PDA

View Full Version : Samsung I5800 Galaxy 3

stranice : [1] 2 3 4 5 6 7

cro_denno
04.11.2010., 16:05
evo kupio sam ga i prezadovoljan sam samo sam nezadovoljan jer mi je uzeo odma pare neznam zasto 3G je bio upaljen i tek je poslje poceo jesti sad sam samo stavio GSM i nestalo je pa cemo vidit dali ce i dalje jesti.

---

Best custom roms for our Galaxy 3

INDROID CUSTOM ROM v 6.0

ROM>>Multi-Upload (http://www.multiupload.com/1JHUVKRYE9)
IMG>>Multi-Upload (http://www.multiupload.com/B68TLH8BHH)

KYRILLOS CUSTOM ROM

v7.0 OC => Part1 (http://hotfile.com/dl/125146755/cbecebb/Kyrillos_rom_v7.0_OC.part1.rar.html) / Part2 (http://hotfile.com/dl/125147825/45514f0/Kyrillos_rom_v7.0_OC.part2.rar.html)
v7.0 NON-OC => Part1 (http://hotfile.com/dl/125148902/0ef3237/Kyrillos_rom_v7.0_NON-OC.part1.rar.html) / Part2 (http://hotfile.com/dl/125149933/d1e81d6/Kyrillos_rom_v7.0_NON-OC.part2.rar.html)
Note: Both versions will wipe your data!
Note2: New, easiest way to flash! No fs.convert file. Follow the instructions!!

Kyrillos' rom v7.1
v7.1 Update.zip => Hotfile (http://hotfile.com/dl/126598418/7df67d0/Kyrillos_rom_v7.1_update-signed.zip.html) [You must have v7.0 already installed in order to install this update]

Procedure on how to install rom over odin :)

Turn off your phone
Go to download mode(here is how>http://goo.gl/byK8G)
Connect your phone to pc via USB
Fire up odin (ODIN>http://goo.gl/nCxCw)
Select the .ops (OPS FILE>http://goo.gl/ORin0)
Select the .tar file(make sure one package is checked)
Hit START!
After the process is complete you will get and Android Logo with "!" mark. Press Menu key(soft key to the left of home)
To avoid the problems , do wipe data(factory reset)
Reboot.
Enjoy. :)

Instructions to install the Update

Put the Zip file into SD card(dont extract)
Do not re-name the .zip file.
Get into recovery.

Using Volume Keys navigate to "Install zip from sdcard"
Choose zip from sdcard.
Navigate to the file you copied to sd card.
Hit home key when selected
Select yes.

Wait for the update.zip to install and finish
Then hit reboot system 26 now
And your should be done.

GPS Fix

Download & Install "Fasterfix" from Android market. u fasterfix idite na custom i upisite hr.pool.ntp.org( to je za hrv)
Open it and select your country or your Content. Click "Go" two times & uninstall fasterfix. :P
From your phone dialer type *#*#3214789650#*#*- This will bring up the secret GPSSetup2 application.
-Settings\Parameter Settings\Address\Server Type: 1x MPC
-Settings\Parameter Settings\Position mode: option3
-Settings\Fix Request Settings\Session Operation: Standalone
-Settings\Fix Request Settings\Server Option: Local
-gpsOne XTRA\Xtra Enable: Enable
After the following steps: Save the settings by exiting and then turn off and on your phone.
After this: use *#*#3214789650#*#*and again enter GPSSetup2 application.
Enter: Commands/TTFF test and press start test. It will run the test 5 times.
Exit the application.
Reboot and Enjoy!!

fawlty82
04.11.2010., 21:02
da uzimam u t-mobileu produzujem pretplatu valjda cu dobit hebes navigaciju stalak je 150kn to mi se neda kupovat a navigaciju nadem na svakom cosku, si ga probao upragradeat na 2.2 verziju

nisam probao upgrade. svugdje piše da može, al ni na samsung stranici ni androidu nema ništa za upgrade. ne znam, možda ja krivo gledam. a koliko sam skužio taj upgrade je planiran za neku bližu budućnost. možda još nije stigla... :mig:

meni nije uzeo nikakve pare, sve normalno. jedina zamjerka mi je danas bilo da je samo najednom bio simbol da nema signala i kad sam htio radit nešto što uključuju mrežu, javljao je da umetnem SIM karticu. ugasio ga, izvadio sim, obrisao ga, umetnuo sim i upalio i ista stvar,s tim da mi je pokazivao simbol da nema sim-a. ugasio ga i nakon pola sata probao isto i sad radi. već sam ga mislio nosit nazad u dućan.

rukfaš
04.11.2010., 22:30
Trebam pomoc u vezi mobitela jer mi mobitel uzima pare cim pokrenem neku aplikaciju kad je spojem na wifi onda nece naravno, sve sam pretrazio i nemogu naci ili neznam, vec mi je pojeo jedno 10kn.

Vjerojatno ti ta neka aplikacija troši podatkovni promet i skida ti pare,a kada se spojiš preko WIFI-ja onda ti je on u radu i ne troši data promet...

Obriši si pristupnu točku spajanja ako se nećeš spajati ubuduće preko podatkovnog prometa na net, odeš na SETTINGS->WIRELESS AND NETWORK->MOBILE NETWORKS->ACESS POINT NAME i izbriši GPRS ili koji ti je već naziv za podatkovnu pristupnu točku .

Isto tako, možeš si probati uređaj staviti u samo GSM način rada, znači da nema omogućen WCDMA mode te se nemože spajati na podatkovnu mrežu.
Izaberi SETTINGS->WIRELESS AND NETWORK->MOBILE NETWORKS->NETWORK MODE i odaberi GSM only !

Ili po meni naj rješenje, odi na Android market i skini si aplikaciju APNdroid, pomoću nje možeš isključiti podatkovni promet jednim klikom,a isto ga tako i uključiti !

cro_denno
05.11.2010., 10:44
ja sam dobio onu navigaciju od t-mobilea al nekuzim kako da mi proradi udem u nju i nemogu moram podesiti neke gluposti a nekuzim sta, poslao sam mail t-mobileu pa cu vidit dali ce sta oni napisat. Stavio sam i navigon al ga moram nes sredit jer sam krivo nesto napravio. Sad i meni neuzima pare sve gluposti sam pogasio.

EDIT: 2.2 jos nije offical izasao tek ce izaci kod nas, jel znas neku str sa wallpaperima da lijepo budu na ekranu probao par slika pa pola bude na jednoj str pola na drugoj

rukfaš
05.11.2010., 19:30
ja sam dobio onu navigaciju od t-mobilea al nekuzim kako da mi proradi udem u nju i nemogu moram podesiti neke gluposti a nekuzim sta, poslao sam mail t-mobileu pa cu vidit dali ce sta oni napisat. Stavio sam i navigon al ga moram nes sredit jer sam krivo nesto napravio. Sad i meni neuzima pare sve gluposti sam pogasio.

EDIT: 2.2 jos nije offical izasao tek ce izaci kod nas, jel znas neku str sa wallpaperima da lijepo budu na ekranu probao par slika pa pola bude na jednoj str pola na drugoj

Ja imam Galaxy S isti je OS kao na 3-ojki.
Imao sam problem sa wallpaperima dok nisam skuzio da je fora u prozorcicima home screena.
Dakle, ja imam na hr. android i otisao sam na sljedece:
dok sam na home screenu odem pod opcije lijevom navi tipkom,odaberem UREDI i onda mi se otvori + da dodam novi prozor ili imas postojuce prozorcice koje mozes odabirom - izbrisat...kada sam si skinuo wallpaper bilo mi je sve razvuceno a onda sam sve prozorcice osim prvog izbrisao i tad mi je wallpaper bio kako treba!

dak0001
05.11.2010., 22:09
ima li tko iskustva, kako prebaciti kontakte sa SE W580i na Samsung I5800??

cro_denno
05.11.2010., 22:19
Ja imam Galaxy S isti je OS kao na 3-ojki.
Imao sam problem sa wallpaperima dok nisam skuzio da je fora u prozorcicima home screena.
Dakle, ja imam na hr. android i otisao sam na sljedece:
dok sam na home screenu odem pod opcije lijevom navi tipkom,odaberem UREDI i onda mi se otvori + da dodam novi prozor ili imas postojuce prozorcice koje mozes odabirom - izbrisat...kada sam si skinuo wallpaper bilo mi je sve razvuceno a onda sam sve prozorcice osim prvog izbrisao i tad mi je wallpaper bio kako treba!
kad to napravim i onda tek dodam jos jedan prozor ce se razvuci slika ili ce doci ista takva na novi prozor?

rukfaš
05.11.2010., 22:33
kad to napravim i onda tek dodam jos jedan prozor ce se razvuci slika ili ce doci ista takva na novi prozor?

onda će ti biti po pola wallpaper, pola na jednom pola na drugom screenu !

cro_denno
06.11.2010., 00:11
sta mislis dal bi se moglo u photoshopu napravit da iz par slika napravim jednu za tu rezu i onda svaki prozor ima svoju slika samo treba izracunat kolko treba doci sve zajedno

rukfaš
06.11.2010., 05:31
ima li tko iskustva, kako prebaciti kontakte sa SE W580i na Samsung I5800??

šta nemožeš preko bluetootha ?

možeš probati ono standardno, staviš SIM u W580 premjestiš dio kontakta
na SIM, staviš u samsung i premjestiš, zatim ako imaš još kontakta više no što ti ima SIM memorije, izbrišeš ove prve kontakte sa SIM-a pa ponovno u W580 i ista procedura !!

meni je osobno to najmanji problem već odavno imam email preko exchangea i onda svaki mob. novi koji uzmem ima moguću sinkronizaciju kontakata sa servera tako da mi nikad to nije bio problem,, rješim sve za minutu !

sta mislis dal bi se moglo u photoshopu napravit da iz par slika napravim jednu za tu rezu i onda svaki prozor ima svoju slika samo treba izracunat kolko treba doci sve zajedno

eh sad ne kuzim se toliko u photoshop i njegove mogucnosti tako da ti iskreno nemogu tu nesto pametno reci osim da probas pa vidis !

ja sam svoj problem rjesio onime sto sam ti napisao, a sad nisu mi vazni toliko ovi ostali screenovi jer sam tamo imao neke defaultno postavljene widgete koji mi nisu bili potrebni !

EDIT (moderator): Koristi tipku Edit!

cro_denno
06.11.2010., 15:27
Zanima me jos samo jedno kad ukljucim GPS i onda pokrenem navigon navigaciju kako znam dali se spojio na GPS, tj nemora ni biti pokrenuta navigacija nego samo GPS kako cu znati?

assassin
06.11.2010., 16:41
Navigacijska aplikacija svaka prikazuje status na drugi način.
Nekima u glavnom izborniku "blinka" ikona satelita, neke u opcijama pokazuju koliko je satelita "vidljivo"...
Ali, možeš skinuti aplikaciju GPS status pa vidjeti kada si lociran (i u njoj imaš još dosta opcija).

dak0001
08.11.2010., 12:56
kupio ga i ja u petak,
u subotu uključio, nakon punjenja
u subotu sam se poprilično igrao postavkama, WI-FI-em, imenikom
jutros mi pokazivao bateriju na 50%
Jedan poziv iza toga i odma mi signalizira 15% baterije
jel to normalno ??
čini se da mu softver za kontrolu i nije nekaj ili još baterija nije formirana?
jel je i vama bilo tako ?

get
08.11.2010., 13:17
Imam drugi Samsung (GT-S7550) i ista je stvar. Ali u principu baterija mi izdrži jaaako dugo. 3G je stalno uključen, kao i bluetooth. I koristim ga provjeru mejla, i druge app preko neta. Uglavnom baterija uz jako puno priče izdrži gotovo 7 dana. Ali ovo sa crticama je i meni situacija pogotovo kada ga koristim preko aplikacije. Kao da tada ne update-a status baterije do prvog poziva.

dak0001
10.11.2010., 11:31
Zahvaljujem na ovim uputama.

Isto tako, možeš si probati uređaj staviti u samo GSM način rada, znači da nema omogućen WCDMA mode te se nemože spajati na podatkovnu mrežu.
Izaberi SETTINGS->WIRELESS AND NETWORK->MOBILE NETWORKS->NETWORK MODE i odaberi GSM only !

Prvo sam napravio ovo, pa sam onda skužio da mi na internet ide preko HSDPA

Zatim sam napravio ovo

Obriši si pristupnu točku spajanja ako se nećeš spajati ubuduće preko podatkovnog prometa na net, odeš na SETTINGS->WIRELESS AND NETWORK->MOBILE NETWORKS->ACESS POINT NAME i izbriši GPRS ili koji ti je već naziv za podatkovnu pristupnu točku .

I sad se spaja samo preko WiFi-a
Ali što ako mi negdje treba internet, a nema WiFi-a??
Kako vratiti tu postavku?

cro_denno
10.11.2010., 16:15
samo tamo di je apn upises web.htgprs i radit ce net

jura2
10.11.2010., 20:47
Bok ljudi! Namjeravam kupiti I5800 pa me zanima koliko su po prilici velike aplikacije za I5800.

cro_denno
10.11.2010., 21:05
zavisi od programa ima ih od par kb pa do par mb, odes na android market (http://www.androlib.com/) i vidis

rukfaš
10.11.2010., 21:30
Ali što ako mi negdje treba internet, a nema WiFi-a??
Kako vratiti tu postavku?

Zato sam i napomenuo da je možda najbolje da skineš s Android Marketa aplikaciju APNdroid, isključuješ i uključuješ podatkovni promet po želji kad ti treba !

A da bi se ponovno spajao preko date odeš tamo gdje si ga izbrisao, opcije i kreiraš novi apn, pod APN upišeš web.htgprs a pod APN vrsta odabereš internet !

Ovo je navedeno za t-mobile korisnike a pretpostavljam da si njihov !

Imaš i primanje postavki putem sms-a, pošalji sms sadržaja : I na broj 1598 ( poruka se ne naplaćuje ), nakon toga upišeš PIN sadržaja 1234 i onda odeš na postavke mobilne mreže, odabereš naziv pristupnih točaka i ako ti nije odabran taj novi instalirani apn odabereš ga pritiskom desno od naziva apn-a .

Gle instaliraj postavke ponovno, skineš si sa marketa APNdroid i isključuj i uključuj podatkovni promet kad god želiš, ovo će te izluditi ako budeš stalno brisao i postavljao novu postavku :top:

dak0001
11.11.2010., 07:52
hvala. to je to .... jučer sam nekoliko puta brisao, pa upisivao postavke ... i izludio
i poslao I na 1589, pa mi odgovorili da moj mob nije podržan ... svašta
upravo instalirao APNdroid i to je to

Ali imam(o) još jedan problemčić
Kako umrežiti dva moba preko WiFi mreže?
Oba androida ... Samsung I5800 (2.1) i Xperia X10 (1.6)
Sinoć se malo igrali postavkama i jock - ne ide
Nekak imam osjećaj da to bez rotanja ne bu išlo

assassin
11.11.2010., 08:00
Misliš ih umrežiti da bi prebacivao podatke između njih?
Sumnjam da će to uspjeti, tj. da je moguće.
Možeš napraviti root idobiti opciju da ti mobitel bude kao hotspot i da se drugi spoje na njega- ali ne znam da bi mogli izmjenjivati podatke kao bluetoothom.

dak0001
11.11.2010., 08:45
Misliš ih umrežiti da bi prebacivao podatke između njih?
Sumnjam da će to uspjeti, tj. da je moguće.
Možeš napraviti root idobiti opciju da ti mobitel bude kao hotspot i da se drugi spoje na njega- ali ne znam da bi mogli izmjenjivati podatke kao bluetoothom.

da, to je jedan dio priče koji bi željeni probati,
drugi dio je neki program za komunikaciju preko WiFi-a bez interneta
a tu je i još jedan problem
imamo Wireless mreži i Proxi server prema internetu
mobaći se uredno spoje na mrežu, ali internet ne radi
ali to je možda već za neku posebnu temu ??

jura2
12.11.2010., 11:38
Zanima me da li se na I5800 aplikacije mogu staviti na SD karticu, te da li ima hrvatski meni?

cro_denno
12.11.2010., 14:26
mozes ih staviti na sd karticu al kad se instaliraju idu na memoriju od moba, a na 2.2 ces moci i na karticu. zasto nebi imao hrv meni ako ga kupis u trgovinama kod nas.

jura2
12.11.2010., 14:49
Hvala!!

fawlty82
19.11.2010., 14:32
primjetio sam otkako sam instalirao par aplikacija sa marketa (sve skupa nekoliko MB) da mi mob nekako sporije radi i da se zna češće zablesirat. Jel to normalno ili... ?

cro_denno
21.11.2010., 20:37
meni nekad da nekad ne instaliras sa marketa advanced task killer i onda radi normalno

havingot
22.11.2010., 13:07
Kako mu izgleda ekran. Jel oštar ili se vidi da je malo kao "zrnast"?
I može li se tekst pisati u landscape qwerty tipkovici, znači da se on okrene postrance pa se piše na duljoj tipkovnici?
Kakav je u radu, jel brz?
Eto ako biste htjeli odgovoriti na ova pitanja.. Hvala.

ivann0
22.11.2010., 21:33
Instalirate si APNdroid za paljenje/gasenje 3g mreze odnosno za kontroliranje mobilnog interneta. Jer skoro svaka aplikacija nesto skida s interneta.
Od aplikacija ja koristim:
Advanced task killer(gasi nepotrebne procese i cuva bateriju)
APNdroid
Battery Booster (baterija znatno duze traje)
facebook app
Msn droid

Sve aplikacije sam skinuo sa marketa.

Meni je mobitel super ima sve sto mi treba wlan touch.
Baterija izdrzi po 4 dana.. ako samo saljem sms i pokoja pjesma.
Uz wlan i ostalo oko 2 2 i pol dana max.

ivann0
22.11.2010., 21:37
Kako mu izgleda ekran. Jel oštar ili se vidi da je malo kao "zrnast"?
I može li se tekst pisati u landscape qwerty tipkovici, znači da se on okrene postrance pa se piše na duljoj tipkovnici?
Kakav je u radu, jel brz?
Eto ako biste htjeli odgovoriti na ova pitanja.. Hvala.

Moze se okrenuti..
U radu.. nekad mu treba koja sekunda da se okrene tipkovnica nekad ne.. uglavnom valjda ovisi sta je od programa otvoreno.. Isto tako i za ostalo prosjecno brz..

Uostalom pogledaj na youtube review-e tog moba. Ima ih dosta.

tinar
27.11.2010., 02:00
Ja sam kupila ovaj mobitel neki dan, i užasno sam razočarana. Htjela sam mobitel s pristupom wi-fi mreži da bi mi bio loginan na skype dok sam doma, da ne mora goriti kompjuter a da budem dostupna.

Koji zajeb. Skype naime radi na svim Androidima 2.1 osim na Samsungu. Na Samsungu traži Android 2.2. Koji koliko znam još nije objavljen za galaxy 3.

No dobro, onda sam si mislila, pa mogu probat google talk. Kao prvo google talk koji je na njemu već instaliran ne podržava voice chat.

Onda sam probala koristiti google talk preko Fringa i Nimbuzza, i otkrila još jednu neugodnu stvar. Galaxy 3 ima neki bug, da kad primi poziv preko neke voice chat aplikacije, ode u mute, i nema zvuka. Niti čuješ niti druga strana čuje tebe. Mislila sam da nešto ne valja s mojim mobitelom, no kad sam malo progooglala, vidla sam na desetke ljudi po raznim forumima kako se žale na isti voice chat problem.

Drugim riječima, nema VOIPa na Galaxy 3. :eek:

SLJEDEĆI PROBLEM
Nisam još sigurna hoće li mi se to stalno dešavati, ali danas sam primila jedan poziv, i nakon jedno dvije minute, mobitel je samo prekinuo. Malo progooglah, i opa! Eto ga na. "Call drop bug". Hrpetine ljudi diljem svijeta imaju isti problem. Netko je negdje rekao da se to dešava zbog nekakve sinkronizacije u pozadini. Pa sam sad to isključila... ali ako se opet desi... ajme meni.

TREĆI PROBLEM
Preko noći ode meni baterija sa 60% na nula. Wtf? Opet odoh googlati, i eto, more ljudi na netu cvili da im galaxy 3 ždere bateriju. Ima i dosta savjeta kako to smanjiti, ali se u principu svode na "ugasi sve što mobitel nudi". Ma da, najbolje da ugasim i cijeli mobitel. Kaže ugasi wi-fi, ugasi gps, ugasi bluetooth, ugasi sve aplikacije. Pa šta će mi onda takav "smartphone"?! Onda mogu koristiti i stari ericsson k800, od prije 4 godine. Hoću da barem bude na wi-fi i viče kad imam email, ako već nemogu biti loginana na skype. Uostalom nemam koje aplikacije pogasit, nemam instalirano ništa osim onih s kojima je došao.

e, koje sranje....

Sad ne znam šta da radim. Da li da čekam upgrade na 2.2, ako će se uopće pojaviti (znam da na netu ima neka hacker verzija ali ne bi se s tim igrala), i ako će to uopće riješiti te probleme...

Možda ako nastavi prekidati pozive, ću ga odnjeti na servis... iako imam tako malo povjerenja u servise kod nas. Iz mog iskustva kod nas je kupac uvijek u krivu i može se frigat ako nije zadovoljan, u principu.

I da stvar bude ljepša, ko budala sam potpisala ugovor kod Tele 2 na dvije godine. Ljudi jel zna tko, jel ja mogu vratiti taj mobitel tele2, reći im da ima bug zbog kojeg ne radi što sam htjela da radi i tražiti neki drugi? Heh... tako bi to bilo u civilizaciji... ali kod nas... ne znam?

fawlty82
27.11.2010., 08:33
možda da si "zguglala" sve ovo ranije... pa ga nebi ni kupila... :ne zna:
a što se tiče baterije, potroši se. pitaj iphonovce koliko njima traje baterija. :rofl:
a probaj ga vratit, iako ne vjerujem. mobitel možeš vratit u roku 7 dana u tele2, al to je mislim ako ne radi dobro, pa dobiješ novi isti. ne znam jel ga možeš vratit pa uz neku nadoplatu uzet drugi jer ovaj ti nije ispunio očekivanja...

cro_denno
27.11.2010., 11:27
ja imam navedeni mob i pricam preko skypea bez problema spojim se na kucnu vezu preko wifi-a, i zasto ti komp mora gorit da bi ti skype radio na mobu?

seksolino
27.11.2010., 17:21
Preko t-coma nabavio mob i sve radi ok :).Skyp radi savrseno a baterija mi traje2-3 dana samo se isto desava da sa 50% dodje na 10%

cro_denno
27.11.2010., 17:40
moj je isto iz t-mobilea i baterija mi traje po 3-4 dana zavisi mekad izdrzi jedva po dana.

dak0001
27.11.2010., 22:24
Ja sam kupila ovaj mobitel neki dan, i užasno sam razočarana. Htjela sam mobitel s pristupom wi-fi mreži da bi mi bio loginan na skype dok sam doma, da ne mora goriti kompjuter a da budem dostupna.

Koji zajeb. Skype naime radi na svim Androidima 2.1 osim na Samsungu. Na Samsungu traži Android 2.2. Koji koliko znam još nije objavljen za galaxy 3.

kod mene skype radi bez problema
tko zna što si sve i kako instalirala, pa ti se nešto kolje u pozadini
to ti je ko i kompjuter kad staviš dva antivirusa
napravi reset na tvorničke postavke, pa ispočetka :mig:

tinar
28.11.2010., 00:10
ja imam navedeni mob i pricam preko skypea bez problema spojim se na kucnu vezu preko wifi-a,Preko t-coma nabavio mob i sve radi ok :).Skyp radi savrseno a baterija mi traje2-3 dana samo se isto desava da sa 50% dodje na 10%moj je isto iz t-mobilea i baterija mi traje po 3-4 dana zavisi mekad izdrzi jedva po dana.
Isuse, stvarno??? Na android 2.1!??

Čekaj a jel ima netko da ga je kupio u tele2?

Možda tele2 blokira voip!! :eek:

kod mene skype radi bez problema
tko zna što si sve i kako instalirala, pa ti se nešto kolje u pozadini
to ti je ko i kompjuter kad staviš dva antivirusa
napravi reset na tvorničke postavke, pa ispočetka :mig:
E, NIŠTA! Ništa nisam instalirala, skype je prva stvar koju sam downloadala čim sam upalila kompjuter, časna riječ! Ni sad nemam ništa dodatno instalirano.

:ne zna:

Fakat ljudi, jel ima tko galaxy 3 iz Tele2? Ovo me sad stvarno intrigira!

i zasto ti komp mora gorit da bi ti skype radio na mobu?Ma neee, nisi me skužio, kompjuter mora raditi da bi skype radio na kompjuteru! Zato hoću skype na mobitelu. :)

--------------------------Spojeno---------------------------

Isuse nemrem vjerovat. Sad sam ponovo instalirala skype i sad radi!

Sad ćete svi mislit da sam skroz luda. Ma ni ja ne znam šta da mislim. Evo časna riječ, instalirala sam skype u četvrtak, nije mi dao da se loginam. Napravila sam skroz novi account, i dalje mi nije davao da se loginam, samo bi mi rekao "your browser is not supported". I bok.

I onda sam išla na net i našla razne topice po forumima, tipa ovo:

http://forum.skype.com/index.php?showtopic=749023&view=&hl=gt-i5800&fromsearch=1

I ovaj info za skype na android 2.1:

https://support.skype.com/en/faq/FA10653/How-can-I-get-Skype-on-my-Android-phone;jsessionid=4CC2599B6524865C66190C7691B1C6A7
* The application currently runs on some Samsung Android handsets, but not all. If your Samsung Galaxy S is running with the Android 2.2 (Froyo) update, then Skype is supported, but if you're still running Android 2.1 then you will not be able to sign in to Skype. We're working on a solution that will run on more Samsung devices.

I onda sam odustala.

I tek sad kad ste mi svi vi rekli da vama radi, sam išla ponovo probat.

Možda je skype imao neki glitch u četvrtak?

Ajmeee a kolko sam se naživcirala!

ok ljudi
:bonk:

THANKS!!! :D

cro_denno
28.11.2010., 19:44
ja kad sam prvi put instalirao skype nije mi htio radit tj udem u njega al se srusi jer nije bilo dovoljno memorije da radi normlano i onda sam task killerom poubijao nepotrebne procese, tad mi je bilo ostalo 10mb zato i nije htio radit kad sam sve ugasio radio je super, Probao sam na chat i nazvao frenda u 3 ujutro samo da vidim dali ce radit jer nisam mogao cekat sutra dan.

Imam ga negdje 3 tjedna i par puta mi se desilo da me trazi pin kartice sad neznam zasto.

tinar
28.11.2010., 19:47
Hmm, da vidiš, meni to nije radio! Meni samo nije dao da se loginam...

o bože neki mod mi je spojio dva posta, sad izgledam ko još veći luđak! :rofl:

fawlty82
02.12.2010., 13:48
Isuse, stvarno??? Na android 2.1!??

Čekaj a jel ima netko da ga je kupio u tele2?

Možda tele2 blokira voip!! :eek:

ja sam ga kupio u tele2 dućanu (iako mislim da to nema neke veze) i instalirao sam si skype i radi normalno, i IM i pozivi prema drugim Skype brojevima.

ono što mene u zadnje vrijeme povremeno muči da npr. ujutro (cijelu noć je bio zaključan) hoću zvati, uspostavi poziv normalno, ali ni ja čujem drugu osobu, niti ona mene. probavao sam par puta, ali dok ga ne ugasim i ponovo upalim nema mu pomoći. ima možda netko još takav problem? ili još bolje rješenje a da nije "ugasi ga i upali"?

tinar
02.12.2010., 15:15
ja sam ga kupio u tele2 dućanu (iako mislim da to nema neke veze) i instalirao sam si skype i radi normalno, i IM i pozivi prema drugim Skype brojevima.

ono što mene u zadnje vrijeme povremeno muči da npr. ujutro (cijelu noć je bio zaključan) hoću zvati, uspostavi poziv normalno, ali ni ja čujem drugu osobu, niti ona mene. probavao sam par puta, ali dok ga ne ugasim i ponovo upalim nema mu pomoći. ima možda netko još takav problem? ili još bolje rješenje a da nije "ugasi ga i upali"?

Misliš preko skypea ili obični poziv? Meni se to dešavalo sa nimbuzzom i fringom, kad sam pokušavala zvati na google talk.

Anyway, moram reći sad kad sam ponovo u ovom topicu - POVLAČIM SVE ŠTO SAM RANIJE REKLA O OVOM MOBITELU! Moj galaxy 3 se totalno uozbiljio i ponaša se vrlo pristojno! :D Traje baterija barem 2-3 dana sa wi-fi i skypeom online, i skype ipak radi i sve je super i sad sam jako zadovoljna. :D

fawlty82
02.12.2010., 17:51
ma nema veze toliko sa pozivom koliko sam skužio, nego ga zbloka i ne rade mu ni zvučnik ni mikrofon. u jednom trenu poludi, niti možeš zvati (niti te čuju ni ih ti čuješ), nema zvukova sistema, nema zvukova sa njegovog mp3 playera, ništa dok ga ne ugasim i upalim ponovo.
sad sam napravio vraćanje tvorničkih postavki, pa ako mi se to opet javi, ide smeće u servis. ako ne, onda valjda jedna od par aplikacija koje sa instalirao sa marketa zezaju mob... koliko je to vjerovatno?

cro_denno
03.12.2010., 01:10
to se i meni desilo ja nazovem nista necujem niti taj ista cuje tek kad sam ga restartao je proradio normalno, i 2 puta mi se desilo baterija skoro puna ujutro se probudim ono on ugasen przna baterija to mi bas nije jasno, sutra ga updateam na 2.2 stigo novi update za njega.

fawlty82
03.12.2010., 13:18
to se i meni desilo ja nazovem nista necujem niti taj ista cuje tek kad sam ga restartao je proradio normalno, i 2 puta mi se desilo baterija skoro puna ujutro se probudim ono on ugasen przna baterija to mi bas nije jasno, sutra ga updateam na 2.2 stigo novi update za njega.

jel to neki službeni update ili ga "crackiraš"? kako se inače službeno update-a mob, preko stranica samsung mobile ili preko Kies-a?

cro_denno
03.12.2010., 13:20
preko kiesa

ja cu ovako napravit ko sto je tu tut http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=778880

seksolino
04.12.2010., 13:51
preko kiesa

ja cu ovako napravit ko sto je tu tut http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=778880

Istalirao kies medjutim on mi ne prepoznaje mob kad spojim usb kabelom.Cijelo vrijeme pise povezivanje uređaja ali ga ne nađe.Dali moram neke postavke u mobu napravit da bi mi Kies prepoznao ili?

fawlty82
05.12.2010., 15:18
preko kiesa

i jesi napravio update? preko kies nema nikakav novi. jel ti izgleda bolje sada, jel radi bez problema ili je isto? kad ga ovako update-aš na 2.2, jel dobiješ s njim i touchwiz samsungov ili si sve aplikacije moraš sam nasnimit?

cro_denno
06.12.2010., 14:35
nisam ga stavio isao sam da stavim al mi nes usb nie prepoznavao mob kad idem preko tog programa a kad idem preko kiesa prepozna ga

seksolino
12.12.2010., 07:34
Dali netko ima problema sa gps na mobu?Kad ga vratim na tvornicke postavke radi mi normalno a cim instaliram par aplikacija ne moze mi nac niti jedan satelit.Mislio sam da mozda neka aplikacija blokira GPS pa me zanima vase misljenje.Citao sam na ostalim forumima da i ostali znaju imat problema sa time pa mozda kad dodje Froyo bude bolje radio.A od Froya za sad nista jer zadnja informacija je da ce update za samsung mobitele biti krajem ovog mjeseca (to znaci druge godine :) )

cro_denno
12.12.2010., 22:08
ja nemam problema sa gpsom, ako pokusavas naci u zatvorenom prostoru nece naci sigurno, meni ga ful brzo nade i imam hrpu programa.

*Cupcake*
14.12.2010., 12:34
Dali netko ima problema sa gps na mobu?Kad ga vratim na tvornicke postavke radi mi normalno a cim instaliram par aplikacija ne moze mi nac niti jedan satelit.Mislio sam da mozda neka aplikacija blokira GPS pa me zanima vase misljenje.Citao sam na ostalim forumima da i ostali znaju imat problema sa time pa mozda kad dodje Froyo bude bolje radio.A od Froya za sad nista jer zadnja informacija je da ce update za samsung mobitele biti krajem ovog mjeseca (to znaci druge godine :) )

Vecina nas ima probleme sa GPS-om :D Ja imam taj problem sto mi je spor, treba mu oko minutu da pronadje satelit, a obicno kod drugih pronadje za par sekundi, al to se da relativno rjesiti sa GPS fixom. Da, vele da Froyo bude popravio stvar, al sumnjam uopce da cemo dobiti Froyo al eto.

Btw - gdje ti ne zeli pronaci satelit? Provjeri ako su ukljucio u postavkama da ti dozvoljava GPS - POSTAVKE / LOKACIJA I SIGURNOST / KORISTI GPS SATELITE
Ako nemam ukljuceno to KORISTI GPS SATELITE onda mi u niti jednoj aplikaciji ne zeli pronaci satelit, pa eto mozda je u tome stvar :)

cro_denno
14.12.2010., 12:51
vec sad mozes stavit froyu al ne preko kiesa

blenta
14.12.2010., 13:55
meni nije uzeo nikakve pare, sve normalno. jedina zamjerka mi je danas bilo da je samo najednom bio simbol da nema signala i kad sam htio radit nešto što uključuju mrežu, javljao je da umetnem SIM karticu. ugasio ga, izvadio sim, obrisao ga, umetnuo sim i upalio i ista stvar,s tim da mi je pokazivao simbol da nema sim-a. ugasio ga i nakon pola sata probao isto i sad radi. već sam ga mislio nosit nazad u dućan.

Imam ga negdje 3 tjedna i par puta mi se desilo da me trazi pin kartice sad neznam zasto.
Ovo se isto događalo i meni. I to ne nekoliko puta nego dovoljno da je već tri puta bio na servisu. Jučer sam napokon dobila novi. (Na što se, bar u T-Mobileu, ima pravo nakon tri servisa.) Još me čovjek piita hoću jednaki ili neki drugi mobitel. Došla sam skroz nespremna na to pitanje i automatski rekla isti. Reko', što ću se sad privikavati na nešto novo. Ni na ovaj se nisam još priviknula kako se spada. Uzet je 29.9. i više vremena je proveo na servisu nego kod mene.

Uglavnom, da skratim priču. Jučer sve pet, jutros kad sam ga poogledala nokon što sam se probudila isto. U pola sata koliko mi je trebalo da se spremim za posao - opet ista priča. Unesi PIN. :bonk:

Tako da, dragi moji, prvo pitanje - je li netko otkrio kako to eliminirati? Mogu još sutra i preksutra vratiti i zamijeniti telefon bez ovog natezanja oko servisa pa da znam da li da više proučavam druge koje imaju u ponudi.

seksolino
14.12.2010., 15:35
Vecina nas ima probleme sa GPS-om :D Ja imam taj problem sto mi je spor, treba mu oko minutu da pronadje satelit, a obicno kod drugih pronadje za par sekundi, al to se da relativno rjesiti sa GPS fixom. Da, vele da Froyo bude popravio stvar, al sumnjam uopce da cemo dobiti Froyo al eto.

Btw - gdje ti ne zeli pronaci satelit? Provjeri ako su ukljucio u postavkama da ti dozvoljava GPS - POSTAVKE / LOKACIJA I SIGURNOST / KORISTI GPS SATELITE
Ako nemam ukljuceno to KORISTI GPS SATELITE onda mi u niti jednoj aplikaciji ne zeli pronaci satelit, pa eto mozda je u tome stvar :)

Ukljuceno mi je sve kak treba.Jednostavno sam isprobavao sa vise mjesta (vani ) jednostavno ne nadje nista.Samo kad ga resetiram na tvornicke postavke radi super ali to traje samo 1-2 dana i onda opet sve po starom.GPS fiks sam isprobao prije i nista nije nasao.Radi li se o tome da mi mozda neki app radi probleme neznam, ali jednostavno nejde pa nejde.Nazalost nemogu ga ni reklamirat jer kad ga u servisu vrate na tvornicke postavke on radi.A nista cekat i molit boga da Froyo nesto napravi kad dodje ako :)

cro_denno
14.12.2010., 17:58
meni se cini da to bude ako mob nije aktivan tak sam ja zakljucio i to mi samo preko noci a preko dana je sve u redu, znaci samo kad ga nediram cijelu noc ili kad mi je alarm ukljucen.l

nece ti gps fix naci satelit, ja imam navigon gpsopt skinut sa marketa, ukljucis gps ukljucis gpsopt i onda udes u navigaciju i stavi neku rutu bzvz nemoras se voziti i pusti ga par min trebao bi ti naci, meni je isto prvi put trazio jedno 5-10min nakon toga nade ful brzo. Vozio sam se po full magli pada kisa oblacno i navigacija radi.

blenta
15.12.2010., 10:08
Što se tiče problema s PIN-om, zamijenila sam danas mobitel. Čisto mazohističkim porivima za isti. Kroz sat vremena opet ista pjesma. Sad sam isključila SIM zaključavanje čisto da priliku da se pojavi neki drugi problem. A povjerenje mi je toliko da sam ostavila sve folije. :rolleyes:

fawlty82
15.12.2010., 10:48
što se tiče mog problema sa pinom, to je riješeno novom SIM karticom. dakle, ja sam imao stariju TELE2 sim karticu koja valjda ima problema sa smartphoneovima. otišao u tele2 dućan, uzeo novi sim besplatno (čak je i fizički drugačiji, mislim na boju) kao "sim error" i nikad više problema s tim.
a sa GPS-om... to mi još nije uspjelo proradit. nikako da uhvatim vremena neku navigaciju instalirat da probam, ali sa gps trackerima mi ne radi, nema šanse, probao sam 2-3 različita, vozim se biciklom 2 sata, a ruta prazna sa 0m prijeđenih. ima netko neki gps tracking app koji mu radi na galaxy-u 3 za preporučit? ili ja nešto krivo radim?

blenta
15.12.2010., 11:09
što se tiče mog problema sa pinom, to je riješeno novom SIM karticom. dakle, ja sam imao stariju TELE2 sim karticu koja valjda ima problema sa smartphoneovima. otišao u tele2 dućan, uzeo novi sim besplatno (čak je i fizički drugačiji, mislim na boju) kao "sim error" i nikad više problema s tim.

Ja sam imala novu SIM karticu, ali prije neka dva tjedna sam dobila najnoviju. Nije pomoglo. Riječ je o T-Mobileu. Možda je onda do njihove kartice. Hmmm. :confused:

blenta
17.12.2010., 22:03
Zna li netko gdje se može kupiti zaštitna folija za ekran?

cro_denno
18.12.2010., 00:01
ja sam preko ebaya kupio ili posalji mail idi na str mobyshop pa vidi mozda ima, ja sam tamo futrolu kupio

blenta
19.12.2010., 13:06
ja sam preko ebaya kupio ili posalji mail idi na str mobyshop pa vidi mozda ima, ja sam tamo futrolu kupio
Hvala, imaju. :top: Samo što folija košta 30 kn, a dostava još 20. Tako da ću ipak još vidjeti u trgovinama.

cro_denno
19.12.2010., 13:50
ako mozes kupi preko ebaya 30kn 3 komada :D i puno su bolji nego ovi nasi sto se tice folje kvalitetnija je

seksolino
21.12.2010., 19:02
Navigacija-koa je najbolja za ovaj mobitel s obzirom za instalirat (svi znamo da nema puno memorije) i zbog ekrana jer sam negdje citao da nekima prikazuje karte samo na pola ekrana.Imao sam Wisepilot ali kad sam vratio mob na tvornicke postavke on se izbrisao pa sad ovi na t-comu kazu da bi ga trebao odnjet na servis da ponovo instaliraju a meni se bas i neda :).Ako tko zna neku drugu bio bih zahvalan na pomoci i da ako moze na pm poslat link za skidanje i hrv karte

cro_denno
22.12.2010., 00:02
koristim navigon

legi0nar
23.12.2010., 20:45
Danas sam kupio ovaj mobitel i htio sam si prebaciti neku muziku na njega. Spojio sam ga USB-om. Računalo mi je prvo reklo da trebam Installat new hardware. No tijekom instalacije mi je reklo da nema nikakav hardware za instalirati. Uz mob nisam dobio nikakve CD-e. Kada spojim mob USB-om u računalo na mobu mi piše da je spojen, a računalo ga ne doživljava :confused:

I imam još jedno pitanje. Koristim Carnet što znači da, nakon što se spojim na ruter, moram se na kompu dodatno spojiti na Carnet. E, sada, kada se mobitelom preko Wifi-ja spojim na ruter, ne mogu na net jer se opet treba spojiti na Carnet. Ne znam kako. Može li mi netko pomoći?

Unaprijed hvala :)

cro_denno
24.12.2010., 02:47
instaliraj kieas da se spojis na na mob da mozes prebacivat

legi0nar
24.12.2010., 15:34
Jesi sigurno dobro napisao ovo "kieas"? :)

cro_denno
24.12.2010., 15:57
nisam dobro napisao al si skuzio cim pitas :D jucer slavili sto smo prosli polugodiste na faksu hahahah

legi0nar
24.12.2010., 16:39
Nisam skužio, zato i pitam :P
Ukucao sam u Google, ali ne daje ništa smisleno, zato sam pitao :)

cro_denno
24.12.2010., 20:52
kies se zove

legi0nar
25.12.2010., 18:29
Puno hvala ;)
Prekjučer sam pročitao cijeli priručnik kako bih saznao pojedinosti o tome kako se spojiti na komp i nisam ništa našao. Prije nekih sat vremena sam slučajno naišao na taj priručnik u ladici i vidim na zadnjoj, vanjskoj stranici (koju nisam niti pogledao) uputu o kiesu. Za poludit...

blenta
25.12.2010., 18:53
A kad se Kies koristi za skidanje aplikacija, računa li se promet i preko mobitela? :ne zna:

Thorin
26.12.2010., 09:32
Mislim da ne, a to možeš lako saznati ako imaš neku APN aplikaciju i ako ti je WiFi isključen.

blenta
26.12.2010., 13:40
Hvala. Uspjela sam skinuti u Kies što sam htjela, ali ne kužim kako prebaciti na mobitel. :brukica: Sigurna sam da mora biti jednostavno, ali ne ide mi, pa ne ide. :tuzni:

VampiricaLidija
26.12.2010., 15:41
Pozdrav, :)

Kupila sam prije desetak dana I5800, i prezadovoljna sam njime,
baterija ne drži nešto dugo ali to me ne čudi s obzirom da stalno
"jaham" po njemu, no imam problem sa spajanjem preko USB-a na
komp, tj nigdje mi ga ne registrira na računalu kad ga spojim, mada
dobijem obavijest da je pronađen novi hardver.

Probala sam mijenjati opcije spajanja USB-a, ali ništa.

Jel mi može netko pomoći, imate iskustava s time? :(

cro_denno
26.12.2010., 15:59
imao problema i odjednom sam od sebe se spoji, i na kraju nisam skuzio do ceg je

legi0nar
26.12.2010., 18:32
Jel mi može netko pomoći, imate iskustava s time? :(Jesi li instalirala kies?

VampiricaLidija
26.12.2010., 19:33
Nisam, ni znala da treba instalirati program na računalo kako bi
se mobitel mogao spojiti usb-om, evo sad pokušavam instalirati
ali mi prvi put nije htjelo, mada imam dovoljno prostora na kompu.

VampiricaLidija
27.12.2010., 13:04
Funkcionira spajanje, najzad, :top:

havingot
27.12.2010., 15:41
Pozz, zanima me je li itko probao adwlauncher na galaxy 3? Kakav je, tj. ima li kakvih nepravilnosti ili je sve normalno? Može li se na ovome mobitelu postaviti unlock pattern, odnosno da se na lockscreenu pojavi 3x3 rešetka i ona se nacrtaju neki potezi kako bi se mogao otključati mob?
Može li se dekodirati mobitel i, ako može, za koliko novca približno? Ima li dosta aplikacija za njega? Neznam koliki je problem rezolucija ekrana pa zato pitam? I da .. pročitao sam da je na facebook app za android došao chat pa me zanima kako radi?
Hvala puno. :)

legi0nar
27.12.2010., 15:58
Mogu reći da ima "unlock pattern" :)

cro_denno
27.12.2010., 17:56
facebook meni radi odlicno, dosta igara sam probao i sve mi rade ukljucujuci i navigon navigaciju, Awd launcher nisam probao ali koristim go launcher.

niko_89
27.12.2010., 20:19
kupio sam navedeni mobitel i stavio sam na njega android 2.2 froyo (ova verzija: I5800XXJP9). kako izbrisati taj androjid 2.2 i vratit se na onu početnu verziju androida (2.1) koja je bila kad sam kupio mob?
(nisam napravio backup prije instalacije)

Lucijan
28.12.2010., 10:17
Jučer sam kupio mobitel Samsung I5800 Galaxy 3, a istim dan sam završio na ovim stranicama Foruma. Jasno je da su me nužda i zlo natjerali na traženje pomoći. Pa bih zamolio upućene da mi pomognu. Hvala!
Evo: U T-comu sam trebao produžiti ugovor, pa sam došao razgledavati modele. Dva puta sam dolazio i dosta toga pregledao uz pomoć prodavača. Svaki puta sam naglasio svoje prioritete: da se baterija ne puni često i da slova budu velika – na porukama i na tastaturi.
Da ne duljim, zapeo sam na dva Samsungova modela: Samsung S3370 i Samsung S5620 – koji ekrani a na meniju su velike ikone i velika slova. Kako sam imao puno bodova htio sam ovaj skuplji, ali ga nije bilo na zalihama. Doista sam dugo istraživao ta dva modela, posebno jeftiniji. Ne mogu reći ni da je prodavatelj bio neljubazan, da pače. Kako nisu imali model kojo sam htio, ponudio mi je „sličan“ a skupulji model koji sama još doplatio: Samsung I5800 Galaxy 3. Prodavač je provjerio je li sve u paketu i ja sam otišao kući. ali, jao – model koji ovdje hvalite, imao je manje ikone i najmanja slova, valjda najmanja od svih mobitela. Nešto što je za mene neupotrebljivo, osim u sobnim uvjetima, pod svjetlom i s naočalama na dohvat ruke , ali napisati poruku ili ju pročitati na ulici, na brzinu, to bi bilo nemoguće.

Mobitel sam odnio natrag danas, uvjereni u prava potrošača, alio ga ne žele uzeti, niti zamijeniti. Kako ste Vi prije svega tehnički forum li za tehničke probleme, molio bih Vas – zna li netko mogu li se slova, ikone i napisi na meniu povećati kao npr na modelu Samsung S3370? U meniu nema te mogućnosti, iako stariji Samsunogov model koji imam ima upravo tu mogućnost, izbor između tri veličine slova.
Znam da je pre dugo za forum, ali ipak očekujem Vašu pomoć. Ako može i e-poštom. Hvala.

fawlty82
28.12.2010., 18:26
kupio sam navedeni mobitel i stavio sam na njega android 2.2 froyo (ova verzija: I5800XXJP9). kako izbrisati taj androjid 2.2 i vratit se na onu početnu verziju androida (2.1) koja je bila kad sam kupio mob?
(nisam napravio backup prije instalacije)

kak si to napravio? gdje ima uputstva kako staviti 2.2? i zašto želiš vratiti nazad na 2.1? što nešto nije u redu?

niko_89
29.12.2010., 11:51
kak si to napravio? gdje ima uputstva kako staviti 2.2? i zašto želiš vratiti nazad na 2.1? što nešto nije u redu?

napravio sam preko Odina, (uputstva imas ovdje: http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=778880), al to ti nije službena verzija.. 2.2 izgleda obećavajuće, ali sam uočio neke sitne bugove i nije neka prevelika razlika u odnosu na 2.1, barem meni, ipak bih rađe čekao službenu verziju

cro_denno
29.12.2010., 13:26
ja sam ga isto razmisljao da ga stavim al sam odustao, sad koristim go launcher

Thorin
31.12.2010., 18:05
Koliko ja znam, ne može se mijenjati veličina slova. Neka me netko ispravi ako sam u krivu ili ako postoji aplikacija za to.

Za poruke koristi Handcent SMS, ima brdo opcija, a između ostalog i veličinu slova.

Inače se na dummy Samsung mobitelima veličina slova mijenja tipkama za glasnoću, ali na Androidu to ne funkcionira.

pionir
04.01.2011., 20:39
evo sestra mi je nabavila ovaj mob, ali je malo prenapredan za nju...a možda i za mene :zubo:

postavio bih neka pitanja pa ako mi netko zna odogovoriti....

1. da li je normalno da pokraj ikonice za stanje baterije i jačinu signala stoji ona ikonica za edge mrežu (E)?
jer kad smo upalili mob, mislim da smo slučajno otišli na aplikaciju Layar i da se onda to pojavilo...možda je i bilo prije toga, ali se ne sjećam točno...odmah smo tu aplikaciju prekinuli (stisnuli onu dolje strelicu za natrag), no simbol za edge je ostao....i skinulo je nekoliko kuna s računa...poslije sam postavio da mobitel koristi samo gsm mrežu, no taj simbol i dalje tamo stoji...novci se više nisu skidali...

na wifi se uredno spaja i tada tog simbola za edge nema...i da, tamo pod postavke sam negdje našao da je mu je mobilna mreža edge pa valjda zato i stoji taj simbol tamo...no ne znam da li to tako i treba biti....

2. e sad,probao sam još aplikaciju Maps dok je bio na wifi-ju...pretpostavljam da se ona jedino i može koristiti kad je mobitel spojen na net, odnosno wifi...i nadam se da mi onda ne može ni na koji način skidati novce s računa ili se kojim slučajem varam?

i još jedna stvar...instalirao sam Kies na laptop, ali nigdje ne vidim da je predviđen baš za gt-i5800, tj. nigdje nisam vidio da je taj model naveden...iako ga prepoznaje kao gt-i5800 kada se spaja...no na trgovini aplikacija nisam našao nešto predviđeno baš za njega...doduše, nisam dugo vremena proveo na tome...
3.uglavnom, zanima me da li sam možda instalirao krivi Kies ili je on jedan jedini?

4. sestra kaže da je skidala neke igre i teme sa trgovine aplikacija ali ih nigdje na mobitelu nema...u čemu bi mogao biti problem?

ispričavam se ako su pitanja malo nejasna, jer tek je jedan dan kod mene, a nisam imao puno vremena proučavati ga. hvala.

cickova
04.01.2011., 22:09
1. meni je stajalo, pa sam obriso APN postavke i sad nema. Edge ti je kao 2.5G (nebitno) i spajao ti se preko operatera (APN postavke) i zato su otisle pare :)

2. nisam korisio maps, upravo instaliravam: http://cafe.mobil.hr/threads/66781-Tutorial-Sygic-Mobile-Maps-10-(Android)

3. nisi, meni je isto kakalo, pa sam skinuo drivere za galaxy S. googlaj. Također, kies ti zahebava na win7 x64

4. sa marketa: stisnes INSTALL, pa ACCEPT, pa OK i mora bit u meniju (odn kas u stanju cekanja stisnes "Aplikacije")

i kod mene je jedan dan :) zasad sam zadovoljan, osim kiesa.

cickova
05.01.2011., 10:01
e sad pitnje glede jedne igrice (inace ih ne igram, al me zanimalo), naime instalirao sam onaj Raging Thunder 2, i ide sve to fino divno krasno, osim kaj su auti bijeli. Jel to zato sto nema onaj graficki akcelerator? Nije mi jasno, jel kad pogledam onaj LG gt540 na phonearena testu lijepo radi igra....

ladyinblack
07.01.2011., 09:27
kako se pisu poruke? samo preko qwery tipkovnice ili se mogu pisati u stilu obicne tipkovnice?

cickova
07.01.2011., 11:04
na originalnom androidu (koji je trenutno 2.1) imas opciju te 4x3 tastature. Ja sam stavil Froyo, i nisam naso. no osobno mogu pisat na qwerty i u portrait i u landscape modu, a prsti su mi ko cevapi (doslovno). Sve je stvar prakse. E da, taj 2.2 je jaaako brzi od 2.1, pa mislim da bi mogo zrtvovat tastaturu. A i na marketu ima tonu tih tastatura, tak da se moze i nac valjda neka :)

assassin
08.01.2011., 21:04
cickova i index.yu- postovi premješteni u dobru (http://forum.hr/showthread.php?t=603437) temu.
cickova- inače slobodno prijaviš post pa ga odmah prebacim ;)

cro_denno
09.01.2011., 05:12
na originalnom androidu (koji je trenutno 2.1) imas opciju te 4x3 tastature. Ja sam stavil Froyo, i nisam naso. no osobno mogu pisat na qwerty i u portrait i u landscape modu, a prsti su mi ko cevapi (doslovno). Sve je stvar prakse. E da, taj 2.2 je jaaako brzi od 2.1, pa mislim da bi mogo zrtvovat tastaturu. A i na marketu ima tonu tih tastatura, tak da se moze i nac valjda neka :)
si stavio oficial foryo ili ovako neki koje mozes naci na netu

cickova
09.01.2011., 08:01
nema jos officialnog. Na donje stranice se moras registrirat.
Evo ovako:
1.) tu skines froyo-a; (firmwares->Enter firmware section->Android->Kliknes na sliku moba->skines ovaj fajl I5800XXJPF. To ti je zadnji update od froyo-a.
2.) odeš na http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=778880. tu su ti upute. ti gledaj UPGRADING (scrollaj dole). Tam ti je program s kojim radis (na slici)... ma sve ti pise.

Jedino na sto pazi (na kaj sam ja zgubil sat vremena) je to da prije samog upgrade-a mob ugasis, izvadi SIM i SD te stisni (i drzi) redom: VOLUME DOWN+HOMNE BUTTON+POWER. onda ce ti uc u download mod. Sama instalacija bi trebala trajat oko 5-7 minuta. i uzivas. osjeti se razlika u nekim stvarima.

cro_denno
09.01.2011., 15:21
sve sam to vidio, neda mi se nista dirati jer mi i ovako radi sasvim dobro, bio sam skinuo sve al sam odustao.

cickova
09.01.2011., 16:10
gle, lako se vrati, postupak zacas gotov, a kad vidis brzinu, onda bus sretan. ja sam isto bil skeptican, n00b sam za takve stvari, pša je sve bez problema islo :)

niko_89
10.01.2011., 17:54
gle, lako se vrati, postupak zacas gotov, a kad vidis brzinu, onda bus sretan. ja sam isto bil skeptican, n00b sam za takve stvari, pša je sve bez problema islo :)

koji je postupak za vraćanje na orginalnu verziju androida 2.1?
ja sam si stavio froyo i sad se ne znam vratit na staro..

cickova
10.01.2011., 19:25
e tu ti nemrem pomoc, jel ja samo znam da se moze vratit, al nije mi trebalo, oa se nisam ni interesiro... sry

niko_89
14.01.2011., 12:34
kako uspješno instalirati flash player?
kad ga pokušam instalirati, piše mi da je uspješno instaliran, zatim odem na net pokrenuti neki video na nekoj stranici i piše mi da moram instalirati falsh player da bi mogao pokrenuti taj video. pa mi nije jasno, da li se instalacija flasha radi na neki poseban način?

assassin
14.01.2011., 15:53
Moraš ga uključiti u browseru.
Uđeš u browser> menu tipka> More> Settings> Enable plugi-ins> On demand.
Možeš i staviti "Always on", ali meni je bolje "On demand" jer tako flash nije stalno uključen (nema reklama i gluposti koje usporavaju učitavanje)- već trebaš stisnuti na željeni video i tada se flash aktivira.

seksolino
16.01.2011., 17:34
Možeš i staviti "Always on", ali meni je bolje "On demand" jer tako flash nije stalno uključen (nema reklama i gluposti koje usporavaju učitavanje)- već trebaš stisnuti na željeni video i tada se flash aktivira.

Pa jel ima uopce flash player za samsung galaxy 3 jel pisu da treba imat froyo.Ako ima, molio bih link

dak0001
20.01.2011., 12:16
neki sam dan uspio se spojiti na našu WIFI mrežu preko proxi servera
i otići na internet, pa ako nekoga zanima kako se to uštimava ...
meni/postavke/bežično i mreža/WI-FI postavke/meni - napredno

Proxy.............. ime servera
Ulaz ............... port na koji se spajate (najčešće 8080)

koristiti statički IP ...........staviti kvačicu ako fiksno dodjeljujete adrese
- upisati IP adresu ako fiksno dodjeljujete adrese
- Gateway ......... upisati IP adresu servera (npr 192.168.xxx.xxx)
- Mrežna maska .......upisati mrežnu masku (najčešće 255.255.255.0)
- DNS1 ........ upisati DNS preko kojega idete na net (T-com= 195.29.150.3)
- DNS2 ......... vjerojatno ne treba, ja nemam

i to je to, kad se želite spajati preko svoje kućne mreže, samo maknete kvačicu sa statičke IP adrese

od kad pratim naše forume, nigdje nisam vidio bilo kakve upute za ovo,
pa ak moderatori misle da treba, nek to stave pod FAQ
i još nešto
vlasnici SE x10 nemogu ovo napraviti niti sa 2.1, jer nemaju večinu postavki,
pa se tako ja spajam na net, a moj kompa ne

aspirin
21.01.2011., 10:32
Jeli se vama dogadja da vas telefon povremeno trazi PIN da ukucate?
Negdje sam sreo po forumu to al neznam jeli se odnosilo na ovaj telefon...

i kako se direktno na njemu moze provjerit da li ima update dostupan?

cro_denno
21.01.2011., 14:40
meni se to zna desiti, ali nije vec dugo neznam zasto, update nece doci jos, ali mozes provjeriti sa kiesom, instaliras ga i onda spojis mob i vidis dali ima nadogradnje

aspirin
22.01.2011., 11:08
hmmm... odkad sam ga kupio jedanput dvaput dnevno mi trazi pin....
neznam da li da ga vracam na garanciju-...

blenta
22.01.2011., 12:15
Vrati ga i zamijeni za neki drugi model. Meni su to isto radila tri. Na zadnjem sam na kraju isključila PIN (s tim što me opet povremeno izbacivao iz mreže), ali sad dakucnemodrvo već nekoliko tjedana ne zeza. Ako se hoćeš riješiti gnjavaže, najbolje ti ga je vratiti.

niko_89
22.01.2011., 16:12

napravio sam kako pise i opet nista, kaze mi da moram instalirat flash

assassin
22.01.2011., 16:42
Sigurno si ga instalirao?

U Marketu vidiš Flash Player 10.1 u My Apps (ili Downloaded)?

niko_89
23.01.2011., 15:08
Sigurno si ga instalirao?

U Marketu vidiš Flash Player 10.1 u My Apps (ili Downloaded)?

ma instaliran je 100%, ne znam u cem je problem:ne zna:

hrki
23.01.2011., 17:23
kada dolazi za njega froyo?

cickova
23.01.2011., 21:12
navodno oko 4. mjeseca, al imas nesluzbeni na xda i radi super

aspirin
24.01.2011., 08:22
Vrati ga i zamijeni za neki drugi model. Meni su to isto radila tri. Na zadnjem sam na kraju isključila PIN (s tim što me opet povremeno izbacivao iz mreže), ali sad dakucnemodrvo već nekoliko tjedana ne zeza. Ako se hoćeš riješiti gnjavaže, najbolje ti ga je vratiti.

Znaci svaki galaxy 3 ce imat ovaj problem?
Koliko bude bez mreze kad skines PIN? Mislim, jeli to da na
trenutak izgubi mrezu pa se ponovo logira ili je par min ili vise
bez mreze...

Jeli se mozda problem moze rootanjem rijesit ili nekako drugacije?

blenta
24.01.2011., 09:19
Ne vjerujem da će svaki imati isti problem, ali ako ga vraćaš na istom mjestu gdje je i kupljen, velika je mogućnost da ćeš dobiti mobitel iz iste serije.

Kažem, meni se više to ne događa da kucnem o drvo, ali dok je trajalo je dok ne bih aktivirala mobitel. Znači dosta je prijeći prstom po ekranu, isto kao što ti je trenutačno dosta samo unijeti PIN. Jedino što to može potrajati tko zna koliko dugo dok ne skužiš i u međuvremenu ne dobivaš pozive i poruke.

Ne znam na kojoj si mreži. Znam da je netko na Tele2 problem riješio promjenom SIM kartice. Ja sam na T-Mobileu i nisam dobila rezultata promjenom kartice. :ne zna:

Victoria 08
24.01.2011., 10:20
Maloprije sam skinula jednu pjesmu sa tele2 stranice,i nemogu je nikako staviti kao pocetno zvono,molim pomoc

cro_denno
24.01.2011., 13:37
pusti ju u mp3 playeru i tamo dugo drzi na toj pjesmi prstom i onda ce te pitati da postavis, u ranijim postovima sam procitao da se moze pin rjesiti tako da se stavi samo 2G mreza jer kad prebacuje iz 3G u 2G nekad neuspije i izgubi se, al nisam 10% siguran

ninodr
24.01.2011., 22:57
ma instaliran je 100%, ne znam u cem je problem:ne zna:

kod mene isto tako, imam froyo, nije rootan, flash 10.1 instaliran al ne otvara mi npr. flash live score stranicu

aspirin
25.01.2011., 07:24
Ne vjerujem da će svaki imati isti problem, ali ako ga vraćaš na istom mjestu gdje je i kupljen, velika je mogućnost da ćeš dobiti mobitel iz iste serije.

Kažem, meni se više to ne događa da kucnem o drvo, ali dok je trajalo je dok ne bih aktivirala mobitel. Znači dosta je prijeći prstom po ekranu, isto kao što ti je trenutačno dosta samo unijeti PIN. Jedino što to može potrajati tko zna koliko dugo dok ne skužiš i u međuvremenu ne dobivaš pozive i poruke.

Ne znam na kojoj si mreži. Znam da je netko na Tele2 problem riješio promjenom SIM kartice. Ja sam na T-Mobileu i nisam dobila rezultata promjenom kartice. :ne zna:

Da, u teleta sam ga uzeo... nisam siguran za novu karticu jer ova trenutna nije
bas stara, nema joj ni 2 god, pa mislim da nije neki stariji model... A to za
vracanje telefona, i pomislio sam da cu opet isti dobit...
Strpit cu se jos malo pa ako nastavi morat cu ga poc vratit...

I brine me propustanje poziva i poruka...

Hvala!

assassin
25.01.2011., 07:27
Probaj pitati da ti zamijene SIM karticu.
Jer, kod nekih novijih mobitela ima problema sa starijim Tele 2 karticama.
Znači, s onima koje nisu skroz bijele.
Pa, probaj tako- mislim da je besplatna zamjena ako je problem u kartici.

medo94
25.01.2011., 09:27
Roota se lagano samo vratit root je sjebanije, ako nezelis reklame iskljuci int. Imas sli froy-u ???

Sent from my HTC Wildfire

loser_bolan
25.01.2011., 09:30
jos jednom da pitam jer mi stvarno idu na jetru.... jeli postoji app za ukinut reklame
na nerootanom telefonu??
Ili ako ga rootam, jeli se moze lagano vratit na ne-rootano stanje radi garancije?
radi se o galaxy-ju 3 btw...

Moras imat root.
Unrootat nije problem ali da li ostaju neki tragovi ili ne, to ne znam.

fawlty82
25.01.2011., 09:41
Probaj pitati da ti zamijene SIM karticu.
Jer, kod nekih novijih mobitela ima problema sa starijim Tele 2 karticama.
Znači, s onima koje nisu skroz bijele.
Pa, probaj tako- mislim da je besplatna zamjena ako je problem u kartici.

tako je. svi koji kupujete smartphone mobitele u tele2, a imate staru karticu morate je zamijeniti sa novom. nova ti je skroz bijela i piše samo tele2 na njoj. obično ti sam prodavač ponudi da ju zamijeniš, al ovisi kod kojeg naletiš. naravno, rijetki su ti koji ti to odmah kažu. valjda ekipa više voli da imaju reklamacije i nezadovoljne kupce... :mig:
uglavnom, zamijenio karticu npr. popodne i sutra ujutro je već bila funkcionalna iako mi je frajer pričao da treba čekati par dana. i zamjena je besplatna... :top:

aspirin
25.01.2011., 10:41
evo sam pogledao i kartica nije skroz bijela, gornji dio (recimo) ima zutu crtu...
Znaci mijenjanje, ako je djaba, dobro...

Hvala!

flaash
25.01.2011., 13:58
Zavisi sa cim ga rootas,ako ga rootas sa z4 root imas opciju unroot i traje ti sve skupa mozda par min,obrises onaj superuser i odes na factory reset i mislim da bi to trebalo biti to,na servisu kaj se tice garancije mislim da nebi nista skuzili jer kolko sam skuzio i ovak bas nisu revni pregledavanju kad je ocito, a kamoli kad je dobro zamaskirano :)

cro_denno
25.01.2011., 14:03
jel to vrijedi i za tmobile, jer ja isto imam prastaru karticu i dali isto mogu besplatno promjeniti karticu i da ostane isti br?

blenta
25.01.2011., 14:53
Da, možeš besplatno zamijeniti karticu i ostaje ti stari broj.

robil
25.01.2011., 17:59
Kako se može naštimati ton poruke tako da imam svoje pjesme?

cro_denno
25.01.2011., 18:22
moras pjesmu u mp3 playeru pustiti i onda dugo drzis na toj pjesmi i onda namjestis

assassin
25.01.2011., 18:24
robil- moraš prebaciti pjesmu u folder notifications na SD kartici (ako ga nemaš- napravi ga).
I onda u postavkama "notifikacija" možeš naći tu pjesmu koju si stavio.
Tako mi je radilo na Milestoneu, Desireu i Wildfireu.

cro_denno- tako radi samo za zvuk zvona, ne i za poruku.

robil
25.01.2011., 19:14
Napravio mapu notifications na SD i u nju ubacio 5 pjesama. Ja glupan i dalje nemogu nać ono koristi kao kod zvona ili alarma. Molim pomoć!

cro_denno
25.01.2011., 20:44
moja greska sry nisam gledao za poruku

assassin
25.01.2011., 21:44
robil- joj, oprosti...
Zabunio sam se...
Na kartici folder media> audio> notifications.

aspirin
26.01.2011., 07:49
Nemam froyo, na galaksiju 3 sam, mislim da nema jos sluzbeni froyo za njega....
Ne da mi se gasit net jer sam ga radi toga uzeo pa mi je bzz gasit ga svaki put kad
hocu igru neku odigrat...

A jeli ga treba rootat za stavit unofficial froyo na njega?

Nakeljio sam malo igara i aplikacija na njega (hvala kolegi sta je applanet linkao :zubo: )
pa sam primjetio da mi se sad vuce telefon ko krpa. Pretpostavljam da je to radi hrpe aplikacija?
Uz to, sada mi advanced task killer ne pokazuje nijednu aplikaciju osim ove za taskove a
kaze da imam 20tak mb memorije. Moje pitanje je da li telefon ima odvojenu ram memoriju
od ove na koju instalira aplikacije? Da li bi app2sd i root rijesilo taj problem?
Jeli rootanje povezano za verzijom androida na njemu? tj. da li mogu imat rootan telefon
sa samsungovim androidom?

Eto ga, malo glupih pitanja za dobro jutro....

@charmed84: odlicno pitanje, i meni bi to odlicno doslo....

ps. poskidao vecinu pizdarija sta sam stavio ali se brzina nije vratila na prijasnju....

aspirin
26.01.2011., 09:52
nakon restarta se vratilo manje vise na staro stanje...
al sve vise naginjem rootanju, ako bi se ovakve stvari rijesile sa app2sd plus
skidanje reklama... idem definitivno...

loser_bolan
26.01.2011., 10:01
nakon restarta se vratilo manje vise na staro stanje...
al sve vise naginjem rootanju, ako bi se ovakve stvari rijesile sa app2sd plus
skidanje reklama... idem definitivno...

Ima li tvoj mob recovery/download mode?
Bez tog ja ne bi ni pokusao puno prckat po telefonu ;)

aspirin
26.01.2011., 10:45
Ima li tvoj mob recovery/download mode?
Bez tog ja ne bi ni pokusao puno prckat po telefonu ;)

E nemam pojma... imaju nekakve upute na xda o rootanju i flashanju
ali nisam ulazio dublje u njih jer jos nisam odlucio...

loser_bolan
26.01.2011., 11:53
E nemam pojma... imaju nekakve upute na xda o rootanju i flashanju
ali nisam ulazio dublje u njih jer jos nisam odlucio...

Volume UP + Home + Power = Recovery
Volume DOWN + Home + Power = Download

Telefon mora biti iskljucen.

aspirin
26.01.2011., 13:25
Volume UP + Home + Power = Recovery
Volume DOWN + Home + Power = Download

Telefon mora biti iskljucen.

Volume UP + Home + Power = FORCED UPLOAD BY KEY PRESSING
Volume DOWN + Home + Power = DOWNLOADING

Dakle pretpostavljam da ima... Znaci moguce je bez problema?

loser_bolan
26.01.2011., 13:49
Volume UP + Home + Power = FORCED UPLOAD BY KEY PRESSING
Volume DOWN + Home + Power = DOWNLOADING

Dakle pretpostavljam da ima... Znaci moguce je bez problema?

Moras malo sacekati da se mob skroz ugasi prije nego udjes u recovery mode.
Sorry, to sam zaboravio napisati.
Ti nisi usao u recovery mode vec u nesto sto ja jos nisam vidio :zubo:

Tijekom rootanja i flashanja uvijek nesto moze poci po zlu.
Iz tog razloga ovo gore mora funkcionirati.
Treba nekako od cigle ponovno napravit telefon ;)

aspirin
26.01.2011., 14:16
Moras malo sacekati da se mob skroz ugasi prije nego udjes u recovery mode.
Sorry, to sam zaboravio napisati.
Ti nisi usao u recovery mode vec u nesto sto ja jos nisam vidio :zubo:

Tijekom rootanja i flashanja uvijek nesto moze poci po zlu.
Iz tog razloga ovo gore mora funkcionirati.
Treba nekako od cigle ponovno napravit telefon ;)

eh da, stvarno se ne bi htio dovest u situaciju da od-cigljivam telefon....

Probao izvadit bateriju i pricekat par min ali sam dobio istu poruku...
Koliko bi trebalo cekat? Nisam bas strpljiv bio, priznajem... mislio sam
da ce cupanje baterije bit dosta....

loser_bolan
26.01.2011., 14:32
eh da, stvarno se ne bi htio dovest u situaciju da od-cigljivam telefon....

Probao izvadit bateriju i pricekat par min ali sam dobio istu poruku...
Koliko bi trebalo cekat? Nisam bas strpljiv bio, priznajem... mislio sam
da ce cupanje baterije bit dosta....

Cupanje baterije je sasvim dovoljno, naravno.
Ne znam stvarno kakav je to modus ali sigurno nije recovery.
Nemoj nista radit dok ne dodje netko pametniji i razjasni stvar.Imam tu vec nekog u vidu tko ce ovdje uletit sa fejspalmom i prosvjetlit nas.

Ebga,
na googletu isto nista pametno nisam do sada nasao -.-

aspirin
26.01.2011., 14:40
Bacit cu ja malo oko na xda developers da vidim njihove upute...

rabbit
26.01.2011., 14:42
čitam i ne nalazim o čemu se radi u kakv si mod ušao da ti i nakon vađenja baterije piše isto? Koliko sam vidio bio ti je problem u sporosti ne? Nije da sam znalac i da mogu pomoći nego me samo zanima o čemu se radi kakvom modu?

cro_denno
26.01.2011., 15:39
froyo stavljen na mob :) ako nebude nes valjalo idem na custom rom

aspirin
27.01.2011., 08:09
čitam i ne nalazim o čemu se radi u kakv si mod ušao da ti i nakon vađenja baterije piše isto? Koliko sam vidio bio ti je problem u sporosti ne? Nije da sam znalac i da mogu pomoći nego me samo zanima o čemu se radi kakvom modu?

Pojma nemam koji je to mod.... napisao sam sta mi ispise kad pritisnem
kombinaciju koja bi me trebala odvest u tzv. recovery mode...

btw. jucer sam zamjenio karticu u teleta sa novom (tom skroz bijelom)
ali stanje se nije popravilo, jucer popodne mi je 2 puta izgubio kontakt
sa mrezom.... totalno sranje da sa novim telefonom ne mogu bit siguran
da sam stalno dostupan....

rabbit
27.01.2011., 09:20
... jucer popodne mi je 2 puta izgubio kontakt
sa mrezom.... totalno sranje da sa novim telefonom ne mogu bit siguran
da sam stalno dostupan....

Meni se čini da je to stvar za reklamaciju telefona :(

aspirin
27.01.2011., 10:07
Meni se čini da je to stvar za reklamaciju telefona :(

a po svoj prilici je tako.... srecom jos nisam nosio nikad telefon
na reklamaciju, ali sad neznam da li ja ostajem bez telefona dok
oni ne otkriju o cemu se radi? mislim plesnuo sam im 1200kn prije
par dana i svecano obecao da cu jos godinu dana bit kod njih i
sad bi trebao bit bez telefona dok se ne otkrije kvar???

rabbit
27.01.2011., 11:19
a po svoj prilici je tako.... srecom jos nisam nosio nikad telefon
na reklamaciju, ali sad neznam da li ja ostajem bez telefona dok
oni ne otkriju o cemu se radi? mislim plesnuo sam im 1200kn prije
par dana i svecano obecao da cu jos godinu dana bit kod njih i
sad bi trebao bit bez telefona dok se ne otkrije kvar???

u najboljem slučaju ćeš dobiti neki zamjenski mob a ovom se ne nadaj barem dva tjedna što je vrlo optimističan vremenski preiod

aspirin
27.01.2011., 13:12
u najboljem slučaju ćeš dobiti neki zamjenski mob a ovom se ne nadaj barem dva tjedna što je vrlo optimističan vremenski preiod

ps.mtr.
zato se i mislim da li da ga nosim ili ne.... Mislim da cu jos
pricekat da vidim koliko je to cesto.... ili da vidim oceli kakav
apdejt androida to rijesit.... Mrzim kad imam sranje sa tek
kupljenom stvari....

cro_denno
27.01.2011., 15:55
procitao sam da stare sim kartice znaju zezati pa te pita pin, jedan decko je promjenio i vise nema problema, tako cu i ja sutra :) da znate ko ima sa tim problema

rabbit
27.01.2011., 20:46
...Mrzim kad imam sranje sa tek
kupljenom stvari....

U potpunosti te razumijem :(:zmaj:

aspirin
28.01.2011., 07:46
procitao sam da stare sim kartice znaju zezati pa te pita pin, jedan decko je promjenio i vise nema problema, tako cu i ja sutra :) da znate ko ima sa tim problema

Probao, nije upalilo...

cro_denno
28.01.2011., 10:57
onda necu ni ici mjenjati, meni se nekad desi da me netrazi po tjedan 2 pin i onda me zatrazi jednom dvaput

aspirin
31.01.2011., 11:23
Posao u butigu gdje sam ga kupio, objasnio problem, kazu dodji sa kutijom i
svim u njoj i dat cemo ti novi... ugodno iznenadjen...

aspirin
01.02.2011., 14:55
jucer zamjenio, jutros prvi put spontano izgubio kontakt s mrezom... ugoda od iznenadjenja splasnula, zivci skacu, tenzije rastu...

cro_denno
02.02.2011., 00:21
to se stvara problem kad prebacuje iz 3G u 2G mrezu, ja trenutno nemam neta na mobu i radi super, ni jednom me nije trazio pin, a imam i froyo pa mozda i to igra ulogu

aspirin
02.02.2011., 07:24
to se stvara problem kad prebacuje iz 3G u 2G mrezu, ja trenutno nemam neta na mobu i radi super, ni jednom me nije trazio pin, a imam i froyo pa mozda i to igra ulogu

dobar prijedlog, stavit cu samo GSM pa vidit oceli danas gubit signal... Hvala!!

aspirin
02.02.2011., 19:42
namjestio samo na GSM i cijeli dan mi se nije izgubio signal... ovo radi al
ne rjesava problem... odnijet cu ga opet u servis....

assassin
02.02.2011., 21:49
Weirdmax- post o i7500 premješten u njegovu temu (http://forum.hr/showthread.php?t=468045).
Nema smisla postati u temu o drugom mobitelu, ako ti u prvoj temi nitko još nije odgovorio...

Victoria 08
04.02.2011., 11:22
Kako izbrisati aplikaciju?skinula sam neku igricu sad je hocu izbrisat pa nikako nece

fawlty82
04.02.2011., 13:11
Kako izbrisati aplikaciju?skinula sam neku igricu sad je hocu izbrisat pa nikako nece

stisneš lijevu fixnu tipku na mobu, pa izabereš Postavke > Aplikacije > Upravljanje aplikacijama > i onda na popisu aplikacija nađeš svoju, klikneš na nju i onda imaš tipku Deinstaliraj!

cro_denno
04.02.2011., 13:20
ili odes u meni di se igra nalazi dugo drzis tipku na toj aplikaciji i onda ce ti se pojaviti x i ponovo stisnes na nju i deinstaliras ju, ako ti nece tako onda kako je rekao fawlty82

Victoria 08
04.02.2011., 15:46
Hvala!

Fidellis
04.02.2011., 23:10
pozdrav svima.. :) jučer sam kupio ovaj mobitel i savršen je... ali to mi je prvi android pa ga još nisam do kraja upoznao.... i neznam baš sve kako funkcionira...
ee sad.. zanima me ako znate.. što moram napravit da spojim uređaj na WLAN kao što mi je spojen i laptop? (znači svaki put kad je u dometu moj WLAN da se automatski bez ponovnog pitanja i zaporke mobitel spoji na moj WLAN)
što moram stisnuti?
1.Traženje i spajanje na wlan ILI
2.Ručno dodavanje WLAN-a??

kod prve opcije me traži WEP heksadecimalni ključ.. jel to isto što i WPA2-PSK ključ????

nakon što se spojim na wlan jel mobitel troši promet wlana ili promet preko mreže?? ja bi htio da troši samo promet preko WLANA....kak da to napravim?

probao sam isključit internet promet (znači da imam samo pozive i sms) ali nisam znao.... kak to napravit?.... mogu jedino isključit sve mreže i stavit mob u izvanmrežni rad.. ali to nije to jer onda mi ne radi sms i poziv...

inače ostavio bi ja uključen promet preko mobilne mreže.. ali u mrak tarifi imam samo 25MB prometa... a čuo sam da neke aplikacije se nadograđuju i uzimaju promet pa me strah da pojedu i više od 25MB prometa...

nadalje... za android market.. jel su to besplatne aplikacije koje se preuzimaju ili??

zanima me kako ugasiti aplikacije koje "rade u pozadini"?? jel to potrebno uopće.?

Hvala unaprijed. :)

assassin
05.02.2011., 07:52
Da, samo upišeš lozinku mreže.
I automatski će ti zapamtiti i spajati se na nju kad dođe u domet.
Naravno, za to ti treba biti stalno uključen WiFi što troši dosta bateriju.
A, možeš i uključiti WiFi (pomoću nekog widgeta, npr.) kad dođeš doma- i mobitel će se spojiti na tvoju mrežu.

Ako si spojen na WLAN- mobitel troši taj promet (vidiš ikonu za WiFi gore u kutu).

Kako isključiti internet imaš u Android tutorialu u mom potpisu.
I o Marketu imaš tamo.

Aplikacije koje rade u pozadini gasiš u postavkama (Settings> Applications> Manage applications> stisneš na neku koja radi i "Force stop"). Pošto je to malo dulji način- postoje "task killer" aplikacije pomoću kojih je to jednostavnije.

Osobno ne gasim pozadinske aplikacije. Ali, neki govore da ubrzava mobitel ako ugasiš neke veće aplikacije nakon korištenja- tipa navigaciju.
Makar Android ne radi na tom principu, ali ljudi nemaju razloga za lagati ovdje- pa... :)
Uglavnom, probaš- jedno vrijeme ih gasi pa vidi je li brže nego kad ne gasiš.

miwo
05.02.2011., 08:35
Bok društvo
Imam samsung i5800 galayx 3 iz tele 2
Preko samsung Kies updateo sam na najnoviju verziju firmwerea i ona je 2.1-update1
Sada je Iskon uveo stream tv i da bi njega gledao preko mob moram imati adobe flash 10.1 ali kada odem instalirati sa adobe stranice kaže da moram imati android 2.2
Tražio sam na netu upute i gledao filmiće na youtubeu ali sve je za i5801 pa mislim da to nije za isti model.
Da li neko ima upute kako nadograditi na 2.2, znam da nešto treba preko programa odina ali koje fileove treba skiniti i od gdje.
Hvala

Thorin
05.02.2011., 10:03
Za sve što će te ikad zanimati, hitro na XDA Developers forum. :mig:

Fidellis
06.02.2011., 17:56
evo.. uspio sam... spojio sam se na WLAN... odlično radi... :)

ali mi preko WLANA neće učitati navigaciju.. odnosno pronać mojui lokaciju... a preko mobilnog interneta hoće...

što se internet prometa preko mobilne mreže tiće; malo je drugačije na mom mobu nego kaj sam pročito tu... ugl.. jel se to isključuje na način da odaberem Način rada mreže: stisnem SAMO GSM??!! do sad mi je bilo na GSM/WCDMA!! znači kad sam na SAMO GSM... nebi mi trebalo jest pare i MB??
Al mislim da je najbolje skinut APNDroid aplikaciju i s njom palit i gasit internet promet.. jelda??

evo sad vidim na tutorilalu... znači CoPilot navigacija skine svoje karte i koristi ih bez internet prometa?!... odlična stvar... :))) moram to isprobat

ee još jedno pitanje... ovog puta za fizički dio moba... :)
jel se vama klima onaj srebrni okvir oko srednje fizičke tipke na mobu??? meni da... pa me zanima jel to normalno???..... mob sam kupio u četvrtak pa mi je malo čudno da bi se to već razlohalo.... hmmm :///

ee jel vama baterija nekak kratko traje?? (možda se moja još nije razradila i postigla optimalnu učinkovitost)...
meni se ugasi mob za dan/dva... a reko bi čovjek da mob ima dosta jaku bateriju... hmmm

e da, kolko kad punite držite mob dugo na punjaču?? jel izvadite odma kad piše 100% ili ga npr ostavite punit preko noći???

hvala unaprijed.. :)

Fidellis
06.02.2011., 18:01
Bok društvo
Imam samsung i5800 galayx 3 iz tele 2
Preko samsung Kies updateo sam na najnoviju verziju firmwerea i ona je 2.1-update1
Sada je Iskon uveo stream tv i da bi njega gledao preko mob moram imati adobe flash 10.1 ali kada odem instalirati sa adobe stranice kaže da moram imati android 2.2
Tražio sam na netu upute i gledao filmiće na youtubeu ali sve je za i5801 pa mislim da to nije za isti model.
Da li neko ima upute kako nadograditi na 2.2, znam da nešto treba preko programa odina ali koje fileove treba skiniti i od gdje.
Hvala

ej ja sam imao isti problem što se tiće tog IskonTV-a... moj galaxy je iz Tmobile-a!!! :)

probaj u preglednik upisati baš ovo: http://player.iskon.hr
tako da te odmah odvede na prikaz prilagođen mobilnom telefonu, a ne na internet stranicu kakva se otvara primjerice na kompjuteru... :)

meni se prvi put otvorio kompjuterski prikaz i imao sam isto kao tu grešku s flash player-om... i onda sam ukucao točno ovaj link... i sve super sada radi... jako sam zadovoljan... :)

evo nadam se da sam pomogao :)

Thorin
06.02.2011., 19:48
evo.. uspio sam... spojio sam se na WLAN... odlično radi... :)

ali mi preko WLANA neće učitati navigaciju.. odnosno pronać mojui lokaciju... a preko mobilnog interneta hoće...

što se internet prometa preko mobilne mreže tiće; malo je drugačije na mom mobu nego kaj sam pročito tu... ugl.. jel se to isključuje na način da odaberem Način rada mreže: stisnem SAMO GSM??!! do sad mi je bilo na GSM/WCDMA!! znači kad sam na SAMO GSM... nebi mi trebalo jest pare i MB??
Al mislim da je najbolje skinut APNDroid aplikaciju i s njom palit i gasit internet promet.. jelda??

evo sad vidim na tutorilalu... znači CoPilot navigacija skine svoje karte i koristi ih bez internet prometa?!... odlična stvar... :))) moram to isprobat

ee još jedno pitanje... ovog puta za fizički dio moba... :)
jel se vama klima onaj srebrni okvir oko srednje fizičke tipke na mobu??? meni da... pa me zanima jel to normalno???..... mob sam kupio u četvrtak pa mi je malo čudno da bi se to već razlohalo.... hmmm :///

ee jel vama baterija nekak kratko traje?? (možda se moja još nije razradila i postigla optimalnu učinkovitost)...
meni se ugasi mob za dan/dva... a reko bi čovjek da mob ima dosta jaku bateriju... hmmm

e da, kolko kad punite držite mob dugo na punjaču?? jel izvadite odma kad piše 100% ili ga npr ostavite punit preko noći???

hvala unaprijed.. :)

Meni se cudne stvari dogadjaju s baterijom, bude na 50%, pa odmah skoci na 5%. Onda ga ugasim i opet mi dodje na 50%, nekad i na 60%.
Baterija nije dobro kalibrirana, jos je najbolji rezultat kad ju iscijedim do kraja i onda ga ugasenog punim.

Sent from my GT-I5800 using Tapatalk

drelja1
07.02.2011., 21:49
Pozdrav ljudi, molio bih za pomoć ako neko zna što je.
Imam problema sa pronalaženjem gps satelita. Instalirao sam navigon i nikako pronaći satelit. Mislio sam da je do aplikacije pa sam probao i pokrenuti google maps ali opet ništa. U postavkama mi je uključeno "koristi gps satelite"ali ništa. Danas sam ga ostavio u autu dok sam vozio oko dva sata da traži satelit i ništa. Zna li neko rješenje za to? Hvala.

cro_denno
08.02.2011., 02:33
instaliraj gpsopt sa marketa, pa onda probaj

fawlty82
08.02.2011., 10:05

ja sam si tako riješio problem. sad mi treba par minuta da nađe signal...

cro_denno
08.02.2011., 12:45
meni nade u par sec kad idem sa njim

drelja1
08.02.2011., 16:35

Uspio sam pronaći samo Gps booster, dali je to taj program. Instalirao sam ga i navigon mi je uspio pronaći satelit. Google maps mi ga i dalje ne može pronaći ali to mi je manje bitno, glavno da navigacija radi.
Usput još jedno pitanje, kako me mučilo to sa gps-om vratio sam mobitel na tvorničke postavke. Kada sam to napravio izgubio sam aplikaciju visepilot koju sam dobio besplatno sa mobitelom (t mobile), kako to mogu vratit i dali se uopće isplati (nisam je ni isprobao)?
Pozdrav

cro_denno
08.02.2011., 17:07
ako ti radi navigon a trebao bi, onda se nemoj zamarati, to je ziva glupost odd navigacije :)

Fidellis
10.02.2011., 12:32
ej jel su ove slušalice koje se dobe uz mob stvarno tako jadne i loše ili se meni samo čini??? omg... totalno razočaranje.... :///

assassin
10.02.2011., 15:17
Kod velike većine mobitela dobiješ bezvezne slušalice.
Makar mobitel koštao ne znam koliko- dobiješ slušalice koje vrijede možda 100 kuna.
Kod nekih Sony Ericssona dobiješ malo bolje, ali uglavnom bezvezne dobivaš uz mobitel.

Thorin
10.02.2011., 18:00
Vjeruj mi da su ove super kakve se inače dobivaju.

aspirin
11.02.2011., 07:07
Kakvih ima, nisu lose...

robil
14.02.2011., 17:08
Instalirao sam Handscent ali mi pokazuje da nemam glazbe na SD kartici. U koju mapu trebam stavit svoje stvari da ga provali? Ili moram napravit neku novu mapu? Hvala.

Fidellis
14.02.2011., 23:00
pa ja ne vjerujem.. na koji ovaj mobitel jadan način funkcionira??... ja izbrišem kontakte iz imenika a on ih odma izbriše meni i iz gmaila...???!!! prejadno... :flop:totalno sam confused sad... :ne zna:

---Spojeno---

uf,,, dobro je!!! :mig: evo uspio sam ih sve vratit... išo sam pod kontakti... vrati kontakte.. unazad 1 dan.. i evo ih sad su opet si na broju... :jumping:

Chome
15.02.2011., 09:37
Bok ljudi.

Ja evo imam Galaxy S i zadovoljan sam ali bi uzeo za curu možda Galaxy 3 pa me zanimaju neki eventualni nedostaci kod moba? Kako radi, kvaliteta fotki i sl.?

cro_denno
15.02.2011., 13:06
uzmi bilo koji mob sa 3mp kamerom i vidit ces :) a ostalo radi lijepo sve, barem kod mene nemam problema

el Torro
19.02.2011., 22:03
Da ne citam sve redom, imam jedno pitanje.
Kako organizirati SMS-ove na gt-i5800(napraviti foldere), i stvoriti nove profile ?
Ima tko kakvo rjesenje ?

Fidellis
20.02.2011., 19:28
ej ja imam na mrak tarifi uključeno 25mb... pa me zanima... jel to dovoljno mjesečno... ako skoro uopće ne koristim net na mobu, osim za zero facebook...??? (inače se spajam na net putem wlana kad sam doma).... zanima me zbog tih tzv. updateova koje kakti vrše aplikacije same od sebe!!! one nat jančin papaju megabajte........!!! jel se to može nekak isključit da mob ne jede pare i megabejte sam od sebe,odnosno da se te aplikacije i stvari ne updateajuu same od sebe a da je internet odnosno podatakovni promet stalno uključen???..... eee moj androidu.... -.-
mislim... stvarno smatram nepotrebnim npr. updateovanje vrmena na mobu... ili recimo nekih aplikacija... pa nisu te aplikacije npr antivirusni program na kompjuteru pa da treba svakodnevna nadogradnja.... na kraju krajeva nek postoji opcija da se narikče ukoliko želi taj update... a ne da mob sam radi kaj hoće bez pitanja... prejadno mi je to nekak.. mislim mobiteli su se danas tolko usavršili onda nemru takvu sitnicu omogučit da se to kontrolira... prejadno...

el Torro
20.02.2011., 19:37
ej ja imam na mrak tarifi uključeno 25mb... pa me zanima... jel to dovoljno mjesečno... ako skoro uopće ne koristim net na mobu, osim za zero facebook...??? (inače se spajam na net putem wlana kad sam doma).... zanima me zbog tih tzv. updateova koje kakti vrše aplikacije same od sebe!!! one nat jančin papaju megabajte........!!! jel se to može nekak isključit da mob ne jede pare i megabejte sam od sebe,odnosno da se te aplikacije i stvari ne updateajuu same od sebe a da je internet odnosno podatakovni promet stalno uključen???..... eee moj androidu.... -.-
mislim... stvarno smatram nepotrebnim npr. updateovanje vrmena na mobu... ili recimo nekih aplikacija... pa nisu te aplikacije npr antivirusni program na kompjuteru pa da treba svakodnevna nadogradnja.... na kraju krajeva nek postoji opcija da se narikče ukoliko želi taj update... a ne da mob sam radi kaj hoće bez pitanja... prejadno mi je to nekak.. mislim mobiteli su se danas tolko usavršili onda nemru takvu sitnicu omogučit da se to kontrolira... prejadno...

Ja sam isključio sve servise koji zahtjevaju pristup internetu. Caka je da se oni nakon restarta moba opet aktiviraju, no ja ga skoro nikad ne isključujem. Isključi pozadinske podatke i podatkovni roaming, i mislim da je to to. Možda ga flasham nekim novim sw jer mi je manipulacija sms-ova i poziva koma.

Fidellis
20.02.2011., 19:53
Ja sam isključio sve servise koji zahtjevaju pristup internetu. Caka je da se oni nakon restarta moba opet aktiviraju, no ja ga skoro nikad ne isključujem. Isključi pozadinske podatke i podatkovni roaming, i mislim da je to to. Možda ga flasham nekim novim sw jer mi je manipulacija sms-ova i poziva koma.

hvala ti... jesam već.. to dvoje mi je isključeno već.. no možeš li mi reći štoje to zapravo podatkovni roaming??? pa šta nije roaming ono kad idem u inozemstvo pa tamo koristim mobitel uz roaming???.... ili to znali kao podatkovni promet.. alo kaj se ne isključuje podatkovni/internet promet brisanjem APN pristupne točke??

ee da.. i još jedno pitanje...u postavkam mreže pod način rada mreže imam 3 opcije..
1.GSM/WCDMA
2.samo gsm
3.samo wcdma

jel gsm označava 2g mrežu, a wcdma 3g mrežu?????

kad hoću stisnut samo GSM onda mi dođe obavijest: Nemoguće promijeniti mreže tijekom aktivne podatkovne usluge. Prekinuti vezu s podatkovnom uslugom i promijeniti dostupnu mrežu??

i jel smijem tu stisnut OK??? iii kak piše "tijekom aktivne podatkovne usluge" kad je sve za prijenos podataka i internet poisključeno...?

el Torro
21.02.2011., 19:35
hvala ti... jesam već.. to dvoje mi je isključeno već.. no možeš li mi reći štoje to zapravo podatkovni roaming??? pa šta nije roaming ono kad idem u inozemstvo pa tamo koristim mobitel uz roaming???.... ili to znali kao podatkovni promet.. alo kaj se ne isključuje podatkovni/internet promet brisanjem APN pristupne točke??

ee da.. i još jedno pitanje...u postavkam mreže pod način rada mreže imam 3 opcije..
1.GSM/WCDMA
2.samo gsm
3.samo wcdma

jel gsm označava 2g mrežu, a wcdma 3g mrežu?????

kad hoću stisnut samo GSM onda mi dođe obavijest: Nemoguće promijeniti mreže tijekom aktivne podatkovne usluge. Prekinuti vezu s podatkovnom uslugom i promijeniti dostupnu mrežu??

i jel smijem tu stisnut OK??? iii kak piše "tijekom aktivne podatkovne usluge" kad je sve za prijenos podataka i internet poisključeno...?

Ne znam točno što bi bilo data roaming no neki podatkovni transfer zasigurno jeste. Iskreno, mobitel imam tek 2 dana, nisam guglao previše, a upute skoro pa nikad ne čitam.
No ako si izbrisao APN, tad je mrežni pristup netu onemogučen, pa bi podatci trebali biti mrtvi. Mogao bi surfati samo preko wifi.
Ako hoćeš mijenjati mrežni protokol gsm/wcdma(umts), forsaj prekid podatkovne mreže, neće mu ništa biti. Makar bih i trebao korisiti 3g, uvijek ga isključim, jedino kad idem na net, uključim ga. umts nije još toliko gust da bi radio na svim lokacijama, a meni svaka minuta baterije može biti bitna.
Mene najviše smeta nemogućnost organizacije poziva i poruka, a ne da mi se tražiti android aplikacije za tu svrhu. Mislio sam da će mi netko tu skratiti muke no još ništa ... :D. Jedino sam skinuo sms managera, ali ništa posebno. Dapače, nakn svakog pokretanja traži prisilno zatvaranje ...

Victoria 08
23.02.2011., 11:57
Imam ovaj mob. mjesec dana i u zadnjih deset dana mi se gasi tjekom razgovora nakon par sekundi,baterija pise da je 99%.
Inace je baterija katastrofa svaki dan ga moram punit,da ga saljem na servis?Jel se jos kome to dogadja?

dak0001
23.02.2011., 13:52
Imam ovaj mob. mjesec dana i u zadnjih deset dana mi se gasi tjekom razgovora nakon par sekundi,baterija pise da je 99%.
Inace je baterija katastrofa svaki dan ga moram punit,da ga saljem na servis?Jel se jos kome to dogadja?

ko će ga znati zašto je to kod tebe tako, velikom većinom nije
moja traje 4 do 4 i pol dana normalne upotrebe
u početku je trajala 2 dana, ali ja ga praznim do kraja i punim preko noći
rijetko kad dopunjavam preko dana, jedino kad mi je baš neophodno
nisam mob pretrpao raznim programima, koji se vrte u pozadini,
stalno nešto ažuriraju i to je to
makar, skužio sam da ako imam stalni pristup netu, manje troši bateriju
ali dok uključim skype i WiFi, baterija je gotova za dan i pol

cickova
23.02.2011., 14:19
@Victoria: gle to je smartphone koji ima "teski" operativni sustav, velik display i puuno nacina povezivanja i programa koji okolo vrte svoje. kad si na netu preko wlana, ili 3G baterija iscuri zacas. i to je normalno. Primjer, kolko laptop drzi surfanja?? meni oko sat i pol i to ak je dobre volje :)

VampiricaLidija
04.03.2011., 08:45
Ponovo imam problem sa Samsungom i5800, naime, imala sam
Facebook aplikaciju na njemu, ali me je nešto zezao chat i ja
sam pritisnula lijevu tipku, i odabrala Logout, te potvrdila taj
logout, a zatim se više nisam mogla logirati u tu aplikaciju, te
sam ju obrisala s mobitela, a sad ju uopće ne mogu ponovo
skinuti s Marketa.

Ima li tko iskustva, može mi pomoći?
Da li sam ja onemogućila mobitelu da se na njega instalira facebook aplikacija? :(

Thorin
04.03.2011., 10:51
Meni radi normalno, znači da nije problem u aplikaciji.

Sad ne znam zašto ga ne možeš skinuti s Marketa, pretpostavljam da su pozadinski podaci uključeni, probaj na kompu otići na Market, logiraj se, upali Wi-Fi na mobitelu i automatski ide na mobitel.

VampiricaLidija
04.03.2011., 15:42
Je, sve je uključeno, sto puta sam pregledala Postavke-Aplikacije, ali ne vidim da je išta isključeno.
Pokušat ću tako, kako mi kažeš, valjda će vrijediti.

Uglavnom, tebi je bilo moguće logirati se ponovo na Face ako bi se odlogirao?
Što ti je pisalo kad bi odabrao logout? Da li ti je tražilo da potvrdiš taj zahtjev?

Meni je, kao jesam li sigurna da želim logout.

Victoria 08
04.03.2011., 16:01
@Victoria: gle to je smartphone koji ima "teski" operativni sustav, velik display i puuno nacina povezivanja i programa koji okolo vrte svoje. kad si na netu preko wlana, ili 3G baterija iscuri zacas. i to je normalno. Primjer, kolko laptop drzi surfanja?? meni oko sat i pol i to ak je dobre volje :)
Sve ja to kuzim,al ide mi na zivce sto mi se gasi tjekom svakog ragovora vec nakon par sekundi,a pise da je baterija 99%.
Nemrem ni szk nazvat da objasnim sta je sa mobom a da se on ne ugasi.
Otic cu u tele2 gdje sam ga uzela i trazit zamjenski :nezna:

Thorin
04.03.2011., 21:57
Je, sve je uključeno, sto puta sam pregledala Postavke-Aplikacije, ali ne vidim da je išta isključeno.
Pokušat ću tako, kako mi kažeš, valjda će vrijediti.

Uglavnom, tebi je bilo moguće logirati se ponovo na Face ako bi se odlogirao?
Što ti je pisalo kad bi odabrao logout? Da li ti je tražilo da potvrdiš taj zahtjev?

Meni je, kao jesam li sigurna da želim logout.
Sve mi radi :)

Vidio sam na Applanetu više aplikacija za Facebook, ali trenutno nemaju servera, pa se malo strpi. :mig:

VampiricaLidija
05.03.2011., 12:52
Ipak u ponedeljak ide na servis, očito nije problem u internet konekciji,
već u samom mobitelu, :(

assassin
05.03.2011., 18:19
el Torro- premješteno u temu o aplikacijama (http://forum.hr/showthread.php?t=571705).

rokonja
06.03.2011., 07:05
Ovako ja sam nadogradio svoji Samsunga na android 2.2 i puno je bolje od 2.1. Al me mući baterija, dal se svima brzo sprazni na igram ili samo menei? Imam ko kakvu navigaciju za njega, a da je se ne spaja na net i da valja rez.?

cickova
06.03.2011., 07:51
cuj, kad se isprazni ugasi i upali mob. najednom dodje na 50%. meni je jucer oko 15h bila na 5%, off/on->50%. pa navecer opet kao prazna, ugasim/upalim->30%. negdje oko 2 ujutro (nakon sat vremena youtubea preko wlana) javlja da je baterija prazna i da treba punjenje. nisam se obaziral. sad je an 15% baterija :D

Thorin
06.03.2011., 09:32
Meni je isto tako i već me pomalo iritira. Planiram instalirati Froyo, pa možda bude bolje. Možda.

A mislim da sam i otkrio misterij zbog čega se gasi sam od sebe. Određeni pritisak na poklopac baterije (npr. prilikom čučanja ako je mobitel u prednjem džepu na hlačama) i paf! Ode. Možda ima još razloga, ali eto. :D
To mi je sinulo kad mi je prijatelj pokazivao na LG Areni (koji ima aluminijsko kučište) kako lagani pritisak na određeno mjesto na poklopcu izaziva blackout.

cickova
06.03.2011., 10:05
ja imam foryo.

glede baterije, na "1%" je vec 10 minuta, vrtim raging thunder, zanima me kolko ce mu trebat da se zgasi (10 min vec :))

krepo :). 1% baterije=20 minuta raging thunder i youtube preko wlana. super zbazdaren mjerac :top:

sad da vidim kolko ce se punit :)

aspirin
07.03.2011., 07:04
Jeli se kome dogodilo da telefon gubi neke postavke sam od sebe?
Recimo stavio sam da mi u imeniku prikazuje samo kontakte sa SIM
kartice i cesto mi izgubi tu postavku tako da mi prikazuje prazni
imenik. Osim toga jucer mi je pogubio nesto iz internet postavki...

cickova
07.03.2011., 15:17
lol, ne...

r0b0
08.03.2011., 10:50
pozz svima,

zanima me jel postoji opcija da se izbrisu iz imenika svi kontakti sa telefona, a ne jedan po jedan, ne sa sim-a samo s telefona i kako to ucinit:) za samsung gt-i5800

zahvaljujem!

Thorin
09.03.2011., 20:02
Problem: preko wi-fi veze mogu iz browsera pristupati svim stranicama, a preko 3G-a nijednoj, dok npr. Tapatalk, Facebook, Market... rade normalno.

cickova
10.03.2011., 15:17
jesi ga resetiro? (on/off). Meni isto tak nije radilo kad sam mobilni internet ukljucil

Thorin
10.03.2011., 17:07
Ma jesam. Evo, sad ne mogu čak ni MMS primiti.

cickova
10.03.2011., 20:57
obrisi APN postavke i ovi operatera da ih rucno ukucas. inace u postavkama negdje i ima opcija da odobris MMS

Thorin
10.03.2011., 21:17
MMS je uvijek odobren, postavke su iste kakve su i bile prije nego je počelo zezati, ali probat ću ih ponovo ubaciti jer drugog rješenja ne vidim.

robil
14.03.2011., 16:28
Ne mogu gledat neki video postavljen npr. na Večernjem ili Indexu. Kakav program trebam? Samo mi napiše da se video ne može reproducirati.

tomisličak
14.03.2011., 18:59
...kako se spajaš na net dok gledaš video..?
...može biti da je problem do postavki modema za wireless...

assassin
14.03.2011., 19:21
Sumnjam da je do toga.
Problem je najvjerojatnije što je to flash video, a I5800 sa 2.1 nema flash.
Tako da preporučam da nadogradiš firmware na 2.2 i tada instaliraš Flash Player.

robil
14.03.2011., 19:24
hvala

seksolino
15.03.2011., 12:03
Sumnjam da je do toga.
Problem je najvjerojatnije što je to flash video, a I5800 sa 2.1 nema flash.
Tako da preporučam da nadogradiš firmware na 2.2 i tada instaliraš Flash Player.

pa sto je izasao sluzbeno 2.2 ili si ga instalirao na crno p.s ako mozes na pm poslat link za nadogradnju

hrki
15.03.2011., 12:08
Ne mogu gledat neki video postavljen npr. na Večernjem ili Indexu. Kakav program trebam? Samo mi napiše da se video ne može reproducirati.

instaliraj skyfire i sve će raditi

https://market.android.com/details?id=com.skyfire.browser&feature=search_result

fawlty82
16.03.2011., 19:47
čitam da bi uskoro po regijama trebao napokon bit službeni update na 2.2...
iako to najavljuju od 10. mjeseca prošle godine... dajte ljudi više...

Thorin
16.03.2011., 21:04
Mislim da je ovaj put Froyo stvarno blizu jer su to objavili na GSM Areni, a tamo su takve vijest provjerene.

brko23
18.03.2011., 13:51
ljudi,trebam pomoć u vezi samsung galaxy i5800!!! kad ga spojim na komp preko usb kabla,piše mi da: "There was a problem installing this hardware: MTP device. An error occurred during the installation of the device. The filename, directory name or volume label syntax is inccorect. Molim vas pomagajte,jer više nemam živaca!!!!

aspirin
18.03.2011., 14:22
Sto zelis postic sa spajanjem na komp? Prebacivanje fajlova ili update telefona?

settings-About phone-USB settings

brko23
18.03.2011., 14:25
a želim si skidat aplikacije za kies-a i naravno da mi ga očita,ako kužiš...
išao sam ja i na settings i pun kup programa instalirao i on mi ga dalje ne želi očitati!! fakat me razočaral mob,a tek sam ga kupio!!

aspirin
18.03.2011., 15:02
jesi namjestio USB settings na KIES? Nisam nikad tako spajao ni instalirao programe...
A uvijek mozes skinut apk spremit ga na sd i instalirat pomocu astro file managera...

Nosi ga na servis... i moj je bio 2 puta u roku 2 tjedna od kad sam ga dobio... Nisam
ni ja zadovoljan s njim.... a od 3 mobitela sta sam gledao za uzet ovaj je bio uvjerljivo
najskuplji... bacen novac....

brko23
18.03.2011., 15:05
ma sve živo i neživo sam namjestio i ne želi..katastrofa,a tek ga kupio prije tri dana...

aspirin
18.03.2011., 15:09
Na garanciju... u biti nije proslo 7 dana od kupnje, vrati ga u butigu i uzmi neki drugi model...
U roku 7 dana mozes vratit telefon i rec: Ne svidja mi se zelim uzet drugi model. Po zakonu ti
to moraju dopustit, to im napomeni ako budu probleme pravili....
Ja sam propustio taj rok jer sam bio lijen, nemoj da se to dogodi i tebi....

BrUn0
18.03.2011., 19:03
mislim da ti to nije do mobitela, nego do windowsa

brko23
20.03.2011., 12:14
a kako onda drugima očita,a imaju windows xp????

tomy234
20.03.2011., 14:02
KIES nije kompatibilan sa Windows 7 64-bit pa je možda u tome problem...

BrUn0
20.03.2011., 14:50
http://www.anythingbutipod.com/forum/showthread.php?t=40237
probaj ovo, treba vremena al bolje išta nego ništa

fawlty82
20.03.2011., 17:50
KIES nije kompatibilan sa Windows 7 64-bit pa je možda u tome problem...

ja imam Windows 7 Ultimate 64-bit i instaliran KIES 2.0 i sve mi radi normalno...

Thorin
20.03.2011., 19:19
Meni je Kies na Win7 64 bit radio dok nisam rootao mobitel, sad radi isključivo ako prije spajanja "izvadim" SD karticu.

qatrica
21.03.2011., 07:57
Prije svega ,pozdrav. Uskoro se nadam postati vlasnik ovog moba. Ugl, pričitao sam sve komentare, forume ,blogove i sl...al ipak me zanima da li bi netko, sa više iskustva, imao volje sastaviti kratki ''tutorial'' za korištenje?! Tipa, po paljenju moba koje programe skinuti, opcije podesiti ( vidim da je bilo problema sa automatskim spajanjem na net i sl. ) aplikacije i sl...Onak, u par crta.
Hvala i pozdrav svima...

cickova
21.03.2011., 09:49
android ko android. Aplikacije i opcije: imas tema na bacanje. vidim potrudila si se citat :top:

cro_denno
21.03.2011., 19:09
Prije svega ,pozdrav. Uskoro se nadam postati vlasnik ovog moba. Ugl, pričitao sam sve komentare, forume ,blogove i sl...al ipak me zanima da li bi netko, sa više iskustva, imao volje sastaviti kratki ''tutorial'' za korištenje?! Tipa, po paljenju moba koje programe skinuti, opcije podesiti ( vidim da je bilo problema sa automatskim spajanjem na net i sl. ) aplikacije i sl...Onak, u par crta.
Hvala i pozdrav svima...dobit ces upute uz mob kad ga kupis

nedimri
30.03.2011., 02:16
dali itko zna koji je tvornicki kod za zakljucavanje ovog mobitela, kod nije od brojeva, nego se upotrebljava neka tehnika povezivanja nekih tocki.dali itko zna ista o tome?

mipa
31.03.2011., 15:12
Molim nekoga ako mi može pomoći gdje da nađem detaljne upute na hrvatskom za navedeni mobitel.Dobio sam upute sa mobom ali nemam na hrvatskom ...

assassin
31.03.2011., 20:44
Izvoli (http://downloadcenter.samsung.com/content/UM/201008/20100809184350437/GT-I5800_UM_Open_Cro_Rev.1.0_100809_cms.pdf).
Inače, upute uglavnom možeš naći na proizvođačevim stranicama (nije meni problem tebi naći, ali da ne moraš čekati da ti netko odgovori) ;)

mipa
01.04.2011., 18:52
puno hvala na uputama...

derba
03.04.2011., 23:38
Pozdrav, kupio galaxy 3 ,procitao sve postove dvaput i ništa neznam. Ovo mi je prvi android, pa mi neke stvari nisu jasne, te bih molio nekoga tko ima strpljenja da mi pojasni.
1.Procitao sam da treba obrisati APN postavke da nebi internet išao preko mobilne mreže (mislim ono kad skidaju pare sa racuna) ja ih obrisao, ali traži da polja nemogu biti prazna što upisati nešto bezveze ili?
2.Pošto želim koristiti iskljucivo wifi što treba ukljuciti, a što iskljuciti (tipa 2g,3g, gsm,vcdma ...)
3.Ukljucim wifi spojim se na mrežu i odem recimo na market i piše mi set up your Google Account i što sad?
4.Što treba uciniti da se stavi neka slika kao pozadina, a da se ne razvuce na sva tri polja?
5.Kako skinuti da se mob sam ne zaljucava nakon određenog vremena, vec da ga ja zakljucam kad hocu (mislim na zakljucavanje ekrana)
Sad se memogu više sjetiti svega što me zanima,ali bice toga još, inace mi se mob cini sasvim ok za pare koje sam dao, ustvari daje više od ocekivanog barem meni. Unaprijed HVALA

cro_denno
04.04.2011., 04:52
1.upisi nes bzvz
2.samo u apn stavi bilo sta i kad ukljucis wifi nek ti nade prezu i spoji se.
3.moras imat gmail acc i preko njega se spajas na market i skidas aplikacije.
4.moras sliku tocne dimenzije ekrana napraviti i stavit je da bude tocno u sredini, moras se malo pomuciti da ti dode tocno
5.u opcijama imas samo na odredeno nemozes staviti da se uopce nezakljuca (za ovo govorim napamet)
kad skuzis mob moci ces sa njime raditi sta oces i ja nisam imao pojma sam sam stavio custom rom brzi je rootao ga i sve prava zvjerka, jos cekam da ga overklokaju da ima 1Ghz a ne ovih 667 ako se nevaram :)

derba
04.04.2011., 06:16
Znaci ako imam recimo gmail od prije upišem gmail adresu i šifru i to bi trebalo biti to, e sad jer se ide pod novi acc(create) ili pod sign in možda glupavo pitanje ali da nešto ne shebem

Thorin
04.04.2011., 06:45
Sign in putem postojećeg accounta.

fawlty82
04.04.2011., 15:23
1.Procitao sam da treba obrisati APN postavke da nebi internet išao preko mobilne mreže (mislim ono kad skidaju pare sa racuna) ja ih obrisao, ali traži da polja nemogu biti prazna što upisati nešto bezveze ili?

ne moraš ništa brisat, možeš si instalirati aplikaciju APN droid pa si možeš sam uključivati i isključivati kad želiš.

mipa
04.04.2011., 19:11
Ovako nariktaj na mobu...

wi-fi postavke načina spavanja kada se naslon ugasi
proxy tvoj ip
ulaz 8080
koristi statičku ip tu stavi kvačicu
ip adresa opet stavi ip adresu
gateway 192.168.1.1
mrežna maska 255.255.255.0
dns1 192.168.1.1
dns2 192.168.1.1
i to je to tako sam ja nariktao i radi bez problema...

sada i mene nešto zanima ako ko zna kako da na wi-fi kada sam prikopčan idem na google tražilicu ne mogu je koristiti...neda mi pošto sam maknuo APN od vipa tako da koristim samo od t-coma tj. wi-fi

derba
05.04.2011., 00:05
Hvala na odgovorima....:top:

dak0001
05.04.2011., 12:12

proxy tvoj ip
ulaz 8080
gateway 192.168.1.1
dns1 192.168.1.1
dns2 192.168.1.1

sada i mene nešto zanima ako ko zna kako da na wi-fi kada sam prikopčan idem na google tražilicu ne mogu je koristiti...neda mi pošto sam maknuo APN od vipa tako da koristim samo od t-coma tj. wi-fi

mislim da ti je dns pogrešan, ako iteš preko tcuma onda je
195.29.150.3
195.29.152.4

hrki
05.04.2011., 13:02

proxy tvoj ip
ulaz 8080
gateway 192.168.1.1
dns1 192.168.1.1
dns2 192.168.1.1

umjesto 192.168.1.1 moguće je i 192.168.2.1 zavisi od providera

mipa
05.04.2011., 16:09
kako to mogu znati šta got zapišem tu radi tako da mi ništa ne smeta za vezu...

mipa
07.04.2011., 09:01
ja sam stavio ove postavke ali to je ako idem preko svog moba na net ali pošto je to skupo ja bi sada išao na net preko moba na wi-fi pošto imam flet ali nemogu otvoriti google zašto samo market otvara evo postavke ...dali tu šta treba promjeniti...

Ime: Internet
APN: gprs0.vipnet.hr ili data.vip.hr (ovisno o tarifnom modelu)
Proxy: 212.91.99.91
Ulaz: 8080
Korisničko ime: 38591
Šifra: 38591
Poslužitelj: Nije postavljeno
MMS centar: Nije postavljeno
MMS proxy: Nije postavljeno
MMS ulaz: Nije postavljeno
MCC: 219
MNC: 10
Vrsta provjere: PAP
APN vrsta: Internet