PDA

View Full Version : S, XS, XXS

njetočkanezvanova
03.11.2010., 10:28
Zašto svaki put kad uđem u trgovinu na vješalicama i policama nađem uglavnom X, XS, XXS tj.brojeve namijenjene sićušnijoj:cerek: populaciji?:p

Zar sam stvarno takav baksuz pa naletim zadnja ili oni koji nabavljaju robu za naše tržište misle da u Hrvatskoj žive Kineskinje, one male, sitne bez sisa?:confused:

electric_barbarella
03.11.2010., 10:38
meni se zna desit bas suprotno, da nadjem sve preveliko L i XL :misli:
ovisi kako gdje naletis, ovisi jako koji je ducan, terranova primjerice nema nista iznad L, a najcesce imaju S i XS...cuj meni tam pase, ali ima i ducana di mi je sve preveliko kao npr X nation :ne zna:

njetočkanezvanova
03.11.2010., 10:43
A i taj L je za malo širu manekenku...Probajem majicu L i steže me preko prsiju, a nije da imam balone...:o

NekaNovaJa
03.11.2010., 10:43
Dugo sam razmišljala o ovom 'fenomenu' :D, velikim curkama se čini da je u dućanima sve u malim velićinama, a onim sitnijim upravo obratno. I onda sam došla do genijalnog zaključka da postoje modeli odjeće koji su 'baš za mršavice' i oni 'za velike' i sukladno tome brže nestane baš one veličina koje tražimo....
Ah, baš sam pametna! :zubo:

Cvrčak i Mrav
03.11.2010., 10:50
meni uvijek fali koji centimetar na rukavima, nisam previsoka, ali imam duge ruke i noge pa izludim dok nađem što mi paše

Gilda.
03.11.2010., 10:55
A ja bi pak povrat love za sve ono kaj moram odrezat u nogavicama:)
Zato obožavam Marks&Spencer jer imaju modele po dužinama. Samo kaj rijetko naletim na nekaj kaj mi se sviđa (malo su bapski, nije da sam tinejđerka al ipak:D)

electric_barbarella
03.11.2010., 10:56
a da, svakome je tesko naci nesto bas idealno da pase
da ne pricam o idealnim trapericama :facepalm:
takve mislim da za mene niti ne postoje
al znam recimo u koje ducane mi se isplati otici pogledati, u koje ne
meni je veca misterija zasto mi je uvijek tolko tesko u ducanima naci broj cipela 37 ???!!!!! brzo se proda ili sta?? ima i 36 i 38 i 39 ali moj broj je nestao s polica :ne zna:

Uranija
03.11.2010., 11:03
Zašto svaki put kad uđem u trgovinu na vješalicama i policama nađem uglavnom X, XS, XXS tj.brojeve namijenjene sićušnijoj:cerek: populaciji?:p

Zar sam stvarno takav baksuz pa naletim zadnja ili oni koji nabavljaju robu za naše tržište misle da u Hrvatskoj žive Kineskinje, one male, sitne bez sisa?:confused:

Možda zalutaš na dječji odjel :ne zna:

baja
03.11.2010., 11:10
Možda zalutaš na dječji odjel :ne zna:tamo su drugačije veličine :D
..ili oni koji nabavljaju robu za naše tržište misle da u Hrvatskoj žive Kineskinje, one male, sitne bez sisa?ne, kineskinje to šivaju :D:(

Pješčani sat
03.11.2010., 11:11

ja sam nedavno kupila haljinu veličine 42-44 , najveći broj koji imaju. i sapinje mi sise. a zaista ne nosim 44 inače.

i meni najdraža izjava je, kad mi prodavačica kaže: ma to vam je univerzalna veličina :top:

Megalodona
03.11.2010., 11:14
...X, XS, XXS tj.brojeve namijenjene sićušnijoj:cerek: populaciji?:p

...one male, sitne bez sisa?:confused:

Predivan opis :rofl:
Spadam u S i XS po širini tijela, po visini ne i onda su mi sve majice prekratke, s trapericama se snađem jer imaju brojeve po dužini.
I imam sise, struk i bokove na svoju ukupnu mršavost, tako da kupujem rastezljivo ili široko. Nikada mi majica uska u sisama nije uska i u struku.
Hlače šiju za bezstruke cure, ali sam našla jedan Levisov model koji mi je super, čak su ga reklamirali kao: ako ste građeni kao žena bla bla.
Imaju čitavu kampanju oko "ženstvenih" traperica.
U dućanima uvijek naletim na sve brojeve, nemam nikada problema :ne zna:
Ali cipele...ko da je 37-8 nemoguć pojam :rolleyes:

Edit: univerzalne veličine mrzim. Iz dna duše.

Gilda.
03.11.2010., 11:15
Meni je već u par dućana prodavačica na pitanje"zakaj imate samo male brojeve" rekla "zato kaj se veliki odmah prodaju" :ne zna:
Pri tom ne mislim na 3xl i slično nego na normalne veličine za ženu 168-170 cm visoku s normalnom kilažom. Kak ta može nosit XS?

Megalodona
03.11.2010., 11:19
Meni je već u par dućana prodavačica na pitanje"zakaj imate samo male brojeve" rekla "zato kaj se veliki odmah prodaju" :ne zna:
Pri tom ne mislim na 3xl i slično nego na normalne veličine za ženu 168-170 cm visoku s normalnom kilažom. Kak ta može nosit XS?

Imam 173 cm i često mi zna pristajat XS. Građena sam usko, ko glista :o

Ali, da, kad pričamo o ozbiljnim buticima, ne h&m i slično, onda sam 36, mislim da to nije XS.

Gilda.
03.11.2010., 11:28
Ma da, to bi bio S mislim.
No nisam mislila da nema viših žena kojoj pristaje XS, nego da su ipak u manjini i da se veći brojevi prije prodaju.
Evo recimo muškarci. Moj sinko skoro 190 nemre nikak nosit ispod 2XL radi dužine. Kad se zdeblja malo 3XL mu ne gine. U talijanskim dućanima može jedino čarape kupovat:D
Pa tak onda i više žene valjda. Osim u benettonu. Imaju tak dugačke rukave da to nije normalno:D

klonka
03.11.2010., 11:31
Raspitaj se u dućanima u kojima kupuješ, znaju imati ugovore s krojačkim radnjama pa s računom iz trgovine možeš besplatno kratiti traperice.

meni je veca misterija zasto mi je uvijek tolko tesko u ducanima naci broj cipela 37 ???!!!!! brzo se proda ili sta?? ima i 36 i 38 i 39 ali moj broj je nestao s polica :ne zna:
To je nekadašnji 38, normalno da se najbrže proda. Nekadašnji 36, odnosno današnji 35 zato ni ne naručuju. :mad:

i meni najdraža izjava je, kad mi prodavačica kaže: ma to vam je univerzalna veličina :top:
Takve ni ne pokušavam probati. :D

Megalodona
03.11.2010., 11:35
Evo recimo muškarci. Moj sinko skoro 190 nemre nikak nosit ispod 2XL radi dužine. Kad se zdeblja malo 3XL mu ne gine. U talijanskim dućanima može jedino čarape kupovat:D
Pa tak onda i više žene valjda. Osim u benettonu. Imaju tak dugačke rukave da to nije normalno:D

Meni dečko skoro ista stvar, 197 cm, ne ide ispod 2XL, a u talijanski butik nije nikad ni ušao. Zapravo, je, jednom po odjelo, to je bilo zabavno :D
Sad idem u benetton, možda mi budu dobri rukavi, bez da ih natežem svake 3 minute :cerek:

Gilda.
03.11.2010., 11:35
Ma skratim si ja sama, nije problem. Ne da mi se još i okolo hodat zbog toga više. Nego mi je žao materijala. Nekom bi i pola minice od toga ispalo:D.
Najbolje je bilo kad se nosio trapez. Kad sam si ja skratila hlače više nisu bile trapez:D

electric_barbarella
03.11.2010., 11:36
@ klonka...nisam nikada prije imala problema s pronalazenjem broja cipela jer mi je taj standardni 38 uvijek bio prevelik i uvijek je bilo 37....sad nigdje
zena mi veli u Humanicu da kad dobivaju robu dobe JEDAN primjerak broja 37 :eek::eek:

Elöise
03.11.2010., 11:44
Ono što mene najviše fascinira je činjenica da obuće imam od broja 37 do 39. Mislim, jel je tako velika razlika u kalupima ili više uopće nema standarda? :ne zna:
Odjeću isto tako, svih brojeva, svih slova... :D

klonka
03.11.2010., 11:49
Ma skratim si ja sama, nije problem. Ne da mi se još i okolo hodat zbog toga više. Nego mi je žao materijala. Nekom bi i pola minice od toga ispalo:D.
Najbolje je bilo kad se nosio trapez. Kad sam si ja skratila hlače više nisu bile trapez:D
Znam. :zubo: Uvijek sam tražila najšire trapezice kako bi mi nakon kraćenja ostalo barem t od trapeza. To što je počinjao kod polovice listova neću ni spominjati. A sjećaš li se onih hlača koje su imale tvornički isprana koljena? Meni je to uredno bilo ispod koljena. :rofl:

Sad pak muku mučim sa skinicama, kad ih skratim, preširoke su mi oko gležnjeva, ali ajde, još uvijek su poprilično uske pa može proći.

@ klonka...nisam nikada prije imala problema s pronalazenjem broja cipela jer mi je taj standardni 38 uvijek bio prevelik i uvijek je bilo 37....sad nigdje
zena mi veli u Humanicu da kad dobivaju robu dobe JEDAN primjerak broja 37 :eek::eek:
O, da. Humanic i Je's posebno volim. O 35 tamo mogu samo sanjati. :mad:

electric_barbarella
03.11.2010., 11:52
ajd sto se tice shuza uglavnom mi jesu 37 iako zaluta i koji 36 i 38
ali odjece imam stvarno od XS do L
nema vise standarda, svaki ducan pili po svojem

Dumber
03.11.2010., 11:54
Ono što mene najviše fascinira je činjenica da obuće imam od broja 37 do 39. Mislim, jel je tako velika razlika u kalupima ili više uopće nema standarda? :ne zna:
Odjeću isto tako, svih brojeva, svih slova... :D

Također, štikle većinom nosim 37, patike 38.5, a čizme 39... :ne zna:

Inače, mene zanima zašto nikad nema malih brojeva, a uvijek naletim na tri komada xl veličine. :rolleyes:
Visoka sam oko 172cm i nosim S ili XS, ovisno o modelu, rijetko M, obično kada želim da mi nešto bude šire. :D

klonka
03.11.2010., 12:00
Visoka sam oko 172cm i nosim S ili XS
Eh. Ovo objašnjava zašto meni XS ponekad bude prevelik. :o

ursula1000
03.11.2010., 12:02
Ja sam S i nažalost dok dođem u trgovinu sve S bude već pokupovano (ne daj bože da je neko sniženje ili rasprodaja, više ničeg ne bude) :/ Teško mi je i s hlačama..Uvijek, ama baš uvijek moram sve nosit na kraćenje. :mala::Sitna:

I cipele su problematična kategorija - neke imam 37, 37 i pol, neke 38, a jedne čak i 39. Standardi šuza su stvarno zakurac :o. Zato ih nikad ne mogu s neta naručivat jer ne znam kaj će me dočekat.

Gilda.
03.11.2010., 12:06
Znam. :zubo: Uvijek sam tražila najšire trapezice kako bi mi nakon kraćenja ostalo barem t od trapeza. To što je počinjao kod polovice listova neću ni spominjati. A sjećaš li se onih hlača koje su imale tvornički isprana koljena? Meni je to uredno bilo ispod koljena. :rofl:

Sad pak muku mučim sa skinicama, kad ih skratim, preširoke su mi oko gležnjeva, ali ajde, još uvijek su poprilično uske pa može proći.

Sjećam se:rofl:
A trofrtaljne hlače?:rofl: Kad se zdebljam onda su mi taman ko normalno dugačke hlače jer moram uzet broj veće. Ak sam normalne kilaže onda su taman do koščice. Ni vrit ni mimo:ne zna:
Ma boli me. Ja sve to tak nosim i pravim se da tak mora bit.:o

Pouzdano znam da su brazilske cipele malih kalupa i da je njihov 36 kao naš 34 ili 35. Samo je izbor mali. Ima jedna hala negdje u Lučkom, prema Mercatoneu. Drže samo te Brazilske. Ima ih i po dućanima u gradu, al nemam pojma gdje. Nije neki izbor, al nađe se.

Dumber
03.11.2010., 12:10
Hlače su posebna kategorija, nosim broj 27, ali mi budu predugačke, samo, zbog guze i bokova ne mogu manje, nije mi do toga da si prekidam cirkulaciju, a i šlaufi mi ispadnu sa strane ako uzmem manje, pa onda pizdim. :mad:

Iako, ja sam već navikla na predugačke hlače, kupujem samo takve, jer mrzim kad sjednem, pa mi se hlače dignu do iznad gležnja. :azdaja:

Vedranna
03.11.2010., 12:13

Meni su pak nogavice uvijek prekratke. :mad:

Mene zanima kaj je sa hrvatskim standardima? Zar se nije govorilo jedno vrijeme da osmišljavaju brojeve koji budu predstavljali nekakav hrvatski standard i na koje će se "prevoditi" strani brojevi veličina (prilikom uvoza). Dakle u svakoj trgovini bi se roba trebala voditi po tim hr. brojevima? Kaj je s tim? Gdje je zapelo? :misli:

Megalodona
03.11.2010., 12:15

Nedavno kupila u Humanicu ženske čizme 37 :)
Na dječjem odjelu :brukica:

Dumber
03.11.2010., 12:16
Ja ne kužim zašto je problem imati odjeću po dužini i širini?? Ovdje najviše govorim o hlačama. Kakve jebene univerzalne veličine? Zar ja sa 172 i neka sa 160 ili 180 možemo nositi istu dužinu?? Kao da je problem naručiti dva para više sa drugačijom dužinom. :mad:

ursula1000
03.11.2010., 12:19
Ja ne kužim zašto je problem imati odjeću po dužini i širini?? Ovdje najviše govorim o hlačama. Kakve jebene univerzalne veličine? Zar ja sa 172 i neka sa 160 ili 180 možemo nositi istu dužinu?? Kao da je problem naručiti dva para više sa drugačijom dužinom. :mad:

oooo, veliki potpis!!!:s Ni meni ovo nije jasno

Ja kratim, al ako su hlače malo drugačijeg oblika, idu dole u mrkvu ili slično, ionak sve sjebem s kraćenjem jer to više nisu iste (bez obzira kaj krojačica stavi originalni rub).

zabranjena
03.11.2010., 12:19
jesu li se to nešto minjale te veličine?! u zadnje vrime viđam xxxs, a koliko ja znam najmanja veličina je bila xs :ne zna:

electric_barbarella
03.11.2010., 12:22

da, to je super stvar i puno se lakse nadju dobre trapke
ja sa 175 imam podosta duzinu nogu ali zato nemam guzicu pa mi sve traperice plesu oko bokova ili moram uzeti broj manje da mi ok stoje i onda nositi cizme da se pokrije kak su mi prekratke

Elöise
03.11.2010., 12:26
Mene zanima kaj je sa hrvatskim standardima? Zar se nije govorilo jedno vrijeme da osmišljavaju brojeve koji budu predstavljali nekakav hrvatski standard i na koje će se "prevoditi" strani brojevi veličina (prilikom uvoza). Dakle u svakoj trgovini bi se roba trebala voditi po tim hr. brojevima? Kaj je s tim? Gdje je zapelo? :misli:

Kao i puno stvari kod nas, pričalo se a zatim sve stalo.... :flop:

Oh, najčešći je izgovor: kako prodati nešto što je "posebne" dužine/širine? :facepalm:
Bolje imati samo standardne veličine pa nek si sami prepravljamo kad ne valjamo. :mad:

Vedranna
03.11.2010., 12:28
jesu li se to nešto minjale te veličine?! u zadnje vrime viđam xxxs, a koliko ja znam najmanja veličina je bila xs :ne zna:

Ne bih se čudila. :D
Meni se čini da je broj 42 postao 40, broj 38 se pretvorio u broj 36 i tomu slično .. a sve u vjeri da neka koka koja nosi br. 40 bude prezadovoljna kaj stane u 38 pa od sreće kupi haljinicu...:D

edit: Jel se meni čini ili ona ogledala po kabinama oduzimaju koju kilu? :D

Dumber
03.11.2010., 12:37
Meni se čini da dodaju. :mama:

U Mangu u Toweru u Rijeci sam se čudila je li moje dupe stvarno toliko ili koji qrc??

ursula1000

Uvijek oduzimaju! Koje varke oni odigravaju s tim ogedalimaMisliš da ti dobro stoji, a kad dođeš doma :zubo:
Svojevremeno sam imala jedno takvo u sklopu ormara i uvijek su bile 2 kile manje :lol: Otišo ormar, al kile nisu..:o

ŽabaKrastačaKre
A i taj L je za malo širu manekenku...Probajem majicu L i steže me preko prsiju, a nije da imam balone...:o

Šta!??? :eek: :rofl::rofl::rofl::rofl:

Zašto xs i xxs? Zato jer mora biti brojeva i za mršavice svega 45 kila (11, 12, 13, 14 .. godina klinke koje kupuju u terra novoj npr.), a veće brojeve pokupuju ženske like me (da, uvijek nađem broj koji mi paše :D )

zabranjena
Meni se čini da je broj 42 postao 40, broj 38 se pretvorio u broj 36 i tomu slično .. a sve u vjeri da neka koka koja nosi br. 40 bude prezadovoljna kaj stane u 38 pa od sreće kupi haljinicu...:D

sve samo da de navuku da kupuješ gluposti

ursula1000
03.11.2010., 12:39
U Mangu u Toweru u Rijeci sam se čudila je li moje dupe stvarno toliko ili koji qrc??

E da..U Mangu i ja izgledam začuđujuće deblje nego što jesam. Mislim da skoro u svakom :misli: Dal to oni neće da kupujemo njihovu odjeću ili su im ipak prerealna ogledala, a istina boli? :rofl:

Dumber
03.11.2010., 12:42
Na drugim ogledalima mi dupe izgleda normalno. :zubo:

DanyBD
03.11.2010., 12:45
Spadam u S i XS po širini tijela, po visini ne i onda su mi sve majice prekratke, s trapericama se snađem jer imaju brojeve po dužini.
I imam sise, struk i bokove na svoju ukupnu mršavost, tako da kupujem rastezljivo ili široko. Nikada mi majica uska u sisama nije uska i u struku.
Hlače šiju za bezstruke cure, ali sam našla jedan Levisov model koji mi je super,

Isti đavo, nikako skombinovati da bude dovoljno dugo i dovoljno usko. Najgore je sa stvarima koje nisu rastegljive (košulje, kožne jaknice...), ako je uska kako treba u struku, onda puca u ramenima i spljeska me u grudima i obrnuto. Rukavima i nogavicama redovno fali dužina. Mislim da je žestoka zabluda da visoke i mršave cure lako nađu odgovarajuću odjeću. Ja skoro sve prepravljam.
A na dječjem odjelu ponekad kupim finih stvarčica za sebe.:mig:

Elöise
03.11.2010., 12:48
Ispada da nitko ne može lako naći odgovarajući broj... :eek:
Meni je problem s odijelima i kupaćima, ono što je iz dva dijela, ako ne prodaju odvojeno, jer mi je gornji dio veći broj od donjeg pa ne znam što je gore - da sako ne mogu zakopčati ili da plivam u hlačama/suknjama. :(

Vedranna
03.11.2010., 12:49
Ispada da nitko ne može lako naći odgovarajući broj... :eek:

Lakše je bilo 80-ih kad se sve nosilo široko.:D

DanyBD
03.11.2010., 12:55

Dobro ti se čini. Mislim da sam jednom gledala neku njemačku emisiju o tome, zaista je došlo do promjene brojeva, tj. veličina. Obrazlagali su to promjenom proporcija savremene žene i drugim tantarama, ništa mi nije bilo jasno osim da se na kraju sve svelo na običan trik u prodaji.

klonka
03.11.2010., 14:10
Oh, najčešći je izgovor: kako prodati nešto što je "posebne" dužine/širine? :facepalm:
Ne znam samo kako onda vani uspijem kupiti moju dužinu. Bit će da čekaju samo mene. :zubo:

Još razumijem da ne žele unaprijed naručiti od straha da im se neće prodati, ali nije mi jasno zašto ne mogu naručiti ako dobiju puno upita, a dobiju ih, po vlastitom priznanju. Algoritam mi može naručiti knjigu, a glupi dućan od cipela ili hlača ne može. Iako bih platila unaprijed. Nek se gone. :mad:

:top:

Da bar. Još u te kabine nafrlje ona neonska svjetla koja mi istaknu svaku striju, dlaku, celulit i krvne žile. :mad:

zabranjena
03.11.2010., 14:43
Da bar. Još u te kabine nafrlje ona neonska svjetla koja mi istaknu svaku striju, dlaku, celulit i krvne žile. :mad:

:top: istina, horor živi

melps
03.11.2010., 14:47
ovo za promjene brojeva je itekako točno, nekad znam kupiti nešto preko neta i bude mi malo ili veliko , uglavnom nikako pogoditi :rolleyes: tako da ja više nemam pojma koji broj nosim :D

angelhorse
03.11.2010., 18:55
mijenjali su veličine :rolleyes:

ja sam sitna i nosim od xxs do s, kako gdje.
samo postojanje broja xxs ili 32 je pokazatelj da su nešto radili s veličinama.
prije 10-ak godina najmanji broj bio je 36, koji sam tada nosila, otada se nisam promijenila i nisam gola hodala :rofl:, dok danas i moja mama, koja je bila 38, povremeno pliva u današnjih 36, a gdje neću ja, koja sam sitnije od nje.

vrijedi i za cipele, što je još strašnije, jer su uredno povećali kalupe, tako da je 36 sve češće 37, a 35 je nemoguće pronaći.
kod robe su bar izmislili xxs.

Brijana
03.11.2010., 19:08
mijenjali su veličine :rolleyes:

vrijedi i za cipele, što je još strašnije, jer su uredno povećali kalupe, tako da je 36 sve češće 37, a 35 je nemoguće pronaći.
kod robe su bar izmislili xxs.

A sad mi je jasno. A ja sam se bas pitala kako se stopala s godinama mogu smanjiti, jer sam cula da navodno kasnije treba vec broj kad ti se spusti stopalo, iskoci cukalj itd. Ja imala velicinu x do x+1 jos u srednjoj skoli, sad su mi nekad i x-1 prevelike.

Slizim
03.11.2010., 19:27
Ja sam S i nažalost dok dođem u trgovinu sve S bude već pokupovano (ne daj bože da je neko sniženje ili rasprodaja, više ničeg ne bude) :/ Teško mi je i s hlačama..Uvijek, ama baš uvijek moram sve nosit na kraćenje. :mala::Sitna:

I cipele su problematična kategorija - neke imam 37, 37 i pol, neke 38, a jedne čak i 39. Standardi šuza su stvarno zakurac :o. Zato ih nikad ne mogu s neta naručivat jer ne znam kaj će me dočekat.

I meni je tako.
Jucer sam uspjela pronaci 2 pidzamice S 36-38 i odlicne su. Kako sada vise na striku i suse se cini mi se da su rukavi dugacki.
I uvijek na bluzama predugacki rukavi kao da sam majmun.
Duboke tenisice neki dan,takodjer, uspjela pronai 37 i zamisli, taj 37 je veci nego drugi par koji je donijela isto 37 br. Samo je boja bila drukcija. A to nisu teisice od 100 kn vec dobro skuplje (necu navoditi cijenu)i takva razlika medju brojevima????/

I onda sam cula jednu pricu, da ih dobavljaci ucjenjuju pa moraju uz brojeve i velicine koje idu uzeti i one koji ne idu, inace ih dobavljaci ostavljaju bez robe???????
Gdje mi to zivimo?

Slizim
03.11.2010., 19:34
ovo za promjene brojeva je itekako točno, nekad znam kupiti nešto preko neta i bude mi malo ili veliko , uglavnom nikako pogoditi :rolleyes: tako da ja više nemam pojma koji broj nosim :D

Ja za svog sina isto ne smijem narucivati pidzame i hlace jer je visok a uzak i kada uzmem vec broj (visok je) onda dobije presiroke hlade ili pidzame. Uzas jedan.

Gatita
03.11.2010., 19:54
I ja isto uvijek nailazim na XS ili XXS, S ili M naći je ogromna sreća. Frendica je zakljucila da vjerojatno nabave isti broj svega, ali prvo odu S M i L jer nas je većina takvih, pa ostane ova roba za barbike. Što mi se i ne čini loše.
Ali definitivno su mi najgori univerzalni brojevi, koji na kraju balade ne pristaju NIKOME :zubo: Nekome usko, nekome dugačko, nekome kratki rukavi, nekome preširoko. Toliko o univezalnosti.

E sad, za cipele. Ja ne znam jesam li ja luda, ali ja svugdje nađem 37 i 38, ali 41 nigdje. Osim na sportskom odjelu :D
E sad, da li mi sve živimo na istom planetu ili? :misli:

angelhorse
03.11.2010., 20:07
A sad mi je jasno. A ja sam se bas pitala kako se stopala s godinama mogu smanjiti, jer sam cula da navodno kasnije treba vec broj kad ti se spusti stopalo, iskoci cukalj itd. Ja imala velicinu x do x+1 jos u srednjoj skoli, sad su mi nekad i x-1 prevelike.

sve je to ok dok ne nosiš 36, koji ti je velik u sve većem broju trgovina :flop:, a manjeg broja nema.
salonke ne mogu pronaći a da mi ne ispada noga, jedino cipele koje se vežu tipa oxfordice ili ako imaju remenčić oko gležnja.
ma...:rolleyes:

klonka
03.11.2010., 20:11
sve je to ok dok ne nosiš 36, koji ti je velik u sve većem broju trgovina :flop:, a manjeg broja nema.
E to. I onda iskeširaš suho zlato za cipele broj 35 jer nemaš izbora. :(

salonke ne mogu pronaći a da mi ne ispada noga
Moje zadnje su engleski broj 2,5. Prije nisam vjerovala ni da to postoji.

Sigyn
03.11.2010., 20:22
salonke ne mogu pronaći a da mi ne ispada noga, jedino cipele koje se vežu tipa oxfordice ili ako imaju remenčić oko gležnja.
ma...:rolleyes:

tell me about it. bolesna sam na cipele, a nemam nijedne sandale, bilo ravne, bilo na petu, a što se tiče štikli, od 6 pari koje imam samo dvoje mi ne ispadaju s noge, s tim da su jedne od njih već prastare i za bacit, a druge su broj 35 i zbog ogromne količine nošenja će i te skoro bit za otpad.

i mrzim dan kad trebam kupovat cipele za neku svečaniju prigodu:mad:

joujou
03.11.2010., 20:25
meni se cini da je puno veci problem naci xs odjecu koja nije radjena za djecu
imam i previse hlaca s velicine samo zato sto su mi xs nogavice prekratke :rolleyes:

Megalodona
03.11.2010., 20:29
Mene sad trenutno fascinira koliko različitih oblika tijela postoji :cerek:
Ili to na cesti ne primjećujem ili se sve uvučemo u ono što nam najbolje stoji pa optičkim varkama postignemo idealne fgure :ne zna:
Naravno, ako pronađemo broj :zubo:

angelhorse
03.11.2010., 20:53

još malo pa ćemo u minus zagazit :rofl:

angelhorse
03.11.2010., 20:56
tell me about it. bolesna sam na cipele, a nemam nijedne sandale, bilo ravne, bilo na petu, a što se tiče štikli, od 6 pari koje imam samo dvoje mi ne ispadaju s noge, s tim da su jedne od njih već prastare i za bacit, a druge su broj 35 i zbog ogromne količine nošenja će i te skoro bit za otpad.

i mrzim dan kad trebam kupovat cipele za neku svečaniju prigodu:mad:

meni jedino salonke brigu zadaju zasad. sreća pa sad ima svakakvih modela sa remenčićima, vezicama pa drže nogu :cerek:
ne znam kakvo je stanje u pittarelu, čula sam da je tamo 36 još uvijek 36.

bitchy-as-usual
03.11.2010., 20:58
tako ja neki dan vidjela savrsen kaput.. naravno ostao je broj S :rolleyes:

mogla sam ga navuc na sebe ali daleko od toga da bih ga mogla zakopcat

klonka
03.11.2010., 21:09
meni jedino salonke brigu zadaju zasad. sreća pa sad ima svakakvih modela sa remenčićima, vezicama pa drže nogu :cerek:
ne znam kakvo je stanje u pittarelu, čula sam da je tamo 36 još uvijek 36.
Pročešljajte malo Borovo, Alpinu i Peko, zna se naći malih brojeva. Iako većina kolekcije na prvi pogled izgleda blago užasno, budu im dva tri sezonska modela skroz krasna. :cerek: Od ovih stranjskih znam da Dr. Martens sigurno ima 35. Eh, i Bata. I... hm, to bi bilo to. :D

Kela
03.11.2010., 21:54
jao kako mene zivcira kad vidim XS velicinu u ducanu :mad: pa za koga je to? za 7-godisnju djevojcicu??

meni gvoore kako sam mrsava, moram kupovat L majicu da mi bude dobra. ne znam, nisam bas stekla dojam da su hrvati tako majusan narod

BrokeBM
03.11.2010., 22:27
jao kako mene zivcira kad vidim XS velicinu u ducanu :mad: pa za koga je to? za 7-godisnju djevojcicu??

meni gvoore kako sam mrsava, moram kupovat L majicu da mi bude dobra. ne znam, nisam bas stekla dojam da su hrvati tako majusan narod

postoje neki ljudi koji žive u uvjerenju da oni nose i XS i pokušavaju se uvijek ugurati u to :kava:
osobno znam par primjeraka, i nikako da ih uvjeriš da im je to malo :rolleyes:

evamattiolo
03.11.2010., 22:31

ali stvar je u tome da u nekim ducanima XS ne znaci XS....

Elektra
03.11.2010., 23:00
Ja sam uvijek nosila obuću br.39 i unatrag godinu, ili nešto malo više, kupujem obuću broj 38. :confused: I da stvar bude bolja, i to mi nekad zna biti mrvu veliko. Pa nije mi se stopalo mijenjalo majkumuljubim?! :mad:

A što se odjeće tiče, ja uvijek budem broj između - ili mi je na knap/preusko ili mi je preveliko. :visi:

Kela
03.11.2010., 23:27
ali stvar je u tome da u nekim ducanima XS ne znaci XS....

da znas da sam to i ja mislila jedno vrijeme, al dignem majicicu i pogledam i ono izgleda kao stvoreno za nekog ko ide sesti osnovne.
ne znam, mozda je u nekim ducanima stvarno drugacije.
takodjer, zivcira me sto vecinu hlaca moram uzimat broj 44 maltene jer su mi sve manje prekratke, a 44 vise jer imam mrsave noge. a ne znam kad nisam imala poteskoca da nadjem broj hlaca veci od 40. i onda jos kad netko kaze da od 40 pa nadalje su hlace za debele. ti ocito zive medju busmanima :kava:

Kela
03.11.2010., 23:28
Ja sam uvijek nosila obuću br.39 i unatrag godinu, ili nešto malo više, kupujem obuću broj 38. :confused: I da stvar bude bolja, i to mi nekad zna biti mrvu veliko. Pa nije mi se stopalo mijenjalo majkumuljubim?! :mad:

A što se odjeće tiče, ja uvijek budem broj između - ili mi je na knap/preusko ili mi je preveliko. :visi:

meni je to s medjubrojevima problem kod obuce. broj 40 mi je pomalo knap, a 41 opet malo prekomotan. kad bi postojao 40 i po, bilo bi savrseno

Herp
04.11.2010., 02:37
meni je to s medjubrojevima problem kod obuce. broj 40 mi je pomalo knap, a 41 opet malo prekomotan. kad bi postojao 40 i po, bilo bi savrseno

Ae, tako i meni 38 i pol, odnosno jamerički 5 i po' - sa starkama i martama ne mogu fulati, to je jedino što bih se usudila naručiti preko interneta bez probavanja. :D
Neki dan sam, btw, kupila u Borovu papuče broj 40. :confused: Jesu zericu prevelike, ali u 39 mi je peta prelazila preko ruba, majkemi. :ne zna:

Inače, i dalje svako toliko uzimam XS pa se čudim k'o pura dreku zašto mi puca na sisama ili ih spljošti :zubo: ali nekako mi je najdraža ostala odokativna metoda odabira, naročito otkako sam se prije par godina morala polako naviknuti na to da više ne pitam najmanji broj u dućanu.
Idu mi na živce tzv. univerzalne veličine, ali ponekad se ispostavi da mi upravo te najbolje odgovaraju.
Zapravo se ne zamaram toliko tim oznakama, naročito otkako više skoro nigdje nema klasičnih brojeva 36/38/40 i više ne znaš tko pije a tko plača. Probam pa vidim, ne vjerujem etiketama.

Elöise
04.11.2010., 07:02
Još razumijem da ne žele unaprijed naručiti od straha da im se neće prodati, ali nije mi jasno zašto ne mogu naručiti ako dobiju puno upita, a dobiju ih, po vlastitom priznanju. Algoritam mi može naručiti knjigu, a glupi dućan od cipela ili hlača ne može. Iako bih platila unaprijed. Nek se gone. :mad:

Meni je teško i s grudnjacima naći veći broj. Kad pitam zašto nema, kažu da naruče jedan ili dva komada i da se to brzo proda. :mad: Pa kad ti nakon toga dođe 10 cura tražeći košarice D, možete li naručiti više od 2 komada???? NIje da će vam stajati neprodani! :flop: Strašno me nervira takav način razmišljanja. Mislim, trgovci ste, jel hoćete zaraditi ili ne?

Konkubina
04.11.2010., 07:37
I onda sam cula jednu pricu, da ih dobavljaci ucjenjuju pa moraju uz brojeve i velicine koje idu uzeti i one koji ne idu, inace ih dobavljaci ostavljaju bez robe???????
Gdje mi to zivimo?

i meni je jedna poznanica koja je držala trgovinu s cipelama objašnjavala da ne može naručiti od dobavljača samo recimo po 2 para veličine 37 i 38, nego ako naručuje neki model cipela mora naručiti cijeli, ajmo reći, komplet koji sadrži sve veličine. i onda naravno 37 i 38 opet prve odu a ostaju joj gomile velikih ili malih brojeva koje ne može prodati.

ja isto imam odjeće i obuće raznih slova i veličina.
baš sam jučer isprobavala neke čizme 37 - onak knap su mi bile. tražim veće... da mi 38 od drugog modela, ali kao isti je kalup i džon pa samo da vidim jel 38 o.k. Probam 38 i apsolutno nikakvu razliku nisam primjetila.
Na kraju sam odustala od svega jer mi je prodavačica htjela uvaliti i sprej za antilop a kožne čizme sam gledala:ne zna:

Inanna
04.11.2010., 08:25
Zašto xs i xxs? Zato jer mora biti brojeva i za mršavice svega 45 kila (11, 12, 13, 14 .. godina klinke koje kupuju u terra novoj npr.), a veće brojeve pokupuju ženske like me (da, uvijek nađem broj koji mi paše :D )

Što sa staricom poput mene (30) koja ima 44 kile? :misli:
Nisam Kineskinja i imam sise, ali nosim pidžame (i ne samo to :D:mig:) iz dječjeg odjela. Ili su ta djeca ogromna za 12-14 godina ili sam ja džepna (bit će da je ovo drugo u pitanju).

Ruralna
04.11.2010., 09:01

Nije ti se stopalo smanjilo, nego su se kalupi povećali;) Samo još sve firme nisu usklađene.
Ja sam prije uzimala 37-38, a sad od 36-38. Totalni nered.

joujou
04.11.2010., 09:30
Što sa staricom poput mene (30) koja ima 44 kile? :misli:
Nisam Kineskinja i imam sise, ali nosim pidžame (i ne samo to :D:mig:) iz dječjeg odjela. Ili su ta djeca ogromna za 12-14 godina ili sam ja džepna (bit će da je ovo drugo u pitanju).

isti slucaj :rofl:

prebirem po djecijem odjelu majice i skuzim da su one za djecu od 12-14 prevelike
od 11 godina su mi taman

kakva bi to gigantska djeca trebala biti s 12 godina :confused:

sto se obuce tice, tu je situacija drugacija
zadnje dvije godine sam presla na veci broj
objasnili su mi da je to zato sto sam stalno u ravnoj obuci i tenisicama pa se stopalo spusti... iako nemam spusteno stopalo, dapace :ne zna:

Ženska
04.11.2010., 09:57
Kad pronađem hlače XXS, kupujem ih bez dvojbe. Nedavno sam hlače birala prema kroju zbog kojeg se ne vidi koliko su mi prevelike, jer na manje naletim svake prijestupne. Na dječjem odjelu ne kupujem, jer mi ne odgovaraju po dužini (što zna biti problem i s hlačama od trenirke). Najteže pronalazim košulje i hlače.

Zato majice bez problema pronalazim u S veličini, a svojim omiljenim trapericama odana sam godinama...

Dora K
04.11.2010., 09:59
Raspitaj se u dućanima u kojima kupuješ, znaju imati ugovore s krojačkim radnjama pa s računom iz trgovine možeš besplatno kratiti traperice.

To je nekadašnji 38, normalno da se najbrže proda. Nekadašnji 36, odnosno današnji 35 zato ni ne naručuju. :mad:

Cekcekcekcek.... kad je taj 37 bio 38? Prije drugog svjeckog rata? Kaj to znaci? Da nosim 39? O Isusek, pa ja sam Jeti.... :zubo:

Je, u Wrangleru na Iblerovom besplatno ti izmjere duzinu koja ti pase, skrate trapke i stave originalni porub

electric_barbarella
04.11.2010., 10:02

prebirem po djecijem odjelu majice i skuzim da su one za djecu od 12-14 prevelike
od 11 godina su mi taman

uffffff pa danas su djeca mali jetiji
rodjakinja dosla kod mene i super su joj jedne moje cizme koje ja vise ne nosim i reko pa probaj ih i premale su joj, ne moze ih uopce ni zakopcati...mala ima 9 godina!!!!!! :eek::eek::eek:
nosi broj noge 39
matere ti

Dora K
04.11.2010., 10:07

od 11 godina su mi taman

sto se obuce tice, tu je situacija drugacija
zadnje dvije godine sam presla na veci broj
objasnili su mi da je to zato sto sam stalno u ravnoj obuci i tenisicama pa se stopalo spusti... iako nemam spusteno stopalo, dapace :ne zna:

Ma to su ti te nove generacije. Ja nisam dzepna, samo tanka, 173 cm, oko 50 kg ali najbolje mi pase ono kaj klinke od 12-14 godina nose. U H&M-u cak mi ni trapke nisu prekratke. Zato, kupit nekaj na zenskom odjelu, meni je nocna mora. Uglavnom mi nis ne pase. Ko da sam krivo krojena.

Meni je noga narasla za cijeli broj u trudnoci. Mislila sam da bum se vratila u stari broj nakon kaj rodim, ali jok! A onda opet, otkad sam zatrudnila, rodila i ponosna sam mater nisam obula stikle... mozda mi je zato noga narasla il se nije smanjila? :eek: Idem brzo stikle kupit dok nisam dogurala do broja 43

Inanna
04.11.2010., 10:55

od 11 godina su mi taman

Baš.
Meni su dobre i bratove hlače iz razdoblja kada je imao nekih 12 godina, možda i manje :facepalm: Nigdje nisam mogla naći sive maskirne u svojoj veličini pa sam uzela njegove kada ih je prerastao. Imam brdo njegovih "dječjih" majica koje nosim za po kući ili za trčanje.

Osim toga, skužila sam da je danas odjeća za djecu samo preslik one za odrasle žene. Mislim, kada sam ja imala 10-12 godina nisu nudili crne čipkaste haljine, čipkaste suknje i slično. A i da jesu mama mi to garant ne bi kupila :mama: :mama:

uffffff pa danas su djeca mali jetiji
rodjakinja dosla kod mene i super su joj jedne moje cizme koje ja vise ne nosim i reko pa probaj ih i premale su joj, ne moze ih uopce ni zakopcati...mala ima 9 godina!!!!!! :eek::eek::eek:
nosi broj noge 39
matere ti

Ja sam zabunom uzela jaknu od dečkove nećakinje i bila mi je knap. Mala ima 7 godina :facepalm:
Mislim, najviša je u razredu i sve to, ali opet...

Ja nosim 36, a neka obuća mi je i 35 :brukica:

klonka
04.11.2010., 11:01
Osim toga, skužila sam da je danas odjeća za djecu samo preslik one za odrasle žene. Mislim, kada sam ja imala 10-12 godina nisu nudili crne čipkaste haljine, čipkaste suknje i slično.
Jest, ali opet je u većini slučajeva nenosiva jer ta djeca nemaju cice, struk i guzu. Probala sam jednu tuniku iz Zara Kids (broj 12, molit ću lijepo :o) i stezala me preko cica. A nije baš da sam obdarena. :cice:

Brijana
04.11.2010., 11:03
Meni se cini da su se promijenili standardni krojevi. Imam sve veci problem naci majice koje mi pristaju, tako da nosim ove kupljene pred 5-10-15 godina, te su mi puno bolje (iako su vec blijede itd). Imate li i vi takav dojam?

Konkretno, u zadnje vrijeme su mi sve majice koje mi pristaju u ostatku tijela tijesne oko ruke-ramena-pazuha. Ako kupim nesto po mjeri, onda me reze oko ruke, uski su mi rukavi, urezuje mi se u pazuh i dodatno mi se znoji majica, a k tome i ruzno nabire oko ramena. Ako kupim tako da mi je oko ramena/pazuha dobro, onda mi cijela stoji kao vreca krumpira i presiroka mi je, posebno oko struka/trbuha.
A nisam ni veslacica ni bacacica kladiva :D Radim lagane vjezbice bez ikakvih utega/sprava, plivam umjereno...

Znate li mozda gdje se trenutno mogu kupiti pamucne majice koje nisu takvog kroja (posebice s dugim rukavima), a da prate liniju tijela, odnosno da nisu one vrecaste tipa American T-shirt (one size fits all)?

Sto se brojeva tice, nosim stvari od XS do L, u prosjeku M, to sve ovisi gdje se proizvodi roba. Sad ima sve vise kineske. Zato zaboravite brojeve i probajte sve prije nego sto kupite.

joujou
04.11.2010., 11:04
Ma to su ti te nove generacije. Ja nisam dzepna, samo tanka, 173 cm, oko 50 kg ali najbolje mi pase ono kaj klinke od 12-14 godina nose. U H&M-u cak mi ni trapke nisu prekratke. Zato, kupit nekaj na zenskom odjelu, meni je nocna mora. Uglavnom mi nis ne pase. Ko da sam krivo krojena.

i ja sam 173, nisam bas preniska :D

ali npr benetton mogu u potpunosti zaobici, njihov xs mi je ogroman
bila sam nedavno isprobavala jednu njihovu haljinu i obukla sam ju preko kosulje i veste i jos mi je bila prevelika... radilo se o najmanjem broju koji su imali :facepalm:
tako da mi stvarno nije jasno kako to nema dovoljno velikih brojeva po ducanima :ne zna:

klonka
04.11.2010., 11:10
tako da mi stvarno nije jasno kako to nema dovoljno velikih brojeva po ducanima :ne zna:
Mislim da je stvar u rasponu. Meni XS zna biti prevelik, a frendica koja je dva konfekcijska broja veća od mene se u istom dućanu ne može uvući u L. Ne razumijem za koga su onda ti brojevi između. :ne zna:

U X-Nation više ni ne ulazim. Unaprijed znam da plivam u njihovoj odjeći.

Elöise
04.11.2010., 11:43
Ja u Benetton isto ne ulazim odkad sam probala odijelo broj 52!!!!! i bilo mi je malo. Ne moram reći da sam pala u depresiju misleći kako sam pretila. :(

Ruralna
04.11.2010., 11:51
Ja u Benetton isto ne ulazim odkad sam probala odijelo broj 52!!!!! i bilo mi je malo. Ne moram reći da sam pala u depresiju misleći kako sam pretila. :(
U benettonu su tal br i mali kalupi. Tako da bi 52 bio naš 48 ,ali zbog malih kalupa, vjerovatno još i manje,zavisno o pojedinom kroju.

Elöise
04.11.2010., 11:57
U benettonu su tal br i mali kalupi. Tako da bi 52 bio naš 48 ,ali zbog malih kalupa, vjerovatno još i manje,zavisno o pojedinom kroju.

Ok, znam da nisam mršavica, ali uz sve to, opet mi nije jasno kako mi može biti malo... :mad:
Imam njihove majice, one obične, i jednu vestu, pa sam to našla broj bez problema. Ali odijelo me dotuklo....

Inanna
04.11.2010., 12:12
Jest, ali opet je u većini slučajeva nenosiva jer ta djeca nemaju cice, struk i guzu. Probala sam jednu tuniku iz Zara Kids (broj 12, molit ću lijepo :o) i stezala me preko cica. A nije baš da sam obdarena. :cice:

Istina, ali ovisi i o materijalu. Ubola sam neku haljinicu od rastezljive čipke koja stoji savršeno :cerek::cice:

Vedranna
04.11.2010., 12:28
postoje neki ljudi koji žive u uvjerenju da oni nose i XS i pokušavaju se uvijek ugurati u to :kava:
osobno znam par primjeraka, i nikako da ih uvjeriš da im je to malo :rolleyes:

:rofl::rofl:

Pričala mi je osoba koja je jedno vrijeme radila u butiku da neke žene kupuju odjeću broj manje. Neke planiraju smršavit, neke se ne mogu pomiriti da to više nije njihov broj, i tak...:D

Jesse James
04.11.2010., 16:49

neznam ja koliko si ti onda velika kad ti X za sićušne.... :ne zna:

Kamena
04.11.2010., 17:08
Meni je kupovina hebena agonija, eto baš sam se ove jeseni odvažila obaviti malo veći šoping i našla sam samo jedne jedine hlače da su mi bile ok (a da nisu bapske). Mislim da ću plakat. :mama: Ajd, barem s cipelama nemam problema :D

joujou
04.11.2010., 22:13

pa koji onda konfekcijski broj inace nosis kad ti je taj premali?

Elöise
05.11.2010., 07:21
pa koji onda konfekcijski broj inace nosis kad ti je taj premali?

42 :cerek: Ima me...

Gilda.
05.11.2010., 07:25
Pa dobro, naš 42 bi bio njihov (talijanski) 46. No priznam da je odijela kupit veliki problem jer ih rade ko da nitko više na ovom svijetu nema cice ili ruke fi bar 7 cm:ne zna:
Ak mi je sako u cicama dobar, rukavi su do koljena. Ak je sve drugo dobro, nemrem zakopčat prek cica:mad:

Elöise
05.11.2010., 07:29
Eto, Gilda, razumiješ me.... :mig:
Ja imam cice i bokove, tako da mi bude preširoko u struku, ako mogu zakopčati hlače ili sako. Uglavnom, ili je premalo, ili nešto ima previše "lufta". :D
A tek košulje.... :rolleyes:

Konkubina
05.11.2010., 07:44
pa dobro, jebemu, zar sam samo ja primjetila da je:

1. naslov teme S,XS,XXS
2. u uvodnom postu piše:

i onda 3. ovo:
neznam ja koliko si ti onda velika kad ti X za sićušne.... :ne zna:

kakva je to X veličina, pobogu? :D

Elöise
05.11.2010., 08:05
Konkubina, mi ti se ovdje jadamo na sve nemoguće brojeve, širine, dužine odjeće, čak i obuće. :cerek:

Konkubina
05.11.2010., 08:16
Konkubina, mi ti se ovdje jadamo na sve nemoguće brojeve, širine, dužine odjeće, čak i obuće. :cerek:

bit će da je X veličina ona koja ne paše nikome i kad se pitaš "Za koga je ovo šivano?":D

Jesse James
05.11.2010., 11:28
i btw nebi rekao da je S bas za sicusne nego bi prije rekao da su gospodje koje se zale ogromne ;) jer ja znam dosta cura koje su normalno gradjene pa im S taman, cura mi 175cm i mislim da to nije sicusna zena pa opet nosi S...
mozda bolje da je gospodjica koja je otvorila temu postavila pitanje zasto sam tako ogromna a ne zasto su brojevi mali..... jer ako zena nosi L onda definitivno ne mora krivit brojeve u ducanima nego sebe jer ocito radi nsto kako netreba...naravno ako nije preko 185visoka i tako to.....

electric_barbarella
05.11.2010., 11:41
i btw nebi rekao da je S bas za sicusne nego bi prije rekao da su gospodje koje se zale ogromne ;) jer ja znam dosta cura koje su normalno gradjene pa im S taman, cura mi 175cm i mislim da to nije sicusna zena pa opet nosi S...
mozda bolje da je gospodjica koja je otvorila temu postavila pitanje zasto sam tako ogromna a ne zasto su brojevi mali..... jer ako zena nosi L onda definitivno ne mora krivit brojeve u ducanima nego sebe jer ocito radi nsto kako netreba...naravno ako nije preko 185visoka i tako to.....

a sta si ga ti sad nasro i natrkeljo majkice ti :kava:
kaj zene koje nose L su gojazne ili koji vrag si htio reci??
nek tvoja proba neki taljanski broj pa nek se javi
ja imam majci iz tally weissa L, svasta jesam ali bome debela nisam
ili mozda po tvojim mjerilima jesam, ko ce te vrag znat koje stavove imas :rolleyes::kava:

lanya
05.11.2010., 12:01

Nemaš pojma o pojmu, ali bitno da si ti nama rekao da imaš curu koja je S. :cerek:

Jesse James
05.11.2010., 12:02
a sta si ga ti sad nasro i natrkeljo majkice ti :kava:
kaj zene koje nose L su gojazne ili koji vrag si htio reci??
nek tvoja proba neki taljanski broj pa nek se javi
ja imam majci iz tally weissa L, svasta jesam ali bome debela nisam
ili mozda po tvojim mjerilima jesam, ko ce te vrag znat koje stavove imas :rolleyes::kava:

gle nemoj se vrijedjat, a talijanske brojeve isto nosi, ja sam samo zelio rec da S nije samo za sicusne ljude, bar kod zena a ti to sad shvati kako hoces, a cinjenica nazalost je da danas zene sve vise izgledaju kao kontrabass pa onda krive brojeve, posao stress i sta ja znam sta sve ne.
i istina, zene koje nose L nemoraju bit debele, tu ovisi naravno i visina i jos druge stvari, se moj post niti ne odnosi na tebe vec na one zene koje se sire i sire pa onda su im brojevi krivi jer vise ne stanu u nista umjesto da malo mrdnu guzu i naprave nesto za sebe pa do opet mogu stat u sve hlace u ormaru...

Jesse James
05.11.2010., 12:03
Nemaš pojma o pojmu, ali bitno da si ti nama rekao da imaš curu koja je S. :cerek:

sta zelis rec?

electric_barbarella
05.11.2010., 12:07
gle nemoj se vrijedjat, a talijanske brojeve isto nosi, ja sam samo zelio rec da S nije samo za sicusne ljude, bar kod zena a ti to sad shvati kako hoces, a cinjenica nazalost je da danas zene sve vise izgledaju kao kontrabass pa onda krive brojeve, posao stress i sta ja znam sta sve ne.
i istina, zene koje nose L nemoraju bit debele, tu ovisi naravno i visina i jos druge stvari, se moj post niti ne odnosi na tebe vec na one zene koje se sire i sire pa onda su im brojevi krivi jer vise ne stanu u nista umjesto da malo mrdnu guzu i naprave nesto za sebe pa do opet mogu stat u sve hlace u ormaru...

joj daj ne jebi po tavanu, ko je reko da cura koja je otvorila temu ima problema s kilazom?? i da je kontrabas?? cinjenica je da L u jednom ducanu moze biti isti ko XS u drugom, mislim da se na to odnosila ova tema
ja na sebi imam majcu velicine M trenutno i iskreno ne znam da bi cura s malo vecim sisama stala u to

jahorinka
05.11.2010., 12:11
ja sam jednom prilikom u new yorkeru kupila tri majice... jednu veličine S, drugu M i treću L :rofl:
dok u zari moram kupiti XL :zubo:

a realno sam M/L... s većim :cice:

najzanimljivije su mi UNIVERZALNE veličine :rofl: koja bedastoća :s

Jesse James
05.11.2010., 12:13
joj daj ne jebi po tavanu, ko je reko da cura koja je otvorila temu ima problema s kilazom?? i da je kontrabas?? cinjenica je da L u jednom ducanu moze biti isti ko XS u drugom, mislim da se na to odnosila ova tema
ja na sebi imam majcu velicine M trenutno i iskreno ne znam da bi cura s malo vecim sisama stala u to

ok, no problem, mislio sam da razgovaramo o stvarnim velicinama, istina da ima M koji kao XS ako gledamo tako na temu onda se ispricavam i vise se ne mjesam.... vi onda ovdje pricate o etiketama a ne o velicinama

Jesse James
05.11.2010., 12:15
ja sam jednom prilikom u new yorkeru kupila tri majice... jednu veličine S, drugu M i treću L :rofl:
dok u zari moram kupiti XL :zubo:

a realno sam M/L... s većim :cice:

najzanimljivije su mi UNIVERZALNE veličine :rofl: koja bedastoća :s

univerzalne velicine su vecinom od S do L
i nebi rekao da su bedastoce za neke stvari kao npr body od polyamidnog vlakna koje se rasteze i skuplja....

Megalodona
05.11.2010., 18:48
...cura mi 175 cm...
...gospodjica koja je otvorila temu...
...talijanske brojeve...
...cinjenica nazalost je da danas zene sve vise izgledaju kao kontrabass...
...da malo mrdnu guzu i naprave nesto za sebe...
...istina da ima M koji kao XS...
...vi onda ovdje pricate o etiketama a ne o velicinama...
...univerzalne velicine su vecinom od S do L...
...body od polyamidnog vlakna....

Jesse, nasmijao si me :), znaš kako bi to zvučalo na jeziku moje braće, rođaka i dečka?

...jebem...
...pička koja pita...
...je, oču digiće slušat...
...guzice i sise...
...pogle celulitnu kravu na fotelji...
...nemam pojma o čem ti...
...jel ti to misliš da znaš latinski...

E sad, ili su oni jadni priprosti ili ti trebaš naći druge interese osim veličine ženske odjeće :D

MelodyNine
05.11.2010., 21:02

me too.
to je tako... sitnim se čini da je sva odjeća za velike, velikim da je za sitne.
zato ovim "u sredini", kojih je najviše, najprije nestane brojeva.
mislim da oni imaju najviše prava da se žale kad su sniženja u pitanju :D

p.s. pozdrav "sićušnoj" populaciji :zubo:

Dora K
05.11.2010., 21:54

Meni Zarini gornji dijelovi odjece ne pasu ni sa odraslog odjela, da mi cice udju (a nisam bas nekaj obdarena otkad sam rodila malu i dojila) moram uzeti njihov L, ali taj L mi je onda samo u prsima OK, a sve drugo oko mene plese i na meni visi. Hlace su mi OK.
U najveci broj za djecu radi vec spomenutog problema niti ja ne mogu uci.

rammsteinica
05.11.2010., 22:08
svidjela mi se ( jedini artikl koji valja) jedna majca u njujorkeru i najveći bio je M....ja nosim L... i sad ako ju pravilno navučem ispadne dekolte predubok....ali nosim ju...

a jesam se pošteno izživcirala zbog tih malih brojeva po dućanima

pink5
05.11.2010., 22:40
mislim da u amadeusu ima hlača za mršave i dugonoge, bar je bilo unazad nekoliko godina..
Što se tiče brojeva, najviše me bune u new yorkeru. Majice kupujem uglavnom xs, bez dekoltea.
Hlače sam zadnji put kupila S, tajice od rastezljivog trapera pa sam morala izvlačiti lastik i vezati ga koliko su se raširile:o
Đileti mi nisu jasni, u struku plešu, a sise mi skroz stisnu.
A inače nemam struka, jabukolika građa.

U new yorkera sam prošlo ljeto kupila hlače 36, a godinu i po prije u amadeusa, hlače 46.
Jesam smršavila, ali toliko nisam sigurno.
Ustvari kad pogledam, nigdje mi brojevi baš nisu realni:ne zna:

Brijana
06.11.2010., 11:13
U new yorkera sam prošlo ljeto kupila hlače 36, a godinu i po prije u amadeusa, hlače 46.

Da li je moguce da je neka od te robe bila talijanska? Naime, njemacki 38 (koji je uglavnom sve ove godine bio i nas) je talijanski 44, a francuski 40. Za D36 vrijedi I42, F38. S tim da su k tome talijanski brojevi radjeni za nize zene s kracim rukama i nogama (uvijek mi je bio problem kupovati u Trstu).
Englezi i Ameri imaju sasvim drukcije brojeve.

No glavna razlika je u tome da npr. u Njemackoj mozes naci odjecu za svaku vrstu gradje (i sve je lijepo sistematizirano, pa znas kako su oznacene hlace za dugonoge, kratkonoge, srednjenoge, ili npr. sakoi za starije ili mladje, muska odjeca za gradju s vecim trbuhom itd.), a kod nas samo za "prosjecne". No ni tu nisu bas jasni standardi jer se uvozi svasta, brojevi se ne korigiraju prema nasem standardu. Tako da meni npr. znaju biti velike neke stvari velicine S, a kineske L mi znaju biti male. Pogotovo je taj SML sistem skroz relativan i bez nekih standarda.

Ja sve probam ako mogu, inace cesto zavrsi time da ni ne nosim. Prije, dok sam imala vremena, sve sam si sivala sama, i ta mi odjeca jos uvijek najbolje stoji.

tobleronica
06.11.2010., 12:09
Ovi kg-i mi nikad nisu bili jasni, ja sam niska ali sam oduvijek taman debljine a imam nekih 50-ak kg. I nosim uglavnom majice S, rijetko i M (ovisi od modela i marke, naravno) a imam i par majčica koje su XS a imam grudi (veće) i eto, opet stanem u te veličine. Ali, kao što je jedna forumašica napisala, i meni su često rukavi prekratki, imam duže ruke.

VenomLady
06.11.2010., 12:49
Oduvijek sam L, katkad XL, katkad M, zavisi od dućana. U onima njemačke marke katkad mi je i M preveliko, dok Talijane izbjegavam iz više nego jasnih razloga. Ne smatram se debelom, niti sam po nekim općim, zdravstvenim kriterijima debela, a i da jesam, taman posla da bih zbog odjeće ili robne marke mijenjala svoje navike i život svela na tiraniju oko dijeta i pregladnjivanja samo zato da se ne bih zabrinula hoće li tkogod dovesti u pitanje moj izgled, kilažu ili zdravlje. Hedonist sam i uživam u životu. Kao što je nedavno rekao Saša Joka: "manekenka ima biti veličine 35, 34, no mi smo u svakom trenutku svjesni da živimo od onih koji nose 40." Moji novci će uredno odlaziti u one dućane koji se odluče prilagoditi I meni, a ne zahtjevati da se ja prilagođavam njima i njihovim brojkicama. Svaka čast S,XS curkama s teme, no moram priznati da je u mojoj okolini glavni problem pronaći L veličinu. Možda je do mojega kutka gledanja, no svaki puta se čudim koliko S, XS robe ostaje na vješalicama istodobno se pitajući za koga je to naručeno pošto klijentele ako je suditi po viđenom fali. :confused:

magic potion
06.11.2010., 16:21
Rijetke su te situacije u mom životu, kad naiđem na nešto što mi je malo.:rofl::rofl:
Meni uvijek sve veliko.:(

MelodyNine
06.11.2010., 17:15
Rijetke su te situacije u mom životu, kad naiđem na nešto što mi je malo.:rofl::rofl:
Meni uvijek sve veliko.:(

hajde dobro što mi je veliko, nego neke stvari koje kupim izgledaju... čudno, npr. hlače su mi taman na bokovima, a široke u struku :ne zna:

dakle, bez obzira što sam sitna i spadam u omraženi i rado ispljuvani, nepostojeći S/XS, imam žensku građu, odnosno bokove, a ovi mali brojevi za to nisu pravljeni. iako to nisu široki bokovi, niti bog zna kakve obline, ipak POSTOJE.
nisam ravna.

sa haljinama, majicama i košuljama nemam problema, ali zato mi je teško naći suknju ili hlače da ne izgleda kao da sam obukla nešto tuđe :rofl:

magic potion
06.11.2010., 17:21
hajde dobro što mi je veliko, nego neke stvari koje kupim izgledaju... čudno, npr. hlače su mi naman na bokovima, a široke u struku :ne zna:

dakle, bez obzira što sam sitna i spadam u omraženi i rado ispljuvani, nepostojeći S/XS, imam žensku građu, odnosno bokove, a ovi mali brojevi za to nisu pravljeni.

sa haljinama, majicama i košuljama nemam problema, ali zato mi je teško naći suknju ili hlače da ne izgleda kao da sam obukla nešto tuđe :rofl:

Ja hlače izbjegavam.:D Iz raznih razloga. Prije svega, imam prilično kratke noge, pa mi hlače u 98% slučajeva treba skraćivati.:rolleyes: I često mi nešto ne štima na području bokova.:ne zna:

Kako god, hlače mi ne stoje nikako.:s

MelodyNine
06.11.2010., 17:49
Ja hlače izbjegavam.:D Iz raznih razloga. Prije svega, imam prilično kratke noge, pa mi hlače u 98% slučajeva treba skraćivati.:rolleyes: I često mi nešto ne štima na području bokova.:ne zna:

Kako god, hlače mi ne stoje nikako.:s

baš te briga, kad si žensko :D
pogubno je kad muškima rijetko koje hlače stoje :D:D

Herp
06.11.2010., 23:32
Ja danas kupila Fishbone trenirku, pisalo S na njojzi, men' aman taman.

Dorée
06.11.2010., 23:39
Ja ne nalazim toliko često xs ,uglavnom S bude najmanji :ne zna:
Nigdje ne mogu pronaći tenisice manje od broja 37,a treba mi 36,36ipo :mama ,a da mi se sviđaju i odg. za zimu.

Cordelia
07.11.2010., 00:03

Ooo kako mi je ovo poznatom a ja sam još dobra, prijateljica ima nogu 32-34. Ona kad nađe bilo kakve cipele koje podsjećaju na odrasle ne pita za cijenu. Kad je umro postolar koji joj je radio cipele po mjeri plakala je kao da joj je rod. Srećom ima tetu u Engleskoj pa joj ona pošalje štikle malih brojeva.

Herp
07.11.2010., 00:05
A ja pizdim jer su mi obično na dječjem odjelu najljepše cipele. :rofl:

a1exa
07.11.2010., 08:38
Ja uopće više ne kužim te veličine, totalno su pošemerene. :ne zna:
Dosta sam sitna ali opet moram kupiti M jer mi je S često mali i steže me u prsima. Kao da su ti brojevi za klince napravljeni.
A hlače, isuse :rolleyes: Uzmem 36 da probam, jedva navučem preko bedra, u struku imam malo viška materijala a nogavice bi trebala skratit 15 cm. :mama:
takve hlače bi pristajale curi koja ima 180 i valjda 50 kila :confused:

joujou
07.11.2010., 09:06
A hlače, isuse :rolleyes: Uzmem 36 da probam, jedva navučem preko bedra, u struku imam malo viška materijala a nogavice bi trebala skratit 15 cm. :mama:
takve hlače bi pristajale curi koja ima 180 i valjda 50 kila :confused:

molim te, javi gdje ima takvih :D

a1exa
07.11.2010., 09:07
molim te, javi gdje ima takvih :D

Konkretno te hlače su bile u bershki :D
Mrzim vas visoke :zubo:

Dora K
07.11.2010., 12:39
Konkretno te hlače su bile u bershki :D
Mrzim vas visoke :zubo:

Ah joujou pa to sam i ja napisala, meni pasu 36 u Zari (ponekad i 34), ALI moram ih skratit oko 2-3 cm, mislim da namjerno rade duze. Samo.... u Njemackoj u Zari naplacuju kracenje svojih hlaca 10 Eura, a neke druge firme 20. Tak da si ih sama kratim, mamu im.... :D

MelodyNine
07.11.2010., 12:49
samo 2-3 cm? pa to je ništa :D
još mi se čini da 34 moram više skraćivati od 36, kao da su duže :confused:

joujou
07.11.2010., 13:07
Ah joujou pa to sam i ja napisala, meni pasu 36 u Zari (ponekad i 34), ALI moram ih skratit oko 2-3 cm, mislim da namjerno rade duze. Samo.... u Njemackoj u Zari naplacuju kracenje svojih hlaca 10 Eura, a neke druge firme 20. Tak da si ih sama kratim, mamu im.... :D

nije to lose, skratis i sve ok
kako da ih ja produzim :zubo:
narocito s trenirkama imam problem, sve su prekratke

a samo sam 173 visoka, nije bas da sam kosarkasica :ne zna:

Fat Girl
07.11.2010., 13:21
Ja uopće više ne kužim te veličine, totalno su pošemerene. :ne zna:
Dosta sam sitna ali opet moram kupiti M jer mi je S često mali i steže me u prsima. Kao da su ti brojevi za klince napravljeni.

ne kužim.ja imam 57kg,sitnije sam građe al imam veće sise i bez problema uđem u xs u svim dućanima.u benettona sam jedino par puta uzela s.
nisam ni mršava,ni ništa.ne kužim o čemu tu pričate.u m veličini bi plivala u robi.:confused:

i problem mi je obrnut,xs veličina nikad nema,sve je puno m,L,xL.

fairy_dea
07.11.2010., 14:15
ne kužim.ja imam 57kg,sitnije sam građe al imam veće sise i bez problema uđem u xs u svim dućanima.u benettona sam jedino par puta uzela s.
nisam ni mršava,ni ništa.ne kužim o čemu tu pričate.u m veličini bi plivala u robi.:confused:

isti slucaj sam ja :cerek: i ja vise nadem L,XL, nego XS,S sto mi treba

Sigyn
07.11.2010., 14:53

štikle su pogotovo predivne na dječjim odjelima :kava:

rh4ps0dy
07.11.2010., 16:45
Pitarello zna imati malecnih cipela. :)

Inače, najveći su mi problem hlače. Uporno se odbijaju navući dalje od bedara, a poniže stopala vuče se još pola metra tkanine. Da, mala sam, 152 cm i 47 kg, noga 35-36, ali imam bokove i imam sise, a hlače najmanje jednu od tih stvari ne trpe. :D Haljine su isto noćna mora, uvijek mi plivaju oko ramena. Sreća moja kaj doma imam mamu-šnajdericu koja gomilu toga uspije prepraviti, ali me u budućnosti čeka učenje šivanja želi li svijetom hodati ličeći na ikaj. :D

Dumber
07.11.2010., 18:42
Ja sam nedavno kupila traperice u Zari, veličina 34 i još su mi malo velike. Još uvijek se čudim. :confused:

sun.shine
07.11.2010., 18:46
Inače, najveći su mi problem hlače. Uporno se odbijaju navući dalje od bedara, a poniže stopala vuče se još pola metra tkanine. Da, mala sam, 152 cm i 47 kg, noga 35-36, ali imam bokove i imam sise,

Ovo sam ja s 10 godina. Bez bokova i sisa. :s
Dakako, ja sam od onih koji su uvjereni da proizvode previše premalih cipela. :mad:

Ruralna
07.11.2010., 22:58
Pitarello zna imati malecnih cipela. :)

I Bata isto.

Dakako, ja sam od onih koji su uvjereni da proizvode previše premalih cipela. :mad:
A ja se tome veselim, jer uvijek skupe cipele platim bar za trećinu cijene jeftinije, jer uvijek ostane mog broja.
To je tako , svatko ima neku drugu bolnu točku u garderobi ili neku kojoj se veseli i nađe je za kupiti bez problema.

Herp
07.11.2010., 23:06
štikle su pogotovo predivne na dječjim odjelima :kava:

Jebeš štikle. :D

Cordelia
08.11.2010., 08:39

Jesu sportske, ali finiju cipelu ne možeš naći.
Doduše, da ne griješim dušu, znala sam naći super cipele za nikakvu cijenu samo zato što bi im ostao mali broj.

Moj je problem i što sam mršavica s sisama. Nisu sad nešto prevelike, ali ipak teško nađem košulju ili strukirani sako. Ako mi je točno u ramenima onda sise ne ulaze.

Anubisova Robinja
08.11.2010., 13:52
Meni pak, nije jasno zašto kad dođem u dućan nema XS, S a većinom i M veličina, a okolo viđam odeblje tete kako nose majice koje su im očigledno premale ( na što ukazuje izljevanje viškova, da ne budem sad još i slikovitija :zubo: ) . Hebiga, ako nema tvog broja - odrekni se tog komada odjeće - neće svijet propasti :ne zna:
Glavno da se može reći - ja sam veličina S/M, a to što onaj tko zaista nosi taj broj ne može sebi kupiti svoju veličinu:manje važno.
Da ne bi sad bilo: "Pa kad drugih brojeva nema" mislim da ih nerijetko ima, ali - pa nisam ja debela! :P

a1exa
08.11.2010., 22:10

Ali ti je nick fat girl :D
ne znam..u nekim ducanima mi više M paše nego S a imam 50 kila. Vecinom ipak S kupim da ne bude zabune. doduše ja baš ne volim pripijenu odjeću pa je možda do toga, više volim ko čovjek osjećat se komotno.

Inanna
09.11.2010., 08:13
Jesu sportske, ali finiju cipelu ne možeš naći.
Doduše, da ne griješim dušu, znala sam naći super cipele za nikakvu cijenu samo zato što bi im ostao mali broj.

Istina, istina. Ubola sam na sezonskom sniženju za 8 € :eek: predobre i pretople Piston bikerske čizme jer je to bio zadnji broj 35, a meni taman, nikada udobnije čizme (imam ih danas).

Meni pak, nije jasno zašto kad dođem u dućan nema XS, S a većinom i M veličina, a okolo viđam odeblje tete kako nose majice koje su im očigledno premale ( na što ukazuje izljevanje viškova, da ne budem sad još i slikovitija :zubo: ) . Hebiga, ako nema tvog broja - odrekni se tog komada odjeće - neće svijet propasti :ne zna:
Glavno da se može reći - ja sam veličina S/M, a to što onaj tko zaista nosi taj broj ne može sebi kupiti svoju veličinu:manje važno.
Da ne bi sad bilo: "Pa kad drugih brojeva nema" mislim da ih nerijetko ima, ali - pa nisam ja debela! :P

Valjda je nekome nositi XS/S statusni simbol :ne zna:

joujou
09.11.2010., 09:11

pravo je ushićenje kad te prodavacica posalje na djeciji odjel :zubo:

a1exa
09.11.2010., 09:15

pa dječji odjel je zakon :s
kupila sam u Zari na dječjem dva para štrampla za 70 kn. a kat niže, samo utrpam dupe u lift i spustim se jedne dođu toliko.

joujou
09.11.2010., 09:19
pa dječji odjel je zakon :s
kupila sam u Zari na dječjem dva para štrampla za 70 kn. a kat niže, samo utrpam dupe u lift i spustim se jedne dođu toliko.

istina a i uzorci i printovi su zanimljiviji :D

Anubisova Robinja
09.11.2010., 09:29

:rofl: pa no! :zubo:

dire Dawn
09.11.2010., 09:40
nosim xxs ili xs, ali ne spadam u bezsisnu kategoriju! :O
dosta tesko nalazim odgovaajuc broj, a univerzalne prezirem :mad:

Inanna
09.11.2010., 11:28

Jok, mene više ni ne moraju slati tamo. Idem sama :raspa:

DalajLama
10.11.2010., 18:23
to se i ja pitam, gdje god uđem u trgovinu samo neki S i manji brojevi.. Ja sam inače dosta mršava a nemogu stat u S hlače a šta bi tek trebale one koje nisu mršave ili su malo deblje. Da mi je znat di one kupuju odjeću. Po ljeti kad sam kupovala minicu 15 trgovina sam prošla u nadi da ću nać minicu normalne veličine ali ništa, pa šta samo anoreksične cure smiju nosit minice, wtf

bela flor
13.11.2010., 18:55
majice kupujem S, a hlače M, a često mi se dogodi da ima samo u L i XL brojevima i poludim kad vidim samo velike brojeve :confused:
pa se pitam jel su svi pokupovali male brojeve ili je taj model namijenjen samo za deblje

tako da čini se nitko ne može doći na kraj s brojevima koji mu trebaju

Ms_Manners
13.11.2010., 19:10
Ja nisam luđački mršava, niska i sl. (ajde točnije trenutno oko 52 kg, 169 cm), ali izluđuje me što svatko ima svoje veličine, tako jedne hlače imam S, druge XS (i sad ću morat XXS zapravo potražit, široke su mi u gornjem dijelu i onda ih moram stalno navlačiti gore; i nije mi jasno što onda sitnije cure nose, dječji odjeli nemaju baš iste modele, crne hlače s crtom i sl.), jedne su mi 36 široke, druge 38 taman, možda mrvicu uske, dužina tih hlača potpuno neusklađena...
Majice pogotovo, imam male grudi i nemam široka ramena, ali često mi treba L, a veličine tih majica sam zadnji put gledala i išle su do XL, dakle netko samo par kila iznad mene ne mora niti gledati. S druge strane iste te majice dječjih veličina mogu sasvim lijepo obući već veličinu 10, čak mi nije ni rub hlača virio (te su išle do 14, samo kroj nije tako uzak). Dakle neka djevojčica koja nosi 10 zapravo je već L?!

Brijana
13.11.2010., 19:48
Dakle neka djevojčica koja nosi 10 zapravo je već L?!

Ja nosim 36-38, a dječji 16 mi je prevelik, bolje mi paše 14. A na dječjim odjelima se nađe super stvari :D
Nove generacije djece i teenagera su sve veće.

Zoe
13.11.2010., 19:50
Jesam li ja jedina osoba ovdje koja uspijeva naći odjeću i obuću svoje veličine :D? A kad i ne nađem, big deal, rijetko sam nekim odjevnim ili obuvnim predmetom tako fascinirana da me jako pogodi. Naći će se drugi.
Ili je ovo još jedan topic na kojem se hvalimo kako smo mršavi :D?

Brijana
13.11.2010., 19:53
tako da čini se nitko ne može doći na kraj s brojevima koji mu trebaju

Nije lako, ali pomaže šivaća mašina.
Čak i kad nemaš vremena sašiti nešto od početka do kraja, možeš kupovati odjeću koja ti je u nekim mjerama dobra a u nekima prevelika, pa korigirati prema sebi. Čak i kad su ti hlače prekratke, može se nešto došiti na njih dolje (npr neka šarena traka) pa imaš originalnu kombinaciju. Jedino je zaguljeno prekrajanje gornjeg dijela traperica, ako ti ne stoji taj dio, bolje je i ne kupiti.

Ms_Manners
13.11.2010., 20:04

Pa nije baš da se hvalimo da smo mršavi, meni se čini da se samo oznake na odjeći mijenjaju. Prije par godina sam bila M i S, sad nisam mršavija niti drukčije oblikovana, ako išta onda malo krupnija, pokupila i malo celulita na stražnjici kojeg sad pokušavam riješiti, a sad su mi hlače XS komotne.

ivanea1
13.11.2010., 20:14
Jesam li ja jedina osoba ovdje koja uspijeva naći odjeću i obuću svoje veličine :D? A kad i ne nađem, big deal, rijetko sam nekim odjevnim ili obuvnim predmetom tako fascinirana da me jako pogodi. Naći će se drugi.
:top:

Svaki ti dao :D

SSDM
14.11.2010., 22:42
Ja sam sitne gradje i uvijek se radujem snizenjima jer uprao tada ostaju mali brojevi po bagatelnim cijenama. Mada imam problem sa odjecom za posao. Imam jako malo elagantnih stvari, odjela, kostimica jer se uglavnom siju za zene od +25 god za koje se predpostavlja da vec imaju visak kilograma. Tako da uglavnom u tim prodavnicama nailazim samo na brojeve 38-40 i dalje.
Moram naci dobru snajdericu izgleda.
Sa obucom nemam problema. Imam nogu koja je knap 36 broj. Vidim da su neki pisali kao su se ti brojeiv promjenili, ali ja vec od pocetka srednje skole imam taj broj i nikad mi ta obuca nije bila ni manja ni veca. Jedino patike nosim 37 oduvijek.

miss blondie
15.11.2010., 12:45
[QUOTE=SSDM;29976652]Ja sam sitne gradje i uvijek se radujem snizenjima jer uprao tada ostaju mali brojevi po bagatelnim cijenama. Mada imam problem sa odjecom za posao. Imam jako malo elagantnih stvari, odjela, kostimica jer se uglavnom siju za zene od +25 god za koje se predpostavlja da vec imaju visak kilograma. Tako da uglavnom u tim prodavnicama nailazim samo na brojeve 38-40 i dalje.
QUOTE]

isus ti bog sta sve necu procitati :rofl:
ajd da si napisala 50+ shvatila bi

Brijana
15.11.2010., 15:37
Moram naci dobru snajdericu izgleda.

Ili nauči sama šivati i prekrajati, bit će ti jeftinije, a uopće nije teško. Uvijek je lakše smanjiti nego povećati.

Ne znam kako je u Sarajevu, no u gradovima u kojima sam živjela moglo se naći kostima i elegantne odjeće svih veličina, i mogla sam naći odjeću za posao čak i u fazi kad sam po definiciji BMI bila pothranjena. Jesi li sigurna da se u Sarajevu ne može naći odjeće za male?

bitchy-as-usual
15.11.2010., 16:48
Ovi današnji brojevi su koma. Trazila sam ovaj vikend kaput. U M uđem ali mi je knap i steze me, isprobam L, a L je pak prevelik.

Uđem u Zaru i isprobam L kaputic, a nemrem ni priblizit gumbice rupama :rofl:

Ko da sam S obukla :rofl:

Nevjerojatno

gattaka
16.11.2010., 14:15
ajme super da je otvoren ovaj topik, sad idem prelistavat i tješit se znajući da nisam jedina kojoj na benettonovom dječjem odjelu klepmaju hlače broj 14 :cerek:

:)

Brijana
16.11.2010., 14:25
Ovi današnji brojevi su koma. Trazila sam ovaj vikend kaput. U M uđem ali mi je knap i steze me, isprobam L, a L je pak prevelik.

Uđem u Zaru i isprobam L kaputic, a nemrem ni priblizit gumbice rupama :rofl:

Ko da sam S obukla :rofl:

Nevjerojatno

Zaboravite što piše i probajte svaki komad. Ja sam se znala zeznuti, i kupiti dva komada, a da probam samo jedan. Kad ono - u istom dućanu, na istoj štangi, majice dvije različite veličine, a na obje apsolutno ista oznaka. Ako malo bolje pogledate robu u mnogim dućanima, pronaći ćete i to da je često asimetrično šivana. Zajedniči nazivnik je: sve veća šlampavost mnogih današnjih proizvođača odjeće. To pogotovo vrijedi za kinesku robu.

tockicha
17.11.2010., 12:04
Zaboravite što piše i probajte svaki komad. Ja sam se znala zeznuti, i kupiti dva komada, a da probam samo jedan. Kad ono - u istom dućanu, na istoj štangi, majice dvije različite veličine, a na obje apsolutno ista oznaka. Ako malo bolje pogledate robu u mnogim dućanima, pronaći ćete i to da je često asimetrično šivana. Zajedniči nazivnik je: sve veća šlampavost mnogih današnjih proizvođača odjeće. To pogotovo vrijedi za kinesku robu.

to se i meni desilo... dodjem doma i cudno mi je :D dvije majce istog kroja, samo drugacije boje, jedna M mi je dobra, jedna puno prevelika :D (ko mi je kriv kad sam bila ljena isprobati oba dvije majce)
o kaputima da ne pricam... cega sam se sve nagledala u zadnjih 2-3 tjedna kolko traje moja potraga za necim kaj lici na nekaj i da je normalna cijena... stala sam u kapute XS pa do XL :rofl: pa ti nadji nekaj... :o

Me,myself and I
22.11.2010., 06:11
Visoka sam 180 i fino bombasticna :lol::lol:,najcešće 42 što bi bio L.

Medjutim,u puno trgovina mi se desi da mi treba XL a ne proizvodi se :eek::eek:.(tally,terranova i ostali šljokičasti teeny ducani).

Takodjer,desi se da udjem u S haljinu :lol::lol: i sasvim mi je jasno da je ona zapravo L ili veca,ali valjda misle da cu je kupit jer su na nju napizdili dva broja manje(sindrom J.Lo kojoj s hlača moraju micat broj 6 i stavljat 2 :lol:)

Čudni su putevi marketinga,ali jos cudnije norme u kojoj ne postojis sa 75 kg,biraj izmedju 60 i 100.

doriana gray
22.11.2010., 12:17
ja sam isfrustrirana Zarom

inače sam čvrsti M zadnjih ohoho godina, iliti veličina 38. čak rijetko kupim robu veličine 36 ili 40, evntualno majice, ovisno želim li da mi bude uža illi šira (kao tunika).

al majke mi, ovi u Zari nisu normalni. isprobavala sam etui haljinu (http://www.stylebop.com/grafic/products/113808_a.jpg) i ništa ne sluteć' uzmem M. navučem preko glave, ali niz bokove ne ide. ni mic. na sisama super stoji

izađem, uzmem L, na sisama široko, nekih 10 cm lufta, a preko bokova siđe nekih 3 cm i stane, otprilike kao i ona M.

izađem uzmem XL i prislonim uz ove L i M. pogađate? na grudima se šire i po deset cm, ali na bokovima su gotovo identične širine. pa tko je tu lud?

electric_barbarella
22.11.2010., 12:21
izađem uzmem XL i prislonim uz ove L i M. pogađate? na grudima se šire i po deset cm, ali na bokovima su gotovo identične širine. pa tko je tu lud?

jap, ista stvar sa mnom
inace sam dosta tanka ali imam taj kruskasti oblik gradje odnosno imam bokove
sve hlace koje probam, razlika je samo kolko mi plesu po dupetu ali u bokovima su sve skoro garant iste...uzmes S i L, razlika ce biti mozda u duzini i sirini na guzici ali u bokovima odnosno di se kopcaju jedno te isto

Glavni frajer kaže:
30.11.2010., 09:13
danas mi je stigao sms od tele2 da im je paket S i XS za internet duplo jeftiniji :ne zna:

Weky Sophie
13.12.2010., 11:30
inace xs ili xxs

Zbunjevita :)
13.12.2010., 22:26
Ja kad naiđem na neki dobar komad robe koji mi se sviđa obavezno su svi preostali brojevi XS, XL i XXL
To je vjerovatno zato što me zaboli za sniženja i trčanje po robnim kućama. Neda se to meni. Pa naravno, moram pokupit ostatke :D:Snajper:

Za cipele mi nije problem budući da imam majušnu nožicu (36/37) tako da tu nemam problema :raspa:

Herp
14.12.2010., 22:29
Kakvi su to brojevi hlača 40-42 koji odgovaraju našem 38? :ne zna:
Danas, naime, kupih jedne takve.

14.12.2010., 23:11
Čula sam negdje da brojevi nisu standardizirani baš zbog toga jer su skužili da će žena puno rađe kupiti komad odjeće koji je označen manjim brojem.. Tako da mnogi današnji 38 brojevi zapravo odgovaraju prijašnjim 40 ili 42 koje su neke trgovine zadržale :zubo::rofl: Al glavno da si ženskice misle kako su si vitke jer kakti stanu u 38 :raspa::Serek:

Herp
14.12.2010., 23:19
Al' ovo je obratna situacija, pa mi zato nije jasno :D

14.12.2010., 23:21
Hmm, pa valjda oni nisu pratili trend i smanjili brojeve.. Ne bih znala :zubo:

Brijana
14.12.2010., 23:40
Kakvi su to brojevi hlača 40-42 koji odgovaraju našem 38? :ne zna:
Danas, naime, kupih jedne takve.

Možda talijanski? Ili francuski? :misli:
Talijanski 42 naš 36, a talijanski 44 naš 38. Naši brojevi su kao njemački.
Francuski 40 je naš 38, F38 je naš 36 itd.

Ali zaboravi brojeve, to se danas toliko pošemerilo da sve treba probati prije kupnje.

Kymatica
17.12.2010., 23:54
talijanski idu 4 broja unazad -

npr. 42 je "naš" 38, 40 - 36, isl.

Herp
17.12.2010., 23:55
Huh, dobro onda, ovo ima smisla. :D

MelodyNine
18.12.2010., 00:02
aha, talijanski su sićušni, za nepovjerovati.
imam suknjicu i hlače, broj 40, što mi je nevjerovatno za obući ako je marka iz bilo koje druge zemlje :D

vall
18.12.2010., 00:12
eh, problem sa veličinama imala sam i sa 58 kg prije 10ak god. i sada sa 70ak kg, nikada nema pravih veličina. uvijek je bio problem oblina.

mene neopisivo iživcira kad uđem u dućan i najveći broj je 38. još kad pitam imaju li nešto inače u većem broju pa mi prodavačica odbrusi kako drže standardne veličine i da je 38 najveća, ili me uvjerava kako je to baš za mene jer je to jaaako veliko... para mi na uha izađe. kao i kvazi univerzalna odjeća. :rolleyes:

najdraži su mi dućani koji imaju od xxxs do xxxl, tu znam da će mi barem nešto odgovarati, jer je raznoliko, a i zabavnije je doći sa frendicom koja je xxs i probavati nešto zajedno, jer ima i xl ili xxl. :D

malena curica
05.06.2011., 15:05
eh te obline:cerek::cerek:bas kako kaze post prije i ja sam nekad imala 55 kila a sad imam 70:eek::eek: i jedva cekam da ovo moje dijete prestane sisati:cice:pa da ja mogu napokon na dijetu jer nemogu pronac nista u sto bih stala,a da to ne stoji na meni ko vreca....

loomi
05.06.2011., 16:37
imam oko 1,64 i od ove godine ne stanem u br 32 sta se tice hlaca, sad stanem u 34..:rofl:

cak se pocinjem cudit i ovim "XS" velicinama :D

Kit Kat
05.06.2011., 21:11
Ja imam problem samo s hlačama. Uglavnom mi odgovaraju veličine XXS i XS. I sad, kupim u npr. Bershki trapke XXS i budu mi taman, drugi put mi je to maleno pa uzmem XS, a zna se dogoditi i da mi oboje bude preveliko, pogotovo u Tally Weijlu. Tamo su mi sve XXS hlače velike. :ne zna:

bela flor
05.06.2011., 21:25
Ja imam problem samo s hlačama. Uglavnom mi odgovaraju veličine XXS i XS. I sad, kupim u npr. Bershki trapke XXS i budu mi taman, drugi put mi je to maleno pa uzmem XS, a zna se dogoditi i da mi oboje bude preveliko, pogotovo u Tally Weijlu. Tamo su mi sve XXS hlače velike. :ne zna:

:eek::eek:

ja sam dosta mršava a nosim M iz tally weijla :confused:

Herp
05.06.2011., 21:38
Ja sam u Tally Weilu kupila XS hlače i odnijela ih na sužavanje u struku. Nije mi jasno za koga rade te trupčaste krojeve bez struka. :confused:

malena curica
05.06.2011., 22:17
Ja sam u Tally Weilu kupila XS hlače i odnijela ih na sužavanje u struku. Nije mi jasno za koga rade te trupčaste krojeve bez struka. :confused:

valjda za nas mame koje smo rodile pa nasa dijeta jos mora pricekat:lol::lol::lol::lol:

nego jel smijem pitat koliko ste visoke i koliko kila imate???

ja sam u dogledno vrijeme imama 53 kile a visoka sam 1,60 pa mi se cinilo da sam premrsava jer mi je svaka djecja 14-ica bila skoro pa prevelika...

a sad....pihhhh imam 70:eek::eek:

Nikolajeva
05.06.2011., 22:26
Nije mi jasno za koga rade te trupčaste krojeve bez struka. :confused:

Meni nije jasno zašto majice i košulje, kad ih već rade bez struka, zategnu pribadačama na lutki u izlogu da izgledaju kao da su strukirane. I onda padneš na foru i potrošiš 4 minute života u dućanu.

Ms_Manners
06.06.2011., 06:31
Mi smo prošli tjedan isto nabasali na nebuloze s odjećom.
Nismo baš išli ciljano u šoping, ali ajde, naletjeli pa probam tu jednu haljinu, one široke ljetne, pa drugu...
Prva mi je 38 široka i dugačka, 36 samo malo dugačka, 34 ne postoji. Imam 53 kg na 169 cm, stvarno nije da sam nešto posebno niska ili žgoljava, ne znam za koje košarkašice su ti dugački modeli...

Ali druga... U biti ista priča, ako je prema tome kako mi je stajao 36, 34 bi možda bio i velik.
Gledam suknju, imali su samo 38. Sad, haljina 38 mi je široka i predugačka, trebalo bi debelo skraćivati (ne može se, neki cvjetići sasvim dolje uz rub, šteta), ali suknja ista takva, samo bez gornjeg dijela, široka i - prekratka! I to suknja kratka bar koliko je haljina predugačka, a identične, isti dućan, isti model.

Ali i dalje imam osjećaj da su se brojevi povećali, jer ja se nisam nešto smanjivala, prije sam nosila 38, nekad 36, sad taj 36 visi na meni kao vreća.

Julie Bergdorf
06.06.2011., 08:01
ja sam isfrustrirana Zarom

Također, doslovno nema razlike u brojevima! Visoka sam 179 cm, 82 kg (ima me, jel:D ), i uglavnom uzimam L/XL. Broj hlača 44/46, kako kada.

Nikad, ali nikad nisam stala u nijedne njihove hlače tog broja, odnosno 44, jer 46 sam rijetko i nikad vidjela.

Probavala sam jednu super haljinu L, preko bokova mi je bila uska... uzmem XL-doslovno ista, al doslovno, ni cm razlike... a nekad stanem u njihove L haljine bez problema.. zbog takvih stvari stvorila sam averziju prema Zari i sličnim dućanima. Rado bi tamo kupila nešto, ali nikad nisu dovoljno pouzdani, ne mogu ići ciljano tamo i znati da ću uspijet naći veličinu za sebe.
Ista stvar je s Mangom... hlače 48-za koga??? ja ih preko bokova ne mogu navući... haljine- jedna XL stoji super, drugu ni na pola ne dovučem... pa tko je tu lud... treba biti veličina po cm i gotovo!
O Replayu i Dieselu neću ni govoriti... rado bi kupila rebe kod njih, ali ni u danima najveće mršavosti (67 kg, prije par godina) jedva, al jedva sam uspijela navući njihov najveći model... žalosno, jer ispada da ako imaš 5-10 kg viška, moraš se ograničiti samo na neke marke i modele.

Bila sa nedavno u Londonu, ušla u H&M, jedan od većih i boljih, na Regent St.
Uglavnom, krenem prekopavati prvi kat.. vidim najveća veličina L, a znam da mi je XL najbolji. Već razočarana (poučena iskustvom iz Hrvatske)..krenem na donji kat, gdje su veće veličine... ima svega, od najmanjih do br. 56!!!! Uzmem svega, u sve sam stala, i vratim se na prvi kat, skužim jednu haljinu i kažem ma idem je probati-i stajala mi je savršeno... i skužim, da je njihov L ono što mi paše, doslovno kao XL. Njihov br. 44 stoji mi kao saliven, dok u Hrvatskoj ne mogu ni preko bokova navući taj br.
Zaista je super osjećaj kad možeš ući u sve što ti se sviđa, i to sam prvi put doživjela tamo... kod nas totalno razočarenje:flop:

malena curica
06.06.2011., 08:20
Također, doslovno nema razlike u brojevima! Visoka sam 179 cm, 82 kg (ima me, jel:D ), i uglavnom uzimam L/XL. Broj hlača 44/46, kako kada.

ma nije to strasno pa i visoka si...bas sebe zamisljam kad sam imala 62 a imam 160 cm:pto je bilo davno prije trudnoce,al stesat cu ja to opet:mig:jednom.... a jos prije toga sam imala 53...

pizdekalo
06.06.2011., 10:14
mene živcira što si nigdje ne mogu kupiti hlače kakve mi odgovaraju :mad:
visoka sam 158cm, 46kg i sve ama baš sve hlače dok ih obučem mi dođu do pupka!!!! a uvijek tražim niski struk, i na kraju to nije...dužina bude dobra al taj struk...bože sačuvaj... :rolleyes:
ko da kroje za moju babu koja si sve navlači prek bubrega do sisa...
uzimam veličinu hlača xxs/xs, ovisi u kojem sam dućanu, i na kraju prek svakih traperica moram imati nekakvu tuniku jer su sve jebeno previsoke i to katastrofa izgleda :mad:

a samo želim normalne traperice da mi dođu do kukova :(

fala bogu, u zadnje vrijeme su u modi one hlače sa gumicom u pasici i bez šlica...ko fol traperice samo malo elastičnije...pa si kupujem to, najmanju veličinu i nosim krojačici da mi skine gore za 2 pasice :ne zna:
kaj da radim, gdi ima normalnih traperica niskog struka za niske cure :confused: (a da nije replay i slično, jer nedam 1200kn za trapke)

rainbowhunter
06.06.2011., 14:23

ne znam,kad sam bila jako mršava,takvih brojeva je bilo najmanje....XXS pogotovo...čak i S je bilo puno rijeđe nego M ili L....veliki problem mi je bio naći odgovarajući broj...za majice još lako,ako je veća,neka malo visi,ali hlače....katastrofa :rolleyes:

malena curica
07.06.2011., 13:32
kad cu ja opet bit mrsava:s:spa u nist ne stanem:eek:

tatardis
07.06.2011., 16:06

Očito žive jer ja tražim upravo te brojeve, a oni se prodaju prvi i zbog toga nikad ni ne mogu kupiti nešto što valja na sniženju jer to ode odmah. :ne zna:

Iako slažem se s ms manners. Meni xs zna biti veliko (prije mi je s bilo sasvim ok), a nisam baš bez sisa, a pogotovo ne kineskinja :cerek: Niska jesam, ali brojevi i postoje radi toga? ili?

Mislim da je to zbog utjecaja "modne industrije" jer se sve wannabe manekenkice moraju ugurati u najmanji broj koji postoji pa su jednostavno najmanji broj prilagodili njima. I tako ja ostanem bez garderobe.....

Ms_Manners
08.06.2011., 12:32
Eto, maloprije nisam mogla naći dovoljno maleno, a mogu stvarno i mjere navesti ako netko ne vjeruje da nisam kineske građe :), a sad mi tetka donijela iz Njemačke majicu dugih rukava, jako lijepu, dobro će mi stajati, ali XL!
Moram priznati da nisam Švabice zamišljala tako sitnima, premda priznajem da dugo nisam neku pravu vidjela. I stvarno ne znam kako bi se onda neka krupnija cura snašla, valjda je sve od broja 40 na posebnim odjelima.
Poanta brojeva bi trebao biti neki sustav, pa se još moglo računati s američkim i europskim veličinama, ali ovo stvarno nema smisla, nisam dobila niti izgubila ni grama, a ipak sam otišla od XXS do XL u manje od mjesec dana... :ne zna:

Yuna
09.06.2011., 22:53
Ja baš di god dođem nemogu nać XS i S, uvijek veliki brojevi ostanu... A o cipelama da ne pričam. Broj 38 tenesica u H&M-u lovim već 2 mj bezuspješno. Uvijek ostanu preko 40 ili 36 :rolleyes:

Pink Freud
09.06.2011., 23:18
Ja sam skužila da imam duži trup od prosjeka. Redovito su mi majice ok po širini ali mi nisu dovoljno duge i to me tak živcira. :o Sad se u zadnje vrijeme izmjenio popularan :D kroj pa ajde, nađe se. Al košulje... koma, kaj ne znaju napravit normalnu dužinu košulja, sve mi iskaču iz hlača il se nategnu pa mi se vidi potkušulja ili su dobre po dužini al mi se onda naberu na prsima jer su kao za žene s većim prsima :o :o

čarolija :)
10.06.2011., 23:38
Ja sam totalno nesrazmjerna, odnosno visoka za svoju tezinu, tako da imam uvijek problema pri kupovini odjece, najvise majica dugih rukava. Majica velicine S mi odgovara ali mi rukavi budu uvijek kratki, ako uzmem M onda mi je majica siroka..
Isto tako i sa pantolama, kad uzmem 28 super mi stoje ali su mi dole kratke (ko da sam tudje uzela), a ako uzmem veci broj onda su mi siroke...

Black~Bird
25.06.2011., 19:07
mene živcira što si nigdje ne mogu kupiti hlače kakve mi odgovaraju :mad:
visoka sam 158cm, 46kg i sve ama baš sve hlače dok ih obučem mi dođu do pupka!!!! a uvijek tražim niski struk, i na kraju to nije...dužina bude dobra al taj struk...bože sačuvaj... :rolleyes:
ko da kroje za moju babu koja si sve navlači prek bubrega do sisa...
uzimam veličinu hlača xxs/xs, ovisi u kojem sam dućanu, i na kraju prek svakih traperica moram imati nekakvu tuniku jer su sve jebeno previsoke i to katastrofa izgleda :mad:

a samo želim normalne traperice da mi dođu do kukova :(

fala bogu, u zadnje vrijeme su u modi one hlače sa gumicom u pasici i bez šlica...ko fol traperice samo malo elastičnije...pa si kupujem to, najmanju veličinu i nosim krojačici da mi skine gore za 2 pasice :ne zna:
kaj da radim, gdi ima normalnih traperica niskog struka za niske cure :confused: (a da nije replay i slično, jer nedam 1200kn za trapke)

slicne sam grade ko ti...visoka 163 a teska 46...imam isti problem s pronalaženjem hlača, a njavise se izivciram u tally wejliju...bas ko sta ti kazes --> hlače do pupka...i vecinom si kupujem hlače po pazaru ili u kineza,imaju male brojeve...uzmen si najmanji broj i stoje mi za 5 ;)

garibić
25.06.2011., 20:42
slicne sam grade ko ti...visoka 163 a teska 46...imam isti problem s pronalaženjem hlača, a njavise se izivciram u tally wejliju...bas ko sta ti kazes --> hlače do pupka...i vecinom si kupujem hlače po pazaru ili u kineza,imaju male brojeve...uzmen si najmanji broj i stoje mi za 5 ;)

Hlace kupujem na djecijim odjelima, tete sto tamo rade nekad me cudno gledaju, ali ja se pravim luda... :rofl: Neki dan sam kupila dvije haljinice na djecijem odjelu, i bas su super, uopce ne izgledaju da su djecije... :top:

Broj noge mi je 36, pa i to mogu na zenskim odjelima, noga mi je i jedina dobra stvar jer uvijek ostane nesto za mene na snizenjima...

A sto se tice robe, vec pomalo odustajem traziti na zenskim odjelima jer me to frustira, vidim neku zgodnu majicu/haljinu/jaknu/kaputic i nikad ne bude moj broj...:(
valjda sam ja modnoj industriji dijete, ali neka, ne zalim se sve dok ima djecijih odjela... :rofl:

Black~Bird
27.06.2011., 18:41
Hlace kupujem na djecijim odjelima, tete sto tamo rade nekad me cudno gledaju, ali ja se pravim luda... :rofl: Neki dan sam kupila dvije haljinice na djecijem odjelu, i bas su super, uopce ne izgledaju da su djecije... :top:

Broj noge mi je 36, pa i to mogu na zenskim odjelima, noga mi je i jedina dobra stvar jer uvijek ostane nesto za mene na snizenjima...

A sto se tice robe, vec pomalo odustajem traziti na zenskim odjelima jer me to frustira, vidim neku zgodnu majicu/haljinu/jaknu/kaputic i nikad ne bude moj broj...:(
valjda sam ja modnoj industriji dijete, ali neka, ne zalim se sve dok ima djecijih odjela... :rofl:

trebala bi i ja na djecji odjel,al necu iz principa :D Najjače mi je kad me prodavačice upute na vec navedeni odjel :rofl: samo ih blijedo pogledam i teatralno napustim ducan... :cerek:

garibić
27.06.2011., 21:33
trebala bi i ja na djecji odjel,al necu iz principa :D Najjače mi je kad me prodavačice upute na vec navedeni odjel :rofl: samo ih blijedo pogledam i teatralno napustim ducan... :cerek:

Nije ni meni drago, ali sta cu... :ne zna:

Etaney
04.07.2011., 12:40
Ja sam XS i nosim dosta usko jer imam super figuru (nije da se hvalim :P) Ali mi je grozno kaj su hlače sve super niske a majice uopće ne kompenziraju. Jedino mi se sviđa u NewYorker-u roba. Al i ona se malo diže pa moram navlačit. A traperice!Noćna mora. Imam malo deblje noge a sve traperice su do pol dupeta tak da bez jakog i kvalitetnog remena nemreš sjest da ti se ne vidi cjelo dupe >:( Vidim cure da nose iste takve traperice i primjetim da odozada nemaju ništa. Al stvarno, noge ko čačkalice pa si još i spuštaju hlače :o

Sad su u modi neke grančice i roba se radi za njih a nas 'normalnih' ima dosta više. Ak ima išta sala sprjeda il straga treba se malo namučit za robu.

Pixie_m5
06.07.2011., 15:31
Ja sam odusevljena sto zivim u drzavi gdje su zene ko slonice i za mene ostanu sve xs/s velicine uvijek a posebno se odusevim kad naidjem na haljinu snizenu s 40e na 5e samo zato jer je xs i nitko ju nece.:)
Inace 1,60m sam i imam 52kg ,jedini problem su hlace jer slabo gdje nadjem duzinu 30,osim u top shopu tamo su mi hlace uvijek savrseno pristajale al top shopa nema ovdje:(
Tako da kupim vel 34 ili 26 i onda kratim i to me nervira..uvijek ostane jeansa mogu minicu napravit:lol:

debussy<3
07.07.2011., 23:36
Bila sam sad neki dan u Tally Weijlu u Gundulićevoj di su popusti i tak su hlače na 50% (njihove hlače mi dobro stoje :) ). Našla sam JEDNE xs hlače (naravno, ni one nisu pasale)! Sad ispada da najmanje žena nosi medium.

debussy<3
07.07.2011., 23:40

:O meni se baš ne čini tak

Njezna
08.07.2011., 00:51
meni se cini da XXS nestaje!
Cisto krecu i bacaju sve jedan broj manji!
bila sam u jednom shopu pa sam se prestrasila kada mi nije mogao stati Top XL
pa pitala prodavacicu i ona mi objasnila da je kod njih vako
32= S
34= M
36= L
38= XL
40 i vece = nemaju

i jos me gledala sa strane i rekla "E za vas kod nas nema mode"
htila sam joj najdraze reci "E za vas iman ovdje malo sake"

Inace nosim 38/40 a kod gornjih djelova 40/42/44 posto iman velike grudi, pa mi je tesko uopce stvari naci (pogotove bluse) da mi ne splestu grudi ili da mi nema kasnije jos pola metra robe viska oko struka! :ne zna:

Naravno da manekenke nosu vake stvari, ali nismo svi manekenke i mislim da je prosjecni broj jos uvik kod mladih cura 36/38 kod stariji 38/40!

justterrored
11.07.2011., 01:00
Ja sam odusevljena sto zivim u drzavi gdje su zene ko slonice i za mene ostanu sve xs/s velicine uvijek a posebno se odusevim kad naidjem na haljinu snizenu s 40e na 5e samo zato jer je xs i nitko ju nece.:)
Inace 1,60m sam i imam 52kg ,jedini problem su hlace jer slabo gdje nadjem duzinu 30,osim u top shopu tamo su mi hlace uvijek savrseno pristajale al top shopa nema ovdje:(
Tako da kupim vel 34 ili 26 i onda kratim i to me nervira..uvijek ostane jeansa mogu minicu napravit:lol:

imam 50 kg na 168 i pronalazim sveee sveee na snizenjima :D
pogotovo cipele jer nosim 36..
sa 300 kn budu snizene na 50 kn...prije par dana sam nasla jedne za 20 kn :klap:

Aira
14.07.2011., 13:18
Ja nemam problema s obućom jer nosim 38 pa se ipak nešto nađe za mene (iako nosim brojeve od 37 do 38.5, ovisno o vrsti obuće). Ali zato sve majice i tunike koje rade meni budu preduge, pa onda majice nosim kao tunike, a tunike kao haljine :rolleyes:

A o izrezima neću ni pričati jer, osim zatvorenih majica kratkih rukava, ne mogu naći ništa što mi bar većim dijelom prekriva grudnjak. Mogla bih te majice nositi ako obučem još jednu ispod, što ne dolazi u obzir jer se ionako kuham od 1.4. do 1.10.

Hlače su ista priča, preduge i preširoke nakon nekoliko nošenja, zato skinny hlače ni ne kratim nego mi budu nagužvane na gležnjevima, a remenje nosim dosta često. Što je najgore, ima me dolje više nego gore, a hlače mi sve i dalje padaju. Btw, visoka sam 161, a imam 49 kila.