PDA

View Full Version : Prometni prekršaji - razna pitanja

stranice : 1 2 3 4 5 6 [7] 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20

Katrin
25.08.2011., 07:54
Zanima me mora li se osoba koja nosi naočale slikati za vozačku s njima?
Ne mora

da ovisi o raspoloženju tete za šalterom. :D

Da, tete za salterom su iznad propisa i odlucuju takve stvari.

cantona007
25.08.2011., 12:25
Ne mora

Hvala na odgovoru.

Da, tete za salterom su iznad propisa i odlucuju takve stvari.

:rolleyes: :zvrko:

To nije moja tvrdnja,nego su neki ljudi pisali iz svog iskustva i to sam pročitao po forumima.Nema smisla,ali puno toga kod naše policije nema smisla tako da mi se nije činilo nemoguće.

Katrin
25.08.2011., 12:36
A nije ti se cinilo nemguce da ljudi svasta pisu i pricaju? :D

general Martok
26.08.2011., 10:03
Jutros sam imao nekog posla u Splitu pa sam praktički priša čitav grad u autu. Znam, izjutra je gužva i sve, no jednostavno je nevjerojatno kako neki voze, prvenstveno misleći na prestrojavanja kad lik s autom uskoči ispred tebe ka Šumaher, na pola metra ispred auta, ili nabijanje autom odostraga na nas koji vozimo po propisu pa onda i mi moramo opalivat po gasu u strahu da nas te budale ne udare odostraga. A policije nigdje. Ista je stvar i sa lokalnim uskim cestama di te pristižu budale brzinom većom od 80-km/h. No, najlakše je na običnoj magistrali pisat kazne i slikavat s kamerom na Sirobuji i Dugopolju. :rolleyes:

kralj irud
26.08.2011., 10:14
Jutros sam imao nekog posla u Splitu pa sam praktički priša čitav grad u autu. Znam, izjutra je gužva i sve, no jednostavno je nevjerojatno kako neki voze, prvenstveno misleći na prestrojavanja kad lik s autom uskoči ispred tebe ka Šumaher, na pola metra ispred auta, ili nabijanje autom odostraga na nas koji vozimo po propisu pa onda i mi moramo opalivat po gasu u strahu da nas te budale ne udare odostraga. A policije nigdje. Ista je stvar i sa lokalnim uskim cestama di te pristižu budale brzinom većom od 80-km/h. No, najlakše je na običnoj magistrali pisat kazne i slikavat s kamerom na Sirobuji i Dugopolju. :rolleyes:

generale, potpis, baš sam bio nekidan u Splitu, slično sam doživio...

Damjan_sesvete
26.08.2011., 10:46
Zanima me koja je visina kazne za prometnu nezgodu u kojoj vozač udari u zadnji kraj drugog vozila?

general Martok
26.08.2011., 11:13
generale, potpis, baš sam bio nekidan u Splitu, slično sam doživio...

A znam. Ili recimo kad ideš skretat lijevo pa se isprid tebe nasade dvojica i onda ne možeš ni lijevo ni pravo zato jer njih dva propuštaju ama baš sve aute, (pritom mislim na one udaljene 50-100 metara) dok se cesta ne očisti. I još na kraju ulete u raskršće kad je već crveno (jer nema dopunske). :rolleyes:

Angang
26.08.2011., 13:45
Zanima me koja je visina kazne za prometnu nezgodu u kojoj vozač udari u zadnji kraj drugog vozila?

trebao si dobiti odmah obavezni prekršajni nalog ako nema povrijeđenih osoba i ako je šteta manja!!
ako nisi onda ti kazna ovisi od Suda a obično je oko 2000 kuna!

sivkić
26.08.2011., 22:16
ne shvaćam kakve veze imaju čl.12 i čl.82! :confused:
12 je ne poštivanje znaka a 82 su druge odredbe zabrane parkiranja!!

a ako nije tražena obavijest onda je to propust policije i on je razlog odbačaja prijave!!

Tako je.Greška plavaca jer je htio skratiti redovni postupak i smanjit si pisanje.

Nebitno. tako je stajalo u nalogu. Imam naloga u kojim je samo čl 82, ali i onih gdje je čl 12 u svezi sa čl 82. Poanta priče je da odgovara onaj koji je vozio.

npr. Ako je postavljen znak zabrane zaustavljanja i parkiranja to je nepoštivanje znaka i ujedno zabranjeno odnosno nepropisno parkiranje.

odbačaj prijave??!

Tzv. odbačaj prijave odnosno oslobađanje krivice jer nije prijavljen vozač nego vlasnik koji ne može bit kažnjen jer nije vozio (ako nije).Dobro je napisano i samo čl.82 a i čl.12 u svezi čl.82.

Ne, neće proći kod prekršajnog suca ili sutkinje.

To pišu oni koji su gledali previše meksičkih sapunica.

Što neće proći kod suca?Blagodat nesvjedočenja?

outrager
26.08.2011., 22:46
@ general martok - kad si ti zadnji puta prije toga bio u splitu? malo je možda problem voziti ako ne znaš ulice, ali ako znaš onda nije problem. tempo je takav kakav je, kroz crveno pod normalno prolazi po 5 auta, pješaci preko ceste uglavnom prelaze kad je sve "čisto"... ali da nije tako bile bi grozne gužve, ja sam čak imao prilike vidit bus u boku :D tako da ako se vučeš kao ti, obično ti svi trube i "časte" te čime god se sjete

general Martok
27.08.2011., 10:28
@ general martok - kad si ti zadnji puta prije toga bio u splitu? malo je možda problem voziti ako ne znaš ulice, ali ako znaš onda nije problem. tempo je takav kakav je, kroz crveno pod normalno prolazi po 5 auta, pješaci preko ceste uglavnom prelaze kad je sve "čisto"... ali da nije tako bile bi grozne gužve, ja sam čak imao prilike vidit bus u boku :D tako da ako se vučeš kao ti, obično ti svi trube i "časte" te čime god se sjete

Ma budem svako petnaestak dana. ;) I uopće se ne vučem, niti mi sviraju, a znam i ulice. :)

Yuna
30.08.2011., 11:55
Zanima me dal se smije parkirat tu di su parkirana ova 3 auta lijevo uz ogradu? To je ograda od HŽ-a, nema trotoara za pješake uz nju, samo cesta za aute, dakle ova 3 auta su ustvari parkani samo na cesti.
Jel ih može pauk dić konkretno s ovog mjesta iako ima više nego dovoljno mjesta za neometan prolaz u oba smjera?

http://www.easilysharing.com/images/88136441573551830427.jpg

ivancica-90
30.08.2011., 17:06
Kako ide to sa računanjem prekoračene brzine kada te uslikaju.. Ako je ograničenje 50km u naselju, a ja sam vozila 72km.. dali je to 50km +10km = 60km (što toleriraju)+12km= 72.. Znaci 12km/h prebrzo za što plačam 500 kn il kako???? :ne zna: :confused: :ne zna: :confused:

frANZi50
30.08.2011., 17:30
Ide -10km/h na izmjerenu brzinu, odnosno -10% iznad 100km/h. U tvom slučaju je ista stvar, dakle, da, prekoračila si za 12km/h.

general Martok
01.09.2011., 07:04
Jutros gledam smetlarski kamion ispred mene, na magistrali, vozio je sigurno nekih 70km/h, a odostraga se, na onom postolju za smetalara vozi jedan od njih. Kakav je stav policije kad su u pitanju smetlari i njihova navika da se voze odostraga na kamionu, pogotovo kad nisu u gradu, već kad se voze na otvorenoj cesti, većom brzinom?

sivkić
01.09.2011., 08:49
Nemaju niti mogu imat stav nego moraju prekršitelja kaznit sukladno zakonima, normalno ako ga vide.Max brzina je 30 km ako stoji na postolju.Kazna je 500 kn ako ide više od 10 km sa radnikom odozada.

general Martok
01.09.2011., 09:09
Nemaju niti mogu imat stav nego moraju prekršitelja kaznit sukladno zakonima, normalno ako ga vide.Max brzina je 30 km ako stoji na postolju.Kazna je 500 kn ako ide više od 10 km sa radnikom odozada.

Dobro, pod "stav" sam mislio kako je to zakonom regulirano, samo sam se malo nespretno izrazio. :D Enivejz, čini mi se da je ta praksa sa smetlarima i brzinom preko 30 km/h dok voze radnike iza nešto sasvim normalno, nažalost. :( K tome, se voze u kratkim gaćama i majci bez rukava, promrzneš kad ih vidiš takve.

sivkić
02.09.2011., 08:11
O tome će netko razmišljat kad prvi padne s kamiona.Vruće im je pa se malo hlade.Još nisam vidio da policija zaustavlja i kontrolira smetlarski kamion.podrazumjeva se da je ispravan a preko ljeta i širi neugodne mirise pa kad dodaš još i +30 nije bahno se vrtit oko njega ako nije neka velika sila.
Šta, da ih kazne a onda ovi "zaborave" pokupit smeće ispred policije?

GoGs
03.09.2011., 23:20
ne znam da li se tko sjeća mog slučaja, no ukratko ću: prometna nesreća, ja udario drugi auto, otišao sam sa mjesta nesreće, nisam bio alkotestiran, kriv sam bio nedvojbeno..

E sad me čeka sud. S obzirom da mi je to prvi takav prekršaj, imam par pitanja.

Može li mi netko pojasniti kako to u sudnici izgleda, jer sam do sada sudnicu doživljavao kao u američkim filmovima. :D Nadalje, kako se sucu/sutkinji obraćam?

s obzirom da mislim potpuno priznati krivicu za događaj i pokajati se, može li mi netko reći u kojem trenu smijem kulturno zamoliti za smanjenje kazne ukoliko je to moguće?

Naime, ne mislim muljati da je zbog loše financijske situacije zato što i jest zbog nje, pa me zanima, kada u kojem trenu to napraviti? Očekujem kaznu od 5000 kuna i oduzimanje vozačke dozvole, no dozvola mi je jako potrebna i ne znam kako bih mogao moliti da mi je ne uzmu?

Može malo neki savjet, stvarno bi mi dobrodošao jer se nisam susreo sa tim. Hvala vam unaprijed.:)

drot13
03.09.2011., 23:38
Prekršajni sudovi su uglavnom obične prostorije s 2 stola (za sutkinju/suca i zapisničarku/zapisničara). Nasuprot sudskog mjsta je stolac na koji će te uputiti da sjedneš. Uzet će tvoje osobne podatke, upoznati te s pravma i reći ti što ti se stavlja na teret (pročitati optužni prijedlog koji je podnijela policija, s dodatnim objašnjenjima prema potrebi). Tada će te pitati što imaš za reći. Kad ti izgovoriš sve što želiš, postavit će ti eventualna dodatna pitanja. Ako priznaš, neće se voditi daljnji postupak (svjedoci, vještačenja i sl.), ali presudu vjerojatno neće donijeti odmah, nego ćeš ju dobiti naknadno (iako će ti u slučaju priznanja reći kakva će ona biti). Ovo o smanjenju kazne i neoduzimanju vozačke dozvole govoriš u dijelu u kojem imaš riječ. Suci su najčešće razumni i cijene priznanje i kajanje, ali kazna ovisi o hrpi toga. Iz osobnog iskustva, samo budi normalan, objasni svjim riječima što je bilo i zamoli za smanjenje novčane kazne i ukidanje oduzimanja.

GoGs
03.09.2011., 23:47
Prekršajni sudovi su uglavnom obične prostorije s 2 stola (za sutkinju/suca i zapisničarku/zapisničara). Nasuprot sudskog mjsta je stolac na koji će te uputiti da sjedneš. Uzet će tvoje osobne podatke, upoznati te s pravma i reći ti što ti se stavlja na teret (pročitati optužni prijedlog koji je podnijela policija, s dodatnim objašnjenjima prema potrebi). Tada će te pitati što imaš za reći. Kad ti izgovoriš sve što želiš, postavit će ti eventualna dodatna pitanja. Ako priznaš, neće se voditi daljnji postupak (svjedoci, vještačenja i sl.), ali presudu vjerojatno neće donijeti odmah, nego ćeš ju dobiti naknadno (iako će ti u slučaju priznanja reći kakva će ona biti). Ovo o smanjenju kazne i neoduzimanju vozačke dozvole govoriš u dijelu u kojem imaš riječ. Suci su najčešće razumni i cijene priznanje i kajanje, ali kazna ovisi o hrpi toga. Iz osobnog iskustva, samo budi normalan, objasni svjim riječima što je bilo i zamoli za smanjenje novčane kazne i ukidanje oduzimanja.sutkinji/sucu se obraćam časna sutkinjo/suče ili gospođo/gospodine?

Hvala na odgovoru, tako sam si to nekako i zamišljao, ali tko pita, ne skita. :mig:

drot13
03.09.2011., 23:52
Dovoljno je i gospođo/gospodine. Ne traže neku posebnu formalnost, dovoljna je pristojnost.:top:

GoGs
03.09.2011., 23:53
Dovoljno je i gospođo/gospodine. Ne traže neku posebnu formalnost, dovoljna je pristojnost.:top:Super. Hvala puno. :top:

drot13
03.09.2011., 23:56
Nemaš beda i sretno.:top:

Secret
05.09.2011., 17:34
Nemam pojma jel to već netko već pitao, spomenuo ili šta slično...al ja ću pitati opet, jer mi se neda par sati čitati zakonike. :mig:
Imao sam slučaj da je nakon prometne nesreće jedan od sudionika "pobjegao"/"nestao". Prometna policija je dobila registarski broj bjegunca ali nisu mi htjeli dati podatke o "bjeguncu".
Da bih ipak došao do imena osobe i vozila morao sam sprovesti svoju privatnu istragu i "nelegalno" saznati o kome se radi.
Na prekršajnom sudu mi sutkinja kazuje da podnesem podnesak sa imenom bjegunca (vlasnika vozila) ako znam o kome se radi pa će biti pozvani na sud. S obzirom da sam uspio saznati o kome se radi podnio sam isti zapisnik.

1.) Kako je moguće da ja moram sprovoditi svoju privatnu istragu da bih došao do podataka svih sudionika nesreće, jer policija ne daje na uvid podatke nikoga tko je sudjelovao u prometnom prekršaju, ili prekršaju neke druge pravne prirode (npr. tučnjava)?

2.) Kako je moguće da sutkinja traži od mene podatke sudionika, umjesto izdavanja zahtjeva policiji nek joj dostavi podatke ostalih koji su sudjelovali u nesreći ili su na prekršajnom sudu imenovani, i koji bi trebali doći na sud dati iskaz?

Isto pitanje se odnosi i na slučaj remećenja reda i mira.
Bio je slučaj da je osobaA namjerno nakon verbalne prepirke pregazila osobuB.
OsobaB podnosi prijavu policiji sa registarskim brojem automobila. Policija osobiB tvrdi da taj registarski broj ne odgovara opisanom automobilu. Ime i prezime, te adresu osobeA ne daje na uvid? Mislim wtf? :503:
Pa protiv koga će ta osoba podnijeti tužbu?

Pingvich
06.09.2011., 20:17
Ovaj, skrivila sam prometnu nesreću (oduzela prednost u raskršću - tj trebala sam se mimoići sa autobusom koji je išao ispred tog auta - kriva procjena, pa se auto iza autobusa zabio u mene).
Dobila sam doma prekršajni nalog sa kaznom od 2252 kn (2100 kazna + 52 slike + 100 troškovi).
Alkotest 0,0, nisam to napravila iz bahatosti i brzine, nego krive procjene, nikad kažnjavana za apsolutno ništa (ni kazna za parkiranje, ama baš ništa), uvijek vozim apsolutno odgovorno (onakav sam vozač kojeg svi mrze, vozim po ograničenju, nikad ako pijem, oprezna sam uvijek) i - stvarno nemam para. Dobila sam otkaz u veljači, sad radim sezonu (koja je loše plaćena i gotova ovih dana), muž mi je dobio otkaz pred mjesec i pol i sad je opet dobio posao, ali radi tek tjedan dana.. mogu skupiti 1000 kn, ali ostatak mi je fakat misterija kako ću skupiti..
Ugl, poslali smo žalbu, sad sam dobila poziv za glavnu raspravu, iako je u prekršajnom nalogu kojeg sam prvog dobila pisalo da neće biti glavne rasprave i ispitivanja okrivljenika (mene) jer da je sve jasno. Dakle, sad su me zvali radi žalbe na iznos, ne?
I, kolike su šanse da mi smanje kaznu? Mislim, u zakonu jasno piše da je ze ovaj prekršaj kazna 2000 kn, je moguće uopće da mi smanje kaznu?

kamenjar1
07.09.2011., 06:55
Ovaj, skrivila sam prometnu nesreću (oduzela prednost u raskršću - tj trebala sam se mimoići sa autobusom koji je išao ispred tog auta - kriva procjena, pa se auto iza autobusa zabio u mene).
Dobila sam doma prekršajni nalog sa kaznom od 2252 kn (2100 kazna + 52 slike + 100 troškovi).
Alkotest 0,0, nisam to napravila iz bahatosti i brzine, nego krive procjene, nikad kažnjavana za apsolutno ništa (ni kazna za parkiranje, ama baš ništa), uvijek vozim apsolutno odgovorno (onakav sam vozač kojeg svi mrze, vozim po ograničenju, nikad ako pijem, oprezna sam uvijek) i - stvarno nemam para. Dobila sam otkaz u veljači, sad radim sezonu (koja je loše plaćena i gotova ovih dana), muž mi je dobio otkaz pred mjesec i pol i sad je opet dobio posao, ali radi tek tjedan dana.. mogu skupiti 1000 kn, ali ostatak mi je fakat misterija kako ću skupiti..
Ugl, poslali smo žalbu, sad sam dobila poziv za glavnu raspravu, iako je u prekršajnom nalogu kojeg sam prvog dobila pisalo da neće biti glavne rasprave i ispitivanja okrivljenika (mene) jer da je sve jasno. Dakle, sad su me zvali radi žalbe na iznos, ne?
I, kolike su šanse da mi smanje kaznu? Mislim, u zakonu jasno piše da je ze ovaj prekršaj kazna 2000 kn, je moguće uopće da mi smanje kaznu?

Na sudu se pokajte, naglasite da vam je ovo prvi prekršaj i nabavite nekakve dokaze(sa biroa, izvod iz porezne i sl.) o vašem lošem materijalnom stanja. Moguće je da vam smanje kaznu čak na trećinu minimalne.

drot13
07.09.2011., 10:59
... I, kolike su šanse da mi smanje kaznu?...

S ovakvim stavom, odlične. Objasniš sutkinji isto što si i tu rekla: nisi se bahatila, nego si samo krivo procijenila, prihvaćaš krivnju, kaješ se, loši životni uvjeti... Kazna se smanjuje i na trećinu minimalne, a šanse za to su ti velike.:top:

Angang
07.09.2011., 13:25
dokazati utrkivanje je ne moguće!!
a krivicu se lako može dokazati po tragovima na mjestu nesreće i tragovima kontakta između vozila, ako se radi o nedoumici da li se je čolak prestrojavao ili opačak nije držao razmak!!!

Pingvich
07.09.2011., 17:21
Na sudu se pokajte, naglasite da vam je ovo prvi prekršaj i nabavite nekakve dokaze(sa biroa, izvod iz porezne i sl.) o vašem lošem materijalnom stanja. Moguće je da vam smanje kaznu čak na trećinu minimalne.

Napisali su da donesem potvrdu o mjesečnim primanjima, meni su rekli da mi to daje poslodavac. Je to točno? Ako ne, gdje idem po potvrdu?
Osim tih prihoda, nemam ništa u svom vlasništvu, ni moj suprug, samo auto imamo :D (mladi smo još :D ), da i to napomenem? Ono, kao prikaz da smo fakat siromašni.. ;)

drot, fala, baš ste me utješili, osjećam se kao zadnji prokleti kriminalac jer moram na sud i jer sam ''okrivljenik'', uopće mi to nije ugodno.

Putnik92
07.09.2011., 17:52
Kako ide to sa računanjem prekoračene brzine kada te uslikaju.. Ako je ograničenje 50km u naselju, a ja sam vozila 72km.

Izmjerili su ti 72 +/- 10 km/h i od toga oduzeli 10, tj. prekoračenje je u konačnici negdje između 2 i 22 km/h, najčešće negdje po sredini tih iznosa (tj. 12 km/h, ali ne mora biti, zato i postoji tolerancija).

kamenjar1
07.09.2011., 18:30
Napisali su da donesem potvrdu o mjesečnim primanjima, meni su rekli da mi to daje poslodavac. Je to točno? Ako ne, gdje idem po potvrdu?
Osim tih prihoda, nemam ništa u svom vlasništvu, ni moj suprug, samo auto imamo :D (mladi smo još :D ), da i to napomenem? Ono, kao prikaz da smo fakat siromašni.. ;)

drot, fala, baš ste me utješili, osjećam se kao zadnji prokleti kriminalac jer moram na sud i jer sam ''okrivljenik'', uopće mi to nije ugodno.

Ako su vam tako napisali onda donesite tu potvrdu koju ćete tražiti od poslodavca. Svakako napomenite sve što vam može biti u korist. Loše materijalno stanje to svakako je.
Nitko prometne prekršitelje vašeg tipa(kaje se, priznaje krivnju) ne tretira kao kriminalce. Jest da je otrcano ali uvijek je dobro ponoviti onu "kad sjedneš u auto,jednom nogom si u grobu,a drugom u zatvoru". Opreza nikada dovoljno.

drot13
08.09.2011., 10:46
... Osim tih prihoda, nemam ništa u svom vlasništvu, ni moj suprug, samo auto imamo...

U općini možeš izvaditi i potvrdu o imovinskom stanju (ili kako se to već zove) koja će to lijepo službeno opisati.:top:

... drot, fala, baš ste me utješili, osjećam se kao zadnji prokleti kriminalac jer moram na sud i jer sam ''okrivljenik'', uopće mi to nije ugodno.

Nema na čemu, a kao što je čovjek napisao, nisi kriminalac i nitko te neće tako tretirati, a "okrivljenik" je normalna fraza u postupku.:top:

sina xx3
08.09.2011., 16:27
Može koji savjet za moj meni dosta čudan slučaj .
Naime jučer sam dobio poštom kaznu za prebrzu vožnju van naseljenog mjesta od 1.000,00kn.
Navodno prije nešto više od 6 mjeseci (01.03. u 7h45min.) snimljen sam i izmjerena mi je brzina od 113km/h na Zagrebačkoj zaobilaznici na mostu na Savi a vozio sam iz pravca Ljubljane prema Sl.Brodu.
Ja se naravno ni ne sjećam di sam bio i vozio toga dana kao vjerujem i 95% ljudi da ih to pitate a ono što je zanimljivo je sljedeće:
Kažnjen sam znači za vožnju više od 30km/h od dozvoljene u nenaseljenome mjestu za koji je zakonom propisana kazna od 1.000,00kn što bi značilo da je gotovo cijelom Zagrebačkom obilaznicom dozvoljena brzina 110km/h dok je na mostu 80km/h,pa otud tih 33km viška.
Pošto me put ionako danas vodio preko tog istog mosta jako sam se neugodno iznenadio kad sam vidio na mostu cijelom njegovom dužinom ograničenje od 100km/h.
Pitao sam prijatelja koji radi kao prometni policajac kak sad to a on mi kaže... "pa možda je taj dan bila posebna regulacija prometa pa je postavljeno ograničenje od 80km/h samo se ti toga ne sjećaš.....čuo sam za par takvih slučajeva,..gle možeš podnijeti prigovor ali to ti je badava".

Ako je ograničenje na mostu 100km/h a mene su slikali sa 113km/h pa ja sad moram platiti 1.000,00kn jer sam vozio 13km brže nego što to tabla koja je na mostu kaže......onda svaka čast Hrvatskoj policiji i zakonu.
Tako svakome od nas mogu poslati pred izbore kaznu jer je prije 6 mjeseci negdje vozio po nekoj privremenoj regulaciji prebrzo a da se toga "ni ne sjeća".

Što vi iskusniji po tom pitanju mislite?...imam li ja šanse i isplati li se pisati prigovor, te što bi se točno u prigovoru trebalo napisati a da ima uporište u zakonu i da prođe kod sudca?
Molim samo za ozbiljne savjete,...hvala.

rupa u zakonu
08.09.2011., 16:37
A odakle im informacija da si upravi ti vozio?

sina xx3
08.09.2011., 17:17
A odakle im informacija da si upravi ti vozio?
Ja sam vozio jer je vozilo moje i registrirano na moje ima,...ili možda kad bolje razmislim i nisam ja vozio:),..neznam baš...onda će tražiti da dostavim ime,prezime i adresu onog tko je vozio pa ako nije istinita onda dupla kazna tj. 2.000,00kn
Ima tko kakav savjet?

sivkić
09.09.2011., 08:32
Kazna za nedavanje vjerodostojih podataka je od 2000-5000 kn.

Ako je bilo ograničenje 100 a ti vozio 113 kad ti se odbije 10 km ispada da si vozio 3 km više i onda nisi kriv.
Ako je ograničenje bilo 80 km onda si vozio 23 više i kazna je 1000 kn.

Možeš izjavit prigovor da tražiš pismeno upozorenje ako nisi činio prije prekršaje pa predmet ide na sud ili nećeš platit kaznu pa ići na sud i izjavit da nije bilo ograničenje 80 nego 100 km.Ili kod suca možeš priznat djelo izjavit kajanje i ostalo i zatražit ublažavanje kazne (do 2/3).

sina xx3
09.09.2011., 09:17
Kazna za nedavanje vjerodostojih podataka je od 2000-5000 kn.

Ako je bilo ograničenje 100 a ti vozio 113 kad ti se odbije 10 km ispada da si vozio 3 km više i onda nisi kriv.
Ako je ograničenje bilo 80 km onda si vozio 23 više i kazna je 1000 kn.

Možeš izjavit prigovor da tražiš pismeno upozorenje ako nisi činio prije prekršaje pa predmet ide na sud ili nećeš platit kaznu pa ići na sud i izjavit da nije bilo ograničenje 80 nego 100 km.Ili kod suca možeš priznat djelo izjavit kajanje i ostalo i zatražit ublažavanje kazne (do 2/3).

O.K.
Ograničenje cijelom dužinom mosta je 100km/h (table sa obje strane ne početku mosta),..e sad,..kako da ja znam je li prije 6 mjeseci bilo postavljena kakva privremena regulacija brzine pa su je smanjili na 80km/h,..jednostavno se uopće ne sjećam događaja toga dana prije pola godine, a ograničenje brzine na tom dijelu se u kazni nigdje ne spominje već samo prekoračenje brzine po kojoj ispada da je ograničenje toga dana moralo biti 80km/h.
Znači isplati li se uopće sudcu/sutkinji reći u prigovoru da je na tom mostu godinama tabla sa ograničenjem brzine od 100km/h?
1.000,00kn i nije mali novac,...ja moram za to raditi cijeli tjedan pa ako postoji mogućnost da kaznu smanjim bilo bi jako dobro,...samo neznam kako jer nisam do sada kažnjavan za brzinu pa neznam proceduru i što je točno potrebno navesti u prigovoru.

josip208
09.09.2011., 13:05
Pozdrav svima... imao sam neku situaciju prije 2 mjeseca, kolona pjesaka je isla glavnomo ulicom i kad su oni prosli ja i jos 5-6 auta smo se ukljucili u promet iz sporedne ulice.

E sad jedna policijska sluzbenica 50-ak metara dalje signalizira meni i jos jednom vozilu da stanemo sa strane sto smo ucinili... zatim ona sjeda u policijsko vozilo i nastavlja za kolonom dalje glavnom ulicom... posto nisam vidio razlog zasto nas je zaustavila sa strane a u retrovizoru sam vidio da auti prolaze i nakon 2 auta ja se ukljucujem u promet i skrecem put kuci na prvom raskrizju...

i onda za dva tjedna šok, stizu dvije kazne:

1.Pretjecanje kolone pod pratnjom
2.Voznja bez polozenog vozackog ispita

Niko me nije ni zaustavio nego mi je samo signalizirano rukom da stanem sa strane a nisam znao razlog..

Napisao sam zalbu na prekrsajni nalog i danas sam bio na sudu...
Predao sam fotokopiju vozacke dozvole koju sam polozio prosle godine ali oni je valjda nisu imali u bazi podataka i ta je zalba prosla...

ali problem je sa ovom drugom,,, znaci danas na suocavanju policajka mi je bahato govorila kako sam ja presijekao kolonu i da je policijsko vozilo bilo na zacelju kolone...
ja sam pitao gdje je ta kolona bila a ona je rekla da je bila 10 metara iza nas no to nije nikako moguce sto sam danas rekao na sudu jer ako su bila 4 auta(prosjecne duzine 4 metra + razmak izmedju automobila)ne ubrajajuci policijsko vozilo dolazimo do brojke od preko 20 metara no bilo je je i vise od 4 auta u toj skupini koja je ocigledno presijekla kolonu pjesaka..

da se vratimo na pricu,,, ja sam se zaustavio pokraj ceste, a vozilo ispred mene se parkiralo... ta policajka ulazi u policajski automobil koji se zaustavio na sred ceste ispred nas i odlazi dalje prema koloni pjesaka dalje niz ulicu (napomena:rekla je da je ostali dio kolone pjesaka ostao 10 metara iza prvog dijela kolone i da smo mi sa autima presijekli tu kolonu)
Kako sam ja bio zaustavljen na cesti pogledavam u retrovizor i vidim kako auti prolaze te se ukljucujem u promet i na prvo skretanju skrecem i idem kuci. (U to vrijeme nisam znao da ima jos kolona pjesaka iza ostala)
Danas na sudu ja i svjedok smo se branili da nije bilo nikakve preostale kolone i malo smo se rjeckali i zakazano je drugo rociste...

e danas poslije suda ja sretnem onog covjeka koji je bio ispred mene u autu i pitam ga jeli bilo ikakve kolone iza i on kaze da je ali da je bila preko 50 metara udaljena... a iz tog prilaza u glavnu ulicu se vidi najvise 10 metara tko ide iz glavne ulice tako da bih sigurno vidio pjesake,,, no kako je par auta islo ispred i iza mene zakljucio sam da je kolona pjesaka prosla iako sam i ja gledao prije nego sto sam usao u glavnu cestu no nisam nista vidio...

E sad mene zanima kako cu se branit i jeli policija kriva za prekrsaj necinjenjem jer nije nikako omogucila sprijecavanje tok prekrsaja odnosno nije stavila nikoga da kaze da se tu nemoze proci... odnosno nije bilo naznaka da je cesta zatvorena zbog prolaska pjesaka... (Napominjem ta dionica gdje su pjesaci isli ima samo 2 sporedna prilaza)

Oce li mi proci ako se budem na iducem rocistu branio zabludom ili ucinjenjem prekrsaja nesavjesnim nehajem te da me oslobode odgovornosti...

Na sudu namjeravam priloziti sliku tog prilza iz mog kuta gledanja te namjeravam satelitski snimak tog mjesta sa oznakama udaljenosti tj. da se ona policajka nauci sta je 10 m a sta 100 metara

malo je dug post ali hvala unaprijed svima koji znaju nesto o ovome

i jos nesto mogu li policiji natovarit prekrsaj necinjenja odnosno nisu sprijecili nas da napravimo prekrsaj tj. nije nikog bilo na prilaznoj cesti

Opaki
13.09.2011., 09:49
Pitanje za DROTA :), kolega mi je pojeo govno i snimili su ga sa "Gatso drcs" vjerovatno statična kamera - radar, preko 50 je baja vozio, e sad budući da mu treba vozačka nema svrhe na smanjenje ići, sa 12 mjeseci na 6, jer mu je i to puno, iako nevjereujem da češ mi iskreno na ovo odgovorit :), naime čuo sam da inace nisu svi uređaji uredno atestirani, pogotovo alkotesteri, ali i ove multanove, pa razmišljam da žalbu usmjerim direktno na ispitivanje atesta takvog uređaja kao i osobosobljenost rukavanja službene osobe takvim uređajem, jel ima kakve sreće tu? I jel postoji uopće nekakva druga solucija da ne ostane bez vozačke pa plati veču kaznu ili tako nešto? Fala.

zaboraviosam
13.09.2011., 13:06
Neki dan sam zeznuo stvar i sjeo u auto pijan. Zaustavili me nakon 50 metara i napirio sam 1,77. Zanima me kolika je kazna i koliko mi ju sudac za prekršaje može maksimalno smanjiti ako se pokajem i ukoliko nisam imao niti jedan prometni prekršaj u zadnjih 6 godina.:504:

vfistri2
13.09.2011., 18:03
Znaci parkiro sam na mjestu za invalide i pauk mi je digo auto njima sam dao 500 kn za tih 1km sto su potrosili benge.
Kod policije sam dobio upozorenje u iznosu od 700kn.
1.Upozorenja sam 99% siguran ne placaju, to je tocno?
sta ako ponovim isti prekrsaj jeli moram onda platit to proslo upozorenje?
2.jeli uvjek kada je prvi prekrsaj upozorenje? tj. teoretski ponovim isto sranje i npr posaljem sestru, tada ona dobiva isto upozorenje a ne kaznu?
3.je li normalno sto sam za taj prekrsaj dobio samo upozorenje (koji mi je prvi ikad)? Kada se izricu upozorenja? Da li ce svima za kaznu do 1000kn ako je prvi prometni prekrsaj ikad izdat upozorenje?

drot13
13.09.2011., 18:13
… iako nevjereujem da češ mi iskreno na ovo odgovorit...

A zašto onda pitaš? I još važnije, zašto ja odgovaram?:confused:

… naime čuo sam da inace nisu svi uređaji uredno atestirani...

Krivo si čuo.:top:

… jel ima kakve sreće tu?...

Nema.:top:

… I jel postoji uopće nekakva druga solucija da ne ostane bez vozačke pa plati veču kaznu ili tako nešto?...

Neki suci jesu za takve neformalne dogovore, ali teško je računati da će naletjeti baš na takvog.:ne zna:

... Zanima me kolika je kazna i koliko mi ju sudac za prekršaje može maksimalno smanjiti ako se pokajem i ukoliko nisam imao niti jedan prometni prekršaj u zadnjih 6 godina…

5000-15000 kuna, 3 boda, oduzimanje vozačke na najmanje 12 mjeseci (možda se nešto mijenjalo u zadnjim izmjenama, ali samo na gore). Ispod 2000 kuna vjerojatno nećeš proći, bodovi su zagarantirani, a vjerojatno će biti i oduzimanja vozačke. Koliko, ne mogu reći. Uglavnom, prevelika je količina za neka veća popuštanja. Ali opet, jako ovisi o sutkinji/sucu, tj. dojmu koji ostaviš.:ne zna:

bicbajsbicikl
13.09.2011., 19:03
Trebala bih pomoć u vezi žalbe. Zaustavili su me na biciklu sa 0,8 promila i dobila sam kaznu od 580 kn. Pošto nisam prije kažnjavana i student sam, planiram se žaliti. Zanima me postoji li neki standardni obrazac žalbe ili mogu žalbu napisati sama? Treba li se to ovjeriti kod javnog bilježnika? Hvala.

drot13
13.09.2011., 19:20
Možeš ju napisati sama i ne trebaš ju ovjeriti.:top:

bicbajsbicikl
13.09.2011., 19:28
Hvala puno. :)

Scarpeta
14.09.2011., 09:33
dan,može li mi netko reći otprilike koja bi mogla biti kazna za ovog vozača

http://www.24sata.hr/112/zagreb-kamionom-pokupio-pjesaka-koji-je-pretrcavao-cestu-234684

hvala

miroslav12
14.09.2011., 10:23
vjerovatno veća od kazne kaj je dobil ovaj...
http://www.vecernji.hr/vijesti/traze-pravdu-ubojica-nase-kceri-ni-dana-nece-provesti-zatvoru-clanak-111830

Scarpeta
14.09.2011., 10:28
pretpostavljam,ali ipak je ovo potpuno drugačiji slučaj

outrager
14.09.2011., 15:40
ja mu ne bi dao ništa više od uvjetne kazne, mislim da nema potrebe previše obajšnjavati zašto, jasno je da su vozila preteška i prebrza za razne bisere koji pretrčavaju preko ceste, nitko mu nije kriv, on je svoj rulet odigrao

drot13
14.09.2011., 17:17
dan,može li mi netko reći otprilike koja bi mogla biti kazna za ovog vozača...

Niti meni nije baš jasno. Kakva kazna? Voziš sukladno propisima i podleti ti neodgovorni pješak. Za što bi ti sad trebao biti kažnjen?:confused:

tome
14.09.2011., 17:41
vjerovatno veća od kazne kaj je dobil ovaj...
http://www.vecernji.hr/vijesti/traze-pravdu-ubojica-nase-kceri-ni-dana-nece-provesti-zatvoru-clanak-111830Ovo je sramota koju ne smije nitko tko je za nju saznao ikada zaboraviti. Usprkos "jesi li imao uvid u spis, znaš li zašto je dobio takvu kaznu?" retorike. Svaki puta kada se ovoga sjetim, prođe me jeza.

Inače, efekt ove presude je bio taj da kada vidim pješaka da čeka na zebri, a ja sam u prvoj traci do njega, da naprosto nisam siguran što da napravim. Jer nisam sociopat.:confused:I ja sam zbunjen. Vidiš, kada idem Držićevom na Most mladosti, tamo su prije mosta izgradili tram. stanicu i semafor, a ograničenje je 60. Vozim po najlijevijoj traci. I obično je čisto zeleno. Znači ja, recimo, samo spičim 50 i ne moram uopće pratiti što se zbiva iza one ograde od zamućenog stakla. Što li ja imam s time? :confused: Pogotovo pošto iza mene vozi jedan od vozačkih specijalaca s razmakom od 15 cm, sav ljut što ne oderem barem 70-80 pošto sam na "najbržoj traci".

Ili vozim u smjeru sunca, u traci koja je pored drvoreda, tako da nemam blagog pojma stoji li netko uz cestu, trči li prema cesti ili što. Samo nagazim 50 ako je unutar ograničenja i, kako ti veliš, ostanem :confused:? :)

drot13
14.09.2011., 17:59
Nisam mislio da ne moraš pratiti i razumljivo je da moraš, ali zašto bi bio kažnjen ako si vozio sukladno svim propisima, obraćao pažnju na sve sudionike na prometu oko sebe (vozače i pješake), a svejedno ti je podletio netko tko se npr. iznenada odlučio na pretrčavanje ceste (npr. za tramvajem) iako je do tada normalno hodao nogostupom?:confused:

tome
14.09.2011., 18:33
a svejedno ti je podletio netko tko se npr. iznenada odlučio na pretrčavanje ceste (npr. za tramvajem) iako je do tada normalno hodao nogostupom?:confused:Bilo bi ovisno o mojoj stvarnoj reakciji i stvarnim okolnostima:

- Ako je taj doslovno "iskoračio" pred auto, što znači da je nogostup doista uz sam rub ceste i da je pješak hodao po samom rubu nogostupa i iskoračio na njega vidjevši rubom oka tramvaj, a uopće ne provjeravajući cestu, tada bi bio kriv pješak za izazivanje prometne nesreće, a ja bih bio ipak bio djelomično kriv jer sam vidio da čovjek hoda uz sam rub ceste i da može pasti na nju (npr. onesvijesti se, posklizne se), a nisam usporio i upozorio ga na opasnost (moj prilazak) onim uređajem u autu koji upravo tome služi.

- Ako je taj normalno hodao, pa potom iznenada promijenio smjer (okrenuo se prema cesti, kada me je, ako sam bio toliko blizu i morao vidjeti) i ipak krenuo na cestu, on bi bio i više kriv nego u prethodnom slučaju, a moja krivica bi ovisila o tome jesam li reagirao makar otpuštanjem gasa (jer makar za to sam imao vremena). Svakako, gdje je nogostup uz samu cestu (bez ograde ili zelenila), i ograničenje brzine treba biti možda i 30. A ako i nije, sudac bi trebao postaviti pitanje moje brzine - samo zato što je ograničenje 50, ne znači da se ne smije voziti manje ako je jasno da je nogostup tako blizu, prometan i sl. Najbolji primjer ovoga je Selska, gore na potezu Baštijanove prema Krapinskoj - mislim da je tamo na jednom dijelu i ograda, a možda je i ograničenje smanjeno, ali to je baš takva konfiguracija i svi praše nemilice.

Samo primjer iz Njemačke: poznajem osobu koja je imala sličan "susret" - otac i malo dijete se šetaju normalno po nogostupu, vozač prilazi s leđa po traci. Vidjevši tu situaciju - po svakom obilježju bezazlenu i svakodnevnu - vozač je ipak skinuo nogu s gasa. Slijedećeg trenutka, bez ikakvog razloga i povoda, mali se istrgne iz ruke ocu i izleti na cestu. Vozač je zakočio i ništa se nije dogodilo.

To je vožnja kada ne postoji tzv. "peer pressure" drugih vozača (kamo mi se žuri, zapravo?) i kada ne postoji balkanski kompleks manje vrijednosti.

Moj sud, kakvu je kaznu zaslužio vozač? Svakako uvjetnu, a toliko blažu što je propisnije vozio (ako nije gledao ispred sebe u trenutku kada je pješak pretrčavao, je li davao i žmigavac i tako signalizirao svoju namjeru i pješaku koji je procjenjivao situaciju za "pretrčavanje"; je li prikočio koliko mu je situacija dopuštala ili je imao vremena vidjeti da čovjek pretrčava, ali se je igrao s njime igre "pogađanja" umjesto da odmah makne nogu s gasa i stvori više prostora neopreznom pješaku korigirajući tako njegovu pogrešku; je li vidio ili mogao vidjeti da mali trči prema cesti i je li usporio, trubio, itd.).

drot13
14.09.2011., 18:55
… a ja bih bio ipak bio djelomično kriv jer sam vidio da čovjek hoda uz sam rub ceste i da može pasti na nju (npr. onesvijesti se, posklizne se), a nisam usporio i upozorio ga na opasnost (moj prilazak) onim uređajem u autu koji upravo tome služi...

Iako se u većini slažem s tvojim komentarom koji pokriva velik broj mogućih situacija, u ovom smislu bi svako hodanje nogostupom pored kolničke trake za vozila bilo opasno. Naravno da je opasnost moguća, a često i realna, ali ako bi svi trubili približavajući se pješacima, ne bi mogli živjeti od buke truba.:ne zna:

… Svakako, gdje je nogostup uz samu cestu (bez ograde ili zelenila), i ograničenje brzine treba biti možda i 30...

Nogostup je uz samu cestu na 95 % prometnica u gradovima. Jednostavnije bi bilo zabraniti promet vozila.:ne zna:

… Svakako uvjetnu...

Nevinom čovjeku je i to previše.:ne zna:

tome
14.09.2011., 20:01
ali ako bi svi trubili približavajući se pješacima, ne bi mogli živjeti od buke truba.:ne zna:Ha, ha. :) Ali ne bi, zapravo. Jer malo ljudi stvarno hoda po samom rubnom kamenu. A takve treba upozoriti. Zapravo, kada god prilazimo pješaku s leđa, po njegovom kretanju nismo vidjeli da je svjestan dolaska vozila, a vozimo tiho, trebalo bi kratkim zvučnim signalom (slično kao kada netko "zaspi" na zeleno) dati do znanja da postoji moguća opasnost. Na žalost, kod nas se truba upotrebljava i doživljava kao psovka...Nogostup je uz samu cestu na 95 % prometnica u gradovima. Jednostavnije bi bilo zabraniti promet vozila.:ne zna:Naravno, ali to bi značilo ići linijom manjeg otpora. Nitko nije uspio tako što je išao lakšim putem. Manje jednostavno, ali puno uspješnije, bi bilo urediti takve nogostupe, npr. upotrebom zaštitnih ograda tamo gdje iz prometno-tehničkih razloga prometnice moraju biti brže, a gdje ne postoji takva nužnost, tamo ograničiti brzinu na 30 km/h (stvarajući tako ujedno i tihu zonu). Ovo s ograničavanjem brzine se u principu odnosi samo na stari dio grada, tamo gdje nema drvoreda i gdje ionako zbog konfiguracije prometnice nije nemoguće voziti brže od 30 km/h (u principu stvarno strogi, strogi centar poput Ilice ili čisto stambeni kvartovi van centra u sporednim ulicama). A od takvog pristupa mogu centar, kao i stambeni kvartovi samo imati koristi. Kod drugih cesta, ograničenje 50 + zaštitna ograda da se pješaci ne zatrčavaju preko tri trake. Novi dijelovi grada obično imaju više prostora i razmaknute nogostupe od prometa, te su njihove promjene smjera i namjere dobro vidljive.

Primjer Mosta slobode: nema šanse da će preživjeti taj biciklist kojem pukne guma ili taj pješak koji izbjegavajući biciklistu zakorakne na cestu. Ne pri ograničenju 70. Tamo nvj. niti zaštitna ograda ne bi bila uputna, a za branik kakav je na Mostu mladosti nvj. nema mjesta. Odgovorni vozači bi u desnoj traci trebali uvijek voziti debelo ispod 70. I ne bi bilo fer reći da su oni "nevini" ako bi im na auto pao pješak dok su u desnoj traci vozili propisnih, ali maksimalnih 70. Čemu su morali tako voziti - jer je to njihovo "pravo", jer bi "usporavali" promet (koji se ionako onda sav začepi i zaustavi na pet minuta na semaforu 100 metara niže)? Grad bi, međutim, trebao proširiti most za toliko da se može montirati propisni branik - jest da je to investicija, ali je civilizirana investicija.Nevinom čovjeku je i to previše.:ne zna:Nevinom jest. Ali mislim da nije jasno iz u novinama prenesnog da je stvarno posve nevin, tj. da dio odgovornosti nije i na njemu, jer nemamo skicu. Gadno je to, ali mislim da je objektivno i da svaki vozač mora upravo s tom spoznajom sjedati za volan.

baklava
15.09.2011., 09:57
Pitanje za bolje upućene, naime, imala sam lakšu prometnu nezgodu uzrokovanu mojom nepažnjom.. Uska zavojita seoska cesta, mačka na putu, a koncentracija na krivoj frekvenciji što je rezultiralo time da mi je auto završio u kanalu/livadi kraj ceste. Budući da nije bilo veće materijalne štete (far rip) i tjelesnih ozljeda, iz policije su mi javili da nisu dužni izaći na očevid.
Mislim, ustinu sam bila u priličnoj vukohebini i djelovala kao histerično žensko koje drami oko slomljenog nokta, daje li im to za pravo da mi odbiju moj poziv??

nn-st1
15.09.2011., 10:59
da su došli, kaznili bi te zbog izazivanja p.nesreće..
ali još se stigneš pismeno samoprijavit, po mogućnosti dodaj i koju fotografiju udesa..

xleona
15.09.2011., 11:18
A šta si zapravo htjela od policije?:confused:

Opaki
15.09.2011., 12:32
A šta si zapravo htjela od policije?:confused:

pa da joj napišu kaznu :rofl:, a onda tek vučnu službu zoveš :)

Panj_u_šumi
15.09.2011., 13:05
pa da joj napišu kaznu :rofl:, a onda tek vučnu službu zoveš :)

pa zena se hoce drzati zakona a vama smijesno..

Brijač
15.09.2011., 14:26
Obavijest o počinjenom prekršaju
- podaci o vozaču

Ovlaštena službena osoba prometnog redarstva 25.01.2011. utvrdila je da je vaše vozilo nepropisno parkirano čime je počinjen prekršaj...
.. kao vlasnik vozila dužni ste dostaviti podatke o identitetu osobe koja je upravljala vozilom u roku 8 dana na priloženom obrascu.
Ukoliko ne dostavite podatke bit će izdan Obvezni prekršajni nalog..
..novčanom kaznom u iznosu od 2.000-5.000kn kaznit će se vlasnik vozila ako ne da vjerodostojan dokaz o osobi koja je upravljala vozilom.

1. Čudno mi je da nakon 9 mj šalju obavijest
2. Parkirao sam ispred zgrade u kojoj stanujem na neobilježenom parkirnom mjestu na kojem nema znaka izričite zabrene parkiranja zbog nemogućnosti pronalaska parkirnog mjesta
3.plaćam svaki mjesec 60.00kn za povlaštenu parkirnu kartu

Savjeti dobrodošli, pozdrav.

baklava
15.09.2011., 16:14
ma da, ja sam sid višs wannabe, treba mi potvrda o prometnoj nesreći da ispričam važan izostanak (so dej sej). od kud mi ta sad potvrda? mogu im jedino jožu mehaničara dovest ko svjedoka, i eventualno NN susjeda s traktorom koji me "vratio na pravi put".

drot13
16.09.2011., 08:40
"Ispričnica" bi te koštala nešto novca, a i nije mi baš jasno kako bi mala koristi od nje.:ne zna:

Scarpeta
16.09.2011., 12:19
šta se tiče onog vozača kamiona,jel u redu što mu ne žele dat podatke o pješaku i kako uopće doć do kakvih info o njemu? e,da i dečko nije izletio sa nogostupa nego je istrčao sa lijeve strane,i nije se vidio od drugog kamiona.

frANZi50
16.09.2011., 13:52
Što ako joj treba za kasko osiguranje (hipotetski)? Jer osiguranja znaju tražiti policijski zapisnik. Koliko ja znam, policija je dužna izaći na poziv.

Brijač
16.09.2011., 15:47
Molim te da procitas malo teme koje su ovdje, na siroko se pisalo o tome, nema potrebe opet. Katrin

Blondy-ri
19.09.2011., 15:12
Mene zanima koliko dugo se otprilike čeka odgovor na žalbu/molbu za prometni prekršaj. Ne radi se o Zagrebu, nego o puno manjem gradu. Hvala.

Katrin
19.09.2011., 15:39
Nema pravila. Mjesec-dva-tri-pet.

Blondy-ri
19.09.2011., 15:44
Ok, hvala. Jer je to bilo pred dva mjeseca pa me već strah da sam poslala na krivu adresu i da će tko zna kako završiti. :o

sivkić
20.09.2011., 07:45
Za kasko treba zapisnik jer ga osiguranje traži zbog alkohola,a ako ga ima trebala je to naglasit i onda bi izašli izvršit očevid.Ako nemaš kasko i sam si dusjelovao u prometnoj a manja šteta je i nema ozljeda nisu dužni izaći na očevid.

kvisko123
28.09.2011., 20:19
Pozdrav svima,
imam jedno pitanje vezano za oduzimanje vozačke dozvole, došla mi je presuda za mojih 0.51 alkohola (da za 0.01 sam kažnjen :504: ) u presudi lipo piše do kad triban platit kaznu, na koliko sam bez vozačke, do kad se mogu žalit i sve ostalo. Al nigdi ne piše od kada do kada mi je oduzeta vozačka. Kakav je postupak inače kod toga? Jel se moram javit na policiju i njima ostavit vozačku, il se oni jave meni il šta već? :ne zna:

Angang
28.09.2011., 20:46
1. kažnjen si za 0.51 g/kg alkohola :D
2. lipo ti piše i do kad se možeš žaliti
3. za zabranu upravljanja ćeš dobiti posebnu obavijest od policije u kojem vremenu će biti zabrana!!

kvisko123
28.09.2011., 20:53
1. kažnjen si za 0.51 g/kg alkohola :D

Misec dana bez vozačke i 600kn. A prijedlog prvi kazne je bia 1000 + 6mj:rolleyes:
Mamicu im

3. za zabranu upravljanja ćeš dobiti posebnu obavijest od policije u kojem vremenu će biti zabrana!!

hvala na odg.

mamaho
28.09.2011., 21:34
Molila bi savjet!! Moja agonija je počela prije 14 god. kada sam izgubila vozačku, uredno prijavila u NN i nisam odmah išla raditi novu, jer nisam imala auto, lijenost.. i tako. Kada sam se napokon odlučila za to uletila sam u zonu sumraka, naime u Policiji su mi tvrdili da me oni nemaju u evidenciji, Auto škola koju sam pohađala davne ´90. više nije postojala, HAK mi se čudio tko me šalje njima i tako se to razvuklo na 8-9 god. Obilazila bi ih cca jednom godišnje i svaki put uzaludna šetnja po kancelarijama. Onda sam počela vući " veze", ali oped uzalud- mene nema!!! Jedan prijatelj policajac mi je rekao da je moja greška što nikada nisam imala prekršaj, jer bi me onda negdje imali :).
Ja sam uredno vozila svako toliko čak su me i zaustavljali i puštali me onako finu i pristojnu ;).
Prije 8 mj. policajka na carini je shvatila da ja nemam vozačku, provjerila u kompjuteru da me nema i napisala prekršajni zahtjev (koji će se naći na sudu za 5 dana). Njezin kolega mi je rekao da LAŽEM da sam položila ... i tako izritirana ja sam oped krenula u potragu. Blaženim internetom kontaktirala sam pravnu službu Auto škola Hrvatske i dobila odgovor da HAK mora imati arhivu svih Auto škola Hrvatske.
Sa tom informaciom krenula sam po tko zna koji put u HAK i našli su u arhivi!!!
Postupak je malo duži.. treba potvrda od Policije da nisam digla drugu vozačku... Odem na policiju po tu potvrdu, objašnjavam ženi na šalteru šta mi treba i žena ode u kancelariju i u roku od 2 min donese moj misteriozno nestali karton!!! Kao da je tamo cijelo vrijeme!!! Već sljedeći dan ja dobijem novu vozačku, onako bez beda!!!!
Posle ovog " kratkog " uvoda pitanje:Tuže me za prekršaj iz čl. 216, st.6- koliko sam shvatila to je vožnja bez položenog vozačkog ispita!? Ja sad imam vozačku na kojoj se vidi kada sam položila vozački, ( mada ne vjerujem da ću im moći objasniti zašto ju tada nisam imala, nisam ni smjela voziti, ok to znam), ali to je drugi prekršaj, zar ne?
Zanima me po kojem članku je taj prekršaj, mogu li me osuditi po članku koji nisu naveli kao prekršaj?
I na kraju, nadam se da ste shvatili šta sam napisala :D

kvisko123
28.09.2011., 21:42
a po tom članku da si vozila bez položenog vozačkog te očito onda neče kaznit, a sad za ovo drugo je pitanje jel te mogu kaznit s obzirom da ti nisu tada napisali kaznu za to...po mom laičkom mišljenju mislim da ne mogu...
Al ako te i kazne to ti je neka sića u odnosu na ovu prvu kaznu :mig:

outrager
28.09.2011., 22:33
odbacit će tužbu, samo je pitanje dali će pokrenuti novi prekršajni postupak pa ti napisati kaznu od 300kn jer nisi imala vozačku sa sobom.
meni osobno kad dođu takve kazne gdje vidim da su u nečem falili, onda samo napišem u žalbu po kojem članku kojeg zakona su falili, naravno da ih neću ispravljati, neka sami traže po zakonu, ali izgleda da im se ne da pa mi nikad nisu poslali novi, ispravljeni prekršajni nalog

mamaho
29.09.2011., 08:33
Jedva čekam sud, baš me zanima šta će biti!

drot13
29.09.2011., 10:30
Molila bi savjet!!...

Nemaš nikakve brige. Prijava će biti odbačena, a druga neće biti podnesena.:top:

mamaho
29.09.2011., 12:10
Nemaš nikakve brige. Prijava će biti odbačena, a druga neće biti podnesena.:top:

Hvala! Javim kako je prošlo :)

BassQ
29.09.2011., 12:28
Idem ja s jednim pitanjem...

Naime, 1.1.2009. sam imao saobracajku (ja i ograda, betonska) kojom prilikom je alkometar pokazao 1.62...
Ok, kriv sam! Jbg, Nova Godina, i tako to.
No, idemo dalje.
Nakon mjesec-dva stize rjesenje doma - 6 mjeseci bez vozacke i 6500kn kazne!
Pisem prigovor (u roku) na visinu kazne i to je to!
Vise ni A, ni Be o tome od nikud...
Sve se to odvija u malom gradu u SZ Hrvatskoj...

Pocetkom ove (2011) godine selim u veci grad na moru.
Tek prije mjesec-dva ishodujem papire i sređujem prebivaliste (prije toga sam imao boraviste)
I jucer mi dolazi policajac na vrata i donosi mi predmet: Obavijest o izvrsenju zastitne mjere zabrane upravljanja motornim vozilom!
...u kojem stoji da mi je pravomocnim prekrsajnim nalogom od 20.09.2009.(!) izrecena zabrana upravljanja motornim vozilom bla bla bla

Kakav fuckin' pravomocni prekrsjanio nalog!?
Ja nisam nista dobio!

Napomeno bih jos da sam 23.10.2010. (znaci, godinu dana nakon ovog famoznog prekrsajnog naloga) mijenjao vozacku dozvolu i gospođa u policijskoj postaji mi nije rekla nista!
Jebemu, pa imaju terminal!?
Ako imam zabranu, onda bi mi to sigurno na policiji rekli dok podizem novu vozacku koju ne smijem imat, je l...

Moje kratko pitanje bi bilo: Da l ja sad imam ili nemam vozacku buduci da nisam dobio konacno rjesenje u kojem stoji da mi se ista oduzima?

Fala!

P.S.
I jos sam od tog policajca jucer dobio papir u kojem stoji da se u roku od 30 dana moram podvrgnut lijecnickom pregledu za utvrđivanje sposobnosti upravljanja vozilom :ne zna:

P.P.S.
I jos nemam nikakve mogucnosti zalbe na sve to. Cak ni Upravi Vodovoda

ludwig9999
29.09.2011., 13:27
molim vas pomoc ili bilo kakav savjet! dosada nisam napravio nikakav prekrsaj, kaznu itd i nemam uopce iskustva sa tim.

bio sam parkiran u sirokoj slijepoj ulici koja po sredini nema crtu, na ovaj nacin:
http://img855.imageshack.us/img855/8380/unled2rhu.png

ovdje sam obiljezio, nisam bio jedini, jos je bilo 10 i vise automobila i svi su dobili te kazne, mislim cak i oni parkirani uz kuce s lijeve strane! ako se radi o tome da "nije bilo mjesta za prolazak auta", bilo je toliko mjesta da se mogu mimoici 2 auta paralelno +uzeti u obzir da cesta nije imala traku. ili je to zelena povrsina? ili?

http://img571.imageshack.us/img571/1283/unledkzg.png

dobio sam ovo:
http://img42.imageshack.us/img42/6964/111111hn.jpg

sta sam ja uopce prekrsio? di mogu naci clanak 12 st.4, o cem on govori uopce? da li postoji ikakvo drugo rjesenje osim placanja kazne, student sam i nemam nikakva primanja.

drot13
29.09.2011., 14:48
... Da l ja sad imam ili nemam vozacku buduci da nisam dobio konacno rjesenje u kojem stoji da mi se ista oduzima?...

Mjera traje od dana uručenja Obavijesti, što znači da ne smiješ voziti. Policija ne može odbaciti tvoju žalbu, nego ju mora proslijediti sudu, tako da je nemoguće da bi pravomoćnost nastupila na taj datum ako je podnesena žalba. Na ovu Obavijest se ne možeš žaliti, ali možeš otići u postaju koja ti je izdala nalog vidjeti što je bilo s podnesenim prigovorom.

... sta sam ja uopce prekrsio? di mogu naci clanak 12 st.4, o cem on govori uopce?...

Možeš vidjeti ovdje (http://narodne-novine.nn.hr/clanci/sluzbeni/339713.html), znači da nisi postupio po prometnom znaku. Obzirom da se radi o parkiranju, vjerojatno negdje postoji znak zabrane parkiranja.:ne zna:

ludwig9999
29.09.2011., 15:30
hvala na odg. hm. nemoguce da sam tako slijep. ici cu pogledati jel ima kakav znak pa javim. ako postoji znak zabrane parkiranja, onda nemogu nista uciniti?

Dukkai
02.10.2011., 22:13
Ok, imam pitanje... Ako sam dobio upozorenje za počinjeni prekrsaj za koji je propisana kazna ta i ta, da li onda moram platiti taj iznos kazne ili je to vise u stilu zutog kartona pa ako ponovim prekrsaj ce me kazniti?

Jer, dolje pise "Ovim se upozorenjem postiže svrha prekršajne sankcije s obzirom na to da je prekršaj osobito lake naravi (...), a počinitelj u posljednju godinu dana nije činio slične prekršaje, te se može smatrati da ubuduće neće činiti ovakve ili slične prekršaje."

Taj dio me zbunjuje...

Katrin
02.10.2011., 22:36
To ti je zuti. Idi i ne grijesi vise :D

sivkić
03.10.2011., 06:46
I za sljedeći prekršaj u narednih godinu dana dobit ćeš kaznu jer si sada dobio upozorenje.

Dukkai
03.10.2011., 07:30
I za sljedeći prekršaj u narednih godinu dana dobit ćeš kaznu jer si sada dobio upozorenje.

Prekršaj istog tipa, tj. po istoj osnovi ili bilo koji prekršaj?

sivkić
03.10.2011., 07:49
Bilo koji prekršaj.A upozorenje dobiješ samo za prekršaje do 1000 kn kada prekršajem nije izazvano ometanje ili ugrožavanje drugih sudionika u prometu odnosno ako je prekršaj osobito lake naravi a počinitelj nije prije činio slične prekršaje.

Dukkai
03.10.2011., 09:02
Bilo koji prekršaj.A upozorenje dobiješ samo za prekršaje do 1000 kn kada prekršajem nije izazvano ometanje ili ugrožavanje drugih sudionika u prometu odnosno ako je prekršaj osobito lake naravi a počinitelj nije prije činio slične prekršaje.

ok, puno hvala na pojasnjenju... :D

TroYa
03.10.2011., 13:51
Da li se kod prometnog prekršaja dobije kakav papirić ili se mora što potpisati kod policajca? Uhvatili me, prošla na crveno i uzeli dokumente, al sam bila s malom bebom u autu i kad su vidjeli, vratili mi papire i rekli "pazite slijedeci put". I našla jutros u kasliću Obavijest o prispjeću pošiljke s povratnicom, pa me sve strah ić pogledat.

drot13
03.10.2011., 15:15
Ima raznih načina pokretanja prekršajnog pustupka, kod nekih ne moraš ništa dobiti niti moraš išta potpisati, kod drugih moraš. Nemoguće je znati dok ne odeš i pogledaš što je stiglo.:ne zna:

bebimicica
04.10.2011., 07:02
Prošli tjedan je mm dobio obavijest da javi u pp tko je vozio auto 15.03. u 12:44 jer je bio u prekršaju po čl 53.
Što znači prekoračenje brzine od 10 -20 km/h više od dozvoljene.

E sad jedini je problem u tome što toga datuma i u to vrijeme jedini vozač toga auta (muž) je bio na lakšoj operaciji u bolnici a auto je bio parkiran ispred bolnice.
On je išao u pp pogledati sliku i vidi se auto i tablice, ali ne vidi se vozač, jer je na tom djelu slika mutna. Službenica je rekla da se odmah mora prijaviti tko je vozio auto ako kaže ne znam, onda je kazna 2000 kn, rekla mu je da prijavi sebe da je vozio pa nek se žali na kaznu. I to je opet prekršaj al opet bolje i platit 500 kn nego 2000 kn, jednostavno te prisile da ili lažeš ili priznaš krivnju??!!

Kazna/obavijest je došla nakon više od 6 mjeseci, pa ko bi pamtio di si bio i kolko si se di vozio, al taj dan baš mi nema neke veze s vezom.... :( a opet da je bilo koji drugi dan u 12:44 je na poslu.

Napominjem da auto nikad nije nitko drugi vozio osim muža.

E sad kako dokazati sve ovo u slučaju tužbi, suda i tako to.... ( treba dokazati da taj dan auto nije bio na tom mjestu u to vrijeme)

Angang
04.10.2011., 08:16
ako je vozilo slikano, onda ćeš teško dokazati da nije bilo tamo :kava:

bebimicica
04.10.2011., 08:57
ako je vozilo slikano, onda ćeš teško dokazati da nije bilo tamo :kava:

Da to i je problem, ja ne kažem da se prekršaj nije dogodio, možda i je ali ne taj dan i u to vrijeme. S time da, putem gdje je vozilo slikano idemo možda 2-3 puta godišnje.

Jedino ako nije u startu na kameri/ fotoaparatu namješteno krivo rijeme i datum....

sivkić
04.10.2011., 09:24
Može biti krivo vrijeme i datum ali to tebe ne treba opterećivat.Prekršaj se odnosi na taj datum i vrijeme a tebi odnosno mužu treba potvrda da je u vrijeme slikanja bio na operaciji u bolnici.Tako im i javiš a sebi pripremiš potvrdu.Kad im to ne bude dovoljno poslat će ti prekršajni nalog po čl.229 st.7 na koji češ se žalit i kao dokaz poslat potvrdu koja će potvrdit da muž nije mogao vozit.Ostaješ onda samo ti kao vozač.Ali pored svega ostaje sud koji je mjerodavan za rješavanje predmeta.

drot13
04.10.2011., 11:55
Činjenica je da je netko od vas vozio taj auto, a policiju neće zanimati to što je vlasnik u to vrijeme bio u bolnici. Ako ne da podatke onoga koji je vozio, bit će tužen (i osuđen) za nedavanje podataka, što je veća kazna (kako ti je već objašnjeno) od ove za brzinu.:ne zna:

hooray
04.10.2011., 15:21
Trebam pomoć pri pisanju žalbe na kaznu,

naime kazna je za vožnju neregistriranog vozila (radi se o skuteru) na 2000 kn

A skuter je vožen nakon završenog postupka u tehničkoj stanici (znači ispravan sa plaćenim svim pristojbama i imao je 10 dana prije toga plaćeno osiguranje)
bitan detalj je da je vozilu godinu dana prije toga istekla registracija, vozilo je odjavljeno i vraćene su tablice, nakon tehničkog su tablice podignute, ali u tom međuperiodu je sjela kazna....

E sad policajac se ulovio za detalj da je istekla registracija i vozilo odjavljeno i upisao kaznu sa tim podatkom neovisno o tome što je upravo odrađeno sve vezano za registraciju samo su nedostajale tablice (vožnja bez tablica je manje mislim 300 kn).

Da li je moguće i kako žalit se na to?
Ja sad imam sve papire i podignute tablice i vide se datumi sa tehničkog koji su isti kao datum kazne...

bebimicica
04.10.2011., 15:25
ja nisam vozac, niti imam vozacki...ja ne bjezim od kazne niti bilo kaj takvoga,i ova cijela prica ispada da kenjarim oko toga i glupo tvrdim da taj auto u to vrijeme nije bio vozen! al,eto stvarno je tako. i sad smo pricali s frendovima i muz spomene da je na "slici" (dvije su trake) u lijevoj muz u desnoj autobus. da li je moguce da je to brzina od autobusa?

drot13
04.10.2011., 15:29
Nije moguće i auto je vožen. Ne kažem da ti lažeš, nego da tebi netko laže.:top:

bebimicica
04.10.2011., 15:39
Nije moguće i auto je vožen. Ne kažem da ti lažeš, nego da tebi netko laže.:top:

hehe,ocito je da me neko mulja i laze,al nazalost bila sam s muzem u bolnici cijelo vrijeme jedino da nije iz sale pobegel kroz prozor,otisel na drugi kraj grada,napravio prekrsaj,vratio auto na isto park. mjesto i onda bi to drzalo vodu da je tog dana u to vrijeme pocinjen taj prekrsaj... ??

drot13
04.10.2011., 15:41
Možemo se natezati do prekosutra, ali ako postoji slika tog auta na cesti, netko ga je vozio. A što se tiče vremena i datuma fotografiranja, moguća je greška od nekoliko minuta, ali ne i od nekoliko dana.:ne zna:

bebimicica
04.10.2011., 15:47
da bome je istina mozemo se natezat.... a o koliko minuta razlike se tu moze raditi?

hooray
04.10.2011., 17:49
ako bih mogla još jednom ukazati na pitanje par postova iznad :)

bila bih zahvalna na savjetu!

drot13
04.10.2011., 18:04
... Da li je moguće i kako žalit se na to?...

Ako sam dobro shvatio, imala si uredno ovjerenu prometnu dozvolu, samo još nisi podigla reg. pločice?:confused:

hooray
04.10.2011., 18:21
Ako sam dobro shvatio, imala si uredno ovjerenu prometnu dozvolu, samo još nisi podigla reg. pločice?:confused:

Da u stanici za tehnički je sve bilo odrađeno i plaćeno samo sam s novom prometnom trebala podignuti tablice koje su bile na čuvanju

Ako mogu pojasniti, nisam ja vozila skuter nego moj serviser i u kaznu je upisan datum isteka registracij i datum odjave jer je on dao policajcu sve papire koje je imao sa sobom i staru knjižicu i dozvolu i novu i papir sa podatkom o čuvanju pločica i sve papire sa tehničkog kao i novu policu osiguranja
sve zajedno je bilo u fasciklu koji mu je pružio u nadi da će čovjek uvidjeti da je upravo sve odrađeno

drot13
04.10.2011., 18:47
Tako sve opišeš u prigovoru i ne bi trebalo biti problema. Skuter je bio registriran, tehnički je vrijedio, prometna je vrijedila i osiguranje je vrijedilo. Nema nikakve osnove za kažnjavanjem po tom članku. Eventualno su ga mogli kazniti jer nije imao reg. pločicu, ali niti to nema smisla jer je išao po nju. Napišeš kronološkisve kako je bilo, priložiš kopije papira koje imaš i to je to.:top:

hooray
04.10.2011., 18:52
Uf, super... Hvala

sivkić
05.10.2011., 16:56
Tako sve opišeš u prigovoru i ne bi trebalo biti problema. Skuter je bio registriran, tehnički je vrijedio, prometna je vrijedila i osiguranje je vrijedilo. Nema nikakve osnove za kažnjavanjem po tom članku. Eventualno su ga mogli kazniti jer nije imao reg. pločicu, ali niti to nema smisla jer je išao po nju. Napišeš kronološkisve kako je bilo, priložiš kopije papira koje imaš i to je to.:top:

Skuter nije imao tablice,istekla mu je registracija prije godinu dana i bio je odjavljen.Imao je tehnički i osiguranje i po tome nema krivice.Točno je kako ti je kolega napisao.Prekršaj je iz čl.238 st.7.

drot13
05.10.2011., 18:10
Bio je registriran - imao je uredno ovjerenu prometnu dozvolu. Jedino nije imao pločicu.:top:

Angang
05.10.2011., 18:26
koliko se ja sjećam prometnu dozvolu (u slučaju kad vozilo nema tablice ) ovjerava policija.
Stoga vozilo je bilo tehnički pregledano, plaćeno osiguranje ali nije važila prometna dozvola za što je vozač i prijavljen!

drot13
05.10.2011., 18:43
U pravu si, policija obavlja upis u informacijski sustav i udara pečat. Ali, obzirom da se radi o tehničkom dijelu posla, a vozilo je prije toga obavilo sve što treba (osiguranje, tehnički, davanja...), nema realnog razloga za podnošenjem ikakve prijave, tj. kažnjavanje nema nikakve svrhe (nije cilj kazniti vozača koji je sve riješio i ide po pečat i reg. pločicu, nego upravo onog koji to izbjegava).:ne zna:

P.S.: Ide po pečat, i vraća se na TE po pločicu.:top:

sivkić
06.10.2011., 06:31
Bio je registriran - imao je uredno ovjerenu prometnu dozvolu. Jedino nije imao pločicu.:top:

Zakonski nije bio registriran jer nije imao tablice i ovjerenu prometnu a od isteka je prošlo više od 15 dana i kolega je bio u pravu.Da se takve stvari ne događaju postoje pokusne pločice.Iako je to kako kažeš tehnički dio posla ipak je prekršaj.U normalnoj državi i izdavanje nove prometne bi se vršilo u stanici za tehnički jer dokumenti se ionako šalju policiji na pregled i unos.Ovako se stvara samo pomutnja pogotovo u gradovima gdje su gužve i veća udaljenost policije i tehničkog.Razlog više je i to da možeš redovno izvršit tehnički i produžit prometnu u bilo kojem mjestu u RH.
Kako je od odjave prošlo više od 90 dana pločice su uništene i skuter mora dobit nove s drugim oznakama ili s nove sa starim oznkama koje će više i platit i čekat izradu.
Vidjet ćemo šta sudac misli o slučaju.

drot13
06.10.2011., 12:14
Sve pet, potpuno si u pravu što se tiče propisa i bića prekršaja. Međutim, nema smisla kažnjavati nekoga tko je u rješavanju, tj. riješio je ogromnu većinu svoje obveze.:ne zna:

dmikul
07.10.2011., 12:18
Zanima me da li multanova blicne iako je dan, ili bljeskalica radi samo po noći? Te na kojoj udaljenosti otprilike slika?

Angang
07.10.2011., 21:32
blica kao i svaki aparat ako je vidljivost slaba a slika na oko 15-20metara zavisi od širine ceste i koliko traka ima!!

mdanijel
10.10.2011., 08:07
dali na ulazu u naseljeno mjesto mora biti postavljen znak ograničenja brzine??

zaustavili me jučer vozio sam 80 na ulazu u naselje gdje sam pretpostavio da je ograničenje 70, a oni me sačekali i uslikali preko neke livade jer je na ulazu u naselje zavoj pod 90 stupnjeva gotovo.

dobio sam kaznu 500 kn, na što se mogu eventualno žaliti i dali imam osnove - do sada nisam imao prekršaja nikakvih

outrager
10.10.2011., 08:12
ako nema znaka onda je ograničenje 50

mdanijel
10.10.2011., 08:24
dali imam osnove za žalbu??

outrager
10.10.2011., 12:34
ako je ograničenje toliko i toliko, a vozio si brže, ne vidim na čemu bi se temeljila žalba. time možeš samo odgoditi plaćanje, a možeš i ovako, da jednostavno ne platiš pa ti nakon xy mjeseci porezna pošalje uplatnicu

FoF
10.10.2011., 12:35
Sinoć sam skrivio prometnu nezgodu, oduzeo sam prednost i lupio motociklista. On ima gips na nozi i nešto slomljeno. Što mogu sad očekivat? Neznam spada li to pod lakšu, težu tjelesnu ozlijedu, može li on mene tužit itd. I koju ću prijavu dobit od policije kaznenu ili prekršajnu... Sve sam priznao i napuhao sam 0,0. Hvala

Angang
10.10.2011., 12:41
svaki prijelom je teška tjelesna ozljeda i za to ide kaznena prijava, koja u pravilu uvijek završi sa nekom uvjetnom kaznom!!

FoF
10.10.2011., 12:42
I on sad može puknut cifru i mene tužit za 5 miliona kuna?

outrager
10.10.2011., 12:45
ne, ti imaš osiguranje i on će se naplatiti od tvog osiguranja

FoF
10.10.2011., 12:46
Puno hvala.

outrager
10.10.2011., 12:52
evo sad sam baš našao presudu od svog slučaja, znači ja sam slomio ruku i nogu, a tip je dobio 3 mjeseca uvjetno na godinu dana

marko špranjić
10.10.2011., 14:57
Dakle ovako, pred 20ak dana uhvaćen sam u vožnji u pijanom stanju i danas mi je došao Prekršajni nalog. Piše da imam 8 dana za žalbu. Mene zanima više stvari. Mladi sam vozač i student te nemam nikakva primanja. Napuhao sam 1,06 (smanjeno sa 1,16). Prvi mi je prekršaj. Zanima me kakve šanse imam izboriti kroz žalbu smanjenje kazne, obročno plaćanje ili produženi rok za plaćanje. Također, moram li priložiti u žalbu kakve dokaze o mojem statusu studenta te da nemam primanja? I zadnje, što mi je najmanje važno, mogu li očekivati da mi smanje 9 mjeseci oduzimanja vozačke?

drot13
10.10.2011., 15:38
... Zanima me kakve šanse imam izboriti kroz žalbu smanjenje kazne, obročno plaćanje ili produženi rok za plaćanje. Također, moram li priložiti u žalbu kakve dokaze o mojem statusu studenta te da nemam primanja? I zadnje, što mi je najmanje važno, mogu li očekivati da mi smanje 9 mjeseci oduzimanja vozačke?

Uz priznanje, kajanje i olakotne okolnosti (uz pismene dokaze spomenuih olakotnih okolnosti), sigurno će ti smanjiti novčanu kaznu, možeš dogovoriti i plaćanje na rate, a vrlo vjerojatno i smanjenje trajanja oduzimanja (nešto oduzimanja će sigurno ipak biti).:top:

marko špranjić
10.10.2011., 17:38
Uz priznanje, kajanje i olakotne okolnosti (uz pismene dokaze spomenuih olakotnih okolnosti), sigurno će ti smanjiti novčanu kaznu, možeš dogovoriti i plaćanje na rate, a vrlo vjerojatno i smanjenje trajanja oduzimanja (nešto oduzimanja će sigurno ipak biti).:top:

Izvrsno. A kakve pismene dokaze zahtijevaju? Potvrdu o imovinskom stanju i slično?

Cošva
11.10.2011., 23:24
Pozdrav svima. Siguran sam da je ovo vec bilo, ali meni se iskreno ne da kopati po topicu. Ako netko ima volje odgovarati, hvala. Pitanje glasi, kakva je kazna ako u recimo autu koji je registriran na 2 osobe, se voze 3 osobe, vozac, i recimo dvije male osobe se uguraju na suvozacko mjesto. Pitanje je cisto hipotetsko. Hvala

sivkić
12.10.2011., 07:31
300 kn.čl.158 st.1 i 4 .

ludwig9999
12.10.2011., 11:53
Da li je moguce nekog stvarno velikog luđaka koji vozi po cesti ekstremno prebrzo, bahato, opasno, prolazi kroz crveno i tako dalje prijaviti policiji na temelju registracije, opisa vozila i smjera kretanja? I sto ce policija uciniti u tom slucaju? Postoji li neko drugo rjesenje, jer ipak zna se barem o kojem se autu radi, postoji trag...

drot13
12.10.2011., 11:57
Nije moguće podnijeti prijavu koja bi automatski rezultirala prekršajnim postupkom. Moguće je nazvati 192 i reći im podatke, a oni će uputiti ophodnju koja će ga presresti i izvršiti kontrolu, ali će podnijeti prekršajnu prijavu samo za one prekršaje koje su policajci osobno uočili.:top:

ludwig9999
12.10.2011., 12:09
Nije moguće podnijeti prijavu koja bi automatski rezultirala prekršajnim postupkom. Moguće je nazvati 192 i reći im podatke, a oni će uputiti ophodnju koja će ga presresti i izvršiti kontrolu, ali će podnijeti prekršajnu prijavu samo za one prekršaje koje su policajci osobno uočili.:top:

Hvala :top:

Da li se prilikom poziva policiji potrebno predstaviti imenom i prezimenom, tocnije, da li u takvim slucajevima prijavu uzimaju ozbiljnije? (Opcenito pitanje, cuo sam razlicita iskustva). Jel moguce da prijavljeni sazna tko ga je onda prijavio? (Takodjer, ne samo u ovom slucaju nego opcenito)

Simon Phoenix
12.10.2011., 14:14
Prije par godina sam se uvjerio da to funkcionira.
Frajer je *ebal od Crikvenice prema autoputu. Zavoji 10km/h, ravnica 30km/h i to po sred ceste ili vrluda. Nakon jednog zavoja frend koji je bil ispred mene u autu ga je išel preticat jer je ovaj valjda zaboravil se postavit na sred ceste, kad je skužil, nagazil je do poda i tak su se usporedno vozili do drugog zavoja s tim da ga je i 2x skoro s ceste zgural. Tu sam ja popi*dil i dal supruzi mob i rekel joj da zove muriju i veli im kaj frajer dela, auto i broj tablice. I polako mi za njim. Gore pred naplatnim kućicama ga je dočekal presretač koji ga je zaustavil. Kaj je dalje bilo, nemam pojma, znam da sam ga videl kad sam izlazil s Ravne Gore, on je ulazil.

P.S. Bili smo anonimni

Cošva
12.10.2011., 15:28
300 kn.čl.158 st.1 i 4 .

Puno hvala!

drot13
12.10.2011., 16:04
... Da li se prilikom poziva policiji potrebno predstaviti imenom i prezimenom, tocnije, da li u takvim slucajevima prijavu uzimaju ozbiljnije?...

Nije potrebno, a prijava se zaprima jednako u svakom slučaju.:top:

... Jel moguce da prijavljeni sazna tko ga je onda prijavio?...

Nije moguće. U slučaju eventualne prekršajne prijave se ne spominju svjedoci jer je dovoljno da je policajac uočio prekršaj.:top:

tražimtražim
13.10.2011., 20:50
dakle, pitanje je u vezi odlaska s mjesta nesreće.
otišao sam s mjesta nesreće, a sletio sam samo u neku ogradu..
dakle nije bilo poginulih, ozlijeđenih ni ništa slično.
samo sam otišao i nisam zvao policiju.
kakva me sudbina čeka? :P
molim nekog iskusnog, a ne neke pretpostavke i subjektivna razmišljanja :)

outrager
13.10.2011., 21:37
ako te netko vidio i prijavio, doči će ti pandurija doma, ako nije, onda ništa

sivkić
14.10.2011., 16:39
Ukoilko nije oštećena ograda i da ga je netko vidio nikome ništa.Nije kriv.Ako nema štete nema ni prekršaja a ako postoji šteta na drugom vozilu ili objektu treba nadoknadit štetu odnosno vlasniku ostavit podatke.

ils
14.10.2011., 17:38
pozdrav,

2.5god sam čekao riješenje postupka nakon prve uložene žalbe prometne nesreće koju sam skrivio.

sad kad je stiglo proglasen sam krivim novčanom kaznom (ko da nije mi bilo dovoljno što sam iskeširao pare za auto popravit)

dali je to riješenje konačno ili se mogu dalje žaliti???

hvala

prcifuljak
14.10.2011., 17:43
trebalo bi pisati na dnu rješenja, a ptrepostavljam da se radi o prekršajnom sudu iznad kojeg postoji vispki prekršajni sud kojem bi se trebao moći žaliti

outrager
14.10.2011., 20:13
piše "uputa o pravnom ljeku" i ispod ti sve piše

ggrofelnik
15.10.2011., 09:01
pozdrav.....frenda su mi vlovil u prekoračenju brzine rječ je o 22 previše od dozvoljenog.....dal on sad na to može tražit samo opomenu jer su mu ovi več napisali kaznu na 1000 kuna

sivkić
16.10.2011., 09:27
Dakako da može.

outrager
16.10.2011., 09:58
ali mislim da neće dobiti, opomena je za kazne bez bodova, a mislim da se za ovo dobiva bod

sivkić
16.10.2011., 10:58
Opomena po čl.294 t.5 ne, ali sudac može smanjit kaznu a kako ti kažeš da li će dobit što je pitanje.U svakom slućaju traženjem blaže kazne ništa ne gubi.

ggrofelnik
16.10.2011., 18:09
dobro moižda je sad malo offf ali ja sad ne povezivam dve stvari,,,,,jer kad su ga zaustavili reko sam mu nek ide do njega i traži opomenu....na kaj je ovaj odgovoril da nema nikakve teoretske šanse da mu ju da......pa ima on opče ovlasti da da opomenu na csti ili mora to sve na sud

sivkić
17.10.2011., 08:29
Ima pravo napisat upozorenje na cesti ako je kazna do 1000 kn i bez bodova i osoba nema već pisano upozorenje ili novčanu kaznu u zadnjih godinu dana.
Od suda se može tražit opomenu ili smanjenje kazne.

Barbi:)
17.10.2011., 09:10
Ja sam jutros dobila upozorenje (na kojem piše da je kazna 300kn) za prelaženje ceste koje nije bilo po zebri. Koma -.-

sivkić
17.10.2011., 09:15
Dobila si pisano upozorenje gdje je navedeno da je kazna 300 kn ili si dobila obavijest da platiš 300 kn zbog prelaska ceste van pješačkog?Velika je razlika.

17.10.2011., 09:22
Dobila si pisano upozorenje gdje je navedeno da je kazna 300 kn ili si dobila obavijest da platiš 300 kn zbog prelaska ceste van pješačkog?Velika je razlika.

Pisano upozorenje na kojem to piše. Na kraju mi je ženska rekla da me neće kažnjavat, ali mi je to dala.
Znači, ne trebam ništa plaćati?

17.10.2011., 10:00
Ništa, pročitala sam sitna slova. Tim upozorenjem je postignuta svrha s obzirom da je prekršaj osobito lake naravi (ma nemoj reć, smrzavam se i oću jest, nigdje nikog na cesti ja prelazim metar od zebre, jakog li prekršaja), a nisam nikad kažnjavana pa neću ubuduće raditi takve prekršaje. -.-
FTP

sivkić
17.10.2011., 10:17
E sad se pazi narednih godinu dana jer ćeš za sljedeći prekršaj platit novčanu kaznu.

ils
18.10.2011., 12:19
trebalo bi pisati na dnu rješenja, a ptrepostavljam da se radi o prekršajnom sudu iznad kojeg postoji vispki prekršajni sud kojem bi se trebao moći žaliti

piše nešto visoki prekršajni sud zabgreb! neznam sad točno, neme papire sa sobom.

ako mogu priložiti žalbu, di ju moram priložiti u moju PP ili u PP od kud je žalba stigla?

Katrin
18.10.2011., 16:01
naslovis ju na visoki prekrsajni sud i posaljes sudu s kojeg si ju dobio. vec sve pise na temi.

pero-lol
18.10.2011., 22:42
molio bih moderatore da ako tema ne spada ovdje da je prebace na odgovarajuće mjesto.

prije par dana me zaustavila policija radi nekakve rutinske kontrole vozila. i sve je bilo u redu osim jednog dijela a to je mjesto na kojem je policija zaustavljala vozila, a to je bila autobusna stanica. oni su lijepo zauzeli pola stanice a na drugoj poli su parkirali zaustavljeno vozilo. i tijekom te kontrole autobusi su morali stajati cijelom svojom dužinom i širinom na cesti, i putnici su izlazili po cesti a ne na stanicu. koje su sve zakone policajci prekršili?
ja sam dosad našao samo ovaj zakon koji su možda prekršili jer neznam odnosili li se na policiju jer su oni posebni.

(1) Vozač ne smije zaustaviti ili parkirati vozilo na mjestu na kojem bi ono ugrožavalo sigurnost drugih sudionika u prometu ili predstavljalo smetnju za normalan tok prometa ili kretanje pješaka.

sivkić
19.10.2011., 09:24
Prekršili su i Pravilnik o načinu postupanja policijskih službenika u obavljanju poslova nadzora i upravljanja prometom na cestama.Ali ti ih ne možeš kaznit nego samo napisat prigovor MUP-u ili PU ili PP,slikat ih i objavit.Da si bio u prekršaju i dobio kaznu ti si opet kriv za svoj dio.

Angang
19.10.2011., 12:38
ajde mi onda reci gdje policija smije zaustavljati?
- ne smije stati na autobusnu,
- ne smije stati na nogostup,
- ne smije stati na prometnu traku,
Jel ima negdje u RH predviđeno i kontruirano mjesto na/uz kolnik gdje bi policija mogla "zakonski" zaustavljeti!

drot13
19.10.2011., 16:44
... koje su sve zakone policajci prekršili?...

Nikakve zakone nisu prekršili. Na policijska vozila se, u slučaju kada je takvo postupanje neophodno potrebno, ne primjenjuju odredbe o zabrani zaustavljanja i parkiranja (između ostalog), uz obavezu da vode računa o sigurnosti drugih sudionika u prometu.:top:

Prekršili su…

Nisu.:top:

ajde mi onda reci gdje policija smije zaustavljati?...

Svugdje, vodeći računa o sigurnosti drugih sudionika u prometu.:top:

outrager
19.10.2011., 16:50
Ništa, pročitala sam sitna slova. Tim upozorenjem je postignuta svrha s obzirom da je prekršaj osobito lake naravi (ma nemoj reć, smrzavam se i oću jest, nigdje nikog na cesti ja prelazim metar od zebre, jakog li prekršaja), a nisam nikad kažnjavana pa neću ubuduće raditi takve prekršaje. -.-
FTP

jelda, tako mogi u ja sa autom proći kroz crveno i reći da nije nikog bilo a meni se žurilo
uglavnom, to upozorenje se može izdati jednom u godinu dana, sad znači u idućih godinu dana nema upozorenja nego samo kazna

sivkić
20.10.2011., 10:17
ajde mi onda reci gdje policija smije zaustavljati?
Jel ima negdje u RH predviđeno i kontruirano mjesto na/uz kolnik gdje bi policija mogla "zakonski" zaustavljeti!

Kada u nadzoru prometa na cestama policijski službenici zaustavljaju sudionika u prometu, dužni su zaustavljanje obavljati na dijelu ceste uz desni rub kolnika u pravcu kretanja tako da ostali sudionici u prometu mogu pravovremeno uočiti zaustavljena vozila, vodeći pri tome računa da ne ometaju promet ili ugrožavaju vlastitu sigurnost ili sigurnost drugih sudionika u prometu.
Iznimno od stavka 2. ovoga članka, ako to zahtijevaju razlozi sigurnosti, zaustavljanje se može obaviti i sa suprotne strane ceste.
Zaustavljanje vozila, prema stavku 2. ovoga članka, obavlja se u pravilu na mjestima gdje se vozilo cijelom svojom površinom može ukloniti s kolnika. Ako se nadzor vozila obavlja na kolniku, na policijskom vozilu mora biti upaljeno plavo rotacijsko svjetlo, a policijsko vozilo mora se nalaziti iza vozila koje je zaustavljeno.
Zaustavljanje vozila na autocesti obavlja se na za to prikladnom mjestu (izgrađeno ugibalište, odmorište, pokraj naplatne kućice, na benzinskoj postaji i sličnim mjestima).
Na mjesta iz stavka 5. ovoga članka vozilo prekršitelja, kojem je prethodno izdana zapovijed iz članka 6. ovoga Pravilnika, može biti dopraćeno vozilom policije.
Iznimno od odredbe stavka 5. ovoga članka, u osobito opravdanim slučajevima, a vodeći računa o sigurnosti svih sudionika u prometu, zaustavljanje vozila na autocesti može se obaviti i na prometnoj traci namijenjenoj za zaustavljanje vozila u nuždi ili se promet može preusmjeravati u jednu prometnu traku, uz prethodno postavljanje odgovarajuće prometne signalizacije te na taj način obaviti zaustavljanje vozila. U tom slučaju, na policijskom vozilu moraju biti uključeni svjetlosni znakovi iz članka 6. ovog Pravilnika, a policijsko vozilo mora se nalaziti iza vozila koje je zaustavljeno.

Članak 19.
Mjesta i dionice ceste na kojima će se obavljati nadzor, određuju se planom rada policijske uprave odnosno policijske postaje ili dnevnim rasporedom rada policijske postaje, sukladno analitičko-statističkim pokazateljima stanja sigurnosti, pri tome vodeći računa da to ne bude uvijek na istim mjestima.
Prekršaji vezani uz brzinu kretanja vozila neće se utvrđivati u zoni od 100 metara od postavljenog prometnog znaka za obilježavanja naseljenih mjesta ili od prometnog znaka izričitih naredbi »ograničenja brzine«.
Iznimno od stavka 2. ovoga članka, prekršaji vezani uz brzinu kretanja vozila u zonama škola ili drugih ustanova gdje se okuplja veći broj djece mogu se utvrđivati u zoni od 30 metara od postavljenog prometnog znaka izričitih naredbi »ograničenja brzine« ili prometnog znaka opasnosti »djeca na cesti«.

http://www.poslovni-savjetnik.com/propisi/cestovni-promet-sigurnost-prometa-na-cestama/pravilnik-o-nacinu-postupanja-policijskih-sluzb

Nisu.:top:

Kako ti znaš da nisu.Kao da poneki mangup ne iskoristi to pravo "u iznimnim slučajevima tj. kad je neophodno potrebno" zato jer je smislio da će tamo bit lakše i brže deračine.

dibidus!
20.10.2011., 11:50
Pozdrav, dobila sam kaznu za parkiranje 500 kn na koju sam pisala prigovor, a tek danas mi je stigla odluka da je prigovor u cijelosti osnovan i da mi se izriče opomena. U međuvremenu sam prodavala auto pa sam platila sve kazne pa tako i tu.. Jel bi mogla tražiti povrat uplaćenog iznosa ili najbolje da to zaboravim?:D

Angang
20.10.2011., 12:02
ti znaš da nisu.Kao da poneki mangup ne iskoristi to pravo "u iznimnim slučajevima tj. kad je neophodno potrebno" zato jer je smislio da će tamo bit lakše i brže deračine.

"lakše deračin" - predpostavljam da si mislio na pisanje kazni!!

ako po jednoj cesti prođe X auta i 25 % njih je u prekršaju (recimo brzina)
a po drugoj cesti prođe isti taj X broj auta i u tom slučaju je 5% u prekršaju, nije li logično da je veća potreba "smiriti" ovih 25 % nego onih 5 %!!

Samim tim je onda i "veča deračina"

GoGs
20.10.2011., 15:41
Naime, pisao sam već ovdje kako sam skrivio prometnu nesreću i sad mi je stiglo konačno od suda. No pomalo sam iznenađen jer nisam dobio poziv, već presudu.

Dobio sam kaznu 1500 kuna novčanu plus cca 500 kuna troškovi suda, te 3 mjeseca bez vozačke dozvole B kategorije. S obzirom da mi je to umanjena kazna (mogao sam dobiti 6 mjeseci bez vozačke i puno veću novčanu), da li mi se isplati pisati prigovor sa na mjerom da mi se ukine zabrana upravljanja zbog toga što mi je potrebna vozačka ili mogu proći još gore? Dakle, nedvojbeno je da sam kriv, to priznajem, da li se može napisati možda neka molba a ne prigovor, pošto prigovor na presudu nemam, osim što bi molio da mi se ukine kazna upravljanja vozilom. Što mislite, da li se to isplati?

Drugo što me interesira je to otkad mi zabrana upravljanja vrijedi? naime, dobio sam ovo riješenje na koje se mogu žaliti u roku 8 dana. Od kojeg dana mi počinje točno zabrana upravljanja? Kako da to znam?

Hvala.

drot13
20.10.2011., 22:48
… Kako ti znaš da nisu.Kao da poneki mangup ne iskoristi to pravo "u iznimnim slučajevima tj. kad je neophodno potrebno" zato jer je smislio da će tamo bit lakše i brže deračine.

Zato što znam. Ako je promet na nekoj prometnici problem, nije li logičnije zaustavljati i kontrolirati vozila na autobusnom stajalištu (ako je to jedino dostupno prikladno mjesto), nego uz desni rub kolnika?:confused:

… da li mi se isplati pisati prigovor sa na mjerom da mi se ukine zabrana upravljanja zbog toga što mi je potrebna vozačka ili mogu proći još gore?...

Ako imaš pravo na prigovor (piše u presudi), možeš ga podnijeti. Veću kaznu nećeš dobiti, a možda ti ukinu mjeru (jedino što možda bude još nekih troškova).:ne zna:

… Od kojeg dana mi počinje točno zabrana upravljanja?...

Znači, kad mjera postane pravomoćna (sad ili nakon drugostupanjske presude), sud će izvijestiti policiju o pravomoćnosti, a policija će tebi poslati obavijest u kojoj će ti pisati vrijeme važenja te mjere.:top:

GoGs
20.10.2011., 23:01
Ako imaš pravo na prigovor (piše u presudi), možeš ga podnijeti. Veću kaznu nećeš dobiti, a možda ti ukinu mjeru (jedino što možda bude još nekih troškova).:ne zna:znači, možda bi bilo u redu pokušati napisati "prigovor" za ukidanje zabrane upravljanja... Može neki link na primjer kako to najbolje napisati, pošto ne bi pisao prigovor, nego više koncipirano kao molbu sudu.

Znači, kad mjera postane pravomoćna (sad ili nakon drugostupanjske presude), sud će izvijestiti policiju o pravomoćnosti, a policija će tebi poslati obavijest u kojoj će ti pisati vrijeme važenja te mjere.:top:znači doma će mi stići kad mi zabrana počinje.

koliko to obično u praksi brzo provedu? ( u slučaju da se ne žalim na presudu)

Hvala na odgovorima :top:

drot13
20.10.2011., 23:16
... Može neki link na primjer kako to najbolje napisati, pošto ne bi pisao prigovor, nego više koncipirano kao molbu sudu...

Nemam baš nigdje neki primjer, ali nije toliko bitno kakav naslov staviš. Napišeš malo opširniji tekst iz kojeg će biti vidljivo da moliš za ukidanje mjere (kao i razlozi i sl.), a možeš staviti i napomenu da će i izrečena novčana kazna u potpunosti ispuniti svrhu kažnjavanja. Uglavnom, fino i pristojno. Stvarno ne znam kolike su ti tu šanse, ali svakako postoje.:top:

... koliko to obično u praksi brzo provedu?...

U svakom slučaju, od 2 tjedna do nekoliko mjeseci.:top:

... Hvala na odgovorima :top:

Nema na čemu.:top:

sivkić
21.10.2011., 08:11
"lakše deračin" - predpostavljam da si mislio na pisanje kazni!!

ako po jednoj cesti prođe X auta i 25 % njih je u prekršaju (recimo brzina)
a po drugoj cesti prođe isti taj X broj auta i u tom slučaju je 5% u prekršaju, nije li logično da je veća potreba "smiriti" ovih 25 % nego onih 5 %!!

Samim tim je onda i "veča deračina"

Zato što znam. Ako je promet na nekoj prometnici problem, nije li logičnije zaustavljati i kontrolirati vozila na autobusnom stajalištu (ako je to jedino dostupno prikladno mjesto), nego uz desni rub kolnika?:confused:

Neki se povode brojem naplaćenih kazni ili prekršajnih naloga u što kraćem vremenu bez da ih imalo zanimaju bilo kakvi aspekti sigurnosti na cestama jer je bitna statistika.Što prije oderem veći broj vozača imam više vremena za kavicu ili obavljanje kakvog privatnog poslića uključujući i odlazak u kladionicu.

Svi zadovoljni.Policajac,njegov šef,šefov šef,šef šefova šefa,ekipa iz nacionalnog programa sigurnosti prometa,ministar i šefica Vlade.

Jedino nije zadovoljan vozač ali tko njega pita jer je on zadnji u hranidbenom lancu i svi imaju zakonsko pravo da ga tlače.

Drot13 ne možeš svaki puta za svako ponašanje ili svaku radnju branit baš svakog od 5-6000 policajaca koji rade vani.
Inače za takve ceste ili njihove dijelove stave se kamere pa neka rade.U normalnim državama.Ali kod nas je bitno potući 40-tak miliona kuna na raznorazne letke i propagandni materijal koji se štampa svake godine da bi neka tiskara imala zaradu umjesto kupovanja kamera.Pa će se naći netko koji će reći da je ova godina bila povoljna po broju nezgoda i povrijeđenih zato što je netko radio na sigurnosti na cestama a ne zato jer je kriza pa se narod ni ne vozi koliko se vozio.

drot13
21.10.2011., 08:46
Neki...

Naravno da ima svega, ali to nema nikakve veze sa dozvoljenim mjestima zaustavljanja, a na to se odnosilo pitanje.:top:

… Jedino nije zadovoljan vozač ali tko njega pita jer je on zadnji u hranidbenom lancu i svi imaju zakonsko pravo da ga tlače...

Ako se radi o počinitelju prekršaj, svejedno mu je gdje je izvršena kontrola i na koji način. Nikakav element ne umanjuje njegovu krivnju i ne amnestira ga.:top:

… ne možeš svaki puta za svako ponašanje ili svaku radnju branit baš svakog od 5-6000 policajaca koji rade vani...

Ne branim, ali sam u poziciji da svakodnevno radim taj posao, pa mi je očito da su najčešće „prigovori“ na rad policajaca obične gluposti i izvlačenja. A kako oni koji pljuju po onoj manjini koja ne radi kako treba obično pljuju generalno po svim policajcima, moja pozicija je savršeno jasna.:top:

sivkić
21.10.2011., 09:00
Baš je i bilo pitanje mogu li gdje i kada.Dobio je odgovor koji mu se može ili ne može sviđat.Ali ima onih koji krše pravila.Rekao je "rutinskoj kontroli" što znači nema vanrednih situacija,nema dugog oružja,pancirki,ježeva,postavljenih znakova i čunjića odnosno nema blokadnog punkta pa po tome proizilazi redovna kontrola pa da nabrzinu nekog oderemo.

Nisu ga kaznili i ne buni se zbog toga.

Da, previše su općeniti u "pljuvanju".Koji puta imaju razloga za pljuvanje ali na pojedince a ne na sve.

mrky
22.10.2011., 09:32
Napravio sam prometni prekrsaj u kojem sam sam sudjelovao. Naime, izletio sam sa ceste. Posto sam se ozlijedio zvao sam policiju. Dok sam bio na hitnoj prisli su mi policajci i izvrsili zapisnik. Napuhao sam 0.74. Policajac je sam unio u zapisnik da sam popio 3 male pive( iako sam mu ja rekao vise). Da li tko zna koje me sve kazne ocekuju i da li cu ostati bez vozacke dozvole? Hvala

sivkić
24.10.2011., 07:38
1000-3000 za alkohol + za nezgodu + do 3 mjeseca vozačka+ alkotest.Sud odlučuje koliko će biti.

RocknRolla
26.10.2011., 12:43
Pozdrav, ljudi!

Evo, imam jedan problem...
Ukratko, u četvrtak, na parkingu trgovačkog centra lik vozi ispred mene, stao je, tako i ja iza njega, onda on ubaci u rikverc i po gasu ravno u mene.
I ništa, smirim se i kažem da ne moramo zvat policiju, nego da odemo na osiguranje, kažemo kako je bilo i to je to.
A on gleda malo, misli, i kaže da sam ja njega udario. Kaže da je on stao i ubacio u rikverc, al da nije krenio unazad nego da sam ja u njega udario.
Naravno, nazovem onda policiju.
U međuvremenu dok smo čekali policiju, zaštitari trgovačkog centra su morali napraviti svoj zapisnik. I tu je njegova priča bila da je on samo stao i da sam ja naletio na njega. Istu tu priču je ispričao policiji.
I ja sam svoju verziju ispričao policiji.
Policajac je rekao da je teško odrediti tko je stajao a tko se kretao, i da sam ja tu naravno glavni sumnjivac (s obzirom da je uvijek kriv onaj koji udari straga) te da je velika vjerojatnost da će biti podijeljena odgovornost i da ćemo obojica dobiti kazne.
Sutradan sam bio na njegovom osiguranju na procjeni štete. U ponedjeljak sam i na policiju dati zahtjev za dobivanje zapisnika, na što su rekli da će ga poslati poštom čim bude gotov.

Danas mi dolazi obavezni prekršajni nalog u kojem stoji da sam ja kriv za izazivanje prometne nesreće, tj. da "nisam držao potreban razmak, i da sam naletio na njega nakon što je započeo sa usporavanjem vožnje nailaskom na izlaz sa parkirališta".
Pretpostavljam da onda nije podijeljena odgovornost ako piše da sam ja kriv?
Kakvu bi kaznu dobio da je podijeljena odgovornost?
Sutra ću ići na policiju tražiti zapisnik, jer lijepo od njih što su poslali kaznu na koju je rok za žaliti se osam dana, a zapisnik ću dobiti ko zna kad. Trebam još i doznati imena policajaca koji su obavljali očevid, valjda neće biti problem doći do te dvije stvari...
Plan mi je napisati jedan lijepi detaljni prigovor, i tražiti sučeljavanje sa policajcima (mogu li to tražiti?).
Eto, šta je život, ovaj me udari i još ću ja izvuć deblji kraj. Nikako ne mogu dokazati da ovaj drugi laže, kamere ne snimaju taj dio parkinga, zaštitari nisu ništa vidjeli... Jedina nada su mi neki detalji s kojima ću pokušati dokazati da njegova priča ne drži baš vodu...

Unaprijed zahvaljujem na odgovoru ili savjetu!

jocker
26.10.2011., 14:00
Treba ti svjedok. Objavi oglas da tražiš očevice događaja koji se zbio tog dana, na tom mjestu... I nađi svjedoka.

sivkić
26.10.2011., 18:24
Danas mi dolazi obavezni prekršajni nalog u kojem stoji da sam ja kriv za izazivanje prometne nesreće, tj. da "nisam držao potreban razmak, i da sam naletio na njega nakon što je započeo sa usporavanjem vožnje nailaskom na izlaz sa parkirališta".
Pretpostavljam da onda nije podijeljena odgovornost ako piše da sam ja kriv?
Kakvu bi kaznu dobio da je podijeljena odgovornost?
Sutra ću ići na policiju tražiti zapisnik, jer lijepo od njih što su poslali kaznu na koju je rok za žaliti se osam dana, a zapisnik ću dobiti ko zna kad. Trebam još i doznati imena policajaca koji su obavljali očevid, valjda neće biti problem doći do te dvije stvari...
Plan mi je napisati jedan lijepi detaljni prigovor, i tražiti sučeljavanje sa policajcima (mogu li to tražiti?).

Nema podjeljene krivnje.Ili si ti kriv ili on gledajući sve što si napisao.Ništa drugo osim onog iz prekršajnog naloga u zapisniku o očevidu nećeš pronaći jer je nalog skraćenica od zapisnika.Možeš ih zvati ali ti oni ne mogu posvjedočit da je bilo kako ti kažeš.Traži ti sučeljavanje sa drugim vozačem jer je on sudjelovao u nezgodi.
Normalno njegovih tragova kočenja nema?
Kazne kod podjeljene krivnje su jednake i kad je samo jedan kriv a vozila popravljaju svako sebi.Zašto bi drugi vozač bio kriv ako je usporio pri izlaska sa parkirališta i uključenja na glavnu cestu kad je to i dužan napravit.
Loptica prebačena sudu pa neka se on lopta kako zna i umije.
Kako kaže jocker treba ti svjedok.

zuba
26.10.2011., 20:43
Ništa drugo osim onog iz prekršajnog naloga u zapisniku o očevidu nećeš pronaći jer je nalog skraćenica od zapisnika.

pa bas i nije tako..
u zapisniku ce pisati povodom cega je doslo do izlaska policije, tko je izasao, kada je to bilo, tko je ocevid obavio, koliko je trajao, tko je sudionik prometne, od imena osoba i njihovih podataka do svih podataka o vozilima, tragovima na kolniku i na vozilima, pa onda sa svim utvrđenim činjenicama i mjerama i na kraju poduzetim radnjama..
trazi zapisnik svakako i neovisno o tome hoces li ga dobiti ili ne do isteka roka od 8 dana, prigovor podnesi, u njemu ces poricati prekrsaj, a do rocista na sudu ces imati u rukama i zapisnik..
prije ga daj nekome tko se malo vise od tebe razumije u promet i kuzi ono sto je u zapisniku napisano, pa se spremi za iznosenje obrane..
u zapisniku su konstatirani svi tragovi, u ovom slucaju je bitno i mjesto udara i ostecenje na tvom vozilu a tako i na njegovom, jer po tome vjestak moze reci ciji je nalet bio..
ako nisu vozila pomicana i nista mijenjano do dolaska policije, moze se vidjeti i polozaj mjenjaca oba vozila, iako koliko vidim on je rekao da je stavio u rikverc..zasto? cemu? ako je mislio ici unatrag, osim mjenjaca, trebao je upaliti i sva cetiri zmigavca, sto ocigledno nije..
ima tu kojesta sto se moze protresti, samo nadji pravu osobu da ti to pojasni, ne ovdje na forumu..

Opaki
27.10.2011., 06:31
2 pitanja :)

1. može li policajac van radnog vremena neposredno opazit i napisat kaznu za prakiranje u trenirci :)
2. i da li sam u prekršaju ako 3 min parkiram uz cestu radi dostave, tj uz prakirališna mjesta, tj policajcu iza auta koji je napisao kaznu, jer šta si ja mislim jel :)

mrky
27.10.2011., 09:34
1000-3000 za alkohol + za nezgodu + do 3 mjeseca vozačka+ alkotest.Sud odlučuje koliko će biti.

Hvala, nadam se samo da necu ostat bez vozacke. Do sada nisam imao nekih prekrsaja,tako da se nadam da ce biti blagi.

sivkić
27.10.2011., 09:40
u zapisniku su konstatirani svi tragovi, u ovom slucaju je bitno i mjesto udara i ostecenje na tvom vozilu a tako i na njegovom, jer po tome vjestak moze reci ciji je nalet bio..
ako nisu vozila pomicana i nista mijenjano do dolaska policije, moze se vidjeti i polozaj mjenjaca oba vozila, iako koliko vidim on je rekao da je stavio u rikverc..zasto? cemu? ako je mislio ici unatrag, osim mjenjaca, trebao je upaliti i sva cetiri zmigavca, sto ocigledno nije..
ima tu kojesta sto se moze protresti, samo nadji pravu osobu da ti to pojasni, ne ovdje na forumu..

Znam ja točno što piše i kako se piše zapisnik o očevidu.Masu stvari koje si navela jesu u zapisniku ali ne govore o krivici.Kako dva vozača govore kontradiktorno jedino tragovi kočenja pomažu kako je došlo do nezgode ako ih ima a to sam i pitao.U kojem položaju je bio mjenjač kod vršenja očevida je veoma upitno jer se položaj mogao promjenit.
Btw, ne može u zapisniku o očevidu pisat jedno a u prekršajnom nalogu drugo nego mora pisat isto tj.ako im jer rečeno da će oba bit prijavljeni oba su i krivci za nezgodu.Iako ne znamo što će sud odlučit upitno je vršit vještačenje i rekonstrukciju ako je šteta mala.

2 pitanja :)

1. može li policajac van radnog vremena neposredno opazit i napisat kaznu za prakiranje u trenirci :)
2. i da li sam u prekršaju ako 3 min parkiram uz cestu radi dostave, tj uz prakirališna mjesta, tj policajcu iza auta koji je napisao kaznu, jer šta si ja mislim jel :)

Može ali ne na način kako si napisao jer bi onda trebao nosit blokove za kažnjavanje sa sobom.Može si uzet podatke u kakav blok pa u postaji poslije napisat službenu zabilješku o slučaju i prekršajni nalog.Sici uzimaju u obzir takvo zapažanje prekršaja.

Ako je zabranjeno parkiranje iz bilo kojih razloga jesi.

zuba
27.10.2011., 15:37
ovo vec postaje smijesno..
citajuci, pao mi je na pamet jedan vic, pa cu kao u vicu, na ovo
Znam ja točno što piše i kako se piše zapisnik o očevidu.
odgovoriti - ne da znam sto pise i kako se pise zapisnik o ocevidu, ja ocevid i provodim pa tako pisem i zapisnik..
zapisnik je dokaz kojim se dokazuju odredjene cinjenice, i nigdje nisam ni rekla da se u njemu govori o necijoj krivici, nisam ni rekla da u njemu pise jedno, a kasnije u nalogu drugo..
a za mjenjac sam rekla "ako nisu vozila pomicana i nista mijenjano do dolaska policije..", da bi ti rekao
U kojem položaju je bio mjenjač kod vršenja očevida je veoma upitno jer se položaj mogao promjenit.
i sta sad? tko je tu sto rekao? :confused: ti pricas isto ili drugacije?
za ovo
tj.ako im jer rečeno da će oba bit prijavljeni oba su i krivci za nezgodu.
uopce ne mora biti tako, jer to sto netko kaze na mjestu dogadjaja nikako nije i obvezujuce niti u konacnici mora biti kako je receno..do sastavljanja izvjesca o prometnoj, kojesta se moze izmijeniti..
i usput, ima mnogo osoba kojima je vaznije dokazati da nisu krivi za nesto, nego koliko ce ih kostati vjestacenje, pa se ono i provodi..rekonstrukcija rjedje..

pursuiter
27.10.2011., 22:46
pa jel nema koja kamera s obzirom da je parkiralište trgovačkog centra...

your_mother
28.10.2011., 05:56
Pozdrav ;)

Sinoc me zaustavila policija u naseljenom podrucju ( ogranicenje 50 ) , ja sam vozio 86 , smanjili na 76 ... dobio kaznu 1000 kn i 1 bod , i sad me zanima kako i ima li smisla pisat zalbu da mi smanje tu kaznu ? Student sam , vozim 3 godine i nisam kaznjavan, stvarno nemam para za platti .. Fala unaprijed

HardcoreMAC
28.10.2011., 07:11
Ja tvrdim da je podzakonski akt , kojim se kažnjava nevezivanje sigurnosnim pojasom protu-ustavan. Naime, po Ustavu, svaki građanin RH ima pravo raspolagati svojim životom. Ne-vezivanjem sigurnosnim pojasom, ja ugrožavam samo sebe, a ne i ostale sudionike u prometu. I raspolažem svojim životom kako ja hoću. Ne kažem da je vezivanje loše, niti tvrdim da nije, samo konstatiram da je protu-ustavno zbog toga mi naplatiti kaznu.

Angang
28.10.2011., 09:19
eto onda podnesi ustavnu tužbu pa nam javi kako je prošlo!!

ugrožavaš samo svoj život, ali dovodiš do mogučnosti da netko tko te udari a ti zbog ne vezanja pojasa pogineš da on završi u zatvoru!!

Old Iggy
28.10.2011., 09:23
Ja tvrdim da je podzakonski akt , kojim se kažnjava nevezivanje sigurnosnim pojasom protu-ustavan. Naime, po Ustavu, svaki građanin RH ima pravo raspolagati svojim životom. Ne-vezivanjem sigurnosnim pojasom, ja ugrožavam samo sebe, a ne i ostale sudionike u prometu. I raspolažem svojim životom kako ja hoću. Ne kažem da je vezivanje loše, niti tvrdim da nije, samo konstatiram da je protu-ustavno zbog toga mi naplatiti kaznu.

To nije definirano podzakonskim aktom već zakonom. A gdje to piše da po Ustavu imaš pravo raspolagati svojim životom? Nešto i nemaš takvu mogućnost.

Isto tako, ne vidim po čemu bi to bilo protuustavno naplatiti ti kaznu kad nevezanje pojasa može potencijalno i statistički biti direktan trošak svima nama (veći troškovi liječenja, manji prihodi i slično).

sivkić
28.10.2011., 09:28
ovo vec postaje smijesno..

i usput, ima mnogo osoba kojima je vaznije dokazati da nisu krivi za nesto, nego koliko ce ih kostati vjestacenje, pa se ono i provodi..rekonstrukcija rjedje..

Očito se nismo dobro razumjeli.Uz zapisnik u kojemu će biti napisano sve što si navela bit će ispisane službene bilješke o obavljenom razgovoru sa vozačima (2 kom) a da ima i svjedoka i sa njima..U nalogu koji je dobio i u kojemu je optužen stoji isto kao i u bilješkama i zapisniku o očevidu samo je skraćena verzija.Tako da optuženi vozač iz zapisnika neće isčitati ništa novoga a što već ne piše u nalogu.
Dakako da je uvriježeno pravilo da policajci odmah kažu da će oba bit kažnjeni iako bi zakonski trebali reći da će oba bit optuženi, ali to je igra riječi.
Normalno da čovjek ne želi bit kriv ni pod razno ali će to sam morat dokazat sucu.Ne vidim neke velike razlike u štetama na vozilima bilo da je do nezgode došlo po izjavama jednog ili drugov vozača ali to će možda utvrdit vještak.isto tako sa daljine smatram da tragova kočenja nema zbog male brzine vozila jer da ih ima iskusni policajac bi mogao utvrdit da je prvo vozilo išlo u rikverc.

Pozdrav ;)

Sinoc me zaustavila policija u naseljenom podrucju ( ogranicenje 50 ) , ja sam vozio 86 , smanjili na 76 ... dobio kaznu 1000 kn i 1 bod , i sad me zanima kako i ima li smisla pisat zalbu da mi smanje tu kaznu ? Student sam , vozim 3 godine i nisam kaznjavan, stvarno nemam para za platti .. Fala unaprijed

Ima smisla taržit ali samo od suca.Možeš samo zaradit smanjenjem kazne.

Zakonski akt.U kojem članku Ustava to piše?Ugrožavaš samo sebe ali mogućim povredama koje bi zadobio zbog nevezanja pojasa bezrazložno opterećujš zdravstvo svojim liječenjem.Kako to da još nitko nije podneo ustavnu tužbu za to?

RocknRolla
28.10.2011., 16:53
Nema podjeljene krivnje.Ili si ti kriv ili on gledajući sve što si napisao.Ništa drugo osim onog iz prekršajnog naloga u zapisniku o očevidu nećeš pronaći jer je nalog skraćenica od zapisnika.Možeš ih zvati ali ti oni ne mogu posvjedočit da je bilo kako ti kažeš.Traži ti sučeljavanje sa drugim vozačem jer je on sudjelovao u nezgodi.
Normalno njegovih tragova kočenja nema?
Kazne kod podjeljene krivnje su jednake i kad je samo jedan kriv a vozila popravljaju svako sebi.Zašto bi drugi vozač bio kriv ako je usporio pri izlaska sa parkirališta i uključenja na glavnu cestu kad je to i dužan napravit.
Loptica prebačena sudu pa neka se on lopta kako zna i umije.
Kako kaže jocker treba ti svjedok.

Svjedoka nažalost nema, garaža je bila skoro pa prazna...
Nema nikakvih tragova kočenja.

pa bas i nije tako..
u zapisniku ce pisati povodom cega je doslo do izlaska policije, tko je izasao, kada je to bilo, tko je ocevid obavio, koliko je trajao, tko je sudionik prometne, od imena osoba i njihovih podataka do svih podataka o vozilima, tragovima na kolniku i na vozilima, pa onda sa svim utvrđenim činjenicama i mjerama i na kraju poduzetim radnjama..
trazi zapisnik svakako i neovisno o tome hoces li ga dobiti ili ne do isteka roka od 8 dana, prigovor podnesi, u njemu ces poricati prekrsaj, a do rocista na sudu ces imati u rukama i zapisnik..
prije ga daj nekome tko se malo vise od tebe razumije u promet i kuzi ono sto je u zapisniku napisano, pa se spremi za iznosenje obrane..

Tražio sam zapisnik, rekli su mi isto što i ovdje piše :)
Znači, pišem prigovor da mi ne istekne ovih 8 dana, a zapisnik ću dobit u roku mjesec dana...
I naravno, on je pomaknuo svoje vozilo prema naprijed, tako da je lijepo namjestio da izgleda kao da sam ga udario.
Nema mi druge, nego sve to dobro promotrit, razmislit i dobro se pripremit za obranu...

pa jel nema koja kamera s obzirom da je parkiralište trgovačkog centra...

Ima kamera, al sve stoje točno iznad te "ulice" parkinga i snimaju prema drugom kraju parkinga. Odmah sam to pitao zaštitare, al nula bodova.

Hvala vam, javim što je bilo.

NMT
28.10.2011., 17:35
jel blica multanova i po danu ako okine tj prekoračiš ograničenje na koje je podešena? u 13h danas sam prošao pored nje, a nemam pojma koliko je bilo ograničenje na tom dijelu ceste tako da nisam siguran jel okinula ili nije, vozio sam po svom brzinomjeru oko 65kmh, a nadam se da je ograničenje bilo 60, jer ako je bilo 40, vjerojatno sam hebo heža. (mislim da nije bilo 50kmh jer je malo poslije multanove bio znak za ograničenje 50kmh)

samo velim, nije blicnula, nit me tko poslije zaustavljao...

i još nešto mi je bilo čudno, bila je postavljena na kontra stranu tj stajala je pored lijevog ruba ceste a hvatala aute koji voze u desnoj traci tj morala je preko auti iz suprotnog smjera snimati, ovako:
http://i43.tinypic.com/2uyjfv7.jpg

jocker
28.10.2011., 20:01
Pa i ako je bilo ograničenje na 40 km/h, nisi jebo ježa... jer, ako je tebi brzinomjer pokazao 65, to je vjerovatno stvarnih 60 km/h. I imaš 10 km/h tolerancije (ispod 100 km/h, a preko toga 10% od izmjerenog) koju moraju priznati. Tako da si prekoračio za cca 10 km/, a za to ti neće nikakva kazna ić, jer su multanove naštimane da hvataju veće prekoračenje, ne znam točno koliko ali sigurno bar 20.

A kazna ti je za prekoračenje do 10 km/h 300 kuna, a 10-20 500 kuna, tak da baš i ako bude, preživjet ćeš.

NMT
28.10.2011., 20:20
hvala puno, ali dajte mi još samo recite, ako itko zna:

1) jel blica multanova i po danu tj usred bijela dana?
2) jel ovo normalno da bude postavljena preko ceste tj uz suprotni trak ko na slici??

Angang
28.10.2011., 20:27
po danu obično ne blica kao niti na običnom aparatu!
ništa ne obično da stoji na kontra strani, čisto iz razloga da zbuni vozače jer svi misle da snima onu stranu sa koje je strane, a možda je snimala i oba smjera!!

HardcoreMAC
29.10.2011., 09:04
[/QUOTE]Zakonski akt.U kojem članku Ustava to piše?Ugrožavaš samo sebe ali mogućim povredama koje bi zadobio zbog nevezanja pojasa bezrazložno opterećujš zdravstvo svojim liječenjem.Kako to da još nitko nije podneo ustavnu tužbu za to?[/QUOTE]

Znači, po tome ćemo Samoubojicu kazniti jer se ubio? Jer je time prouzročio troškove državi (pokapanje i sl)?

sivkić
29.10.2011., 09:25
Tražio sam zapisnik, rekli su mi isto što i ovdje piše :)
Znači, pišem prigovor da mi ne istekne ovih 8 dana, a zapisnik ću dobit u roku mjesec dana...
I naravno, on je pomaknuo svoje vozilo prema naprijed, tako da je lijepo namjestio da izgleda kao da sam ga udario.

Pa normalno.Neće jedno govorit a drugo pisat ili na dva dokumenta različito pisat.
Iako je on vozilo pomaknuo trebali bi ostat tragovi na mjestu udara ali s ovog mjesta to ne znam jer je u pitanju i mala brzina.Nisi naveo tvoju i njegovu štetu.Pišeš prigovor i ideć na sud.

Znači, po tome ćemo Samoubojicu kazniti jer se ubio? Jer je time prouzročio troškove državi (pokapanje i sl)?

Zakonski akt jer se zove Zakon o sigurnosti prometa na cestama.
U Ustavu piše da su se svi dužni pridržavat zakona.Nitko te ne može prisilit da se vežeš pojasom niti da platiš novčanu kaznu.Odradit ćeš ih u zatvoru.Ako smatraš da su ti povrijeđena neka ustavna prava podnesi ustavnu tužbu.

Samoubojicu koji se ubio ne možeš kaznit jer je mrtav

drot13
29.10.2011., 13:39
... Jer je time prouzročio troškove državi (pokapanje i sl)?

Država ne plaća niti pokop niti sl.:top:

Jumai
29.10.2011., 14:52

Sivkić ti je već odgovorio, nitko ti ne brani ić na ustavni sud. Pisanjem po forumu nećeš mnogo postić. Dapače, nećeš ništa postić. :D

Mislim da je netko u US (Kalifornija afair) išao na sud i dobio, samo zbog kacige na motoru.

Zvuči glupo, ali je tako, moraš se čuvati zato jer tvojom pogibijom više nisi porezni obveznik. To ne vrijedi samo za pojas, i za neuspjelo samoubojstvo ćeš dobiti kaznu.

sivkić
29.10.2011., 18:52
Nije više.Samo ako nekoga nagovoriš ili mu pomogneš u samoubojstvu.

pikabooo
29.10.2011., 18:55
Da objasnim situaciju. Slikali su me u 4.mjesecu (otprilike) zbog prebrze vožnje. I javili doma da neka netko dojde u postaju identificirati sliku. Buraz veli da se na sliki ne vidi tko je vozio nego samo sunčane naočale. Inaće sam dobila kaznu od 1000 kn. Jedan kolega policajac mi je predložil da neka tata, pošto je on vlasnik auta veli da je vozio moj dečko koji je iz Slovenije i da su male šanse da kazna ode k njemu doma te da pošaljemo kopiju vozačke da ih uvjerimo da ta osoba postoji. E sad je tata dobio kaznu od 2200 kn jer je dao netočne informacije. Stari je bijesan ko ris i ne želi to platiti jer je on u početku bio za to da platim kaznu (tih 1000 kn kojih nemam pošto sam studentica). Kak da sad platim 3200 kn??? na banci mi ne žele odobrit minus Imam osam dana da to platim. Ima li tko kakvo riješenje da izbjegnem plačanje ili da barem smanjim iznos?

sivkić
29.10.2011., 19:00
Nećeš dobit 3200 nego samo 2200 kn jer je dao netočne podatke o vozaču.Kazne od 1000 kn nema jer se ne zna tko je vozio.
Pokušali ste izigrat sistem i ne platit kaznu sad ostaje samo od suda tražit ublažavanje kazne.Rezultat je upitan.

pikabooo
29.10.2011., 19:13
Nećeš dobit 3200 nego samo 2200 kn jer je dao netočne podatke o vozaču.Kazne od 1000 kn nema jer se ne zna tko je vozio.
Pokušali ste izigrat sistem i ne platit kaznu sad ostaje samo od suda tražit ublažavanje kazne.Rezultat je upitan.

Ako pošaljem pritužbu sudu i dobim negativan odgovor, da li to moram platiti???

Katrin
29.10.2011., 19:30
Da, sudske troskove ces u tom slucaju ti platiti. Sve vec pise na ovim temama, treba samo procitati koju stranu.

dBase
29.10.2011., 20:15
Molim da se cita tema, bilo vec milijun puta. Katrin

pikabooo
29.10.2011., 20:44
Molim da se cita tema, bilo vec milijun puta. Katrin

Čitam, čitam...no nemam baš puno vremena pošto učim za kolokvij.:503: (koji je nažalost u srijedu, a u četvrtak bude zadnji dan za platiti).
tako da istovremeno čitam potpuno dvije različite stvari...

sivkić
29.10.2011., 20:48
Uči uči a sad ćeš naučit i zakon o sigurnosti prometa na cestama i zakon o prekršajima

dBase
29.10.2011., 21:33
zadnji put me zbog alkohola kaznilo 2006 godine
jel mogu ja u prigovoru napisati da nisam recidivist ..i da mi je zao i bla bla

dali se ove stvari starije od 4 godine brisu iz sustava ?

Curt
29.10.2011., 22:59
Pozdrav!
Imam samo jedno pitanje koje je možda pomalo glupo i već pitano, ali tražio sam ovuda i nisam uspio naći odgovor.
Zanima me da li postoji neki link ili slično gdje mogu doznati do kada mi točno traje zabrana upravljanja b-kat.
Naime, ne živim u hr, nekako sam pogubio papire od policije o kazni i jednostavno ne znam od kada do kada mi traje zabrana, a dolazim na godišnji za blagdane pa bih to trebao znati.
Ispričavam se ako je ovo pitanje bilo ali ja ga nisam uspio pronaći, odnosno, odgovor na njega.
Hvala

sivkić
30.10.2011., 08:20
zadnji put me zbog alkohola kaznilo 2006 godine
jel mogu ja u prigovoru napisati da nisam recidivist ..i da mi je zao i bla bla

dali se ove stvari starije od 4 godine brisu iz sustava ?

Možeš.

Zanima me da li postoji neki link ili slično gdje mogu doznati do kada mi točno traje zabrana upravljanja b-kat.
Naime, ne živim u hr, nekako sam pogubio papire od policije o kazni i jednostavno ne znam od kada do kada mi traje zabrana, a dolazim na godišnji za blagdane pa bih to trebao znati.
Ispričavam se ako je ovo pitanje bilo ali ja ga nisam uspio pronaći, odnosno, odgovor na njega.
Hvala

Pri ulasku zamoli policjaca na granici da vidi možeš li upravljat na teritoriju RH ako imaš drugog vozača pored sebe.

Lewa
30.10.2011., 15:42
Kada žarulja pregori kazna je 500 kuna?

dBase
30.10.2011., 15:53
Ma evo da malo jasnije objasnim sta mi se dogodlio u ovih par dana
i kako mi se zivot okrenuo naopacke u jednom danu

u 8 mjesecu me uslikalo, i u petak je stiglo doma, da kazem tko je vozio
ogranicenje 70, vozio 123 , minus tollerancija ...40 vise od dozvoljenog ( u naselju ..al mislim koje naselje ..3 trake u jenom smjeru odjeljene zicom ..nigdje nikog, sam na cesti ..i puf blic ...OK..sta se moze, takvi su propisi )

nazovem frenda da se nadjemo navecer i malo popricamo o tome ..jer kao on je imao iskustva ..
i tako bilo raznih prijedloga ( stranac , ili vise nas u obitelji je vozilo , a neznamo tko ) ..

i tako smo pricali , popili 5-6 piva ..i idem ja kuci
zaustavi me policija , napuhao 1.3 tollerancija 1.2...FAK!!!!
molio sam covjeka, skoro zaplakao ..al ovaj nista jednostavno neumoljiv
dobio 3000 i 9mj oduzimanja vozacke

imam 33 godine, ozenjen , 2 djece , trenutno nezaposlen
oduzimanje vozacke zbog alkohola sam imao ..ali davno mislim 2004 ili 2005 godine
poslje toga godinama niti jedan prekrsaj nisam imao

iduci tjedan moram odlucti sto napraviti

1. za prekoraceje brzine ..ne dostaviti nikave podatke ..ili krive
platiti 2000 kuna i izbjeci bodove i oduzimanje dozvole na 6 mj

2. ili reci istinu pa trazit neko smanjenje kazne ( sto drot obicno predaze )

ali u tom slucaju sto napravit kod alokohola
jer sam namjeravao napisat progovor , pokajat se , zaliti za ucinjenum trazit smanjenje kazne
zbog materijalne situacije , pa reci da sam nekaznjavan ..i trazit da mi se smanji period oduzimanja
jer djecu svaki dan vozim u skolu i vrtic itd ..

inace svjestan sam da sam zajebao gadno, al sto cu, vrijeme ne mogu vratiti ...mogu samo pokusat smanjit stetu
evo svaki ozbiljan prijednog je dobrodosao

hvala!

SaLuIvMi
30.10.2011., 17:04
Pozdrav, dobila sam kaznu za parkiranje 500 kn na koju sam pisala prigovor, a tek danas mi je stigla odluka da je prigovor u cijelosti osnovan i da mi se izriče opomena. U međuvremenu sam prodavala auto pa sam platila sve kazne pa tako i tu.. Jel bi mogla tražiti povrat uplaćenog iznosa ili najbolje da to zaboravim?:D

Traži lovu natrag i moraš ju dobiti...

pikabooo
30.10.2011., 20:49
Samo da se zahvalim na pomoći. Sutra idem platiti kaznu jer nemam vremena da pročitam sve u Prekršajno i kazneno pravo. U tih 50 stranica nisam našla ništa s čime bi si olakšala posao, a da sve pročitam treba mi dobrih tjedan dana (toliko imam da platim globu). Jedino pametno kaj sam našla je da dam pritužbu i odem na sud, nisam pa našla tko mora ići na sud, vlasnik auta ili taj koji je vozil auto (ne zna se tko je vozil auto itd...).
Uglavnom THNX:durica

Iskreno hvala ide samo mom dobrom susedu kaj mi bude posudil pare, danke Ivek, love ya

Angang
30.10.2011., 20:58
Traži lovu natrag i moraš ju dobiti...

hahahahaa,
plačanjem kazne odriče se prava na žalbu i priznaje se prekršaj tako da zaboravi pare i živi dalje!!

sivkić
31.10.2011., 09:19
1. za prekoraceje brzine ..ne dostaviti nikave podatke ..ili krive
platiti 2000 kuna i izbjeci bodove i oduzimanje dozvole na 6 mj

2. ili reci istinu pa trazit neko smanjenje kazne ( sto drot obicno predaze )

1.ostaje vozačka i plaćaš kaznu bez smanjivanja
2.možda smanjiš novčanu kaznu,dobivaš bodove i ode vozačka

Jedino pametno kaj sam našla je da dam pritužbu i odem na sud, nisam pa našla tko mora ići na sud, vlasnik auta ili taj koji je vozil auto (ne zna se tko je vozil auto itd...).
Uglavnom THNX:durica

Na šta bi se žalila?Na to da si svjesno dala lažne podatke ili da su podaci istiniti o vozaču?
Vlasnik ide jer je on dostavio lažne podatke.
Onaj tko ti je dao prijedlog neka snosi dio troškova.

drot13
31.10.2011., 12:07
... jer sam namjeravao napisat progovor , pokajat se , zaliti za ucinjenum trazit smanjenje kazne
zbog materijalne situacije , pa reci da sam nekaznjavan ..i trazit da mi se smanji period oduzimanja
jer djecu svaki dan vozim u skolu i vrtic itd ...

Ovime ćeš definitivno postići najbolji rezultat. Nerealno je očekivati da ćeš proći bez kazne (što vjerujem da ne očekuješ), ali će ti ju na ovaj način znatno smanjiti.:top:

sina xx3
31.10.2011., 20:01
Pitanje za upućenije:
Prije par dana pri izlasku iz parkinga ogrebao sam auto koji mi je bio nespretno parkiran iza moga na parkiralištu bez rasvjete.
Izašao iz auta,na mome nema apsolutno nikakvog traga oštećenja (plastični neofarbani branik) a na drugom udubljena vrata bez skidanja boje.
Čekam ispred auta pola sata vlasnika koji se ne pojavljuje,kasno je navečer i mrak a ja moram hitno ići kući (mala djeca sama doma) pa ostavljam broj mobitela da mi se čovjek javi jer mi je auto od firme i nije mi problem priznati krivicu, ispuniti izvješće i odrezati još malo od bonusa pri regi koji ionako plaća firma.
No tri dana nitko ne zove i ja već zaboravljam na to da bi me četvrti dan nazvao vlasnik onog auta i izvrijeđao te rekao da je on zvao policiju i da je zapisnik napravljen a ja sam kao pobjegao sa mjesta "nesreće" te da on ima svjedoke što će me kao što kaže "skupo koštati".
U razgovoru mi opisuje oštećenje koje je bar 3x veće od onog što sam ja vidio
i ne traži nikakvo moje priznanje ili naknadu štete već samo tvrdi da će to sve policija riješiti.
Pošto nikad nisam imao ovakvu situaciju zanima me par stvari,...prvo kako to da me policija do sada nije kontaktirala (može li biti razlog taj da je vlasnik vozila banka a moja firma korisnik) makar znaju i registraciju i korisnika auta,... te dali policija mora prije pisanja zapisnika i mene kontaktirati te vidjeti i eventualno slikati (nepostojeće) oštećenje na mom autu što napominjem do sada nisu učinili,.. te dali postoji koji drugi način da riješim ovaj problem pošto čovjek nije za dogovor i razgovor.
Ja ne bježim od odgovornosti i priznajem krivicu jer ionako je to oštećenje vrata manja materijalna šteta,... rado bi otišao na svoje osiguranje sa čovjekom i rješio mu tu štetu ali on to jednostavno ne želi pa me sad muči ovo sa zapisnikom,... a nisam ni siguran da je on uopće i napravljen kako to čovjek tvrdi,....pomagajte:503:,.. jer više neznam ni sam što da radim.

Jumai
31.10.2011., 20:12
Nažalost to tako obično bude, želiš biti pošten pa pojedeš gov.. ako ti je utjeha, ne događa se samo tebi. :)

Sad bi ti rekao da još jednom provjeriš oštećenje na svom automobilu, ako je zaista nikakvo kažeš da nemaš pojma o čemu lik priča i da očito želi prevariti osiguranje. Spomeneš im onog lika s zelenim golfom cabrio što je izvlačio lažnu štetu i predložiš policiji da ga ispitaju.

sina xx3
31.10.2011., 21:35
Nažalost to tako obično bude, želiš biti pošten pa pojedeš gov.. ako ti je utjeha, ne događa se samo tebi. :)

Sad bi ti rekao da još jednom provjeriš oštećenje na svom automobilu, ako je zaista nikakvo kažeš da nemaš pojma o čemu lik priča i da očito želi prevariti osiguranje. Spomeneš im onog lika s zelenim golfom cabrio što je izvlačio lažnu štetu i predložiš policiji da ga ispitaju.

Pa mene muči što me policija još uopće nije kontaktirala a na mom autu se ionako uopće ne vidi nikakvo oštećenje na plastičnom nelakiranome blatobranu,...pa bi se i tu vjerojatno nešto moglo "smuljti",... ali velim nije mi to namjera ni cilj jer ionako mi je auto od firme.
U biti muči me priča da je policija pisala zapisnik bez da je mene zvala/kontaktirala/snimila moj auto tj. neznam je li to po zakonu uopće moguće?

sivkić
01.11.2011., 08:01
Kad napišu zapisnik napisat će i optužni prijednog protiv tebe 1.da si kriv za nezgodu 2.da si pobjegao s mjesta nezgode i ideš na sud.

Za nezgodu si kriv i tu nemaš šta, oštetio si čovjeku auto daš mu policu,platiš kaznu i gotovo.

Za drugo nisi kriv jer se kaže :
1) Vozači, sudionici prometne nesreće, u kojoj je uzrokovana samo materijalna šteta na vozilima, dužni su, ukoliko je to moguće, odmah ukloniti vozila s kolnika, omogućiti nesmetano odvijanje prometa, popuniti i potpisati Europsko izvješće o nesreći ili na drugi način razmijeniti osobne podatke i podatke o vozilima.

(5) Novčanom kaznom u iznosu od 2.000,00 do 5.000,00 kuna kaznit će se vozač ako drugom sudioniku u prometnoj nesreći ili osobi vlasniku oštećenog vozila ili druge stvari ne ostavi svoje podatke ili ne popuni Europsko izvješće i napusti mjesto prometne nesreće.

Ti si ostavio samo broj mobitela na koji te je vlasnik i dobio i u memoriji briši sve pozive ručno osim njegova svakodnevno jer mob ne pamti previše da na sudu možeš dokazat da ste kontaktirali.Nisi napisao ime i adresu i registraciju svojeg vozila ali valjda sud neće bit prestrog u gledanju koje podatke su ostavio.

Možeš ti i sam se javit policiji da slikaju vozilo i da daš izjavu pa da te možda ne terete za biheg.Možda hoće a možda i neće.Najlakše im je odluku ostavit sucu.

sina xx3
01.11.2011., 08:21
O.K. sad mi je jasnije,...može samo objašnjenje dali ide samo novčana kazna za ovakvo što ako je zapisnik ipak pisan i ide li uz kaznu i oduzimanje vozačke jer bez nje nemogu raditi pa se bojim mogućeg otkaza u firmi (privatnik,sve znate:ne zna:)?

E da...zaboravih,...kako to da me policija onda već pet dana nije kontaktirala po pitanju zapisnika i pregleda mog auta,...koliko im je otprilike potrebno?....i dali uopće moraju i mene kontaktirati?

sivkić
01.11.2011., 08:45
1000 kn je za prom nezgodu.
Napravili zapisnik a onaj drugi im je valjda dao tvoje podatke ako si dao ti njemu (registraciju i ime).
Oduzimanje ide ako ne ostaviš podatke a ti si ipak ostavio broj mobitela.Ako ti sud ne uvaži broj mobitela kako podatak u što sumnjam onada imaš o kaznu za bijeg odnosno neostavljanje podataka.

Kontaktiraj ti njih.Oni će svoje napravit a nekih problema možeš imat samo ti.Bilo bi poželjno da i ta daš izjavu da si nudio policu i odlazak na osiguranje.Od viška glava ne boli.

sina xx3
01.11.2011., 09:30
1000 kn je za prom nezgodu.
Napravili zapisnik a onaj drugi im je valjda dao tvoje podatke ako si dao ti njemu (registraciju i ime).
Oduzimanje ide ako ne ostaviš podatke a ti si ipak ostavio broj mobitela.Ako ti sud ne uvaži broj mobitela kako podatak u što sumnjam onada imaš o kaznu za bijeg odnosno neostavljanje podataka.

Kontaktiraj ti njih.Oni će svoje napravit a nekih problema možeš imat samo ti.Bilo bi poželjno da i ta daš izjavu da si nudio policu i odlazak na osiguranje.Od viška glava ne boli.

Kak da ih kontaktiram,...misliš da odem u stanicu na podrčju koje se nezgoda dogodila i da im velim da čovjeku nudim naknadu štete ali on neće,..pa gledat će me ko budalu.
Opet mi nisi odgovorio koliko obično treba vremena da me kontaktiraju i dali moraju obavezno i mene kontaktirati prije sastavljanja zapisnika?...,jer tada im mogu pokazati broj moba sa kojeg me čovjek zvao pa i nazvati ga pred njima i ponovno ponuditi naknadu štete.
Ako on nekim slučajem konačno pristane mora li policija raditi zapisnik ili ne?
Jer ja još uvjek neznam i nisam siguran dali je zapisnik uopće pisan ili ne.

kamenjar1
01.11.2011., 10:44
Zaista me zanima tko je zadužen za obaviještavanje građana(pisanim putem) o počinjenom prekršaju i kazni? Da li je to vođa patrole, šef PU, Štefica iz personala ili možda Karamarko osobno? Bez obzira što takvih slučajeva ima puno(gledao sam negdje prilog kako se radi o rekordoj berbi ove godine) neshvatljivo mi je da je potrebno nekoliko mjeseci od počinjenog prekršaja do dolaska pisamca.
Nedavno je prijatelj dobio ćitabu u kojoj se traži da navede tko je vozio automobil koji je prekoračio dozvoljenu brzinu u ožujku!! Na fotografiji se jedva razaznaje registracija, a vozač izgleda tako da se slobodo može napisati da je vozio Vuki Chubaka.
Meni to sve skupa liči na nečiji debeli nerad. Ako se od građana traži da iz svojih džepova podrže veće plaće policajaca ona bi bilo lijepo da oni sami razračunaju sa onim u svojim redovima zbog kojih postoji vjerovanje da je policija dobro ne obavlja svoj posao.
Dakle da zaključim-zašto se toliko dugo čeka na nešto za što nije potreban nikakav dokazni postupak? Radi se o instant slučaju sa čvrstim dokazom.

drot13
01.11.2011., 21:34
Zaista me zanima tko je zadužen za obaviještavanje građana(pisanim putem) o počinjenom prekršaju i kazni?...
Dakle da zaključim-zašto se toliko dugo čeka na nešto za što nije potreban nikakav dokazni postupak?...

Postoje referenti za skraćeni prekršajni postupak. Sistematizacijom je za policijsku postaju u kojoj radi 200 policajaca (konkretno, moju) predviđeno 1 (jedno) takvo radno mjesto. Kad uzmeš u obzir da kroz ruke te referentice prođu sve prekršajne prijave i razna druga pismena (popis zaduženja je dug), nije čudno da se toliko čeka.:top:

… gledao sam negdje prilog kako se radi o rekordoj berbi ove godine...

Prosječno u oko 115 (+/-) milijardi kuna proračunskog prihoda, novčane kazne (ovog tipa) iznose 250 milijuna kuna. Ne čini mi se kao neki bitni faktor.:ne zna:

… Ako se od građana traži da iz svojih džepova podrže veće plaće policajaca...

Ako se referiraš na zadnji prosvjed, ne traži se ništa slično. :top:

pachanga
02.11.2011., 11:41
Hvala na odgovoru.

Došla mi je na kućnu adresu obavijest o kazni za nepropisno parkiranje od 300.kn Naime rečeno je da sam tog dana nepropisno parkirao u ulici (u kojoj živim) na nedozvoljeno mjesto tj da sam blokirao promet ( ulica je takva da svi parkiraju gdje god - nije opravdanje ali usko je- međutim promet definitvno nije blokiran) i uglavnom od mene se sada traži da javim podatke o vlasniku vozila te valjda da platim kaznu.
Sad mene zanima, kakva je procedura u ovom slučaju tj trebaju li mi dostaviti dokaz o tom parkiranju tj fotografiju te što su moje opcije.

hvala

drot13
02.11.2011., 12:30
Kao i kod svih drugih, dokazi će se prezentirati na sudu, a ukoliko ne daš podatke onoga koji je parkirao (ili daš nevjerodostojne podatke - preminula osoba, stranac...), dobit ćeš kaznu za nedavanje podataka (koja je izrazito veća od ove). Znači, poslati podatke vozača, a kad vozač dobije prekršajni nalog, platit će ga ili će se se žaliti (i navesti sve što mu je na duši), pa će o kazni odlučiti sud.:top:

Digit01
02.11.2011., 13:01
pozdrav,

pitanje, trknuo sam biciklista, nije mu ništa osim porezotine na koljenu, ništa strašno,

ne znam ni sam kak ga nisam vidio, nije bio uočljiv, bilo jutro, tmurno, on na sivom biciklu u sivoj jakni... e sad, čovjek nije išao po pješačkom već sam ga pogodio kad sam već ušao u raskrižje, znači bio je bar metar od zebre... e sad, slušam puno teorija da je on morao sić s bicikla i preć prek zebre, da se ne smije kretat baš po cesti jer nije uopće uočljiv i ostale pizdarije a i nema označene biciklističke staze, a kad sam ga pogodio čovjek je pao praktički na drugu stranu ceste, a udarac je bio sa oko 5 km/h... to govori di je čovjek bio u trenutku udara. ? koji su propisi za bicikliste kad ulaze u raskrižje di nema biciklističke staze i di je zebra? i naravno s obzirom da sam navodno kriv kakve sankcije mogu očekivat?

Hvala

pachanga
02.11.2011., 13:44
Kao i kod svih drugih, dokazi će se prezentirati na sudu, a ukoliko ne daš podatke onoga koji je parkirao (ili daš nevjerodostojne podatke - preminula osoba, stranac...), dobit ćeš kaznu za nedavanje podataka (koja je izrazito veća od ove). Znači, poslati podatke vozača, a kad vozač dobije prekršajni nalog, platit će ga ili će se se žaliti (i navesti sve što mu je na duši), pa će o kazni odlučiti sud.:top:

Naravno da cu dati svoje podatke. ne pada mi na pamet zaj... se s tim, ali u sklopu tog pisma je dosla i uplatnica. E sad dali da samo odgovorim s podacima o vozacu ili moram odmah bez pogovora i platiti? Ili sada za prvo dajem podatke pa na sudu rjesavam ostalo?? :rolleyes:

kamenjar1
02.11.2011., 13:49
Postoje referenti za skraćeni prekršajni postupak. Sistematizacijom je za policijsku postaju u kojoj radi 200 policajaca (konkretno, moju) predviđeno 1 (jedno) takvo radno mjesto. Kad uzmeš u obzir da kroz ruke te referentice prođu sve prekršajne prijave i razna druga pismena (popis zaduženja je dug), nije čudno da se toliko čeka.:top:

Nisam primijetio da se bilo prilikom prosvjeda, bilo putem zahtjeva sindikata policajaca istakao ovaj problem.

Prosječno u oko 115 (+/-) milijardi kuna proračunskog prihoda, novčane kazne (ovog tipa) iznose 250 milijuna kuna. Ne čini mi se kao neki bitni faktor.:ne zna:

Nisam govorio o tome koliko je to u apsolutnom iznosu već o tome da je broj naplaćeni kazni veći od prosjeka. Kako je rečeno u prilogu to je više od plana.Vaš sindikalist gospodin Jagić čak se i pohvalio punjenjem proračuna. Znači plan postoji pa priče o tome da ne postoje norme... Recimo da su na tankim nogama.

Ako se referiraš na zadnji prosvjed, ne traži se ništa slično. :top:

Referiram se na zahtjeve Sindikata policije za povećanje osnovice koeficijenta sa 0.80 na 0.85.

Osobno smatram da su vaše plaće zaista male i da zaslužujete više ali moje neposredno opažanje se ne računa.

RocknRolla
02.11.2011., 16:21
Pa normalno.Neće jedno govorit a drugo pisat ili na dva dokumenta različito pisat.
Iako je on vozilo pomaknuo trebali bi ostat tragovi na mjestu udara ali s ovog mjesta to ne znam jer je u pitanju i mala brzina.Nisi naveo tvoju i njegovu štetu.Pišeš prigovor i ideć na sud.

Tragova, osim razbijenog stakla mojih farova, nema...
A šteta, hauba, maska, branik, nosač branika, oba fara; i manja šteta na lijevom blatobranu i lijevim vratima (nabilo blatobran prema natrag). Procijenjena (totalna) šteta 8000 kuna, auto je fiat bravo '97. Na njegovom (peugeot 206) vidljiva šteta skoro pa nikakva, udubljen branik, poklopac gepeka malo lufta ima; vjerojatno vezni lim.
Prigovor napisan i predan u policijskoj postaji.

P.S.
Nakon što sam bio na njegovom osiguranju, otiđem na svoje i objasnim situaciju te pitam trebam li kod njih pisat i crtat svoju verziju priče, a teta mi kaže da ne trebam. Par dana iza toga dolazi mi pismo od mog osiguranja u kojem piše da ovaj drugi potražuje odštetu od osiguranja i da napišem i nacrtam tijek događaja nesreće. Nije važno, i to sam obavio, samo mi smiješno, teta kaže jedno pa onda dođe drugo...

ciklama765
02.11.2011., 16:37
Zakonski akt.U kojem članku Ustava to piše?Ugrožavaš samo sebe ali mogućim povredama koje bi zadobio zbog nevezanja pojasa bezrazložno opterećujš zdravstvo svojim liječenjem.Kako to da još nitko nije podneo ustavnu tužbu za to?

potpuno se slažem sa HardCoreom ili kak se već lik zove, to ja stalno tupim.
ne znamo je li itko podnio, ne čitam baš odluke US svaki dan.

kakve su to gluposti, pa po tome da opterećuješ zdravstvo bi trebalo zabraniti i kažnjavati sve pušače!:eek:

nego, imam ja oept neki prometni prekršaj :D - mene zanima jel suci imaju kakvu mrežu dal mogu tipkanjem u komp ustanoviti da li imam već pravomoćno rješenje o učinjenom prekršaju? zanima me jer obično sam kazivala da nisam prekršajno kažnjavana (što je i bila istina do nedavno), pa eto...

ludwig9999
02.11.2011., 17:59
Par opcenitih pitanja u vezi prekrsaja kod parkiranja: (zeleni auti)

SLUCAJ 1:
Radi se o prosirenju plocnika, bez ikakve funkcije. Ne prijeci se prolaz pjesacima. Iz nepoznatog razloga nije pretvoren u parkiraliste.
Moze li se parkirati na ovaj nacin? Ako ne, zasto ne?
Ako se nesmije, moze li mi netko/mogu li ja nekom pozvati pauka/policiju za takav parking?
U slucaju da se moze tako parkirati, treba li se platiti parking ako se na doticnom parkiralistu placa ili se parking placa samo na oznacenim parkirnim mjestima?

http://img845.imageshack.us/img845/1135/67409806.png

SLUCAJ 2:
Klasican slucaj na vecini parkiralista.
Ako da, koliko treba prostora ostaviti (plava strelica), 3 metra?
Mogu li se ako ima dovoljno prostora parkirati auti na vanjskom rubu, a ne samo na unutarnjem?
Ako ne, moze li mi netko/mogu li ja nekom pozvati pauka/policiju za takav parking?
U slucaju da se moze tako parkirati, treba li se platiti parking ako se na doticnom parkiralistu placa ili se parking placa samo na oznacenim parkirnim mjestima?

http://img855.imageshack.us/img855/6549/38331918.png

SLUCAJ 3:
Jos jedan poznat slucaj na puno parkiralista.
Ako da, koliko treba prostora ostaviti (plava strelica)?
Ako ne, moze li mi netko/mogu li ja nekom pozvati pauka/policiju za takav parking?

http://img14.imageshack.us/img14/4374/76636896.png

DODATNO PITANJE, nevezano za prethodne stvari:
Tko odlucuje da se na odredjenom mjestu/odredjenim ulicama postavlja znak zabranjenog parkiranja i zaustavljanja?

Jeroboama
03.11.2011., 07:21
pozdrav,

pitanje, trknuo sam biciklista, nije mu ništa osim porezotine na koljenu, ništa strašno,

biciklist na zebri bila ona uz semafor il ne,mora sići s bicikla pa tako preći na drugu stranu.Znam za jedan slučaj gdje je žena na biciklu prešla preko zebre i auto ju lupio a samo je ona dobila kaznu od 500kn.

Simon Phoenix
03.11.2011., 09:25
Par opcenitih pitanja u vezi prekrsaja kod parkiranja: (zeleni auti)

SLUCAJ 1:

Članak 82.
(1) Vozač ne smije zaustaviti ili parkirati vozilo:
10) na nogostupu i pješačkoj zoni

Kaznu će ti napisati prometno redarstvo ili policija.

Pauk će djelovati u ovom slučaju:

Članak 84.
(1) Policijski službenik ili službenik jedinice lokalne samouprave, naredbom će odrediti da se vozilo premjesti na drugo mjesto ako je zaustavljeno ili parkirano na cesti na kojoj ugrožava sigurnost prometa ili ometa normalan tok prometa i kad je parkirano ili zaustavljeno:
3) na nogostupu ako pješak prilikom kretanja mora zbog vozila silaziti na kolnik ili drugu površinu (slobodan prolaz između parkiranog vozila i zgrade manji od 100 cm),

SLUCAJ 2:

Ovisi, može biti samo kazna:

Članak 80.
(1) Vozač koji zaustavlja ili parkira vozilo na cesti dužan je zaustaviti ga, odnosno parkirati neposredno uz desni rub kolnika, a na cesti na kojoj se promet odvija samo u jednom smjeru može ga zaustaviti ili parkirati uz desni ili lijevi rub kolnika.

Pauk nosi u sljedećem slučaju:

Članak 84.
(1) Policijski službenik ili službenik jedinice lokalne samouprave, naredbom će odrediti da se vozilo premjesti na drugo mjesto ako je zaustavljeno ili parkirano na cesti na kojoj ugrožava sigurnost prometa ili ometa normalan tok prometa i kad je parkirano ili zaustavljeno:
12) na dijelu ceste gdje bi širina slobodnog prolaza od zaustavljenoga ili parkiranog vozila do neisprekidane uzdužne crte na kolniku ili do neke zapreke na cesti bila manja od 3 m, odnosno do suprotnog ruba kolnika manja od 4 m, odnosno u krugu od 3 m od posebnim oznakama na kolniku označenog podzemnog ili nadzemnog hidranta

SLUCAJ 3:

Isto kao i slučaj 2 + još ima i:

Članak 80.
(3) Vozač može zaustaviti ili parkirati vozilo na mjestima koja se nalaze na sredini kolnika samo ako su ta mjesta obilježena odgovarajućim prometnim znakom ili oznakom na kolniku kao mjesta za parkiranje vozila.

Članak 84.
8) na mjestu na kojem bi parkirano vozilo onemogućilo pristup drugom vozilu radi parkiranja ili izlazak nekom već parkiranom vozilu i ispred kolnog ulaza u zgradu, garažu ili dvorište,

DODATNO PITANJE, nevezano za prethodne stvari:
Tko odlucuje da se na odredjenom mjestu/odredjenim ulicama postavlja znak zabranjenog parkiranja i zaustavljanja?

Članak 5.
(1) Jedinice lokalne i područne (regionalne) samouprave, u skladu s odredbama ovoga Zakona, uz prethodnu suglasnost ministarstva nadležnog za unutarnje poslove, uređuju promet na svom području tako da određuju:
6. parkirališne površine i način parkiranja, zabrane parkiranja i mjesta ograničenog parkiranja,

ludwig9999
03.11.2011., 09:48
Hvala na detaljnim informacijama, ali jos:

SLUCAJ 1:
Hmmm. Zasto se onda u autoskoli uci drugacije? Evo, na brzinu sam pronasao:
"Zaustavljanje je dopušteno ako je za kretanje pješaka ostavljeno najmanje 1,6 m širine na površini za kretanje pješaka, s tim da ta površina ne može biti uz rub kolnika."

Jos opcenitije, znaci svi oni auti koji su ispred svojih kuca/zgrada parkirani pola na nogostupu, pola na cesti, zapravo cine prekrsaj?

I jos-kako netko moze utvrditi da li sam se ja tamo zaustavio i parkirao? Tako da priceka da prodje vrijeme zaustavljanja?

Zasto u clanku 84. stavak 3. pise:
"Policijski službenik ili službenik jedinice lokalne samouprave, naredbom će odrediti da se vozilo premjesti na drugo mjesto ako je zaustavljeno ili parkirano na cesti na kojoj ugrožava sigurnost prometa ili ometa normalan tok prometa i kad je parkirano ili zaustavljeno:
3) na nogostupu ako pješak prilikom kretanja mora zbog vozila silaziti na kolnik ili drugu površinu (slobodan prolaz između parkiranog vozila i zgrade manji od 100 cm)"

Znaci da postoji neki clanak koji odredjuje da se vozilo moze parkirati na nogostupu ako ostavlja prolaz veci od 100cm?

SLUCAJ 2:
Dakle, jednostavnije receno, bolje bi bilo da su ovi parkirani uz vanjski rub uzimajuci u obzir da ostave dovoljno prostora, tada nebi ni morali placati parking u slucaju da se tamo naplacuje?

SLUCAJ 3:
Dakle, takvo parkiranje ne dolazi u obzir ni u kakvom slucaju?

DODATNO PITANJE:
Mogu li gradjani ili netko na neki nacin (kako i koji?) zatraziti od nadleznih (koga?) da preispita ili ukloni znak zabrane zaustavljanja i parkiranja iz nekog opravdanog razloga?

NOVO PITANJE:
Kako se utvrdjuje i tko utvrdjuje pripada li odredjeno vozilo stanarima ako je ono zaustavljeno na parkiralisnom mjestu oznacenom znakom "Samo za stanare"?

Simon Phoenix
03.11.2011., 10:19
Hvala na detaljnim informacijama, ali jos:

SLUCAJ 1:
Hmmm. Zasto se onda u autoskoli uci drugacije? Evo, na brzinu sam pronasao:
"Zaustavljanje je dopušteno ako je za kretanje pješaka ostavljeno najmanje 1,6 m širine na površini za kretanje pješaka, s tim da ta površina ne može biti uz rub kolnika."

Ti si pričao o parkiranju, tako da nisam ovo citirao:
Članak 82.
(1) Vozač ne smije zaustaviti ili parkirati vozilo:
10) na nogostupu i pješačkoj zoni,
(2) Iznimno od stavka 1. ovoga članka, na mjestima iz točke 10. ovoga članka, zaustavljanje je dopušteno ako je za kretanje pješaka ostavljeno najmanje 1,6 m širine na površini za kretanje pješaka, s tim da ta površina ne može biti uz rub kolnika. Pod istim uvjetima može se i parkirati ako je to dopušteno prometnim znakom.

Jos opcenitije, znaci svi oni auti koji su ispred svojih kuca/zgrada parkirani pola na nogostupu, pola na cesti, zapravo cine prekrsaj?

Da.

I jos-kako netko moze utvrditi da li sam se ja tamo zaustavio i parkirao? Tako da priceka da prodje vrijeme zaustavljanja?

To ti bolje drot može objasnit, ali dok on utvrdi prekršaj, te ga evidentira i ostalo, već je prošlo vrijeme zaustavljanja.

SLUCAJ 2:
Dakle, jednostavnije receno, bolje bi bilo da su ovi parkirani uz vanjski rub uzimajuci u obzir da ostave dovoljno prostora, tada nebi ni morali placati parking u slucaju da se tamo naplacuje?

U teoriji da, no često pišu:
Članak 78.
(1) Vozač ne smije zaustaviti ili parkirati vozilo na mjestu na kojem bi ono ugrožavalo sigurnost drugih sudionika u prometu ili predstavljalo smetnju za normalan tok prometa ili kretanje pješaka.

SLUCAJ 3:
Dakle, takvo parkiranje ne dolazi u obzir ni u kakvom slucaju?

Osim ako su označena mjesta na sredini.

DODATNO PITANJE:
Mogu li gradjani ili netko na neki nacin (kako i koji?) zatraziti od nadleznih (koga?) da preispita ili ukloni znak zabrane zaustavljanja i parkiranja iz nekog opravdanog razloga?

Da, nadležnom tijelu lokalne samouprave (U ZG je to gradski ured za promet...)

NOVO PITANJE:
Kako se utvrdjuje i tko utvrdjuje pripada li odredjeno vozilo stanarima ako je ono zaustavljeno na parkiralisnom mjestu oznacenom znakom "Samo za stanare"?

To će ti morat drot odgovorit.

drot13
03.11.2011., 11:00
…u sklopu tog pisma je dosla i uplatnica. E sad dali da samo odgovorim s podacima o vozacu ili moram odmah bez pogovora i platiti? Ili sada za prvo dajem podatke pa na sudu rjesavam ostalo??...

Prvo šalješ podatke o vozaču, ali ako je situacija čista, možeš odmah i platiti (kad pošalješ podatke, doći će nova identična uplatnica).:top:

Nisam primijetio da se bilo prilikom prosvjeda, bilo putem zahtjeva sindikata policajaca istakao ovaj problem...

Nije to bila tema prosvjeda. Inače, SPH se jako aktivirao kod promjene ustroja (s ustroja „drveta“ na ustroj „piramide“), ali prijedlozi najčešće nisu uvaženi.:top:

… Nisam govorio o tome koliko je to u apsolutnom iznosu već o tome da je broj naplaćeni kazni veći od prosjeka. Kako je rečeno u prilogu to je više od plana.Vaš sindikalist gospodin Jagić čak se i pohvalio punjenjem proračuna. Znači plan postoji pa priče o tome da ne postoje norme... Recimo da su na tankim nogama...

„Prosjek“ne znači da „plan postoji“, nego čisto ono što ta riječ znači - u jednom razdoblju je iznos kazni veći/manji od nekog drugog razdoblja. Norme ne postoje, a ne bi te trebalo čuditi što ljudi, unatoč općem javnom (i tvojem) mišljenju, ipak rade svoj posao, bez obzira na sve.:top:

… Referiram se na zahtjeve Sindikata policije za povećanje osnovice koeficijenta sa 0.80 na 0.85...

Povećanje osnovnog koeficijenta bi se riješilo unutar proračuna MUP-a, bez potrebe za povećanjem i ikakvim dodatnim izdvajanjem.:top:

… Kako se utvrdjuje i tko utvrdjuje pripada li odredjeno vozilo stanarima ako je ono zaustavljeno na parkiralisnom mjestu oznacenom znakom "Samo za stanare"?

Provjerom vlasnika/korisnika vozila preko reg. oznake.:top:

ludwig9999
03.11.2011., 11:08
Recimo da imamo ovakav konkretan slucaj:

Moja baka zivi u zgradi koja ima parking samo za stanare. Ona nema auto. Bilo tko ko njoj dolazi u posjetu nebi smio tamo parkirati iako ona kao stanar ima svoje mjesto? Dakle, ona ga nebi mogla dati na koristenje niti svojoj najuzoj obitelji, zapravo nikome, osim ako auto koji tamo parkira ne glasi na nju?

I jos mi nitko nije odgovorio, nevezano za ovo - parking se placa samo na oznacenim parkiralisnim mjestima ili u slucaju da su puna, a dozvoljeno je stati po pravilima uz rub ceste i tamo iako su neoznacena?

MBosec
03.11.2011., 12:28
Danas sam dobio poziv kao osumnjičenik na prvo ispitivanje zbog kaznenog djela iz čl. 272 st. 2 Kaznenog zakona.

Sad me zanima s obzirom da se apsolutno ne osjećam krivim i da mi je to prvi prekršaj u životu i ujedno i prvi odlazak na sud dal da uzmem odvjetnika (ako da koje su im tarife i dal mi se isplati),dal da se branim šutnjom il kako već?

I ako me proglase krivim koje su moguće kazne min i max.

Hvala

ciklama765
03.11.2011., 18:20
mali komentar: napišeš članak i stavak KZ-a, ali pitaš za kazne? - online kazneni zakon i čitat.

sad vidim da je riječ o teškom unesrećenju ili šteti velikih razmjera, i PIŠE novčana kazna ili zatvor do 3 godine, ali s obzirom na okolnosti vjerujem da će to sve proći s uvjetnom. ako imaš olakotnih okolnosti, onda mislim da ti i ne treba advokat. ako si bio pijan, prebrzo vozio, pobjegao s mjesta nesreće i sl... onda je to već dr.priča

MBosec
03.11.2011., 18:36
mali komentar: napišeš članak i stavak KZ-a, ali pitaš za kazne? - online kazneni zakon i čitat.

sad vidim da je riječ o teškom unesrećenju ili šteti velikih razmjera, i PIŠE novčana kazna ili zatvor do 3 godine, ali s obzirom na okolnosti vjerujem da će to sve proći s uvjetnom. ako imaš olakotnih okolnosti, onda mislim da ti i ne treba advokat. ako si bio pijan, prebrzo vozio, pobjegao s mjesta nesreće i sl... onda je to već dr.priča

ma čitao sam zakon,al me zanimalo čisto ako neko ima sličnih iskustva,a nisam ni bio pijan ni prebrzo vozio ni pobjegao,a za odvjetnika nedam 1000 kuna po ročištu da ga jebeš :)

ciklama765
03.11.2011., 19:07
ma bit će to u redu onda, ispričaj kako je bilo i sve pet.nesreće se događaju . izrazi oooogromno žaljenje! još ako nisi imao prije nikakvih prometnih prekršaja, predivno :) sretno ;)

miran18
03.11.2011., 19:17
Jedno pitanje

Kolika je najveća novčana kazna koju ti policajac može izreći na licu mjesta i koje je to djelo koje se počini u prometu a da za to policajac ne treba mišljenje suca za prekršaje . Npr. da ti izreče 3000,00 kn kazne i da ti oduzme vozačku na tri mjeseca po svojoj slobodnoj prosudbi zbog oduzimanja prednosti kod preticanja a da se ne desi nikom ništo znači bez sudara bez ikakvog kontakta .

rambokarambo
03.11.2011., 21:51
Poštovani evo iznijet ću svoj slučaj pa bih molio koji dobar savjet i prijedlog šta dalje radit, dakle:

Cura i ja smo nedavno, 3.07. 2011. imali nesreću na Horvacanskoj, tamo kad se skrene desno prema Knežiji od crkve sv. Matice na jarunu pa gdje je niz onih malih ležećih policajaca plitkih. To je bilo oko 2 sata ujutro. Vracali smo se izvana, i kak je tu zavoj malo sam se preračunao i bacilo mi zadnji kraj, a i brže sam vozio te je bilo i mokro. Brzina me zanijela u lijevu stranu i udario sam u lijevi rizol i preskočio ga i preko onog niskog živičnjaka na tramvajsku prugu je auto izletio. Nije bilo tragova guma i kocenja (bio je ocevid). Iskocili smo na tračnice od tramvaja i zabili se u stup sa desnom stranom auta. Odma je dosla policija. Vidjeli su da mi je istekla registracija, oko 3,4 dana, napuhao sam 0,97, ali toleriraju 10% pa je u zapisniku kao 0,87. Obustavili su i promet zbog mene nakratko, 15 minuta. Došao mi je poziv za sudjenje 9.11.2011., i clanci koje sam prekrsio čl. 51, čl. 199, čl. 238 stavka 1. Zanima me sad, kolika bi mi kazna otprilike mogla doć i na koliko bi mi vozačku oduzeli? Te ima li tko savjete šta da govorim na suđenju?

Hvala unaprijed svima!

svemir
03.11.2011., 22:36
Bok
Molim vas savjet
Danas sam parkirala na pola sata u Remetincu, u jednoj ulici gdje se inače parkiram(inače između policijske uprave i postaje) i gdje su se ostala vozila redovito parkirala. Kad sam se vratila na retrovizoru me je dočekala kazna, tj obavijest o počinjenom prekršajugdje piše da sam zgriješila prekršaj iz članka 12 stavka 4 točke 1 takona zspca kažnjiv po članku 12 iz istog zakona odluke.ni predviđena je kazna u iznosu od 500kn. i da taj iznos mogu platiti u roku 8 dana. plus uplatnica na 500kn naslovljena na min financija/državni proračun. Plaćanje novčane kazne.

e sad, taj znak o zabrani parkiranja je nedavno stavljen, prije tjedan dana sam tamo parkirala i sve je bilo ok tako da nisam ni gledala. Postoji li kakva mogućnost da se žalim ili da uputim prigovor? Htjela bih nekako izbjeći da platim tih 500kn jer nisam u sjajnoj financ situaciji, a da mi se ne desi da na kraju platim još više zbog kamata ili nekih ekstra troškova.
Nikad nisam bila kažnjavana, možda je to nešto što mogu napisati u prigovoru?

Molim vas pomozite.

ps: jel mi može ovo šta pomoći http://narodne-novine.nn.hr/clanci/sluzbeni/2008_02_25_844.html

drot13
03.11.2011., 23:15
… Sad me zanima s obzirom da se apsolutno ne osjećam krivim i da mi je to prvi prekršaj u životu i ujedno i prvi odlazak na sud dal da uzmem odvjetnika (ako da koje su im tarife i dal mi se isplati),dal da se branim šutnjom il kako već?...

Kao što si vidio, kazne su lijepo napisane, a obzirom da ne priznaješ djelo, neizrecivo ozbiljno savjetujem uzimanje odvjetnika. Za početak, možeš tražiti odvjetnički savjet, što neće biti toliko puno novaca ali će ti netko kompetentan (i tko će znati sve okolnosti događaja) moći točno reći što te čeka i kakve su ti opcije. Kazneno suđenje nije zezancija, a potrebno je znati i formalne procedure. Ne znam koje su okolnosti ovog konkretnog događaja, ali mislim da bi ti obrana šutnjom samo naštetila (čim je došlo do suđenja, sigurno postoje neki dokazi o kojim je bolje raspravljati nego šutjeti).:top:

Kolika je najveća novčana kazna koju ti policajac može izreći na licu mjesta i koje je to djelo koje se počini u prometu a da za to policajac ne treba mišljenje suca za prekršaje...

Misliš li na naplatu novčane kazne na mjestu počinjenja ili izdavanje prekršajnog naloga?:confused:

... Postoji li kakva mogućnost da se žalim ili da uputim prigovor?...

Piše ti na Obavijesti koju si dobila. Čini i se da ćeš prvo morati poslati podatke vozača, a tek kad dobiješ prekršajni nalog, pisati prigovor.:top:

... Htjela bih nekako izbjeći da platim tih 500kn jer nisam u sjajnoj financ situaciji, a da mi se ne desi da na kraju platim još više zbog kamata ili nekih ekstra troškova...

Kamata nema, ali postoji mogućnost dodatnih 100-200 kuna troškova postpka.:top:

... Nikad nisam bila kažnjavana, možda je to nešto što mogu napisati u prigovoru?...

Možeš napisati sv što misliš da ti ide u prilog. Preleti teme, odgovara ti što god je napisao i drugima.:top:

... ps: jel mi može ovo šta pomoći http://narodne-novine.nn.hr/clanci/sluzbeni/2008_02_25_844.html

Ne.:nono:

sivkić
04.11.2011., 09:14
čl.51 -500 kn
čl.199 -1000-2000 kn
čl.238 -2000 kn
vozačka do 6 mjeseci.

Ako nisi platio osiguranje budi sretan da ti ne nabiju još i to u iznosu 5000-10 000kn ako si i vlasnik vozila.

Jako duboko poštovanje prema sudu,priznanje djela i traženje smanjenja kazni.

sivkić
04.11.2011., 09:30
potpuno se slažem sa HardCoreom ili kak se već lik zove, to ja stalno tupim.
ne znamo je li itko podnio, ne čitam baš odluke US svaki dan.

kakve su to gluposti, pa po tome da opterećuješ zdravstvo bi trebalo zabraniti i kažnjavati sve pušače!:eek:

nego, imam ja oept neki prometni prekršaj :D - mene zanima jel suci imaju kakvu mrežu dal mogu tipkanjem u komp ustanoviti da li imam već pravomoćno rješenje o učinjenom prekršaju? zanima me jer obično sam kazivala da nisam prekršajno kažnjavana (što je i bila istina do nedavno), pa eto...

Ako je i podnio odbačena je a ako će podnijet isto će bit odbačena.Za to ne moraš čitat odluke US nego novine jer bi vjerovatno u njima bilo.

Normalno da vode evidencije prekršitelja.

MBosec
04.11.2011., 10:07
Kao što si vidio, kazne su lijepo napisane, a obzirom da ne priznaješ djelo, neizrecivo ozbiljno savjetujem uzimanje odvjetnika. Za početak, možeš tražiti odvjetnički savjet, što neće biti toliko puno novaca ali će ti netko kompetentan (i tko će znati sve okolnosti događaja) moći točno reći što te čeka i kakve su ti opcije. Kazneno suđenje nije zezancija, a potrebno je znati i formalne procedure. Ne znam koje su okolnosti ovog konkretnog događaja, ali mislim da bi ti obrana šutnjom samo naštetila (čim je došlo do suđenja, sigurno postoje neki dokazi o kojim je bolje raspravljati nego šutjeti).:top:

Radi se o tome da sam na nerazvrstanoj cesti navodno oduzeo prednost 12 godišnjem biciklistu koji me lupio s moje bočne strane i strgao si ključnu kost (to mi je malo bezveze da je to teška tjelesna al ajde) s tim da nema znaka pa vrijedi pravilo desnog,a ja nisam imao ni alkohol ni prekoračenje brzine ako su mi to kakve olakotne okolnosti pa da se na to vadim.

sivkić
04.11.2011., 10:25
Prijelom se tretira kao teška ozljeda.DORH kaže u kaznenoj prijavi oduzeo prednost biciklistu a ti ćeš na sudu dikazat da nisi.Imaš pravo govorit ali i sam nacrtat skicu ceste,tvojeg vozila i biciklista.
Normalno da ti je olakotna okolnost nekažnjavanje,neimanje alkohola,neprekoračenje brzine..To će sud ionako ustanovit.

drot13
04.11.2011., 12:35
Radi se o tome da sam na nerazvrstanoj cesti navodno oduzeo prednost 12 godišnjem biciklistu koji me lupio s moje bočne strane i strgao si ključnu kost (to mi je malo bezveze da je to teška tjelesna al ajde) s tim da nema znaka pa vrijedi pravilo desnog,a ja nisam imao ni alkohol ni prekoračenje brzine ako su mi to kakve olakotne okolnosti pa da se na to vadim.

Ma sve pet, ali trebaš odvjetnika, ako ništa drugo, barem savjet prije početka suđenja. Obzirom da je tvoj čvrsti stav da nisi odgovoran (što ne dovodim u pitanje), a na sudu ćeš se naslušati svega što će govoriti državni odvjetnik (tužitelj), sigurno ćeš se uzrujati, a možda i izgubiti živce, a nećeš znati kako na propisani formalni način to njegovo izlaganje pobiti ili dovesti u pitanje. Malo ćeš podići glas, ispasti onakav kakav ne želiš ispasti i imati dodatnih poblema. Kazneno suđenje nije zezancija.:ne zna: