PDA

View Full Version : Skrivene ili tajne borilacke vjestine

choi
15.07.2004., 22:48
Interesira me da li na ovim prostorima ima jos nekih borilackih vjestina ili sportova koji se poducavaju tajno i po preporuci, osim wing chuna kod Slavka Truntica? Nitko to nije vidio osim njegovih desetak ucenika, koji btw niti sami sebe ne poznaju jer vjezbaju u zasebnim terminima i u grupi od 3-4 ucenika, niti to zele negdje demonstrirati, pokazati onaj kako oni kazu orginal!?
Sto mislite da li je to dobro za razvoj i prosirivanje vjestine na ostale dijelove lijepe nase pa i sire? Ako su se radi popularizacije i prosirivanja i sami kinezi uputili u svijet cemu se neki zatvaraju?

Afrofeet
15.07.2004., 22:52
jer su smrtonosni.

skeptik
16.07.2004., 08:50
Jer obican puk nije duhovno spreman za takve napredne stvari. :D

eisenfaust
16.07.2004., 09:36
Opet ćeš si natovariti onoga krelca :D

seti
16.07.2004., 10:00
ti ucenici koji niti sami sebe ne poznaju doista su tajanstveni
pa oni su jos tajanstveniji od ninja
kad se vide u ogledalu odmah ga napadnu jer se ne prepoznaju

Ernesto Che Guevara
16.07.2004., 21:08
choi kaže:
Interesira me da li na ovim prostorima ima jos nekih borilackih vjestina ili sportova koji se poducavaju tajno i po preporuci, osim wing chuna kod Slavka Truntica? Nitko to nije vidio osim njegovih desetak ucenika, koji btw niti sami sebe ne poznaju jer vjezbaju u zasebnim terminima i u grupi od 3-4 ucenika, niti to zele negdje demonstrirati, pokazati onaj kako oni kazu orginal!?
Sto mislite da li je to dobro za razvoj i prosirivanje vjestine na ostale dijelove lijepe nase pa i sire? Ako su se radi popularizacije i prosirivanja i sami kinezi uputili u svijet cemu se neki zatvaraju?

:jumping: :asshole: :rofl: :lol: :vidiga: :tulum:

ps. koga boli samo neka stenje:kava:

herbert
18.07.2004., 18:15
choi, ... pardon, (mb) lok yiu croatia, ... mislim da smo apsolvirali sve teme na wc.hr tako da svaka daljnja rasprava ne daje nikakve rezultate i u konačnici se sve vrti u krug ... što se tiče truntica njegovo ime ti je u telefonskom imeniku, nazovi ga, reci da imas dva-tri prijatelja koji su zainteresirani za trening, dogovori se za termin i to je to, ... uostalom i ja sam na takav način došao u krug njegovih učenika, pardon jednog od graditelja treceg stupa ˝umirovljenog majsora˝, a ne na neku preporuku ili da sam prošao kakav inicijacijski test ... ljeto je u tijeku vecina ljudi je na moru tako da neceš imati nikakvih problema oko termina
usput sta ce mu ikakva reklama kad ionako uvijek ima dovljno ljudi koji dolaze na trening ... jos nesto ... sto se tice ˝pruzanja intelektualnih usluga˝ pogledaj koliko ti je 90 minuta instrukcija iz matematike ili fizike ... ja dajem 30kn za 90min !!! izbaci cigarete, kave, kladionice, sladolede, pive i ostala sranja koja ti u najmanju ruku štete zdravlju, pa ces vidjet koliko ti je budget u plusu i koliko imaš love za stvari do kojih ti je stalo tj odredi si prioritete u životu. ništa nećeš stvoriti ako se nećeš žrtvovati, ako ništ barem se odreci nebitnih i štetnih stvari.

usput SVI majstori bilo koje vještine nastoje imati što više polaznika, a u konačnici i para ... tko danas nešto radi iz ljubavi, entuzijazma ?!? pa, daj se stari saberi, svak nastoji izvuć što više iz tvog džepa. tako je svugdje. a wc nije iznimka po tom pitanju. uzmi u ruke kakav primjerak ˝black belta˝, prolistaj i pogledaj oglase o wc seminarima i podukama na zapadu, pa tek onda nastavi mudrovat i piskarat

bez brige za razvoj se brine lok yiu wing chun hrvatska ... reci nam choi kolika je tarifa u dubravi ... čist onak možda pređem kod vas.

choi
18.07.2004., 20:47
herbert kaže:
choi, ... pardon, (mb) lok yiu croatia, ... mislim da smo apsolvirali sve teme na wc.hr tako da svaka daljnja rasprava ne daje nikakve rezultate i u konačnici se sve vrti u krug ... što se tiče truntica njegovo ime ti je u telefonskom imeniku, nazovi ga, reci da imas dva-tri prijatelja koji su zainteresirani za trening, dogovori se za termin i to je to, ... uostalom i ja sam na takav način došao u krug njegovih učenika, pardon jednog od graditelja treceg stupa ˝umirovljenog majsora˝, a ne na neku preporuku ili da sam prošao kakav inicijacijski test ... ljeto je u tijeku vecina ljudi je na moru tako da neceš imati nikakvih problema oko termina
usput sta ce mu ikakva reklama kad ionako uvijek ima dovljno ljudi koji dolaze na trening ... jos nesto ... sto se tice ˝pruzanja intelektualnih usluga˝ pogledaj koliko ti je 90 minuta instrukcija iz matematike ili fizike ... ja dajem 30kn za 90min !!! izbaci cigarete, kave, kladionice, sladolede, pive i ostala sranja koja ti u najmanju ruku štete zdravlju, pa ces vidjet koliko ti je budget u plusu i koliko imaš love za stvari do kojih ti je stalo tj odredi si prioritete u životu. ništa nećeš stvoriti ako se nećeš žrtvovati, ako ništ barem se odreci nebitnih i štetnih stvari.

usput SVI majstori bilo koje vještine nastoje imati što više polaznika, a u konačnici i para ... tko danas nešto radi iz ljubavi, entuzijazma ?!? pa, daj se stari saberi, svak nastoji izvuć što više iz tvog džepa. tako je svugdje. a wc nije iznimka po tom pitanju. uzmi u ruke kakav primjerak ˝black belta˝, prolistaj i pogledaj oglase o wc seminarima i podukama na zapadu, pa tek onda nastavi mudrovat i piskarat

bez brige za razvoj se brine lok yiu wing chun hrvatska ... reci nam choi kolika je tarifa u dubravi ... čist onak možda pređem kod vas.

mb? mislis na mario biljanic? nisam ja taj, ja sam samo ucenik... aaaaa, zato se nije htio naci sa mnom čegevara, jer je mislio da sam ja Mario...:-)
kazes apsolvirali i da nema vise smisla, da se sve vrti u krug...ma ne vrti se u krug....on se otpetljava, vidjeti ces...
znaci i ti si sudjelovao na wc.hr forumu...da ti nisi bio onako bezobrazan kao onaj mladic "siu nim tao" ili onaj koji je rekao da su svi sjebani u glavu?
uzmi u ruke kakav primjerak ˝black belta˝, prolistaj i pogledaj oglase o wc seminarima i podukama na zapadu, pa tek onda nastavi mudrovat i piskarat zar nisi rekao ti ili netko od tvojih da je glupo i nepotrebno ici na neke tako seminare koji se odrzavaju 1 godisnje?!

pa neces valjda preci zbog cijene? nije ti valjda puno kod Truntica?
a kolika je cijena...dođi i pitaj Si-Fu Marija.

Ernesto Che Guevara
18.07.2004., 21:37
choi kaže:
mb? mislis na mario biljanic? nisam ja taj, ja sam samo ucenik... aaaaa, zato se nije htio naci sa mnom čegevara, jer je mislio da sam ja Mario...:-)
kazes apsolvirali i da nema vise smisla, da se sve vrti u krug...ma ne vrti se u krug....on se otpetljava, vidjeti ces...
znaci i ti si sudjelovao na wc.hr forumu...da ti nisi bio onako bezobrazan kao onaj mladic "siu nim tao" ili onaj koji je rekao da su svi sjebani u glavu?
uzmi u ruke kakav primjerak ˝black belta˝, prolistaj i pogledaj oglase o wc seminarima i podukama na zapadu, pa tek onda nastavi mudrovat i piskarat zar nisi rekao ti ili netko od tvojih da je glupo i nepotrebno ici na neke tako seminare koji se odrzavaju 1 godisnje?!

lele koje kvalitetne budaleeeeeeeee:lol: :rofl: :trk:

eisenfaust
19.07.2004., 09:09
Ovo će otići na prepucavanje o wc-u.

No, većina disciplina i sportova ima nekakvu međunarodnu asocijaciju od čije se strane na koncu i dodjeljuju zvanja i time ona imaju svoju težinu bilo gdje u svijetu.

Ovi, a i prethodni postovi polako se svode na e-ovaj-je-ovakav-a-ovaj-ovakav-a-šta-bi-tek-ovaj-napravio-ovome i sl.

Kako su stvari definirane i organizirane u wc-u?

herbert
19.07.2004., 15:16
choi kaže:

ne znam zašto se che nije želio naći s tobom, pretpostavljam da se uplašio:) ... slušaj marek slobodno si reklamiraj klub nema beda nisam protiv,r-a-z-v-i-j-a-j wc u hrvatskoj kako znaš i umiješ,a garažiste ostavi na miru, oni su ˝looseri˝:B
na wc.hr forumu nisam diskutirao (a pogotovo ne upotrebljavam pogrde kao ˝sjebani u glavu˝) tamo se nažalost nema skim diskutirati jer mi se čini da tamo teme postavlja i na njih odgovara jedan čovjek, naravno sa različitim nadimcima. osim toga rasprave su po prilično slične ovoj ovdje tak da nema potrebe diskutiraiti na dva foruma
što se tiče seminara ... samo sam ti dao primjer cijena wc seminara koji se održavaju u inozemstvu, a koštaju 500 dolara (5 dana)no ti očigledno biraš ono što tebi odgovara u mojim postovima, tako da se sve ˝vrti u krug˝, nažalost. kažem, ja sam ti dao primjer, kao i cijenu koju ja plačam Truntiću (30kn). To nije mnogo, to ulazi u sferu ˝simbolike˝ barem meni, a o PRELASKU NISAM NITI U NAJGOREM SNU RAZMIŠLJAO već je ono bila ironija, sprdnja. Kod Trunte mogu naučiti sve što postoji unutar wc sustava, a i šire, uz povoljnu cijenu tako da o odlasku na nekakve seminare u inozemstvo ne razmišljam. uostalom što se to može naučiti u 3 ili 5 dana na nekom seminaru ?!? koliko se tehnika uspije proč ? a koliko usvojit ?!?
ti podučavaj svoje kako znaš, uostalom nemaš se kaj ti imaš brinut oko wc u hrvata kad ste dovoljno jaki i organizirani,a pogotovo te ne mora brinut neka tajanstvena garaža,˝francuska gijana˝. Ja sam ti dao način kako da dođeš do termina kao i drugima, a ostalo su samo gluposti i lupetanja u prazno.
onda onom (a) kubanskom gerilcu, odnosno grčkom filozofu ... stari respect, ali malo smiri doživljaj i probaj barem biti malo izbirljiviji oko izbora epiteta kojima kitiš sudionike ovog foruma i ove rasprave i daj se već jednom nađi sa marekom da te stambura:B
usput, marek ne znam kaj se to ˝odmotava ˝, ja još uvijek imam dojam da se sve ˝vrti u krug˝jer koji se god wc-topic pojavi uvijek je neka jebada o garaži i drugima, pa daaaaaaaaajjjj već jednom stavi tu oglas ja održavam treninge tu i tu ,a ˝mehaničare˝iz garaže ostavi na miru jer su oni ˝looseri˝ :B :W isto tako lijepo molim i admine da brišu postove i topice na temu ˝wing chun˝, jer se sve svodi na prepucavanje koje ne vodi nikud a kamoli wing chunu. oni koji će dovoljno tražit ti će ga nać, sigurno im ovakve rasprave neće rasvijetlit puteve, samo će stvorit krivu sliku o ovoj vrhunskoj vještini

Carlos
19.07.2004., 15:26
posto je thai boks prodana fora neki tajlandjani su se sjetili i u hr organizirali novu skolu,radi se o thajni boks...ps.nemojte nikome o ovome pricati

choi
19.07.2004., 16:18
marek? ako mislis na Si-Fua Marija...on ti ne ide na ovakve stvari....on ti o wing chunu prica uzivo. ja sam jedan mladi i nadobudni koji zna sto poducava truntic i koji je hvala bogu otisao jer je vidio da to ne funkcionira. A sto mislis zasto ekipa sa ovog foruma (i drugih slicnih) ne vjeruje da je wing chun efikasan? zato sto su vidjeli truntica ili njegove ucenike koji imaju svoje skole na djelu! Ja sam davao 50 kn za 1 sat treninga! i ne zelim da drugi ljudi daju toliko (a to je jako puno, pogotovo ako si pocetnik) a da nisu informirani o tome sto postoji u Hrvatskoj i gdje se sve moze vjezbati, pa gdje im se svidi neka odu, a ne da vjezbaju i onda kazu da wing chun ne valja i savjetuju druge da ga ne vjezbaju! A zasto je Truntic ostao na 5 majstorskom stupnju? no, nema veze, ionako ne mislim vjezbati kod vas. A i spominjali ste (netko od vasih) da se truntic povukao u garazu kao sto je i Yip Man napravio...da poducava samo najtalentiranije i one preko preporuke...stvarno nevjerojatno u danasnje doba. Neka ljudi idu vjezbati gdje hoce, ali neka se onda zna tko je njegov si-fu, kad je zadnji put s njijm vjezbao, kad su njegovi ucenici vidjeli i vjezbali s njim. wing chun je i stekao slavu sa borbama i demonstracijama, a kako vi kazete, veliki majstor se zatvorio tako da niti jedan hrvac, đudas ili boksac nema sanse probati i vidjeti sto je to. Pa sto ce onda ostati od wing chuna za 10 godina u Hrvatskoj ako se vi zatvarate? i kad njegovi ucenici otvore skolu (tipa Horvat ili Barac) onda kazete otisli su prerano, oni su za pocetnike...a ti ucitelji rade i drvenu lutku i leptir nozeve! a za pocetnike su! tada bi vec trebali biti majstori! Ljudi se sprdaju na demonstracijama sprdaju kada vide kako to izvode Horvat i ekipa, a oni Trunticevi ucenici! A ako nisu zasto onda koriste njegovo ime da su od njega to naucili?!
eto toliko od mene, SAVJET: dobro gledajte kod koga cete uciti i kome cete davati svoje novce.
ima i jedna dobra stvar, ti bar imas malo veci fond rijeci od tvog prijatelja "gerilca".
a ono "ni u najgorem snu" nemoj tako govoriti, mozda ipak pređes, znas kako ono ide; necu, necu pa ipak na kraju...!

Ernesto Che Guevara
19.07.2004., 18:33
herbert kaže:
.......
onda onom (a) kubanskom gerilcu, odnosno grčkom filozofu ... stari respect, ali malo smiri doživljaj i probaj barem biti malo izbirljiviji oko izbora epiteta kojima kitiš sudionike ovog foruma i ove rasprave i daj se već jednom nađi sa marekom da te stambura:B

sto tebe briga s kime i kako ja komuniciram tj. opustam se...:confused: :flop: :bljak: ukoliko ti nesto ne pase nitko te ne tjera da citas...i prestani se razbacivati s savjetima itd...sto si se ufurau da si mesija? :zvrko: :rofl: :vidiga: :afro: :Pop: :asshole:

Ernesto Che Guevara
19.07.2004., 18:34
choi kaže:
marek? ako mislis na Si-Fua Marija...on ti ne ide na ovakve stvari....on ti o wing chunu prica uzivo. ja sam jedan mladi i nadobudni koji zna sto poducava truntic i koji je hvala bogu otisao jer je vidio da to ne funkcionira. A sto mislis zasto ekipa sa ovog foruma (i drugih slicnih) ne vjeruje da je wing chun efikasan? zato sto su vidjeli truntica ili njegove ucenike koji imaju svoje skole na djelu! Ja sam davao 50 kn za 1 sat treninga! i ne zelim da drugi ljudi daju toliko (a to je jako puno, pogotovo ako si pocetnik) a da nisu informirani o tome sto postoji u Hrvatskoj i gdje se sve moze vjezbati, pa gdje im se svidi neka odu, a ne da vjezbaju i onda kazu da wing chun ne valja i savjetuju druge da ga ne vjezbaju! A zasto je Truntic ostao na 5 majstorskom stupnju? no, nema veze, ionako ne mislim vjezbati kod vas. A i spominjali ste (netko od vasih) da se truntic povukao u garazu kao sto je i Yip Man napravio...da poducava samo najtalentiranije i one preko preporuke...stvarno nevjerojatno u danasnje doba. Neka ljudi idu vjezbati gdje hoce, ali neka se onda zna tko je njegov si-fu, kad je zadnji put s njijm vjezbao, kad su njegovi ucenici vidjeli i vjezbali s njim. wing chun je i stekao slavu sa borbama i demonstracijama, a kako vi kazete, veliki majstor se zatvorio tako da niti jedan hrvac, đudas ili boksac nema sanse probati i vidjeti sto je to. Pa sto ce onda ostati od wing chuna za 10 godina u Hrvatskoj ako se vi zatvarate? i kad njegovi ucenici otvore skolu (tipa Horvat ili Barac) onda kazete otisli su prerano, oni su za pocetnike...a ti ucitelji rade i drvenu lutku i leptir nozeve! a za pocetnike su! tada bi vec trebali biti majstori! Ljudi se sprdaju na demonstracijama sprdaju kada vide kako to izvode Horvat i ekipa, a oni Trunticevi ucenici! A ako nisu zasto onda koriste njegovo ime da su od njega to naucili?!
eto toliko od mene, SAVJET: dobro gledajte kod koga cete uciti i kome cete davati svoje novce.
ima i jedna dobra stvar, ti bar imas malo veci fond rijeci od tvog prijatelja "gerilca".
a ono "ni u najgorem snu" nemoj tako govoriti, mozda ipak pređes, znas kako ono ide; necu, necu pa ipak na kraju...!

ha ha ha aha ha... ipak tvoji postovi su mi prava poslastica:top: ...toliko gluposti na jednom mjestu ne sakupi ni 10 budala..samo tako stari...:top:

ps. slobodno mi i dalje salji PM....zabavni su :D :top:

Afrofeet
19.07.2004., 21:17
meni se čini da svi koji treniraju taj famozni wing chun samo serendaju i filozofiraju po forumima i prepucavaju se o nekakvoj originalnosti.
Dečki - patetično.

Ernesto Che Guevara
19.07.2004., 21:18
Afrofeet kaže:
meni se čini da svi koji treniraju taj famozni wing chun samo serendaju i filozofiraju po forumima i prepucavaju se o nekakvoj originalnosti.
Dečki - patetično.

eto prva pametna...vidis da mozes kad se potrudis:top: :W

Afrofeet
19.07.2004., 21:22
ajd ne seri ti si među tima, spike tipa - wing čun je naefikasniji. Ma nabi si tu efikasnost u dupe. jedino što sam vidio o wing čunu je par tipova koji su dobili gadnih batina u UFC u i nekim chalenge mečevima. baš zbog takvi ljudi ko vi i sličnih dobivam poriv da počnem srat po vašem win čunu, a nikad u životu nisam blatio neku vještinu.

Toco1980
19.07.2004., 21:40
@Afro
Nemoj se uzrujavati. Ignoriraj ga. On je kao neki veliki znalac, a jedino što zna je zaj****. Nemoj se spuštat na tu njegovu razinu, dotući će te iskustvom. Samo me zanima jel' on tako razgovara s ljudima i licem u lice.....

Ernesto Che Guevara
19.07.2004., 22:09
Afrofeet kaže:
ajd ne seri ti si među tima, spike tipa - wing čun je naefikasniji. Ma nabi si tu efikasnost u dupe. jedino što sam vidio o wing čunu je par tipova koji su dobili gadnih batina u UFC u i nekim chalenge mečevima. baš zbog takvi ljudi ko vi i sličnih dobivam poriv da počnem srat po vašem win čunu, a nikad u životu nisam blatio neku vještinu.

:jumping: :lol: :rofl: :top:

skeptik
20.07.2004., 10:24
Ako se otvori poseban podforum za borilacke sportove i vjestine, onda bi svakao trebalo otvoriti i poseban podpodforum specijalno za wing chun.
Mislim da wing chunovci to definitivno zasluzuju.

P.S. Tko je shvatio, shvatio je! ;)

eisenfaust
20.07.2004., 10:27
I'eš! :top:

Toco1980
20.07.2004., 11:43
:D :top:

Ernesto Che Guevara
20.07.2004., 18:10
skeptik kaže:
Ako se otvori poseban podforum za borilacke sportove i vjestine, onda bi svakao trebalo otvoriti i poseban podpodforum specijalno za wing chun.
Mislim da wing chunovci to definitivno zasluzuju.

P.S. Tko je shvatio, shvatio je! ;)

:rofl: :lol: bravo kartezijanac-redukcionist :rolleyes: :D

Ricky
20.07.2004., 18:24
Najbolje bi bilo dečki dragi da se mi svi skupa nađemo na kavi. Možemo pozvat i Trunru ako hoće pa da malo popričamo o svemu tome jer ta prepucavanja su glupa. Ispada da wing tchun treniraju kreteni, idioti i kompleksaši. Dosta bi bilo...

:B :B :B

Ernesto Che Guevara
20.07.2004., 19:49
Ricky kaže:
Najbolje bi bilo dečki dragi da se mi svi skupa nađemo na kavi. Možemo pozvat i Trunru ako hoće pa da malo popričamo o svemu tome jer ta prepucavanja su glupa. Ispada da wing tchun treniraju kreteni, idioti i kompleksaši. Dosta bi bilo...

:flop: samo bi laprdali..:flop:

matko1
20.07.2004., 21:33
Ricky kaže:

da, i da popricamo o tome kako su ucenici Krunoslava Bagadura 87 istukli sve Trunticeve ucenike po pravilima ful kontakta. DA, bilo bi zanimljivo to cuti iz prve ruke. Bagadur je za one koji ne znaju bio Trunticev najbolji ucenik, ali je otisao traziti boljeg ucitelja kad je Truntic prestao uciti od Leung Tinga. bila bi to zanimljiva kava. a rezultati su objavljeni u sportski novostima, pa koga interesira...

Ernesto Che Guevara
20.07.2004., 22:09
matko1 kaže:
da, i da popricamo o tome kako su ucenici Krunoslava Bagadura 87 istukli sve Trunticeve ucenike po pravilima ful kontakta. DA, bilo bi zanimljivo to cuti iz prve ruke. Bagadur je za one koji ne znaju bio Trunticev najbolji ucenik, ali je otisao traziti boljeg ucitelja kad je Truntic prestao uciti od Leung Tinga. bila bi to zanimljiva kava. a rezultati su objavljeni u sportski novostima, pa koga interesira...

ha ha ah aha ha :lol: :rofl: koje gluposti....vidim i ti si vrlo kvalitetna budala:top:

ps. i onda netko trubi da vinchunasi nisu u kurcu :rolleyes:

matko1
20.07.2004., 23:23
Ernesto Che Guevara kaže:
ha ha ah aha ha :lol: :rofl: koje gluposti....vidim i ti si vrlo kvalitetna budala:top:

ps. i onda netko trubi da vinchunasi nisu u kurcu :rolleyes:
pitaj si malo si-fua, pripremao ih je skupa sa prosenicom.
a mozes i pitati Bagadura (ne znam da li ga se ti bojis, ali za njegove ucenike kazete da su vrlo tvrdi:-))

skeptik
21.07.2004., 09:26
:rofl: :lol: bravo kartezijanac-redukcionist :rolleyes: :D
Da!
Nego, zasto si promijenio nick? :confused:

Heraklit
21.07.2004., 19:59
skeptik kaže:
Da!
Nego, zasto si promijenio nick? :confused:

tak..izmedju ostalog ne pase mi Heraklit uz ovaj avatar... :D

Ernesto Che Guevara
21.07.2004., 21:12
matko1 kaže:
pitaj si malo si-fua, pripremao ih je skupa sa prosenicom.
a mozes i pitati Bagadura (ne znam da li ga se ti bojis, ali za njegove ucenike kazete da su vrlo tvrdi:-))

:jumping: nisam znao da ste tvrdi....ali sam se tu uvjerio :( ....pa glava ti je ko bukva...nis od nje:flop: :bljak:

ps. inace za pravi W.C. ti treba glava tj. nesto u njoj biti....nikako ne smije biti tvrda:D :W

matko1
21.07.2004., 22:17
:jumping: nisam znao da ste tvrdi....ali sam se tu uvjerio :( ....pa glava ti je ko bukva...nis od nje:flop: :bljak:

ps. inace za pravi W.C. ti treba glava tj. nesto u njoj biti....nikako ne smije biti tvrda:D :W

a jesi pitao Truntu? sta ti on kaze za full kontakt?

p.s. nadam se da neces odgovoriti su svom stilu
:B :jumping: i sl

choi
22.07.2004., 08:14
matko1 kaže:
zanimljivo, daj malo neke rezultate...

skeptik
22.07.2004., 09:00
Heraklit kaže:
tak..izmedju ostalog ne pase mi Heraklit uz ovaj avatar... :D
Ah, dobro je.
Vec sam mislio da su te banirali zbog tvog posprdnog, gotovo aganorsko-sekundusnog stila. :D

Ricky
22.07.2004., 15:58
Očigledno da su wingčunovci prepametni ljudi s obzirom da treniraju pametnu vještinu pa su zato i jedino ovakvi postovi samo od njih. Dal je netko primjetio slična sranja i za ostale borlačke vještine ili je to samo pojava za wingtchun. Ne kužim???
:D :D :D

Ernesto Che Guevara
22.07.2004., 18:11
skeptik kaže:
Ah, dobro je.
Vec sam mislio da su te banirali zbog tvog posprdnog, gotovo aganorsko-sekundusnog stila. :D

ma tko ce mene da banira...:D dapace mnogi moderatori mi daju podstreh da pisem (npr. Filozofija i sl.) ali meni se vise neda....sad se samo tu i tamo (vise tu) nasalim :) ...o.k. imam ironican i cinican stil, narocito ne podnosim idiote..medjutim usporedba s Secundusom ne stoji..s obzirom da je on sovinist, rasist itd.:flop: a ja to ni slucajno nisam.. :W

Ernesto Che Guevara
22.07.2004., 18:17
matko1 kaže:
a jesi pitao Truntu? sta ti on kaze za full kontakt?

p.s. nadam se da neces odgovoriti su svom stilu
:B :jumping: i sl
:jumping:
btw. cuo sam da je strasni Bagadur polagao majstorski ni vise ni manje nego kod samog Yip Mana (nema veze sto je Yip Man umro cca. 1973. a Bagadur se rodio cca. 1968) i to tako da je morao uci u kavez s lavom...:lol: :rofl: :top:

Ernesto Che Guevara
22.07.2004., 18:19
Ricky kaže:
Očigledno da su wingčunovci prepametni ljudi s obzirom da treniraju pametnu vještinu pa su zato i jedino ovakvi postovi samo od njih. Dal je netko primjetio slična sranja i za ostale borlačke vještine ili je to samo pojava za wingtchun. Ne kužim???
:D :D :D

:misli: :confused: tu jos nisam primjetio ni jednog vincunasa....

herbert
22.07.2004., 19:46
:misli: :confused: tu jos nisam primjetio ni jednog vincunasa.... u pravu si

herbert
22.07.2004., 19:49
choi kaže:
a ono "ni u najgorem snu" nemoj tako govoriti, mozda ipak pređes, znas kako ono ide; necu, necu pa ipak na kraju...! a uuuuuuuuuuuu marek marek a uuuuuuuuuuu boli glava od ovih ˝provjerenih ˝informacija:lol:

herbert
22.07.2004., 19:58
sto tebe briga s kime i kako ja komuniciram tj. opustam se... ukoliko ti nesto ne pase nitko te ne tjera da citas...i prestani se razbacivati s savjetima itd...sto si se ufurau da si mesija? nešto sam zabrijao ... letimično sam čitao gornje postove tako da mi se učinilo da si i mene svrstao u ˝iz dubravu, rasturamo˝ :lol: savjeti usput nisu bili upućeni tebi nego mareku, isto tak, ak´ti ne paše nitko te ne tjera da čitaš ... usput mesija ne dijeli savijete nego ˝propovijeda dolazak˝, eh da su židovi svog slušali, gdje bi im kraj bio:D

matko1
22.07.2004., 22:01
:jumping:
btw. cuo sam da je strasni Bagadur polagao majstorski ni vise ni manje nego kod samog Yip Mana (nema veze sto je Yip Man umro cca. 1973. a Bagadur se rodio cca. 1968) i to tako da je morao uci u kavez s lavom...:lol: :rofl: :top:

pomladio si ga za najmanje 10 godina. a i ja sam cuo da je truntic majstor!

Ernesto Che Guevara
22.07.2004., 22:06
matko1 kaže:
... ja sam cuo da je truntic majstor!

ma da?:confused: to nisam imao pojma..dal je to provjerena informacija btw. truntic je Bagadurov ucenik ili? :misli:

matko1
22.07.2004., 22:15
ma da?:confused: to nisam imao pojma..dal je to provjerena informacija btw. truntic je Bagadurov ucenik ili? :misli:

nemam pojma, brijem da je trunta horvatov ucenik!:-)

Ernesto Che Guevara
22.07.2004., 22:21
matko1 kaže:
nemam pojma, brijem da je trunta horvatov ucenik!:-)

super....vidi se da si pravi poznavaoc vingchuna svaka cast:top: :W

Ricky
23.07.2004., 07:36
Mislim da je Trunta polagao majstorski kod Horvata negdje 1982 i to tako da je Trunta morao uletit sam među navijače Torcide sa Dinamovom majicom. Trunta ih je skoro sve sredio ali je Horvat sve to gledo i kad je vidio da neki od navijača vade pištolje on je ipak uletio Trunti u pomoć i sredio ih brzinom svjetlosti. Horvat mu je ipak dao majstorski. Ipak je pištolj, pištolj. Kasnije nemam pojma kaj je bilo. Navodono se je Trunta pokupio kad je dobio majstorski od Horvata.

skeptik
23.07.2004., 09:00
:D
Zajebavas se, zar ne?

Ricky
23.07.2004., 16:30
skeptik kaže:
:D
Zajebavas se, zar ne?

Ćim je Trunta dobio majstorki od Horvata ovaj više nije htio kod njega trenirat. To je inaće tako. Ćim nekaj naprave tj. nekaj postignu odmah se odvoje od svog učitelja i pomu razvijat svoj wingthun. E jeb ga. Pravu istnu znaju samo njih dvojica. Trebalo bi ih pitat. A tko je od njih dvojice sada jači teško je za reći.

skeptik
23.07.2004., 16:39
Hm, izgleda da se ne zajebavas. :rolleyes: :misli:

Ernesto Che Guevara
23.07.2004., 19:10
Ricky kaže:
Ćim je Trunta dobio majstorki od Horvata ovaj više nije htio kod njega trenirat. To je inaće tako. Ćim nekaj naprave tj. nekaj postignu odmah se odvoje od svog učitelja i pomu razvijat svoj wingthun. E jeb ga. Pravu istnu znaju samo njih dvojica. Trebalo bi ih pitat. A tko je od njih dvojice sada jači teško je za reći.

i nije to bas tako jednostzavno bilo...naime pola majstorskog je morao polagati kod Horvata, pola kod Barca a zavrsni test na kojem se love metci iz pistolja je polaganao kod nevjerojatnog i neponovljivog majstora (soboslikara) Bagadura:rolleyes:

Ricky
24.07.2004., 09:10
i nije to bas tako jednostzavno bilo...naime pola majstorskog je morao polagati kod Horvata, pola kod Barca a zavrsni test na kojem se love metci iz pistolja je polaganao kod nevjerojatnog i neponovljivog majstora (soboslikara) Bagadura:rolleyes:

Daj nemoj zajebavat ljude na forumu. :D :D :D

Ernesto Che Guevara
24.07.2004., 10:13
Ricky kaže:
Daj nemoj zajebavat ljude na forumu. :D :D :D

ja ih zajebavam… :eek: :confused:a ne, ne..pa pogledaj naslov topika i uvodni post…ja se samo prilagođavam… :rolleyes: :W

Ricky
25.07.2004., 10:48
Najveći majstor na ovim prostorima Bagadur. Iza njega bi bili veiki majstor Horvat i Barac. Ako sam nekog izostavio velika isprika. E da mi je moć ić trenirat privatno kod Bagadura. Mora da je super.

Jel može netko stavit njihove slike, baš bi htio vidjet kak izgledaju.

:W :W :W

Ernesto Che Guevara
25.07.2004., 16:17
Ricky kaže:
Najveći majstor na ovim prostorima Bagadur. Iza njega bi bili veiki majstor Horvat i Barac. Ako sam nekog izostavio velika isprika. E da mi je moć ić trenirat privatno kod Bagadura. Mora da je super.

Jel može netko stavit njihove slike, baš bi htio vidjet kak izgledaju.

evo slika jednog od njih, velikih majstora (ovaj popravlja krovove) http://www.beepworld.de/memberdateien/members64/string-emil/28.05.04004leitergrnn.jpg

pogadjajte jel to Bagadur ili Horvat ili Barac?:rolleyes:

Ricky
25.07.2004., 16:24
evo slika jednog od njih, velikih majstora (ovaj popravlja krovove) http://www.beepworld.de/memberdateien/members64/string-emil/28.05.04004leitergrnn.jpg

pogadjajte jel to Bagadur ili Horvat ili Barac?:rolleyes:

Hmmm.. Sad si me našo. Teško je za reč. Brijem da je Bagadur... Ili Horvat. Barac nije to znam. Daj reci please koji je od te dvojice ako znaš. :W :W :W

Ernesto Che Guevara
25.07.2004., 16:38
Ricky kaže:
Hmmm.. Sad si me našo. Teško je za reč. Brijem da je Bagadur... Ili Horvat. Barac nije to znam. Daj reci please koji je od te dvojice ako znaš. :W :W :W

blizu si...eto jos jedna slika majstora na djelu http://www.iskrica.com/gallery/slike/81397_5.jpg ..dakle Bagadur ili Horvat?

matko1
25.07.2004., 20:08
blizu si...eto jos jedna slika majstora na djelu http://www.iskrica.com/gallery/slike/81397_5.jpg ..dakle Bagadur ili Horvat?

moze vas biti sram! i vaseg si fua sto trenira takve osobe koji ce mozda jednog dana trenirati nekoga i u svoj program i plan rada kluba staviti i dio o "psihofizickom razvoju djece i mladih".

Ernesto Che Guevara
25.07.2004., 20:56
matko1 kaže:
moze vas biti sram! i vaseg si fua sto trenira takve osobe koji ce mozda jednog dana trenirati nekoga i u svoj program i plan rada kluba staviti i dio o "psihofizickom razvoju djece i mladih".

e moj Kruno nije valjda da si se prepoznao...:rofl: :lol: :asshole:

btw. ja radim sa si kungom :W

Ricky
26.07.2004., 14:40

Sigurno je Bagadur. Ćuo sam da voli dečke...
Ako sam u krivu, ispravite me.
A kak onda izgledaju Horvat i Barac, aj nađi i njigove slike al odmah napiši koji je koji tak da nemoram više puno razmišljat.

:top: :top: :top:

:s :s :s :s :s BAGADUR JE KRALJ !!!

Čekić
26.07.2004., 16:46
wing-chun-či-ču-boom-ba-hoh stvarno je zakon! eno sve trurnire osvojiše počevši od UFC-a i Pride-a. Što bi se smijao kad bi Fedoru ova budala počela skakutat pred očima i mahat potezima jačine prdca a onda tras:) !

Ricky
26.07.2004., 16:59
Čekić kaže:
wing-chun-či-ču-boom-ba-hoh stvarno je zakon! eno sve trurnire osvojiše počevši od UFC-a i Pride-a. Što bi se smijao kad bi Fedoru ova budala počela skakutat pred očima i mahat potezima jačine prdca a onda tras:) !

Ne razumem. Bagadur je najači al se on ne želi natjecat jer ne bi mogao koristi sve svoje smortonosne udarce koje zna. Morao bi se borit po pravilima a wingthun nema pravila, stoga...
Nemožeš mješat Pride i wingthun.

:B :B :B :B :B :B :B

Ha ha. Jesam te !!!!!

Ernesto Che Guevara
26.07.2004., 18:38
Ricky kaže:
Sigurno je Bagadur. Ćuo sam da voli dečke...
Ako sam u krivu, ispravite me.
A kak onda izgledaju Horvat i Barac, aj nađi i njigove slike al odmah napiši koji je koji tak da nemoram više puno razmišljat.

BAGADUR JE KRALJ !!!

hm…:misli::zvrko:
no pustimo Horvata i Barca…ipak je Bagadur kralj…:tulum: : :rofl: :lol:

Ernesto Che Guevara
26.07.2004., 18:39
Čekić kaže:

sine, čist za informaciju u Wing Chunu nema skakutanja…:B a udarci baš i nisu jačine prdaca kao što kažeš…naime još je Bruce Lee prvi javno....a poslije njega i mnogi drugi Wing Chun-aši… :o izvodio javne demonstracije tzv. «inch-punch» udarca…od kojeg su suparnici «letjeli» po desetak metara...…. :zvrko: a što se tiče Pridea veliki majstor (soboslikar) Bagadur je preponosan čak i za Pride…:rofl: :lol:

Ricky
26.07.2004., 19:03
sine, čist za informaciju u Wing Chunu nema skakutanja…:B a udarci baš i nisu jačine prdaca kao što kažeš…naime još je Bruce Lee prvi javno....a poslije njega i mnogi drugi Wing Chun-aši… :o izvodio javne demonstracije tzv. «inch-punch» udarca…od kojeg su suparnici «letjeli» po desetak metara...…. :zvrko: a što se tiče Pridea veliki majstor (soboslikar) Bagadur je preponosan čak i za Pride…:rofl: :lol:

Jesi ga!! He, he.:B :B :B :B
Kad se Bagadur ne želi borit jer mu je to ispod časti. Možda bi se jedino borio da ga ucjene s nečim pa da se onda mora tući.

Čekić
26.07.2004., 19:04

Hvala na informaciji. Jedno pitanje, nemoj se uvrijedit molim te, ali čitavši tvoje postove i kad vidim tvoj avatar, ime i pogotovo način izražavanja s tim smileićima djeluješ mi kao homoseksualac. Nemoj mislit da te želim uvrijedititi ili nešto, ne daj Bože, samo mi tako djeluješ. Ajde budi iskren i odgovori nije ko da te neko poznaje ovdje preko žice. Još jednom se ispričavam ako sam te na neki način uvrijedio...

Ricky
26.07.2004., 19:06
Čekić kaže:
Hvala na informaciji. Jedno pitanje, nemoj se uvrijedit molim te, ali čitavši tvoje postove i kad vidim tvoj avatar, ime i pogotovo način izražavanja s tim smileićima djeluješ mi kao homoseksualac. Nemoj mislit da te želim uvrijedititi ili nešto, ne daj Bože, samo mi tako djeluješ. Ajde budi iskren i odgovori nije ko da te neko poznaje ovdje preko žice. Još jednom se ispričavam ako sam te na neki način uvrijedio...

Smajlići = homoseksualac.
Ha ha....
Svašta.
Javi se CroFagu. Pitaj njega što misli o tome.:flop: :flop:

Čekić
26.07.2004., 19:09
Ricky kaže:
Smajlići = homoseksualac.
Ha ha....
Svašta.
Javi se CroFagu. Pitaj njega što misli o tome.:flop: :flop:

smajlilići su samo jedna stvar između ostalog.

Ernesto Che Guevara
26.07.2004., 19:14
Čekić kaže:
......Jedno pitanje, nemoj se uvrijedit molim te, ali čitavši tvoje postove i kad vidim tvoj avatar, ime i pogotovo način izražavanja s tim smileićima djeluješ mi kao homoseksualac. Nemoj mislit da te želim uvrijedititi ili nešto, ne daj Bože, samo mi tako djeluješ. Ajde budi iskren i odgovori nije ko da te neko poznaje ovdje preko žice. Još jednom se ispričavam ako sam te na neki način uvrijedio...

sorry stari, moram te razočarati :( nisam.... dakle traži dalje:rofl: :lol: :W

Ricky
26.07.2004., 19:17

To, to !!! Daj još.

Čekić
26.07.2004., 19:22

ej ej nemoj to uzet k srcu samo sam dobio takav dojam, nema potrebe za branjenjem i vrjeđanjem glupim šalama. ti ga ricky ne moraš branit jer ga nisam ni napao nego samo pitam.

Ricky
26.07.2004., 19:29
Čekić kaže:
ej ej nemoj to uzet k srcu samo sam dobio takav dojam, nema potrebe za branjenjem i vrjeđanjem glupim šalama. ti ga ricky ne moraš branit jer ga nisam ni napao nego samo pitam.

Probaj nać Crofega. Možda imaš kod njega neke šanse.
Šala mala. Ok si ti dečko:) :) :)

Ernesto Che Guevara
26.07.2004., 19:46
Čekić kaže:
ej ej nemoj to uzet k srcu samo sam dobio takav dojam, nema potrebe za branjenjem i vrjeđanjem glupim šalama.....

sine, a čime sam te uvrijedio:confused:

matica
28.07.2004., 07:55
Evo mene prvi put . Stalno se pise o skolama wing chuna u Zagrebu. Da li netko zna ima li nekih skola i u Osijeku ili u Slavoniji. Unaprijed hvala.

Ricky
28.07.2004., 11:07
matica kaže:
Evo mene prvi put . Stalno se pise o skolama wing chuna u Zagrebu. Da li netko zna ima li nekih skola i u Osijeku ili u Slavoniji. Unaprijed hvala.

Koliko ja znam nema. Čegevara bi mogo to znat..

matica
28.07.2004., 14:32
OK. Gospodine Che Guevara da li vi mozda znate nesto vise o tome. I jos jedno pitanje. Iz vase diskusije sa drugim clanovima foruma nisam shvatio koji je po vasem misljenju wing chun najbolji.Hvala

Ricky
28.07.2004., 15:59
matica kaže:
OK. Gospodine Che Guevara da li vi mozda znate nesto vise o tome. I jos jedno pitanje. Iz vase diskusije sa drugim clanovima foruma nisam shvatio koji je po vasem misljenju wing chun najbolji.Hvala

Najbolji ti je kod majtora Bagadura iz Zagreba. Onda bi išli Barac i Horvat. To je što se tiće Hrvatske. :W :W

matica
28.07.2004., 16:37
A ciji stil wing chuna Bagadur predstavlja i ima li skolu ili drzi samo privatne treninge.

Ernesto Che Guevara
28.07.2004., 20:45
matica kaže:

pazi…načuo sam da u Osijeku postoji neki klub koji se naziva Wing Chun klubom…ali ti odmah mogu reći da ukoliko želiš izučiti originalni W.C. i posvetiti se vještini da sve to zaboraviš…u RH ali i u cijeloj bivšoj Jugoslaviji (izuzev Slovenije) jedina osoba koja je meritorna za W.C….je veliki majstor Slavko Truntić…dakle ako želiš kako spada izučiti vještinu ne preostaje ti ništa negoli da dolaziš u Zgb kod velikog majstora Truntića (to ne bi bilo ništa čudno..s obzirom da su za vrijeme Jugoslavije u Zgb dolazili ljudi iz cijele Juge čak i sa Kosova…a Osijek je puno bliže)….s druge strane ukoliko te W.C zanima samo rekreativno ili kao zabava…onda slobodno upiši «wing chun» klub u Osijeku…ali ti odmah želim dati savjet…da nikada ne zaboraviš da to nije W.C. i da se s time nikada ne upuštaš u nikakvu tuču..jer bi mogao nastradati…:(

Ernesto Che Guevara
28.07.2004., 20:46
matica kaže:
A ciji stil wing chuna Bagadur predstavlja i ima li skolu ili drzi samo privatne treninge.

kao što sam ti u gornjem postu napisao u RH ne postoji najbolji W.C….s obzirom da Wing Chun podučava jedino legendarni majstor Truntić…tako da je on jedini a samim time i najbolji (što je logično)….a što se tiče Bagadura…on ti ne predstavlja nikakav stil W.C. s obzirom da je do sada promijenio cca. 4 škole W.C….a u niti jednoj nije naučio više od osnovnih stvari… :flop: :bljak:

Afrofeet
28.07.2004., 21:42
pazi…načuo sam da u Osijeku postoji neki klub koji se naziva Wing Chun klubom…ali ti odmah mogu reći da ukoliko želiš izučiti originalni W.C. i posvetiti se vještini da sve to zaboraviš…u RH ali i u cijeloj bivšoj Jugoslaviji (izuzev Slovenije) jedina osoba koja je meritorna za W.C….je veliki majstor Slavko Truntić…dakle ako želiš kako spada izučiti vještinu ne preostaje ti ništa negoli da dolaziš u Zgb kod velikog majstora Truntića (to ne bi bilo ništa čudno..s obzirom da su za vrijeme Jugoslavije u Zgb dolazili ljudi iz cijele Juge čak i sa Kosova…a Osijek je puno bliže)….s druge strane ukoliko te W.C zanima samo rekreativno ili kao zabava…onda slobodno upiši «wing chun» klub u Osijeku…ali ti odmah želim dati savjet…da nikada ne zaboraviš da to nije W.C. i da se s time nikada ne upuštaš u nikakvu tuču..jer bi mogao nastradati…:(
haha a ako znaš originalni wing-chun onda se možeš u puštat u tuče i razbit sve jel. A koja je razlika između pravog i nepravog? - stav? hahahaa

Ernesto Che Guevara
28.07.2004., 21:52
Afrofeet kaže:
haha a ako znaš originalni wing-chun onda se možeš u puštat u tuče i razbit sve jel. A koja je razlika između pravog i nepravog? - stav? hahahaa

pa vec smo davno zakljucili da si preglup da shvatis...sto jos hoces..nisi li i sam rekao da ces me ignorirati...oli si senilan..lol..seprtljo:rozi: :vidiga: :asshole:

danaye
28.07.2004., 22:48
koji ste vi brijači ,hebote.

matica
29.07.2004., 07:39
A kakvi su ovi sto treniraju u Lok Yiu skoli . Oni tvrde da su oni najbolji i koliko ja znam imaju vise skola u Hrvatskoj(iako to ne mora znaciti da su dobri).Ispricavam se ako postavljam glupa pitanja, ali vidim da se razumijete u te stvari pa vas molim za odgovor. Unaprijed hvala

skeptik
29.07.2004., 10:09
Ako zelite nauciti pravi, ali ono zaista pravi pravi pravi wing chun, a ne fals koji reklamiraju ovi idioti ovdje, dodjite kod MENE. :cool:
Sve ostalo je izvlacenje novaca iz naivnih budala, a kod mene cete proci i jeftinije. I nakon toga, garantiram vam da nece biti tuce iz koje necete izaci kao pobjednik. :top:
Moje skola skeptik-wing-chun potjece direktno od velikog majstora wing-chuna Yao-Chi-Junga a, koji je, uz to, bio i moj dobar prijatelj. (Jednom sam mu i spasio zivot.) Kada sam odlazio iz njegove skole u tajnom Shio-hramu na Tibetu, rekao mi je da sam ja jedini njegov ucenik koji ga je nadisao, te da sam jedini svojim jedinstvenim skeptik-wing-chun stilom uspio dovesti originalni wing-chun (koji je, to malo tko zna, zapravo uspostavio veliki Tao-Xeno-Zi-Tang, a ciji je Yao-Chi-Jung bio najbolji ucenik) na jos visu razinu. :W

matko1
29.07.2004., 11:33
matica kaže:
A kakvi su ovi sto treniraju u Lok Yiu skoli . Oni tvrde da su oni najbolji i koliko ja znam imaju vise skola u Hrvatskoj(iako to ne mora znaciti da su dobri).Ispricavam se ako postavljam glupa pitanja, ali vidim da se razumijete u te stvari pa vas molim za odgovor. Unaprijed hvala
a tko je to rekao da su najbolji, gdje to tvrde?

Ricky
29.07.2004., 12:04
skeptik kaže:
Ako zelite nauciti pravi, ali ono zaista pravi pravi pravi wing chun, a ne fals koji reklamiraju ovi idioti ovdje, dodjite kod MENE. :cool:
Sve ostalo je izvlacenje novaca iz naivnih budala, a kod mene cete proci i jeftinije. I nakon toga, garantiram vam da nece biti tuce iz koje necete izaci kao pobjednik. :top:
Moje skola skeptik-wing-chun potjece direktno od velikog majstora wing-chuna Yao-Chi-Junga a, koji je, uz to, bio i moj dobar prijatelj. (Jednom sam mu i spasio zivot.) Kada sam odlazio iz njegove skole u tajnom Shio-hramu na Tibetu, rekao mi je da sam ja jedini njegov ucenik koji ga je nadisao, te da sam jedini svojim jedinstvenim skeptik-wing-chun stilom uspio dovesti originalni wing-chun (koji je, to malo tko zna, zapravo uspostavio veliki Tao-Xeno-Zi-Tang, a ciji je Yao-Chi-Jung bio najbolji ucenik) na jos visu razinu. :W

Cak si bolji i od Bafadura. NItko nije jači od Bagadura.Ne vjerujem... A bi naučio mene i koliko to košta u EURIMA??
Ili se zajebavas??:W :W :W

skeptik
29.07.2004., 12:26
ahh...hah...hah
Takve kao Bagadur (tko je uopce ta neznalica?) ja sredim zavezanih ociju.
A ako mi ne vjerujes, tada nema tih eura koji bi ti pomogli da naucis pravu vjestinu.
Jer povjerenje u ucitelja, a preko njega i u samog sebe, je osnov da bi vjestinu mogao savladati.

Ogius
29.07.2004., 13:14
Evo, skeptiče, može za 10€, ali ako ne postanem ful opak te ubijem od batina:D

skeptik
29.07.2004., 13:35
Za 10 eura, naucim te sve sto trebas znati o wing chunu.
I vise od toga. :)

Ricky
29.07.2004., 13:47
skeptik kaže:
ahh...hah...hah
Takve kao Bagadur (tko je uopce ta neznalica?) ja sredim zavezanih ociju.
A ako mi ne vjerujes, tada nema tih eura koji bi ti pomogli da naucis pravu vjestinu.
Jer povjerenje u ucitelja, a preko njega i u samog sebe, je osnov da bi vjestinu mogao savladati.

Kaj ti fakat znaš tak dobro wing čun ili se sad pak zajebavaš! Aj sad malo ozbiljna spika jer tu se više nezna tko pije tko plače??:confused: :confused: :confused:

Ogius
29.07.2004., 13:51
skeptik kaže:
Za 10 eura, naucim te sve sto trebas znati o wing chunu.
I vise od toga. :)
Ja sam htio skeptik-wing-chun :D

skeptik
29.07.2004., 14:04
Ricky kaže:
Kaj ti fakat znaš tak dobro wing čun ili se sad pak zajebavaš! Aj sad malo ozbiljna spika jer tu se više nezna tko pije tko plače??:confused: :confused: :confused:
Plače onaj koji pobere batine.
A taj sigurno nisam ja.

I ja sam svojevremeno mislio da se ti zajebavas. Zasto sad ti mislis da se ja zajebavam? Zar ti moj avatar izgleda kao avatar osobe koja bi se zajebavala s takvim stvarima? :rolleyes:

skeptik
29.07.2004., 14:05
Ogius kaže:
Ja sam htio skeptik-wing-chun :D
Pa o tome i ja govorim. :top:

kapi
29.07.2004., 14:40
svjedno je kojim se borilačkom vještinom baviš, bitno je da imaš pravog instruktora od koga možeš naučit pravilnu tehniku, a to nije lako!
Bavim se tae kwon do borilačkim sportom i pozdravljam sve istinske ljubitelje borilački sportova i vještina!
težak ja put dok se savlada prava tehnika ; međutim bit je u dostizanju potpunog sklada UMA,DUHA I TIJELA!
TAKOĐER SAM SIGURAN DA JE PRAVI POZNAVALAC BORILAČKIH VJEŠTINA UVIJEK SKROMAN,POŠTEN I DOBRONAMJERAN ČOVJEK...

skeptik
29.07.2004., 15:01
Bas kao i ja!
Samo sto ja imam i smisla za humor. :)

kapi
29.07.2004., 15:32
pa to je super ako imaš smisla za humor...
međutim mislim da su borilačlke vještine vrlo ozbiljna stvar...
međutim ljudi imaju predrasude prema tome...
ne znaju da su statistike pokazale da od svih sportova najmanje povreda ima kod borilačkih sportova!

Ogius
29.07.2004., 15:36
Ja bi samo htio lemati ljude, koji mi sport preporučujete?

skeptik
29.07.2004., 16:04
kapi kaže:

ne znaju da su statistike pokazale da od svih sportova najmanje povreda ima kod borilačkih sportova!
Ne znam, ja sam cuo da najmanje ozljeda ima u sahu. :rolleyes:

skeptik
29.07.2004., 16:04
Ogius kaže:
Ja bi samo htio lemati ljude, koji mi sport preporučujete?
Rugby! :D

kapi
29.07.2004., 16:05
ako hoćeš lemat ljude nauči igrat bejzbol...

danaye
29.07.2004., 16:29
ma hokej ,najbolje i nakompletnije
- imaš sve:
stand up, parter(led je li),palica a i nož(klizaljka) kad zatreba ili se ćejfne.
A i nema puno kata(formi) , lutaka i praznog hoda- sve je praksa.

Ricky
29.07.2004., 16:34
danaye kaže:
ma hokej ,najbolje i nakompletnije
- imaš sve:
stand up, parter(led je li),palica a i nož(klizaljka) kad zatreba ili se ćejfne.
A i nema puno kata(formi) , lutaka i praznog hoda- sve je praksa.

Ma bravo! :top: :top: :top: :top:
Konačno jedan pametan odgovor!!
:s :s :s :s BAGADUR IS THE LAW!!!

kapi
29.07.2004., 17:46
ma da bolje se nemoj tući nego hvataj cure...
nego mi nije jasno kako je umro Bruce lee?baš je bio faca ...a valjda su ljudi uvik bili ljubomorni kad je netko bolji od njih?

matica
31.07.2004., 09:01
Zar ne bi bilo najbolje da se te svadje oko toga tko je bolji rijese borbom. Na kraju borilacku vjestinu se uci da bi se naucio boriti. Nemojte mi samo odgovoriti da su oni iznad toga i da su duhovno uzdignuti, jer to su gluposti. Svako tko kaze da trenira borilacke vjestine a ne zeli se boriti bolje neka ide na nekakav folklor ili raditi za UNICEF jer tamo ce biti korisniji. Ti koji govore da se ne zele boriti jer zbog toga oni ne treniraju samo traze izgovor u svojoj nesigurnosti. Jer da su sigurni u sebe i u to sto treniraju drugacije bi to izgledalo. Pitanje je da li netko trenira wing chun da bio dobar u wing chunu ili trenira da bi prezivio na ulici.

Ricky
31.07.2004., 09:14
matica kaže:
Zar ne bi bilo najbolje da se te svadje oko toga tko je bolji rijese borbom. Na kraju borilacku vjestinu se uci da bi se naucio boriti. Nemojte mi samo odgovoriti da su oni iznad toga i da su duhovno uzdignuti, jer to su gluposti. Svako tko kaze da trenira borilacke vjestine a ne zeli se boriti bolje neka ide na nekakav folklor ili raditi za UNICEF jer tamo ce biti korisniji. Ti koji govore da se ne zele boriti jer zbog toga oni ne treniraju samo traze izgovor u svojoj nesigurnosti. Jer da su sigurni u sebe i u to sto treniraju drugacije bi to izgledalo. Pitanje je da li netko trenira wing chun da bio dobar u wing chunu ili trenira da bi prezivio na ulici.

Pa koja si ti neznalica. To ti je isto kao da veliš da čovjek koji ide u streljanu i puca mora ić okolo i ubijat životinje ili još gore ljude jer se on skriva iza velikog pištolja ili puške jer je slab. On to radi jel to voli i uživa u tome, a ako treba skinut će te i sa 100 metara bez pol frke ako već dođe do toga. Tako ti je i ovdje s tim da je svaki sport još dobar i za zdrvalje i um čovjeka.. bla ... bla... bla...(već napisano milijardu puta). Wingtchun nema natjecanja i bolje da nema a kotrolirani sparinzi se izvode samo na treningu. Ma zaboravi, nema veze..... Drž se ti fotelje, nogometa i pive (i sportske ispod pazduha, onak zafrkane) i pravac birtija.

:asshole:

kapi
31.07.2004., 16:28
matica kaže:

a šta ti misliš da je nama izazov istuć nekog čovjeka sa ulice?
sinko mmoj, moraš znat da da borilačke vještine ne služe za to..
ako opet misliš da se plašimo tuče gadno se varaš...
međutim mi smo dugotrajnim vježbanjem stekli takav nivo samokontrole koji ti ne moš razumit...

Ernesto Che Guevara
31.07.2004., 18:46
matica kaže:

a tko se svadja?:confused: btw. svi Trunticevi učenici su baš borbom i dokazali tko su i što su...btw. Prosenica (najpoznatiji Truntićev učenik) je bio prvak svijeta osamdesetih u onome što se danas naziva U.F.:W

Ernesto Che Guevara
31.07.2004., 18:48
Ricky kaže:
...Wingtchun nema natjecanja i bolje da nema a kotrolirani sparinzi se izvode samo na treningu.

ima W.C.. natjecanja...čak u vrijeme bivše Juge postojala je tzv. kung fu liga....a i dan danas postoje natjecanja različitih vrsta...od natjecanja u "slijepljenim rukama" pa sve do U.F. borbi....:W

matko1
31.07.2004., 22:31
ima W.C.. natjecanja...čak u vrijeme bivše Juge postojala je tzv. kung fu liga....a i dan danas postoje natjecanja različitih vrsta...od natjecanja u "slijepljenim rukama" pa sve do U.F. borbi....:W

...a rezultati iz kung fu lige iz 87 su vec navadeni.

Ernesto Che Guevara
31.07.2004., 22:36
matko1 kaže:
...a rezultati iz kung fu lige iz 87 su vec navadeni.

da, gdje?:confused: :eek:

kapi
01.08.2004., 00:22
pa super da postoji natjecanje iz kung fua !
no bez obzira na to,nisu svi članovi kluba spremni za to..
uspjeh je šta se uopće bave nekom vještinom...
međutim mislim da neke tehnike i trebaju ostat tajna...

Ricky
01.08.2004., 08:57

Ma znam da ima. U sloveniji postoji mislim i liga dok je u Hrvatskoj nema. Chi Sao natjecanje je nešto što nemogu pratiti ljudi koji to ne treniraju (čak im izgleda i glupo). Što se tiče pravih borbi, ne bi o tome, jer u Kini postoje slična natjecanja s tim na borba traja maksimalno 13 sekundi. Wing Tchun definitivno nije za natjecanje i ako se uči na taj način onda on gubi svoj smisao i to onda nije wing tchun. Wing tchun je jedna ružna, neatraktivna i za oko glupa i dosadna vještina. Na ovim prostorima je i hvala bogu i nepoznata vještina (osim za ljude koje to ne zanima). Pitajte obične ljude i u 90% slućaveja će reći da nikada nisu čuli za nju (dok svi znaju za karate, ninđe i džudo). Nesmije se dopustiti da borba traje dugo. Od trenutka prvog napada (kontakta) sve mora biti gotovo u maksimalno u 5 sekundi a ako se ide na nekakve runde (3x5min) i sl. onda to nije wing thcun (možda u početnoj fazi treniranja) i definitivno se krivo trenira. Sad će me mnogi popljuvat ali nisu to moje rječi nego rječi mog učitelja. Mislim da je on dovoljno kompetentna osoba da prića o tome jer sve što sam gore napisao su njegove rječi.

Ernesto Che Guevara
01.08.2004., 09:51
Ricky kaže:
Ma znam da ima. U sloveniji postoji mislim i liga dok je u Hrvatskoj nema. Chi Sao natjecanje je nešto što nemogu pratiti ljudi koji to ne treniraju (čak im izgleda i glupo). Što se tiče pravih borbi, ne bi o tome, jer u Kini postoje slična natjecanja s tim na borba traja maksimalno 13 sekundi. Wing Tchun definitivno nije za natjecanje i ako se uči na taj način onda on gubi svoj smisao i to onda nije wing tchun. Wing tchun je jedna ružna, neatraktivna i za oko glupa i dosadna vještina. Na ovim prostorima je i hvala bogu i nepoznata vještina (osim za ljude koje to ne zanima). Pitajte obične ljude i u 90% slućaveja će reći da nikada nisu čuli za nju (dok svi znaju za karate, ninđe i džudo). Nesmije se dopustiti da borba traje dugo. Od trenutka prvog napada (kontakta) sve mora biti gotovo u maksimalno u 5 sekundi a ako se ide na nekakve runde (3x5min) i sl. onda to nije wing thcun (možda u početnoj fazi treniranja) i definitivno se krivo trenira. Sad će me mnogi popljuvat ali nisu to moje rječi nego rječi mog učitelja. Mislim da je on dovoljno kompetentna osoba da prića o tome jer sve što sam gore napisao su njegove rječi.

pa nigdje se ne uči WC za natjecanje…krivo si shvatio riječi velikog majstora Truntića…radi se samo o tome da W.C. nije isplativ onima koji organiziraju borbe..budući da borba vinčunaša traje u prosjeku 11 sekundi…dakle radi se o tome što je W.C. kao najefikasnija borilačka vještina izrazito brz…i neisplativ za gledatelje koji plaćaju kartu za borbu koja tako brzo završi…pa i sam Prosenica mi se žalio da su ga zvali organizatori K1 turnira..ali uz molbu da borci ne rješavaju borbe u «vinčun maniri» a to je kao što rekoh cca. desetak sekundi…naravno na to nije mogao pristati..eto to i je jedan od razloga zašto W.C.-na nema na K1 ili U.F….nije isplativo za organizatore…dalje..»slijepljene ruke» su itekako atraktivne za gledatelje…to da je W.C…ružan to ti veliki majstor Truntić sigurno nikada nije rekao…on ti je jedino samo rekao da W.C. ne izgleda atraktivno…s obzirom da nema npr. visokih nožnih udaraca itd…
:W

kapi
01.08.2004., 10:36
zbilja ste zanimljivi vi iz kung fua!
u mom tae kwon dou nožne tehnike su dovedene do savršenstva...
MEĐUTIM ŠTO SE TIČE RUČNIH TEHNIKA VI STE ZAKON..
BAŠ BI VOLIO DA SE KUNG FU VIŠE POPULARIZIRA,KONAČNO ZNANJE NIJE STVORENO DA STOJI NA MJESTU VEĆ DA SE PRENOSINA LJUDE KOJI ĆE TO ZNAT CIJENIT....

Vin Cuger
01.08.2004., 11:20
E moj Ernesto, da te Truntic vidi kakve gluposti pricas po forumima.
;)

Ernesto Che Guevara
01.08.2004., 11:31
kapi kaže:
zbilja ste zanimljivi vi iz kung fua!
u mom tae kwon dou nožne tehnike su dovedene do savršenstva...
MEĐUTIM ŠTO SE TIČE RUČNIH TEHNIKA VI STE ZAKON..
BAŠ BI VOLIO DA SE KUNG FU VIŠE POPULARIZIRA,KONAČNO ZNANJE NIJE STVORENO DA STOJI NA MJESTU VEĆ DA SE PRENOSINA LJUDE KOJI ĆE TO ZNAT CIJENIT....

čuj…to što tae kwon dou radi s nogama je atraktivno…ali daleko je to od savršenstva prave borbe..kao i sve borilačke vještine koje su se usmjerile sportskom natjecanju tako I tae kwon do postao potpuno neupotrebljiv za relanu borbu…btw. nožne tehnike W.C. su puno «savršenije» od tae kwon doa… dapače predstavlaju sam vrhunac borilačke umjetnosti.. :W

Ernesto Che Guevara
01.08.2004., 11:33
Vin Cuger kaže:
;)

ma budalo..btw. samo reci čiji si klon...

kapi
01.08.2004., 12:43
čuj…to što tae kwon dou radi s nogama je atraktivno…ali daleko je to od savršenstva prave borbe..kao i sve borilačke vještine koje su se usmjerile sportskom natjecanju tako I tae kwon do postao potpuno neupotrebljiv za relanu borbu…btw. nožne tehnike W.C. su puno «savršenije» od tae kwon doa… dapače predstavlaju sam vrhunac borilačke umjetnosti.. :W

GRIJEŠIŠ!

KAO PRVO TAE KWON DO JE I ŠPORT I VJEŠTINA...
POSTOJI DIO TAE KWON DO KOJI SE ZOVE "SAMOOBRANA"...I NEMA VEZE SA NATJECATELJSKIM DIJELOM...

BEZ OBZIRA NA TO JA TVOJU VJEŠTINU NISAM POTCIJENIO A TI MOJU JESI...

MORAŠ JOŠ PUNO UČIT ....

Ernesto Che Guevara
01.08.2004., 12:47
kapi kaže:
GRIJEŠIŠ!

KAO PRVO TAE KWON DO JE I ŠPORT I VJEŠTINA...
POSTOJI DIO TAE KWON DO KOJI SE ZOVE "SAMOOBRANA"...I NEMA VEZE SA NATJECATELJSKIM DIJELOM...

BEZ OBZIRA NA TO JA TVOJU VJEŠTINU NISAM POTCIJENIO A TI MOJU JESI...

MORAŠ JOŠ PUNO UČIT ....

nisam se ja samo tvoje "vjestine" dotaknu..vec svih "vjestina" koje su se prilagodile sportu...btw. naravno da trebam jos puno uciti..cijeli zivot se uci :W

Ricky
01.08.2004., 15:30
Vin Cuger kaže:
;)

A pazi sad ovog kretena. Otvorio novi nick i ide srat bezveze. Ha, ha a kao zna Truntica i snjim si je na pas mater! Još je posudio od Trunte lovu i nije mu već vratio godinama. Daj od fakaj!:Snajper:

Comandante Che
01.08.2004., 15:44
Ricky kaže:
A pazi sad ovog kretena. Otvorio novi nick i ide srat bezveze. Ha, ha a kao zna Truntica i snjim si je na pas mater! Još je posudio od Trunte lovu i nije mu već vratio godinama. Daj od fakaj!:Snajper:

:rofl: :lol: :top: :W

Afrofeet
01.08.2004., 15:56
matica kaže:
Donekle se slažem s ovim. pogotovo ovim dijelom:
Ti koji govore da se ne zele boriti jer zbog toga oni ne treniraju samo traze izgovor u svojoj nesigurnosti. Jer da su sigurni u sebe i u to sto treniraju drugacije bi to izgledalo.
Naravno ne mislim da bi se trebalo štemat u mlatit kad god i kako god. Ali onda bar ne seri da je tvoja vještina najbolja.

Afrofeet
01.08.2004., 16:00
eto to i je jedan od razloga zašto W.C.-na nema na K1 ili U.F….nije isplativo za organizatore
BUUUHAAHAHAHAAAAAHAAHAHAHAHA

Ricky
01.08.2004., 16:10
Afrofeet kaže:
BUUUHAAHAHAHAAAAAHAAHAHAHAHA

Samo ga ignorirajte... Možda ode sam od sebe ako budemo svi skupa tiho!!!:no: :no: :no:

Vin Cuger
01.08.2004., 16:57
Za Afroshita:

Mama ti se logira pod drugim imenom u kurveraju. Kod kog ti treniras?

kapi
01.08.2004., 18:44
nisam se ja samo tvoje "vjestine" dotaknu..vec svih "vjestina" koje su se prilagodile sportu...btw. naravno da trebam jos puno uciti..cijeli zivot se uci :W

A ZAŠTO MISLIŠ DA JE LOŠE AKO SE VJEŠTINA PRIBLIŽI SPORTU?

Comandante Che
01.08.2004., 20:38
kapi kaže:
A ZAŠTO MISLIŠ DA JE LOŠE AKO SE VJEŠTINA PRIBLIŽI SPORTU?

zato jer je onda podređena određenim pravilima natjecanja i samog sporta...a ne samoobrane što joj je temeljni smisao...:W

matko1
01.08.2004., 20:59
pa i sam Prosenica mi se žalio da su ga zvali organizatori K1 turnira..ali uz molbu da borci ne rješavaju borbe u «vinčun maniri» a to je kao što rekoh cca. desetak sekundi…naravno na to nije mogao pristati..eto to i je jedan od razloga zašto W.C.-na nema na K1 ili U.F….nije isplativo za organizatore…:W
laz,ako bi jedan odlican majstor wing chuna pobjedio nekog za 10 sec onda bi malo losiji pobjeđivali barem na bodove na 3 runde.

njegovi (prosenicini) i trunticevi ucenici cu 87 dobili batina, tj svi su bili porazeni po pravilima ful kontakta. no vec sam o tome i pisao. pitajte svoh si fu-a.

Comandante Che
01.08.2004., 22:08
matko1 kaže:
laz,ako bi jedan odlican majstor wing chuna pobjedio nekog za 10 sec onda bi malo losiji pobjeđivali barem na bodove na 3 runde.

njegovi (prosenicini) i trunticevi ucenici cu 87 dobili batina, tj svi su bili porazeni po pravilima ful kontakta. no vec sam o tome i pisao. pitajte svoh si fu-a.

u te tvoje gluposti nisam više ne vjerujes...zbilja si dosadan....lako je ovako anonimno laprdati gluposti....ono što ja pišem lako se provjeri po Internetu..svakoga koga zanima neka upiše Prosenica na Google pa će ubrzo naći da je isti bio prvak svijeta...a te tvoje bezimene majstore radije zadrži za sebe..očito si ti dobrih batina pobrao od učenika velikog majstora Truntića kada stalno stenješ i pišeš gluposti...izađi s argumentima koji se mogu provjeriti...ovako te jedino svi mogu ismijati kao zadnjeg idiota ..:flop: :bljak:

matko1
02.08.2004., 09:51
Comandante Che kaže:
u te tvoje gluposti nisam više ne vjerujes...zbilja si dosadan....lako je ovako anonimno laprdati gluposti....ono što ja pišem lako se provjeri po Internetu..svakoga koga zanima neka upiše Prosenica na Google pa će ubrzo naći da je isti bio prvak svijeta...a te tvoje bezimene majstore radije zadrži za sebe..očito si ti dobrih batina pobrao od učenika velikog majstora Truntića kada stalno stenješ i pišeš gluposti...izađi s argumentima koji se mogu provjeriti...ovako te jedino svi mogu ismijati kao zadnjeg idiota ..:flop: :bljak:
po cemu ti to da ni sam u te gluposti ne vjerujem? naci cu, pa ces vidjeti.

kapi
02.08.2004., 09:52
Comandante Che kaže:
zato jer je onda podređena određenim pravilima natjecanja i samog sporta...a ne samoobrane što joj je temeljni smisao...:W

ma jebote ti se doveza te samoobrane?

šta se bojiš da te ninđa na napadne po noći?

ma čovieče temeljni smisao svih borilačlih vještina je pobjeda nad svim strahovima unutar čovjeka ...postizanje samokontrole ,mira, i jačanje duha, uma i tijela!

jebo ulične tuče..to je niži nivo...mi priznamo jedino fajt po pravilima odnosno sport... a tu se udara samo tako...

tae kwon do je olimpijski šprt! što znači da ima razinu potrebnu za sport!

mi razmišljamo o olimpijadi ati o nekim ulčnim fajtevima...

choi
02.08.2004., 09:55
Comandante Che kaže:
očito si ti dobrih batina pobrao od učenika velikog majstora Truntića kada stalno stenješ i pišeš gluposti...

pa ja sam te trazio da se nađemo, da poberem od tebe batina, a ti neces, zato nemoj bez veze drugima kenjati i prodavati fore.

kapi
02.08.2004., 12:11
još će te se na kraju potući?

je li to taj kung fu?

pa jeste li vi iz iste vještine ili ja ne kužim?

Comandante Che
02.08.2004., 19:59
kapi kaže:
ma jebote ti se doveza te samoobrane?

šta se bojiš da te ninđa na napadne po noći?

ma čovieče temeljni smisao svih borilačlih vještina je pobjeda nad svim strahovima unutar čovjeka ...postizanje samokontrole ,mira, i jačanje duha, uma i tijela!

jebo ulične tuče..to je niži nivo...mi priznamo jedino fajt po pravilima odnosno sport... a tu se udara samo tako...

tae kwon do je olimpijski šprt! što znači da ima razinu potrebnu za sport!

mi razmišljamo o olimpijadi ati o nekim ulčnim fajtevima...

nisi očito shvatio suštinu borilačkih vještina… :( jedno je sport i natjecanje a drugo je borilačka umjetnost…npr. Tae Kwon Do je profaniran baš time što je prilagođen sportskim natjecanjima i npr. olimpijskim igrama…dakle u natjecanju se bodovi dobivaju za udarce npr. nogom u određeno područje itd…dakle sama vještina se prilagodila toj natjecateljskoj funkciji a izgubila prvobitnu namjeru a to je samoobrana…niti jedan normalni majstor borilačkih vještina neće u samoobrani nogu podignuti čak niti iznad visine koljena, eventualno do visine kukova…ali nikako do visine glave…a vidiš sport pak zahtjeva nešto sasvim drugo..veliki se bodovi dobivaju kod efektnog udarca nogom u prsa ili glavu…a to nema blage veze s borilačkom vještinom i njenom temeljnom suštinom…o tome ti ja sinko govorim…dakle ne samo Tae Kwon Do već i karate, judo i sl. se itekako razlikuju od tradicionalnog karatea, Tae Kwon Doa, juda itd…zapamti, sport je «ubojstvo» za svaku borilačku vještinu…
:flop: :bljak:

Comandante Che
02.08.2004., 20:00
matko1 kaže:
po cemu ti to da ni sam u te gluposti ne vjerujem? naci cu, pa ces vidjeti.

baš me to zanima…stalno tuliš…a nigdje dokaza…nemoj samo da to traženje potraje vječno….jer ću ti čist za informaciju reći da u to vrijeme, kada navodiš te gluposti, nije postojao niti jedan učitelj W.C. u R.H. osim velikog majstora Truntića i svjetskog prvaka Prosenice…stoga bi me baš zanimalo tko su ti tajanstveni majstori…:tulum::zvrko: :lol: :rofl: :lol:

Comandante Che
02.08.2004., 20:01
choi kaže:
pa ja sam te trazio da se nađemo, da poberem od tebe batina, a ti neces, zato nemoj bez veze drugima kenjati i prodavati fore.

dosadnjakoviću blesavi… :asshole: koliko puta ti još moram reći da nemam vremena za budale kao što si ti….što ti misliš da ja imam vremena da se nalazim se nekakvim frustriranim telcem koji se tu anonimno skriva iza nika..ma daj..se skuliraj…ako si toliko napet zbog frustracija..stani se pred ogledalo i masturbiraj, možda te to smiri…:flop: :bljak: :bljak: :bljak:

Comandante Che
02.08.2004., 20:03
kapi kaže:
još će te se na kraju potući?

je li to taj kung fu?

pa jeste li vi iz iste vještine ili ja ne kužim?

nismo iz iste vještine.... tu jedino Ricky i ja (mislim da ima još jedan, ali sad se ne mogu sjetiti nika) treniramo Wing Chun...ovo ostalo nisu vinčunaši....već virtualni "majstori" i laprdala :asshole: :flop: :bljak:

Vin Cuger
02.08.2004., 21:14
nismo iz iste vještine.... tu jedino Ricky i ja (mislim da ima još jedan, ali sad se ne mogu sjetiti nika) treniramo Wing Chun...ovo ostalo nisu vinčunaši....već virtualni "majstori" i laprdala

I ja treniram Wing Chun kod Truntica pa ne tvrdim da je jedino Truntic jedini pravi majstor tj. majstor pravog ili orginalnog ili kako se to naziva strucnije autenticnog Wing Chun-a. :B

Comandante Che
02.08.2004., 21:19
Vin Cuger kaže:
I ja treniram Wing Chun kod Truntica pa ne tvrdim da je jedino Truntic jedini pravi majstor tj. majstor pravog ili orginalnog ili kako se to naziva strucnije autenticnog Wing Chun-a. :B

majmune ne treniraš...ti ni ne znaš što je Wing Chun ha ha ...:W

kapi
02.08.2004., 22:11
Comandante Che kaže:
nisi očito shvatio suštinu borilačkih vještina… :( jedno je sport i natjecanje a drugo je borilačka umjetnost…npr. Tae Kwon Do je profaniran baš time što je prilagođen sportskim natjecanjima i npr. olimpijskim igrama…dakle u natjecanju se bodovi dobivaju za udarce npr. nogom u određeno područje itd…dakle sama vještina se prilagodila toj natjecateljskoj funkciji a izgubila prvobitnu namjeru a to je samoobrana…niti jedan normalni majstor borilačkih vještina neće u samoobrani nogu podignuti čak niti iznad visine koljena, eventualno do visine kukova…ali nikako do visine glave…a vidiš sport pak zahtjeva nešto sasvim drugo..veliki se bodovi dobivaju kod efektnog udarca nogom u prsa ili glavu…a to nema blage veze s borilačkom vještinom i njenom temeljnom suštinom…o tome ti ja sinko govorim…dakle ne samo Tae Kwon Do već i karate, judo i sl. se itekako razlikuju od tradicionalnog karatea, Tae Kwon Doa, juda itd…zapamti, sport je «ubojstvo» za svaku borilačku vještinu…
:flop: :bljak:
a reci mi ti onda šta je temeljna suština borilačkih vještina??????

Afrofeet
02.08.2004., 22:22
hm.....tu ću se u nekim stvarima složit s Comandantom Che. Istina, to sam i negdi već napiso, taekwondo je više postao sport, on je vještina, i nogomet je vještina, ali s tim olimpijskim pravilima je propederisan. Znam šta pričam jer sam treniro TKD desetak godina aktivno, i sad nekam malo razbacim u klubu ali više za rekreaciju. S tim pravilima je totalno izgubio svoju prvobitnu namjenu a to je samoobrana i borba. Niko više ne trenira samoobranu u TKD klubovima.
Ali, pošto ovi frajeri iz tog wing chuna nemaju prave wing chun borbe nego treniraju šta ti ja znam se nekim drvenim lutkama i sparinzima s kontroliranim udarcima, kako oni mogu biti dobri u borbi kad nisu nikad odmjerili snage "za pravo". Kako ti možeš znat da ćeš kad dođeš borbu stvarno nekog moć maznit nekom tog wing chun tehnikom ako ju nisi nikad stvarno isprobao. Eto to je velika rupa u tim svim pravim vještinama u kojima nema sportskih natjecanja.

Ovo bi se moglo označit kao točnim.Kod kog ti treniras?
wing chun možeš bit siguran da ne treniram. nit imam posebnu želju.

kapi
02.08.2004., 22:36
pa znaš šta?tu si dosta upravu i vidim da znaš štošta o tae kwon do vještini....

ne mogu reći da smo u mom klubu zanamarili samoobranu,već se radi o tome da su natjecanja brojna i česta te je teško održat ritam...
jednostavno moramo bit prisutni na tim natjecanjima ...

međutim konkurencija je jaka jer su klubovi iz "ITF" verzije prešli na našu stranu....

ali sve to jača tae kwon do ako hoćeš i financijski....

međutim ti znaš da su naše tehnike razorne jednako i za natjecanje i za samoobranu...

a to očito ovaj iz kung fua ne kuži...

međutim poštivam sve borilačke vještine pa i kung fu...

Afrofeet
02.08.2004., 22:50
međutim ti znaš da su naše tehnike razorne jednako i za natjecanje i za samoobranu...
pa dobro nožne tehnike su dobre, ali kako to kažu tradicijske borilačke vještine imaju puno rupa u njima. Npr u TKD-u nema udaraca rukama u glavu što niko ne može reć da su važne, pa nema borbe na podu, u judu nema udaraca itd....
Sad treniram isto rekreativno mogo bi to nazvat ultimate fight...kad to probaš shvatiš kolko rupa ima zapravo u samo vještinama koje se bave "standup" borbom.
BTW. sad sam totalno opsjednut grapplingom tak da sam možda pristran :D

Afrofeet
02.08.2004., 22:53
kako misliš prešli na vašu stranu? i zašto?

choi
03.08.2004., 10:58
Comandante Che kaže:
dosadnjakoviću blesavi… :asshole: koliko puta ti još moram reći da nemam vremena za budale kao što si ti….što ti misliš da ja imam vremena da se nalazim se nekakvim frustriranim telcem koji se tu anonimno skriva iza nika..ma daj..se skuliraj…ako si toliko napet zbog frustracija..stani se pred ogledalo i masturbiraj, možda te to smiri…:flop: :bljak: :bljak: :bljak:

a ti nisi iza anonimnog nika?

doci su ja do tebe, tako da nista ne gubis na vremenu, i onako me sredis za nekih 10-tak ili manje sekundi. ajde ne budi papak

kapi
03.08.2004., 11:33
Afrofeet kaže:
kako misliš prešli na vašu stranu? i zašto?

pa znaš i sam da u "tae kwon do " sustavu postoje 2 verzije!

prva je "WTF"i to je južnokorejska disciplina koja je ujedno i olimpijska disciplina!( prvi put se pojavila u seulu )!

međutim postoji i "ITF" tae kwon do koji je forsirala Sjeverna koreja...

razlika je što u WTF TAE KWON DO se udara punom snagom(full contakt) , međutim kod "ITF" TAE KWON DO -a nije dozvoljen ( full contakt")

ali od ove godine klubovi iz " ITF" prelaze na "WTF" iz više razloga , između ostalog jer je WTF olimpijska disciplina!
sada si sigurno kompletniji kad si proba više vještina?????

kapi
03.08.2004., 11:36
pojasni mi malo taj " grappling "?

Afrofeet
03.08.2004., 21:54
ma znam da ima ITF i WTF i znam šta je šta, nego sam van natjecanja već jedno 3 god pa nemam pojma šta se događa tamo.
Grappling - ne znam prijevod točan. Uglavnom tučemo se na podu. ono u normalan stand-up spariing ubacimo hrvanje+zahvati poluge i gušenja i bacanja i to sve lijepo smiješamo. uglavnom nešto ko ultimate fight.

kapi
03.08.2004., 23:29
Afrofeet kaže:
ma znam da ima ITF i WTF i znam šta je šta, nego sam van natjecanja već jedno 3 god pa nemam pojma šta se događa tamo.
Grappling - ne znam prijevod točan. Uglavnom tučemo se na podu. ono u normalan stand-up spariing ubacimo hrvanje+zahvati poluge i gušenja i bacanja i to sve lijepo smiješamo. uglavnom nešto ko ultimate fight.

PA ZVUČI DOBRO..
SIGURNO SI NAUČIO PUNO DOBRIH POLUGA I BACANJA..ŠTA JE U SVAKOM SLUČAJU DOBRO ZNAT...
MEĐUTIM MENI OSOBNO "ULTIMATE FIGHT"NIJE ZA KOMERCIJALIZACIJU BORILAČKIH SPORTOVA( UDARANJE OTVORENOM ŠAKOM U GLAVU IZ NAPOSREDNE BLIZINE JE IŽIVLJAVANJE)....POŠTO SE TO STALNO FORSIRA NA TV,SIGURNO LJUDI NEĆE MISLIT DA SU BORILAČKE VJEŠTINE NEŠTO PLEMENITO..
NO PRIZNAM DA MI JE ONAJ "MINOTAUR"VRLO DRAG BORAC...:w

Afrofeet
04.08.2004., 01:19
hehe ma da, dobro nismo tako opaki na treningu ipak izbacimo jake udarce u glavu. REcimo dok stojiš vrijedi sve osim u jaja i rukom u glavu.Na podu umjesto u glavu udaraš u tijelo. meni je minotaur isto legenda

kapi
04.08.2004., 14:11
Afrofeet kaže:
hehe ma da, dobro nismo tako opaki na treningu ipak izbacimo jake udarce u glavu. REcimo dok stojiš vrijedi sve osim u jaja i rukom u glavu.Na podu umjesto u glavu udaraš u tijelo. meni je minotaur isto legenda

to je već druga stvar,jer vještina i iživljavanje nisu spojivi....

ma svaka borilačka vještina je dobra a naročito korisna...( to često objašnjavam ljudima, da meni moja vještina daje snagu i samopouzdanje i za sve druge stvari u životu)

Međutim smeta me kako na tv.forsiraju taj glupi nogomet,pogledaj malo te nogometaše i odmah uočiš kako su ograničeni...

a borilačke vještine slabo stavljaju na tv.(osim filipovića, ali nije on jedini borac...)

zato je ova nacija stupidna i mislim da nas više poštuju u KOREJI ILI JAPANU , KINI , negu tu kod nas...

samo da prikažu krv i znoj sa jednog treninga, vidilo bi se da se tu rezultati i znanje ne postižu preko noći....

shinobi_gatana
12.08.2004., 13:56
Gospodo!

Nisam stigao procitati sve odgovore ali sam procitao po nekoliko na svakoj strani. Mislim da bi prvo trebali rascistiti s terminima koji se koriste. Velika je razlika izmedju borilackih vjestina i borilackih sportova.
Judo, kendo, iaido (i ostali "do" sistemi u Japanu), brazilski jiu jitsu (koji nema veze s jujutsuom, vec je pljunuti pred olimpijski judo na parteru), grcko-rimsko hrvanje, hrvanje slobodnim stilom, tae kwon do, tajlandski boks, savate, kickboxing, boks, full contact, shotokan karate, kyokushin karate, seidokaikan karate.... To su sve borilacki SPORTOVI i bitno se razlikuju od borilackih vjestina. Smisao borilackih sportova je natjecanje u borilistima, a ne ulica ili bojno polje, sto ne znaci da su neefikasni ili da se uz pooc borilackih sportova nije moguce obraniti na ulici. No primarna namjena borilackih sportova nije realna borba. Takodjer svi borilacki sportovi su limitirani s vise ili manje pravila. Zanimljuvo je ako primjerice pogledate nova UFC pravila mozete vidjeti da je UFC isto kao i Pride postao potpuno limitiran pravilima i izgubio svaku realnost.
Za razliku od borilackih sportova, borilacke vjestine kao primjerice japanski odnosno samurajski jujutsu, kenjutsu, iaijutsu, shaolin, goju-ryu karate, muay boran... kreirane su za realnu borbu i ne poznaju pravila borbe. Ubodi prstima u oci, grlo, udarci u prepone, lomljenje kostiju konacni su cilj borilackih vjestina.

Eto tek toliko od mene za sada, jako mi se zuri no cim procitam sve odgovore napisati cu jos ponesto.

skeptik
12.08.2004., 16:21
Samo daj, jedva cekamo! :top:

skeptik
12.08.2004., 16:47
No evo i jednog mog komentara.

Istina, tehnike koje se uce u borilackim vjestinama su puno okrutnije i opasnije i samim time bi trebale biti efikasnije. Medjutim, bas zato sto su tako opasne, ne mogu se trenirati na realistican nacin.

S druge strane, sportske borilacke tehnike su manje okrutne i opasne, ali se treniraju upravo na nacin na koji bi se trebale i izvoditi. Udarci se zadaju punom snagom, nema prethodnog dogovora tipa sad ces ti mene ovako pa cu ja tebe ovako... Dakle, oni koji treniraju borilacki sport mogu puno vise biti sigurni u to da ce tehnike koje vjezbaju znati primjeniti i u praksi.

Stoga mislim da i dalje ostaje upitno je li "korisnije" trenirati neki malo zesci borilacki sport ili pak neku borilacku vjestinu. Tj. je li vise vrijedi bolje uvjezbati manje opasnu tehniku ili slabije (tj. nerealisticnije) uvjezbati opasniju tehniku?

I za kraj jedno pitanje za one koji smatraju da je taekwondo primjenjiv. Mislite li da su udarci nogom u glavu primjenjivi u realisticnom slucaju kad covjek ima traperice i nema zagrijane misice?

Toliko za sada ...

ljiga
12.08.2004., 17:39
skeptik kaže:

Istina, tehnike koje se uce u borilackim vjestinama su puno okrutnije i opasnije i samim time bi trebale biti efikasnije. Medjutim, bas zato sto su tako opasne, ne mogu se trenirati na realistican nacin.

S druge strane, sportske borilacke tehnike su manje okrutne i opasne, ali se treniraju upravo na nacin na koji bi se trebale i izvoditi. Udarci se zadaju punom snagom, nema prethodnog dogovora tipa sad ces ti mene ovako pa cu ja tebe ovako... Dakle, oni koji treniraju borilacki sport mogu puno vise biti sigurni u to da ce tehnike koje vjezbaju znati primjeniti i u praksi.

Stoga mislim da i dalje ostaje upitno je li "korisnije" trenirati neki malo zesci borilacki sport ili pak neku borilacku vjestinu. Tj. je li vise vrijedi bolje uvjezbati manje opasnu tehniku ili slabije (tj. nerealisticnije) uvjezbati opasniju tehniku?
Jako dobro opažanje :top:

Još bi dodao:
1. jedna od mana natjecateljskih vještina to što su sva natjecanja 1 na 1, dakle uči se borba u uvjetima koji ne postoje na cesti, tako da ako je npr BJJ-aš bolji u borbi 1 na 1, WC-ovac je svakako u prednosti u borbi 1 na više. (ovo je primjera radi, ne stojim iza ove tvrdnje).
2. još jedna stvar je da dok je za neke vještine nužna dobra fizička sprema, druge su efikasne i bez nje.
(npr Muay Thay za obranu iziskuje jakog borca u dobroj kondiciji, dok se s npr Aikido-m može obraniti i starćek)
3. nemogu si svi priuštiti ful kontakt sparinge, sastavne djelove nekih vještina (zbog prirode posla kojim se bave)

Afrofeet
12.08.2004., 22:27
istina što je Shinobi rekao. Ali tužno je to što zapravo te smrtonosne tehnike koje se treniraju u borilačkim vještinama nisu zapravo tako primjenjive kolko bi trebale bit i baš zbog toga što je reko čika Skeptik. Ne mogu se utreniravat. Nema sparinga gdje ćeš ti vježbat ubadat prst u nečije oko. Kad bi se u ringu susreli bez pravila neki vfajter i npr. Muay Thaia njemu bi dao veću prednost nego nekom tipu i đijuđice (vještine).
Sjetim se odma UFC-a ne znam koji broj negdi na početku - Scott Morris i Pat Smith. Pat Smith je kickbokser a ovaj je bio neki ninjitsu tip čak je imo i crne ninjicu hlače u toj borbi. Htio ga je srušit a ovaj ga je tolko laktovima namlatio po faci to je bilo strašno za vidit.

cp.tar
19.08.2004., 15:51
skeptik kaže:

S druge strane, sportske borilacke tehnike su manje okrutne i opasne, ali se treniraju upravo na nacin na koji bi se trebale i izvoditi. Udarci se zadaju punom snagom, nema prethodnog dogovora tipa sad ces ti mene ovako pa cu ja tebe ovako... Dakle, oni koji treniraju borilacki sport mogu puno vise biti sigurni u to da ce tehnike koje vjezbaju znati primjeniti i u praksi.Recimo, na wing chun / tai chi treninzima sam naučio gomilu podlih poteza (i još uvijek nemam pojma).
Vježbamo strogo kontrolirano, nikad se nitko nije ozlijedio.
Ipak, u stvarnoj borbi bih takvu tehniku vjerojatno uspješno primijenio (nadam se da neću nikad saznati, iskreno govoreći... jedan od razloga zbog kojih treniram je da naučim kontrolirati agresivnost) - radi se po receptu "samo dodaj silu".
Dakle, na treninzima radimo s malim silama, a ulična borba je jednaka, samo s većim silama.
Ljudi koji dulje vježbaju bez problema kontroliraju snagu udarca u svakom trenutku.

Stoga mislim da i dalje ostaje upitno je li "korisnije" trenirati neki malo zesci borilacki sport ili pak neku borilacku vjestinu. Tj. je li vise vrijedi bolje uvjezbati manje opasnu tehniku ili slabije (tj. nerealisticnije) uvjezbati opasniju tehniku?Jedna tehnika znači malo... A najbolje je, još uvijek se svi slažemo, uvježbati sprint ;)

I za kraj jedno pitanje za one koji smatraju da je taekwondo primjenjiv. Mislite li da su udarci nogom u glavu primjenjivi u realisticnom slucaju kad covjek ima traperice i nema zagrijane misice?Traperice - bljak.
U njima ne mogu dići nogu ni do kuka, a nekmoli do glave.

Nezagrijanost je (meni) neusporedivo manji problem; prirodno sam razgiban, udarac je samo jedan malo brži pokret, bio on u glavu ili u koljeno.

skeptik
19.08.2004., 16:33
Cp.tar, spominjes da ti nije problem nogom udariti u glavu. Pretpostavljam da ti to nije iz wing chuna. Ili?

Afrofeet
19.08.2004., 22:00
I za kraj jedno pitanje za one koji smatraju da je taekwondo primjenjiv. Mislite li da su udarci nogom u glavu primjenjivi u realisticnom slucaju kad covjek ima traperice i nema zagrijane misice?
Jesu primjenjivi. Bez problema udarim i više od svoje glave kad sam u trapericama i nezagrijan. Istina malo će bolit poslije al kad se treba onda napravim bez frke. Iz iskustva.

cp.tar
21.08.2004., 08:30
skeptik kaže:
Cp.tar, spominjes da ti nije problem nogom udariti u glavu. Pretpostavljam da ti to nije iz wing chuna. Ili? Nije; to sam učio na nabudou.

Ne kažem da je udarac nogom u glavu praktičan, iako mogu ustvrditi da je, ako ga uspiješ izvesti, koristan :zubo:.

Mda.

Uglavnom, traperice su stvarno davež, ne samo za borilačke vještine, nego i općenito... Nekad se nisam micao iz njih, danas ih jedva podnosim.

Inače, većina ljudi se na ulici potuče nezagrijana... iako adrenalin radi svoje... zagrije, osnaži, ubrza, fokusira...

Toco1980
21.08.2004., 18:48
shinobi_gatana kaže:
Gospodo!

Nisam stigao procitati sve odgovore ali sam procitao po nekoliko na svakoj strani. Mislim da bi prvo trebali rascistiti s terminima koji se koriste. Velika je razlika izmedju borilackih vjestina i borilackih sportova.
Judo, kendo, iaido (i ostali "do" sistemi u Japanu), brazilski jiu jitsu (koji nema veze s jujutsuom, vec je pljunuti pred olimpijski judo na parteru), grcko-rimsko hrvanje, hrvanje slobodnim stilom, tae kwon do, tajlandski boks, savate, kickboxing, boks, full contact, shotokan karate, kyokushin karate, seidokaikan karate.... To su sve borilacki SPORTOVI i bitno se razlikuju od borilackih vjestina. Smisao borilackih sportova je natjecanje u borilistima, a ne ulica ili bojno polje, sto ne znaci da su neefikasni ili da se uz pooc borilackih sportova nije moguce obraniti na ulici. No primarna namjena borilackih sportova nije realna borba. Takodjer svi borilacki sportovi su limitirani s vise ili manje pravila. Zanimljuvo je ako primjerice pogledate nova UFC pravila mozete vidjeti da je UFC isto kao i Pride postao potpuno limitiran pravilima i izgubio svaku realnost.
Za razliku od borilackih sportova, borilacke vjestine kao primjerice japanski odnosno samurajski jujutsu, kenjutsu, iaijutsu, shaolin, goju-ryu karate, muay boran... kreirane su za realnu borbu i ne poznaju pravila borbe. Ubodi prstima u oci, grlo, udarci u prepone, lomljenje kostiju konacni su cilj borilackih vjestina. Hmm.... :misli: ... ne bih se baš sasvim složio....

Koliko znam, "do" označava put dok "jutsu" označava sistem borenja čiji je jedini cilj nadvladati i skršiti protivnika. Za razliku od "jutsu" vještina, "do" ima kao cilj usavršavanje vlastite osobnosti i vještine vježbača.

Pojam borilačke vještine i borilačkog sporta se razlikuje u tome što je borilački sport, da se tako izrazim, zapravo borilačka vještina s elementom natjecanja. Npr: Aikido je "do" borilačka vještina, a nema natjecanja. S druge strane postoje natjecanja u ju-jutsu..... Neke vještine/sportovi osim elementa natjecanja koje ih čine borilačkim sportom imaju i duhovnu dimenziju (npr. meditacija itd), cilj usavršavanja vježbača psihički i fizički..... Primjer takve vješine je Nanbudo..... S druge strane neke vještine/sportovi nemaju apsolutno nikakvu "duhovnu" dimenziju i pozadinsku filozofiju, već se sastoji od skupa čisto fizičkih tehnika (boks, kick box....)....

....

Ricky
22.08.2004., 13:06
Toco1980 kaže:
...S druge strane neke vještine/sportovi nemaju apsolutno nikakvu "duhovnu" dimenziju i pozadinsku filozofiju, već se sastoji od skupa čisto fizičkih tehnika (boks, kick box....)....

....

Nije istina. Mislim da je duhovna dimenzija kreirana u našim glavama i ona nas određuje kakvim mi ustvari jesmo u svakom aspektu našeg života. Neke vještine koje su dugog vijeka mogu jednostano ubrzati taj proces odrastanja i traženja nekih odgovora. A to što netko trenira neku duhovnu vleštinu ne znaći da je on na većem stupnju od nekog boksaća ili kick-boxera. "Pozadinska filozofija" kako kažeš se može naučiti ali se ona mora stvarno i razumjeti.:w

Toco1980
22.08.2004., 14:30
Ricky kaže:
Nije istina. Mislim da je duhovna dimenzija kreirana u našim glavama i ona nas određuje kakvim mi ustvari jesmo u svakom aspektu našeg života. Neke vještine koje su dugog vijeka mogu jednostano ubrzati taj proces odrastanja i traženja nekih odgovora. A to što netko trenira neku duhovnu vleštinu ne znaći da je on na većem stupnju od nekog boksaća ili kick-boxera. "Pozadinska filozofija" kako kažeš se može naučiti ali se ona mora stvarno i razumjeti.:w Naravno da upotreba vještine koju netko zna ovisi samo o tome kada će je i zašto ta osoba upotrijebiti. To ovisi o samoj osobi, je li ona više ili manje agresivna ili pak miroljubiva itd. Ja ne tvrdim da je neka vještina bolja od druge, stvar je samo u ljudima.....

...Bila je mislim jedna rasprava na temu koja je najkorisnija borilačka vještina. Smatram da je to ona vještina koja osobi pruža zadovoljstvo (i fizičko i psihičko) dok ju trenira (bez obzira koja to vještina bila), a ne ona za koju su nekakvi znalci, a i oni koji to uopće nisu, rekli da je najbolja ili superiorna drugima iz nekakvog samo njima znanog razloga....

shinobi_gatana
23.08.2004., 01:46
Pozdrav skeptik!

Odlicno si primjetio to s treningom, no samo da dodam da ono sto se zove slobodni sparing (znaci puni udarci...) u borilackim sportovima postoji vec stoljecima u borilackim vjestinama. Ustvari borilacki sportovi su se razvili iz sparinga u borilackim vjestinama. Primjerice u judu uhvatis sparing partnera u polugu i stanes s stezanjem poluge prije no sto mu slomis ruku. U tajlandskom boksu imas slobodni sparing ali je limitiran s pravilima. Zastitna oprema, nema napadanja dok je protivnik na podu, nema udaraca u ledja, medju noge, u jaja... Ista stvar je i u ninjutsuu ili jujutsuu za vrijeme sparinga. Odrede se pravila i to je to.

Razlika je jedino sto primjerice u judu poluga je kraj tehnike a u borilackim vjestinama to je tek polovica tehnike.

shinobi_gatana
23.08.2004., 02:03
Pozdrav Afrofeet!

Smrtonosne tehnike nije lako izvesti, ne zbog same tehnike vec zbog rezultata. mislim hices li nekoga ubiti zato sto te je isprovocirao ili cak udario. Hoces li mu iskopati oci zato sto te gurnuo. Ma cask i ako te zeli opljackati bolje da ti sve uzme nego da ga nosis na dusi do kraja zivota.

Za UFC mi je sasvim razumljivo da niti jedna borilacka vjestina ne prolazi. UFC, Pride, Vale Tudo... su bazirani na totalno laznoj reklami koja se samo ponavlja i ponavlja. Primjerice ako usporedis pravila UFCa ili Pridea s tajlandskim boksom vidjeti ces da su pravila u tajlandskom boksu mnogo okrutnija (ne i K-1). Primjerice od boksa je umrlo oko dvije tisuce ljudi samo u dvadesetom stoljecu, a nikada nitko u preko pedeset godina Vale Tudoa (koji ima najliberalnija pravila od tri spomenute organizacije).

Sva ta pravila koja se motaju po ringovima ubijaju vjestinu i ona postaje neefikasna sto je i cilj celnika tih organizacija koji se trude progurati brazilski jiu jitsu, tako da nikada neces vidjeti dobrog majstora borilackih vjestina u ringu, samo neke anonimce.

Afrofeet
23.08.2004., 15:27
Pa Shinobi,
boks sam po sebi je brutalniji zbog onih rukavica kojima se lupaju nekad i po 12 rundi!! To UBIJA moždane ćelije. Normalno da će neko na kraju umrt od dugoročnih poslijedica. Kad usporediš recimo one male rukavice u UFC-u - uradiš ga u glavu slomiš nos i pobijediš borbu al nema dugoroče poslijece za borca. Za mjesec dana zaraste i ko nov si. Nema bubanja 12 rundi po mozgu. ili ako budeš nokautiran borba je gotova, nema brojanja pa onda opet bubanja po mozgu.
A ono za reklamiranje brazilskog jiu jitsua je totalna glupost. Jel i mirko majstor brazilskog jiujitsua? A on je u najpopularniji tamo u japanu. Fedor?? NE!!!!

tako da nikada neces vidjeti dobrog majstora borilackih vjestina u ringu, samo neke anonimce.
-Ne možeš reć da oni koji su odlični u BJJ da nisu majstori borilačke vještine. Znači BJJ nije vještina? Jel se sjećaš ko je pobjeđivo u ranim UFC-ima u kojima nije bilo pravila?

Afrofeet
23.08.2004., 15:35
BTW Japanci guraju Japance u Prideu, Amerikanci guraju amerikance u UFC-u. niko od njih ne trenira BJJ.
I to što su pravila okrutnije u MuayThaiu ništa ne znači. Dođe MT borac (a da nije treniro borbu na tlu) u UFC i nađe se na podu i počne tapkat na polugu.

Stipe23
23.08.2004., 20:26
shinobi_gatana kaže:
Pozdrav Afrofeet!

Smrtonosne tehnike nije lako izvesti, ne zbog same tehnike vec zbog rezultata. mislim hices li nekoga ubiti zato sto te je isprovocirao ili cak udario. Hoces li mu iskopati oci zato sto te gurnuo. Ma cask i ako te zeli opljackati bolje da ti sve uzme nego da ga nosis na dusi do kraja zivota.

Za UFC mi je sasvim razumljivo da niti jedna borilacka vjestina ne prolazi. UFC, Pride, Vale Tudo... su bazirani na totalno laznoj reklami koja se samo ponavlja i ponavlja. Primjerice ako usporedis pravila UFCa ili Pridea s tajlandskim boksom vidjeti ces da su pravila u tajlandskom boksu mnogo okrutnija (ne i K-1).

Po čemu su "okrutnija", i zašto je to dobro?

Primjerice od boksa je umrlo oko dvije tisuce ljudi samo u dvadesetom stoljecu, a nikada nitko u preko pedeset godina Vale Tudoa (koji ima najliberalnija pravila od tri spomenute organizacije).

Sva ta pravila koja se motaju po ringovima ubijaju vjestinu i ona postaje neefikasna sto je i cilj celnika tih organizacija koji se trude progurati brazilski jiu jitsu, tako da nikada neces vidjeti dobrog majstora borilackih vjestina u ringu, samo neke anonimce.

Vidio sam Marka Kerra. Vidio sam Marka Colemana. Vidio sam Kevina Randlemana. Vidio sam Matta Lindlanda. Taj je čak uzeo srebro na olimpijskim igrama. Vidio sam Matta Hughesa.

Vidio sam Ricarda Aronu. Vidio sam Hidehika Yoshidu. Vidio sam Naoyu Ogawu. Srebrni i zlatni s olimpijskih igara. Vidio sam Kazushija Sakurabu. Vidio sam Ricksona Gracieja. Vidio sam Mirka, vidio sam Lebannera. Čak se i Trevor Berbick okušao pod stare dane:

A ti mi kažeš, neću vidjeti "dobrog majstora borilačkih vještina"?

Meni se čini da je to zato jer nemaju muda ući u ring s ovima gore.

- Stipe -

shinobi_gatana
25.08.2004., 14:30
A ono za reklamiranje brazilskog jiu jitsua je totalna glupost. Jel i mirko majstor brazilskog jiujitsua? A on je u najpopularniji tamo u japanu. Fedor?? NE!!!!

Mirko nije majstor B. jiu jitsua, ali ga redovito trenira, premda je stand up borac.
Fedor ne koristi b. jiu jitsu ali koristi sambo i judo tehnike. b. jiu jiutsu ima 99% judo tehnika a sambo 80% judo tehnika. Tako da ti na kraju dodje sve to na isto.

Ne možeš reć da oni koji su odlični u BJJ da nisu majstori borilačke vještine. Znači BJJ nije vještina? Jel se sjećaš ko je pobjeđivo u ranim UFC-ima u kojima nije bilo pravila?

B. jiu jitsu nije borilacka vjestina, to je cisti sport. Postoje natjecanja i postoje pravila, prema tome B. jiu jitsu je sport a ne vjestina. Ista stvar je i s judom na primjer. I judo i b. jiu jitsu su razvijeni iz Japanskog jujutsua, znaci iz borilacke vjestine. U pocetku je judo i imao elemente borilackih vjestina, no kada je postao olimp. sport izgubio ih je. Danas je judo cisti sport isto kao i brazilski jiu jitsu koji se razvio iz judoa.
U prvim UFC borbama pobjedivali su samo oni koji su trenirali braz. jiu jitsu, i to je ono upravo ono o cemu sam govorio kada sam rekao da je UFC cista reklama za B. jiu jitsu. kada je dosao vrhunski majstor borilackih vjestina u ring protiv nekoga iz BJJ? Oni su doveli u ring vrhunske borce iz BJJ protiv anonimaca iz svih mogucih borilackih vjestina, lupili im pravila i ovi su normalno popusili. Tada su krenule price on tome kako je BJJ najefikasnija borilacka vjestina. Ma to su gluposti. Ako su toliko dobri zasto Rickson ili Royce bore iskljucivo pod Gracie pravilima. Zasto je Helio popusio borbu s Judasem ako je toliko dobar? Prvo je izazvo nekog Judo anonimca i nalupao ga, onda se poceo hvaliti kako je B. jiu jitsu superiorniju od judoa. Kada ga je izazvao faca u judou ovaj je prihvatio borbu i judas ga je nalupao ko nekog balavca, polomivsi mi ruku.

shinobi_gatana
25.08.2004., 14:40
Po čemu su "okrutnija", i zašto je to dobro?

pravila su okrutnija po broju i vrsti ozljeda. Afrofeet je odlicno napisao usporedbu UFC i boksa. E ovo je isto tako slicno.

Ne kazem ja da je to dobro ili lose, ko voli nek izvoli. Akko zelis u UFC, sretno ti bilo, ako zelis u boks opet ti sretno bilo, meni je svejedno. Jedino sto ja zelim reci je da su one reklame za Pride, UFC, Vale Tudo... o najokrutnijim borbama, dva ulaze jedan izlazi, borbe bez pravila... obicna glupost koja sluzi samo za dizanje novaca.

Vidio sam Ricarda Aronu. Vidio sam Hidehika Yoshidu. Vidio sam Naoyu Ogawu. Srebrni i zlatni s olimpijskih igara. Vidio sam Kazushija Sakurabu. Vidio sam Ricksona Gracieja. Vidio sam Mirka, vidio sam Lebannera. Čak se i Trevor Berbick okušao pod stare dane:
A ti mi kažeš, neću vidjeti "dobrog majstora borilačkih vještina"?

Tako je jer su svi nabrojani u borilackim sportovima a ne borilackim vjestinama. Sve su to odlicni borci i odlicni sportasi, ali oni se ne bave borilackim vjestinama, oni se bave borilackim sportovima.