PDA

View Full Version : Policijska akademija

stranice : 1 2 3 4 5 6 [7] 8 9 10

mande moga
29.12.2010., 21:11
dali je bila kome provjera?? sta ispitivaju ??? :D

ouranio toxo
29.12.2010., 21:23

idi koju str unazad...neki koji su bili lipo su to objasnili kako teku provjere..
npr. Frane St http://www.forum.hr/showthread.php?t=591609&page=73

antonija xx
29.12.2010., 21:23
e kad bi bilo tako i javno objaviti rezultate..svima bi bilo lakše..
pa da...onda bi svima bilo lakše i nitko se nebi imao pravo buniti... a ovako... netko tko je sve prošao naravno da ima pravo sumnjati u policiju državu...sebe

skardgo
29.12.2010., 21:52
mislite i da je javno se nemoze upast preko "veze" koda je njima tesko dadat jos nekom par bodova itd.

ouranio toxo
29.12.2010., 21:53
mislite i da je javno se nemoze upast preko "veze" koda je njima tesko dadat jos nekom par bodova itd.

a je i to što govoriš...

*ak*
30.12.2010., 01:30

Meni su bili. Ispitivali su osobne podatke- datum i mjesto rođenja, ime oca i majke, od kad do kad si se školovala (osnovna i srednja), koji uspjeh i vladanje, koju si srednju išla, koja si stručna sprema, s kim živiš, da li si u dobrim odnosima s ukućanima, zbog čeg si se prijavila na natječaj, kako bi reagirala kada bi ti rekli da ćeš ići raditi u mjesto koje je različito od onog kojeg si zaokružila na prijavi, da li se imaš namjeru dalje školovati, da li si konzumirala ili da li konzumiraš drogu ili alkohol, da li se baviš sportom, nešto u smislu da li imamo kakvih neriješenih imovinsko-pravnih odnosa (ne sjećam se točno kakvo je bilo pitanje al nešto u vezi zemljišta-inače živim na selu i imamo dosta zemljišta tako da mi je logično zašto su to pitali), da li mi tko u obitelji ima da je počinio veća kaznena djela (tak nešto)... To je uglavnom to..... Sad se nadam i čekam poziv na liječnički! :moli:

anna gs
30.12.2010., 07:52
jel pod teža kaz. dijela spada ako ti j e tata alkoh. pa je tukao mamu i bio privođen zbog nasilja u obitelji?

jel ovo spada u dio za koji ja moram ispaštat>?

kopriva-vk
30.12.2010., 09:41
jel ovo spada u dio za koji ja moram ispaštat>?

Zašto bi ti ispaštala zbog nekog drugog.

kopriva-vk
30.12.2010., 09:58
onda ja nikad PA neću završit.. al ipak ne vjerujem da se ide samo preko veze..znam jednu koja nije uopce imala vezu i uspjela je..
ako je samo veza u pitanju onda se novim sistemom ništa ne može prominit sve će ostat isto..
čudo baš sam bila uvjerena da si bar u vojsci

Nekada bio.

Ja neznam kako se već niste navikli na tu "vezu". Mislim to nije ništa novo, postoji u svakom poslu, svakom zanimanju, svakoj državi, čak i u Njemačkoj... Mislim, da sam ja u poziciji da svog sina/ćerku/nećaka/nećakinju/poznanika/poznanicu za koje znam da su dobre osobe mogu ubacit u neko dobro radno mjesto, isto kao i svi vi bih to i učinio... Nemam šta ljudima zamjerit, kad sam isti kao oni... to je moje mišljenje što se švercanja tiče
Problem je što tako dolaze loši kadrovi,pa čak i loše osobe imaš primjera po državi koliko hočeš sigurno čitaš novine i takvo zaposleni nisu ništa dobrog donjeli ovoj državi naprotiv samo su ju uništili.

Ne može nikako biti isto kada iz osnovne škole krene neko da se školuje za policajca,časnika,dočasnika.

Ne kažem ja da svi dolaze preko veze jer ipak to je nemoguče ali sigurno je njih između 10%-20%.

I naravno što mislite kada ovaj koji je došao preko veze danas sutra zaustavi u prometnom prekršaju onog koji ga je zaposlio preko veze što mislite hoče li ga kazniti,ja sam siguran da neče.

Ja neznam kako se već niste navikli na tu "vezu".
To je problem što je to postalo pravilo.

svakoj državi, čak i u Njemačkoj
Ne bih se kladio da je tako i u Njemačkoj,da je tako nebi Njemačka bila to što jeste i nisu đabe poznati kao disciplinirana nacija.

anna gs
30.12.2010., 10:10
zato jer mi je stari bio pijanac koji je tukao mene i mamu i ima dosije u pol. a čitala samo ovdje da nema šanse ako imaš koga takvoga da upadneš u PA. ja se nadam do godine tečaju ipak al ću da 100000000 % sebe pa nema šanse da me izbace :top:

drot13
30.12.2010., 10:31
Da ne možeš u policiju jer ti je stari bio pijanac i tukao majku, ne bih niti ja bio unutra. Nemaš brige. Ono za kaznena djela roditelja se odnosilo na neke malo drugačije stvari. Opet, nemaš brige s te strane.:top:

anna gs
30.12.2010., 10:36
ajd onda dobro, već sam mislila da će mi i u tom segmentu upropastiti život osim otkad znam za sebe da mi kuha sos.... ti si u policiji koliko sam shvatilia? oduvjek sam htjela radit tako nešto jer sam tip za to; akcija, adrenalin, odgovornost, ozbiljnost...

drot13
30.12.2010., 10:45
Pazi što želiš, moglo bi ti se i ostvariti.:mig:

anna gs
30.12.2010., 10:51
ma da barem......... u tome bi se našla, to hoću radit i to je to, a ne trgovac, zastupnk osig.,i sl. što sam dosada radila... Samo ove god sam bila i prođem pismeni dio i padnem na tjelesnom.......... a dodatno me raz. što je 95% govora da je oo posljednja gen..:Server:

ouranio toxo
30.12.2010., 12:09
sam da pitam ta pol. škola u njem je li to srednja škola ili kao nekakav dvogodišnji tečaj?

Aci
30.12.2010., 13:14
ja imam 21 god. i nemogu upisat srednju pol. jer ja već imam srednju završenu prije 2 godine...preostaje mi samo tečaj a po nekim spekulacijama govori se da je 95% sig. da je ovo posljednja gen. koja ide na tečaj, jer nakon toga ide dva raz. srednje pa policijska illi nakon OŠ odmah u policijsku

Ma bit će ti paralelno i srednja policijska škola i tečaj sve u isto vrijeme ce svi bit gore

anna gs
30.12.2010., 13:21
aci što stvarno otkud ti te info? jesi ti u policiji ili?

Zagrebačkiplavi
30.12.2010., 13:34
Jel zna itko nekakve ozbiljne informacije o ovom dvogodišnem programu 3. i 4. razred srednje škole?

athlet
30.12.2010., 15:12
Samo da vas obavijestim da je stavljen novi popis za provjeru. Sretno !!

kopriva-vk
30.12.2010., 15:17
ma moj kolega nedavno završio morh pa sad čeka posao, tečaj 3 mj.......... Ma mup je prvi i jedini izbor, a nakon toga specijalna ili interventna.... Ali prvo u mup. Čekam odg od ASI-a, pa nikako. A ZAGREB.PLAVI neznam još nikakve točne inf. o tome, to je samo pretpostavka

Vjerojatno za specijalnu imaš i predispozicije jer tamo još ni jedna žena nije upala.

To u HV-u nije tečaj več dragovoljno služenje vojnog roka,nakon čega oni koji žele potpisati ugovor moraju završiti specijalističku obuku.
Vojnički posao je sasvim nešt drugo i ko je željan akcije može u mirovne misije.

kopriva-vk
30.12.2010., 15:31
sam da pitam ta pol. škola u njem je li to srednja škola ili kao nekakav dvogodišnji tečaj?

Primaju od 16-24 godine vjerojatno je kao srednja škola.

Pogledajte malo u kakvim su odorama nekada policajci polgali prisegu,a na što to danas sliči tuga i jad nažalost.
http://www.facebook.com/group.php?v=wall&gid=17399654236#!/group.php?gid=17399654236&v=photos&so=0

ouranio toxo
30.12.2010., 15:35
Primaju od 16-24 godine vjerojatno je kao srednja škola.

Pogledajte malo u kakvim su odorama nekada policajci polgali prisegu,a na što to danas sliči tuga i jad nažalost.
http://www.facebook.com/group.php?v=wall&gid=17399654236#!/group.php?gid=17399654236&v=photos&so=0

onda to ne mogu upisat oni koji su tamo već završili srednju?

što ti se ne sviđaju današnje odore?
meni ako ništa drugo izgledaju lipše

kopriva-vk
30.12.2010., 15:42
pa meni ni hv nije loša..ja bi probala to ako ne uspijem na PA...
Za HV je starosna granica za prijem u djelatnu službu viša
Zakonski uvjeti za prijem u dvs u statusu djelatnog vojnika

* državljanin RH
* starosna dob do 27 godina (s danom stupanja u službu)
* odsluženje vojnog roka (uspješno završena specijalistička vojna obuka)
* nekažnjavanje
* zdravstvena sposobnost

Zakonski uvjeti za prijem u djelatnu službu u statusu djelatnog časnika

* državljanin RH
* starosna dob do 30 godina (s danom stupanja u službu)
* visoka ili viša stručna sprema određenog zvanja
* odsluženje vojnog roka
* nekažnjavanje
* zdravstvena sposobnost
http://www.morh.hr/hr/karijera-u-morh-a-i-os-rh/djelatna-vojna-sluzba/postani-casnik-ili-vojnik-oruzanih-snaga-rh.html
http://www.morh.hr/hr/vijesti-najave-i-priopcenja/priopcenje/prijava-kandidata-za-dragovoljno-sluzenje-vojnog-roka.html

onda to ne mogu upisat oni koji su tamo već završili srednju?

što ti se ne sviđaju današnje odore?
meni ako ništa drugo izgledaju lipše

Pa za prisegu ljepše izgleda bijela košulja,kravata,hlače i šapka,bolje izgleda i jednobraznije je.

ouranio toxo
30.12.2010., 15:45
Za HV je starosna granica za prijem u djelatnu službu viša

http://www.morh.hr/hr/karijera-u-morh-a-i-os-rh/djelatna-vojna-sluzba/postani-casnik-ili-vojnik-oruzanih-snaga-rh.html
http://www.morh.hr/hr/vijesti-najave-i-priopcenja/priopcenje/prijava-kandidata-za-dragovoljno-sluzenje-vojnog-roka.html

e hvala malo ću se sada pozabaviti kako je to u hv.. baš me zanima.. vidim na forumu ima dosta tema o tome (i ti tamo glavni:mudri:)..:D

Pa za prisegu ljepše izgleda bijela košulja,kravata,hlače i šapka,bolje izgleda i jednobraznije je.

a dobro za prisegu je lipo bit svečano obučen.. al ovako za svaki dan nosit sviđa mi se kako izgledaju

p4wner
30.12.2010., 16:00
evo vidim izaso danas novi poziv osobno sam pronaso 5 imena koja su vec bila u proslim pozivima pošto imam sve u wordu spremljeno pa sam uspoređivo...ima neko objasnjenje?(to je samo iz vukovarsko-srijemske)

ouranio toxo
30.12.2010., 16:03
no comment

ninoDa
30.12.2010., 16:05
...no da ne pobjegnemo predaleko od teme... mene zanima zašto neke ljude vidim na popisu za provjeru u 11mj i u 1mj?????????:ne zna::ne zna::ne zna:

evo vidim izaso danas novi poziv osobno sam pronaso 5 imena koja su vec bila u proslim pozivima pošto imam sve u wordu spremljeno pa sam uspoređivo...ima neko objasnjenje?(to je samo iz vukovarsko-srijemske)

eto ja se isto prije minutu pitao?? Vidim i ja takvih, i nije samo iz vk-sr!:ne zna:

p4wner
30.12.2010., 16:07
nesta me tjera da jos gledam i jos par imena sam vidio

Dabar222
30.12.2010., 16:24
Problem je što tako dolaze loši kadrovi,pa čak i loše osobe imaš primjera po državi koliko hočeš sigurno čitaš novine i takvo zaposleni nisu ništa dobrog donjeli ovoj državi naprotiv samo su ju uništili. Nije to uvijek tako...

Ne može nikako biti isto kada iz osnovne škole krene neko da se školuje za policajca,časnika,dočasnika.
Poslje osnovne škole, 90% mladih ljudi nezna čime bi se uopće bavili. To ispada da tko ne upiše odmah PA više nema šanse kasnije u životu. Mislim da to nije fer...
Ne kažem ja da svi dolaze preko veze jer ipak to je nemoguče ali sigurno je njih između 10%-20%.
Mislim da je taj broj ipak malo veći. Osobno poznam jednog dečka koji je i više nego rođen za policajca, prošo je čak i lječnički pregled. I opet nije pozvan na akademiju... jbg Kad vidim njega imam dojam da ja nemam šanse na PA al opet moram probat inače ću da se grizem do kraja života.
I naravno što mislite kada ovaj koji je došao preko veze danas sutra zaustavi u prometnom prekršaju onog koji ga je zaposlio preko veze što mislite hoče li ga kazniti,ja sam siguran da neče. Gotovo sigurno da neće...
Ne bih se kladio da je tako i u Njemačkoj,da je tako nebi Njemačka bila to što jeste i nisu đabe poznati kao disciplinirana nacija. To je samo medijski izigrano tako da mi mislimo da su oni pošteni a mi jadnici. Ako se malo podsjetimo ti famozni njemci su bili hitlerovi nacisti koji su ljude tretirali za robove i mučenički ubijali, a taj hitler je naravno bio njemac. Pouzdano znam nekoliko ljudi koji su bili tamo radit i proveli nekoliko godina. Ti ljudi tamo se i dalje ponašaju kao da smo mi niža bića od njih, čast izuzetcima. Također tamo ima i ubijstava i silovanja i djece napuštene i kojekakvih drugih zločina pa tako i veze... Nisu švabe ništa bolje od nas...:kava:

Gizehh
30.12.2010., 17:01
Moj frend nije mogao prvi put doći iz zdravstvenih razloga pa je zamolio da mu odgode testiranje i sad su ga ponovno zvali. Vjerojatno je tako i sa ostalima.

panzers
30.12.2010., 17:03
To vam je zato jer su se ti ponovno prijavili....vjerojatno su pali kad su išli prvi put pa su se opet prijavili i sad su opet pozvati!

Ne moze se opet prijaviti ako padnes na ovom natjecaju.

Ali nesto sam malo gledao...pogotovo ovaj 18.01..:D
Ponavljaju se imena cak ljudi koji su trebali biti sad na provjerama 28.12, a sad tko ce ti znat sta je bilo taj dan na akademiji..jer ne mogu "svi" bome biti bolesni i jos iz iste grupe.

rayadante
30.12.2010., 17:05
zanimljivo...nisam znao da se vise puta moze prijavit u istoj "sezoni" :D

svi ovi koji su sad pozvani,nisu iz nekog razloga mogli pristupiti provjerama,ja sve ove znam iz svoje zupanije koji su sad pozvani

p4wner
30.12.2010., 17:23
to zvuci ok...al sto ovaj prica da se moze vise puta prijavit su gluposti

drot13
30.12.2010., 18:41
P.S. Jel zna itko nekakve ozbiljne informacije o ovom dvogodišnem programu 3. i 4. razred srednje škole?

U MUP-u se ništa sa sigurnošću ne zna do zadnjeg trenutka, ali ponovna aktivacija Srednje policijske škole je gotova stvar. Programi i planovi su skoro gotovi, te se čeka završno amenovanje. Upisivat će se srednjoškolci nakon završenog 2. razreda bilo koje srednje škole, te će 3. i 4. razred ići u SPŠ. To je dobra metoda, jer će uz obavezni hrvatski jezik i matematiku imati samo stručne predmete. SPŠ može početi već iduće (2011./2012.) školske godine, ali će one nakon nje (2012./2013.) početi sigurno. Obzirom na to, ovo je zadnji ili predzadnji tečaj. Nakon toga ih više neće biti, barem ne redovnih. Postoji mogućnost da će se tečaj aktivirati prema potrebi (npr. za graničnom, pomorskom ili dr. policijom), ali će se onda uzimati puno manje ljudi (uvjeti za te tečajeve će biti slični ovim sadašnjim).

Ovo je službeni stav ljudi koji su zaduženi za organizaciju školovanja u MUP-u. Nije još uobličen u dokument kojim bi se službeno izašlo u javnost, ali stvarni planovi su takvi. Provjereno.:top:

ouranio toxo
30.12.2010., 18:45
U MUP-u se ništa sa sigurnošću ne zna do zadnjeg trenutka, ali ponovna aktivacija Srednje policijske škole je gotova stvar. Programi i planovi su skoro gotovi, te se čeka završno amenovanje. Upisivat će se srednjoškolci nakon završenog 2. razreda bilo koje srednje škole, te će 3. i 4. razred ići u SPŠ. To je dobra metoda, jer će uz obavezni hrvatski jezik i matematiku imati samo stručne predmete. SPŠ može početi već iduće (2011./2012.) školske godine, ali će one nakon nje (2012./2013.) početi sigurno. Obzirom na to, ovo je zadnji ili predzadnji tečaj. Nakon toga ih više neće biti, barem ne redovnih. Postoji mogućnost da će se tečaj aktivirati prema potrebi (npr. za graničnom, pomorskom ili dr. policijom), ali će se onda uzimati puno manje ljudi (uvjeti za te tečajeve će biti slični ovim sadašnjim).

Ovo je službeni stav ljudi koji su zaduženi za organizaciju školovanja u MUP-u. Nije još uobličen u dokument kojim bi se službeno izašlo u javnost, ali stvarni planovi su takvi. Provjereno.:top:

a uff... pitala sam vec milion puta-ja sad završavam srednju i po ovome ja se neću moći upisati?
ajd valjda će bit bar još jedanput ovako kao i ove god

drot13
30.12.2010., 19:00
Ako se aktivira SPŠ, nećeš se moći upisati, ali ako bude još jedan tečaj (šanse su malo više na strani još jednog tečaja), onda ćeš možda uhvatiti zadnji vlak.:top:

ouranio toxo
30.12.2010., 19:08
Ako se aktivira SPŠ, nećeš se moći upisati, ali ako bude još jedan tečaj (šanse su malo više na strani još jednog tečaja), onda ćeš možda uhvatiti zadnji vlak.:top:

taj zadnji vlak je moj :D

ps ma jel to vi uređujete taj blog što vam je dole u potpisu?

skardgo
31.12.2010., 14:45
moje misljenje je da ce bit jos jedan natjecaj usporedno s skolom jer onda gube 1 ili 2 generacije policajaca sto im je neprihvatljivo!! tako da ovi koji cekaju jos jedan natjecaj ima nadeeeeeeeeee :D:D:D

ouranio toxo
31.12.2010., 15:55
moje misljenje je da ce bit jos jedan natjecaj usporedno s skolom jer onda gube 1 ili 2 generacije policajaca sto im je neprihvatljivo!! tako da ovi koji cekaju jos jedan natjecaj ima nadeeeeeeeeee :D:D:D

e tooo...baš zbog toga što bi mogli izgubit generacije moraju napravit bar još jedan natječaj ovog oblika..ee

ima nade ima:D:D:D:D

kopriva-vk
31.12.2010., 20:52

Kako će izgubiti skoro svake godine bude 1000 novih policajaca dali ih toliko i ode u mirovinu sigurno ne.
A koliko sam čitao da neki ni nakon godinu dana pošto su završili školovanje nisu još dobili posao u policiji.

nokia_2009
01.01.2011., 13:11
gledam novi popis i vidim u njemu ljude koji su pali provjeru i idu ponovo.....žalosno.......sta reci svi mi ispadamo budale koji smo prvi put prosli a neko ima pravo ici i na popravni a gore mu kazu DA JE NESPOSOBAN RADITI TAJ POSO.......i na kraju ce nekoj osobi koja se gore borila za svoje mjesto uzeti ta osoba koja nije spremna proci ni najosnovniju provjeru a kamoli raditi taj poso......neki su bili samnom na provjeri i evo ih imaju popravni.......zao mi je onih ljud koji ce im taki ljudi uzeti mjesto a nisu zasluzili

kolega to je samo iz tvoje županije iz moje ih ima 5 koji idu drugi puta:flop:

Zagrebačkiplavi
01.01.2011., 13:48

Jako interesantno. Mene sad zanima sljedeće: kriteriji kakvi su (bodovanje i nekakva dokumentacija da sam sposoban za obavljanje zanimanja policajac, ili kako se to rješenje već zove) ako se znaju uopće?

*ak*
01.01.2011., 14:09
Jako interesantno. Mene sad zanima sljedeće: kriteriji kakvi su (bodovanje i nekakva dokumentacija da sam sposoban za obavljanje zanimanja policajac, ili kako se to rješenje već zove) ako se znaju uopće?

Nisam sigurna, ali kad imaš onaj razgovor s policajcima koji ti dolaze doma e onda nakon što obave razgovor s tobom oni odlučuju o tome, odnosno kad šalju informacije s provjere za Zagreb, onda isto tako napišu da li si sposoban za zanimanje policajac. Ja mislim da je to tako, bar sam tako čula.

Zagrebačkiplavi
01.01.2011., 17:05
Nisam sigurna, ali kad imaš onaj razgovor s policajcima koji ti dolaze doma e onda nakon što obave razgovor s tobom oni odlučuju o tome, odnosno kad šalju informacije s provjere za Zagreb, onda isto tako napišu da li si sposoban za zanimanje policajac. Ja mislim da je to tako, bar sam tako čula.

Bodovi? Kao što se boduje za upis učenika u prvi razred srednje škole...nije takav nekakav princip?

*ak*
01.01.2011., 18:18
Bodovi? Kao što se boduje za upis učenika u prvi razred srednje škole...nije takav nekakav princip?

aaaaa, nisam te skužila, mislila sam da pitaš sad za policijsku provjeru koja slijedi nakon testiranja. Žao mi je, ali ne mogu ti pomoći, ne znam ništa vezano uz srednju.....

drot13
01.01.2011., 21:58

Testiranja su ista kao i sada (fizički i psihički testovi, testovi inteligencije, liječnički, sigurnosna provjera…), a gledaju se ocjene prva dva razreda srednje škole i 5.-8. razreda osnovne. Za razliku od ovog trenutnog oblika školovanja, iz SPŠ letiš van ako te uhvate u nečem zabranjenom, tako da je puno lakše ukloniti greške.:top:

mande moga
02.01.2011., 11:55
Jeli iko bia na lijecnickom '?? jesu li poceli sa pregledima? ( nisam cita ranije postove ) :D hh

ouranio toxo
02.01.2011., 13:17
Jeli iko bia na lijecnickom '?? jesu li poceli sa pregledima? ( nisam cita ranije postove ) :D hh

po mojim saznanjima nitko nije još pozvan na liječnički.. nisu još ni zanršile provjere duševne i tjelesne sposobnosti kandidata

Brad Pitt
02.01.2011., 16:26
bok svima,,novi sam i zanima me jedna stvar..ima puno postova pa da sad sve ne citam postavit cu pitanje,,..bio sam u 10 mj na testiranju i sve sam prosao psihotest motoricke sposobnosti...e sad biti po pravilu trebalo na lijecnicki-iako sve ni ne pozovu al ajd,,zanima me test na drogu..gledao sam pise analiza krvi i urin,,pa sad jel to neki posebni test ima ili??...da je urin to ce biti negativno jer je to bilo ne tako blizu i ono drustvo i to znaci ne konstantno nego jednom u 3 mj konzumirano..a neznam sta spada pod analizu krvi pa hvala svima koji znaju nesto vise o tome...:)

Frane_ST
02.01.2011., 17:05
maksimalno si zakomplicirao rečenicu.

Veći problem ti je THC (ako misliš na njega) u mokrači nego u krvi.
U krvi se zadržava 2-4 dana.
U mokrači maximalno do 3 mjeseca. Sve ovisi o tvojim fizičkim predipozicijama, metabolizmu, te koliko treniraš. Ako si zapalio samo jedan joint možeš biti čist i nakon tjedan dana. To je dosta individualna stvar.

Brad Pitt
02.01.2011., 21:56
maksimalno si zakomplicirao rečenicu.

Veći problem ti je THC (ako misliš na njega) u mokrači nego u krvi.
U krvi se zadržava 2-4 dana.
U mokrači maximalno do 3 mjeseca. Sve ovisi o tvojim fizičkim predipozicijama, metabolizmu, te koliko treniraš. Ako si zapalio samo jedan joint možeš biti čist i nakon tjedan dana. To je dosta individualna stvar.

zar se ne zadrzava duze u krvi???nego u urinu?!!
eto koliko imam iskustva s tim..:D

Frane_ST
02.01.2011., 22:37
zar se ne zadrzava duze u krvi???nego u urinu?!!
eto koliko imam iskustva s tim..:D
U krvi se zadržava 2-4 dana u prosjeku. Krv konstantno kola tijelom i upravo zbog toga se njezin sastav mijenja tako da se THC "izgubi".

Mokrača već predstavlja problem, jer kao što sam rekao, u njoj se zadržava od 3 dana pa do 3 mjeseca. Stvar je u tome da se supstance THC-a (delta-9-tetrahydrocannabinol) sakupljaju u naslagama masti (koje svi mi imamo, manje ili više. Zbog toga su bitne fizičke predispozicije). Upravo je zato bitno koliko se bavimo fizičkim aktivnostima, jer što se više znojimo to se više tope te masne naslage i THC kroz mokraču izlazi van. Dakle, trčanje, vožnja bicikla i sve ostale aktivnosti gdje se dosta znojimo su odlične. Također, abnormalne količine vode će također pomoći da se riješiš bilo kakvih uzoraka. Trebao bi se ovoga držati do testiranja, a ako svejedno sumnjaš u svoj prolaz, prije samog testiranja bi bilo pametno popit enormne količine vode ili pivo. Oboje, a posebno ovo zadnje je prilično teško izvesti s obzirom da imaš i hrpu drugih opcija, međutim, to je jedino što ti preostaje. Također, pomažu i zeleni čajevi. A i zbog svega navedenog, nadam se da ti je jasno zašto je bitan i dobar metabolizam.

Logično, što si više pušio, to ćeš se kasnije očistit. Mislim da bi s jednim jointom uz malo znojenja i da malo pripaziš s količinom vode koju piješ u dva tjedna mogao biti čist.
S druge strane, ako imaš love i mogučnosti, možeš napraviti i tretman detoksikacije. Nisam znao i za tu vrstu tretmana, ali je prije neki dan na net.hr bio članak kako se sve više građana za vrijeme nove godine odlučuje za taj tretman, jer se na proslavi "malo razuzdaju" pa ubace u sebe sve i svašta. A tih isti supstanci se trebaju rješit iz organizma zbog posla kao što je policijski, posao pomoraca i sl.

Uostalom, dosta toga ovisi i koji tester se koristi za otkrivanje supstanca. Rekli su da postoji nekoliko vrsta. Od običnih koji se za sitnu lovu mogu kupiti u ljekarni (ali nisu dovoljno reprezetativni) do onih kvalitetnijih koje imaju tamo.
Nekad davno se uzimao i uzorak dlake iz kose, al taj postupak je izbačen zbog kompliciranosti i cijene. Tu se THC mogao otkriti nakon jako puno mjeseci. Al mislim da se ta metoda ne koristi osim u nekim posebnim slučajevima.

Brad Pitt
02.01.2011., 23:00
ok,,hvala puno,,e sad pitanje je koji test ce biti na lijecnickom?! na urin ili krv? i taj malo kvalitetni sto si spomenuo.

Frane_ST
02.01.2011., 23:17
ok,,hvala puno,,e sad pitanje je koji test ce biti na lijecnickom?! na urin ili krv? i taj malo kvalitetni sto si spomenuo.

Mislim da se tamo testira na urin jer kao što sam rekao, nakon duže vremena se može otkriti.

A kakav tester imaju to ti zbilja ne znam reči jer neman tu informaciju, nit mi treba. Al možeš biti siguran da tester s kojima analiziraju mokraću za vojsku i policiju nije loš.:top:

Im ruzniii
07.01.2011., 11:06
Konačno opet otvoren forum :) Jel tko bio već pozvan na lječnićki??

ani_8
07.01.2011., 11:43
Konačno opet otvoren forum :) Jel tko bio već pozvan na lječnićki??

konačno :)

ja mislim da još traju psiho fizička testiranja, do 18.1 (ako se ne varam) i onda bi nakon svega toga trebalo bit, jel tako ?

ouranio toxo
07.01.2011., 12:18
konačno :)

ja mislim da još traju psiho fizička testiranja, do 18.1 (ako se ne varam) i onda bi nakon svega toga trebalo bit, jel tako ?

tako je

Im ruzniii
07.01.2011., 12:54
Pola ljudi če pasti na provjeri , ali to je sve muljaža...znam da su iz zagrebačke županije dvojica vec bila na lječničkom koji su imali vezu a za ostale neznam :S

ouranio toxo
07.01.2011., 13:18
Pola ljudi če pasti na provjeri , ali to je sve muljaža...znam da su iz zagrebačke županije dvojica vec bila na lječničkom koji su imali vezu a za ostale neznam :S

pa kako to? na lječnički idu onda kad završe prve dvije provjere..šta im znaci ići na lječnički prije svih?

skardgo
07.01.2011., 15:16
opet pricate gluposti nitko jos nije bio na ljecnickom pouzdana informacija!! mozda su bili u mupu na provjeri pa oni misli da su sad 100% na ljecnikom al ljecnickog jos nije bilo!!!

Dado_Bm
07.01.2011., 22:13
Jer zna netko koliko je max i min za korak u stranu?

Schiphol
08.01.2011., 08:49
Je li istina što se priča da će se otvoriti 3. i 4. razred opet ?? To znaći da nema više akademije poslje mature ?!?! :o

kopriva-vk
08.01.2011., 12:58
Je li istina što se priča da će se otvoriti 3. i 4. razred opet ?? To znaći da nema više akademije poslje mature ?!?! :o

Policijska škola provodi srednjoškolsko obrazovanje za zanimanje policajac kroz
redovno školovanje i program srednjoškolskog obrazovanja odraslih.
http://www.mup.hr/76078.aspx

Navodno da se opet vrača dvogodišnji program školovanja znači upis u treči razred Srednje policijske škole.
Več je pisano o tome nekoliko stranica unazad.

iva*
08.01.2011., 13:42
jel zna netko dal ce postojat mogucnost prekvalifikacije kad se uvede 3. i 4. razred, za nas koji smo zavrsili srednju skolu?

Petra777
08.01.2011., 14:45
Ima dosta njih koji su ponovo pozvani na provjere, mislim na tjelesni, i neka su!! zaslužili su vjerojatno i prvi put proći!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! al ne samo iz vukovarsko srijemske županije!!!!
a druga je stvar što im ima već dosta koji su prošli i lječnički, i koji znajui već da su upali na akademiju, jer su imali deeeeeeeeeeeeeeeebeeeeeeeeeeluuuuuuuuuuuu vezu!!! to nije fer!!!!al dobro, takva nam je cijela država!!!!

i urin, i krv.

vicky2005
09.01.2011., 14:49
hello.... jedno pametno pitanje.. :) kako na liječnočkom tretiraju ako netko je alergičan? (nije utvrđeno na šta) heh......

Dado_Bm
09.01.2011., 18:04
hello.... jedno pametno pitanje.. :) kako na liječnočkom tretiraju ako netko je alergičan? (nije utvrđeno na šta) heh......

Pa kako ce onda oni znati da si ti alergicna? ako se nezna na sta u bolnici cisto sumljam da ce te onda bas oni skontati hehe :)

skardgo
09.01.2011., 18:07

mislim da nema tog testa jer taj test se radi u proljece kad cvatu vise manje sve biljke i taj test traje oko tjedan dana (nosas one flastere) tak da nemas brige oko toga

vicky2005
09.01.2011., 18:41
mislim da nema tog testa jer taj test se radi u proljece kad cvatu vise manje sve biljke i taj test traje oko tjedan dana (nosas one flastere) tak da nemas brige oko toga

Pa kako ce onda oni znati da si ti alergicna? ako se nezna na sta u bolnici cisto sumljam da ce te onda bas oni skontati hehe :)

ah, znam da mogu vidjet alergiju samo dok traje, samo šta mi piše kod doktora u kartonu (odnosno kompu) da sam alergična i početkom 2 mj moram početi piti tablete za alergiju ako neželim da mi se pojavi... :(((( dal mogu oni u Zg vidjeti to šta piše kod doktora? neznam dal su povezani... :ne zna: uffff

Schiphol
09.01.2011., 18:50
http://www.mup.hr/76078.aspx

Navodno da se opet vrača dvogodišnji program školovanja znači upis u treči razred Srednje policijske škole.
Več je pisano o tome nekoliko stranica unazad.

Kako to onda sve ide,sa srednjoškolcima ? Onda se ispisuje iz 2. raz. srednje škole i upisuje u ovu ? Mislim,počinje li to kao školska godina ili ?!?!!
:ne zna:

vicky2005
09.01.2011., 19:06
Kako to onda sve ide,sa srednjoškolcima ? Onda se ispisuje iz 2. raz. srednje škole i upisuje u ovu ? Mislim,počinje li to kao školska godina ili ?!?!!
:ne zna:

da, ispisuje se iz 2 razreda srednje škole koja se je do tad polazila, i upisuje je 3 i 4 razred srednje policijske škole, koja traje i počinje isto kao i bilo koja druga srednja škola... :)

pinkpussycat
09.01.2011., 20:49

Kolika je vjerojatnost da svi koji su se prijavili su bili u mogućnosti doći taj dan na testiranje?
Oni koji se nisu pojavili na dan testiranja za njih se smatralo da su odustali,ali ima ljudi koji su vjerojatno bili spriječeni i nisu mogli doći taj dan na testiranje i iz opravdanih razloga pozvali su ih opet!

Zar vi mislite da je moguće da netko ko je bio i pao da ponovno ide na testiranje....zašto? možda zbog veze..pa da ima vezu ne bi ga zvali nego bi se to riješilo na neki drugi način

Gizehh
09.01.2011., 21:28
ah, znam da mogu vidjet alergiju samo dok traje, samo šta mi piše kod doktora u kartonu (odnosno kompu) da sam alergična i početkom 2 mj moram početi piti tablete za alergiju ako neželim da mi se pojavi... :(((( dal mogu oni u Zg vidjeti to šta piše kod doktora? neznam dal su povezani... :ne zna: uffff

Nemaju uvid u tvoj karton.

Dado_Bm
09.01.2011., 21:28

Pa ako je onako kako ja mislim da je onda da....mislim da moras kod svoga doktora uzeti potvrdu ako si zdrav/bolujes/bolovao/ljekovi ...nemoj se previse brinuti,nemozes ti promjeniti to sto imas samo se mozes nadati najboljemu, a opet ako imas jaku vezu onda se nemoras ni nadati XD

ninoDa
09.01.2011., 21:58

Nemaju direkti uvid... ali na lječnički nosiš potvrdu svog liječnika opće prakse na kojem je navedeno dali si bolovao od kakvih težih bolesti... na toj potvrdi je također naveden broj tel. ordinacije liječnika tako da u slučaju potrebe mogu stupit u kontakt s tvojim lječnikom i prema tome imaju i uvid u tvoj karton ako je to potrebno...

Gizehh
09.01.2011., 22:39
Nemaju direkti uvid... ali na lječnički nosiš potvrdu svog liječnika opće prakse na kojem je navedeno dali si bolovao od kakvih težih bolesti... na toj potvrdi je također naveden broj tel. ordinacije liječnika tako da u slučaju potrebe mogu stupit u kontakt s tvojim lječnikom i prema tome imaju i uvid u tvoj karton ako je to potrebno...

Aha, ok. Nisam znala. Meni su ovi koji su bili na liječničkom rekli da nemaju uvid.

inessa7
10.01.2011., 01:06
pozz svima... može li osoba koja je operirala skoliozu kralježnice (iskrivljenje je bilo 60 stupnjeva, kralježnica ispravljena u normalan položaj) proći liječnički pregled?
na početku prošle teme PA sam pročitala svega i svačega u vezi skolioze, svi gledaju kao da je to bolest, neki je nazivaju kroničnom (a nije bolest, ako to ne znaju nek se raspitaju :P)... imaš šipku i šarafe, al unatoč tome i dalje možeš stavit obje noge iza vrata i napravit više od 40 trbušnjaka u minuti :P... kao da nikad ništa nije bilo... eto, ako netko zna molila bih odgovor..

ninoDa
10.01.2011., 02:44
pozz svima... može li osoba koja je operirala skoliozu kralježnice (iskrivljenje je bilo 60 stupnjeva, kralježnica ispravljena u normalan položaj) proći liječnički pregled?
na početku prošle teme PA sam pročitala svega i svačega u vezi skolioze, svi gledaju kao da je to bolest, neki je nazivaju kroničnom (a nije bolest, ako to ne znaju nek se raspitaju :P)... imaš šipku i šarafe, al unatoč tome i dalje možeš stavit obje noge iza vrata i napravit više od 40 trbušnjaka u minuti :P... kao da nikad ništa nije bilo... eto, ako netko zna molila bih odgovor..

ja neznam baš ništa o tome dali možeš ili ne, pretpostavljat neću ali mislim da mogu pomoći sa ovim linkom, mislim da bi ovdje mogla naći odgovor...
http://narodne-novine.nn.hr/clanci/sluzbeni/2006_05_54_1304.html

cro_cop
10.01.2011., 08:02
Zna li tko hoće li i poslije 18.1 bit poziva na psiho i motoričke provjere , ili je to zadnji poziv što se toga tiče ? (da počnu više s liječničkim pregledom :s )

ouranio toxo
10.01.2011., 09:10
ja moram imat položenu državnu maturu (po ovom novom sistemu) jel tako? i koju razinu osnovnu ili višu?

Im ruzniii
10.01.2011., 09:29
Neče biti više psiho-fizičkog...1.3 počinje akademije a kad če lječnički?? več debelo kasne

Ahg
10.01.2011., 11:21
Neče biti više psiho-fizičkog...1.3 počinje akademije a kad če lječnički?? več debelo kasne

Tesko da ce vam pocet 1.3. uvjek odgode za par tjedana pocetak

kopriva-vk
10.01.2011., 11:45

Jesi siguran da nemaju uvid u lječnički karton :mig:

Gizehh
10.01.2011., 11:52
Jesi siguran da nemaju uvid u lječnički karton :mig:

Pa, napisala sam već da nisam, tako su mi rekli ovi koji su već bili na liječničkom...ne znam.

skardgo
10.01.2011., 12:04

neznma za to nista al imam jedan prijmer decka koji prosle godine nije proso!!! imo je slomljenu ruku i velik oziljak na njoj i kad su ga snimili na rengenu imo je sipku u ruci i nije proso a sad za tvoje nebih znao!!!

inessa7
10.01.2011., 12:07
ja neznam baš ništa o tome dali možeš ili ne, pretpostavljat neću ali mislim da mogu pomoći sa ovim linkom, mislim da bi ovdje mogla naći odgovor...
http://narodne-novine.nn.hr/clanci/sluzbeni/2006_05_54_1304.html

hvala na ovom linku, piše za skolioze, do 20 stupnjeva, moja je ispravljena na 0 stupnjeva tom operacijom (što znači da je više ni nema), i mogu sve kao da nikad ništa nije ni bilo... mogu ići vadit tu šipku i šarafe, al ne bi pod nož kad mi ne smetaju ... ništ, izgleda da ću morat nastavit studirat, nema kruha od ovoga :visi: ...

PS, ak netko zna nešto više, nek se javi, hvala :mig:

kiki_osijek
10.01.2011., 12:07
jel neko ima pouzdane informacije kad bi mogo lječnički? jel poslije ove provjere do 18 ili?

inessa7
10.01.2011., 12:08
neznma za to nista al imam jedan prijmer decka koji prosle godine nije proso!!! imo je slomljenu ruku i velik oziljak na njoj i kad su ga snimili na rengenu imo je sipku u ruci i nije proso a sad za tvoje nebih znao!!!

šupci :mad:

mr. left
10.01.2011., 12:40
zna li netko ako ce na lijecnickom biti problema ako smo imali lagani potres mozga (jos dok sam bio u vrticu sam na glavu pao, nista strasno nije bilo)?
isto tako sam sredinom osnovne skole imao one lagane pubertetske migrene, par puta se javilo, ali hvala bogu svi nalazi su uvijek bili u redu i zdrav sam, moze li i to bii problem?
vidio sam u ovom pravilniku sta je netko tu stavio, da se ne tolerira teska migrena i ako je netko imao potres mozga, ali mene zanima posto ni jedno od toga meni nije ozbiljno bilo...

carwin
10.01.2011., 14:12
ja moram imat položenu državnu maturu (po ovom novom sistemu) jel tako? i koju razinu osnovnu ili višu?

Ne, ne moraš polagat državnu maturu. Dovoljna je samo školska matura tj. završni rad, osim ako nisi gimnazijalac.

pinkpussycat
10.01.2011., 14:57
ja mogu sve osim sklekova...i šta sad...moja teorija je da budeš najbolji u onom što ti ide jer ćeš tako se pokrit na onom što ti manje ide..tj meni sklekovi nikako..vježbam ja,ali nikad ih nisam mogla......i glupo mi je da ženske moraju radit muške sklekove!

Luyindula
10.01.2011., 15:18
ja mogu sve osim sklekova...i šta sad...moja teorija je da budeš najbolji u onom što ti ide jer ćeš tako se pokrit na onom što ti manje ide..tj meni sklekovi nikako..vježbam ja,ali nikad ih nisam mogla......i glupo mi je da ženske moraju radit muške sklekove!

Ako smatraš da nemožeš napraviti sklekove, slobodno reci da ti upiše nulu ;)

Kod nas je neki tip bio napravio isto, pa je onda trcanjem to nadoknadio jer je stvarno brz. Ako smatras da mozes dobro otrcat i dobro rijesiti ostale vjezbe, nije problem ako na sklekovima dobijes nula bodova.

athlet
10.01.2011., 15:21

ma zašto bi bilo glupo. svi se prijavljujemo za isti posao, prema tome, tko prođe te kriterije prođe. po meni bi trebali bit jedni kriteriji za sve, i muške i ženske, ali dobro. još su vam granice i snižene. nisam protiv žena u tim zanimanjima, da se razumijemo, ima i onih kojima to nije problem. potrudi se malo s tim sklekovima i napravi minimum barem.

Dado_Bm
10.01.2011., 15:34

Moras 10 komada napraviti za 5 bodova,mislim da ti to nebi trebao biti prevelik problem jer negledaju bas toliko na pravilnost i to sve....

aanicc
10.01.2011., 17:15
Ne, ne moraš polagat državnu maturu. Dovoljna je samo školska matura tj. završni rad, osim ako nisi gimnazijalac.

Namjeravam upisat policijsku akademiju, no kako vidim tu da netreba drzavna matura nego samo zavrsni rad od srednje, i u nastavku pise ovako"ako nisi gimnazijalac..."zar gimnazijalci trebaju polagat drzavnu maturu ako ce na policijsku akademiju.... ia ako netko moze da napise sata treba za prijave, kada i kako.... bilo sta za pocetak bi mi dobro doslo...

mr. left
10.01.2011., 17:31
Namjeravam upisat policijsku akademiju, no kako vidim tu da netreba drzavna matura nego samo zavrsni rad od srednje, i u nastavku pise ovako"ako nisi gimnazijalac..."zar gimnazijalci trebaju polagat drzavnu maturu ako ce na policijsku akademiju.... ia ako netko moze da napise sata treba za prijave, kada i kako.... bilo sta za pocetak bi mi dobro doslo...

mislim da gimnazijalci opcenito moraju polagati drzavnu maturu posto nemaju obicnu maturu u srednjoj :top:

balen
10.01.2011., 17:35

gimnazijalci moraju drzavnu marutu jel nemaju normalnu maturu kao srtukovne skole kuzis :) moras imat neki dokaz da si zavrsio cetverogodisnju skolu a kod gimnazijalaca je to jedino drzavna matura :D a uvjeti su da nisi stariji od 24 god.,da imas zavrsenu cetverogodisnju skolu,nisi kaznjavan,vozacka ti je prednost ako imas al nije uvjet i moras zadovoljit testiranja njihova i ljecnicki.i to ti je odprilike to :top:

mali_princ04
10.01.2011., 17:38

za ovu godinu ako nisi predala papire do kraja 11mj morat češ čekat 10, 11 mj odprilike sljedeći natječaj.a tu imaš što se sve traži pod datumom 3.09.2010 http://www.mup.hr/127.aspx

ninoDa
10.01.2011., 17:42

Sklekovi nisu jedina vježba na provjeri tako da ih nemoraš niti radit ako misliš da na drugim vježbama možeš to nadoknadit... a ništa neide samo od sebe, SVATKO MOŽE samo treba bit uporan i vježbat, nemoraš napravit 50, napravi 10, jer sad sklekovi nisu obavezni ali kad i ako dođeš na akademiju rade se svaki dan... pa zamisli onda kako će ti biti... ili se upitaj dali to stvarno želiš... I još jedna stvar, muški i ženski sklekovi ne postoje, postoje samo pravilini i nepravilni, a ovo što se radi na akademiji je pravilan sklek, ništa drugo....:p

velki
10.01.2011., 18:40
zna li tko kad će lječnički???????????

Cam
10.01.2011., 18:45

da netko zna, već bi pisalo :)

samo redovito prati temu i saznat ćeš kad i ostali :top:

mali_princ04
10.01.2011., 19:35

nemože nitko znat točan datum..strpite se.počet će ovaj mjesec bez brige:kava::mig:

Im ruzniii
10.01.2011., 19:57
Mora početi ovaj mjesec :/ ! Jel istina da če iči oko 1000 ljudi na lječnički ??

aanicc
10.01.2011., 20:16
gimnazijalci moraju drzavnu marutu jel nemaju normalnu maturu kao srtukovne skole kuzis :) moras imat neki dokaz da si zavrsio cetverogodisnju skolu a kod gimnazijalaca je to jedino drzavna matura :D a uvjeti su da nisi stariji od 24 god.,da imas zavrsenu cetverogodisnju skolu,nisi kaznjavan,vozacka ti je prednost ako imas al nije uvjet i moras zadovoljit testiranja njihova i ljecnicki.i to ti je odprilike to :top:

Ne kuzim vas, ja sam iz BiH, ali imam hrvatsko drzavljanstvo, i ovdje se na kraju cetvrte godine radi matura, tj moras odabrati jedan predmet iz kojega pises rad, i to kasnije branis pred komisijom te uz to jos moras da polozis hrvatski jezik, matematiku, i jedan strani jezik.... tako da mislim nakon sto dobijem to, da mi netreba drzavna matura, jer to isto rade i u strukovnim skolama.... a cetvrti razred zavrsavam u 5 mjesecu, tako da do tada moram sakupiti sve informacije, i tek onda gledati za prijave...

ninoDa
10.01.2011., 20:22
Mora početi ovaj mjesec :/ ! Jel istina da če iči oko 1000 ljudi na lječnički ??

ići će koliko bude trebalo da se popune sva slobodna mjesta... neznam od kud ti taj broj, ali razmisli logički...

mali_princ04
10.01.2011., 20:28
treba ti:

-preslik svjedodžbe svih razreda srednje škole i završnog ispita ili mature ili preslik
svjedodžbe o državnoj maturi ili svjedodžbe o završnom radu

zerocool12
10.01.2011., 20:28
Mah, nema u tome budućnosti, ja sam mislio ići, ali bih morao provodit zakone za koje se baš ne slažem, pa rađe idem u vojsku..
BTW. za policiju nesmiješ imati nijednu tetovažu, a ja se mislim tetovirat :/

ouranio toxo
10.01.2011., 20:41

ma jel to 100%? zbilja trebam TOČNE informacije..
sad mi sve gusto jer do 31.1 moram odlučit vezano za državnu maturu koju mi se baš i ne polaže kad to ne bi bilo presudno za upis na PA..a opet upis na akademiju mi nitko ne garantira pa onda ak ne uspijem na nuli sam jer onda nisam polagala maturu a fakultet ne mogu upisivat ako nisam položila maturu..a baš i nemam ogromnu želju za 5 godina fakulteta :tuzni:!
(idem u srednju strukovnu)

matura u gimnaziji je obvezna...strukovne škole je ne moraju polagat maturu osim ako netko želi nastaviti školovanje na fakultetima

kiki_osijek
10.01.2011., 22:34
kaki ste vi likovi e, pa nepostojji nijedan čovjek bez prošlosti alo :eek:
ja imam astmu pa cu proc! tak razmišljajte a ne jooj :S

ninoDa
10.01.2011., 22:47
sad mi sve gusto jer do 31.1 moram odlučit vezano za državnu maturu koju mi se baš i ne polaže kad to ne bi bilo presudno za upis na PA..a opet upis na akademiju mi nitko ne garantira pa onda ak ne uspijem na nuli sam jer onda nisam polagala maturu a fakultet ne mogu upisivat ako nisam položila maturu..a baš i nemam ogromnu želju za 5 godina fakulteta :tuzni:!

čuj ovo, stvarno trebaš točnu informaciju!!:lol::lol: mi ostali kao želimo razne dezinformacije, ja sam pročitao svaku stranicu ovog foruma i bar pola su netočne informacije ili razna prepucavanja, svaka čast onima koji znaju šta govore... kad bi bar mogao naplatit svaku glupost ili netočnu informaciju koju sam pročitao ovdje!!
[B]No da se razumijemo ako imaš volju možeš ovdje naći sve što te zanima samo treba strpljenja jer ipak ima ljudi koji znaju šta pišu!
[B] Moj ti je savjet da ipak položiš državnu maturu, tko zna šta će biti nagodinu sa natječajem, a u krajnjem slučaju i ako bude dali ćeš upast! Tako da smatraj tu maturu kao dobru investiciju jer bez nje bi mogla bez opcija ostat! :top:

velki
10.01.2011., 23:32

to sam i ja čuo :////

zna li tko hoće li tetovaža bit problem??

Cam
11.01.2011., 00:34
to sam i ja čuo :////

zna li tko hoće li tetovaža bit problem??

ja znam. da, tetovaža će biti problem ali ako imaš sreće proći ćeš liječnički. sretno:top:

Lady_D
11.01.2011., 00:44
Glava me boli od vas... Al onak žešće...*trči po kafetin nakon posta*

Ako vam u pravilima primanja na Akademiju stoji da vam je potrebno završeno četverogodišnje školovanje, to onda znači:

Za one koji su maturirali prije školske godine 2009./2010. - dovoljno je imati 4 svjedodžbe i maturalnu svjedodžbu kao dokaz da ste završili četverogodišnje školovanje
Za one koji su maturirali prije školske godine 2009./2010., ali u trogodišnjoj školi - bez obzira na zanimanje (čitala sam vas, znam da ste se prepucavali oko toga dal konobar ili slastičar mogu na Akademiju) trebaju 3 svjedodžbe, završnu svjedodžbu i papir da su završili četvrti stupanj koji im se računa ko četvrti razred
Za one koji su maturirali 2009./2010.
- ako u gimnaziji, pisali su državnu maturu i to prilažu svjedodžbama od sva 4 razreda
- ako u strukovnoj školi, bilo da su polagali državnu, bilo da su polagali samo stručni ispit - to prilažu
Za one koji su maturirali 2009./2010., ali u trogodišnjoj školi - trebaju svjedodžbe od 3 razreda, stručni ispit, i u nadi da su ove godine upisali četvrti stupanj, papir od tog položenog, al onda se nisu mogli natjecati na ovogodišnjem natječaju, nego mogu tek sljedeće godine
Za one koji će maturirati 2010./2011.
- ako u gimnaziji, pisat će državnu maturu i to prilažu
- ako u strukovnoj školi, svejedno im je dal polažu državnu maturu ili samo stručni ispit, Akademiji je bitno da imaju dokaz o završenom četverogodišnjem školovanju
Za one koji će maturirati 2010./2011., ali ove godine završavaju trogodišnju školu - mogu na natječaj tek 2012./2013., opet uz položeni četvrti stupanj
Za one koji su završili/završavaju srednju školu van granica RH, a imaju hrvatsko državljanstvo - potvrda o četverogodišnjem školovanju - maturalna svjedodžba, stručni ispit, državna matura - što god im škola daje kao dokaz da su završili četverogodišnje školovanje

*ide pit kafetin*

mrki18
11.01.2011., 01:39
jadna naša lady_D negine joj psihijatrija s nama :D:D

Schiphol
11.01.2011., 08:32
Znam da sam dosadna ,ali me zanima za tu srednju školu koja bi se kao otvorila već kada se priča o maturi;ako netko zna jel' se onda polaže matura tamo ? I ako se ne otvori ta škola i ako se ima samo stručni ispit može li se ići dalje od akademije onda ?! :D

velki
11.01.2011., 09:58
ja znam. da, tetovaža će biti problem ali ako imaš sreće proći ćeš liječnički. sretno:top:

hmm.. jesi ti imao sličan problem ili?

gasso
11.01.2011., 10:11
hmm.. jesi ti imao sličan problem ili?

ja neznan šta van je sa tin tetovažama... 90% ljudi ima na akademiji tetovažu rijetki su koji nemaju... najbitnije je da nije po vratu i rukama....

kopriva-vk
11.01.2011., 11:14
Mah, nema u tome budućnosti, ja sam mislio ići, ali bih morao provodit zakone za koje se baš ne slažem, pa rađe idem u vojsku..
BTW. za policiju nesmiješ imati nijednu tetovažu, a ja se mislim tetovirat :/

Pa ne smiješ se ni u vojsci svugdje tetovirati što misliš da je u vojsci sve dozvoljeno.
Ako ne misliš provoditi zakone i postupati po njima onda za tebe policija nije definitivno niti je to onda posao koji bi radio kvalitetno ali to dobro ti bar priznaješ.

Ljepo to piše kod amera "Protect and Serve"

ouranio toxo
11.01.2011., 11:38
čuj ovo, stvarno trebaš točnu informaciju!!:lol::lol: mi ostali kao želimo razne dezinformacije, ja sam pročitao svaku stranicu ovog foruma i bar pola su netočne informacije ili razna prepucavanja, svaka čast onima koji znaju šta govore... kad bi bar mogao naplatit svaku glupost ili netočnu informaciju koju sam pročitao ovdje!!
[B]No da se razumijemo ako imaš volju možeš ovdje naći sve što te zanima samo treba strpljenja jer ipak ima ljudi koji znaju šta pišu!
[B] Moj ti je savjet da ipak položiš državnu maturu, tko zna šta će biti nagodinu sa natječajem, a u krajnjem slučaju i ako bude dali ćeš upast! Tako da smatraj tu maturu kao dobru investiciju jer bez nje bi mogla bez opcija ostat! :top:

pa pitam one koji imaju točnu informaciju!i sam govoriš da ima i netočnih info..tako da....i da imam strpljenja i čekat ću da ti koji znaju što pisati da dođu:D..
a meni se na fax ne ide i sigurna sam da uopce i neću ići..tako da...maturu bi položila samo ako je to potrebno za PA...a sad hoću li upast ili ne to ne znam..

carwin
11.01.2011., 14:11
Ne kuzim vas, ja sam iz BiH, ali imam hrvatsko drzavljanstvo, i ovdje se na kraju cetvrte godine radi matura, tj moras odabrati jedan predmet iz kojega pises rad, i to kasnije branis pred komisijom te uz to jos moras da polozis hrvatski jezik, matematiku, i jedan strani jezik.... tako da mislim nakon sto dobijem to, da mi netreba drzavna matura, jer to isto rade i u strukovnim skolama.... a cetvrti razred zavrsavam u 5 mjesecu, tako da do tada moram sakupiti sve informacije, i tek onda gledati za prijave...
pa državna matura je hrvatski, strani jezik i matematika + izborni predmet(i).

matura u gimnaziji je obvezna...strukovne škole je ne moraju polagat maturu osim ako netko želi nastaviti školovanje na fakultetima

Ovako, za PA ti nije potrebna državna matura, definitivno je dovoljna samo školska matura odnosno završni rad.
Drugo, državnu maturu možeš polagat bilo kad, nije presudno da to moraš ove godine, samo što je za tebe kao maturantu to besplatno eto baš samo ove godine.
I treće na fakultet ne moraš ić 5 godina nego 3, a ako dobiješ želju za magisterijem onda se to razvuče na još dvije.

Frane_ST
12.01.2011., 12:07
Aaaaa kad će više ti liječnički, ubi ovo čekanje.....:tuzni:
Prijatelj koji je sada završio svoje školovanje mi je rekao da su njega prošle godine pozvali na liječnićki pregled tek 18.2 i kako sam kaže, već je mislio da ništa od njegovog upisa jer je mislio da je prekasno.

S obzirom da velike nade polažem u to, i ja sam prilično nervozan, ali nervoza nema smisla tako da bi se trebali opustiti i nekako malo mnje misliti na to.

sleepyhollow
12.01.2011., 16:46

ne moras polagat drzavnu maturu u HR vec samo nostrificirat diplomu da bi ti se priznala u Hrvatskoj u svrhu daljeg skolovanja ili zaposljavanja, a sto se tice polaganja mature u BiH imas jedan izborni predmet, maturski rad i maternji jezik koje polazes, zavisi od skole do skole...... ugl. tako da kad saljes papire za natjecaj moras poslati presliku svjedodzbi i diplome te presliku papira na kojem ti se priznaje skola zavrsena u BiH kao i ostale potrebne dokumente. Provjereno. :top:

ouranio toxo
12.01.2011., 20:10
pa da...opustite se...koliko se i ja sječam prošle godine je liječnički bio zaista kasno..

mrki18
12.01.2011., 20:24
pa da...opustite se...koliko se i ja sječam prošle godine je liječnički bio zaista kasno..

kad je poceo prošle godine, od prilike????

ouranio toxo
12.01.2011., 20:31
a dosta kasno..ne znam datum..al znam da sam ja baš promatrala kad će bit taj lječnički i da sam se dugo načekala dok je to bilo objavljeno..

ninoDa
12.01.2011., 22:30
... a počet će sigurno, kad, to je i manje bitno, bitno je da nas pozovu! A ako se dobro sjećam mislim da je lani počeo oko 20.01 (mislim da je počeo 21.01 ili da je bilo objavljeno na mup-ovoj stranici raspored 21.01) ako se netko sjeća neka me dopuni ili ispravi!

gmajnaboys
12.01.2011., 22:46
jel mozda neko zna tko je bio na ljecnickom dal smeta ako je prednji zub malo siviji..jedva da se skuzi(vađen je živac pa je sad mrtav zub) da poduzmem nesto onda :D

kopriva-vk
13.01.2011., 13:53
neka je sretno novim policajkama i policajcima (vježbenicima)
http://www.mup.hr/82327.aspx
http://www.jutarnji.hr/one-ce-tjerati-strah-u-kosti-kriminalcima--prisegnule-lijepe-policajke/917511/

Ashelor
16.01.2011., 21:02
Samo par pitanja za bivse polaznike policijske akademije(ako neko od njih lurka tu po forumima)
i sorry ako je vec netko odg. na ova pitanja ali stvarno je ogorman ovaj thread
Dakle dali su imali kakav popust na zeljeznicke/autobusne karte kad bi putovali doma(kao npr. studenti uz predozbu indeksa)?
I ima li ikakvih ljetnih "praznika" i ako ih ima koliko dugo traju?

ani_8
16.01.2011., 21:13
Samo par pitanja za bivse polaznike policijske akademije(ako neko od njih lurka tu po forumima)
i sorry ako je vec netko odg. na ova pitanja ali stvarno je ogorman ovaj thread
Dakle dali su imali kakav popust na zeljeznicke/autobusne karte kad bi putovali doma(kao npr. studenti uz predozbu indeksa)?
I ima li ikakvih ljetnih "praznika" i ako ih ima koliko dugo traju?

nemamo prava - tipa besplatno dopunsko ili tako nešto, pa vjerojatno nema ni popusta za karte... ako griješim - sorry...

"praznici" su cijeli 8. mjesec...

ziggyx467
17.01.2011., 11:54
cao zanima me posto radim kao zastitar u AKD zastiti....tj imam licencu za obavljanje tog posla jel mi to pomaze pri upisu....jel gledaju na to....????

skardgo
17.01.2011., 15:45
cao zanima me posto radim kao zastitar u AKD zastiti....tj imam licencu za obavljanje tog posla jel mi to pomaze pri upisu....jel gledaju na to....????

Mislim da nema nikake veze sto to imas bilo bi navedeno u natjecaju kao sto je napisano za vozacki!!!

drot13
17.01.2011., 21:53
Jedna sigurna informacija. Oni koji upadnu na tečaj će se obrazovati po novom modelu. Do početka tečaja će biti završeni Standardni operativni postupci (SOP) koji će u potpunosti regulirati dvadesetak najčešćih policijskih postupanja, te će obuka biti usmjerena više na njihovo savladavanje. To znači da će biti puno više praktične nastave (realnih situacija od zaprimanja dojave/naredbe do kraja postupanja i pisanja službenih pismena) i da će polaznici s PA izlaziti pripremljeniji za policijski posao. To znači i da bi trebalo biti gotovo s čistim višemjesečnim bubanjem propisa napamet. Živi bili pa vidjeli.:top:

cro_cop
17.01.2011., 22:41
Tko prvi vidi i objavi da je izašao popis poziva za liječnički bit će nagrađen :rofl:

skardgo
17.01.2011., 22:54
Tko prvi vidi i objavi da je izašao popis poziva za liječnički bit će nagrađen :rofl:

Nadam se da ce skoro ubi me cekanje. Btw koja je nagrada :D:D

danijel19
17.01.2011., 23:25
mene zanima za ljecnicki jel ima kakve veze sto moram staviti 2 plombe,da me ne ruse zbog toga :))

neobuzdan
18.01.2011., 02:42
mene zanima za ljecnicki jel ima kakve veze sto moram staviti 2 plombe,da me ne ruse zbog toga :))

Ne može, moraš imat sve zube. Hoćeš da ti se smiju kad budeš zaustavljao na cesti, kažeš čovjeku ajde plati kaznu, i nasmiješ mu se i on vidi nemaš pola zubi, pukne se smijat i pobjegne.

Pero_Kanister
18.01.2011., 06:19
Ne može, moraš imat sve zube. Hoćeš da ti se smiju kad budeš zaustavljao na cesti, kažeš čovjeku ajde plati kaznu, i nasmiješ mu se i on vidi nemaš pola zubi, pukne se smijat i pobjegne.

Čovjek je rekao da treba 2 plombe, a ne da nema 2 zuba!

skardgo
18.01.2011., 08:21
Čovjek je rekao da treba 2 plombe, a ne da nema 2 zuba!

mora imat sredene sve zube, znaci kad dode na ljecnicki mora imat te plombe!!!

Pero_Kanister
18.01.2011., 12:55
mora imat sredene sve zube, znaci kad dode na ljecnicki mora imat te plombe!!!

Neće ga rušit zbog dvije plombe :mig: Ti argumentiraj suprotno

ani_8
18.01.2011., 13:38
Jedna sigurna informacija. Oni koji upadnu na tečaj će se obrazovati po novom modelu. Do početka tečaja će biti završeni Standardni operativni postupci (SOP) koji će u potpunosti regulirati dvadesetak najčešćih policijskih postupanja, te će obuka biti usmjerena više na njihovo savladavanje. To znači da će biti puno više praktične nastave (realnih situacija od zaprimanja dojave/naredbe do kraja postupanja i pisanja službenih pismena) i da će polaznici s PA izlaziti pripremljeniji za policijski posao. To znači i da bi trebalo biti gotovo s čistim višemjesečnim bubanjem propisa napamet. Živi bili pa vidjeli.:top:

fora! :top: :)

cro_cop
18.01.2011., 14:15
Nadam se da ce skoro ubi me cekanje. Btw koja je nagrada :D:D

Ostavi broj računa... ( Bog će ti platit :rofl: ) :top:

skardgo
18.01.2011., 14:34
Neće ga rušit zbog dvije plombe :mig: Ti argumentiraj suprotno

o vjeruj oce rusit ce ga pa nemoze doc tamo s rupom u zubima!!! moras imat sredene zube znaci ili da su ti svi zdravi ili plobe itd ne smijes imat karijes ili neku bolest na zubima tako da bolje krpaj to do ljecnickog!!

cro_cop
18.01.2011., 14:50
o vjeruj oce rusit ce ga pa nemoze doc tamo s rupom u zubima!!! moras imat sredene zube znaci ili da su ti svi zdravi ili plobe itd ne smijes imat karijes ili neku bolest na zubima tako da bolje krpaj to do ljecnickog!!

Ma sumnjam , mislim da se neke manje stvari mogu naknadno sredit i poslije liječničkog, i kad riješiš moraš im liječničku potvrdu poslat da je sređeno. Al dobro sad nemogu ti opet falit zubi ili ako već imaš rupe u zubima popravljaj to, bolje spriječit nego liječit .. Nije isto imati srčanu manu i rupu na zubu :kava:

mr. left
18.01.2011., 15:37
jesu li prosle godine objavili popis pozvanih na lijecnicki na internetu ili su ljude zvali doma?

mali_princ04
18.01.2011., 15:48
jesu li prosle godine objavili popis pozvanih na lijecnicki na internetu ili su ljude zvali doma?

nisu zvali nikog doma, objavili su na internetu, tako će i ove godine. samo prati mupove stranice:top:

Ahg
18.01.2011., 15:56

ko kaze da ne mozes imat karijes?' pa nece te sigurno rusit zbog jednog karijesa nemojte gluposti pricat...najbitnije je samo da imas sve prednje zube i da su ti svi zubi kolko tolko u redu....taj lijecnikci nije uopce neznam sta, svatko ko je zdrav proci ce ga bez problema, i nikog nece rusit zbog sitnica

Cam
18.01.2011., 16:01
Alo ljudi, ja sam poslala papire prije dva tjedna....nisam vidjela novi poziv za kandidate.....jel moguće da me ne zovnu?

natječaj ti je završio 30.11.2010.

hrvat1991
18.01.2011., 16:08
natječaj ti je završio 30.11.2010.
hehe malo si zakasnila....

hrvat1991
18.01.2011., 16:10

ne moras imati sve zube....bitni su ti ovi napprijed...

cro_denno
18.01.2011., 16:15
ja sam poslao na vrijeme, zvali me a ja nisam gledao na siteu da trebam doci, i tak se zeznuo

annnnn
18.01.2011., 16:34
hehe malo si zakasnila....

............ :mig:

panzers
18.01.2011., 17:36
A jeste se uhvatili zubiju ko pijan plota.
Nece nitko past zbog karijesa pa cak niti ako fali koji zub, naravno pod uvjetom da nije onaj recimo u vidu kada se nasmijesis.
Ima puno bitnijih segmenata gdje se moze roknut bez pol frke.

hrvat1991
18.01.2011., 19:35
A jeste se uhvatili zubiju ko pijan plota.
Nece nitko past zbog karijesa pa cak niti ako fali koji zub, naravno pod uvjetom da nije onaj recimo u vidu kada se nasmijesis.
Ima puno bitnijih segmenata gdje se moze roknut bez pol frke.

slazem se stobom....mogu ti falit i 3 zuba...samo da se oni nevide kad se nasmijes....pa nece oni rusiti na ljecnickom...zato sto je taj ljecnicki placen..pa im je u cilju sto manje ljudi rusiti....:)

ouranio toxo
18.01.2011., 20:10
a moraju li svi zubi biti poravnani? meni jedan prednji malo u krivo stoji što kanim popravit al i nije da se toliko vidi da je malo otišao svojim putem..

Pero_Kanister
18.01.2011., 20:32
a moraju li svi zubi biti poravnani? meni jedan prednji malo u krivo stoji što kanim popravit al i nije da se toliko vidi da je malo otišao svojim putem..

Eto vidiš šta jedna neprovjerena informacija napravi :D Ljudima na pregledu za pilote ( vojne! ) ne smetaju plombe i šuplji zubi, a ovdje će te zbog toga rušit.... Pa mislim.... TRRRRRŠ! :D

Im ruzniii
18.01.2011., 20:50

Što se više brineš gore je :)

ouranio toxo
18.01.2011., 20:53
Što se više brineš gore je :)

ma je..al ipak da ja to napravim da bude to sve ok..ništa drugo mi ne bi bilo bitno nego eto sredit taj zub..nosim naočale al to mi nije prob u odnosu na zubić po meni..ipak je lipše vidit ravne zube na policajki

zzz999
18.01.2011., 21:12
ma je..al ipak da ja to napravim da bude to sve ok..ništa drugo mi ne bi bilo bitno nego eto sredit taj zub..nosim naočale al to mi nije prob u odnosu na zubić po meni..ipak je lipše vidit ravne zube na policajki

naocale su ti veci problem..

ouranio toxo
18.01.2011., 21:15
naocale su ti veci problem..

pa piše da možeš imati do 0.75 a meni je 0.25..naočale uopče ne moram nosit..tek ako čitam

Dado_Bm
18.01.2011., 22:37
Ajme al se ovdije naglaba..... :)
Evo danas zavrsilo zadnje testiranje tako da uskoro krece ljecnicki :top:

Im ruzniii
18.01.2011., 23:45
odakle ti to za 10 da nemsije faliti i 5 u redoslijedu..daj molim te malo pojasni....jel to uopce ima smisla...:eek:
To sam izmislio :)
Bolesti probavnog sustava
Defekti zubala:
a) nedostatak 5 ili više zuba u nizu ili ukupno 10 zuba
b) nedostatak (nenadomješten) prednjih zuba (gornje ili donje čeljusti) sa estetskim defektom
c) sve parcijalne ili totalne proteze (mobilne)

Dado_Bm
19.01.2011., 00:51
evo...bio bi red da i ja opisem svoje iskustvo sa akademije....
vec je pao mrak kada sam sa porte uzela svoje kljuceve i krenula u sobu...odlucila sam biti odmorna i svjeza za testiranje, pa sam prespavala na akademiji....prvi dojmovi su bili odlicni...svi ljubazni...u sobi su vec bile 3 cimerice...odmah se skompale i pricale do kasno u noc....ujutro budenje uz himnu....dorucak (caj i krofne!)....savjetujem neke lagane cokoladice sa zitaricama da si kupite...do 12h sam uspjela i popiti kavu u cuvenoj Plavoj crti....da ne duljim.....pocela su testiranja....zena na pismenim provjrama se maksimalno trudila svima pojasniti sto se trazi....i meni su te provjere bile prelagane....

savjeti: pazite na vrijeme! nema puno razmisljanja...pazljivo procitajte pitanje i ostanite pri prvom odgovoru.....na matematici pogotovo pazite na vrijeme...to je strasno kako se izgubi osjecaj za tajming....stoga odokativno izracunajte (ne tako teske) zadatke i zaokruzite rezultat najblizi tome....

necu pisati pikanterije tipa, pauza pola sata pa rezultati, jer su to vec neki pisali, a i nije toliko bitno i ne trebate savjete kako da iskoristite tih pola sata :)...

kako sam prosla testove...otisli smo u dvoranu....

dokorak: potvrdujem da je jako sklisko....ja sam oprala patike prije akademije, pa mi se nesto manje klizalo, pa to savjetujem i vama....isto tako tamo malo pljunete na parket i onda istrljate patikama....pomaze....

sklekovi: savjetujem da u dvorani imate majicu kratkih rukava...unutra nije hladno....a na sklekovima profesor trazi da vam se vide laktovi jer broji sklek samo kada pri dizanju isprizite ruke do kraja...
iskreno...ne znam kako profesor broji sklekove...ja sam napravila minimalno 15 s tim da me nije opominjao da se spustim nize ili slicno pa smatram da sam pravilno radila...ali izgleda da na kraju ipak nije brojao sve....trbusnjaci: oni mi nikada nisu bili problem, pa tako ni tamo....za maksimalan broj bodova, tocnije 8, treba 41....na koju foru profesor uspije izbrojati i zapisati koliko je tko napravio stvarno ne znam...znam samo da je gledao u plafon....okolo po dvorani...pricao sa polaznicima....citao neke papire....i svaki puta upisao rezultat kandidata....ja sam napravila 43 trbusnjaka...mogla sam jos, ali da sam napravila i 60 broj bodova se ne povecava, pa nije bilo potrebe...no...kada sam napravila ustala sam se, a profesor je tek tada pogledao u mene i zapisao ocito puno manji broj....savjet...radite dok vam ne kaze "u redu je" taman i tri puta napravili maksimum....jer ne broji....

poligon: savjetujem duge trenerke....koljena su mi plava....na trbusnjacima i sklekovima broje profesori....na dokoraku i poligonu broje polaznici....stoga savjetujem da ne radite pravilno kako se trazi....na zalost, ali moram vam tako savjetovati...ja sam bila jedina budala u svojoj grupi koja je radila po ps-u i produzila si vrijeme....znaci...idete unatraske....stavite jednu pa drugu nogu na dio svedskog sanduka (onaj sa strunjacom) zatim spustite jedu pa drugu nogu....pa stavite jednu pa drugu ruku na strunjacu pa spustite i nastavite prema sljedecoj prepreci....niti jedan kandidat iz moje grupe nije radio pravilno nego su svi odmah samo presli preko prepreke ne stavljajuci ni noge ni ruke...naravno da je vrijeme automatski krace....

trcanje: dok je to doslo na red vani je vec bio mrkli mrak...noc prije je padala kisa....opalo lisce je vec pocelo truliti, a samim tim je postalo i jako klisko...poput kore od banane :P stvarno ne znam kako nema niti jedne lampice...bilo sto sto bi osvijetlilo put...hrapavi put....prilikom utrcavanja u cilj, ma koliko god bili zadihani, skupite snage i glasno i jasno recite svoj broj jer su te polaznice koje upisuju vrijeme malo nagluhe...pa dok vas par puta pitaju "koji broj".....ode vrijeme.....stvarno sam realna i objektivna za samu sebe...da nisam sigurna da sam to dobro odradila sutila bi i ne bi se zalila...ali stvarno smatram da sam imala vise od 18 bodova koliko su mi oni zbrojili.....eto....

mito i korupciju necu spominjati....nema smisla...
moram se samo ispricati svim forumasima kojima sam govorila da pretjeruju kada su pricali vezama....nisu pretjerivali....umanjivali su......

Neželim blatiti korisnika samo istaknuti par stvari:
Sklekovi:broje i pravilne i nepravilne samo moraš znati ukrasti,ako si napravila 15. onda bi i dobila 15.
Trbušnjaci: gleda on i to dobro,pa nemora ti gledati u oči da vidi dali radiš ili ne,još nisam čuo da kradu na tome iskreno,samo da dodaju za trud curama ako su na pola ili im fali 1-2 do max ...
Trčanje:kakvo vrijeme ode kad je ovaj zaustavio štopericu? one samo upisuju broj koji se kasnije križa sa vremenom na štoperici ...
Mito i korupcija ? Ti to ozbiljno misliš zato jer nisi imala vezu si dobila 18 a ne npr .28 bodova? Pa koliko si skupila toliko si i dobila,da si imala svemirsku vezu nisi mogla dobiti više ,jer veza ti može pomoći tek kasnije...
Još jednom želim reći da nebladim nikoga samo kažem istinu...jer svi mi imamo izgovore kad padnemo nešto....

Vrlje
19.01.2011., 07:56
Evo da nesto pitam.Ako bude kao prije,ono 2 godine srednje 2 godine akademije,dali se tu moze upast ako si vec zavrsio srednju?Hvala.

Slavonka22
19.01.2011., 09:08
To sam izmislio :)
Bolesti probavnog sustava
Defekti zubala:
a) nedostatak 5 ili više zuba u nizu ili ukupno 10 zuba
b) nedostatak (nenadomješten) prednjih zuba (gornje ili donje čeljusti) sa estetskim defektom
c) sve parcijalne ili totalne proteze (mobilne)

dajte ljudi....toliko smo svi napeti zbog liječničkog pa se zamaramo glupostima...pa neće te srušiti ako imaš jedan mali kvar na jednom il dva zuba....ili ako ti fali skroz zadnji kutnjak kao meni...važno je da kad se nasmiješ ili pričaš imaš uredne zube tj. prednje...No sikiriki zbog toga...:kava:

ninoDa
19.01.2011., 11:51
Evo da nesto pitam.Ako bude kao prije,ono 2 godine srednje 2 godine akademije,dali se tu moze upast ako si vec zavrsio srednju?Hvala.

ne želim vrijeđat niti mi je to namjera, ali dali stvarno misliš da ti na to pitanje netko može i približno točno odgovorit s obzirom da neznamo šta će sutra bit (kad će lječnički izać) a ne nešto što se eventualno može dogodit za pola godine ili više...:ne zna:

Dado_Bm
19.01.2011., 14:03
ma triba van samo veza i procete sve jedino psiho test moras sam proci...lijecnicki je glupost nema veze ako ti zubi nisu bas u redu jedino ti prednji zubi moraju bit ok znaci da kad se nasmijes da ti ne fali tu naprijed koji zub!! Vise bi se trebali brinuti oce li vas uopce pozvat na lijecnicki...

Istina :)
Mene jedino brine ova provjera jer mi je brat kad je bio mlad imao nekih problema tj bio je na sudu,pa se brinem da ja nebih zbog njegove gluposti ispaštao.

jackman_992
19.01.2011., 14:07
Istina :)
Mene jedino brine ova provjera jer mi je brat kad je bio mlad imao nekih problema tj bio je na sudu,pa se brinem da ja nebih zbog njegove gluposti ispaštao.

jel nesto ozbiljno ili?? al nece ti srat radi brata jedino ako su ti roditelji napravili i to treba biti neki veci prekrsaj

ani_8
19.01.2011., 20:28
NAVODNO će objavit 21.1 popis za liječnički.... :)

hrvat1991
19.01.2011., 20:52
NAVODNO će objavit 21.1 popis za liječnički.... :)

najvjerovatnije...zato sto su lani isto 21.1.objavili popis....:):):):)....samo se nadajmo da cemo biti na popisu....bozeee pomozi...

Dado_Bm
19.01.2011., 21:12
najvjerovatnije...zato sto su lani isto 21.1.objavili popis....:):):):)....samo se nadajmo da cemo biti na popisu....bozeee pomozi...

Hmm malo mi je to prebrzo.Testiranja su završila jučer a trebaju ti ljudi još i provjeru obaviti.

zzz999
19.01.2011., 21:25
Hmm malo mi je to prebrzo.Testiranja su završila jučer a trebaju ti ljudi još i provjeru obaviti.

haha... pa kod njih je sve moguće..mozda i sutra objave..

Im ruzniii
19.01.2011., 21:31
Neznam po kojem kriteriju če odabrati kandidate za lječnički :S zna li itko??

ani_8
19.01.2011., 21:33

Pa na lječnički neće odma svi bit pozvani. Poziva će bit više, isto kao za psihofizička testiranja.... Neće odma nabacit listu od 800 - 900 osoba i to je to... Zvat će pomalo...

jackman_992
19.01.2011., 22:16
koliko ja znam nece svi biti pozvani na lijecnicki koji su prosli psihofizizicka testiranja...

MissVirtual
20.01.2011., 08:56
po informacijama koje ja imam došlo je 12.000 prijava. Vi koji pratite u wordu možete tu informaciju provjeriti,ni ja nisam sigurna.
Dakle,postoji popis ljudi koji moraju proći. Taj popis su sastavljali pretpostavljam,na temelju špagi. Na tom popisu,koliko znam,ima 1200 imena. Hmm...a samo 800 ih se prima. Ili će ići ono - ko ima jaču špagu, ili je ova informacija poptuno kriva,makar je iz pouzdanih izvora.
Isto tako znam,da taj popis koji se sastavlja (nazovimo ga popis povlaštenih) je prije imao puno manje imena,pa su se nadodavali ljudi koji nisu imali špagu. A pošto taj popis u ovoj rundi ima više neg što ih treba,bojim se i za sebe...
Ako netko smatra da je informacija kriva,žao mi je,tako mi je rečeno. I da,imam isto tako informaciju da ima uuuužasno puno cura ove godine. Što me još više plaši. Kažu da dečki ovog puta nisu toliko zainteresirani...
Želim vam svima sreću,treba nam.:s

mr. left
20.01.2011., 09:51
po informacijama koje ja imam došlo je 12.000 prijava. Vi koji pratite u wordu možete tu informaciju provjeriti,ni ja nisam sigurna.
Dakle,postoji popis ljudi koji moraju proći. Taj popis su sastavljali pretpostavljam,na temelju špagi. Na tom popisu,koliko znam,ima 1200 imena. Hmm...a samo 800 ih se prima. Ili će ići ono - ko ima jaču špagu, ili je ova informacija poptuno kriva,makar je iz pouzdanih izvora.
Isto tako znam,da taj popis koji se sastavlja (nazovimo ga popis povlaštenih) je prije imao puno manje imena,pa su se nadodavali ljudi koji nisu imali špagu. A pošto taj popis u ovoj rundi ima više neg što ih treba,bojim se i za sebe...
Ako netko smatra da je informacija kriva,žao mi je,tako mi je rečeno. I da,imam isto tako informaciju da ima uuuužasno puno cura ove godine. Što me još više plaši. Kažu da dečki ovog puta nisu toliko zainteresirani...
Želim vam svima sreću,treba nam.:s

mozda i je zaprimljeno 12000 prijava, ali znam da je jedan decko 10- 20 stranica prije isao brojati i koliko ih je pozvano i rekao je da ih je oko 5000, a sad kad sam vidio tvoj post isao sam i ja brojati i ako sam tocno izbrojao pozvano ih je 4964 (par vise manje) :top:

MissVirtual
20.01.2011., 10:45
onda mozemo reći da je ostatak eliminiran zbog nepoptunih dokumentacija,godina,skole itd...a sta onda mislite o ostatku priče?

danijel19
20.01.2011., 11:06
ma ima oko 5000 prijavljenih,od toga ih je cca 2000 palo na psihotestu ili testu motorickih aktivnosti,tako da je opet moguce da ima popis od 1200 ljudi,hehe

mr. left
20.01.2011., 11:10
ma ima oko 5000 prijavljenih,od toga ih je cca 2000 palo na psihotestu ili testu motorickih aktivnosti,tako da je opet moguce da ima popis od 1200 ljudi,hehe

pretpostavljam da su jos neki pali i na sigurnosnoj provjeri, ali to je vjerojatno manji broj...

hrvat1991
20.01.2011., 11:52
20.10.2010 - 1901
17.11.2010 - 918
01.12.2010 - 1471
09.12.2010 - 582
30.12.2010 - 965
= 5837

tolko ih se prijavili....i sada odbijte oko 2500 sto su pali na tesiranjima i jos njih 200-300 ato su pali na sigurnosnim provjerama....i pun k ih se nije odazvalo...tako da ce od nas ook 2500 birat 800-900.....od tih 800-900....400 ima stelu...i onda ova ostala mjesta ce pounjvat ljudi bez stele...

Xraile
20.01.2011., 12:00
Di se gleda poziv za ljecnicki na mupovoj stranici....

hrvat1991
20.01.2011., 12:21
čini se ni dns nista od poziva za ljecnicki.......mozda bi trebali nazvat tamo pa pitati.....:rolleyes::rolleyes::)

okuma87
20.01.2011., 12:26
Počelo je!!!!!! na mupovoj stranici izašao prvi popis za lječnički al svi iz zagreba!!

hrvat1991
20.01.2011., 12:45
Počelo je!!!!!! na mupovoj stranici izašao prvi popis za lječnički al svi iz zagreba!!

pa jel ce onda drugi popis izaci opet nakon 24.1....to ce dugo trajati....jaoooo na kojm sam ja mukamaaaa....

demit19
20.01.2011., 12:50
istina je da ih jako puno ima sa vezama! ja znam iz 100% pravog izvora,nebitno sad kako! oko 1000 ljudi ima veze.. al isto tako nije uredu da se primaju bilo kakvi.. od ovih sa 150cm do ovih sa 120kg.. ja sam svoje odradio,imao sam 42 boda,tata mi je 100%HRVI imam 3 godine faxa zatvorene,treniram nog 8 godina..e pa sad ako ja neupadnem,a upadnu takvi kojima se smijemo svaki dan,onda nabijem i sustav i drzavu za koju se moj tata borio i pola zivota svog ostavio!

jackman_992
20.01.2011., 13:16
istina je da ih jako puno ima sa vezama! ja znam iz 100% pravog izvora,nebitno sad kako! oko 1000 ljudi ima veze.. al isto tako nije uredu da se primaju bilo kakvi.. od ovih sa 150cm do ovih sa 120kg.. ja sam svoje odradio,imao sam 42 boda,tata mi je 100%HRVI imam 3 godine faxa zatvorene,treniram nog 8 godina..e pa sad ako ja neupadnem,a upadnu takvi kojima se smijemo svaki dan,onda nabijem i sustav i drzavu za koju se moj tata borio i pola zivota svog ostavio!

istina ne bi smjeli primat svakakve ali to nam je drzava...mozda ih oko 1000 ima veze al nece svi ti upasti vec postoji popis s oko 500 ljudi a ovi ostali sta nemaju vezu oni ce bit naknadno odabrani....

panzers
20.01.2011., 13:24
pa jel ce onda drugi popis izaci opet nakon 24.1....to ce dugo trajati....jaoooo na kojm sam ja mukamaaaa....

Joj bit ce sad jos dosta poziva...lijecnicki moze trajati i do iza polovice drugog mjeseca.

Pero_Kanister
20.01.2011., 13:57

Boldane stvari su potpuno nebitne i nevažne. Sustav i državu možeš nabit ako zbog neke od tih stvari upadneš ( a ne zbog svojih kvaliteta i mogućnosit ) :)

Dado_Bm
20.01.2011., 14:03
Boldane stvari su potpuno nebitne i nevažne. Sustav i državu možeš nabit ako zbog neke od tih stvari upadneš ( a ne zbog svojih kvaliteta i mogućnosit ) :)

Te boldane stvari su mu zaprave i minus :D .Bolje da si manjina nego 100% hrvat jer mi želimo u uniju pa primaju dosta manjina.I meni je to koma ali država nam je takva.A ovo da treniraš nogomet pa kakve to veze ima sa policijom? Ja netreniram pa sam imao isto oko 40 bodova...

panzers
20.01.2011., 14:12
Bolje da si manjina nego 100% hrvat jer mi želimo u uniju pa primaju dosta manjina.I meni je to koma ali država nam je takva.

Upravo tako, dobro si rekao, nazalost tako je kako je. Uostalom vidjet ce te sami kada dodete na akademiju kako se stvari odvijaju.

hrvat1991
20.01.2011., 14:31
pocetak PA se odgada na 15.3.. ( jako pouzdan izvor ).......ii jel itko zna kada ce biti sljedeci poziv...

skardgo
20.01.2011., 14:43
pitanje meni osobna istice 31.1. jel mogu ja ponjet putovnicu na ljecnicki (i onaj zuti karton sto se dobije kad se pravi nova osobna)???

Dado_Bm
20.01.2011., 14:58
pitanje meni osobna istice 31.1. jel mogu ja ponjet putovnicu na ljecnicki (i onaj zuti karton sto se dobije kad se pravi nova osobna)???

Nazovi pa pitaj.Odakle da mi znamo hehe :)

cro_cop
20.01.2011., 17:33

E sinko moj , evo ti http://www.mup.hr/main.aspx?id=127

ninoDa
20.01.2011., 18:06

nisi jedini, ima nas puno takvih kao ti, ja sam to sve i lani imao, i faks i sve ostalo pa nisam upao... tako da ti nevrijedi kukat, svi znamo kako stvari stoje...:top:

Lady_D
20.01.2011., 20:18
Svaki sljedeći offtopic - bio to spam, chat, troll, flame, vrijeđanje - kažnjava se banom od 3 dana. I ponavljat će se dokle se ne upristojite.

hrvat1991
20.01.2011., 20:37
jel ce oni iz svake zupanije zvati 51 osobu...ako budu zvali to je 51 x 21 = 1071 osoba......

cro_cop
20.01.2011., 21:04
jel ce oni iz svake zupanije zvati 51 osobu...ako budu zvali to je 51 x 21 = 1071 osoba......

Ma kakvi, pa bit će opet zagrebačka, nije ovo jedini poziv za zagrebačku županiju.. ja mislim , jer prošle godine su se ponavljale županije..

MissVirtual
20.01.2011., 21:39
...400 ima stelu...i onda ova ostala mjesta ce pounjvat ljudi bez stele...

Upravo pričam o tome, da postoji popis s 1200 ljudi SA "ŠTELOM".

Frend koji je završio PA kaže da će sada dan za danom ići lječnički, to znači da bi zapravo svaki dan mogli očekivat poziv...Ali naravno, postoji mogućnost da ga ne dočekamo :flop:
Sretno svi.

panzers
21.01.2011., 00:23
Ma kakvi, pa bit će opet zagrebačka, nije ovo jedini poziv za zagrebačku županiju.. ja mislim , jer prošle godine su se ponavljale županije..

Joj bit ce za Zagrebacku zupaniju jos sigurno minimalno 150 poziva.

Im ruzniii
21.01.2011., 00:45
Upravo pričam o tome, da postoji popis s 1200 ljudi SA "ŠTELOM".

Frend koji je završio PA kaže da će sada dan za danom ići lječnički, to znači da bi zapravo svaki dan mogli očekivat poziv...Ali naravno, postoji mogućnost da ga ne dočekamo :flop:
Sretno svi.

Neznam od kud ti to ali svatko ko neče upasti reči če svi su imali vezu ...kolko ljudi u državi može biti veza?? ay recimo jedan čovjek tj 1 veza može realno povuči 1 ili 2 osobe znaci trebalo bi biti 500 ljudi koji mogu biti veza ...ma da :)
NI SVETI PETAR TI NE POMOGNE AKO SI VISOK 150 CM :) Samo hrabro :) :D

skardgo
21.01.2011., 09:21
Vi koji pricate da drugi imaju vezu koda nezelite upast!!! sta i ako imaju ako ste odlicno odradili i psiho i motoriku nemate se sta bojat!!! a ne svaki drugi post njiha 1200 ima vezu!! kog briga?? ako tako razmisljate sami sebe potcjenjujete i nevjerujete u svoj rezultat!! tak da vrijeme je da prestanete s tim vezama i nek se prica ili sta bude na ljecnikcom ili kako se dani provode na akademiji oni koji su bili ili oni koji znaju nesto vise o tome!!! hvala

ouranio toxo
21.01.2011., 10:04
pa da..ako se nastavite prepucavat o vezama i ostalim nevažnim temama onda bolje da nam madam Lady D do 24.01 zatvori topic kada čemo doznat kako je to na lječničkom...meni je osobno više dosadilo ovakve gluposti čitat..

ajd ja imam isto pitanje da nam oni koji su već bili na akademiji opišu kako je tamo boravit, opišu jedan dan na PA, kakva je hrana, kakvi su profesori itd..ovo zvuči zanimljivo pa ajmo o tome

MissVirtual
21.01.2011., 11:26
oOvo nije bilo "prepucavanje". Htjela sam provjeriti informaciju koju sam dobila,ništa više... I imam pravo strepit,iako imam vezu. A ne strepim sigurno zato što mi nije stalo...no dobro. Nećemo o tome,ako vas ne zanima. Ljudi su tražili odgovore,a ja sa rekla ono što ja znam.

Što se tiče boravka na akademiji-bratić i frend su završili-kažu da bi se najradije vratili koliko im je dobro bilo. Onda su još rekli da su sumjali u to da se u čaj/hranu stavlja neko "protuerektivno" sredstvo. Moguće istinito,a ne mora biti.
I po mom ukusu je dvije krafne koma doručak,ali je bilo i tih dana. I da,rekli su da ima dosta kuhane hrane tj. Variva i mislim da su rekli povrća...meni odgovara.

skardgo
21.01.2011., 11:34
koga zanima izaso je ljecnicki za 25 i 26 dubrovacka, istarska i zagrebacka zupanija!!!

athlet
21.01.2011., 11:36
Daj se malo smirite i dajte nekakve korisne informacije. Uglavnom, izašli su novi pozivi: zagrebačka, istarska i dubrovačko - neretvanska županija... Sretno!

ivan1991
21.01.2011., 12:05
ako netko zna, molim Vas da odgovorite, da li je moguce proci lijecnicki iako imas neku kronicku bolest, treniram nogomet 13 godina, i na testiranju sam imao oko 40 bodova, pa mislim glupo je da me ta bolest sprijeci jer mogu podnesti sve napore koje oni traze bar na testiranju plus jos sto svake godine prodem nogometne pripreme bez problema, ta me bolest nikad nije fizicki sprjecavala da treniram, a mislim da nogometasi prolaze vece fizicke napore od policajaca...

MissVirtual
21.01.2011., 12:16
googlaj "lječnički pregled PA" . ja sam jednom nasla stranicu gdje je baš sve pisalo o stvarima koje tamo prolaze,a koje ne. A ako ništa drugo bar ćeš pokušat nadam se!

panzers
21.01.2011., 13:02
Onda su još rekli da su sumjali u to da se u čaj/hranu stavlja neko "protuerektivno" sredstvo. Moguće istinito,a ne mora biti.

Nije sumnja nego istina, da stavljaju te pizdarije u cajeve, ali ipak kada treba "delat" nema brige.

mile6
21.01.2011., 13:48
http://www.mup.hr/127.aspx

hrvat1991
21.01.2011., 14:14
pa nemogu vjerovat iz zg je vec pozvano 104 ljudi....pa to nije fer za ostale zupanije....:ne zna:

ouranio toxo
21.01.2011., 14:16
pa nemogu vjerovat iz zg je vec pozvano 104 ljudi....pa to nije fer za ostale zupanije....:ne zna:

ma čekaj sve će to doć na svoje..strpi se malo..za par dana sve prve grupe iz svih županija će bit pozvane

eej našla sam zanimljiv link; liječnički pregled mup (http://www.inteligencija.net/2009/11/lijecnicki-pregled-za-mup.html)
piše o zdrastvenom pregledu te o psiho testovima
evo što piše za zdrastveni pregled:
Pregledi:

- vida
- sluha
- kapaciteta pluća
- EKG
- EEG
- analiza urina
- analiza krvi
- motorike
- vanjski pregled tjela ( uključujući genitalije).
- krvnog tlaka
- zuba ( Svi zubi bi trebali biti na broju tj. zdravi i sanirani.)
- i dr.

Mikadinjo
21.01.2011., 14:28
Pozz svima,imam jedno pitanje,zanima me hoce li jos objavljivati kandidate za ljecnicki pregled iz grada Zagreba/zagrebačke županije ili je ovo sto je objavljeno sve..jer prosao sam i psiho i motoriku a sad me nema na popisu za ljecnicki ://

skardgo
21.01.2011., 14:33
Pozz svima,imam jedno pitanje,zanima me hoce li jos objavljivati kandidate za ljecnicki pregled iz grada Zagreba/zagrebačke županije ili je ovo sto je objavljeno sve..jer prosao sam i psiho i motoriku a sad me nema na popisu za ljecnicki ://

Mogu zvat a i nemoraju to jos nitko nezna cekaj zajedno s nama hehe!!! mislim da preko vikenda nece izbacivat pozive nego tek u pon pa cemo vidjet!! strpljen spasen!!

mr. left
21.01.2011., 15:04

a cuj, zagreb i zagrebacka zupanija imaju vise od cetvrtine stanovnika Hrvatske tako da nije ni cudno da su ih ovoliko zvali, vjerojatno ih se najvise i prijavilo, a sad dali oni zovu odredeni broj ljudi po zupanijama, to ne znam :ne zna:

Luyindula
21.01.2011., 15:43

Koliko si odprilike imao bodova?

Znači oni nisu dužni pozvati sve koji su prosli testiranja? Jel tako bilo i prosle godine? Vidim sad da su iz ZG županije samo 104 osobe na popisu, a vjerujem da ih je proslo vise. Isto vrijedi i za Dubrovačku, samo ih je 19 na listi.

ravlic90
21.01.2011., 15:48
pozvan na lijecnicki :) ima li tko da ide 25.

guess torbica
21.01.2011., 15:50
pozvan na lijecnicki :) ima li tko da ide 25.

aj odlicno,jeli znas koliko si skupija bodova na motorickim i kad si bija?na pocetku odma ili...?aj javi nam kako je bilo na ljecnickom...i naravno sritno ti

panzers
21.01.2011., 16:05

Zbog cega nije fer??
To sto to Grad Zagreb i Zagrebacka zupanija imaju skupa nesto malo vise od milijun stanovnika, to valjda nema veze ili sto poslje akademije ima preko 20 raznovrsnih postaja gdje se moze raditi. Smijesni ste s takvim istupima. Za Zagrebacku ce biti jos minimalno 200 poziva ako ne i vise.

mario872
21.01.2011., 16:23
eej našla sam zanimljiv link; liječnički pregled mup

ovo je stvarno dobar link odgovara na gotovo sva glupa pitanja u ovoj temi...

kako me ovo vise nervira mogu misliti kako je bilo ljudima koji su bili na 1. i 2. pozivu za psiho/motoricko testiranje.nemogu docekati vise hoce me pozvati ili ne ovo cekanje ubijaaaaaaaaaaaa

danijel19
21.01.2011., 17:11
a to vam nema veze koliko ste imali bodova,ja sam imao na svim vježbama maksimalno(sad neznam jel to 40 ili 50 bodova) pa nemoram biti pozvan,na trčanju i na koraci u stranu imao najbolje vrijeme,a za psiho test i one gluposti neznam,tako da se mozes i zaliti pa ti mogu reci da si imao slabe rezultate na pismenom dijelu pa te zbog toga nisu zvali :))

mali_princ04
21.01.2011., 17:24

kako me ovo vise nervira mogu misliti kako je bilo ljudima koji su bili na 1. i 2. pozivu za psiho/motoricko testiranje.nemogu docekati vise hoce me pozvati ili ne ovo cekanje ubijaaaaaaaaaaaa

mene ubijaju već 2 godine..žao mi je samo ljudi koji imaju toliku volju a na kraju će ostat kao i ja jako razočarani.tako to ide zato se ne nadajte previše da ne boli poslije. zamolila bih samo one koji idu sljedeći tjedan na lječnički da jave koliko ih se ruša i na čemu sve...tnx

ravlic90
21.01.2011., 17:36
aj odlicno,jeli znas koliko si skupija bodova na motorickim i kad si bija?na pocetku odma ili...?aj javi nam kako je bilo na ljecnickom...i naravno sritno ti
bio sam na testiranju 7.12. ako se dobro sjecam. nz koliko sam bodova imao al znam da sam trbusnjake (52), poligon (zab sam koliko vremena) i dvokorak (8.8 s prosjek) rjesio za max broj bodova, a trcao sam 6:50 i sklekova 21. MISLIM da sam ispit rjesio dosta dobro, od matematike pa do onih drugih testova. kad rjesim ostavit cu dojmove :D

hrvat1991
21.01.2011., 18:37
mene ubijaju već 2 godine..žao mi je samo ljudi koji imaju toliku volju a na kraju će ostat kao i ja jako razočarani.tako to ide zato se ne nadajte previše da ne boli poslije. zamolila bih samo one koji idu sljedeći tjedan na lječnički da jave koliko ih se ruša i na čemu sve...tnx

ee a tebe vec 2 godine tj 2 puta nisu pozvali na ljecnicki ili.....i jel si bio ove godine na testiranjima i kako si proso...

Slavonka22
21.01.2011., 19:08

daaaaaa....baš ubija....ja sam bila 27.10. eto 3 mjeseca skoro.......aaaaaaaaa....:hekla:

anna_080
22.01.2011., 14:52
da li netko zna tko je bio, koliko traje lječnički? koliko sati se zadržiš tamo?

zzz999
22.01.2011., 16:25
da li netko zna tko je bio, koliko traje lječnički? koliko sati se zadržiš tamo?

do 2 ili 3 popodne si gotova..ovisi kako kad...

hrvat1991
22.01.2011., 20:03
di ste ljudiiii...sta ste se usutili....:D:D

ani_8
23.01.2011., 12:48
di ste ljudiiii...sta ste se usutili....:D:D

miruje se sve do sljedećeg popisa... :)

mario872
23.01.2011., 17:35
prijatelj mi je rekao da je on dobio postom poziv da se javi u mup na neki razgovor on je bio na testiranju 11.1. ja nisam dobio jos nista!?!? jel jos tko dobio kakav poziv postom???

guess torbica
23.01.2011., 19:16
prijatelj mi je rekao da je on dobio postom poziv da se javi u mup na neki razgovor on je bio na testiranju 11.1. ja nisam dobio jos nista!?!? jel jos tko dobio kakav poziv postom???

jeli tebi policija bila doma-na razgovoru,ako nisu onda su te tribali,najcesce na mobitel zvati, da dođes u postaju na razgovor...meni su dosli tjedan dana nakon testiranja..nije mi jasno zasto te nisu zvali???

Dado_Bm
23.01.2011., 19:35

Nazovi svoju postaju i pitaj jer došao za tebe zahtijev ...

kopriva-vk
23.01.2011., 19:56
Jedan zanimljiv članak nemojte samo da vas obeshrabri.
http://www.nacional.hr/clanak/58065/biti-policajac

Pero_Kanister
23.01.2011., 20:45

Prvi dio teksta, totalno sranje! Ako si policajac onda si od 0-24, ne možeš se šamarat,vrijeđat i slično! A drugi dio, u potpunosti u pravu. Policiji smo doslovno vezali ruke ( kako kaže ne smije maloljetnika ni za uho povući ) a čudimo se kako je sve više mladih delikvenata, kriminalaca i sl. U SAD-u, u slučaju pokušaja oduzimanja oružja policajcu, ovaj ima pravo ubiti napadača. Kod nas ne smije ni izvući pištolj, a kamoli ga upotrijebiti :confused:

MissVirtual
24.01.2011., 08:29
oke,sad,znam da oni koji prođu psiho-fizicki dio ne moraju nuzno biti pozvani na lječnički. I sada me zanima da li ljudi koji prođu lječnički isto tako ne moraju nužno biti pozvani na akademiju? Ili će svi koji to prođu biti pozvani? Kakva su iskustva od prije!
I vi koji ste danas i sutra na redu pišite nam na šta trebamo pazit!

danijel19
24.01.2011., 09:19
oke,sad,znam da oni koji prođu psiho-fizicki dio ne moraju nuzno biti pozvani na lječnički. I sada me zanima da li ljudi koji prođu lječnički isto tako ne moraju nužno biti pozvani na akademiju? Ili će svi koji to prođu biti pozvani? Kakva su iskustva od prije!
I vi koji ste danas i sutra na redu pišite nam na šta trebamo pazit!

ako si pozvana na ljecnicki i prođeš,upala si,jer ce zvati sve dok ne popune 800 ljudi,ostali vise srece drugi puta,samo sto mislim da ce gledati na sitnice da te ruse :))

ravlic90
24.01.2011., 10:06
odlican clanak. samo govori koliko smo mi u svemu zaostala zemlja i kakvi nam ljudi slazu zakone :flop: kad ti kriminalac pocne otimat pistolj najbolje da mu ga sam pruzis il se sam upucas. tuzno.. samo ne shvacam ako vide da su americki zakoni sto se toga tice odlicni i primjer svima u svijetu pa pobogu zasto ga se ne kopira, siguran da bi se naslo puno manje onih mudonja koji bi se odvazili na zahebavanje sa policajcima.

anna_080
24.01.2011., 10:11
i kako ide procedura na lječničkom?

strujko12345
24.01.2011., 10:22
Javite nam vi koji ste prošli na lječničkom da čujemo kako je, na čemu ruše, jesu li uljudni i sve nam objasnite pomalo! :S

strujko12345
24.01.2011., 10:25

Neka traje do navečer, samo da se prođe ! :mig: :hekla:

MissVirtual
24.01.2011., 10:28
odlican clanak. samo govori koliko smo mi u svemu zaostala zemlja i kakvi nam ljudi slazu zakone :flop: kad ti kriminalac pocne otimat pistolj najbolje da mu ga sam pruzis il se sam upucas. tuzno.. samo ne shvacam ako vide da su americki zakoni sto se toga tice odlicni i primjer svima u svijetu pa pobogu zasto ga se ne kopira, siguran da bi se naslo puno manje onih mudonja koji bi se odvazili na zahebavanje sa policajcima.

Imaju i ameri glupe zakone,ali da,preocito je da su i nasi uglavnom nelogicni!
Nema jos novog popisa <<

GilZero
24.01.2011., 13:51
Izašo novi popis...

strujko12345
24.01.2011., 14:12
Izašo je popis Lička i Primorska!! Za sada pozvano 199 kandidata, ak se nevaram! Javite nam kako je na lječničkom, na čemu ruše i kakvi su???

mr. left
24.01.2011., 14:29
zna li netko ako ce se ponovno zvati ljudi iz ovih zupanija koje su dosada pozvane ili je to to? kako je bilo prosle godine?

mali_princ04
24.01.2011., 14:42
zna li netko ako ce se ponovno zvati ljudi iz ovih zupanija koje su dosada pozvane ili je to to? kako je bilo prosle godine?

koliko me pamčenje služi zvali su ponovno iz nekih županija al u jako malom broju.po par iz svake županije... nek me ispravi netko ko se bolje sjeća. pogledajte stari forum,puno su ljudi pisali o lječničkom i svemu.

danijel19
24.01.2011., 18:06
koliko me pamčenje služi zvali su ponovno iz nekih županija al u jako malom broju.po par iz svake županije... nek me ispravi netko ko se bolje sjeća. pogledajte stari forum,puno su ljudi pisali o lječničkom i svemu.

zvat ce u slucaju da je netko iz vaše županije pao,bar je tako prije bilo

Ukalovski
24.01.2011., 18:07
Evo i mene....pa dobro kad će taj lječnički...i zašto ne objavljuju županije abecednim redom???....

Slavonka22
24.01.2011., 18:34
Jel netko zna ovaj njihov redoslijed županija po kojem zovu na liječnički?:ne zna:

velki
24.01.2011., 18:44
ljudi mene brine tetovaža na ramenu :////
šta mislite hoće li biti problema na lječničkome??