PDA

View Full Version : Prestati pušiti - tips, tricks and support II

stranice : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 [24] 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37

LaPerLa31
24.10.2012., 17:46
Gledaj, u zadnje vrijeme...zapravo zadnjih mjesec i pol ako udjem u kafic u kome se pusi...osjecam da me to smeta i najcesce bjezim i izbjegavam takve. Ali sebe ni najmanje ne zavaravam jer paralelno sa tim osjecajem smetnje a kojeg prirodno imam zbog prociscenih pluca...osjecam i privlacnost.

Ali ja ne panicarim zbog toga, i ne mislim da sam "na losem putu"....dapace svjestan sam da kao ovisnik moram proci odredjeno vrijeme prilagodjavanja...i isto tako sam svjestan da cu odredjenu privlacnost prema cigaretama osjecati do kraja zivota. Ono sto je meni bitno je da ta privlacnost ne bude gnjavaza kao sada i da hvala bogu ne padnem na neku glupost putem.

po cemu znas da ces odredjenu privlacnost prema cigaretama osjecati do kraja zivota,sto si vidovit........ovakve izjave iritiraju i u ocaj bacaju pogotovo pocetnike.........ako i postoji to su izuzetci......mada ja u to nevjerujem....jedna zenska osoba stara 62 god pusila je 35 godina 2 kutije na dan,prestala je pusiti prije 11god kaze mi osjeca se kao da nikada u zivotu nije pusila.......muska osoba stara 65god pusio je pola stoljeca prestao je prije 3god.......rekao mi je da je prvih 6 mjeseci najteze,danas kaze osjeca se kao da nikada nije pusio i da mrzi cigarete..............nemoj pricati ono sto neznas

leena lee
24.10.2012., 18:33
meni ne miriši... evo maloprije sam imala priliku uvjeriti se u to jer me baš zapuhnulo. dim kao dim. iz cigarete kao iz peći. nije prirodno da se udiše ;)

ne pušim jer to želim, a ne jer moram. želja je jača od prisile :D

pušači mi ne smetaju. smeta mi puhanje dima u facu npr. pogotovo jer je taj dim izašao upravo, pa ono- iz nekoga :)

pozdravljam vas, idem vježbat malo!

picajzla1
25.10.2012., 08:06
Picajzla samo ako smijem jedan "savjet".....nemoras se pravdati..cak i ako ne zapalis "radi toga sto me sram poradi drugih", i to je dobro. Uopce nije vazan razlog zasto ne pusis i zasto ne zelis zapaliti dokle god ne pusis....ja sam recimo uvijek privh 10-tak dana vozio na cisti dispet! A drugih 10 na ona govna sto iskasljajemo!:D

Vec ces ti za jedno mjesec dana kada te vise ne budu tresle ni fizicke ni psihicke krize imati dovoljno vremena i mira da i "filozofski" "opravdas"...bolje receno formuliras svoje razloge za nepusenje!!:D

btw. a sto se to dogodilo zadnji puta pa si poklekla nakon 8 mjeseci?

Hvala na savjetu :)! Ma ja sam sebi i zadnji put (jedini put) kad sam prestajala stavila film dišpeta u glavu..Svi su mi se rugali, govorili "ahaaaaaa, ti bez cigara? ahaaaaa, moš mislit"..i tu je u meni proradija toliki dišpet da je to bilo strašno..i kad bi mi došlo da zaplim, nisam tila baš zato da dokažem da ja to mogu..narednih 8 miseci sam živila ka da nikad nisam pušila (nakon nekih 15 dana sam prestala brojat dane nepušenja)..Možda je to glupo reć, al nije mi falija ni najmanje..ni uz kavu, ni uz alkohol (ni nakon sexa :lol:).. Jednostavno sam se dobro osjećala..i onda sam jednu večer vanka došla na ideju "aj daj mi jednu da zapalim, čisto da se sitim kako je to".. Zamantalo me..nisam nastavila pušit..Onda sam nakon 2 tj.bila vanka, i došlo mi opet da uz alkohol zapalim..Jer ka, zašto ne bi, kad sam ima 2 tjedna zapalila i nisam se propušila..Sad sam toliko jaka da mogu pušit vikendom ili u nekim specijalnim prigodama..ahaaaaaaaaa...koja zabluda..i sad sam tu..nakon 2 god...ponovoooooo! :504: al dobro je, ide na bolje.. NI JEDNU VIŠE! NI SAD, NI ZA GODINU, NI ZA 5 GOD! Nadam se da sam toliko naučila od prošlog puta...

leena lee
25.10.2012., 09:42
picajzla (smiješno mi se tako obraćati nekome :) ) samo tako nastavi, sve znaš!

a gdje nam je mali 17? javi seee

svima pozdrav!

u prolazu
25.10.2012., 09:43
po cemu znas da ces odredjenu privlacnost prema cigaretama osjecati do kraja zivota,sto si vidovit........ovakve izjave iritiraju i u ocaj bacaju pogotovo pocetnike.........ako i postoji to su izuzetci......mada ja u to nevjerujem....jedna zenska osoba stara 62 god pusila je 35 godina 2 kutije na dan,prestala je pusiti prije 11god kaze mi osjeca se kao da nikada u zivotu nije pusila.......muska osoba stara 65god pusio je pola stoljeca prestao je prije 3god.......rekao mi je da je prvih 6 mjeseci najteze,danas kaze osjeca se kao da nikada nije pusio i da mrzi cigarete..............nemoj pricati ono sto neznasKrivo si me shvatila kada sam kazao "odredjenu privlacnost"....uopce ne pricam o nekakvim krizama...pa da bi to kao trebalo obeshrabriti one koji tek pocinju. To ce se izgubiti vec nakon 5-6 mjeseci...zapravo, vec nakon 30 dana svim pocetnicima garantiram da nece imati nikakve krize vrijedne spomena.

Ono o cemu govorim ti je ..procitaj sto ti Picajlzla gori pise i njena iskustva.
Nakon 8 mjeseci nakon sto je zaboravila da je ikada pusila odjednom joj je doslo "hajde da zapalim". I cim je zapalila tu jednu, brzo se sve vratilo natrag! Nije picajlzla tu po nicemu posebna...to je normalna pojava.

Mi moramo biti svjesni da smo ovisnici do kraja zivota bas radi toga da u tim rijetkim trenucima kada zaboravimo i da smo ikada pusili i zasto smo pusili i zasto smo uopce prestajali pusiti, i kada nam dodje da zapalimo jednu bezveze........da onda kazemo ne.

btw. 55.!!

picajzla1
25.10.2012., 12:53

svima pozdrav!

Ja sam ti dosadna, baš ka picajzla.. Uš na stidnoj dlaci... :lol::lol::lol:
To je pravi nick za mene :) hvala hvala, ide dobro :)

picajzla1
25.10.2012., 13:00
Mi moramo biti svjesni da smo ovisnici do kraja zivota bas radi toga da u tim rijetkim trenucima kada zaboravimo i da smo ikada pusili i zasto smo pusili i zasto smo uopce prestajali pusiti, i kada nam dodje da zapalimo jednu bezveze........da onda kazemo ne.

btw. 55.!!

S ovim se slažem 100%.. Meni otac ne puši 15 god i dan danas zna rec da mu nekad zamirise (kad je neka festa, kad se pije).. I da bi zapalija, ali da zna da bi se brzo navuka opet...
I čitala sam ode na temi da su se ljudi nakon 10 god znali vraćat pušenju..Iz gluposti.. Mislim da mi pušači sa 15 god staža, nikad ne možemo postat vikendaši! Ne smimo si dozvolit ni jednu! :503: Jer jedna će nas brzo vratit na kutiju.. Ja sam nakon 8 miseci nepušenja, u roku od 2 tjedna od prve cigare bila na punoj kutiji.. :( Glupača!

LaPerLa31
25.10.2012., 14:51
Krivo si me shvatila kada sam kazao "odredjenu privlacnost"....uopce ne pricam o nekakvim krizama...pa da bi to kao trebalo obeshrabriti one koji tek pocinju. To ce se izgubiti vec nakon 5-6 mjeseci...zapravo, vec nakon 30 dana svim pocetnicima garantiram da nece imati nikakve krize vrijedne spomena.

Ono o cemu govorim ti je ..procitaj sto ti Picajlzla gori pise i njena iskustva.
Nakon 8 mjeseci nakon sto je zaboravila da je ikada pusila odjednom joj je doslo "hajde da zapalim". I cim je zapalila tu jednu, brzo se sve vratilo natrag! Nije picajlzla tu po nicemu posebna...to je normalna pojava.

btw. 55.!!

nije bila dovoljno tvrdoglava........da smo ovisnici do kraja zivota ja se s tim nemogu sloziti i da me to vodi kroz zivot...ja gledam na to drugacije..........taj dispet o kojem govorite to mene vodi...........inat,tvrdoglavost kao cvora u panju.......ja moram samo biti svjesna sjecanja na NISTA DOBRO sto mi je dalo pusenje.....a ne da sam ovisnik...........no dobro kako tko hoce nek se ljeci........dok ste cisti-sve je u najboljem redu.........cestitam svima i svako dobro...........lijep pozdrav svima :W

niksonn
25.10.2012., 16:18
S ovim se slažem 100%.. Meni otac ne puši 15 god i dan danas zna rec da mu nekad zamirise (kad je neka festa, kad se pije).. I da bi zapalija, ali da zna da bi se brzo navuka opet...
I čitala sam ode na temi da su se ljudi nakon 10 god znali vraćat pušenju..Iz gluposti.. Mislim da mi pušači sa 15 god staža, nikad ne možemo postat vikendaši! Ne smimo si dozvolit ni jednu! :503: Jer jedna će nas brzo vratit na kutiju.. Ja sam nakon 8 miseci nepušenja, u roku od 2 tjedna od prve cigare bila na punoj kutiji.. :( Glupača!

mene bockaju tajkun ovo ono di ću od para od kad nepušim. nikad mi novci nisu bili motiv u svemu oveme, glavni motiv je bio vidit mogu li ja to . Valjda ludast kakav jesam za dobre novce ( okladu ) a opet više radi sebe zapalio bi jednu ispred društva čisto da dokažem da mogu što hoću. sad opet kad pročitam tuđa iskustva nekako se i ohladim od te jedne. Inače ide 55 dan nekih 7-8 dana nema krize, pa čak ni željice za cigaretom. Đizus kad se se sjetim samog početka ostavljanja ludilo, nervoza i svašta nešto ružno nasuprot današnjeg dana kojeg sasvim normalno odrađujem kao da nikad nisam pušio:)

niksonn
25.10.2012., 20:35
Pitam čisto hipotetički kako bi se joint brojao. Upravo naletio na stare drugare nude žižu u ime dobrih starih vremena. Odbio sam ih jer pravo su me iznenadili, a nisam se savjetovao sa forumom i sa samim sobom kako ovo brojati.

Igor1711
25.10.2012., 22:11
Pitam čisto hipotetički kako bi se joint brojao. Upravo naletio na stare drugare nude žižu u ime dobrih starih vremena. Odbio sam ih jer pravo su me iznenadili, a nisam se savjetovao sa forumom i sa samim sobom kako ovo brojati.

ja ti neću brojati al' nek bude bez mrve duhana, i da ti ne prijeđe u naviku...

leena lee
25.10.2012., 23:37

ništa bez savjetovanja s forumom! :D

ja ti ne znam baš- pošto sam izbacila sve što se dimi. u početku se drži ipak podalje.

je, izbacila sve dimno, više skoro da i ne popijem- jer vozim, sva sam neslična sebi. a i drugima sam čudna malo :mig:

ali zato doručkujem, svaki dan treniram, osjetim miris praška za veš i omekšivača na sebi, a i na drugima :cerek:

gud najt piplsi, budite mi dobri i ne sanjajte ono zlo koje nas je bacilo na ovaj forum :zzz:

niksonn
26.10.2012., 12:46

Ma blitve sam se "ostavio" ima godinama tu i tamo prigodno bi zapušio kojeg. A kako leena kaže možda je bolje u početku ne dozivati vraga. Ovi su me čisto iznenadili naletio na njih i ajmo.

kleica_ri
26.10.2012., 13:26

:lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol: daj molim te,... sigurno ce ga sjebat duhan u pljugi,... ovo ovdje je postalo lagano komicno

LaPerLa31
26.10.2012., 18:12

ja kad idem kod svojih prijatelja ili oni kod mene za dobra stara vremena odnesemo si pola odojka,kulen koju kobasu i takoc........de ti batali te ˝drugare˝ nista dobro nenose.............:mig:

Igor1711
26.10.2012., 19:56
:lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol: daj molim te,... sigurno ce ga sjebat duhan u pljugi,... ovo ovdje je postalo lagano komicno

ajde nek si se ti nasmijala...

leena lee
27.10.2012., 17:40
koja pustoš, nigdje nikog... kai ima, držite se?

ja sinoć tulumarila- danas patim samo od mamurluka, a ne i od prepušavanja- što je odlično! ;)

gledala sam maloprije "provjereno", bila je reportaža u udisanju ugljikova monoksida iz cigarete. ništa što već ne znamo- ali mi je eto opet malo drago što je taj otrov eliminiran iz mog tijela.

pozdrav svima i ugodan vikend!

niksonn
27.10.2012., 19:08
@ LaPerLa ma bacim i ja na gradele i peku sa društvom. Okej su ovi momci za plus 4 su, išli mi vratit neke sitnice iz prošlosti al ipak se prikoviše debiliraju sa prirodnim preparatima.

@ leena le drugi benefit nepušenja je da ujutro nema ajme meni puca glava i 3 metra oko nje, definitivno popijem više a nema mamurluka :-)

@ igor 1711 pušenje čistaka može biti skup i neučinkovit sport gasi se i puno toga ode u dim

picajzla1
27.10.2012., 19:11
Ekipaaaaaaaaaa...ima li ko od prestanka pušenja problema sa "zatvorom"? :)

leena lee
27.10.2012., 21:08
@ leena le drugi benefit nepušenja je da ujutro nema ajme meni puca glava i 3 metra oko nje, definitivno popijem više a nema mamurluka :-)

ma kod mene ima mamurluka, ali barem lijepo dišem i ne osjećam se kao dimnjak ujutro :)

mislim da smo svi imali u početku, ali to ti se sve nekako opet unormali s vremenom. neće škoditi puno tekućine, neka tjelesna aktivnost, voće, povrće, čajevi. a onda opet ostanu razni dodaci koji mogu pomoći- tipa donat mg, suhe šljive i slično.

treba dati organizmu vremena da se privikne bez podražaja koji je davala cigareta.

s vremenom se to ustabili opet :)

LaPerLa31
28.10.2012., 12:20

ko sto kaze Lee Donat otvara i najzacepljenije....................:)

LaPerLa31
28.10.2012., 12:25
koja pustoš, nigdje nikog... kai ima, držite se?

ja sinoć tulumarila- danas patim samo od mamurluka, a ne i od prepušavanja- što je odlično! ;)

gledala sam maloprije "provjereno", bila je reportaža u udisanju ugljikova monoksida iz cigarete. ništa što već ne znamo- ali mi je eto opet malo drago što je taj otrov eliminiran iz mog tijela.

pozdrav svima i ugodan vikend!

i ja sam gledala uf........sto ga popusi ona novinarka tri zaredom,sve mi dosla zelja :rolleyes::D...............a kad sam na kraju cula da je polu otrovana zgadila mi se cigareta u momentu............

LaPerLa31
28.10.2012., 12:47
@ LaPerLa ma bacim i ja na gradele i peku sa društvom. Okej su ovi momci za plus 4 su, išli mi vratit neke sitnice iz prošlosti al ipak se prikoviše debiliraju sa prirodnim preparatima.

@ igor 1711 pušenje čistaka može biti skup i neučinkovit sport gasi se i puno toga ode u dim

a nisam ja rekla da ti nebacis na gradele koju giricu i tako to..........normalno da bacis..............dobro ja sam mozda malo zaostala u vremenu ili previse cepidlacim...............valjda zato imam brdo poznanika i mali broj prijatelja svega tri prava prijatelja...........za mene je lose i neprihvatljivo da me ˝prijatelji˝nude zizom i sL.sto je pogubno za moje zdravlje......nekazem da prijateljstva moraju biti savrsena male slatke mane su ok............a vidim u danasnje vrijeme sve veci broj mladi ako se nenapiju nemogu trezni zaplesati,udvarati curi itd........

sylar86
28.10.2012., 17:16

Zasto ono liječeni alkoholičari gledaju da slučajno nema ruma u kolačima?

niksonn
28.10.2012., 19:21
a nisam ja rekla da ti nebacis na gradele koju giricu i tako to..........normalno da bacis..............dobro ja sam mozda malo zaostala u vremenu ili previse cepidlacim...............valjda zato imam brdo poznanika i mali broj prijatelja svega tri prava prijatelja...........za mene je lose i neprihvatljivo da me ˝prijatelji˝nude zizom i sL.sto je pogubno za moje zdravlje......nekazem da prijateljstva moraju biti savrsena male slatke mane su ok............a vidim u danasnje vrijeme sve veci broj mladi ako se nenapiju nemogu trezni zaplesati,udvarati curi itd........

Kontinetalka jel... girice idu na tavu , a srdele na gradele ( mogu i one bez beda na tavu ) Evo brz, jeftin i zdrav obrok girice i blitva. Girama odsjeći glave (ako su skroz male ne diraj ništa ) uvaljat u brašno, te u ulje izvaditi za 3-4 min. Blitvu skuhat sa krumpirom začiniti i eto ga ako ukućani toleriraju ribice i blitvice :D

Imam možda dva-tri prijatelja ono u dobru i zlu ljude za koje se gine ako treba sve ostalo su poznanici, društvo- dobri, manje dobri- raja za hedonizam:)

Mladi su mladi i treba im ohrabrenje da priđu suprotnom spolu, meni je godinama bila knedla u grlu dok bi se muvao oko curki, nekad bi mi se srce spustilo u pete ko da je nasuprot mene ćelava, nabildana baraba spremna da me tuče a ne slatkiš djevojka :lol: tako da je tu bilo tragikomičnih situacija, eto živ sam nijedna me još nije prebila :)

kleica_ri
29.10.2012., 07:22
Zasto ono liječeni alkoholičari gledaju da slučajno nema ruma u kolačima?

ispravi me ako grijesim, al mislim da ste bas ti i igor prije nekoliko mjeseci ovdje kenjali o e-cigaretama. a sad preporucate motanje jointa bez duhana.

samo sam htjela rec da sigurno u tom jointu nece ni osjetit duhan,... a kamoli da ce ga to navest da zapali CIGARETU.

kleica_ri
29.10.2012., 07:24

:mig:

upoznala sam puno ljudi, al nikad nikog ko mota ciste :mig:

LaPerLa31
29.10.2012., 09:37
Kontinetalka jel... girice idu na tavu , a srdele na gradele ( mogu i one bez beda na tavu ) Evo brz, jeftin i zdrav obrok girice i blitva. Girama odsjeći glave (ako su skroz male ne diraj ništa ) uvaljat u brašno, te u ulje izvaditi za 3-4 min. Blitvu skuhat sa krumpirom začiniti i eto ga ako ukućani toleriraju ribice i blitvice :D

Imam možda dva-tri prijatelja ono u dobru i zlu ljude za koje se gine ako treba sve ostalo su poznanici, društvo- dobri, manje dobri- raja za hedonizam:)

Mladi su mladi i treba im ohrabrenje da priđu suprotnom spolu, meni je godinama bila knedla u grlu dok bi se muvao oko curki, nekad bi mi se srce spustilo u pete ko da je nasuprot mene ćelava, nabildana baraba spremna da me tuče a ne slatkiš djevojka :lol: tako da je tu bilo tragikomičnih situacija, eto živ sam nijedna me još nije prebila :)

srdele,girice,papaline jel nije sve to isto.........ja sam ti istocna slavonija Dunav,golubica....pravo zdrav ovaj tvoj recep.......moj malo manje zdrav saran-som krompir salata........o prijateljstvima,udvaranju i celavim barabama na nekoj drugoj temi..........draze su mi ove price o hrani,plodovima prirode......evo bas je juce pocela nova sezona vrtlarice moja naj-draza emisija i Kornelija zena za sva vremena.......no i to je za neku drugu temu............pozdrav svima i drz˝te se svi skupa......mene ceka vrt i motika....

leena lee
29.10.2012., 14:03
oj, ekipa! ako je meni jučer bilo punih sedam tjedana- znači da je danas okrugao i veliki 50-ti dan!!! :)

vaga pokazuje 2 kg+, što je super (toliko mi taman falilo negdje da ne izgledam neuhranjeno) faze prežderavanja su prošle, sve se nekako unormalilo, dalje samo trebam nastaviti lijepo i nemati cigaretu ni u kojoj opciji.

sve vas pozdravljam puno- pišemo se ;)

tintilinic100
29.10.2012., 14:17
oj, ekipa! ako je meni jučer bilo punih sedam tjedana- znači da je danas okrugao i veliki 50-ti dan!!! :)

vaga pokazuje 2 kg+, što je super (toliko mi taman falilo negdje da ne izgledam neuhranjeno) faze prežderavanja su prošle, sve se nekako unormalilo, dalje samo trebam nastaviti lijepo i nemati cigaretu ni u kojoj opciji.

Malo si previše opterećena brojanjem. I hvaljenjem same sebe.
To samo znači da razmišljaš i njoj i da ti je draga.
Tek kad je zaboraviš i kreneš dalje biti ćeš spašena: )

Kao i za bivšim dečkom. Kada ga se nećeš sjetiti mjesecima, vise ga nećeš voljeti ma sto pričala: )

Sent from my HTC HD2 using Tapatalk 2

leena lee
29.10.2012., 14:23
Malo si previše opterećena brojanjem. I hvaljenjem same sebe.
To samo znači da razmišljaš i njoj i da ti je draga.
Tek kad je zaboraviš i kreneš dalje biti ćeš spašena: )

Kao i za bivšim dečkom. Kada ga se nećeš sjetiti mjesecima, vise ga nećeš voljeti ma sto pričala: )

a ti si malo previše zajedljiv- brijem da je tebi draža nego meni :rofl:

i ps: broji mi program u pozadini. a daj mi molim te reci o čemu ću razmišljati na forumu o nepušenju?

ma ode ovdje sve vrit- ni nemam baš volje navraćati.

nadam se da ću se ipak svaki dan sjetiti kako sam dobar potez napravila prestankom pušenja i osjetiti ponos. ja to ne mislim zaboraviti- nemam potrebu.

a ni ne da mi se objašnjavati više.

sretno svima i držite se (dalje od znate čega) :W

LaPerLa31
29.10.2012., 17:19

:jumping: :tulum: Bravoooooo :tulum: :jumping:

niksonn
29.10.2012., 19:17
Evo meni još malo pa 60 dana bez dima 59 točno, simptomi kao u leene. Sa 184 i 74 kg izgledao sam izgladnjelo, sa nabačene 3-4 kile počimam izgledati kao čovjek. Polako mi nestaje źelja za prežderavanjem a strah me da ću ubrzo na staru kilažu.
Jel ono tintilinića banalo?

SeaPrincess
29.10.2012., 20:44
Dobar dan svima :)

Lurkam već dugo kako bih mogla i ja početi ovdje piskarati, tj. probati ostaviti se onoga što još uvijek percipiram kao svoju najveću ljubav - The Great Almighty Marlboro :cerek:

Pušač preko deset godina. Zadnjih nekoliko godina pušim kutiju-dvije dnevno. Zadnju godinu je to gotovo uvijek bliže dvije nego jednoj :brukica:

Probala sam smanjivati, ponekad bila i prilično disciplinirana mjesecima, no pukla bih na naznaku većeg stresa i počela pušiti i više prije početka smanjivanja :zubo:

Ja sam valjda od onih :"Sve ili ništa".

Do prije godinu dana, nisam niti imala neku želju prestati. U biti, nije mi to padalo napamet, Jednostavno, to je moj užitak. Zdravstvenih problema nemam, u prilično sam dobroj kondiciji i usprkos tom otrovu.

No, shvatih, cigareta je moj gospodar. Sve se vrti oko cigarete. Ne mogu ići na kolače u slastičarnu zimi jer - No smoking :zubo:

Duža putovanja avionom za mene su mučenje. Duži sastanci također. Sve se vrti oko gospodarice.

Bez jutarnje kave uz nekoliko cigareta - moj dan je unaprijed osuđen na grintavost.

I tak... I danas, ne znam zašto danas, palo mi je na pamet da bih baš mogla prestati. Ne na Novu godinu, ne od slijedećeg ponedjeljka, nego, baš danas u ponoć :zubo: Ne želim čekati niti tjedan niti sva, niti 3 dana nekakav specijalni dan ili datum. Hoću prestati sad.

I sve je to bilo divno... No, sad, nekoliko sati prije zadnje cigarete, unaprijed nastupa depresija. Ona je bila svugdje. U veselim i tužnim trenutcima. Tužne je olakšala, vesele amplificirala. I sada toga neće biti zauvijek. (ako Bog da).

Nisam nikome rekla iz bliže okoline. Nitko ne bi vjerovao :D A i, bojim se valjda neuspjeha :ne zna:

I tak... Eto mene k vama... Nadam se da ću ovdje pisati kroz jedan duži vreenski period, što bi značilo da će moje nepušenje biti dugoročne prirode a ne nešto od čega ću odustati sutra ujutro kad dođe kava na red :zubo:

Ispričavam se na dugom upisu... Ne znam kraće u ovom slučaju :D

leena lee
29.10.2012., 21:46
Bravoooooo

hvaja :Pivo:

Evo meni još malo pa 60 dana bez dima 59 točno, simptomi kao u leene. Sa 184 i 74 kg izgledao sam izgladnjelo, sa nabačene 3-4 kile počimam izgledati kao čovjek. Polako mi nestaje źelja za prežderavanjem a strah me da ću ubrzo na staru kilažu.
Jel ono tintilinića banalo?

a i meni se čini da je.

znači, na dva mjeseca si sad koji dan :)

bravo! prođe to vrijeme brzo kad pogledaš.

No, shvatih, cigareta je moj gospodar. Sve se vrti oko cigarete. Ne mogu ići na kolače u slastičarnu zimi jer - No smoking :zubo:

Duža putovanja avionom za mene su mučenje. Duži sastanci također. Sve se vrti oko gospodarice.

Bez jutarnje kave uz nekoliko cigareta - moj dan je unaprijed osuđen na grintavost.

I tak... :D

iste razloge za prestati sam i ja imala- shvatiš da robuješ tom štapiću.

samo ti piši. ima ovog topica i za čitati podosta i dobrih savjeta.

pa evo, držim ti fige u ovoj pustolovini :top:

i javljaj kako ide! pozdrav

oneisha
30.10.2012., 09:11
SEA PRINCESS,

odmah mi bude toplo oko srca kad vidim da je još netko došao :)

Držim ti fige, nadam se da ćeš uspjeti.. Svima nama je ona bila gospodarica, ne griješiš što to priznaješ. ali, budi jako uporna i hrabra, isplatit će se!

dragi svi, oneisha prijavljuje 106. dan!! gotovo je već odavno, kriza nema.. mogu priznati da mi ponekad nešto zatitra u glavi, ali eto, povjetarac od čistog zraka, ili mi se mozak regenerira.

puse svima, mojoj laperli :D pogotovo, znala sam da ćeš uspjeti!!! :)

dalcosters
30.10.2012., 09:21
u nedilju 28. 10 je bilo točno 6 miseci....:cerek:

Ne mogu virovati, prošlo je tako brzo i nije neka greda ne pušiti.
Mislila sam da će biti teže...iskreno, a imala sam 20 godina staža...

ljudi...može se...pouzdajte se u sebe i sve se može:cerek:

a što se kila tiče ....ni makac ..imam ih isto ko i prije :cheer:

LaPerLa31
30.10.2012., 15:51
SEA PRINCESS,

odmah mi bude toplo oko srca kad vidim da je još netko došao :)

Držim ti fige, nadam se da ćeš uspjeti.. Svima nama je ona bila gospodarica, ne griješiš što to priznaješ. ali, budi jako uporna i hrabra, isplatit će se!

dragi svi, oneisha prijavljuje 106. dan!! gotovo je već odavno, kriza nema.. mogu priznati da mi ponekad nešto zatitra u glavi, ali eto, povjetarac od čistog zraka, ili mi se mozak regenerira.

puse svima, mojoj laperli :D pogotovo, znala sam da ćeš uspjeti!!! :)

:cerek: :D :kiss: uz tako dobru potporu naravno da se dolazi do uspjeha,hvala ti,meni su tvoji postovi puni optimizma puno pomogli...........cestitam na 106 danu :cheer: Bravoooo........................pozdrav svima i samo hrabro s inatom u bolje sutra :W

picajzla1
30.10.2012., 16:40

Nisam nikome rekla iz bliže okoline. Nitko ne bi vjerovao :D A i, bojim se valjda neuspjeha :ne zna:
:D

Dragaaaaa, dobrodošlaaaaa... I ja sam nova na temi... Ne pušim 2 tjedna! I moram priznat da mi je supeeeeer...Nicorette žvakala prvih 4-5 dana (4 kom max dnevno) i tobi super utažilo "glad" za nikotinom..Više ih ne žvačem, super mi je.. a meni pomaže taj dio šta sam svima razglasila... Baš me briga.. To mi daje poticaj da ne zapalim i ne dam gušta "nevjernicima"- neće meni niko govorit šta ja mogu a šta ne mogu!!! Jedino me malo strah šta u sub idem vanka, bit će alkohola..Da mi ne padne na pamet slučajno zapalit "samo večeras"..uh...

Uglavnom, drži se..Svi smo u istoj gabuli! :)

oneisha
30.10.2012., 18:02
Jedino me malo strah šta u sub idem vanka, bit će alkohola..Da mi ne padne na pamet slučajno zapalit "samo večeras"..uh...
:)

ako ti išta znači- požalit ćeš :D

djeluješ pozitivno, hrabro... nadam se da nećeš posustat, a na kraju krajeva- ne treba ti :D

inače, kažem to jer se meni dogodila jedna "pijana" prošle godine i nakon toga sam još godinu dana pušila. :bonk::clint:

držim figice!:D

SeaPrincess
30.10.2012., 18:16
iste razloge za prestati sam i ja imala- shvatiš da robuješ tom štapiću.

samo ti piši. ima ovog topica i za čitati podosta i dobrih savjeta.

pa evo, držim ti fige u ovoj pustolovini : top:

i javljaj kako ide! pozdrav

Hvala :cerek:

Čitam temu i upijiam kao spužva :=)

SEA PRINCESS,

odmah mi bude toplo oko srca kad vidim da je još netko došao : )

Hvala na toploj dobrodošlici :grli:

Čestitam :lux:

Blago ti se. Lijepo je vidjeti da nakon tri mjeseca staju krize :)

u nedilju 28. 10 je bilo točno 6 miseci....:ccerek:
Ne mogu virovati, prošlo je tako brzo i nije neka greda ne pušiti.
Mislila sam da će biti teže...iskreno, a imala sam 20 godina staža...
ljudi...može se...pouzdajte se u sebe i sve se može:cerek:
a što se kila tiče ....ni makac ..imam ih isto ko i prije

Čestitke :cheer:

Nako 20 godina staža, to je stvarno pothvat i vjerujem da imaš čeličnu volju :)

Dragaaaaa, dobrodošlaaaaa... I ja sam nova na temi... Ne pušim 2 tjedna! I moram priznat da mi je supeeeeer...Nicorette žvakala prvih 4-5 dana (4 kom max dnevno) i tobi super utažilo "glad" za nikotinom..Više ih ne žvačem, super mi je.. a meni pomaže taj dio šta sam svima razglasila... Baš me briga.. To mi daje poticaj da ne zapalim i ne dam gušta "nevjernicima"- neće meni niko govorit šta ja mogu a šta ne mogu!!! Jedino me malo strah šta u sub idem vanka, bit će alkohola..Da mi ne padne na pamet slučajno zapalit "samo večeras"..uh...
Uglavnom, drži se..Svi smo u istoj gabuli! )

Hvala :grli:

Nadam se da ti kreće nabolje, da je sve lakše :) Nemoj zapalit "samo večeras" jer za većinu je tad gotovo i hajmo sve ispočetka :/

--

Nisu prošla niti 24h a meni je grozno. Spava mi se i depresivna sam. Spavala sam popodne od cca 15-18h danas, a to nemam običaj raditi. Sad mi se opet spava. Ne ide mi se trenutnoo nigdje jer znam da neću odoljeti cigareti ako odem u kafić :tuzni:

Mislim da ću ja biti jedna od onih koji su upali depresiju zbog prestanka. Palo mi je više puta tokom dana na pamet da odem po cigarete. No još se nekako suzdržavam :/ A nije niti počelo pravo mučenje _:/

Aphex
30.10.2012., 23:21
Danas je bio zajeban dan, preživio se uz puno čaja i izbjegavanja ljudi.
Sad sam negdje na 10 dana. Opet. Karakter za popizdit. :D

Aphex
30.10.2012., 23:24
Mislim da ću ja biti jedna od onih koji su upali depresiju zbog prestanka. Palo mi je više puta tokom dana na pamet da odem po cigarete. No još se nekako suzdržavam :/ A nije niti počelo pravo mučenje _:/
Meni je iz nekog razloga pomoglo držati paket nikoreta u džepu. Nisam ni jednu probao, ali bile su tu za slučaj gadne krize.
One su mi onako, korak manje od cigarete. Nemaju katrana i sranja, ali opet imaju nikotina.

Enivej.. sretno. velko m.

tnt_tunja
31.10.2012., 00:03
Pozz!
Evo vracam se ponovo forumu nakon jedne uspjesne epizode od nekoliko mjeseci nazalost sam pokleknuo i opet zapali prokleti core flavour.

Uglavnom uspio sam smanjiti konzumiranje cigareta,s obzirom da kod kuce ne pusim kutija mi moze biti 2-3 dana osim vikendom (kada se pije) tada bi pusio kutiju citavu.
Primjetio sam kako ne izlazim nekoliko dana da mi nije nikakva frka ne pusiti,ali cim izadjem vanka odmah mi se trazi,ma trazi mi se isto ka 100€!!!

Od nedjelje sam nesh bolestan,grlo me steglo,jedva pricam tako da od subote navecer nisam zapalio (jos uvijek) i nadam se da ce tako ostati...
Ako neko ima kakvih finih prijedloga kojih do sada nisam cuo neka slobodno puca!

Nadam se da cemo se druziti narednih nekoliko mjeseci,pa da oni predju u godine
:D :D :D

EDIT: Danas mi je znaci 3. dan

u prolazu
31.10.2012., 03:57
Pozdrav svima a posebno ovima sto su u prvih par tjedana.
Danas je 61 dan ilitiga, dva mjeseca je rijeseno.
Rezime: i dalje svaki dan, svaki sat bar jednom na ovaj ili onaj nacin pomislim na cigarete. I dalje svaki puta kada u kaficu netko preko puta mene pusi, primjetim i pozelim to uciniti i ja...radi toga izbjegavam mjesta gdje se smije pusiti, ne zbog toga "sto mi smeta dim".
Pozitivno je sto su sve te zelje i pogledi slabi i kratkotrajni...i osjetno slabiji nego u pocetku..isto tako, imam osjecaj da sam na dobrom putu.
Kilaza je nazalost na plus 5kg i idalje i ima trend laganog rasta..cinjenica da ovaj tjedan putujem u Ceskcu sa planom beskonacnog tamanjenja koljena i piva sigurno nece pomoci.

U svakom slucaju, zadnjih dana nesto vise nego obicno razmisljam o cigaretama i mislim da ulazim u tkz. depresivnu fazu. sa druge strane, nije da bas nesto zalim za cigaretama, zapravo uopce ne zalim....ali osjecam da mi je dosadno bez njih.

u prolazu
31.10.2012., 04:07
Dobar dan svima :)

Lurkam već dugo kako bih mogla i ja početi ovdje piskarati, tj. probati ostaviti se onoga što još uvijek percipiram kao svoju najveću ljubav - The Great Almighty Marlboro
Pušač preko deset godina. Zadnjih nekoliko godina pušim kutiju-dvije dnevno. Zadnju godinu je to gotovo uvijek bliže dvije nego jednoj :brukica:

Probala sam smanjivati, ponekad bila i prilično disciplinirana mjesecima, no pukla bih na naznaku većeg stresa i počela pušiti i više prije početka smanjivanja :zubo:

Do prije godinu dana, nisam niti imala neku želju prestati. U biti, nije mi to padalo napamet, Jednostavno, to je moj užitak. Zdravstvenih problema nemam, u prilično sam dobroj kondiciji i usprkos tom otrovu.

I tak... I danas, ne znam zašto danas, palo mi je na pamet da bih baš mogla prestati. Ne na Novu godinu, ne od slijedećeg ponedjeljka, nego, baš danas u ponoć :zubo: Ne želim čekati niti tjedan niti sva, niti 3 dana nekakav specijalni dan ili datum. Hoću prestati sad.

I sve je to bilo divno... No, sad, nekoliko sati prije zadnje cigarete, unaprijed nastupa depresija. Ona je bila svugdje. U veselim i tužnim trenutcima. Tužne je olakšala, vesele amplificirala. I sada toga neće biti zauvijek. (ako Bog da).

I tak... Eto mene k vama... Nadam se da ću ovdje pisati kroz jedan duži vreenski period, što bi značilo da će moje nepušenje biti dugoročne prirode a ne nešto od čega ću odustati sutra ujutro kad dođe kava na red :zubo:

Ispričavam se na dugom upisu... Ne znam kraće u ovom slučaju :DOvako...po upisu, mozda grijesim, pretpostavljam da si pala vec ujutro!!:zubo:

u prolazu
31.10.2012., 04:12
Mislim da ću ja biti jedna od onih koji su upali depresiju zbog prestanka. Palo mi je više puta tokom dana na pamet da odem po cigarete. No još se nekako suzdržavam :/ A nije niti počelo pravo mučenje _:/Vidim pogrijesio sam gore :zubo:

Krivo rezoniras, najvece mucenje je u tvom slucaju vise manje zavrseno!!:ne zna: Fizicke krize traju par dana..i to je to.

Nije to bas toliko tesko.....proces ostavljanja cigareta nije mucenje, vec bi se najbolje moglo opisati kao gnjavez.

leena lee
31.10.2012., 04:54
u nedilju 28. 10 je bilo točno 6 miseci....:cerek:

:s

:top:

Sad sam negdje na 10 dana. Opet. Karakter za popizdit. :D

Sretno! Upornost je dobra osobina :)

Sretno! Tri dana odvaljena su već dobar vjetar u leđa.

Pozdrav svima a posebno ovima sto su u prvih par tjedana.
Danas je 61 dan ilitiga, dva mjeseca je rijeseno.

ooo, lijepo! mi smo si blizu i drago mi je da ide :) već sam se pitala gdje si nestao :mig:

pozdrav veliki svima!

u prolazu
31.10.2012., 05:07
ooo, lijepo! mi smo si blizu i drago mi je da ide :) već sam se pitala gdje si nestao :mig:

pozdrav veliki svima!Malo sam izbjegavao forum, jer sam racunao kao...ako manje pisem o nepusenju manje cu misliti o cijeloj stvari.:D

Nije upalilo.

leena lee
31.10.2012., 05:25
Malo sam izbjegavao forum, jer sam racunao kao...ako manje pisem o nepusenju manje cu misliti o cijeloj stvari.:D

Nije upalilo.

nemoj misliti na torticu pristup?! :mig:

ja sam pak pročešljala skoro cijeli topić od početka, čitala prvih mjesec dana skoro. sad mi to izgleda malo ćaknuto :D

piši ovdje ponekad- imaš zanimljiva razmišljanja :) i sretno za dalje!

SeaPrincess
31.10.2012., 07:06
Ovako...po upisu, mozda grijesim, pretpostavljam da si pala vec ujutro!!:zubo:

Jučer ujutro nije bio problem ali sad :visi:

Jedva se suzdržavam. Ne traju mi krize po tri minute, nego svaki trenutak mi je cigareta na umu :zubo:

Ne osjećam glavobolje, vrtoglavice niti fizičke simptome te vrste.

Ali depresivna sam i stalno bih spavala :(

dalcosters
31.10.2012., 07:16

Jedva se suzdržavam. Ne traju mi krize po tri minute, nego svaki trenutak mi je cigareta na umu ;zubo:

nemam čeličnu volju kako si to napisala na prethodnoj strani...zapravo se smatram dosta povodljivom ali sam uspjela za sad (jednom ovisnik uvijek ovisnik).
Mislila sam, vjerojatno kao i ti, da za prestanak pušenja treba čelična volja ali ne,trebaš samo malo sreće da izdržiš u tim krizama i pokreneš se, radiš nešto drugo i te krize prođu ...one su više u glavi nego što su tjelesne.
Razmišljala sam na način ako to može moj otac (koji ih je doslovno gutao) onda mogu i ja jer znam da njemu zasigurno fale više nego meni.

U početku moja odluka je bila onako....labava..išla sam vidjet jel to mogu i nisam lupila šakom o stol u smislu "e sad ću prestat pušit pa kud puklo da puklo". Mislim da sam dala sebi slobodu izbora....mogu zapalit ali neću...i to je djelovalo na mene bolje nego da sam si rekla "ne smiš zapalit". Ali to sam samo ja....kad mi je nešto izričito zabranjeno e tad je to i najzanimljivije i često onda posegnem za tim.

Uspjela sam jer tu borbu nisam doživljavala preozbiljno if ju nou vot aj min. Nemojte se tlačit ne pušenjem (koliko god to glupo zvučalo) ali treba na to tako gledat i onda uspjeva.

Meni je ustvari bilo žao poremetit taj moj proces nepušenja tom jednom cigaretom....smatrala sam da bi uništila sve što sam se trudila do sad izgraditi i da bi to morala ovjde prijavit....uf...sramote...tako da me i ovaj topic spasio.

sretno svima....ustrajte u nepušenju i pronađite neke nove sitne gušte jer bez cigarete se može i mora :D

u prolazu
31.10.2012., 07:16

Jedva se suzdržavam. Ne traju mi krize po tri minute, nego svaki trenutak mi je cigareta na umu ;zubo:

Ali depresivna sam i stalno bih spavala :(Treci dan ako se ne varam.:kava:

Imas jos izdrzati dan-dva...i onda ce stvari krenuti nabolje.

Neznam dali si se prije ostavljala cigareta...i znas li sve faze.

coup de foudre
31.10.2012., 09:33
Treci dan ako se ne varam.:kava:

Imas jos izdrzati dan-dva...i onda ce stvari krenuti nabolje.

Neznam dali si se prije ostavljala cigareta...i znas li sve faze.

O kojim je fazama riječ? :misli:

u prolazu
31.10.2012., 09:56
O kojim je fazama riječ? :misli:
Pa ono...naprimjer prvih pet dana se osjeca fizicka kriza, duvan je 24h na pameti i stvarno je sve u k. Ali ako znas da je to tako, ako si se prije ostavljao...onda je to lako izdrzati. Ali ako nisi i ako neznas da ta faza traje samo cetri-pet dana...e onda je problem.

Nakon toga opet postoji niz tipicnih faza ali koje opet ovise od osobe do osobe.

Okvirno se moze ocekivati da nakon prvog mjeseca krece "lagani mjesec"....a onda u trecem mjesecu se mogu ocekivati depresije. U cetvrtom se nakratko moze ocekivati povratak fizicke krize.Tu je naravno i cijeli set standardnih izgovora zasto bi se covjek ponovo propusio...a koje su opet ovisne o tome gdje se covjek nalazi u odvikavanju.

coup de foudre
31.10.2012., 10:11
Pa ono...naprimjer prvih pet dana se osjeca fizicka kriza i stvarno je u k. Ali ako znas da je to tako, ako si se prije ostavljao...onda je to glupost izdrzati. Ali ako nisi i ako neznas da ta faza traje samo cetri-pet dana...e onda je problem.

Nakon toga opet postoji niz tipicnih faza ali koje opet ovise od osobe do osobe.

Okvirno se moze ocekivati da nakon prvog mjeseca krece "lagani mjesec"....a onda u trecem mjesecu se mogu ocekivati depresije. U cetvrtom se nakratko moze ocekivati povratak fizicke krize.

Ja sam zadnjih dana opet malo više razmišljao o tom prestanku, već nekoliko puta su mi tako dolazile faze razmišljana ali nikad od toga nije bilo ništa! :zubo:

Želim da ovaj put bude drukčije, da budem na sve spreman, naravno koliko je to moguće...
Pušim za svojih 28 godina previše, pola od toga i mislim da je došlo vrijem da kažem dosta..
Vjerujem da to mogu, samo jedinu stvar koju si sada ne mogu zamislit je jutarnja kava bez cigarete..:503::kava:

u prolazu
31.10.2012., 10:16
Ja sam zadnjih dana opet malo više razmišljao o tom prestanku, već nekoliko puta su mi tako dolazile faze razmišljana ali nikad od toga nije bilo ništa! :zubo:

Želim da ovaj put bude drukčije, da budem na sve spreman, naravno koliko je to moguće...
Pušim za svojih 28 godina previše, pola od toga i mislim da je došlo vrijem da kažem dosta..
Vjerujem da to mogu, samo jedinu stvar koju si sada ne mogu zamislit je jutarnja kava bez cigarete..:503::kava:A dali si se ikada prije ostavljao?

btw. ovo je najblize opisu faza sto sam ja pronasao na internetu 99% njih ce ti nakon valjda drugog tjedna napisati "odrzavanje"...a sto je shit jer je upravo taj dio najproblematicniji.
http://www.quitsmokingsupport.com/stages.htm

u prolazu
31.10.2012., 10:26
Vjerujem da to mogu, samo jedinu stvar koju si sada ne mogu zamislit je jutarnja kava bez cigarete..:503::kava:Ako udjes u cijelu pricu i stvarno se ostavis cigareta, ne brini vec ces ti...tj. tvoj mozak pronaci i previse razloga zasto bi se ponovo propusio.:D Jutarnja kava je tu najmanji problem.

Zato se puno vaznije koncentrirati na razloge protiv pusenja.

coup de foudre
31.10.2012., 10:28
A dali si se ikada prije ostavljao?

btw. ovo je najblize opisu faza sto sam ja pronasao na internetu 99% njih ce ti nakon valjda drugog tjedna napisati "odrzavanje"...a sto je shit jer je upravo taj dio najproblematicniji.
http://www.quitsmokingsupport.com/stages.htm

Nisam! :tuzni:
Uvijek je sve ostalo na razmišlajnju!:D
Mene samo muči što ću biti previše nervozan i živčan...
Evo sad na samu pomisao mog prestanka palačinku koja mi nije uspjela sam doslovce masakrirao na tavici!:ne zna:
Hvala na linku!:mig:
U svakom slučaju odlučio sam popušit ovo što još imam u kutiji i onda probat!:ne zna:

u prolazu
31.10.2012., 10:31
Mene samo muči što ću biti previše nervozan i živčan...
Evo sad na samu pomisao mog prestanka palačinku koja mi nije uspjela sam doslovce maakrirao na tavici!:ne zna:
Hvala na linku!:mig:
U svakom slučaju odlučio sam popušit ovo što još imam u kutiji i onda probat!:ne zna:Ok...mogu ti kazati sto te ceka.

Kada se pocnes priblizavati posljednjoj cigareti u kutiji vec ce te onda poceti hvatati lagana panika. A nakon sto popusis posljednju cigaretu u sljedecih nekoliko dana ces imati snaznu zelju za pusenjem u kombinaciji sa povremenim fizickim krizama. Misliti ces samo na nju, zeljeti ces samo nju i usput u glavi ces sam sebi poceti nalaziti razloge zasto bi zapalio. Nervoza i zivcanost naravno idu u paketu. Preporucam masivne kolicine grickalica za ovo razdoblje...mogu i lizalice.

Ono sto trebas znati je da sve to skupa ne traje duze o pet-sest dana maksimum....nekad i krace. Nakon tog razdoblja naravno i dalje imas zelju za cigaretom ali mozes normalno razmisljat.

btw. ovo boldano ti je los stav. Nemas tu sta probavat...trebas se ostaviti cigareta.

coup de foudre
31.10.2012., 10:40
Ok...mogu ti kazati sto te ceka.

Kada se pocnes priblizavati posljednjoj cigareti u kutiji vec ce te onda poceti hvatati lagana panika. A nakon sto popusis posljednju cigaretu u sljedecih nekoliko dana ces imati snaznu zelju za pusenjem u kombinaciji sa povremenim fizickim krizama. Misliti ces samo na nju, zeljeti ces samo nju i usput u glavi ces sam sebi poceti nalaziti razloge zasto bi zapalio. Nervoza i zivcanost naravno idu u paketu. Preporucam masivne kolicine grickalica za ovo razdoblje.

Ono sto trebas znati je da sve to skupa ne traje duze o pet-sest dana maksimum....nekad i krace. Nakon tog razdoblja naravno i dalje imas zelju za cigaretom ali mozes normalno razmisljat.

U tome i je problem jer je ostala još zadnja! :zubo:
I sad dolazi do toga dali otić kupit ili ne!
Jel bolje krenut s time kad kad sam zaokupiran tj. kad radim ili kad sam doma?
Sad sam do kraja tjedna slobodan i pretpostavljam da će mi to biti jedina stvar koja će mi prolaziti glavom!
Jel šta drukčije kad se radi ili je to samo klišej?:ne zna:
Hvala na odgovorima!:mig:

u prolazu
31.10.2012., 10:44
U tome i je problem jer je ostala još zadnja! :zubo:
I sad dolazi do toga dali otić kupit ili ne!
Jel bolje krenut s time kad kad sam zaokupiran tj. kad radim ili kad sam doma?
Sad sam do kraja tjedna slobodan i pretpostavljam da će mi to biti jedina stvar koja će mi prolaziti glavom!
Jel šta drukčije kad se radi ili je to samo klišej?:ne zna:
Hvala na odgovorima!:mig:Mislim da ti je tajming dobar. Taman kada u ponediljak odes na posao bit ces normalan. To znaci da neces imati "jos jedan razlog za pusenje"...a sto bi imao da kriziras na poslu.

Posli je svejedno..

Ono sto ti preporucam je da odes u ducan i kupis dvadeset smokija.:D

coup de foudre
31.10.2012., 11:00
Mislim da ti je tajming dobar. Taman kada u ponediljak odes na posao bit ces normalan. To znaci da neces imati "jos jedan razlog za pusenje"...a sto bi imao da kriziras na poslu.

Posli je svejedno..

Ono sto ti preporucam je da odes u ducan i kupis dvadeset smokija.:D

Onda od danas krećem u borbu!:D
Mislim da nejdem nikamo, imam dovoljno doma grickalica i svakakvih stvari za žvakanje a i da mi teta u dućanu nebi automatski stavila cigarete u vrećicu! :zubo:

tnt_tunja
31.10.2012., 12:41
Izasao ja vanka sa drustvom, nakon cetiri dana, na kavicu. Sve je isto sjedi se, pije, smije i naravno vecina njih pusi. Ja na njih gledam trenutno kao na debile. Jer svi govore voljeli bi prestat,a niko od njih nije ni pokusao prestati. Ja govorim et ja ne pusim 3dana oni ono ma daj ajde ba zapali sta kakis i slicno.
Nije mi se trazila niti u jednom trenutku. Sjecam se sad dobro da svaki put kada sam prestajao pusiti,da mi od prvog dana nije bilo tesko ni sekunde i da sam lagano izdrzao po mjesec dva,ali kada bih se napio da mi je jednostavno karakter postao slabiji i da sam zapalio.
S toga, meni nije prob ne pusiti radinim danima bezze uz kavicu ili poslije jela,ali samo me strah alkohola.
Mozda je najbolje rijesenje da prestanem i pit danima kad izlazim....

picajzla1
31.10.2012., 13:49
ako ti išta znači- požalit ćeš :D

djeluješ pozitivno, hrabro... nadam se da nećeš posustat, a na kraju krajeva- ne treba ti :D

inače, kažem to jer se meni dogodila jedna "pijana" prošle godine i nakon toga sam još godinu dana pušila. :bonk::clint:

držim figice!:D

Hehehe, ma nećuuuuu.. virujem u sebe :D Svakako se javim u ned ako bude sve ok, ako ne- čujemo se za godinu dvi..hehehe, šala mala..neću posustat, jaka sam ja! :)

picajzla1
31.10.2012., 13:51
Meni je iz nekog razloga pomoglo držati paket nikoreta u džepu. Nisam ni jednu probao, ali bile su tu za slučaj gadne krize.
One su mi onako, korak manje od cigarete. Nemaju katrana i sranja, ali opet imaju nikotina.

Enivej.. sretno. velko m.

Meni su nicorette zakon..za prva dva tri četiri dana..smanje krizu (možda samo psihičku) al mene su spasile..ja sam prožvakala samo jedan paketić (u kutiji dolaze dva)..sad ima 10 dana stoje u torbi..nosim ih vanka u sub..ako u iti jednom momentu u stanju pijanstva posegnem za cigarom, uvalit ću nicorettu u usta i znam da će me volja proc! :)

picajzla1
31.10.2012., 13:59
Pozz!
Evo vracam se ponovo forumu nakon jedne uspjesne epizode od nekoliko mjeseci nazalost sam pokleknuo i opet zapali prokleti core flavour.

Uglavnom uspio sam smanjiti konzumiranje cigareta,s obzirom da kod kuce ne pusim kutija mi moze biti 2-3 dana osim vikendom (kada se pije) tada bi pusio kutiju citavu.
Primjetio sam kako ne izlazim nekoliko dana da mi nije nikakva frka ne pusiti,ali cim izadjem vanka odmah mi se trazi,ma trazi mi se isto ka 100€!!!

Od nedjelje sam nesh bolestan,grlo me steglo,jedva pricam tako da od subote navecer nisam zapalio (jos uvijek) i nadam se da ce tako ostati...
Ako neko ima kakvih finih prijedloga kojih do sada nisam cuo neka slobodno puca!

Poooozzzz...Tako sam se i ja vratila nakon skoro god dana.. :504: Uh..sad sam na 2 tjedna točno :) i super sam, nema krize, nema smrada..para nema- počastila sam se ajme jer sam prestala pušit..i umisto u dimu, kratila sam vrime u shoppingu..hehehehehe..sve u svemu drž seeeeee!
Ja je više neću zapalit- NIKAD!:)

picajzla1
31.10.2012., 14:24
Vjerujem da to mogu, samo jedinu stvar koju si sada ne mogu zamislit je jutarnja kava bez cigarete..:503::kava:

Ista je situacija kod mene, iste god, pušački staž i isti "problem".
Kako popit kavu bez cigare?!
Ja je pijem već 2 tjedna.. I sama kava mi ima bolji okus! :) Lažem, prva dva dana sam izbjegavala kafiće, ali već treći dan sam izašla na kavu i zacrtala sama sebi "neću pokleknit". I nisam! i sritna sam ajme zbog toga..ne fali mi više..
Držim ti fige, samo moraš krenit! Ja sam isto rekla dosta, kad mi je došlo iz guzice u glavu da pušim pola svoga životnog vijeka! Fuj..

picajzla1
31.10.2012., 14:34
ovo boldano ti je los stav. Nemas tu sta probavat...trebas se ostaviti cigareta.

Slažem se.. Stavi film u glavu da ćeš kad tad morat prestat pušit(ako već sad razmišljaš o tome)! i da ćeš kad tad morat osjetit krizu..Niko nije presta pušit bez krize!!! To te čeka, danas, sutra, iza Nove God ili za 5 god...
Tako da ti je ista stvar, zašto odgađat nešto za sutra??? Ako to možeš napravit danas?! Ja sam bila na poslu, pušila isprid firme.. i u jednom momentu je ugasila, bacila skoro punu kutiju i sve upaljače..Iznenada..Nisam se pripremala..Bilo mi je lakše nego šta će tebi bit jer sam znala šta me čeka (prestala jedan put god dana)..Na putu do doma išla u ljekarnu, kupila nicorette žvake (70 kn mater im-poskupile od zadnjeg prestanka 16 kn) i prvu prožvakala ujutro :) i evo, osjećam se odlično nakon 2 tjedna..odlično! na momente zamiriše, nećemo se lagat..dođe mi..al onda promislim na sve negativne stvari koje cigareta nosi sa sobom..

picajzla1
31.10.2012., 14:35

Jedva se suzdržavam. Ne traju mi krize po tri minute, nego svaki trenutak mi je cigareta na umu :zubo:

Kako siiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii??? jel ide? uzmi nicorette, i to one jače za prvih par dana..

tnt_tunja
31.10.2012., 15:11
Poooozzzz...Tako sam se i ja vratila nakon skoro god dana.. :504: Uh..sad sam na 2 tjedna točno :) i super sam, nema krize, nema smrada..para nema- počastila sam se ajme jer sam prestala pušit..i umisto u dimu, kratila sam vrime u shoppingu..hehehehehe..sve u svemu drž seeeeee!
Ja je više neću zapalit- NIKAD!:)

Svaka ti cast,da meni bi doc do godine dana,pucao bih od srece.

picajzla1
31.10.2012., 17:24
Svaka ti cast,da meni bi doc do godine dana,pucao bih od srece.

hehehehehe, a na čemu mi svaka čast? šta sam bila budala nad budalama..godinu dana ne pušila i onda iz gluposti zapalila..i opet sve iz početka!:504::504::504: Nije mi svaka čast, nego me triba nalupat po goloj guzici! :lol: e sad to malo čudno zvuči..:lol::lol:

tnt_tunja
31.10.2012., 17:59
pa ok,jest loshe to sto si uradila. Ali gledaj to sa druge strane,gledaj sa strane da ti je tijelo bilo godinu dana cisto od tog smeca,da si mogla disati punim plucima. Ja sam osjecao napredak sto se tice disanja poslije mjesec i pol (rekreativno trcim) tako da se osjecao napredak,a kamoli napredak poslije godine dana.
Koliko si dugo pusila nakon te pauzee od godinu dana?

Glo
01.11.2012., 10:04
Tri (3) mjeseca bez pljuge :s

Kako se osjećam? I dalje mi je jedini i ispravni cilj ne pušiti. I nemam problema s tim. Da se podmukli glas iz podsvijesti javlja,javlja se i nekako mi se čini da će cijeli život biti tu u meni,samo tiši i rijeđi,ali nikako manje opasan. Nije mi još došao trenutak da želim zapaliti onako jako,dogode mi se momenti da bih zapalila kao utrošak vremena (tipa na faxu pod pauzom,dok čekam nekoga),ali znam da ne pušim,pa me prođe ubrzo. I dalje vjerujem da je to još neiskorjenjena navika iz prošlosti.

Pratim vas manje redovito,odnosno,virnem na dnevnoj bazi,ali površno,tek da vidim nove,a stari da me razvesele svojim ustrajnim odlukama.

I za nove,nema neke mudrosti;treba odlučiti,popušiti zadnju,NE ŽALITI za pljugama,uživati u pozitivnim stranama nepušenja i ne zapaliti više ni jednu.

Pozdrav i starima (u prolazu,igor,perla,lee,...ako sam nekog izostavlia,sorkač) i novima.

BTW,kako je danas Dan mrtvih,prigodno ću zapaliti jednu svijeću i za pljuge-za mene su mrtve :)

Za u prolazu : još me nije ona depra uhvatila,ili je prošla sa ionako depresivnim vremenom,pa sam loše raspoloženje pripisala vremenu,a ne nepušenju :ne zna:

sylar86
01.11.2012., 14:31
ispravi me ako grijesim, al mislim da ste bas ti i igor prije nekoliko mjeseci ovdje kenjali o e-cigaretama. a sad preporucate motanje jointa bez duhana.

samo sam htjela rec da sigurno u tom jointu nece ni osjetit duhan,... a kamoli da ce ga to navest da zapali CIGARETU.

Ja nigdje ne preporučam uopce motanje jointa. Ako se već mora (ne mora se nikad, ali kad čovjek već pita) normalno je da manje štetno ako je bez duhana. Duhan ne moraš "osjetit" da bi osjetio kasnije potraznju za njim. Isto ko kak ga ne "osjetiš" preko nikotinskih flastera ;)

leena lee
01.11.2012., 18:50

BTW,kako je danas Dan mrtvih,prigodno ću zapaliti jednu svijeću i za pljuge-za mene su mrtve :)

:gitara::rock::Pivo: bravo!!

ovo si super napisala za pljuge!

ma općenito, cijeli tvoj post mi je super!

pozdravljam sve novije na ovom topicu- samo ustrajte, nije toliko teško ako to zbilja želite! kad se odluka donese, dalje se samo pridržavati toga :mig:

glo, sretno dalje! pozdrav i perlici :W

coup de foudre
01.11.2012., 20:07
Evo da se javim nakon šta sam i ja odlučio pokušat prestat nakon 14 dugih godina...:D
Ujutro mi je bilo teško, užasno mi je falilo uz kavu ali sam izgurao...
Sve mi je teklo dosta glatko jer sam i dosta spavao!:zzz:
I onda su došli gosti i tu sam pao nakon cijelog dana.:brukica:
Čim sam osjetio cigaretu me privuklo...http://www.pic4ever.com/images/acigar.gif :504:
Sad mi je žao ali ne mogu vratit vrijeme, ali trudit ću se svim silama ostavit toga!
Od sad sam zabranio ulazak u stan svim pušačima dok ne prestanem!:zubo:

LaPerLa31
01.11.2012., 21:06

Kako se osjećam? I dalje mi je jedini i ispravni cilj ne pušiti. I nemam problema s tim. Da se podmukli glas iz podsvijesti javlja,javlja se i nekako mi se čini da će cijeli život biti tu u meni,samo tiši i rijeđi,ali nikako manje opasan. Nije mi još došao trenutak da želim zapaliti onako jako,dogode mi se momenti da bih zapalila kao utrošak vremena (tipa na faxu pod pauzom,dok čekam nekoga),ali znam da ne pušim,pa me prođe ubrzo. I dalje vjerujem da je to još neiskorjenjena navika iz prošlosti.

Pratim vas manje redovito,odnosno,virnem na dnevnoj bazi,ali površno,tek da vidim nove,a stari da me razvesele svojim ustrajnim odlukama.

I za nove,nema neke mudrosti;treba odlučiti,popušiti zadnju,NE ŽALITI za pljugama,uživati u pozitivnim stranama nepušenja i ne zapaliti više ni jednu.

Pozdrav i starima (u prolazu,igor,perla,lee,...ako sam nekog izostavlia,sorkač) i novima.

Za u prolazu : još me nije ona depra uhvatila,ili je prošla sa ionako depresivnim vremenom,pa sam loše raspoloženje pripisala vremenu,a ne nepušenju :ne zna:

:jumping: :trio: :zivili: :trio: :jumping:

LaPerLa31
01.11.2012., 21:20
:gitara::rock::Pivo: bravo!!

ovo si super napisala za pljuge!

ma općenito, cijeli tvoj post mi je super!

pozdravljam sve novije na ovom topicu- samo ustrajte, nije toliko teško ako to zbilja želite! kad se odluka donese, dalje se samo pridržavati toga :mig:

glo, sretno dalje! pozdrav i perlici :W

pozdrav Lee :W ja sam se uhvatila :hekla: ide zima treba salova,kapa,carapa............pozdrav svima :w novima drzim :top: da uspiju ostaviti zlo i naopako :mudri: osjecaj je fantazija................sretno

Igor1711
02.11.2012., 06:26

:kiss::kiss:

picajzla1
02.11.2012., 13:50
pa ok,jest loshe to sto si uradila. Ali gledaj to sa druge strane,gledaj sa strane da ti je tijelo bilo godinu dana cisto od tog smeca,da si mogla disati punim plucima. Ja sam osjecao napredak sto se tice disanja poslije mjesec i pol (rekreativno trcim) tako da se osjecao napredak,a kamoli napredak poslije godine dana.
Koliko si dugo pusila nakon te pauzee od godinu dana?

auuuuuuuuuu, ma sve je to palo u vodu kad sam prvu zapalila..jer nisam pušila misec dana pa prestala..nego sam sigurno 2 god pušila..ako ne i više...ma katastrofa..zato se ne smi zapalit NI JEDNA! :)

picajzla1
02.11.2012., 13:55
I onda su došli gosti i tu sam pao nakon cijelog dana.:brukica:
Čim sam osjetio cigaretu me privuklo...http://www.pic4ever.com/images/acigar.gif :504:
Sad mi je žao ali ne mogu vratit vrijeme, ali trudit ću se svim silama ostavit toga!
Od sad sam zabranio ulazak u stan svim pušačima dok ne prestanem!:zubo:

Auuuuuuu...Ništa strašno, dešava se..Ali pokušaj nać neki supstitut kad ti dođe za zapalit...
Probaj sa nicorettama, odvratne su.. :503:
Ali znaš šta, kad ih staviš sa strane u usta, ispuste nikotin i taj okus bude toliko grez da imam osjećaj da još i duvan zapališ da bi se predozira! Pokušaj, ništa te ne košta.. Taj film sam ja sebi stavila u glavu- predoziranje nikotinom..hehehe, zvuči smišno, sli meni je pomoglo!
Ja sam na 17-om danu, žvakala 4 nicorette prva 4 dana! Sad sam free..Ne triba mi ništaaaaaaa! Jedino zamirišu tu i tamo.. Al mirisat će jooooooš duuuuugooooo... :mad:

mali17
02.11.2012., 13:55

svima pozdrav!

Pozdrav leena lee :) ,
evo zadnjih dana ne idem nigdje, samo posao kuća, smeta me dim, smetaju me ljudi koji puše i sl pa sam se malo izolirao ,just family and me, i mogu Vam kazati da mi je skroz ok, kriza sve manje i manje imam, da nije još uvjek ovog osjećaja da imam nešto u grlu (ovo može i malo od psihe biti) bio bih skroz super....danas mi je jubilarni 40-ti dan.....sve u svemu idem naprijed dan po dan pa ćemo vidjeti dokuda ću dogurati....

picajzla1
02.11.2012., 13:57
Evo da se javim nakon šta sam i ja odlučio pokušat prestat nakon 14 dugih godina...:D

Ovo je po meni prva greška u koracima.. Ne možeš odlučit pokušat prestat, možeš ODLUČIT PRESTAT!! :)

coco choco
02.11.2012., 17:17
Idemo opet,
24 sata od zadnje cigarete.. A tak sam se lijepo prije mjesec dana tu hvalila kak sam super :(
Srela stare prijatelje, kavica, cugica i onda 15 cigareta! Uzas! I onda slijedecih tjedan dana svaki dan po bar 5 komada! Ljuta sam sama na sebe! Sad cu ih se rijesiti zauvijek!

picajzla1
02.11.2012., 17:36
Idemo opet,
24 sata od zadnje cigarete.. A tak sam se lijepo prije mjesec dana tu hvalila kak sam super :(
Srela stare prijatelje, kavica, cugica i onda 15 cigareta! Uzas! I onda slijedecih tjedan dana svaki dan po bar 5 komada! Ljuta sam sama na sebe! Sad cu ih se rijesiti zauvijek!

auuuuuuuuuu, tako se i ja sad hvalim... :503:
Ajde, nije kraj svita!Sad znaš na koju si shemu pala, drugi put kad bude okupljanje starog društva, naoružaj se supstitutima.. Meni je sutra dan D, vjerovatno ću dobro nalit glavurdu nakon dugo vrimena.. I zapravo mi morate držat fige :D Da ne bude sranja! Ne žeeeeeeeeeeelim!!! Najradije bi doma ostala..:o

leena lee
02.11.2012., 17:50
...danas mi je jubilarni 40-ti dan.....sve u svemu idem naprijed dan po dan pa ćemo vidjeti dokuda ću dogurati....

:Pivo: do kraja :)

Idemo opet,

ljutnja zna biti dobar pokretač :mig: sretno!!

Ajde, nije kraj svita!Sad znaš na koju si shemu pala, drugi put kad bude okupljanje starog društva, naoružaj se supstitutima.. Meni je sutra dan D, vjerovatno ću dobro nalit glavurdu nakon dugo vrimena.. I zapravo mi morate držat fige :D Da ne bude sranja! Ne žeeeeeeeeeeelim!!! Najradije bi doma ostala..:o

držim fige!

ak misliš da bi baš moglo biti grdo, spremi si neku slamčicu u džep pa ak ti dođe, povuci par puta. bolje to nego prava :mig:

evo gledam u vijestima- najavljuju opet poskupljenja cigareta. sad me to ne dira više- da pušim, šizila bih. jedna šiza manje :D

pozdrav svima i sretno!!

picajzla1
02.11.2012., 18:37
Hvala hvala..Javim u pon kako je prošlo :) Jer ću se sutra vjerovatno triznit!

niksonn
02.11.2012., 19:00

Pa vrijeme je da se testiraš da se izazoveš. Ja ništa nisam izbjegavao al stvarno bi me rasturilo kad bi bio vani i udara po pivi. Što se meni dogadjalo kako nisam pušio izvrćao sam sve što je alkoholno i to vrlo brzo. Kad bi se nalija vražićak u meni se budi i samo lagano bi započeo svoj ples zapali jednu, ma samo dim... Vrlo skoro vražićak postaje demon koji bi me obuzeo... U svakom slučaju meni je bilo grozno cugati i nepušiti. Moj savjet bi bio ne se naliti nego 2-3 pićenca i na coca-colu do triježnjenja pa ponovi. Ako te skrpa kriza pa reci društvu da ti treba zraka da ti je loše i kreni u ďir... kriza traje 10 minuta maximalno, 10 faking minuta dok se ne sabereš i sve će nestati.

Ako popustiš " dobit ćeš po guzi " od mene, al najgora ćeš biti sama prema sebi, samo se sjetikako "lupaš glavom u zid" radi slabosti od 10 min. Sjeti se ako zatreba kriza traje 10 minuta.

picajzla1
03.11.2012., 10:54
Ako popustiš " dobit ćeš po guzi " od mene, al najgora ćeš biti sama prema sebi, samo se sjetikako "lupaš glavom u zid" radi slabosti od 10 min. Sjeti se ako zatreba kriza traje 10 minuta.

Aaaaaaaaaa, vrištat ćuuuuuuuuuu :503:
Ja ne znam kako ću to podnit...Žestoko neće imat isti okus :(
Hehehehehe, ma preživit ćuuuuu... Ako mi dođe za zapalit, sitit ću se ove prijetnje da ću dobit po guzici i neće mi past na pamet :lol: :mig:

niksonn
03.11.2012., 16:06
Aaaaaaaaaa, vrištat ćuuuuuuuuuu :503:
Ja ne znam kako ću to podnit...Žestoko neće imat isti okus :(
Hehehehehe, ma preživit ćuuuuu... Ako mi dođe za zapalit, sitit ću se ove prijetnje da ću dobit po guzici i neće mi past na pamet :lol: :mig:

Svaka čast to je duh... sve je to rock'n'roll uopće ne sumnjam kakav će biti izvještaj inače ...:)
U svakom slučaju dobru zabavu i da te zaobiďe vražićak :top:

tihana75
04.11.2012., 15:43
Mislim da mi je danas tri godine od kako ne pusim. Ne dolazim cesto na temu pa ne znam ima li jos uvijek "starih".
Novima zelim puno uspjeha, opustenosti i samo polako... Dan po dan i prodje i tri godine :)

tnt_tunja
04.11.2012., 17:29
Prijavljujem ovdje sedmicu dana kako sam cist!!!

LaPerLa31
04.11.2012., 19:16
Mislim da mi je danas tri godine od kako ne pusim. Ne dolazim cesto na temu pa ne znam ima li jos uvijek "starih".
Novima zelim puno uspjeha, opustenosti i samo polako... Dan po dan i prodje i tri godine :)

:s :s

LaPerLa31
04.11.2012., 19:17

Igor1711
05.11.2012., 06:25
prijavljujem 4 mjeseca nepušenja.

picajzla1
05.11.2012., 07:35
Svaka čast to je duh... sve je to rock'n'roll uopće ne sumnjam kakav će biti izvještaj inače ...:)
U svakom slučaju dobru zabavu i da te zaobiďe vražićak :top:

Alohaaaaaaaaaaa... Samo da ti javim da ne da nisam pušila, nego mi apsolutno u ni jednom momentu nije došlo da zapalim..
Ponila sam nicorette ka za svaki slučaj..Ni takla ih nisam..
Moguće da je razlog šta su svi oko mene pušili, bilo je toliko zadimljeno da je to bilo za povratit! Brate ujutro sam se probudila i kašljala!
Eto, ponosno sam ušla u 20-ti daaaaaaaan! :cerek::cerek::cerek:

picajzla1
05.11.2012., 07:37

:) Respeeeeeeect! :)

picajzla1
05.11.2012., 07:38

Svaka čaaaaast, samo tako nastaviiii! Ja sam danas ušla u 20-ti dan...
:):):) za vikend bila vanka, pila..nije mi palo na pamet zapalit, a bojala sam se ajmeeeeee... :):):)

tajana21
05.11.2012., 08:46
godina:tulum:

LaPerLa31
05.11.2012., 10:14

:zivili:

LaPerLa31
05.11.2012., 10:21

:klap: Bravoooooooo...................svaka cast :s

u prolazu
05.11.2012., 13:00
Podrav svima,
Danas je ako se ne varam 66 dan.
Zadnji produzeni vikend sam malo putovao po Ceskoj, znaci abnormalne kolicine piva, rebaraca i koljena.

Pozor: ljubitelji Carrovstine zbog prisustva hereze nebi trebali dalje citati!!

Ukratko...mada Cesku obozavam i ovo mi je samo ove godine treci put da sam tamo, moram priznati da mi bez cigareta ovaj puta nije ni priblizno tako zanimljiva. Naravno, ni u jednom trenutku ma koliko god sam bio pijan nisam bio u opasnosti da ponovo zapalim cigaretu, iako sam imao sve izgovore ovog svijeta, ne samo to nego cak nisam ni zelio pusiti....ipak, cijelo vrijeme sam osjecao da mi nesto "fali". Nemam pojma, trenutno sam potpuno obeshrabren glede ostavljanja cigareta, ali racunam da je to tek obicna faza i da ce se stvari kroz koji mjesec popraviti. U suprotnom, ako ovako ostane....to je obicno sranje. A ovo gore nabrajanje koliko je netko "dugo bez cigarete" i kako "dan za danom prodje i tri godine"...samo me jos vise obeshrabljuju.

Sada sam se sjetio da sam zbog ovog osjecaja zadnji puta nakon nekoliko mjeseci ponovo propusio.

Glo
05.11.2012., 13:40
:rock::zivili::five:
:klap::klap::klap:

Podrav svima,
Danas je ako se ne varam 66 dan.
Zadnji produzeni vikend sam malo putovao po Ceskoj, znaci abnormalne kolicine piva, rebaraca i koljena.

Pozor: ljubitelji Carrovstine zbog prisustva hereze nebi trebali dalje citati!!

Ukratko...mada Cesku obozavam i ovo mi je samo ove godine treci put da sam tamo, moram priznati da mi bez cigareta ovaj puta nije ni priblizno tako zanimljiva. Naravno, ni u jednom trenutku ma koliko god sam bio pijan nisam bio u opasnosti da ponovo zapalim cigaretu, iako sam imao sve izgovore ovog svijeta, ne samo to nego cak nisam ni zelio pusiti....ipak, cijelo vrijeme sam osjecao da mi nesto "fali". Nemam pojma, trenutno sam potpuno obeshrabren glede ostavljanja cigareta, ali racunam da je to tek obicna faza i da ce se stvari kroz koji mjesec popraviti. U suprotnom, ako ovako ostane....to je obicno sranje. A ovo gore nabrajanje koliko je netko "dugo bez cigarete" i kako "dan za danom prodje i tri godine"...samo me jos vise obeshrabljuju.

Sada sam se sjetio da sam zbog ovog osjecaja zadnji puta nakon nekoliko mjeseci ponovo propusio.

Joj,u prolazu,znam kako ti je...svi ti osjećaji su mi poznati iz mog prvog pokušaja prestanka. Toliko sam bila tužna i jadna,plakala sam za tom pljugom koliko mi je falila. Pa sam pušila dok se nisam sa sobom dogovorila. Meni sad nije brojanje pustih dana,ovdje se javim da vidite da sam nepušač,a i da motiviram druge...kao što mene motivira kika1212, tajana,da ne nabrajam,ali drago mi je doći tu i vidjeti da neki ljudi stvarno više ne puše i osjećaju se izvrsno zbog toga.
I ja se osjećam super. I dalje mi je nezamislivo zapaliti pljugu iako ponekad pogledam sestru,kolegu...kako piju kavu i puše,pa si mislim njima je lijepo,ali se sjetim odmah onog odvratnog okusa u ustima,sjetim se mučnine,sjetim se ružnih jutarnjih buđenja...i sretna sam,ali stvarno jesam,što ne pušim. Da ima kriza,ima. Ali traju kratko. I svjesna sam ih. i Proživim ih,ne ignoriram.
Ne znam kaj bih ti pametnoga rekla....
Drž' se,svakako. Ali nije ni kraj svijeta ako pušiš :) Bitno je da je čovjek na kraju dana sretan :)

u prolazu
05.11.2012., 13:57
:rock::zivili::five:

:klap::klap::klap:

Joj,u prolazu,znam kako ti je...svi ti osjećaji su mi poznati iz mog prvog pokušaja prestanka. Toliko sam bila tužna i jadna,plakala sam za tom pljugom koliko mi je falila. Pa sam pušila dok se nisam sa sobom dogovorila.
Ti mene nikako ne shvacas, ja ne placem za cigaretom niti mi nedostaje. Zapravo je cigareta zadnje na sto pomislim. Samo sam svjestan da iza onog glupog osjecaja dosade i praznine koji opsujem krije ona...ti sa druge strane mislis da je problem u losem vremenu.

Meni sad nije brojanje pustih dana,ovdje se javim da vidite da sam nepušač,a i da motiviram druge...kao što mene motivira kika1212, tajana,da ne nabrajam,ali drago mi je doći tu i vidjeti da neki ljudi stvarno više ne puše i osjećaju se izvrsno zbog toga.
I ja se osjećam super. I dalje mi je nezamislivo zapaliti pljugu iako ponekad pogledam sestru,kolegu...kako piju kavu i puše,pa si mislim njima je lijepo,ali se sjetim odmah onog odvratnog okusa u ustima,sjetim se mučnine,sjetim se ružnih jutarnjih buđenja...i sretna sam,ali stvarno jesam,što ne pušim. Da ima kriza,ima. Ali traju kratko. I svjesna sam ih. i Proživim ih,ne ignoriram.
Ne znam kaj bih ti pametnoga rekla....
Drž' se,svakako. Ali nije ni kraj svijeta ako pušiš :) Bitno je da je čovjek na kraju dana sretan :)Glo, ti opisujes tocno ono sto ja prozivljavam....jedino sto ti to zoves "srecom" a ja "gnjavezi"!!

btw..istinski nepusac ne razmislja o tome da je "nepusac" i samim time nema potrebu ni tapsati druge nepusace po ramenu i govoriti mu "vidis kako je dobro biti nepusac", niti ima potrebu slaviti nekakve "obljetnice". I dokle god imas potrebu podijeliti sa drugima svoje "nepusenje", znaj da si jos uvijek "unutra"! Sory, ali to je tako...!:ne zna:..ja bih volio da nije..ali jeste!

forestfool
05.11.2012., 15:39
Pozdrav!!!!
Ja novi ovdje, a i na forumu. Nepušim 1 dan i 7 sati, tako reče moja appp "Get rich or die smoking". Broji ona svašta, mislim ta aplikacija, al bogami ne broji glupost koja me obuzima. Jebeni mjehurići kisika koji su nakon 20 godina doprli do mojih ganglija rade je..nu oluju. Ej, kaj mi sve pada,dolaz i izvire u mom mozgiću... to je prestrašno. Ali, .....ja ne pušim već 1 dan i 7 sati, ta glupa aplikacija je i izračunala koliko mi je para ostalo.
Sve bum to zapil, jer ak nemrem pit a ostat nikotin free nisam niš napravil.
Kaj, o nećem opet moram biti ovisan, možda napišem kakvu pizdariju samopomoći u stilu "Pobjedio sam ovisnost o nikotinu ovisnošću o curkama i alkoholu", i vodim sasvim ok i eko i zdrav life.
Previše kisika, sorry, al budem ja i dalje nikotin free!!!!
Pusa svima ;-)

-annaa
05.11.2012., 16:14
Ja danas mislila prestati pa odgodila za sutra :brukica:

tnt_tunja
05.11.2012., 18:22
Al nemoj sutra odgodit za prekosutra i vec ces biti na dobrom putu...

Sto se tice mog vikenda, petak se fino sjedilo,pijuckalo ovi oko mene su cak i pusili sto je meni smetalo,jer nisam zelio da dim ide u mene, kao niti da imam bilo kakvog kontakta sa tom odvratnom cigaretom...
Popilo se fino,ali sam ostao cist, iako moram priznati da me je malo peckalo uzeti il ne uzeti ipak sam ostao cist.
Subotu sam isao na tekmu tako da me cijeli dan nije bilo u gradu, bio sam sa drustvom od kojih nitko ne pushi tako da niisam imao nikakvo iskusenje.

Odlucio sam da cu smanjiti alkohol jer imam osjecaj da je to jedina stvar koja me moze navesti na to da zapalim

LaPerLa31
05.11.2012., 18:28
Pozdrav!!!!
Ja novi ovdje, a i na forumu. Nepušim 1 dan i 7 sati, tako reče moja appp "Get rich or die smoking". Broji ona svašta, mislim ta aplikacija, al bogami ne broji glupost koja me obuzima. Jebeni mjehurići kisika koji su nakon 20 godina doprli do mojih ganglija rade je..nu oluju. Ej, kaj mi sve pada,dolaz i izvire u mom mozgiću... to je prestrašno. Ali, .....ja ne pušim već 1 dan i 7 sati, ta glupa aplikacija je i izračunala koliko mi je para ostalo.
Kaj, o nećem opet moram biti ovisan, možda napišem kakvu pizdariju samopomoći u stilu "Pobjedio sam ovisnost o nikotinu ovisnošću o curkama i alkoholu", i vodim sasvim ok i eko i zdrav life.
Pusa svima ;-)

:kiss: dobro-dosao ti nama.............

LaPerLa31
05.11.2012., 18:45
kad smo kod alkohola,da i ja kazem koju..........ja nepijem alkohol..........tj.samo par puta godisnje.......eto napr.vec dvje godine za-redom pravim od visanja liker probam casicu tu i tamo.......no nisam se napila ima vise od 10god........

leena lee
05.11.2012., 19:29
Mislim da mi je danas tri godine od kako ne pusim.

tjeraj dalje :Pivo::mirko:

čestitam!!

btw..istinski nepusac ne razmislja o tome da je "nepusac" i samim time nema potrebu ni tapsati druge nepusace po ramenu i govoriti mu "vidis kako je dobro biti nepusac", niti ima potrebu slaviti nekakve "obljetnice". I dokle god imas potrebu podijeliti sa drugima svoje "nepusenje", znaj da si jos uvijek "unutra"! Sory, ali to je tako...!:ne zna:..ja bih volio da nije..ali jeste!

na ovo se malo moram osvrnuti. mi baš nešto i nismo istinski nepušači- jer nam je pljuga godinama bila u čubama :mig:

barem se ja ne smatram nepušačem- nego bivšim pušačem. a pogotovo prvih par mjeseci,, negdje do godine dana, pa zašto ne i kasnije čestitati sama sebi i drugima što smo napravili taj dobar korak. preko noći ne znam tko je zaboravio da je 15- 20 (pa i više) godina pušio.

meni je drago da sam "unutra" :D

to tebe ona neka depra ulovila malo? barem nemaš pms :503::rofl:

pozdrav svima, da ne nabrajam svakog posebno, pogotovo novim snagama! :)

tihana75
05.11.2012., 20:58
:) Respeeeeeeect! :)

Hvala! 🙏

tihana75
05.11.2012., 20:59
:s :s

Hvala 😃

Igor1711
05.11.2012., 22:33
Hvala! 🙏
čestitam na velike 3 godine!

sjećam te se jer sam u to vrijeme kad si ti prestala ja neuspjelo prestajao pušiti.

hvala svima na četitkama i čestitke ostalim obljetničarima, a poseban pozdrav mojoj drugarici Glo.

u prolazu
06.11.2012., 08:46
barem se ja ne smatram nepušačem- nego bivšim pušačem. a pogotovo prvih par mjeseci,, negdje do godine dana, pa zašto ne i kasnije čestitati sama sebi i drugima što smo napravili taj dobar korak. preko noći ne znam tko je zaboravio da je 15- 20 (pa i više) godina pušio.Slazem se...i minimalno do kraja godine cemo svi osjecati posljedice u vidu psiholoskih kriza, depresija i ostalih divota koje prestanak pusenja donosi sa sobom.

E sada...ocito netko voli "psiholoske krize, depresije i ostale divote koje prestanak pusenja donosi sa sobom" jer osjecaju veliku srecu cijelo ovo vrijeme.............ja ne spadam u tu skupinu!

leena lee
06.11.2012., 10:16
E sada...ocito netko voli "psiholoske krize, depresije i ostale divote koje prestanak pusenja donosi sa sobom" jer osjecaju veliku srecu cijelo ovo vrijeme.............ja ne spadam u tu skupinu!

ja mogu govorit samo u svoje ime- osjećala sam depru i kad sam pušila na mahove, pa mi je cigareta nije maknula :mig:

da ne spominjem slomove živaca ako ne bih mogla zapaliti dva, tri sata.

toga sad nema, krize kad dođu- prođem ih jer znam da idem prema onome što dugo želim- nepušenju i slobodi.

a i novčanik mi je mrvicu puniji.

a ne znam- ja sam si uzela da gledam sve pozitivno što dobivam.

jel ti vidiš kakve pozitivne promjene? nešto što te veseli?

u prolazu
06.11.2012., 10:35
ja mogu govorit samo u svoje ime- osjećala sam depru i kad sam pušila na mahove, pa mi je cigareta nije maknula :mig:

da ne spominjem slomove živaca ako ne bih mogla zapaliti dva, tri sata.

toga sad nema, krize kad dođu- prođem ih jer znam da idem prema onome što dugo želim- nepušenju i slobodi.

a i novčanik mi je mrvicu puniji.

a ne znam- ja sam si uzela da gledam sve pozitivno što dobivam.

jel ti vidiš kakve pozitivne promjene? nešto što te veseli?Svi smo imali i sa i bez cigarete i pozitivnih i negativnih iskustava.

Glede pozitivnih stvari prestanka pusenja...ima ih itekako. Osjacam se zdravije, slobodnije, ne mislim svako malo na to kako bi bilo zgodno zapaliti cigaretu, kada sam na poslu na nekim sastancima bolje se koncentriram ...druga stvar novac...ok, nije lose sto ne moram svaki dan davati 40 kuna za cigarete. Mogu reci da mi se i koza barem u licu nekako popravila. Najvaznije....vise ne kasljem non stop i ne govorim si "moram se ostaviti cigareta".

Medjutim, generalno govoreci....nesretniji sam danas nego prije dva mjeseca. Manje me vesele sitne zivotne radosti nego prije.....primjerice...koiko god sada bolje osjecao kavu, niju je ni priblizno toliko zabavno i opustajuce piti kao u vrijeme dok sam pusio. Slicno je sa gotovo svim aktivnostima u kojima je bila ukljucena i cigareta. Druga stvar...i jedno 5-6 kilograma sam i tezi, a to mi se ni najmanje ne svidja. Treca stvar, konstantno u pozadini blago znam da nesto ne stima i da mi nesto nedostaje...i nemogu se nikako otresti tog osjecaja....tek kada to nestane a sa time i povremeno razmisljanje o cigaretama ili o nepusenju, znati cu da sam postao nepusac.

E sada...ja za ovo dolje krivim apstinencijsku krizu ...i to onu psiholoske naravi...i nadam se da ce me proci...jer ako je to ta sreca...onda mi ne treba!

btw. ovo gore boldano mi se svidja!...nevolim one koji mi ovdje tvrde kako im sija sunce od dana kada su bacili cigaretu.....mislim da je opisivanje prestanka pusenja kao proces adekvatniji istini...u skladu sa time: 67!!

picajzla1
06.11.2012., 11:04
Medjutim, generalno govoreci....nesretniji sam danas nego prije dva mjeseca. Manje me vesele sitne zivotne radosti nego prije.....primjerice...koiko god sada bolje osjecao kavu, niju je ni priblizno toliko zabavno i opustajuce piti kao u vrijeme dok sam pusio. Slicno je sa gotovo svim aktivnostima u kojima je bila ukljucena i cigareta. Druga stvar...i jedno 5-6 kilograma sam i tezi, a to mi se ni najmanje ne svidja. Treca stvar, konstantno u pozadini blago znam da nesto ne stima i da mi nesto nedostaje...i nemogu se nikako otresti tog osjecaja....tek kada to nestane a sa time i povremeno razmisljanje o cigaretama ili o nepusenju, znati cu da sam postao nepusac.

Evo ja sam sad upala u krizu kad sam ovaj tvoj post pročitala! :(
Nakon 20 dana mi je došlo za zapalit..Odma su mi se usta osušila :(
Slažem se, vrime je uz cigare brže prolazilo.. I radno i slobodno :)
Nećeš bit doživotno u tom stanju, proć će.. pusti da još malo vrimena prođe, razmišljaj pozitivno..

picajzla1
06.11.2012., 11:06
Pozdrav!!!!
Pusa svima ;-)

hehehehehehehee, di si tu aplikaciju skinija?! :lol::lol::lol:
I kako ide za sada? Guraš li?

u prolazu
06.11.2012., 12:16
Evo ja sam sad upala u krizu kad sam ovaj tvoj post pročitala! :( Ne brini, taj se post ne odnosi na tebe....ti si tek 20-ti dan i znaj da je ovo o cemu ja pisem obicna glupost u odnosu na stanje u kojem se ti nalazis. :D
Ti bi uostalom za 10-tak dana trebala uci u naj lagani drugi mjesec. A ja moram sada grmit onaj glupi treci mjesec.

Kod mene je stanje vise u stilu "gotovo pa se osjecam da sam se izvukao, da nema onog glupog nedefiniranog osjecaja kojeg cak nemogu direktno povezati sa cigaretom".

Glo
06.11.2012., 12:24
btw. ovo gore boldano mi se svidja!...nevolim one koji mi ovdje tvrde kako im sija sunce od dana kada su bacili cigaretu.....mislim da je opisivanje prestanka pusenja kao proces adekvatniji istini...u skladu sa time: 67!!

Ne znam ni tko ti je rekao da sija sunce svaki dan otkad smo prestali pušiti? Osjećam se puuunooo bolje nego kad sam pušila i to ovdje iznosim. Isto tako,imam krize,ali kao što sam napisala u prijašnjem postu,svjesna sam ih i proživim ih (traju relativno kratko) i kad kriza prođe opet sam sretna što nisam zapalila jer ne želim pušiti. Ali,ne analiziram svaku krizu i ne dajem joj preveliku važnost;poštujem ju,ali ju ne uzdižem. I ne pušim. I to je to. filozofije nema. I ovo nije Carr,ovo je ono što ja proživljavam i osjećam.
LP

PS=Igor 1711:W

picajzla1
06.11.2012., 13:02
Ne brini, taj se post ne odnosi na tebe....ti si tek 20-ti dan i znaj da je ovo o cemu ja pisem obicna glupost u odnosu na stanje u kojem se ti nalazis. :D
Ti bi uostalom za 10-tak dana trebala uci u naj lagani drugi mjesec. A ja moram sada grmit onaj glupi treci mjesec.

Kod mene je stanje vise u stilu "gotovo pa se osjecam da sam se izvukao, da nema onog glupog nedefiniranog osjecaja kojeg cak nemogu direktno povezati sa cigaretom".

A znam da sam tek 20-ti, ali valjda ja na to gledam drugačije..Ne mislim da smo zaslužili "lako" prestat..Jbg, ko nam je kriv šta smo uopće počinjali :lol:

Nakon 15 god pušenja ( skoro pola života) ne mogu očekivat da će to sve ić laganini i da neću osjetit želju, naviku...Ali kad ta kriza dođe, brzo i ode...
Samo je ne triba previše analizirat i pridodavat joj preveliku važnost..Kriza sam imala i dok sam pušila..Kad bi mi gazda navratija u firmu pa se zadrža 3 ure umisto pola ure- tada sam bila :503: :504: ! Kad bi se ujutro probudila a ne bi imala cigara u kući- Picajzlo oblači se i u dućan (bilo vruće ili led ledeni)! Moram napomenit da koliko god bila gladna i žedna ne bi išla gore dole sa 6 kata.. Ali za cigare...- to nije bilo upitno! To po meni nije normalno... :ne zna:

Prema tome, koliko god bile teške nepušačke krize, mislim da su pušačke puno gore i nezdravije! :)

LaPerLa31
06.11.2012., 13:43
nekome je novac bitan nekom ne.......onaj tko ga ima njemu nije bitan..........neki ce reci da je tu sreca uplela svoja prste........mozda.............ja bi rekla da je to cisto preseravanje.........moja mama je posteno radila 20 godina u drzavnoj firmi,dobila je mirovinu 1.155,00 kn zalosno al istinito,ona plati rezije,hranu itd od prvog do prvog prezivi,sta bi ona da je jos i pusila,sva sreca pa nije nikad..........sada vi meni recite onaj tko popusi mjesecno 1.200,00 kn zar to nije preseravanje,jadno i sreca nema veze sa tim..........ja mogu mojoj majci sada pomoci financiski,dati joj ono sto sam prije popusila i tu ja osjecam srecu,humanost,mir............

LaPerLa31
06.11.2012., 15:38
Ne znam ni tko ti je rekao da sija sunce svaki dan otkad smo prestali pušiti? Osjećam se puuunooo bolje nego kad sam pušila i to ovdje iznosim. Isto tako,imam krize,ali kao što sam napisala u prijašnjem postu,svjesna sam ih i proživim ih (traju relativno kratko) i kad kriza prođe opet sam sretna što nisam zapalila jer ne želim pušiti. Ali,ne analiziram svaku krizu i ne dajem joj preveliku važnost;poštujem ju,ali ju ne uzdižem. I ne pušim. I to je to. filozofije nema. I ovo nije Carr,ovo je ono što ja proživljavam i osjećam.
LP

PS=Igor 1711:W

tako je i kod mene ......i...... :amen:

niksonn
06.11.2012., 18:05
@ picajzlo

Ma nisam ni sumnjao kakav će biti prijavak :) Mislim da si se prepala izlaska pa je zato izostala kriza. Ja sam bio samouvjeren 20-eti dan, bez respekta bančio i morao sam resetirati brojač ( get rich or die smoking... aplikacija za android mobitele skroz simpatična... )

Prošli tjedan lagana tjeskobica, depresijica mislim da je bilo od one puste južine a ne od cigareta. U tužnom raspoloženju i lošoj volji javili mi se simptomi kao kod samo u prolazu u stilu sa cigaretom sve je ljepše i lakše. U cijeloj priči odrađena dva gadna pijanstva bez iti pomisli na cigarete.

Pa to je skroz normalno spustiti se sa šestog kata po cigare ali ne i po hranu :)

@ U prolazu ajde ne drami preveć :mig: svak ( bar ja ) imam lijepih trenutaka bez cigareta ali i ružnih. I meni su najgori lijepi momenti, trenutci zadovoljstva i opuštanja a nema cigarete da zadovoljstvo bude potpuno, kvragu kažem niksone vozi dalje i ne pomišljaj na onaj duboki dim kad punim plućima uvlačim dim. Brzo se vratim sjetim se da je taj dim jako otrovan i otresem se misli o cigareti :Pivo:

mali17
06.11.2012., 18:16
Netko je spomenuo brojanje dana, vjerujte ja moram pogledati quit now aplikaciju na mom HTC-u da bih vidio koliko je prošlo (40-tak dana) , ne brojim više dane, što sam manje u situacijama koje me trigeriraju da sam "bio" ovisnik to sam bolje, psiha naravno pati jer sam se lagano asocijalizirao, ne u potpunosti ali jesam, samo posao i family...offcourse ko dođe u goste ili pozove to je nešto drugo ali kavice ili izlasci sa frendovima su minimalizirani, i ne fali mi to ...problem sa grlom je permanentan (sumnjam i malo na depru) ali i to ide malo na bolje mada već predugo traje (otkad se bacam cigareta takav me osjećaj prati), inače sam fizički skroz ok (osim spomenute grlobolje) više nisam ni grama dobio od onih 2kg u prvih 15 dana :-) .... he eto mali update od mene...pozdrav svima

leena lee
06.11.2012., 18:44

pa najbliže nekako i mojim razmišljanjima.

prva dva tjedna su bila divlja za poludit- problemi sa spavanjem, ruka sama kreće prema cigareti (koje nema), nervozu da ne spominjem, potrajalo je dok je došlo u mozak ok ja ne pušim više i to je to.

iza tri tjedna već bude puno lakše. ne cigaretu me ne vuče apsolutno ništa. jedino mi je malo smetao taj osjećaj- npr. sad ću zapalit (u pauzi nekoj itd), pa onda nisam znala što napraviti u tom slučaju.

uvijek se može namazati kremicom ruke, prošetati i hrpa drugih stvari.

samo treba doći do mozga da je i to nešto u čemu se može uživati.

i po meni, sport- kod mene neizostavno. svaki dan barem pola sata trčanja, orbitrek, plivanje.

ima puno pozitivnih stvari- samo ovisi iz kojeg kuta gledamo. da je lako- a i nije baš. da je preteško i neizvedivo- a i nije baš. zabavno je :ziba:

toliko da to ne želim više ponavljati :D

pa vidim da to nama dobro ide- i nabrijanima i depresivima :top:

pozdrav svima! živnuo je malo topic i to je super!

picajzla1
07.11.2012., 11:25
pa vidim da to nama dobro ide- i nabrijanima i depresivima :top:

hehe, ovo je stvarno istina! ja sam skroz zadovoljna kad dođem na temu (a svaki dan povirim) i vidim da dio ljudi žuga, dio je ushićen! AL NIKO NE PUŠI! I to mi daje dodatnu motivaciju da nikad više ne zapalim! :cerek:

picajzla1
07.11.2012., 11:28
@ picajzlo

Ma nisam ni sumnjao kakav će biti prijavak :) Mislim da si se prepala izlaska pa je zato izostala kriza.

:lol::lol: Pripala sam se ja da ne dobijem po guzici :lol::lol:

forestfool
07.11.2012., 14:20
Pozdrav,
kaj veli moja aplikacija...
3 days and 6 hours without smoking
97 cigaretts not smoked
78,28 kn saved
67,9mg nicotine not inhaled
i tako ... nabraja ta moja aplikacijica, get rich or die smoking....
a ja uporan, i baš neću pušit
fuj cigarete
pozz svima, i samo budite tvrdoglavi!!!!

niksonn
07.11.2012., 16:49
:lol::lol: Pripala sam se ja da ne dobijem po guzici :lol::lol:

:lol: a jes luda ko šiba :lol: hm šiba ... puc puc...:angeleye: ... ma nisam ti ja tako strog... svakom po zaslugama :) thank you lijepo si me nasmijala, spasila si dug i težak dan :top:

niksonn
07.11.2012., 17:18
Pozdrav,
kaj veli moja aplikacija...
3 days and 6 hours without smoking
97 cigaretts not smoked
78,28 kn saved
67,9mg nicotine not inhaled
i tako ... nabraja ta moja aplikacijica, get rich or die smoking....
a ja uporan, i baš neću pušit
fuj cigarete
pozz svima, i samo budite tvrdoglavi!!!!

to je to- ispravan stav fuj cigarete ajde samo tako nastavi, slaži dan po dan. Ako te safata kriza idućih dana stisni zube tih niti 10 minuta proći će. Ako te lupi kakvo ludilo slobodno se raspiši po temi, manje više svatko od nas je imao malu privatnu zabavu tih dana , budi uvjeren neće izostati podrška, barem ova forumaška :top:

LaPerLa31
07.11.2012., 19:14
to je to- ispravan stav fuj cigarete ajde samo tako nastavi, slaži dan po dan. Ako te safata kriza idućih dana stisni zube tih niti 10 minuta proći će. Ako te lupi kakvo ludilo slobodno se raspiši po temi, manje više svatko od nas je imao malu privatnu zabavu tih dana , budi uvjeren neće izostati podrška, barem ova forumaška :top:

koliko mi nekada digne zivce forum,tj neki forumasi-isto tako mi je i puno,puno pomogao taj isti forum...........podrška je uvjek dobrodosla..........

leena lee
07.11.2012., 19:29
Ako te lupi kakvo ludilo slobodno se raspiši po temi, manje više svatko od nas je imao malu privatnu zabavu tih dana , budi uvjeren neće izostati podrška, barem ova forumaška :top:

da da, raspisati se ako ti dođe, netko je uvijek u blizini i uskočit će :mig:

ovaj forum djeluje terapeutski dosta. osim kad se dogodi neko prepucavanje :D

koliko mi nekada digne zivce forum,tj neki forumasi-isto tako mi je i puno,puno pomogao taj isti forum...........podrška je uvjek dobrodosla..........

a tko nas bolje može razumjeti od ljudi koji upravo sad prolaze to isto?! ili već jesu, ili tek planiraju. u istom smo košu, i meni je fora kako svatko ima svoj put i svoj način. neki su sličniji, neki različiti- ali nitko ne puši :top:

perlice :w

LaPerLa31
07.11.2012., 19:43
onda se sjetim djetinjstva,zazmirim po tko zna koji put i odem u daleku proslost.kako je lijepo,bezbrizno tada bilo,neki-ce reci zatucano vrjeme..a ja bas mislim da je tamo negdje daleko ostala i Ljubav......imali smo telefon na kurblu,cno-bijeli tw Lampas i brdo igre po prasini..........nekako me nostalgija hvata i Ljuti me ovo moderno vrijeme,gramzamo za vecim,jacim boljim materijalnim,zbog cega da drugima dokazemo da mozemo,do kada tako,da li nam je to sve potrebno......... kada ce biti dosta.........nekada su ljudi bili manje pod stresom tj. prije nije ni bilo stresa,uzivali su u malim stvarima i bili su sretniji.......danasnje djete nezna sto je kLiker.........i tako........volim razmisljati o djetinjstvu,sjetit-se vremena kada mi je cigareta bila daLeka,daLeka nepoznanica........

LaPerLa31
07.11.2012., 19:49
:w tako je Lee to je i najbitnije da nitko ne pusi............

tihana75
07.11.2012., 20:30
čestitam na velike 3 godine!

sjećam te se jer sam u to vrijeme kad si ti prestala ja neuspjelo prestajao pušiti.

hvala svima na četitkama i čestitke ostalim obljetničarima, a poseban pozdrav mojoj drugarici Glo.

Hvala! 😄
Vidim da ti ide, cetiri mjeseca nisu malo. Sada si cist vec, jedino trebas necim zaposliti ruke koje zjape prazne.
Drzi ruke zaposlene i izdrzi, svaki dan je vazan i poseban 😉

u prolazu
09.11.2012., 08:17
Sta je ovo, nema me par dana i nitko nista ne pise.
E pa danas slavim jubilarni 70. dan...jos 30 pa 100!!

U ovih 70 dana sam ustedio 2777 kuna, i produzio si zivot ( valjda ) 9 dana!

niksonn
09.11.2012., 09:45
Ja se prepao da si popustio i propušio. Inače Jel šta bolje bez cigareta jesi ih prežalio ?

leena lee
09.11.2012., 18:03
Sta je ovo, nema me par dana i nitko nista ne pise.
E pa danas slavim jubilarni 70. dan...jos 30 pa 100!!

U ovih 70 dana sam ustedio 2777 kuna, i produzio si zivot ( valjda ) 9 dana!

vodiš za 10-ak dana :D

meni je evo točno dva mjeseca! tj. bit će oko pola 10 navečer. sjećam se te večeri- bila je nedjelja, popušila, zagasila, ostatak bacila i rekla NEMA VIŠE!

zapravo ne vjerujem da je već toliko prošlo i nisam ni vjerovala da će uspjeti. išla sam onako- ide ide, ne ide, vidjet ćemo. i još uvijek sam na oprezu :Pop:

danas sam se opet fino nagradila :raspa:

nego, picajzla, tunja i ekipa, kako je?

pozdrav niksonu, u prolazu, perlici, igoru i ak sma koga zaboravila :W

u prolazu
09.11.2012., 18:15
Ja se prepao da si popustio i propušio. Inače Jel šta bolje bez cigareta jesi ih prežalio ?Ako se kojim slucajem propusim, usto sumnjam...prijavit cu pad ovdje, kao i razlog pada. A nebi bilo lose da to urade i ostali...jer dobro je znati na cemu su drugi poklekli!! Mada, ovdje je cinimi se pravilo da ekipa sto padne jednostavno zbog sramote ne zalazi na forum....kao da je nas ovdje brige.

Inace, nesto mi je sitno bolje...mada iskreno, ne ocekujem nikakvo bitno poboljsanje u sljedeca 3-4 mjeseca.

LaPerLa31
09.11.2012., 19:57
Lee :w :top: :cheer: ja sam se naradila,tak˝mi je lijepo kad sam u svome vrtu,djetlic mi se danas priblizio dosao je na oras,sto je lijep ima crveno,crno-bijelo perije,dodju mi i sjenice i vrapci koje obavezno hranim preko zime.......i tako........moj vrt je moj ljek,kada sam u vrtu uopce nemislim samo uzivam.........sto manje foruma to bolje za mene

niksonn
10.11.2012., 08:18
Ako se kojim slucajem propusim, usto sumnjam...prijavit cu pad ovdje, kao i razlog pada. A nebi bilo lose da to urade i ostali...jer dobro je znati na cemu su drugi poklekli!! Mada, ovdje je cinimi se pravilo da ekipa sto padne jednostavno zbog sramote ne zalazi na forum....kao da je nas ovdje brige.

Inace, nesto mi je sitno bolje...mada iskreno, ne ocekujem nikakvo bitno poboljsanje u sljedeca 3-4 mjeseca.

Ja sam motivirao kolegicu da baci cigare. Negdje na mojih 30 dana ona je prestala dimit, zadnjih mjesec dana baš bi jedno drugom dobro došli na pauzi. Ćakula o svemu i svačemu i o nepušenju. Jučer se starije kolegice brutalno obruše na nju . Ono psihički i emocionalno je demoliraju. Trazila je da nažicam cigaretu. Dvi je zapalila dok se nije smirila. Nakon 2 sata i smirivanja strasti problemi su se ispeglali svi pružili ruku "mira" Do kraja dana vjerojatno nije fumala, dok danas me izbjegava ( sumnjam da normalno puši. )

Evo skoro pa live kako se lako padne borbi protiv cigarete.
Loša sreća u lošem danu i sav trud ode u dim :cry::cry:

picajzla1
10.11.2012., 11:42
Ja sam motivirao kolegicu da baci cigare. Negdje na mojih 30 dana ona je prestala dimit, zadnjih mjesec dana baš bi jedno drugom dobro došli na pauzi. Ćakula o svemu i svačemu i o nepušenju. Jučer se starije kolegice brutalno obruše na nju . Ono psihički i emocionalno je demoliraju. Trazila je da nažicam cigaretu. Dvi je zapalila dok se nije smirila. Nakon 2 sata i smirivanja strasti problemi su se ispeglali svi pružili ruku "mira" Do kraja dana vjerojatno nije fumala, dok danas me izbjegava ( sumnjam da normalno puši. )

Evo skoro pa live kako se lako padne borbi protiv cigarete.
Loša sreća u lošem danu i sav trud ode u dim :cry::cry:

Baš šteta za nju..faking stres.. :504:

picajzla1
10.11.2012., 11:42
Aaaaaaaaaaaaaaaaaaa, ja danas pičim svoj 25-i dan! I znate šta, baš me ova zadnja dva tri dana -ne mogu reć pere kriza-al usta su mi suva i uvatim se dva tri puta u danu da razmišljam o cigarama..prvih 20 dana mi je bilo super..sad je nekako hm...sad mi počinju falit! fuj, ne mogu virovat da to govorim! Neću pušit, ne brinite! Ali me privlačiiiiii... :(

oneisha
10.11.2012., 22:56
Aaaaaaaaaaaaaaaaaaa, ja danas pičim svoj 25-i dan! I znate šta, baš me ova zadnja dva tri dana -ne mogu reć pere kriza-al usta su mi suva i uvatim se dva tri puta u danu da razmišljam o cigarama..prvih 20 dana mi je bilo super..sad je nekako hm...sad mi počinju falit! fuj, ne mogu virovat da to govorim! Neću pušit, ne brinite! Ali me privlačiiiiii... :(

:) to je normalno, i meni je tako bilo.. sad te situacije dolaze na mahove. dosta je nezgodno, javlja se mali đava, ali nemoj posustat.

sljedeći put se pripremi- oko 40. og dana zna biti zajebano, do 50.og. Tada nekad sam zadnji put sanjala da pušim i osjećala sam se grozno. od tada je sve super. a i do tada je bilo, nemam šta reć. normalno, na momente bude teže, ali sve u svemu, dobro je stalno :)

samo polako..brojati dan po dan, hrabro i sigurno! sretno!

Pozdrav svima :cerek:

tnt_tunja
11.11.2012., 23:38
@lee
tu sam cist sam,14 dana proslo, nevjerovatno se dobro osjecam,dobio sam 2 kilograma i odmah sam se ufatio teretane,jer ne zelim ko prosli put da zaglavim sa +8kilograma...
Imali smo jedan rodjendan jucer slavili smo, cugalo se fino,ali nnije mi se trazio otrov. So far so good, nadam se da ce samo tako ostati...

sljedeći put se pripremi- oko 40. og dana zna biti zajebano, do 50.og. Tada nekad sam zadnji put sanjala da pušim i osjećala sam se grozno.

sad kad se sjetim bas sam u tim periodima dva put pocinjao ponovo. Negdje 44. ili 45. dan

Nego zna li neko neki lijek ili neki domaci prirodni proizvod koji bi pospjesio i ubrzao detoksikaciju organizma kao i izbacivanje sljajma i ostalih stetnih supstanci koje se mogu izbaciti,a uzrokovane su dimom?
Ja sam recimo koristio tablete Bisolvon za iskasljavanje,nisu loshe.

oneisha
12.11.2012., 08:44
@lee
tu sam cist sam,14 dana proslo, nevjerovatno se dobro osjecam,dobio sam 2 kilograma i odmah sam se ufatio teretane,jer ne zelim ko prosli put da zaglavim sa +8kilograma...
Imali smo jedan rodjendan jucer slavili smo, cugalo se fino,ali nnije mi se trazio otrov. So far so good, nadam se da ce samo tako ostati...

sad kad se sjetim bas sam u tim periodima dva put pocinjao ponovo. Negdje 44. ili 45. dan

Nego zna li neko neki lijek ili neki domaci prirodni proizvod koji bi pospjesio i ubrzao detoksikaciju organizma kao i izbacivanje sljajma i ostalih stetnih supstanci koje se mogu izbaciti,a uzrokovane su dimom?
Ja sam recimo koristio tablete Bisolvon za iskasljavanje,nisu loshe.

da, to je baš taj odlučujući period.. najlakše je posustati tada jer koncentracija pada, o motivaciji da ne pričam- gubi se nekako onaj početnički elan , nadobudnost i to, ali zato rastu neke nove snage, sve ovisi kako se čovik postavi.. treba biti jak. ja sam isto pala jedan put nakon 2. mjeseca..:bang:

što se tiče detoksikacije, padaju mi na pamet čajevi razni.. zeleni za detoksikaciju.. tj bilo kakav čaj od trava.

bisolex, ako se ne varam- odlične tabletice za brzo iskašljavanje. ali polako, sve se to samo iskašlje :)

mene je bio lovio neki kašalj početkom trećeg mj. nepušenja.. al brzo je prošlo. bljuv.

pozdravčić u novom radnom, nepušačkom tjednu.. :trio::B

niksonn
12.11.2012., 08:47
@ tnt
probaj ovdje nešto naći što bi ti odgovaralo. Uglavnom teška dijeta i promjena prehrane.

(http://http://www.alternativa-za-vas.com/index.php/clanak/article/ciscenje-pluca/)

niksonn
12.11.2012., 08:51
@ tnt ne znam postaviti link baš sam bzvz. uglavnom Alternativa za vas prirodnim putem do zdravlja.

TheProvense
12.11.2012., 16:50
danas je mojih prvih 24sata bez cigarete ;) :cerek:
15 godina pušačkog staža, prosjek: kutija i pol bijelog dugog waltera..
u redu sam izdržala današnji dan jer već neko vrijeme ne pušim na poslu..zadala sam si tako prije par mjeseci -na poslu nema pušenja, tih 8 sati da sam bez cigarete..
pa i nisam imala neke pretjerane krize..
ali sada sam došla kući..pijem kavu..prvu kavu bez cigarete..naravno, sad me malo kopka..bi- ne bi..
mislim si da sam možda izabrala najgore vrijeme za prestanak..zima, hladnoća, blagdani, druženja, obilje hrane, fina hrana..
da bi mi bilo bolje da sam išla prestajat u ljeto..em one vrućine kad ti ne paše..barem meni tad ne paše pretjerano..em možeš ići u šetnju kad ulovi kriza, na bicikl, na trčanje..
znam, sami izgovori..
pišem što mi pada na pamet..
pročitala sam skoro cijelu temu..pohvale svima..zaista svima..
hvata me da zapalim..ali neću..ne pada kiša, idem radije brzo hodati ili trčati :)
nego, jedno otvoreno pitanje- jeste li imali problema sa stolicom?
u smislu zatvora?
ako da, kako ste to rješavali i koliko je trebalo da vam se unormali?

Anariel
12.11.2012., 21:13
...
u smislu zatvora?

prvih 2-3 tjedna podosta (usporio mi se metabolizam kompletno cini mi se), sad se već unormalilo (doduše počela sam u međuvremenu pit kefir i zobene sa koječim pa je možda i to pripomoglo)

Ja sam Napokon u fazi kad više ne brojim dane od prestanka, ali prema procjeni prošlo je nekih mjesec i pol -2. Povremeno mi još dođe da zapalim uz cugu ili kavu (i isključivo u društvu pušača). Pokupila sam taktiku za to od jednog čiče koji je prestao davnih dana -svaki put kad bi mu došlo da zapali uzeo bi kutiju cigareta (njemu se isto pripušilo samo kad je neko drugi pušio kraj njega) otvorio ju i pošteno piomirisao. Od smrada prođe želja :p

Doduše ja neznam kak smanjit jedenje. Prije sam konstantnu potrebu za grickanjem nečeg krotila cigaretom al sad se nemrem preveć kontrolirat. :/

niksonn
13.11.2012., 11:01
Jebem ti empatiju simpatiju ostale patije i emocije. Ovih dana sam na rubu da zapalim, km nije mi došla želja da zapalim ali u 2-3 dana našla mi se cigareta 2 puta u ustim. U subotu je bila oklada -prilično veselom su mi tutnuli cigaretu i da ću povuć dim ja da neću. Ispućkao sam je cijelu bez uvučenog dima i nije mi palo na pamet da uvučem dim. Sinoć proslava rođendana i jedna poznanica dobije košaricu nakon duge veze, bidna čak meni i nije neka prija ostaje sama neutješna ( je joj i društvo dobro- tako zaboravit čovjeka fuj ) Otpratim je kući u šetnji mi se povjeri i otvori duši, ali u jednom momentu sjedamo na zidić i inzistira da zapalimo jednu da se pribere i da se sredi. Premda sam dosta popio skroz nevoljko sam uzeo cigaretu i pripalio, isto sam je ispućkao bez uvlačenja dima, stvarno nisam osjetio neku želju da uvučem dim, zapravo sam gledao kako da je što prije lansiram od sebe. Evo jutros sam se sabrao i shvatio ( prihvatio ) da opasno plešem na rubu i da je zapravo pitanje kad ću u svojim lumpovanjima i zapalit. Spoznao sam da idem iz jedne ovisnosti u drugu iz nikotinske u alkoholnu. I prije sam ja životario, noćario, lumpova ali to je bilo prigodno i kad je bal nek je maskenbal a trenutno kako stvari idu meni je svaki dan maskenbal i to onaj u Rio de Jeneiro.

Samozatvorit ću se na 2-3 tjedna poso-kuća-kuća nema mi druge.

TheProvense
13.11.2012., 12:22
Pokupila sam taktiku za to od jednog čiče koji je prestao davnih dana -svaki put kad bi mu došlo da zapali uzeo bi kutiju cigareta (njemu se isto pripušilo samo kad je neko drugi pušio kraj njega) otvorio ju i pošteno piomirisao. Od smrada prođe želja
ovo sam jučer i ja radila :brukica: mirišala kutiju i neupaljenu cigaretu držala u ustima..svak' si pomaže kak' zna :p

Doduše ja neznam kak smanjit jedenje. Prije sam konstantnu potrebu za grickanjem nečeg krotila cigaretom al sad se nemrem preveć kontrolirat. :/
a kod mene je obrnuto..barem za sada..
ide mi na povraćanje..nemogu ništa jesti..
ne znam jeli do cigareta ili neke crijevne viroze, mada mi se nikada crijevna viroza ne manifestira tako :ne zna:
ne osjećam se bolesno, ali uopće nemam apetita..kao što sam rekla, ide mi na povraćanje pri spomenu na hranu..već dva dana od kada ne pušim, jako loše i jako malo jedem..:confused: :eek:
a inače sam gurman, volim pojesti..:ne zna:

daans dan dobro prolazi ali dobro, to sam tijelo ionako pripremila na to..na poslu ne pušim..u biti je moj najveći strah što će biti kad dođem kući..
jer sam uvijek imala isti ritual svakog dana- dođem doma, skuham kavu i tih sat vremena je samo za mene..guštanje, čisti hedonizam..kava, novine, net, ja i cigareta..mozak na pašu..

Spoznao sam da idem iz jedne ovisnosti u drugu iz nikotinske u alkoholnu.
ja ću se početi zaokupljati sportom..skinula sam neke vježbe, jučer sma išla trčati samo da nisam doma, vidjeti ćemo :ne zna:
sreća da alkohol nikad nisam voljela :p

trenutno kako stvari idu meni je svaki dan maskenbal i to onaj u Rio de Jeneiro.
:rofl: :rofl:

blago tebi..mene upravo biti doma najviše plaši..

picajzla1
13.11.2012., 13:15
Jebem ti empatiju simpatiju ostale patije i emocije. Ovih dana sam na rubu da zapalim, km nije mi došla želja da zapalim ali u 2-3 dana našla mi se cigareta 2 puta u ustim. U subotu je bila oklada -prilično veselom su mi tutnuli cigaretu i da ću povuć dim ja da neću. Ispućkao sam je cijelu bez uvučenog dima i nije mi palo na pamet da uvučem dim. Sinoć proslava rođendana i jedna poznanica dobije košaricu nakon duge veze, bidna čak meni i nije neka prija ostaje sama neutješna ( je joj i društvo dobro- tako zaboravit čovjeka fuj ) Otpratim je kući u šetnji mi se povjeri i otvori duši, ali u jednom momentu sjedamo na zidić i inzistira da zapalimo jednu da se pribere i da se sredi. Premda sam dosta popio skroz nevoljko sam uzeo cigaretu i pripalio, isto sam je ispućkao bez uvlačenja dima, stvarno nisam osjetio neku želju da uvučem dim, zapravo sam gledao kako da je što prije lansiram od sebe. Evo jutros sam se sabrao i shvatio ( prihvatio ) da opasno plešem na rubu i da je zapravo pitanje kad ću u svojim lumpovanjima i zapalit. Spoznao sam da idem iz jedne ovisnosti u drugu iz nikotinske u alkoholnu. I prije sam ja životario, noćario, lumpova ali to je bilo prigodno i kad je bal nek je maskenbal a trenutno kako stvari idu meni je svaki dan maskenbal i to onaj u Rio de Jeneiro.

Ja u petak navečer vanka podivljala (u doslovnom smislu riči) i zapalila pola cigare.. i mrzim samu sebe od tada! Podivljala sam na jednu prijateljicu i pukla..
Nisam uopće doživila tu cigaru u smislu da sam poželila zapalit drugu! Ali mrzim šta sam se išla inatit! Ne znam čak jeli to bija inat ili sam tražila izgovor da vidim kako je..
Uglavnom, od tada nisam pomislila..I neću.. 28 dan ja mislim.. Sve je bilo dobro do prošlog tjedna..Tada me počelo ajme privlačit..Sad se brinem jer vidim da spominjete taj period od 40-50 dana... a stvarno, stvarno ne želim posustat! Samo više nisam optimistična i puna elana ka u početku.. :503:
I ja ću se zatvorit u kuću narednih 5 god..2-3 tjedna će mi bit malo! hehehe

picajzla1
13.11.2012., 13:22
danas je mojih prvih 24sata bez cigarete ;) :cerek:

u smislu zatvora?

Ogromnih, do ima 10 dana...Strava i užas.. Donat, magnezij, jogurt Activia, Sensia..
Sad sam našla neku shemu, da ujutro na tašte pojedem voće i Activiu ili Sensiu.. Samo pazi, ne smiš jest banane i voće koje zatvara.. Možeš jest kiwi, mandarine, naranče,ananas..Možda i jabuka..I puuuno vode...
Ja sam se spasila.. :)

niksonn
13.11.2012., 14:57
Ja u petak navečer vanka podivljala (u doslovnom smislu riči) i zapalila pola cigare.. i mrzim samu sebe od tada! Podivljala sam na jednu prijateljicu i pukla..
Nisam uopće doživila tu cigaru u smislu da sam poželila zapalit drugu! Ali mrzim šta sam se išla inatit! Ne znam čak jeli to bija inat ili sam tražila izgovor da vidim kako je..
Uglavnom, od tada nisam pomislila..I neću.. 28 dan ja mislim.. Sve je bilo dobro do prošlog tjedna..Tada me počelo ajme privlačit..Sad se brinem jer vidim da spominjete taj period od 40-50 dana... a stvarno, stvarno ne želim posustat! Samo više nisam optimistična i puna elana ka u početku.. :503:
I ja ću se zatvorit u kuću narednih 5 god..2-3 tjedna će mi bit malo! hehehe

hm a kako da te nalupam po guzici jedna cigara- jedna šiba a ti pola cigare :) Ajmo vako sutra ćeš se zaključat u kuću a sad napravi 10 čučnjeva 20 "sklekova" na dovratku vrata, 10 iskoraka i u šetnju od 2 km za kaznu :mig:

I ja sam tu negdje popustio koji dan ranije raspao sam se sam od sebe nikakvi stresovi, emocije i slične stvari. Meni je pad dao još jači motiv, ništa resetira sam brojač i idemo opet ispočetka. Danas je 75-eti dan kaže brojač.

Vidi biti će uspona i padova i nikokučka će te zaskočit kad se najmanje nadaš, bitno je da se želiš ostaviti pušenja. Gle biti će boljih i lošijih perioda od 3-4 dana si super , a onda te uhvati neka sjeta za cigarom. Ova sjeta nije neki bauk nesavladivi, malo si down tih dana ali ništa za glavu gubiti prođu i ti dani pa ih se više ne sjećaš ko da ih nikad nije ni bilo i tako guraš.

Drago mi je da si najgora prema sebi i ja sam bio. Točno znam šta ti se mota po glavi sad ti opet to sve skupa izgleda nemoguća misija, ali naprosto mora biti tako teško i komplicirano naprosto to tako treba prihvatiti i ići dalje slagati dan za danom. Najgora si prema sebi jer ti je stvarno stalo da baciš te otrovne štapiće i ti to možeš. By the way kolegica je bila pala sad se sredila i opet se vratila nepušenju :top:

Nema nam druge triba stisnut zube i krenut dalje.

picajzla1
13.11.2012., 15:09
hm a kako da te nalupam po guzici jedna cigara- jedna šiba a ti pola cigare :) Ajmo vako sutra ćeš se zaključat u kuću a sad napravi 10 čučnjeva 20 "sklekova" na dovratku vrata, 10 iskoraka i u šetnju od 2 km za kaznu :mig:

I ja sam tu negdje popustio koji dan ranije raspao sam se sam od sebe nikakvi stresovi, emocije i slične stvari. Meni je pad dao još jači motiv, ništa resetira sam brojač i idemo opet ispočetka. Danas je 75-eti dan kaže brojač.

Vidi biti će uspona i padova i nikokučka će te zaskočit kad se najmanje nadaš, bitno je da se želiš ostaviti pušenja. Gle biti će boljih i lošijih perioda od 3-4 dana si super , a onda te uhvati neka sjeta za cigarom. Ova sjeta nije neki bauk nesavladivi, malo si down tih dana ali ništa za glavu gubiti prođu i ti dani pa ih se više ne sjećaš ko da ih nikad nije ni bilo i tako guraš.

Drago mi je da si najgora prema sebi i ja sam bio. Točno znam šta ti se mota po glavi sad ti opet to sve skupa izgleda nemoguća misija, ali naprosto mora biti tako teško i komplicirano naprosto to tako treba prihvatiti i ići dalje slagati dan za danom. Najgora si prema sebi jer ti je stvarno stalo da baciš te otrovne štapiće i ti to možeš. By the way kolegica je bila pala sad se sredila i opet se vratila nepušenju :top:

Nema nam druge triba stisnut zube i krenut dalje.

ove čučnjeve i sklekove uopće neću komentirat :lol: hehehehehehe, javit ću ti se kad odradim kaznu! :D
Ma nema šanse da ja resetiram brojač nakon pola cigare :503: nećuuuuuuuuuuuuuuuuuu!ne žeeeeeeelim! brojim 28 dana i amen :)
Ma iskreno, to je bilo pola cigare ima 3 dana i od tada mi nije palo na pamet..Nego me ovo vrime je*e, čas bura, čas južina..I kako se vrime minja tako se minja i moje raspoloženje...Ima ura sam bila katastrofa volje, sad sam extra!
Duvan? Ne hvala.. hehehehe, a ima ura vrimena druga priča--Ma nije to nikakva kriza, ja sam jednostavno luđak ipo! :503: :lol::lol:

picajzla1
13.11.2012., 15:16
hm a kako da te nalupam po guzici jedna cigara- jedna šiba a ti pola cigare :)

hehehehehe, a mislila sam se oću ti priznat ili neću.. :mig:
Baš me zanimalo kakva će mi kazna bit! :ne zna:

Ovi sklekovi, čučnjevi i tjelovježba mi se ni najmanje ne sviđaju, čak bi prije pristala na jednu cigaru-jednu šibu nego na to :rolleyes:

niksonn
13.11.2012., 23:25
hehehehehe, a mislila sam se oću ti priznat ili neću.. :mig:
Baš me zanimalo kakva će mi kazna bit! :ne zna:

Ovi sklekovi, čučnjevi i tjelovježba mi se ni najmanje ne sviđaju, čak bi prije pristala na jednu cigaru-jednu šibu nego na to :rolleyes:

ma znan ja šta tebe boli :angeleye: ajmo ispruži ruke i baci se na čučnjeve brzo! :)

Zapravo imaš sreće danas mi je jako dobr dan pa ću zatvorit jedno oko ( a i ti se me nasmijala ) Ajmo ovako ja sam dvi popućka bez uvlačenja , a ti pola zapalila, nitko neće resetirati brojač ali nema više ni pućkanja ni pola cigarete! jel dogovoreno ? Nema resetiranog brojača nema ni kazne jel to pošteno ?

Miss Snješko
13.11.2012., 23:36
QuitKeeper veli:
- 8 Months, 7 hours, 18 minutes and 51 seconds (245 days) :jumping:
- saved 7.359,11 kn by not smoking 7.359 cigarettes :eek:
- saved 3 Weeks, 4 Days, 13 hours and 15 minutes of my life. :o

My Quit Date: 13.3.2012. 17:15

Eto dođoh se pohvalit, i da vam poželim sreću i sve najbolje, najbolji savjet koji mislim da vam mogu dati je da se borite dan po dan, jer svaki pojedini je važan i svaki je jedna mala pobjeda!!! :)

Sretno!!! :mig:

u prolazu
14.11.2012., 08:04
Šta je ovo...svi počeli padat ka kruške!!!???

@Miss_snjesko...cestitam na 8 mjeseci.

u prolazu
14.11.2012., 08:17
Glede tog tkz. brojaca....kakvo resetiranje, kakvi bakrachi....taj brojach je ionako vise psiholoska alatka da bi nam dala nekakav osjecaj napredovanja i da bi lakse prosli period odvikavanja. Ja racunan da dok izbrojim okvirno 150 da cu i zaboravit na njega. A jedan moj prijatelj koji se ostavio isti dan kada i ja i ne broji...i smatra da je to glupo. Njegova teza je...nevodim brigu o tome kada sam se ostavio cigareta...jednostavno ne pusim.

Ako je netko zapalio pola duvana, ili dva duvana..ili cijelu kutiju, nije problem brojaca i dali je on sada na nuli ili nije.......nego je to najvise psiholoski udar na moral i put u povratak medju pusace.

@picajlzla, niksonn...koliko sam shvatio..usprkos sitnom padu nastavljate sa nepusenjem...samim time nastavljate i sa brojanjem....nebrinite, ako se ponovo propusite bit ce vam svejedno dali ste ili niste onomad resetirali "brojac"....isto tako i ako ustrajete.

bjdvej...meni je danas 75. dan bez da sam zapalio i jedan jedini otrov!!

u prolazu
14.11.2012., 08:25
U subotu je bila oklada -prilično veselom su mi tutnuli cigaretu i da ću povuć dim ja da neću.Ono sto mi nije jasno....sto nisi poceo prijatelje pusace nazivati prljavim narkomanima???:D

niksonn
14.11.2012., 09:18
Ono sto mi nije jasno....sto nisi poceo prijatelje pusace nazivati prljavim narkomanima???:D

Nisu oni baš toliko krivi koliko se ja želim junačit. Bacili smo u parove na pikado po piće- već stari i uigrani parovi. Tu smo negdi po snagama pa tu bude svega i zezancije, ometanja i pretresanja aktualnih tema ali uvijek je gušt pobjediti "starog neprijatelja"

Moj par je dobio i netko me upita kako ide s nepušenjem ja vadim mob i govorim evo 70 dana nisam zapalio i neću, ali evo u ovakvim momentima ugode me uhvati želja. Kako smo malo ćaknuti kreće zajebancija da ću sad zapalit da ne mogu odbit uvuć dim. I tako ja zovem okladu ako povučem dim večara za nas četvoro o mom trošku a ako ne o tuđem. Hm a i ova oklada je izgovor da jedemo i pijemo, unaprijed sam znao da neću povuć dim. I tako palim cigaretu pričam sa ljudima i pućkam je puć puć puć, nijedan dim nisam uvukao. Iskreno ne osjećam se krivim za ovaj slučaj naprosto je bilo dokazivanje da ja to mogu ispred društva. Mislim da sam svojim potezom natjerao dvoje ljudi da ozbiljno razmisle o prestanku tako da nije svako zlo za zlo. Mislim što se mene tiče mogu resetirat brojač, ovog momenta mogu krenut ispočetka. Druga popućkana cigareta je mene zabrinila. Nju nisam htio ni želio , ali sam je isto uzeo u ruke i pućkao. Dvije su previše i nema tu diskusije više.

Nema mi druge morat ću ih sve sterat u rodni kraj i proglasit teškim, prljavim ,zločestim narkomanima :top:

u prolazu
14.11.2012., 09:27
Nisu oni baš toliko krivi koliko se ja želim junačit. Bacili smo u parove na pikado po piće- već stari i uigrani parovi. Tu smo negdi po snagama pa tu bude svega i zezancije, ometanja i pretresanja aktualnih tema ali uvijek je gušt pobjediti "starog neprijatelja"

Moj par je dobio i netko me upita kako ide s nepušenjem ja vadim mob i govorim evo 70 dana nisam zapalio i neću, ali evo u ovakvim momentima ugode me uhvati želja. Kako smo malo ćaknuti kreće zajebancija da ću sad zapalit da ne mogu odbit uvuć dim. I tako ja zovem okladu ako povučem dim večara za nas četvoro o mom trošku a ako ne o tuđem. Hm a i ova oklada je izgovor da jedemo i pijemo, unaprijed sam znao da neću povuć dim. I tako palim cigaretu pričam sa ljudima i pućkam je puć puć puć, nijedan dim nisam uvukao. Iskreno ne osjećam se krivim za ovaj slučaj naprosto je bilo dokazivanje da ja to mogu ispred društva. Mislim da sam svojim potezom natjerao dvoje ljudi da ozbiljno razmisle o prestanku tako da nije svako zlo za zlo. Mislim što se mene tiče mogu resetirat brojač, ovog momenta mogu krenut ispočetka. Druga popućkana cigareta je mene zabrinila. Nju nisam htio ni želio , ali sam je isto uzeo u ruke i pućkao. Dvije su previše i nema tu diskusije više.

Nema mi druge morat ću ih sve sterat u rodni kraj i proglasit teškim, prljavim ,zločestim narkomanima :top:Shvacam kako si "pao"...ali nadam se da ti je jasno da nisu krivi ni prijatelji a ni prijateljica, nego si ti ovisnik koji je jedva doceka izgovor da stavi cigaretu u usta.:ne zna:
A ako si ti ovisnik, onda su ti prijatelji jos veci. :)

napacheni
14.11.2012., 09:44
Evo meni sada točno 9 dana kako ne pušim a želja je strašna i ne popušta!!! Liječim se trčanjem, igricama i vrećom čokoladica... :-)
Stalno mi u glavi misao "ma mogao bi jednu, to ništa ne mijenja"...
Onda druga misao "hebe mi se, jedan je život, pušiću..." i takve gluposti... Onda se malo skoncentriram i pojedem 7 čokoladica... ;-) Mršav sam pa to i nije neki problem!
Fascinantna je moja želja da ničim izazvan unosim otrov u svoje tijelo!
Jednom sam "prestao" pušiti ali sam nakon samo 3 tjedna i prvog pravog stresa počeo opet...
Uglavnom ako ovo slučajno čita neki potencijalni pušač ili nepušač, moj savjet je da tretiraš cigaretu kao tešku drogu, jaku ovisnost, veliku opasnost, bolest fizičku i psihičku... Sve najgore!!! :thumbdown:

Sent from my GT-N7100 using Tapatalk 2

niksonn
14.11.2012., 10:22
Shvacam kako si "pao"...ali nadam se da ti je jasno da nisu krivi ni prijatelji a ni prijateljica, nego si ti ovisnik koji je jedva doceka izgovor da stavi cigaretu u usta.:ne zna:
A ako si ti ovisnik, onda su ti prijatelji jos veci. :)

Istina živa ovisnik sam... He he he ovom zgodom sam popućkao dvi i shvatio ko sam i što sam, u budućnosti nema ni pućkanja ni pušenja. Mislim da imam viziju kako ovo dokusurat.
Iz svake greške se nešto nauči. Uglavnom preživio sam stres ne palim dok sam pod stresom, jedini problem je ostao izlasci , piće i emocije. Kad sredim alkohol mislim da ću pobijedit i cigaretu. Pa kako sam rekao odlazim u ćorku dobrovoljno 2-3 tjedna a možda i više ako zatreba.

LaPerLa31
14.11.2012., 11:39
:lux:
3 puna mjeseca

:w

niksonn
14.11.2012., 12:50
3 puna mjeseca

šta reći juuhuu bravo Perla ! čestitke :Pivo:

niksonn
14.11.2012., 12:55
@ TheProvense ide li kako drugi dan ?

Igor1711
14.11.2012., 13:45
3 puna mjeseca

:rock::five:

picajzla1
14.11.2012., 14:14
ma znan ja šta tebe boli :angeleye: ajmo ispruži ruke i baci se na čučnjeve brzo! :)

Zapravo imaš sreće danas mi je jako dobr dan pa ću zatvorit jedno oko ( a i ti se me nasmijala ) Ajmo ovako ja sam dvi popućka bez uvlačenja , a ti pola zapalila, nitko neće resetirati brojač ali nema više ni pućkanja ni pola cigarete! jel dogovoreno ? Nema resetiranog brojača nema ni kazne jel to pošteno ?

hehehehehe, dogovoreeeeenoooo! :D:D:D
a i ajmo dokazat u prolazu da mi nećemo posustat i da smo jakiiiiiiiiiii (djeluje mi skeptično) ! :lol:
ja se bližim prvom misecu nepušenja, izdržala sam dosta i ne pada mi na pamet past! neeeeeeeeeee! sve dok ne udrem po jegeriću! :lol::lol::lol:
Šalim se, šalim seeeeeeeeeee... nemoj odma vikat! :)

picajzla1
14.11.2012., 14:25
@picajlzla, niksonn...koliko sam shvatio..usprkos sitnom padu nastavljate sa nepusenjem...samim time nastavljate i sa brojanjem....nebrinite, ako se ponovo propusite bit ce vam svejedno dali ste ili niste onomad resetirali "brojac"....isto tako i ako ustrajete.

bjdvej...meni je danas 75. dan bez da sam zapalio i jedan jedini otrov!!

Čestitaaaam na 75-om danuuuu :) svaka čast! nadam se da nisi više u depresiji.. :)
Ja sam pala, ali sam se isti tren digla..Brojim neki 28-29-ti dan i nastavit ću brojat jer taj pad od pola cigare smatram upozorenjem! Upozorenjem da je đubre još uvik jaaaaaako ukorijenjeno u meni i da ne smim u trenucima kad popi*dim ili kad pijem mislit da sam jača od njega! Nisam..Ko zna kad ću bit... koji sam ja ovisnički smrad :lol::lol:

picajzla1
14.11.2012., 14:28
Istina živa ovisnik sam... He he he ovom zgodom sam popućkao dvi i shvatio ko sam i što sam, u budućnosti nema ni pućkanja ni pušenja. Mislim da imam viziju kako ovo dokusurat.
Iz svake greške se nešto nauči. Uglavnom preživio sam stres ne palim dok sam pod stresom, jedini problem je ostao izlasci , piće i emocije. Kad sredim alkohol mislim da ću pobijedit i cigaretu. Pa kako sam rekao odlazim u ćorku dobrovoljno 2-3 tjedna a možda i više ako zatreba.

eeeeee moj čovik, još malo i nać ćemo te na temi "prestati piti- tips, tricks and support" :lol::lol::lol:

picajzla1
14.11.2012., 14:30
3 puna mjeseca

Svaka, al svaka čaaaaaast!!!!!

niksonn
14.11.2012., 14:47
eeeeee moj čovik, još malo i nać ćemo te na temi "prestati piti- tips, tricks and support" :lol::lol::lol:

A taman tako nekako, evo lijep dan bacio se malo u bazen, opalio šetnju,
Uvečer ću opaliti opet ďir nekuda, popit čaj i u krpe ništa pivica ništa jeger.
Znaš oni čučnjevi, i iskoraci su ti skroz dobri za noge i dupe, kombinirano sa šetnjom čuda urade na tijelu :)

picajzla1
14.11.2012., 15:56
Znaš oni čučnjevi, i iskoraci su ti skroz dobri za noge i dupe, kombinirano sa šetnjom čuda urade na tijelu :)

Ma čaj je zakon..Samo bez šećera.. Ne triba se još debljat! Jbt dobila sam sto posto 3 kg ovih 20+ dana! Užas! Stvara mi se oko stomaka pojas za spašavanje :504:
A ne pitaj kakav sam karakter za čučnjeve i iskorake..Ne pitaj... :503:
Za misec dana ću doć ka trokrilni ormar... :503:

picajzla1
14.11.2012., 15:58
A taman tako nekako, evo lijep dan bacio se malo u bazen, opalio šetnju,

Svaka čast, ti si se stvarno bacija u shemu zdravog života! Ja san upravo ležeći pojela milky way (dupli) i sendvu..
Isuse..Ovo mi sad zvuči alarmantno! Tek sad kužim koliko žderem u zadnje vrime.. :mad:

niksonn
14.11.2012., 16:13
Svaka čast, ti si se stvarno bacija u shemu zdravog života! Ja san upravo ležeći pojela milky way (dupli) i sendvu..
Isuse..Ovo mi sad zvuči alarmantno! Tek sad kužim koliko žderem u zadnje vrime.. :mad:

Kažeš pojas za spašavanje :) meni je lipši pristup ulažem u sebe :lol:
ajmo put pod noge da spališ višak kalorija. Đizus dupli milky i sendva stvarno ulažeš u sebe :) Manje više svima nam je rekreacija pomogla i u ostavljanju cigarete ali i spuštanju kila. Doduše ja bi da nastavim ulagat u sebe jer mi fali koja kila već neko vrijeme se silim da jedem kao u početku. Stvari se polako stabiliziraju a ja bi još koje kilo. :cry:

LaPerLa31
14.11.2012., 16:29
Svaka, al svaka čaaaaaast!!!!!

svaka mi daLa pivu iz aparata............hvala svima,nije bilo Lako,prvi mjesec je bio pakao i sam vrag u meni,drugi mjesec je taj vrag izasao aL˝me jako grLio,

treci mjesec je korak od mene,nemam nikakvih kriza i osjecam se super......vidim ti i Niks puno cugate ni vam to dobro aL tko sam ja da vam sudim....
nego drz˝te se i inatite,da je djubre vaLjaLo nebi ga nikad ostavili............

LaPerLa31
14.11.2012., 16:33
:rock::five:

:trio::zivili::trio:

picajzla1
14.11.2012., 17:11
Kažeš pojas za spašavanje :) meni je lipši pristup ulažem u sebe :lol:
ajmo put pod noge da spališ višak kalorija. Đizus dupli milky i sendva stvarno ulažeš u sebe :) Manje više svima nam je rekreacija pomogla i u ostavljanju cigarete ali i spuštanju kila. Doduše ja bi da nastavim ulagat u sebe jer mi fali koja kila već neko vrijeme se silim da jedem kao u početku. Stvari se polako stabiliziraju a ja bi još koje kilo. :cry:

hehehehehehe, ma bolje da ljulja nego da žulja! :lol: (najjači su mi oni koji se tako tješe) - ma da ti pravo kažem nije problem u milky wayu i sendvi..nego mi se zaredalo par dana navečer Mc Donalds (proklet bija), pa večerica vamo tamo, pa fast food, pa pir, pa rođendan..niko ne zove na rekreaciju, svi zovu na žderačinu!
:504: neman se s kim rekreirat...da, to je razlog..:lol: moš mislit! :lol:

A ti popij ujutro i navečer shake ( mix- jedna banana, žlica meda, 1 dcl mlika )- to ti je kalorijska bomba! Al ono bomba.. Ja bi se nadebljala samo kad bi gledala u to :503:

picajzla1
14.11.2012., 17:17
vidim ti i Niks puno cugate ni vam to dobro aL tko sam ja da vam sudim....

hehehe, ma Niks je stari kroner :lol: a meni se baš ovaj misec namistilo feštavanja ka u priči. 2 rođendana, djevojačka i pir..
I šta ćeš ti sada, moraš pit! :) Ne mogu se odreć baš svega! Možda jednog dana..Kad budem imala 70.. :lol:

igor.sb
14.11.2012., 18:01
pozdrav

da li je elek. cigareta jedan od nacina prestanka pusenja, i da li se oni koji ''uzivaju'' u elek. cigareti smatraju pusacima ili ne

hvala

picajzla1
14.11.2012., 18:55
hm...nisam čula od nikoga da je uz e-cigaretu presta pušit..kolega mi je nedavno naručija sa njuškala, kaže je da to s*anje samo takvo..platija je 90-ak kuna..možda je triba probat sa skupljom (od 350 kn) , vjerovatno postoji neka razlika..ja ne bi rekla da su pušači, ali nema smisla da cili život pušiš e-cigaru..može ti poslužit ka pomoć u prestanku, ka i svi supstituti (nicorette, flasteri) ..ali prvih 20-misec dana..

LaPerLa31
14.11.2012., 19:49
hehehe, ma Niks je stari kroner :lol: a meni se baš ovaj misec namistilo feštavanja ka u priči. 2 rođendana, djevojačka i pir..
I šta ćeš ti sada, moraš pit! :) Ne mogu se odreć baš svega! Možda jednog dana..Kad budem imala 70.. :lol:

a ja se odrekLa svega i rođendana i alkohoLa i drustva i......td.....s udajom prije 12 godina postaLa sam prava zena-majka :D.......a da znas u mojoj bivsoj zgradi ove od 70 sve same raspustenice,taman:zivili:fine i postene:rolleyes::)

ajd zivili mi sto 5 pa opet-kada pijes umjereno mozes da pijes koliko hoces:mig:

i pamet u glavu :mudri:

leena lee
14.11.2012., 22:29
3 puna mjeseca

uuu bravo!!!

super ti to!! :mig:

ja sam zadnjih dana pospana, pa skoro cijelo vrijeme. dosta radim, možda i zato, ali mi se stalno spava. vjerojatno nema veze s nepušenjem, već s vremenom očito

čitam vas redovito i pratim mlade snage :) svima pozdrav!

tnt_tunja
14.11.2012., 23:36
Hallo everybody, moram prijati jucer i danas blagu krizu od nekoliko minuta,ali naravno da nisam posustao. :)
Naime jucer mi igramo soccera (doduse oni igraju ja ne, zat sto neznam) i kao zadnji mora nesh uradit sto mi smislimo... Logicno bili smo jako pakosni, tako da momak koji je zadnji bio, morao je ispusiti jednu cigaretu (momak inace ne pusi) i to mene nesh uzbudi lik ispusi ono bozhe kaj se desava, i meni se zatrazi,ali nije dugo trajalo...

Danas sjedimo bezze gledamo film,tekme bezze sve kad frend vadi duhan i mota si cigaretu govori hos ti? Ja kategoricki odbijam,ali u meni je vec zaigralo,i govori on pomirisi duhan, ja ono stvarno fantazija prelijep miris...

Uglavnom ostao sam priseban i jak i navrsio 17 punih dana!!!

igor.sb
15.11.2012., 02:46
hm...nisam čula od nikoga da je uz e-cigaretu presta pušit..kolega mi je nedavno naručija sa njuškala, kaže je da to s*anje samo takvo..platija je 90-ak kuna..možda je triba probat sa skupljom (od 350 kn) , vjerovatno postoji neka razlika..ja ne bi rekla da su pušači, ali nema smisla da cili život pušiš e-cigaru..može ti poslužit ka pomoć u prestanku, ka i svi supstituti (nicorette, flasteri) ..ali prvih 20-misec dana..

to je ono sto ne volim, kupi jedan kaze sranje, kupi drugi kaze govno, bacen novac
treba kupiti pravu stvar i ne kupovat preko nikakvih njuskala i sl. oglasa

pusio sam cigare 10god, znalo se tuci i preko 2 kutije dnevno, pocetkom 2. mj. ce biti skoro 2 god kako ne pusim cigare, prvih 5 mjeseca sam znao tu i tamo zapaliti kad izađem van (2-3 x u mjesec dana) bolje mi je pasalo kad pijem, al istovremeno mi se i gadila

danas cigaru vise ne bi zapalio nema sanse

ne bi vjerovala ali uz el. cig su potpunosti izbacili cigare jos 2 clana u kuci, a o frendovima da ne pricam

da razjasnim, e cig ce svakako pomoc prestanku pusenja cigarete, ali ne i prestanku ''parenja'' jednom kad probas i kad ti se svidi (a svidi ti se jako brzo, pogotovo zbog svojih mnogobrojnih aroma, bilo duhanske, bilo vocne ili bilo koje druge) to postaje hobi, stvorila se u svijetu cijela nova kultura oko toga

tko bezuspjesno prestaje pusiti i vraca se uvijek pravoj cig, nek proba elek.

ali obavezno prije kupovine neka prelista par nasih foruma

http://www.elektronske-cigarete.info/forum/index.php
http://www.e-cigarete.info/
ps. potrebno se regat da bi dobili puni pristup forumima

nadam se da nece biti onih koji ce reci a to je otrov, gledao na televiziji il procitao negdje, ne dajte se zavarat, zna se tko ima koristi od prodaje pravih cigara

laku noc

LaPerLa31
15.11.2012., 08:54
uuu bravo!!!

super ti to!! :mig:

ja sam zadnjih dana pospana, pa skoro cijelo vrijeme. dosta radim, možda i zato, ali mi se stalno spava. vjerojatno nema veze s nepušenjem, već s vremenom očito

čitam vas redovito i pratim mlade snage :) svima pozdrav!

:zivili: bravoooo za sve nas.........

samo ti pajki :zzz: to je super za mozak,ma to je sve vrijeme krivo jedan dan plus tisucu drugi dan sibir :mig:

LaPerLa31
15.11.2012., 08:56

niksonn
15.11.2012., 11:34

Ma Niks je u solidnom disbalansu od kako sam presta pušit. Još se nisam privikao na novog sebe. Benefiti prestanka su ogromni kao npr ne boli glava iza pijanstva :lol: voće i povrće otkrio sam da je i to hrana prije ni u ludilu pojest jabuku sad je s guštom zamlatim, višak energije ne znam dal je od voća povrća , viška kisika u organizmu, al i dalje vozim u petoj brzini ne puštam gas. Na poslu sam bolje koncentriran, posta pravi hitman skužim ljude na 20 metara kakve su volje, što žele, što im treba. Izoštrila su mi se osjetila njuha i okusa sad hrana ima...nekako nijansu ljepši okus. Postao sam jako jako empatičan ( oduvijek sam znao pružiti ruku ) ali sad neznam valjda kako mi je bilo grozno u početku odvikavanja ,ovo je u mene otišlo na neki viši nivo... ono moga bi otvorit psihoterapeutsku ordinaciju lakše bi mi bilo nego po pustim kavama... Pio sam 4-5 običnih kava dnevno sad popijem jutarnju i ponekad popodne uglavnom su neki čajevi u điru. Rekreiram se se pa se na meni pojavilo nešto što nalikuje mišićima. Moram priznati da sam sam sebi draži ovakav nego kakav sam bio prije.

Uz sve ove benefite podigla mi se otpornost na alkohol. Prije bi u toku večeri popio 5 piva jednu žesticu i amen. Nisam bio pijan ali više mi se ne bi pilo i ne bi pio... preša bi na jamnicu isl. Kako stvari stoje pivu sam udupla a žestice umnožio 6-7 puta i to samo u kafiću, ako se ode vani-vani ko zna broja ne bude baš dobro... problem je što u velikim količinama alkohola skroz dobro stojim na nogama, normalno komuniciram ne davim, ne šizikiram jedino ne izgledam baš najsvježije... Fuck imam osjećaj da me alkohol ne može oborit.

Mislim da je ovdje kod mene pomalo kriv kompletno novi lajfstajl kojeg nisam baš naj naj posložio. Ma ne bi ja toliko dramio oko alkokole da je to kao prije jednom tjedno pa ko ga šiša opio sam se i aj bok sutra je novi dan. Uvik se nešto namisti kako kaže picajzla rođendani ,pirevi, liga , trening, djevojačka, šta ti ja znam koja već prigoda za ubit se...

mare2203
15.11.2012., 12:56
nisam citala prijasnje komentare, ali eto da se ukljucim :)
prestala sam pustiti prije tocno godinu dana i nisam pusila do 8.mjeseca ove godine...
svi oko mene puse, cestitam si sto sam izdrzala toliko koliko sam izdrzala, ali eto ljetni stres i sve skupa me dokrajcilo...
:P
opet sam pocela pusiti i bas gustam u tome, kad dodje vrijeme (kad ostanem trudna) cu morati prestati za stalno, tako da, uzivajmo dok mozemo :)
ovo vam i nije bas neki poticaj, ali poanta je da se sve moze kad ima zelje i ambicije :D

napacheni
15.11.2012., 13:20
prestala sam pustiti prije tocno godinu dana i nisam pusila do 8.mjeseca ove godine...
svi oko mene puse, cestitam si sto sam izdrzala toliko koliko sam izdrzala, ali eto ljetni stres i sve skupa me dokrajcilo...
opet sam pocela pusiti i bas gustam u tome, kad dodje vrijeme (kad ostanem trudna) cu morati prestati za stalno, tako da, uzivajmo dok mozemo :)
ovo vam i nije bas neki poticaj, ali poanta je da se sve moze kad ima zelje i ambicije :D

Mudra si-skroz! :thumbup:

Sent from my GT-N7100 using Tapatalk 2

tintilinic100
15.11.2012., 13:35

Barem jedan iskren komentar.
kada bi svi bili tako iskreni imali bi realniju sliku društva.
ostali komentari su kao da ih je pisala jedna osoba.

Svi su sretni sto ne puše?
Moš mislit .....

u prolazu
15.11.2012., 14:37
ovo vam i nije bas neki poticaj, ali poanta je da se sve moze kad ima zelje i ambicije :DTi si mi super!!...:D Nikako ne shvacam kako si uspjela povezati ponovno propusavanje sa "zeljom i ambicijom":D

picajzla1
15.11.2012., 15:54

Moš mislit .....

A gle, ja sam sritna! Nadebljana al sritna! :lol:
Da nisam, pušila bi i dalje! Uostalom, nije mi niko stavija pištolj na glavu i reka "moraš prestat"- prema tome, to je moja želja, moja odluka koja na početku podrazumijeva nervozu, krizu i svašta nešto...ali nakon toga dolazi do zadovoljstva i sriće šta sam se riješila otrova! Tako da mogu reć da sam definitivno sritnija otkad ne pušim, nego kad sam pušila! I slobodnija... :)

picajzla1
15.11.2012., 16:04
Ma Niks je u solidnom disbalansu od kako sam presta pušit. Još se nisam privikao na novog sebe.

Ma tebi svaka čast! Napravija si gomilu promjena na bolje u svakom pogledu! :s Ja nisam ništa... :azdaja: Osim prestanka pušenja! a znaš šta, sad mi je palo na pamet da bi najradije dio ljudi kojima sam okružena :tuctuc: jer se nekad osjećam ka gubava jer sam odlučila prestat..naravno, svi puše i sad sam ja "prodana duša"! Sad se meni idu nabrajat prednosti pušenja! ka da sam mali retard jbt pa ću popušit tu priču!! Tješe sebe jer nisu karakteri i umisto da ti kažu :top: oni me je*u sa izjavama tipa "ma, nema šanse da se ja odričem kave i duvana, ja mogu prestat kad oću, ionako imaš isto novaca i kad pušiš i kad ne pušiš, e nećemo živit 100 god, moja baba ima 90 i još puši..." Ispada da je zdravije i bolje pušit nego ne pušit! Ma daj ono...

picajzla1
15.11.2012., 16:21

:s

picajzla1
15.11.2012., 16:24
a da znas u mojoj bivsoj zgradi ove od 70 sve same raspustenice,taman:zivili:fine i postene:rolleyes::)

:lol::lol::lol: tako se i ja vidim u 70-oj :Pivo:

picajzla1
15.11.2012., 16:48
Normalno očajno igram pušimo partiju požuda raste. Doživljavam totalni proboj ne znam kud ću sa sobom, preznojavam se mokar sam do gole kože ne razumijem što ljudi okolo mene govore samo da je zapalit. Sjedam na stepenice između gornje i donje etaže kafića u ruci cigara hapsim upaljač. krešem ne pali, opet kresnem ništa, konačno plamen na upaljaču aaah koja ekstaza. Momentalno sam se raspao, osjećao sam se jadno i bijedno ispred društva ( najavio prestanak pušenja a sad me svi vide kako se tresem i pušim užas užas užas )

E tu negdje na pola cigarete budi se u meni savjest, dišpet, ego ne znam ni ja šta otresm se , gasim cigaru, umivam se, dozovem se sebi u WC-u. vraćam se za pikado ljut ko ris na sebe i izazivam sve redom. Krila su mi narasla mislim da su svi glatko izgubili te večeri ono nitko ni blizu da me skine sa crte..

Ti si majke mi najjači lik! Odlučila sam se vratit malo u rikverc na temu- moram priznat da sam ovo pročitala u jednom dahu! RESPECT! Tebe pušenje inspirira! TI SI BOG! :headbang: :jumping: :amen:

SMeK
15.11.2012., 21:33

Moš mislit .....

Točno to. Evo ja brojim 109 dan. I ja ne znam kako ekipa ovdje piše da nema kriza i da svima cvatu ljubicice. Meni ne - upravo kriziram. Ali eto necu. Samo sam htio reci - barem meni - koji sam bivši okorjeli pusac - oko kutije i pol na dan pusio - eto skoro 4 mjeseca ali jos mi je tesko i jos me love krize i depresije zbog nepusenja :504:

Naj zanimljivije u cijeloj toj prici je što sam se najviše bojao izlazaka i vikenda pomješanih s alkoholom. Ispalo je upravo suprotno - uz cugu me cigareta UOPCE ne privlaci ali ovako preko tjedna, nakon posla, stresa, sjedenje pred kompom - e tu da. Iskreno se nadam da ce te depresivne krize prestati...

TheProvense
15.11.2012., 22:02
@ TheProvense ide li kako drugi dan ?
niš me nemoj pitat :(
preko dana super..ali kada dođem kući :rolleyes:
sad sam u onoj fazi da si mislim- a mogla bi samo dvije dnevno uz kavu za gušt..
imam prijateljicu koja tako godinama..ona zaista popuši dvije cigarete dnevno uz kavu..ne smatra se pušačem..kutija joj traje desetak dana, nekad i dulje..
nekad neki dan i preskoči..ovisi..
zbunjena sam..
kriza, hebat ga..

Upozorenjem da je đubre još uvik jaaaaaako ukorijenjeno u meni
da :(

treci mjesec je korak od mene,nemam nikakvih kriza i osjecam se super......
vau! svaka čast! bravo!
ponosna sam na tebe :cerek:

čestitam i tebi!
bravo :cerek: :cerek:

nadam se da nece biti onih koji ce reci a to je otrov, gledao na televiziji il procitao negdje, ne dajte se zavarat..
ne mislim da je e cigareta sranje ili otrov..samim time što nema mirisa i što ne sadrži tih cca 4000štetnih spojeva kao cigareta + što se može pušiti svugdje..
razmišljam da ju nabavim..
samo ne znam koju..izbor je (pre)velik..

igor.sb
15.11.2012., 22:30
joytech ego baterija najbolje model C twist

i ego vision v3 atomizer s rezevnim glavama (grijacima)

i to posebno uzet, bateriju, punjac i atomizer s rezervnim grijacima

i ono najvaznije tko misli kupovat elek. cigaru koja izgledom izgleda na pravu ili slicne, koje su tanke i male, neka prekrizi odmah jer s tim nema srece

tava
16.11.2012., 00:13
Evo i ja da malo dodam,nepusim od 6.6. znaci oko 5 i po mj,nekad mi dođe da zapalim al mi je zao da pokvarim
ulozeni trud a nekad prođe i 10-tak dana da se uopce sjetim cigareta.Imam punu podrsku svoje okoline
i nepusaca i jos uvjek velik broj pusaca svi su sretni zato sto sam bacila taj smrad.
Ja vjerujem da necu tako skoro zapalit (tamo negdje oko 80-te planiram ponovo pocet).
Je da sam natukla nesto kila al sam zadovoljna ,dijeta je u planu poslije Nove godine necu se puno zamarat
sa kilazom dok nebudem sigurna da mogu izdrzat dijetu.
Moje misljenje je da i bolje 10 kila skupit i prestat pusit nego ne. Ako sam se mogla ostavit cigareta koje sam obozavala tako
cu i moc hrane.

Vjerujem u sebe ,a vama dragi moji puno pozdrava saljem i drz te se.

tava
16.11.2012., 00:18
E da kad prođe nikotinska kriza selim na forum o prestanku konzumiranja ogromnih kolicina hrane...

Pozdrav jos jednom!!!

niksonn
16.11.2012., 02:08
Ti si majke mi najjači lik! Odlučila sam se vratit malo u rikverc na temu- moram priznat da sam ovo pročitala u jednom dahu! RESPECT! Tebe pušenje inspirira! TI SI BOG! :headbang: :jumping: :amen:

:o

Natjerala si mi krv u obraze... jel ti drago bar malkice :o

Tog dana ću se sjećat jako dugoo... trauma garant... Onih 15 minuta u WC-u sređivanja raspadnute psihe... bjež bjež nikom ni pod razno... Vidim tebi je to kraljevski i filmski ispalo. Nije baš da sam se ko feniks iz pepela digao no... no...
Možda je trajalo "samo" 15 minuta al definitivno nije bilo lako pokupit krhotine psihe i samopuzdanja eto ko da si bacija staklenu času na pod - tres... nije bilo to baš lako pomest, zalijepit, sastavit i izać pred publiku koja zajebaje koji sam karakter, ogromna snaga mi je trebala za sve to.

Tek poslije kad sam malo progovorija i kad mi je da struje bivši pušač ( opizdija me rukom po leđima i rekao ajde šta se tu privijaš, zamisli kako je meni ja već tri godine ne pušim ) vratila mi se prčevitost i počimam izazivat. Gle namistilo se tako moglo je ispast i skroz drugačije.

Malo si me zbunila meni je ovaj dan hm ipak osta traumatičan, ko zna možda za godinu -dvi kad ne budem pušio budem skroz drugačije gledao na to. Možda mi nekad bude digao sam se iz pepela, ali sad za sad nek ostane traumatičan. Načelno da pušenje me inspirira na razne stvari...

u prolazu
16.11.2012., 06:27
niš me nemoj pitat :(
preko dana super..ali kada dođem kući :rolleyes:
sad sam u onoj fazi da si mislim- a mogla bi samo dvije dnevno uz kavu za gušt..
imam prijateljicu koja tako godinama..ona zaista popuši dvije cigarete dnevno uz kavu..ne smatra se pušačem..kutija joj traje desetak dana, nekad i dulje..
nekad neki dan i preskoči..ovisi..
zbunjena sam..
kriza, hebat ga....Formula je vrlo jednostavna...koliko je netko pusio prije prestanka na toliko ili vise ce se i vratiti nakon ponovog propusavanja. To je jednostavno tako.

A to sto ti prijateljica moze pusiti 2 dnevno...ja se mogu napiti za vikend..pa onda ne piti tjednima, ali sto to vrijedi bivsim alkoholicarima??:ne zna:

u prolazu
16.11.2012., 06:31
Evo i ja da malo dodam,nepusim od 6.6. znaci oko 5 i po mj,nekad mi dođe da zapalim al mi je zao da pokvarim
ulozeni trud a nekad prođe i 10-tak dana da se uopce sjetim cigareta.Imam punu podrsku svoje okoline
i nepusaca i jos uvjek velik broj pusaca svi su sretni zato sto sam bacila taj smrad.
Ja vjerujem da necu tako skoro zapalit (tamo negdje oko 80-te planiram ponovo pocet).
Je da sam natukla nesto kila al sam zadovoljna ,dijeta je u planu poslije Nove godine necu se puno zamarat
sa kilazom dok nebudem sigurna da mogu izdrzat dijetu.
Moje misljenje je da i bolje 10 kila skupit i prestat pusit nego ne. Ako sam se mogla ostavit cigareta koje sam obozavala tako
cu i moc hrane.

Vjerujem u sebe ,a vama dragi moji puno pozdrava saljem i drz te se.Ovo boldano mi se svidja!!:kava:

Sto se tice hrane, sramota me je priznati da sam se u zadnja 2,5 mjeseca udebljao tocno 8,4 kilograma sa tendencijom daljnjeg rasta kilaze...i sada vec imam lijepu trbusinu. Najgore od svega je sto se uopce ne prezderavam nesto posebno. Taj problem me zadnji puta vratio natrag na pusacke staze.

u prolazu
16.11.2012., 06:50
Ma tebi svaka čast! Napravija si gomilu promjena na bolje u svakom pogledu! :s Ja nisam ništa... :azdaja: Osim prestanka pušenja! a znaš šta, sad mi je palo na pamet da bi najradije dio ljudi kojima sam okružena :tuctuc: jer se nekad osjećam ka gubava jer sam odlučila prestat..naravno, svi puše i sad sam ja "prodana duša"! Sad se meni idu nabrajat prednosti pušenja! ka da sam mali retard jbt pa ću popušit tu priču!! Tješe sebe jer nisu karakteri i umisto da ti kažu :top: oni me je*u sa izjavama tipa "ma, nema šanse da se ja odričem kave i duvana, ja mogu prestat kad oću, ionako imaš isto novaca i kad pušiš i kad ne pušiš, e nećemo živit 100 god, moja baba ima 90 i još puši..." Ispada da je zdravije i bolje pušit nego ne pušit! Ma daj ono...Samo malo picajlzla....
Ja dok sam bio pusac uvijek sam smatrao nepusace nekom vrstom manjevrijednih ljudi....a to i jesu bili...jer svi moji prijatelji koji su se ostavili cigareta vise ni izbliza nisu mogli onako kvalitetno kafendisat kao u to vrijeme mi pusaci....druga stvar, svi ti nepusaci koliko god "mrzili dim, cigarete i ljude koji puse"...su uredno dolazili u kafice u kojima smo zalazili u to vrijeme mi pusaci. Sa druge strane, nama pusacima nebi padalo napamet odlaziti na mjesta okupljanja nepusaca. I treca stvar, pusaci nikada nisu govorili nepusacima "gle kako je lijepo biti pusac"....niti im punili glavu sa time....to nikada nije bila bitna tema za razliku od obrnutog mudrovanja...tek onda bi krenulo podjebavanje koje spominjes!

Zakljucak....ako ti netko i sere pro pusenja, to je samo zato sto ga ti davis sa svojim jeli "nepusenjem".:kava: Ja recimo sa svojim pusackim prijateljima uopce izbjegavam otvarati tu temu, i dosada uopce nisam imao problema sa njima...i osim toga da mislis da su im argumenti tanki, nebi te to ljutilo.

TheProvense
16.11.2012., 08:23
Formula je vrlo jednostavna...koliko je netko pusio prije prestanka na toliko ili vise ce se i vratiti nakon ponovog propusavanja. To je jednostavno tako.
da..to si i ja stalno ponavljam..

A to sto ti prijateljica moze pusiti 2 dnevno...ja se mogu napiti za vikend..pa onda ne piti tjednima, ali sto to vrijedi bivsim alkoholicarima??:ne zna:
:o :p

Sad se meni idu nabrajat prednosti pušenja!
koje su prednosti pušenja? :ne zna:

ionako imaš isto novaca i kad pušiš i kad ne pušiš
je je..zato me i sram ići računati koliko toga sam ostavila u pepeljari..:504:
ne znam kako vi ali ja svaki dan stavim 20kn na stranu..nadam se da ću stavljati što dulje..da mi i to bude još jedna dodatna motivacija..
pa nakon godinu, dvije, tri se nagraditi nečime..cca 7,500kn godišnje je lijepa cifra..

a i kad poskupljuju cigarete? :o
pričalo se o nekakvih 30 kn po kutiji..

LaPerLa31
16.11.2012., 12:46
vau! svaka čast! bravo!
ponosna sam na tebe :cerek:.

jako je Lijepo kad je netko ponosan na tebe,hvaLa..

imala sam stav da sve mogu najbolje i kako bog zapovjeda,no nikada ni u snovima nisam sanjala,vjerovala da cu uspjeti prestati pusiti.

voljela sam cigaretu vise od svega,pusila sam 15god-kutiju dnevno prestaLa sam bez ikakvih pomagala...moj savjet ti je da slusas sebe i svoje srce,krize dođu i prođu....ako zaokupis mozak lijepim stvarima Lakse ces prolaziti kroz sve cari odvikavanja......

drzim :top: da uspjes

˝Lako je biti zLocest-tesko je biti dobar-jos teze je biti bolji-a najteze je biti najboLji˝

:mig::)

picajzla1
16.11.2012., 14:08
Zakljucak....ako ti netko i sere pro pusenja, to je samo zato sto ga ti davis sa svojim jeli "nepusenjem".:kava: Ja recimo sa svojim pusackim prijateljima uopce izbjegavam otvarati tu temu, i dosada uopce nisam imao problema sa njima...i osim toga da mislis da su im argumenti tanki, nebi te to ljutilo.

Eto vidiš, ovo nema veze s istinom! Veze s vezom! Meni se cigare ne gade, ne smrde, ja sidim sasvim normalno na kavi i nikad nisam išla u dio za nepušaće-čak mi paše trenutno pasivno pušenje. A da sam ikad ikome spomenila i nabijala na nos svoj prestanak pušenja- nooooooou! Baš zato šta znam kakve su meni rekacije kad mi neko sere nešto šta je meni drago! To mi ne bi palo na pamet! By the way, kakav bi ja čovik bila kad bi nekome kenjala o štetnosti i smradu cigara a ja sam sama pušila 14-15 godina?!!! Helloooo? Mogu ja ode davat i tražit podršku na forumu, jer zato i postoji...Svi smo u istim govnima i normalno je da ćemo se tješit i pričat kako su cigare gadljive..Samo eto, malo sam frustrirana jer primjećujem da me jedna bliska osoba ne zove na kavu više toliko koliko me zvala prije kad smo se skupa dva-tri sata napušavale...Šta sam ja manje vrijedna jer ne pušim???

Evo ti jedan primjer kad sam sila na kavu sa prijateljicom i jednom poznanicom..Govori poznanica meni "šta je, al ne pušiš?"(znači ja joj nisam rekla, nego joj je ili prijateljica rekla ili je skužila nakon njihove 3 popušene cigare)- ja govorim da nisam već 20 dana.. E sad kreće nabrajanje " Ja to nikad ne bi mogla, mene to uopće ne privlači, ja svoj stres liječim cigarama,one su mi sve u životu..Ne mogu zamislit kavu bez cigara! Meni je glupo kako neko može sebi taj gušt uskratit..A i to šta mudraci koji prestanu pušit govore da imaju više novaca mogu obisit mačku o rep i bla bla bla..."
Ja nikad u životu nisam srala nekoga i nešto, da bi sebe veličala.. Ja sam se tu osjetila ka debil...

picajzla1
16.11.2012., 14:10
koje su prednosti pušenja? :ne zna:

A vjerovatno mirišeš na Chanel, imaš više novaca u novčaniku, pluća su ti zdravija, zubi se bijele... :lol::lol::lol:

picajzla1
16.11.2012., 14:18
Samo malo picajlzla....
Ja dok sam bio pusac uvijek sam smatrao nepusace nekom vrstom manjevrijednih ljudi....a to i jesu bili...

A vidiš, ja sam im se uvik divila.. Možda je to razlika između tebe i mene.. Ja sam uvik bila svjesna da pušenje nije dobro i da nema ni jednu pozitivnu stranu! I opet sam pušila (đubre glupo).
Pazi ovo, nas 4 prijateljice na faxu, 15 min je pauze- nas tri izlazimo pušit vanka na ledaru (-2 stupnja) a jedna šta ne puši ostaje u toplome..Nakon 15 min mi se vraćamo napušene (2 cigare jer jbg, moraš izdržat 45 min predavanja)- smrdim sama sebi a di neću njoj šta jadna mora izdržat 45 min kraj mene, hodajuće pepljare! Ja da nju smatram manje vrijednom?! Pa čovik moj ja sam dno dna! Smrdljivi ovisnik! :)

picajzla1
16.11.2012., 14:22
:o
Natjerala si mi krv u obraze... jel ti drago bar malkice :o

Da malkice? Ma puuuuuno mi dragoooo.... :five:

LaPerLa31
16.11.2012., 16:43
znam kakve su meni rekacije kad mi neko sere nešto šta je meni drago!

kakav bi ja čovik bila kad bi nekome kenjala o štetnosti i smradu cigara

Ja nikad u životu nisam srala nekoga i nešto

˝sranja˝se događaju,puno covjek sam sebi ˝sranja˝napravi u zivotu,jel tako
zasto bi bilo jednostavno kada moze biti komplicirano....

probaj za primjer jedan samo 1 mjesec sve raditi kako treba i biti dobra jer 'dobro se dobrim vraca' pa ces vidjeti ni jednog poznanika ni takozvani prijatelja,svi pobjegnu glavom bez obzira od tebe kao da si˝gubava˝

trebas se alkoholizirati da te drustvo prihvati........

trebas pusiti da te drustvo prihvati.........

trebas sve raditi ono sto nevalja date to j.beno drustvo prihvati........

zasto je ako sve radis kako treba,dobra si i sve naj zasto je to drustvu tesko prihvatiti........:crta: a u kuki i drustvo i sranja i sve.
idem tamo gdje je sve po mom :durica

zato ja nemam nikoga imam samo muza on mi je najbolji prijatelj.

picajzla1
16.11.2012., 16:52
probaj za primjer jedan samo 1 mjesec sve raditi kako treba i biti dobra jer 'dobro se dobrim vraca' pa ces vidjeti ni jednog poznanika ni takozvani prijatelja,svi pobjegnu glavom bez obzira od tebe kao da si˝gubava˝

trebas sve raditi ono sto nevalja date to j.beno drustvo prihvati........

zasto je ako sve radis kako treba,dobra si i sve naj zasto je to drustvu tesko prihvatiti........

Ma dobro, nije sad baš opet ni tako..Ima ljudi koji će ti stisnit ruku i reć "svaka čast, samo tako naprid"..Nisu baš svi ova druga krajnost...
Na momente me izbace neke izjave iz takta..

Ja smatram da svako mora virovat u neki svoj put...Ali isto tako da bi virovali u svoj vlastiti put, nema potribe za dokazivanjem da je tuđi put pogrešan! (mudra izreka koje bi se svi mi morali držat) Isto ka šta ja neću solit pamet i govorit da je pušenje loše, tako nemojte ni vi mene uvjeravat da je dobro i :amen: ! To je možda ljudima obrambeni mehanizam, ali mene vriđa!

LaPerLa31
16.11.2012., 17:16
Ja smatram da svako mora virovat u neki svoj put...Ali isto tako da bi virovali u svoj vlastiti put, nema potribe za dokazivanjem da je tuđi put pogrešan! (mudra izreka koje bi se svi mi morali držat)

stvarno mudra izreka.:top:'pravim putem poci bit ce tesko znaj al'jedino ces tako stici gdje je vjecni sjaj':mig: al kako znati da si izabrao pravi put:mig:

VMihailov
16.11.2012., 17:56
Apsolutni off topic, izvinjavam se, ali moram moim Hrvatima ovde cestitati danasni dan...Slava Bogu za pravdu!!!

Bravo Hrvatskoj, bravo Hrvatima svugde u svetu!
I me se radujemo zadovoljenje pravde!

picajzla1
16.11.2012., 17:57
al kako znati da si izabrao pravi put:mig:

e to ti ne bi znala reć.. al bar šta se pušenja i ne pušenja tiće, mislim da smo mi izabrali pravi put :)

picajzla1
16.11.2012., 18:03
Apsolutni off topic, izvinjavam se, ali moram moim Hrvatima ovde cestitati danasni dan...Slava Bogu za pravdu!!!

Bravo Hrvatskoj, bravo Hrvatima svugde u svetu!
I me se radujemo zadovoljenje pravde!

Mislim da je danas to dopuštenooooooo!!!
Današnji dan ulazi u povijest! :jumping:
Danas je posebno lipo bit Hrvat!!! :klap:

niksonn
16.11.2012., 18:27
@ picajzla
U glavnom ti je to čista zavist, manje više svi smo svjesni šta je pušenje i kolko štete nosi. Mene su neki konstantno nutkali aj zapali aj spasi se pogledaj na šta sličiš. Znaš što je bilo ispod toga ? Pokušali su se ostavit ali nisu mogli preživit treći dan. Jedan normalniji mi je to priznao, sad ja bušim ovog drugog da baci cigarete. Manje više izludam ga u 10. min, poprilično mu spustim raspoloženje. Znam nije to OK od mene al nisu ni oni bili korektni. U trenutcima zlovolje umjesto da mi daju ruke , on aj slobodno uzmi cigaretu i zapali ako hoćeš. Možeš mislit šta bi me spriječilo da mu otmem cigaru iz kutije. Al kako se kaže kako siješ tako žanješ. Ovome ću kljucat sve dok ne baci cigare, a tada ću mu bit najveća potpora.

Igor1711
16.11.2012., 22:52
picajzlo, ti i te tvoje prije ko da vam je 13-14 godina u guzici a ne skoro 30...

Glo
17.11.2012., 07:07
Prevalila ja i 100ti dan bez pljuge :trio: ,ali nisam se došla hvaliti već javiti da je noćas prvi put kako sam sanjala da pušim :rigo: . Znam da me dragi odgovarao,ali ne,ja sam morala zapaliti. I popušila sam pljugu i pol,osjećaja se ne sjećam,ali znam da sam si rekla da sam luda i da više nema pušenja za mene.
I dalje sve isto;osjećam se super,krize još rijeđe i lakše,krenula malo na fitness da se guza ne raskvasi i to je to.

Hrabro dalje svi.
Big kiss :K

Seeenka
17.11.2012., 07:20
Prevalila ja i 100ti dan bez pljuge :trio: ,ali nisam se došla hvaliti već javiti da je noćas prvi put kako sam sanjala da pušim :rigo: . Znam da me dragi odgovarao,ali ne,ja sam morala zapaliti. I popušila sam pljugu i pol,osjećaja se ne sjećam,ali znam da sam si rekla da sam luda i da više nema pušenja za mene.
I dalje sve isto;osjećam se super,krize još rijeđe i lakše,krenula malo na fitness da se guza ne raskvasi i to je to.

Hrabro dalje svi.

Drži se sada, ja kad sam ih počela sanjat ubrzo sam propušila. Imala sa ludi san da se vozim na cisterni punoj cigareta i tako mi je bilo lijepo. Nemoj ni slučajno probat samo jednu jer gotovo je. Ovo ti govorim iz osobnog iskustva pušim već 33 godine i to cigarete Walter plavi, Camel žuti, Winstone crveni a najfiniji mi je Dunhil i to kutiju i pol dnevno. Dva puta sam pokušala prestati pušiti - jednom izdržala 3 mj. i drugi put 6 mj. i pala na foru u največoj krizi na samo ću jednu jer ja mogu prestat kad hoću.:504: Ni bolest kod koje je bilo obavezo prestati pušiti nije me natjerala na to. Sad sam u financijskom škripcu i odlučila sam ponovo prestat i pokušaću nekakvim laserom toliko da mi malo da psihičke stimulacije jer fakat sad više sama ne mogu. Ma mogu ali me frka apstinencijske krize jer kod mene svi doma puše, tuče me klimaks pa još i apstinencijska kriza i ja na psihijatriji. Vjeruj svaki dan će ti manje nedostajat ali će biti dana (bar je meni tako bilo) da bi nekom na ulici istrgnula cigaretu iz ruke. DRŽI SE JAČA SI TI OD NJE JER ONA JE SAMO SIĆUŠNI OTROV KOJEG AKO NE UZMEŠ ŽIVIŠ

niksonn
17.11.2012., 11:57
Da malkice? Ma puuuuuno mi dragoooo.... :five:

A neko bi moga čisto rekreativno dobit po guzici :five:

picajzla1
17.11.2012., 11:58
picajzlo, ti i te tvoje prije ko da vam je 13-14 godina u guzici a ne skoro 30...

Aj super, luđa sam ja šta sam išta govorila! ;)

niksonn
17.11.2012., 12:07

Hrabro dalje svi.

Jučer cili dan nekako čudan, euforija , emocije, uznemirenost nekakva uvečer.
Sklonio se od alkoholiziranja ali ne i alkohola, al uvečer baš nekako nemiran, neuroza se uvukla u mene.
Nemirno spavanje, prvi put sanjao cigaretu :bljak:

Mala noćna mora... Sanjam da su neki radnici oko kuće , te da jedan ostavlja kutiju cigara negdje po putu. Prilazim motam se ko maca oko vruće kaše, radnici negledaju, kradem cigaretu iz kutije i bježim koliko me noge nose iza kuće iza nekih dasaka i pušim... Hm san je trajao 2 sec a meni je trebalo dobrih 5 min da skontam da sam sve sanjao... više bi volio da sam kakava čudovišta sanja...

Dobro idemo dalje... doznao sam u snovima da sam ovisnik... big fucking thing ko da to i sam ne znam... :503:

niksonn
17.11.2012., 12:56
e to ti ne bi znala reć.. al bar šta se pušenja i ne pušenja tiće, mislim da smo mi izabrali pravi put :)

Mislim da ovdje nema zbora oko pravog puta. Općenito ja imam svoj neki kompas, idem kud mi kaže. Manje više ljudima sam čudan bolje reć neobičan, tu i tamo bi osta totalno neshvaćen al OK nema veze. Najvažnije je u životu znati što želiš, i čemu težiš, ostalo nekako se već namjesti ili se sam izboriš za to što želiš ili ljudi koje poznaješ učinu ti tu ljubav. Kad bi kod nekih stvari bio neodlučan uglavnom pod pritiskom drugih ljudi stvari su najčešće ne baš povoljno završavale kad bi mi film došao sam od sebe u 95% slučajeva to bi bilo to. Dakle u svakom slučaju slijediti sebe držat se svojih stavova i principa, sa vremenom društvo te prihvati i zapravo postaneš faca jer guraš neki svoj film.

oneisha
17.11.2012., 18:29
4 miseca!!!!!!!

zanimljivo, i kavu izbacujem sve više i više, pogotovo jutri- prvo papat, onda ostalo

puse svima i veliki pozdrav, hrabro dalje!

LaPerLa31
17.11.2012., 20:26
GLo :lux: :trio: :lux:

Oneisha :lux: :trio: :lux:

LaPerLa31
17.11.2012., 20:31
šta se pušenja i ne pušenja tiće, mislim da smo mi izabrali pravi put :)

tako je :top: na pravom smo putu...........

niksonn
18.11.2012., 10:41
Evo konačno večer završio u starim mjerama 5 sportskih pivica i ništa više. Cigareta koja cigareta ?:kava:

TheProvense
18.11.2012., 13:53
4 miseca!!!!!!!
bravo!! :) :) :)

da se i ja pohvalim sa svojim malim/velikim koracima..
bila sam vani, u klubu gdje se puši i nisam zapalila :mirko:
bravo ja!
jest da mi je mirišalo sve u 16 :p ali bila sam jaka :mirko:

Igor1711
19.11.2012., 06:52
4 miseca!!!!!!!

zanimljivo, i kavu izbacujem sve više i više, pogotovo jutri- prvo papat, onda ostalo

puse svima i veliki pozdrav, hrabro dalje!
čestitam!

Igor1711
19.11.2012., 06:56
Aj super, luđa sam ja šta sam išta govorila! ;)
:Pivo:

picajzla1
19.11.2012., 12:11
Nemirno spavanje, prvi put sanjao cigaretu :bljak:

Svi smo je istu noć sanjali...Ja isto prvi put...
Zapalila sam 3 duga Waltera (iako dugi Walter nikad nisam zapalila)- al valjda je psiha tila da užitak duže traje..hehehehhehehe..strašno!
Al... Svo zlo u tome.. Sad je sve ok! :)

picajzla1
19.11.2012., 12:15
:Pivo:

:durica :blabla: :buum: :tuctuc:

:) :) :)

oneisha
19.11.2012., 12:30
nek sam se ja pohvalila i nestala...

Dragi moji, nadam se da vam dobro ide, proletim za čas, vidim i nova lica i nadam se da će ih još bit. Lipo vam ja kažem da se osjećam odlično. Mogu se osjećat i loše, ali samo ako želim. to isto vrijedi i za vas. uvijek kažem- kako posložite u glavi, tako će i biti. mislim da se na ovo stvarno može utjecati. samo pozitivno, hrabro, ustrajno. svi smo prestali pušiti zato što je pušenje loše, nezdravo, skupo, seljački ili bilo što drugo. ako znate to sve, neće vam biti žao i sigurno nećete pogriješiti ;) ako netko ima pokoju krizicu, kako je došla, tako i ode. mali đavlić dođe po svoje, ali ako ne nađe ništa, sve manje će se vraćat. virujte vi svojoj Oneishi :)

Što se tiče cigara, cigare smrde.

tnt_tunja
19.11.2012., 13:01
Pozz raja!
Planirao sam se sinoc javiti,ali konekcija me je blokirala tako da nisam mogao.
Jucer u 14:00 sam napunio tacno 21 dan kako sam cist i mogo vam reci da se super osjecam sto se tice zdravlja disanja i svega ostalog. Ali opet me puca kriza po nekih pola sata dnevno, i stvarno je sva jaaca i jaca. Ali ja se ne dam, cekam da prodje...
Dok pisem post vec su 22 dana, heheh

TheProvense
19.11.2012., 15:12
Što se tiče cigara, cigare smrde.
ja još nisam u tom stadiju :(
meni miriše :(
kolegica na poslu puši u svojoj sobi, kad dođem kod nje, k'o da sam došla u parfumeriju..tak' mi miriši :(

Dok pisem post vec su 22 dana, heheh
bravo! :five:

mali17
19.11.2012., 19:56
kratki update: 57 dana, ali više cigarete nisu problem nema trigera sad sam si umislio da imam cancer grla jer se mojeranije navedene tegobe(knedla) pogoršavaju se (imam osjećaj da sam blago aneksiozan) bio kod ORL kaže on ništa strašno upala sluznice, grgljaj ovo (a ja mislim "ma šta ti znaš" to je čambro") hahaha)...sve u svemu ne dam se funkcioniram koliko mogu normalno, idem na posao, ispunjav sve svoje obaveze ali me psiha lomi pravo, znam da je sve ovo posljedica teške ovisnosti koju nikotin izaziva i nedam se ali kod mene (ipak sam pušio 20 godina) je borba uistinu iscrpljujuća i sve mi teže za podnositi sve ovo...ali barem što se duvanjenja tiče tu sam kapricli nema više pa taman da ću od njih trenutno ozdravit.....

LaPerLa31
20.11.2012., 06:47
funkcioniram koliko mogu normalno, idem na posao,ispunjav sve svoje obaveze

ali me psiha lomi pravo,sve mi teže za podnositi sve ovo

budi sretan imas posao,sta bi da moras biti jos i carobnjak svakog dana za prezivljavanje

proci ce psiha,a i knedLa-ce proci ko'sto i sam kazes 20 godina pusenja:rolleyes:

Glo
20.11.2012., 07:36
mali 17 ,kako te psiha lomi? Stalno se vidiš s pljugom,ili? Daj nam malo pobliže pojasni...
Meni dolaze flashevi,vidim se s pljugom tu i tamo,ali podsvjesno (fucking psiha). Ponekad se bojim da ću se zaboraviti da sam prestala pušiti,pa zapaliti :ne zna: A ne vuče me na pušenje,nemam problema sa druženjem s pušačima,izlascima,alkoholom...
Frendica mi je trudna. I puši. I meni je to strašno,a ne znam kako da joj pomognem. Ona tvrdi da ne može prestati i lovi se za onu da je bolje pušiti nego naglo prestati (ne znam uopće tko je to izrekao) radi stresa...
Ima li koja curka na forumu koja je bila u sličnoj situaciji da mi pomogne sa pristupom? Ili da ju jednostavno pustim?

picajzla1
20.11.2012., 07:37
35-ti dan! Mislim se upisat neku teretanicu, jer me moje ne više fino oblikovano dupe više boli od sidenja... hehehehehe, ajmeeee, pucam po šavovima! Iden danas posli posla u teretanu i ne izlazim dok ne odšetam ili otrčim 8 kilometara (sad sam odlučila)!! Neću pušit i trenirat ću..Može li bolje?! Dokle, samo me zanima?! :)

picajzla1
20.11.2012., 07:45
mali 17 ,kako te psiha lomi? Stalno se vidiš s pljugom,ili? Daj nam malo pobliže pojasni...
Meni dolaze flashevi,vidim se s pljugom tu i tamo,ali podsvjesno (fucking psiha). Ponekad se bojim da ću se zaboraviti da sam prestala pušiti,pa zapaliti :ne zna: A ne vuče me na pušenje,nemam problema sa druženjem s pušačima,izlascima,alkoholom...
Frendica mi je trudna. I puši. I meni je to strašno,a ne znam kako da joj pomognem. Ona tvrdi da ne može prestati i lovi se za onu da je bolje pušiti nego naglo prestati (ne znam uopće tko je to izrekao) radi stresa...
Ima li koja curka na forumu koja je bila u sličnoj situaciji da mi pomogne sa pristupom? Ili da ju jednostavno pustim?

Glo draga, ista situacija... Ali bolje je pustit.. Mislim da ćeš ako forsiraš samo napravit kontraefekt... Ne znam, mislim da nije pošteno od nas sad "solit" pamet.. Ako joj muž i najbliža rodbina ne mogu objasnit, onda nema smisla da ti pokušavaš! Mogla bi se uvridit..Sama zna da nije zdravo pušit i da tako škodi sebi i bebi.. Ako se nije spremna zbog bebe odreć, onda sigurno neće ako je ti forsiraš! Moje skromno viđenje :)

Glo
20.11.2012., 07:50
Nekako,dok sam pušila,znala sam da ću prestati kad zatrudnim jer nisam ja bitna,već dijete. Ali eto,prestala sam i prije. "Solila" bih joj pamet i sa pljugom u čubama najvjerovatnije jer mi je normalno da trudnica ne puši :)
I znam da si u pravu,ali mi je žao nekako...Inače STVARNO nikog ne davim sa svojim nepušenjem ili nedaobog da nekog nagovaram da prestane,čak ni dečka jer znam da je pušač sam svjestan svega i ako odluči, prestati će,ali kad on to želi,ne ja.

picajzla1
20.11.2012., 08:01
Sve znam! I mi smo odavno govorile da ćemo se napušavat dok ne zatrudnimo..Sad je ona trudna ali nije prestala.. Smanjila je..Ja sam prestala između ostaloga ne bi li njoj ukazala da se sve može kad oće..Ali ona se očito nije spremna odreć! Znam da bi digla nos da joj pametujem i držim propovijedi... Bar isprid mene ne puši puno! :) I to je nešto!