PDA

View Full Version : Plava kosa #2

stranice : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 [24] 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43

exCrvena
17.07.2012., 22:28
Sad vidim da si se već pofarbala

Ma pramenove već jesam, ali ovaj drugi cirkus koji sam namjeravala s tamnoblond+9%hidrogen nisam :)

P.S. i promijeni frizerku, jer ćeš biti "prirodno platinasta" dok ti ona ne izvuče sve te pramenove :kava:

mah i ja mislim...sad prije svadbe se neću farbat, kupit ću neki silver šampon (prolistat par strana unazad da vidim koji je najbolji), a kasnije? ne znam...:ne zna:

P.S. Hvala :)

-honey-
18.07.2012., 08:49
Ma pramenove već jesam, ali ovaj drugi cirkus koji sam namjeravala s tamnoblond+9%hidrogen nisam :)

mah i ja mislim...sad prije svadbe se neću farbat, kupit ću neki silver šampon (prolistat par strana unazad da vidim koji je najbolji), a kasnije? ne znam...:ne zna:

P.S. Hvala :)

Stavi onaj koji ti je frizerka stavila nakon pramenova kad si bila zadovoljna, ali koji se očito do sada isprao.
A kasnije ćeš doći ovdje sa slikom boje kakvu imaš i slikom kakvu želiš i mi ćemo ti nekaj smiksati :D

..donata..
18.07.2012., 08:53
Ovako, imam plave pramenove. Prilično suhu, ali zdravu dugu kosu koja se ljeti kovrča od soli i sunca. Ljeti je na plaži volim mazati. Dosad sam probala obično ulje za sunčanje, keune spraj s UV faktorom, Glis kur regenerator u spraju koji se ne ispire (onaj rozi) i ništa mi baš ne odgovara.

Ulje mi naravno previše zamasti kosu. Keune spraj mi je nekako suh-ne znam ne odgovara mi jednostavno, a ovaj Glis kur isto ništa posebno.

Čime vi njegujete kosu? Odnosno, koji dobar proizvod mi preporučujete?

Anabella08
18.07.2012., 09:26
Ovako, imam plave pramenove. Prilično suhu, ali zdravu dugu kosu koja se ljeti kovrča od soli i sunca. Ljeti je na plaži volim mazati. Dosad sam probala obično ulje za sunčanje, keune spraj s UV faktorom, Glis kur regenerator u spraju koji se ne ispire (onaj rozi) i ništa mi baš ne odgovara.

Ulje mi naravno previše zamasti kosu. Keune spraj mi je nekako suh-ne znam ne odgovara mi jednostavno, a ovaj Glis kur isto ništa posebno.

Čime vi njegujete kosu? Odnosno, koji dobar proizvod mi preporučujete?

Schwarzkopf Professional BC Bonacure Sun Protect Spray Conditioner (http://www.feelunique.com/p/Schwarzkopf-Professional-BC-Sun-Protect-Spray-Conditioner-200ml)
Schwarzkopf Professional BC Bonacure Oil Miracle Liquid Oil Conditioner (http://www.feelunique.com/p/Schwarzkopf-Professional-BC-Bonacure-Oil-Miracle-Liquid-Oil-Conditioner-150ml)
Schwarzkopf Professional BLONDME Illumi Lights Leave In Spray Conditioner (Schwarzkopf Professional BLONDME Illumi Lights Leave In Spray Conditioner)

Po meni je ovo troje najbolje , a cijena je prihvatljiva .

Ili kompletna linija od Loreala Solar sublime koja je fantastična (http://www.feelunique.com/brands/loreal-professionnel/solar-sublime)

Večina nas kupuje preko te stranice jer je u pola cijene jeftinije i možeš uzimati jedan po jedan proizvod tako da te neće cariniti .
Ako budeš htjela mogu te preporučiti pa da imaš 10% popusta na prvu kupnju , a na ostale si u Vip klubu tj u accauntu namjestiš još 10% popusta na određeni brend po tvom izboru koji možeš svakih 6 mjeseci promjeniti .
Paket ti dođe za 5 do 7 dana na kućnu adresu . A i vraćaju ti carinu ako te naši ocarine ...

A od ovih našim Dm / Muller / Bippa , recimo od J. Frieda regenerator koji se ne ispire blond linija "John Frieda sheer blonde vitalizer"

Una1980
18.07.2012., 10:32
kosa se farba dva tjedna prije važnih događaja.

Ma kako :horor:, ja se farbam svaka 3 tjedna i ko luđak bi bila na nekim važnim događajima sa izrastom od 2 tjedna.
Prije bilo čega šta smatram bitnim se pofarbam 2 dana prije, a na "taj dan" operem kosu i amen.:ne zna:
Ok, ja sam druga stvar, prirodno tamno smeđa koja se farba u najsvijetliju plavu, možda drugima koji nisu otišli u takav ekstrem i igraju takvi savjeti.Osim naravno šta savjetujem svima (ja jednom prilikom nisam poslušala samu sebe) :rofl:-ne eksperimentirati sa bojama prije važnih događaja :nono:

..donata..
18.07.2012., 11:25
Schwarzkopf Professional BC Bonacure Sun Protect Spray Conditioner (http://www.feelunique.com/p/Schwarzkopf-Professional-BC-Sun-Protect-Spray-Conditioner-200ml)
Schwarzkopf Professional BC Bonacure Oil Miracle Liquid Oil Conditioner (http://www.feelunique.com/p/Schwarzkopf-Professional-BC-Bonacure-Oil-Miracle-Liquid-Oil-Conditioner-150ml)
Schwarzkopf Professional BLONDME Illumi Lights Leave In Spray Conditioner (Schwarzkopf Professional BLONDME Illumi Lights Leave In Spray Conditioner)

Po meni je ovo troje najbolje , a cijena je prihvatljiva .

Ili kompletna linija od Loreala Solar sublime koja je fantastična (http://www.feelunique.com/brands/loreal-professionnel/solar-sublime)

Večina nas kupuje preko te stranice jer je u pola cijene jeftinije i možeš uzimati jedan po jedan proizvod tako da te neće cariniti .
Ako budeš htjela mogu te preporučiti pa da imaš 10% popusta na prvu kupnju , a na ostale si u Vip klubu tj u accauntu namjestiš još 10% popusta na određeni brend po tvom izboru koji možeš svakih 6 mjeseci promjeniti .
Paket ti dođe za 5 do 7 dana na kućnu adresu . A i vraćaju ti carinu ako te naši ocarine ...

A od ovih našim Dm / Muller / Bippa , recimo od J. Frieda regenerator koji se ne ispire blond linija "John Frieda sheer blonde vitalizer"

Puno ti hvala na brzom i iscrpnom odgovoru. Svakako ću uzeti neešto od toga. Mada ne bih rekla da je toliko jeftinije preko interneta koliko sam gledala

( http://www.she.hr/zastite-kosu-od-sunca )

Ili nešto krivo gledam....

Anabella08
18.07.2012., 11:47
Puno ti hvala na brzom i iscrpnom odgovoru. Svakako ću uzeti neešto od toga. Mada ne bih rekla da je toliko jeftinije preko interneta koliko sam gledala

( http://www.she.hr/zastite-kosu-od-sunca )

Ili nešto krivo gledam....

Gledaš cijene od prije godinu dana ...

-honey-
19.07.2012., 11:37
Ma kako :horor:, ja se farbam svaka 3 tjedna i ko luđak bi bila na nekim važnim događajima sa izrastom od 2 tjedna.
Prije bilo čega šta smatram bitnim se pofarbam 2 dana prije, a na "taj dan" operem kosu i amen.:ne zna:
Ok, ja sam druga stvar, prirodno tamno smeđa koja se farba u najsvijetliju plavu, možda drugima koji nisu otišli u takav ekstrem i igraju takvi savjeti.Osim naravno šta savjetujem svima (ja jednom prilikom nisam poslušala samu sebe) :rofl:-ne eksperimentirati sa bojama prije važnih događaja :nono:

Meni je preksutra 2 tjedna od farbanja i imam par mm izrasta, tek toliko da mi paše uz obrve :D sad mi je najbolje, za tjedan dana će već biti onak, a kad prođe mjesec dana onda opet sve ispočetka. Mada, danas su ti moderni izrasti, to je Madonna počela furati- ona se sva pofarba u plavo, a onda si da pofarbati izrast u smeđe jer bi rađe izgledala malo zapušteno nego staro (sijedo) :kava:

http://magazin.net.hr/ljepota/njega/otkrivena-tajna-izrasta-poznatih-plavusa

Moram citirati zadnju rečenicu : "zato drage dame, sljedeći put kada se pogledate u ogledalo i primijetite izrast, to ne znači da ste lijene - vi ste u trendu!" :)
EDIT: kaj se tiče pranja kose, navodno je najbolja kosa drugi dan, tako vele frizeri a i ja sam to primijetila.

Anabella08
19.07.2012., 12:07
Taj izrast lijepo stoji ako je malo tamnija plava kosa , ali na posve bijelu bisernu brrrrrrrrrrrr . Meni je najgori onaj zadnji tjedan kad ovaj dio što je pofarban kod samog izrasta dobije onu žutu drek boju . Ništa ne pomaže , od ljubičastog šampona , do ehotona , ništaaaa ..jednostavno se žuti ko kuruzaaa u polju :503: Suzdržavam se u farbanju koliko god mogu jer mi je ipak draža zdrava kosa od slamarice , ali najviše što sam izdržala je bilo mjesec i po dana .

-honey-
20.07.2012., 14:11
Taj izrast lijepo stoji ako je malo tamnija plava kosa , ali na posve bijelu bisernu brrrrrrrrrrrr . Meni je najgori onaj zadnji tjedan kad ovaj dio što je pofarban kod samog izrasta dobije onu žutu drek boju . Ništa ne pomaže , od ljubičastog šampona , do ehotona , ništaaaa ..jednostavno se žuti ko kuruzaaa u polju :503: Suzdržavam se u farbanju koliko god mogu jer mi je ipak draža zdrava kosa od slamarice , ali najviše što sam izdržala je bilo mjesec i po dana .

Pa kaj ti požuti i nakon L++-a? :confused: Meni ne, ja bez problema izdržim mjesec i pol. Ali prije, onaj Keune 1517- prvo mi bude siva dva tjedna dok se ne ispere, onda mi bude lijepa tjedan dana i onda mi to sve dobije narančasti ton- ispod njega bude izrast, a vrhovi bijeli :504: koma.
Ali od kad je posvjetljujem s UIL-om i L++-om za koji si mi ti rekla :kiss: (najsvjetljiji je) - nakon preljeva mi ne treba ni silver šampon ni ništa...sve je biserno osim izrasta koji je kao potamnjeli biser :D :p tamno pepeljasto plava mi je prirodna (a imam crveni pigment :p)

Anabella08
20.07.2012., 16:41
Pa kaj ti požuti i nakon L++-a? :confused: Meni ne, ja bez problema izdržim mjesec i pol. Ali prije, onaj Keune 1517- prvo mi bude siva dva tjedna dok se ne ispere, onda mi bude lijepa tjedan dana i onda mi to sve dobije narančasti ton- ispod njega bude izrast, a vrhovi bijeli :504: koma.
Ali od kad je posvjetljujem s UIL-om i L++-om za koji si mi ti rekla :kiss: (najsvjetljiji je) - nakon preljeva mi ne treba ni silver šampon ni ništa...sve je biserno osim izrasta koji je kao potamnjeli biser :D :p tamno pepeljasto plava mi je prirodna (a imam crveni pigment :p)
Da požuti , čim se preljev ispere taj dio koji sam farbala požuti .
I to nije žuto , već onako prljavo žuto :rolleyes:
Nemam tamnu kosu , više je onako mišje siva , ali zato imam prokleti crveni pigment . Kad se pofarbam L++ na nekim djelovima glave kosa mi bude posve bijela , a na nekima žučkasta što sredim preljevom . Jednostavno taj pigment je na jednom djelu kose izgleda jači , a na drugom slabiji :ne zna:
Ko za vraga taj dio je odmah iznad uha , onako uz lice i šiške i jedan dio tjemena :503:
L++ uvijek prvo stavljam na te djelove pa onda na ostale i ne vrijedi .

A ko ga šiša , nek se žuti , natrackam silver šamponim pa nekako preživim taj zadnji tjedan .

Zmijica
21.07.2012., 19:03
My 5 cent to tema :D

Nakon godinu dana nja-nja bla-bla plavocrvenih-medenih-tamnoplavih, skužila sam da na stranu koja boja mi najbolje stoji - ja se najbolje osjećam kao svijetla plavuša ili kao crvenokosa.
I sad sam plava :)
Frizer me pred 4 mjeseca "vadio" iz nekakve 8.34 crvenkaste (nekoliko puta stavljane) blajh kupkom i na to mi je stavio 9.7.
Ispala je neka bežasta srednja plava, skroz lijepa, koja se isprala na žuto.
Na to sam 3 puta puknula 1517 sa 9% hidrića, prvi put po cijeloj dužini, druga 2 puta po izrastu i super mi ispada, nit žuto nit sivo, neka baby blond i izgleda onako, prirodno švedski :), ja zadovoljna. Inače sam neka 7 s dosta crvenkastog pigmenta.
Odrezala sam suharke (imam kratki bob) i sve pet.
Tu nemam frizuru ni niš, al da steknete dojam o boji. Slikano u hladu, na suncu je nešto svijetlija.
http://images34.fotki.com/v1195/photos/5/1037415/10753705/kosa016-vi.jpg

Onda sam :bonk: išla promijenit jer ta 1517 mi opako kuri tjeme i stavljala L'oreal professional 102s, kao ekstra posvjetljujuća biserna, što je bio epic fail u smjeru Pileta Malog (bljakić) i nakon mora se pokunjeno vraćam 1517, već čeka u ladici.

Redovito koristim Swiss'o'paar šampon protiv žutila, Una hvala na otkriću :kiss:
Odličan, fkt radi, ne isušuje kosu, a jeftin :s

-honey-
23.07.2012., 09:51
Da požuti , čim se preljev ispere taj dio koji sam farbala požuti .
I to nije žuto , već onako prljavo žuto :rolleyes:
Nemam tamnu kosu , više je onako mišje siva , ali zato imam prokleti crveni pigment . Kad se pofarbam L++ na nekim djelovima glave kosa mi bude posve bijela , a na nekima žučkasta što sredim preljevom . Jednostavno taj pigment je na jednom djelu kose izgleda jači , a na drugom slabiji :ne zna:
Ko za vraga taj dio je odmah iznad uha , onako uz lice i šiške i jedan dio tjemena :503:
L++ uvijek prvo stavljam na te djelove pa onda na ostale i ne vrijedi .

A ko ga šiša , nek se žuti , natrackam silver šamponim pa nekako preživim taj zadnji tjedan .

Onda bi ti možda trebala duže držati preljev, da ti bude tamnije pepeljasta kosa, tako da bi ti nakon drugog pranja bila svjetlija, a nakon trećeg biserna.
Nego, jel ti možda šamponiraš kosu nakon preljeva? :eek:

EDIT : EX crvena jaaaaaaaaaaaaaaaavi seeeeeeeeeeeeeeeeee!
Da čujemo kaj je na kraju bilo na svadbi, tj u koju boju si se farbala :kokice:

Una1980
23.07.2012., 14:37
Una hvala na otkriću :kiss:
Odličan, fkt radi, ne isušuje kosu, a jeftin :s

Nema na čemu lutko :zivili:

exCrvena
23.07.2012., 15:31
Dakle evo me :)
tamnoblond+ 3% (uobičajeni). to sam odlučila jer nisam našla onaj L++, ali privremeno rješenje je okej jer je izvuklo žutilo. za par pranja - za par pranja, nevermind...
:d dalje ćemo vidjet kako će s eispirati

exCrvena
23.07.2012., 15:39
I da, znam da je to taaaaaamno i da sam tisuću svjetlosnih godina udaljena od plave ali sam se za to odlučila s obzirom da idem na more uskoro pa bolje da ne gnjavim kosu prije mora još.

Očna Vodica
24.07.2012., 09:28
Poštovane dame, čujte moj vapaj za pomoć! :s Čitam ovu temu već satima i primjećujem da ste uglavnom sve već iskusne plavuše i nadam se što bezbolnijem odgovoru s obzirom da sam ja u svemu ovome nova. :)

Dakle, kaos u glavi, dosljedno tome kaos i na glavi.

Kosa mi je prirodno neke tamno plave miš sive boje, a uz to je i tanka. Do nedavno nije mi palo na pamet bojit kosu jer obično svako ljeto odem na more i kosa mi doslovce pobijeli od sunca i tak nekak dura do iduce godine i u principu sam bila zadovljna svojom kosom takvom kakva je.

Ove godine, more otkazano, kosa sad vec opet siva i vrag mi ni dal mira. Obojala sam je u garnierovu lješnjak smeđu čisto promjene radi, međutim na glavi mi je osvanula crvena. Boja još kolko tolko nije bila ni loša, premda pretamna za moju svjetlu put (blijeda sam ko smrt na dopustu) al mi se kosa počela užasno mastiti pa je frendica predložila da napravim trajnu kod frizerke svoje. :503::504: Žali bože truda i para jer sam na kraju ispala ko ofca, a boja je izbljedila na neku tužnu sivo narančastu :confused::bljak:

Užasnuta i bojom i frizurom, plačući trk u dm po boju 1517 i dva hidrogena 9%. Smućkam sve to, dečko se čak ponudio da me ofarba da ja opet nekaj ne sfušam i tak krenemo u nezaboravnu avanturu. Nakon hektolitara suza i pretrpljene duševne i fizičke boli jer sam u jednom trenutku od svraba i pečenja htjela sve to zdrapat sa sebe, rezultat i nije tako loš. Još uvijek ne zadovoljavajuć, ali bolji od prethodnog stanja. Naime, kosa se od silnih kemikalija malo izravnala pa je sad samo valovita, a ni boja više nije narančasta, samo je rozo, tamno, tamno plava, skoro svjetlo smeđa.

E sad, na sve ovo, kaj treba još moja kosa preživit da bude plava, čisto plava, bez žutih, narančastih, sivih, rozih, crvenih primjesa. Unaprijed hvala, i isprike na ovom podužem postu. :mig::p

Očna Vodica
24.07.2012., 09:38
Poštovane dame, čujte moj vapaj za pomoć! :s Čitam ovu temu već satima i primjećujem da ste uglavnom sve već iskusne plavuše i nadam se što bezbolnijem odgovoru s obzirom da sam ja u svemu ovome nova. :)

Kosa mi je prirodno neke tamno plave miš sive boje, a uz to je i tanka. Do nedavno nije mi palo na pamet bojit kosu jer obično svako ljeto odem na more i kosa mi doslovce pobijeli od sunca i tak nekak dura do iduce godine i u principu sam bila zadovljna svojom kosom takvom kakva je.

Ove godine, more otkazano, kosa sad vec opet siva i vrag mi ni dal mira. Obojala sam je u garnierovu lješnjak smeđu čisto promjene radi, međutim na glavi mi je osvanula crvena. Boja još kolko tolko nije bila ni loša, premda pretamna za moju svjetlu put (blijeda sam ko smrt na dopustu) al mi se kosa počela užasno mastiti pa je frendica predložila da napravim trajnu kod frizerke svoje. :503::504: Žali bože truda i para jer sam na kraju ispala ko ofca, a boja je izbljedila na neku tužnu sivo narančastu :confused::bljak:

Užasnuta i bojom i frizurom, plačući trk u dm po boju 1517 i dva hidrogena 9%. Smućkam sve to, dečko se čak ponudio da me ofarba da ja opet nekaj ne sfušam i tak krenemo u nezaboravnu avanturu. Nakon hektolitara suza i pretrpljene duševne i fizičke boli jer sam u jednom trenutku od svraba i pečenja htjela sve to zdrapat sa sebe, rezultat i nije tako loš. Još uvijek ne zadovoljavajuć, ali bolji od prethodnog stanja. Naime, kosa se od silnih kemikalija malo izravnala pa je sad samo valovita, a ni boja više nije narančasta, samo je rozo, tamno, tamno plava, skoro svjetlo smeđa.

E sad, na sve ovo, kaj treba još moja kosa preživit da bude plava, čisto plava, bez žutih, narančastih, sivih, rozih, crvenih primjesa. Unaprijed hvala, i isprike na ovom podužem postu. :mig::p

Anabella08
24.07.2012., 15:12

Užasnuta i bojom i frizurom, plačući trk u dm po boju 1517 i dva hidrogena 9%. Smućkam sve to, dečko se čak ponudio da me ofarba da ja opet nekaj ne sfušam i tak krenemo u nezaboravnu avanturu. Nakon hektolitara suza i pretrpljene duševne i fizičke boli jer sam u jednom trenutku od svraba i pečenja htjela sve to zdrapat sa sebe, rezultat i nije tako loš. Još uvijek ne zadovoljavajuć, ali bolji od prethodnhttp://www.subrina.si/en/Shades_subrina_charm_1/Nianse_3/808_special_ice_blonde_7611/og stanja. Naime, kosa se od silnih kemikalija malo izravnala pa je sad samo valovita, a ni boja više nije narančasta, samo je rozo, tamno, tamno plava, skoro svjetlo smeđa.

Pa kao prvo mogla si biti odmah plava da nisi dala taj nesretni minival .
Kutija / dvije ovisno o dužini kose ovog L++ (http://www.henkel.at/cps/rde/xchg/henkel_atd/hs.xsl/2010-14569_die-staerkste-blondierung-von-schwarzkopf-14979_ATD_HTML.htm) , poslije toga preljev za 3% hidrogenom Loreal Preferance Stocholm 10.21 (http://megahnnx.blogspot.com/2012/06/loreal-paris-preference-high-shine.html) ili Subrina Charm 80/8 (http://www.subrina.si/en/Shades_subrina_charm_1/Nianse_3/808_special_ice_blonde_7611/)

Ja sad iskreno ne bi više ništa prčkala bar dok ti se kosa ne oporavi malo .
Super posvjetljujuće boje i minival ne idu skupa .

Effy
24.07.2012., 20:02
Swis O Par-ov šampon protiv žutila je zapravo onaj Silver u ljubičastom pakiranju? Krajičkom oka sam ga vidjela u Mulleru pa nisam čitala kaj piše na njemu... tnx :mig:

-honey-
24.07.2012., 20:20
I da, znam da je to taaaaaamno i da sam tisuću svjetlosnih godina udaljena od plave ali sam se za to odlučila s obzirom da idem na more uskoro pa bolje da ne gnjavim kosu prije mora još.

Nisi :D Kad dođeš s mora jednim L++-om ćeš biti plavuša :mig:i onda samo fini preljev i to je to:kava:

-honey-
24.07.2012., 20:23
.......

OMG :( dobro da je još imaš, s obzirom da ti je prirodno tanka, a sve si ovo napravila...uh.. ja nemam minival al znam da bi ga uništila samo da si odmah poslije oprala kosu- to se ne smije raditi ako se želi imati lokne. A za novu boju pričekaj da ti se barem tjeme oporavi..
A ta frendica ti je mogla odmah preporučiti boju da ti isuši masnu kosu, a ne minival :p

Očna Vodica
25.07.2012., 09:37
Pa kao prvo mogla si biti odmah plava da nisi dala taj nesretni minival .
Kutija / dvije ovisno o dužini kose ovog L++ (http://www.henkel.at/cps/rde/xchg/henkel_atd/hs.xsl/2010-14569_die-staerkste-blondierung-von-schwarzkopf-14979_ATD_HTML.htm) , poslije toga preljev za 3% hidrogenom Loreal Preferance Stocholm 10.21 (http://megahnnx.blogspot.com/2012/06/loreal-paris-preference-high-shine.html) ili Subrina Charm 80/8 (http://www.subrina.si/en/Shades_subrina_charm_1/Nianse_3/808_special_ice_blonde_7611/)

Ja sad iskreno ne bi više ništa prčkala bar dok ti se kosa ne oporavi malo .
Super posvjetljujuće boje i minival ne idu skupa .

Hvala ti najljepša! :s:jumping: Tak cu napravit i :amen:

Naravno, nisam ni mislila odmah ic opet opterecivat kosu, velim nije tak ni lose sad kak je bilo, al polako cu do zeljenog rezultata. Pricekat cu mjesec dana bar da mi vlasiste dodje k sebi, iako na moje veliko iznenađenje i radost kosa mi uopce nije suha, samo vrhovi su skureni, al njih cu cvaknut pa nek dise kosa. :D

Samo jos jedno pitanje, taj preljev na glavi drzim isto koliko i boju ili? :confused:

Očna Vodica
25.07.2012., 09:44
A ta frendica ti je mogla odmah preporučiti boju da ti isuši masnu kosu, a ne minival :p

Ma hjohj...:facepalm: ona bedasta, ja jos bedastija kaj ju slusam, al eto uci covjek na greskama, nikad vise trajna. :bonk::D

exCrvena
25.07.2012., 10:17
Nisi :D Kad dođeš s mora jednim L++-om ćeš biti plavuša :mig:i onda samo fini preljev i to je to:kava:

:D Ti si uvijek takooptimistična.
U svakom slučaju bit ćeš obavještena kad poduzmem neke konkretne korake.

Anabella08
25.07.2012., 14:13
Hvala ti najljepša! :s:jumping: Tak cu napravit i :amen:

Naravno, nisam ni mislila odmah ic opet opterecivat kosu, velim nije tak ni lose sad kak je bilo, al polako cu do zeljenog rezultata. Pricekat cu mjesec dana bar da mi vlasiste dodje k sebi, iako na moje veliko iznenađenje i radost kosa mi uopce nije suha, samo vrhovi su skureni, al njih cu cvaknut pa nek dise kosa. :D

Samo jos jedno pitanje, taj preljev na glavi drzim isto koliko i boju ili? :confused:

Onu prvu farbu ili posvjetljivač L++ ( jedino ga u Mulleru ima ) , naneseš na kompletnu kosu , držiš jedno 45 minuta , ako bude potrebno malo navlaži kosu jer se boja stvrdne nakon pola sata , osuši kako bi ti rekla , pa ako treba produži na nekih još 5 minuta djelovanje . Nakon što ispereš kosu , u jednoj pusuditi smješaj jednu od one dvije boje sa 3% hidrogenom ali u omeru 1:2 , duplo više hidrogena nego što ima boje . U to možeš umješati malo šampona , regeneratora pa dok ti je još mokra kosa natrackaš to sve skupa na kosu i ostaviš 10/15 minuta , ali pazi moraš gledati kako ti se ponaša boja na kosi jer svaka kosa nije ista i može ti jače uhvatiti . Ja preljev ne pravim na "tekuće " tj ne stavljam regenerator i šampon već ga nanosim kao svaku drugu boju , kistom ili onom bočicom što dobiješ u kutiji sa bojama . Ne da mi se polije ribati kupatilo , jer to čudo i kaplje leti na sve strane..

Za prvi puta ja bi radije kupila te boje što sam ti nabrojala i odnjela frizerki da me pofarba s tim da joj objasniš što želiš ... Ipak je lakše kad te netko drugi farba , nego kad se moraš muljati na slijepo , pa se desi da promašiš jedan dio i ispadneš šarena .Ili ako imaš dečka ili prijateljicu pa da ti pomogne ..

****DM drži Blonde IUL posvjetljivač koji je "preslab" i Syoss koji ima nešto jači , tj 3 posvjetljivača imaju pa ako baš ne možeš nabaviti taj Blond L++ onda uzmi od Syossa mada baš nisam neki obožavatelj tih njihovih posvjetljivača jer doista isušuju kosu .

Poslije toga obavezno nabavi neki Silver šampon , Swiss O Par je oko 25 kuna a ne isušuje ili neki profi Bonacure , Lisap itd , samo nemoj ni za boga Keune , to je smrt za kosu . Dvije maske jednu hidratantnu i jednu proteinsku ...imaš više informacija na maskama i pakunzima da sad ne pišem ovdje litanije ..

kiia
25.07.2012., 16:32
Pozdrav, imam i ja muke po kosi i očajnički trebam pomoć.

Prirodna sam pepaljasto plava. Pa sam bila narančasta, pa crvena i sada se godinu dana farbam u smeđe, sada mi je neka srednje smeđa, nije pretamna. Htjela bih se vratiti u svoju prirodnu boju. Problem je taj što sam prije mjesec i pol otišla kod frizerke sa svojom smeđom kosom i 2cm izrasta prirodne kose i objasnila što želim (vratiti se u prirodnu pepeljasto plavu). Ona je rekla da mi je kosa pretanka za blajh i odlučila primjeniti svoju metodu. :) Ja se nisam ni snašla, a ona mi je već stavila plavu boju na moju smeđu kosu. I što je ispalo? Smeđa kosa možda za nijansu svjetlija i žuti izrast na mojoj prirodnoj kosi!! :O I sada imam 3 različite boje na glavi (srednje smeđu po cijeloj dužini, 2 prsta žute od ove frizerkine boje i 2 prsta prirodnog izrasta). :zubo:
Što napraviti?
Otišla bih opet kod frizerke, ali nakon ovog me jednostavno strah kakva bi izišla, a bojim se eksprementirat sama kod kuće jer nisam dovoljno vješta, a i imam 3 različite boje na glavi. Je li najpametije sad prvo sve ofarbat u neku smeđu? Otkuda krenuti?

exCrvena
25.07.2012., 16:36

Prirodna sam pepaljasto plava. Pa sam bila narančasta, pa crvena i sada se godinu dana farbam u smeđe, sada mi je neka srednje smeđa, nije pretamna. Htjela bih se vratiti u svoju prirodnu boju. Problem je taj što sam prije mjesec i pol otišla kod frizerke sa svojom smeđom kosom i 2cm izrasta prirodne kose i objasnila što želim (vratiti se u prirodnu pepeljasto plavu). Ona je rekla da mi je kosa pretanka za blajh i odlučila primjeniti svoju metodu. :) Ja se nisam ni snašla, a ona mi je već stavila plavu boju na moju smeđu kosu. I što je ispalo? Smeđa kosa možda za nijansu svjetlija i žuti izrast na mojoj prirodnoj kosi!! :O I sada imam 3 različite boje na glavi (srednje smeđu po cijeloj dužini, 2 prsta žute od ove frizerkine boje i 2 prsta prirodnog izrasta). :zubo:
Što napraviti?
Otišla bih opet kod frizerke, ali nakon ovog me jednostavno strah kakva bi izišla, a bojim se eksprementirat sama kod kuće jer nisam dovoljno vješta, a i imam 3 različite boje na glavi. Je li najpametije sad prvo sve ofarbat u neku smeđu? Otkuda krenuti?

Čudi me d aje ovo napravila i mislila d aće to vratit tvoju boju, ali s druge strane frizerke me više ne čude, pročitaj par postova gore što je meni moja napravila...

Sonjicica
25.07.2012., 17:20
Devojke, imam pitanje, buduci da zelim da se ofarbam u plavo, da li mislite da Syoss 9-5 moze da mi izvuce lepu boju i da li ce sprziti kosu? Trenutno mi je svetlo smedja koja se na suncu sija na narandzasto:(

Anabella08
25.07.2012., 17:32
Devojke, imam pitanje, buduci da zelim da se ofarbam u plavo, da li mislite da Syoss 9-5 moze da mi izvuce lepu boju i da li ce sprziti kosu? Trenutno mi je svetlo smedja koja se na suncu sija na narandzasto:(
Nema šanse da dobiješ boju kose kao ona teta sa kutije ...
Za takvu boju treba posvjetljivač /blajh , pa onda ta boja kao preljev .
Svjetlo smeđa boja kose sa još naranđastim odsjajem , budeš ispala svjetlo naranđasto/žuta . Možeš jedino postepeno prelaziti u plavu , svaki put se ofarbaš za nijansu svjetlije pa sve dok ne dođeš do boje koje želiš .
Može i odmah , ali tu već ide jača kemija ...

Anabella08
25.07.2012., 17:43

Što napraviti?

A mila majko svašta ! Vidi se da frizerka nikad nije čula za skidač boje . A izgleda da nema pojma da "nova" kosa tj izrast uvijek jače hvala nego ostatak kose , zato si i ispala šarena . Prvo se stavi skidać farbe da se ukloni stara boja kose , pa tek onda ako je dovoljno svjetla ide se farba nanositi da se donekle izjednači dužina kose i izrast . Ne budeš odmah plava , ali bude neka srednje plava kosa , koja se postepeno sa vremenom dovede daljnim farbanjem do željene boje .

Sonjicica
25.07.2012., 17:45
Hvala na odgovoru Anabella
Ma znam ja da necu odmah biti svetla, mene postepeno i zanima, jer sa blajhom vise ne smem da se igram, jednom sam se blajhala kod frizerke,i to iz crnog u smedje, i rezultat je bio bukvalno spaljena kosa koja se kidala kao zvaka kad se opere :504:

Nego ne znam koje boje da koristim dok ne dodjem do lepe svetlo plave a da ne budem vristece zuta i narandzasta

Anabella08
25.07.2012., 18:04
Hvala na odgovoru Anabella
Ma znam ja da necu odmah biti svetla, mene postepeno i zanima, jer sa blajhom vise ne smem da se igram, jednom sam se blajhala kod frizerke,i to iz crnog u smedje, i rezultat je bio bukvalno spaljena kosa koja se kidala kao zvaka kad se opere :504:

Nego ne znam koje boje da koristim dok ne dodjem do lepe svetlo plave a da ne budem vristece zuta i narandzasta

http://eleven.se/en/loreal-paris-recital-preference-81-copenhagen-light-ash-blonde-20758.html

probaj sa ovom Loreal Preference 8.1 Copenhagen ili Palette Deluxe 218 (https://www.google.hr/search?q=palette+deluxe+218&hl=hr&prmd=imvns&tbm=isch&tbo=u&source=univ&sa=X&ei=sCYQUJWOPLHS4QTL0YDgDg&ved=0CFUQsAQ&biw=1366&bih=667) .

Sonjicica
25.07.2012., 18:48
Hvala:)

Očna Vodica
26.07.2012., 14:01
Onu prvu farbu ili posvjetljivač L++ ( jedino ga u Mulleru ima ) , naneseš na kompletnu kosu , držiš jedno 45 minuta , ako bude potrebno malo navlaži kosu jer se boja stvrdne nakon pola sata , osuši kako bi ti rekla , pa ako treba produži na nekih još 5 minuta djelovanje . Nakon što ispereš kosu , u jednoj pusuditi smješaj jednu od one dvije boje sa 3% hidrogenom ali u omeru 1:2 , duplo više hidrogena nego što ima boje . U to možeš umješati malo šampona , regeneratora pa dok ti je još mokra kosa natrackaš to sve skupa na kosu i ostaviš 10/15 minuta , ali pazi moraš gledati kako ti se ponaša boja na kosi jer svaka kosa nije ista i može ti jače uhvatiti . Ja preljev ne pravim na "tekuće " tj ne stavljam regenerator i šampon već ga nanosim kao svaku drugu boju , kistom ili onom bočicom što dobiješ u kutiji sa bojama . Ne da mi se polije ribati kupatilo , jer to čudo i kaplje leti na sve strane..

Za prvi puta ja bi radije kupila te boje što sam ti nabrojala i odnjela frizerki da me pofarba s tim da joj objasniš što želiš ... Ipak je lakše kad te netko drugi farba , nego kad se moraš muljati na slijepo , pa se desi da promašiš jedan dio i ispadneš šarena .Ili ako imaš dečka ili prijateljicu pa da ti pomogne ..

****DM drži Blonde IUL posvjetljivač koji je "preslab" i Syoss koji ima nešto jači , tj 3 posvjetljivača imaju pa ako baš ne možeš nabaviti taj Blond L++ onda uzmi od Syossa mada baš nisam neki obožavatelj tih njihovih posvjetljivača jer doista isušuju kosu .

Poslije toga obavezno nabavi neki Silver šampon , Swiss O Par je oko 25 kuna a ne isušuje ili neki profi Bonacure , Lisap itd , samo nemoj ni za boga Keune , to je smrt za kosu . Dvije maske jednu hidratantnu i jednu proteinsku ...imaš više informacija na maskama i pakunzima da sad ne pišem ovdje litanije ..

Hvala još jednom na detaljnom odgovoru, tak mi lijepo ni frizerka ne objasni. :) Sve sam proštudirala i zapisala i spremna sam za pohod po Mülleru.

E sad, ne znam....jel mi pametnije probat s tom bojom izvuc pramenove pa hitit preljev na cijelu glavu ili i boju i preljev stavit preko cijele glave? strah me da mi izrast ne bude svjetliji od ostatka kose ako stavim boju na cijelu površinu.

aria
27.07.2012., 20:13
cure frendica zeli da je ofarbam u plavo,
prirodno je ove boje i nikad farbana
http://i127.photobucket.com/albums/p134/idabauer/jennifer-lopez-long-sexy-hairstyle-.jpg
razmisljam o keune bojama i stavila bi joj 15.17, sto vi kazete?

Anabella08
27.07.2012., 20:57
Hvala još jednom na detaljnom odgovoru, tak mi lijepo ni frizerka ne objasni. :) Sve sam proštudirala i zapisala i spremna sam za pohod po Mülleru.

E sad, ne znam....jel mi pametnije probat s tom bojom izvuc pramenove pa hitit preljev na cijelu glavu ili i boju i preljev stavit preko cijele glave? strah me da mi izrast ne bude svjetliji od ostatka kose ako stavim boju na cijelu površinu.
Ja bih cijelu kosu ofarbala , ali ti ipak odluči hoćeš li pramenove ili ovo drugo ..

Anabella08
27.07.2012., 21:03
cure frendica zeli da je ofarbam u plavo,
prirodno je ove boje i nikad farbana
http://i127.photobucket.com/albums/p134/idabauer/jennifer-lopez-long-sexy-hairstyle-.jpg
razmisljam o keune bojama i stavila bi joj 15.17, sto vi kazete?

http://www.forum.hr/showpost.php?p=15104704&postcount=2165

evo ti link žene koja se farbala prvi puta sa Keune 1517 , uzmi u obzir da je imala izvučene pramenove i jedan dio tamne kose . Ovo ljubičasto što vidiš se ispere s vremenom ali tamniji dio kose ostane naranđasto žučkast i treba još jednom preći sa bojom cijelu dužinu u razmaku od 3 tjedna .

aria
27.07.2012., 21:13
mozda bolje da onda napravi pramenove?
sto ti mislis?
ne zelim da joj bude sok :D

Anabella08
27.07.2012., 21:53
mozda bolje da onda napravi pramenove?
sto ti mislis?
ne zelim da joj bude sok :D

bolje neka ide na pramenove , pa postepeno neka posvjetljuje kosu .
jer uvijek je šok iz tako tamne kose , odjednom otići na jako svjetlu .
još ako baš ne dobije boju koju želi od prvog puta ,pa moraš na posao šaren malo je zeznuto ..
ali neka joj izvlači frizerka na foliju pramenove , a ne na onu kapu .
ne znam da li ima dugačku ili kraću kosu , ali za dugu kosu bolje je na foliju , jer kapa čupa i traje sto godina dok ti s onom iglom provuće svu kosu ..
Neka si kupi silver šampon za održavanje boje pramenova , jer se preljev brzo ispere i tak ...da ne bi požutili .

aria
27.07.2012., 22:18
hvala :)

lalalend9
29.07.2012., 19:18
http://www.forum.hr/showpost.php?p=40601019&postcount=243

Anabella08
29.07.2012., 19:34
http://www.forum.hr/showpost.php?p=40601019&postcount=243
Nemoj sa bojom izvlačiti pramenove , ispast će ti naranđasti , pretamnu boju kose imaš .
Radije uzmi onaj Blond L++ posvjetljivač ..dosta smo o njemu pisali i subrinu 80/8 ili Loreal Preferance 10.21 sa 3% hidrogenom .
Ne znam kako ti je prijateljica izvlačila pramenove ali najbolje je na foliju , sa kapom duže traje i počupaš si svu kosu . Ako ne želiš taj L++ onda si uzmi od Blond linije baš za pramenove posvjetljivač Nordic (http://www.fashionz.co.nz/images/stories/schwarzkopf-nordic-products.jpg)

lalalend9
29.07.2012., 22:59
Hvala ti na odgovoru, napraviot ću tako .Frendica je prvi put to radila, na foliju, tako da je s obzirom na to ispalo ok.
Zanima me taj posvjetljivač, hoće li fino posvjetliti pramenove pa i ako zahvati ovaj već blajhani dio?
A nakon toga preljev stavljam kao farbu ili? Zadnji put smo oprale kosu nakon blajhanja, osušile je , pa sam stavila neku srebrnu boju + 3% hidrogen i držala 35 min, dakle, kao farbu.
Je li to dobar postupak ili se drugačije preljev stavlja?

Još jednom da rezimiram. Dakle, ponovno izvučem pramenove, bez obzira na blajhani dio, sa posvjetljivačem, operem kosu, osušim, pa je ofarbam sa subrina bojom + 3% hidrogenom i držim onoliko koliko piše na kutiji (cca 30 min)?

Anabella08
30.07.2012., 09:15
Hvala ti na odgovoru, napraviot ću tako .Frendica je prvi put to radila, na foliju, tako da je s obzirom na to ispalo ok.
Zanima me taj posvjetljivač, hoće li fino posvjetliti pramenove pa i ako zahvati ovaj već blajhani dio?
A nakon toga preljev stavljam kao farbu ili? Zadnji put smo oprale kosu nakon blajhanja, osušile je , pa sam stavila neku srebrnu boju + 3% hidrogen i držala 35 min, dakle, kao farbu.
Je li to dobar postupak ili se drugačije preljev stavlja?

Još jednom da rezimiram. Dakle, ponovno izvučem pramenove, bez obzira na blajhani dio, sa posvjetljivačem, operem kosu, osušim, pa je ofarbam sa subrina bojom + 3% hidrogenom i držim onoliko koliko piše na kutiji (cca 30 min)?
Ako uzmeš Blond L++ onda će ti fino izvući pa čak i posvjetliti ovo što je već farbano . Kod pramenova baš i ne možeš izbjeći da ne zahvatiš i taj "preblajhani dio " jednostavno je nemoguće odvojiti svaku vlas .
Nikad ne stavljaj preljev na suhu kosu , već odmah nakon pranja kose , ali na posušenu ručnikom kosu . U preljev stavi regeneratora i malo šampona , a boja i 3% hidrogen ide u omjeru 1:2 . Izliješ sve to na kosu i umasiraj u kosu ili stavi u onu bočicu što se dobije sa farbama pa nanesi svugdje po kosi da ti baš ne kapa na sve strane . A možeš nasloniti glavu na kadu tako da ti kosa visi preko kade pa neka ti prijateljica nanese preljev i umasira ga svugdje kao kad pereš kosu ..nadam se da si skužila :D
Ja nemam kadu , već tuš kabinu pa je to neizvedivo pa si pravim preljev na gusto kao farbu , inaće bi morala ribati cijelo kupatilo ..
Preljev držiš od 10 do 15 minuta , ovisno o tome kako ti kosa reagira na njega . Ako predugo držiš može ti ispasti ljubičasta ili presiva , kraće djelovanje prežuta . Zato se prati djelovanje preljeva na kosi , kad utvrdiš da je to to , onda ispereš kosu i naneseš masku . Ne šamponiraš kosu , već samo ispereš !
Kupi si neki Silver ( ljubičasti ) šampon , recimo Swiss o Par iz Mullera je jeftin , neisušuje kosu ,a izvlači žutilo i održava ti kosu do ponovnog farbanja / stavljanja pramenova .

Dakle , izvućeš pramenove posvjetljivačem , ispereš nakon 30/45 minuta , posušiš kosu ručnikom , naneseš preljev , umasiraš ga u cijelu kosu , pratiš djelovanje 10/15 min , ispereš bez šamponiranja , naneseš neku masku , koju ostavi na kosi 10/20 minuta , ispereš ponovo i to je to ....

lalalend9
30.07.2012., 13:30
Hvala :)))

PlesnaPapučica
30.07.2012., 15:34
Cure kakva su iskustva sa ovim šamponom?

http://www.albaselco.com/files/albasel_12165794.jpg

slatkoprase
30.07.2012., 17:20
pozz curke.

prije par mjeseci sam presla iz crvene u plavu.
blajh kupka, farbanje s keune 10.21 dva puta i hidrogen 9%.

boja je super.
ali mi se nesvida :)

htjela bih ovu boju: http://www.mynewhair.info/wp-content/uploads/2009/01/beyonce-blonde-hair-straight-sparkles.jpg desna strana glave - dal moram za to ici frizeru? (neznam jel to boja meda s plavom ili kaj :ne zna: )

i ovu: http://data.whicdn.com/images/23777933/beautiful-beauty-beyonce-blonde-celeb-Favim.com-300578_large.jpg - kaj za nju moram napravit? jel ima neka od kupovnih da tak ispada?

imam crveni pigment pa sve boje koje imaju u nazivu prirodno blond i to - ispadam ko pilić :rofl:

u principu, nezelim nista vise sto je bijelo ili sivo - a opet NARAVNO nezelim zuto :D

i da - jel valja sta ova http://eleven.se/files/l/loreal-paris-recital-preference-1021-stockholm-extra-ljus-parlemorsblond_250x250.jpg ? upala mi prosli tjedan u oko :P

Anabella08
30.07.2012., 18:03
pozz curke.

prije par mjeseci sam presla iz crvene u plavu.
blajh kupka, farbanje s keune 10.21 dva puta i hidrogen 9%.

boja je super.
ali mi se nesvida :)

htjela bih ovu boju: http://www.mynewhair.info/wp-content/uploads/2009/01/beyonce-blonde-hair-straight-sparkles.jpg desna strana glave - dal moram za to ici frizeru? (neznam jel to boja meda s plavom ili kaj :ne zna: )

i ovu: http://data.whicdn.com/images/23777933/beautiful-beauty-beyonce-blonde-celeb-Favim.com-300578_large.jpg - kaj za nju moram napravit? jel ima neka od kupovnih da tak ispada?

imam crveni pigment pa sve boje koje imaju u nazivu prirodno blond i to - ispadam ko pilić :rofl:

u principu, nezelim nista vise sto je bijelo ili sivo - a opet NARAVNO nezelim zuto :D

i da - jel valja sta ova http://eleven.se/files/l/loreal-paris-recital-preference-1021-stockholm-extra-ljus-parlemorsblond_250x250.jpg ? upala mi prosli tjedan u oko :P
Za tu boju kose koju B. ima treba mješati tri nijanse boje , međutim koje točno nemam pojma , meni je frizerka mješala i imala sam upravo takvu boju kose .
Koristila je Lisap Diapason farbe
Ova zadnja ne ispadne tako bijela Loreal 10.21 ako se nanosi kao farba , znači bez da si predhodno blajhala kosu ,ispadne "pile žuta "
Jedino ako ju nanosiš kao preljev nakon blajhanja onda je boja ajmeeeeee :cerek: ista kao i na kutiji . Samo što smrrrrrdiiiiiiiii ufffffffff , gas masku moraš imati :503: Po smradu je čak jača od Keune ...

slatkoprase
30.07.2012., 18:51
aham :D znala sam da cu za B. boju morat u salon al ok - budem to u 9 mjesecu onda kad dodu neke pare :rofl:

onda odustajem od lorealke :rolleyes:

jos sam vidla od diksona neku boju, plavu - nesjecam se bas puno al mislim da se zove nesto pearl ash blonde tak nekej :ne zna:
jel ko probavao od diskona plave boje?

ja sam crvene non stop i zadovoljna sam bila s njima, samo neznam kakve su dikson boje kao plave

Anabella08
30.07.2012., 21:09
aham :D znala sam da cu za B. boju morat u salon al ok - budem to u 9 mjesecu onda kad dodu neke pare :rofl:

onda odustajem od lorealke :rolleyes:

jos sam vidla od diksona neku boju, plavu - nesjecam se bas puno al mislim da se zove nesto pearl ash blonde tak nekej :ne zna:
jel ko probavao od diskona plave boje?

ja sam crvene non stop i zadovoljna sam bila s njima, samo neznam kakve su dikson boje kao plave
Ako misliš na Dikson pastel plave farbe onda ti baš ne preporučam .
Ispast ćeš pilić žuta jer su te farbe pune blajha .
Kad ih otvoriš farba je "plave boje" kao blajh .
Mislim da je jedna cura probala Dikson pastel 13.21 (http://lolita.com.hr/dikson-boje-za-kosu/dikson-boja-za-kosu-pastel-60-ml-8-nijansi/pastel-color-60-ml)i farba joj je doslovno skurila kosu a mješala je sa 9% hidrogenom , zamisli što bi bilo da je stavila 12% !
E sad za Dikson premium , one u plavoj kutiji (http://lolita.com.hr/dikson-boje-za-kosu/dikson-boja-za-kosu-120-ml) nemam pojma tako da ti ne mogu dati neki savjet .
Evo pa pročitaj (http://195.29.89.5/showpost.php?p=38566613&postcount=5121)

slatkoprase
31.07.2012., 00:23
u jeb.... :confused: dobro da nisam onda zela dikson.
fala bogu. :moli:
fala ti :mig:

budem onda jos procackala tu po temi pa pokusala naci neku boju za sebe, a ak nista drugo - frizeru pa cemo vidit sta dalje.

slatkoprase
31.07.2012., 12:58
evo mene ođe opet :D nakon sto sam pol noci umjesto ko svi normalni ljudi spavala - ja razmisljala o boji kose, i vec zadnja 2 sata cackala tu po temi ovo mi je upalo u oci:

wella koleston 12.0 samo neznam s kojim postotkom hidrogena
wella 12.1

alfaparfen 10.1 i 9.21 boje
ko kaj di kak preporuca?

koju boju da puknem? dakle nije mi cilj biti niti bijela niti bijela s sivim tonom.
posto sam bila crvenokosa/rida - treba mi nesto malo "boje" u toj plavoj koju bi furala.
pa eto - ke ke? :Serek:

dakle podloga mi je 10.21 s 9% evo i slije kakva je dok mi je isfenirana i kakva je dok je kovrcava (s tim dok je kovrcava izgleda ofucana....)
zutasta sam posvuda osim uz izrast gdje sam bijelkasta (nevidi se bas na fotkama) jer sam do prije 2 mjeseca bila crvenokosa pa et.

http://img651.imageshack.us/img651/915/p7230598.jpg (http://imageshack.us/photo/my-images/651/p7230598.jpg/) Uploaded with ImageShack.us (http://imageshack.us)

http://img853.imageshack.us/img853/4421/p7210360.jpg (http://imageshack.us/photo/my-images/853/p7210360.jpg/) Uploaded with ImageShack.us (http://imageshack.us)

Anabella08
31.07.2012., 13:49
wella koleston se mješa u omjeru 1:2 i 12% hidrogen .
znači duplo više hidrogena nego boje
12.0 je prirodno plava i koliko se sjećam najbolje izvlači , ali ovisi i prirodnoj boji kose . 12.1 ima ash ton u sebi isto se mješa u omjeru 1:2

recimo meni su dobre 12.89 i 12.81 ( kolestonke )

Alf Parf evolution 11.11 koliko se sjećam je bila jako hvaljena , navodno da izvlači na bijelo , bez imalo žutila ... nisam probala pa ne znam ...mislim da isto ovisi o prirodnoj boji kose da li će to postići ili ne .

Probaj bolje kolestonku 12.0 i 12% hidrogen a ako baš hoćeš da ti malo vuće na pepeljasto onda 12.1

slatkoprase
31.07.2012., 14:01
moram uzet 2 boje jer se neznam sama i nemrem nikak pofarbat ispod 80-90ml boje. pregusta mi je kosa.
a kolestonke su 60 ml ak nisam pogrijesila.

onda mozda da uzmem jednu 12.0 cijelu i pola 12.1?:misli:
i po tome bi mi trebalo kaj, 2 hidrogena za 12.0 i jedan hidrogena za pola tube 12.1 ili?
kak mi to puno hidrogena zvuci :no:

i da svidaju mi se i ove tvoje dvije sto si napisala :) tak da cu razmislit koju kombinaciju cu uzet na kraju, al definitivno cu onda koleston boje.

Zmijica
31.07.2012., 14:50
Prase?! :eek: :lux: :kiss:
Zaboga, što ćeš ti tu? :zubo:
Ajmemeni onu krasnu riđu kosu prepituravat :mama:

Onak brzinski: ako nećeš bit svijetlija neg sad, što gledaš ove najsvjetlije tipa Koleston 12 i AP 11.11? To nije ni blizu medenoj koju si rekla da oćeš...

slatkoprase
31.07.2012., 15:03
ma nemoj me nist teta zmijica pitat :rofl:

patim za ridom znas kako... :( al nemreeem tak se ispire, pa ljeto, pa more, pa bazen.....onak katastrofa....

tak da sam "trenutacno" plava :lol:

uglavnom da, necem biti bijela - a nezelim ni ovu "zutkastu" kakvu sad imam.
zato sam dosla na forum tu trazit savjet :rofl:
u principu nekak mi se cini da mi nijedna plava "nevalja" zato kaj mi dusa vapi za ridom :rolleyes:
tak da ni neznam koju da tutnem - al se sjecam da si ti jednom spominjala onu neku (neznam jel rolland ili koja) kaj je plava al ima onog neceg rozog/rideg u sebi - jel bila to ona neka ruzino drvo nesto tak? nemrem se sjetit
ma serem neznam ni sama kaj ocu - idem prat kosu od muke i dosade

kiia
31.07.2012., 15:21
A mila majko svašta ! Vidi se da frizerka nikad nije čula za skidač boje . A izgleda da nema pojma da "nova" kosa tj izrast uvijek jače hvala nego ostatak kose , zato si i ispala šarena . Prvo se stavi skidać farbe da se ukloni stara boja kose , pa tek onda ako je dovoljno svjetla ide se farba nanositi da se donekle izjednači dužina kose i izrast . Ne budeš odmah plava , ali bude neka srednje plava kosa , koja se postepeno sa vremenom dovede daljnim farbanjem do željene boje .

Hvala ti na odgovoru. Ja isto ne mogu vjerovat da mi je to napravila. Još sam išla kao kod frizerke da sama doma nešto ne upropastim. Još pod njenim svjetlima u frizerskom salonu nisam ni kužila kakav mi je izrast, tek kad sam sjela u auto. Tako da uopće nemam povjerenja u frizere i ne znam šta da radim. Jel bi mogla stavit ovaj Blond L++ posvjetljivač koji preporučate po cijeloj dužini osim izrasta da mi posvjetli u neku srednju plavu (zapravo, srednje plava i želim ostat), nanosim ricinusovo ulje i nadam se da će mi što prije izast? :zubo: Kako bi taj posvjetljivač djelovao na srednje smeđoj kosi s blago narančastim odsjajem? I koliko ošteti kosu?

Anabella08
31.07.2012., 16:22
moram uzet 2 boje jer se neznam sama i nemrem nikak pofarbat ispod 80-90ml boje. pregusta mi je kosa.
a kolestonke su 60 ml ak nisam pogrijesila.

onda mozda da uzmem jednu 12.0 cijelu i pola 12.1?:misli:
i po tome bi mi trebalo kaj, 2 hidrogena za 12.0 i jedan hidrogena za pola tube 12.1 ili?
kak mi to puno hidrogena zvuci :no:

i da svidaju mi se i ove tvoje dvije sto si napisala :) tak da cu razmislit koju kombinaciju cu uzet na kraju, al definitivno cu onda koleston boje.

Ja mislim da će ti biti dosta jedna farba jer ide 2 hidrogena unutra pa bude tu dosta "kreme" jer ta farba nekako nabuja kad se pomješa da hidrogenom .
Uzmi si 12% hidrogen ali onaj od litre ..ima po frizerskim radnjama , puno je jeftinije nego da uzimaš one male .
Ja sam svoj platila 35 kuna ...Annyer
E sad možeš pomješati cijelu 12.0 i pola 12.01 na to ti treba 3 x 60 ml 12% hidrogena .
Kolestonka je ok , ne smrdi jako , ne peče , ne pravi rane na koži glave , ne grize za oči i kad ju ispereš sa kose kosa bude super mekana za razliku od nekih farbi od kojih dobiješ slamaricu .

Probaj mislim da ne možeš pogriješiti sa kolestonkom .
Ako baš hoćeš medeno plavu probaj onda 12.61 ili 12.16 kolestonku (http://www.vsedlavolos.ru/wella-professional-kraska-dlya-volos-koleston/18)

Zmijica
31.07.2012., 22:01
Hm, ne znam kako će s tim najsvjetlijim plavima ispasti medena :ne zna:
Ili nam je različita definicija medene boje? :)

December Poem
31.07.2012., 22:41
Swiss-O-Parov silver šampon je trenutno na akciji, 17.90 kn, danas sam vidjela u Mulleru na Trgu.

Javljam jer sam vidjela da ga vas nekoliko na temi koristi :)

Inače vas čitam vjerno iz prikrajka i puno sam naučila iz vaših postova (hvala!!).

šarenaaa
31.07.2012., 23:57
[QUOTE=Anabella08;40636849]

Pitanje za Anabellu :) Čitala sam malo, vidim da dosta toga znaš. pa bi i ja da me informiraš ako nije problem,zahvaljujem :)
Ovako...Bila sam crna, pa sam htijela posvijetliti , stavila sam kod frizerke blajh i hidrogen i ispala naravno po tjemenu ŽUTA, i po ostatku kose CRVENA (Inače imam crveni pigment) no to sam i očekivala...al nisam imala drugog izbora.
To je bilo prošle godine u 10 mj . Pa sam neke smedje i plavkaste boje stavljala ,uvijek je naravno izbijao šugavi crveni i narandjasti odsjaj :504:
Farbala sam se u 4 mj kad me je glupa frizerka nagovorila da opet stavim pramenove (blajh) jer kao kaze ona niti s jednom farbom ne mogu prekriti to crvenilo,pa mi je preko tih pramenova ,pomješala neku boje meda i smedju ,čini mi se 6-icu i 7-icu. i to naravno ništa nije pomoglo da ubije crvenilo .
ispala sam šarena. plavi pramenovi su bili a vrhovi narandjasti i crvenkasti. i ispod cijela kosa je bila takva . Tih par pramenova gore što su bili plavi,su bili totalno nepotrebni. (ne znam šta je s tim htjela ,samo uništiti kosu još više)
Ubiti sve je bilo nepotreno .i ta farba koju je ona smiksala , ništa nije pomogla.
I sad zadnji put kad sam se farbala početkom 7 mj.
JA SAMA OVAJ PUT ,ne idem više kod frizera :rofl:
Stavila sam ovu boju 6 ČISTA SVIJETLO SMEDJA
http://www.lorealparis.hr/bojenje-kose/boja/sublime-mousse/60-cista-svijetlosmeoa.aspx
i ta mi je super primila, izjednačila je boju, ispala je lijepo , ni pre tamna, ni pre svijetla. više nije bilo crvenila a ni narandjastog, a plavi pramenovi su se super stopili s tom bojom izgledalo je koda je od sunca malo gore posvijetlilo.
Bojala sam se kad se bude ispirala da će se opet vratiti crvenilo i šarenilo.
Znači od tad sam oprala kosu 8-9 puta . I još ne vidim crveno i nije čak ni šarena. nekako je i dalje smedja, vrhovi su malo svijetliji, valjda di su ti pramenovi od prije to je svijetlije a na suncu vuče na neke zlatne pramenove, znači nisu plavi. Evo slika , al to je slikano pod kućnim svijetlom
http://imageshack.us/photo/my-images/577/dsc01182ux.jpg/
http://imageshack.us/photo/my-images/811/dsc01183vp.jpg/
http://imageshack.us/photo/my-images/441/dsc01171wt.jpg/
http://imageshack.us/photo/my-images/542/dsc01186d.jpg/

E sad bi ja ovako nešto da mi bude
http://imageshack.us/photo/my-images/542/2rgfhj8.png/
a moože i malo svijetlije kao ova
http://imageshack.us/photo/my-images/545/wusahh.png/

Ja ne kužim koja je to boja. Znači ne želim da ispadne žuto.a ni ne zelim ovaj zlatni odsjaj koji imam.a ni ne zelim neku smedju toplu boju,više bi ove hladnije pepeljaste nijanse. Ne kuzim uopće kakao funkcinora to kad iz smedje ideš na plavu tj pepeljastu???!???
Mislila sam staviti ovu boju 9,1 od Loreala
http://www.lorealparis.hr/bojenje-kose/boja/recital-preference/z-9-1-viking-pepeljasto-jako-svijetloplava.aspx
Hoće li to ispasti pepeljasto, nebih da je žuto? i pitam se hoće li uopće se vidjeti ikakva razlika kad se ofarbam s tom,mozda apsolutno ništa necu postići bojim se da ne bude samo po izrastu plavo? stvarno ne znam kako to funkcionira? jel trebam mozda smiksati 2 boje Npr ovu 6 loreal sublime mousse i tu pepeljastu plavu 9,1 http://www.lorealparis.hr/bojenje-kose/boja/sublime-mousse/60-cista-svijetlosmeoa.aspx

slatkoprase
01.08.2012., 12:41
Hm, ne znam kako će s tim najsvjetlijim plavima ispasti medena :ne zna:
Ili nam je različita definicija medene boje? :)

ja kupla jucer 12.0 i 12.61
pa kud puklo :rofl:
za vikend bum se farbala

bas me zanima kaj bu ispalo (nadam se ne kosa :D ) kakva boja i to

Anabella08
01.08.2012., 14:45
[QUOTE=Anabella08;40636849]

Pitanje za Anabellu :) Čitala sam malo, vidim da dosta toga znaš. pa bi i ja da me informiraš ako nije problem,zahvaljujem :)
Ovako...Bila sam crna, pa sam htijela posvijetliti , stavila sam kod frizerke blajh i hidrogen i ispala naravno po tjemenu ŽUTA, i po ostatku kose CRVENA (Inače imam crveni pigment) no to sam i očekivala...al nisam imala drugog izbora.
To je bilo prošle godine u 10 mj . Pa sam neke smedje i plavkaste boje stavljala ,uvijek je naravno izbijao šugavi crveni i narandjasti odsjaj :504:
Farbala sam se u 4 mj kad me je glupa frizerka nagovorila da opet stavim pramenove (blajh) jer kao kaze ona niti s jednom farbom ne mogu prekriti to crvenilo,pa mi je preko tih pramenova ,pomješala neku boje meda i smedju ,čini mi se 6-icu i 7-icu. i to naravno ništa nije pomoglo da ubije crvenilo .
ispala sam šarena. plavi pramenovi su bili a vrhovi narandjasti i crvenkasti. i ispod cijela kosa je bila takva . Tih par pramenova gore što su bili plavi,su bili totalno nepotrebni. (ne znam šta je s tim htjela ,samo uništiti kosu još više)
Ubiti sve je bilo nepotreno .i ta farba koju je ona smiksala , ništa nije pomogla.
I sad zadnji put kad sam se farbala početkom 7 mj.
JA SAMA OVAJ PUT ,ne idem više kod frizera :rofl:
Stavila sam ovu boju 6 ČISTA SVIJETLO SMEDJA
http://www.lorealparis.hr/bojenje-kose/boja/sublime-mousse/60-cista-svijetlosmeoa.aspx
i ta mi je super primila, izjednačila je boju, ispala je lijepo , ni pre tamna, ni pre svijetla. više nije bilo crvenila a ni narandjastog, a plavi pramenovi su se super stopili s tom bojom izgledalo je koda je od sunca malo gore posvijetlilo.
Bojala sam se kad se bude ispirala da će se opet vratiti crvenilo i šarenilo.
Znači od tad sam oprala kosu 8-9 puta . I još ne vidim crveno i nije čak ni šarena. nekako je i dalje smedja, vrhovi su malo svijetliji, valjda di su ti pramenovi od prije to je svijetlije a na suncu vuče na neke zlatne pramenove, znači nisu plavi. Evo slika , al to je slikano pod kućnim svijetlom
http://imageshack.us/photo/my-images/577/dsc01182ux.jpg/
http://imageshack.us/photo/my-images/811/dsc01183vp.jpg/
http://imageshack.us/photo/my-images/441/dsc01171wt.jpg/
http://imageshack.us/photo/my-images/542/dsc01186d.jpg/

E sad bi ja ovako nešto da mi bude
http://imageshack.us/photo/my-images/542/2rgfhj8.png/
a moože i malo svijetlije kao ova
http://imageshack.us/photo/my-images/545/wusahh.png/

Ja ne kužim koja je to boja. Znači ne želim da ispadne žuto.a ni ne zelim ovaj zlatni odsjaj koji imam.a ni ne zelim neku smedju toplu boju,više bi ove hladnije pepeljaste nijanse. Ne kuzim uopće kakao funkcinora to kad iz smedje ideš na plavu tj pepeljastu???!???
Mislila sam staviti ovu boju 9,1 od Loreala
http://www.lorealparis.hr/bojenje-kose/boja/recital-preference/z-9-1-viking-pepeljasto-jako-svijetloplava.aspx
Hoće li to ispasti pepeljasto, nebih da je žuto? i pitam se hoće li uopće se vidjeti ikakva razlika kad se ofarbam s tom,mozda apsolutno ništa necu postići bojim se da ne bude samo po izrastu plavo? stvarno ne znam kako to funkcionira? jel trebam mozda smiksati 2 boje Npr ovu 6 loreal sublime mousse i tu pepeljastu plavu 9,1 http://www.lorealparis.hr/bojenje-kose/boja/sublime-mousse/60-cista-svijetlosmeoa.aspx

možda jedna od ove dvije , iako bi iskusna frizerka mješala sigurno 2/3 nijanse za to što ti želiš ..

Syoss 8-15 šampanjac svjetlo plavi twist (http://www.syoss.com.hr/index.php?id=279)
ili
Natural&Easy 550 (http://www.naturalandeasy.schwarzkopf.com/#product/medium-shades/550-satin-darkblonde.html)

žalfija
01.08.2012., 16:30
Uff, ako se smijem ubaciti, probala obje te farbice - to je dosta tamno za ono što ona hoće.

Ja miksam već godinama pa nikako da smiksam. :rofl:

Zapravo, na tragu sam :lux: pa da podijelim iskustvo.

Ove zime sam stavljala tu 8-15, bezveze, došla je tamnija od moje prirodne tamnoplave, bljakasto mrtvačka nijansa...onda sam pustila da se ispere dva mjeseca, prošli mjesec pukla 10.7 od Keune sa 9% jer mi je Kozmo bio blizu, drži samo Keune i nisam se više mogla vidjeti. :zubo:

Ok, došla sam zlatna, ali dosta svijetlija, izrast sasvim ok, bojala sam se da će ispasti ili bijeli ili pilić žuti...

Ovaj mjesec sam uzela Subrinu Unique, profesionalnu, probala sam njihovu 8.2 ( perlastu) i bila je fina nijansa.

Daklem, nabacilo se pola tube (30 ml) 10.2 ( najsvijetlija plava biserna) + kvarat (15 ml) 11.6 (ljubičasta platina) sa 9 % u omjeru 1:1,5 oliti ga cca 65 ml hidrogena.

Ja zadovoljna nakon dugo vremena, drugi mjesec ću pola- pola, zanima me..

slija (http://oi49.tinypic.com/2lm2mpj.jpg) http://emoticoner.com/files/emoticons/smileys/trench-coat-smiley.gif?1292867692

skužajte, nisam se isfenirala, malo je zlatnija uživo na suncu, ali svejedno mi se sviđa, baš ima fini perlasti odsjaj, za mene pjegavu ovo je odlično. :cerek:

ps. Zmijac vraaaaatiseeeee

ps. 2 Moram pohvaliti Swiss O' Par ljubičasti šampon. :o

lalalend9
01.08.2012., 17:46
Radije uzmi onaj Blond L++ posvjetljivač ..dosta smo o njemu pisali i subrinu 80/8 ili Loreal Preferance 10.21 sa 3% hidrogenom .
[/URL]

Što misliš, može li se na taj način dobiti ovo http://hot.net.hr/2012/07/13/0522007.48.jpg?

amali
01.08.2012., 18:09
Bok plavuše :D
evo ja već 2 mjeseca postepeno prelazim u plavo (iz crveno-smeđeg). Tila bi neku pepeljastu nijansu za finalan rezultat. (sad sam još žućkasta) Dosad sam (zbog ovog prelaza boja) išla kod frizerke na bojanje i Keune boje su mi super al se jako brzo ispiru, a i navikla sam se sama doma bojat. :kava:
Zanima me ova SUBRINA 80/8 koju svi hvale... jel ispadne pepeljasta ili vuće na žuto? I di ih ima kupit? jer u DM nema :ne zna:
Zahvaljujem unaprid na odgovoru :cerek:

Anabella08
01.08.2012., 18:25
Što misliš, može li se na taj način dobiti ovo http://hot.net.hr/2012/07/13/0522007.48.jpg?
Može , to što Anistonka ima to su najobičniji pramenovi sa preljevom .
Samo uzmi u obzir njezinu prirodnu boju kose .

Anabella08
01.08.2012., 18:30
Bok plavuše :D
evo ja već 2 mjeseca postepeno prelazim u plavo (iz crveno-smeđeg). Tila bi neku pepeljastu nijansu za finalan rezultat. (sad sam još žućkasta) Dosad sam (zbog ovog prelaza boja) išla kod frizerke na bojanje i Keune boje su mi super al se jako brzo ispiru, a i navikla sam se sama doma bojat. :kava:
Zanima me ova SUBRINA 80/8 koju svi hvale... jel ispadne pepeljasta ili vuće na žuto? I di ih ima kupit? jer u DM nema :ne zna:
Imaš u Mulleru i Kauflandu za druge trgovine ne znam ..
Koliko ja znam "honey" se farbala sa njom i rekla je da ispadne " biserna" znači ni pepeljasta , ni žuta ... biserno
Ali samo nakon blajhanja i posvjetljivača kao preljev , na prirodnu boju kose nema šanse , jedino ako si baš "plava" ili imaš neku svijetliju plavu kosu .

Zmijica
01.08.2012., 20:29
ja kupla jucer 12.0 i 12.61
pa kud puklo :rofl:
za vikend bum se farbala

bas me zanima kaj bu ispalo (nadam se ne kosa :D ) kakva boja i to

Aj držim fige :D
Imam svoju teoriju kaj će ti ispasti, budući da se ta Kolestonka zove: cпециаль блонд, фиолетово-пепельный, ilitiga u prijevodu: specijalno plava, ljubičasto-pepeljasta :zubo:

Žalfijo, dobra boja. Mnogo dobra. Perlasto plava :lux:

amali
01.08.2012., 20:55
Imaš u Mulleru i Kauflandu za druge trgovine ne znam ..
Koliko ja znam "honey" se farbala sa njom i rekla je da ispadne " biserna" znači ni pepeljasta , ni žuta ... biserno
Ali samo nakon blajhanja i posvjetljivača kao preljev , na prirodnu boju kose nema šanse , jedino ako si baš "plava" ili imaš neku svijetliju plavu kosu .
nemam prirodnu boju kose...blajhana sam i imam preljev. nisam skroz ono skandinavsko plava nego umjerenije, na žučkasto...jer mi frizerka nije tila puno spržit kosu. pa idemo postepeno.
znači onda ipak nije to-to šta tražim ako je biserna :( na slici super izgleda.
ii dalje u potragu :o

žalfija
01.08.2012., 22:05
...

Ima u Kauflandu, barem je bilo...

Vidi malo kakva su iskustva na srpskom forumu Ana pod Subrina farbe, tamo puno cura koristi te nijanse.

Aj fil grejt! http://yoursmiles.org/msmile/girls/m04134.gif

slatkoprase
01.08.2012., 23:13
Aj držim fige :D
Imam svoju teoriju kaj će ti ispasti, budući da se ta Kolestonka zove: cпециаль блонд, фиолетово-пепельный, ilitiga u prijevodu: specijalno plava, ljubičasto-pepeljasta :zubo:

gle - nebumosetakigralitetazmijicica :D odmasadaodmadasimireklaodma
zapravo nemoj - nemoj mi reci :D reci mi samo hocu li plakati ili ne :eek::rofl:

COPRNICO :cerek::rofl: http://free-zg.t-com.hr/lomic/FreeWeb/bigblog/baba%20vjestica%20na%20metli.gif

09nina09
01.08.2012., 23:13
bok cure :D
ja sam u nedoumici. imam srednje smeđu kosu, svijetle oci i svijetlu put i zeljela bi plavu kosu al bi prvo htjela stavili preljev.. jel bi plavi preljev uspio na srednje smeđoj kosi? i dal da ju uopce ofarbam? inace je dosta duga, malo iznad lakta..

slatkoprase
01.08.2012., 23:15
ovak cu ispasti jeltak :D :D :D :lol:

http://4.bp.blogspot.com/-qz30NBKJMj4/TgzBYL3LLsI/AAAAAAAAAI8/bidrXA0H-Ok/s1600/charlize+theron+hair.jpg

žalfija
02.08.2012., 01:24
Sjo Prase, sad sam se malo skoncentirala na tvoj problem :zubo:

Pa ti si rođena za Rolland 9/4 F! To je peach blonde, uhvatiti će ti na ovo super, srce će ti biti na mjestu što se tiče riđe, a jope si plava...ja bi vratila ove farbe :p

slatkoprase
02.08.2012., 12:20
Sjo Prase, sad sam se malo skoncentirala na tvoj problem :zubo:

Pa ti si rođena za Rolland 9/4 F! To je peach blonde, uhvatiti će ti na ovo super, srce će ti biti na mjestu što se tiče riđe, a jope si plava...ja bi vratila ove farbe :p

mislim da bum morala mami uvalit ove a kupit si rollandicu :cerek:

đe da je kupim - di je ima? :D

edit: nasla, na crnomercu u markusu bas sam zvala :) šjoooooooooooooooooooooo ko ce sad iz sesveta do crnomercaaaaaaaaaaaaaaa jaoooo
i uopce nije skupo 100 ml - 51 čuna

žalfija
02.08.2012., 14:46
Jok. Biti će ti dosta pola tube, ide 1:2..možda čak da umutiš sa 3% prvi put, svijetla si. :D

Baš me zanima, imaš neku ludu boju očiju. :cerek:

PlesnaPapučica
02.08.2012., 17:06
:503::503::503::503::503::503:
Još ne mogu preboljeti to što mi je napravila frizerka od kose..
šarena sam do bola :(
kako da popravim ovu katastrofu.
voljela bi ovakvu nijansu:
http://www.blondehair.org.uk/blonde_hair_pics/blonde_hair_5.jpg

a imam ovo :( (uživo je ipak dosta drugačije ali samo ovo imam trenutno)

http://imageshack.us/photo/my-images/835/img3623g.jpg/
http://imageshack.us/photo/my-images/715/img3642cp.jpg/

što idući put reći frizerki?
da odustanem od pramenova?
Ne kužim se u plavu boju jer nikad nisam bila plava tako da sam na totalno nepoznatom terenu. :(

Sugar_blondie
02.08.2012., 17:34
pozdrav ekipa :)

Ja sam nakon dugo vremena blajhanjem došla do svoje idealne bijele nijanse. Jedini problem je izrast za koji svakih mjesec ipo dajem 300kn kod frizerke (i gutala bi to idalje da mi svako toliko ne zajebe cjelu dužinu). evo jučer sam opet nakon frizerke ribala kosu head & shoulders-om jer mi je stavila silver šampon i sad sam siva. znam ja jako dobro da će se to isprati (nije im prvi put) i ne paničarim zbog toga, nego mi je više dosta toga da ja nakon frizerke moram još bar tjedan-dva ribat kosu da skinem to sivilo i da mi bude onakva kakvu želim, još za te pare... Izrast mi farbama uvijek ispadne narančast (ma koliko na kutiji cura bude siva :rofl:). bijel uspijem izvući jedino blajhanjem i preljevima, a ja se i dalje ne razumijem u to i strah me radit s blanšom sama doma. i sad se ja pitam što da radim jer mi je dosta toga ?

http://imageshack.us/photo/my-images/835/img3623g.jpg/
http://imageshack.us/photo/my-images/715/img3642cp.jpg/

što idući put reći frizerki?
da odustanem od pramenova?
Ne kužim se u plavu boju jer nikad nisam bila plava tako da sam na totalno nepoznatom terenu. :(

Ti bi iz smeđe kose htjela preko noći bit onako plava, a to neide tako (bar ne bez blajhanja). Tu boju možeš dobiti pramenovima ali da ti ih izvlači blanšom ne bojom. E sad jeli ti je izvlačila pramenove bojom ili blajhala? Meni se po slikama čini da je ona tebi stavila više boja ili da nije držala dovoljno dugo. A za boju koju ti želiš mislim da ti je trebala izvlačiti pramenove samo blanšom i držat ih duže (nego što je) i napravit ih jako guste tj. puno njih. i nakon 2-3 puta mislim da bi dobila to što želiš. A jesi li ti njoj pokazala ovu sliku, što si joj rekla, kakvu boju želiš ?

PlesnaPapučica
02.08.2012., 18:13
znam da ne ide preko noći jer sam prije 2 mj bila crna i taj put me blajhala (šefica, koja je odlična)i ispala sam smeđa no s vremenom jaaako svjetla.. i sad sam upala nekoj novoj u ruke i eto.
stavila je jednu nijansu (bar je tako rekla). nije mi se činilo kao ni da sama zna kad bi ih skinula :(
kakva bi trebala postat boja sa ispiranjem?
ne kužim se zato pitam :D

slatkoprase
02.08.2012., 18:49
ja sad bila u kauflandu trazila ehoton. nasla - 16 kn.
ali nsiam znala koji uzet.............. :504::504:

ima neki sivi, pa jako sivi - al nemam pojma koji je za plavu kosu?
jel neki biserno bijeli nesto?

umeee?? :ne zna:

Sugar_blondie
02.08.2012., 19:18
znam da ne ide preko noći jer sam prije 2 mj bila crna i taj put me blajhala (šefica, koja je odlična)i ispala sam smeđa no s vremenom jaaako svjetla.. i sad sam upala nekoj novoj u ruke i eto.
stavila je jednu nijansu (bar je tako rekla). nije mi se činilo kao ni da sama zna kad bi ih skinula :(
kakva bi trebala postat boja sa ispiranjem?
ne kužim se zato pitam :D

aha, znači problem je u njoj. E sad ja ne znam kako je kada iz crne prelaziš u plavo, mada si ti došla do svijetlo smeđe. vidiš stvarno mi se čini da ti je trebala duže držati, e sad ako je boja onda bi sa ispiranjem mogla doći malo svijetlija, ali ako je blanš onda neće više posvjetliti.
Ja se isto ne kužim dovoljno, ali imam dosta iskustva, jer sam prije sam imala sličnu boju kose ko na ovoj tvojoj slici, i tu boju sam dobila baš pramenovima. Frizerka mi je uvijek izvlačila jako guste pramenove blanšom i to sam radila svakih cirka 3 mj. samo je bilo jako skupo. I sjećam se da mi je tada kosa bila najljepša. i boja i dužina a i bila je najzdravija :) .e jedino što sam ja pramenove počela izvlačiti na svoju prirodnu svjetlo smeđu-tamno plavu kosu, i prije toga nije bila tretirana.

ovako mi je kosa izgledala tada.
i moj savijet ti je da ne odustaneš od pramenova, najljepši su, samo daj da ti ih radi netko ko zna što radi. :)
http://oi45.tinypic.com/34sm5u9.jpg

PlesnaPapučica
02.08.2012., 20:02
ajme kako ti je bilo divnooooooo..
tako divno da bi tu sliku odnjela frizerki :D al ovaj frizerski me više neće vidjeti.
Od brata cura ima pramenove plave otkad znam za nju i ona kaže da joj je radila sitne..al ona je izgledala kao da je cijela pofarbana..jedino kad je izrastalo kuzilo se da su pramenovi.. :)
i ona je rekla da kazem sitne da ne debele..hmm..
iduci put slusam tebe :)
a kad želim bit što više plava pa sam mislila da ofarbam onda sve, ali kad se sjetim izrasta i farbanja svaka 3 tjedna radije nebi :D
hvala ti :)

amali
02.08.2012., 20:37
Ima u Kauflandu, barem je bilo...

Vidi malo kakva su iskustva na srpskom forumu Ana pod Subrina farbe, tamo puno cura koristi te nijanse.

hvala...pročačkat ću malo :mig:

Sugar_blondie
02.08.2012., 20:47
ajme kako ti je bilo divnooooooo..
tako divno da bi tu sliku odnjela frizerki :D al ovaj frizerski me više neće vidjeti.
Od brata cura ima pramenove plave otkad znam za nju i ona kaže da joj je radila sitne..al ona je izgledala kao da je cijela pofarbana..jedino kad je izrastalo kuzilo se da su pramenovi.. :)
i ona je rekla da kazem sitne da ne debele..hmm..
iduci put slusam tebe :)
a kad želim bit što više plava pa sam mislila da ofarbam onda sve, ali kad se sjetim izrasta i farbanja svaka 3 tjedna radije nebi :D
hvala ti :)

hvala :D e da i meni je izgledalo kao da sam cijela pofarbana :)
i da reci neka ti napravi sitne, ali guste ( sitne ali što bliže jedan drugomu, drugim riječima što više pramenova nek ti napravi to sam ja mislila, nikako debele).
i vidiš ja sam bila skroz plava i s pramenovima ali kad si plav, nikad ti nije dosta, htjela sam još svjetlije i svjetlije, a i dosadi ti malo, pa sam se i ja cijela onda pofarbala, i sada mi je kosa skroz bijela što mi i paše (samo što mi je sad siva -.- jer mi je stavila taj sliver šampon, nadam se da nije i neki sivi preljev -.- ali isprat će se!) ali ako mene pitaš pramenovi su ljepši, izgleda prirodnije, kosa ti se manje uništava i najvažnije:puno je manje posla oko njih, baš to oko izrasta.

Zmijica
03.08.2012., 10:52
ovak cu ispasti jeltak :D :D :D :lol:

http://4.bp.blogspot.com/-qz30NBKJMj4/TgzBYL3LLsI/AAAAAAAAAI8/bidrXA0H-Ok/s1600/charlize+theron+hair.jpg

Ahem, noup :D
Prije ovako:
http://2.bp.blogspot.com/-HqXh-NBK620/TkrMWyj4m2I/AAAAAAAABy4/RBdAJSlxNHI/s1600/2007-silver-texture.jpg

Gledaj, ta Kolestonka 12.61 je po imenu ekvivalent 1517, plus ako je pukneš s 9% na tvoju blajhkupkiranu kosu... ne može bit nego platina ili vrlo blizu tome.
Meni je to lijepo i poželjno, i sad si me bome zainteresirala da probam, iako sam nakon debakla s L'oreal Proff rekla da ne mrdam od 1517...

Slušaj ti Žalfiju, zna ta o čem truća :mudri: :D
EDIT: ja bih ipak sa 6% hidrića radije neg sa 3% da sam na tvom mjestu, ziher je ziher.

Anabella08
03.08.2012., 12:56
Prije ovako:
http://2.bp.blogspot.com/-HqXh-NBK620/TkrMWyj4m2I/AAAAAAAABy4/RBdAJSlxNHI/s1600/2007-silver-texture.jpg

Gledaj, ta Kolestonka 12.61 je po imenu ekvivalent 1517, plus ako je pukneš s 9% na tvoju blajhkupkiranu kosu... ne može bit nego platina ili vrlo blizu tome.
Meni je to lijepo i poželjno, i sad si me bome zainteresirala da probam, iako sam nakon debakla s L'oreal Proff rekla da ne mrdam od 1517...

Slušaj ti Žalfiju, zna ta o čem truća :mudri: :D
EDIT: ja bih ipak sa 6% hidrića radije neg sa 3% da sam na tvom mjestu, ziher je ziher.

Ma neće , evo ova cura se farbala sa 12/61 pa joj je ispalo ovako (http://hairandstuff.blogspot.com/2011/01/wella-koleston-perfect-in-1261.html)
Osim toga ja sam se farbala s njom pa mi niti malo nije na sivo vukla , više neka bež boja

PlesnaPapučica
03.08.2012., 13:45
Sugar_blondie
budem tako onda :mig:
ne znam kad da opet odem na njih..tko će čekat 3 mj? :D
meni je sa svakom bojom nikad dosta jer kad sam bila crna morala sam bit kao čađa :D a kad sam bila crvena..ajme kad gledam slike nisam uopce bila svjesna koliko sam bila crvena.. a nikad mi nije bilo dosta :rofl:
ima di slika kakva si sad? :D

09nina09
03.08.2012., 22:25
bok :) imam jedno kratko pitanje. ovo je moja prirodna boja kose i zeljela bi je ofarbati u plavo. jel je mogu ofarbati a da ne koristim blajh? :$

http://a8.sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-ash3/s720x720/526367_420475891332016_1390352360_n.jpg

htjela bi nesto ovakvo :)

http://images2.wikia.nocookie.net/__cb20101104224607/gossipgirl/images/e/e7/Blake_1.jpg

hvala

DruantiaGaea
04.08.2012., 01:40
Bok, imam i ja pitanje u vezi farbanja smeđe kose u plavo bez blajha :D

Dakle, imam nešto slično ovoj nijansi:
http://i135.photobucket.com/albums/q142/mulanmaia/blair.jpg
S tim da sam se farbala u crno prije 2 god i skroz se ispralo, kažem jer ne znam da li igra neku ulogu.
Zanima me mogu li dobiti neku od ove tri nijanse:
http://t0.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcTARqzORjX6j1oXumhpismwsuc1gVDkm 1kL7uaasCwdYWM53_nfGwkqMIUb
http://static.becomegorgeous.com/img/arts/2011/Jul/16/4979/charlotteronsonspringrtw2011backstage006_runway_th umb.jpg
http://static.becomegorgeous.com/img/arts/2011/Mar/17/4078/bohoheadbandstyles20111.jpg

Bez blajha. Koja je vjerojatnost da će se primiti baš tako barem nakon 3.-4. puta, te kako bi mogla izgledati nakon prvog farbanja? Planiram se farbati sama, je li to pametno? I prije sam se uvijek farbala sama, u crno 2-3 puta i dobro je ispalo.
Koju marku boje bi mi preporučili?
Hvala! :cerek:

Anita2507
04.08.2012., 07:52
Cure koliko držite dugo C9 Palette?

slatkoprase
05.08.2012., 20:27
Prije ovako:

PSMTR!
farbala sam se i boja je slicna ovoj na slici gore - bijela vise
stavila sam cijelu 12.0 i pola 12.61
ALI - jedno veliko jebeno ALI .... su mi dosli gosti i pricala sam i pricala i predugo drzala boju............................i sad mi je gornji sloj kose sazvakan i sutra se moram ic sisat :(:(:(:( a taman pustam kosu :(:(
PAS MATER!!!

ali da, boja je slicna ovoj na slici - samo nije toliko "sivkasta" vec vuce na bijelo vise....
pmater kurac i gostima

mozda probam lejtr i uslikat - a mozda ak opet popizdim radi zvake umjesto kose i ne..

Ona Koja Jest
05.08.2012., 21:33
Helppp! Imam neku srednje plavu mišju boju, a želim dobiti platinastu(bijelu). Koju farbu trebam koristiti da bi dobila taj rezultat? Je li moguće uopće bez posjeta frizeru? :/

December Poem
06.08.2012., 13:51
Vrijeme je za promjenu na mojoj glavi :)
Istraživanje i promišljanje traje već neko vrijeme.

Ima li netko od vas iskustava ili saznanja o Syoss 9.85, Smokey Blonde?
Ima je u Mulleru, u DM-u nema. I nema je na njihovim hrvatskim web stranicama, ali evo ovdje http://www.syoss.de/index.php?id=218&L=1

Ta bi boja trebala biti hladna, ako se ne varam? Kod Syossa br.5 označava Ash, a 8 Chocolate... Kako bi to moglo ispasti? I što znači 'subtle mushroom', ne mogu odgonetnuti?

Zapravo me više zanimala 9.5., ali opet ne bih htjela biti tako svijetla... Koliko su slike otraga na kutiji blizu stvarnim rezultatima?

Dakle, sad imam Garnier Color Sensation 113. Boja sama po sebi je lijepa, ali ja imam jako svijetlu put i izgledam ispijeno s njom. Prežuta je.
Prije nje sam imala Garnier Color Naturals 10.1 skoro dvije godine i ljudi su me često pitali je li mi to prirodna boja, čak i jedna frizerka (nije ispadala svijetla kao ma kutiji). Ali s vremenom mi je razlika između vrhova i korijena postala prevelika i to me živciralo pa sam išla mijenjati. A možda joj se jednostavno vratim da ne mozgam previše...

Uglavnom, moj cilj je hladna, pepeljasta nijansa svijetlije plave. Ali ne nordijski plava.
Prirodna mi je tamnoplava. Neki su je nazivali smeđom, uglavnom, zbunjujuća boja :)

Možda poludim i jednostavno kupim 3 različite boje i probam na neka 3 skrivena pramena... :D

žalfija
06.08.2012., 14:49
...

:horor:

jesi šišnula, kako je pacijent? http://foodallergysupport.olicentral.com/Smileys/default/consoling2.gif

slatkoprase
06.08.2012., 18:40
:horor:

jesi šišnula, kako je pacijent? http://foodallergysupport.olicentral.com/Smileys/default/consoling2.gif

dobro je :) morao je brutalno puno osisat - skroz do uha me osisao ali fala bogu dobro mi stoji :p
al mi je pohvalio boju i reko da vec dugo nije vidio tak dobru plavu :lol:

(ali izuzev toga - jbm psmtr visenikadnecunikogpustitukucudokmijenaglavifarba)

evo slikice na sobnom svijetlu:http://img829.imageshack.us/img829/6089/73904642.jpg (http://imageshack.us/photo/my-images/829/73904642.jpg/) Uploaded with ImageShack.us (http://imageshack.us)

i vani:http://img443.imageshack.us/img443/6454/p8060676.jpg (http://imageshack.us/photo/my-images/443/p8060676.jpg/) Uploaded with ImageShack.us (http://imageshack.us)

ispada zutasta na slikama al nije, no nemrem dobro uvatt

Zmijica
06.08.2012., 19:03
Aww, aww, aww Praset'no, dobro ti stoji :s i lijepa je boja, jako slična mojoj :five:
Ali ti si kovrčasta... a ovo je lijepo speglano... ili se ja varam? :misli:

Da nisi dramila i strpila se do danas, rekla bih ti da odeš po Dikson Argabeta masku, nakeljiš na kosinger i vidiš jel ti bolje...
Često kosa zna bit žvakasta nakon farbanca, ali prođe za par dana.

slatkoprase
06.08.2012., 19:08
ma morala sam pucala mi je skroz na skroz, bas mi je reko da sam dobrano sredila kosu :lol:
a i imam tu masku doma :D
ajm drama pig :P

ali da bojica je mrakac :) bas je jako dobra

da, izravno me na cetku tak da bum tak i ja solo doma delala, ali sad kad je operem za 2-3 dana, ostavicu je kovrcavu da vidim kak zgleda i koliko je onda KRATKA :eek::rofl:

Ona Koja Jest
06.08.2012., 19:12
Helppp! Imam neku srednje plavu mišju boju, a želim dobiti platinastu(bijelu). Koju farbu trebam koristiti da bi dobila taj rezultat? Je li moguće uopće bez posjeta frizeru? :/

Itko??? :confused:

žalfija
06.08.2012., 23:55
...
Uuu, dobra je boja 'ebo je pas :rofl:, baš fina ujednačena...i friz mi se sviđa.

Argabeta je mrak! :cerek:
Otkad mi teta Zmija poslala koristim je nakon svakog pranja, kao regenerator, kosinger jako zadovoljan - a kad je kosinger dobro, onda sam i ja dobro. :o :D

@Ona.. - čitaj malo temu, može se izvesti kući, ne postoji univerzalna jednadžba za svih, ali naći ćeš korisne savjete...pa riskiraj, sve smo riskirale tu i tamo. :ne zna:

Ja preporučam neku profi farbu, platinu jel', to su ti one iznad broja 10 (najpopularnija ovdje na temi je Keune 1517), barem 9% hidrogena, dobru masku i ljubičasti šampon protiv žutila za njegu...

rejna
09.08.2012., 20:25
Bok, imam i ja pitanje u vezi farbanja smeđe kose u plavo bez blajha :D

Dakle, imam nešto slično ovoj nijansi:
http://i135.photobucket.com/albums/q142/mulanmaia/blair.jpg
S tim da sam se farbala u crno prije 2 god i skroz se ispralo, kažem jer ne znam da li igra neku ulogu.
Zanima me mogu li dobiti neku od ove tri nijanse:
http://t0.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcTARqzORjX6j1oXumhpismwsuc1gVDkm 1kL7uaasCwdYWM53_nfGwkqMIUb
http://static.becomegorgeous.com/img/arts/2011/Jul/16/4979/charlotteronsonspringrtw2011backstage006_runway_th umb.jpg
http://static.becomegorgeous.com/img/arts/2011/Mar/17/4078/bohoheadbandstyles20111.jpg

Bez blajha. Koja je vjerojatnost da će se primiti baš tako barem nakon 3.-4. puta, te kako bi mogla izgledati nakon prvog farbanja? Planiram se farbati sama, je li to pametno? I prije sam se uvijek farbala sama, u crno 2-3 puta i dobro je ispalo.
Koju marku boje bi mi preporučili?
Hvala! :cerek:

Pozdrav , na ovim fotografijama je prikazano bojenje kose u tzv. ombre stilu , to je danas jako popularno i moderno ALI iako izgleda jednostavno potreban je dobar strucnjak da bi ovo ispalo kako treba, jer moze biti jako ruzno ako se dobro ne uradi nijansiranje vrhova. prelazak iz smedje u plavu bih ti prepurucila manje akresivnim metodama i sve zavisi od prirodne boje kose , koliko slojeva farbe imas , kvaliteti kose.....

Meni je evo ovo prvi post na ovoj temi , DUUUUGOO sam plavusa , ali jos uvijek imam problem sa pepeljastom, naime skoro svaka farba koju stavim ispadne pepeljaaasssstttttttaaaaaaa i onda moram cekati da se ispere , ja zelim zuutu :durica

dalilaa
10.08.2012., 13:59
Meni je evo ovo prvi post na ovoj temi , DUUUUGOO sam plavusa , ali jos uvijek imam problem sa pepeljastom, naime skoro svaka farba koju stavim ispadne pepeljaaasssstttttttaaaaaaa i onda moram cekati da se ispere , ja zelim zuutu :durica

i žute piture ti ispadnu pepeljasto...?

Anabella08
10.08.2012., 14:15
i žute piture ti ispadnu pepeljasto...?

ni meni nije jasno :ne zna:
kako će pepeljasto ispasti kad u farbama nema ash /cenere / violet pigmenta

SweetBabyDolly
10.08.2012., 15:11
Pozzzz curke
Dvoumim se između nekoliko boja, pa molila bih vas iskusne da mi kažete koja je najbolja tj najkvalitnija :).... Hvala vam :cerek:

Loreal:
http://bi.gazeta.pl/im/5/8193/z8193705X,Loreal-Casting-Creme-Gloss-Glossy-Blonds.jpg
http://ecx.images-amazon.com/images/I/416WDyqDgYL._SL500_AA300_.jpg

Subrina:
http://www.subrina.si/en/Shades_saten_blondes_1/

Keune:
http://www.keune.co.kr/keune_zone/images/n_1511.jpg

nika37
10.08.2012., 16:34
Pozzzz curke
Dvoumim se između nekoliko boja, pa molila bih vas iskusne da mi kažete koja je najbolja tj najkvalitnija :).... Hvala vam :cerek:

Loreal:
http://bi.gazeta.pl/im/5/8193/z8193705X,Loreal-Casting-Creme-Gloss-Glossy-Blonds.jpg
http://ecx.images-amazon.com/images/I/416WDyqDgYL._SL500_AA300_.jpg

Subrina:
http://www.subrina.si/en/Shades_saten_blondes_1/

Keune:
http://www.keune.co.kr/keune_zone/images/n_1511.jpg

...po meni definitivno keune :)

rejna- na koju foru tebi žute ispadaju pepeljaste :ne zna:,ako želiš žutu onda se izblajhaj i nemoj niš dirat,mislim ne stavljaj nikakav preljev i eto ti žute :D

Anabella08
10.08.2012., 17:22
bok :) imam jedno kratko pitanje. ovo je moja prirodna boja kose i zeljela bi je ofarbati u plavo. jel je mogu ofarbati a da ne koristim blajh? :$

Možeš , međutim zbog dužine kose , gustoće i tamne boje kose ja bi radije išla postepeno ili pramenovima , a to ti je opet "blajh" pa preljev ...
Čisto sumnjam da bi ti frizerka išla raditi pramenove samo sa farbom ..
Problem kod tako dugačke i guste kose je to što dužina kose će uvijek slabije uhvatiti farbu od samog izrasta ...izrast uvijek ispadne svjetlije .
Drugo tebi na tu dužinu kose treba najmanje 4 do 5 farbi , prijateljica ili mama koja će ti pomoći da dio po dio kose .... ( kad izvlačiš pramenove na foliju) , pofarbaš isto tako prvo cijelu dužinu kose da ne bi ispala šarena . Pa tek kad završiš sa dužinom kose prefarbaš izrast ili "novu kosu naknadno" .
Nema šanse da ti sama uspiješ namazati bojom baš svaki pramen na tu dužinu kose , osim ako nemaš namjeru doslovno staviti kosu u kantu boje ...ispast ćeš šarena . Ja imam kosu do malo nešto ispod ramena , pa se ubijem dok ju sama ne pofarbam , ali ne cijelu dužinu već samo izrast jer mi je dužina već ofarbana i rijetko i nikad ne prelazim bojom taj dio , osim možda preljev kad pravim pa tek toliko da izjednačim boju kose po dužini i ostatak .
Iskreno da ti kažem ja ne bi dirala kosu , jer ti je lijepa , dugačka , gusta , zdrava , a samim farbanjem riskiraš stanjivanje kose , pucanje , pa čak možda i šišanje jednog djela kose ako ti izgori ... pročitaj malo gorenje postove pa ćeš vidjeti i da sa farbama kosa zna izgoriti ...dovoljno je da malo duže ostaviš i eto ti žvake od kose ...
Ako baš hoćeš riskirati , onda koristi wella koleston farbe , wella 12.0 i 9% ili 12% hidrogen ( 1:2) duplo više hidrogena nego farbe . Ta 12.0 će ti dati tu boju koju hoćeš sa fotografije ( vanilla blond) ...ali kao što sam napisala na tu dužinu i gustoću kose treba ti najmanje 4 do 5 farbi i na svaku farbu 120 ml hidrogena pa si računaj ... Jedna farba ti je oko 65 kuna .
Jeftinija opcija Keune 1000 ( natural blond ) omjer 1:2 ( 45 kuna)
S obzirom da ti je kosa tamna , vjerovatno će trebati prefarbati još jednom cijelu dužinu kose za 3/4 tjedna , možda čak i dva puta , pa je moguće da prvi put ispadneš tamnije plava tj strawberry blond (https://www.google.hr/search?hl=hr&q=stroberi+blond&bav=on.2,or.r_gc.r_pw.r_cp.r_qf.&biw=1366&bih=667&um=1&ie=UTF-8&tbm=isch&source=og&sa=N&tab=wi&ei=TDQlUIOOF4aB4gTYnYGwDw#um=1&hl=hr&tbm=isch&sa=X&ei=YTQlUMDiLKzQ4QTeq4GwAg&ved=0CEIQvwUoAQ&q=strawberry+blond&spell=1&bav=on.2,or.r_gc.r_pw.r_cp.r_qf.&fp=ae007a7d9c25de07&biw=1366&bih=667)

SweetBabyDolly
10.08.2012., 17:36
...po meni definitivno keune :)

rejna- na koju foru tebi žute ispadaju pepeljaste :ne zna:,ako želiš žutu onda se izblajhaj i nemoj niš dirat,mislim ne stavljaj nikakav preljev i eto ti žute :D

Hvala ti.

A koji broj da uzmem od keune-a da mi boja bude kao kod ove lorealove, netreba biti točno od keunea boja samo da je neka dobra od koje ću dobiti takvu bojicu.

Anabella08
10.08.2012., 18:27

predpostavljam da želi natural plavu koju kose ili tzv vanilija plavo .
a ako se samo izblajha dobiće uskršnji picek žutu boju , ja bi još dodala neon žutu , a mislim da ipak takvu boju kose ne želi .
nabavi ti sebi wella koleston 12.0 i pomješaj sa 120 ml hidrogena u kremi 9 % ili 12% ( 1:2 omjer , duplo više hidrogena nego farbe )
nema potrebe da kosu kuri blajhom , a i treba znati smješati pravi blajh , neka slučajno uzme jači postotak hidriogena može si skuriti cijelu kosu .
ako baš hoće nešto jače od same farbe onda neka si uzme Blonde L++ (http://www.henkel.at/atd/content_images/Blonde_L1___ExtremAufhellerPlus_169020_300dpi_1772 H_1772W.jpg) posvjetljivač iz Mullera ili od Syossa 12/0 (http://www.syoss.com.hr/index.php?id=256)

EtaEta90
10.08.2012., 20:52
Pozicccc
Zanimaju me Subrina saten blondes i Subrina charm boje za kosu! Da li ste zadovoljne sa njima što se tiče uništavanja kose i ispiranja? Koja vam je linija bolja?
Subrina charm http://www.subrina.si/sl/Nianse/Nianse_1_1/202_specialno_svetlo_biserno_blond_7587/
Subrina saten blondes http://www.subrina.si/en/Shades_saten_blondes_1/Shades_subrina_1_1/010_diamond_blonde_1096/
http://www.subrina.si/en/Shades_saten_blondes_1/Shades_subrina_1_1/202_pearl_blonde_special_1098/
Koja od ovih boja daje lijepu plavu boju da nije previše žuta al da nije ni bijela nego da ispadne lijepa prirodna boja?
Hvala svima unaprijed na pomoći

Holly G.
11.08.2012., 04:24
Da li netko zna gdje bi se u Zagrebu mogle nabaviti ove Subrina Unique profesionalne boje za kosu?:confused:

Una1980
11.08.2012., 08:58
dobro je :) morao je brutalno puno osisat - skroz do uha me osisao ali fala bogu dobro mi stoji :p
al mi je pohvalio boju i reko da vec dugo nije vidio tak dobru plavu :lol:

(ali izuzev toga - jbm psmtr visenikadnecunikogpustitukucudokmijenaglavifarba)

evo slikice na sobnom svijetlu:http://img829.imageshack.us/img829/6089/73904642.jpg (http://imageshack.us/photo/my-images/829/73904642.jpg/) Uploaded with ImageShack.us (http://imageshack.us)

i vani:http://img443.imageshack.us/img443/6454/p8060676.jpg (http://imageshack.us/photo/my-images/443/p8060676.jpg/) Uploaded with ImageShack.us (http://imageshack.us)

ispada zutasta na slikama al nije, no nemrem dobro uvatt

I ja sam se ovako ošišala prije cca tjedan dana...nisam više mogla podnositi kosu:rolleyes:..ustvari još bi spaljotka i prošla (iako mi frizer tvrdi da nije uopće spaljena nego samo jako suha),ali nisam mogla gledati nekoliko ogromnih stepenica...prvo šiške,pa onda poluizrasle šiške do brade i onda kao neka jadna dužina koja pada na leđa :bljak:
Sad imam bob i valjda će sada normalno izrasti :visi:

rejna
11.08.2012., 09:13
predpostavljam da želi natural plavu koju kose ili tzv vanilija plavo .
a ako se samo izblajha dobiće uskršnji picek žutu boju , ja bi još dodala neon žutu , a mislim da ipak takvu boju kose ne želi .
nabavi ti sebi wella koleston 12.0 i pomješaj sa 120 ml hidrogena u kremi 9 % ili 12% ( 1:2 omjer , duplo više hidrogena nego farbe )
nema potrebe da kosu kuri blajhom , a i treba znati smješati pravi blajh , neka slučajno uzme jači postotak hidriogena može si skuriti cijelu kosu .
ako baš hoće nešto jače od same farbe onda neka si uzme Blonde L++ (http://www.henkel.at/atd/content_images/Blonde_L1___ExtremAufhellerPlus_169020_300dpi_1772 H_1772W.jpg) posvjetljivač iz Mullera ili od Syossa 12/0 (http://www.syoss.com.hr/index.php?id=256)

Da shvatila si koju boju zelim, hvala na savjetu , probat cu . 14 godina se farbam u plavo , zadnjih par godina se farbam sama kuci a ne u frizerskom salonu, tako da znala sam ja ubosti tu i tamo pravu nijansu ali je ne mogu ponoviti drugi put, drugi put ispadne nesto sasvim trece. sivi ucinak moze biti zato sto mi je kosa prirodno plava ali ne kako zelim. kao sto sam rekla 14 godina plava , znam sta je blans , neka hvala , nebih htjela da sisam svoju dugu kosu. :kava:

rejna
11.08.2012., 09:20
http://a8.sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-snc7/s720x720/398218_10150702188223402_19863471_n.jpg

Anabella08
11.08.2012., 13:20
http://a8.sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-snc7/s720x720/398218_10150702188223402_19863471_n.jpg
Ako ti je sad ovakva boja kose , onda nemoj ići sa onim posvjetljivačima Syoss i Blonde L++ , prejaki su , a kosa ti je već tretirana farbom i ko zna kako će se ponašati ..moguće je da je sprže jer su to dosta jake boje koje imaju blajha u sebi . Uzmi si tu wellu koleston 12/0 to ti je prirodno plava , bez dodataka ash /cenere tonora ( papeljasto / ljubičasto ) . Na jednu farbu ide 120 ml hidrogena (1:2 omjer ) duplo više hidrogena nego farbe , 9% ili 12% . Prvo farbanje izrast i cijela dužina kose , pazi na vrijeme naviše 45 minuta . Najlon vrečicu na glavu i prati stanje svakih 10-tak minuta . Dužinu kose dobro natopi farbom da ti ne bi ispala šarena . Ako je potrebno zadnjih 10 minuta poprskaj kosu sa vodom ( šprica ) i izmasiraj još jednom dobro kosu da se farba raspodjeli po ostatku kose ako slučajno nije negdje dospjela ili ako si promašila . S obzirom da ti je jako dugačka kosa , a znam i po sebi zna se desiti da jednostavno promašiš dio kose , pogotovo odozada ako nemaš dva ogledala ili nekog da te pofarba ...mama , prijateljica .
S obzirom na dužinu kose , jedna farba ti neće biti dovoljna , trebat će ti najmanje dva komada i 240 ml hidrogena .

EtaEta90
11.08.2012., 14:34
Ima tko iskustva sa ovo bojom od loreala ili mi imate za preporučiti neku drugu? http://www.lorealparis.hr/bojenje-kose/boja/recital-preference/03-03-pepeljasto-ultra-svijetloplava.aspx

Htijela bih neku prirodnu plavu kosu, da nije ni žuta ni bijela

Anita2507
11.08.2012., 14:56
Cure jel koristite možda Ledeno plavi preljev Palette, i jel ga držite samo 5minuta kako piše na uputama?

LaLaLaaaaaaaa
12.08.2012., 13:55
Bok svima, kao novak u ovakvim stvarima imam nekoliko pitanja :kukuc: moja kosa je prirodno svjetlo smeđa. nikad bojana ni kanirana ovakva otprilike, samo sa zlatnijim odsjajem: http://www.google.hr/imgres?um=1&hl=hr&sa=N&biw=1366&bih=667&tbm=isch&tbnid=fW-mxGyYy5h9qM:&imgrefurl=http://www.forum.hr/showthread.php%3Ft%3D191623%26page%3D10&docid=dtSGuoCvoiDT4M&imgurl=http://i233.photobucket.com/albums/ee129/pampsi/Keune1.jpg&w=371&h=286&ei=SKcnUKGKLsLJtAaVi4DQDA&zoom=1&iact=rc&dur=394&sig=114478781792140248070&page=1&tbnh=134&tbnw=173&start=0&ndsp=24&ved=1t:429,r:14,s:0,i:115&tx=98&ty=81 Dal bim mi to posvjetlil koji šampon? Koji preporučate, gdje ga ima i kolko košta? Dal šteti kosi? Jel bi bilo problema zbog toga kaj koristim pjenu i gel za kosu? Hvala :)

Anabella08
12.08.2012., 15:30
Cure jel koristite možda Ledeno plavi preljev Palette, i jel ga držite samo 5minuta kako piše na uputama?
Ako je to onaj iz vrečice , ja bi ti radije preporučila sa si uzmeš Subrinu Charm 80/8 (http://www.subrina.si/en/Shades_subrina_charm_1/Nianse_3/808_special_ice_blonde_7611/) i 3 % hidrogen u omeru 1:2 , duplo više hidrogena nego farbe ..
Budeš od tog paletinog ispala ko pilić ..

Anabella08
12.08.2012., 15:35
Bok svima, kao novak u ovakvim stvarima imam nekoliko pitanja :kukuc: moja kosa je prirodno svjetlo smeđa. nikad bojana ni kanirana ovakva otprilike, samo sa zlatnijim odsjajem: Dal bim mi to posvjetlil koji šampon? Koji preporučate, gdje ga ima i kolko košta? Dal šteti kosi? Jel bi bilo problema zbog toga kaj koristim pjenu i gel za kosu? Hvala :)
Ako misliš na silver ( ljubičasti ) šampon , onda zaboravi da će ti on posvjetliti kosu .. Silver se koristi isključivo za micanje žutila iz plave kose ..
Tebi je kosa smeđa pa ne vidim razlog zašto bi ga uopće koristila :ne zna:
Ako želiš posvjetliti kosu , nažalost za to će ti biti potrebna jača kemija ...

outsider25
14.08.2012., 12:47
Pozdrav cure

Trenutna boja mi je ova:
http://i47.tinypic.com/348sih3.jpg

Dobila san je sa ovom casting bojom 1010
http://i49.tinypic.com/15dl9o9.jpg
s tim da san izbacila njihov hidrogen i stavljala 6 %.
Sad bi isla u nesto tamnije, al ne previse tamno, onako tamno plavo. U obzir dolazi samo casting boje jer san doslovno na sve druge alergicna.

E sad pitanje: Je li mogu sa ovom casting koju inace koristin obojat cijelu kosu samo sa 3 % hidrogena? Hoce li ispast tamnije?

Ili da kupim ovu 910 i da se obojam?
http://i48.tinypic.com/23i761x.jpg
Samo sa kojim postotkom hidrogena?

Stvarno se ne razumijem pa je svaka pomoc dobro dosla :)

Ona Koja Jest
15.08.2012., 08:56
Napokon sam se udostojila uzeti farbu, keune 1517, ali sa hidrogenom 12%, mislim da sam trebala 9% i sad me strah da će mi ispasti kosa žuta. Što vi mislite? Imam srednje plavu pepeljastu kosu. :/

typhoid_mary
17.08.2012., 01:10
:ne zna: zasto ne uzmete sampon za ubijanje zutog pigmenta?

ally n.
19.08.2012., 08:38
kupila sam keune boju 1001 + 9% hidrogen po preporuci frizerke, ali sam procitala u uputama da se nijanse special blonde i super pepeljasto blonde nebi trebale koristiti na izbijeljenu kosu, boja 1001 je pepeljasto blonde (bez super), ne znam dal se to odnosi i na nju.
dal mozda netko zna dal ju mogu iskoristiti ili ne? hvala.

Ona Koja Jest
19.08.2012., 12:29
Jučer sam se farbala sa keune 1517, prvo sam umrla od straha jer sam vidila da mi kosa ljubičasti, ali smirila sam se kad se iprala, ali pravi šok je bio kada mi je ispalo pune dvije šake kose, a čak sam je pomješala sa!1/3 vode da je ublažim, to mi se nije dogodilo niti od jedne farbe od sada(pa čak ni onda kada sam u svojim ludim danima u jednom danu 3 puta zaredom blajhala kosu, tada mi je bila u daleko boljem stanju nego sada)... Uglavnom sretna sam jer uopće imam kosu, pa makar ona i bila tamno siva! :/

SweetBabyDolly
19.08.2012., 13:46
Hey, obojala sam kosu syossom 9-5... izrast je ispao super ali vrhovi su mi malo tamniji. Ne vidi se, ali ja bi svjetlije. Vjerojatno nisam dosta držala. Da li se mogu za kojih dva dana ponovo obojati tom bojom? Neče mi to previše kosu ništiti? Za sada nije uništena, možda mrvicu suša poslije bojanja ali ja to riješim maslinovim i kokosovim uljem

Una1980
19.08.2012., 20:56
kupila sam keune boju 1001 + 9% hidrogen po preporuci frizerke, ali sam procitala u uputama da se nijanse special blonde i super pepeljasto blonde nebi trebale koristiti na izbijeljenu kosu, boja 1001 je pepeljasto blonde (bez super), ne znam dal se to odnosi i na nju.
dal mozda netko zna dal ju mogu iskoristiti ili ne? hvala.

Mislim da možeš. Ne znam za šta ju namjeravaš koristiti, da li za izrast ili za preljev,ali znam da su svi koji su ju koristili ispadali svi jako žuti:ne zna:...bez obzira šta je pepeljasta.
Za svaki slučaj probaj na nekom pramenu od ispod.

Una1980
19.08.2012., 21:00
Jučer sam se farbala sa keune 1517, prvo sam umrla od straha jer sam vidila da mi kosa ljubičasti, ali smirila sam se kad se iprala, ali pravi šok je bio kada mi je ispalo pune dvije šake kose, a čak sam je pomješala sa!1/3 vode da je ublažim, to mi se nije dogodilo niti od jedne farbe od sada(pa čak ni onda kada sam u svojim ludim danima u jednom danu 3 puta zaredom blajhala kosu, tada mi je bila u daleko boljem stanju nego sada)... Uglavnom sretna sam jer uopće imam kosu, pa makar ona i bila tamno siva! :/

Za boldano: ja sam mislila da sam ja rekorderka foruma sa 2 blajhanja u jednom danu i onda farbanjem, ali eto, skinuta sam s trona :zivili:

Šta se tiče 1517,ja sam se godinama s njom farbala...je, stvarno je jaka farba.

nika37
20.08.2012., 11:37
Za boldano: ja sam mislila da sam ja rekorderka foruma sa 2 blajhanja u jednom danu i onda farbanjem, ali eto, skinuta sam s trona :zivili:

Šta se tiče 1517,ja sam se godinama s njom farbala...je, stvarno je jaka farba

...potpis...:)
...isto sam 1517 koristila dugo i mogu reć da je boja odlična al je zato kosa došla na ništa,jako suha i uništena tak da sam već tri puta koristila wellu 12/1 i mogu reć da mi se kosa preporodila a ni boja nije niš lošija,posvijetli izrast isto kao 1517 a punoooooo manje kuri....:D

Sonjicica
20.08.2012., 15:14
Nika37, jel to Koleston ili Wellaton? :)

nika37
20.08.2012., 17:55
Nika37, jel to Koleston ili Wellaton? :)

...Wellaton ona iz dm-a :)

Ona Koja Jest
20.08.2012., 20:59
...isto sam 1517 koristila dugo i mogu reć da je boja odlična al je zato kosa došla na ništa,jako suha i uništena tak da sam već tri puta koristila wellu 12/1 i mogu reć da mi se kosa preporodila a ni boja nije niš lošija,posvijetli izrast isto kao 1517 a punoooooo manje kuri....:D

Ja sam nekad koristila wellu 12 ispadne mi malo svjetlija nego 12/1, mislim da ću se vrati njoj. Keune otpisujem.

Una1980
20.08.2012., 22:57

Jesi probala garnier111? meni posvijetli isto kao 12/1 samo šta mi više na pepeljasto povuče.
da, 12/1 je regenerator naspram 1517:D

Kleopatra_0411
21.08.2012., 07:37
Pozdrav, imam jedno pitanje :)
Kosa mi je blajhana prije mjesec dana, ali samo pramenovi. Užasno mi je smetao izrast i crvenilo pa sam odlučila napraviti preljev, sinoć.
Stavila sam Subrinu 10/1 s puno maske i regeneratora na nekih 10,15 min na mokru kosu. Posvjetlilo je, ali maaalo...onako neutraliziralo.
Izrast je sad ok, nije taman više.
Ali je mene puknulo sad da se ošišam na bob i da puknem Keune 1517 s recimo 9%?
Kako će kosa reagirati s obzirom na Subrininh 12% (jer je bila 3 poslje ponoći, a ja nisam mogla čekati jutro -.-) i blajhane pramenove.
Ne bi htjela da mi otpadne s glave :O

nika37
21.08.2012., 09:01
Jesi probala garnier111? meni posvijetli isto kao 12/1 samo šta mi više na pepeljasto povuče.
da, 12/1 je regenerator naspram 1517:D

...misliš na one nove u novom pakovanju ? :D
...prije sam znala koristit one u starom pakovanju i bile mi dobre i onda jednom pofarbala i ispala pljesnivo siva,nemam pojma zbog čega :p
...jel tebi bolje izvuče garnier 111 ili wella 12/1 ?...meni je wella tako dobra za kosu imam osijećaj da niš ne kuri,a napravi posao :mig:

Una1980
21.08.2012., 09:17
...misliš na one nove u novom pakovanju ? :D
...prije sam znala koristit one u starom pakovanju i bile mi dobre i onda jednom pofarbala i ispala pljesnivo siva,nemam pojma zbog čega :p
...jel tebi bolje izvuče garnier 111 ili wella 12/1 ?...meni je wella tako dobra za kosu imam osijećaj da niš ne kuri,a napravi posao :mig:

Ne ne, mislim na ono staro pakiranje. Meni čisto ok primi, nije presivo:ne zna:
Šta se tiče ovog koja mi bolje izvuče boju..hm..pa možda mi 12/1 ipak malo bolje izvuče,ali to je onak, jedva oku vidljivo,ali smeta me šta je puno žuće.
Skužila sam (a i Hannah je to primjetila) da 12/0 povijetli više nego 12/1,iako je baš ono žuta. čak sam razmišljala da se počnem sa njom farbati,pa da na to stavim preljev sa 111...razmislit ću o toj opciji:D

Una1980
21.08.2012., 09:19
Pozdrav, imam jedno pitanje :)
Kosa mi je blajhana prije mjesec dana, ali samo pramenovi. Užasno mi je smetao izrast i crvenilo pa sam odlučila napraviti preljev, sinoć.
Stavila sam Subrinu 10/1 s puno maske i regeneratora na nekih 10,15 min na mokru kosu. Posvjetlilo je, ali maaalo...onako neutraliziralo.
Izrast je sad ok, nije taman više.
Ali je mene puknulo sad da se ošišam na bob i da puknem Keune 1517 s recimo 9%?
Kako će kosa reagirati s obzirom na Subrininh 12% (jer je bila 3 poslje ponoći, a ja nisam mogla čekati jutro -.-) i blajhane pramenove.
Ne bi htjela da mi otpadne s glave :O

samo nemoj na blajh stavljati 1517...mogli bi ti pramenovi uhvatiti brutalno ljubičasto

nika37
21.08.2012., 10:26
Ne ne, mislim na ono staro pakiranje. Meni čisto ok primi, nije presivo:ne zna:
Šta se tiče ovog koja mi bolje izvuče boju..hm..pa možda mi 12/1 ipak malo bolje izvuče,ali to je onak, jedva oku vidljivo,ali smeta me šta je puno žuće.
Skužila sam (a i Hannah je to primjetila) da 12/0 povijetli više nego 12/1,iako je baš ono žuta. čak sam razmišljala da se počnem sa njom farbati,pa da na to stavim preljev sa 111...razmislit ću o toj opciji:D

...hm...vidiš dobra ideja :D trebalo bi probati,ja sam za sad na 12/1 i dobra je al bi još mrvicu svijetlije a neda mi se blajhat jer će mi ostat dve dlake na glavi :p

cammyblond
21.08.2012., 15:45
http://i1231.photobucket.com/albums/ee504/deanerys1/P1010326.jpg
presretnaaaaaa, prošli mjesec bojala, ovaj mjesec još bolja boja

Anita2507
21.08.2012., 16:17
Kojom bojom?

Una1980
21.08.2012., 23:00
...hm...vidiš dobra ideja :D trebalo bi probati,ja sam za sad na 12/1 i dobra je al bi još mrvicu svijetlije a neda mi se blajhat jer će mi ostat dve dlake na glavi :p

Mislim da bi ti sa njom ipak bilo malo svijetlije. Ja sam sada došla sa cuge i vidjela sam jednu blajhušu :mama:, poludila sam i rekla da ću se opet početi blajhati:rofl:
Kosa je jadna onak sva u stanjenim spaljenim pramenovima, beživotno visi, ali zato je boja za bogove :rofl:

nika37
22.08.2012., 08:57
Mislim da bi ti sa njom ipak bilo malo svijetlije. Ja sam sada došla sa cuge i vidjela sam jednu blajhušu :mama:, poludila sam i rekla da ću se opet početi blajhati:rofl:
Kosa je jadna onak sva u stanjenim spaljenim pramenovima, beživotno visi, ali zato je boja za bogove :rofl:

...tak bi i ja ....bude mi lijepa svijetla boja i onda ja hoću tamniju,onda opet iz tamnije idem u svijetlu i nikad kraja :D ma znaš već :mig:
....to je taj začarani krug,prokletstvo plavuša :rofl:

Una1980
22.08.2012., 09:39
...tak bi i ja ....bude mi lijepa svijetla boja i onda ja hoću tamniju,onda opet iz tamnije idem u svijetlu i nikad kraja :D ma znaš već :mig:
....to je taj začarani krug,prokletstvo plavuša :rofl:

Bome prokletstvo:rofl:
Ali kosa je divne bojeeeeee (ova šta sam ju vidjela jučer navečer), ovako kao šta msimba ima :mama:
Suzdržavam se da ne kupim blajh, 3% i garnier 111 za preljev :brukica:

-honey-
22.08.2012., 11:50
Bok curke, eto danas se ponovo farbam- nisam još od onda kad sam tu kemijala :D tj nekih mjesec i pol i sad je krajnje vrijeme. Opet ću napraviti isto jer je bilo savršeno mjesec dana, a ovih zadnjih dva tjedna mi je malo žuće. Imam neke silver šampone al su koma neovisno o cijeni :504: bolje da šutim, a vidim da hvalite swiss o par, pa imam pitanje za Unu i Anabellu- koji :confused::eek:
ovaj http://ecx.images-amazon.com/images/I/4113zVTnXUL._SL500_AA300_.jpg
ili ovaj http://data7.blog.de/media/513/6317513_a418a0aa8f_m.jpeg
isto piše na oba, a po boji nisu isti- jedan je plavi a drugi ljubičast izvana, a možda ima i još nekih razlika ali na oba piše silver. :kava: Ne žuri mi se sad ali da znam za ubuduće.
Hvala :cerek:
ps -a ima i ovaj http://www.pinkmelon.de/wp-content/uploads/2008/09/sop_-silver-shine-shampoo_teaser.jpg

Una1980
22.08.2012., 12:36
Bome prokletstvo:rofl:
Ali kosa je divne bojeeeeee (ova šta sam ju vidjela jučer navečer), ovako kao šta msimba ima :mama:
Suzdržavam se da ne kupim blajh, 3% i garnier 111 za preljev :brukica:

quotam sama sebe :brukica:
mislila sam na ovu boju koju ima cammyblond na ovoj slici...valjda su me godine stigle,pa ne znam kaj pišem i brkaju mi se ljudi s foruma:ne zna::rofl:

nika37
22.08.2012., 15:01
cammyblond odlična boja :)

nesudenaplavusa
22.08.2012., 22:04
Vec duze vrijeme vas pratim i da ne spominjem da sam probala neke od vasih "tehnika" itd., no i dalje se ne mogu mrdnut s mrtve tocke pa sam se odlucila registrirati i javiti vam se.

Da prijedem na stvar, moja prirodna boja kose je pepeljasto plava. Prije godinu dana sam se odlucila ofarbati u neku srednje smedu nijansu (sada zalim zbog toga) koja je ispala gotovo crno i tako sam se do 6. mjeseca ove godine farbala u tu nijansu, jer me uvijek zivcirao neuredni izrast, sve dok nisam u 6. mjesecu dosla na rub zivaca vise sa svim farbama i kemikalijama kojima mucim svoju kosu i odlucila se vratiti u prirodnu boju (i bila sam svjesna da ce ovo bit jedna veeeelika muka). Tako sam otisla frizerki koja mi je s blajhom posvijetlila za kojih 8 nijansi i tada sam bila srednje smeda. Onda sam cekala kojih 2 mjeseca i kupila Blond L++ posvjetljivac koji toliko hvalite i odlucila ga isprobati. Tjeme mi je ispalo ocekivano zuto, a ostatak kose bakren sa smedim pramenovima tu i tamo, jer nije sve posvijetlilo jednako. Otisla sam odma do DM-a sa siltericom na glavi kupiti neku boju da donekle sve izjednacim i kupila boju nougata, tijeme je potamnilo na lijepu svijetlo smedu boju, no ostatak ostao bakren sa smedim pramenovima.. Nakon svega vise ne znam gdje da se okrenem i gdje da opet ispocetka krenem.. Zelim postici plavu nijansu, sada stvarno vise nebitno koju, samo da je plava kako bi se izrast manje primjecivao, jer ne zelim vise maltretirati kosu raznim kemikalijama (nakon sto uopce dospijem do svoga cilja, jer je nazalost neizbjezno bez toga). Moja kosa je duga do pola leda i loknasta i stvarno ne zelim jos proc 2 i vise tretmana blajha, jer ce mi nakon svega otpast s glave.. Naravno i nakon ova 2 tretmana nije previse unistena, ni suha, jer ju njegujem maskama, silikonima i sl. Molim vas da mi pomognete i kazete sto bi vi na mome mjestu ucinile i za koliko ju nijansi najvise mogu posvijetliti sa ovog stajalista jednim tretmanom? Da pustim kosu da sama izraste bi trajalo i vise od 2 godine do moje zeljene duzine :( Unaprijed hvala.

TheBea
23.08.2012., 13:57
bila sam crvena i sad polako prelazim u plavo...radila sam 2 puta pramenove i nakon toga sam jednom se još prefarbala sa kenue 1517 mješana sa 10.21 i 12% hidrogenom...boja mi sad izgleda ovako:
http://i48.tinypic.com/24mglti.jpg
http://i49.tinypic.com/14jqa0k.jpg

a htjela bi postići ovu boju: http://i49.tinypic.com/532vc0.jpg

kaj bi bilo najbolje da napravim??
jer mi se čini ko da mi boja vuče malo na žuto...a to mi se nikak ne sviđa.. :503:

Una1980
23.08.2012., 21:34
Bok curke, eto danas se ponovo farbam- nisam još od onda kad sam tu kemijala :D tj nekih mjesec i pol i sad je krajnje vrijeme. Opet ću napraviti isto jer je bilo savršeno mjesec dana, a ovih zadnjih dva tjedna mi je malo žuće. Imam neke silver šampone al su koma neovisno o cijeni :504: bolje da šutim, a vidim da hvalite swiss o par, pa imam pitanje za Unu i Anabellu- koji :confused::eek:
ovaj http://ecx.images-amazon.com/images/I/4113zVTnXUL._SL500_AA300_.jpg
ili ovaj http://data7.blog.de/media/513/6317513_a418a0aa8f_m.jpeg
isto piše na oba, a po boji nisu isti- jedan je plavi a drugi ljubičast izvana, a možda ima i još nekih razlika ali na oba piše silver. :kava: Ne žuri mi se sad ali da znam za ubuduće.
Hvala :cerek:
ps -a ima i ovaj http://www.pinkmelon.de/wp-content/uploads/2008/09/sop_-silver-shine-shampoo_teaser.jpg

to meni sve isto izgleda :misli:
mislim da je kod mene ovaj prvi u pitanju. vidim da na zadnjem piše shine,moj nema taj natpis. dakle prvi :o

darkilla
24.08.2012., 00:31
cure trebam malu pomoc...nedavno sam se farabala i to sa keune 9.2 u kombinaciji sa 10.7...9%hidrogen i 6% na korijen misleci da ce mi biti presvijetlo 9..i ovako...vrhovi su mi ispali lijepo pepeljasto plavi a korijen zlatano narancast :( nakon toga sam pokusala ispraviti stetu preljevom 10.7 misleci da ce se malo zagasiti medjutim nista..gdje sam fulala? sada bih htjela nekako ispraviti samo taj korijen i malo duzinu..moze ibiti i malo tamniji samo da izgleda prirodno pepeljasto :help: :(

Ona Koja Jest
24.08.2012., 16:19
Nakon što mi je zbog keune 1517 kosa bila kao najgora slama, stavila sam 2 puta na kosu onu masku s maslinovim uljem, svaki put držala po 1 sat. Izgleda mi tako zdrava kosa da se smijem dok ovo pišem, toliko zdrava da bih se usudila na nju nabaciti blajh. :D E da, može li se u DM-u naći KEUNE 2000???

darkilla
24.08.2012., 16:27
Nakon što mi je zbog keune 1517 kosa bila kao najgora slama, stavila sam 2 puta na kosu onu masku s maslinovim uljem, svaki put držala po 1 sat. Izgleda mi tako zdrava kosa da se smijem dok ovo pišem, toliko zdrava da bih se usudila na nju nabaciti blajh. :D

meni je to sa maslinovim bas cudno..meni od njega kosa bude uzasna..suha, zapetljana :ne zna:

Ona Koja Jest
24.08.2012., 16:37
meni je to sa maslinovim bas cudno..meni od njega kosa bude uzasna..suha, zapetljana :ne zna:

Ne shvaćam kako ti može biti suha od maslinovog ulja. Stavljala si i žumanjak ili samo ulje?

darkilla
24.08.2012., 16:46
Ne shvaćam kako ti može biti suha od maslinovog ulja. Stavljala si i žumanjak ili samo ulje?

probala sam u svimmogucim kombinacijama..naposljetku mi je i frizer rekao da maslinovo ulje zapravo uopce nije dobro za kosu i da je to mit. jedina ulja koja imaju dovoljno male molekule i prodrju u kosu su od kokosovog i palminog ulja..maslinovo samo oblozi vlas :confused:

Ona Koja Jest
24.08.2012., 16:58
probala sam u svimmogucim kombinacijama..naposljetku mi je i frizer rekao da maslinovo ulje zapravo uopce nije dobro za kosu i da je to mit. jedina ulja koja imaju dovoljno male molekule i prodrju u kosu su od kokosovog i palminog ulja..maslinovo samo oblozi vlas :confused:

Ne znam pomaže li dubinski, ali bar izgleda zdravo, bolji rezultat mi je nego s kupljenim maskama. :)

nika37
25.08.2012., 19:05

...meni je najbolje kokosovo stvarno djeluje :)

darkilla
25.08.2012., 23:43
...meni je najbolje kokosovo stvarno djeluje :)

kako i koliko cesto ga koristis? i od kojeg proizvođača? bas sam ga mislila kupiti al me strah da mi ne oteza ili zasiti brzo kosu :p

lokvanj
26.08.2012., 00:29
Ofarbala sam se sinoc u cokoladnu smedju, perfect mousse od schwarzkopfa i dobila sam tamnosmedju sa crvenim odsjajem :/ hocu da sacekam neko vrijeme dok mi se ova boja ne ispere, ali me zanima sta dalje da radim. htjela bih malo posvijetliti kosu i kutarisati se skroz ovog crvenog odsjaja. Vidjela sam da postoje anti-red farbe, igora 0/33 i keune 0/99, da li neko ima iskustva s tim farbama ili ima neko drugo rjesenje (osim frizera naravno, ne daju mi se bas pare)

nika37
26.08.2012., 08:56
kako i koliko cesto ga koristis? i od kojeg proizvođača? bas sam ga mislila kupiti al me strah da mi ne oteza ili zasiti brzo kosu :p

..gle,koristim ga prije pranja kose znači natrackam ga i pustim sat-dva i onda normalno operem kosu :)
...moje je Kemigovo i naručim ga u ljekarni :mig:

Zmijica
26.08.2012., 10:14
1517 je užas, slažem se.
Upravo mi je na glavi i proklinjem zločinku :zubo: jer mi opet spaljuje tjeme, al nema tko me nije pitao koja je to boja i kako je divna :s (čak me jedna žena u tramvaju pitala :))

A ipak mi kuri kosu manje od blajha, pa... trpim :kava:

@TheBea, meni tvoja kosa izgleda kao i ono što hoćeš :misli:, tako da ne znam što ti reć :)

Vec duze vrijeme vas pratim i da ne spominjem da sam probala neke od vasih "tehnika" itd., no i dalje se ne mogu mrdnut s mrtve tocke pa sam se odlucila registrirati i javiti vam se.....
Da sam na tvom mjestu, prala bih kosu često i šamponom protiv peruti, za dubinsko pranje... (uz obaveznu njegu, naravno) da mi se ova postojeća smeđa ispere što više.
I onda bih za mjesec dana kod frizerke puknula hrpu plavih pramenova, i pustila kosu da izraste, eventualno tu i tamo dodavala pramenovlje.
To ako želiš do svoje prirodne, a ako želiš biti baš plava... ja bih tražila da me još jednom ful zblajha i stavi 9.7 ili 10.7 za preljev. To bi te trebalo dovesti do plave...

to meni sve isto izgleda :misli:
mislim da je kod mene ovaj prvi u pitanju. vidim da na zadnjem piše shine,moj nema taj natpis. dakle prvi :o
Potpis.
Prva dva su ista, samo su fotići različiti, rekla bih.
Osim toga, kod nas imaš jedan jedini za kupit, nemoš fulat :D

Una1980
26.08.2012., 10:42
1517 je užas, slažem se.
Upravo mi je na glavi i proklinjem zločinku :zubo: jer mi opet spaljuje tjeme, al nema tko me nije pitao koja je to boja i kako je divna :s (čak me jedna žena u tramvaju pitala :))

A ipak mi kuri kosu manje od blajha, pa... trpim :kava:

@TheBea, meni tvoja kosa izgleda kao i ono što hoćeš :misli:, tako da ne znam što ti reć :)

Da sam na tvom mjestu, prala bih kosu često i šamponom protiv peruti, za dubinsko pranje... (uz obaveznu njegu, naravno) da mi se ova postojeća smeđa ispere što više.
I onda bih za mjesec dana kod frizerke puknula hrpu plavih pramenova, i pustila kosu da izraste, eventualno tu i tamo dodavala pramenovlje.
To ako želiš do svoje prirodne, a ako želiš biti baš plava... ja bih tražila da me još jednom ful zblajha i stavi 9.7 ili 10.7 za preljev. To bi te trebalo dovesti do plave...

Potpis.
Prva dva su ista, samo su fotići različiti, rekla bih.
Osim toga, kod nas imaš jedan jedini za kupit, nemoš fulat :D

Aaaaaaaaaaaa nemoj me tjerati da je idem kupiti :zmaj:..znam da je divnaaaa :mama:

Ona Koja Jest
26.08.2012., 12:54
Kosa mi je nakon nekoliko pranja dobila življu boju, iako ni sada nije željena boja, ali bar nije mrtvačko-mišje siva više.

hawwah
27.08.2012., 11:34
bok cure... mjesecima čitam Vaše savjete. konačno sam se i sama odlučila registrirati. rado ću podijeliti s vama i moju mudrost stečenu kroz proteklih par mjeseci mučenja moje jadne kose... zanima me zna li koja koju bi boju (od nekih tamijih plavih) mogla baciti na glavu da postignem ovo?

http://i158.photobucket.com/albums/t86/Tena13/46731_1510774363569_1060673830_1496875_46486_n.jpg

kosa mi izgleda otprilike ovako. naravno, pigment je tu, pa lako požuti

http://www.frizure.hr/sadrzaj/20110412/12042011085925-2-jessica-alba-1v.jpg

nekako mislim da bi neka pepeljasta, ali tamnija nijansa mogla stvoriti ono što želim. rado bi da mi neka od vas da neki savjet - svi su dobrodošli :) :)

hawwah
27.08.2012., 12:01
btw, znam da je ovo šta želim rad ko zna koliko dobro plaćenih stručnjaka, da je nijansirano satima itd., ali ja želim postići neku boju koju kod koje neću morati muku mučiti sa žutilom na kosi. želim da ima taj neki tamniji ton, a zapravo samo da se oslobodim žutila i olakšam si život :)

LilieMarlen
27.08.2012., 18:24
cure moje da vas pitam :)
jao po stoti put ovo valjda pišem,ali šta ću kad sam neodlučna
znači povijest moje kose :
prije 3 godine sam se ofarbala u crno- a prirodno sam plava bez crvenog pigmenta. uglavnom,tako sam se farbala u crno možda 3 puta,onda sam stavila na to crvenu koja se naravno primila samo na izrast,onda sma skidala boju blajh kupkom pa bila bakrena pa još jedno skidanje i bila sam narančasta i na to sam imala par plavih pramenova. onda sam tu narančastu ubila pepeljasto plavom tamnom i onda sam stavila crvenu,onda sam stavila svijetlo smeđu garnier i ispala skoro crna (-.-) i kad se to malo ispralo sam stavila čokoladu od pallete koja mi je posvijetlila kosu dosta i sad je ovakva neka https://fbcdn-sphotos-e-a.akamaihd.net/hphotos-ak-ash4/205271_266069203507349_1334289080_n.jpg znam da je to puno boja,la sa svakom sam se farbala ono gotovo jednom. imala sam fau kad se pola god nisam ofarbala u ništa nego sma imala pola plavu glavu pola narančastu!

ja bi se izblajhala. prvo moram stanjiti kosu,malo vrhoce srediti jer je dosta ofucana i neke maskice stavljat. i onda bi se za izblajhala,ali kod frizerke. sad da vas pitam kojeimate iskustva sa tim,kakvu ću ja boju otprilike imati nakon blajhanja? ja bi ovo http://cathinthecity.com/wp-content/uploads/2012/08/c12.jpg sad ne znam jel mi bolje blajhat se cijela ili staviti pramenove ovako svijetle u gusto skroz ? moja prirodna je ko ova njena šta se vidi da izrasta.. i kosa nakon toga svega,jel sliči na kosu?

snjeskaS
27.08.2012., 20:18
http://i1231.photobucket.com/albums/ee504/deanerys1/P1010326.jpg
presretnaaaaaa, prošli mjesec bojala, ovaj mjesec još bolja boja

Molim te reci koja ti je to boja???
savršenstvo!!!

ShadeofPale
27.08.2012., 22:31
bok plavuse, evo da ukratko kazem svoja iskustva...imam prirodno tamno tamno plavu kosu, bojala sam ju sa 1517 nekoliko puta i ubilo je zutilo s kojim sam imala probleme radi pigmenta, ali je kosa bila dosta suha. onda sam probala garnier color naturals mislim 111 i boja super, kosa zdravija ali se brzo isprala. pa sam iduci put stavila garnier color sensation...uzas, perut na sve strane a inace nikad s tim nisam imala problema. trenutno imam na glavi keune 10.21 pa javim kako je ispalo...nikad ne blajham kosu, stavljam farbu direktno da ju ne unistavam, i uvijek sam imala dovoljno svijetlu nijansu. 1000 i 1012 su mi npr bacile na zuto...znaci s njima se vise ne igram.

cammyblond
27.08.2012., 22:38
Molim te reci koja ti je to boja???
savršenstvo!!!

Hvala ti!:D
Uglavnom moj savjet ti je: UIL ++, ili kako po novom piše L++, to je od schwatzkopfa, tu boju koristim za poscjetljivanje korijena ( jer ta boja u sebi ima hidrogen i blanche, i posvjetljuje do 8 nijansi ), kad tu boju ispereš ( nakon 40-ak min. ), stavi novu Preference boju od Loreala - Stockhom 10.21.
Vjerujem da će i tebi biti dobra ova kombinacije, meni je savršena, i moram reći da sam dugo tragala za tako dobrom kombinacijom, a kosa mi je nakon toga super, jer u toj Lorealovoj ima ulje.

Javi ako budeš ovu kombinaciju koristila, baš me zanima hoće i tebi biti dobra.
Sretno!:)

LilieMarlen
27.08.2012., 23:14
cure moje da vas pitam :)
jao po stoti put ovo valjda pišem,ali šta ću kad sam neodlučna
znači povijest moje kose :
prije 3 godine sam se ofarbala u crno- a prirodno sam plava bez crvenog pigmenta. uglavnom,tako sam se farbala u crno možda 3 puta,onda sam stavila na to crvenu koja se naravno primila samo na izrast,onda sma skidala boju blajh kupkom pa bila bakrena pa još jedno skidanje i bila sam narančasta i na to sam imala par plavih pramenova. onda sam tu narančastu ubila pepeljasto plavom tamnom i onda sam stavila crvenu,onda sam stavila svijetlo smeđu garnier i ispala skoro crna (-.-) i kad se to malo ispralo sam stavila čokoladu od pallete koja mi je posvijetlila kosu dosta i sad je ovakva neka https://fbcdn-sphotos-e-a.akamaihd.net/hphotos-ak-ash4/205271_266069203507349_1334289080_n.jpg znam da je to puno boja,la sa svakom sam se farbala ono gotovo jednom. imala sam fau kad se pola god nisam ofarbala u ništa nego sma imala pola plavu glavu pola narančastu!

ja bi se izblajhala. prvo moram stanjiti kosu,malo vrhoce srediti jer je dosta ofucana i neke maskice stavljat. i onda bi se za izblajhala,ali kod frizerke. sad da vas pitam kojeimate iskustva sa tim,kakvu ću ja boju otprilike imati nakon blajhanja? ja bi ovo http://cathinthecity.com/wp-content/uploads/2012/08/c12.jpg sad ne znam jel mi bolje blajhat se cijela ili staviti pramenove ovako svijetle u gusto skroz ? moja prirodna je ko ova njena šta se vidi da izrasta.. i kosa nakon toga svega,jel sliči na kosu?

moram kvotat samu sebe damn :rolleyes:
nego ta na slici ima pramenove,tako da ne znam sad baš bil ja cijelu kosu blajhala kad želim baš to...
koliko gusto se pramenovi mogu napraviti? koliko to plavo može ispast?

Anabella08
27.08.2012., 23:33
Uglavnom moj savjet ti je: UIL ++, ili kako po novom piše L++, to je od schwatzkopfa, tu boju koristim za poscjetljivanje korijena ( jer ta boja u sebi ima hidrogen i blanche, i posvjetljuje do 8 nijansi ), kad tu boju ispereš ( nakon 40-ak min. ), stavi novu Preference boju od Loreala - Stockhom 10.21.
Vjerujem da će i tebi biti dobra ova kombinacije, meni je savršena, i moram reći da sam dugo tragala za tako dobrom kombinacijom, a kosa mi je nakon toga super, jer u toj Lorealovoj ima ulje.

Ja se samo nadam da mješaš Stockholm 10.21 sa 3% hidrogenom .
Onaj što dobiješ u kutiji je 9% i ja ti baš ne bi savjetovala da ideš s njime na kosu nakon L++
Sad ti je kosa možda ok , ali dugotrajno ....to ti je recept za katastrofu .
Ja sam se tako opekla i nikad više ...
Bez problema možeš uzeti hidrogen od 3% isti ćeš rezultat dobiti , a kosu nećeš bez veze kuriti sa 9% .

dalilaa
28.08.2012., 11:20
moram kvotat samu sebe damn :rolleyes:
nego ta na slici ima pramenove,tako da ne znam sad baš bil ja cijelu kosu blajhala kad želim baš to...
koliko gusto se pramenovi mogu napraviti? koliko to plavo može ispast?

ako ideš kod neke dobre frizerke može ti odma dobiti tu boju blajh + preljev sada mislim da bi ti prije takva bila da je cilu blajhaš...
a sa pramenovima u 2 puta mislin da bi ti do te došla...
najbolje pitati frizerku kada joj pokažeš šta želiš...

snjeskaS
28.08.2012., 16:31

Pa kaj ti se niš ne ošteti kosa? od 2 boje u jednom danu?
e pa da se ja malo raspišem.....
imala sam negdje do 5 mj. plavu kosu...farbnu keune1001 i 12% hidrogen
no međutim ,vidjela sam da mi boja ne izvlaći kao nekad i bilo mi je dosta borbe sa medenom i suhom kosom i ofarbala sam se sa smeđom(ispalo crno)
no bila ja takva mjesec danai nakon toga povratak u plavo....prvo kod frizerke ..napravila mi je hrpetinu sivih pramenova na tamnu kosu(izgledala sam ko stara baba) i isti dan nakon 1h plakanja po blajh naravno ispala kanarinac žuta...nakon 3 dana garnier color nat.111 ispala siva ko miš šta je još gore nego žutilo...no to se ispralo...i sad sam već 2 mj.farbala opet sa keune 1001 i izrast mi baš žut dosta ,stavila sam 9% hidrogen da malo odmorim kosu jer otpada više nego inaće od tih tretmana...a plavu boju kakvu ti imaš uz boju nemrem dobit !
e sad mene mući dal da probam sa tim bojama ko ti ili da radije stavim smeđe pramenove na blajhani dio ,a ubuduće na izrast tj.smeđi dio koji će rast samo plave? inaće prirodna mi svijetlo smeđa ili miš boja...
svaki savjet dobrodošao...:)

cammyblond
29.08.2012., 15:20
Ja se samo nadam da mješaš Stockholm 10.21 sa 3% hidrogenom .
Onaj što dobiješ u kutiji je 9% i ja ti baš ne bi savjetovala da ideš s njime na kosu nakon L++
Sad ti je kosa možda ok , ali dugotrajno ....to ti je recept za katastrofu .
Ja sam se tako opekla i nikad više ...
Bez problema možeš uzeti hidrogen od 3% isti ćeš rezultat dobiti , a kosu nećeš bez veze kuriti sa 9% .

Ne bude mi uopće kosa koma, dapače, bude super od te Lorealove....L++ stavljam isključivo samo na izrast, nikako na cijelu dužinu kose, a tek onda preljev sa štokholm - i nju držim 15-ak min....meni je ta kombinacija super, i tako kosu tretiram već mjesecima....a tko želi probati - sve na vlastitu odgovornost:D

cammyblond
29.08.2012., 15:21
Pa kaj ti se niš ne ošteti kosa? od 2 boje u jednom danu?
e pa da se ja malo raspišem.....
imala sam negdje do 5 mj. plavu kosu...farbnu keune1001 i 12% hidrogen
no međutim ,vidjela sam da mi boja ne izvlaći kao nekad i bilo mi je dosta borbe sa medenom i suhom kosom i ofarbala sam se sa smeđom(ispalo crno)
no bila ja takva mjesec danai nakon toga povratak u plavo....prvo kod frizerke ..napravila mi je hrpetinu sivih pramenova na tamnu kosu(izgledala sam ko stara baba) i isti dan nakon 1h plakanja po blajh naravno ispala kanarinac žuta...nakon 3 dana garnier color nat.111 ispala siva ko miš šta je još gore nego žutilo...no to se ispralo...i sad sam već 2 mj.farbala opet sa keune 1001 i izrast mi baš žut dosta ,stavila sam 9% hidrogen da malo odmorim kosu jer otpada više nego inaće od tih tretmana...a plavu boju kakvu ti imaš uz boju nemrem dobit !
e sad mene mući dal da probam sa tim bojama ko ti ili da radije stavim smeđe pramenove na blajhani dio ,a ubuduće na izrast tj.smeđi dio koji će rast samo plave? inaće prirodna mi svijetlo smeđa ili miš boja...
svaki savjet dobrodošao...:)

Uf, moram reći da mi je žao što si bila nezadovoljna i što je sve tako kma ispalo, razumijem te u potpuosti...no evo to ti je bio moj savjet, ako se usudiš probaj

Flakeolino
30.08.2012., 09:59
Pozdrav!

Imam bijelu kosu, obično izrast cca jednom mjesečno farbam plavim blajhom + 9% hidrogen i preko dam ili Stargazer white preljev ili silver šampon. Tako radim već godinama i sve je bilo ok do prije par mjeseci.

Spletom veoma neugodnih okolnosti kosa mi se spržila potpuno. Kad je suha izgleda relativno dobro, osim što se zamrsi čim ju pogledam, al kad je mokra se rasteže kao žvaka i ispada u pramenovima kad ju češljam.

Postoji li neki način da se to popravi ili ublaži bez da se moram obrijati na nulu? :(

Una1980
30.08.2012., 10:52
Pozdrav!

Imam bijelu kosu, obično izrast cca jednom mjesečno farbam plavim blajhom + 9% hidrogen i preko dam ili Stargazer white preljev ili silver šampon. Tako radim već godinama i sve je bilo ok do prije par mjeseci.

Spletom veoma neugodnih okolnosti kosa mi se spržila potpuno. Kad je suha izgleda relativno dobro, osim što se zamrsi čim ju pogledam, al kad je mokra se rasteže kao žvaka i ispada u pramenovima kad ju češljam.

Postoji li neki način da se to popravi ili ublaži bez da se moram obrijati na nulu? :(

Kod mene je bio sličan slučaj. Nakon godina i godina blajhanja počela mi je nenormalno ispadati kosa i više nisam imala pojma kaj da radim. Baš ovo šta ti kažeš ispadala je u pramenovima dok bi se češljala. Situaciju sam riješila tako da sam se prestala blajhati i počela farbati sa najsvijetlijim plavim farbama. Prvih 2mj se vidjela ta razlika između pofarbanog i blajhanog dijela,ali onda se sve nekak stopilo jedno s drugim.
Između ostalog ti je i hidrogen prejak..uglavnom svi koriste 3% sa blajhom,pa onda stave preljev.
Ne znam šta da ti savjetujem osim ovog šta sam napisala tj ispričala kako sam ja riješila takav slučaj.

SweetBabyDolly
30.08.2012., 10:58
Pozdrav!

Ja njegujem kosu kokosovim uljem i super mi je... Jedino što se ja ne blajham, bojam se sa syossom 9-5 jer prirodno sam srednje plava. Ali mislim da nemaš što izgubiti ako probaš sa uljima. Dobra su ti ulja kokosovo, bademovo, čičkovo i ricinusovo (ricinusovo je dosta gusto pa ga je dobro razrijediti npr sa bademovim). Ako se odlučiš za ulja onda si kupi baš u biljnoj ljekarni hladno prešano, niti jedno od navedenih ulja ti nije skupo.

P.s i poslušaj savjet od Une1980 i prestani se blajhati i probaj piti b vitamin on je dobar za obavljanje kose i njezin rast

aurora.
30.08.2012., 15:41
Boja ti je prekrasna!!! Oduševljena sam!!! Famozna mi je.
Ja vec dvije godine koristim 1517, ali još bi svijetlije, nije mi to to. Misliš da će ovo tvoje upalit :ne zna:?

P.S. Mislim na camm, neće da kvota mamicu mu :503:.

matea_crnkaa
30.08.2012., 18:05
pozdrav plavušee :mig:
imam jedno pitanje, ne znam da li se o tome prethodno raspravljalo, nisam čitala sve detaljno.
Naime, imam prirodno plavu kosu, i prije 2 godine nisam bila baš pametna i pofarbala sam se u crno, i od tada se farbam u crno... sada se, naravno, želim vratit u plavo.. neki mi predlažu blajhanje, neki da uzmem smeđu pa idem postepeno jer će blajh uništit kosu itd..
pa što bi mi vi preporučile?? možda je neka to već radila, iz crne u plavu ?
:):)

Zhuta
31.08.2012., 07:09
Bok plavojke.
Ovdje hvalite Wellu Wellaton 12/1 (ja sam još uvijek na keune 1517 i 9% hidrogena i čudom se čudim kako mi je kosa u lošem stanju a ne stavljam blajh na nju).
Da li ta Wella sadrži vrećice blajha u kutiji?
Imam u planu idući put ofarbat se s njom ali nemam namjeru više blajh stavljat na kosu.

nesudenaplavusa
31.08.2012., 08:26
pozdrav plavušee :mig:
imam jedno pitanje, ne znam da li se o tome prethodno raspravljalo, nisam čitala sve detaljno.
Naime, imam prirodno plavu kosu, i prije 2 godine nisam bila baš pametna i pofarbala sam se u crno, i od tada se farbam u crno... sada se, naravno, želim vratit u plavo.. neki mi predlažu blajhanje, neki da uzmem smeđu pa idem postepeno jer će blajh uništit kosu itd..
pa što bi mi vi preporučile?? možda je neka to već radila, iz crne u plavu ?
:):)

Evo ja se isto zovem Matea i isto sam prirodna plavusa (pepeljasta), no isto me puklo farbanje u smedu i crnu sto me dovelo do ovogo ludila iz kojeg nemrem nazad u svoju boju :504: :(
Ja sam pocela "skidati" to crnilo u 6. mj. i tada mi je iz crne frizerka blajhom posvijetlila kosu za kojih 8 nijansi do smede, no i dalje je to bilo dosta tamno za ono sto ja zelim. Naravno to je udarilo moje roditelje dosta po dzepu pa mi nisu dali da odem na jos jedan tretman, jer je preskupo pa sam uzela L++ posvjetljivac u Mulleru (35 kn) i to mi je dosta skinulo boju na narancastu na i zutu na tjemenu, ali su neki pramenovi i dalje ostali dosta tamni pa sam uzela Mousse Color Nougat kako bi to sve donekle izjednacila.. Tjeme mi je i dalje nesto svjetlije, ostatak je sarenilo, od svijetlo smede do tamnijih pramenova i sada cu cekat do 10. mj. da se kosa malo obnovi maskicama, silikonima itd. kako bi opet otisla kod frizera na blajhanje i preljev 9.7 ili 10.7 kako mi je Zmijica savjetovala.. Molim se da mi kosa nakon svega toga ne opadne :rolleyes:

Uglavnom, teskom mukom ces se vratiti do zeljene boje.. Brzina kojom ces doc do nje ti ovisi i o duzini kose, npr. moja je duza od pola leda.. Morat ces svakako otic na najmanje 3 (u najboljem slucaju) blajhanja kako bi dosla do te boje ili trazi salone sa skidacima boje (nemam iskustva s njima, ali zvuce mi nekako ucinkovitije za farbanu kosu.. :ne zna: ) i naravno iza svakog tog blajhanja ce ti stavljati preljev. Dakle, ja sam za blajh (naravno uz svu mogucu njegu kose, kupi si razna ulja, maske i silikone) Sretno :mig:

nika37
31.08.2012., 09:03
Bok plavojke.
Ovdje hvalite Wellu Wellaton 12/1 (ja sam još uvijek na keune 1517 i 9% hidrogena i čudom se čudim kako mi je kosa u lošem stanju a ne stavljam blajh na nju).
Da li ta Wella sadrži vrećice blajha u kutiji?
Imam u planu idući put ofarbat se s njom ali nemam namjeru više blajh stavljat na kosu.

..bok Zhuta :mig:

....imamo istu povijest :rofl:,kurenje s 1517 rezultat kosa u rezancima :eek:
...moj ti je savjet da sad malo odmoriš od 1517 koja je uistinu odlična za boju i da pređeš na Wellu 12/1 koja stvarno super izvlači tako i ja sad radim :p
...Wella ti nema blajha bar nema onih vrećica koje se inače dobiju sa strane tako da s njom slobodno stvarno je nježna prema kosi :mig:

Zhuta
31.08.2012., 09:23
..bok Zhuta :mig:

....imamo istu povijest :rofl:,kurenje s 1517 rezultat kosa u rezancima :eek:
...moj ti je savjet da sad malo odmoriš od 1517 koja je uistinu odlična za boju i da pređeš na Wellu 12/1 koja stvarno super izvlači tako i ja sad radim :p
...Wella ti nema blajha bar nema onih vrećica koje se inače dobiju sa strane tako da s njom slobodno stvarno je nježna prema kosi :mig:

Bok nika :mig:

E to mi je bitno da nema u sadržaju kutije vrećice s blajhom.
Znam da ni pagla nakon svakog pranja ne pomaže, ali vidim da je još u nečem osim u tome stvar, ali uopće mi nije padalo na pamet da bi to mogla biti boja za kosu.
Mislila sam da ne može napraviti toliko štete sa 95 hidrotgena 15min koliko je držim, ali očito da može :(
Farbat ću se u 9mj, javim dojmove.

Kakva je tvoja boja sad?

darkilla
31.08.2012., 10:33
cure zanima me da li je neka od vas probala anti crveni pigment keune pastu 0/99? s cime se smije mjesati, a sa cime ne?jel smije mala kolicina u boje dubine 9 ili 10?

matea_crnkaa
31.08.2012., 11:35
Evo ja se isto zovem Matea i isto sam prirodna plavusa (pepeljasta), no isto me puklo farbanje u smedu i crnu sto me dovelo do ovogo ludila iz kojeg nemrem nazad u svoju boju :504: :(
Ja sam pocela "skidati" to crnilo u 6. mj. i tada mi je iz crne frizerka blajhom posvijetlila kosu za kojih 8 nijansi do smede, no i dalje je to bilo dosta tamno za ono sto ja zelim. Naravno to je udarilo moje roditelje dosta po dzepu pa mi nisu dali da odem na jos jedan tretman, jer je preskupo pa sam uzela L++ posvjetljivac u Mulleru (35 kn) i to mi je dosta skinulo boju na narancastu na i zutu na tjemenu, ali su neki pramenovi i dalje ostali dosta tamni pa sam uzela Mousse Color Nougat kako bi to sve donekle izjednacila.. Tjeme mi je i dalje nesto svjetlije, ostatak je sarenilo, od svijetlo smede do tamnijih pramenova i sada cu cekat do 10. mj. da se kosa malo obnovi maskicama, silikonima itd. kako bi opet otisla kod frizera na blajhanje i preljev 9.7 ili 10.7 kako mi je Zmijica savjetovala.. Molim se da mi kosa nakon svega toga ne opadne :rolleyes:

Uglavnom, teskom mukom ces se vratiti do zeljene boje.. Brzina kojom ces doc do nje ti ovisi i o duzini kose, npr. moja je duza od pola leda.. Morat ces svakako otic na najmanje 3 (u najboljem slucaju) blajhanja kako bi dosla do te boje ili trazi salone sa skidacima boje (nemam iskustva s njima, ali zvuce mi nekako ucinkovitije za farbanu kosu.. :ne zna: ) i naravno iza svakog tog blajhanja ce ti stavljati preljev. Dakle, ja sam za blajh (naravno uz svu mogucu njegu kose, kupi si razna ulja, maske i silikone) Sretno :mig:

Hvala ti na informacijama :D:D da i moja je dugačka kosa, tanka, malo je imam, svilenkasta, pa se zbog toga bojim blajhanja.... :(
a ništa..ne preostaje mi drugo nego blajhanje.. ionako se crne nebi mogla drukčije riješit, jer ne prima ni jednu drugu boju..(osim na izrast) .... znam da će mi trebati puno vremena,ali imam vremena..do 5.mjeseca moram bit plavuša... a boja koju želim imati je nešto ovako http://img380.imageshack.us/img380/5108/dsc00380ta7.jpg

nika37
31.08.2012., 11:39
Bok nika :mig:

E to mi je bitno da nema u sadržaju kutije vrećice s blajhom.
Znam da ni pagla nakon svakog pranja ne pomaže, ali vidim da je još u nečem osim u tome stvar, ali uopće mi nije padalo na pamet da bi to mogla biti boja za kosu.
Mislila sam da ne može napraviti toliko štete sa 95 hidrotgena 15min koliko je držim, ali očito da može :(
Farbat ću se u 9mj, javim dojmove.

Kakva je tvoja boja sad?

...mislim da ćeš bit zadovoljna sa Wellom,moja boja nije loša,al moram priznat da je bila bolja sa 1517 al sad za malu nijansu se ne isplati palit kosu :D
....1517 više povuče na sivo i kad se ispere bude odlična,a ova ne bude siva i za nijansu mi slabije izvuče izrast al nekak djeluje prirodnije,probaj :cerek:

nesudenaplavusa
31.08.2012., 12:04
Hvala ti na informacijama :D:D da i moja je dugačka kosa, tanka, malo je imam, svilenkasta, pa se zbog toga bojim blajhanja.... :(
a ništa..ne preostaje mi drugo nego blajhanje.. ionako se crne nebi mogla drukčije riješit, jer ne prima ni jednu drugu boju..(osim na izrast) .... znam da će mi trebati puno vremena,ali imam vremena..do 5.mjeseca moram bit plavuša... a boja koju želim imati je nešto ovako http://img380.imageshack.us/img380/5108/dsc00380ta7.jpg[/QUOTE]

Nista, znam kako ti je pa da uskocim malo :D
Ne brini oko toga, moja kosa je inace frckava (onako loknasta), a frckave kose su opcenito krhkije i teze podnose sve te kemikalije i peglanja.. (Peglala sam se jedno 2 godine neprestano pa prestala isto negdje u 6. mj. skroz) I jos imam kose na glavi :rofl: Bit ces plava i prije 5. mj., no nemoj bas sad svakih par tjedana blajhat, jer ti je to ubojstvo za kosu. Ako ne budes zadovoljna rezultatima pa ti se "zuri" na jos svijetlije, onda najmanje mjesec i pol da se kosa kolko-tolko oporavi i nakon svega toga ti je neophodno sisanje vrhova. :D (u svakom je slucaju bolje od brijanja :lol: ) A za tu nijansu ti ja nemam pojma :ne zna: Kada dodes do srednje plave, pitaj iskusnije cure ovdje, vjerujem da ces tada moc vec u kucnoj radionici to radit. Od oka mislim da ti je to kojih 4-5 blajhanja, jer je to medu najsvjetlijim nijansama. Eto tolko od mene, nadam se da sam u necem pomogla. :D

matea_crnkaa
31.08.2012., 13:42
Hvala ti na informacijama :D:D da i moja je dugačka kosa, tanka, malo je imam, svilenkasta, pa se zbog toga bojim blajhanja....
a ništa..ne preostaje mi drugo nego blajhanje.. ionako se crne nebi mogla drukčije riješit, jer ne prima ni jednu drugu boju..(osim na izrast) .... znam da će mi trebati puno vremena,ali imam vremena..do 5.mjeseca moram bit plavuša... a boja koju želim imati je nešto ovako http://img380.imageshack.us/img380/5108/dsc00380ta7.jpg

Nista, znam kako ti je pa da uskocim malo :D
Ne brini oko toga, moja kosa je inace frckava (onako loknasta), a frckave kose su opcenito krhkije i teze podnose sve te kemikalije i peglanja.. (Peglala sam se jedno 2 godine neprestano pa prestala isto negdje u 6. mj. skroz) I jos imam kose na glavi :rofl: Bit ces plava i prije 5. mj., no nemoj bas sad svakih par tjedana blajhat, jer ti je to ubojstvo za kosu. Ako ne budes zadovoljna rezultatima pa ti se "zuri" na jos svijetlije, onda najmanje mjesec i pol da se kosa kolko-tolko oporavi i nakon svega toga ti je neophodno sisanje vrhova. (u svakom je slucaju bolje od brijanja A za tu nijansu ti ja nemam pojma Kada dodes do srednje plave, pitaj iskusnije cure ovdje, vjerujem da ces tada moc vec u kucnoj radionici to radit. Od oka mislim da ti je to kojih 4-5 blajhanja, jer je to medu najsvjetlijim nijansama. Eto tolko od mene, nadam se da sam u necem pomogla.[/QUOTE]

ajme uljepšala si mi dan :D uskoro krećem na blajhanje onda... ma spremna sam skratit kosu, jer imam dugačku, pa nek sječe šta ne valja hahhah ...hvala ti puno, stavim ja slikicu tu da vidiš rezultat ..a onda bi kad dođem u plavu mogla pramenove dalje radit (da ne mučim toliko kosu) ... ne znam, vidjet ću šta kaže frizerka :)

nesudenaplavusa
31.08.2012., 14:46
ajme uljepšala si mi dan :D uskoro krećem na blajhanje onda... ma spremna sam skratit kosu, jer imam dugačku, pa nek sječe šta ne valja hahhah ...hvala ti puno, stavim ja slikicu tu da vidiš rezultat ..a onda bi kad dođem u plavu mogla pramenove dalje radit (da ne mučim toliko kosu) ... ne znam, vidjet ću šta kaže frizerka :)[/QUOTE]

Haha drago mi je to cuti :D
Napravi pramenove, nece ti to biti neka velika razlika na tako svijetlu kosu, ali ces zato imat prirodniji izgled. I ja sam razmisljala o pramenovima kada postignem zeljenu boju, ali ako cu ih radit, radit cu oko pola godine poslije svih tih blajhanja da se kosa oporavi koliko moze, jer znam da cu svejedno morati i dalje izrast bojat, jer je moja boja nekako sivkasta i nemoguce ju je dobit farbanjem. Vjerujem da ces tako i ti trebat stalno brigu oko izrasta vodit, jer je plava kosa katastrofalna za odrzavat urednom, ali je zato :cerek: i vrijedi toga :mig: Obavezno stavi slikicu i ja cu svoju kada budem gotova sa svime. Jos jednom sretno. :D

Una1980
31.08.2012., 20:56
Nika i Zhuta...a da probate garnier111, ta mi se čini kao najsličnija 1517. ja sam se do nedavno farbala sa 12/1 i dosta žuto ispada:ne zna:. istina, naspram 1517 je regenerator, ali i garnier 111 isto ne pali kosu,a po mom iskustvu je puno više pepeljasta od 12/1. naravno imala sam godine i godine zlostavljanja sa 1517 pa uspoređujući te 3 farbe definitivno glasam za 111.

nika37
31.08.2012., 21:02
Nika i Zhuta...a da probate garnier111, ta mi se čini kao najsličnija 1517. ja sam se do nedavno farbala sa 12/1 i dosta žuto ispada:ne zna:. istina, naspram 1517 je regenerator, ali i garnier 111 isto ne pali kosu,a po mom iskustvu je puno više pepeljasta od 12/1. naravno imala sam godine i godine zlostavljanja sa 1517 pa uspoređujući te 3 farbe definitivno glasam za 111.

...pa i meni 12/1 ispada dosta žuto al me strah stavit garnier 111 jer sam s njom ispala skroz siva pred koju godinu,nemam pojma zašto a prije toga mi je lijepo bila uhvatila :ne zna:
...sad ću opet stavit wellu jer ju naravno imam u zalihama pa možda slijedeći put probam garnier :D

Una1980
31.08.2012., 21:21
...pa i meni 12/1 ispada dosta žuto al me strah stavit garnier 111 jer sam s njom ispala skroz siva pred koju godinu,nemam pojma zašto a prije toga mi je lijepo bila uhvatila :ne zna:
...sad ću opet stavit wellu jer ju naravno imam u zalihama pa možda slijedeći put probam garnier :D

Ili da možda nakon nje, pošto je dosta žuta, staviš preljev sa garnierom:ne zna:
odmah hvata na sivo, tak da nema potrebe držati više od koju minutu na glavi.

Ollie
01.09.2012., 00:09
Pozdrav! Molim savjet :)!
Prije mjesec dana sam se blajhala i sada sam srednje zlatno plava (na nekom svjetlu izgleda baš žuto).
Problem je bio u tome što sam prije godinu dana bila svijetlo riđa, iako se to ispralo pigment je ostao i pravio problem kod blajhanja(a isto tako i frizerka izgleda nije imala pojma šta radi:rolleyes:).

Ja bi sad htjela nešto poput ovoga
http://img842.imageshack.us/img842/6518/2afafxy.jpg uglavnom da je jako pepeljasta, nemora biti točno ta nijansa nego samo da iz te zlatne dobijem neku hladnu nijansu.
Koja boja bi mogla pomoći u tome?
Inače prirodna boja kose ako je važno- http://img36.imageshack.us/img36/5110/13805102.png - slikano prije 10 god ali boja je još uvijek ista.
Please pomozite !!!

malabuba
02.09.2012., 09:00
cure, trebam savjet.
naime, prirodna boja kose mi je neka srednje smedja, sa blago crvenkastim odsjajem. do sada sam se blajhala kod frizerke da bi dobila gotovo pa bijelu kosu. i da, kosa mi je kratka poprilicno.
e sad...ostadoh bez posla i ne mogu si bas priustit svaki mjesec 300kn da bi mi ona farbala izrast pa sam odlucila probat sama doma (uz pomoc frendice).

uzela sam afroditin blajh (onaj plavi) i hidrogen. trebam li jos sto ili? jel bi bilo moguce mozda pofarbat izrast bez blajha?
kakva me procedura ocekuje?

jaaaako se svidjam sama sebi ovako svijetla i htjela bi ju furat jos neko vrijeme. help! i hvala unaprijed :kiss:

nika37
02.09.2012., 09:35
cure, trebam savjet.
naime, prirodna boja kose mi je neka srednje smedja, sa blago crvenkastim odsjajem. do sada sam se blajhala kod frizerke da bi dobila gotovo pa bijelu kosu. i da, kosa mi je kratka poprilicno.
e sad...ostadoh bez posla i ne mogu si bas priustit svaki mjesec 300kn da bi mi ona farbala izrast pa sam odlucila probat sama doma (uz pomoc frendice).

uzela sam afroditin blajh (onaj plavi) i hidrogen. trebam li jos sto ili? jel bi bilo moguce mozda pofarbat izrast bez blajha?
kakva me procedura ocekuje?

jaaaako se svidjam sama sebi ovako svijetla i htjela bi ju furat jos neko vrijeme. help! i hvala unaprijed :kiss:
...moj ti je savjet pošto bi se blajhala prvi put bolje kupi UIL ++ od schwartzkopfa i premaži korijen pa onda neki preljev sa pepeljastom farbom uz 3% hidrogen :D
...ili ova prva kombinacija isto uz 3 % al mislim da ti je lakše ovo drugo pošto si početnik :)

....izrast bez blajha možeš jedino ak ne želiš bijelu boju i uz to da ti je prirodna dosta svijetla i bez crvenog pigmenta...:D

Ollie
02.09.2012., 09:41
nvm, nisam bila strpljiva i jučer sam uzela palette c10 i pofarbala se i ispalo je super ! Onako "prirodno" svijetlo plava ...uglavnom nisam više žuta kao pile:D

malabuba
02.09.2012., 09:58
dobro, znaci nisam falila s pretpostavkom da mi treba blajh :D
a di ima kupit tog UIL++? jer u dm kad sam trazila sam nasla samo afroditu?

tnx na savjetu, valjda necu ostat bez kose :zubo:
e i da, koliko drzim to na kosi? pratim razvoj ili onako kako pise na pakovanju?

Una1980
02.09.2012., 10:34

e i da, koliko drzim to na kosi? pratim razvoj ili onako kako pise na pakovanju?

Mislim da u Mulleru imaš za kupiti, ali mislim da ti je to u principu sve jako slično, tako da možeš iskoristiti i ovaj Afroditin blajh šta si kupila. Ne znam kak ti je frizerka miješala, ali ja ti savjetujem da uzmeš 3% hidrogena uz njega...i prati kak ti hvata. Nakon toga, ako ispadneš žuta,a hoćeš sa tricom, stavi neki pepeljasti preljev, tipa garnier 111 ili sl., to će ti ubiti žutilo i bit ćeš lepa bela:cerek:

nika37
02.09.2012., 13:46

...ma ima ga i u DM-u to ti je Palette u kutiji stoji ti tam di su i farbe,imaš UIL,UIL+ i UIL ++ ovaj zadnji ti je najbolji jer ima najveći stupanj posvjetljenja :)
...prati proces al mislim da za UIL ti najbolje da se pridržavaš upute koja piše jer mu treba malo duže neg kod običnog blajhanja :)

Ollie ja sam jednom isto stavila tu C10 i bila super boja i onda nakon dva pranja požutila....

Zhuta
02.09.2012., 15:24

Bome onda mislim da bi ta 111 bila za mene, jer držim boju puno kraće od predviđenog pošto nisam platinasto plava nego neki med , pa mi je bitno da ima sivi podton da ubije moj prirodno crveni pigment.

Misliš da bi sa 111 mogla dobiti to?
Ili bi 12/1 bila dobra s obzirom da je i ostatak moje kose žut? http://i47.tinypic.com/2cg0mc8.jpg

Beautylicious
02.09.2012., 21:21

I meni je znala takva ispasti, zato ju obavezno isperem (jačim) šamponom. Sivilo odmah nestane, a ostane lijepa pepeljasta nijansa. :)

suicidalblonde
03.09.2012., 12:16
curke lijep pozdrav, molit cu vas za savjet..

dugo sam se farbala sa paletom C10, i prije nekih 8mj počela sa wellom koleston, malo sam se tražila sa 12icama, i skužila da mi najbolje odg neka mješavina 12.11 i 12.1. zadovoljna sam kako mi uhvati boja na korijenu (malo je tamnija, ali pri drugom farbanju lijepo posvijetili).
nego, kako sam uvijek farbala samo korijen, sad imam tih 8-9cm lijepu boju, malo hladniju, a ostatak kose mi je žučkastiji. kakav preljev da frknem? ne bi htjela sivi jer mi to ne stoji, samo bi da malo ubije to žutilo.

probala sam stavit sliku al sam očito defos za te stvari
hvala unaprijed dobrim dušicama :*

suicidalblonde
03.09.2012., 12:42
možda sam ipak uspijela staviti sliku ;)

http://imageshack.us/photo/my-images/819/fotografijai.jpg/

ne znam baš koliko ćete skužiti taj zločesti prijelaz..

profesionalac
03.09.2012., 14:15
curke lijep pozdrav, molit cu vas za savjet..

dugo sam se farbala sa paletom C10, i prije nekih 8mj počela sa wellom koleston, malo sam se tražila sa 12icama, i skužila da mi najbolje odg neka mješavina 12.11 i 12.1. zadovoljna sam kako mi uhvati boja na korijenu (malo je tamnija, ali pri drugom farbanju lijepo posvijetili).
nego, kako sam uvijek farbala samo korijen, sad imam tih 8-9cm lijepu boju, malo hladniju, a ostatak kose mi je žučkastiji. kakav preljev da frknem? ne bi htjela sivi jer mi to ne stoji, samo bi da malo ubije to žutilo.

probala sam stavit sliku al sam očito defos za te stvari
hvala unaprijed dobrim dušicama :*

Malecka ti je slika, pa se ne vidi baš puno.
U pravilu, da pokriješ žutanjke (koje baš i ne vidim), pravilno bi bilo uzeti Koleston 10.11 (to je po tonu ekvivalent moji koju nanosiš ti, samo ne posvjetljuje toliko jako) i 3% hidrogen, zmučkati ih u omjeru 1:2 (duplo više hidrogena nego farbe), namazati na žuti dio (kad nanosiš boju, kreni od zatiljka prema vrhu glave; bilo bi dobro da ti netko pomaže pri farbanju, jer to treba nanesti jednoliko i brzo) i pratiti razvoj boje. To na glavi smiješ držati maksimalno 20 minuta.

Moglo bi upaliti i ovo (jeftinija verzija, jer ne moraš kupovati nove farbe i hidrogene): slijedeći put kad se budeš farbala, zamiješaj malo više boje, namaži izrast i cca 10 minuta prije isteka vremena, nanesi ostatak na cijelu kosu, s time da prije mazanja u smjesu naliješ regeneratora (recimo, istu količinu kao i što je količina smjese u rajnglici-tako budeš sve skupa razrijedila pa neće biti jako agresivno prema vlasi, niti bi trebalo jako posiviti). Naravno, razvoj boje moraš svakako pratiti.

darkilla
03.09.2012., 14:20
profesionalac trenutno imam ton koji je mix keune 10.7 i 9.2 ...htjela sam obre medjutim gore sam stavila 6% razvijac dolje 9% i ovo gore je narancasto :(

htjela bi nekako dobiti ovo(jer mi j epun kufer plave :503:), da izgleda prirodno i da neutraliziram crveni pigment :mad: ( s keune farbom po mogucnosti)

ili makar ispraviti nekako taj gornji dio.
zanima da li se pametno igrati s anti crvenim pigmentom keune pastu 0/99? s cime se smije mjesati, a sa cime ne?jel smije mala kolicina u boje dubine 9 ili 10?

http://img32.imageshack.us/img32/9761/9244399720212.jpg (http://imageshack.us/photo/my-images/32/9244399720212.jpg/)

Una1980
03.09.2012., 15:11
Bome onda mislim da bi ta 111 bila za mene, jer držim boju puno kraće od predviđenog pošto nisam platinasto plava nego neki med , pa mi je bitno da ima sivi podton da ubije moj prirodno crveni pigment.

Misliš da bi sa 111 mogla dobiti to?
Ili bi 12/1 bila dobra s obzirom da je i ostatak moje kose žut? http://i47.tinypic.com/2cg0mc8.jpg

Meni 111 prima skoro identično kao i 1517, čak možda i više na pepeljasto. Pošto imaš crveni pigment mislim da bi ti 111 bila super.
Kosa ti je stvarno divna...super je boja, dužina, sve sve :cerek:
Nije ti nimalo žuta, baš je lijepa....samo pazi da ti izrast i tih par cm uz njega ne budu presivi naspram cijele dužine (iako svi znamo da se to ispere u roku 2 pranja)

suicidalblonde
03.09.2012., 16:43
hvala ti profi, nisam mogla stručniji odgovor dobiti ;)

krenula sam naručiti 10.11 al je ne mogu pronaći u ponudi, ima samo 10.1 i 10.16? jel 10.11 spada u pure ili rich naturals? ili negdje drugdje? :)

gla
03.09.2012., 18:39
suicidal, prekrasna kosica, be proud ;)

profesionalac
04.09.2012., 07:26
hvala ti profi, nisam mogla stručniji odgovor dobiti ;)

krenula sam naručiti 10.11 al je ne mogu pronaći u ponudi, ima samo 10.1 i 10.16? jel 10.11 spada u pure ili rich naturals? ili negdje drugdje? :)

Onda uzmi 10.1, mislio sam da postoji i ta 10.11, alil nisam provjerio :D
@darkilla: ovaj ombre koji si postala je puno tamniji od desetke... On kreće od neke petice i završava na sedmici. Ja recimo ne bih išao tako tamno, ja bih krenuo sa nekom sedmicom (recimo 7.1 ili 7.19 http://www.szepsegcikk.hu/datashare/_upload/termekek/10350.jpg), to sa 3% hidrogenom na prvih 10 cm kose (trebalo bi pokriti narančasto, naročito ova 7.19); zatim bih stavio neku osmicu (čisti 8.0 ili 8.32 da pepeljasti 8.1 ne ispadne previše sivo), pa na slijedećih 10 cm neku devetku, te vrhove ostavio skroz svijetle. s time da se prijelazi trebaju malo smuljati, da ne budu ravne crte. I budući da farbaš već obojenu kosu, vrijedi pravilo da ne držiš više od 20 minuta.
Nego, dok sam tražio KEune katalog on-line, našao sam na neke nove nijanse, koje do sada nisam vidio u HR (osim onih desetki):
http://www.szepsegcikk.hu/datashare/_upload/termekek/10460.jpg
http://www.szepsegcikk.hu/datashare/_upload/termekek/10360.jpg
http://www.szepsegcikk.hu/datashare/_upload/termekek/10461.jpg
http://www.szepsegcikk.hu/datashare/_upload/termekek/10364.jpg
http://www.szepsegcikk.hu/datashare/_upload/termekek/10373.jpg
http://www.szepsegcikk.hu/datashare/_upload/termekek/10400.jpg
http://www.szepsegcikk.hu/datashare/_upload/termekek/10401.jpg
P.S. Sorry, slike su velike, ne znam smanjiti, pa ostavljam linkove...

Timbalandica
04.09.2012., 07:55
Pozdrav plavojke :cerek:

Skoro sam cijeli život smeđa.
Trenutno na glavi imam tamnosmeđu boju, skoro pa je crna.

Odlučila sam ići na tamnoplavu.
Frizerka mi je rekla da bi još uz farbu trebala i pramenove.

Naime, htjela bih ovakvu boju
http://i48.tinypic.com/xa7is.jpg

Inače mi frizerka koristi Keune boje. Pa koju Keune farbu bi vi preporučile najbolje? Jer da joj ja kažem. Ponijet ću joj sliku ali bojim se da ne fula.
Noćna mora mi je da budem žuta :eek:
To nikako ne bih htjela.

AnnaMollyHr
04.09.2012., 08:45
Plavuse drage :D

Jedno blic pitanje :cerek:

Kupila sam Kuene 1511 - na njoj je oznacen omjer 1:2, jel to znaci da na 1 boju idu 2 hidrogena?

darkilla
04.09.2012., 09:03
@darkilla: ovaj ombre koji si postala je puno tamniji od desetke... On kreće od neke petice i završava na sedmici. Ja recimo ne bih išao tako tamno, ja bih krenuo sa nekom sedmicom (recimo 7.1 ili 7.19 http://www.szepsegcikk.hu/datashare/_upload/termekek/10350.jpg), to sa 3% hidrogenom na prvih 10 cm kose (trebalo bi pokriti narančasto, naročito ova 7.19); zatim bih stavio neku osmicu (čisti 8.0 ili 8.32 da pepeljasti 8.1 ne ispadne previše sivo), pa na slijedećih 10 cm neku devetku, te vrhove ostavio skroz svijetle. s time da se prijelazi trebaju malo smuljati, da ne budu ravne crte. I budući da farbaš već obojenu kosu, vrijedi pravilo da ne držiš više od 20 minuta.

super! hvala ti puno na pomoci..i ja sam isto razmisljala o 7.19. nadam se da ce ispravit ovu katastrofu :503: trenutno je proslo 20 dana izmedju farbanja...da pricekam jos? dosta mi se posusila kosa od 9% hidrogena :(

Una1980
04.09.2012., 09:13
Plavuse drage :D

Jedno blic pitanje :cerek:

Kupila sam Kuene 1511 - na njoj je oznacen omjer 1:2, jel to znaci da na 1 boju idu 2 hidrogena?

Da :top:

žalfija
04.09.2012., 10:24
...
Nego, dok sam tražio KEune katalog on-line, našao sam na neke nove nijanse, koje do sada nisam vidio u HR (osim onih desetki):
http://www.szepsegcikk.hu/datashare/_upload/termekek/10460.jpg
http://www.szepsegcikk.hu/datashare/_upload/termekek/10360.jpg
http://www.szepsegcikk.hu/datashare/_upload/termekek/10364.jpg
http://www.szepsegcikk.hu/datashare/_upload/termekek/10373.jpg
http://www.szepsegcikk.hu/datashare/_upload/termekek/10400.jpg
http://www.szepsegcikk.hu/datashare/_upload/termekek/10401.jpg
P.S. Sorry, slike su velike, ne znam smanjiti, pa ostavljam linkove...

Ajajajaj 10.25 kako je pinkish! :cerek:

Zanimljivi miksevi bome..topli i hladni tonovi, fora, fora...

AnnaMollyHr
04.09.2012., 11:30
Thanx :D

Izmiksala prema uputi.
Medutim, na moju tamno smedu kosu nikak da primi ijedna boja kak spada... :tuzni:

Boja je ispala hm :misli: svjetlo smede zlatna (???)
Al nikako pepeljasta...
Pramenovi spasavaju situaciju...

Neznam koju bi jos boju mogla probati... :ne zna:

Timbalandica
04.09.2012., 11:39
Mislim da ćeš morati još jednom tako prefarbati.
evo ja pitala frizerku i rekla mi je da ću iz moje tamnosmeđe u tamnoplavu jedino sa dva farbanja i blajha.

Ona Koja Jest
04.09.2012., 13:09
Nakon neuspjelih pokušaja da posvijetlim kosu koliko želim običnim farbama, nabacila sam blajh koji mi stoji upravo na glavi, a kasnije ću na to preljev garnier 111. Valjda će ubiti žutilo. :/

Beautylicious
04.09.2012., 14:21
Nakon neuspjelih pokušaja da posvijetlim kosu koliko želim običnim farbama, nabacila sam blajh koji mi stoji upravo na glavi, a kasnije ću na to preljev garnier 111. Valjda će ubiti žutilo. :/

Hoće, hoće! Mane '111' su vrlo maleno pakiranje i kratkotrajan efekt, ali zato uspješno ubija žutilo. :)

Ona Koja Jest
04.09.2012., 14:53
Hoće, hoće! Mane '111' su vrlo maleno pakiranje i kratkotrajan efekt, ali zato uspješno ubija žutilo. :)

Evo, završila sam.
Nisam baš zadovoljna rezultatom, jest ubilo. tj. skoro ubilo žutilo, ali mi još izbija, ne sviđa mi se baš, ali moglo je i gore. Trebala sam raditi preljev sa subrinom 30/3 ali nije je bilo. :503:

Una1980
04.09.2012., 15:02
Thanx :D

Izmiksala prema uputi.
Medutim, na moju tamno smedu kosu nikak da primi ijedna boja kak spada... :tuzni:

Boja je ispala hm :misli: svjetlo smede zlatna (???)
Al nikako pepeljasta...
Pramenovi spasavaju situaciju...

Neznam koju bi jos boju mogla probati... :ne zna:

Trebala si duže držati..kad vidiš da je posvijetlilo na zadovoljavajuću boju onda ispereš. tako bi barem ja, iako nisam baš mjerodavna za savjete,jer to šta sam ja radila iz svoje kose nije bilo normalno... :no:

Ona Koja Jest
04.09.2012., 15:49
http://img705.imageshack.us/img705/4707/beznaslovazv.th.png (http://imageshack.us/photo/my-images/705/beznaslovazv.png/)

Evo moja slametina, Boja mi je nekako kao ona što je na sredini šišaka, jednaka mi je, a ne kao na slici. Uglavnom ne sviđa mi se nikako.

Beautylicious
04.09.2012., 16:32
Evo, završila sam.
Nisam baš zadovoljna rezultatom, jest ubilo. tj. skoro ubilo žutilo, ali mi još izbija, ne sviđa mi se baš, ali moglo je i gore. Trebala sam raditi preljev sa subrinom 30/3 ali nije je bilo. :503:

Meni uvijek ubije žutilo, ali znao mi se ukazati koji žuti pramen. Problem je što je pakiranje stvarno maleno i ja s jednim jedva uspijem prekriti gornji sloj kose... Kako ovoj farbi nedostaje 3D efekt, tj. loše se stapa s dijelovima koji nisu ofarbani, treba dobro premazati više slojeva kako žuti pramenovi ne bi vidjeli svjetlo dana. :D

Koliko si držala?

Una1980
04.09.2012., 17:04
Ajajajaj 10.25 kako je pinkish! :cerek:

Zanimljivi miksevi bome..topli i hladni tonovi, fora, fora...

Daaaaa, 10.25, predivna je :s:cerek:

Ona Koja Jest
04.09.2012., 17:14
Meni uvijek ubije žutilo, ali znao mi se ukazati koji žuti pramen. Problem je što je pakiranje stvarno maleno i ja s jednim jedva uspijem prekriti gornji sloj kose... Kako ovoj farbi nedostaje 3D efekt, tj. loše se stapa s dijelovima koji nisu ofarbani, treba dobro premazati više slojeva kako žuti pramenovi ne bi vidjeli svjetlo dana. :D

Koliko si držala?

Preljev sam držala 25 minuta, za nekoliko dana ću staviti opet neki pepeljasti, ba će biti ok valjda. :D

Dodatak, sada sam vidila svoju kosu na prirodnom danjem svjetlu i čini mi se bolja nijansa. :D

Samo mi je jedan mali pramen narančast, godinama ga s vremena na vrijeme blajham, ali je i dalje je tu, nepromijenjen. -.-'

suicidalblonde
04.09.2012., 17:44
suicidal, prekrasna kosica, be proud ;)

hvala draga, trudim se stvarno da ne bude samo plava vec i zdrava. toplo preporucujem kolestonke jer vidim da mi je kosa u puno boljem stanju nego prije. i cesti pakunzi sa ricinusom, kokosom, arganom stvarno daju dobre rezultate ;)

hvala profiju jos jednom, narucila sam 10.1, frknut cu preljev drugi mjesec..

dalilaa
04.09.2012., 21:33

khmm ova mi je super...
čak mislin da bi na moju boju uvatila...
ali bili se na žutu isprala..

nesudenaplavusa
04.09.2012., 21:51
Opet ja uletavam i ispricavam se na tome.. :$
Danas mi je sinula ideja da ovih par pramenova koji su mi dosta tamniji (tamno smedi) posvijetlim Blondom L++ i onda isto samo na te pramenove nijansu nougata kako bi se stopio s ostatkom bakreno-narancaste kose (isto to sam napravila i prosli put pa bi boja trebala biti priblizno ista).. U 10. mj. planiram ici frizeru na blajh i preljev pa da opet ne budem sarena zbog nejednakih dijelova.. Ehh, sad ne znam da li mi je to bas pametna ideja, posto se i ne razumijem bas u sve te kemikalije kao vi pa me zanimaju vasa misljenja? :/

Sopor
05.09.2012., 10:33
Pozdrav, plavojke!!

Evo, ja dugo bila crna, ali sam se odlučila na radikalnu promjenu... od boja i frizura sam svašta u životu probala, ali plava još nisam bila... i sad je vrijeme!! :D

Dakle, nisam se farbala od NG. i do sada mi se boja dosta isprala, posvijetlila na moru, a i prilično mi je narasla moja prirodna smeđa...

Do sada sam napravila pramenove s nekom najjeftinijom iz DM-a koju sam našla, najsvjetlija nijansa - i ti pramenovi su ispali žuti... preko toga - na mokru kosu - stavila sam preljev - neke palettine svijetlo-pepeljaste... i ispala sam medeno, karamela - na prirodnom izrastu, a ostatak - svijetlo smeđe boje... (kosa mi je do ramena).

Sad me zanima - na tu medeno, svijetlo smeđu boju - kako bi bilo da napravim onu anabelinu8 - foru;

znači - posvjetljivač, ali onaj jaki - silver, L101 i preko toga preljev od 3% hidrogena, regeneratora i šampona (jel' silver šampon u pitanju???) - sa Subrinom 80/8??

Iskusne plavuše - što mislite - bih li postigla neku svjetliju blond nijansu - na taj način??

Ili bi za moju boju - bilo bolje probati neku drugu varijantu?? Recimo - samo 1517 - keune - ali ne bih više nego 9% hidrogen, jer me strah paleži... :ne zna:

Koja od ove dvije verzije bi bila bolja za moju svjetlo smeđu boju, da dobijem svjetliju blond, bez žutog odsjaja?

profesionalac
05.09.2012., 11:47
Pozdrav, plavojke!!

Evo, ja dugo bila crna, ali sam se odlučila na radikalnu promjenu... od boja i frizura sam svašta u životu probala, ali plava još nisam bila... i sad je vrijeme!!
Koja od ove dvije verzije bi bila bolja za moju svjetlo smeđu boju, da dobijem svjetliju blond, bez žutog odsjaja?

Teško da će ti išta od navedenog dati lijepu plavu boju. Trebala si prvo skinuti ostatke one crne sa skinačem boje i onda, kad bi maknula sve sintetičke pigmente, ići posvjetljivati kosu. Ovako, oni će ti više-manje uvijek smetati dok ih ne izšišaš. Pramenovi su bili greška; ako staviš bilo što agresivnije (recimo Keune 1517 i 9% hidrogen), oni će se skuriti i postati sivi, a ostatak kose će ostati narančast/žut.

Nego, nisi napisala u kojem ti je stanju kosa.

Mislim da ti je sada jedina opcija ići polako, i to tako da farbaš izrast, pa potežeš boju na dužinu zadnjih 5 minuta. Kreni s 1 ton svjetlijom nijansom od one koju sad imaš na glavi.

Sopor
05.09.2012., 14:30
Znači niš od onog navedenog... :p
Nego polako... a dobro... :ceka: onda tako, svjetlija, po svjetlija nijansa...

Ti pramenovi se baš ni ne kuže, izgleda mi poprilično ujednačeno sveukupni dojam kose, osim te dužine stare, tamnije...
Ništa, onda polako...

A kosa mi je fina, tanka, a gusta, pa se zato bojim agresivnijh sredstava. Nije niti popucana, jer se ne feniram, niti je mučim ikako drugačije, osim farbom... :D Pa je prilično zdrava. :top:

cammyblond
06.09.2012., 12:46
http://i1231.photobucket.com/albums/ee504/deanerys1/20120807_113744.jpg

Drage moje, evo sa izrastom....nakon nekih mjesec dana, boja po dužini od Lorealove 10.21 - štokholm, još uvijek super izgleda... :-)
Ja sretna, hehe

cammyblond
06.09.2012., 12:47

cammyblond
06.09.2012., 12:49
Curke moje, evo irast cca mjesec dana....ja zadovoljna s bojom cijele kose, loreal štokholm.....

Una1980
06.09.2012., 12:49

Drage moje, evo sa izrastom....nakon nekih mjesec dana, boja po dužini od Lorealove 10.21 - štokholm, još uvijek super izgleda... :-)
Ja sretna, hehe

Kad vidim tvoju kosu poželim sve poslati u ku:no:c i vratiti se blajhu i trici :mama:
U kakvom ti je stanju kosa? I jel peglaš?
Sviđa mi se tvoj pink cvetić u kosi :raspa:

cammyblond
06.09.2012., 12:59
ups...prvo sorry što sam toliko puta postala....nešto mi net štekao pa sam mislila da nije prošlo....

cammyblond
06.09.2012., 13:01
Kad vidim tvoju kosu poželim sve poslati u ku:no:c i vratiti se blajhu i trici :mama:
U kakvom ti je stanju kosa? I jel peglaš?
Sviđa mi se tvoj pink cvetić u kosi :raspa:

Unica, ja nisam dugo čitala postove, ali sam bila u uvjerenju da si još plava, ili?

Ugl.kosa mi je u dorom stanju, vrlo dobrom s obzirom da ju masakriram svakih mjesec dana...ali da ti ne pričam ti to sve jako dobro znaš, koliko živaca, truda, volje i novaca treba za naše palave kose...

Da, znam ju i peglati, ali izbjegavam, ovdje je opeglana

Heheh, cvetak zanovetak... :D

Una1980
06.09.2012., 14:02
Unica, ja nisam dugo čitala postove, ali sam bila u uvjerenju da si još plava, ili?

Ugl.kosa mi je u dorom stanju, vrlo dobrom s obzirom da ju masakriram svakih mjesec dana...ali da ti ne pričam ti to sve jako dobro znaš, koliko živaca, truda, volje i novaca treba za naše palave kose...

Da, znam ju i peglati, ali izbjegavam, ovdje je opeglana

Heheh, cvetak zanovetak... :D

Jesam jesam, plava sam, ali Garnier111 plava, a ne ovak lepa bela kao ti:cerek:
Ja svoju masakriram svaka 3tjedna tješeći se da je u pitanju samo farba, pa da to može preživjeti :D

nika37
06.09.2012., 15:39
Jesam jesam, plava sam, ali Garnier111 plava, a ne ovak lepa bela kao ti:cerek:
Ja svoju masakriram svaka 3tjedna tješeći se da je u pitanju samo farba, pa da to može preživjeti :D

cammy prekrasna bojica :cerek:

Una i ja svoju uništavam svaka tri tjedna,čini mi se da ću i ja na blajh jer kad vidim ovu bjelinu odmah me pere nostalgija :D ionak mi je uništena :kava:

...btw...i ja imam takav cvetić na raifu :)

Una1980
06.09.2012., 17:02
cammy prekrasna bojica :cerek:

Una i ja svoju uništavam svaka tri tjedna,čini mi se da ću i ja na blajh jer kad vidim ovu bjelinu odmah me pere nostalgija :D ionak mi je uništena :kava:

...btw...i ja imam takav cvetić na raifu :)

I mene odmah nostalgija hvala :mama:
Kad se farbam već mi se nakon tjedan dana čini da mi je boja potamnila i onda poludim :503:. Ovak kad je bjelina nema nikakvog tamnjenja, čak ni prividnog, izrast se vidi više, ali šta je tu je :D
Razmislit ću o blajhu i trici iako sam se zaklela da mi blajh kosu više neće vidjeti :nono:, ali sad me opet nekak vuče :rofl:

Una1980
06.09.2012., 17:05
Razmišljala sam si i o palette E20, jer ona ima blajha u sebi,pa na to neki preljev pepeljasti..ma nemam pojma više :504:

nika37
06.09.2012., 17:23
Razmišljala sam si i o palette E20, jer ona ima blajha u sebi,pa na to neki preljev pepeljasti..ma nemam pojma više :504:

...ili taj UIL ++ pa onda neki preljev,ma ni ja nisam više pametna i meni kosa nakon tjedan dana iza farbanja kao da potamni :503: ma lupit ću i ja neki UIL drugi put pa nek sve gori :D

Una1980
06.09.2012., 17:44
...ili taj UIL ++ pa onda neki preljev,ma ni ja nisam više pametna i meni kosa nakon tjedan dana iza farbanja kao da potamni :503: ma lupit ću i ja neki UIL drugi put pa nek sve gori :D

Evo nas, krenuli smo sigurnim putem uništenja :rofl::rofl:
Mislim da je taj UIL++ malo žešći od palette E20, jer tu je netko pisao (ako nisam pobrkala sve te informacije) da posvjetljuje do 8 nijansi,a to mi se čini kao neki prežestoki blajh :ne zna:, a E20 posvjetljuje 4-6 što je sasvim dovoljno da bi se dobilo bijelo, na to još preljev i da vidiš miline :raspa:

Beautylicious
06.09.2012., 18:02

Ja sretna, hehe

Baš sam kupila ovu farbu, jer mi se 111 prebrzo ispere. Vidim da je ova stvarno izdržljiva. :)

Una1980
06.09.2012., 18:24
Baš sam kupila ovu farbu, jer mi se 111 prebrzo ispere. Vidim da je ova stvarno izdržljiva. :)

Koju? taj UIL ili loreal 10.21

Beautylicious
06.09.2012., 18:54

10.21.

nika37
06.09.2012., 20:29

...imaš UIL pa UIL+ i UIL ++ to su poredani po jačini kurenja kose :rofl:,ako želiš manje onda ovaj prvi.....nemam pojma ja ću jedan od tih potpaljivača uzet drugi put :D da si skinem još ove tamnije boje koja mi je na glavi ostala kao posljedica onog izleta u smeđe...:)

Una1980
06.09.2012., 22:15
...imaš UIL pa UIL+ i UIL ++ to su poredani po jačini kurenja kose :rofl:,ako želiš manje onda ovaj prvi.....nemam pojma ja ću jedan od tih potpaljivača uzet drugi put :D da si skinem još ove tamnije boje koja mi je na glavi ostala kao posljedica onog izleta u smeđe...:)

Potpaljivači kažeš,ha? :rofl:...i još k tome poredani po jačini..nije loše,nije loše :raspa:, imamo i izbor znači, tak da si sami i izaberemo vrstu "potpaljivača":rofl:
Ja nemam nikakvih ostataka od "izleta",ali sad me muči šta mi je sav blajh ošišan,samo je ostala farbana kosa i umjesto da sam sretna šta više nemam paljevinu ja bi sad blajh jer mi je ovo pretamno :503:
Treba mi presuditit brzim postupkom:o:rofl:

ice cream girl
07.09.2012., 07:27
Bog Cure,

Dugo me nije bilo na forumu.Evo moje "prekrasne" kosice.Ha,ha...Dugo, dugo vrimenaaaaa sam zeljela bijelu-bijelu :D i postigla je dugorocnim blajhanjem cijele kose, a onda dobila spaljotinu (kao sta nasa draga Una kaze:mig:),,,,, a onda sljedio dugorocni oporavak od blajha.Zadnjih 9 miseci sam na Kolestonki 9.1 + 9% hidrogen plus povrsinski pramenovi blajhom svaka 3 miseca kod frizerke.

http://tinypic.com/r/fu28gp/6

http://tinypic.com/r/2encb3n/6

ice cream girl
07.09.2012., 07:42
Ta Loreal stokholm mi se cini zanimljiva i primamljiva;)

Cammy-super boja!

ice cream girl
07.09.2012., 07:53
Potpaljivači kažeš,ha? :rofl:...i još k tome poredani po jačini..nije loše,nije loše :raspa:, imamo i izbor znači, tak da si sami i izaberemo vrstu "potpaljivača":rofl:
Ja nemam nikakvih ostataka od "izleta",ali sad me muči šta mi je sav blajh ošišan,samo je ostala farbana kosa i umjesto da sam sretna šta više nemam paljevinu ja bi sad blajh jer mi je ovo pretamno :503:
Treba mi presuditit brzim postupkom:o:rofl:

Potpaljivači :rofl::rofl::rofl: