PDA

View Full Version : Samsung I9000 Galaxy S

stranice : [1] 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20

Vitiaz
08.09.2010., 09:44
Planiram uzeti ovaj uređaj pa me zanima da li se može gledati Youtube preko Samsung Galaxy i9000 Galaxy S?
Zbunjiva me to što svugdje govore da ne podržava flash, no negdje spominju da se nemogu gledati youtube videa, ali onda u nekim drugim recenzijama vidim da se može gledati.
Može li mi netko pojasniti?
Hvala.

EDIT: Da li je moguće ikako preko Wi-Fi interneta na Galaxy S uspostaviti video poziv s računalom bez da se plaća išta?

piacere_dfn
08.09.2010., 12:12
Podržava, kupio ga jučer. A stranice sa Flashom meni otvara normalno :ne zna:

Bizarro
08.09.2010., 16:57
Podržava određene Flash formate npr. FLV, dok F4V ne podržava. Za SWF nisam siguran.

Što se video poziva tiče naravno da možeš, ali ovisi pomoću kojeg programa. Ja sam probao preko Fringa i ide odlično.

Inače koga zanima ima ovdje recenzija (http://mob.hr/samsung-galaxy-s-recenzija/).

slackovic
09.09.2010., 08:19
Pozdrav,

da li Samsung i9000 Galaxy S kupljen u VIP-u radi i sa drugim SIM karticama? Konkretno, imam Tele2 i htio bi uzeti ovaj mobitel ali ne bi htio izgubiti garanciju dekodiranjem.

Unaprijed zahvaljujem...

leo4
09.09.2010., 08:29
Pozdrav,

da li Samsung i9000 Galaxy S kupljen u VIP-u radi i sa drugim SIM karticama? Konkretno, imam Tele2 i htio bi uzeti ovaj mobitel ali ne bi htio izgubiti garanciju dekodiranjem.

Unaprijed zahvaljujem...

Manje više svi zaključavaju mobitele na svoje mreže. Čini mi se da je Tele jednom prodavao pojedine modele otključane! Probaj staviti drugu karticu pa vidi, mada sam gotovo sigutan da je lokan!

slackovic
09.09.2010., 09:02
Hm... Hvala na odgovoru. Nemam mobitel kod sebe još pa ne mogu isprobati.
Inače, u međuvremenu sam na Internetu pronašao par tutoriala za unlock ovog mobitela (primjer: www.youtube.com/watch?v=g94eTJWW444). Budući da je to softverski unlock, da li se i zbog toga gubi garancija? U komentarima ovog videa sam pročitao da se postupak može poništiti (odnosno, da se mobitel može vratiti na "staro").

leo4
09.09.2010., 10:47
Hm... Hvala na odgovoru. Nemam mobitel kod sebe još pa ne mogu isprobati.
Inače, u međuvremenu sam na Internetu pronašao par tutoriala za unlock ovog mobitela (primjer: www.youtube.com/watch?v=g94eTJWW444). Budući da je to softverski unlock, da li se i zbog toga gubi garancija? U komentarima ovog videa sam pročitao da se postupak može poništiti (odnosno, da se mobitel može vratiti na "staro").

Pa, svako čačkanje po softu se vidi! Gubiš garanciju!

Sauron_zg
09.09.2010., 10:57
Pa, svako čačkanje po softu se vidi! Gubiš garanciju!

Vidi se, al ne izgubiš garanciju jer ovi naši u servisima to neznaju provjeriti.. :D

leo4
09.09.2010., 15:43
Vidi se, al ne izgubiš garanciju jer ovi naši u servisima to neznaju provjeriti.. :D
Kocka!:ne zna:

Sauron_zg
09.09.2010., 15:57
Kocka!:ne zna:

Sve je danas kocka... prije će si sje** mobitel sa ovim otključavanjem nego će ga uhvatiti u servisu da je promjenio ROM..

mr. No
09.09.2010., 17:10
kolko vama pokazuje da Galaxy I 9000 ima rama?

mr. No
09.09.2010., 17:11
i da .. kolko ja znam ovi svi skupi mobiteli .. nisu zakljucani . .barem je tak bilo u vipu i radili su na svim mrezama ..

mr. No
09.09.2010., 22:31
Ljudi . . dajte pogledajte kolko vam vas galaxy s i-9000 pokazuje da imate rama?!?!. . .

telefon bi trebao imati 512 rama a kako stvari stoje . . ovi svi mobiteli imaju 326 rama?! . . to sam slucajno isao gledati kada sam nasao na nekom forumu da je vip izvadio rame iz mobitela .. dajte pogledajte .. kolko imate rama u mobitelu . . . .ja imam stalno 326 rama. . a ne 512 kak je trebalo biti ..

piacere_dfn
10.09.2010., 00:24
Meni isto piše 326 :ne zna:

slackovic
10.09.2010., 07:22
Evo, samo da vas sve obavijestim da sam jučer kupio mobitel i bio je zaključan na VIP. Kad sam ubacio Tele2 SIM karticu, tražio me kod za otključavanje mreže. Nije mi se dalo pratiti onaj video na Youtube-u čiji link sam postavio gore pa sam u (doslovno) 5 minuta na Internetu pronašao softver koji se instalira na mobitel i "izbaci" kod koji se treba upisati.
Ukratko, mobitel je zaključan ali se bez problema može otključati, a ako ga se treba odnijeti na servis, mobitel se opet može zaključati.

Bizarro
10.09.2010., 07:33
Radi se o tome da fizički postoji 512, ali adresirano je samo 326. Kad stigne Froyo bit će adresirano više

anocomplete
10.09.2010., 07:46
pa kad si je već pronašao daj podijeli tu sreću sa ostalima i skrati nam muke i uputi nas do sofvera

slackovic
11.09.2010., 13:46
E pa vjerovali ili ne, program se nalazi na Android Marketu. Zove se SGS unlock. Samo ga instaliras, on ti nakon pokretanja ispise Unlock code i Unfreeze code. Cak imas mogucnost da si ga posaljes na mail. Nakon toga ugasis mob, ubacis SIM karticu i kod paljenja te pita za Unlock code. Meni je napisao da otkljucavanje nije bilo uspjesno ali svejedno ga je otkljucao.

rukfaš
13.09.2010., 14:28
Kako vidim da se po forumu otvaraju često nove teme o određenom problemu ili savjetu za ovaj uređaj mislim da bi bilo pametno otvoriti jednu zajedničku temu u kojoj će se raspravljati sve u vezi ovoga uređaja.

Isto tako, sam koristim ovaj uređaj pa bi mi dobro došao tu i tamo koji info. o nečemu novom, kako vjerujem meni tako i drugim korisnicima ovog uređaja !

:rolleyes:

rukfaš
13.09.2010., 18:36
Evo da započnem !

Instalirana igra Real Football 2010, u MP3 Playeru mi prikazuje stotine zvučnik datoteka koje su
od navedene igre ! U memoriji uređaja folder od igre je poseban, znači MP3 file-ovi nisu pod
soundu gdje je npr. neka moja glazba !! Očitava sve MP3 datoteke i svrstava ih u MP3 player !
Dali se mogu ukloniti iz playera a da pritom ne "ozljedim" zvuk igre ??

nano1986
14.09.2010., 14:52
I ja imam taj problem od kad sam instalirao assassins creed,probao sam pobrisat al sam onda s*ebo zvuk u igrici :D ...mene zanima kad ce sluzbeno izac froyo za galaxy s i di cu ga moc skinut...hvala

rukfaš
14.09.2010., 16:02
I ja imam taj problem od kad sam instalirao assassins creed,probao sam pobrisat al sam onda s*ebo zvuk u igrici :D ...mene zanima kad ce sluzbeno izac froyo za galaxy s i di cu ga moc skinut...hvala

da i mislio sam da bi se to dogodilo zato neću dirat te fileove iz playera dok se ne nađe rješenje.

za update našao sam nešto zanimljivo ovdje http://www.gsmarena.com/samsung_galaxy_s_android_22_froyo_update_leaks-news-1842.php

Update će se moći izvesti pomoću Samsung Kies programa,, već sam ga skinuo na službenim stranicama samsung mobile-a . :)

worldbfree
18.09.2010., 06:17
Evo da započnem !

Instalirana igra Real Football 2010, u MP3 Playeru mi prikazuje stotine zvučnik datoteka koje su
od navedene igre ! U memoriji uređaja folder od igre je poseban, znači MP3 file-ovi nisu pod
soundu gdje je npr. neka moja glazba !! Očitava sve MP3 datoteke i svrstava ih u MP3 player !
Dali se mogu ukloniti iz playera a da pritom ne "ozljedim" zvuk igre ??

Napravite mapu ili datoteku imena .nomedia i stavite ju u mapu gdje se nalaze sadržaji koje ne želite prikazati u albumu ili mp3 plejeru. Ako imate cijelu mapu koje ne želite prikazati možete ju jednostavno preimenovati tako da dodate . ispred imena mape. Na taj način će mapa postati skrivena. Meni tako sve lijepo funkcionira, u mp3 plejeru se prikazuje samo željeni sadržaj a svi programi rade kako treba.

nano1986
18.09.2010., 21:03
Napravite mapu ili datoteku imena .nomedia i stavite ju u mapu gdje se nalaze sadržaji koje ne želite prikazati u albumu ili mp3 plejeru. Ako imate cijelu mapu koje ne želite prikazati možete ju jednostavno preimenovati tako da dodate . ispred imena mape. Na taj način će mapa postati skrivena. Meni tako sve lijepo funkcionira, u mp3 plejeru se prikazuje samo željeni sadržaj a svi programi rade kako treba.

Opet ista stvar ko prije nestane i u player ali i u igrici al hvala na ovoj fori za skrivanje mapa :D

mr. No
19.09.2010., 17:24
jel neko instalirao android 2.2. mozda?

rukfaš
19.09.2010., 23:38

ista stvar i kod mene kao i kod nane1986 ,

ako stavim . na mapu od igre ne prikazuje se više u mp3 playeru,ali mi igra ne radi više uopće. kada sklonim točku igra normalno radi, ali opet se vraćamo na početni problem,, but hvala na fori

2fast4you2fast
23.09.2010., 22:01
E pa vjerovali ili ne, program se nalazi na Android Marketu. Zove se SGS unlock. Samo ga instaliras, on ti nakon pokretanja ispise Unlock code i Unfreeze code. Cak imas mogucnost da si ga posaljes na mail. Nakon toga ugasis mob, ubacis SIM karticu i kod paljenja te pita za Unlock code. Meni je napisao da otkljucavanje nije bilo uspjesno ali svejedno ga je otkljucao.

zaista ovo radi,svaka cast

monster12
24.09.2010., 14:45
Evo ja sam zagrizao za ovaj tel, odustao sam od X10 i HTC HD 2 zbog loseg softvera pa mi je trenutno Galaxy S na prvom mjestu.
Imam nekoliko pitanja:

1) Koliko vam traje baterija uz normalno koristenje telefona, 10-15 min razgovora dnevno, par sms, par fotkica, malo na internet da se provjere mailovi isl ??
2) Kakva je kvaliteta slike po noci, plasi me nedostatak bljeskalice ?
3) Jeli osjetljiva plastika na ogrebotine, telefon mi djeluje skroz lose izradjen i imam osjecaj da bi se raspao kad bi mi ispao ??

Hvala

2fast4you2fast
24.09.2010., 18:17
1.baterija traje 3 do 4 dana za ovo sta si naveo ali svako vece koristenje mobitela niti dva dana da izdrzi
2.slika po noci je losa u usporedbi sa samsungom s8500 wave
3.vrijeme ce to pokazati ali uvik ce biti kupiti rezervnih maskica

nano1986
24.09.2010., 19:18
Evo ja sam zagrizao za ovaj tel, odustao sam od X10 i HTC HD 2 zbog loseg softvera pa mi je trenutno Galaxy S na prvom mjestu.
Imam nekoliko pitanja:

1) Koliko vam traje baterija uz normalno koristenje telefona, 10-15 min razgovora dnevno, par sms, par fotkica, malo na internet da se provjere mailovi isl ??
2) Kakva je kvaliteta slike po noci, plasi me nedostatak bljeskalice ?
3) Jeli osjetljiva plastika na ogrebotine, telefon mi djeluje skroz lose izradjen i imam osjecaj da bi se raspao kad bi mi ispao ??

Hvala

Meni baterija traje oko 1 dan uz stalno koristenje,slika po noci je srednje kvalitete...od kvalitetne je plastike al ja sam si za svaki slucaj kupio par maskica...definitivno uzmi galaxy s...puno je bolji od ova 2 sta si naveo

nano1986
24.09.2010., 19:19
Jel zna netko di mogu kupit tv kabel za galaxy ?

monster12
24.09.2010., 23:31
Super ako se moze mjenjati i oklop.. Ma sve je extra, svidja mi se, samo mu jos bljeskalica fali. To mi je bitno jer puno se fotkam navece kad izlazim po klubovima s drustvom, a s ovim telefonom to nece biti moguce, nista se nece vidjeti pa ne znam kako cu bez toga. Sve ostalo je extra i mislim da je tel bez konkurencije..

Sauron_zg
24.09.2010., 23:35
Pa onda nisi trebao kupit samsunga koji standardno ima osrednje kamere (čak i u high end modelima)... :rolleyes:

Trebao si ostat pri x10 ako ti treba dobra kamera...

monster12
25.09.2010., 12:16
Nisam ni kupio jos, tek cu da kupim. Kameru sam probao po danu i sasvim mi je ok, ona na X10 mi nije nista bolje.

Jedino eto za navece je manjak nedostatak bljeskalice...

monster12
25.09.2010., 12:44
Jel ima neko slike uradjene sa GAlaxy S ali pri slabijem osvjetljenju ili navece da pogledam.. Na netu nalazim slike radjene samo po danu...

Jeli istina da je Night Mod na Galaxy S odlican i da pokriva nedostak bljeskalice ?

worldbfree
26.09.2010., 21:25
Jel zna netko di mogu kupit tv kabel za galaxy ?

Ja sam kupio u kabel u Chipoteci. :) Nije došao niti 20 Kn, a radi besprijekorno. Riječ je o običnom banana činč kabelu.

monster12
27.09.2010., 16:58
Evo meni stigao tel, odlican je, 2 sata sam se igrao da malo udjem u fazon.. Sad hocu da ga spojim na komp i probam instalirati neke igre i aplikacije da vidim funkcionise li to.. Telefon je za 10, jedina mana je sto je magnet za prljavstinu i otiske prstiju.. Razmisljao sam o tome da porucim nesto ovako, pa sta mislite vrijedi li dati 24$ za ovo ??

http://www.zagg.com/invisibleshield/samsung-galaxy-s-i9000-cases-screen-protectors-covers-skins-shields.php

2fast4you2fast
27.09.2010., 19:52
ima li itko problema prilokom preuzimanja update za kies??
dode mi do 50% i kaze da nemoze uspostaviti vezu??????????

nano1986
28.09.2010., 21:54
Ja sam kupio u kabel u Chipoteci. :) Nije došao niti 20 Kn, a radi besprijekorno. Riječ je o običnom banana činč kabelu.

hvala ti :)savrseno radi :D

mr. No
28.09.2010., 23:07
ima li itko problema prilokom preuzimanja update za kies??
dode mi do 50% i kaze da nemoze uspostaviti vezu??????????

updejt za kaj? nisma probao . .ali meni pred 5 dana negdje nije nalazio nikakav updejt . . jel ovoris o firmware-u?

i izgleda da ce android 2.2. doci tek u 10. mjescu a trebao je doci ovaj mjesec . .krajem .. sad su ga prolongirali ..

zknezic
29.09.2010., 19:25
Mobitel ima odlicne performance neke zamjerke svi cemo mu naci nema Led flash i na drugim forumima citam da na njega neces moci stavit android 2.2 iako se ja nadam da ces moci. ja ti preporucam da pricekas svaki tren bi trebala izaci novija verzija Galaxy. imas tri verzije koje ce izaci brzo samo je pitanje nasih mreza kad ce to biti kod nas :s.

Prvi ti je Samsung Epic 4G (Samsung Galaxy S pro):
http://www.gsmarena.com/samsung_epic_4g-3410.php

Drugi ti je za t-mobile trziste vani Samsung Vibrant:
http://www.gsmarena.com/samsung_vibrant-3416.php

i treci moj favorit napredna verzije I9000 ti je Samsung Fascinate:
http://www.gsmarena.com/samsung_fascinate-3492.php

nano1986
29.09.2010., 20:22
Gdje si procitao da se nece moc stavit 2.2?:O Vibrant je isto ko ovaj galaxy s...samo je namjenjen za americko trziste

zknezic
29.09.2010., 20:26
evo tu vidis, mozda pogreska ovog koji pise reviews
http://www.gsmarena.com/samsung_i9000_galaxy_s-3115.php
da ima 2.1 al nepise update na 2.2
kao kod ovoga

nano1986
29.09.2010., 20:41
ma pusti to...moci ce se upgrejdat na 2.2 u 10. mjesecu

angel2709
29.09.2010., 21:32
Pozdrav...

razmisljam si kupit ili samsung i9000 galaxy s ili blackberry storm 2...
moze li mi neko pomoci pri odabiru?
imam losa dosadasnja iskustva sa samsungom dok sa blackberryem odlična.
kakva je trajnost baterije kod galaxya?
hvala

nano1986
29.09.2010., 21:47
Pozdrav...

razmisljam si kupit ili samsung i9000 galaxy s ili blackberry storm 2...
moze li mi neko pomoci pri odabiru?
imam losa dosadasnja iskustva sa samsungom dok sa blackberryem odlična.
kakva je trajnost baterije kod galaxya?
hvala

Nisam nikad imao blackberry tak da neznam al ovaj samsung je odlican

Baterija ti uz normalno koristenje traje 2-3 dana,a ako se cijelo vrijeme igras sa njim(igras igrice,koristis navigaciju,cijelo vrijeme surfas)trajat ce ti manje od jednog dana...ja ga imam vec mjesec dana i nemam nikakvih problema...neces pogrjesiti ako ga uzmes ;)

angel2709
29.09.2010., 22:02
Nisam nikad imao blackberry tak da neznam al ovaj samsung je odlican

Baterija ti uz normalno koristenje traje 2-3 dana,a ako se cijelo vrijeme igras sa njim(igras igrice,koristis navigaciju,cijelo vrijeme surfas)trajat ce ti manje od jednog dana...ja ga imam vec mjesec dana i nemam nikakvih problema...neces pogrjesiti ako ga uzmes ;)

hvala :)

mr. No
02.10.2010., 00:37
koju navigaciju imate u mobitelu? ja sam stavio iGO my way ali me zajebava rezolucija ne mogu ju naterat preko cijelog ekrana? jel imate kaj drugo kaj bi preporucili za hrvatsku i da je full screen?

worldbfree
03.10.2010., 11:22
koju navigaciju imate u mobitelu? ja sam stavio iGO my way ali me zajebava rezolucija ne mogu ju naterat preko cijelog ekrana? jel imate kaj drugo kaj bi preporucili za hrvatsku i da je full screen?

Ja koristim Navigon navigaciju. Radi mi vrlo solidno, karte su dosta precizne. Nedostaje, međutim, hrvatski jezik. Što se igo navigacije tiče, isprobaj Motonav verziju. Ona bi trebala biti prilagođena većim rezolucijama. Tako vele, ja je nisam probao.

zknezic
05.10.2010., 12:40
jeol zna itko gdje u zagrebu se moze naci silikonska maska? osim ovog shop.gsm-electronic.hr

Furma
05.10.2010., 18:10
jeol zna itko gdje u zagrebu se moze naci silikonska maska? osim ovog shop.gsm-electronic.hr

memorije.net

zknezic
05.10.2010., 20:27
jel itko ima iskustva s ovim memorija.net i webshop-om i jel zna gdje je to ako uopce postoji kao ducan.
Te jel itko isprobao Motonav verziju navigacije na mobu?

zknezic
06.10.2010., 07:59
Isprobao Motonav i sve radi odlicno

Furma
06.10.2010., 10:21
jel itko ima iskustva s ovim memorija.net i webshop-om i jel zna gdje je to ako uopce postoji kao ducan.
Te jel itko isprobao Motonav verziju navigacije na mobu?

ja sam od njih narucio http://memorije.net/index.php?/Hydro-Silicrylic-Case/HTC/Hydro-Silicrylic-Case-za-HTC-DESIRE-crni-krug/flypage.tpl.html

morao sam prvo napravit account i tek sam onda mogao to narucit

narduzba je potvrdjena iduci dan preko maila, a poslali su paket tek za kojih tjedan dana (salju iz zagreba)

tako da sam se nacekao na to

platio pouzecem
nikakvih problema nije bilo

imam motonav navigaciju
i nije mi nesto
nekako mi je spora i interface ruzan

zknezic
06.10.2010., 15:13
Hvala ipak cu pricekati maske kod gsm-electronic shopa jer ovako vidim uzivo dok cu kod memorije.net uzeti zastitnu foliju posto je dosta jeftinija od drugih.
sta se tice motonav istina interface je grozan. jel postoji koja druga navigacija koja ide na rez 800x480 a da ima lijepsi interface i da radi dobro?

kac...
06.10.2010., 19:38
evo imam jedno jednostavno pitanje za onog tko se razumije u memorijske kartice...hocu kupit memorijsku karticu micro sd 16gb,al pise da je file system format FAT32.pa me zanima da li ce to radit u mojem mobitelu(Samsung I9008 Galaxy S)?

assassin
06.10.2010., 20:25
Meni FAT32 radi u Milestoneu, tako da bi trebalo i u Galaxy S- u...
Mislim da je kod svih mobitela FAT32 sustav.

Naravno, ako ipak iz nekog razloga ne prihvaća FAT32- jednostavno preformatiraš u drugom. :)

Furma
07.10.2010., 00:34
radit ce
i mora biti FAT32 posto svi mobiteli samo taj sistem i prepoznaju (dobro, prepoznaju i linuxove EXT1/2/3/4 ali oni se koriste u specificnim situacijama)

ako formatiras u NTFS nece ti radit na mobu (doduse ne znam kako je sad sa ovim novim windows mobile 7 mobitelima koji ce izaci..)

kod tih kartica ti je jedino bitno da saznas koje su klase

imas 1,2,4,5,6 i 10
sto je veca klasa to je kartica brza (pogodno prilikom prijenosa podataka ili zapisivanja HD videa..) - no i tu ima puno diskusije da li su ove kartice iznad klase 2 prodavanje magle..

zknezic
07.10.2010., 09:36
hej jel se ikome dogada mtp application pad sustava kad se spajate na kies

zknezic
07.10.2010., 13:31
hej jel se ikome dogada mtp application pad sustava kad se spajate na kies

sredeno problem u ekstenziji javlja se nakon nekog vremena. rijesi se jednostavno samo se ekstenzija izbrise.
http://www.youtube.com/watch?v=h4IjarXxohw

anya16
09.10.2010., 11:12
Evo dobila sam jučer ovaj samsung (GT-I9000) i sad neznam kako da ga spojim na wirless tj uspjela sam ga spojiti ali kad idemna internet ne zeli mi otvoriti neku stranicu i sad me zanima da li moram nesto posebno namjestiti ili šta...

Lejlica
10.10.2010., 11:09
Da li itko zna ako Galaxy ima brojac podatkovnog prometa? Tj. da vidim koliko sam potrosila prometa surfajuci? Mislim trazim i nemogu vjerovati da nema, a cijeli mob sam pogledala. Pa to je imala moja bivsa Nokia za 198 kn :D Recite mi da nisam dobro trazila i da to postoji, jel mi je krajnje potrebno -.-

assassin
10.10.2010., 11:14
Skini 3G Watchdog.
Imaš widget i možeš namjestiti da ti isključi 3G kada dođeš blizu kraja paketa.

Lejlica
10.10.2010., 11:21
Skini 3G Watchdog.
Imaš widget i možeš namjestiti da ti isključi 3G kada dođeš blizu kraja paketa.

Joj hvala ti! Skinula sam i savrseno je :D

A recite mi jos, kak mogu iskljuciti internet? Ja sam si stvorila "laznu" mrezu s krivim parametrima, i onda kad se hocu makniti s neta, prikljucim se na tu "laznu" mrezu pa mi naravno, nemoze spojiti net. Al prepostavljam da ima neki pametniji i logicniji nacin :o

assassin
10.10.2010., 11:43
APN droid (on ti treba da ti Watchdog automatski isključi 3G kada dođeš blizu kraja)
Ili SwitchPro widgeti, tamo staviš data pa uključuj/isključuj po želji.

Meni je SwitchPro bolje rješenje jer možeš uključivati/ isključivati i ostale stvari (WiFi, BT, GPS, Auto rotate...).
I ljepše izgleda :cerek:

Mislim, oba ta programa rade isto to što ti ručno radiš- ali je elegantnije :D

Lejlica
10.10.2010., 11:58
Odlicno, hvala :D A reci mi samo da li WatchDog moze mjeriti zasebno WIFI i mobilni ili mjeri sve ukupno?

assassin
10.10.2010., 12:04
Samo 3G (mobilni internet), zato se i zove "3G Watchdog" :p

Lejlica
10.10.2010., 12:06
Hahaha pa zasto razmisljati ako netko moze odgovoriti :cerek: Dobro smotana sam, priznajem! Hvala ti jos jednom :)

nano1986
10.10.2010., 12:35
jel ima neka aplikacija koja se skine na mob da napravi root na galaxyu?neda mi se radit onaj duzi nacin jer cu nes zajebat :D

assassin
10.10.2010., 13:19
Hahaha pa zasto razmisljati ako netko moze odgovoriti :cerek: Dobro smotana sam, priznajem! Hvala ti jos jednom :)
Normalno... :D
Molim.
jel ima neka aplikacija koja se skine na mob da napravi root na galaxyu?neda mi se radit onaj duzi nacin jer cu nes zajebat :D
Postoji Universal Root (http://crazydroid.net23.net/?q=node/4)- ali Galaxy S nije podržan.
Tako da za njega ne postoji "one touch" root.

zknezic
11.10.2010., 14:05
hej jel se itko uspio registrirati na memorija.net kad se reg. otvori mi se njihov homepage i pri vrhu mi pise prijava je istekla :ne zna:? e ida postoji li koja druga navigacija osim motonav za i9000? hvala

Lejlica
11.10.2010., 20:49
E imam pitanje. Naime na mom Galaxiju u albumu su mi se tek tako stvorila 2 albuma. Unutra su slike s nekih mojih ultrastarih blogova od prije 2,3 godine na kojima sam zadnji put i bila tada, znaci prije par god. Odjednom su mi se stvorili albumi, i nemaju ikonicu foldera vec nekakav kruzic i kad otvorim slike pise UCITAVANJE (pa prepostavljam da to ucitava s neta). Ako ih hocu obrisat, opce nema opcije za brisanje! Znaci, moji "normalni albumi" koje sam sama stvorila fukcioniraju ok, al ova dva novonastala nece nikud, i hocu ih maknuti al neznam KAKO! Prepostavljam da imaju veze s gmail-om jer mi to jedino pada napamet, mozda sinkroniziraju neke moje podatke, slike, mozda sam se prijavljivala na te blogove preko gmaila nemam pojma, al te slike nisam nikad uploadala na gmail il slicno. Ugl, kako da obrisem albume?

Silaer
12.10.2010., 23:46
Mobitel ima odlicne performance neke zamjerke svi cemo mu naci nema Led flash i na drugim forumima citam da na njega neces moci stavit android 2.2 iako se ja nadam da ces moci. ja ti preporucam da pricekas svaki tren bi trebala izaci novija verzija Galaxy. imas tri verzije koje ce izaci brzo samo je pitanje nasih mreza kad ce to biti kod nas :s.

Prvi ti je Samsung Epic 4G (Samsung Galaxy S pro):
http://www.gsmarena.com/samsung_epic_4g-3410.php

Drugi ti je za t-mobile trziste vani Samsung Vibrant:
http://www.gsmarena.com/samsung_vibrant-3416.php

i treci moj favorit napredna verzije I9000 ti je Samsung Fascinate:

Djaba cekanje,kad fascinate ne radi u Europi,tj ne podrzaba gsm,tako da nista od toga,jedino ovaj Vibrant,ali ne vjerujem ni to,citam po forumuma da ga nece ni biti u HR

Digitall
15.10.2010., 08:34
treba mi pouzdana informacija da li se jos uvijek galaxy s kupljen u vip-u moze onako jednostavno otkljucati putem aplikacije sa marketa? i sto se dogada kad dode novi firmware?

eto da odgovorim sam sebi; moze se tako otkljucati :)

Bizarro
17.10.2010., 11:14
Evo, Galaxy S nadograđen na Froyo. Malo brže radi, ali opet ne toliko koliko sam očekivao. Nova Gmail aplikacija je kul, Gtalk sad ima bijelu pozadinu, Flash radi odlično ...

Digitall
17.10.2010., 11:36
jesi "hakiro" kies ili je froyo sluzbeno dosao za nase podrucje?

Bizarro
17.10.2010., 12:14
Nije još došao, radio sam taj registry hack (http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=809423)

The_Rock
17.10.2010., 20:02
Bok ljudi. Kupio sam Galaxy S (jupiii :D). I kako se sad spojiti na internet preko nekog VIP Surf paketa?
Preko WiFia inace sve radi.

Aktivirao sam SURF500 (na pretplati sam), ali nece da se spoji na net :ne zna:

Lejlica
17.10.2010., 22:13
Bok ljudi. Kupio sam Galaxy S (jupiii :D). I kako se sad spojiti na internet preko nekog VIP Surf paketa?
Preko WiFia inace sve radi.

Aktivirao sam SURF500 (na pretplati sam), ali nece da se spoji na net :ne zna:

Evo, nadam se da mi nece forumasi zamjeriti na poduzem postu :D Prosljedjujem ti mail kojeg sam dobila od VIP sluzbe, sve sam napravila kak pise i internet dela :) Znaci, moras sam konfigurirat rucno postavke (jer VIP na Galaxyiju nema automatske)

Internet postavke

Kretanje unutar izbornika aparata odvojeno je / znakom.
Molimo Vas da detaljno slijedite upute.
Hvala.

Aplikacije / Postavke / Bežično i mreža / Mobilne mreže / Pristupne točke (APN) / tipka Menu / Novi APN

Ime: Internet
APN: gprs0.vipnet.hr ili data.vip.hr (ovisno o podatkovnom modelu)
Proxy: 212.91.99.91
Ulaz: 8080
Korisničko ime: Nije postavljeno
Šifra: Nije postavljeno
Poslužitelj: Nije postavljeno
MMS centar: Nije postavljeno
MMS proxy: Nije postavljeno
MMS ulaz: Nije postavljeno
MCC: 219
MNC: 10
Vrsta provjere: Ništa
APN vrsta: Internet

tipka Menu / Spremi
označiti kreiranu postavku / 5x nazad za povratak u glavni izbornik

Nakon upisa postavki potrebno je iskljuciti i ukljuciti mobilni aparat.

MMS postavke

Hvala.

Aplikacije / Postavke / Bežično i mreža / Mobilne mreže / Pristupne točke (APN) / tipka Menu / Novi APN

Ime: MMS
APN: mms.vipnet.hr
Proxy: Nije postavljeno
Ulaz: Nije postavljeno
Korisničko ime: 38591
Šifra: 38591
Poslužitelj: Nije postavljeno
MMS centar: http://mms.vipnet.hr/servlets/mms
MMS proxy: 212.91.99.91
MMS ulaz: 8080
Vrsta provjere: Ništa
APN vrsta: MMS

tipka Menu / Spremi
5x nazad za povratak u glavni izbornik

E-mail postavke

Hvala.

Aplikacije / Email

Email adresa: korisnička email adresa
Šifra: korisnička lozinka

Dalje / Ručno postavljenje / POP3 račun

Korisničko ime: korisnička oznaka
POP3 poslužitelj: mail.vip.hr
Ulaz: 110
Vrsta sigurnosti: Ništa
Obriši email poruke s poslužitelja: po želji korisnika

Dalje

SMTP poslužitelj: mail.vip.hr
Ulaz: 25
Vrsta sigurnosti: Ništa
Zahtjev prijave: bez kvačice
Korisničko ime: korisnička oznaka
Interval provjere email poruka: po želji korisnika

Dalje

Naziv računa: VIP mail
Vaše ime: po želji korisnika

*** Instaliraj si dodatno APNdroid, mali slatki widget, klikom na njega ti se mreza isljucucuje tak da ti ne jede megabajte kad ne zelis i to je to :)

The_Rock
17.10.2010., 23:58
Hvala puno. Sad mi i to radi :D
APNdroid sam vec i prije instalirao :) (i onaj 3G Watchdog, izgleda jako koristan :zubo: )

Inace, super mi je ta Galaksija S :s

Jedino sto mi onaj "Kies" ne zeli instalirat. Ali izgleda da nisam jedini s tim problemom :rolleyes:

Bizarro
18.10.2010., 07:20
Jedino sto mi onaj "Kies" ne zeli instalirat. Ali izgleda da nisam jedini s tim problemom :rolleyes:

Koje Windowse koristiš?

The_Rock
18.10.2010., 14:11
WinXP SP3

zknezic
18.10.2010., 14:34
postoji li koja druga navigacija osim motonav za i9000? hvala

Bizarro
18.10.2010., 16:29
WinXP SP3

Skini najnoviju verziju Kiesa, mislim da je 1.5.3

assassin
18.10.2010., 16:51
postoji li koja druga navigacija osim motonav za i9000? hvala
Postoje Sygic, CoPilot, Navigon... (http://cafe.mobil.hr/threads/65990-GPS-navigacija-za-Android-ure%C4%91aje)

rukfaš
18.10.2010., 22:38
Evo, Galaxy S nadograđen na Froyo. Malo brže radi, ali opet ne toliko koliko sam očekivao. Nova Gmail aplikacija je kul, Gtalk sad ima bijelu pozadinu, Flash radi odlično ...

Molim pomoć,

već dva puta napravio update, ali još dalje mi piše da imam 2.1 verziju ?
gdje sam fulao ?

čitao sam da se mora deinstalirati "lagfix" , taj dio nisam napravio jer nema nigdje objašnjenja kako !!
:lol:

Lejlica
19.10.2010., 22:58
Evo i mene opet. Isla sam apdejtat na Froyo (preko linka za registri hack sto je decko povise par postova stavio). I sami apdejt je dobro posao, bez errora i slicno. No jos sam na Eclairu, ovak pise:

Firmware version: 2.1-update1
Beseband version: I9000XXJMI

Sve je normalno, mobitel kao i prije, samo sto vise nema hrvatskoj jezika :/

Zanima me u cemu sam pogrijesila i ak vratim na tvoricke postavke da li mogu zbrisati ovaj glupi apdejt?

e i da, kad idem opet nadograditi na kiesu pise OVU VERZIJU NIJE MOGUCE NADOGRADITI. A prije ovog hacka mi je pisalo IMATE NAJNOVIJU VERZIJU FIRMWARE-a.

rukfaš
19.10.2010., 23:31
Evo i mene opet. Isla sam apdejtat na Froyo (preko linka za registri hack sto je decko povise par postova stavio). I sami apdejt je dobro posao, bez errora i slicno. No jos sam na Eclairu, ovak pise:

Firmware version: 2.1-update1
Beseband version: I9000XXJMI

Sve je normalno, mobitel kao i prije, samo sto vise nema hrvatskoj jezika :/

Zanima me u cemu sam pogrijesila i ak vratim na tvoricke postavke da li mogu zbrisati ovaj glupi apdejt?

e i da, kad idem opet nadograditi na kiesu pise OVU VERZIJU NIJE MOGUCE NADOGRADITI. A prije ovog hacka mi je pisalo IMATE NAJNOVIJU VERZIJU FIRMWARE-a.

Apsolutno ista stvar i meni se desila, sad mi je krivo što sam uopće to pokušavao jer mi više nema hr jezika.

Zato sam i u prethodnom svom postu pitao dali je stvar možda u "lagfixu" jer sam čitao da se mora deinstalirati kako bi update prošao , ima napomena u xda postu da ukoliko se to ne napravi moglo bi se desit da ne prepozna novu verziju !

Tvorničke postavke sam vraćao ali ne vrijedi : Settings-Privacy->Factory data reset .

Pokušao sam sa hard reset-om :

1. Turn off the i9000 phone or take out the battery and reinsert it.
2. Hold the Volume Down button
3. Press and release the Power button
4. Select Clear Storage by pressing the Volume Down button
5. Press and release the Power button
6. Press Volume Up to confirm i9000 master reset ,

ali ovo ne funkcionira kod mene a koliko sam čitao ni kod puno njih,
zatim sam pokušao hard napraviti sa :

Volume UP + Home + Power , no isto ne funkcionira .

( http://forum.gsmhosting.com/vbb/archive/t-1029731.html ) .

Bizzaro, molim nekakvu informaciju ili tvoj kratki tutorial ?!

Lejlica
19.10.2010., 23:39
Ma ja nisam probala uopce s tvornickim postavkama jer mi je zao progresa u igricama/aplikacija itd :D Al i meni je sad zao zasto sam to napravila, al znas ono ... znatizelja je ubila macku :D

No u svakom slucaju, mislim da nije do lagfixa jer ja to nikad nisam radila niti se bavila time, niti sam rootala galaxy, a opet sam se zajebala s froyom. Citala sam na netu negdje da update nemozemo napraviti jer su skuzili da se radi preko registry hacka pa su povukli update, nesto tako nisam shvatila :D

Al definitivno hocu stari lijepi Eclair sa hrvatskim jezikom, kao sto je bio :(

rukfaš
19.10.2010., 23:49
Ma ja nisam probala uopce s tvornickim postavkama jer mi je zao progresa u igricama/aplikacija itd :D Al i meni je sad zao zasto sam to napravila, al znas ono ... znatizelja je ubila macku :D

No u svakom slucaju, mislim da nije do lagfixa jer ja to nikad nisam radila niti se bavila time, niti sam rootala galaxy, a opet sam se zajebala s froyom. Citala sam na netu negdje da update nemozemo napraviti jer su skuzili da se radi preko registry hacka pa su povukli update, nesto tako nisam shvatila :D

Al definitivno hocu stari lijepi Eclair sa hrvatskim jezikom, kao sto je bio :(

nisam ga niti ja root-ao jer ode jamstvo :W

zvao sam samsung podršku, frajer nema pojma kako napraviti hard reset uređaja, da bi još pokupio spuštenu slušalicu . ( još će me čuti zbog toga :lol: )

europatrade nezna ništa o updateu na froyu ni kada bi se to eventualno moglo napraviti kod njih !!

i mene ubila znatiželja, nije da neznam eng , ali hr. mi je bio super !!

damn what we do ? :ne zna:

Lejlica
19.10.2010., 23:57
Haha jebiga stari zajebali smo :D

A gle, ja se samo nadam da kada dodje ofišl verzija za hrvatsku da ce nam se prikazati na kiesu, (iako sumnjam jer smo promjenili vrijednosti u registryiju, sad smo skandinavci :D). Sad sam pokusala vratiti na hrvatski product kod i ostalo sto sam mjenjala al nema sanse da se sjetim tih slova/brojeva.

Neznam, ak netko zna rjesenje nek nam javi :)

rukfaš
20.10.2010., 00:07

A gle, ja se samo nadam da kada dodje ofišl verzija za hrvatsku da ce nam se prikazati na kiesu, (iako sumnjam jer smo promjenili vrijednosti u registryiju, sad smo skandinavci :D). Sad sam pokusala vratiti na hrvatski product kod i ostalo sto sam mjenjala al nema sanse da se sjetim tih slova/brojeva.

imam ja..hehe,,

nabaviti galaxy kupljen kod nas, spojit ga i copy/paste kodova !

e sad trebam jedino galaxy !!

ma ja mislim da ću svoj pakovati za europatrade da mi sve vrate na staro, a onda kud koji mili moji !!

Lejlica
20.10.2010., 00:11
Onda molimo vlasnike Galaxyija da nam daju hrvatske kodove i obecajemo da vise neceno prckat po njima :)

Digitall
20.10.2010., 11:30
nemoze se vise napraviti update ni sa registry hackom, jer je update opozvan zbog otkrivenih bugova

mr. No
20.10.2010., 21:47
mislim ne kuzim .. cemu se zajebavat s kojekakvim hackovima . .samo da ste malo isli po netu citat vidjeli bi da ima dosta bugova i da to nije zavrsni rls . .

nego update ce biti preko kies .. a ne nekakvi romovi i kaj ja znam kaj sve ne . .

zknezic
21.10.2010., 00:41
Postoje Sygic, CoPilot, Navigon... (http://cafe.mobil.hr/threads/65990-GPS-navigacija-za-Android-ure%C4%91aje)
znam ali koja je najbolja za ovaj mob?

assassin
21.10.2010., 05:32
Ona koja ti se najviše sviđa i ima najbolje karte mjesta koja ti trebaju.

ares01
21.10.2010., 09:50
A zasto radite update sa kiesom kada sa odinom se to napravi za 2 minute i nikakvih problema

evo instrukcija i imam hrvatski jezik i sve

IMPORTANT NOTES, MUST READ FIRST:
- IF 3-BUTTON-COMBO DOES NOT WORK ON YOUR PHONE, FIX IT BEFORE FLASHING! FIX IS THERE: http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=785201
- IF PHONE STUCKS AT ANIMATED "S", DO A FACTORY RESET/DATA WIPE FROM RECOVERY!
- IF YOU HAVE FORCE CLOSES, DO A FACTORY RESET/DATA WIPE FROM RECOVERY!
- PLEASE UPDATE KIES TO NEWEST VERSION BEFORE FLASHING!
- MAKE A BACKUP OF YOUR /efs FOLDER, JUST IN CASE
- DO NOT RESTORE APPDATA WITH TITANIUM BACKUP IF YOU UPGRADE FROM 2.1 TO JPM
- THIS FIRMWARE IS FOR THE GALAXY-S I9000 - DO NOT FLASH ONTO OTHER GALAXY S SPIN-OFFS
- IF IN DOUBT, REMOVE ANY LAG FIX BEFORE FLASHING

Thanks to Aery, whose guide I've used as a base, and samfirmware.com for the firmwares!

------------------------------------------------------------------

HOWTO UPGRADE TO JPM USING ODIN:

Download these files:

I9000XXJPM: http://www.multiupload.com/6T0NAZKKR0
I9000XXJM8: http://www.multiupload.com/FCYKST8QBO
Odin 1.3 & 803.pit: http://www.multiupload.com/4JLU4QHUV7
Galaxy S 512 pit: http://www.multiupload.com/I5WICSBFJ1

The password for these files is samfirmware.com if asked.

Before you flash JPM, samfirmware strongly recommend first flashing to JM8 with 512.pit, i.e. android 2.1.

If you're already on JM8, you can skip step 2. If you're on JPK and you flashed with 512.pit, you can skip step 2. If you flashed previously with 803.pit, you should install JM8 first, i.e. follow step 2. If in doubt, don't skip step 2!

Step 1:
- Backup your data and apps. Really. Your internal and external SD card should be fine, but back them up too, just in case.
- Extract all rar files, using the password samfirmware.com
- I use 7zip for extracting, but if you prefer another app, go for it.
- you should at least have the following files:

* JPM_JPM_U_JPM.tar
* CODE_I9000XWJM8.tar
* MODEM_I9000XXJM4.tar
* Odin3 v1.3.exe
* s1_odin_20100803.pit
* s1_odin_20100512.pit

- If not, you missed one!

Step 2 - flash JM8:
- Open Odin
- Enable Re-Partition Checkbox
- Choose "s1_odin_20100512.pit" as PIT
- Choose "CODE_I9000XWJM8.tar" as PDA
- Choose "MODEM_I9000XXJM4.tar" as PHONE
- Leave CSC blank
- Start Phone in Download-Mode (see image at bottom)
- Connect Phone via USB
- "Start" Flash using odin
- Goto Recovery mode (see image at bottom) and do Factory Reset / Data Wipe
- Reboot, and wait for full start up to desktop. Unplug phone from USB.
- Close Odin.

Step 3 - Flash JPM:
- Open Odin
- make sure you UNTICK Re-Partition Checkbox (which is the default choice)
- Choose "s1_odin_20100803.pit" as PIT
- Choose "JPM_JPM_U_JPM.tar" as PDA
- Leave PHONE blank
- Leave CSC blank
- Start Phone in Download-Mode (see image at bottom)
- Connect Phone via USB
- "Start" Flash using odin
- Goto Recovery mode (see image at bottom) and do Factory Reset / Data Wipe
- Reboot, and wait for full start up. Unplug phone from USB.
- Close Odin.

Congrats! You now have Froyo XXJPM!

evo to je najnoviji froyo i radi bez greske

NE ODGOVARAM ZA NIKAKVE PROBLEME AKO SE NESTO DOGODI.SAMO PRENOSIM LINK I TO JE TO.

cini se tesko po instrukcijama ali je jako lagano

obavezno skinut sve fileove koji su navedeni u instrukcijama

POZDRAV

Digitall
21.10.2010., 11:28
mislim da se uopce ne isplati s tim zajebavat da bi dobio flash u browseru i skoro pa nista vise.. ako trenutno rom radi dobro, stabilo i brzo kao sto je kod mene slucaj..

a i bolje ne stavljati dok ne isprave sve kako treba

http://www.gsmarena.com/samsung_pulls_off_the_galaxy_s_froyo_update_due_to _bugs-news-2014.php

lujis
24.10.2010., 21:20
koja je cijena u hrvatskoj ovog mobitela

mr. No
24.10.2010., 21:24
koja je cijena u hrvatskoj ovog mobitela

puna cijena u ducanu je nesto ispod 5000kn . .a sad ako se uzima na pretplate kojekakve moze biti i 9kn .. .

assassin
24.10.2010., 21:26
U oglasniku oko 3000.

rukfaš
25.10.2010., 21:18
Molim dali netko može spojiti Galaxy koji je na hrvatskom jeziku i pogledat u registryju koji su sljedeći kodovi :

"SoftwareRevision"="?
"ProductCode"="?
"HIDSWVER"=" ?

Hvala

rukfaš
26.10.2010., 00:25

evo napravio update i vratio eclair sa hrvatskim !

u registry upiši sljedeće vrijednosti i napravi update :

"SoftwareRevision"="I9000XXJF3/I9000OXAJF3/I9000XXJF3/I9000XXJF3"
"ProductCode"="GT-I9000HKDXEU"
"HIDSWVER"="I9000XXJF3/I9000OXAJF3/I9000XXJF3/I9000XXJF3"

:top:

Lejlica
31.10.2010., 16:38
Jooj, evo bas sam sad dosla na ovu temu PREKLINJATI nekoga da mi da postavke za Hrv i vidim tvoj odgovor. Zao mi je sto ga nisam vidjela prije! Hvala ti punoooo :) :*

*Cupcake*
06.11.2010., 10:47
Bok :) Mislim da imam mali problemcic, da kucnem u drvo zbog mog prvog puta -.- Samsung Galaxy S - 2.1.

Uglavnom, sve do sada sam normalno koristila USB. Znaci, zakacila USB u laptop i u Galaxy i preko MASS STORAGE veze nesmetano dolazila do SD kartice gdje sam stavljala slike, aplikacije itd. Sve je radilo normalno.

No danas mi latop ne prepozna vezu. Mislim, prepozna vezu, javlja SAKSESFUL :D i u onoj nekoj obavijesti je lijepa zelena kvacica kao i uvijek sto bude da sam ukljucila SAMSUNG u moj laptop. No u My Computer vise nema Samsunga, tj. njegove SD. I isto mi je cudno to sta dok mi je USB ukopcan, mogu sve normalno delati na mobitelu a prije nisam mogla, nego sam morala iskopcati USB pa tek onda raditi na mobitelu. Mobitel je upravo ukljucen u usb, lijepo se puni i sve, al jednostavno nemogu doci do SD-a. Da li netko zna u cemu je problem? Hvala :)

edit: ni KIES mi ga nemoze prepoznati, kad ga ukljucim putem KIESA, na pozadini mobitela bude ona slicica usb-a, dolje pise POKRETANJE kao i uvijek, na vrhu pise MTP APPLICATION i to mi se stalno vrti. Onak USB slicica pa Homepage, pa opet USB pa Homepage i tak po pol sata. Al mob mi se lijepo puni i sve.

Digitall
06.11.2010., 10:53
Bok :) Mislim da imam mali problemcic, da kucnem u drvo zbog mog prvog puta -.- Samsung Galaxy S - 2.1.

Uglavnom, sve do sada sam normalno koristila USB. Znaci, zakacila USB u laptop i u Galaxy i preko MASS STORAGE veze nesmetano dolazila do SD kartice gdje sam stavljala slike, aplikacije itd. Sve je radilo normalno.

No danas mi latop ne prepozna vezu. Mislim, prepozna vezu, javlja SAKSESFUL :D i u onoj nekoj obavijesti je lijepa zelena kvacica kao i uvijek sto bude da sam ukljucila SAMSUNG u moj laptop. No u My Computer vise nema Samsunga, tj. njegove SD. I isto mi je cudno to sta dok mi je USB ukopcan, mogu sve normalno delati na mobitelu a prije nisam mogla, nego sam morala iskopcati USB pa tek onda raditi na mobitelu. Mobitel je upravo ukljucen u usb, lijepo se puni i sve, al jednostavno nemogu doci do SD-a. Da li netko zna u cemu je problem? Hvala :)

edit: ni KIES mi ga nemoze prepoznati, kad ga ukljucim putem KIESA, na pozadini mobitela bude ona slicica usb-a, dolje pise POKRETANJE kao i uvijek, na vrhu pise MTP APPLICATION i to mi se stalno vrti. Onak USB slicica pa Homepage, pa opet USB pa Homepage i tak po pol sata. Al mob mi se lijepo puni i sve.

opcije, o telefonu, usb veza, tamo stavi spremanje podataka

*Cupcake*
06.11.2010., 10:56
@ Digitall - da, jesam jos prije, i nece mi. Bilo mi je namjesteno preko KIES, pa sam promjenila na SPREMANJE PODATAKA i ista stvar mi je. Onda sam promjenila na PITAJ PRILIKOM SPAJANJA, i kad sam se spojila probala sam i KIES i SPREMANJE PODATAKA i isto mi nece :/

edit: Evo, cini se da nisam jedina imala taj problem, sad sam proguglala i vidjela sam da se na apsolutno svim forumima spominje taj problem. Ovo o cemu sam pricala izgleda tocno ovako (decko se prespajao preko KIESA, no tak izgleda tocno i ako se prespajam preko MASS-a) http://www.youtube.com/watch?v=R9hdpJPCP-k

Uspjela sam napraviti, zahvaljujuci komentarima na videu :D Netko je napisao da je to zbog aplikacije FOURSQUARE i SOUNDHOUND. Nasla sam ih unutar mobitela i vidjela da obadvije aplikacije imaju CACHE folder. Obrisala sam obadva cahch foldera i sad mi sve radi normalno :) Pa eto, ak se netko susretne s tim problemom, nek proba, meni i drugima je pomoglo. Iako jos mi je misterija zbog cega :/

somekindofmonster2
06.11.2010., 15:14
imam jedan problem sa galaxyem stavio sam zakljucavanje (ono di imas 6 tockica i moras ih povezat u određeni pattern da bi ti ga otkljucalo) enivej blesavi brat je proba previse puta otkljucat i mobitel mi sad pokazuje da moram unest e-mail i sifru ali mi ne prihvaca,vidio sam po forumima da i idrugi imaju isti problem ali nitko ne zna rijesit....

rukfaš
06.11.2010., 17:37
Ja sam isto imao poznati problem sa Kiesom ali sam proguglao i nasao riješenje isto ovome, obrisao sve cache datoteke a imao sam ih jako puno i nakon toga mi se mob. normalno spajao sa Kiesom, a greška je bila ta da kad sam ga spojio blinkao mi na mobu Kies povezivanje i nije ga mogao prepoznati !

vladek1611
10.11.2010., 20:21
ovak,kupio sam galaxy u vipu i dekodirao sam ga.
nece mi se spojiti prek onog samsungovog browsera na internet, a otvara mi i mail i sve vezano za internet?
ko zna u cemu je problem?
kad dolazi update 2.2 ?

rukfaš
10.11.2010., 21:52
ovak,kupio sam galaxy u vipu i dekodirao sam ga.
nece mi se spojiti prek onog samsungovog browsera na internet, a otvara mi i mail i sve vezano za internet?
ko zna u cemu je problem?
kad dolazi update 2.2 ?

preko čega se spajaš na net, WIFI ili date ?

ako koristiš drugu mrežu a dekodirao si ga onda si trebao upisati nove postavke za spajanje preko podatkovnog prometa, al ne kužim kako ti net onda radi !?
Probaj ga ugasiti i upaliti ili daj informacije kako ti je poštiman APN u postavkama mreže !?

O updateu imaš nešto napisano na prethodnoj stranici,

dakle preko Kiesa još uvijek nije izašao update za našu regiju, ali se može se rootat uređaj preko Odina na 2.2 , ako rootaš vjerojatno gubiš jamstvo ( iako ako si dekodirao uređaj već si ga izgubio, osim ako to nije napravljeno u vip centru gdje moraš platiti za otključavanje cca. 400 kn )

samsung kaže da će do nove godine update biti moguć preko kiesa u svim regijama tako da je moj savjet da pričekaš malo .

mr. No
10.11.2010., 23:07
dekodirati? . . . mislis skinuo si onaj program s marketa kaj ti da kod koji upises i mobitel ti je dekodiran? . . . s tim ne gubis nikakvu garanciju .. .

markosta
11.11.2010., 09:20
Ljudi planiram kupiti taj uredjaj cim mi prodju ispiti na faksu za jedno 3 tjedna, u Tele 2 ga planiram uzeti. Jel se stvarno mob moze tako lako dekodirati, da se samo instalira program s marketa na njega i to je to? zvuci nemoguce tj. tesko mi je nekak povjerovati u to...

vladek1611
11.11.2010., 10:46
kad se spajam prek wi fi onda mi oce prek tog brwsera a kad je date onda nece.
imam skinutu operu i kad sam na data prek nje mi normalno ide
bio sam u t-mobileu i oni su mi tam nariktali internet postavke

dekodiran je prek tog programa s androida.
recimo ak mi se nekaj dogodi jel se moze on resetirati da je opet zakljucan

vladek1611
11.11.2010., 12:03
Ljudi planiram kupiti taj uredjaj cim mi prodju ispiti na faksu za jedno 3 tjedna, u Tele 2 ga planiram uzeti. Jel se stvarno mob moze tako lako dekodirati, da se samo instalira program s marketa na njega i to je to? zvuci nemoguce tj. tesko mi je nekak povjerovati u to...

da. minuta posla

rukfaš
11.11.2010., 21:52
dekodirati? . . . mislis skinuo si onaj program s marketa kaj ti da kod koji upises i mobitel ti je dekodiran? . . . s tim ne gubis nikakvu garanciju .. .

da znam, mislio sam da je vladek pričao o trajnom otključavanju putem servisera,, jbg. nisam upikirao da si je otključao putem onog programa, tu se nikako ne gubi jamstvo !

kad se spajam prek wi fi onda mi oce prek tog brwsera a kad je date onda nece.
imam skinutu operu i kad sam na data prek nje mi normalno ide
bio sam u t-mobileu i oni su mi tam nariktali internet postavke

dekodiran je prek tog programa s androida.
recimo ak mi se nekaj dogodi jel se moze on resetirati da je opet zakljucan

znači koliko sam skužio preko date ti radi samo preko opere ?, onda je problem u browseru, a tamo u postavkama nema da moraš posebno odabrati preko čega da ti se spaja, probaj jedino u postavkama browsera otići pod Dodatne postavke->Vrati na zadano !

Ako neće, moj savjet da probaš uređaj vratit na tvorničke postavke, ali prije toga si prepiši postojući APN i te postavke jer će ti se obrisati !

Ma koliko mislim da ako promjeniš verziju softwarea ili vratiš na tvorničke postavke ponovno ti je zaključan . Kod promjene softwarea sigurno, a za ovo drugo nisam siguran !

assassin
11.11.2010., 22:17
Smeta oglas. Kršiš pravila.
Tako da bi vas molio da ne pišete oglase ovdje.

Uglavnom, slobodno upozorite nekoga na kršenje pravila- ali još bolje bi bilo da prijavite post pa da se to prije riješi ;)

bobanzvone
11.11.2010., 22:30
Smeta oglas. Kršiš pravila.
Tako da bi vas molio da ne pišete oglase ovdje.

Uglavnom, slobodno upozorite nekoga na kršenje pravila- ali još bolje bi bilo da prijavite post pa da se to prije riješi ;)

:top:

vladek1611
12.11.2010., 03:01
jel se moze napraviti neki back up ko na iphoneu?

zknezic
12.11.2010., 17:20
jel zna itko dal kad se stavi 2.2 da se promijeni RAM jer na 2.1 piše da ima samo 326MB a u spec mob ima 512 jel ovo zaj.... kao i sa windows XP kad nije mogao očitati više od 3 i nesto gige

assassin
12.11.2010., 18:28
Možda ti piše da je 326MB slobodno, a 512 ukupno.
Novi updatei uglavnom optimiziraju mobitel pa imaš više slobodno.

No, Android nije kao Symbian da brže radi kada ima više slobodnog RAM- a. Kod Androida nije bitno ima li 1MB ili 100MB slobodno, automatski si alocira potreban RAM.
Tako da ne trebaš brinuti oko toga.

Ako imaš baš neku posebnu želju imati što više RAM- a slobodno- instaliraj task manager (bilo koji iz Marketa) pa opleti po aplikacijama i procesima :p
Naravno, to ti ne preporučam ako ne znaš što radiš (tj. što prekidaš i gasiš).

panthera7
12.11.2010., 19:56
Bok...zanima me jel samsung I9000 ima Adroid 2.2 na sebi i koliko na sebi ima prostora baš za instalaciju programa, negdje sam pročitao da nije svih 8Gb raspoloživo za instalacije.

Drugo na sebi ima napred dve neke tipke i onu srednju za kaj služe te funkcije tj koje su to tipke....nisam imao prilike vidjeti taj mob uživo.

Jel maska slična u ruci kao što je iphone 3 ? na slikama mi se čini slična a iphone mi jako lijepo leži i Ok je ekran pa me zanima paralela u ta dva smisla ( ostalo me ne zanima jer nisam ljubitelja iphona )

Jel OS tj Adroid identičan ko i na HTC-u ? vidim da početni ekran one tri prve tipke nisu iste---

assassin
12.11.2010., 21:34
Bok...zanima me jel samsung I9000 ima Adroid 2.2 na sebi i koliko na sebi ima prostora baš za instalaciju programa, negdje sam pročitao da nije svih 8Gb raspoloživo za instalacije.

Drugo na sebi ima napred dve neke tipke i onu srednju za kaj služe te funkcije tj koje su to tipke....nisam imao prilike vidjeti taj mob uživo.

Jel maska slična u ruci kao što je iphone 3 ? na slikama mi se čini slična a iphone mi jako lijepo leži i Ok je ekran pa me zanima paralela u ta dva smisla ( ostalo me ne zanima jer nisam ljubitelja iphona )

Jel OS tj Adroid identičan ko i na HTC-u ? vidim da početni ekran one tri prve tipke nisu iste---
Službeno nema 2.2. Trebao bi uskoro dobiti.
Oko 2GB je za aplikacije, ako bi sitničarili bliže 1.8GB.
Što bi ti svakako trebalo biti dosta.

Lijeva tipka je menu tipka, u sredini je home, a desno je back.
Dugim pritiskom na menu tipku se otvara search (što je kod drugih Androida funkcije posebne tipke- uglavnom s ikonom povečala).

Galaxy S ima puno bolji ekran. A leži slično- tj. meni je dovoljno slično.
Ne znam kako će tebi biti.
Probaj u nekom Vipovom centru- ja sam vidio Galaxy S izložen u Garden Mallu (iako nije imao bateriju :rolleyes:).
Nešto je veći zbog bolesno veliko ekrana, ali je zato tanji od 3GS- a.
Mislim da će ti ležati u ruci- ako nemaš neku manju.

Android nije identičan kao na HTC- u.
HTC ima kao dodatno sučelje pod imenom Sense UI (imaš na youtubeu recenzija).
Meni to ne fali kod "običnog" Androida- a i ako bi mi falilo, postoji Launcher Pro koji nudi slične widgete.
Prve tri tipke se isto daju srediti.
A, Galaxy S ima svoje dodatno sučelje koje mi se sviđa (također imaš na youtubeu usporedbi običnog i Galaxy- evog).

panthera7
12.11.2010., 22:20
hvala na dobrom odgovoru....ja sam isto našao da je 2Gb za aplikacije, znam da nema UI Sense ja od Widgeta koristim favorit brojeve jedan cijeli stupac okomiti tako da pokraj stanu još dva....prednji ekran sa trakom za vremensku prognozu i jednu traku iz kalendara da vidim kaj slijedi....i na kraju jedan ekran mi je za kalendar.

Jel to mogu srediti i na Samsungu?
Inaće koristim Htc Desire i on mi je opako dobar u principu ali mi fali prostora za instalaciju, stalno sam na 10-15mb free i non stop moram nekaj brisati, prazniti i tak....

Jel mail program isti ko i na HTC-u?
Znam da ih ima drugih dosta ali iskreno nijedan mi nije baš sjeo , još mi je i najbolji onaj koji je instaliran no on pak nema tipku za selektiranje kod brisanja i uvijek nekaj fali....

Kad se očekuje nadogradnja na 2.2 ako znaš možda?

Iphone koristim kao dodatni mob, njega sam dobio pa ubacio neku simpu tek tako da se vrti...on je Ok ali kažem ograničen i tak, no fizički i ekran sa mailovima jedino što vrijedi...nije tema pa da ga ne spominjem....

Navodno je samsungov ekran fakat najbolji...istina?

Mana mi je fakat kaj nema flash jer desire ponekad iskoristim ko bateriju i to je super fora koja bi mi svakodnevno falila pa moram dobro izvagati kaj sve gubim i kaj dobijem sa promjenom Desire na I9000 :-)

Skinuo sam sada upravo Launcher pro, naravno verzija koja nije krekirana je ograničena i widgeti su nedostupni , no poslužilo bi, neznam samo jel ima samo 3 ekrana, toliko mi ih je bacio...nisam puno istraživao.

assassin
12.11.2010., 23:04
Većinu možeš- pogledaj LauncherPro Plus. Ta "Plus" verzija (koja se plaća) je napravljena zato jer je puno ljudi htjelo Sense widgete.

Pa, izašao je 2.2 za Desire i imaš milijun ROM- ova za njega...

Pogledaj ovdje (http://www.gsmarena.com/samsung_i9000_galaxy_s-review-478p4.php) mail aplikaciju. Nije ista kao na HTC- u, ali nije ni loša.
Na pitanje o nadogradnji ti nitko ne može odgovoriti do dana kada ne izađe. Pogledaj ove prijašnje dvije stranice. Uglavnom, trebala bi skoro.

Da, stvarno je najbolji. Teško je opisati ovako- ali, kada vidiš AMOLED uz LED... Milina :D A, tek u mraku... :) Još je 4".

U opcijama imaš (Preferences> Homescreen Settings> Number of Screns) za namjestiti do 7 ekrana.
Ali, ima puno dodatnih opcija. Jedna od meni najdražih je skrivanje aplikacija (jako korisno za one ugrađene koje nikad ne koristiš :)).

Usput, ako bi čisto uspoređivao Desire i Galaxy S- imaš ovdje (http://forum.hr/showthread.php?t=574758&highlight=desire) temu ;)

panthera7
13.11.2010., 09:50
moram ja to vidjeti uživo, ovako je teško ocjeniti....sve u svemu dobio sam neki podjednaki rezultat s tim da je Samsung nekvalitetnije izrade i da nema blic, prednost mu je ekran.....no išao sam gledati malo dalje i vidio da samsung ima u sebi word itd di se može i editirati, to na HTC-u moraš staviti doc to go recimo, ima zgodnih stvari taj samsung ali me sad trenutno najviše brine da u high end mobitel ne stave glupi blic a izradu moram pogledati kad ga u ruke primim....idem danas u t-mobile pogledati da se uvjerim ja u sve to uživo mada mi iza toga treba cijeli dan da si ga složim kako bi meni to pasalo i poinstaliram sve potrebno kaj koristim....mislim da mail program neću moči vidjeti jer teško da tamo ima u centru mail account podešen ali onako od oka se bude dalo....a onda moram nači nekoga di da ga kupim i još me zanima jel stvarno pali ono unlockiranje preko marketa, sgs unlocker i to je zbilja to?

panthera7
14.11.2010., 16:03
dobar je Samsung ali kako trenutno koristim HTC Deseire ipak ostajem na njemu, kvaliteta izrade Samsunga je lošija, USB se nalazi na vrhu mobitela, naviknuo sam i na gumb za paljenje da bude gore, nema blic dakle čim je tamnije slike zaboravi....blic još koristi i kao led baterija što je super kad si negdje tipa podrum itd za kratko posvjetliti, no meni su na HTC-u i tipke korisne i onaj scrool , sve u svemu Samsung je odličan mobitel sa super ekranom ali nikakav pomak unapred ako imaš Desire i sa njim si zadovoljan....ostajem na HTC-u definitivno dok ne izađe nekaj vrijedno da se potroši lova...eto možda nekom pomognu ova zadnja 3-4 posta ako ima dilema kao što sam ja imao i ubio sam par dana istraživanja u sitnice.....

*Cupcake*
14.11.2010., 16:25
Pa gle, kod tebe je problem upravo to "navika". Kakve veze ima gdje je tipka za ukljucivanje/iskljujcivanje? To sto Galaxy ima to sa strane, to ga cini losijim od Desira? To nema aposlutno nikakve veze. I sto je s usbom? Kakve veze ima sto je on gore? USB je normalna usb kao kod vecine mobitela koje sam posjedovala, i jos ima zastitni oklop ta rupica, tak da vam ne ulaze mrvice :D Sto se tice nekvalitetne izrade Samsunga, to nije istina. Nema onaj oklop kao iPhone, al brate mili ja ga imam vec oko 2 mjeseca i niti jednu ogrebotinu nemam, a napisala sam u par postova povise da mi je i opao, stavljam ga po torbama,đepovima, spavam s njim (mislim, kraj glave mi je jer slusam nocu muziku :D) i jos nije zaradio niti jednu ogrebotinu. Ekran je zaista neogrebiv, a ona "plastika" iza nije losa. Definitivno HTC D nije kvalitetnije napravljen od Samsunga.

Sto se tice blica, tu si u pravu, veliki minus Galaxyiju, al fala bogu pa blic ne koristim, a jos manje svjetiljku tak da moje potrebe zadovoljava i previse :)

panthera7
14.11.2010., 16:59
Niko nije rekao da nije OK ali pošto koristim trenutno HTC Desire, Samsung nije nešto što bi me potaknulo da prodam ovaj i uzmem Samsung, svakako ta tipke i te stvari nisu razlog ali meni su navika da je tipka za upaliti gore no nebitno, nekom paše nekom je nespretnije, USB - gore što znači da nejde na dock tj ide pa iza imaš kabel koji ukopčaš dodatno a sad jel praktično ili nije nebitno isto....poanta je bila da kažem da HTC Desire koji sada imam ne isplati se mjenjati , po meni jer dobiješ sve isto bez blica a kvalitetu ti mogu komentirati jer tu nisi u pravu, Desire je zbilja puno kvalitetnije napravljen htjela ti to prihvatiti ili ne ali iphone 3 na koji su vjerojatno išli iz samsunga je zbilja puno kvalitetnije napravljen kao konačni proizvod u fizičkom smislu te može svako pričati za iphone da je ovakav ili onakav ali vanjska završnica je fakat dobra.
Ostalo sve je stvar ukusa, mišljenja sam da nije neka revolucija između HTC Desire i Samsunga i9000, da se prelazi sa jednog na drugi ili obrnuto....pričekati slj korak u evoluciji je potez, ovo sada je promjena u istoj klasi i stvar ukusa...uzevši u obzir da izlazi android 2.3 a i9000 nema ni 2.2 dok je ipak htc up to date puno bliže, nekima opet nebitno nekima to stvara veselje....sve u svemu Samsung ima definitivno prolaznu ocjenu u mnogosvemu drugom osim navedenih sitnica.

juretherebel
14.11.2010., 17:55
ja sam koristio i HTC Desire ,a sad koristim Samsung I9000
Kvaliteta izrade nije tako loša,mobitel je kompaktan,tanak i lagan.
Istina da podsjeća na Iphone 3G/S i to možda nekima smeta(meni npr.),ali brate mili stvarno je ljepši od Desirea.
Čuo sam da su u engleskoj izdali potpuno crni desire, i to je lijepo,ali ona smečkasta boja Desirea mu ruši izgled.

juretherebel
14.11.2010., 17:56
IMAM PROBLEMA SA LAGGOM NA MOBU(ŠTEKANJE)

I ne mogu se priključiti na Samsung Kies(UTP error)

jel zna netko što se sve gubi kad se vrate tvorničke postavke?????

Matijac
14.11.2010., 18:13
Ako se stavi drugi ROM bez laga onda se gubi garancija?
I kaj je to ROM točno? Neko novo sučelje ili tema ili?

panthera7
14.11.2010., 18:42
I kaj je to ROM točno?

ROM ti je cigan :-)

A da, desire i nije ono wow po izgledu ali eto kad ga imaš nije da mi se troši lova na nekaj drugo u istom rangu a i ovisi za kaj i koliko koristiš mob....

*Cupcake*
14.11.2010., 18:46
PANTHERA7@ pa da, slazem se s tobom, i HTC je jako dobar mobitel, i ak ga imas, nemoras kupovati Samsunga :) Mislim, meni je samo bitno da ima android, a ovo ostalo mi je manje bitno jer nisam neki techno freak :D

panthera7
14.11.2010., 18:50
PANTHERA7@ pa da, slazem se s tobom, i HTC je jako dobar mobitel, i ak ga imas, nemoras kupovati Samsunga :) Mislim, meni je samo bitno da ima android, a ovo ostalo mi je manje bitno jer nisam neki techno freak :D

Ja koristim fakat mob za 5 mail accounta, potreban mi je nekad i ftp, terminal, vpn....tako da ono mogu reči da iz mba izvlačim toga dosta jer mi je zamjenio laptop da nosim ponekad radi posla....no kad zbrojiš prelazak je neisplativ ali da nemam nijedan vjerojatno bi uzeo možda prije samsung.

*Cupcake*
14.11.2010., 18:56
Pa da, to je u redu, imas stvarno dobar mobitel ionako :) Ja sam dobila galaxija na poklon, a da nisam nema sanse da bih ga kupila, em sto je skup za mene, em sto sam mislila da je mobitel samo za pozive i poruke :D

panthera7
14.11.2010., 19:59
Pa da, to je u redu, imas stvarno dobar mobitel ionako :) Ja sam dobila galaxija na poklon, a da nisam nema sanse da bih ga kupila, em sto je skup za mene, em sto sam mislila da je mobitel samo za pozive i poruke :D

Viš to je i više nego dovoljan razlog....ko to poklanja tako dobar aparat a da ti nije ljubavnik :lol:

Jel Samsung ima flash za web?

Jel ima podršku za exchange?

*Cupcake*
14.11.2010., 21:50
Dečko :cerek: Kupio je Galaxija, no dobio je na poklon iphone 4 pa mi je naravno ustupio galaxija :D

Ima flash.

Sto se tice exchanga, neznam na kaj tocno mislis :)

E imam pitanje za bilo koga tko zna ...

Naime, sada sam napravila tvornicke postavke, tj. vratila sam na tvornicke postavke :D Izbrisalo mi je sve aplikacije itd, no SD kartica (integrirana) mi je puna kao i prije, i onda sam obrisala sve iz nje sto mi ne treba. I sad tamo nema nista extra, slike i neka muzika.
No, imam aplikaciju APPS INSTALLER, znaci prikazuje/instalira sve datoteke s nastavkom .apk
Kad ukljucim aplikaciju, prikazuje mi oko 50 takvih datoteka, ak kliknem na neku, mogu je intalirat, naravno. No zanima me kako da to izbrisem ili bar vidim gdje se nalaze? Na telefonu nisu jer sam napravila tvornicke, a na SD koju mogu vidjeti prek usb isto nisu.
Gdje mi se to moglo spremiti :/

mr. No
14.11.2010., 22:00
Dečko :cerek: Kupio je Galaxija, no dobio je na poklon iphone 4 pa mi je naravno ustupio galaxija :D

Ima flash.

Sto se tice exchanga, neznam na kaj tocno mislis :)

E imam pitanje za bilo koga tko zna ...

Naime, sada sam napravila tvornicke postavke, tj. vratila sam na tvornicke postavke :D Izbrisalo mi je sve aplikacije itd, no SD kartica (integrirana) mi je puna kao i prije, i onda sam obrisala sve iz nje sto mi ne treba. I sad tamo nema nista extra, slike i neka muzika.
No, imam aplikaciju APPS INSTALLER, znaci prikazuje/instalira sve datoteke s nastavkom .apk
Kad ukljucim aplikaciju, prikazuje mi oko 50 takvih datoteka, ak kliknem na neku, mogu je intalirat, naravno. No zanima me kako da to izbrisem ili bar vidim gdje se nalaze? Na telefonu nisu jer sam napravila tvornicke, a na SD koju mogu vidjeti prek usb isto nisu.
Gdje mi se to moglo spremiti :/

decko te ocito jako voli jer ti je dao bolji mobitel :cerek::cerek:

*Cupcake*
14.11.2010., 22:10
Ahahaha, ma malo se zeznuo :D Nesto u zadnje vrijeme stalno prcka po netu za android, proucava, razmislja, sve molim boga da mi ga ne uzme nazad :D

ONTOPIC: Eo mene opet s .apk fajlovima, guglala sam i cini me da ih nemogu izbrisat :/ Pa kak nemogu, aplikaciju vise NEMAM, pa valjda bi bilo logicno da mogu izbrisati i taj apk fajl od aplikacije ?!

mr. No
14.11.2010., 22:17
? moras moci izbrisati apk aplikacije . .bez problema. . ne kuzim? koji dio ne mozes izbrisati? . . nije mi jasno jer . . ja sam izbrisao hrpu apk aplikacija nakon instalacije ..

*Cupcake*
14.11.2010., 22:24
Pa ovak ...

Znaci, aplikacije koje sam instalirala s marketa, nakon deintalacije nije vise bilo niti apk fajlova, naravno.

No aplikacije koje bih instalirala preko APKtora ili prek INTERNETA, tj. primjerice skinula sam neku aplikaciju s interneta i preko usb-a prebacila na USB na SD karticu.

Na toj SD kartici sam maloprije imala jako puno .apk fajlova koji su mi tu ostali ioako sam vratila tvornicke postavke, znaci izbrisale su mi se sve aplikacije a .apk fajlovi su mi ostali. Izbrisala sam ih rucno, i sad na SD kartici nemam NITI JEDAN .APK fajl.

Nakon toga sam otvorila APP INSTALLER i tamo mi prikazuje prek 100 .apk fajlova. Kad kliknem na jedan od njih, aplikacija mi se instalira, znaci fajlovi su valjani.

I sad, kak ih mogu izbrisat? Jer sam ih vec izbrisala sa SD al su mi u mobitelu ocito ostali, neznam ni ja kak :/

panthera7
15.11.2010., 11:44
decko te ocito jako voli jer ti je dao bolji mobitel :cerek::cerek:

HA HA HA ... baš :top:

Nekaj me stalno kopka još uvijek....

Nego jel samsung na kraju ima Exchange - mora imati .

A drugo ako uzmem neki lockani pa ga odlockam, jel mogu raditi normalno update i sve ostalo, mislim da mi sve i dalje legalno radi jer želim staviti naravno i novi Android, te usput jel došao i normalni update preko mobitela za Android 2.2

PRKYS
15.11.2010., 15:26
Pozdrav svima.. pošto mi galaxy s stiže idući tjedan polako skidam navigaciju itd.. što već mi treba.. zanimaju me stvari s ovim "lag-om"?? Što znači kada kažete da lag-a?? Da li je telefon spor ili zapinje?? Kakve su opcenite performanse??

Pošto trenutno imam Omniu s Windows Mobile-om mislim da mi ništa neće biti sporo..

panthera7
15.11.2010., 15:58
ja sam ti zadnjih dana galaxy uzduž i popreko na kraju prešao jer sam ga mislio kupiti i samo da ti kažem za usporedbu sa omiom jer nju imaju neki moji u firmi pa znam kako i on radi....mogu ti reči samo da se budeš preporodio, pa to je revolucija između oba mobitela što se tiće OS-a, ekrana, onaj je na udarac a ovaj je na elektricitet....i još toga....

millo
15.11.2010., 18:25
ja sam ti zadnjih dana galaxy uzduž i popreko na kraju prešao jer sam ga mislio kupiti i samo da ti kažem za usporedbu sa omiom jer nju imaju neki moji u firmi pa znam kako i on radi....mogu ti reči samo da se budeš preporodio, pa to je revolucija između oba mobitela što se tiće OS-a, ekrana, onaj je na udarac a ovaj je na elektricitet....i još toga....

Potpuno se slažem. Imam jednog i drugog i to su dva potpuno druga svijeta. Omnia dignuta na Win 6.5 je nesto bolja od "origigi" Win 6.0, ali to je i dalje ko da uspoređuješ auto iz 80'-tih i sadašnji novi auto.:)

Uglavnom, imam S-ana otprilike 3 mjeseca, iz VIP-a je, i stvarno vrijedi te pare.

No to je samo moje skormno mišljenje.

vladek1611
15.11.2010., 18:29
di ima za skinuti navigaciju za galaxy i koja je najbolja

millo
15.11.2010., 18:38
Potraži si "Motonav". To sam dosad isprobal i super radi. To je kao kopija IGo-a.
Proguglaj malo....neznam ni ja više gdje sam ga našao.:ne zna:

Poz

mr. No
15.11.2010., 22:25
di ima za skinuti navigaciju za galaxy i koja je najbolja

isprobao sve moguce valjda navigacije koje su isle na android . .

Motonav je daleko najbolji ..

Igo my way - Motonav jer ti rezolucija tocno pase za Galaxy s

panthera7
16.11.2010., 13:29
Uzeo sam ipak i9000 , srećom u ladici još čeka i bude pričekao HTC Desire no dobro...

Ecchange podrška je banana nad bananama...mobitel nije poslovni kao HTC...no ajmo zanemariti sve to jer je gotovo.

Imam problem, odkodirao ga nekim sgs unlockerom, dao mi broj, ja ga upisao, on javio nije uspio ali mob ima mrežu i radi super.

E sada mobitel je spooooor ko puž, neznam di nestane ta memorija ali svako malo ubijem nekaj ima oko 70mb i sa tim radi sporo, mora imati preko 100, na HTC-u sam znao imati po 200, ovdje kad sve ubijem nemam toliko....jel on spor radi OS-a ili čega, jel ko stavio android 2.2 na njega....tamo ima exchange podrška pa mi je i zanimljivo a i brijem da bi možda proradio bolje mobitel.

I nemrem nači di se pali i gasi 3G mreža, nije na istom mjestu ko i na drugim androidima ili nešto propuštam?!

Trebala bi biti u mobile network settings ali ja tamo nemam nikaj vezano za 2g ili 3g samo datao roaming, access point, network mode i network operators.

medo35
16.11.2010., 16:08
Pozdrav
Treba mi velika vasa pomoc,prije par dana sam kupio preko Vipa Samsung Galaxy I 9000,sve lijepo radi. Uz to neke stvari nisu mi jasne nikako ne mogu shvatiti u cemu je problem.
1. spojio sam na moj Gmail racun,a deskopu mobitela ima ikona Gmaila,pritisnem ikonu i svaki put pita kreiranje racuna da bi pogledao postu,postu jedino gledam preko ikone interneta,u cemu je greska?
2. kako pogledati vise racuna poste to jest svaku pojedinacni.Gmail,T-com i od firme?
3. Kako aktivirat google Talk kad vec na mobitelu ima ikona Talk,pokusao i svaki put pita kreiranje racuna a vec imam Gmail?
4. Kako funcioniraju Ikone "cavrljanje", Calendar i " Mini Diary" kod ikone "cavrljanje i "calendar" svaki put kad zelis pita kreiranje racuna?

molim vas bilo kakvu vasu pomoc da sto bolje upoznam mobitel Samsung Galaxy I 9000,bilo kakva pomoc je dobro dosla
Hvala.....
mozete mi javiti na privat... ili kako vi zelite

*Cupcake*
16.11.2010., 17:55
@panthera7 - sto se tice unlockera, to ti neznam jer ga nisam otkljucavala, nadam se da ce ti netko na forumu znati odgovorit, jer par ljudi ga je otkljucalo prek aplikacije s marketa.

Istina, mobitel je nekima sporiji (primjerice, meni je uzasno stekao, stvarno uzasno, al neki kazu da njima ne). No vele da ce s Froyom to biti bolje, da ce mobitel raditi brze, to sam stvarno citala na svim forumima, i na XDA (a oni su mi bogovi :D), tak da vjerujem da ce se to popraviti, kao i GPS bug, al eto, vele da sigurno hoce. Tako kazu oni koji vec imaju Froya, da je razlika vidljiva. Sto se tice samog Froya, nemoj si ga nasnimavat prije vremena, tj. cekaj sluzbenu verziju prek KIESa, to bih ti preproucila.

Sto se tice interneta, tj isljucivanja 3G ... Ovak, isljucit na mobitelu nemozes, bar ja to nisam nasla a i tak su mi drugi rekli. Ja sam prije imala jednu metodu, znaci u POSTAVKAMA/BEZICNO I MREZA/MOBILNE MREZE/NAZIVI PRISTUPNIH MREZA (imam hrvatski izbornik, pa prevedi :D) sam dodala novi APN (znaci, imas APN od mreze, kojeg ces konfigurirat, ovisno da li je VIP/TELE"/TCOM itd), ali "lazni" (znaci, mozes dodati uz pravi APN i ostale). Znaci upisala sam samo ime mreze i to je to. I kad bih se htjela iskljuciti s 3G, onda bih otisla u te postavke, i promjenila apn u taj "lazni", i normalnp - internet mi se iskljucio jer nema pravih podataka :)

No sad koristim widget koji se zove APN on/off Widget, mala kockica koju stavis na ekran, kad hoces ukljucit internet, kliknes je, ona pozeleni i to znaci da ti je net ukljucen. Kad hoces iskljuciti, opet je kliknes, ona postane crvena i to znaci da to je net iskljucen. Ugl odlican widget, jos me do sada nije iznevjerio :) (slika - http://cdn-2.androidzoom.com/screenshots/67898-1.jpg)

@medo35 - 1. Pa kada kliknes na ikonicu GMAIL-a, pita te kreiranje racuna ILI prijava u racun. Ti kliknes prijavu, prijavis se i sad mozes pristupiti gmailu prek desktopa. Ne razumijem u cemu je problem :/

2. Ne koristim nista osim Gmaila tak da se nisam bavila kreiranjem mail racuna unutar samog mobitela. Mislim, odes na internet, pogledas mail i to je to, a ako hoces da ti mail bas bude integriran s mobitelom, to malo proguglaj ili cekaj da ti netko drugi odgovori :)

3. GTALK ti je uvijek aktivan, jer je potreban za market i jos neke stvari. To upozoravam, ak hoces da te ljudi ne vide onlajn, onda se moras staviti na invisible. Isto kao i kod broja 1., ne pita te samo kreiranje racuna vec i PRIJAVU U RACUN, kliknes prijavu i onda se mozes ulogirati.

4. Isto tako kao i broj 1 i broj 3, moras se prijaviti preko svog gmaila, ako ga vec imas, onda odi u PRIJAVI SE (tako nesto). Jer ako ides na gmail preko ikonice interneta, gmail ikonica, gtalk, kalendar itd ti ne pamte da si ti ulogiran. No jednom kad se ulogiram primjerice u GMAIL, onda ce ti sve sve ostalo u mobitelu automatski sinkronizirat i bit ces ulogiran u sve aplikacije koje ti zahtjevaju gmail racun :)

panthera7
16.11.2010., 18:26
Sve 5 rješio sam uspostavu veze - katastrofa jer bez widgeta nemam kako uključiti i isključiti, možda i ima ali nisam previše gledao....mobitel je katastrofa spor....

ugrađeni mail programi katastrofa

kalendar tak

Sve u svemu zapakirao sam ga jer za profesionalnu upotrebu ako vam treba sinhronizacija maila, kalendara, taskova, fajlova sa firmom, online je HTC bog .... Samsung ima super ekran ali jednostavno to nije poslovni telefon za zahtjevne...brijem da kupujem Desire HD , nema druge jer ovo je onako mob za moju ženicu koja bi slikala, pogledala vijesti i čitala gmail :-)

ali ajde možda pokušam i zadnje da stavim froyo,,,,jel to ko radio, jel jednostavno, kako se to radi i može pomoć oko toga?

markosta
16.11.2010., 19:01
zanima me jel netko tko je uredjaj kupio u tele2 uspio odkodirati sa unlockerom sa marketa?

panthera7
16.11.2010., 19:13
zanima me jel netko tko je uredjaj kupio u tele2 uspio odkodirati sa unlockerom sa marketa?

stari pokreni ono i ako ne radi pokreni onaj file sa youtube i ako je i on banana spoji mob na PC i odi kroz explorer na mob i tamo imaš file i u njemu piše unlock broj kao i unfreez za kaj neznam kaj je ali meni radi u minuti gotovo jedino kaj je mob koma ko mob :-(

Digitall
16.11.2010., 20:27
Uzeo sam ipak i9000 , srećom u ladici još čeka i bude pričekao HTC Desire no dobro...

Ecchange podrška je banana nad bananama...mobitel nije poslovni kao HTC...no ajmo zanemariti sve to jer je gotovo.

Imam problem, odkodirao ga nekim sgs unlockerom, dao mi broj, ja ga upisao, on javio nije uspio ali mob ima mrežu i radi super.

E sada mobitel je spooooor ko puž, neznam di nestane ta memorija ali svako malo ubijem nekaj ima oko 70mb i sa tim radi sporo, mora imati preko 100, na HTC-u sam znao imati po 200, ovdje kad sve ubijem nemam toliko....jel on spor radi OS-a ili čega, jel ko stavio android 2.2 na njega....tamo ima exchange podrška pa mi je i zanimljivo a i brijem da bi možda proradio bolje mobitel.

I nemrem nači di se pali i gasi 3G mreža, nije na istom mjestu ko i na drugim androidima ili nešto propuštam?!

Trebala bi biti u mobile network settings ali ja tamo nemam nikaj vezano za 2g ili 3g samo datao roaming, access point, network mode i network operators.

koji rom imas da ti je tako spor kao sto kazes? ako ti se neda zajebavat sa romovima i lagfixevima onda napravi ovako; sa njegovog default launchera pobrisi sve ikone i widgete, instaliraj launcher pro plus i najednom mob duplo brzi. svakako je puno brzi od desirea u igrama i nekim zahtjevnijim stvarima zbog jaceg hardwarea ali to njegovo default sucelje je sporo i bezveze.. sto se tice rama prestani se zamarati s tim, on sebi rezervira koliko mu je potrebno tako da nikad nece nedostajati, ja recimo koristim task menager samo da poubijam procese kad se mob tek ukljuci jer se u startupu pokrecu razna sranja..
imao sam desire i mogu slobodno reci da mi je ovaj bolji u vecini stvari, vise roma, kvaliteta zvuka, fotic je bolji osim u skroz mracnim uvjetima zbog nedostatka blica, video snimanje svjetlosnim godinama ispred desirea, veci i bolji ekran, desire ima neki cudan bug sa multitouchom, mislio sam da je samo meni ali kasnije citam da ima problem i tak..

panthera7
16.11.2010., 20:42
ma sve 5....ne zanima me previše zvuk i kamera, treba mi ko poslovno rješenje a za to nije i zapakirao sam ga i neda mi se z... više s njim, izgubio sam pola dana bezveze sad bum još i na njemu popio i desire mi je puno bolje rješenje za exchange , kalendar i neke stvari, vide gledam na TV-u a imam SLR za fotke....žao mi je samo radi fakat ljepog ekrana...

ares01
16.11.2010., 21:11
Za one koji su pitali da li sa froyom mob radi brze odgovor je NE ako se koristi official froyo

Imam froyo vec par mjeseci i to custom rom modularni koji je jaaaaaaaako poboljsan za razliku od onog smeca koje samsung pusta kroz kies

Ima u sebi integriran lagfix i laga vise nema

imam jedno 100 aplikacija gore i ne osjetim ih jer je rom optimiziran totalno i ne guta memoriju ko official samsung

samsung galaxy s sa pravim romom je najbolji android mobitel trenutacno koji se moze nabavit

Ako mislite fleshat romove prije toga proucite xda forum temeljito

E da zaboravih napisat da custom rom omogucava da mob ima 350 ram-a umjesto 300 kolko je dostupno sa offical romom

Pozdrav

panthera7
16.11.2010., 21:17
e pa to ti je to....treba kemijati da se dobije ono kaj bi trebao biti serijski....nažalost nemrem fakat ubiti 10 dana u proučavanje mobitela da bi on radio jedino ako si voljan ti, plaćam pivu i čevape :-)

dak0001
17.11.2010., 13:38
e pa to ti je to....treba kemijati da se dobije ono kaj bi trebao biti serijski....nažalost nemrem fakat ubiti 10 dana u proučavanje mobitela da bi on radio jedino ako si voljan ti, plaćam pivu i čevape :-)

ti si fulal 100%
mobiteli sa Androidom su kao PC, slažeš si ono što će najbolje zadovoljiti tvoje potrebe,
ako za to nemaš vremena, nema ti pomoći

panthera7
17.11.2010., 15:01
ti si fulal 100%
mobiteli sa Androidom su kao PC, slažeš si ono što će najbolje zadovoljiti tvoje potrebe,
ako za to nemaš vremena, nema ti pomoći

Imam android od 1.6 verzije , trenutno na HTC-u serijskom sa froyo 2.2 imam sve kaj mi treba, mob super radi i zašto bi trebao čačkati po drugom i stavljati nove loadere i bla bla kad mi ovaj mrak radi....drugo koristim exchange koji super radi i predobar mi je ugrađeni mail program sa HTC-a, meni najbolji trenutno koji sam vidio i koristio a na i9000 je mail koma, ja imam 5 accounta i primim po 30-40 poslovnih mailova bez onih brdo nepotrebnih gluposti, imam brdo taskova....ne koristim mob za igrice....složio sam si ga kako mi treba, i9000 sam uzeo radi boljeg ekrana a onda nakon toga na xda skužio da je mob pun bugova i svi kažu uglavnom bude radio sa novijom verzijom koja kasni 2mj iza HTC-a....da rezimiram i ne pljujem u ovom postu po samsungu , nekom je OK, nekom nije....mene nije zadovoljio za moje potrebe a drugi mob je i sve 5....kažem ako ko može da to složi OK ali ja jednostavno nemam vremena krekirati ga i uzeti si dan slobodan da u miru pogledam tutorial, neko ima pa eto nekom bude dobar a ja budem pričekao neki stabilniji mob koji bude radio serijski a ne sa rootanjem. :kava:

Ali evo za sve koji se žele zekati ovdje je link:
http://www.ipmart-forum.com/showthread.php?t=542353

skine se tutorial i krene po točkama, možda i ja budem preko vikenda imao vremena pa to napravim jer me čisto zanima iz prve ruke jel stvarno to radi i jel ispravljena poveča lista bugova na mobitelu....

PRKYS
17.11.2010., 16:28
Kod ovakvih stvari se uvijek čudim!!!! Kako je moguće da par ljudi složi mobitel bolje od hrpe inžinjera i stručnjaka u ogromnoj firmi koja proizvodi milijune mobitela.... Kako je moguće da to oni naprave i bolje i brže??

assassin
17.11.2010., 16:38
Zato jer imaju drugačije potrebe i nikakva ograničenja.
Tako da mogu nepotrebne stvari izbaciti, a sve ostalo kroje po sebi- tako da je mobitel optimiziraniji.

mr. No
17.11.2010., 16:44
Kod ovakvih stvari se uvijek čudim!!!! Kako je moguće da par ljudi složi mobitel bolje od hrpe inžinjera i stručnjaka u ogromnoj firmi koja proizvodi milijune mobitela.... Kako je moguće da to oni naprave i bolje i brže??

procitaj malo . . open source i kaj je android zapravo jako slicno linuxu . . i kaj se sve moze s tim napravit . .

panthera7
17.11.2010., 17:58
pa to je linux !

panthera7
17.11.2010., 20:54
i evo sve je išlo super kod postavljanja froye ali samsung se zbrickao i sad imam iconu mobitela i kompa a između njih trokut sa uskličnikom tj pukla veza i ostao u takvom stanju, ne pomažu nikakvi gumbi niti ništa, sutra ga nosim na servis.
Jel neko dal se to može u servisu rješiti ili da idem u samsung , samo kaj mi tamo neće htjeti složiti foroyo 2.2 nego ako se uspije vratiti na 2.1 verziju i sigurno mi neć ekrekirati rom i mobitel pa jel najbolje otići direktno u servis možda da tamo odma stave froyu....tj jel možda postoji mogućnost da se to ni nemože vratiti možda ? nedaj bože ali....

philips321
17.11.2010., 21:03
jel zna netko zašto se ne mogu spojiti na samsung kies, instalirao sam softver na pc (windows 7), spojim mobitel kabelom na način samsung kies ali nikako da mi ga prepozna. kao da fale neki drajveri...

panthera7
17.11.2010., 21:18
ja sam skinuo neki driver još i proradilo bilo.....jesi skidao sa www.samsungapps.com

philips321
17.11.2010., 21:25
ne mogu da ih nađem..

PRKYS
18.11.2010., 07:18
A kako radi ovaj Swype?? Čini mi se da bi uz njega trebalo imati i T9 rječnik?? Dal postoji hrvatski rječnik za Galaxy??

panthera7
18.11.2010., 07:30
A kako radi ovaj Swype?? Čini mi se da bi uz njega trebalo imati i T9 rječnik?? Dal postoji hrvatski rječnik za Galaxy??

pogledaj u marketu, postoji neki dodatak za to koliko sam vidio, upiši croatia u market pa pogledaj sve kaj ima, ili instaliraj croatia android pa kroz njega pogledaj ako kaj postoji vezano za to, mislim da sam vidio !

Digitall
18.11.2010., 08:58

ako je kupljen u vipu tele2 itd. znaci kod nas, onda vec imas hrvatski rjecnik i radi jako dobro

PRKYS
18.11.2010., 09:35
Ajd super za hrvatski rječnik.. Iz Vip-a mi stiže u utorak... ali kad čitam neke postove izgleda da je to kao poluproizvod, što ipak mislim da nije istina.. na netu testovi pokazuju da je dobar.. vidit ću uskoro..

panthera7
18.11.2010., 10:12
Ajd super za hrvatski rječnik.. Iz Vip-a mi stiže u utorak... ali kad čitam neke postove izgleda da je to kao poluproizvod, što ipak mislim da nije istina.. na netu testovi pokazuju da je dobar.. vidit ću uskoro..

Bio sam u samsungu i pričao sa tipom koji mi veli da je puna polica i9000 koji su sj... brdo ih je zato kaj su zblokali kad se radio upgrade na androis 2.2 i veli da nije legalan taj software te da mi on nemože staviti tamo 2.2 nego 2.1 ako mobitelu nije sj matična ploča a vjeruje da nije.
Dakle pitao sam usput još za bugove i tip samo se nasmijao i rekao da je istina da pola njih sporo radi i da blesira i da je to tako te da se pomirim sa tim te mi pokazao svoj HTC sa smješkom .

Frende ja ga budem koristio ako se osposobi, pogledaj kaj o njemu piše na XDA sajtu...jedan tip je nabrojao svoje mobitele koje je imao uglavnom pokraj svkog neki komentar sa naglaskom što treba da to bude to i SOLD, pokraj i9000 jedino piše u komentaru što treba napraviti ( Thanx GOD SOLD ) , to je onako za multimediju mob pogledati filmić ali čak nije ni za to jer FM NIJE STEREO pa to nisam vidio zadnjih 5god da postoji da neko napravi MONO radio na takvom mobitelu, uglavnom trebaš ga preraditi da bude mob, ja sam se zeznuo za 2700kn pa ga budem koristio ali ako imaš vremena predomisli se, nije ti TO TO, ovisno koliko koristiš mob ali za nešto više nije - iskustvo u zadnjih 10god - mjenjam mob svaka 2-3mj obavezno.
Imaš na youtubu i filmiće koji pokazuju kako je spor itd ali vjerojatno se to da skrekati ali je definitivno užas da odeš u dućan i kupiš mob koji platiš 3000kn a mobitel je spor ! ! ! ! !

PRKYS
18.11.2010., 10:28
a slušaj meni se mob sviđa, na Yutubu ima recenzija gdje nista ne steka i radi kao sat.. sto se tice koristenja meni treba net, mail imam 2 racuna koje trebam skidat, muzika video foto mi nije nesta previse bitno.. najvise sto me privlaci je taj ekran koji je po meni najbolji trenutno (i od Iphone-a 4 koji ima bolju rezoluciju al da ju vidis moras se stvarno zagledat). Oni na XDA mobitele "rasturaju" i istrazuju im granice tak da mi njihovo misljenje nije presudno.. s druge strane official Froyo će doći kroz mjesec il dva pa cu do tada izdrzati... pitanje je sve kolika su ocekivanja od mobitela.. ja cu ga platit 1500kn ako bude problema u roku 7 dana ga vratim i to je to.. al mislim da ce biti ok... Pošto mi je trenutni mob Omnia, mislim da ću biti zadovoljan..

mr. No
18.11.2010., 11:00
kad smo vec kod xda developersa . .

na jednostavno pitanje jednostavan odgovor:

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=742925

meni osobno galaxy radi cudo . .bez i jednog jedinog problema ..a mislim da pola ovih problema kja ljudi izvode je to kaj su prckali po njima i stavljali kojekakve bugovite romove umjesto da su cekali . . sluzbeni 2.2. ta to strasno zamjeram samsungu i tu ga htc pojede jer ce htc imat uvijek bolju podrsku . .

onda malo o ekranu.

http://blog.gsmarena.com/video-pits-the-samsung-galaxy-s-screen-against-the-htc-desire-one-in-multi-finger-tracking/

onda malo spec.

http://pdadb.net/index.php?m=pdacomparer&id1=2439&id2=2251

uglavnom neces pozalit ako kupis bilo koji ali mislim da je galaxy bolji izbor

panthera7
18.11.2010., 11:14
ekran i specifikacije na papiru su Ok, samo kaj te teh spec su u banani radi softwarea pa dođeš na isto, ja i dalje tvrdim da je HTC puno bolji proizvod dok samsung je na putu da to postane, možda sa slj generacijom ali ipak je nedospustivo da mob iz njihove najviše klase nema blic, fm stereo, da šteka....moraš priznati da je to nešto što jednostavno nesmije imati....ovo ostalo menu i te neke fore su druga priča koju svako ispriča na svoj način pa neko radi ovako neko onako....

A kaj je bolji izbor zbilja ovisi o osobnoj potrebi i ukusu, to sigurno....Desire bi bio idealan kad bi imao ekran od Samsunga....

mr. No
18.11.2010., 11:42
ne kuzim kakav stereo nema? . . ima stereo najnormalnije . .nije mi jasno . .

isto ko da kazes ''nije mi jasno kako top proizvod od appla nema bljeskalicu'' do iPhona 4 nisu je imali

a sad kamera .. vidi ta bljeskalica na mobitelu je i tak losa nemres nis posebno napravit s njom . .galaxy ima opciju nocnog snimanja gdje slike u polumraku ispadaju odlicno a o samoj kameri snimanja videa .. mislim da na trzistu ne postoji mobitel koji to radi bolje . .ja kad sma prvi put vidio taj video na 100 i nesto centimetara lcd u ja nisam mogo vjerovat da je to moguce

ko nevjeruje nek pogleda video s youtuba neko koji je snimljen tom kamerom s tim da imajte na umu da kod konverzije video lagano i gubi na kvaliteti . .tako da je u stvarnosti jos i bolji

kazem meni galaxy radi perfektno do sad nisam imao nikakvih problema . .s njim

o grafici necu ni govorit jer ako se ne varam galaxy ima nesto tipa ''graficka'' kartica za 3d grafiku . ..bolji ekran bolje specifikacije hardver . . jedino ga jebe to kaj jos nije doso 2.2 a za desire ce oko bozica doci vec 2.3 e tu je bolji htc 10 puta . .

oba telefona su zajedno s iPhone 4 predstavljaju vrh ponude i mislim u principu da nitko nebude razocaran ni s jednim od tih koji kupi . .

panthera7
18.11.2010., 11:51
FM radio je MONO.
Iphone neću komentirati jer oni sveukupno imaju 4 mobitela koje su napravili pa ako na tri nisu imali sada su se opametili i hvale se sa led bljeskalicom kao da je revolucija na telefonu.

Ekran je bez kompromisa i fakat neznam jel postoji na mobitelu bolji ali ako je samo ekran, mogli su ga malo napraviti slabijim pa uložiti u ostalo barem još 20% da se dobije bolji proizvod.

Flato
18.11.2010., 13:02
Kupio sam Galaxy 9000 prošli tjedan i za sada 5+.

Može li netko u 2-3 riječi objasniti instalaciju MOTONAV navigacije..?
Koji programi su potrebni?
Unaprijed hvala

PRKYS
18.11.2010., 13:05
Ma radio mi nije bitan toliko... Telefon mi se čini super i mislim da dok se snađem malo s njim da će taman i Froyo doći...

Digitall
18.11.2010., 13:09
FM radio je MONO.
Iphone neću komentirati jer oni sveukupno imaju 4 mobitela koje su napravili pa ako na tri nisu imali sada su se opametili i hvale se sa led bljeskalicom kao da je revolucija na telefonu.

Ekran je bez kompromisa i fakat neznam jel postoji na mobitelu bolji ali ako je samo ekran, mogli su ga malo napraviti slabijim pa uložiti u ostalo barem još 20% da se dobije bolji proizvod.

fm radio je stereo, sluzbeno i nesluzbeno na 2.2
na 2.1 je mono

imao sam desire, i ovaj mi nista ne zapinje itd. (bez mjenjaja rom-ova i sl.) to sto netko snimi kako nezna koristit uredaj i kaze vidi kako je spor (a ono u pozadini 800 aplikacija se vrti, ili instalira nesto sto nije kompatibilno pa jebe i rusi sistem stalno) taj je konj ukratko.
tvojim sistemom mozes tako ici za sve redom uredaje, odes na x10 forum i procitas kako njih 100 kaze uf sreca pa sam prodo ovo smece (eto zato sto nije imao 2.1 i multitouch), pa neko kaze da je prodo smece od desirea jer je snimanje videa totalna katastrofa, zvuk los itd.. a jebote bravo

panthera7
18.11.2010., 15:23
ti nisi sigurno pslovni korisnik pa ti opraštam u tom slučaju....ja ti pričam iskustva sa strane jer imam oba, doduše samsung je riknuo pa je na servisu :kava:
Sve u svemu govorim iz iskustva a nemoj misliti da si neznam složiti mob i da imam 100 programa, dapeće ja koristim 10-tak aplikacija i ništa više, kad mi šta treba skinem si za minutu program i instaliram, osim toga imam programe neke kojih nema u marketu na SD kartici pa cijela instalacija traje u sekundama.

Digitall
18.11.2010., 15:48
sad stavrno ne kuzim o cem pricas.. prvo pljujes po galaxy-u kako je spor, nevalja itd.. sto ja nisam dozivio na svom (bez modanja), a sad pricas o instalaciji hrpe programa.. (ako se pozivas na moj prijasnji post onda procitaj bolje pa vidi da to nema veze sa instaliranim programima nego sa programima koji nonstop rade u pozadini i usporavaju sve, a to mogu biti i samo dva programa npr.)

koristim ga i u poslovne svrhe, ne pisem word dokumente ni neke velike mailove, nego kad sam u pokretu uglavnom web, podsjetnik, citanje maila (ne vise od jednog accounta) i to je to, neznam sta je tu poslovno a sta nije.. ali ok.
ovo sto kazes da je hrpa galaxy-a na servisu, pa je zato sto se ljudi prave pametni i pokusavaju se zajebavat sa flashanjem a nemaju pojma kao sto ti je i sam covjek u servisu rekao, i ne citaju upute, upozorenja i ne razlikuju da postoji 4 modela galaxy s koji izgledaju skoro isto ali rom nije isti, pa se zajebu..)

panthera7
19.11.2010., 08:07
Kompa mobitel je radio prije toga loše....a bugovit je 2.1 i to svi pričaju i pišu i glupo je komentirati tvoj post vezano za to....mobitel sa Androidom 2.2 radi 10x bolje, kupio sam još jedan i jučer navečer stavio android 2.2 i razlika je ono fakat OGROMNA - ovo nisam drugdje pročitao nego pišem iz prve ruke !
Kad si ti staviš 2.2 onda reci jel radi bolje ili je bugovit a ne kaj drugi pišu iz pete ruke.

PRKYS
19.11.2010., 08:49
Pa dobro kad bi trebao izaći 2.2 update službeni? Kolko znam da je za neke regije već krenuo...

medo35
19.11.2010., 11:10
Pozdrav svima
Rijesio sam problem sto se tice Gmaila i GoogleTalk..instalirao neke aplikacije preko Androida marketa...
Nigdje nemogu naci link koji radi, navigacije MOTONAV i upute za instaliranje ako zna neko o tome neka mi javi na privat.
Drugo,dali netko zna dali ima aplikacija chata na Facebooku za Samsung Galaxy I 9000. Steta kad dode puno sms poruka ili emaila da imaju bar kakvu oznaku boje da vidis koje su procitane a koje su dosle poruke :)

The_Rock
19.11.2010., 13:35
bok ljudi :)
imam pitanje u vezi VIP surf paketa (za pretplatnike). trenutno sam na surf 500, ali bih presao na 200MB. kako to mogu uciniti? saljem "surf 200" (ili kako vec) na 792 ili moram prvo deaktivirati prvi paket? promjena onda vazi od 1.12.?

sto se tice samsunga i htc-a: mail program i software (bez moddinga) je stvarno bolji na htc-u. za zahtjevnije poslovne korisnike nebi preporucio samsung galaxy s. htc sense (znaci sucelje) je takodjer bolje optimiziran na desire-u, dok samsung galaxy zna tu i tamo zastekat (ne radi bas "glatko"). nije to nista novo, pogledajte malo po drugim forumima i recenzijama. zato i postoje lagfixeve i modove za samsung. znaci sve se to moze rijesit uz "kopanja" po firmwareu, sto je naravno i malo rizicno.
jedino dobar mail program mi jos fali za samsung. oni u android marketu isto nisu bas savrsene...

ja sam se ipak odlucio za galaxy. zbog veceg i boljeg ekrana i zbog gledanja filmova (na poslu :P), jer tu HTC ima manjih problema (steka kod nekih filmova).

samo jos cekam da vip dopusti download tog froyo-a (2.2)...

assassin
19.11.2010., 15:49
Rock- ovdje (http://forum.hr/showthread.php?t=249161&page=24) pitaj u vezi surf paketa ;)

The_Rock
19.11.2010., 16:45
Ups... vidi stvarno. Hvala :D

panthera7
19.11.2010., 18:42
Pa dobro kad bi trebao izaći 2.2 update službeni? Kolko znam da je za neke regije već krenuo...

Trebao je već izači !
Kad će....nezna se....

Izlazi verzija 2.3 oko Božića

PRKYS
19.11.2010., 20:36
to izlazi verzija 2.3 za android općenito, al kada će za galaxy s ko zna.. valjda će do tada 2.2 izaći...

iceman89
21.11.2010., 11:00
Ima li netko dobre volje da prepiše postavke za MMS i WAP na Galaxy S mobitelu? :ne zna:
Meni nikako neće da proradi.

assassin
21.11.2010., 11:10
Preuzeto sa cafe mobila (http://cafe.mobil.hr/threads/69009-Internet-postavke-(T-Mobile-Vip-Tele2)).
T-Mobile postavke

Internet
Name: TM Hr Internet
APN: web.htgprs
MMS protocol: WAP2.0
MNC: 01
Authentication type: PAP
APN type: default
sve ostalo: <not set>(prazno ostavite)

MMS
Name: tm hr mms
APN: mms.htgprs
MMSC: http://mms.t-mobile.hr/servlets/mms
MMS proxy: 010.012.000.004
MMS port: 8080
MMS protocol: WAP 2.0
MNC: 01
Authentication type: PAP
APN type: mms
sve ostalo: <not set> (prazno ostavit)

Vip postavke

Internet
Name: VIP.gprs
APN: gprs0.vipnet.hr ili data.vip.hr (ovisno o podatkovnoj tarifi)
Proxy: 212.91.99.91
Port: 8080
Authentication type: None
Sve ostalo: <not set> (prazno ostavit)

MMS
Name: MMS
APN: mms.vipnet.hr
Username: 38591
Password: 38591
MMSC: http://mms.vipnet.hr/servlets/mms
MMS proxy: 212.91.99.91
Authentication type: None

Tele2 postavke

Internet
Name: Tele2 Internet
APN: internet.tele2.hr-pretplata; wap.tele2.hr-bonovi
Proxy: 130.244.196.090
Port: 8080
MNC: 02

MMS
Name: unesite Tele2 MMS
APN: mms.tele2.hr-pretplata; wap.tele2.hr-bonovi
MMSC: http://mmsc.tele2.hr
MMS proxy: 193.012.040.066
MNC: 02

iceman89
21.11.2010., 16:13
Ma kakvi... Stalno mi izbacuje"Trenutno nemoguće skinuti. Probajte poslije"
:ne zna:

PRKYS
22.11.2010., 17:32
na internetu sam vidio da je izašao Froyo za Vip mrežu u Srbiji... ima li kakvih tragova za naš Vip?

evo i link... u sredini je post o Froyi za Vipovce u Srbiji..

http://www.samsunggalaxysforum.com/samsung-galaxy-s-updates/news-galaxy-s-updated-to-android-2-2/270/

panthera7
24.11.2010., 15:05
Ma kakvi... Stalno mi izbacuje"Trenutno nemoguće skinuti. Probajte poslije"
:ne zna:

nazovi 0981550 ako si na 098 i tamo ti odma kaže da stisneš 1 za postavke i onda izabereš opet kaj baba veli i uglavnom dođe ti na mob sve .... tj najbolje ti je nazvati korisničku podršku i oni ti pošalju sms sa postavkama za sve kaj trebaš.

Nego jel ko zna kad izlazi 2.2 verzija, kao službeno je izašla 15.11. kaj s tim?

*Cupcake*
24.11.2010., 22:42
Imam nekoliko pitanja ... Naime, prije na SWYPE-u sam imala i hrvatski jezik. Znaci, predict rijeci mi je bio HRVATSKI. Sto ocito znaci da mi je bio i T9 na hrvatskom ne? Isto tako, onaj tutorijal na SWYPEu mi je bio i na hrvatskom i rijeci su bile na hrvatskom.

Uglavnom, to mi je nestalo :/ Znaci, vise u izborniku nemam CROATIAN jezik, sto mi je bas cudno, i sad mi vise ne izbacuje moje hrvatske rijeci. Neznam kak mi je to moglo nestati :/ Verzija mi je 1.58 a na netu sam vidjela da je trenutna verzija 1.60. Kako uopce to mogu updejtati?

Ovo pitam iz razloga jer sam promjenila tipkovnicu. Naime, instalirala sam dvije nove tipkovnice koje su mi puno bolje (ULTRA KEYBOARD i BETTER KEYBOARD) i obadvije rade na principu predvidjanja rijeci, vjerojatno nesto kao T9. No s obzirom da ja nemam T9 hrvatski, zanima me kako staviti to?

mr. No
25.11.2010., 07:14
U očekivanju Godota iliti androida 2.2 jebem ti da ti jebem . . kad dodje ovaj novi htc prelazim na to . .pa prije ce doc za njih 2.3. nego nama 2.2. . .al kad vidim ove s xperiama na 1.6 . . ajd ajd nije sve tako crno :)

panthera7
25.11.2010., 09:55
U očekivanju Godota iliti androida 2.2 jebem ti da ti jebem . . kad dodje ovaj novi htc prelazim na to . .pa prije ce doc za njih 2.3. nego nama 2.2. . .al kad vidim ove s xperiama na 1.6 . . ajd ajd nije sve tako crno :)

a dobro jutro, kako god HTC nema samo tu prednost u verzijama nego i u stabilnosti...fali mu samo ekran od Samsunga....srce bi me bolilo da sam prodao HTC Desire pa sam ga uz i9000 ostavio :top:

iceman89
26.11.2010., 10:27
nazovi 0981550 ako si na 098 i tamo ti odma kaže da stisneš 1 za postavke i onda izabereš opet kaj baba veli i uglavnom dođe ti na mob sve .... tj najbolje ti je nazvati korisničku podršku i oni ti pošalju sms sa postavkama za sve kaj trebaš.

Tele2 sam i zvao sam ih nekoliko puta (čak su mi i postavke poslali na mail, naravno koje nisu dobre) da bi mi na kraju rekli da odnesem mobitel na servis da je neka greska do njega :rofl: :lol:
Na kraju sam uspio rjesiti. Otisao do tele2 i lik mi prepisao od svog moba postavke i sve proradilo :s

*Cupcake*
26.11.2010., 12:37
E da li netko zna da li se moze kupiti straznja maska za galaxy? Prepostavljam da moze, ne vidim razloga da nemoze al eto ako tko zna iz iskustva?

panthera7
26.11.2010., 15:17
E da li netko zna da li se moze kupiti straznja maska za galaxy? Prepostavljam da moze, ne vidim razloga da nemoze al eto ako tko zna iz iskustva?

Može na ebayu , orginal ti je oko 20 $ a imaš i sa slikama i raznih koje su jeftinije, poštarina se nađe free

panthera7
26.11.2010., 15:18
Tele2 sam i zvao sam ih nekoliko puta (čak su mi i postavke poslali na mail, naravno koje nisu dobre) da bi mi na kraju rekli da odnesem mobitel na servis da je neka greska do njega :rofl: :lol:
Na kraju sam uspio rjesiti. Otisao do tele2 i lik mi prepisao od svog moba postavke i sve proradilo :s

neznam kak to radi na drugim mrežama ali na 098 je jedonostavno totalno....

panthera7
26.11.2010., 15:31

Nemoj čekati, odi u neki servis i neka ti stave to za 150kn, tako sam ja napravio, vjeruj mi drugi mobitel, barem meni...jer ja sam malo žešči korisnik pa sam ga ubio , pokreneš 2 instalacije on se ubije, sad ih 10 pokrečem u isto vrijeme i stvar hendla....nije neka revolucija ali icone u boji i tak, na HTC-u imam 2.2. već dugo pa je meni to sve normalno ali tebi bude neki pomak, fora je da mob radi dosta bolje...

panthera7
26.11.2010., 21:12
i nakon svega toga taj samsung je pola poluproizvoda, rotao sam mobitel, stavio 2.2 a on i dalje jedva da ide....fora je da treba izgleda taj lagfix....ima u android marketu nekaj tako ali ne radi, tj možda i radi ali mob i dalje spor....kao da u vipu dobiju mobitele za afričko tržište, ono škart roba....opet ide u servis da se i to popravi, ako i tada ne radi bacit ću ga u savu ribama

ares01
27.11.2010., 02:20
samo vi cekajte samsung da izbaci froyo hehe

ja vozim svoj i9000 vec par mjeseci na froyu i samo nadogradujem na novije modane verzije romova koji su optimizirani za razliku od "sluzbenih" samsungovih.

ljudi stavite modani rom koji ima u sebi kernel sa lagfixom i tweakovima i 350 rama umjesto 300 i preporodit ce se mob

PRKYS
27.11.2010., 19:56
A kako vam funkcionira navigacija? Ja sam stavio I Igo I motonav I obje funkcioniraju tak tak.. Odrade one svoje samo nekako sporo rade I nisu ni približno dobre ko igo kojega sam imao na omnia-i.. Grafički je lošije na androidu. Postoje li neki drugi sat nav programi koji bi se mogli na slično jednostavan I lagan način instalirati?

Ps.
Galaxy s imam par dana I zadovoljan sam.. Mislim da mjesta za napredak ima, mail program bi mogao biti bolji, ponekad mob onak malo uspori al to mi je prihvatljivo, jer se puno priča o tome da je spor, ali nije to toliko strašno..

Sent from my GT-I9000 using Tapatalk

loser_bolan
27.11.2010., 20:52
Ma moze taj HTC Desire bit brz koliko ga volja kada nov ima 120 MB slobodno za kojekakve instalacije. Vratio ga nakon dva dana i uzeo Galaxy.

Galaxy ima odlican ekran i nije vani necitljiv kao HTC-ov. Ono je cista katastrofa. Ne treba ti ogledalo kad imas Desire.

Malo me smeta ona jeftina plastika i otisci prstiju posvuda ali sta's. Nista nije savrseno.

cro_janje
27.11.2010., 21:39
mobitel je super.

jel neko moze napisat nekaj o igrama:gdje ih skidate, linkovi, preporuke,nacin instalacije i slicno?

hvala unaprijed

*Cupcake*
27.11.2010., 21:47
mobitel je super.

jel neko moze napisat nekaj o igrama:gdje ih skidate, linkovi, preporuke,nacin instalacije i slicno?

hvala unaprijed

Pa preko official MARKET-a, dobijes ga vec instaliranog uz mobitel. Tamo imas sve sto te god zanima + besplatno je :) Kliknes na igricu koju hoces i INSTALL i gotovo :)

A sto se tice preporuka samih aplikacija, dolje nize imas bas tu temu.

valdi83
28.11.2010., 14:31
samo vi cekajte samsung da izbaci froyo hehe

ja vozim svoj i9000 vec par mjeseci na froyu i samo nadogradujem na novije modane verzije romova koji su optimizirani za razliku od "sluzbenih" samsungovih.

ljudi stavite modani rom koji ima u sebi kernel sa lagfixom i tweakovima i 350 rama umjesto 300 i preporodit ce se mob

Bok,lako je rec: stavite modanu verziju. Druga stvar bi bila kad ne bi bilo rizika. Stalno po forumima nalazim ljude koji su nesto pokusali pa zeznuli telefon. Upomoc,ne radi mi ovo, ne radi mi ono.. Da li se to isplati? Evo ja sam nadogradio na 2.2, razlika mi je u odnosu na 2.1 ta da su ikone u settings u boji.Cak mi se cini da mi malo sporije radi. (prije sam dobio automatske postavke od Tele2 za Network settings bez problema, a poslije nadogradnje sam morao manualno upisivati jer u Tele2 kazu da nemaju postavke za Galaxy i da ih nikako nisam mogao prije dobiti??)
Ako neznas nista o tome, ispada prevelika gnjavaza. Ja bi najradije da nekom tko je u "tome" dam telefon,da mi taj sve namjesti i optimizira i da mi telefon radi, a ne da ako nesto moram nadograditi da moram postati "strucnjak" u tome.. Znanje je dobrodoslo, ali malo sam umoran od toga...Tako i za npr. satelitsku antenu(i novi firmware, kabeli, zakljucani kanali i liste kanala i sateliti i program za update programa) i za GPS itd.Sati i sati citanja po forumima.
Dobio sam svoj Galaxy S iz Francuske(zasto? zato jer je bio oko 100€ za skupljene bodove u pretplati), nestrpljiv nisam mogao cekati i voziti 60km do tipa koji dekodira pa sam ga sam otkljucao, pa cekao sluzbenu nadogradnju, pa poslije izgubio sve postavke factory resetom jer telefon nije dobro radio bez factory reset(naravno backup prije toga).
Jos jedan problem, na mom telefonu nema hrvatskog, ajde nema veze, imam T9 i swype 1.61 na hrvatskom. Super radi, ali ne mogu iskljuciti dijakriticke znakove č, ć, đ, š, ž, kao na svom starom SE K800(zbog njih posaljes jednu sms poruku,a operater ti naplati najmanje dvije); nema veze, upisat cu rijeci sa č, ć, đ, š, ž kao c,d,s,z po potrebi i sacuvatikao nove rijeci.
Nakon nadogradnje(francuski operater, nisam se usudio staviti neku drugu verziju preko reg hacka u Kies) izgubio sam hrvatski!!!! AAA!! :lol: Svi moguci jezici unutra; oko 20ak, ali ne Hrv. Da bi stavio hrvatski swype treba naci verziju koja radi na mom tel (2.6.47...)i onda ubaciti u nju hrvatski i onda tu apk aplikaciju instalirati. Ali to nije sve:) da bi to napravio, treba deinstalirati staru verziju,a za to treba imati "rootan" telefon, za rootat tel treba za svaki slucaj imati 3 button(Nemam ga naravno) mode ako nesto ide krivo. Za 3 button mode (i root) treba instalirati i program Odin i nauciti raditi u njemu. Koje su sanse da nesto zeznem u bilo kojem koraku ako to nikad nisam radio? hmm...
Napravio sam root ( z4root: jednostavna aplikacija) i konacno isprobao mnoge verzije swypa od kojih one koje rade ne pokazuju hrvatski(skinute verzije s mobilism.org i verzije koje sam ja modificirao).
I sto sada? Staviti neku verziju preko reg hacka Froja gdje ima Hrvatski, staviti na isti nacin verziju od Vipa ili Tele2 kad dode, nadati se da cu nekako naci neku verziju swypa koji ima hrv i koji radi na mom SGS-u? Za sada sam stavio SlideIt tipkovnicu s hrvatskim,ok je.
Sta vam se ne cini ovo sve gnjavaza?
Pozdrav :top:

ps. ako netko zna kako uspjesno staviti hrv neka se javi :) trebam malo pomoci

*Cupcake*
28.11.2010., 17:14
valdi83@ ja imam isto problem sa hrvatskim jezikom na swype-u i T9.
Imala sam sve u redu onda sam prek registry hacka htjela stavljati Froyo, no bilo je neuspjesno no svejedno sam izgubila hrvatski jezik. Zatim sam na registry hack vratila lijepo Hrvatsku (svoje stare postavke) i dobila sam Hrvatski jezik kao izborni jezik u mobitelu no SWYPE i T9 mi vise nemaju Hrvatski. Znas li mozda zbog cega i kako mogu vratit?

assassin
28.11.2010., 17:55
Ako možete izbrišite Swype (ja ga vidim jedino u Settings> Applications> Manage applications> All) i instalirajte ovaj (https://rapidshare.com/files/432922504/Swype_2.10_EN_CRO_signed.apk).
Istina, piše da su jezici engleski i slovenski (ali, slovenski je hrvatski- valjda je neki Slovenac radio :p).

Možete i ovako probati instalirati, ali mislim da neće raditi ako je već instaliran.

cro_janje
28.11.2010., 18:11
imam opet mali problem :(

nemrem skuziti kak se spaja mob sa PC. trazim okolo, citam postove ali nisam nis nasao.

jel se treba instalirat neki softwere tipa kak Nokia ima PC suit softwere ili tak nekaj? neki samsung program sa spajanje sa PC?

zanimam me kak prebacim muziku i video sa PC na mob.

mozda se vama cini jednostavnim ali ja ne kuzim . heeelp

:)

assassin
28.11.2010., 18:25
Spojiš kabel, povučeš notification bar (ono gdje ti piše "USB Connection") prema dolje, stisneš na "USB Connection" i odabereš Memory Card Access.
Gdje si zapeo?

cro_janje
28.11.2010., 18:34
aha

tnx

javim ako kaj zapnem :)

hmmm

sad sam uspio spojiti ali eto novog problema.

kaj god da probam pokrenuti na mobu, javi mi " Sd kartica se koristi kao uredjaj sa spremanje podataka"

a dodatnu sd karticu nemam.

ako prebacim neki mali video file sa PC na mob, nemrem nis pokrenut jer mi na mobu samo baca poruku da nema SD kartice.

izgleda da mi je ta SD kartica narihtana kao default storage place ili tak nekaj a neznam di se to mijenja.

a kad odem na postavke/SD memorija onda mi na svemu pise " nedostupno.
i za vanjsku sd karticu koju nemam i za internu memoriju.

OK, sve radi.
ima neka fora da nemrem nis pogledat na mobu dok je jos spojen na PC. tek kad ga odspojim onda se sve pojavi kak spada.

hvala ti :)

pozz

rukfaš
28.11.2010., 22:19
Dali tko ima linkove za skinuti iGO-Motonav ?

Koji god nađem googlajući sve su mrtvi linkovi !!!

Uspio sa staviti običan iGO ali rezolucija je premalena za galaxy !! :ne zna:

valdi83
28.11.2010., 23:30
cupcake, da znam stavio bi i sebi. probaj instalirati tu verziju gore u postu, 2.10,meni ne radi. Meni radi samo 2.6.47. Netko je napisao da to možda ima veze s firmwareom koji je u telefonu, ako je tako, možda ce onda tebi radit- Ja imam Tel lokaliziran na francuski. I mislim da nažalost i kad staviš hrvatski swype, nećeš imati hrv T9. Ako netko zna više neka me ispravi.
Drugi put ću staviti link za uputstva kako instalirati swype i ubaciti u njega jezik po želji. Tražite mobilism.org+input+swype.
Ja sa sam to napravio ovako; skinuo i instalirao z4root sa android market, kliknuo temporary root, instalirao i Titanium backup I android mate. tada sam konačno mogao deinstalirati swype i izbrisao neke datoteke. prije toga sam napravio backup swype.Nakon toga sam skinuo verziju swype koja je bila na telefonu sa mobilism.org te po uputstvima ubacio hrvatski jezik iz neke druge verzije u ovu verziju koja mi radi(sa Total Comander). Tu novu apk sam instalirao. Radilo je, ali i dalje nema hrvatskog. Mislim da znam u čemu griješim. sa hrvatskim jezikom treba ubaciti i hrvatsku tipkovnicu, to mi nije uspjelo jer ne znam koji je file za koji jezik, neke verzije imaju qwertz, neke qwerty, a neke sve tipkovnice i brdo ih je. Gore je navedeno da je neki Slovenac radio hrv Eng verziju, a da se hrv zove Slovenski,čini mi da je to zapravo Slovački, a preimenovan je iz razloga valjda da se prevari swype koji ima Slovački u toj 2.10 verziji a hrv ne + ima čćžšđ. Evo link, čini mi se da ćeš ti Cupcake probati :-)
forum.mobilism.org/viewforum.php?f=426

Ako imaš android 2.1 onda počni sa verzijom 1.61.37.8335. ta verzija je u galaxyu s iz tele2. ( htio sam preko Reg hacka stavit tele2 verziju da riješim taj problem sa jezikom pa sa sam pogledao u njihovoj trgovini firmware i verziju swypa. Kod za provjeru je *#1234#
Dakle firmware u tele2 je
XXJM6
XXJM1
XFJM4
Info o telefonu
2.1
XXJM1
2.6 .29.
XFJM6
swype : 1.61.37.8335

panthera7
29.11.2010., 07:50
Ma moze taj HTC Desire bit brz koliko ga volja kada nov ima 120 MB slobodno za kojekakve instalacije. Vratio ga nakon dva dana i uzeo Galaxy.

Galaxy ima odlican ekran i nije vani necitljiv kao HTC-ov. Ono je cista katastrofa. Ne treba ti ogledalo kad imas Desire.

Malo me smeta ona jeftina plastika i otisci prstiju posvuda ali sta's. Nista nije savrseno.

kompa, samo ima dobar ekran - ja sam sada uzeo desire HD i iskreno pojede samsung za doručak, ne da je brži neko po benchmarku je duplo brži :-)
I iskreno dao sam ga u ogals i dam ga samo da ga se rješim, a nazvali me tri tipa i pitaju jel zbilja toliko loš koliko svako priča - kao u stilu frend mi ga je imao i odma prodao jer je bio nezadovoljan, a gle ako si prije imao bolje i kupio loše onda je samsung loš izbor ako zanemariš ekran, ali ako si prije imao nokiu i sada ne koristiš mobitel za posao, onda je OK ali čak mogu reči da je i iphone bolji mada ga najmanje ljubim ali ga isto imam jer sam ga u firmi dobio.

Sve u svemu probajte nešto drugo što je stabilno i što normalno radi bez lagfixeva, čekanja na novu verziju i sveg ostalog, nažalost meni je samsung u jako lošem sjećanju ostao i zasigurno se više neću ni logirati na njegov forum koliko me razočarao a da ne kažem da ga više neću uzeti ni u obzir za kupnju ali ako ima koji ljubitelj samsunga, ja mu prodam svoj, praktično nekorišten sa nijednim pozivom, gore je i android 2.2 sa kojim bolje radi ali nije to TO....kak se kaže jeftino dam samo da prodam, ostalo na mail, panthera7 gmail

panthera7
29.11.2010., 07:52
A kako vam funkcionira navigacija? Ja sam stavio I Igo I motonav I obje funkcioniraju tak tak.. Odrade one svoje samo nekako sporo rade I nisu ni približno dobre ko igo kojega sam imao na omnia-i.. Grafički je lošije na androidu. Postoje li neki drugi sat nav programi koji bi se mogli na slično jednostavan I lagan način instalirati?

zato kaj samsung ima loš gps i probleme sa tim, nije loša navigacija nego mob

valdi83
29.11.2010., 09:45
meni navigacija radi savrseno. pricekam od 5 do 20s da nade satelite i tocno je u metar. kad i nije bilo 100% tocno, bilo je do programa za tracking kojih sam dosta isprobao. Od navigacija sam isprobao samo copilot, upalio sam ga samo par puta pa nisam ni stekao misljenje o prigramu. Gdje se nalazim karta nije detaljna,pa ga ne koristim za sada.
A što mislite o dodatnoj opremi?
1.Slušalice kao da imaju premalo basa i ispadaju mi iz uši( svima drugima kojima dam da probaju dobro stoje), gumice ne mogu nać nigdje za kupiti, nijedne druge slušalice ne rade zbog rasporeda kontakata, osim možda od Nokie. One koje bi volio od Phonaka- sa mikrofonom, su preko 100€.
2. Zaštite za ekran se više isplate preko ebaya, za 50ak kn sam kupio zaštitu za ekran 3x, presvlaku od meke/ tvrde plastike, mislim TPC, kožnu futrolu i 2 usb punjača za auto.
zaštita za ekran je super, osim sto je manja osjetljivost ekrana, nekad slabije reagira tipkovnica kod smsa. to jako živcira.
Baterije su isto 4$, to ćemo kad ova rikne.

mr. No
29.11.2010., 13:01
zato kaj samsung ima loš gps i probleme sa tim, nije loša navigacija nego mob

uvjerljivo najbolji gps koji sam imao prilike vidjeti . .a imao sma ih nekoliko . .radi savrseno . . nalazi satelite u roku od 10-15 sec i imam iskljucen internet . .pogadja tocno pa u metar isprobao po zagorskim cestama . . i po lickim i po makadamima i po autoputima . .motonav radi gore savrseno . .

poznajem nekoliko ljudi koji imaju galaxy s i svi kazu da je gps savrsen . .najbolji koji su imali prilike vidjeti . .samo u ekippi ih je troje kaj su presli s iPhone 3 na galaxy-a . . i svi su odusevljeni kako radi gps

panthera7 ti ili radis u t-comu ili si kupio neki mobitel koji je sfusan :) . .

loser_bolan
29.11.2010., 13:27
kompa, samo ima dobar ekran - ja sam sada uzeo desire HD i iskreno pojede samsung za doručak, ne da je brži neko po benchmarku je duplo brži :-)
I iskreno dao sam ga u ogals i dam ga samo da ga se rješim, a nazvali me tri tipa i pitaju jel zbilja toliko loš koliko svako priča - kao u stilu frend mi ga je imao i odma prodao jer je bio nezadovoljan, a gle ako si prije imao bolje i kupio loše onda je samsung loš izbor ako zanemariš ekran, ali ako si prije imao nokiu i sada ne koristiš mobitel za posao, onda je OK ali čak mogu reči da je i iphone bolji mada ga najmanje ljubim ali ga isto imam jer sam ga u firmi dobio.

Sve u svemu probajte nešto drugo što je stabilno i što normalno radi bez lagfixeva, čekanja na novu verziju i sveg ostalog, nažalost meni je samsung u jako lošem sjećanju ostao i zasigurno se više neću ni logirati na njegov forum koliko me razočarao a da ne kažem da ga više neću uzeti ni u obzir za kupnju ali ako ima koji ljubitelj samsunga, ja mu prodam svoj, praktično nekorišten sa nijednim pozivom, gore je i android 2.2 sa kojim bolje radi ali nije to TO....kak se kaže jeftino dam samo da prodam, ostalo na mail, panthera7 gmail

1,7 GB su pobijedili 120 MB.
Sve ostalo je kod HTC-a bolje/jednako....osim ekrana :zubo:

I nedostaje mi Sense UI...

Edith:
Tek sada vidim da si pisao o HD. To je vec neka druga prica ;)

The_Rock
30.11.2010., 10:22
Desire HD mi je izgledao jako zanimljiv... sve dok mu nisam vidio kapacitet baterije. Ne mogu vjerovat na cemu je HTC stedio. Zbog toga sam se na kraju i odlucio za Samsung Galaxy.

snowzena
30.11.2010., 10:59
bo.jeli mi itko moze pomoci upalila sam slucajno t9 na samsung galaxiju i ne mogu ga ugasit....pomozite .....

valdi83
30.11.2010., 19:06
Ares, ako nije problem, objasni kako da namjestim da radi kako spada. Tnx

nano1986
30.11.2010., 21:27
Ja sam se rjesio galaxya jer su mi isli na zivce s tim froyom...nikako ga docekat...presao sam na iphone...mogu rec da mi malo fali galaxy al sta je tu je :D

assassin
01.12.2010., 15:47
Jeste spameri... :D
Svi pišu: "nemojte više spamati"- a nitko ne bi prijavio post...ccc... :p

Uglavnom, rasprava premještena u temu Samsung i9000 GalaxyS vs HTC Desire (http://forum.hr/showthread.php?p=30294546#post30294546) pa tamo nastavite ako želite. :)

advocatus 14
01.12.2010., 20:54
Molio bi neku dobru dušu da mi pomogne.Naime,danas sam dobio galaxy s-a.Sad me zanima koje su aplikacije najbolje za skinut za ubijanje aplikacija,te za kontrolu potrošnje interneta te šta napraviti da mi se mob sam ne priključuje na internet,da se aplikacije ne updateaju same od sebe?Kao što vidite nemam blage veze za sad o tome svemu pa ako se nekom da bio bi vrlo zahvalan.

rukfaš
01.12.2010., 23:08
Molio bi neku dobru dušu da mi pomogne.Naime,danas sam dobio galaxy s-a.Sad me zanima koje su aplikacije najbolje za skinut za ubijanje aplikacija,te za kontrolu potrošnje interneta te šta napraviti da mi se mob sam ne priključuje na internet,da se aplikacije ne updateaju same od sebe?Kao što vidite nemam blage veze za sad o tome svemu pa ako se nekom da bio bi vrlo zahvalan.

Za ubijanje aplikacija : Advanced Task Killer,
kontrolu potrošnje interneta: 3G Watchdog ili PhoneUsage,
te za isključivanje podatkovnog prometa i uključivanje APNdroid

Btw... za upite o aplikacijama imaš pod temom-> Aplikacije - preporuke, iskustva, potražnja... :mig:

vladek1611
01.12.2010., 23:58
jel se moze na galaxyu napraviti back up ko na iphoneu

advocatus 14
02.12.2010., 09:41
Koliko treba trajati prvo punjenje?:)

ares01
02.12.2010., 13:01
jel se moze na galaxyu napraviti back up ko na iphoneu

skini s marketa aplikaciju titanium backup(besplatna je) i to je sve sto ti treba

vladek1611
02.12.2010., 18:58
i di mi on sprema te podatke

panthera7
02.12.2010., 21:31
SPRITE BACKUP - može na SD karticu

medo35
03.12.2010., 18:46
pozdrav svima
Imam Samsung Galaxy I 9000
imam oko 20 dana i u zadnje vrijeme sam primjetio da brzo trosi baterija a sve aplikacije iskljucene..kako?
ako puno pise poruke i emailove bez gledanja interneta baterija gotova u pola dana....nikako da dulje izdrzi baterija sve napore,,:ne zna:
htio bi pitati ako netko zna dali je moguce nabaviti specijalnu olovku za mobitele koji podrzava Samsung Galaxy kao pisanje poruka i aplikacije...
dali postoji punoa jaca baterija za samsung Galaxy I9000....
Dobro bi dosli vasi savjeti i preporuke...:mig:

panthera7
03.12.2010., 21:15
pozdrav svima
Imam Samsung Galaxy I 9000
imam oko 20 dana i u zadnje vrijeme sam primjetio da brzo trosi baterija a sve aplikacije iskljucene..kako?
ako puno pise poruke i emailove bez gledanja interneta baterija gotova u pola dana....nikako da dulje izdrzi baterija sve napore,,:ne zna:
htio bi pitati ako netko zna dali je moguce nabaviti specijalnu olovku za mobitele koji podrzava Samsung Galaxy kao pisanje poruka i aplikacije...
dali postoji punoa jaca baterija za samsung Galaxy I9000....
Dobro bi dosli vasi savjeti i preporuke...:mig:

imaš olovku - pogledaj na ebay , baterija postoji isto jača uz koju ti ide i poklopac baterije u kompletu, košta ti sve neku siću no nisam siguran koliko su te baterije zaista dobre i jel u stvarnosti to onako kako piše na njima što se tiće karakteristika, no uvijek postoji i orginal :-)

Luka-san
06.12.2010., 19:35
Dal zna mozda tko gdje u zg u nekom vip centru ima galaxy na skladistu, probao sam kod sebe u zagorju i u west gate te narucio sam tamo prije 10 dana i jos ga nema.

Pa me zanima dal netko mozda zna da ga u nekom vip centru trenutno ima na skladistu.

Digitall
06.12.2010., 19:47
Dal zna mozda tko gdje u zg u nekom vip centru ima galaxy na skladistu, probao sam kod sebe u zagorju i u west gate te narucio sam tamo prije 10 dana i jos ga nema.

Pa me zanima dal netko mozda zna da ga u nekom vip centru trenutno ima na skladistu.

nazoves njihovu sluzbu za korisnike i oni ti kazu u kojem vip centru ima koliko komada

totanj
07.12.2010., 12:16
ovak, jucer u vipu uzeo mob, i stvar je u tom da mi se jucer par puta smrznuo, tipa dok pisem poruku mi odjednom ne zeli pritisnuti nista na ekranu nekih 30-ak sekundi, i dakle cim sam upalio mob, bez da sam ista pokretao instalirao ili sta ja znam sta koristi preko 250 rama, jel to normalno il da odem mijenjati? btw danas se situacija dosta popravila po pitanju smrzavanja ali ram i dalje konstantno prek 250

PRKYS
07.12.2010., 14:21
Ja sam kupio prije 2 tjedna, do sada mu se smrznuo nakratko par puta.. Uglavnom ništa strašno.. Telefon mi jer super, zadovoljan sam, kada dođe froyo biti će još bolje..jedino nisam zadovoljan s navigacijom, ne sa samim gps chipom nego s performansama programa igo koji je spor I trza.. Ostalo sve 5..

totanj
07.12.2010., 14:38
na kolko rama ti se vrti kad sve iskljucis?

PRKYS
08.12.2010., 12:46
Kada ga tek upalim onda je na oko 120-140 a poslije bude oko 90..

*Cupcake*
08.12.2010., 17:26
Da li ITKO ima saznanja kad ce doci Froyo? Onak svaki dan odem na KIES u nadi da cu vidjeti update, al nista. Sve vise pocinjem misliti da i nece doci Froyo. Gingerbread je vec dosao, a mi nemamo ni Froyo. Big big fail samsungu.

Digitall
09.12.2010., 21:09
Da li ITKO ima saznanja kad ce doci Froyo? Onak svaki dan odem na KIES u nadi da cu vidjeti update, al nista. Sve vise pocinjem misliti da i nece doci Froyo. Gingerbread je vec dosao, a mi nemamo ni Froyo. Big big fail samsungu.

http://www.bug.hr/vijesti/samsungova-podrska-domacim-korisnicima/105355.aspx

nazovi pa pitaj

*Cupcake*
10.12.2010., 00:21
A koja je cijena poziva :D Ma ajde bas cu ih sutra pokusat dobit. Ne razumijem zasto nemogu u samsungu prilagodit taj froyo! A citala sam danas na gsm areni da RAZMISLJAJU da li budu stavljali gingerbread na galaxy. Sramotno, jedan od njihovih najjacih mobitela i oni RAZMISLJAJU ak bi ga updejtali.

bakikava
10.12.2010., 08:05
A koja je cijena poziva :D

Zva ih ja jutros sa mobitela, za tri minute kojih osam kuna mi uzelo. Reklo mi da će krajem miseca doć Froyo, znaći da bi ga mogli dočekat tamo negdi oko lita :-)

xGriffin
10.12.2010., 21:49
Evo da se čuje još jedan glas... pročitao cijeli forum, hrpu recenzija, stranih foruma... pa kupio SGS prije 4 dana i do sada nisam pronašao niti jednu veću zamjerku.

Čude me komentari panthera7 usera vezani uz poslovnu upotrebu i gps... o brzini možemo razgovarati, na trenutke mi se čini da bi morao biti malko brži, ali ostatak vremena je sve ok.

Koristim nekoliko mail accounta uključujući Exchange push i Gmail i nemam ni najmanju zamjerku na sinhronizaciju ili brzinu maila. Jedina zamjerka koju vidim vezano uz mail je što na Exchange accountu gdje imam podfoldere ne mogu filtrirati samo nepročitane mailove, što je posebno nezgodno ako novi mail završi u nekom podfolderu. S druge strane, ako svaki novi mail otvorim preko "rolete" onda ovaj problem postaje malo manji.

Instalirao sam Navigon, pustio ga na internet preko WLANa da skine sve mape i stvar radi savršeno. Navigacija je točna, satelite pronalazi unutar 10-15 sec što je izvrsno vrijeme za jedan mobitel.

Froyo ostaje kao rak rana, no vjerujem da će se i to ubrzo riješiti.

Netko je dobro primjetio da je većina ljudi koja se žali na brzinu ili neki drugi problem vezan uz telefon prethodno mijenjala firmware, instalirala lag fixove ili rootala.