PDA

View Full Version : Reprodukcija i problematika USB portova-titlova na TV-ima i ostalom

stranice : [1] 2 3 4

Dino007
18.01.2010., 18:40
Pokušavam napraviti da mi proradi USB na TV-u. Da li je ovo siguran put za to napraviti. Hvala!
LG USB Port Hack (http://lgusb.wikispaces.com/#Introduction)

MytByte
18.01.2010., 22:41
Ljudi kažu da je navedeno moguće, a da li je ovo na linku pravi recept za tvoj TV...ne znam...probaj, ako nije pravi nećeš niti moći ući u servisni meni...važno je da ne diraš ništa osim ovoga navedenog...također, budeš li zbog nečega morao nosti TV na servis (ipak je to LG je li :zubo:), moguće je da ti neće priznati garanciju ako si ulazio u servisni meni...

zknezic
24.01.2010., 17:02
hej zanima me da li vrijedi ovo i za stariji model 32lg6000 ne vidim ga na popisu al vidim samo novije verzije od moje?

khodalic
25.01.2010., 13:50
jel ko probo...imam tv sa liste pa bih se okusao u hacku, al me interesira jel kome uspjelo...Ne cini mi se komplicirano..

khodalic
31.01.2010., 17:18
5 sekundi posla! Uspio i jako zadovoljan....
Jel ima koji program koji ljepi titlove na 'film' posto tv ne prepoznaje titlove iz usb-a

MytByte
31.01.2010., 18:20
5 sekundi posla! Uspio i jako zadovoljan....
Jel ima koji program koji ljepi titlove na 'film' posto tv ne prepoznaje titlove iz usb-a

puno posla i čekanja za pogledat film :mig:...jesi li sigurno nazvao titlove apsolutno jednako kao i film? Da li ti slučajno pokaže titl na file listi kad pokrećeš film? ima jedan štos kod LG.ja da označiš titl kvačicom da želiš upravo taj titl koristiti...u kojem su formatu titlovi? morali bi bit srt ili idx/sub nikako samo .sub

khodalic
31.01.2010., 19:43
puno posla i čekanja za pogledat film :mig:...jesi li sigurno nazvao titlove apsolutno jednako kao i film? Da li ti slučajno pokaže titl na file listi kad pokrećeš film? ima jedan štos kod LG.ja da označiš titl kvačicom da želiš upravo taj titl koristiti...u kojem su formatu titlovi? morali bi bit srt ili idx/sub nikako samo .sub

Imam Lg HT sa usb-om tak da mi nije bash neki gušt gledat film preko tv usb-a, jedino sam cito da vrti i mkv zapis (nisam još isprobao) citaj: vrisnula kanta od kompa!

titlovi nisu bili isti, al ih nije bilo ni na file listi, a format titla je ok

MytByte
31.01.2010., 19:58
preimenuj titlove svakako, dakle ako se film zove abc123.avi titl nazoveš abc123.srt...a možeš vjerojatno TV spojit s kućnim kinom preko optičkog ili koaksijalnog digitalnog kabela pa imat zvuk iz mkv-a sa TV-a na kućnom kinu...

brontosaur.69
01.02.2010., 09:27
napravio to na lh3000, sve radi...cita titlove al kak je neko naveo gore moraju obavezno bit istog imena kao i film, cak ima i čžš slova na titlovima...

khodalic
01.02.2010., 14:33
napravio to na lh3000, sve radi...cita titlove al kak je neko naveo gore moraju obavezno bit istog imena kao i film, cak ima i čžš slova na titlovima...

Tnx! budem isprobao dok slozim komp...

khodalic
17.02.2010., 19:34
Tnx! budem isprobao dok slozim komp...

Rade titlovi: ima i č,ć...
Sad me zanima posto tv ima digital optical out a kucno kino optical in jel to mogu spojit kablom pa slusat zvuk sa tv na HT

jvinkovic
28.02.2010., 11:38
Kupio sam sebi Sony Bravia KDL40bx400AEP koja ima ulaz za USB na njega sam spojio externi disk 500GB na kome ima dosta filmova koji su u dvix formatu.
TV ih sve cita bez ikakvih problema ali me zanima kako da postavim titlove na njih???

Cilim
28.02.2010., 12:04
Jel imas na daljinskom gumb "Subtitle", ako imas sta se dogodi kad divx film i titl koji su potpuno istog naziva XxXxX.avi i XxXxX.srt stavis na USB i probas ucitati na TV, kad ucita film stisni gumb "Subtitl". :)

jvinkovic
28.02.2010., 12:08
pise (subtitle not available) A probao sam staviti i
.sub
.srt
.txt

A dali postoji kakv amogucnost da na PC-u ubacim titlove u divix film da se ne mucim vise

Cilim
28.02.2010., 12:22
Postoji, sa programcicima AviSub ili AVIAddXSub zalijepis titl direktno na film i takav snimis na USB ali opet moras sa gumbom "Subtitl" na daljinskom aktivirati titl. :)

Evo i tutorijal:

http://livada.pondi.hr/cgi-bin/tutor/news/news_item.asp?NewsID=49

PS; na PC-u mozes provjeriti jel si titl zaljepio na film samo sa playerom Divixplayer.

MytByte
28.02.2010., 12:53
Postoji, sa programcicima AviSub ili AVIAddXSub zalijepis titl direktno na film i takav snimis na USB ali opet moras sa gumbom "Subtitl" na daljinskom aktivirati titl. :)

Evo i tutorijal:

http://livada.pondi.hr/cgi-bin/tutor/news/news_item.asp?NewsID=49

PS; na PC-u mozes provjeriti jel si titl zaljepio na film samo sa playerom Divixplayer.

ako ne čita vanjski titl, po meni nema rezona da čita "ugrađeni"..mislim da treba "zalijepiti" titl na sliku tj prekodirati video što naravno ruši kvalitetu...
ako ga nakon prolaska kroz AviSub ili AVIAddXSub možeš paliti i gasiti to znači da nije zalijepljen na sliku...

@jvinkovic: da li piše što u uputstvima od TV-a o titlovima?

Cilim
28.02.2010., 13:09
ako ne čita vanjski titl, po meni nema rezona da čita "ugrađeni"..mislim da treba "zalijepiti" titl na sliku tj prekodirati video što naravno ruši kvalitetu...
ako ga nakon prolaska kroz AviSub ili AVIAddXSub možeš paliti i gasiti to znači da nije zalijepljen na sliku...

@jvinkovic: da li piše što u uputstvima od TV-a o titlovima?

Tocno, ovo "zaljepljen na sliku" nemoj bukvalno svatit. :rolleyes:

jvinkovic
28.02.2010., 13:25
Ovo mi sa AviSub radi samo sto mi ej problem sto mi je titl previse nisko ali evo mislim da sam nasao rijesenje a jel postoji neko drugo rijesenje posto imam oko 300 fimlova na disku i ako budme ovako svaki radio trebat ce mi 5 dana da odradim sve to

Na upustvima ne pise nista uvezi titlova

MytByte
28.02.2010., 13:45
znači ipak radi kad je ugrađen? cool...pa zar nisi pitao kako da ubaciš titlove i uspio si, e sad, ako imaš 300 filmova...to je druga stvar, ja sam mislio da te zanima prvenstveno da pogledaš neki film i izbrišeš ga...to nije tako strašno...

Cilim
28.02.2010., 13:49
A kud ti se zuri, tih 300 filmova si skupljao danima, mjesecima, godinama ( sta prema tome znaci pet dana), svaki dan po malo pa ces ih preljepit, za jedan film AviSub to obavi u tri do pet minuta, nema brzeg i jednostavnijeg nacina. :)

jvinkovic
28.02.2010., 13:49
Ali nisma uspio namjestiit visinu titla gdje stoji ta opcija u programu viidm pola titolova pola ne viidm

Cilim
28.02.2010., 14:19
Ovak kad dignes avi file i nakon toga srt file, imas na traci iznad slike u AviSub-u Language, a ispod toga Offsets i ispod mali gumbic koji povlacis po traci, primjetit ces da se titl podize na polozaj koji ti odgovara, eksperimentiraj i zapamti koji je tebi polozaj najbolji. :)

Mortiis
02.03.2010., 19:12
bojim se ovo radit jos da nest nesjebem xD

Mortiis
02.03.2010., 19:59
http://i47.tinypic.com/k394cz.jpg

ovako izgleda moja graf sa zadnje strane..jel to taj hdmi ulaz?....tu ga ustekavam jel?

MytByte
02.03.2010., 20:46
Da, to je HDMI, nije ti nacrtano u uputstvima od ploče?

stipest
02.03.2010., 20:52
Pa piše poviše ta dva utora SPDIF-AUT i ispod HDMI!!!!
Znači ovaj donji je HDMI.

Mortiis
02.03.2010., 21:04
ovaj zaokuzeni je HDMI a ne taj ispod...to je DVI

MytByte
02.03.2010., 22:29
ovaj zaokuzeni je HDMI a ne taj ispod...to je DVI

ne pravi se lud...iznad zaokruženog HDMI-ja i optičkog ulaza u stvarnom svijetu, a ne na slici (na slici je to desno od HDMI-ja), ti je ugravirano SPDIF-OUT i ispod toga HDMI, dakle govorimo o "labelu" a ne samom konektoru :mig:

Mortiis
02.03.2010., 22:31
ahaa o labelu xD
ugl ja sam zaokruzio port.... :D

MytByte
02.03.2010., 22:32
pa dobro si napravio da si ga zaokružio, ali bezveze nas pitaš kad ti je ugravirano HDMI :mig:

Mortiis
02.03.2010., 22:39
sry..nisam nikad spajao jos ovo pa reko da provjerim prije nego dam pare za kabl(koji nije bas jeftin)...
a nebi bas hackirao USB(service only) port na TV-u da slucajno nes nezajebem ili izgubim garanciju

MytByte
02.03.2010., 22:48
sry..nisam nikad spajao jos ovo pa reko da provjerim prije nego dam pare za kabl(koji nije bas jeftin)...

kaj ti je 50 kn skupo?

Mortiis
02.03.2010., 22:52
prijatelj platio 5m 109kn
a meni treba oko 6-7 m...dakle moro bi uzet 10m....mislim da sam vidio da kosta oko 200kn....pa ono bolje provjerit nego bezveze uzimat pa jos da neradi...
u vrijeme recesije svaka kuna je važna :D

MytByte
02.03.2010., 23:03
odnesi komp to TV-a...mogao bi imat problema s 10m HDMI-ja (naglašavam: mogao bi)

Mortiis
02.03.2010., 23:06
a jbg ovakav mi je raspored u sobi ...tesko da mogu ista mjenjat....
valjda ce radit sve.....nisma cuo da je netko imao kakvih problema zbog dužine kabla...valjda se negubi signal :S

MytByte
03.03.2010., 22:50
a opet su neki imali problema...puno ovisi o kvaliteti HDMi sklopa u uređajima...

Mortiis
04.03.2010., 23:17
bas sam pitao ove sto se bavi s tim jel ima kakih problema zbog duzine kabla...kazu nema to veze digitalni signal je uvijek jednak i nece bit problema bio kaabal 5m ili 20m...
eo ja kupio od 10m i sve super radi...samo sto nisam mogao u onaj hdmi utor staviti jer on neradi...mora se preko matične ploče ić...

MytByte
05.03.2010., 23:03
bas sam pitao ove sto se bavi s tim jel ima kakih problema zbog duzine kabla...kazu nema to veze digitalni signal je uvijek jednak i nece bit problema bio kaabal 5m ili 20m...

to hebeno nije istina!!! signal koji ide preko HDMI nije paketiziran kao kod mrežnih protokola (pa mogu ići velike duljine kao LAN) nego je bitstream i potrebni su repeateri nakon par desetaka metara...duljina koja će dati korektnu sliku bez repeatera jako ovisi o:

1) kvaliteti izolacije od vanjskih i internih (intra-kabel) utjecaja
2) HDMI sklopovima na oba kraja

ares01
20.03.2010., 14:05
Pozdrav

Jedno pitanje za vlasnike lg 32lh3000 modela

Uzeo bi taj tv da mi bude monitor za pc jer nema ghostinga i nema input laga vidljivog pa je idealan za igre.Spojio bi ga na Ati 5850 na hdmi.

E sad citam na netu da LG vara ljude i da su na pocetku bili S-ips paneli(LGD) a da sad podvaljuju losije m/s-pva panele(AUO,CMO).

E sad vi koji ih imate koje panele imate?

Mozete provjerit po naljepnici koja se vidi kad se baterijom osvjetli kroz resetku sa straznje strane tv-a tam di je ventilator ili u kutevima.

Drugi nacin je kroz service meni

LP

Mortiis
21.03.2010., 15:51
nisam gledo sta ima ili sta nema...
ali ja sam ga spojio na komp i super mi je slika kad igram igre na njemu

Trixy85
22.05.2010., 15:14
Please HELP!:confused:

TV mi ima ulaz za USB, s kojeg najcesce gledam filmove. Ali.. Kako postaviti titlove? Kad stavim USB u DVD, titlovi sami rade,ne moram nista namjestati.

Zna li netko postoji li mogucnost da i na TVu filmovi s USBa imaju titlove? Mora li biti neki poseban format titlova da bi ih TV ocitao?
Inace, imam Philipsov TV.

Puno hvala, zaista ne znam sto da radim! :)

edit:

spojio sam nekoliko topika na istu temu i ubuduće će se otvaranje novog ovakvog kažnjavati. dakle, svi vi koji ste očekivali čuda od USB portova na vašim televizorima i sad se razočarali, pišite ovdje. u većini slučajeva odgovor će biti "ime titlova mora bit isto kao i filma, npr imefilma.avi i imefilma.srt", te "kupi pošteni player" no tu smo pomoći i za ostale slučajeve :)

obavezno navesti točan model televizora i što je više moguće detalja o fajlovima koji su u pitanju!

Thurgood

cipal
22.05.2010., 15:21
Meni na mom philipsu nije uspilo pokazati titlove

Ovdje smo pisali o tome (http://www.forum.hr/showthread.php?t=534798)

Možda se šta prominilo sa novim firmwareom. Nisam probava...

Cilim
22.05.2010., 15:22
Koji je tocan model tog TV-a. :)

Trixy85
22.05.2010., 15:36
Moj model je 32 PFL 5625 H LED.
Ima li nade? :mig:

deky14
28.05.2010., 22:40
pa u usb moraš ubacit film i titlove istog naziva

Ord Mantel
28.05.2010., 22:49
Mislim da je uzalud, jer Phillips TV (i po riječima samog proizvođača) nema podršku za titlove.

Cilim
29.05.2010., 10:45
Morat ces se koristiti dodatnim nacinima, jedan od pouzdanijih je ljepljenjem titla na film pomocu programa "Ultra video converter", samo taj divx (avi) provuces kroz doticni konvertor i oznacis mu da ubaci odgovarajuci titl. :)

MytByte
29.05.2010., 11:23
Najpouzdaniji je ići na tečajeve engleskog...za filmove na ostalim jezicima tražiti varijantu sa "upečenim" engleskim titlovima :mig:

ursula1000
29.05.2010., 11:41
Najpouzdaniji je ići na tečajeve engleskog...

Aj ma sumnjam da čovjeku treba tečej engleskog :)..Ja ga jako dobro razumijem, al svejedno isto volim titlove pošto ne moram tolko načuliti uši i pratiti, nekak je puno "jednostavnije" s titlovima

MytByte
29.05.2010., 11:50
Aj ma sumnjam da čovjeku treba tečej engleskog :)..Ja ga jako dobro razumijem, al svejedno isto volim titlove pošto ne moram tolko načuliti uši i pratiti, nekak je puno "jednostavnije" s titlovima

ma naravno, bila je šala...:D uglavo, treba se dobro informirati prije kupnje, uzeti stick u dućan i probati, a ne uzdati se u Boga...

stipest
29.05.2010., 11:51
Please HELP!:confused:

TV mi ima ulaz za USB, s kojeg najcesce gledam filmove. Ali.. Kako postaviti titlove? Kad stavim USB u DVD, titlovi sami rade,ne moram nista namjestati.

Zna li netko postoji li mogucnost da i na TVu filmovi s USBa imaju titlove? Mora li biti neki poseban format titlova da bi ih TV ocitao?
Inace, imam Philipsov TV.

Puno hvala, zaista ne znam sto da radim! :)

Evo rješenja za tvoje muke.Provjereno radi,jer meni radi na PS3 koji ima isti problem.

http://www.calcitapp.com/AVIAddXSubs.php

zloglasni
29.05.2010., 14:32
Evo rješenja za tvoje muke.Provjereno radi,jer meni radi na PS3 koji ima isti problem.

ništa od toga

također imam novi philips 5405h i PS3
philips nakon ljepljenja titla neprepoznaje taj file od filma dok PS3 bez problema čita titl

neznam zašto ali je tako

mene zanima da li se na mkv format može titl zaljepiti i onda gledati na fići s titlom jer ps3 ne čita mkv ?

stipest
29.05.2010., 14:37
ništa od toga

također imam novi philips 5405h i PS3
philips nakon ljepljenja titla neprepoznaje taj file od filma dok PS3 bez problema čita titl

neznam zašto ali je tako

mene zanima da li se na mkv format može titl zaljepiti i onda gledati na fići s titlom jer ps3 ne čita mkv ?

Ne može.Jedini naćin za gledanje mkv-a na PS3 je program PS3 Media Server,pa streaming sa računala na PS3.To radi provjereno.Ne treba ni ubacivati titlove.

MytByte
29.05.2010., 15:59
može se premuxirati (nije isto što i prekodirati) mkv u .vob i onda radi na PS3...ali, ljudi, zar vam se zaista da čekati za svaki film da se prekodira s titlovima i pritom izgubi na kvaliteti ili je možda ipak bolje uzeti neki media plejer...da ne pričamo da vjerojatno nemate zvuk na 75% mkv-a jer je zvuk DTS...televizori nižih klasa to ne mogu dekodirati...

treba eto probato s DLNA...F1 driver zan jako mnogo o time i ima phlipsa pa kad bi muse još i dalo da pojasni proces...

The Best F1 Driver
29.05.2010., 16:45
je znam,al ubi ga WMS (Wild Media Server (http://www.wildmediaserver.com/page8.php)) više nije besplatan :mama:

osim toga nekaj i zahebava,nemam titlova na svim novijim filmovima i serijama,dok na starima uredno rade :confused:

očito je do licence samog WMS-a

ali i PS3 Media Server može prekodiravat video i titlove i slat ih putem DNLA i na Phillipsa i naravno i na PS3 (za koji je i dizajniran) ,samim tim po meni trenutno i najbolje rješenje.
s tim da je prilično zaheban kad je Panasonic u pitanju,ali da mu se sredit "Renderer" ,a mislim da je Philipsa prepoznal odmah jest da ga vidi kao Aureu,al kolko se sjećam s njim je sve radilo OK.

concoponco
03.06.2010., 22:20
Poštovani,
imam jedan problem i bilo bi mi lakse nosit se s njim ako mi pomognete. :)
Ovako ide prica koristim AVIAddXSubs vec duze vrijeme i sve je islo super. Odlicno i relativno brzo prebaci,ma sve 5. No prije par dana uzeo sam novi komp i na njemu dobio windowse 7. Skinuo natrag AVIAddXSubs i tu nastaje problem. Kada zelim "zaljepiti" titl na avi format ide bez problema, ali kada to isto probam na MKV formatu (prije nije bilo NIKAKVIH problema) pokrene operaciju radi par sekundi i napise

[The Pacific (720p HDTV x264) - Episode 6.mkv]
Idx/Sub subtitles created.
Completed in 5 sec
END OF OPERATION

Stvarno ne razumijem u cemu je problem. Do sada je sve bilo ok!

p.s. Ljepim titlove da bih mogao gledat na PS3 i to mi je super radilo!

HVALA VAM UNAPRIJED NA POMOCI

MytByte
03.06.2010., 22:30
pa ne čita ps3 mkv...poruka ne ukazuje na nikakav problem, već ti samo kaže da je kreirao titlove i da je izvršio operaciju...jesi li instalirao haali media splitter na windows 7? on ti treba da bi razni programi mogli demuxirati mkv...mislim da ti je to razlog...

concoponco
03.06.2010., 22:37
Poštovai,
hvala na przinskom odgovru kao prvo.
Znam da Ps3 ne cita mkv, u tome nije problem.
Problem je u tome da mi je prije AVIAddXSubs htio raditi tj zaljepiti titlove na mkv+srt filove i naravno automatski ih je prebacivo u divix ili avi format. E to me zanima zasto vise ne radi. Hvala ti puno na pomoci

MytByte
03.06.2010., 23:57
aviaddxsubs pretvara srt u idx/sub titlove koliko znam, upravo zato da bi mogao sam odabrati veličinu slova a ne da ti ovise o plejeru...opet, probaj instalirati haali media splitter...

concoponco
04.06.2010., 09:24
I sto ce mi to? Mislim u cemu ce mi taj program pomoci!?
Instalirao sam ga ali ne znam njegovu svrhu! I moram priznat da me jos muci zasto se to dogodilo s aviaddxsubs. Mozda je problem u nekim postavkama!

Hvala ti puno

zloglasni
04.06.2010., 14:45
evo program koji lijepi titl na film i može se gledati na philipsu preko usb-a bez problema

link za uputstvo (http://answers.yahoo.com/question/index?qid=20080614225918AA2EU4l)

ovdje skinuti program (http://www.afterdawn.com/software/audio_video/video_editing/virtualdubmod.cfm)

ovdje skinuti vobsub (http://www.videohelp.com/tools/VSFilter_DirectVobSub)

znači prvo extract virutal dub mod u folder zatim učinite ovo
-Try use latest VSFilter instead. Install it and then copy the VSFilter.dll to the plugins folder under the Virtualdubmod folder and rename it to VSFilter.vdf. Like c:\program files\virtualdubmod\plugins\VSFilter.vdf

i to je to

uživajte

btw. avatar u 1080p izgleda perfektno na novom philipsu(moj je 5405h)

MytByte
04.06.2010., 19:21
I sto ce mi to? Mislim u cemu ce mi taj program pomoci!?
Instalirao sam ga ali ne znam njegovu svrhu! I moram priznat da me jos muci zasto se to dogodilo s aviaddxsubs. Mozda je problem u nekim postavkama!

Hvala ti puno

svrha mu je da otvara mkv...pomislio sam da možda imaš s tim problema...dalje ne znam...

Cilim
05.06.2010., 09:46
Poštovai,
hvala na przinskom odgovru kao prvo.
Znam da Ps3 ne cita mkv, u tome nije problem.
Problem je u tome da mi je prije AVIAddXSubs htio raditi tj zaljepiti titlove na mkv+srt filove i naravno automatski ih je prebacivo u divix ili avi format. E to me zanima zasto vise ne radi. Hvala ti puno na pomoci

Probaj sa "Ultra Video Converterom" prilikom konvertiranja automatski lijepi titl na sliku, moci ces bez problema gledat prek PS3. :)

MatejScorp13
08.06.2010., 02:18
na lg lcd tv-u preko usb mogu samo gledati slike i audio, ne mogu video ... da li je moguće to kako riješiti ... našao sam ovo http://lgusb.wikispaces.com/

ali kako tu sve velikim slovima pišu da se može pokidati tv, tako da mi se baš ne riskira ipak nije tv cheap da moram novi da kupujem zbog gluposti... ali s druge strane gledao sam šta piše ovdje i izgleda sve jednostavno, samo treba 1 ili 2 opcije pormijeniti, a ostalo se nesmije ništa dirati, jer upravo te druge pormjene mogu pokidati tv :ne zna:

ima tko kakvih isustva s ovime :confused:

MytByte
08.06.2010., 06:27
kako lg nije cheap? :mig:

Prtljanje po service meniju je po dafaultu riskantno, ali ako napraviš točno kako piše i ne diraš ništa drugo, ne bi smjelo biti problema...

The Best F1 Driver
08.06.2010., 07:07
s obzirom da onaj Infinity 8000 HD dođe 350 kn ,a dobiš istu funkcionalnost ,barem mislim da niti TV nema podršku za NTFS i DTS ,a i titlovi su upitni (na 8000 HD navodno rade kak treba) ,to mi djeluje kao sigurnije i pametnije rješenje.

MatejScorp13
08.06.2010., 11:19
:lol: :rofl:

nije lcd nego je plasma

:facepalm:

lg 42PQ3000

kada odem na info i čitam one upute na tv-u, na slikama prikazanim vidi se između Popis slika i Popis glazbe, da se nalazi i Popis filmova, dok kod mene to nema ... ali isto uz te slike na guide stoji note *Popis filmova je dostupan samo na PQ i PS modelima, a šta je moj ako piše PQ :ne zna:

Edit: evo našao, piše PQ i PS ali modeli 60, pa da, a moj 42, mora biti neka glupost :mad:

Mali_Mirko
08.06.2010., 12:18
:lol: :rofl:

nije lcd nego je plasma

:facepalm:

lg 42PQ3000

kada odem na info i čitam one upute na tv-u, na slikama prikazanim vidi se između Popis slika i Popis glazbe, da se nalazi i Popis filmova, dok kod mene to nema ... ali isto uz te slike na guide stoji note *Popis filmova je dostupan samo na PQ i PS modelima, a šta je moj ako piše PQ :ne zna:

Edit: evo našao, piše PQ i PS ali modeli 60, pa da, a moj 42, mora biti neka glupost :mad:

inače ti imaš seriju 3000, a filmovi su enejblani na 6000, 42 je dijagonala ekrana.

Možeš pokušati slijedeće, NARAVNO DA SAM SNOSIŠ ODGOVORNOST AKO NEŠTO POĐE PO ZLU, IMHO OVIM POSTUPKOM AKO NE UĐEŠ U SERV.MENI NIKOM NIŠTA:

1. nabavi neki univerzalni daljinski upravljač ( posudi od nekog ili kupi za cca 70kn, ovo sam ja radio ali na LG LCDu koji je naveden na lg usb hack stranici). JA sam koristio neki jeftini Thompson 3205

2. stisni jednom tipku "TV" na daljincu, nakon toga stisni i drži stisnutu tipku "SETUP" dok lampica na daljncu ne počne svijetliti. tada ukucaj kod 0119

3. skupa stisni tipke "setup" i "-/--" i drži dok TV ne uđe u service meni

4. prati upute sa lgusb.wikispaces.com

Ponavljam još jednom, moj LCD (37LH3000) je na popisu na toj web stranici, TVOJA PLAZMA NIJE, NEMOJ MI POSLIJE PLAKATI

BTW MedijaPlejer je savršen.

MatejScorp13
08.06.2010., 13:20
inače ti imaš seriju 3000, a filmovi su enejblani na 6000, 42 je dijagonala ekrana.

Možeš pokušati slijedeće, NARAVNO DA SAM SNOSIŠ ODGOVORNOST AKO NEŠTO POĐE PO ZLU, IMHO OVIM POSTUPKOM AKO NE UĐEŠ U SERV.MENI NIKOM NIŠTA:

1. nabavi neki univerzalni daljinski upravljač ( posudi od nekog ili kupi za cca 70kn, ovo sam ja radio ali na LG LCDu koji je naveden na lg usb hack stranici). JA sam koristio neki jeftini Thompson 3205

2. stisni jednom tipku "TV" na daljincu, nakon toga stisni i drži stisnutu tipku "SETUP" dok lampica na daljncu ne počne svijetliti. tada ukucaj kod 0119

3. skupa stisni tipke "setup" i "-/--" i drži dok TV ne uđe u service meni

4. prati upute sa lgusb.wikispaces.com

Ponavljam još jednom, moj LCD (37LH3000) je na popisu na toj web stranici, TVOJA PLAZMA NIJE, NEMOJ MI POSLIJE PLAKATI

BTW MedijaPlejer je savršen.

ma neću onda ni pokušavati, samo nije mi bilo jasno kako "toliko" love vrijedi tv a ne može video raditi :(
mislim da je sigurnije kupiti one uređaje za digitalnu tv pa preko njih gledati video na usb :ne zna:

MytByte
08.06.2010., 21:00
ne kužim te, PQ3000 je najjeftinija LG plazma, 3500 kn, to nije ništ love, ti bi za to i da masira???...na jeftinim ili osnovnim modelima drugih proizvođača isto ne radi video prek USB-a...

MatejScorp13
08.06.2010., 21:40
ne kužim te, PQ3000 je najjeftinija LG plazma, 3500 kn, to nije ništ love, ti bi za to i da masira???...na jeftinim ili osnovnim modelima drugih proizvođača isto ne radi video prek USB-a...

blago tebi kad ti je 3500 ništa :s ajd ako može kupi mi još jednu :D

znam i ja da neće tv masirati :(, ali glupavo mi to što ima usb, čita ga bez problema, možeš gledati slike, možeš slušati glazbu, ali video zapise "namjerno" ne vidi :flop:

MytByte
08.06.2010., 22:01
ti očito nisi bio rođen u doba 68 cm sonyja od 1000 DEM-a...

Tv mora imati HARDVERSKi chipset koj će dekodriati Divx/Xvid (mpeg-4 part2) i h.264 (mpeg-4 part10) kompresiju te HARDVERSKI otvarati .avi i .mkv...takav chipset se tipično radi za blu-ray plejere i skuplje je rješenje...tvoj TV vjerojatno ne bi koštao 3500 kn da ima takav chipset...dakle, najvjerojatije ima jeftiniju varijantu koja dekodira samo mpeg-2/mpeg-4 part10 i ne demuxira .AVI ili .mkv u hardveru...ovo ti je možda pre-tehnički ali moraš znati kako stvari rade da bi se s pravom mogao čuditi zakaj nečega nema...osim toga PQ je stari model...

MatejScorp13
08.06.2010., 23:45
da li mi možeš onda ti kao osoba koja više o tome zna od mene preporučiti šta da radim :ne zna: nemoj mi samo reći kupi novi tv :mig: :D

nemam one "jeftinjare" za digitalnu jer mi ne treba, ali sam vidio da one imaju kao taj neki Popis filmova (možda je drugačije napisano ali to je to), samo što koliko je to opet to ... da li su oni chipirani da mogu čitati "sve i svašta" ili su i oni limitirani, ali opet do koje granice, btw. mislim na one digitalne uređaje što su nekih 200-300kn (da ne bi mislio da ciljam na neke od preko 1k :mig:)

MytByte
09.06.2010., 06:48
pokušavam pretpostaviti na što misliš, ali nema veze, ionako jer jedino rješenje, ma koliko nesavršeno bilo, a koje možeš platiti, bi bio uređaj kojeg je F1 gore predložio: DVB-T mpeg-4 receiver Infinity 8000HD...mogao bih ti predložizi i skuplji Vivax 410 za cca 450 kn...ali sve ti to ima ovu ili onu manu (infinity - moraš rezat mkv, nema zvuka iz DTS-a, viviax - nema zvuka iz DTS-a, problem s aspektima, titlovi mali ali pošto imaš 42" ekran, ajde de) ali ove i slične probleme bi imao i da uspiješ aktivirati LG da pleja USB video ...

infinity je najmanje loše rješenje...da i te uopće zanima mkv ili samo divx/xvid, evebtualno Divx/Xvid HD jer za to je odličan...

MatejScorp13
09.06.2010., 09:08
hvala na pomoći, ali evo nekako sam na kraju opet došao na novu ideju a to je kupiti HDMI kabel od 20m :rolleyes: i spojiti komp sa tv, i onda može sve i svašta :cerek: (vidim u chipoteci je on 155kn)

šta kažeš za to ?

Mali_Mirko
09.06.2010., 09:16
hvala na pomoći, ali evo nekako sam na kraju opet došao na novu ideju a to je kupiti HDMI kabel od 20m :rolleyes: i spojiti komp sa tv, i onda može sve i svašta :cerek: (vidim u chipoteci je on 155kn)

šta kažeš za to ?

Vjerojatno najbolje riješenje.

MytByte
09.06.2010., 17:53
vjerojatno...ako neće gubici i vanjske smetnje bitio preveliki da HDMi chipseti ne uspiju kompenzirati greške...sve ovisi...kupiš probaš...

utna
18.09.2010., 18:41
evo cijeli dan se mucim sa slicnim problemom i nasao sam rjesenje

ovaj program je sigurno 5x brzi od gore navedenog i podrzava batch processing.

pozdrav

MytByte
19.09.2010., 08:12
evo cijeli dan se mucim sa slicnim problemom i nasao sam rjesenje

ovaj program je sigurno 5x brzi od gore navedenog i podrzava batch processing.

pozdrav

brži je jer ne stavlja titlove u sliku nego kao posebni track...a da bi to radilo uređaj mora podržavati Divx Ultra...mnogi ne podržavaju pa, nažalost nije univerzalno rješenje...

Dino007
01.10.2010., 21:04
Na USB menuu piše da se samo mogu gledati slike i slušati glazba ali ne i da se mogu gledati filmovi, da li je moguće napravit neki hack za to ili ne.
Hvala!

http://www.tunica.hr/catalog/images/32LD450.jpg

lester
14.10.2010., 17:52
Imam problem sa ubacivanjem titlova u mkv datoteke.
Naime, imam Philips 32pfl5625h, kad pomoću mkvmergegui-a ubacim titlove u film, više ga ne mogu pokrenuti na TV-u sa USB-a.
Napominjem da na kompu radi normalno, te da sam filmove pokretao prije ubacivanja na TV-u.
Trebam li nešto dodatno podesiti u postavkama u mkvmergu ili postoji neki drugi program pomoću kojeg mogu reproducirati mkv filmove sa titlovima preko usb-a (ne želim ih konvertirati u avi ili neke druge formate)?

MytByte
14.10.2010., 22:55
a da ne stavljaš titlove u mkv nego ih ostaviš kao zasebne, u istom direkroriju s filmom i istog naziva koa film? Možda ih Philips ne čita...

Ord Mantel
14.10.2010., 23:09
Da, mislim da sam negdje na njihovim službenim stranicama pročitao da ne podržavaju eksterne titlove. Znači, reenkodiranje sa prženjem u sliku.

lester
15.10.2010., 06:49
Da, mislim da sam negdje na njihovim službenim stranicama pročitao da ne podržavaju eksterne titlove. Znači, reenkodiranje sa prženjem u sliku.

Točno, ne podržavaju titlove.
Kako ih mogu spržiti u sliku? Je li moguće da kvaliteta slike nakon prženja ostane iznad kvalitete dvd slike?

MytByte
15.10.2010., 07:12
i eto, opet se potvrđuje prednost kupnje zasebnog media plejera kojeg možeš i nekamo odnijet...

happydayhr
15.10.2010., 07:23
Najpouzdaniji je ići na tečajeve engleskog...za filmove na ostalim jezicima tražiti varijantu sa "upečenim" engleskim titlovima :mig:

A za kineske ili vijetnamske filmove koji nisu sinkronizirani na engleski jezik ili se ne mogu upeč titlovi?
belj

MytByte
15.10.2010., 07:28
A za kineske ili vijetnamske filmove koji nisu sinkronizirani na engleski jezik ili se ne mogu upeč titlovi?
belj

????:ne zna:

Ord Mantel
15.10.2010., 19:00
Kako ih mogu spržiti u sliku? Je li moguće da kvaliteta slike nakon prženja ostane iznad kvalitete dvd slike?
Sad ovisi što podrazumijevaš pod "kvalitetom DVD slike". Rezoluciju ili nešto drugo? Jer gledao sam i divx-e u skoro "DVD" rezoluciji i izgledali su bolje nego taj film u DVD formatu. Ma, gledao sam i HD divx-e, koji nimalo nisu zaostajali za HD.mkv videom. Sve ovisi što se radi sa videom. U svakom slučaju kod reenkodiranja dolazi do neznatnog pada u kvaliteti slike, ali opet ovisi o načinu enkodiranja.
Način upržavanja u sliku imaš opisan u linkovima u ranijim postovima, a ja sam to davno radio sa Virtual Dubom. Kažem davno, jer to sam radio dok sam imao uređaje koji nisu podržavali titlove. Sad sam se modernizirao. :)

Cilim
17.10.2010., 11:19

Probaj sa Ultra Video Converterom. :)

ZG_ST
31.10.2010., 08:13
Ja imam LG32LD550 na kome je bilo onemogućeno gledanje filmova preko USB-a, ali sam ga jučer uspio uključiti. Ako do sada nisi riješio svoj, javi se pa ću ti opisati kao sam to učinio.

Hazz
31.10.2010., 11:17
Pozdrav, imam televizor LG 32LD420 pa me zanima dal je netko uspio hakat USB port da se mogu i filmovi gledat.

ZG_ST
31.10.2010., 14:23
Možda ti može pomoći ova stranica

http://lgusb.wikispaces.com/message/view/home/24697971?o=0

frčkica
08.11.2010., 08:59
Bok!na tv-u imam usb ulaz,mogu peko njega gledati video,slike,slušati glazbu...ono što me muči je što mi neke filmove uopće ne prikaže na popisu kad uštekam usb,a neke koje prikaže na popisu kad stisnem play javi da je nepodržana datoteka...svi su u formatu avi,pa ne znam u čem je problem...i ako je do nečega na što trebam obratiti pažnju kad skidam filmove,može mi netko reći na što da gledam kako bi bila sigurna da će mi ih kasnije prikazati na tv-u pa dane skidam sve to uzalud? hvala!:)

edit:

spojio sam nekoliko topika na istu temu i ubuduće će se otvaranje novog ovakvog kažnjavati. dakle, svi vi koji ste očekivali čuda od USB portova na vašim televizorima i sad se razočarali, pišite ovdje. u većini slučajeva odgovor će biti "ime titlova mora bit isto kao i filma, npr imefilma.avi i imefilma.srt", te "kupi pošteni player" no tu smo pomoći i za ostale slučajeve :)

obavezno navesti točan model televizora i što je više moguće detalja o fajlovima koji su u pitanju!

acer
08.11.2010., 15:36
E još da si napisala o kojem se TV-u radi mozda bi ti netko mogao dati neki odgovor.

sasa666
10.11.2010., 07:43
Bok!na tv-u imam usb ulaz,mogu peko njega gledati video,slike,slušati glazbu...ono što me muči je što mi neke filmove uopće ne prikaže na popisu kad uštekam usb,a neke koje prikaže na popisu kad stisnem play javi da je nepodržana datoteka...svi su u formatu avi,pa ne znam u čem je problem...i ako je do nečega na što trebam obratiti pažnju kad skidam filmove,može mi netko reći na što da gledam kako bi bila sigurna da će mi ih kasnije prikazati na tv-u pa dane skidam sve to uzalud? hvala!:)

Potraži na netu koje formate podržava tvoj televizor... to što su svi avi nije bitno, u avi datoteci mogu biti različiti formati kompresije i videa i zvuka...

koji tv imas?

frčkica
10.11.2010., 10:33
tv je telefunken TH19D916U-C LED

lg_freak
12.11.2010., 11:15
:eek: nis cudno za turskafunken... budi zadovoljna kaj uopce ista cita :cerek:

k-kekec
12.11.2010., 11:37
tv je telefunken TH19D916U-C LED

:D još jedna Feniks-marka...
cijelih 20 godina ih nije bilo...(od kraja 80tih do danas)

MytByte
12.11.2010., 11:54

mogućnosti čitanja raznih AV formata nema veze s kvalitetom :mig: niti drugi ne čitaju sve...avi nije video kodek nego samo kontejner u kojemu može biti bilo što...

Telefunken niti danas nije turski, ali im proizvodnja televizora jest...:mig:

Bimbo10
15.11.2010., 13:52
ja sam jučer ugradio softwer v.3.15 na LG LH3000 za aktivaciju USB-a, a nakon što sam ušao na servisni meni sve radi super jedino ne čita titlove niti se isti pojavljuju u fileu kada otvorim opciju filmova na USB-u meniju. čak sam titlove i preimenovao kao i naslov filma npr. The Expendlabes 2010.avi i The Expendlabes.srt. Inače opcije titlova u meniju su isključene i ne mogu ništa uštimati preko daljinskog.... molim za malu pomoć ako je tko imao slična iskustva.

Zoranh
15.11.2010., 15:28
ja sam jučer ugradio softwer v.3.15 na LG LH3000 za aktivaciju USB-a, a nakon što sam ušao na servisni meni sve radi super jedino ne čita titlove niti se isti pojavljuju u fileu kada otvorim opciju filmova na USB-u meniju. čak sam titlove i preimenovao kao i naslov filma npr. The Expendlabes 2010.avi i The Expendlabes.srt. Inače opcije titlova u meniju su isključene i ne mogu ništa uštimati preko daljinskog.... molim za malu pomoć ako je tko imao slična iskustva.

The Expendlabes 2010.avi i The Expendlabes.srt. i eto problema ,di ti nestade 2010 u srt file-u :(:eek:

Bimbo10
15.11.2010., 16:28
The Expendlabes 2010.avi i The Expendlabes.srt. i eto problema ,di ti nestade 2010 u srt file-u :(:eek:

pa dobro, stavio sam i ja 2010. na kraju naziva titlova sam sam malo u žurbi krivo napisao na ovaj post.... inače mislim da sam riješio problem. prije dok titlovi nisu radili stavio sam avi. i srt datoteku u jednu mapu istog naziva. kasnije sam iste datoteke stavio na USB bez mape i označio prilikom pokretanja u USB meniju iako titlovi nisu vidljivi ni očitani. Kasnije su titlovi normalno očitani u filmu i to sa kvačicama. thanks....

MytByte
15.11.2010., 19:43
izbjegavaj razmake i predugačke nazive općenito, da budeš siguran da nije nešto tako glupo, a ti osijedio od muke...

Boboton
18.11.2010., 13:58
Kupio sam Philips 32PFL5605H (Serija 5000) koji između ostalog podržava reprodukciju MKV H.264 datoteka. Pokušao sam reproducirati nekoliko datoteka s USB diska formatiranog u NTFS file formatu. Neke datoteke se uredno reproduciraju, a neke se jednostavno ne mogu učitati. Napominjem da su sve testirane datoteke veličine između 10GB i 12GB. Iako u priručniku od televizora piše da podržava samo FAT i DOS file sistem, moj televizor uredno čita i NTFS file sistem.

Iz toga se vidi da veličina datoteka nije razlog što se neke datoteke ne učitavaju (FAT32 ograničenje = max 4GB datoteka), već je najvjerojatnije razlog u codec-u (ili možda nečem drugom). Da li netko od forumaša ima ideju kako rješiti ovaj problem i da li ima sličnih iskustava.

Inače, ovaj televizor nema podržano brisanje neželjenih programa (ili ja neznam kako to učiniti), a EPG je podržan samo ako za zemlju ne odaberete Hrvatsku već neku drugu zemlju. Npr. Francusku, Njemačku itd.

Bara
18.11.2010., 13:59
A kada se kaže da je pametnije kupiti samostalni media player onda se neki prave blesavi.:kava:

Boboton
18.11.2010., 14:08
A kada se kaže da je pametnije kupiti samostalni media player onda se neki prave blesavi.:kava:

Možda je pametnije, ali sigurno i skuplje. WD media player košta cca 900 HRK.

Thurgood
18.11.2010., 16:15
ima ih i za 300-400, tipa Infinity 8000 HD. imaš cijeli topik o njemu. ako neće, neće. jbg. prekodiravanje svakog filma je mukotrpan posao. probaj:

propustiti ove koji neće kroz mkv2vob

pregledati fajlove koji rade i koji ne rade pa usporediti, naći neki uzorak u ponašanju. softveri tipa VideoInspector, MediaInfo, ili štajaznam... desni klik u KMPlayeru > media info

MytByte
19.11.2010., 10:51
Možda je pametnije, ali sigurno i skuplje. WD media player košta cca 900 HRK.

...kupiš bolji a jeftiniji TV bez media plejera i dokupiš WDTV...:mig: pa te košta isto...

Vermox
19.11.2010., 11:23
...kupiš bolji a jeftiniji TV bez media plejera i dokupiš WDTV...:mig: pa te košta isto...
i imas bolji i tv i media player lol..samo da se malo vise citalo forum..

lg_freak
19.11.2010., 15:31
mogućnosti čitanja raznih AV formata nema veze s kvalitetom :mig: niti drugi ne čitaju sve...avi nije video kodek nego samo kontejner u kojemu može biti bilo što...

Telefunken niti danas nije turski, ali im proizvodnja televizora jest...:mig:

ma dobro, ono bitno smo se skuzili ;)

luka249
19.11.2010., 15:47
uglavnom imam http://hdtelevizija.com/2009/04/30/philips-ov-novi-82-cm-lcd-s-mpeg-4-dvb-tc-prijamnikom/

imam utor za usb ,naso sam da moze prikazivat h264 i divix i sve ja to lijepo konvertiram u to prebacim na stick i nekad oce a nekad nece jel to moze biti mozda do usb jer sam ga kupio na ebayu pa mislim da ga je neki japanac sklepo na brzinu :D sad me zanima bili radilo da kupim neki original stick :p

MytByte
19.11.2010., 20:04
japanci ništa ne sklepavaju na brzinu, htio si reći Kinez?

dakle: (nestručni) ljudi (pirati) koji kodiraju h.264 ponekad kodiraju van standardiziranih specifikacija...još jedan od dokaza da su media plejeri ugrađeni u TV u konačnici bačen novac ako se TV bira samo radi njih...

luka249
19.11.2010., 20:50
japanci ništa ne sklepavaju na brzinu, htio si reći Kinez?

dakle: (nestručni) ljudi (pirati) koji kodiraju h.264 ponekad kodiraju van standardiziranih specifikacija...još jedan od dokaza da su media plejeri ugrađeni u TV u konačnici bačen novac ako se TV bira samo radi njih...

kaj onda mogu napraviti da radi :D

MytByte
19.11.2010., 20:55
kaj onda mogu napraviti da radi :D

probaj remuxirati mkv ponovo u mkv, ako je baš do nekog problema s mkv-om, ak nije, najbolje da ponovo skineš drugačiju verziju i paziš pri tome da je označeno s DXVA ili High@L4.1...

Bara
19.11.2010., 21:01
Najbollje je rješenje kupnja smastalnog media playera i prst u uvo, više puta je pisano o tome.

nix555
19.11.2010., 22:45
Imam tv Samsung le37c530. Kada gledam film preko usb, sve super do nekih 45 minuta filma, a onda nestanu titlovi i tako svaki puta, titlovi su uvijek srt file skinut preko podnapisa i na kompu rade dobro, ali na tv ne:ne zna:....help

luka249
20.11.2010., 18:29
Najbollje je rješenje kupnja smastalnog media playera i prst u uvo, više puta je pisano o tome.

kaolko kosta

MytByte
20.11.2010., 19:08
700+ kuna

luka249
20.11.2010., 19:17
700+ kuna

:eek:

MytByte
21.11.2010., 08:23
:eek:

nemoj odgovarati samo emoticonima jer ćeš zaraditi karton :mig:...ako želiš puštati HD mkv u h.264 kompresiji, jeftinije nećeš proći, ako te zanima samo Divx, možeš proći jeftinije, ali čini mi se da TV to ionako dobro odrađuje...

luka249
21.11.2010., 09:25
nemoj odgovarati samo emoticonima jer ćeš zaraditi karton :mig:...ako želiš puštati HD mkv u h.264 kompresiji, jeftinije nećeš proći, ako te zanima samo Divx, možeš proći jeftinije, ali čini mi se da TV to ionako dobro odrađuje...

fuckas karton :D

STony
22.11.2010., 15:26
Ignorirajte pravila i dalje...

Držite se teme, molim!

5k3t4r
24.11.2010., 06:53
Čita .avi i .mp4 s zaljepljenim titlovima. Za konvertiranje koristim Format Factory. Ja zadovoljan. Ko ima viška novaca nek si kupi media player.

madsav
27.11.2010., 09:27
Samsung PS42C450

video - reproducira avi (divx, xvid), mp4-mkv (h264,x264), mpeg2 ( i vob), sve bez problema
audio - mp3, ac3, dts, aac
titlovi - srt (ostale nisam isprobao)

problemi - h264 podržava do level 4.1 , ponekad se nađe kodirano na viši level i tada hex editorom promjenim level u 4.1 bez rekodiranja videa, wmv mi za sad ne podržava

nedostaci - media player ne podržava zoom slike već samo ima mogućnost rastezanja do rubova (problem samo kod reprodukcije 4:3 sadržaja)

MytByte
27.11.2010., 09:46
Samsung PS42C450

problemi - h264 podržava do level 4.1 , ponekad se nađe kodirano na viši level i tada hex editorom promjenim level u 4.1 bez rekodiranja videa, wmv mi za sad ne podržava

i kad to napraviš onda prihvaća video i pleja ga?

madsav
27.11.2010., 11:48
i kad to napraviš onda prihvaća video i pleja ga?

Uglavnom da (jedan do sada mi nije uspjelo)

Evo po ovome radim (nemam sad link):

Open your movie in your hex editor of choice and do a case sensitive search
in ASCII mode for “avcC” (without the quotes), or for 61 76 63 43 in hex.
Once it is found, you will see in hex mode a series of numbers immediately after:

The first hex number is usually 01 and unimportant for our purpose.
The hex numbers which follow determine the profile type:

42 E0 – for Baseline Profile
67 4D 40 – for Main Profile
58 A0 – for Extended Profile
67 64 00 - for High Profile

The number after that is the level, in hex, e.g.:

1F (31 in dec) is level 3.1
29 (41 in dec) is level 4.1
33 (51 in dec) is level 5.1

In order to successfully change the AVC level, do a search and replace for all
instances of the profile/level number you encounter in the file with the value
you need. E.g. if you see that the file is High Profile Level 5.1 and you wish
to change it to High Profile Level 3.1, do a search in hex for all instances of
64 00 33 and replace them with 64 00 1F.

Save the file and you are done.

MytByte
27.11.2010., 16:41
Uglavnom da (jedan do sada mi nije uspjelo)

Evo po ovome radim (nemam sad link):

Open your movie in your hex editor of choice and do a case sensitive search
in ASCII mode for “avcC” (without the quotes), or for 61 76 63 43 in hex.
Once it is found, you will see in hex mode a series of numbers immediately after:

The first hex number is usually 01 and unimportant for our purpose.
The hex numbers which follow determine the profile type:

42 E0 – for Baseline Profile
67 4D 40 – for Main Profile
58 A0 – for Extended Profile
67 64 00 - for High Profile

The number after that is the level, in hex, e.g.:

1F (31 in dec) is level 3.1
29 (41 in dec) is level 4.1
33 (51 in dec) is level 5.1

In order to successfully change the AVC level, do a search and replace for all
instances of the profile/level number you encounter in the file with the value
you need. E.g. if you see that the file is High Profile Level 5.1 and you wish
to change it to High Profile Level 3.1, do a search in hex for all instances of
64 00 33 and replace them with 64 00 1F.

Save the file and you are done.

To sam i sumnjao...to ne mijenja stvarni level kodiranja nego sam informaciju o levelu koju mnogi dekoderi ionako ignoriraju...ako je datoteka zaista kodirana po parametrima L5.1, moguće je da neće raditi i ako se promijeni info u L4.1...koja je manifestacija ove jedne datotke koja ne radi?...da li se prekomjerno kocka ili se uopće ne pokreće???

MMachéte
27.11.2010., 17:01
Ja sam naletio na slican problem kao ovaj gore , kod jednog playera bas , i pomoglo je remuxiranje , ne sjecam se tocno naziva programa , nesto kao mkvtoolnix , ako nekog zanima pogledacu doma.
U njemu je potrebno stavit opciju "compresion - none" kao da se iskljuci kompresija , i onda radi.traje desetak minuta.

MytByte
27.11.2010., 19:01
Ja sam naletio na slican problem kao ovaj gore , kod jednog playera bas , i pomoglo je remuxiranje , ne sjecam se tocno naziva programa , nesto kao mkvtoolnix , ako nekog zanima pogledacu doma.
U njemu je potrebno stavit opciju "compresion - none" kao da se iskljuci kompresija , i onda radi.traje desetak minuta.

AVC level se može promijenit i preko mkvtoolnixa...

jura_19
28.11.2010., 00:37
imam lg 32ld350,problem je što neki filmovi rade normalno,a neki ne,problem je u tome što zvuk nije sinkroniziran sa slikom,u čem bi to mogao biti problem,spajam hd transcend od 320 gb???bi li možda novi firmware to rješio?

madsav
29.11.2010., 21:38
To sam i sumnjao...to ne mijenja stvarni level kodiranja nego sam informaciju o levelu koju mnogi dekoderi ionako ignoriraju...ako je datoteka zaista kodirana po parametrima L5.1, moguće je da neće raditi i ako se promijeni info u L4.1...koja je manifestacija ove jedne datotke koja ne radi?...da li se prekomjerno kocka ili se uopće ne pokreće???

U stvari ta datoteka je već imala L4.1 - moja greška - sada sam je ponovno uzeo i gledam. TV se jednostavno zablokira na učitavanju i pomaže jedino isključivanje iz napajanja. Level se može jednostavno promijeniti i programom
h264info ali na toj se i on sruši (runtime error). Analizirao sam je i programom avinaptic i vidi se da ima više b_pyramid , ref. frejmova i još nekih razlika od drugih koje rade. Probao sam je remuxat, promjenio audio u mp3 itd ali ništa - video je problem.

Zaključak: do sada mi je svako editiranje levela upalilo, ovo je nešto drugo...

k-kekec
30.11.2010., 13:00
imam i ja c450 i nije mi toliko stalo do toga što od formata i .mkv čita...riješio problem sa media playerom...jer, kakav je užitak stavit film na stik ili ext. HDD i zavalit se sa pijačom, pa tek onda skužit da TV baš nebi to reproducirao sada...

ENĆIL
30.11.2010., 19:49
jel možete POMOĆIIII ..... e ovako ide stvar , a znam da će se nekaj smijati al što mogu ...??????

[b]kupio sam sony bravia 37bx401 e sad on ima taj DIVIX HD PIŠE I NEKI KLJUČEVI IMAJU NEKUŽIM ZAŠTO SU TI KLJUČEVE , A GLAVNO PITANJE JE KAK SAD NA USB JEL JA MOGU SKINUTI FILM I GLEDATI GA NA TV I PREVOD [/b , MISLIM KAK TREBA TO SLOŽITI NA USB DA GA TV OČITA JEL GA MOŽE ČITATI SA PREVODOM IL NE
DA TV NEMA UPUTE NA NAŠEM HRVATSKOM , TAK DA IMA NJEMAČKI AL NEMAM BLAGE SAMO MALO ENGLESKOG , AKO MOŽE MI NEKO MALO POJASNITI ŠTA JE TAJ DIVIX I JEL TO KAKO SNIMIM SA KOMPJUTERA I PREBACIM NA USB ,JER TREBA NEKI FAJL NAPRAVITI I KAK SE TAJ PREVOD UBACI DA GA TV OČITA , ZNAM NA BS PLEJERU KAD SKINEM FILM I PRIJVEOD OČITAM GA I TO JE TO ...

HELLPPPPPPPPPPPPPPPPPPPPPPPPPPP

clansman
04.12.2010., 21:13
Dakle, kupio si ja ovu novu telku i stvarno je mrak. samo mi jedna stvar nije jasna...navodno prek usb-a čita .mkv i .avi filmove, ali kad stavim usb unutra piše ne meniju "prazno" tj. da ničeg nema gore...a sigurno ima

pa ako ima netko neku ideju što bi mogao biti problem. da nije problem u nazivu fajlova ili nešto slično...?

clansman
06.12.2010., 00:32
Dakle, kupio si ja ovu novu telku i stvarno je mrak. samo mi jedna stvar nije jasna...navodno prek usb-a čita .mkv i .avi filmove, ali kad stavim usb unutra piše ne meniju "prazno" tj. da ničeg nema gore...a sigurno ima

pa ako ima netko neku ideju što bi mogao biti problem. da nije problem u nazivu fajlova ili nešto slično...?

bilo tko? :(

grunft
06.12.2010., 08:01

Pročitao si upute ?
Možda format sticka - FAT ili NTFS...

clansman
06.12.2010., 09:50
Pročitao si upute ?
Možda format sticka - FAT ili NTFS...

jesam...probao i fat, fat 32, ntfs...

ivica 8
06.12.2010., 16:59
jel možete POMOĆIIII ..... e ovako ide stvar , a znam da će se nekaj smijati al što mogu ...??????

[b]kupio sam sony bravia 37bx401 e sad on ima taj DIVIX HD PIŠE I NEKI KLJUČEVI IMAJU NEKUŽIM ZAŠTO SU TI KLJUČEVE , A GLAVNO PITANJE JE KAK SAD NA USB JEL JA MOGU SKINUTI FILM I GLEDATI GA NA TV I PREVOD [/b , MISLIM KAK TREBA TO SLOŽITI NA USB DA GA TV OČITA JEL GA MOŽE ČITATI SA PREVODOM IL NE
DA TV NEMA UPUTE NA NAŠEM HRVATSKOM , TAK DA IMA NJEMAČKI AL NEMAM BLAGE SAMO MALO ENGLESKOG , AKO MOŽE MI NEKO MALO POJASNITI ŠTA JE TAJ DIVIX I JEL TO KAKO SNIMIM SA KOMPJUTERA I PREBACIM NA USB ,JER TREBA NEKI FAJL NAPRAVITI I KAK SE TAJ PREVOD UBACI DA GA TV OČITA , ZNAM NA BS PLEJERU KAD SKINEM FILM I PRIJVEOD OČITAM GA I TO JE TO ...

HELLPPPPPPPPPPPPPPPPPPPPPPPPPPP

Sjedni, duboko udahni, razmisli. Popi kavu. I onda u miru i polako, bez žurbe, pitaj što te zanima. Slobodno možeš koristiti i mala slova. :)
Trgovac je dužan isporučiti upute na hrvatskom jeziku, i u njima je sigurno sve objašnjeno.

k-kekec
06.12.2010., 19:50

pogle po netu al treba upgrade!
navodno za titlove kod .mkv treba al ja to nisam radio.

clansman
06.12.2010., 23:48
pogle po netu al treba upgrade!
navodno za titlove kod .mkv treba al ja to nisam radio.

ma nije problem s titlovima, ne prepoznaje nikakve video formate na usb sticku...

MytByte
07.12.2010., 08:23
A je li prepoznaje jpeg slike i mp3? kaj može 5405 uopće plejati video? Probaj .vob i .mpg, to bi moralo ići...za probu...

clansman
07.12.2010., 10:22
A je li prepoznaje jpeg slike i mp3? kaj može 5405 uopće plejati video? Probaj .vob i .mpg, to bi moralo ići...za probu...

probao sam jučer udpate-at softver od televizora preko usb-a pa mi je javio da nema niš na usb-u...tako da il je neki problem s usb ulazom ili je usb stick jednostavno zeznut...vidit ću danas

clansman
07.12.2010., 17:56
probao sam jučer udpate-at softver od televizora preko usb-a pa mi je javio da nema niš na usb-u...tako da il je neki problem s usb ulazom ili je usb stick jednostavno zeznut...vidit ću danas

eto...na kraju je bio najbanalniji problem, usb stick nije štimao...fileovi koji su se vidjeli na kompu nisu na tv-u, kupio drugi usb i sve radi.
.mkv čita bez problema, nisam probao titlove stavit, al mislim da bi .sub mogli radit, jer koliko vidim na netu .srt ne čita
inače slika je mrak a poseban gušt je pregledavat fotke recimo na 107 cm ekrana :)

u ovih par dana kaj ga imam ovaj philips 5405h bi stvarno preporučio ;)

stipe101
19.12.2010., 21:27
plazma panasonic 42g20e ima usb ulaz i kada stavim usb na kojem je film bez problema ga otvorim,ali kako titlove otvorit ili sto trebam napravit da ih integriram ufil,jer kad ih stavljam na stic film mi je jedan file a titlovi drugi file

MytByte
19.12.2010., 21:40
probaj sa AVIAddXsub...

stipe101
19.12.2010., 21:56
probaj sa AVIAddXsub...

ej prijo,sta je to,prvi ut cujem.kako se to koristi

Ord Mantel
19.12.2010., 23:31
Postavljanje titlova na DivX (AVIAddXSub) (http://www.forum.hr/showthread.php?t=440175&highlight=AVIAddXsub)

MytByte
20.12.2010., 07:18
svaka čast, @Ord, ali jednostavan copy/paste u Google bi mu već odavno dao sve odgovore :mig:

dfranc
26.12.2010., 17:41
NeoPDP TV PANASONIC TX-P42G20E prepozna usb hdd wd250 gb,prijavi ga ,formatira,ali neče da snima na njega,ako može netko pomoć bio bi zahvalan.pozz

e_sony
29.12.2010., 12:13
ja totalno sizim s istim tv-om. kako si uspio da registriras divx?
ja pokusavam vec 2 sata.btw iz bh sam pa tako da za nas skoro nista nema,poludjela sam.razmatram mogucnost da vratim tv,kostao je 4000kn a nista ne podrzavahu ove nase strane,a i internet mi je preskup da bih bilo sta gledala preko njega.imam stotine filmova koje na laptopu gledam u vlc-u.ne znam sto da radim??? pls help asap

MytByte
29.12.2010., 13:13
Pa kaj ima veze registracija Divx-a? Kakve veze ima što si u BiH...Ta registracija je samo ako hoćeš gledati VOD Divxe što se ionako plaća...

neman690
30.12.2010., 20:24
ja sam to sve rijesio tako da sam spojio komp sa tv-om hdmi kabelom i pustim film na kompu namjestim titlove i gledam na tv-u. heheheh :)
ali naravno imam jedan problem zvuk mi je na kompu a cuja sam da hdmi kabel provodi i zvuk pa me zanima jeli treba tu sta podesiti ili hdmi ne provodi zvuk. ili ako sam falija temu mozete me preusmjeriti.

puno hvala sve najbolje u novoj godini
pozz

b1k2
30.12.2010., 23:47
nije mi se dalo čitati sve postove al vidim da je prvo pitanje:

KAKO DA VAM SE UČITAJU TITLOVI NA TVU/LCDU/PLAZMI AKO GLEDATE FILM NA USBU(usb uštekan u telku)
ja imam lg al vrijedi za većinu marka televizora

ovako:
1)napravi folder na usbu
2)stavite film unutra,
3)skinite odgovarajući titl,
4)stavite titl u folder s filmom na usbu,
5)preimenujte tilove u naziv filma( imat ćete nastavak sub il srt il neš)

to je to! :top:

MytByte
31.12.2010., 07:16
Lijepo opće uputstvo, Almo, ali problem je da niti tako ne vidi titlove...šta'ć'mo sad? :zubo:

ino10
03.01.2011., 17:43
Evo narode imam SONY KDL32W4000K i ulaz za USB koji čita samo slike, pa me zanima da li mogu napraviti neki update tako da mi može ćitati jedno ili sve od divx,avi i mp3-ca i naravno u koliko može kako da se to uradi. :ne zna:

Hvala,

Tomica0208
10.01.2011., 20:18
Pozdrav,

evo pokušavam prek sd/hc utora gledati filmić skinut s youtube-a.
međutim, nikako da konvertiram film u format koji bi plasma prepoznala.
u uputstvima piše da čita avchd i mpeg2

može pomoć ?:(

MytByte
10.01.2011., 20:38
Probaj TSmuxer, učitaj youtube video i premuxiraj u .m2ts...vjerojatno ćeš morati preimenovati .m2ts u .mts da ga panasonic prepozna...

vidi i progrančić MKV2VOB pa premuxiraj njiem u .VOB

kolega @TheBestF1Driver se s time igrao...

Tomica0208
10.01.2011., 21:00
ne ide....lud sam već, cijeli dan se j...m oko toga:mad::(

MytByte
10.01.2011., 23:20
ne ide....lud sam već, cijeli dan se j...m oko toga:mad::(

ne ide što točno? ne vidi ili ne radi? tj TV nije baš poznat po multimediji...

ne bih se štel puno mešat, ali pravi media plejer bi ti skratio muke...

Tomica0208
11.01.2011., 08:50
ne ide što točno? ne vidi ili ne radi? tj TV nije baš poznat po multimediji...

ne bih se štel puno mešat, ali pravi media plejer bi ti skratio muke...

piše mi da ne podržava taj format file-a.

MytByte
11.01.2011., 10:44
piše mi da ne podržava taj format file-a.

hmmm da ali KOJI? m2ts, mts, vob?

@F1 Driveru, gdje si da pripomogneš?

Tomica0208
11.01.2011., 14:11
hmmm da ali KOJI? m2ts, mts, vob?

@F1 Driveru, gdje si da pripomogneš?

probao sam sva tri, i još .mpg i .avi i još neke

DiAbLeRo
11.01.2011., 18:43
Ne radi link. Može neki koji radi ili info na PP?

MytByte
11.01.2011., 20:33
jesi li probao napraviti AVCHD na SD kartici?

siljo
11.01.2011., 21:03
dakle,

na telki iz naslova mi prilikom gledanja filmova sa USB-a nakon nekog vremena ton pocinje kasniti za slikom.. filmovi su u .avi formatu...

zna li netko kako to rijesiti? codeci? firmware TV-a?

thnx!

Tomica0208
11.01.2011., 22:45
jesi li probao napraviti AVCHD na SD kartici?

eh, kad bi ja znao kak se to radi:(:ne zna:

MytByte
11.01.2011., 22:53
eh, kad bi ja znao kak se to radi:(:ne zna:

pa TSmuxerom , samo označi AVCHD kao izlazni format...

backtothesleep
12.01.2011., 22:30
http://openlgtv.org.ru/wiki/index.php/LG_USB_Port_Hack

PRKYS
13.01.2011., 08:00
Kada s HDD-a preko USB-a puštam filmove za neke mi podigne titlove za neke ne. Bez obzira na format (s jednog divixa diže s drugog ne) pa pitam ako netko zna koji format on prepoznaje i koje su točno upute za postavljanje titlova i naziv (format) titlova.

Hvala

frenchkey
13.01.2011., 11:12
Evo moj post na jednom drugom forumu pa ako može pomoći:
LG LCD seria LD Hack (http://www.bug.hr/forum/topic/lcd-plazma-televizori/lg-ld-420-usb-hakiranje/60207.aspx?page=0&jumpto=1605823&sort=asc&view=flat)

backtothesleep
13.01.2011., 11:41
Evo moj post na jednom drugom forumu pa ako može pomoći:
LG LCD seria LD Hack (http://www.bug.hr/forum/topic/lcd-plazma-televizori/lg-ld-420-usb-hakiranje/60207.aspx?page=0&jumpto=1605823&sort=asc&view=flat)

kad smo vec kod doprinosa, evo i moj link (http://openlgtv.org.ru/wiki/index.php/LG_USB_Port_Hack)

nego sad, jebla te el-ge, 32lf2510 sam kupio prosle god za 2.6k kuna, napravio taj usb hack, playa mkv-e (divikse i slicne i da ne spominjem), titlovi su ok (film.mkv, film.srt i cita, ima i hrv znakove, velicina -taman, ajd jedino je malo crni obrub pretanak, pa su slabo vidljivi na bijeloj podlozi, al nema takvih mnogo po filmovima)
nego sad, nema aux out, iliti line out, ima onaj za slusalice, ali onda iskljuci zvucnike od tv-a, ajd reko probam sa onim scartom->chinc, ustekam to u av1 ne radi, ustekam u av2, gle cuda radi! mislim whooohooo! sad mogu tv spojit na hajfaj da paralelno rade i zvucnici od tv-a, ali onda stavim na reprodukciju film sa usb-a i nista ne radi hajfaj,
znaci problem je sljedeci, line aout preko scarta radi samo za tv programe (dvb-c, dvb-t, i analogne(da analogne, imam kabelsku koja jos emitira u analognom)), a pri reprodukciji usb-a nece
ima li kakvo rjesenje da to proradi preko usb-a? (ili ako se moze kako iskljuciti opcija da iskljuci zvucnike kad prikopcam slusalice(da odjednom rade i zvucnici i slusalice, onda bih mogao izlaz za slusalice koristiti kao line out i sve poglasnjavat i stisavat jednim daljinskim))

MytByte
13.01.2011., 17:14
znaci problem je sljedeci, line aout preko scarta radi samo za tv programe (dvb-c, dvb-t, i analogne(da analogne, imam kabelsku koja jos emitira u analognom)), a pri reprodukciji usb-a nece
ima li kakvo rjesenje da to proradi preko usb-a? (ili ako se moze kako iskljuciti opcija da iskljuci zvucnike kad prikopcam slusalice(da odjednom rade i zvucnici i slusalice, onda bih mogao izlaz za slusalice koristiti kao line out i sve poglasnjavat i stisavat jednim daljinskim))

to sam jučer nekome objašnjavao: ako pokušavaš plejati samo mkv, ogromna je vjerojatnost da je zvuk u DTS-u a to LG ne dekodira...

dakle probaj neki divx ili mp3 da vidiš da li onda ima zvuka...

backtothesleep
13.01.2011., 17:56
to sam jučer nekome objašnjavao: ako pokušavaš plejati samo mkv, ogromna je vjerojatnost da je zvuk u DTS-u a to LG ne dekodira...

dakle probaj neki divx ili mp3 da vidiš da li onda ima zvuka...

ne nije do dts-a, znam ja dobro da to ne playa, zvuk radi na zvucnicima od tv-a ali ne radi na liniji koja je spojena scart-chinc kabelom (scart ustekan u av2) , ali kad gledam tv (analogna i dvb-c) onda radi i na tv zvucnicima i na liniji...

MytByte
13.01.2011., 18:39
ne nije do dts-a, znam ja dobro da to ne playa, zvuk radi na zvucnicima od tv-a ali ne radi na liniji koja je spojena scart-chinc kabelom (scart ustekan u av2) , ali kad gledam tv (analogna i dvb-c) onda radi i na tv zvucnicima i na liniji...

a jesi li stavio opciju "TV speaker" na OFF u AUDIO meniju? Nemam LG-ja, gledam uputstva..

ile.ri
13.01.2011., 19:44
Imam 40C650 i još se nije dogodilo da mi nije neki *.srt učitao. Svaki titl preimenujem (ukoliko to nije) u isto ime kao što je i film, a zatim ga provučem kroz Time Adjuster da sredim titlove koji prebrzo nestaju te da provjerim ispravnost titla. Cijeli taj posao zahtjeva manje od 5 minuta posla, a titlovi se bez greške učitavaju sa HDD-a. :)

aspirin
13.01.2011., 21:12
Sa MultiAVCHD programom mozes pripremit svaki file za preprodukciju sa SD kartice na tom TV-u prilicno jednostavno....

The Best F1 Driver
14.01.2011., 07:11
http://multiavchd.deanbg.com/

ako dobro pamtim ja sam sa ovim programom dobio da filmovi rade na panasonicu putem SD kartice,međutim i nisam se nešto silno trudio oko toga ,jer nikako nisam uspio dobit titlove na filmu pa sam iz tog razloga i odustal.
osim toga panasonic ne pozna sve HR znakove kod titlova barem je tak sa mojim V10.
sa TS muxerom nemreš napravit skoro pa nikaj jer panasonic ne pozna tu strukturu i m2ts ,već samo mts ,iz nekog glupog razloga pokazuje i bluray bez brige ali samo ako promjeniš naziv ekstenzije iz m2ts u mts.

Ali vidim da je izašla novija verzija programa v4.1,ja sam koristio v3.0 ,moguće da sa novom i sve radi kak treba :ne zna:

Sve u svemu daleko bolja opcija ti je nabavit neki media player tipa tvix n1 (cca 800 kn) , spojit mrežni kabel sa PC-om i pičit filmove s njegovog diska:mig:

MytByte
14.01.2011., 09:29
http://multiavchd.deanbg.com/

sa TS muxerom nemreš napravit skoro pa nikaj jer panasonic ne pozna tu strukturu i m2ts ,već samo mts ,iz nekog glupog razloga pokazuje i bluray bez brige ali samo ako promjeniš naziv ekstenzije iz m2ts u mts.

mmmda...to smo bili apsolvirali, ali u nedostatku tvog konkretnog iskustva, hvatasmo se za slamku :zubo:

ali mislim da je čovjek isprobao već .mts, tako barem on tvrdi, pa mu nije radilo...

The Best F1 Driver
14.01.2011., 10:06
mmmda...to smo bili apsolvirali, ali u nedostatku tvog konkretnog iskustva, hvatasmo se za slamku :zubo:

ali mislim da je čovjek isprobao već .mts, tako barem on tvrdi, pa mu nije radilo...

ma nemre radit mts kao mts,mora bit u strukturi foldera točno određenoj za panasonic kamere:mig:

vidi mi se da si mi ti poslal neki link na nekakvu snimku sa panasonic kamerom,pa sam samo prekopiral strukturu foldera i unutra ubacil ono kaj hoću i mislim da je radilo:misli:

nisam više niti siguran jel mi taj program to rješil kak se spada ili sam to čak napravil sam:ne zna:

znam da sam na taj program naletil kasnije,al onda sam već složil WMS i streaming preko mreže tak da se više i nisam s tim zabavljal:mig:

MytByte
14.01.2011., 10:49
ma da, svjestan sam da i struktura i naziv mora biti, ali kako nemam panasonica sa SDHC mogućnostima, tipovao sam da su možda omogućili da se pleja .mts ili .m2ts bez AVCHD strukture...možda me zavaralo to što si ti uspio...

uff...čovjek se mora informirati prije nego kupuje ili ne očekivati puno...zna se da je panasonic konzervativan...

The Best F1 Driver
14.01.2011., 11:47
ma da, svjestan sam da i struktura i naziv mora biti, ali kako nemam panasonica sa SDHC mogućnostima, tipovao sam da su možda omogućili da se pleja .mts ili .m2ts bez AVCHD strukture...možda me zavaralo to što si ti uspio...

uff...čovjek se mora informirati prije nego kupuje ili ne očekivati puno...zna se da je panasonic konzervativan...

Čuj možda i radi na njegovom:ne zna:

ak sam dobro skužil radi se o 20 seriji dok je moja 10:ne zna:

al kod mene ga sigurno ne vidi bez strukture,to na seriji 10 ne funkcionira,ali nije nemoguće da na seriji 20 može raditi:ne zna:

aspirin
14.01.2011., 11:54
konzervativan nego sta.... struktura na kartici mora biti striktno AVCHD
a do titlova se, osim hard kodiranja, ne moze doc bas nikako....

MultiAVCHD srecom ima mogucnost dodavanja titlova, a kad sam vec tu,
da napisem i kako:

-dodas film u program, dvoklik na njega (ime filma), s lijeve strane ima transcode
pa u dnu prozora promjenis padajuci izbornika sa "do not hard-encode subtitles" u
ili "hard encode first subtitle track (outline)" ili "hard encode first subtitle track (opaque)"
dakle na crnoj podlozi ili bez nje... kako sam primjetio titlovi su dobre velicine i imaju
nase znakove....
-

kajeamebe
24.01.2011., 18:03
Da li netko ima TV iz naslova,i da li ima pojma kako na njemu gledati filmove?Probao sam sa USB stickom,imam sliku ali nema titlova.Sad isprobavam gledati sa externoga harda,ali uopče ga ne registrira.Razmišljam o tome da kupim DVD sa USB ulazom i preko njega gledam HD filmove,ali isto ne znam da li će funcionirati.:ne zna:

MytByte
24.01.2011., 19:18
DVD plejeri ne plejaju HD, treba ti blu-ray plejer ili neki media plejer (WDTV, popcorn hour, TWix, Apacer i sl)

Boki000
07.02.2011., 13:38
e jel mogu na plasmu direkt ustekat film (na usbu) i gledat ga. vidim da ima usb port i kad stavim stick u njega stick daje signal al ne mogu nac nista da ucitam film. jel treba imat kakav player na usbu instaliran il nekako ga instalirat na tv. vidim da ima neka mogucnost instaliranja softwarea na tv. al neam pojma sta i kak. jel ima neko da je to vec radio i da zna kak to ide i sta treba. inace imam samsungovu plasmu (stara malo jace od godinu dana). ne znam sad tocno detalje oko nje. moram nac brosure

DeeJay Dee
07.02.2011., 15:16
koji ti je to fajl na sticku? i koja plazma?

Boki000
07.02.2011., 16:01
koji ti je to fajl na sticku? i koja plazma?

nisam nikad nis instaliro na plasmi. a ovo kad sam usteko stick, na njem je bio samo film u avi formatu. ne znam jel treba mozda instalirat neki player za filmove buduci da ima opcija za nadogradit software.
a za plasmu cu jos vidit. moram nac one prospekte o njoj. znam samo da je samsung :D

eo ovako nesta ako pomaze: http://lcdblog.net/wp-content/uploads/2010/09/42-samsung-lcd.jpg
a inace je god proizvodnje sijecanj, 2010. tak pise iza

DeeJay Dee
07.02.2011., 16:29
ne pomaže, na slici je LCD.. :D

Boki000
07.02.2011., 17:25
ne pomaže, na slici je LCD.. :D
nisam ni skuzio a pise na linku :D

eo
edit: http://sbs-silver.ru/published/publicdata/SBSARGO/attachments/SC/products_pictures/Samsung%20PS-42B430P2W_enl.jpg tocno taj model je

nedst
14.02.2011., 20:15
Evo još jedna jednostavna metoda za lg usb hack,našao na nekoj ruskoj stranici.

Izvaditi ir diodu iz nekog daljinskog koji se više ne koristi (imam cijelu kolekciju pa mi se nije bilo lako odlučit kojeg ću rastavit).
Naći neki jack od 3,5mm ili sta vec odgovara ili u chipoteci kupit za 3 kn.
Spojiti - ir diode (kontakt kod kojeg je kućište ravno) sa kontaktom na jacku koji je na vrhu.
Spojiti + ir diode(kontakt kod zaobljenog dijela) sa srednjim kontaktom .
Dakle ništa ne ide na masu.

Uključiti u audio izlaz vašeg uređaja -mobitel ,laptop itd
Skiniti ovaj audio file

http://openlgtv.org.ru/wiki/images/8/8d/Lg-Service-menu-All.zip

Približiti vašu ir diodu prijemnoj diodi na tv-u.Otvoriti taj file u nekom playeru.
Otvorit će se servisni meni i tad preko daljinskog od tv ukucate pin koji je ili 0000 ili 0413 i stisnete OK .
Dalje onako kako je već opisano u radu sa servisnim daljinskim samo promjenit u tool option 3 divx na 1 ili HD (kako koji model)i ništa više ne dirat samo izać na exit da ne bi uključili nešto što će eventualno shebat tv.
Isprobao na laptopu i na htc desire radi super.

hogar22
19.02.2011., 16:18
Kako gledati filmove na dotićnome tv-u,hvala :rolleyes:

hogar22
19.02.2011., 18:14
Riješio,ako nekoga zanima:

1. Tv on Standby.
2. Go to Service Menu by pushing INFO-MENU-MUTE-POWER
on remote control. (If this doesn't work try MUTE-1-8-2-POWER)
3. Put in USB HDD/flash formated to FAT32.
4. In service menu go to Control - Hotel Option and click on
Clone TV to USB, then if this done, push on remote control to return.
5. Enter to Option and change Model to LC450. Then go to back.
6. Enter to Control - Config Option and change
HDMI to 1 and Headphone to 0
(You have now again voice on your TV) 6. Restart your TV.
7. Turn Hotel Mode OFF.
8.Restart Tv again.

sigdrag
20.02.2011., 09:57
Evo još jedna jednostavna metoda za lg usb hack,našao na nekoj ruskoj stranici.

Izvaditi ir diodu iz nekog daljinskog koji se više ne koristi (imam cijelu kolekciju pa mi se nije bilo lako odlučit kojeg ću rastavit).
Naći neki jack od 3,5mm ili sta vec odgovara ili u chipoteci kupit za 3 kn.
Spojiti - ir diode (kontakt kod kojeg je kućište ravno) sa kontaktom na jacku koji je na vrhu.
Spojiti + ir diode(kontakt kod zaobljenog dijela) sa srednjim kontaktom .
Dakle ništa ne ide na masu.

Uključiti u audio izlaz vašeg uređaja -mobitel ,laptop itd
Skiniti ovaj audio file

http://openlgtv.org.ru/wiki/images/8/8d/Lg-Service-menu-All.zip

Približiti vašu ir diodu prijemnoj diodi na tv-u.Otvoriti taj file u nekom playeru.
Otvorit će se servisni meni i tad preko daljinskog od tv ukucate pin koji je ili 0000 ili 0413 i stisnete OK .
Dalje onako kako je već opisano u radu sa servisnim daljinskim samo promjenit u tool option 3 divx na 1 ili HD (kako koji model)i ništa više ne dirat samo izać na exit da ne bi uključili nešto što će eventualno shebat tv.
Isprobao na laptopu i na htc desire radi super.

E ovo je fenomenalna stvar, potvrđujem da radi !!!:s

fiser
28.02.2011., 20:49
kad smo vec kod doprinosa, evo i moj link (http://openlgtv.org.ru/wiki/index.php/LG_USB_Port_Hack)

nego sad, jebla te el-ge, 32lf2510 sam kupio prosle god za 2.6k kuna, napravio taj usb hack, playa mkv-e (divikse i slicne i da ne spominjem), titlovi su ok (film.mkv, film.srt i cita, ima i hrv znakove, velicina -taman, ajd jedino je malo crni obrub pretanak, pa su slabo vidljivi na bijeloj podlozi, al nema takvih mnogo po filmovima)
nego sad, nema aux out, iliti line out, ima onaj za slusalice, ali onda iskljuci zvucnike od tv-a, ajd reko probam sa onim scartom->chinc, ustekam to u av1 ne radi, ustekam u av2, gle cuda radi! mislim whooohooo! sad mogu tv spojit na hajfaj da paralelno rade i zvucnici od tv-a, ali onda stavim na reprodukciju film sa usb-a i nista ne radi hajfaj,

Radi kada se spoji optičkim kablom zvuk iz telke u lhajfaj.Provjereno na novijoj plazmi,radi 100%.Isti problem sa "vađenjem" zvuka skartom iz av 1 i av2.Tak da je rješenje optički kabel :top:

backtothesleep
01.03.2011., 08:47
Radi kada se spoji optičkim kablom zvuk iz telke u lhajfaj.Provjereno na novijoj plazmi,radi 100%.Isti problem sa "vađenjem" zvuka skartom iz av 1 i av2.Tak da je rješenje optički kabel :top:

sve jasno i mislio sam da tako funkcionira, al problem (moj) je sto nemam optiku (reciever, pojacalo, liniju,..) doma, pa sam mislio ako se da sto skemijat tipa aux (chinch, analogija), al ocito neide, jedino kupit converter za cca 200 -300kn na ebayu iz optike/digitanog u analogni, neznam dal je to uopce isplativo
bemti ne ugrađivanje auxa/line out u novije tv-e...:flop:

MytByte
01.03.2011., 18:59
bemti ne ugrađivanje auxa/line out u novije tv-e...:flop:

pa SCART je svojevrsni "line-out", dakle nema garancije da bi imao zvuka čak i da TV ima "line out" ili "monitor out"...ovo što ti se događa je LG-jev propust, taj njihov media plejer se ponaša kao potpuno zasebni sklop, televizor unutar televizora, čak ima i svoje okljaštrene postavke za sliku i uopće ne koristi one koje su dostupne za TV i vanjske izvore...žalosno je i što ne propušta DTS na optički...

Burnout
02.03.2011., 15:28
tnx

Antem
02.03.2011., 15:31
Ovo pretpostavljam vrijedi i za 26c350?Jel čita samo avi ili i mkv datoteke?

Worf 73
02.03.2011., 15:35
Sorry ako se pitanje već našlo na forumu.

Moj frend kupio je LG 32 LE 3300 tv i sad smo htjeli probati preko USB-a pogledati neki film sa titlovima.

Ovako, skinuo sam The Pacific seriju sa neta u MP4 formatu i sa hrv.srt titlovima.
Na kompu sa BSplayerom radi bez problema.
Prebacili smo na USB stick Folder sa epizodama u kojem je još jedan foder sa titlovima.
Pogađate, titlove nismo mogli gledati. Čudno mi što kad smo preko tv-a ušli u folder titlova pisalo je da je prazan.

Da li titlovi moraju biti nekog drugog formata .sub? ili slično i kako ih treba posložiti, u isti folder sa filmom ili u posebni posebni folder.

Titlovi i film imalju identičan naziv osim što je kod titlova još dodano (-hrv.srt)

Inače Tv ima u meniju i titlove i veličinu titlova i poziciju titlova, tako da mislim da ne bio trebalo biti problema, nego treba samo to posložiti.

Zna li netko kako?

Puno hvala!!!!!!!!!!!

acer
02.03.2011., 15:41
Sam si sebi odgovorio na pitanje, naziv filma i titla mora biti isto.
Ovo sto si dodavao -hrv izbrisi i moralo bi raditi.

Znaci mora biti recimo film.avi i film.srt, film i prijevod moraju biti unutar istog foldera.

Worf 73
02.03.2011., 17:08
Nisam ja ništa dodavao.

Film ima naziv: The Pacific EP 01
Titl ima naziv: The Pacific EP 01 -hrv.srt

Znači po tebi trebao bi izbrisati (-hrv.srt) i trebalo bi raditi? I film i titl staviti u isti folder?

Ako sam dobro shvatio: The Pacific EP 01.mp4(ovo mp4 bi trebao dopisati jer iza naslova
filma ne piše ništa)
The Pacific EP 01.srt (ono -hrv izbrisati)

MytByte
02.03.2011., 19:46
Ako sam dobro shvatio: The Pacific EP 01.mp4(ovo mp4 bi trebao dopisati jer iza naslova
filma ne piše ništa)

Upravo tako :mig:

backtothesleep
02.03.2011., 21:45
Nisam ja ništa dodavao.

Film ima naziv: The Pacific EP 01
Titl ima naziv: The Pacific EP 01 -hrv.srt

Znači po tebi trebao bi izbrisati (-hrv.srt) i trebalo bi raditi? I film i titl staviti u isti folder?

filma ne piše ništa)

mp4 najvjerojatnije ne treba dopisat, pretpostavljam da koristis windowse a .mp4 format ti otvara s nekim plejerom automatski pa ne pise ekstenzija, tj skrivena je...

Worf 73
04.03.2011., 05:27
Ne radi.
Je li to možda zbog .srt formata titlova?
Možda LG ne podržava .srt titlove.

Jer kad uđem u folder uopće ne vidim da su tamo nekakvi titlovi. Film lijepo radi.

MytByte
04.03.2011., 06:47
Pa i ne moraš vidjeti titlove, oni se ne prikazuju u browseru (barem ne na LG televizorima, prikazuju se na njihovim bluray plejerima)

definitivno LG podržava .srt...provjereno na 2 LG televizora...ti radiš nešto krivo...zar je zaista toliki problem dati isti naziv filmu i titlu, samo sa različitim ekstenzijama...a jesi li ti siguran de je riječ o .srt-u?

backtothesleep
04.03.2011., 09:22
@Wolf 73
kao sto majbajt kaze, ocito radis nesto krivo, ekstenzije pusti kakve jesu, nemoj nista dopisivati, ako imas windowse, moguce da ti to izgleda ovako:
"Suha.krpa.na.dnu.mora.1997.DVDRip"
"Suha.krpa.na.dnu.mora.1997.DVDRip.srt"

ovo prvo bez ekstenzije je film, ekstenzije nema jer je format filma "associated" s nekim plajerom na kompu, tj windowsi ga odmah prepoznaju kao film, pa kad ga pokrenes odma se otvara u nekom plejeru, tj ne pita te open, open with.....
u slucaju da imas u proprtisima ukljuceno view file extension, onda film mora izgledati ovako "Suha.krpa.na.dnu.mora.1997.DVDRip.avi" ili .mkv ili.mp4....
ako si kojim slucajem poduplao ekstenziju to ces najjednostavnije vidjeti kad usb prikopcas na tv jer ce ti izgledati npr ovako:
"Suha.krpa.na.dnu.mora.1997.DVDRip.avi.avi" -a to nije najbolje pa obrises na kompu jedan ".avi"

a ako nije problem u tome, onda je vjerojatno u titlu, pa probaj skinuti neki drugi titl s neta za taj film mozda je titl koji imas
nevaljan, ili ga resejvaj u nekom titl editoru (ne notepadu) da ispravi eventualne pogreske s kompatibilnoscu

uglavnom lg cita gotovo sve formate titlova...

Worf 73
04.03.2011., 14:51
Hvala vam na trudu dečki.

Nije problem nazvati film i titl istim imenom.

Ovako je bilo:

The Pacific Ep 01 (to je film u mp4 formatu)
The Pacific Ep 01-hrv.srt (titl koji na kompu radi bez greške)

E sad ja sam išao dodati (.mp4) filmu i nije mu ništa naškodilo iako eto kužim sad da to nije bilo ni potrebno dodati jer je film radio i bez toga.

Čitajući prijašnje odgovore išao sam izbrisati (-hrv) iz naziva titla misleći to je jedina razlika u imenu. I opet film radi titla nema.

Obadvoje je u istom folderu koji se zove epizoda 1
Evo sad ću i folder imenovati identično kao i fim.

DeeJay Dee
04.03.2011., 15:06
a da zbrišeš i ono .srt iz imena fajla za titl? pa da je oboje bez rukom pisane ekstenzije, ako je u "Folder options" već odabrano "Hide extensions for known file types", onda su obje već skrivene, i .mp4 i .srt....valda.

MytByte
04.03.2011., 19:02
Ma sve je spetljao :zubo:...vjerojatno je primenovao film.mp4 u film.mp4.mp4 a imao je možda titlove kao film.srt pa se naziv do točke opetr nije poklapao...mora isključiti "hide extensions..." i preimenovati film i titlove s korektnim ekstenzijama, dakle film.mp4 i film.srt...

nema veze što kompjuter čita titlove, komp ih čita bilo kako da se zovu ako su u istom folderu sa filmom - plejeri se u pravilu tako ne ponašaju...

Worf 73
05.03.2011., 12:11
Uspio sam!

Imali ste pravo, windowsi ne prikazuju extenziju za film pa sam je ja slučajno poduplao, ali to nije smetalo pokretanju filma. Međutim sa titla sam skroz izbrisao extenziju i onda je radio(dok nisam izbrisao titl je imao duplu (ekstenziju). Isto tako i folder sam identično nazvao (ne znam jeli to nužno ili ne).

The Pacific Ep 01 (film) na tv-u se vidi .mp4
The Pacific Ep 01 (titl) na tv-u se vidi .srt

Sad bi molio nekog da mi kaže kako i gdje u windowsima uključim opciju da se te extenzije vide, jer očito da ću još koji put naletiti na nekakav problem.

U slučaju filma 96 sati koji je u .avi formatu, morao sam ipak ostaviti .srt ekstenziju na titlu da bi radio (ali sam morao izbrisati -hrv prije .srt)

Hvala svima koji su pomogli. Nisam još 100% sa svim ovim ali prkasa čini svoje.

A i Tv je od frenda, a ja uzimam stick doma pa onda se vraćam kod njega i zato je to toliko trajalo.

MytByte
05.03.2011., 20:53
Mogu ti reći za WinXP: kad otvoriš neki folder, imaš gore na traci opciju tools pa pod njom "folder options", odabereš i otvori se prozor sa 3 taba, odeš na "view" i pod "advanced settings" imaš "Hide extensions for known file types" - nju moraš ISKLJUČITI, dakle ISPRED NJE NE SMIJE BITI KVAČICA, te zatim gore, pod "Folder Views" pritisneš na "Apply to all folders" da primijeni to na sve foldere...

Oooo, zašto je Bill morao uzeti baš ono najgore od Maca i primijeit na Windowsima? :zubo:

Worf 73
06.03.2011., 07:44
Hvala, riješio sam!

Išao sam preko control panela u folder options!

Valjda sada neću imati problema sa postavljanjem titlova!

Hvala još jednom svima.:)

dogythedog
12.03.2011., 21:14
ovako imam jedno pitanje, kupio sam novi lg tv i preko usb-a mogu gledati filmove ali neznam kako da stavim prijevod za film. stavim u isti folder titlove ali mi ih nece procitat. dali neko zna sta trebam napravit da dobijem prijevod?
hvala

Skočimiš.
12.03.2011., 21:46
Vjerojatno ti film i titl moraju imati isto ime, samo ti je ekstenzija drugačija, npr. film se zove Ime.avi , a titl Ime.srt

DeeJay Dee
13.03.2011., 07:49
da, a možda i trebaju biti u istom folderu pa probati i tako...

Cilim
13.03.2011., 11:19
ovako imam jedno pitanje, kupio sam novi lg tv i preko usb-a mogu gledati filmove ali neznam kako da stavim prijevod za film. stavim u isti folder titlove ali mi ih nece procitat. dali neko zna sta trebam napravit da dobijem prijevod?
hvala

O kojem se tocno modelu LG LCD TV-a radi. :)

josip_asdf
14.03.2011., 21:18
Neznam pokusaj "priljepiti" titlove na film. Ja koristim aviaddxsubs i radi savrseno.

Ord Mantel
14.03.2011., 21:21
Titlovi rađeni sa AviAddxSubs neće raditi na svakom uređaju, a u njegovom slučaju dovoljno je samo .srt titlu dati potpuni isto ime kao i film i problem riješen.

josip_asdf
14.03.2011., 21:37
Nebih znao nikada nisam imao LG. Ali znam da sam na mojem Sony-u ucinio isto sto si ti rekao , ubacio .srt titl s istim nazivom kao i film i nije htjelo ucitati titl. Dok ovo s AviAddxSubs radi . Sve u svemu isplati mu se probati :) .

Ord Mantel
14.03.2011., 21:53
Ferceranje titlova ide od uređaja do uređaja. Postoji spisak playera i uređaja koji podržavaju AviAddxSubs titlove: Spisak (http://www.calcitapp.com/AVIAddXSubs3.htm)

backtothesleep
14.03.2011., 22:44
kao sto mantel veli, titl mora biti indeticnog naziva kao i film, i moraju se nalaziti u istom folderu, AVIAddXSubs ne radi na Lg-u, bar ne na mojem LF serije, ili neznam podesiti:confused: (ukratko na bsplayeru radi sa AVIAddXSubs, ali na telki ne)

Ord Mantel
14.03.2011., 23:29
Meni npr. ti AVIAddXSubs titlovi nisu htjeli raditi na nijednom PC playeru, nego samo na službenom DivX Playeru (kod provjere).

MytByte
15.03.2011., 06:33
AVIAddXSubs ne radi na Lg-u, bar ne na mojem LF serije, ili neznam podesiti:confused: (ukratko na bsplayeru radi sa AVIAddXSubs, ali na telki ne)

Neobično...testirao sam na LG-u i radili su Xsub iz Divx-a...ali to je na novom LD modelu...vidi u specifikacijama da li ti TV podržava Divx6 ili Divx Ultra...ako ne,ne možeš čitati niti Xsub titlove...

backtothesleep
15.03.2011., 09:34
Neobično...testirao sam na LG-u i radili su Xsub iz Divx-a...ali to je na novom LD modelu...vidi u specifikacijama da li ti TV podržava Divx6 ili Divx Ultra...ako ne,ne možeš čitati niti Xsub titlove...

lf serija "kao" ne podrzava nikakvu reprodukciju preko USB-a (famozni usb port hack), tako da to ne mogu provjerit, a gle moguce da nisam dobro postavio neke postavke u tom programcicu, nikad ga nisam do sada koristio, tj. da budem iskren jucer sam prvi put cuo za to, a na bsplayeru na kompu mi pokazuje nekve breskva rozne titlove za ispranim zelenim obrubima, iako sam ostavio ono standardno bijelo sa crnim obrubima.... ma sto se mene tice... manje bitno, mni je najbitnije da moj tv LF serije cita *.srt titlove pa tu nema nikakve prevelike zaj*bancije...

edit, a mozda je bio problem sto sam te titlove nakacio na mkv format...

MytByte
15.03.2011., 12:34
edit, a mozda je bio problem sto sam te titlove nakacio na mkv format...

pa vjerojatno je to... xsub je u Divx standardu, i vjeorjatno nema podrške na LG-ju za njeha u mkv-u...

guestx1
23.03.2011., 14:27
Uspio sam dobiti video na LG32LD350.

Da li postoji mogucnost podesiti u skrivenim opcijama (kojim dakle imam pristup) da automatski cim ugasim na stand by jedan izvor (satelitski prijemnik spojen preko skarta na TV) ne moram mijenjati nista vec kada upalim drugi satelitski prijemnik (spojen preko HDMI na TV) dobijem sliku. Dojadilo mi vise prebacivati sa scarta na hdmi (i obratno) kada palim neki od prijemnika. Hvala

MytByte
23.03.2011., 17:41
Uspio sam dobiti video na LG32LD350.

Da li postoji mogucnost podesiti u skrivenim opcijama (kojim dakle imam pristup) da automatski cim ugasim na stand by jedan izvor (satelitski prijemnik spojen preko skarta na TV) ne moram mijenjati nista vec kada upalim drugi satelitski prijemnik (spojen preko HDMI na TV) dobijem sliku.

Koliko znam ne...SCART ima autodetekciju, HDMI nema, niti na drugim televizorima...

guestx1
23.03.2011., 18:48
Koliko znam ne...SCART ima autodetekciju, HDMI nema, niti na drugim televizorima...

Nista...Spojio sam jedan na stari TV....lol sad stoje dva televizora u jednoj sobi, nisam to ni kod koga vidjao...bas kuriozitet haha

Foxy44
23.03.2011., 19:31

Na P S20 ima, kad god upalim ili ugasim LG HR500 ili Arion AF8000 koji su spojeni HDMI kabelom TV automatski prebacuje na taj uređaj.

MytByte
23.03.2011., 21:10
Da ti nisi u hotelskom modu nešto poštelao?

Foxy44
23.03.2011., 23:05
Da ti nisi u hotelskom modu nešto poštelao?

Ne, u normalnom modu je i ništa nije dirano. Od prvog dana tako radi.

guestx1
24.03.2011., 07:28
Na P S20 ima, kad god upalim ili ugasim LG HR500 ili Arion AF8000 koji su spojeni HDMI kabelom TV automatski prebacuje na taj uređaj.

Pa vjerovatno zato sto detektuje digitalni signal sa oba uredjaja. Jesi li.probao sa scart - hdmi kombinacijom? Vjerovatno bi tada morao rucno mijenjati modus.

MytByte
24.03.2011., 08:12
Pa vjerovatno zato sto detektuje digitalni signal sa oba uredjaja. Jesi li.probao sa scart - hdmi kombinacijom? Vjerovatno bi tada morao rucno mijenjati modus.

nisam siguran da si ti siguran o čemu pričamo...:confused:

Foxy44
24.03.2011., 09:13

Mi pričamo o autodetekciji uređaja spojenih HDMI kabelom na TV. Kod velike većine TV-a moraš ručno prebaciti na HDMI ulaz da bi dobio sliku i ton, ali Pan P20 sam detektira paljenje uređaja na HDMI ulazu i prebacuje se na taj ulaz, što je rijetkost.

guestx1
24.03.2011., 10:52
Mi pričamo o autodetekciji uređaja spojenih HDMI kabelom na TV. Kod velike većine TV-a moraš ručno prebaciti na HDMI ulaz da bi dobio sliku i ton, ali Pan P20 sam detektira paljenje uređaja na HDMI ulazu i prebacuje se na taj ulaz, što je rijetkost.

Znam o cemu govoris,samo sam se ponadao da je hdmi-scart autodetekcija takodjer moguca na Pan P20 i da mozda negdje u LG32LD350 postoji skrivena i dosad neotkrivena opcija koja omogucava ono sto zelim,vrijedi se barem nadati da ce neko smisliti nacin da i to kao ovaj usb video razvali.

Foxy44
24.03.2011., 12:27
Znam o cemu govoris,samo sam se ponadao da je hdmi-scart autodetekcija takodjer moguca na Pan P20 i da mozda negdje u LG32LD350 postoji skrivena i dosad neotkrivena opcija koja omogucava ono sto zelim,vrijedi se barem nadati da ce neko smisliti nacin da i to kao ovaj usb video razvali.

Nisam siguran na šta misliš, da li na to da je jedan uređaj povezan sa HDMI i scartom ili jedan sa HDMI, a drugi scartom. U drugom slučaju autodetekcija radi na oba ulaza, ako npr. upalim LG HR500 spojen HDMI-jem TV se automatski prebaci na HDMi 1 ulaz, a ako upalim DM 500 koji je spojen scartom TV se isto automatski prebaci na taj ulaz.

guestx1
24.03.2011., 14:48
Nisam siguran na šta misliš, da li na to da je jedan uređaj povezan sa HDMI i scartom ili jedan sa HDMI, a drugi scartom. U drugom slučaju autodetekcija radi na oba ulaza, ako npr. upalim LG HR500 spojen HDMI-jem TV se automatski prebaci na HDMi 1 ulaz, a ako upalim DM 500 koji je spojen scartom TV se isto automatski prebaci na taj ulaz.

da. to drugo. mislio sam da sam bio jasan.

da li to ikome radi na lg televizoru autodetekcija na oba ulaza? kod mene je ponavljam 32LD350

ima li lg "hotel mode" menu i "initial Input" stavku?

Al Rassan
24.03.2011., 15:35
Pozdrav ,imam dakle ovaj televizor iz naslova i on posjeduje uređaj za reprodukciju slike i zvuka,da li postoji način da gledam filmove preko USB-a?

tomislavtom
27.03.2011., 19:27
Evo da se i ja ukljucim :D
Jeli moguce otkljucati usb port na ovom tipu tv-a-LG22LD320?Port inače USB sluzi samo za serivs, ali sam citao da je kod nekih LG TV-a moguce otkljucati usb tako da se mogu gledati filmovi u formatu divx i tak dalje...
Zna li tko moze li se otkljucati usb na ovom Tv-u?
Hvala :)

MytByte
28.03.2011., 07:39
Može, Google ti je prijatelj...

ryder on the storm
29.03.2011., 21:23
Ovako, imam jedno pitanje, imam TV-monitor samsung fx2490hd , pošto ima opciju ubacivanja usb-a, može li se napravit kakav softvare update, da na taj usb snima, a ne samo čita? Jer kako vidim neki tv-i to imaju u opciji , pa čak i jeftini digitalni recieveri...

Fireglory
02.04.2011., 13:35
Ne želi mi vući slike s USB-a :(
Uređaj prepoznaje, ali kad ga preko Viera Tools pokušam otvoriti kaže mi da karakteristika ne radi.

Na USB-u u root folderu sve jpeg fotke.

Pomoć?

MytByte
02.04.2011., 13:42
preseli sve jpegove u DCIM folder pa probaj...

Fireglory
02.04.2011., 14:26
preseli sve jpegove u DCIM folder pa probaj...

Ne radi.

Preko input selectiona mi kaže da nema uređaja, a preko Viera Toolsa da karakteristika ne radi. Probao sva tri porta.

MytByte
02.04.2011., 14:44
A kako to je formatiran taj USB, NTFS, FAT32 ili exFAT?

Fireglory
02.04.2011., 14:52
A kako to je formatiran taj USB, NTFS, FAT32 ili exFAT?

Piše samo FAT.

A treba biti? Nije exFAT jer ne vrtim Win 7.

MytByte
02.04.2011., 17:34
morao bi čitati FAT, ne znam onda kaj je...ti si vjerojatno jedna od rijetkih koji uopće imaju taj TV pa je malo rano možda tražiti pomoć...

Fireglory
02.04.2011., 18:43
morao bi čitati FAT, ne znam onda kaj je...ti si vjerojatno jedna od rijetkih koji uopće imaju taj TV pa je malo rano možda tražiti pomoć...

Formatirao na FAT32 i radi. Guta sve :D

Bara
02.04.2011., 19:40
Formatirao na FAT32 i radi. Guta sve :D

Ako ti bude zatrebao file veći od 4GB, a tokovi su uglavnom MKV filmovi, zatrebat ćeš exFAT.

many.000
22.05.2011., 15:40
eee ljudi ovak..totalni sam pračovjek..danas sam dobio nov lcd..lg 32ld465..i ja stavio film na usb i htio bi to pogledat al nemogu..zašto ?..malo sam guglao al nis ne razmim more mi netko pomoci i reci što moram napravit pls..