treba dati novčanu premiju!!!:s :top:

Koliko? 1000 kuna? Milijun? Budi preciznija.

Winona
01.07.2003., 15:20
Nogomet je kao crvena, fina, soèna, vrela, ukusna jabuka

na ovu cijelu zadacnicu sam se podrapala od smijeha ali na ovo VRELA jabuka :D

Romana
01.07.2003., 20:14
:D zadacnice su za krepat:D :s :klap:

cp.tar
05.07.2003., 13:32
ajme, koji fajt ovdje...

prvo da sredim drito konja, koji me lijepo i argumentirano nazvao idiotom: i ja tebe volim.

ok.

ajmo dalje.

dakle, nije loše sprdati se s autoritetima, ali treba paziti na posljedice[1]. ako ideš pljuvati po nečemu, daj da to bude argumentirano, inače ćeš ispasti seronja, kao što je autor sporne zadaćnice lijepo demonstrirao.
razumljivo je, rekao bih, da se nekima sviđa sama različitost te zadaćnice od prosjeka. meni se ta različitost ne sviđa jer je "loša", tj. loše usmjerena.
sama činjenica da je dečko u gimnaziji nepismen dosta govori o našem školstvu; činjenica da netko tako nepismen ne zna fokusirati svoje misli u nekoliko koherentnih rečenica tada stvarno ne iznenađuje. ipak, ona ne bi smjela oduševljavati.

nije mi jasno po čemu se tog dečka smatra literarnim genijem; uistinu, njegova je zadaćnica izazvala brojne polemike. to pak ne govori o njemu, već o nama; ne polemizira on[2], već mi. naša se mišljenja, logično, razlikuju jer nam se razlikuju i ukusi. neki će ovdje i dalje tvrditi da je dečko genij; ja ću i dalje tvrditi da će vrhunac njegove literarne karijere biti, eventualno, pisanje takvih "humorističnih" ispljuvaka u nečemu poput hrvatskog slova. i to ako izbrusi talent.

mislim da je najveća razlika u našim stavovima uzrokovana time što ne poznajemo autora - ne znamo, pa zato pretpostavljamo, što je on time zapravo mislio. oni koji ga smatraju genijem, koliko vidim, smatraju da je tim sastavom želio ukazati na velike probleme u društvu, u besmisao našega školskoga sustava i tako dalje i tako bliže. oni koji ga smatraju - diplomatski rečeno - katastrofalnim piscem, poput mene, smatraju da, ako je i izrazio neke duboke misli i ukazao na takve velike probleme, to nije učinio namjerno. narodna poslovica kaže da i ćorava koka nađe zrno; vjerujem da je dotični mladić upravo takva kokoš.

i na kraju bih lijepo molio da vrijeđanja prestanu; ljudi dragi, shmokljan vam stvarno nije dao ni razloga ni povoda za vrijeđanje. i još jednom - ova diskusija puno više govori o nama nego o autoru zadaćnice. naročito pak govori o nama kad krenu ovakva vrijeđanja... i tada sigurno ne govori lijepo.

hvala na pažnji.

[1] question authority and the authorities will question you
[2] osim, naravno, u trenutku u kojem on stavlja te zadaće na internet, nezadovoljan ocjenom.

Mikilegendo!care!
05.07.2003., 16:15
Imao sam slicno iskustvo sa jednom zadacnicom izuzetno necudorednog sadrzaja (a poslije Bret Easton Ellis natuko pare na tom majku mu... :D) za koju nisam bio ocjenjen, ali ju je zato moja profesorica procitala svakom jebenom razredu u kojem je predavala. :eek:

Dva skolska sata mi smo samo raspravljali tu zadacnicu. Na kraju je ona zakljucila da mi ipak ne moze dati ocjenu zbog toga sto misli da skola kao obrazovna institucija nebi trebala ohrabrivati ucenicke uratke bez trunke morala i etike.
To mi je bila najbolja profa u cijelom obrazovanju . :cool:

Da nam skolski sustav jos uvijek proizvodi zaglupljene zombije koji se prerijetko smiju, potvrdjuje ovih tu par papaka, kojima je smisao za humor tako ocito isisan prilikom pisanja zadacnice "Proljece u mom dvoristu". :bonk:

cp.tar
05.07.2003., 17:48
e pa, sorry ako mi nije smiješno kako mali mrcvari jesenjina.

isto tako mi nije smiješno ako stanlio baci oliju tortu u facu[1].

nisu mi smiješni ni vicevi o plavušama. uglavnom.

ako sve te i takve stvari znače da sam zaglupljeni zombi bez smisla za humor, jbg. priznajem.

btw, miki, bismo li mi smjeli znati barem koja je bila tema te nećudoredne zadaće? pretpostavljam da nam je ne bi mogao reproducirati...

[1] iako, priznajem, malo je smješnije kad to netko napravi billu gatesu :rolleyes:

Mikilegendo!care!
05.07.2003., 17:55
cp.tar kaže:
btw, miki, bismo li mi smjeli znati barem koja je bila tema te nećudoredne zadaće? pretpostavljam da nam je ne bi mogao reproducirati...

Tema je bila slobodna (tu smo opciju imali neki put), a sto se uratka tice; najblize je bio gnjusnijim dijelovima knjige American Psycho od Bret Easton Ellisa. :D
(Ne mislim kvalitetom, samo deskriptivnoscu...)

cp.tar
05.07.2003., 18:41
eh, da...

profa je očito imala debele živce kad je slobodne teme dopuštala :D :D :D

ja bih samo imao problem odabira slobodne teme... morao bih od nekoga posuditi pravopis pa slučajno otvarati dok ne bih došao do 4-5 slučajno odabranih riječi, pa šta bude...

Drito Konj
06.07.2003., 18:03
cp.tar kaže:
ajme, koji fajt ovdje...

prvo da sredim drito konja, koji me lijepo i argumentirano nazvao idiotom: i ja tebe volim.

ok.

ajmo dalje.

.

ti si dao argumente. :cool:
jebiga, brijem da bismo zivjeli na prejebeno dosadnoj planeti da nemamo smisla za humor....
no, uniformnost je isto tako strasna kvaliteta :D

bona soror
06.07.2003., 22:47
Ma, kad zrelo razmislim, možda su cp.tar i njegovi istomišljenici u pravu? Hajdemo izbaciti iz školske lektire sva komediografska i humoristička spadala i sprdala. Odakle im pravo da ismijavaju autoritete? Dolje Aristofan, on je prvi majmun koji se usudio ismijavati bolje od sebe - atenske filozofe. Što se nije potrudio da bude mudar kao Sokrat, a ne piskarat bez veze, da se ljudi smiju dok čitaju, sramota!
Dalje - Plauta, Terencija, Petronija Arbitra, Boccaccia, Rabelaisa, Molierea.....van s njima! Gamad besramna polupornografska! Šta ima dobro u njihovom pisanju, oni su neki "geniji", ha? Po kojim to kriterijima? Šta je genijalno u opisivanju najgorih ljudskih gadosti i pokvarenjaštva i još se cerit tomu ko kreten? Fuj!!!
Van to iz lektire!!!
Samo kvari djecu!
A ono govno od Hašeka - zapalit sve njegovo što je ikad štampano, raskopat mu grob da mu niko kosti ne nađe, zatrt spomen na njegovo ime, smeće jedno anarhističko!!!
On je išo ismijavat vojsku u kojoj je služio, on! Gnjida, niko i ništa! Šta se nije potrudio, pa dogurao do generalskog čina, pa onda išo kritizirat šta ne valja? Al ne, obično govno prašinarsko, a sere po oficirima! S kojim pravom??? I još to dat u školi da djeca čitaju?!? E ljudi, sramote!!!!!!:bonk: :mikroval: :klopa:

darin
07.07.2003., 08:02
cp.tar kaže:
e pa, sorry ako mi nije smiješno kako mali mrcvari jesenjina.

Ma daj cp. zapravo je uzasno smijesno!!! Pa znas valjda da od 40 ucenika u razredu nisu svi nadareni za art-gnojenje (dzizus!). Ovo je totalno zabavna zadacnica (sve su) i mali se potrudio Jesenjina interpretirati na svoj nacin. Razmisljao je, brate, o svakom stihu. Nije ga razumio. Sve to sto nije razumio napisao je, i to na jedan tako duhovit nacin da je to za svaku pohvalu.

Jadne ocjene, slazem se sa Sidom, most likely su dobili zbog gramatike. Jasno je da je temeljna odrednica zadacnice gramatika.

I bona soror, shmokljan i drugi, dajte malo smirite strasti! Vjerujem da se sve da srediti na jednoj kulturnijoj (sa manje uvreda) razini!
Inace, post on! :top:
:)

kampfwagen
07.07.2003., 09:17
Da zaključim više s tim: zadaće suck, a svi vi koji ih obožavate zašto ne učite svoju djecu da i ona tako pišu u školi? Jer tako je cool sprdati se sa školom. Profesija nastavnika nikad nije bila na nižoj grani, bez ikakvog ugleda...Sve zahvaljujući primitivcima poput vas. Kako bi bilo kad bi svaka budala naprimjer komentirala presude sudaca...ili recimo operacije kirurga...Budala poput Roberta Perišića...
Pa taj rez nije dobar, trebalo se zašit malo lijevo... Hej, ostat će preveliki ožiljci!
Mislim da su nastavnici po ugledu jedva negdje iznad smetlara. Dokaz tome je i ovaj forum. Baš me zanima, svi vi koji komentirate zadaće, koliko vas ima faks i čime se bavite? Ili vi to onako, prosto narodno.:2up:

bona soror
07.07.2003., 21:41
Da, da, a tek onaj primitivac Hašek - kako je bezobzirno pljuvao gospodu oficire, a svi su oni imali oficirske škole, za razliku od njega ništkoristi jednog... :flop:

kampfwagen
07.07.2003., 23:02
bona soror kaže:
Da, da, a tek onaj primitivac Hašek - kako je bezobzirno pljuvao gospodu oficire, a svi su oni imali oficirske škole, za razliku od njega ništkoristi jednog... :flop:

Daj dođi k sebi.

sumski duh
08.07.2003., 19:48
dodjite svi k sebi.
1. bona soror - al brijes. na razini logike iz srednje skole - ana ne voli karamele. ana ne voli bombone od mente. dakle - ana ne voli nikakve bombone. ili na nasem primjeru: cp tar ne voli zabavne i duhovite zadacnice srednjoskolaca iz varazdina. konkluzija: cp tar ne voli nikakva zabavna i duhovita djela. ajde molim te. ne bih bas rekla. prije ce bit da cp tar i smokljan i kampfw itd vole duhovita djela ali eto, razliciti li smo mi ljudi - njima se ne svidjaju bas te zadacnice. pa sta. ionako nikad nece postati opca pojava u srednjoskolskoj populaciji pa mislim da se nema razloga zabrinjavati hoce li nam klinci naucit pravopis, gramatiku i sve sta treba iz hrvatskog.
2. momcad mrzitelja zadacnica :D (a zezam se malo.... :D :o ) - to sta mi se zadacnice svidjaju ne znaci da: nisam obrazovana / ne stujem jesenjina / nemam kriterije. kampfw - za kog vraga te zadacnice smatras napadom na sebe i svoju profesiju? nikad nece sva djeca otkazat poslusnost kao sto nikad neces od razreda napravit stado koje ce se profesora bojati (ili ga toliko duboko postovati da se ne usude pisati gluposti (iz drugog kuta: smijesne zadacnice)).

po mom skromnom misljenju svi ste pretjerali i napuhali cijelu pricu. pa takvih (dobro, slicnih) zadacnica ima svuda. bar je u mojoj skoli bilo.

pozdrav svima, danas sam tako lijepo raspolozena i sve vas volimmmm :w

panon youth
08.07.2003., 20:33
:) yeeeeeeee:kiss:

a sad stvarno dost više prepiranja oko tih jebenih zadaćnica;)
:zivili:

kampfwagen
08.07.2003., 21:47
sumski duh kaže:
dodjite svi k sebi.
po mom skromnom misljenju svi ste pretjerali i napuhali cijelu pricu. pa takvih (dobro, slicnih) zadacnica ima svuda. bar je u mojoj skoli bilo.

pozdrav svima, danas sam tako lijepo raspolozena i sve vas volimmmm :w

Šumski duše, u pravu si. Sve ovo postaje zamorno. Mislim da možemo okončati raspravu i popušiti lulu mira. :closed:

bona soror
08.07.2003., 22:19
sumski duh kaže:
dodjite svi k sebi.
1. bona soror - al brijes. na razini logike iz srednje skole - ana ne voli karamele. ana ne voli bombone od mente. dakle - ana ne voli nikakve bombone. ili na nasem primjeru: cp tar ne voli zabavne i duhovite zadacnice srednjoskolaca iz varazdina. konkluzija: cp tar ne voli nikakva zabavna i duhovita djela.
a zezam se premalo....
nisam obrazovana
nemam kriterije...
i sve vas volimmmm :w

Hvala na besplatnoj poduci iz logike, draga Forest Gump, pardon, Ghost... :D :D :D
SLAŽEM SE SA :closed:

sumski duh
08.07.2003., 22:21
cekaj, nije se bona soror slozila :p :D
a post sam editirala jer sam shvatila da po obicaju imam hrpu tipfelera.

laku noc ljudi

bona soror
08.07.2003., 22:31
GHOST! No offence!:kiss:
Laku noć. :)

sumski duh
08.07.2003., 22:32
joj koji gaf... nisam skuzila bonin post iznad mog. mozda ga nije ni bilo kad sam ja pisala post? ne znam, ali je moj komentar ispao bedast pa se sad ispricavam sto sam ispala bedsta. bona se ipak slozila. ok. sve je dobro sto se dobro svrsi :D

kampfwagen
08.07.2003., 23:22
Da. I nakraju su svi živjeli dugo i sretno...:W

cp.tar
12.07.2003., 10:45
darin kaže:
Ma daj cp. zapravo je uzasno smijesno!!! Pa znas valjda da od 40 ucenika u razredu nisu svi nadareni za art-gnojenje (dzizus!). istina. još uvijeh, however, stoji da ako nije nadaren, ne mora uzeti tu temu; uvijek postoji druga, bolja.
Ovo je totalno zabavna zadacnica (sve su) i mali se potrudio Jesenjina interpretirati na svoj nacin. Razmisljao je, brate, o svakom stihu. Nije ga razumio. Sve to sto nije razumio napisao je, i to na jedan tako duhovit nacin da je to za svaku pohvalu.meni bi to bilo duhovito da nije neinteligentno - malo mi je glupo da tip razmišlja o pojedinim stihovima, a ne razmišlja o cjelini koju tvore, a u kojoj su puno jasniji.
ne znam... meni se ne dopada i gotovo.

Jadne ocjene, slazem se sa Sidom, most likely su dobili zbog gramatike. Jasno je da je temeljna odrednica zadacnice gramatika.gramatika je jedna od temeljnih odrednica, ali nikako jedina. nažalost, nastava hrvatskog jezika i književnosti se u pravilu svodi na lektire, književnost, lektire, književnost... a jezik - pravopis i gramatika se uopće ne rade.
par mojih frendova i mene većina svijeta pljuje kad tvrdimo da bi jezik i književnost trebali biti dva odvojena predmeta...

I bona soror, shmokljan i drugi, dajte malo smirite strasti! Vjerujem da se sve da srediti na jednoj kulturnijoj (sa manje uvreda) razini!
Inace, post on! :top:
:) hear, hear!
darin za moderatora! :D

cp.tar
12.07.2003., 10:50
bona soror kaže:
Ma, kad zrelo razmislim, možda su cp.tar i njegovi istomišljenici u pravu? Hajdemo izbaciti iz školske lektire sva komediografska i humoristička spadala i sprdala. Odakle im pravo da ismijavaju autoritete? Dolje Aristofan, on je prvi majmun koji se usudio ismijavati bolje od sebe - atenske filozofe. Što se nije potrudio da bude mudar kao Sokrat, a ne piskarat bez veze, da se ljudi smiju dok čitaju, sramota!
Dalje - Plauta, Terencija, Petronija Arbitra, Boccaccia, Rabelaisa, Molierea.....van s njima! Gamad besramna polupornografska! Šta ima dobro u njihovom pisanju, oni su neki "geniji", ha? Po kojim to kriterijima? Šta je genijalno u opisivanju najgorih ljudskih gadosti i pokvarenjaštva i još se cerit tomu ko kreten? Fuj!!!
Van to iz lektire!!!
Samo kvari djecu!
A ono govno od Hašeka - zapalit sve njegovo što je ikad štampano, raskopat mu grob da mu niko kosti ne nađe, zatrt spomen na njegovo ime, smeće jedno anarhističko!!!
On je išo ismijavat vojsku u kojoj je služio, on! Gnjida, niko i ništa! Šta se nije potrudio, pa dogurao do generalskog čina, pa onda išo kritizirat šta ne valja? Al ne, obično govno prašinarsko, a sere po oficirima! S kojim pravom??? I još to dat u školi da djeca čitaju?!? E ljudi, sramote!!!!!!:bonk: :mikroval: :klopa: daklem, na sve ovo mogu reći samo jedno: postoji razlika između kvalitetnog i nekvalitetnog ismijavanja.
to sam, doduše, već rekao, ali očito se takve stvari preskaču.
ta je razlika poput razlike između odgovora na provokaciju psovkom i fizičkim napadom i odgovora mirnim, finim spuštanjem. i jedno i drugo boli, ali jedno može svaka budala, a drugo može samo onaj tko ima dovoljno mozga.
cijeli gornji post je čisto sofističko podjebavanje i ovo je zadnji put da na to odgovaram (i sam sam sofist, pa znam kad nema smisla nastaviti).

Woe
12.07.2003., 11:17
Meni je zadaćnica smiješna.
Mislim da su za loš položaj učitelja najmanje krivi đaci.
Krivca treba tražiti u dinastiji Frankenstein koja je upravljala prosvjetom (Girardi, Ljilja, Strugar), i, još više, u onima koji su ih postavili na odgovornu dužnost.
Zadaćnica kao takva nikad mi niej bila draga. Zadan tema i ograničeno vrijeme ubijali su me u pojam, iako sam volio čitati i pokušavao pisati, onako za sebe.

Što se pravopisa i gramatike tiče, mislim da je čitanje najbolji način za učenje istih. Bubanje pravila ništa ne znači ako se to ne primijeni u praksi.
Što se čitanja tiče, program lektire djeluje kao da je sastavljen kako bi učenicima ogadio čitanje.

D zaključim - natjerao bih klinca da pročita zadaću pred razredom i dao mu bar duju. Čovjek je lijepo molio...

maturant_1989
15.02.2007., 14:52
dal neko ima te zadacnice na kompu il negdi jer oni linkovi vise ne postoje....a bas bi volio ih procitat.....kad smo vec kod zadacnica dal nekom ide pisanje toga??

Sudden Sid
15.02.2007., 14:55
dal neko ima te zadacnice na kompu il negdi jer oni linkovi vise ne postoje....a bas bi volio ih procitat.....kad smo vec kod zadacnica dal nekom ide pisanje toga??

Kako ne postoji?
http://free-bj.htnet.hr/zvpo/4donline/main.htm

Maslina
15.02.2007., 16:03
Zadaćnice su smiješne, to je neosporno. Ali nisu imale zadaću da budu smiješne nego je hrpa 15-godišnjaka išla zajebavati profesoricu koja je ipak starija od njih, fakultetski obrazovana i svaki dan dolazi u školu i za jadnu plaću se brine o toj djeci više nego polovica njihovih roditelja. Ja sam isto radila u školi i pokušali su mi pisati slične zadaćnice. Došla bih kući i umirala od smijeha jer je bilo genijalnih ali onda sam uzela crvenu kemijsku i spržila im jedinicu jer sam znala da samo iskušavaju moje granice. Da sam im samo dala veću ocjenu od jedan, zajebavali bi me i pili krv do kraja školske godine. To možda nije lijepo, ni poticajno ni pravedno ali to je život. A Perišić ne bi ni 5 minuta preživio u tom razredu u kojem je ta profa dijelila te ocjene. A ni pola vas.

Bubba Zanetty
15.02.2007., 16:34
Zadaćnice su smiješne, to je neosporno. Ali nisu imale zadaću da budu smiješne nego je hrpa 15-godišnjaka išla zajebavati profesoricu koja je ipak starija od njih, fakultetski obrazovana i svaki dan dolazi u školu i za jadnu plaću se brine o toj djeci više nego polovica njihovih roditelja. Ja sam isto radila u školi i pokušali su mi pisati slične zadaćnice. Došla bih kući i umirala od smijeha jer je bilo genijalnih ali onda sam uzela crvenu kemijsku i spržila im jedinicu jer sam znala da samo iskušavaju moje granice. Da sam im samo dala veću ocjenu od jedan, zajebavali bi me i pili krv do kraja školske godine. To možda nije lijepo, ni poticajno ni pravedno ali to je život. A Perišić ne bi ni 5 minuta preživio u tom razredu u kojem je ta profa dijelila te ocjene. A ni pola vas.

E baš super. Zbog ovakvih profa učenici i mrze književnost, a pogotovo pisce koji su imali tu nesreću da ih se strpa u lektiru. :flop:

Sudden Sid
15.02.2007., 19:05

Nisu išli zajebavati profesoricu nego su se, primjerice, išli sprdati na temelju uzvisenog gledanja na autore poput Jesenjina. Zaista, zasto bi se prenemagali i pricali da je Jesenjin ozbiljno dobar autor? Zasto bi to moralo biti apriori lose i zasto bi to bila sveta krava koju se ne moze preispitivati i ismijati? Ti decki su dosta kreativno to preispitali i, u mom malenom idealistickom svijetu :zubo: bi ih profesorica trebala usmjeriti da upotrijebe tu svoju kriticnost i sposobnost preispitivanja, a ne da ju shvaca kao "vi to mene zajebavate" i da ju potire jedinicama.

*_spike
15.02.2007., 19:11
Ja bih ti zadaćnicama dao 5 jer pokazuju talent.

Profesori koji bi im dali 1 nisu dobri profesori, i tu prestaje svaka diskusija.

g2slep
15.02.2007., 19:43
ne radi mi link
moja mama je predavala na gimnaziji kad je Zipo išao, ali mislim da nije njemu
Bilo je par dečki koji su odličino pisali
Spaljo i Random su im bili nickovi

houpi
15.02.2007., 19:50
meni je ovo strašno. :cerek: :cerek: :cerek:

Tema domaćeg rada: JESEN

Počela je jesen u našem gradu. Umrlo je više ljudi. Kao i u svakoj jeseni meni ih je žao, ali Živku Orlandiju baš i nije. On često kaže da tako mora i treba. A kad mu je brata majka gađala među rogove nije tako mislijo.
Domaćice spremaju zimnicu. Ja sam srećan. Grad je pun lišća a tata kaže da bi smećari trebali da idu u kurac jer ovo je već treća jesen kako ništa ne rade. Od ove jeseni nam strašno faljiva struje u kuću, pa mama kaže za elektrodistributere to su jedna govna a nije tako mislila na tom načinu kada nam je kuća bila puna struje.
Ove jeseni i ja sam se kao i mnogi drugi smo se zaljubili u istu curu. To je mala od pašenoga – Vera. Ja je zovem Vjera jer me stid da se odvajam od društva. I ove jeseni ptice su pošle ka jugu. Rode i vrapci i slavuji su ostali. Meni ih je žao jer su one male i nezaštićene, pa bi ih mnogi mangupi mogli ubiti namrtvo. Djed kaže da su one ptičji proleterijat, a nije tako mislio kad nam se roda posrala na fiću pa je tata jurio do Spadijerskog vrha. Djed je tada slomio nogu, a tu rodu je ubio ujak Vlado dva dana poslije golijama rukama. On kaže da se branila ka čovjek. Meni je bilo žao a žao mi je i djeda koji je slomio nogu. Ali mi je žalije rodu jer je djed živ a roda ne, a mislim da bi rodi bilo milije da je ujak Vlado slomio nogu, a da je ona ubila djeda pod Spadijerski vrh. Ma da bi meni bilo mrzlije. Ja isto mislim da bi bilo najbolje da se ujak Vlado posra djedu na fiću i da ga je djed ubio sjekirom, ka šta je htio babu jedan put, a da se roda ne mješa. To je radi toga što me ujak Vlado (rak ga izijo) slepio u glavu kad sam prnuo pred direktorom Oboda pa ga je bilo stid od mene. Od kada je ubio rodu još mi je mrzniji.
Brat od tetke mi Vojo, je ka svake jeseni kupio petarde kod Paljevica u Donje Polje. Oni nemaju para za hljeb pa prodaju petarde. Meni ih je žao. Baba kaže da su dobri ljudi, a nije tako mislila kad su joj zapalili garaže đe je djed i njegovi penzioneri igra fircik u pare. Jesen mi je još draga radi strika Velja što dolazi sa broda. On je bogat čovjek i dosta je zgodan. Svaki put s broda dovede novu strinu, pa ode na brod. Poslije ih mi teško izbacimo iz kuće. Neđo kaže da te žene šiljemo kod njega jer mu ih je žao da se svađe s majkom po vas dan. A nije tako mislio kad mu na kocku u Pećinu pošle tri plate pa je ijo u našu kuću.
Ne znam šta bi još pisa od jeseni. Još sem da je volim i njeni plodovi nama djeci daju vitamina da bi smo postali jaki.

Radenčević Slaven VI a. – Cetinje.

Nastavnik je sastav ocjenio ocjenom - nedovoljan,1.
Nekim slučajem sastav je došao do ruku nekog novinara koji ga je i objavio.
List Balkan, nedjelja, 18. aprila 2004., strana 27.

walter
15.02.2007., 19:54
To možda nije lijepo, ni poticajno ni pravedno ali to je život.

Uh, ti si bila pravi autoritet kad su te takve zadaćnice plašile. Ali ova rečenica je zakon. Najbolje opisuje način na koji selske učiteljice poimlju život. Šta si ti tu jadnu djecu mogla naučiti, reci ti meni, šta? Više si ti od njih naučila nego oni od tebe...

newcomer
15.02.2007., 20:06
http://free-bj.htnet.hr/zvpo/4donline/zadacnice/barl1.htm

Ne kuzim se u predavacke zavrzlame... ali... nije li ovo bar za za 5+

Mislim... za srednjeskolca :top:

Maslina
16.02.2007., 10:50
Kad odradite dvije godine u školi a ne 5 na forumu javite mi se. Do tada nemam što s vama razgovarati. :w

Bubba Zanetty
16.02.2007., 11:14
Kad odradite dvije godine u školi a ne 5 na forumu javite mi se. Do tada nemam što s vama razgovarati. :w

Kad ti odradiš 2 godine u trgovini, a komad toga ne crno onda se javi. :E
Ufff profesor. Definitivno najgori i najslabije plaćen posao. :rofl:
Mislim da nebih imao nikakvih problema raditi kao profesor, a usudim se reći da bi i dječica naučila mnogo više od mene nego od ovakve profe kakva si ti. :D

Maslina
17.02.2007., 13:08
Kad ti odradiš 2 godine u trgovini, a komad toga ne crno onda se javi. :E
Ufff profesor. Definitivno najgori i najslabije plaćen posao. :rofl:
Mislim da nebih imao nikakvih problema raditi kao profesor, a usudim se reći da bi i dječica naučila mnogo više od mene nego od ovakve profe kakva si ti. :D

Pogotovo pravopis.

Bubba Zanetty
17.02.2007., 13:59
Pogotovo pravopis.

A ti ga kao znadeš od A do ŽNJ. Ako te zasmetalo ono "nebih" :D onda pati i dalje. Ja pravopis NE ZNAM i NE ŽELIM ga znati jer se ionako mijenja svakih par mjeseci. (sad bi opet kao trebalo pisat "ne ću"... :D e pa neću)

Glavni problem ovdje je što se za i njmanji znak nekakvog nonkonformizma odmah ide šibom ili pendrekom, a poglavito ako je artikuliran sa imalo mozga i na pristojan način.
Da ti je učenik XY napisao par teško vulgarnih polupismenih rečenica, a na dan ocjenjivanja dofurao u školu čakiju i lagano ju zapiknul u stol ispred sebe i još pritom znaš da mu je tatica glavni baja u selu, čisto sumnjam da bi ga uopće prijavila policiji, a kamoli da mu još sprašiš topa u imenik.

Evo to je tragedija u čitavoj priči. :)

walter
17.02.2007., 14:08
Pa pusti, Bubba, riba je pradavala dvije godine i dobila otkaz. Kamo sreće da sve takve dobiju otkaz.

I ne idu svi profesori šibom, idu samo oni koji ne vjeruju u sebe, koji se plaše.

To su obične šalteruše koje igrom slučaja ne rade u zdravstvenom nego u školi.

Maslina
17.02.2007., 14:23
Pa pusti, Bubba, riba je pradavala dvije godine i dobila otkaz. Kamo sreće da sve takve dobiju otkaz.

I ne idu svi profesori šibom, idu samo oni koji ne vjeruju u sebe, koji se plaše.

To su obične šalteruše koje igrom slučaja ne rade u zdravstvenom nego u školi.

A tebi je isto neka seoska učiteljica zagušila talent pa sada pišeš takva smeća?

walter
17.02.2007., 14:26
A tebi je isto neka seoska učiteljica zagušila talent pa sada pišeš takva smeća?

Ne može ni sto Maslina zagušiti talent doktora Lebowskog. Taj talent je toliki da ga ni sama smrt ne može zagušiti.

Ja sam iz istog grada iz kojeg su moje kolege koji su pisali te zadaćnice. I nadam se da će od njih nastati novi Doktori.

A seoske učiteljice ostaju seoske učiteljice.

Maslina
17.02.2007., 14:27
A ti ga kao znadeš od A do ŽNJ. Ako te zasmetalo ono "nebih" :D onda pati i dalje. Ja pravopis NE ZNAM i NE ŽELIM ga znati jer se ionako mijenja svakih par mjeseci. (sad bi opet kao trebalo pisat "ne ću"... :D e pa neću)

Glavni problem ovdje je što se za i njmanji znak nekakvog nonkonformizma odmah ide šibom ili pendrekom, a poglavito ako je artikuliran sa imalo mozga i na pristojan način.
Da ti je učenik XY napisao par teško vulgarnih polupismenih rečenica, a na dan ocjenjivanja dofurao u školu čakiju i lagano ju zapiknul u stol ispred sebe i još pritom znaš da mu je tatica glavni baja u selu, čisto sumnjam da bi ga uopće prijavila policiji, a kamoli da mu još sprašiš topa u imenik.

Evo to je tragedija u čitavoj priči. :)

Tragedija čitave priče je što prodavači misle da mogu biti predavači. Skuliraj i vrati se za pult.

velouria
17.02.2007., 14:31
Tragedija čitave priče je što prodavači misle da mogu biti predavači. Skuliraj i vrati se za pult.
Tragedija je što se kreativnost i duhovitost kažnjavaju, a nagrađuju se ulizivačka preseravanja ukalupljene dobre dječice koja 'svoje' viđenje djela najčešće prepisuju.

Maslina
17.02.2007., 14:36
Tragedija je što se kreativnost i duhovitost kažnjavaju, a nagrađuju se ulizivačka preseravanja ukalupljene dobre dječice koja 'svoje' viđenje djela najčešće prepisuju.

Da, to je stvarno tragedija i to nitko ne spori. Škola je represivan sustav koji na žalost ne ostavlja mjesta ni onima nadprosječno talentiranima ni onima niže inteligencije. Samo sredina prolazi. To je jedan od razloga zašto sam ja otišla iz škole. Ja se sijećam kad sam davno čitala sastave o kojima se ovdje govori i mislila kako je ta profa koja im je dala jedan prava krava. A onda se nađeš u njezinoj poziciji i vidiš da sve nije tako jednostavno ni jednostrano. Ali kao što rekoh, treba biti u toj koži da se to shvati. I zato prekidam tu raspravu uz želju da svi budete bar na dan seoska učiteljica pa ćemo vidjeti koliko ćete nagrađivati njihovu kretivnost kad vas pođe zajebavati razred pun auto-mehaničara.

walter
17.02.2007., 14:37

Upravo tako. A kao opravdanje se koristi izraz: To je život.

Da još jednom citiram fascinantno dobro sročen modus vivendi:

Došla bih kući i umirala od smijeha jer je bilo genijalnih ali onda sam uzela crvenu kemijsku i spržila im jedinicu jer sam znala da samo iskušavaju moje granice. Da sam im samo dala veću ocjenu od jedan, zajebavali bi me i pili krv do kraja školske godine. To možda nije lijepo, ni poticajno ni pravedno ali to je život.

Dakle, bilo je genijalnih zadaćnica, ona je umirala od smijeha čitajući ih, te zadaćnice su bile toliko genijalne da su iz nje iskamčile emocije, da su joj uljepšale dan, ALI, ona im je dala jedan, jer je u svojoj ubogoj seoskoučiteljskoj glavici pomislila da su ih klinci pisali samo da bi njoj napakostili (bit će da je smijeh proklet!), pa im je podijelila jedinice, svjesna da to nije:

1) lijepo
2) poticajno
3) pravedno

Ali to je...

ŽIVOT.

Zaključak svega: Ako su mene roditelji tukli, tući ću i ja tebe. To nije ni lijepo, ni poticajano ni pravedno, ali to je život.

velouria
17.02.2007., 14:41
To možda nije lijepo, ni poticajno ni pravedno ali to je život.Što je život? Što si im tom jedinicom pokazala? Da se u životu uspijeva kad se ponašaš onako kako se od tebe očekuje? Na vrijeme si im ukazala kako će napredovati u karijeri.. Pokaži im da svoje mišljanje zadrže za sebe i šute kad treba govoriti.

Sedmica
17.02.2007., 14:43
Zaključak svega: Ako su mene roditelji tukli, tući ću i ja tebe. To nije ni lijepo, ni poticajano ni pravedno, ali to je život.

Reci,kolike si ocjene dobivao iz zadaćnica?:)

walter
17.02.2007., 14:46
Da, to je stvarno tragedija i to nitko ne spori. Škola je represivan sustav koji na žalost ne ostavlja mjesta ni onima nadprosječno talentiranima ni onima niže inteligencije.

Ti si imala priliku to promijeniti. Imala si priliku potaknuti iznadprosječno inteligentne kreativce. Propustila si je čisto iz sebičnog razloga:

Došla bih kući i umirala od smijeha jer je bilo genijalnih ali onda sam uzela crvenu kemijsku i spržila im jedinicu jer sam znala da samo iskušavaju moje granice. Da sam im samo dala veću ocjenu od jedan, zajebavali bi me i pili krv do kraja školske godine.

Ali, da si ti kojim slučajem bila nešto više od seoske učiteljice, ti bi im dala petice i objasnila zašto si im dala petice. I više ne bi bila seoska učiteljica. Izdigla bi se iz prosjeka.

Ti misliš da prolazi samo osrednjost jer sebe smatraš osrednjošću. Ja vjerujem da ti nisi osrednja, ti se samo previše bojiš. :cerek:

walter
17.02.2007., 14:47
Reci,kolike si ocjene dobivao iz zadaćnica?:)

Jebiga, ja nisam imao dovoljno hrabrosti da pišem zadaćnice koje bi dobile jedinicu. Zato se i divim ovim mladićima. :top:

Maslina
17.02.2007., 15:06
Vi ste svi idealisti. I proizvodili biste idealiste. Ja sam samo realna. I njih sam naučila da budu realni i da budu on-topic tj. da u sastavu o Baudelaireu možeš napisati da ravnatelju smrde noge i da to možda je smiješno, ali je jednostavno off-topic:D Postoje i drugi načini da se izrazi kreativnost, a da to nije pisanje nebuloza kojima uostalom ti dečkići uglavnom pokušavaju impresionirati mlade profesorice.

Sedmica
17.02.2007., 15:13
Postoje i drugi načini da se izrazi kreativnost, a da to nije pisanje nebuloza kojima uostalom ti dečkići uglavnom pokušavaju impresionirati mlade profesorice.

Ah,kako okrutno prema tim mladcima koji se samo žele svidjeti objektima njihove čežnje...:D

walter
17.02.2007., 15:16
Vi ste svi idealisti.

Eto, opužila si nas da smo idealisti... A ne znam kako je ostatku ekipe, ali znam da je meni predavala seoska učiteljica poput tebe. Koja je imala kriterije jednake tvojima.

Stvar je jednostavna - kreativci ništa ne mogu naučiti od seoskih učiteljica. One ih mogu usporiti na godinu-dvije, mogu ih nadahnuti za par odličnih priča (ne mogu obećati da tvoje rečenice neću iskoristiti u nekom od svojih budućih sranja), ali za više od toga nisu sposobne.

No, u svakom slučaju, ja ti se ispričavam što sam te provocirao spominjući da si dobila otkaz, jerbo svi znamo da je nemoguće seoska učiteljica dobije otkaz, ali ispričavam se i što sam te prozvao seoskom učiteljicom jer onog trenutka kad si dala otkaz prestala si biti jedna.

Što dade životu da te satre?

Na ovoj temi hrabro si se držala. :top:

Maslina
17.02.2007., 15:33
A ja se ispričavam što sam tvoje priče nazvala sranjem jer ih uopće nisam čitala. (osim jedne o onoj bivšoj ljubavi koju si stjerao u kurac i koja mi se svidjela). Ali eto, htjela sam te povrijediti. Isprike prihvaćene, pa šta da sam i seoska učiteljica...ako moje riječi budu jednom ovjekovječene u nekom budućem uzvišenom uratku dr. Lebowskog moj život neće biti potpuna propast.

Bubba Zanetty
17.02.2007., 19:46

Nisam baš bio prodavač za pultom, niti mi je žarka želja da predajem u školi. Ali da kojim slučajem odradim 2 godine u školici mislim da ne bi bio neki problem, niti bih o tome pisao kao da sam bio 2 godine na ratištu.
BTW, prvo provjeri pravopis na svojim postovima, pa onda prigovaraj drugima.:E

Naj se ljutiti :) , ali tvoj stav nema nikakve veze sa idealizmom, realizmom, nadrealizmom ili teatrom apsurda.
Pa mislim, kvragu...
pogledaj nam studoše na faultetima. Ovi kojekakvi "rockeri" među našim političarima im se doslovce rugaju kako su jadni, kilavi, nekritični, apolitični, ali zato čim se pojavi neka naznaka razmišljanja svojom glavom, odmah po defaultu: diletanti, škude, jude, Budhe itd. itd. Ona mlađa "elita" stoga izgleda kao da su im povadili kičme.
A gdje su pogubili svoje kralježnice sa dragocjenom im leđnom moždinom zaključi sama. Nu dobro... nije samo škola za to kriva.
:Pivo:

Mrtva mrkva
17.02.2007., 20:13
Okej, shvacam da su klinci bili offtopic i da im je zato trebalo ocijeniti zadace nedovoljnim ocjenama. Ali svejedno su napisali super sastave i zato je to trebalo honorirati na nekom drugom mjestu. Zasto im se ne bi mogla upisat jedinica iz zadace i petica u domace radove? I usput objavit te tekstove u skolskim novinama?

Drito Konj
17.02.2007., 20:38
Pogotovo pravopis.
Ja se sijećam

Da bar nisi potegnula taj argument. :zubo:

Radi osoba (učitelja) poput tebe, mnogi klinci su umjesto da uživaju u obrazovanju, patili, bojali se i bili tužni. :cri: U krajnjoj liniji, opće nije teško klincu s kreativnim potencijalom ubit hrabrost manifesta kreative lažnim autoritetom.

Jer oprosti, prosječna baba učiteljica u osnovnoj školi mi je autoritet koliko i gospođa u dućanu. Eto, maslina, ti si bila učiteljica. Ja sam čitao neke tvoje postove i onak, ne djeluješ ko neko oličenje inteligencije. Plus to, očajan si pedagog.

Ali nisu imale zadaću da budu smiješne nego je hrpa 15-godišnjaka išla zajebavati profesoricu koja je ipak starija od njih, fakultetski obrazovana i svaki dan dolazi u školu i za jadnu plaću se brine o toj djeci više nego polovica njihovih roditelja. Ja sam isto radila u školi i pokušali su mi pisati slične zadaćnice. Došla bih kući i umirala od smijeha jer je bilo genijalnih ali onda sam uzela crvenu kemijsku i spržila im jedinicu jer sam znala da samo iskušavaju moje granice. Da sam im samo dala veću ocjenu od jedan, zajebavali bi me i pili krv do kraja školske godine. To možda nije lijepo, ni poticajno ni pravedno ali to je život. A Perišić ne bi ni 5 minuta preživio u tom razredu u kojem je ta profa dijelila te ocjene. A ni pola vas.

Ako bi ti djeca mogla pit krv do kraja godine zato kaj si prepoznala kreativni potencijal, sumnjam da bi dobro radila i kao prodavač. Oprostiš jednom penziću 50 lipa jebote, svi iz kvarta će ti se napit krvi do kraja godine. Samo tako...

A ti se prisjijećaj ka tko je to bilo biti nadmoćan bar jednom u životu. Nek ti uspomene tužne djece s jedinicama krase vrijeme pred san. :grli: :cerek:

Maslina
17.02.2007., 21:25
Drito, šta se vrijeđaš? Je li i tebe zlostavljala zločesta učiteljica? Ili si možda prodavač :grli:? I ja sam čitala neke tvoje postove. Nisu baš neko oličenje takta, ali su mi uglavnom duhoviti. Laku noć i nek ti uspomena na neinteligentnu i nepismenu profesoricu koja zbog tvojih uvreda rosi jastuk suzama krasi vrijeme pred san.:cerek:

Drito Konj
17.02.2007., 21:38
Drito, šta se vrijeđaš? Je li i tebe zlostavljala zločesta učiteljica? Ili si možda prodavač :grli:? I ja sam čitala neke tvoje postove. Nisu baš neko oličenje takta, ali su mi uglavnom duhoviti. Laku noć i nek ti uspomena na neinteligentnu i nepismenu profesoricu koja zbog tvojih uvreda rosi jastuk suzama krasi vrijeme pred san.:cerek:

Bio sam prodavač i to je najbolji posao ikad. :s Mogu ciganu željezo prodat. :s
Pokušavale su me zlostavljat, no nije im to nikad išlo jer sam većma bio indiferentan. Fali ti interpunkcija ili neš u zadnjoj rečenici. :zubo: Priča se da nemam takta, da. :zubo:

Ma ono, 70% klinaca je glupo ko kurac, i ti onda odrastaju u glupe ljude, ali odgojem i obrazovanjem im se pridruži još jedno 28% onih koji su imali neki potencijal, pa tak imamo 98% odraslih idiota, od kojih je nezanemariv postotak onih koji su oblikovani i zastrašeni lažnim autoritetima još od djetinjstva.

Gledam sad buraza koji završava osnovnu, te njegovog prijatelja, koji je isto osmi razred, ali u drugoj školi. Ok, moj buraz je onak, sličan meni, pa mu seru s pravom bar 50% vremena, al ovaj dečko je oličenje dobrote, a iskompleksirani retajski učitelji (tj. većinom učiteljice) mu rade pakao od tog obrazovanja.

Naime, dečko je čileanac, pao je prvi put osmi razred jer je morao učiti engleski na hrvatskom, a tek se doselio u hr, da ne spominjem koliko maltretiranja doživljava od učitelja upravo zato kaj nije hrvat. Bolesno. I to su onda ljudi koji će učit moje klince nečemu. Aha. Samo tako bi im jebo majku.

Maslina
17.02.2007., 21:57
Da ste vi profesori i da nam odgajate djecu ne bi odgojili nijednog normalnog čovjeka nego sve neke, božemiprosti :moli: pisce:D.

Mr Smoogj
17.02.2007., 22:25
Maslina, zvučiš mi neobrano.

Maslina
17.02.2007., 22:43
A ti meni zvučiš kao netko tko je pisao sastave "Proljeće je napokon došlo u naš grad i prekrilo livade cvijećem."

Mr Smoogj
17.02.2007., 22:45
A ti meni zvučiš kao netko tko je pisao sastave "Proljeće je napokon došlo u naš grad i prekrilo livade cvijećem."
Kad sam pragmatik i stalo mi je dobiti petaka, jer onda je mama sretna i pohvali se kolegicama na poslu.

Cyn
17.02.2007., 22:52

Evo, ja sam odradila svoje u školi pa se ne slažem s onim što si napisala. Taj posao zna biti grozan, komunikacija s hrpom tinejdžera podivljalih hormona i glave prepune uvjerenja da su (iz raznoraznih razloga) primili boga za bradu katkad je jezivo naporna, ali da me ubiješ, nikada nisam shvaćala učitelje i profesore koji se ponašaju kao da su im učenici/studenti protivnici ili neprijatelji i koji svoj posao ne shvaćaju kao djelatnost u kojoj podučavaju i komuniciraju, nego kao djelatnost u kojoj utjeruju autoritet u kosti represivnim mjerama kad god im se za to pruži mogućnost, bilo to opravdano ili ne.

Zajebavali su se s tobom, veliš? Da, i? Ti se s 15 godina nisi zajebavala na račun profesora i učitelja? Tebi bi bilo normalno da se ne zajebavaju? Meni ne bi. Naravno da im treba dati do znanja da ne mogu od tebe raditi budalu, ali ako im prasneš jedinicu samo zato što su se zajebavali, nećeš ništa postići. Samo to da plašljivije od njih ukalupiš u nekakav standard koji im ne odgovara, ostale obeshrabriš da se pri pisanju sljedeće zadaće čak i zajebavaju.

Po meni, sastavci se ocjenjuju prema kvaliteti onoga što je u njima napisano, a ne zato da bi se ostvarila nekakva odgojna mjera. Ako se zajebavaju, zajebavaš se i ti. Razgovaraš s njima. Nije uvijek izvedivo, ali uvijek vrijedi pokušati prije nego kaj podijeliš komade samo zato što ti se ne sviđa što se zajebavaju sa zadanom temom.

Točno kao što si i sama rekla - nije to forum :rofl:

Maslina
17.02.2007., 23:20
Meni je normalno da se oni pokušaju zajebavati, ali nije normalno da im ja to dopustim. Ja iz škole nosim lijepe uspomene samo na profesore koji su bili pravedni, nisu se dali zajebavati i kojima se nije moglo pisati o njihovim ni bilo čijim prljavim čarapama koje se kuhaju u juhi. Ti sastavi su možda bili smiješni, ali nisu bili dobri. Nije svaki kuhar na spidu budući Nick Hornby. I da, slično je forumu: Promašena tema,1;off-topic, crveni karton!:rofl:

*_spike
17.02.2007., 23:23
Maslina, koliku bi ocjenu dala sastavku s temom "Zanimljivosti proze hrvatskog baroka", a da ti učenik preda samo naslov i prazan papir?

Maslina
17.02.2007., 23:28
U hrvatskom sustavu ocjenjivanja nema dovoljno velike ocjene za takav sastav:rofl:

*_spike
17.02.2007., 23:31
Bravo, vidim da si naučila što znači ironija. Međutim, još nisi naučila kako su uporabiti, a da ispadne smiješno. Pitanje je bilo ozbiljno i molim te da na njega tako odgovoriš. ;)

Maslina
17.02.2007., 23:39
Uopće nisam pokušavala biti ironična. Moj odgovor je bio ozbiljan. Takav sastav bi zaslužio bar jednaku ocjenu kao i sastav pisan na temu Napetost u romanima Thomasa Manna.

Drito Konj
18.02.2007., 00:11
Ti sastavi su možda bili smiješni, ali nisu bili dobri. Nije svaki kuhar na spidu budući Nick Hornby.

Krivo, ti sastavci nisu bili smiješni, nego DUHOVITI. To je razlika koju ti ne možeš vidjeti vjerojatno. Šteta tho, jako bi se zabavila da možeš. Puno više nego kad ih vidiš samo kao smiješne.

aliteracija
18.02.2007., 13:14
Ajme kako ste gluuupi.

Pa normalno da će im zabit kulju. Zašto? Zato. Brate, ako su htjeli biti duhoviti majčini sinovi i time skupljati priznanja mogli su osnovati svoj gitak, osnovati svoju uncyclopediju i tamo izražavati svu osebujnost svojega humora. Nisu morali trošiti svoje talente bubajući koljena pod školskim klupama, srednja im još nije bila obavezna. Sastavi o kojima je ovdje riječ nisu imali veze s vezom, i gotova priča. Škole postoje ne da bi se otkrivali budući humoriste nego da bi se djecu naučilo disciplini.

Jesam u pravu? Naravno da jesam.

I, Maslina, zašto bi sastav s naslovom "Zanimljivosti proze hrvatskog baroka" i praznim papirom ocijenila 5+n, n>0? Sad već sama sebi proturječiš. Da je tako pametan (a slažemo se da se ne može biti i natprosječno duhovit i glup) i da mu je bilo stalo dobiti 5 (ili samo pozitivno), 5 (ili samo pozitivno) bi dobio zasluženo jer bi pisao i duhovito i na temu (to je ono što cijenjena gđica učiteljica želi pročitati). Di u pravilniku piše da se duhovitost boduje ekstra? Dakle ili je glup ili mu ocjena niti nije bila bitna, ili oboje.
U svakom slučaju nema smisla ovdje zagovarati njihovu originalnost i tragičnu oh neshvaćenost ukazujući na učiteljsku strahotnu nepravdu. Jer njih ni same nije briga, vidiš.

Uostalom, smatram da zadaćnice ne treba ocjenjivati.

walter
18.02.2007., 14:05
Škole postoje ne da bi se otkrivali budući humoriste nego da bi se djecu naučilo disciplini.

Jawohl!

Arbeit macht frei!

Drito Konj
18.02.2007., 14:23
Ajme kako ste gluuupi.

Pa normalno da će im zabit kulju. Zašto? Zato. Brate, ako su htjeli biti duhoviti majčini sinovi i time skupljati priznanja mogli su osnovati svoj gitak, osnovati svoju uncyclopediju i tamo izražavati svu osebujnost svojega humora. Nisu morali trošiti svoje talente bubajući koljena pod školskim klupama, srednja im još nije bila obavezna. Sastavi o kojima je ovdje riječ nisu imali veze s vezom, i gotova priča.

Ovo je bilo u doba kad se internet još nije događao u mjeri u kojoj se događa sada, nije bilo kamera i nije bilo općenito toliko sredstava izražavanja. To kaj vi, gospodična hitler, mislite da djelo ne smije bit duhovito ako želi bit kvalitetno, je baš problem.

Škole postoje ne da bi se otkrivali budući humoriste nego da bi se djecu naučilo disciplini.

Ja sam mislio da škole postoje da se djecu nauči kreativnom razmišljanju i nekakvim informacijama. Ispričavam se, mogu li vidjeti gdje piše da je škola po definiciji "mjesto koje je napravljeno da se djecu nauči disciplini"?

Nego, piši nam svoja iskustva. Bila si učiteljica? Koju debljinu šibe si koristila? Kad lupaš dijete ravnalom, smije li ravnalo doć skroz do zapešća ili samo po dlanu?

aliteracija
18.02.2007., 15:16
Jawohl!

Arbeit macht frei! Dašta!
U mojim danima, morali smo ustajati u 3 ujutro i hodati 17 kilometara do škole, bosonogi, gdje bi nas sporadično ispremlatili šibama bez razloga.

Ali bili smo sretniji tada.

Ovo je bilo u doba kad se internet još nije događao u mjeri u kojoj se događa sada, nije bilo kamera i nije bilo općenito toliko sredstava izražavanja. Stoga su oni, u nedostatku boljih sredstava, pisali učiteljici očekujući što? :s Da ih razglasi i pošalje njihova djela u Modru lastu, gdje će ih ovi oduševljeno objaviti te ih tako proslaviti po čitavoj Jugi? Ili su se ipak samo zaj...avali?

To kaj vi, gospodična hitler, mislite da djelo ne smije bit duhovito ako želi bit kvalitetno, je baš problem. Ne mislim da ne može biti i duhovito i kvalitetno. Otkud ti to? Ali zato ti misliš da je kvalitetno samo zato jer je duhovito.

1. U zadaćnici (barem onoj srednjoškolskoj) se ocjenjuju: a) pisanje na temu - neskretanje s teme; b) gramatika i pravopis; c) izražavanje (uvod, razrada mišljenja o onome o čemu se piše, pozivanje na naučeno o temi, argumentiranje, zaključak)
To je sve što se traži od učenika. Nitko neće ocjenjivati njegove stavove. Učenikova duhovitost isto tako nije predmetom ocjenjivanja, tek eventualni neutralni dodatak.
2. Ako su ovi dečki, svjesni da nisu poštivali gornje, bili zadovoljni ocjenom koju su dobili, nemaju se što buniti, a vi još manje u njihovo ime.
3. Ako su ovi dečki očekivali veću ocjenu, griješe zbog pod 1. - nisu - bilo slučajno ili namjerno - poštivali koncept pisanja sastava (što znači da su zaslužili jedinicu), ili očekuju da im se prizna samo duhovitost, bez kvalitete (što opet znači da su zaslužili jedinicu).

Ja sam mislio da škole postoje da se djecu nauči kreativnom razmišljanju i nekakvim informacijama. Ispričavam se, mogu li vidjeti gdje piše da je škola po definiciji "mjesto koje je napravljeno da se djecu nauči disciplini"? Lijepo da pitaš, piše u knjizi sociologije za 3. srednje. Škola je najvažniji ideološki aparat države, zato jer se u školi ne uče samo znanja i vještine potrebne na radnom mjestu, nego se prenosi i ideologija. Osnovna svrha prenošenja ideologije putem škole jest to da uvjeri buduće radnike u kapitalističkom društvu u to da je njihov položaj prirodan, nepromjenjiv i opravdan. Na taj se način, prema Althusseru, radna snaga nužna za kapitalističku ekonomiju reproducira ne samo u smislu kvalifikacija (znanja i vještina) nego i u smislu vrijednosti i stavova (vladajuće ideologije). U školi se budući radnici priremaju na to da budu točni, disciplinirani i poslušni, taok da ne ugroze postojeći sustav proizvodnje i organizacije društva u cjelini.
Primjeni ovo na obrazovni sustav za vrijeme druga Tita ili Mussolinija, kad se umjesto učenja točnih informacija trčalo štafetu, pjevajući marširalo po selu s crvenim maramama i pionirskim kapama i uopće dobivalo šibom za svaku hulu o trenutnom diktatoru. Danas je to puno blaže i vrlo suptilno, ali je princip isti - u školama se među ostalim uči biti radna snaga.

Drito Konj
18.02.2007., 15:21
Ti si jedna jako dosadna osoba.

aliteracija
18.02.2007., 15:27
Ti ili nemaš argumenata ili nisi u stanju savladati toliku količinu teksta.

U svakom slučaju, BIJEDIM TE, druže.

Maslina
18.02.2007., 15:33
I, Maslina, zašto bi sastav s naslovom "Zanimljivosti proze hrvatskog baroka" i praznim papirom ocijenila 5+n, n>0? [/I]

Zato što me Spike i nehotice pogodio u žicu. Naime, barok stvarno ne podnosim:o

Drito Konj
18.02.2007., 15:34
Ti ili nemaš argumenata ili nisi u stanju savladati toliku količinu teksta.

U svakom slučaju, BIJEDIM TE, druže.

Imam argumenata, ali nakon tako sročenog teksta, jedino kaj se isplati napisat je da si dosadna. Jer jesi. Niti jedan argument s moje strane tebe nemre razuvjerit, jer si fakat onak trećerajhovski uvjerena u ovo kaj pišeš. I ne, ne mislim da su samo duhoviti, mislim da su kvalitetni i da se ta kvaliteta posebice ističe kroz način na koji su duhoviti.

A o kvaliteti KONCEPTA srednjoškolskog obrazovanja bi trebali otvorit posebnu temu, kao i o kvaliteti istog u praksi. I jedno i drugo smrdi, ali praksa smrdi duplo.

Eto, ti si najbolji argument za to.

velouria
18.02.2007., 15:35
piše u knjizi sociologije za 3. srednje
Iz koje ti je godine ta knjiga? ;)

Lyla
18.02.2007., 15:43
Aliteracija, zbog sveg navedenog te moram upitati jesi li ti slučajno profesorica Aljinović?
Naime, tako razmišlja i argumentira samo profesorica Aljinović. :D
Ma sjećate se Lyle. Rasturila je Zločin i kaznu, odgovarala lektiru 45 minuta, uživali ste u razgovoru i dali mi 4 jer nisam stavila točku na kraju jedne rečenice u dnevniku lektire. Ha bitan je pravopis. Pogotovo kad se piše lektira.
Zna se da se barem tu očekuje pismenost. regule su regule. A mene je, štrebericu, ta četvorka ubila više u pojam nego da ste mi kulju upisali.

Ontopik, premda osobno ne dijelim tvoje mišljenje, respect zbog suvislosti i argumentacije. Kad se radi o zadaćnici iz hrvatskog, točno je ono navedeno pod točkama. Postoje stavke po kojima se zadaćnica vrednuje. Ali to bi trebale bit old school vrijednosti. Pa nije škola katolička crkva.Svaki bi profač trebao prvenstveno bit pedagog i iz klinca izvuć ono najbolje, a to znači da će nekad obić predefinirane regule. Da bi iz tog ispalo nešto dobro.

aliteracija
18.02.2007., 15:52
Imam argumenata, ali nakon tako sročenog teksta, jedino kaj se isplati napisat je da si dosadna. Jer jesi. Niti jedan argument s moje strane tebe nemre razuvjerit, jer si fakat onak trećerajhovski uvjerena u ovo kaj pišeš. I ne, ne mislim da su samo duhoviti, mislim da su kvalitetni i da se ta kvaliteta posebice ističe kroz način na koji su duhoviti. Razumijem što govoriš i ne možeš me razuvjeriti kad nisi u pravu. Tvoj jedini argument koji ja vidim (ukaži ako nešto propuštam) je taj da je njihova osvježavajuća, britka i rahla duhovitost = kvaliteta. Ja sam ti lijepo rekla koji su to parametri unutar kojih se takav rad vrednuje. Ovi dečki su pisali oko teme, pravili gramatičke pogreške, djela im nemaju kompoziciju itd. Nerealno je očekivati visoku ocjenu na osnovi svog smisla za humor. Smisao za humor ne podliježe ocjenjivanju. Zato se tu nema što napadati seosku učiteljicu, nego po prilici obratiti MZOŠ-u, tražiti promjene i lijepo ih pritom nasmijati. :top:

A o kvaliteti KONCEPTA srednjoškolskog obrazovanja bi trebali otvorit posebnu temu, kao i o kvaliteti istog u praksi. I jedno i drugo smrdi, ali praksa smrdi duplo.

Eto, ti si najbolji argument za to. Otkad ja?
Ne brinite ni ti ni širi puk, nemam namjeru i ne pada mi na pamet ikad se zaposliti u prosvjeti.

Iz koje ti je godine ta knjiga? ;) Dvjetisuć'druge, a čovjek kojeg se navodi je rođen 1918. Istinabog davno je, ali sve je to još uvijek u igri.

P.S. Pogobu Lyla :rofl: :rofl:

Lyla
18.02.2007., 15:55
Definitivno prof. Aljinović.

Drito Konj
18.02.2007., 16:03
Razumijem što govoriš i ne možeš me razuvjeriti kad nisi u pravu. Tvoj jedini argument koji ja vidim (ukaži ako nešto propuštam) je taj da je njihova osvježavajuća, britka i rahla duhovitost = kvaliteta. Ja sam ti lijepo rekla koji su to parametri unutar kojih se takav rad vrednuje. Ovi dečki su pisali oko teme, pravili gramatičke pogreške, djela im nemaju kompoziciju itd. Nerealno je očekivati visoku ocjenu na osnovi svog smisla za humor. Smisao za humor ne podliježe ocjenjivanju.

Ja mislim da su upravo te "gramatičke pogreške" dio estetike pisanja spomenutih autora, dakle ulazi u sasvim drugu domenu. Takve autore treba usmjeravati i poticati na razvijanje stila kojim pišu, ne im dat kulju i poslat doma. Al ti to jednostavno nemreš skužit.

Drito Konj
18.02.2007., 16:04
Dvjetisuć'druge, a čovjek kojeg se navodi je rođen 1918. Istinabog davno je, ali sve je to još uvijek u igri.

Pa je, u igri je. Odi na znanstvene podforume napisat da ti nije jasno zašto parni stroj nema komercijalnu primjenu.

aliteracija
18.02.2007., 16:23
Ja mislim da su upravo te "gramatičke pogreške" dio estetike pisanja spomenutih autora, dakle ulazi u sasvim drugu domenu. Takve autore treba usmjeravati i poticati na razvijanje stila kojim pišu, ne im dat kulju i poslat doma. Al ti to jednostavno nemreš skužit. Naravno da mogu. Ti si u biti za poticanje trash izražaja. Shvaćaš da je to nemoguće. Kao prvo, trash bi izgubio bit kad bi ga se u školi cijenilo i podstrekivalo. Kao drugo, kako ćeš razlikovati te talente od onih jadnih i nesretnih koji zbilja ne znaju gramatiku i na čijeg se uma pisano djelo i nevoljko moraš nasmijati? Jednima ćeš tolerirati a drugima ne? Kako ćeš im to objasniti?

Drito Konj
18.02.2007., 16:42
Naravno da mogu. Ti si u biti za poticanje trash izražaja. Shvaćaš da je to nemoguće. Kao prvo, trash bi izgubio bit kad bi ga se u školi cijenilo i podstrekivalo. Kao drugo, kako ćeš razlikovati te talente od onih jadnih i nesretnih koji zbilja ne znaju gramatiku i na čijeg se uma pisano djelo i nevoljko moraš nasmijati? Jednima ćeš tolerirati a drugima ne? Kako ćeš im to objasniti?

Jednostavno. Individualnim pristupom, što naš obrazovni sustav neće vidjet još godinama. Jer TALENT nije bitan kriterij i osobnost nije bitan kriterij. Bitno je samo zadovoljit opće kriterije koji su više nego jadno postavljeni.

Objasnit ću to RAZLIČITOSTIMA između osoba. A taj sustav neće zaživjet na ovim prostorima NIKAD.

aliteracija
18.02.2007., 16:48
Dakle smo se složili da je nemoguće. :top:
Drago mi je.

Ali Isuse na bicikli koja je ovo ustvari sitničava, cjepidlačna tema. :rofl:

*_spike
18.02.2007., 16:56
Škola je najvažniji ideološki aparat države, zato jer se u školi ne uče samo znanja i vještine potrebne na radnom mjestu, nego se prenosi i ideologija. Osnovna svrha prenošenja ideologije putem škole jest to da uvjeri buduće radnike u kapitalističkom društvu u to da je njihov položaj prirodan, nepromjenjiv i opravdan. Na taj se način, prema Althusseru, radna snaga nužna za kapitalističku ekonomiju reproducira ne samo u smislu kvalifikacija (znanja i vještina) nego i u smislu vrijednosti i stavova (vladajuće ideologije). U školi se budući radnici priremaju na to da budu točni, disciplinirani i poslušni, taok da ne ugroze postojeći sustav proizvodnje i organizacije društva u cjelini.
Tako je, i tako se pripremaju radnici za rad u HEP-u, Gradskoj čistoći, a sudeći po svemu do sad napisanom - i u školi. :D

Vjerovala ili ne, u modernom svijetu se na boljim poslovima od zaposlenika traži kreativnost. :( Da, da, znam, u što se ovaj svijet pretvorio, sve je to bilo bolje za vrijeme x :cry:

*_spike
18.02.2007., 17:00
Enivej, svi su valjda čuli za onu priču kad je neki tip na zadaćnicu s temom "Hrabrost" predao 5 praznih listova i na kraju napisao "Ovo je hrabrost" i na temelju toga dobio odličan. Nije bitno je li priča istinita ili nije, ali ona je služila kao inspiracija klincima u stilu: "Da se bar ja mogu tako nečeg sjetit". Taj "tip" nije bio samo čunka, nego je pokazao i da ima mozak i inspirirao je klince diljem Zg-a (možda i šire) da naprave nešto na tu foru, a da ga ne kopiraju. Naravno, vidjevši kako je teško biti originalan, takve zadaćnice su se predavale iznimno rijetko.

Poanta je da postoje ljudi koji misle da treba nagrađivati kreativnost, a ne slijepo slušanje sustava. U svakom slučaju će bolje proć onaj koji slijedi sustav. :D

newcomer
18.02.2007., 17:02
Poanta je da postoje ljudi koji misle da treba nagrađivati kreativnost, a ne slijepo slušanje sustava. U svakom slučaju će bolje proć onaj koji slijedi sustav. :D :top:

Zalosno je sto moras objasnjavat sto je poanta :zubo:

velouria
18.02.2007., 17:03
Osnovna svrha prenošenja ideologije putem škole jest to da uvjeri buduće radnike u kapitalističkom društvu u to da je njihov položaj prirodan, nepromjenjiv i opravdan. U školi se budući radnici pripremaju na to da budu točni, disciplinirani i poslušni, tako da ne ugroze postojeći sustav proizvodnje i organizacije društva u cjelini.
Mene ovaj citat iskreno iznenađuje. Ako je škola tako perfidno zamišljena s tim ciljem, zar stvarno nije nikome zasmetalo to vidjeti ovako, crno na bijelo, u školskom udžbeniku?

I gdje tu ima mjesta za umjetnost, za znanost, za nove ideje, kad se svako skretanje s teme nastoji sasjeći u korijenu?

I da.. Sudeći po svemu, škola će još dugo biti to što si navela, upravo zbog vojske mediokriteta na čije je stvaranje orijentirana. Začarani krug.

*_spike
18.02.2007., 17:08
Inače, da odmah sasiječem ad homineme u korijenu: ne pišem sve ovo jer sam bio izmaltretiran tijekom zadaćnica: iz velike većine svojih zadaćnica sam dobio petice, s tim da su dijelovi nekih bili čitani na satu :D. Jedino kad sam uspio dobio dvojku je bilo kad sam napisao da mi je Kafka bio zabavan i da ga uopće nisam jebao na onoj drugoj razini alijenacije i umjetničkog preseravanja (uz popratnu argumentaciju, naravno) :zubo:

Drito Konj
18.02.2007., 17:16
Dakle smo se složili da je nemoguće. :top:
Drago mi je.

Ali Isuse na bicikli koja je ovo ustvari sitničava, cjepidlačna tema. :rofl:

Nemoguće je dokle god svijetom vladaju osobe tvoje dispozicije, koje su kadre pratit svako sranje samo zato kaj je publicirano u tiskanom obliku, od strane navodnog autoriteta, prije 100 jebenih godina. Dokle god postojiš ti i ljudi slični tebi, sustav se neće mijenjat. Fala kurcu da hr nije jedina država na svijetu...

walter
18.02.2007., 17:45
Dašta!
U mojim danima, morali smo ustajati u 3 ujutro i hodati 17 kilometara do škole, bosonogi, gdje bi nas sporadično ispremlatili šibama bez razloga.

Ali bili smo sretniji tada.

Mislite da ste bili sretniji jer ste bili mlađi, pa se sad sa sjetom prisjećate tih dana... No, vjerovatno ste u svojoj mladosti bili ljuti na istu tu aliteraciju u koju ste se s vremenom pretvorili.

Uglavnom, ti učenici su dobili tu jedinicu, koja se u vašem birokratskom svemiru smatra nečim vrijednim, ali dečki su izvojevali moralu pobjedu upravo nad vama, zamjenjivim kotačićima sistema.

Kad nemaš ideja, kad nisi kreativan, živjet ćeš život po pravilima iz raznih priručnika. Što manje ideja imaš, više ćeš biti pristalica takvog načina života.

Ti priručnici su jedini čvrst oslonac praznim glavama. Sreća da postoje.

walter
18.02.2007., 17:46
Nemoguće je dokle god svijetom vladaju osobe tvoje dispozicije, koje su kadre pratit svako sranje samo zato kaj je publicirano u tiskanom obliku, od strane navodnog autoriteta, prije 100 jebenih godina. Dokle god postojiš ti i ljudi slični tebi, sustav se neće mijenjat. Fala kurcu da hr nije jedina država na svijetu...

Ma čime ona vlada, dnevnikom četvrtog be? :D

aliteracija
18.02.2007., 18:01
Nemoguće je dokle god svijetom vladaju osobe tvoje dispozicije, koje su kadre pratit svako sranje samo zato kaj je publicirano u tiskanom obliku, od strane navodnog autoriteta, prije 100 jebenih godina. Idemo brojati godine od tvog rođenja, ništa prije tebe ionako nije čemu.

Gledaj, s obzirom da si sad već na globalnom viđenju stvari, nitko tebi ne brani da odeš u politiku i mijenjaš (s)ustav, ili se na bilo koji način angažiraš. Imaš one zgodne transparente koje gol izneseš na Markov trg, to možda upali. Ja sigurno neću, pa me nemaš zašto trijezniti.

Ma čime ona vlada, dnevnikom četvrtog be? :D Ne, ali blizu. Vladam desnom polovicom zadnje klupe do zida u učionici trećeg be. I dobro vladam. Kmetovi se ne bune, prinosi su dobri, suše nije bilo evo treća godina.

walter
18.02.2007., 18:05
Ne, ali blizu. Vladam desnom polovicom zadnje klupe do zida u učionici trećeg be. I dobro vladam. Kmetovi se ne bune, prinosi su dobri, suše nije bilo evo treća godina.

Nije se dosad rodio netko tko je mogao vladati desnom polovicom zadnje klupe do zida, draga gospođo, nemojmo se lagati. Sudeći po onome što ste napisali, možete vladati eventualno prvim redovima, gdje sjede nevine štreberice koje će se udati za nasilnike...

Ali, zadnje klupe...

NO PASARAN!

Lyla
18.02.2007., 18:21
Nije se dosad rodio netko tko je mogao vladati desnom polovicom zadnje klupe do zida, draga gospođo, nemojmo se lagati. Sudeći po onome što ste napisali, možete vladati eventualno prvim redovima, gdje sjede nevine štreberice koje će se udati za nasilnike...

Ali, zadnje klupe...

NO PASARAN!

Ja sam vladala lijevom polovicom zadnje klupe sve četiri godne. I bila najveći štreber u razredu. Ništa nije nemoguće. :D

velouria
18.02.2007., 18:23
Ma kakva gospođa? :zubo:

Drito Konj
18.02.2007., 18:29
Idemo brojati godine od tvog rođenja, ništa prije tebe ionako nije čemu.

Uvijek mi je žalosno vidjet ljude pismene i suvisle u izlaganju argumenata, ali glupe ko kurac. Ajmo koristit prvi kompjuter ikad, wrightov avion, ma zajebi kompjuter, idemo se vratit papirusu i klesanju u kamen.

Gledaj, s obzirom da si sad već na globalnom viđenju stvari, nitko tebi ne brani da odeš u politiku i mijenjaš (s)ustav, ili se na bilo koji način angažiraš. Imaš one zgodne transparente koje gol izneseš na Markov trg, to možda upali. Ja sigurno neću, pa me nemaš zašto trijezniti.

Pa nećeš, ja nemam problema s tim. Glupi i dosadni ljudi poput tebe postoje, to je realnost, a meni puca kurac jer se s istima ne družim. I ziher neću izlazit na markov trg zato kaj neka štreberica neće svršit do trideset i pete, kad će joj to promijenit pogled na život, pa ga počne proklinjat zbog izgubljene mladosti. :zubo:

Drito Konj
18.02.2007., 18:31
Ma čime ona vlada, dnevnikom četvrtog be? :D

Podsjeća me na frajera s kojim sam išao u razred, a kojeg smo jednom uhvatili na hodniku kako sjaji pokazujuć odlične ocjene pički iz gimnazije. Naravno, tu se ništa nije događalo, naravno. Ni tad ni poslije. :zubo:

Najbolji primjer njegovog štreberluka je bio kad je morao čitat nekakav seminar 2 mjeseca nakon kaj ga je napisao. I to ga je zbunilo, jer je jebiga promijenio rukopis u međuvremenu i odgovorno tvrdio da je on taj koji je napisao sastavak, ali da je zaboravio čitat stari rukopis. I ja mu vjerujem. Prolazio je s 5.0. :zubo: Ah, srednja škola. :cerek:

Drito Konj
18.02.2007., 18:49
Al super mi je to kaj je aliteracija zapravo ona glupa štrebsa koju niko u razredu ne voli (osim ako nije u razredu štrebera) i jedina koja će na maturalcu pit fantu, te se došla tu nama grčit. Da sam bio takav sa 17 godina, ubio bi se po liniji racija, ne bi mi trebala pubertetska bipolarnost. :zubo:

aliteracija
18.02.2007., 18:56
Oćeš reć, Drito, bijem te u debati, ali nešto sa mnom sigurno ne valja kad ne dijelim tvoje mišljenje... Da, to mora da je to - sigurno je glupa ko k..ac!

Nu, tebi nije shvatljivo da sam ja barem za jednu svjetlosnu godinu pametnija i sposobnija od tebe, ali mi stvarno nije bilo do prepucavanja. No dobro. Čemu frustracije? Jesi li se ti pokorio sistemu, jesi završio faks, što radiš, je li ti dosta koliko te plaćaju, napreduješ li na poslu, dobivaš li priznanja? Živo me zanima. ALI GLAVNO DA SI TI SRETAN. :)

Lyla
18.02.2007., 19:07
Al super mi je to kaj je aliteracija zapravo ona glupa štrebsa koju niko u razredu ne voli (osim ako nije u razredu štrebera) i jedina koja će na maturalcu pit fantu, te se došla tu nama grčit.

:no: Za razliku od ostalih koje opravdano vrijeđaš, ova je žena suvisla i pametna. Iako se ne slažem s njenim mišljenjem, daleko od tog da je glupa. Reć joj da je glupa zvuči stvarno kao nedostatak argumenata u debati. A to nije nalik na tebe.

Drito Konj
18.02.2007., 19:29
:no: Za razliku od ostalih koje opravdano vrijeđaš, ova je žena suvisla i pametna. Iako se ne slažem s njenim mišljenjem, daleko od tog da je glupa. Reć joj da je glupa zvuči stvarno kao nedostatak argumenata u debati. A to nije nalik na tebe.

Nisam rekao da je neinteligentna i nesuvisla. Daleko od toga. Ali je glupa. I još ću glupljom smatrat inteligentnu osobu, koja svjesno biva glupom i podržava glupost nametnutu od sistema. Nije u pitanju nedostatak argumenata u debati, daleko od toga.

Oćeš reć, Drito, bijem te u debati, ali nešto sa mnom sigurno ne valja kad ne dijelim tvoje mišljenje... Da, to mora da je to - sigurno je glupa ko k..ac!

Nu, tebi nije shvatljivo da sam ja barem za jednu svjetlosnu godinu pametnija i sposobnija od tebe, ali mi stvarno nije bilo do prepucavanja. No dobro. Čemu frustracije?

Ja ne vidim gdje si ti mene pobila u argumentaciji, kao što ne vidim ni gdje sam ja tebe, as simple as that. Svjetovi u kojima nas dvoje živimo su toliko različiti, da je živo čudo da smo na istoj planeti.

I ne, ne bih se složio da si po ičemu pametnija ili sposobnija od mene, jer svemir tvojih vrijednosti je meni toliko stran, da bi mi trebale stranice i stranice virtualnog papira da to opišem.

I nisu u pitanju moje frustracije, nego nezadovoljstvo nepriznavanjem različitosti. Niti jedan sistem ne bi trebao izjednačit klinca koji nema kapacitete potrebne za izvršavanje neke radnje i onog kojem karakter priječi da ih izvrši by the book. Ona definicija obrazovanja koju si ti tamo postavila je čisti fašizam i nešto protiv čega sam otkad sam bio klinac. Jebalo te stavljanje žigova na OSOBE putem pisane preporuke ili štambilja osobe upitne kompetencije. A to su upravo osnovnoškolski učitelji i srednjoškolski profesori.

To su ljudi koji bi prvenstveno trebali bit kvalitetni pedagozi te psiholozi, a znanje iz predmeta koji predaju bi trebala bit debelo sekundarna karakteristika. Poanta je u tome da klince treba naučit da zavole učenje, te da uče sa razumijevanjem, i taj pristup mora bit drugačiji za svako dijete u razredu. No, sad reci da prosvjetni radnici nisu dovoljno plaćeni da bi se angažirali. Super, no zašto su onda uzeli upravo posao u prosvjeti? Zato jer su jebeno preglupi i prenesposobni, upravo zato dnevno trpe klince koje ne razumiju, koje ne mogu razumjet i koje ne vole. I zato se za svaki kurac traži definicija u maloj crnoj knjižici koja im govori kako se u kojoj situaciji treba ponašat.

Ne, ne biješ me u debati. Samo pokazuješ štreberski, dosadan pristup problemu o kojem se mogu napisat knjige i knjige, a ti fino ideš uz do sad pokazano i naučeno. Tvoj nivo diskutiranja je, iako suvisao, samo odraz neiskustva.

Jesi li se ti pokorio sistemu, jesi završio faks, što radiš, je li ti dosta koliko te plaćaju, napreduješ li na poslu, dobivaš li priznanja? Živo me zanima. ALI GLAVNO DA SI TI SRETAN.

Stvarno želiš da ti odgovorim? Može, jedno po jedno.
Nisam. Dobio sam stipendiju za postdiplomski u Londonu, bez prethodnog obrazovanja, na osnovu znanja, i to za faks koji kod nas ne postoji. Bavim se onime čime se volim bavit. Koji put je čupavo, ali vrlo rewarding. Napredujem, svjetlosnom brzinom, dobivam priznanja samo takova. Bez zajebancije.

I sretan sam. Da li je tako teško shvatit da ne mora postojat osobna frustracija koja se mora vezat za neslaganje s nečim? Ako si ti protiv rata u nekakvoj državi, da li je to zato jer si preživjela rat pa znaš kako je to, il ti se sam princip jednostavno ne mora sviđat?

Nadalje ontopic, uvijek sam u srednjoj pisao zadaćnice kakve god sam jebeno htio, i svaki put dobio 5. I onda sam jednom, na slobodnoj temi, na kojoj sam upravo ja inzistirao 3 godine, presušio što se tiče inspiracije i na 4 stranice opisivao kaj se događa u razredu dva školska sata. I to sam učinio duhovito, ne bi li potom, u zadnjoj rečenici zamolio profu da mi da 1, jer zadaćnica stvarno nema nikakvog jebenog smisla. I dala mi je 1, te napisala "by request". :zubo: Zadaćnica je bila odlična, ali stvarno je bila besmislena i ja nisam imao problema s tim da mi se zatefteri kulja, štoviše, sam sam to tražio.

Ali zadaćnice onih mladih mladića iz bjelovara su više nego odlične i ni po kojem kriteriju nisu zaslužile jedinicu. I ne, davanje više ocjene ne bi bilo podržavanje trash izričaja nikako. Trebalo se računat gramatičke i pravopisne greške, ali isto tako uvažit zanimljivu ideju i jaja s kojima su dotični zadaćnice predali.

Osim toga, da se to samo tako može kopirat, sumnjam da bi mi danas raspravljali upravo o Filipu Gašparu i Nikoli Šoškom (ili Šoškiju). :zubo:

foka
18.02.2007., 19:47
slažem se s dritom all the way.
a aliteracija nije glupa (iako podržava glupost), nego neiskusna. ne volim patronizirati, nisam ni puno starija, ali zbog inteligencije pokazane na topicu sigurna sam da će se za koju godinu osvijestiti. metodom konstantnog razočaranja u svijet i idiote oko sebe. je l'. a ako ovak bude mislila i za 5 godina... onda ću opet razmotriti ono 'glupa'. iako bi bolje bilo gluha/slijepa/lijena.

Drito Konj
18.02.2007., 19:56
slažem se s dritom all the way.
a aliteracija nije glupa (iako podržava glupost), nego neiskusna. ne volim patronizirati, nisam ni puno starija, ali zbog inteligencije pokazane na topicu sigurna sam da će se za koju godinu osvijestiti. metodom konstantnog razočaranja u svijet i idiote oko sebe. je l'. a ako ovak bude mislila i za 5 godina... onda ću opet razmotriti ono 'glupa'. iako bi bolje bilo gluha/slijepa/lijena.

Pa rekoh, aliteracija je nedvojbeno inteligentna i vrlo suvisla, jedino kaj živi u svijetu čudnih vrijednosti trenutno. :zubo:

foka
18.02.2007., 21:06
ma znam, znam, samo sam naglašavala 'trenutno'.

meni je ovo strašno. :cerek: :cerek: :cerek:

Tema domaćeg rada: JESEN

Počela je jesen u našem gradu. Umrlo je više ljudi. Kao i u svakoj jeseni meni ih je žao, ali Živku Orlandiju baš i nije. On često kaže da tako mora i treba. A kad mu je brata majka gađala među rogove nije tako mislijo.
...

Radenčević Slaven VI a. – Cetinje.

Nastavnik je sastav ocjenio ocjenom - nedovoljan,1.
Nekim slučajem sastav je došao do ruku nekog novinara koji ga je i objavio.
List Balkan, nedjelja, 18. aprila 2004., strana 27.

meni je, npr., ovo strašno sumnjivo. prepredobro je za 6. razred.
...
i sad guglah i zaključujem da sam u pravu jer su to napisali The Books of Knjige. tražim dobar link za njih i jubito ne radi. :confused: s foruma nekog

Drito Konj
18.02.2007., 21:17
ma znam, znam, samo sam naglašavala 'trenutno'.

meni je, npr., ovo strašno sumnjivo. prepredobro je za 6. razred.
...
i sad guglah i zaključujem da sam u pravu jer su to napisali The Books of Knjige. tražim dobar link za njih i jubito ne radi. :confused: s foruma nekog

Da, stilski je predosljedno, malo baca na bilježnicu robija k.

Nego, uans egen, zadaćnica o jesenjinu mi je i dalje lom. :rofl:

Mrtva mrkva
18.02.2007., 23:12
Nego, uans egen, zadaćnica o jesenjinu mi je i dalje lom. :rofl:
Ona s lejama kupusa? Vrhunska :rofl:

bema
19.02.2007., 00:08
Ajme kako ste gluuupi.

Pa normalno da će im zabit kulju. Zašto? Zato. Brate, ako su htjeli biti duhoviti majčini sinovi i time skupljati priznanja mogli su osnovati svoj gitak, osnovati svoju uncyclopediju i tamo izražavati svu osebujnost svojega humora. Nisu morali trošiti svoje talente bubajući koljena pod školskim klupama, srednja im još nije bila obavezna. Sastavi o kojima je ovdje riječ nisu imali veze s vezom, i gotova priča. Škole postoje ne da bi se otkrivali budući humoriste nego da bi se djecu naučilo disciplini.

A ja ne mislim da jesi.
Moram upast ovako... Nemam kad čitat sve, a ni veći dio al mi je jasno otprilike o čemu pričate.
Škola nije vojska. To je pedagoška institucija. Njeno je da usmjerava, razvija, oblikuje i duh, potiče kreativnost etc.
I naravno, naše škole su većinom sve samo ne to, te se rezultati takvog sistema mogu sresti svuda oko nas i svakodnevno.

Moj brat je imo problem s tim. Bio je hiperkreativan u tim sastavcima, al mu je mašta udarala na morbidno. Prvo je profa imala sistem pohvale (najjači su bili komentari, gdje ona bilježi Slovo o svojoj muci svaki put kad se suoči s njegovim uratkom, te napominje za koju se liniju pomišljanja i u konačnici ocjenjivanja odlučuje obrazlažući istu svojom širinom i nevjeroatnom sposobnošću da pronikne u svojet tako mladoga,a tako neprilagođenoga čovjeka i zbilja uhvati one tanane niti koje mogu njenu konačnu ekstremno pozitivnu ocjenu u svakom trenutku opravdati-- jer to je bitan momenat u njih, opravdati svoj postupak.) dakle sistem pohvale + razgovor. Pa je išlo, pohvala+sumnja+razgovor sa sestrom oli roditeljima. Pa je išlo očaj+slanje psihologu. Do tada je on usavršio svoj izraz i već došo u srednju školu.
OK, to je ekstrem. Zbilja je proporučivan za liječenje. Jer ova zadnja glupača nije kužila humor. Pa ga je proglasila luđakom.
Ne znam što sam ovim htjela reć.
Samo sam se sjetila:o

e da, i ako imaš glupog profesora, jer je sistem kod njih bitan, imat sistem ocjenjivanja, sistem s utvrđenim nečim, i sistem opravdavanja kad se taj sistem naruši..i sad ako je čovjek glup i suoči se s nečim što ga možda i razgaljuje, možda njegova senzibilnost shvaća da nečega tu ima, možda se i potajno divi kreativnosti ali on ne može takvo iskoračenje ničim obuhvatit, nit iznać sistema kojim bi opravdavao i potvdio svoju divnu slutnju u vidu pozitivne ocjene, onda će dat 1. Ono, u biti jednostavno.

Ta jednostavnost u pristupu..to zna spustit. I može ostavit tragove jačine trauma, slutim. Jer, naravno, ne radi se o ocjeni. 1 se da popravit i po sebi je goli kaco.

*_spike
19.02.2007., 14:33
I, Maslina, zašto bi sastav s naslovom "Zanimljivosti proze hrvatskog baroka" i praznim papirom ocijenila 5+n, n>0?
Palo mi je na pamet danas u tramvaju :cerek:, čemu ovo intelektualno preseravanje? Što fali s "više od 5"? To si išla dokazivat kako nisi glupa? :cerek: :)

Vera Pavladoljska
20.02.2007., 13:03
Čitam ovo i evo moj skromni doprinos.
Radila sam u privatnoj gimnaziji godinu dana u stanci "odmaranja" od svog posla koji obožavam (Bogu hvala, bilo je i previše :D ).
Nadalje, slažem se s kolegicama u smislu discipline do određene mjere, no isto tako davala sam određeni kreativni odmak svakom učeniku, poglavito ako je bio talentiran.
A to su redovito bili mali anarhisti i ekscentrici, koji to nisu bili zbog godina ili tzv. puberteta, već im se jasno nazirao obris budućeg karaktera i zanimanja.
Budimo realni - škola JEST ustanova koja mlade ljude obrazuje i odgaja - u tom smislu - disciplina (no ne hitlerovska) sasvim je normalna kategorija i prihvatljiva po svim pedagoškim mjerilima.
S druge strane, imala sam takvog šarmantnog mangupa (pozivao me i na čvengove) :rofl: koji je imao tako dobar feeling za baratanje i igrom riječima, te razvijen misaoni sustav, da sam jednostavno "zažmirila" na neke njegove kreativne eskapade koje su značile odmak od strogo zadane teme zadaćnice.
I ne samo kod njega, već i kod dvije curke koje su bile s fenomenalnim mislećim aparatom, ali "zaigrane".
Želim reći da potpuno podržavam disciplinu (jer je neophodna u protivnom klinci te gaze), ali u onoj mjeri, u kojoj ona ne zakida kreaciju.
I da ne bi bilo zabune - ne da su me se bojali i poštovali me - nego su se zasrali kada bi ih samo pogledala. No, istovremeno, znali su da ih neću kazniti za svaki odmak od uobičajenog.
Profesor je bitan tip, poglavito kada je takav predmet u pitanju - putem tebe oni doživljavaju puno toga što, će im za život kasnije biti potrebno u njihovom psihološkom profilu, stoga treba s tim biti vrlo oprezan.
Kreacija se ne smije zatirati preoštrim odgojnim mjerama. Treba prepoznati tu finu nijansu kada moraš (p)ostati umjetnik, a ne biti strogi kontrolor.
No, puno je toga na individui samoga profesora, koji, u krajnjoj liniji, u određenom postotku ima pravo kreirati svoj pristup programu i učenicima.

Maslina
20.02.2007., 13:35
[QUOTE=Vera Pavladoljska;7478068]Čitam ovo i evo moj skromni doprinos.
Radila sam u privatnoj gimnaziji godinu dana u stanci "odmaranja" od svog posla koji obožavam (Bogu hvala, bilo je i previše :D ).....[QUOTE]

Napokon osoba koja zna o čemu priča.:s

walter
20.02.2007., 13:39
[QUOTE=Vera Pavladoljska;7478068]Čitam ovo i evo moj skromni doprinos.
Radila sam u privatnoj gimnaziji godinu dana u stanci "odmaranja" od svog posla koji obožavam (Bogu hvala, bilo je i previše :D ).....[QUOTE]

Ja mislim da ona puno više zna o čemu priča od tebe. Pročitaj njen post, pa svoj, pa njen, pa uoči razlike.

Vera Pavladoljska
20.02.2007., 13:50

Maslina ne znam jesi li me htjela uvrijediti ili što, no nema potrebe za tim, ako je to:)
Svima nam je jasno da je taj posao ZAISTA težak, no i to da netko može biti profa 10 godina pa ne ostaviti nikakvog traga, a netko godinu ili pet pa ostaviti trag zauvijek. Kao i obično u životu, nije stvar u kvantiteti nego kvaliteti. Kada sam rekla - Bogu hvala - mislila sam na to da sam nekada s njima skupa radila pizdarije :), jer naprosto odrastanje ne smatram uvijek velikom prednošću ;), a značilo je i to da sam se jedva čekala vratiti svom PRAVOM pozivu. Ništa više.

Sretno ti u poslu.:)

velouria
20.02.2007., 13:51
No, puno je toga na individui samoga profesora, koji, u krajnjoj liniji, u određenom postotku ima pravo kreirati svoj pristup programu i učenicima.
U tome i je problem, Vero. Naši profesori uglavnom nemaju na čemu graditi svoj autoritet, osim na čistoj represiji, ne znaju što je pedagogija, dolaze na posao jer moraju, a djecu ne vole.

Vera Pavladoljska
20.02.2007., 13:58
U tome i je problem, Vero. Naši profesori uglavnom nemaju na čemu graditi svoj autoritet, osim na čistoj represiji, ne znaju što je pedagogija, dolaze na posao jer moraju, a djecu ne vole.

E, sad moram prije nego odem na posao :cerek: malo stati u obranu profesora. Ljudi, ulazak u razred je ulazak u ARENU. Ne biste vjerovali kakvi su to skeneri, kakav je to izazov i TEŽINA i borba. Taj posao zaista nije lako raditi, kao ni svaki drugi full tempom, jer izgoriš brzo. Stoga, nemojmo sve profesore stavljati u kategoriju ludih baba, koje su u taj poziv "zalutale";).
Nije im lako.
A Maslina, ma koliko njurgala protiv, ja bih osim ovoga što radim, radila svoj posao, struku, samo priznajem - volim više srednje škole i fakultete, ljude na pragu odrastanja i pretvaranja u konačne oblike. Za faks sam čak imala šansu ostati, no bila sam mlada, luda i povukao me moj posao, sadašnji.
Profesorima nije lagano, te se čelična disciplina PONEKAD zaista mora upotrijebiti.

Maslina
20.02.2007., 13:59
[QUOTE=Vera Pavladoljska;7478965]Maslina ne znam jesi li me htjela uvrijediti ili što, no nema potrebe za tim, ako je to:) QUOTE]

Eto šta ti je pisana riječ.... Mislila sam ozbiljno, bez ikakve primisli o ruganju. :) Potpuno se slažem s tim što si rekla. Ni ja više ne radim u školi, to mi je bilo prenaporno. Djeca su bila super, najbolji dio tog posla, ali nisam mogla podnijeti ravnatelje, kolege, ministra, glupe nastavne planove, dosadne knjige koje sam im morala predavati, jadničke koji su skoro nepismeni dolazili iz osnovne škole...

Vera Pavladoljska
20.02.2007., 13:59
Eto šta ti je pisana riječ.... Mislila sam ozbiljno, bez ikakve primisli o ruganju. :) Potpuno se slažem s tim što si rekla. Ja više ne radim u školi, to mi je bilo prenaporno. Djeca su bila super, najbolji dio tog posla, ali nisam mogla podnijeti ravnatelje, kolege, ministra, glupe nastavne planove, dosadne knjige koje sam im morala predavati, jadničke koji su skoro nepismeni dolazili iz osnovne škole...

Onda moja isprika :)

Maslina
20.02.2007., 14:02
[QUOTE=Maslina;7478663][QUOTE=Vera Pavladoljska;7478068]Čitam ovo i evo moj skromni doprinos.
Radila sam u privatnoj gimnaziji godinu dana u stanci "odmaranja" od svog posla koji obožavam (Bogu hvala, bilo je i previše :D ).....

Ja mislim da ona puno više zna o čemu priča od tebe. Pročitaj njen post, pa svoj, pa njen, pa uoči razlike.

Možda. Za razliku od tebe koji uopće nemaš pojma o čemu pričaš.

velouria
20.02.2007., 14:04
E, sad moram prije nego odem na posao :cerek:
Eto.. i ti si otišla (iz škole).

Žalosno je što se svemu tome ne nazire rješenje. Mislim da je svima jasno je da je posao težak i da nije adekvatno plaćen. Sustav temeljen na entuzijazmu nema budućnosti. I dok se god kvalitetan kadar ne stimulira da dođe i ostane u prosvjeti, stvari će biti ovakve kakve jesu. I gore, bojim se.

Vera Pavladoljska
20.02.2007., 14:07
Eto.. i ti si otišla (iz škole).

Žalosno je što se svemu tome ne nazire rješenje. Mislim da je svima jasno je da je posao težak i da nije adekvatno plaćen. Sustav temeljen na entuzijazmu nema budućnosti. I dok se god kvalitetan kadar ne stimulira da dođe i ostane u prosvjeti, stvari će biti ovakve kakve jesu. I gore, bojim se.

Dobro, ja sam otišla jer sam ovo drugo voljela više, no da nisam ostala bih profa. :) Ali ovo što sam boldala je ključno i potpuno si u pravu. Entuzijazam ne nadoknađuje račune, bolesti, svu potrošenost u bilo kojem poslu. Nego - adekvatna plaćenost. Plaćenost jednostavno djeluje i na tvoj osjećaj vrijednosti. To nam je svima jasno.

walter
20.02.2007., 15:57
E, sad moram prije nego odem na posao :cerek: malo stati u obranu profesora. Ljudi, ulazak u razred je ulazak u ARENU. Ne biste vjerovali kakvi su to skeneri, kakav je to izazov i TEŽINA i borba. Taj posao zaista nije lako raditi, kao ni svaki drugi full tempom, jer izgoriš brzo. Stoga, nemojmo sve profesore stavljati u kategoriju ludih baba, koje su u taj poziv "zalutale";).

Nekima ulazak u arenu predstavlja i televizor s daljinskim upravljačem. Nijedan posao nije lako raditi ako si lijen i nesposoban. :D

Rudar, e to je baš teško zanimanje. Lučki radnik, e sad govorimo...

Ali profesor?

Ajde pliiiiiiiiz

velouria
20.02.2007., 16:03
Rudar, e to je baš teško zanimanje. Lučki radnik, e sad govorimo...

Ali profesor?

Pa tu su negdje po primanjima, ne? :)

walter
20.02.2007., 16:12

Pa normalno da nisu. Pa profesorima čak ni sat ne traje 60 minuta, njima traje četvrtinu manje. Koje pičkice...

Da ne govorim o školskim praznicima.

Okej, jednom tjedno trebaju ispraviti testove, prve godine trebaju si pripremiti predavanja...

Nisam čuo da je nekom ruka otpala... :D

Vera Pavladoljska
20.02.2007., 19:36

Mislim da je čak i manja profesorska.

walter
20.02.2007., 19:41
Mislim da je čak i manja profesorska.

Manja je za najmanje duplo, raspitaj se malo šta lučki radnici RADE.

Black Hawk Down
20.02.2007., 21:48
Voze viljuškare?

Drito Konj
21.02.2007., 21:16
Želim reći da potpuno podržavam disciplinu (jer je neophodna u protivnom klinci te gaze), ali u onoj mjeri, u kojoj ona ne zakida kreaciju.
I da ne bi bilo zabune - ne da su me se bojali i poštovali me - nego su se zasrali kada bi ih samo pogledala. No, istovremeno, znali su da ih neću kazniti za svaki odmak od uobičajenog.
Profesor je bitan tip, poglavito kada je takav predmet u pitanju - putem tebe oni doživljavaju puno toga što, će im za život kasnije biti potrebno u njihovom psihološkom profilu, stoga treba s tim biti vrlo oprezan.
Kreacija se ne smije zatirati preoštrim odgojnim mjerama. Treba prepoznati tu finu nijansu kada moraš (p)ostati umjetnik, a ne biti strogi kontrolor.

Eto, vrlo dobro i pametno sročeno. :s

r.

Što se tiče težine profesorskog posla, mislim da stvarno je zajebano. Ali zajebano je retardiranim ljudima koji ne posjeduju svoje ja. Kako u komunikaciji s učenicima, tako i u komunikaciji s kolegama. Hoću reć, ak im nemreš svima jebat mater i radit po svojem, a da te učenici uvažavaju kao strogu, ali fer osobu, nemoj se time bavit.

Imao sam ja jednog učitelja u osnovnoj, iz matematike i fizike je bio lik. Totalni bolesnik, isto tako najkreativniji učitelj kojeg sam ikada upoznao.
Na informacijama ga je jednom mama jednog od dno učenika pitala dal može njen sin k njemu na instrukcije, pa joj je rekao da njenom sinu matematički isus na vatrenoj kočiji ne može pomoć il tak nekaj. :zubo:

U sedmom razredu me srušio na popravni, jer nije imao sistem ocjenjivanja prema ocjenama, nego je on pisao nekakve plusiće i sranja. I nisam bio sretan. I onda me ostavio SOLO sa još 9 idiota koje sam JA onda morao učit matematiku, a nisam imao pojma. I rekao mi je da padam, ako i jedan od njih neće znat matematiku do kraja tjedna. I ja sam štrebao tih tjedan dana matematiku ko jebeni idiot i svi oni su do kraja tjedna znali osnove potrebne za 2. Mislim da sam bio jedini koji je na kraju popravnog imao 4 iz matematike. :zubo:

I bojao sam ga se pun kurac, jer je bio nekonvencionalan i jebeno lud, tipa dok je na fizici pitao najveću ulizicu u razredu kaj je gravitacija, na što ga je ovaj gledao ko debil, ne bi li mu potom spustio uteg od 25 deka na glavu s udaljenosti od pol metra. Naučio je kaj je gravitacija te sekunde. :zubo:

Al eto, njega ću pamtit ko apsoludno najboljeg profesora IKAD. Najstroži i najfer tip kojeg sam ikad vidio kroz obrazovanje. Najluđi isto tako. I nevjerojatan je filing dok se nekog toliko bojiš zapravo, a respektiraš ga da nije istina, jer znaš da je to kaj radi stvarno ok.

Za razliku od retardiranih profesora koji nisu znali di im je glava, a di guzica, al su bili uvjereni da su nevjerojatno pametni, stručni i odlični pedagozi. My ass.
Mislim, bilo je još odličnih profa, al ovaj mi definitivno ostaje u sjećanju kao THE profesor.

Vera Pavladoljska
21.02.2007., 22:03
I bojao sam ga se pun kurac, jer je bio nekonvencionalan i jebeno lud, tipa dok je na fizici pitao najveću ulizicu u razredu kaj je gravitacija, na što ga je ovaj gledao ko debil, ne bi li mu potom spustio uteg od 25 deka na glavu s udaljenosti od pol metra. Naučio je kaj je gravitacija te sekunde. :zubo:

Al eto, njega ću pamtit ko apsoludno najboljeg profesora IKAD. Najstroži i najfer tip kojeg sam ikad vidio kroz obrazovanje. Najluđi isto tako. I nevjerojatan je filing dok se nekog toliko bojiš zapravo, a respektiraš ga da nije istina, jer znaš da je to kaj radi stvarno ok.

Za razliku od retardiranih profesora koji nisu znali di im je glava, a di guzica, al su bili uvjereni da su nevjerojatno pametni, stručni i odlični pedagozi. My ass.
Mislim, bilo je još odličnih profa, al ovaj mi definitivno ostaje u sjećanju kao THE profesor.

To je to.:top: :top: :top:

banky
21.02.2007., 22:27

Imao sam ja jednog učitelja u osnovnoj, iz matematike i fizike je bio lik. Totalni bolesnik, isto tako najkreativniji učitelj kojeg sam ikada upoznao.
Na informacijama ga je jednom mama jednog od dno učenika pitala dal može njen sin k njemu na instrukcije, pa joj je rekao da njenom sinu matematički isus na vatrenoj kočiji ne može pomoć il tak nekaj. :zubo:

U sedmom razredu me srušio na popravni, jer nije imao sistem ocjenjivanja prema ocjenama, nego je on pisao nekakve plusiće i sranja. I nisam bio sretan. I onda me ostavio SOLO sa još 9 idiota koje sam JA onda morao učit matematiku, a nisam imao pojma. I rekao mi je da padam, ako i jedan od njih neće znat matematiku do kraja tjedna. I ja sam štrebao tih tjedan dana matematiku ko jebeni idiot i svi oni su do kraja tjedna znali osnove potrebne za 2. Mislim da sam bio jedini koji je na kraju popravnog imao 4 iz matematike. :zubo:

... long shot, ali jel to mozda profesor Leljak, jer on je predavao u mojoj osnovnoj fiziku, informatiku i to sto si opisao je definitivno nesto sto bi on napravio.
Znao je natjerat cijeli razred da se primi za ruke i stvore jedan veliki krug i onda im pustio blazu struju:rofl:

Drito Konj
21.02.2007., 23:06
... long shot, ali jel to mozda profesor Leljak, jer on je predavao u mojoj osnovnoj fiziku, informatiku i to sto si opisao je definitivno nesto sto bi on napravio.
Znao je natjerat cijeli razred da se primi za ruke i stvore jedan veliki krug i onda im pustio blazu struju:rofl:

Nije, al sad si me podsjetio na to da sam ja išao u osnovnu školu sa Žacom, koji se prezivao Leljak i bio mi je susjed, a onda se odselio. :zubo: Njega se dugo nisam sjetio. Njegovi nisu bili sretni kaj se družimo. :cri:

manitusha
22.02.2007., 10:26
Ponekad mi se čini da podcjenjujemo sposobnost klinaca da prosude kvalitetnog nastavnika/profesora/pedagoga. Oni to doduše ne čine svjesno, niti analiziraju na školskim odmorima pedagoške vrline i mane pojedinog profesora, ali imaju onaj dječji instinkt koji im još nismo potpuno ubili u toj dobi (recimo, 7. ili 8. razred osnovne), pa ma koliko se trudili.
Imam friško iskustvo. Mali mi ide u 8. razred. E pa, cijeli njegov razred je "nemoguć, agresivan, nekulturan, bezobrazan" na satovima vjeronauka. Međutim, na satovima matematike, opet cijeli razred "aktivno prati, sluša, nema ispada niti sukoba, sa nastavnikom niti međusobno".
Kako to ? Osluškivala sam priče i komentare na temu vjeroučitelja. Djeca kažu da im se tip obraća sa" Šta je bando?? Nemirni ste, a?! Ček, ček, smirit ću ja vas, smirio sam i GORE od vas!!!" To je samo jedan od mnogobrojnih bisera...Ono "gori od vas" se odnosi na činjenicu da je neko vrijeme radio u ZATVORU. On ih dakle tretira kao delikvente i kriminalce, pa se klinci, valjda da ga ne razočaraju u njegovim očekivanjima, upravo tako i ponašaju na njegovim satovima.
Nasuprot njemu, nastavnik iz matematike je strogi, mrtvo ozbiljni tip koji nikad, ali nikad ne povisuje ton, ne prijeti, i ne vrijeđa. Jako strog, da, ali NIKAD nepravedan. Jako ozbiljan, ali nikad bezrazložno i a priori ljut. Klinci osjećaju strahopoštovanje prema njemu, do te mjere da mi je sin jednom rekao da mu je tri puta gore kad se zamjeri NJEMU nego MENI. Nije samo da ga poštuju i pomalo strepe od njega, nego ga uz to još i VOLE.
Takvih učitelja u svakoj generaciji bude komada 1. (jedan). To su ljudi kojih se sjećaš cijelog života. Uče, i odgajaju. I vole to što rade. Za koju god bijednu plaću. Ima ih, i bilo ih je, i bit će ih. Rijetki kao rijetke ptice. Blagoslov svakoj učeničkoj duši...

Emo§ion:D
22.02.2007., 14:56
Pa,iskreno:
da su pismeni-nisu,
da su maštoviti i donekle duhoviti-jesu,
da im je profa histerična i neuračunljiva žena-je,barem ostavlja takav dojam,
da je sastavak "Uzori.." zaslužio 4-nije,
da su trebali dobiti 1-nisu,
ali isto tako ne bi im dala više od 3 i to ne zbog pljuvanja Jesenjina,dapače,izražavanje mišljenja drugačijeg od stereotipa je uvijek dobrodošlo,već zbog same činjenice, da ovi sastavci zaista ni pod kojim uvjetom nisu na razini jedne 5-ice koja se dobiva u 4.razredu Srednje škole..:kava:

Drito Konj
22.02.2007., 15:15
Pa,iskreno:
da su pismeni-nisu,
da su maštoviti i donekle duhoviti-jesu,
da im je profa histerična i neuračunljiva žena-je,barem ostavlja takav dojam,
da je sastavak "Uzori.." zaslužio 4-nije,
da su trebali dobiti 1-nisu,
ali isto tako ne bi im dala više od 3 i to ne zbog pljuvanja Jesenjina,dapače,izražavanje mišljenja drugačijeg od stereotipa je uvijek dobrodošlo,već zbog same činjenice, da ovi sastavci zaista ni pod kojim uvjetom nisu na razini jedne 5-ice koja se dobiva u 4.razredu Srednje škole..:kava:

Pa eto. Ne bi im ni ja dao 5, daleko od toga, nepismeni su. Dao bi im 3 i 5 iz zalaganja. :rofl:
Ali su maštoviti i duhoviti kako si i napisala, te su zaslužili barem tu trojku, iako se ta trojka ne da objasnit nekakvim standardima. :zubo:

rompepe
22.02.2007., 17:03
maslina i drito konj, ovo vam je upozorenje.

hvala na razumijevanju
r.

Mr Smoogj
22.02.2007., 17:06
maslina i drito konj, ovo vam je upozorenje.

Ajoj. Baš sam si ostavio za pročitati kasnije.

nesta
23.02.2007., 10:25
Prijateljičin nećak ide u prvi razred osnovne škole i dobili su za domaću zadaću dovršiti priču o princezi koju je oteo zmaj i tata kralj je poslao vitezove da ju pronađu...Mali je napisao da su vitezovi tražili i tražili zmajevu spilju, ali je nisu mogli naći i kad su napokon došli već je bilo kasno i vitezovi su našli napola pojedenu princezu u lokvi krvi a zmaja više nije bilo. Dobio je bukvicu i morao je napisati novu priču. Malom ništa nije bilo jasno jer je zmaj zao, a bio je i gladan, muškarci nikad na vrijeme ne stižu obaviti po što ih se pošalje i nije shvatio zbog čega njegova priča nije dobra. Ali je po naređenju napisao novi kraj u kojem se zmaj zaljubio u princezu i nije ju pojeo nego oženio. Vitezovi opet nisu došli. Mali nije htio baš toliko odstupiti od logike.

Vera Pavladoljska
23.02.2007., 13:10
Vitezovi opet nisu došli. Mali nije htio baš toliko odstupiti od logike.

Za ovo bih mu ja spičila peticu.:top: Vjeruj mi.

Cyn
23.02.2007., 17:16
Prijateljičin nećak ide u prvi razred osnovne škole i dobili su za domaću zadaću dovršiti priču o princezi koju je oteo zmaj i tata kralj je poslao vitezove da ju pronađu...Mali je napisao da su vitezovi tražili i tražili zmajevu spilju, ali je nisu mogli naći i kad su napokon došli već je bilo kasno i vitezovi su našli napola pojedenu princezu u lokvi krvi a zmaja više nije bilo. Dobio je bukvicu i morao je napisati novu priču. Malom ništa nije bilo jasno jer je zmaj zao, a bio je i gladan, muškarci nikad na vrijeme ne stižu obaviti po što ih se pošalje i nije shvatio zbog čega njegova priča nije dobra. Ali je po naređenju napisao novi kraj u kojem se zmaj zaljubio u princezu i nije ju pojeo nego oženio. Vitezovi opet nisu došli. Mali nije htio baš toliko odstupiti od logike.

Učiteljica koja na takvo što djetetu očitava bukvicu je ograničena kokoš. Podsjeća me na incident s roditeljima u jednom vrtiću koji su od odgajatelja tražili da pozove na red roditelje jednog dečkića koji je svojim frendovima objasnio da on ne vjeruje u Djeda Mraza jer da je to samo striček koji se oblači u zanimljivu uniformu, ali da im daje poklone koje kupuju mama i tata. I onda svi ostali roditelji popizdili i tražili da taj dečkić to prestane pričati jer "uništava nevino djetinjstvo njihove djece". A kretenski ih odgajatelji poslušali te roditelje pozvali na red. Pedagogija za superdebile. Vidim da je i u školama aktualna. Blago nama.

Mr Smoogj
23.02.2007., 19:20
Učiteljica koja na takvo što djetetu očitava bukvicu je ograničena kokoš. Podsjeća me na incident s roditeljima u jednom vrtiću koji su od odgajatelja tražili da pozove na red roditelje jednog dečkića koji je svojim frendovima objasnio da on ne vjeruje u Djeda Mraza jer da je to samo striček koji se oblači u zanimljivu uniformu, ali da im daje poklone koje kupuju mama i tata. I onda svi ostali roditelji popizdili i tražili da taj dečkić to prestane pričati jer "uništava nevino djetinjstvo njihove djece". A kretenski ih odgajatelji poslušali te roditelje pozvali na red. Pedagogija za superdebile. Vidim da je i u školama aktualna. Blago nama.
Ne zaboravi da živimo u katoličkoj državi u kojoj se devedeset posto pučanstva izjašnjava da vjeruje u Djeda Mraza.

Drito Konj
23.02.2007., 22:55

Ja sam se pred kraj osnovne škole odselio u podravinu i imali smo za zadaćnicu napisati rad "moj zavičaj". Ja sam naravno, pisao o zagrebu. Na kraju sam napisao da je podravina divna i krasna, ali da je zagreb jedino mjesto koje mogu vidjet kao zavičaj, jer sam tamo odrastao i te šeme. Skoro čitava zadaćnica mi je bila precrtana i crvenom kemijskom bila napisana NOVA, od strane učiteljice, koja je napisala da je moj zavičaj podravina i da je to jedino i najljepše mjesto koje sam ikad vidio. Iz rada sam dobio 2, kako je ona rekla, poklonjenih. Jebo joj hitler mater. :)

Vera Pavladoljska
23.02.2007., 23:37
Ja sam se pred kraj osnovne škole odselio u podravinu i imali smo za zadaćnicu napisati rad "moj zavičaj". Ja sam naravno, pisao o zagrebu. Na kraju sam napisao da je podravina divna i krasna, ali da je zagreb jedino mjesto koje mogu vidjet kao zavičaj, jer sam tamo odrastao i te šeme. Skoro čitava zadaćnica mi je bila precrtana i crvenom kemijskom bila napisana NOVA, od strane učiteljice, koja je napisala da je moj zavičaj podravina i da je to jedino i najljepše mjesto koje sam ikad vidio. Iz rada sam dobio 2, kako je ona rekla, poklonjenih. Jebo joj hitler mater. :)

E....Ovo je već psihijatrijski slučaj....

Brogan
24.02.2007., 02:34
ne..to je samo podravina...raj za superdebile :cerek:

Drito Konj
24.02.2007., 02:43

:zubo:

E, ne. Reko ti je Brogan lijepo. Tam je SVE tak narihtano i SVI su psiho. Imam ovakvih primjera milijardu.

A imam bome i iz zagreba, kad je učiteljica iz prvog osnovne objašnjavala mojoj staroj kak bi me trebala tuć ne rukama, jer nije dovoljno pamtljivo klincima, nego kablom od pegle, skupa sa štekerom, da čini možda veću fizičku štetu, al nek se malo raspita po školi kako su njena djeca mirna na satu...

Moraš ih voljet :cerek: :rigo:

Cyn
24.02.2007., 03:24
Ne zaboravi da živimo u katoličkoj državi u kojoj se devedeset posto pučanstva izjašnjava da vjeruje u Djeda Mraza.

Riječ je o američkom vrtiću. Što, dakako, nimalo ne mijenja moj zaključak da je riječ o debilnoj pedagogiji.

Cyn
24.02.2007., 03:28

Ima moj frend dobru priču sa zadaćnicom i Ljiljom Vokić. Dala im je temu zadaće "Junaci našeg doba" tamo negdje 1992. Frend se raspisao o pjevačima, glumcima i sličnim tinejdžerskim ikonama. Vokićka mu dala dvojku i ispod napisala komentar da je dvojka poklonjena jer da ništariji koja u doba dok se pola zemlje bori na ratištu junacima smatra neke frivolne pjevače i glumce treba dat jedan i izbacit ga iz škole, ali da će mu se ovaj put smilovat. Dobro, nije bilo baš tim riječima (vjerojatno treba izbacit "ništarija" i "smilovat" :zubo: ), ali smisao je bio taj.

alexxx
24.02.2007., 06:16
ajme genijalan je. :D

cp.tar
24.02.2007., 07:12
Ja bih ti zadaćnicama dao 5 jer pokazuju talent.

Profesori koji bi im dali 1 nisu dobri profesori, i tu prestaje svaka diskusija.Profesori koji im ne bi dali 1, koliko se ja sjećam tih tekstova, ne bi bili dobri profesori jednostavno zato što su ti klinci nepismeni.

Gramatika i pravopis - nula bodova.

Popljuj nešto gramatički i pravopisno ispravno, napravi sastavak s glavom i repom i zasluži peticu.
Buntovništvo je samo po sebi ipak tipična tinejdžerska osobina; mislim da je ipak bezveze nagrađivati ga kao takvo.

cp.tar
24.02.2007., 07:31
To su ljudi koji bi prvenstveno trebali bit kvalitetni pedagozi te psiholozi, a znanje iz predmeta koji predaju bi trebala bit debelo sekundarna karakteristika. Poanta je u tome da klince treba naučit da zavole učenje, te da uče sa razumijevanjem, i taj pristup mora bit drugačiji za svako dijete u razredu. No, sad reci da prosvjetni radnici nisu dovoljno plaćeni da bi se angažirali. Super, no zašto su onda uzeli upravo posao u prosvjeti? Zato jer su jebeno preglupi i prenesposobni, upravo zato dnevno trpe klince koje ne razumiju, koje ne mogu razumjet i koje ne vole. I zato se za svaki kurac traži definicija u maloj crnoj knjižici koja im govori kako se u kojoj situaciji treba ponašat.Jednom kad ih počneš pošteno plaćati, možda kvalitetni ljudi neće bježati na druge, bolje plaćene i manje stresne poslove.

Ovako ostaje negativna selekcija, kad 90% nastavnika bira taj posao jer, jebiga, ništa bolje im ni ne preostaje.

Drito Konj
24.02.2007., 09:57
Jednom kad ih počneš pošteno plaćati, možda kvalitetni ljudi neće bježati na druge, bolje plaćene i manje stresne poslove.

Ovako ostaje negativna selekcija, kad 90% nastavnika bira taj posao jer, jebiga, ništa bolje im ni ne preostaje.

Ništa bolje im ne preostaje jer nisu dovoljno dobri u području koje su diplomirali. A i ja to ne vidim kao toliko stresan posao, samo kaj za to moraš bit baš natural, jebiga. To je ko da te hite lavovima s nožićem. Netko dovoljno spretan će ih ne samo pobit, nego ukrotit s tim nožićem, a drugi će se izgubit i lavovi će ga pojest. I k tome, taj posao moraš voljet, ne smije ti bit izbor samo zato kaj nisi mogao nać bolji posao.

Da nije tako, ne bi se mi svi sjećali barem jednog "strogog ali pravednog". :mig:

walter
24.02.2007., 15:09
Jednom kad ih počneš pošteno plaćati, možda kvalitetni ljudi neće bježati na druge, bolje plaćene i manje stresne poslove.

Nije da posao profesora nema nekih prednosti kao što su malo duži godišnji odmori itd...

Uostalom, ako je profesorstvo tako jadan posao, zašto se onda rijetko traže novi ljudi?

Cyn
24.02.2007., 18:25
Nije da posao profesora nema nekih prednosti kao što su malo duži godišnji odmori itd...

Uostalom, ako je profesorstvo tako jadan posao, zašto se onda rijetko traže novi ljudi?

Zato što je nezaposlenost jako velika pa se ljudi zubima drže za bilo kakav posao. Osim toga, to što tvrdiš ne vrijedi baš za sve predmete. Profesore stranih jezika je, recimo, vrlo teško dobiti, a još teže zadržati na školama. Slično je i s matematičarima/informatičarima. Tko god ima priliku (a prilike obično dobivaju najbolji) bježi glavom bez obzira iz škola pa te predmete i prečesto predaju priučeni, jadni itd.

cp.tar
24.02.2007., 20:32
Zato što je nezaposlenost jako velika pa se ljudi zubima drže za bilo kakav posao. Osim toga, to što tvrdiš ne vrijedi baš za sve predmete. Profesore stranih jezika je, recimo, vrlo teško dobiti, a još teže zadržati na školama. Slično je i s matematičarima/informatičarima. Tko god ima priliku (a prilike obično dobivaju najbolji) bježi glavom bez obzira iz škola pa te predmete i prečesto predaju priučeni, jadni itd.U mojoj bivšoj gimnaziji - a dok sam je pohađao, bila je još među najboljima, iako se bojim da se u međuvremenu srozala - je pred koju godinu informatiku predavao neki priučeni tip zbog kojeg sam uspio zaraditi nešto love dajući njegovim učenicima instrukcije.

Moja profesorica iz informatike nije bila loša, ali je morala preuzeti posao profesorice matematike koja je u međuvremenu umrla - i eto, posao profesora informatike dobio je neki tutlek.

Odgovorno tvrdim da bih ja bolje predavao taj predmet... ali ja još par godina neću imati kvalifikaciju. A i kad je steknem, sve mi se čini da bi mi bolje bilo ostati na fakultetu.

Kakadu
25.02.2007., 00:05
Genijalni su mi ovi sastavci. Onaj o Jesenjinu jednom je na sat donijela jedna moja učenica, čitali smo je u razredu i umirali od smijeha.
Osobno mi je čitava ova hrvatsko-balkanska ideja o školskim zadaćama posve besmislena i sumanuta. Od učenila se očekuje da tih 90 minuta budu pisci, a od profesora da glume nekakvog urednika u izdavačkoj kući i usput drže tečaj kreativnog pisanja.
Učenici bi tim sastavcima zapravo trebali pokazati jesu li dovoljno pismeni, poznaju li dovoljno gradivo, jesu li sposobni u određenim područjima donijeti zaključke i zauzeti stav te znaju li te svoje sastavke nekako stilski uobličiti.
Zato u čitavom svijetu učenici pišu eseje, samo mali Hrvati-sve redom budući književnici pišu slobodno-kreativne sastavke.
Ja moram priznati da im redovito ponudim naslove za eseje ili argumentirane komentare. Ali - dosljedno hrvatskoj tradiciji - obično im ponudim i tzv. slobodni naslov koji im omogućuje da budu duhoviti, kreativni i da pišu nekakve priče ili anegdote.
Moram priznati da od tih sastavaka uvijek najviše očekujem i najviše se razočaram.
Budimo pošteni - nije fer očekivati od učenika da budu pisci, a nije fer ni od profesora hrvatskog očekivati da budu voditelji besplatnih radionica kreativnog pisanja.
Koju bih ocjenu ja dala ovim duhovitim klincima koji pišu a la Grunberg, ili možda a la Tribuson ;), nemam pojma. Ali ne želim da na mojim plećima leži nekakva njihova potencijalna književna karijera. Ja sam samo profesor hrvatskog, a ne književni agent i na meni je da ih naučim što je barok i tko je Držić i da iza zavisne rečenice ide zarez. Ostalo je na njima.

Vera Pavladoljska
25.02.2007., 00:12
Vidiš kako smo različiti - ja sam svoje gimnazijalce htjela prvo naučiti da doživljavaju, spoznaju i koriste svoj kreativne (misaone) kapacitete. Uz Držića, naravno.;) No, znala sam da će im svaki detaljniji podatak o Držiću ispariti u roku - odmah, a da će ih žestoka rasprava o djelu ili izražavanje ipak zaintrigirati. Jer iznose SVOJE mišljenje.

Mr Smoogj
25.02.2007., 00:15
Ja sam samo profesor hrvatskog, a ne književni agent i na meni je da ih naučim što je barok i tko je Držić i da iza zavisne rečenice ide zarez.
Nauči ti njih samo pravopis, jebeš barok i Držića.
Hoćete ići na ekskurziju na Bulajićev "Libertas"? :D

Vera Pavladoljska
25.02.2007., 00:21
Sjetila sam se face svoga ravnatelja kada sam uletjela u školu s ozvučenjem:rofl:. Naime, ja sam u svojoj dubokoj, najdubljoj, crnoj duši radijski čovjek, pa sam im redovito donosila glazbu na sat i patila sam od "dinamike" sata. Glazbu sam donosila kako bi uz nju pisali, raspravljali lektiru ili obrađivali poeziju. Od Stonesa do Anastasie i etna Prije kiše. Prvo me gledao (ravnatelj) zblenuto, no s vremenom se navikao. Stari bi znao cupkat' u ritmu kada nas je čuo iz učionice.:D

Kakadu
25.02.2007., 00:31
Nauči ti njih samo pravopis, jebeš barok i Držića.
:mig: Ma da, i to, što kažeš.
Hoćete ići na ekskurziju na Bulajićev "Libertas"? :D
To ti je dobra ideja, ionako me vječito progone zahtjevima da ih vodim u kino. :D Kad dolazi?

Mr Smoogj
25.02.2007., 00:35
To ti je dobra ideja, ionako me vječito progone zahtjevima da ih vodim u kino. :D Kad dolazi?
Nemoj, zaboga! Ogadit ćeš djeci film za sve vijeke vjekova!

Kakadu
25.02.2007., 00:36
Vidiš kako smo različiti - ja sam svoje gimnazijalce htjela prvo naučiti da doživljavaju, spoznaju i koriste svoj kreativne (misaone) kapacitete. Uz Držića, naravno.;) No, znala sam da će im svaki detaljniji podatak o Držiću ispariti u roku - odmah, a da će ih žestoka rasprava o djelu ili izražavanje ipak zaintrigirati. Jer iznose SVOJE mišljenje.

Nije mi bila namjera govoriti o svojim nastavnim metodama (koje su, budite uvjereni, genijalne:mig: ), govorila sam u okviru rasprave "profesori kao književni agenti".

Kakadu
25.02.2007., 00:39
Nemoj, zaboga! Ogadit ćeš djeci film za sve vijeke vjekova!
Zar je tako loš? Moram priznati da nisam ništa čula o njemu.
Nema veze, ako ga ikako mogu iskoristiti za nadopunu svojih odgojno-obrazovnih metoda :D , vodim ih.

Mr Smoogj
25.02.2007., 00:44
Nema veze, ako ga ikako mogu iskoristiti za nadopunu svojih odgojno-obrazovnih metoda :D , vodim ih.
Možeš. Možeš ih kazniti grupnim odlaskom. I ostatak njihovog školovanja imati savršenu što-će-biti-ako-ne-budete-dobri prijetnju.

Vera Pavladoljska
25.02.2007., 00:46
Nije mi bila namjera govoriti o svojim nastavnim metodama (koje su, budite uvjereni, genijalne:mig: ), govorila sam u okviru rasprave "profesori kao književni agenti".

Da...Možda mi je promakao ovaj dio s profesorima književnim agentima - šta ima i takva tema? :confused: Ja sam mislila da se traži samo malo kreacije od strane profa, kad stigosmo do agenture. Trebala si me svojom pravopisnom preciznošću upozoriti na to, kad već vidiš da ne pratim na satu. :mig:

Kakadu
25.02.2007., 00:48
Da...Možda mi je promakao ovaj dio s profesorima književnim agentima - šta ima i takva tema? :confused: Ja sam mislila da se traži samo malo kreacije od strane profa, kad stigosmo do agenture. Trebala si me svojom pravopisnom preciznošću upozoriti na to, kad već vidiš da ne pratim na satu. :mig:
Ma nekoliko sam puta pročitala pritužbu kako profa nije prepoznala ove klince kao buduće pisce i kako ih nije znala usmjeriti.

Vera Pavladoljska
25.02.2007., 00:50
Ma nekoliko sam puta pročitala kako profa nije prepoznala ove klince kao buduće pisce i kako ih nije znala usmjeriti.

Ma znam, zajebavam. :o
Ali mislim da to ne trebaš tako ozbiljno shvaćati. Samo ih uputiš u razred na 10 godina - pa da vidiš književnih agenata. Na psihijatriji.:D

Kakadu
25.02.2007., 00:54
Možeš. Možeš ih kazniti grupnim odlaskom. I ostatak njihovog školovanja imati savršenu što-će-biti-ako-ne-budete-dobri prijetnju.
Ma ne. To će njima biti dolazak u raj. Kao kad otpušteni zatvorenik izađe van, a vrijeme nije baš sunčano, nego pomalo oblačno.

lund
25.02.2007., 01:07
Ma ne. To će njima biti dolazak u raj. Kao kad otpušteni zatvorenik izađe van, a vrijeme nije baš sunčano, nego pomalo oblačno.
Upsss...si sigurna da se današnjoj dečici tak baš ide u raj? Kak kaže onaj grafit "u raju je dobro al u paklu je ekipa"...

Leprechaun
04.04.2007., 21:11
Mislim da pi se od pabiraka srednjoškolskih lektira moglo mogla sklopiti ozbiljnija zbirka priča od Rebeke kojoj kokoši trče po glavi.

goodie2shoes
10.01.2008., 15:38
mislim da je ovo sve prenapuhano.
decki niti su nepismeni, glupi ili nesposobni, niti su kreativni genijalci.
iz nekog razloga odlucili su iz skolske zadace napraviti parodiju.
nacin na koji su pisali apsolutno ne znaci da oni te stvari zbilja misle; jednostavno su se odlucili zajebavati.
ne opravdavam ih niti mislim da su sastavci posebno kreativni ili dobri, ali moram priznati da su vrlo zabavni i da su me neki dijelovi nasmijali do suza. k tome treba i odredjena kolicina hrabrosti-ludosti da se odlucis na takav potez.
Upravo zbog toga, meni su takve rasprave o tome jesu li decki pismeni ili ne morska glupost.

Grimhild
10.01.2008., 18:53
"Još jedan stih je riješen ali činjenica je da stvari sada postaju gadne zbog toga što su preostala dva stiha stvarno ružna."

:rofl::rofl::rofl::rofl::rofl: majke ti-koja stvaralacka svjezina!mali je pre prezabavan:cerek:

betty_blu
11.01.2008., 10:21
MLADA I NEUKUSNA

Bila sam jos mlada i neukusna. Pastiri su gonili stada ovaca medju kojima sam bila i ja. Od jedanput meni mi nesto zaigra ispod nogama. Svi popadasmo od stra na travi u meni mi srce sidje u petama. Malo posle iza toga kad se vrati smo u svest od straka neko upita sta to bi, ja si reko u sebi, pa to smo ucili u skolu na zemljopisu i reko decama: "to su arhitektonski potresi duboko ispod zemljinom povrsinom."

LJUBIMAC PREDMETA

Posoj sam da se upisem za u Uciteljsku skolu preko prijamnog ispita pretkodno. Uso sam u autobus koji je bio upaljen. Autobusom putujuci tako pogledjivao sam okolinu oko sebe. Posle pola sata truckajuci se na sedistu autobus je prispeo na zeleznickoj stanici. Tu sam uvideo jos svoji drugovi koji ce s upisu za u Uciteljsku. Svi smo se penjali u voz udjemo u prvi kupej kada tamo sedi jedan covek sa dzakom od prtenu konoplju i jednoga maloga zecica. Ne obracajuci paznju na nasoj galami mazi zecic poce skakuce po kupeju i vikati mi smo se smejali. Ovu skolu koju sad pogadjam dosta je lepsa i poukrasenija od onu sto sam tamo pogadjao. Ja marljivo ucim i postao sam ljubimac svih predmeta. Pre neki dan saznao sam da mi je drugar bolestan i pristao daga posetim. Iako sam bio zuazet poljskog rada, ipak sam pristao po odluci. Putujuci tako pored puta vrabci su cvrkutali, a ptice su pevali na zelenim grancicama pod sjajnim suncevim zracima tako iduci mome drugu.

KRALJEVIC MARKO BOMBAS

U Narodno oslobodilackoj Borbi prolivali su svoju jarko crvenu i skupocenu tecnost koju mozemo da nazovemo drugacije krv, protiv nemaca fasista idomacim izdajicam, pa cak i poginuli dajuci svoj zivot Sava Kovacevic, Ivo Lola ribar, Marija na prkosim, Karadjordje zvani Petrovic, Uca Gvozden, Marko Kraljevic i drugi nasi sinovi, koji su branili i koji ce braniti svoju zemlju dokle god je zivota u njima.

O BOZANSKOJ KOMEDIJI

Ovu komediju napisao je najveci pisac Danta Alegorija. Ona se zove ili nosi naziv Bozanstvena zato sto Dant moro da dobije bozansko nadaknuce da bi mogo da prodje kroz pakao da ne izgori ili padne u neki kazan sa vrelu vodu pa da se ispari pa da ga posle neprime u raj gde ga tamo ceka njegova devojka koju je on strasno mnogo volo pa mozda nece da joj se zasvidja koja se zvala Beatrica, ako ima rane na licu i na rukama koje je on nju voleo pa i ona njega pa sto sada da mu se ljubav pokvari. Ova knjiga se zove jos i komedija zato sto je to sto pisac pise izmisljeno i sto mi to neverujemo pase smejemo kada citamo sto tu pise. Da napise ovu komediju nagovorijo ga je njegov prijatelj Virgilia, on je pisao sonete Lauri i ne boli joj samo dusu kao Daneta vic i oci i kosu i vidi je kako se vozi u camac pa se plasi da se ne prevrne. Vodi ga na onaj sveti i tamo nadju papu kako visi na glavacke na dole koji je tada ziveo u Rimu na Tibar, reku zelenu i pljackao seljake koji nisu imali sta da jedu posto im je sve uzimao ovaj pata i drugi burzujci. Odavde mi moze da izvedemo zakljucak kako je Alegorija bio napredan i mrzeo sve gazde tiranine i razne druge kapitaliste kao sto ih i mi isto tako mrzimo i mrzecemo ih i nece se ugledamo na njima vec cemo marljivo ucimo i izgradjivati zemlju i drugi svesni objekti.

:lol:

lala
12.01.2008., 22:54
Super zabavno zato što je svježe. Ali ne zaboravite, svježina brzo nestaje.