PDA

View Full Version : Što ste imali za doručak?

stranice : [1] 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19

*cactus*
25.01.2003., 00:13
...ako uopće jedete? :D
oni koji moraju rano raniti na posao ili kamo već, da li imate volju za takvim ranim doručkom? :rolleyes:
i šta jedete tada?
općenito šta volite jesti ujutro?? :)
evo, ja nikada, ali baš nikada, ne preskačem doručak ma kako rano on bio
:top:
...a ono što uvijek ujutro volim pojesti je cornflakes (omiljeni od kikirikija! mmmljac) sa pola litre mlijeka....ili muesli u koji još dodam grožđice i lješnjake....mmmm
to uvijek jedem, kako god rano bilo...
i imam energije za cijeli dan :D
ajde forumaši, kako izgledaju vaši doručci? ;)

Zrinska
25.01.2003., 00:37
Kava-kruh namazan s maslacem i medom......malo voca....ali bez Kave nemogu.....coffeine junkie.......:D

*cactus*
25.01.2003., 00:57
Zrinska kaže:
Kava-kruh namazan s maslacem i medom......malo voca....ali bez Kave nemogu.....coffeine junkie.......:D

da, kruh sa maslacem i medom...to je mljac-mljac...još ako je tost, pa onako namackaš na svježi topli tost....:top:
ja nisam neki ovisnik o kavi....zapravo ju ni ne pijem tako često...dok mi dođe :)

Zrinska
25.01.2003., 01:00
*cactus* kaže:
da, kruh sa maslacem i medom...to je mljac-mljac...još ako je tost, pa onako namackaš na svježi topli tost....:top:

Neeee,tost mi bas i nije toliko fin.

el_mariachi
25.01.2003., 01:13
Ne znam za Vas ostale ali upravo sam se odvalio od nekog njemackog alkohola pomjesanim sa 43 trave. Preskacem dorucak :D

Winona2
25.01.2003., 09:38
*cactus* kaže:
...ako uopće jedete? :D
oni koji moraju rano raniti na posao ili kamo već, da li imate volju za takvim ranim doručkom? :rolleyes:
i šta jedete tada?
općenito šta volite jesti ujutro?? :)
evo, ja nikada, ali baš nikada, ne preskačem doručak ma kako rano on bio
...a ono što uvijek ujutro volim pojesti je cornflakes (omiljeni od kikirikija! mmmljac) sa pola litre mlijeka....ili muesli u koji još dodam grožđice i lješnjake....mmmm
to uvijek jedem, kako god rano bilo...
i imam energije za cijeli dan :D
ajde forumaši, kako izgledaju vaši doručci? ;)

obavezno doruckujem

radije se dignem ranije, to je moj mali SMIRENI ritual za pocetka novog dana....mogu zamisliti dan bez vecere ali ne bez dorucka...moj pocne sa malim plavim ;) LC1 jogurt sa bakterijama, neko voce ( jabuka mi je omiljena ), svjezi sir, pa trakice paprike na to (mljac ) müsli ( najbolje kad zmjesam sama kombinacije ) , kefir, parma sunka, gauda, sve vrste sira,mozzarela...naravno ne sve ovo odjednom, ovisi o raspolozenju...

Nakon otprilike sat i pol opet doruckujem na poslu :rolleyes: najcesce nesto fino i kaloricno iz pekare pored ( ili krafnu ili lisnato sa pudingom i visnjama ili strudlu od jabuke, to su mi omiljene verzije ) najvise pasu u casu mlijeka

Frankie
25.01.2003., 10:13
Nekakve misle ili žitne pahuljice s vočnim jogurtom, kekse ili kolače s instant kapučinom

zucchera
25.01.2003., 10:34
Radnim danom nista, obicno popijen chasu vocnog dzusa prije nego sta podjem na poso, kad dodjen na poso popijen prvu kafu. Nemogu rano ujutro da jeden, poslje 1-1½ sata na poslu mogu pojest neki sendvich. Vikendom jeden neki lak dorucak ovisi kad se probudin. Nikad ne jeden müsli i te stvari za dorucak.

Rhea
25.01.2003., 13:32
Prvo pocugam Actimel,nakon toga namazem maslac, svjezi sir ili nutellu na kruh ili tost(zavisi sta mi se jede).Nekad napravim caj,nekad kavu(opet zavisi o raspolozenju).Sok od narance mi je obavezan!:top:

Blaise
25.01.2003., 14:21
Pijem kavu i pusim cigaretu i sama sebi obecavam da necu vise tako i mastam o svemu ovome sto ste vi gore napisali.

GothicA
25.01.2003., 14:25
Već tjedan dana za redom doručkujem petit ber kekse u mlijeku. Već mi ih je pun kofer, al ne da mi se ništa drugo raditi.

Zrinska
25.01.2003., 14:30
Pa nemoj to jesti,bus se zdebljala:rolleyes:

Karakala
25.01.2003., 14:45
Ja vec goooooodinama jedem ujutro cokolino. :)
Pola litre mlijeka, zlica meda i gusti cokolino.
To mi da energije do marende. :) A za marendu zidarski panin od pola struce. :B

Princeza
25.01.2003., 21:13
Ja na zalost ne doruckujem redovno, pogotovo kad radim. Dorucak mi je ritual, pa ako je na brzinu obavljen, nije mi gust.

E, ali zato, kad imam vremena... Friska peciva (putar stangice, kajzerice ili ona fina crna peciva s puno razlicitih zitarica), maslac, sirni namaz, oni trokutasti namazi od sira, trapist, gauda ili ementaler, salama od dimljenog pileceg bijelog mesa ili neka fina sunkica, obavezno nesto jogurtasto (kiselo mlijeko, jogurt, LGG, acidofil, kefir,...), casa soka od narance, eventualno meko kuhano jaje... I, naravno, ne sve istovremeno. ;)

Ma, dorucak je zakon! :s

Samantha
25.01.2003., 21:29
...ja ne doruckujem jer me zgadi prepelicje jaje koje pijem svako jutro.Fuj:flop:
popijem juice i nescafe.

Princeza
25.01.2003., 21:36
Samantha Jones kaže:
...ja ne doruckujem jer me zgadi prepelicje jaje koje pijem svako jutro.Fuj:flop:

Zasto, za ime Boga, pijes prepelicja jaja?!? :confused: :eek:

Samantha Jones kaže:
popijem juice i nescafe.

Eh, da, zaboravila sam spomenut nesicu, koja ide nakon dorucka. ;)

Samantha
25.01.2003., 21:48
narodni lijek za sve ,meni za gastritis,poanta je da se pije nataste,puna su minerala,fosfora,A,Bvitamina.Ja se nadam da mi smanje gastro muke:)

Shtefitza
25.01.2003., 22:03
Obavezno doruckujem.
NEke zitarice s bademima i sojino mlijeko.
Rezervna varijanta: kruh i sir.

Princeza
25.01.2003., 22:05
Samantha Jones kaže:
Ja se nadam da mi smanje gastro muke:)

Dobro, ja ti drzim fige da ti smanje muke sa zelucem, ;) ali svejedno, ako ti se od njih povraca... :eek: Jesi ziher da je to pravi *lijek* za tebe? :confused:

Samantha
25.01.2003., 22:10
Pa kazu da pomaze ako se redovito pije i odredjena doze,ja nisam nesto disciplinovana,mislim da cu i odustat jer su stvarno gadna.

penelopa
26.01.2003., 08:05
Samantha, protiv gastritisa ti pomaze i da svaki dan pojedes sacicu badema a i ukusnije je.

Ja isto obavezno doruckujem. To mi je ostalo jos iz djetinjstva. Nije bilo sanse da me puste u skolu bez mlijeka ili kakaa, snite kruha sa maslacem i medom.
Sada najcesce jedem mlijeko i pahuljice a ono prvo tek ponekad, kad me uhvati nostalgija. Nesto teze ( sir, sunku, salame...) ujutro ne mogu jesti. Pretesko mi je to za prazan zeludac.

GothicA
26.01.2003., 10:25
Zrinska kaže:
Pa nemoj to jesti,bus se zdebljala:rolleyes:

Zizi, ja ti se opće ne opterećujem s debljanjem. I onda se ne debljam. Sve je stvar psihe, ne papice.

E da..danas sam jedva pojela malu šniticu kruha, putra i pekmeza. Neš imam probljema s klopom u zadnje vrijeme- umirem od gladi, a onda jedva pojedem jedan zalogaj nečega.

*cactus*
26.01.2003., 13:47
penelopa kaže:

To mi je ostalo jos iz djetinjstva. Nije bilo sanse da me puste u skolu bez mlijeka ili kakaa, snite kruha sa maslacem i medom.

Nesto teze ( sir, sunku, salame...) ujutro ne mogu jesti. Pretesko mi je to za prazan zeludac.

da, ovo mi je poznato... :D
ni mene nikad nisu puštali u školu bez doručka :D
...ma kako mali on bio ;)
makar mi je nekad bilo užasno teško doručkovati
još i sad obožavam čokolino i sve njegove varijante :top:
još i sad kad jedem frutolino, osjećam neku slatku nostalgiju...
osjećam se točno kao onda dok sam bila mala i jela to...

a i to što kažeš penelopa, nikako ne mogu podnijeti nešto teško za želudac ujutro...brrr :flop:
...što na nestreću ne vrijedi za večer :rolleyes:

*cactus*
26.01.2003., 13:48
GothicA kaže:
Zizi, ja ti se opće ne opterećujem s debljanjem. I onda se ne debljam. Sve je stvar psihe, ne papice.

ima nešto u tome GothicA.....ima, ima... :top:
slažem se na neki način

Mikilegendo!care!
26.01.2003., 13:50
Kavu i cigarete :cool: :bljak:

*cactus*
26.01.2003., 14:06
Mikilegendocare kaže:
Kavu i cigarete :cool: :bljak:

IZBIJ SI OKO :D :D :D :D :D

Gospon Pes
26.01.2003., 15:04
Blaise kaže:
Pijem kavu i pusim cigaretu i sama sebi obecavam da necu vise tako
Isto, osim sto si ne dajem prazna obecanja... :D:D:D

U neko doba onda ogladnim, pa lupim po svemu sto je nezdravo u frizideru: sunka, sir, salama, masline, spek...kaj vec ima.
Nekad si napravim punu tavu krumpira s lukom, kobasicama i jajima ili spagete s cesnjakom ili bilo koju klopu koja je brzo gotova...
Ako je ostala kakva snicla od dana prije ili gulas ili kaj vec, onda jedem to.
Apsolutno me ne smeta da za dorucak jedem ono sto bi drugi jeli za rucak. Naprotiv, gust je kad ima. :D

neovisan?
26.01.2003., 19:43
Dvije-tri fete graham kruha (ili bilo kojeg drugog crnog kruha), malo margarina, ili sira, ili meko kuhano jaje.
Moram nesto pojesti ujutro, gladan sam kao vuk ujutro, pojeo bih komad drveta, stol, bilo sta.. i lud sam kad sam gladan. Jaaaaako zivcan.

F*CK YOU!!!! FEED ME!!! GRRRRRRR!!!!!!!

Eladio
26.01.2003., 20:08
sendvic..

salametine i jogurt :cool:

..moze i ako je sta ostalo od vecere :cool:

...nisam bas za dorucak :( , vise sam veceraj po dvatriput tip :D

Winona2
26.01.2003., 20:15
Zizi, ja ti se opce ne opterecujem s debljanjem. I onda se ne debljam. Sve je stvar psihe, ne papice.

tocno !

Winona2
26.01.2003., 20:17
Apsolutno me ne smeta da za dorucak jedem ono sto bi drugi jeli za rucak. Naprotiv, gust je kad ima.

e mene bas to smeta ;)

Nikad nisam kuzila mamu kak se gustala jest za dorucak ono kaj je ostalo od rucka/vecere proslog dana :confused:

Eladio
26.01.2003., 20:21
hrenovke rulez , a ni tost nije za bacit :rolleyes:

*cactus*
26.01.2003., 20:41
ufff...brrr
ne mogu pomisliti na neke salametine, hrenovke, paštete ....
ajme ljudi kad bi znali čega tu ima....užas
ne jedem to
nisam vegeterijanac, dapače, obožavam meso
ali ovo sve je puno aditiva , konzervansa (natrijevi nitriti- koma....)
pa da s tim još započnem dan ? :bljak:
jednostavno ne mogu, osjećala bih se loše dok bih to jela, bad...
uživam u zdravlju ujutro, voće, čokolino, muesli, juice...
obožavam započeti dan s nečim zdravim i hranjivim :top:
takav sam tip...
:cool:

Eladio
26.01.2003., 20:50
..ja obozavam poceti dan s necim konkretnim ;)
(sex opcionalno :rolleyes: )

njasa
26.01.2003., 22:57
ne jedem nista ujtro, ali sve nadoknadim tokon dana :)
popijem kavu i zapalin cigaretu

Bili
27.01.2003., 07:31
Ja doruckujem redovito, ali rano, prije 7. Svaki dan isto: nasjeckam naranzdu na kockice sa 2 zlice zobenih pahuljica. To obozavam. Uz to ide veeelika filter kava.
To me drzi do rucka. Vikednom se castim slatkim iz pekare: visnjica, jabuka ili orah, na kaj naletim.

Eladio
27.01.2003., 07:37
evo ja bi sad zgustom jedan zdravo seljacki sendvic od parizera :p

emili
27.01.2003., 08:46
Eladio kaže:
evo ja bi sad zgustom jedan zdravo seljacki sendvic od parizera :p

i s malo majoneze, mljac

Gospon Pes
27.01.2003., 08:47
Ja upravo jesam. :D Nije mi nis ostalo od jucer, a bila sam lijena u podrum po pizzu... (Tam je skrinja.) :D

magic
27.01.2003., 08:51
Do sad konzumirala: veliku shalicu nessice s mlijekom, bez shecera, jednu plochicu Korny - to prije posla.

Na poslu: shalitzu zelenog chaja
shaku badema
1 naranchu

Sad se trudim izdrzhati do deset, a onda cu smazati integralno pecivo, komad sira i kisele krastavce.

Poslije cemo vidjet ;)

Otprilike svaki dan tako

sailor
27.01.2003., 08:55
njasa kaže:
ne jedem nista ujtro, ali sve nadoknadim tokon dana :)
popijem kavu i zapalin cigaretu

Eto. :)

sotona69
27.01.2003., 10:50
Ujutro nista, al' je zato rucak izemdju 12 i 1.

ankada
27.01.2003., 11:08
Moje navike su kao i kod Pesice, moze sarma, moze punjena paprika, na naglo speceni snicli, batci...variva, sve sto mi srce zeli, sto sam starija mlijecni proizvodi mi teze padaju, nekada sam redovito njupala griz s kras expresom, ili rizu kuhanu na vodi u koju bi isto dodala krasa, zgance sam tamanila po 2-3 puta na dan, a danas ako ih doruckujem mucno mi je, sve u svemu svemesojedni svesder.
Dorucak je kod mene nezaobilazan i opterecujuci, nisam kao neki koji ga mogu preskociti i samo popiti sok ili kavu. Vozim se oko 50 min. na posao busom i mucno mi je ako sam gladna, jos jedan od razloga sto moram doruckovati.

penelopa
27.01.2003., 11:54
GothicA kaže:

Vau, nisam to ni znala. Ja sam mislila da se ne debljas ako ti je unos pojedenih i potrosenih kalorija 1:1
Idem sad smazat 1kg cokolade za pocetak i pustit mozak na pasu.
Javit cu vam rezultate za mjesec dana ako uspijem doci do kompjutera.

smotana2001
27.01.2003., 12:15
kava i cigarete ...bez toga ne mogu funkcionirat...i nikad si ne obećajem da ću tu naviku promijenit :D :D

ljutika
27.01.2003., 13:52
Radni dan: odmah ujutro nekakva krafna ili buhtla, caj; za marendu komadina kruha i sir, ponekad prsut, nekada nesto slatko (najvise napolitanke ili sladoled), nekada pizza ili lepinja sa mesnim obrokom.
Vikend: obiteljsko okupljanje uz bogati dorucak. Nekakve hrenovke, frita sa sirom, sparugama, paprikom, slaninom, kobasicama,..., pohani kruh, palacinke, nekada i topli kruh domace izrade, poderane gace, topli sendvici, tost, tostirani kruh sa domacom marmeladom ili medom, preprzeni domaci ombolo, kiselisi (krastavci, paprike, karfiol), pasteta od tunjevine + pomidori, jogurti, kiselo mlijeko, sir i vrhnje+mladi luk. Pijemo caj ili kakao.

Kod nas je dorucak vazan, a jedino sto nikada ne jedemo su razne zitarice sa mlijekom ili nekim drugim mlijecnim proizvodima.

indian
27.01.2003., 14:25
Tako sam i ja dimila cigarete i pila kavu godinama..:rolleyes:
Kao meni to najviše paše, nebi mogla druačije i to..al bezveze, to je samo jedan obična navika.

Sad prvo jedem, popečeni kruh sa margarinom i sirnim namazom, jogurt, kava..a tek onda pušim..:D

I puno manje sam gladna navečer nego sam prije bila..dok sam samo dimila i pila kavu..;)

backdoorman
27.01.2003., 15:09
Radnim danom i ja ubacim u kljun nesto onako, u prolazu... pretezno tekuce. Ali zato nedjeljom imam ritual: zganci, pripremljeni na putru... pa sa hladnim mlijekom... mljac.

*cactus*
27.01.2003., 21:07
Eladio kaže:
..ja obozavam poceti dan s necim konkretnim ;)
(sex opcionalno :rolleyes: )

najbolji doručak definitivno :top: :top: :top:
slažem se :top: :cool: :D :p

Sandra October
28.01.2003., 09:44
čokolino, frutolino, medolino... lino, lino, lino.... ili eventualno neki müsli u šalici za kavu
tek toliko da želudac može provarit kavu i cigaretu. :D

ali kad imamo goste doma pa još za vikend, e onda nam iz gušta napravim breakfast feštu.

sireva sto vrsta na stol .........šunka, naresci ni u kojem pojavnom obliku se kod nas jede... med, maslac, džemovi ovi oni... svježe rajčice, friško pečeni kroasani, biopeciva sto i jedna vrsta, obavezno svježe iscijeđeni sok od naranče, kvark sir sa malo narančina soka i meda za müsle, prvo čaj pa na kraju doručka kava...kuhana jaja ili na oko ...jogurti sa svkeže narezanim voćem...i onda meditacija za doručkom od ca 2 sata.

E tooo je gušt. :)

neovisan?
28.01.2003., 21:31
Dorucak za koji sam emotivno najvise vezan jest onaj vezan uz feste.
Vracati se u tri ujutro... stati kraj pekare... kupiti dva bureka... zderati pijan bureke dok ne naletis na pizzeriju... kupiti pizzu.... doci kuci... pojesti pola pizze... zaspati napola obucen sa komadom pizze u ruci... probuditi se u jedanaest... smazati drugu polovicu pizze... onako hladna... KAKO PRIJA!!!
I onda krenuti se srediti.

Gospon Pes
29.01.2003., 09:27
Hehe, sve stima, osim biti drven ujutro. Nije mi obicaj...
Pizzu sam bas jucer jela, a inace kad sam u ZG, pa se vracam doma, nema da se ode, a da prvo ne kupim par bureka koji ni jedan ne stigne ziv do slovenske granice. :D

Indi
29.01.2003., 10:28
Croissant ili pain au chocolat, OJ, caj sa mlijekom. Nekad cornflakes.:lux:

el_mariachi
29.01.2003., 10:32
Gospon Pes kaže:
a da prvo ne kupim par bureka koji ni jedan ne stigne ziv do slovenske granice. :D
Pokusavas da kazes da je ZG daleko od Slovenije ?:D

Gospon Pes
29.01.2003., 10:52
Ne, nego da jedem ko luda. :D Bregana je "iza coska". Mada bih ja radije prek Macelja, ali tko vozi, taj odlucuje... :(:D
Na zalost, posto krenemo rano, u to doba jos ne radi susjed koji pravi genijalni burek, pa se moram zadovoljiti onim iz pekare koji je nesto manje dobar, ali bitno da je burek. :D

Karakala
29.01.2003., 13:20
neovisan? kaže:
Dorucak za koji sam emotivno najvise vezan jest onaj vezan uz feste.
Vracati se u tri ujutro... stati kraj pekare... kupiti dva bureka... zderati pijan bureke dok ne naletis na pizzeriju... kupiti pizzu.... doci kuci... pojesti pola pizze... zaspati napola obucen sa komadom pizze u ruci... probuditi se u jedanaest... smazati drugu polovicu pizze... onako hladna... KAKO PRIJA!!!
I onda krenuti se srediti.

Hehe. I ja imam slicne dozivljaje. :)
Gust je i hambic smazati onako umoran. :B

Bili
29.01.2003., 14:26
Gospon Pes kaže:
Ne, nego da jedem ko luda. :D Bregana je "iza coska". Mada bih ja radije prek Macelja, ali tko vozi, taj odlucuje... :(:D
Na zalost, posto krenemo rano, u to doba jos ne radi susjed koji pravi genijalni burek, pa se moram zadovoljiti onim iz pekare koji je nesto manje dobar, ali bitno da je burek. :D

Volim bureke, pogotovi sa secerom i uz to hladno mlijeko. Malo (ali samo malo) me podsjeca na mamine strukle:D

el_mariachi
29.01.2003., 14:43
Bili kaže:
Volim bureke, pogotovi sa secerom i uz to hladno mlijeko. Malo (ali samo malo) me podsjeca na mamine strukle:D

Eh Billi!
Burek sa secerom ?:rolleyes:
Ja sam mogao puding sa kruhom ali ovu gore kombinaciju ne bih nikada probao. Hladno mlijeko mogu razumiti.

Bili
29.01.2003., 14:53
:s :s Zaboravih napomenuti da se naravno radi o onom sa SIROM:lux: :lux:
Jel sad bolje smeka????

el_mariachi
29.01.2003., 15:02
Bili kaže:
:s :s Zaboravih napomenuti da se naravno radi o onom sa SIROM:lux: :lux:
Jel sad bolje smeka????

Ah sirnica...
Taman sam pomislio da monstrumi postaju po ovom forumu :D

Bili
29.01.2003., 15:17
Sirnica???:confused:

Meni su objasnili da u BH razlikuju burek (samo onaj sa mesom), sirnicu (sama rijec kaze), zeljanicu.

Ja razlikujem burek sa mesom ili sirom.
Pite i pituljice svakako zovem:D

Karakala
29.01.2003., 16:26
Tko bi mogao pojesti burek sa mesom; i onako secera u prahu dobro nasecereno?! :)

Gospon Pes
29.01.2003., 16:29
Fuj, perverznjaci! Vi ste ko moji rodjaci koji su si znali namazati kruh i mast sa cvarcima i onda to posuli secerom. :bljak:
Kak mozete? :rolleyes:

OK, burek s jabukama...ali s mesom i sirom samo sa SOLI. :D
Cak ni slatku strudlu od sira ne volim, samo slanu i dok sam bila doma, pazila sam kad se stara okrene, pa dodala soli u nadjev...hehe... :D

Bili
29.01.2003., 16:30
Opa, jedino za okladu.:lux:

Bili
29.01.2003., 16:33
Bili kaže:
Opa, jedino za okladu.:lux:

Ovo se odnosi na post Karakale.

darin
12.02.2003., 21:43
Dakle, vrlo jednostavno. Zanima me što ljudi doručkuju...shvatila sam nedavno da imam prilično čudne prehrambene navike. Većina ljudi ujutro ili jede vrlo malo, ili uopce ne, neki jedu iskljucivo slatko, neki jaja...

Moj se dorucak sastoji od salice crne kave i dvije cigarete, u vecini slucajeva. A ako sam bas odlucila doruckovati, to onda definitivno mora biti nesto konkretno. Sendvic-dva (ogromna, naravno!), mozda polpete od soje, tjestenina sa umakom...prije dok sam jos jela meso znala sam doruckovat brdo pilecih krilca...

Uglavnom, nikad nisam imala neki normalan (uvjetno receno) dorucak. Bilo bi mi vrijeme da se saberem po tom pitanju (not that i'm fat, but :D )...pa tak pitam, cist znatizelje radi...

Pliiiiiz, prosvjetlite me!!!!!!!!! :D

Kiki
12.02.2003., 22:12
Pa nije bas zdravo ne doruckovati.
Ja uglavnom pojedem muesli ili corn flakes s obicnim low fat bio yogurtom i vocem i popijem jednu casu prirodnog soka.
To je to.
A ovaj tvoj dorucak (dvije kave i dvije cigarete)...ajme meni...mislim, ono, svakom svoje...daleko od toga da bi ti sad isla solit pamet, al je stvarno Boze sacuvaj.

Tinchi
12.02.2003., 22:52
I meni je doručak obično bio kava + cigareta...

Sad je samo kava jer smanjih pušenje. Ipak zadnjih godinu dana se prisiljavam jesti ujutro... I najbolje mi paše nešto od ovog:

corn-flakes s mlijekom
musli (sve vrste) s mlijekom
tost s marmeladom
banane
kruh i magarin
tost s medom...

Uglavnom slatkaste stvari... Ponekad se ubijem u teškom sendviču ali to obično bude jutro nakon tuluma...

Tijesto s umakom za doručak.. Đizs... To je savršena večera al doručak... UH!

Ipak, treba jesti što ti paše pa makar to bilo ne znam što.. u svakom slučaju zdravo je doručkovati.

Morski vražičko
13.02.2003., 00:39
he he..ja se vecinu vremena ne budim prije 12 h...pa tako uvijek skoro ne doruckujem.....:D

Rhea
13.02.2003., 08:38
Pa ova tema je bila prije kraaatkog vremena:rolleyes:

13.02.2003., 09:02
Ja se ne budim gladna. Treba proci par sati od budjenja da bih mogla doruckovati.
Obicno doruckujem preko vikenda. Radnim danom nema sanse, zurim, jurim, eventualno pecivo ali vrlo rijetko ali zato je tu prvo kava i cigareta. Promjenit cu navike kad odem u mirovinu :) nadam se da cu ostaviti cigarete - daj boze!

darin
13.02.2003., 10:10
sve mi je jasno što se toga tiče. ne moram napominjati da je opetovano ponavljanje te navike rezultiralo grozomornim gastritisom...svejsna sam činjenice o toj užasnoj stvari koju radim. bad, bad girl! :D

Rhea, evo sorry, ne zalazim inace ovdje pa nisam ni mogla znati da je ovaj topic vec bio...jednostavno me zanima sto ljudi doruckuju.

Evo, moram se pohvaliti da sam jutros prije prve cigarete pojela kroasan ( :D) i popila ice-coffee...

Ali slatko ujutro jednostavno nemrem prozvakat...:p

Indi
13.02.2003., 12:03
Kao sto ti je netko vec rekao, cornflakes ili museli su ti najzdraviji. Pojedi i nesto voca, tipa naradja, jabuka, kruska il kaj vec volis.

:p

I ne zaboravi da je dorucak najvazniji obrok dana!

13.02.2003., 12:13
Vi koji doruckujete - u koliko sati to radite? i koliko vremena nakon spavanja?

magic
13.02.2003., 12:16
Ja ujutro u 6,30 pijem ness samo s mlijekom i pojedem par keksica, ili komadic domaceg kolacha.

Onda oko 8 na poslu jedem voce.

Onda oko 10 jedem suho voce.

Oko 13 pojedem shto sam si donijela od kuce ili sendvich.

Kiki
13.02.2003., 14:35
Pa ne moras slatko, darin....mozes uzet neki corn flakes ilimuesli bez dodanog secera i to pojist s mlikom ili jogurtom.
To onda nije slatko.

Eladio
13.02.2003., 14:57
doruckovao sam cevape s lukom i 2 jogurta

..:eek:

zajebano :D :D ali i dobro :cool:

darin
13.02.2003., 22:04
Eladio kaže:

:s :top: care!

Ma da, kuzim kaj oces reci (kiki!), ali je poanta u tome da mi je to onak, premalo...mislim, nisam prase, ali volim konkretno.
Eniweyz, fala vam na savjetima! Definitivno mi je potrebno malo treninga i samokontrole...

GothicA
13.02.2003., 22:47
Ja nekak nemrem više baš jesti ujutro. Mogu bit gladna ko vuk, a da neću moć puno pojest. Obično doručkujem kekse i mlijeko..neda mi se ništa drugo raditi. Al najdraži doručci su mi kruh putar i med s kakaom ili pak pašteta i kakao (ak je kruh friški).

Ne želim sad srati tu, ali fakat nije zdravo za doručak odmah zapalit cigaretu. Ljudovi, dajte bar keks, dva i čaj, pa onda pljugu.

el_mariachi
13.02.2003., 22:47
Eladio kaže:

Zar se cevapi mogu doruckovati bez luka. Onda nije gloki.

darin
13.02.2003., 23:08
GothicA kaže:
Ne želim sad srati tu, ali fakat nije zdravo za doručak odmah
zapalit cigaretu. Ljudovi, dajte bar keks, dva i čaj, pa onda pljugu.

Bez daljnjeg.
Ali daj realno priznaj da cigareta jednostavno nema isti okus ako ju zapalis odmah neposredno nakon ustajanja, ili ako prvo nesto ubacis u kljun pa onda zapalis...da, definitivno to vise ne radim, ali onaj gust je istovremeno snizen na minimum...ma kao i gastritis uostalom...:p

14.02.2003., 06:21
Najdrazi su mi dorucki u hotelu :) ajme sve bi :D a tek bijela kava mmm..sve je odlicno..strogo pazim da ne propustim niti jedan dorucak :) eto tu sam primjerna.

magic
14.02.2003., 08:03
Ajde, lakshe mi je kad nisam jedina...:rolleyes:

Ja sat namjeshtam da sluchajno ne propustim doruchak u hotelu :top:

Kiki
14.02.2003., 09:06
I ja...i ja....
Super su mi kad imaju onaj buffet dorucak....uh, onda mi dorucak ritual traje sat , sat i po...dok sve pregledam, pa dok sve pojidem....uf...

zucchera
14.02.2003., 09:28
Radnim danom ne doruckujem, popijem vode ili neki juice ujutro prije posla i prvu kaficu na poso.

Vikendom pojeden neki sendvic i kafu ili napravim americke palacine (ali to je bilo daaaavno).

Nikad nisan mogla da jeden rano ujutro.

magic
14.02.2003., 11:40
Kiki kaže:
I ja...i ja....
Super su mi kad imaju onaj buffet dorucak....

Kod nas se to zove shvedski stol...po dva sata ostanem u restoranu :D

14.02.2003., 12:21
magic, pazi sada :) takvi dorucki, pa ruckovi u tri linije :eek: pa vecera u tri linije :eek: pa tako tijedan dana na moru a od seminara ni S - sam se debljam :D :D Nije bas tako lako treba to izdrazati :)

ZorcJ
08.09.2003., 09:30
Ja volim crni kruh i pekmez od marelica (domaći) i kavu s mlijekom (nekad kakao .....

Vi?

Winona
08.09.2003., 10:50
kako kad, ne jedem sve odjednom ali - svjezi sir, peciva ( kruh rijetko jedem), med, mlijeko i müsli, jabuke, iscjedjene narandje, susene sunke, topljeni sir, bananu

Uvijek dan zapocnem jednim od onih jogurta s bakterijama :rolleyes: , kad mi se zuri popijem onaj u bocici. Obicno ako ne za dorucak onda preko dana jedan kefir.

Prek vikenda jaja na oko sa zapecenom sunkom :top:

*cactus*
08.09.2003., 13:05
nikak ne mogu ujutro jesti nešto konkretno, jako, količinski puno

volim lagani doručak

ali ono kaj najprije napravim čim ustanem, popojem pola litre mlake vode kaj se pročistim

i onda tak za kojih pola sata, kad se ispišam prvi puta, :rolleyes: :D , idem doručkovati

to je najčešće cornflakes, obavezno sa obranim mlijekom :top:
ili volim neko voće, banane sa mlijekom pojedem, naprimjer
ili crni kruh sa sjemenkama namazan TANKO sa malo rame i meda...
to mi je sad prvo palo na pamet...

uglavnom uvjek nešto lagano,zdravo i hranjivo :top:

*cactus*
08.09.2003., 13:07
Winona1 kaže:
kako kad, ne jedem sve odjednom ali - svjezi sir, peciva ( kruh rijetko jedem), med, mlijeko i müsli, jabuke, iscjedjene narandje, susene sunke, topljeni sir, bananu

Uvijek dan zapocnem jednim od onih jogurta s bakterijama :rolleyes: , kad mi se zuri popijem onaj u bocici. Obicno ako ne za dorucak onda preko dana jedan kefir.

Prek vikenda jaja na oko sa zapecenom sunkom :top:

a i ovo mi se sviđa
winona :top:

Winona
08.09.2003., 16:38
ono kaj najprije napravim čim ustanem, popojem pola litre mlake vode kaj se pročistim

i onda tak za kojih pola sata, kad se ispišam prvi puta, , idem doručkovati

imas ti neki dobar ritam ;) Za za kojih pola sata moram vec biti na poslu.

Ne, ne nije voda za mene, to bi me zasitilo ( pa ne popisas u roku pola sata onos to si popila :confused: ) pa ne bi mogla smazati sve one divote :o

patka
08.09.2003., 18:26
joj, ja cim se probudim, obavim higijenu ;) .....idem u frizider :D
zapravo ima jutarnji ritual u kojem dorucak oduzima najveci dio, uglavnom pojedem puuuno ujutro...prvo casu soka ili obicne vode, onda jedem najcesce pecivo sa suncokretom+neki sirni namaz ili svjezi sir i sl. no nekad je to ipak cornflakes, čokolino (mmm što to volim) neko voce... a i uvijek za doručak pijem bijelu kavu
ne znam zasto slatkog se ujutro brzo zasitim ?? :confused:

nema sanse da zapalim prije neg sam nesto pojela....

Winona
08.09.2003., 19:13
patko ti si moja cura !:top:

I ja volim ujutro puno pojesti, treba ipak nesto startati motor a nije bas mali ;)

ne znam zasto slatkog se ujutro brzo zasitim ??
nema sanse da zapalim prije neg sam nesto pojela....

iste smo

croft
08.09.2003., 19:23
Ovako ja:
narezem na kockice jabuku,kiwi,jagode,ili neko drugo voce (po zelji),umjesam yogurt,dodam malo meda i cornflakesa...
To je stvarno mljac a i zdravo....

Inace to sam "ukrala" recept od jednoga berlinskog ice kafea,kod njih sam to jela za dorucak i odtad isto spremam sebi.

Winona
08.09.2003., 19:38
lady hvala za ideju, super je :top:

Reci koji jogurt uzmes ? Da nije LC1 ?

croft
08.09.2003., 19:46
Winonna meni je najbolji yogurt Cremoso od Käfera...
Ostale ne papam.:D

Winona
08.09.2003., 20:29
nikad cula. Iliti mi to u Hessenu nemamo ?

sunčica
08.09.2003., 22:28
magic kaže:
Ajde, lakshe mi je kad nisam jedina...:rolleyes:

Ja sat namjeshtam da sluchajno ne propustim doruchak u hotelu :top:

i ja sam tu :klopa:

a najbolje što ti sve tako fino serviraju, izrežu, slože - samo moraš složit na tanjur, onda nađeš neko mjesto kraj prozora, okreneš leđa svijetu i navali
joj, moram stavit još jedan ovaj :klopa:

sunčica
08.09.2003., 22:32
koliko prije posla se ustanete, pa stignete sve to :confused:
doduše, ja sam ujutro u nekom čudnom stanju

patka
08.09.2003., 22:37
znate sta si ja jos volim pojesti za dorucak,
inace ja ODMAH jedem cim malo dodjem k sebi, a ovo kad mi se da raditi (ali nije niti to dugo :) )
sir i vrhnje u koje narezem na sitne kockice paradajz i papriku i dodam suncokretove sjemenke (koje stavljam i inace gdje god stignem jer ih obozavam :p )

croft
08.09.2003., 22:38
Winona kaže:
nikad cula. Iliti mi to u Hessenu nemamo ?
pojma nemam,pise Käfer -München,pa sad ne znam ima li ga kod tebe za kupit..
Mislim da ne igra veliku ulogu koji yogurt tu dode,stavis onaj koji tebi odgovara...

patka
08.09.2003., 22:43
sunčica kaže:

meni za sve treba otprilike 45-50 minuta..od toga dorucak+bijela kava+cigareta laganini barem 25 min :D
a onda ostalo trcim po stanu, zurim....

Winona
08.09.2003., 22:53
sunčica kaže:

pa u pravu si, zaista se dignem ranije da doruckujem u miru, to mi dodje kao svojevrsna oaza i punjenje baterija prije nego dan sa svim stresovima pocne.

Za dorucak mi dosta 15-20 minuta ( za vikend se castimo dugim doruccima i pecenim jajima i to ) a ovo sto jedem radni dan ne treba vise manje extra spremati.

inace ja ODMAH jedem cim malo dodjem k sebi

ja isto. Srusila bi se od slabosti da nis ne pojedem ;)

sir i vrhnje obozavam i ja, jedan period sam doslovce na tome zivjela ( jedno ljeto ) sir, vrhnje i paradajz.

Lady Croft - slazem se.

Winona
08.09.2003., 22:55
patka kaže:
meni za sve treba otprilike 45-50 minuta..od toga dorucak+bijela kava+cigareta laganini barem 25 min :D
a onda ostalo trcim po stanu, zurim....

Roko
09.09.2003., 06:35
ja za dorucak se napijem vode ili neke hladne tekucine dok se ne dokopam nekavog esspresa. Znam da nije dobro ali doruckujem tek iza podneva do tad kafein me zadovolji.

Inace se dizem u 7 da ne bimislili da spavam do 11:D

*cactus*
11.09.2003., 13:16
Winona kaže:
imas ti neki dobar ritam ;) Za za kojih pola sata moram vec biti na poslu.

Ne, ne nije voda za mene, to bi me zasitilo ( pa ne popisas u roku pola sata onos to si popila :confused: ) pa ne bi mogla smazati sve one divote :o

pošto navečer ne jedem,a isto pijem dost tekućine navečer , prazna sam...
i da, počnem pišati tu vodu, nakon pola sata, nekad malo više, ali sve je tu negdje...
ujutro mi je metabolizam dosta ubrzani

Kiki
19.07.2004., 19:40
Daj, da ja puknem onaj sto nam fali....
Dakle, sto za dorucak?

xxGaladrielxx
19.07.2004., 19:45
uvijek do 12 jedem samo voce. daklem, cim ustanem, iscjedim si jedan grejp + narancu. danas sam imala jos par boba borovnica. nakon ostalih jutarnjih rituala, zgrabam bananu i strmopizdim se niz stepenice :D (na tom putu me uvijek neko od budnih susjeda priupita jer bas uvijek jedem bananu dok izlazim :D ). Ljeti, daklem danas, pojedoh jednu malu dinju, pa breskvu i jos jednu bananu.
Ne moram vam govorit kak od tih banana morate fort na wece (tjera na mokrenje) :D . Mijenjam voce ovisno o sezoni ali uvijek je tak nekak. :)

unspeakable
19.07.2004., 20:09
danas: nutelu na kruhu i kakao :o

Sandra October
19.07.2004., 20:10
xxGaladrielxx kaže:
uvijek do 12 jedem samo voce. daklem, cim ustanem, iscjedim si jedan grejp + narancu. danas sam imala jos par boba borovnica. nakon ostalih jutarnjih rituala, zgrabam bananu i strmopizdim se niz stepenice :D (na tom putu me uvijek neko od budnih susjeda priupita jer bas uvijek jedem bananu dok izlazim :D ). Ljeti, daklem danas, pojedoh jednu malu dinju, pa breskvu i jos jednu bananu.
Ne moram vam govorit kak od tih banana morate fort na wece (tjera na mokrenje) :D . Mijenjam voce ovisno o sezoni ali uvijek je tak nekak. :)

ja isto tamanim samo voće do popodne :D

vikendom sama sebi priuštim baby-papa tretman pa onda još na ribež izribam jabuku, bananu, breskvice i ljudi moji kako je to dobro:cerek:

Kiki
19.07.2004., 20:21
A zasto samo voce do popodne?

xxGaladrielxx
19.07.2004., 20:24
ono kaj ti delas s organizmom sada, ja delam konstantno: 8 sati voce, 8 ostalo, 8 nis. i ne mijesam ugljikohidrate i bjelancevine :)

just Sandy
19.07.2004., 20:33
xxGaladrielxx kaže:
ono kaj ti delas s organizmom sada, ja delam konstantno: 8 sati voce, 8 ostalo, 8 nis. i ne mijesam ugljikohidrate i bjelancevine :) zvuči zanimljivo!
ima li negdje malo razrađeniji ovakav način prehrane (ovi osamsatni ciklusi) s objašnjenima zašto, što dobroga to čini organizmu i tako to? neki URL, znaš li? :)
može i osobno iskustvo :)

Ava Adore
19.07.2004., 21:01
jebote jel ima netko tu tko normalno jede :eek:

ja da razmisljam sad moram samo voce, toliko i toliko sati... nakon 3 sata bih pojela... ne znam sto.... nesto sto uopce inace ne jedem... samo zato sto kao ne smijem

Cats
19.07.2004., 21:08
E sad, o tim jutarnjim bananama ja imam svoje mišljenje. :D :D I da, znam, nismo na LJESu. Dakle. Ja imam niski tlak. Ne niski nego NISKI. I godinama sam se trapila s doručkom jerbo su mudri ljudi rekli da je to obvezatno za žene sa niskim tlakom. Pa sam onda ja bistroumno zaključila da je banana odličan doručak jerbo ima vitamina, jelte, pa minerala, pa tako to. I tako ja godinama za doručak banane, i godinama se do prve kave na poslu zaletavala u štokove, padala po stepenicama, uglavnom nisam znala za sebe. I onda pred neko vrijeme čujem ja na radiju nekog stučnjaka za niski tlak i prehranu koji navalio objašnjavat da kad pojedeš bananu na prazan želudac tlak odjednom i silno - padne.
I tako sam ja batalila banane i doručke, i osjećam se nikad bolje. :D :D
Toliko.

Marija_1963
19.07.2004., 21:12
Svježi posni sir Vindija 125 gr i 4 marelice iz vlastitog voćnjaka..njam njam, marelice su božanstvene ove godine :klopa:

xxGaladrielxx
19.07.2004., 21:34
Cats kaže:
I onda pred neko vrijeme čujem ja na radiju nekog stučnjaka za niski tlak i prehranu koji navalio objašnjavat da kad pojedeš bananu na prazan želudac tlak odjednom i silno - padne.
naravno da snizava tlak, zato sam i spomenula ucestalo morenje. :D Na nekim ljekovima koji se piju kod povisenog tlaka (znam od bake) cak pise kao preporuka nakon tablete pojesti bananu. :)
Ta 3x 8 prehrana je Fit for life, Sandy. Vise puta sam pisala o tome. Ja se po tom principu hranim 2-3 godine i osjecam se izvrsno. Narafski da prekndasim (npr malo prije sam pojela kokice), al to su sve sitnice. Sutra bum malo kasnije rucala :D
e da, po toj prehrani voce treba iskljucivo jesti na prazan zeludac (zbog vrenja). Posto sam ciras i zeludac bi me na svaku pogresku odmah alarmiral, ovo sa vocem je provjereno bas na mom zelucu :D

Ruda
20.07.2004., 08:17
Crna kava, dvije-tri cigarete, eventualno GP

just Sandy
20.07.2004., 08:47
xxGaladrielxx kaže:
naravno da snizava tlak, zato sam i spomenula ucestalo morenje. :D Na nekim ljekovima koji se piju kod povisenog tlaka (znam od bake) cak pise kao preporuka nakon tablete pojesti bananu. :)
Ta 3x 8 prehrana je Fit for life, Sandy. Vise puta sam pisala o tome. Ja se po tom principu hranim 2-3 godine i osjecam se izvrsno. Narafski da prekndasim (npr malo prije sam pojela kokice), al to su sve sitnice. Sutra bum malo kasnije rucala :D
e da, po toj prehrani voce treba iskljucivo jesti na prazan zeludac (zbog vrenja). Posto sam ciras i zeludac bi me na svaku pogresku odmah alarmiral, ovo sa vocem je provjereno bas na mom zelucu :D Hvala, Galadriel. Nisam nešto proučavala različite pristupe prehrani, barem ne ono što se piše tu po forumu, pa su mi promakli tvoji postovi. Potražit ću ih baš. :) (Mislim da svakom organizmu odgovara nešto drugo; ja još nisam našla nešto s čime bi moj organizam bio i sretan i zdrav. :D Zato me zanima ova "filozofija", možda se nađem u njoj.)

Da budem on-topic, nisam ništa doručkovala. Zaspala sam, što mi se rijetko događa, pa nisam ni stigla razmišljat o doručku. Sve se bojim na što će mi ručak sličiti, kolege su se već počele "prijetiti" nekim masovnim odlaskom na ćevape, već mi miriši... :D

chocogirl35b
20.07.2004., 08:49
nutela na tostu i mlijeko ...mljac...

razmazoti
20.07.2004., 10:37
vocni kruh i casa mlijeka :angel:

vaci
20.07.2004., 10:42
Ava Adore kaže:

ja da razmisljam sad moram samo voce, toliko i toliko sati... nakon 3 sata bih pojela... ne znam sto.... nesto sto uopce inace ne jedem... samo zato sto kao ne smijem

ja ne jedem normalno, jedem sve, najradije sendvič, katkad umisto toga recimo neko pecivo sa sirom i popijem jogurt.

Najbolje na vrući kruv masla i zimske salame :D m,eni je to genijalno

Winona
20.07.2004., 10:46
Ava Adore kaže:

bas tako

inace doruckovala sam sad, prije nisam stigla dok spremim sve oko sebe ne stignem i sebe samu, samo sam izletila s jabukom :D
(u pravilu doruckujem do devet, to skupa on i ja, taj ritual ne damo nikome, super je tak zapoceti dan, ionak se ne vidimo do vecere)

klasika - salica (4 dcl) kakaa, 1 kroasant;) s becelom, 1 pecivo sa friskim kravljvim sirom preko toga malo susene schwarzwaldice - sunka, popila 1 actimel

Zene ja vam se divim, da zivim na vasim kolicinama hrane pa jos tak rasporedjeno preko dana ja bih se do podneva srusila. Nekoliko puta stovise :D

(dorucukujem, rucam i veceram a izmedju toga imam 1-2 medjuobroka)

smotana2001
20.07.2004., 10:47
Ava Adore kaže:

pomfrit + pola para pečene kobasice + ajvar :D
U 10:00. To je meni pauza.
Da jedem voće, povrće, jogurte do 15:00 bi svisnula od gladi :rolleyes:

Cats
20.07.2004., 10:51
Winona kaže:
Zene ja vam se divim, da zivim na vasim kolicinama hrane pa jos tak rasporedjeno preko dana ja bih se do podneva srusila. Nekoliko puta stovise :D

(dorucukujem, rucam i veceram a izmedju toga imam 1-2 medjuobroka)

Ma jasno. Lažu. Sve po redu.
Evo, ja na primjer UOPĆE ne jedem. Zato sam i uspjela uštedit za stan auto garažu i kuću na moru.
Sad šparam za helikopter. :rolleyes: :rolleyes: :rolleyes:

Winona
20.07.2004., 10:55
Cats kaže:
Ma jasno. Lažu. Sve po redu.
Evo, ja na primjer UOPĆE ne jedem. Zato sam i uspjela uštedit za stan auto garažu i kuću na moru.
Sad šparam za helikopter. :rolleyes: :rolleyes: :rolleyes:

daj javi kak, kak????
I ja bi rado nekaj zasparala ali kak cu - ovako nezasitna?:(

(bilo je doduse situacija kad sam prisilno bila samo na vocu do podneva, ono zaboravila uzeti gablec doma a bome mi se s 25 kata nije spustalo, rokovi stisli...doma sam isla tak da sam se za stokove lovila:D )

Billi
20.07.2004., 11:47
ja sam sad na lubenici, dok im traje sezona, onda cu poslije valjda po kruskama.
tolik pojedem da se zasitim, ali mi je uvijek frka do posla:D

tatiana
20.07.2004., 12:09
Obožavam konkretne doručke tipa - kobase, jajca, kava itd.
Ali sam zaključila da svejedno dosta brzo ogladnim. Tako da onda jedem kukuruzne pahuljice s mlijekom i to je to. Budući da sam već oko podneva gladna kako god da se okrene, onda mi je svejedno.

xiola bleu
20.07.2004., 12:36
otkako mi je frendica prije par dana skuhala heljdolino (heljda frutolino od jabuke), ne priznajem ništa drugo. spakirat ću si kile toga kad se budem vraćala u uk.

Kiki
20.07.2004., 13:40
Xiola, deder mi donesi Keksolino ili/i frutolino.
Dam ti novac cim se vidimo.
Ajd, imas valjda mjesta u torbi.
I donesi mi bajadere.
Kod mene u ducanu ih prodaju, al su 4 jebene funte za onu najmanju kutijicu di ih ima samo 8.
Ako ne nadjes bajadere, onda one Zagreb bombonjere.
Ajd, matere ti, ajd.
Nemoj zaboravit.
BTW, ja sam danas doruckovala strawberry sok i saku blueberries.

unspeakable
20.07.2004., 16:13
paštetu na kruhu i mlijeko, htjela sam čaj da budem baš ko u vrtiću al nisam imala doma. :( :zubo:

Gazda
20.07.2004., 18:02
Sendvič od četvrt bijelog kruha s sirnim namazom s dodatkom povrća, dimcekom, ementalerom, majonezom, kiselim krastavcima.

Čašu AB kulture.

Čašu vode s kalcijevom šumećom tabletom.

Jabuke iz vrta.

Kavu (iz automata na poslu, fuj :rigo: )

medeja
20.07.2004., 18:08
palačinke sa svježim sirom i pivo

Winona
20.07.2004., 19:42
medeja kaže:
palačinke sa svježim sirom i pivo

pivu za dorucak :eek: :D

nisi losa

nea
20.07.2004., 20:07
nemasni jogurt i borovnice
ali mi se vec 2 dana jede cokolada
joj hocu bar jedan mali bar, kit ket po mogucnosti, moze i pola
mozda i podjem do radnje,

xiola bleu
20.07.2004., 21:04
Kiki kaže:
Xiola, deder mi donesi Keksolino ili/i frutolino.
Dam ti novac cim se vidimo.
Ajd, imas valjda mjesta u torbi.
I donesi mi bajadere.
Kod mene u ducanu ih prodaju, al su 4 jebene funte za onu najmanju kutijicu di ih ima samo 8.
Ako ne nadjes bajadere, onda one Zagreb bombonjere.
Ajd, matere ti, ajd.
Nemoj zaboravit.
BTW, ja sam danas doruckovala strawberry sok i saku blueberries.

pička im materina, zar toliko deru za bajadere? :eek: :mad:

aj, donijet ću ti nešto, nema frke. moš i znaš-već-koga ponudit sa ovim rvackim specijalitetima, baš me zanima kako će mu se svidjet. ;)

Dannijela
20.07.2004., 21:30
Kiki kaže:
Dakle, sto za dorucak?

Kiflicu sa putrom, džem od jagoda i kavu ili kifla sa nutelom+ kava:cerek: :kava:

Moram nešto slatko ujutro inače
sam loše volje
:hebemu: :cerek:

Kiki
20.07.2004., 22:05
xiola bleu kaže:
pička im materina, zar toliko deru za bajadere? :eek: :mad:

aj, donijet ću ti nešto, nema frke. moš i znaš-već-koga ponudit sa ovim rvackim specijalitetima, baš me zanima kako će mu se svidjet. ;)

Ma znas kaj...daj ti meni (ako ti stane) donesi i zagreb i bajadere i keksolino i frutolino.
Dam ti novac odmah cim se vidimo.
PLIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIZZZZZZ.
I kad vec donosis, daj mi ubodi 'rvacki Playboy isto.
MOLIIIIIIIIIM TEEEEEEEEEEEE! HVAAAAAAAALAAAAAAAAA!

chocogirl35b
21.07.2004., 07:44
Napolitanke i mlijeko...

A ostatak dana sam na štapićima dok ne dođem doma u kasnim noćnim satima... :(

Indi
21.07.2004., 10:34
Bircher misli sa masu voca, grozdjica, oraha i sviga lipoga ostaloga. Mljac. Inace ne jedem stalno isto za dorucak. Uvijek nesto drugo.

Ava Adore
21.07.2004., 10:54
bijelu kavu

crtica
21.07.2004., 11:18
Krafna i kratki espresso... :cool:

razmazoti
21.07.2004., 11:34
muffinse :cerek:

xiola bleu
21.07.2004., 12:57
Kiki kaže:
Ma znas kaj...daj ti meni (ako ti stane) donesi i zagreb i bajadere i keksolino i frutolino.
Dam ti novac odmah cim se vidimo.
PLIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIZZZZZZ.
I kad vec donosis, daj mi ubodi 'rvacki Playboy isto.
MOLIIIIIIIIIM TEEEEEEEEEEEE! HVAAAAAAAALAAAAAAAAA!

u, jebote, malo tražiš! :D

kaj će ti rvacki plejboj? mogu ti eventualno ubost slovenski ak postoji.

Kiki
21.07.2004., 15:20
Pa da citam, jebo te, necu gledat slike.
Slusaj, definitvno ima i u Sloveniji hrvatski Playboy. Samo ti to ubodi, masno placam.
PLIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIZ!!!!
Ajd, i jos te castim kad se vratis. Picem ili necim, ne znam jos...ili nam moze G. radit caipirinhe u kuhinji. Gol. :D
Dolazi u subotu.

Winona
21.07.2004., 15:40
baguette bijeli unutra puno mozzarele, paradajza, malo bosiljka, bijela kava dvije salice, 1 lisnato s visnjama, actimel popila

jabuku prije toga, klasika

xiola bleu
21.07.2004., 15:46
Kiki kaže:
Pa da citam, jebo te, necu gledat slike.
Slusaj, definitvno ima i u Sloveniji hrvatski Playboy. Samo ti to ubodi, masno placam.
PLIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIZ!!!!
Ajd, i jos te castim kad se vratis. Picem ili necim, ne znam jos...ili nam moze G. radit caipirinhe u kuhinji. Gol. :D
Dolazi u subotu.

je, je, samo čitaš, vjerujem ja tebi. :D dobro, niš ne garantiram, budem probala nać.

veliš, g. zna radit caipirinhe?? i još gol? jebiga, još samo da je zgodan. :D

da ne budem stalno offtopic: opet imadeh heljdolino frutolino banana za doručak.

Kiki
21.07.2004., 15:52
Ja sam imala raspberry, banana, ginger iscijedjeni sok. :rolleyes:
Umirem od zelje za klopom, ali iz nekog cudnog razloga ne i iz gladi.
Valjda mi se smanjio zeludac pa ne gladujem.
Slusaj, nu....G je zgodan, jebogaled.
BTW, jucer me pito jesam li "exited"....:rolleyes:
Dobro, bar je neki pomak od "exiteded" jel tako? ;) :D

xiola bleu
21.07.2004., 15:59
Kiki kaže:
Ja sam imala raspberry, banana, ginger iscijedjeni sok. :rolleyes:
Umirem od zelje za klopom, ali iz nekog cudnog razloga ne i iz gladi.
Valjda mi se smanjio zeludac pa ne gladujem.
Slusaj, nu....G je zgodan, jebogaled.
BTW, jucer me pito jesam li "exited"....:rolleyes:
Dobro, bar je neki pomak od "exiteded" jel tako? ;) :D

je, moram priznat da je i to bolje nego maorska tetovaža na "forearmy". :D

ma zgodan je ko moj nožni palac. :D

Kiki
21.07.2004., 16:32
Jebe mi se, moji su univerzalno zgodni, a tvoji su samo tebi. ;)

njasa
21.07.2004., 18:15
jel ovde ko chata?

Ava Adore
21.07.2004., 18:23
xiola bleu kaže:
otkako mi je frendica prije par dana skuhala heljdolino (heljda frutolino od jabuke), ne priznajem ništa drugo. spakirat ću si kile toga kad se budem vraćala u uk.

kaj nije on od banane? barem je takav onaj koji ima u dm-u :D

di si nabavila taj od jabuke?

Kiki
21.07.2004., 18:25
njasa kaže:
jel ovde ko chata?

Imisusovo ti!!!
:D

njasa
21.07.2004., 18:27
aja aj, dok god spomenete u postu hranu ili pice, mozete radit sta ocete :)

Kiki
21.07.2004., 18:41
OK, dakle....pay attention, Xiola.
Moji su UNIVERZALNO zgodni.
.
.
.
.
.
.
palacinka

klio
21.07.2004., 19:12
Ja jela zobenu kašu s cimetom :klopa:

xiola bleu
21.07.2004., 21:06
Kiki kaže:
OK, dakle....pay attention, Xiola.
Moji su UNIVERZALNO zgodni.
.
.
.
.
.
.
palacinka

hehehe, samo si ih ti zadrži. meni su moji puno ljepši! ;)

ava, ja sam i bananu i jabuku heljda frutolino kupila u getrou u vrbanima. :)

(njasa, jel' dobro? :D)

indian
22.07.2004., 09:01
ovako..

pojela sam dvije fete teskog kukuruznog kruha sa margarinom i sirom, pa onda jednu krafnu, pa jedan king sladoled, onaj s bademom. i popila sam kavu, jos je pijem...

i mislim da mi je opasno lose sad :D
najbolje da se vratim u krevet :rolleyes:

Winona
22.07.2004., 10:12
lisnato s visnjama, 2 peciva sa sirom, 4 narandje u casi, actimel

sat vremena nakon toga veeeliki sladoled

sweetina
22.07.2004., 10:27
tri punozrnata dvopeka s margarinom i pilećom kobasicom

njasa
22.07.2004., 11:12
xiola bleu kaže:
hehehe, samo si ih ti zadrži. meni su moji puno ljepši! ;)

ava, ja sam i bananu i jabuku heljda frutolino kupila u getrou u vrbanima. :)

(njasa, jel' dobro? :D)

to se trazi! :)

najranije ujtro sam popila kavu sa mlikom i cigaru pa mi je bilo lose, dosla doma i poila solju muslija ...

just Sandy
22.07.2004., 13:43
napolitanke. čokoladne. :musava:

histeria
22.07.2004., 21:48
jogurt

Flemming
23.07.2004., 03:34
Kiki kaže:
Dakle, sto za dorucak?
Imitiramo index.hr, ha?:rolleyes: Ja nikad niš ne doručkujem...

Kiki
23.07.2004., 03:41
Sta je index. hr?????? :confused:
Ja nisam u hrvtaskoj.

Flemming
23.07.2004., 04:02
I oni imaju forum (http://www.index.hr/forum)

nea
23.07.2004., 07:53
decaf nesica sa splendom i 0% mljekom
jedan whole wheat kreker s okusom cimeta
poslije
zdjela voca, borovnice, jagode, pipun, dinja, nektarin i sljive
sto volim ljeto

Winona
23.07.2004., 10:13
nekofeiniranu nesicu i bananu

isto me cekaju borovnice u frizideru...preumorna sam i previse mi je vruce...obicno ogladnim tek oko deset navecer

Rhea
23.07.2004., 10:31
Bananu i Actimel

smotana2001
23.07.2004., 10:43
zagrebački (onako fino se sir cijedio ...mljac :klopa: ), restani krompir i da budem u stilu s vama zdravljacima sok od borovnice :frajer:

Winona
23.07.2004., 10:45
smotana2001 kaže:
zagrebački (onako fino se sir cijedio ...mljac :klopa: ), restani krompir i da budem u stilu s vama zdravljacima sok od borovnice :frajer:

uvijek doruckujes ovako "konkretno" ? Mislim i ja jedem puno ali ne mogu odmah startati...treba mi niski start :D

smotana2001
23.07.2004., 10:50
Winona kaže:
uvijek doruckujes ovako "konkretno" ? Mislim i ja jedem puno ali ne mogu odmah startati...treba mi niski start :D

Ako je pauza takva, više ne jedem ništa cijeli dan (osim možda neko voće, trenutno lubenica). To mi je dovoljno. Uostalom slaba sam na meso :o

Ava Adore
23.07.2004., 10:57
pola tatinog sendvica s mortadelom pa lubenicu :D

Hannah
23.07.2004., 14:57
muesli vivera (trešnja+čokolada) s jogurtom

njasa
23.07.2004., 15:12
i ja sam jela za dorucak musli vivera, ali kokos i jos nesto - mljac

Winona
23.07.2004., 15:37
smotana2001 kaže:
Ako je pauza takva, više ne jedem ništa cijeli dan (osim možda neko voće, trenutno lubenica). To mi je dovoljno. Uostalom slaba sam na meso :o

dobra si ti :top:

Flemming
23.07.2004., 22:36
smotana2001 kaže:
Je li borovnica radioaktivna...?;)

histeria
23.07.2004., 23:00
uff....danas coca-colu....al ga napredujem:D

kem
25.07.2004., 13:08
Crni caj...bez mlijeka. :rolleyes: Zaboravila kupiti. :bonk: Kasu od prosa.

njasa
26.07.2004., 12:23
kava i korn flejks sa mlikom...

fairy
26.07.2004., 13:00
kad se probudim u pola 7 ujutro(prije posla) prvo pijem kavicu.
doručkujem obično tek na poslu oko 12h, a danas je to bilo integralno pecivo s maslacem, gore paradajz i jogurt.
sad bi već mogla maznuti krušku koju sam si ponjela sa sobom!!
:klopa: :klopa: :klopa: :klopa: :klopa:

valentina
26.07.2004., 19:45
doruckovala salatu od tune: tuna, trobojna tjestenina, narezana paprika, kukuruz, narezan sir na kockice

Hannah
28.07.2004., 14:22
dr. oetker muesli s voćem. s jogurtom.
čaša jane s limunom.

njasa
29.07.2004., 09:23
integralni stapic... bas mi je lipo sija :)

Shtefitza
29.07.2004., 16:38
Pola narance, omlet sa paprikom, lukom, paradajzom, gljivama i feferonima (stavila sam ih previse!! :eek: ) i ledeni caj, naravno nezasecereni.

Winona
29.07.2004., 16:50
müsli, jogurt, jabuka prije (dosadno jel :D ) casa mlijeka i 1 zemlja sa namazom od ljesnjaka (godiva :) ....

njasa
30.07.2004., 10:05
kava sa mlikom i danac u omiljenom kaficu (ne danac koji radi u omiljenom kaficu, nego kolac danac u kaficu di smo inventar :D )

nea
01.08.2004., 04:02
bijela kafa, naravno 0% mlijeko, i splenda
i crni kruh s maslom i zlicom meda

Flemming
01.08.2004., 04:37
Ma što je to doručak?:D

xiola bleu
02.08.2004., 08:34
straciatella rizolino ili kaj je vec: nis' ne valja. :bljak: a jucer sam izjela zadnji keksolino. :(

njasa
04.08.2004., 12:04
za dorucak trokut sa sirom- ka pecivo ili sta vec. bilo fino

kem
06.08.2004., 10:15
svjezi sir, kruska, nektarina. i litra kave s nemasnim mlijekom (nestalo mi crnog caja, a nije mi se dalo cekati da se drugi ohlade)

377chiara
09.08.2004., 10:24
skroz rano popila nesicu
nutela
bez kruva
zlicom
al nisam precerala
ovaj put samo par zlica :D

sad jedem pomidore sa balsamicom, maslinovim, malo cesnjaka
tocam kruv u to
sir

nesica

njasa
10.08.2004., 13:45
pecivo punjeno mladim sirom sa krcato sjemenki :)

vaci
10.08.2004., 17:21
pravi litnji morski doručak - kruha i paštete (naravno, gavrilović) čaša cedevite - pa na kavu:D

lambik
12.08.2004., 11:18
Kruh od 9 (devet :eek: ) zitarica (ma gdje su ih samo nasli toliko? :misli: ), dvije vrste sira (kozji, gouda), margarin i spek. Sad idemo pristaviti omanji bazencic :kava: , a mozda usput padne i koja jagoda...

I ja znam ponekad popiti pivo za dorucak. U svakom slucaju pilsner ili psenicno, dakle oko 5% alkohola (trapisticku tesku artiljeriju od 11% :Slin: ipak cuvam za kasnije sate) i uvijek uz neki 'heavy fuel', dakle nikad na (polu)prazan zeludac...

Billi
12.08.2004., 13:54
ja svako jutro jedem isto: lubenicu i pola bio peciva sa pekmezom. osim subotom, onda jedem lubenicu i fornete:)

beatrice
13.08.2004., 18:51
grilled cheese vulgaris
crna kafa, no cukar, nije mi isti okus kad je sladko+ mlika malo
smokve sa vlastite voćke;) (vlastite, da, mama mi je rekla da ću je i naslijedit i sve)

DreamGirl
14.08.2004., 08:43
8 kockica dorine s rizom, 2 dcl cedevita okus jabuka
slanac, bioaktiv lgg.

Blaise
14.08.2004., 08:46
:kava:

vaci
14.08.2004., 11:21
ništa - čekam ručak :D

GothicA
14.08.2004., 18:02
Mmmm doručak mi je najdraži :D Uzela sam si pecivo i namazala putar i Podravkin pekmez od šljiva :p

ROYAL
19.08.2004., 10:46
krasotice i krasopise i sojino mljeko

njasa
19.08.2004., 11:22
lisnato tjesto sa punjenjem od oraha i kava sa mlikom

Rhea
23.08.2004., 10:21
Tost sa nutelom,caj od sipka sa medom i limunom i actimel

377chiara
23.08.2004., 10:25
nesicu i kroasan s putrom

Ava Adore
23.08.2004., 10:32
grozdje

sweetina
23.08.2004., 10:33
poveću breskvu

Khan
23.08.2004., 11:17
Buhtlu sa sirom iz pekarne u draškovićevoj :-(

njasa
23.08.2004., 18:06
integralno pecivo sa dimsijem i sokata

maristella69
25.08.2004., 15:30
Zaboravila sam baciti nešto u zube, ali inače jedem Vindijin voćni jogurt (0.7%). Jagoda/breskva.
Sutra ću si namjestiti reminder.

AH.:rolleyes:

maristella69
27.08.2004., 10:45
Izgleda da nisam jedina koja zaboravlja jutarnje žderilo...:D

klio
29.08.2004., 17:35
paštetu od tune home made

Alyssa
29.08.2004., 21:08
2 kruske i jednu breskvu plusa casu vode sa limunom

AFRODITA69
30.08.2004., 16:28
mini bagel sa zdenka sirom i salicu aubelita(mexican authentic drink)kave!

Alyssa
30.08.2004., 18:05
casu cijedenog limuna sa vodom od 3 deca, jednu krusku i marelicu

Hannah
31.08.2004., 09:26
keksolino.

Ava Adore
31.08.2004., 10:12
nista... ne mogu jesti :(

Alyssa
31.08.2004., 11:32
Casu limuna iscijedenog i vode, 9 kuglica (kolaci)

maristella69
31.08.2004., 14:54
AFRODITA69 kaže:
mini bagel sa zdenka sirom i salicu aubelita(mexican authentic drink)kave!

Jel' zdenka vulgaris ili zdenka specijal?!;)

Meni ova prva - zakon!:top:

magic
31.08.2004., 16:50
Alyssa,

uporno iz dana u dan chashu vode s iscijedjenim limunom...jel to neka dijeta?

njasa
31.08.2004., 18:25
za dorucak kruv i mermelada + kava sa mlikom

Hana_
01.09.2004., 00:57
suhi tvrdi perec

377chiara
01.09.2004., 11:41
nesicu, nakon pol sata (taman gotova u kupaoni) fetu kruva i gore putra i marmelade

boklec
04.09.2004., 14:15
Muslije od jagode i bijele cokolade s Yogsijem od kokosa i ananasa...:top:

AFRODITA69
04.09.2004., 18:28
angel wing i malu salicu mljeka sa vanilijom!mljacccccccccccc..:top:

njasa
05.09.2004., 07:25
jos nista, a umirem od gladi!!! aaaaaa

boklec
05.09.2004., 11:51
Kruh, margarin, salamu i jogurt...

njasa
05.09.2004., 17:03
dva stapica sa orahom, jedan puding od cokolade... prvi stapic od oraha sam poila u autu koliko sam bila gladna :o

Sunny Girl
06.09.2004., 15:00
kako dolazi faza grožđa tako sam se jutros počastila s istim. biće da sam pretjerala na prazni želudac...:Prd:

Alyssa
07.09.2004., 09:22
casa iscijedenog limuna i sad cu si stavit u zdijelicu malo Vitalisa od meda nekoliko zlica da me zasiti i casa vode

magic
07.09.2004., 09:37
Alyssa, pa daj mi konachno odgovori na ovo:

magic kaže:
Alyssa,

uporno iz dana u dan chashu vode s iscijedjenim limunom...jel to neka dijeta?

Alyssa
07.09.2004., 16:08
magic kaže:
Alyssa, pa daj mi konachno odgovori na ovo:

Sorry nisam vidjela
Da, dijeta (lagana)
IScijedis limun i popijes to s malo vode na prazan zeludac tako mi je doktorica rekla jer da to pokupi sve masnoce koje su se nakupile al samo ujutro i to jedan limun ne vise (mogu ti rec da ful odvratno to pit) :)

njasa
08.09.2004., 09:09
pita zeljanica- kupljena... moja je bolja!

377chiara
08.09.2004., 18:02
Alyssa kaže:
Sorry nisam vidjela
Da, dijeta (lagana)
IScijedis limun i popijes to s malo vode na prazan zeludac tako mi je doktorica rekla jer da to pokupi sve masnoce koje su se nakupile al samo ujutro i to jedan limun ne vise (mogu ti rec da ful odvratno to pit) :)

jedini efekt koji bi od tog dobila bi bio bol u stomaku
jebote tu kiselinu nataste:eek:

Alyssa
09.09.2004., 09:54
377chiara kaže:
jedini efekt koji bi od tog dobila bi bio bol u stomaku
jebote tu kiselinu nataste:eek:

MA nije ti nis od toga kad to popijes, zato stavis mrvicu vode u to da se razrijedi :D JA zacvepim nos i popijem :D

Casu limuna i 2 fruteka

nenek
09.09.2004., 11:48
Corn flakes s mlijekom :klopa:

maristella69
10.09.2004., 12:20
Ja ujutro dobila kroasan od jednog slatkog tamnoputog s drugog kraja svijeta....!:)

Samo...nisam ga pojela;)

Dala sam ga jednom drugom tamnoputom, s ovog kraja svijeta.:love:

Predivan doručak - od pogleda!:)

Ahhh....

377chiara
10.09.2004., 16:27
Alyssa kaže:
MA nije ti nis od toga kad to popijes, zato stavis mrvicu vode u to da se razrijedi :D JA zacvepim nos i popijem :D

Casu limuna i 2 fruteka

ja bi sracku dobila
a sta ne jogiras ako oces smrsat?

ovu maristelu ne razumim mozebit nisam dovoljno intelektulana za to

magic
11.09.2004., 09:18
nisi jedina :kava:

AFRODITA69
11.09.2004., 15:25
tanjur honey nuggets cereala sa mljekom

377chiara
12.09.2004., 21:29
griz sa komadicima cokolade, koji se onde onako rastopili

aola
14.09.2004., 09:01
upravo papam cokolino, pardon ljesnjak cokolino

Alyssa
19.09.2004., 12:32
377chiara kaže:
ja bi sracku dobila
a sta ne jogiras ako oces smrsat?

ovu maristelu ne razumim mozebit nisam dovoljno intelektulana za to

Jogiram i pijem limun ;) :D

Danas sam popila samo limun i kasnije jedno cokoladno mlijeko, hebemu, nisam izdrzala :D

njasa
19.09.2004., 18:34
dorucak je bija dobar!!!! razeni kruv i par vrsta sira. mama je iz crne gore donila srbske fette- 10 puta je bolja od grcke. i veeelika solja mlika :)

maristella69
20.09.2004., 13:19
njasa kaže:
srbske fette- 10 puta je bolja od grcke.

Nije valjda i 10x slanija?:eek:

njasa
20.09.2004., 18:26
maristella69 kaže:
Nije valjda i 10x slanija?:eek:

ne skroz je blaga- super!!!

maristella69
21.09.2004., 14:11
Nek ti majka donese to u Zg na 'piacu' - ja prva kupujem! :) (meni su one grčke bijele kocke preslane, a pogotovo onaj naš 'grabancijaš'). Inače mi je super!

Nego, ujutro sam eto jela ono kaj su mi moje popišanke pomogle zmućkati - biskvit sa šljivama, of course već dosadno, ne?! (možda ima i pokoja dlaka, mlađa je imala pune ručice ljepljive smjese:rolleyes: ).
Drugi put ću bacit unutra polovice od bresaka.

377chiara
21.09.2004., 14:17
Alyssa kaže:
Jogiram i pijem limun ;) :D

Danas sam popila samo limun i kasnije jedno cokoladno mlijeko, hebemu, nisam izdrzala :D

a koja je to fakind "dijeta" di ne smis doruckovat?
logicnije bi bilo da ti zabrane veceru
pa triba ti pogon za startat dan