PDA

View Full Version : Limit 102 ks za mlade vozače!!!

stranice : [1] 2

ludi_bubnjar555
18.10.2010., 21:13
Evo zanima me ljudi šta vi mislite o tom zakonu...tj limitu koji ne dopušta mladom vozaču do 24 god. da ne vozi auto jači od 102 ks...moje iskreno mišljenje je da taj zakon nebi se trebao držati tolko čvrsto još dugo...vjerujem da će se promijenti...ako oni tolko paze za ljude da ne umiru previše u prometnim nesrečama,onda stvarno nemam šta reći...naime imao čovjek auto od 85,102,180 ili 200 ks opet će nastradati kako god okrenemo...tako da za mene ovaj zakon nebi trebao trajati još dugo..

volio bih čuti i vaša mišljenja...slažete li se/ne slažete li se s onime što sam rekao...podjelite sa svima... hvala :W

ryder on the storm
18.10.2010., 21:15
Evo zanima me ljudi šta vi mislite o tom zakonu...tj limitu koji ne dopušta mladom vozaču do 24 god. da ne vozi auto jači od 102 ks...moje iskreno mišljenje je da taj zakon nebi se trebao držati tolko čvrsto još dugo...vjerujem da će se promijenti...ako oni tolko paze za ljude da ne umiru previše u prometnim nesrečama,onda stvarno nemam šta reći...naime imao čovjek auto od 85,102,180 ili 200 ks opet će nastradati kako god okrenemo...tako da za mene ovaj zakon nebi trebao trajati još dugo..

volio bih čuti i vaša mišljenja...slažete li se/ne slažete li se s onime što sam rekao...podjelite sa svima... hvala :W

Ima već tema o tome... ove zime bi trebao ponovno ići na izglasavanje... do tad se ništa ne zna

dove+
18.10.2010., 21:33
Ovdje ga brine zakon od '100 konja', a na drugoj temi priča o kupnji RS Škodu od 180 konja.
Dajte banajte te trolove...

Pazi samo glupu anketu :facepalm:

Gigi06
18.10.2010., 21:38
hm....upravo zbog tebe i postoje ovakvi zakoni u eu...ALI U JEBENOJ EU....ne i kod nas....vani je zakon postavljen po omjeru konja i mase a kod nas ograničen na 102 konja i nije isto jer vozim auto od tonu i pol od sto konja i onaj od 800 kila..........zbog toga se nadam se ce ovaj zakon pasti cim prije

ćubi
18.10.2010., 21:39
Ovdje ga brine zakon od '100 konja', a na drugoj temi priča o kupnji RS Škodu od 180 konja.

napravi novi topic i bolju anketu onda....:kava:

ludi_bubnjar555
18.10.2010., 21:44

ajde ohladi malo...cuj..ako nemas pametnijeg posla...odi kopaj ili tako nesto... ono za RS je bilo za mog prijatelja...drugi put informiraj se malo :mig: sretno

Ćubi hvala na podržci.. :mig:

hrdragovoljac
18.10.2010., 22:03
sam sam mladi vozac i vozio sam prvo 75ks a sad vise od 102ks
i sam sebi bi stavio taj zakon, gledajuci sve svoje prijatelje koje su gluposti izvodili i s kakvim su svim ne znanjem izasli iz autoskole :facepalm:
autoskola daje tek osnove i treba puno km i iskustva da se postane pravi vozac

-ostavio bih zakon o snazi ali prve dvije godine za sve nove vozace s omjerom ks/kg
-sredio autoskole
-ostavio 0,0 do 24 god (al ovo nije tema ovog topica)

deri valdez
18.10.2010., 22:05
deca ak mene pitate i 100 konja vam je previse.s tim da se slazem da je problem ako se radi o tatinoj limuzini koja ima par konja viska.ak se hocete ganjat na pistu

ludi_bubnjar555
18.10.2010., 22:11
deca ak mene pitate i 100 konja vam je previse.s tim da se slazem da je problem ako se radi o tatinoj limuzini koja ima par konja viska.ak se hocete ganjat na pistu

u tome je stvar šta naprimjer kad tata ima auto do 105 ks a mladi vozač nebi smio voziti taj auto jer ima 3 ks više...pa čovječe gdje živimo?? to je apsurd.. slažem se se sa svime al trebalo bi se tolerirati barem do 10 ks više od dopuštenog...nema svaka familija za dva auta...

perokos
18.10.2010., 22:20
ma to su gluposti, ja položim sa 18 god i do 24 mi trebaju 6 god, a za 6 godina bum imal više iskustva, nego neko ko bu položil s 24 i sel u auto od 200ks i ubio se

Gigi06
18.10.2010., 22:26
i sam sebi bi stavio taj zakon, gledajuci sve svoje prijatelje koje su gluposti izvodili i s kakvim su svim ne znanjem izasli iz autoskole :facepalm:

-ostavio bih zakon o snazi ali prve dvije godine za sve nove vozace s omjerom ks/kg
-sredio autoskole

potpisujem...da bar tako razmišlajju nas političari

ti OČITO NE KONTAŠ i zato bolje šuti...nije stvar u sto konja nek u KILAŽI!!!!

get
18.10.2010., 22:28
http://il.youtube.com/watch?v=2Cu6SF5XhOE

:zubo:

hrdragovoljac
18.10.2010., 22:34
http://il.youtube.com/watch?v=t8e1gSI6lHM

:D

deri valdez
18.10.2010., 22:58
ma to su gluposti, ja položim sa 18 god i do 24 mi trebaju 6 god, a za 6 godina bum imal više iskustva, nego neko ko bu položil s 24 i sel u auto od 200ks i ubio se

ne radi se tolko o iskustvu nego je naglasak na ozbiljnost jer zakon se zove zakon o mladim vozacima a ne zakon o neiskusnim vozacima

deri valdez
18.10.2010., 23:00
ti OČITO NE KONTAŠ i zato bolje šuti...nije stvar u sto konja nek u KILAŽI!!!!

ma ja sam ti malo usporen,slabo kopcam:mig:

ryder on the storm
18.10.2010., 23:17
http://il.youtube.com/watch?v=2Cu6SF5XhOE

:zubo:

http://www.youtube.com/watch?v=CwlgRf58VT4
evo, ritam je isti hahahha , a ima i veze sa onim mladim vozačima zbog kojih i je zakon i zbog kojih mi pošteni ljudi nemožemo vozit normalne aute...

p177
18.10.2010., 23:50
u tome je stvar šta naprimjer kad tata ima auto do 105 ks a mladi vozač nebi smio voziti taj auto jer ima 3 ks više...pa čovječe gdje živimo?? to je apsurd.. slažem se se sa svime al trebalo bi se tolerirati barem do 10 ks više od dopuštenog...nema svaka familija za dva auta...

Ajmo se sad pravit da ovo pitanje nije već sto puta postavljeno, prožvakano i probavljeno na ovom forumu. :rolleyes:

my_name
19.10.2010., 00:29

-sredio autoskole

:top::top::top:

ludi_bubnjar555
19.10.2010., 20:02
Ajmo se sad pravit da ovo pitanje nije već sto puta postavljeno, prožvakano i probavljeno na ovom forumu. :rolleyes:

pravit cemo se...al jbga...šta ces kad ne boravim previše za forumom... :D

al očito neki ljudi su ovdje slijepi.. PONAVLJAM da nema nikakve veze bio to vozač od 18 ili 24 godine i imao on auto od 102 ili 200 ks...ništa se ne mjenja...ljudi umiru za volanom...i nemojte govoriti tko je više iskusniji tko manje.... jer vidio sam ljude koji voze aute i dođe ti da j**eš mater onome tko mu dao vozačku...nisu godine u pitanju....znate kako se kaže: i najbolji griješe tako da ljudi ovaj zakon je totalni fail :lol: promašaj!!

rocket86
19.10.2010., 20:44
pravit cemo se...al jbga...šta ces kad ne boravim previše za forumom... :D

al očito neki ljudi su ovdje slijepi.. PONAVLJAM da nema nikakve veze bio to vozač od 18 ili 24 godine i imao on auto od 102 ili 200 ks...ništa se ne mjenja...ljudi umiru za volanom...i nemojte govoriti tko je više iskusniji tko manje.... jer vidio sam ljude koji voze aute i dođe ti da j**eš mater onome tko mu dao vozačku...nisu godine u pitanju....znate kako se kaže: i najbolji griješe tako da ljudi ovaj zakon je totalni fail :lol: promašaj!!
fail je iz jednog razloga... bitniji je omjer mase i snage, nego sama snaga...

odnosno, ne možeš reći da će balo od 18 godina istu pizdariju napraviti sa cliom od 65ks i sa RS-om, i da su iste šanse da napravi pizdariju...

50kw/T je u italiji, i ima smisla:mig:

wifi
19.10.2010., 20:47
Iako se mene ovaj zakon ne tice, niti me se ikad ticao, jer imam kako godina pravih, a i vozackog staza, sa ovim zakonom se nimalo ne slazem.
Postaviti limit od 75kW je komicno, osobito u svjetlu danasnjih (pre)teskih automobila. Nekoc je 100ks bila mala jurilica, tipa suzuki swifta gti iz 91, koji dan-danas moze vozit taj "mladi" vozac i bit brzi od "tenkova" sa duplo vise konja, ali i vise nego dvostruko tezih. U isto vrijeme taj suzuki ne pruza apsolutno nikakvu zastitu svojim putnicima, bas kao i velika vecina (do 100ks) malih autica, osim novih generacija. Cinjenica je da svi ne mogu i ne zele imati dva ili vise autica u obitelji, i isto toliko registracija, mjesta za parkiranje itd. A ovim zakonom prisiljavaju roditelje da potpuno ispravno vozilo koje minorno prelazi snagu, a u odnosu na tezinu je primjereno, moraju prodati, zamijeniti, ili kupiti jos jedno da bi mladi vozac zakonski mogao voziti karampanu. Ovaj zakon je samo dokaz da nam sve zakone u drzavi donose ljudi koji sa tematikom bilo kakvog zakona nemaju apsolutno nikakve veze, ali to je prica za sebe. Da nije tako, onda se nebi sigurnost u prometu provodila mjerenjem brzine na pravcu sa 3 trake u svakom smjeru i uz ogranicenje od 60 i slicnim primjerima.
Iskreno se nadam radi buducih vozaca da ce ovaj zakon pasti bas kao i besmislica o "kvazi" zabrani voznje nasamo od 23-05. I voznja nocu sam je jos jedno iskustvo, i voznja po kisi, snijegu, ledu... sva ta iskustva cine vozaca onim kakav je. Ali bolje da im ne dajem ideje, jer bi mladi vozaci onda po zakonu mogli dobit pratnju ili zabranu kad pada kisa, kada pada snig, kad netko od njih zijeva u saboru...
Ono sto bi preporucio je ipak da svatko prodje trening sigurne voznje, da iskusi ponasanje vlastitog vozila u kriticnim situacijama i u kontroliranim losim uvjetima. Ono sto ne bi "preporucio" je daljnje besmisleno povecanje cijena autoskola, koje apsolutno nista nije donijelo u pogledu kvalitete kandidata po polaganju vozacke, dapace, cini mi se da je svake godine kriterij za postat kako vozac, tako i instruktor sve nizi. Ona parodija "Instruktor" na tv-u, je jos mila majka u odnosu na pravi zivot...

HHmischko
19.10.2010., 23:05
Kao čo'ek koji ima vozačku 15+ godina, reći ću:

-Yugo 55 koji sam prvi vozio sam vozio u nekim situacijama brzinama koje danas ne bi ponovio - barem ne s tim drlogom.

-nedugo zatim, par mjeseci, R5 koji je bio za Yugo pila, već je vožen znatno razumnije, iako možda danas s tim krhkim autićem neke brzine i ne bi ponavljao u nekim uvjetima

-već nakon par mjeseci vožnje inteligentan čovjek shvati granice i ostavlja dobre rezerve u vožnji

-brzina i snaga nije sama po sebi opasna, kod iole razumne osobe vrijedi što jači i brži auto - to sigurniji

Naravno, velika većina kojima smeta zakon su upravo mladi vozači koj bi divljali - a ona nekolicina razumnih su žrtve zakona. Zakonodavca za to nije briga.

spirou
20.10.2010., 00:12

ponavljaj ti koliko god hoćeš...i zovi druge slijepima, ALI...

postoji nešto što se zove STATISTIKA

a,statistika govori da je mladih vozača (do 24 god) svega 13 posto, ali su odgovorni za 23% nesreća (znači otprilike duplo više od ostalih skupina).

ukoliko granicu podigneš na 30 godina, dođeš do zaključka da su vozači do 30 godina skrivili više od 50% nesreća sa smrtnim posljedicama

pa ti i dalje tvrdi da to nema nikakve veze s godinama i traži octaviu od 200 KS

spirou
20.10.2010., 00:14
Kao čo'ek koji ima vozačku 15+ godina, reći ću:

-Yugo 55 koji sam prvi vozio sam vozio u nekim situacijama brzinama koje danas ne bi ponovio - barem ne s tim drlogom.

-nedugo zatim, par mjeseci, R5 koji je bio za Yugo pila, već je vožen znatno razumnije, iako možda danas s tim krhkim autićem neke brzine i ne bi ponavljao u nekim uvjetima

-već nakon par mjeseci vožnje inteligentan čovjek shvati granice i ostavlja dobre rezerve u vožnji

-brzina i snaga nije sama po sebi opasna, kod iole razumne osobe vrijedi što jači i brži auto - to sigurniji

Naravno, velika većina kojima smeta zakon su upravo mladi vozači koj bi divljali - a ona nekolicina razumnih su žrtve zakona. Zakonodavca za to nije briga.

sve potpuno potpisujem...kad se sjetim što sam sa stojadinom radio...jeza me spopadne :D

sad nema teorije za nečim takvim ;)

i stoga ovaj zakon potpuno podržavam

p.s.
policajci često zaustave mladog vozača za jačim autom i nema neke reakcije...a,pogotovo ne b bilo reakcije ako auto ima 105 KS umjesto 102

ali,kad kerum golobradi nećak zabije u zid ferraria sa pitaj Boga koliko konja...onda bi stvarno reakcije trebalo biti

beosound3200
20.10.2010., 00:24
takoder ima i nesto sto se zove LOGIKA

dakle imamo dobnu skupinu od 18-24 koja je skrivila 23 posto nesreca

postavlja se pitanje dali je to zato sto su to sve agresivni balavci bez mozga ili zato sto vecina ljudi polaze vozacki s 18 godina te se zbog manjka iskustva 'precjene'?

zato smatram da je u potpunosti apsurdno idiotski kretenski (u pomanjkanju bolje rijeci) da se vozaci rangiraju na takav nacin te se treba uvesti ajmo rec iskustveni rok prve 2-3-4 god kolko god ocete bez obzira na broj godina pri polaganju

takoder mnogi govore sjecam se sebe s 18 kako sam vozio, dali je to zbog tih '18' ili je zato sto si tek sjeo za volan i i boze moj eksperimentirao probavao testirao sta ti ja znam, a da si polozio sa 23 odma bi vozio kao i sa 5 godina iskustva

tako da kao i u svemu bitno je ISKUSTVO a sto se tice godina to treba uvaziti al sa zrnom soli

my 2 cents ;)

Skrewdriver
20.10.2010., 01:00
ponavljaj ti koliko god hoćeš...i zovi druge slijepima, ALI...

postoji nešto što se zove STATISTIKA

a,statistika govori da je mladih vozača (do 24 god) svega 13 posto, ali su odgovorni za 23% nesreća (znači otprilike duplo više od ostalih skupina).

ukoliko granicu podigneš na 30 godina, dođeš do zaključka da su vozači do 30 godina skrivili više od 50% nesreća sa smrtnim posljedicama

pa ti i dalje tvrdi da to nema nikakve veze s godinama i traži octaviu od 200 KS

Malo su ti netocne statistike.

Najveci broj nesreca skrive vozaci starosti između 25 i 29 godina. Iza su vozači 21-24 godine, zatim vozači 30-34, pa 35-39, pa 40-44, 45-49 i tek onda vozači 16-20.

45% nesreca skrive vozaci 0 -30 godina
40% nesreca skrive vozaci 30-60 godina
8% su stariji od 60 godina
7% se ne zna dob

vozaci od 18 do 24 godine skrive 20% nesreca, potpuno jednako koliko i vozaci od 25 do 32 godine.

Sto se tice vozackog staza statistike pokazuju kako je broj nesreca tocno obrnuto proporcionalan broju godina vozackog iskustva. Duplo više nesreca naprave vozaci s iskustvom 1 do 5 godine nego vozaci s iskustvom 5 do 10 godina

spirou
20.10.2010., 01:08
zato smatram da je u potpunosti apsurdno idiotski kretenski (u pomanjkanju bolje rijeci) da se vozaci rangiraju na takav nacin te se treba uvesti ajmo rec iskustveni rok prve 2-3-4 god kolko god ocete bez obzira na broj godina pri polaganju

takoder mnogi govore sjecam se sebe s 18 kako sam vozio, dali je to zbog tih '18' ili je zato sto si tek sjeo za volan i i boze moj eksperimentirao probavao testirao sta ti ja znam, a da si polozio sa 23 odma bi vozio kao i sa 5 godina iskustva

tako da kao i u svemu bitno je ISKUSTVO a sto se tice godina to treba uvaziti al sa zrnom soli
my 2 cents ;)

ja se slažem s tobom da je iskustvo najbitnije...
ali,mislim da period koliko tko ima vozačku nema nikakvog utjecaja
znam dosta ljudi koji su položili,pa godinama ne voze (igrom slučaja)

kad bi uveo kao kriterij posjedovanje vozačke određen period...svi bi polagali sa 18...pa,kad započnu vozit...dobro započnu...
mislim da se time ne bi ništa riješilo

ali,mislim da i godine imaju utjecaja...zapravo znam...
neki maturant ili brucoš za volanom..sigurno je željan dokazivanja pred ekipom ili curama...to je uvijek bilo tako i biti će ;)

spirou
20.10.2010., 01:10

Najveci broj nesreca skrive vozaci starosti između 25 i 29 godina. Iza su vozači 21-24 godine, zatim vozači 30-34, pa 35-39, pa 40-44, 45-49 i tek onda vozači 16-20.

45% nesreca skrive vozaci 0 -30 godina
40% nesreca skrive vozaci 30-60 godina
8% su stariji od 60 godina
7% se ne zna dob

vozaci od 18 do 24 godine skrive 20% nesreca, potpuno jednako koliko i vozaci od 25 do 32 godine.

Sto se tice vozackog staza statistike pokazuju kako je broj nesreca tocno obrnuto proporcionalan broju godina vozackog iskustva. Duplo više nesreca naprave vozaci s iskustvom 1 do 5 godine nego vozaci s iskustvom 5 do 10 godina

statistika je točna,ali je stara 5 godina..iz vremena kad se taj zakon i dogodio
gle, ako je pao broj nesreća "mladih" vozača...možda je to zbog ovog zakona? :D

bravo za zakon :top:

spirou
20.10.2010., 01:13
btw....moja celica od 100-tinjak KS...na autoputu potegnem 200 kmh (samo par puta...čisto da vidim može li...inače vozim po HR propisima)

i onda dođe neki klinac kojem je to malo i on bi htio nešto od 150 KS :ne zna:

smiješno :flop:

Mislim da puno njih ni ne zna baš šta je 100 konja...

sale75
20.10.2010., 01:25
ali,mislim da i godine imaju utjecaja...zapravo znam...
neki maturant ili brucoš za volanom..sigurno je željan dokazivanja pred ekipom ili curama...to je uvijek bilo tako i biti će ;)

da,ali opet godine imaju utjecaja i u drugom smislu,netko kada položi sa 35g sigurno neće naućiti voziti kao netko tko je položio sam 18,znam više poznanika koji su položili sa 40+,voze 2-3g pa nemaju pojma o vožnji

spirou
20.10.2010., 01:49
ali,oni sigurno ne izlaze do 4 ujutro vani, popiju nekoliko piva i onda razvoze ekipu doma ;)

s tim da po mogućnosti i "obriju" nekog na cesti...ono,čisto radi dojma...da ne ispadnu papci :D

spirou
20.10.2010., 01:53
kad smo kod utrkivanja..sjećam se da je neko vrijeme u splitu bio policijski auto (bez oznaka)...da me ubiješ,sad sam zaboravio koji..golf ili BMW..sjećam se samo registracije..slova FZ :D

i likovi bi znali stati na semaforu pokraj nabrijanih auta...i onda bi turirali..i stali bi se utrkivat...kad ovaj zašlajfa..poleti i prijeđe ograničenje...oni udru po gasu i STOP POLICIJA :D

nisu bili normalni :D

stali jednom i pokraj moje celice...ja im zavarija i lagano ih odjeba :D

da,utrkivat ću se s tobom...yeah right :lol:

romyo
20.10.2010., 02:14
ma ja sam ti malo usporen,slabo kopcam

Deri, stara kuko, ko mi te to ljuti .....:confused: :confused: :confused:

Skrewdriver
20.10.2010., 07:40
statistika je točna,ali je stara 5 godina..iz vremena kad se taj zakon i dogodio
gle, ako je pao broj nesreća "mladih" vozača...možda je to zbog ovog zakona? :D

bravo za zakon :top:

nije "pao"
prije 10 godina je postotak nesreca mladih vozaca bio manji

kad smo kod utrkivanja..sjećam se da je neko vrijeme u splitu bio policijski auto (bez oznaka)...da me ubiješ,sad sam zaboravio koji..golf ili BMW..sjećam se samo registracije..slova FZ :D

i likovi bi znali stati na semaforu pokraj nabrijanih auta...i onda bi turirali..i stali bi se utrkivat...kad ovaj zašlajfa..poleti i prijeđe ograničenje...oni udru po gasu i STOP POLICIJA :D

nisu bili normalni :D

stali jednom i pokraj moje celice...ja im zavarija i lagano ih odjeba :D

da,utrkivat ću se s tobom...yeah right :lol:

nisi nikad cuo za presretace?:confused:

štemajzl
20.10.2010., 08:02
postavlja se pitanje dali je to zato sto su to sve agresivni balavci bez mozga ili zato sto vecina ljudi polaze vozacki s 18 godina te se zbog manjka iskustva 'precjene'?
Koga briga? Apsolutno je svejedno jel jedno il je drugo.

Najveci broj nesreca skrive...
Izvor?

ludi_bubnjar555
20.10.2010., 08:33
Ljudi moji...potpisujem svima odgovore i vaša mišljenja...svaka čast..vidim da ste ozbiljni za razliku od nekih koji počnu j**at mater mladima za volanom,kao npr ja...al gledajte...nije osigurano da čovjek nakon 6 godina ima nekakvog iskustva...iskustvo je kad prođete više od 600 tisuća km po svim uvijetima i cestama ovoga svijeta kao npr moj tata...kolko je puta već "obišao svijet" sa autom i to sa Renault 4 i nikada mu se nije desila neka veća nesreća..eto vidite onda vašu statistiku...ovo znači biti iskusan vozač...

zato čovjek može sjesti za bilo koji auto i napraviti največe sr*nje...i nema veze sa godinama i konjažom...ti se možeš slupati pošteno ako oćeš i sa Četvorkom a i sa ferrarijem kako smo i imali slučajeva....

i još jedna stvar..nije da ja forsiram ovaj zakon...nek ostane..al zašto se neki normalni ljudi moraju osječati diskriminiranima...jer ako ja želim taj auto,meni brani zakon...pa ZAR SMO ONDA SVI TOLKI KRETENI U PROMETU??? I da...po meni trebalo bo se procijenjivati vozač posije vozačke da se vidi od koliko ks može imati auto...jer, naravno nismo svi isti za volanom

Ja znam svoje granice,kad smiješ potegnut a kada ne. :mig:
I dajem največe pravo riječi i poštovanje iskusnim vozačima i starijima od mene... pozdrav

yedwy
20.10.2010., 08:35
Jesus pa ne opet šetanje kožice o tome... :facepalm:

Ok nadobudni - može da vam skinu limit, na vozačkom dobiješ auto od 300ks sa zadnjim pogonom i bez trakcione i ESPa ako mi prođeš 10 krugova na stazi sa zavojima i prijevojima na kojoj se odsimuliraju svi vremenski uvjeti (voda, snjeg i led, šljunak na cesti) bez da se izvrtiš ili izletiš iz linija dobiješ vozačku bez ograničenja, a ako ne onda 6mj nema ponovnog polaganja...

Kako to zvuči?

ludi_bubnjar555
20.10.2010., 08:40

Ok nadobudni - može da vam skinu limit, na vozačkom dobiješ auto od 300ks sa zadnjim pogonom i bez trakcione i ESPa ako mi prođeš 10 krugova na stazi sa zavojima i prijevojima na kojoj se odsimuliraju svi vremenski uvjeti (voda, snjeg i led, šljunak na cesti) bez da se izvrtiš ili izletiš iz linija dobiješ vozačku bez ograničenja, a ako ne onda 6mj nema ponovnog polaganja...

Kako to zvuči?

ovo zvuči nimalo laganim...ali vjerujem da ima takvih koji će i to proći pa napraviti sranje na cesti :rofl: (takvi će prvi napraviti)

ja kažem..ne treba sad meni auto od 300 ks meni je dovoljno 150 i manje..al probelm je u tome zašto ja nebi imao taj auto...kuis...jbte..nije sve do snage auta nego i izgleda...mogu ja imati i Ferrarija pa ne potegnut s njime preko 200 km/h...razumiješ?

Matesonik
20.10.2010., 09:03

Kako to zvuči?

Moze! :five:

Oni koji isprobavaju granice vozila i svojih sposobnosti to rade na cesti i imaju dobru sansu da pokupe stup ili nekoga, umjesto da to rade na stazi i zavrse ili na livadi pokraj nje ili u starim gumama.

Oni koji ne isprobavaju, cim auto proklize bi zakocili, a malo je nevjerojatno da bi *uvijek* vozili toliko sporo da ih nista ne moze iznenaditi, bilo los asfalt u zavoju, bilo pas nasred ceste...

Broj mladih vozaca koji su naucili kontrolirati auto na (sigurnoj) stazi uz instruktora profesionalca je uzasno malen: nekolicina kartingasa i jos nekoliko onih koji su platili skolu sigurne voznje. Po meni, svi bi trebali proci tako nesto.

Vampir Svetozar
20.10.2010., 09:03
Da je meni, kad sam imao 18-20 godina, neko dao auto koje sad vozim, Vampira Svetozara danas 100% ne bi bilo.
I onda ne bi ko imao dizat žifce primatima...
Što se možda i ne čini tako loša stvar, ali u stvari je :mig:

Taj zakon je okej, ne davati ništa preko 100ks mladuncima, samo je idiotski precizirati točnu konjažu na 102. Ja ne bi dopustio preko 100ks, sa tolerancijom od 5%.

ludi_bubnjar555
20.10.2010., 09:15
Da je meni, kad sam imao 18-20 godina, neko dao auto koje sad vozim, Vampira Svetozara danas 100% ne bi bilo.

Taj zakon je okej, ne davati ništa preko 100ks mladuncima, samo je idiotski precizirati točnu konjažu na 102. Ja ne bi dopustio preko 100ks, sa tolerancijom od 5%.

e ovakvo razmišljanje jednog kulturnog čovjeka mi se sviđa...svaka čast Vampiru. :s

yedwy
20.10.2010., 09:20
U zakonu nije precizirana konjaža 102 nego je precizirano 75kw...

UnknownRoad
20.10.2010., 09:33
ne radi se tolko o iskustvu nego je naglasak na ozbiljnost jer zakon se zove zakon o mladim vozacima a ne zakon o neiskusnim vozacima

kakva jebena ozbiljnost? na cesti viđam puno više idiota koji rade sranja od 35+ nego ovih tzv mladih vozača; kreten je kreten, imao on 20 ili 50 godina.

ludi_bubnjar555
20.10.2010., 09:34

to imaš pravo...ravnaju se prema kw...a jbga...šta ćemo kad tako mora biti..

ludi_bubnjar555
20.10.2010., 09:35
kreten je kreten, imao on 20 ili 50 godina.

To i ja kažem.... :s

spirou
20.10.2010., 09:45
nije "pao"
prije 10 godina je postotak nesreca mladih vozaca bio manji

nisi nikad cuo za presretace?:confused:

1. ono je statistika iz 2004...ne znam šta na to da ti kažem

2. to je bilo vrijeme "prije" presretača..prije nekih 7-8 godina...

uostalom, presretači uglavnom "rade" po autoputu,a radi se i o novim vozilima

a,ovaj nije bio baš nov...i nabrijavali su ga po gradu, trkajući se s ekipom

rocket86
20.10.2010., 10:19
spirou, presretači sve više operiraju i na lokalnim cestama. iako su krenuli od samog starta.

jutros idem do grada i a4 3.0tdi zaustavio yarisa, auti u susret blicaju. prije par mjeseci obiđu me mazda 6 nova i za njom isti presretač...

formalno, oni jesu na AC, al čuvaj ih se i ovako. a ima i policije koja operira u civilnom autu, rekao bih također"provokatori"

Seltik
20.10.2010., 10:24
Bez da čitam sve postove reći ću svoje mišljenje:

neki dan oko ponoći čekam na semaforu, u traci za desno skretanje do mene renault twingo ... kolko može bit 50-60 ks... hrpa mladića ... otvoren mu krov, dvoje vire od gore, nemaju upaljena svjetla, i ima ih 6 u autu za 5 osoba. Nakon kratkog stajanja kroz crveno prođu ravno iz trake za skretanje. Dakle u tih 20 ak sekundi prekršaja kolko oćeš... malo dalje ograničenje 70, ja vozim cca 75 a oni se udaljavaju kao da voze barem 20-30 više i to bez svjetala..
Ja imam dosta jači auto od toga, 1,8 90 ks ( je da je u granici) ali što je sad tu poanta:

Budala je budala i u twingu i u nekom jačem autu. Da bi se glupo ponašao na cesti ne trebaju ti konji, nego nedostatak mozda. iako imam 30 ak konja više i jedno 600 kubika više, vozio sam puno lakše i odgovornije, a bila je noć i nije bilo ni žive duše... :top:

Druga stvar.

Moj automobil ima 90 ks, od mog lege točno 100... obojica možemo ići preko 170 s autima, relativno su startni s obzirom na obične automobile gradske, i sad, što mene spriječava da je npr vozim 100 po gradu ? to što nemam 100 ks? jel to mene sprečava da ne divljam po ulicama i ne kurčim se ? Imam mozak i niti želim plaćati kazne, niti druge i sebe dovoditi u opasnost.

Treća stvar:

Ovaj zakon nije demokratski.... jer u demokraciji svatko bi trebao imati pravo na svoj izbor... pa recimo da se meni svidi nekakav novi automobil... na primjer passat CC... taj automobil ne postoji sa manje od 75 KW, što znaći da automatski mi se uskračuje pravo na kupnju željenog vozila.

Četvrto:

Definitivno se slažem s time da ako već ima tih zakona, da se napravi zakon masa/kg jer gledajte to ovako...

Mercedes W124 300 D 0-100 cca 12 sekundi ( ima 85 KW )
Suzuki swift 1.6 0-100 cca 10 sekundi (ima 75 KW )

samo idiotu ovo nije dovoljno... dakle, suzuki koji je nestabilniji, manje opremljen manji i živahniji auto je podoban za mene, ali jedna tromija limuzina od tone i po nije jer na papiru je to "jači auto"

dajte ljudi... nemojte me zajebavati....:rolleyes:

EDIT: meni ne treba neki auto od 180 Ks ali u prosjeku s veličinom da ima neko normalno ubrzanje, da je vozan i startan kod preticanja.. , jer kad s obiteljskim meganom limuzinom od 70 konja obilazim kamion, već imam fobiju oću stići kolko mu treba da ubrza... pa se nebi složio da je slabije odma i sigurnije...

Nick Fallin
20.10.2010., 10:38

Iliti, dopustio bi do 105 ks.

Vampir Svetozar
20.10.2010., 11:15
Iliti, dopustio bi do 105 ks.

vidim da maestralno barataš sa veoma komplikovanim matematičkim metodama :mig:

ma upravo u tom načinu razmišljanja leži jedna od zamki.
Ako se kaže :
"mladunci smiju voziti aute slabije od 100ks....ali pošto konjaža nije standardizirana, dat ćemo vam 5% tolerancije"
to narod prevede kao :
"18-godišnjak treba voziti auto od 105ks"

Mi uvijek idemo do ekstremne granice i onda to uzmemo kao pravilo.

igor2020
20.10.2010., 11:28

75kw = 101,92 ks :lol::lol::lol::lol:

beosound3200
20.10.2010., 11:38
kakve su ovo gluposti, znaci kolko vidim vecina je ovdje za protuustavnu demokraciju, dakle onda po meni treba zabranit vise od 100 konja i ljudima nakon 60 godine zivota zbog starosti kako bi na to reagirali?

nazalost nemoze niti jedan zakon biti savrsen al moze biti pravedan, ustavan tj. to MORA biti, a to se moze postici samo uvodenjem iskustvenog roka i skole sigurne voznje tako da se donekle stekne nekakvo iskustvo u kontroliranim uvjetima

meni uopce nije jasno, dakle razlika izmedu auta od 100 konja (recimo 10 do 100) i auto od 150 ks (8 do 10) u prvom nemre radit sranja u drugom moze??

sta ste zapeli za te godine, pred curama se prestanes dokazivat nakon 24?

Bilobrkster
20.10.2010., 11:54
Nije li jednostavnije dekretom odrediti da svi novi automobili moraju imati ugrađen limitator brzine (po uzoru na BMW-Merc i 250kmh) na maksimalnih 150kmh koliko se uz toleranciju smiješ vozit po autoputu, i onda ako netko samovoljno ukloni taj limitator i vozi brže od toga:

1. vozaču naplatit duplu trenutno najvišu kaznu
2. oduzet mu automobil i prodat ga na javnoj dražbi (nakon ponovne ugradnje limitatora)

:ne zna:

za ove starije automobile, svi koji naprave prometni prekršaj povezan sa prekoračenjem brzine, upućuju se na ugradnju limitatora o svom trošku.

White_Shark
20.10.2010., 12:07
Nije li jednostavnije dekretom odrediti da svi novi automobili moraju imati ugrađen limitator brzine (po uzoru na BMW-Merc i 250kmh) na maksimalnih 150kmh koliko se uz toleranciju smiješ vozit po autoputu, i onda ako netko samovoljno ukloni taj limitator i vozi brže od toga:

1. vozaču naplatit duplu trenutno najvišu kaznu
2. oduzet mu automobil i prodat ga na javnoj dražbi (nakon ponovne ugradnje limitatora)

:ne zna:

za ove starije automobile, svi koji naprave prometni prekršaj povezan sa prekoračenjem brzine, upućuju se na ugradnju limitatora o svom trošku.

Snaga je bitna samo za konacnu brzinu?

Ja sam ipak uvjeren da ih je puno vise poginulo u zavojima gdje su usli prebrzo (a daleko ispod 150km/h), i/ili nervozni auti s previse konja koje nisu znali kontrolirati.

Inace, zakon nema smisla ovakav kakav je, a vjerujem da nece dugo ni ostati u ovakvom obliku :kava:

beosound3200
20.10.2010., 12:09
vrlo zanimljiva ideja, slazem se snjom, dakle ne ogranicavat aute nego brzinu, al opet se tu ne rijesava puno stvari, jel ako uletis u nezahvalan zavoj sa 140 tak ti je svejedno

takoder trebamo upamtit da se nemoze sve rijesavati zakonodavstvom, mora ostati i pojedincu nesto na dusi boze moj, ako se oce ubit nek se ubije iako cesto nahebu nevini al to je zivot osim ako zelite da postanemo policijska drzava

štemajzl
20.10.2010., 12:12
Treća stvar:

Ovaj zakon nije demokratski.... jer u demokraciji svatko bi trebao imati pravo na svoj izbor... pa recimo da se meni svidi nekakav novi automobil... na primjer passat CC... taj automobil ne postoji sa manje od 75 KW, što znaći da automatski mi se uskračuje pravo na kupnju željenog vozila.
U ovom te stvarno nitko ne ograničava. Možeš si bez problema kupiti i pet tih Passata. I još sedam onih najjačih.

sucker
20.10.2010., 12:20

-sredio autoskole

Prijatelju viduš jako bi se začudio kolko ti,ja,moj otac,netko tko je tek položio u auto školi,netko tko vozi 20 i više godina,nema pojma o vožnji i nikada neće postati "pravi vozač" kako ti kažeš!

Imao sam nekoliko puta tu sreću da u njemačkoj posjetim i pohađam školu sigurne vožnje,naravno samo kao jedan trening. Pritom ne mislim na obavezno vezanje,vožnju 30 km/h ispod dozvoljene brzine,ne prelaženje više od 100km/h na autobhanu,ono što 99% ljudi kod nas smatra da je sigurno i smatraju se "pravim vozačima":rolleyes:

Kad ti instruktor da onaj šit od smarta fourforu,u kojem je moguće isključiti ABS,kada ti kaže da napraviš manevar naglog skretanja pri nekoj maloj brzini od 40km/h,pritom da ne koristiš kočnicu,nego da koristiš samo i isključivo gas i kvačilo(da kvačilo koje te u auto školama uče da niti uludilu ne koristiš,osim za promjenu brzina),kada te odvede na poligon prekriven ledom,snijegom,suhim dijelom ceste i mokrim dijelom,kada moraš naglo kočiti i istovremeno izbjegavati nekoliko prepreka,tek onda shvatiš da te samo dragi Bog čuva.

Zato se i dešavaju sranja kakva se dešavaju,nije brzina ubojica,nezanje ubija i dokle god ćemo se mi tu groziti i srat doslovno kvake kada netko na autoputu na ravnom vozi 250km/h neče se ništa popraviti.

spirou
20.10.2010., 12:31
spirou, presretači sve više operiraju i na lokalnim cestama. iako su krenuli od samog starta.

jutros idem do grada i a4 3.0tdi zaustavio yarisa, auti u susret blicaju. prije par mjeseci obiđu me mazda 6 nova i za njom isti presretač...

formalno, oni jesu na AC, al čuvaj ih se i ovako. a ima i policije koja operira u civilnom autu, rekao bih također"provokatori"

jesu...jesu...
ali,ovo je bilo prije 7-8 godina...tada još nije bilo (čini mi se) presretača ni na autocesti...a,pogotovo ne po gradu

i poanta je da su policajci itekako "provocirali"

spirou
20.10.2010., 12:33
Budala je budala i u twingu i u nekom jačem autu. Da bi se glupo ponašao na cesti ne trebaju ti konji, nego nedostatak mozda. iako imam 30 ak konja više i jedno 600 kubika više, vozio sam puno lakše i odgovornije, a bila je noć i nije bilo ni žive duše... :top:

Treća stvar:

1. da, ali budala u twingu ima manje šansi da se zabije u zid od budale u audiu TT
i ako pogine...ima više šansi da nikog ne ubije...a,u mercedesu ili bmwu...ce vjeorojatno ubit i onoga u koga se zabije

2. o kakvoj demokraciji pričaš????odakle ti to da je u demokraciji sve dozvoljeno??Dozvoljeno je ono što je dopušteno i točka.
ako nije dopušteno pušit u restoranu,onda nije..jeli i to protudemokratski??

evo ti usporedba sa npr. oružjem
nabavim dozvolu za nošenje oružja i onda poželim kupit kalašnjikov
misliš da je to moguće?
i jeli i to protudemokratski??

spirou
20.10.2010., 12:36
kakve su ovo gluposti, znaci kolko vidim vecina je ovdje za protuustavnu demokraciju, dakle onda po meni treba zabranit vise od 100 konja i ljudima nakon 60 godine zivota zbog starosti kako bi na to reagirali?

znači, svaka zabrana je protuustavna?
ajmo dati maloljetnicima od 16 godina (kad polože za A kategoriju) i da voze motore od 1400 kubika...zašto ne??

ili..da se vratim na oružje...ajmo svima koji imaju dozvolu za nošenje oružja, omogućiti da doma legalno imaju kalašnjikov ili zolju
zašto im protudemokratski nametati što smiju nositi,a što ne?

nisam htio reći da su auta oruđje, već da su vam kretenske priče da su zabrane u demokraciji PROTUUSTAVNE

beosound3200
20.10.2010., 12:46
PROTUUSTAVNO JE RANGIRATI KLASIFICIRATI PO BILO KOJOJ OSNOVI

NE PRELAZI U EKSTREME NIJE POTREBNO DRZI SE ZADANE TEME O NJOJ DISKUTIRAMO

S 18 SE STJECE PUNA POSLOVNA I PRAVNA SPOSOBNOST I TAKO JE VEC STOLJECIMA ZATO SE NE DOPUSTA POLAGANJE ISPOD 18

-KAO STO REKOH PUNA POSLOVNA I PRAVNA SPOSOBNOST NAKON TOGA SI 'SLOBODAN' PO USTAVU RH SVAKA DISKRIMINACIJA JE ZABRANJENA (NAKON 18)

ONO STO SE TREBA RIJESAVATI JE SUSTAV AUTOSKOLA I EDUKACIJE VOZACA A NE ODREDIVAT TKO CE STA VOZIT

AKO SE SLAZETE S OVOM POSTOJECOM ODREDBOM 75 KW TKO ZNA S CIME BI SE JOS SLOZILI, DO 25 NESMIJETE VOZIT AUTOPUTOM?

spirou
20.10.2010., 13:11
AKO SE SLAZETE S OVOM POSTOJECOM ODREDBOM 75 KW TKO ZNA S CIME BI SE JOS SLOZILI, DO 25 NESMIJETE VOZIT AUTOPUTOM?

složio bi se npr. s odredbom da pušači svaki dan trebaju raditi najmanje pola sata duže...makar to tebi bilo protuustavno

i složio bi se s još puno toga,ali to je skretanje s teme

inače,ne znam zašto bi vozači bili "svete krave"
pa,klasificiraju se i sve ostale profesije ili djelatnosti...(ili kako to nazivaš)

ako želiš voziti jahtu ili brod određene veličine...ne možeš tek tako..
prvo položiti manju kategoriju...i onda,nakon nekog vremena..polaganje za veće brodove

jeli i to protuustavno?

ne vidim velike razlike

a,ako ti misliš da je ovakav zakon protuustavan...podnesi tužbu ustavnom sudu
u čemu je problem?

Vampir Svetozar
20.10.2010., 13:17
širite temu na građanske slobode i nametnuta pravila države
jer ako kažete "šta ima država određivat jačinu vozila?"
ja kažem "a šta ima određivat meni u vozilu oću se vezat ili neću?"

budete li još širili temu zavaljat ću vam ja unutra i ženu sa srebrnom pizdom. O da....

beosound3200
20.10.2010., 13:26
ja neznam zasto uopce diskutiramo o temi koja je jednostavno nediskutabilna

diskriminacija gradana iznad 18 godina po dobi je nedopustiva i tocka

al ono sto vi zelite i to je u potpunosti u redu je tzv probna vozacka na odreden broj godina, mozda bi na kraju ispalo isto al je ZAKON KRIVO UPAKIRAN NEMOZES DISKRIMINIRAT DOBNU SKUPINU - OVI OD 18-24 CE OVAKO OVI OD 24-35 CE OVAKO ITD KAKO NE RAZUMIJETE??

PROBNI ROK PROBNI ROK PROBNI ROK JEL SE CUJEMO??? ZA SADA JE TO DISKRIMINACIJA

sto se tice ustavne tuzbe taj je predmet vec na ustavnom sudu te ce biti test koliko je ustavni sud ispolitiziran

spirou
20.10.2010., 13:29
sto se tice ustavne tuzbe taj je predmet vec na ustavnom sudu te ce biti test koliko je ustavni sud ispolitiziran

znači,ako ne presudi po tvome, onda je ispolitiziran :D

eh,da...baš vladajuće puno briga hoće li to biti ovako ili onako :D

beosound3200
20.10.2010., 13:34
cudna sorta si

ako ustavni sud ne presudi ustavno onda je ispolitiziran

sta po mom? ta dobna granica nema veze samnom

isto tako se moze zakljuciti da si ti vrlo nedemokratski raspolozen zanimljiva je tvoja konstatacija sto se tice pusenja zasto je tako tesko demokratski razmisljat? pusti ljude nek se ubijaju nek stavljaju u sbe sta god oce a ti ako nes bit u kaficu di se pusi il blizu osobe koja pusi makni se miljama daleko

jel bi se recimo slozio s tim da svi koji jedu u mcdonaldsu rade 2 cuke dulje?

spirou
20.10.2010., 14:05
cudna sorta si

ako ustavni sud ne presudi ustavno onda je ispolitiziran

zanimljiva je tvoja konstatacija sto se tice pusenja zasto je tako tesko demokratski razmisljat? pusti ljude nek se ubijaju nek stavljaju u sbe sta god oce a ti ako nes bit u kaficu di se pusi il blizu osobe koja pusi makni se miljama daleko

jel bi se recimo slozio s tim da svi koji jedu u mcdonaldsu rade 2 cuke dulje?

a,ti bolje znaš šta je ustavno,od sudaca ustavnog suda? :confused:

šta se tiče pušenja u kafiću...sad smo zaista daleko od teme...ali,zapitaj se kako je konobaru u kafiću koji tamo mora biti cijeli dan

da meni kolega u uredi puši duvan..posla bi ga u 3 p.m.

šta se tiče macdonaldsa...falio si "ceo fudbal"

to uopće nema veze dd ovim i uopće me ne zanima gdje ko jede u slobodno vrijeme

ali,pušači sa 10 puš pauza dnevno po 5 minuta rade sat vremena manje od mene...i to bi trebali nadoknaditi,ako je to demokracija :kava:

i,da...da degustatori mac donaldsa izlaze 5 puta u toku radnog vremena po sendvić...i njima bi tražio duže radno vrijeme

yedwy
20.10.2010., 14:08

Kaj ti je smješno genije? AKo nisi skužio komentar je išao na 102 kao neokrugli (nepravilni) broj, e pa vidiš meni je 75kw sasvim okrugli (pravilni) broj...

Seltik
20.10.2010., 14:57
U ovom te stvarno nitko ne ograničava. Možeš si bez problema kupiti i pet tih Passata. I još sedam onih najjačih.

da i platiti svaki put 1000 kn kad me zaustave, a da ne pričam divote otić na more pa mi negdje u dalmaciji kažu da netko mora doć po mene i po auto jer nemogu nastaviti put zbog vrtoglavih 130 140 ks...

ryder on the storm
20.10.2010., 14:58
a,ti bolje znaš šta je ustavno,od sudaca ustavnog suda? :confused:

šta se tiče pušenja u kafiću...sad smo zaista daleko od teme...ali,zapitaj se kako je konobaru u kafiću koji tamo mora biti cijeli dan

da meni kolega u uredi puši duvan..posla bi ga u 3 p.m.

šta se tiče macdonaldsa...falio si "ceo fudbal"

to uopće nema veze dd ovim i uopće me ne zanima gdje ko jede u slobodno vrijeme

ali,pušači sa 10 puš pauza dnevno po 5 minuta rade sat vremena manje od mene...i to bi trebali nadoknaditi,ako je to demokracija :kava:

i,da...da degustatori mac donaldsa izlaze 5 puta u toku radnog vremena po sendvić...i njima bi tražio duže radno vrijeme

počni i ti pušit:E:E:E:rofl:
ili
http://www.youtube.com/watch?v=ZOefLHEl070
hahah ovo nisam mogo ne stavit

Seltik
20.10.2010., 15:01
1. da, ali budala u twingu ima manje šansi da se zabije u zid od budale u audiu TT
i ako pogine...ima više šansi da nikog ne ubije...a,u mercedesu ili bmwu...ce vjeorojatno ubit i onoga u koga se zabije

2. o kakvoj demokraciji pričaš????odakle ti to da je u demokraciji sve dozvoljeno??Dozvoljeno je ono što je dopušteno i točka.
ako nije dopušteno pušit u restoranu,onda nije..jeli i to protudemokratski??

usporebu s oružjem neću komentirati jer je glupa i radi se o oružju koje je namjenjeno za ubijanje ljudi dok je ovo prijevozno sredstvo..

a usporedba sa pušačima.. ne nije.. ali bi bilo protuustavno da se nikad nigdje ni na koji način nesmije pušiti.. onda bi bilo protuustavno... e tak vidiš i sa autima, tu se radi kad ti je neko pravo potpuno oduzeto, dok je tamo samo na nekim mjestima... naravno, nemožeš vozit jači auto na nekim mjestima na nekim ne.. ali poanta je da treba neka promjena npr kao što rekoh snaga/masa

spirou
20.10.2010., 15:07
a usporedba sa pušačima.. ne nije.. ali bi bilo protuustavno da se nikad nigdje ni na koji način nesmije pušiti.. onda bi bilo protuustavno...

pa,trava se ne može nigdje pušiti
jeli i ti protuustavno???

i nemoj mi reći da je trava droga,a duvan ne
jer između to dvoje nema razlike, osim šta je duvan otrovniji

Seltik
20.10.2010., 15:10
da ali trava je zabranjena svima i uvijek jer je ilegalna jer može doći do raznih neželjenih nuspojava a ponajviše zbog švercanja i sličnih stvari... nije zakon do 24. da nesmiješ pušiti ..

govorimo o automobilu.. o prijevoznom sredstvu...

spirou
20.10.2010., 15:35
ok...skrenuli smo s teme,ali rekao si :

ali bi bilo protuustavno da se nikad nigdje ni na koji način nesmije pušiti.. onda bi bilo protuustavno

za travu je ok da se zabrani,jer je ilegalna?

i sad mi nije jasno...zašto se sutra duvan ne bi proglasio ilegalnim

pa,svako malo je nešto legalno,pa ilegalno
i azbest je bio legalan do prije samo nekoliko godina (iako su se znale štetne posljedice)....pa se danas proglašava otrovom

skrenuli smo od svega...

ali,poanta je da zakonodavac određuje šta je legalno,a što nije i pod kojim je uvijetima nešto legalno,a nešto ne

možda je istina da bi trebalo uvesti iskustvo (a,ne godine) kao uvijet vožnje jačeg vozila...ali,time se ne bi ništa promijenilo

dogodilo bi se samo da svi polažu sa 18 godina,makar i ne mogli voziti idućih nekoliko godina

stoga,mislim da je to tek tehničko pitanje

zvonac
20.10.2010., 15:47
ovaj zakon su donijeli potpuni debili, sa namjerom punjenja državnog proračuna, i kao sto je pala ona budalaština o 0,0 ako si u prekršaju, pasti će i ovo(NADAM SE)

problem je sto mi u obitelji imamo samo jedan auto(insignia 180ks) i ja taj auto vozim, ajmo reci, jednom dnevno i mi nemamo novaca za drugi auto
meni je jasno da nesmijem voziti takav snažan auto ali to nije i neki problem jer ako me kazne žalit ću se da je to jednini auto u obitelji, da mi niti jedni dida i baka nisu vozili nikada pa da nemam odakle za auto, a jos se i školujem pa nemam vlastita primanja

najgore je za, nedaj Bože, neki sudar, za koji ja nemoram biti uopće kriv, kasko ne pokriva zato jer vozim takav auto kakav vozim, i neko mene ogrebe na parkiralištu(naravno zvao bi starog da kaze da je on vozio) ja sam kriv zato jer sam vozio prejak auto koji zbog njegove strašne snage nisam uspio parkirati dalje od branika drugog auta koji me udario

DEBILI....MARVA....KRETENI....oni imaju para pa mogu svojoj djeci kuptit 7. auto u obitelji

rocket86
20.10.2010., 16:05
nisam u toku, važi li još 0,5 samo ako nema drugih prekršaja, ili je apsolutno sada 0,5? prvi glas mi je ovo da je "palo"

e sad mi ne možeš prodavati priču da se nije znalo za zakon o 75 kw kad ste kupovali insigniu... zakon je od 2004.takav, a insignija je izašla kad, 2008.?

White_Shark
20.10.2010., 16:09
nisam u toku, važi li još 0,5 samo ako nema drugih prekršaja, ili je apsolutno sada 0,5? prvi glas mi je ovo da je "palo"

da, to je palo i to ne vrijedi vise.

EDIT: http://www.usud.hr/uploads/priopcenje02-10.pdf

e sad mi ne možeš prodavati priču da se nije znalo za zakon o 75 kw kad ste kupovali insigniu... zakon je od 2004.takav, a insignija je izašla kad, 2008.?

Zakon ovakav kakav je je izasao sredinom 2008.

rocket86
20.10.2010., 16:21
od 2004.važi zakon o 75 kw, samo se promijenila činjenica na koga se odnosi...prije je bio na novopečene vozače(2 godine staža) a od 2008.važi za sve do 24.

White_Shark
20.10.2010., 16:38
Pa da, tako je. I to je prilicno velika razlika, zato sam i rekao da u ovom obliku postoji od 2008 godine.

Seltik
20.10.2010., 20:39
ovaj zakon su donijeli potpuni debili, sa namjerom punjenja državnog proračuna, i kao sto je pala ona budalaština o 0,0 ako si u prekršaju, pasti će i ovo(NADAM SE)

problem je sto mi u obitelji imamo samo jedan auto(insignia 180ks) i ja taj auto vozim, ajmo reci, jednom dnevno i mi nemamo novaca za drugi auto
meni je jasno da nesmijem voziti takav snažan auto ali to nije i neki problem jer ako me kazne žalit ću se da je to jednini auto u obitelji, da mi niti jedni dida i baka nisu vozili nikada pa da nemam odakle za auto, a jos se i školujem pa nemam vlastita primanja

najgore je za, nedaj Bože, neki sudar, za koji ja nemoram biti uopće kriv, kasko ne pokriva zato jer vozim takav auto kakav vozim, i neko mene ogrebe na parkiralištu(naravno zvao bi starog da kaze da je on vozio) ja sam kriv zato jer sam vozio prejak auto koji zbog njegove strašne snage nisam uspio parkirati dalje od branika drugog auta koji me udario

DEBILI....MARVA....KRETENI....oni imaju para pa mogu svojoj djeci kuptit 7. auto u obitelji

:lol::lol:

Potpisujem sve :s:s:s

Skrewdriver
20.10.2010., 21:59
Izvor?

MUP - odjel za analitiku i razvoj

štemajzl
20.10.2010., 23:21
da i platiti svaki put 1000 kn kad me zaustave, a da ne pričam divote otić na more pa mi negdje u dalmaciji kažu da netko mora doć po mene i po auto jer nemogu nastaviti put zbog vrtoglavih 130 140 ks...
Jel čitanje s razumijevanjem stvarno takav problem?

:visi:

Seltik
20.10.2010., 23:26
Jel čitanje s razumijevanjem stvarno takav problem?

:visi:

pa dobro.. shvatio sam.. smijem ga kupit i bugati verjon il kak se već piše to sa 1000 ks.. smijem kupit znam... dobro je super si... šta imam od toga da kupim nešto što s čim je ilegalno prometovati:rolleyes:

Mairon
20.10.2010., 23:33
[QUOTE=White_Shark;29581364]da, to je palo i to ne vrijedi vise.

EDIT: http://www.usud.hr/uploads/priopcenje02-10.pdf

Negdje sam procitao da vozaci 21-24 god smiju imat do 0.2 promila. Kako je sad stanje dal moze do 0.5 ?

ludi_bubnjar555
20.10.2010., 23:53
Alo ljudi...vidim da se malo skrece sa teme...al ovo je forum tako da nema problema :mig: ..potpisujem sve odgovore...

jedino me jedna stvar ubadala u oko...ono sa cigarama,pa mcdonalds,pa nznm sta vise :lol::lol:

ja bi reko da na kraju krajeva panduri nece znati procitati kw pa pretvoriti u ks...hahhahahaahahhahaahahahahhahah :rofl::rofl::rofl::lol::lol:

tako je.. :D

spirou
21.10.2010., 00:12
ja bi reko da na kraju krajeva panduri nece znati procitati kw pa pretvoriti u ks...hahhahahaahahhahaahahahahhahah :rofl::rofl::rofl::lol::lol:

tako je.. :D

je,kao i ona dvojica šta su naplatili kaznu jer su petorica bila u renaultu 4

a,nako toga došla dvojica u fiat unu :D

p.s.

tako ti je to kad se počne pozivat na ustav..onda se počne pričati i o ostalim "ustavnim slobodama"

Kvadricus
21.10.2010., 05:51
Ja mladcima ne bi dao ništa preko 70KS, jerbo svaki dan u prometu svjedok sam njihovog divljanja i najurivanja po semaforima....
To su činjenice...

White_Shark
21.10.2010., 07:14
Ja mladcima ne bi dao ništa preko 70KS, jerbo svaki dan u prometu svjedok sam njihovog divljanja i najurivanja po semaforima....
To su činjenice...

Pa naravno, jer sa 70KS se nece najurivati po semaforima, nece radit pizdarije, oduzimat prednost, prolazit kroz crveno itd. Hvala Bogu da najvise tjunera (a time i preseratora i na cesti) nema auto slabiji od 90KS...

A one kojima treba npr za rad jaci auto, ma to nema veze. Svi ti klinci do 24 godina su obicni balavci koji se ne znaju ponasat u prometu i sam stavljaju gljive na svoje honde i onda misle da su uvatili Boga za jajca i da su najjaci. Jel tak?

Đunđi Bunđi
21.10.2010., 07:27

75kw = 101.98531 metricka ks
75kw = 100.57664 HP

igor2020
21.10.2010., 11:55
Kaj ti je smješno genije? AKo nisi skužio komentar je išao na 102 kao neokrugli (nepravilni) broj, e pa vidiš meni je 75kw sasvim okrugli (pravilni) broj...

e sad si mi rekao... :lol::lol::lol:

štemajzl
21.10.2010., 12:01
šta imam od toga da kupim nešto što s čim je ilegalno prometovati:rolleyes:
Kupiš si ga za dušu.
Sjediš u parkiranom do 24. ročkasa.
:D

Prigorecc
21.10.2010., 12:10
Ja nebi nikome dao auto preko 100 ks. Jednostavno nema potrebe za takvim autom sa ovim ograničenjima brzine. Igrom slučaja, i ja sada vozim jači auto, ali uviđam da je to nepotrebno. 1.6 i 90 ks je dovoljno svakome, tko kaže da nije, laže.
Svetozare,
da sam sa18 godina, i ja imao auto koji sada vozim , vjerojatno bi i jedan Prigorec bio manje na svijetu.

F10EXX
21.10.2010., 12:14
Ja nebi nikome dao auto preko 100 ks. Jednostavno nema potrebe za takvim autom sa ovim ograničenjima brzine. Igrom slučaja, i ja sada vozim jači auto, ali uviđam da je to nepotrebno. 1.6 i 90 ks je dovoljno svakome, tko kaže da nije, laže.
Svetozare,
da sam sa18 godina, i ja imao auto koji sada vozim , vjerojatno bi i jedan Prigorec bio manje na svijetu.

Jel? Imas malo totalitarnih gena? Mozda Tito? Staljin?

Sto se tice drugog, to samo pokazuje da si debil. Ili barem bio.

White_Shark
21.10.2010., 12:19

Jesi vozio kad auto od 2T? Na b2500 (praznoj) je 110KS naknap, da mi je vidjet kako bi se s jos 600kg tereta popeo uz blatni put sa 90KS :mig:

Naravno, uzmi u obzir ovdje da nasi zakoni ne razlikuju osobno od teretnog vozila (dok ulaze u istu B kategoriju)...

Prigorecc
21.10.2010., 12:51
Jel? Imas malo totalitarnih gena? Mozda Tito? Staljin?

Sto se tice drugog, to samo pokazuje da si debil. Ili barem bio.

Moje političko opredjeljenje nije tema, i ne tiče te se.
Kada ti budala sa 200 ks pregazi nekoga bliskoga( a to se je vjerojatno dogodilo jer nije znao i mogao kontrolirati tu zvijer od auta ), vjerojatno počneš drugačije razmišljati. Naravno da takve represivne mjere nebi spriječile sve nesreće, ali bi ih barem za 70% smanjile.

Što se tiče tvoje tvrdnje da sam „ili sam bio“ debil. Možda je i točna, ali ti to neznaš i ponašaš se vrlo debilno kada nakon jednoga moga posta to tvrdiš. Tako ja mogu reći da ti imaš maloga pimpaća i da ti treba jak i velik auto da zbariš nekog komada.
White_Shark
Naravno da treba razlikovati osobni automobil i dostavno vozilo. Možda je problem u zakonu koji to trenutačno ne čini, ali i to se da vrlo brzo srediti.

Zli Čarteraš
21.10.2010., 13:05
Moje mišljenje je da je i 102 ks puno. Trebalo bi , za prve 2-3 godine , nakon polaganja - neovisno o dobi vozača , dozvoliti vožnju samo u autima do 60 ks.
Ti auti bi obavezno morali imati ABS.

testdriver
21.10.2010., 13:35
meni se taj zakon ne sviđa, kada sam ja dobio vozačku to još nije bilo na snazi a doma smo imali aute sa 90 ks, 145 ks i 125 ks, poslje 2 godine došao je taj zakon i policajci nikad nisu znali šta bi samnom, neki su rekli da sada spadam u te nove zakone, neki su rekli pošto imam staru vozačku da sam još pod starim itd, glupost, ionako danas neki manji diesel ima po 110 ks a jedva 1600 kubika

Piljun
21.10.2010., 13:55
Ja mladim vozačima 5 godina nakon polaganja nebi uopće dao da voze auto.:D

Seltik
21.10.2010., 14:46
Pa naravno, jer sa 70KS se nece najurivati po semaforima, nece radit pizdarije, oduzimat prednost, prolazit kroz crveno itd. Hvala Bogu da najvise tjunera (a time i preseratora i na cesti) nema auto slabiji od 90KS...

A one kojima treba npr za rad jaci auto, ma to nema veze. Svi ti klinci do 24 godina su obicni balavci koji se ne znaju ponasat u prometu i sam stavljaju gljive na svoje honde i onda misle da su uvatili Boga za jajca i da su najjaci. Jel tak?

haha :s:s

bencon
21.10.2010., 15:17
mislim da je zakon glup ali u jednu ruku i koristan. zasto ?

Kad sam napunio 16. rođendan od staraca sam na poklon dobio fiat uno s nekih 70-ak ks jer me vise nisu mogli trpit da se vozim s skuterom riskiram glavu itd itd :kava: do 18-og rođendana kad sam krenuo na polaganje za auto sam napravio malo preko 20.000 km s Unićem, bez da sam ikoga udario ogrebao spalio kvacilo ili nekaj drugo a vozio sam i po snijegu i po ledu i svim vremenskim uvjetima. najbolji su mi bila izrazi lica instruktora kad sam autom dolazio na predavanja i sate vožnje :)

kad sam polozio , 3 godine sam vozio bmw sa 190 ks da steknem osjecaj za zadnji pogon. napravio vise od 90.000 km ali i 4 manja sranya. iskrivljena zadnja felga, prednja felga i 2 puta ogreban prednji blatobran. od toga 2 puta u prvih nekoliko mjeseci zarotiralo po snijegu zbog neiskustva i snijega.

sad imam 22 god i vozim 270 ks s takoder zadnjim pogonom. imam tek nekih 17.000 km i auto jako, jako tjera na ganjanje. to je sta ocu rec ovim postom. treba pocet s slabijim autom dakle tih 102 ks da bi se naucilo ono sto ne naucis u autoskoli , ALI nikako da se taj zakon na mlade vozace primjenjuje 6 godina. :rolleyes:

jak auto ( 150+ks) posebice ak je neki mali i lagan brzo zajebe neiskusnog vozaca. treba neka granica pa povecavat ali nikako ju ne drzat 6 godina.

Skrewdriver
21.10.2010., 15:31
Svetozare,

Kakve veze imaju ograničenja brzine s snagom auta?

I kako ti znaš kome je što dovoljno a što nije?

sucker
21.10.2010., 15:48
Svetozare,

Ja tebi nebi uopće dao auto da voziš jer lupetaš gluposti.
Od kud ti znaš da je meni ili nekom trećem dovoljan auto sa 100 ks?! Nemaš pojma,samo trkeljaš. Druga je stvar što iz vlastitog neznanja nemaš jači auto,jer isti neznaš kontrolirati:kava:

Recimo da imam ženu dvoje djece,pun auto stvari i idemo na more. Imam auto kako ti kažeš sa gotovo surovih,divljih neobuzdanih 100 ks i 1.4 kubika. Nas četvero plus sve moguće i nemoguće stvari u autu otežaju auto nkih 300 kg.Upalim klimu jer ljeto je,još mu više snage oduzmem. Krenem po staroj cesti,jer očito nema potrebe za autobhanom,jerbo su tamo sve luđaci koji voze preko virtuznih 130km/h,vozim se i ispred mene kolona od 5 kamiona predvođena traktorom,ugasim klimu da dobijem još pokoji bijedni ks,ubacim 2 brzine niže i krenem preticati kolonu,a iz suprotnog smijera mi ide divlji manijak,balavac,neogdovorni klinac u tatinom BMW-u sa 150 ks,koj isto pretiče kolonu,i sad ga jebi ja nemrem nikamo jer sam nakon 30 sekundi paralelno sa 3 kamionom iz kolone(ima ih 5 plus traktor),a on isto neznam gdje bi jer se prebrzo bribližio traktoru i mojoj koloni:o

Shvatim da je situacija beznadna i kažem ženi i djeci da se prekriže jerbo je tata bio pametan pa je kupio dovoljno jak auto sa 100 ks,kojim može raditi apsolutno sve što je potrebno:kava:

Ako je tebi dovoljan tvoj auto od 100 ks,kojeg nam tu u najmanju ruku prezentiraš kao da voziš bolid formule1,ne znači i nije istina da jači auti nisu nikom drugom potrebni. Kada sam položio imao sam auto jačine 75ks,koj je zadovoljavao moje potrebe pogotovo u početku. Kada sam položio isto sam mislio da mi neće trebat jače vozilo,ali nakon nekoliko puta kada sam se našao u situacijama koje su značile hoću li doslovno izvuč živu glavu ili neću počeo sam drugačije razmišljati i tvrdim da je ta konjaža dovoljna za grad. Sve ostalo je glava u torbi.

F10EXX
21.10.2010., 16:26
Moje političko opredjeljenje nije tema, i ne tiče te se.
Kada ti budala sa 200 ks pregazi nekoga bliskoga( a to se je vjerojatno dogodilo jer nije znao i mogao kontrolirati tu zvijer od auta ), vjerojatno počneš drugačije razmišljati. Naravno da takve represivne mjere nebi spriječile sve nesreće, ali bi ih barem za 70% smanjile.

Što se tiče tvoje tvrdnje da sam „ili sam bio“ debil. Možda je i točna, ali ti to neznaš i ponašaš se vrlo debilno kada nakon jednoga moga posta to tvrdiš. Tako ja mogu reći da ti imaš maloga pimpaća i da ti treba jak i velik auto da zbariš nekog komada.

Kad mi netko pregazi bliskog, onda necu moci biti objektivan, pa moje misljenje nece vrijedit kurca.

70%? Izmisljen broj. Mozda je 0%, mozda je 100%

A sto se tice debiliteta, ako je slab auto razlog zasto si ti ziv, tj ako tvrdis da bi auto bio razlog tvog prezivljavanja ili ne, onda si jednostavno debil koji ne znas sto vozis.

F10EXX
21.10.2010., 16:28
Kakve veze imaju ograničenja brzine s snagom auta?

I kako ti znaš kome je što dovoljno a što nije?

Auto od 300 konja mozes voziti da nikad ne angaziras vise od 50, ali imas 300 za rezervu kad je gusto. Obrnuto ne vrijedi. I to je cijela poanta.

A to jel ces ti poginuti ne ovisi ni 1% o autu, nego iskljucivo o vozacevom debilitetu.

Z_interactive
21.10.2010., 16:30
ajde da i ja kažem koju pametnu.
ovaj zakon je idiotski.
-trebalo bi prve dvije godine auto do 125 ks (jer svi sadašnji kompakti rijetko imaju ispod 100)
-svi seljaci koji tuniraju aute i rade gluposti (koliko sam ja vidio u svojoj županiji) su puntići i brave sa ne više od 120 ks.
-tko je idiot njemu je i bicikla puno
-umjesto ovakvih glupih zakona trebalo bi više para uložiti u autoškole da se nešto i nauči ljude...

ludi_bubnjar555
21.10.2010., 17:09
Ja tebi nebi uopće dao auto da voziš jer lupetaš gluposti.
Od kud ti znaš da je meni ili nekom trećem dovoljan auto sa 100 ks?! Nemaš pojma,samo trkeljaš. Druga je stvar što iz vlastitog neznanja nemaš jači auto,jer isti neznaš kontrolirati:kava:

Recimo da imam ženu dvoje djece,pun auto stvari i idemo na more. Imam auto kako ti kažeš sa gotovo surovih,divljih neobuzdanih 100 ks i 1.4 kubika. Nas četvero plus sve moguće i nemoguće stvari u autu otežaju auto nkih 300 kg.Upalim klimu jer ljeto je,još mu više snage oduzmem. Krenem po staroj cesti,jer očito nema potrebe za autobhanom,jerbo su tamo sve luđaci koji voze preko virtuznih 130km/h,vozim se i ispred mene kolona od 5 kamiona predvođena traktorom,ugasim klimu da dobijem još pokoji bijedni ks,ubacim 2 brzine niže i krenem preticati kolonu,a iz suprotnog smijera mi ide divlji manijak,balavac,neogdovorni klinac u tatinom BMW-u sa 150 ks,koj isto pretiče kolonu,i sad ga jebi ja nemrem nikamo jer sam nakon 30 sekundi paralelno sa 3 kamionom iz kolone(ima ih 5 plus traktor),a on isto neznam gdje bi jer se prebrzo bribližio traktoru i mojoj koloni:o

Shvatim da je situacija beznadna i kažem ženi i djeci da se prekriže jerbo je tata bio pametan pa je kupio dovoljno jak auto sa 100 ks,kojim može raditi apsolutno sve što je potrebno:kava:

Ako je tebi dovoljan tvoj auto od 100 ks,kojeg nam tu u najmanju ruku prezentiraš kao da voziš bolid formule1,ne znači i nije istina da jači auti nisu nikom drugom potrebni. Kada sam položio imao sam auto jačine 75ks,koj je zadovoljavao moje potrebe pogotovo u početku. Kada sam položio isto sam mislio da mi neće trebat jače vozilo,ali nakon nekoliko puta kada sam se našao u situacijama koje su značile hoću li doslovno izvuč živu glavu ili neću počeo sam drugačije razmišljati i tvrdim da je ta konjaža dovoljna za grad. Sve ostalo je glava u torbi.

Potpisujem Suckeru...ista situacija...dok pretičeš pitanje je biti ili nebiti!!! kužiš...nađeš se na ravnom dijelu (ne u svatkom slucaju) i nađe ti se kolona kamijona ispred auta...isprekidana crta..nigdje nikoga..misliš super,idem preticati da s time nemas ni zapravo osjecaj da nećeš uspijeti..i kad se nađeš u sredini kolone vidiš da ti dolazi auto...a auto koji voziž napunjen do iznemoglosti!! gariš ga puuuuuuuuun gas..četvrta-peta...5 milja okretaja a kao da si na mjestu... tako da POTPISUJEM!!! :s:s:s

yedwy
21.10.2010., 17:25
1. Tako se ne pretiče kamion jer za preteći njega ti netreba više od 3će brzine - sigurno, to su brzine do max 90ak km/h o kojima pričamo nemaš što tražit u 4 a kamoli u 5 ili 6 brzini...

2. (Bitnije) Preticat kolonu bilo koje vrste bilo gdje je bilo zabranjeno kad sam ja polagao vozački (osim ako imaš traku za preticanje) neznam kako je sad ali nisam valjda bio tako davno...

3. Ako naletiš na shupke koji ti neće između sebe ostavit mjesta (a to je rijetko moram priznat) onda ti ostaje samo strpljenje, na normalnim cestama skoro nigdje nema mejsta na kojima se može sigurno preteći nekoliko kamiona na dvosmjenoj cesti vozio ti fabiu ili veyron...

Btw ja na normalnim cestama uglavnom pretičem kamione na uzbrdicama jer oni idu svojim tempom, neće ubrzavat a konjice imam dovoljno da u 3 fino razvrtava, ja ne smetam njima, oni ne smetaju meni i svi sretni i zadovoljni...

Prigorecc
21.10.2010., 17:51
Skrewdriver
Odgovor:

Što će ti snaga auta ako ju ne možeš iskoristiti?
Kako ja znam što ti je dovoljno. Pa tako što znam kolika su ograničenja brzine i po zakonu ne smiješ preko njih.

sucker

Ti si si zbilja dao truda, ali cijeli tvoj argument protiv mene pada u vodu kada uspoređuješ pretjecanje kolone s dvoje djece i ženom u autu, a prema tebi juri klinac u autu od 150 ks.
Ako još jednom pročitaš što sam ja napisao, vidjet ćeš da po meni nitko ne bi imao 150 ks u osobnim automobilima. A, ako bi ti, s dvoje djece i ženom išao pretjecati kolonu, to je tvoj problem, nažalost, i problem tvoje žene i djece (supruge), a najviše onoga siromaha koji vozi u svojoj traci i uživa u glazbi s radija, te u razgovoru sa svojom ženom i djecom i odjednom vidi bedaka kako šiba kolonu od pet kamiona. Mislim da je ovaj dio s pretjecanjem kolone od pet kamiona ipak najveće lupetanje gluposti na ovom forumu.

F10EXX
Registrirani korisnik

Vidim da bedak nisi, idiot možda, ali bedak ne.
Oni postoci jezu izmišljeni, i to je tu navedeno iz moje perspektive. Ipak mislim da te brojke „otprilike“ drže vodu.
Je li slab auto zaslužan što sam živ ili je to moje umijeće vožnje, to opet u ovom slučaju nije bitno. Bitno je to da, što je krajnja brzina auta manja (a i ubrzanje), manja je mogućnost da netko prilikom udesa pogine.
Ako imam auto od 300 ks, a nikada ga ne vozim preko 50 km/h, i uvijek sam uzoran vozač, to znači da mi takav auto nije potreban. Debil i lažov je svatko tko kaže da će netko kupiti takav auto i voziti ga „uglavnom“ po propisima.

Z_interactive

S biciklom nikada nisam imao udes (samo ove godine imam 4000 km na biciklu, a kao 18 godišnjak sam imao i više).

Zašto je to tako, jer znam svoja ograničenja (ograničenja auta ne zna skoro nitko, ili, samo profesionalci) i nitko me sa suvozačkog mjesta ne pili da bih mogao preteći ovog ispred sebe.

Na kraju,
Misli li itko da bi na posao došao kasnije da ima auto od 100 ili 90 ks, misli li itko da bi mu godišnji propao, da iza kolone od nekoliko kamiona ostane 40-50 km i pričeka na dobru priliku za pretjecanje, gdje neće nikoga ugroziti.

Možda je ovo pitanje za nekoga drugoga, možda bi bolja edukacija i vozački odgoj sve ovo riješili. Ali mi smo ipak Balkanci i kod nas djeluju samo represivne mjere.
Naravno da znam da moje razmišljanje ne može proći na državnoj razini, ali to je samo moje razmišljanje (i zato kaj ima previše bedaka koji bi glasovali protiv moga prijedloga).

Ipak mislim da sam u pravu. Ne mislim da ste vi u krivu, ali i ja sam u pravu.

sucker
21.10.2010., 17:55
1. Tako se ne pretiče kamion jer za preteći njega ti netreba više od 3će brzine - sigurno, to su brzine do max 90ak km/h o kojima pričamo nemaš što tražit u 4 a kamoli u 5 ili 6 brzini...

2. (Bitnije) Preticat kolonu bilo koje vrste bilo gdje je bilo zabranjeno kad sam ja polagao vozački (osim ako imaš traku za preticanje) neznam kako je sad ali nisam valjda bio tako davno...

3. Ako naletiš na shupke koji ti neće između sebe ostavit mjesta (a to je rijetko moram priznat) onda ti ostaje samo strpljenje, na normalnim cestama skoro nigdje nema mejsta na kojima se može sigurno preteći nekoliko kamiona na dvosmjenoj cesti vozio ti fabiu ili veyron...

Btw ja na normalnim cestama uglavnom pretičem kamione na uzbrdicama jer oni idu svojim tempom, neće ubrzavat a konjice imam dovoljno da u 3 fino razvrtava, ja ne smetam njima, oni ne smetaju meni i svi sretni i zadovoljni...

Danas nakon godina radi,kada sam si kupio auto od 150ks,nemam niti ja ama baš nikakvih problema sa preticanjem bilo čega,ili na bilo koj način. Ja ovdje govorim primjera radi stara cesta prema moru,koja je većim dijelom isprekidana,što znači da smijem i mogu preticati,ne govorm o dijelovima ceste gdje su dvije pune linije i sad ja želim i moram baš tu preticati(premda ima podosta mjesta gje je dvostruka puna linija na ravnici,a u zavoju je isprekindana linija:top:).

sucker
21.10.2010., 18:01
Skrewdriver
Odgovor:

Što će ti snaga auta ako ju ne možeš iskoristiti?
Kako ja znam što ti je dovoljno. Pa tako što znam kolika su ograničenja brzine i po zakonu ne smiješ preko njih.

sucker

Ti si si zbilja dao truda, ali cijeli tvoj argument protiv mene pada u vodu kada uspoređuješ pretjecanje kolone s dvoje djece i ženom u autu, a prema tebi juri klinac u autu od 150 ks.
Ako još jednom pročitaš što sam ja napisao, vidjet ćeš da po meni nitko ne bi imao 150 ks u osobnim automobilima. A, ako bi ti, s dvoje djece i ženom išao pretjecati kolonu, to je tvoj problem, nažalost, i problem tvoje žene i djece (supruge), a najviše onoga siromaha koji vozi u svojoj traci i uživa u glazbi s radija, te u razgovoru sa svojom ženom i djecom i odjednom vidi bedaka kako šiba kolonu od pet kamiona. Mislim da je ovaj dio s pretjecanjem kolone od pet kamiona ipak najveće lupetanje gluposti na ovom forumu.

F10EXX
Registrirani korisnik

Vidim da bedak nisi, idiot možda, ali bedak ne.
Oni postoci jezu izmišljeni, i to je tu navedeno iz moje perspektive. Ipak mislim da te brojke „otprilike“ drže vodu.
Je li slab auto zaslužan što sam živ ili je to moje umijeće vožnje, to opet u ovom slučaju nije bitno. Bitno je to da, što je krajnja brzina auta manja (a i ubrzanje), manja je mogućnost da netko prilikom udesa pogine.
Ako imam auto od 300 ks, a nikada ga ne vozim preko 50 km/h, i uvijek sam uzoran vozač, to znači da mi takav auto nije potreban. Debil i lažov je svatko tko kaže da će netko kupiti takav auto i voziti ga „uglavnom“ po propisima.

Z_interactive

S biciklom nikada nisam imao udes (samo ove godine imam 4000 km na biciklu, a kao 18 godišnjak sam imao i više).

Zašto je to tako, jer znam svoja ograničenja (ograničenja auta ne zna skoro nitko, ili, samo profesionalci) i nitko me sa suvozačkog mjesta ne pili da bih mogao preteći ovog ispred sebe.

Na kraju,
Misli li itko da bi na posao došao kasnije da ima auto od 100 ili 90 ks, misli li itko da bi mu godišnji propao, da iza kolone od nekoliko kamiona ostane 40-50 km i pričeka na dobru priliku za pretjecanje, gdje neće nikoga ugroziti.

Možda je ovo pitanje za nekoga drugoga, možda bi bolja edukacija i vozački odgoj sve ovo riješili. Ali mi smo ipak Balkanci i kod nas djeluju samo represivne mjere.
Naravno da znam da moje razmišljanje ne može proći na državnoj razini, ali to je samo moje razmišljanje (i zato kaj ima previše bedaka koji bi glasovali protiv moga prijedloga).

Ipak mislim da sam u pravu. Ne mislim da ste vi u krivu, ali i ja sam u pravu.

Ti si il jebeno glup ili retardirana,a čini mi se da spadaš u kombinaciju retardacije i gluposti! Prva glupost izrečena je da se nebi proizvodili auti sa 150ks!!!:lol::rofl: Tu priča završava,jer takvo razmišljanje imaju djeca u osnovnoj školi,i još bi oni nadodali da bi bilo lijepo kada bi mogli stisnut gumb i kada bi im mogla krila izać pa da svi možemo letjet:top:

Naravno da bi išao preticati kolonu kad sam sam,i sa ženom i sa djecom,nisam pretjerano lud za vožnjom iza 5 čađavih kamiona i tako nekoliko sati pri brzini od 50 km/h-još jedna nevjerojatna idiotarija kao krajnji nusprodukt tvojeg mozga. Kao što sam gore rekao očito se stisneš kao šupak poslije pranja kada brzina pređe magičnu vrijednost od 100km/h,a o preticanjima niti u autoškoli nisi htio slušati ,a kamoli probati ako je bilo mogućnosti.

Prvo kupi auto,pa ti ona neće padat napamet ovakve idiotarije i nebuloze vrtičkog dijeteta.

testdriver
21.10.2010., 18:15
ali ima i jedna druga stvar, ok, ja kad sam napunio 18 godina godišnje sam radio po 70.000 km, dakle neki prosječan vozač obično napravi 10-15000 godišnje, ode na more i ne ide dalje od svog sela, a kamoli da ode u centar zagreba, splita, minehena, milana, dojče-bana ili gdje pa da se tamo malo provoza, pa taj se slupa na prvom semaforu

dakle u 7 godina koliko vozim iza sebe imam skoro pola milje kilometara, što na automobilu, tegljaču, motoru, quadu, autobusu, dakle daj mi u ruke bilo šta ja ću vozit i sigurno da sa 25 godina imam više prakse i sposobnosti od nekog prosječnog vozača koji se cijelu godinu vozi na posao i na natrag i jedanput godišnje na more

ne smatram da ako je neko mlad vozač da je loš vozač, neko sjedne u auto veči od 4 metra i izgubi se u njemu, takvi vozači su još veći problem a pogotovo ljudi koji žive u nekim zabitima i onda kupe gps kad idu u zagreb i naravno fulaju izlaz na autoputu i odu prema osijeku, splitu, varaždinu ili gdje, e takvi vozači su problem

yedwy
21.10.2010., 18:18
Danas nakon godina radi,kada sam si kupio auto od 150ks,nemam niti ja ama baš nikakvih problema sa preticanjem bilo čega,ili na bilo koj način. Ja ovdje govorim primjera radi stara cesta prema moru,koja je većim dijelom isprekidana,što znači da smijem i mogu preticati,ne govorm o dijelovima ceste gdje su dvije pune linije i sad ja želim i moram baš tu preticati(premda ima podosta mjesta gje je dvostruka puna linija na ravnici,a u zavoju je isprekindana linija:top:).

Ne nisi u pravu... :kava:

ZSCP (izabrani citati)

10. PRETJECANJE I OBILAŽENJE

Članak 66.
(1) Pretjecati i obilaziti vozač smije samo ako time ne ometa normalno kretanje vozila koja dolaze iz suprotnog smjera i ako na cesti ima dovoljno prostora za sigurno izvođenje tih radnji.
(2) Vozač ne smije pretjecati i obilaziti kad time, s obzirom na karakteristike ceste i postojeće okolnosti na cesti i u prometu ili s obzirom na tehnička svojstva vozila kojim upravlja, ugrožava druge sudionike u prometu.

Članak 67.
(1) Pretjecanje i obilaženje obavlja se s lijeve strane.
(2) Pretjecati se mora s desne strane ako je vozilo na kolniku zauzelo takav položaj i njegov vozač daje takav znak da se sa sigurnošću može zaključiti da to vozilo skreće ulijevo.

Članak 69.
(1) Vozač kojem je dan znak za pretjecanje s njegove lijeve strane dužan je pomaknuti svoje vozilo k desnom rubu kolnika.
(2) Vozač ne smije povećavati brzinu kretanja svojeg vozila dok ga drugo vozilo pretječe.
(3) Ako zbog nedovoljne širine kolnika ili njegova stanja nije moguće pretjecati bez ugrožavanja sigurnosti prometa, vozač vozila koje se kreće sporije nego vozila koja se kreću neposredno iza njega dužan je pomaknuti svoje vozilo što više udesno, a ako to nije dovoljno čim mu to bude moguće, zaustaviti svoje vozilo na prikladnom mjestu da bi propustio brža vozila.

Članak 70.
(1) Vozač ne smije vozilom početi pretjecati ili obilaziti:
1) kolonu vozila,
2) ako je vozač koji se kreće iza njega počeo pretjecati,
3) ako je vozač koji je ispred njega na istoj prometnoj traci dao znak da namjerava preteći ili obići vozilo koje je ispred njegova vozila, ili obići drugu zapreku na cesti,
4) ako prometna traka kojom namjerava pretjecati nije slobodna na dovoljnoj udaljenosti tako da bi, vodeći računa o razlici između brzine kretanja svojeg vozila za vrijeme pretjecanja i brzine kretanja vozila drugih sudionika u prometu koje namjerava preteći, pretjecanjem ugrozio sigurnost prometa ili omeo promet iz suprotnog smjera,
5) ako nakon pretjecanja ili obilaženja ne bi ponovno mogao zauzeti položaj na prometnoj traci kojom se kretao prije pretjecanja ili obilaženja i to bez ometanja ili ugrožavanja ostalih sudionika u prometu, osim kad se za pretjecanje ili obilaženje koristi prometnom trakom koja je zabranjena za promet vozila iz suprotnog smjera,
6) prometnom trakom koja je namijenjena zaustavljanju vozila u nuždi.
(2) Vozač koji pretječe ili obilazi dužan je svoje vozilo držati na potrebnoj udaljenosti od vozila koje pretječe ili obilazi, tako da ga ne ometa niti ugrožava u prometu.

Članak 71.
(1) Nakon pretjecanja ili obilaženja vozač je dužan, čim to bude moguće učiniti bez ometanja ili ugrožavanja ostalih sudionika u prometu, vozilom ponovno zauzeti položaj na prometnoj traci kojom se kretao prije pretjecanja, odnosno obilaženja.

Članak 72.
(1) Na kolniku na kojem se promet odvija u dva smjera, a koji ima po jednu prometnu traku namijenjenu za promet vozila u jednom smjeru, vozač ne smije vozilom pretjecati drugo vozilo u tunelu, na mostu, ispred vrha prijevoja ceste ili u zavoju kad je preglednost ceste nedovoljna.

Članak 75.
(1) Na cesti na kojoj postoje najmanje dvije prometne trake namijenjene za promet vozila u istom smjeru i na kojima su kolone vozila, vozač ne smije vozilom prelaziti iz trake u traku (slalom). Vozač može napustiti traku na kojoj se nalazi samo radi skretanja ulijevo ili udesno ili radi zaustavljanja, odnosno parkiranja vozila.
(2) Na cestama i uz uvjet iz stavka 1. ovoga članka, brže kretanje vozila na jednoj traci od kretanja na drugoj traci ne smatra se pretjecanjem, osim u slučaju iz članka 74. ovoga Zakona.
---------------------

Ja razumijem što ti oćeš reći ali radi preciznosti diskusije moramo biti točni, inače osobno mislim da je 100ks malo, ne da se nemožeš voziti, ne da će mladi imat posebne potrebe za više radi opterećenja nego iz razloga što jako puno novih auta ima neznatno više i time su izvan dosega ljudima, nema posebnog razloga da se nebi moglo pomaknuti za tih par kilovata na recimo 85 ili 90 što bi otvorilo dostup mnogim markama auta mlađim vozačima - Alfa, Lancie, BMW, mercedes, audi, jači renoi, pežoi itd koji su mahom nedostupni a itekako ima razloga da ih se preferira slabijim autima, što radi sigurnosti što drugih stvari...

Ali mislim da limit treba ukoliko se ne popravi vozačka svijest adekvatnom izobrazbom i strožim ispitima, možda bi zaista bilo dobro definirati omjer snaga/masa kao mjerilo...

bond007
21.10.2010., 18:45
Zakon bi trebao biti ovakav : kad netko položi vozački, daj mu 4 godine probne vozačke i to je to.
On je te 4 godine mladi vozač, bez obzira dali je položio sa 45 godina,ili sa 18 godina.
I tu bi se moglo staviti neko ograničenje do 100KS.

Evo znači ja sa te 4 godine iskustva nemogu voziti neki jači auto jer sam još mladi vozač.
A imam neke frendove koji su položili sa 25 i 28 godina, odmah si uzmu auto od 150 ks, o vožnji nemaju pojma, neznaju uopće pravila, auto slupao već ohoho puta,ne zaustavlja se na stop, ne primjećuje znakove, prolazi kroz debelo crveno,u 10 minuta napravi 20 riskantnih situacija (par puta se vozila, i samo sam mogla moliti boga da ne poginem).
Ili susjeda od 45 godina, isto kupi jurilicu,a bog te pitaj kak je uspjela položiti, najdulja vožnja joj je bila 5 km. I sama priznaje da se boji, da nema pojma o ničemu, skoro je pogazila nekog tipa kad je izlazila iz dvorišta,auto već slupala par puta,.
Ne mogu vjerovat tko je njima dao vozačku.

A da ne govorim koliko sam puta na cestama vidjela kršenje prometnih propisa, divljanje, prolaženje kroz debelo crveno, nepoštovanje prava prednosti i sve ostalo.
I ne, NISU BILI MLADI VOZAČI, već su imali 40 + godina.

Tako da ovo što je netko rekao da balavci,i klinci, rade sranja i krše propise, apsolutno nije točno.

sucker
21.10.2010., 19:26
Ne kužim što želiš reći:ne zna:

Iskreno nisam čitao zakone koje si naveo jer ih je puno i neda mi se :mig:

Ja sam napisao da smiješ preticati primjera radi na nekoj otvorenoj cesti(opet mislim stara cesta prema moru),kada je linija isprekidana. Naravno da neću preticati ako vidim kolonu iz suprotnog smjera,ili ako vidim da je netko iza mene počeo već s preticanjem.

Tak da nekužim kaj je pjesnik htio reći :)

Prigorecc
21.10.2010., 19:37
Ja razumijem što ti oćeš reći ali radi preciznosti diskusije moramo biti točni, inače osobno mislim da je 100ks malo, ne da se nemožeš voziti, ne da će mladi imat posebne potrebe za više radi opterećenja nego iz razloga što jako puno novih auta ima neznatno više i time su izvan dosega ljudima, nema posebnog razloga da se nebi moglo pomaknuti za tih par kilovata na recimo 85 ili 90 što bi otvorilo dostup mnogim markama auta mlađim vozačima - Alfa, Lancie, BMW, mercedes, audi, jači renoi, pežoi itd koji su mahom nedostupni a itekako ima razloga da ih se preferira slabijim autima, što radi sigurnosti što drugih stvari...

Ali mislim da limit treba ukoliko se ne popravi vozačka svijest adekvatnom izobrazbom i strožim ispitima, možda bi zaista bilo dobro definirati omjer snaga/masa kao mjerilo...[/QUOTE]

Više manje, potpisujem gore navedeno od yedwya sa naglaskom na "edukaciju (vozačku svijest) vozača".
Neču se više javljati na ovaj podforum jer nema smisla da se prepucavamo, a nemamo što pametno za reči.
Pozdrav istomišljenicima, i onim drugima (pazite kako vozite)

yedwy
21.10.2010., 20:00
Ne kužim što želiš reći:ne zna:

Iskreno nisam čitao zakone koje si naveo jer ih je puno i neda mi se :mig:

Ja sam napisao da smiješ preticati primjera radi na nekoj otvorenoj cesti(opet mislim stara cesta prema moru),kada je linija isprekidana. Naravno da neću preticati ako vidim kolonu iz suprotnog smjera,ili ako vidim da je netko iza mene počeo već s preticanjem.

Tak da nekužim kaj je pjesnik htio reći :)

:confused: Hebote pa jel ti imaš opće vozačku? :ne zna:

1. puna linija i dupla puna linija znače isto što i znak zabrane preticanja, a isprekidana linija je prekid zabrane preticanja tj njeno odsustvo...

2. Znači kad je preticanje dozvoljeno (tj nije zabranjeno) ti možeš preticati AKO NEMA ZABRANE PREMA DRUGIM STAVKAMA zakona...
Te stavke su ti gore djelomično pobrojane, a PRVA od njih kaže - nesmiješ preticati KOLONU vozila to se misli na tvojoj strani (ako ti nije do sad jasno) uostalom niti nemreš preticati kolonu na suprotnoj strani ceste jer to nije preticanje nego MIMOILAŽENJE vozila...
Ergo...
Više od 2 vozila (ili skupa vozila) - NIX, nula, zero, nesmiješ ić u preticanje da si neznam kako pogodnim uvjetima - ti to NESMIJEŠ napraviti jer je to PREKRŠAJ i punkt aus, to kaj nas većina prije ili kasnije prekrši i to pravilo (kao i mnoga druga) je sasma druga stvar...

Naravno da bi bilo u redu da svi ostavljaju razmak da se može normalno obavljati preticanje jednog po jednog vozila za brže od sebe - ali eto nisu svi vozači kulturni...

Đunđi Bunđi
21.10.2010., 20:28
:confused: Hebote pa jel ti imaš opće vozačku? :ne zna:

1. puna linija i dupla puna linija znače isto što i znak zabrane preticanja, a isprekidana linija je prekid zabrane preticanja tj njeno odsustvo...

2. Znači kad je preticanje dozvoljeno (tj nije zabranjeno) ti možeš preticati AKO NEMA ZABRANE PREMA DRUGIM STAVKAMA zakona...
Te stavke su ti gore djelomično pobrojane, a PRVA od njih kaže - nesmiješ preticati KOLONU vozila to se misli na tvojoj strani (ako ti nije do sad jasno) uostalom niti nemreš preticati kolonu na suprotnoj strani ceste jer to nije preticanje nego MIMOILAŽENJE vozila...
Ergo...
Više od 2 vozila (ili skupa vozila) - NIX, nula, zero, nesmiješ ić u preticanje da si neznam kako pogodnim uvjetima - ti to NESMIJEŠ napraviti jer je to PREKRŠAJ i punkt aus, to kaj nas većina prije ili kasnije prekrši i to pravilo (kao i mnoga druga) je sasma druga stvar...

..

Opa Miki...

Pobrkao si i oznake na kolniku i kolonu.... svasta nesto

hasnfefer
21.10.2010., 20:49
Uuu, teške riječi, biti će tu puno kartonske ambalaže u svim bojama...
Zakon je nedorečen. Glup je, ali potrebno je uvesti neki sustav ograničenja za mlade vozače. Ograničenje snage je bez veze, i sa 50 ks se može divljati.

zacky
21.10.2010., 20:56
Mislim da nije dobar jer trpa sve u isti koš!
Zapravo služi ekonomizaciji da se smanje kontrole koje ne pokazuju dobre rezulatate.

ship-shop
21.10.2010., 21:04
ajme krivo san glasa:brukica:
normalno da je to idiotski zakon

ludi_bubnjar555
21.10.2010., 22:33
Vidim da tema malo skrenula s ceste preko DVIJE PUNE LINIJE!!! hhahahahhahahah :s

vratite se na 102 ks...pustite te j**ene linije na miru... :lol::D

ludi_bubnjar555
23.10.2010., 12:24
evo..koliko mi anketa govori ima više ljudi koji su za to da je ovaj zakon apsurdan i da ga se mora promjeniti...ima par suzdržanih...a onih koji su da se NE makne ovaj zakon ih ima manje od DA...:kava:

hvala svima na glasanju za anketu... :top:

spirou
23.10.2010., 12:33
za početak...anketa ti nije baš objektivno napisana

ako si išao "uljepšavati" odgovor DA s time da je zakon apsurdan...onda si mogao napisati odgovor npr. NE JER TAJ ZAKON SPAŠAVA ŽIVOTE :mig:

onda bi možda bio i koji više odgovor NE...jebiga, psihologija

Tulio
23.10.2010., 13:09
Ja kao mladi vozač samo želim da se zakon promjeni nalik na onaj u Italiji ako se varam, da se u obzir uzme masa automobila i snaga. Jer realno, za 2-3 godine svaki ulazni motor će bit 1.2 ili 1.4 turbak, svaki sa 105 ili više KS. A stanje je takvo da si sretan ako imaš i taj jedan automobil u obitelji, a kamoli dva.

Ali da sam za to da se mulcima da da voze jake automobile, nisam. Mada, i tu sam za to da se više pažnje usmjeri na edukaciju, tečajeve sigurne vožnje i slično. Jer ne vidim neku razliku u opasnosti na cesti između nadobudnog klinca ili 65-ogodišnjeg penzića u katrici. Ali eto, uvijek je lakše dat dvojici tupana u uniformi da kažnjavaju, nego malo upregnut vijuge pa nekom edukacijom napraviti boljitak za sve i to na duže razdoblje.

ludi_bubnjar555
24.10.2010., 12:19
ako si išao "uljepšavati" odgovor DA s time da je zakon apsurdan...onda si mogao napisati odgovor npr. NE JER TAJ ZAKON SPAŠAVA ŽIVOTE :mig:

hahahah...hvala na savjetu..nije loša ideja :rofl::rofl: :mig:

Z_interactive
24.10.2010., 13:18
zakon je idiotski, znam nekoliko budala koji su u prvoj godini razbili nekoliko auta i sad s 24 godine su jednako glupi, evo baš jedan je prije nekoliko mjeseci razbio merca s oko 150 ks.
29 ljudi (trenutno) misli da je zakon OK, koji xurac! Pa to je totalno glupo, kad idiot pretječe i ide na mene s puntićom koji prdi s svojih 100 (valjda) ks ja popizdim, više bih volio da ima barem 150 ks auto pa znam da će pretjeći bez problema...
zakon je jadan, treba više uložit u autoškole!

Josip4
24.10.2010., 13:34
Tko je budala i divljak sasvim je svejedno jel on vozi auto sa 102 ks ili 150 ks.

Recimo da ja imam dijete, i da imam financijske mogućnosti da mu kupim recimo BMW serije 3..., a ako ga kači taj zakon naravno da takav auto neću moći kupiti dijetetu, a i većina današnjih auta su oko 100 ks ili preko 100 ks, stoga smatram da je taj zakon potpuno neustavan.

Ako gledam realno neki klinjo vozi auto sa 90 KS, a znamo da današnji auto od 90 ks može i preko 180 kmh, a ovi od 102 ks i 200 kmh, pa se ja pitam ako i netko sa puntom 1.2 vozi naseljem 160 kmh, kakva je razlika jel oni vozi kroz naseljeno mjesto 160 kmh u puntu 60 ks ili BMW-u 200 ks. Nikakava.:ne zna:

funkomatic
24.10.2010., 13:41
Tko je budala i divljak sasvim je svejedno jel on vozi auto sa 102 ks ili 150 ks.

Recimo da ja imam dijete, i da imam financijske mogućnosti da mu kupim recimo BMW serije 3..., a ako ga kači taj zakon naravno da takav auto neću moći kupiti dijetetu, a i većina današnjih auta su oko 100 ks ili preko 100 ks, stoga smatram da je taj zakon potpuno neustavan.

Ako gledam realno neki klinjo vozi auto sa 90 KS, a znamo da današnji auto od 90 ks može i preko 180 kmh, a ovi od 102 ks i 200 kmh, pa se ja pitam ako i netko sa puntom 1.2 vozi naseljem 160 kmh, kakva je razlika jel oni vozi kroz naseljeno mjesto 160 kmh u puntu 60 ks ili BMW-u 200 ks. Nikakava.:ne zna:

a sto je najzalosnije, veca je šansa da ce poginit ovaj u puntu, nego ovaj u BMW-u

rocket86
24.10.2010., 13:51

mislim da nisi u pravu... recimo imaš s jedne strane punto 60, i netko će s njim voziti npr 130, jer ne može više ubrzati na toj dionici, jer se ne osjeća stabilno na cesti, i x drugih razloga.

kada se juri, ne gledaš"aha, sad ću ja vozit 160", nego zabiješ gas u pod i tjeraš ga koliko ide. a tada je brži bmw sa 200konja. i stabilniji, pa su veće šanse da će ipak voziti brže nego puntić...

Josip4
24.10.2010., 13:55
zakon je idiotski, znam nekoliko budala koji su u prvoj godini razbili nekoliko auta i sad s 24 godine su jednako glupi, evo baš jedan je prije nekoliko mjeseci razbio merca s oko 150 ks.
29 ljudi (trenutno) misli da je zakon OK, koji xurac! Pa to je totalno glupo, kad idiot pretječe i ide na mene s puntićom koji prdi s svojih 100 (valjda) ks ja popizdim, više bih volio da ima barem 150 ks auto pa znam da će pretjeći bez problema...
zakon je jadan, treba više uložit u autoškole!

Upravo to što kažeš, tereba ulagati u autoškole, i malo bolje poučiti mlade vozaće, po meni bi svi novi vozači trebali u školu sigurne vožnje, neznam u kojim zemljama se polaže na autima na poligonu kaj odostraga imaju one kotače kaj se okreću, i tako se simulira zanošenje vozila, i nauči se kako se pravilno izravnati na cesti, a i niz drugih stvari...

Moja žena kad je položila vozački iz škole je izašla tek sa time da je znala okretati volan, promjeniti brzinu i zaustaviti se.

Gledam malo te auto škole po cesti, to je katastrofa, voze 30-40 kmh na sat, prije svakog zavoja moraju kočiti, bez obzira kaj se voze 30 kmh po cesti..., i kaj se desi ode iz autoškole proba voziti više od 40 kmh i slupa se u nekom zavoju, jer jer u školi nauči samo parkirati (donekle) i vozit 40 kmh.

Ja kad sam polagao sam mao ljudinu od instruktora, dozvolio mi je da van naselja vozim i 90 kmh., išli smo na AC i vozili 140 kmh, odveo me na jedno betonsko igralište (tada još nije bilo poligona) složio plastične boce i morao sam voziti slalom naprijed i natrag, ali što većom brzinom, učio me da kad velikom brzinom ulazim u zavoje (citiram, vi mladi to volite) i ako dođe do zanošenja vozila kako se pokušati izvući, i još niz tih stvari.

Što sam htio reći, on je znao da svaki mladić kad dobije "rozu" voli malo potegnuti, pa se fokusirao na to kako da to radim što sigurnije.

Moja žena nedugo kaj je položila mi je skršila cijeli prednji kraj Fiat Brave, a zašto??? Zato što je auto ispred nje malo jače zakočio, ona se nije na vrijeme snašla i lupila u auto ispred, a sa desne strane je imala skroz prazan prostor, znači autoje imao ABS i samo da je malo okrenula volan udesno izbjegla bi sudar, nego ona se prepala i zablokirala i hebi sad.

yedwy
24.10.2010., 13:58
Poanta ograničenaj snage nije krajnja brzina auta jer je ona i za auto od 90 ks iznad max dopuštene zakonom u HR, poanta je da je 99% vremena teže kontrolirati auto sa puno konja nego onog sa malo, a i daleko teže je samog sebe kontrolirati u takvom autu da ne stisneš ako imaš imalo strasti za autima...

Ipak ja bi dozvolio omjer masa/snaga jer je on realniji pokazatelj stavit npr 50 kw po toni i gotovo uz sve ostalo već rečeno o edukaciji...

Josip4
24.10.2010., 14:03
mislim da nisi u pravu... recimo imaš s jedne strane punto 60, i netko će s njim voziti npr 130, jer ne može više ubrzati na toj dionici, jer se ne osjeća stabilno na cesti, i x drugih razloga.

kada se juri, ne gledaš"aha, sad ću ja vozit 160", nego zabiješ gas u pod i tjeraš ga koliko ide. a tada je brži bmw sa 200konja. i stabilniji, pa su veće šanse da će ipak voziti brže nego puntić...

Gle t su sad nijanse, ako voziš i 140 kmh i netko ti podleti prekasno je tada dal ti imal najnoviji ferrari, ili punto.

Znam ja na kaj ti misliš, naravno da BMW od 200 ks ima puno brže ubrzanje od punta 60 ks, i sa tim se slažem, ali onaj tko zakucava gas u pod kroz naselja je luđak i kad mu netko izleti ionako je prekasno, a kaj se tiće ulazaka u zavoe onaj zavoj kojim će BMW proći 150 kmh, punto teško da će uspjet savladat taj zavoj sa 120 kmh, tako da postoji i mogućnost da netko sa slabijim autom prije izleti sa ceste i nekog ubije, nego onaj sa jačim i bržim autom.

Ali ako se drimo auta od 102 ks, znaš i sam da ni oni, a naročito dizeli sa 100 ks nisu baš spori, imao sam prilike voziti golf 4 19 tdi sa 101 ks. mogu ti reći da je auto jurilica.

bond007
24.10.2010., 17:23
Upravo to što kažeš, tereba ulagati u autoškole, i malo bolje poučiti mlade vozaće, po meni bi svi novi vozači trebali u školu sigurne vožnje, neznam u kojim zemljama se polaže na autima na poligonu kaj odostraga imaju one kotače kaj se okreću, i tako se simulira zanošenje vozila, i nauči se kako se pravilno izravnati na cesti, a i niz drugih stvari...

Moja žena kad je položila vozački iz škole je izašla tek sa time da je znala okretati volan, promjeniti brzinu i zaustaviti se.

Gledam malo te auto škole po cesti, to je katastrofa, voze 30-40 kmh na sat, prije svakog zavoja moraju kočiti, bez obzira kaj se voze 30 kmh po cesti..., i kaj se desi ode iz autoškole proba voziti više od 40 kmh i slupa se u nekom zavoju, jer jer u školi nauči samo parkirati (donekle) i vozit 40 kmh.

Ja kad sam polagao sam mao ljudinu od instruktora, dozvolio mi je da van naselja vozim i 90 kmh., išli smo na AC i vozili 140 kmh, odveo me na jedno betonsko igralište (tada još nije bilo poligona) složio plastične boce i morao sam voziti slalom naprijed i natrag, ali što većom brzinom, učio me da kad velikom brzinom ulazim u zavoje (citiram, vi mladi to volite) i ako dođe do zanošenja vozila kako se pokušati izvući, i još niz tih stvari.

Što sam htio reći, on je znao da svaki mladić kad dobije "rozu" voli malo potegnuti, pa se fokusirao na to kako da to radim što sigurnije.

Moja žena nedugo kaj je položila mi je skršila cijeli prednji kraj Fiat Brave, a zašto??? Zato što je auto ispred nje malo jače zakočio, ona se nije na vrijeme snašla i lupila u auto ispred, a sa desne strane je imala skroz prazan prostor, znači autoje imao ABS i samo da je malo okrenula volan udesno izbjegla bi sudar, nego ona se prepala i zablokirala i hebi sad.
U autoškoli (ovisi kojoj),ak baš naletiš i ideš u neku gdje uče samo kak se vozi ravno, i ak taj instruktor i ti cijelo vrijeme pričate o izlascima, cajkama, dogovarate se kad idete van, e onda stvarno možeš zaboravit da ćeš kaj znati kad izađeš iz autoškole. Jer niste nimalo fokusirani na vožnju, na pravila i situacije koje se mogu dogoditi.
Kad sam ja čula neke teorije o vožnji, pravilima, od nekih frendova,ja nisam mogla vjerovati što čujem, a ovaj veli da je njega tako instruktor učio i da je instruktor čak mlađi od njega, da ima 19 godina. Ja nisam mogla vjerovati kakve sve osobe su instruktori,a nemaju veze s vezom.

Svi idu polagat, a nemaju pojma, nit volje, niti žele, nego zato polažu jer ih okolina tjera da polažu.
Ono tipa"pola razreda ima vozačku,pa moram i ja ići". Roditelji dignu kredit za autoškolu, ovaj položi,i par puta godišnje sjedne u auto jer nema kaj vozit, a kad mu daju vozit onda napravi sranje.

Poznam jednog tipa koji je u pijanom stanju slupao 3 auta i one s kim se sudario, dobio zabranu vožnje 2 godine, i opet slupa i nikom ništa. Da se mene pita,ja bi mu zauvijek oduzela vozačku.

Jedna frendica, položila i prvi dan sjedne u auto, otac joj dao da se provoza, i ona cijelu desnu stranu auta ulupi i izgrebe dok se negdje parkirala. I poslije toga nikad nije sjela u auto.

Ili jedna kaj je sletila u jednom jako blagom zavoju sa 40, dok ja na tom istom zavoju bez problema prođem sa 90.

Svi išli u različite autoškole,ali svejedno ista situacija.

Neznam kaj je s tim autoškolama? Zakaj su općenito tako loše? Samo čujem negativne stvari, i samo se zgražam kad čujem neko totalno krivo tumačenje od nekoga tko je išao u neku drugu autoškolu. Ono uče ih samo da vozi ravno i to je to, parkiranje ništa, par sati pred kraj poligon i to je sve.
A za vrijeme vožnje pričaju o glupostima, valjda bi se trebalo bit usredotočen na vožnju, pitati podpitanja, interesirati se za druge situacije.
Neznaju krenut u prvoj, jbt ugasi se auto svaki put, neznaju pravila prednosti, stop ne postoji za njih. Parkiranje da ne govorim, na nogometnom igralištu se nebi parkirali kak spada.

Ja nisam izabrala nijednu od tih gdje su navedene osobe išle,iako su mi govorili kak je tam super, da je zaj.... , odmah sam znala na kaj to liči, nego drugu autoškolu i instruktora ,pitala sam sve kaj me zanima o vožnji, određenim situacijama, parkiranje sam imala svaki sat, i to na različitim mjestima u gradu. Da ne ispadne da se hvalim, super vozim i sve, čim sam sjela prvi put u autoškoli u auto, par krugova na poligonu i odmah na cestu(instruktor rekao da takav ženski slučaj nikad nije imao),rekao da inače paničarew prvih 5 sati ,pa onda do 10 sati na poligonu,pa tek onda na cestu, a ja nakon 10 minuta na cestu, ok, malo se prestrašila prvo jer nisam vjerovala da sam tako napredna, ajde znala sam upalit auto i kak se mjenjaju brzine,al nisam nikad doma probala voziti auto.
A na polaganju vozačkog, ja sam za 15 minuta bila gotova dok su druge mrcvarili 2 sata da bi im kasnije rekli da su pali. Također mi je čovjek rekao sve pohvale.
I znam vozit bilo koji auto, više puta probala od rođaka, frendova, bilo koji mi daj ja ga znam vozit, bilo dizelaš bilo benzinac

Muljuzator
24.10.2010., 18:37
Budala će nekog ubit i japanerom.
Nije li sigurnije voziti auto koji ima ABS, ESP, ASR, BAS i ostale elektronske đinđe ( a takvi imaju preko 75kW) nego nekakav pretpotopni krš koji mora izbaciti sidro i padobran da bi stal, a kroz zavoje mu netko treba zanašat guzicu?

ludi_bubnjar555
24.10.2010., 21:43
Ipak ja bi dozvolio omjer masa/snaga jer je on realniji pokazatelj stavit npr 50 kw po toni i gotovo uz sve ostalo već rečeno o edukaciji...

NE slažem se...zašto bi se velike autokuće kao npr. Bmw,Mercedes,Porsche, koji rade izuzetno jake aute i kojima konjaža neide ispod 100 (možda se i varam) konja trebali poravnati sa zakonima???

Evo zašto ovaj zakon nebi baš bio drag autokućama...Pogotovo onima koje sam naveo gore..

mkIV
24.10.2010., 22:40
Iako se mene ovaj zakon ne tice, niti me se ikad ticao, jer imam kako godina pravih, a i vozackog staza, sa ovim zakonom se nimalo ne slazem.
Postaviti limit od 75kW je komicno, osobito u svjetlu danasnjih (pre)teskih automobila. Nekoc je 100ks bila mala jurilica, tipa suzuki swifta gti iz 91, koji dan-danas moze vozit taj "mladi" vozac i bit brzi od "tenkova" sa duplo vise konja, ali i vise nego dvostruko tezih. U isto vrijeme taj suzuki ne pruza apsolutno nikakvu zastitu svojim putnicima, bas kao i velika vecina (do 100ks) malih autica, osim novih generacija. Cinjenica je da svi ne mogu i ne zele imati dva ili vise autica u obitelji, i isto toliko registracija, mjesta za parkiranje itd. A ovim zakonom prisiljavaju roditelje da potpuno ispravno vozilo koje minorno prelazi snagu, a u odnosu na tezinu je primjereno, moraju prodati, zamijeniti, ili kupiti jos jedno da bi mladi vozac zakonski mogao voziti karampanu. Ovaj zakon je samo dokaz da nam sve zakone u drzavi donose ljudi koji sa tematikom bilo kakvog zakona nemaju apsolutno nikakve veze, ali to je prica za sebe. Da nije tako, onda se nebi sigurnost u prometu provodila mjerenjem brzine na pravcu sa 3 trake u svakom smjeru i uz ogranicenje od 60 i slicnim primjerima.
Iskreno se nadam radi buducih vozaca da ce ovaj zakon pasti bas kao i besmislica o "kvazi" zabrani voznje nasamo od 23-05. I voznja nocu sam je jos jedno iskustvo, i voznja po kisi, snijegu, ledu... sva ta iskustva cine vozaca onim kakav je. Ali bolje da im ne dajem ideje, jer bi mladi vozaci onda po zakonu mogli dobit pratnju ili zabranu kad pada kisa, kada pada snig, kad netko od njih zijeva u saboru...
Ono sto bi preporucio je ipak da svatko prodje trening sigurne voznje, da iskusi ponasanje vlastitog vozila u kriticnim situacijama i u kontroliranim losim uvjetima. Ono sto ne bi "preporucio" je daljnje besmisleno povecanje cijena autoskola, koje apsolutno nista nije donijelo u pogledu kvalitete kandidata po polaganju vozacke, dapace, cini mi se da je svake godine kriterij za postat kako vozac, tako i instruktor sve nizi. Ona parodija "Instruktor" na tv-u, je jos mila majka u odnosu na pravi zivot...

Potpuno se slažem.
Taj zakon je čista diskriminacija vozača do 24 god., time se krši ustav. Naslov iz jednog broja auto kluba glasi: Odzvonilo nejednakosti, ukida se zakon o mladim vozačima. I tamo je opisana apsurdnost tog zakona koji se uostalom ukida, ako već nije dosad ukinut.

Ja imam manje od 24 god. i vozim auto od 150 ks i boli me k.... za taj glupi zakon, ne znam šta su se neki uspaničili oko toga. Uostalom mi koji smo položili po starom zakonu, imali smo probnu vozačku 2 god., poslije smo podigli normalnu vozačku. I ja sam osobno pitao u mupu kad sam je podizao da li sam ja mladi vozač, dobio sam odgovor: NE, NISI. Prema tome, taj zakon neka si sad nabiju u dupe.
Kladim se da ni panduri ne znaju kome da pišu kaznu za to,a kome ne.

spirou
24.10.2010., 22:48
Evo zašto ovaj zakon nebi baš bio drag autokućama...Pogotovo onima koje sam naveo gore..

mercedes ima slabije aute od 100 ks

bmw (ako se ne wvaram) je na 115
ali,lako se nekom blokadom spusti 15 ks

iako mislim da bi dotične auto kuće bolija klinac za zakon u nekoj vukojebini kao što je hrvatska

svake godine stotine vozača mlađih od 24 iz RH kupuju NOVE porschee i bmw-e :rofl::rofl::rofl:

spirou
24.10.2010., 22:49
Potpuno se slažem.
Taj zakon je čista diskriminacija vozača do 24 god., time se krši ustav. Naslov iz jednog broja auto kluba glasi: Odzvonilo nejednakosti, ukida se zakon o mladim vozačima. I tamo je opisana apsurdnost tog zakona koji se uostalom ukida, ako već nije dosad ukinut.

Ja imam manje od 24 god. i vozim auto od 150 ks i boli me k.... za taj glupi zakon, ne znam šta su se neki uspaničili oko toga.

1. totalni debilizam je da je to kršenje ustava,ali dobro..vidjet cemo što će reći ustravni sud

2. boli li te za puno zakona k... ili te boli samo za ovaj?

mkIV
24.10.2010., 23:03
1. totalni debilizam je da je to kršenje ustava,ali dobro..vidjet cemo što će reći ustravni sud

2. boli li te za puno zakona k... ili te boli samo za ovaj?
1. Točnije, naslov iz autokluba glasi: Odzvonilo nejednakosti, ustavni sud ukida zabrane vozačima do 25 god.
U tekstu dosta piše o diskriminaciji, zbog koje su i neki saborski zastupnici zatražili ocjenu ustavnosti tog zakona.

2. Ovo je tema o zakonu o mladim vozačima.

Vaqua
24.10.2010., 23:12
ma zakon je u redu, odnosno ideja i namjera ali je izvanredno lose realiziran.
sa 18 godina polazes i u odredenom roku (da sad ja ne slazem neki svoj zakon rec cu kako je bilo prije i kako je bilo ok) recimo bio taj 2 godine si mladi vozac i za tebe vrijede neka ogranicenja i to se ne krsi sa ustavom. jer se na isti nacin moze pozvat na vise rupa tipa pusaci, oruzje-glup rimjer al eto..
problem nastaje kada se taj zakon promjeni i produzi. tad nastupa povreda ustavnog prava i zakona i to onoga o sprecavanju povratnog djelovanja.
zavrsis u zatvor na 20 godina i u meduvremenu se kazna produzi za jos 20 i oni cete vratit nazad iza resetaka ili ?
isto vrijedi i ovdi ..
za vrijeme mog polaganja je vrijedio stari zakon, ja sam tada polozio i 'odsluzio' svoje dvije godine 'prometnih restrikcija' a u meduvremenu si profesionalni lopovi, zjevatori i citaci novina u saboru nadu za shodno produzit to do 24 godine kao da ce to ista promijenit .. iskustvo je iskustvo i stjece se samo za volanom u prometu i u sta vise situacija (dan,noc, kisa, snijeg, led, bit sam u autu .. sve je to bitno.. auto skole su tu da te nauce osnove i na svoju odgovornost te pustaju samostalno u promet .. pa sad oces bit ogdovoran ili budala ovisi... isto tako te roditelji nakon 18 god pustaju vanka jer smatraju da si odgovoran i kulturan (vise manje) tako je u i prometu, bar bi trebalo bit.
a naravno ako ce radit ogranicenja snage trebaju bit kW/T jer nista drugo nema smisla .. (slazem se za ostavljanjem ogranicenja od 0.5 promila ako uz to nije jos i neki prekrsaj u spurotnom kazni, pojas da, i sve je oke... samo nek ne mijenjaju to i nek ne stavljaju tako sulude dobne granice vec od pologanja pa sljedece 1, 2 godine neko ogranicenje .. jer ovo sad .. polozi sa 24 i pun si odgovornosti i zrelosti ... a to ne moze zamijenit iskustvo i apsolutno nema smisla, da ne govorimo jos o problemima u obitelji, 1 auto, nedostatak 2. slabijeg, platezna moc, sama situacija u kojoj se nades i sl
ima dosta razumnih postva ali treba gledat realno .. sranja se uvijek dogadaju i neizbjezna su ... po statistici i murphyevom zakonu i to niti jedan zakon nece sprijecit, mozda umanjit ali .. ga se onda treba provodit, redovito i kako treba (ako je kako treba osmisljen i napisan na prvom mijestu)

štemajzl
25.10.2010., 08:17
za početak...anketa ti nije baš objektivno napisana
Naravno da nije. Ima tri ponuđena odgovora DA, a jedan NE. :)

A i nije da glasa neki reprezentativni uzorak...

spirou
25.10.2010., 09:44
1. Točnije, naslov iz autokluba glasi: Odzvonilo nejednakosti, ustavni sud ukida zabrane vozačima do 25 god.
U tekstu dosta piše o diskriminaciji, zbog koje su i neki saborski zastupnici zatražili ocjenu ustavnosti tog zakona.

2. Ovo je tema o zakonu o mladim vozačima.

1. bilo bi lijepo da sada ukinu diskriminaciju npr. u medicini, pa da kad završiš kirurgiju odma možeš operirati...jebeš stažiranje,godine....

2. da, ali tvoj zaključak mi je super...zakon je glup, pa ga neću poštivati

i meni je puno zakona glupo...i di bismo došli kad bi kršili sve zakone koji nam se ne sviđaju????

mkIV
25.10.2010., 13:15
1. bilo bi lijepo da sada ukinu diskriminaciju npr. u medicini, pa da kad završiš kirurgiju odma možeš operirati...jebeš stažiranje,godine....

2. da, ali tvoj zaključak mi je super...zakon je glup, pa ga neću poštivati

i meni je puno zakona glupo...i di bismo došli kad bi kršili sve zakone koji nam se ne sviđaju????

1. Gle, ja sam ti rekao šta piše u auto klubu, da se taj zakon ne
slaže baš sa ustavom, a ja ne znam iz kojeg točno razloga jer ne znam ustav
napamet.
A možda nije baš ustavno iz razloga što su prvo odredili 2 godine tog "staža" i sad su to produžili i nama koji smo već prošli te 2 god,sad sve nas terete tim glupim zakonom.
Ustavno ili ne, nije u redu da nas jebu tako.

2. A di bismo završili kad bi poštivali sve zakone? Siguran sam da i ti prekršiš masu zakona svaki dan!

yedwy
25.10.2010., 14:07
Ako si prošao one 2g i dobio trajnu vozačku prije stupanja na snagu novog zakona - onda možeš pisati prigovor i to prolazi na sudu bez pitanja, jest da je nepotrebna zahebancija (jer policajci bezveze piskaraju kazne) pa se moraš natezat okolo s njima i sudom - ali da se i to preživjet...

Ako NISI "odradio" probne 2g - e onda prijatelju nema nikakvog poništenja prava zato što ga nikad nisi ni stekao, sa stanovišta zakona samo ti je produženo ograničenje koje već postoji na dulji rok od prvotnoga, dakle to nije oduzimanje stečenog prava jer ga nisi ni stkao...
Btw FYI po starom zakonu je osim 2g ograničenja, trebalo IIRC odradit i školu sigurne vožnje, bilo je i uvjeta o prekršajima da ti ne produlje "probnu" vozačku za stalno nego na kapaljku ako radiš pizdarije (samo se toga niko nije laćao u MUPu) pa tako da znaš da je produljenje ograničenja na zakonski valjanoj bazi, osim toga u prve 2g si morao poštivati ograničenje brzine za 10km/h MANJE od propisanog na cesti na kojoj se nalaziš...

E da i manite se više diskriminacije po godinama prvo dob nije izrijekom navedena a drugo po toj logici onda niti jedno ograničenje vezano na dob nebi smjelo postojati nigdje, niti u mirovinskom zakonu (ideš u penziju kad ti se više ne radi a ne kad napuniš 65) efektivno nebi postojala punoljetnost, dob pristanka na spolni odnos itd itd - kako bi to izgledalo?

mkIV
25.10.2010., 15:31
Dio teksta iz auto kluba:
"Ta su ograničenja upitna i sa stajališta Ustava. Primjerice, od dvojice vozača ( jedan je položio sa 18, drugi sa 24 god), ovaj prvi se ne može zaposliti na pojedinim mjestima, jer ne smije voziti automobil s više od 102 ks. Njemu je zabranjeno da po naređenju šefa, službenim VW Passatom 2.0 TDI sa 140 ks ode na hitan sastanak u Zagreb. Odbije li taj zadatak, može izgubiti posao. Prihvati li ga, zbog prekršaja može zaraditi novčanu kaznu od 1000 kuna.
Jesu li oba vozača u ovom slučaju u istom položaju? Nisu. Zakon jednom vozaču nalaže i do 6 godina vožnje s ograničenjima, a drugom niti minute, iako su oba u isto vrijeme dobila vozačku dozvolu. Mladi vozač je diskriminiran. Zbog toga, ali i niza drugih spornih članaka, skupina saborskih zastupnika još je 2008. zatražila ocjenu ustavnosti pojedinih članaka vežećeg Zakona o sigurnosti prometa".

spirou
25.10.2010., 16:04
da skratimo...

umjesto granice od 24 godine, treba uvesti "probni rok" od 6 godina nakon polaganja vozačkog i mirna bosna..

to je i ustavno i ok..jeli tako? :D:D:D

Seltik
25.10.2010., 16:04
Dio teksta iz auto kluba:
"Ta su ograničenja upitna i sa stajališta Ustava. Primjerice, od dvojice vozača ( jedan je položio sa 18, drugi sa 24 god), ovaj prvi se ne može zaposliti na pojedinim mjestima, jer ne smije voziti automobil s više od 102 ks. Njemu je zabranjeno da po naređenju šefa, službenim VW Passatom 2.0 TDI sa 140 ks ode na hitan sastanak u Zagreb. Odbije li taj zadatak, može izgubiti posao. Prihvati li ga, zbog prekršaja može zaraditi novčanu kaznu od 1000 kuna.
Jesu li oba vozača u ovom slučaju u istom položaju? Nisu. Zakon jednom vozaču nalaže i do 6 godina vožnje s ograničenjima, a drugom niti minute, iako su oba u isto vrijeme dobila vozačku dozvolu. Mladi vozač je diskriminiran. Zbog toga, ali i niza drugih spornih članaka, skupina saborskih zastupnika još je 2008. zatražila ocjenu ustavnosti pojedinih članaka vežećeg Zakona o sigurnosti prometa".

Eto pametnom dovoljno.. ma ovi što su protiv ukidanja vjerojatno se nisu našli u tim situacijama pa niti ne mogu shvatiti kako je to.. pa onda ovdje pametuju sa nekim usporedbama tipa doktori oružje.. ovo ono..

i da ak baš oćete... tako... uspoređivati onda da.. stažist treba iskustvo da počne operirati, ali po tom bi onda neki novi doktor koji nema iskustva i završi sve studije i gluposti sa 24 godina mogao odma operirati tumor na ljevom jajetu, dok onaj sa 23 god.. i 3-4 godine iskustva nebi smio niti andole dijeliti...

spirou
25.10.2010., 16:25
ja se potpuno slažem s tobom...treba uvesti svima 6 godina i dobro je :D

Hiperaktivo
25.10.2010., 16:25
Zakon je smiješan...
Mane ovog zakona su toliko puta prožvakane da uopće nemam snage ponavljati ih... Gdje je npr. nestala "škola sigurne vožnje", hoće mi netko od vas dežurnih moralista to objasnit... Jebiga, to košta, treba izgradit poligone, napravit programe itd.
Za mene postoje sposobni vozači i oni koji to nisu.. Vozač mora biti FIZIČKI i PSIHIČKI sposoban upravljat vozilom, ti testovi moraju biti krajnje strogi i ako netko nije za vožnju, jebiga ne možeš upravljat bilo kakvim vozilom bez obzira imao 19 ili 68 godina... Ali jebiga, zašto bi mi u HR gradili poligone i možda uvodili neke novitete kad možemo punit proračun na temelju idiotskih zakona.. Mislim da u krajnjoj liniji nije problem samo ovaj zakon, pa mi u HR imamo problema u svim područjima, sve je to šuplje jer na 99% bitnih pozicija sjede maloumni idioti, a iza njih stoje još tisuće maloumnih idiota koje ih podržavaju i to na svoju štetu. I onda smo se mi čudimo kaj je i ovaj zakon netko pametan "osmislio" i kaj ima pametnih koji ga podržavaju...

mustang01
25.10.2010., 16:31
najbolja bi bila ova opcija: probni rok od dvije godine,i ako u to vrijeme mladi vozač počini prekršaj,rok se pomiče,s tim da bi posebno rigorozno kažnjavao ekipu koja prije nego što smiju voze mrcine od 200+ks,da ne govorimo o alkoholiziranosti ili divljanju na cesti....na taj način bi savjesni vozači već nakon dvije godine mogli vozit bez ograničenja,a oni koji bi radili pizdarije bi bili sankcionirani,i amen :)

yedwy
25.10.2010., 17:16
A ne neće ići vidiš da se gore dežurci žale na diskriminaciju jer nemogu vozit slubenog pasata u svojoj firmi (neznam kolko je to bilo takvih slučajeva) nema ni sekunde čekanja - iz autoškole mora moć odma sjest u veyron inače zakon nevalja...

Zapravo kad bolje razmislim najbolje bi bilo da bude obrnuto proporcionalno - što duže voziš to SLABIJI auto smiješ vozit, dakle čim položiš smiješ veyrona, nakon 10g vožnje do 500ks poslje 20g vožnje 250 a poslje 30 ispod 100ks ko je vidio da stari prdonje otimaju show mladim pastusima...

Seltik
25.10.2010., 18:02
A ne neće ići vidiš da se gore dežurci žale na diskriminaciju jer nemogu vozit slubenog pasata u svojoj firmi (neznam kolko je to bilo takvih slučajeva) nema ni sekunde čekanja - iz autoškole mora moć odma sjest u veyron inače zakon nevalja...

Zapravo kad bolje razmislim najbolje bi bilo da bude obrnuto proporcionalno - što duže voziš to SLABIJI auto smiješ vozit, dakle čim položiš smiješ veyrona, nakon 10g vožnje do 500ks poslje 20g vožnje 250 a poslje 30 ispod 100ks ko je vidio da stari prdonje otimaju show mladim pastusima...

Joj što volim ove bolesne iskompleksirane ljude što izvrte sve na svoj mlin.. tipa nemožeš vozit auto preko 100 konja pa onda odma kao.. a šta će ti jači, šta bi ti veyrona..

Jel shvaćaš ti da u današnje doba se ne rade auti ispod 100 konja srednjih i višljih klasa... Tipa Passat i slična vozila... znaći šta.. osuđeni smo na trometrske plastične drloge od sparkova twinga punta i sličnih pizdraija koji u osnovnoj opremi jedva da imaju servo...

Ili da kupujemo aute iz 1990. tipa stare mečke i audiji dizeli koji imaju ubrzanje ko trule kobile pa kad treba obić kamion panika jer 3 minute traje obilaženje.. al bitno da imaju manje od 102 konja.. nedo bog 120... s tim se gine ali sa 102... ma ni u snu poginit..

Muljuzator
25.10.2010., 20:37
Kao što rekoh
Budala će nekog ubit i japanerom.
Nije li sigurnije voziti auto koji ima ABS, ESP, ASR, BAS i ostale elektronske đinđe ( a takvi imaju preko 75kW) nego nekakav pretpotopni krš koji mora izbaciti sidro i padobran da bi stal, a kroz zavoje mu netko treba zanašat guzicu?

mkIV
25.10.2010., 20:46

Ajde ne seri gluposti.
Ti vozi cijeli život auto slabiji od 102 ks ako želiš, nemoj pametovat tu bezveze. I te gluposti da taj zakon nije apsurdan, pa znam dosta primjera ljudi koji su vozeći kombi na radnom mjestu dobili kaznu zbog tog debilnog zakona, ti zbog toga imaš i ograničen izbor posla koje možeš raditi , a da ne govorim o ljudima koji imaju jedan auto u obitelji jači od 102 ks, i šta sad bi trebali svi prodavat, kupovat slabije zbog idiota koji izmišljaju takve zakone.

yedwy
25.10.2010., 21:00
Ajde ti malo oladi momče, a i kolega ti, nit je HR jedina zemlja s takvim ograničenjima nit su ona besmislena kao takva, ovaj post je bio sarkazam na to što se napisalo, prvo se krene sa 75kw pa dobro pa ovo pa ono pa krene diskusija o pravednijem načinu i odma iza toga ide šema da NIŠTA više nije dobro i nikakav sistem ne valja osim totalne slobode biranja vozila bez limita, zbog takvog načina rezoniranja i imate ograničenje i dobro je da vam ostane takvo dok se malo ne spametite, poslje ćete više cjenit kaj imate...

BTW ja sam isto idiot svoje vrste kaj sam se uopće i upuštao u raspravu s obzirom da sam dobro znao kamo će krenut...

Josip4
25.10.2010., 21:28
mercedes ima slabije aute od 100 ks

bmw (ako se ne wvaram) je na 115
ali,lako se nekom blokadom spusti 15 ks

iako mislim da bi dotične auto kuće bolija klinac za zakon u nekoj vukojebini kao što je hrvatska

svake godine stotine vozača mlađih od 24 iz RH kupuju NOVE porschee i bmw-e :rofl::rofl::rofl:

Još jedna mala stvar, onom tko kupi novi BMW, Merc..., čak i da ga policija kazni sa nekih cca. 500 kn. kazne, njemu to ne igra ulogu, tako da ...

mkIV
25.10.2010., 21:44
Ajde ti ne seri, a i kolega ti, nit je HR jedina zemlja s takvim ograničenjima nit su ona besmislena kao takva, ovaj post je bio sarkazam na to što se napisalo, prvo se krene sa 75kw pa dobro pa ovo pa ono pa krene diskusija o pravednijem načinu i odma iza toga ide šema da NIŠTA više nije dobro osim totalne slobode bez limita, zbog takvog načina rezoniranja i imate ograničenje i nadam se da će vam ostat takvo dok se malo ne spametite...

Uostalom ja sam idiot kaj sam se uopće i upuštao u ovo s obzirom da sam odma znao kako će završit...
Samo ću ti reć, ako tebi takvi zakoni odgovaraju, svaka ti čast. Živi po pravilima i nikad ih nemoj prekršit, niti se pobunit za ništa. Zbog takvih kao što si ti , nas i jebu sa svih strana.

Herci80
25.10.2010., 21:46
Zakon je smiješan...
Mane ovog zakona su toliko puta prožvakane da uopće nemam snage ponavljati ih... Gdje je npr. nestala "škola sigurne vožnje", hoće mi netko od vas dežurnih moralista to objasnit... Jebiga, to košta, treba izgradit poligone, napravit programe itd.
Za mene postoje sposobni vozači i oni koji to nisu.. Vozač mora biti FIZIČKI i PSIHIČKI sposoban upravljat vozilom, ti testovi moraju biti krajnje strogi i ako netko nije za vožnju, jebiga ne možeš upravljat bilo kakvim vozilom bez obzira imao 19 ili 68 godina... Ali jebiga, zašto bi mi u HR gradili poligone i možda uvodili neke novitete kad možemo punit proračun na temelju idiotskih zakona.. Mislim da u krajnjoj liniji nije problem samo ovaj zakon, pa mi u HR imamo problema u svim područjima, sve je to šuplje jer na 99% bitnih pozicija sjede maloumni idioti, a iza njih stoje još tisuće maloumnih idiota koje ih podržavaju i to na svoju štetu. I onda smo se mi čudimo kaj je i ovaj zakon netko pametan "osmislio" i kaj ima pametnih koji ga podržavaju...

Poligon sigurne vožnje postoji. I to dva. Ali ljudima je preskupo uložiti soma i nešto kn za svoju sigurnost. Samo jedna autoškola ima dva sata u sklopu vožnje na takvom poligonu.

yedwy
25.10.2010., 21:50
Samo ću ti reć, ako tebi takvi zakoni odgovaraju, svaka ti čast. Živi po pravilima i nikad ih nemoj prekršit, niti se pobunit za ništa. Zbog takvih kao što si ti , nas i jebu sa svih strana.

Iskreno beje mi se ja mogu vozit kaj oću a na proljeće ću se počastit s jednim ljepim M3 tak da se mogu malo guštat kad sam fraj...

mkIV
25.10.2010., 22:18
Iskreno beje mi se ja mogu vozit kaj oću a na proljeće ću se počastit s jednim ljepim M3 tak da se mogu malo guštat kad sam fraj...
Mogu i ja jer me boli k za taj zakon. I kršim ga svaki dan, kao i druge zakone. A taj M3 kojeg kupuješ ili maštaš o njemu, nije bitno, njega ćeš vozit po propisima?

yedwy
25.10.2010., 22:23
Ne

mkIV
25.10.2010., 22:32
Ne
Sve si reko.

Joško
25.10.2010., 22:37
po meni je zakon glup samo u tom smislu sto je 6godina puno previse za hebanje u mozak s 100ks normalnog covjeka(takvih je najvise) koji radi od 18 ili zavrsi fax s 23 i opet radi i zaradi pa svejedno ko dite nekakvo mora gledati u kakav ce auto sjesti:rolleyes:

2godine su ajde ok, iako da ja crtam zakon stavio bih 1godinu ali uvjetno s tocno sortiranim(tezim) prekrsajima koji bi svaki put produzivali za godinu gore..pa ti ako si budala budi mladi vozac do 35godine:top:

sale75
25.10.2010., 22:49
po meni je zakon glup samo u tom smislu sto je 6godina puno previse za hebanje u mozak s 100ks normalnog covjeka(takvih je najvise) koji radi od 18 ili zavrsi fax s 23 i opet radi i zaradi pa svejedno ko dite nekakvo mora gledati u kakav ce auto sjesti:rolleyes:

2godine su ajde ok, iako da ja crtam zakon stavio bih 1godinu ali uvjetno s tocno sortiranim(tezim) prekrsajima koji bi svaki put produzivali za godinu gore..pa ti ako si budala budi mladi vozac do 35godine:top:

najbolji prijedlog dosad :top:

yedwy
25.10.2010., 22:51
Sve si reko.

Dobro je da se konačno razumijemo, ja nisam svetac za volanom (nit u ostatku života), a bome niti neki legalista ali isto tako ne otvaram svakih 2tj temu na forumu primjerice o tome kako mislim da je ograničenje 130 na autocesti nepravedna diskriminacija mene jer imam za auto koji može vozit debelo preko toga i da je to protuustavno i kajaznam, a štefa koji vozi escort ghiu sa 60 konja boli ljevi testis za to kaj mene iritiraju kamere na AC i presretači jer mu auto i tak nejde prek 130 osim u slobonom padu...

:top:

mkIV
25.10.2010., 23:31
Dobro je da se konačno razumijemo, ja nisam svetac za volanom (nit u ostatku života), a bome niti neki legalista ali isto tako ne otvaram svakih 2tj temu na forumu primjerice o tome kako mislim da je ograničenje 130 na autocesti nepravedna diskriminacija mene jer imam za auto koji može vozit debelo preko toga i da je to protuustavno i kajaznam, a štefa koji vozi escort ghiu sa 60 konja boli ljevi testis za to kaj mene iritiraju kamere na AC i presretači jer mu auto i tak nejde prek 130 osim u slobonom padu...

Dobro, nemoj mi reć da stvarno podržavaš taj zakon, pored svih argumenata iznešenih koji su bili protiv. Pa očito je da bi ga i neki od nas bolje sastavili. Šta je 2 godine bilo premalo , pa su morali produžit na 6 ?
Šta nije nepravedno da te osim toga ograničava i u poslu?
Gle, te neke činjenice koje su navedene u onom tekstu iz auto kluba ne može niko demantirati, zato je nekima konačno u ovoj državi došlo u glavu da se možda i promijeni taj zakon.

yedwy
26.10.2010., 00:21
Ne, ne podržavam ga takvog kakav jest, ali podržavam ograničenja kao ideju - mislim da bi i pravednija i smislenija bila jedna od 3 opcije...

1. 18-24 g da ostane ali je limit snaga/najveća dopuštena masa vozila (za moj auto je omjer npr 45kw/t) i to stavit na npr 50 tako bi mogao vozit 3.5t kombi sa 175 ks - taman negdje kakvi i jesu...

2. 1-2g probe do 75 kw + škola sigurne vožnje + svaki kazneni bod zarađen u tom periodu je 1g probe dulje...

3. Napravit takav vozački da stvarno iz njega izlaze vozači koji znaju vozit a ne samo paralelno parkirat, onda ograničenje neće trebat jer neće ni imat vozačke dok se ne nauče kontrolirat sebe i auto...

Da se nadovežem na ono prije oko po propisima - ja se volim vozit brzo ali da se provezeš samo jednom samnom skužio bi da se uopće ne vozim opasno i zapravo ja vozim vrlo defanzivno samo kad sam van naselja obrtaljku volim vidjet na početku crvenog područja...

spirou
26.10.2010., 09:15
Jel shvaćaš ti da u današnje doba se ne rade auti ispod 100 konja srednjih i višljih klasa... Tipa Passat i slična vozila... znaći šta.. osuđeni smo na trometrske plastične drloge od sparkova twinga punta i sličnih pizdraija koji u osnovnoj opremi jedva da imaju servo...

hahahaha...koja glupost...
vozi golfa ili pola...zar su to pizdarije??

btw...passat ima 105 KS...možeš se kladit da te zbog 2 KW policajac ne bi zafrkavao

spirou
26.10.2010., 09:16
Poligon sigurne vožnje postoji. I to dva. Ali ljudima je preskupo uložiti soma i nešto kn za svoju sigurnost. Samo jedna autoškola ima dva sata u sklopu vožnje na takvom poligonu.

di? i koliko dodje?
preporučit ću to nekim ljudima :D

spirou
26.10.2010., 09:17

tako je majstore :top::top::top:

sjećaš se keruma?
pa stabiliniji je i sigurniji njegov ferrari kad vozi 200,nego neke kante kad voze 120

nije ustavno da netko ko ima auto od milijun kuna ima isto ograničenje kao i neko od 10 000 kn

trebali bi gledati ograničenja po max brzini..recimo 75% maximalne

i ako ferari može 300 km/h
nek mu ograničenje bude 230 :top::rofl:

Seltik
26.10.2010., 14:16
hahahaha...koja glupost...
vozi golfa ili pola...zar su to pizdarije??

btw...passat ima 105 KS...možeš se kladit da te zbog 2 KW policajac ne bi zafrkavao

mogu se kladiti da bi... moj prijatelj koji ima 77 Kw na autu dakle 2 kw više ili ti baš tih 105 ks je ostao bez 1000 kn i naravno da je morao netko dolaziti po automobil ... a zašto ? jer je auto Mercedes iz pitaj koje godine 1991. ali objasni ti idiotskom policajcu s balkanskim mentalitetom (vidi klinjo u mečki) da takva mečka košta 2000 eura i da je njegova Fabia ili koji već prosječni auto on ima troduplo skuplji od toga .. ali eto .. znak je tu.. pa ajmo se izivljavati...

golf ili polo nisu pizdarije, ali ako zelim passat zasto nebi mogo vozit passat..

Govoriš da nije btina krajnja brzina nego ubrzanje... pa eto ti onda baš takav mercedes stari sa 77 Kw ubrzava za 2-3 sec sporije od nekog malog auta sa 70 ak kw... pa ga opet ne smijem vozit.. Kuzis poantu ?

ako cemo zakone.. nek stave tone po KW i super

ludi_bubnjar555
26.10.2010., 22:42
vjerujte mi da bi i za ta 2 kw više zajeb**ao...100% se kladim..jer tolka su gamad i đubrad da bi i to napravili..samo da uberu lovu...samo da prkose i da se osječaju močno!! :mig:

potpisujem Seltiku..

Joško
26.10.2010., 23:09
vjerujte mi da bi i za ta 2 kw više zajeb**ao...100% se kladim..jer tolka su gamad i đubrad da bi i to napravili..samo da uberu lovu...samo da prkose i da se osječaju močno!! :mig:

potpisujem Seltiku..

u ocima zakona, a jos gore naqrkanog milicajca ti je isti vrag +2kw ili +200kw, frend ima vec par kazni(tdi 105ks:D:D )

ludi_bubnjar555
26.10.2010., 23:22
frend ima vec par kazni(tdi 105ks:D:D )

Eto..o tome pričamo..nema niti 5-10% snage preko limita..i onda te naravno pandur xebe za ništa..jbenih 3 ks više..pa to ne vjerujem da postoji...:mig:

bego2
27.10.2010., 02:46
ne slažem se nikako...nedavno sam imao priliku kupiti škodilaka octaviu koja je noviji model i ima 77kw, auto je bio jeftin, bla, bla, ali naravno stric koji je plavac je rekao da će me murija zezat u vezi tih 2kw vise...što me raspizdilo...nemožemo vozit niti jedan novi auto (skoro pa ni jedan) da valja jer su svi preko 102ks :S...recimo Chevy Cruze, odličan autic, malo para, ali preko 102ks...grrrr pa da se pojedes živ...

Kvadricus
27.10.2010., 05:20
tako je majstore :top::top::top:

sjećaš se keruma?
pa stabiliniji je i sigurniji njegov ferrari kad vozi 200,nego neke kante kad voze 120

nije ustavno da netko ko ima auto od milijun kuna ima isto ograničenje kao i neko od 10 000 kn

trebali bi gledati ograničenja po max brzini..recimo 75% maximalne

i ako ferari može 300 km/h
nek mu ograničenje bude 230 :top::rofl:

Što su izlupani oni sillni Ferariji i ostali?
Kad ga je tako lako kontrolirati....

spirou
27.10.2010., 08:44
u ocima zakona, a jos gore naqrkanog milicajca ti je isti vrag +2kw ili +200kw, frend ima vec par kazni(tdi 105ks:D:D )

ne znam šta da vam kažem :ne zna:

vidio sam dosta slučajeva vožnja i debelo preko 102 KS,ali nisam nikad vidio da policajac piše kazne :ne zna:

spirou
27.10.2010., 08:45
Što su izlupani oni sillni Ferariji i ostali?
Kad ga je tako lako kontrolirati....

zato šta ih voze mulci koji nagaze do daske :D

ili grdović koji malo popije...

neće kerum svog razbit na autoputu...ne boj se

spirou
27.10.2010., 08:47
evo, jedno pitanje...

ako se ukine ovaj zakon za automobile,onda mora i za motore, jeli tako?

znači, slažete li se s tim da klinci od 16 godina PONOVNO MOGU VOZITI yamahe i honde od 200 KS?

yebiga...možda je klinac završija 3 razreda obrtničke i gaza vodoinstalater ima baš yamahu R1 za otići na hitne slučajeve...zašto bi klinac bi prikraćen i ne može dobiti posao,jer mu zakon ne dopušta voziti 1000 kubika samo zbog godina? :D

rocket86
27.10.2010., 11:26
Eto..o tome pričamo..nema niti 5-10% snage preko limita..i onda te naravno pandur xebe za ništa..jbenih 3 ks više..pa to ne vjerujem da postoji...:mig:
kakva jebena tolerancija? znaš li ti kad sjedaš u auto koliko on ima KW? jesli li znao kada si kupio? tolerancija ide na stvari koje se mjere na licu mjesta, alkotestiranje i mjerenje brzine. dobra volja policajca hoće li te pustiti ili oderati zbog snage
evo, jedno pitanje...

ako se ukine ovaj zakon za automobile,onda mora i za motore, jeli tako?

znači, slažete li se s tim da klinci od 16 godina PONOVNO MOGU VOZITI yamahe i honde od 200 KS?

yebiga...možda je klinac završija 3 razreda obrtničke i gaza vodoinstalater ima baš yamahu R1 za otići na hitne slučajeve...zašto bi klinac bi prikraćen i ne može dobiti posao,jer mu zakon ne dopušta voziti 1000 kubika samo zbog godina? :D

kada su mogli(legalno)voziti motocikl sa više od 125 ccm? i po onom pretprošlom zakonu(dok nisu postojali mladi vozači) bilo je da sa 14 smiješ voziti do 50ccm, sa 16 do 125, i sa 18 sve ostalo.

spirou
27.10.2010., 12:00
kada su mogli(legalno)voziti motocikl sa više od 125 ccm? i po onom pretprošlom zakonu(dok nisu postojali mladi vozači) bilo je da sa 14 smiješ voziti do 50ccm, sa 16 do 125, i sa 18 sve ostalo.

hm...onda sam malo zabucao....

ja sam legalno za motor položio sa 18+,pa nisam imao ograničenja...mislio sam da nema ni za klince, s obzirom da su vozili poštene motorine

ali,ok...to sada i nije toliko bitno

bitno je da je i to neustavno
ako je položio za motor,onda može voziti motor...bez obzira ima li 14,16 ili 18
i bez obzira ima li motor 5 ili 155 KS

ne vidim razliku između motora i auta

vi vidite?

rocket86
27.10.2010., 12:19
hm...onda sam malo zabucao....

ja sam legalno za motor položio sa 18+,pa nisam imao ograničenja...mislio sam da nema ni za klince, s obzirom da su vozili poštene motorine

ali,ok...to sada i nije toliko bitno

bitno je da je i to neustavno
ako je položio za motor,onda može voziti motor...bez obzira ima li 14,16 ili 18
i bez obzira ima li motor 5 ili 155 KS

ne vidim razliku između motora i auta

vi vidite?

prije je bilo za moped(50) a1(125) i a kategorija

ludi_bubnjar555
27.10.2010., 15:01
kakva jebena tolerancija? znaš li ti kad sjedaš u auto koliko on ima KW? jesli li znao kada si kupio?

upravo je u tome stvar..ako mi se sviđa..kupujem..

danas..ako oćeš ostati živ na cesti kupiš si moderan auto koji ti se toliko sviđa a ima 105 ks...i onda te jebe za 3 ks više..pa čekaj malo..jbte..tri ks gore dole ne mjenja tolko stvari...15 ks pa na dalje već se mjenja stvari...tako da stojim iza toga šta sam rekao...trebaju tolerirati jbenih 3 ks...nisam ja kriv što auto ima malo više...

spirou
27.10.2010., 15:17
utri ks gore dole ne mjenja tolko stvari...15 ks pa na dalje već se mjenja stvari...tako da stojim iza toga šta sam rekao...trebaju tolerirati jbenih 3 ks...nisam ja kriv što auto ima malo više...

tehnički je policajac u pravu
to je kao da napušeš 0,51 promil...

jebiga, sa 0,50 nisi pijan...sa 0,51 si pijan...i možeš se žalit kome god hoćeš,ali nisi u pravu

main-man
27.10.2010., 15:28
mislim a je zakonsko ogranicenje ok ,jer onaj ko polozi s 25 godina ili 30 nije mentalnog sklopa kao netko od 18, znam par likova od 18 ili 19 godina i kad ih pitam zasto brze voze oni kazu pa 18 mi je, mlad sam moram brzo vozit, i zele kupit brza auta, kad im kazem za zakon do 102 konja oni kazu da ih ne zanima, vjerujem da ima normalnih vozaca ali vecina je takvih kad polozi uvijek je neko dokazivanje pred prijateljima, pa i prema starijim vozacima da su oni jednako dobri, jednostavno mislim da su mladji vozaci nepazljiviji koliko god oni trudili dokazat suprotno.. a mi tz stariji na osnovu iskustva bolje procijenimo situaciju , i to je to.

iako mislim da i onima koji poloze s 25 30 god isto treba neko ogranicenje.

rocket86
27.10.2010., 15:32
upravo je u tome stvar..ako mi se sviđa..kupujem..

danas..ako oćeš ostati živ na cesti kupiš si moderan auto koji ti se toliko sviđa a ima 105 ks...i onda te jebe za 3 ks više..pa čekaj malo..jbte..tri ks gore dole ne mjenja tolko stvari...15 ks pa na dalje već se mjenja stvari...tako da stojim iza toga šta sam rekao...trebaju tolerirati jbenih 3 ks...nisam ja kriv što auto ima malo više...

kao što sam rekao, gledanje kroz prste. vrijednost je upisana u zakonu(75kw) i u knjižici.

granica je na 75 i onda te može kazniti. netko će reći imam bravu sa 76 kw, valjda me neće. idući dođe sa passatom tdi i 77kw, neće valjda ni mene, treći sa tigrom sa 78 kw, četvrti sa lagunom sa 79... njih ste pustili, zašto mene nećete.

gdje god podvučeš crtu, netko je nezadovoljan. bilo bi najjednostavnije da se propiše omjer kw/t i da u knjižici piše SAMO smiju li auto voziti mladi vozači ili ne.

morbidangel
27.10.2010., 15:51

Ja bi to još smanjio za deset-dvadeset konja.:kava:
I jako postrožio kazne za (između ostalog) prometne prekršaje. Profesionalni vozači bi bili jedina iznimka, ali ako bi napravili prekršaj vrijedile bi iste drastične kazne, pa čak i gubitak vozačke iako bi to značilo i otkaz.

Istina ima mladih vozača koji su puno odgovorniji nego oni sa dugogodišnjim vozačkim iskustvom, ali statistika ne laže - najviše pogibaju mladi vozači. I ako nisu sami sposobni koristiti mozak tamo gdje se mozak treba koristiti jer još uvijek ih pucaju hormoni i želja za dokazivanjem onda ih treba samo društvo pripaziti.

Što se tiče motocikala, isto tako bi stavio ograničenje i nitko prije 24 ne bi mogao voziti "R" motore, ni išta preko 500 ccm. Naravno opet bi isključio iz toga "profesionalce" tj. one koji se bave motociklizmom, ali naravno ne po običnim cestama i uz drastične kazne za kršenje propisa.

marko356
27.10.2010., 17:44
ja ne znan di vas panduri jebu sa time, mene valjda ijadu puta stopalo motor uvik izmedju 150 i 200Ks ovisi koje auto i nikad mi nije ni spomenilo da vozin prejak auto. hmmm

qube310
27.10.2010., 18:29
Nije toliki problem u policajcima nego u osiguranju. Većina policajaca do danas je već shvatila da je zakon idiotski, ali za bilo kakvu štetu na autu, mojom krivicom, kasko neće isplatiti ni lipe.
Osobno vozim astru 1.7 cdti (74kw) i auto ide odlično, dapače. Vozio sam ćaletovog passata od 77kw i u odnosu na astru neide s mjesta. Rođak je također mlad vozač i nesmije vozit prejak auto, zato je uzeo jedan od 98 konja, brabusov smart.

Herci80
27.10.2010., 19:02
Ja bi to još smanjio za deset-dvadeset konja.:kava:
I jako postrožio kazne za (između ostalog) prometne prekršaje. Profesionalni vozači bi bili jedina iznimka, ali ako bi napravili prekršaj vrijedile bi iste drastične kazne, pa čak i gubitak vozačke iako bi to značilo i otkaz.

Istina ima mladih vozača koji su puno odgovorniji nego oni sa dugogodišnjim vozačkim iskustvom, ali statistika ne laže - najviše pogibaju mladi vozači. I ako nisu sami sposobni koristiti mozak tamo gdje se mozak treba koristiti jer još uvijek ih pucaju hormoni i želja za dokazivanjem onda ih treba samo društvo pripaziti.Što se tiče motocikala, isto tako bi stavio ograničenje i nitko prije 24 ne bi mogao voziti "R" motore, ni išta preko 500 ccm. Naravno opet bi isključio iz toga "profesionalce" tj. one koji se bave motociklizmom, ali naravno ne po običnim cestama i uz drastične kazne za kršenje propisa.

E je, a istraživanje si ti radio pa imaš točne statističke podatke, ili?

Prema zadnjem istraživanju iz 2009. god. o statistikama prometnih nesreća točno se može pročitati da skoro jednak broj nesreća izazovu ljudi od 18-24 god i oni od 24-30 i nešto godina. Ne znam gdje sam o tome čitao, znam da je bilo na nekoj internetskoj stranici, a i Autoklub je pisao o tome. Tako da opet gluposti da mladi izazivaju najviše nesreća pada u vodu.
A sada ono najbolje... Svaki dan sam svjedok nečijeg ganjanja, vožnje slaloma, prolaska kroz crveno, itd i to u svako doba dana. ALI, kad-tad dođem pored tih idiota na semaforu, pogledam ih i što vidim, vidim nadrkanog 30-godišnjaka za volanom. Često imaju i preko 30 god. U par slučajeva su bili vozači sa oko 20 god. koji su radili gluposti. Isto tako nabrijane Honde, street race po Zelenom valu rade stariji vozači.
Ono što već godinama mislim da treba učiniti, a i mnogi su to napisali je staviti 2 god. statusa mladog vozača za svaku dob, bilo da imaju 55 god. ili 19 god. A za svaki čak i namanji prekršaj treba nadodati 2 dodatne godine statusa mladog vozača i amen.

ludi_bubnjar555
27.10.2010., 22:40
kao što sam rekao, gledanje kroz prste. vrijednost je upisana u zakonu(75kw) i u knjižici.

granica je na 75 i onda te može kazniti. netko će reći imam bravu sa 76 kw, valjda me neće. idući dođe sa passatom tdi i 77kw, neće valjda ni mene, treći sa tigrom sa 78 kw, četvrti sa lagunom sa 79... njih ste pustili, zašto mene nećete.

gdje god podvučeš crtu, netko je nezadovoljan. bilo bi najjednostavnije da se propiše omjer kw/t i da u knjižici piše SAMO smiju li auto voziti mladi vozači ili ne.

Slažem se...u potpunosti...:top: POTPISUJEM!

spirou
28.10.2010., 08:34
ne vidim preveliku razliku :ne zna:

onda će neko reći..dozvoljeno je (recimo) 0,6 ..a,ja imam 0,62...pa nemoj me zafrkavat...bla..bla....

p.s.

bilo bi zanimljivo vidjeti bili jugić udovoljavao po tom standardu...55KS i nekih 800 kg

Dawar
28.10.2010., 09:06
Jedan od glupljih zakona u ovoj državi, jer generalizira da su svi mladi divljaci, a s druge strane baba koja položi sa 60 može odma vozit ferarija i kao manja je prijetnja na cesti, a iskustvo i refleksi nula bodova...
S druge strane je se u svom Puntu od 60KS mogu vozit ko najveći idiot i pobit brdo ljudi i sebe, a s druge strane u npr. nekom od 150KS vozit po propisima i full sigurno...
Da ne kažem da nejde isto twingo sport od 130ks i neki monovolumen od 130ks, ali su kategorizirani isto...
Slažem se da je bedasto davati novom(ne mladom!!!) vozaču auto koji ima 300konja, čisto zbog neiskustva gdje će ovaj nakon vožnje clija od 70ks u autoškoli biti naučen da treba jebeno stisnut gasčinu da krene, a kod ovog sa 300ks baš i ne...
Dakle promjeniti zakon da nejde po konjaži i staviti neku toleranciju (jerbo brdo auta ima motor od 105ks, i sad zbog 3 ks koje nitko ne osjeti ja ga nesmijem voziti...) i također staviti da takav zakon vrijedi za SVE nove vozače jedno 3 godine...

mkIV
28.10.2010., 11:23
Ma ne bi ni ja dao novom vozaču koji je tek položio odmah neku zvijer u ruke. Ali šta je falilo onom prvom ograničenju od 2 god.? Osim one zabrane vožnje poslije 23, to je bilo totalno idiotski. 2 god. ograničenja snage na 75 kw je ajde razumno, ali šta im je sad trebalo ovo do 24 god., to je idiotizam. I da ne ponavljam sve što smo naveli prije, zakon ima dosta propusta i apsurda i ograničava mlade vozače na više načina, kao npr. u poslu.

I wonder
28.10.2010., 17:49
možete vi brljaviti o apsurdnosti zakona i o diskriminaciji, ali to iz vas govori ogorčenje.
ne, ni meni nije drag taj zakon, ali potezati ustav na to....

a što je sa starijima? jel i njih diskriminiramo?
svi sa više od 65 godina (ili kolko) moraju na redovne liječničke preglede da bi produžili vozačku? jel i to protuustavno?
kirurzi nesmiju više operirati kad prijeđu neke godine, bez obzira na sposobnosti.

a sad pitanje za one koji su izrazito protiv ograničavanja za mlade vozače.
recimo da ste vlasnik prijevozničke firme. imate tegljače cisterne, takav kamion, prikolica i teret koštaju valjda više od 300 000 eura.
jel bi dali to voziti dečku sa 18 godina, bez iskustva, koji je tek izašao iz auto škole?
mislim, da je vaša imovina u pitanju.

i u slučaju da se nešto dogodi, gubite sve, i kamion, i prikolicu, i još morate nadoknaditi štetu od prosutog goriva + moguću sanaciju terena od izlivenog goriva.

Skrewdriver
28.10.2010., 18:33
pa s 18 godina uopce i ne mozes vozit cisternu bez obzira na zakon o mladim vozačima :D

mkIV
28.10.2010., 19:14
a sad pitanje za one koji su izrazito protiv ograničavanja za mlade vozače.
recimo da ste vlasnik prijevozničke firme. imate tegljače cisterne, takav kamion, prikolica i teret koštaju valjda više od 300 000 eura.
jel bi dali to voziti dečku sa 18 godina, bez iskustva, koji je tek izašao iz auto škole?
mislim, da je vaša imovina u pitanju.

i u slučaju da se nešto dogodi, gubite sve, i kamion, i prikolicu, i još morate nadoknaditi štetu od prosutog goriva + moguću sanaciju terena od izlivenog goriva.
Pa ne treba ti zakon o mladim vozačima da sam prosudiš kakvog ćeš radnika zaposlit u svojoj firmi.

Dawar
08.11.2010., 15:47
Ako sam dobro vidio u jučerašnjem Jutarnjem, po novom zakonu limit se povećava na 80kW za mlade vozače... :)

CDRW
08.11.2010., 16:01
Jest vidio i ja. No nakon Čolaka i ostalih budite sretni ako se 80 kW ne pretvori u 50 kW

ryder on the storm
08.11.2010., 16:07
Jest vidio i ja. No nakon Čolaka i ostalih budite sretni ako se 80 kW ne pretvori u 50 kW

jbt čolak, to šta je retardiran i misli da je svemoguć ako vozi seat cup, pa eto vidiš da nije svemoguć, tužno, šta je jadna cura najebala al jbg... šta to znači ako imaš auto od 500 ks nesmješ ispod 300 po ac-u...pa vozi tog ferrarija 180 non stop ri-zg, sigurniji ćeš bit nego u kompaktu na 140inešt koliko je već tolerancija...:flop::kava: šta se mene tiče nek zabrane ferrari za mlade vozače slobodno:lol::lol::rofl: al daj čovječe pusti mi da si uzmem tdi-a od 140 mjesto 90 bar:kava:

dmikul
08.11.2010., 16:07
evo link s jutarnjeg
http://www.jutarnji.hr/nove-prometne-kazne...31/?secId=67004

ima li netko mozda vise se informacija o tome i dali zna kad ce to stupiti na snagu i koja je vjerojatnost da ce zakon uopce biti prihvacen?

ryder on the storm
08.11.2010., 16:08
Ako sam dobro vidio u jučerašnjem Jutarnjem, po novom zakonu limit se povećava na 80kW za mlade vozače... :)

isti qrac:flop: opet je ograničenje...

BRAB-STON
08.11.2010., 16:24
aupičku :rolleyes: ja imam 81 kw (tj. tata) :D

dmikul
08.11.2010., 16:59
heh, al su policijske škode 77kw, pa ih mladi policajci nesmiju voziti :D

teo1212
08.11.2010., 17:13
heh, al su policijske škode 77kw, pa ih mladi policajci nesmiju voziti :D

pa sta mislis zas ce onda mjenjat na 80 kw nwgo zbog toga?

Ja sam polozio po starom zakonu, sad imam 21.god dakle polozio sam pred 3 godine i ja smijem vozit sta me volja....

al komedija su mi ovi sta ih jako brine taj zakon od 102 konja .... pa majstore ak imas za auto od 200 konja nece ti bit neki problem 1 ili 2 puta godisnje platit 1000kn kazne....

dmikul
08.11.2010., 17:26
pa najvjerojatnije i mijenjaju samo zbog toga, nebi oni nesto napravili kad nebi bilo njima na korist..
al opet ce biti bolje jer ima dosta ljudi koji doma naprimjer imaju auto 77kw pa ga ne smiju voziti, a nemogu si bas priustiti jos jedan auto ili ovaj mjenjati samo zbog tog zakona..
no opet ce sad biti onih koji imaju doma auto 81kw, pa smo opet na istom i nikad kraja..

sasamatic
08.11.2010., 17:29
Ja sam polozio po starom zakonu, sad imam 21.god dakle polozio sam pred 3 godine i ja smijem vozit sta me volja....

Ne smiješ, dok god nemaš 24 god. mlad si vozač.

funkomatic
08.11.2010., 18:28
Ne smiješ, dok god nemaš 24 god. mlad si vozač.

što si :asshole: , svaki sudac ce rec da moze, on je svoje odsluzio... po starom zakonu i za njega ne vrijedi ovaj zakon.

to je isto kao da ti recimo danas prebijes covjeka i kazna za to je npr. 2 god. u zatvor, i kad izađeš iz zatvora nakon 2 god., kazna se promjeni i poveća se s 2 na 3 godine, oćeš li se ti vratit u zatvor odsluzit jos 1 godinu, e pa nećeš...

al dobro, kriv je zakon sto je nedorecen i glupavo napravljen....

mariob
08.11.2010., 18:36
i 102 ks je previše za mladog vozača!

sasamatic
08.11.2010., 18:39
Ne, ne, ne, taj zakon je retroaktivan, znači vrijedi za SVE bez obzira kad su položili i dobili vozačku, ako nemaš 24 godine mlad si vozač.

Herci80
08.11.2010., 18:45
Ne, ne, ne, taj zakon je retroaktivan, znači vrijedi za SVE bez obzira kad su položili i dobili vozačku, ako nemaš 24 godine mlad si vozač.

:facepalm:

Policajac ti može napisat kaznu, ali na sudu ne prolazi. Onaj tko je položio po starom zakonu nije mladi vozač do 24 god. i točka.
Uostalom, pošalji mail u MUP, pa nam prčitaj odgovor.

rocket86
08.11.2010., 18:50
netko je spomenuo čolaka, ako me sjećanje ne vara, on je 26-7 godina, pa prema tome i nije mladi vozač

teo1212
08.11.2010., 18:51

moze on vrijedit za koga hoce no od 9. mjeseca do dns su me zaustavili 3 puta jednom zbog prebrze voznje ,a 2 puta je bila rutinska kontrola . Te niti jedni nisu niti spomenuli da ja ne bi smio vozit taj auto (125Kw). prije godinu ,dvije su mi uredno naplacivali kazne...

Dawar
08.11.2010., 19:23

al komedija su mi ovi sta ih jako brine taj zakon od 102 konja .... pa majstore ak imas za auto od 200 konja nece ti bit neki problem 1 ili 2 puta godisnje platit 1000kn kazne....

Mene brine jer dosta auta srednje klase ima motor od 105ks,to ne bi smio voziti, a ta 3 konja razlike neće nikog ubiti...

frANZi50
08.11.2010., 19:25
I opet će naravno biti bez obzira na masu. Sad će se moći voziti još brže jurilice. :D

Ja bih uveo ovako:
- probni rok 2 godine
- ograničenje 90-100ks/toni
- obavezan tečaj sigurne vožnje
- za svaki ozbiljniji prekršaj status mladog vozača se produžuje još za godinu

I to bi bilo suvislo. Ovo ograničenje snage čisto da se ne mogu voziti sportski auti, jurilice i sl.

sasamatic
08.11.2010., 19:34

Ma da, šta bi onda svi morali u ZG?
Nemamo svi AMC pred nosom.

teo1212
08.11.2010., 19:40
I opet će naravno biti bez obzira na masu. Sad će se moći voziti još brže jurilice. :D

Ja bih uveo ovako:
- probni rok 2 godine
- ograničenje 90-100ks/toni
- za svaki ozbiljniji prekršaj status mladog vozača se produžuje još za godinu

I to bi bilo suvislo. Ovo ograničenje snage čisto da se ne mogu voziti sportski auti, jurilice i sl.

Opet ponavljam :
ko ima za jurilicu vozit ce ju bez obzira oce li mu zakon bit 75kw, 80 kw, 150kw ili uopce nece biti zabrana. platit ce kaznu ponovo sjest u jurilicu i mirna bosna!

funkomatic
08.11.2010., 20:15
moj teo1212, a koja je definicija "jurilice", jurilica moze bit...
seljo tunerski puno sa 120 konja, kađo gsi sa 150 konja i golf gti 200 konj ili bmw m5, svi oni mogu jurcat po gradu i krsit debelo propise...

teo1212
08.11.2010., 20:44
seljo tunerski puno sa 120 konja, kađo gsi sa 150 konja i golf gti 200 konj ili bmw m5, svi oni mogu jurcat po gradu i krsit debelo propise...

ako ne vidis dobro ja sam citirao ovoga gore pa njega pitaj sta su jurilice!!

Matesonik
08.11.2010., 20:56
Opet ponavljam :
ko ima za jurilicu vozit ce ju bez obzira oce li mu zakon bit 75kw, 80 kw, 150kw ili uopce nece biti zabrana. platit ce kaznu ponovo sjest u jurilicu i mirna bosna!

Ponavljam ono sto je Dawar rekao: ne raspravljamo mi uopce o onima koji imaju auto od 200ks, nego o mladim vozacima ciji roditelji imaju auto od kakvih 105-110ks i sad ih ovi ne smiju voziti.

Nego, nije li da netko mora doci po tebe ako te policija uhvati s prejakim autom?

Jurilice ovja zakon ni nakon izmjene ne obuhvaca kako spada jer neuzima omjer mase i snage.

teo1212
08.11.2010., 21:42
Ponavljam ono sto je Dawar rekao: ne raspravljamo mi uopce o onima koji imaju auto od 200ks, nego o mladim vozacima ciji roditelji imaju auto od kakvih 105-110ks i sad ih ovi ne smiju voziti.

Nego, nije li da netko mora doci po tebe ako te policija uhvati s prejakim autom?

Jurilice ovja zakon ni nakon izmjene ne obuhvaca kako spada jer neuzima omjer mase i snage.

ma uzmu ti vozacku na 6 sati.....
tako je meni jednom bilo prije kojih godinu dana. ugl. ovako je bilo oko 3 ujutro u sub su me zaustavili , puhao naravno (0.0.) i sad pocne me gnjavit oko konja i pise kaznu kaze mi da mi oduzima vozacku na 6 sati. ja njemu da kak cu sad doma bla bla i pitam ga jel mogu bar do doma. na sto on meni odgovara da sto se njega tice ja mogu di god hocu. Tako je i bilo otiso doma i ujutro u auto i na lucko po vozacku.

frANZi50
08.11.2010., 22:02

I svi oni NE ulaze u 100ks/toni. Punto ima nešto manje od 900kg, kađo neam pojma (vjerojatno 1100), golf gti debelo ne ulazi, o m5 da ne pričam. Ne ulazi ni groblje Swift GTI, ni dosta takvih groblja po cesti.

Ali zato jedan novi auto srednje klase sa 120-130ks ulazi u tu normu.

charlie91
08.11.2010., 22:16
apsolutno nepotreban zakon!!! kako je ljepo zlatko maric pojasnio nesrece svog sina "Sreća u nesreći što je vozio skupi automobil je ta da ga je čvrsta konstrukcija tog automobila i spasila"! a sinek je inace vozio pod utjecajem alkohola, skupocjeni Porche Cayman!!-.-

Seltik
09.11.2010., 00:15

1. ne govorimo o autima sa 200 300 700 konja nego o autima sa 105-140 konja tipa serijski 2.0 TDI u Passatima koje danas pola hrvatske ima kao obiteljski auto i slično

2. bit će mi problem jer ne smijem nastaviti put.. što je još ok ako sam u krugu od par km od kuće ali ako me zaustave u drugom gradu vidiš to je već problem. Osim toga neznaći da su auti sa puno konja automatski skupi.. ili jurilice..

Što ako si ja želim starog genšera dizela.. najslabiji ima 150 konja i vuče se ko trula baba jer ima 2 i nešto tone.. nit je jurilica, nit je skup jer ih ima od 5 pa nadalje milja eura.. primjera radi.... :top:

@ Ostali... dajte neki link na ovo da se penje na 80 KW.. malo bi mi proširilo to izbor automobila.. :D

teo1212
09.11.2010., 10:30
2. bit će mi problem jer ne smijem nastaviti put.. što je još ok ako sam u krugu od par km od kuće ali ako me zaustave u drugom gradu vidiš to je već problem. Osim toga neznaći da su auti sa puno konja automatski skupi.. ili jurilice..

to da neces moc nastavit put se slazem u potpunosti s tobom da je malo zajebano..... mene su pretproslo ljeto na moru zaustavili jer nisam bio vezan i napiso mi je kaznu za to i naravno poceo davit oko konja kak ja ne smijem vozit taj auto itd. al ugl pustio me. mozda puka sreca da je bio dobre volje... ali i da nije ja bi nastavio pa kak bi se vratio s mora?

pursuiter
09.11.2010., 10:45
kazna bi trebala biti 1000 kn i to je to... nikakvo oduzimanje vozačke, izbacivanje iz auta ili šta ja znam..

teo1212
09.11.2010., 10:59
kazna bi trebala biti 1000 kn i to je to... nikakvo oduzimanje vozačke, izbacivanje iz auta ili šta ja znam..

a sve ovisi kako koji policajac i kako di
al cisto sumnjam da ce ti negdje izvan tvog grada ic radit takve pizdarije...
meni su jednom samo kaznu napisali a jednom mi je uzeo i vozacku na tih 6 sati....
frendu se isto nesto slicno dogodilo tako da sve to ovisi o njima ako hoce moze a i ne mora. tako da ak si na putu valjda ti nece uzet pa nisu valjda takve konjine. osim ak im ne yebes sve po redu :ne zna:

rocket86
09.11.2010., 11:06

bravo... i kilometar dalje te opet zaustave, i opet 1000 kn?

da stvari stoje tako kako ti pričaš, značilo bi da taj zakon služi za punjenje proračuna. jer, otprilike, ti si dao 1000kn da možeš nastaviti vožnju:mig:

ako ti oduzmu vozačku na 6 sati, onemogućavaju ti da nastaviš vožnju, odnosno, ako voziš, praviš još jedan prekršaj.

nastranu (ne)opravdanost kilovata i granice, ali spriječavanje nastavka vožnje ima smisla više nego sama kazna. zamisli neki drugi prekršaj, pa će ti biti jasnije. npr alkohol. hoće li promet biti sigurniji ako nekome sa 2 promila oduzmeš vozačku i daš uplatnicu na 5000kn? ne baš, bit će i živčan pa pizditi po cesti. s druge strane, uzmi mu ključeve iz auta, i mirna bosna, može ozlijediti sebe dok udara po autu:rofl:(ne poistovjećujem kilovate i promile, ali na malo radikalnijem primjeru možda shvatiš da ta zabrana nastavka vožnje nije zato što je policajcu gušt)

teo1212
09.11.2010., 11:45
bravo... i kilometar dalje te opet zaustave, i opet 1000 kn?

da stvari stoje tako kako ti pričaš, značilo bi da taj zakon služi za punjenje proračuna. jer, otprilike, ti si dao 1000kn da možeš nastaviti vožnju:mig:

ako ti oduzmu vozačku na 6 sati, onemogućavaju ti da nastaviš vožnju, odnosno, ako voziš, praviš još jedan prekršaj.

nastranu (ne)opravdanost kilovata i granice, ali spriječavanje nastavka vožnje ima smisla više nego sama kazna. zamisli neki drugi prekršaj, pa će ti biti jasnije. npr alkohol. hoće li promet biti sigurniji ako nekome sa 2 promila oduzmeš vozačku i daš uplatnicu na 5000kn? ne baš, bit će i živčan pa pizditi po cesti. s druge strane, uzmi mu ključeve iz auta, i mirna bosna, može ozlijediti sebe dok udara po autu:rofl:(ne poistovjećujem kilovate i promile, ali na malo radikalnijem primjeru možda shvatiš da ta zabrana nastavka vožnje nije zato što je policajcu gušt)

sta sad ti mjesas kruske i jabuke!????
zabrana nastavka voznje je samo zato sto vozacku nemas kod sebe nego je kod njih.... kljuceve od auta ti nemre uzet tako da je apsolutno isti vrag ako neko oce sjest u auto imo vozacku ili ne sjest ce....
a mislim da se jos nikom nije dogodio ovaj tvoj primjer da ga nakon 1 km zaustavi opet policija. u biti da postavimo pitanje koliko vas cesto uopce zaustavljaju pa se racunica lako napravi

pursuiter
09.11.2010., 11:57
pa ako gldamo zagreb, baš i nisam vidio plavce da stoje svaki kilometar, a ak nemaš sreće pa ponovo naletiš i ponovo ti napiše istu kaznu to je baš bad luck...
al u zakonu piše da je kazna 1000 kn i to je to...

rocket86
09.11.2010., 12:01
primjer sa jednim km je bio hipotetski. kako god, bez vozačke zakonski ne smiješ nastaviti vožnju. i zato ti je uzima:mig:

teo1212
09.11.2010., 14:56
primjer sa jednim km je bio hipotetski. kako god, bez vozačke zakonski ne smiješ nastaviti vožnju. i zato ti je uzima:mig:

ne smijes vozit ni prejak auto zakonski pa se vozi!
sta lupas ti sad zakonski ne smijes ahhahahahahahhaahahhaahhah
smijesan si ti neki igrac!!!!:lol::lol::lol::lol:

Josip4
09.11.2010., 17:47
Evo sad gledaona RTL-u da će se izmjenama novog zakona tolerirati do 80 kw, odnosno 108 ks.

Alfa KT
09.11.2010., 18:02
Evo sad gledaona RTL-u da će se izmjenama novog zakona tolerirati do 80 kw, odnosno 108 ks.
da,ima na netu već cijeli prijedlog izmjene ZSPC-a,i kolko sam skužio više neće biti M-kat nego AM,to su neke veće promjene :D

Josip4
09.11.2010., 18:12
da,ima na netu već cijeli prijedlog izmjene ZSPC-a,i kolko sam skužio više neće biti M-kat nego AM,to su neke veće promjene :D

Daj stavi link da pročitam novotarije od mupa.

Alfa KT
09.11.2010., 18:17
Daj stavi link da pročitam novotarije od mupa.

klik (http://www.google.hr/url?sa=t&source=web&cd=1&ved=0CBQQFjAA&url=http%3A%2F%2Fwww.vlada.hr%2Fhr%2Fcontent%2Fdow nload%2F147302%2F2141511%2Ffile%2F89-3.pdf&rct=j&q=zakon%20o%20snazi%20auta%2080%20kw%209.11.&ei=VIrZTIbgEIuMswb7i9GHCA&usg=AFQjCNFgdzeu9KVHTIADIDsBqsgFSa6yrQ&sig2=fvXTh0vJFIF8kcK5XNUuhQ&cad=rja) :D

Josip4
09.11.2010., 19:33
klik (http://www.google.hr/url?sa=t&source=web&cd=1&ved=0CBQQFjAA&url=http%3A%2F%2Fwww.vlada.hr%2Fhr%2Fcontent%2Fdow nload%2F147302%2F2141511%2Ffile%2F89-3.pdf&rct=j&q=zakon%20o%20snazi%20auta%2080%20kw%209.11.&ei=VIrZTIbgEIuMswb7i9GHCA&usg=AFQjCNFgdzeu9KVHTIADIDsBqsgFSa6yrQ&sig2=fvXTh0vJFIF8kcK5XNUuhQ&cad=rja) :D

A ako sam ja dobro shvatio po novom zakonu će se na B. kat. moći voziti i četverocikl, jer kao četverocikl se ne može svrstati pod mopede odnosno motocikle:confused:

Alfa KT
09.11.2010., 19:44
A ako sam ja dobro shvatio po novom zakonu će se na B. kat. moći voziti i četverocikl, jer kao četverocikl se ne može svrstati pod mopede odnosno motocikle:confused:
I ja sam tak nekak to skužio,vidjet ćemo sve kroz koji dan :rofl:

Seltik
10.11.2010., 15:33
a jebemu, a tamn hoću kupit auto od 83 KW :lol: :flop::flop:

Bilobrkster
10.11.2010., 16:21

čak i jači od 50ccm? :Slin:

ryder on the storm
10.11.2010., 16:27
a jebemu, a tamn hoću kupit auto od 83 KW :lol: :flop::flop:

:rofl: a jbg... bezveze su uopće dizali na 80, onda su mogli i 75 pustit, nema logike, opet nije ustavno kao i prije, samo se bzvz troši novac na to...bar da su na 2 god vratili izdržo bi 2 god taman i sa 50 ks, a ne 6 god...

Seltik
10.11.2010., 16:37
:rofl: a jbg... bezveze su uopće dizali na 80, onda su mogli i 75 pustit, nema logike, opet nije ustavno kao i prije, samo se bzvz troši novac na to...bar da su na 2 god vratili izdržo bi 2 god taman i sa 50 ks, a ne 6 god...

haha, ma evo meni neki dan bilo 2 godine.. s tim da sam sa 20 i neš sitno položio tako da mi ostaju još godina i po..

bezveze su se uopće i rodili... više nisam ni ljut.. neg mi je sve to smješno.. :rolleyes:

da ja znam da me neće zaustaviti više od 2- puta u tih godinu i po .. nebi ja ni gledao na to.. u protekle 2 god su me zaustavili 3 puta i to 2 put u subotu navečer, dakle ove ostale dane.. moš radit šta očeš.. e da je znat haha XD

ludi_bubnjar555
10.11.2010., 18:53
nisam bio na ovoj temi već par tjedana..vidim da se tema razradila dobro..razmjenila su se mnoga iskustva,mišljenja itd...
zakon se hvala bogu mjenja na 80 kw šta je super..tako da sada se mogu voziti Passati,Octavie,5-ice..itd

jedna stvar nije mi bila jasna kod razgovora kad te pandur zaustavi uzme ti vozačku na 6 sati i kaže da šta se tiče njega možeš gdje hoćeš??
malo mi je nelogično..jer inače ista je stvar ako te zaustavi sa 0.51 ili 0.8 i da ti kaznu,uzme vozačku i na kraju po ovome šta sam naveo bi ti trebao reći: Boli me ku**c,vozi gdje oćeš,idi u prvi kafić i samo nastavi piti... :lol::lol::rofl::rofl:

inače..sve u svemu..zadovoljan sam sa anketom..i zadovoljan sam napokon sa zakonom... Pozdrav :mig:

ćubi
10.11.2010., 19:25
kada se mijenja zakon ? i što se sve mijenja ?

ludi_bubnjar555
10.11.2010., 19:27
kada se mijenja zakon ? i što se sve mijenja ?

zakon je ja mislim već promjenjen..znam samo da ide na 80 kw...ostalo nznm..imaš na predhodnoj str. link o mjenanju zakona u prometu...pogledaj :mig:

Josip4
10.11.2010., 19:41
čak i jači od 50ccm? :Slin:

Da jer ima 4 kotača i nemože se svrstati pod mopede i motocikle, tako da ako sam dobro shvatio na B kat ćeš moći voziti quad od 500ccm. i ukida se maldm vozačima ograničenje brzine za mopede do samo 40 kmh., pa će sad i mladi vozači moći voziti moped max. brzinom od 50 kmh.:top::rofl:

Između ostalog ukida se se ono ako napraviš prekršaj ne vrijedi o,5 promila, a ima i još neki dobrih stvari, ali se sada ne mogu sjetiti, uglavnom i nije tako loš ovaj novi ZSCP.:top:

White_Shark
10.11.2010., 20:08
Između ostalog ukida se se ono ako napraviš prekršaj ne vrijedi o,5 promila, a ima i još neki dobrih stvari, ali se sada ne mogu sjetiti, uglavnom i nije tako loš ovaj novi ZSCP.:top:

Ovo ionako vec dugo nije vrijedilo jer je ustavni sud ustanovio da odredba nije u skladu s Ustavom. Pisalo je u Zakonu, ali se nije primijenjivalo (ako i postoji slucaj da je bilo primijenjeno nakon odluke ustavnog suda, zalbom bi se brzo rijesili te kazne). Ovime se samo ta odredba brise iz Zakona, kao sto je i red...

Inace, ta izmjena 75->80kW....nije govno nego se...(nastavite sami)

marac777
10.11.2010., 20:45
Zanima me ovako, znaći sad po novom zakonu moguće je voziti četverocikl quad/atv sa B kategorijom.Hvala

Alfa KT
10.11.2010., 20:46
nisam bio na ovoj temi već par tjedana..vidim da se tema razradila dobro..razmjenila su se mnoga iskustva,mišljenja itd...
zakon se hvala bogu mjenja na 80 kw šta je super..tako da sada se mogu voziti Passati,Octavie,5-ice..itd

jedna stvar nije mi bila jasna kod razgovora kad te pandur zaustavi uzme ti vozačku na 6 sati i kaže da šta se tiče njega možeš gdje hoćeš??
malo mi je nelogično..jer inače ista je stvar ako te zaustavi sa 0.51 ili 0.8 i da ti kaznu,uzme vozačku i na kraju po ovome šta sam naveo bi ti trebao reći: Boli me ku**c,vozi gdje oćeš,idi u prvi kafić i samo nastavi piti... :lol::lol::rofl::rofl:

inače..sve u svemu..zadovoljan sam sa anketom..i zadovoljan sam napokon sa zakonom... Pozdrav :mig:

šta ti znači tih 80kw naspram onih 75?? strašno velika razlika :lol:

Josip4
10.11.2010., 20:53
Zanima me ovako, znaći sad po novom zakonu moguće je voziti četverocikl quad/atv sa B kategorijom.Hvala

Da tako bi trebalo biti, imaš na prijašnoj strani link pa malo čitaj, ja sam jučer sat vremena čitao.