PDA

View Full Version : TAXI - zajednička tema

stranice : 1 2 3 4 5 6 [7] 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28

STINGer
26.04.2011., 11:19
ja sam jutros vidio šahistu u staroj octaviji

i onda imaju obraza prigovarati Kosti što je uzeo 3 godine stare octavie ??? :s

Ma nije problem što je stara, problem je što je RS (vRS) :D

spirou
26.04.2011., 11:23

ma,znam...skopča sam te ;)

kao i ovaj ford... :)

ali,mi je super kako rango i ostali trollovi podjebaju "gdje su mu c5" ???

a,oni voze kante koje se mogu sakriti ispred kostinih bijelih octavia

štemajzl
26.04.2011., 11:24
Postoji ali isto tako biraš s kim se želiš voziti a s kime ne...
U globalu ljudima je svejedno pa sjednu u prvi ali i nemoraš....
U normalnim državama u cjeni karte imaš i osiguran prijevoz na aerodrom i s njega (minibusevi ili kombi vozila) a taxi koriste samo oni koji baš iz zračne luke oče na određeno mjesto....
Bar je tako u Pragu, Moskvi, Bukureštu, Harkovu (mjesta koja sam osobno obišao)....

A po netu s plesa voze zagrebački taxisti....

http://www.taxi-zagreb.org/Hrvatski.php

A Velikogorićki taxisti imaju samo jedno stajalište u gradu
http://www.gorica.hr/taksi-sluzba/

A po ovome čak voze i Taxi iz Crikvenice
► Aerodrom Zagreb ► Airport Taxi Zagreb ( ZAG ) - Taxi Zagreb Airport ( ZAG ) Transfers Crikvenica,Airport- Taxi transportation from Airport Zagreb to Crikvenica

Jasno mi je da ne voliš šahiste, ne volim ih ni ja, al napisao si gomilu gluposti koja uopće ne drži vodu a nemam vremena nit mi se da odgovarati na svaku.

zgubydan
26.04.2011., 11:34

RS ima spojler na haubi, da ploča ne sklizne.

newwbie
26.04.2011., 12:23
Bio sam prije koji tjedan pisao da sam vidio kako jedan šahista vozi staru Octaviu RS, a danas sam vidio prvog Focusa sa nekim "sport" kozmetičkim dodacima, spušten, gumama niskog profila... kakav izbor za taxi auto :s

Kaj hoćeš, uzor mu je Luc Besson :D

Krkimir
26.04.2011., 12:25
Jučer nazovem Cammeo da me kod kuće pokupi i kažu da dolazi za 15 min. Nakon 5 min dolazi taksi ZG taksista i čeka me ispred kuće. Izlazim van i pitam frajera što čeka, a njegov odgovor je: pa naručili ste taksi. Jesam, ali ne vas lopine, već Cammeo. Frajer psuje i odlazi.
ovo je previše čak i za šahiste :mad:
dali se takve stvari mogu nekome prijaviti? :ne zna:

mpix
26.04.2011., 12:30
ja sam jutros vidio šahistu u staroj octaviji

i onda imaju obraza prigovarati Kosti što je uzeo 3 godine stare octavie ??? :s

'Stara' Octavia se prestala raditi prije godinu ili dvije...

STINGer
26.04.2011., 12:33
Jučer nazovem Cammeo da me kod kuće pokupi i kažu da dolazi za 15 min. Nakon 5 min dolazi taksi ZG taksista i čeka me ispred kuće. Izlazim van i pitam frajera što čeka, a njegov odgovor je: pa naručili ste taksi. Jesam, ali ne vas lopine, već Cammeo. Frajer psuje i odlazi.

E sad mi je mišljenje o ZG taksistima još niže i neka propadnu lopine nepodojene.
To prisluškivanje taksi radija ću im u pak nabit.

A što bi bilo da slučajno nisi zagledao koji ti je taxi došao, već da si samo sjeo i da te je odvezao na odredište. Po kojoj tarifi bi ti naplatio? Svojoj ili njihovoj? :kokice:

spirou
26.04.2011., 12:52
'Stara' Octavia se prestala raditi prije godinu ili dvije...

ne kužim.. o čemu ti pričaš???

šahist vozi "staru" octaviu staru barem 5-6 godina

kosta ima octavie nove linije stare 3 godine

i šahisti podjebaju gdje su mu C5, umjesto da pogledaju što oni voze...

spirou
26.04.2011., 12:53
A što bi bilo da slučajno nisi zagledao koji ti je taxi došao, već da si samo sjeo i da te je odvezao na odredište. Po kojoj tarifi bi ti naplatio? Svojoj ili njihovoj? :kokice:

kakvo pitanje? :D:D:D

STINGer
26.04.2011., 12:53
Pogledajte jubito filmić kako ga opsjedaju :rofl:

http://www.youtube.com/watch?v=OzpbZNSm2U8&feature=player_embedded

http://www.index.hr/vijesti/clanak/opasna-konkurencija-zagrebacki-taksist-vozacu-cammea-prijetio-pistoljem/548855.aspx

zgubydan
26.04.2011., 12:56
A po netu s plesa voze zagrebački taxisti....

http://www.taxi-zagreb.org/Hrvatski.php

Ne, ti su gorički: http://www.obrtnici-vg.hr/djelatnosti.php?action=detail&ID=3739&ktg=46. Samo je naziv zagrebački.

Web stranice zračne luke upućuju link (http://www.zagreb-airport.hr/hr/taxi) na Radio Taksi Zagreb, a ne goričke taksiste (http://www.obrtnici-vg.hr/djelatnosti.php?ktg=46) ili Cammeo.

Koliko vidim na karti taksi stajališta (http://www.radio-taksi-zagreb.hr/taksi-stajalista/), četiri su izvan granice Grada Zagreba (crtkano): Zaprešić, West Gate, Aerodrom i Gorica.

Granica Zagreba je dosta daleko, otprilike na pola puta između aerodroma i obilaznice.

kerbi
26.04.2011., 14:19
Granica Zagreba (tabla) je u Buzinu kod skretanja za Autoplin Cepelin.

MMachéte
26.04.2011., 14:44
Vidio sam ovaj youtube klip jos jucer , al sam mislio , kasno je , valjda ja nes krivo kuzim
ovak sad trijezan i naspavan kad gledam , stvarno su katastrofa ti nasi "taksisti"
napali su ovog iz Cammea koda mu je brata ubio
dno
sta tebe boli k sta njemu pise na prednjoj sajbi , ko si ti da sudis seljacino ??
sredio bih ga po hitnom postupku , al kolko sam skuzio vozaciu Cammeu nesmiju bas imat komunikaciju ikakvu s šaahistima pa razumijem covjeka.

e da to sam se isto danas sjetio - nekitu se propituju , sigurno zato jer su dobre duse , dal Minovski placa svoje radnike doprinose i to.

ja znam iz prve ruke da dobar dio sahista ne placa doprinose , tj nikad nisu neki placali pa im se sad nakupili sesteroznamenkasti iznosi ... !! mislili su da su pametniji od ovih kaj su poceli placati..
sad im prijete ovrhama kolko sam cuo

Zek0slav
26.04.2011., 15:18
Da se pohvalim da sam i ja danas sjeo u taxi (drugi puta u životu :D). Zatekla me kiša vani, a ja bez kišobrana. Vidio cammea da neku bakicu ostavlja na britancu pa sam pitao bi li me povezao.

Na valjda svakom aerodromu na svijetu postoji red taksija.

Ako ti se na aerodromu ne vozi u taksiju koji je na redu, slobodna si pričekati da na red dođe onaj koji ti je po volji.

To je imalo logike kada su svi imali istu cijenu. Sada kada nema monopola zašto ja ne bih mogao otići najjeftinijem?

Krkimir
26.04.2011., 15:23
To je imalo logike kada su svi imali istu cijenu. Sada kada nema monopola zašto ja ne bih mogao otići najjeftinijem?
na aerodromu nema Cameo taksija :kava:

Glavni frajer kaže:
26.04.2011., 15:29

buzin?! možda misliš na veliku mlaku.
idu dugave, buzin, veliko polje, prvo križanje velke mlake, tabla ZAGREB, drugo križanje velke mlake, nadvožnjak, ravnica aerodrom/VG

koka36
26.04.2011., 15:36
na aerodromu nema Cameo taksija :kava:

Ima ako si ga pozoveš, cammeo ne stoji na stajalištima nego kruže...
Niko ti nemre zabraniti da te cammeo pokupi na terminalu....

spirou
26.04.2011., 15:38

pa, vidiš da ovi brane.....

zgubydan
26.04.2011., 15:43

Pa da, okomito sječe cestu pa kraj Mraclina i koritom Save do Ivanje Reke.
Putnički izlaz aerodromske zgrade je 2 km u području Velike gorice.
S aerodroma izgleda voze VG taksisti, ne zagrebački: Zagrebu Cammeo, Gorici VG Taxi (http://www.vgdanas.hr/Info/Clanak/2572/zagrebu-cammeo-gorici-vg-taxi.aspx)

Krkimir
26.04.2011., 15:47
pitanje je dali će uopće htjeti doći na aerodrom,
može on tebe pokupiti ali neko će ga uslikati i prijaviti pa će platiti kaznu :kava:

koka36
26.04.2011., 15:49
pa, vidiš da ovi brane.....

Brane i u zagrebu pa šta, stavio sam prije link gdje se vidi da na pleso voze i taxi iz crikvenice, na plaso i sa plesa a kamoli onda da nesmije cammeo..

koka36
26.04.2011., 15:55
pitanje je dali će uopće htjeti doći na aerodrom,
može on tebe pokupiti ali neko će ga uslikati i prijaviti pa će platiti kaznu :kava:

koju kaznu, na osnovu čega, pa postavio sam linkove gdje taxi firme nude prijevoz s plasa u maribor, ljubljanu, beč a vi tvrdite da cammeo nesmije prevesti čovjeka do zagreba..
Na plesu stoje taxi vozila radio taxija zagreb....

clouseau
26.04.2011., 15:56
Prisjetimo se samo što je predsjednik Radio Taxija govorio prije samo malo više od godinu dana:

Taj iz Rijeke može doći samo turistički u Zagreb, a ako dođe, ja ću ga osobno dočekati. Provozat ću ga po Gradu da vidi Mimaru, HNK i Lenunzijevu potkovu. Inače, nema te vlasti koja će dovući njegove taksiste u Zagreb uz postojećih 1034 taksista.

http://dalje.com/hr-zagreb/kraj-monopola--rijecki-taksisti-stizu-u-zagreb/294202

:lol:

koka36
26.04.2011., 15:59
Pa da, okomito sječe cestu pa kraj Mraclina i koritom Save do Ivanje Reke.
Putnički izlaz aerodromske zgrade je 2 km u području Velike gorice.
S aerodroma izgleda voze VG taksisti, ne zagrebački: Zagrebu Cammeo, Gorici VG Taxi (http://www.vgdanas.hr/Info/Clanak/2572/zagrebu-cammeo-gorici-vg-taxi.aspx)

Kao što vidiš s plesa vozi radio taxi zagreb i tek su se formiraju vg taxi....

Krkimir
26.04.2011., 16:05
koju kaznu, na osnovu čega
na osnovu toga što nema dozvolu da uzima putnike izvan Zagreba :kava:

rambo ct
26.04.2011., 16:09
nama zagrepćancima kaj imamo aute nije u interesu cameo, jer će sad sirotinja preći iz tramvaja u taxije i bit će ogromna gužva. i nebuš prošel semafor za 3 sata, neka njih u tramvajima bolje za nas

hahahha
ovaj komentar u rubriku vjerovali ili ne
pazi se da i ti ne postaneš sirotinja, vidim da ti je takav stil pisanja
umjesto da se i ti zahvališ svom ljubimcu i počneš koristiti javni prijevoz ili taxi
dok je ovakve zemlje nema nama europe

spirou
26.04.2011., 16:12
hahahha
ovaj komentar u rubriku vjerovali ili ne
pazi se da i ti ne postaneš sirotinja, vidim da ti je takav stil pisanja
umjesto da se i ti zahvališ svom ljubimcu i počneš koristiti javni prijevoz ili taxi
dok je ovakve zemlje nema nama europe

ma,to je trollanje...smiri se ;)

koka36
26.04.2011., 16:14
na osnovu toga što nema dozvolu da uzima putnike izvan Zagreba :kava:

A ko je tu dozvolu izdao radio taxiju zagreb ??????
Imaš na stranici ispred taxi stajališta i među njima je i pleso, dakle ne krši nikakav zakon...

Krkimir
26.04.2011., 16:16
A ko je tu dozvolu izdao radio taxiju zagreb ?????
Poglavarstvo grada Velika Gorica :kava:

koka36
26.04.2011., 16:18
Poglavarstvo grada Velika Gorica :kava:

daj link

Krkimir
26.04.2011., 16:22
link za što? Aerodrom je na području Velike Gorice.
Ako hoćeš otvoriti fast food na prostoru aerodroma, ili bilo što drugo,
trebaš se javiti u odgovarajući ured u Velikoj Gorici, a ne u Zagreb.

Jujigatame
26.04.2011., 16:54
Danas na Rebru jedno 12 taksija stoje jedan iza drugoga i hlade jaja...u 45min sto sam tamo bio samo jedan je izasao, dok su 3 Cammeova ulazili/izlazili :top:
Bahate, lijene seljacine iz ZG taksija su ih gledali ko cetnike, bas mi je zao ljudi bilo. Ovo sve sto citam, pistolji, "uzimanje" klijenata iz auta, prisluskivanje linija, blokiranje linija...zg taksisti, sramite se!

frANZi50
26.04.2011., 17:11
buzin?! možda misliš na veliku mlaku.
idu dugave, buzin, veliko polje, prvo križanje velke mlake, tabla ZAGREB, drugo križanje velke mlake, nadvožnjak, ravnica aerodrom/VG

Krivo si i ti napisao, ali to nema nikakve veze, jer je aerodrom duboko u području Velike Gorice.

bojan111111
26.04.2011., 17:21
Danas na Rebru jedno 12 taksija stoje jedan iza drugoga i hlade jaja...u 45min sto sam tamo bio samo jedan je izasao, dok su 3 Cammeova ulazili/izlazili :top:
Bahate, lijene seljacine iz ZG taksija su ih gledali ko cetnike, bas mi je zao ljudi bilo. Ovo sve sto citam, pistolji, "uzimanje" klijenata iz auta, prisluskivanje linija, blokiranje linija...zg taksisti, sramite se!

Moj potpis na ovo :top:

yedwy
26.04.2011., 17:24

Sve tehnike kojim se uspješno ovladalo u SUP-u i KOS-u tjekom obuke...

Josip4
26.04.2011., 17:27
Nije mi samo jasno koga će opće i sada šahisti voziti pored cammea, a volio bih vidjeti tog šagistu koji bi mi kaj prigovarao da ulazim u cammeo. Preko sutra idem u ZG i baš ću se provozati sa CA. i to će me točno pokupiti na stajalištu tik do šahista.

Actros1841
26.04.2011., 17:28
Koliko znam radio taxi ima analogne radio prijemnike,djelomićno još RIZ proizvodnje, a cameo digitalne tako da o prisluškivanju nebi trebalo biti ni govora...da nije to po sistemu "što se babi snilo to se babi zbilo?"

Josip4
26.04.2011., 17:46
Evo na RTL-u bila snimka iz zračne luke. Javno se šahisti stramote, dno dna.

bojan111111
26.04.2011., 18:17
Dao bog da im Zdravko Mamić bude jedina mušterija i još da se dere odozada:
đubre!... skreni ljevo!... mučko đubre!

Zek0slav
26.04.2011., 18:42

Dao Bog da im Mamić glasnogovornik novi. :rofl:

spirou
26.04.2011., 18:43

nemoj ići lijevo na križanju staze :D

Dwarf980
26.04.2011., 19:11
Kolikogod mi se rigalo od šah-mafije, toliko su ovi Kasparovi bili u pravu.
Ako hoće skupljati putnike na aerodromu, nek stane u red.

Da ali ovaj od camea je dopeljao iz zg-a na pleso lika i lik mu je rekao da ga sačeka jer će se odma vratit....

Baš bi volio vidjet situaciju di bi meni neko zabranio da sam sa cameom dosao na pleso po nekoga dogovorio se sa vozačem da me sačeka par min i da mi jedan od ovih debila nebi dao da se opet sjednem u taxy cameo....aha baš bi to volio vidjet...:kava:

kerbi
26.04.2011., 19:20
Čekaj ti malo. Ako se netko želi voziti s Cameom šta bi trebao čekati da svi Šahisti nađu mušterije? To s redom za taksi vidio samo u Zagrebu. Drugdje si izabereš taksi i ideš s njim. Pretpostavljam da su ti redovi jedan od izuma Radio taxi udruge.

bojan111111
26.04.2011., 19:40
Mogli su izmišljati pravila dok su imali monopol u gradu a sada kad je došla konkurencija, njihova pravila padaju u vodu, u biti ta pravila vrijede za njih a ne za cameo

Nihi
26.04.2011., 19:44
@kerbi

Pa kako ne razumijes da je to sa redom taksija solidarnost na djelu medu sahistima; tako svi dobiju priliku da nekoga oderu. :zubo:

yedwy
26.04.2011., 19:47
Neznam samo znam da onaj koji u mojoj prisutnosti potegne pištolj da bi ga nekome pokazivao dobiva kaznenu prijavu i to ima da nazovem sve rođe i jarane po ministarstvima da nebi slučajno slučaj pao u ladicu i da se uvjerim da će dobit MAKSIMALNU kaznu koju zakon predviđa...

Hrc
27.04.2011., 09:21
Došao neki dan pred glavni kolodvor i čujem kako Kasparovi razgovaraju i odlučim se malo poslušati. Pa priča jedan...jučer sam uzeo čovjeku 500 kuna od Plesa do Bundeka ali svi smo mi krvavi ispod kože, svi smo mi ljudi...

Pa kako mu je samo mogao uzeti 500 kuna? Kako ne pali taximetar? Neka svatko radi za koliko misli da može ali ovo sa sprječavanjem konkurencije se ne viđa ni kod HT-a koji je vrhunski maher.

A.M.80
27.04.2011., 10:13
Koliko znam radio taxi ima analogne radio prijemnike,djelomićno još RIZ proizvodnje, a cameo digitalne tako da o prisluškivanju nebi trebalo biti ni govora...da nije to po sistemu "što se babi snilo to se babi zbilo?"

Aha, hoćeš reći da sam slučajno na telefonu birao 970 umjesto 1212? :rofl:

Kako se Zg taxi našao ispred moje kuće par min nakon što sam nazvao Cammeo kojeg treba malo duže čekati? I to Zg taxi čeka baš mene... Ne susjeda, ne nekog od mojih ukućana, već baš mene.

Identična situacija se dogodila na Uskrs mojoj susjedi koja nažalost nije shvatila na vrijeme da to nije Cammeo. Cammeo je došao na 10-ak min i čekao ispred kuće sve dok netko od susjedine obitelji nije rekao da je taksi već otišao...

Kako još imaš snage i volje braniti te lopine?

STINGer
27.04.2011., 10:40
:rofl:

taxi
27.04.2011., 10:40
A.M.80 , nisam protiv toga da se pljuje po nečemu što ne valja, ali ovo što ti tvrdiš nije istina istina je da Cammeo može slušati frekvencije Radio taxi Zagreb dok obratno nije moguče jer Cammeo komunicira telefonom.
Istina je i da se događaju glupe situacije jer ljudi nazovu Cammeo, on ne dodje za obečanih 15 min. pa isti ti ljudi nazovu Radio taxi koji dodje za 2 min. i tako evo dva taxija po jednu stranku.
Isto tako jučer stranka dolazi ljuta na stajalište i uzima Radio taxi jer je nakon 15 min čekanja dobila povratni poziv iz Cammea sa objašnjem da taxi stiže ali sa još jednim putnikom, jer je prošla stranka promijenila planove u zadnji tren, pa može sačekati novi taxi 15 min ili podijeliti ovaj sa drugom strankom.
Tako da polako počinje i skupljanje....

spirou
27.04.2011., 10:43
@kerbi

Pa kako ne razumijes da je to sa redom taksija solidarnost na djelu medu sahistima; tako svi dobiju priliku da nekoga oderu. :zubo:

to sam vidio recimo u tunisu

bilo desetak taksista...
mi htjeli sjestii u neki mercedes..ovi rekli NE

moraš u prvog...bila neka kanta...peugoet 205,čini mi se

ali,tamo je taxi prejeftin,pa nas nije bilo puno briga

A.M.80
27.04.2011., 10:46
A.M.80 , nisam protiv toga da se pljuje po nečemu što ne valja, ali ovo što ti tvrdiš nije istina istina je da Cammeo može slušati frekvencije Radio taxi Zagreb dok obratno nije moguče jer Cammeo komunicira telefonom.
Istina je i da se događaju glupe situacije jer ljudi nazovu Cammeo, on ne dodje za obečanih 15 min. pa isti ti ljudi nazovu Radio taxi koji dodje za 2 min. i tako evo dva taxija po jednu stranku.
Isto tako jučer stranka dolazi ljuta na stajalište i uzima Radio taxi jer je nakon 15 min čekanja dobila povratni poziv iz Cammea sa objašnjem da taxi stiže ali sa još jednim putnikom, jer je prošla stranka promijenila planove u zadnji tren, pa može sačekati novi taxi 15 min ili podijeliti ovaj sa drugom strankom.

Čuj, ne znam kaj da ti kažem... Vjerojatno i vozači Cammea imaju svoj radio putem kojeg komuniciraju. Pa ako netko naruči taxi da dođe na Mihaljevac, jedan Cammeov vozač je na Gupčevoj zvijezdi, drugi na Iblerovom trgu, siguran sam da imaju nekakav radio putem kojeg jedan javi da je bliže Mihaljevcu kako se ne bi dogodila situacija da oboje dođu po istu osobu. Ili operater u Cammeovom centru mora nekako brzinski javljati vozačima gdje da odu po mušterije.
Inače ne znam kako to funkcionira, ali meni se ispred kuće stvorio Zg taxi, ne Cammeo kojeg sam jedinog i bio nazvao.

STINGer
27.04.2011., 10:48
A.M.80 - još će te ovi forumaški taksisti uvjeriti da si stvarno zvao krivi broj :rofl:

justic
27.04.2011., 10:53
Mislim da je u ovoj priči najbitnije da sada građani imaju alternativu te mogu birati s kim će se voziti. Tako da mi je ovo inzistiranje na čekanju reda bezveze i nepotrebno.

MMachéte
27.04.2011., 10:54
U jednom se slazem sa Actrosom , sa opremom koju imaju , šahisti jedino kog mogu prisluskivati su koncerti klasicne glazbe koji se odasilju na onom AM spektru frekfencija.

No stvarno zanimljiva situacija, ne vidim bas logicno objasnjenje.

jedva cekam da se prvi put vozim u cammeu :cerek:
sve ih vise vidam po gradu...al i primjecujem situacije da kod nekih sopping centara (city centre one) ima stajalista za taxi , a cammeo mora negdje sa strane bzvz stajati .

A.M.80
27.04.2011., 10:56
A.M.80 - još će te ovi forumaški taksisti uvjeriti da si stvarno zvao krivi broj :rofl:

A šta ćeš :rofl:

Koliko sam čuo, Cammeovi vozači imaju motorole koje prisluškuju Zg taksisti. A isto tako ima jako puno članaka na internetu gdje su se djelatnici Cammea žalili da Zg taksisti pokupe njihove mušterije prije nego što oni stignu na odredište.

taxi
27.04.2011., 10:57
Čuj, ne znam kaj da ti kažem... Vjerojatno i vozači Cammea imaju svoj radio putem kojeg komuniciraju. Pa ako netko naruči taxi da dođe na Mihaljevac, jedan Cammeov vozač je na Gupčevoj zvijezdi, drugi na Iblerovom trgu, siguran sam da imaju nekakav radio putem kojeg jedan javi da je bliže Mihaljevcu kako se ne bi dogodila situacija da oboje dođu po istu osobu. Ili operater u Cammeovom centru mora nekako brzinski javljati vozačima gdje da odu po mušterije.
Inače ne znam kako to funkcionira, ali meni se ispred kuće stvorio Zg taxi, ne Cammeo kojeg sam jedinog i bio nazvao.

Cammeo ima gps u autu, tako da im centrala uvijek zna gdje se nalazi vozač, a samim tim koji je najbliži traženoj adresi.
Razlog zbog kojeg ti se ispred kuće našao Zg taxi zaista neznam (možda je baš nekog dovezao, možda je tražio neki kućni broj u susjedstvu......) ali sigurno nije zato što je znao da ti čekaš Cammeo, naprosto nije to mogao saznati.

A.M.80
27.04.2011., 11:01
Cammeo ima gps u autu, tako da im centrala uvijek zna gdje se nalazi vozač, a samim tim koji je najbliži traženoj adresi.
Razlog zbog kojeg ti se ispred kuće našao Zg taxi zaista neznam (možda je baš nekog dovezao, možda je tražio neki kućni broj u susjedstvu......) ali sigurno nije zato što je znao da ti čekaš Cammeo, naprosto nije to mogao saznati.

Zapravo nije ni bitno. Ako zbilja ne postoji mogućnost prisluškivanja, ne znam kako mi se Zg taxi našao ispred kuće. I to baš ispred mog ulaza gdje je veliki kućni broj... Zabunio se sigurno nije na način da je trebao otići par kuća više ili niže...Niti sam se ja zabunio nazvavši njihov broj. Tko će znat što je bilo posrijedi.

taxi
27.04.2011., 11:03
U jednom se slazem sa Actrosom , sa opremom koju imaju , šahisti jedino kog mogu prisluskivati su koncerti klasicne glazbe koji se odasilju na onom AM spektru frekfencija.

No stvarno zanimljiva situacija, ne vidim bas logicno objasnjenje.

jedva cekam da se prvi put vozim u cammeu :cerek:
sve ih vise vidam po gradu...al i primjecujem situacije da kod nekih sopping centara (city centre one) ima stajalista za taxi , a cammeo mora negdje sa strane bzvz stajati .

Ako ima stajalište za taxi nema nikakvog razloga da na isto to stajalište ne stane i Cammeo, jer on isto ima taxi oznaku, taxi stajališta su u vlasništvu grada i svatko tko ima dozvolu za taxiranje ima pravo (pa čak i obavezu , jer ne smije stajati na neoznačenoj javnoj površini) na njima čekati putnika.

Drago_Gervais
27.04.2011., 11:08
Ako ima stajalište za taxi nema nikakvog razloga da na isto to stajalište ne stane i Cammeo, jer on isto ima taxi oznaku, taxi stajališta su u vlasništvu grada i svatko tko ima dozvolu za taxiranje ima pravo (pa čak i obavezu , jer ne smije stajati na neoznačenoj javnoj površini) na njima čekati putnika.

Je, al ja se na njihovom mjestu ne bih htio stati kraj ovih agresivnih seljačina.

STINGer
27.04.2011., 11:09

I to jedva čekam vidjeti, Radio i Cameo jedan pored drugoga :rofl:

SETRA Samoborček
27.04.2011., 12:05
Možda Cammeo ima u centrali neku šahističku krticu koja javlja šahistima.
Bit će belaja kad Kosta otkrije tko spriječava da parinje cure ko lude :rofl:

treo
27.04.2011., 12:17
nedavno je kosta izjavio da "nakon Zagreba nema ni za lizalicu" :rofl: :rofl:
morat će mu parinjosi brzo početi dolaziti :D

KILLERDOG
27.04.2011., 12:27
vidi se koliko dobra je kosta donjeo forum.hr :D
gle koliko šahista počelo pisati po forumu,sad imaju i više nego dovoljno vremena
inače klijenti hostela su zadovoljno, od sad ćemo napokon moći preporučiti prijevoz onima koji dolaze k nama

Knorac
27.04.2011., 13:00
Baš se danas vozim po gradu i vidim same taxi camma-e niti jednog ovog običnog i baš mi je drago... Nema više sjedanja u hladu na klupici i kopanja po nosu s jednom rukom a sa drugom igra šah,karte,itd

zgubydan
27.04.2011., 13:01
Možda Cammeo ima u centrali neku šahističku krticu koja javlja šahistima.
Bit će belaja kad Kosta otkrije tko spriječava da parinje cure ko lude :rofl:

Možda imaju dil sa nekim šahistima, da im prodaju/namjeste vožnje, da se ljudi ne razočaraju u čekanje i ne odustanu od 1212, barem dok ne pribave i preostale 74 dozvole ? Dobro su mu smjestili, za pokriti Zagreb da putnici ne čekaju treba 30-tak vozila koja čekaju putnike, a on ima samo 76 dozvola i nedovoljno iskorištenu centralu, praonicu i benzinsku stanicu.

S obzirom da imaju stalnu GSM/GPRS vezu na internet, putem koje centrala prati gps lokaciju vozila i komunicira s taksitronicom, za autorizaciju kreditnih kartica, sigurnosne alarme itd, bilo bi čudno da ne komuniciraju putem te veze, umjesto nekakvim radijom sa strane. Ako s te veze nestaju podaci, to bi svakako više zanimalo T-Mobile, hakom, a i poneku službu, nego Kostu i nije baš vjerojatno.

Tak da je pitanje tko ima krticu kod koga i s kojom svrhom. Možda je to neka demand management krtica.
Osim jeftinog taksija dobili smo i špijunski triler, baš super.

Krkimir
27.04.2011., 13:14
Baš se danas vozim po gradu i vidim same taxi camma-e niti jednog ovog običnog i baš mi je drago
i meni isto :)
Jučer sam vidio 3-4 Camea kako voze po gradu a nijednog šahista :lux:

rango12
27.04.2011., 13:17
vidi se koliko dobra je kosta donjeo forum.hr :D
gle koliko šahista počelo pisati po forumu,sad imaju i više nego dovoljno vremena
inače klijenti hostela su zadovoljno, od sad ćemo napokon moći preporučiti prijevoz onima koji dolaze k nama

nije li to malko pretenciozno,klijenti,sa 128 eura u đepu,došli se provest 10 dana po HR,meni dođe da im kupim šta za pojesti kad ih vidim,a ti klijenti :rofl:
da skratim,kakvi klijenti,takvi taxi:kava:

ZgSash
27.04.2011., 13:19
oni se provedu 10 dana , a sahisti stoje na stajalistu 10 dana
pa jos 10
i jos...
i...

Krkimir
27.04.2011., 13:19
rango: nisi (više) u poziciji da određuješ tko će na što trošiti svoje novce :mig:
nego, reci kako ti ide posao u zadnjih par dana :kava:

Jaranko
27.04.2011., 13:23
nije li to malko pretenciozno,klijenti,sa 128 eura u đepu,došli se provest 10 dana po HR,meni dođe da im kupim šta za pojesti kad ih vidim,a ti klijenti :rofl:
:rofl::rofl: ovakva zadrtost se jednostavno nemoze glumiti :rofl:

rango12
27.04.2011., 13:23
oni se provedu 10 dana , a sahisti stoje na stajalistu 10 dana
pa jos 10
i jos...
i...

uvijek na usluzi građanima grada Zagreba,prepoznatljiv i cijenjen brand:kava:

Krkimir
27.04.2011., 13:30
građani grada Zagreba više nisu potencijalna klijentela, možda jedino bogati stranci i neko izvan grada kome se žuri u bolnicu...
ali i to će doći na svoje :kava:

Vampir Svetozar
27.04.2011., 13:30
Taksisti su iz uslužne djelatnosti promaknuti u dekorativnu funkciju.

Sad su to hostese našega glavnog grada. :top:

ivoz
27.04.2011., 13:40
Aj da su bar neke zgodne hostese ne bi se bunio. :rofl:
Bar je krenulo, samo hebeš ti se to dok je omjer kolko ono 14:1 za šahiste.

ivica_0123
27.04.2011., 13:48

I debelo preskupi brand koji ne opravdava svoju cijenu niti po cemu.
Žešći su lopovi i drago mi je da je cameo dosao, pa ce mozda poceti cijenit klijente, al i kasno je sada.

štemajzl
27.04.2011., 13:54

Prepoznatljivi jeste.

creator8690
27.04.2011., 14:04
I to jedva čekam vidjeti, Radio i Cameo jedan pored drugoga :rofl:

Jučer na glavnom kolodvoru negdje oko 19h vidim cca 10 šahista kak stoje u poziciji u kojima sam ih i našao kad sam išao ujutro u Zg i pored njih 1 cammeo taxist,negdje su ga prijekorno gledali:eek:

Ego
27.04.2011., 14:20

Cijenjen pogotovo :top:

Krkimir
27.04.2011., 14:22
pa tu negdje je i omjer vožnji, Cameo taksi odradi 14 vožnji a šahist jednu :)
edit: ovih 14 vožnji za Cameo znači 14 vožnji manje za šahiste :lux:

DUB 21˝
27.04.2011., 15:23
Teror starih taksista: Novima prijete smrću, gađaju ih jajima, lažno pozivaju i kradu putnike (http://www.jutarnji.hr/radio-taksi-zagreb-i-cammeo-u-ratu--prijete-smrcu--gadaju-jajima--lazno-pozivaju-i-kradu-putnike/941888/)

ZAGREB - U samo pet dana, otkako je Taksi Cammeo započeo sa svojim radom, na zagrebačkim je ulicama izbio specijalni rat Udruženja Radio Taksi s novopridošlom konkurencijom: dio starosjedioca na sve moguće načine pokušava sabotirati njihov posao, a taksi stajališta postala su poprište vrijeđanja, fizičkog nasilja, pa i prijetnji smrću.

Tako je prekjučer na stajalištu na okretištu tramvaja u Dubravi 32-godišnji vozač, koji je u svojem vozilu imao plinski pištolj, izvrijeđao i prijetio smrću 22-godišnjem kolegi iz taksi Cammea. Slučaj je završio na policiji, ali je mladić odustao od kaznene prijave uz upozorenje da njegova tvrtka ima mnogo problema s konkurencijom.

-Ovo je najdrastičniji primjer. Svakodnevno se susrećemo s vrijeđanjem naših vozača, ali i klijenata. Vozila nam gađaju jajima, blokiraju vozila na ulicama i onemogućuju vožnju. Uz to, konstantno nas zovu i lažno naručuju taksi, što nam dodatno otežava posao - kaže vlasnik tvrtke Kosta Minovski.

Tako već sada u njihovom kontakt-centru u Radničkoj ulici imaju crnu knjigu s brojevima telefona na koje se ne javljaju. Dnevno zaprimljuju između 80 i 120 lažnih poziva, a uglavnom stižu sa 60 istih telefonskih brojeva. Teško je, kažu u Cammeu, dokazati je li riječ isključivo o taksistima iz Radio taksija.

- Već pokušavamo s španjolskim dobavljačima pronaći način da u samom centru blokiramo te telefonske brojeve - kaže Minovski.

Da lažne dojave pristižu s telefonskih brojeva taksista iz Radio taksi, doznali smo upravo među njima. Među njihovim taksistima, glavni je štos ‘zezati’ sugovornike u centru Cammea, naručujući taksi koristeći zagrebački sleng, s kojim djelatnici Cammea nisu upoznati. Tako naručuju taksije na ‘Maršalku’, ‘Folku’ i ‘Džamiju’, umjesto na Trg maršala Tita, Folnegovićevo naselje i Trg žrtava fašizma. Zbog toga, žale se vozači Cammea, dnevno imaju i po pet lažnih dojava.

Zbog sukoba i gnjevne konkurencije, Cammeo odbija stajati na taksi stajalištima koje koristi Udruženje. U to smo se uvjerili i sami.

Na stajalište na Glavnom kolodvoru, Cammeo nam je stigao nakon punih sat vremena i to nakon što smo ih uvjerili da ne želimo mahati rukom na ulici, samo zato što se oni ne usude parkirati u blizni taksi stajališta. Problema, međutim, ni na Glavnom, niti na Autobusnom kolodvoru gdje smo zamolili taksista da nas pričeka nekoliko minuta, nije bilo.

- Mi smo dužni stati gdje god nas zaustavite. Straha zapravo nema, a pođe li nešto po zlu, u vozilima imamo sigurnosno dugme, koje automatski dojavljuje da smo u opasnosti u naš centar, otkuda se odmah pozivaju zaštitarska služba i policija - rekao nam je taksist, koji nas je vozio.

Zbog nedavnih incidenata, odnedavno je i kontakt-centar Cammea u Radničkoj pod zaštitom, a od taksista, koji su već pokušali nasilno ući u njihov centar, štiti ih jedna zaštitarska kuća.

S druge strane, sve ove napade i optužbe taksi Cammea, Juraj Šnidarić, predsjednik Udruženja Radio taksi, najenergičnije demantira.

- To su neutemeljene optužbe koje dolaze iz njihovih redova. Osobno sam zamolio sve taksiste da ne izazivaju probleme, da puste kolege da na miru rade svoj posao. S druge strane, uočen je velik broj nepravilnosti u poslovanju naše konkurencije, od kršenja prometnih propisa, zaustavljanja na zabranjenim površinama, pa sve do otimanja klijenata - kaže Šnidarić.

spirou
27.04.2011., 15:26
pa tu negdje je i omjer vožnji, Cameo taksi odradi 14 vožnji a šahist jednu :)
edit: ovih 14 vožnji za Cameo znači 14 vožnji manje za šahiste :lux:

ne bih se složio...dobar dio ljudi koji idu s cammeom inače bi išao tramvajem ili žicao prijevoz od nekog...sad je taksi dostupniji ljudima

ali,da će šahistima pasti promet...to je istina :top:

Havoc123
27.04.2011., 15:29
Neka,ide naplata duga od zadnjih 20 godina krađe....

spasiba Kosta :D

spirou
27.04.2011., 15:35
Aj da su bar neke zgodne hostese ne bi se bunio. :rofl:

kad smo kod toga...ko bi skužio da kosta na ulicu pusti 114 umjesto 76 octavia? :D:D:D

SETRA Samoborček
27.04.2011., 17:48
Vjerojatno nitko, ali nije problem utvrditi činjenično stanje.

Nisu mi jasni šahisti u svojim vrijeđanjima taksista Cammea jer taksisti Cammea najmanje rade za sebe kako su plaće mizerne. Da šahist igra šah ili čita novine 95% vremena kad ovi prevoze ljude, vjerojatno bi im na kraju mjeseca zarada bila tu negdje. Ako im Cammeo toliko smeta nek gnjave Kostu i ekipu a ne nedužne radnike :flop:

Ego
27.04.2011., 18:01
Imam osjećaj da bi radio taksistima pao drastično promet čak i kada bi poslovali pod posve istim cijenama kao i konkurencija. Ljudi bi birali druge i čisto iz averzije prema "prepoznatljivom zagrebačkom brendu" bahatih neradnika i prevaranata.

Erikmilenium!
27.04.2011., 18:13
Ja obožavam Cameo i koristim ga skoro pa svaki dan :D
Odlični su, uslužni, brzi i jeftini.

clouseau
27.04.2011., 18:19
Imam osjećaj da bi radio taksistima pao drastično promet čak i kada bi poslovali pod posve istim cijenama kao i konkurencija. Ljudi bi birali druge i čisto iz averzije prema "prepoznatljivom zagrebačkom brendu" bahatih neradnika i prevaranata.

A kako i ne bi... http://www.forum.hr/showpost.php?p=33270661&postcount=402

Knorac
27.04.2011., 18:26
Taksisti su iz uslužne djelatnosti promaknuti u dekorativnu funkciju.

Sad su to hostese našega glavnog grada. :top:

:top: Potpisujem, oni su gradski inventar :) kao klupice i parkovi

Josip4
27.04.2011., 18:27

Je prepoznatiljiv brend po cijeni suhog zlata...:D

Do dolaska Cammea mi nije palo na pamet da bi ikad u životu sjeo u taxi, al hvala Kosti, sada je taxi dostupan širem spektru ljudi i netrebaju se trpit preskupi šahisti.

klingonac_worf
27.04.2011., 18:46
Ovi što laprdaju, da nema prava na aerodromu, bla bla. I na snimci guraju putnika u novo svoje vozilo. Evo neka mi netko od tih šahista, ali argumentom objasni, tko mene na ovom svijetu može spriječiti da ja uđem u nečiji automobil? Ako meni netko kaže slobodno, tko meni može zabraniti da ja sjednem u to vozilo? Lako kažemo da me vozi pro bono, pa neka se misle. A ako samo stavi ruku na mene, ovisno o raspoloženju ili bi brojao zube ili bi dobio prijavu za pokušaj fizičkog nasrtaja. Tako da ne razumijem šahiste koji brane odvlačenje putnika, moja odluka gdje ću sjesti.

ZgSash
27.04.2011., 18:55
dobijem volju otici negdje i pozvati cameo , samo da vidim tko ce me pokusati psovati ili staviti ruku na mene da predem u njegovo vozilo
je da govna imaju veze posvuda u policiji i da odbijaju i sakrivaju prijave, ali barem bi se na tom konkretnom idiotu izgustao
nevjerojatno je kaj smo dozvolili da nam izraste u nasem gradu

deskjet
27.04.2011., 18:59
... al hvala Kosti...

http://www.vjesnik.hr/Article.aspx?ID=A29B25D4-0652-4394-899A-56E3CDB03340
Pročitaj članak i pogledaj sliku rasporeda kako se kod Koste radi ili bolje rečeno robuje pa mu se onda klanjajte. U Rijeci ne može naći niti jednog vozača, u Osijeku se sve već raspada a tako će proći i u Zagrebu.
Jedino dobro što je taj izrabljivač donio je rušenje cijena i nadu da će danas sutra neki normalni poduzetnik uletit, njega uništit, preuzet sve kvalitetne ljude koji su radili kod njega i onda iskoristiti veliki potencijal taksiranja u RH.

lav1000
27.04.2011., 19:11
nikad neću zaboraviti scenu prije 5-6 godina
došao sam s busom iz zd na autobusni kolodvor, mater mi uvalila tonu spize imao sam 4 torbe brat bratu 60kg su imale, a živio sam u martićevoj skroz do Inine zgrade, nema od kolodvora 2km da ga ubiješ
imao sam 70 kn i šahisti me nisu htjeli za tu lovu odbaciti kao malo im je čekaju bolju mušteriju
majku sam im jebo naglas svima, a eto hvala Bogu dočekala ih je zaslužena kazna za bahatost
dabogda im se ruke od igranja šaha osušile, gamad pohlepna
neka je još 20 firmi kao cammeo, bar što se cijene prijevoza tiče

klingonac_worf
27.04.2011., 19:20
Postaju naporni trolovi iz radio taxija, po svim portalima i forumima, spamaju istim glupostima. Iskreno, a sigurno se mnogi slažu samnom, mene zanima usluga, cijena a to je odlično, to kakvi su odnosi poslodavac-uposlenik nije moj problem, da sada se ja zamaram da ih netko izrabljuje, ovo, ono.... pa evo todorić što radi blagajnicama pa idete u konzum, kupujete nike i sličnu robu a oni koriste kineze i crnce kao robove, da ne govorim druge brandove, meni je bitna usluga i cijena a to je vrhunsko.... a ostalo.... to je problem radnika, ne moj. Tako da ovim spamovima i lažima sumnjam da se ikoga dojmite, odite spamati forum nike.com i stavljajte slike crnčića kako za koricu kruha rade ako ste toliki dušebrižnici za radnike.

crvenkapica33
27.04.2011., 19:26
gamad šahistička :mad:
od španskog do trešnjevke 65 kuna. :rigo:

a glede navodno niskih plaća u cammeu; svugdje u civiliziranom svijetu, vozač taksija je nažalost potplaćeno zanimanje :kava: jedino se kod nas bagra neradnička smatra velikom gospodom.

i NIJE normalno da su cijene radio taksija na razini npr. londonskih, koji, btw, ne dangube cijeli dan na stajalištu nego voze okolo i normalno ih možeš zaustaviti. (ima naravno i onih koje možeš nazvati i cijene su tu negdje ko zagrebačke. o odnosu plaća u londonu i zg nećemo :zubo:).

F10EXX
27.04.2011., 19:34

a glede navodno niskih plaća u cammeu; svugdje u civiliziranom svijetu, vozač taksija je nažalost potplaćeno zanimanje :kava: jedino se kod nas bagra neradnička smatra velikom gospodom.

i NIJE normalno da su cijene radio taksija na razini npr. londonskih, koji, btw, ne dangube cijeli dan na stajalištu nego voze okolo i normalno ih možeš zaustaviti. (ima naravno i onih koje možeš nazvati i cijene su tu negdje ko zagrebačke. o odnosu plaća u londonu i zg nećemo :zubo:).

Upravo to. Vozaci po firmama imaju par tisuca kuna place. 2-3-4. Zasto bi taksisti imali vise? Samo kod nas je to posao za samostalne poduzetnike obrtnike, jer im je to omogucila politika i njihovi poltroni. A mi sve placamo. Kao sto poticemo ljude koji se igraju poljoprivrede s hektarom ratarske kulture, itd.

deskjet
27.04.2011., 19:34
Spamovi i laži :lol: Dao Bog da ti netko od bližnjih bude prisiljen radit tamo!

Sve 5 što se tiče cijene, usluga je ok dok se ne spajaju vožnje pa te pol sata voza dok ne dođeš do svoje destinacije. Da te pitam nešto kad te baš briga za odnos prema radnicima, Jel bi stavio svoje dijete u auto čovjeku koji dnevno vozi 16h gradske vožnje i danima ne spava a smjene mu idu 3, 2, 1-3(u jednom danu), 2, 1?
Vjerujem da je odgovor NE, umoran čovjek za volanom može puno zla napravit u prometu a teta na blagajni eventualno krivo vratiti ostatak.

Josip4
27.04.2011., 19:37

Sve 5 što se tiče cijene, usluga je ok dok se ne spajaju vožnje pa te pol sata voza dok ne dođeš do svoje destinacije. Da te pitam nešto kad te baš briga za odnos prema radnicima, Jel bi stavio svoje dijete u auto čovjeku koji dnevno vozi 16h gradske vožnje i danima ne spava a smjene mu idu 3, 2, 1-3(u jednom danu), 2, 1?
Vjerujem da je odgovor NE, umoran čovjek za volanom može puno zla napravit u prometu a teta na blagajni eventualno krivo vratiti ostatak.

Trenutno se u ZG radi smjena 12/24, a kad se zaposli još ljudi smjena će biti 12/48. Zato ne pričaj gloposti o 16 sati vožnje.

toni_os
27.04.2011., 19:39
Nije ni sve do plaće, nego je u tome koliko odrade, a koliko dobiju. Uostalom tu se radi i o sigurnosti putnika i ostalih sudionika u prometu. Nemože netko raditi noćnu smjenu i to duže vremena nego treba, i onda opet raditi od 2 popodne. To nema smisla. Pogotovo za zanimanje gdje postoji odgovornost po druge ljude.
Pričao sam par puta sa Cameo taksistima i većina ih kaže dosta slične stvari koje se navode i u ovom članku iznad. :flop:

I wonder
27.04.2011., 19:41
Ovi što laprdaju, da nema prava na aerodromu, bla bla. I na snimci guraju putnika u novo svoje vozilo. Evo neka mi netko od tih šahista, ali argumentom objasni, tko mene na ovom svijetu može spriječiti da ja uđem u nečiji automobil? Ako meni netko kaže slobodno, tko meni može zabraniti da ja sjednem u to vozilo? Lako kažemo da me vozi pro bono, pa neka se misle. A ako samo stavi ruku na mene, ovisno o raspoloženju ili bi brojao zube ili bi dobio prijavu za pokušaj fizičkog nasrtaja. Tako da ne razumijem šahiste koji brane odvlačenje putnika, moja odluka gdje ću sjesti.
nesmije te voziti zabadava.
Upravo to. Vozaci po firmama imaju par tisuca kuna place. 2-3-4. Zasto bi taksisti imali vise? Samo kod nas je to posao za samostalne poduzetnike obrtnike, jer im je to omogucila politika i njihovi poltroni. A mi sve placamo. Kao sto poticemo ljude koji se igraju poljoprivrede s hektarom ratarske kulture, itd.
vozači po firmama voze aute od firme, troše gorivo od firme i firme plaćaju servise. taksisti ipak voze svoje aute koje treba natočiti, registrirati i amortizirati.
nije da ih branim ali.....

clouseau
27.04.2011., 19:43
Pa, onda se treba zapitati što radi inspekcija rada koju plaćamo iz svojih džepova kroz poreze :ne zna:

Uostalom, (barem što se Zg tiče), nije samo Cameo želio ući na tržište nego još firmi, no gradska birokracija se potrudila da te pokušaje maksimalno opstruira pa se kroz te prepreke uspio zasad probiti jedino Cameo. Ne fali ni vozača, kad je Cameo raspisivao natječaj za vozače, javilo se jako puno ljudi. Prema tome, jedino gradska birokracija stoji na putu daljnje liberalizacije tržišta.

yedwy
27.04.2011., 19:55
Nastranu radna politika unutar Camea o kojoj nemam pojma pa neću niti govoriti, ali nasilno izvlačenje putnika iz taksija na cesti na onaj način bi u nekim drugim zamljama svjeta (i to civiliziranim) vjeroajtno završilo uhićenjem dotičnog konkuranta na licu mjesta za protupravnu primjenu sile, protupravno oduzimanje slobode kretanja i tjelesnu ozljedu ako do iste dođe...

To je nedopustivo ponašanje, članovi udruge taksista - poradite na tome da vam kolege prestanu s takvim glupostima jer će to grdo završit, izvućete nečije djete tako, nekog ko je bio u ratu i ima kratak fitilj otiće kući po trofeje i bit će krvi po cestama...

Imate legalne metode inzistiranja da se ne voze putnici s mjesta na kojima nesmiju (nemaju licence) i te koristite...

I wonder
27.04.2011., 20:00
Pa, onda se treba zapitati što radi inspekcija rada koju plaćamo iz svojih džepova kroz poreze :ne zna:

Uostalom, (barem što se Zg tiče), nije samo Cameo želio ući na tržište nego još firmi, no gradska birokracija se potrudila da te pokušaje maksimalno opstruira pa se kroz te prepreke uspio zasad probiti jedino Cameo. Ne fali ni vozača, kad je Cameo raspisivao natječaj za vozače, javilo se jako puno ljudi. Prema tome, jedino gradska birokracija stoji na putu daljnje liberalizacije tržišta.
posljedica propisa.

dobar broj starih taksista radi sa B kategorijom i bez državnog ispita.
sad je na snazi propis da vozač taksija mora imati državni ispit za KV vozača da bi mogao voziti putnike u taksiju. nikom nije jasno zašto, ali eto....tako je odlučeno.

i sad ti otvori taksi firmu i nađi 200 KV vozača koji će raditi taj posao za 3200 kn. good luck.

clouseau
27.04.2011., 20:06
posljedica propisa.

dobar broj starih taksista radi sa B kategorijom i bez državnog ispita.
sad je na snazi propis da vozač taksija mora imati državni ispit za KV vozača da bi mogao voziti putnike u taksiju. nikom nije jasno zašto, ali eto....tako je odlučeno.

i sad ti otvori taksi firmu i nađi 200 KV vozača koji će raditi taj posao za 3200 kn. good luck.

Pa da, iako je ovo ogroman korak u odnosu na ono što je postojalo prije, još uvijek je taksi tržište daleko od nekog normalnog, slobodnog tržišta kakvo postoji za većinu drugih roba i usluga. Ne znam jedino je li taj propis zakonski, ili neka lokalna odluka?

Vampir Svetozar
27.04.2011., 20:16
http://www.vjesnik.hr/Article.aspx?ID=A29B25D4-0652-4394-899A-56E3CDB03340
Pročitaj članak i pogledaj sliku rasporeda kako se kod Koste radi ili bolje rečeno robuje pa mu se onda klanjajte. U Rijeci ne može naći niti jednog vozača, u Osijeku se sve već raspada a tako će proći i u Zagrebu.
Jedino dobro što je taj izrabljivač donio je rušenje cijena i nadu da će danas sutra neki normalni poduzetnik uletit, njega uništit, preuzet sve kvalitetne ljude koji su radili kod njega i onda iskoristiti veliki potencijal taksiranja u RH.

svakakve informacije koje iziskuju veoma komplikovan trenutak spoznaje ;

************************** (pauza za razmišljanje)
ako ideš sa kraja na kraj ZG-a biraj :
-radio taksi koji jebe tebe i odere te za 150kn
-cammeo koji jebe svoje djelatnike ali cijena tebi je cca 50kn

fantastičan presjek hrvatskih prilika u svemu. I onda da vjerujemo da će bit bolje. Satraćemo se u vlastitim govnima.
*************************** (pauza gotova nazad na topič)

Fez
27.04.2011., 20:21

A ko kontrolira šahiste koliko rade u komadu, koliko spavaju itd. Gluposti.

4season
27.04.2011., 20:24
svakakve informacije koje iziskuju veoma komplikovan trenutak spoznaje ;

************************** (pauza za razmišljanje)
ako ideš sa kraja na kraj ZG-a biraj :
-radio taksi koji jebe tebe i odere te za 150kn
-cammeo koji jebe svoje djelatnike ali cijena tebi je cca 50kn

fantastičan presjek hrvatskih prilika u svemu. I onda da vjerujemo da će bit bolje. Satraćemo se u vlastitim govnima.
*************************** (pauza gotova nazad na topič)

Nije to nista tako samo kod nas, to je kapitalizam, u kapitalizmu uvijek netko jebe, a netko biva jeban

Uglavnom, jedna velika jebacina

Zek0slav
27.04.2011., 20:33
A ko kontrolira šahiste koliko rade u komadu, koliko spavaju itd. Gluposti.

Tako je! Šah je igra koncentracije i zahtjeva ekstremne umne napore. Iscrpi čovika.

Marco Andretti
27.04.2011., 20:40
Nije to nista tako samo kod nas, to je kapitalizam, u kapitalizmu uvijek netko jebe, a netko biva jeban

Uglavnom, jedna velika jebacina

Ocito nisi vidio kapitalizam jedne Svedske, Danske, Norveske, Belgije, Finske, Nizozemske, Njemacke, Austrije, Luksemburga, Velike Britanije, Kanade, Australije i slicnih zemalja.

I wonder
27.04.2011., 20:45
Pa da, iako je ovo ogroman korak u odnosu na ono što je postojalo prije, još uvijek je taksi tržište daleko od nekog normalnog, slobodnog tržišta kakvo postoji za većinu drugih roba i usluga. Ne znam jedino je li taj propis zakonski, ili neka lokalna odluka?
zakon.
bio link ovdje.

XPS-ZG
27.04.2011., 20:50
bitno je da je cameo ušao da razbije bagru ... isto kao tele2 ...

KILLERDOG
27.04.2011., 20:59

pa očito ne poznaješ klijente :mig:
a posebno iznose koje imaju,to što ti nemaš kad nekud ide ne znači da i ostali nemaju
a po primjeru kako klasificiraš ljude,očito ni ne voziš puno

samo kaj sad moramo svim vodičima od LP na dalje slati da ipak u ZG postoji taksi koji ne krade,a ne da stoji obavjest kao do sada da vas se izbjegava

pogledaj LP za Hrvatsku

Lastan
27.04.2011., 21:17
Čekaj ti malo. Ako se netko želi voziti s Cameom šta bi trebao čekati da svi Šahisti nađu mušterije? To s redom za taksi vidio samo u Zagrebu. Drugdje si izabereš taksi i ideš s njim. Pretpostavljam da su ti redovi jedan od izuma Radio taxi udruge.
Nisu. Eno sam u Istanbulu doživio da mi se izabrani taksist ispričava jer on nije na redu, nego da prijeđem k njegovom kolegi.

Lastan
27.04.2011., 21:25

Tu mi pada na pamet da bi se Cammeovim vozačima mogle početi davati i napojnice. Jest da kod nas ta kultura nije još zaživjela, ali neka dobije 5 kn po vožnji, bit će mu to fin dodatak na plaću.
Ma jebeš to: neka dobije kunu po vožnji i već mu plaća raste za 10%, ako je stvarno toliko niska.

A inače… nakon sveg ovog šahističkog bezobrazluka, pozivam sve vozače da maksimalno opstruiraju šahiste. Znate ono… paralelna vožnja da se ne može prestrojiti, dodirivanje kočnice da prikoči malo… ja kao pješak, recimo, pazim da se ne bih slučajno požurio preko zebre ako vidim šahista da stoji, i tako… ako mogu oni biti gamad, možemo i mi.
A moglo bi se bogme i njima slati lažne pozive. :kava:

štemajzl
27.04.2011., 21:38
Pa na kojim si onda aerodromima bio da nisi vidio red za taksi. :ne zna: Druga je stvar što su cijene drugdje normalne pa taj red izgleda tako da taksisti prilaze u dvoredu pred terminal, uzimaju ljude po redu i odmah kreću uz protok 10-15 taksija u minuti, a na Plesu ovim razbojnicima ulazi onaj tko stvarno mora.

I treće, u te redove ulaze valjda one firme s dozvolom, a ostale firme i firmice mušterije skupljaju na kojekakvim prakiralištima ili pred ulazom u krug aerodroma, ali sigurno ne pred terminalom.

I nigdje, baš nigdje nisam vidio da postoji red (a na Plesu postoji, ma što mi mislili o tome) i da ga onda neki taksist-pametnjaković zaobiđe i drito pred terminalom skuplja ekipu.

Druga je priča jel ovdje Cameo skupio istog lika kojeg je i dovezao ili je 'došao na poziv' (iz snimke se ne vidi), ali to inako nije tema kojom se ovaj post bavi, tema je red taksista na aerodromima.

joyamaster
27.04.2011., 21:45
stvarno su si ovu juhu sami godinama kuhali. nebi šahistima sjeo u taksi,makar morao pola sata čekati konkurenciju. I dat će 5kuna napojnice, jer prešparao sam najmanje 50kn.

F10EXX
27.04.2011., 22:08
vozači po firmama voze aute od firme, troše gorivo od firme i firme plaćaju servise. taksisti ipak voze svoje aute koje treba natočiti, registrirati i amortizirati.
nije da ih branim ali.....

To nije moj problem. Ako ne mogu efikasno raditi, da ja placam najmanju cijenu usluge, onda nek ne rade. A ne da sprecavaju konkurenciju svih ovih godina (ne govorim samo o cammeu, nego i o drugim clanovima njihovog udruzenja koji bi vozili mnogo jeftinije, kao moj taksist koji me godinama vozio za 20-30% manje nego sto pise na taksimetru, ovisi kako kad).

I najvecem debilu je jasno da je naisplativiji nacin taksiranja imati vise vozaca na jedno vozilo, kako bi bilo sto vise amortizirano. I umjesto da se gradska vlast bori za gradjane, jer bi na taj nacin imali najjeftinije, oni su godinama dozvoljavali da oni koji su zapravo korisnici licence odredjuju sve uvjete samostalno, a oni bi samo odobravali.

Da im je interes gradjana uopce u glavi, onda bi i svaki taksist sahovskog udruzenja morao imati iste kvalifikacije koje se zahtijevaju od vozaca taxi tvrtki. A ostali bi izgubili licence.

F10EXX
27.04.2011., 22:12

U hrvatskoj nema prisilnog rada. Izvor: Ustav RH.

I cijena uopce nije bitna. Bitan je princip. Ne mozes voziti 2 voznje dnevno (po vlastitom priznanju sahista od prije godinu i nesto) i vikati kako se jeftinije ne moze. To je jednostavno vrijedjanje potencijalnih korisnika tvojih usluga, tj njihovog razuma. Jer i malom djetetu je jasno da ako mu se isplati vozit 2 skupe voznje dnevno, da bi sa 10 jeftinijih voznji imao isti ili veci profit, a jedino sto bi morao uloziti dodatno je rad.

joyamaster
27.04.2011., 22:30
....... a jedino sto bi morao uloziti dodatno je rad.

:rofl::rofl::rofl::rofl:

a to što mi je kolega taman s konjom odigrao na G4 i bit će ŠAH-MAT ako ne pripazim?!

F10EXX
27.04.2011., 22:34
:rofl::rofl::rofl::rofl:

a to što mi je kolega taman s konjom odigrao na G4 i bit će ŠAH-MAT ako ne pripazim?!

Al za ozbiljno, meni stvarno nije jasno netko tko samostalno prizna da odvozi dvije voznje dnevno, znaci radi sat vremena (i od toga ocito zivi), ima obraza govoriti o tome kako se ne moze jeftinije. A ima troskove amortizacije auta 5 puta vece nego netko tko bi vozio 10 voznji dnevno. Naravno, ima tu i troskova koji su linearni, ali oni nisu jedini.

klingonac_worf
27.04.2011., 23:01
nesmije te voziti zabadava.

.

ajde mi molim te nađi propis na ovome svijetu, u ovj državi, bilogdje koji kaže da ja ne smijem uči u taksi i da me on ne smije odvesti pro bono, molim te mi nađi citat koji zabranjuje da ja uđem u auto koji ja želim ako mi vlasnik to dopušta, i zakon koji brani da me on odveze kuda želi. Ne laprdaj nego manje šaha, više rada.

ponavljam, nema boga, isusa, predsjednika, premijera koji će meni zabraniti da uđem u taksi koji ja želim, tj automobil koji ja želim, ako postoji zakon koji meni zabranjuje ulazak u automobil voliko bi to napismeno, a ako taksi radio stavi prst na mene..... e pa to čekam.

Krkimir
27.04.2011., 23:15
nema boga, isusa, predsjednika, premijera koji će meni zabraniti da uđem u taksi koji ja želim, tj automobil koji ja želim, ako postoji zakon koji meni zabranjuje ulazak u automobil voliko bi to napismeno, a ako taksi radio stavi prst na mene..... e pa to čekam.
Možeš ti ući u auto koji nije prvi na redu, ali te taksist neće voziti iz solidarnosti prema svojim kolegama. A u slučaju kad bi bio agresivan, vrlo brzo bi se ostali taksisti skupili oko auta pa ti takve stvari više nikad ne bi pale na pamet :kava:

klingonac_worf
27.04.2011., 23:19
Možeš ti ući u auto koji nije prvi na redu, ali te taksist neće voziti iz solidarnosti prema svojim kolegama. A u slučaju kad bi bio agresivan, vrlo brzo bi se ostali taksisti skupili oko auta pa ti takve stvari više nikad ne bi pale na pamet :kava:

Govorim o cameu a ne prvom u redu, dakle vozač camea me pozove u svoj taksi, želi me vozitii onda netko iz radio taksija ne pokuša izvuči i odvući, ne govorim o vama kao radio taksiju, nego u cameo vs vaš taksi. Ako ja uđem u cameo, ako me on želi voziti kako bi to molim te spriječili? Silom?

Krkimir
27.04.2011., 23:23
teško da će šahist tebe izvlačiti van iz auta, valjda bi prije to pokušao sa Cameo vozačem nego sa tobom?
Nadam se da Cameo vozači nose sa sobom nešto za obranu.

klingonac_worf
27.04.2011., 23:26
teško da će šahist tebe izvlačiti van iz auta, valjda bi prije to pokušao sa Cameo vozačem nego sa tobom?

PA uvijek može pokušati, ali uvijek ima okolo ljudi koji ne vole taksiste. Hint: Biščan :)

Herp
27.04.2011., 23:30
nikad neću zaboraviti scenu prije 5-6 godina
došao sam s busom iz zd na autobusni kolodvor, mater mi uvalila tonu spize imao sam 4 torbe brat bratu 60kg su imale, a živio sam u martićevoj skroz do Inine zgrade, nema od kolodvora 2km da ga ubiješ
imao sam 70 kn i šahisti me nisu htjeli za tu lovu odbaciti kao malo im je čekaju bolju mušteriju
majku sam im jebo naglas svima, a eto hvala Bogu dočekala ih je zaslužena kazna za bahatost
dabogda im se ruke od igranja šaha osušile, gamad pohlepna
neka je još 20 firmi kao cammeo, bar što se cijene prijevoza tiče

Na busnom i na Glavnom su zbilja lešinari.
Meni je jednom od Glavnog do Petrove crkve uzeo 70 kuna. :bang:
(Jebiga, bilo je ili to, ili ne stići u dućan prije 20h i ne podići dragom rođendanski poklon.)

Zato sam skoro pala u šok kad mi je tip za Novu godinu, u 4 ujutro, uzeo 65 kn od Gračana do Glavnog. :eek:

klingonac_worf
27.04.2011., 23:40
Ja se jednom vozim taksijem, i primjetim da nema taksi metar, i pitam ga a gdje mu je taksimetar, a on se počne kuckati po glavi "ovdje" :rofl:
iako nije nešto strašno naplatio.

Iako jedna stvar za šahiste, primjetio sam da u zadnje vrijeme svi imaju laptope i stickove za net, biti će da sada online igraju šah, da ne moraju izlaziti iz toplog autića

Black Dynamite
28.04.2011., 00:41
Zato sam skoro pala u šok kad mi je tip za Novu godinu, u 4 ujutro, uzeo 65 kn od Gračana do Glavnog. :eek:

Ti si, draga moja, prošla vrrrrrrrlo dobro. Meni je gad uzeo u 1 po noći od Mihaljevca do Baćuna (točnije Jazbine) finih 110 kuna. Sa taksimetrom. Za one koji ne znaju to je nekih 5, najviše 6 kilometara. I još mi pokvarenjak priča kako to uopće nije skupo, a ja mu onak pijan još dam 120. Drugi dan sam se htio pojest od muke. I od tada, to je bilo prije 5-6 godina nisam više nikad sjeo u taxi.
Sa ovima Cameo ću se rado voziti i nadam se da će netko ipak malo podrezat krila tom vlasniku oko prava radnika. Jer, ako se nastave ovakva iskustva kakva smo do sada mogli čitati, neću se niti s njima voziti.

banderas
28.04.2011., 01:09
ne bih se složio...dobar dio ljudi koji idu s cammeom inače bi išao tramvajem ili žicao prijevoz od nekog...sad je taksi dostupniji ljudima

ali,da će šahistima pasti promet...to je istina :top:

Bome, ja sam do sada šahistima sigurno kupio 1 auto, a od mene više ni lipe neće dobit. Sutra idem Cammeom :lux:

F10EXX
28.04.2011., 06:27
PA uvijek može pokušati, ali uvijek ima okolo ljudi koji ne vole taksiste. Hint: Biščan :)

Nije li bila neka ideja da se naprave majce Svi smo mi Igor Biscan? Ili je to vec netko napravio.

A.M.80
28.04.2011., 06:47
Na busnom i na Glavnom su zbilja lešinari.
Meni je jednom od Glavnog do Petrove crkve uzeo 70 kuna. :bang:
(Jebiga, bilo je ili to, ili ne stići u dućan prije 20h i ne podići dragom rođendanski poklon.)

Čekaj, tebi je od Gračana do Glavnog 65 kn puno? :rofl:
To je točno po njihovim tarifama. Start + 7-8 km= otprilike između 60-70 kn. (ne znam točno koliko je km od Gračana do Glavnog, ali minimalno je 7 km.)

Ajde barem si na jednog poštenog tada naletila. :rofl:

Mislim da nemaju ništa za obranu, ali imaju gumbić u autu koji pritisnu kada su u opasnosti i na mjesto događaja dolazi policija i ostale službe. Samo što već tada može biti prekasno ako ga netko odluči napasti.

Blackbird
28.04.2011., 06:59
Stvarno ste nabrijani na te vaše "šahiste" kad vam Cammeo izgleda dobar. :D

Inače, ovdje u Ri je rezultirao time da se sad možeš voziti dosta jeftino normalnim taxijem. Cammeo ima velikih problema sa nalaženjem vozača jer nije rijetkost da voze 16 sati, odmor 6 i onda opet 16. Za 3000 minus kazne od Koste minus kazne za prometne prekršaje. U početku se isto činilo "lijepo", ali ja se sad radije vozim za 5 kn više sam u taxiju sa šoferom koji ne spava...

ZgSash
28.04.2011., 07:21

a jel bi ti stavio svoje dijete nekome u auto tko cijeli dan sjedi i pije?

Herp
28.04.2011., 08:10
Čekaj, tebi je od Gračana do Glavnog 65 kn puno? :rofl:

Erm, nitko nije primijetio onaj dio rečenice "pala sam u stanje šoka"? :D
Grčevito sam sitskala zadnju novčanicu od 200 kn i pitala se hoće li biti dovoljno, zato sam i ostala iznenađena, pogotovo s obzirom na drugi događaj koji sam opisala. :D

Sledge_Hammer
28.04.2011., 08:18

bolje da me vozi umoran covjek nego coban iz kamenjara koji je kupio vozacku 90'-tih, za kilu janjetine

suzuki
28.04.2011., 08:38
ajde mi molim te nađi propis na ovome svijetu, u ovj državi, bilogdje koji kaže da ja ne smijem uči u taksi i da me on ne smije odvesti pro bono, molim te mi nađi citat koji zabranjuje da ja uđem u auto koji ja želim ako mi vlasnik to dopušta, i zakon koji brani da me on odveze kuda želi. Ne laprdaj nego manje šaha, više rada.

ponavljam, nema boga, isusa, predsjednika, premijera koji će meni zabraniti da uđem u taksi koji ja želim, tj automobil koji ja želim, ako postoji zakon koji meni zabranjuje ulazak u automobil voliko bi to napismeno, a ako taksi radio stavi prst na mene..... e pa to čekam.

sumljam da su zakonom definirali genijalca koji se trpa u taksi i ponavlja: " nema boga, isusa, predsjednika, premijera koji će meni zabraniti da uđem u taksi koji ja želim" :rofl:

al bi moglo biti nešto u "nelojalnoj konkurenciji" i *"dampingu".

* c/p - damping je jedan od načina da se domaća industrija učini nekonkurentskom, odnosno ako se provodi do ekstrema može prisiliti domaće proizvođače da napuste posao. Jednom kada je to postignuto, cijena uveze robe može biti povećana. Ukratko, izvoznik može prakticirati damping s malim profitom kratkoročno, ali s vrlo velikim dugoročno. Zemlje obično uvode globe i određuju propise radi onemogućavanja takvog uvoza, tj. dampinga (antidamping).

štemajzl
28.04.2011., 08:56

http://www.dieselsc.com/wp-content/uploads/2011/02/Internet-Warrior-300x240.jpg

I wonder
28.04.2011., 09:42

nađe se i to, ali treba vremena. a meni se neda prekapati po propisima.

uglavnom, riječ je o privrednom prekršaju i inspektori mogu naplatiti kaznu ili oduzeti licencu za takvu vožnju.

ista je stvar sa kombijima koji su registrirani na "prijevoz za vlastite potrebe". takvi smiju voziti isključivo predmete/robu za koju mogu dokazati da je stvarno njihova. prevažati susjedu nova ulazna vrata u takvim autima je zabranjeno i podložno kazni jer je riječ o obavljanju privredne djelatnosti a nisi registriran za nju.

baš iz tog razloga policija masovno zaustavlja kombije i kontrolira račune, ime kupca, dozvolu za rad, vrstu registracije i slične stvari.

SETRA Samoborček
28.04.2011., 10:13
Danas sam vidio šahista kako prevozi nekog tipa :zubo:

palj
28.04.2011., 10:59
A ja jučer gledao na kolodvoru u Zd, kako šahisti i vozači 2-3 konkurentske taxi službe, zajedno čavrljaju dok čekaju mušterije :eek:

Partfiš
28.04.2011., 11:06
Ja mislim da smo mi zaista spremni za ulazak u EU dok nam se taksisti obracunavaju pistoljima i jedni drugima bacaju putnike van iz auta :rofl:

Znam samo jedno a to je da vise necu krociti u stare taksije a bogme cu i nase musterije upucivati na Cameo :)

spirou
28.04.2011., 11:11
al bi moglo biti nešto u "nelojalnoj konkurenciji" i *"dampingu".

* c/p - damping je jedan od načina da se domaća industrija učini nekonkurentskom, odnosno ako se provodi do ekstrema može prisiliti domaće proizvođače da napuste posao. Jednom kada je to postignuto, cijena uveze robe može biti povećana. Ukratko, izvoznik može prakticirati damping s malim profitom kratkoročno, ali s vrlo velikim dugoročno. Zemlje obično uvode globe i određuju propise radi onemogućavanja takvog uvoza, tj. dampinga (antidamping).

cijene cammea nisu dampinške...nisu ništ niže nego u rijeci ili osijeku...ili u susjednim državama

cijene su normalne i primjerene

spirou
28.04.2011., 11:12
Pa na kojim si onda aerodromima bio da nisi vidio red za taksi. :ne zna: Druga je stvar što su cijene drugdje normalne pa taj red izgleda tako da taksisti prilaze u dvoredu pred terminal, uzimaju ljude po redu i odmah kreću uz protok 10-15 taksija u minuti, a na Plesu ovim razbojnicima ulazi onaj tko stvarno mora.

I treće, u te redove ulaze valjda one firme s dozvolom, a ostale firme i firmice mušterije skupljaju na kojekakvim prakiralištima ili pred ulazom u krug aerodroma, ali sigurno ne pred terminalom.

I nigdje, baš nigdje nisam vidio da postoji red (a na Plesu postoji, ma što mi mislili o tome) i da ga onda neki taksist-pametnjaković zaobiđe i drito pred terminalom skuplja ekipu.

Druga je priča jel ovdje Cameo skupio istog lika kojeg je i dovezao ili je 'došao na poziv' (iz snimke se ne vidi), ali to inako nije tema kojom se ovaj post bavi, tema je red taksista na aerodromima.

hm....sad sam se nečeg sjetio...
kad bi dolazio avionom...ja bi nazvao "svog" taksistu da me pričeka

nikad mu niko nije jebao majku što on nije bio na redu,a pokupio me :ne zna:

aeiou
28.04.2011., 11:21
Inače, ovdje u Ri je rezultirao time da se sad možeš voziti dosta jeftino normalnim taxijem.

Upravo to se već davno trebalo dogoditi i u Zagrebu da nije bilo dugogodišnje sprege šahista i Grada kojom nije bila omogućena konkurencija. Šahisti će morati popustiti - dijelom već jesu - a ako je Cammeo toliko izrabljivačka firma imat će problema s nalaženjem vozača i u Zagrebu. Još kad uđu treći, četvrti... koncesionar svi će se manje-više naći na istim pozicijama i sličnim cijenama. Neće više potezati pištolje, bit će kao u Zadru...
Jedino što neki možda neće zaboraviti neotesanim gulikožama što su radili dok su bili jedini i iz principa se s taksijima njihove firme više neće voziti. Ja prvi.

suzuki
28.04.2011., 11:30
cijene cammea nisu dampinške...nisu ništ niže nego u rijeci ili osijeku...ili u susjednim državama

cijene su normalne i primjerene

nisam ja nigdje ni rekao da jesu, niti me to zanima, "zato su tu institucije da rade svoj posao".. :zubo: mene zanima ko i sve - ista il bolja usluga/proizvod za manje love..

da si pročitao sve, a ne izvukao iz konteksta, vidio bi da je to bilo objašnjenje heroju kojem nije jasno zašto ga konkurencija ne može vozit za badava..

joyamaster
28.04.2011., 11:46
u jednom njemačkom turističkom vodiću za gradove Europe, bio je ocjenjen i Zagreb. Na moje čuđenje tada, još je dobro bio i ocjenjen. Jedna od većih zamjerki (ili upozorenja) su bile izrabljivačke cijene taksista, koje nemaju nikakvu vezu sa zdravom pameti.

Još je bila usporedba sa nekim istočnim gradom (Bratislava ili Prag) gdje njemački turist bude često izigran manipuliranjem taksimetra i kilometra, a u Zagrebu takve manipulacije nema, jer je i sama bazična cijena manipulirana.

spirou
28.04.2011., 11:47
da si pročitao sve, a ne izvukao iz konteksta, vidio bi da je to bilo objašnjenje heroju kojem nije jasno zašto ga konkurencija ne može vozit za badava..

sorry,na poslu sam...pročitao sam površno da vidim što ima novog u ratu na ulicama :D

p.s.
i cammeo ga NE SMIJE voziti badava, kao što mu frend automehaničar ne može badava popraviti auto ili nešto treće

to se sve tretira kao "rad na crno" tj. neizdavanje računa

barem zakonski..druga je stvar kako to funkcionira u praksi

get
28.04.2011., 12:43
Ajmo drži te se što više teme. Hvala!

Sledge_Hammer
28.04.2011., 12:45
:facepalm:isto tako ti ni frend ne može pomoći i malo raditi (konobarit) skupa s tobom u šanku...

onako..besplatno...i malo bari komade usput...

što bi rekao inspekciji da dođe i pita radnu knjižicu?

on mi malo pomaže???

glup ti je ovaj primjer:rolleyes:

nije isto sarafit sa frendom u njegovoj radioni di on ima alat i grabu i sve i vozit cameo bez papira, ili mat 12 bosanaca na gradilistu bez papira, ili konobara u lokalu, ili radnika u autopraoni ili vozaca kamiona na proputovanjima kroz evropu:top:
i rec za sve njih da su ti to frendovi samo hebiga svi zive blize ili dalje od 500m:facepalm:

zgubydan
28.04.2011., 13:28
Danas sam vidio šahista kako prevozi nekog tipa :zubo:

Još će šahisti izvući korist, jer će Kosta naviknuti ljude na taksi.

ZgSash
28.04.2011., 14:41
da je njima bilo do posla , cijele ove zbrke i kuknjave ne bi ni bilo

štemajzl
28.04.2011., 14:50
I ne bi ih bilo 1200 koji stoje na stajalištima, nego 400 koji hoće raditi.

cibetka
28.04.2011., 14:50

ti si takav mulac da tebe nitko niti ne bi sprečavo niti da skačeš sa mosta u Savu
Ali po zakonu oni ne smiju uzimati vožnje sa područja druge samouprave u ovom slučaju grada VG
Zapravo mogli bi ali moraju skinuti sve taxi oznake i voziti te na crnjaka ,ali bi tako narušili svoj tzv. profesionalni ugled:top:

ZgSash
28.04.2011., 15:54
I ne bi ih bilo 1200 koji stoje na stajalištima, nego 400 koji hoće raditi.

ne
bilo bi ih 2000 koji hoce i rade ,a ljudi se ne bi zajebavali s valstitim autima po gradu
bilo bi najnormalnije uzeti taxi , cak i sloziti car pool za na i sa posla, vecernji izlazak , tumumarku kakvu...

Dwarf980
28.04.2011., 16:18

Meni to recimo ni najmanje nebi smetalo...

Dwarf980
28.04.2011., 16:23
Prepoznatljivi jeste.

po amaterizmu u svakom pogledu....kao šahisti te kao i taxisti :kava:

taedium_vitae
28.04.2011., 17:06
Meni jos iskreno nije jasno zasto neki misle da Cammeo taxi nije smio pokupiti musteriju na Plesu iako nema dozvolu za Veliku Goricu. Koliko mi je poznato aerodrom se zove Zračna luka Zagreb s adresom Zagreb, Pleso bb, tako pise na stranicama trgovačkog suda. Ako ja dobro razumijem onda aerodrom spada pod Zagreb i samim time bi i Cammeo taksiji mogli voziti do njega i od njega. Ali to nema veze s voznjom putnika po Velikoj Gorici itd.

walter
28.04.2011., 17:42
Meni jos iskreno nije jasno zasto neki misle da Cammeo taxi nije smio pokupiti musteriju na Plesu iako nema dozvolu za Veliku Goricu. Koliko mi je poznato aerodrom se zove Zračna luka Zagreb s adresom Zagreb, Pleso bb, tako pise na stranicama trgovačkog suda. Ako ja dobro razumijem onda aerodrom spada pod Zagreb i samim time bi i Cammeo taksiji mogli voziti do njega i od njega. Ali to nema veze s voznjom putnika po Velikoj Gorici itd.

Dobro da se ne zove Zračna luka Franjo Tuđman, mislim, što bi to onda značilo, da je bivšem predsjedniku smještena u guzici? :D :p

Zračne luke obično su izvan većih gradova, iako se vode por veće gradove. Ćilipi -> Dubrovnik
Kaštela -> Split
Krk -> Rijeka

klokan2009
28.04.2011., 17:59
http://www.business.hr/hr/Kompanije/Vijesti/Cammeo-zaratio-i-s-velikogorickim-taksistima

Krkimir
28.04.2011., 18:11
Meni jos iskreno nije jasno zasto neki misle da Cammeo taxi nije smio pokupiti musteriju na Plesu iako nema dozvolu za Veliku Goricu.
kada Kosta sredi dozvolu za Veliku Goricu onda će Cameo moći uzimati putnike na aerodromu :kava:

taedium_vitae
28.04.2011., 18:19
kada Kosta sredi dozvolu za Veliku Goricu onda će Cameo moći uzimati putnike na aerodromu :kava:

A zar nije Zracna luka Zagreb s adresom Zagreb, Pleso bb specifican slucaj? Kako su zracne luke velike i trebaju prostor tako se zagrebacka smjestila tu gdje je. Jer ja ne vidim sto ce Cammeo taksiju dozvola za Veliku Goricu ako vozi putnike od Plesa do Zg i obratno, druga je stvar ako vozi u V. Goricu ili po njoj.

Krkimir
28.04.2011., 18:28
ja ne vidim sto ce Cammeo taksiju dozvola za Veliku Goricu ako vozi putnike od Plesa do Zg
po toj logici su Cameo taksiji mogli dolaziti u Zagreb iz Rijeke,
Kosta uopće nije trebao sređivati nekakve bezvezne dozvole :kava:

taedium_vitae
28.04.2011., 18:36
po toj logici su Cameo taksiji mogli dolaziti u Zagreb iz Rijeke,
Kosta uopće nije trebao sređivati nekakve bezvezne dozvole :kava:

Ajde molim te mi napiti di sam ja to napisao ili se moglo zakljuciti?

Dwarf980
28.04.2011., 19:00

o šta ste zapeli za ovu situaciju...frajer je dopeljao nekog na pleso....i sačekao istu tu osobu koja je nakratko otiša po nekoga unutra....i djenja....:kava:

Headbanger
28.04.2011., 19:25
Erm, nitko nije primijetio onaj dio rečenice "pala sam u stanje šoka"? :D
Grčevito sam sitskala zadnju novčanicu od 200 kn i pitala se hoće li biti dovoljno, zato sam i ostala iznenađena, pogotovo s obzirom na drugi događaj koji sam opisala. :D

A jesi imala onaj svoj "dekotlet" možda? Dio cijene bi se u tome mogao kriti...:D

Herp
28.04.2011., 20:58
Za novu godinu, na minus osamsto? Jok, pernata vreća za spavanje zakopčana do čela. :D

No, podsjeti me ovo; prije par mjeseci probudim se s temperaturom, grloboljom, nosoboljom i svim ostalim boljama. Moram do doktora po bolovanje. Ne mogu takva gripozna baš u tramvaj, prijeđem dio puta pješke, ne mogu više, kontam, uzet ću taksi, ko ga jebe.
Tamo na križanju Vukovarske i Miramarske vidim neko taksi stajalište, ulazim u prvi, velim frajeru "Džamija".
Tip mrtav-ladan kaže da da on ne vozi tako kratke rute i da pitam kolegu iza njega. :s :s

Headbanger
29.04.2011., 00:37
Moj bivši kvart i dobropoznata taksi gamad- ni ne čudi me takav odgovor...

farfan
29.04.2011., 07:31
Tamo na križanju Vukovarske i Miramarske vidim neko taksi stajalište, ulazim u prvi, velim frajeru "Džamija".
Tip mrtav-ladan kaže da da on ne vozi tako kratke rute i da pitam kolegu iza njega. :s :s
Moraš i njih razumjeti, ta tvoja vožnja je niti 3km, vidi da si domaća pa te nemre vozit prek sopota. I jebiga u redu je 5 taxista, i sad će on zgubiti red zbog tvojih 35kn. S obrtom jedna taxi vožnja svakih 3h, doći će na red za vožnju tek idući dan.:D

alabrale
29.04.2011., 09:58
jedva cekam kad ce doc u split..... split je toliko mal da nikad nebi trebalo koštati vise od 20 - 25 kn...

STINGer
29.04.2011., 10:11
Moraš i njih razumjeti, ta tvoja vožnja je niti 3km, vidi da si domaća pa te nemre vozit prek sopota. I jebiga u redu je 5 taxista, i sad će on zgubiti red zbog tvojih 35kn. S obrtom jedna taxi vožnja svakih 3h, doći će na red za vožnju tek idući dan.:D

:rofl::rofl::rofl::s

mestar
29.04.2011., 10:32
da se sad možeš voziti dosta jeftino normalnim taxijem.

I to je najbolja strana cijele priče! :)

Što se Cammea tiče, cijene su ok, fer, ali mislim da bi generalno trebalo uvesti još jedan naziv za takvu vrstu usluge. Jer od taxi službe očekujem da me preveze direktno od točke A do točke B, bez da usput skuplja (štoviše i čeka po par minuta hoće li se netko pojaviti) druge putnike i sl. Ovo što oni rade je kombinacija taxia i minibus-a. Vjerujem da ima svoje tržište, ali bilo bi fer da se usluga zove drugačije pa da znaš što možeš očekivati.

clouseau
29.04.2011., 10:35
Pa ne skuplja Cameo u Zg, jedino je netko ovdje napisao da su mu javili da imaju gužvu pa ako želi može odmah podijelit vožnju sa nekim ili pričekati 15 minuta prazan taxi.

banderas
29.04.2011., 10:36
Nema skupljanja drugih putnika u ZG (po valjda dvadeseti put). Moj minus Cammeu je što su na gadnim porođajnim mukama, centrala ne radi nikako, nitko veze nema gdje je koja ulica, kaže lik da dolazi za 10 minuta a nije došao ni za 40... No, opet, 31 kunu centra do Srednjaka vrijedi i to pretrpit :cerek:

STINGer
29.04.2011., 10:43
Ima li tko iskustava kakvi su po noći? Imam večeras nekakvu pijanku i trebao bi mi prijevoz s jednog na drugi kraj grada, a da mi se čeka 30-45 minuta taxi na ulici, ne čeka mi se :rolleyes: A opet, platiti duplo šahistima mi ne pada na pamet

banderas
29.04.2011., 10:47
Ima li tko iskustava kakvi su po noći? Imam večeras nekakvu pijanku i trebao bi mi prijevoz s jednog na drugi kraj grada, a da mi se čeka 30-45 minuta taxi na ulici, ne čeka mi se :rolleyes: A opet, platiti duplo šahistima mi ne pada na pamet

Ako si u centru, zaboravi na poziv, nego pričekaj nekoga na ulici i zaustavi ga mahanjem, relativno puno ih cirkulira, što nisam očekivao. Pozivi su nažalost nepouzdani, može ih se dobiti samo s fiksne linije i s 098, nepoznavanje grada osoblja je katastrofalno pa se govore procjene koje zaista nemaju veze s vezom. Opet, možda sam ja imao samo bad luck. :ne zna:

Valjda će se srediti vremenom.

STINGer
29.04.2011., 10:49
Ako si u centru, zaboravi na poziv, nego pričekaj nekoga na ulici i zaustavi ga mahanjem, relativno puno ih cirkulira, što nisam očekivao. Pozivi su nažalost nepouzdani, može ih se dobiti samo s fiksne linije i s 098, nepoznavanje grada osoblja je katastrofalno pa se govore procjene koje zaista nemaju veze s vezom. Opet, možda sam ja imao samo bad luck. :ne zna:

Valjda će se srediti vremenom.

Nije centar, Borovje je u pitanju, što znači da mogu zaboraviti da će tamo ikad pojaviti oko 2 ujutro :rofl: da ne spominjem da nemam 098 :zubo:

mestar
29.04.2011., 10:50
Nema skupljanja drugih putnika u ZG (po valjda dvadeseti put).

Nije u početku bilo ni u Rijeci.
Moraju se malo udomaćiti prije i smiriti tenzije.

mpix
29.04.2011., 11:00

http://www.zet.hr/media/117321/nocni_vr_11.pdf

http://www.zet.hr/media/23145/vozni%20red%20no%C4%87nih%20buseva.jpg

:)

banderas
29.04.2011., 11:07
Nije centar, Borovje je u pitanju, što znači da mogu zaboraviti da će tamo ikad pojaviti oko 2 ujutro :rofl: da ne spominjem da nemam 098 :zubo:

Valjda će se u tom stanu/birtiji naći neki fiksni telefon :zubo:

STINGer
29.04.2011., 11:17
A vidit ćemo... možda na kraju bude i tram, ali ne volim baš te noćne, tamo se uvijek nađe netko da te nešto pita, a moj splitski izričaj baš i nije poželjan u noćnim satima :D

shotman
29.04.2011., 11:23
Idem danas malo po gradu, i vidim barem 3 šahista imaju mušteriju u autu. Pa zar su ljudi tak bedasti da se voze duplo skuplje?:eek:

rocket86
29.04.2011., 11:33
ovo dijeljenje taksija, jel se to naplaćuje ekstra, ili se samo podijeli na broj putnika..? po meni, ako mi ne natrpa još 4 babe, uz mene i njega, nije minus da se troškovi podijele:ne zna:

MMachéte
29.04.2011., 11:33
A vidit ćemo... možda na kraju bude i tram, ali ne volim baš te noćne, tamo se uvijek nađe netko da te nešto pita, a moj splitski izričaj baš i nije poželjan u noćnim satima :D

Sigurno si vec par godina tu , mozes valjda par recenica rec bez naglaska :)
a ak vec imas tramvaj nocni , bilo bi glupo ne iskoristiti.
no opet , zasto ne nazvati s mobitela(imat ce valjda netko fiksni ili 098-095) kad dodje dodje , nek ti trubne.

bugy_AB
29.04.2011., 11:37
šahisti napadaju ? :D

http://www.index.hr/vijesti/clanak/nazvali-ste-cammeo-prije-ce-vam-doci-riksa-iz-indije/549401.aspx

STINGer
29.04.2011., 11:39

Osam godina i ne, ne mogu :D

Ma budem našao neki taxi...

get
29.04.2011., 11:45

:rofl:

Ideš tamo gdje je vatreno :zubo:

bolje gledaj da se naoružaš, lako za prijevoz :)

justic
29.04.2011., 12:04
šahisti napadaju ? :D

http://www.index.hr/vijesti/clanak/nazvali-ste-cammeo-prije-ce-vam-doci-riksa-iz-indije/549401.aspx

Ma nije B. Zekić šahist on igda "dame" :lol:

Zek0slav
29.04.2011., 12:44

- E, stari! Imas cigaretu?
- No habla ingles! :rofl:

homosapiens
29.04.2011., 12:53
Čujem ovi iz Radio Taxija raspituju se okolo kod radioamatera da li se može ometati komunikacija od Camea...

Henry Miller
29.04.2011., 13:00
Čujem ovi iz Radio Taxija raspituju se okolo kod radioamatera da li se može ometati komunikacija od Camea...

...i nabijaju im hrpu lažnih poziva...

Koji jebeni idioti, da ne povjeruješ... :eek:

rango12
29.04.2011., 13:12

drago mi je da si se prilagodija,da se ne ističeš,i nastavi pljucat po drugim profesijama,ljudima,običajima,je malo grubo tako živit kad dođe red na tebe,al nema veze,glavu dolje.....
čitam da taximesija zasad ne ispunjava obećano,kako me to iznenadilo:rofl:
e,i malo pitanjce,morate hitno na aerodrom,koga zovete,radio taxi ili Kostu?hehehe

Krkimir
29.04.2011., 13:15
nekako mi se čini da šahiste hvata panika, ne iznenađuje me previše...
Čekam da štakori počnu napuštati brod koji tone :kava:

gogo111
29.04.2011., 13:30
drago mi je da si se prilagodija,da se ne ističeš,i nastavi pljucat po drugim profesijama,ljudima,običajima,je malo grubo tako živit kad dođe red na tebe,al nema veze,glavu dolje.....
e,i malo pitanjce,morate hitno na aerodrom,koga zovete,radio taxi ili Kostu?hehehe

Pa daj im vremena da se zbroje, i da prođu dječje bolesti... Trebalo je i debeloj trbušini uvaljenoj u fotelju vremena da to postane.

freelife
29.04.2011., 13:31
Nekako meni dođe da nazovem Radio Taxi i naručim taxi. Iako ga ne trebam. Nek se provozaju malo, ko što oni to rade Cammeovcima :D

U biti trebali bi pokrenut akciju na forumu, zvat ih po cijelom gradu i malo razvozat :D

SETRA Samoborček
29.04.2011., 14:11
Idem danas malo po gradu, i vidim barem 3 šahista imaju mušteriju u autu. Pa zar su ljudi tak bedasti da se voze duplo skuplje?:eek:

Ja sam danas pol dana obavljao stvari po ZG (širi centar) i nisam vidio ni jednog Cammea, ali sam zato vidio masu šahista (koji prevoze putnike, jasno) :confused:

BTW1. Valjda vidite sad zašto su bili potrebni oni testovi poznavanja Zagreba i slično, ali:
BTW2. Odakle su ti Cammeovi vozači kad tako slabo poznaju Zagreb :confused: Imaju li koga iz Zagreba :s

I kakvo je to Kosta smeće iz Španjolske nabavio :rofl: Jebeš sustav koji ima problema sa 70-ak vozila :rofl:

gogo111
29.04.2011., 14:24
Ja sam danas pol dana obavljao stvari po ZG (širi centar) i nisam vidio ni jednog Cammea, ali sam zato vidio masu šahista (koji prevoze putnike, jasno) :confused:

BTW1. Valjda vidite sad zašto su bili potrebni oni testovi poznavanja Zagreba i slično, ali:
BTW2. Odakle su ti Cammeovi vozači kad tako slabo poznaju Zagreb :confused: Imaju li koga iz Zagreba :s

I kakvo je to Kosta smeće iz Španjolske nabavio :rofl: Jebeš sustav koji ima problema sa 70-ak vozila :rofl:

A čuj, sjeti se muke po VIP-u i T-mobileu kad su prelazili na druge platforme...

Sruši im se sustav na dva tri dana. a govorimo o gigantima koji imaju naj naj experte i sustave...

kerbi
29.04.2011., 14:37
Ili Tele2 koji bar jednom tjedno ima neke smetnje u sustavu (tipa na Uskrs im nisu radili provjera stanja računa i nadoplata).

terza
29.04.2011., 14:47

Polako, polako... Do prije koji mjesec ste bili uvjereni da Cameo uopće neće doći u Zg, a sad kad je tu, naravno da postoje određene porođajne muke...

Vi, stari taksisti, ste ti kojima se treba podsmjehivati jer se ponašate slično kao ovi. (http://en.wikipedia.org/wiki/Luddite)

Imate opciju prilagoditi se novonastalim uvjetima ili nestati sa tržišta jer sigurno nemate toliku snagu da zaustavite promjene.

STINGer
29.04.2011., 14:56

O čemu ti gnjojiš?! :ne zna:

Po kojim ljudima, običajima i profesijama ja to pljujem?! Može neki citat?

To što mi na qrac ide preskupi i bahati radio taxi ne znači da ja pljujem po taxi profesiji, kad (ako) bude bilo razloga za hvalu od mene prvog će je dobiti.

spirou
29.04.2011., 18:10

ja danas viim cammeo s punikom...i šahist vozi iza njega...bez putnika :D

spirou
29.04.2011., 18:11

ne ide se HITNO na aerodrom..nije aerodrom tramvaj da upadaš u zadnji tren

znaš na vrijeme da si kupio kartu...i na vrijeme rezerviraš taxi

CAMMEO, NARAVNO

spirou
29.04.2011., 18:12
Nekako meni dođe da nazovem Radio Taxi i naručim taxi. Iako ga ne trebam. Nek se provozaju malo, ko što oni to rade Cammeovcima :D

U biti trebali bi pokrenut akciju na forumu, zvat ih po cijelom gradu i malo razvozat :D

:top::top::top::top::top::top::top:

spirou
29.04.2011., 18:13

pa ,nazovi ih pola sta ranije :D

sinoc smo bili vanka i vidili cammeiće kako voze

spirou
29.04.2011., 18:13

Apsolutno je svaki tvoj tekst o cammeu negativan..ono...uopće ne sumnjam da pišeš objektivno :D:D:D

leo4
29.04.2011., 18:48

Jebeš sustav koji opterečuje 1000 debila svojim lažnim pozivima. Ponašaju se kao oni kreteni u saboru koji govorniku isključuju mikrofon!

Allahu_Akbar
29.04.2011., 18:51
Što šahisti sebi dopuštaju to svijet nije vidio. U kojem svijetu te barabe žive?

bugy_AB
29.04.2011., 18:54

znam kako vam je...

iskreno nežalim :D

kerbi
29.04.2011., 18:54
A i svi ga brate pretjerujete. Niti je Cameo tako savršen niti su stari baš tampiri. Da su derikože i skloni varanju, jesu. Al da su i ovi sveci nisu. Iako bi ja za sad birao Cameo jer su jeftiniji i moderniji. Sory al danas je ipak kartica normalno sredstvo plaćanja i računi su normalna pojava. Pogotovo što taxi koristim isključivo službeno. A i dajte se naučite prometnoj kulturi. Jest da mi se uvijek žuri al ne u traumu s vašim uletanjima i kamikaza uključivanjima u promet.

Vampir Svetozar
29.04.2011., 19:33
moj splitski izričaj baš i nije poželjan u noćnim satima :D

"budem našao"?
a jeli se tako govori na Sućidru ili na Mejama?

tak mi fali Dalmacija da nemreš vjerovat, da mi je spiti jenega gemišteka na rivi...

frANZi50
29.04.2011., 19:56
tak mi fali Dalmacija da nemreš vjerovat, da mi je spiti jenega gemišteka na rivi...

Kaj ti je jen gemišt, jen gemišt kak i ništ. :D

Jučer ujutro u sitnim noćnim satima vidio sam hrpu kameovaca, u svim dijelovima grada, veselo se vozaju. :top:

iniesta1986
29.04.2011., 20:32

Jučer ujutro u sitnim noćnim satima vidio sam hrpu kameovaca, u svim dijelovima grada, veselo se vozaju. :top:

Također, vidio ih u zapadnom dijelu nekoliko u pola sata, prebacim se na istočni dio, tamo isto. Tako i treba. Nisam za to da ubiju konkurenciju skroz, jer i šahisti moraju živjeti od nečega, ali bar će tu stoku sad natjerati da spuste cijene. Pa će ljudi birati između dvije ponude. Ovako se nema kaj birati, cameo je taj. Pa vi kradite i dalje smradovi

Vampir Svetozar
29.04.2011., 20:33

o pa i ti si odozdo. Po naglasku bih rekao - Brač, jelda?

Prvi prigovor na Cammeo koji imam, one reklame šta imaju na krovu, na dva vozila već sam naišao da im to mlatara. Nek stave nešto normalnije, ovako samo gledam oće past ili ne.

taxi
29.04.2011., 21:40

Pa kaj ti ujutro zujiš po svim djelovima grada i gledaš Cammeo ?!???!? :rolleyes:
Zakaj te tak fasciniraju obljepljene škode sa taxi znakom ??? :ne zna:
Frende gledaj komade pusti taxiste u k...c !

taxi
29.04.2011., 21:47
Polako, polako... Do prije koji mjesec ste bili uvjereni da Cameo uopće neće doći u Zg, a sad kad je tu, naravno da postoje određene porođajne muke...

Vi, stari taksisti, ste ti kojima se treba podsmjehivati jer se ponašate slično kao ovi. (http://en.wikipedia.org/wiki/Luddite)

Imate opciju prilagoditi se novonastalim uvjetima ili nestati sa tržišta jer sigurno nemate toliku snagu da zaustavite promjene.

Teško da su to porođajne muke, u Rijeci se ni nakon 5 godina nisu riješili tih porođajnih muka, više sada sliće na postporođajnu depresiju.

frANZi50
29.04.2011., 22:04
Zakaj te tak fasciniraju obljepljene škode sa taxi znakom ??? :ne zna:
Frende gledaj komade pusti taxiste u k...c !

To je bilo kad sam nakon utakmice išo do komada, to mi je bila zanimacija po putu. :D

Dwarf980
30.04.2011., 07:21
Danas oko pol 3 ujutro izašao iz kluba nakratko uzeo 099 mob u ruke i probao nazvat taxi. Nekak sam ih dobio(uporno biranje i 2 min čekanje na liniji uz mjuzu) i kaže ženksa 15-20min i tam je. I tak nekak je i došao 5 min više manje....

Relacija Sirup, Donje svetice do Voltinog-Golikova 49,50......:cerek:

I usput gledam i vozikaju se cammeovci cijelo vrijeme....par ovih gulikoža je prozujalo nije mi napamet palo ih zovnut i radije sam cupkao par min ispred kluba neg da su me odrali za još dodatnih 40-50 kn.....:kava:

I pričao malo sa vozačem kaže imaju jako jako puno fake poziva i dok se ne uhodaju malo bu ih jebavalo poznavanje grada. Jer ajd nek se javi tu neko ko zna ovaj grad ko svoj djep znači svaka i najmanja ulica u gradu ??? Mislim da takav ne postoji da zna sad napamet sve ulice u gradu. Al to se s vremenom nauči + gps imaju pa bu s vremenom sve to sjelo tam di treba. Naravno ak nastave tam sljakat.

I kaze jos drajver da se radi po 8 h al dosta njih žele i više radit....a o 16h smjenama nije bilo ni riječi....

I od 1.5. bu sa vipa bilo moguće nazvat Cammeo....

Dwarf980
30.04.2011., 07:27
Teško da su to porođajne muke, u Rijeci se ni nakon 5 godina nisu riješili tih porođajnih muka, više sada sliće na postporođajnu depresiju.

Bla bla bla bla....:kava:

Ajmo ne spominjat kakva je razina usluge jer usluga od radio taxia je sve samo ne bajna i sjajna....:p

KILLERDOG
30.04.2011., 08:09
cameo neće (a pitam se zašto ) stajati po taxi stajalištima,nego vidim da stoje (već par noći za redom ) na istoku grada na okretištu Dubrava,gore kod onih kafića, a na zapadu malo dalje od črnomreca kod bivše name ;)
i tamo čekaju poziv,ali možeteim i uletjeti

ja ih primjećujem po cijelom gradu (osim novog zg jer tamo i neidem previše ) jer eto i sam se vozim na rutama gdje je većina vozila taksi,a kak nebi onak obljepljene škode primjetio :D
isto kao što sam primjetio na langiću šahistu u x5 :rofl:

nema veze, ja ne vidim u čemu je problem,nek šahisti zovu, troše si ljepo lovu na mobitelu,em ne voze, mogla bi ih malo inspekcija posjetiti
ne bi bilo loše da i financijska pogleda malo poslovanje :mig:

Actros1841
30.04.2011., 09:21
I pričao malo sa vozačem kaže imaju jako jako puno fake poziva i dok se ne uhodaju malo bu ih jebavalo poznavanje grada. Jer ajd nek se javi tu neko ko zna ovaj grad ko svoj djep znači svaka i najmanja ulica u gradu ??? Mislim da takav ne postoji da zna sad napamet sve ulice u gradu. Al to se s vremenom nauči + gps imaju pa bu s vremenom sve to sjelo tam di treba. Naravno ak nastave tam sljakat.

I kaze jos drajver da se radi po 8 h al dosta njih žele i više radit....a o 16h smjenama nije bilo ni riječi....

I od 1.5. bu sa vipa bilo moguće nazvat Cammeo....

Znam bar dvojicu ovdje sa foruma!
Jedan je I Wonder!
A i sam znam dobrih 80% ( onih 20 % su pali zbog nenastavljanja kontinuiteta življenja u ZG)

Pitam se samo kad će "prvi pošteni vozač Camea u talu s Rumunjima i ostalim sumnjivim likovima koji operiraju po HR prepravit čitać kartica i snimat podatke i pinove kako bi dizali neovlašteno lovu s vaših računa"!
Ništa što već nije bilo nedgje, znamo i sami da je nema tome dugo uhvaćena grupa koja je postavljala "kamere" i čitaće po "serekeš" automatima u HR ....a ovo je toliko jedinstvena šansa .....zanimat će me onda komentari na temu plaćanje karticom u cameo! btw čak u D je razotkrivena grupa zaposlenika na benzinskim pumpama koja je snimala kartice ...jadni službenik na kasi je dobio samo 20.000€ od gangstera i nije odolio nemoralnoj ponudi!

Hoće li HR vozač taksija kojemu je to ekvivalent od ca 20 mjesečnih plaća uspjet odolit nemoralnoj ponudi?

SETRA Samoborček
30.04.2011., 09:45
Ma neće, kaj, znaju oni da mi hrvati nemamo para :D

.shorty.
30.04.2011., 09:51
to je istina moguce, ali to je moguce posvuda, od najmanjeg ducana pa eto do taksija, ne zamaram se s time, na kartici nemam vise od 100 eura nikad i nema minusa na njoj :D

e ps, stajao sam na semaforu 2,3 min pored cammea, upalio wifi na mobu, ali nije nasao ni jednu mrezu, jel oni taj net pale/gase, il se voze u faradayevom kavezu :D

Lastan
30.04.2011., 09:55

Preporučujem zivkanje s telefonskih govornica. I pozivanje u kojekakve vukojebine na periferiji. “Da, molim, u Brezovicu.”

A.M.80
30.04.2011., 09:57
Baš čitam u Jutarnjem kako je Cammeo u prvom tjednu zaradio 1,14 milijuna kuna!

Imali su 13 500 vožnji i napravili 212 800 km. :top:
Tijekom prošlog vikenda obavili su 1000 noćnih vožnji! :top:

Zatim piše kako vozači Radio taksija ne žele priznati pad prometa :rofl: :rofl: :rofl:

Čovječe u ovo kratko vrijeme što je Cammeo došao, Cammeovi vozači napravili su više kilometara nego što su vozači Radio taksija napravili u 10 godina :lol:

I onda neka netko kaže da naši taksisti nisu lijeni...

justic
30.04.2011., 10:02
Jedan je I Wonder!
A i sam znam dobrih 80% ( onih 20 % su pali zbog nenastavljanja kontinuiteta življenja u ZG)

Zar je taj I wonder taxist??
Ako je onda to objašnjava njegov osebujan rječnik :lol::rofl:

Inače podržavam ideju da se malo vrati radio taxiju istom mjerom kao što oni zavlače konkurenciju :top:

Actros1841
30.04.2011., 10:04
Baš prigodno štivo povodom 1. Svibnja ! Znamo da je 1.Svibnja praznik radničke klase ( nismo svi direktori) i klasne borbe protiv izrabljivanja radnika i nehumanih uvjeta rada!

Svim zagovornicima želim da pomno pročitaju sve na toj stranici i onda odluče žele potpomagat takav odnos kapitaliste spram zaposlenika, i neka se prisjete tih izvještaja svaki puta kad su u dilemi kojeg prijevoznika odabrat!

http://rob-cammeo.urota010.com/taxi-cammeo-svjedocenja-vozaca.html

A.M.80
30.04.2011., 10:09
Baš prigodno štivo povodom 1. Svibnja ! Znamo da je 1.Svibnja praznik radničke klase ( nismo svi direktori) i klasne borbe protiv izrabljivanja radnika i nehumanih uvjeta rada!

Svim zagovornicima želim da pomno pročitaju sve na toj stranici i onda odluče žele potpomagat takav odnos kapitaliste spram zaposlenika, i neka se prisjete tih izvještaja svaki puta kad su u dilemi kojeg prijevoznika odabrat!

Bilo je već par stranica ranije govora o tome...

A siguran sam da nije sve tako crno kao što su par bivših djelatnika Cammea napisali.

Uostalom, rađe odabirem Cammeo i čovjeku platim za odličnu uslugu i želim da obavi što više vožnji...

Vozači Radio taksiju su bahati, nemaju kulture, pljačkaju koga god stignu i razina usluge im je na najnižem nivou. A sigurno je dosta njih i pod utjecajem alkohola jer ljeti prilikom igranja šaha sigurno lijepo paše par hladnih pivica.

I onda neka te netko takav vozi...

Dwarf980
30.04.2011., 10:19
Jedan je I Wonder!

Da zna svaku ama baš svaku ulicu u gradu bez da mora pogledat na neku mini kartu ili prek gps-a???? :kava:

Dwarf980
30.04.2011., 10:23

Gle dosadni ste više sa tim linkanjem na tu stranicu...Buhuuuuuu bufakinghuuuuu....kaj se ne bunite na ostale pizdune kaj maltretiraju i gore radnike od dučana do razno raznih firmi....Svaki radnik bira za sebe svoj izbor i ak se želi izrabljivat njegov problem.....Ja sam kupac i ja biram uslugu koju ja želim koristit a to da neki pero radi više jer se nezna usuprostavit mene zaboli....jer znam za sebe da kad mi u nekoj firmi nije neš pasalo nisam šutio pa ni po cijenu otkaza mene za ovakve mizerije od love nebu niko jebao...

ZgSash
30.04.2011., 10:24

hmmmm
da razmislim: bih li radije uzeo uslugu od nekoga tko pljacka svoje radnike , ili od nekoga tko pljacka mene??
tesko pitanje
dalje , svi zaboravljaju da se ovdje nitko ne klanja cameu osobno , nego dolasku konkurencije uopce i stavljanju sahista na mjesto koje im pripada i za koje su se izborili - recycle bin

savjet cameu: s obzirom da su lazni pozivi stizali sa svega nekoliko brojeva , ne bi trebao biti problem javiti se telefonskoj kompaniji i traziti da se ti brojevi blokiraju , jer stranke krse uvjete ugovora i zloupotrebljavaju uslugu

A.M.80
30.04.2011., 10:27
hmmmm
da razmislim: bih li radije uzeo uslugu od nekoga tko pljacka svoje radnike , ili od nekoga tko pljacka mene??
tesko pitanje
dalje , svi zaboravljaju da se ovdje nitko ne klanja cameu osobno , nego dolasku konkurencije uopce i stavljanju sahista na mjesto koje im pripada i za koje su se izborili - recycle bin

savjet cameu: s obzirom da su lazni pozivi stizali sa svega nekoliko brojeva , ne bi trebao biti problem javiti se telefonskoj kompaniji i traziti da se ti brojevi blokiraju , jer stranke krse uvjete ugovora i zloupotrebljavaju uslugu

Rekao je Minovski da radi na tome. Koliko sam skužio treba im još neko vrijeme da sve dovedu u red.

zgubydan
30.04.2011., 10:31
Inače podržavam ideju da se malo vrati radio taxiju istom mjerom kao što oni zavlače konkurenciju :top:

Ne djeluje to na njih, šahisti ne gube novac kad idu na lažne pozive, možda partiju.

Actros1841
30.04.2011., 10:42
Gle dosadni ste više sa tim linkanjem na tu stranicu...Buhuuuuuu bufakinghuuuuu....kaj se ne bunite na ostale pizdune kaj maltretiraju i gore radnike od dučana do razno raznih firmi....Svaki radnik bira za sebe svoj izbor i ak se želi izrabljivat njegov problem.....Ja sam kupac i ja biram uslugu koju ja želim koristit a to da neki pero radi više jer se nezna usuprostavit mene zaboli....jer znam za sebe da kad mi u nekoj firmi nije neš pasalo nisam šutio pa ni po cijenu otkaza mene za ovakve mizerije od love nebu niko jebao...

Zbog takvog egoističnog načina razmišljanja i jeste ova država u TANTORU!
Kad se toliko kurčite svojom snagom potrošača za svoju kunu, a dajete je onima koji ugnjetavaju radnike ( nije to samo CAMEO ) onda se nemojte čudit da će te danas sutra ili vaša djeca biti u istom položaju ko i ovi radnici danas!
Lako se dođe do statusa " ko bi gori sad je doli" život je nepredvidiv!

Bit će dobro kad vam novokomponirani hrvatski kapitalisti uvedu uvjete rada sa početka 19 stoljeća ali onda će vam za klasnu borbu biti prekasno! Na dijaspori neki koji bi sutra napustili zemlju vrište hoću plaću ko čovjek, poštenu kunu za pošten rad, da ne crkavam od posla a ništa nemam....a ovdje ?????? Neće nikad Hrvati ostvarit dobre uvjete rada i poštovanje poslodavca dok je gornjih mentaliteta! O plaćama da i ne govorimo!

Bilo je već par stranica ranije govora o tome...

A siguran sam da nije sve tako crno kao što su par bivših djelatnika Cammea napisali.

Uostalom, rađe odabirem Cammeo i čovjeku platim za odličnu uslugu i želim da obavi što više vožnji...

Vozači Radio taksiju su bahati, nemaju kulture, pljačkaju koga god stignu i razina usluge im je na najnižem nivou. A sigurno je dosta njih i pod utjecajem alkohola jer ljeti prilikom igranja šaha sigurno lijepo paše par hladnih pivica.

I onda neka te netko takav vozi...

Gledaj dok su radio taksi bili jedini, imao si svojom snagom bojkotiranja njihovh usluga utjecaj na njihove prihode! Ok ....sad je tu tržišna utakmica, ali mislim da svako od nas treba imat u vidu i uvjete rada ONIH KOJI NAS VOZE! Nek je jeftin jebe ti se jel umoran jer radi sa samo 5-6 sati odmora i da će te možda zabit u tramvaj jer ne vidi više ni bijele miševe O tom aspektu ne razmišljate već samo .....super sa 20 kuna sam car!

hmmmm

Nisam ni ja protiv konkurencije, ali da se igra fair play! Ja sigurno neću nekome dat ni kune za koga je evidentno da se ponaša prema svojim zaposlenicima ko prema robovima!

Žalosno je samo da oni koji bi trebali reagirat po službenoj dužnosti NE REAGIRAJU, a ne reagiraju zbog toga jer ih ko i ove najglasnije zagovornike boli dupe što se u društvu događa i čuvaju svoju guzicu u svojoj kancelariji na grbači ostalih građana!

A.M.80
30.04.2011., 10:57
Kad se toliko kurčite svojom snagom potrošača za svoju kunu, a dajete je onima koji ugnjetavaju radnike ( nije to samo CAMEO ) onda se nemojte čudit da će te danas sutra ili vaša djeca biti u istom položaju ko i ovi radnici danas!

Bit će dobro kad vam novokomponirani hrvatski kapitalisti uvedu uvjete rada sa početka 19 stoljeća ali onda će vam za klasnu borbu biti prekasno! Na dijaspori neki koji bi sutra napustili zemlju vrište hoću plaću ko čovjek, poštenu kunu za pošten rad, da ne crkavam od posla a ništa nemam....a ovdje ?????? Neće nikad Hrvati ostvarit dobre uvjete rada i poštovanje poslodavca dok je gornjih mentaliteta! O plaćama da i ne govorimo!

Gledaj dok su radio taksi bili jedini, imao si svojom snagom bojkotiranja njihovh usluga utjecaj na njihove prihode! Ok ....sad je tu tržišna utakmica, ali mislim da svako od nas treba imat u vidu i uvjete rada ONIH KOJI NAS VOZE! Nek je jeftin jebe ti se jel umoran jer radi sa samo 5-6 sati odmora i da će te možda zabit u tramvaj jer ne vidi više ni bijele miševe O tom aspektu ne razmišljate već samo .....super sa 20 kuna sam car!

Nisam ni ja protiv konkurencije, ali da se igra fair play! Ja sigurno neću nekome dat ni kune za koga je evidentno da se ponaša prema svojim zaposlenicima ko prema robovima!

Žalosno je samo da oni koji bi trebali reagirat po službenoj dužnosti NE REAGIRAJU, a ne reagiraju zbog toga jer ih ko i ove najglasnije zagovornike boli dupe što se u društvu događa i čuvaju svoju guzicu u svojoj kancelariji na grbači ostalih građana!

Ne, ne razmišljam na taj način. Niti ne koristim njihove usluge. Jednom sam uzeo za probu vožnju Cammeom, ali uzeo bih ga u obzir ako se ide na nekakvo slavlje noću pa da pod utjecajem alkohola ne sjedam za volan. Uostalom, imaju pauze dok čekaju nekoga i tko zna na koliko se načina još mogu odmoriti. Nije da su za volanom 10 sati dnevno sa samo piš pauzama. Isto tako rade u par smjena pa ne vjerujem da vozači provode više od 8 sati za volanom.
Onda bi se isto tako mogli zapitati kako se postupa prema instruktorima u autoškoli koji moraju odraditi svojih 8 sati sa kandidatima u automobilu. Nije pravilna usporedba, ali velikih sličnosti ima.

No nisi uzeo u obzir činjenicu da će sigurno 20% ljudi od sada uzeti Cammeo i vraćati se doma na siguran način, umjesto da mrtvi pijani sjedaju za volan. Zato rađe odabrati "umornog" Cammeovca i u miru doći doma.

Dok su na vrhu bili vozači Radio taksija, ljudi su rađe sjedali pijani za volan i izvodili tko zna kakve gluposti, ali samo iz razloga jer im je tada taksi bio preskup!

Krkimir
30.04.2011., 12:22

po ovome onda nikad nebi trebao popiti kavu u kafiću, jer tamo konobarica radi za 2000 kuna (i manje) a gazda joj čak i ne plaća doprinose za mirovinu...
nosim tenisice koje je radio neki Kinez, koji radi cijeli dan za jedan dolar...

Zek0slav
30.04.2011., 12:51
po ovome onda nikad nebi trebao popiti kavu u kafiću, jer tamo konobarica radi za 2000 kuna (i manje) a gazda joj čak i ne plaća doprinose za mirovinu...
nosim tenisice koje je radio neki Kinez, koji radi cijeli dan za jedan dolar...

Pretpostavljam da Actros u svoje vozilo toči samo biodizel napravljen na vlastitoj farmi uljane repice. Ne bi on kupovao naftu od zlih kapitalista koji je kradu od zemalja trećeg svijeta gdje je prosječna plaća dolar na dan.
Ipak tvrdi da ima u vidu uvjete rada onih čije proizvode i usluge koristi. :D

Da, klasna borba. Za klasu šahista. :rofl:

.shorty.
30.04.2011., 12:56
Jedini nacin da ne podrzavamo izrabljivanje radnika je vjerojatno otici u planine, zivjeti u kolibi koju si sam izradio, jesti sir i piti mlijeko koje si sam pomuzao i nositi tenisice koje si sam ispleo. Drugog nema, svakoj firmi na celu sa vrlim sefom je cilj maximizirati profit, a minimizirati troskove, - u koje, izmedu ostalog, spadaju radnici. Uvijek ce kerum voziti ferrarije, a zaposlenice mu imati 2500kn place, tako funkcionira kapitalizam, kome se ne svida ili u planine ili crkavaj polako kao ostali smrtnici.

Meni osobno nije bilo jasno koja je recimo razlika kerumu hoce li spremiti godisnje 120 ili npr. 95 milijuna neke valute u dzep, a radnici bi itekako osjetili +500kn na placi, ako me razumijete...

Ali lako je nama pricati, tko zna kako bi se mi ponasali da imamo moc/vlast/novac.

Josip4
30.04.2011., 13:15
to je istina moguce, ali to je moguce posvuda, od najmanjeg ducana pa eto do taksija, ne zamaram se s time, na kartici nemam vise od 100 eura nikad i nema minusa na njoj :D

e ps, stajao sam na semaforu 2,3 min pored cammea, upalio wifi na mobu, ali nije nasao ni jednu mrezu, jel oni taj net pale/gase, il se voze u faradayevom kavezu :D

Za takve stvari je najbolja prepaid kartica, kolko staviš na nju tolko imaš, pa ako i uzme nama kaj puno uzet, a ionako banka sve vrati.

SETRA Samoborček
30.04.2011., 13:37

To nije zarada nego promet.

F10EXX
30.04.2011., 13:52

Fakat ste vise smijesni. To i nije promet, nego prihod. Jer termini su prihod, rashod i dobit/gubitak. Ovo sve ostalo je podlozno interpretacijama.

I zar je stvarno tesko pustiti nas koji smo godinama bili ugnjetavani od sahovskih despota da se malo veselimo, i ne nalazit dlake u jajetu? Doslovce desecima godina smo im davali dnevni prihod za voznjice od 20 min - pol sata, i sad kad odjednom mozemo malo uzivati u njihovoj muci jer im takva pljacka vise ne prolazi, morate vi na svaki post poklapat s necim.

Shvatite da me ne zanimaju urota websiteovi, cekanje, stare skode a ne novi citroeni i slicne gluposti. Zanima me samo da gledam sahiste kak upadaju u financijske probleme, kao sto su oni godinama gledali svoje musterije. Jeftinija voznja s konkurentima je samo plus.

johny5
30.04.2011., 13:56
Fakat ste vise smijesni. To i nije promet, nego prihod. Jer termini su prihod, rashod i dobit/gubitak. Ovo sve ostalo je podlozno interpretacijama.

I zar je stvarno tesko pustiti nas koji smo godinama bili ugnjetavani od sahovskih despota da se malo veselimo, i ne nalazit dlake u jajetu? Doslovce desecima godina smo im davali dnevni prihod za voznjice od 20 min - pol sata, i sad kad odjednom mozemo malo uzivati u njihovoj muci jer im takva pljacka vise ne prolazi, morate vi na svaki post poklapat s necim.

Shvatite da me ne zanimaju urota websiteovi, cekanje, stare skode a ne novi citroeni i slicne gluposti. Zanima me samo da gledam sahiste kak upadaju u financijske probleme, kao sto su oni godinama gledali svoje musterije. Jeftinija voznja s konkurentima je samo plus.

:top:

banderas
30.04.2011., 13:56

Cijene su im kakve su i obećane i već je to dovoljno da budu 10 puta bolji od vas. :)

KILLERDOG
30.04.2011., 14:14
ja rađe biram cameo,nego da sjedam u taksije udruge šahista, u kojoj ljudi koji su odrobijali nešto godina zbog šverca ljud i dalje imaju svoju licencu i rade

nikad neznam da li će takav neko doći po mene i što mi se može dogoditi

glavno da se švapska bori da nama bude ovdje bolje i objašnjava nam da to nije taksi,a nije ih ni vidio :rofl:

večeras opet idem van s cameom

taxi
30.04.2011., 14:19
Jedini nacin da ne podrzavamo izrabljivanje radnika je vjerojatno otici u planine, zivjeti u kolibi koju si sam izradio, jesti sir i piti mlijeko koje si sam pomuzao i nositi tenisice koje si sam ispleo. Drugog nema, svakoj firmi na celu sa vrlim sefom je cilj maximizirati profit, a minimizirati troskove, - u koje, izmedu ostalog, spadaju radnici. Uvijek ce kerum voziti ferrarije, a zaposlenice mu imati 2500kn place, tako funkcionira kapitalizam, kome se ne svida ili u planine ili crkavaj polako kao ostali smrtnici.

Meni osobno nije bilo jasno koja je recimo razlika kerumu hoce li spremiti godisnje 120 ili npr. 95 milijuna neke valute u dzep, a radnici bi itekako osjetili +500kn na placi, ako me razumijete...

Ali lako je nama pricati, tko zna kako bi se mi ponasali da imamo moc/vlast/novac.

:top:

A.M.80
30.04.2011., 14:23

To je Cammeova zarada/prihod, isto značenje.

Ali najsmješnije u cijelom članku bila je činjenica da stari taksisti ne priznaju pad prometa :cerek:

A ništa, sad ćete se vi stari taksist početi kupati, čistiti aute, otvarati auto mušterijama, naučiti kulturno se ponašati, naučiti prometna pravila, a najbitnije sniziti cijene. Evo to vam fali da bi poslovali :rofl:

Možda da BMW X5 sa taxi tablom zamijenite npr. novom Dacijom... Ne znam kako ste uopće zaradili za takav BMW, ali smiješno mi je gledati kako se brinete da ćete ostati bez ikakvih prihoda i da nećete moći prehraniti obitelj, ali BMW je tu, sjaji se cijeli dan na taksi stajalištu.
Ono, BMW X5 3.0D, 2004.god sa 12 000 km, a od toga 8000 km nabrano putovanjima na more :rofl:

taxi
30.04.2011., 14:24
ja rađe biram cameo,nego da sjedam u taksije udruge šahista, u kojoj ljudi koji su odrobijali nešto godina zbog šverca ljud i dalje imaju svoju licencu i rade

nikad neznam da li će takav neko doći po mene i što mi se može dogoditi

glavno da se švapska bori da nama bude ovdje bolje i objašnjava nam da to nije taksi,a nije ih ni vidio :rofl:

večeras opet idem van s cameom

Znaći pošto nisi prodan u roblje, do prošlog tjedna nisi sjeo u taxi ?

yedwy
30.04.2011., 14:25

Razlika je 25 milja - zašto bi ih spremio u džep neko drugi umjesto njega?

taxi
30.04.2011., 14:27
To je Cammeova zarada/prihod, isto značenje.

Ali najsmješnije u cijelom članku bila je činjenica da stari taksisti ne priznaju pad prometa :cerek:

A ništa, sad ćete se vi stari taksist početi kupati, čistiti aute, otvarati auto mušterijama, naučiti kulturno se ponašati, naučiti prometna pravila, a najbitnije sniziti cijene. Evo to vam fali da bi poslovali :rofl:

Možda da BMW X5 sa taxi tablom zamijenite npr. novom Dacijom... Ne znam kako ste uopće zaradili za takav BMW, ali smiješno mi je gledati kako se brinete da ćete ostati bez ikakvih prihoda i da nećete moći prehraniti obitelj, ali BMW je tu, sjaji se cijeli dan na taksi stajalištu.
Ono, BMW X5 3.0D, 2004.god sa 12 000 km, a od toga 8000 km nabrano putovanjima na more :rofl:

Pa bar se imaš priliku provozati u X5 , daš 46 kuna i voziš se 5 km u BMW X5 pa di toga ima ?

johny5
30.04.2011., 14:29

Zatim piše kako vozači Radio taksija ne žele priznati pad prometa :rofl: :rofl: :rofl:

Čovječe u ovo kratko vrijeme što je Cammeo došao, Cammeovi vozači napravili su više kilometara nego što su vozači Radio taksija napravili u 10 godina :lol:

I onda neka netko kaže da naši taksisti nisu lijeni...

Da po ovome ispada da će svaka škoda raditi oko 150 tisuća km godišnje pod uvjetom da ostane isti prosjek skroz kao ovaj tjedan... Naravno da to nije maksimum ali sigurno nije loše, dakle ne ostane puno vremena za šah uz tu kilometražu...