PDA

View Full Version : Suhi kašalj

lucylu
11.10.2010., 21:58
Ovako...dijete (5 god) kašlje već dva tjedna....danas bili kod ped. i dobili SUMAMED:eek:... razloga po mom mišljenju za to nema...pluća su mu čista, grlo malo crveno...ne vjerujem da će antibiotik pomoći:(
Pa me zanima ako itko zna alternativne metode liječenja???Ono babe pričaju po sokaku....znate već na šta mislim...aj pomozite ako znate:mig:

p.s. naravno da poštujem mišljenje dr.-a al me ipak zanima i vaše:D

Čokolada07
11.10.2010., 22:49
Prvi put čujem da se za kašalj daje antibiotik. :eek:

Nama je za kašalj super Prospan, on nam riješi sve probleme i šta mi je super to da ga zvrk hoće piti i to s guštom. Pio bi ga i kad ne kašlje.

smeđa
11.10.2010., 22:53
za suhi kašalj kažu da je jako dobar sirup od borovih iglica (ima ga u dm za kupiti)
meni je magistra u ljekarni rekla ugrijati jestivog ulja na neku gazu/krpu i staviti u vrećicu i to na prsa djetetu
zapržiti šećer na vodi ili mlijeku i to popiti što toplije....
inhalirati na bilo koji način.....
eto toliko...nadam se da će nešta pomoći....:)

nata_lie
11.10.2010., 23:01
dada. ovo za secer je istina. jako dobra stvar. zaprzi secer na mlijeku, stavi detetu nesto preko glave da ga prekrijes da ne ode previse te pare uokolo, i nek inhalira to dok je vruce. a kasnije popije dok se dovoljno ohladi. jako dobro cisti sve, odlicno je i za iskasljavanje i za sinuse opcenito.

to je nama stara stalno radila dok smo bili mali a i ja sam si znala to kasnije nekad sama napraviti kad bi me bas jako copilo. svakako preporucam.

a za sumamed :flop: svasta.

rtg1
12.10.2010., 08:08
Pod prvo jesi sigurna da je to cisti suhi kasalj jer kod malih su obicno mijesani suhi i mokri??
Od tonu sirupa iz ljekarni meni su pacijenti i frendice zahvlaili na preporuci: Sirupa od smrekovih iglica od Medexa--odlican za asmaticare i sl., Oligomir od spechiasola i Epid sirup za djecu od Spechiasola--osobito ovaj mi hvale mame--rade ih za kasalj(oba) i za jacanje imuniteta(sto preventivo, sto kurativno) i Prospan(vise za mokri)...Probaj se odlucit za jedan, davaj između obroka 3 puta na dan, puuuuno tekucine--moze neka mjesavina za disne puteve u duplo slabijoj koncentraciji od one za odrasle...probaj 5 dana pa odi da poslusaju mu pluca...

lana74
12.10.2010., 08:11
Ovako...dijete (5 god) kašlje već dva tjedna....danas bili kod ped. i dobili SUMAMED:eek:... razloga po mom mišljenju za to nema...pluća su mu čista, grlo malo crveno...ne vjerujem da će antibiotik pomoći:(
Pa me zanima ako itko zna alternativne metode liječenja???Ono babe pričaju po sokaku....znate već na šta mislim...aj pomozite ako znate:mig:

p.s. naravno da poštujem mišljenje dr.-a al me ipak zanima i vaše:D

pa odi izvatit krv djetetu (kod nas privatno bude gotovo za 10 minuta i košta cca 70-tak kn)...ako ti je CRP i krvna slika uredu onda ti ne treba antibiotik.
mislim zašto trovati dijete bez veze? i ne samo to, nego ti još poslije antibiotika može dobiti gljivice i pada mu imunitet.
sad ti je neka prehlada u điru, evo i ja kašaljem dva tjedna....

daj joj malo prospana (za sve vrste kašlja), fiziološke u nos i balzam od dr. taisa namaži na leđa i prsa...a ako hoće meda super

cvijetić
12.10.2010., 08:14
Od tonu sirupa iz ljekarni meni su pacijenti i frendice zahvlaili na preporuci: Sirupa od smrekovih iglica od Medexa--odlican za asmaticare i sl., Oligomir od spechiasola i Epid sirup za djecu od Spechiasola--osobito ovaj mi hvale mame--rade ih za kasalj(oba) i za jacanje imuniteta(sto preventivo, sto kurativno)

ajd pliz pojasni za koji kašalj je koji od ovih sirupa...
thanks
ja sam jako zadovoljna sa Bronhovitom od Subana-za obje vrste kašlja s tim da u kućnoj radinosti radim med i crnu rotkvu za mokri kašalj i bronhitis:s i sirup od luka za suhi kašalj:s

BUBEK
12.10.2010., 08:51
mislim zašto trovati dijete bez veze?

:eek::eek::eek:

antibiotik nije otrov nego je lijek!

lana74
12.10.2010., 08:55

je otrov je ako se daje bez potrebe...i bez vađanja krvi kod djeteta koji niti temperaturu nema:eek::eek:

Teressa
12.10.2010., 09:03
Evo ti dva narodna recepta za rješavanje kašlja:

1. uzmi glavicu luka (najobičnijeg crvenog), nasjeckaj ga što sitnije možeš i protisni kroz npr. gazu da iscijediš sav sok. U taj sok u jednakom omjeru stavi meda. Dobit ćeš sirup koji daj djetetu 3-4 puta dnevno. Odurno je za popiti tako da.... ali pomaže expresno.

2. uzmi crnu rotkvu (u žargonu je zovu povrtnica), skini joj poklopac i izdubi sredinu, na dnu malo debljom iglom probuši rupu. U sredinu staviš med, povrtnicu natakneš na čašu. Kroz neko vrijeme u čašu će procuriti sirup. Daj djetetu popiti nekoliko puta dnevno po žličicu. Ovaj sirup pomaže no ne brzinom kao onaj gornji.

Provjereno.

rtg1
12.10.2010., 09:27
ajd pliz pojasni za koji kašalj je koji od ovih sirupa...
thanks
ja sam jako zadovoljna sa Bronhovitom od Subana-za obje vrste kašlja s tim da u kućnoj radinosti radim med i crnu rotkvu za mokri kašalj i bronhitis:s i sirup od luka za suhi kašalj:s

Menije bronhovit isto zakon al ga sefica rijetko naruci jer je jeftin:confused:
Svi navedeni su za obje vrste kaslja, ja obicno dajem takve jer ljudi tesko procijene vrstu kaslja osobito kod dijece, inace zadnjr studije pokazuju da sirupi osobito biljni tesko pomazu kod cistog suhoh kaslja za koji nije rijetko da trajr mijesecima...
Ergo za dijete od 5 godina moj savjet: Spechiasol epid sirup za kasalj--Opis: Sirup bez alkohola, bez konzervansa, na bazi pročišćenog propolisa EPID , meda od eukaliptusa, ekstrakta mirte uz dodatak minerala (mangan i bakar), ugodnog aromatičnog okusa i ciljanog ljekovitog djelovanja. Preporuča se kao prirodna pomoć u liječenju svih vrsta kašlja (suhog i produktivnog).
Sastav: šećer iz šećerne trske, demineralizirana voda, med eukaliptusa, pročišćeni propolis EPID, ekstrakt mirte, eterično ulje mirte (Myrtus communis L.), ekstrakt limuna, eterično ulje slatke naranče, emulgatori: sukroesteri, lecitin iz soje.
Način primjene: Preporuča se uzeti 3 čajne žlice (15 ml) dnevno, nerazrijeđen ili razrijeđen u odgovarajućem napitku.
Pakiranje: bočica od 100 ml

lucylu
12.10.2010., 10:04
Cure...hvala od srca, prave ste....i ja smatram da je Sumamed nepotreban i nije mi jasno to davanje antibiotika bez vađenja krvi al šta ćeš takva je ovdje praksa:ne zna:...
Prvo ga nisam htjela uzet u ljekarni a onda me oprala grižnja savjest da ne bi što goreg napravila:rolleyes:..pa sam ga ipak uzela:rolleyes::rolleyes::rolleyes:

Ali definitivno ću probati sa vašim savjetima, posebno mi se sviđa ovo sa lukom i nekom povrtnicom (moram otkrit šta je to:D)...zasad sirupe kupovne želim preskočit nekako...

A sumamed neću davati, jučer je popio jedva i skoro povratio...valjd neću s tim napravit glupost:confused:...

TNX još jednom svima!!!!:cerek:

P.S. radi se o isključivo suhom, nadražajnom, onomparamtiuši kašlju :rolleyes:

lucylu
12.10.2010., 10:12
Prvi put čujem da se za kašalj daje antibiotik. :eek:

Nama je za kašalj super Prospan, on nam riješi sve probleme i šta mi je super to da ga zvrk hoće piti i to s guštom. Pio bi ga i kad ne kašlje.

Ne pomaže, popio cijeli i ništa...kao da nije...:(

cvijetić
12.10.2010., 10:12
povrtnica je crna rotka....
ali taj sirup je više za produktivni kašalj...
probaj luk ili neki sintetski sirup za suhi kašalj bar prije spavanja...

lucylu
12.10.2010., 10:14
dada. ovo za secer je istina. jako dobra stvar. zaprzi secer na mlijeku, stavi detetu nesto preko glave da ga prekrijes da ne ode previse te pare uokolo, i nek inhalira to dok je vruce. a kasnije popije dok se dovoljno ohladi. jako dobro cisti sve, odlicno je i za iskasljavanje i za sinuse opcenito.

to je nama stara stalno radila dok smo bili mali a i ja sam si znala to kasnije nekad sama napraviti kad bi me bas jako copilo. svakako preporucam.

a za sumamed :flop: svasta.

kako to??...zapržim šećer pa polijem mlijekom???

lucylu
12.10.2010., 10:35

definitivno luk onda :mig:

stihaa
12.10.2010., 10:50
A što je ped rekla? Nije dala antibiotik bez razloga i to baš sumamed. Možda je, ako je grlo crveno, upala grla. Povratio je sumamed jer je odvratan, i mojima se želudac diže na njega. Ja bih ipak izvadila krv za svaki slučaj.

lucylu
12.10.2010., 10:55
A što je ped rekla? Nije dala antibiotik bez razloga i to baš sumamed. Možda je, ako je grlo crveno, upala grla. Povratio je sumamed jer je odvratan, i mojima se želudac diže na njega. Ja bih ipak izvadila krv za svaki slučaj.

Žena je inače šutljiva skroz i niš ne govori...da nisam pitala ne bi ništa znala...rekla je da su pluća čista a grlo malo crveno, vjerovatno od kašlja...tim riječima....i nije mi uopće rekla da mi daje sumamed, skužila sam tek u ljekarni...:flop::flop::flop:

I jako je moguće da je bez razloga, jer do sada smo popiili već masu antibiotika a sve bez i jedne pretrage krvi ako to sama izričito nisam tražila...jednom me čak i pitala šta ja mislim, treba li mu dati klavocin ili amoksicilin...wtf..pa nisam ja dr. da kažem koji sirup on treba pit!!!!Zar ne???

Izgleda da ću morat po uputnicu za vadit krv ali to mi se iso čini nepotrebno jer eto on je dobro, nema temperature, igra se, jede, spava sve u normali osim što kašlje ko konj...da je bakterijskog porijekla zar ne bi imao temperaturu??? A opet ako je virusno onda antibiotik ne pomaže...ili ja živim u zabludi....

lana74
12.10.2010., 11:04
Žena je inače šutljiva skroz i niš ne govori...da nisam pitala ne bi ništa znala...rekla je da su pluća čista a grlo malo crveno, vjerovatno od kašlja...tim riječima....i nije mi uopće rekla da mi daje sumamed, skužila sam tek u ljekarni...:flop::flop::flop:

vjeruj mi ja imam iskustva sa upalama uha i povremenim upalama grla kod djece. sumamed se djeci daje kod jake upale (koja inače ide sa povišenom temperaturom)...za zadnju upalu grla (prošle godine) završili smo na hitnoj jer je temperatura išla do 40, i CRP je bio 70 i nešto. na hitnoj smo dobili klavocin, a doktorica je rekla da sumamed daje kod jačih upala kao npr. upala pluča:ne zna: tako da mi ova tvoja pedica nije baš jasna....

PiaLolla
12.10.2010., 11:05
Ma kakav antibiotik....blesacha...:lol:

Ne boom te strashila...ali kod nas je ovako vech dobrih godinu dana...imamo 3godine

Pochetak kashlja - suh...i obichno pred jutro i veche...pochinjemo sa svim chudima da sprijechim (inhaliranje, karamelizirano mlijeko, fizioloshka, mazanje, chajevi, tekuchina).....i onda pochne pravo kashljanje...i to traje mjesec dana....onda procuri nos.....onda mir na dva tjedna - i sve ispochetka :(

Ako smo sretni onda sve ostane na virusnom kashlju....ako ne onda ode na bronhije...virusno...i tada ako smo najsretniji ne dobijemo antibiotik, nego sami ljechimo....

Ja sam vishe luda od ovog.....chim chujem da pochinje suhi kashalj govtova sam.

Pocheo je prije par dana...imali tochno 2 tjedna odmora.....drzim fige da ne predje u mokri kashalj.

Cvijetich....napishesh mi tochno koji je sirup dobar za suhi kashalj iz ljekarne (luk znam, to radimo)....i za mokri (bronhitis)...i koliko dodju. Fala :s

stihaa
12.10.2010., 11:11

I jako je moguće da je bez razloga, jer do sada smo popiili već masu antibiotika a sve bez i jedne pretrage krvi ako to sama izričito nisam tražila...jednom me čak i pitala šta ja mislim, treba li mu dati klavocin ili amoksicilin...wtf..pa nisam ja dr. da kažem koji sirup on treba pit!!!!Zar ne???

Izgleda da ću morat po uputnicu za vadit krv ali to mi se iso čini nepotrebno jer eto on je dobro, nema temperature, igra se, jede, spava sve u normali osim što kašlje ko konj...da je bakterijskog porijekla zar ne bi imao temperaturu??? A opet ako je virusno onda antibiotik ne pomaže...ili ja živim u zabludi....

Nisi u zabludi samo mi je eto fakat teško vjerovati da netko samo tako da sumamed. moje obično viroza jače opere nego početak neke upale. Jednom je malecka čak imala streptokok a gotovo nikakvih simptoma, super se osjećala, i na hodniku joj pedica pogleda grlo i vidi one točkice.

Mada ako je malcu opće stanje dobro, ja se ne bih brinula. Moja je te dugotrajne suhe kašljeve imala od laringitisa. kupila sam inhalator jer i nijedan sirup nije pomagao. Nije ni inhalator napravio čuda. Sada se inhalira maltene preventivno, čim počne malkice kašljucati ili šmrcati.
A pedicu svakako onda moraš promjeniti.

nata_lie
12.10.2010., 11:21
kako to??...zapržim šećer pa polijem mlijekom???

da. stavis u neku dzezvicu ili loncic dvije zlicice secera, i cekas dok se pocne karamelizirati. kad se secer skroz rastopi nalijes mlijeko i zakuhas. bude ti kao mlijeko s karamelom, jako je fino tako da ce ti klinac def to popiti a i fakat je zdravo. procisti te sam tak. samo mu daj nek inhalira to odmah cim je gotovo jer je ta para u pocetku najbitnija. ;)

nemoj mu davat sumamed za takve bedastoce, jebote ni ja ga ne volim pit ak bas ne moram, mene rokne sam tak a kamoli malo dijete. pedijatrica ti je ono, nemam rijeci :rolleyes:

Teressa
12.10.2010., 11:28

Bez uvrede. Oba recepta su isprobana, koriste se dugi niz godina u mojoj kući.
Kao što rekoh sirup med/luk pomaže po expresnom postupku. Ovom drugom treba više vremena da umiri kašalj. Međutim, sirup od crne rotkve umiruje i nadražaje grla, dakle ima šire djelovanje.

Povrtnicu ili crnu rotkvu ćeš lako kupiti na bilo kojem placu. Prodaju je i pod "crna repa".

cvijetić
12.10.2010., 11:36
teressa, koja uvreda?što am rekla suprotno tvom mišljenju?

cvijetić
12.10.2010., 11:40
Pia, ja od kupovnih sirupa već duže koristim samo Bronhovit, a zadovoljna sam bila i sa sirupom borovih iglica nekog stričeka iz Maksimira.
Bronhovit je oko 30 kn 100 ml.i kažu da je za oba kašlja međutim, kako je M nažalost sklona bronhitisu kad treba iskašljati zakon mi je crna rotkva/povrtnica s medom.jel ti to treba napisati kako napraviti?mislim da je Teressa gore pojasnila. najdjelotvornije a najjeftinije
+ što ju inhaliram.
za suhi kašalj ja zapržim šećer u unutra uvalim ljuske luka. ne protišćem sok...

PiaLolla
12.10.2010., 13:02
Pia, ja od kupovnih sirupa već duže koristim samo Bronhovit, a zadovoljna sam bila i sa sirupom borovih iglica nekog stričeka iz Maksimira.
Bronhovit je oko 30 kn 100 ml.i kažu da je za oba kašlja međutim, kako je M nažalost sklona bronhitisu kad treba iskašljati zakon mi je crna rotkva/povrtnica s medom.jel ti to treba napisati kako napraviti?mislim da je Teressa gore pojasnila. najdjelotvornije a najjeftinije
+ što ju inhaliram.
za suhi kašalj ja zapržim šećer u unutra uvalim ljuske luka. ne protišćem sok...

Hvala ti puno :s
Te borove su me najvishe zainteresirale i ta repa....jer smo skoro pa sve vech isprobali.

Boodem prochitala gore kak tu repu napraviti...a proguglat chu na shto to chudo lichi uopche (stvarno neznam :lol:)

Mi najchesche imamo virusni bronhitis....i to od 2mjeseca jako chesto...zadnji kashalj nam fala bogu nije otishao na bronhije, al je zato trajao mjesec dana :rolleyes:

Wedding
12.10.2010., 13:28

Lijek je otrov tj. otrov je lijek ali samo ih razlikuje kolicina:mig: a zdravom organizmu je i lijek otrov

Inace nama je Prospan super za sve ali u slucaju da se djete davi u suhom kaslju onda nastupa Ventolin

Teressa
12.10.2010., 16:16
Evo, ovdje možete vidjeti kako izgleda crna rotkva ili povrtnica.

http://www.coolinarika.com/repository/images/_variations/b/4/b49b0a11f9e7ce986f34ec7f6903c64e_content_large.jpg

Ponovit ću pripremu:
Prije svega dobro je oprati vrućom vodom. Odrezati kapu oko peteljke. Izdubiti sredinu tako da ostane košarica debljine stijenke od cca 1 cm. Na dnu probušiti rupu debljom iglom (to je teži dio posla). Napuniti medom i postaviti na širu čašu. Kroz rupicu će nakon nekog vremena početi kapati sirup.

@ Cvjetić: krivo si shvatila, nisam tebe htjela uvrijediti ponovivši kako ovaj sirup umiruje kašalj bilo koje vrste, dakle ne samo produktivni.

gica
12.10.2010., 19:32
Cure...hvala

P.S. radi se o isključivo suhom, nadražajnom, onomparamtiuši kašlju :rolleyes:

...jesi sto posto sigurna da su pluća čista, jel ti pedijatrica rekla baš tim rječima ili si ti sama izvukla takav zaključak :ne zna: jer zaista čisto sumnjam da bi dala sumamed isključivo zbog samog kašlja...to ne bi čak ni moja koja je isto laka na antibioticima :D
...uglavnom, ja ne bi bila tako uvjerena da je sve bezazleno, bolje bi bilo da odeš ponovno kod nje na razgovor ako ti situacija nije jasna nego da na svoju ruku pogoršaš situaciju...moja frendica je lani svom malom isto tako liječila kašalj s raznim sirupima dva-tri tjedna i nije se pretjerano zabrinjavala jer je malom opće stanje bilo skroz normalno, da bi nakon toga završio s upalom pluća...

lucylu
12.10.2010., 21:46
...jesi sto posto sigurna da su pluća čista, jel ti pedijatrica rekla baš tim rječima ili si ti sama izvukla takav zaključak :ne zna: jer zaista čisto sumnjam da bi dala sumamed isključivo zbog samog kašlja...to ne bi čak ni moja koja je isto laka na antibioticima :D
...uglavnom, ja ne bi bila tako uvjerena da je sve bezazleno, bolje bi bilo da odeš ponovno kod nje na razgovor ako ti situacija nije jasna nego da na svoju ruku pogoršaš situaciju...moja frendica je lani svom malom isto tako liječila kašalj s raznim sirupima dva-tri tjedna i nije se pretjerano zabrinjavala jer je malom opće stanje bilo skroz normalno, da bi nakon toga završio s upalom pluća...

Ma 100%...nakon što ga je slušala sprijeda i straga a on disao ko lud (voli taj dio pregleda:mig:)...rekla je, citiram:"Pluća su čista, grlo je malo crveno, vjerovatno od kašlja:"...i onda je dala dva sirupa, jedan je, pogađate već Sumamed a drugi je Panatus....da mi je rekla što će mu dat, pitala bih zašto to ali eto nije i nisam....

adrenalin34
12.10.2010., 22:04
Ma 100%...nakon što ga je slušala sprijeda i straga a on disao ko lud (voli taj dio pregleda:mig:)...rekla je, citiram:"Pluća su čista, grlo je malo crveno, vjerovatno od kašlja:"...i onda je dala dva sirupa, jedan je, pogađate već Sumamed a drugi je Panatus....da mi je rekla što će mu dat, pitala bih zašto to ali eto nije i nisam....

Gle,ja bih svakako dala antibiotik..
Nije samo upala pluća razlog za antibiotik.
Kašlje li dijete u napadajima?
kašlje li po noći učestalije nego po danu?
Jel ti bio u kontaktu s nekim tko slično kašlje, najmanje dva tjedna i više?
Temperatura nije veća od 37.4 ?

lucylu
12.10.2010., 22:09
Gle,ja bih svakako dala antibiotik..
Nije samo upala pluća razlog za antibiotik.
Kašlje li dijete u napadajima?
kašlje li po noći učestalije nego po danu?
Jel ti bio u kontaktu s nekim tko slično kašlje, najmanje dva tjedna i više?
Temperatura nije veća od 37.4 ?

nema napadaje...po danu kašlje stalno, po noći ili malo ili uopće ne....više pred jutro....i nos je pun balaca:D
normalno da je bio u kontaktu, igra se sa klincima vani a većina ih jeprehlađena u ovo vrijeme....

temp. nije bila veća od 37, 3....i to samo jedan dan, za vikend...od tada je uopće nema....
nekako mi je sumamed too much
:ne zna:

mandy
12.10.2010., 23:36
I nama je super Medexov sirup od borovih iglica...Prospan ublaži al ne prođe brzo...

Ja uz inhalacije navečer zakuham veliki lonac vode, ubacim kamilicu, po par kapi Cajeputa i eukaliptus radiate...kašalj se smiri za par minuta...

NIsam još probala sirupe od luka i rotkve..

stihaa
13.10.2010., 07:30
citiram:"Pluća su čista, grlo je malo crveno, vjerovatno od kašlja:"

Mislim, ovo nije za antibiotik, nikakav, a pogotovo ne sumamed.

Ako je to tako sve istina, ženska ti em truje dijete em baca novac poreznih obveznika.

Onak, baš ju treba prijaviti nekome. Ne znam kome.

PiaLolla
13.10.2010., 08:02
Lucylu....nemoj slushati savjete mama koje kazu dati antibiotik...dokle god dijete nema temperaturu nije nishta strashno....radi se o virusnom kashlju najvjerovatnije koji se lijechi tekuchinom....koji kasnije moze zbog oslabljenog imuniteta prechi u bakterijski....ali to chesh vdijeti po djetetu i kashlju...
Uvijek mozesh otichi na zaraznu ako se pogorsha stanje....ili traziti uputnicu za vadjenje krvi, pa si mirna :mig:

Pedicu itetako znaju biti glupe....nama je dala antibiotik zbog malo crvenog grla - ja joj nisam dala, da bi na drugom pregledu rekla - ma to joj je bilo od placha :eek:

Mi kashljemo od 2 mjeseca svaki drugi tjedan....jednom zavrshili na antibiotiku, jer se imala tempicu 39 i sumnjalo se na bakterije...inache sve lijechimo prirodno i nema potrebe potezati za anibitokom....

Nama je nova pedica savjetovala shto vishe ichi van, na sljeme zbog zraka....i sve prirodno dok se ne pojavi tempica....e onda znachi da se nesh pochinje dogadjati.

Makar ja mislim da bi nama tempica jako dobro doshla, jer izgleda da nam uvijek nesh ostane virusnog od proshlog kashlja i to vuchemo mjesecima :(

rtg1
13.10.2010., 08:12
Hvala ti puno :s
Te borove su me najvishe zainteresirale i ta repa....jer smo skoro pa sve vech isprobali.

Boodem prochitala gore kak tu repu napraviti...a proguglat chu na shto to chudo lichi uopche (stvarno neznam :lol:)

Mi najchesche imamo virusni bronhitis....i to od 2mjeseca jako chesto...zadnji kashalj nam fala bogu nije otishao na bronhije, al je zato trajao mjesec dana :rolleyes:
Pia, koliko ti dijete ima??
Za virusne infekcije disnih puteva se full dobrim pokazao ekstrakt crnog kima, imas od vise proizvodaca u ljekarnama, daje je 3 puta na dan onoliko kapi koliko dijete ima godina, ide od 3 godine(neki savjetuju i mlađe, ja ne)

cvijetić
13.10.2010., 08:19
..a proguglat chu na shto to chudo lichi uopche (stvarno neznam :lol:)

sliči na ciklu

cvijetić
13.10.2010., 08:20
Za virusne infekcije disnih puteva se full dobrim pokazao ekstrakt crnog kima, imas od vise proizvodaca u ljekarnama, daje je 3 puta na dan onoliko kapi koliko dijete ima godina, ide od 3 godine(neki savjetuju i mlađe, ja ne)

to sam čula ali meni osobno je to toliko odvratno za popit... a moja curica se nakon toga ispovraćala živa( a inače nije mimozica na okuse...zaista svakakve sirupe i mućkalice pije bez problema)

PiaLolla
13.10.2010., 08:31

Fala....dijete ima 3 godine...znachi moze....super, treba mi vishe tih prirodnih recepticha, jer smo skoro sve pokushali...i nbilo je samo trenutno olakshanje, a kasnije opet ista pricha...makar mozda dobro radimo, jer nije iz virusne doshlo do bakterijske zaraze...:ne zna:

A probat chemo...nasha jadna Zufljica je popila toliko bljakastih stvari da che mozda i ovo :p

PiaLolla
13.10.2010., 08:33
sliči na ciklu

Skuzila sam da znam....progugala sliku na netu i znam shto je i kako izgleda...ali priznajem da je niakd nisam koristila...mene su ljechili nekim polumakrobiotichko alternativnim metodana - ume boshi sljivama, algama, krumpirima, zelenim krpicama, vodom, pa chak i viskom :lol:

danijela m.
13.10.2010., 09:12
Mojem je malom pedijatrica koja je bila na zamjeni isto dala Sumamed, nakon tri tjedna kašljanja onog pravog, tuberaškog, s tim da mali isto nije imao temp. i niš se na plućima nije čulo i grlo mu je bilo malo crveno, a inače je funkcionirao bez problema, Ja sam mu šašava to dala, jer nam stvarno niš drugo nije pomagalo, pa sam mu u očaju dala to i sirup od smrekovih iglica. Smirio mu se kašalj nakon tjedan dana i kad se naša ped. vratila nije baš bila oduševljena kad je čula da je pio Sumamed. Inače je mali zdrav, svako jutro pojede žlicu meda na tašte i sve bolesti koje je imao (šarlah, vod. koz.) preboli je i bez temp. i bez ikakvih problema. Samo nas vječito muči to šmrcanje i nešto rjeđe kašalj. Jadan, stalno me pita: mama, kad ću konačno ozdravit? Ja si sve nekak mislim da to pokupi u vrtiću. Prošli sam ga tjedan samoinicijativno vodila na vađenje brisa iz nosa i grla. U nosu je imao streptokok pneumokok, meni to grozno zvuči, ali pedica mi je rekla da ako je njemu sad bolje(a je, jer je to radio prije tjedan dana), da ga samo inhaliram i dala mi je Sinersul ako mu se to počne slijevati u grlo i ako mu bude baš jako loše, ali da prije dođem k njoj.Njemu nos još malo curi, više ne kašlje, ali ja ne znam hoće li se to samo od sebe povući i kaj je najpametnije da radim??!!

PiaLolla
13.10.2010., 09:16
Pa Sinersul je isto antibiotik :p

Danijela...samo ga inhaliraj, davaj mu topli chaj, mozesh ga mazati sa eukaliptusovom kremom protiv prehlade...i puno fizioloshke u nosich!

A shto se tiche ako mu se pochne slijevati u grlo...ja bih radje posegnula za sljezom (on razrjedjuje sluz)....ili u najgorem sluchaju bisolvom ili fluimukan...je kemija, al bolje to nego antibiotik :s

danijela m.
13.10.2010., 09:33
Ma, znam da je antibiotik. To mi je dala baš ako bi mu preko vikenda bilo loše da mu dam, ali nisam mu dala, kak sam donesla doma tak i stoji neotvoren. Inače mislim da je naša ped, jedna od rijetkih koja daje antibiotike, radije mi na papir napiše tri-četiri domaća lijeka i tek ako to ne pomaže onda šalje vadit krv i antib. Ja malom dajem i trputčev sirup od dr. Teissa, nekad pomaže, nekad ne.Sve smo živo isprobali, od crne rotkve, karameliziranog šećera i glavice luka iznad uzglavlja dok spava(ovo zadnje samo kod jake prehlade i začepljenog nosa).Nisam mu još jedino probala ni sa čime mazat prsa jer sam naišla na sto savjeta (od svinjske masti, masl. ulja, dr. teiss masti) a ne znam kaj je najbolje.

rtg1
13.10.2010., 10:04
Fala....dijete ima 3 godine...znachi moze....super, treba mi vishe tih prirodnih recepticha, jer smo skoro sve pokushali...i nbilo je samo trenutno olakshanje, a kasnije opet ista pricha...makar mozda dobro radimo, jer nije iz virusne doshlo do bakterijske zaraze...:ne zna:

A probat chemo...nasha jadna Zufljica je popila toliko bljakastih stvari da che mozda i ovo :p

Ako sam pohvatala, dijete 3 godine, sklono virusnim bronhitisima:
--prije zime bi trebala provest kuru od 6tjedana sa:
1.Spechiasoll Epid flu sirup--propolis s echinaceom 2 puta po zlicicu
2.Kalinji ulje--3 puta po 3 kapi
3.Echinacea kapi od Childlife s njihovim vit.C
IZABERI SAMO JEDNO!
--uz to možes probati uvesti naviku pijenja caja od domacih proizvodaca neku mjesavinu za disne puteve u koju stavis žličicu Radovan Petrovic Med za imunitet ili za bronhitis--ako ces piti ovo pod 1. onda za bronhitis
--kupi ovlaživac zraka bez obzira na sta se grijes u njega dodaj et.ulje eukaliptus radiata
--svaki dan fizioloska u nos

PiaLolla
13.10.2010., 10:17
rtg1....fala puno...mozda da probam nesh od "tvojih" proizvodjacha...evo shto mi korisitmo vech mjesecima:

- kapanje fizioloshke
- inhaliranje
- uzimanje PROSPALaid - propolis sa echinaceom i c vitaminom
- chajevi sljez i majchina dushica
- mazanje sa vitamelom biljnim melemom i vicksom
- eusin kapi kao etericno ulje palimo
- pili i zeleni med i mjeshani punomasan med sa cvetnim prahom i propolisom

Mi provadjamo "metode" od 2mj. 2010...imali stanku samo preko ljeta....dakle jadnoj maloj je inhaliranje jedna od igara, a zlichiche imuniteta su joj postali slatkishi :lol:

Vidjet chemo...pokushat chemo sa onom repom i nekim od navedenih preparata.....ipak to nismo koristili :mig:

lucylu
13.10.2010., 14:31
Mislim, ovo nije za antibiotik, nikakav, a pogotovo ne sumamed.

Ako je to tako sve istina, ženska ti em truje dijete em baca novac poreznih obveznika.

Onak, baš ju treba prijaviti nekome. Ne znam kome.

E pa i ja mislim tako....ma nije ovo prvi put da se to događa...par puta sam tražila vađenje krvi kad je ona propisivala antibiotik i zbilja niti jednom nije bio potreban...tak da već otprilike znam kad treba a kad ne...mislim, zbilja tužno...ja moram izigravat doktora i borit se sa vlastitim crnim mislima jer što ako nešto pođe krivo jer ja nisam dala antibiotik...eto šogorica živi u Samoboru i njenoj djeci pedica NIKAD al baš ono nikad nije dala antibiotik bez vađenja krvi...a moj dječarac ih se do sad napio, ma užas, ni neznam broja...mada eto od kad ja reagiram na ovaj način antibiotici su nam zadnja solucija...
Ona meni truje dijete a ja nemogu ništa...jedino učiti učiti učiti i biti bolji dr. od nje:ne zna::flop:

lucylu
13.10.2010., 14:40
Mi smo jučer probali zaprženi šećer sa mlijekom i eto mogu reći da je danas lagano krenulo iskašljavanje...još je i popio to nakon inhaliranja i kaže mmmmmmmmmm...fino:top:

Ovo sa fiziološkom...kak to? Kupim u ljekarni kao kapi ili???

I definitivno treba ovlaživač zraka, imamo radijatore i baš je suh zrak, ja stavim mokri ručnik preko noći...mogla bi i po danu....

Dakle nastavljamo sa mlijekom i surupom za iskašljavanje i nadamo se najboljem, hvala svima na savjetima:klap::klap::klap:

rtg1
13.10.2010., 15:44
Mi smo jučer probali zaprženi šećer sa mlijekom i eto mogu reći da je danas lagano krenulo iskašljavanje...još je i popio to nakon inhaliranja i kaže mmmmmmmmmm...fino:top:

Ovo sa fiziološkom...kak to? Kupim u ljekarni kao kapi ili???

I definitivno treba ovlaživač zraka, imamo radijatore i baš je suh zrak, ja stavim mokri ručnik preko noći...mogla bi i po danu....

Dakle nastavljamo sa mlijekom i surupom za iskašljavanje i nadamo se najboljem, hvala svima na savjetima:klap::klap::klap:
Kupi pola litre fizioloske, spricu od 10ml, zelenu iglu, bocicu sterilnu s kapljkom od 10ml i za 12 kuna ukupno imas kapi za nos do faksa..:rofl:

lucylu
13.10.2010., 18:19
tnx...:top: