PDA

View Full Version : Stručno osposobljavanje za rad bez zasnivanja radnog odnosa

stranice : [1] 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26

senida
13.11.2010., 08:44
da li se netko zaposlio uz pomoć ove mjere?

Ruralna
14.11.2010., 14:35
Poznam neke ljude koji jesu, što te zanima, možda ti mogu odgovoriti na pitanje.

senida
14.11.2010., 15:43
zaposlili su se u zupanijama ili gradovima? da li postoji odredjeno testiranje?

Ruralna
14.11.2010., 17:03
Ne znam koja si struka, fora je u tome da moraš prvo vidjeti da li ispunjavaš uvjete, onda sama tražiš instituciju koja te je voljna primiti na način da kontaktiraš od vrata do vrata. Zavod ti ne osigurava radno mjesto, moraš ga sama pronaći. Ako su te voljni primiti, onda opet na Zavod sa zahtjevom da ti se odobre sredstva.

sunflower83
20.12.2010., 14:29
Molila bih bilo kakvu informaciju iz osobnog iskustva ako netko ima, uvelike će mi pomoći.

tiffany_
07.01.2011., 13:40
ja radim po tom programu već mjesec dana..sto te zanima?

Ruralna
07.01.2011., 13:51
Radiš li u nekoj privatnoj firmi ili državnoj službi?
Jesi dobila posao preko natječaja, pa iskoristila mjere ili si sama tražila?

palčicaa
07.01.2011., 15:54
da li se netko zaposlio uz pomoć ove mjere?

Koja si struka?

Moguće je itekako, privatne firme prste ližu na takve.:D

okruglica
13.02.2011., 11:14
HZZ ima novi program u svezi naslova.

Ako ste mlađi od 29 godina, nemate radnog radnog iskustva i trebate položiti stručni ispit- ispunjavate uvjete za ovaj poticaj HZZa.

Osobno, ja ih ispunjavam i počinjem uskoro raditi u jednoj školi.
Zanima me moram li raditi puno radno vrijeme?
Koji je minimum?

tikatik
18.02.2011., 20:44
burza radi strucna informaticka osposobljavanja u algebri i info-katedri pa sam se upravo prijavila za jedan koji ce uskoro biti

mora se prvo proci nekakvo testiranje putem kojeg vrse selekciju jer je puno ljudi...

ugl. zanima me jel netko mozda isao na to strucno osposobljavanje (podrucje informatike) i kako izgleda to testiranje ? ...jer bi se htjela pripremit a ne da mi se dogodi da ne prodem dalje zbog toga :misli:

anabelle
28.02.2011., 18:30
Ja radim već 3 mj..u drzavnoj sluzbi...sama sam im se javila i objasnila taj program i pristali su...malo sam duze cekala odobrenje od ministarstva i to je bilo to...... dobro mi je....

.simply.
28.02.2011., 22:22
jel dobivate kakvu lovu? na stranici hzz-a piše da to spada pod: Mjere koje se ne smatraju državnim potporama:ne zna:
ja bi isto to, al ja nemoram raditi godinu dana da bi polagala ikakav strčni ispit...
ja se mislim za ove mjere:
1. Sufinanciranje zapošljavanja mladih osoba bez radnog iskustva
2. Sufinanciranje zapošljavanja dugotrajno nezaposlenih osoba
ima li tko iskustva s ovim?

Ruralna
01.03.2011., 10:20
jel dobivate kakvu lovu? na stranici hzz-a piše da to spada pod: Mjere koje se ne smatraju državnim potporama:ne zna:
ja bi isto to, al ja nemoram raditi godinu dana da bi polagala ikakav strčni ispit...

Mjere za stjecanje staža su plaćeno mirovinsko, zdravstveno i 1600kn mjesečno tebi. Za drugu mjeru poslodavac dobiva neki iznos, pisali su tu isto po forumu o tome, samo trebaš pronaći. A piše i na stranicama od zavoda.
Mislim da bi mogla koristiti prvu mjeru ako nemaš iskustva u struci, jer vidim da su ekonomiste upućivali na tu mjeru, a i oni spadaju u kategoriju kojoj ne treba staž za stručni ispit.

.simply.
01.03.2011., 11:04
e hvala ti Ruralna. al mene i dalje buni to što ova mjera spada u "mjere koje se ne smatraju državnim potporama" a ljudi ipak dobijivaju pare.valjda je stvar u tome što i poslodavac tu dobiva a kod drugih opcija ne?:ne zna: budem danas otišla do hzz-a pa ću ih pitati što mi je najbolja opcija

Wannabes
02.03.2011., 12:58
Mislim da bi mogla koristiti prvu mjeru ako nemaš iskustva u struci, jer vidim da su ekonomiste upućivali na tu mjeru, a i oni spadaju u kategoriju kojoj ne treba staž za stručni ispit.

Jesi sigurna za ovo boldano? Jer ako imaš samo i mjesec dana radnog iskustva izvan svoje struke, kažu da ne možeš koristit tu mjeru po novom zakonu. Sufinanciranje zapošljavanja mladih osoba bez radnog iskustva.

Stručno osposobljavanje za rad bez zasnivanja radnog odnosa - se može dobiti samo ako struka zahtjeva stručni ispit? Odnosno piše na hzz..

Osobe koje prema posebnom propisu trebaju položiti stručni ispit, odnosno obavezno imati odgovarajuće radno iskustvo, su osobe visoke stručne spreme, više stručne spreme (pravnici, liječnici, veterinari, stomatolozi, građevinari, arhitekti i dr; sve osobe koje u državnoj upravi moraju imati staž radi polaganja stručnog ispita), osobe srednje stručne spreme (medicinske sestre i sl.), odnosno osobe iz strukovnih škola koje polažu majstorski ispit.

Ima di detaljnije navedeno koje su to struke jer ja nisam siguran za svoju. Odnosno mislim da netreba ali me zanima ovo odgovarajuće radno iskustvo šta je gore navedeno.

Još me zanima jel se ovaj poticaj može dobiti iako recimo moja struka ne traži polaganje stručnog ispita ali uspijem nać radno mjesto za koje je potrebno polaganje stručnog ispita.

little.princess
08.04.2011., 00:23
imam pitanje koje mi u hzz-u nisu baš najbolje objasnili pa sam malo zbunjena - koji ispit se polaže nakon godine dana volontiranja? državni stručni ili stručni (baš iz struke)? jer ja nisam dužna polagati stručni ispit s obzirom na svoju struku (znači, nisam u medicini,pravu ili sličnim granama koje moraju obavezno polagati to da bi mogli raditi), ali pošto budem jednog dana najvjerojatnije radila u nekoj od državnih firmi, moram kad-tad položiti državni stručni ispit. ako nakon godine dana tog volontiranja mogu polagati državni stručni ispit, to bi mi bilo idealno za nalaženje daljnjeg posla.

goranbo
08.04.2011., 00:54
Kaj za to moramo bit na evidenciji zavoda mminimalno 12 mjeseci?

little.princess
08.04.2011., 09:21
po novome ne. bitno da si prijavljen.

Ruralna
08.04.2011., 16:54
imam pitanje koje mi u hzz-u nisu baš najbolje objasnili pa sam malo zbunjena - koji ispit se polaže nakon godine dana volontiranja? državni stručni ili stručni (baš iz struke)? jer ja nisam dužna polagati stručni ispit s obzirom na svoju struku (znači, nisam u medicini,pravu ili sličnim granama koje moraju obavezno polagati to da bi mogli raditi), ali pošto budem jednog dana najvjerojatnije radila u nekoj od državnih firmi, moram kad-tad položiti državni stručni ispit. ako nakon godine dana tog volontiranja mogu polagati državni stručni ispit, to bi mi bilo idealno za nalaženje daljnjeg posla.
Da bi mogla polagati državni stručni, moraš prije toga biti u dijelu državne uprave unutar koje ćeš steći godinu dana iskustva.
Što bi značilo da ako nađeš radno mjesto unutar državne uprave, možeš koristiti ovu mjeru i onda ići na državni ispit.

little.princess
08.04.2011., 19:35
da, to mi je jasno ali ako počnem raditi s tom mjerom dal sam obavezna polagati i stručni ispit? ne državni nego baš stručni?

Ruralna
08.04.2011., 22:31
da, to mi je jasno ali ako počnem raditi s tom mjerom dal sam obavezna polagati i stručni ispit? ne državni nego baš stručni?
Pa stručni ide samo za struke kojima je nužan npr muzeje, školstvo, medicinu, predškolske ustanove, sudove itd. U tim strukama je nužno odraditi pripravnički staž i polagati stručni ispit.
Ako tebi struka kao takva ne traži stručni, naravno da ga nećeš polagati ni imati po toj osnovi.
Državni je vezan za rad u tijelima državne uprave.

maza<3
30.05.2011., 10:44
..dali mi tko moze reci gdje bih kao prvostupnik ekonomije jos osim uopcini mogla pitati da m euzmu za strucno osposobljavanje..imli tko iskustva u nekim drugim institucijama kao ekonomist jer moja opcina ne prima?????

apollo11
22.07.2011., 20:57
Jel mi može netko reći što bi značio "rad na određeno vrijeme bez zasnivanja radnog odnosa"? I to na radno mjesto na fakultetu..

Mislim, razumijem doslovno značenje, ali u praksi što to predstavlja? Jel to znači volontiranje bez plaće ili se može nekako drugačije objasniti? :misli:

matomat
23.07.2011., 09:05
Jel mi može netko reći što bi značio "rad na određeno vrijeme bez zasnivanja radnog odnosa"? I to na radno mjesto na fakultetu..

Mislim, razumijem doslovno značenje, ali u praksi što to predstavlja? Jel to znači volontiranje bez plaće ili se može nekako drugačije objasniti? :misli:
To je jedini pošteni način tržišne razmjene dobara, u tvom slučaju usluga.
Dobiješ honorar za samo ono što odradiš.
Nikakvih dodatnih obaveza ni s jedne i druge strane.

Podbanom
23.07.2011., 12:50

Mislim da je to kad mjenjaš nekog ko je na bolovanju ili porodiljnom mada nije samo to.

*klepetalo*
23.07.2011., 16:26
je li to stručno osposbljavanje bez zasnivanja radnog odnosa? za to znam da je za one struke koje trebaju poloziti strucni pa godinu dana volontiraju, iako dobiju 1600kn mjesecno... nakon toga mogu polagati strucni, a pokriva im zdravstveno i mirovinsko..
ali ako je na faksu ne znam sto bi to bilo... iako, ti natjecaji na fakultetima su cesto samo formalni, jer buduci profesori su oni koji vec rade kao asistenti i sl

apollo11
23.07.2011., 20:39
Hvala na odgovorima!

Da, i ja sam mislila da može biti u pitanju zamjena, pogotovo ako je npr. rad na godinu dana..
Znači mogu na faksu uzeti nekoga honorarno, ali da se rad plati? .. baš me zanima što je onda sa mirovinskim i zdravstvenim?

I koji je onda status te osobe- zaposlen ili nezaposlen, kakva prava i obveze ima, ide li to pod neki ugovor..

4ever teen
05.09.2011., 15:39
Pozdrav!
Zanima me ima li itko iskustva sa stručnim osposobljavanjem u školama? Jer bila sam po školama i oni mi nisu znali puno reći osim da treba naći mentora, ali da učitelji to ne žele jer nisu plaćeni za mentorstvo. Jel škola dobiva ikakve novce ako uzme nezaposlenu osobu za to osposobljavanje? Unaprijed hvala.

perinjo
05.09.2011., 16:46
Pozdrav svima! Imam jedno pitanje za one koji se koriste stručnim osposobljavanjem.. Zanima me na koliko se potpisuje taj ugovor jer što ako netko potpiše taj ugovor i nakon nekoliko mjeseci dobije posao u struci. Može li on prekinuti ugovor potpisan s HZZ-om ili ga ipak mora odraditi do kraja? Govorim o onoj skupini koja mora polagati stručni ispit nakon godine dana rada, konkretno radi se o školi. Hvala na svim dogovorima! :)

perinjo
05.09.2011., 16:48
Pozdrav!
Zanima me ima li itko iskustva sa stručnim osposobljavanjem u školama? Jer bila sam po školama i oni mi nisu znali puno reći osim da treba naći mentora, ali da učitelji to ne žele jer nisu plaćeni za mentorstvo. Jel škola dobiva ikakve novce ako uzme nezaposlenu osobu za to osposobljavanje? Unaprijed hvala.

I ja sam u potrazi za osposobljavanjem u školi. Nisam siguran koliko se plaća mentoru kada kada se dobije radni odnos, ali ja sam spreman i platiti mentoru onoliko koliko oni inače dobiju kad budu mentori pripravnicima, ako pristane. Naravno, u ratama. :mig:

heybaby
05.09.2011., 17:00
po ovom modelu mentor ne bi niš love a inače bi dobio 800 kn... i ja razmišljam da sama platim

@peronjo, možeš dati otkaz radi drugog posla, samo ne možeš dati otkaz zbog nekog bzvz razloga, tipa ne da ti se više.

perinjo
05.09.2011., 17:47
po ovom modelu mentor ne bi niš love a inače bi dobio 800 kn... i ja razmišljam da sama platim

@peronjo, možeš dati otkaz radi drugog posla, samo ne možeš dati otkaz zbog nekog bzvz razloga, tipa ne da ti se više.

injo :) ok, hvala. a nisam ni mislio da sad mi odjednom pukne film i kažem: a baš mi se više ne da sjediti u učionici, idem se malo valjat po igralištu :lol:

heybaby
05.09.2011., 21:00
injo :) ok, hvala. a nisam ni mislio da sad mi odjednom pukne film i kažem: a baš mi se više ne da sjediti u učionici, idem se malo valjat po igralištu :lol:
a čuj možda skužiš da ti se ne da/ ne isplati, pogotovo ako ti pola love ode na kartu i moraš sam plaćat ispit, račune i ostale životne potrebe. i onda si misliš hebeš sve to, idem šljakat u staru firmu na tuđi sc račun...
ovo je realna situacija i tom slučaju je dotična trebala vratiti lovu koju je dobila. ali lova uplaćena u mirovinsko joj je ostala
:mig:

perinjo
05.09.2011., 23:30
a čuj možda skužiš da ti se ne da/ ne isplati, pogotovo ako ti pola love ode na kartu i moraš sam plaćat ispit, račune i ostale životne potrebe. i onda si misliš hebeš sve to, idem šljakat u staru firmu na tuđi sc račun...
ovo je realna situacija i tom slučaju je dotična trebala vratiti lovu koju je dobila. ali lova uplaćena u mirovinsko joj je ostala
:mig:

Nisam znao da sami plaćamo ispit (cijena??), a otići ću do škole koja je 5min udaljena od mene. Sadašnji ravnatelj je bio moj razrednik 2 godine, a profesori su svi koji su i meni predavali, već su i za mirovinu pa možda bi mogli i prihvatiti mentorstvo. Vrijedi pokušat, a nisam jedan od onih tipova koji lako odustaju tako da budem izdržao godinu dana, ako uspijem dobiti.

heybaby
06.09.2011., 00:10
nezz preumorna sam za žešća gulanja trenutno, probat ću sutra saznati ili pogledaj na str. agencije ako šta ima. za sad sam samo našla ovo no to je iz 2003.
Izvadak iz Odluke:
II. STRUČNI ISPITI
A) Prvo polaganje ispita
Cijena ispita: 799,50 kn

B) Drugo polaganje ispita
B 1.) Pismeni ispit 273,31 kn
B 2.) Izvođenje nastavnoga sata
Praktične nastave 367,60 kn
B 3.) Usmeni dio ispita 357,60 kn

P.S. sorry perINJO tek sam sad skužila :) my bad

Ruralna
06.09.2011., 11:37
Meni je stručni bio nekih 1600 kn, s tim da mi ga je ustanova platila kao i mentora.

perinjo
06.09.2011., 20:54
Pitanje: ako smo na tom stručno osposobljavanju u školi, dobivamo li mi samostalno razred u kojem držimo nastavu ili samo sudjelujemo na satima mentora onoliko koliko je određeno Pravilnikom i u njegovom razredu držimo nastavu? Jer ako bismo dobili razred u kojem držimo samostalno nastavu, onda to treba biti plaćeno, zar ne?? :ne zna:

heybaby
07.09.2011., 14:10
Pitanje: ako smo na tom stručno osposobljavanju u školi, dobivamo li mi samostalno razred u kojem držimo nastavu ili samo sudjelujemo na satima mentora onoliko koliko je određeno Pravilnikom i u njegovom razredu držimo nastavu? Jer ako bismo dobili razred u kojem držimo samostalno nastavu, onda to treba biti plaćeno, zar ne?? :ne zna:

mislim da hospitiraš samo, a ostalo vrijeme svaštariš. kome šta treba pomoći. jesi počeo volontirati? su te prijavili? ja jesam sli me još nisu prijavili. znaš miožda cca kojeg u mjesecu ćemo dobivat lovu? pozz :mig:

perinjo
07.09.2011., 15:05
mislim da hospitiraš samo, a ostalo vrijeme svaštariš. kome šta treba pomoći. jesi počeo volontirati? su te prijavili? ja jesam sli me još nisu prijavili. znaš miožda cca kojeg u mjesecu ćemo dobivat lovu? pozz :mig:

Nisam još, zasad su me odbili u svakoj školi :504: A i čekam rezultate jednog natječaja, mada sumnjam. Ma danas sam sav u komi, kao kažu da zakonski to nije moguće. Kad si već počela, pitanje: tko plaća zdravstveno i mirovinsko osiguranje, zavod ili? Našao sam mentoricu, sad moram vidjeti hoće li i ravnatelj prihvatiti.

heybaby
07.09.2011., 16:55
Nisam još, zasad su me odbili u svakoj školi :504: A i čekam rezultate jednog natječaja, mada sumnjam. Ma danas sam sav u komi, kao kažu da zakonski to nije moguće. Kad si već počela, pitanje: tko plaća zdravstveno i mirovinsko osiguranje, zavod ili? Našao sam mentoricu, sad moram vidjeti hoće li i ravnatelj prihvatiti.

mirovinsko škola, ALI njima hzz kasnije refundira troškove. znači na kraju krajeva hzz ali ovako iz mjeseca u mjesec teta iz računovodstva škole ( ili tko već to radi )

obrati se svojoj teti u hzz-u meni je ona taj posao sredila, tj nazvala me i pitala da li sam zainteresirana. ako niišta drugo reci joj da si zainteresiran za to i nju možeš pitatai sva ta pitanja. tako sam ja svoju. ( no koliko sam skužila po tuđim postovima, moja teta u hzz-u je baš ok, vidim da drugi pišu kako su njihove nadr*ane i to )

perinjo
07.09.2011., 19:11
mirovinsko škola, ALI njima hzz kasnije refundira troškove. znači na kraju krajeva hzz ali ovako iz mjeseca u mjesec teta iz računovodstva škole ( ili tko već to radi )

obrati se svojoj teti u hzz-u meni je ona taj posao sredila, tj nazvala me i pitala da li sam zainteresirana. ako niišta drugo reci joj da si zainteresiran za to i nju možeš pitatai sva ta pitanja. tako sam ja svoju. ( no koliko sam skužila po tuđim postovima, moja teta u hzz-u je baš ok, vidim da drugi pišu kako su njihove nadr*ane i to )

Moj savjetnik na zavodu je stariji od mene par godina i lista on to, ali mislim da ni njemu nije baš sve jasno. Imam tu naviku da previše zapitkujem, a on najčešće slegne ramenima i ne zna odgovor na sva moja pitanja. Sutra idem pokušat još u dvjema školama, ako ni tamo ne dobijem nikakav odgovor onda mogu mirne duše i savjesti odnijet zahtjev u komunalac. MOžda me tamo prime...

mihaela8
07.09.2011., 20:18
Kad si već počela, pitanje: tko plaća zdravstveno i mirovinsko osiguranje, zavod ili? Našao sam mentoricu, sad moram vidjeti hoće li i ravnatelj prihvatiti.

Na službenom letku piše: "Za stručno osposobljavanje osoba koje imaju do 6 mjeseci radnog iskustva, poslodavac je dužan plaćati doprinose za zdravstveno i zaštitu na radu, što iznosi 415,39 kn."
U slučaju da osoba nema radnog iskustva zavod plaća mirovinsko.

perinjo
07.09.2011., 20:22
Na službenom letku piše: "Za stručno osposobljavanje osoba koje imaju do 6 mjeseci radnog iskustva, poslodavac je dužan plaćati doprinose za zdravstveno i zaštitu na radu, što iznosi 415,39 kn."
U slučaju da osoba nema radnog iskustva zavod plaća mirovinsko.

Ok, hvala. :)

Maya 21
10.09.2011., 11:00
ovako počela sam 01.09. raditi na ovaj način u jednoj osnovnoj školi, inače nemam radnog iskustva u radnoj knjižnici, friško sam diplomirala... sad me zanima, vi koji radite, kako to funkcionira s isplatom, tih 1600 kn mi dakle isplaćuje svaki mjesec zavod a ne škola, a škola plaća mirovinsko, i koliko sam shvatila iz škole na kraju svakog mjeseca moraju slati zavodu ili gradskom uredu izvješće o mojoj prisutnosti na temelju čega će novci sjest?? ako mi može netko pobliže objasniti, naime administracija u ovoj školi je poprilično nesposobna pa je na meni da vidim kako sve funkcionira... i otprilike kada novci sjedaju da li se zna...hvala!

nemo01
13.09.2011., 13:53
ovak-iz prve ruke- stručni sam suradnik i sve sam morao odraditi sam jer sam želio da s jednim djetetom radi volonter (4. razred, došlo iz Portugala i nezna ni riječ hrvatskog) ;našao profesoricu HJ friško diplomiranu i zvao je; no svu papirologiju sam rješavao ja ; tajnicima i računovođama se to neda raditi jer im je dodatan posao,za školu trošak jer mora platiti mentora sama;dakle poanta je slijedeća- ak hočete da vas prime u školu na volontiranje, morate imati nekog iznutra tko će vas povuć ili trebate ravnatelje ubjediti da ćete im biti od koristi; već smišljam poslove i za drugog volontera jer imamo invalidnu djecu

perinjo
13.09.2011., 14:03
ovak-iz prve ruke- stručni sam suradnik i sve sam morao odraditi sam jer sam želio da s jednim djetetom radi volonter (4. razred, došlo iz Portugala i nezna ni riječ hrvatskog) ;našao profesoricu HJ friško diplomiranu i zvao je; no svu papirologiju sam rješavao ja ; tajnicima i računovođama se to neda raditi jer im je dodatan posao,za školu trošak jer mora platiti mentora sama;dakle poanta je slijedeća- ak hočete da vas prime u školu na volontiranje, morate imati nekog iznutra tko će vas povuć ili trebate ravnatelje ubjediti da ćete im biti od koristi; već smišljam poslove i za drugog volontera jer imamo invalidnu djecu

Hvala na savjetu. Imam nekog iznutra, tj. dogovorio sam mentorstvo, razgovarao sam s ravnateljem i rekao je da nema problema, samo on mora prvo poslati neki zahtjev da mu odobre to. Ako odobre, upadam. :)

mejan
15.09.2011., 23:35
ok,svaka cast nasoj divnoj drzavi sto je to omogucila nekima (meni nije! ali i dobro da nije) ali zivo me zanima - sto ce biti s onima koji po tom stazu poloze strucni? ostaju raditi ili se vracaju na burzu? naime, ako me logika dobro sluzi - velika vecina poslodavaca bi pripravnike vratila na burzu a sebi uzela novu mladu radnu snagu koji bi, naravno, opet placala drzava... :ne zna:
stoga,iskreno - ne vidim bas neku svrhu tog strucnog osposobljavanja za rad jer - kako je divno rekao jedan radio voditelj: "mladi ne mogu dobiti posao jer nemaju polozen strucni, a kada ga poloze - za njih nema posla!" :kava:

khalia
16.09.2011., 09:03
Ovdje se dosad najviše pisalo o stručnom osposobljavanju za rad u školi, no zanima me može li se pribjeći takvoj mjeri i u slučaju nekih drugih struka, primjerice osposobljavanje za knjigovođu, tajnicu i sl.?
I kako to funkcionira, treba li osoba sama naći mjesto gdje bi radila po ovoj mjeri ili Zavod pomaže naći?
Hvala, svaka informacija je dobrodošla! :mig:

*klepetalo*
16.09.2011., 10:28
Ovdje se dosad najviše pisalo o stručnom osposobljavanju za rad u školi, no zanima me može li se pribjeći takvoj mjeri i u slučaju nekih drugih struka, primjerice osposobljavanje za knjigovođu, tajnicu i sl.?
I kako to funkcionira, treba li osoba sama naći mjesto gdje bi radila po ovoj mjeri ili Zavod pomaže naći?
Hvala, svaka informacija je dobrodošla! :mig:

koliko ja znam, to je smišljeno za sve struke koje trebaju položiti sručni ispit! moja frendica pravnica tako sad radi... to vrijedi samo za mladje od 29 i s manje od tipa pol godine/godinu (nisam sigurna) iskustva.. ako upadas u tu skupinu, pitaj savjetnicu za detalje!

*klepetalo*
16.09.2011., 10:29

e, to sam i ja cula- mozes prekinuti samo ako negdje sklopis ugovor o radu! navodno ne treba ni biti isto podrucje (dakle, ne mora se nastavljati strucni staz) navodno :D

sad sam konacno procitala cijelu temu; slijede moja iskustva :D ja radim kao asistentica i to se od ove godine mozei skoristiti za strucni staz! dobila sam odmah mentora iz skole, nisam pitala tko placa ispit, bilo mi je nekako logicno da oni (iako, oni koji volontiraju moraju sami placat? koja glupost!!)
sto se tice placanja, koliko sam skuzila, HZZ uplacuje skoli za cijelu godinu, pa oni isplacuju svaki mjesec tebi. pokriveno je mirovinsko, a neki dan se spominjalo da ce se pokriti i zdravstveno!

ivy24
21.09.2011., 13:59
Pozdrav,
Zanima me iskustvo nekog tko je bio na državnom ispitu i u sustavu je vježbenika-volontera preko burze odnosno stručnog osposobljavanja bez zasnivanja radnog odnosa..?? Kako je bilo? Ima li netko neka potencijalna pitanja?

viktorija85
27.09.2011., 10:41
pozz... prije 3g. završila sam VŠS na ekonomskom fakultetu u zg i od tada aktivno tražim posao, naravno ali uzalud! i napokon donesena je mjera stručno osposobljavanje za rad bez zasnivanja radnog odnosa i ja sva sretna, konačno će me netko primiti za pripravnika! kad ono razočarenje... od toga dana idem od vrata do vrata, zovem, tražim, pišem, molim, ali ništa... nitko ne želi biti mentor, nekima se neda, drugi možda bi i htjeli, ali više manje imaju samo srednju školu... evo i danas sam odbijena u jednom dječjem vrtiću! Stvarno više ne znam kome bi se obratila za pomoć, pošto nemam nikakvu vezu, a niti nekoga ko bi mi mogo pomoć. I danas sam odlučila da idem nastaviti studij, jer mi nema smisla više sjediti doma, slati molbe i čekati odbijenicu! Sretno svima u zapošljavanju! Ako bilo tko zna ko je voljan primiti pripravnicu putem te mjere nek mi se javi! pozz...

Mihalj11
27.09.2011., 10:51
radim u Gradu i s 1 strane nije loše, ljudi su super, nije da ne radim ništ ( za razliku od nekih koji baš ne rade niš po toj mjeri ), čak zna bit i zanimljivo, ali s 2. strane nemam nikakvu garanciju da će nakon što položim državni biti natječaja i da će me primiti za stalno tako da cijelo vrijeme tražim neki posao

mejan
28.09.2011., 08:51
pozz... prije 3g. završila sam VŠS na ekonomskom fakultetu u zg i od tada aktivno tražim posao, naravno ali uzalud! i napokon donesena je mjera stručno osposobljavanje za rad bez zasnivanja radnog odnosa i ja sva sretna, konačno će me netko primiti za pripravnika! kad ono razočarenje... od toga dana idem od vrata do vrata, zovem, tražim, pišem, molim, ali ništa... nitko ne želi biti mentor, nekima se neda, drugi možda bi i htjeli, ali više manje imaju samo srednju školu... evo i danas sam odbijena u jednom dječjem vrtiću! Stvarno više ne znam kome bi se obratila za pomoć, pošto nemam nikakvu vezu, a niti nekoga ko bi mi mogo pomoć. I danas sam odlučila da idem nastaviti studij, jer mi nema smisla više sjediti doma, slati molbe i čekati odbijenicu! Sretno svima u zapošljavanju! Ako bilo tko zna ko je voljan primiti pripravnicu putem te mjere nek mi se javi! pozz...

koma!
i eto - nema posla cak niti za besplatnu radnu snagu :(

*Josipa*
28.09.2011., 11:39
Diplomirani sam pravnik i od sutra počinjem sa stručnim osposobljavanjem za rad u općini. Sad meni to ništa nije jasno! Danas me načelnik nazvao i rekao da je on sredio s biroom ali nije uzeo nikakve moje podatke pa mi nije jasno jel se tih godinu dana upisuju u radnu knjižicu, jel ja sad moram ići na redovne prijave ili ne, kako mi isplaćuju taj novac jer nemam račun i nisu mi ga ni tražili?! :ne zna:

Ruralna
28.09.2011., 12:04
Diplomirani sam pravnik i od sutra počinjem sa stručnim osposobljavanjem za rad u općini. Sad meni to ništa nije jasno! Danas me načelnik nazvao i rekao da je on sredio s biroom ali nije uzeo nikakve moje podatke pa mi nije jasno jel se tih godinu dana upisuju u radnu knjižicu, jel ja sad moram ići na redovne prijave ili ne, kako mi isplaćuju taj novac jer nemam račun i nisu mi ga ni tražili?! :ne zna:
A daj se malo zauzmi za sebe, nemoj ovisiti o ljudima s biroa da ti na sve misle;)

Ne ideš na prijave na biro, ti si tih godinu dana zaposlena. Doprinose za mirovinsko i zdravstveno ti plaćaju, a novac će ti sjedati svaki mjesec na račun. Jesi ti rješila sve na HZZ, jesu li oni uopće obradili tvoj zahtjev za tim?:ne zna:

little.princess
28.09.2011., 13:47
radna knjižica ti ostaje u općini, ugovor s općinom (ako još nisi) i sa zavodom budeš potpisala naknadno (dakle, potpisuješ 2 ugovora), kao i zadužnicu na 50 000 kn. znači ,ako u idućih godinu dana raskineš ugovor, moraš im vratiti lovu. to vrijedi i ako ne položiš stručni ispit nakon toga (nisam sigurna u kojem periodu, al mislim unutar 6 mjeseci). ništa ti se ne upisuje u radnu knjižicu jer je to bez zasnivanja radnog odnosa, ali pazi apsurd. iako ti je općina dužna uplaćivati mirovinsko i zdravstveno, ti NISI zaposlena, nejde ti staž, a doma dobivaš kroz 3 tjedna rješenje da nisi više nezaposlena, brišu te s evidencije i da gubiš sva prava kao takva osoba. dakle, nisi nezaposlena, ali nisi na zaposlena. a prekinuti možeš samo ako si nađeš posao u struci (izvan struke ti se ne prizna). dobivaš mjesečno naknadu od 1600kn, obično sjeda oko 7. u mjesecu.

heybaby
28.09.2011., 13:47
radim u Gradu i s 1 strane nije loše, ljudi su super, nije da ne radim ništ ( za razliku od nekih koji baš ne rade niš po toj mjeri ), čak zna bit i zanimljivo, ali s 2. strane nemam nikakvu garanciju da će nakon što položim državni biti natječaja i da će me primiti za stalno tako da cijelo vrijeme tražim neki posao

ajde upasti ćeš ti kod Jandrokovića :D držim fige svim forumašima!:cerek:

heybaby
28.09.2011., 13:49
little. princess, imam pitanje u vezi ove zadužnice sutra trebam to predati. jel se to treba ovjeriri kod javnog bilježnika? tako sam nešto načula. koliki je to trošak na kraju? hvala :)

edit: e nama su u hzz-u rekli da možeš prekinuti ako nađeš bilo kakav posao. bitno je da se zaposliš :nezna:

*Josipa*
28.09.2011., 15:17
A daj se malo zauzmi za sebe, nemoj ovisiti o ljudima s biroa da ti na sve misle;)

Ne ideš na prijave na biro, ti si tih godinu dana zaposlena. Doprinose za mirovinsko i zdravstveno ti plaćaju, a novac će ti sjedati svaki mjesec na račun. Jesi ti rješila sve na HZZ, jesu li oni uopće obradili tvoj zahtjev za tim?:ne zna:

Ne želim ovisiti o drgima ali nitko da mi napokon sve objasni! Pričala sam i sa savjetnikon s biroa i on mi samo govori ma ne moraš ti ništa to ti sve sredi netko iz općine, a s načelnikom sam pričala u pon i danas me nazvao i rekao sutra počinješ!
Nemam pojma jel moj zatjev obrađen, pa valjda je! Ma vidjet ću sve sutra u općini!

Little princess hvala na objašnjenju!

Ruralna
28.09.2011., 20:13
iako ti je općina dužna uplaćivati mirovinsko i zdravstveno, ti NISI zaposlena, nejde ti staž, a doma dobivaš kroz 3 tjedna rješenje da nisi više nezaposlena
Aj pliz reci kako ti mogu uplaćivati mirovinsko, a da ti ne ide staž :zubo:

MatejScorp13
29.09.2011., 08:01
Da li bi bilo moguće ostvariti stručno osposobljavanje ako se ne bi išlo u struci fakulteta nego npr. samo preko srednje škole. Piše tamo da u ciljane skupine spadaju i SSS bez radnog iskustva, starosti do 25 godina. Konkretno mislim na osposobljavanje u osnovnoj školi kao (nekakav) stručni suradnik/asistent u nastavi npr. informatike (gdje postoji bolja osnova za potražnju dodatne pomoći nastavniku) ? I onda bi po tome mentor bio (naravno) nastavnik informatike. A po zakonu nakon 12 mjeseci rada i ovi stručni suradnici moraju polagati stručni ispit. Pedagoška izobrazba bi mogla tu biti plus ili ne ?

ps. valjda ćete se snaći gore :mig: :)

little.princess
29.09.2011., 13:37
Aj pliz reci kako ti mogu uplaćivati mirovinsko, a da ti ne ide staž :zubo:

u našoj predivnoj državi sve je moguće. :rolleyes:
nemoj me tjerati da nabavljam skener da ti pokažem kopiju ugovora:D

little.princess
29.09.2011., 13:41
da, ovjeriš kod javnog bilježnika, mislim da je bilo 150 kn. s tim da ju nakon godine dana obavezno zatraži natrag (od zavoda), da ti ju nebi kojim slučajem zabunom poslali na naplatu jer je to u biti neka vrsta čeka. za prekid sam sigurna da mora biti u struci, barem je meni to potvrdilo više ljudi.

little.princess
29.09.2011., 13:43
nema na čemu, ja sam puna 3 mjeseca zivkala i moljakala bilo kakve informacije jer su svi samo okretali glavu i šutjeli kao zaliveni. sad ih s guštom proslijeđujem dalje :D zašto nebi ljudi to iskoristili kad imaju pravo na to?

lenjac
29.09.2011., 15:51
ljudi, ajte please pomoć...ja sam krenula s tim osposobljavanjem, poprilično sam se namučila al eto uspila sam...samo još sutra moram s mentoricom napraviti program osposobljavanja...kako to izgleda?? kopam po internetu nebi li našla kakav primjer da olakšam i njoj i sebi, al nema ništa...:503:

afrodita13
29.09.2011., 16:54
Ovako dakle. Upisuje vam se ta godina ajmo nazvati volontiranja u radnu knjizicu ali pod posebnom sifrom 11 sto znaci volonterski rad. Ja u ponedjeljak pocinjem sa volontiranjem u skoli pa sam sve saznala. Ako vam iskrsne posao vi prekidate ugovor BEZ vracanja novca. Ne mozete prekinut ugovor jer vam se vise ne da-samo ako pronadjete posao na odredjeno ili neodredjeno ili se idete dalje skolovati. Ja cu dobivati s biroa 1600 mjesecno a od toga uplacujem 415 svaki mjesec za doprinose te si samam placam mjesecnu kartu

afrodita13
29.09.2011., 16:57
Ono sto jos ne znam je koliko ja sad msijem raditi u toj skoli? Zna li netko? Mislim koliko sati tjedno? Cula sam neku informaciju da 3 dana u tjednu najvise mogu dolaziti-ali koliko sam skuzila cesto ti guraju neku satnicu, ti ju odradjujes a u biti su te i mogli zaposlit :/ Iskoristavanje!

heybaby
29.09.2011., 17:56
Ono sto jos ne znam je koliko ja sad msijem raditi u toj skoli? Zna li netko? Mislim koliko sati tjedno? Cula sam neku informaciju da 3 dana u tjednu najvise mogu dolaziti-ali koliko sam skuzila cesto ti guraju neku satnicu, ti ju odradjujes a u biti su te i mogli zaposlit :/ Iskoristavanje!

ja sam u školi i to svaki dan 6 sati od 8 do 2

little.princess
30.09.2011., 07:21
zbog čega si sama uplaćuješ doprinose?

afrodita13
30.09.2011., 10:21
E vidis po zakoni smijes samo tri dana biti u skoli! To je nase pravo i ja cu ga iskoristiti jer ne zelim da se mene iskoristava za neko drzanje sati il da ne daj Boze mijenjam nekog a mogu bit placena inace za to! Placam sama doprinose jer imam 4 mjeseca radnog staza

heybaby
30.09.2011., 12:46
E vidis po zakoni smijes samo tri dana biti u skoli! To je nase pravo i ja cu ga iskoristiti jer ne zelim da se mene iskoristava za neko drzanje sati il da ne daj Boze mijenjam nekog a mogu bit placena inace za to! Placam sama doprinose jer imam 4 mjeseca radnog staza

daj molim te neki link vezan uz ta 3 dana??! pliz :)

heybaby
30.09.2011., 12:48
little. princess, imam pitanje u vezi ove zadužnice sutra trebam to predati. jel se to treba ovjeriri kod javnog bilježnika? tako sam nešto načula. koliki je to trošak na kraju? hvala :)

evo da sama sebi i drugima odgovorim na pitanje. bjanko zadužnica, javni bilježnik, 123 kn

mihaela8
30.09.2011., 18:01
daj molim te neki link vezan uz ta 3 dana??! pliz :)

Ovo i mene zanima. I ja sam svaki dan u školi, ali sat kraće od tebe - od 8 do 13.

afrodita13
01.10.2011., 10:51
meni je ravnateljica te skole u kojo cu u ponedjeljak pocet volontirat sama rekla da smijem 3 dana dolazit jer nisam zaposlena tamo da dolazim svaki dan i ostajem ovako dugo kao vi. ja cu ju u ponedjeljak pitati naravno u vezi toga pa cu vam se javiti kad vidim sto ce mi reci, ali nema sanse da ja predajem umjesto nekoga ili mijenjam! vi predajete ili samo gledate sate?

heybaby
01.10.2011., 17:14
meni je ravnateljica te skole u kojo cu u ponedjeljak pocet volontirat sama rekla da smijem 3 dana dolazit jer nisam zaposlena tamo da dolazim svaki dan i ostajem ovako dugo kao vi. ja cu ju u ponedjeljak pitati naravno u vezi toga pa cu vam se javiti kad vidim sto ce mi reci, ali nema sanse da ja predajem umjesto nekoga ili mijenjam! vi predajete ili samo gledate sate?

radim sve :rolleyes: više sam ko tajnica tamo

afrodita13
02.10.2011., 10:26
ma fuj e :/ iskreno uopce ni ne bi na taj strucni nit bi u skoli radila al strah me da necu nigdje nista nac drugo i da ce mi jedino skola ostati a ako ne budem strucni imala bit ce mi to veliki minus. eto samo zbog tog sad volontiram. da mi upadne nesto totalno drugacije ja bi pobjegla odmah! bas me zanima sto ce mi sutra u skoli reci i kakav cu raspored dobit al ne dam se ja! vec sam bila iskoristavana na prijasnjem poslu i naucila lekciju da u takvim situacijama ne treba sutit nego se izborit za sebe. javim se ja sutra kad dobijem raspored

afrodita13
02.10.2011., 10:33
hmm sad sam naisla na netu na clanak u kojem pise da je poslodavac obvezan placati mi tih 415 kuna za doprinose a ja ih moram placati :/ pa uzas :/

heybaby
02.10.2011., 11:51
hmm sad sam naisla na netu na clanak u kojem pise da je poslodavac obvezan placati mi tih 415 kuna za doprinose a ja ih moram placati :/ pa uzas :/

mislim da moraš sama plaćati ako već imaš nešto radnog staža:ne zna:

mihaela8
02.10.2011., 16:30
vi predajete ili samo gledate sate?

Za sada slušam sate ali ću i predavati (koliko znam volonter je dužan održati 35 sati). Ostale dane kad nema nastave iz tog predmeta "radim sve" kao i heybaby :D - radim u knjižnici (provodi se digitalizacija knjižnog fonda tako da sam uglavnom za kompjuterom) i kod pedagoga škole pomažem oko administrativnih poslova. Sve u svemu ja sam zadovoljna. Bolje i to nego sjedit doma i gubit dane...

mihaela8
02.10.2011., 16:34
mislim da moraš sama plaćati ako već imaš nešto radnog staža:ne zna:

Ukoliko volonter ima do 6 mjeseci radnog iskustva škola je dužna plaćati mu doprinose, ali problem je u tome što većina škola nema novaca za to pa i ako prihvate uzeti nekog volontera očekuje se da si on to sam plati. Srećom, ja nisam imala niti jedan dan staža u radnoj knjižici... tko bi rekao da će mi to jednom biti prednost!?

frenki12321
02.10.2011., 22:13
oprostite, al na koju foru su vam dopustili da sami plaćate mirovinsko..naime pravnica na burzi mi je rekla da ministarstvo to ne dozvoljava...

heybaby
02.10.2011., 22:28
oprostite, al na koju foru su vam dopustili da sami plaćate mirovinsko..naime pravnica na burzi mi je rekla da ministarstvo to ne dozvoljava...

nezz :( meni škola plaća. daj pitaj pravnicu ako zna , koliko smijemo/moramo raditi? :) ( makar će meni biti bad reći da bi u biti morala manje raditi :504: naravno ako to stvarno stoji)

afrodita13
03.10.2011., 13:24
ja bi zamolila da provjeris to sa placanjem. ja sama placam 415 kuna. smijem li ja to onda? kome se uopce zaliti? saljem sad upit na ministarstvo obrazovanja da vidim sto ce mi reci

heybaby
03.10.2011., 13:59
ja bi zamolila da provjeris to sa placanjem. ja sama placam 415 kuna. smijem li ja to onda? kome se uopce zaliti? saljem sad upit na ministarstvo obrazovanja da vidim sto ce mi reci

kako ti je prošao prvi dan? :mig:

afrodita13
03.10.2011., 14:37
pa evo otisla sam samo dogovorit kad sutra dolazim. sutra se upoznajem s mentoricom i dobivam raspored pa cu vidjet. muka mi je od svega :/ valjda ce uletit neki posao. skroz cujem kako se engleski i njemacki traze i kao ima posla a eto ja moram volontirat

afrodita13
04.10.2011., 14:23
evo ovako. ja cu ici u skolu koliko ja cesto to zelim . u zakonu pise da moram 2 sata tjedno minimum biti na satu mentora. sveukupno mi volonteri moramo odslusati 70 sati mentora tijekom cijele godine te odraditi 35. ja cu otici u skolu 2 puta tjedno te odgledati oko 7 sati tako da cu tih 70 sati odslusati za 10 tjedana tako da do Bozica budem vec gotova sa tim gledanjem sati. u medjuvremenu cu i odrzati jedno desetak sati

perinjo
06.10.2011., 19:13
evo da se i ja pridružim ekipi koja je dobila stručno osposobljavanje, dobio sam u jednoj gimnaziji, ali eto, baš kad sam ga uspio dobiti, pruža mi se prilika za posao 4 sata tjedno, pa sam sad u dvojbi. :504:

heybaby
06.10.2011., 21:49
evo da se i ja pridružim ekipi koja je dobila stručno osposobljavanje, dobio sam u jednoj gimnaziji, ali eto, baš kad sam ga uspio dobiti, pruža mi se prilika za posao 4 sata tjedno, pa sam sad u dvojbi. :504:

ako ti je bitnija lova ostani, ako ne idi. ako je neka zamjena tipa do kraju polugodišta u pitanju nemoj ići, ako je na duži rok idi... nadam se da sam barem malo pomogla :D

VaneMi
07.10.2011., 18:25
gdje točno piše da mi moramo odslušati 70 sati mentora tijekom cijele godine te odraditi 35?!
jer kada idem pitati u HZZ-u nemaju pojma. Svi samo blijedo gledaju, pravnica na bolovanju i nitko je ne zamjenjuje...užas

molim vas...

perinjo
07.10.2011., 19:14
gdje točno piše da mi moramo odslušati 70 sati mentora tijekom cijele godine te odraditi 35?!
jer kada idem pitati u HZZ-u nemaju pojma. Svi samo blijedo gledaju, pravnica na bolovanju i nitko je ne zamjenjuje...užas

molim vas...

Evo, imaš ovdje, piše ovako:

Članak 10.
Pripravnici volonteri obvezni su biti nazočni nastavnim satima mentora najmanje 2 sata tjedno tijekom nastavne godine, odnosno 70 sati, te samostalno održati 35 nastavnih sati uz prisustvo mentora.

Evo, cijeli pravilnik:
http://narodne-novine.nn.hr/clanci/sluzbeni/305723.html

heybaby
07.10.2011., 19:24
@perinjo, jesi odlučio u vezi posla?:)

perinjo
07.10.2011., 19:45
@perinjo, jesi odlučio u vezi posla?:)

Nisam još, imam vremena do kraja idućeg tjedna. Idem u ponedjeljak da vidim što mi nude na stručnom os... Vidim, i tebi je krenulo. :)

VaneMi
07.10.2011., 20:09
Perinjo hvala ti! Nadam se da ću uspijeti nešto napraviti...sretno svima

perinjo
10.10.2011., 13:01
Pitanje za sve: zna li tko koga mi možemo kontaktirati i provjeriti može li se poslije stručnog osposobljavanja pristupiti stručnom ispitu? Ravnatelj škole me zamolio da to provjerim. Već su me prijavili i Agenciji i obavili što treba od njihove strane, a s mentoricom se nalazim u četvrtak jer ova tri dana ispituje učenike. Bit će im neugodno odgovarat preda mnom :D

Kaede
12.10.2011., 11:05
Diplomirani sam ekonomist,i već 9 mjeseci radim u jednoj općini, u računovodstvu, u sklopu ove mjere stručnog osposobljavanja za rad bez zasnivanja radnog odnosa. Radno vrijeme mi je od 7 do 15 sati – i radim apsolutno sve. Po iskustvu mojih kolega koji su primljeni u drugim općinama i gradovima, i čiji je domet fotokopiranje i razvrstavanje dokumenata, ja sam imala tu sreću da stvarno puno radim i usvajam poveću količinu praktičnog znanja (moje radne kolege mi rado prepuštaju svoje poslove samo kako bi se izvukli od rada, a meni to dobro dođe :D)

Pošto mi se uskoro bliži i državni ispit na koji moram izaći, molila bih sve koji su u istoj situaciji kao i ja, da mi se jave i da razmjenimo informacije. Ja sam bila na Zavodu, ali mi nitko (as usuall) nije znao reći što i kako – u kojem roku to moramo položiti, tko plaća taj ispit?
Ako netko raspolaže s literaturom kojom izlazimo na ispit – proslijedite ju.:cerek:

Pozdrav svima

afrodita13
12.10.2011., 15:04
ljudi ovako. dali je netko od vas potpisivao onu bjanko zaduznicu? ja to sutra moram nosit na HZZ sa ravnateljicom te potpisat ugovor kao pripravnik volonter? dvoumim se jos potpisati ili ne jer i dalje imam hrpu pitanja a nemam gdje naci odgovor! bila sam i u agenciji za obrazovanje, inspekciji, ministarstvu. ravnateljica kaze da moram biti svaki dan u skoli kad je i mentorica a u zakonu to uopce ne stoji.koga ja moram slusati?

heybaby
12.10.2011., 15:49
ljudi ovako. dali je netko od vas potpisivao onu bjanko zaduznicu? ja to sutra moram nosit na HZZ sa ravnateljicom te potpisat ugovor kao pripravnik volonter? dvoumim se jos potpisati ili ne jer i dalje imam hrpu pitanja a nemam gdje naci odgovor! bila sam i u agenciji za obrazovanje, inspekciji, ministarstvu. ravnateljica kaze da moram biti svaki dan u skoli kad je i mentorica a u zakonu to uopce ne stoji.koga ja moram slusati?

ja sam potpisala kupiš za 2 kn papir u knjižari . kod javne bilježnice sam ispunila da ne bi nekaj fulala.
"Obveze polaznika stručnog osposobljavanja:

* Uredno odrađivati program stručnog osposobljavanja za rad prema rasporedu radnog vremena i obvezama iz Programa, a sukladno zakonskim propisima iz oblasti rada"

upiši u gugl stučno osposobljavanje bla bla, i dobiš između ostalog i ovo. u drugim strukama je ekipa isto 8 sati na poslu, pa onda valjda znači da moraš i ti biti kad i tvoja mentorica :ne zna:
u međuvremenu sam već i prekinula to volontiranje. sve papire ti sredi škola samo moraš donijeti kopiju novog ugovora u hzz

afrodita13
12.10.2011., 16:21
e al pazi kaze radno vrijeme u skladu sa Zakonom o polaganju strucnog ispita u kojem pise da pripravnici volonteri najmanje 2 sata tjedno moraju biti na satu kod mentorice a ne u mentoricino radno vrijeme! Kuzis sta hocu rec?

Pipi Zloba
12.10.2011., 17:31
Ja ne kužim kaj se na ovoj temi ljudi non stop žale i pjene :rolleyes:
Pogotovo oko ovog s radnim vremenom. Jel budemo 2-3 dana radili u tjednu, ili 4-5 sati na dan?
Onak wtf :confused:
Neki su poput Kaede, a i svih mojih volontera i mene, radili ful normalno radno vrijeme. Radi se o ekonomistima uglavnom.
Osim pokojih pogodnosti sa strane, ali u principu pogodnosti su nam bile izuzeci, tipa pripreme za državni stručni ispit u Zagrebu, potpisivanje papireka kroz godinu i odlazak na sastanke, prezentacije koje su nam bile obavezne kao volonterima.
Tak da, zbilja ne kužim kak uopće možete tražiti izlaz iz rada, ako vam je on ugovorom određen.
Za tih 1600 kn radite ko da ste zaposleni normalno, dnevnica vam je mizernih 75 kn i pomirite se s tim.
Niko od nas nije bil zakinut bilo glede testiranja i razgovora za posao. To vam moraju opravdati. Tak da svi možete usput tražiti ''ozbiljan'' (normalno plaćeni posao :D).
Ako imate mogućnost da se zaposlite i na 4-5 sati u školi prihvatite to. Moj iskreni savjet. Plaća vem bude možda i veća od ovog kaj se dobije po programu HZZ-a, a i veća vam je vjerojatnost da ostanete na tom poslu trajnije.

@Kaede - pošalji mi mail na privat. Pošaljem ti materijal za DSI.

dr. McCoy
12.10.2011., 18:09
Jel zna netko jel taj državni stručni ispit obavezno polagati nakon 12 mjeseci u ovome programu, ili je samo nužno ako se hoće eventualno ostati raditi tamo gdje se osposobljavanje vršilo?

Pipi Zloba
12.10.2011., 18:21
Obavezno je :D
Moja grupa je polagala i prije isteka tih 12 mjeseci rada.
Ugovor nam je istekel početkom 10. mjeseca, a polagali smo sredinom rujna.
Niko nije ostal raditi i svi budemo imali svjedodžbu iz DSI za pokazivanje okolo :rolleyes:

I svi znamo kak se zapošljava u državnoj službi, izuzeci možda škole tu i tam, tak da nam ta svjedodžba ne bude osigurala nekaj posebno.
Osim zna se čega, ili krvi i znoja.
Mislim ne želim zvučati negativno, ali frustracije danas rade svoje.

Ruralna
12.10.2011., 22:19
e al pazi kaze radno vrijeme u skladu sa Zakonom o polaganju strucnog ispita u kojem pise da pripravnici volonteri najmanje 2 sata tjedno moraju biti na satu kod mentorice a ne u mentoricino radno vrijeme! Kuzis sta hocu rec?
Valjda ti je jasno da zakon o polaganju stručnog ispita govori samo u uvjetima koje moraš steći kako bi pristupila ispitu.
S druge strane, mjera HZZ je mjera osposobljavanja za rad i uključuje puno radno vrijeme kako bi stekla iskustvo za obavljati svoju struku samostalno.
Uviđaš li razliku?

Akesson
13.10.2011., 21:22
Htio bih se "zaposliti" uz pomoć ove mjere. Bio sam na Zavodu, tamo su mi sve objasnili uključujući i sve institucije u kojima mogu raditi. Po zanimanju sam pravnik.

Mene sada zanima kako doći do tih institucija. Recimo, jel moram imati nekoga unutra ili mi ne gine da idem od vrata do vrata?

little.princess
14.10.2011., 08:38
često ti institucije same raspišu natječaj (u zadnje vrijeme ih baš ima, koliko sam primjetila, više nitko ne zapošljava pripravnike nego koriste tu mjeru jer ne moraju isplaćivati plaće, a dobe radnika) pa se javi na njih. ili kucaj na vrata i moli ih da te uzmu da godinu dana radiš za njih besplatno.

perinjo
14.10.2011., 14:31
Ponavljam pitanje: gdje piše da mi možemo polagati stručni poslije osposobljavanja? U školi kažu da to nije nigdje definirano pa sad ne znam treba li početi s tim ili ne. Pitam vas koji ste počeli jer vjerujem da ste bolje informirani od mene.

Pipi Zloba
14.10.2011., 14:59
@perinjo
Pa jel imaš pismeni ugovor ispred sebe? To u njemu mora biti navedeno.
Jedan ugovor sklapaš s HZZ-om, a drugi s institucijom u kojoj radiš, te bi prema tome trebao imati dva ugovora u kojima je to definirano.

perinjo
14.10.2011., 19:41
@perinjo
Pa jel imaš pismeni ugovor ispred sebe? To u njemu mora biti navedeno.
Jedan ugovor sklapaš s HZZ-om, a drugi s institucijom u kojoj radiš, te bi prema tome trebao imati dva ugovora u kojima je to definirano.

Nemam nikakav ugovor jer dokle god ne bude 100% da se može pristupiti stručnom ispitu, ravnatelj ne želi potpisivati išta. A nema nigdje crno na bijelo, pa on okolo zivka i Agencija za odgoj i obrazovanje prebacuje na ministarstvo, a oni na njih. Ipak, ako se ne može pristupiti stručnom ispitu, a ne nađe se posao, treba vratiti sve te pare. Nije malo 12x1600.

heybaby
14.10.2011., 19:54
ja sad ko za inat ne mogu naći svoj ugovor :( ako ga pronađem pofotkat ću ga i pošaljem ti na PM. ali gle daj nekako objasni ravnatelju da ne bi SVI to radili da je neka muljaža u pitanju :/
p.s. šta je sa ona 4 sata?

edit; uostalom ti preuzimaš rizik u vezi vraćanja love, ne on

perinjo
14.10.2011., 20:24
ja sad ko za inat ne mogu naći svoj ugovor :( ako ga pronađem pofotkat ću ga i pošaljem ti na PM. ali gle daj nekako objasni ravnatelju da ne bi SVI to radili da je neka muljaža u pitanju :/
p.s. šta je sa ona 4 sata?

edit; uostalom ti preuzimaš rizik u vezi vraćanja love, ne on

Čekam odluku školskog odbora, ali nisam odustao ni od ovog još jer nešto odugovlače s tim odborom. Ajd pošalji ako nađeš, jer i jedna frendica je u istim problemima. Oni žele sve na papiru, objasnili smo ravnatelju i nabrojali nekoliko škola, on poznaje neke od tih ravnatelja, pričao je s njima. I oni kažu da ne znaju, ali njima to nije bitno kad oni ni ne plaćaju, briga njih može li se pristupiti stručnom ispitu ili ne. Ovog očito je.

Pipi Zloba
14.10.2011., 21:38
Nemam nikakav ugovor jer dokle god ne bude 100% da se može pristupiti stručnom ispitu, ravnatelj ne želi potpisivati išta. A nema nigdje crno na bijelo, pa on okolo zivka i Agencija za odgoj i obrazovanje prebacuje na ministarstvo, a oni na njih. Ipak, ako se ne može pristupiti stručnom ispitu, a ne nađe se posao, treba vratiti sve te pare. Nije malo 12x1600.

Sad sam malo proguglala. Vidim u školama se polaže stručni ispit i razlikuje se od državnog stručnog ispita.
HZZ je taj koji plaća sve te pare pa se prema tome treba njima obratiti i njih više zagnjaviti.
Mogu govoriti samo na svom primjeru, DSI mi je bio obavezan i sad moram HZZ-u nositi izvješće o tome kaj sam radila u toj godini dana, skupa s kopijom svjedodžbe o položenom DSI.
On je bio uvjet za nevraćanje novaca, zato si svakako to dobro provjeri :mig:

keaton
15.10.2011., 12:20
Je li nekome stigao novac za deveti mjesec na račun?

perinjo
15.10.2011., 12:28
Sad sam malo proguglala. Vidim u školama se polaže stručni ispit i razlikuje se od državnog stručnog ispita.
HZZ je taj koji plaća sve te pare pa se prema tome treba njima obratiti i njih više zagnjaviti.
Mogu govoriti samo na svom primjeru, DSI mi je bio obavezan i sad moram HZZ-u nositi izvješće o tome kaj sam radila u toj godini dana, skupa s kopijom svjedodžbe o položenom DSI.
On je bio uvjet za nevraćanje novaca, zato si svakako to dobro provjeri :mig:

Ma bio sam na Zavodu, oni ne vide u čemu je problem, zašto mi ne bismo mogli pristupiti stručnome ispitu? Kad dođemo u školu, oni opet dok ne budu sigurni, ne žele ništa potpisati.

heybaby
17.10.2011., 17:12
Je li nekome stigao novac za deveti mjesec na račun?

jel sjelo kome?

little.princess
17.10.2011., 19:55
meni je, ne znam točno kad al obično idem gledati oko 8-og i bilo je na računu.

heybaby
17.10.2011., 20:23
meni je, ne znam točno kad al obično idem gledati oko 8-og i bilo je na računu.

oko 8. :O ?! tnx :(

natasa1985
18.10.2011., 08:22
Odradujem vježbenički staž u općini. Trebam položiti državni ispit nakon godinu dana stažiranja. Primljena sam na radno mjesto višeg stučnog suradnika za proračun. Može li mi netko reći šta trebam učiti? I ako netko ima iskustva kakav bude opći, a kakav posebni dio ispita? Hvala!

heybaby
18.10.2011., 12:07
pogledaj identičnu temu malo niže na str.

hellie
18.10.2011., 13:07
da li moram odraditi pripravnički staž ako neću raditi u državnoj firmi. nama su sad od 1. mj. uveli da moramo imati pripavnički jer smo konačno priznati kao zdravstveni radnici a dosad nije to trebalo i sad mi nije jasno da li je to obavezno ili ne. jer imam mogućnost zaposlenja honorarno (2 sata dnevno) u privatnoj firmi ali nisam sad sigurna da li mogu tamo raditi bez stručnog ispita. pa ako ne mogu da odmah ljudima objasnima situaciju da ih ne zavlačim.
kod dosta firmi uopće ne traže stručni ispit i radno iskustvo i to sve pa sam skroz zbunjena.

aelys
18.10.2011., 20:21
sad sam konacno procitala cijelu temu; slijede moja iskustva :D ja radim kao asistentica i to se od ove godine mozei skoristiti za strucni staz! dobila sam odmah mentora iz skole, nisam pitala tko placa ispit, bilo mi je nekako logicno da oni (iako, oni koji volontiraju moraju sami placat? koja glupost!!)
sto se tice placanja, koliko sam skuzila, HZZ uplacuje skoli za cijelu godinu, pa oni isplacuju svaki mjesec tebi. pokriveno je mirovinsko, a neki dan se spominjalo da ce se pokriti i zdravstveno!
(Stariji je post, ali da pokušam...)

Asistentica u nastavi za pp? Polažeš li stručni za nastavnika ili stručnog suradnika? Jesi li diplomirala već?
Možeš li malo detaljnije o ovome, molim te? :)

Whisper
20.10.2011., 16:43
može li mi netko objasniti čemu služi bjanko zadužnica u ovom slučaju?

hellie
20.10.2011., 16:48
to je u slučaju prekida ugovora ili ne ispunjavanja uvjeta ugovora od strane poslodavca, pa da vrate novac koji je biro isplatio. tako je meni bilo kad sam radila preko onog projekta javni radovi.

Whisper
20.10.2011., 17:01
to je u slučaju prekida ugovora ili ne ispunjavanja uvjeta ugovora od strane poslodavca, pa da vrate novac koji je biro isplatio. tako je meni bilo kad sam radila preko onog projekta javni radovi.

da, hvala. Nego, brine me ovo do 50 000kn. Da li se to upisuje zbog raspona (jer npr u godini dana ako bih dobila cca 19 000 kuna, ako npr ne polozim ispit moram im vratit TAJ novac znači tih 19 000? A 50 000 se upisuje samo zato jer je na zadužnici ponuđeno do 10 000, do 50 000, odnosno jer je max iznos koji mozemo dobit između te dvije cifre?) Nadam se da ste skuzili sta mislim, da ne bi slučajno ispalo da me se jos za 50 000 tereti:ne zna:

e da, i jel treba jamac?

hellie
20.10.2011., 17:03
vraća se samo onaj novac koji je isplaćen.

Pipi Zloba
20.10.2011., 18:21
Ne treba jamac.
Inače nama je bilo rečeno da ukoliko odustanemo bez razloga vraćamo novac koji smo primili + zatezne kamate.
Mi smo si protumačili da je ovih 50 000 kn u slučaju da ne želiš vratiti novac pa te oni tuže :D
Treba nam neki pravnik ovdje :ne zna:
Inače, već sam spomenula, ugovor se može lako prekinuti ukoliko se nađe posao u struci.
A ako vam se neda svaki dan rano ustajati za te novce, bolje da i ne prihvaćate takav način rada. Teško ga je prekinuti.
Čula sam za dosta nezadovoljnih pojedinaca.

Anita2507
20.10.2011., 20:19
Ima neki ekonomist da je ovako radio u banci i slično.

heybaby
20.10.2011., 20:33
Ima neki ekonomist da je ovako radio u banci i slično.

zar za banku treba stručni? :ne zna:

Anita2507
21.10.2011., 08:16
Ne, ekonomisti to ne polažu.

fenikss7
21.10.2011., 20:26
Mi smo si protumačili da je ovih 50 000 kn u slučaju da ne želiš vratiti novac pa te oni tuže :D

ne, nego se uvijek osigurava duplo od svote. znači tebi isplate 19000 kn + 5000 kn za zdravstveno/mirovinsko (više-manje), znači duplo je oko 50000 kn

bambambam
25.10.2011., 23:19
hej, jel netko morao pisati MOLBU školi da ga primi na stručno osposobljavanje za rad?
ima li tko primjer takve molbe?

zabrinutasestra
26.10.2011., 10:53
Molim Vas,ako itko zna da mi pomogne...!!
Završila sam pravo,nemam pravo na poticaj,što zbog godina što zbog dosadašnjeg ostvarenog staža,zanima me koliki bi bili doprinosi jer mi se eto pružila ˝prilika˝ da ih sama plaćam u zamjenu za stjecanje iskustva!!!
Puno hvala!!

keaton
26.10.2011., 11:16
@zabrinutasestra

meni su bili rekli da to dođe nekih 500 kn.

@bambambam

pa kvragu, u školi se uči kako se molba piše. nađi udžbenik pa zaviri.

kajjaznam2001
27.10.2011., 12:38
Koliko je komplicirana papirologija za to sve? Tražim posao(teta u vrtiću) i kod nas već dugo nema plaćenog pripravničkog, sad mi je ovo jedina nada za bilo kakve novce tih godinu dana do stručnog. Samo mi nije jasno, tipa, dođem ja na razgovor za posao, neki natječaj i to, i kaj im velim? "Znate, ja bi se zaposlila prek one mjere s HZZ-a..."? :D
Okej, zvučim ko idiot al stvarno ne znam koja je dobit poslodavcu od toga jer velim, kod nas se pripravnički ne plaća već sto godina, samo se volontira.
Jel onda HZZ plaća i moje doprinose pa je to dobit poslodavcu da on ne mora?

perinjo
27.10.2011., 13:48
Koliko je komplicirana papirologija za to sve? Tražim posao(teta u vrtiću) i kod nas već dugo nema plaćenog pripravničkog, sad mi je ovo jedina nada za bilo kakve novce tih godinu dana do stručnog. Samo mi nije jasno, tipa, dođem ja na razgovor za posao, neki natječaj i to, i kaj im velim? "Znate, ja bi se zaposlila prek one mjere s HZZ-a..."? :D
Okej, zvučim ko idiot al stvarno ne znam koja je dobit poslodavcu od toga jer velim, kod nas se pripravnički ne plaća već sto godina, samo se volontira.

Ne mora biti ni objavljen natječaj. Jednostavno odeš do vrtića, popričaš s njima, kažeš da si zainteresirana za rad kod njih preko programa koji nudi Zavod, naglasi da te oni ne plaćaju. Ako su raspoloženi i žele te primiti, neće biti problema. Sretno!

lorena_5
27.10.2011., 13:54
Lijep pozdrav. Imam jedan problem pa ako bi mi netko mogao pomoci?
Naime,diplomirala sam nedavno i trazim staz u skoli. Problem je što imam 4 mjeseca radnog iskustva zbog kojih sad zalim. Ravnatelj mi je rekao da ce me primit na staz ako ce mi zavod pokriti sve, a zbog staza zavod pokriva samo mirovinsko a skola treba zdravstveno.Znam da su neki staz nasli i da sami placaju sebi zdravstveno i mirovinsko. I ja sam t osve rekla ravnatelju i naravno, kaze da je to problem, skola ne zeli placati to zdravstveno, a da hoce sve da bude po zakonu a ne da posli bude problema,pa da ne mogu sama davati novce za to mada drugi tako rade, sto shvacam..zanima me postoji li kakvo rjesenje za ovo sve? Hvala.Pitala sam isto i tamo na podforumu o Pravu ali da vidim ovdje vasa iskustva ili ako netko ima neki savjet sto, kako? Hvala

mihaela8
27.10.2011., 15:31
Ravnateljeva je dobra volja hoće li prihvatiti da sama plaćaš zdravstveno, odnosno da školi refundiraš novce iz vlastitog džepa. Mislim da ti oko toga stvarno ne bi trebao raditi problem... ali ako se strogo drži zakona shvaćam da mu taj "detalj" može smetati. U tom slučaju nađi neku školu kojoj to ne predstavlja problem.
I meni su napravili cijelu strku oko tog zdravstvenog... unatoč tome što nemam niti jedan dan staža računovotkinja škole me uvjeravala kako mi škola treba plaćati zdravstveno, odnosno (jer škola nema para) - ja sama. :rolleyes: Bila sam spremna čak i to prihvatiti ali na kraju sam se ipak uspjela izboriti za pravdu. Povjerovala mi je da stvarno niti ja niti oni ne plaćamo zdravstveno tek kad sam donesla točan članak zakona koji govori da su osobe koje se prvi put prijavljuju na mirovinsko godinu dana oslobođene plaćanja.
Poanta: ako škola hoće normalno da možeš dogovoriti da ti sama plaćaš taj trošak.

lorena_5
27.10.2011., 15:51
Jel ima negdi pravilo,zakon il nesto di pise da sami mozemo platit? Gluo je da donesu to o strucnom usavrsavanju i onda ccaka sa zdravstvenim...a s mirovinskim sve ok i sce se rijesi..uf

mihaela8
27.10.2011., 21:56
Jel ima negdi pravilo,zakon il nesto di pise da sami mozemo platit?
Bojim se da ne... barem ja nisam nigdje naišla na odredbu koja bi nešto takvo dozvoljavala. Posvuda piše da je poslodavac dužan plaćati doprinose za volontera sa stažom. Međutim, nisam ti ja neki stručnjak tako da bi bilo bolje da odgovori netko tko se više razumije. Bilo kako bilo, činjenica je da je puno toga ostalo nedorečeno vezano uz samu mjeru zapošpljavanja...
U svakom slučaju - sretno!

afrodita13
31.10.2011., 17:07
Ja isto imam staza pa moram placat zdravstveno ali ga recimo uopce nisam platila sad za 11.mjesec. Dakle, necu imat zdravstevno u 11 al o tom valjda ja odlucujem. Naravno da to ne valja al sta cu, ovih 1800 mi sjeda oko 10.11. a ja sad nemam 415 kuna. HZZ placa mirovinsko svakako

Dinah
31.10.2011., 19:50

Nakon faksa sam išla od škole do škole predstaviti se kao osoba koja traži mogućnost odrađivanja pripravničkog staža (završila sam za prof. likovne kulture). Neki su odmah rekli da ne primaju stažiste dok su negdje ostavili mogućnost zamjene, ako do toga dođe. (premda znam gdje živim i kako to obično biva :o)

Na zamjenu nisam upala nigdje, jer je postojalo puno kandidata koji su tu mogućnost čekali otprije. Jedna škola je ponudila da kod njih volontiram, ali da sama plaćam doprinose. Na sreću, tada nisam imala evidentiran radni staž (ako si radila samo preko SC-a, to se ne računa u staž) i umjesto 400 kn za doprinose (x12 mjeseci) plaćala sam svega 70 kn svaki mjesec. (to će ti pojasniti računovođa ustanove)

Zbog papirologije sam skoro više puta prošvikala, budi spremna da ćeš puno toga morat preuzeti na sebe (od dokumentacije) jer nerijetko sam mentor nije siguran što je sve potrebno (jer je za njega u tvojim godinama vrijedio drugi režim) komplicirano mu je itd... Stoga puno znači ako saznaš tko je nedavno stažirao u tvom području, pa se s njim posavjetuješ što ti je sve potrebno.

Ja sam nedavno završila sa stažiranjem (bila prijavljena na 1 sat tjedno - sada imam 1 mjesec i 16 dana radnog staža :rofl: bravo ja!) i sljedeći tjedan izlazim na stručni ispit (koji plaćam 800 kn) i ne pitajte kakav mi je košmar u glavi. :zvrko:

Tebi sugeriram da sastaviš zamolbu i životopis pa kreni od vrtića do vrtića, nemaš što izgubiti. Ukoliko ti se ukaže prilika, odmah se raspitaj na koje novčane naknade imaš pravo preko HZZ-a. Za stjecanje tog prava moraš biti minimalno 6 mjeseci prijavljena na biro i ne smiješ imati više od 6 mjeseci radnog staža otprije. Ja sam se oko tih informacija toliko nagnjavila, okrenula na desetke brojeva, svi 'nešto znaju', a nitko to nije imao pismeno ovjereno :rolleyes: da bi se na kraju ispostavilo kako ja ne bi mogla ni steći pravo na naknadu jer je navodno to zakonski definirano tek iza datuma kad sam počela stažirati. Mislim, mogli su mi to odmah reći (ukoliko je doista tako) samo u Lijepoj našoj obično saznaš preksutra ono što bi trebao znati prekjučer. :kava:

Stoga ti je najbolje to riješiti s HZZ-om prije nego počneš stažirati, a ukoliko ti se desi ista priča kao meni (da te jedan upućuje na drugog, 2. na trećeg, itd...) nazovi osobno Ministarstvo (Ministarstvo znanosti, obrazovanja i športa ili Ministarstvo rada) uštedjet ćeš puno vremena, živaca i novaca na telefon.

I što više da ti kažem osim... Dobrodošla u radni svijet! :D

I ja sam t osve rekla ravnatelju i naravno, kaze da je to problem, skola ne zeli placati to zdravstveno, a da hoce sve da bude po zakonu a ne da posli bude problema...

U vezi toga se raspitaj kod tajnika (tajnice) upućeniji je od ravnatelja jer je tajnik taj koji ti rješava prijave i odjave!

keaton
01.11.2011., 19:29
Ja sam nedavno završila sa stažiranjem (bila prijavljena na 1 sat tjedno - sada imam 1 mjesec i 16 dana radnog staža :rofl:

hm, znači li to da se samo puno radno vrijeme računa kao radni staž? ja recimo radim pola satnice u školi, znači nakon godine dana ja ću imati pola godine radnog staža? :/

Za stjecanje tog prava moraš biti minimalno 6 mjeseci prijavljena na biro i ne smiješ imati više od 6 mjeseci radnog staža otprije.

u međuvremenu ti se to promijenilo :D od ove godine moraš samo biti prijavljen na zavod i to je to, ne trebaš biti nezaposlen 6 mjeseci.

btw, sretno na stručnom!!

_ribitza_
02.11.2011., 12:09
Upoznata sam sa Zakonom o radu i člancima koji se odnose na ovu mjeru no meni se čini da je tu rupa u "zakonu" jer nije definirano što znači to bez radnog iskustva. Dali to znači bez radnog iskustva u isključivo struci (inače sam prvostupnica javne uprave bez radnog iskustva u upravii bez stručnog ispita) ili opčenito bez radnog iskustva (imam godinu dana iskustva kao adm.djelatnik i 2 mj kao konobar)?

Dinah
02.11.2011., 20:02
hm, znači li to da se samo puno radno vrijeme računa kao radni staž? ja recimo radim pola satnice u školi, znači nakon godine dana ja ću imati pola godine radnog staža? :/

To pitaj tajnika/cu škole kako će ti obračunati staž u radnoj knjižici.

btw, sretno na stručnom!!

Hvala! :)

lorena_5
03.11.2011., 12:44
Pozdrav ponovno. Pitanje, ako netko zna, bila sam na Zavod za zapošljavanje i pitala bi li ja mogla po starome volontirat za staz, bez one naknade sa zavoda, da ostanem nezaposlena i da doslovce volontiram. I kaze zena da moze,da samo sa skolom treba sklopiti ugovor o volontiranju. Da li netko tako stazira? Iskustva? Bila sam na razgovor kod ravnatelja svoje stare skole i on je malo poseban pa tvrdi da bih volontirala trebam biti u radnom odnosu? Ne znam otkud je to izvukao. Zna li netko nesto o tome? Ako bi volontirala mogla bi se uz to volontiranje, kada skola ne placa nista, javljat na oglase za posao i radit i volontirat u isto vrijeme. Ako netko zna nesto vise, please let me know. Hvala

Maya 21
05.11.2011., 17:21
E sad meni ništa više nije jasno... Radim od 01.09. u jednoj OŠ preko ovoga programa, kao asistent u nastavi za dva dječaka, i stvarno radim puno radno vrijeme, a inače sam prof. geografije i za to se stručno osposbljavam, imam mentora, burza mi plaća 1600 kn, a školi za mirovinsko i zdravstveno koja to onda za mene uplaćuje. Mene je škola prijavila agenciji kao pripravnika, odnosno prijavila moje stažiranje i predala program kao da ja moram odslušat 30 h mentora a održat 10h. I nigdje mi nitko nije spominjao volonterski rad. No ja sam posumnjala na to pošto nisam u direktnom radnom odnosu sa školom, pa sam zvala na burzu gospođu koja je za to zadužena i ona mi kaže ma niste vi volonter nikakav. I sad ko je tu lud??? Mislim dali moram novi program slat u agenciju ili ne, nemam pojma, ne bi htjela da kad dođe vrijeme polaganja stručnog da kažu ne možete zbog toga i toga...

Je li itko uopće kontaktirao ikoga iz agencije vezano uz ovaj projekt ili išta slično, jer neznam koga bi zvala da pitam, a administracija u školi mi je katastrofa :/ da mi na Pm da ime ili broj neki.

Hvala

keaton
05.11.2011., 22:38
Najbolje ti je nazvat savjetnika u agenciji pa pitat ili poslat mail. Ja sam isto imala pitanja pa sam ih zvala i odgovorili su mi.

http://www.azoo.hr/index.php?option=com_content&view=category&id=35&Itemid=56

Nađeš savjetnika koji ti treba i zoveš ga :)

Maya 21
06.11.2011., 10:29
Najbolje ti je nazvat savjetnika u agenciji pa pitat ili poslat mail. Ja sam isto imala pitanja pa sam ih zvala i odgovorili su mi.

http://www.azoo.hr/index.php?option=com_content&view=category&id=35&Itemid=56

Nađeš savjetnika koji ti treba i zoveš ga :)

Hvala ti, tako sam i mislila :mig:

majica17
06.11.2011., 13:48
stručno se sposobljavam u školi. kojeg je datuma plaća

majica17
06.11.2011., 13:49
stručno se sposobljavam u školi. kojeg je datuma plaća?

Maya 21
06.11.2011., 14:10
stručno se sposobljavam u školi. kojeg je datuma plaća?

Ako si potpisala ugovor s burzom i ti i škola, i škola dostavlja svaki mjesec izvješće o tvojoj prisutnosti na poslu onda bi ti trebala sjesti do 10. u mjesecu... No ako nisi potpisala još uvijek ugovor s burzom onda nećeš dobiti dok se to ne obavi. Tako je meni bilo, pa sad čekam plaću za 2 mjeseca.

nixonica
07.11.2011., 13:46
poz svima,
jedno pitanje vezano za ovo stažiranje - naime počela sam nedavno stažirati u učeničkom domu, a ne u školi, e sad me zanima ima li neko iskustva u učeničkom domu - tj. ima li razlike za program u školi i u domu (pravilnik baš ne pomaže po tom pitanju) i razlikuje li se polaganje stručnog za školu i dom
hvala unaprijed

heybaby
07.11.2011., 20:22
poz svima,
jedno pitanje vezano za ovo stažiranje - naime počela sam nedavno stažirati u učeničkom domu, a ne u školi, e sad me zanima ima li neko iskustva u učeničkom domu - tj. ima li razlike za program u školi i u domu (pravilnik baš ne pomaže po tom pitanju) i razlikuje li se polaganje stručnog za školu i dom
hvala unaprijed

e baš ti je prošli petak bio stručni skup za odgojitelje ( ili odgajatelje :ne zna: nezz točan naziv) pripravnike u učeničkim domovima. za sve info se javi savjetnici Majdi Fajdetić.

_ribitza_
07.11.2011., 22:49
pozdrav! ima li itko informaciju o tome dali je za korištenje ove mjere potrebno biti općenito bez radnog iskustva ili bez radnog iskustva u struci, jer u tome je velika razlika. Ja sam prvostupnica javne uprave koja nema položeni stručni ispit niti ima iskustva u struci, ali radnog iskustva izvan struke imam i ono mi je uvedeno u radnu knjižicu.

lolita_RI
08.11.2011., 08:00
pozdrav! ima li itko informaciju o tome dali je za korištenje ove mjere potrebno biti općenito bez radnog iskustva ili bez radnog iskustva u struci, jer u tome je velika razlika. Ja sam prvostupnica javne uprave koja nema položeni stručni ispit niti ima iskustva u struci, ali radnog iskustva izvan struke imam i ono mi je uvedeno u radnu knjižicu.

misli se općenito na radno iskustvo.
moja frendica je preko ljeta radila ko prodavačica i 3 mj. nakon toga je diplomirala, al sad nema pravo na poticaje jer ima radnog iskustva upisanog u radnu knjižicu.

Dinah
08.11.2011., 09:39
Položila stručni ispit!!! :jumping:
Nema više učenja zakona, Ustava RH (zasad), statuta, pravilnika (ako ne računam još i literaturu za predmet) itd... Između ostalog si svakako pročitajte ovu knjižicu (http://www.azoo.hr/images/stories/izdanja/Prirucnik_strucni_ispit-osnovno_skolstvo.pdf) gdje se preporuča literatura za predmet koji predajete i koja vas pitanja mogu zadesiti na ispitu (ako ne spominjemo ona o pravnim dokumentima i zakonima...) :ban:

Pitanje, ako netko zna, bila sam na Zavod za zapošljavanje i pitala bi li ja mogla po starome volontirat za staz, bez one naknade sa zavoda, da ostanem nezaposlena i da doslovce volontiram. I kaze zena da moze,da samo sa skolom treba sklopiti ugovor o volontiranju. Da li netko tako stazira? Iskustva? Bila sam na razgovor kod ravnatelja svoje stare skole i on je malo poseban pa tvrdi da bih volontirala trebam biti u radnom odnosu?

Tako sam ja stažirala. No, bez obzira što sam volontirala, tih godinu dana sam se vodila kao zaposlena (iako nisam dobila ni lipe) i radna knjižica mi je bila u školi. U ugovoru o radu - volontiranju sklopljenom sa školom navelo me se kao djelatnicu - volonterku koja ne stječe pravo na isplatu plaće, radi u nepunom radnom vremenu te na sebe snosi troškove doprinosa i stručnog ispita.
Stoga bi vjerojatno sličan ugovor sklopili i s tobom, samo to će ti bolje pojasniti tajnik škole, a kod računovođe se raspitaj koliko će te doći mjesečni doprinosi.

misli se općenito na radno iskustvo.
moja frendica je preko ljeta radila ko prodavačica i 3 mj. nakon toga je diplomirala, al sad nema pravo na poticaje jer ima radnog iskustva upisanog u radnu knjižicu.

Da, odnosi se na općenito radno iskustvo, samo se raspitajte dal se to odnosi na radno iskustvo ne duže od 6 mjeseci. Ne znam o kolikom se radnom iskustvu ovdje radi, no kad sam se o tome raspitivala početkom godine, rekli su da za pravo na naknadu ne bi trebalo imati radnog iskustva dužeg od 6 mjeseci, provjerite je li to još uvijek granica.

mimikatepupu
08.11.2011., 14:50
Kako dobiti mentora u školi? Kod mene nema nikakvih natjecaja za stručno osposobljavanje :(
Nedavno sam diplomirala i nazalost odradila sam 11 dana zamjene i kad sam se javila na natječaj za stručno osposobljavanje u jednoj školi rekli su mi da bi zbog tih 11 dana morala sama plaćati oko 400 kn za zdravstveno?

Do škole mi treba oko 45km a busevi ni ne voze kroz mjesto tak da mi se nikak ni ne isplati a tu bliže niti jedna škola ne traži pripravnike?
Ako bi i sama odlučila platiti stručni ispit tih 800kn svejedno trebam naći mentora...A KAKO? :confused:

nixonica
08.11.2011., 14:53
heybaby hvala na odg. - već sam čula za tu gđu Fajdetić - ali je fora ta da se ja ne osposobljavam za odgojitelja nego za stručnog suradnika tj. pedagoga; toliko papira i birokracije da mi se .... od toga :( koliko sam shvatila, polažem identičan državni ispit kao i da stažiram u školi kao pedagog (ja sam u učeničkom domu);
isto tako vezano za taj ispit - uz usmeni i pismeni dio, trebam pripremiti radionicu ili istraživanje + DNEVNIK rada (svaki papir - doslovno i wc papir priložiti u dnevnik);

nixonica
08.11.2011., 15:16
još nešto za državni (stručni) ispit - znači ja se godinu dana osposobljavam, stažiram, volontiram (?????) kao pripravnik tj. stručni suradnik tj. kao pedagog u UČ. DOMU, a ne školi - sad sam gledala na stranici AZOO - a primjere usmenog i pismenog dijela na stručnom ispitu - tamo se sve tiče škole, a ne doma?? :503: Zašto je uopće odobreno stažiranje u domu ako se cijeli ispit tiče isključivo škole? pliz pomoć :ne zna:

heybaby
08.11.2011., 18:59
još nešto za državni (stručni) ispit - znači ja se godinu dana osposobljavam, stažiram, volontiram (?????) kao pripravnik tj. stručni suradnik tj. kao pedagog u UČ. DOMU, a ne školi - sad sam gledala na stranici AZOO - a primjere usmenog i pismenog dijela na stručnom ispitu - tamo se sve tiče škole, a ne doma?? :503: Zašto je uopće odobreno stažiranje u domu ako se cijeli ispit tiče isključivo škole? pliz pomoć :ne zna:

javi se savjetnici Fajdetić, sve će ti objasniti, ok je žena. vjeruj mi i ja sam imala gro upita za nju :mig:

heybaby
08.11.2011., 19:02
Kako dobiti mentora u školi? Kod mene nema nikakvih natjecaja za stručno osposobljavanje :(
Nedavno sam diplomirala i nazalost odradila sam 11 dana zamjene i kad sam se javila na natječaj za stručno osposobljavanje u jednoj školi rekli su mi da bi zbog tih 11 dana morala sama plaćati oko 400 kn za zdravstveno?

Do škole mi treba oko 45km a busevi ni ne voze kroz mjesto tak da mi se nikak ni ne isplati a tu bliže niti jedna škola ne traži pripravnike?
Ako bi i sama odlučila platiti stručni ispit tih 800kn svejedno trebam naći mentora...A KAKO? :confused:

pa zamoliš nekog od profesora? ako tvoja škola nema stučnjaka iste struke, mentor ti može biti i iz druge škole. tako sam ja imala mentora iz druge škole. nekima se to neda jer im nije plaćeno, a inače bi dobili oko 1000 kn ( tako nešto sam načula :ne zna:), a neki ti baš žele biti mentori, bez obzira na lovu jer će im to pomoći u napredovanju.

@Dinah, čestitke !!!!!! :)

anavi1988
09.11.2011., 13:56
Pozz.. Mene zanima ovako, za ekonomiste stručno osposobljavanje za rad, htjela bih odradit u općini ali nitko nema fakultet ili VŠS, pa da li možda vi znate, da li bi ja mogla sebi naći mentora npr iz jednog od gradova u županiji a odrađivati u svojoj općini ? ? ? Da li je netko upoznat s time..

Anita2507
10.11.2011., 20:12
Ako se radi u gradu/općini/županiji, jel se ima pravo polagat državni ispit????

heybaby
11.11.2011., 08:58
ako misliš na ovo stručno osposobljavanje, da :mig: znam dvoje ekonomista koji su bili u gradskoj upravi

Lindissima
11.11.2011., 10:03

Pa šta nije obavezno polaganje državnog ispita nakon tih godinu dana stručnog osposobljavanja? :confused:
Ja mislim da je obavezno

Pipi Zloba
11.11.2011., 10:27

Ne da se ima pravo, već je polaganje DSI obveza.
Ne možeš izbjeći polaganje ako smatraš da ti ne treba taj papir. Ko neki :zubo:

Anita2507
11.11.2011., 11:24
Ne, ne, ja bi ga položila, zato pitam, ako radiš u takvoj instituciji da to moraš položiti.

Pipi Zloba
11.11.2011., 17:07
@Ana
Polaganje je uvjetovano ugovorom, a u ugovoru piše da se mora položiti u određenom roku.
Ako radiš u gradu/općini/županiji nećeš biti zakinuta za to iskustvo. Ne moraš brinuti :)

Anita2507
13.11.2011., 14:21
Kakve su šanse da te prime u Min. za stručno osposobljavanje ako nemaš prebivalište u Zagrebu???

Po ovome moram kopirati cijelu RK??

3. dokaz o tome da nemaju odgovarajućeg stručnog i radnog iskustva (kandidati/kinje moraju dostaviti presliku svih stranica radne knjižice na kojima postoje upisani podaci i sve stranice gdje se nalaze podaci o zaposlenju i stažu iako su prazne kao dokaz da nemaju radnog staža u struci)

little.princess
14.11.2011., 10:10
imam 2 pitanja:
1) kad se polaže DSI? Prije isteka te jedne godine ili nakon? primjerice, ako ja imam u ugovoru da mi traje osposobljavanje do 1.5., dal ja moram položiti ispit do 1.5. ili nakon 1.5.?
2) postoji kakva mogućnost da budemo dobili božićnicu kao i ostali zaposlenici (naravno, ne od zavoda nego od strane onoga di radimo)? :)

Pipi Zloba
14.11.2011., 14:45
@little.princess
1) Ugovor mi je isticao početkom 10. mj., DSI se polagao sredinom 9. mjeseca.
2) Dobili smo bon za Uskrs, za Božić ne. To ti ovisi o dobroj volji poslodavca. Moraš se malo raspitati u firmi u kojoj radiš.

heybaby
14.11.2011., 15:36
Kakve su šanse da te prime u Min. za stručno osposobljavanje ako nemaš prebivalište u Zagrebu???

Po ovome moram kopirati cijelu RK??

3. dokaz o tome da nemaju odgovarajućeg stručnog i radnog iskustva (kandidati/kinje moraju dostaviti presliku svih stranica radne knjižice na kojima postoje upisani podaci i sve stranice gdje se nalaze podaci o zaposlenju i stažu iako su prazne kao dokaz da nemaju radnog staža u struci)

male su ti šanše zato jer su unatrag par mjeseci par ministarstva imala baš natječaje za pripravnike. tak da sad valjsa imaju dosta ekipe. no probaj, ako uspiješ javiiii :).
pa pretpostavljam da još nemaš ništa u rk upisano, kopiraš samo onu prvu str. di su ti podaci i prvu praznu stranu. tak sam ja , i to kad sam se u min. jvaljala. a i možeš dobiti potvrdu od zavoda da trenutno ne radiš ako ti i to treba, jer znaju i to nekad u natječajima tražiti

little.princess
14.11.2011., 16:48
@little.princess
1) Ugovor mi je isticao početkom 10. mj., DSI se polagao sredinom 9. mjeseca.
2) Dobili smo bon za Uskrs, za Božić ne. To ti ovisi o dobroj volji poslodavca. Moraš se malo raspitati u firmi u kojoj radiš.

nedavno sam čula od dvije cure kojima ističe ugovor u 12. mjesecu da su već dobile poziv. a znam slučaj blizak meni da se DSI polagao prije završetka punih godinu dana (u posljednih mjesec i nešto prije kraja) i da su na kraju poništili toj osobi DSI jer je prerano polagala, kao treba isteći punih godinu dana, tek onda se može izaći :ne zna:

Nemam koga pitati za božićnicu, a malo bi je bad pitati šefa:D kroz mjesec dana bi svakako trebala saznati:D

Anita2507
14.11.2011., 16:59
male su ti šanše zato jer su unatrag par mjeseci par ministarstva imala baš natječaje za pripravnike. tak da sad valjsa imaju dosta ekipe. no probaj, ako uspiješ javiiii :).
pa pretpostavljam da još nemaš ništa u rk upisano, kopiraš samo onu prvu str. di su ti podaci i prvu praznu stranu. tak sam ja , i to kad sam se u min. jvaljala. a i možeš dobiti potvrdu od zavoda da trenutno ne radiš ako ti i to treba, jer znaju i to nekad u natječajima tražiti

Izašao je natječaj u min. obitelji, 12 traže sveukupno s fakultetom.

A ovo što sam navela piše u natječaju, pa nema mi smisla cijelu rk kopirat, ako nema ništa na prvoj stranici radnog staža, nema ni dalje.

Pipi Zloba
14.11.2011., 17:16
@little.princess
Evo konkretnije :D
4.10. ove godine nam je bio zadnji dan na poslu (znači godina dana rada), a 17.9. smo polagali DSI. Nas 13 volontera.
Nikakvih problema nismo imali, osim ovih koji nisu sve od prve položili.
Tako da ne znam od kud ta informacija i kakvi problemi glede polaganja prije isteka godine dana.
Nama je čak u ugovoru stajalo da moramo, dok završimo program, na HZZ donesti svjedodžbu o položenom DSI.
No, možda je to razlika u ugovorima. Ali poništenje DSI je čista glupost i niko nema pravo na to.
Najprije ne želiš ići polagati, a onda dok položiš ti ga ponište, svašta. Provjeri ti to malo bolje :)
Ove cure su dobile poziv ko i moja grupa. Prema tome ispada da je to normalan način polaganja.
Budi dobra sa šefom :mig:

heybaby
14.11.2011., 17:34
Izašao je natječaj u min. obitelji, 12 traže sveukupno s fakultetom.

A ovo što sam navela piše u natječaju, pa nema mi smisla cijelu rk kopirat, ako nema ništa na prvoj stranici radnog staža, nema ni dalje.

aaaa evo sad sam vidjela natječaj. ja sam ti se prije koji mjesec javljala u mvpei i bila sam na testiranju evo baš isped sebe imam svoju kopiju radne knjižice. kopirala sam prvu str, tam di piše radna kjižica i serijski broj, i drugu i treću str. gdje pišu moji podaci i ono nešto potvrda, klasa, u broj, stručni naziv.... to mi je žena sve na jednu A4 str. kopirala

Anita2507
14.11.2011., 17:48
Ok, hvala. I za stručno osposobljavanje provode testiranje?

heybaby
14.11.2011., 20:05
Ok, hvala. I za stručno osposobljavanje provode testiranje?

nezz , kolko ja vidim piše da će samo biti selekcijski intervju...

BrainVison
16.11.2011., 04:17
sami profesori i ekonomisti.
ovo strucno osposobljavanje se provodi i sa sss i ja sam recimo morao vaditi ici na sistematski, kao i na regrutaciji, izuzev pregleda zubi, cune, i testa inteligencije, samo neki psihotest koji sam scjetski polozio sam minimalnim brojem u nekakvoj zagradi. dobio sam 2 dok je jedan dobio 6 a kada sam vidio sablonu pao mi mrak naoci. pola odgovora krivo odgovoreno tipa ja pola dogovarao sam netocno a trebalo je tocno.
e sada cekam nalaze pa ako sve bude ok idem se strucno osposobiti.
ja necu morati pisati drzavni strucni ispit(wtf je to) nego samo strucni( jel zakone uce samo ovi koji imaju zavrseni faks i jel se to ne zove samo drzavni ispit) ai mi to malo pojasnite da sada ne surfam, moram spavati.

merieen
16.11.2011., 18:05
Ne, ekonomisti to ne polažu.

Ne slažem se. Ja sam diplomirani ekonomist, i danas sam dobila mail od gospođe s burze da se moram prijaviti na oglas za posao u kojem stoji: Stručno osposobljavanje za rad bez zasnivanja radnog odnosa... bla bla... u svrhu polaganja stručnog ispita... u nekom ministarstvu

Ako se ne prijavim na oglas, izbrisati će me iz evidencije nezaposlenih, što znači da ne mogu niti jednog dana kad možda nađem PRVI posao, iskoristiti one mjere potpore pri zapošljavanju...

Volontirati za 1600 kn mjesečno, presmješno... Mislim da to mogu samo neki iz dobrostojećih obitelji koji imaju za najlonke i tramvajsku kartu i ne plaćaju sami režije, i ne jedu ništa, a opet, takvi već rade zar ne? Šta možeš s 1600 kn, zar nisamo na burzi jer tražimo posao a ne milostinju?

Mislim da bi neka neovisna institucija trebala voditi statističku evidenciju nezaposlenih i davati 20 kn svakom tko dođe s radnom knjižicom kod njih samo da dokaže da je nezaposleni, jer na burzi prije izbora neće ostati niti 20% realno nezaposlenih.

Anita2507
16.11.2011., 18:11
Pa moraš polagat ako radiš u državnoj službi preko stručnog ospos, a ako se zaposliš negdje drugo nećeš morati.

heybaby
16.11.2011., 18:16
Ne slažem se. Ja sam diplomirani ekonomist, i danas sam dobila mail od gospođe s burze da se moram prijaviti na oglas za posao u kojem stoji: Stručno osposobljavanje za rad bez zasnivanja radnog odnosa... bla bla... u svrhu polaganja stručnog ispita... u nekom ministarstvu

Ako se ne prijavim na oglas, izbrisati će me iz evidencije nezaposlenih, što znači da ne mogu niti jednog dana kad možda nađem PRVI posao, iskoristiti one mjere potpore pri zapošljavanju...

Volontirati za 1600 kn mjesečno, presmješno... Mislim da to mogu samo neki iz dobrostojećih obitelji koji imaju za najlonke i tramvajsku kartu i ne plaćaju sami režije, i ne jedu ništa, a opet, takvi već rade zar ne? Šta možeš s 1600 kn, zar nisamo na burzi jer tražimo posao a ne milostinju?

Mislim da bi neka neovisna institucija trebala voditi statističku evidenciju nezaposlenih i davati 20 kn svakom tko dođe s radnom knjižicom kod njih samo da dokaže da je nezaposleni, jer na burzi prije izbora neće ostati niti 20% realno nezaposlenih.
ali čim nađeš posao najnormalnije prekineš to osposobljavanje. imaš svako pravo tražiti slobodan dan da te puste na razgovor za posao. bolje to nego biti doma

little.princess
16.11.2011., 18:43

ovakvo glupo razmišljanje nisam čula već jako dugo. volontirati mogu samo oni iz dobrostojećih obitelji?!! oprosti, ali meni je tih 1600 kn cijelo bogatstvo nakon godine dana traženja posla i bez ijedne lipe. s tim da sam nekoliko mjeseci prije nego sam dobila taj ugovor volontirala BESPLATNO, svaki radni dan 8 sati. prije bi rekla da volontiraju oni već lagano očajni i ne mogu si priuštiti ni najosnovnije stvari (a da ne pričam o stanju psihe), odnosno oni koji znaju cijeniti taj novac, ma koliko mali iznos bio jer kad nemaš ni to, tek tada vidiš koliko zaista vrijedi. najlonke i tramvajska karta? nije mi ni na kraj pameti razmišljati o najlonkama u trenutnoj situaciji, imam dvoje najobičnije deblje za koje mi je jedino bitno da služe svrsi. a prijevoz sam žicala okolo, kad bi znala da ide netko u mojem smjeru, snalazila se na razne načine. ne plaćaju režije i ne jedu? pa naravno da ne plaćam sama režije i da živim kod roditelja (koji me i hrane nažalost). da mi je znati od kud tebi novci za stanarinu i režije koje plaćaš, kad si ti kao nezaposlena možeš to priuštiti?
i inače, tebe su zvali da se prijaviš, ja sam mjesecima skupljala i moljakala informacije okolo na koji način se mogu uključiti i prijaviti na taj program. meni nitko nije poslao mail, već obrnuto, nitko mi nije s burze htio dati točne informacije. ja sam bila presetna kad sam dobila prvu isplatu. i bojim se kako ću i što ću dalje kad sjedne zadnja. :kava:

merieen
16.11.2011., 20:39
ovakvo glupo razmišljanje nisam čula već jako dugo. volontirati mogu samo oni iz dobrostojećih obitelji?!! oprosti, ali meni je tih 1600 kn cijelo bogatstvo nakon godine dana traženja posla i bez ijedne lipe. s tim da sam nekoliko mjeseci prije nego sam dobila taj ugovor volontirala BESPLATNO, svaki radni dan 8 sati. prije bi rekla da volontiraju oni već lagano očajni i ne mogu si priuštiti ni najosnovnije stvari (a da ne pričam o stanju psihe), odnosno oni koji znaju cijeniti taj novac, ma koliko mali iznos bio jer kad nemaš ni to, tek tada vidiš koliko zaista vrijedi. najlonke i tramvajska karta? nije mi ni na kraj pameti razmišljati o najlonkama u trenutnoj situaciji, imam dvoje najobičnije deblje za koje mi je jedino bitno da služe svrsi. a prijevoz sam žicala okolo, kad bi znala da ide netko u mojem smjeru, snalazila se na razne načine. ne plaćaju režije i ne jedu? pa naravno da ne plaćam sama režije i da živim kod roditelja (koji me i hrane nažalost). da mi je znati od kud tebi novci za stanarinu i režije koje plaćaš, kad si ti kao nezaposlena možeš to priuštiti?
i inače, tebe su zvali da se prijaviš, ja sam mjesecima skupljala i moljakala informacije okolo na koji način se mogu uključiti i prijaviti na taj program. meni nitko nije poslao mail, već obrnuto, nitko mi nije s burze htio dati točne informacije. ja sam bila presetna kad sam dobila prvu isplatu. i bojim se kako ću i što ću dalje kad sjedne zadnja. :kava:

Pa očito da imaš starce koji ti mogu priuštiti da odeš na taj volonterski posao, na žalost nije svima takva situacija, normalno da ne razumiješ razmišljanje. Neki se snalaze sa svakakvim poslovima, ali poslovima a ne tzv.volontiranjima za koja potpišeš bjanko zadužnicu. I onda kada radiš taj volonterski posao, i npr.nađeš možda neki posao, šta se događa s tom zadužnicom? Ne vjerujem da je tako lako raskinuti takav ugovor bez posljedica, a godina dana je jako dugi period...

heybaby
16.11.2011., 21:06
Pa očito da imaš starce koji ti mogu priuštiti da odeš na taj volonterski posao, na žalost nije svima takva situacija, normalno da ne razumiješ razmišljanje. Neki se snalaze sa svakakvim poslovima, ali poslovima a ne tzv.volontiranjima za koja potpišeš bjanko zadužnicu. I onda kada radiš taj volonterski posao, i npr.nađeš možda neki posao, šta se događa s tom zadužnicom? Ne vjerujem da je tako lako raskinuti takav ugovor bez posljedica, a godina dana je jako dugi period...

hellouuuu , ja sam radila preko tog stučnog osposobljavanja mjesec i pol dana, potpisala bjanko zadužnicu i obavila cijelu proceduru. našla posao, i prekinula bez ikakvih problema. jedina obveza prema HZZ-u je bila da im donesem ugovor da si iskopiraju i arhiviraju.

Akesson
16.11.2011., 23:25
Poslao sam desetak otvorenih zamolbi za osposobljavanje. Ili ne dobijem odgovor, a ako ga dobijem bude negativan. Uglavnom kao razlog se navodi to što nema mjesta. A s druge strane saznajem kako se ljudi primaju na osposobljavanje u te iste ustanove u kojima "nema" mjesta. Tipično hrvatski.

little.princess
17.11.2011., 06:32

oprosti, ali ti dobiješ 1600 kn mjesečno, mislim da ti je to sasvim dovoljno za prijevoz (koliko znam, mjesečna karta u zagrebu za zet je 240 kn, manje nego ja potrošim na svoj prijevoz). a s druge strane, već sam spomenula na koji način sam rješavala pitanje prijevoza kad nisam dobivala tu naknadu. sigurna sam da uvijek postoji barem jedna osoba koja ide s autom u tom smjeru, bilo da radi s tobom ili u blizinu. dake, koristiš malo noge + ostale ljude (kojima uopće nije problem da te pokupe). oni koji hoće raditi, ti će se uvijek snaći. koji ne žele, uvijek će nalaziti samo probleme. a zadužnicu potpišeš i kad nađeš posao, jednostavno ju raskineš. i nema problema. i molim te, nemoj vrijeđati ljude koji na taj način stječu iskustvo, jer nisi probala i očito ti to nije od neke važnosti i značenja. da nemaš drugog izlaza, ovo bi ti bio dobitak na lotu.

Anita2507
21.11.2011., 12:32
Ima koji ekonomist da je išao raditi u općinu, kako Vam bude u općini radit?

lee lee
21.11.2011., 19:17
Poslao sam desetak otvorenih zamolbi za osposobljavanje. Ili ne dobijem odgovor, a ako ga dobijem bude negativan. Uglavnom kao razlog se navodi to što nema mjesta. A s druge strane saznajem kako se ljudi primaju na osposobljavanje u te iste ustanove u kojima "nema" mjesta. Tipično hrvatski.

ista situacija i kod mene. lagano već ludim :503:

nego, dali netko zna dal postoji mogućnost stručnog osposobljavanja za pravnike u školama?
pitala sam savjetnicu na birou, ali mi nije znala odgovorit :rolleyes:

stewie_griffin
22.11.2011., 15:22
da li netko zna obzirom da program traje do 30.11.2011. da li do tad treba potpisat ugovore (između poslodavca i mene, između hzz i poslodavca te hzz-a i mene) ili to znači da do tad zaprimaju zahtjeve?

lee lee
22.11.2011., 17:22
odkud ti to da traje do 30.11.?
ja sam čula da do 30.11. traje samo za privatnike, dok se za državne firme i dalje osiguravaju sredstva pa ne znam tko od nas dvoje ima dezinformaciju :ne zna:

stewie_griffin
22.11.2011., 18:35
ja sam čula da do 30.11. traje samo za privatnike, dok se za državne firme i dalje osiguravaju sredstva pa ne znam tko od nas dvoje ima dezinformaciju :ne zna:

ma danas mi je mama rekla da su kod nje na poslu im javili da se mora potpisat ugovor do 30.11. (centar za socijalnu skrb), a ja i tražim to kod privatnika pa me zapravo to vjerojatno hvata. zvat ću sutra hzz pa vidit.

lee lee
22.11.2011., 20:56
ma danas mi je mama rekla da su kod nje na poslu im javili da se mora potpisat ugovor do 30.11. (centar za socijalnu skrb), a ja i tražim to kod privatnika pa me zapravo to vjerojatno hvata. zvat ću sutra hzz pa vidit.

ok, ajde pliz samo javi ovdje što si saznala, jer sam i ja tu informaciju dobila od jedne žene na birou pa da ne bi bilo ''ko tu koga..'' što me uopće ne bi čudilo:D)

little.princess
23.11.2011., 10:53
ne mogu tvrditi 100%, ali poprilično sam sigurna da vrijedi za sve do 30.11.

lipsy
23.11.2011., 11:30
prijavila sam se za stručno osposobljavanje u ministarstvu obitelji...tamo pise da ce se sa kandidatima obaviti razgovor....jel zna netko kak to izgleda? ja sam VSS ekonomist i nadam se da ce me zvat

lee lee
23.11.2011., 12:49
evo mene su danas pozvali da ujutro dođem u centar za socijalnu skrb na razgovor (bila sam im poslala otvorenu zamolbu) i samo su mi rekli da ponesem radnu knjižicu pa jel može, molim vas, netko tko je bio na takvom razgovoru napisati kako to otprilike izgleda.
hvala

Anita2507
23.11.2011., 14:57
Što si završila?

lee lee
23.11.2011., 15:28
pravo

Akesson
24.11.2011., 13:19
evo mene su danas pozvali da ujutro dođem u centar za socijalnu skrb na razgovor (bila sam im poslala otvorenu zamolbu) i samo su mi rekli da ponesem radnu knjižicu pa jel može, molim vas, netko tko je bio na takvom razgovoru napisati kako to otprilike izgleda.
hvala

U kojem gradu, ako nije problem znati?

Što se tiče trajanja ove mjere; kada sam bio na Zavodu raspitivati se, meni je isto bilo rečeno da mjera traje do 30.11.2011. godine. :ne zna:

lee lee
24.11.2011., 13:45
evo da javim kako je prošlo.
bila sam u centru( radi se o osječkom css-u), obavila s ravnateljicom ugodan i ležeran razgovor (bila sam jedina pozvana, bez ikakve štele pa priča zbog toga zvuči još nevjerojatnije ), dogovorile se o svemu, u računovodstvu dobila papire za predati na birou, sada se čeka uknjižba i ostalo i od 1.12. bih trebala početi.

eto, izgleda da i dalje postoje ljudi koji igraju pošteno i koji otvorene zamolbe zbilja i čitaju. vama svima želim puno sreće da naiđete na takvog nekog :)

i da, što se tiče ove mjere, čula sam danas na birou da ona ipak traje do 30.11. ali se nadaju odobrenju od ministarstva da se s njom može nastaviti. toliko od mene :W

lilyp
27.11.2011., 18:10
Na stranici HZZ- a piše da je ova mjera ''specifično namijenjena osobama koje prema posebnom propisu trebaju položiti stručni ispit''.
Kako nigdje ne mogu naći koje su to sve struke, molim vas da mi kažete ako netko zna da li se moja prijateljica koja je diplomirala sociologiju može javiti bilo u općinu bilo u centar za socijalnu skrb ili drugu državnu ustanovu, da li ona spada u te struke?
Hvala

heybaby
27.11.2011., 20:01
evo jedan random hit na guglu, upisala sam pojmove centar za socijalnu skrb sociolog i između ostalog mi izbacilo i ovo http://www.mzss.hr/adresar_ustanova/centri_socijalne_skrbi/centar_za_socijalnu_skrb_sisak

znači ravnatelj centra je prof. sociologije, tako da bi sigurno našli neki neki poslić za nju. neka se javi, zašto ne :mig:

lilyp
27.11.2011., 20:11
Hvala baby:mig:

lee lee
28.11.2011., 07:46
lilyp, u našem centru postoji deficit diplomiranih sociologa i defektologa tako da se ona po toj mjeri može zaposliti sigurno. nakon godine dana polaže stručni ispit, ako se ne varam, iz socijalnog rada.

amy003
28.11.2011., 09:25

do 30.11. traje bez obzira da i je riječ o privatniku ili državnoj firmi ,provjereno na hzz :)

lilyp
28.11.2011., 10:29
Ajme šteta što se može potpisati samo do 30.11. Kada onda opet će se moći zapošljavati na taj način, da li netko zna? Ubrzo u sljedećoj godini ili će sad bit neka dugačka pauza?

hoja en blanco
28.11.2011., 15:49
što do 30.11. vrijedi? onda da se više ne nadam pozivu na razgovor na natječaje na koje sam se prijavila... a danas sam na stranicama zavoda vidjela neki natječaj također za stručno usavršavanje bez zasnivanja radnog odnosa i traje do 02.12.???

ana2004
29.11.2011., 18:51
imam pitanje isprepadali su odgovori na ovom postu. Mene zanima prijavila sam se za ovo osposobljavanje kao diplomirani ekonomist pa mene zanima jer imam 4 mjeseca radnoga iskustva da li ću morati sama plaćati mirovinsko prijavila sam se u ured državne službe i u natječaju je pisalo da su putni troškovi plaćeni u cijelosti pa mene zanima da li je to istina i hoću onda dobivati više od 1600kn (živim 30 km udaljeno od državnog ureda)

heybaby
29.11.2011., 20:37
koliko sam ja upoznata tih 1600 kn ti zapravo"predstavlja" topli obrok i putne troškove... :ne zna:

lipsy
30.11.2011., 12:16
Jesu zvali koga iz ministarstva obitelji na razgovor za stručno osposobljavanje?

Protegee
30.11.2011., 13:51
Jesu zvali koga iz ministarstva obitelji na razgovor za stručno osposobljavanje?

Ne, ja isto čekam, javi ako šta saznaš! :mig:

lipsy
30.11.2011., 14:39
Zvala sam ih....vele da tek sada otvaraju sve prijave, onda popis salju HZZ-u na provjeru podataka, kad im oni vrate rezultate onda ce tek smislit na koji nacin ce nas selecionirat i koga ce zvat na razgovor....sve u svemu rekla je da iduci tjedan ocekuju odgovor od HZZ-a

Protegee
30.11.2011., 15:30
Super, hvala ti na informaciji!

p3r0
30.11.2011., 19:22
Možda je glupo pitanje, ali molio bi da li netko zna da li se ja mogu prijaviti na natječaj bilo za stručno osposobljavanje bilo za stalni radni odnos koji je objavljen na stranicama hzz- a, a nisam se još prijavio na hzz?

lipsy
30.11.2011., 19:29
za stručno osposobljavanje moraš bit registriran na hzz
za ostale poslove ne

p3r0
30.11.2011., 19:36
Hvala puno! Jer se planiram prijavit na posao koji je stranicama hzz- a, a poslodavac je ministarstvo, pa nisam bio siguran. Hvala.

Anubisova Robinja
01.12.2011., 16:42
Zvala sam ih....vele da tek sada otvaraju sve prijave, onda popis salju HZZ-u na provjeru podataka, kad im oni vrate rezultate onda ce tek smislit na koji nacin ce nas selecionirat i koga ce zvat na razgovor....sve u svemu rekla je da iduci tjedan ocekuju odgovor od HZZ-a

S tim da je došlo okruglo 1000 prijava na 22 mjesta. :503: Sad ti s tom informacijom budi optimističan :ceka:

roza*
01.12.2011., 19:52
dali se itko nakon ovog osposobljavanja zaposlio u firmi u kojoj je radio????

ana2004
02.12.2011., 11:22
Da li je netko bio u ponedjeljak na testiranju za ured državne uprave šibensko-kninske županije. Ako da jesu vam javili jese primljeni? Ja zvala njih žena kaže da nema pojma ništa da zovem u ponedjeljak

daisy boo
02.12.2011., 11:49
Jel zna netko hoće li se ova mjera nastaviti od prvog mjeseca ili kada?

Znam da je trajala do 30.11., međutim i dalje viđam oglase koje nude baš stručno osposobljavanje s rokom prijave do sredine 12. mjeseca pa mi nije jasno više ništa :ne zna:

Protegee
02.12.2011., 13:10
Jel zna netko hoće li se ova mjera nastaviti od prvog mjeseca ili kada?

Znam da je trajala do 30.11., međutim i dalje viđam oglase koje nude baš stručno osposobljavanje s rokom prijave do sredine 12. mjeseca pa mi nije jasno više ništa :ne zna:

Meni su na hzz-u rekli da se ta mjera ne ukida sa 30.11. već da traje i dalje, a da one mjere M1 i M2 idu na neku reviziju sada, šta li već.

Svi izgleda imaju neke oprečne informacije pa se najbolje sama raspitaj :ne zna:

daisy boo
02.12.2011., 13:38
Meni su na hzz-u rekli da se ta mjera ne ukida sa 30.11. već da traje i dalje, a da one mjere M1 i M2 idu na neku reviziju sada, šta li već.

Svi izgleda imaju neke oprečne informacije pa se najbolje sama raspitaj :ne zna:

Ma da? Meni je savjetnica rekla da traje do 30.11., a ona ne zna još hoće li se nastaviti u 1., 2., ili 3. mjesecu...

Očito tu svatko svoju politiku vodi :ne zna:

Raspitat ću se još, hvala

Lindissima
02.12.2011., 18:36
Ma da? Meni je savjetnica rekla da traje do 30.11., a ona ne zna još hoće li se nastaviti u 1., 2., ili 3. mjesecu...

Očito tu svatko svoju politiku vodi :ne zna:

Raspitat ću se još, hvala

meni su u hzz rekli da će slijedeći poticaji biti tek na proljeće (3-4 mj.)

ana2004
02.12.2011., 19:29
EVO JAVILI MI OVO UŽAS
Poštovana, niste ušli u odabir za intervju koji se danas održava. razlog je
što ste izbrisani iz evidencije HZZ jer ste već imali zaposlenje.
Naime ovaj program je namjenjen osobama bez radnog iskustva

A MENI U HZZ REKLI DA SE MOGU JAVITI OSOBE DO 6 MJESECI RADNOGA ISKUSVA. A ZAŠTO SU ME ONDA ZVALI NA TESTIRANJE AKO ME NISU NITI MISLILI PRIMITI.

Anita2507
02.12.2011., 19:48
Da, tako i piše ovdje. A kako to da nisi u evidenciji?

Ciljane skupine:

Nezaposlene osobe prijavljene u evidenciji nezaposlenih, sa završenim fakultetom, prvim stupnjem fakulteta ili višom školom, do 29 godina života, bez radnog iskustva
Nezaposlene osobe prijavljene u evidenciji nezaposlenih, sa završenom srednjom školom u trogodišnjem ili četverogodišnjem trajanju, do 25 godina života, bez radnog iskustva
Nezaposlene osobe prijavljene u evidenciji nezaposlenih, sa završenim fakultetom, prvim stupnjem fakulteta ili višom školom, do 29 godina života, s radnim iskustvom do 6 mjeseci
Nezaposlene osobe prijavljene u evidenciji nezaposlenih, sa završenom srednjom školom u trogodišnjem ili četverogodišnjem trajanju, do 25 godina života, s radnim iskustvom do 6 mjeseci.

Miss Piggie
02.12.2011., 19:59
dali se itko nakon ovog osposobljavanja zaposlio u firmi u kojoj je radio????

i mene ovo zanima!!!! ima li takvih?

black-pearl
03.12.2011., 08:36
imam jedno pitanje ...

tko nas kod osposobljavanja za rad bez zasnivanja radnog odnosa prijavljuje na mirovinsko - burza ili poslodavac ?

meni je bilo rečeno da to sve obavlja burza (placa nam mirovinsko, zdravstveno i 1600kn) ... a sada je ispalo da me poslodavac mora prijeviti na mirovinsko ? :503:

ana2004
07.12.2011., 07:34
Da, tako i piše ovdje. A kako to da nisi u evidenciji?

Ciljane skupine:

Nezaposlene osobe prijavljene u evidenciji nezaposlenih, sa završenim fakultetom, prvim stupnjem fakulteta ili višom školom, do 29 godina života, bez radnog iskustva
Nezaposlene osobe prijavljene u evidenciji nezaposlenih, sa završenom srednjom školom u trogodišnjem ili četverogodišnjem trajanju, do 25 godina života, bez radnog iskustva
Nezaposlene osobe prijavljene u evidenciji nezaposlenih, sa završenim fakultetom, prvim stupnjem fakulteta ili višom školom, do 29 godina života, s radnim iskustvom do 6 mjeseci
Nezaposlene osobe prijavljene u evidenciji nezaposlenih, sa završenom srednjom školom u trogodišnjem ili četverogodišnjem trajanju, do 25 godina života, s radnim iskustvom do 6 mjeseci.

naravno da jesam spadam u do 29 godina i 6 mjeseci radnoga iskutva VSS ali bi mi oni morali plaćati mirovinsko pa valjda to nisu htijeli naravno
:504:

Vrijeme
07.12.2011., 13:17
Nisam se prijavio na ovaj natječaj (poslali su mi s burze mail i servis ga je automatsi prebacio u spam folder koji gledam jednom tjedno, a mail su poslali 3 dana prije kraja natječaja) i sad mi prijete izbacivanjem s burze. Mogu li išta učiniti da ih uvjerim da taj mail nisam primio ili nešto drugo (poput da sam bio izvan države i nisam imao pristup internetu ili sam se selio i ne imao pristup internetu ili sam poslao prijavu ali ona nije stigla, itd) ili što mi je najbolja opcija? Za drugi natječaj koji su mi nedavno poslali sms-om sam se uredno prijavio i pozvali mi na razgovor, a i sve ostale stvari na burzi uredno izvršavam već više od godinu dana. Što mi je činiti? :(

dustmoon
07.12.2011., 17:11
Vrijeme, pa da li je u njihovom mailu možda pisalo da potvrdiš da si mail dobio i pročitao? meni su jednom s hzz-a poslali mailom oglas na koji da se prijavim ali je u mailu pisalo da potvrdim da sam ga dobila i pročitala... mislim (ali nisam sigurna da je tako) da nešto u tom smislu mora stajati u mailu jer ako ga ne pročitaš oni bi te trebali kontaktirati nekim drugim putem (telefonom ili slično)..

jesu te već kontaktirali i prijetili da ćete izbaciti ili ti misliš da će se to desiti?

Vrijeme
07.12.2011., 17:19
Vrijeme, pa da li je u njihovom mailu možda pisalo da potvrdiš da si mail dobio i pročitao? meni su jednom s hzz-a poslali mailom oglas na koji da se prijavim ali je u mailu pisalo da potvrdim da sam ga dobila i pročitala... mislim (ali nisam sigurna da je tako) da nešto u tom smislu mora stajati u mailu jer ako ga ne pročitaš oni bi te trebali kontaktirati nekim drugim putem (telefonom ili slično)..

jesu te već kontaktirali i prijetili da ćete izbaciti ili ti misliš da će se to desiti?
nisu mi poslali ništa što bi upućivalo na to da ja moram potvrditi da sam mail primio ili da će me izbaciti s burze ako se na taj natječaj ne prijavim (niti išta slično piše u samim propizicijama natječaja). danas su mi poslali mail s tim upozorenjem da zašto se nisam prijavio na natječaj i da što hitnije odgovorim jer će me u protivnom izbrisati iz evidencije.

abondazieri
09.12.2011., 09:21
imam jedno pitanje ...

tko nas kod osposobljavanja za rad bez zasnivanja radnog odnosa prijavljuje na mirovinsko - burza ili poslodavac ?

meni je bilo rečeno da to sve obavlja burza (placa nam mirovinsko, zdravstveno i 1600kn) ... a sada je ispalo da me poslodavac mora prijeviti na mirovinsko ? :503:

Poslodavac uplaćuje tvoje doprinose (mir. i zdrav.), zavod mu u konačnici refundira taj novac. Ja svaki mjesec moram dostavljati zavodu dokaze o uplaćenim doprinosima koje dobijem od poslodavca i potvrdu o prisutnosti, tj. da sam svoje obveze odradila tokom tog mjeseca. A što se tiče "plaće", to ti zavod daje.

chiara13
09.12.2011., 14:01
Pozdrav!

Htjela sam vas pitati je li uz mjesečni izvještaj škole o našim dolascima potrebno još što dostavljati birou? Za 10. mjesec su iz škole poslali samo izvještaj mentora o mom prisutstvu i plaća je sjela prije 7.11., a sada još nema ništa pa se pitam je li trebalo početi dostavljati i potvrde o plaćenom mirovinskom i zdravstvenom ili jednostavno kasne s uplatom?
Zahvaljujem :)

Sandra Lili
09.12.2011., 18:29
Dobar dan! Molim Vas, može li mi netko reći mogu li ja odraditi stručno osposobljavanje za rad bez zasnivanja radnog odnosa u osnovnoj školi ako sam završila filozofski fakultet-hrvatski jezik ili mora biti srednja škola?
Unaprijed hvala!

arianne*
10.12.2011., 12:51
Pozdrav!

Htjela sam vas pitati je li uz mjesečni izvještaj škole o našim dolascima potrebno još što dostavljati birou? Za 10. mjesec su iz škole poslali samo izvještaj mentora o mom prisutstvu i plaća je sjela prije 7.11., a sada još nema ništa pa se pitam je li trebalo početi dostavljati i potvrde o plaćenom mirovinskom i zdravstvenom ili jednostavno kasne s uplatom?

Znači plaća nam još nije sjela? :ne zna: :(
Na kraju svakog mjeseca šaljem sate koje sam odslušala i koje sam održala s tim da mi se mentorica na te papire potpiše, a pedagog sredinom mjeseca šalje papire što sam još dodatno radila gdje se potpiše on, ravnateljica i moja mentorica.
Mislim da plaća zbog tih papira ne bi trebala kasniti jer sam je uredno primila jedan mjesec kad škola nije na vrijeme dostavila dopis o mom volontiranju.

perinjo
10.12.2011., 13:28
Dobar dan! Molim Vas, može li mi netko reći mogu: li ja odraditi stručno osposobljavanje za rad bez zasnivanja radnog odnosa u osnovnoj školi ako sam završila filozofski fakultet-hrvatski jezik ili mora biti srednja škola?
Unaprijed hvala!

Može biti i osnovna, zašto ne? Bitno da mentor(rica) i ravnatelj(ica) pristanu i sredite papire. Sretno! :D

principessa7
10.12.2011., 15:58
Boook!

Zanima me da li je netko polagao državni stučni ispit? Točnije, zanima me rok kad nas je poslodavac dužan prijaviti za dsi?

Čula sam da je to nakon odrađenih 10 mjeseci, pa me zanima jel to istina, jer kod nas u kadrovskoj kad god nazovem kažu drugi rok!!!

Hvala na odgovoru!!!

abondazieri
10.12.2011., 20:53
Pozdrav!

I meni plaća kasni, još je nema... iako sam sve potvrde dostavila uredno, i o prisustvu i o uplaćenim doprinosima (meni zavod traži sve to).

Boook!

Zanima me da li je netko polagao državni stučni ispit? Točnije, zanima me rok kad nas je poslodavac dužan prijaviti za dsi?
Čula sam da je to nakon odrađenih 10 mjeseci, pa me zanima jel to istina, jer kod nas u kadrovskoj kad god nazovem kažu drugi rok!!!
Hvala na odgovoru!!!

Najbolje ti je onda nazvat HZZ i pitat. Ja za svaku sitnicu zovem, jer se moj poslodavac nije do sada susreo sa ovom mjerom i jako puno nejasnoća je bilo, ali nisam još pitala za dsi.

eternally85
10.12.2011., 23:48
Znači plaća nam još nije sjela? :ne zna: :(
Na kraju svakog mjeseca šaljem sate koje sam odslušala i koje sam održala s tim da mi se mentorica na te papire potpiše, a pedagog sredinom mjeseca šalje papire što sam još dodatno radila gdje se potpiše on, ravnateljica i moja mentorica.
Mislim da plaća zbog tih papira ne bi trebala kasniti jer sam je uredno primila jedan mjesec kad škola nije na vrijeme dostavila dopis o mom volontiranju.

Meni je plaća normalno sjela, a nisam dosad slala nikakve papire o održanim ili odslušanim satovima u HZZ.:ne zna:

arianne*
11.12.2011., 00:51
Meni je plaća normalno sjela, a nisam dosad slala nikakve papire o održanim ili odslušanim satovima u HZZ.:ne zna:

Nisam ni ja prva dva mjeseca dok neka ženska iz hzz-a nije zvala ravnateljicu škole i pitala je li ja uopće volontiram ili stručno se osposobljavam kod njih jer nisu primili nikakve podatke o odslušanim i održanim satima. Nisam imala pojma da to treba slati, tek sam tad saznala i od tada redovno šaljem svaki mjesec :ne zna:
Ti sati mi ionako idu u dnevnik stažiranja koji će mi trebati za stručni pa i nije zgorega da to već imam napisano.

eternally85
11.12.2011., 13:45
Nisam ni ja prva dva mjeseca dok neka ženska iz hzz-a nije zvala ravnateljicu škole i pitala je li ja uopće volontiram ili stručno se osposobljavam kod njih jer nisu primili nikakve podatke o odslušanim i održanim satima. Nisam imala pojma da to treba slati, tek sam tad saznala i od tada redovno šaljem svaki mjesec :ne zna:

Stručno se osposobljavaš u Zagrebu ili negdje drugdje? Možda sve opet ovisi o podružnici Zavoda.:ne zna:

Evo, sad baš gledam ugovore:
u onome sklopljenom između HZZ-a i mene nigdje ne piše o tome, samo da u slučaju obveze polaganja stručnog ispita moram Zavodu dostaviti planirani datum polaganja i potvrdu o položenom ispitu.

U ugovoru koji je sklopljen između HZZ-a i škole stoji da se Poslodavac (škola) na kraju svakog mjeseca obvezuje Zavodu dostaviti izvješće o prisutnosti i izvršavanju obveza iz Program za osobu ... (mene)
Hm... valjda onda to ovi moji iz škole rade, kad dosad nije nitko zvao iz Zavoda u vezi toga.:confused:

lee lee
11.12.2011., 15:44
Boook!

Hvala na odgovoru!!!

mislim da ti je u vezi ovoga ipak najbolje nazvati ministarstvo uprave, odjel za polaganje stručnog ispita (naći ćeš broj na netu), jer barem kod mene na birou o večini stvari koje ih pitam pojma nemaju. isto tako sam se kod njih raspitivala za polaganje stručnog/državnog pa su me sami uputili na ministarstvo :rofl:

arianne*
11.12.2011., 16:07
Stručno se osposobljavaš u Zagrebu ili negdje drugdje? Možda sve opet ovisi o podružnici Zavoda.:ne zna:

Evo, sad baš gledam ugovore:
u onome sklopljenom između HZZ-a i mene nigdje ne piše o tome, samo da u slučaju obveze polaganja stručnog ispita moram Zavodu dostaviti planirani datum polaganja i potvrdu o položenom ispitu.

U ugovoru koji je sklopljen između HZZ-a i škole stoji da se Poslodavac (škola) na kraju svakog mjeseca obvezuje Zavodu dostaviti izvješće o prisutnosti i izvršavanju obveza iz Program za osobu ... (mene)
Hm... valjda onda to ovi moji iz škole rade, kad dosad nije nitko zvao iz Zavoda u vezi toga.:confused:

Iz Splita sam :)
Očito to onda ovisi o podružnici Zavoda, jer i meni stoji u ugovoru isto što i tebi, ali moji inzistiraju na tom dnevniku rada, a vaši očito ne.

eternally85
11.12.2011., 19:47
Iz Splita sam :)
Očito to onda ovisi o podružnici Zavoda, jer i meni stoji u ugovoru isto što i tebi, ali moji inzistiraju na tom dnevniku rada, a vaši očito ne.

Pa da, očito je stvar u tome.:mig:

Svaka teta na Zavodu ima svoja pravila.:rolleyes:

arianne*
12.12.2011., 09:08
I meni plaća kasni, još je nema... iako sam sve potvrde dostavila uredno, i o prisustvu i o uplaćenim doprinosima (meni zavod traži sve to).

Pozdrav!

Cure, je li vam naknada za stručno usavršavanje sjela?
Meni još nije :(

queen000
12.12.2011., 09:22

ne :mad:

lipsy
12.12.2011., 10:59
jesu zvali koga za stručno osposobljavanje iz MOBMS?

chiara13
12.12.2011., 12:35
cure ima li koja informaciju zašto nam još nije uplaćeno za prethodni mjesec? znam da im je obračun 5. i da obično dan, dva nakon svima već bude na računu:confused:

eternally85
12.12.2011., 13:52
ne :mad:

Meni je sjela još u petak.:ne zna::mig:

abondazieri
12.12.2011., 15:36

Noup, ništa još... :durica

arianne*
13.12.2011., 10:48
Još uvijek ništa od naknade :( Ovo je za poludit :503: