PDA

View Full Version : Aplikacije - preporuke, iskustva, potražnja, problemi...

stranice : [1] 2 3 4 5 6 7 8 9

idesmiki
20.08.2010., 15:07
EDIT (assassin): Otvorena je nova tema u podforumu Aplikacije (http://www.forum.hr/forumdisplay.php?f=290). Prije postanja, molim vas da pročitate pravila (http://www.forum.hr/showthread.php?t=671815) :)

Koje su vam najkorisnije, najomiljenije, najzabavnije aplikacije za googleov operatvni sustav - Android? Poželjno navesti ukratko ćemu služe.

Ja na Desireu:
Astro file menager - file explorer (samo ime govori)
BatteryTime Lite - Informacije o bateriji
Drinks Recipes - Preko 8,500 koktela (sa opisom kako se pripremaju), ništa posebno
Find Difference - Pronađi razliku igrica
Goggles - U razvoju aplikacija, više za zabavu. Ukratko: uslikate nešto (npr. coca cola logo na boci) i prepozna šta je na slici te nađe na internetu
Google Sky Map - za gledanje zvijezda u stvarnom vremenu, odlična aplikacija
gStrings - odličan štimer za gitaru
MobileVOIP - Voip aplikacija za android, preporučena od Voip Discounta
NetCounter - mjeri količinu prometa, posebno za wi-fi, posebno za mobile internet
RealCalc - napredniji kalkulator (tipa onih velikih u trgovinama šta ima)
TaskKiller - gasi aplikaciju jednim klikom
Vonage - aplikacija za facebook chat i mogučnost poziva preko facebooka (nisam isprobao)
antivirus - antivirus, i ako netko može pojasnit, ako znate tu aplikaciju, jer piše da ako netko npr. ukrade mobitel, da se preko toga može nači lokacija, ali nisam isprobao.
Evernote - mnogi ju hvale, aplikacija za bilješke (text, audio, slika). Jučer sam ju skinuio tako da nemogu puno reči. Jel netko zna šta se desi ako napravim bilješku dok nisam na internetu? (dali se ona uploada kad se spojim na net ili?)

:top:

Dr House
21.08.2010., 16:57
Moj komplet:
3G Watchdog - mjerenje količine internet prometa
Advanced Task Killer - gašenje aplikacija (kao task manager na pc-u)
Aldiko - Najbolja biblioteka na androidu, možete downloadati knjige i spremiti ih na policu (bookshelf)
ASTRO - najbolji file explorer
Opera Mini - po meni najbolji browser za android, samo zbog brzine, ima i svojih mana, dobar je i Dolphin Browser
Shazam - program za prepoznavanje muzike koja upravo svira, npr. čujete neku pjesmu kojoj neznate ime (ne vrijedi za hr. izvođače), upalite ga, on odsluša 10-15 sek, spoji se na internet, i za 10 sek. znate ime pjesme, album, godinu i druge podatke)
To-do-List - pisanje zadataka koje trebate napraviti

To je uglavnom to, ima ih još, ali ovo su najosnovniji :mig:

Digitall
21.08.2010., 17:47
smsparking
tv vodic
skyfire - browser sa omogucenim flash videom
pdanet - prijenos 3g internet konekcije na laptop
nimbuzz - skype dopisivanje i voip
officesuite - pregled svih vrsta dokumenata
astro - file menager
imdb - sve o filmovima, traileri, opisi, ocjene, najave..
google translator
barcode scanner
backgrounds
motonav - navigacija
notes - biljeske
spb tv - gledanje tv programa

juretherebel
22.08.2010., 15:09
pozdrav ljudi

jel bi mi netko mogao u par rečenica objasniti kako funkcionira nabavljanje aplikacija za ANdroid.
Imao sam jailbreakan iphone i nabaviti aplikaciju je praktično besplatno
sad razmišljam o kupovini android telefona
Kak to ide na Androidu,postoji li crack tržište i jesu li aplikacije skupe inaće?

Oprostite što pitam ovako općenito,ali neznam praktično ništa o Androidu osim da ga svi hvale

nano1986
22.08.2010., 15:18
ja mislim da nema crack jer su sve aplikacije na android marketu besplatne...bar meni...mene zanima jel ima nekih boljih igrica i aplikacija da se placaju...npr od gamelofta...:)

ghost
22.08.2010., 15:23
pozdrav ljudi

jel bi mi netko mogao u par rečenica objasniti kako funkcionira nabavljanje aplikacija za ANdroid.
Imao sam jailbreakan iphone i nabaviti aplikaciju je praktično besplatno
sad razmišljam o kupovini android telefona
Kak to ide na Androidu,postoji li crack tržište i jesu li aplikacije skupe inaće?

Oprostite što pitam ovako općenito,ali neznam praktično ništa o Androidu osim da ga svi hvale

Isto kao što za iPhone postoji iTunes App Store za android postoji Android Market. Razlike su što Android baš ne provjerava aplikacije tako da praktički bilo tko može staviti bilokakvu aplikaciju. Android da bi instalirao crackirane aplikacije nije potrebno jailbrejkat, niti ništa slično, samo je dovoljno u opcijama označiti allow instalation from unknown sources ili tako nešto, skinuti aplikaciju sa torrenta, wareza, rapidshaea....... ubaciti u mob i instalirati.
Za naše područje se još nemogu kupovati aplikacije na Marketu, nego smo osuđeni na free, trial i naravno crackirane :zubo:

juretherebel
22.08.2010., 15:32
ah,cool

dakle nije komplicirano instalirati željeno i to?
a kakav je izbor aplikacija?
za iphone postoji milijun aplikacija(većina beskorisnih),ali ima i dosta ovih lokalnih koje pružaju informacije o npr. točno određenom gradu,vodiči razni,vijesti i to?

jel ima dobrih aplikacija za navigaciju(tomtom ili nekaj takvo)?
(i jel se može to nabaviti crackano)

Na iphonu sam imao TomTom i Igo My Way i nisam bio nimalo zadovoljan

ghost
22.08.2010., 15:51
ah,cool

dakle nije komplicirano instalirati željeno i to?
a kakav je izbor aplikacija?
za iphone postoji milijun aplikacija(većina beskorisnih),ali ima i dosta ovih lokalnih koje pružaju informacije o npr. točno određenom gradu,vodiči razni,vijesti i to?

jel ima dobrih aplikacija za navigaciju(tomtom ili nekaj takvo)?
(i jel se može to nabaviti crackano)

Na iphonu sam imao TomTom i Igo My Way i nisam bio nimalo zadovoljan

Pa izbor aplikacija nije velik ko kod iTunesa, ali omjer stvarno korisnih i upotrebljivih je tu negdje. Što se tiče vodiča i vjesti vrlo je slično ko i kod iPhonea, čak imaju i vodiči za TV program.
Na Androidu rade tri poznate navigacije: Copilot, Sygic i iGO MY WAY/ iGO Motonav. To što nisi bio zadovoljan sa TomTomom i iGOom može biti jednostavno da si imao loše karte, za iGO za naše područje postoje par vrsta karata, najpoznatije su TeleAtlas, Navteq i Navigo, po mom iskustvu za područje HR i BIH najbolji je Navigo, za SLO Monolit, a za SRBIJU i CG Contrast.
Link na crackiranu navigaciju sam stavio u temi o HTC Wildfireu, ako netko ima problema s pronalaženjem karata, glasovne navigacije i slično, slobodno se javi na PM :top:

juretherebel
22.08.2010., 16:14
ma sa IGo sam imao problema da se nije mogao upaliti,već bih svaki put morao restartati mobitel. možda je bio problem sa crackanom verzijom.
Ali oba gube poziciju,nemogu pratiti kretanje auta po cesti. Stari u autu ima stari Garmin Gps koji laga,ali bar pogodi gdje se auto kreće.

BTW,jel znate možda da li je moguće nekako pojačati gps antenu. Čuo sam za one bluetooth GPS antene

P.S. popis korisnih mjesta u Tomtomu je jedno 5 bankomata i 2 restorana u Lijepoj našoj

ghost
22.08.2010., 16:36
ma sa IGo sam imao problema da se nije mogao upaliti,već bih svaki put morao restartati mobitel. možda je bio problem sa crackanom verzijom.
Ali oba gube poziciju,nemogu pratiti kretanje auta po cesti. Stari u autu ima stari Garmin Gps koji laga,ali bar pogodi gdje se auto kreće.

BTW,jel znate možda da li je moguće nekako pojačati gps antenu. Čuo sam za one bluetooth GPS antene

P.S. popis korisnih mjesta u Tomtomu je jedno 5 bankomata i 2 restorana u Lijepoj našoj

Vjerojatno problem s crackanom verzijom, ja na Desireu imam iGO Motonav, i signal ne gubi, uspješno se rerouta (iskalkulira novu rutu) kad skreneš sa zadane rute, iako po mom mišljenju malo prerano upozorava na skretanja. Znao je malo produžiti rutu, ali me uspješno doveo na odredište :top: Ono što me živcira je "Prebrzo vozite" :zubo: jer uredno ima upisana ograničenja brzine, i mjeri je naravno preko GPS-a. Korisnih mjesta ima, skoro svaka benzinska je ucrtana, čak imaju i neke poznatije zgrade u 3Du

juretherebel
22.08.2010., 18:37
fala ghost

sad ozbiljno razmišljam o Herou ili Desireu
jel znaš možda dal ima kakve razlike u OS na ta 2?

ghost
22.08.2010., 18:45
fala ghost

sad ozbiljno razmišljam o Herou ili Desireu
jel znaš možda dal ima kakve razlike u OS na ta 2?

Ima, Desire je na Androidu 2.2 (FROYO) a Hero na 2.1 (ECLAIR), imaš još i Legend "između" ta dva, i noviji model Wildfire, (oba 2.1). Tu govorimo o HTCu, ali i Motorola, LG, SonyE. i Samsung imaju Android mobitele. Razlika između 2.1 i 2.2 ima, točno koje sve neznam, google it. Također šuška se da će osim Desirea (jedini HTCov model sa 2.2) još neki modeli dobiti FROYO do kraja godine....

zlocka
25.08.2010., 18:46
moje aplikacije

alarm clock plus v2
astro
sms.parkinghr - za plačanje parkinga
facebook aplikacija za android
mobile maps 10 - navigacija
nimbuzz
trambus - stanice javnog prijevoza u gradu
sudoku
sportypal-dok vozim bicikl da mi broji kilometre
ringdroid

Furma
26.08.2010., 17:20
3G watchdog - prati potrosnju data prometa
advanced task killer - doduse i nema vise neke koristi od ovog programa nakon 2.2 android updejta (izgleda da se aplikacije sad normalno zatvaraju)
AK notepad
album art grabber
android system info - prikazuje sve o mobitelu, od hardvera do potrosnje memorije
androzip - rar, zip, 7z,etc podrska
barcode scanner
bookmarks to SD - slanje bookmarka na SD karticu
dolphin browser HD 2.0 - dobar browser, podrzava pluginove i otvaranje do 8 tabova
ES file explorer - apsolutno nuzan program za pregled datoteka, podrzava i transfer fajlova preko wirelessa na mob (najurednije otkrije sve kompove na mrezi)
Gallery3D
IMDB
Launcher pro plus
iGO MotoNav - GPS navigacija
Yahoo mail
officesuite pro
RepliGo reader - pdf reader koji je miljama iznad adobeovog
Nimbuzz - msn, skype (podrzava audio pozive) i ostali messengeri u jednom
Rockplayer - podrzava avi, mkv, flv i ostale video formate (bez obzira da li su divx, xvid, etc)
Sms backup+ - automatski salje primljene SMSove i MMSove na vas gmail account (sami mozete definirati na koji label)
Snesoid - super nintendo emulator
Switchpro widget -obavezan
uninstaller - jednostavnije brisanje downloadanih aplikacija
Shazam encore - nema mjesecnog limita na tagiranje
SoundHound - ista funkcija kao i shazam (s tim da prepoznaje puno vise stvari) + podrzava lyricse, album art i jos neke stvari - po meni bolje od shazama
Swype - sa podrskom za hrvatski, eh sad HTC sense tipkovnica je za mrvicu bolja (vece tipke, normalniji raspored simbola) ali swype ima puno bolji skin pa se drzim njega :D

cubrovic
06.10.2010., 22:05
Danas na marketu postavljen programcic pod nazivom Android Croatia

Program predstavlja nadogradnju marketa za lakše nalaženje programa za teritoriju Hrvatske.
Filtriranje programa koje već imate instalirane.
Pretraga po kategorijama.
Sortiranje po rejtingu ili imenu.
Program podržava app2sd pa vam preporučujemo da ga instalirate na karticu.

Vise o tome na http://www.cyrket.com/p/android/com.vision.androidcr/

http://cache.cyrket.com/p/android/com.vision.androidcr/screenshots/0

http://cache.cyrket.com/p/android/com.vision.androidcr/screenshots/1

raliSHA
07.10.2010., 01:00
e još kad bi te sve hrvatske aplikacije bile vidljive na marketu za telefone manje rezolucije ala tattoo/wildfire/x10 mini bilo bi krasno

R1982
08.10.2010., 12:35
ES File Explorer - file manager, malo brži, pregledniji od Astra (a i free je)
3G Watchdog - nadzor 3G prometa, vrlo korisno, jednostavno i pregledno
Aldiko - ebook reader, izbor dosta velik, vrlo intuitivno sučelje (trenutno čitam Sun Tzu-a :D )
pocketCloud - aplikacija za udaljeni nadzor vašeg računala s mobitela, iskonfigurirao sam svoj da ide preko Remote Desktop protokola, instalacija i setup traju manje od 2 minute i stvar radi savršeno
Angry Birds Lite beta - interesantna igra u kojoj lansirate ptice kako bi uništili svinje :lol:
Shazam - čuješ pjesmu, pokreneš Shazam, snimi 10ak sekundi, spoji se na net i za par sekundi imaš ime pjesme, izvođača, album... sve.
torrent-Fu - nadzor i dodavanje torrenata na kućno računalo preko mobitela (kroz WebUI uTorrenta)
Google Sky Map - karta zvijezda u real time-u, fenomenalna stvar!
MortPlayer Music - audio player koji čita pjesme onako kako su raspoređene u foldere vrlo dobrog sučelja
Rock Player - čita DivX :D
jetVD - download Youtube clipova
Dolphin Browser - nešto bolji od stock browsera
Barcode Scanner - čitač bar kodova, koristim uglavnom za QR kodove
Google Translate - realtime prevođenje na brdo jezika s izgovorom (zahtijeva internetsku vezu)
RadioTime - slaganje internetskih radio streamova i reprodukcija na mobu, više na www.radiotime.com
Tapatalk - program za jednostavnije surfanje po forumima preko mobitela, forum.hr također podržan :)
wardrive - vrlo koristan programčić koji skenira dostupne bežične mreže i slaže njihove lokacije (uključujući i lokacije onih otključanih ;) ) na Google Maps kartu. Zahtijeva Google Maps i uključen GPS za rad.

i to je u biti to :) možda još za izdvojiti:

Astro - jedan od boljih file managera
Launcher Pro - zamjenski home screen manager, vrlo konfigurabilan i vrlo brz

assassin
08.10.2010., 13:03
Evo koje ja koristim na Milestoneu:

RunKeeper- prati vaše "aktivnosti" (bicikl, trčanje i slično) preko GPS- a i prikazuje statistike i rutu na Google Mapsu na internetu. Zgodno za pratiti neku osnovnu statistiku.
Adobe Reader- meni najoblji PDF čitač
handyCalc- dosta "napredan" kalkulator
ES File Explorer- najdraži mi explorer, podržava i skidanje/ uploadanje preko WLAN- a
Alarm Clock Plus- jednostavan alarm, ima mogućnost rješavanje jednadžbe za prekid zvonjave
Barcode Scanner- čitač barkodova
SoundHound- kao Shazam ili TrackID- "čuje" par sekundi pjesme i kaže vam ime (dosta mi je toga našao)
StopWatch & Timer- najljepša štoperica i timer
IP Calculator- samo ime kaže
TV Ultimate- TV program sa našim programima i widgetom
ConvertPad- pretvarač jedinica sa ogromnom bazom
Trambus- rasporedi autobusa, računanje ruta javnog prijevoza
Facebook Sync- sinkronizira slike sa Facebooka sa imenima u imeniku (obično sinkronizira samo one sa istim imenima, ali u ovoj aplikaciji možete odabrati i one koji imaju drugačije ime (č/c) na Facebooku od imenika).
HiFiCorder- snimač zvuka
Offline browser- za pregled spremljenih offline stranica
3G Watchdog- odličan program za pratnju potrošnje (može i ugasti 3G kada dođete blizu kraja paketa)
Taskos- za bilješke/ zadatke, ima zgodan widget
CoPilot- navigacija, čisto ok za moje potrebe
BeejiveIM- za IM, podržava skoro sve protokole i sviđa mi se UI
Launcher Pro

Igre:

Amtalee i Nintaii- oboje nintaii igre
Asphalt 5- auti, jako dobra grafika
Dope Wars- predobra igra, bez UI- a
Flight Director
Flipit
Labyrinth, MasterMind, Solitaire, Sudoku, aiMinesweeper, Chess
Unblock Me- pomicanjem predmeta naprijed- nazad trebate "osloboditi" jedan u sredini

Lejlica
10.10.2010., 11:02
Jel tko zna kad ce u Hrvatsku doci mogucnost kupnje aplikacija? "Very Soon" mi nista ne govori -.- Hocu si ocajnicki Wolfram Alphu, napokon dosla i za Android :D

Furma
10.10.2010., 12:16
wolfram alpha je bespla
ja ju skinuo preko marketa bez problema

juretherebel
10.10.2010., 12:26
wolfram alpha je bespla
ja ju skinuo preko marketa bez problema

mogao si skinuti jedino launcher
službena aplikacija se ne pojavljuje na searchu

Lejlica
10.10.2010., 13:10
Da, i ja imam samo launcher, al na marketu ne prikazuje bas aplikaciju jer jos Hrv nema paid opciju -.- To me nervira, svaki dan je provjeravam :(

madam octa
16.10.2010., 23:46
Velika, velika preporuka za appbrain i njegov fast web installer, omogućava da se direktno sa računala instaliraju aplikacije na uređaj, browsate njihovu stranicu i samo klikcete install, također ima i automatski backup svih aplikacija na uređaju, tako da ako se nešto dogodi ili mijenjate na neki drugi android lagano instalirate
Preporuke: TweetDeck- meni najbolji klijent za twitter, još je u beta fazi tako da ga nema na marketu, ali radi savršeno
Dolphin Browser HD v4.0- isto beta, puno bolji nego prijašnja verzija, najbolji browser za android
Springpad- aplikacija za notese, taskove i sl, ukratko za raditi bilješke za sve i svašta, synca se sa web servisom i odlično mi je jer nešto po putu zabilježim i onda to na kompu kasnije pročitam, također ako sam naprimjer zabilježila naslov filma odmah mi izbaci ispod i sadržaj, ima razvrstavanja po kategoriji i sam prepozna u koju kategoriju da šta smjesti
ACV- čitač stripova, pouzdan i čita sve formate
To je ukratko, ima još aplikacija ali su već navedene gore pa da se ne ponavlja :)

Digitall
17.10.2010., 11:33
za sve ljubitelje igara

http://www.youtube.com/watch?v=perMuqI0qdE&feature=related

http://www.youtube.com/watch?v=WNEcnDcp0JU

http://www.youtube.com/watch?v=fMyg_LJMkgU

R1982
20.10.2010., 22:37
Meni ova igra oduzima slobodno vrijeme :D

http://www.youtube.com/watch?v=bNNzRyd1xz0

teslaCRO
24.10.2010., 16:45
Moj Optimus sa 2.1.:
Astro - obavezan tool
LauncherPro - po meni najbolji launcher out there. Najlijepsi drawer, i vrlo brz
Beautifull widgets pack -odlican pack widgeta, koristim samo sat, ima hrpa skinova
Xfire mobile
Album art graber
Barcode generator - ime kaze sve :D
Barcode scanner
Camera 360 - odlicna alternativa stock aplikaciji
Google prevoditelj
WinAmp - mozda nije najbolji music player, ali navika...

igre:
NFS Shift
Angry birds
Shoot U!
Abduction

To su apps koji su stalno gore, ostalo se vrti... :D

Doctor2
24.10.2010., 19:42
Moj Optimus sa 2.1.:
Astro - obavezan tool
LauncherPro - po meni najbolji launcher out there. Najlijepsi drawer, i vrlo brz
Beautifull widgets pack -odlican pack widgeta, koristim samo sat, ima hrpa skinova
Xfire mobile
Album art graber
Barcode scanner
Google prevoditelj

igre:
NFS Shift
Angry birds
Shoot U!
Abduction

mi mozes reci gdje si to skinuo?,, ali da nije android market!! :kava:

Darth.
25.10.2010., 15:24
Pozdrav ljudi!
Možete li mi reći kako se zove ona aplikacija kada sluša glazbu oko sebe i onda je može pronaći (ne Track ID)? :confused:

raliSHA
25.10.2010., 15:37
shazam?

assassin
25.10.2010., 20:40
Najpoznatije su Shazam i Soundhound.

towar
25.10.2010., 21:32
Ima netko ideju zašto mi ne skida aplikacije s marketa?
skinuo sam facebook već prije, sad sam stavio još neke, al mi piše samo "starting download", tako već pola sata... :ne zna:

jocker23
25.10.2010., 22:49
zna li netko, ako uopće postoji, aplikaciju za alarm, gdje je moguće ugasiti mob preko noći, a da mi zvoni alarm ujutro, znači da se mob sam upali....

do sada sam uvije koristio nokie, te sam stalno gasio mob preko noći i mob bi se sam upalio i zvonio alarm, a sada imam htc i ako navijem alarm i ugasim mob, alarm uopće ne zvoni, znači ne upali mi se mob automatski...

puno hvala za inf.. :D

Buduci_programer
26.10.2010., 10:03
Ima netko ideju zašto mi ne skida aplikacije s marketa?
skinuo sam facebook već prije, sad sam stavio još neke, al mi piše samo "starting download", tako već pola sata... :ne zna:

Market je bio u banani nešto, nije se moglo ništa skidati ..... al evo jučer sam uspio skinuti aplikacije neke....

candela
26.10.2010., 19:10
zna li netko, ako uopće postoji, aplikaciju za alarm, gdje je moguće ugasiti mob preko noći, a da mi zvoni alarm ujutro, znači da se mob sam upali....

do sada sam uvije koristio nokie, te sam stalno gasio mob preko noći i mob bi se sam upalio i zvonio alarm, a sada imam htc i ako navijem alarm i ugasim mob, alarm uopće ne zvoni, znači ne upali mi se mob automatski...

puno hvala za inf.. :D

ukljuci airplane mode samo :mig:

towar
26.10.2010., 19:53
Market je bio u banani nešto, nije se moglo ništa skidati ..... al evo jučer sam uspio skinuti aplikacije neke....

Evo, uspio sam, nije mi ni jučer ni danas skidao ništa, al je proradio nakon gašenja i ponovnog paljenja. Sad skida sve. :)

R1982
27.10.2010., 10:52
evo još jedna:

pocketcloud - udaljeni nadzor računala sa moba. Osobno koristim RDP (Remote Desktop Protocol) konekciju, radi besprijekorno. Program (barem verzija koju ja imam) se sruši ako postavite rezoluciju na bilo koju veću od 800x600.

rukfaš
27.10.2010., 23:36
evo još jedna:

pocketcloud - udaljeni nadzor računala sa moba. Osobno koristim RDP (Remote Desktop Protocol) konekciju, radi besprijekorno. Program (barem verzija koju ja imam) se sruši ako postavite rezoluciju na bilo koju veću od 800x600.

strašna aplikacija, evo isprobao i ostao oduševljen :top:

teslaCRO
28.10.2010., 16:20
mi mozes reci gdje si to skinuo?,, ali da nije android market!! :kava:

Na sta mislis?

kaj_buljiš
28.10.2010., 16:27
jel netko zna neku aplikaciju sa postotkom baterije ali da je taj postotak prikazan u gornjem lijevom kutu...
koristio sam jednu aplikaciju na x10 i kad sam ju prodao nebi se više sijetio imena... :bonk:

raliSHA
28.10.2010., 17:52
battery time lite

ledo_85
31.10.2010., 10:00
evo još jedna:

mozes li mi malo pojasniti postavke za RDP?
VNC mi radi,a RDP mi stalno otvara login prozara i trazi me username i pass?
dali se moze dodati vise od jednog racunala?

pozz

R1982
31.10.2010., 10:27
mozes li mi malo pojasniti postavke za RDP?
VNC mi radi,a RDP mi stalno otvara login prozara i trazi me username i pass?
dali se moze dodati vise od jednog racunala?

pozz
Na računalu moraš imati enable-an Remote Desktop servis i kod logina na računalo moraš unijeti username i password usera s kojim se inače spajaš na računalo. Ako nemaš kreiran password, moraš ga kreirati, inače se program neće spojiti.

Sukladno tome, da, moguće je dodati više računala, samo kroz setup dodaš više (s tim da ćeš za svaki morati dodati username i password, jel).

ledo_85
31.10.2010., 11:00
evo još jedna:

Na računalu moraš imati enable-an Remote Desktop servis i kod logina na računalo moraš unijeti username i password usera s kojim se inače spajaš na računalo. Ako nemaš kreiran password, moraš ga kreirati, inače se program neće spojiti.

Sukladno tome, da, moguće je dodati više računala, samo kroz setup dodaš više (s tim da ćeš za svaki morati dodati username i password, jel).

hvala proradilo je!!!

*Cupcake*
31.10.2010., 17:24
Da li je Pocketcloud najbolji za remote? I koje su alternative vrijedne downloadanja? :)

R1982
31.10.2010., 21:20
Imam pocketcloud za koji znam da radi dobro. Postoji i LogMeIn za kojeg mi drugi kažu da je isto ok. Postoji i gMote, ali za njega mi kažu da nije kao ove dvije aplikacije, tj. da radi malo drugačije (unutar LAN-a). Progooglaj, pa vidi ima li još ponešto, a vrlo vjerojatno ima :top:

*Cupcake*
31.10.2010., 23:18
E hvala, evo proguglala sam i instalirala sam PHONE MY PC, i stvarno je predobar, jako sam zadovoljna njime. Ima dosta opcija.

CONTROL MOUSE + KEY - ekran se zacrni i ponasa kao touchpad na laptopu pa mozete kontrolirati mis i tipkovnicu
VIEW SNAPSHOT - na ekranu vidite tocno sliku na kompu koja je u trenutku kad se kliknuli taj snapshoot i sliku mozete spremiti, znaci prakticki radite screenshootove
VIEW LIVE - ovdje nemozete kontrolirati nista na PC-u nego samo gledati "izravni prijenos" :D Dobro ako hocete kontrolirati sto vam netko radi na kompu :)
INTERACT LIVE - najbitniji dio :) ovdje kontrolirate sve na PC-u, znaci surfate, otvarate datoteke, downloade itd.
EXECUTE ACTIONS, CONTROL PROCESSES, CONTROL WINDOWS - nesto kao task menager, sve lijepo pregledno vidite sto vam je aktivno, mozete prekinuti procese koji vam se upravo izvode na kompu i slicne stvari koje bas ne razumijem :D
WEBCAM - mozete preko moba upaliti webcameru, fora stvar ako hocete gledati tko vam je na kompu ili slicno, jos da se ne upali plava lampica bilo bi jeb*** :)

Moram napomenuti da je slika odlicne kvalitete (mozete namjestati kvalitetu), osobno imam na HIGH i brzina je odlicna, za sada nikakav minus nema.

Instalacija jos bolja, instalirate istu aplikaciju za komp, unesete korisnicko ime i lozinku (sami kreirati prvi put) i gotovo :)

mrcina 22222
02.11.2010., 21:27
tko ima čisti kdz tj. andriod 2,1

M_and_M
02.11.2010., 22:58
što kažete na apliteka.vip.hr?
meni se čini ok to što promoviraju hrvatske aplikacije, ali stvarno imaju naporan način instalacije..

*Cupcake*
03.11.2010., 11:11
što kažete na apliteka.vip.hr?
meni se čini ok to što promoviraju hrvatske aplikacije, ali stvarno imaju naporan način instalacije..

Pa skini si s marketa aplikaciju koja se zove ANDROID CROATIA. U njoj su ti sve hrvatske aplikacije, tj. aplikacije koje su vezane za Hrv i izradili su je hrvati. Prosli put kad sam gledala (prije mjesec dana) sve aplikacije iz apliteke su bile tamo :) i downloadanje je jednostavno, kao s marketa, u biti to ti je mali hrvatski market, kliknes i instaliras, bez puno price :)

Buduci_programer
04.11.2010., 10:22
Pa skini si s marketa aplikaciju koja se zove ANDROID CROATIA. U njoj su ti sve hrvatske aplikacije, tj. aplikacije koje su vezane za Hrv i izradili su je hrvati. Prosli put kad sam gledala (prije mjesec dana) sve aplikacije iz apliteke su bile tamo :) i downloadanje je jednostavno, kao s marketa, u biti to ti je mali hrvatski market, kliknes i instaliras, bez puno price :)

Samo je problem, ima dosta igara koje sam htio instalirati, i kaze da ih nema vise na marketu :(

mrcina 22222
04.11.2010., 10:57
večinu toga kao da nema ali kad tražiš kroz search nađeš , samo moraš pravilno upisati.

dd15
04.11.2010., 11:47
preporučite mi najbolje igre i aplikacije za Xperiu X8

mory222
04.11.2010., 11:52
Dal postoji neka aplikacija kojom mogu zaključati odnosno staviti password za album i poruke ?

R1982
04.11.2010., 15:30
preporučite mi najbolje igre i aplikacije za Xperiu X8
Pročitaj cijeli ovaj topic + Angry Birds.

dd15
04.11.2010., 19:38
gdje mogu downloadati angry birds za X8. tražio sam na Marketu ali nema( ima samo level unlocker i angry birds sounds).
postoji li još nešto slično Marketu i mogu li preko USB-a prebacivati neke datoteke na X8?

assassin
04.11.2010., 19:50
Postoji APKtor, ali Angry Birds očito ne radi na 1.6.
Možeš i preko USB- a prebacivati.

mrcina 22222
06.11.2010., 22:46
http://img.gsmarena.com/vv/pics/samsung/samsung-i500-mesmerize-1.jpg

kako se zove ova vura unutar samsunga

assassin
06.11.2010., 23:34
Jesi dosadan- postaš u temu o X10 i Optimusu... :D
I još na drugom forumu.
Ajde da si u onu o Galaxy S...
No, dobro.

To je accuweather clock widget, ali mislim da je ekskluzivan za Galaxy S.
Pogledaj beautiful widgets- možda nađeš nešto slično.

mrcina 22222
07.11.2010., 00:42
thenks i sori

Doctor2
07.11.2010., 15:22
Na sta mislis?

te aplikacije!?

dak0001
08.11.2010., 14:53
nigdje nisam vidio kako se deinstaliraju nepoželjni programi nakon probe??
kolega mi Xperiju X10 svako malo vraća na tvorničke postavke.
Ima li bolji način :confused:

cro_denno
08.11.2010., 16:49
u postavkama aplikacije nek proba naci tako ja na svom mobu znam da nisu isti al nek pogleda

rukfaš
08.11.2010., 16:52
nigdje nisam vidio kako se deinstaliraju nepoželjni programi nakon probe??
kolega mi Xperiju X10 svako malo vraća na tvorničke postavke.
Ima li bolji način :confused:

hehe,, dali je ovo trik pitanje :rofl: ?
naravno da se može izbrisati program bez da se uređaj opet vraća na tvorničke postavke, mislim kakvog li pametnog telefona a da nemože izbrisati aplikaciju ??

dakle,

To uninstall an application:

1. From the Home screen, find and tap Settings > Applications > Manage applications.
2. Scroll through the list and tap the application you want to uninstall.
3. Tap Uninstall > OK > OK.

ili jednostavno preko Android Marketa skinuti jednu od tko zna koliko aplikacija za brisanje instaliranih programa !

A zašto frend stalno pravi reset uređaja...to samo on zna :top:

*Cupcake*
08.11.2010., 16:52
Naravno da ima, pa mora imati mogucnost u mobitelu! Nemam Xperiu pa sad neznam kak je tamo, al s obzirom da i ona koristi Android trebalo bi biti ovak:

POSTAVKE / APLIKACIJE / UPRAVLJANJE APLIKACIJAMA, zatim klikne na aplikaciju koju zeli maknuti i onda DEINSTALIRAJ, nista lakse :D

Ili nek si skine APPS UNINSTALLER ili bilo sto slicno s Marketa, skine taj programcic i lijepo mu se izlistaju sve aplikacije koje posjeduje i jednom klikom na njih ih deinstalira :)

edit: evo rufkas ti je vec odgovorio, al to je u biti to :D

edit2: da ne otvaram novu temu, evo ovdje cu nesto jako ljubazno zamoliti sve korisnike androida :D Naime, prije par tjedana sam prek registry hacka instalirala Froyo, i naravno kak sam "zavarala" mobitel, on me prebacio na neciji market, neznam, britanski il slicno :D i obozavala sam tada market jer za svaku aplikaciju je bilo mali miljun komentara! i na temelju toga sam odlucila hocu li skinuti app il ne, koji su problemi s odredjenom aplikacijom i slicno. Onda sam opet vratila Eclair (zbog problema s Froyom, tim unofficial), znaci opet "hrvatski" market i ono niti jedan komentar nisam nasla. dobro lazem, bio je jedan jedini komentar na jedno 200 applikacija koje sam pretrazila (DAVORE, svaka cast, tko god da jesi :D)
Imam osjecaj da samo ja komentiram, i to me zivcira, pa dajte ljudi kad skinete neku aplikaciju MOLIM VAS da je prokomentirate za daljnje korisnike, da ne skidamo nesto bezveze, lijepo je procitati tudje misljenje! Eto hvala :)

zidarica
08.11.2010., 17:48
Slazem se ,i ja sam skidala aplikacije po preporuci a sada imam Froyu u i na tom marketu nema ni jednog komentara:(

dak0001
08.11.2010., 18:40
mislim, imam samsunga I5800 tri dana, a već vidim da mi neke stvari ne pašu, a postoje "bolji" programčići.
al, kak znam da je na kompu problem potpuno deinstalirati program,
da poslje ti zaostaci ne prave probleme, nećem si sad, dok ne polovim konce, mob zatrpati koječime.
veli mi kompa da je dovoljno držati prst na ikoni i kad se pojavi kanta za smeće,
odvući je tamo, no je li to dovoljno?
ovo za deinstalaciju sam našao, ali opet pitanje, je li to dovoljno?
ili neki program kao Revo uninstaler :confused:

*Cupcake*
08.11.2010., 20:03
To da odvuces u kantu za smece ti samo izbrise aplikaciju sa homepage, al ti aplikacija ostaje :/
Mozes deinstalirat prek postavki kao sto sam gore napisala, i to ti 100% deinstalira aplikaciju. Ja imam APPS UNISTALLER i isto mi je okej, aplikaciju izbrise skroz iz mobitela :)

giga_games
08.11.2010., 22:34
joj jel ima ijedna dobra igra na adroidu kao recimo onaj motoric s kojim skupljas kroki/sir na iphoneu? Il tako nekaj

dd15
09.11.2010., 08:48
joj jel ima ijedna dobra igra na adroidu kao recimo onaj motoric s kojim skupljas kroki/sir na iphoneu? Il tako nekaj

Angry Birds :D

M_and_M
09.11.2010., 13:17
2 player reactor
super igrica za društvo. igra se u dvoje ili u troje ili četvero ak platite 1.2 funte prek paypala. uglavnom ima 20-tak zadataka u full verziji i tipa su imaš 50 smalija koji se mijenjaju i kad vidiš tužni smajli onda lupiš po svojoj plohi. i ko prvi dobije bod.. super je

Domagoj R
09.11.2010., 20:04
Jedno pitanje...kak sve kaj imam u notepadu (colornote) poslati na mail? Sad cu raditi update i sve ce se obrisati, a meni se bas ne prepisuje 100tinjak zapisa...

assassin
09.11.2010., 20:16
Uđeš u aplikaciju> menu tipka> Backup> upišeš šifre i backupiraš.
Backup je na kartici data/colornote/backup
Kada napraviš update- instaliraš aplikaciju i vratiš backup.

riot_act
09.11.2010., 20:32
Jedno pitanje...kak sve kaj imam u notepadu (colornote) poslati na mail? Sad cu raditi update i sve ce se obrisati, a meni se bas ne prepisuje 100tinjak zapisa...

Colornote ima backup na sd card/data/colornote/backup - ovo sam pronasao preko ES explorera. E, sad mozes li samo te fileove prebacit na komp. pa poslije updatea vratiti na mob. ne znam :ne zna: Probaj napraviti probnu biljesku, kopirati je na kompjuter, obrisati original na mobitelu, pa kopiju vratiti u ovaj folder na sd kartici pa vidi hoce li ga procitati :ne zna:
EDIT; sad ispada da sam kopirao assasina, jebeni 503 srvis anavejlbl :rofl::lol:

Domagoj R
09.11.2010., 20:46
Hvala decki :-)

*Cupcake*
09.11.2010., 21:33
A sto, ak se radi updejt (prepostavljam nadorgranja na Froyo) zar se sve brise iz mobitela? Ako se ne brisu aplikacije, da li se brise progress?

juretherebel
09.11.2010., 21:44
A sto, ak se radi updejt (prepostavljam nadorgranja na Froyo) zar se sve brise iz mobitela? Ako se ne brisu aplikacije, da li se brise progress?

pa zar se gube podatci?
ja sam radio froyo update na drendovom Desireu i ne sijećam se da se nešto zbrisalo.
Ali istina to je bilo odmah na početku pa niti nije bilo nešto.

Imam Galaxy S i sad me strah !!!:ne zna:

*Cupcake*
09.11.2010., 22:22
Neznam, to sam i pitala :D Imam i ja Galaxija i dosta aplikacija koji mi trebaju, puno biljesaka, aplikacija za faks sa svim obavezama, ocjenama i slicno tak da mi nebi bilo veselo da to sve izgubim. A za igre nebum ni govorila, Angry Birds mi se stvarno ne igra iz pocetka, a da ne govorim o Impossible Level Game, joooj koliko sam zivaca popila da dojdem do 29 levela :D

juretherebel
09.11.2010., 22:29
Neznam, to sam i pitala :D Imam i ja Galaxija i dosta aplikacija koji mi trebaju, puno biljesaka, aplikacija za faks sa svim obavezama, ocjenama i slicno tak da mi nebi bilo veselo da to sve izgubim. A za igre nebum ni govorila, Angry Birds mi se stvarno ne igra iz pocetka, a da ne govorim o Impossible Level Game, joooj koliko sam zivaca popila da dojdem do 29 levela :D

za angry birds imaš level unlocker

a mislim da bi trebalo biti moguće preko Kiesa napraviti update
btw,dal se možeš spojiti na najnoviju verziju Kiesa,meni se sve sjebalo kad sam ga updatao

rukfaš
09.11.2010., 22:30

koliko ja znam gube se podaci, !

*Cupcake* pa zar ti nisi sebi na galaxy već jednom stavljala froyu pa vraćala na eclair ?

E da evo maloprije sam napravio update za Angry Birds pa tko nije neka navali :)) :)

juretherebel
09.11.2010., 22:33
koliko ja znam gube se podaci, !

*Cupcake* pa zar ti nisi sebi na galaxy već jednom stavljala froyu pa vraćala na eclair ?

E da evo maloprije sam napravio update za Angry Birds pa tko nije neka navali :)) :)

haha,ja isto,dobiju se one odvratno debele ptičurine

rukfaš
09.11.2010., 22:36
za angry birds imaš level unlocker

a mislim da bi trebalo biti moguće preko Kiesa napraviti update
btw,dal se možeš spojiti na najnoviju verziju Kiesa,meni se sve sjebalo kad sam ga updatao

ja sam si skinuo najnoviju verziju Kiesa i nakon toga vratio na staru jer mi malo malo nije htjeo prepoznat uređaj pa kad sam vratio na staru verziju sve normalno!

btw. još nije izašao update za froyu za našu regiju, tj. čitao sam neki dan da je izašao za UK ! ( putem Kiesa )

evo jučer izašla nova verzija Opera Mobile v. 10.1 beta, ok je samo mi se nesviđa što nema preglednost cijele stranice u komadu,
kad zoom stavim na 100% koliko je najmanje moguće opet mi je odrezan jedan dio stranice, nisam lijen za jedan tap prstom više ali
jednostavno volim da je sve u komadu , može se uključiti mobile verzija al nije to to !!

*Cupcake*
10.11.2010., 10:53
Rufkas @ Nisam napravila updejt na Froyu, tj. pokusavala sam ga, no kako su ono bili povukli Froyo radi nekih bugova, prilikom updejta su me vratili na Eclair, no kako sam promjenila postavke u registriju, bila sam na Eclairu od UK ili neznam koje zemlje vec :D

Evo nisam znala za updejt na Angry Birds, bas cudno, galaxy mi uopce nije prikazao taj updejt :/ Sad sam otisla na market i morala kliknuti INSTALL, nemam pojma zasto mi ga nije automatski prikazao.

Sto se tice preglednika, ja koristim onaj ugradjeni u Android i on mi je najbolji i najbrzi. Opera mi je tak tak, koristila sam i Dolphin koji je vizualno super (jos sam si stavila rozu temicu, mljac :D) al bio je tak spor da sam ga deinstalirala. Zadovoljna sam ovim obicnim skroz. Stavila sam mu ikonicu od Chroma da izgleda fensi i et :D

Sto se tice Kiesa, nisam ga niti updejtala jer mi je ova verzija super ( s proslom sam imala problema) pa ga nisam htjela sjeb***

rukfaš
10.11.2010., 11:08
Rufkas @ Nisam napravila updejt na Froyu, tj. pokusavala sam ga, no kako su ono bili povukli Froyo radi nekih bugova, prilikom updejta su me vratili na Eclair, no kako sam promjenila postavke u registriju, bila sam na Eclairu od UK ili neznam koje zemlje vec :D

Evo nisam znala za updejt na Angry Birds, bas cudno, galaxy mi uopce nije prikazao taj updejt :/ Sad sam otisla na market i morala kliknuti INSTALL, nemam pojma zasto mi ga nije automatski prikazao.

Sto se tice preglednika, ja koristim onaj ugradjeni u Android i on mi je najbolji i najbrzi. Opera mi je tak tak, koristila sam i Dolphin koji je vizualno super (jos sam si stavila rozu temicu, mljac :D) al bio je tak spor da sam ga deinstalirala. Zadovoljna sam ovim obicnim skroz. Stavila sam mu ikonicu od Chroma da izgleda fensi i et :D

Sto se tice Kiesa, nisam ga niti updejtala jer mi je ova verzija super ( s proslom sam imala problema) pa ga nisam htjela sjeb***

Ja sam pokušavao update na froyu pomoću Kiesa, s tim da sam da sam također mijenjao registry kako bi mi očitao update na noviju verziju, kada sam ga updateo verzija je bila ecleir samo što više nisam imao hr nego uk jezik, a pošto mi je hr draži uspio sam ga vratiti na našu regiju, ako te zanima o vraćanju eclaira pisao sam koji su registry potrebni za to na temi Samsung I9000 !

E sad čitao sam ovih dana na gsm areni da je ponovno izasao update za froyu ali za UK , neda mi se ponovno zaj. sa registry-ma i pitanje je dali će ga uopće updateat ili će kao i prošli put biti eclair , tako da čekam update za našu regiju .

Međutim isto tako čitao sam da će update na froyu za galaxy s biti dostupan u svim regijama do kraja ove godine !

* ispričavam se što u ovoj temi govorim o ovome ali eto kada su se poklopile
teme sa aplikacijama !

btw. za Angry Birds na marketu mi nudi da označim automatic update ali je meni odznačen jer ga manualno ažurirat., iako kada sam jučer otvorio market
ponudio mi je sam update za Angry Birds !

I ja koristim androidov browser jer mi je on od svih jos i najbolji i najbrzi,
Dolphin je izgledom lijep i mogućnostima moćan ali prespor je !

*Cupcake*
10.11.2010., 11:38
Da, vidjela sam ti tu temu, pa tak sam ga i ja vratila na hrvatsku regiju zahvaljujuci tebi, pa hvala :cerek: Ma ja cekam Froyo samo da mi malo ubrza mobitel i da definitivno popravi GPS, jer ono je strasno!

Ne, meni se nije ponudio updejt al nema veze evo napravila sam pa budem sad nastavila dalje igrat :D

Ak netko zna konkretno da li se gube aplikacije i progress ako preko Kiesa updejtamo Froyo, molim nek javi :)

cro_denno
12.11.2010., 00:48
Dali postoji za navigon hrv voice i di bi ga mogao skinut0?

mungo
16.11.2010., 20:18
preporucite mi aplikaciju koja salje adrese i brojeve telefona iz mojih kontakata bluetoothom na neki drugi mobitel

pri3s7
18.11.2010., 13:32
Moj Optimus sa 2.1.:
Astro - obavezan tool
Xfire mobile
Album art graber
Barcode scanner
Google prevoditelj

igre:
NFS Shift
Angry birds
Shoot U!
Abduction

di si skinuo, nfs shift? na marketu nema:confused:

kaj radim tocno u astro, skino sam

assassin
18.11.2010., 16:22
Skinuo ga je sa nekog foruma (tipa ipmart ili mobilsm)- krekiranu verziju. Najvjerojatnije, pitaj ga na PM da ti pošalje- ako ne uspiješ naći sam.
Astro je file manager, tj. koristi se za upravljanje datotekama. Radiš foldere na mobitelu, premještaš stvari...

*Cupcake*
26.11.2010., 12:39
Da li tko zna kad ce android paid aplikacije izaci u hrvatskom marketu ?!

Ili mozda netko zna kak mogu updejtati paid aplikacije koje imam? Neogu preko marketa jer ih ovaj ne nalazi na marketu naravno :(

assassin
26.11.2010., 19:09
Mislim da je jedini način da rootaš i instaliraš Market enabler.
Koliko znam, on omogućava kupovinu (pa tako i update plaćenih aplikacija).

*Cupcake*
27.11.2010., 01:45
Hej, evo poslusala sam tvoj savjet :D Uglavnom, rootala sam galaxy s. I bilo je i vrijeme jer ovaj sporost mobitela mi je postala nepodnosljiva.
No u svakom slucaju, aplikacija dobro radi, vidim sve svoje aplikacije koje su "paid", i pise INSTALLED, znaci prepozna mi market da je instalirana, al imam opciju samo BUY, a ne UPDATE, sto mi je cudno. Pa valjda ak sam je vec "kupila" (dobro nisam al amo rec da market misli da jesam, cim je imam instaliranu :D) imam pravo i apdejtat, ne?!

assassin
27.11.2010., 07:22
Čekaj, "kupila" si te aplikacije ili si ih stvarno kupila? :D
Ako si ih "kupila"- stvarno nema načina da ih updateaš preko Marketa.
Ja to radim tako da tu i tamo pogledam je li izašla nova verzija na ipmartu ili mobilsm- u.
Ali, možeš instalirati APKtor- i onda ti on javi kada izađe update za "kupljenu" verziju.
Naravno, što više repozitorija dodaš- veće su šanse da će neki od njih imati tvoju aplikaciju.

juretherebel
27.11.2010., 12:08
Hej, evo poslusala sam tvoj savjet :D Uglavnom, rootala sam galaxy s. I bilo je i vrijeme jer ovaj sporost mobitela mi je postala nepodnosljiva.
No u svakom slucaju, aplikacija dobro radi, vidim sve svoje aplikacije koje su "paid", i pise INSTALLED, znaci prepozna mi market da je instalirana, al imam opciju samo BUY, a ne UPDATE, sto mi je cudno. Pa valjda ak sam je vec "kupila" (dobro nisam al amo rec da market misli da jesam, cim je imam instaliranu :D) imam pravo i apdejtat, ne?!

nakon roota si instalirala bugfix zbog sporosti?
jel potpuno riješio problem i jesi li pokušavala staviti Froyu?

*Cupcake*
27.11.2010., 18:59
@assassin: ma nisam ih kupila, skidam ih sve prek neta : shy & guilty : :D imas pravo, ne postoji mogucnost da ih updejtam ak ih nisam kupila, tako da cu ipak ici preko apktora, nego u zadnje vrijeme nesto mi neradi blackdroid i jos jedan veoma dobar, nadam se da cu to rjesiti i nesmetano skidati dalje :)

@juretherebel: rootala sam sinoc mobitel, al soft root, znaci nakon svakog rebootanja mi se unroota mobitel. To sam si tak napravila dok se ne uvjerim u sve funkcije rootanog mobitela, pa ga budem trajno rootala :) Nisam nista instalirala, sinoc mi je bio prioritet otvaranje stranog marketa, pa kak sam iskljucila mobitel poslije, opet mi je bio unrootan pa se nisam bavila time.
Budem bas pogledala neke fixove koji postoje, a ako znate neke, slobodno javite, odazivam sebe i svog galaksica kao pokusnog kunica :D

sto se tice froya, stavljala sam ga prije mjesec dana prek registry hacka al nije mi se uspio apdejtat jer su ga bas povukli. S obzirom da zelim ostati na originalnom hrvatskom, budem ipak pricekala official za hrvatsku, nadam se da ce stici uskoro, jer sam se toliko jbla oko stavljanja froya, prvenstveno zbog krivog vremena :D

E i da, ak netko zna kakav dobar gps fix nek isto kaze, jer u zadnje vrijeme taj "OBTAIN LOCATION" me toliko zivcira, neznam sto se dogadja eclairu, stvarno jedvo cekam da dojde dugoocekivani froyo!

jpm
27.11.2010., 23:14
Koji program skida ključeve za wireless.

cro_denno
27.11.2010., 23:36
penetrate

assassin
28.11.2010., 10:12
E i da, ak netko zna kakav dobar gps fix nek isto kaze, jer u zadnje vrijeme taj "OBTAIN LOCATION" me toliko zivcira, neznam sto se dogadja eclairu, stvarno jedvo cekam da dojde dugoocekivani froyo!
Koliko znam, postoji samo ovaj (http://cafe.mobil.hr/threads/69098-Android-2.2-Froyo-Kako-popraviti-(pre)spori-GPS-fix).
Sada, hoće li pomoći i tebi...
Nemaš što izgubiti :)

Faca5
29.11.2010., 16:10
Evo mojih:

Aldiko - ebook čitač
Google finance - samo ime kaže
iGo - navigacija
Simple sound profile widget - jednostavno mijenjanje profila zvonjave
Mini file manager - meni dobar jer je jedostavan
Amtalee - puzzle igra
Angry birds - tko ne zna za to
Tapatalk - aplikacija za forum
Missed message flasher - treptanje ledice za propuštene poruke i pozive
Sticky memo - notepad
Parking SMS
Advance task killer
No Lock - jednostavno isključivanje i uključivanje automatskog zaključavanja ekrana
ACV - čitač stripova
Status switch - widget sa stanjem baterije i jednostavnim uključivanjem i uključivanjem pojedinih "trošila"
Data traffic - widget za jednostavno uključenje i isključenje mobilnog interneta, dobro je da internet putem wireless mreže ostaje aktivan
Traffic counter - mjerač količine protoka podataka putem mobilne veze, kao i wi-fi, brojač poziva i sms poruka

cro_janje
30.11.2010., 16:42
uh, kaj ste se raspricali sad. :)

pitanje kratko.

jel neko probao Robo defense na galaxy? igra je opako zarazna.
jedini problem kaj neznam kak nabaviti full version.
free version ima samo 10 lvl.

na marketu mi pokazuje samo free version.

heeeelp :)

assassin
30.11.2010., 17:28
Čitaj od 90. posta za upute kako omogućiti kupnju aplikacija.
Ako ne misliš kupovati- mobilsm forum.

seksolino
30.11.2010., 18:41
penetrate
skinuo sam penetrate i sad me upucuje da skinem neke kljuceve ili nesto da mi pojacava procesor i bateriju.Dali si i ti tako ili je dovoljno samo to?

assassin
30.11.2010., 18:58
Trebaš to skinuti.
To su baze ključeva pomoću kojih dobijaš šifre.

splycho
30.11.2010., 20:07
mene muci jedna stvar...evo uzea optimusa i malo proucava posto mi je prvi android...povata par caka i krenija stavljat aplikacije

prije toga diga sa 1.6 na 2.1 i root-a

e sad me zanima kako funkcionira app2sd? cacka san okolo po netu ali nema neka upustva jel se to instalira ili sta ako neko ima link ili na pm da mi posalje objasnjenje...

druga stvar...Extended controls aplikacija

na marketu je nema,a nasa san apk file...prepostavljan da se ne moze samo pristekat mob na pc i gotovo...nasa san neki "tutorial" sa sdk software-om ali koliko vidin po tutorialu nema neke opcije koje tribaju

eto skuzajte ako je krive tema,ali volija bi imat ovu Extended console aplikaciju

PS. ove aplikacije sta se naplacuju mogu li se instalirat a da se naplati vas racun od mobitela?

*Cupcake*
30.11.2010., 21:58
druga stvar...Extended controls aplikacija

na marketu je nema,a nasa san apk file...prepostavljan da se ne moze samo pristekat mob na pc i gotovo...nasa san neki "tutorial" sa sdk software-om ali koliko vidin po tutorialu nema neke opcije koje tribaju

eto skuzajte ako je krive tema,ali volija bi imat ovu Extended console aplikaciju

PS. ove aplikacije sta se naplacuju mogu li se instalirat a da se naplati vas racun od mobitela?

Neznam jesam li te dobro skuzila, al hoces apk file prebaciti u mobitel i onda instalirati tu aplikaciju? Ako da, jednostavno prebaci preko USB-a na mobitel, i onda skini s marketa APPS INTALLER. Kada pokrenes Apps Installer, ta aplikacija ti automatski nadje sve apk fajlove u mobitelu i onda kliknes sto hoces instalirat i jednostavno ti se instalira :)

Sto se tice napalete aplikacija, nemozes na racun mobitela jer ti primaju samo karticu, podatke trebas ispuniti. Ali Hrvatska uopce nemoze gledati paid aplikacije na marketu, jos nisu uvedene, tako da ih trenutno niti nemozes kupovat :D Mislim vjerojatno mozes ak si rootao mobitel i stavio nekakav market enabler, al neznam kak to fukcionira, jer ti se mobitel zavara da je u drugoj drzavi na drugoj mrezi, no nisam se bavila bas time i kupovinom. Inace, SVAKU aplikaciju koja sam htjela imati a da je paid sam skinula s interneta, to je najmanji problem :) Neke su mi se toliko svidjele da sam bila spremna bez problema potrositi tih par kuna i platiti je, al jebiga, nisam ja kriva sto mi to ne dopustaju :)

Andariel
30.11.2010., 22:42
e sad me zanima kako funkcionira app2sd? cacka san okolo po netu ali nema neka upustva jel se to instalira ili sta ako neko ima link ili na pm da mi posalje objasnjenje...

ovo i mene zanima :confused:

splycho
30.11.2010., 23:56
@*Cupcake*

a onda mi nesto nije dobro namisteno...jer mi pc ne registrira mob ka hdd ili nesto da mogu pribacivat...samo se puni bat

ali fala ovo sta si rekla da skines aplikacije koje se placaju san i ja napravija pa cu valjda uspit pribacit na mob :top:

uspija san pribacij apk-ove...da se bilo sitit notifikacija i mount opcije eto sad sve stima :)

cro_janje
01.12.2010., 07:42
hmmm

nisam bas neki help nasao od posta #90.

jel neko zna konkretno reci kak se moze nabaviti robo defese full version za galaxy s?

hvala unaprijed

vanta
01.12.2010., 09:13
da li netko zna u kojoj kategoriji se nalazi net counter na android marketu ? tražim . ali jednostavno ne mogu naći !

riot_act
01.12.2010., 10:46
da li netko zna u kojoj kategoriji se nalazi net counter na android marketu ? tražim . ali jednostavno ne mogu naći !
Zašto tražiš po kategorijama? Upali Market, klikni na tražilicu u gornjem desnom kutu, utipkaj net counter i bog te veseli! :D

vanta
01.12.2010., 10:49
Zašto tražiš po kategorijama? Upali Market, klikni na tražilicu u gornjem desnom kutu, utipkaj net counter i bog te veseli! :D

bilo bi super kada bi bila tražilica u gornjem kutu !! nema je !!!
evo pogledaj http://www.android.com/market/#app=basesign.alltie:ne zna:

riot_act
01.12.2010., 11:10
bilo bi super kada bi bila tražilica u gornjem kutu !! nema je !!!
evo pogledaj http://www.android.com/market/#app=basesign.alltie:ne zna:
Ne možeš skinuti ništa preko web stranice od Marketa, već preko Market aplikacije koju imaš na mobitelu. Pazi da ti je pod settings/accounts&sync/ omogućeno "Background data", onda upali Market i deri.

vanta
01.12.2010., 13:09
riot act hvala na pomoći ! već sam isprobao kako radi , super je !! jedno pitanje, zapravo dva, kako brišem skinutu aplikaciju sa mobitela i koji mi preglednik za office dokumente možeš preporučiti !

riot_act
01.12.2010., 13:36
riot act hvala na pomoći ! već sam isprobao kako radi , super je !! jedno pitanje, zapravo dva, kako brišem skinutu aplikaciju sa mobitela i koji mi preglednik za office dokumente možeš preporučiti !
Brisanje; settings/applications/manage applications - odabereš aplikaciju s liste i uninstall. Navodno na Android OS ne ostaju nikakvi tragovi izbrisane aplikacije (za razliku od Windowsa za PC npr.).
Za office nemam pojma :ne zna: Imaš Quickoffice tvornički instaliran ali je bio spor ko baka kad sam pokušao s njim otvoriti samo jedan list Microsoft Excela. Isprobaj ga, pa ako ni tebi ne odgovara javi se ekipi na temi "aplikacije, preporuke i iskustva" koja se nalazi odmah ispod ove.
Eh, da, toplo ti preporučam da pročitaš ovu cijelu temu ispočetka, kad sam tek kupio WF, stalno sam se vračao na neke postove :top:

assassin
01.12.2010., 14:41
hmmm

nisam bas neki help nasao od posta #90.

jel neko zna konkretno reci kak se moze nabaviti robo defese full version za galaxy s?

hvala unaprijed
Ovdje (http://www.megaupload.com/?d=UFO3EUEJ) skini i instaliraj.

Digitall
01.12.2010., 19:37
evo bozicni angry birds se pojavio na marketu, svaki dan otkljucaju samo jedan level.. probao sam promjeniti datum ali nista.. do bozica ce otkljucavat po jedan level svaki dan

the_doctore
01.12.2010., 22:27
jel ima koja aplikacija za gledat newsgrupe na androidu 2.2 ??

pri3s7
01.12.2010., 23:07
Trebaš to skinuti.

imam optimus i sada neznam kako se ovo korisit kaze da imam premalo proceaaing power

vanta
02.12.2010., 09:35
da li netko može preporučiti dobar office preglednik za htc wildfire po mogućnosti besplatan.

vanta
02.12.2010., 09:40
Brisanje; settings/applications/manage applications - odabereš aplikaciju s liste i uninstall. Navodno na Android OS ne ostaju nikakvi tragovi izbrisane aplikacije (za razliku od Windowsa za PC npr.).
Za office nemam pojma :ne zna: Imaš Quickoffice tvornički instaliran ali je bio spor ko baka kad sam pokušao s njim otvoriti samo jedan list Microsoft Excela. Isprobaj ga, pa ako ni tebi ne odgovara javi se ekipi na temi "aplikacije, preporuke i iskustva" koja se nalazi odmah ispod ove.
Eh, da, toplo ti preporučam da pročitaš ovu cijelu temu ispočetka, kad sam tek kupio WF, stalno sam se vračao na neke postove :top:

hvala ti , na savjetima pomogli su mi. imaš pravo što se tiće cijele teme, ali s obzirom da je dosta duga (19 stranica) jednostavno sam je isprintao i super , stalno nešto pronalazim :top:

Sauron_zg
02.12.2010., 11:01
da li netko može preporučiti dobar office preglednik za htc wildfire po mogućnosti besplatan.

QuickOffice (al bi ti trebao već biti predinstaliran).. :mig:

dany_25
02.12.2010., 11:43
pozz... imam samsung galaxy s i nabavio sam copilot live pro 8 sa eu kartama ... sada me zanima posto sam novi u ovome dali je potrebno skinuti i posebno karte za hr i gdje ih ima , kako treba narediti postavke da se sto manje spaja na net tj da sto manje trosi... citao sam da a-gps kada je ukljucen trosi jako malo a sateliti se pronalaze puno brze...

puno hvala...

madam octa
02.12.2010., 22:46
pozz... imam samsung galaxy s i nabavio sam copilot live pro 8 sa eu kartama ... sada me zanima posto sam novi u ovome dali je potrebno skinuti i posebno karte za hr i gdje ih ima , kako treba narediti postavke da se sto manje spaja na net tj da sto manje trosi... citao sam da a-gps kada je ukljucen trosi jako malo a sateliti se pronalaze puno brze...

puno hvala...

Da, trebaš skinuti kartu hrvatske, googlaj, copilot se sam po sebi spaja bez da troši novce
Za više o agps-u pročitaj ovdje (http://en.wikipedia.org/wiki/Assisted_GPS), ali da ti odgovorim, da, nađe satelite puno brže a troši relativno malo prometa, ali to opet ovisi o ruti

laszlo
02.12.2010., 23:02
Trebaš to skinuti.

Instalirao i penetrate i ključeve ali...

Pokrene se ali ne radi poruka tipa da "network is not reversible".

Da li sam pogrešio pri inst ili taj soft. ne radi?

Imali bolji soft. tog tipa?
Hvala

assassin
03.12.2010., 05:26
Radi, ali ne može sve reže otkriti.
Može samo SpeedTouch i neke D-Link.
Tj. one koje imaju zelenu crtu ispred imena.

Nema drugi software za tu namjenu.

bluffmeariver
04.12.2010., 22:15
Skype je za wildfire uzasno neprilagođen.. Koji je neki drugi dobar programčić preko kojeg mogu bespla pričat?

CLS_Rocket
05.12.2010., 02:16
nimbuzz

bluffmeariver
05.12.2010., 10:40
Čini se da se više ne može nimbuz to skype .
http://blog.nimbuzz.com/2010/10/25/what-the-skypenimbuzz-breakup-means-to-you/

To nije u redu od Skypea jer nisu prilagodili svoje aplikacije a traže ukidanje podrške za nimbuzz, vrlo bezobrazno

PS nimbuzz to nimbuz radi šarmantno, tx

protzacoal
05.12.2010., 19:59
Pozzz!!!

Imam Xperiu X10 i problem sa Copilot navigacijom. Naime, sve mi je radio dok nisam updejto Android na 2.1 i tu mi se sad stvori problem.
Nikako nemogu ugasit u Copilotu da mi se pri upisivanju nekog odredista tipa zagreb ne upali neki riječnik ili neki vrag i kad bi htio upisat zagreb meni počne automatski dodavat riječi i to na kraju ispadne Zzazagzagrezagreb.
U telefonu sam podesio da mi je to ugašeno i kada pišem poruke ili surfam sve mi je ok ali ovdje ne kuzim.....

ima netko neku ideju?

tnx

assassin
05.12.2010., 21:09
Mislim da je to normalno...
Kada upisuješ- aplikacija predviđa što bi mogao upisati po svojoj bazi mjesta/ulica.

Znači, ako imaš kartu Zagreba i želiš naći neku ulicu imena "protzacoal".
Odabereš Zagreb i počneš pisati:
p- i pojavi se dolje par ulica tipa Petrova, Pavićeva...
r- smanji se broj i vidiš Prašku, Prijepoljsku...
o- dolje je predložena samo Proljetna
t- više se niti jedna ne pokazuje jer ne postoji ulica koja počinje na "prot"

Tako je i za Grad.
Z- Zagreb, Zabok, Zadar, Zlatar
a- Zagreb, Zabok, Zadar
g- samo Zagreb

Znači, normalno upisuj kako ti predlaže.
Jer, ionako bi na kraju odabrao taj grad.
Ako ipak ne bi taj grad odabrao- ionako ga nema na toj karti jer bi ga inače aplikacija predložila.

Nadam se da sam ti dobro objasnio :)

protzacoal
05.12.2010., 22:02
nije to...nego nemrem normalno pisat....ajde da mi daje sugestije al kad hocu upisat nesto, bilo sta ispada nes skroz deset. Kao da mi je upaljeno ono T9 ili kak se vec zvalo na porukama na mobu kaj ti daje sugestije al skroz nes drugo

marko526
08.12.2010., 15:46
sto se tice penetrate aplikacije...moze li mi ko reci nesto vise o njoj? hvala

laszlo
08.12.2010., 18:38
Nikako da nađem taj prog ima li ga tko pa da pošalje na mail?

Hvala

-------------Spojeno-------------

Zna ni netko kako da se riješimo glupih reklama u programona i na internetu?

mislim na one trake s reklamama.

assassin
08.12.2010., 19:43
sto se tice penetrate aplikacije...moze li mi ko reci nesto vise o njoj? hvala
Što bi više o njoj?
Sve ti je već tu napisano u temi.
Nikako da nađem taj prog ima li ga tko pa da pošalje na mail?

Hvala

Zna ni netko kako da se riješimo glupih reklama u programona i na internetu?

mislim na one trake s reklamama.
Koji program?

Za reklame skini AdFree- savršeno radi. :top:

laszlo
08.12.2010., 21:06
Što bi više o njoj?
Sve ti je već tu napisano u temi.

Koji program?

Za reklame skini AdFree- savršeno radi. :top:

Copilot!!!

Copilot!!!

Skinu sam ali,Ne da instalaciju "Unable to get root access"

I šta sad ??

assassin
08.12.2010., 21:47
Napravi root ili instaliraj neku drugu navigaciju koja ne traži root.

I koristi tipku Edit ako želiš nadopuniti post...

*Cupcake*
09.12.2010., 20:16
Da li netko zna ak se moze (il ako treba nekakva aplikacija za to) napraviti od nekog foldera widget/shortcut il slicno? Konkretno, evo imam jednu datoteku na SD kartici FAKS i tu su mi neki pdf-ovi sto mi trebaju na faks, a neda mi se stalno ulaziti u SD karticu i to traziti, pa me zanima da li taj fajl mogu prenijeti na home screen? Galaxy S imam

juretherebel
09.12.2010., 20:21
Da li netko zna ak se moze (il ako treba nekakva aplikacija za to) napraviti od nekog foldera widget/shortcut il slicno? Konkretno, evo imam jednu datoteku na SD kartici FAKS i tu su mi neki pdf-ovi sto mi trebaju na faks, a neda mi se stalno ulaziti u SD karticu i to traziti, pa me zanima da li taj fajl mogu prenijeti na home screen? Galaxy S imam

točno to isto mene zanima :ne zna: :kava:

puno hvala...

u samom copilotu imaš sučelje za skidanje karti
ja sam si ga skinuo sa torrenta i još mi je sam skinuo karte koje sam htio
baš su se potrudili oko zaštite :rofl:

*Cupcake*
09.12.2010., 20:54
točno to isto mene zanima :ne zna: :kava:

Evo nasla sam, ima aplikacija MINI FILE MANAGER, i mozes raditi shortcute, okej je, a vjerojatno mozes s bilo kojim file mangaerom :)

Digitall
09.12.2010., 21:01

najlakse; instaliras astro file menager (ako ga vec nemas), drzis prst duze na desktopu, odaberes da dodas novi shortcut, onda odaberes astro, pa ce ti se pojaviti svi folderi, e sad ako oces folder da ti se pojavi kao shorcut onda samo zadrzis prst na njemu pa ti se pojavi kako hoces da ti se zove taj shortcut i to je to, a ako oces neki file onda normalno odaberes bilo koji fajl iz bilo kojeg foldera.. mozes sta hoces, pa nije to iphone :P

*Cupcake*
10.12.2010., 00:24
Hahaha imas pravo :-) ma je evo instalirala sam i skuzila, ma i cudno mi je bilo sto se to nemoze bez aplikacije napravit. Al dobro, hvala bogu na marketu :-) hvala!

Sent from my GT-I9000 using Tapatalk

assassin
10.12.2010., 07:12
@assassin: ma nisam ih kupila, skidam ih sve prek neta : shy & guilty : :D imas pravo, ne postoji mogucnost da ih updejtam ak ih nisam kupila, tako da cu ipak ici preko apktora, nego u zadnje vrijeme nesto mi neradi blackdroid i jos jedan veoma dobar, nadam se da cu to rjesiti i nesmetano skidati dalje :)
Evo, našao sam nešto bolje (ako nisi već sama našla).
Applanet (http://www.applanet.net/).
Ima UI sličan Marketu i omogućava skidanje svih aplikacija i update na isti način kao Market.
Uglavnom, korisno :top:

*Cupcake*
10.12.2010., 09:24
Evo, našao sam nešto bolje (ako nisi već sama našla).
Applanet (http://www.applanet.net/).
Ima UI sličan Marketu i omogućava skidanje svih aplikacija i update na isti način kao Market.
Uglavnom, korisno :top:

Wow ovo je predobro! Hvala sto si mi rekao, nisam znala za to! Nego da li se jos aplikacija nadodaje u bazu i kak, prilikom updejta ili? Sve u svemu definitivno koristna app :-)

Sent from my GT-I9000 using Tapatalk

marko526
10.12.2010., 10:18
kako da aplikacije koje skinem s android marketa prebacim na sd karticu a da mi neidu na internu memoriju mobitela?... napunio mi se mobitel skroz :S

cro_denno
10.12.2010., 11:16
kad stavis froyo

dd15
10.12.2010., 15:41
što vi mislite o aplikaciji ghost radar classic? je li stvarno ili je još neka fake aplikacija?
neki na netu kažu da ima nešto istine u ovome ,a neki kažu da nema.

mungo
10.12.2010., 17:48
neka aplikacija za zaključat mob?

assassin
10.12.2010., 17:48
kako da aplikacije koje skinem s android marketa prebacim na sd karticu a da mi neidu na internu memoriju mobitela?... napunio mi se mobitel skroz :S
Već ti je odgovoreno u temi o X8. I pročitao si odgovor (jer si ga citirao kasnije).
što vi mislite o aplikaciji ghost radar classic? je li stvarno ili je još neka fake aplikacija?
neki na netu kažu da ima nešto istine u ovome ,a neki kažu da nema.
:confused::confused::confused:
Ako vjeruješ da među energijama oko nas postoje energije koje duhovi zrače- onda nije fake.

Makar, ne znam od kud nekome da ima istine u tome... Kako su to testirali?
Postavili su jednog duha iza zavjese i iza druge živog čovjeka pa je aplikacija prokazala duha? :p

kajpakne
11.12.2010., 12:48
Skuzio kako dobiti tapatalk :-D
Instalirao applanet , nasao zeljenu apk i sve 5 ;)

Samo neznam kako provjeriti dal je probna verzija ili ...

Sent from my HTC Wildfire using Tapatalk

assassin
11.12.2010., 13:34
S Applaneta ne možeš skinuti probnu verziju.
Cilj Applaneta je da skidaš krekirane aplikacije.

A za Tapatalk- ako možeš postati, cijela je verzija.
U probnoj možeš samo čitati.

medo94
11.12.2010., 14:17
S Applaneta ne možeš skinuti probnu verziju.
Cilj Applaneta je da skidaš krekirane aplikacije.

A za Tapatalk- ako možeš postati, cijela je verzija.
U probnoj možeš samo čitati.

Skuzio kako dobiti tapatalk :-D
Instalirao applanet , nasao zeljenu apk i sve 5 ;)

Samo neznam kako provjeriti dal je probna verzija ili ...

instalirao sam applanet i skinuo free verziju tapatalk, meni neće postat :mad:
kaže da moram imati onu koja se plaća. kak si ti to sredio ?????

kajpakne
11.12.2010., 14:26
Pa skini si pro verziju,kao ja i sve 5 ;)

btw. skinuo igo navigaciju al izgleda da moram skinut i karte ,

Ima neko kakav link ili sl.

tnx.

--------Spojeno--------

Za tapatalk mi javlja da ima nadogradnja.
Jel sigurno nadogradit il ce skuzit da je moj krekiran ?

sory za postove,al ne mogu u tapatalku naci opciju edit ;)

jel neko mozda zna kako ?

tnx.

Zilla
11.12.2010., 17:17
adw.launcher (http://www.androidzoom.com/android_applications/productivity/adwlauncher_hiku.html)

Zahvaljujem.
Jesi isprobao mozhda? Mishljenja? Za/ protiv i tako to... :)

backtothesleep
11.12.2010., 17:24
Zahvaljujem.
Jesi isprobao mozhda? Mishljenja? Za/ protiv i tako to... :)

ma ja to koristim od kad sam kupio mobitel, definitivno mi je bolji orginalnog SE izgleda, pa stavi ga za probu ako ti se ne svidja izbrises ga, i rjesen problem...

Zilla
11.12.2010., 17:29
ma ja to koristim od kad sam kupio mobitel, definitivno mi je bolji orginalnog SE izgleda, pa stavi ga za probu ako ti se ne svidja izbrises ga, i rjesen problem...

A razhmishljao sam vech, ali me "strah". ;)

Znachi, ako mi se recimo ne svidi, a napravim milijon i jednu modifikaciju, napravim uninstall i sve se vrati na staro kako je bilo prije installa?

backtothesleep
11.12.2010., 17:33
A razhmishljao sam vech, ali me "strah". ;)

Znachi, ako mi se recimo ne svidi, a napravim milijon i jednu modifikaciju, napravim uninstall i sve se vrati na staro kako je bilo prije installa?

jes jes... tako bi to trebalo biti... u ovom postu (http://www.forum.hr/showpost.php?p=30287097&postcount=240) sam stavio par slika kako to izgleda sa awd-om

Zilla
11.12.2010., 17:38
jes jes... tako bi to trebalo biti... u ovom postu (http://www.forum.hr/showpost.php?p=30287097&postcount=240) sam stavio par slika kako to izgleda sa awd-om

Bash ovaj dio "tako bi to trebalo biti" me i plashi ;)
Ako nije 100% sigurno da che se vratit na staro, radje nechu ni probavat :D

P.S. Lijep wallpaper, podijeli ga s nama ;)

assassin
11.12.2010., 18:01
100% je tako.
Brisanje vraća sve na staro.
Možeš čak i imati 2- 3 launchera i sa svakim pritiskom tipke home imati drugačiji homescreen.
Naravno, to nije baš pametno zbog baterije i procesa- ali je moguće.

Uglavnom, slobodno instaliravaj i isprobavaj launchere. ;)

S_Kool
11.12.2010., 18:44
Moj favorit je launcher pro...brz odaziv i vrlo lijepo izgleda, ma da koliko sam primijetio nema neki izbor wallpapera za njega osim sto mozeta sami slike odabirat i stavljat za pozadinu...ali ima nekoliko modifikacija na xda-developers.com forumu a meni najdraza je transparent full screen...ili tako nekako je naziv

backtothesleep
11.12.2010., 19:05
moguce da je off topic, pa nek admin, moderator izbrise post al evo link (http://img221.imageshack.us/img221/5506/androidwallpaper.jpg) od wallpapera ako netko hoce...

Skeewe
11.12.2010., 20:29
Ovaj ES File Explorer je savršen, za sekundu našao komp na mreži vidi sve direktorije, kopira, prebacuje.... kome još treba bluetooth ?? a kabel odsad služi samo za punjenje :D

Skeewe
11.12.2010., 21:08
IGO mi veli "Please insert your SD card containing iGO content files". Na kartici sam u direktorij "maps" .poi i .fbl fajlove. Zašto ih IGO nevidi ?
Nigdje ne vidim IGO direktorij, jel ga trabam kreirati??

assassin
11.12.2010., 21:26
Da, trebaš napraviti glavni folder.

Ovisno koji si iGO skinuo- tako se zove...
Meni je s njim došla (kad sam skinuo) struktura foldera.
Za iGO koji sam skidao (8.4.2) se folder trebao zvati "iGO" (mora biti malo "i").
Pa probaj tako.

Veko32
11.12.2010., 21:38
da li postoji aplikacija za prebacivanje stvari iz telefona na sd? onih koje je moguće prebacit..

assassin
11.12.2010., 22:24
Možeš sve prebacivati.
Bilo kojim file managerom (moj favorit je Estrongs file manager).

Ako misliš na aplikacije- onda ne možeš bez roota. A, one zauzimaju najveći dio memorije telefona.

Skeewe
12.12.2010., 14:33
Da, trebaš napraviti glavni folder.

Ovisno koji si iGO skinuo- tako se zove...
Meni je s njim došla (kad sam skinuo) struktura foldera.
Za iGO koji sam skidao (8.4.2) se folder trebao zvati "iGO" (mora biti malo "i").
Pa probaj tako.

Riješeno, hvala! :top:

riot_act
12.12.2010., 15:49
Pa skini si pro verziju,kao ja i sve 5 ;)

btw. skinuo igo navigaciju al izgleda da moram skinut i karte ,

Ima neko kakav link ili sl.
Ja sam kartu skinuo preko piratebay-a, ne sjecam se tocno preko kojeg torenta, mislim da je bio ovaj;
http://thepiratebay.org/torrent/5986953/IGO_MAP_Q3.2010_Eastern_Europe_Maps_and_Pois
Naravno da neces skidati cijeli file, nego samo checkiraj kartu Hrvatske i brzo je tvoj. Kartu kopiraj u maps folder na telefonu i rjeseno.

digiridan
13.12.2010., 09:57
Hello ljudi, ima li netko hrvatski swype za motorolu milestone? uspjela sam naci samo neki koji nije prolagodjen tom formatu pa mi se stalno rusi :(

assassin
13.12.2010., 13:49
Izvoli (http://jump.fm/SEMPJ) :)
U landscape orijentaciji ne radi- ali tamo ionako nema smisla koristiti Swype.

digiridan
13.12.2010., 14:15
Izvoli (http://jump.fm/SEMPJ) :)
U landscape orijentaciji ne radi- ali tamo ionako nema smisla koristiti Swype.

Ajme hvala ti, popravio si mi dan! Zasad radi odlično!

rokoo
13.12.2010., 17:40
Ovako. Imam x8, android 2.1. Skinio s marketa i instalirao Astro f.m. i Barcode scanner. Zanima me kako mogu skinit aplikacije na kompjuter, skup mi je internet preko Marketa, i instalirat te aplikacije na mobitel

Uny
13.12.2010., 17:49
hmm, to ne bi znao, to sam i ja trazio, ja sto radim je to da kad skinem aplikaciju sa marketa, uradim njen backup i tako je spremim na SDcard i imam je za poslije...ak trebas neke aplikacije, reci pa tu skinem i uploadam..

medo94
13.12.2010., 18:16
dali netko zna neku navigaciju koja se nepovezuje na internet nego "učitava sliku"
nadam se da ste razumjeli

juretherebel
13.12.2010., 18:17
dali netko zna neku navigaciju koja se nepovezuje na internet nego "učitava sliku"
nadam se da ste razumjeli

iGO,Copilot

i jedno i drugo je jednostavno za korištenje,mape skineš preko piratebaya
ne troši internet

rokoo
13.12.2010., 18:53
hmm, to ne bi znao, to sam i ja trazio, ja sto radim je to da kad skinem aplikaciju sa marketa, uradim njen backup i tako je spremim na SDcard i imam je za poslije...ak trebas neke aplikacije, reci pa tu skinem i uploadam..
Cekaj! ako ovdje uploadaš šta onda trebam napravit? Da li opet skidam preko mobitela... ne razumijem
neku navigaciju i karte...

jacuzzy
13.12.2010., 18:56
Zanima me dal je moguće i na koji način prebaciti aplikacije( npr igrice) sa jedne motorole milestone na drugu..i još me zanima na koji način funkcionira snimanje aplikacija preko bar code-a ( jel potreban za to priključak na internet)

thnx

assassin
13.12.2010., 19:39
jacuzzy- pomoću nekog backup programa (ima ih milijun u Marketu) napraviš backup svih aplikacija i onda ih prebaciš na drugi mobitel i instaliraš.
"Snimanje aplikacija" preko bar koda?

rokoo- ti je preko kompjutera prebaciš u mobitel i pomoću nekog file managera nađeš i instaliraš. Nije potreban internet na mobitelu.

medo94
13.12.2010., 20:06
može link i uputstva sa iGO ?????
imali bolji imenik za wildfire???

jura1992
14.12.2010., 08:06
Mi moze netko izlistat tu par dobrih igri za mobitel?I veoma me zanima dali ima pes ili fifa ili tako nesto.

danijel206
14.12.2010., 09:33
Mi moze netko izlistat tu par dobrih igri za mobitel?I veoma me zanima dali ima pes ili fifa ili tako nesto.

Pa najbolje igre su na marketu, a i ja bih volio imati pes samo kako ćeš upravljati na touchscreenu? Na marketu recimo Bird season, Chess, Fishin' 2 GO, Finger Bowling, Blow UP, Gem miner....

*Cupcake*
14.12.2010., 10:35
zanima me dal je moguće na milestone.u prebaciti aplikacije na sd karticu(pretpostavljam da treba neka app za to) i dal je moguće instalirati "smrznuti jogurt" na nju koji znam da to podržava....

rekli su ti decki da ces to moci raditi kada ti stigne froyo, ilitiga kao sto si rekao "smrznuti jogurt" :cerek: neznam za milestone, al ako joj je izasao froyo onda naravno da mozes updejtat (cini mi se da samo moj galaxy nema froya :mad:). Ak joj jos nije izasao onda nemozes, moras pricekati da ga puste :) Welcome to my world :D

inace, sto se tice snimanja apliakcije preko bar koda, prepostavljam da mislis kad na netu vidis bar kod, ne? Imas aplikacije za skeniranje tog bar koda, i kada skeniras (da, treba ti internet za to) aplikacija ti obicno otvori link na marketu gdje se nalazi ta aplikacija koju zelis instalirati, i onda je instaliras. u biti, skraceno, bar kodovi aplikacija koje vidis po internetu su ti "skriveni" linkovi koji sluze za prakticnost instaliranja, da nemoras sad vrtit market i trazit aplikaciju :)

BTW - jeste vi dobili novi market ?! Lijepo izgleda al jeste skuzili da sad mozemo citati komentare od drugih ljudi (drzava) ?! Mene to zivcira jer su komentari SVI al SVI tipa "pls add me on msn, i'm hot sexy and have a big dick" WTF ?!

jura1992
14.12.2010., 11:05
Pa kako ima na iphonu pes -.-.Vidio sam slicnu igru sa yoistickom na gt540 na youtubu pa zas nebi bilo isto tako i za pes.Na iphonu ti se stvori yoistick i 2 tipke A i B.Tako more i na optimusu

Inteliii
14.12.2010., 13:28
Postoji li kakva app za X8 da mi blokira samo jedan broj koji me zove?

assassin
14.12.2010., 14:41
jacuzzy- post premješten u temu o Milestone :)?
*Cupcake*- in post ne budem premještao (da ne mislite da priča sama sa sobom :p)- jer više spada u ovu temu :)

Postoji li kakva app za X8 da mi blokira samo jedan broj koji me zove?

U Marketu upiši blacklist i instaliraj aplikaciju koja ti se najviše sviđa (ima ih jako puno za tu namjenu, a svaka ima opciju za blokiranje jednog broja).

Inteliii
14.12.2010., 15:14
U Marketu upiši blacklist i instaliraj aplikaciju koja ti se najviše sviđa (ima ih jako puno za tu namjenu, a svaka ima opciju za blokiranje jednog broja).

Hvala

p.s. isprika jer sam falio temu :))

*Cupcake*
15.12.2010., 09:46
Evo da pohvalim jednu aplikaciju, tj. launcher: GO Launcher. Zamjenjuje home screen i sucelje s aplikcijama, odlican je, jednostavan je, nema puno brige a sve je urednije i ljepse i dosta brze. Vjerojatno postoji jos boljih al ovaj me bas odusevio s jednostavnoscu. Malo kopira na iOS (male ikonice se onak mrdaju kada ih idete izbrisat haha, i ima ugradjen taks menađer kod aplikacija) al je odlican :)

R1982
15.12.2010., 23:38
Super mi je kako svi furaju task killere na Androidu :D

TuneIn - odlična radio streaming aplikacija :top:

Rtzuiop
16.12.2010., 15:00
zasto mi u rock playeru ne prikazuje nase znakove u titlovima nego kvadratice i tako to ?

biro_vž
16.12.2010., 16:15
Evo mojih aplikacija
http://img130.imageshack.us/img130/8219/appwall.jpg

*Cupcake*
16.12.2010., 19:52
Evo mojih aplikacija
http://img130.imageshack.us/img130/8219/appwall.jpg

Skini Soundhound, tuce Shazama u svakom pogledu ;)

biro_vž
16.12.2010., 20:31
Skini Soundhound, tuce Shazama u svakom pogledu ;)

Hvala na preporuci, fakat je bolje, brze pronade i manje mi prometa napravi :)

Sent from my HTC Desire using Tapatalk

bata konj harmonikas
17.12.2010., 06:11
super je mobitel, jedino sto me nervira je sto sve mape koje sam uspio instalirati traze network connect pa onda skidaju sta vec treba po potrebi, a sta ako se ja nalazim negdje gdje nema signala ni mobilni ni wireless.....nadam se da ce ovaj novi google maps popravit stvari jer me navigacija (za auto) ne zanima ni najmanje, samo zelim da se mogu orijentirat komotno bez da cekam na signal, pogotovo kad sam u inozemstvu.
nazalost cini mi se da je izbor igrica dosta ogranicen, angry birds i pocket legends i to je to, ovo sve ostalo mi je vise manje nezanimljivo. nadam se da ce neko sjest i napravit nesto kavlitetno, po uzoru na PS1 igrice (necu emulator i modove, fala jok fala).
fali ili ja nisam nasao definiranje proxya za net preko kojeg bi isao sav promet. fali nekakva super giga mega aplikacija za office, ne samo citanje gotovih dokumenata vec full integracija u outlook i edit svega zivog (i macros!). fali postena aplikacija za kontakte, ne kuzim ovo sa kombinacijom facebook/mail/xzy kontakata i tel brojeva i zasebno hrpetina solo tel brojeva, pod kontaktima nemam neke brojeve a u imeniku nemam neke kontakte ???? konfuzija ziva. fali posten synch.
ali inace mobitel i platforma su miljama ispred iphonea, kontam jedino da posto je iphone komercijalan dosta da nema glupih sexy girls aplikacija i raznoraznog smeca kao na android marketu, to je bas smor, google mora privuc vise ozbiljnih developera i potaknut ljude da ponude vise non-google aplikacija koje valjaju nesto.

ovo je buducnost. kroz par godina svi ce furat ovako nesto, doduse zahvaljujuci hypeu oko iphonea ali....who cares :D
sta cemo sad sa ericsson t18 i nokia 3330 i svim plagijatima na tu temu? di ce svo to smece stat?

*Cupcake*
17.12.2010., 12:13
A koji mobitel imas?

Google Maps zahtjeva vezu na internet da mape mogu ucitavati, al si instaliraj neku navigaciju (Igo MyWay, Igo Monotav, Copilot itd, neznam koja je najbolja, ja imam MyWay). Besplatno je skines (mislim, placa se, al sad mozes skinuti sve besplatno ;) ) i onda se mozes orjentirati koliko hoces ^^ Ok rekao si da te navigacija ne zanima ni najmanje, al ako se hoces orjentirati, pogotovo u inozemstvu, pa zasto nebi skinuo navigaciju ako vec imas neki smartphone sa GPS-om?

Sto se tice kontakta za mobitel, pa mozes to sve iskljuciti? Meni su automatski bili sinkronizirani Fejsbuk i Gmail brojevi, al ja sam to lijepo sve iskljucila i ostavila samo svoje kontakte iz sima/mobitela. Sve se to da srediti :)

@biro vž - nema na cemu :D Soundhound, osim sto je brzi i pregledniji, ima odlicnih stvari primjerice youtube video, slicne pjesme, lyricsi automatski,a fora je sto prepoznaje i pjevanje, tj. mozes sam pjevati ili pjevusitit (tj. ono humming), i stvarno prepozna dosta toga :)

medo94
17.12.2010., 13:16
Ima li koja navigacija da se nespaja na internet a da je kompatabilna se rezolucijom wildfire-a (iGo nije)

assassin
17.12.2010., 13:22
bata konj harmonikas- za orijentaciju, postoji MapDroyd koji omogućava skidanje karata na mobitel.
Doduše, skida OpenStreet karte- ali nisu ni one loše (možeš ih sam poboljšati, ako želiš).

Ako baš želiš Google Maps, uguglaj "android maps cacheing". Imaš još par programa i načina.

Gervasius74
17.12.2010., 15:53
Moze li mi tko preporuciti neki program za sinkronizaciju datoteka s/na FTP server (FTP sync) ?

Naisao sam na neki aFileSync, ali me baci na market, a tamo ga nema ?!? Prg. bi trebao biti free.

Dakle program bi trebao raditi dvosmjerno sinkronizaciju s/na FTP server, svako toliko, u slucaju promjene lokalno ili on-demand.

Digitall
17.12.2010., 16:57
Moze li mi tko preporuciti neki program za sinkronizaciju datoteka s/na FTP server (FTP sync) ?

Naisao sam na neki aFileSync, ali me baci na market, a tamo ga nema ?!? Prg. bi trebao biti free.

Dakle program bi trebao raditi dvosmjerno sinkronizaciju s/na FTP server, svako toliko, u slucaju promjene lokalno ili on-demand.

dropbox

Gervasius74
17.12.2010., 18:26
dropbox

Ja bih ipak obican FTP ...

bluffmeariver
18.12.2010., 12:18
Nimbiuzz ne radi kako spada otkad se updateo prije tjedan dana, pozivi se ne mogu uspostavit, disconecta se.. (provjereno na wildfireu, desireu i iphoneu 4) . Ima li tko jos taj problem

mekerica
18.12.2010., 12:22
Pozdrav forumaši!

Nešto mi nije jasno pa ću vas pitat, vjerojatno glupo pitanje...

Navigacija na mobu (konkretno X10i) radi uvijek preko interneta!? Ja sam s mobom dobio onaj T-Wisepilot i lijepo izgleda al jede internet ko lud! U 2-3 minute mi pojeo nekoliko MB.

Al vidim ovdje da svi koristite nekakve navigacije... Može li navigacija ikako raditi a da ne jede internet? Jer ako ne, neznam kako to kod vas radi...

Da ju koristim svaki dan, požderalo bi mi toliko neta da bi za pare uložene u taj net za par mjeseci mogao kupiti neki Garmin GPS... I zato po meni ta navigacija nema nikakvog smisla ako ždere net...

I da; kopka me još jedno... Svi kad spominju Nimbuzz spomenu i pričanje sa Skype kontaktima al imo sam Nimbuzz na W595 i sad ga imam na X10i i uopće nema opciju za prebacit kontakte sa Skype-a, tj. uopće ne podržava skype?? Samo sa MSN i Facebooka sam uspio prebaciti kontakte.

S_Kool
18.12.2010., 12:29
I da; kopka me još jedno... Svi kad spominju Nimbuzz spomenu i pričanje sa Skype kontaktima al imo sam Nimbuzz na W595 i sad ga imam na X10i i uopće nema opciju za prebacit kontakte sa Skype-a, tj. uopće ne podržava skype?? Samo sa MSN i Facebooka sam uspio prebaciti kontakte.

Nimbuzz je od nedavno izbacio skype iz svoje usluge nq zahtjev samog skypa jer su plasirali svoju aplikaciju za androide koja je po meni totalno sranje barem na mom wildfire-u...a i neki drugi poznanici sa desireom HD nisu bas odusevljeni sa samom aplikacijom...

Sto se tice navigacije imas ih nekoliko samo trebas vidjeti koja je kompatibilna sa tvojim mobitelom zbog rezolucije... ali tipicne GPS navigacije su iGO, Navigon, TomTom, Sygic koji ja imam i meni je sasvim okej navigacijq...nadam se da sam pomogao

dak0001
18.12.2010., 12:35
Pozdrav forumaši!

Nešto mi nije jasno pa ću vas pitat, vjerojatno glupo pitanje...

Navigacija na mobu (konkretno X10i) radi uvijek preko interneta!? Ja sam s mobom dobio onaj T-Wisepilot i lijepo izgleda al jede internet ko lud! U 2-3 minute mi pojeo nekoliko MB.

Al vidim ovdje da svi koristite nekakve navigacije... Može li navigacija ikako raditi a da ne jede internet? Jer ako ne, neznam kako to kod vas radi...

Da ju koristim svaki dan, požderalo bi mi toliko neta da bi za pare uložene u taj net za par mjeseci mogao kupiti neki Garmin GPS... I zato po meni ta navigacija nema nikakvog smisla ako ždere net...

sve ti je to manje-više već odgovoreno, ali ukratko
kolega mi na X10 ima motonav koji ne ždere internet - postavke za namještanje neznam
Nimbuzz više ne podržava Skype

mekerica
18.12.2010., 12:43
Nimbuzz je od nedavno izbacio skype iz svoje usluge nq zahtjev samog skypa jer su plasirali svoju aplikaciju za androide koja je po meni totalno sranje barem na mom wildfire-u...a i neki drugi poznanici sa desireom HD nisu bas odusevljeni sa samom aplikacijom...

Aha, u tom zecu leži grm... :D

tipicne GPS navigacije su iGO, Navigon, TomTom, Sygic koji ja imam i meni je sasvim okej navigacijq...nadam se da sam pomogao

Ćuo sam za sve njih, samo me zanimalo dal žderu internet tj. da koriste internet za funkcioniranje... Jer ovaj T-Wisepilot troši interneta, a po meni su takve stvari apsolutno beskorisne na mobitelu! Internet na mobu još uvijek košta ko sveta pita! Ja platim 10 kn mjesečno za 100 MB, što je OK za pogledat nešto i svakodnevno visit na Facebooku, al navigacija bi mi to pojela u nekoliko sati!

kolega mi na X10 ima motonav koji ne ždere internet - postavke za namještanje neznam

Budem probao to nabavit pa vidit...

Cale80
19.12.2010., 15:43
Ja sam kartu skinuo preko piratebay-a, ne sjecam se tocno preko kojeg torenta, mislim da je bio ovaj;
http://thepiratebay.org/torrent/5986953/IGO_MAP_Q3.2010_Eastern_Europe_Maps_and_Pois
Naravno da neces skidati cijeli file, nego samo checkiraj kartu Hrvatske i brzo je tvoj. Kartu kopiraj u maps folder na telefonu i rjeseno.

a gdje bi mogao naći kartu italije?

i da... imam igo 8.4.2 jel mogu skidati novije karte ili baš za 8.4.2.

riot_act
19.12.2010., 15:58
a gdje bi mogao naći kartu italije?

i da... imam igo 8.4.2 jel mogu skidati novije karte ili baš za 8.4.2.
Možda ovdje; http://thepiratebay.org/torrent/5744639/iGO_TeleAtlas_2010.03_(iGO_8.3.x_Europe_maps)#file listContainer
Lako provjeriš radi li novija mapa na starijoj verziji i obrnuto, jednostavno preko kompjutera kopiraš kartu u folder maps, i ako radi, radi.

derekror
19.12.2010., 19:57
Možda je netko prije mene već postavio ovo pitanje, nisam listao brojne stare postove.

Treba mi da na x8 mogu pisati tekstualne dokumente, odnosno mijenjati stare pohranjene.

Što se može naći na marketu?

Što je najfunkcionalnije?

Nije mi problem kupiti program ako je nužno.

Molim znalca za pomoć.

mekerica
19.12.2010., 20:14
Zube ću da izbijem i uši iščupam onome koji napravi Forum.hr i onome koji napravi Operu/Android :mad:

Pola sata sam pisao post na mobu, da bi nakon toga stisnuo Pošalji odgovor i dođe mi bijela stranica. Odem ja Back i stisnem opet i samo mi se isprazni polje za unos teksta. I odem ja Back al umjesto da me vrati na tekst, on me vrati na čitanje teme. Probo sam Forward i Back no teksta više nema. No ja bio uvjeren da je postalo odgovor i refresham temu a kad ono POSTA NEMA. Tako ljutit već mjesecima nisam bio :mad:

Di je problem bio? I nemojte mi spominjati Tapatalk jer jedan ozbiljan forum poput ovog ima da radi i na Symbianu bez ikakvih dodatnih aplikacija (tj. opera je i više no dovoljna) a Android uopće neću spominjati. To se podrazumijeva da radi!

Ontopic: idem otkucat post preko kompa. Naime, na starom W595 sam imao Walk Mate. Taj program je bio Bog Bogova... Biše puta sam u glavi brojao korake i uvijek bi m ise broj poklopio! Bio je nevjerojatno precizan i prepametan. Probao sam ga shake-at, okretat i sve da ga prevarim i ništa! Nebi ni korka pribrojio. Dok u jakni ili u džepu od hlaća bi mi brojio svaki napravljeni korak.

Isto to oću i na X10. Na stranicama od SE sam vidio da X10 ne podržava Walk Mate. No pomislih si ja: šta će mi to kad imam smartphone. On ima puno bolje i preciznije senzore i puno bolje aplikacije. Nać ću nešto bolje. Na Marketu sam našao jednu free aplikaciju, koja čak pretvara u Kcal. Al aplikacije ja KATASTROFA. Nepercizna je (nekad uopće ne mjeri a nekad napravim 10 koraka a ona izbaci npr. 16). A da ne govorim da nezna prepoznati kad se zezam a kad hodam. Samo malčice u ruci da pomaknem mobitel, odmah broji a kad shake-am, kao da trčim. W595 je znao prepoznat pravi korak. On je čak pamtio za cijeli tjedn rezultate i radio prosjeke, imao je health goal i sve. Ova aplikacija sve gubi kad se ugasi, nema nikakve grafikone ni health goal ni ništa, a što je još iritantnije, kad god stisnem da pretvori u Kcal, on se restarta (pokaže Kcal i onda počne ispočetka brojat). A zapravo bi treba i istovremeno prikazivati broj koraka i Kcal a ne da se stisne.

Ugl. što se nepreciznosti tiće, jel problem u senzoru ili u aplikaciji? Ako je stvar aplikacije, molio bih vas da mi preporučite jednu dobru aplikaciju koja će biti precizna kao Walk Mate ili još preciznija (znaći svaki korak da broji i da ne broji kad ja tresem mobitel, kad ga okrećem ili vadim iz džepa) te da pamti po tjednima, radi grafikone, da ima health goal, i da pretvara u Kcal, obavljeni rad i slične fore. Još bolj bi bilo kad bi unutar iste aplikacije mjerio i neznam npr. brzinu, prijeđeni put itd.

Znate li neku?

Da, znam da je ta aplikacija nepotrebna al je meni to fora i volio bi imat i samo me zanima zašto je ova ovako loša... Vjerujem da je riječ o aplikaciji jer pretpostavljam da X10 ima bolje senzore od W595.

Hvala :)

I još nešto: jel X10 ima kakve senzore za temperaturu? Točnije, jel moguće sa određenom aplikacijom mjeriti temperaturu u prostoriji? Potom ne mislim da one aplikacije koje sa interneta skidaju podatke za temperaturu u mom gradu već da baš mjeri u prostoriji temp. Skinuo sam jednu aplikaciju al stalno piše "Checking temperature" ili tako nešto i pustio sam ga par minuta (da se akomodira) ali ništa. Jel moguće to sa X10, tj. dal ima senzor?

assassin
19.12.2010., 20:49
Možda je netko prije mene već postavio ovo pitanje, nisam listao brojne stare postove.

Treba mi da na x8 mogu pisati tekstualne dokumente, odnosno mijenjati stare pohranjene.

Što se može naći na marketu?

Što je najfunkcionalnije?

Nije mi problem kupiti program ako je nužno.

Molim znalca za pomoć.
Documents To Go, ThinkFree Mobile Editor i OfficeSuite Pro su najpoznatiji.
Meni je najbolji Documents To Go, ali imaš na youtubeu review svih tih pa sam odaberi koji ti se najviše sviđa :)
I još nešto: jel X10 ima kakve senzore za temperaturu? Točnije, jel moguće sa određenom aplikacijom mjeriti temperaturu u prostoriji? Potom ne mislim da one aplikacije koje sa interneta skidaju podatke za temperaturu u mom gradu već da baš mjeri u prostoriji temp. Skinuo sam jednu aplikaciju al stalno piše "Checking temperature" ili tako nešto i pustio sam ga par minuta (da se akomodira) ali ništa. Jel moguće to sa X10, tj. dal ima senzor?
Vjerojatno ima senzor temperature, ali to je u mobitelu (najvjerojatnije oko baterije).
Tako da to nije indikator vanjske temperature.
Ako te ipak zanima- upiši sensors u Market pa biraj :)

Za brojanje koraka sam i ja prije kojih mjesec dana gledao, i našao neku aplikaciju- ali isto nije baš bila točna.
Sada možda i ima neka (pedometer), ali nisam probao pa ne mogu tvditi. Skini još koju pa isprobaj :)

derekror
19.12.2010., 20:56
Instalirao sam ovaj documents to go, dobio key, ali zadnjih 4 znamenke ključa ne mogu upisati u preglednik.

Predugačak je, sve sam pokušao.

Onda mi traži 15$ za nešto što uopće ne radi. :confused:

Treba mi iskustvo nekoga tko je to sve ugradio i čim se uspješno koristi.

mekerica
19.12.2010., 21:45
Documents To Go, ThinkFree Mobile Editor i OfficeSuite Pro su najpoznatiji.
Meni je najbolji Documents To Go, ali imaš na youtubeu review svih tih pa sam odaberi koji ti se najviše sviđa :)

Vjerojatno ima senzor temperature, ali to je u mobitelu (najvjerojatnije oko baterije).
Tako da to nije indikator vanjske temperature.
Ako te ipak zanima- upiši sensors u Market pa biraj :)

Za brojanje koraka sam i ja prije kojih mjesec dana gledao, i našao neku aplikaciju- ali isto nije baš bila točna.
Sada možda i ima neka (pedometer), ali nisam probao pa ne mogu tvditi. Skini još koju pa isprobaj :)

Da, oko baterije ima, jer koristim onaj Battery Lite ili kako se već zove i piše mi temp. baterije.

Što se pedometra tiće, probat ću još koji pronaći... Al su me zanimala vaša iskustva, možda je netko pronašao jedan dobar. Tnx

amossam
19.12.2010., 21:48
pozdrav drustvo!

evo sam nedavno nabavi milestone, pa imam pitanje...

na starom g1 sam korsiti iGO i sve je bilo ok. al kako sam ceprka po novom mobu(cyanogen mod i sl) nisam jos stiga instalirat igo na mm. sad, procita sam da igo ne podrzava rezoluciju mm?? ima li netko iskustva?

hvala

Sent from my Milestone

assassin
19.12.2010., 22:03
Nisam našao "običan" iGO za Milestone. Uglavnom mi je bio na 1/3 ekrana (pretpostavljam da je to negdje bila rezolucija za Wildfire) ili je bio malo preuzak (to sam siguran da je bila rezolucija za Desire/X10- tj. 840x480 umjesto 840x485).
Ali, postoji Motonav (to je zapravo iGO prilagođen Milestoneu)- i on mi savršeno radi.
Pa preporučam da njega probaš (http://cafe.mobil.hr/threads/67490-iGO-Motonav-sa-mapama-Hrv-Slo-Srb-Au?p=963885&viewfull=1#post963885).
Radi na CM6 bez problema ;)

amossam
19.12.2010., 22:31
ma imam motonav al mi se ne svidja! nekako mi je cili pretrpan! igo je ima lipo, cisto sucelje!! znaci, nemam srice...

thx

Sent from my Milestone

medo94
20.12.2010., 08:18
može li netko upisati u tražilicu od marketa trambus i reći dali mu je našao šta ???

assassin
20.12.2010., 08:54
amossam- onda pričekaj dok mobilism proradi- pa tamo potraži (tamo je najveći izbor navigacijskih programa).
medo94- tamo je cijelo vrijeme, nekad ga se ne može naći ako imaš custom ROM (tipa, meni sa Cyanogenom- nekim starijim- nije htio naći, ali sa najnovijim ga nađe). Možda da probaš s Market Enablerom instaliranim.
Ali, evo (http://jump.fm/GKNMA) ti link ako ne nađeš :)

medo94
20.12.2010., 09:10
amossam- onda pričekaj dok mobilism proradi- pa tamo potraži (tamo je najveći izbor navigacijskih programa).
medo94- tamo je cijelo vrijeme, nekad ga se ne može naći ako imaš custom ROM (tipa, meni sa Cyanogenom- nekim starijim- nije htio naći, ali sa najnovijim ga nađe). Možda da probaš s Market Enablerom instaliranim.
Ali, evo (http://jump.fm/GKNMA) ti link ako ne nađeš :)

da imam custom ROM hvala dali bi mo mogao skinuti još ove stvari:

:D (http://www.androidzoom.com/android_applications/news_and_weather/horvat-andro_hwnj.html)
:D (http://www.androidzoom.com/android_applications/travel/zagreb-tram_icap.html)
(klikni na smajliće linkovi su)
jeli se kako da riješit taj problem kaj se nemože naći aplikacija ????

assassin
20.12.2010., 10:56
Izvoli (http://jump.fm/OTLEG) :)

Market Enabler ne pomaže?

medo94
20.12.2010., 10:59
Izvoli (http://jump.fm/OTLEG) :)

može pojašnjenje :confused:

Haneke
20.12.2010., 23:21
Jel postoji kakva aplikacija za mjerenje količine poziva i poslanih poruka. Za mjerenje internet prometa sam našao dosta preporuka, no ništa za ovo dvoje. Hvala :)

bata konj harmonikas
21.12.2010., 06:19
sorry sto nisam upisao model mobitela, desire hd. stavio sam google mapse 5.0 i sad radi sve kako treba, posto sam bogu iza nogu ne mogu koristit onaj latitude koji mi je full dobar za zezanje ali bitno da se ne gubim okolo.
sto se tice phonebooka, moram jos malo po marketu searchat jer bih volio nekakvu intuitivniju aplikaciju koja ima sve kontakte kao sto i ova basic aplikacija ima, dakle linkanje face i gmail kontakata i mozda po mogucnosti dodavanje novih servisa i generalno nesto mocno, email, slika, adresa, itd. itd. hocu sve moguce informacije na jednom mjestu :D

bajdvej jel ima nesto jednostavno za dodavanje prefiksa broju kojeg zovem, recimo u imeniku imam 123456789 ali za poziv treba ukucat jos prefiks 0 ili 99 ili 00 ili + ili sta vec i da se ne zezam svaki put sa editiranjem broja, negdje na brzinu ukljucim odredjeni prefiks i kad mi vise ne treba iskljucim? nadam se da je jasno....ne znam pod sta bi to trazio na marketu -.-

assassin
21.12.2010., 07:15
može pojašnjenje :confused:
Aplikacija lažira tvoju aplikaciju i omogućava kupovinu aplikacija, pa tako možda i omogući da vidiš trambus.
Uglavnom, besplatna je u Marketu (samo trebaš imati root)- instaliraj pa vidi.
Jel postoji kakva aplikacija za mjerenje količine poziva i poslanih poruka. Za mjerenje internet prometa sam našao dosta preporuka, no ništa za ovo dvoje. Hvala :)
Traffic Counter Extended- super UI, imaš widget i radi sve što tražiš :top:

mekerica
21.12.2010., 09:18
Ljudi, trebao bi uslugu.

Budući da nisam baš upućen u to a mrsko mi je tražiti po torrentima jer neznam koji su pouzadni pa mogu pokupiti viruse... Ako bi mi mogao netko iskusan poslati na PM link/torrent za download Motonav navigacije??

Znaći, treba da je pouzdan torrent, bez virusa i ostalih gluposti. I trebale bi mi najnovije karte (najbitnije zemlje su mi zasad Hrvatska, Slovenija, Italija te eventualno BiH, Srbija itd.).

Te kratko objašnjenje kako instalirati budući da sam na jednom forumu vidio da je dosta njih imalo problema na Xperiji (ona poruka "Umetnite Motonav-SD karticu".

HVALA!

PS: znaći Motonav definitivno ne ide preko interneta?? Neću da mi ždere megabajte :D

vanta
21.12.2010., 10:17
da li se može pisati dokument odnosno zapis na htc wildfire ? naime ne mogu pronači na njemu da li se može. sada radim na način da nešto napišem na komp pa onda prebacim na htc. hvala.

R1982
21.12.2010., 14:13
da li se može pisati dokument odnosno zapis na htc wildfire ? naime ne mogu pronači na njemu da li se može. sada radim na način da nešto napišem na komp pa onda prebacim na htc. hvala.
Documents To Go, full verzija to omogućava.

NESHO95
22.12.2010., 16:12
Treba mi program za lociranje mobitela. Npr. da stavim aplikaciju na mobitel i da upisem taj broj i da ga locira. :top::s:mig:

R1982
22.12.2010., 19:30
To nećeš nikad naći.

CLS_Rocket
22.12.2010., 20:32
s cim citat web page prebacen s kompa na microsd?

assassin
22.12.2010., 20:36
Probaj neki offline reader.
Meni je "Save This Page" odličan za spremanje i offline čitanje stranica direktno s mobitela.

vanta
23.12.2010., 10:09
Documents To Go, full verzija to omogućava.

instalirao sam aplikaciju dokument to go , hvala dobra je ALI !!!!!
naime mogu pregledavati dokumente koje sam unio u mob preko kompa , ali ako hoču pisati na samom mobitelu traži me " doprinos u dolarima". da li se taj "doprinos" može nekako zaobići !!????:s

assassin
23.12.2010., 15:18
Treba mi program za lociranje mobitela. Npr. da stavim aplikaciju na mobitel i da upisem taj broj i da ga locira. :top::s:mig:
Probaj Prey (http://lifehacker.com/5643460/how-to-track-and-potentially-recover-your-stolen-laptop-or-android-with-prey).
Besplatan je i mislim da radi ono što ti treba.

lamar50
23.12.2010., 16:22
Kako mogu besplatno skinuti igrice za wildfire, pokušala sam skinuti neke,ali mi uvijek piše: The content is not supported on the phone. No application can be found to open this file. Do you still want to download it?
Dal se to uvijek pojavljuje,pa da samo stisnem download ili nešto drugo treba napraviti?

medo94
23.12.2010., 16:27
Kako mogu besplatno skinuti igrice za wildfire, pokušala sam skinuti neke,ali mi uvijek piše: The content is not supported on the phone. No application can be found to open this file. Do you still want to download it?
Dal se to uvijek pojavljuje,pa da samo stisnem download ili nešto drugo treba napraviti?

imaš ih na marketu besplatne ako hočeš one koje se plačaju onda moraš ovo (http://www.applanet.net/) instalirat na mob (to ti je kao market samo sa krekanim aplikacijama)

perich
23.12.2010., 16:54
Za mene su sljedeći Must Have:

3gWatchdog - prati promet preko 3G
APNdroid - za automatsko isključivanje 3G ako se približim limitu mjesečnom
Barcode Scanner - sve jasno
Call Meter NG - zbraja minute, poruke, megabajte i racuna potrošnju
Dolphin Browser - sve jasno
eBay - opet sve jasno
Engadget news - da vidim sta ima novo u tech/gadget svijetu
Evernote - napredniji notepad - cekam nesto sto se synca sa google accountom
Fancy Widget - fini sat i prognoza
File manager - opet sve jasno
Gtasks - task manager syncan sa gmail accountom
LauncherPro - jer ne koristim Sense
Market Enabler - jer do nekih aplikacija ne mozes iz HR
MaxTV Vodič - zbog kontrole snimalice i rasporeda
MindWallet - pinovi hrpe kartica
TeamViewer - da rostiljam doma po torrent masini
Smooth Calendar - sljedeca tri appointmenta fino diskretno prikaže na ekranu
TeslaLED - flashlight aplikacija koja koristi diodu za flash
Titanium Backup - za sve i svasta
Tapatalk Pro - malo za forume

Widgeti:
- IP Address Widget
- Traffic Counter
- BattStatt Free
- Signal Strength Widget

Igre:
- Angry Birds
- Angry Birds Seasons
- Air Control
- Slice It
- Classic Tetris
- Ninjump
- Live Holdem Pro

Sve to je fino na Oxygen ROM-u...

assassin
23.12.2010., 17:12
Možda si skidala neki drugi format.
Aplikacije za Android su u .apk formatu, a tvoje je možda bilo u .rar ili .zip.
Pa obrati i na to pažnju :)

medo94
23.12.2010., 17:30
Aplikacije za Android su u .apk formatu, a tvoje je možda bilo u .rar ili .zip.
Pa obrati i na to pažnju :)
ako ti je rar ili zip raspakiraš ih stavi na SD karticu i skini sa marketa neki installer i samo ih instaliraš

ubojco da te pitam nekaj sad sam stavio froju originalan ROM kad sam tražio trambus na marketu našao ga je ali mi nije našao horvata :confused: :ne zna:
pa me zanimalo to je neki bug ili zato kaj sam koristio ovo (http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=877091)

assassin
23.12.2010., 17:47
Nemam pojma...
Opet ponavljam pitanje :D

medo94
23.12.2010., 17:50
Nemam pojma...
Opet ponavljam pitanje :D

hvala na pitanju xD za to treba root ali ja ga nemogu napravit....tako da :(

assassin
23.12.2010., 18:28
Ako ti tako misliš... (http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=788776)

medo94
23.12.2010., 18:35
Ako ti tako misliš... (http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=788776)

hvala ali stavio sam novi ROM (originalan) od ruu-a i još Unrevoked treba smislit riješenje za novi root.
jesi li pročitao prvu stranicu mojeg linka ??? xD

t86
24.12.2010., 02:05
Postoji li aplikacija da se vidi vrijeme koliko je mobitel ukupno vremena uključen? Koliko traje baterija?

medo94
24.12.2010., 07:33
jeli vi ovo (http://www.androidpit.com/en/android/market/apps/app/troskovnik.gui/Troskovnik) možete aći na marketu ako da ako bi mi mogli dati link (neke stvari mi hoće skinut neke ne :mad: )

--------spojeno--------

ovdje su vam Hrvatske aplikacije (http://senko.net/domace-android-aplikacije/) :)

assassin
24.12.2010., 08:02
medo- link (http://jump.fm/GNOFS).

Samo ne znam zašto nisi odmah postao u temu o aplikacijama, ali dobro...

medo94
24.12.2010., 08:05
medo- link (http://jump.fm/GNOFS).

Samo ne znam zašto nisi odmah postao u temu o aplikacijama, ali dobro...

badnjak je, ja sam se probudio pa sam malo zbunjen :D ti to skineš sa marketa ili neku druge stranice (postoji li neki kao online market ali da ima baš sve??? znam za ovo (http://www.android.com/market/#app=ix.com.android.VirtualRecorder))

možeš mi još skinut ovo (http://www.androidpit.com/en/android/market/apps/app/hocuukino.com) i onda si gotov :cerek: :p

assassin
24.12.2010., 08:34
S Marketa skidam.
Koliko znam, ne postoji online Market s kojeg možeš sve skidati na kompjuter.

Aplikacija koja se zove "Hoću u kino"...Jesu li to neke insinuacije? :p

Izvoli (http://jump.fm/UWVBT).

medo94
24.12.2010., 08:38
S Marketa skidam.
Koliko znam, ne postoji online Market s kojeg možeš sve skidati na kompjuter.

Aplikacija koja se zove "Hoću u kino"...Jesu li to neke insinuacije? :p

Izvoli (http://jump.fm/UWVBT).

ja bih htio u kino :D tnx

Ego
24.12.2010., 10:51
pitanje... psotoji li aplikacija koja bi mi omogućila da namjestim tko smije pristupati internetu uvijek, tko samo kad sam na wifi-ju etc?

jacuzzy
24.12.2010., 11:02
nikako da nađem ovu najnoviju verziju iako sam na netu pročitao da je stavljena na market 21.10.2010....kad upišem na marketu you tube izbaci mi samo hrpu yt download applikacija...dakle radi se o službenoj google aplikaciji...

Ego
24.12.2010., 13:22
Ima li itko ideju zašto mi u marketu ne nalazi google maps? Pokušavam napraviti update na 1.5, ali market ništa ne nalazi.

Koristim Galaxy S, Froyo

assassin
24.12.2010., 13:43
Nije ni meni htio naći Maps 5.0 (ne 1.5 :))...
Ali, preko appplaneta (http://applanet.net/) sam našao update, instalirao i radi kako treba :)

amossam
24.12.2010., 16:49
pitanje... psotoji li aplikacija koja bi mi omogućila da namjestim tko smije pristupati internetu uvijek, tko samo kad sam na wifi-ju etc?

Mislis koja aplikacija moze preko koje veze??
DroidWall, ultrajednostavna i mocna aplikacija... na marketu je imas, besplatna je...

Sent from my Milestone

Ego
24.12.2010., 17:20
Hvala :)

Još jedno pitanje... postoji li način da sačuvam .apk aplikacija koje sam instalirao preko marketa/applaneta?