PDA

View Full Version : Megane 3 - jako loše iskustvo

BezvezeNick
15.09.2010., 21:53
Dakle, vlasnik sam Megane3 1.6 Expr. starog 8 mjeseci. Budući da posvuda čitam samo hvalospjeve na račun navedenog vozila, poželjeh izraziti svoje malo drugačije viđenje/iskustvo.

Prvo, na 7k Km, mijenjan mi je kuplung. Rješeno tek nakon puno (!!!) mrcvarenja sa servisom. Osobno znam još trojicu vlasnika novog meganea kojima je promijenjen kuplung unutar 7 kKm.

Drugo, od prvog dana imam jako glasne cvrčke sa suvozačeve strane. Ko da se lim uvija ili nasjedne na drugi komad lima. Nije rješeno.
Na 4 k Km javili su se i novi full glasni cvrčci na središnjem dijelu kod radija i vent. otvora. Nije rješeno.

Treće, često moram iz 1 u 2 šalati sa delayem od 2-3 sekunde (nakon full stisnutog kuplunga) jer inače ne ide.
Vozio sam P206 i šit mjenjač mi nije stran tako da nemam velika očekivanja, ali ovo me fakat iritira. Nije rješeno.

Četvrto, povremeno se čuje nekakav "tok" kod usporavanja (parking i sl.). Inaće, vozim ko po jajima i ne silujem ništa. Nemoguće utvrditi obrazac ponašanja. Nije rješeno.

Peto, neki usrani lim kod auspuha mi se stalno (od prvog dana) čuje (vibrira) kada dodajem gas. X puta do sada su, navodno, zatezali neki šraf, ali očito - neuspješno.

Šesto, nakon cca 6 mjeseci obloge na vratima su se toliko apšisale/izlizale da izgledaju ko na autu starom 10 godina.

Sedmo, šaltanje u rikverc me opako zeza svako malo.

Osmo, namještanje sica je lutrija. Nikad ne sjedne u zubac kako treba koliko god se ja gnjezdio, nego tek pri kočenju na semaforu nakon 5 kilometara. Karikiram, ali kužite kaj hoću reći

Deveto, samo jedna riječ: Eurorent. Ako mogu savjetovati, svakako (ali stvarno svakako) treba zaobilaziti taj servis.

Eto, možda sam popušio šit primjerak, možda nemam sreće. Možda oboje.
A možda je sve počelo kada sam odlučio kupiti tu skalameriju nadajući se da priče o poboljšanom bild kvolitiju možda ipak nisu samo francuske marketinške fore.

sale75
15.09.2010., 21:58
8 mjeseci :eek:

pa novi yugo u 5 godina nije imao toliko problema :rolleyes:

bjelovarac
15.09.2010., 22:01
Čini mi se da se više boriš sa servisom nego s autom. Pokušaj promijeniti servis.

BezvezeNick
15.09.2010., 22:04
Čini mi se da se više boriš sa servisom nego s autom. Pokušaj promijeniti servis.

Da, vjerojatno ZAK u Karlovcu.

CDRW
16.09.2010., 09:51
Jedna riječ iz tvog posta mi se zabila u lijevo oko - EURORENT

Time je sve rečeno.

Brazil
16.09.2010., 09:56
Jedna riječ iz tvog posta mi se zabila u lijevo oko - EURORENT

Time je sve rečeno.

Što samo oni prodaju aute kojima se kuplung mijenja nakon 7.000 km?

NUMLOCK1
16.09.2010., 10:03
francuski poluproizvod?

BezvezeNick
16.09.2010., 10:05
Što samo oni prodaju aute kojima se kuplung mijenja nakon 7.000 km?

Ne, kada sam spomenuo Eurorent nisam mislio na salon, nego na servis.

Moje kritike idu ponajprije Renaultu kao proizvođaču, a onda prema servisima.
Šlampavi, nezainteresirani, neozbiljni i bahati. Ne kažem da su drugi bolji ili gori, ali ta ekipa mi je samo još dodatno zgadila iskustvo Renaulta.

Vozio sam dosad Pežoe, i tu isto nije bila neka sreća sa zg servisima.

Cuka
16.09.2010., 10:12
A da ti to lijepo ostaviš u nekom drugom servisu skupa sa tim tvojim popisom i ako ne riješe sve do jednog sranja zahvališ im se na suradnji i pokušaš dobit neki drugi primjerak istog vozila jer šta je puno puno je.

Josip09
16.09.2010., 10:14
PSA je zakon za renault, ali to na ovom forumu nitko ne vjeruje. Jesi li imao problema sa vlagom u unutrašnjosti automobila? Inače jedna od milijun boljki zadnjih serija renaulta, posebno megana. Još da nadodam, ti svi renaulti imaju problem da ventilatorom grijanja, i to se događa zimi, problem je navodno u elektonici koja se nalazi u samom ventilatoru, koja je traljavo napravljena pa ulazi vlaga i izgubi se kontakt. Inače od kuma kolega radi u jednom renault ovlaštenom servisu, pa smo kratko pričali, naslušao sam se o kvaliteti renaulta, problema sa getribom, desnom poluosovinom, diznama (počinje curit nafta uz diznu, slini po motoru i kako se grije i isparavna nafta, ostaje neka čudna crna kao smola, koja se oko dizne stvori u jako debelom sloju da to treba rezat nožem i čistit da bi se skinula dizna).... itd itd :)

Tonii
16.09.2010., 10:15
ljudi za puno veca sranja nisu dobivali drugi auto.....primjer decko25....
renaultovih servisa ima dosta po hr.....pa ako treba od jednog do drugog dok se sve ne rijesi.....

Melior
16.09.2010., 10:17
Cvrčke sumnjam da će mu igdje riješiti.. Na Meganeu II smo također imali cvrčke i pitali jel mogu to nekako srediti, blijedo su nas pogledali i rekli da je to tako, ne mogu ništa s tim učiniti. A i vjerojatno je tako. To je u toj jeftinoj plastici.. Mjenjač također je i na dvojci štekao kad se prebacuje u rikverc...

Brazil
16.09.2010., 10:25
Moje kritike idu ponajprije Renaultu kao proizvođaču, a onda prema servisima.

Znam, to je i logično. Kad se netko pojavi sa problemima na novom autu često forumaši kažu da je problem u servisu, a ne u proizvođaču. Kao da je servis napravio nekvalitetan auto.

U vezi cvrčaka, slažem se sa Meliorom, to ćeš teško riješiti sa servisom, ali možda budeš imao sreće. Bila je forumašica koja je nakon godinu dana sa Mazdom 3 konačno došla do uzroka cvrčaka.

CDRW
16.09.2010., 10:48
Ma ljudi božji - SVAKOM proizvođaču se može dogoditi "montags auto" servis je taj koji mora rješiti problem. A Eurorent SIGURNO nije taj. I kraj priče. Da si bio u servisu di te nije masirala grupa prištavih klinaca koja ne zna razliku između Torx i Imbus kluča - bio bi bolje volje.

Brazil
16.09.2010., 10:53
Naravno, evo kuplung su mu promjenili kao i vjerojatno ostaloj trojici koje je spomenuo da je otišao. To meni nije normalno i može me netko sad uvjeravat koliko hoće da se svi kvare i ne znam kakve idiotarije, ali to nije jedan od 100.000 pa da se kaže nisi imao sreće. Isključiva krivnja proizvođača koji takav škart pušta u prodaju.

Servis neću branit jer sam ovdje čuo samo loša iskustva sa njima, ali gotovo sam siguran da stvari poput cvrčaka i ostalog što je nabrojeno ne bi rješilo vjerojatno više od 90% svih ovlaštenih servisa bilo koje marke. Malo sam i rekao.

BezvezeNick
16.09.2010., 11:01
Ma ljudi božji - SVAKOM proizvođaču se može dogoditi "montags auto" servis je taj koji mora rješiti problem. A Eurorent SIGURNO nije taj. I kraj priče. Da si bio u servisu di te nije masirala grupa prištavih klinaca koja ne zna razliku između Torx i Imbus kluča - bio bi bolje volje.

Prema iskustvu i s Pugom, servisi u zg su najčešće debelo nekompetentni i preplaćeni.
Koliko znam Štarkelj i Baotić nisu nimalo bolji od Eurorenta. Imao sam par izleta tamo i osobno se uvjerio u to.

Sa cvrčcima sam se pomirio, a za ostalo čekam da mi se rastepe na cesti pa ću im se napiti krvi. Auto mi je neophodan svaki dan pa nemam vremena hodočastiti domovinom u potrazi za poštenim servisom.

Kako god, želim si neki bingo da otplatim kredu i prodam auto.

joke6
16.09.2010., 11:04
navedi sve kvarove šta tribaju popravit i ostavi ga u servisu
kad te zovnu da je gotov ne preuzimaj ga prije probne vožnje pa neka traje i cili dan ako triba.
Ako nisu riješili vrati ga nazad
imaju rok 45 dana za ispravit greške i ako ne uspiju traži novi auto

BezvezeNick
16.09.2010., 11:04
francuski poluproizvod?

francuski poluproizvod.

Tonii
16.09.2010., 11:27
za autora - znas li mozda di je sklopljen tvoj megane?

BezvezeNick
16.09.2010., 11:31
za autora - znas li mozda di je sklopljen tvoj megane?

ne, zakaj?

Tonii
16.09.2010., 11:33
palo mi na pamet da nije mozda u turskoj kao generation sad....tvoj je vjerovatno u spanjolskoj

machinae
16.09.2010., 11:52
imao si francuza i opet si uzeo francuza, takvi ljudi su po meni mazohisti. Nemoj se uvrijediti, ali to sranje nisi jeftino platio. Tolko te mogao izaći neki seat leon ili škoda koji se nebi kvarili i imaju čvrsto uređen kokpit.
Promijeni državu i biti ćeš zadovoljan, logičan korak zar ne?

da mi auto od 7 mjeseci počne nešto kenjat, bacio bih ga niz planinu.

http://www.forum.hr/showthread.php?t=486908

BezvezeNick
16.09.2010., 12:05
imao si francuza i opet si uzeo francuza, takvi ljudi su po meni mazohisti. Nemoj se uvrijediti, ali to sranje nisi jeftino platio. Tolko te mogao izaći neki seat leon ili škoda koji se nebi kvarili i imaju čvrsto uređen kokpit.

Nisam mazohist. I isprobao sam više opcija, pa tako i aute koje navodiš.
Koliko god se trudio, nisam mogao probaviti ni Leona ni Octaviu. Dijelom zbog financija, a dijelom zbog izgleda. Tada mi se megane činio boljim izborom.

Bacanje niz planinu nekako nije rješenje. Da, psovao sam mu mater i želio ga zapaliti, ali afekti nikome nisu nikada dobro donijeli.

mirda69
16.09.2010., 12:12

Da ? Kaj to znači-imao si francuza, i opet ga uzeo ? i ja imam francuza opet..baš iz razloga što sa prijašnjim kojeg sam vozio nisam imao u 8 g. niti jedan jedini kvar ! Čovjek jednostavno nema sreće s tim meganom,i to ti je to..

Bibber
16.09.2010., 13:13
Dakle...
....
Drugo, od prvog dana imam jako glasne cvrčke sa suvozačeve strane. Ko da se lim uvija ili nasjedne na drugi komad lima. Nije rješeno....

Meni su navedeni problem (na Meganu II) riješili zamjenom brave. To im je bio serijski problem - i vozačeva i suvozačeva - koji su bez riječi rješavali u garanciji. U drugoj Renault koncesiji, naravno.
Pozdrav

Proxy1969
16.09.2010., 14:04
se riješio "kvalitetnih" europljana (nakon 20-tak g.) Kupio KIA Ce_ed i nema cvrčaka, vlage, čudnog lupanja i sl. ne mislim da je R&R, ali u narodnoj klasi je prvak (zamijenio je C4:mad:) pozz....

CDRW
16.09.2010., 14:06
Kia napravi cijelu tvornicu u Žilini a ti tako ....

Dakle nagradno pitanje - otkud je Kia koju voziš?

alfa146
16.09.2010., 14:28
Kia napravi cijelu tvornicu u Žilini a ti tako ....

Dakle nagradno pitanje - otkud je Kia koju voziš?

Pa iz Žiline,odakle će biti?
Glede zemlje proizvodnje,ja sam odavno prestao gledati odakle je proizvod.Odnos kvaliteta/cijena,izgled i što je meni najvažnije zadovoljstvo kupljenim je ono što me interesira.A gdje je nešto napravljeno...duga je to priča.I relativno nevažna,ako se fokusiramo na auto industriju.Naravno ovo ne važi za kinesku,indijsku i sl. auto industrije.

sale75
16.09.2010., 14:58

dakle ako moskvich rikne i vw je smece? :rofl:

generalizirati neku marku automobila po zemlji podrijetla,pa cak i po samoj marci nikako nije realno

nisam ljubitelj francuza jer mi se nesvida izgled,no imao sam renola 19 1.9d i imam samo dobre rijeći za njega,što više smatram ga pouzdanijim od golfa II :)

mozda sam samo imao srece :mig:

54321012345
16.09.2010., 15:51
Reći ću ti ono što su i meni govorili kada sam kupio novog i30.. Ako nemaš sreće i Bently će ti se kvarit.. Meni su ga čak ISPORUČILI sa neispravnim volanom, a bilo je toga još.. Ali nisam odustao i auto su sredili u ovlaštenom servisu kako treba, da bi ja danas nakon 3 godine bio zadovoljan s autom.. Ima skoro 100 tkm i radi ko beba, sve je sjelo na svoje mjesto.. Kad mirne glave razmislim nakon svega, Dobar servis, upoznao nove ljude, a auto je jako dobar.. Ne bi ga mjenjao za novog iz češke:mig:.. Npr škripavci?? Tog u ovom autu nema.. Hm megane 3, 1.6 Expresion ima mi ga prijatelji 17 tkm i prezadovoljan je, ni žaruljice još.. Super udoban, ako ga usporedim sa mojim i30..

get
16.09.2010., 15:58
Reći ću ti ono što su i meni govorili kada sam kupio novog i30.. Ako nemaš sreće i Bently će ti se kvarit.. Meni su ga čak ISPORUČILI sa neispravnim volanom, a bilo je toga još.. Ali nisam odustao i auto su sredili u ovlaštenom servisu kako treba, da bi ja danas nakon 3 godine bio zadovoljan s autom.. Ima skoro 100 tkm i radi ko beba, sve je sjelo na svoje mjesto.. Kad mirne glave razmislim nakon svega, Dobar servis, upoznao nove ljude, a auto je jako dobar.. Ne bi ga mjenjao za novog iz češke:mig:.. Npr škripavci?? Tog u ovom autu nema.. Hm megane 3, 1.6 Expresion ima mi ga prijatelji 17 tkm i prezadovoljan je, ni žaruljice još.. Super udoban, ako ga usporedim sa mojim i30..

A obično to hoće :zubo:

JVC
16.09.2010., 16:26
Dakle, vlasnik sam Megane3 1.6 Expr. starog 8 mjeseci. Budući da posvuda čitam samo hvalospjeve na račun navedenog vozila, poželjeh izraziti svoje malo drugačije viđenje/iskustvo.

Prvo, na 7k Km, mijenjan mi je kuplung. Rješeno tek nakon puno (!!!) mrcvarenja sa servisom. Osobno znam još trojicu vlasnika novog meganea kojima je promijenjen kuplung unutar 7 kKm.

Drugo, od prvog dana imam jako glasne cvrčke sa suvozačeve strane. Ko da se lim uvija ili nasjedne na drugi komad lima. Nije rješeno.
Na 4 k Km javili su se i novi full glasni cvrčci na središnjem dijelu kod radija i vent. otvora. Nije rješeno.

Treće, često moram iz 1 u 2 šalati sa delayem od 2-3 sekunde (nakon full stisnutog kuplunga) jer inače ne ide.
Vozio sam P206 i šit mjenjač mi nije stran tako da nemam velika očekivanja, ali ovo me fakat iritira. Nije rješeno.

Četvrto, povremeno se čuje nekakav "tok" kod usporavanja (parking i sl.). Inaće, vozim ko po jajima i ne silujem ništa. Nemoguće utvrditi obrazac ponašanja. Nije rješeno.

Peto, neki usrani lim kod auspuha mi se stalno (od prvog dana) čuje (vibrira) kada dodajem gas. X puta do sada su, navodno, zatezali neki šraf, ali očito - neuspješno.

Šesto, nakon cca 6 mjeseci obloge na vratima su se toliko apšisale/izlizale da izgledaju ko na autu starom 10 godina.

Osmo, namještanje sica je lutrija. Nikad ne sjedne u zubac kako treba koliko god se ja gnjezdio, nego tek pri kočenju na semaforu nakon 5 kilometara. Karikiram, ali kužite kaj hoću reći

Deveto, samo jedna riječ: Eurorent. Ako mogu savjetovati, svakako (ali stvarno svakako) treba zaobilaziti taj servis.

A možda je sve počelo kada sam odlučio kupiti tu skalameriju nadajući se da priče o poboljšanom bild kvolitiju možda ipak nisu samo francuske marketinške fore.
taj auto je loš sam po sebi ... da si kupio fiata imao bi manje problema ... al svi se povode za povoljnijom cijenom al kasnije te košta skuplje! pogotvo održavanje!

SHOGO
16.09.2010., 17:02
palo mi na pamet da nije mozda u turskoj kao generation sad....tvoj je vjerovatno u spanjolskoj

Evo ja imam Generation, u 3 mjeseca sam napravio 5000km, svakakve vožnje, cvrčaka nemam, getriba šalta odlično, a i napravljen je u Turskoj...1.6 je moj. (i da, ja imam već testirani mjenjač sa 5. brzina)
A čak vele za Tursku da je najbolja Renault tvornica što se tiče stege i preciznosti...jebiga, jednostavno si pehist...ja sam ekstra zadovoljan:top:
Imam i Twinga i za popravke neznam!!!
A za klik koji čuješ, to ti je ABS check...javilo se puno ljudi s tim još na Cliu 3 kako običnom tako i RS-u

BezvezeNick
16.09.2010., 19:11
Evo ja imam Generation, u 3 mjeseca sam napravio 5000km, svakakve vožnje, cvrčaka nemam, getriba šalta odlično, a i napravljen je u Turskoj...1.6 je moj. (i da, ja imam već testirani mjenjač sa 5. brzina)
A čak vele za Tursku da je najbolja Renault tvornica što se tiče stege i preciznosti...jebiga, jednostavno si pehist...ja sam ekstra zadovoljan:top:
Imam i Twinga i za popravke neznam!!!
A za klik koji čuješ, to ti je ABS check...javilo se puno ljudi s tim još na Cliu 3 kako običnom tako i RS-u

Nije abs check, provjerio sam već prije. A i ne čuje se tako.

k-kekec
16.09.2010., 19:13
zar takav polu-auto nije za zamjenu za drugi??
zašto toga nema u zakonu kao kod teh. aparata??
po čemu je auto nešto što se nebi smjelo zamijeniti pa nek se uvoznik i li diler s tim jebe kasnije???

BezvezeNick
16.09.2010., 19:13
Meni su navedeni problem (na Meganu II) riješili zamjenom brave. To im je bio serijski problem - i vozačeva i suvozačeva - koji su bez riječi rješavali u garanciji. U drugoj Renault koncesiji, naravno.
Pozdrav

Nije brava, čuje se odozgo, pri vrhu vratiju.

moril
16.09.2010., 19:36
Probaj brave u vratima našpricati sa WD 40, obično tada nestaje škripanje.

Za problem s kuplungom mogu samo komentirati da se dešava, što sada, kuplung ti je zamijenjen i voziš dalje.

O teškom ubacivanju u rikverc upitaj malo vlasnike Forda Focusa, Hyundai i30, Kie Ceed i dr. koji su isticali jednake probleme.

O izlizanosti unutarnje obloge vrata: a da probaš povremeno tapecirung na vratima očistiti pjenom za čišćenje??? Mislim da bi pomoglo.

Prigovor na cvrčke je također nešto što se dešava i mnogo skupljim automobilima. Audi A6 u kojem sam se vozio imao je cvrčke u stražnjem lijevom stupu, Golfovi kojih sam se navozao također su imali cvrčke. Kolega ima BMW E46, koji povremeno zacvrči. O Alfama da i ne govorim...

U biti, tvoji problemi su preuveličani, osobito sa problemima nekih drugih forumaša sa nekim drugim, također novim, automobilima.

Znam da nije utjeha, ali idiotarija je misliti da ćeš zbog opisanih problema imati pravo dobiti novi automobil.

BezvezeNick
16.09.2010., 20:28

Za problem s kuplungom mogu samo komentirati da se dešava, što sada, kuplung ti je zamijenjen i voziš dalje.

O teškom ubacivanju u rikverc upitaj malo vlasnike Forda Focusa, Hyundai i30, Kie Ceed i dr. koji su isticali jednake probleme.

O izlizanosti unutarnje obloge vrata: a da probaš povremeno tapecirung na vratima očistiti pjenom za čišćenje??? Mislim da bi pomoglo.

Prigovor na cvrčke je također nešto što se dešava i mnogo skupljim automobilima. Audi A6 u kojem sam se vozio imao je cvrčke u stražnjem lijevom stupu, Golfovi kojih sam se navozao također su imali cvrčke. Kolega ima BMW E46, koji povremeno zacvrči. O Alfama da i ne govorim...

U biti, tvoji problemi su preuveličani, osobito sa problemima nekih drugih forumaša sa nekim drugim, također novim, automobilima.

Znam da nije utjeha, ali idiotarija je misliti da ćeš zbog opisanih problema imati pravo dobiti novi automobil.

Ma kakav novi auto?
Niti u jednom trenutku mi to nije palo na pamet. Samo sam želio podijeliti svoje iskustvo s novim meganom.
Šlamperaj Francuza samo je dodatno multipliciran "fantastičnom" ekipom u servisima.

Apropos cvrčaka, nakon što su mi mehaničari zmrdali pol auta, limarima ga više ne dam u ruke. Osobito zbog totalnom debakla i svinjarije koju su mi nedavno priuštili misleći da nebum skužio.

Kako god, fakat mi je pun kufer renaulta. Znam da ću se s vremenom ohladit i oguglat. Vjerojatno i zato jer mi više neće biti tako bitno.

Ko što rekoh...samo da mi je jedan mali bingo na lutriji :kava:

moril
16.09.2010., 20:37
Ma potpuno te kužim.

Jebiga, imao si prevelika očekivanja, na kraju si se razočarao. Naletio si na lošiji primjerak, tako je moglo biti i sa Fordom, VW-om, Kiom, Peugeotom, Fiatom ili bilo kojim drugim automobilom. Znam da ti to nije neka utjeha, ali tako je.

Nadam se da ćeš kroz garanciju dovesti auto u red i da će te nadalje dobro služiti.

Preporučam da se učlaniš na Renault forum, tamo imaš ljudi koji imaju iskustva i koji će ti preporučiti neki dobar i pouzdan servis da što bezbolnije dovedeš auto u OK stanje.

Herci80
16.09.2010., 20:42

Nisi s Renaultom imao problema, pa svaki qurac koji rikne na nečijem Meganeu, Cliu, preoblikuješ i tješiš čovjeka da je to odličan auto i da su svi takvi, itd.
E pa ja bum ti rekao iz svog iskustva, a i iz tuđih da je Renault zaqurac. Od materijala unutrašnjosti, mehanike, elektronike, itd. Jednostavan qurac od auta. Ako svaki drugi ima svakakvih problema, od hebenog kuplunga, do žaruljica, onda nije problem u nikakvom loše pogođenom modelu, već o smeću koje Renault proizvodi. I amen :s

I tri puta sam nažalost na svojoj koži osjetio što znači imati to smeće u garaži... Imao sam Meganea, Scenica i Lagunu.

Piljun
16.09.2010., 20:44
Ja bi probao za svaki problem koji si naveo otići u drugi servis pa što bude.
Za cvrčke u jedan , za sjedalo u drugi itd.
Ako ništa drugo barem ćeš vidjeti sa kojima je najlakše raditi.

SHOGO
17.09.2010., 07:12
Nisi s Renaultom imao problema, pa svaki qurac koji rikne na nečijem Meganeu, Cliu, preoblikuješ i tješiš čovjeka da je to odličan auto i da su svi takvi, itd.
E pa ja bum ti rekao iz svog iskustva, a i iz tuđih da je Renault zaqurac. Od materijala unutrašnjosti, mehanike, elektronike, itd. Jednostavan qurac od auta. Ako svaki drugi ima svakakvih problema, od hebenog kuplunga, do žaruljica, onda nije problem u nikakvom loše pogođenom modelu, već o smeću koje Renault proizvodi. I amen :s

I tri puta sam nažalost na svojoj koži osjetio što znači imati to smeće u garaži... Imao sam Meganea, Scenica i Lagunu.

He he he he...i dalje si ga kupovao...baš si mi simpa...:s

danijel983
17.09.2010., 07:24
Stvarno katastrofa kaj se dešava na novim autima. ja u puntu koji je poznat po lošoj plastici i koji je mrvicu ipak jeftiniji od Meganea imam 1-2 cvrčka i to ne stalno. A auto je star 9 god i ima 130t km. Tak da apsolutno te kužim i podržavam da ih piliš u servisu jer na autu nije pisalo da je roba sa greškom. ne samo za reno nego i za bilo koji drugi auto.

girling
17.09.2010., 07:25
evo korespodencije između nezadovoljnog vlasnika Megana i Francuza.

http://img137.imageshack.us/img137/1576/kanta.jpg (http://img137.imageshack.us/i/kanta.jpg/)

Glavni frajer kaže:
17.09.2010., 07:25
takve probleme imaju i vlasnici i30..pa nakon što im sve srede u garanciji, govore kako je to super auto :misli:

ima taj neki obrazac "reakcije auto klijantele" po markama..

treba pratiti reakcije vlasnika novog pola kada počnu problemi (možda i počeli?!), jer su kupili auto zbog bup-a kod zatvaranja vrata..

trebao sam studirat psihologiju

seljo123
17.09.2010., 07:40

http://img137.imageshack.us/img137/1576/kanta.jpg (http://img137.imageshack.us/i/kanta.jpg/)

:jumping: ovo je moćno :rofl:

matt750
17.09.2010., 08:17
Pročitah na www.renault-klub.hr forumu za navedeni problem pa da se i tu malo pridružim. Posjedujem Megane III 1.5dci 105ks. Od nekih 7kkm imam neke sitne probleme. Prvo što sam primjetio je bilo zvrndanje kod pokretanja al sam to pripisao motoru. U obitelji smo prije III imali II phase I dci 82ks i s motorom nikad nije bilo problema al je znao na malim okretajima (gušenjima) zdrmati auto. Međutim, nakon cca 10kkm počeli su se javljati prvi znaci zvrndanja na suvozačevoj strani. Kad sam kontaktirao servis bilo mi je rečeno da neznaju što bi to moglo biti i da bi trebalo skinuti armaturnu ploču. Nisam nikako htio dati otvarati armaturnu ploču nakon samo 10kkm. Al rekoh što sad ovo zvrndanje neću trpjeti pa sam ga ostavio na servisu, naravno uz molbu ako je ikako moguće da ne otvaraju ploću. To su i napravili i rekli da je iza suvozačevog pretinca nekakva kutija s osiguračima koja se olabavila pa je klepetala po karoseriji. Bio sam presretan kad sam preuzeo auto. Ko od prvog dana, al nakon samo 3 mjeseca ista se stvar ponovila. Sad zvrnda još jače. :D

Imao sam i mali problem sa desnim prednjim vratima. Naime, obloga blatobrana se povukla prema bridu vratiju i kako sam nakon nekih mjesec dana prao auto imao sam što vidjeti. Zastrugan brid skroz do lima. Naravno i to su popravili u servisu.

I to bi bilo to, osim uštimavanja vratiju gepeka da se konačno normalno zatvaraju i nikad uštimanog zadnjeg branika da nakon uštimavanja vratiju gepeka bude u ravnini sa svijetlima i linijom karoserije. Sve ostalo je ok. S motorom za sad nemam nikakvih problema. Potrošio je 1l ulja na 22kkm.

yugoman
17.09.2010., 08:21
Čovjeku se samo zalomio škart, a u RH ih dolazi jako puno!
Danas je sve hiperprodukcija i ovisi na što naletiš....sreća!

Svi auti su danas dobri, to je nekada bilo ovaj dobar onaj loš!

Iskreno, Megane 3 mi se jako sviđa i kupio bih ga:)

I ne radim u niti jednom Renaultovom salonu, osim što vozim Lagunu staru 14 godina(koja je fenomenalna) :D

SCHNITZER
17.09.2010., 08:29
Ne znam, ali nakon ovakvih upisa vlasnika ne mogu se oteti dojmu da se doista radi o poluproizvodu!
Ili smo mi koji tako mislimo prevelike picajzle ili oni kojima to ne smeta kuleri s viškom novaca?
Pa jebemu, čovjek koji izdvoji 100 i više kkuna ipak zaslužuje malo više zadovoljstva...:flop:

SCHNITZER
17.09.2010., 08:33

Ako ih uspoređuješ s yugom i sl. onda možda i da, inaće ti teza baš i ne drži vodu!

Tonii
17.09.2010., 08:38
sta je ovo doslo, da svaki novi ili noviji auto ima probleme/greske.....sve sami poluproizvodi....
jednostavno te tjera da kupis auto sa najvise garancije, pa si koliko toliko miran...

Herci80
17.09.2010., 08:42
Ne znam, ali nakon ovakvih upisa vlasnika ne mogu se oteti dojmu da se doista radi o poluproizvodu!
Ili smo mi koji tako mislimo prevelike picajzle ili oni kojima to ne smeta kuleri s viškom novaca?
Pa jebemu, čovjek koji izdvoji 100 i više kkuna ipak zaslužuje malo više zadovoljstva...:flop:

To je ono što i ja kažem. Nije problem ako dobiješ novi auto i imaš npr. cvrčke ili mali problem s namještanjem sjedala, itd, što su uglavnom dječje bolesti koje se dešavaju na autu koji je tek krenuo u proizvodnju. I to može trajati najviše godinu, godinu i pol. Ali kad kupiš auto koji je treću godinu u proizvodnji i imaš probleme s mjenjačem, kuplungom, elektronikom, onda nisi kupio ništa drugo nego polu-proizvod na koji nije uloženo truda u proizvodnji. Već se sprema novi model Meganea sljedeće godine, što znači da ovaj ide u mirovinu, a i dalje ga hebu gluposti. Ali najgore od svega je što je kupnja Meganea lutrija, jer su šanse da pogodiš loš model 90%. I može me netko uvjeravati da je to samo loše pogođen model ali uzalud... Mislim je pogođen loš model, ali to je jedan od 10 000 loše proizvedenih modela.

ssnjoff
17.09.2010., 08:42
...
Peto, neki usrani lim kod auspuha mi se stalno (od prvog dana) čuje (vibrira) kada dodajem gas. X puta do sada su, navodno, zatezali neki šraf, ali očito - neuspješno....

od devet navedenih stavki, meni se je nakon 26000km i godinu i 3 mjeseca dogodilo isključivo naprijed citirano.

hauever, ja sam glupa žena pa, umjesto da idem u servis, ja svoje žensko dupe podvučem pod auto i izravnam lim.

jebeš ga...mi žene qrca ne kužimo...

SCHNITZER
17.09.2010., 08:46
sta je ovo doslo, da svaki novi ili noviji auto ima probleme/greske.....sve sami poluproizvodi....
jednostavno te tjera da kupis auto sa najvise garancije, pa si koliko toliko miran...

Da samo što si onda rob ovlaštenih servisa gdje te za masnu lovu levetaju i jebu u mozak prištavi balavci koji s mehanikom veze nemaju!:flop:

Tonii
17.09.2010., 08:51
od dva zla izaberes manje

golfigno
17.09.2010., 08:56
Nije problem ako dobiješ novi auto i imaš npr. cvrčke ili mali problem s namještanjem sjedala, itd, što su uglavnom dječje bolesti koje se dešavaju na autu koji je tek krenuo u proizvodnju.

Sorry, ali mislim da je to itekakav problem. Pa, zar je normalno da iskeširaš 100tkn i da ti cvrči po armaturi ili da ti rikne kuplung nakon par tkm?? Meni na autu starom 20 godina i s preko 300tkm ništa ne cvrči i sjedala se mogu normalno podesiti (ok, ona malo cvrče :D, ali to je zbog mojih cca. 100 kg). Predlažem da otvorimo temu "Kupio sam novi auto i (još) ništa nije crklo".

the economist
17.09.2010., 09:01
Bome nakon svega ovdje pročitanog moj interes za Clio iz 2002. godine je naglo splasnuo...

SHOGO
17.09.2010., 09:08
Bome nakon svega ovdje pročitanog moj interes za Clio iz 2002. godine je naglo splasnuo...

Nemaš brige za njega...:top:

TheBlack Knight
17.09.2010., 09:14

Da li si imao problema sa samim motorom? Pitam zato što imam taj motor u autu tj. 1.6 16v 105ks.

igor2020
17.09.2010., 09:14
Čovjeku se samo zalomio škart, a u RH ih dolazi jako puno!
Danas je sve hiperprodukcija i ovisi na što naletiš....sreća!

Iskreno, Megane 3 mi se jako sviđa i kupio bih ga:)

I ne radim u niti jednom Renaultovom salonu, osim što vozim Lagunu staru 14 godina(koja je fenomenalna) :D

da, hahaha, to sam i ja mislio dok nisam kupio novu lagunu II (2,2 dci), koja se raspala nakon 120tkm...
ne, nisu svi auti danas dobri... :kava: :mad:

BezvezeNick
17.09.2010., 09:23
Da li si imao problema sa samim motorom? Pitam zato što imam taj motor u autu tj. 1.6 16v 105ks.

U principu nisam. Nekad mi u leru okretaji plašu od 800 do cca 3000, i smire se nakon pol minute.
Gospoda serviseri vele im dijagnostika ništa ne pokazuje.

NUMLOCK1
17.09.2010., 09:28

Ovo me oduvjek fasciniralo kada netko ponovno kupi francuza..

Ili kad se dođu na forum hvaliti da su prešli 50/100/150tkm bez većeg kvara:lol:, a danas svi pošteni auti prelaze 200tkm bez kvara.

Herci80
17.09.2010., 09:33
Ili kad se dođu na forum hvaliti da su prešli 50/100/150tkm bez većeg kvara:lol:, a danas svi pošteni auti prelaze 200tkm bez kvara.

Jer znaš razlog? Naravno da ne...:kava:

robi7007
17.09.2010., 10:06
Malo sam čitao, neznam ja sam poprilično po tom pitanju zaguljen imao sam ja tako sličnih primjera s jednim servisom ( da ga ne reklarmiramo :) ) samo ja se nisam maknuo iz servisa dok mi auto nisu riješili a u principu to je bila jedna sitnica i ja sam bio u pravu jer svaki put odgovor je bio sve je u redu. E pa nećemo tako bio sam uporan i na kraju sam bio spreman ić i u SLO, ITL, AT na servis da mi to riješe i htio sam poslat dopis, ali sva sreća pa sam uspio s Zagrebom to riješit čovjek mi se ispričava. Ali poanta toga svega je ti si taj auto platio ma ja bi ga parkirao na ulaz od servisa i dao bi im ključeve i rekao kulturno ne zovite me dok nr popravite sve te nedostatke. A vidim da si rekao da su i bahati još što ja volim takve aj ti meni posudi auto pa idem ja u servis da ja s njima malo popričam :rofl:

Glavni frajer kaže:
17.09.2010., 11:23

nema boljih autiju od francuskih. vrh autoindustrije, prije naftne krize 70tih, kada je autoindustrija imala svoj vrhunac, francuzi su radili aute naprednije od nekih današnjih.

danas kada je sve to isto komercijalno smeće (kao i 95% auta nakon naftne krize), mi smo u banani jer nam znaju dolazit modeli s drugorazrednim dijelovima. "sindrom" talijanske nutelle koja je drugačija od naše. samo što još i naši servisi nisu od pomoći..

nema tog auta koji će napravit 200tkm u 15god. u velikom gradu bez kvara na nepotrošnom dijelu. to može biti 1 od 100 nekog modela

thumb
17.09.2010., 12:53
[QUOTE=Herci80;28970653
I tri puta sam nažalost na svojoj koži osjetio što znači imati to smeće u garaži... Imao sam Meganea, Scenica i Lagunu.[/QUOTE]

mahohist x3... nice :top:

vele da je ponavljanje majka znanja, tebi očito trebalo malo duže :rofl:

thumb
17.09.2010., 13:02

e pa to, jbg. ujutro prije posla mjesto da s osmjehom sjedneš u svoju kantu imaš na ormariću šaku apaurina i popiješ i onda tek kreneš :D

btw. imam ja susjeda koji se isto žali na kojekakve pizdarije i to već dosta, vozi auto ko po jajima, pere ga konstantno,garaža obavezno i uvijek ga nekaj jebe, da bi na kraju ispalo da kad žena vozi da ona niti ne koči na ležećim i takve sitnice...
To sam čuo, nisam ga sreo još, jedva čekam da čujem.
Nisam ništa našao u novinama, valjda ju onda nije ubio :D

Herci80
17.09.2010., 13:03
mahohist x3... nice :top:

vele da je ponavljanje majka znanja, tebi očito trebalo malo duže :rofl:

thumb,thumb, najlakše je pravit se pametan :rofl:
Kao što rekoh, nemate pojma zašto je bilo tako. Uostalom, jedan od razloga je da sam dobio par tisuća eura popusta na Meganea. Nije bitno kako... Laguna je bila pak moj privatni/službeni, pa za nju nisam dao ni kune, ali pošto sam je vozio 4 godine privatno, čuvao sam je... Vidim uzaudno...
I da, dobro ste pročitali, par tisuća eura, ne kuna. I misleći u svojoj glavi da je Renault nešto napredovao i da sljedeći model neće biti takvo sranje, shebao sam se... Naučio sam ja svoju lekciju :top:
Ali evo, sad barem imam materijala do neba za srat po Renaultu...

Pegaz
17.09.2010., 13:07
bez uvrede, ali mi nisu jasni ljudi koji imaju loše iskustvo sa nekom firmom auta i onda ponovno kupe istu. Ja recimo vw i puga nikad više u životu, dok sam sam sa Toyotom prezadovoljan, netko drugi mozda nije . Ok sad sam bacil oko malo na seata kaj je isto fauveej, ali haj :D

kreso01
17.09.2010., 13:25
Ali evo, sad barem imam materijala do neba za srat po Renaultu...
ako te to cini sretnim, samo seri :)

ja samo znam da je moj iduci auto renault megane3 (rs) sta god tu tko pisao!

johny5
17.09.2010., 13:26
bez uvrede, ali mi nisu jasni ljudi koji imaju loše iskustvo sa nekom firmom auta i onda ponovno kupe istu. Ja recimo vw i puga nikad više u životu, dok sam sam sa Toyotom prezadovoljan, netko drugi mozda nije . Ok sad sam bacil oko malo na seata kaj je isto fauveej, ali haj :D

To ti je totalno kriva konstatacija... Naime svaka marka ima tu i tamo loš model i možeš s njim nastradat, no to ne znači da su svi modeli loši.. Poanta je kupit provjeren model, no to baš ne ide kad se kupuje novi jer se ne zna kakav će se pokazat, kad se kupuje stari točno se zna koji valja koji ne, no tu je opet rizik zat što je rabljeni.. Želim reći, ima boljih pugova od poneke toyote, ima boljih vw-a od ponekih mercedesa, ima boljih renaulta od ponekih toyota i sve to obratno.. Razlika je samo što eto neke marke imaju malo više problematičnih modela od drugih i zato su generalno ljudi zadovoljniji s toyotom neg renaultom, no ipak nek nitko ne bude 100% siguran ak kupi bilo koju toyotu da neće imat noćne more, imali smo samo tu na forumu brdo slučajeva a kamoli na široj razini... Od toyote je u prosjeku bolja honda no opet kad ljudi vide kakve su cijene honde kod nas zaobilaze i kupuju jeftinije...

KarloDelPontiac
17.09.2010., 14:37

emajl je prejak.... :lol::lol::lol:

jesi mu preveo sve kaj te pital? :lol::lol: i kak si mu preveo, ak si mu preveo?

flexo
17.09.2010., 14:44
U principu nisam. Nekad mi u leru okretaji plašu od 800 do cca 3000, i smire se nakon pol minute.

I što, to u principu tebi nije problem, a cvrčak i uzubljivanje sica ti je problem. :s

Ajd da si napisao 800-1000, ali 3000 .... sad ti više niš ne vjerujem, valjda bi se tog problema sjetio i u uvodnom postu.

Herci80
17.09.2010., 14:52

To nije problem, nego se to kod benzinskih motora zove automatski čok. tako svaki benzinski motor radi barem minutu nakon što ga upališ. E sad, ako je to nakon što je auto već dosegnuo radnu temperaturu, onda imaš problem.

SCHNITZER
17.09.2010., 14:57
Na stranu što smatram da se ne isplati kupovati novi auto, ali ako već mora novi onda je najbolje uzimat redizajnirane modele.
Na njima su najčešće uklonjene sve dječje bolesti.:mig:

BezvezeNick
17.09.2010., 15:07
I što, to u principu tebi nije problem, a cvrčak i uzubljivanje sica ti je problem. :s

Ajd da si napisao 800-1000, ali 3000 .... sad ti više niš ne vjerujem, valjda bi se tog problema sjetio i u uvodnom postu.

a kaj, netko te tjera da mi vjeruješ? Svrha mog posta nije bila uvjeravati nekoga u ovo ili ono.

dr_dinamo
17.09.2010., 15:47
SVAKI Renaultov auto (osim Twinga i Clija) je poluproizvod.

Bivši sam vlasnik smeća zvanog Laguna 2.2 dCi iz 2004. i to sam na svojoj koži nažalost osjetio.

Ali na jednoj stvari Renaultu treba skinuti kapu, i to na njihovim poslovnim rezultatima i što su nas kupce uvjerili da je OK kupiti poluproizvod, a da jamstveni rok služi za otklanjanje poznatih problema. To je suluda, ali istovremeno genijalna logika.

Umjesto da troše novac na kontrolu kvalitete i testiranje svih automobila prije izlaska iz tvornice oni prepuštaju testiranje kupcima jer znaju da kupci u jamstvenom roku većinom neće naletiti na njima poznate probleme.

moril
17.09.2010., 15:58
Naravno, Renault je poluproizvod.

Švabo koji se kvari je vrhunski auto, ali eto, vlasnik baš nema sreće.

Ali, to je i dalje vrhunski auto. Osobito ovaj 2.0 TDI za kojeg se godišnje u prosjeku izdvaja cca 10.000 kn samo za dizne...

Ajde ljudi ne lupetajte, kod svakog proizvođača da se naletjeti na škart, samo kad su u pitanju francuzi ili talijani, onda se to objavljuje na sva zvona, a dok je u pitanju Das Auto ili nedaj bože Toyota, onda je to kao normalno...

Too_good
17.09.2010., 16:51
To nije problem, nego se to kod benzinskih motora zove automatski čok. tako svaki benzinski motor radi barem minutu nakon što ga upališ. E sad, ako je to nakon što je auto već dosegnuo radnu temperaturu, onda imaš problem.

:rolleyes: Da bas, "automatski čok" koji diže okretaje do 3000.... :rolleyes:

"Automatski čok" je danas ništa drugo nego rad elektronike sa bogatijom smjesom, okretaji u praznom hodu se obično podignu za 200-300 okretaja više... na za 2-3 tisuce...

54321012345
17.09.2010., 16:53
takve probleme imaju i vlasnici i30..pa nakon što im sve srede u garanciji, govore kako je to super auto :misli:

ima taj neki obrazac "reakcije auto klijantele" po markama..

u

Ovo je bilo meni upućeno!!! A što ti to nije jasno? Kupio sam novi auto proizveden u prvoj seriji "sa greškom" odnosno dvije i hebo sam svima mater zbog toga jer sam se natezao sa servisom (povuci potegni) dok su mi to riješili.. A sada sam vlasnik tog istog vozila koji je prošao skoro 100 tkm i ima tri godine, a koji mi nije stvarao nikakve probleme nakon riješenih gore spomenutih grešaka pod garancijom.. I danas tvrdim da je to jako dobar auto, dakle nakon 3 godine i 100 tkm.. Auto ide, a problema više nema.. Ja zadovoljan

johny5
17.09.2010., 17:09
Ovo je bilo meni upućeno!!! A što ti to nije jasno? Kupio sam novi auto proizveden u prvoj seriji "sa greškom" odnosno dvije i hebo sam svima mater zbog toga jer sam se natezao sa servisom (povuci potegni) dok su mi to riješili.. A sada sam vlasnik tog istog vozila koji je prošao skoro 100 tkm i ima tri godine, a koji mi nije stvarao nikakve probleme nakon riješenih gore spomenutih grešaka pod garancijom.. I danas tvrdim da je to jako dobar auto, dakle nakon 3 godine i 100 tkm.. Auto ide, a problema više nema.. Ja zadovoljan

Hyundai nikad nije imao problema sa pouzdanošću, frajer to zna:top: Dakle ne moraš mu posebno objašnjavat..:top:

sucker
17.09.2010., 17:52
Evo da ne hračkamo tolko po Renaultu(ipak moja specijalnost hračkanja je naš svemirski Autocommerc :D). Kao drugi auto u obitelji vozimo Clia iz 2005 god. 1.2 16v 75ks kupljen potpuno nov. Auto ima 46 soma km. i najveći kvar na njemu je bila bravica gepeka koja je ostala zaključana i nije se dala otključati ,kvar oko 500 kn. Ono što me posebno iritira na tom autu je osjetljivost motora na gorivo,jbt. ko da formulu vozim pa na svaki šit u gorivu motor štuca ko da je prevališ šest puta toliko km. Od ostalih stvari apsolutno ništa(zasad),a neka tako i ostane. Neznam što reć na ove gore slučajeve,poznajem dosta vlasnika Klitača :D ,i Twinga koji prezadovoljni autima,a kvarovi su banalni ili ih nema,a isto tako poznajem određen broj vlasnika što laguna,vel satisa,espejs šatlova,koji bi kupili cisternu sa gorivom i zavužgali svoja vozila. Biće da se renault jedino trudi koliko toliko pošteno napraviti svoja 2 najjača igrađe twinga i clia,a ostalo ko ih jebe...

girling
17.09.2010., 18:56
emajl je prejak.... :lol::lol::lol:

jesi mu preveo sve kaj te pital? :lol::lol: i kak si mu preveo, ak si mu preveo?

to sam dobio na mail..od poznanika iz SRB.

i mene zanima kako je tekao nastavak komunikacije. :rofl::rofl:

Brazil
17.09.2010., 19:05
To vam je dečki stara fora koja internetom kruži već godinama.

get
17.09.2010., 19:35
Uvijek novi klinci.

hasnfefer
17.09.2010., 20:37
Možda jednostavno nemaš sreće! Moj susjed od 79-e vozi samo Renaulte, i samo crvene boje! I nije nikada imao većih problema! Jedno vrijeme na Cliu je imao problem sa ler gasom, ali nakon što je to riješio ništa više!

sucker
17.09.2010., 21:46
Možda jednostavno nemaš sreće! Moj susjed od 79-e vozi samo Renaulte, i samo crvene boje! I nije nikada imao većih problema! Jedno vrijeme na Cliu je imao problem sa ler gasom, ali nakon što je to riješio ništa više!

Clio nije bio crvene boje?:D:rofl:

Herci80
17.09.2010., 21:59
Naravno, Renault je poluproizvod.

Švabo koji se kvari je vrhunski auto, ali eto, vlasnik baš nema sreće.

Ali, to je i dalje vrhunski auto. Osobito ovaj 2.0 TDI za kojeg se godišnje u prosjeku izdvaja cca 10.000 kn samo za dizne...

Ajde ljudi ne lupetajte, kod svakog proizvođača da se naletjeti na škart, samo kad su u pitanju francuzi ili talijani, onda se to objavljuje na sva zvona, a dok je u pitanju Das Auto ili nedaj bože Toyota, onda je to kao normalno...

Kod renaulta samo i možeš naletiti na škart jer su svi sa nekakvim greškama i pizdarijama. Megane III se proizvodi već 3. godinu i dalje ga muće teški problemi već od početka. Za godinu, dvije će zasigurno kao i za Megane II svaki tjedan biti tema na forumu o nekakvom kvaru. A vidim počelo je...

I da, pitam se kako nemam problema s Hondom? :ne zna: Pa naravno, japanac zna napravit posao, a ne ovi francuzi koji imaju rupe u proizvodnji.

:rolleyes: Da bas, "automatski čok" koji diže okretaje do 3000.... :rolleyes:

"Automatski čok" je danas ništa drugo nego rad elektronike sa bogatijom smjesom, okretaji u praznom hodu se obično podignu za 200-300 okretaja više... na za 2-3 tisuce...

A čuj, na autu moje kćeri čok digne na 2500/2600 okretaja. I kao to ne valja? :rolleyes:

jasmin16v
17.09.2010., 22:24
Kod renaulta samo i možeš naletiti na škart jer su svi sa nekakvim greškama i pizdarijama. Megane III se proizvodi već 3. godinu i dalje ga muće teški problemi već od početka. Za godinu, dvije će zasigurno kao i za Megane II svaki tjedan biti tema na forumu o nekakvom kvaru. A vidim počelo je...

I da, pitam se kako nemam problema s Hondom? :ne zna: Pa naravno, japanac zna napravit posao, a ne ovi francuzi koji imaju rupe u proizvodnji.

A čuj, na autu moje kćeri čok digne na 2500/2600 okretaja. I kao to ne valja? :rolleyes:

Cok na 2500rpm, da i to cujem :zubo:

Herci80
18.09.2010., 08:20
A čuj, upališ auto digne na 2500 okretaja, zadrži ga na tim okretajima oko 3 sekunde, pa padne na 1700 okretaja i tako se dalje spušta. Nakon pola minute radi na 1000 okretajam a kasnije normalno na 800. Pa nije da izmišljam, vozio sam i taj auto dosta puta.

homosapiens
18.09.2010., 08:44
K

Koliko je ove godine prodano Honde u Hr. a kloliko Renaulta??

Veca vjerojatnost da ce netko doci na forum i otvorit temu hebe me Renault nego hebe me Honda...

Herci80
18.09.2010., 08:49

Veca vjerojatnost da ce netko doci na forum i otvorit temu hebe me Renault nego hebe me Honda...

Aha, a da se prodaju podjednako ispalo bi da su tu negdje po kvaliteti i pouzdanosti ? :rofl:
Kao Renault je kvalitetan kao i Honda? Daj molim te...
Uostalom, na cesti ima masu Hondi. Svaki dan ih vidim barem desetak različitih, a isto tako i Renaulte.

homosapiens
18.09.2010., 08:49

Koliko je prodano zadnje dvije godine Renaulta, a koliko Honde u hrvatistanu veca je vejrojatnost da ce doci netko i otvorit temu na forumu hebe me Renault nego hebe me Honda...

ssnjoff
18.09.2010., 09:05

plus činjenica da je sam autor teme u prvom upisu konstatirao da megane 3 svi hvale i da je on odlučio iznijeti svoje iskustvo.

dakle, iako je u teškoj manjini glede loših iskustava s autom, većina japanoida i wvoida konstatira da njegovo iskustvo s tim modelom čini 100% svih iskustava.

e, sad, ja bih isto mogla konstatirati za passate ako bih stvar mjerila prema službenom passatu (onom naprijed navedenom 2.0), inače dvostruko skupljem od mog poluproizvoda.
no, kako sam osobno, ipak, na ti s matematikom, ne pada mi na pamet kenjat bez argumenata. a jedan promašeni motor, kao što je ovaj u passata, nije argument za pljuvanje po cijelom proizvođaču.

drugim riječima, ova hiperkenjaža, na temelju jednog primjerka jednog modela, u najmanju je ruku logički nevaljana.

jebeš ga. moje je za sada vrlo dobro i, s obzirom da posjedujem auto dvostruko duže od začetnika teme, a tu je negdje kilometraža, u najmanju smo ruku smo na početku.

da preciziram: stavovi se mogu donositi na temelju činjenica. a za ovakve zaključke valja imati reprezentativni uzorak.

nas dvoje, da ga jebeš, to nismo.

schimo
18.09.2010., 09:57
Ja bih kupio MEGANE III generation -sada je na akciji 95 000 kn. Zanima me sto ekipa misli o tom paketu, s obzirom da sam primjetio da u Njemačkoj, Austriji uopće ne nude taj paket opreme? Je li riječ o nekom lošijem proizvodu za nas balkance? Što mislite isplati li mi se vise nadoplatiti 3000 kn i kupiti FLUENCE koji se prodaje po cijeloj EU?

zacky
18.09.2010., 14:36
Nakon toliko postova ljudi još kupuju Renault pogotvo Megan,saga se nastavlja!
Što se tiće paketa,paket je samo navlakuša kojom se uvali loš proizvod.

canobi
18.09.2010., 17:18
Ja bih kupio MEGANE III generation -sada je na akciji 95 000 kn. Zanima me sto ekipa misli o tom paketu, s obzirom da sam primjetio da u Njemačkoj, Austriji uopće ne nude taj paket opreme? Je li riječ o nekom lošijem proizvodu za nas balkance? Što mislite isplati li mi se vise nadoplatiti 3000 kn i kupiti FLUENCE koji se prodaje po cijeloj EU?

Istu dilemu imao jedan kolega prije par mjeseci. Odlučio se protiv Generationa i uzeo Authentique (s još nešto opreme) ako se ne varam. Njegovi argumenti su bili - proizvodi se u Turskoj (navodno Renaultova tvornica s lošom reputacijom), i po još nekim pokazateljima (npr. usporedbe težina kompletnog auta sa istim sadržajem opreme) zaključio je da mu se vjerojatno isplati pokriti tu razliku u cijeni zbog bolje kvalitete.

schimo
18.09.2010., 17:22
Istu dilemu imao jedan kolega prije par mjeseci. Odlučio se protiv Generationa i uzeo Authentique (s još nešto opreme) ako se ne varam. Njegovi argumenti su bili - proizvodi se u Turskoj (navodno Renaultova tvornica s lošom reputacijom), i po još nekim pokazateljima (npr. usporedbe težina kompletnog auta sa istim sadržajem opreme) zaključio je da mu se vjerojatno isplati pokriti tu razliku u cijeni zbog bolje kvalitete.

No evo usporedio sam mase oba modela i one su JEDNAKE!!!

synop
18.09.2010., 22:23

Generation i Fluence se sklapaju u Turskoj, ostali Megani u Francuskoj/Španjolskoj... Za naše tržište uglavnom dolaze iz Španjolske. Paketi opreme su šminka, ima važnijih stvari za gledati. Recimo način kako je spajana karoserija. Generation točkastim varenjem, ostali Megani nekako drukčije, neka napiše tko zna... Pogledaj krov Generationa i Authentic/Ekspresion... Generation ima dvije gume po ivici krova koje skrivaju spoj (var) blatobrana i krova. Kod ostalih Meganea toga nema. Spoj je "nevidljiv". A na isti način su konstruirani i Golf IV, Octavia, Audi A4/6 itd...

pozz
E

Kvadricus
19.09.2010., 06:29
Renault MEgane je vrlo kvalitetan proizvod, tu i tamo niđe se loš primjerak kao i kod svih marki...
Nemoj da ja otvorim topic o nezadovoljnim vlasnicima VW-a, bilo bi svakakvih pizdarija, indicija i zaključaka....:kava:

BB87
19.09.2010., 09:44
mozda je rijec o losoj seriji?! jednostavno zna biti slucaa kada se ide u komplet novi proizvod da isti zna imat takvih gresaka i sranja.. zato mnogi proizvodjaci samo usavrsavaju postojece da izbjegnu takve blamaze (Golf npr.. 6-ca je u osnovi Golf 5. samo malo izmjenjen oko dizajna, malo drukciji farovi, bolja unutrasnjost i slicno, dok ostalo je identicno, podvozje, motori, mjenjaci..)

zato kad izadje tako komplet novi auto po meni ili cekat da prodje koja godina, ili sacekat neki blagi redizajn!

inace Renault je kvalitetno vozilo, cak bi se usudio reci da je Renault najkvalitetnija auto marka iz Francuske, stoga ovakva blamaza s novim Meganeom mu nikako ne pristaje.. rusi image definitivno. al ja mislim da je to vec sada ispravljeno u iducim serijama i da se nece ponavljati (valjda)

canobi
19.09.2010., 14:18
No evo usporedio sam mase oba modela i one su JEDNAKE!!!

Hm, nisu baš, ni mase ni dimenzije (jest da je razlika u mm). Jao, koji bi tu kaos mogao nastati ako razni servisi počnu "pripasavati" dijelove od jednih na druge, valjda jesu dovoljno različiti da to neće biti moguće (ili bar isplativo).

Josip4
19.09.2010., 20:15

A kaj da ti velim, to je samo početak, ipak si kupio novi auto, a u današnje vrijeme kupovina novog je izgleda veći rizik nego kupovina rabljenog.

Ja sam isto pred 3 g. kupio novi auto, od početka sa njim sami problemi, a ista stvar je i danas, godišnje dam cca. 1000€ na popravke jer garancije više nemam.

Plaćam veliku ratu kredita, izgubio sam oko 9000€ na cijeni kroz 3 godine i uložio brdo love u popravke i servise, sve u svemu nikad u životu ne kupujem više novi auto.

Ako si to možeš priuštiti riješi se ovoga auta što prije jer uvjek će te zezati, na takvog si naletio i nema tu pomoći, dok je garancija bit ćeš zadovoljan, a poslje ćeš plaćati ogroman novac na popravke.

Istu kalvariju sa novim cliom iz 2008. proživljava moj kolega.

Vwovac
19.09.2010., 22:07
Frendov clio Ph2,1.5 dci 69ks, 1. vlasnik..84tisuće km.Mjesto radnje:autocesta
Brzina cca 140 km/h. Udarac i prestanak rada motora...
Rezultat: "poravnati" ventili, puknuće klipa,klipnjače,cilindar izrisan....Od motora ni m.....
Najjeftinija solucija-nabavak novog motora...Naravno polovnog...
Što je bilo?Majstor mu je rekao-turbina se "otopila" i njen otpad je uletio gdje nije trebao...:flop:
Zaključak-nije imao sreće...:(

BezvezeNick
19.09.2010., 22:30
A kaj da ti velim, to je samo početak, ipak si kupio novi auto, a u današnje vrijeme kupovina novog je izgleda veći rizik nego kupovina rabljenog.

Ja sam isto pred 3 g. kupio novi auto, od početka sa njim sami problemi, a ista stvar je i danas, godišnje dam cca. 1000€ na popravke jer garancije više nemam.

Plaćam veliku ratu kredita, izgubio sam oko 9000€ na cijeni kroz 3 godine i uložio brdo love u popravke i servise, sve u svemu nikad u životu ne kupujem više novi auto.

Ako si to možeš priuštiti riješi se ovoga auta što prije jer uvjek će te zezati, na takvog si naletio i nema tu pomoći, dok je garancija bit ćeš zadovoljan, a poslje ćeš plaćati ogroman novac na popravke.

Istu kalvariju sa novim cliom iz 2008. proživljava moj kolega.

Ja sam dosta vagao dal da uzmem polovnog ili novog. Ne znam, kak god okrene čovjek može spušit. Sve je to jako individualno, čista lutrija. Znam samo da jedva čekam otplatiti kredu. Eto...jučer mi i šavovi na suvozačevom sicu počeli pucati. A tamo se vozi samo moja žena. Ne, nije debela...:-)
Nabijem Renault i njihov fušeraj!

sale75
19.09.2010., 23:16
Frendov clio Ph2,1.5 dci 69ks, 1. vlasnik..84tisuće km.Mjesto radnje:autocesta
Brzina cca 140 km/h. Udarac i prestanak rada motora...
Rezultat: "poravnati" ventili, puknuće klipa,klipnjače,cilindar izrisan....Od motora ni m.....
Najjeftinija solucija-nabavak novog motora...Naravno polovnog...
Što je bilo?Majstor mu je rekao-turbina se "otopila" i njen otpad je uletio gdje nije trebao...:flop:
Zaključak-nije imao sreće...:(

zakljućak-turbina sa 1.5dcia je smeće

http://i52.tinypic.com/2mhsfns.jpg

manje od 50tkm a osovina se savila kao banana :mig:

kreso01
20.09.2010., 02:59
Aha, a da se prodaju podjednako ispalo bi da su tu negdje po kvaliteti i pouzdanosti ? :rofl:
Kao Renault je kvalitetan kao i Honda? Daj molim te...
Uostalom, na cesti ima masu Hondi. Svaki dan ih vidim barem desetak različitih, a isto tako i Renaulte.da je i najkvalitetnija na svijetu nebi dao za hondu pišljivog boba.... i da ih ima toliko koliko pricas i da se toliko dobro prodaju nebi spustali cijene za xxxx eura... no da se razumijemo, i tad mi je na jedno 25om mjestu na popisu kupnje... pogotovo ako usporedjuemo sportske edicije honde i renaulta... jedan ovakav smajlic ce bit prikladan: :rofl:

Herci80
20.09.2010., 05:59
da je i najkvalitetnija na svijetu nebi dao za hondu pišljivog boba.... i da ih ima toliko koliko pricas i da se toliko dobro prodaju nebi spustali cijene za xxxx eura... no da se razumijemo, i tad mi je na jedno 25om mjestu na popisu kupnje... pogotovo ako usporedjuemo sportske edicije honde i renaulta... jedan ovakav smajlic ce bit prikladan: :rofl:

Ovaj post je trebao dokazati nešto, ili? :rofl:

BezvezeNick
03.10.2010., 18:48
Saga se nastavlja - danas sjedam u auto i imam kaj vidjeti: 15ak cm spužve (ili nekakve purpen pjene il kaj je već to) između kokpita i šoferšajbe je izašlo van samo od sebe. Uopćene kužim od čega i kako. Nagurao sam to natrag nutra, no nakon 20 minuta opet je izbila van.

Pa jebem ih šlampave...koliki idiot moraš biti da ni to ne složiš kak treba. :confused:

54321012345
03.10.2010., 19:58
Saga se nastavlja - danas sjedam u auto i imam kaj vidjeti: 15ak cm spužve (ili nekakve purpen pjene il kaj je već to) između kokpita i šoferšajbe je izašlo van samo od sebe. Uopćene kužim od čega i kako. Nagurao sam to natrag nutra, no nakon 20 minuta opet je izbila van.

Pa jebem ih šlampave...koliki idiot moraš biti da ni to ne složiš kak treba. :confused:

Ajde odma lijepo stavi slike tako da ne sumnjamo u tvoju priču.. Malo mi je teško za povjerovati..:mig:

BezvezeNick
03.10.2010., 20:14
Ajde odma lijepo stavi slike tako da ne sumnjamo u tvoju priču.. Malo mi je teško za povjerovati..:mig:

Poslikat ću i poslat.
Je, i meni je nevjerojatno.

Jazagreb
04.10.2010., 11:44
nisam imao iskustva s Renaultom, ali frend ima Clia iz 98 i uvijek se hvali kako je sve super i održava ga u ovlaštenom servisu. Ali kad sam slučajno vidio račun od zadnjeg "redovnog" servisa skoro me infarkt strefio - 8 500 kn :eek: ! Kažem mu ja da mu ni sam auto toliko ne vrijedi ali on je i dalje sretan i hvali svog Clia :s . Inače sviđa mi se Megane ali kad vidim koliko ljudi znaju imati problema mislim da ipak neće biti moj idući auto.

Mickey1982
04.10.2010., 12:17
Poslikat ću i poslat.

cekamo slike :mig:

matt750
04.10.2010., 12:29
A mogao bi malo kvarove popratiti slikama.

johny5
04.10.2010., 12:32
Poslikat ću i poslat.

Ako je istina sve što pričaš onda zbilja nema smisla uspoređivat skuplje aute s tim turskim generationom:top: Ako muljaš onda će te netko odavde zbrisat..:top:

ssnjoff
04.10.2010., 12:48
... Ali kad sam slučajno vidio račun od zadnjeg "redovnog" servisa skoro me infarkt strefio - 8 500 kn

želim vjerovati da znaš razliku između pomova "redoviti" i "mali" servis. ne izgleda tako, ali se barem nadam.

... Inače sviđa mi se Megane ali kad vidim koliko ljudi znaju imati problema mislim da ipak neće biti moj idući auto.

kako misliš "koliko ljudi"?
kad govorimo o III, do sada je to bio samo začetnik ove teme.
barem na ovom forumu.
ili ti, kao i još neki pojedinci, množite broj ljudi s brojem upisa na ovoj temi?
sad mi se po malo već diže tlak.
naime, čovjek je, razvidno, naletio na loš primjerak, ali kako se to može pročitati kao "koliko ljudi"...

da se razumijemo, iako imam auto godinu i pol i 26 milja km (dakle, duplo dulje i duplo više km od začetnika teme), ima vremena da se stvari pogoršaju.
za sada još nije niti približno onome što je čovjek upisao.

pride, kao što sam već negdje i napisala, ma da ne tim riječima, kod nekih stvari je u pitanju cjepidlačenje. jer, umjesto što je išao u servis radi lima koji mu vibrira, bilo je dovoljno gurnut glavu ispod auta i izravnat lim.
ali ne, on je odlučio otići u servis s tim. i to servis koji mu je za qrac.

da zaključim: ne branim auto. ne mogu si, naime, dopustit taj luksuz - jer kako ću po forumu pljuvat po njemu ako počne zajebavat :mig:
samo želim istaknuti da za sada, s izuzetkom autora ove teme, čitam više nego dobre ocjene i iskustva s ovim autom.
kako onda svako malo netko na ovoj temi uspije, temeljem jedne stvari, donijeti zaključak o cijeloj klasi stvari?

Jazagreb
04.10.2010., 13:12
gle, mene bilo kakav servis na corsi b i c i pugu 106 u zadnjih 10 godina NIKAD nije izašao više od tisuću i pol kn. Tako da opravdavati cijenu od 8 i pol tis kuna može samo budala, kad ni sam auto toliko ne vrijedi. A molim te lijepo pogledaj malo teme na ovom forumu, koliko ljudi ima probleme sa francuzima ha? I ne mogu vjerovati da ti moj post gdje kažem da se bojim kako mi megane neće biti idući izbor diže tlak a tolike pljuvačine po istima ne. :rolleyes:

BezvezeNick
04.10.2010., 13:14
Ako je istina sve što pričaš onda zbilja nema smisla uspoređivat skuplje aute s tim turskim generationom:top: Ako muljaš onda će te netko odavde zbrisat..:top:

Malo ste sad pretjerali, a ja nisam budala s ceste da me se ovako šamara.

Prvo, ne radi se o Generationu - pažljivije čitaj, ako već čitaš.
Drugo, fakat nije problem staviti slike.
Treće, nisam se dužan nikome pravdati niti nekaj dokazivati, a ovaj thread se pretvara upravo u to. Po istoj bi se logici onda trebali voditi svi sudionici za svaki post.

Smatram da bi ovo trebala biti otvorena diskusija, a ne mjesto zahtijevanja materijalnih dokaza o realnosti nezadovoljstva pošiljatelja posta.
Nisam patološki lažljivac, niti imam ambicije trkeljati samo zato da trkeljam.

Istina je da je neobično iskusiti ovakve svinjarije na novom, često hvaljenom autu. Meni se to desilo/i još se dešava, i jedina mi je intencija bila to podijeliti s ljudima kao drugu stranu medalje.

Stoga gospodo, ja ću se i dalje baviti otklanjanjem problema na mom novom autu umjesto nekakvim fotkanjem samo zato da nekog uvjerim. Kao što već rekoh u nekom od prošlih postova, ne kužim zakaj bih trebao/želio ikoga u nešto uvjeravati. Odrasli smo ljudi (pretpostavimo to), pa nek svatko sam odluči što želi vjerovati/kupiti/koji servis posjećivati.

Imao najbolju volju da pošaljem slike, no ne pristajem biti predmetom hajke i ganjanja nekakvih dokaza.

Kaj se mene tiče ova se tema može zaključati. :kava:

johny5
04.10.2010., 13:31

Treće, nisam se dužan nikome pravdati niti nekaj dokazivati, a ovaj thread se pretvara upravo u to. Po istoj bi se logici onda trebali voditi svi sudionici za svaki post.

Smatram da bi ovo trebala biti otvorena diskusija, a ne mjesto zahtijevanja materijalnih dokaza o realnosti nezadovoljstva pošiljatelja posta.

Istina je da je neobično iskusiti ovakve svinjarije na novom, često hvaljenom autu. Meni se to desilo/i još se dešava, i jedina mi je intencija bila to podijeliti s ljudima kao drugu stranu medalje.

Stoga gospodo, ja ću se i dalje baviti otklanjanjem problema na mom novom autu umjesto nekakvim fotkanjem samo zato da nekog uvjerim. Kao što već rekoh u nekom od prošlih postova, ne kužim zakaj bih trebao/želio ikoga u nešto uvjeravati. Odrasli smo ljudi (pretpostavimo to), pa nek svatko sam odluči što želi vjerovati/kupiti/koji servis posjećivati.

Imao najbolju volju da pošaljem slike, no ne pristajem biti predmetom hajke i ganjanja nekakvih dokaza.

Ok sve 5, nema fotkanja, mi tebe ne možemo prisilit da fotkaš, nema ni potrebe za tim..:top:

ssnjoff
04.10.2010., 13:40
gle, mene bilo kakav servis na corsi b i c i pugu 106 u zadnjih 10 godina NIKAD nije izašao više od tisuću i pol kn. Tako da opravdavati cijenu od 8 i pol tis kuna može samo budala, kad ni sam auto toliko ne vrijedi. A molim te lijepo pogledaj malo teme na ovom forumu, koliko ljudi ima probleme sa francuzima ha? I ne mogu vjerovati da ti moj post gdje kažem da se bojim kako mi megane neće biti idući izbor diže tlak a tolike pljuvačine po istima ne. :rolleyes:

ne opravdavam cijenu. samo pokušavam vjerovati uljude da kad, poput tebe, izlijeću s izjavama, znaju što pričaju.
a servis na 20 i na 90 tisuća nisu isto.
jer za 8 i pol milja njemu sigurno nisu mijenjali ulje i filtere.
dakle, prije nego kenjkaš, informiraj se.

dalje, tamo gdje hahaćeš, lijepo se vrati i ponovno pročitaj tekst.
barem ga pokušaj razumjeti. držim da si u stanju pročitati par prosto-proširenih rečenica i možda ih razumjeti.
pa mi probaj dokazati da je termin (megane) III sinonim za "francuze"

i koji meni klinac u životu uvijek treba da upadam u rasprave s površnim mulcima.

051dm
04.10.2010., 13:40
Nije Megan III ali je Renault poluprizvod
Imam scenica 1.4 16V 2001 g do sada sam prešao 73000, a ovo je spisak kvarova:
1. bobine (4 kom) mijenjane dva puta cca 450 kn komad (u servisu su rekli TO IM JE MANA) 3600 kn
2. na 50000 km sva tri nosača motora (u servisu rekli to im je mana) kn ne sjećam se
3. EPS od vozača nakon 4 godine, od suvozača nakon 6 g. (staklo od suvozača drži šarafciger - ušteda oko 1000 kn - ovlašteni servis 2000 kn)
4. unutrašnji ventilator: dva puta (u servisu su rekli TO IM JE MANA) - 300 kn x2
5. na 60000 u vožnji mi je otpala remenica i pala na cestu - 850 kn
6. 50000 km pumpa benzina 2500 kn
7. deformirao se rezervoar benzina pa je počeo curiti (snašao sam se i pokrpao - sika čuda radi)
8. pukla vratašca od otvora za rezervoar (opet sika)
9. na leru motor neravnomjerno radi (u servisu su rekli TO IM JE MANA - nemoguća misija)
10. NASTAVITI ĆE SE...
Nikad više Renault!

dr_dinamo
04.10.2010., 13:45

Prijatelju, znaš onu poslovicu - sit gladnom ne vjeruje.
I ja sam imao ogromnih problema s Lagunom II od samog početka, prije 6 godina, pa mi je kristalno jasno kako ti je.

Moj savjet - riješi se auta što prije. Moja velika greška je bila što to odmah nisam napravio, nego sam otezao. Okolnosti su u mom slučaju bile drugačije, uzeo sam auto na leasing, pa bi mi to bilo financijski izuzetno nepovoljno, tako mi se barem tada činilo.

Jazagreb
04.10.2010., 13:49
"ne opravdavam cijenu. samo pokušavam vjerovati uljude da kad, poput tebe, izlijeću s izjavama, znaju što pričaju.
a servis na 20 i na 90 tisuća nisu isto.
jer za 8 i pol milja njemu sigurno nisu mijenjali ulje i filtere.
dakle, prije nego kenjkaš, informiraj se.

dalje, tamo gdje hahaćeš, lijepo se vrati i ponovno pročitaj tekst.
barem ga pokušaj razumjeti. držim da si u stanju pročitati par prosto-proširenih rečenica i možda ih razumjeti.
pa mi probaj dokazati da je termin (megane) III sinonim za "francuze"

i koji meni klinac u životu uvijek treba da upadam u rasprave s površnim mulcima."

ako ovdje tko kenjka to si onda ti, jer ponavljam NIKAKAV servis ne opravdava toliku cijenu! Bio na 30 i 90 tis. Jer tu nije bio u pitanju nikakav kvar. A draga moja vjerojatno te mogu poslati po šibice, toliko o tome tko je ovdje mulac. A ni osnove kulture te očito nisu učili i zbilja bi po sve nas bilo bolje da ne pišeš kad ti to očito nije jača strana.

ssnjoff
04.10.2010., 13:55

ne bih išla tako daleko.
mislim da tema treba ostati (dakako, dok god ljudi imaju potrebu pisati o njoj), al' bi bilo dobro da se stvari poslože.
izluđuju me generaliziranja bez osnove...

XPS-ZG
04.10.2010., 14:00
taj auto je loš sam po sebi ... da si kupio fiata imao bi manje problema ... al svi se povode za povoljnijom cijenom al kasnije te košta skuplje! pogotvo održavanje!

ja se slažem s tobom!

SVAKI Renaultov auto (osim Twinga i Clija) je poluproizvod.

Bivši sam vlasnik smeća zvanog Laguna 2.2 dCi iz 2004. i to sam na svojoj koži nažalost osjetio.

Ali na jednoj stvari Renaultu treba skinuti kapu, i to na njihovim poslovnim rezultatima i što su nas kupce uvjerili da je OK kupiti poluproizvod, a da jamstveni rok služi za otklanjanje poznatih problema. To je suluda, ali istovremeno genijalna logika.

Umjesto da troše novac na kontrolu kvalitete i testiranje svih automobila prije izlaska iz tvornice oni prepuštaju testiranje kupcima jer znaju da kupci u jamstvenom roku većinom neće naletiti na njima poznate probleme.

i s tobom ...

Herci80
04.10.2010., 14:13
Nema ljepšega nego kad slušaš savjete forumaša o tome da sve stvari koje ne valjaju na renaultima riješiš u garantnom roku koji je za to i napravljen.

Hm, kako to da sam ja na svoja tri renaulta sve kvarove morao rješavati nakon 4-5 godina starosti? Ok, jedan je bio riješen u garantnom roku, a za ostale su novci samo odlazili i odlazili. Tako da nitko ne treba pasti na foru da je uzeo loš primjerak i da će se sve riješiti tijekom trajanja garantnog roka.

A onaj tko ide kenjati da nema baš puno renaulta probleme, neka jednom tjedno dođe na ovaj forum i svaki put će vidjeti neku novu temu o kvaru, a ako treba upoznam ga sa renault mehaničarom, pa neka vas on uvjeri da je auto koji je najviše na servisu upravo megane.

I dan danas su te teme o meganeu II, ali počelo je i sa meganeom III i biti će sve češće. Ali možemo zamjetiti i dosta tema o cliu.

Ono što renaulte odlikuje je sigurnost, udobnost i dosta visoka kvaliteta (osim stvari poput obloga vrata koja se ljušti.), itd. Ali pouzdanost je u totalnom qurcu. Elektronika je glavni krivac.
Rijetki su oni zadovoljni.

dr_dinamo
04.10.2010., 14:20
evo o ovome govorim.
sad još samo čekam nekog tko će savjetovati da začetnik teme kupi golfa i imamo standardnu shemu-temu na automobilima.

Ne razumijem, zar je zabranjeno iznositi dojmove o kvaliteti svojih automobila? Zašto pokušavate zataškavati bilo kakvu kritiku uperenu prema Renault vozilima? Da li vam netko za ovo plaća?! (Kad bolje razmislim, ni to nije nemoguće, svi znamo da na ovom forumu aktivno sudjeluje barem jedan zaposlenik Renault/Dacie)

Inače, u ljudskoj je prirodi pokušavati, ako ništa barem sebi, opravdati svoj odabir auta (ili bilo čega drugoga) kao dobar i povoljan.

Što se tiče ove vaše VW mantre, to nikako ne mogu razumjeti. Ne znam po čemu se uopće može zaključiti da ovdje neki nezadovoljni sadašnji/bivši vlasnici Renaulta uopće favoriziaju VW, a kamoli da ih voze?

54321012345
04.10.2010., 15:52

Dok si ovo napisao mogao si uredno poslikat auto i stavit slike. Nemoj se ljutit ali ovdje već postoji jedna tema o Pug 308 koja je bar meni vrlo malo vjerodostojna, a ova tema bi se isto u to mogla pretvoriti.. Ako možeš ovdje pissti, onda možeš i slike staviti.. Eto mene baš zanima kako izgleda kada se raspada armatura na novom novcatom autu pa te MOLIM da me prosvijetliš i pokažeš to bar na slikama!! THX

Melior
04.10.2010., 16:18
Čitam ovu temu od samog početka i mogu reći da je to problem sa većinom tema. Tko god kaže neku lošu riječ o svom autu odma ga oni drugi popljuju kako laže i sl. Ne kažem, ima izuzetaka, tipa tema o Qashqaiju, Cruzeu, SX4, Crosseru i sl. gdje ljudi kažu šta im smeta kod auta, šta im se pokidalo i sl. I nitko ih zbog toga ne napada.. pa valjda imaju pravo na svoje mišljenje.

Ista stvar je i ovdje. Čovjek je napisao koja loša iskustva ima, šta mu se sve pokvarilo i to je to. Ako mu se sve to događa za vrijeme garantnog roka, mogu mislit šta će onda bit nakon isteka te 3 godine. Zato i imaju većina proizvođača rok 3 godine jer nakon toga obično i dolaze i veći problemi.

Prije sam imao Megane II i također dosta problema - brzo riknuo pojas, tj. nije se vraćao, 3x mijenjan akumulator, mijenjano centralno računalo, Airbag otišao, milijun puta svijetlo (najčešće prednje), škripi plastika unutra na sve strane, oljuštile se ručke na vratima, zapinjalo kod prebacivanja u rivkerc, a imao je samo 65.000km. Nakon toga je prodan.

Zato mislim da je glupo da se tu pljuje i napada one koji iznose svoja iskustva sa autom. Njima auto ne valja, imaju problema i eto. Vama ostalima je sve ok, sve štima i gotovo. Super za vas i volio bih da tako i ostane.. :top:

Knorac
04.10.2010., 16:19
Pi za 308 ti je dečko 25 dokazao kaj ne?

Melior
04.10.2010., 19:37
jer, umjesto što je išao u servis radi lima koji mu vibrira, bilo je dovoljno gurnut glavu ispod auta i izravnat lim.
ali ne, on je odlučio otići u servis s tim. i to servis koji mu je za qrac.

A zašto bi se on saginjao i ispravljao lim?? Pa zato valjda i služi servis!! Da u garantnom roku ode i sredi nedostatke koje je dobio na preuzetom vozilu!
Najbolje sada da će on ravnat lim :rolleyes:

Riz
05.10.2010., 08:21
nisam imao iskustva s Renaultom, ali frend ima Clia iz 98 i uvijek se hvali kako je sve super i održava ga u ovlaštenom servisu. Ali kad sam slučajno vidio račun od zadnjeg "redovnog" servisa skoro me infarkt strefio - 8 500 kn :eek: ! Kažem mu ja da mu ni sam auto toliko ne vrijedi ali on je i dalje sretan i hvali svog Clia :s . Inače sviđa mi se Megane ali kad vidim koliko ljudi znaju imati problema mislim da ipak neće biti moj idući auto.

Hmm, redovni servis je izgleda ovdje malo širok pojam. To je bit će mijenjao pol auta za te novce.
Ispred sebe imam ponudu ovlaštenog servisa za redovni servis na 90000 km za Clia koja uključuje:
- 2h rada
- filter ulja
- aluminijsku podlošku
- filter zraka
- filter goriva
- svjećice
- 4l Elf competition ST 10w40

i iznosi 1453 kn (s pdv-om).

Daleko od toga da je malo, ali je još uvijek daleko od onih 8500 kn.
Raspitao sam se i za promjenu remena, vodene pumpe i svih onih natezača i ostalih sitnica što se mijenjaju i to dođe s originalnim dijelovima u ovlaštenom 3900 (imaju neku akciju pa će biti 30% jeftinije). A sve ovo s zamjenskim dijelovima i u običnom servisu (ili sam u garaži) dolazi i dosta jeftinije. Zato ove fore sa enormnim cijenama servisa od prijateljeva prijatelja i rekla kazala bi bilo dobro ne pisati po forumu i zbunjivati ljude.

Autor teme nije zadovoljan svojim autom, dao je svoje novce za nešto što nije ispunilo njegova očekivanja i tu ga potpuno razumijem. Žalosna je činjenica da su danas auti precijenjeni za ono što nude, prvenstveno tu mislim na pouzdanost i kvalitetu. Kako ovaj Megane III iz naslova teme, tako i apsolutno svi ostali auti.

Eto ja sam sa svojim Cliom imao sreće, a u porodici je još jedan Clio i ni s njime nema nekih problema.

nomadi
05.10.2010., 09:28
megane 2001 godište,promjenjen remen motora na 160 tisuća,sitno ulje,filteri itd što ne ubrajam u kvarove,nikada neki veći kvar nisam imao:kava:

Jazagreb
06.10.2010., 00:40
Hmm, redovni servis je izgleda ovdje malo širok pojam. To je bit će mijenjao pol auta za te novce.
Ispred sebe imam ponudu ovlaštenog servisa za redovni servis na 90000 km za Clia koja uključuje:
- 2h rada
- filter ulja
- aluminijsku podlošku
- filter zraka
- filter goriva
- svjećice
- 4l Elf competition ST 10w40

i iznosi 1453 kn (s pdv-om).

Daleko od toga da je malo, ali je još uvijek daleko od onih 8500 kn.
Raspitao sam se i za promjenu remena, vodene pumpe i svih onih natezača i ostalih sitnica što se mijenjaju i to dođe s originalnim dijelovima u ovlaštenom 3900 (imaju neku akciju pa će biti 30% jeftinije). A sve ovo s zamjenskim dijelovima i u običnom servisu (ili sam u garaži) dolazi i dosta jeftinije. Zato ove fore sa enormnim cijenama servisa od prijateljeva prijatelja i rekla kazala bi bilo dobro ne pisati po forumu i zbunjivati ljude.

Autor teme nije zadovoljan svojim autom, dao je svoje novce za nešto što nije ispunilo njegova očekivanja i tu ga potpuno razumijem. Žalosna je činjenica da su danas auti precijenjeni za ono što nude, prvenstveno tu mislim na pouzdanost i kvalitetu. Kako ovaj Megane III iz naslova teme, tako i apsolutno svi ostali auti.

Eto ja sam sa svojim Cliom imao sreće, a u porodici je još jedan Clio i ni s njime nema nekih problema.

nije to nikakav prijateljev prijatelj, da ti zadovoljim znatiželju pitat ću frenda čim ga vidim što je sve točno mjenjao, sjećam se da su na popisu uz ulje i filtere bili akumulator, dvije žaruljice i čini mi se disk pločice, ne mogu reči više jer bih lagao. Kad saznam javim ti ovdje. Sreća moja da mi to prijatelj mora reči a ne da govorim iz prve ruke :) . Da, radilo se, ako nije problem pisati takvu "reklamu" ovdje o Štarkelju.. I nije mi bila namjera popljuvati Renault jer kak frend sam kaže full je zadovoljan autom. Ali je možda naivac kojeg varaju u servisu.

frxgf
20.11.2010., 20:12
Da bi se moglo ovako pljuvati po proizvodacima na temelju jednog "loseg" modela treba imati barem valjane argumente... Kao i opis rukovanja vozilom... Evo za primjer

Nije Megan III ali je Renault poluprizvod
Imam scenica 1.4 16V 2001 g do sada sam prešao 73000, a ovo je spisak kvarova:
1. bobine (4 kom) mijenjane dva puta cca 450 kn komad (u servisu su rekli TO IM JE MANA) 3600 kn
2. na 50000 km sva tri nosača motora (u servisu rekli to im je mana) kn ne sjećam se
3. EPS od vozača nakon 4 godine, od suvozača nakon 6 g. (staklo od suvozača drži šarafciger - ušteda oko 1000 kn - ovlašteni servis 2000 kn)
4. unutrašnji ventilator: dva puta (u servisu su rekli TO IM JE MANA) - 300 kn x2
5. na 60000 u vožnji mi je otpala remenica i pala na cestu - 850 kn
6. 50000 km pumpa benzina 2500 kn
7. deformirao se rezervoar benzina pa je počeo curiti (snašao sam se i pokrpao - sika čuda radi)
8. pukla vratašca od otvora za rezervoar (opet sika)
9. na leru motor neravnomjerno radi (u servisu su rekli TO IM JE MANA - nemoguća misija)
10. NASTAVITI ĆE SE...
Nikad više Renault!

za nekih par kvarova bi trebalo upitat vlasnika vise o rukovanju vozilom...

1. Poznato je da se prilikom popravaka majstori nalaktare na gumu koja sprecava slijevanje vode sa vjetrobranskog stakla u prostor motora... Uzrok kvara bobina na meganu nije MANA nego ista ta voda koja prodire... To nije krivnja proizvodaca vec servisera... Ukoliko istu nije moguce namjestiti najjeftinije je kupiti gumu koja se stavi na poklopac motora i stopi sa spiganom
http://slike.hr/slike-male/o/ox0tc2xb_7d53f.png (http://slike.hr/slike/ox0tc2xb_7d53f.png.html)
4. moguci razlog je ponovno voda
5. Otpadanje remenice ne ide samo od sebe - serviser??
6. Pumpa za benzin hladi se - benzinom... Cesta voznja na rezervi uzrokuje takav kvar... Jos gore ako se vozis na plin, a benzina nemas...
7. Deformirao se rezervoar... Nije sigurno sam od sebe... Razlog isti kao i gore
8. Sto je vlasnik radio s vratascima... Sama od sebe nisu pukla...
9. Za ovo postoji niz razloga... Od loseg benzina do propalih ili vlaznih kablova...

Za n kvarova koji se desavaju postoji objasnjenje (koje ce vam serviseri katkada presutit)... Ne kazem da je za sve kriv vlasnik... Niti serviser, ali ima jako puno toga u odnosu vozaca i auta... A skarta ima kako u renaultu tako i na svim drugim stranama...
Sve u svemu prije nego se popljuje neki proizvodac radi toga sto je na necijem auto otislo nesto... Nije dovoljno otic samo do ovlastenog servisa i rec ne radi... Oni ce sa zadovoljstvom rec... To mu je mana... Pametnije je potrazit pravi razlog kvara, (Malo je vlasnika vozila diljem svijeta) zapitat se koliki je udio vozaceve krivice u tome i tek onda se zaputit u ovlasteni servis... Sa saznanjima za koja oni ne znaju da znate...

I wonder
20.11.2010., 21:15
i meni su isto u jednom dućanu rekli da bobine treba mijenajti sve 4 kad jedna rikne.
ako nisam dobil iščašenje vilice tada, nikad neću:D:D

samo, ne vidim, kud bi se ta voda trebala slijevati da dođe do bobina?
daj se potrudi pa na toj slici označi put vode.

i ventilator isto.
ako voda dođe do njega da ga uništi, onda bi već bilo vode i u autu, unutra po tepisima.

na scenicu su vratašca benzina tak napravljena da ne puca pant nego se samo izvuče. vjerujem da je i na meganeu slično.

za pumpu i rezervar:top:

igor999
20.11.2010., 21:20
Imam kolegu koji radi u Renaultovom servisu već petnaest godina, kaže da su Renaulti poslije 94 godine živi užas, jedino što vrijedi je njihov 1.9 dci motor..

I wonder
20.11.2010., 21:32
a da imaš kolegu koji radi u BMW servisu, kaj bi on rekao?
da su BMW-i super, kad samo njih popravlja?:lol:
i meni bi ih bil pun kufer, bilo koje marke.

NEMA servisa koji ne popravlja aute, NEMA auta koji se ne kvari.

frxgf
20.11.2010., 23:16
Put vode se vidi kad sjednes u auto, zabuljis se u taj dio i vidis gdje ti guma ne dodiruje poklopac motora... Za svaki je drugacije ali je najcesce na sredini posto najcesce tamo stavljaju svoje prste... Problem nije samo kisa... Problem je takoder i pranje auta...
Naravno da se ne mijenjaju sve bobine... Samo se mijenja ona pokvarena...
Ovakav (http://www.renaultforumserbia.com/index.php?topic=5172.0) je postupak... U vecem su problemu ogoljeni motori bez poklopca kao na primjeru sa linka...
Zato i pise da se ukrasni srebrni poklopac mora vratiti potpuno suh kako se ne bi za par dana dogodilo isto...

Vezano za ventilator... a pa tesko mi je povjerovati da je dobio 2 ventilatora s greskom... Voda nalazi put... Cak je cesta pojava da auti koji nisu garazirani imaju problem da se kondenzat od klime izljeva u kabinu... Razlog je zastopani odvod od lisca, peludi i slicnoga...

Opcenito, naravno da na redovnom servisu treba napomenuti da ociste odvode za vodu... To nitko od servisera nece samoinicijativno napraviti... A nekim ljudima nazalost treba cak i previse vremena da uopce otkriju da im curi voda u kabinu... Najcesce ispod onih gumenih tepiha... Kad ih pitas kakav im je auto? Super je... Najbolji... Dignes tepih i imas sto osjetit...

ryder on the storm
20.11.2010., 23:39
Nema ljepšega nego kad slušaš savjete forumaša o tome da sve stvari koje ne valjaju na renaultima riješiš u garantnom roku koji je za to i napravljen.

Hm, kako to da sam ja na svoja tri renaulta sve kvarove morao rješavati nakon 4-5 godina starosti? Ok, jedan je bio riješen u garantnom roku, a za ostale su novci samo odlazili i odlazili. Tako da nitko ne treba pasti na foru da je uzeo loš primjerak i da će se sve riješiti tijekom trajanja garantnog roka.

A onaj tko ide kenjati da nema baš puno renaulta probleme, neka jednom tjedno dođe na ovaj forum i svaki put će vidjeti neku novu temu o kvaru, a ako treba upoznam ga sa renault mehaničarom, pa neka vas on uvjeri da je auto koji je najviše na servisu upravo megane.

I dan danas su te teme o meganeu II, ali počelo je i sa meganeom III i biti će sve češće. Ali možemo zamjetiti i dosta tema o cliu.

Ono što renaulte odlikuje je sigurnost, udobnost i dosta visoka kvaliteta (osim stvari poput obloga vrata koja se ljušti.), itd. Ali pouzdanost je u totalnom qurcu. Elektronika je glavni krivac.
Rijetki su oni zadovoljni.

E, zato sranje od vaga makar ima kulanzu:top:

Glavni frajer kaže:
21.11.2010., 09:02
Imam kolegu koji radi u Renaultovom servisu već petnaest godina, kaže da su Renaulti poslije 94 godine živi užas, jedino što vrijedi je njihov 1.9 dci motor..

znači reno je postao sranje kada je tvoj kolega počeo raditi u servisu :D

ryder on the storm
21.11.2010., 09:54
znači reno je postao sranje kada je tvoj kolega počeo raditi u servisu :D

:lol::lol:ma bili su oni vjerojatno i prije sranje samo šta smo mi to stojadine vozili i lade pa su bili avioni naspram toga... a 94 je već bilo audija bmw-a.vw-a... svega pa ono tad su kao sranje....zapravo su uvjek isti ovisi kakav primjerak ubodeš :top:

Lesli Eldridž
21.11.2010., 10:11
:facepalm: Ti valjda do '94 nisi ni čuo za Audije, BMW-e, Mercedese...:rofl: Kako je krenula tranzicija te su marke postale poznate i na Balkanu...:D

I wonder
21.11.2010., 11:04
Put vode se vidi kad sjednes u auto, zabuljis se u taj dio i vidis gdje ti guma ne dodiruje poklopac motora... Za svaki je drugacije ali je najcesce na sredini posto najcesce tamo stavljaju svoje prste... Problem nije samo kisa... Problem je takoder i pranje auta...
Ovakav (http://www.renaultforumserbia.com/index.php?topic=5172.0) je postupak... U vecem su problemu ogoljeni motori bez poklopca kao na primjeru sa linka...
Zato i pise da se ukrasni srebrni poklopac mora vratiti potpuno suh kako se ne bi za par dana dogodilo isto...

ovak odoka, amaterski:D, nema šanse da voda dođe do svih bobina. MOŽDA do jedne od njih, ali do sve 4, nema fucking teorije.
a pogotovo nemože doći samo do srednje bobine. može ako je vani poplava, ali neznam kakva bi to kiša morala biti da voda probije preko ta 2-3 cm gumene prepreke.

kod mene je scenic RX 2,0 benz (baš kao na linku).
ni nema poklopca motora, a opet su dvije bobine krepale (treća je počela srat pa sam onaj dio "tu probija" dodatno izoliral i zasad radi:D). a nagib plastike je još i jači nego kod megane-a.
znači, dvije su još originalne Sagem, a dvije su novije, i to sve u 10 godina i 210 000 km.

ryder on the storm
21.11.2010., 13:46
:facepalm: Ti valjda do '94 nisi ni čuo za Audije, BMW-e, Mercedese...:rofl: Kako je krenula tranzicija te su marke postale poznate i na Balkanu...:D
čuj ko je u ratu kupovao skupa auta naravno da ih je bilo, al nitko se nije usudio... a kako se situacija počela smirivat pomalo... tako da molimte s takvim commentima:kava:

frxgf
21.11.2010., 14:57
ovak odoka, amaterski:D, nema šanse da voda dođe do svih bobina. MOŽDA do jedne od njih, ali do sve 4, nema fucking teorije.
a pogotovo nemože doći samo do srednje bobine. može ako je vani poplava, ali neznam kakva bi to kiša morala biti da voda probije preko ta 2-3 cm gumene prepreke.

kod mene je scenic RX 2,0 benz (baš kao na linku).
ni nema poklopca motora, a opet su dvije bobine krepale (treća je počela srat pa sam onaj dio "tu probija" dodatno izoliral i zasad radi:D). a nagib plastike je još i jači nego kod megane-a.
znači, dvije su još originalne Sagem, a dvije su novije, i to sve u 10 godina i 210 000 km.

Ja ti kazem iz iskustva... Osobno znam jednog momka (cesce ga vidam) koji je u gepeku uvijek imao rezervnu bobinu... Otkako me poslusao vise ih ne kupuje i ne mijenja... Ti kao laik i amater probaj crijevo uperit u tom smjeru pa digni poklopac i vidi je li mokro... Puno ljudi pere auto u automatskim praonicama... Na visokotlacne pistolje... A dovoljno je da ti je jedan odvod zastopan i voda ti se prelije preko... Ima nacina na koje ce ti voda dospjet tamo... Ta guma je zamisljena da poklopac legne na nju... ne da zjapi 2cm praznog prostora... S RAZLOGOM...

Giove
14.12.2010., 19:32

Vezano za ventilator... a pa tesko mi je povjerovati da je dobio 2 ventilatora s greskom... Voda nalazi put... Cak je cesta pojava da auti koji nisu garazirani imaju problem da se kondenzat od klime izljeva u kabinu... Razlog je zastopani odvod od lisca, peludi i slicnoga...

Opcenito, naravno da na redovnom servisu treba napomenuti da ociste odvode za vodu... To nitko od servisera nece samoinicijativno napraviti... A nekim ljudima nazalost treba cak i previse vremena da uopce otkriju da im curi voda u kabinu... Najcesce ispod onih gumenih tepiha... Kad ih pitas kakav im je auto? Super je... Najbolji... Dignes tepih i imas sto osjetit...

E to to to sam tražila svih ovih 8 stranica...e sad ćeš ti meni oprostit što sam ja žensko (al pravo žensko, ne ko ssnjoff, il kako li se već zove, pa ću se sama saget i "ispravljat lim"..) pa ćeš mi pokušat pojasniti postoji li rješenje za tu prokletu vlagu i ulijevanje vode u kabinu auta. Naime, megane godina dana točno, nedavno mi kolega reče magle ti se prozori u zatvorenom, praznom autu..to ti je negdje vlaga unutar kabine..poludila sam jer mi je nedavno kumu na istom autu crklo svašta (ventilator i svašta nešto) i auto je plivalo pod nogama doslovno i kao jedva su mu progurali to pod garanciju,samo su mu filter klime naplatili..napomenila sam im u renaulta da imam taj problem, reagirali su kao da sam ja nešto krivo napravila i kao da to prvi put čuju majku im, a ja, kao što rekoh, znam za barem još jedan slučaj. Kažu mi da nema rješenja osim godišnje jednom to očistit u servisu, kad sam upitala može li se nekakva sitnija mrežica stavit koja će spriječiti ulaženje lišća i iglica borovih, reče pajdo da je to još gore! Sad mene zanima kako to može bit gore? Voda će i dalje prolazit, baje ne mogu ni blizu, a ni borove iglice...jednostavno se ne mogu pomirit sa tim da ću "cijeli život" morat pazit jesam li očistila odvod i je li mi šta upalo...tim više što je to slučaj samo sa renaultom, ovo je 4 auto u obitelji (prvi renault) i nikad takvih problema.

moril
14.12.2010., 20:09
A čuj, neki ljudi ne mogu se pomiriti da auto treba održavati...

Giove
14.12.2010., 21:09
A čuj, neki ljudi ne mogu se pomiriti da auto treba održavati...

Pretpostavljam da je upućeno meni pa ću i odgovorit. Održavat?! Auto koje ima godinu tek i potopljene tapete?! Ne bi htjela zvučat bezobrazno, al ti očito oduvijek voziš renaulta kad ti to spada u održavanje! Vozila sam corsu 7 godina, nikad u životu nisam "procurila", vozila sam astru 4 godine, još uvijek je u obitelji, nikad ni kapi nit servisa po tom pitanju, vozila sam audija 4, 5 godina, nikad tih problema, imam toyotu rav4 u obitelji 2 godine i gle čuda nikad ništa...iz navedenog je očigledno da je u meni problem... :misli:

gFlores
15.12.2010., 11:30
Vozio sam ja i VW, pa je isto procurilo par kapi. Nema tu pravila.

Dobro, imao je 21 godinu kad se to dogodilo :D :D

ssnjoff
15.12.2010., 21:37
...(al pravo žensko, ne ko ssnjoff...

imaš pravo.
naime, pre-sjeverno živim da bi mi se moglo dogoditi da budem "ono žensko" koje vozi "ovo auto" i "koje", a priori, sebe reklamira neupotrebljivom.

BlackLab
15.12.2010., 22:23
Pljuvat generalno po Renou nije ok. Recimo promjenio sam dva Clia, prvi je bio 2.0 16 v druge generacije a imao sam poslije i 1.4 Oba su me dobro sluzila,u par godina nisam imao skoro nikakve kvarove a auto uopste ne odrzavam. Najvishe problema je bilo sa svjetlima koja su cesto otkazivala (svakih 4-5 mjeseci), a na zadnjem renou mi se poremetila elektronika,odjednom jedno jutro ne radi lijevi zmigavac, kad stisnem kocnicu pale se 4 zmigavca i zadnja maglenka,a pumpice za bacanje vode na sajbu ne rade. Iz cista mira. Medjutim to se desilo nakon oko 125 000 kilometara pa me i ne cudi. Problem Renoa (slicno kako sam kritikovao i alfu i fiat) je sto nemaju kontinuitet u kvaliteti. Razlika kvaliteta izmedju modela pa cak i izmedju istog modela sa iste proizvodne trake , zna biti ogromna. Moze se dobit pouzdan i fin auto ali i pravi krs kakvog neki imaju nesrecu da dobiju. Citajuci ovaj post, drago mi je sto sam izabrao Kiu,iako sam i na nju imao jednu zamjerku,rijeseno je tako da sam sad prezadovoljan:D

matt750
20.12.2010., 20:53
Ja ne znam što vi radite s autom da se vlaga kondenzira, zapravo znam. Njišete auto iznutra ako me kužite. :)

Drugog kondenziranja kod mene u autu nema!

ssnjoff
21.12.2010., 08:00
Ja ne znam što vi radite s autom da se vlaga kondenzira, zapravo znam. Njišete auto iznutra ako me kužite. :)

Drugog kondenziranja kod mene u autu nema!

interesantna linija zaključivanja: ako kondenziranja kod mene u autu nema onda ni kod nikog drugog kondenzacije ne može biti.
dakako, nikako se ne smije propustiti priliku naglasiti odlike jebača...

tako hrvatski, tako bolno hrvatski...

freelancer
21.12.2010., 09:04
Je li ovo nastavak sage o onom legendarnom PUGu, ali sada nije PUG, već neki drugi Francuz? :ne zna:

matt750
21.12.2010., 10:20
interesantna linija zaključivanja: ako kondenziranja kod mene u autu nema onda ni kod nikog drugog kondenzacije ne može biti.
dakako, nikako se ne smije propustiti priliku naglasiti odlike jebača...

tako hrvatski, tako bolno hrvatski...

Ma samo se zezam, naravno da se može dogoditi slučaj sa kondenziranjem/puštanjem vode. Npr.u vozačevim vratima Megana II kojeg sam imao prije nakon svake obilnije kiše i dok je auto bio parkiran nalazio sam vodu u pretincima vratiju. Najgore je pak bilo na suvozačevoj strani gdje se zaštopao odvodni kanalić pa je sva voda ulazila preko filtera zraka u prostor kod nogu. Na svu sreću takvih problema nemam s Meganom III.

Gaad
21.12.2010., 10:45
Mene samo zanima dal su na novom Meganu riješili probleme sa elektronikom. Buraz i ja smo imali oboje Megane i mislim da smo oboje 3 puta popravljali eletroniku. Stisneš kočnicu i pale ti se žmigavci...i vidim često to gradu na ostalim Meganima.

SilverMoon
21.12.2010., 11:38
Ovo s paljenjem zmigavaca, maglenki i cega vec je vrlo banalan problem...kod Clia 2 je problem bio u masi na zadnjem desnom stop svjetlu...skine se svjetlo, malo posmirlglaju kontakti, posprica s wd-om i stvar je rijesena, da nebi mislili da se o ne znam cemu radi...vjerujem da je slicna sitnica i na meganu.

frenchkey
21.12.2010., 11:57
Stisneš kočnicu i pale ti se žmigavci...i vidim često to gradu na ostalim Meganima.

Nikada to nisam vidio na meganeu. Uglavnom na dujama i jednicama golfovima.
Štoviše, nikada nisam mijenjao žarulje na zadnjim svjetlima :ne zna:

kuro
26.12.2010., 16:47
Kupio sam Megane III prije 2 godine, mislim da sam jedan od prvih kupaca...:)

Zasad sam prilicno zadovoljan, procitao sam sve vase komentare u ovom threadu i vidim da su misljenja podijeljena, sto mi je zao. Pogotovo citajuci koje sve probleme je imao BezvezeNick.

Ja sam dosad imao dolje navedene probleme. Pisem ih nebi li netko drugi znao sto ciniti ako na njih naidje.

Jednom sam prosao dijelom ceste u kojem se sakupilo cca 15 cm kisnice. Dalje sam vozio i parkirao uredno, ali kada sam nakon pola sata htio upaliti auto i krenuti, auto se nije moglo upaliti. Nakon jos pola sata uspio sam ga upaliti i nakon toga je sve bilo u redu.
Voda prodirala u kabinu... tipicno ha? Prema objasnjenju servisa, odvod se zacepio borovim iglicama. Kazu da su neku rupu unutra prosirili pa ne bi trebalo biti vise problema. To je bilo prije vise od godinu dana i poslije se nije ponovilo (mozda zato sto vise pazim - prije nisam uopce jer sam pomalo neuredan:D)
Na armaturnoj ploci su mi se pojavila ispupcenja na mjestima gdje je valjda otvor zracnog jastuka. Pretpostavljam da su tu ispod nekakve rupice pa zavrsni sloj ne moze biti zaljepljen i sunce/hladnoca su ucinili svoje - zavrsni sloj se malo napuhao. Jedva vidljivo, prijavio svejedno unutar garantnog roka - bit ce zamijenjena cijela armaturna ploca za koji dan.
Prednja svjetla se ne mogu ugasiti. Ocito je tvornicki namjesteno da postavka "0" (nula) ukljucuje kratka svjetla jer je prije par godina po zakonu kratko svjetlo trebalo uvijek goriti. Nisu mi to htjeli promijeniti bez naplate 200 kn. Nije da mi nesto znaci pa se nisam imao volje prepirati s njima. A i uvijek mogu ukljuciti svjetla pozicije pa ce biti skoro ugasena.
Brisaci lose rade. Brisac na vozacevoj polovici sofersajbe u gornjoj zoni (pojas od nekih 20cm) slabo pritisce staklo (moja pretpostavka) pa nakon zavrsetka brisanja ostanu tanke linije vode. Vec su mi dva puta promijenili brisace ali problem je ostao. Prije nekoliko dana sam trazio da mi to rijese u garantnom roku (istice za koji dan), pa su "poslali upit u Zagreb" i sada kazu da su oni odbili reklamaciju. Servis je Gasperov u Splitu. E sad, nije to nesto s cime ne mogu zivjeti ali ipak mislim da auto koje se reklamira kao "najsigurnije u klasi" ima problema s vidljivoscu pri tezim vremenskim uvjetima. Kada pada jaka kisa i vozim po noci te linije vode koje ostanu na staklu lagano bljeste (refleksija) pa donekle smetaju.

Je li jos netko drugi imao ovaj zadnji problem i je li ga rijesio? Imate prijedlog kako nastupiti prema servisu? Samo to mi ostaje pa da mogu reci da sam zasad ispeglao sve probleme i da budem 100% zadovoljan s ovom kantom:D

matt750
29.12.2010., 12:22
Uuuu, kako mi je ovo drago čuti. Problem s brisačima imam također od samog početka. Naime, ostavlja mi crtu iznad videokruga al debelu nekih 5cm. Kad sam im to rekao nakon cca mjesec dana od kupnje baš je pao snijeg pa su mi rekli da je brisač uništen ledom i da to ne mogu reklamirati. Mislim, kakav led, auto je garažiran i leda nije vidio.

Ono što bi moglo pomoći je ili kraći brisač, što sumnjam ili da se nekako ruka brisača produži.

Ostalih navedenih problema nisam ima.

Vincent V
29.12.2010., 17:31
Citroen, 140 000 km, 2002 godina, plin

Promjena ležajeva na getribi
Kuplung, košara i sajla kuplunga
ventilator kabine
pumpa za gorivo (ok, vozim plin)

BobeTko69
29.12.2010., 17:54
Ne mogu se načudit popisu navedenih problema!:confused::ne zna:
Imam R-Megana 1.5 dci 85 KS 2006. Do sada sam prešao 83.000 km.
U jamstvenom roku: izmjena ventilatora klime i proširenje rupe za kondeziranu tekućinu s kompresora (nakon godinu dana).
Od tada do danas, osim nekoliko žarulja prednjih svjetala - ništa! Samo redoviti servisi svakih 15.000 km. A da, izmjena jednog nosača motora na 80.000 km.
Sve u svemu, vrlo zadovoljan po pitanju pouzdanosti i trajnosti. Imam iskustva s VW Golfom, Pasatom, Opel Corsom, (službeni auti) ... Svi odreda su stvarali veće probleme do ove kilometraže. :ne zna:
U biti, toliko sam zadovoljan da planiram ovaj auto vratiti po isteku lizinga i uzeti R-Megane III 1.5 dci 105 KS isključivo zbog pouzdanosti.
Doduše, ovoj ideji konkurira Alfa 159 1.9 mjet ... :)

matt750
30.12.2010., 07:15
Pa što se tiče pouzdanosti Megane III je u mom slučaju besprijekoran. Nekih dodatnih troškova u pogledu zamjene dijelova nisam imao. Niti jednu žarulju još nisam promijenio, a ide druga godina (sad ću valjda pocoprat, al dobro :D).

Al ima nekih gluposti koje čovjeka zasmetaju, a recimo da je jedna od njih baš taj brisač. Nešto što smatram glupo napravljenim je i servisni položaj brisača koji se aktivira u krajnjem položaju brisača DOK JE MOTOR UGAŠEN! U suprotnom će vam brisati najvišom brzinom. Sve super za izmjenu brisača. Al što sad kad je vani hladno vrijeme, smrzavica, ledena kiša? Digneš brisače u servisni položaj da se ne bi smrzli i kad kreneš upaliti auto da se laganini odmrzne brisači počnu ko ludi mlatariti po ledu na šajbi. Super, zar ne? Mogli su to malo bolje srediti.

Glavni frajer kaže:
30.12.2010., 08:31
Digneš brisače u servisni položaj da se ne bi smrzli i kad kreneš upaliti auto da se laganini odmrzne brisači počnu ko ludi mlatariti po ledu na šajbi. Super, zar ne? Mogli su to malo bolje srediti.
prije okretanja ključa vratiš ručicu brisača na nulu?! :misli:

Josip09
30.12.2010., 12:04
prije okretanja ključa vratiš ručicu brisača na nulu?! :misli:

Na peugeotu 307 je moguće. Odnosno, ne moraš ni vraćat rućicu brisaća na nulu, nego rućicu samo taknem prema dolje i automatski se sama vrati, a ako želim da brišu u nekom periodu, onda rućicu dižem prema gore, u tri stupnja. Isto, brisaći dok su ugašeni su jedim dijelom pod haubom i ne možeš ih dignut u zrak, dok ne: ako je auto ugašen- daš kontakt, vratiš kontakt, i upališ brisać, tada ostanu na pola šajbe, izađu ispod haube i možeš ih dignut. I naravno možeš upalit auto, a da brisaći ostanu u zraku, tako da, ručicu brisaća ostaviš na nuli, kako si i napomenuo. :top:

matt750
31.12.2010., 07:10
Nemam ja što okretati, imam karticu :)

Fora je u tome da ja ne želim da se brisači u toku paljenja pomaknu nikud nego da budu u servisnom položaju. Sad dal je to moguće ili nije, ja mislim da nije, al probat ću danas poslije posla.

Zapravo, nemam što isprobavati. Ako vratim na 0 svejedno će mi vratiti brisače ispod haube što NE ŽELIM.

Josip09
31.12.2010., 07:41
Upališ auto, ugasiš auto. Zatim, upališ prednje brisaće, te oni ostanu "na pola" šajbe, tj, kako ti nazivaš u servisnom položaju, da bi ih mogao dignut u zrak. Kad brisaći ostanu u servisnom položaju, polugu/ručkicu sa kojom pališ brisaće, vratiš na početni položaj, tj na nulu, kao kad je brisać isključen. Probaj upalit auto, i brisaći bi morali ostati u servisnom položaju, barem je tako na Peugeotu.

P.S. kad ćeš probavat dali će ostat u servisnom položaju, nemoj metlice dizat u zrak, jel ako stvarno ne ostaju, nego se spuštaju pod haubu, izgrebat ćeš haubu.

Herci80
31.12.2010., 08:18
Pa što se tiče pouzdanosti Megane III je u mom slučaju besprijekoran. Nekih dodatnih troškova u pogledu zamjene dijelova nisam imao. Niti jednu žarulju još nisam promijenio, a ide druga godina (sad ću valjda pocoprat, al dobro :D).

Al ima nekih gluposti koje čovjeka zasmetaju, a recimo da je jedna od njih baš taj brisač. Nešto što smatram glupo napravljenim je i servisni položaj brisača koji se aktivira u krajnjem položaju brisača DOK JE MOTOR UGAŠEN! U suprotnom će vam brisati najvišom brzinom. Sve super za izmjenu brisača. Al što sad kad je vani hladno vrijeme, smrzavica, ledena kiša? Digneš brisače u servisni položaj da se ne bi smrzli i kad kreneš upaliti auto da se laganini odmrzne brisači počnu ko ludi mlatariti po ledu na šajbi. Super, zar ne? Mogli su to malo bolje srediti.

Daj napravi prvo min. 150 000 km s njim pa reci da je pouzdan.
Majko mila kako volim kad ljudi imaju auto manje od četiri godine, naprave s njim 20 000 km, a govore kako je auto besprijekoran, nema kvarova, ma savršen. :kava:
Bio je i moj Megane "savršen" dok nije napunio četiri godine, a onda qurac.
Sad mi je i Honda "savršena", a ima tek 70 000 km i ne mogu ništa reći da li je pozdan ili ne jer već danas može riknuti dosta toga.

moril
31.12.2010., 10:17
Ja sam napravio 150.000 sa Megane II 1.5 dci i mogu također reći da je bio gotovo besprijekoran

Herci80
31.12.2010., 10:34
Uvijek kažem da je lijepo za vidjeti da ima i zadovoljnih.

matt750
31.12.2010., 11:08
Imao sam Megane II prije Megana III i s njim sam/smo napravili 250kkm. Jedino što je odlazilo su bile žarulje, tipičan problem novih automobila i kompresor klime.

Kod Megana III u godinu i 2 mjeseca nemam ni jednu pregorenu žarulju, al sam zato imao neravnomjerno podešen lim (zijevanja haube i gepek vratiju) koji su u servisu riješili. Al što se mehanike tiče nakon prijeđenih 27kkm nemam nikakvih problema.

Acer46
01.01.2011., 00:14
Stari kupio Lagunu I 2000 godina 1.8 16v, kupio sa 68000 KM i vozo do 140000 KM (predzadjnja-zadnja serija).Bio prezadovoljan,nisam ga vidio sretnijeg,nikad nista ama bas nista-samo redovan servis kod Rodjaka u Metkovicu(ovlasteni RENAULT-OV servis,na njegovu preporuku je i kupio auto),al eto morao ju je prodat zbog seljenja u Canadu. Kaze rodjak,laguna II do 2005 jako puno problema sa kompjuterom, krajem 2005 je promijenjen software i jos neke stvari i od tada su puno bolji.A moje misljenje da je veliki gubitak kupiti nov auto,prve 2-3 godine strahovio brzo opada cijena,i na tim serijama se vide sve greske i nedostatci. JEDAN SAVJET OD RODJAKA ZA SVE LJUBITELJE RENAULTA-NIPOSTO RENAULTA DIESELA.KAZE TO SU TOLIKO SKUPI AUTI ZA ODRZAVANJE DA JE NEVJEROVATNO,A NISU SE POKAZALI.

Hispano Suiza
01.01.2011., 09:11
Reci ti lijepo svom rodijaku iz Metkovića da ima puno vlasnika Renaulta koji se ne slažu s njegovim mišljenjem. Recimo - ja. U pet godina napravio sam s Meganeom II 1.9 dCi solidnih 149.000 km, bez iti jednog jedinog kvara ili nepravilnosti na motoru.

moril
01.01.2011., 13:04
evo, tko kaže da su svi nezadovoljni sa tim "francuskim smećem"...

Dok god me Renaulti dobro služe, uvijek ću radije kupiti Renaulta nego recimo Opela ili VW-a...

54321012345
01.01.2011., 14:23
Meni je megane 1 iz 2001 1.4 16 v bio katastrofa od auta.. Nije on imao puno različitih kvarova, ali 7 puta u 100 tkm promjeniti istu stvar na motoru, pa mislim stvarno, što je previše, previše je! Pumpa vode je isto 2 puta prokapala.. Ostalo je bilo bez kvarova, ali to je bio nepouzdan auto jer mi je bobina mogla otkazat u svakom trenutku, bez veze.. Inače auto sa najškripavijom unutrašnjosti uopće od svega u čemu sam se vozio.. Sad imam hyundaija, i tvrdim da je to puno bolji auto.. Mada mi se megane 3 sviđa:D

Hispano Suiza
01.01.2011., 14:37
I moj Megane je bio škriputav (proizvodnja 2003), ali što se motora i sve ostale mehanike tiče, nisam imao niti najmanju primjedbu.

Acer46
01.01.2011., 15:00
Reci ti lijepo svom rodijaku iz Metkovića da ima puno vlasnika Renaulta koji se ne slažu s njegovim mišljenjem. Recimo - ja. U pet godina napravio sam s Meganeom II 1.9 dCi solidnih 149.000 km, bez iti jednog jedinog kvara ili nepravilnosti na motoru.

Ha mozda si naletio na nekog koji stvarno valja ??? Eto i Doticni kaze da mu megane nista ne valja,dok drugi kazu SUPER.

JVC
01.01.2011., 15:28
megan i clio jedino je kaj valja od renaulta ovo ostalo je sve pretprano elektronikom i natstaju često problemi a i modeli nisu baš nešto!

markooo83
04.01.2011., 16:59
Cvrčke sumnjam da će mu igdje riješiti.. Na Meganeu II smo također imali cvrčke i pitali jel mogu to nekako srediti, blijedo su nas pogledali i rekli da je to tako, ne mogu ništa s tim učiniti. A i vjerojatno je tako. To je u toj jeftinoj plastici.. Mjenjač također je i na dvojci štekao kad se prebacuje u rikverc...

vozim megana jedinicu 2002god, 1.9dci... zadovoljan u principu autom al isto tako problemi sa tim cvrčanjem i cviljenjem karoserije u nekim slučajevima... mjenjač ista priča... jednom od 10 ubacivanja u rikverc fulam svakako (makar vježbom sve manje)...
inaće redoviti servis svakih 10ak t km i ide... još me nije ostavio na cesti... hehehhee... ima 120t... istina da mi se na silasku sa autoputa razletila zadnja liva pakna i skoro zablokirala kotać... procurila mi nedavno vodena pumpa i takve stvari ali gledajuči na godište to je sve ok..... sad razmišljam o stavljanju chipa za +20hp pošto mi je ovih 100hp postalo nekako malo.... :kava:

Giove
18.01.2011., 20:42
Kupio sam Megane III prije 2 godine, mislim da sam jedan od prvih kupaca...:)

Zasad sam prilicno zadovoljan, procitao sam sve vase komentare u ovom threadu i vidim da su misljenja podijeljena, sto mi je zao. Pogotovo citajuci koje sve probleme je imao BezvezeNick.

Ja sam dosad imao dolje navedene probleme. Pisem ih nebi li netko drugi znao sto ciniti ako na njih naidje.

Jednom sam prosao dijelom ceste u kojem se sakupilo cca 15 cm kisnice. Dalje sam vozio i parkirao uredno, ali kada sam nakon pola sata htio upaliti auto i krenuti, auto se nije moglo upaliti. Nakon jos pola sata uspio sam ga upaliti i nakon toga je sve bilo u redu.
Voda prodirala u kabinu... tipicno ha? Prema objasnjenju servisa, odvod se zacepio borovim iglicama. Kazu da su neku rupu unutra prosirili pa ne bi trebalo biti vise problema. To je bilo prije vise od godinu dana i poslije se nije ponovilo (mozda zato sto vise pazim - prije nisam uopce jer sam pomalo neuredan:D)
Na armaturnoj ploci su mi se pojavila ispupcenja na mjestima gdje je valjda otvor zracnog jastuka. Pretpostavljam da su tu ispod nekakve rupice pa zavrsni sloj ne moze biti zaljepljen i sunce/hladnoca su ucinili svoje - zavrsni sloj se malo napuhao. Jedva vidljivo, prijavio svejedno unutar garantnog roka - bit ce zamijenjena cijela armaturna ploca za koji dan.
Prednja svjetla se ne mogu ugasiti. Ocito je tvornicki namjesteno da postavka "0" (nula) ukljucuje kratka svjetla jer je prije par godina po zakonu kratko svjetlo trebalo uvijek goriti. Nisu mi to htjeli promijeniti bez naplate 200 kn. Nije da mi nesto znaci pa se nisam imao volje prepirati s njima. A i uvijek mogu ukljuciti svjetla pozicije pa ce biti skoro ugasena.
Brisaci lose rade. Brisac na vozacevoj polovici sofersajbe u gornjoj zoni (pojas od nekih 20cm) slabo pritisce staklo (moja pretpostavka) pa nakon zavrsetka brisanja ostanu tanke linije vode. Vec su mi dva puta promijenili brisace ali problem je ostao. Prije nekoliko dana sam trazio da mi to rijese u garantnom roku (istice za koji dan), pa su "poslali upit u Zagreb" i sada kazu da su oni odbili reklamaciju. Servis je Gasperov u Splitu. E sad, nije to nesto s cime ne mogu zivjeti ali ipak mislim da auto koje se reklamira kao "najsigurnije u klasi" ima problema s vidljivoscu pri tezim vremenskim uvjetima. Kada pada jaka kisa i vozim po noci te linije vode koje ostanu na staklu lagano bljeste (refleksija) pa donekle smetaju.

Je li jos netko drugi imao ovaj zadnji problem i je li ga rijesio? Imate prijedlog kako nastupiti prema servisu? Samo to mi ostaje pa da mogu reci da sam zasad ispeglao sve probleme i da budem 100% zadovoljan s ovom kantom:D

Pitaj šnjof ona ti je to sve vjerovatno sama popravila..:bang: