PDA

View Full Version : FACEBOOK - grupe, stranice itd.

Grof_Drkula
23.08.2010., 13:23
Tema izdvojena iz Facebook topica na zahtjev forumaša. Ovdje će se razgovarati o poslovanju (biznisu) na Facebooku.
Općeniti Facebook topic se nalazi ovdje:
http://www.forum.hr/showthread.php?t=292229

Dragi moji,

Već se neko vrijeme bavim FACEBOOK-om u poslovne svrhe. Mnogo se o tome piše, govori, priča...

Otvorio sam temu da bih podijelio dio znanja koje imam, ali i da bih upio dio znanja koja vi imate.

Za početak, imam jedno pitanje.
Što je bolje otvarati, Facebook grupu ili Facebook stranicu? Koja su vaša iskustva i razmišljanja?

Ja preferiram mrežne stranice, ali i grupa ima neke svoje prednosti.

Kad se malo zahukta, postavit ću još mnogo pitanja, samo da vidim kako dišete za početak i ima li uopće tu sličnih meni.....

ex_1
23.08.2010., 18:38
Tema izdvojena iz Facebook topica na zahtjev forumaša. Ovdje će se razgovarati o poslovanju (biznisu) na Facebooku.

Dragi moji,

Već se neko vrijeme bavim FACEBOOK-om u poslovne svrhe. Mnogo se o tome piše, govori, priča...

Otvorio sam temu da bih podijelio dio znanja koje imam, ali i da bih upio dio znanja koja vi imate.

Što je bolje otvarati, Facebook grupu ili Facebook stranicu? Koja su vaša iskustva i razmišljanja?

Kad se malo zahukta, postavit ću još mnogo pitanja, samo da vidim kako dišete za početak i ima li uopće tu sličnih meni.....

Pa najbolje imati stranicu,otvoriti sms naplatu i eto para...

Grof_Drkula
24.08.2010., 13:21
Pa najbolje imati stranicu,otvoriti sms naplatu i eto para...

Please, elaborate. Kako to misliš?

Imam jednu stranicu koja ima 7000 fanova i diže se....kako zaraditi na tome? sms-om?

Grof_Drkula
24.08.2010., 13:22
Postoji li mogućnost da se cijela facebook stranica organizira po vlastitoj želji.
Recimo pozadina? neke slikice? izgled?

Lord H.G. Wells
26.08.2010., 02:33
Nemože se puno toga urediti.

Po meni je najbolje imat Fan page o nečemu. Takvih imam nekoliko, skupljam članove. Nisam još ni jednu komercijalno iskroristio, ali nadam se da ću brzo. Plan postoji :)

Nema nikakve direktne zarade od facebook stranica.
Najbolje šta se može napravit je:
-imat stranicu usko vezanu uz grupu (ili grupe), te putem grupe promovirat istu, i na taj način dovodit ljude na Vaš site.
-prodavat neki x proizvod putem grupe. Proizvod naravno mora biti usko vezan uz grupu.

Prije svega, bit je imat aktivne grupe, dakle, nema smisla imat 50 000 članova, ako su tu ljudi samo zbog naziva ili sl. Bolje je imat grupu od par stotina ljudi, ali na kojoj će ti isti ljudi sudjelovat, komentirat, stavljat linkove, slike...

Također, još postoji način zarade od grupa je taj da ih se proda (vidija sam na nekoliko foruma da se priča o tome)
:)

Grof_Drkula
28.08.2010., 10:26
Nemože se puno toga urediti.

Po meni je najbolje imat Fan page o nečemu. Takvih imam nekoliko, skupljam članove. Nisam još ni jednu komercijalno iskroristio, ali nadam se da ću brzo. Plan postoji :)

Nema nikakve direktne zarade od facebook stranica.
Najbolje šta se može napravit je:
-imat stranicu usko vezanu uz grupu (ili grupe), te putem grupe promovirat istu, i na taj način dovodit ljude na Vaš site.
-prodavat neki x proizvod putem grupe. Proizvod naravno mora biti usko vezan uz grupu.

Prije svega, bit je imat aktivne grupe, dakle, nema smisla imat 50 000 članova, ako su tu ljudi samo zbog naziva ili sl. Bolje je imat grupu od par stotina ljudi, ali na kojoj će ti isti ljudi sudjelovat, komentirat, stavljat linkove, slike...

Također, još postoji način zarade od grupa je taj da ih se proda (vidija sam na nekoliko foruma da se priča o tome)
:)

evo skinut mi ban napokon....pa mogu pisati.

Malo sam pretraživao i postoje neke aplikacije kojima bi se mogla stranica preurediti, ali još ne kontam ništa, pa o tom potom....

Ja imam jednu stranicu, Fan site gdje me već kontaktiraju da se tamo reklamiraju....za sada besplatno, jer su to druge stranice, ali kontam da bi se moglo i firmama to ponuditi, jer nije malo kad imaš 10 000 fanova.....velika je to ipak populacija....još i ako netko lajka....uh

Da, za Grupe sam i ja vidio da se mogu prodati, zato što imaju jednu prednost pred fan siteom, a to je što svim članovima grupe možeš poslati poruku, odnosno, spamati ih, a to je puno direktnije nego postaviti nešto na fan site...

ali čekam da se javi ovaj koji je nešto spominjao sms zaradu, e to me baš zanima koja je shema.

I mislim da bi dobar posao bio otvaranje Facebook Fan sites kao što se prije radilo za web stranice, jer mnogo ljudi još ne kuži prednosti facebooka.

Dobra stvar fan site je i što možeš povezati twitter sa time, te sve što radiš na fejsu, automatski ide i na twitter, ne znam ima li i grupa tu opciju.

I da, nekako sam mišljenja da ljudi preferiraju fan site, nego grupu....ne znam zašto, ali imam takav dojam.....

Lord H.G. Wells
30.08.2010., 02:35
Mislim da ljudi dosta više preferiraju fan siteove od grupa baš zato jer je u grupama dosta spama, svi šalju poruke, dok fan siteovi funkcioniraju gotovo kao profil. Ljudi se lakše učlane (jednim like-om), i to ih ne smeta previše.
Ukoliko je fan page kvalitetan, ljudi ga ne napuštaju, već sudjeluju u komentarima, raspravama, ili nečem trećem, ovisno šta nudi. Ako im je naporan, spamerski ili nešto, lako ga napuste.

Tako da mislim da zapravo i nema neke razlike između grupe i fan page-a. Grupe bi trebale biti striktno grupe ljudi (primjer: firma otvori grupu, ali za svoje zaposlenike, suradnike i sl.), dok fan pageovi trebaju biti nešto što širi broj ljudi preferira (ista ta firma otvori fan page za sve koji koriste njihove proizvode).

S komercijalne strane gledano, po meni je isplatljivije otvorit fan page (takve samo i imam :) ), prije svega zbog privatnosti, nema spama (pa makar on bio i dobronamjeran), i sve se nekako ozbiljnije drži. Za prodat ili naplatit, također mislim da nema velike razlike između grupe i fan page-a.

Grof_Drkula
30.08.2010., 08:31
Tako da mislim da zapravo i nema neke razlike između grupe i fan page-a. Grupe bi trebale biti striktno grupe ljudi (primjer: firma otvori grupu, ali za svoje zaposlenike, suradnike i sl.), dok fan pageovi trebaju biti nešto što širi broj ljudi preferira (ista ta firma otvori fan page za sve koji koriste njihove proizvode).

S komercijalne strane gledano, po meni je isplatljivije otvorit fan page (takve samo i imam :) ), prije svega zbog privatnosti, nema spama (pa makar on bio i dobronamjeran), i sve se nekako ozbiljnije drži. Za prodat ili naplatit, također mislim da nema velike razlike između grupe i fan page-a.

Sviđa mi se tvoja paralela na grupe i fan pages. :top: Ima nešto u tome.

S komercijalne strane, treba mi savjet kako unovčiti fan site od nekoliko tisuća fanova? Zapravo, koja je granica, odnosno, broj fanova kad stranica može početi donositi novac? i naravno, na koji način?

Netko je spomenuo sms, ali nije objasnio što i kako. Meni jedino pada na pamet da se naplaćuje drugim tvrtkama, da postave svoju obavijest na taj fan site, ali opet, sa previše reklama, obavijesti, fanovi će se skidati sa stranice....

Lord H.G. Wells
30.08.2010., 14:46
A neznam šta je najbolje, ja nisam još naplatija ništa, al imam planova ;)

Možda se može ponudit firmama da oglašavaju, samo mislim da bi tu trebala bit puno veća brojka fanova da bi se to njima isplatilo. Isto tako, fanovi moraju bit aktivni (barem par tisuća aktivnih).
Ukoliko se baviš i webom, najbolje je kombinirat neki svoj site sa facebookom, te na taj način dovodit ljude i na taj način zaradit.
Ako ne, najbolje šta mi pada na pamet je prodavat neki proizvod koji je usko vezan uz grupu. Bilo to da ti prodaješ, ili se dogovoriš s nekom firmom kojoj ćeš prodavat.

mlspro
06.09.2010., 01:50
Po meni bi najbolje bilo skupiti maksimalnih 5000 prijatelja, obavezno im poslati private poruku kad ih dodaješ i onda napraviti grupu koja će direktno biti vezana za tvoj Affiliate Marketing proizvod, ako se time baviš.
I onda cijelu grupu pozivati na tvoju Sales Page.

_GrGa_
12.09.2010., 13:06
Ajde vi meni recite kako da ja preuzmem grupu od admina?:confused:
Nasao sam grupu od 50 000 clanova,a ne mogu je preuzet :(

curva-tamburello
12.09.2010., 18:40
Ajde vi meni recite kako da ja preuzmem grupu od admina?:confused:
Nasao sam grupu od 50 000 clanova,a ne mogu je preuzet :(

pa nemozes je ti preuzet ak ti admin to nedozvoli :rofl:

uzeo bi i ja grupu od 4-5 miliona korisnika pa malo puco reklame svoje :rofl:

ex_1
12.09.2010., 19:18
Prvo nagledao sam se blackhat zarada to jest zarada u neku ruku ilegalnim putem to jest krsenje pravila sms usluga za to kontaktirajte me PM jer ljudi zaradise lijepe novce.

A sada idemo posteno ako se to moze uopce tako reci

1.Najbolje napraviti jedan profil i skupiti 5000 ljudi a onda ciljati na ljude isto s toliko ljudi ili od 1000 do 5000 ljudi,zasto jer tad ces lakse doci do veceg broja ljudi na fan page kojeg ces spojiti s web stranicom
2.Nadji sms uslugu koja placa,moja preporuka fortumo
3.Adtaily.com je odlican i besplatan poceo ga koristiti i vidjet cu jel isplacuje pazi stranica sa 500mjesecno posjeta 1dollar tjedno dobivam
4.Nadji neki affilate program koji je dobar

ex_1
12.09.2010., 19:26

Prije se moglo,recimo grupe koje nemaju admina mogao si preuzeti imao sam 50 grupa dok nisam jednom vidio your account is disable

ThePacMan
14.09.2010., 14:12
I ja isto pravim faccboook stranice,ali ne toliko puno.Kada vidim da se ne razvija stranica ja je izbiršem i napravim neku novu.Najviše članova u jednoj stranici sam imao 33 000 dok mi nisu zablokirali face račun :(

Grof_Drkula
14.09.2010., 14:19
I ja isto pravim faccboook stranice,ali ne toliko puno.Kada vidim da se ne razvija stranica ja je izbiršem i napravim neku novu.Najviše članova u jednoj stranici sam imao 33 000 dok mi nisu zablokirali face račun :(

jesi bar štagod zaradija?

myway
17.09.2010., 17:32
sa stranicama se moze svasta, samo treba biti kreativan i uporan.
treba prouciti TOS od facebooka, tamo sve pise sta se smije i ne smije.
S bilo kakvom grupom ili pageom moze se zaraditi, ali to ne ide preko noci! treba sjest i ugrijat taj ADSL koji nije samo brz za skidanje filmova.
bilo page ili grupa, moze se doci do ciljane skupine, a ono sta se prodaje treba biti lijepo upakirano. tu dolazi u igru kreativnost. ko se bavi internet marketingom zna da je dug put do zarade.

frula33
19.09.2010., 10:46
Ja tebam pomoć oko kreiranja albuma u grupi.
Naime reklamiram svoj posao pomoću grupe i trebala bih par albuma ali ne znam kako ih kreirati, sve mi slike stavlja u fotos i uopće ne nudi create album kao na profilu :confused:

Nadam se da sam na pravom mjestu postavila pitanje :)

tnx

_GrGa_
20.09.2010., 21:54

Admin mi je zeli predat,ali ne zna kako,ja takoder ne znam:ne zna:
Nemam opciju u grupi da odaberem novog admina

curva-tamburello
21.09.2010., 08:52
Admin mi je zeli predat,ali ne zna kako,ja takoder ne znam:ne zna:
Nemam opciju u grupi da odaberem novog admina

hm prije je bila opcija, dok sam imao nekoliko grupa, poslje sam se ja sam obriso... samo rijec je bila o GRUPI ne o onom become fan (sadasnji like) tak da je mozda u tome kvaka?

i da , nije mi jasno, kako mislite može se zaraditi? po meni koliko se u to kuzim, možes zaraditi jedino na marketingu neceg svog, dakle npr da imas vlastiti web i da ga reklamiras na fejsu :ne zna: ali da bi na fejsu zaradio? moram priznat da mi je to malo SF :kava::ne zna:

_GrGa_
21.09.2010., 15:39
Pa mozes prodavati određeni proizvod (npr. tinejđerima prodajes neku skolsku opremu),barem oni imaju puno grupa,ne treba ti web stranica.

curva-tamburello
21.09.2010., 16:57
Pa mozes prodavati određeni proizvod (npr. tinejđerima prodajes neku skolsku opremu),barem oni imaju puno grupa,ne treba ti web stranica.

dobro, i ti to prodajes ili znas nekog tko to radi i zarađuje na tome? :ne zna:

Iva.B
27.09.2010., 02:42
Imam web sajt za proslave rođendana kao i grupu sa istim imenom pa me interesira nacin na koji se najbolje (i najbrze) moze privući veći broj članova u grupu, a potom i na sajt.Dajte molim vas neke konkretne prijedloge može i u PP a zainteresiranima ću poslati sajt sa sličnim idejama ima ih hrpa.

MasterbihMedia
28.09.2010., 22:07
Sama grupa ili stranica na FB nije rjesenje za zaradu, to je samo jedan ogranak masine za marketing. Lijepo je mastati i sakupljati clanove, ali tu nema novca. Potrebno je mnogo drugog znanja da bi se to unovcilo ili samo pripomoglo jednim dijelom u zaradi. Mnogo je prevaranata na facebook-u koji samo prave stranice i ubijaju ljude sa reklamama, ali FB je vec najavio da se radi sistem zastite, a vec funkcionise u nekim drzavama. Obratite paznju na ovo, jer mogu da vas puste da nabijete clanove i kad pocnete sa nekom zezancijom banuju vam stranicu i vas account :lol:

eone
02.10.2010., 10:25
hm, pa ako ti korisnici sam joinaju grupu znaci da su to svjesno napravili i da zele biti tu i primati poruke i obavijesti od te grupe, onaj ko ne zeli se jednostavno moze ispisati, zar ne...

Stina_wellness
03.10.2010., 10:59
Općenito nevolim facebook ali Hvala Bogu ima toliko cudnih ljudi gore koji prihvacaju svakakove requestove tako da ga danas gledam samo sa poslovne strane. Pokusate si zamislit ovo:
1.napravite 4-5 profila sa ženskim imenom
2.svakome dodate nekoliko golišavih fotki ali ne previše da bude sumnjivo
3.dodate nekih 200-tinjak prijatelja nasumično (šta će reć bzvz)
4.Pričekate nekih mjesec dana i prihvaćate sve requestove a tu i tamo pošaljete koji
VOILA za mjesec dana imate 25000 ljudi s kojima mozete raditi šta vam volja, da ne pričam kako tu promocija ima velike koristi i promoviranje web stranica i sličnih stvari. Svatko tko je pametan iskoristit će i uzeti dio kolača dok ostatak svijeta nikad neće shvatiti kako se rade velike grupe i zasto su neke glupe stvari tako popularne...:P

_GrGa_
08.11.2010., 14:58
Da li je moguce da forum jos nema ovu temu?:confused:

Dakle,koliki vam je buđet?
Da li imate CPM ili CPC?
Koliki vam je CTR?,avg. CPC???

Ja imam buđet od 2$,CPM,CTR 0.081%,avg. CPC 0.03$

stipe_bp
18.11.2010., 13:36
Potrebna mi je pomoc.
Kako mogu da promijenim ime moje facebook grupe?
Prije je moglo to da se uradi a sada kaze da nece da menja.
Cekam odgovor boook :)

kicjebaja
18.11.2010., 18:15
upravo sam napravio grupu, i sad imam pitanje, kako staviti da se web stranica prikaze(onu koju sam stavio) nakon kaj se pretisne onaj like button?

hvala unaprijed :)

kubamanijak
23.12.2010., 18:57
kakva su najnovija ograničenja facebooka u odnosu na grupe? koliko članova? može li administrator grupe slati poruke svim članovima?

PeGO
23.12.2010., 23:06
kakva su najnovija ograničenja facebooka u odnosu na grupe? koliko članova? može li administrator grupe slati poruke svim članovima?
pa napravi facebook page...to je bolje od grupe...grupa ima ograničenje članova i sve...page nema

ekstremist
11.01.2011., 10:42
Svi koji imaju velike facebook grupe najjednostavnije im je zaraditi na
www. fiverr. com, pogledajte malo tu stranicu.
Moze se svega naci za 5 dolara, raznih usluga.
Otidjite na social marketing i nadjite inspiraciju :)))

grga777
25.01.2011., 15:08
Pokušao sam izraditi facebook stranicu , te sam naišao na problem da ne mogu pozivat prijatelje , odnosno nikoga.
Poslao sam upit nekim firmama koje se bave s izradom facebook stranica i ostao sam paffff. uplati 2500kn ili jedna pak traži i 4000kn za izradu facebook stranice.

Može netko dati male savjete za uspješniju izradu facebook stranice.:)

kubamanijak
02.02.2011., 18:28
jeste li primijetili da se u facebook stranicama NE MOGU VIŠE stavljati fotografije. Može ih staviti admin, ali user (koji je lajkao stranicu) ih ne može više staviti. Jesu to neka nova pravila?

Sun_Tze
02.02.2011., 18:45
hm... možda nova pravila admina baš te stranice koju si lajkao. Naime, on može odrediti smiju li i koje sadržaje korisnici sami stavljati na tu FB stranicu.
Sam FB nije mijenjao pravila i ne ograničava stavljanje fotografija ili videa ako admin stranice to želi.

Knoxville
02.02.2011., 19:11
Pokušao sam izraditi facebook stranicu , te sam naišao na problem da ne mogu pozivat prijatelje , odnosno nikoga.
Poslao sam upit nekim firmama koje se bave s izradom facebook stranica i ostao sam paffff. uplati 2500kn ili jedna pak traži i 4000kn za izradu facebook stranice.

Može netko dati male savjete za uspješniju izradu facebook stranice.:)

ne kužim za šta oni to točno traže 2500-4000 kn :ne zna: fb stranica se napravi za par sekundi i onda stavljaš slike, objave i sl. :ne zna: nikakva mudrost, uspjeh ne ovisi o tebi (zapravo ovisi ako si odlučio svugdje spammati s njom.. ili plaćati facebooku da reklamiraš taj fb page) :ne zna: a ovo za pozivanje prijatelja, to je najnovija facebookova glupost, i ja sad kod sebe vidim da nitko ne može zvati prijatelje osim admina :rolleyes:

zmzzl
03.02.2011., 16:20
Ništa točno nitko nije napisao.

Ajmo pitanja konkretna koga što zanima?

Evo ukratko. Pomoću facebook stranice se može zaraditi ali ona nije sredstvo zarade nego pomoćni alat.
Sredstvo zarade je *******. Servis za skraćivanje linkova koji plaća za klikove na te linkove. Otprilike 0,70-1,50$ na 1000 klikova. Malo! Ali zamislite da imate par FB stranica sa po 100,000 ljudi.
Kako natjerati ljude da kliknu na vaš link. Vaša stranica mora biti zanimljiva, trenutno su popularne stranice tipa "Pogledajte kako se bivša devojka osvetila momku preko Fejsa" i takva i slična sra*a. E i postoje FB skripte, kao što ste svi već vidjeli. Morate kliknuti Like da vidite sadržaj, ako kome treba skripta ima PM ali morate je znati urediti.

Također, poželjno je da link koji skratite vodi na vaš blog/web stranicu gdje također zarađujete od reklama na istom. Tipa AdSense i FullTraffic.

Uglavnom u mom potpisu imate link, kliknite, tamo sve imate u detalje objašnjeno. Bez ikakvih sr*nja i okolišanja.

Knoxville
03.02.2011., 23:14
1) nemoj se pravit pametan
2) učiš ljude kako da spammaju po facebooku
3) u tvom potpisu imamo pravila oblikovanja potpisa

zmzzl
04.02.2011., 00:52
1) nemoj se pravit pametan
2) učiš ljude kako da spammaju po facebooku
3) u tvom potpisu imamo pravila oblikovanja potpisa

1) Definiraj "pravit pametan"? Jesam li ja rekao nešto krivo, negdje pogriješio? Pročitao sam temu i primjetio da je svatko napisao po par dezinformacija, dao repliku na to sa pravim informacijama.
2) Ja nikoga ne učim, ove informacije su dostupne svima, nisam ja izmislio ovu metodu. Uostalom FB ima TOS. Ono što sam ja rekao ne krši niti jedno pravilo. Provjeri prije nego se ti počneš praviti pametan.
3) Jedan lijepi moderator ovog foruma kojeg neću imenovati, ne svojom voljom nego čisto iz neznanja mi je uklonio potpis. Ukazao sam mu na grešku i vjerujem da će mi vratiti stari potpis do sutra.
4) Jel ti u rodu išta Johnny Knoxville?

Wrbhhh
04.02.2011., 11:04
1) Izbacite "pravljenje pametnim" i slične stvari iz rasprave.
2) Ovo nije mjesto za komentiranje i raspravljanje o odlukama moderatora. Za takve stvari postoji predviđeno mjesto. Ovdje je to potpuni offtopic i neće se tolerirati.

kubamanijak
06.02.2011., 17:33
ovako, bavio sam se malo zadnjih dana problematikom facebook page.
ima novosti i nisu dobre

1. po novom, samo admin (vlasnik) facebook page može pozvati svoje prijatelje da kliknu like na stranicu. Nekad je bilo koji član stranice mogao tu stranicu preporučiti svojim prijateljima. Sada to više nije moguće. Samo admin to može napraviti. A drugim riječima to znači da se postojeće i buduće stranice neće više širiti. Koliko članova imate, toliko (više ili manje) ćete imati i ubuduće. To je samo još jedan u nizu poteza facebooka kako ne omogućiti nikome, nijednoj firmi ili pojedincu, da išta zarade. Uzmimo da ste firma. Napravili ste facebook stranicu i nadate se da će se širiti, da će uključivati što više ljudi. Sada ste praktično blokirani u toj namjeri. Niti jedan član stranice(osim admina) tu istu stranicu ne može preporučiti nikome više. Stranica stagnira. Biznis stagnira. Što ćete napraviti? Platit ćete oglase facebooku. Jedini koji zarađuje tim novim tosom je facebook jer će puno ljudi koji imaju stranice i koji žele da se čuje za njih plaćati oglase na facebooku.

2. fotografije se mogu dodavati (ako ste član stranice) ali većina usera ne razumije kako. prije si gledao albm walla stranice, i tamo je bio gumb "add more photos", kad si ga kliknuo link te je vodio na albume u tvom kompu gdje si izabirao fotke. sada te ne vodi više tamo, nego te vodi na wall stranice, i od tamo možeš dodati fotke, ali napravljeno je to tako nerazumljivo i bez upozorenja, da većina ljudi opće ne kuži da je to taj moment kada mogu dodat fotke. takva politika dovest će do toga da će stranice biti sve manje ažurne, sve će se manje događati na njima, i sve će manje biti reakcija korisnika stranice, što će u krajnjoj liniji dovesti do opadanja interesa ljudi za stranicu i opet smo tamo, vlasnici stranica plaćat će facebooku oglase.

sve se svodi samo na to.

AnnoyngOrange
06.02.2011., 23:29
Mene zanima onaj FBML kod za stranice, sto bude kao like + share da bi vidio link... ako netko ima, da podjeli? :shy:

PeGO
07.02.2011., 02:41
ovako, bavio sam se malo zadnjih dana problematikom facebook page.
ima novosti i nisu dobre

1. po novom, samo admin (vlasnik) facebook page može pozvati svoje prijatelje da kliknu like na stranicu. Nekad je bilo koji član stranice mogao tu stranicu preporučiti svojim prijateljima. Sada to više nije moguće. Samo admin to može napraviti. A drugim riječima to znači da se postojeće i buduće stranice neće više širiti. Koliko članova imate, toliko (više ili manje) ćete imati i ubuduće. To je samo još jedan u nizu poteza facebooka kako ne omogućiti nikome, nijednoj firmi ili pojedincu, da išta zarade. Uzmimo da ste firma. Napravili ste facebook stranicu i nadate se da će se širiti, da će uključivati što više ljudi. Sada ste praktično blokirani u toj namjeri. Niti jedan član stranice(osim admina) tu istu stranicu ne može preporučiti nikome više. Stranica stagnira. Biznis stagnira. Što ćete napraviti? Platit ćete oglase facebooku. Jedini koji zarađuje tim novim tosom je facebook jer će puno ljudi koji imaju stranice i koji žele da se čuje za njih plaćati oglase na facebooku.

2. fotografije se mogu dodavati (ako ste član stranice) ali većina usera ne razumije kako. prije si gledao albm walla stranice, i tamo je bio gumb "add more photos", kad si ga kliknuo link te je vodio na albume u tvom kompu gdje si izabirao fotke. sada te ne vodi više tamo, nego te vodi na wall stranice, i od tamo možeš dodati fotke, ali napravljeno je to tako nerazumljivo i bez upozorenja, da većina ljudi opće ne kuži da je to taj moment kada mogu dodat fotke. takva politika dovest će do toga da će stranice biti sve manje ažurne, sve će se manje događati na njima, i sve će manje biti reakcija korisnika stranice, što će u krajnjoj liniji dovesti do opadanja interesa ljudi za stranicu i opet smo tamo, vlasnici stranica plaćat će facebooku oglase.

sve se svodi samo na to.

ovo prvo je totalno krivo....može se nego se ne može više pojedinačno preporučiti ljudima nego ima share (i onda je na tvom wallu i ako nekog od frendova zanima on će kliknut i ako mu se svidi lajkat će, tako je facebook došao do "normalizacije" u šemi prevaranata koji na raznorazne fore dolaze do enormnih količina ljudi i tu + za facebook)

ovo za fotke treba samo čitati i sve je jednostavno :)

p.s. inače da nebi bilo da sam tukac, bavim se tim stvarima i poznajem facebook dosta dobro ;)

kubamanijak
08.02.2011., 11:55
ovo prvo je totalno krivo....može se nego se ne može više pojedinačno preporučiti ljudima nego ima share (i onda je na tvom wallu i ako nekog od frendova zanima on će kliknut i ako mu se svidi lajkat će, tako je facebook došao do "normalizacije" u šemi prevaranata koji na raznorazne fore dolaze do enormnih količina ljudi i tu + za facebook)

ovo za fotke treba samo čitati i sve je jednostavno :)

p.s. inače da nebi bilo da sam tukac, bavim se tim stvarima i poznajem facebook dosta dobro ;)

da li ti vidiš kakvu kvalitetnu razliku između dvije situacije:
1. sviđa ti se neka stranica, pošalješ prijateljima da ju lajkaju, oni tu tvoju preporuku dobivaju u inbox ili u posebni kvadratić
2. stisneš SHARE i to se pojavi na tvom wallu kao jedan između stotina drugih zapisa, svako ima po 100 200 prijatelja pa ne čitam ja wall svakog od prijatelja, halo?

bit je u tome da stranice neće više rasti, odnosno da će se rast toliko usporiti da će biti jako jako teško ako ne i nemoguće skupiti nekoliko stotina lajkova )"članova") na stranicu.
Svaka promjena na facebooku uvijek se radi o tome da se ljudi čim manje međusobno povezuju i da im se čim više onemogući interakcija, samopromocija itd.

curva-tamburello
08.02.2011., 12:26
Svaka promjena na facebooku uvijek se radi o tome da se ljudi čim manje međusobno povezuju i da im se čim više onemogući interakcija, samopromocija itd.

krivo! to o cemu ti pricas je spam pomocu kojeg su ljudi stvarali grupe i i skupljali ljude. i to se na svaki nacin pokusava iskorijeniti!!! I za to jedan veliki +++ za FB. naporno je kad imas 100 notofikacija kad se probudis ujutro i poziva za grupe i neznam sta sve ne... a svi koji budu imali kvalitetan sadrzaj i dalje ce imati mogucnost FB koristiti kao odlican marketinski alat za povecanje posjeta na svojim stranicama!!!

:kava:

igor99
08.02.2011., 13:26
Pozdrav,

trebao bih pomoć u nečemu za što vidim da se neki dosta dobro razumiju...Uglavnom, napravio sam na fejsbuku GRUPU od firme i jasno mi je da samo administrator moze predlagati to svojim frendovima, moj problem je u tome što ni kao administrator to ne mogu učiniti. Naime, idem na PREDLOŽI PRIJATELJIMA, izaberem osobu i onda mi se loada beskonačno i tom kome sam predložio ništa ne dođe. Molio bih ako netko zna u čemu je problem, da pomogne te se unaprijed zahvaljujem

PeGO
08.02.2011., 14:14
pa jednostavno klikni dole share ili podijeli i napiši frendovima "aj promovirajte mi grupu" i to je to :)

igor99
08.02.2011., 14:27
:) jesam već, ali nažalost to slabo ide, jer su ljudi dosta zasičeni sa svim tim grupama pa se većina (uključujući i mene) na to ne obazire...

Bobby_r
09.02.2011., 22:28
Zna li netko možda da li se smije reklamirati PTC posao na facebooku, odnosno, da li smijem napraviti facebook stranicu o tome?

PeGO
09.02.2011., 23:41
Zna li netko možda da li se smije reklamirati PTC posao na facebooku, odnosno, da li smijem napraviti facebook stranicu o tome?pročitaj facebookov tos...mislim da ne smiješ ;)

LudaPtica
10.02.2011., 16:52
1. sviđa ti se neka stranica, pošalješ prijateljima da ju lajkaju, oni tu tvoju preporuku dobivaju u inbox ili u posebni kvadratić
2. stisneš SHARE i to se pojavi na tvom wallu kao jedan između stotina drugih zapisa, svako ima po 100 200 prijatelja pa ne čitam ja wall svakog od prijatelja, halo?

A kad pod 2. stisneš Share, pa kada ti se otvori prozorčić od Share-a, vidiš dolje lijevo Send as a message instead ?

I lipo ti pride u inbox...

dj_markom
22.02.2011., 05:33
Vidio sam da ima nekoliko nacina da se naravi besplatna reklama...Ja bi napravio stranicu jednog birca...E sad...jel se to radi na nacin da jednostavno napravim novi profil, kreiram grupu ili stranicu na svom profilu ili ovako http://www.facebook.com/pages/create.php
Znaci da moze biti 2-3 admina itd...

Sorry ako je pocetnicko pitanje...ali probao sam sa kreiranjem grupe...onda sam se izbrisao kao frend i jednostavno joj vise ne mogu pristupit...

Unaprijed hvala

LudaPtica
22.02.2011., 11:27
trebaš otvoriti Page, odnosno Stranicu.

grupe imaju limite, profili imaju limite, Page-ovi su predviđeni upravo za ono što tebi treba.

dj_markom
22.02.2011., 14:14
trebaš otvoriti Page, odnosno Stranicu.

grupe imaju limite, profili imaju limite, Page-ovi su predviđeni upravo za ono što tebi treba.

Puno hvala...:)

dj_markom
22.02.2011., 15:30
Napravio i to je otprilike to...e sad me zanima nekoliko detalja..pa ako imas minuticu da mi objasnis...da se nebi zeznuo u startu...popunio sam detalje ubacio neke fotke bla bla...kako da na pravim da se ta stranica moze naci kao kontakt kad frend proba trazit ne moze je naci...jedino mu ja mogu poslat zahtjev...i drugo...ako se moze to slozit da se moze naci u trazilici...kako da slozim da se tek nakon lajka mogu vidjet fotke itd...

LudaPtica
22.02.2011., 21:00
Napravio i to je otprilike to...e sad me zanima nekoliko detalja..pa ako imas minuticu da mi objasnis...da se nebi zeznuo u startu...popunio sam detalje ubacio neke fotke bla bla...kako da na pravim da se ta stranica moze naci kao kontakt kad frend proba trazit ne moze je naci...jedino mu ja mogu poslat zahtjev...i drugo...ako se moze to slozit da se moze naci u trazilici...kako da slozim da se tek nakon lajka mogu vidjet fotke itd...

u minutici ti to ne mogu objasniti :D

Neke od tih stvari prestpostavljam dođu kada vas bude više fanova.
Eto, kada ja sada ukucam ključnu riječ u google, facebook page je na 3. mjestu.
Ali nas ima preko 350 (što je opet jako jako malo)

Za fotke, da se vide ili ne vide, treba isprogramirati.

...
Zapravo, i ja sam donekle novi na ovoj temi, možda me još netko ispravi ?

dj_markom
02.03.2011., 08:45
Uglavnom rijesio sam...Ako nekog zanima...
Napravio sam page i profil...
Page zato da ljudi mogu kliknut like...:) i ujedno da bude skup informacija o klubu..Admin sam ja i profil od kluba
Profil sam morao napravit zbog prijatelja...Jel suggest za neki event mogu poslat samo svojim prijateljima, a fakat ne zelim dodavat hrpu nepoznatih ljudi na svoj profil...Znaci poslao sam hrpu zahtjeva i zamolio sve da predloze ljudima koje znaju da dodaju..Sakrio listu prijatelja da nebi bilo..i to je to...
Konacni zakljucak..page mi ni ne treba..jel sve mogu radit preko profila..:)
Eto..hvala svima..

M.M.

marija868
03.03.2011., 11:55
Da li se može napraviti facebook page bez profila i kako?

PeGO
03.03.2011., 14:41
na naslovnici ispod register forme ćeš imat "Create a Page for a celebrity, band or business." i tu klikni

Plava Skvo
28.03.2011., 01:01

bit je u tome da stranice neće više rasti, odnosno da će se rast toliko usporiti da će biti jako jako teško ako ne i nemoguće skupiti nekoliko stotina lajkova )"članova") na stranicu.

Pa ako taj isti ima svoj sajt jednostavno na njega stavi Fejsbuk stranicu.Nije to neka mudrost

Marakeš
07.04.2011., 18:57
Ima li netko da prodaje lajkove? :D Imam stranicu i sad bi što zbog naručitelja,što zbog efekta 'popularnije' stranice dodat 200-300 lajkova,ništa pretjerano. Bavi se netko ovdje tim?

marija868
08.04.2011., 12:05
http://www.microworkers.com/

Ovo ti je stranica gdje to možeš napraviti...

baja8888
09.04.2011., 18:20
Ima li netko da prodaje lajkove? :D Imam stranicu i sad bi što zbog naručitelja,što zbog efekta 'popularnije' stranice dodat 200-300 lajkova,ništa pretjerano. Bavi se netko ovdje tim?

mogu ti to sredit javi se na pm

Lana xD
19.04.2011., 20:17
Kako mogu naci list stranica koje sam lajkala (Na FB-u) ?Unaprijed hvala :) !

maarko
20.04.2011., 11:02

ne znam, meni je to ok, barem neću svako malo dobiti preporuku za stranicu tipa "svi mi koji jedemo ajvar iz tegle" :rolleyes:

Jelena1985
29.04.2011., 08:31
Mene zanima onaj FBML kod za stranice, sto bude kao like + share da bi vidio link... ako netko ima, da podjeli? :shy:
i mene ovo zanima :D
actually, nesto procitah da fbml vise ne radi, sad samo iframe.. pa ako je neko voljan da mi to objasni, ili da link na stranicu gdje ima objasnjeno... na pm :mig:

LudaPtica
29.04.2011., 13:06
nesto procitah da fbml vise ne radi, sad samo iframe.. pa ako je neko voljan da mi to objasni, ili da link na stranicu gdje ima objasnjeno... na pm :mig:

pa onda ti meni to isto pošalji na pm - može ? :mig:

Jelena1985
29.04.2011., 19:03
'ocu :five: ako mi neko odgovori :moli:

ziher
06.10.2011., 12:58
A gdje se mogu facebook stranice reklamirati?

Evo npr. znam da neki ljudi odu na neku web stranicu, tamo imaju na tisuće tih stranica pa onda samo likeaju. Zna ko možda ime takve web stranice?

vikky
23.10.2011., 16:17
Pozz, jedno pitanje vezano uz Facebook stranicu. Je li postoji neka aplikacija koja se može instalirati tipa BandPage od Root Music, ali za drugu djelatnost (stranica nje vezana uz nekog glazbenika ili glazbenu skupinu)? Dakle, htjela bih instalirati tab pomoću kojeg bi postojao pristup web stranici unutar Facebook stranice. Zna li tko? :)

LudaPtica
24.10.2011., 12:53
htjela bih instalirati tab pomoću kojeg bi postojao pristup web stranici unutar Facebook stranice. Zna li tko? :)
Bok, ja ti se bavim sa facebook aplikacijama.
Ovo što si tražila i nije neki zahtjevni zadatak, mogu ti pomoći.

Samo mi objasni što si mislila pod "pristup web stranici" unutar taba ?

Da li bi htjela da se u središnjem (canvas) dijelu prikazuje neka već postojeća web stranica (što je možda problem, jer smo limitirani na 520x800 pixela) ili bi htjela neku mini verziju svoje web stranice, posebno napravljenu za tab ?

edit:
ovo je primjer jedne mini aplikacije: http://goo.gl/Ccv6T
ovo je primjer kako to izgleda u tabu: http://goo.gl/fdZFR

veliki_mestar
26.10.2011., 00:08
Kako je Yuri Milner iz anonimnosti došao do pozicije vladara Silicijske doline Yuri Milner je ruski milijarder na čelu ulagačkog fonda koji je suvlasnik Facebooka, Twittera, Groupona, Zynge i drugih velikih internetskih kompanija. Wired donosi vrlo zanimljivi tekst o njegovom odgoju u židovskoj obitelji, poznanstvima, te kako je preko noći doživio ogromni uspjeh. http://www.monitor.hr/vijesti/kako-je-yuri-milner-iz-anonimnosti-dosao-do-pozicije-vladara-silicijske-doline/183708/ Ruje osvajaju sva tržišta pa i ona virtualna

vikky
26.10.2011., 21:52
Bok, ja ti se bavim sa facebook aplikacijama.
Ovo što si tražila i nije neki zahtjevni zadatak, mogu ti pomoći.

Samo mi objasni što si mislila pod "pristup web stranici" unutar taba ?

Da li bi htjela da se u središnjem (canvas) dijelu prikazuje neka već postojeća web stranica (što je možda problem, jer smo limitirani na 520x800 pixela) ili bi htjela neku mini verziju svoje web stranice, posebno napravljenu za tab ?

edit:
ovo je primjer jedne mini aplikacije: http://goo.gl/Ccv6T
ovo je primjer kako to izgleda u tabu: http://goo.gl/fdZFR

Hvala na odgovoru :) Ugl, zamislila sam da se u tabu prikazuje već postojeća web stranica, sad ne znam je li se može smanjiti (inače sam neznalica za ove stvari), ali ovo mini mi je ipak premalo. Trebala bi se listati prema dolje i da se ima pregled u neki osnovni sadržaj, tipa novosti i sl...Ova aplikacija od RootMusic je u biti to što bih htjela, samo mi je glupo da mi piše BandPage u nazivu aplikacije u tabu ako nam stranica ne predstavlja bend :)

miccek
01.11.2011., 19:26
Kako je Yuri Milner iz anonimnosti došao do pozicije vladara Silicijske doline Yuri Milner je ruski milijarder na čelu ulagačkog fonda koji je suvlasnik Facebooka, Twittera, Groupona, Zynge i drugih velikih internetskih kompanija. Wired donosi vrlo zanimljivi tekst o njegovom odgoju u židovskoj obitelji, poznanstvima, te kako je preko noći doživio ogromni uspjeh. http://www.monitor.hr/vijesti/kako-je-yuri-milner-iz-anonimnosti-dosao-do-pozicije-vladara-silicijske-doline/183708/ Ruje osvajaju sva tržišta pa i ona virtualna

link je ok, ali kad odem na monitor ne mogu tekst otvoriti? jel nešto ne kužim ili..?

LudaPtica
02.11.2011., 00:52
link je ok, ali kad odem na monitor ne mogu tekst otvoriti? jel nešto ne kužim ili..?

Čini mi se da to jeste tekst :D

miccek
02.11.2011., 19:26
Čini mi se da to jeste tekst :D

ma je, ima dvije rečenice i uvod je u tekst koji je objavio Wired, što god to bilo..

najo1993
08.02.2012., 19:58
pozz, ja imam lazni profil na zensko ime i imam na njemu 5000 prijatelja a skoro sam napravio i stranicu na koju cu dovesti ljude preko laznog profila, praviti cu jos stranica i grupa jer nije mi problem privuci ljude najvise zahvaljujuci laznom profilu... sada sam cuo da se i s tim moze zaraditi a posto se ne razumijem puno u to zamolio bih nekog da mi pomogne, naravno neka mi se jave oni koji vec zaradjuju na taj nacin i koji vec imaju neke stranice.. nije problem mozemo praviti promociju jedni drugima

MillionMan
10.02.2012., 22:18
cisto informativno

imam grupu od 200 ljudi, ali grupa ne sluzi nicemu, pa sam morao page otvoriti. nisam mogao konvertirati iz grupe u page. na pagu nemam fanova sad. treba mi 50 fanova da bi mogao se na faceu oglasavati. radi se o apartmanima / a zanimalo bi me i za joj jedan privatni produkt. uz to kad sam kliknuo na oglasvanje kaze da mi akunt suspendiran. iz kojeg razloga ne znam. pitanje bi bilo ima tko ideju kako krenuti? najrada bi na free lancer angazirao nekog da mi se pozabavi oko tog. da mu platim 50 dolara.

drugo pitanje koliko bi za 100 dolara mogao napraviti za 2 mjeseca oglasavanja? par drzava i odredene godine bi targetirao.

isto pitanje za google oglasavanje. ne zanima me zarada od klikanja

trece pitanje kako napravit push da ti na google maps ubace adresu objekta?

cetvrto pitanje ima tko ideju gdje bi mogao naci 20 i vise korisnika kreditne kartice za napravit visestruki internet shoping istog produkta. naravno ja placam.

Knoxville
11.02.2012., 17:31
Kupujem fb stranice od 50 000+ članova, javite mi privatnom porukom.
Pozz

playera
14.02.2012., 18:49
Molim vas, možete li mi pomoći?
Uređujem stranicu na facebooku i nikako ne uspijevam lajkati ili komentirati postove na drugim fb stranicama. Ne znam što trebam učiniti da mi se otvori ta opcija. Koliko vidim, drugim adminima fb stranica to uspijeva, komentiraju ili lajkaju kao page.
Unaprijed puno hvala!

darge
17.02.2012., 14:10
Molim vas, možete li mi pomoći?
Uređujem stranicu na facebooku i nikako ne uspijevam lajkati ili komentirati postove na drugim fb stranicama. Ne znam što trebam učiniti da mi se otvori ta opcija. Koliko vidim, drugim adminima fb stranica to uspijeva, komentiraju ili lajkaju kao page.
Unaprijed puno hvala!

Ispod slike admina s desne strane,piše ti "use Facebook as..ime tvoje stranice" klikni na to komentari i lajkovi biti će s imenom tvoje stranice.

dedek66
04.05.2012., 07:44
Potrebni su mi cro ili ex-yu lajkovi , potrebno je lajkati jedan video na facebook-u. Ako tko zna uradit nek mi se javi na PM .

sunshinestar
25.05.2012., 11:53
mijenja izgled profila, opet

http://www.index.hr/black/clanak/facebook-mijenja-izgled-profila-opet/616567.aspx

elektroman
25.06.2012., 15:55
Imam pitanje: imam fb stranicu i napravio sam placeni oglas. ok je ispala cijena 5 centi po lajku i polako su krenuli lajkovi...

e sad budzet sam ukupni stavio na 30 dolara medjutim nije mi bas sasvim jasno kad ce se to naplatit i kako?

Jel ima netko iskustva?

hagin
26.06.2012., 10:14
Naplatiti će se sa kartice koju si unio negdje pod settings ili Billing.

Preporučam kod buđeta napraviti više različitih, malih reklama, neke cpc 0.05, neke i manje ili više ovisno što pokušavaš. Recimo da imaš 2 reklame, po 1 dolar na dan, nakon 2 tjedna vidjet ćeš koja je reklama uspješnija. Ako ih imaš 3 ili više, još bolje, jedna će biti bolja od ostalih i tako si naučio kako se jeftinije i učinkovitije oglašavati.

elektroman
26.06.2012., 21:20
Naplatiti će se sa kartice koju si unio negdje pod settings ili Billing.

Preporučam kod buđeta napraviti više različitih, malih reklama, neke cpc 0.05, neke i manje ili više ovisno što pokušavaš. Recimo da imaš 2 reklame, po 1 dolar na dan, nakon 2 tjedna vidjet ćeš koja je reklama uspješnija. Ako ih imaš 3 ili više, još bolje, jedna će biti bolja od ostalih i tako si naučio kako se jeftinije i učinkovitije oglašavati.

Malo mi je cudno to naplacivanje ali ok. Ocekivao sam da ce mi odmah skinuti onoliko koliko sam odredio za budzet. E sad negdje sam jos citao da ce mi naplatit samo za onoliko klikova koliko sam dobio. Znaci li to npr da ja u medjuvremenu mogu brisati ili pauzirati reklame i za one koje mi se ne isplate da ne platim cijeli iznos nego samo koliko sam potrosio? Npr imam 3 budzeta po 30 dolara ali sam samo jedan do kraja iskoristio a druga dva samo pola, onda ce mi naplata biti ne 90 $ nego 60 $?

.shorty.
27.06.2012., 12:48
pozdrav,

ako netko treba vaucere za facebook oglasavanje kontaktirajte me. sav info na PM.

tnx

hagin
27.06.2012., 19:28
Malo mi je cudno to naplacivanje ali ok. Ocekivao sam da ce mi odmah skinuti onoliko koliko sam odredio za budzet. E sad negdje sam jos citao da ce mi naplatit samo za onoliko klikova koliko sam dobio. Znaci li to npr da ja u medjuvremenu mogu brisati ili pauzirati reklame i za one koje mi se ne isplate da ne platim cijeli iznos nego samo koliko sam potrosio? Npr imam 3 budzeta po 30 dolara ali sam samo jedan do kraja iskoristio a druga dva samo pola, onda ce mi naplata biti ne 90 $ nego 60 $?

upravo tako, pauziraš reklame koje želiš. novac se potroši oniliko koliko je stvarno potrošeno, i facebook ti ne skine to sa kartice odmah nego kroz par dana (unutar tjedan i manje). ako se ne naplati, pauziraju se sve kampanje dok se ne podmiri dug.

beli96
20.08.2012., 12:30
ovak, htio bi napraviti neku stranicu na fejsu i na njoj prikupiti 15 000 fanova.
kaj se to može nekak brzo napraviti bez plaćenih reklama?

Antomon
20.08.2012., 12:34
znači ako sam dobro shvatio ti biš htio da ti netko BESPLATNO da savjete kako skupiti toliko fanova da biš ti onda ZARAĐIVAO na tome ?

LudaPtica
20.08.2012., 14:16
Može se, odi na addmefast.com

jajcanin
20.08.2012., 19:39
Ja imam dosta velikih stranica i reklamiranjem mogu dovest lajkove ako netko želi nek mi se javi

beli96
21.08.2012., 12:39
ne razumijem kako bi zarađivao?
jajacanin imaš poruku u inboxu :D

elle93
14.09.2012., 15:39
čekaj, može mi netko objasnit na temelju kako ovo funkcionira?
jer kad prodaš nekome str , ne možeš promijenit ime jelda? ako je velika str jelda?

curva-tamburello
14.09.2012., 22:03
nemozes.

elle93
16.09.2012., 11:25
nemozes.

pa koja korist onda nekome od moje stranice? xD

curva-tamburello
17.09.2012., 16:05
pa koja korist onda nekome od moje stranice? xD

pa ako imas realne fanove moze posluziti za objavljivanje njegovog sadrzaja , no on si to nikada nece prisvojiti ... ovako bi svi napravili Bikini girls stranice skupiti 10-15 000 fanova promjenili u ime firme i coool imamo 15 000 fanova...

nije ni facebook glup

iako, sto dalje to je teze ista raditi na facebooku ako se ne plati oglasavanje... ubili su up otpunosti viralnost

elle93
17.09.2012., 19:46
pa ako imas realne fanove moze posluziti za objavljivanje njegovog sadrzaja , no on si to nikada nece prisvojiti ... ovako bi svi napravili Bikini girls stranice skupiti 10-15 000 fanova promjenili u ime firme i coool imamo 15 000 fanova...

nije ni facebook glup

iako, sto dalje to je teze ista raditi na facebooku ako se ne plati oglasavanje... ubili su up otpunosti viralnost

a znan da nije jer te bikini girls , privuklo bi prije nego naziv neke firme , koja nije ni poznata ..
a da , nazalost tako .. svi oce pare, pa i face :)

Diler na Forexu
25.09.2012., 13:49
Koji su sve trikovi za reklamiranje na Faceu? Vidim da u zadnje vrijeme ljudi masovno stavljaju tagove na zgodne cure, pa svi njihovi prijatelji vide status/sliku.

Znate li još koji sličan trik?

hagin
26.09.2012., 08:23
Evo par trikova

http://htmlimg4.scribdassets.com/s2ijvqwsg1sxfbe/images/1-66370bdedb.jpg

http://www.scribd.com/doc/105588523/Besplatan-vodic-za-Facebook-stranice-i-ucinkovito-oglasavanje

bozoou
29.09.2012., 10:43
Molio bih procjenu cijene jedne grupe.
Znaci grupa ima 12.000 članova, dnevna aktivnost članova je oko 60-ak postanja na zid. Grupa se bavi određenom tematikom, tako da ti članovi vrijede daleko više od nekih koji su skupljeni putem bikinija i golih žena. Barem meni koji bih htio iskoristiti te članove za pokretanje servisa koji bi se bavio tom tematikom.
Znaci, htio bih kupiti grupu, preusmjeriti članove na svoj servis te zatvoriti grupu. Sad, koliko je realno ponuditi novaca za takvu grupu?

I jel ima netko ideju kako ispitati aktivnost svih članova od tih 12.000? Može možda biti da grupu drže aktivnom 1000 članova koji to redovito koriste, a da ovih ostalih 11,000 je tu tek tako :rolleyes:

ivek1981
29.09.2012., 14:08
prodajem par hrvatskih profila sa preko 2.500 prijatelja.
ponude na pm

jajcanin
02.11.2012., 12:40
Još uvijek prodajem 3 stranice, jedna ima 39 000 ostale dvije imaju zajedno 15 000 kontakt na milanos@net.hr ili inbox

Zloguka ptica
03.11.2012., 22:30
Pozz

Prvo da kažem da me zarada ne zanima, niti mislim kupovati, ni prodavati FB stranicu. Ne zanima me ni sam FB previše tj FB grupe i ne vidim njihovu svrhu, nego bih htjela skupiti što više članova isključivo zbog toga da privučem još ljudi na forum.
Znači FB stranica je stranica od foruma i ima 47 članova (to su zapravo forumaši). Kako skupiti još ljudi i kako inače neke stranice skupljaju članove.

ivek1981
10.11.2012., 13:12
prodajem hrvatske profile s 3000+ prijatelja
ponude na pm

curva-tamburello
12.11.2012., 06:24
Još uvijek prodajem 3 stranice, jedna ima 39 000 ostale dvije imaju zajedno 15 000 kontakt na milanos@net.hr ili inbox

može u inbox više informacija?

GospodinX
02.12.2012., 17:39
11.062 kaže da im se sviđa · 23.435 priča o ovome

Imam fanpage taj,stranica se stalno diže,jučer je npr stranica imala 10,912 fanova.Evo recimo zadnja mi objava,prije 5 sata,ima 35 dijelenja,pa se tako širi.
Jer mi može nek reć koji mi je najbolji način zarade,čitao sam tu o SMSu,ali nemogu nikak to,jer je tema o Školi(mržnja isl)Makar nije tema u postovima,nego naslov,jebiga sad ne mogu mijenjati,inače o svačemu se piše

Pozz..Ako ima bilo tko zainteresiran za bilokakvu suradnju za biznis,nek me PMa
A imam dosta stranica oko 1,5 k,nisam ni reklamirao ni ništa slično...

ivakar
10.12.2012., 18:56
Evo ima nova stranica koja plaća za facebook lajkove, isplata je preko paypala. Ako ikoga zanima neka posalje u inbox poruku pa cu mu poslati referal link!

mariza_
10.12.2012., 23:40

Dragi moji,

imam stanicu i grupu, odlično posjećeno lajkano, što da radim da zaradim koju kunu:kava::cerek:

LudaPtica
13.12.2012., 02:41
Ah, i ova tema je otišla u k...linac. :)

Bilo je zamišljeno da se ljudi pohvale svojom facebook stranicom/grupom, kao što imamo podforum za web (Novo).
A ono, razvila se rasprava, postavljaju se pitanja...

A dobro, šta je tu je...

Greco
13.12.2012., 08:07
Evo ja cu :raspa:

Lady Gaga is the best (https://www.facebook.com/LGisthebest) 10,704 likes
Petra Martic (https://www.facebook.com/PetraMarticTennis) 2,372 likes
Croatian Tennis (https://www.facebook.com/croatiantennis) 2,172 likes
Dinamo Zagreb (https://www.facebook.com/Dinamodaily) 500 likes

:durica

Imao sam i o tenisacu Ivanu Ljubicicu, ali on kada je ove godine prekinuo karijeru, stranica je nestala :confused: :504:

MillionMan
02.02.2013., 01:17
imam page stranicu. Kad kliknem na promote pojavi se crvena poruka i javiti se administratoru vas je akunt zakljucan. jel tko zna kako da im se obratim vezano za to? vjerujem da je to jer sam page kreirao preko starog akunta. trebao sam otvorit novi svjezi akunt.

mammaTheyya
02.02.2013., 21:42
Pitanje,,,Htjela bih na Facebooku prodavati stvari s eBaya,tj. narucivati ljudima na zahtjev...zanima me dali se netko bavi time i moze li mi dati koji savjet...u ponedjeljak idem napraviti paypal racun,pa bih se krenula reklamirati...zanima me kako iskombinirati linkove s ebaya s albumima na facebooku..previse posla mi je da skidam sve slike na komp,pa uploadam na facebook,a opet moram negdje spremiti i podatke o svakom artiklu prije nego ga uploadama na face (cijena,velicine,boje)..i kako izracunati konacnu cijenu proizvoda i dati ponudu kupcu?bez provizije...vidim da puno ljudi to radi,ja sam od nekih narucivala,a isto tako vidim da to rade stvarno svakakvi ljudi,tako da sam zakljucila da to i nije neki veliki posao...samo me muci to oko uskladjivanja s facebookom...znam da se tu ne moze neka velika lova okretati,ali bilo kakva zarada je bolja od nikakve.. :mig:

curva-tamburello
02.02.2013., 23:10
Pitanje,,,Htjela bih na Facebooku prodavati stvari s eBaya,tj. narucivati ljudima na zahtjev...zanima me dali se netko bavi time i moze li mi dati koji savjet...u ponedjeljak idem napraviti paypal racun,pa bih se krenula reklamirati...zanima me kako iskombinirati linkove s ebaya s albumima na facebooku..previse posla mi je da skidam sve slike na komp,pa uploadam na facebook,a opet moram negdje spremiti i podatke o svakom artiklu prije nego ga uploadama na face (cijena,velicine,boje)..i kako izracunati konacnu cijenu proizvoda i dati ponudu kupcu?bez provizije...vidim da puno ljudi to radi,ja sam od nekih narucivala,a isto tako vidim da to rade stvarno svakakvi ljudi,tako da sam zakljucila da to i nije neki veliki posao...samo me muci to oko uskladjivanja s facebookom...znam da se tu ne moze neka velika lova okretati,ali bilo kakva zarada je bolja od nikakve.. :mig:

http://www.porezna-uprava.hr/

tu imaš dosta savjeta :cerek:

mammaTheyya
03.02.2013., 00:00
a sta bi to trebalo znaciti?ocito da niste post ni procitali..

elektroman
03.02.2013., 10:32
Pozz

Prvo da kažem da me zarada ne zanima, niti mislim kupovati, ni prodavati FB stranicu. Ne zanima me ni sam FB previše tj FB grupe i ne vidim njihovu svrhu, nego bih htjela skupiti što više članova isključivo zbog toga da privučem još ljudi na forum.
Znači FB stranica je stranica od foruma i ima 47 članova (to su zapravo forumaši). Kako skupiti još ljudi i kako inače neke stranice skupljaju članove.

Upravo fb stranice i sluze tome - reklama. Nagovoriš prijatelje da lajkaju, razmjena sa drugim fb stranicama i tako se krug širi. Znači recimo ja imam fb stranicu sa cca 300 lajkova i objavim link tvog foruma a ti na svojoj stranici moj link i tako to se širi. Karikiram...

nermin1997
06.02.2013., 22:44
11.062 kaže da im se sviđa · 23.435 priča o ovome

Imam fanpage taj,stranica se stalno diže,jučer je npr stranica imala 10,912 fanova.Evo recimo zadnja mi objava,prije 5 sata,ima 35 dijelenja,pa se tako širi.
Jer mi može nek reć koji mi je najbolji način zarade,čitao sam tu o SMSu,ali nemogu nikak to,jer je tema o Školi(mržnja isl)Makar nije tema u postovima,nego naslov,jebiga sad ne mogu mijenjati,inače o svačemu se piše

Pozz..Ako ima bilo tko zainteresiran za bilokakvu suradnju za biznis,nek me PMa
A imam dosta stranica oko 1,5 k,nisam ni reklamirao ni ništa slično...

Najbolje ti je druze da prodajes reklame :)

ines1006
27.03.2014., 13:44
check out moju fejs stranicu, radi se o mom hobbyju card makingu, pa ako bi vas zanimalo kliknite na link :) https://www.facebook.com/pages/Karti...15290735172039

MillionMan
11.04.2014., 19:33
ja bi platio oglasavanje ali target ljudi koji zelim dobijet je specifican

jel se moze ikako suzit profil ljudi sto trazis?

zoky09
12.04.2014., 12:10
Evo moja u potpisu je o PTC ,napisao sam i bilješke u njoj ,sve objašnjeno fino i sad mi treba reklama :)
Tko je voljan da mi da reklamu bio bi mu jako zahvalan,ili uzajamnu,no imam blizu 600 članova za sada..