PDA

View Full Version : Kolica za djecu vol. 2

stranice : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 [17] 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28

lili36
20.03.2012., 09:59
Curke trebam pomoć oko kolica već sam pomalo ludaaaa od tog istraživanja. Dakle na početku potrage bila ssigurna da ćemo kupiti cameleon bugaboo jer su stvarno odlična. No medjutim muž mi je bacio bubu u uho kada je rekao da mu se sjedaloca čini poprilcno mala. Naime kupila Bi jedna kolica i vise nebi komplicirala,naknadno kupovala kisobran kolica itd. Problem je u tome da smo svi jako visoki i Vjerovatno je da će nasa mrva isto biti iznad prosjeka. Da li je točno da je sjedalica od cameleona manja?danas sam vidjela maclaren brand tour xl i ta mi se recimo čine puno veća od bb. Iako je teta u dućanu rekla da je bugaboo za 17 kg a McLaren za 15. Da li netko ima za maclaren kolica?kakva su vam iskustva?imate možda neka druga kolica za preporuciti?svakako bi htjela da imaju kosaru i da ih dijete MOZE koristiti sto duže. Hvalaa punooo

Misliš na Maclaren grand tour lx?
Ja imam ta kolica.
Jako sam zadovoljna..ali su teška,ako nemaš lift,zaboravi.Ako te šta detaljno zanima,pitaj!

dinosaurica26
20.03.2012., 20:49
Ja imam ta kolica.
Jako sam zadovoljna..ali su teška,ako nemaš lift,zaboravi.Ako te šta detaljno zanima,pitaj!

Da li je točno da je sjedalica veća nego na drugim kolicima?skuzila sam da su teška,kakva su za voziti i za upravljanje?jesi koristila i kosaru?

EiM
20.03.2012., 23:03
Lily!!!!! Ne lupaj glavu oko kolica. Kupi kolica koja su ti zgodna za guranje, sklapanje i nosenje stvari. Ne bacaj stotine evra na nesto sto je budalastina i sto traje brat, bratu godinu dana, a licno, mnogo sam vise koristila kengura jer je zgodnije od lomatanja sa kolicima. Kakve ima veze da li su kolica za 15 ili 17 kg, pa neces dete da guras u tim kolicima u prvi razred osnovne, nego godinu dana dok ne prohoda, a i mnogo manje, jer zimi, kad padne sneg, neces moci da mrdnes, osim ako ne kupis neka a la 007 kojima se tockovi pretvaraju u sanke:)

lili36
21.03.2012., 07:00
Da li je točno da je sjedalica veća nego na drugim kolicima?skuzila sam da su teška,kakva su za voziti i za upravljanje?jesi koristila i kosaru?

Sjedalica je fakat velika,udobna.Dijete je jako dobro zaštićeno sa svih strana,može se okretati prema tebi i od tebe-jako jednostavno.
Za vozit su ok,jedino kažem,nešto su teža.Ja sam se jako brzo ufurala,za razliku od mog muža:rofl:

Košaru sam koristila i bila nam je taman do negdje 3.mj.,onda sam ga preselila u sportski dio.
Tako da smo i košaru totalno iskoristili.
Ne znam gdje živiš,ali ako možeš otiđi uživo pa probaj,vidi-ili Magic baby ili Neonato.
Uz kolica dobiješ sve i svašta..

lili36
21.03.2012., 07:03
Lily!!!!! Ne lupaj glavu oko kolica. Kupi kolica koja su ti zgodna za guranje, sklapanje i nosenje stvari. Ne bacaj stotine evra na nesto sto je budalastina i sto traje brat, bratu godinu dana, a licno, mnogo sam vise koristila kengura jer je zgodnije od lomatanja sa kolicima. Kakve ima veze da li su kolica za 15 ili 17 kg, pa neces dete da guras u tim kolicima u prvi razred osnovne, nego godinu dana dok ne prohoda, a i mnogo manje, jer zimi, kad padne sneg, neces moci da mrdnes, osim ako ne kupis neka a la 007 kojima se tockovi pretvaraju u sanke:)

Jel to post za mene ili dinosauricu26?:confused:
Šta je pjesnik htio reći sa tim postom:misli::kava:

bblack
21.03.2012., 17:42
cure s Mutsyem imam jedno pitanjce. uzela bi samo sportski dio, ali Mutsy slider. preko slika mi izgledaju fenomenalno, a vidim da ih ima u sloveniji u baby centru.
e sad me zanima zasto slidera nema na službenim stranama Mutsya. Da li se radi tu o starijem proizvodu, koji se vise ne proizvodi?
zanima me i zbog rezervnih djelova.

prodajem cobru i nadam se da ću kupiti Slider i to cim prije!

frupy
21.03.2012., 22:54
cure s Mutsyem imam jedno pitanjce. uzela bi samo sportski dio, ali Mutsy slider. preko slika mi izgledaju fenomenalno, a vidim da ih ima u sloveniji u baby centru.
e sad me zanima zasto slidera nema na službenim stranama Mutsya. Da li se radi tu o starijem proizvodu, koji se vise ne proizvodi?
zanima me i zbog rezervnih djelova.

prodajem cobru i nadam se da ću kupiti Slider i to cim prije!

Nemam ti pojma, ali mozes poslati upit baby centru. Odgovaraju na svaki mail i to brzo.:mig:

larazg
22.03.2012., 07:03
Ja imam ta kolica.

su to ona sa žmigavcima?

lili36
22.03.2012., 07:45
su to ona sa žmigavcima?

Da,da..razne lampice-bijele i u boji.
Tako kad padne noć,nema šanse da te netko ne skuži!:rofl:

Gremblina
23.03.2012., 17:28
Došlo vrijeme da se i ja zabavim kolicima!
Zanima me jel netko naručivao kolica sa ove stranice: http://mojabeba.hr/home.php.
Tu je najniža cijena onih na koje pikiram pa me zanima jel bude sve ok s narudžbom i koliko se dugo čeka na isporuku!

TomyCroSound
24.03.2012., 10:26
pitanje:
ima li itko kolica Cortina Evolution X3, a da zna može li se montirati nastavak za starijeg limača, tzv buggy board? Da li je to univerzalno itd, kakvi su kotači, plastika il silikon, gdje kupiti?

nina2012
26.03.2012., 12:12
Pozz
Zanima me dali neko ima buggy board i kakva su iskustva s njim? Jel se starije dijete hoce na tome vozit, dal je dobra stvar ili samo smeta za noge, dal se moze dignut ili nekako sklopit dok nije u upotrebi (na kolicima)... Opcenito iskustva i preporuke... I dal ga kupiti ili ne?

evo malo upadam , mi smo imali, bilo je praktično kod dugih šetnji a stariji nije mogao više hodat za nama, može se i dignut na trakicu kad se ne vozi ili otkopčat(bez da se skida kompletno sa konstrukcije kolica)Kotačići se nisu uopće izlizali.
Bila nam je super korisna stvar.Isto ovisi koja kolica imaš.
U ilici Neonato ima onaj komotniji model (širi za djetetove noge)
buggyboard maxi od lascala,taj smi imali.

slatkish
26.03.2012., 12:47
imam jedno pitanjce ako netko zna, da li mutsy košara može ići na mura 3 kolica?

Costa Rica
27.03.2012., 07:38
Došlo vrijeme da se i ja zabavim kolicima!
Zanima me jel netko naručivao kolica sa ove stranice: http://mojabeba.hr/home.php.
Tu je najniža cijena onih na koje pikiram pa me zanima jel bude sve ok s narudžbom i koliko se dugo čeka na isporuku!

Ja sam naručila s te stranice - sve super! Uplatila preko interneta, kolica stigla za 1 ili 2 dana, čovjek ih dostavio na moju adresu i donio gore na kat. Lijepo zapakirana, u originalnoj kutiji, nova novcata - neotvorena... jako sam bila zadovoljna :top:

frupy
27.03.2012., 10:57
imam jedno pitanjce ako netko zna, da li mutsy košara može ići na mura 3 kolica?

Mislim da LISA1 zna odgovor.:)
Znam da je ona tako nesto istrazivala. Koliko se sjecam, mozda cak i moze s adapterima, ali nisam sigurna.

slatkish
27.03.2012., 11:31
Hvala, pitala sam je preko pp, pa ću vidjet da li zna. ljepa mi je ta mutsy košara jako, baš bi bilo super da paše. Ali ako ne, uzet ćemo ovu baš za muru, nije ni ta loša.

Francesca
27.03.2012., 11:53
Meni je negdje u primozgu da Murina kosara ide na Mutsy podvozje, ali za obratno nemam pojma

LISA1
29.03.2012., 08:37
Meni je negdje u primozgu da Murina kosara ide na Mutsy podvozje, ali za obratno nemam pojma

nažalost ne ide murina na mutsy..samo as od maxi cosi-a ide na mutsy ali opet idu drugačiji adapteri...jer u mure su jedni adapteri i za jedno i za drugo...

slatkish odgovorila sam ti na pp:)

frupy:cerek::cerek::cerek:

frupy
29.03.2012., 08:58
nažalost ne ide murina na mutsy..samo as od maxi cosi-a ide na mutsy ali opet idu drugačiji adapteri...jer u mure su jedni adapteri i za jedno i za drugo...

slatkish odgovorila sam ti na pp:)

frupy:cerek::cerek::cerek:

Znala sam ja tko ce znat.:cerek::mig:

slatkish
29.03.2012., 09:57
hvala cure:cerek:

Francesca
29.03.2012., 10:44
Onda sorry na dezinformaciji, tak mi rekla teta u bms u kc

Inace da pohvalim BC - stiglo nam podvozje i kosara za 10 dana od narudzbe, za vikend idemo po njih

evil_angel
30.03.2012., 10:26
Pozdrav svima! Iako smo još nekoliko mjeseci daleko od kupnje kolica, malo sam šnjofala po gradu i internetu i našla 2 modela kojima sam oduševljena - ABC design 3TEC i Jane Slalom Reverse formula Strata.

Ono što mi se na 3TEC-u iznimno sviđa je dizajn - nisu velika, ne izgledaju robusno. Doduše, nisu 3u1 pa se AS mora dodatno kupiti, ali to mi nije neki preveliki minus.

Ono što me oduševilo na Slalomu je činjenica da ima gume na zrak, amortizere koje si sama namještam, ručnu kočnicu i težina od 10kg. Jedino što mi se na njima ne sviđa je činjenica da se malo kompliciranije sklapaju od 3TEC-a (možda mi se samo čini), i to što izgledaju robusnije. S druge strane, čitala sam negdje da što su kolica robusnija, to su i sigurnija. Da li je to istina, ne znam.

E sad, imam nekoliko pitanjca...

Koliko je teško upravljati 3TEC-om (pošto je ipak u startu 4kg teži od Slaloma)? Koliko je ta ručna kočnica na Slalomu uopće korisna? Meni se čini full praktičnom stvarčicom, pogotovo kad je riječ o šetnji po brdima. Da li to što Slalom ima kotače na zrak igra neku ulogu u komforu vožnje s obzirom na to da ima podesive amortizere (prvenstveno me zanima bebin komfor, moj mi nije od ključne važnosti)? I zadnje, vidjela sam da se po forumu dosta piše kako Jane ima uske modele kolica... Nisam obraćala pretjerano pozornost na to dok sam ih gledala (prvo dijete, šta'š :zubo:) pa me zanima da li je to bio slučaj samo sa starijim modelima, ili nije ništa bolja situacija niti s novijim?

Hvala puno i oprostite na podužem postu :)

strumfi
30.03.2012., 20:59
Pozdrav svima,

U 6. mjesecu trudnoce je pocela moja potraga za kolicima. Nisam mislila da je to tako zahtjevno :504:. Da ne bi bio predugi post stavljam link na moj blogic (nadam se da se to smije), gdje sam upravo opisala o nasoj odluci i kupovini kolica:
http://anastrumfi.blogspot.com/p/stranica-2.html

Sjecam se da je netko davno pitao i tu na forumu za ova Osann Beebop kolica, bas u vremenu kad smo mi razmisljali o kupovini svojih. Kolica su tipa bugaboo-ovih kolica, ali puno povoljnija. :mig:

Imamo bebicu od 8 i pol mjeseci :cerek: i jako jako jako smo zadovoljni s ovim kolicima.

strumfi
30.03.2012., 21:06
Pozdrav svima,

U 6. mjesecu trudnoce je pocela moja potraga za kolicima. Nisam mislila da je to tako zahtjevno :504:. Da ne bi bio predugi post stavljam link na moj blogic (nadam se da se to smije), gdje sam upravo opisala o nasoj odluci i kupovini kolica:
http://anastrumfi.blogspot.com/p/stranica-2.html

Sjecam se da je netko davno pitao i tu na forumu za ova Osann Beebop kolica, bas u vremenu kad smo mi razmisljali o kupovini svojih. Kolica su tipa bugaboo-ovih kolica, ali puno povoljnija. :mig:

Imamo bebicu od 8 i pol mjeseci :cerek: i jako jako jako smo zadovoljni s ovim kolicima.

Francesca
31.03.2012., 15:12
4 rider-asice help: na podvozje sam smontirala adaptere i mc pebble i sad ona nije onak full fixna nego se maaalo klima naprijed natrag

Jel to ok ili mora as biti full fixna?

I da li adapteri ostaju na as kad se ona mice s kolica i da li pri tom smetaju kad se as montira na isofix?

Thx :)

Hell Blonde
31.03.2012., 15:50
4 rider-asice help: na podvozje sam smontirala adaptere i mc pebble i sad ona nije onak full fixna nego se maaalo klima naprijed natrag

I da li adapteri ostaju na as kad se ona mice s kolica i da li pri tom smetaju kad se as montira na isofix?

To ti je i meni bilo tako kad sam smontirala Cabriofix na Cobru s adapterima. I to je jedan od dva osnovna razloga što ih je m išao zamijeniti za Recaro. :ne zna: Ali bolje da ti odgovori netko tko baš ima Mutsy.

frupy
31.03.2012., 22:26

Ne kuzim kak ti se klima?:confused:
I mi smo imali pebble i sad da me ubijes ne sjecam se nekakvog klimanja.:ne zna:
Adapteri ostaju na as i nis ti to ne smeta za isofix.:mig:

Francesca
31.03.2012., 23:09
Ne kuzim kak ti se klima?:confused:
I mi smo imali pebble i sad da me ubijes ne sjecam se nekakvog klimanja.:ne zna:
Adapteri ostaju na as i nis ti to ne smeta za isofix.:mig:

Pa onak, kad ju rukom pomicem mogu ju za 2-3 cm pomaknut naprijed natrag
Ne klima se sama od sebe i mislim da se u voznji isto ne bi sama klimala
Bum probala ja to jos jednom smontirat, mozda nekaj nisam dobro stisnula
Inace danas ih nikak sklopit :bonk:
I ne ide i ne ide dok nije muz uspio i onda jos par puta na snagu dok se mehanizam nije malo razradio :rofl:

frupy
31.03.2012., 23:14
Pa onak, kad ju rukom pomicem mogu ju za 2-3 cm pomaknut naprijed natrag
Ne klima se sama od sebe i mislim da se u voznji isto ne bi sama klimala
Bum probala ja to jos jednom smontirat, mozda nekaj nisam dobro stisnula
Inace danas ih nikak sklopit :bonk:
I ne ide i ne ide dok nije muz uspio i onda jos par puta na snagu dok se mehanizam nije malo razradio :rofl:

oooo, poznate su mi te pocetne muke sa sklapanjem.
Mi smo prvi put bili uvjereni da je podvozje roba s greskom jer nismo nikako kuzili kako ga sklopit:bonk: i vec se mm pakirao natrag za ljubljanu.
A ono fakat nije da treba fax zavrsit za sklopit ga.:zubo:

A to klimanje...pa mislim da je to normalno kad ju mices rukom. Ja sam svoju dobrano rasklimala jednom kad sam bila uvjerena da ju mogu montirati tako da bude vise sjedeci polozaj.:facepalm:
U pocetku mi se cinilo bezveze da beba tako lezi u as na kolicima, ali poslije sam skuzila da je to prednost - em ti lakse zaspe i duze spava, em ne "sjedi" za vrijeme voznje.:)

Francesca
31.03.2012., 23:29
Joj suti, nama se s tim kolicima zakompliciralo sve sto se moglo i kad smo ovo doma htjeli sklopit i ne ide i ne ide vec sam bila van sebe :lol:

Jesi ti imala kosaru?

Ja nisam znala a nit su mi zenske rekle da imaju dvije kosare - jedna koja ima one dvije rucke od materijala i druga koja ima rucku na kupoli i prozorcic od mreze
U ducanu su tad imali samo tu s ruckom na kupoli i takvu sam htjela
Dosli mi danas a ono kosara sa platnenim ruckama

A boju sam narucila cargo grey al nigdje nije bilo spomena sa je u kombinaciji sa tirkiznom koju ne podnosim

Plus sto sam narucila podvozje light a doslo standard :503:

Luda sam bila :zubo:

Ajd podvozje sam uzela standard, to mi nije tolko bitno
Kosaru smo trazile po wkatalogu pa dok je zenska skuzila kaj ja pricam, pa zvala upravu, pa trazila sifru, pa nasla jednu u Ljubljani, pa oni rade od 9 pa cekaj do 9 da ih moze nazvat... Ajd ta kosara je slobodna i dopremit ce ju u Brezice

Sad mi je jos jedini problem sportski koji sam isto narucila u cargo grey, i cijela kupola je iznutra tirkizna
Kaze mm da kaj kompliciram, al mislim da bum i to zmjenjala i uzea dark grey :zubo:

Uglavnom dan za ubit se :D

E sa, to za pomicanje as u okomitiji polozaj sam i ja gledala ali sam zakljucila da je to to - nisam dakle bas skroz prolupala :)

PeggyB
01.04.2012., 00:34
A glasam za Dark grey :cerek:
:ponosnavlasnicaistih:

Mi nismo imali problena s sklapanjem i rasklapanjem, valjda zatobkaj sam pregledala kojih stotinjak puta na youtubeu :zubo:
I sad cekam peblicu za montazu

frupy
01.04.2012., 14:03
Francesca, joooooooj, ta sivo-tirkizna su meni preprepredivna.:cerek::cerek::cerek:
Bila su mi prvi izbor, ali smo na kraju ipak uzeli zelena, vise se ni ne sjecam zasto.:D
Uzmi ih, mrak su.:s
Da, imali smo i kosaru i to ovu s dvije rucke. Malo je nespretna za nositi dok se ne naviknes, treba dobro balansirati, ali nije problem.
A za podvozje...:rolleyes: Ja bi ga vratila jer je nama najbitnija bila ukupna tezina. To je prvi razlog zasto smo uopce i uzeli mutsy. Ali ako tebi tezina nije prioritet, nije neki bed.:ne zna:

E, zbog svih tih peripetija smo mi preskocili i brezice i ptuj i otisli ravno za ljubljanu jer em tamo u ducanu mozes vidjeti puno izlozenih boja i modela uzivo, em na lageru imaju vise stvari, em imaju uzorke svih kombinacija tkanina i boja pa opet vidis sve na licu mjesta.

Al dobro, nadam se da je sad zavrzlamama kraj.;)

Francesca
01.04.2012., 14:09
Isla bi ja do Ljubljane da ne moram ipak mirovati koliko toliko, mm jedva i na ovo vozikanje od pol sata pristaje :D

I ja se nadam da ce sad sve biti ok :zubo:

frupy
01.04.2012., 14:51
A kad onda idete po kosaru?
I nemoj mijenjati boju, ova je fenomenalna...:cerek:

Francesca
01.04.2012., 15:01
Kosara ce bit ovaj tjedan kod njih al pricekat cemo sportski pa ih skupa pokupit
A ne znam sta da radim - ta siva mi je super al ta plava :rolleyes:

frupy
01.04.2012., 15:54
Ja obozavam tirkiznu, i jos ta kombinacija sa sivom mi je :cerek::cerek::cerek:
Jos vam je sve dosta brzo i stiglo... Vjerojatno je bilo dosta toga na lageru u ljubljani pa su samo povukli odande.
Mi smo sve morali cekati iz nizozemske, tad nam je na lageru bilo samo podvozje i soping kosara.:)

Francesca
01.04.2012., 15:58
Mislim da iz nizozemske samo sportski stize, a on mi nije uopce hitan, ionak ne znam di cu to sve drzat

milbona
03.04.2012., 15:14
e ovako ja se vec odlucila i narucila kolica :) evo to su ovakva i jako mi se svidjaju i mislim da cu biti prezadovoljna njima...
http://i40.tinypic.com/201121h.jpg

hEllO kIttY080
03.04.2012., 17:58
bok mamice,zanima me ima li koja od vas kolica ABC DESIGN COBRA I ETHOS DUO GIORDANI?I ako ima koja mama da zna ima li ih kupiti u Splitu?

tartaruga
03.04.2012., 20:06
milbona, nadam se da se varam i da se ovi prednji kotači rotiraju, inače ćeš imat muke ježeve kad budeš htjela mrdat lijevo-desno kolicima :rolleyes:

hello kitty, mi imamo Cobru, zadovoljni smo. Bilo nam je bitno da su veliki kotači jer šetamo po šljunku i ide super. Na www.mojabeba.hr ih možeš naručit online, a drže ih još u Magic baby shopu pa vidi na njihovoj stranici koji dućan ti je najbliži

hEllO kIttY080
03.04.2012., 20:28
Tartaruga hvala,jesu vam lagana za vozit i kako se sklapaju za auto jesu velika kad se skolpe?

tartaruga
03.04.2012., 20:33
Tartaruga hvala,jesu vam lagana za vozit i kako se sklapaju za auto jesu velika kad se skolpe?

Ma super su za vozit, ja uspijem jednom rukom gurat tako po šljunku a u drugoj ruci nosim malca jer ima faze kad neće u kolica :D
Sklopljena konstrukcija nam stane u gepek od Corse, onako bočno položena, bez skidanja kotača, samo moramo maknut onu stražnju policu

hEllO kIttY080
03.04.2012., 20:41
super,hvala.

FIGICA
03.04.2012., 21:30
Potpisujem tartarugu :) super su kolica,baš nikakvih zamjerki nemam,evo godinu i par mjeseci su u upotrebi,vozimo ih svaki dan po svakakvim terenima

milbona
04.04.2012., 13:31
[QUOTE=tartaruga;38787476]milbona, nadam se da se varam i da se ovi prednji kotači rotiraju, inače ćeš imat muke ježeve kad budeš htjela mrdat lijevo-desno kolicima :rolleyes:

:) ne rotiraju se rucka moze ici i ispred i iza kolica znaci pomjera se samo rucka a tockovi se ne mogu niti jedni rotirati

seni001
04.04.2012., 13:43
Pozdrav svima! Iako smo još nekoliko mjeseci daleko od kupnje kolica, malo sam šnjofala po gradu i internetu i našla 2 modela kojima sam oduševljena - ABC design 3TEC i Jane Slalom Reverse formula Strata.

Ono što me oduševilo na Slalomu je činjenica da ima gume na zrak, amortizere koje si sama namještam, ručnu kočnicu i težina od 10kg. Jedino što mi se na njima ne sviđa je činjenica da se malo kompliciranije sklapaju od 3TEC-a (možda mi se samo čini), i to što izgledaju robusnije. S druge strane, čitala sam negdje da što su kolica robusnija, to su i sigurnija. Da li je to istina, ne znam.

E sad, imam nekoliko pitanjca...

Ja imam Jane...
ovako:
ručna kočnica odlična stvar, bar meni...
amortizere nikad nisam ni dirala:kava:
lako se sklapaju...
gume na zrak su ok stvar...

super je što se dijete može voziti u oba smjera
AS im je dobila odlične ocjene na testovima...
sve se lako premiješta i klika...npr. AS na kolica...
okretanje sportskog djela...
imaju odličnu kupolu koja dobro štiti dijete od sunca...
košaru smo mi koristili prvih 6 mj za šetnje ali i dnevna spavanja po danu...
nema terena koja ta kolica ne mogu proći...
na njih ti paše ABC design suncobran...ne moraš uzimati orginal....
navlake se lako peru i skidaju....
torba uz kolica je :top:

negativne stvari:
brzo su mi se izlizale gume...
na moru su se probušile od potrošenosti:confused::confused::confused:
nikad nikog nisam čula da je imao taj problem...
valjda naišla na loše gume:ne zna:
il previše landramo:lol::lol:

kupola je posvijetlila malo od sunca...

to su zamjerke...

eto...nadam se da sam bila od pomoći

milbona
04.04.2012., 14:01
to i mene brine za moja kolica da mi guma ne pukne sta cu onda :D

frupy
04.04.2012., 14:04
negativne stvari:
brzo su mi se izlizale gume...
na moru su se probušile od potrošenosti:confused::confused::confused:
nikad nikog nisam čula da je imao taj problem...
valjda naišla na loše gume:ne zna:
il previše landramo:lol::lol:

Mislim da su gume i kotaci kod jane dosta cest problem.
Dvije frendice mi imaju jane kolica (razlicita, ali pojma nemam kak se modeli zovu:D) - jednoj su se u godinu dana dvaput probusile gume, a drugoj svakih mjesec-dva ispadne prednji kotac.:rolleyes:
A ni jedna ni druga nisu bas nesto puno u djiru, a i kad jesu, to je najcesce asfalt.:ne zna:

seni001
04.04.2012., 19:53
Mislim da su gume i kotaci kod jane dosta cest problem.
Dvije frendice mi imaju jane kolica (razlicita, ali pojma nemam kak se modeli zovu:D) - jednoj su se u godinu dana dvaput probusile gume, a drugoj svakih mjesec-dva ispadne prednji kotac.:rolleyes:
A ni jedna ni druga nisu bas nesto puno u djiru, a i kad jesu, to je najcesce asfalt.:ne zna:

di su bile kad sam ja kupovala kolica...
ja mislila da sam ja trefila takav model...:lol:
meni kotači ne ispadaju:rofl:

frupy
04.04.2012., 20:01
di su bile kad sam ja kupovala kolica...
ja mislila da sam ja trefila takav model...:lol:
meni kotači ne ispadaju:rofl:

Samo bi ti to jos falilo...:rofl:
To ispadanje je iritantno do bola, nikad ne znas kad ce ispast, frendica se vec 8 mj. krece u krugu 100 m od kuce. I trazi si kisobran kolica jer joj je pukao film.

seni001
05.04.2012., 06:55
Samo bi ti to jos falilo...:rofl:
To ispadanje je iritantno do bola, nikad ne znas kad ce ispast, frendica se vec 8 mj. krece u krugu 100 m od kuce. I trazi si kisobran kolica jer joj je pukao film.

zašto nije išla reklamirati kolica?
ja ne mogu zbog guma...jer su potrošni materijal

frupy
05.04.2012., 07:58
zašto nije išla reklamirati kolica?
ja ne mogu zbog guma...jer su potrošni materijal

Ma isli su ih odmah reklamirati, ali bila je neka caka da je taj model bio na nekakvoj ludoj akciji kad su ih kupovali (sad je jasno i zasto:D) pa im nisu uvazili reklamaciju.

goodgirl29
05.04.2012., 19:28
ne rotiraju se rucka moze ici i ispred i iza kolica znaci pomjera se samo rucka a tockovi se ne mogu niti jedni rotirati

steta :( dosta ces se namuciti sa skretanjem, morat ces doslovno podignuti kolica na straznje kotace da skrenes.

inace, malo se prica o njima, uglavnom negativno, ali mi imamo Cam comby familiy, i za sada smo prezadovoljni.

milbona
06.04.2012., 18:27
steta :( dosta ces se namuciti sa skretanjem, morat ces doslovno podignuti kolica na straznje kotace da skrenes.

inace, malo se prica o njima, uglavnom negativno, ali mi imamo Cam comby familiy, i za sada smo prezadovoljni.

imala sam sa prvim djetetom slicna ovima isti tockovi samo drugaciji model i bili smo prezadovoljni s tim da cu dobiti od snaje njihoa kolica koja su jako malo ABC desing tako da mi ovo i nije neki problem :)

anđeo-s-rogićima
07.04.2012., 16:00
ima li ovjde iskustva s brevi avenue kolicima??

meni se jaaako sviđaju :D

Lorca Blue
09.04.2012., 13:12
hello! Ima li tko da je imao Maclaren Techno XLT ili neka iskustva, mišljenje o tim kolicima?
Ja nemam nikakva iskustva s kolicima, donedavno nisam znala ni što su kišobran kolica:facepalm:. Sad nakon par obilazaka ta su mi upala u oči jer imaju mogućnost nultog položaja (čak se može naručiti i meka košara za novorođenče što je meni OK jer je beba ljetna pa računam da mi je to dovoljno). I ono najvažnije - lagana su i sklapaju se kao kišobran, a valjda ne trebam onda kupovati kasnije još jedna.
Molim curke da me isprave ako griješim, i vaša iskustva...

myya
09.04.2012., 14:29
hello! Ima li tko da je imao Maclaren Techno XLT ili neka iskustva, mišljenje o tim kolicima?
Ja nemam nikakva iskustva s kolicima, donedavno nisam znala ni što su kišobran kolica:facepalm:. Sad nakon par obilazaka ta su mi upala u oči jer imaju mogućnost nultog položaja (čak se može naručiti i meka košara za novorođenče što je meni OK jer je beba ljetna pa računam da mi je to dovoljno). I ono najvažnije - lagana su i sklapaju se kao kišobran, a valjda ne trebam onda kupovati kasnije još jedna.
Molim curke da me isprave ako griješim, i vaša iskustva...

imam ja, super su kolica... vec sam pisala na temi o kisobran kolicima... uglavnom, nemaju mane, sve je kako si napisala, jednom kupis i mirna si. moj bebac je roden u kolovozu i nismo imali kosaru i nije nam ni trebala jer kolica imaju nulti polozaj i kupolu koja zastiti bebu od sunca i vjetra. e sad, jedini problem je sto se pisalo da se vise ne moze montirati autosjedalica na nove modele iz 2012, sto je,po meni,veliki minus.nama je ta recarova as bila spas za jesen i zimu i brza prebacivanja u auto, pa i za setnje. sad ne znam jeli to tocno, trebalo bi provjeriti... al xlr su kolica koje vrijede svaku kunu koju platis..

mali_vrh
12.04.2012., 09:59
mame molim Vas savjet, vidim da sve već imate svoje favorite za kolica barem one u užem krugu 2-3 modela a ja sam još daleko od te odluke :(
Beba će se roditi početkom 11,mj znači bude zimska bebica. Živimo na 2.-om katu zgrade bez lifta :503:

Imamo od prve bebe "ljetna sportska kolica" koja imaju nulti i još dva položaja. Znači meni treba nešto u čemu će beba biti kroz zimu.

1. Pitanje
Dali će biti u redu ako ću na proljeće znači kad će beba biti 5-6 mjeseci stara voziti bebu u sportskim kolicima u nultom položaju, ili bi u toj starosti trebala još uvijek biti u dubokim kolicima??

2. Pitanje
Razmišljam da umjesto kupovine dubokih kolica za ove prve mjesece, kad će i biti zima, pa se neće gotovo ni koristiti, (koliko će biti uopće sunčanih dana od 11-3 mj????
kupim neku dobru nosiljku tj,sling. :ne zna:
A plus će biti da neću imati problema s nošanjem kolica gore - dolje prilikom svake šetnje.

Prvo dijete je u ta sportska kolica išlo tek s 10 mj, a njegova duboka kolica smo prodali jer su bila užasno teška i nepraktična za nošenje na 2 kat.

Svi savjeti su dobrodošli ili neki bolji prijedlozi, znam da možda prerano vodim brigu o tome ali htjela bi se odlučiti čim ranije da stignem uloviti na nekoj dobroj prodaji ono za što ću se odlučiti.
Hvala

mandy
12.04.2012., 10:47
Ja bi na tvom mjestu uzela neku nosiljku pa bebu u nju po zimi ispod svoje jakne, a nakon 3-4 mj u sportska kolica.
Mi uopće nismo imali košaru ni za jednoga...

mali_vrh
12.04.2012., 11:20
tnx Mandy, tak sam si nekako i ja mislila, al rekoh svejedno da čujem druga mišljenja, jer dok se sjetim kak smo s prvim planinarili po tim stepenicama :504:

Dzosi
12.04.2012., 12:27
hm... ja sam na četvrtom katu u zgradi bez lifta....i već sad mi je muka...
uglavnom, uopće se ne kužim u kolica i sad me već hvata panika jer ne znam što ću kupiti. a znam da mi se za koji mjesec više ne bude dalo hodat po trgovinama..ne da mi se već i sad. stalno gledam gdje je wc...
nu, da ne dužim...jako mi se sviđaju ova kolica http://www.jette-stroller.com/modelle/joel.html u bijeloj boji, ali kako je beba ljetna ne vjerujem da će mi trebati košara...i da, teška su 12 kg...s tim da ih ne bi furala u stan, nego bi ih ostavila u garaži...
druga http://www.magicbaby.hr/kolica-i-dodaci-hr/ljetna-kolica-hr/maclaren-juicy-couture-hr.html
mislim da obja kolica nemaju autosjedalicu...dakle dodatni trošak...
evo nisam pametna, jel ima neka mama koja je kupila ta kolica ili ima uvid da me prosvijetli?:ne zna::503::mig:

i da, moj autićak je mali... nekako mislim da bi ova maclaren bila bolja...

Plavooka Sanja
13.04.2012., 13:25
hm... ja sam na četvrtom katu u zgradi bez lifta....i već sad mi je muka...
uglavnom, uopće se ne kužim u kolica i sad me već hvata panika jer ne znam što ću kupiti. a znam da mi se za koji mjesec više ne bude dalo hodat po trgovinama..ne da mi se već i sad. stalno gledam gdje je wc...
nu, da ne dužim...jako mi se sviđaju ova kolica http://www.jette-stroller.com/modelle/joel.html u bijeloj boji, ali kako je beba ljetna ne vjerujem da će mi trebati košara...i da, teška su 12 kg...s tim da ih ne bi furala u stan, nego bi ih ostavila u garaži...
druga http://www.magicbaby.hr/kolica-i-dodaci-hr/ljetna-kolica-hr/maclaren-juicy-couture-hr.html
mislim da obja kolica nemaju autosjedalicu...dakle dodatni trošak...
evo nisam pametna, jel ima neka mama koja je kupila ta kolica ili ima uvid da me prosvijetli?:ne zna::503::mig:

i da, moj autićak je mali... nekako mislim da bi ova maclaren bila bolja...

bolje ti je umjesto juicy od maclarena, pogledati njihova xlr s većim kotačima koja mogu od rođenja, jer su juicy quest model koji može tek s bebinih tri mj.
http://www.magicbaby.hr/kolica-i-dodaci-hr/maclaren-techno-xlr-hr.html
ispadne te jeftinije nekih 100 i nešto kuna, a na ovaj model možeš, uz pomoć adaptera, staviti i njihovu as. Plus, cure koje imaju pišu da je kupola zakon, pa ti ne treha suncobran. bolji su i veći kotači od quest juicy modela, šta je ipak lakše za tek novorođenu bebu.
za drugo dijete, kad bi bilo proljetno-ljetna beba, ja bi izabrala ova kolica. Nikad više 3u1.

crv
13.04.2012., 19:35
Jel zna netko kako realizirati garanciju za Stokke kolica ako se kupe van zemlje? Pitam za slučaj ako bude potrebe da se reklamira neka greška ili nedostatak na kolicima?

Dzosi
14.04.2012., 09:34
bolje ti je umjesto juicy od maclarena, pogledati njihova xlr s većim kotačima koja mogu od rođenja, jer su juicy quest model koji može tek s bebinih tri mj.
http://www.magicbaby.hr/kolica-i-dodaci-hr/maclaren-techno-xlr-hr.html
ispadne te jeftinije nekih 100 i nešto kuna, a na ovaj model možeš, uz pomoć adaptera, staviti i njihovu as. Plus, cure koje imaju pišu da je kupola zakon, pa ti ne treha suncobran. bolji su i veći kotači od quest juicy modela, šta je ipak lakše za tek novorođenu bebu.
za drugo dijete, kad bi bilo proljetno-ljetna beba, ja bi izabrala ova kolica. Nikad više 3u1.

hvala na informaciji i sama sam u međuvremenu prosurfala i razgovarala sa tetom u trgovini pa sam skužila da su maclarenova xlr najbolja...na njih još ide i autosjedalica koja se naravno kupi posebno, ali su kolica lagana (cca 7 kg). nedostatak - beba leži okrenuta od mene, dakle u smjeru vožnje i kolica nemaju puno mjesta, mislim na onu košaru ispod kolica. ali to mi nije bitno jer ću šoping obavljati posebno...sad jedino da izaberem boju...lijepa su mi bijela sa zelenim...samo ne znam kako se to održava :confused:

finjica
14.04.2012., 10:38
Jel zna netko kako realizirati garanciju za Stokke kolica ako se kupe van zemlje? Pitam za slučaj ako bude potrebe da se reklamira neka greška ili nedostatak na kolicima?

Mislim da nije bitno gdje su kupljena... registriras se na njihovoj stranici a potreban ti je samo serijski broj kolica ali imas sve na njihovoj stranici

strumfi
16.04.2012., 02:03
JJ Cole Broadway!!!!!!!! (http://anastrumfi.blogspot.com/2012/04/jj-cole-broadway.html)
Pogledajte ova kolica. Odusevila su me vec samo po slikama :cerek:
Da li je netko cuo za njih? :ne zna: Steta sto ih jos nema kod nas jer bi ih jako rado isprobala.

strumfi
16.04.2012., 10:30
Prije nekoliko dana (str. 202 (http://www.forum.hr/showthread.php?t=591905&page=202) :D ) sam napisala nesto o Osann Beebop kolicima i ne mogu vjerovati da nitko nije nista komentirao i da nikoga ne zanima nista o njima. :durica smrc

Cure, kolica smo platili 250 EUR-a, 350 s AS i zimskom vrecom!!! :) Savrseno u ovo krizno vrijeme za kolica koja su toliko slicna Bugaboo kolicima. Dakle isti tip kolica (malo su vislja, sto je dobro, i prednji kotaci izgledaju kao povecani kotaci na rolama). Ima ih kupiti u Sloveniji na internetskoj trgovini Mali Vragci. Dosta zena kupuje secon-hand Bugaboo kolica (pogledajte na Njuskalu posto se prodaju), a mogle bi za manje od cijene polovnih imati samo svoja nova kolica s istim performansama. Ne zelim da se misli da reklamiram zbog prodaje, samo zelim promovirati kolica kakva mnoge zene zele, a cijena im je pristupacna. Tko zeli moze mi se javiti i pogledati nasa kolica uzivo pa ce se uvjeriti u ovo sto sam pisala.

Kupili smo i novi set prekrasnih presvlaka za ljeto (http://anastrumfi.blogspot.com/2012/03/nas-tata-nam-je-narucio-ovu-preslatku.html), ( light pink :D ) i kako je sada vrijeme za kupovinu zimskih stvari, nove vrece za proljece-jesen (http://anastrumfi.blogspot.com/2012/04/bundleme.html) i iducu zimu (veca vreca, za dijete od 1-3 god). Dok sam kopala nesto o tim vrecama naletila sam i na ova kolica koja sam spomenula u prethodnom postu.

Hell Blonde
16.04.2012., 16:13
Prije nekoliko dana (str. 202 (http://www.forum.hr/showthread.php?t=591905&page=202) :D ) sam napisala nesto o Osann Beebop kolicima i ne mogu vjerovati da nitko nije nista komentirao i da nikoga ne zanima nista o njima. :durica smrc

Cure, kolica smo platili 250 EUR-a, 350 s AS i zimskom vrecom!!! :) Savrseno u ovo krizno vrijeme za kolica koja su toliko slicna Bugaboo kolicima. Dakle isti tip kolica (malo su vislja, sto je dobro, i prednji kotaci izgledaju kao povecani kotaci na rolama). Ima ih kupiti u Sloveniji na internetskoj trgovini Mali Vragci. Dosta zena kupuje secon-hand Bugaboo kolica (pogledajte na Njuskalu posto se prodaju), a mogle bi za manje od cijene polovnih imati samo svoja nova kolica s istim performansama. Ne zelim da se misli da reklamiram zbog prodaje, samo zelim promovirati kolica kakva mnoge zene zele, a cijena im je pristupacna. Tko zeli moze mi se javiti i pogledati nasa kolica uzivo pa ce se uvjeriti u ovo sto sam pisala.

Kupili smo i novi set prekrasnih presvlaka za ljeto (http://anastrumfi.blogspot.com/2012/03/nas-tata-nam-je-narucio-ovu-preslatku.html), ( light pink :D ) i kako je sada vrijeme za kupovinu zimskih stvari, nove vrece za proljece-jesen (http://anastrumfi.blogspot.com/2012/04/bundleme.html) i iducu zimu (veca vreca, za dijete od 1-3 god). Dok sam kopala nesto o tim vrecama naletila sam i na ova kolica koja sam spomenula u prethodnom postu.

Gledaj, draga, nije sve ni u izgledu i praktičnosti. Nekim mamama je bitno (meni recimo) da kolica imaju određene ateste, pogotovo AS/jaje. Manje poznate marke kolica obično te ateste nemaju, a i nema dovoljno povratnih informacija o takvim kolicima jer ih ne koristi puno roditelja pa ljudi ne žele riskirati. Tebi su super, ali možeš li ti meni reći kako bi se ta tvoja kolica ponašala recimo na neravnom terenu (npr. lungo mare) po kojemu ću se ja drmusati svaki bogoveti dan po dva puta? Nemoj me krivo shvatit, kolica izgledaju dobro, ali ponekad je rizik kupiti nešto o čemu se ne priča/ ne znaš dovoljno. :mig:

strumfi
16.04.2012., 18:00
Hell Blonde, molim vas da dobro procitate i provjerite nesto prije kritike, nije tako tesko obratiti paznju.

Btw, da naglasim ako negdje prije nisam i kolica i As imaju sve ateste, Njemci su vec poslovicno jako strogi kad je u pitanju djecja sigurnost. Valjda ne sumnjate u to? Nemojte samo kritizirati zato sto ih jos nema u Hr. Osann i Nania (Njemacka i Francuska tvornica djecjih kolica, u ovom slucaju u kooperaciji, proizvode kolica, As, i drugu opremu) su dobro poznati u Njemackoj i Francuskoj. Pogledajte malo o samim firmama na webu.
Kolica su kvalitetno i sigurno napravljena, a imaju sigurno bolje performanse od mnogih. Vec sam rekla da svatko tko sumnja moze ih pogledati uzivo. Samo proslijedjujem informaciju koja bi mogla mnogima biti korisna. Zene trebaju znati da je izbor puno veci i povoljniji nego sto je kod nas, a nije tesko doci do onog sto zelimo.

strumfi
16.04.2012., 18:16
Ako ste procitali sto sam napisala na blogu i pogledali slike, ova kolica imaju i adaptere za MaxiCosi, mi smo npr imali i Be safe As, (i jedne i druge su poznate kao su jedne od najboljih i najtrazenijih). :)

Osim toga imaju zamjenske prednje kotace za grubi teren ili za voznju po snjegu. Nas voze vec 8 mjeseci i u selu u Dalmaciji, po kamenju i makadamu, po zagrebackom snjegu, ledu i bljuzgi i po glatkom betonu jednako :mig::mig:

Ne znam cemu takvo nepovjerenje na prvu. :confused: Svaka nova informacija bi trebala biti dobrodosla.
Nadam se da sam odgovorima malo pomogla razjasniti sumnju koju ste probudili. Ja sam samo jako zadovoljan korisnik, koji je imao visoke prohtjeve, i zelim da drugi to znaju. :) Dobar komentar i informacija bi mi sigurno olaksali posao kad sam ih kupovala. Znam da su jos neki trazili iste informacije.

Vecina velikih i "renomiranih" proizvodjaca me potpuno razocarala i kvalitetom i dizajnom i bacila u ocaj jos dok sam bila u potrazi za kolicima. :504:
Kao sto rekoh, moji prohtjevi kod kupovine kolica su bili, pokazalo se, jako visoki. Mislila sam, ako su kolica koja sam imala prije 15 godina radila sve i bila super kvalitetna, ova danas ce biti sve to i jos vise.
Prevarila sam se. Bilo mi je bitno: Sigurnost, stabilnost i udobnost za bebu, prakticnost za nju i mene, a ljepota nije nikad na odmet.
Imala sam par mjeseci mirovanja vremena za istrazivanje. Trebali ste to vidjeti: tabele, plusevi i minusevi, za i protiv, dodatci, nedostatci, mogucnosti, ocjene...:D Jos imam sve sacuvano. Mogla sam napisati radnju o tome. Stolica za hranjenje zbog istog razloga jos uvijek nije kupljena :rofl:

Sto se tice renomea, zapamtite i da su svi oni veliki i najbolji nekad bili jos nepoznati i mali.

Hell Blonde
16.04.2012., 22:50
..... Trebali ste to vidjeti: tabele, plusevi i minusevi, za i protiv, dodatci, nedostatci, mogucnosti, ocjene...:D Jos imam sve sacuvano. Mogla sam napisati radnju o tome. Stolica za hranjenje zbog istog razloga jos uvijek nije kupljena :rofl:

Sto se tice renomea, zapamtite i da su svi oni veliki i najbolji nekad bili jos nepoznati i mali.

Kao prvo, ja nisam rekla da ta kolica ne valjaju nego da su nedovoljno poznata i da zato vjerovatno forumaši nisu reagirali pretjerano na Vaš post (to ste pitanje postavili u svom prethodnom postu). Što se tiče gore citiranog oni koji me na ovom forumu poznaju znaju jako dobro koliko sam ja tražila kolica i na koji način (obišla sam cijelu Hrvatsku, Italiju i Sloveniju, fizički i preko weba), o tabelama s plusevima i minusima neću pričat jer sam izludila muža, starce i samu sebe. Da ne pričam da sam na kraju kupila jedna kolica koja sam nakon dva mjeseca zamijenila za duplo skuplja. Iako je ta ideja prvotno bila od mog muža, sada mi je drago jer nakon što sam kući imala jedna i druga potvrdila sam svoju omiljenu uzrečicu "Koliko para-toliko muzike". I opet ponavljam, nisam ni u jednom trenutku pljuvala po Vašim kolicima (dapače, izgledaju lijepo i cijena im je i više nego prihvatljiva), samo sam Vam pokušala objasnit zašto vaša recenzija nije naišla na "ovacije". Ja sam se kod testiranja vodila uglavnom ADAC-ovim testovima i na njima nisam naišla na tu Vašu autosjedalicu. :ne zna: Što opet ne znači da ona ne valja. :mig:

P.S. Ako Vas već nisu zaposlili u svojoj firmi, pošaljite im svoju blog adresu i ova dva posta, nećete proći nezamijećeno. :mig:

Edit: I moja prva i druga kolica su bila njemačke proizvodnje, pa su neusporediva kvalitetom i dizajnom, tako da to što su i jedna i druga proizveli Njemci ne znače da su iste kvalitete (ne mogu niti biti).

strumfi
16.04.2012., 23:49
Stavljam dva linka, koja ce mozda prekinuti ovu bespredmetnu raspravu. :rolleyes:
Nadam se da vam ne trebam ja vise argumentirati. Mozda je ipak bolje da Vi posaljete mail direktno proizvodjacu sa svim pitanjima o sigurnosti, isprobate sami kolica pa podijelite s ostalima svoje iskustvo.
http://beta.osann.de/images/stories/gut.jpg

http://osann.de/images/stories/beone_stiftung.jpg

http://osann.de/en/safety/our-crash-test-centre.html

http://osann.de/en/osann-products/osann-car-seats/beone-sp-standard.html

Hell Blonde
17.04.2012., 03:40
Odlično :top:. Ateste imaju, da bi ih ja kupila još im samo fali da se počnu malo više voziti, da ih negdje mogu isprobati uživo ( po mogućnosti u Hr) i da mi nekoliko mama ( ne samo jedna) kaže kakva su na neravnim terenima. Ali to eventualno kad budem imala drugo dijete jer ja sam kolica već kupila i zadovoljna sam s njima. :mig:
I btw, nemam se ja s Vama što raspravljat, ja ih ne bi kupila jer su nedovoljno poznata, Vi ste ih kupili, drago mi je da Vam odgovaraju i dobro. :ne zna: Sretno! :W

Terra003
17.04.2012., 12:29
Pozdrav svima :w
Imam pitanje u vezi abc design kolica, ako itko ima informacije bila bi jaako zahvalna. Naime, nakon pregledavanja razlicitih proizvodjaca, nekako nam je izbor pao na abc-ova kolica, i to condor dok nismo u magic baby-ju vidjeli navodno njihov neki novi model miroco. Prodavacica je rekla da su varijanta izmedju condora i turba, makar nije bila bas pricljiva nesto, pa sam pokusala ta kolica naci na netu ali nista ... Tj nista na njihovoj sluzbenoj stranici, samo na nekoj njemackoj da su na akciji - sto mi opet nije jasno da idu na akciju ako su novi model :ne zna: I da, izjava da je "sve to skoro isto" mi nekako ne drzi vodu pa rekoh da pitam ovdje ... mozda se nadje netko .... :)

vedrana84
17.04.2012., 15:31
Imam pitanje u vezi abc design kolica, ako itko ima informacije bila bi jaako zahvalna. Naime, nakon pregledavanja razlicitih proizvodjaca, nekako nam je izbor pao na abc-ova kolica, i to condor dok nismo u magic baby-ju vidjeli navodno njihov neki novi model miroco. Prodavacica je rekla da su varijanta izmedju condora i turba, makar nije bila bas pricljiva nesto, pa sam pokusala ta kolica naci na netu ali nista ... Tj nista na njihovoj sluzbenoj stranici, samo na nekoj njemackoj da su na akciji - sto mi opet nije jasno da idu na akciju ako su novi model :ne zna: I da, izjava da je "sve to skoro isto" mi nekako ne drzi vodu pa rekoh da pitam ovdje ... mozda se nadje netko .... :)

nisam cula za taj model :confused: a mi smo kolica kupili prije tri tjedna, u magic baby, condor :kava:

Terra003
17.04.2012., 15:43
nisam cula za taj model :confused: a mi smo kolica kupili prije tri tjedna, u magic baby, condor :kava:

Da, ni mi ga nismo vidjeli ni na netu niti u 2 magic baby ducana sto smo bili, i u ovom trecem naletimo na taj kao novi model. I imali su ih samo u nekoj tamnoj boji, a trebala bi im doci nova isporuka robe pocetkom 5. mjeseca pa bi mogli dobit i dr boje ... Ali nam je prodavacica naglasila da ih nema ni u novom katalogu :confused: jer sam htjela uzet doma i usporedit sa condorom. No sto jest jest, katalog 2012 ih nema :ne zna:

vedrana84
17.04.2012., 16:04
nasla na njihovoj str, i ne vidim nikakvu razliku izmedju njih i condora :ne zna: cak i ova boja mi izgleda kao i nova condor koja smo gledali (odn boje za ovu god)

Terra003
17.04.2012., 16:28
nasla na njihovoj str, i ne vidim nikakvu razliku izmedju njih i condora :ne zna: cak i ova boja mi izgleda kao i nova condor koja smo gledali (odn boje za ovu god)

Mislis stranici magic baby ili? Ja sam tamo nasla samo na akcijama. A razlika je stavljanje kosare na sportski dio (ako se ne varam kod condora se skida) i ne znam sta jos ... A ni condor bome nisam vidjela u toj boji - ako uopce govorimo o istoj (neka tamno plava -tamno siva :misli:). Vise mi je puna glava kolica pa sam mozda i pobrkala. Uzivo su drugacija ipak a mislila sam da se prodavacica nije zeznula pa da nije neki stariji model - onda bi ipak nesto mogla saznat nesto vise o njima. Ili novi, pa da ih vec netko ima :D

jovana 1974
17.04.2012., 16:51
Hell Blonde,procitala sam da ste kupili baby zen kolica,zanimame da li bi mogla da mi kazes cenu i gde ste ih uzeli.
Hvala unapred!

Hell Blonde
17.04.2012., 17:05
Hell Blonde,procitala sam da ste kupili baby zen kolica,zanimame da li bi mogla da mi kazes cenu i gde ste ih uzeli.
Hvala unapred!

Mi smo ih uzeli u Beba centru u Rijeci i puno su nas došla- oko 9500 kn ( sportski, košara, AS 0-13 + suncobran). S tim da smo ih mi morali uzet tamo jer smo mijenjali kolica koja smo kupili dva mjeseca prije u tom dućanu za Baby zen. Inače Beba centar je dosta nepovoljan što se plaćanja tiče, čak nisu imali ni popust na gotovinu za njih (na skuplja kolica nemaju popust ne znam zašto- npr ni na Stokke). Ali koliko sam ja istraživala u Hrvatskoj su ti najpovoljnija u Svijetu beba, tamo su pred koji mjesec bila na nekoj akciji 8000 kn-3 u 1 skupa s torbom (bez suncobrana, suncobran i torba koštaju isto- otprilike 50 Eura).

larazg
18.04.2012., 04:30
Mi smo ih uzeli u Beba centru u Rijeci i puno su nas došla- oko 9500 kn ( sportski, košara, AS 0-13 + suncobran). S tim da smo ih mi morali uzet tamo jer smo mijenjali kolica koja smo kupili dva mjeseca prije u tom dućanu za Baby zen. Inače Beba centar je dosta nepovoljan što se plaćanja tiče, čak nisu imali ni popust na gotovinu za njih (na skuplja kolica nemaju popust ne znam zašto- npr ni na Stokke). Ali koliko sam ja istraživala u Hrvatskoj su ti najpovoljnija u Svijetu beba, tamo su pred koji mjesec bila na nekoj akciji 8000 kn-3 u 1 skupa s torbom (bez suncobrana, suncobran i torba koštaju isto- otprilike 50 Eura).

poneki proizvođači nikada ne daju popuste...
tako meni rekoše u dućanima a to su Stokke, Maclaren, Bugaboo.
Ja kupila nova kolica jučer i nisam dobila ni kunu popusta iako sam plaćala u gotovini.

scottie
18.04.2012., 07:55
Lara, sto si kupila na kraju? Ti si tazila xlr jel da?!

vedrana84
18.04.2012., 09:08
Mislis stranici magic baby ili? Ja sam tamo nasla samo na akcijama. A razlika je stavljanje kosare na sportski dio (ako se ne varam kod condora se skida) i ne znam sta jos ... A ni condor bome nisam vidjela u toj boji - ako uopce govorimo o istoj (neka tamno plava -tamno siva :misli:). Vise mi je puna glava kolica pa sam mozda i pobrkala. Uzivo su drugacija ipak a mislila sam da se prodavacica nije zeznula pa da nije neki stariji model - onda bi ipak nesto mogla saznat nesto vise o njima. Ili novi, pa da ih vec netko ima :D

da, mislim na njihovu str, naravno, tamo se ne vidi sa slike ta razlika, kod condora se skida kosara :top: meni boja totalno drukcije izgleda :rofl: opcenito , nikako mi se ne svidjaju abc-ove ovogodisnje boje :503:
nadam se da ce se javit neko tko ih ima ili zna nesto o njima :kava:

Kontesa1
18.04.2012., 09:33
Nakon temeljite pretrage po netu zaključila sam sam ne postoje kolica koja bi pokrivala sve moje zahtjeve :zubo: (valjda nisam samo ja takva :rolleyes:)

Ali u nekom izboru su bili Jane Muum Micro Rebel, Inglesina Otutto, Peg perego Pliko switch easy drive i ABC design Mamba.

Za početak, prvi problem su ABC Mamba, još ih nema u dućanu i pitanje je kad će i hoće li doć :( ali zanima me što vi mislite o njima?
Moji minusi su jedino onaj "ležeći" položaj, sad je pitanje koliko je to bitno?:ne zna:
http://dino.sklep.pl/nowy/images/wozki_z_gond/abc_mamba_risus_12_d.jpg

strumfi
18.04.2012., 11:46
Unaprijed se ispricavam osjetljivima, znam da mozda nije ni vrijeme ni mjesto i da ce me mnogi krivo gledati, ali Hell Blonde me povukla za jezik.
Trudila sam se dati objasnjenje i kulturan odgovor na zlobne komentare, ocita greska.:rolleyes:
Upozorila me stara forumasica da ovdje ima svakakvih kokosi i da i dobronamjerna zelja da se podjeli iskustvo moze naici na svasta. Mozda spadam u mame kvocke, ali da me neka kokos kljuca u mozak, svasta! :bonk: :503: Dakle:

Hell blonde, ne znam sto je u mom postu bilo okidac za ovako arogantan i bahat stav (ili su to hormoni i nervoza zadnjih tjedana, ili pak urodjena nervoza) i zeljela bih objasnjenje. Ocito otvorenost i uvazavanje drugih nije u tvom rasporedu kad si tako reagirala. Cini mi se da si dosta mladja od mene, vjerovatno cekas prvu bebu i sve se vrti oko tebe. Ali implicirati od pocetka da meni nije bitna sigurnost mog djeteta ili da me samo briga za izgled. Si ti pala s kruske??? :nono::nono:

Kad ti nije bitna prakticnost nego samo sigurnost zanima me koja to kolica nisu prosla tvoj test, sto te ponukalo da kupis prva, a sto druga kolica? Zasto na tri kotaca? U kojem ce se autu beba voziti, gdje mislis smontirati AS i kakvi su rezultati testova tog auta? :ne zna:

Mozda je najbitnije koliko je sigurno samo auto? Ili ne??? :ne zna: Jesi postavila filtere za vodu? Kako mislis kupati bebu? U obicnoj vodi?!? Kako mislis pratiti dojenje, imas li vagu za bebu? Da li ti je i sva robica za bebu koju si spremila prirodna ,nebojana, eko pamuk i bambus bio-cista, provjerena, testirana, od kjojeg proizvodjaca? Pelene ces, naravno, koristiti platene, ipak su one sigurnije za bebinu kozu.... mogu ovako u nedogled :504:.

Btw, tvoja kolica skupa s As i tvrdom kosarom se mogu kupiti za 1080 € i jos odbijes porez. Izadje oko 860€. Ovo je u prva trgovini na koju sam naisla, s popustom od 21%. Sigurno i manje, ako se malo potrudis i imas mogucnosti da kupis negdje vani, u ovom primjeru u Švicarskoj (postarina do Brezica je manje od 40€). Ili je tebi samo bitno da ih sto skuplje platis. Stokke npr ispadnu manje od 800€ (bez poreza) skupa sa suncobranom i torbama,za pelene i onom donjom za kupovinu. To je primjer u Njemackoj, opet kazem postarina je manja od 40€ . O tome pricam!

strumfi
18.04.2012., 12:00
Sad za one koje interesira :
Nasa kolica inace u prodaji na netu ili trgovinama u njemackoj kostaju oko 400-450 eura, plus: torba, baby nest, zimska vreca, kisobran + Osann AS (ili adapteri za Maxi Cosi i Be Safe) kostaju 650-700 €. Kod nas bi to kostalo barem 500 € vise. Nas je sve skupa izaslo 500 € :) zajedno s Maxi Cosi vrecom za AS :) Ako se kupi Maxi Cosi AS, ili Be Safe AS, racunajte jos 200-300 €. Kod nas bi to kostalo barem 500 € vise.

Pogodila sam dobar trenutak i dobila dosta popusta, a iskustvo kupovine i koristenja samih kolica zelim podjeliti s onima koje to interesira.

Cure pogledajte Amazon, eBay njemacki i talijanski, Male Vragce, razne druge internetske trgovine. Mozete proci u pola cijene od cijena u Hr i jos bolje ako ubodete na veci popust. :top:

tartaruga
18.04.2012., 12:01
kontesa, mi imamo Cobru i zadovoljni smo. Prvo sam htjela Condora ali me onda muž uvjerio da će biti bolja trokolica jer imamo šetnicu sa šljunkom. I nismo fulali, kolica klize po tom šljunku :s
Meni je Mamba kombinacija Condora i Cobre - kontrukcija sa kotačima kao kod Condora a ova velika košara je kao kod Cobre.

I da, ova boja mi se najviše sviđa od kolekcije za 2012 :)

Francesca
18.04.2012., 12:41
Nakon temeljite pretrage po netu zaključila sam sam ne postoje kolica koja bi pokrivala sve moje zahtjeve :zubo: (valjda nisam samo ja takva :rolleyes:)

Ali u nekom izboru su bili Jane Muum Micro Rebel, Inglesina Otutto, Peg perego Pliko switch easy drive i ABC design Mamba.

Za početak, prvi problem su ABC Mamba, još ih nema u dućanu i pitanje je kad će i hoće li doć :( ali zanima me što vi mislite o njima?
Moji minusi su jedino onaj "ležeći" položaj, sad je pitanje koliko je to bitno?:ne zna:

Imas ih u Baby centru u Sloveniji za kupit ;)

La_LuNa
18.04.2012., 12:45
kartonrani postovi se ne kvotaju :mig:

FIGICA
18.04.2012., 12:54

ja isto kao i Tartaruga imam Abc Cobru,super su,i to što nema skroz ležeći uopće nije problem,prvih par mjeseci je beba u košari,onda može i u as,ja ju nisam imala nego već sa 3 mj i 3 tjedna ga počela stavljati u sportski u taj najniži položaj i super je,i spavao je bez problema tako,baš je taman lagano podignut,udobnije za spavat nego skroz ležeći :mig:
Sada ih već vozamo 1 god. i 2 mj a doma iz njih gleda crtiće
Stvarno udobna kolica,sjedalica prostranija,dublja,ono za nogice stoji čvrsto
i sve ostalo za 5,s Abc kolicima nećeš pogriješiti,super kvaliteta a normalna cijena :top:

Francesca
18.04.2012., 13:00
ja isto kao i Tartaruga imam Abc Cobru,super su,i to što nema skroz ležeći uopće nije problem,prvih par mjeseci je beba u košari,onda može i u as,ja ju nisam imala nego već sa 3 mj i 3 tjedna ga počela stavljati u sportski u taj najniži položaj i super je,i spavao je bez problema tako,baš je taman lagano podignut,udobnije za spavat nego skroz ležeći :mig:
Sada ih već vozamo 1 god. i 2 mj a doma iz njih gleda crtiće
Stvarno udobna kolica,sjedalica prostranija,dublja,ono za nogice stoji čvrsto
i sve ostalo za 5,s Abc kolicima nećeš pogriješiti,super kvaliteta a normalna cijena :top:

Nemoj se ljutiti al meni ne izgleda udobnije spavati sa nogicama u zraku, nego ispruzen, pogotovo za tak malu bebicu :ne zna:

To je i jedini razlog sto su meni ta kolica ispala iz uzeg izbora, inace su mi bila super

FIGICA
18.04.2012., 13:29
Nemoj se ljutiti al meni ne izgleda udobnije spavati sa nogicama u zraku, nego ispruzen, pogotovo za tak malu bebicu :ne zna:

To je i jedini razlog sto su meni ta kolica ispala iz uzeg izbora, inace su mi bila super

Leđa su na ravnom,pravi kut je između a ono za nogice se podešava,može se izravnat
I gledam po sebi,udobnije je ležati u tom položaju nego na skroz ravnom
A i prvo ide košara pa as pa tek sportski (moj je bio veća beba pa mogao prije u sp.),znači prvih 6 mj se može odgoditi sportski a tada već i nisu tako male bebice i ne spavaju toliko :mig:

Hell Blonde
18.04.2012., 13:38
..........

Ili je tebi bitno da ih što skuplje platiš....

Kao što sam rekla, morala sam ih uzeti u istom dućanu u kojima sam kupila ABC design Cobru jer se radilo o zamjeni, a kao što sam gore napisala ZNAM da sam mogla proći 200 Eura jeftinije. I što sad, to je na kraju krajeva moja stvar. :kava:

Ostatku tvog posta nije mjesto na ovoj temi tako da se neću ni truditi odgovoriti na tvoja silna pitanja, koji auto ja vozim i kako živim i koliko novaca trošim se nikoga ne tiče, ovo je tema o kolicima koliko ja znam, za sva druga tvoja pitanja kvotam ponovno samu sebe:

..... jer ja sam kolica već kupila i zadovoljna sam s njima. :mig:
I btw, nemam se ja s Vama što raspravljat, ja ih ne bi kupila jer su nedovoljno poznata, Vi ste ih kupili, drago mi je da Vam odgovaraju i dobro. :ne zna: Sretno! :W

lara što si uzela na kraju, Maclaren? Znam da ne daju popuste neki proizvođači,ali bila bih jeftinije prošla recimo u Svijetu beba u Zg (bila su im tad na akciji za 8000 kn) ili u Slo vjerovatno, ali ispalo je tako kako je, mm-u se Cobra nikako nije sviđala i htio ih je zamijeniti pošto-poto. :ne zna:

Ja sam sa Cobrom bila u načelu zadovoljna, jest da im je konstrukcija malo škripala pogotovo prilikom sklapanja / rasklapanja i sklapanje nije baš bilo jednostavno (na Recaru mi je puno lakše). Mm-u se najviše nije sviđalo što je košara od Cobre na dnu imala karton (ispod one podloge) i njemu je to bilo nepojmljivo da mu dijete spava na kartonu (:zubo:), to smo vidjeli tek kad smo kući došli. Meni osobno je to bila manja stavka jer se beba u toj košari ionako ne vozi predugo, puno mi je bitnije bilo kakvi su kotači i da je sportski dio lagan s obzirom na moje probleme s leđima (ima oko 11 kg i to mi je bilo ok). S obzirom na omjer cijene i kvalitete mislim da su ABC design kolica skroz solidna i preporučila bih ih (iako nisam stigla voziti bebu u njima), ali vidim da su i druge mame koje ih imaju zadovoljne. :mig:

Kontesa1
18.04.2012., 13:46
Hvala na savjetima :five:
I meni je Cobra lipa, ali ima 3 kola a to mi nikako ne sjeda, a Mamba je ko Cobra sa 4 kola :D Uz nju bi uzeli Maxi cosi AS pa bi i u njoj se beba vozila kad bude smjela.
Nisu ni teška, dobre su dimenzije, malo su im boje tamne za moj ukus ali eto i to bi se dalo pregrmit :) Cijena je isto dobra po mom mišljenju.

Dilema br.2
Jane Muum Micro Rebel
Ta su mi presavršena konstrukcijom :cerek: bar onaj sportski dio :rolleyes: košara je mekana :503: a AS rebel je OK mada bi ja radije AS strata ali eto, to sam ja :kava:
Znači plusevi su:
težina, dimenzije, kočnica na ručki, šoping košara, nulti položaj

Minusi su:
mekana košara, grozan izbor boja kod nas, a i cijena nije sitna s obzirom da je mekana košara u pitanju

http://adax.hr/kolica/cijena/kolica-muum-micro-rebel-2012

U biti najveći problem je ta košara i cijena, dati oko 6iljada za tu kombinaciju mi se čini previše, a htjela bi 3u1. Što vi mislite jel to blentavo? I kakva se vama čine ta kolica?

vedrana84
18.04.2012., 14:03
kontesa, i nama se svidjala mamba al nam je rekla teta u ducanu da ne znam kad i hoce li dolazit kod nas. prijateljica mi ih je pogldala u austriji i rekla mi je da su joj condor puno bolja (meni su se svidjala bas zato sta su krizanac izmedju cobre i condora, a nebi tila torkolicu :ne zna: ) inace, i meni su jedino ova s ljubicastim lipa od ovogodisnje kolekcije, bas su boje pretamne. mi smo nasli jedna jedina iz proslogodisnje kolekcije condor, maslinasto zelena sa bez, i ta smo uzeli :top:

muum su nam isto bila u uzem izboru, divna suuuu. al boje mi se nisu svidjale :kava: jbt komplicirana sam, prije bi kupila auto nego kolica

strumfi
18.04.2012., 14:15
Komentar na Babyzen kolica:

Izgledaju super moderno, malih su dimenzija kad se sklope, izgledaju fora sa svjetlima, ali imaju i svojih nedostataka.

Sjedeci sportski dio okrenut je samo u smjeru voznje i ja osobno ne bi nikad imala takva kolica. Znam i jos dosta mama kojima je to veliki minus. Ako se dijete iz bilo kojeg razloga osjeca nesigurno i nezasticeno, mame na kraju guraju kolica i nose djete. Zeznuto je i kad ti vjetar zapuse bas iz pravca u kojem vozis.

Sjedeci dio se naginje u natrag pomocu patenta. Hmmm Opce je poznato da su patenti trajni i sigurni.

Kolica na tri kotaca izgledaju fora, super su pokretljiva, ali na ravnom. Odlicno za jogiranje, ali kod prelazenja preko rizola, stepenice ili bilo kakve prepreke takva kolica su nestabilnija od kolica na cetiri kotaca.

Previse para za takvu muziku.:rolleyes: Pa sad, ko voli nek izvoli.

Kontesa1
18.04.2012., 14:27
Vedrana84
Istina boje condor4s su kriminalne :rolleyes: iako bi možda prošla ova sand-dark brown, a condor je i teži 2kg od mamba, još ću ih ja detaljno uživo pogledat, mislim na condor4s.

A kakva ti je košara od jane muum, da ponovim pitanje:
U biti najveći problem je ta košara i cijena, dati oko 6iljada za tu kombinaciju mi se čini previše, a htjela bi 3u1. Što vi mislite jel to blentavo?

Ja mislim da je lakše kupit auto nego kolica :rofl::rofl::rofl:

vedrana84
18.04.2012., 14:44
nama je prevagnilo to sta cemo dobit as na poklon :ne zna: pa nam ne tribaju 3 u 1. iskreno, jedino bi mozda da sand-dark brown prosla, al boje su stvarno ocajne za ovu god. mislim da cobra ima veci izbor boja :misli:
mislim da nije blentavo, ja sam nekako izracunala da bi nas sve skupa doslo toliko kad bi uzeli za abc-ova i as i navlaku, i torbu i... u get the picture :kava:

Hell Blonde
18.04.2012., 15:04
Ja sam svoju recenziju za baby zen davno napisala skupa sa svim ,po mom mišljenju, prednostima i nedostacima ovdje: http://www.forum.hr/showthread.php?t=591905&page=188

Što se patenta tiče, svaki patent na vrhu ima kukicu koja se zakači za okrugli nastavak na konstrukciji (aluminijski okvir ima na sebi zavaren nastavak oko kojeg se ta kukica omota), tako da ti bebu ne drži patent nego ta kukica.

Što se tiče okretanja suprotnog od smjera vožnje to sam i ja navela kao nedostatak, ali kao što sam isto već milijon puta napisala;meni nijedna kolica nisu savršena. Većina mama nakon bebinih godinu dana zamijeni 3u1 kolica za kišobran kolica od kojih nijedna nemaju mogućnost da se okrenu prema mami. Sportski dio na baby zenu je napravljen kao kišobran pa ja neću morati još naknadno ulagati i u to. :mig:

vedrana84
18.04.2012., 15:11
slazem se sa hell blonde, zapravo, nisam nijednu mamu ni vidila da bebu koja se vozi u sportskom dijelu vozi okrenutu prema sebi. meni se to ne cini tako velik nedostatak :ne zna: inace, hell, kolica su ti divna :cerek:

Kontesa1
18.04.2012., 15:24
nama je prevagnilo to sta cemo dobit as na poklon :ne zna: pa nam ne tribaju 3 u 1. iskreno, jedino bi mozda da sand-dark brown prosla, al boje su stvarno ocajne za ovu god. mislim da cobra ima veci izbor boja :misli:
mislim da nije blentavo, ja sam nekako izracunala da bi nas sve skupa doslo toliko kad bi uzeli za abc-ova i as i navlaku, i torbu i... u get the picture :kava:
Ali se ne dobije torba sa ABC?
Za Jane se isto treba posebno kupit navlaka :rolleyes:

Hell Blonde
18.04.2012., 15:25
slazem se sa hell blonde, zapravo, nisam nijednu mamu ni vidila da bebu koja se vozi u sportskom dijelu vozi okrenutu prema sebi. meni se to ne cini tako velik nedostatak :ne zna: inace, hell, kolica su ti divna :cerek:

Hvala.:mig:

I zaboravila sam napisat da je meni najveći nedostatak kod tih kolica bio što nemaju prečku, ali opet velim, većina kišobran kolica isto nema, a i rekli su mi da beba u svakim kolicima mora biti vezana bez obzira na prečku. :ne zna: A da su preskupa definitivno jesu.

I što se tiče Jane kolica, meni su u užem izboru bila Jane trio formula strata, cijena im je isto oko 6500 kn, ali se mužu baš nisu toliko sviđala i po njemu nisu bila vrijedna toliko novaca. Muum su mi isto lijepa, super su lagana i sviđa mi se njihov dizajn i imaju jako lijepo i bogato izvedenu unutrašnjost na košari i na sportskom dijelu. I njihove AS imaju jako dobre ocjene na svim testovima. Jedino što su se na ovom baš topicu neke mame koje ih imaju žalile da su im se brzo poderali kotači ( prelistaj malo unazad pa vidi ), ali i to možeš zamijeniti ako ti bude trebalo. :mig:

FIGICA
18.04.2012., 16:23
Ali se ne dobije torba sa ABC?
Za Jane se isto treba posebno kupit navlaka :rolleyes:

Ja nisam dobila torbu ali dobila sam popust oko 300 kn,taman za torbu
Ali ipak sam kupila Dm torbu za kolica,3 puta jeftinija,još je unutra bila neka kozmetika i super je

strumfi
18.04.2012., 16:26
Prva kolica sam kupila prije 15 god. Odlicna Chicco kolica, kojima se rucka prebacivala pa nisam morala okretati kosaru ili sjedalicu. Definitivno jedna od boljih mogucnosti koju sam dosta koristila i stvar koju sam kao obavezno htjela kod novih kolica.
Bebac mi se do 3 godine vozio u njima, i to vecinom okrenut prema meni. Stalno smo pricali, dodirivali se, komunicirali cijelo vrijeme...za emotivnu stranu odnosa s djetetom sigurno je bilo bolje da par sati koje smo provodili i kolometri koje smo prelazili setajuci nismo zajedno-razdvojeni.
Kisobran kolica jesmo kupili, ali ih nakon prve voznje vise nismo htjeli.

Kontesa1
18.04.2012., 16:49
I što se tiče Jane kolica, meni su u užem izboru bila Jane trio formula strata, cijena im je isto oko 6500 kn, ali se mužu baš nisu toliko sviđala i po njemu nisu bila vrijedna toliko novaca. Muum su mi isto lijepa, super su lagana i sviđa mi se njihov dizajn i imaju jako lijepo i bogato izvedenu unutrašnjost na košari i na sportskom dijelu. I njihove AS imaju jako dobre ocjene na svim testovima. Jedino što su se na ovom baš topicu neke mame koje ih imaju žalile da su im se brzo poderali kotači ( prelistaj malo unazad pa vidi ), ali i to možeš zamijeniti ako ti bude trebalo. :mig:

Vidila sam to za kotače, za tu cijenu ima da ih minjaju ako se poderu :D Da su bar ova formula strata, mislim da bi otrčala u dućan kupit :cerek: transporter košara je zakon, može i u auto jer ima odlične ocjene na adacu, ova micro košara je više nosiljka nego košara :ne zna:

Ja nisam dobila torbu ali dobila sam popust oko 300 kn,taman za torbu
Ali ipak sam kupila Dm torbu za kolica,3 puta jeftinija,još je unutra bila neka kozmetika i super je
Ovdje ako se učlaniš u klub trudnica dobiješ 10% ili 15% popusta baš u dućanu di drže ABC design :) inače je 5%, tako da će svakako bit za torbu ako je ne daju :D

Plavooka Sanja
18.04.2012., 18:06
Prva kolica sam kupila prije 15 god. Odlicna Chicco kolica, kojima se rucka prebacivala pa nisam morala okretati kosaru ili sjedalicu. Definitivno jedna od boljih mogucnosti koju sam dosta koristila i stvar koju sam kao obavezno htjela kod novih kolica.
Bebac mi se do 3 godine vozio u njima, i to vecinom okrenut prema meni. Stalno smo pricali, dodirivali se, komunicirali cijelo vrijeme...za emotivnu stranu odnosa s djetetom sigurno je bilo bolje da par sati koje smo provodili i kolometri koje smo prelazili setajuci nismo zajedno-razdvojeni.

ajmeeeee :rolleyes:
daj molim te, ja sam imala sportski dio koji se nije mogao okretati prema mami, već samo od mene i moje dite sigurno nije emotivno zakinuto radi toga.
Isuse, koja se psihologija može natrkeljati od običnih kolica :kava:

Plavooka Sanja
18.04.2012., 18:09
A kakva ti je košara od jane muum, da ponovim pitanje:
U biti najveći problem je ta košara i cijena, dati oko 6iljada za tu kombinaciju mi se čini previše, a htjela bi 3u1. Što vi mislite jel to blentavo?

Ja mislim da je lakše kupit auto nego kolica :rofl::rofl::rofl:

Kontesa, gledajući kolica ta, meni pare ista Britax romer bsmart4, i imaju bolju košaru i cijenu nego Jane. I naravno, sjedalica im je bolja ocijenjena jer je romerica nego Jane. Cijena 3u1 je 4400kn.

evo ti link, pa baci oko http://www.facebook.com/photo.php?fbid=290064121062461&set=a.290064014395805.66117.147400385328836&type=3&theater i na www.svijet-beba.hr

Kontesa1
18.04.2012., 18:43
Joj koju si mi bubu stavila, lipa su a ova desert sand boja je po mom guštu :cerek: Sutra idem u obilazak, taman idem kupit neki poklon nećaku pa ću usput i kolica zaslinit :rofl:
Javim dojmove, HVALA Sanja! :five:

Možda napokon izbacim Jane iz glave :zubo:
(neznam kako druge trudnice, ali se znam probudit u gluvo doba noći razmišljajući o stvarima tipa kako se kače štitnici za krevetić na krevetić koji samo s jedne strane ima rešetku??? :lol:)

larazg
18.04.2012., 19:26
Lara, sto si kupila na kraju? Ti si tazila xlr jel da?!

da, jesam.. 3050 kuna i to boja koja izlazi sa juicy modelom (brown-pink verzija)

lara što si uzela na kraju, Maclaren? Znam da ne daju popuste neki proizvođači,ali bila bih jeftinije prošla recimo u Svijetu beba u Zg (bila su im tad na akciji za 8000 kn) ili u Slo vjerovatno, ali ispalo je tako kako je, mm-u se Cobra nikako nije sviđala i htio ih je zamijeniti pošto-poto. :ne zna:

jesam, zbog svih onih razloga koje sam na TZ u svoje ime pisala zašto sam osuđena na kišobran kolica.
Ma bitno je da se tebi sviđaju odnosno da su tebi sjela, i sigurno ćeš biti sa njima zadovoljna a ako i ne budeš kupiš druga :mig:

neš ti stvari... imala ja to u peg peregu... i ako sam ikada svom djetetu išla na živce to je tada kada je sa godinu dana blejala i dalje u mene..
Postoje bebe koje su zaljubljene u svoje mamice i samo njih žele gledati a postoje bebe kojima njihova mater tako ide na živce (moja naprimjer) tako da se samo izdizala i pokušala uhvatiti malo panorame ispred sebe koju joj je zaklanjala moja 'kitovska' korpulencija :D

mislim... nekima je to wow, a nekima niš posebno :kava:

ali mislim kao i Plavooka da nije neka stvar da bi bila WOW :misli:

larazg
18.04.2012., 19:28
naravno da je sve stvar ukusa ali ne mogu se oteti dojmu i napisati da su menio JANE kolica i GRACO kolica jedna od ružnijih koje sam vidjela u životu.
Govorim o estetici iako sam za JANE kolica pročitala tako dobre kritike ali prevelika brate dragi, to je trokolica, to kao traktor sa onim naboranim gumama.
A Graco, danas se je jedna mama vozila ipred mene u njima, pa to škripi to je sve plastično nešto.... meni su stvarno ružna

molim da se nitko ne uvrijedi, pojma nemam tko što od vas vozi ali samo napisala što je MENI lijepo :)

larazg
18.04.2012., 19:31
i da jebote dva modela Maclaren torbe za kolica

1 košta 990 kuna
2 košta cca 500 kuna

:visi:

Hell Blonde
18.04.2012., 19:41
da, jesam.. 3050 kuna i to boja koja izlazi sa juicy modelom (brown-pink verzija)

Moja prijateljica ima ta Juicy i jako je zadovoljna. Fora izgledaju. :mig: Znači više ih ne proizvode? Imaju jedna u Beba centru u Ri na tržnici u dućanu, vidjela neki dan.

larazg
18.04.2012., 19:51
Moja prijateljica ima ta Juicy i jako je zadovoljna. Fora izgledaju. :mig: Znači više ih ne proizvode? Imaju jedna u Beba centru u Ri na tržnici u dućanu, vidjela neki dan.

da izgled je ok ali konstrukcija je ista kao XT
XLR imaju bolju i čvršću konstrukciju + šira su i malo veća i teža za 1 kg i što za 3000 kuna dobiješ i dodatke koje za Techno XT (moj i jucy) plaćaš (footmuf je 680 kuna + oni lajneri za sjedenje su 280 kuna)

Znači nema dodatne opreme...

meni su juicy jako lijepa ali eto izaći će neki drugi model :)

vedrana84
18.04.2012., 20:13
meni se kod jane i romer nije svidilo sta se rucka ne uvlaci nego lomi, ako me razumite. znam, luda sam :facepalm: odma u startu sam bila ogranicena time sta mora bit spojena rucka, zbog psa. da mogu i nju vodat :ne zna:
kontesa, ne dodje torba, i ona koju su imali u magic baby mi se nije svidjala, lipsa mi je ova iz dm-a koju cure spominju a jeftinija je tri puta. tako da cu uzet u dm-a onu bez torbu :top:

Francesca
18.04.2012., 20:18
meni se kod jane i romer nije svidilo sta se rucka ne uvlaci nego lomi, ako me razumite. znam, luda sam :facepalm: odma u startu sam bila ogranicena time sta mora bit spojena rucka, zbog psa. da mogu i nju vodat :ne zna:

:rofl:

Ma nisi luda, svaka od nas ima nesto sto joj je bitno ;)

Merry Gentry
18.04.2012., 22:37
evo ja imam britax-roemer b smart-sad su u pogonu 9 mjeseci pa maogu dati neku konstruktivnu kritiku...
kao prvo svi koje misle kupovati moja je preporuka odite u SLO,proći ćete puno jeftinije nas je tamo 3u1 (s njihovom baby SHR plus II AS) došao malo manje od 3000kn :D
za te novce sam kod nas mogla dobiti samo 2u1 (npr. ABC) ili eventualno 3u1 no name i s lošom AS!

plusevi:
-0 položaj sportskog djela pa ne treba košara pod mus (posebice za ljetnu bebu)
-ogromna kupola na sportskom dijelu,nema potrebe za suncobranom
-mogućnost montaže košare i AS jednim klikom
-sportski dio ide u oba smjera
-ručka se stvarno može postaviti u puno položaja pa odgovara i visokim i niskim ljudima
-velika i čvrsta košara za stvari (znala sma natrpati i po 10kg u nju)
-nakon 9 mj. vožnje po najčešće neravnim terenima (makadam,loš tratoar,trava) ništa na njima ne škripi

minusi:
-veličina i težina ako imate mali auto ili ste bez lifta
-materijal po meni nije baš najkvalitetniji (na košari koja je bila crna vrlo brzo izblijedio od sunca i sad je neke smeđe/sive boje)
-apsolutno nikakva amortizacija pa se jako treskaju po neravninama
-meni se često kočnica zaglavi u nekom međupoložaju pa moram par puta stajati da nju da se odkoči

sve u svemu za tu cijenu sasvim pristojna kolica! međutim za sljedeće dijete bih uzela neka s boljom amortizacijom!

LISA1
19.04.2012., 12:30
ajmeeeee :rolleyes:
daj molim te, ja sam imala sportski dio koji se nije mogao okretati prema mami, već samo od mene i moje dite sigurno nije emotivno zakinuto radi toga.
Isuse, koja se psihologija može natrkeljati od običnih kolica :kava:

Ja sam moju tako kratko vozila put sebe... pa ne znam mogu li nabrojit na prste jedne ruke.... a imala sam tu mogučnost...
i kao što Sanja kaže,,,ma koje zakinuće....
dobro je da to kolica imaju...ali može se i bez toga

FIGICA
19.04.2012., 14:51
To okredanje sjedala dobro dođe jel se može okrenuti kontra suncu ili vjetru
Kada je burica zabundam ga i okrenem prema sebi i ne puše u njega

anđeo-s-rogićima
19.04.2012., 17:20
Imam pitanje u vezi abc design kolica, ako itko ima informacije bila bi jaako zahvalna. Naime, nakon pregledavanja razlicitih proizvodjaca, nekako nam je izbor pao na abc-ova kolica, i to condor dok nismo u magic baby-ju vidjeli navodno njihov neki novi model miroco.:)

ja sam ta kolica vidla na web stranici baby centra brežice

zar nitko nije čuo ništa o brevi avenue kolicima' :(:(:(

Kontesa1
20.04.2012., 14:07
meni se kod jane i romer nije svidilo sta se rucka ne uvlaci nego lomi, ako me razumite. znam, luda sam odma u startu sam bila ogranicena time sta mora bit spojena rucka, zbog psa. da mogu i nju vodat :ne zna:
kontesa, ne dodje torba, i ona koju su imali u magic baby mi se nije svidjala, lipsa mi je ova iz dm-a koju cure spominju a jeftinija je tri puta. tako da cu uzet u dm-a onu bez torbu :top:

A meni ta ručka koja se lomi je predobra, jednostavan zakon poluge, lakše mi ih je naginjat svojom težinom nego samo rukama, a i sestra mi ima sa dvi odvojene ručke pa je rekla da više ne bi takve kupila, a probala sam njena vozit pa se moram složit :) a da imam psa vjerojatno bi uzela kakvu čičak traku pa tako učvrstila uzicu za kolica :D
Eto svakom paše nešto drugo.
A torbu ću morat tek prostudirat :kava:

evo ja imam britax-roemer b smart-sad su u pogonu 9 mjeseci pa maogu dati neku konstruktivnu kritiku...
kao prvo svi koje misle kupovati moja je preporuka odite u SLO,proći ćete puno jeftinije nas je tamo 3u1 (s njihovom baby SHR plus II AS) došao malo manje od 3000kn :D
za te novce sam kod nas mogla dobiti samo 2u1 (npr. ABC) ili eventualno 3u1 no name i s lošom AS!

plusevi:
-0 položaj sportskog djela pa ne treba košara pod mus (posebice za ljetnu bebu)
-ogromna kupola na sportskom dijelu,nema potrebe za suncobranom
-mogućnost montaže košare i AS jednim klikom
-sportski dio ide u oba smjera
-ručka se stvarno može postaviti u puno položaja pa odgovara i visokim i niskim ljudima
-velika i čvrsta košara za stvari (znala sma natrpati i po 10kg u nju)
-nakon 9 mj. vožnje po najčešće neravnim terenima (makadam,loš tratoar,trava) ništa na njima ne škripi

minusi:
-veličina i težina ako imate mali auto ili ste bez lifta
-materijal po meni nije baš najkvalitetniji (na košari koja je bila crna vrlo brzo izblijedio od sunca i sad je neke smeđe/sive boje)
-apsolutno nikakva amortizacija pa se jako treskaju po neravninama
-meni se često kočnica zaglavi u nekom međupoložaju pa moram par puta stajati da nju da se odkoči

sve u svemu za tu cijenu sasvim pristojna kolica! međutim za sljedeće dijete bih uzela neka s boljom amortizacijom!
Slovenija predaleko :503: pa ću se pomirit s ovim cijenama.

Pa neznam za veličinu čine mi se dimenzijama ka svaka kolica sa mog popisa, a lagana je jako teško naći, tj ispod 10kg, a ako jedna cobra stane u corsu onda bi i ova tebala bez problema jer su im dimenzije kad su sklopljene razlika par cm :) (29cx62x85bsmart - 33x66x82cobra - 34x60x75muum)
Za boju piše u njihovim uputama da može izblidit, a mislim da i sa ostalim minusima mogu živit :)
A plusevi mi se jako sviđaju.
Merry Gentry puno ti hvala za review :five:

vedrana84
20.04.2012., 19:18
moja dlakavica nebi setala da pricvrstim cickom uzicu :lol: razmazena tuka :rofl: zato smo i trazili sa spojenim ruckama jer sam prostudirala ovu temu i uvidila da sve cure kazu da je lakse gurat kolica sa spojenom ruckom nego sa dvi odvojene. e da i gepekom smo bili ograniceni jer imamo clia, i kolica su mi bez problema stala u gepek :top: ne mogu se sitit koja su mi ono na pocetku bila favorit pa sam procitala da mi nebi stala u gepek :misli:
inace, romer su mi divna kolica :top: i to crvena :cerek: a svakom pashe nesto drugo, to je normalno :top: vidim zasto ti je slovenija predaleko - u istoj smo zupaniji :zubo:

edit: sitila sam se, mura 4, divna kolica, al jaaako teska, i velika kad se sklope :kava:

Merry Gentry
20.04.2012., 23:03
i meni su spojene ručke bile mus zbog šetnje psa...:D
hrpu puta sam morala jednom rukom nositi drečavo dijete (mrzila kolica prva 4 mj. života) a drugom gurari kolica+voditi psa...da sam imala odvojene ručke ne bi bilo šanse za to...

FIGICA
20.04.2012., 23:08
Da, definitivno bolje spojene,udobnije je,ruke namjestiš kako hoćeš,možeš samo s jednom gurati,i kolica se manje razmrdaju kada su spojene
Sada pogotovo kada je prohodao pa s jednom guram kolica a s drugom njega za ručicu
Inače imam i jedna i druga kolica i više mi se sviđa da su spojene ručke

Plavooka Sanja
21.04.2012., 12:28
Romer Britax kolica u Baby centru na akciji (kolica + košara) za 240eura cca 1800kn. http://b2c.baby-center.si/article.asp?ArticleID=215281
Kod nas nikad nema takve akcije!!! :503:

Merry Gentry
21.04.2012., 14:28
e da,mi smo ih platili 270eura + 159 eura sjedalicu prošle godine...i dobili 20% mervera natrag!

stvarno se isplati,čak ako ti i nije blizu...kod nas je 2u1 u to vrijeme bio oko 3500kn!

nangaparbat
22.04.2012., 10:52
Zna li netko gdje ima onih nastava sto se montiraju na kolica za stajanje starijeg djeteta. Jel to univerzalno?

Hell Blonde
22.04.2012., 13:54
Zna li netko gdje ima onih nastava sto se montiraju na kolica za stajanje starijeg djeteta. Jel to univerzalno?

Ne znam koliko ti je Slovenija blizu, ali u Baby centru je sad na akciji. http://b2c.baby-center.si/article.asp?ArticleID=210957 Ovaj je univerzalan.

Woman Yoya
23.04.2012., 10:37
Imat ćemo ljetnu bebu pa me zanimaju vaša iskustva i savjeti (inače mi dijelite super savjete, svaka čast svima posebno, ovaj forum je suuuper) na dijelove kolica i vožnje u njima. Živimo daleko od grada i svaki puta moramo paliti auto za bilo koju sitnicu dakle AS nam je obavezan po šetnji gradom jer tko će tegliti u malom autiću i nosiljku/košaru kao rezervu u slučaju da je beba budna pa ju prebacivati iz AS u nju? Imamo kolekciju Peg Perego i mislim da sportski dio nije baš idealan za bebe do 3 mj. jer je dosta uzak i beba leži na pojasevima koja su namijenjena za veću djecu, osim kad bi se dalo staviti postavu od spužve - je li ovo netko stavljao?
Mi smo odlučili ne kupiti nosiljku zbog udaljenosti od grada i malog auta. Da li bebu voziti u AS po ljeti ili da kupim postavu za sportski dio? :( Brrrrrrrr
Da, s druge strane nosiljka je puuuno komotnija, šira i idealna za novorođenče, ali s naše situacije gledano bacili bi novce za koristit ju jednom-dvaput.
Moje je mišljenje da su totalno iskomplicirali s tim nosiljkama, nema više jednostavnih kolica gdje je to sve u jednom.

nangaparbat
23.04.2012., 11:09
Hvala Hell!

Kontesa1
23.04.2012., 12:30
Nažalost nisu imali Britax kolica izložena ali je teta u dućanu rekla da će ih naručit pa će me zvati kad stignu :)

Amo dalje po spisku - Inglesina Otutto ovogodišnji model sa ručkom šta se preklapa

Kakvi su vam dojmovi?
Otutto (http://www.tintilinic.hr/hr/katalog/detaljan_prikaz_proizvoda/inglesina_djecja_kolica_otutto_system_fiordilatte-1261/kat-28)

Ja nekako jedino nisam sretna sa njihovim kolima...

maminjo81
23.04.2012., 14:01
Da, Donkey! Vidjela sam ih, jesi skuzila kako se mogu i suziti i rasiriti? Suuper su mi!!!!

Jedna zamolba Ema!
da li imas racun od kupljenih kolica i ako da da li si voljna skenirati i poslati mi na mail. Naime, ja sam racun od svojih bugaboo cameleon kolica zagubila a sada mi je potreban racun(skeniran, znaci ne original) za naknadu stete koju su mi napravili u nasoj aviokompaniji.
Znam da je velika zamolba ali pliz pliz :)

aniano
23.04.2012., 14:23

prolistaj par zadnjih stranica, imas nekoliko "rasprava" na temu buggy board. isplati se procitat prije kupnje.

Kontesa1
24.04.2012., 12:03
Imat ćemo ljetnu bebu pa me zanimaju vaša iskustva i savjeti (inače mi dijelite super savjete, svaka čast svima posebno, ovaj forum je suuuper) na dijelove kolica i vožnje u njima. Živimo daleko od grada i svaki puta moramo paliti auto za bilo koju sitnicu dakle AS nam je obavezan po šetnji gradom jer tko će tegliti u malom autiću i nosiljku/košaru kao rezervu u slučaju da je beba budna pa ju prebacivati iz AS u nju? Imamo kolekciju Peg Perego i mislim da sportski dio nije baš idealan za bebe do 3 mj. jer je dosta uzak i beba leži na pojasevima koja su namijenjena za veću djecu, osim kad bi se dalo staviti postavu od spužve - je li ovo netko stavljao?
Mi smo odlučili ne kupiti nosiljku zbog udaljenosti od grada i malog auta. Da li bebu voziti u AS po ljeti ili da kupim postavu za sportski dio? :( Brrrrrrrr
Da, s druge strane nosiljka je puuuno komotnija, šira i idealna za novorođenče, ali s naše situacije gledano bacili bi novce za koristit ju jednom-dvaput.
Moje je mišljenje da su totalno iskomplicirali s tim nosiljkama, nema više jednostavnih kolica gdje je to sve u jednom.
Mene bi mučilo to šta kažu da se tako male bebe ne smiju dugo vozit u AS :ne zna: a mislim da se za peg perego nosiljku imaju kupit kajišići koji ju čine puno sigurnijom za prevoženje bebe u autu, mislim na kajišiće za bebu, a i sama se nosiljka može učvrstit pojasom.

bubaljuba
24.04.2012., 12:26
Imat ćemo ljetnu bebu pa me zanimaju vaša iskustva i savjeti (inače mi dijelite super savjete, svaka čast svima posebno, ovaj forum je suuuper) na dijelove kolica i vožnje u njima.... jednostavnih kolica gdje je to sve u jednom.
Moj princ je rođen u 5.mj (prije 4 god.)....iz prijašnjeg iskustva nisam htjela nikakva glomazna kolica(koja jedva stanu u gepek i koja smo zamjenili prvom prilikom za kišobran kolica), zato smo kupili peg perego pliko p3, bez ikakvih dodataka samo sportska kolica, što se meni pokazalo kao idealno rješenje.
Normalno za vožnju autom korstila sam autosjedalicu iz grupe 0...ali što se kolica tiče samo čista kolica bez jajeta, bez koašre i sl...
Peg prego kolica su jako mekana (u usporedbi sa nekim drugim kolicima) i mogu se spustiti u 0 položaj, kupola je ogormna i može se spustiti na obe dvije strane, ispočetka smo remenčiće maknuli sa strane a malca sam stavljala na dekicu (onu iz HM, s jedne strane pamuk, s drge pliš) i malac je obožavao spavati i vozati se u kolicima....u jima smo se vozili sve do nedavno i još sad ne izgleda preveliko za njih.

ana55
24.04.2012., 14:24
Bok svima!

ja imam pitanje više praktične prirode. mi smo se odlučili za abc cobru, samo mozgam oko boje. MM-u se najviše sviđaju crno-bijela kolica. moram priznati da su i meni lijepa.
No, koliko je to praktično ? ono što me muči je ovaj bijeli dio na sportskom dijelu-imam osjećaj da bi to moglo biti više sivo-smeđe nego bijelo na kraju..
http://www.svijet-beba.hr/abc-design-kolica-cobra__4110-2.htm

iskustva ? :)

Woman Yoya
24.04.2012., 20:23
Moj princ je rođen u 5.mj (prije 4 god.)....iz prijašnjeg iskustva nisam htjela nikakva glomazna kolica(koja jedva stanu u gepek i koja smo zamjenili prvom prilikom za kišobran kolica), zato smo kupili peg perego pliko p3, bez ikakvih dodataka samo sportska kolica, što se meni pokazalo kao idealno rješenje.
Normalno za vožnju autom korstila sam autosjedalicu iz grupe 0...ali što se kolica tiče samo čista kolica bez jajeta, bez koašre i sl...
Peg prego kolica su jako mekana (u usporedbi sa nekim drugim kolicima) i mogu se spustiti u 0 položaj, kupola je ogormna i može se spustiti na obe dvije strane, ispočetka smo remenčiće maknuli sa strane a malca sam stavljala na dekicu (onu iz HM, s jedne strane pamuk, s drge pliš) i malac je obožavao spavati i vozati se u kolicima....u jima smo se vozili sve do nedavno i još sad ne izgleda preveliko za njih.

Ovo ti je dobra ideja za skinuti remenčiće pa staviti dekicu, ali mislim da si imala komotniji sportski dio od mog. Bit će ljeto i nećemo imati navlaku za noge, a ako imalo nagnem kolica beba može ispasti :503: jer nisu dobro zaštićena na dnu gdje su nogice i nisu dovoljno duboka kao jedna nosiljka.
http://www.babyandmeboutique.com/products/pegPerego/images/Swith-Four-Modular-System-GERANIUM.jpg
Naš sportski dio je čini mi se samo namijenjen za starije bebe :503: Ma samo te natjeraju da kupiš nosiljku :503:

Woman Yoya
24.04.2012., 20:25
Mene bi mučilo to šta kažu da se tako male bebe ne smiju dugo vozit u AS :ne zna: a mislim da se za peg perego nosiljku imaju kupit kajišići koji ju čine puno sigurnijom za prevoženje bebe u autu, mislim na kajišiće za bebu, a i sama se nosiljka može učvrstit pojasom.

I to što kažeš, s prvom bebom smo se zeznuli s kolicima pa sad s drugim kombiniram i razmišljam o najboljoj mogućnosti.

strumfi
24.04.2012., 23:04
Jos jedna meni interesantna kolica s nekim "poboljsanjima". Mozda ce interesirati cure koje su jos u potrazi.
http://anastrumfi.blogspot.com/2012/04/baby-ace-042.html

bubaljuba
25.04.2012., 06:39
Ovo ti je dobra ideja za skinuti remenčiće pa staviti dekicu, ali mislim da si imala komotniji sportski dio od mog. ......
http://www.babyandmeboutique.com/products/pegPerego/images/Swith-Four-Modular-System-GERANIUM.jpg
Naš sportski dio je čini mi se samo namijenjen za starije bebe :503: Ma samo te natjeraju da kupiš nosiljku :503:

Mi imamo ova kolica (ne mogu se rastati od njih :cerek:)
http://t1.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcQ5j8vXjpAlIm5ve0DheK6fjZFqeKrcy fbWt3zVD5HDngTEFEDB
Ovaj dio di se nogice stave može ti se dignuti do gore tak da se spaja sa onom srednjom ručkom ( koje objašnjenje :D), a kupola kao što sam napisala može se staviti i na jednu i na drugu stranu, zato što je velika, i sdamo moraš otvoriti zif.....znale su mi frendice reči da kolica tak spuštena izgledaju kao da imam košaru, a rodica koja je imala chico pojma nije imala da se kupola može prebacivati s jedne na drugu stranu....to mi je bilo dosta praktično zbog vjtera i sunca....mi org.navlaku za noge nismo imali jer sam dobila od seke neku za "polarne hladnoče" koja je grijala i na -30 (bar je tako pisalo, nismo isprobali).
S druge strane moja mala susjeda koja je isto stara ko moj princ imala je kolica koja je apsolutno mrzila od prvog dana i dok smo se šetali ja sa kolicima susjeda sa nosiljkom.,,,kod kikića se nikad ne zna.

frupy
25.04.2012., 08:17
Mene bi mučilo to šta kažu da se tako male bebe ne smiju dugo vozit u AS :ne zna:

I opet ta dezinformacija...:rolleyes:
Tko to kaze? Tko su to oni?
Danasnje as su idealne za novorodjencad, nece im se iskrivit kicma od par sati dnevno provedenih u as. Naravno da bebu staru 10 dana necete cijeli dan drzati u as, ali od jedne setnje ili voznje u autu nece im se ama bas nista dogoditi.
Ne slusajte "savjete" mama, baba, susjeda i prodavacica u ducanu!
Ako vas zanima ta tematika, pitajte ortopede i pedijatre, a ne prepisujte dezinformacije koje konstantno kolaju ovuda.

Kontesa1
25.04.2012., 09:34
Zato sam i napisala da se ne smiju dugo vozit u AS, jer sam svatila Yoyu da bi te šetnje na malo duže staze išle :mig:
a neće ti ni svaki ortoped i pedijatar reć isto, pa se sve svodi da ideš na vlastitu odgovornost :rolleyes:

Francesca
25.04.2012., 11:06
Nažalost nisu imali Britax kolica izložena ali je teta u dućanu rekla da će ih naručit pa će me zvati kad stignu :)

Amo dalje po spisku - Inglesina Otutto ovogodišnji model sa ručkom šta se preklapa

Kakvi su vam dojmovi?
Otutto (http://www.tintilinic.hr/hr/katalog/detaljan_prikaz_proizvoda/inglesina_djecja_kolica_otutto_system_fiordilatte-1261/kat-28)

Ja nekako jedino nisam sretna sa njihovim kolima...

Meni su jako lijepa i ozbiljno sam ih razmatrala a ja sam obozavatelj velikih kotaca - nisu kotaci ni losi ni mali
Imaju puno dodatne opreme sto me odusevilo :)
Ono sto je kod mene prevagnulo protiv je sto su 3u1, dakle mora se uzeti i njihova as sto meni nije bila opcija jer sam htjela svakako MC ad, i zbog toga su otpala

Woman Yoya
25.04.2012., 11:32
Mi imamo ova kolica (ne mogu se rastati od njih :cerek:)
http://t1.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcQ5j8vXjpAlIm5ve0DheK6fjZFqeKrcy fbWt3zVD5HDngTEFEDB
Ovaj dio di se nogice stave može ti se dignuti do gore tak da se spaja sa onom srednjom ručkom ( koje objašnjenje :D), a kupola kao što sam napisala može se staviti i na jednu i na drugu stranu, zato što je velika, i sdamo moraš otvoriti zif.....znale su mi frendice reči da kolica tak spuštena izgledaju kao da imam košaru, a rodica koja je imala chico pojma nije imala da se kupola može prebacivati s jedne na drugu stranu....to mi je bilo dosta praktično zbog vjtera i sunca....mi org.navlaku za noge nismo imali jer sam dobila od seke neku za "polarne hladnoče" koja je grijala i na -30 (bar je tako pisalo, nismo isprobali).
S druge strane moja mala susjeda koja je isto stara ko moj princ imala je kolica koja je apsolutno mrzila od prvog dana i dok smo se šetali ja sa kolicima susjeda sa nosiljkom.,,,kod kikića se nikad ne zna.

Ovo boldano jesam i nisam shvatila :lol:, dat ću si truda ovih dana još jednom kontrolirat naš sportski dio pa da vidim što se može i ne može.
Ljeti ćemo iz sela na gradsku plažu i tu bi se bebač vozio u AS, pa bih ga onda trebala prebacit u sportski dio dok smo cijeli dan na plaži jer je AS nezgodna za cijeli dan. Evo još jedan razlog zašto kupiti nosiljku :( a da opet ne ponavljam da bi je koristili samo par puta :rolleyes:
Zato mislim da su nosiljke idealne za mame koje žive u gradu jer iz stana/kuće mogu direktno u šetnju s njom dok je nama AS i auto neophodan :503:
Jesam dosadna s tim ponavljanjem oprostite, ali eto moram se malo izjadati glede toga. Ako ima netko da nije kupovao nosiljku neka napiše kako se snašao :cerek: Hvala!

frupy
25.04.2012., 12:11
Zato sam i napisala da se ne smiju dugo vozit u AS, jer sam svatila Yoyu da bi te šetnje na malo duže staze išle :mig:
a neće ti ni svaki ortoped i pedijatar reć isto, pa se sve svodi da ideš na vlastitu odgovornost :rolleyes:

Ja jos nisam cula da je neki ortoped ili pedijatar digao frku oko as.:ne zna:
Ta naklapanja sam samo citala tu po forumu i cula od prodavacica u ducanima djecje opreme.:rolleyes:
I onda neki popuse te spike i nece bebu voziti u as ni iz rodilista.:facepalm:
Mislim, mene se ne tice tko sta radi sa svojim djetetom, samo mi je vec glupo citati ovdje po ne znam koji put stvari koje nisu utemeljene.
AS su anatomski oblikovane i ne predstavljaju nikakvu opasnost za nekakvo iskrivljavanje kicme ili pitajbogasto.
Naglasavam, nitko normalan nece bebu vozikati u as 20 sati na dan, ali duze setnje - zasto ne?

aniano
25.04.2012., 12:17
Ovo boldano jesam i nisam shvatila :lol:, dat ću si truda ovih dana još jednom kontrolirat naš sportski dio pa da vidim što se može i ne može.
Ljeti ćemo iz sela na gradsku plažu i tu bi se bebač vozio u AS, pa bih ga onda trebala prebacit u sportski dio dok smo cijeli dan na plaži jer je AS nezgodna za cijeli dan. Evo još jedan razlog zašto kupiti nosiljku :( a da opet ne ponavljam da bi je koristili samo par puta :rolleyes:
Zato mislim da su nosiljke idealne za mame koje žive u gradu jer iz stana/kuće mogu direktno u šetnju s njom dok je nama AS i auto neophodan :503:
Jesam dosadna s tim ponavljanjem oprostite, ali eto moram se malo izjadati glede toga. Ako ima netko da nije kupovao nosiljku neka napiše kako se snašao :cerek: Hvala!

koliko ce beba bit mala na ljeto? mi smo se silom prilika preselili iz "kade" (klasicnih dubokih kolica) jer su nam se ta kolica rasturila, a tada je malac imao nekih 2 mjeseca. odmah je presao na sportski dio koji se mogao sasvim polegnut. kao sto je netko par postova prije rekao, mozes onaj dio koji u sportskom dijelu sluzi za noge skroz prema gore dignut i zakacit ispod precke na kojoj dijete iance drzi ruke kad sjedi.

Woman Yoya
25.04.2012., 12:20
koliko ce beba bit mala na ljeto? mi smo se silom prilika preselili iz "kade" (klasicnih dubokih kolica) jer su nam se ta kolica rasturila, a tada je malac imao nekih 2 mjeseca. odmah je presao na sportski dio koji se mogao sasvim polegnut. kao sto je netko par postova prije rekao, mozes onaj dio koji u sportskom dijelu sluzi za noge skroz prema gore dignut i zakacit ispod precke na kojoj dijete iance drzi ruke kad sjedi.

Taman početkom ljeta ću rodit. Ništa budem onda istražila još jednom naš sportski dio pa dat zaključke.

bubaljuba
25.04.2012., 13:06
Evo i "aniano" je isto napisala što se djela za nogice tiče...još jedn + za kolica bez košare po ljeti ti struji zrak...što kod košare nije slučaj...ja sam svog princa vozila u 5.mj. sa njegovih 10 dana starosti...i nikad nije pao van iz kolica :cerek:.
Imam i iskustva sa velikim kolicima od princeze Chico...ovo je bila čista jeza. Stavljat ih u gepek prava avantura, na benzinskoj smo pumpali gume, a navlaka izbljedila nakon par mjeseci...za par mjeseci kupovali smo običa kišobran kolica :504:...sa Peg pergovima to mi nije bilo potrebno, a pošto je na sportskim kolicima naslon dosta visok ni veće dijete ne izgleda smješno u njima.

aniano
25.04.2012., 13:18
Taman početkom ljeta ću rodit. Ništa budem onda istražila još jednom naš sportski dio pa dat zaključke.

bitno je da je podloga na kojoj beba lezi ravna, tvrda, da nije onako ko jastuk. ima razlicitih kolica tesko je rec kakva su koja. kod nas je izgeldalo ovako nekako http://cache-cdn.kalaydo.de/mmo/6/276/619/46_136374200.jpg na to velika kupola i sve ok.

strumfi
25.04.2012., 13:45
Jos jedna meni interesantna kolica s nekim poboljsanjima :s. Mozda ce interesirati cure koje su jos u potrazi. :mig:
http://anastrumfi.blogspot.com/2012/04/baby-ace-042.html

Dzosi
25.04.2012., 15:07
da prijavim: kupila maclaren xlr. sad čekam autosjedalicu. kolica su crvene boje. iako mi nisu bila lijepa u početku sada mi se sve više i više sviđaju.

Leptiricazg
25.04.2012., 18:05
Mame pomoć koja kišobran kolica kupiti i gdje - da nisu jako skupa?
Mali ima 20 mj. trebat će nam još ponekad za do dučana i na ljeto za more - šetnja gradom itd.

libe2404
25.04.2012., 19:06

evo ja sam mama koja je kupila pp switch samo sportski dio + as (znači bez košare)
razlog nekupovanja košare je taj što je ona ogromna, koristi se jako malo, 3-4mj. pa ju beba preraste, malo je onih koji je koriste 6mj., pretpostavljala sam da moja beba neće htjeti ležati u košari i gledati u kupolu :D a i imamo mali stan i di sa tim pustim dijelovima kolica a pp ima sportski dio sa 0-im položajem, zimsku navlaku i ogromnu kupolu, jako je komforan i kad se sve to smontira izgledom je sve skupa kao košara tako da mislim da je košara propala investicija kod ovog modela kolica :mig:
ne kužim zašto misliš da bi beba ispala :confused:, ja sam joj u kolica stavila onaj jastuk za novorođenče, bilo joj je super, vozili smo se tako jedno 3,5mj., po cijele dane smo bili vani, onda sam ju prebacila u as jer je voljela zvirlati okolo, onda nas je uhvatilo ljeto i velike vrućine pa joj je u as bilo jako vruće, vratila sam ju u sportski sa malo podignutim položajem (imala je 5mj.) da isto može gledati van i tada sam je i počela vezivati pojasevima

ovo su moja kolica

http://i47.tinypic.com/14y50mg.jpg

bubaljuba
25.04.2012., 19:38
libe2404 evo to je točno ono što sam i ja napisala i stvarno smatram da su peg peregova kolica zakon....bez obzira na mnogo novih fensi kolica meni su ova naj naj i ja bi ih opet kupila....

Woman Yoya
25.04.2012., 20:11
Ajme cure hvala vam na savjetima evo prije sam gledala naš sportski dio, dakle ovaj desno http://mojabeba.hr/images/P/Caramello.jpg i zaključila da se onaj dio za noge ne može dignut skroz prema gore i zakacit ispod prečke za koju se dijete inače drži za ruke. Nema onu plastiku na dnu kao držač cipelica/nogica pa možda zbog toga :ne zna:. Čudno mi je to jer mi je nekako ovaj vaš pp switch nalik na moj easy modular. Noviji modeli bi trebali biti slični.
A to da bi beba mogla ispast napisala sam jer su mi nekako plitka i kao da ''klize'' kod naginjanja :lol: ne znam, evo mislila sam stavit ovaj jastuk npr. http://www.njuskalo.hr/slika-big-12478626.jpg samo naći pravu veličinu, ali čini mi se da bi beba onda mogla biti visoko obzirom da su plitka :confused:
libe2404 znači i AS ste dobro iskoristili u vožnji? Čini mi se da je pogotovo dobrodošao kod vožnje po npr.trg.centru kada ga prebacuješ direkt iz auta na kolica?

LuViana
25.04.2012., 22:25
Bok! Zanima me ima li netko Chicco Trio Living 3u1 i kakva su vam iskustva s njima? Ja se debelo zagrijala za njih, ali sam čula neku mamu kako priča da ne bi ni kune više dala za njih,navodno su preuska?
Inače sam u dilemi između njih i Peg Perega, muči me samo razlika u težini kolica, nisam pametna više, svugdje na netu piše težina- chicco 10kg, a PP 18 kg ???....prvo mi je dijete i ne znam što mi je najbitnije gledati pri kupnji kolica?

aniano
26.04.2012., 09:43
Ajme cure hvala vam na savjetima evo prije sam gledala naš sportski dio, dakle ovaj desno http://mojabeba.hr/images/P/Caramello.jpg i zaključila da se onaj dio za noge ne može dignut skroz prema gore i zakacit ispod prečke za koju se dijete inače drži za ruke. Nema onu plastiku na dnu kao držač cipelica/nogica pa možda zbog toga :ne zna:. Čudno mi je to jer mi je nekako ovaj vaš pp switch nalik na moj easy modular. Noviji modeli bi trebali biti slični.
A to da bi beba mogla ispast napisala sam jer su mi nekako plitka i kao da ''klize'' kod naginjanja :lol: ne znam, evo mislila sam stavit ovaj jastuk npr. http://www.njuskalo.hr/slika-big-12478626.jpg samo naći pravu veličinu, ali čini mi se da bi beba onda mogla biti visoko obzirom da su plitka :confused:
libe2404 znači i AS ste dobro iskoristili u vožnji? Čini mi se da je pogotovo dobrodošao kod vožnje po npr.trg.centru kada ga prebacuješ direkt iz auta na kolica?

mozda ovako nesto http://picture.yatego.com/images/4d48076a9fe502.8/variant_Autositzverkleinerer-JABP-kqh/jj-cole-baby-sitzverkleinerer-oder-sitzpolster-fuer-autositz-kinderwagen-oder-babyschale-wendbar-fuer-sommer-oder-winter.jpg

yvek
26.04.2012., 11:04
Pozdrav!
zna li tko koliko su teška abc design cobra i koliko koštaju zajedno s košarom? Vi koji ih imate, jeste li zadovoljni njima?

with
26.04.2012., 11:37
Pozdrav!
zna li tko koliko su teška abc design cobra i koliko koštaju zajedno s košarom? Vi koji ih imate, jeste li zadovoljni njima?

ja ih imam, platila sam ih prije 8 m jeseci 2800kn (2u1) i mislim da su teška cca 13-14kg

U principu sam zadovoljna s njima, ali da ponovo kupujem kolica ne bih ih nikad kupila.

Plus - veliki kotači i lagana su za manevriranje, ogromna donja košara koju možeš natrpati, ja sam znala cijeli špeceraj utrpati dolje, lako se sklapaju, košara za bebe je isto velika.

Minus - zapravo sportski dio mi se ne sviđa, premali je krović, skoro pa ništa ne pokriva, može se okrenuti, ali je dosta nezgodno ako si solo vani s bebačem i onda ga moraš okrenuti (npr. radi sunca) i prilikom sklapanja moraš odvojiti sportski dio, odložiti ga i onda sklopiti kolica što je jako nezgodno ako nemaš gdje bebu odložiti i sportski dio nema nulti položaj.

Moja mala ima 8 mjeseci i razmišljam da ih prodam i kupim kišobran kolica.

evil_angel
26.04.2012., 12:34
Malo sam još gledala kolica i došla do zaključka da 90% 2u1 ili 3u1 kolica na ručkama ima onaj ko spužvasti dio. Vjerujem da je to ugodnije za ruke, ali ja sam malo skeptična po pitanju upijanja znoja i raznoraznih beštija koje mogu vrebati u tome :ne zna: Pa me zanima, cure koje imate takve ručke, kako ste zadovoljne njima?

Gledala sam kolica koja ih nemaju, i od svih kolica, sviđaju mi se jedino Joolz Day, Maclaren GrandTour LX i Mutsy... E sad, molim vas koje imate bilo koja od navedenih kolica, kak ste zadovoljne? Da li mislite da je veliki minus Maclarenovog GT LX-a težina (ima preko 14kg)?

annusha
26.04.2012., 13:45
treba mi nekakav savjet oko kupnje kolica, ovo mi je prva trudnoća, termin mi je 20.8. kakva kolica vi imate, koja bi prporučili...?

Francesca
26.04.2012., 13:47
Mutsy ima opciju spuzva ili koza
Meni su cure preporucie spuzvu jer se koza brzo unisti
A svoje misljenje bum ti rekla za jedno 3-4 mj :)

Costa Rica
26.04.2012., 14:14
da prijavim: kupila maclaren xlr. sad čekam autosjedalicu. kolica su crvene boje. iako mi nisu bila lijepa u početku sada mi se sve više i više sviđaju.

Meni su ta prekrasna! Zašto ti nisu bila lijepa? :ne zna:

FIGICA
26.04.2012., 17:54
Pozdrav!

Ja ih imam,oko godinu dana
Kupila ih u Rijeci u BMS-u,s popustom na gotovinu 2775 kn,košara i sportski
Odlična kolica,fenomenalni veliki kotači pa super ide po neravnom i baš su ugodna za vozit,košara za bebu i sportski dio veliki i prostrani,shoping košara ogromna-stane čudo toga unutra :s
Sportski ide u oba smjera,ima 3 položaja,možeš namontirati bilo koji univerzalni suncobran,materijal kolica kvalitetan,skida se,pere,na sjedalici je prozračan,rupičast pa se beba ne znoji,ne moraš one ružne tetre stavljat ispod
Onaj dio za nogice se podešava.

Samo 2 mane,a to je kada je košara namontirana uski je prostor između košare za bebe i shoping košare ali to ionako traje nekih par mjeseci pa prelaziš ili u as ili sportski i tog problema više nema
I ako su vrata jako uska ne možeš unutra,recimo u našu poštu ne mogu ući,drugdje da

Cijena im je stvarno povoljna a kvaliteta jako dobra :top:,teško da ćeš za te pare naći bolja :mig:

EDIT: težina im je 11.7 kg ,to je stvarno ok,većina trokolica je preko 15 kg

FIGICA
26.04.2012., 18:00
ja ih imam, platila sam ih prije 8 m jeseci 2800kn (2u1) i mislim da su teška cca 13-14kg

U principu sam zadovoljna s njima, ali da ponovo kupujem kolica ne bih ih nikad kupila.

Plus - veliki kotači i lagana su za manevriranje, ogromna donja košara koju možeš natrpati, ja sam znala cijeli špeceraj utrpati dolje, lako se sklapaju, košara za bebe je isto velika.

Minus - zapravo sportski dio mi se ne sviđa, premali je krović, skoro pa ništa ne pokriva, može se okrenuti, ali je dosta nezgodno ako si solo vani s bebačem i onda ga moraš okrenuti (npr. radi sunca) i prilikom sklapanja moraš odvojiti sportski dio, odložiti ga i onda sklopiti kolica što je jako nezgodno ako nemaš gdje bebu odložiti i sportski dio nema nulti položaj.

Moja mala ima 8 mjeseci i razmišljam da ih prodam i kupim kišobran kolica.

Zato postoji suncobran,kupi se neki bolji koji čvsto stoji i nema problema ili onaj sun shade što se namontira na kupolu :mig:

Kontesa1
26.04.2012., 22:13
Meni su jako lijepa i ozbiljno sam ih razmatrala a ja sam obozavatelj velikih kotaca - nisu kotaci ni losi ni mali
Imaju puno dodatne opreme sto me odusevilo :)
Ono sto je kod mene prevagnulo protiv je sto su 3u1, dakle mora se uzeti i njihova as sto meni nije bila opcija jer sam htjela svakako MC ad, i zbog toga su otpala

Istina imaju puno opreme :cerek:
meni se ne sviđaju dupla prednja kola :ne zna: ali stvarno su predivna i ne možeš im nać neku ozbiljnu manu :cerek:

with
27.04.2012., 09:47
Zato postoji suncobran,kupi se neki bolji koji čvsto stoji i nema problema ili onaj sun shade što se namontira na kupolu :mig:

nažalost ne pomaže, imam suncobran, ali mala ga non-stop nateže čim joj je u dosegu i još ga moram svako malo premještati jer nemamo dugu dionicu za šetanje u jednom smjeru :mig:

think.pink34
27.04.2012., 09:56
Ja ih imam,oko godinu dana
Kupila ih u Rijeci u BMS-u,s popustom na gotovinu 2775 kn,košara i sportski
Odlična kolica,fenomenalni veliki kotači pa super ide po neravnom i baš su ugodna za vozit,košara za bebu i sportski dio veliki i prostrani,shoping košara ogromna-stane čudo toga unutra :s
Sportski ide u oba smjera,ima 3 položaja,možeš namontirati bilo koji univerzalni suncobran,materijal kolica kvalitetan,skida se,pere,na sjedalici je prozračan,rupičast pa se beba ne znoji,ne moraš one ružne tetre stavljat ispod
Onaj dio za nogice se podešava.

Samo 2 mane,a to je kada je košara namontirana uski je prostor između košare za bebe i shoping košare ali to ionako traje nekih par mjeseci pa prelaziš ili u as ili sportski i tog problema više nema
I ako su vrata jako uska ne možeš unutra,recimo u našu poštu ne mogu ući,drugdje da

Cijena im je stvarno povoljna a kvaliteta jako dobra :top:,teško da ćeš za te pare naći bolja :mig:

EDIT: težina im je 11.7 kg ,to je stvarno ok,većina trokolica je preko 15 kg

ozbiljno razmišljam o ovim kolicima, ali me zanima da li je sportski dio dovoljno prostran i da li su sjedište i naslon dugačaki. isto tako, ako mi možeš reći, da li klinci u sportskom dijelu imaju na što osloniti nožice tj stopala, na slikama mi se čini kao da nemaju onu prečku na kojoj djeca drže noge. ja se bojim /tj uvjerena sam/ da ćemo dobiti dugačko dijete i to vidim da je na sportskom dijelu sa dužim klincima problem. npr iz istog razloga sam odbacila muru iz izbora.

inače, vidim da su u starim kolekcijama bila cobra jednobojna kolica, meni su ta puno ljepša nego ova kolekcija sada dvije boje i to prevladava crna /inače mi je crna koma boja :durica/.

meni se ova sviđaju http://www.joykids.ru/pictures/tovar/big/0013936.jpeg

ja sam na debelom mirovanju pa zato toliko pitanja, nisam u mogućnosti do dućana :kava:

evil_angel
27.04.2012., 11:04
Mutsy ima opciju spuzva ili koza
Meni su cure preporucie spuzvu jer se koza brzo unisti
A svoje misljenje bum ti rekla za jedno 3-4 mj :)

A da li misliš kupiti kišobran kolica čim beba malo naraste ili? Jer to mene trenutno najviše muči - da li dati 5-6-7+ somova kuna za nešto što ću moguće koristiti pola godine-godinu dana ili ne... Jer ak ću ih stvarno koristit tak kratko, to mi je nekak... opako bacanje love.

A ova Maclarenova kišobran koja imaju nulti položaj su mi baš... ne znam, klimava i drndava. Kuma mi ima ta njihova kolica, i dok smo se šetali po Maksimiru, bila sam sigurna da će se raspast koliko su drndala... :ne zna:

bubaljuba
27.04.2012., 11:17
Moje iskustvo sa kolicima.....treba jakoooo dobro promisliti.
Za curku smo dobili super velika kolica Chicco (kupila kuma), jedva stala u gepek auta, pumpali gume svako malo na benzinskoj, navlaka izbljedila...kupili kišobran kolica čim smo mogli malu staviti u njih.
Kod princa je baka kupovala kolica po mojim željama, i dobili smo peg perego pliko p3 i to samo sportska, as smo imali, a košaru nisam htjela i meni su to naj kolica.
I koristili smo ih od prvog dana pa skoro do 4. god.
Tako da svakoj budućoj mami preporučam da dobro razmisli kakva kolica treba.
Da ne spominjem cijenu prvih i drugih kolica, al prva su bila bačen novac.

FIGICA
27.04.2012., 11:27
ozbiljno razmišljam o ovim kolicima, ali me zanima da li je sportski dio dovoljno prostran i da li su sjedište i naslon dugačaki. isto tako, ako mi možeš reći, da li klinci u sportskom dijelu imaju na što osloniti nožice tj stopala, na slikama mi se čini kao da nemaju onu prečku na kojoj djeca drže noge. ja se bojim /tj uvjerena sam/ da ćemo dobiti dugačko dijete i to vidim da je na sportskom dijelu sa dužim klincima problem. npr iz istog razloga sam odbacila muru iz izbora.

inače, vidim da su u starim kolekcijama bila cobra jednobojna kolica, meni su ta puno ljepša nego ova kolekcija sada dvije boje i to prevladava crna /inače mi je crna koma boja :durica/.

meni se ova sviđaju http://www.joykids.ru/pictures/tovar/big/0013936.jpeg

ja sam na debelom mirovanju pa zato toliko pitanja, nisam u mogućnosti do dućana :kava:

Sportski dio je stvarno prostran,dugačak i širok :top:
Moj je rođen sa 54 cm i preko 4 kg,i sada je veći od svojih vršnjaka,ima 15 mj a još nije ni blizu da nogicama dođe do ruba,također od glave do gore ima još puno prostora i sa svake strane.
Taj dio za nogice mu ja držim još uvijek podignut,u ravnini sa onim dijelom gdje je guza,a neću mu ni spuštat,počeo je polako hodati,planiramo imati kolica još najviše pola godine,a onda eventualno kišobran kolica ili onaj triciklić sa ručkom
Ta naranđasta mi imamo ali zato što sam mogla birati samo između te i bež,i smeđe a te dvije boje su mi koma
Najljepša su mi bila ona ljubičasta sa crnim :cerek:

Kada budem imala više vremena ti na pp pošaljem mjere sporstskog i sliku malog u njima :mig:

Dzosi
27.04.2012., 11:52
Meni su ta prekrasna! Zašto ti nisu bila lijepa? :ne zna:

malo mi je boja bila prežestoka...ja sam više za neke neutralne boje...no, bila su u igri još crna kolica, ali crno nije dolazilo u obzir. zbog ljetnih vrućina i jednostavno jer mi je to nekako morbidno :(
al da, sad kad gledam doma ova crvena, sve su mi ljepša i ljepša...u međuvremenu mi je stigla i autosjedalica, sistem postavljanja je malo kompliciran, al ide...ma , valjda ću se uhodati kad dođe vrijeme

think.pink34
27.04.2012., 15:01
Sportski dio je stvarno prostran,dugačak i širok :top:
Moj je rođen sa 54 cm i preko 4 kg,i sada je veći od svojih vršnjaka,ima 15 mj a još nije ni blizu da nogicama dođe do ruba,također od glave do gore ima još puno prostora i sa svake strane.
Taj dio za nogice mu ja držim još uvijek podignut,u ravnini sa onim dijelom gdje je guza,a neću mu ni spuštat,počeo je polako hodati,planiramo imati kolica još najviše pola godine,a onda eventualno kišobran kolica ili onaj triciklić sa ručkom
Ta naranđasta mi imamo ali zato što sam mogla birati samo između te i bež,i smeđe a te dvije boje su mi koma
Najljepša su mi bila ona ljubičasta sa crnim :cerek:

Kada budem imala više vremena ti na pp pošaljem mjere sporstskog i sliku malog u njima :mig:

puno ti hvala, baš jako korisne info. meni je važno da su kolica izdržljiva jer ćemo biti na svakakvim terenima, a s druge strane da nisu previše robusna pa da mi je teško upravljati njima.

isto, tako nemam volje, ni živaca, ni para za godinu dana mijenjati kolica. ja bi jedna da nas posluže i idu u spremište do nadam se novog djeteta :mig:.

FIGICA
27.04.2012., 15:23
puno ti hvala, baš jako korisne info. meni je važno da su kolica izdržljiva jer ćemo biti na svakakvim terenima, a s druge strane da nisu previše robusna pa da mi je teško upravljati njima.

isto, tako nemam volje, ni živaca, ni para za godinu dana mijenjati kolica. ja bi jedna da nas posluže i idu u spremište do nadam se novog djeteta :mig:.

Izdržljiva stvarno jesu,godinu dana vožnje svakodnevno a ništa se nije ni uništilo ni razdrmalo,a vozim ih po šljunku,pa po neravnim ulicama,spuštam po stepenicama..
Lagana su i lako se s njima upravlja,tko je god probao se iznenadio kako lijepo lagano idu jel obično su trokolice teške...
Kada smo išli kupiti kolica u Ri nismo namjeravali ta nego ili model 3 tec ili PP trokolicu ili Jane...,prvo ušli u BMS,od trokolica imali samo Cobru,isprobali je i odmah se oduševili i kupili je,dalje nismo ni išli tražit
A prije sam još probala MC Buzz i Muru i nisu mi sjela,ne klize tako dobro ko Cobra

think.pink34
27.04.2012., 18:40
Izdržljiva stvarno jesu,godinu dana vožnje svakodnevno a ništa se nije ni uništilo ni razdrmalo,a vozim ih po šljunku,pa po neravnim ulicama,spuštam po stepenicama..
Lagana su i lako se s njima upravlja,tko je god probao se iznenadio kako lijepo lagano idu jel obično su trokolice teške...
Kada smo išli kupiti kolica u Ri nismo namjeravali ta nego ili model 3 tec ili PP trokolicu ili Jane...,prvo ušli u BMS,od trokolica imali samo Cobru,isprobali je i odmah se oduševili i kupili je,dalje nismo ni išli tražit
A prije sam još probala MC Buzz i Muru i nisu mi sjela,ne klize tako dobro ko Cobra

još sam jedno pitanje? valjda :D
koju autosjedalicu ste koristili? jeste je stavljali na kolica ili ne? čitala sam da trebaju adapteri za maxi cosi, a nju ćemo vjerojatno imati, ali uopće ne znam da li mi je neophodna da opcija da stavljam dijete sa autosjedalicom na kolica ili ne.

FIGICA
27.04.2012., 21:46
koju autosjedalicu ste koristili? jeste je stavljali na kolica ili ne? čitala sam da trebaju adapteri za maxi cosi, a nju ćemo vjerojatno imati, ali uopće ne znam da li mi je neophodna da opcija da stavljam dijete sa autosjedalicom na kolica ili ne.

Nisam imala as koja mi ide na kolica jel sam dobila druge 2 na poklon a bilo mi je glupo kupovati još jednu
I nije mi falila,nakon košare je išao odmah u sportski u najniži položaj,a i rijetko koristimo auto,u šetnje idem pješice jel sam iz manjeg mjesta
Vjerojatno je zgodno za one koji često idu negdje s autom,u razne supermarkete,shoping centre pa da bebu ne premještaju samo zakaće as na konstrukciju

Francesca
28.04.2012., 12:05
A da li misliš kupiti kišobran kolica čim beba malo naraste ili? Jer to mene trenutno najviše muči - da li dati 5-6-7+ somova kuna za nešto što ću moguće koristiti pola godine-godinu dana ili ne... Jer ak ću ih stvarno koristit tak kratko, to mi je nekak... opako bacanje love.

A ova Maclarenova kišobran koja imaju nulti položaj su mi baš... ne znam, klimava i drndava. Kuma mi ima ta njihova kolica, i dok smo se šetali po Maksimiru, bila sam sigurna da će se raspast koliko su drndala... :ne zna:

Ne mislim za sad da ce mi biti uopce potrebna kisobran kolica, a praksa ce pokazat svoje

Stanujem u gradu blizu Jaruna, dakle ne moram autom do neke setnice, idem direkt iz stana
Na tramvaj isto mogu sa ovima bez problema

Em su mi kisobran kolica uglavnom ruzna jer sam obozavatelj velikih kotaca :zubo:

Francesca
28.04.2012., 12:06

Adapteri ti dodu 20 E
A meni je prakticno kad idem u shoping da ne bum morala vuc kosaru nego samo as prikvacim za podvozje

FIGICA
28.04.2012., 12:45
Trebat će joj onda i adapteri i baza za as

Francesca
28.04.2012., 13:21
Baza?
Za kolica?

think.pink34
28.04.2012., 15:09
Adapteri ti dodu 20 E
A meni je prakticno kad idem u shoping da ne bum morala vuc kosaru nego samo as prikvacim za podvozje

Trebat će joj onda i adapteri i baza za as

Baza?
Za kolica?

taman kad nam mali krene u srednju ću poloviti što mi sve treba od opreme :bonk:

rani_mraz
28.04.2012., 15:11
Mi isto imamo abc cobru, ljubicasto crna i mi smo prezadovoljni kolicima, stvarno su lagana za upravljanje, mogu se voziti jednom rukom, kosara ispod kolica j eogromna, sve i svasta stane u nju, po stepenicama se spustamo i penjemo kao veliki, sad mali ima 9 mj a kolica su u odlicnom stanju, vozimo se po svakakvim terenima, sljunak, ravno, neravno ma sve, kosara za malu bebu je isto super bila, prostrana i velika, u njoj smo se vozili do nekih 4 i po mj kad smo presli u as, također abc, a moze se staviti i od maxi cosia, za namontirat as na kolica trebaju adapteri i nista drugo, jednostavno se stavlja i montira. Kilica se također lagano sklapaju, rucka je podesiva. Sportski dio je podesiv u 3 nivoa, a moze se okrenuti u oba smjera i nije tesko. Ja to stalno radim sama, mali ima preko 10 kg i stvarno nije problem. jedino sto se nama zna ponekad desiti ke da nam prednji kotac malo zasteka, na sec, to je kad se ne ispravi, ostane onako na stranu, ali to doslovno traje 1 sec i ona preckica sto se stavi ispred bebe je malo previsoka, barem nama pa to mali ne voli , mi smo po njoj navjesali igracke i stoji nam sastrane. i to je to sto sam primjetila. Da opet uzimam kolica uzela bih ista jer smo svi 3 zadovoljni. Sad moram uzeti neki suncobran, ali neki univerzalni pa ako netko zna gdje ima u ri za uzeti? i da kolica su nas prosle god u ri dosla oko 2800 kn!

evil_angel
28.04.2012., 15:52
Ne mislim za sad da ce mi biti uopce potrebna kisobran kolica, a praksa ce pokazat svoje

Stanujem u gradu blizu Jaruna, dakle ne moram autom do neke setnice, idem direkt iz stana
Na tramvaj isto mogu sa ovima bez problema

Em su mi kisobran kolica uglavnom ruzna jer sam obozavatelj velikih kotaca :zubo:

Na bold potpis ko kuća. To je, naime, i meni problem - sva kišobran kolica su mi baš nelijepa. Fora mi je u Maclarenovima kaj svašta nešto možeš kupiti za njih, al kad mi to jednostavno nije to. Još kad sam vidla kak se AS montira na njih ostala sam baš bez riječi - totalno mi je nepraktično to.

Danas sam baš gledala Jane Muum i sviđaju mi se jer em su lagana (kaže teta u dućanu 6.6kg - što mi je za 3u1 kolica fakat super), em imaju ručku koja nije od one spužve koja upija sve i svašta, em imaju barem ta zadnja dva kotača velika. E sad, kakva su kvalitetom, fakat ne znam. Ali mislim si da su to ipak kolica s kojima mi kišobran neće nit trebati... Bar se tak tješim :zubo:

S tim da smo mi u kući, živimo na ravnom (starci su na brdu, al kaj ću im ja) pa si mislim da mi možda onda stvarno neće nit trebati kišobran kolica :ne zna:

FIGICA
28.04.2012., 15:58
Baza?
Za kolica?

Baza za autosjedalicu u autu,onda je samo prikvačiš na tu bazu,ako je nemaš morat ćeš svaki put zezat se sa pojasevima kada budeš bebu stavljala iz auta u kolica i obratno

think.pink34
28.04.2012., 16:12
Mi isto imamo abc cobru, ljubicasto crna i mi smo prezadovoljni kolicima, stvarno su lagana za upravljanje, mogu se voziti jednom rukom,

puno hvala na info, stvarno ste zlatne!
mene jedino brine kod ovih varijanti boja da će mali po vrućini zakuhati u crnim kolicima. inače mi nikako crna nije za kolica primjerena boja, ali vjerojatn je prilično zahvalno imati takva kolica. ako se na kraju odlučim za ova mislim da će isto biti ljubičasto-crna to mi se čini da može proći i za dečka i za curu..sad je dečko, a još bi požurili i na drugo pa ako bude cura da nam posluže ista kolica.

Baza za autosjedalicu u autu,onda je samo prikvačiš na tu bazu,ako je nemaš morat ćeš svaki put zezat se sa pojasevima kada budeš bebu stavljala iz auta u kolica i obratno

je to samo problem tehničke prirode tj da traje duže stavljanje pojaseva nego samo na prikopčavanje na bazu? ili je puno sigurnije staviti as na bazu nego vezanje pojasevima?

stvarno se ne kužim u taj dio ni najmanje..

Francesca
28.04.2012., 18:05

A to je zgodno al nije obavezno
Mi smo uzeli bazu jer sam ja razmazena guzica a mm pojma nema ni o cem pa mi je proslo :zubo:

je to samo problem tehničke prirode tj da traje duže stavljanje pojaseva nego samo na prikopčavanje na bazu? ili je puno sigurnije staviti as na bazu nego vezanje pojasevima?

stvarno se ne kužim u taj dio ni najmanje..

cista tehnikalija, moja frendica ju sveze pojasom za pol minute
As je jednako sigurna svezana na oba nacina

think.pink34
28.04.2012., 18:38
A to je zgodno al nije obavezno
Mi smo uzeli bazu jer sam ja razmazena guzica a mm pojma nema ni o cem pa mi je proslo :zubo:

cista tehnikalija, moja frendica ju sveze pojasom za pol minute
As je jednako sigurna svezana na oba nacina

jako korisne info :top:
zafaljujem :D

FIGICA
28.04.2012., 19:11
S bazom je ipak nešto sigurnije,barem sam ja tako pročitala tamo na temi o as :ne zna:

Francesca
28.04.2012., 19:16
S bazom je ipak nešto sigurnije,barem sam ja tako pročitala tamo na temi o as :ne zna:

Sigurnije je u stilu da ne mozes krivo zakopcat na bazu, a zavezat mozes krivo
Recimo ja znam da bi poslije muza uvijek isla provjerit jel dobro zavezao pojasom :lol:
Ali ako se pravilno zaveze - isto je

ancika
28.04.2012., 19:48
Sigurnije je u stilu da ne mozes krivo zakopcat na bazu, a zavezat mozes krivo
Recimo ja znam da bi poslije muza uvijek isla provjerit jel dobro zavezao pojasom :lol:
Ali ako se pravilno zaveze - isto je
ja nisam imala bazu a sjedalicu bi za tren zavezala. nakon par puta stvarno je prejednostavno

Danas sam baš gledala Jane Muum i sviđaju mi se jer em su lagana (kaže teta u dućanu 6.6kg - što mi je za 3u1 kolica fakat super), em imaju ručku koja nije od one spužve koja upija sve i svašta, em imaju barem ta zadnja dva kotača velika. E sad, kakva su kvalitetom, fakat ne znam. Ali mislim si da su to ipak kolica s kojima mi kišobran neće nit trebati... Bar se tak tješim :zubo:

S tim da smo mi u kući, živimo na ravnom (starci su na brdu, al kaj ću im ja) pa si mislim da mi možda onda stvarno neće nit trebati kišobran kolica :ne zna:
sa jane nemas problema. mislim da su ta kolica neunistiva:)
nasa su 7 kg. i stvarno mi ne pada na pamet da kupujem druga kisobran. kad smo kupovali kolica prvo sam htjela muru 4 ali kad sam vidila kg i onda da nakon godine dajem jos koju tisucicu za druga. nema sanse. ovako imamo sve. s tim da mali otkako hoda nije cesto u kolicima. sve cesce mi se dogodi da nam ostanu kuci.

Lali Puna
28.04.2012., 20:48
j s tim da mali otkako hoda nije cesto u kolicima. sve cesce mi se dogodi da nam ostanu kuci.

tkogod misli da mu uz kolica od 13-14 kg s velikim kotačima neće trebat kišobran nek se javi kad mu dijete dođe u ovu fazu - da hoda i da jako malo vremena provodi u kolicima (imaš ih za ić doma kad je dijete ful umorno ili da odspava rundu u kolicima pa opet na noge, ako ste u duljem điru)
pa ti vukljaj teška i velika kolica za to!
pa zauzimaju puno mjesta ak hoćeš negdje sjest na kavu, pa manevriraj po dućanima ili u gužvi s njima (a istovremeno lovi ustrčanog jednoipolgodišnjaka, koji prođe gdje ti s kolicima nemreš)

ja isto imam jane, još od prije 4 godine model, drugo dijete se vozi u njima (teža mi je beba bila s 5 mjeseci od tih kolica :D), lagana, praktična, izdržljiva, ma :s :s
sklapaju se u kišobran, jednim potezom i cijela kolica skupa (može čak i kupola ak ti nije zgodno skidat), da moram skidat sportski dio pa sklapat kolica mislim da bih vrištala ubrzo kod svake upotrebe kolica.
(mi smo danas, recimo, sjeli u birc, malac se bunio u kolicima, a bilo je dosta gužvovito okolo, sklopili kolica, malc u krilo, dobili mjesta, kad smo išli rasklopili kolica i piči dalje). to znači i da cijela kolica sklopljena možeš nositi u jednoj ruci.

al svejedno čeznutljivo gledam mame s maclarenima (čine mi se duplo užima tad) i sličnim kolicima kad smo, recimo, u busu. ili na placu. ili kad moram razmjesti stolice na dva stola okolo da uparkiram kolica u bircu. ili kad nemrem proć kroz neka vrata.

Newbiee
28.04.2012., 21:03
I mi imamo Jane kolica i zasad ne razmišljam o kišobran kolicima.
Kolica su jako lagana,a moj malac sad ima 10 mjeseci i oko 10kg i sportski dio mu je baš onako komotan i udoban. :top:

Lali Puna
28.04.2012., 21:14
mislim, ja neću kupovat kišobran, s prvom smo sve odradili s tim kolicima, al ova jane kolica su zapravo veća kišobran kolica
da imam viška novaca kupila bih kišobran sigurno

davat puste tisuće kuna za robusna kolica ima smisla samo ako ti nije bed dat još koju tisuću za kišobran ili prodat ta pa kupit kišobran

evil_angel
28.04.2012., 21:17
tkogod misli da mu uz kolica od 13-14 kg s velikim kotačima neće trebat kišobran nek se javi kad mu dijete dođe u ovu fazu - da hoda i da jako malo vremena provodi u kolicima (imaš ih za ić doma kad je dijete ful umorno ili da odspava rundu u kolicima pa opet na noge, ako ste u duljem điru)
pa ti vukljaj teška i velika kolica za to!
pa zauzimaju puno mjesta ak hoćeš negdje sjest na kavu, pa manevriraj po dućanima ili u gužvi s njima (a istovremeno lovi ustrčanog jednoipolgodišnjaka, koji prođe gdje ti s kolicima nemreš)
...

A kaj je s kolicima koja se ne sklapaju u kišobran, a nisu teška (konkretno, ko ova "moja")? :ne zna: Meni se ova fakat čine ok, i ne čine mi se sad nešto pretjerano glomazna. Iako, ja sam totalni noob po tom pitanju, pa može bit i da sam u krivu :ne zna:

I mi imamo Jane kolica i zasad ne razmišljam o kišobran kolicima.
Kolica su jako lagana,a moj malac sad ima 10 mjeseci i oko 10kg i sportski dio mu je baš onako komotan i udoban. :top:

A koja kolica imate? :)

think.pink34
28.04.2012., 21:21
davat puste tisuće kuna za robusna kolica ima smisla samo ako ti nije bed dat još koju tisuću za kišobran ili prodat ta pa kupit kišobran

koliko je to puste tisuće kuna?

a što ako ne živiš u gradu? nemaš namjeru dijete voditi po trgovačkim centrima ni pod razno osim eventualno dva puta godišnje? provodiš većinu vremena u prirodi i na neravnim terenima ili živiš na imanju punom brda i dolina...lungo mare ti je u dužini od 10 km u sitnim kamenčićima...nije baš da su neka lagana kolica sa malim kotačićima dobar izbor jer su se mamama u mom okruženju uglavnom nakon 6 mjeseci raspala ili razdrndala.

dakle, jako puno izbor kolica ovisi o tome za koje terene su namijenjena i kakve su inače životne navike roditelja.

Newbiee
28.04.2012., 21:25
A koja kolica imate? :)

Jane nomad. :)

Kao što Lali reče, ona jesu širinom veća kišobran kolica, ali zasad me to ne smeta. Šta će biti za koji mjesec vidjet ćemo. ;)

Iako, da sad kažem mužu da nam trebaju još jedna kolica, mislim da bi me iz topa ispalio. :rolleyes::D

think.pink, ti onda nećeš uzimati kišobran kolica. :D
Inače, ja sa ovima, koja su 3u1 kolica od rođenja, sam drndala po šljunku bez problema.

Lali Puna
28.04.2012., 21:28
ma, naravno, ja sam x puta napisala na ovim topicima o kolicima ženama da ne gledaju koja su im ljepša, koja imaju reprezentativnije kotače, koja bolje kombinacije boja u novoj kolekciji nego što će im trebati - ak živiš na trećem katu bez lifta, a nemaš nigdje u prizemlju ostavit kolica, džaba ti super kombinacija boja i dobro podnošenje drndavih terena na muri!

samo što će i tebi na tim neravnim terenima i toj 10 km dugoj šetnici vjerojatno dopizdit vukljat teža i robusnija kolica kad ti dijete bude 90 posto vremena hodalo/trčkaralo po toj prirodi, a 10 posto vremena bude u kolicima.
dakle, opcija je ili multifunkcionalna/lakša kolica pa te služe cijeli vijek kolicovanja ili teža/robusnija uz kišobran poslije.
znam ja mnoge koji su se kleli u stokke/mure i slične kao megapraktična i jedina potrebna kolica pa su se predomilisli kad je dijete prohodalo.
opet, kažem, svako bira prema svojim potrebama i novcu koji misli potrošiti na kolica. i rekoh da uvijek možeš velika prodat pa kupit manja.

BlackLotus
28.04.2012., 21:42
što se glomaznih vs kišobran kolica tiče..

ja sam kupila glomazna kolica, isto su mi kišobran odvratna, volim velike kotače itd. nisam nikad mislila kupit kišobran kolica, preseljenje u stan na 2.katu bez lifta u kojem jo k tome nemam ni gdje stavit svoja velika kolica (:() me natjeralo da nabavim kišobran kolica(dobila sam nova od jedne forumašice kojoj nisu trebala :zubo:).

jes, lakše ih je strpat u stan i iznjet van, al nema šetnje u kojima ih nisam proklinjala :zubo: badava "lakoća" kad su Moja Kolica bila toliko lagana za upravljanje i kad sam mogla svugdje s njima bez problema, a ova zapiju za svaki kur*c i teže ih je gurat iako su lakša kilažom.

prije par tjedana sam u šetnji kišobran kolica potrgala. ostavila sam ih kraj koša za smeće kraj neke zgrade. vjerojatno je presudan za njihovu sudbinu bio spoj djetetove kilaže i mojih živaca :zubo:

enivej. nikad neću prežalit svoja stara kolica. :o

proab
28.04.2012., 21:45
Ja imam velka teska kolica s velkim kotacima. Za neravni teren.
Super su mi bila oba puta dok su bili male male bebe za spavati u kosari.
I kasnije za spavati kad mi zaspu negdje pa da imaju gdje lezati (npr. stariju i danas ponekad znam ubaciti u kolica kad zaspi u autu pa je tako prebacim doma i ostavim spavati)

ALI

Iskreno... gotovo uvijek idem s njih dvoje bez kolica (osim ako je na dulje vrijeme), Ona hoda, on je u nosiljki. I ona je od jedno 5-6 mjeseci zivota skoro sve izlaske provodila u nosiljci ili na rukama. Tako da ja nisam kupila kisobran kolica.

No stvarno dosadi svaki dan tegliti nesto od 12kg, bar meni je... Sad ih uzmem zato da imam krevet na kotacima ili da imam kolica za veliki shopping, da ne nosim sve po rukama. I vecinom starija sa svojih 3 godine se vozi u kolicima, a mladjeg nosim, vec mi je cudno kad nemam bebu na sebi :D Nosiljke su mi puno draze od kisobran kolica.

think.pink34
28.04.2012., 21:52
think.pink, ti onda nećeš uzimati kišobran kolica. :D
Inače, ja sa ovima, koja su 3u1 kolica od rođenja, sam drndala po šljunku bez problema.

za moju kičmu bi bila najbolja maclaren i to onda od rođenja do srednje škole :D, ali za terene na kojima živim mogu samo gledati u njih u dnevnom boravku.

samo što će i tebi na tim neravnim terenima i toj 10 km dugoj šetnici vjerojatno dopizdit vukljat teža i robusnija kolica kad ti dijete bude 90 posto vremena hodalo/trčkaralo po toj prirodi, a 10 posto vremena bude u kolicima.
dakle, opcija je ili multifunkcionalna/lakša kolica pa te služe cijeli vijek kolicovanja ili teža/robusnija uz kišobran poslije.
znam ja mnoge koji su se kleli u stokke/mure i slične kao megapraktična i jedina potrebna kolica pa su se predomilisli kad je dijete prohodalo.
opet, kažem, svako bira prema svojim potrebama i novcu koji misli potrošiti na kolica. i rekoh da uvijek možeš velika prodat pa kupit manja.

meni su stokke, mura i sl previše velika i teška i po svemu što sam do sada čitala nikako nisu za mene....
trenutno gledam cobru i mutsy, nemam više volje razmišljati o kolicima pa koja mi se u dućanu budu činila najbolja za naše potrebe ta uzimam. nažalost sam na mirovanju pa informacije skupljam još uvijek samo na netu iako sam neke malo jasnije slike u glavi ja mislim dobila.
bitan faktor je i novac pa čekam neku dobru akciju u Sloveniji i kombiniram, kombiniram :bonk:

think.pink34
30.04.2012., 10:28
još jedno pitanjce! jel' ima šanse negdje naći staru kolekciju cobre? uopće mi se ne sviđaju kombinacije boja ovogodišnje kolekcije, ja kad vidim crnu padne mi mrak na oči. još kolica za male bebe :brukica:

vedrana84
30.04.2012., 12:14
još jedno pitanjce! jel' ima šanse negdje naći staru kolekciju cobre? uopće mi se ne sviđaju kombinacije boja ovogodišnje kolekcije, ja kad vidim crnu padne mi mrak na oči. još kolica za male bebe :brukica:

posalji upit u ducane koji ih drze ili ih nazovi mozda i nadjes. prija mi je vidila ih vani u beču mislim. ja sam nasla abc cordon iz stare kolekcije u splitu :top: i njih sam uzela jer i meni padne mrak na oci kad vidim tu crnu boju :kava:

Hell Blonde
30.04.2012., 13:43

U siječnju ih je bilo, probaj u svijetu beba. http://www.svijet-beba.hr/ pošalji im upit mailom. :mig:

tartaruga
30.04.2012., 15:25
Mi smo isto Cobra-ši, zadovoljni smo, prvenstveno smo gledali da kotači budu veći zbog šljunčane šetnice i sad mi je milina šetati jer kolica samo klize. lako upravljiva, mogu se gurat jednom rukom ako vam je druga ruka zauzeta. Ona košara za stvari je super, jedino, kao što jwe Figica napisala, malo je nespretna kad je namontirana ova košara za bebu. tada mi je bilo spretnije stvari gurati sa prednje strane, ima više mjesta.
Košaru smo maksimalno iskoristili u zimskim mjesecima a zadnjih par dana se šetamo u AS jer nema šanse da bude miran u košari, svim silama se diže. Ovako iz AS ipak ima pogled na svijet oko sebe a i lakše mi je kad idemo nekamo s autom, samo ju nataknem na kontrukciju. (i za origanlnu abc as isto trebaju adapteri).

Inače, dobili smo zeleno svjetlo od pedice da ga možemo lagano već stavljati u sportski u onaj prvi najblaži povišeni položaj ali - tu sad imam prvu malu zamjerku na taj sportski dio. Naime, uopće nisam išla za tim prije ali sad vidim da se kod tog podešavanja naslona ne miče samo naslon u višu- nižu poziciju nego se naginje kompletno sjedalo i naslon. Iz moje perspektive to znači da će mu noge uvijek nekako biti u zraku :ne zna: Vidjet ću konkretno kad ga počnem voziti u sportskom.

I, ako je nekome i to bitno - sklopljena konstrukcija kolica stane onako bočno u gepek od Corse kad se makne ona stražnja polica i ne moraju se kotači skidati.

A od ovogodišnjih boja mi je najljepša raspberry - brown, inače mi je ovogodišnja kolekcija baš tmurna, isto nikad ne bi kupila crna kolica, to mi je kao da bebu vozim u sarkofagu, ali to je već stvar ukusa :mig:

Kontesa1
30.04.2012., 17:24

A kakva ti se čini ona micro košara za jane muum? :)
I ta težina je bez ičeg drugog, samo konstrukcija, a koliko je sa sportskim dijelom?

evil_angel
01.05.2012., 09:36
A kakva ti se čini ona micro košara za jane muum? :)
I ta težina je bez ičeg drugog, samo konstrukcija, a koliko je sa sportskim dijelom?

Pa gle, meni se iskreno čini ok, iako nisam baš neki posebni ekspert u tom polju. Sviđa mi se full što onaj sportski dio nije klimav kad se stavi, nego je baš lijepo čvrsto prikopčan na kolica. Jedino što još nemam pojma je dal da uzmem, ak se mm složi, onaj model koji ima košaru i AS zajedno, ili sve posebno. Nekak kad uspoređujem ta kolica sa drugim Jane modelima, čini mi se da su jedna od prostranijih. A težinu iskreno nisam pitala, al čini mi se da je to težina samo konstrukcije. Sa sportskim dijelom može biti nekih kilu-dvije teže, dok je AS stvarno lagana.

Kontesa1
01.05.2012., 11:24
Pa gle, meni se iskreno čini ok, iako nisam baš neki posebni ekspert u tom polju. Sviđa mi se full što onaj sportski dio nije klimav kad se stavi, nego je baš lijepo čvrsto prikopčan na kolica. Jedino što još nemam pojma je dal da uzmem, ak se mm složi, onaj model koji ima košaru i AS zajedno, ili sve posebno. Nekak kad uspoređujem ta kolica sa drugim Jane modelima, čini mi se da su jedna od prostranijih. A težinu iskreno nisam pitala, al čini mi se da je to težina samo konstrukcije. Sa sportskim dijelom može biti nekih kilu-dvije teže, dok je AS stvarno lagana.
Ja sam isto mislila sve odvojeno uzeti ali cijena je previše :503: i to kolica muum, košaru transporter i AS strata a i boje su im malo tamne za moj ukus, inače to je bila ljubav na prvi pogled :cerek:

Athica
01.05.2012., 12:14
Ja sam isto mislila sve odvojeno uzeti ali cijena je previše :503: i to kolica muum, košaru transporter i AS strata a i boje su im malo tamne za moj ukus, inače to je bila ljubav na prvi pogled :cerek:

koja je cijena s svim djelovima,as i košara?

Kontesa1
01.05.2012., 12:37
Pa ova kombinacija je oko 6200, a ako bi uzimala sve posebno oko 8 ako se dobro sjećam, to je bilo prije 2 miseca, nemojte me uvatit za rič :ne zna: nisu mi u dućanu točno ni računali nego otprilike jer kao nisu sigurni jer se može sve zasebno naručit :rolleyes: a znam da mi je pa rolet na oči kad sam čula :503: a po meni je i ova cijena puno s obzirom na micro košaru koja mi je bezveze :rolleyes:

evil_angel
01.05.2012., 21:02
Pa ova kombinacija je oko 6200, a ako bi uzimala sve posebno oko 8 ako se dobro sjećam, to je bilo prije 2 miseca, nemojte me uvatit za rič :ne zna: nisu mi u dućanu točno ni računali nego otprilike jer kao nisu sigurni jer se može sve zasebno naručit :rolleyes: a znam da mi je pa rolet na oči kad sam čula :503: a po meni je i ova cijena puno s obzirom na micro košaru koja mi je bezveze :rolleyes:

Ne znam kak je u St, al u Zg-u je cijena 6300kn i to je 3u1 (AS, košara, sportski dio, kišna navlaka, torba) ili 5800 2u1 koja su u biti 3u1 (košara koja se pretvara u AS, sportski dio, kišna navlaka i torba). Ja iskreno sad prvi put čujem da se možda može sve posebno naručiti :ne zna:

A i boje mi se ne čine pretamne, vidjela sam onu sivu sa zelenim i crvenu kombinaciju boja, i siva je kojih nijansu svjetlija od mišje sive, a zelena je baš jarko zelena, dok mi se crvena čini baš ko semafor crvena. Nisu pastelne boje, pa je to možda malo zeznuto, al nikako ne bih rekla da su pretamne. Možda samo jako intenzivne.

Athica
03.05.2012., 12:48
Cure oje imate cobru,kako funkcioinra onaj sportski dio kad ga idete spuštat u nulti položaj,jel nogice strše gore jer vidim da se i naslon za noge pomiče za onim dijelom?

alveolina
03.05.2012., 14:10
Inglesina Otutto je izdržala šetnju po šljunku u Novima dvorima (Zaprešić) :cerek::cerek:
već sam mislila da će kotači otići od tog šljunka....

FIGICA
03.05.2012., 18:55
Cure oje imate cobru,kako funkcioinra onaj sportski dio kad ga idete spuštat u nulti položaj,jel nogice strše gore jer vidim da se i naslon za noge pomiče za onim dijelom?

Imaš 2 gumba sa svake strane,stisneš ih i taj dio za nogice možeš podešavat gore-dolje :mig:

Athica
03.05.2012., 21:03
Imaš 2 gumba sa svake strane,stisneš ih i taj dio za nogice možeš podešavat gore-dolje :mig:

Tnx,teta u dućanu nije baš znala pokaazat:rolleyes:
nego,jel idu ona u nulti položaj il je više poluležeći,i da,jel ti stanu u gepek bez problema?

FIGICA
03.05.2012., 22:40
Tnx,teta u dućanu nije baš znala pokaazat:rolleyes:
nego,jel idu ona u nulti položaj il je više poluležeći,i da,jel ti stanu u gepek bez problema?

Nema skroz nultog nego je onako baš taman,poluležeći
Ali zato imaš prvo košaru i as,poslije sa negdje 4 mj može bez problema u sportski
Mi imamo manji auto,Peugeot 206 i stanu bez problema ako makneš onu dasku gore,ako to ne želiš maknut opet stanu ali moraš skinuti kotače(jako se lagano skidaju)

tartaruga
04.05.2012., 13:17
Figo, a kako da narihtam one remenčiće koji idu preko ramena u sportskom, na nižu poziciju? Krenula sam skidati navlaku ali one škulje i remeni su ispod još jedne presvlake koja je zašivena :ne zna:

ana55
04.05.2012., 13:57
žene sa Cobrom, kako tkanina podnosi pranje ? i jedno iskustveno pitanje- koliko ih klincu uprljaju ? sportski dio mislim
pitam jer se mislim o crno bijeloj varijanti,pa me buni onaj bijeli dio na sportskom dijelu, taman je dio se sjedi...

FIGICA
04.05.2012., 16:25
Figo, a kako da narihtam one remenčiće koji idu preko ramena u sportskom, na nižu poziciju? Krenula sam skidati navlaku ali one škulje i remeni su ispod još jedne presvlake koja je zašivena :ne zna:
To mi je muž,pitat ću ga kada ga vidim pa ti javim :mig:
žene sa Cobrom, kako tkanina podnosi pranje ? i jedno iskustveno pitanje- koliko ih klincu uprljaju ? sportski dio mislim
pitam jer se mislim o crno bijeloj varijanti,pa me buni onaj bijeli dio na sportskom dijelu, taman je dio se sjedi...
Košaru sam prala u perilici bez centrifuge i bez stupnjeva a sportski ne može u perilicu jel se ne može skroz skinuti,dio plastike ostane pa operem u kadi
Imam kolica oko godinu dana i samo sam jednom prala sportski,jedino onaj dio gdje drži ručice,ona prečka,to češće operem s njegovom robicom u perilici

scottie
08.05.2012., 08:03
cure koje imate bugaboo cameleon - s koliko mj ste bebe stavile u sportski dio?!

Ani4
08.05.2012., 11:31
Koji suncobran ide na MC Muru? Ide koji uniseks ili bas mora biti njihov suncobran? Gdje ih ima za nabaviti ( osim u Slo)?

tartaruga
08.05.2012., 12:24
Figo, jesi vidjela muža? :D

FIGICA
08.05.2012., 12:54
Figo, jesi vidjela muža? :D

Jesam,jesam :lol:

Sorry,zaboravila :bonk:
A moraš skroz skinuti onu navlaku,tkaninu sa sjedalice..nema druge

ana55
08.05.2012., 14:02
Košaru sam prala u perilici bez centrifuge i bez stupnjeva a sportski ne može u perilicu jel se ne može skroz skinuti,dio plastike ostane pa operem u kadi. Imam kolica oko godinu dana i samo sam jednom prala sportski,jedino onaj dio gdje drži ručice,ona prečka,to češće operem s njegovom robicom u perilici

hmm dakle ne bi smjelo biti problema...
nije mi problem povremeno oprati na ruke, nego se mislim koliko malci uprljaju kolica kad krene hodanje,igra u parku i to.. u biti se bojim da ta bijela neće biti bijela nego siva stalno :zubo:

e i jel tko zna dijele li kakve popuste za kolica na onim Danima mama,beba i trudnica ? u zg je to sad za vikend

tartaruga
08.05.2012., 18:58

Ma kaakooo? :ne zna: Pa onda ju moram rasparati i ponovno zašiti? :confused:

La roux
08.05.2012., 21:41
Cure,zna li koja gdje se može kupiti xxl sjedalo za Quinny Buzz,i otprilike koja mu je cijena? :mig:

FIGICA
08.05.2012., 22:07

Da imaš pravo,dio se ne može skinuti
Davno smo te remenčiće premještali pa zaboravili
Sada stvarno više nemam pojma
Trebalo bi pogledati u papirima od kolica

tartaruga
09.05.2012., 08:49
Gledala sam, ne piše za to. Za AS je full jednostavno, samo se otvori iza ona "kutija" i prebace remenčići.
Mora postojati neka caka jer mi nema logike da se mora parati navlaka ili onako na "ćoravo" premještati remene preko te navlake :ne zna:

nevven
09.05.2012., 09:05
cure koje imate bugaboo cameleon - s koliko mj ste bebe stavile u sportski dio?!

moze li i tata odgovoriti? :)
mi smo nasu curu prebacili sa tjedan manje od 6mj. sjedalo moze u nulu tako da hoce u njemu lijepo odspavati. imas onu tkaninu za sjedalo ili si se kao mi zeznula i kupila "specijalni" set u kojem za iste novce tu tkaninu ne dobijes?

think.pink34
10.05.2012., 08:02
evo mene s novim pitanjima :rofl:

abc mamba :kava: od danas su na akciji na babycentru u slo....330,00 eura...ne znam koliko su kod nas, ali kad bi uspjela proći granu bez da nam zaviruju u prtljažnik pretpostavljam da bi se isplatilo :mig:

kakvi su vam dojmovi oko ovih kolica? ima netko tko ih sretno i uspješno koristi? inače, već sam se kao skoro odlučila za cobru, ali sniženja čine čuda u mojoj glavi :cerek:

Malena19
10.05.2012., 13:03
cure bok... procitala sam hrpu stranica i nasla svasta korisno :) Iskreno nisam znala da je takva nauka odabrati kolica, ali sad molim pomoc/komentare cura koje imaju iskustva s sljedecim modelima kolica. Zanimaju me mane i preporuke vezane prvenstveno za funkcionalnost, a ne na izgled i cijenu :)
Nama je najbitnije da se mogu koristit od rodjenja i da ide neka dobra AS na njih (koiko znamo najbolje su recaro, be safe i Maxi cossi - ispravite me ako grijesim :)) uz to je bitno da se rucka moze povisiti i da mogu na svakakve terene.. pregledali smo hrpu kolica i trenutno su u konacnom izboru sljedeca (ne nuzno tim redom):

Inglesina Otutto - kod njih mi se ne svidja sto ide samo njihova AS, a nikako da nadjem kako je prosla na testovima
http://www.tintilinic.hr/hr/katalog/detaljan_prikaz_proizvoda/inglesina_djecja_kolica_otutto_system_fiordilatte-1261/kat-28

Bugaboo cameleon - kod njih mi je super sto se rucka okrece (a ne kosara) i sto ide Maxi cosi AS na njih
http://djecjakolica.blogspot.com/2012/05/bugaboo-cameleon.html

Recaro Babyzen
http://www.neonato.hr/recaro-recaro-babyzen-p-159.html

Joolz - ona su mi super jer su dosta visoka, a i dragi i ja smo dosta visoki, a i idu MC sjedalice na njih. A navodno imaju samo 9kg
http://www.magicbaby.hr/kolica-i-dodaci-hr/joolz-day-hr.html

gledali smo i Stokke ali mi se kod njih ne svidja sto nemaju lezeci polozaj kad beba gleda naprijed pa su zato otpale.

termin je za 7 tjedana i moramo brzo odluciti, a nemamo bas puno vremena (a ni snage) za trazenje pa ce svaki vas savjet biti jako dobrodosao.

Naravno ako imate preporuku za jos neka kolica recite...

Ani4
10.05.2012., 13:10
Mi smo gledali skroz ista kolica ko i ti, jako dugo nam je Bugaboo bio broj 1, da bi se 10 dana prije poroda ipak odlucili na Maxi Cosi Mura3.
Uzeli smo cijeli komplet sa kosarom i as. Vozimo se vec 10-tak dana i za sada sam i vise nego zadovoljna.
Ima velike kotace sa kojima zbilja mozes svuda ici, rucka se takoder povisuje.
Jedino sto su dosta teska i zauzimaju dosta mjesta u autu, ali meni ni jedno ni drugo ne smeta, pa su mi savrsena!
Jos da nadem suncobran za njih...

Francesca
10.05.2012., 13:43
evo mene s novim pitanjima :rofl:

abc mamba :kava: od danas su na akciji na babycentru u slo....330,00 eura...ne znam koliko su kod nas, ali kad bi uspjela proći granu bez da nam zaviruju u prtljažnik pretpostavljam da bi se isplatilo :mig:

kakvi su vam dojmovi oko ovih kolica? ima netko tko ih sretno i uspješno koristi? inače, već sam se kao skoro odlučila za cobru, ali sniženja čine čuda u mojoj glavi :cerek:

Draga to ti je ista Cobra samo na 4 kotaca - go for it ;)
Kod nas ih nema za kupit

Da ti i lupe pdv, uz popust ti se opet isplati

strumfi
10.05.2012., 14:16
Cure, ima li neka kolica Foppapedretti Myo i kakva su iskustva s njima? Moja sestricna ih je kupila u Foppapedretti trgovini u Ljubljani. Potegla je iz Splita po njih. Zaljubila se u njih preko slike :cerek: Jos ih ne vozi, jer je termin tek za dva mjeseca. Meni su po izgledu fora. Imaju i motoriziranu verziju, samo ne vidim bas razloga za to, a i paprena je cijena, oko 1.800 € :eek:
Imam kratki osvrt o njima, ali bi volila znati iz prve ruke.
http://anastrumfi.blogspot.com/2012/05/foppapedretti-myo-3u1.html

Hell Blonde
10.05.2012., 19:39
Malena19 ja imam Babyzen, još nisam rodila pa ti ne mogu reć iskustvo iz vožnje, ali veliš da ti je bitno da ih koristiš od rođenja (ne znam jesi li mislila pritom na sportski dio) jer sportski dio ovih kolica ti ne može u nulti položaj, znači do nekog doba moraš koristit košaru. I sportski dio se ne može okrenut prema mami i nemaju prečku (niti ju možeš dodatno kupit). Osim ovih mana, ja sam jako zadovoljna, pogotovo sa AS koja izgleda zaista dobro i ima sve ateste, a i košara im ima brdo mogućnosti (nije samo košara, može se podešavati u milijon položaja i koristiti kao nosiljka/viper). E sad kakva su u praksi ću ti znat reć za koji mjesec. :mig:

scottie
10.05.2012., 21:07
moze li i tata odgovoriti? :)
mi smo nasu curu prebacili sa tjedan manje od 6mj. sjedalo moze u nulu tako da hoce u njemu lijepo odspavati. imas onu tkaninu za sjedalo ili si se kao mi zeznula i kupila "specijalni" set u kojem za iste novce tu tkaninu ne dobijes?

naravno da može :mig: hvala na odgovoru...

a sad o kojoj tkanini za sjedalo govoriš, nemam pojima...

libe2404
10.05.2012., 21:08
hm, hm, ovo da se navlaka sa sportskog dijela nemože skinuti u cjelosti i oprati je po meni veeeliki nedostatak :ne zna:

naša kolica su prvih 7-8mj bila ko nova iz ducana a sad ih perem 2 puta mjesečno jer mala vani jede, uvijek nešto gricka, pa joj putem uberem maslačak ili neki cvijet pa drži u ruci neko vrijeme a onda ga zgnječi po kolicima :lol: ili kad ju vadim i stavljam stane cipelama na kolica prije nego ju sjednem, uglavnom navlaku skinemo, operemo u mašini s centrifugom i suha je sutradan :), gadljivo mi je viditi prljava kolica :ne zna: a prati ručno nema šanse, mislim da bi flisnula :504:

nevven
10.05.2012., 23:38
naravno da može :mig: hvala na odgovoru...

a sad o kojoj tkanini za sjedalo govoriš, nemam pojima...

Cameleon se kupuju posebno kolica (base) i posebno set tkanina ("tenda", pokrov kosare i pokrov sjedala. Boja baze ima 6-7, a setova tkanina nesto vise. Postoje i "specijalni" setovi tkanina u limitiranom trajanju kod kojih za iste pare od cca 110€ dobijes rijedju boju, ali bez tkanine sjedala. Koja onda kosta jos 50€ i ne postoji u boji u kojoj su ostala dva dijela. Stoka pohlepna prevarantska.
Postoje i limited edicije kolica u kojima dobijes sve to zajedno. Recimo All Black edicija.
Inace meni je zao kaj smo se odlucili za Bugaboo i sad bi da kupujem ponovo uzeo Joolz Day Explorer. Jedina bitna razlika je mogucnost prebacivanja rucke na drugu stranu koju Cameleon ima, a sve ostali je tu negdje ili bolje kod Joolza.

Malena19
11.05.2012., 00:09
hvala svima na kometarima.. danas smo jos pogledali i Maclaren pa nam je i on usao u uzi izbor :(

Malena19 ja imam Babyzen, još nisam rodila pa ti ne mogu reć iskustvo iz vožnje, ali veliš da ti je bitno da ih koristiš od rođenja (ne znam jesi li mislila pritom na sportski dio) jer sportski dio ovih kolica ti ne može u nulti položaj, znači do nekog doba moraš koristit košaru. I sportski dio se ne može okrenut prema mami i nemaju prečku (niti ju možeš dodatno kupit). Osim ovih mana, ja sam jako zadovoljna, pogotovo sa AS koja izgleda zaista dobro i ima sve ateste, a i košara im ima brdo mogućnosti (nije samo košara, može se podešavati u milijon položaja i koristiti kao nosiljka/viper). E sad kakva su u praksi ću ti znat reć za koji mjesec. :mig:

hvala ti... ma mislila sam na kosaru... ideja mi je bila napisati da nam trebaju kolica u kojima se beba moze od pocetka voziti (u kosari), a ne neka kisobran koja nisu za 0+ ali sam slampavo napisala...

jos cemo ih za viend sve jednom pogledati pa onda valjda odluciti

Malena19
11.05.2012., 00:14
Inace meni je zao kaj smo se odlucili za Bugaboo i sad bi da kupujem ponovo uzeo Joolz Day Explorer. Jedina bitna razlika je mogucnost prebacivanja rucke na drugu stranu koju Cameleon ima, a sve ostali je tu negdje ili bolje kod Joolza.

mozes li mozda ovo malo bolje raspisati... i nama su ta dvoja u uzem izboru, a prvo djete i nula iskustva pa bi nam pomoglo na sto tocno mislis s time da je kod Joolza bolje?
I nas ovo prebacivanje rucke privlaci, ali ne znam koliko je to u praksi bitno :ne zna:

scottie
11.05.2012., 08:05
Cameleon se kupuju posebno kolica (base) i posebno set tkanina ("tenda", pokrov kosare i pokrov sjedala. Boja baze ima 6-7, a setova tkanina nesto vise. Postoje i "specijalni" setovi tkanina u limitiranom trajanju kod kojih za iste pare od cca 110€ dobijes rijedju boju, ali bez tkanine sjedala. Koja onda kosta jos 50€ i ne postoji u boji u kojoj su ostala dva dijela. Stoka pohlepna prevarantska.
Postoje i limited edicije kolica u kojima dobijes sve to zajedno. Recimo All Black edicija.

a to, imamo tu tkaninu, mm ih je kupio u njemačkoj tak da ja nisam imala veze s time i nije nikakva limited edition boja ;)

mozes li mozda ovo malo bolje raspisati... i nama su ta dvoja u uzem izboru, a prvo djete i nula iskustva pa bi nam pomoglo na sto tocno mislis s time da je kod Joolza bolje?
I nas ovo prebacivanje rucke privlaci, ali ne znam koliko je to u praksi bitno :ne zna:

prebacivanje ručke mi uopće ne koristimo jer onda veliki kotači postaju prednji a oni se ne okreću za 360 kao mali i puno ih je teže voziti... ali zato se košara i sjedalo vrko jednostavno okrenu u stranu koja ti paše...
ja sam jako zadovoljna s njima jer se full lagano voze a nama je bitno jer smo često vani, a i imamo dva psa pa mi je bitno da manevriranje ide lagano...

nevven
11.05.2012., 10:22

Prebacivanje rucke je bio razlog zasto smo uzeli Bugaboo. I iskoristili smo taj feature jednom i to ne zato jer je bilo neophodno nego zato jer smo htjeli probati kako to funkcionira. Rucka u suprotnom polozaju se koristi za jako teske terene. Ili kod problema sa suncem. Ako imas suncobran to je nebitno.
Joolz su konstrukcijski jako slicna i isto se sjajno voze. Od razlika imaju suspenziju na sva 4 kotaca (bugaboo na prednjima) i puno bolje rijesenu rucku za nosenje/vadjenje/zastitu.
Najveca razlika je moje totalno razocarenje bugaboo supportom. Kolica sam kupio kod njihovog zastupnika (ne u HR) i trebalo je mjesec dana da zastupnik dobije rezervni dio koji mi je falio. Strah me i pomisliti kako bi reagirao da je rezervni dio koji sam trebao recimo kotac i da sam mjesec dana bio bez kolica. Ili da sam istu stvar probao napraviti preko trece ruke u HR.
Iako ako se kupuje ta kategorija kolica par storina eura nije neki problem nije nevazno ni razlika u cijeni u istoj razini opreme, a zgodno je i to da se Joolz moze kupiti "u dijelovima" pa postoji mogucnost bezbolnog prelaska granice ako se kupi vani.

tartaruga
13.05.2012., 11:29

Samo da kažem da sam uspjela, nisam prvi put vidjela onaj skriveni čičak otraga na naslonu :bonk:

tartaruga
13.05.2012., 11:35
Da li netko ima ovo sjenilo (http://www.abc-design.de/en/products/accessories/sunny-plus.html)za sunce od ABC-a, vidim da je to iz kolekcije za 2012.? Išla sam jučer pitati u MBS, nemaju na lageru ali je ženska rekla da će zvati dobavljača i raspitati se. Razmišljam da to uzmem umjesto suncobrana, nekako mi je ljepše i praktičnije :ne zna:
A gledala sam po e-bayu takva kao univerzalna ali ne bi baš htjela riskirati pa da bude priča kao sa "univerzalnim" suncobranima - da klizi klipsa sa konstrukcije :rolleyes:

davor_72
13.05.2012., 11:49
Pozdrav svima,

Jucer smo supruga i ja bili u Westgate-u na sajmu i vidjeli kolica baby merc 3u1. Cijene je oko 3600kn pa se cine povoljna u odnosu na druge prouizvodjace a i djeluju ok ali to je samo vizualni dojam. Da li mozda netko od forumasa ima ta kolica i kakva su iskustva? Trazio sam po forumu ali nisam nasao do sad da je itko pisao o njima, pa me zanimaju vasa iskustva, ako je netko koristio njihova kolica.

Hvala

Mischa
13.05.2012., 22:28
Da li netko ima ovo sjenilo (http://www.abc-design.de/en/products/accessories/sunny-plus.html)za sunce od ABC-a, vidim da je to iz kolekcije za 2012.? Išla sam jučer pitati u MBS, nemaju na lageru ali je ženska rekla da će zvati dobavljača i raspitati se. Razmišljam da to uzmem umjesto suncobrana, nekako mi je ljepše i praktičnije :ne zna:
A gledala sam po e-bayu takva kao univerzalna ali ne bi baš htjela riskirati pa da bude priča kao sa "univerzalnim" suncobranima - da klizi klipsa sa konstrukcije :rolleyes:
Mi imamo univerzalno sjenilo kupljeno preko ebaya i koristimo ga vec skoro godinu dana na abc des.condor 4s kolicima! I nis ne klizi

tartaruga
14.05.2012., 07:45
Mi imamo univerzalno sjenilo kupljeno preko ebaya i koristimo ga vec skoro godinu dana na abc des.condor 4s kolicima! I nis ne klizi

Da, vidjela sam ta na e-bayu a imaju i u Baby centru u Slo pa ću iskalkulirati kad mi javi ženska iz BMS-a kolika je cijena originalnog jer sa e-baya pošiljka stiže oko mjesec dana a ja nestrpljiva :D

FIGICA
14.05.2012., 15:30
Da, vidjela sam ta na e-bayu a imaju i u Baby centru u Slo pa ću iskalkulirati kad mi javi ženska iz BMS-a kolika je cijena originalnog jer sa e-baya pošiljka stiže oko mjesec dana a ja nestrpljiva :D

Ajde javi molim te kada saznaš cijenu
Čini mi se baš zakon,praktičnije nego suncobran

tartaruga
14.05.2012., 15:52
Ajde javi molim te kada saznaš cijenu
Čini mi se baš zakon,praktičnije nego suncobran

Nema :(
Ne može se naručiti :rolleyes:

Uzet ću zasad suncobran, do prve prilike kad budemo išli u Slo pa ću u baby centru uzeti.

FIGICA
15.05.2012., 09:35
Nema :(
Ne može se naručiti :rolleyes:

Uzet ću zasad suncobran, do prve prilike kad budemo išli u Slo pa ću u baby centru uzeti.

Šteta,a baš su u banani :flop:

Dobro je što se na Cobru može namontirati bilo koji univerzalni suncobran,nisam uzela od Abc-a jel je maleni nego neki drugi iz Bms-a,100kn je koštao i odličan je,full čvrsti,i ovu sezonu ću ga koristiti

tartaruga
15.05.2012., 13:06
Zasad sam uzela suncobran pa ću poslat mail u Baby center, možda oni mogu naručiti pa prvom prilikom kad budemo išli preko ću pokupiti.

Newbiee
15.05.2012., 13:46
I meni ta sjenila izgledaju praktična. Gledam već par dana na ebayu jedno, ali nisam sigurna hoće li mi odgovarati.

Jel koristi netko ta sjenila na Jane kolicima? :)