PDA

View Full Version : LCHF nacin prehrane

stranice : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 [26] 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43

Pepica
16.12.2010., 08:12
Doma popodne pureći batak i butternut tikva.
E, tome se veselim :D

FF, oprosti, znam da ti je teško i da ti je sužen izbor hrane, ali nisam sigurna za tu tikvu da bi ju trebala jesti.
mislim da ima previše UH, više nego je deklarirano u tablicama, mnogi su se opekli jer su je jeli (haj Vinicka :zubo:)

jesi li pojela vrećicu smokija ili samo jedan mali smokić?

hajde drži se, imaš našu podršku:)

Pepica
16.12.2010., 08:18
FF, ja isto kupovala hamburger slaninu u mesari i jednom vidim u prodavnici istu tu, al sad ima deklaraciju : kad ono neki sojini nesto...dodaci..I ja pop...i posle se mislim: pa jeste ona onako debela i kao "socnija"..A posumnjala sam kad sam je spremala s jajima i ona kada se topi pravi neku kao penu..Zbog te pene sam i postala sumnjicava..Sad slaninu kupujem samo u prodavnici, ne u mesari i gledam deklaraciju..

ovo mi nikako nije jasno. gdje stave tu soju? gdje?

razumijem da mogu u kobasice nafilat svašta, ali hamburger:ne zna:
ja ne mogu vjerovat:flop:, pa ne možeš se više obranit od te soje.

vinicka
16.12.2010., 08:25

citala sam: natapaju je u neke rastvore sa sojom ...znas kako je ta hamburger slanina onako debela i kao nekako vlaznija od one obicne suve slanine...E pa zahvaljujuci soji..:eek::eek::mad: Stoga, moj vam je savet: citajte deklaracije, i zaobilazite hamburger slaninu!:eek:

vinicka
16.12.2010., 08:28
FF, oprosti, znam da ti je teško i da ti je sužen izbor hrane, ali nisam sigurna za tu tikvu da bi ju trebala jesti.
mislim da ima previše UH, više nego je deklarirano u tablicama, mnogi su se opekli jer su je jeli (haj Vinicka :zubo:)

ziva istina!! TJ sad ti reci: a ja sam lepo govorila, al nemam kome...!:mig:

babicana4
16.12.2010., 08:31
Jeste ovo vidjele tu na forumu:
"Wu-long Oolong čaj Upotrebljava ga i Oprah za održavanje tjelesne težine":eek:
Trebalo bi javiti Oprah da ga prestane piti, možda smršavi:lol::lol::lol:

helly
16.12.2010., 08:37
ej,cure,evo mene natrag.. čitam vas svaki dan,ali mi je glupo pisati kada se ne hranim po čistom lchf-u. naime,jedem i kruh od kiselog tijesta,med u kavi,voće i sl, iako izuzev toga je sve lchf. uglavnom,što sam htjela reći..nakon tjedan dana što sam se hranila po čistom lchf, znači i masnog dosta sam imala užaasne mučnine i temperaturu,pa sam prestala :ne zna:
prepisujem to mom izuzetno osjetljivom želucu(kronični gastritis i još nešto što neznam kako se zove :D)
počela sam s lchf zbog jake nadutosti i grčeva,već sam prije pisala o tom. sljedeći tjedan idem na pregled štitnjače(povećan t4),možda je ona uzrok tome,a ako nije vraćam se na lchf jer ovo postaje neizdrživo :(

razlog zbog kojeg pišem je kandida,tj.sumnjam na nju,a sjećam se da je ferrari-ficho napravila neki pokus sa slinom doma,pa ako mi možete reći kako to ide,tražila sam i nikako da nađem?

p.s.od kad se ovako hranim krem juhe su moje otkriće :cerek:
na maslacu popržim malo luka i češnjaka,zalijem vodom,čekam da zakuha,ubacim povrće i stavim soli i začina i kuham 5-10min,propasiram i unutra slatkog vrhnja,preeeefino!!! ja si to znam staviti u bočicu od jogurta i nositi na faks kao međuobrok
i još,zapečna blitva ili špinat sa sirom,vrhnjem i jajima(ta tri sastojka se pomješaju),to se može nositi na posao kao međuobrok ili lagani ručak ;)

eto,toliko za sad!

Ferrari-Ficho
16.12.2010., 08:44

jesi li pojela vrećicu smokija ili samo jedan mali smokić?

hajde drži se, imaš našu podršku:)
Rekla Fatlies da smijem, pa si ja odlučila u vremenu krize priuštit.
Uglavnom, nema ih baš toliko da beštije dobiju ne znam kakav tulum, a i ovo ej vjerovatno zadnja ove godine. Gotove su, sve neke gnjile budu kad ih nađem.
Ovo je sad svjesna odluka :zubo:
Pojela 2 mala smokića. I nisu mi pasala :zubo:
citala sam: natapaju je u neke rastvore sa sojom ...znas kako je ta hamburger slanina onako debela i kao nekako vlaznija od one obicne suve slanine...E pa zahvaljujuci soji..:eek::eek::mad: Stoga, moj vam je savet: citajte deklaracije, i zaobilazite hamburger slaninu!:eek:
Na ovoj je pisalo nešto ad je barena, prešana, nešto takvo... Kad ti ja ne smijem dimljeno :(

Ferrari-Ficho
16.12.2010., 08:47
Helly, meni pokus sa slinom nije pokazao kandidu, ali kožni "bris" ili akko se već zove kad uzmu uzorak kože i gledaju i krvna testiranja jesu.
Zato ti ne znam, možda ga niam dobro radila. uglavnom ,ujutro natočiš čašu vode, pustiš da odstoji 10-ak minuta i onda pljuneš u nju. Mora bit slina čista, en smiješ prije ni vode pit ni zube prat, ništa...
I ako se u roku 5-10 minuta jave niti koje se spuštaju sa površine na dno, onda je kandida.

Pepica
16.12.2010., 09:01

e pa stvarno:flop:

fuuj, to više ne kupujem ni pod razno. nisam ni inače previše često, ali sad definitivno ne kupujem. nastojim nabaviti domaće ili bar kod rođe:D, na dolcu, tko je iz Zg zna:p

vinicka
16.12.2010., 09:03
Rekla Fatlies da smijem, pa si ja odlučila u vremenu krize priuštit.
Uglavnom, nema ih baš toliko da beštije dobiju ne znam kakav tulum, a i ovo ej vjerovatno zadnja ove godine. Gotove su, sve neke gnjile budu kad ih nađem.
Ovo je sad svjesna odluka :zubo:
Pojela 2 mala smokića. I nisu mi pasala :zubo:

Na ovoj je pisalo nešto ad je barena, prešana, nešto takvo... Kad ti ja ne smijem dimljeno :(
e da, barena, al u cemu...?:confused: Jel ima deklaraciju: tu se jasno mora videti ako je dodavana soja..

Punja
16.12.2010., 09:24
e da, barena, al u cemu...?:confused: Jel ima deklaraciju: tu se jasno mora videti ako je dodavana soja..

Ali većina tih "prerađevina" ima dodataka...Čak i pršut, koji ne bi trebao osim soli imati nikakve druge sastojke. Ali bude E-ova i aroma. A svi ti hamburgeri i šunke (ne mislim na one prešane plastike, nego "prave" :rolleyes:) su kuhani u nekim dodacima na bazi soje i razne kemije, zbog čega imaju onaj kiselkasti okus. A što se tiče deklaracija, mislim da su barem 50% lažne. Primjer: moj omiljeni ABC sir. Nutritivne vrijednosti na 100 g : na malom pakiranju piše 1,9 g UH, a na srednjem 2,4 g UH (ili 3,4? - uglavnom neka druga brojka). :ne zna:

helly
16.12.2010., 09:28
Helly, meni pokus sa slinom nije pokazao kandidu, ali kožni "bris" ili akko se već zove kad uzmu uzorak kože i gledaju i krvna testiranja jesu.
Zato ti ne znam, možda ga niam dobro radila. uglavnom ,ujutro natočiš čašu vode, pustiš da odstoji 10-ak minuta i onda pljuneš u nju. Mora bit slina čista, en smiješ prije ni vode pit ni zube prat, ništa...
I ako se u roku 5-10 minuta jave niti koje se spuštaju sa površine na dno, onda je kandida.

a koji su ti simptomi bili?

vinicka
16.12.2010., 09:31
sto se tice te kao vlaznosti suhomesnatih proizvoda: ne znam jeste li primetile al recimo ima dimljenog karea ili suvog vrata (o sunkama u crevu da ne pricam!) koji prosto deluju i na dodir su vlazni.:p .Primetila sam da to zavisi od proizvodjaca: kod nekog je zaista suvo, a neki su vlazni. I sta procitam: da bi povecali tezinu (to rade i sa mesom, neki naravno..) oni meso i suhomesnato potapaju u neke kontejnere sa tecnoscu u kojoj su naravno i razni dodaci koji cine da proizvod apsorbije tecnost, "nabubri" i dobije na tezini (to je poenta, naravno: zaraditi vise). Ne znam da li ste primetili recimo: kad odmrzavate zamrznuti pileci file: neki put bude u tanjiru dosta tecnosti, a nekada ne..Otkuda u mesu toliko "vode"?.:eek:

vinicka
16.12.2010., 09:34
A što se tiče deklaracija, mislim da su barem 50% lažne. Primjer: moj omiljeni ABC sir. Nutritivne vrijednosti na 100 g : na malom pakiranju piše 1,9 g UH, a na srednjem 2,4 g UH (ili 3,4? - uglavnom neka druga brojka). :ne zna:
:lol::lol::lol: e pa stvarno...ovo vredja inteligenciju potrosaca...trebalo bi ih stalno kontaktirati i davati u novine..toga se boje ko djavo krsta!

Ferrari-Ficho
16.12.2010., 10:04
a koji su ti simptomi bili?
Imam najviše problema s kožom, tao mi se manifestiralo. Rane ne koži, guljenej, ljuštenje, svrbež, bol
:lol::lol::lol: e pa stvarno...ovo vredja inteligenciju potrosaca...trebalo bi ih stalno kontaktirati i davati u novine..toga se boje ko djavo krsta!

Ma meni jako smeta što su deklaracije nepotune i nejasne

thermojetics
16.12.2010., 10:06
Svako slovo potpisujem:s

TJ, pretekla si me, htjela sam pitati jesi bila dobra u Beču. :rolleyes: U vezi tvog pitanja o UH i odvikavanju - čitala sam na švedskim forumima da kad se vraćaju na prijašnju ishranu s puno UH onda ih postupno uvode, jer imaju smetnje ako navale po UH:eek: Jesam li dobro skužila: ti si kao osmašić na maturalcu, bez mamine kontrole, navalila na sve i svašta. Jak ti je izgovor da ti je bilo dosadno:lol::lol::lol: Drugi put ponesi knjigu, pa nećeš dobiti 2 kg. (Pola toga je sigurno bila voda....):p

[:

Baš sam bila ko osmašić na maturalcu :lol: i baš budu smetnje u cijelom tijelu.
Kako je dobro doručkovati jaja, ručati meso i salatu a za večeru zaboraviti :D

thermojetics
16.12.2010., 10:24
e TJ zato te i ne pitam:lol::lol:: znam gde ides i koja su iskusenja..jesi li jela apfel strudel mit sahne. ili nesto sto se zove GErm knedla...Oooogromna knedla, pa opet sa nekim sosom preko...Ja sam posle studija radila kao predstavnik turisticke agencije u Austrijskom skijaskom centru 5 meseci: razbila sam se od njihove klope...al UH:eek: ..ne pitaj...
Doli UH!!:usama:
Polli drago mi je dati se dopada LCHF snickers ..ja nisam napisala steviu jer se meni ne svidja pa je ja nigde ne stavljam....tebi ako odgovara sigurno cini slatkis skoro pa ko pravim!:D

Ma nisam jela ove štrudle od jabuka, imam ih na poslu svaki dan pa sam već otupila na njih a germ knedla ima kod nas smrznute da se kupe a i sama sam ih nekad radila i znam kakve su pa me nisu privlačile... a mozart kuglice kao ne znam kakve su :lol:

Važno da bi mi tračica sad pokazala svjetlo ljubičasto jer se osjećam odlično već nakon 2 dana strožijeg LCHFa

Ferrari-Ficho
16.12.2010., 10:38
Joj, Tidžej, aj svejedno ne mogu zaboravit na večeru.
I danas mi ej teško dručak pao...
Pa još nisam ni krenula na salatu.
A i očekujem neki poslić pa mi ej glupo da mi to uleti dok ja žvačem.
Baš bih volejla stanku za marendu ad me ne prekidaju ljudi dok ja salatiram :D

Punja
16.12.2010., 11:40
Joj, Tidžej, aj svejedno ne mogu zaboravit na večeru.
I danas mi ej teško dručak pao...
Pa još nisam ni krenula na salatu.
A i očekujem neki poslić pa mi ej glupo da mi to uleti dok ja žvačem.
Baš bih volejla stanku za marendu ad me ne prekidaju ljudi dok ja salatiram :D

A nemaš pauzu? Hahaha ja sam jednom uletila kolegi dok je glodao rebarca!

Ferrari-Ficho
16.12.2010., 11:51
Jok, njupam i radim istovremeno u multitaskingu :zubo:

babicana4
16.12.2010., 12:06
Poznata sama kao multitaskerica:lol::lol::lol:

Što radite s crnom rotkvom, osim sirupa protiv kašlja? Plac je bio tako jadan danas zbog zime i vjetra, pa sam kupila samo orahe i crnu rotkvu i sad ne znam što s njom? :rolleyes:

clatka
16.12.2010., 12:14
heej evo i mene malo k vama , jesu li sve koke na broju?:cerek:
ja sam vam sva prehladjena ,tako da sam za nista , moje kilice trenutno stoje , ali racunala sam (da evo i ja se malo bacila u racunicu) :p , i od kad sam na LCHFu evo fino sam izgubila 15kg!!! Da ,da !!
I to sve otislo je bez gladi , a komotno mogu reci i bez vjezbanja (jer sam to radila svake prijestupne) :rolleyes:

jel ste citale mozda ovo : http://www.nacional.hr/clanak/97719/mrsavljenje-bez-dijete-5-namirnica-koje-otapaju-masne-naslage

mrak mi padne na oci kad procitam ovakve stvari!
Mi jos nismo imali kolinje a iskreno nemogu ga se docekati, jedva cekam cvarkeeeeee

idem malo da vas procitam!!

babicana4
16.12.2010., 12:20
racunala sam (da evo i ja se malo bacila u racunicu) :p , i od kad sam na LCHFu evo fino sam izgubila 15kg!!! Da ,da !!

Pozelenila sam od zavisti:D Pa, to je fantastično:s Za koliko vremena?

clatka
16.12.2010., 12:23
Dobro jutro! Jutros sam se izmerila (sa knedlom u grlu!) Dakle: za 12 dana strogog rezima ( do 20 gr UH, i dokazana ketoza ) 1,5 kg manje! Nije spektakularno, ali ja sam vise nego zadovoljna!! Samo da tako nastavi!!::

BRAVOOOOOOO VINICKAAAAA
:cheer::tulum::cheer::tulum::cheer::tulum:

http://smilies-smilies.de/smilies/tanz_smilies/atanz1.gif http://smilies-smilies.de/smilies/tanz_smilies/atanz1.gif http://smilies-smilies.de/smilies/tanz_smilies/atanz1.gif http://smilies-smilies.de/smilies/tanz_smilies/atanz1.gif

clatka
16.12.2010., 12:24
Evo Babicana idem bas pogledati od kad sam na LCHFU ......

clatka
16.12.2010., 12:29
od 6.10 sam bas naZK kad sam pocela sa ZK sam bila na 89kg, a s LCHFom sam pocela 3.09 i tad sam bila na 93kg, a sada imam ponosnih 78!!:cheer::cheer::cheer:

clatka
16.12.2010., 12:30
moram odmah nadodati da sam i ja imala malo dana kada sam " radila pokuse" he he

vinicka
16.12.2010., 12:33
ali racunala sam (da evo i ja se malo bacila u racunicu) :p , i od kad sam na LCHFu evo fino sam izgubila 15kg!!! Da ,da !!
I to sve otislo je bez gladi , a komotno mogu reci i bez vjezbanja (jer sam to radila svake prijestupne) :rolleyes:

Toooooooo Clatkaaaaaaa!!!!:s:s:top::top::tulum::tulum::tulum : Ma bravo zeno, i sto se ti cesce ne javljas da nam das podsticaja primerom...Bas mi je drago!!:cheer::cheer:

iluzija1
16.12.2010., 12:35
ej,cure,evo mene natrag..

razlog zbog kojeg pišem je kandida,tj.sumnjam na nju,a sjećam se da je ferrari-ficho napravila neki pokus sa slinom doma,pa ako mi možete reći kako to ide,tražila sam i nikako da nađem?

evo da ja malo pomognem:

Odrediti nivo candide u organizmu možete uz pomoć medicinskih pretraga, koje mogu biti skupe i u nekim slučajevima nisu pouzdane. Najpouzdaniji medicinski test za candidu je test imunokompleksa i IG test.
Međutim, postoji i kućni test za candidu, nepoznatog porijekla, koji ljudi koriste već dugi niz godina da bi odredili razinu candide u organizmu. Test je jednostavan, besplatan i daje pouzdane rezultate.

Candida saliva test

Prije nego li što odete na spavanje, napunite čašu čistom vodom i ostavite ju kraj kreveta.
Slijedeće jutro, odmah nakon što se probudite, pljunite u vodu.
Ne pokušavate skupiti u ustima velike količine sline, samo pljunite ono malo što imate u ustima nakon buđenja.
Ostavite čašu na 15 minuta.
Nađite izvor svjetlosti i pogledajte u čašu.
Ako je vaša slina ostala na površini čaše, ili se otopila, sa Vama je sve u redu. Normalno je ako su u vodi prisutni mjehurići zraka.
Ako je voda postala mutna, ili se u vodi vide trake, koje se spuštaju prema dolje, ili ako se slina skupila dolje, postoji velika mogućnost toga, da imate previše candide u organizmu.
U ovom slučaju predlažemo da se obratite za savjet svome liječniku ili pokušate se riješiti candide na prirodan način.

vinicka
16.12.2010., 12:37
Clatka, pa sta sad radis: ZK ili obican LCHF?...Cuj sta god da se radi u okviru LCHF, koja god varijanta, ono sto je definitivno je dobar osecaj sitosti i nedostatak gladi (al ne ono "muka mi je nista mi se ne jede", vec "sita sam, nista mi se ne jede")O tome koliko je hrana ukusna ne vredi vise ni pricati.. Bravo!! bas mi je drago zbog tebe!!

iluzija1
16.12.2010., 12:38

kupila sam komad slanine domaće upakovane u najlonu. kad sam čitala deklaraciju vidjela sam da ima konzervansa. znači, nije domaća :eek:

clatka
16.12.2010., 12:39
da draga da vas ipak obavjestim poslije konizacije grlića marerice (cin 3 i CIS)zbog geske dr ostala prikovana za krevet i onda hitna op kicme međutim to je sve bogu hvala iza mene i konacno cu na posao poslije nove godine

Polli drzi mi se http://smilies-smilies.de/smilies/freundschaft_liebe/winkomi.gif svaka ti cast na hrabrom drzanju!!

clatka
16.12.2010., 12:42
Clatka, pa sta sad radis: ZK ili obican LCHF?...Cuj sta god da se radi u okviru LCHF, koja god varijanta, ono sto je definitivno je dobar osecaj sitosti i nedostatak gladi (al ne ono "muka mi je nista mi se ne jede", vec "sita sam, nista mi se ne jede")O tome koliko je hrana ukusna ne vredi vise ni pricati.. Bravo!! bas mi je drago zbog tebe!!

Uglavnom gledam da sam na ZK ali nekad nemogu pobjeci od sira i vrhnja domaceg ,kad je rajski , njamiiii
meni sada domaci sir dodje kao da jedem kolac !!
Koliko sam se odvikla od secera!!
Nemogu ti opisati koliko se mrsim na CVARKEEEEE
http://smilies-smilies.de/smilies/tanzII_smilies/tanz42.gif

vinicka
16.12.2010., 12:45
kupila sam komad slanine domaće upakovane u najlonu. kad sam čitala deklaraciju vidjela sam da ima konzervansa. znači, nije domaća :eek:
da... i slanina koju kupujem ima neke konzervanse, al bar nema vise njih i nema sojinih dodataka..Ko ima nekog pouzdanog na selu, nek ga se drzi ko pijan plota!:s

clatka
16.12.2010., 12:46

Ja tim SVIM kupovnim proizvodima nista nevjerujem !
Lazu nas uredno http://smilies-smilies.de/smilies/oranje_smilies/knutschi.gif strasno!!

vinicka
16.12.2010., 12:49
Koliko sam se odvikla od secera!!

da znas! i ja isto...cak se nesto mislim i oko praznika....nije mi tolka frka "sta cu slatko" Vec "sta bih mogla od alkohola":zivili:..A pre LCHF sam bila luda za slatkim i testom: kad napravim kolac bilo je "il sve pojesti il poginut!" sad ako budem nesto pravila bice LCHF snickers i (ili) ona pepicina krema od sira s narendanom koricom limuna..Al alkohol...to me muci: malo crnog vina? :ne zna: jel bolje crno ili belo?

clatka
16.12.2010., 12:57
da znas! i ja isto...cak se nesto mislim i oko praznika....nije mi tolka frka "sta cu slatko" Vec "sta bih mogla od alkohola":zivili:..A pre LCHF sam bila luda za slatkim i testom: kad napravim kolac bilo je "il sve pojesti il poginut!" sad ako budem nesto pravila bice LCHF snickers i (ili) ona pepicina krema od sira s narendanom koricom limuna..Al alkohol...to me muci: malo crnog vina? :ne zna: jel bolje crno ili belo?

Ja osobno se tenkiram s crnim :rofl:
ja gledam da samo za sebe napravim kokos kuglice (jos nista takvog nisam niti radila) pa sada malo za blagdane da si eto dam oduska u LCHF slasticama!!
(samo se nadam da cu pregrmiti najezdu ovih kolaca razno raznih) :eek:

babicana4
16.12.2010., 12:59
..Al alkohol...to me muci: malo crnog vina? :ne zna: jel bolje crno ili belo?

Zašto ne vino?:eek: Uplašila si me (baš mi danas idu emocije, sad sam sva isprepadana:lol:)! Pij malo, pij dobro, a boju biraj po ukusu. Ja više volim crno:cerek: Ako čitaš statistike o potrošnji vina - tu je moj doprinos velik, vino jedino ne stavljam u juhu i u kavu:D

vinicka
16.12.2010., 13:07
Evo nesto za sladokusce:
Izbacite secer, ubacite steviu, izbacite rum

Domaći bounty

200g kokosa
100 ml vrhnja za kuhanje
60 g šećera u prahu
75g maslaca
1 žličica ruma
tamna, bijela čokolada za ukrašavanje

Pomiješati kokos i šećer u prahu. U vrhnje za kuhanje dodati rum. Isjeći maslac na listiće i dodati ga u smesu kokosa i šećera. Sve fino izmiješati. Umiješati vrnje i rum te mijesti dok se sve zajedno ne poveže. Ostaviti smjesu u frižideru minimalno sat vremena. Oblikovati kuglice, staviti ih na štapić i ukrašavati po želji.

Ko hoce i slicicu evo je tu http://jubistacha.blogspot.com/search/label/slatko

Punja
16.12.2010., 13:14
Crno vino :cerek:! Ponekad kupim neko dobrooo i onda mi stoji doma jer mi muž ne pije :confused: stvarno ništa alkoholno, a bez veze mi je samoj otvarati boce. A kad smo negdje vani pa vozim onda ne smijem :(... Živjele vi meni!

Ferrari-Ficho
16.12.2010., 14:29
Meni će falit cuga za novu godinu iako uopće nisam cuger. Mislim, zadnjih 3 godine sam ili trudna ili dojila... Ali, samam ideja da ne smijem... koma.
Kao i za sve drugo.
Inače, aj danas nakon 1 jaja sa onim otrovom od hamburgera nisam još ništa ejla :eek:
Nekako nemam apetita i nije mi baš dobro u želudcu

Pepica
16.12.2010., 15:58
Crno vino :cerek:! Ponekad kupim neko dobrooo i onda mi stoji doma jer mi muž ne pije :confused: stvarno ništa alkoholno, a bez veze mi je samoj otvarati boce. A kad smo negdje vani pa vozim onda ne smijem :(... Živjele vi meni!

ja sam kao tvoj muž. nijedan alkohol mi nije fin, a vino mi posebno smrdi. sad zamislite da imate muža dalmatinca, a da ne pijete vino. kad odbijem čašu vina kod njegove obitelji gledaju me kao da sam im nešto opsovala:rofl::lol:.
a da ne spominjem da se iza ribe mora, M O R A, piti vino, jer ako slučajno popiješ vode poslije ribe možeš se ozbiljno razboljeti:lol:, ne znaju oni da ja uredno poslije ribe pijem vodu:rofl:, ne zna ni muž:rofl:
eh da, i nikad mi nije ništa bilo:rofl::cerek:

polli
16.12.2010., 17:22
e TJ zato te i ne pitam:lol::lol:: znam gde ides i koja su iskusenja..jesi li jela apfel strudel mit sahne. ili nesto sto se zove GErm knedla...Oooogromna knedla, pa opet sa nekim sosom preko...Ja sam posle studija radila kao predstavnik turisticke agencije u Austrijskom skijaskom centru 5 meseci: razbila sam se od njihove klope...al UH:eek: ..ne pitaj...
Doli UH!!:usama:
Polli drago mi je dati se dopada LCHF snickers ..ja nisam napisala steviu jer se meni ne svidja pa je ja nigde ne stavljam....tebi ako odgovara sigurno cini slatkis skoro pa ko pravim!:D

ma nema veze stevija nego ja stavila vrhnje ali ne slatko pa mi je mislim zbog toga bila danas probala sa slatkim vrhnjem bez stevije i ispalo super ni ja ne koristim bas steviju ne da mi ne pase nego sam se navikla na okuse bez šećera

polli
16.12.2010., 17:27
Jesi li ti to skinula sa lchf-om ili na neki drugi način??

na malo drugačiji nacin ali slično LCHF(a najvise sam izgubila u 15 dana 10kg kad sam čekala nalaz biopsije tada je organizam sam sebe jeo)promjenula način prehrane okrenula se prirodi samo sam ja koristila i žitarice i pravila kruh od integralnog brasna,jela rižu i krompir u malim količinama kao i sada tako da mi paše ovaj način jer nemam puno stvari za izbaciti iz prehrane

polli
16.12.2010., 17:30
Ja sam ti jedna od onih koja toliko voli jesti da je to užas,baš uživam,i zavidim svakom tko može jesti koliko želi i čega želi a da se ne deblja!Jakooooooooooooooooooooooooo!

P.S.ali i čvarcima sam zadovoljna............malo manje onima oko pupka:lol::lol::lol:

ja mislim da smo sve mi ovdje koje volimo jesti ali ja i kuhati ,zato i jesmo dobro društvo ja bas ne zavidim takvim osobama jer znas sta se kaže nisu oni mršavi zbog jela nego zbog zlobe

polli
16.12.2010., 17:38
ej,cure,evo mene natrag.. čitam vas svaki dan,ali mi je glupo pisati kada se ne hranim po čistom lchf-u. naime,jedem i kruh od kiselog tijesta,med u kavi,voće i sl, iako izuzev toga je sve lchf. uglavnom,što sam htjela reći..nakon tjedan dana što sam se hranila po čistom lchf, znači i masnog dosta sam imala užaasne mučnine i temperaturu,pa sam prestala :ne zna:
prepisujem to mom izuzetno osjetljivom želucu(kronični gastritis i još nešto što neznam kako se zove :D)
počela sam s lchf zbog jake nadutosti i grčeva,već sam prije pisala o tom. sljedeći tjedan idem na pregled štitnjače(povećan t4),možda je ona uzrok tome,a ako nije vraćam se na lchf jer ovo postaje neizdrživo :(

p.s.od kad se ovako hranim krem juhe su moje otkriće :cerek:
na maslacu popržim malo luka i češnjaka,zalijem vodom,čekam da zakuha,ubacim povrće i stavim soli i začina i kuham 5-10min,propasiram i unutra slatkog vrhnja,preeeefino!!! ja si to znam staviti u bočicu od jogurta i nositi na faks kao međuobrok
i još,zapečna blitva ili špinat sa sirom,vrhnjem i jajima(ta tri sastojka se pomješaju),to se može nositi na posao kao međuobrok ili lagani ručak ;)

eto,toliko za sad!

naveče uspi vodu u času stavi kraj kreveta ujutro kad se ustanes pljuni u cašu koliko imas pljuvačke u ustima i stavi na svjetlost nakon 15 minuta pogledaj ako se slina razvlači na trakice i ide prema dnu imas kandidu

polli
16.12.2010., 17:44
od 6.10 sam bas naZK kad sam pocela sa ZK sam bila na 89kg, a s LCHFom sam pocela 3.09 i tad sam bila na 93kg, a sada imam ponosnih 78!!:cheer::cheer::cheer:

ti si čudo jel već 2.5 mjeseca na ZK?ja sam jedva bila tjedan dana

polli
16.12.2010., 17:48
Polli drzi mi se http://smilies-smilies.de/smilies/freundschaft_liebe/winkomi.gif svaka ti cast na hrabrom drzanju!!

hvala draga to me i drži jer se i mnogi čude kako uopće normalno izgledam i funkcioniram ali ja sama znam kako mi je međutim bet upornosti se ništa ne isplati

polli
16.12.2010., 17:59
izgleda ja sam, večeras ali nema veze evo jedan recept koji svake godine pravim
Kokos kuglice
100ml slatke pavlake
200gr bijele čokolade,
25gr.maslaca
100gr.kokosa
vanil šećer tj bez njega sada,kokos
Slatku pavlaku zagrijati do kljuzčanja,ubaciti čokoladu i maslac,mjesati da se istopi.Dodati vanilu po ukusu? pa masu staviti u frižider na par sati.
Ohlađenu masu umutiti malo mikserom,dodati kokos,oblikovati kuglice(malo se lijepe za ruke ) koje se valjaju u kokos

thermojetics
16.12.2010., 18:06
Poznata sama kao multitaskerica:lol::lol::lol:

Što radite s crnom rotkvom, osim sirupa protiv kašlja? Plac je bio tako jadan danas zbog zime i vjetra, pa sam kupila samo orahe i crnu rotkvu i sad ne znam što s njom? :rolleyes:

Oguli je, naribaj, posoli i ostavi par minuta pa isperi s vodom(jednom) da ljutina i gorčina izađu. Ocijedi rukom i stavi kis vrhnja. Što više vrhnja meni je ukusnije.
Može se jesti samo ili kao salata ili sa čvarcima :D
onak staviš 2 čvarka pa zalogaj salate od rotkve :rofl:

thermojetics
16.12.2010., 18:10
ja sam vam sva prehladjena ,tako da sam za nista , moje kilice trenutno stoje , ali racunala sam (da evo i ja se malo bacila u racunicu) :p , i od kad sam na LCHFu evo fino sam izgubila 15kg!!! Da ,da !!

jel ste citale mozda ovo : http://www.nacional.hr/clanak/97719/mrsavljenje-bez-dijete-5-namirnica-koje-otapaju-masne-naslage

mrak mi padne na oci kad procitam ovakve stvari!
Mi jos nismo imali kolinje a iskreno nemogu ga se docekati, jedva cekam cvarkeeeeee

idem malo da vas procitam!!

Soju zamijeniti sa špekom, mrkvu sa jajima i bilo bi istinito :rofl:

babicana4
16.12.2010., 18:11
200gr bijele čokolade,
25gr.maslaca
100gr.kokosa
vanil šećer tj bez njega sada,kokos

Može li crna čokolada, ja ne bih bijelu, pa to nije čokolada nego masnoća i šećer i tko zna što još:eek:

TJ, hvala, odoh ribati:cerek:

thermojetics
16.12.2010., 18:15

Super rezultat al me jako zanima nastavak :D hoće li sad ići malo teže da se Babicana, Vinicka i ja utješimo :cerek:

Dobro ja najviše griješim pa nije ni čudo što stoji. Ma j.... kile važno je kako se osjećamo, vesele i čile:top:

Ferrari-Ficho
16.12.2010., 18:25
Ajme meni šta ste napravile od mene! Želudac mi se okretao u metrou među salamama. E pa E pa E pa soja pa E pa emulgator pa zgušnjivač pa održavač svježine!
Čak i mmu se gadilo!
Al mi je u kekse među kasama ipak teško gledat. To mi se nikako zgadit.
Baš bih si bila priuštila jednu gorku gorku čokoladu, a grize me savjest uništit trud za malo lakomosti....
Sreća da je račun bio na lipu s onim koliko sam imala pa ne mogu ni provest iskušenje :lol:

thermojetics
16.12.2010., 18:25
Evo nesto za sladokusce:
Izbacite secer, ubacite steviu, izbacite rum

Domaći bounty

200g kokosa
100 ml vrhnja za kuhanje
60 g šećera u prahu
75g maslaca
1 žličica ruma
tamna, bijela čokolada za ukrašavanje

Pomiješati kokos i šećer u prahu. U vrhnje za kuhanje dodati rum. Isjeći maslac na listiće i dodati ga u smesu kokosa i šećera. Sve fino izmiješati. Umiješati vrnje i rum te mijesti dok se sve zajedno ne poveže. Ostaviti smjesu u frižideru minimalno sat vremena. Oblikovati kuglice, staviti ih na štapić i ukrašavati po želji.

Ko hoce i slicicu evo je tu http://jubistacha.blogspot.com/search/label/slatko

evo nešto slično (http://www.coolinarika.com/recept/kuglice-pops-od-sira/) Isto bi se moglo za blagdane u LCHF varijanti

Ferrari-Ficho
16.12.2010., 18:29
I sad me ubijate tim spešl slatkišima :mama:
Al sve ću ja to probat na proljeće :cerek:

thermojetics
16.12.2010., 18:42
I sad me ubijate tim spešl slatkišima :mama:
Al sve ću ja to probat na proljeće :cerek:

Joj FF oprosti ali ti imaš svoj cilj i nemoj ni gledati ove recepte ili ih samo pospremi negdje i raduj se proljeću i zdravlju.
A i tako već znaš kakvog je okusa, sir ko sir :D pa se ne isplati ni probavati a ni sliniti za njima :D

Ferrari-Ficho
16.12.2010., 19:03
Joj FF oprosti ali ti imaš svoj cilj i nemoj ni gledati ove recepte ili ih samo pospremi negdje i raduj se proljeću i zdravlju.
A i tako već znaš kakvog je okusa, sir ko sir :D pa se ne isplati ni probavati a ni sliniti za njima :D

:lol::lol:
Iskreno, nine gledam, nine spremam.
Ako spremim, imat ćui ih pri ruci, a nema potrebe za time :D

Monjaa
16.12.2010., 22:28
Pozdrav svima koliko vas ima:)
Vec nekoliko dana iscitavam pravila i principe LCHF prehrane, LCHF hljeb je napravljen (malo prilagodjen sa onim sto sma imala u kuci) degustiran i ceka jutro da pocnemo nas prvi zvanicni LCHF dan:)
Imam cca 20 kg viska i jedan dio stalno gubim, pa vracam i tako u krug. Planiram krenuti sa 40 gr UH na dan maksimum.

Molila bih vas, ako moze neko da mi pomogne sa jelovnikom za prvi dan. Pogubljena sam i ne znam da li bi ovako nesto bilo u redu:

Za dorucak bih uzela vecu krisku ovog kruha sa puterom. Prije ili poslije dorucka 2 mandarine?
Rucak:pilece bijelo meso (file na maslinovom ulju) sa malo LCHF hljeba (recimo pola kriske) i par maslina?
Vecera: mozda nesto slicno kao i za rucak.
Za uzinu bih mandarine i ljesnjake ili bademe? i to samo ako osjetim glad. Pala bi mozda solja jogurta i mozda 2 nessice sa malo mlijeka....

Da li sam na dobrom putu?????
Hvala za odgovore unaprijed:)

bigmamma
16.12.2010., 22:41
Evo današnje klope:

D Pola Aninog kruhića sa putrom, šunkom i sirom (i ovo pola sam pojela u 9:30 a držalo me do 14 sati kad sam osjetila glad)
nes kava sa stevijom, kokosovim uljem i mlijekom (1 čajnu u svaku kavu stavim a pijem u jutro i po podne)

R lungić narezan na medaljone sa umakom od šampinjona, kelj pupčar, kupus salata

V ostaci lungića

nemam međuobroke jer nisam uopće gladna (a nekad bi 2 sata nakon ručka bila gladna ko vuk)

I pijem puno vode..

Sutra bi mogla neku ribetinu...vidjet ću.

Kolega malo dalje šuškao sa špekulacius keksima koji su tak zamirišali ali samo sam pomislila od čega su ti keksi? i odustala :D

bigmamma
16.12.2010., 22:55
Vec nekoliko dana iscitavam pravila i principe LCHF prehrane, LCHF hljeb je napravljen (malo prilagodjen sa onim sto sma imala u kuci) degustiran i ceka jutro da pocnemo nas prvi zvanicni LCHF dan:)
Imam cca 20 kg viska i jedan dio stalno gubim, pa vracam i tako u krug. Planiram krenuti sa 40 gr UH na dan maksimum.

Molila bih vas, ako moze neko da mi pomogne sa jelovnikom za prvi dan. Pogubljena sam i ne znam da li bi ovako nesto bilo u redu:

Za dorucak bih uzela vecu krisku ovog kruha sa puterom. Prije ili poslije dorucka 2 mandarine?
Rucak:pilece bijelo meso (file na maslinovom ulju) sa malo LCHF hljeba (recimo pola kriske) i par maslina?
Za uzinu bih mandarine i ljesnjake ili bademe? i to samo ako osjetim glad. Pala bi mozda solja jogurta i mozda 2 nessice sa malo mlijeka....

Mandarine ili bilo koje voće 1 sat poslije jela...ali nemoj jesti voće ako možeš bez njega...dobro, mandarine su ok recimo...

File je super na maslacu, pa punjen sirom....mmm njam njam ali dodaj uz to neko zeleno provrće- kelj pupčar, brokulu, karfiol, kelj....ja to skuham lešo pa sa maslacem zamastim.

Ferrari-Ficho
17.12.2010., 05:04

...

Probaj čak i LCHF kruh jesti manje od zamišljenog.

Za doručak možda nemaš ideje, pa ajde, nek ostane.

Za ručak napravi umjesto kruha npr. vok s povrćem ili blitvu na vrhnju ili nešto takvo i svježu salatu. Za večeru isto radij epovrće nego kruh.
Ja ne jedem gotovo uopće UH pa mi je super, čak ni mliječno, asmo meseko, ribicu i povrće pa nisam gladna, ne padam u nesvjesti, bistra sam i sve bolje i bolje.
Ako se brineš da ćeš bez kruha biti gladna :top:

Ferrari-Ficho
17.12.2010., 05:11
Jaću danas ovako...
Kavica je kuhana :cerek:
Ajme, koja se ludara diže u 5 i pol kuhat kavu i spremat se za posao :eek:

Sad kad se još razbudim pojest ću mali komad puretine sa sezamom i lanom koji mi je ostao od jučerašnjeg ručka.
Sa sobom ću uzeti karfiol i tunu iako nisam sigurna d ali ću stići jest, ali mamo domjenak u firmi koji će obilovati UH pa ću pokušat tamo s ruba nekog tanjura našto ulovit.
Doma je problem, još nemamo pojma.
Možda čak bude samo neki lagani povrtni omlet, nahajcala sam familiju na to :D

vinicka
17.12.2010., 07:07

dobro dosla monjaa!:)
Sto se tice tvog jelovnika evo sta ja mislim: Dorucak je OK, mandarine ne bi bilo dobro jesti, jer ti je plan da oslabis , za rucak, umesto kriske LCHF hleba bilo bi dobro uzeti salatu od povrca: zelena salata, kupus, ili brokoli, karfiol (svezi ili bareni pa preliveni maslinovim uljem ili puterom)
Vecera isto ko i rucak: OK
Za uzinu opet: ne mandarine, vec samio ako osetis glad, kao sto si napisala: neki lesnjak ili badem. Sustina je sto manje Uh, a jelo slobodno zamasti mascu, maslacom, ili maslinovim uljem. To ce ti dati osecaj sitosti. I probaj da osluskujes jesi li zaista gladna, pa jedi slobodno, onda kada to jesi.
Srecan LCHF pocetak!!:cerek:

babicana4
17.12.2010., 07:09
Dobro jutro i toplo vam bilo:cerek: Meni više ruke i noge nikad nisu hladne. Jeste i vi to skužile? Maščobice:rolleyes:

Povremeno čitam strane forume i blogove na temu LCHF i primjetila sam sa oni svako jutro peku jaja za doručak. Isto sam primjetila da ima sve više LCHF foruma:top:

Ferrari-Ficho
17.12.2010., 07:21
Nažalost, i aj skoro svako jutro pečem jaja za doručak :)
Ostanem bezidejna i potrošim vrijeme na druge stvari pa puknem jaje na maslac...
Ali, sutra i preksutra smoothiji ili umačići od celerovih grančica, korabičice, avokada :klopa:
Baš me lijepi avokadić čeka doma, taman za dva dana će potrajat :top:
Ima tko kakav hint gdje kupt avokado koji ne košta više od 30 kn za kilo?

Pepica
17.12.2010., 07:36
dobro jutro cure drage:)

točno babicana, meni se cirkulacija značajno poboljšala, to je zato što nam energija za rad ide iz masnoća, a pri tome se oslobađa puno više energije nego kad ide iz UH.

FF ja se ne mogu nadiviti tvojoj volji, mislim u 5 ujutro se dizati da sve organiziraš:s, bravo i svaka čast...

monja dobrodošla, kako vinicka kaže, malo manje Uh pogotovo što imaš za skinuti 20kg, za početak mandarine bih izbacila, zamijeni ih nekim svježim povrćem, a njega slobodno zamasti npr majoneza.
isto orašaste plodove oprezno, ostalo- samo navali, meso, riba, povrće, maščobice:D, sretno, nadam se da ćeš uživati na lCHFu kao i mi:)

babicana4
17.12.2010., 07:46

točno babicana, meni se cirkulacija značajno poboljšala, to je zato što nam energija za rad ide iz masnoća, a pri tome se oslobađa puno više energije nego kad ide iz UH.

Ložimo maščobice:lol:
Na jednom forumu je netko napisao da kad jede više maščobica da mu (joj) je koža puno ljepša:mig:

FF, zadnji avokado plaćala sam u Lidlu 6,99 kn/kom i to mi se učinilo povoljno, jer je u Sparu komad 13 - 15 kn i to u raspadajućem stanju, kad ga nitko neće.

D: Smoothie od cikle s malo smrznutih višanja za popravljanje okusa:rolleyes:

Obožavam smoothie:cerek:

Punja
17.12.2010., 07:50
Jaću danas ovako...
Kavica je kuhana :cerek:
Ajme, koja se ludara diže u 5 i pol kuhat kavu i spremat se za posao :eek:

Hehe, ja! I to sve tiho da se čim više spremim dok mi se mala ne probudi jer onda moram nju spremati i tetošiti. Naime katkad je malo njurgasta ujutro :o

Monjaa, dobrodošla! Dobro su ti rekle cure, taj kruh ako moraš jedi ujutro, a za ručak/užinu/večeru ubaci povrća do mile volje. Za međuobrok slobodno sir, tunu, masline, bademe i sjemenke razne, sir i vrhnje, slaninu, kajmak i papriku...

SENIYOYO
17.12.2010., 07:51
Nažalost, i aj skoro svako jutro pečem jaja za doručak :)
Ostanem bezidejna i potrošim vrijeme na druge stvari pa puknem jaje na maslac...
Ali, sutra i preksutra smoothiji ili umačići od celerovih grančica, korabičice, avokada :klopa:
Baš me lijepi avokadić čeka doma, taman za dva dana će potrajat :top:
Ima tko kakav hint gdje kupt avokado koji ne košta više od 30 kn za kilo?

Ja sam ti zadnje kupovala u Metrou,1 kom je bio ispod 6 kn.

Ferrari-Ficho
17.12.2010., 07:52

FF ja se ne mogu nadiviti tvojoj volji, mislim u 5 ujutro se dizati da sve organiziraš:s, bravo i svaka čast...

ma ja moram imat svojih 15 minuta za kavu. To ej jedino vrijeme kad je tišina i mir. Svi spavaju. nakon toga probudim muža, a onda klinca i spremamo se svi za van.
Ali, danas sam se morala i našminkat i još neke stvari pripremit koje inače ne radim i uz sve to, još sam zakasnila 10 minutica.
Ali, doručak mi ej važan jer na poslu uglavnom ne stignem do 12 jest...
Na jednom forumu je netko napisao da kad jede više maščobica da mu (joj) je koža puno ljepša:mig:

FF, zadnji avokado plaćala sam u Lidlu 6,99 kn/kom i to mi se učinilo povoljno, jer je u Sparu komad 13 - 15 kn i to u raspadajućem stanju, kad ga nitko neće.

Hvala za tip :D
Pogledat ću. Ja ga uzimala u Metrou jer sam tamo nalazila najsvježiji, ali... skup je

SENIYOYO
17.12.2010., 07:53

Ja sam pokušala se navest isto na te smoothie ali ne drže me baš sitom..........možda zbog cikle,bobičastog voća:confused:

Što si stavila samo ciklu i višnje?

Ferrari-Ficho
17.12.2010., 07:53
Punja, ti i ja isti ritam ujutro :D
Malo dijete imaš? Kako spremaš klopicu za nju?

SENIYOYO
17.12.2010., 07:56
ma ja moram imat svojih 15 minuta za kavu. To ej jedino vrijeme kad je tišina i mir. Svi spavaju. nakon toga probudim muža, a onda klinca i spremamo se svi za van.
Ali, danas sam se morala i našminkat i još neke stvari pripremit koje inače ne radim i uz sve to, još sam zakasnila 10 minutica.
Ali, doručak mi ej važan jer na poslu uglavnom ne stignem do 12 jest...

Hvala za tip :D
Pogledat ću. Ja ga uzimala u Metrou jer sam tamo nalazila najsvježiji, ali... skup je

Da u metrou su zaista bili svježi.Ispod 6 kn.

babicana4
17.12.2010., 07:57
Ja sam ti zadnje kupovala u Metrou,1 kom je bio ispod 6 kn.

Išla sam odmah kad si napisala u jednom topicu ranije, ali je bio 13 kn za komad, a to mi je skupo. Kg cikle sam platila 6 kn, od toga će biti puuuno smoothija:cerek:

SENIYOYO
17.12.2010., 07:58
Drage curke,ja sam jučer pekla medenjake,i jako me zanimalo kako su ispali pa sam probala 1,i,ja očekivala da mi se to neće svidjeti kad ono............baš suprotno.Bio mi za 10!

Ja sam još uvijek slaba na UH a zanimljivo da ih nikad nisam puno jela..........

Ferrari-Ficho
17.12.2010., 07:58
Kako mi ej cijena na računu iz Metroa bila 24 kune?????
Sad bih se išla raspravit o tome :eek: :mad:
Ne volim greške koje plaćam!

SENIYOYO
17.12.2010., 07:59
Išla sam odmah kad si napisala u jednom topicu ranije, ali je bio 13 kn za komad, a to mi je skupo. Kg cikle sam platila 6 kn, od toga će biti puuuno smoothija:cerek:

Da,skužila sam da u različitim gradovima imamo i različite cijene.

SENIYOYO
17.12.2010., 08:00
Kako mi ej cijena na računu iz Metroa bila 24 kune?????
Sad bih se išla raspravit o tome :eek: :mad:
Ne volim greške koje plaćam!

Da me ubiješ neznam koliko 1 bude težak,ali na njemu je bila naljepnica sa bar kodom,onaj onako kruškolikog oblika,a istina je da sam jednom i vidjela uz to neke malo izduženije za 13 kn komad,trebaš malo prokopat.Mislim da ću ići ovih dana pa ti javim.

babicana4
17.12.2010., 08:01
Ja sam pokušala se navest isto na te smoothie ali ne drže me baš sitom..........možda zbog cikle,bobičastog voća:confused:

Što si stavila samo ciklu i višnje?

Stavim i limunov sok, steviu, a kad imam stavim i crveno zelje i za sitost žlicu kokosovog ulja. U Metrou sam jednom kupila povoljno kokosovo mlijeko, 10-12 kn konzerva, a jučer ista takva (količinski, drugi proizvođač) 36 kn.

SENIYOYO
17.12.2010., 08:02
Punja, ti i ja isti ritam ujutro :D
Malo dijete imaš? Kako spremaš klopicu za nju?

Moja najmlađa će sada 1 godinu pa i mene baš zanima kako hranite dječicu,ali onda odosmo mi na OFF.Morat ćemo se dogovorit gdje se nađemo za tu temu.Možda i na kavi uživo :)

Ferrari-Ficho
17.12.2010., 08:04
Mogla bih probati to kokosovo mlijeko, baš da vidim dal će mi na taj način kokos ići. Inače ga ne volim...
Ovih dana očekujte od men zapravo slabiju raznovrsnost u menijima, kriza nam je ušla u dom, a zna se koja hrana je zapravo prihvatljiva ciejnom. Ali, moram izdurat nekako... makar na kupusu živjela, on je jeftina hrana :D

Ferrari-Ficho
17.12.2010., 08:08
Mislila sam baš da li i oni barem djelomično uživaju u LCHFu?
Iako sam čitala kod Anite da trebaju nekih, možda i 50% UH u prehrani....
Al moji mrste po maminoj papici samo tako, a UH dobiju posvuda ionako

SENIYOYO
17.12.2010., 08:12
Mislila sam baš da li i oni barem djelomično uživaju u LCHFu?
Iako sam čitala kod Anite da trebaju nekih, možda i 50% UH u prehrani....
Al moji mrste po maminoj papici samo tako, a UH dobiju posvuda ionako

Ovu svoju najstariju lako uvjerim što je dobro i zdravo (ima 11g),srednju teško ili nikako (5 g) a najmanjoj mislim trpati ono što smatram da joj treba,ona ionako nemože birati :D

Trenutno sam u nedoumici,OPROSTITE NA OFF,da li da joj sa godinu dana mliječnu formulu zamjenim kravljim mlijekom?Dr. kaže da ne do 2 god,a ta mliječna je živo smeće,samo obiliuje tim umjetnim vitaminima i mineralima..........

vinicka
17.12.2010., 08:13
Povremeno čitam strane forume i blogove na temu LCHF i primjetila sam sa oni svako jutro peku jaja za doručak.

iduce nedelje sam na odmoru i jedna od stvari kojima se najvise radujem je upravo: dva jaja ispecena na puteru ili masti za dorucak!:cerek:
Danas:
D malo zelene salate, malo dinstanih sampinjona od juce, dva jaja (tvrdo kuvana), maslinovo ulje, pola kisele paprike
R sardine, zelena salata, pola seckane kisele paprike, 6 maslina

V nemam pojma..kafa sa pavlakom se podrazumeva..:cerek:

babicana4
17.12.2010., 08:14
Da su moji mm i kći na UH ishrani ja bih pazila na način pripreme hrane, natapala bih leguminoze, ne bih dozvolila da se kruh kupuje u pekarnama nego bih ga sama (mada mi je užasno dosadilo to nakuhavanje) pekla od kiselog tijesta ....:D

vinicka
17.12.2010., 08:15
Stavim i limunov sok, steviu, a kad imam stavim i crveno zelje i za sitost žlicu kokosovog ulja. U Metrou sam jednom kupila povoljno kokosovo mlijeko, 10-12 kn konzerva, a jučer ista takva (količinski, drugi proizvođač) 36 kn.
ja jos smoothie nisam probala...moracu..A reci mi: kokosovo mleko je bez dodataka u smislu zasladjivaca ili tako neceg? Sta s njim radis?

Ferrari-Ficho
17.12.2010., 08:16
Ovu svoju najstariju lako uvjerim što je dobro i zdravo (ima 11g),srednju teško ili nikako (5 g) a najmanjoj mislim trpati ono što smatram da joj treba,ona ionako nemože birati :D

Trenutno sam u nedoumici,OPROSTITE NA OFF,da li da joj sa godinu dana mliječnu formulu zamjenim kravljim mlijekom?Dr. kaže da ne do 2 god,a ta mliječna je živo smeće,samo obiliuje tim umjetnim vitaminima i mineralima..........

Pa i nisi off, kad ej po LCHFu mlijeko, i to masno, dobrodošlo.
Moje je mali, po preporuci alergologa, baš zbog svih tih kemija, od 9 mjesecina punomasnom, svježem kravljem mlijeku.
mala je dojena do 16 mjeseci, ali kravlje sam uvodila već sa 12 mjeseci, a još i prije toga jogurte, vrhnja, sireve.
Ali, nikad ne kupujemo tetrapak jer mi sekosa digne na glavi kad vidim da mlijeko imar rok trajanja 8 mejseci :horor:
Svježe, kratkoročno, punomasno

SENIYOYO
17.12.2010., 08:19
Pa i nisi off, kad ej po LCHFu mlijeko, i to masno, dobrodošlo.
Moje je mali, po preporuci alergologa, baš zbog svih tih kemija, od 9 mjesecina punomasnom, svježem kravljem mlijeku.
mala je dojena do 16 mjeseci, ali kravlje sam uvodila već sa 12 mjeseci, a još i prije toga jogurte, vrhnja, sireve.
Ali, nikad ne kupujemo tetrapak jer mi sekosa digne na glavi kad vidim da mlijeko imar rok trajanja 8 mejseci :horor:
Svježe, kratkoročno, punomasno

To si mlijeko kupovala u dućanu ili si imala privatno nekoga?

vinicka
17.12.2010., 08:20

pojma nemam...al treba mozda pitati jos neke pedijatre, i oni se razlikuju po stavovima, pa izgooglati malo...Ma dokle god ti njoj spremas finu domacu cvrstu hranu, bice ona super! Meni je zao sto mojima nisam usadila bolje navike sa UH, al sad ispravljam sto se ispraviti da...Potpuno se slazem sa babicanom, i namisnice koje sadrze Uh kada se spreme na nacin na koji je pisala anita postaju lakse svarljive i korisnije..A deca se naviknu na to, ako je to ono sto se u kuci sprema:D

Ferrari-Ficho
17.12.2010., 08:22
To si mlijeko kupovala u dućanu ili si imala privatno nekoga?

Taman kad sam našla vezu za privatno ljudi su doživjeli veliku krizu i nemaju više krave :(
Ali, rekla teta dr-ica da je i kupovno svježe puno bolje od kupovnog trajnog.
A ja u nedostatku bolejg vjerujem i tako smo već 3 godine na svježem mlijekecu (odnosno, ja nisam već 3 mjeseca)

SENIYOYO
17.12.2010., 08:24
Da vam kažem da sam probala namočiti integralno brašno i od njega speći kasnije biskvit za tortu sa svim sastojcima kako treba.
I nije uspjelo.
Nije bilo pečeno.
Problem je kako utvrditi količinu tog mokrog brašna...........
A u receptu uopće nema tekućine :confused:

A baš sam se nabrusila da im napravim "zdraviji" kolač.

Netko ima ideju??

Ferrari-Ficho
17.12.2010., 08:26
A može li se od raženog ili integralnog praviti nešto kao kiselo tijesto??

SENIYOYO
17.12.2010., 08:34
A može li se od raženog ili integralnog praviti nešto kao kiselo tijesto??

Da za kruh.Prema napucima na Anitinom blogu,ali za kolač:confused::confused:

SENIYOYO
17.12.2010., 08:35
Pozdrav do popodne,moram ići!

Punja
17.12.2010., 08:49
Malena će mi uskoro 4 godine i izjelica je. Nikada joj nisam davala gotove bljuteke (hiiiihiiii:cerek:), sve domaće svježe/kuhano. Sada jede količinski manje, ali sve bez problema od juhe do zelenjave, ribe, voća, pašte, mesa, salate, jogurta...Za doručak joj napravim jaje ili griz ili kruh sa putrom, ponekad pahuljice (dijete ipak raste). Poslije ručka ako želi može malo čokolade. Ali isključivo poslije ručka, ne navečer ili za marendu. Uspjela sam ukinuti čokolino - rekla mi je da je boli trbuh a ja odmah: ma to ti je od čokolina, nećemo ga više jesti. I ok! :top: I obožava suncokretove i bučine sjemenke.

Ferrari-Ficho
17.12.2010., 09:22
Da za kruh.Prema napucima na Anitinom blogu,ali za kolač:confused::confused:
Neki kao slatki kruh, pinca, nešto takvo, pa sa grožđicama, brusnicama... orasima...
Malena će mi uskoro 4 godine i izjelica je. Nikada joj nisam davala gotove bljuteke (hiiiihiiii:cerek:), sve domaće svježe/kuhano. Sada jede količinski manje, ali sve bez problema od juhe do zelenjave, ribe, voća, pašte, mesa, salate, jogurta...Za doručak joj napravim jaje ili griz ili kruh sa putrom, ponekad pahuljice (dijete ipak raste). Poslije ručka ako želi može malo čokolade. Ali isključivo poslije ručka, ne navečer ili za marendu. Uspjela sam ukinuti čokolino - rekla mi je da je boli trbuh a ja odmah: ma to ti je od čokolina, nećemo ga više jesti. I ok! :top: I obožava suncokretove i bučine sjemenke.

Moj je veći 3 godine i ne jede meso. A bljeteke nisam ni ja nikad davala gotove, uviejk fino dom akuhane :klopa:
Al zato uživa u svim vrstama povrća :lol:
Ali i u puno UH. Mali je fan :D
Ipak, dok je kombinirano sa svime ostalim, toleriram :D

babicana4
17.12.2010., 09:43
A baš sam se nabrusila da im napravim "zdraviji" kolač.

Netko ima ideju??

kruh s grožđicama i lješnjacima (http://istineilaziohrani.blogspot.com/2010/11/kruh-sa-grozdjicama-i-ljesnjacima.html). Već sam kupila potrebne namirnice, a odgađam ga raditi jer sam čula iz prve ruke da je neodoljiv:mig:

U ovaj kolač ide i cimet. Sad tražim na bočici cimeta koju imam zemlju podrijetla i....nema je. Znači da se možda trujem kineskim "cimetom". Mame male djece (http://zdravzivot.com.hr/clanak/224/oprez-s-cimetom-nije-svaki-cimet-zdrav), vi bi pogotovo trebale voditi računa da li djeci dajete u kolačima cimet ili "cimet":o

babicana4
17.12.2010., 10:02
Imam kutiju cimet štapića od Nadaline i na njoj piše da je iz Indonezije. Na ovom sajtu (http://www.ceylon-cinnamon.com/Identify-Cinnamon.htm) nađem podatak i slikicu i skužim da uopće nemam trun cimeta u kući, jer prepoznam da je to što imam tzv.kasija, biljka koja sadrži kumarin koji je štetan za bubrege i jetru:horor::nono::horor:

vinicka
17.12.2010., 10:11
o budibogsnama...sad ima i cimeta ovakvog i onakvog!?!:eek::eek::eek:

Ferrari-Ficho
17.12.2010., 10:21
Kako da znam koji cimet je cimet? Nisam uspjela to skužit iz cijelog članka....
Osim ad su štapići uvijeni s obje strane, ali ja nisam nikad drugačijih ni vidjela.
A te sam koristila u konfetima za pir :cerek: Totalno off :Serek:

Ferrari-Ficho
17.12.2010., 10:24
Babicana, sad sam našla članak u kojem piše da se pravi cimet danas masovno uzgaja i u Indoneziji :ne zna:

polli
17.12.2010., 10:30
Može li crna čokolada, ja ne bih bijelu, pa to nije čokolada nego masnoća i šećer i tko zna što još:eek:

TJ, hvala, odoh ribati:cerek:

valjda može ali to neće biti rafaelo kuglice ti probaj ja mislim da bi isto moglo uspjeti uostalom malo se treba i opustiti hahahaha

babicana4
17.12.2010., 10:36
valjda može ali to neće biti rafaelo kuglice ti probaj ja mislim da bi isto moglo uspjeti uostalom malo se treba i opustiti hahahaha

Bravo, nisam povezivala Rafaelo s bojom čokse. Nazvat ću ih Othello kuglice:mig:, dobro mi zvuči. Ionako sam mislila sve slatko napraviti od crne čokice, kokosovog brašna i orašastih plodova (rastopiti čokicu s maslacem, uvaljati u to koješta i onda naliti u papirnate košarice). Sad znam da "cimet" sigurno neću koristiti. Nije ugodno pročitati da i najmanja količina kumarina oštećuje bubrege i jetru:mad:, ja bih svoje organe poštedjela, ako može:rolleyes:

Ovo za cimet sam išla gledati jer sam jučer na telki gledala filmić kako se jedna Njemica sprema za raditi božićne kekse i ide s nećakom u u ljekarnu kupiti začine. Magistra joj govori da obrati pažnju na to da uvijek kupi cejlonski cimet, jer onaj "drugi cimet" može jako oštetiti zdravlje njenog malog nećaka

polli
17.12.2010., 10:46
Bravo, nisam povezivala Rafaelo s bojom čokse. Nazvat ću ih Othello kuglice:mig:, dobro mi zvuči. Ionako sam mislila sve slatko napraviti od crne čokice, kokosovog brašna i orašastih plodova (rastopiti čokici s maslacem, uvaljati u to koješta i onda naliti u papirnate košarice). Sad znam da "cimet" sigurno neću koristiti. Nije ugodno pročitati da i najmanja količina kumarina oštećuje bubrege i jetru:mad:, ja bih svoje organe poštedjela, ako može:rolleyes:

da i ja sam mislila napraviti čokoladne kuglice i ove rafaelo možda jos nesto skontam a inace sam namjerila jos napraviti kokos kuglice za sebe oraščiće,kokos kiflice,poljupce,medenjake ,starinski rolat,oblatne,možda jos puslice ,spužvice i neku tortu šta ću kad je kod mene uvijek prometno

Ferrari-Ficho
17.12.2010., 10:47
Dal se mogu puslice radit sa stevijom umjesto šećera? koliko uopće košta stevija?

polli
17.12.2010., 10:47
kruh s grožđicama i lješnjacima (http://istineilaziohrani.blogspot.com/2010/11/kruh-sa-grozdjicama-i-ljesnjacima.html). Već sam kupila potrebne namirnice, a odgađam ga raditi jer sam čula iz prve ruke da je neodoljiv:mig:

U ovaj kolač ide i cimet. Sad tražim na bočici cimeta koju imam zemlju podrijetla i....nema je. Znači da se možda trujem kineskim "cimetom". Mame male djece (http://zdravzivot.com.hr/clanak/224/oprez-s-cimetom-nije-svaki-cimet-zdrav), vi bi pogotovo trebale voditi računa da li djeci dajete u kolačima cimet ili "cimet":o

a gdje si kupila pirovo brasno ili si uzela neku zamjenu

babicana4
17.12.2010., 10:49
Babicana, sad sam našla članak u kojem piše da se pravi cimet danas masovno uzgaja i u Indoneziji :ne zna:

Ovo sam kopipestala:
"Pravi se cimet dobiva samo iz vrste Cinnamomum zeylanicum Nees, a vrlo sličan sastav i miris pravog cimeta ima kasija (kineski cimet) koja se proizvodi od Cinnamomum cassia Blume. Ove su dvije vrste cimetovca najzastupljenije u kulinarstvu, no potrošač, nažalost, najčešće nije u mogućnosti dobiti proizvod za koji će pouzdano znati kojoj vrsti pripada, a u većini se slučajeva pod nazivom cimeta, prodaje kasija."

Ali na dvije ambalaže koje imam nema latinskog imena (nije to slučajno:mad:), a samo na jednoj je navedena ta Indonezija.
Bilo bi dobro da si dojavimo ako nađemo pravi cimet:cerek:

polli
17.12.2010., 10:49
Dal se mogu puslice radit sa stevijom umjesto šećera? koliko uopće košta stevija?

da mogu samo treba dosta mutiti i ne budu bas kao one čvrste zato možes dodati malo kokosa da zgusne inače ja sam prije par mjeseci kupila kalovu i kostala je 148kn.inace je bas i ne koristim

babicana4
17.12.2010., 10:56
a gdje si kupila pirovo brasno ili si uzela neku zamjenu

Kupila (29,5o kn sam dala za kilu), sad je to jako "fancy" i "in" i navodno uspijeva samo na ekstremno čistom tlu (moje je iz Istre). Istovremeno sam pekla 2 kruha, jedan od samog pira, drugi sam mješala polubijelo i crno pšenično brašno. Da ih nisam pekla u različitim posudama - ne bih znala koji je koji.

Opet računam - mi tako malo brašna koristimo, pa se možemo počastiti i najskupljim koje ima za kupiti:p

Ferrari-Ficho
17.12.2010., 10:56
:eek:
neću ju onda kupit.
A niš, ostajemo kao dosad :D

Punja
17.12.2010., 11:00

Ma čuj...ta stevia...ne znam. Osobno mi je čudno, pojavila se pred par godina, revolucionarna slatka mala stevia, nula kalorija, zdrava i savršena...I cimet je do nedavno imao tu reputaciju. Što kažete vi medicinarke?
Nisam je nikada kupila, kao ni natren i te stvari. Jednostavno zaboravi na slatko i gotovo. A kad budeš završila kuru, ako budeš smjela, koristi radije med ili prirodni smeđi šećer. :ne zna:

Ferrari-Ficho
17.12.2010., 11:04
Natren i sličnio nisam ni ja. Grozim ih se :eek:
Iako ga je moj djed pio kao šećeraš svakodnevno i bilo mu je OK.
Tražim neko trajno rješenje, a imamo zdravstvenih razloga zašto ne med.
Pa ostaje prirodni smđi šećer koji je opet upitan je li on zapravo smeđ ili je samo posmeđen

Punja
17.12.2010., 11:18
Natren i sličnio nisam ni ja. Grozim ih se :eek:
Iako ga je moj djed pio kao šećeraš svakodnevno i bilo mu je OK.
Tražim neko trajno rješenje, a imamo zdravstvenih razloga zašto ne med.
Pa ostaje prirodni smđi šećer koji je opet upitan je li on zapravo smeđ ili je samo posmeđen

Ja mislim na onaj "mokri", zemljasti, tamno smeđi, što miriši malo na klinčić. Ne na onaj oker iz kafića, taj je pobojan.

polli
17.12.2010., 11:37
Kupila (29,5o kn sam dala za kilu), sad je to jako "fancy" i "in" i navodno uspijeva samo na ekstremno čistom tlu (moje je iz Istre). Istovremeno sam pekla 2 kruha, jedan od samog pira, drugi sam mješala polubijelo i crno pšenično brašno. Da ih nisam pekla u različitim posudama - ne bih znala koji je koji.

Opet računam - mi tako malo brašna koristimo, pa se možemo počastiti i najskupljim koje ima za kupiti:p

ja inače pravim kruh od polubijelog i heljdinog brasna pirovo nisam nigdje vidjela da ima kupiti u BiH,djeca prije jela samo bijelo od kada ovo pravim nemogu se najesti

polli
17.12.2010., 11:42
Ma čuj...ta stevia...ne znam. Osobno mi je čudno, pojavila se pred par godina, revolucionarna slatka mala stevia, nula kalorija, zdrava i savršena...I cimet je do nedavno imao tu reputaciju. Što kažete vi medicinarke?
Nisam je nikada kupila, kao ni natren i te stvari. Jednostavno zaboravi na slatko i gotovo. A kad budeš završila kuru, ako budeš smjela, koristi radije med ili prirodni smeđi šećer. :ne zna:

ja sam je kupila a opet je puno ne koristim čuvam je za kolace kad pravim inace imam med prirodni od mog svaka i to imaju samo za sebe a ne za prodaju kako moja sestra ne voli med njenu zalihu ja koristim i i to svakodnevno iako se on kosi sa ovom prehranom

Alopex
17.12.2010., 12:26
bolesna sam već 3 dana :mama:
na redu su čajevi s medom i limunom, dragi kuha pa je bilo svačega :D
od danas je na putu pa sam opet na LCHF, za početak annin kruščić, od badema, lješnjaka, suncokreta, sezama i kokosa, sa naribanom jabukom i puno, puno, puno cimeta. jela sam ga premazanog philadelphia sirom :klopa:

za ručak ni ne razmišljam, negdje oko 6 će mi valjda nešto pasti na pamet

idem sad na sunčanje i kavu :)

ps. treba mi pomoć sa pretvaranjem jedne torte u LCHF, ako ima netko recept za domaću nutelu, šaljite :)

Pepica
17.12.2010., 12:29
ff, upravo sad ručala omiljenu krem juhu od cvjetače i sjetim se tebe, to ti je jednostavno brzo i fino, a smiješ. skuhaš cvjetaču u vodi da ju pokrije, sa štapnim mikserom izmiksaš, posoliš i jedan dobar komad putra ubaciš. fino i za dječicu:)

kako mislim na vas:rofl:, jednom sam tako sanjala fatlies. :w fatlies, fališ nam tu, navrati nakratko na:kava::cerek:

vinicka
17.12.2010., 12:38
ff,

kako mislim na vas:rofl:, jednom sam tako sanjala fatlies. :w fatlies, fališ nam tu, navrati nakratko na:kava::cerek:
daaaaaaa!!da malo:kava:..a kad smo kod toga, gde se ti muvas pa te nema celo jutro!?:mig:
Alopex..nadam se da si bolje..:)

babicana4
17.12.2010., 12:40
upravo sad ručala omiljenu krem juhu od cvjetače
kako mislim na vas:rofl:, jednom sam tako sanjala fatlies. :w
fatlies, fališ nam tu, navrati nakratko na:kava::cerek:

Jučer sam cvjetaču iskidala na cvjetove i onda sam ih pekla na maslinovom ulju u woku. Posolila, popaprila i pokurkumila. Mogla sam i češnjak dodati. Meni je izvrsno, nije se raskuhalo nego zadržalo jednu pristojnu čvrstoću i najvažnije - nije se po stanu širio onaj njezin "fini miris" kao kod kuhanja. Ovo je bio prilog uz faširance:cerek:

Jesu se meni malo prije tu priviđali nekakvi Kinezi i njihovi prehrambeni proizvodi? Hej, maščobice, što mi to radite:lol::lol::lol:?

Alopex, znaš kako Vinicka kaže: kad liječiš virozu traje 7 dana, a kad ju ne liječiš cijeli tjedan:lol: Brzo ozdravi:cerek: I provjeri cimet

vinicka
17.12.2010., 13:07
Jesu se meni malo prije tu priviđali nekakvi Kinezi i njihovi prehrambeni proizvodi? Hej, maščobice, što mi to radite:lol::lol::lol:?

I provjeri cimet
:lol::lol:ma nisu ti se prividjali Kinezi, vec sam izbrisala post jer sam malo detaljnije pogledala, videla slike i sad znam i sta trazim, a i da je iz Cejlona...A jel zna neko Cotany cimet otklen je?:ne zna:

SENIYOYO
17.12.2010., 13:13
Nitko nezna kako od "mokrog" brašna napraviti neki biskvit?
Vi ne natapate žitarice kada ih koristite za svoje ukućane?

Brašno od pira ne treba natapati?

babicana4
17.12.2010., 13:50
:lol::lol:ma nisu ti se prividjali Kinezi, vec sam izbrisala post jer sam malo detaljnije pogledala, videla slike i sad znam i sta trazim, a i da je iz Cejlona...A jel zna neko Cotany cimet otklen je?:ne zna:

Cejlon je Šri Lanka.

Pepica
17.12.2010., 14:10
daaaaaaa!!da malo:kava:..a kad smo kod toga, gde se ti muvas pa te nema celo jutro!?:mig:

:rofl: bolje da ne znaš:rolleyes:

OT: za steviju je netko pitao, je li sigurna? kako sada stvari stoje apsolutno je sigurna, indijanci je koriste stoljećima, čak je i ljekovita...
ekstrakt stevije je dosta skup u odnosu na druge zaslađivače i kod tih ekstrakata uvijek se postavlja pitanje kako se ekstrahira i čime se ekstrahira, mogu biti u njemu ostaci otapala za ekstrakciju, bolja je varijanta suha biljka u prahu, ona bi trebala biti potpuno sigurna za uporabu, pogotovo ako je biouzgoj...
kakobilo, ja koristim steviju u prahu, od kala, nije mi odvratna kao tekuća, 138 kn je najniža cijena koju sam našla, na Dolcu, dole, u biljnoj ljekarni...
skupa je , ali traje i traje, ne možeš ju potrošiti.

danas vidjela na TV reklamu da su bademi u Tommyju 45 kn kilo:D

bigmamma
17.12.2010., 15:26
Sve o steviji na www.steviana.hr

Stevia je južnoamerička biljka koju indijanska plemena Guarani koriste kao sladilo za hranu i piće već više od 1500 godina. Slađa je od šećera čak 200 do 400 puta i zato su je ti južnoamerički domoroci nazvali „medeni list“. Stevia je prirodni zaslađivač, za razliku od šećera ne izaziva karijes, nema kalorija, glikemijskog indeksa, ni štetnih nuspojava poput umjetnih zaslađivača te je otporna na visoke temperature. Iznimno je ljekovita i pomaže kod zarastanja rana, gojaznosti, povećane mokraćne kiseline i gihta, upala grla i pozitivno djeluje na mnoge tegobe poput umora, zatvora i napuhivanja, povećane želučane kiseline, gljivica kao i na mnoge, druge neugodne pojave. Jednako tako stevia čuva mladost i briše tragove godina.Ona je biljka s puno korisnih efekata, po sastavu i djelovanju se može usporediti sa zelenim čajem, a po kakvoći s majčinim mlijekom. List stevije sadrži mnoštvo minerala i oligoelemenata i čak je 35 do 45 puta slađi od šećera. Zbog svojih svojstava stevia je dobar izbor za dijabetičare, za ljude s povišenim tlakom ili prekomjernom težinom i za sve one koji izbjegavaju rafinirani šećer u prehrani. Stevia snižava razinu šećera u krvi, ne utječe na inzulin, što je posebice važno za dijabetičare, snižava visoki krvni pritisak, smanjuje osjećaj gladi te poboljšava probavu. Najnovija istraživanja pokazuju da proizvodi od stevije pomažu i u sprečavanju nastanka raka.

Ovu sezonu sam uzgojila 3 biljke....listovi su tako slatki da su gorki od slatkoće...a zaslađivač koristim,tabletice i prah, malo je čudan okus ali sam se već privikla. Bez obzira na cijenu, 250 tabletica mi traje 2 mjeseca pa 60 kn dođe na isto kao i oni glupi natreni...a prah imam mjesecima jer ga koristim samo za koleče koje u zadnje vrijeme vrlo rijetko radim. Čvrsto stojim iza stava da čovjeku nisu potrebni slatkiši....:D..pogotovo ne kupovni...ok,ok i meni nekad dođe da bi nešto slatko...:rolleyes:

Danas:

D pola aninog kruhića sa putrom, kava sa stevijom i kokosovim uljem

R oslić na gril tavi zaliven maslinovim, kelj lešo zaliven maslinovim

V će biti ostaci oslića i kelja

Alopex
17.12.2010., 15:34
Alopex..nadam se da si bolje..:)
Hvala puno, sad se bacam na moje omiljeno liječenje češnjakom :rofl:
Jučer sam cvjetaču iskidala na cvjetove i onda sam ih pekla na maslinovom ulju u woku. Posolila, popaprila i pokurkumila. Mogla sam i češnjak dodati. Meni je izvrsno, nije se raskuhalo nego zadržalo jednu pristojnu čvrstoću i najvažnije - nije se po stanu širio onaj njezin "fini miris" kao kod kuhanja. Ovo je bio prilog uz faširance:cerek:

ovo mi fino zvuči :klopa: ali ipak ću danas juhu od cvjetače (obavezno dodajem kurkumu i origano, meni se sviđa, dragi odbija jesti :zubo: ) i nakon toga ćušpajz od poriluka. prije sam zgušnjavala variva sa žlicom brašna umućenom u šalici mlijeka, ne znam čime da to zamijenim?

Alopex, znaš kako Vinicka kaže: kad liječiš virozu traje 7 dana, a kad ju ne liječiš cijeli tjedan:lol: Brzo ozdravi:cerek: I provjeri cimet
dobro je, još samo 4 dana :D moj cimet ima oznaku 100% Cinnamomum zeylanicum :mig: i hvala na lijepim željama :cerek:

bigmamma
17.12.2010., 15:49

Ajme...to doktori su debili..sorry ali to je moje mišljenje..nedavno frendica rodila i u bolnici su joj zabranili da se izdaja između dojenja pa je ostala bez mlijeka..rekli su joj pa imate "bebmil", koji kreteni i sad malu hrani umjetnom hranom i dijete umire od grčeva.jadna mala....uf..ništa im više ne vjerujem..ni jedne jedine riječi...moj klinac je od 6 mj jeo sve pa i kravlje mlijeko razrijeđeno sa vodom..već sa 3 mjeseca sam mu počela sama radit kašice..onak po starinski, skuham povrće, malo ga sotiram na putru, par kapi limunovog soka i malo mlijeka....bio je 2 puta bolestan u životu, vodene kozice i upala grla...naravno da je doktorica vrištala na mene kad me pitala šta dijete jede a ja joj nadobudno objasnila...sa 7-8 mjeseci je tamanio grafče na tavče ljuto ko pas i glodao mladi luk...eto ga sad gora od čovjeka..

sorry na offu ali morala sam..

vinicka
17.12.2010., 15:57
cotany cimet je faking indonezija...znaci leti u djubre!

bigmamma
17.12.2010., 16:30

100 g meda ima 82,4 g ugljikohidrata no ipak je bolji od bilo kakvog šećera.

Šećer smeđi, bijeli ili bilo koji drugi je ipak samo šećer...

babicana4
17.12.2010., 17:00
moj cimet ima oznaku 100% Cinnamomum zeylanicum :mig: i hvala na lijepim željama :cerek:

Koji cimet je to, mislim čiji, pa kužiš valjda što mislim...idem za sat vremena u nabavku klope, pa bih kupila, jer mi se baš sad pije kakao sa cimetom:rolleyes:

babicana4
17.12.2010., 17:03
ovo mi fino zvuči :klopa: ali ipak ću danas juhu od cvjetače (obavezno dodajem kurkumu i origano, meni se sviđa, dragi odbija jesti :zubo: ) i nakon toga ćušpajz od poriluka. prije sam zgušnjavala variva sa žlicom brašna umućenom u šalici mlijeka, ne znam čime da to zamijenim?

Juhicu zgusni vrhnjem ili dio povrća štapnim mikserom usitni, a u cvjetačinu juhu treba dodati i muškatnog oraščića:D

polli
17.12.2010., 17:06
Nitko nezna kako od "mokrog" brašna napraviti neki biskvit?
Vi ne natapate žitarice kada ih koristite za svoje ukućane?

Brašno od pira ne treba natapati?
draga ja natapam, žitarice navece potopm ako cu sutra kuhati to važi za grah,sačivicu,ječam....

polli
17.12.2010., 17:11
netko je pitao za LCHF tortu neznam tko e pa drage moje ja sam danas prvi put napravila klio kolac u kalupu za tortu poskropila čajem od kamilice tad ga bila sebi pravila izmutila vrhnje i premazala ispalo super,međutim razmišljam ovako dvije kore napraviti između bobičasto voće sa vrhnjem staviti završiti šlagom i to je to gotova torta

polli
17.12.2010., 17:15
100 g meda ima 82,4 g ugljikohidrata no ipak je bolji od bilo kakvog šećera.

Šećer smeđi, bijeli ili bilo koji drugi je ipak samo šećer...

da ima i dvesta sa njim se nemože bas nista mjeriti ja otkako sam operirana kaže dr ujutro natašte kašiku lanenog ili maslinovog ulja popiti i iza toga kašikicu meda ja tako radim e sada ako zbog toga moja kilaža ne ide dole nema veze ja se dobro i ovako osjećam samo da ne ide gore

bigmamma
17.12.2010., 18:24
da ima i dvesta sa njim se nemože bas nista mjeriti ja otkako sam operirana kaže dr ujutro natašte kašiku lanenog ili maslinovog ulja popiti i iza toga kašikicu meda ja tako radim e sada ako zbog toga moja kilaža ne ide dole nema veze ja se dobro i ovako osjećam samo da ne ide gore

probaj svježi sir sa lanenim i maslinovim, a bez meda.. Reci zašto ti je preporučio med?

Alopex
17.12.2010., 18:26
Koji cimet je to, mislim čiji, pa kužiš valjda što mislim...idem za sat vremena u nabavku klope, pa bih kupila, jer mi se baš sad pije kakao sa cimetom:rolleyes:

pravi cimet, to mu je latinsko ime. Ima tema o cimetu par tema ispod naše, pišu koje marke imaju cimet, a koje kasiju. s te teme je i ovaj blog sa slikama pravog cimeta (http://www.ceylon-cinnamon.com/Identify-Cinnamon.htm)

Juhicu zgusni vrhnjem ili dio povrća štapnim mikserom usitni, a u cvjetačinu juhu treba dodati i muškatnog oraščića:D
juhica mi nije problem, problem mi je ćušpajz :) baš ono, domaći ćušpajzi, kelj, poriluk, grah i to :)

thermojetics
17.12.2010., 22:45
Evo malo offa... o kravljem mlijeku

Dr. Novosel iz VŽ stručnjak za mucanje kaže "kravlje mlijeko je za teladi a ne za ljude" i "čovjek je jedino biće koje i kad prohoda nastavi jesti mlijeko"

Sin mi je bio 2 tjedna na valmodu i na prvom razgovoru sa dr. prvo pitanje je bilo, koliko je jeo kravlje mlijeko?
Zazvonio mu je tel i žena s druge strane kaže da joj sin ima 5 god i još nije počeo pričati. Dr pita da li jede kravlje mlijeko? Žena veli da i ujutro i navečer jede pravo domaće kr mlijeko. Dr veli ako mu ne ukine kr mlijeko da nikad neće progovoriti.:confused:

A mi smo na selu pa sam malom davala kr mlijeko od 6 mj, sva sretna kad pojede cijelu bočicu.
Dr veli da čovjek do treće godine života ima enzim koji može razgraditi kr mlijeko a poslije mu samo šteti (najbolje ga nikad ne davati djeci)
u mozgu blokira uglavnom funkcije govora pa zato se mucanje i počne javljati oko 5-te god života.
Svježi sir može ali ne često a mlijeko nikako!
Dr je fenomen a za omegu3 kaže da je čudo i da ga trudnice trebaju uzimati za pravilan razvitak mozga bebe i svi ga trebaju uzimati što češće.
Pustite bebe da puzaju (hodalice ne kupujte) puzajući beba se oslanja dlanovima i glavu drži gore i stim razvija sve važne funkcije.
Kad beba zaspi u čudnom položaju ne okrećite je, kad se vrte u krug ne sprečavajte ih, kad vrište isto tako... to njihov mozak traži u razvitku i to im paše.
Dojite djecu što duže, stavite ih gole na svoje golo tijelo i mazite, ova bliskost dok su mali najviše utječe na mozak i na osobe kakve će postati.

Vinicka, dr. Novosel često ima predavanja kad mogu prisustvovati i osobe koje nisu u programu. Teme su odgoj djece, brak, muški testosteronski i ženski estrogeni mozak... isplakala sam se slušajući u čemu sam griješila a nisam znala.

Alopex
18.12.2010., 00:14

Dr. Novosel iz VŽ stručnjak za mucanje kaže "kravlje mlijeko je za teladi a ne za ljude" i "čovjek je jedino biće koje i kad prohoda nastavi jesti mlijeko"

Sin mi je bio 2 tjedna na valmodu i na prvom razgovoru sa dr. prvo pitanje je bilo, koliko je jeo kravlje mlijeko?
Zazvonio mu je tel i žena s druge strane kaže da joj sin ima 5 god i još nije počeo pričati. Dr pita da li jede kravlje mlijeko? Žena veli da i ujutro i navečer jede pravo domaće kr mlijeko. Dr veli ako mu ne ukine kr mlijeko da nikad neće progovoriti.:confused:

A mi smo na selu pa sam malom davala kr mlijeko od 6 mj, sva sretna kad pojede cijelu bočicu.
Dr veli da čovjek do treće godine života ima enzim koji može razgraditi kr mlijeko a poslije mu samo šteti (najbolje ga nikad ne davati djeci)
u mozgu blokira uglavnom funkcije govora pa zato se mucanje i počne javljati oko 5-te god života.
Dr je fenomen a za omegu3 kaže da je čudo i da ga trudnice trebaju uzimati za pravilan razvitak mozga bebe i svi ga trebaju uzimati što češće.
Pustite bebe da puzaju (hodalice ne kupujte) puzajući beba se oslanja dlanovima i glavu drži gore i stim razvija sve važne funkcije.
Kad beba zaspi u čudnom položaju ne okrećite je, kad se vrte u krug ne sprečavajte ih, kad vrište isto tako... to njihov mozak traži u razvitku i to im paše.
Dojite djecu što duže, stavite ih gole na svoje golo tijelo i mazite, ova bliskost dok su mali najviše utječe na mozak i na osobe kakve će postati.

Vinicka, dr. Novosel često ima predavanja kad mogu prisustvovati i osobe koje nisu u programu. Teme su odgoj djece, brak, muški testosteronski i ženski estrogeni mozak... isplakala sam se slušajući u čemu sam griješila a nisam znala.

kravlje mlijeko nije dobro za odrasle, to je poznata stvar... zato jedemo jogurte, sir i slične prerađevine, a skroz male količine mlijeka. opet nekima ne smeta, piju ga cijeli život u velikim količinama :ne zna:
a ove ostale stvari, da je baš krivo za sve. ne znam, čak ni ja koja ne jedem mlijeko osim u kavi se ne bih baš tako usudila izraziti.
sve sa zrnom soli, sve su istine do sada postale laži, kao i što su i laži postale istine. na nama je da koristimo informacije koje imamo najbolje što možemo, tako da bez suza :)

a što se dojenja tiče... meni je recimo ovo pretjerano (http://www.youtube.com/watch?v=fxv6R9fUO74)

vinicka
18.12.2010., 06:10

Zazvonio mu je tel i žena s druge strane kaže da joj sin ima 5 god i još nije počeo pričati. Dr pita da li jede kravlje mlijeko? Žena veli da i ujutro i navečer jede pravo domaće kr mlijeko. Dr veli ako mu ne ukine kr mlijeko da nikad neće progovoriti.

ajoooj Tj!! Sada cu ja poceti plakati ranom zorom... Dete koje ne govori do 5te godine, a dijagnoza postavljena telefonom, i to je mleko krivo!?!!?:eek: veruj mi, da ne davim narod, samo ovaj podatak je dovoljan da od doticnog bezis glavom bez obzira. Ima odlicnih doktora i losih doktora. One druge cesto mozes prepoznati po kratkim, instant resenjima (nek ne pije mleko i progovorice..:mad::eek:??), brzim dijagnozama i po tome sto mahom sve znaju i samo setaju iz jedne oblasti (vaspitanje dece, metabolicki poremecaji, poremecaji u razvoju, partnerski odnosi..). neki stavovi o podizanju dece stoje, ali ceo pristup....ne svidja mi se nimalo... Da sam na tvom mesto ne bih plakala vec:trk::trk::trk:

u svakom slucaju mislim da ne treba siriti ovu temu i raspaliti po offu jer ce nas poterati :azdaja::tuctuc:...a gde cemo po ovoj zimi i snegu :D A svako ko misli da Tj moze pomoci savetom moze na pp (btw, u to ime TJ imas pp od mene:) )

Pepica
18.12.2010., 07:14
ajoooj Tj!! Sada cu ja poceti plakati ranom zorom... Dete koje ne govori do 5te godine, a dijagnoza postavljena telefonom, i to je mleko krivo!?!!?:eek::eek: veruj mi, da ne davim narod, samo ovaj podatak je dovoljan da od doticnog bezis glavom bez obzira. Ima odlicnih doktora i losih doktora. One druge cesto mozes prepoznati po kratkim, instant resenjima (nek ne pije mleko i progovorice..:mad::eek:??), brzim dijagnozama i po tome sto mahom sve znaju i samo setaju iz jedne oblasti (vaspitanje dece, metabolicki poremecaji, poremecaji u razvoju, partnerski odnosi..). neki stavovi o podizanju dece stoje, ali ceo pristup....ne svidja mi se nimalo... Da sam na tvom mesto ne bih plakala vec:trk::trk::trk:

stručnjak za mucanje govori o kravljem mlijeku:ne zna:

Pepica
18.12.2010., 07:25
dobro jutro,

pada snijeg:)

ja već očistilla oko kuće i auto, ali još pada pa je uzaludan posao:D, nema veze nek se djeca vesele, a i moj pesonja jurcao jutros kao lud.

svi oko mene su prehlađeni, ali pošteno, samo ja ništa, inače sam svake godine bila prvi kandidat. je li to od LCHFa?:cerek:

Pepica
18.12.2010., 07:34
vinicka dušo, jel ti to imaš 1000 postova?:rofl:

vidi se tko je glavno blebetalo ovdje:rofl::cerek:

čestitam:s

Ferrari-Ficho
18.12.2010., 07:36
Ne zam, Pepi, meni grlo koma, a i mm-u. Naravno da ja nikad ne mogu jedina bit u komi da se mene malo njeguje :mad:

Uglavnom, odoh si sad smiksat smoothie, a poslije ćemo vidjeti...

Jučer sam zgriješila na domjenku i mislila sam da neću danas od sramote ovamo :(
Kasnije sam nastavila po LCHFu i zasad nisam posljedice osjetila, a onda prije bi mi odmah sutradan bilo grozno, tako da valjda nisam baš sve zaje*ala. Iako sam i griješila prilično disciplinirano :brukica:

vinicka
18.12.2010., 07:39
vinicka dušo, jel ti to imaš 1000 postova?:rofl:

vidi se tko je glavno blebetalo ovdje:cerek:

čestitam:s
:facepalm::brukica: joooj jeste, jesam blebetalo, priznajem!:zubo:
Dorucak: annin hlepcic (suncokretovo, laneno seme, dve masline, jedno jaje) mmmmm Anna:s:s, puter, druga kafa se pijucka pa cu na pijacu...Jurim jednog za kozji sir, prosle subote ga nije bilo...:mama:sad ga moram naci..Sledeci put cu da mu uzmem br. tel...da mi ne kidne i ne ostavi me bez sira..:rofl:

Pepica
18.12.2010., 07:45
Ne zam, Pepi, meni grlo koma, a i mm-u. Naravno da ja nikad ne mogu jedina bit u komi da se mene malo njeguje :mad:

Uglavnom, odoh si sad smiksat smoothie, a poslije ćemo vidjeti...

Jučer sam zgriješila na domjenku i mislila sam da neću danas od sramote ovamo :(
Kasnije sam nastavila po LCHFu i zasad nisam posljedice osjetila, a onda prije bi mi odmah sutradan bilo grozno, tako da valjda nisam baš sve zaje*ala. Iako sam i griješila prilično disciplinirano :brukica:

jooj, žao mi je da si bolesna, a ovo na domjenku, čuj može biti da si prvo napunila s tim šećerom zalihe glikogena pa nije ostalo za gljivurine, ništa, samo nastavi kao da se niša nije dogodilo, a kažeš da ne osjećaš posljedice, super, zaboravi sad na to...

želim ti da čim prije ozdraviš:grli:

vinicka
18.12.2010., 08:12
pepice, prazni mailbox...

babicana4
18.12.2010., 08:18
pepice, prazni mailbox...

Dobro jutro,

Kupila kozji sir? Živa si volja, naganjati tipa koji prodaje sir po placu po ovoj zimi, to možeš samo ako si na LCHF:lol::lol:

babicana4
18.12.2010., 08:22
čak ni ja koja ne jedem mlijeko osim u kavi
[/URL]

U kavu stavljaj malo slatkog vrhnja, ima 2 g UH za razliku od mlijeka koje ima (mislim) 4,7 g, a skupi se tog mlijeka u nekoliko kava dnevno. Ja sad više ni ne podnosim miris mlijeka u kavi.

SENIYOYO
18.12.2010., 08:30
Jesmo li saznali onda koji cimet moramo kupovati da bude ok?Mislim proizvođač?Nisam uspjela naći temu............

vinicka
18.12.2010., 08:41
Jesmo li saznali onda koji cimet moramo kupovati da bude ok?Mislim proizvođač?Nisam uspjela naći temu............

to izgleda nece biti lako...ja odoh u potragu..Ko prvi nadje proizvodjaca nek javlja...

babicana4
18.12.2010., 09:19
navodno ovaj (ne vjerujem dok sama na ambalaži ne pročitam Šri Lanka ili Cinnamomum zeylanicum) cimet (http://online.konzum.hr/categories/5471397/products/50010107?locale=hr) = cimet:)

D: medolino (kašica od 1/2 avokada, 1/2 korabe, komada svježeg kupusa sa sokom od limuna i žličicom meda koji savršeno dopuni prirodnu slatkoću povrća, a i u preventivne svrhe je) - mislim da bi djeca ovaj medolino obožavala

Avokado kupljen sinoć u Lidlu po 7,99 kn/kom.

Alopex
18.12.2010., 10:04
Ne zam, Pepi, meni grlo koma, a i mm-u. Naravno da ja nikad ne mogu jedina bit u komi da se mene malo njeguje
:grli: evo onda jedan virtualni :)

U kavu stavljaj malo slatkog vrhnja, ima 2 g UH za razliku od mlijeka koje ima (mislim) 4,7 g, a skupi se tog mlijeka u nekoliko kava dnevno. Ja sad više ni ne podnosim miris mlijeka u kavi.

ufffff, meni vrhnje u nessu nije fino :( pijem ili mlijeko ili kokosovo mlijeko, mada mi je obično najbolje :ne zna: i to mi paše od kad jedem LCHF

tema o cimetu (http://www.forum.hr/showthread.php?t=312265)

Ferrari-Ficho
18.12.2010., 10:26
Prije sanjkanja, za doručak miksani iumak: pola avokada, pola lklimuna, grana svježeg celera, par cjetića karfiola i malo putra.
Nisam baš bila sretna, al dobro, prošao doručak. Za ručak će biti nešto slično kao kordon blu, a uz to kupus na salatu i mahune na maslau da bude nešto toplo i nešto hladno.
Slabe sam volje užasno. Smrzla se vani a djeca se na kraju naživcirala i po povratku doma sve završilo svađom samo takvom. I još su naživcirani, amm čisti li ga čisti vani, k'o da imamo kuću od 1000 kvadrata! Jedva čekam da dođe pa da u miru utonem u kuhinju i pobkjegnem od tog nerviranja

vinicka
18.12.2010., 11:20
Prije sanjkanja, za doručak miksani iumak: pola avokada, pola lklimuna, grana svježeg celera, par cjetića karfiola i malo putra.
Nisam baš bila sretna, al dobro, prošao doručak. Za ručak će biti nešto slično kao kordon blu, a uz to kupus na salatu i mahune na maslau da bude nešto toplo i nešto hladno.
Slabe sam volje užasno. Smrzla se vani a djeca se na kraju naživcirala i po povratku doma sve završilo svađom samo takvom. I još su naživcirani, amm čisti li ga čisti vani, k'o da imamo kuću od 1000 kvadrata! Jedva čekam da dođe pa da u miru utonem u kuhinju i pobkjegnem od tog nerviranja

a ima takvih dana ff: drzi se: cepove u usi pa u kuhinju..Klinci samo ako su bezbedni nek rade sta hoce, a ti idi fino nesto skuvaj..(za sebe:D)..Proci ce..

vinicka
18.12.2010., 11:24
navodno ovaj (ne vjerujem dok sama na ambalaži ne pročitam Šri Lanka ili Cinnamomum zeylanicum) cimet (http://online.konzum.hr/categories/5471397/products/50010107?locale=hr) = cimet:

E to bi bilo dobro..kod nas se konzum zove Idea...pa se nadam da imaju. Sad sam bila u nekoliko prodavnica zdrave hrane gde su me bledo gledali, a u jednoj je pogled "budalo, ajd iz radnje!.." govorio vise od reci...:mig:

Alopex
18.12.2010., 11:43
Ferrari, sad sam se sjetila da ti imaš citrofit kapi, zar nisu one i za grlobolju?
Grgljanje i tak to

Danas sam bezidejna za ručak :tuzni:
Idem se prošetati, možda mi nešto padne na pamet

Inače sam obožavala zimske jelovnike jer sam stalno jela ćušpajze, a sad mi je prehrana užasno jednolična. jaja, karfiol, tikvice, šampinjoni u raznim kombinacijama. ufffff

Ferrari-Ficho
18.12.2010., 11:55
Ali imaš sad puno kelja, pa broskve, pa onog kineskog kupusa, običnog kupusa, crvenog kupusa, repe...
Pa ima nešto i ovih vansezonskih patlidžana, a i salata i koromača. Blitve se još da nać lijepe...

A citrofit, za grgljanje je čak manje koncentracija od ove za pit pa svejedno

Monjaa
18.12.2010., 13:25
Ajmeee cure, vi ste kao parni stroj heheheh :)
Sada ne samo da imam od pocetka foruma sto sam pocela vec i ovo sto izostadoh. Hvala na uputama, letimicno sam preletila pa da referisem:

Jucer: dorucak komadina LCHF hljeba sa sirnim namazom
ness sa mlijekom
par badema i ljesnjaka
LCHF krisketina sa malo putera i to je za jucer...znam nije idealno :(

Danas:
dorucak LCHF sa malo putera, 3 badema i 3 ljesnjaka
kafa ness sa mlijekom (koristila sam zasladjivac samo dok ne nadjem steviu)
Rucak piletina na maslinovom ulju (pileca prsa ja kozicu ne volim nikako) + kiseli kupus
Vecera..ne znam da ce je biti jer pucam koliko sam sita. Ako ogladnim ostatak od rucka.

Moze li ovako?

Alopex
18.12.2010., 13:43
Monjaa, a zašto rađe ne jedeš minimalne količine LCHF kruha sa debljim namazom sira ili putra, čvarcima, pečenim jajima? :ne zna: cure će ti već reći, ali pripazi da jedeš dovoljno povrća, moj savjet je da dodaš još, da još više masnoća, ali kvalitetnih. ako cijeli dan jedeš samo kruh i putar, oprosti, ali nije dobro. ne znam kako funkcioniraš, ali ja koja uopće nisam htjela smršaviti nisam još nikad napravila LCHF kruh, a annine kruhiće sam počela nakon mjesec dana LCHF prehrane, jer nisam htjela misliti na kruhasto

poanta je da se ne izglađuješ, čini mi se da od 3 badema i 3 lješnjaka si stvaraš samo psihološki pritisak

znači, ponovo na anitin blog i pročitaj kako i što. vidim da nisi na zelenoj dijeti, ali zelena gusta juha sa bloga je fantastična. i ne zaboravi pošteno zamastiti sve što jedeš, s vremenom ćeš doći na normalne količine

Monjaa
18.12.2010., 13:54
Aha, hvala ti Alopex. Ma nije mi cilj izgladnjivanje, nego je ovaj nacin prehrane nesto sa cim sam se susrela po prvi put i stvarno sam izgubljena. Kada covjek malo sagleda dublje vise je no logican. Samo ne znam odakle da krenem. Nije da brojim bademe i ljesnjake nego tako se zadesilo:)
Imam nekog domaceg povrca u ledu, pa cu sada da se bacim i na LCHF corbice.
Hvala ti i pusa:)

Ferrari-Ficho
18.12.2010., 14:09
Ručak (pišem obiteljski, a za mene malo škrtije).
Pureća prsa na male fetice, pa za svaku feticu čačkalicom zaheftan komadić karea (onog kupovnog, opet :brukica:), ona gola strana uvaljana u brašno od lanenih, sezamovih i bućinih sjemenki, sve skupa minimalno posoljeno, poprženo na putru i malslinjaku i onda podliveno na kraju vrhnjem i malo sira naribano. Znate koji dio meni tu fali ili smeta, ovisi iz koje perspektive gledaš.
Uz to blitva, samo kratko obarena i prebačena preko putra.
I onda fina crna kava koja bi trebala pomoć mojoj glavi bolnoj :D
:klopa: :mljac: :klopa:

Monjaa
18.12.2010., 15:39
Moja prva zelena juha se krcka, i cekam da je zavrsim i degustiram. Nakuhala sam ogromni lonac, pa cu vjerovatno dio i zalediti. Alopex, jos jednom hvala na smjernici. :)

A sto se kafe tice, pocnjem je piti crnu sa malo vrhnja, bez secera. Pa navicicu se vec:)

Ferarri - Uz to blitva, samo kratko obarena i prebačena preko putra. Ovo kradem za sutra:)

Alopex
18.12.2010., 15:47
Aha, hvala ti Alopex. Ma nije mi cilj izgladnjivanje, nego je ovaj nacin prehrane nesto sa cim sam se susrela po prvi put i stvarno sam izgubljena. Kada covjek malo sagleda dublje vise je no logican. Samo ne znam odakle da krenem. Nije da brojim bademe i ljesnjake nego tako se zadesilo:)
Imam nekog domaceg povrca u ledu, pa cu sada da se bacim i na LCHF corbice.
Hvala ti i pusa:)

nema na čemu :) sve smo nekako krenule :mig: a najbolje i najjednostavnije od ovoga (http://istineilaziohrani.blogspot.com/)

moj današnji dan:
D: nes sa mlijekom
R: gusta juha od karfiola sa dodanim komadom maslaca i suncokretovim sjemenkama. njam, kako je to meni fino!
špinat na mlijeku na LCHF način (na maslinovom ulju prepržila komade češnjaka, dodala zamrznuti špinat, poklopila i pustila da se malo opusti. tu inače super ide i tunjevina iz konzerve, ali nisam imala danas. dodala sol, malo mljevenog rimskog kumina i mlijeka da se prokrčka, na kraju dodala veeeeliku žlicu philadelphija sira i pustila da se zgusne malo. e da, dodala i jednu žlicu mješavine mljevenih badema, lješnjaka, sezama i suncokreta. i uz to jedno jaje na oko pečeno na maslinovom ulju
V: uf, tko će znati... vjerojatno sendvič od anninog kruhića

u posljednja tri mjeseca potrošili smo 7 litara maslinovog ulja :cerek:

dumbo
18.12.2010., 16:02
Ferrari, sad sam se sjetila da ti imaš citrofit kapi, zar nisu one i za grlobolju?
Grgljanje i tak to

Danas sam bezidejna za ručak :tuzni:
Idem se prošetati, možda mi nešto padne na pamet

Inače sam obožavala zimske jelovnike jer sam stalno jela ćušpajze, a sad mi je prehrana užasno jednolična. jaja, karfiol, tikvice, šampinjoni u raznim kombinacijama. ufffff
Ali cuspajzi su savrseni za lchf - na luku dinstas meso, dodas povrce i skuhas, eventualno dio povrca izvadis, miksas i vratis natrag u lonac, cisto zbog gustoce ;)
Ok, treba se kloniti korijenastog, tu je razlika....

babicana4
18.12.2010., 16:17
Moja prva zelena juha se krcka, i cekam da je zavrsim i degustiram. Nakuhala sam ogromni lonac, pa cu vjerovatno dio i zalediti. Alopex, jos jednom hvala na smjernici. :)

Ovo ću ja pod hitno početi prakticirati: skuhati veću količinu, pa zamrznuti. Vidim svi uglavnom kuhate svježe svaki dan, ali sigurno ima puno jela koja se mogu skuhati za dva dana ili zamrznuti (npr. arambašići (http://www.coolinarika.com/recept/arambasici) ).

polli
18.12.2010., 18:05
probaj svježi sir sa lanenim i maslinovim, a bez meda.. Reci zašto ti je preporučio med?

preporučio mi promjenu prehrane i laneno ulje tj maslinovo zbog obnavljanja organizma tj stanica u organizmu a med da lakše to probavim i preventivno
( bio je dobroćudan ne zloćudan carcinom)zato moram paziti i na nalaze i na prehranu

polli
18.12.2010., 18:08
inace da referiram od sinoć sam pod temperaturom
danas čajevi i čajevi
D.2 kuhana jaja i malo slanine
R kava i 2.kom klio kolaca
dalje samo cajevi nisam gladna

Ferrari-Ficho
18.12.2010., 18:47
Ipak moram počet pratit te vaše recepte za koljačle.
Mislim si, sigurno ću doć unapast kraj svega što bude predamnom, pa bolje da ima mbar neku bolju alternativu. Jedino što nam je med prikraju, a stevije nemam, al smislit ćemo već nešto

Ferrari-Ficho
18.12.2010., 20:32
Večera: ostatak meseka od ručka i kelj pupčar lešo pa s malo maslaca, sezama i lana

Monjaa
18.12.2010., 21:03
Juhica mi je ispala fantasticna. tako jelovniku dodajem pun tanjir zečene juhe sa pavlakom
:) I do veceri sam gricnula po koji badem.

Vjezbala sam danas i sva sam ponosna :)

Ferrari-Ficho
18.12.2010., 21:18
Bravo i za juhu i za vježbanje.
Ja ću juhu sutra napravit pa isto za više dana :top:

thermojetics
18.12.2010., 21:23
Ovo ću ja pod hitno početi prakticirati: skuhati veću količinu, pa zamrznuti. Vidim svi uglavnom kuhate svježe svaki dan, ali sigurno ima puno jela koja se mogu skuhati za dva dana ili zamrznuti (npr. arambašići (http://www.coolinarika.com/recept/arambasici) ).

Fora su ovi arambašići :) ili sarmice bez riže.

FF nije valjda da se sladiš medom?:eek::eek: :nono:

thermojetics
18.12.2010., 21:27
Večera: pobibereni čvarci i kiseli kupus sa češnjakom :cerek: i nema zime, papar ili biber isti tren povisi temp tijela i nema hladnih nogu :top:

Ferrari-Ficho
18.12.2010., 21:27
Fora su ovi arambašići :) ili sarmice bez riže.

FF nije valjda da se sladiš medom?:eek::eek: :nono:

Ček, ček, a di si mi sad ti :misli:

Aaaaaaaaaaaaa, znam, ma tražim neku iole prikladnu stvar da imam u rezervi za blagdane. Strah me karaktera kad krenu svi oko mene šetat s kolačim akoje volim :ne zna:
Pa da imam u rezervi krišku nekog makar djelomično dozvoljenog proizvoda da ju pšreživam pola sata i zavaram dse :D

SENIYOYO
18.12.2010., 21:38
Evo danas bila u nekom šopingu pa kako su sada sve deklaracije meni NA METI da vas samo obavijestim ako tko kupuje pršut da Kraški nema nikakvih dodataka osim soli.

Baš sam se ugodno iznenadila,ako nije opet neka laž..............

Ferrari-Ficho
18.12.2010., 21:40
Pravi pršut ne bi stvarno trebao imati, ali zato i košta toliko jer ne zarađuju na masi nego kvaliteti.
Iako ja više volim slavonsku šunku od pršuta. jedva čekam proljeće :klopa:

bigmamma
18.12.2010., 21:53
evo malo informacija o vitaminu B 17, lijeku protiv raka:
http://www.galaksija.com/planeta/vitamin_B17.htm

Uglavnom ima ga u lanenom ulju i sjemenu a najviše u košticama iz kajsija/marelica, kad razbijete košticu u njoj je sjeme nalik bademu..uf..to smo nekad ko klinci tamanili...:D

D četvrtina aninog kruhića sa majonezom (nekako nisam gladna)

R nije mi se dalo kuhati pa smo jeli domaće kobasice(kuhane) sa hrenom i zelenom salatom ( bez salate ne mogu zamisliti obrok)

V ostaci kobasice

Jučer sam pokleknula i pojela 2 komadića crne čokolade sa lješnjacima i ove beštije Helio u mom želucu su odmah podivljale pa mi bilo mučno...to mi je škola da ih ne hranim....gadovi mali..

Uglavnom, meni je ovo super..jedino me taj čudan, gorkasti okus u ustima malo smeta...:ne zna:

mesar mi je uvalio komad govedine za juhu pa sam skuhala finu mesnu juhu...a pojest ću je sa povrćem ali bez rezanaca...jedva čekam sutra..:D

Eh..da...sutra vaganje kod mame..baš me zanima rezultat...

vinicka
18.12.2010., 22:22
dakle, ne znam za vas, ali meni potraga za cimetom ne ide od ruke...isla na vise mesta..i svugde iz indonezije onaj koji ne valja...jeste li vi imale vise srece? Ostalo mi da proverim u dve tri bas dobre radnje...ako tu ne nadjem, ne znam sta dalje..Ono sto sam iscitala zvuci da ga bas treba izbegavati..laku noc!

babicana4
18.12.2010., 22:25
Vinicka, TJ biberi čvarke:s, ja bih ju zbog toga proglasila ženom godine. Kako se ja toga nisam sjetila!?:rolleyes:

vinicka
19.12.2010., 06:49
Vinicka, TJ biberi čvarke:s, ja bih ju zbog toga proglasila ženom godine. Kako se ja toga nisam sjetila!?:rolleyes:

bravo za TJ:top:, a ja juce vecerala skoro isto ko ona: cvarke i kiseli karfiol (iz domace tursije..) A za biber se nisam setila..zato i ne mogu biti zena godine:mig:...Al danas cu probati ..
Dobro jutro svima!:kava:
Pijem kaficu sa onim kajmakom sto se skupi na mleku kad se skuva ( i to sam pocela da radim)..i nadam se da ce mi mm spremiti kajganu..:cerek:

Ferrari-Ficho
19.12.2010., 07:24
Moram prijavit par vidljivih gamadi na koži. Jutros :(
Noćas je svrbuilo i eto, odfmah puf!
:mad: Bem ti kroštule! Izglreda da ću ipak morat i Božić jako strogo provesti :(

Pepica
19.12.2010., 07:32
Moram prijavit par vidljivih gamadi na koži. Jutros :(
Noćas je svrbuilo i eto, odfmah puf!
:mad: Bem ti kroštule! Izglreda da ću ipak morat i Božić jako strogo provesti :(

dobro jutro,

eto ga na, baš mi je krivo, nije vrijedno tako se patit zbog 1 minute guštanju u kroštulama, je li tako...

to ja sebi uvijek tako kažem kad dolazim u napast, koliko gušta imamo kad pojedemo 1 kolač, koliko? možda minutu dvije, pa jesu li te 2 min užitka toliko vrijedne? a tu ne brojim grižnju savjesti iza te 2 min.

znam da ti nije lako, imaš zaista sužen izbor, a i kad se čovjek iznervira, uf...
a ništa, samo hrabro napred, možeš ti to:mig:

Pepica
19.12.2010., 07:37
jutros sam ustanovila da mi je moj jutarnji kakao nekako premalo gust:rofl: pa sam dodala komadić maslaca u prah kad sam ga pripremala, ispalo jako fino:p
sad vidim da je i vinicka dodala skorup u kavu (ja ti to zovem skorup, vidim da je to kajmak, čovjek uči dok je živ:D) , znači fali nam masnoće jutros:D

kakao je ispao na tragu vruće čokolade:D

Ferrari-Ficho
19.12.2010., 07:53
I ja bih kakao :(Ma, danas sam jako tužna i razočarana zbog tog rezultata :(
A najgore što su i zalihe prazne i nemam ni jaja čak u kući, a auto je još zatrpan i prilaz... ne možemo ni u dućan

Pepica
19.12.2010., 08:06
I ja bih kakao :(Ma, danas sam jako tužna i razočarana zbog tog rezultata :(
A najgore što su i zalihe prazne i nemam ni jaja čak u kući, a auto je još zatrpan i prilaz... ne možemo ni u dućan

imaš li nekog povrća? maslaca? tunjevine?
napravi na brzinu povrće na maslacu ili juhicu od povrća.

može li suprug u nabavu?
zašto ne smiješ kakao, zbog teobromina? smiješ li kavu? ako si pila kavu i nije smetala za gljivice još manje će smetati kakao, ako ga napraviš na vodi, isto je fin, možeš malo maslaca, dobro je i cimeta, vinicka stavi pa je dobro.
nemoj samo bit malodušna, uvijek se nađe rješenje, pogledaj si potpis:)

fatlies
19.12.2010., 08:49
dobro jutro curke :w:
da se i ja malo prijavim... ovdje se zaredale neke feste i rodjendani i ja izgubila busolu :rolleyes:
mislila sam ajde da uzivam u kolacima jedno vece, pa sta ce mi biti. medjutim u tim kolacinama vise nema nikakvog uzitka, dozivila sam ih kao odvratnu ljepljivu smjesu secera, brasna i ko zna cega je jos bilo u njima (vjerojatno i margarina - fuj) :hebemu:
pepice vjeruj mi nije bilo niti 2 minute uzivanja.
fico, nista ne propustas sto ne jedes kolace, ne trebaju ti vjeruj mi, tako ti je puno bolje. ako hoces neki delikates, pobiberi cvarke ko TJ!

sva ta fama oko kolaca je totalno ispiranje mozga, isto kao prica o pusenju, babicana ti znas o cemu pricam, citala si Allena Carra. nema u tome nicega tako divnoga i neodoljivoga, nicega sto nam treba i nicega sto nas cini sretnima. jednostavno to treba shvatiti kao smece kao sto i jest smece, junk i gotova prica.

vinicka draga, kakva je to potraga za cimetom, zar nas i sa cimetom lazu i varaju :hebemu: evo ja isla odmah provjeravati sto pise na mom pakovanju cimeta i ne pise nista, niti zemlja porijekla niti latinski naziv :ne zna: pise samo kanel, to je na svedskom cimet. odmah sam napisala mail proizvodjacu i pitala za porijeklo i latinski naziv pa cu viditi sta ce mi odgovoriti.

fatlies
19.12.2010., 08:53
procitajte ovaj zadnji komentar sa bloga: :s:s

Kristijan kaže...
Evo da se javim posle famoznih 40 dana..
Danas se zavrsio period za koji sam rekao da cu se pridrzavati ovom nacinu ishrane radi skidanja kilaze..
Merio sam se svega dva puta ( ne racunajuci ono na pocetku ), za 20 dana sam skinuo 9kg a za drugih 20 dana 7kg sto je ukupno 16kg ( sa 96kg na 80kg ).
Extra sam zadovoljan i preporucujem svima koji hoce da skinu kilograme da se pridrzavaju ovom nacinu ishrane jer nece biti gladni a kilogrami ce se topiti cim se stupi u stanje ketoze.
Btw, ja sam jos ubacio i trbusnjake tako da je efekat bio pojacan. :)
Hvala na potrebnim informacijama Anita.
Svako dobro.
P.S.: Vec me ljudi pitaju kako sam oslabio, sta sam radio i svima preporucujem da procitaju tvoj blog i da se informisu iz prve ruke.. :)
PozZ

muskarci su s Marsa a zene s Venere?

Ferrari-Ficho
19.12.2010., 09:02
Ali ja ne volim čvarke :mama : :rofl:
Ipak sam nabavila bar jaja za doručak, pa ću na meko kuhana i unutra avokado na male kockice imalo maslaca...
Ma bit će dobro, ali... dnaas je jednostavno takav dan, razočarala sam se i gotovo...
Popravit će se to raspoloženje kad se opet popravi i stanje. nije tako crno kako izgleda, jednostavno me zateklo i jako neugodno iznenadilo.

Pepica
19.12.2010., 09:05
procitajte ovaj zadnji komentar sa bloga: :s:s

Kristijan kaže...
Evo da se javim posle famoznih 40 dana..
Danas se zavrsio period za koji sam rekao da cu se pridrzavati ovom nacinu ishrane radi skidanja kilaze..
Merio sam se svega dva puta ( ne racunajuci ono na pocetku ), za 20 dana sam skinuo 9kg a za drugih 20 dana 7kg sto je ukupno 16kg ( sa 96kg na 80kg ).
Extra sam zadovoljan i preporucujem svima koji hoce da skinu kilograme da se pridrzavaju ovom nacinu ishrane jer nece biti gladni a kilogrami ce se topiti cim se stupi u stanje ketoze.
Btw, ja sam jos ubacio i trbusnjake tako da je efekat bio pojacan. :)
Hvala na potrebnim informacijama Anita.
Svako dobro.
P.S.: Vec me ljudi pitaju kako sam oslabio, sta sam radio i svima preporucujem da procitaju tvoj blog i da se informisu iz prve ruke.. :)
PozZ

muskarci su s Marsa a zene s Venere?

heej Fatlies, evo tebe malo k nama.

ovo za muškarce i žene, ja bih dodala, muškarci su jednostavni, žene stalno nešto kompliciraju. kad je rješenje jednostavno, muškarac će reći super i držat će ga se, a žena će reći super, držat će ga se 1 dan, drugi dan će počet filozofirat i komplicirat, za 15 dana neće ostati ni L od LCHFa:ne zna:

zato volim muškarce:rofl:

Pepica
19.12.2010., 09:08
ljudi moji, danas u 7 je bilo -14 u Zagrebu, zato su danas na meniju domaće krvavice, kiseli kupus, mljac. i što kaže TJ, treba to dobro zabiberit i nema hladnoće:rofl:

fatlies
19.12.2010., 09:09
heej Fatlies, evo tebe malo k nama.

ovo za muškarce i žene, ja bih dodala, muškarci su jednostavni, žene stalno nešto kompliciraju. kad je rješenje jednostavno, muškarac će reći super i držat će ga se, a žena će reći super, držat će ga se 1 dan, drugi dan će počet filozofirat i komplicirat, za 15 dana neće ostati ni L od LCHFa:ne zna:

ovo je totalno, ali totalno istina :mudri:

zato volim muškarce:rofl:

i ja, i ja :cheer: :cerek:

fatlies
19.12.2010., 09:17
ljudi moji, danas u 7 je bilo -14 u Zagrebu, zato su danas na meniju domaće krvavice, kiseli kupus, mljac. i što kaže TJ, treba to dobro zabiberit i nema hladnoće:rofl:

jos i bijeli luk i djumbir dobro griju :top: dodajte ih svjeze sitno nasjeckane ili izribane u smoothie ili u juhu kad ju servirate, uz to i malo chili papra i nema zime niti prehlade, sto je rekla TJ ovo dodje kao antibiotik :rofl:

pepice super da si dodala maslac u kakao, i ja ga nekad cak dodam u kavu, a obavezno u juhu kad ju serviram za jelo. nema bez masnoce sitosti ni zdravlja.

Pepica
19.12.2010., 09:20
jos i bijeli luk i djumbir dobro griju :top: dodajte ih svjeze sitno nasjeckane ili izribane u smoothie ili u juhu kad ju servirate, uz to i malo chili papra i nema zime niti prehlade, sto je rekla TJ ovo dodje kao antibiotik :rofl:

pepice super da si dodala maslac u kakao, i ja ga nekad cak dodam u kavu, a obavezno u juhu kad ju serviram za jelo. nema bez masnoce sitosti ni zdravlja.

živa istina, spasile me masnoće ove godine.

prije mi je stalno curio nos, kronična upala sinusa, normalno to žarište je samo čekalo da se još nešto nakalemi, tako da sam uvijek bila prehlađena, a kad bi krenule viroze, ja uvijek prva na spisku.

ovo je prva zima da uopće nisam prehlađena, a što je najsmješnije svi oko mene umiru od kašlja i šmrcanja, samo ja ne:)

babicana4
19.12.2010., 09:26
Djevojčice, sretna sam kad vidim da ste tu i da ste dobro:grli::rock:

Mi smo jučer imali jako, jako nemasne obroke i stalno sam bila gladna:o.

FF, dosta je bilo eksperimentiranja, drži se zacrtanog. :D

Ferrari-Ficho
19.12.2010., 09:41
Ma super ste mi vi sve, podrška i svašta.
Ovo za muškarce i žene je isto istina.
Jučer sam nadobudno tražila recepte za neki zavaravajući LCHF slatkiš.... čisto dfa imam za rezervu ak oopet pokleknem za blagdane... pa šta ima sve tagirano kao LCHF, to je čudo!
Uglavnom, sad bih uslugu: kako napravim taj vaš fini kakao?
Samo u vreloj vodi otopim malo kakaa i začinim cimetom (kupila onaj Zeylonicum, 1.43 kn vrećica od 10 dag :top:)
Ili kako?
Da naučim osnovu pa ću lako maslačka dodat :cerek:

Pepica
19.12.2010., 09:47
Ma super ste mi vi sve, podrška i svašta.
Ovo za muškarce i žene je isto istina.
Jučer sam nadobudno tražila recepte za neki zavaravajući LCHF slatkiš.... čisto dfa imam za rezervu ak oopet pokleknem za blagdane... pa šta ima sve tagirano kao LCHF, to je čudo!
Uglavnom, sad bih uslugu: kako napravim taj vaš fini kakao?
Samo u vreloj vodi otopim malo kakaa i začinim cimetom (kupila onaj Zeylonicum, 1.43 kn vrećica od 10 dag :top:)
Ili kako?
Da naučim osnovu pa ću lako maslačka dodat :cerek:

staviš u šalicu 2 vrhom pune žličice kakaa (gorkog), ja danas u to stavila malo maslaca. zakuhaš vodu i prvo dodaš malo vode jer se dosta teško topi , pa onda ostatak vode, ako želiš malo cimeta u to, ne znam kako će ti biti bez vrhnja i mlijeka zato bi ja dodala taj maslac, a nemaš ni steviju pa ne znam, ali isto mora bit dobro:mig:

koji zbrkani post:rofl:

Ferrari-Ficho
19.12.2010., 09:49
Sve sam skužila :rofl:
Ma... vidjet ću. I dosad sam ila bez nejga, pa ću i sad preživjet.
Možda nekom za Božić poželim steviju :rofl:
Hvala na potpori svima :kiss:

thermojetics
19.12.2010., 10:13

A znaš kako biber ugrije u zimskim večerima :D to sam skužila kad na svadbi pojedem juhu koju dodatno pobiberim pa mi odmah postane vruće. A to bi značilo da biber ubrzava metabolizam isto kao chili papričice.
Muž uz svaki obrok popije čašu vina i nikad nije bio debeo a i vino grije i valjda ubrzava metabolizam tako da ću i ja sad češće popiti čašicu dobrog vina.

Po čvarcima se može posuti malo i crvene paprike ili chilija.
A i češnjak u kis kupusu je pravi pogodak, u ustima ostane miris pa ti se i ne traži ništa zabranjeno. Mala sinoć slavila rođendan i u kući 10 pizza i velika torta a mene biber i češnjak tako zadovoljio da mi pizza nije ni zamirisala. :D

Pepica
19.12.2010., 10:32
Mala sinoć slavila rođendan i u kući 10 pizza i velika torta a mene biber i češnjak tako zadovoljio da mi pizza nije ni zamirisala. :D

tako se to radi TJ :top:, kao pravi muški:rofl:

fatlies
19.12.2010., 11:53
a kako sam ja danas vrijedna :cerek: skuhala gustu zelenu juhu od svakakvog povrca (koju pijem iz salice, bas je pravo zimsko okrepljujuce pice), skuhala bolognese kojeg ce decki jesti sa makaronima a ja cu sa jednim friganim jajetom.

naribala dvije glave kupusa i pripremila ga za kiseljenje, to ce mi biti prvi domaci kiseli kupus u zivotu :lux: radim prema ovom receptu (http://www.thenourishinggourmet.com/2009/07/old-fashioned-lacto-fermented-sauerkraut.html), prejednostavan i odlican :top:

a poslije cu napraviti salatu od cikle tako da cu je prvo ispeci u pecnici pa cu je onda narezati, posoliti, popapriti i pouljiti i spremiti u frizider da imam za vise dana. ako se cikla kuha izadju svi vitamini u vodu, ovako kad se pece ostane sve unutra (nadam se :misli:)
cikla je negdje na granici dozvoljenog povrca, ima oko 6-7 UH pa oni koji trebaju mrsaviti mozda bolje da je izbjegavaju ili da je uzimaju u malim kolicinama. ustvari i bademi imaju toliko UH pa sve ovisi u kojoj kolicini ih se uzima :ne zna:

a sta cete spremati za bozicni stol? :klopa: ja zasada znam da cu praviti sarme bez rize, zapecenu sunku, mesne okruglice i jednu od onih kremastih salata sa svasta unutra, a dalje nemam pojma. od slatkog najradije nebi nista, zgadilo mi se jucer. ali morala bi klincima napraviti kekse sa djumbirom, ovdje nema Bozica bez tih paprenjaka :zubo:

Pepica
19.12.2010., 12:39
a kako sam ja danas vrijedna :cerek: skuhala gustu zelenu juhu od svakakvog povrca (koju pijem iz salice, bas je pravo zimsko okrepljujuce pice), skuhala bolognese kojeg ce decki jesti sa makaronima a ja cu sa jednim friganim jajetom.

naribala dvije glave kupusa i pripremila ga za kiseljenje, to ce mi biti prvi domaci kiseli kupus u zivotu :lux: radim prema ovom receptu (http://www.thenourishinggourmet.com/2009/07/old-fashioned-lacto-fermented-sauerkraut.html), prejednostavan i odlican :top:

a poslije cu napraviti salatu od cikle tako da cu je prvo ispeci u pecnici pa cu je onda narezati, posoliti, popapriti i pouljiti i spremiti u frizider da imam za vise dana. ako se cikla kuha izadju svi vitamini u vodu, ovako kad se pece ostane sve unutra (nadam se :misli:)
cikla je negdje na granici dozvoljenog povrca, ima oko 6-7 UH pa oni koji trebaju mrsaviti mozda bolje da je izbjegavaju ili da je uzimaju u malim kolicinama. ustvari i bademi imaju toliko UH pa sve ovisi u kojoj kolicini ih se uzima :ne zna:

a sta cete spremati za bozicni stol? :klopa: ja zasada znam da cu praviti sarme bez rize, zapecenu sunku, mesne okruglice i jednu od onih kremastih salata sa svasta unutra, a dalje nemam pojma. od slatkog najradije nebi nista, zgadilo mi se jucer. ali morala bi klincima napraviti kekse sa djumbirom, ovdje nema Bozica bez tih paprenjaka :zubo:

joooj fatlies, kako si ti vrijedna, čovjek bi pomislio da imaš neko seosko domaćinstvo:D

što se tiče božićnog ručka, klasika, pečena purica s mlincima koje neću jest, neka varijanta francuske salate s LCHF namirnicama, fina juha mesna, vjerojatno goveđa.
a veselim se bakalaru na bianco na badnjak.

kolače ću peći normalne, a jest ih neću, napravila sam probu s londonerima, pojela 1 i nije mi se jelo. jesam li se ja to odvikla od slatkiša? :misli: :frajer:

fatlies
19.12.2010., 13:20
joooj fatlies, kako si ti vrijedna, čovjek bi pomislio da imaš neko seosko domaćinstvo:D

što se tiče božićnog ručka, klasika, pečena purica s mlincima koje neću jest, neka varijanta francuske salate s LCHF namirnicama, fina juha mesna, vjerojatno goveđa.

kolače ću peći normalne, a jest ih neću, napravila sam probu s londonerima, pojela 1 i nije mi se jelo. jesam li se ja to odvikla od slatkiša? :misli: :frajer:

nemoj da se crvenim pepice, to ti je slucajno, ovako sam vrijedna samo kad dobijem neku posebnu inspiraciju :cerek: vani je tako hladno i snijega do koljena da nam ne pada na pamet nikud ici, pa nam je bas fino ovako u toploj kuci gdje se iz kuhinje sire miomirisi :klopa:

a kako sam smotana kuharica, sigurno ce mi se kupus pokvariti :rolleyes: :rofl:

Ferrari-Ficho
19.12.2010., 13:25
Ja baš pričala s mmom da definitivno niš slatkog ne pečem za Božić.
Klinci će se nadobivat slatkiša, a i garant će donijet bar tanjur kolača tko god dođe... nema ni potrebee. Samo bi se preko svake mjere trpali...
A za božićni ručak ćemo pureće bijelo, možda punjeno kobasicama pa zavijeno u šunku, napacano u vinu i provansalskim travama...
Tako nešto sam već radila. Zasad mi fale kobasice i šunka za to :D
I vino :D
A nisam sigurna jer ja ne uzima sad nialkohol... pa ćemo još vidjet.
Za prilog za familiju vjerovatno neki pire ili popečci, za mene karfiol ili tako nešto...
Sve je to još daleko, tješim se

vinicka
19.12.2010., 14:31
ooo ljudi, zene, al ste raspalile po jelovnicima.:klopa:..njamiiii!! Fatlies, divno sto si tu:grli:!! A da si vredna...svaka cast!:s Moj plan za praznicnu veceru (nama je prvo N. Godina, a Bozic tek 7.og): pasteta od pilece dzigerice, LCHF verzija Ruske salate, cvarci, anini hlepcici za mene, pica za decu, slatkisi za decu standardni (Reform torta, kolacici od djumbira, a za mene ili LCHF snickers ili bounty...Pravo da vam kazem uopste nisam u iskusenjima oko slatkog.(sto je samo po sebi neverovatno:eek::cheer:): pravim kolace a da ih ne liznem..Posebno otkako sam unazad dve vedelje na strogoj disciplini, a sto pratim tracicama..Jednostavno mi se ne izlazi iz ketoze (sad sam opet na najtamnijoj ljubicastoj kockici:tulum:), radi zalogaja necega...pa da onde posle tri dana opet ulazim u ketozu a i gnjavim organizam: cas ovako, cas onako.:ziba:.Ovako mi je super, fino se osecam, a kile polako idu.:cerek:.Istina dodje mi da zadavim onog tipa kad vidim kako mu brzo ide, al nema veze...ionako nemam osecaj drzanja dijete pa nek traje kolko traje!:top:

babicana4
19.12.2010., 14:58
Kod nas se oduvijek za Božić,a onda reprizno za Novu godinu peče "prase" (tako je za odojak govorila moja baka, pa i mi). Mora biti tako pečeno da mu je koža hrskava i da odzvanja kad kuckaš po njoj. Uz njega se poslužuju mlinci ili pečeni krumpir, cikla, zelena i francuska salata. I ukiseljeni krastavci i paprika. Prije obavezno juha s jetrenim ili griz noklicama ili domaćim rezancima, zatim kuhano meso s hrenom, pa sarma i nakon toga prasetina. Tko sve to uredno jede teško da može još jesti fantastične slavonske kolače ( "masnica" zovu orehnjače i makovnjače i još bezbroj sitnih kolača, npr. paprenjaci, medenjaci, šape, londoneri, žarbo, krancli, kiflice, puslice i više se sad ne mogu sjetiti...). Onda se napravi mali odmor i nakon njega kolači i kava.

Još jedna moja božićna trauma je dočekivanje autobusa kojim bi (nekada) baka ili (kasnije) ujak poslali paket s prasetom. Na kolodvoru prepunom ljudi, na zimi, a u 90% čekanja je autobus kasnio, a nitko ne zna kad će doći i sve to u društvu nervoznog mm koji mrmlja: nikad više. Onih 10 % su dva naša kašnjanja: jedanput su zatvorili prometni ured i nismo mogli do paketa, pa je moja mama cijelu noć preplakala jer da kakav će Božić biti bez praseta, a tata i ja joj se (kukavički) iza leđa iskidavali od smijeha, a inače imali ovakav izraz:( U jutro smo se, čim su otvorili prometni ured, dokopali praseta. Mama s balkona iščekivala sa vidi imamo li paket ili je smak svijeta. Drugi put smo morali u lov za autobusom u nekakvu remizu za autobuse. :lol: Sad smo se spametili pa održavamo dobre odnose s mesarom (gospon Blaž, ljubim vas:cerek:), odnesemo im paket kave i butelju vina i sve bude dobro.

A ja sam tu cijelu priču danas jako pojednostavila:top: na LCHF način

thermojetics
19.12.2010., 15:03
Mene jedino brine badnjak kad kuham bijeli gusti grah "pava" i domaći kruh kojeg jedemo toplog.

Za Božić odojak s ražnja, francuska, sir i vrhnje odlično paše uz hladnog odojka. Pa ću ja samo prasetinu sa sirom i vrhnjem. Arambašići me jako privlače pa ću si i njih skuhati. Puricu jedemo kod baka.
A kolači klasični koje ću pokušat izbjeći.

vinicka
19.12.2010., 15:50
Kod nas se oduvijek za Božić,a onda reprizno za Novu godinu peče "prase" (tako je za odojak govorila moja baka, pa i mi). Mora biti tako pečeno da mu je koža hrskava i da odzvanja kad kuckaš po njoj. Uz njega se poslužuju mlinci ili pečeni krumpir, cikla, zelena i francuska salata. I ukiseljeni krastavci i paprika. Prije obavezno juha s jetrenim ili griz noklicama ili domaćim rezancima, zatim kuhano meso s hrenom, pa sarma i nakon toga prasetina. Tko sve to uredno jede teško da može još jesti fantastične slavonske kolače ( "masnica" zovu orehnjače i makovnjače i još bezbroj sitnih kolača, npr. paprenjaci, medenjaci, šape, londoneri, žarbo, krancli, kiflice, puslice i više se sad ne mogu sjetiti...). Onda se napravi mali odmor i nakon njega kolači i kava.

Još jedna moja božićna trauma je dočekivanje autobusa kojim bi (nekada) baka ili (kasnije) ujak poslali paket s prasetom. Na kolodvoru prepunom ljudi, na zimi, a u 90% čekanja je autobus kasnio, a nitko ne zna kad će doći i sve to u društvu nervoznog mm koji mrmlja: nikad više. Onih 10 % su dva naša kašnjanja: jedanput su zatvorili prometni ured i nismo mogli do paketa, pa je moja mama cijelu noć preplakala jer da kakav će Božić biti bez praseta, a tata i ja joj se (kukavički) iza leđa iskidavali od smijeha, a inače imali ovakav izraz:( U jutro smo se, čim su otvorili prometni ured, dokopali praseta. Mama s balkona iščekivala sa vidi imamo li paket ili je smak svijeta. Drugi put smo morali u lov za autobusom u nekakvu remizu za autobuse. :lol: Sad smo se spametili pa održavamo dobre odnose s mesarom (gospon Blaž, ljubim vas:cerek:), odnesemo im paket kave i butelju vina i sve bude dobro.

A ja sam tu cijelu priču danas jako pojednostavila:top: na LCHF način
:lol::lol::lol::lol:joj suze su mi krenule, ulepsa mi dan..Skroz si luda...:s

Monjaa
19.12.2010., 17:58
Dorucak: LCHF kriska sa pavlakom 22% masnoce - obilno
Uzina: par ljesnjaka i mandarina jedna
Rucak: ABC namaz oko 25 gr + jogurt cvrsti masni 250 ml +mandarina
Vecera: Zelena juha sa vrhnjem i par ljesnjaka

Kroz dan 3 nes sa mlijekom i zasladjivacem dok ne nadjem steviu ili jecmeni slad ili nesto slicno...A prije ce biti da cu je poceti piti gorku.

Fizicka aktivnost u vidu pranja prozora, vrata a mislim da ce pasti pola sata neke ozbiljnije fiskulture:)

polli
19.12.2010., 18:10
evo malo informacija o vitaminu B 17, lijeku protiv raka:
http://www.galaksija.com/planeta/vitamin_B17.htm

Uglavnom ima ga u lanenom ulju i sjemenu a najviše u košticama iz kajsija/marelica, kad razbijete košticu u njoj je sjeme nalik bademu..uf..to smo nekad ko klinci tamanili...:D

D četvrtina aninog kruhića sa majonezom (nekako nisam gladna)

R nije mi se dalo kuhati pa smo jeli domaće kobasice(kuhane) sa hrenom i zelenom salatom ( bez salate ne mogu zamisliti obrok)

V ostaci kobasice

Jučer sam pokleknula i pojela 2 komadića crne čokolade sa lješnjacima i ove beštije Helio u mom želucu su odmah podivljale pa mi bilo mučno...to mi je škola da ih ne hranim....gadovi mali..

Uglavnom, meni je ovo super..jedino me taj čudan, gorkasti okus u ustima malo smeta...:ne zna:

mesar mi je uvalio komad govedine za juhu pa sam skuhala finu mesnu juhu...a pojest ću je sa povrćem ali bez rezanaca...jedva čekam sutra..:D

Eh..da...sutra vaganje kod mame..baš me zanima rezultat...

da da znam jer mi je sve to dr preporučila da uzim,am i poslušala sam je promjenula prehranu ,koristim koštunjičavo voće i uz to smršala nalazi
dobri Bogu hvala samo nastaviti tako i sve će biti ok

polli
19.12.2010., 18:24

kod mene će biti dobra juha ,sarma,pečena sv.plećka,ćeškek koji ću obavezno jesti, francuska salata,zeleni slani rolat ,pituljice i slane kiflice i 5-6 vrsta kolača i za mene neki po l lchf

polli
19.12.2010., 18:27
dakle, ne znam za vas, ali meni potraga za cimetom ne ide od ruke...isla na vise mesta..i svugde iz indonezije onaj koji ne valja...jeste li vi imale vise srece? Ostalo mi da proverim u dve tri bas dobre radnje...ako tu ne nadjem, ne znam sta dalje..Ono sto sam iscitala zvuci da ga bas treba izbegavati..laku noc!

kod mene pise sumatra-šri lanka,a uopće se ne opterećuje4m s tim jer ga inače slabo koristim a i da sam stalno nema veze

polli
19.12.2010., 18:37
dok vas pročita vidim da sam opet sama tu da referišem danas
ness bez mlijeka sa kašikicom kokosovog ulja
D:jaje na maslacu+svježi sir
R:pečena svinjetina+paprike djeci krompir
V.ness kava + klio kolač i punno čaja čitav dan

babicana4
19.12.2010., 19:36
polli, našla sam jedan recept za češkek (http://www.coolinarika.com/recept/ceskek/). Nikad nisam čula za to jelo.:ne zna: Dobro mi se čini, ali nije LCHF. Ali da je dobro - to vjerujem:cerek:

Alopex
19.12.2010., 19:53
danas sam radila LCHF verziju zapečenog poriluka (http://www.coolinarika.com/recept/zapeceni-poriluk/#content_info)
malo sam pojednostavila recept (odmah sam narezala poriluk i prokuhala ga takvog) i umjesto krušnih mrvica stavila sjemenke suncokreta i na kraju stavila listiće putra na vrhu. naravno vegeta nije uopće u planu, tako da sam od začina koristila sol, papar, rimski kumin i zelenu mješavinu začina. ispalo je odlično!

ostatak sad ide za večeru :klopa:

SENIYOYO
19.12.2010., 23:13
danas sam radila LCHF verziju zapečenog poriluka (http://www.coolinarika.com/recept/zapeceni-poriluk/#content_info)
malo sam pojednostavila recept (odmah sam narezala poriluk i prokuhala ga takvog) i umjesto krušnih mrvica stavila sjemenke suncokreta i na kraju stavila listiće putra na vrhu. naravno vegeta nije uopće u planu, tako da sam od začina koristila sol, papar, rimski kumin i zelenu mješavinu začina. ispalo je odlično!

A kakva je to zelena mješavina začina?

Monjaa
20.12.2010., 00:52
Evo citam forum tj topic od pocetka i naisla sam da su neke imale slicne pojave kao ja...da jedu puno dozvoljene hrane. Vidim da je to vremenom doslo na svoje ali ja planiram u ovih par dana uvesti se u zelenu kuru, osim sto cu za Bozic i Novu jesti po LCHF (kuglice kokos npr, dok se ostali slade uobicajenim...). Ja sam jedan secerni ovisnik, i ne samo to. I bijelobrasni. I kofeinski. A ne zelim da ovisim o ``icu i picu``. Da sjedim i uhvatim sebe kako razmisljam kako cu nesto strpati u zeludac..Pronasla sam da pomaze kod candide, pa ima li iko iskustva sa tim. Mislim na zelenu kuru i candidu. A mrsanje je jos jedan vrlo pozeljan i prizeljkivan efekat uz to sve.

Ferrari-Ficho
20.12.2010., 04:53
Jutro svima :w

Monjaa, ja sam na anticandida dijeti. To ti je malo stroža varijanta svega ovoga.
Mogu ti reć da nije lako, ali ide...
I ja sam na ovom topicu najprije čitala, pa počela i pisati i tek onda počela provoditi u djelo.
Sada sam 20 dana na anticandidi, vidjela sam uspjeh i samo jedan dan malo kiksala i napravila mali koračić unatrag.
Ipak, idem po starom i opet je bolje.
Imaš problema sa candidom? Dokazan ili pretpostavljen?

Ferrari-Ficho
20.12.2010., 04:56
Inače, cure moje, muka mi je.
5:45 zvonio sat (a nisam noćas zapravo skoro ništa ni spavala)
Sad si kuham ovisničku kavu, a onda (u ovo doba dana) moram prionut na pripremu salate za posao...
Bit će danas opet sa tunom, vjerovatno crvenozelena salata sa malo karfiola
Ajme, nije danas moj dan

Doma planiram piletinu nekako pripremit, a uz to... šta mi u tom trenu padne na pamet.
Ne znam kad će to bit jer nam je danas neki preazuzeti dan i niš neću stizat po uobičajenom ritmu, pa...

Punja
20.12.2010., 07:31
Inače, cure moje, muka mi je.
5:45 zvonio sat (a nisam noćas zapravo skoro ništa ni spavala)
Sad si kuham ovisničku kavu, a onda (u ovo doba dana) moram prionut na pripremu salate za posao...
Bit će danas opet sa tunom, vjerovatno crvenozelena salata sa malo karfiola
Ajme, nije danas moj dan

Doma planiram piletinu nekako pripremit, a uz to... šta mi u tom trenu padne na pamet.
Ne znam kad će to bit jer nam je danas neki preazuzeti dan i niš neću stizat po uobičajenom ritmu, pa...

Hej Fićo, jesi li stigla do radnog mjesta? Mogu slobodno reći da su Rijeka i okolica po snijegu i ledu jedno obično neorganizirano sklizavo s*anje. Ceste donekle očišćene, pločnici zatrpani. Išla sam ko neka baba ukapavajući se petama i kišobranom u mekše hrpice :mad: Danas sam zaboravila na doručak. Opet. :ne zna:

Ferrari-Ficho
20.12.2010., 07:54
A, Punja, ja sam stigla i doručkovat prije svitanja.
i amlca odvest u 20 km dalji vrtić i vratit se na posao na vrijeme i onda zakasnit 20 minuta zbog traženja parkinga :zubo:
Imam i salaticu za ručak :zubo:
Al za doručak sam bila ludo maštovita: na fetu karea namazala debelo putar i malo posula solju i crvenom parikom :lol:
Sendvič, a bez kruha :lol:
Sutra ću to napravit sa listom salate oko svega :top:

vinicka
20.12.2010., 10:21
Danas je jedan od onih dana kada bih pojela masnu krpu...jel i vi imate te dane.?..Elem, do sada"
kajgana dva jaja, parce kozjeg sira, jedna kisela paprika, nesto cvaraka...mislim da je to sve, ali bih sad opet nesto jela.....aaaaa

Punja
20.12.2010., 10:34
Danas je jedan od onih dana kada bih pojela masnu krpu...jel i vi imate te dane.?..Elem, do sada"
kajgana dva jaja, parce kozjeg sira, jedna kisela paprika, nesto cvaraka...mislim da je to sve, ali bih sad opet nesto jela.....aaaaa

Bahahahaha :lol: :lol: :lol: da masnu krpu! Ja sam jučer imala takav dan, ali mamicu mu kako se nisam sjetila masne krpe, a imala sam ih dosta pri ruci jer sam se uhvatila čišćenja (prvi vikend nakon duuugo vremena da sam doma...) i tako sam pojela na žlicu otprilike trećinu kantice maslaca od kikirikija :brukica:

babicana4
20.12.2010., 10:52
Bahahahaha :lol: :lol: :lol: da masnu krpu! Ja sam jučer imala takav dan, ali mamicu mu kako se nisam sjetila masne krpe, a imala sam ih dosta pri ruci jer sam se uhvatila čišćenja (prvi vikend nakon duuugo vremena da sam doma...) i tako sam pojela na žlicu otprilike trećinu kantice maslaca od kikirikija :brukica:

Ne bi valjda mazala kikiriki maslac na krpu? Iako su meni rekli da stari monitor čistim od prljavštine majonezom:lol::lol::lol: I ja sam gladna. Zašto? pa nisam ništa jela od jučer, a ustala sam u 7. :rolleyes:

jaz baraba
20.12.2010., 11:03
Pozdrav svim na forumu,naročito uvaženim damama koje su u večini ali se nadam da če i to da se promeni.Več par dana gledam i razmišljam o lchf prehrani i o zeleni kuri, svem ostalom, pa sem odlučio da se i tim pozabavim.
Malo nešto da kažem o sebi. Juče sam završio sa 7 devnom dijetom brzog izgorjevanja masnoća ono znate,kupus juha supa čorba ili kako god i mogu reći da sam strašno zadovoljan sa istom a evo i zašto.
10.10 začeo dijetu sa 101kg/ 107cm. stomak pivski, danas 20.12 po 6 sedmodnevnih dijeta sa preskokom jer ne mogu bez grijeha,88kg/ 97.struk.
Neki će reći veliki uspijeh mada znamo da nije tako ,sigurno se je izgubilo ogromno masnog tkiva ali se izgubilo i ogromno mišične mase i mislim da je došao čas da se pozdravim od tog načina dijete i da započnem na nov nači ishrane i gubljenja preostanka trbučng sala nakoje smo mi muški jako osjetljivi ,hahahaha šala mala,zato molim za jedan dobar recept za početak i to ako je moguće što prije jer još ništa nisa jeo a valja polako početi .
znam da će sada biti teško to uspostaviti zaradi bližajućih se blagdana ali ako sam izdržao na kupus juhi onda na masu ribama iostalim mesnim delicijama neće biti priblema ps.najviše sam se veselio 5i6 dana jer se onda na mesu nisam šparao hahaha skoro 1kg mesa za 2 dni mljac.Evo već sam gladan zato molim dajte mi savjet sačekat ću pola ure ako treba .Pozdrav !!!!!!

Ferrari-Ficho
20.12.2010., 13:42
Jaz dobrodošao :cerek:
Pročitaj samo par stranica unazad, anći ćeš naših dnevnih menija, pa pitaj ako ti šta izazove zazubice :cerek:

polli
20.12.2010., 16:43
polli, našla sam jedan recept za češkek (http://www.coolinarika.com/recept/ceskek/). Nikad nisam čula za to jelo.:ne zna: Dobro mi se čini, ali nije LCHF. Ali da je dobro - to vjerujem:cerek:

to je samo takvo jelo nesto slično onome receptu ali jelo koje sam i ja upoznala udajom i tako mi fino mljac žito(ječam+ koka)dugo se kuha skoro 12 sati naveče se dobro miješada se sve sjedini, a podgrijava se na maslacu
nije lchf ali u okviru moje prehrane prije itekako:mig:

polli
20.12.2010., 16:45

da to je super pogotovo probaj drugi put ubaciti sira ili izdinstaj mljeveno meso pa slaži opet kao musaku ja ih pravim od skoro svega povrća

polli
20.12.2010., 17:15

ima takvih dana meni je tako bilo jučer a već danas mi došla tetka pa se nadam da neće biti jela kao jučer

Monjaa
20.12.2010., 19:13
Fico, dijagnosticirana na zalost. I onako aktivira se sa vremena na vrijeme. Kada pijem antibiotike, kad mi spopadne alergija pa pijem lijekove protiv iste, svaki mjesec pred ciklus mi se javi da je ne zaboravim....Sve sam probala osim prehranom, a mislim da je to primarno. Pa evo lagano se pripremam.
Samo sto se tice ovih tegoba, da se nadovezem. Iako nisam dugo i ne tako striktno, drugi dan mi je bas bilo lose. Sva sam drhtala a nije bio u pitanju ¸¸pad secera¸¸. Spavalo mi se, bila sam malaksala. I sad me na momente spopadne, ali bolje je. jedno zapazanje. U PMS sam i ovo je prvi put u mom zivotu kada pred PMS ne da ne jedem sve sta stignem nego se tjeram da jedem. Danas sam zaboravila rucati :S Ali nisam uopste osjetila glad, nego se zapodjenula prica o jelu i u vezi rucka i ja sam tog momenta shvatila da nisam rucala....

Danasnji jelovnik:

greska je kasika meda cajna i ni pola kifle.

Ostalo po planu:

Dorucak: LCHF hljeb onako solidna kriska .... sa puuuno maslaca i par ljesnjaka
Popila sam i ness sa mlijekom i jedan sumeci kalcij. Trebala bih i magnezij samo nikako da nadjem dobar sumeci. A nesto razmisljam mozda ga kroz ovo sjemenje unosim taman...

Rucak: pileca prsa pecena na maslinovom ulju+ LGG jogurt+sirni namaz + hrpa kiselog kupusa. I naravno ness...

Vecera: Kelj sa piletinom kuhani, sa tim sto sam odstranila krompir.

Izmedju obroka sam grickala malo ljesnjaka

Lijep pozdrav:)

vinicka
20.12.2010., 21:05
ja danas definitivno preterala s kolicinama, pojma nemam sta mi bi: istina sve strogo LCHF: masna krpa je utekla, al su stradali cvarci, zapeceni praziluk, kozji sir, kackavalj, maslac...i to sve samo popodne i uvece..Uzas! Nadam se boljem danu sutra...Laku noc!

SENIYOYO
20.12.2010., 22:35
Ja danas počela raditi nakon poduže pauze,sasvim dobro organizirala obroke,baš sam zadovoljna!

D:annin kruhić sa sirom
R:kelj sa masl.i limunom kao salatica,malo pancete
V:2 dobra komada klio torte (ubija kako je dobra!),mala je imala 1.rođ pa je to bilo za nju (uz još jednu kupovnu tortu)

Kupila cimet agz,to je izgleda to!

Rijeka je koma,što bi bilo da se snijeg duže zadržava,jadna nam majka!A da ne spominjem one pametnjakoviće koji izlaze na snijeg bez lanaca ili zimskih guma.............pitam se gdje li je tada dragi barba u plavom raspoložen za primit milostinju???:rolleyes:

Ferrari-Ficho
21.12.2010., 04:50
Jutro :w
Kavica za ovisnicu se kuha, salatica čeka da ju operem i idem u nove radne pobjede.
Jučer sam ju opet donijela doma i na kraju sam skuhala doma malo brokule, zgnječila juu pire i onda na maslacu još popekla karfiol iz te salate koju sam nosila zamarendu i sve skupa umiješala u tu brokulu.
Uz to su bili pileći zabatci
Fino je bilo

Punja
21.12.2010., 07:41
Jaoo žene, javio nam se jučer vrli momak i dao nam pola sata da se snađemo, a mi zakazale... :p Ja sam išla na ručak s kolegama i pojela lijepo mesine i povrća i gljiva. Ok kad mi neka zlonamjerna koka komentiram da puno jedem, ali kad mi to kaže stariji kolega, ups :D

Ferrari-Ficho
21.12.2010., 07:46
Kod nas sutra opet domjenak.
I, koliko sam skužila sve neke knedle u gustim umacima, sve nešto slasno ugljikohidratno...
Možda i ne odem, imam izgovor d amoram po dijete u vrtić

Ferrari-Ficho
21.12.2010., 07:47
Vrli momak ima potencijala, samo radi istu grešku kao i ja. Skače grlom u jagode.
Treba se organizirat, stvarno treba koji dan da to sve sjedne na mjesto i treba si uzet nekih 2 tjedna probna kad će pokušat ovako, ap onda skužit tek gdje još griješi i što može po tom pitaju napravit.
Teško ej to ovako iznebuha

polli
21.12.2010., 08:53
dobro jutro danas popila već kavu i to tursku glava mi puca oči natekle ići ću poslije dr jer stvarno ovako više nemože
jucer dan bio itekako grozan ,dobila sve nesto pekla,ali nisam pogriješila D:pileća prsa+kriška milerama
R:sv.meso pekla na male komadiće sa lukom,
poslije kava sa kriškom klio torte,poslije bademi 100.pukli dobro djeca mi pomogla,napravila sam orašćiće,kokos kifle,staverku danas će mi svekrva napraviti poljupce

babicana4
21.12.2010., 09:09
Kupila cimet agz,to je izgleda to!

Gdje si ga našla?

Jaz barabo, kad startaš s LCHF moraš malo organizirati zalihe namirnica. Prvo pobacaj sve šećere, biljna ulja, margarine, brašno, tjestenine, riže itd. A onda nabavi: jaja, meso, maslac, kokosovo ulje, svinjsku mast, domaće kobasice, domaću slaninu, šunku, čvarke, sireve, povrće i bobičasto voće. I sjemenke i orašaste plodove. Ako voliš slatko i ne možeš bez njega - kupi steviu.
Na LCHFu možeš smršaviti, a popravlja ti se zdravlje.
Pitao si za doručak. Evo primjera tipičnih LCHF doručaka:
doručak 1 (http://www.youtube.com/watch?v=x_mZrZtZ8Wo)
doručak 2 (http://www.youtube.com/watch?v=Jsb0CgvzGbU)
Uživaj:cerek:

Punja
21.12.2010., 09:46
,poslije bademi 100.pukli dobro djeca mi pomogla,

Hahaha polli, molim te pojasni ovaj dio, čini se super zabavno!

Doručak - 2 jaja na maslacu sa slaninom
Marenda - nekoliko kriški tvrdog sira, 1 mala jabuka.
Ručak će biti kasnooo, jer poslije posla moram odvesti auto na servis u neku zabit i ostaviti ga tamo, pa trebam još smisliti kako da se onda vratim doma.

polli
21.12.2010., 12:06
Hahaha polli, molim te pojasni ovaj dio, čini se super zabavno!

Doručak - 2 jaja na maslacu sa slaninom
Marenda - nekoliko kriški tvrdog sira, 1 mala jabuka.
Ručak će biti kasnooo, jer poslije posla moram odvesti auto na servis u neku zabit i ostaviti ga tamo, pa trebam još smisliti kako da se onda vratim doma.

dobro 100gr.preskočila gr,a da ih je bilo sto kom. isto bi ih pojela sviju :mig:

polli
21.12.2010., 12:11
evo me od dr kaže samo nastaviti sa čajevima ako bude gore onda antibiotik(leukociti u laganom padu)drugi nalazi u granici normale samo malo sećer povišen ali to me nije spriječilo da pojedem
D:7čevapa(ja bi ih još nije bilo)+jaje na oko
nalijevam se čajevima
R:juha od tikvica+paprike pečene+sir
V:nemam pojma vidjet ću

Punja
21.12.2010., 12:14
dobro 100gr.preskočila gr,a da ih je bilo sto kom. isto bi ih pojela sviju :mig:

:lol: :lol: :lol: A ja skužila da ti je 100 kom badema dobro puklo, u smislu ti i djeca ste ih tukli...:lol:
Jer kad ja tučem bademe to je obično vani na zidu i uglavnom mi puknu, t.j. ne ostanu cijeli kad maknem ljusku, a ako koji i ostane cijeli uvijek mi ga netko usput ukrade i pojede. Da meni 100 kom dobro pukne, pa bila bih majstorica.. :lol:

Pepica
21.12.2010., 16:02
hello cure, gdje ste se razbježale?

peku se kolačići, pače sigurno i degustiraju:rofl:

ja danas slabo s papicom:

D: proteinska pločica (ne pitajte:rolleyes:) i kava
R: raštika i 2 šnicle (1 juneća i 1 svinetina), mm kuhao:D
MO: 2 naranče

to mi je zasad sve, nisam gladna

navečer pečem kolače, valjda ih neću jest:D, gotovo sam sigurna da neću:D

Ferrari-Ficho
21.12.2010., 18:56
Uh, nemam danas šta napisat...
Prvi obrok nakon jučer popodne mi je bio danas u 5 i pol popodne.
Ludnica na sve strane, si nude čokoladom i kolačima kao brzom energijom, ali odolijevam. Nije mi tako strašno bit gladna iako mi ejna kraju, dok sam napokon pravila ručak, bilo i slabo malo.

Uglavnom, jedini današnji obrok: pureći zabatak popirjan sa ružmarinom i uz to popečci od tikvice, luka, češnjaka, jaja i mješavine sjemenki mljevenih u mlincu :raspa:
Začinjeno, naravno, sa malo papra, peršina i crvene slatke paprike

vinicka
21.12.2010., 19:50
ff sve su ti inspirativniji jelovnici..bravo! ja danas nesto manje jedem nego juce., posle jucerasnjeg jela vise povrca negos sto treba, jutros tracica svetlija, ali jos u ketozi....Danas sam bila u iskusenju da bas pojedem neku kiflu sa soljom mleka ili tako nesto...prosto mi je nesto falilo. Kad sam razmislila sta mi fali, najvise mi se jela jabuka. Ipak je nisam pojela, ali sam otisla do prodavnice i kupila smrznute crne ribizle i maline i uzela malo iz obe kutije, to zalila sa dve kasike jogurta, jednom kasikom tecne pavlake i pojela kao neki sladoled...Odmah me prosla zelja za bilo cim drugim...sad sam uzela malo pilece dzigerice i zavrsila za danas...

polli
21.12.2010., 20:17
:lol: :lol: :lol: A ja skužila da ti je 100 kom badema dobro puklo, u smislu ti i djeca ste ih tukli...:lol:
Jer kad ja tučem bademe to je obično vani na zidu i uglavnom mi puknu, t.j. ne ostanu cijeli kad maknem ljusku, a ako koji i ostane cijeli uvijek mi ga netko usput ukrade i pojede. Da meni 100 kom dobro pukne, pa bila bih majstorica.. :lol:

vidjela sam ja da nisi nesto pohvatala nema veze barem sam te nasmijala

helly
21.12.2010., 20:20
evo mene opet! :D
od 2.1.sam na lchf-u,jer neznam uzrok mojim tegobama,pa ih drugačije nemogu ni rješit..a zašto 2.1.?jer idem na novu godinu u sarajevo,pa moram probat njihove kolače i ćevape,ne želim se ograničavat,nisam izvan hrvatske bila 10godina! sada sam "uglavnom" na lchf,jedino jedem malo kruha od kiselog tijesta od pira, i ponekad malo meda.
e,sad,ja samo ne razumijem zašto sam ja gladna stalno ako ne jedem ugljikohidrate?a trebalo bi biti suprotno.. nije stvar u masnoćama,npr.danas u 6 sam pojela 2 jaja na oko na maslinovom i salatu od paradajza i rikule sa ribanim parmezanom i 5(!!!) jušnih žlica maslinovog-to je više od pola deci, i prije sat vremena sam bila gladna..

isto tako ujutro,jela sam juhu od veeelikog komada maslaca,špinata,cvjetače i 1 dl vode- sve skupa je stalo u šalicu od 3 deci- za sat vremena sam bila gladna.. :ne zna:

i to mi bude malo problem,što ću morati jesti 7 puta na dan?! mislim da ću nakon 2 dana izgubiti ideje za obroke :(

polli
21.12.2010., 20:23
da referisem dam jutros turska kava
nalijevanje čaja
oko jedanaest pojela čevape+jaje na oko
poslije nalijevanje čajem i sada griz m.šape da probam kakve su :rolleyes:i znate šta super su mi ispale ali znam se ja kontrolirati:)

polli
21.12.2010., 20:27
evo mene opet! :D
od 2.1.sam na lchf-u,jer neznam uzrok mojim tegobama,pa ih drugačije nemogu ni rješit..a zašto 2.1.?jer idem na novu godinu u sarajevo,pa moram probat njihove kolače i ćevape,ne želim se ograničavat,nisam izvan hrvatske bila 10godina! sada sam "uglavnom" na lchf,jedino jedem malo kruha od kiselog tijesta od pira, i ponekad malo meda.
e,sad,ja samo ne razumijem zašto sam ja gladna stalno ako ne jedem ugljikohidrate?a trebalo bi biti suprotno.. nije stvar u masnoćama,npr.danas u 6 sam pojela 2 jaja na oko na maslinovom i salatu od paradajza i rikule sa ribanim parmezanom i 5(!!!) jušnih žlica maslinovog-to je više od pola deci, i prije sat vremena sam bila gladna..

isto tako ujutro,jela sam juhu od veeelikog komada maslaca,špinata,cvjetače i 1 dl vode- sve skupa je stalo u šalicu od 3 deci- za sat vremena sam bila gladna.. :ne zna:

i to mi bude malo problem,što ću morati jesti 7 puta na dan?! mislim da ću nakon 2 dana izgubiti ideje za obroke :(

tako ti je u početku non stop si gladam nesto bi jeli tako je svima nama bilo između obroka ubaci bademe ili sir pa grickaj sve će doći na svoje a ni ja nemislim se baš držati LCHF za blagdane da ti je lakše
samo pitanje gdje si nabavila to pirovo brašno ja sam sve pretražila malo veće trgovine i u mene svi blenu kad ih pitam(BIH)

polli
21.12.2010., 20:29
Samo da kažem mm dolazi ujutro(nakon mjesec i pol) juhu sva sam nervozna kao šiparica:rolleyes:tako da me sutra nema tu

Ferrari-Ficho
21.12.2010., 21:40
Poli, lijepo da ćeš uživat s tm.
Jako vam zavidim svima što si možete priuštit grijehe za blagdane.
Mene mali grijeh koštao sra*a pa se više ne usudim.
Evo, upravo cuclam čašu s citrofitom i hvatam se kako razmišljam o sutrašnjim štruklima u šumskom voću :rolleyes:
Kad prođe Božić, sve će biti lakše :top: