PDA

View Full Version : Studentski domovi - obavezno pročitati prvi post!

stranice : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 [19] 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33

Markeca
19.07.2012., 18:40
živio ja:p

AlmaZec
19.07.2012., 20:44
Joj hvala stvarno,jos jednom hvaaala! :D Inace sam panicar,a nisam znala da sam bas ovoliki

Sanja_rica
19.07.2012., 20:47
Ako ima ovdje netko tko predaje papire a nije upisao fax odmah nakon srednje neka donese i original svjedodžbu o maturi (zamoliti tete u referadi da vam je posude) jer se treba opravdati svaka godina pauziranja. Obzirom da sam ja radila mene su tražili i radnu knjižicu.

sesve
20.07.2012., 01:03
ako bude uvijek možeš na žalbe nakon rezultata :mig:

samo da mi zbog toga ne seru da mi je dokumentacije nepotpuna zbog toga :503:

mislim, ionako piše na potvrdi o prebivalištu da mi je brat na ovoj sadašnjoj adresi :ne zna:

dharmica
20.07.2012., 10:32
Ako ima ovdje netko tko predaje papire a nije upisao fax odmah nakon srednje neka donese i original svjedodžbu o maturi (zamoliti tete u referadi da vam je posude) jer se treba opravdati svaka godina pauziranja. Obzirom da sam ja radila mene su tražili i radnu knjižicu.

Jel znaš da li se može kopirano donijeti?

Sanja_rica
20.07.2012., 12:11
Jel znaš da li se može kopirano donijeti?
Možeš kopirati pa im ostaviti kopiju, ali moraju vidjeti original, bez toga ništa!

Leeychy
20.07.2012., 21:48
Što trebam napraviti da budem cimerica sa svojom sesstrom??

Markeca
20.07.2012., 22:14

doći skupa na useljenje, a mislim da bi im bilo dovoljno samo to reći ako dođeš i sama

crogunners
20.07.2012., 22:43

kad bude online rezervacija soba, morate ti i sestra rezervirati istu sobu :)

Markeca
20.07.2012., 23:18

ne moraju :kava:

butterflygirl
21.07.2012., 09:35
Ljudovi, natječaj za dom traje do četvrtka ili petka još?

ekvator
21.07.2012., 11:01
Ljudovi, natječaj za dom traje do četvrtka ili petka još?

27.7. je zadnji dan a to je mislim petak

lascina
21.07.2012., 14:59
Bok!
Nemam iskustva s domovima (i mislim da imam opsesivno kompulzivni poremecaj sto se tice higijene :D) pa me zanimaju najnovije tehnike koje su razvili studenti za vrijeme boravka u studentskim domovima, neuredni WC-i i tuš kade, kako ljudi prezivljavate,pomozite napišite svoje inovativne tehnike odlazenja na WC i kupanja?
**I da, zna li netko ima li perilica rublja na Lascini?
Bit cu vam jako zahvalna na odgovoru :cerek:

strujar
21.07.2012., 17:13
Kako ide postupak za (mozda buduce) brucose koji idu na jesenski rok upisa na fakultete?
za dom u Ri?

Markeca
21.07.2012., 17:40
Kako ide postupak za (mozda buduce) brucose koji idu na jesenski rok upisa na fakultete?
za dom u Ri?
isto ko i za ove druge.

strujar
21.07.2012., 17:47
isto ko i za ove druge.

Problem mi je e-molba u kojoj moram navesti fakultet koji sam upisao, pošto ga još nisam upisao...

butterflygirl
21.07.2012., 20:10
27.7. je zadnji dan a to je mislim petak

Tenks! :)

nihil1
21.07.2012., 20:24
Bok!
Nemam iskustva s domovima (i mislim da imam opsesivno kompulzivni poremecaj sto se tice higijene :D) pa me zanimaju najnovije tehnike koje su razvili studenti za vrijeme boravka u studentskim domovima, neuredni WC-i i tuš kade, kako ljudi prezivljavate,pomozite napišite svoje inovativne tehnike odlazenja na WC i kupanja?
**I da, zna li netko ima li perilica rublja na Lascini?
Bit cu vam jako zahvalna na odgovoru :cerek:

Gotovo nitko nije živio u uvjetima u kojima se živi na Lašćini i starim paviljonima na Savi( aludiram na wc-ove koji se dijele).
Kako misliš inovativne tehnike? Na wc odeš , uzmeš sa sobom wc papir i obaviš to. Izađeš,odeš u sobu po sapun, opereš ruke (neki niti to) i vratiš se u sobu. Nešto inovativnije bi bilo uzeti sapun sa sobom da ne moraš ići do sobe i nazad.

Nema perilica rublja na Lašćini, ove godine ćemo poraditi na tome da ih bude. Upravitelj i tajnica su kao za to, lani su neki pisali peticiju, čuo sam da se nije maknulo sa mrtve točke. Nisam dovoljno upućen, znam da ima dečkiju koji se upuštaju u rasprave s upraviteljem radi toga. Živjela ažurnost uprave lašćine!

zumbabuba
21.07.2012., 22:43
Vidim da je ona stara stranica poprilično ne ažurna, nitko ne dodaje nove slike paviljona, pa sam odlučila napraviti novu stranicu te ću se potruditi u ovih par godina koliko ću još provesti u domovima detaljno opisati sve domove.

http://studentski-dom.blogspot.com/

Trenutno je tekst uzet sa stare stranice no to će se sa vremenom promjeniti, prvi dom na redu će biti Šara, slike hodnika pa sve do tlocrta sobi.
Ja se nadadam da ću nekome pomoći. Hvala!

ekvator
22.07.2012., 08:04
Vidim da je ona stara stranica poprilično ne ažurna, nitko ne dodaje nove slike paviljona, pa sam odlučila napraviti novu stranicu te ću se potruditi u ovih par godina koliko ću još provesti u domovima detaljno opisati sve domove.

Trenutno je tekst uzet sa stare stranice no to će se sa vremenom promjeniti, prvi dom na redu će biti Šara, slike hodnika pa sve do tlocrta sobi.

oće biti išta uskoro vezano za cvjetno?

Markeca
22.07.2012., 08:07
priča se da bi se na cvjetnom tijekom ove godine mogla napraviti praonica...

ekvator
22.07.2012., 08:20
kako ide s on-line rezervacijama soba, kako to izgleda, vidi li se gdje su sobe smještene?

lascina
22.07.2012., 08:49
Gotovo nitko nije živio u uvjetima u kojima se živi na Lašćini i starim paviljonima na Savi( aludiram na wc-ove koji se dijele).
Kako misliš inovativne tehnike? Na wc odeš , uzmeš sa sobom wc papir i obaviš to. Izađeš,odeš u sobu po sapun, opereš ruke (neki niti to) i vratiš se u sobu. Nešto inovativnije bi bilo uzeti sapun sa sobom da ne moraš ići do sobe i nazad.

Nema perilica rublja na Lašćini, ove godine ćemo poraditi na tome da ih bude. Upravitelj i tajnica su kao za to, lani su neki pisali peticiju, čuo sam da se nije maknulo sa mrtve točke. Nisam dovoljno upućen, znam da ima dečkiju koji se upuštaju u rasprave s upraviteljem radi toga. Živjela ažurnost uprave lašćine!

Pa onda u koji dom nosite prati robu? (Koji je najblizi s perilicama, jer nisam iz Zg). Kakvo vam je trenutno stanje s netom?

nihil1
22.07.2012., 10:19
Pa onda u koji dom nosite prati robu? (Koji je najblizi s perilicama, jer nisam iz Zg). Kakvo vam je trenutno stanje s netom?

Nitko ko je u domu nije iz Zagreba.
Ja nosim kod prijatelja i prijateljice koji imaju stan u zagrebu. Većina moga kata na lašćini tako radi.
Ali bit će ove godine perilice, uvjeren sam u to. Ili idemo sa peticijom, malo sam se raspitao ,prošla peticija je predana prije Božića i još ništa.
Triput hura za upravitelja Lašćine! Najbliža ti je Šara, ali je to dosta daleko. Možeš prat u praonicama na Maksimiru.

Net je jako brz. Do ove godine nisi mogao učitat stranicu faksa, krenulo se sa peticijom i dočekao nas je jako brz net. Ne znam točno brzinu.

Blue Marine
22.07.2012., 10:49
kako ide s on-line rezervacijama soba, kako to izgleda, vidi li se gdje su sobe smještene?

Zanimljivo pitanje. I mene zanima. Itko zna? :)

Markeca
22.07.2012., 10:52
pa i u hotelu kad rezerviraš sobu nemaš baš 3D animaciju da vidiš di je soba :kava:

a i nisam siguran da brucoši mogu rezervirati sobe. prije je to bilo moguće samo za one koji su već bili u tom domu...

Tyet
22.07.2012., 10:58
I brucoši su prošle godine mogli rezervirati sobe, ali dan nakon što smo rezervirali mi koji smo već bili u domu. Prilikom rezervacije jednostavno biraš paviljon i sobu, s tim da ti prikaže i tlocrt pa možeš vidjeti gdje se nalazi koja soba. Koliko se sjećam, to je sva mudrost :)

strujar
22.07.2012., 12:15
Polaznik sam jesenskog roka, namjeram upast na nesto sta je ostalo slobodno u Ri.
Za prijavu natječaja za studentski dom u Rijeci potrebna mi je e- molba, koju ne mogu napraviti jer se u njoj trazi fakultet koji sam upisao...

ekvator
22.07.2012., 12:22
ok, nisam brucoš al sam prvi put sad u domu pa me zanimalo kako ide, kad to rezerviranje počne

Markeca
22.07.2012., 12:26
a da nazoveš riječki studenski sentar i pitaš?

ok, nisam brucoš al sam prvi put sad u domu pa me zanimalo kako ide, kad to rezerviranje počne

svakako ne prije objave rezultata.

Tyet
22.07.2012., 12:35

http://esava.info/vijesti-iz-doma/obavijest-o-terminima-online-rezervacija-soba-za-sve-domove/

nihil1
22.07.2012., 12:43
http://esava.info/vijesti-iz-doma/obavijest-o-terminima-online-rezervacija-soba-za-sve-domove/

Jel moguće da ovog nema na stranici sc-a ili ja ne mogu naći?!
Valjda će obavijestit da su stigli rezultati natječaja. ili ćemo i to morati tražiti po e-savi...:durica

Tyet
22.07.2012., 13:26
Jel moguće da ovog nema na stranici sc-a ili ja ne mogu naći?!
Valjda će obavijestit da su stigli rezultati natječaja. ili ćemo i to morati tražiti po e-savi...:durica

Nemam pojma otkud eSavi ovo jer na stranici SC to još nisu službeno objavili. U natječaju piše da će rezultati biti objavljeni do 16.08., pa će vjerojatno koji dan prije trebati početi refreshati stranicu :D

zumbabuba
22.07.2012., 13:51
Quote:
zumbabuba kaže:

oće biti išta uskoro vezano za cvjetno?

Ako ću stići objavit ću.

Danas sam pročistila tekst za šaru, te par rečenica za bankovne računa, koju banku odabrati itd. sutra idem na more tako da sumljam da ću sljedećih par dana nešto raditi oko toga.

dalma-9
22.07.2012., 14:52
Na bratovoj potvrdi školovanja su napisali: "radi smještaja u đački dom". Hoće li to šta smetat il može ostat tako :S

mrtva_maca
22.07.2012., 15:26
Imam jedno pitanje (pratim ovaj forum već dugo, ali nisam baš naišla na odgovor), možda je blesavo ali ja bih voljela bit sigurna.
Završila sam prvu godinu, skupila svih 60 ectsa i imam prosjek 4,700 i još primam državnu stipendiju A kategorije. Na prijavi za dom sam tražila Cvjetno naselje.
Zanima me jel ima šanse da ne dobijem Cvjetno zato jer sam tek prvu završila? znam da prednost imaju studenti viših godina..
(kao brucoš nisam dobila dom pa sam bila u stanu al to mi je stvarno preskupo bilo, zato sam se potrudila da ove godine upadnem u dom)

nihil1
22.07.2012., 16:54
Imam jedno pitanje (pratim ovaj forum već dugo, ali nisam baš naišla na odgovor), možda je blesavo ali ja bih voljela bit sigurna.
Završila sam prvu godinu, skupila svih 60 ectsa i imam prosjek 4,700 i još primam državnu stipendiju A kategorije. Na prijavi za dom sam tražila Cvjetno naselje.
Zanima me jel ima šanse da ne dobijem Cvjetno zato jer sam tek prvu završila? znam da prednost imaju studenti viših godina..
(kao brucoš nisam dobila dom pa sam bila u stanu al to mi je stvarno preskupo bilo, zato sam se potrudila da ove godine upadnem u dom)

Po mom mišljenju, bit će pravo čudo ako ti ne dobiješ Cvijetno.
Nije baš takva situacija da nitko mlađi od treće ne dobije Cvijetno i Šaru, ne dobijaju je često,ali uvijek postoji dio onih koji je dobiju. Uostalom, po priči sa ljudima, nekako sam dobio dojam da je Šara cjenjenija od Cvijetnog. A nije ni čudo, dom je top. Upraviteljica im se baš potrudila.

lascina
22.07.2012., 17:09
Ja nosim kod prijatelja i prijateljice koji imaju stan u zagrebu. Većina moga kata na lašćini tako radi.

Koja soba dvokrevetna, paviljon je najbolji ili medju boljima (nisam glazbenik)?
Kakva je menza, i je li radi nedjeljom? :mig:

Suhopoljac
22.07.2012., 18:41
Jedno pitanje, u vezi ove "košuljice" koja se predaje uz ostale dokumente za natječaj za dom, da li je to potrebno uzimati samo u zagrebačkom SC-u ili u ostalim mjestima poput Osijeka itd? :)

Amelia05
22.07.2012., 19:26
pozdrav!
zanima me informacija za prijatelja...ako je zavrsio srednju skolu 2006. godine, u meduvremenu nije upisivao nikakav fakultet, ali bi pokusao iduce godine...u tom slucaju jel ima pravo na dom, ili postoji neka dobna granica za dobivanje prava na smjestaj u dom?
zahvaljujem! :)

čbelica
22.07.2012., 20:03
mora li kopija ugovora o stipendiji biti ovjerena, ili može biti samo kopiran ugovor?

enedielle
22.07.2012., 20:07
O.o i to treba?

Gazdarica
22.07.2012., 20:24
Pa onda u koji dom nosite prati robu? (Koji je najblizi s perilicama, jer nisam iz Zg).

koliko znam na šari praonice ne mogu koristiti oni koji tamo ne žive.

nisam uopće imala pojma za ovo s perilicama na lašćini :eek:

stefi13
22.07.2012., 21:35
Jel mi moze netko malo vise reći o domu,i o centru, upisujem se u 1. godinu pa nista nezz...
hvala..:cool:

lilicaxa
22.07.2012., 23:43
Spada li bibliotekarstvo u deficitarna zanimanja?

girl333
23.07.2012., 08:45
pozzz! imaju li u 8 paviljonu na cvjetnom sve sobe svoju kuhinjicu? najvise me zanimaju one na 5 katu jer znam da imaju balkon pa su navodno manje..? :)

leona_lewis
23.07.2012., 09:58
Zanima me dal mogu biti u sobi sa svojim dečkom. Oboje smo prijavili šaru, vjerojatno cemo i dobiti, pa me zanima da li mi on moze biti cimer ili moraju biti iskljucivo cure s curama. Ako je to moguce, jel ko zna kakva je procedura da se oboje prijavimo za istu sobu?

TinaBro
23.07.2012., 14:09
dal mi može netko reć da li rodni list mora bit novi? kao ne stariji od 6.mj. il to više nije bitno? jer mi u natječaju za dom piše samo rodni list,a imam neki već doma stariji pa me zanima dal mogu priložit taj?

Sanja_rica
23.07.2012., 15:43
mora li kopija ugovora o stipendiji biti ovjerena, ili može biti samo kopiran ugovor?

Ja sam odnijela kopiju i original na uvid. Uzeli su i ništa nisu rekli.

Frigg
23.07.2012., 15:53
Zanima me dal mogu biti u sobi sa svojim dečkom. Oboje smo prijavili šaru, vjerojatno cemo i dobiti, pa me zanima da li mi on moze biti cimer ili moraju biti iskljucivo cure s curama. Ako je to moguce, jel ko zna kakva je procedura da se oboje prijavimo za istu sobu?

Ah, kako lijepo zamišljeno, da se može, stotine parova bi tako živjelo zajedno. Ne možeš. Jedino što možeš je da nađete još jedan par koji je dobio Cvjetno pa se ti normalno prijaviš s nekom curom i tvoj dečko s njenim dečkom, ali se zamijenite za sobe da možete biti zajedno... Time naravno radite prekršaj, ali tko voli... :kava:

enedielle
23.07.2012., 15:58
ljudi, zašto prilažete tu kopiju, kakva stipendija? mislite na državnu A zbog koje imate izravni ili..? :confused:

@FRIGG
ne rade prekršaj, znam masu ljudi koji su se tak zamijenili, jedino susjedi s kojima dijeliš kupaonu moraju pristati (ako dijeliš s njima, ako je katna, onda nikome ništa).

Ena_Leto_13
23.07.2012., 19:58
Je li itko ikad poštom preporučeno slao prijave za smještaj u studentske domove u OS?

lilicaxa
23.07.2012., 20:13
Dobiju li studenti s godinom zaostajanja 400 bodova za ostvarenih 60 ECTS-a u godini? :confused:

Blue_Moon91
23.07.2012., 21:32
jel vec objavljan mozda natjecaj za studentski dom u Rijeci ak zna neko

Markeca
23.07.2012., 21:56
Dobiju li studenti s godinom zaostajanja 400 bodova za ostvarenih 60 ECTS-a u godini? :confused:

da pročitaš kriterije, umjesto što galamiš tu, vidjela bi da ne dobiju.

blue moon, vrlo je vjerojatno da jest.

tomislaven
23.07.2012., 22:41
molim hitno savjet jer imamo još samo par dana natječaja...

znači, imam situaciju da sam cijelo vrijeme mislio da mi ugovor o stipendiji riješava dom. kako sad upisujem diplomski, to više nije tako. uglavnom, imam prosjek 3.83 - slab, jelda, te jedan predmet nepoložen. isto, otac mi je branitelj, imam sestru u osn. školi i niska primanja. koliko mi to jamči dom? molim one koji imaju iskustva da mi se jave, da ne šaljem u Zagreb bezveze ugovore i ne plaćam 100 kn ako nemam šanse dobiti.

zbilja mi treba brz odg, hvala ;)

Urbanna
23.07.2012., 22:48
jel vec objavljan mozda natjecaj za studentski dom u Rijeci ak zna neko

Objavljen i završen za studente koji već studiraju, a za brucoše je otvoren 21-07, a traje do 27-07.

Pogledaj na scri stranicama. :mig:

Urbanna
23.07.2012., 22:50

znači, imam situaciju da sam cijelo vrijeme mislio da mi ugovor o stipendiji riješava dom. kako sad upisujem diplomski, to više nije tako. uglavnom, imam prosjek 3.83 - slab, jelda, te jedan predmet nepoložen. isto, otac mi je branitelj, imam sestru u osn. školi i niska primanja. koliko mi to jamči dom? molim one koji imaju iskustva da mi se jave, da ne šaljem u Zagreb bezveze ugovore i ne plaćam 100 kn ako nemam šanse dobiti.

Radi se o sto kuna i moj savjet je da pošalješ. Nikad ne znaš. :mig:

Prosjek nije uopće toliko loš, a uz to ovisi o tom koliki je prosjek fakulteta koji studiraš. Uz to, pogledaj na stranicama koliko se što boduje i izračunaj si okvirno.

Sretno!

evomene
23.07.2012., 22:59
Radi se o sto kuna i moj savjet je da pošalješ. Nikad ne znaš. :mig:

Prosjek nije uopće toliko loš, a uz to ovisi o tom koliki je prosjek fakulteta koji studiraš. Uz to, pogledaj na stranicama koliko se što boduje i izračunaj si okvirno.

Sretno!

Nije da samo brucoši mogu slati poštom, a ostali moraju osobno donijeti i pokazati indeks i iksicu?

Urbanna
23.07.2012., 23:24
Nije da samo brucoši mogu slati poštom, a ostali moraju osobno donijeti i pokazati indeks i iksicu?

Da, znam. Sestra mi je na Savi tako da je to točno.:)

tomislaven Jesi ti njih kontaktirao i pitao jel' možeš slati poštom?

Markeca
23.07.2012., 23:36

ja bih radije ovo provjerio.

Amelia05
24.07.2012., 17:15
pozdrav!
zanima me informacija za prijatelja...ako je zavrsio srednju skolu 2006. godine, u meduvremenu nije upisivao nikakav fakultet, ali bi pokusao iduce godine...u tom slucaju jel ima pravo na dom, ili postoji neka dobna granica za dobivanje prava na smjestaj u dom?
zahvaljujem! :)
zna netko??

tomislaven
24.07.2012., 17:22
ja bih radije ovo provjerio.

provjereno je - 2 puta. znači kao preddiplomac sam imao mogućnost dobiti dom samo preko tog ugovora o stipendiji (dakako uz sve one stvari koje i inače trebaju), dok sada roditelj za izravno mi treba biti eto, invalid. znači, preporuka je da ipak pokušam? koliko uopće bodova nosi sestra u osnovnoj, niža primanja po članu obitelji? ima negdje pregled?

zna netko??

znači sad ima nekih 24? u domu ima i starijih, tako da sumnjam da ga godine mogu spriječiti. provjeri još dalje. :)

Sanja_rica
24.07.2012., 17:26
zna netko??

Nema dobne granice, ja sam pauzirala.

Amelia05
24.07.2012., 17:29
znači sad ima nekih 24? u domu ima i starijih, tako da sumnjam da ga godine mogu spriječiti. provjeri još dalje. :)

Nema dobne granice, ja sam pauzirala.

hvala! :D

Miss poetry
24.07.2012., 18:11
provjereno je - 2 puta. znači kao preddiplomac sam imao mogućnost dobiti dom samo preko tog ugovora o stipendiji (dakako uz sve one stvari koje i inače trebaju), dok sada roditelj za izravno mi treba biti eto, invalid. znači, preporuka je da ipak pokušam? koliko uopće bodova nosi sestra u osnovnoj, niža primanja po članu obitelji? ima negdje pregled?

Za sestru koja se školuje u mjestu prebivališta dobivaš 120 bodova (trebaš potvrdu ustanove u kojoj se školuje o redovitom školovanju i potvrdu mup-a o prebivalištu), za oca branitelja, ako se ne varam, 200 bodova. Za niža primanja o članu obitelji ovisi o tome koliko je nisko to primanje. Mislim da se boduju samo prihodi manji od cca. 1800 kn po članu kućanstva, a što su niža primanja, više bodova dobiješ...

lilliang
24.07.2012., 19:01
Mene zanima jedna sitnica... Brat mi je završio srednju školu,ali ide na jesenski rok državne mature. Zanima me postoji li ikakva potvrda da je on još uvijek u sustavu obrazovanja ili nešto sl. da bi na tome mogla dobiti bodove?

I da,vi koji već jeste u domu recite koji je najbolji dom koji brucoši mogu dobiti

Blue Marine
24.07.2012., 19:32
Mene zanima jedna sitnica... Brat mi je završio srednju školu,ali ide na jesenski rok državne mature. Zanima me postoji li ikakva potvrda da je on još uvijek u sustavu obrazovanja ili nešto sl. da bi na tome mogla dobiti bodove?

I da,vi koji već jeste u domu recite koji je najbolji dom koji brucoši mogu dobiti

Rekla bih da možeš ti (ili on) izvaditi potvrdu o njegovom školovanju u njegovoj srednjoj jer školska godina traje do 9. mjeseca. :P

Na ovo ne znam odgovor, jer sam i sama brucošica. Tehnički možeš ti dobiti i Cvjetno ako si nađeš nekoga za zamjenu.
Ali uglavnom brucoši dobivaju Savu (Stjepan Radić) kao što je već mnogo puta ovdje rečeno.

lilliang
24.07.2012., 19:44
Hvala puno na odgovoru:mig:sutra što prije jurim da pokupim još tu potvrdu :)

MijenjamSe
24.07.2012., 19:45
Koji dom biste preporučili da je najbliži VERNu i da ima noviji namještaj. Sava i Cvjetno su praktički jednako udaljeni. Ne znam koliko bi mi realno trebalo do faksa u jutarnjem terminu od 7 ujutro do 8 ujutro. Nastojim što manje vremena trošiti na prazan luft tj putovanje tramvajem.

Sava je živahnija, Cvjetno mirnije. Sava 11 i 12 paviljon su super sobe ali mi nema smisla toliko davati kad je zapravo jedino što meni treba radni stol, laptop i vanjski monitor. Na cvjetnom je ove godine hrana bila katastrofa ali su čekanja za menzu puno kraća, i cvjetno je tiše ipak što mi pogoduje radi programiranja i razmišljanja. Čisto evo ako netko ima kakvu ideju :confused:

Cleary
24.07.2012., 20:56
Jel mogu doć predat papire u dom u 7 ili 8, odnosno jel rade od 7 ili 8? Sutra mi je upis u 9 pa da odem prije upisa. Znam da je već bilo pitanje, ali nisam siguran. :)

ekvator
24.07.2012., 21:08
kako idu on line rezervacije za jednokrevetne sobe ili ih uopće nema

također jesu li takve sobe u cvjetnom smještene na 5.katu i koje su neg.strane zadnjih katova u domu?

Blue Marine
24.07.2012., 21:30

također jesu li takve sobe u cvjetnom smještene na 5.katu i koje su neg.strane zadnjih katova u domu?

Za jednokrevetne sobe moraš imati nekakvu potvrdu doktora da ti takva soba treba, da ne možeš biti s nekim.
Ostale detalje ne znam, to bi morao/la nazvati SC i lijepo pitati.

Griffs
24.07.2012., 21:45
Samo trebam potvrdnu informaciju.

Papire za natječaj za dom predajem u SC-u tamo kraj menze? I to radi od 8 ujutro do 8 navečer?

I je li problem ukoliko imam samo jednu ocjenu u indeksu i 18 ECTS bodova? Za bodove kažu da je minimum 18, ali za ocjene ništa.

Markeca
24.07.2012., 22:17
Jel mogu doć predat papire u dom u 7 ili 8, odnosno jel rade od 7 ili 8? Sutra mi je upis u 9 pa da odem prije upisa. Znam da je već bilo pitanje, ali nisam siguran. :)od 8 do 8 rade.

nema ih. daš molbu nakon rezultata.

negativne strane? ljeto i stepenice.

zvončica1122
25.07.2012., 15:29
imam jedno pitanje :) moje dvije frendice i ja smo upisale faks ove godine i sve tri smo se prijavile za dom (nije nam bitno koji, samo bi htjele dom). Nas dvije imamo jako male šanse za dobiti smještaj,ali treća frendica će vrlo vjerojatno upasti u dom. E sad..čula sam za one "legalne ilegalce"..je li moguće da ako ta XY frendica dobije dom, ubaci nas dvije kao legalne ilegalce? ili može samo jednu? i kada je to moguće - odmah na useljenju ili nekad kasnije? :ne zna:

Demona
25.07.2012., 15:40
imam jedno pitanje :) moje dvije frendice i ja smo upisale faks ove godine i sve tri smo se prijavile za dom (nije nam bitno koji, samo bi htjele dom). Nas dvije imamo jako male šanse za dobiti smještaj,ali treća frendica će vrlo vjerojatno upasti u dom. E sad..čula sam za one "legalne ilegalce"..je li moguće da ako ta XY frendica dobije dom, ubaci nas dvije kao legalne ilegalce? ili može samo jednu? i kada je to moguće - odmah na useljenju ili nekad kasnije? :ne zna:

Može kad se useli. Ne na useljenju, na tom mjestu, taj dan. Jer se to ne obavlja tamo kod tih ljudi koji dodijeljuju sobe, nego baš u upravi doma, na 1.katu. (govorim o Savi).
Nisam čula za 2 legalna ilegalca u jednoj sobi, rekla bih da nije moguće.
Ali čisto iz znatiželje, reci mi kako ste zamislile da to funkcionira? Ako se vas 2 uspijete toj vašoj 3.ubacit kao legalni ilegalci, ili čak ako se samo jedna uspije ubacit, gdje živite, spavate sve 4? U jednoj sobi. Nije mi baš jasna provedba te vaše ideje.

zvončica1122
25.07.2012., 15:50
Može kad se useli. Ne na useljenju, na tom mjestu, taj dan. Jer se to ne obavlja tamo kod tih ljudi koji dodijeljuju sobe, nego baš u upravi doma, na 1.katu. (govorim o Savi).
Nisam čula za 2 legalna ilegalca u jednoj sobi, rekla bih da nije moguće.
Ali čisto iz znatiželje, reci mi kako ste zamislile da to funkcionira? Ako se vas 2 uspijete toj vašoj 3.ubacit kao legalni ilegalci, ili čak ako se samo jedna uspije ubacit, gdje živite, spavate sve 4? U jednoj sobi. Nije mi baš jasna provedba te vaše ideje.

pa ako se jedna uspije ubacit,umjesto 2 kreveta u sobi će onda biti jedan krevet + krevet na kat. raspitala sam se kod više ljudi,objasnili su mi da tako funkcionira :ne zna::D

a ovo za nas obje,pa ne znam..to si ja više maštam da će biti izvedivo :rofl: mislila sam da ako je moguće na dan useljenja,da onda na taj način budemo nas tri (krevet + krevet na kat)... zato pitam,sva sam zbunjena :D

Demona
25.07.2012., 15:58
pa ako se jedna uspije ubacit,umjesto 2 kreveta u sobi će onda biti jedan krevet + krevet na kat. raspitala sam se kod više ljudi,objasnili su mi da tako funkcionira :ne zna::D

a ovo za nas obje,pa ne znam..to si ja više maštam da će biti izvedivo :rofl: mislila sam da ako je moguće na dan useljenja,da onda na taj način budemo nas tri (krevet + krevet na kat)... zato pitam,sva sam zbunjena :D

ako vas je 3 (frendica + ti + cimerica) bi mogao proc krevet na kat, pod uvjetom da se cimerica složi s time. A iskreno ne znam koja normalna osoba bi. Kad vidiš veličinu te sobe, veličinu ormara, malo prostora za disanje, uvidjet ćeš da bi to bio apsolutni kaos.

ako vas je 4 (frendica + ti + još jedna frendica + cimerica) trebala bi ti 2 kreveta na kat. A to već mislim da je suludo.

Vrlo je teško to izvest odmah na dan useljenja, jer u upravu morate otići frendica, cimerica i ti, sve skupa potpisat izjavu da se slažete s time i bla bla. Što znači da bi tu cimericu trebale već imati useljenju taj dan i nagovorit ju da se složi s tim.

U svakom slučaju, sretno i razmatrajte stanove :mig:

zvončica1122
25.07.2012., 16:19
ako vas je 3 (frendica + ti + cimerica) bi mogao proc krevet na kat, pod uvjetom da se cimerica složi s time. A iskreno ne znam koja normalna osoba bi. Kad vidiš veličinu te sobe, veličinu ormara, malo prostora za disanje, uvidjet ćeš da bi to bio apsolutni kaos.

ako vas je 4 (frendica + ti + još jedna frendica + cimerica) trebala bi ti 2 kreveta na kat. A to već mislim da je suludo.

Vrlo je teško to izvest odmah na dan useljenja, jer u upravu morate otići frendica, cimerica i ti, sve skupa potpisat izjavu da se slažete s time i bla bla. Što znači da bi tu cimericu trebale već imati useljenju taj dan i nagovorit ju da se složi s tim.

U svakom slučaju, sretno i razmatrajte stanove :mig:

a znam da,nastojimo bit optimistične :D hvala! :mig:

lilliang
25.07.2012., 16:38
Napisala jesam negdje u prijašnjim postovima,ali nisam dobila odgovor,zanima me dobivaju li se bodovi ako je jedan roditelj umirovljenik, a drugi nezaposlen.Jer kako čitam oboje moraju biti nezaposleni da bi se ostvarivalo nešto dodatno...

rim912
25.07.2012., 16:49
Nista od toga, eventualno bodove za mala primanja..

jana00
25.07.2012., 20:19
ljudi, ako mi netko može objasnit kako ide ona fora ako kupiš dom, jel istina da se možeš negdje prijavit pa da budeš legalno, ali kao onda se nešto više plaća? jel to moguće?

Demona
25.07.2012., 20:24
ljudi, ako mi netko može objasnit kako ide ona fora ako kupiš dom, jel istina da se možeš negdje prijavit pa da budeš legalno, ali kao onda se nešto više plaća? jel to moguće?

Prijaviš se u upravi, morate doć ti i tvoje 2 cimerice potpisat izjavu da se slažete da si ti prijavljena kao 3.u sobi.
Da bi mogla biti prijavljena kao 3. moraš se natjecati za dom, tj.moraš im biti u sustavu.
Ne sjecam se koliko se plaća, mislim da 3.plaća minimalno pola stanarine mjesečno.

Markeca
25.07.2012., 23:21
Prijaviš se u upravi, morate doć ti i tvoje 2 cimerice potpisat izjavu da se slažete da si ti prijavljena kao 3.u sobi.
Da bi mogla biti prijavljena kao 3. moraš se natjecati za dom, tj.moraš im biti u sustavu.
Ne sjecam se koliko se plaća, mislim da 3.plaća minimalno pola stanarine mjesečno.
plus još da spomenemo da svaki izostanak iz doma preko noći treba prijaviti u upravi, jer ako dođe kontrola, a odlazak nije prijavljen, najebaše (osim, dabome, ak se dobro snađu, al malo ljudi se uspije snaći kad te probude u 3-4 ujutro...)

cokolada02
26.07.2012., 00:48
ako me prime u dom, može li koji put doći kod mene prespavat frendica ili dečko? :D mislim, kontroliraju li se ulasci i izlasci?

Markeca
26.07.2012., 00:58
ako me prime u dom, može li koji put doći kod mene prespavat frendica ili dečko? :D mislim, kontroliraju li se ulasci i izlasci?

ma ne kontrolira se ništa, jedino može biti zajeb ako baš tad naleti kontrola, al ni tad nisu posljedice ne znam kakve.

Dumber
26.07.2012., 08:12

Možeš prijaviti da ti netko dolazi prespavati, pa ti neće ništa kontrola, a možeš i švercati i gledati hoće li ti pokucati na vrata.

I nemojte to pozivanje dečka i frendica uzimati zdravo za gotovo, pitajte cimericu prvo slaže li se s time.

CBGB
26.07.2012., 09:00
Ako može samo netko potvrdiiti ovo:
Dakle,na osnovu ocjena imam prosjek 3.7 i tu sam skupio 860 bodova
ostvario sam 60ectsa i tu skupio 400 bodova.
60 % od 1260 je 756 bodova ( socijalni status).
Dakle,860 bodova + 756 bodova + 400(60ectsa) + 200 (stari branitelj) + 100 (deficitarno)
Trebao bih imati otprilike 2316 bodova?

Hvala unaprijed.

Markeca
26.07.2012., 09:07
Možeš prijaviti da ti netko dolazi prespavati, pa ti neće ništa kontrola, a možeš i švercati i gledati hoće li ti pokucati na vrata.

I nemojte to pozivanje dečka i frendica uzimati zdravo za gotovo, pitajte cimericu prvo slaže li se s time.

prema domskom redu studentskih domova (bar ovom koji je na cvjetnom, sad sam išao pogledati) prespavati, uz obveznu prijavu upravi, mogu otac, majka, brat, sestra, supružnik ili dijete i to ne više od 5 dana u mjesecu.

znači, prijateljice, dečki i cure su skroz nelegalni :D

Markeca
26.07.2012., 09:08
Ako može samo netko potvrdiiti ovo:
Dakle,na osnovu ocjena imam prosjek 3.7 i tu sam skupio 860 bodova
ostvario sam 60ectsa i tu skupio 400 bodova.
60 % od 1260 je 756 bodova ( socijalni status).
Dakle,860 bodova + 756 bodova + 400(60ectsa) + 200 (stari branitelj) + 100 (deficitarno)
Trebao bih imati otprilike 2316 bodova?

Hvala unaprijed.
makni ovih 756 pa si otprilike na 1560 (ako si dao sve ispite).

CBGB
26.07.2012., 09:28
makni ovih 756 pa si otprilike na 1560 (ako si dao sve ispite).

Dao sam sve
Zašto da maknem 756,to je 60 % od 1260.
Nemoj me plašit...prošle godine sam imao lošiji prosjek,manje bodova po socijalnom statusu i nisam imao ovih 400 za sve položene ispite,pa sam imao oko 1530 bodova....

Dumber
26.07.2012., 09:59
Dao sam sve
Zašto da maknem 756,to je 60 % od 1260.
Nemoj me plašit...prošle godine sam imao lošiji prosjek,manje bodova po socijalnom statusu i nisam imao ovih 400 za sve položene ispite,pa sam imao oko 1530 bodova....

Zato sto ih nemas? :rofl:
Nemas automatsko pravo na 60% od bodova na uspjeh.

raisin03
26.07.2012., 10:01
piše na stranicama sc-a da ak se rezervira soba,treba se uselit od 1.-10. rujna.
može li mi netko potvrdit moju sumnju da mi se čini kako se prošle godine moglo uselit čak tamo oko 25.8 ako si zaokružio da se želiš uselit od 1.9...?

Markeca
26.07.2012., 10:04
piše na stranicama sc-a da ak se rezervira soba,treba se uselit od 1.-10. rujna.
može li mi netko potvrdit moju sumnju da mi se čini kako se prošle godine moglo uselit čak tamo oko 25.8 ako si zaokružio da se želiš uselit od 1.9...?

da, od 27.08. se ove godine može useliti.

raisin03
26.07.2012., 10:08
da, od 27.08. se ove godine može useliti.

e da to je ponedjeljak ove godine,super,hvala.jel mi mozes samo jos linkat :D

peggySue
26.07.2012., 10:24
hej, je li istina da studenti iz zagrebacke zupanije ove godine imaju pravo na dom?

hvala :D

CBGB
26.07.2012., 10:33
Ok,sad ste me uplašili.Zašto nemam pravo na tih 756bodova?
imam brata i sestru na skolovanju van prebivališta(to je 400bodova) i sestru na školovanju u mjestu prebivališta(to je 120 bodova).Prihodi po članu kucanstva su mi 597kn (to je 400bodova).znaci od socijalnog statusa imam 920 bodova.pošto 756bodova (60%) upada u tih 920,zasto ih nebi dobio? Mislim da sam sve dobro izracunao,nemoguce da imam manje bodova nego lani.

Markeca
26.07.2012., 10:44
Ok,sad ste me uplašili.Zašto nemam pravo na tih 756bodova?
imam brata i sestru na skolovanju van prebivališta(to je 400bodova) i sestru na školovanju u mjestu prebivališta(to je 120 bodova).Prihodi po članu kucanstva su mi 597kn (to je 400bodova).znaci od socijalnog statusa imam 920 bodova.pošto 756bodova (60%) upada u tih 920,zasto ih nebi dobio? Mislim da sam sve dobro izracunao,nemoguce da imam manje bodova nego lani.

e, al to nisi tamo gore napisao. po onome što si napisao smo svi skupa stekli dojam da si si jednostavno pridodao 60 posto od bodova dobivenih na uspjehu. nisi napisao da imaš braće, sestara i ostale bagre.

koju godinu upisuješ?

SamusAran
26.07.2012., 10:48
Kad će se znati rezultati natječaja?

Markeca
26.07.2012., 10:51
Kad će se znati rezultati natječaja?

kao što piše u natječaju samom, najkasnije 16. kolovoza.

CBGB
26.07.2012., 10:53
Skoro sam srčani doživio kad ste ono odgovorili :D
Upisujem drugu godinu,još sam se ubijao godinu dana samo da upadnem... E,da,još sam svoj prosjek 3,7 dijelio sa brucošima (4,309) jer neznam prosjek svog faksa...ugl.jako se nadam upadu i da cu imati tih ~2316 bodova...

Markeca
26.07.2012., 11:00
Skoro sam srčani doživio kad ste ono odgovorili :D
Upisujem drugu godinu,još sam se ubijao godinu dana samo da upadnem... E,da,još sam svoj prosjek 3,7 dijelio sa brucošima (4,309) jer neznam prosjek svog faksa...ugl.jako se nadam upadu i da cu imati tih ~2316 bodova...

jebiga, kad tražiš odgovor na nešto, moraš dati sve relevantne informacije.

tak je dok sam radio u info-centru na faksu jedna mama zvala i pitala mora li njena kćerkica ići na prijemni, ako je bila prva na nekim natjecanjima i ja joj lijepo odgovorio da ne mora (te godine su osvajači jednog od prva 3 mjesta na državnom imali izravan upad na moj faks) i mala se uopće nije niti prijavila za upis (govorim o vremenu prije posrani-student.hr), jer joj je mama rekla da ne mora, da se treba samo doći upisati kad budu upisi...

prošlogodišnji prosjeci su tu - http://www.sczg.unizg.hr/naslovnica/vijest/2011-08-12-rezultati-natjecaja-za-smjestaj-2011/

CBGB
26.07.2012., 11:25
heheh
inace studiram u st-u,tako da nemogu vidjeti prosjek faksa,al hvala na linku :D

tomislaven
26.07.2012., 11:39
molim hitan i točan odgovor :)

do kad sutra radi SC??? loše je što predajem zadnji dan ali sad mi je hitno, dakako u Zagrebu nisam, pa molim nekoga ako sigurno zna. thx

teaa0612
26.07.2012., 12:02
Uz molbu treba obavezno priložiti i kopiju uplatnice na iznos od 100,00 kn za troškove obrade
natječaja za smještaj u studentske domove.

na ovoj temi sam nasla da se ta molba ispunjava u SC-u a sta ako saljemo postom (brucos)?

M-A-M
26.07.2012., 12:13
Ako sam na molbi zaokružila da je datum useljenja 1.10. je li nužno da se uselim baš 1.10. ili je to moguće nešto ranije ako faks počinje koji dan ranije?

Leeychy
26.07.2012., 12:36

a šta ako ne upadnemo u isti dom?

Blue Marine
26.07.2012., 13:30

do kad sutra radi SC??? loše je što predajem zadnji dan ali sad mi je hitno, dakako u Zagrebu nisam, pa molim nekoga ako sigurno zna. thx

Nema razloga da i sutra ne radi kao što je i do sada radio što se tiče predaje papira za dom: od 8h do 20h.

Markeca
26.07.2012., 13:32

do kad sutra radi SC??? loše je što predajem zadnji dan ali sad mi je hitno, dakako u Zagrebu nisam, pa molim nekoga ako sigurno zna. thxkao što piše u natječaju, do 20:00

Uz molbu treba obavezno priložiti i kopiju uplatnice na iznos od 100,00 kn za troškove obrade
natječaja za smještaj u studentske domove.

na ovoj temi sam nasla da se ta molba ispunjava u SC-u a sta ako saljemo postom (brucos)?onda se ne čeka zadnji dan da se postavi pitanje na forumu, već se potrudi bar sad, kad nije već ranije, nazvati SC i dobiti potpuno točan odgovor.

Ako sam na molbi zaokružila da je datum useljenja 1.10. je li nužno da se uselim baš 1.10. ili je to moguće nešto ranije ako faks počinje koji dan ranije?
to se nije znalo prije? ne znam pretpostavljam da neće praviti probleme, ali imaju na to puno pravo.
a šta ako ne upadnemo u isti dom?čak i ako jedna ima dovoljno bodova za, na pr., cvjetno, a druga tek za savu, imate pravo obje dobiti cvjetno. ne znam postupak, najbolje je pitati na licu mjesta. i, kao što već rekoh, nema potrebe za rezervacijom, osim ako se želi određena soba. jednostavno dođete skupa tamo, a čak niti to ne morate, jer po pravilniku imate pravo tražiti da budete skupa u sobi.

M-A-M
26.07.2012., 14:16
to se nije znalo prije? ne znam pretpostavljam da neće praviti probleme, ali imaju na to puno pravo.

nije. moja frendica je na pravnom i njima su tek na upisima rekli da imaju tjedan dana ranije neki kao orijentacijski tjedan, na mom faksu na upisima nisu rekli apsolutno ništa. medicini su na upisima rekli da im počinje valjda 17.9.

a neki su predavali papire prije samih upisa ;)

Markeca
26.07.2012., 14:53
nije. moja frendica je na pravnom i njima su tek na upisima rekli da imaju tjedan dana ranije neki kao orijentacijski tjedan, na mom faksu na upisima nisu rekli apsolutno ništa. medicini su na upisima rekli da im počinje valjda 17.9.

a neki su predavali papire prije samih upisa ;)

a zašto (može se reći i kako) su ti neki predavali papire prije samih upisa, ako je lijepo pisalo da oni koji se upisuju sad moraju donijeti potvrdu o upisu.
a i kad su žurili, sad nek se snalaze do prvog :kava:

a 17.09. nije baš koji dan prije...

exCrvena
26.07.2012., 14:59
hej, je li istina da studenti iz zagrebacke zupanije ove godine imaju pravo na dom?

hvala :D

Piše u natječaju da pravo na prijavu imaju samo studenti koji nemaju prebivalište u Zagrebu. Dal se to odnosi na Grad Zagreb ili na Zagrebačku Županiju ne znam. (Iako i mene to zanima. Itko?)

Markeca
26.07.2012., 15:06
Piše u natječaju da pravo na prijavu imaju samo studenti koji nemaju prebivalište u Zagrebu. Dal se to odnosi na Grad Zagreb ili na Zagrebačku Županiju ne znam. (Iako i mene to zanima. Itko?)

jel grad zagreb isto što i zagrebačka županija?

exCrvena
26.07.2012., 16:12
Da je isto, ne bi postojala dva termina za to. Nego, ona pita jel to od ove godine? zašto bibilo od ove godine. ili to i inače stoji ili ne stoji...

Markeca
26.07.2012., 16:45
Da je isto, ne bi postojala dva termina za to. Nego, ona pita jel to od ove godine? zašto bibilo od ove godine. ili to i inače stoji ili ne stoji...

ima li su i prije, ali samo oni iz određenih općina u zagrebačkoj županiji. 2010. ministarstvo je donijelo odluku da mogu iz cijele županije (po mom mišljenju time su uvelike pripomogli kupoprodaji mjesta u domovima, al ko mene pita :()

Dumber
26.07.2012., 17:38
Ako mogu iz cijele Zagrebačke županije, onda bi trebalo napraviti i dodatne bodove na temelju udaljenosti. Nije isto jesi li udaljen od Zagreba 20, 200 ili 500km.

Markeca
26.07.2012., 17:44
Ako mogu iz cijele Zagrebačke županije, onda bi trebalo napraviti i dodatne bodove na temelju udaljenosti. Nije isto jesi li udaljen od Zagreba 20, 200 ili 500km.

ne vidim razlike u tome jel neko udaljen 100, 200 ili 500 kilometara od zagreba, jasno je da takvi ne mogu svaki dan putovati. čak ni 50, ako je lošija povezanost, al netko iz velike gorice ili zaprešića apsolutno ne bi smio imati pravo na dom u zagrebu...

Markeca
26.07.2012., 22:27
Studenti koji ostvare pravo na smještaj u studentskom domu, zahtjeve za smještaj u jednokrevetne sobe (zbog zdravstvenih razloga) moći će predati u Službi za školsku i sveučilišnu medicinu u Laginjinoj 16 od 27. kolovoza do 3. rujna 2012. u uredovno vrijeme ambulante (parnim datumima ujutro, neparnima popodne). U zamolbi je potrebno navesti ime i prezime, godinu rođenja, adresu, fakultet i kontakt broj telefona te obavezno priložiti preslike relevantne medicinske dokumentacije. Popis studenata koji su ostvarili pravo na smještaj u jednokrevetnim sobama bit će objavljen na stranicama Zavoda za javno zdravstvo Dr. Andrija Štampar 21. rujna.

M-A-M
26.07.2012., 22:28
a zašto (može se reći i kako) su ti neki predavali papire prije samih upisa, ako je lijepo pisalo da oni koji se upisuju sad moraju donijeti potvrdu o upisu.
a i kad su žurili, sad nek se snalaze do prvog :kava:

a 17.09. nije baš koji dan prije...

potvrda o upisu nije nužna. ionako na molbi pišeš o faksu, smjeru i sl.

sesve
26.07.2012., 23:03
prema domskom redu studentskih domova...

jel ima di na netu taj domski red, ja ne mogu naći uopće...

zapravo, jel ima nešto bitnije u njemu, čega se treba posebno pridrižavati, a da su rigorozne kazne?:ne zna:

Blue Marine
27.07.2012., 18:13
potvrda o upisu nije nužna. ionako na molbi pišeš o faksu, smjeru i sl.

Dakle samo ju izvadimo na faksu i pokažemo prilikom useljenja?

anna6565
27.07.2012., 21:34
čak i ako jedna ima dovoljno bodova za, na pr., cvjetno, a druga tek za savu, imate pravo obje dobiti cvjetno. ne znam postupak, najbolje je pitati na licu mjesta. i, kao što već rekoh, nema potrebe za rezervacijom, osim ako se želi određena soba. jednostavno dođete skupa tamo, a čak niti to ne morate, jer po pravilniku imate pravo tražiti da budete skupa u sobi.

kada sam ja išla predat papire za dom pitala sam ih kako mogu biti sa sestrom u sobi te mi je žena rekla da oni ne mogu utjecati na to :confused: tako da za ovaj pravilnik prvi puta čujem i stvarno ne kužim kaj trebam učinit :ne zna:

lilliang
28.07.2012., 07:06
Koliko je bodova prošle godine trebalo?

evomene
28.07.2012., 10:19
Koliko je bodova prošle godine trebalo?
http://www.sczg.unizg.hr/naslovnica/vijest/2011-08-12-rezultati-natjecaja-za-smjestaj-2011

a stavili su prije par dana i na stranici sc-a obavijest o rezervacijama
http://www.sczg.unizg.hr/smjestaj/

exCrvena
28.07.2012., 10:26
Dakle, sve je gotovo... sad samo čekanje :rolleyes:

enedielle
28.07.2012., 13:03
znači rezultati su koji dan prije 16.8. ili baš 16. u 9 ujutro?

i da, još jedno pitanje.
ja imam 1542 boda, znači ako bude granica kao prošle godine, fale mi 2-3. znam da ne idu u dom uvijek svi ljudi koji upadnu i moguće da se granica pomakne koji bod i moguće da bih taman onda upala. sad, je li praksa da ljudi koji upadnu, a ne idu u dom odjave nekako pa nama direkt ispod crte jave ili treba čekati reviziju?

lilliang
28.07.2012., 16:08
Mene zanima još jedna sitnica,ako po bodovima ne uspijem dobiti dom,postoji li mogućnost žalbe na temelju socijalnog statusa?

medis232
28.07.2012., 16:11
Pozdrav,
brucoš sam i idem na jesen sudirati u Rijeku, najvjerovatnije ću bit u domu pa me zanima dal mi treba laptop u domu, odnosno dali tamo u domu imaju računala, ili bi ipak bilo bolej da kupim lapto jer znam da ponekad profesori znaju dati ispite i preko interneta, i još me samo zanima dali u sobama imamo kupaonicu, Wc ili umivaonik u muškom djelu.. hvala...

Demona
28.07.2012., 16:41
Mene zanima još jedna sitnica,ako po bodovima ne uspijem dobiti dom,postoji li mogućnost žalbe na temelju socijalnog statusa?

Pa ako si odjednom izmislila neki dokument koji ti omogućuje još neke bodove na temelju socijalnog statusa, da, postoji mogućnost da ga pošalješ.
Ukoliko bi im samo poslala žalbu i rekla "Poštovani....ali ja sam siromašna dajte mi dom", ne, ne postoji mogućnost.

dragur
28.07.2012., 19:51
U vezi zalbe, nisan upa u dom, falilo mi 4 mista da upadnen. Ugl, prida san papire i nakon sto san prida papire predzadnji dan, na studomatu mi profesor upise ocjenu koja mi podigne prosjek. S tim novim prosjekom bi vjerovatno upa. Dali se isplati zaliti, tj znan da to nije njihova stvar, ali vridi li pokusati?

Dumber
28.07.2012., 22:10
Pozdrav,
brucoš sam i idem na jesen sudirati u Rijeku, najvjerovatnije ću bit u domu pa me zanima dal mi treba laptop u domu, odnosno dali tamo u domu imaju računala, ili bi ipak bilo bolej da kupim lapto jer znam da ponekad profesori znaju dati ispite i preko interneta, i još me samo zanima dali u sobama imamo kupaonicu, Wc ili umivaonik u muškom djelu.. hvala...

Imaš računalne učionice, umivaonik u sklopu sobe imaš jedino u 5. objektu.
Kupaonice su zajedničke za kat.

sesve
28.07.2012., 23:22
OK, recimo da ostvarim pravo na dom i to saznam 16.8. ...koja je daljnja procedura u tih sljedećih par (3-4) dana, jel moram nešto potvrđivati?

zanima me to jer je velika mogućnost da oko tog datuma neću imati pristup Internetu :)

Markeca
29.07.2012., 00:21
jel ima di na netu taj domski red, ja ne mogu naći uopće...

zapravo, jel ima nešto bitnije u njemu, čega se treba posebno pridrižavati, a da su rigorozne kazne?:ne zna:nema.
nađe se.

kada sam ja išla predat papire za dom pitala sam ih kako mogu biti sa sestrom u sobi te mi je žena rekla da oni ne mogu utjecati na to :confused: tako da za ovaj pravilnik prvi puta čujem i stvarno ne kužim kaj trebam učinit :ne zna:
rekoh ti već, jednostavno dođite skupa na useljenje.
znači rezultati su koji dan prije 16.8. ili baš 16. u 9 ujutro?

i da, još jedno pitanje.
ja imam 1542 boda, znači ako bude granica kao prošle godine, fale mi 2-3. znam da ne idu u dom uvijek svi ljudi koji upadnu i moguće da se granica pomakne koji bod i moguće da bih taman onda upala. sad, je li praksa da ljudi koji upadnu, a ne idu u dom odjave nekako pa nama direkt ispod crte jave ili treba čekati reviziju?čuj, teško da dom traži neko kom dom ne treba, iz ovog ili onog razloga. il će se useliti, il će ga prodati.

ipak, moguće je da ima onih koji su se prijavili prije upisa pa se nisu upisali, ili možda neko zbog nekog drugog razloga neće useliti. ako bude takvih koji fo 10.10. ne usele, pomaknit će se crta pa će oni koji upadnu biti obaviješteni da mogu useliti.

revizija je tek u studenom, tad će se sigurni osloboditi određen broj mjesta pa će se opet pomicati crta...

U vezi zalbe, nisan upa u dom, falilo mi 4 mista da upadnen. Ugl, prida san papire i nakon sto san prida papire predzadnji dan, na studomatu mi profesor upise ocjenu koja mi podigne prosjek. S tim novim prosjekom bi vjerovatno upa. Dali se isplati zaliti, tj znan da to nije njihova stvar, ali vridi li pokusati?
u koji to dom? ako žalba ništa ne košta, ništa ne možeš niti izgubiti, iako sumnjam.
OK, recimo da ostvarim pravo na dom i to saznam 16.8. ...koja je daljnja procedura u tih sljedećih par (3-4) dana, jel moram nešto potvrđivati?

zanima me to jer je velika mogućnost da oko tog datuma neću imati pristup Internetu :)

ne. jednostavno se dođeš useliti.

lascina
29.07.2012., 08:41
Ove godine namjeravam ici u dom (lascinu), pa jel mi molim vas moze netko pomoci, koje sobe, paviljoni nisu za glazbenike i koje su pristojnog izgleda (da bas ne otpadaju stropovi i slicno)? Bila bih vam jako zahvalna na odgovoru :mig:

dragur
29.07.2012., 12:15
u koji to dom? ako žalba ništa ne košta, ništa ne možeš niti izgubiti, iako sumnjam.
U Rijeci.

Sanja_rica
29.07.2012., 14:17
Vi koji imate matični broj na pečatu od sc-a u indexu da li ste probali upisati taj broj u prošlogodišnje rezultate? Ja sam se sad prvi put prijavila za dom i stavili su mi opreku dok im ne donesem maturu jer sam pauzirala 2 godine. Odnijela sam to naknadno i djelatnik koji je to preuzeo je rekao da je sad sve ok. Uglavnom, kad upišem svoj matični izađu moji podaci i piše da nemam pravo na dom pa me zanima da li to svima piše jer još nisu obradili podatke ili je to zato što nisu upisali da sam dostavila maturu. A trebam dobiti izravno dom na temelju prosjeka. Znam da su rezultati za 15 dana, ali sam znatiželjna pa ako ima netko taj broj neka ga upiše pa da vidimo šta će njemu pisati :mig:

evomene
29.07.2012., 14:22
... da li ste probali upisati taj broj u prošlogodišnje rezultate? ...

mislim da bi ti podcrtano sve trebalo govoriti :kava:

Sanja_rica
29.07.2012., 14:35
mislim da bi ti podcrtano sve trebalo govoriti :kava:

Sustav je jedan jedini, samo što na linku piše da je za prošlu godinu, ali baza u koju ulazimo je od ove inače ja ne bi ni bila u njoj.

Markeca
29.07.2012., 15:02
Sustav je jedan jedini, samo što na linku piše da je za prošlu godinu, ali baza u koju ulazimo je od ove inače ja ne bi ni bila u njoj.

u svakom slučaju, ne može ti pisati da imaš pravo dok sve ne obrade. neće jednog po jednog upisivati, dići će sve odjednom.

Sanja_rica
29.07.2012., 15:07
u svakom slučaju, ne može ti pisati da imaš pravo dok sve ne obrade. neće jednog po jednog upisivati, dići će sve odjednom.

Ma znam, ali me baš zanima da li onima sa izravnim upadom odmah pišu da imaju izravno pravo dok obrađuju molbu ili prvo unose osnovne podatke podatke i šifre pa onda naknadno gledaju prosjek i ostalo.

Markeca
29.07.2012., 15:13
Ma znam, ali me baš zanima da li onima sa izravnim upadom odmah pišu da imaju izravno pravo dok obrađuju molbu ili prvo unose osnovne podatke podatke i šifre pa onda naknadno gledaju prosjek i ostalo.

naravno da trebaju najprije pregledati i provjeriti sve podatke.

uostalom, u tom sustavu sam i ja, koji sam se za dom zadnji put prijavio jako davno...

WilsonR
29.07.2012., 15:14
TERMINI REZERVACIJA

Rezervacije starih soba: 16. 08. (09:00) – 17.08. (23:59)
Rezervacije soba 1. i 2. kategorije: 21.08. (09:00) – 22.08. (23:00)

SN „Stjepan Radić“ – 5., 6., 11., paviljon,
SD „Dr Ante Starčević“,
SN „Cvjetno“
Rezervacije soba 3. kategorije: 23.08. (09.00) – 25.08 (23:59)

SN „Stjepan Radić“ 1., 2., 3., 4., 7., 8., 9. paviljon,
SD „Lašćina“Dakle, ovo 16.-17.08. je samo za online rezervacije starih (u kojim smo bili) soba, ili se moze i u to vrijeme doci u ZG pa u domu uzeti sobu? :ne zna:
Ako je to samo za online rezervacije starih soba, pretpostavljam da je ovo sto sam boldao (23.-25.08) za rezerviranje "starim" putem, tj. dolaska u ZG i obavljanja papirologije? :504:

Ako niste razumjeli sto sam htio pitati, zanima me kada je prvi datum kada je mogu otici u ZG i uzeti sobu bez online rezerviranja (stari paviljoni Sava). Brine me da je to online rezerviranje prije toga pa ce mi utec ono sto zelim... :rofl:

Markeca
29.07.2012., 15:27
Dakle, ovo 16.-17.08. je samo za online rezervacije starih (u kojim smo bili) soba, ili se moze i u to vrijeme doci u ZG pa u domu uzeti sobu? :ne zna:
Ako je to samo za online rezervacije starih soba, pretpostavljam da je ovo sto sam boldao (23.-25.08) za rezerviranje "starim" putem, tj. dolaska u ZG i obavljanja papirologije? :504:

Ako niste razumjeli sto sam htio pitati, zanima me kada je prvi datum kada je mogu otici u ZG i uzeti sobu bez online rezerviranja (stari paviljoni Sava). Brine me da je to online rezerviranje prije toga pa ce mi utec ono sto zelim... :rofl:

prvo treba naučiti šta znači rezervacija pa je onda lako zaključiti da to ne znači useljenje.
useljenja počinju 27.08.

ekvator
30.07.2012., 11:31
prijavila sam se za dom prošli tjedan, imam izravan upad al naravno čekam rezultate 16.8. da znam koji dom sam dobila, zanima me kako se vide ti online rezultati jer vidim da spominjete neki matični broj, meni ga nisu dali, kako ću onda vidjeti kad budu rezultati

ako idem zvati sc pretpostavljam da sad nitko ne radi?

ppahulja
30.07.2012., 12:23
prijavila sam se za dom prošli tjedan, imam izravan upad al naravno čekam rezultate 16.8. da znam koji dom sam dobila, zanima me kako se vide ti online rezultati jer vidim da spominjete neki matični broj, meni ga nisu dali, kako ću onda vidjeti kad budu rezultati

ako idem zvati sc pretpostavljam da sad nitko ne radi?

kad stignu rezultati, onda možeš vidjeti rezultate ako upišeš JMBG ili onaj broj koji ti na piše na zadnjoj strani u indeksu, gdje su ti u sc-u lupili žig matični broj), barem je tako bilo prošle godine.

fictionary
30.07.2012., 12:29
Jel oni kasnije još jednom provjeravaju sve dokumente ili samo ono kad se prijavljuješ pa im doneseš?

richelle
30.07.2012., 22:03
ako sam zaokružila da se želim uselit 1. 10. a rezerviram sobu sad kad budu te rezervacije hoće ona mene čekat do 10. mjeseca ili moram doći do 10.9.?

Corneliaa
31.07.2012., 01:02
Znam da su daleko još rezultati natječaja, ali me samo zanima - kada je najbolje doći po ključeve? Mislim, bude li reda ili? To mi je bitno jer mi je par ljudi preporučilo da dođem u što ranijim jutarnjim satima kako bih mogla prva zauzeti krevet i slično haha

Impresija
31.07.2012., 01:20
ako sam zaokružila da se želim uselit 1. 10. a rezerviram sobu sad kad budu te rezervacije hoće ona mene čekat do 10. mjeseca ili moram doći do 10.9.?
Čekat će te

Znam da su daleko još rezultati natječaja, ali me samo zanima - kada je najbolje doći po ključeve? Mislim, bude li reda ili? To mi je bitno jer mi je par ljudi preporučilo da dođem u što ranijim jutarnjim satima kako bih mogla prva zauzeti krevet i slično haha
Ne.
To je bilo prije 2 godine kada si osobno triba ić na useljenje i uzet si sobu, znači nije bilo rezervacija ka sad. Sad kad je online rezervacija ti ćeš rezervirat sobu koju želiš i ona će te čekat, došla ti u 8h 1.9. ili u 13:45 1.10. po te ključeve tj. na useljenje

Sanja_rica
31.07.2012., 10:14
Čekat će te

na stranici od sc-a piše drugačije: Vremenski rok za useljenje u rezervirane sobe je do 10. rujna 2012., nakon toga se rezervacije brišu, a studenti mogu useliti u neku od preostalih slobodnih soba.

Corneliaa
31.07.2012., 13:25
To je bilo prije 2 godine kada si osobno triba ić na useljenje i uzet si sobu, znači nije bilo rezervacija ka sad. Sad kad je online rezervacija ti ćeš rezervirat sobu koju želiš i ona će te čekat, došla ti u 8h 1.9. ili u 13:45 1.10. po te ključeve tj. na useljenjeAli ima li veze što sam ja tek brucošica, tj.prvi put se useljavam i tek ću upoznati cimericu i to? Dakle ne mogu si rezervirat sobu. (ili mogu?)

Markeca
31.07.2012., 13:41
na stranici od sc-a piše drugačije: Vremenski rok za useljenje u rezervirane sobe je do 10. rujna 2012., nakon toga se rezervacije brišu, a studenti mogu useliti u neku od preostalih slobodnih soba.

to je to. a bilo je rezervacija i prije, samo ne preko interneta.

richelle
31.07.2012., 14:16

nije mi problem, mogu ja doći i u 9mj samo ne znam hoće oni radit probleme od toga što sam tamo na onom obrazcu zaokružila 1.10. a dođem u 9.mjesecu? :confused:

Impresija
31.07.2012., 14:34
na stranici od sc-a piše drugačije: Vremenski rok za useljenje u rezervirane sobe je do 10. rujna 2012., nakon toga se rezervacije brišu, a studenti mogu useliti u neku od preostalih slobodnih soba. Pardon, kasnije san tek detaljnije pročitala :zubo:

raisin03
02.08.2012., 09:59
nije mi problem, mogu ja doći i u 9mj samo ne znam hoće oni radit probleme od toga što sam tamo na onom obrazcu zaokružila 1.10. a dođem u 9.mjesecu? :confused:

ako se odlučiš na online rezervaciju,morat ces doc do 10.9 i platit za 9.mj iako ti faks pocinje u 10. i to...ak ne zelis platit bzvz za 9.mj onda ne trebas ni rezervirat preko neta.
tak sam ja shvatila.

mymistery
02.08.2012., 11:26
Da, ako rezerviraš sobu, onda moraš i platit za 9.mj bez obzira šta nećeš biti tamo, odnosno faks ti počinje tek u 10.mj.

(+ 100 kn troškovi ' useljenja ' ! )

enedielle
02.08.2012., 12:49
sad sam prva godina, 47 ects-a sam imala na dan kad sam predala papire. moj prosjek÷prosjek faksa se množi s 1000 ili 900? do sad sam mislila 1000, a danas mi frend veli da 900 jer imam godinu zaostatka, ne kužim kak jer još nisam imala upis u 2., najesen tek sredinom 9.mj.
može mi netko ukratko objasniti kak se ta zaostajanja računaju? :confused:

evomene
02.08.2012., 13:24
sad sam prva godina, 47 ects-a sam imala na dan kad sam predala papire. moj prosjek÷prosjek faksa se množi s 1000 ili 900? do sad sam mislila 1000, a danas mi frend veli da 900 jer imam godinu zaostatka, ne kužim kak jer još nisam imala upis u 2., najesen tek sredinom 9.mj.

Mislim da ti ne bi trebali računati zaostajanje. Piše u kriterijima (http://www.sczg.unizg.hr/media/uploads/smjestaj/2012/mzos_kriteriji_smjestaj.pdf) što se podrazumijeva pod zaostajanje. 5. točka je stjecanje manje od 18 bodova na nekoj godini pa mi je logično da bi, ako bi se 47 bodova računalo kao zaostajanje, pisalo stjecanje manje od 60 ECTS-a. A ako su ti upisi najesen, nisi još ni ponovno upisala istu godinu, a ni parcijalno drugu da bi ti računali zaostajanje :ne zna:

Markeca
02.08.2012., 13:26

ako si prvi put prva godina i prvi put si se upisala na bilo koji faks prošlo ljeto, onda se množiš s tisuću.

cuttie_123
02.08.2012., 13:52
Ali ima li veze što sam ja tek brucošica, tj.prvi put se useljavam i tek ću upoznati cimericu i to? Dakle ne mogu si rezervirat sobu. (ili mogu?)

Ne da ne mozes nego MORAS! :) sve ti lijepo pise na stranici sc-a :)

Markeca
02.08.2012., 14:24
Ne da ne mozes nego MORAS! :) sve ti lijepo pise na stranici sc-a :)

zašto bi morala? ništa se ne mora.

enedielle
02.08.2012., 14:47
Mislim da ti ne bi trebali računati zaostajanje. Piše u kriterijima (http://www.sczg.unizg.hr/media/uploads/smjestaj/2012/mzos_kriteriji_smjestaj.pdf) što se podrazumijeva pod zaostajanje. 5. točka je stjecanje manje od 18 bodova na nekoj godini pa mi je logično da bi, ako bi se 47 bodova računalo kao zaostajanje, pisalo stjecanje manje od 60 ECTS-a. A ako su ti upisi najesen, nisi još ni ponovno upisala istu godinu, a ni parcijalno drugu da bi ti računali zaostajanje :ne zna:

ako si prvi put prva godina i prvi put si se upisala na bilo koji faks prošlo ljeto, onda se množiš s tisuću.

pa to sam i ja skuzila tak kak vi kazete, ali eto, bolje da pitam pa provjerim, jer tom frendu su stvarno mnozili sa 900. valjda se nesto promjenilo ili su prosle godine njemu krivo.
nema veze, hvala u svakom slucaju :)

Markeca
02.08.2012., 15:17
pa to sam i ja skuzila tak kak vi kazete, ali eto, bolje da pitam pa provjerim, jer tom frendu su stvarno mnozili sa 900. valjda se nesto promjenilo ili su prosle godine njemu krivo.
nema veze, hvala u svakom slucaju :)

ili on nije bio prva godina prvi put na prvom faksu u životu, jer promijenilo se nije ništa, ovako je bilo i prije 15 godina...

Aurora :)
02.08.2012., 20:27
Ljudi jel se može još uvijek prijavit za dom ili više nemože? :(

Blue Marine
02.08.2012., 20:32
Ljudi jel se može još uvijek prijavit za dom ili više nemože? :(

Natječaj je završio 27.7. Više sreće sljedeće godine. :/

02.08.2012., 20:49
Natječaj je završio 27.7. Više sreće sljedeće godine. :/

A što kada netko dobije izravan upad a mjesto mu ne treba?

enedielle
02.08.2012., 21:11
na reviziji ili nakon zadnjeg datuma useljenja se vidi da nije uselio i crta se pomakne i zovu sljedećeg na listi ako želi u dom.

Markeca
02.08.2012., 21:12
A što kada netko dobije izravan upad a mjesto mu ne treba?

proda ga :kava:

02.08.2012., 21:46
proda ga :kava:

Al za to te mogu kaznit koliko sam vidjela

Markeca
02.08.2012., 23:48
Al za to te mogu kaznit koliko sam vidjela

dabome da mogu, samo što, nažalost, kontrole nisu dovoljno česte:kava:

sum41
03.08.2012., 08:19

a postoji li mogućnost da curi iduće godine, na idućem natječaju, ak se prijavi, budu množili s 900 jer sad kad na jesen upiše 2.godinu,bit će kao "ne-redovan" student 2.godine?parcijala,kako god?

Anwyn
04.08.2012., 13:19
dabome da mogu, samo što, nažalost, kontrole nisu dovoljno česte:kava:

Kako izgledaju te kontrole? :)

zoran_12
04.08.2012., 14:28
poruka za sve koji će na šaru (sd ante starčević) ako želite tišinu nemojte ići u prvi paviljon...tu su fešte malo češće, a i klupe su ispred na kojim je uvijek društvo neko. pa kome smeta buka neka si traži 2. i 3. paviljon
lp

Ianrry
04.08.2012., 15:07
a ako vec idete u prvi paviljon na saru, izbjegavajte na prvom katu brojeve soba manje od 130:rolleyes:

AlmaZec
04.08.2012., 20:04
Kad i gdje izlazi spisak onih koji su upali u domove i koje sobe treba izbjegavat u kojem paviljonu na Savi?

enedielle
04.08.2012., 20:34
da, što se šare tiče, koji brojevi soba na katu su za dečke, a koji za cure? koji gledaju prema onom puteljku glavnom, ne znam kak to nazvati, tamo na stranu gdje je pruga? :zubo:

SamusAran
05.08.2012., 19:59
Može li netko umjesto mene 1. 9. preuzeti ključ doma?

nihil1
05.08.2012., 21:41

Sumnjam. Ja ću pokušati za brata, ali čisto sumnjam da će mi dati.
Jesi li prvi put u domu?Ako jesi, to bi moglo otežati stvar.

PAMETNI
06.08.2012., 00:18
a postoji li mogućnost da curi iduće godine, na idućem natječaju, ak se prijavi, budu množili s 900 jer sad kad na jesen upiše 2.godinu,bit će kao "ne-redovan" student 2.godine?parcijala,kako god?

mnozit ce joj s 900 u slučaju da na ovim rokovima u 9. misecu ne skupi dovoljan broj ectsa da bi bila druga godina.
oni ti gledaju cilu godinu, znači tebi godina službeno traje dok god imaš rokova sa nje, u ovom slučaju prve. tako da oni smatraju zaostajanje tek u slučaju da u ciloj prvoj godini ne ostvari dovoljan broj ectsa za drugu.

Ena_Leto_13
06.08.2012., 02:16
Studenti koji su ostvarili pravo na smještaj u Studentskom domu dužni su do useljenja pribaviti liječničku svjedodžbu jer u protivnom neće moći useliti - kod moje doktorice obiteljske medicine koja je u mom mjestu prebivališta ili kod one što smo išli na sistematski/cijepljenje u srednjoj školi? Što uopće moramo obaviti?

Markeca
06.08.2012., 02:21
Studenti viših godina koji su ostvarili pravo na smještaj u studentski dom u ak. god. 2012./2013. liječnički pregled mogu obaviti u nadležnim ambulantama školske i sveučilišne medicine prema priloženom popisu (PDF).

Molimo studente da se telefonski naruče na pregled.

Brucoši obavljaju pregled kod nadležnog školskog liječnika srednje škole koju su završili.

Pregled za smještaj u studentski dom provodi se u svrhu utvrđivanja zdravstvenih rizika za boravak u kolektivu. Sastoji se od anamneze i ciljanog pregleda te po potrebi dodatnih pretraga čiju indikaciju utvrđuje liječnik.

Zamolbe za smještaj u jednokrevetne sobe zbog zdravstvenih razloga studenti (oni koji su ostvarili pravo na smještaj u studentskom domu) mogu predati nadležnim liječnicima fakulteta do 03. rujna 2012. godine. U zamolbi je potrebno navesti: ime i prezime, godinu rođenja, adresu, fakultet i kontakt broj telefona.
Obavezno priložiti preslike relevantne medicinske dokumentacije.
Komisija za utvrđivanje prava na smještaj u jednokrevetne sobe rezultate će objaviti do 21. rujna 2012. godine na stranicama SC-a i ovdje.

SamusAran
06.08.2012., 19:33
Sumnjam. Ja ću pokušati za brata, ali čisto sumnjam da će mi dati.
Jesi li prvi put u domu?Ako jesi, to bi moglo otežati stvar.

Jesam, tako da ništa od toga vjerojatno :(

Kirala
06.08.2012., 20:38

Može. Meni je prošli put to obavila cimerica (Šara). Dala sam joj indeks i novce da plati i sve je proslo bez problema. :)
Bilo bi dobro da ti ta osoba odnese i potvrdu od lijecnika.
Takoder, ako nemas koga poslati, uvijek mozes nazvati upravitelja/icu doma i objasnit im da ne mozes doci i zamolit da ti sacuvaju sobu.

Kirala
06.08.2012., 20:50

Moja kolegica (Sveuciliste u Zagrebu) je imala gotovo identicnu situaciju prosle godine. Nije upala u dom jer nije imala upisanu ocjenu jednog kolegija i tako je ostala bez 400 bodova koje dobiješ ako položiš sve. Uglavnom, pisala je žalbu, dali joj tih 400 bodova i dom također. Uz žalbu je morala priložiti i potpisanu izjavu profesora da je kolegij polozila na taj i taj datum.

SamusAran
06.08.2012., 21:16
Može. Meni je prošli put to obavila cimerica (Šara). Dala sam joj indeks i novce da plati i sve je proslo bez problema. :)
Bilo bi dobro da ti ta osoba odnese i potvrdu od lijecnika.
Takoder, ako nemas koga poslati, uvijek mozes nazvati upravitelja/icu doma i objasnit im da ne mozes doci i zamolit da ti sacuvaju sobu.

Ali ja sam brucošica :(. Jel' to nema veze? Može li netko umjesto mene preuzeti sve?

lydia123
06.08.2012., 23:04
sta se desi ako nebude vise soba od kategorije koju sam odabrala? dali mogu odabrat neku drugu od preostalih?

i jos me brine jedna stvar: visa sam godina, prijavljujem se prvi put i trazili su me svjedodzbu da vide da nemam zaostatke jer sam pauzirala, a zena koja je uzimala papire je rekla da kopiram samo zadnji list sa zigom od faksa. brinem se da mi ipak to nebi racunali kao zaostajanje, iako je ona stavila potpis da je vidjela original jer se po zadnjoj strani ne vidi moje ime... da li je itko bio u takvoj situaciji?

Markeca
06.08.2012., 23:37
sta se desi ako nebude vise soba od kategorije koju sam odabrala? dali mogu odabrat neku drugu od preostalih?

i jos me brine jedna stvar: visa sam godina, prijavljujem se prvi put i trazili su me svjedodzbu da vide da nemam zaostatke jer sam pauzirala, a zena koja je uzimala papire je rekla da kopiram samo zadnji list sa zigom od faksa. brinem se da mi ipak to nebi racunali kao zaostajanje, iako je ona stavila potpis da je vidjela original jer se po zadnjoj strani ne vidi moje ime... da li je itko bio u takvoj situaciji?
ništa se ne desi. ako ne budeš imala dovoljno bodova za kategoriju koju si tražila, a budeš imala za nižu, dobit ćeš tu nižu. kad ju jednom dobiješ, ne može ti ju niko uzeti.

što se ovog drugog tiče, ako ti je tamo to priznato, to je to.

Ivan_KSC
07.08.2012., 02:18
Jesu li sobe striktno muške i striktno ženske? Mogu li umjesto cimera imati cimericu?? :D Muško i žensko u sobi? Moguće???

enedielle
07.08.2012., 08:00
nije moguće, osim ako se ne zamijeniš s nekim.

Elemental123
07.08.2012., 09:45
Ako sam na onome papiru stavio da se useljavam 1.9., mogu li unatoč tome doći na useljenje 1.10.?

07.08.2012., 11:09
Kako izgledaju te kontrole? :)

To i mene zanima

enedielle
07.08.2012., 11:14
što se tiče lječničkog, znači baš ga moram prije 1.9. obaviti? jer 3.9. dolazim u zg tek na ispit, i nakon toga useljavam. mogu taj isti dan nakon useljenja na pregled, pa kasnije donesem potvrdu? neda mi se baš po cijelom zagrebu s ogromnim koferom našetavati :rolleyes:

raisin03
07.08.2012., 17:19
što se tiče lječničkog, znači baš ga moram prije 1.9. obaviti? jer 3.9. dolazim u zg tek na ispit, i nakon toga useljavam. mogu taj isti dan nakon useljenja na pregled, pa kasnije donesem potvrdu? neda mi se baš po cijelom zagrebu s ogromnim koferom našetavati :rolleyes:

prošle godine se potvrda od liječničkog mogla donijeti naknadno najkasnije do otprilike 15.9 tak da ce i ove godine bit slicno.

sum41
07.08.2012., 17:32
mnozit ce joj s 900 u slučaju da na ovim rokovima u 9. misecu ne skupi dovoljan broj ectsa da bi bila druga godina.
oni ti gledaju cilu godinu, znači tebi godina službeno traje dok god imaš rokova sa nje, u ovom slučaju prve. tako da oni smatraju zaostajanje tek u slučaju da u ciloj prvoj godini ne ostvari dovoljan broj ectsa za drugu.

Korisnik demona je napisala 18.6 ovo pa ću kopirat :

O boze. Ako ti ne položiš svih 60 bodova, ali upišeš višu godinu, to onda NIJE zaostajanje.
Ne kužim kako ne kužite.
Zaostajanje je kad izgubiš godinu života na faxu bezveze. Znači, ti položiš 54ects-a i iduću godinu si opet 1.godina faxa i pokušavaš cijelu godinu položit tih 6 ectsa -> to je zaostajanje.
Ako možeš i sa položenih 54 ectsa upisivat višu godinu, i u konačnici na prediplomskom studiju (koji traje 3 godine) studirat 3 godine, a ne 4 ili više, nisi niš zaostala.

meni ostao jedan predmet za 9.mj i ako ga tad ne dam,upisujem ga opet, "pala" sam 2.godinu,tj. vodit cu se kao ponavljač druge al cu i dalje davat stvari s treće i po demoninom se opet mogu "izvuć" i nagodinu mi mogu množit s 1000. ne poklapa mi se nekako sto vas dvoje govorite?:ne zna:

izzz
07.08.2012., 17:49
za sva pitanja u vezi doma PM

anjuska
07.08.2012., 21:57
Zna tko koliko je okvirno bodova potrebno da se dobiju 5. i 6. paviljon na Savi? :)

rim912
07.08.2012., 22:08
2012,69 bodova...

meni ostao jedan predmet za 9.mj i ako ga tad ne dam,upisujem ga opet, "pala" sam 2.godinu,tj. vodit cu se kao ponavljač druge al cu i dalje davat stvari s treće i po demoninom se opet mogu "izvuć" i nagodinu mi mogu množit s 1000. ne poklapa mi se nekako sto vas dvoje govorite?:ne zna:

I ja sam u istoj situaciji, i mislim da ce negdje pisat da sam jos uvijek prva godina, studomatu, prijavi za dom, i na potvrdama faksa, iako cu uspisat skoro sve premete 2. god(sve osim jednog) + ovo sto padnem.. I onda kad sve to rjesim, bit cu treca god, odmah sa prve :zubo:
I da, nagodinu ocekujem racunaje sa 900 a ne sa tisucu, iako imam jos vremena mj dana za naucit, a i ti :)

Markeca
07.08.2012., 22:39
Korisnik demona je napisala 18.6 ovo pa ću kopirat :

O boze. Ako ti ne položiš svih 60 bodova, ali upišeš višu godinu, to onda NIJE zaostajanje.
Ne kužim kako ne kužite.
Zaostajanje je kad izgubiš godinu života na faxu bezveze. Znači, ti položiš 54ects-a i iduću godinu si opet 1.godina faxa i pokušavaš cijelu godinu položit tih 6 ectsa -> to je zaostajanje.
Ako možeš i sa položenih 54 ectsa upisivat višu godinu, i u konačnici na prediplomskom studiju (koji traje 3 godine) studirat 3 godine, a ne 4 ili više, nisi niš zaostala.

nije baš tako jednostavno.

ako ti je taj kolegij obvezni i uvjetuje upis nekog drugog kolegija, onda ćeš, ako ga ne položiš, biti u zaostatku do kraja studija i množit će ti se prosjek s 900. i nećeš uspiti u 3 godine završiti preddiplomski.

ako se radi o izbornom kolegiju, polaganje kojeg nije uvjet za upis nekog drugog kolegija, onda nećeš biti u zaostatku.

lavando
08.08.2012., 13:53
tražio sam cjenik na netu, ali ne mogu nigdje naći...
valjda će mi dobri ljudi na forumu reći koliko košta šara?

Akvirt
08.08.2012., 14:26
kad ce bit rezultati ko je dobio dom u zg ?

evomene
08.08.2012., 14:41
SCZG (http://www.sczg.unizg.hr/) :503:

tražio sam cjenik na netu, ali ne mogu nigdje naći...
valjda će mi dobri ljudi na forumu reći koliko košta šara?

http://www.sczg.unizg.hr/media/uploads/smjestaj/2011/cjenik_smjestaja.pdf
valjda se ništa ne će mijenjati ove godine

kad ce bit rezultati ko je dobio dom u zg ?

Rezultati natječaja bit će objavljeni do 16.08.2012. godine na oglasnoj ploči Studentskog centra i
na web stranici: www.sczg.hr

lavando
09.08.2012., 11:19
http://www.sczg.unizg.hr/media/uploads/smjestaj/2011/cjenik_smjestaja.pdf
valjda se ništa ne će mijenjati ove godine

Zahvaljujem

Tena22
09.08.2012., 13:57
molim vas da mi netko objasni računanje bodova, odnosno dobivanje onih 60%! jer ja to ne kužim baš... hvala :)

wonderkidd
09.08.2012., 14:03
Evo, ja cu za 2 godine ako bude po planu studirati u Zg-u pa da postavim par pitanja.

Koliko trosite na fakultetu za testove, knjige i slicne stvari?
Koliko se placa studentski dom (prosjecna cijena)?
Opecnito, koliko vam je mjesecno para dovljno za zivjeti?

kobila2
09.08.2012., 16:27
je li moguce da uzmem normalnu sobu u starim paviljonima, i da mi ne dođe nikakva cimerica? jeste li upoznati s takvim slučajevima? i koje sobe bi trebala birati da mi se tako nešto dogodi, možda 4.katove?

hvala unaprijed

Beckett
09.08.2012., 16:56
je li moguce da uzmem normalnu sobu u starim paviljonima, i da mi ne dođe nikakva cimerica? jeste li upoznati s takvim slučajevima? i koje sobe bi trebala birati da mi se tako nešto dogodi, možda 4.katove?

hvala unaprijed

ne, jer se sve sobe popune

evomene
09.08.2012., 17:08
Evo, ja cu za 2 godine ako bude po planu studirati u Zg-u pa da postavim par pitanja.

Koliko trosite na fakultetu za testove, knjige i slicne stvari?
Koliko se placa studentski dom (prosjecna cijena)?
Opecnito, koliko vam je mjesecno para dovljno za zivjeti?

Pogledaj par postova iznad i ovo (http://www.forum.hr/showthread.php?t=258927).

Kirala
09.08.2012., 19:28
Ali ja sam brucošica :(. Jel' to nema veze? Može li netko umjesto mene preuzeti sve?

Ma nema veze sto si brucosica :) Moze ti to sredit prijatelj, roditelj, bilotko. S tvojim indeksom i naravno parama. Ako si svejedno skeptična, jednostavno nazovi upravu doma dan prije i reci da si spriječena doći zbog tog i tog razloga i pitaj je li u redu da ta osoba to napravi umjesto tebe. :)

Kirala
09.08.2012., 19:31
Ako sam na onome papiru stavio da se useljavam 1.9., mogu li unatoč tome doći na useljenje 1.10.?

Ne, ni slučajno. To sam ja napravila na drugoj godini. Naime, ako se ne uselis do 10.9. (a stavio si 1.9.) oni to shvate kao da ti odbijas dom i izbrisu te iz sustava. Meni su rekli da bi sve bilo u redu da sam ih nazvala oko 1.9. i rekla da se necu ipak uselit tako rano. Ali nisam :504: tako da nazovi upravu doma ako nikako ne mozes ranije uselit.

Tena22
10.08.2012., 09:20
kad se može najranije useliti u dom? znači prije 1.9.

Wawindaji
10.08.2012., 11:20
kad se može najranije useliti u dom? znači prije 1.9.

27.8.

sesve
10.08.2012., 11:32
ček, na koji su se način prošle godine provjerovali rezultati? :ne zna:

gledam na onom linku od prošle godine, al su već promijenili to, sad samo stoji obavijest da rezultati stižu 16.8. :)

BabaManda
10.08.2012., 13:01
Jedno pitanje - glupo sam zaokružila useljavanje 1.9. a do tad ne mogu položiti preostali ispit i dobiti potvrdu o upisu na 3.godinu (koju moram pri useljenju priložiti)
da li je moguće useliti se 1.9. bez te potvrde te im kasnije naknadno donijeti??

Tena22
10.08.2012., 13:10
Jedno pitanje - glupo sam zaokružila useljavanje 1.9. a do tad ne mogu položiti preostali ispit i dobiti potvrdu o upisu na 3.godinu (koju moram pri useljenju priložiti)
da li je moguće useliti se 1.9. bez te potvrde te im kasnije naknadno donijeti??

pa ja sam se prošle godine uselila bez potvrde o upisu i još nisam položila ispit prije nego sam se uselila. ove godine se mislim useliti 27.8., damogu učiti u miru za završni ispit koji mi je ostal... to se na reviziji provjerava dal si upisal sve predmete iz tekućeg semestra.

lisbeth13
10.08.2012., 13:27
dali je oko 2400, 2500 bodova dovoljno za cvjetno? nadam se pozitivnom odgovoru :D

laronela
10.08.2012., 13:34
Pozdrav... čitam sad postove, i vidim da je netko spomenuo useljavanje 1.9. ili 1.10. e sad, ja se ne sjećam što sam zaokružila, koje su mi sad opcije? :503: da dođem početkom 9. pa pitam za to? il piše to možda u rezultatima?

Tena22
10.08.2012., 13:56
dali je oko 2400, 2500 bodova dovoljno za cvjetno? nadam se pozitivnom odgovoru :D

bitno je da si stariji student, brucoši teško dobivaju cvjetno! ja sam imala prošle godine oko 1800 bod i dobila sam cvjetno, al sam upisivala 3 godinu.

lisbeth13
10.08.2012., 14:13
bitno je da si stariji student, brucoši teško dobivaju cvjetno! ja sam imala prošle godine oko 1800 bod i dobila sam cvjetno, al sam upisivala 3 godinu.

upisujem drugu godinu...nadam se da im je to dovoljno staro :D

maturefail
10.08.2012., 15:02
boook :) jel znate kada se objavljuju rezultati za studentski dom u splitu?
išao sam na starnice studentskog centra,ali tamo ne piše :) hvala unaprijed
P.S. brucoš sam(ne znam ima li to kakve veze) :ne zna:

AlmaZec
10.08.2012., 20:15
Kako se rezerviraju sobe? Mogu telefonom? Kada? Kako dobiti jednokrevetnu sobu? Koje sobe treba izbjegavati u domu Stjepan Radic?
Ajde ko zna,molim vas pomozite.

Salle
10.08.2012., 20:21
Kako se rezerviraju sobe? Mogu telefonom? Kada? Kako dobiti jednokrevetnu sobu? Koje sobe treba izbjegavati u domu Stjepan Radic?
Ajde ko zna,molim vas pomozite.

http://www.sczg.unizg.hr/smjestaj/ Tu ti sve piše... Jednokrevetnu možeš dobiti samo s liječničkom potvrdom, izbjegavaj 1.-4. paviljon

laronela
11.08.2012., 07:41
što se tiče rezervacija, piše da se u rezervirane sobe treba useliti do 10.9. il se one brišu. znači to da oni koji su napisali da bi uselili 1.10. gube tu rezervaciju?

lisbeth13
11.08.2012., 10:09
što se tiče rezervacija, piše da se u rezervirane sobe treba useliti do 10.9. il se one brišu. znači to da oni koji su napisali da bi uselili 1.10. gube tu rezervaciju?

to nema smisla...vjerojatno bi se svi trebali useliti do 10.9 (vjerojatno još jedan od načina zarađivanja novaca na studentima)

Tena22
11.08.2012., 11:13

ako želiš sobu koju rezerviraš on-line putem, moraš u nju useliti do 10.9. ili ne rezerviraš ništa, dođeš 1.10. i useliš u preostale slobodne sobe.. glupo, ali da, zarađuju na tome jer moraš platiti i za 9. mj.

andjeo29
11.08.2012., 11:27
ako želiš sobu koju rezerviraš on-line putem, moraš u nju useliti do 10.9. ili ne rezerviraš ništa, dođeš 1.10. i useliš u preostale slobodne sobe.. glupo, ali da, zarađuju na tome jer moraš platiti i za 9. mj.

zar se ne plaća i za 9.mj. bez obzira kad useliš? čak i ako useljavaš tek u 10.mj?

Tena22
11.08.2012., 11:51
zar se ne plaća i za 9.mj. bez obzira kad useliš? čak i ako useljavaš tek u 10.mj?

pa ako useliš 1.10. ne platiš za 9. mj, nego normalno za 10.+ 100kn za useljenje... bar je tak bilo prije dvije god dok sam ja useljavala se u 10.mj, ali onda nije bilo on-line rezervacija... ali ako hoćeš sobu koju rezerviraš na netu, moraš doći do 10.9. po ključeve i to se smatra da si se uselil pa plaćaš za 9.mj+100kn bez obzira na to kaj ti dolaziš u zg tek u 10.

Anniemal
11.08.2012., 12:09
Book,

zna li netko brojeve soba na Šari u kraćem hodniku?

meth001
11.08.2012., 14:18
Book,

zna li netko brojeve soba na Šari u kraćem hodniku?

Prizemlje 031...045, prvi kat 131...145, drugi kat 231...245 itd.

nekodrugi
12.08.2012., 12:16
boook :) jel znate kada se objavljuju rezultati za studentski dom u splitu?
išao sam na starnice studentskog centra,ali tamo ne piše :) hvala unaprijed
P.S. brucoš sam(ne znam ima li to kakve veze) :ne zna:
u Natječaju piše do polovice 9. miseca

Oliveraaa
12.08.2012., 13:59
Hoće li oni rezultate objavljivati s punim imenom i prezimenom osobe pa onda odbijeno/prihvaćeno, ili kako to ide?

I pri online rezervaciji, muci me isto kao i neku osobu gore, ja sam zaokruzila da se zelim useliti 1.10., moram li ja onda rezervirati sobu, posto na stranici pise da je rezervacija samo do 10.9.? I kako funkcioniraju te rezervacije, hoćemo li mi, ako smo upali u dom, dobiti neki svoj br koji unosimo pri rezervacijama ili? Hvala

Markeca
12.08.2012., 15:16
Hoće li oni rezultate objavljivati s punim imenom i prezimenom osobe pa onda odbijeno/prihvaćeno, ili kako to ide?

I pri online rezervaciji, muci me isto kao i neku osobu gore, ja sam zaokruzila da se zelim useliti 1.10., moram li ja onda rezervirati sobu, posto na stranici pise da je rezervacija samo do 10.9.? I kako funkcioniraju te rezervacije, hoćemo li mi, ako smo upali u dom, dobiti neki svoj br koji unosimo pri rezervacijama ili? Hvala

ne, upisat ćeš svoj matični broj i vidit jesi dobila ili ne.

sobu ne moraš rezervirati uopće, bez obzira na to kad planiraš useliti. jednostavno dođeš u dane i vrijeme useljenja i obaviš to.

ako rezerviraš, onda moraš useliti do 10.09, ili se smatra da odustaješ od doma.

Miki moj
12.08.2012., 17:52
Ima li tko slučajno sliku sobe iz prvog paviljona na Cvjetnom, malo potpuniju od one na studentskom blogu. I je li istina da su na zadnjem katu u tom paviljonu sobe stare

Corneliaa
12.08.2012., 18:02
Što se tiče rezervacija, pročitala sam da ćemo i ja i cimerica (s kojom se dogovorim da budemo skupa) zbog toga morati platiti i za 9.mjesec, čak iako npr. meni faks ne počinje tada nego tek u 10.mjesec.
Je li to stvarno tako ili pak ja mogu odabrati s kim želim biti u sobi, a da ne plaćam za rujan?

Tena22
12.08.2012., 18:05
Što se tiče rezervacija, pročitala sam da ćemo i ja i cimerica (s kojom se dogovorim da budemo skupa) zbog toga morati platiti i za 9.mjesec, čak iako npr. meni faks ne počinje tada nego tek u 10.mjesec.
Je li to stvarno tako ili pak ja mogu odabrati s kim želim biti u sobi, a da ne plaćam za rujan?

po 100-ti puta, ako rezerviraš on-line putem, moraš useliti do 10.9. i platiti i za 9.mj., a ako ne dođeš do onda, rezervacija se briše i dođeš bilo koji dan do 10.10. i useljavaš se u preostale slobodne sobe... i

enedielle
12.08.2012., 18:25
pitanje, rezultati su točno 16.8. u 9 ujutro ili dođu koji dan ili bar sat prije?
što se tiče žalbi, kad je to?

Corneliaa
12.08.2012., 18:45
po 100-ti puta, ako rezerviraš on-line putem, moraš useliti do 10.9. i platiti i za 9.mj., a ako ne dođeš do onda, rezervacija se briše i dođeš bilo koji dan do 10.10. i useljavaš se u preostale slobodne sobe... i
Haha ma znam to, nego sam mislila - može li npr.moja cimerica rezervirati, useliti se u 9.mjesec, a s obzirom da ću ja biti njena cimerica - moram li i ja rezervirati za 9.mj. ili ne moram nego se mogu useliti u 10.? Tj. hoće li mene ''čekati'' to mjesto ako kažem da želim biti s njom ili bez obzira na to baš MORAM rezervirati?

tikwa
12.08.2012., 19:35
vezano uz rezervacije...
mislim da sam skužila sve, al zanima me bili ovo funkcioniralo, dakle:
meni je faks tek u 10. mj i planiram uselit tek tad, međutim htjela bih rezervirat da ne dobijem neku lošu sobu. i sad, ako rezerviram, i jednostavno se ne pojavim do 10.9., rezervacija se briše. ali poslije 10. u mjesecu se ionako ne može useliti, ili može? i onda ako dođem 1.10. svejedno će soba bit slobodna... ili sam nešto krivo skužila?

Tena22
12.08.2012., 20:30
Haha ma znam to, nego sam mislila - može li npr.moja cimerica rezervirati, useliti se u 9.mjesec, a s obzirom da ću ja biti njena cimerica - moram li i ja rezervirati za 9.mj. ili ne moram nego se mogu useliti u 10.? Tj. hoće li mene ''čekati'' to mjesto ako kažem da želim biti s njom ili bez obzira na to baš MORAM rezervirati?

nažalost, ali te ne bude čekala soba, moraš baš platiti za 9 mj., i uzeti ključeve od sobe... inače gubiš mjesto i na to tvoje dolazi neko drugi.

*Kiwi
13.08.2012., 11:06
hy, ima li netko tko bi se mijenjao za dom...trazila sam 5. i 6. na savi, al sad bi ipak na cvjetno ( samo ne suteren :P)

lilliang
13.08.2012., 22:02
Mene zanima jedna sitnica ,u natječaju stoji kako djeca branitelja i HRVI ostvaruju dodatne bodove.Kako je to pod istom točkom zanima me dobivaju li se i na jedan i na drugi status dodatni bodovi ili se samo jedan uzima u obzir?

emanuelson1000
13.08.2012., 23:24
Nije mi jasno kako se u natječaju za deficitarna zanimanja vode strojarstvo i elektrotehnika, a građevina ne :ne zna:, a na natječajima za sve stipendije vodi se kao deficitarna? Piše u natječaju da se i drugi studiji mogu uzeti kao deficitarni u dogovoru sa fakultetom, ako je to zanimanje deficitarno na području gdje živimo. Zanima me da li bi se isplatilo žaliti zato što će mi baš faliti tih 100 bodova, a dobim stipendiju od županije gdje je to deficitarno zanimanje :504:.

Ai veće gluosti su s onim zaostajanje u studiju. Na mom fakultetu zbog programske povezanosti skoro sve moramo dati kako bi upisali cijeli semestar, a ako bilo što kiksam gubimo onih 200 bodova za drugu godinu, ocjene se množe s 900 itd... dakle ne može se više gotovo nikako dobit dom :confused:

Palomma
13.08.2012., 23:33
Da, ponekad ima tu nepravednosti da se za sve fakultete gleda isti natječaj, a različita su pravila od faksa do faksa za dati godinu. Nebih sad imenovala da se netko ne uvrijedi, ali ipak je na nekim faksevima puno lakše dobiti 400 godina za očišćenu godinu ili barem ne zaostajat, a ima i fakseva na kojima je to gotovo nemoguće. Nego, htjela sam još pitati, što vi mislite budući da su ove godine uveli više deficitarnih zanimanja, neke jezike, matematiku i neznam što još točno, hoće li se opet jako dignuti prag? Bojim se da ne dosegne opet neke vrtoglave iznose od neznam, 1700 bodova :D

Perestrojka
14.08.2012., 08:18
je li itko zna koji je paviljon (cuo sam prvi?!)
na lascini najbolji? jesu li sve sobe u prvom
paviljonu ok? na sto treba pripazit ako cemo
dobit lascinu? hvala na odg

anjuska
14.08.2012., 09:21
Je li moguće da danas budu rezultati natječaja, pošto je sutra praznik,a u četvrtak su već rezervacije??:confused:

-naty-
14.08.2012., 09:37
Nije mi jasno kako se u natječaju za deficitarna zanimanja vode strojarstvo i elektrotehnika, a građevina ne :ne zna:, a na natječajima za sve stipendije vodi se kao deficitarna? Piše u natječaju da se i drugi studiji mogu uzeti kao deficitarni u dogovoru sa fakultetom, ako je to zanimanje deficitarno na području gdje živimo. Zanima me da li bi se isplatilo žaliti zato što će mi baš faliti tih 100 bodova, a dobim stipendiju od županije gdje je to deficitarno zanimanje :504:.

Ai veće gluosti su s onim zaostajanje u studiju. Na mom fakultetu zbog programske povezanosti skoro sve moramo dati kako bi upisali cijeli semestar, a ako bilo što kiksam gubimo onih 200 bodova za drugu godinu, ocjene se množe s 900 itd... dakle ne može se više gotovo nikako dobit dom :confused:

vjeruj znam kako je... ja primam stipendiju jer je u mom gradu stomatologija deficitarna pa ako saznas ista oko toga jel bi se vrijedilo zaliti pls javi preko pm da se i ja borim za tih 100 bodova jer ce mi falit zbog toga jer sam "zaostala" :rofl:

-naty-
14.08.2012., 09:41
Je li moguće da danas budu rezultati natječaja, pošto je sutra praznik,a u četvrtak su već rezervacije??:confused:

kako znas da su u cetvrtak vec rezervacije...to pise negdje :ne zna:

a ne bi me cudilo da sutra stave, za njih blagdan nista ne znaci, vole oni da se mi przimo na laganoj vatri :)

anjuska
14.08.2012., 09:45
kako znas da su u cetvrtak vec rezervacije...to pise negdje :ne zna:

a ne bi me cudilo da sutra stave, za njih blagdan nista ne znaci, vole oni da se mi przimo na laganoj vatri :)

objavili su termine
TERMINI REZERVACIJA

Rezervacije starih soba: 16. 08. (09:00) – 17.08. (23:59)
Rezervacije soba 1. i 2. kategorije: 21.08. (09:00) – 22.08. (23:00)

SN „Stjepan Radić“ – 5., 6., 11., paviljon,
SD „Dr Ante Starčević“,
SN „Cvjetno“
Rezervacije soba 3. kategorije: 23.08. (09.00) – 25.08 (23:59)

SN „Stjepan Radić“ 1., 2., 3., 4., 7., 8., 9. paviljon,
SD „Lašćina“

-naty-
14.08.2012., 09:50
ah nisam vidjela, hvala ti ;)

anjuska
14.08.2012., 09:56
np :)

Samo se nadam da će doći danas,bilo bi vrijeme.:p