PDA

View Full Version : Adaptacija stana

stranice : [1] 2 3

Hyperion
10.08.2004., 22:15
Jel' ima netko za preporučiti poduzeće koje se bavi adaptacijom stana.Kompletno sve, instalacije-voda, plin, struja (uvođenje centralnog), prozori, vrata, rušenje zidova, parketi, keramika...sve!

Po oglasniku ih ima hrpa ali ipak bi išao preko neke provjerene pa ako netko zna...

Ima li netko ideju u grubo koliko to može iznositi po m2?Najviša i najniža cijena, okvirno naravno.

Dutch
11.08.2004., 13:05
250 - 500 Eur/m2. Naravno bez perverzija. Meni trenutačno upravo to radi jedna firma i za sad sam zadovoljan.

Hyperion
11.08.2004., 16:58
Dutch kaže:
250 - 500 Eur/m2. Naravno bez perverzija. Meni trenutačno upravo to radi jedna firma i za sad sam zadovoljan.

Koja firma?
Registrirana ili neka na crno?

Dutch
12.08.2004., 11:05
Registrirana firma. Ali..
Ako radiš sve preko računa onda je jedna cijena, a ako radiš s kešom onda je od te cijene 13-14% jeftinije.

brzi
12.08.2004., 13:23
kak sad 13-14%?

pa kaj ne bi bilo u redu, kad ti već ne treba račun, da ti frajer naplati bez poreza?

Dutch
13.08.2004., 07:06
Pa bi, ali to tak neide zbog njegove firme. Na sav materijal koji frajer kupi, već je plačen PDV, odnosno njegova firma ga je platila. Jedino ti na radove ne naplati PDV. Raspitujući se, prije početka radova, saznao sam da je u redu cifra između 10 i 15%

brzi
13.08.2004., 07:18
taj će si plaćeni PDV on knjižiti kao pretporez.

pusti te spike, ok je jedino sve bez PDV-a...ako imaš prijavljenu plaću u razini prosječne možda ti se više isplati uzeti račun pa prijaviti to kao svoju poreznu olakšicu na kraju godine...

probaj izračunat

zh1
13.08.2004., 07:29
taj će si plaćeni PDV on knjižiti kao pretporez. To je istina ali će i materijal utrošen u adaptaciju nekome morati prikazati u raćunu jer ga ne može do unedogled voditi kao zalihu na skladištu pa je porez opet na površini.

brzi
13.08.2004., 07:44
a kaj je sad? još bi korisnici trebali brinut kak` će majstori opravdat svoje muljanje? pa nek si zapiše na papirić i nek svakom doda po nešto na račun....

a može bit i pošten Hrvat i majstor i kad netko pita jel može bez PDV-a, ne može buraz pa pdv je po zakonu...

koji sam ja isto utopist, pošten i majstor u istoj rečenici...

Dutch
13.08.2004., 07:57
Stan koji adaptiram ne glasi na mene, pa ne mogu dobiti povrat poreza.
Činjenica je da ti banka uzme 5% manipulativnih troškova ako tražiš isplatu cijelog kredita u kešu, a majstori daju 15% popusta. Ni banka tu nije sasvim čista....
U svakom slučaju mislim da se ovo isplati više nego platiti PDV, a iz njuškanja okolo znam da je tih 10-15% realnost. Odnosno nitko ti neće dati više...

brzi
13.08.2004., 08:04
onda probaj sam kupiti materijal, pa uzmi račun na svoje ime, pa prijavi porez

Dutch
13.08.2004., 08:55
Materijal nabavlja firma, tak je dogovoreno. Ali pitanje da li bi mi se isplatilo i tako. Odnosno da li bi ja dobio više s povratom poreza nego što je rabat od firme koja nabavlja velike količine materijala.
Hyperion detalji (broj telefona, ime...) na PM.

Chloe
01.02.2005., 21:07
Da li se isplati kupiti stari derutan stan, npr. u centru, i onda ga skroz obnoviti? Koliko bi koštala kompletna adaptacija okvirno za stan od nekih 60 kvadrata?
Any ideas?

underwater
01.02.2005., 23:20
jako relativno...
zavisi od stanja u kojem se stan trenutno nalazi (memljiva ruina ili stan kome pomaze i jedan molerski zahvat) i zeljenog nivoa opremljenosti... (imas keramicke plocice od 10 evra/m2, a imas ih i od 100 evra/m2)

po meni je to ok solucija, dobro sredjen stan u centru grada ce uvek biti na ceni....a mozes ga i sredjivati etapno... prvo najneophodnije zahvate, a onda polako... jedno po jedno...

p.s. obrati paznju da nema vlage, to je malo komplikovanije za otkloniti...

tik
02.02.2005., 08:31
ugrubo, oko 200-300 ojra po kvadratu ( u to nisu uračunati izgubljeno vrijeme i živci ;) )

Murron
02.02.2005., 08:50
jedino je bad što i za raspadnute stanove prodavatelji traže debelu lovu:( ali ako nađeš stan na dobroj lokaciji a po povoljnoj cijeni onda trošak preuređenja i nije tako strašan s obzirom na ono što dobiješ na kraju:)

Šubidubi
02.02.2005., 08:57
Slazem se da je to jako relativan pojam, ali od nekoliko poznatih koji imaju vlastitog iskustva dosao sam do zakljucka da kompletno renoviranje stana (60-70 m2), sa svim novim plocicama,parketima, obnovom stolarije, kadom, sanitarijama, te mijenjanjem vodovodnih cijevi i kanalizacije (do vertikale), struje moze doci cca. 12-15 tisuca Eura. I puno vremena i zivaca.
Uvijek ce ti se javiti neki fuseri koji ce ponuditi stvar puno jeftinije ali dokazano je kolko para tolko muzike.
Sretno :top:

Murron
02.02.2005., 09:09
ako se ipak odlučiš za adaptaciju mogu ti dati broj majstora koji je adaptirao stan meni (dva puta) i još bar desetak ljudi koje znam preko posla:) stvarno je odličan:top:

Tigrica
02.02.2005., 09:29
Chloe kaže:
Da li se isplati kupiti stari derutan stan, npr. u centru, i onda ga skroz obnoviti? Koliko bi koštala kompletna adaptacija okvirno za stan od nekih 60 kvadrata?
Any ideas?

imas sve o tome na temi:
http://www.forum.hr/showthread.php?s=&threadid=67273

ili pitaj Bari Kent-a

tilla
02.02.2005., 09:40
Murron kaže:
jedino je bad što i za raspadnute stanove prodavatelji traže debelu lovu:( ali ako nađeš stan na dobroj lokaciji a po povoljnoj cijeni onda trošak preuređenja i nije tako strašan s obzirom na ono što dobiješ na kraju:)

1000eura. nije to baš tako debela lova.

Lindelia
02.02.2005., 10:06
a koliko dugo traje takva potpuna adaptacija? cula sam godinu dana, a jel moze manje? jel moze par mjeseci trajati?

tilla
02.02.2005., 10:09
max. mjesec dana. u mjesec dana su mi 2 majstora rješili od rohbaua do useljena 160kvadrata.
ma kuća se gradi u 3 mj. kud ne bi stan.
ali opet kako majstori kažu:cool: njima sigurno treba vremena.

Lindelia
02.02.2005., 10:20
pa da, i ja sam mislila da moze to trajati kratko, ali procitala sam tu na forumu i cula od ljudi da su stan adaptirali mjesecima... pa me to malo zbunilo :)

a jesi sigurna da ima za 1000 eura po m2? u oglasniku svi traze vise, jedino eventualno za suteren traze manje. ili im je to pocetna cijena cisto da vide ako slucajno moze proci :D

tilla
02.02.2005., 10:24
pa sve ovisi, koliko znaš o materiji. imam i poznate i provjerene majstore tako da je sve išlo glatko.
nisam ja sigurna za ništa, ali znam koji su se stanovi adaptirali i kolika im je bila cijena.
ljudi su se pogodili za navedenu. preko oglasnika nisu išli.

Lindelia
02.02.2005., 10:30
nisu isli preko oglasnika? a kako onda? :)

tilla
02.02.2005., 10:31
kontakti medju frendovima.

Clea
02.02.2005., 11:03
niko ti ne moze dati jednoznacan odgovor ako ne zna nikakve detalje.

nekome je stari stan onaj iz 60-tih godina, a nekome je to novogradnja:D

glavno je da je zgrada solidne gradnje, da ima plin, da stanari nisu jako stari i da su svi stanovi privatni. to ti je vazno kad se dode do obnavljanja fasade, krova i slicno. stariji ljudi ti nemaju para, a ako ima i neki stanar s nerijesenim pravnim statusom, onda je to sve skuplje jer ce ti se on najcesce napravit blesav i ne sudjelovat u troskovima.

obnavljanje stana ti moze trajati i godinu dana. moja mama se pati s majstorima otprilike toliko.

ali to ovisi vise o bezobraznosti majstora, nego o opsegu posla.

kad ides kupovat stari stan, odi s nekim majstorom koji ce ti moci tocno reci sto u stanu ne stima i sto treba sanirati odmah, a sto moze cekati dok dodes do para.

u principu preferiram obnoviti stari stan u centru, jer ipak ispadne jeftinije nego kupiti novi na istoj lokaciji. a i mozes spustat cijenu kod kupnje na osnovu neuredenosti. kod obnavljanja barem ne moras pljunut svu lovu odjedanput. a i ne moras u njemu odmah stanovati. iznajmis ga na godinu dana, i evo ti dio love za preuredenje ;)

tilla
02.02.2005., 12:00
Clea kaže:
n
obnavljanje stana ti moze trajati i godinu dana. moja mama se pati s majstorima otprilike toliko.

a nikakav ugovor nema?
godina dana je preprepretjerano.

bobica
03.02.2005., 13:04
...ovo mi tvoje jako dobro zvuči!!!

jesi li imala jednu osobu za kontakt pa je ta onda koordinirala majstore? je li firma ili nešto privatno?

ako je situacija takva (ne bih željela naganjati jednog po jednog), možeš li mi na pm baciti broj za upite?

hvala!!!

tilla
03.02.2005., 13:18
ha, ha meni su dva (2!) majstora rješili sve, osim struje (tu sam uzela na crno ekipu iz Elektre).
bitno je da kad krenu da imaš sve materijale na kupu, odn. da ti ne nestane murexina ili piture usred posla.
koordinirao je radove moj kućni arhitekt tako da nema tu neke extra mudrosti.
ako si u zg imaš stvarno ok firme koje imaju svoje majstore i arh ili gradjevinca koji to nadgleda. neću ti reklamirat nikog posebnog, ukoliko ti je nešto sumnjivo možeš mi pm-at pa ti se raspitam oće li te dotični "ženit" ili neće.
ovi majstori genijalci su s mora, tako da ne mislim da će ti biti od koristi njihov br.

bobica
03.02.2005., 13:49
tenks, enivej, imam već par preporuka pa će valjda koja upaliti!
ako zatrebam savjet - javim se

Clea
03.02.2005., 18:38
tilla, ona cifra od 1 000 E, sto su ti uopce za to mogli napraviti. pogotovo u stanu od 160m2?:confused:

i ovo s kucnim arhitektom mi nije jasno. ti si plave krvi ili sta:D

grogo bolger
03.02.2005., 18:51
evo ti moja situacija, zapravo od moje seke.... 47m2 u širem centru Zgb-a.
Stan je star 50 god.
Šta smo promjenili:
- kupatilo sa svim novim cjevima
- novo etažno grijanje
- nova električna instalacija
- nova vanjska PVC stolarija(sa velikim popustom,preko rodbine)
- par novih vrata i jedan pregradni zid
-parket je ostavljen, samo prelakiran, dobar je samo malo škripi :D
-zidovi temeljito ostrugani i pregletani

Jako puno radova smo sami napravili.
Potrošeni iznos oko 75000 kn.

Želim ti puno sreće

:w

tilla
03.02.2005., 22:57
Clea kaže:
tilla, ona cifra od 1 000 E, sto su ti uopce za to mogli napraviti. pogotovo u stanu od 160m2?:confused:

1000 eura po kvadratu je cijena koja je plaćena za stare stanove u centru zg-a.
sigurno sam za 4 takva stana.
Clea kaže:
i ovo s kucnim arhitektom mi nije jasno. ti si plave krvi ili sta:D
nisam plave krvi, prije seljačke. ali svejedno imam kućnog arhitekta.

Clea
03.02.2005., 23:14
aha, 1 000 e po metru je prodajna, odnosno kupovna cijena.

mislila sam da pricas za renoviranje;)

kad cemo opet renovirat stan, slobodno te priupitam za te tvoje majstore?:)

moja mama se napatila s poznatima, rodbinom, ili preko poznatih. da ni ne spominjem da je tim majstorima jako neobicno primati narudzbe od - zene:rolleyes:

a sad ce opet morat renovirat jedan mali stan. dobili smo neke ponude za renoviranje na iznose vise od same cijene stana
:D

tilla
03.02.2005., 23:18
Clea kaže:
[Bda ni ne spominjem da je tim majstorima jako neobicno primati narudzbe od - zene:rolleyes:
[/B]

to sam htjela napisat ko dodatak, nemojte ići same po trgovinama gradjevinskog materijala ili kontaktirat majstore.
ovo proljeće sam hodočastila silom prilika sama okolo samo da se informiram čega ima.
prodavači nisu htjeli komunicirat sa mnom.:rolleyes: :mad:

magic
03.02.2005., 23:35
sestra i ja smo ishle u merkur kupiti karjolu.

prodavachi su se toliko smijali da nismo uopce mogle objasniti shto trebamo :mad:

dodouprolazu
04.02.2005., 07:48
u principu preferiram obnoviti stari stan u centru, jer ipak ispadne jeftinije nego kupiti novi na istoj lokaciji. a i mozes spustat cijenu kod kupnje na osnovu neuredenosti. kod obnavljanja barem ne moras pljunut svu lovu odjedanput. a i ne moras u njemu odmah stanovati. iznajmis ga na godinu dana, i evo ti dio love za preuredenje

i taman kad si gotova sa sanacijom vlastitog stana, prokisne krov, susjedi nemaju para, pa iskesiras par tisuca opet jer krov nije popravljan 25 godina, e onda kad je to gotovo i taman hoces odahnuti, dobis poplavu u kupaoni i prilikom sanacije ti majstor priopci da su cijevi trule i da je potrebna sanacija cijele zgrade, e kad to sve zbrojis, ostane ti za jos jedan stan.

dodouprolazu
04.02.2005., 07:49
magic kaže:
sestra i ja smo ishle u merkur kupiti karjolu.

prodavachi su se toliko smijali da nismo uopce mogle objasniti shto trebamo :mad:

sto je karjola?

magic
04.02.2005., 07:59
iz rjechnika

građevinska kolica sa jednim kotačem

dodouprolazu
04.02.2005., 08:13
magic kaže:
iz rjechnika

a tacke! Jel ono gdje sam ko mali sjedio i natjeravao sve oko mene da me voze? :D Hvala

magic
04.02.2005., 08:14
iliti rikša :D

dodouprolazu
04.02.2005., 08:15
magic kaže:
iliti rikša :D

:zubo:

tilla
04.02.2005., 09:49
magic kaže:

znam, onako neodgojeni likovi, smijali mi se u facu.
onda dodje nezakoniti vidjet što sam izabrala i doslovno se rastepu od ljubaznosti i pomoći.:rolleyes:

Murron
04.02.2005., 10:05
ja već pola godine krstarim po dućanima s građevinskim i inim materijalima i još me nitko nije čudno gledao jer sam žensko, niti je itko bio neljubazan prema meni:) čak obrnuto, kao hoće pomoći (mada baš i nisu od neke pomoći):D

Clea
04.02.2005., 14:06
dodouprolazu kaže:
i taman kad si gotova sa sanacijom vlastitog stana, prokisne krov, susjedi nemaju para, pa iskesiras par tisuca opet jer krov nije popravljan 25 godina, e onda kad je to gotovo i taman hoces odahnuti, dobis poplavu u kupaoni i prilikom sanacije ti majstor priopci da su cijevi trule i da je potrebna sanacija cijele zgrade, e kad to sve zbrojis, ostane ti za jos jedan stan.

velim , novogradnja u centru je meni nedostizna.

naravno da bih kupila novo da mogu. ali radije sam u centru u solidnoj staroj zgradi, nego u novogradnji (koja je ionako uvijek lutrija) na periferiji

pa zato i pogledas u kakvom je stanju zgrada. imas starih zgrada solidne gradnje, a imas i onih sfusanih. u novogradnji u principu ne znas sto kupujes, a moras platit puno vise. i gledas profil susjeda, imaju li mogucnosti odrzavati zgradu ili ne, kao sto sam vec napisala;)

dodouprolazu
04.02.2005., 14:20
Clea kaže:
velim , novogradnja u centru je meni nedostizna.

naravno da bih kupila novo da mogu. ali radije sam u centru u solidnoj staroj zgradi, nego u novogradnji (koja je ionako uvijek lutrija) na periferiji

pa zato i pogledas u kakvom je stanju zgrada. imas starih zgrada solidne gradnje, a imas i onih sfusanih. u novogradnji u principu ne znas sto kupujes, a moras platit puno vise. i gledas profil susjeda, imaju li mogucnosti odrzavati zgradu ili ne, kao sto sam vec napisala;)

a zasto mora biti centar (ili da prvo definiramo centar?) koji je gust zivjeti usred vlaske? Sto fali Jarunu, Preckom? Moj komentar se odnosio na ono, u nakani da ustedim takav stari stan (a i ja sam o tome razmisljao ali sam na kraju kupio nesto drugo) ce me kostati mnogo vise od novog na istoj lokaciji, samo kad se zbroje ulaganja koja mi ne ginu sljedecih 2-3 godine, a sto je sve za popraviti otkrijes tek nakon sto tamo zivis par mjeseci.
Kako gledas u kakvom je stanju zgrada? Zar ce radi potencijalnog kupca otvarat instalacije u podovima, znam tako neke i vece mahere od mene koji su se na tome sjebali.
A profil susjeda vara, pogotovo u Hrvatskoj, ako je susjeda dobro obucena to moze znaciti upravo da je zaduzena na sto cekova i 3 kartice i da ima i manje love od prosjecnog penzica ;)

dodouprolazu
04.02.2005., 14:21
znam ja vas zene, samo nek raspored soba odgovara i nek je prozor okrenut na pravu stranu, stan se kupuje, ostale stvari se namjerno ne zele vidjeti, jer stan je "ko iz snova"

tilla
04.02.2005., 15:24
dodouprolazu kaže:
znam ja vas zene, samo nek raspored soba odgovara i nek je prozor okrenut na pravu stranu, stan se kupuje, ostale stvari se namjerno ne zele vidjeti, jer stan je "ko iz snova"

kako koje žene, ja sam kupac iz noćne more. moram li napomenut da još nismo našli stanza kupit?:(

dodouprolazu
04.02.2005., 15:40
tilla kaže:
kako koje žene, ja sam kupac iz noćne more. moram li napomenut da još nismo našli stanza kupit?:(

ma vjerojatno bi nasli dosad, da imate duplo vecu svotu nego sto je na raspolaganju, tak nam je svima ;)

tilla
04.02.2005., 15:45
dodouprolazu kaže:
ma vjerojatno bi nasli dosad, da imate duplo vecu svotu nego sto je na raspolaganju, tak nam je svima ;)
pare imam, stana nemam.;)

dodouprolazu
04.02.2005., 15:49
tilla kaže:
pare imam, stana nemam.;)

ajd meni daj 200 000 u gotovini (eura da ne bi bilo zabune);) nadjem ti stan kakav sanjas. Ili ne znas ni sama kaj trazis. Eto.

tilla
04.02.2005., 15:57
dodouprolazu kaže:
ajd meni daj 200 000 u gotovini (eura da ne bi bilo zabune);) nadjem ti stan kakav sanjas. Ili ne znas ni sama kaj trazis. Eto.

blah, sad ćeš mi ti još pričat što da ja tražim.
mušterija sam iz pakla i ne odgovara mi ništa ponudjeno na tržištu.
fala ma ponudi, znam kako bi uložila 200 000. itekako znam što tražim tako da ne moraš biti bezobrazan. aj bog.

dodouprolazu
04.02.2005., 16:01
tilla kaže:
blah, sad ćeš mi ti još pričat što da ja tražim.
mušterija sam iz pakla i ne odgovara mi ništa ponudjeno na tržištu.
fala ma ponudi, znam kako bi uložila 200 000. itekako znam što tražim tako da ne moraš biti bezobrazan. aj bog.

tko je bezobrazan? sto ti je? Nekako si ne mogu zamisliti da na trzistu nema stana kojeg zelis, posto sam i sam bio u slicnoj situaciji, nagadjao sam da ono sto ti se zaista svidja jest preskupo. Tj. da ono sto se nudi do neke razumne svote nije stanu slicno. Ali ako ti je draze mogu te ja zvati i bogatasica :p

tilla
04.02.2005., 16:11
dodouprolazu kaže:
Nekako si ne mogu zamisliti da na trzistu nema stana kojeg zelis, posto sam i sam bio u slicnoj situaciji, nagadjao sam da ono sto ti se zaista svidja jest preskupo.
možeš nagadjat koliko te volja, rekla sam ono što sam mislila.
a ovo s bogatašicom je nisko. aj suzdrži se takvih komentara, pliz.

Clea
04.02.2005., 19:10
dodouprolazu kaže:
a zasto mora biti centar (ili da prvo definiramo centar?) koji je gust zivjeti usred vlaske? Sto fali Jarunu, Preckom? Moj komentar se odnosio na ono, u nakani da ustedim takav stari stan (a i ja sam o tome razmisljao ali sam na kraju kupio nesto drugo) ce me kostati mnogo vise od novog na istoj lokaciji, samo kad se zbroje ulaganja koja mi ne ginu sljedecih 2-3 godine, a sto je sve za popraviti otkrijes tek nakon sto tamo zivis par mjeseci.
Kako gledas u kakvom je stanju zgrada? Zar ce radi potencijalnog kupca otvarat instalacije u podovima, znam tako neke i vece mahere od mene koji su se na tome sjebali.
A profil susjeda vara, pogotovo u Hrvatskoj, ako je susjeda dobro obucena to moze znaciti upravo da je zaduzena na sto cekova i 3 kartice i da ima i manje love od prosjecnog penzica ;)

cak i da se pokaze da je i stan, i zgrada, i susjeda, ko iz nocne more, onda jos uvijek imas sansu nekom uvalit taj stan za dobru lovu na osnovu 'dobre lokacije'. vjeruj mi, govorim iz iskustva;)

dodouprolazu
04.02.2005., 20:17
Clea kaže:
cak i da se pokaze da je i stan, i zgrada, i susjeda, ko iz nocne more, onda jos uvijek imas sansu nekom uvalit taj stan za dobru lovu na osnovu 'dobre lokacije'. vjeruj mi, govorim iz iskustva;)

o.k. ako mozes s time mirno spavati, ja ne mogu, ima nas priznajem svakakvih, nekako mi se ne svidja ideja da mi netko psuje mater jerbo sam ga zajebao

Clea
05.02.2005., 10:04
dodouprolazu kaže:
o.k. ako mozes s time mirno spavati, ja ne mogu, ima nas priznajem svakakvih, nekako mi se ne svidja ideja da mi netko psuje mater jerbo sam ga zajebao

ako je osoba koja je kupila stan to znala i prije kupnje, a ipak joj je lokacija nadmasila sve te nedostatke, onda to nije prevara.

ti si sad mlad, ali kad ostarais, mozda ce ti biti vaznije da je stan blizu bolnice i doktora, poste, banke, mirovinskog, zdravstvenog itd, nego da je zgrada tip top i stan od sto kvadrata.
prioriteti se mijenjaju s godinama

Bari Kent
05.02.2005., 12:07
Za adaptaciju starog stana od 70m2 utoršio sam 300€/m2.
A masu toga sam sam radio. Inače bi valjda bilo 500€/m2.

dodouprolazu
05.02.2005., 21:27
Clea kaže:
ako je osoba koja je kupila stan to znala i prije kupnje, a ipak joj je lokacija nadmasila sve te nedostatke, onda to nije prevara.

ti si sad mlad, ali kad ostarais, mozda ce ti biti vaznije da je stan blizu bolnice i doktora, poste, banke, mirovinskog, zdravstvenog itd, nego da je zgrada tip top i stan od sto kvadrata.
prioriteti se mijenjaju s godinama

kad ostarim nadam se povuci cim dalje od grada i vreve. Tj. kad vise necu svaki dan raditi u gradu, ne znam koji bi mi razlog bio tamo ostati.

Ali cak i vaznije od toga gdje je posta (jer poste danas ima u svakom selu) mi je vaznije da mi se prilikom prvog prolaza tramvaja strop ne srusi na glavu. E za takve stvari cu onda biti prestar. U pravu si prioriteti se mijenjaju, sada mi prioritet nije 100 kvadrata pa ne vjerujem da ce postati kasnije ali da mi zgrada bude tip top, to vec zasluzujem. Jer ipak se i takvi derutni stanovi ne dijele badava vec ih se masno placa.

Bari daj malo vise podataka, sto si sve mijenjao, koliko je zgrada stara, koji kat (jako bitno, kad sam ja gledao stanove suteren i prizemlje kao i zadnji kat, ako zgrada nema lifta, su bili dosta jeftiniji, samo sto bi se onda zena trebala dovuci do gore skupa s kolicima a opcija suterena mi je bila izvan mojih kriterija)

Tigrica
06.02.2005., 09:04
dodouprolazu kaže:
kad ostarim nadam se povuci cim dalje od grada i vreve. Tj. kad vise necu svaki dan raditi u gradu, ne znam koji bi mi razlog bio tamo ostati.

Ali cak i vaznije od toga gdje je posta (jer poste danas ima u svakom selu) mi je vaznije da mi se prilikom prvog prolaza tramvaja strop ne srusi na glavu. E za takve stvari cu onda biti prestar. U pravu si prioriteti se mijenjaju, sada mi prioritet nije 100 kvadrata pa ne vjerujem da ce postati kasnije ali da mi zgrada bude tip top, to vec zasluzujem. Jer ipak se i takvi derutni stanovi ne dijele badava vec ih se masno placa.

Bari daj malo vise podataka, sto si sve mijenjao, koliko je zgrada stara, koji kat (jako bitno, kad sam ja gledao stanove suteren i prizemlje kao i zadnji kat, ako zgrada nema lifta, su bili dosta jeftiniji, samo sto bi se onda zena trebala dovuci do gore skupa s kolicima a opcija suterena mi je bila izvan mojih kriterija)

pa imas jos na prvoj strani link:
http://www.forum.hr/showthread.php?s=&threadid=67273

pa si pogledaj, da sad covjek ponovno ne pise

dodouprolazu
06.02.2005., 16:14
hvala Tigrice.

Da sam sve prepustio majstorima, ne bih prošao bez 30,000€, u to sam siguran, jer, kao što vidite, nema šta nisam mijenjao u tom stanu.

nije za mene. Na radove bi uz hrpu love, zivaca i rada, utrosio valjda i cijeli godisnji a njega vec nekoliko sezona koristim za daljnje skolovanje. Ali da je prica zanimljiva,je.

Generalno mogu reci da je bio ogroman posao, i sve u svemu za sve nas takav stres da još uvijek nismo došli k sebi (a uselili smo ima vec 3 tjedna), djeca su još luda (vrtic su promijenili, a mala je tek krenula u jaslice)...znam da ovo ne spada u gradnju i radove ali to su posljedice...Mi isto se još nismo snašli i puni smo nagomilane frustracije - a zna se kako se u braku one rješavaju - mislim da smo sve u svemu idealizirali to preseljenje, ocekivali smo samo med i mlijeko a nismo predvidjeli da taj dogadaj zapravo vrlo visoko kotira na listi stresova...
ja upravo gore opisanu situaciju mjerim i novcem, koliko sam novaca ustedio ako sam sagorio od stresa i muke u nekoliko tjedana? Steta me :D treba netko do kraja otplatiti stambeni kredit.

Clea
06.02.2005., 18:40
dodouprolazu kaže:

ajde ne kenjaj, u centru ima jako solidnih starih zgrada, al tebi su ocito nedostupne pa se sad tjesis:rolleyes: .
bas me zanima bi li, da mozes, izabrao zivjet na salati i pantovcaku ili preckom.

i nisu sve zgrade u centru pored tramvaja niti im se rusi strop kad malo jace kihnes. ili ti mozda zivis u nekom drugom gradu zagrebu.

chani
07.02.2005., 10:40
tilla kaže:
ha, ha meni su dva (2!) majstora rješili sve, osim struje (tu sam uzela na crno ekipu iz Elektre).

ovi majstori genijalci su s mora, tako da ne mislim da će ti biti od koristi njihov br.
bas me zanima koliko dugo je trajalo ti njihovo pituranje,
obicno ti s mora imaju fore rada po satu i samo gledaju kako da te "ozene" te inace su malo sporiji
(valjda taj njihovi mentalitet koji je sveprisutan po primorju )
neke adaptacije po vikendici bi valjda u Zg bile tri puta brze obavljene nego na Krku
daj uzinu, pa posebnu marendu, pa im skuhaj kavicu
kad se sve zbroji koliko puta jedu, kostaju te ko sv. petra kajgana da karikiram
jeza me hvata kad ih se sjetim
a preporuke susjeda za takve sa svih strana
vjerojatno jer jedini na Krku rade odredene stvari
pa ih moras prezvakati

tilla
07.02.2005., 10:48
chani kaže:
bas me zanima koliko dugo je trajalo ti njihovo pituranje,
obicno ti s mora imaju fore rada po satu i samo gledaju kako da te "ozene" te inace su malo sporiji
(valjda taj njihovi mentalitet koji je sveprisutan po primorju )

ja jesam s mora tako ako misliš pisat o sveprisutnom mentalitetu i da je samo morska specijalnost oženjivanje komotno me možeš preskočit. adio.

chani
07.02.2005., 10:56
Clea kaže:
da ni ne spominjem da je tim majstorima jako neobicno primati narudzbe od - zene:rolleyes:

Pricaj mi o tome, najvise mrzim one stare seljacine koji te gledaju podrugljivo, kaj ce baba njima pricati,
ako kazem da zid nije ravan, da rusi,
onda sam ja corava, a ne oni, tek kad je muz dreknuo,
onda su se primirili.
Moras uzeti vaser vagu i doslovno ih mlatnut s njome.

Ili kod krpanja rupa s gipsom , pa se ne udostoje posmirglati da bi zravnali zid, nego ja moram gledat u crte na zidu,
te je pak baka bila unajmila, a ona corava pa smo kao mi morali "preuzeti"stan, a onaj kulerski odgovor,
pa to tak mora biti, kaze mi soboslikar koji ima firmu i kao radi to 30 godina, ocito mu od tih 30 godina, dio od 20 godina koliko je potrosio na odrzavanje radnickih baraka u Industrogradnji nije previse pomogao.
Ili kad kupis P. Cardine plocice,a zalijepe ih da mozes surfati po njima, a da ne pricam o njihovom "majstorstvu" fugiranja.

Ili zidari koji ti ozbukaju oko novih prozora tako da ti ne treba gletanje vec novo zbukanje kompletne prostorije da sve to poravnas s tim brdima koje su oni nabacali.

Vec sam par puta imala muke s majstorima, sad ih imam svega par za koje sam sigurna da cu ih zvati i sljedeci put, ali naravno pod nadzorom jer i oni su ljudi koji znaju grijesiti.
Mada vec dosta toga znamo i sami napraviti, ima dosta onih DIY stranica koje pomognu oko svega, a ostalo samo moras steci nekakav grif.

chani
07.02.2005., 11:02
tilla kaže:
to sam htjela napisat ko dodatak, nemojte ići same po trgovinama gradjevinskog materijala ili kontaktirat majstore.
ovo proljeće sam hodočastila silom prilika sama okolo samo da se informiram čega ima.
prodavači nisu htjeli komunicirat sa mnom.:rolleyes: :mad:

kakvih idiota ima, trazim sipol, on mi donese jupol, ponovim sipol, on pak donese akol sve samo da proda , a sipol-a nije imao vise na skladistu, kao sve je to isto.
Nije isto, pokrivne moci se razlikuju,
nije isto ako moras farbati zid dva puta ili tri puta jer ti ne pokriva.

trazim kricavo crvenu akril boju,
on mi uporno tura boju za beton boje cigle

trazim betonfix, a on meni ,
sta ce vam to, dobar je i teranil
ovo vam je preskupo
a razlika u kvaliteti nebo i zemlja

narocito za jako grbave zidove s vecim rupama
ovaj ipak malo teze puca

chani
07.02.2005., 11:16
tilla kaže:
ja jesam s mora tako ako misliš pisat o sveprisutnom mentalitetu i da je samo morska specijalnost oženjivanje komotno me možeš preskočit. adio.

ne mislim na ozenjivanje kao mentalitet nego
kako je na moru sve usporeno
"a sutra cemo" i sl.
keramicar s Krka mi plocio puteljak s onim trganim kamenom od cca kojih 10 kvadrata skoro 5 dana,
za terasu od 12 kv. sam uzela decka iz ZG koji je bio gotov u 2 dana (drugi dan je samo fugirao i ocistio od fugirke),a govorim o istim uvjetima, nije bilo potrebno niveliranje nego samo peri deri

nemoj se ljutit, ali ja sam samo na takve naletila
ne svstavam vas sve u istu "vrecu"

tilla
07.02.2005., 11:20
chani kaže:
ne mislim na ozenjivanje kao mentalitet nego
kako je na moru sve usporeno
"a sutra cemo" i sl.

ne znam, nisam naletila na takve, a to sutra ćemo je fama. majstori kod mene su imali ručak, popili pivo i nastavljali udarnički. rekla si da su inače usporeniji, a na kraju imaš primjer s 2 keramičara. neš ti.

chani
07.02.2005., 11:32
kod mene u viksi na Krku cim su dosli
kavica, pa uzina, pa rucak, kavica, uzina
a svi ih preporucuju od susjeda
mozda njima to pase
a ja ne volim predugo imat majstora u kuci
nego sve to express
a ono sam navela primjer s 2 keramicara glede usporenosti
inace radili su mi i ogradu, zbukali, fasadu itd.
ako ih nahranis onda je 7 dem po satu, ako ne ond 10 dem po satu, sad sam se opametila ako ih opet budem trebala placam po satu mada cu trazit najverojatnije samo ponude po kvadratu.

tilla
07.02.2005., 11:46
chani kaže:

inace radili su mi i ogradu, zbukali, fasadu itd.
ako ih nahranis onda je 7 dem po satu, ako ne ond 10 dem po satu, sad sam se opametila ako ih opet budem trebala placam po satu mada cu trazit najverojatnije samo ponude po kvadratu.

pa ježi ga, nuačila si na teži način. majstori nikad i nigdje se ne plaćaju po satu, već po učinjenom. kako uj zg, tako i u zd, a bogme i u pu.

dodouprolazu
07.02.2005., 12:16
Clea kaže:
ajde ne kenjaj, u centru ima jako solidnih starih zgrada, al tebi su ocito nedostupne pa se sad tjesis:rolleyes: .
bas me zanima bi li, da mozes, izabrao zivjet na salati i pantovcaku ili preckom.

i nisu sve zgrade u centru pored tramvaja niti im se rusi strop kad malo jace kihnes. ili ti mozda zivis u nekom drugom gradu zagrebu.

kao prvo bi te zamolio na normalan ton razgovora jer nismo skupa ovce pasli pa da mi se obracas tim zargonom. Hvala.
Kao drugo, rekao sam da me centar ne privlaci, razumijem da neke da, mene ne, dosta mi je da radim tamo, ne zelim da mi djeca odrastaju na ilici. Iz centra bjezim nakon radnog vremena i ako imam srece, ne vidim ga do drugog dana ili ponedjeljka.

Dostupno ili ne, ja sam radije za iste novce uzeo solidnu novu zgradu nego derutnu staru, lokacija mi nije presudna, pantovcak ne bi izabrao za zivot jer to nije tip susjedstva s kojim se ja identificiram.
Ja svoje novce nisam nasao na cesti pa prema tome jako mi je bitno sto zapravo kupujem i sto se krije iza "fasade"

dodouprolazu
07.02.2005., 12:20
tilla kaže:
pa ježi ga, nuačila si na teži način. majstori nikad i nigdje se ne plaćaju po satu, već po učinjenom. kako uj zg, tako i u zd, a bogme i u pu.

tako je. u zagrebu to zovu "na prijeko" se pogoditi tj. za povrsinu a ne za satnicu, pa im je onda samima u cilju da ne rastegnu sto godina

Clea
07.02.2005., 12:57
dodouprolazu kaže:
kao prvo bi te zamolio na normalan ton razgovora jer nismo skupa ovce pasli pa da mi se obracas tim zargonom. Hvala.
Kao drugo, rekao sam da me centar ne privlaci, razumijem da neke da, mene ne, dosta mi je da radim tamo, ne zelim da mi djeca odrastaju na ilici. Iz centra bjezim nakon radnog vremena i ako imam srece, ne vidim ga do drugog dana ili ponedjeljka.

Dostupno ili ne, ja sam radije za iste novce uzeo solidnu novu zgradu nego derutnu staru, lokacija mi nije presudna, pantovcak ne bi izabrao za zivot jer to nije tip susjedstva s kojim se ja identificiram.
Ja svoje novce nisam nasao na cesti pa prema tome jako mi je bitno sto zapravo kupujem i sto se krije iza "fasade"

kao prvo, jadno je tvoje poznavanje zagreba kad centar svodis na ilicu.

a ono sto ti zelim objasniti, a ti nikako ne zelis prihvatiti, je da nisu sve zgrade u centru derutne, ako vec mozda jesu starije od neke novogradnje u nekom drugom dijelu.

proseci malo po centru (ne po ilici samo) i udi ponekad u neku zgradu, ako je otvoren haustor. vidjet ces da se puno puta radi o kvalitetnijem zdanju nego sto je mozda vecina u novom zagrebu, a novijeg je datuma.

i super sto se identificiras sa svojim susjedima. jako pametna stvar kod izbora mjesta za stanovanje
i ne znam zasto bi susjedi u jednom dijelu bili bolji od susjeda na drugom, nije mi to bas jasno. predrasude :flop:

chani
07.02.2005., 13:26
dodouprolazu kaže:
tako je. u zagrebu to zovu "na prijeko" se pogoditi tj. za povrsinu a ne za satnicu, pa im je onda samima u cilju da ne rastegnu sto godina
ma znam to,ali nije bilo ni jednog majstora dostupnog u to doba osim tih "satnicara" kad su mi bili potrebni

firme imaju prednost kada rade sve za kljuc u ruke, jer onda majstori se slazu jedan za drugim i ne odugovlaci se adaptacija, samo sto su onda i cijene skupe,a najpovoljnije sam uglavnom prosla kad bih uzela nekog majstora da mi u "fusu" napravi to sto treba jer se onda uglavnom trgaju da budu sto prije gotovi da prijedu na drugi fus jer su ograniceni vremenom, obicno 8-10 sati rade u firmi za gazdu, i onda im ostane tih par sati popodne da nekaj naprave, a i prednost je sto hoce raditi vikendom bez problema sto mi je onda lakse se za organizirati.
Te nastoje da naprave kvalitetno jer rade bez racuna sto je na neki nacin riskir i za njih.

tilla
07.02.2005., 13:48
chani kaže:
ma znam to,ali nije bilo ni jednog majstora dostupnog u to doba osim tih "satnicara" kad su mi bili potrebni

ovo mi je drago za čut, jer nisu onda problem usporeni majstori s mora, već kad ti se snilo svi ok nisu bili dostupni. to nisi baš tako napisala, prije. sad mi je jasnije, takvih ima svugdje.

chani
07.02.2005., 14:34
nije ni to situacija,
imaju bosanci i domaci krcani (sto se tice grupa majstora koji vladaju u tom dijelu), nisam smjela uzet bosance da se ne sporjeckam s "domacima" (jer moras biti u dobrim odnosima s njima jer mi salju goste koji su njima viska) pa sam morala uzeti te krcane koji imaju dugogodisnju tradiciju rada po satu i na glasu su kao kvalitetni

kad sam popizdila s njima, dovela sam majstore iz ZG koji su radili u zamjenu za boravak na moru,a domacima sam rekli da su mi to neki daleki rodaci ;)

dodouprolazu
07.02.2005., 15:09
Clea kaže:
kao prvo, jadno je tvoje poznavanje zagreba kad centar svodis na ilicu.

a ono sto ti zelim objasniti, a ti nikako ne zelis prihvatiti, je da nisu sve zgrade u centru derutne, ako vec mozda jesu starije od neke novogradnje u nekom drugom dijelu.

proseci malo po centru (ne po ilici samo) i udi ponekad u neku zgradu, ako je otvoren haustor. vidjet ces da se puno puta radi o kvalitetnijem zdanju nego sto je mozda vecina u novom zagrebu, a novijeg je datuma.

i super sto se identificiras sa svojim susjedima. jako pametna stvar kod izbora mjesta za stanovanje
i ne znam zasto bi susjedi u jednom dijelu bili bolji od susjeda na drugom, nije mi to bas jasno. predrasude :flop:

Clea posto sve sto napisem pogresno shvatis, ova nasa diskusija nema smisla, de ne govorim o cinjenici kakvim jezikom se obracas osobi koju nikad nisi vidjela. Ajd odreagiraj malo ili si nadji nekog drugog kao poligon za svoja prepucavanja.

tilla
07.02.2005., 15:12
chani kaže:
nije ni to situacija...

a pa nemoj se onda bunit, to je klasična ruka ruku mije, ti uzmeš majstore, oni tebi turiste. pa to je već deal.
aj neću više od tome.

chani
08.02.2005., 01:23
svejedno, ne moraju onda glumiti sporetala

ble
18.03.2005., 10:46
Da li je netko ima iskustvo sa angaziranjem firma za adaptaciju te kolika je cijena po kvadratnom metru (potkrovlje/privatna kuca)? Konkretno u ovom slucaju me zanimaju iskustva sa Art Colorom ako ih netko ima (http://www.amisa.hr/artcolor/index.htm). Thnx!

Murron
18.03.2005., 11:43
malo sam zavirila u blog one prevarene žene - koji horor:horor: :horor: :horor: ja sam nedavno završila preuređenje stana i moje je iskustvo bilo odlično jer je majstor, osim što je izvrstan u poslu, tako pošten da nemreš vjerovati:s :s :s

zlocestoca
18.03.2005., 11:54
maknula sam link - s obzirom da osobno nemam iskustvo s tom firmom (cim sam vidjela ime firme, zazvucala mi je poznato)

zlocestoca
18.03.2005., 12:02
evo jedan link gdje se medju inima spominje i ta firma...
http://www.dobarglas.com/

ble
18.03.2005., 12:10
zlocestoca kaže:
evo jedan link gdje se medju inima spominje i ta firma...
http://www.dobarglas.com/
:horor: Hvala :(

zlocestoca
18.03.2005., 12:16
ble kaže:
:horor: Hvala :(
molim :w
sad u potragu za novim majstorima :)

chani
18.03.2005., 19:27
ne sumnjam u iskustvo one prevarene zene, ali na tom linku dobarglas ima navedeno neg. iskustvo s jednom firmom ciji su mi majstori radili na crno, tj. popodne u fusu pa mi je malo tesko povjerovati u to sto je covjek napisao
mada on je oblatio soboslikarske radove i vodoinstalatera, a ovi su parketari koji po potrebi rade i malariju
malo mi je glupo ostaviti svoj komentar s obzirom da nisam unajmila tu firmu nego majstore koji rade u toj firmi

ako nije bio zadovoljan, nije morao platiti,jos je i racun dobio koliko sam shvatila

Chloe
19.03.2005., 13:50
može link za blog od te žene?

chani
19.03.2005., 16:42
http://prevarant.blog.hr/

Claire
19.03.2005., 18:10
chani kaže:

procitala sam blog i najezila sam se jer tog frajera sam prije godinu dana i ja zvala da mi da ponudu za farbanje mog stana...

frajer prica sto na sat... razbacivao se svojim znanjem kolko shta koshta i pogadjao je cijene svega shta sam kupila... od plochica do kade... i popljuvao je sve firme u zg da ne znaju radit, a njegova firma da je najbolja...

uglavnom... odmah mi je ispalio cifru koju bi on uzeo za farbanje... i bila je tocno pola manja od ostalih 4 koje sam dobila... i to me odbilo... bila mi je sumnjivo shto je tolko jeftin...i shto previshe pricha...

sva sreca da imam intuiciju...

CrveniVrag
19.03.2005., 19:07
chani kaže:

:horor: :horor: :horor:

chani
19.03.2005., 19:07
pa iskreno,tesko je naci pravog majstora,
znam jedno da ako su prejeftini da uvijek nesto smrdi,da ako ne zeli se cjenkat za cijenu znaci da ima jos posla (znaci ne sjedi doma,vec radi sve u 16) sto mi moze rec da je kvalitetan,a opet ne mora nis znaciti
jedan tip koji je inace pun love,zvao je majstore po preporuci, zna se njihova cijena i isao se cjenkat, nakon 10 minuta, stariji majstor ga prekine
sad je cijena 90 kn (inace je 70 m2)
ovaj se zaprepastio
ovom dojadilo cekat,
rekao je znate kako radimo i ako zelite da vam radimo, javite nam za 2 dana da li pristajete ili ne,
ukoliko ne javite u tom roku,
cijena se penje na 100
uglavnom cijeli kvart je brujao o tome :D

chani
04.04.2005., 12:40
dobila je na sudu, jedino kaj sad treba utjerat lovu od onog tipusa

spokojni
08.06.2005., 21:55
adaptirali smo stan i skupljali smo ponude od flemonta , artcolora, cvetko i adaptacije doo ovi zadnji su nam radili sve ponude su bile u 15% cijene odlučili smo se za Adaptacije doo , kad su rekli da će doći došli su , kad su rekli da će završiti , zvršili su 3 dana prije roka, prošla su 3 mjeseca i ne vidim ništa za prigovor.
Sve je super.

chani
09.06.2005., 09:21
zar nije bila spika da je art color promijenio ime u adaptacije???
hm, imas 2 mozda cudna posta...

polly
09.06.2005., 09:52
Kvalitetne i poštene majstore jako je teško naći.
Postoji hrpa ljudi koji se "bave" građevinom, a nikad ni najosnovnija znanja nisu svladali.
Npr. čovjek je bio skladištar sa osnovnom školom, ostal je bez posla, kupil lojtru i par alatki i postao majstor za građevinu.
Moj muž ima građevinsku firmicu i radi adaptacije i izgradnju (ne tražim posao za njega), pa se naslušam svakakvih horor priča.
Čovjek jedva skuca nekakve novčeke da si napravi životni prostor i takva ga gamad prevari.

Najbolje je da se raspitaš među rodbinom, prijateljima, kolegama na poslu jel znaju kakvog majstora od povjerenja i traži da vidiš njegovih ruku neko djelo.
Angažirat nekog preko oglasnika je vrlo riskantno. Ima i u oglasniku poštenih i kvalitetnih, ali nemaš nikakvu garanciju da ćeš na takvog naletit.
Sklopi sa njim nekakav ugovor. Ne mora to biti dokument za poreznu upravu, ali neka postoji.
Ne plaćaj unaprijed sve, samo za materijal koliko mjesečno troše.

chani
09.06.2005., 10:17
traži da vidiš njegovih ruku neko djelo.
to i ja trubim :D

Clea
09.06.2005., 11:20
polly kaže:

Najbolje je da se raspitaš među rodbinom, prijateljima, kolegama na poslu jel znaju kakvog majstora od povjerenja i traži da vidiš njegovih ruku neko djelo.
Angažirat nekog preko oglasnika je vrlo riskantno. Ima i u oglasniku poštenih i kvalitetnih, ali nemaš nikakvu garanciju da ćeš na takvog naletit.
Sklopi sa njim nekakav ugovor. Ne mora to biti dokument za poreznu upravu, ali neka postoji.
Ne plaćaj unaprijed sve, samo za materijal koliko mjesečno troše.

:top:

Šubidubi
10.06.2005., 09:40
Nitko jos novce nije spomenuo pa evo da ja kazem svoje iskustvo.
Uzeo sam jednog covjeka koji je bio nadzornik i koordinator. Stvarno je bio korektan. Mi smo adaptirali trosobni stan (novi parketi, struja, voda, kanalizacija, protuprov. vrata, farbanje vanjske stolarije, nova unutarnja stolarija, plocice...) Trajalo je 2 mjeseca, nemam prigovora.
kostalo je cca 180 E/m2 ukupno ruke i materijal s time da se je uzimala 1. klasa.

chani
10.06.2005., 10:42
pitanje, jesi dobio racun ili je to bio dogovor na ruke?

Šubidubi
13.06.2005., 07:48
dosta je bila komplicirana kombinacija. Uglavnom, materijal je kupljen sa racunom. Vodoinstalaterski radovi obavljeni sa racunom. Same ruke su bile "solarno".

chani
13.06.2005., 08:17
Šubidubi kaže:
dosta je bila komplicirana kombinacija. Uglavnom, materijal je kupljen sa racunom. Vodoinstalaterski radovi obavljeni sa racunom. Same ruke su bile "solarno".
hehe, zna se koji je s racunom
imam poznanika iz jedne graficke firme koji je pretprosle godine kupio novi stan, stavio nove parkete jasen,nesto je pregradivao,zbukao, gletanje,kupaonicu sredio,dosao vodoinstalater mijenjat pipu u kuhinji i zaboravio zatvorit ventil il nesto , ne sjecam se tocno detalja, uglavnom poplavio mu nove parkete, steta parketa plus dolje susjedima, mada neki od rodbine mu je postavio parket, meni zao sto nemam fotku kako je to postavljeno tako da mi i nije previse zao , steta sto ga nije cupao i nanovo postavio
btw to ti je normalna cijena za adaptaciju, mozda si mogla/o proci i s racunom za sve, tatin frend tako zaraduje ko "manager",ali ubere i po 250 eura po kvadratu,narocito za stanove u centru,ali nikad nismo trazili njegove usluge da pitam da li je to s racunom da se ne bi kakti uvrijedio

Seven of Nine
04.11.2005., 15:57
Da li netko zna dobru firmu za adaptaciju stana na podrucju SD zupanije - mislim ono da je OK firma i da daje racun koji se onda koristi za poreznu olaksicu?

chani
04.11.2005., 16:04
o mary, nisam sigurna da li ta fora kao porezna olaksica do 12000 kn vise vrijedi, tj. da li je aktualna

Seven of Nine
07.11.2005., 14:20
Vrijedi sve sto je vrijedilo za 2004 fiskalnu godinu ali ne muci me to nego ono sto sam pitala...no vidim da bas nema forumasa iz moje zupanije...ili ih vise zanima balun-fudbal-nogomet!

chani
07.11.2005., 15:27
da si u ZG,lako bi pronasli jedinke :D

B&B
08.11.2005., 14:53
Budući da bi željeli izbjeći natezanje sa raznoraznim majstorima, mislili smo za adaptaciju stana angažirati neku firmu 'sve-u-jednom'. Dakle, oni imaju sve moguće majsotre, oni paze na redoslijed radova, rokove itd.

Generalno, preporučujete li takav način organizacije posla i znate li možda koliko bi to okvirno bilo skuplje od angažiranja majstora pojedinačno?

Možete li u Zagrebu preporučiti firme koje se time bave?

Na netu sam našla jedino www.adaptacija-stana.com (http://www.adaptacija-stana.com)
Možda znate nešto o njima?

Sve preporuke, mišljenja, ideje su više nego dobrodošle!

Hvala unaprijed!

Pozdrav!

:W

lbucar
08.11.2005., 19:24
Firma sve u jednom može isto tako imati majstore koje nađe preko oglasnika.
Ovo znam iz iskustva jednog prijatelja, koji je angažirao takvu firmu i nakon trečeg neuspjelog postavljanja pločica - da - trečeg, :D shvati da majstori nemaju nikakve veze s gazdom. Našao ih preko oglasa.:flop:

Sigurno da postoje i ozbiljne firme koje imaju svoje majstore i mogu za njih jamčit.
Zato dobro provjeri kome daješ posao.

chani
08.11.2005., 21:04
lol,ima puno takvih firmi
ali o tome smo vec raspravljali:D

lbucar
08.11.2005., 21:56
chani kaže:

ali o tome smo vec raspravljali:D

ponavljanje je majka znanja :s
pametni znaju čemu služi traži :D

chani
08.11.2005., 23:27
:D :D
a kad pogledas s druge/trece koje god strane kako da covjek preporuci firmu kad je kod nas trend mijenjanja radnika kad god ga se pita za prijavu ili povecanje place, pa ti preporucis firmu,a sljakeri koji su te odusevili vise ne rade za tog tipa/firmu

:D :D ;) ocito mi dosadno kad se opet uvlacim u tu raspravu:eek:

Billy
11.11.2005., 23:31
B&B kaže:
Budući da bi željeli izbjeći natezanje sa raznoraznim majstorima, mislili smo za adaptaciju stana angažirati neku firmu 'sve-u-jednom'. Dakle, oni imaju sve moguće majsotre, oni paze na redoslijed radova, rokove itd.

Generalno, preporučujete li takav način organizacije posla i znate li možda koliko bi to okvirno bilo skuplje od angažiranja majstora pojedinačno?

Možete li u Zagrebu preporučiti firme koje se time bave?

Na netu sam našla jedino www.adaptacija-stana.com (http://www.adaptacija-stana.com)
Možda znate nešto o njima?

Sve preporuke, mišljenja, ideje su više nego dobrodošle!

Hvala unaprijed!

Pozdrav!

:W

Ako se ne varam to je bio onaj Zdeslav Horvatek sto je preso onu curu koja je potom otvorila blog, ...

Te sve u jednom slucije su obicno skuplje, duze traju, i ne grantiraju nikkavu vecu kvalitetu.

Na zalost sve se svede na to da tip umjesto tebe skuplja kojekakve fusere.

Cast iznimkama.

Ja sam dobio troskovnike od 5-6 takvih firmica, i sve su bile skuplje od konacno potrosene love, i nisu garantirali rok u kojem smo mi sve sredili sa navlacenjem majstora za rukav.

Ako uzimate nekoga, samo nakon preporuke nekog poznatog kome je vec radio.

chani
12.11.2005., 06:00
jesi sigurna da je on?
zar nije imao stranicu adaptacija.net ili nesto slicno :confused:

Monoke
24.01.2006., 10:10
Ima li tko na forumu iskustva s poduzećem "Adaptacije" , web adresa je
www.adaptacija-stana.com ???

Hvala.

P.s. Ili ako ima ugodna iskustva s nekom dr. firmom u pogledu istog, može promidžba iste.

Bogatiklempav
16.03.2006., 16:00
Ima li tko iskustva s Flegar montažom d.o.o. (FLEMONT) iz V. Mlake (www.flemont.hr)?

verica
08.05.2006., 13:25
Da li bi mi netko možda mogao ugrubo reći koliko košta adaptacija stana po m2 ako se radi samo 'kozmetika' - lakiranje parketa, farbanje stolarije, te potpuno preuređivanje kuhinje i kupaonice.

ZNAM da se o ovome već (više puta) pisalo, i da su se navodile baš cifre po kvadratu, ali ne mogu ništa pronaći.

moja-kucica
08.05.2006., 14:01
Da li bi mi netko možda mogao ugrubo reći koliko košta adaptacija stana po m2 ako se radi samo 'kozmetika' - lakiranje parketa, farbanje stolarije, te potpuno preuređivanje kuhinje i kupaonice.

ZNAM da se o ovome već (više puta) pisalo, i da su se navodile baš cifre po kvadratu, ali ne mogu ništa pronaći.

za cijenu adaptacije sumnjam da je bilo cijena po m2..to toliko varira od zeljenog rezultata da je to prilicno nemoguce reci...

lopata
08.05.2006., 14:15
mi kompletno trenutno uređujemo stan, i pri kraju smo, i koštati će nas u GRUBO oko 200 eura po kvadratu (novi parketi, nova kp, nova kh, novi prozori, grijanje mjenjanja 2 radijatora - toplana je), zidanje zida,žbukanje, gletanje i farbanje, vodovod i odvodnja mjenjanje instalacija, nova protuprovalna vrata...., ali bez kuhinje (bez elemenata)

verica
08.05.2006., 14:22
woow :eek: ajde baš super da sam to čula, puno ti hvala :s baš si mi pomogao.

Imoen
08.05.2006., 15:35
mi kompletno trenutno uređujemo stan, i pri kraju smo, i koštati će nas u GRUBO oko 200 eura po kvadratu (novi parketi, nova kp, nova kh, novi prozori, grijanje mjenjanja 2 radijatora - toplana je), zidanje zida,žbukanje, gletanje i farbanje, vodovod i odvodnja mjenjanje instalacija, nova protuprovalna vrata...., ali bez kuhinje (bez elemenata)

Da li vam to radi neka firma ili sami? Može ime tvrtke na PM?

luca
08.05.2006., 15:37
moze i meni ime tvrtke na PM? :)
hvala!

lopata
09.05.2006., 13:19
ovako:
-žbukanje, gletanje, farbanje,postavljanje pločica kh, kp, wc(sve tri su male prostorije), balkon; zidanje zida od siporexa sve cca 8500 kn (samo su mi pločice specificirali 60 kn/m2, ali je sve udrobljeno u ovu cijenu), bez materijala - rade sve 2 majstora u fušu
-vodovod i odvodnja kompletno nova kp, kh, wc 4000 kn - firma
-2 nova radijatora 2000 (kp i dnevni)
-postavljanje radijatora 1500 (mjenjane pozicije) - ista firma kao i vodovod i odvodnja
-prozori i balkonska vrata cca 14000 (besplatna ugradnja)
-protuprovalna vrata cca 5000 (besplatna ugradnja)
- bravarska konstrukcija za ugradnju protuprovalnih (2,5x2,5) cca 700 kn
- knauf - sami (samo obloge nekih cijevi)
- rušenje - sami
- parketi 4000 kn
- postava parketa, lakiranje, brušenje + niveliranje podova 125 kn/m2 sa materijalom
- kada, lavabo, wc, pločice, itd... ovisi što izabereš....

eto to vam je to... na pm, ako ste zainteresirani mogu poslati brojeve majstora ako ste još uvijek zainteresirani i svi su super osim ovog što radi zidarske radove jer ima užasno puno posla pa jedan dan dođe, pa 4 dana ne, i to već traje...... mjesecima a nije velik stan... samo što nama nije hića.... tako da s njim treba jaaaaaaaaaaako puno strpljenja i veliki računi za mobitel stižu jer ga svaki dan zovemo i natjeravamo.... parketar mi još nije postavljao parket, tek slijedi tako da za njega ne znam....

xxGaladrielxx
09.05.2006., 19:42
svi su super osim ovog što radi zidarske radove jer ima užasno puno posla pa jedan dan dođe, pa 4 dana ne, i to već traje......
taj zidar, jel ga mozes pitati jel bi ozbukal rupe oko prozora nastale "silovitim" odvaljivanjem starih prozora kod zamjene novim?
Ili netko nekog zna... :moli:
Problem je kaj smo mi na 6 katu a nemre se ni stajat na prozorskom okviru. Nisu to velike rupe, samo pukotine, cak je ostal klin dva... al nemrem naci nikog za pentranje :(

verica
09.05.2006., 20:37
svaki dan sve manje želim preuređivati stan :zubo:

lopata
10.05.2006., 08:16
taj zidar, jel ga mozes pitati jel bi ozbukal rupe oko prozora nastale "silovitim" odvaljivanjem starih prozora kod zamjene novim?
Ili netko nekog zna... :moli:
Problem je kaj smo mi na 6 katu a nemre se ni stajat na prozorskom okviru. Nisu to velike rupe, samo pukotine, cak je ostal klin dva... al nemrem naci nikog za pentranje :(
pitati ću ga, kad ga vidim!!!!:zmaj:

kuku
10.05.2006., 08:44
Ja sam u drugom mjesecu adaptacije stana. Ako vam trebaju cijene pojedinih zahvata stavim tu pa usporedite. Samo navedite šta treba, npr. rušenje, odvoz materijala, zidanje, ugradnja stepenica, keramika, vodoinstalacije itd.

korisnik
10.05.2006., 09:40
ja sam upravo zavrsio sa adaptacijom, odnsono unutarnjim uredenjem kuce. To je trajalo nekih 7 mjeseci. Jos ima par sitnica, ali moze se rec da je gotovo. to je nekih 150 m2. Mi smo uredili 100 kvadrata potpuno, a 50 samo sa grubim radovima. Kostalo nas je ca 200k kuna, ali nije bila poptuna adaptacija. Prozore i vrata nismo mjenjali nego smo ih samo obnovili. Vodu i struju nismo kompletno mjenjali nego smo samo na nekim mjestima izpremjestali. Centralno je napravljeno potpuno.
S time da u kuci ima radova kojih u stanu nema kao sto je recimo uredenje stubista i ograde na katu. Inace moje iskustvo pokazuje da najvise ode na stavke od par sto kuna, a da ove velike stvari (centralno, parket, kuhinja, kupaona) kad se zbroje su dosta manje.
Cifra od 200 E za adaptaciju stana je realna, sa noramlnim materijalom i srednjom kvalitetom plocica, parketa, sanitarija i sl.

vitamin
11.05.2006., 10:08
ovako:
-žbukanje, gletanje, farbanje,postavljanje pločica kh, kp, wc(sve tri su male prostorije), balkon; zidanje zida od siporexa sve cca 8500 kn (samo su mi pločice specificirali 60 kn/m2, ali je sve udrobljeno u ovu cijenu), bez materijala - rade sve 2 majstora u fušu
-vodovod i odvodnja kompletno nova kp, kh, wc 4000 kn - firma
-2 nova radijatora 2000 (kp i dnevni)
-postavljanje radijatora 1500 (mjenjane pozicije) - ista firma kao i vodovod i odvodnja
-prozori i balkonska vrata cca 14000 (besplatna ugradnja)
-protuprovalna vrata cca 5000 (besplatna ugradnja)
- bravarska konstrukcija za ugradnju protuprovalnih (2,5x2,5) cca 700 kn
- knauf - sami (samo obloge nekih cijevi)
- rušenje - sami
- parketi 4000 kn
- postava parketa, lakiranje, brušenje + niveliranje podova 125 kn/m2 sa materijalom
- kada, lavabo, wc, pločice, itd... ovisi što izabereš....

eto to vam je to... na pm, ako ste zainteresirani mogu poslati brojeve majstora ako ste još uvijek zainteresirani i svi su super osim ovog što radi zidarske radove jer ima užasno puno posla pa jedan dan dođe, pa 4 dana ne, i to već traje...... mjesecima a nije velik stan... samo što nama nije hića.... tako da s njim treba jaaaaaaaaaaako puno strpljenja i veliki računi za mobitel stižu jer ga svaki dan zovemo i natjeravamo.... parketar mi još nije postavljao parket, tek slijedi tako da za njega ne znam....
može imena tvrtki na pp? hvala

geom
15.05.2006., 08:39
Molila bih one koji su imali pozitivna iskustva sa majstorima da pošalju njihov kontakt info na pm. Naime, spremam se za adaptaciju kupaonice i kuhinje.
Hvala unaprijed.

OnlySky
22.05.2006., 14:32
Ah ta reklama. Ja bih isto molila brojeve majstora na pp kada već ne može javno. Hvala svima!

Mrs Flick
22.05.2006., 15:01
Geom, OnlySky - PM poslan ;)

Mrs Flick
22.05.2006., 15:08
A jel ima netko dobrog parketara za preporučit? Za dvije sobe, ukupno cca. 35 m2, skidanje starih parketa, klasična postava, brušenje, lakiranje i (možda) niveliranje poda.. PM naravno, thanks.

Mrs Flick

Helvetia
30.06.2006., 17:00
Imate li iskustva koliko kosta adaptacija starog stana? Znam da sve ovisi od radova koji bi se izvodili, ali ako znate za neku okvirnu cijenu, molim vas napisite mi. Hvala unaprijed.

Majstor i pol
15.07.2006., 12:53
Pozdrav!

Uspio sam upasti na faks i roditelji su me odlučili počastiti stančićem koji su dobili u nasljedstvo. Stan ima 45 kvadrata i po meni blesav raspored - jednu veeliku prostoriju (28 kvadrata), jednu malu (5 kvadrata), hodnik, kuhinju i kupaonicu. Dosad su tamo bili podstanari, tako da je u dosta, pa, ruševnom stanju i nije ulagano u njega, usto je i star 20-ak godina i trebalo bi ga totalno obnoviti.
Kako sam vidio da se tu okuplja mnoštvo stručnjaka, molio bih za pomoć. :s Najveći mi je problem raspored prostorija. Onaj sobičak mi je premalen za neku spavaću sobu koja bi mi se svidjela, a opet mi se ne sviđa ideja da u tom velikom dnevnom boravku imam i krevet i trosjed, a da mala bude radna soba.
Tko se bavi savjetima toga tipa? Je li to skupo? Nemam neki ogroman budžet na raspolaganju.

Drugo pitanje, gdje je najbolji omjer kvaliete i cijene kod namještaja? Doma? Kika? Ok, za ovo pitanje ću proučiti druge topice. :D
Hvala unaprijed! :top:

GuardianAngel
15.07.2006., 18:49
Trebaš naći nekoga tko će ti doći na lice mjesta i izmjeriti postojeće stanje. Napraviti će ti novi raspored, da pogledaš, i da rečeš da li se slažeš.
Nije skupo. Cijena? Prava sitnica. To ti neki projektant može sastrane napraviti za sitnu lovu.

kokakoka
15.07.2006., 19:06
najprije ti predlažem duboku meditaciju i vježbe živaca. spavaj danima prije nego što išta počneš. ma koliko ti bilo koji majstor/arhitekt/šljaker djelovao milo i drago, dolazio po preporuci ili kajaznam, čvrsto odluči da NIKOME nećeš plaćati UNAPRIJED. s kim god da razgovaraš o stanu, budi unaprijed bezobrazan, ionako će te zajebati. manje ćeš se gristi ako znaš da si barem bio bezobrazan :zubo:

tek nakon što ovo odmantraš, možeš dalje razmišljati oklen početi.
ionako ćeš ispizdit na kraju. no možda malo manje ako gorenavedeno uzmeš u obzir.

p.s. e da, i za SVE traži i 2nd opinion. i 3rd.

Tijana
15.07.2006., 20:01
Potpisujem koku od riječi do riječi.

Ključeve od novogradnje dobili smo 1.6. Zbog dragih majstora :zubo: još nismo uselili!

Majstor i pol
16.07.2006., 12:05
Hvala svima na savjetima, iako ću ono s meditacijom proslijediti sa starcima jerbo oni plaćaju, a ja samo biram. :D

Trebaš naći nekoga tko će ti doći na lice mjesta i izmjeriti postojeće stanje. Napraviti će ti novi raspored, da pogledaš, i da rečeš da li se slažeš.
Nije skupo. Cijena? Prava sitnica. To ti neki projektant može sastrane napraviti za sitnu lovu.

Možeš li se izraziti brojevno? Otprilike? :s

GuardianAngel
16.07.2006., 18:38
Nađi si nekog tko radi kao inženjer ili arhitekt u projektnom birou. On bi ti novi raspored prostorija mogao napraviti sastrane (čitaj, u fušu) za 100-150€.

Majstor i pol
16.07.2006., 22:19
Hvala ti!

Ako nemate ništa protiv, tu ću staviti svako eventualno pitanje kad počnemo s tim. :cerek:

georgeWtheNuclear
17.07.2006., 22:56
A cemu ces placat da ti netko nacrta ono sto zelis? Zasto ne uzmes metar, papir i olovku pa sam ne napravis tlocrt? Zivo me zanima? Ono, nije da ces renovirat od temelja pa sad trebas neke mudrosti izvadjat.

bodul
17.07.2006., 23:07
Stavi tlocrt na Forum, pa nacrte neces platiti nista.
Glavno pitanje je :
Jeli pregradni nosivi zid ?
Sve ostalo ce se rijesiti u tijeku.

Paladinia
18.07.2006., 02:03
Pozdrav!

Uspio sam upasti na faks i roditelji su me odlučili počastiti stančićem koji su dobili u nasljedstvo. Stan ima 45 kvadrata i po meni blesav raspored - jednu veeliku prostoriju (28 kvadrata), jednu malu (5 kvadrata), hodnik, kuhinju i kupaonicu. Dosad su tamo bili podstanari, tako da je u dosta, pa, ruševnom stanju i nije ulagano u njega, usto je i star 20-ak godina i trebalo bi ga totalno obnoviti.
Kako sam vidio da se tu okuplja mnoštvo stručnjaka, molio bih za pomoć. :s Najveći mi je problem raspored prostorija. Onaj sobičak mi je premalen za neku spavaću sobu koja bi mi se svidjela, a opet mi se ne sviđa ideja da u tom velikom dnevnom boravku imam i krevet i trosjed, a da mala bude radna soba.
Tko se bavi savjetima toga tipa? Je li to skupo? Nemam neki ogroman budžet na raspolaganju.

Drugo pitanje, gdje je najbolji omjer kvaliete i cijene kod namještaja? Doma? Kika? Ok, za ovo pitanje ću proučiti druge topice. :D
Hvala unaprijed! :top:
Osobno bih odmah probila zid između te velike prostorije i te male od pet kvadrata. Btw. soba od pet kvadrata? :eek: wtf???:confused:
E sad kad smo probili taj zid i sve to postao roch bau prostor, odvojila bih mjesto za dnevni boravak od spavaćeg i radnog dijela nekakvim pregradnim policama ili ormarima. Eto, za početak. A za detaljnije bi stvarno trebao postati nacrt stana, pa bi dobio pregršt savjeta. Kakvo plaćanje i kome? Ni u ludilu :nono:

Majstor i pol
18.07.2006., 19:11
Ma taj sobičak je neki šit, ne pitaj ništa. :zubo:

I ja sam isto mislio srušit, ali stan je totalno čudnog oblika i da se zid sruši, ostao bi samo zid između kuhinje i te velike sobe (dnevnog boravka, ne), jerbo se taj sobičak nastavlja na kuhinju. Zid je između, naravno. Ok, znam da nećeš skužiti ovo. :cerek:

cosmicmama158
19.07.2006., 11:29
nazalost nemam - ja sam u istoj gabuli odnosno istrazivanju...

jedino ti mogu reci da sam nacula da je stemanje zidova i postavljanje struje cak oko 300 kn po metru, ali to cu provjeriti na vise strana, jer tko zna - mogu mi svasta prodati i reci jer nemam pojma o tim stvarima....

pozdrav ;)

cd_covers
19.07.2006., 11:56
Imate li iskustva koliko kosta adaptacija starog stana? Znam da sve ovisi od radova koji bi se izvodili, ali ako znate za neku okvirnu cijenu, molim vas napisite mi. Hvala unaprijed.

Na ovakvo pitanje ne može se pametno odgovoriti, barem definiraj što želiš raditi....struja, voda, kupaona, podovi, prozori, zidovi, itd.....
Onda ti može netko reć možda okvirne cijene za svaku pojedinu stavku.
Ne ide to tako da ti bez imalo truda želiš da ti drugi pomažu.....

P.S.
Isto kao da pitaš da ti netko kaže okvirnu cijenu za neki auto......
ima za 50EUR i 1MIL, ovisi što te zadovoljava

cosmicmama158
19.07.2006., 12:12
Dobro pitanje, KAKO POCETI?

Eto, nakon mjesec dva, eto mene konacno shvatih da ne mogu raditi stvari zbrda-zdola (eto me zato i na forumu).... Vidite moj post pod “Izracun troskova gradnje”....

Naime, koliko razumijem – treba PLANIRATI, PLANIRATI, PLANIRATI....
radit cu djelomicnu adaptaciju i vecinsku renovaciju stana.

E sad, dodjoh do zakljucka da iako imam 2 zdrave ruke i oka, i nekakav relativno obrazovan mozak, iako ne u struci (arh/gradj. mi je nepoznanica, zahvaljujem Bogu da smo imali tehnicki malo geometriju u skoli.... ). Kaj je najbolje, nemam frendova u toj bransi. E bas za plakat.

Koga god od poznatih pitah (cast jednoj iznimci koja je dosla pogledati ali se ne bavi stanovima nego drugim stvarima), nitko ne moze crtati moje ideje i tlocrt stana...
a za planiranje trebam tocan tlocrt stana (malo je specificno jer je starija gradnja pa ima nekih caka i detaljcica).

Dakle, ovak vidim stvar:

A) planiranje prostora - ALATI:

1) tlocrt stana, originalni a zatim raditi onaj s novim idejama (* napravih vec X skica svega toga, pitah frendicu koja se bavi dizajnom interijera, kupih nekoliko casopisa o namjestenju stana....)
2) maketa stana (mozda nije losa ideja) s novim idejama
zatim napraviti listu POTREBA (koliko trebam ormara za vjesanje jakni, gdje drzati cipele i koliko cipela, gdje usisavac, posteljinu, dasku za peglanje, krevet, sofa... )

dakle, plan moguceg pregradjivanja zidova i pozicioniranja namjestaja u prostoru
; kad se to sve zna, onda vidjeti gdje da ide rasvjeta . Napraviti plan provodjenja strujnih instalacija, stekera, prekidaca i sl...

nakon planiranja slijedi
B) izvedba (plan aktivnosti sloziti i cjenovno vidjeti koliko sto kosta), redoslijed npr. Veliki radopvi prvo – ako rusis koji zid, zatim strujne instalacije, zatim prozori, plocice.... na kraju maljanje, parket... ma to i ovisi malo i o samom prostoru....

da dodjem do ovog stupnja nazovimo znanja/informiranosti, trebalo mi je par dobrih mjeseci, naime uz svoj posao nikako da stignem promisljati, a u planiranje treba uloziti puno osobnog vremena (da – potraziti savjete i strucnjake i prijatelje da daju ideje) ali na kraju poslusati SEBE!
Osim toga, osobno to financiram u najvecem dijelu, pa nek bude PO MOM!

ako netko ima ideju kako doci do tih arhitekata/projektanata koji bi radili u fusu, usput, nek mi javi ili stavi na forum – ima li kakav link?

Tko ima iskustva s planiranjem adaptacija, renoviranja cijelog stana (ne samo 1 prostorije), neka javi svoja iskustva
FALA ! ;)

cosmicmama158
19.07.2006., 12:20
Helvetia, vidi moj post pod "Oklem poceti?" podforum (nije to tak jednostavne, trebas znat koliko i kaj hoces...), moze te doci 100 € po m2 ili 500 € po m2... ovisi kaj radis... dobro ti je napisao cd_covers

imas plocica po 40 kn/m2 ili po 1000 kn/m2
imas parkete prve, druge, trece klase... ili mozes stavit laminate
ovisi da li ces struju mijenjati (instalacije), mijenjati razvodne kutije ili ne... itd itd.

you get the point, i am sure...

sretno!

cd_covers
19.07.2006., 13:53
Pogledaj

http://www.jutarnji.hr/nekretnine/arhitektura/clanak/art-2006,2,19,gradnja_obnova,12765.jl

Majstor i pol
20.07.2006., 12:08
Prvo, hvala na ogromnom postu, fakat si se potrudila. :)

A sad drugo. S obzirom da imam 18 godina i tri mjeseca & nemam prihoda osim velikodušnih darova od baka i stričeva za božić, uskrs i rođendan, ne mogu stan uređivati sam. Moji roditelji su prilično konzervativni po to pitanju i pod sintagmom "uređenje stana" računaju lakiranje parketa i farbanje zidova. Kako je stan zaista derutan, ja bih to obavio malo ozbiljnije, no oni činjenicu da ću ja živjeti u njemu ne smatraju dovoljno jakim argumentom da barem većina toga bude po mom, kad već ne može sve.

Da skratim, ne žele nikakve arhitekte, dizajnere i slično, time, daklem, isključuju i makete i tlocrte, a niti dati nekoliko desetaka tisuća eura da bi se to sredilo kako treba, ni mijenjati instalacije i mjesta gdje su štekeri, ni bilo što ozbiljnije od već spomenutog ličenja. Vjerojatno ni ne žele nekoliko mjeseci planirati i računati, a drugih nekoliko mjeseci to raditi.

I zato sam pitao dobre duše ovog foruma kaj oni misle o tome jer zaista nemam koga drugog. Nije baš da svaki dan idem na kavu s desetak arhitekta pa da ih mogu priupitati kaj da radim sa sobičkom od pet kvadrata (usput, podstanarima je to bio špajz, da ne velim smetlarnik. :p ).

cosmicmama158
20.07.2006., 14:27
bok- da to je bio ogroman "post".
ok - imas prav, nije mi palo na pamet da si mlad (mladji) i to sve s roditeljima.

ispada da onaj tko financira taj je i gazda to je ok. to je jednostavno tak.

dakle, uredjenje stana uvjetuju i financije odnosno izvor financija $$$, pa se to nadovezuje i na tvoj socio-ekonomski status tj. dob.

iako ti to sada ne vidis (pretpostavljam, oprosti mi), izvanredno je da imas "gajbu", bila ona projektirana ovak il onak, pa da mozes svoj zivot voditi i uzivati.:s

nadalje, zakaj ne pustiti roditeljima da "konzervativno" odrade i plate maljanje i te osnovne stvari :s a ti si onda poslije, kad idete birat namjestaj, hi-fi, neke sitnice, koju slikicu, tepih, e onda si slozi "gajbu" super (da tebi fercera)... ;)

za 5-10 godina (sparaj si od dzeparca 50, 100, 200 kn mjesecno bez da znaju i stavi orociti a kad naraste malo onda stavi u neki investicijski fond s umjerenim rizikom i prinosom), imat ces nesto love i malo vise mudrosti zivotne (tko zna, mozda uleti i kakva ptica u tvoj zivot), pa ces znati vise o tome sto ti treba, sto hoces, u tom stanu, a i u medjuvremenu budi vrijedan, stekni obrazovanje i pocet ces raditi pa sa svojom lovom radis kaj hoces... ... i eto, iako znam da bi ti sve to sad htio, vjeruj - i ovo je puno.

budi zahvalan roditeljima nek naprave ono osnovno kaj misle (da se prevec ne zezas i raspravljas s njima), ali ne daj im da bas uvijek kroje sve detalje...(jos si mlad to je tak)... nego ti prikriveno budi majstor detalja...u drugoj fazi... mozda ni oni nakon velike investicije nisu skloni puno investirati ne vide potrebu...

sto se tice usteda,umjesto da molim da mi gradjevinari i arhitekti nacrtaju, frendica mi je pomogla (bavi se malo unut. dizajnom), uzeh metar i pocela crtat svoj stan u centimetar tocno... bez da ikome trebam platiti... pa tolko znam, rekoh si, i uzeh stvari u svoje ruke....:o

i naravno, dobar krevet, dovoljno sirok za dvoje... preduvjet je za kvalitetan san, a mozda jos i za dobar ljubavni zivot... eto toliko od mene...

cosmicmama158
21.07.2006., 15:18
ovaj post mozda stavim i kao zaseban podforum....

MOLIM PODIJELITE SVOJA SAZNANJA o cijenama izvodjenja nekih radova i materijalu _ da li itko zna koliko (najokvirnije) se krecu cijene:
(za bilo koji od ovih radova)

pod - plocice
1a) postavljanja plocica
1b) cijene plocica (jeftine, srednje, skuplje - mogu biti i vanjske i unutarnje)
1c) koliko plocica kupiti u odnosu na povrsinu koja se radi? i da li cuvati neku rezervu za buducnost (10ak komada?)

pod - parket
2a) postavljanje, brusenje parketa
2b) postavljanje lajsni za parkete
2c) cijena mq (m2) parketa (jeftini, srednji
2d) kako birati parkete u odnosu na namjestaj
2d) sto gledati kod parketa (da li imaju garanciju? ateste? kod kojih trgovina? proizvodjaca?
2e) koliko parketa kupiti u odnosu na povrsinu koja se radi? da li imati rezervu?
2f) koja je cijena skidanja starih parketa po m2?

3 - cijene razvodjenja strujnih instalacija, stekera, prekidaca
3a) cijene razvodjenja struje - stemanje zidova...?
3b) cijene kablova, buzira, razvodnih kutija (od X kuna do Y kuna)
3c) postavljanje stekera, prekidaca
3d) na sto obratiti paznju kod odabira prekidaca/utikaca/struje/rasvjete?
3e) koje prodavaonice (a da nije reklama) imaju dobar izbor rasvjetnih tijela i prekidaca/utikaca?

4 - drvenarija
4a) koja je cijena uredjivanja i farbanja drvenarije (gleda se po m2?)
* vanjske - prozori/balkonska vrata
* unutarnje - vrata, stokovi

5 - maljanje
5a) koje su cijene farbi (koje uzeti , kako se krecu cijene)
5b) koje su cijene majstora i sto to sve ukljucuje

6 - zidarski radovi
* kako se racunaju?
6a) npr. rusenje klasicnog zida od cigli, npr. 1 m sirine i 2,5 m visine? (cisti rad)
6b) npr. sto je sa gradnjom zida istih dimenzija?
(ima li tko cijenu izgradnje s tzv. ciporexom i koliko on kosta?)
6c) da li zidari i ostali trebaju odnijeti sutu ili se sve bas sve pojedinacno mora dogovoriti?

7 - zastita stana i stvari
7a) kako (kojim podlogama, najlonima?) zastititi dijelove stana i stvari prilikom renovacije, necu moci sve izbaciti van, nego dio po dio?
gdje da to kupim i nadjem?

8 - radijatori
8a) koliko bi moglo doci premjestanje jednog te istog radijatora sa jednog zida da ide na drugi zid, na drugu stranu)
8b) koliko bi trebalo kostati da mi netko promjeni
* radijator - sama promjena radijatora, ako imam materijal
* promjena pipe -
naravno da ovisi da li se to radi u sklopu drugih radova ili ne.

Sva iskustva dobro dosla, ali please budite sto specificniji, s cijenama u kunama i opisnim iskustvom!

GuardianAngel
21.07.2006., 22:38
Prvo, hvala na ogromnom postu, fakat si se potrudila. :)

A sad drugo. S obzirom da imam 18 godina i tri mjeseca & nemam prihoda osim velikodušnih darova od baka i stričeva za božić, uskrs i rođendan, ne mogu stan uređivati sam. Moji roditelji su prilično konzervativni po to pitanju i pod sintagmom "uređenje stana" računaju lakiranje parketa i farbanje zidova. Kako je stan zaista derutan, ja bih to obavio malo ozbiljnije, no oni činjenicu da ću ja živjeti u njemu ne smatraju dovoljno jakim argumentom da barem većina toga bude po mom, kad već ne može sve.

Da skratim, ne žele nikakve arhitekte, dizajnere i slično, time, daklem, isključuju i makete i tlocrte, a niti dati nekoliko desetaka tisuća eura da bi se to sredilo kako treba, ni mijenjati instalacije i mjesta gdje su štekeri, ni bilo što ozbiljnije od već spomenutog ličenja. Vjerojatno ni ne žele nekoliko mjeseci planirati i računati, a drugih nekoliko mjeseci to raditi.

I zato sam pitao dobre duše ovog foruma kaj oni misle o tome jer zaista nemam koga drugog. Nije baš da svaki dan idem na kavu s desetak arhitekta pa da ih mogu priupitati kaj da radim sa sobičkom od pet kvadrata (usput, podstanarima je to bio špajz, da ne velim smetlarnik. :p ).

Očigledno po ovom tvojem objašnjenju, najveći se problem pojavljuje zbog male sobe. Zato, ako je moguće (ako nije nosivi zid), potrebno je jedan zid od te prostorije malo premjestiti, da se poveća soba. Ako i postoje instalacije (prvenstveno struje) onda njihovo premještanje nije problem. Instalacije vode veći su problem.
Inače, bez da pogledam postojeće stanje (uživo ili nacrt) ne mogu ti dati neki kvalitetan odgovor.

Majstor i pol
22.07.2006., 12:10
Hvala ti na savjetu.
Nedavno sam vidio stan svog frenda i on uopće nema zidova, sve mu je otvoreno, u jednom kutu krevet, u drugom radni kutak, na sredini dnevni boravak, kuhinja odvojena šankom... I to mi se užasno svidjelo. Istinabog, stan mu je otprilike pet puta veći od mog pa možda moj ne bi izgledao ni blizu njegovom, ali sviđa mi se ideja. Pošto ću živjeti sam i ne treba mi odvojeno za dječje sobe, spavaće sobe i tak. :s
Kaj mislite?

E, da. To s instalacijama. Stvarno nije problem?

Majstor i pol
24.07.2006., 21:20
No, dopustit ću si još nekoliko pitanja. Nemojte ignorirati, molim. :trio:

U slučaju da fakat srušim zid, dobio bih prostor u obliku kvadrata velik otprilike 35 kvadrata. Ulaz u taj prostor je na sredini jedne strane, dok je nasuprot njemu izlaz na terasu. S cijele te suprotne strane terasa, daklem, prozori, i to dosta veliki = niski, što znači da se ne može ništa, recimo stol, uvaliti stol ispod.

Ma nacrtao bih tlocrt, samo:
a) ja to ne znam
b) u Paintu možda? :D

Ima neka dobra dušica da mi da par savjetića? :s

GuardianAngel
24.07.2006., 21:20
Hvala ti na savjetu.
Nedavno sam vidio stan svog frenda i on uopće nema zidova, sve mu je otvoreno, u jednom kutu krevet, u drugom radni kutak, na sredini dnevni boravak, kuhinja odvojena šankom... I to mi se užasno svidjelo. Istinabog, stan mu je otprilike pet puta veći od mog pa možda moj ne bi izgledao ni blizu njegovom, ali sviđa mi se ideja. Pošto ću živjeti sam i ne treba mi odvojeno za dječje sobe, spavaće sobe i tak. :s
Kaj mislite?

E, da. To s instalacijama. Stvarno nije problem?

Što se tiče instalacija, sve stoji onako kako napisah... Struju nije problem premjestiti. To je najviše 1 radni dan za električara. Ako postoje instalacije dovoda i odvoda vode, onda je to veći problem.

Što se tiče apartmanskog stana, ja to osobno ne bi preporučio. Uvijek je bolje imati odvojenu sobu za spavanje. Čisto da imaš jedan dio u stanu koji će uvijek biti razbacan. :rofl: Zamisli da svako jutro moraš napraviti krevet...:eek:

Ali, to je već stvar ukusa.

Majstor i pol
24.07.2006., 21:26
Što se tiče instalacija, sve stoji onako kako napisah... Struju nije problem premjestiti. To je najviše 1 radni dan za električara. Ako postoje instalacije dovoda i odvoda vode, onda je to veći problem.

Što se tiče apartmanskog stana, ja to osobno ne bi preporučio. Uvijek je bolje imati odvojenu sobu za spavanje. Čisto da imaš jedan dio u stanu koji će uvijek biti razbacan. :rofl: Zamisli da svako jutro moraš napraviti krevet...:eek:

Ali, to je već stvar ukusa.

Mislio sam da sve bude jedno jerbo se par kvadrata tog stana uopće ne koristi jer je premalo za bilo što, a nije baš da je to kuća od dvjesto kvadrata pa se tih nekoliko može koristiti za špajz. A i ovako se spava u dnevnom boravku. :zubo:

GuardianAngel
24.07.2006., 21:28
No, dopustit ću si još nekoliko pitanja. Nemojte ignorirati, molim. :trio:

U slučaju da fakat srušim zid, dobio bih prostor u obliku kvadrata velik otprilike 35 kvadrata. Ulaz u taj prostor je na sredini jedne strane, dok je nasuprot njemu izlaz na terasu. S cijele te suprotne strane terasa, daklem, prozori, i to dosta veliki = niski, što znači da se ne može ništa, recimo stol, uvaliti stol ispod.

Ma nacrtao bih tlocrt, samo:
a) ja to ne znam
b) u Paintu možda? :D

Ima neka dobra dušica da mi da par savjetića? :s

Sad, kada si rekao kvadraturu... uf... Sada shvaćam zašto postoji taj sobičak. Ako napraviš sobu normalne površine cca 10 m2, ostaje to 25 m2. A to je za kuhinju, blag. i dnevni dosta maleno. Nekako na knap u idealnim uvjetima.

Daklem, moguća su dva rješenja. Jedan zbijeni sa sobom, i jedan dosta veliki bez sobe. Samo je pitanje ukusa. Kad vidiš oba rješenja, trebaš samo odlučiti koji želiš, koji ti više paše.

GuardianAngel
24.07.2006., 21:30
Mislio sam da sve bude jedno jerbo se par kvadrata tog stana uopće ne koristi jer je premalo za bilo što, a nije baš da je to kuća od dvjesto kvadrata pa se tih nekoliko može koristiti za špajz. A i ovako se spava u dnevnom boravku. :zubo:

Onda je stavr rješena. Rušiš zid, te prelaziš na garsonjeru. :amen:

Majstor i pol
24.07.2006., 21:33
Ne treba mi blag, mislio sam montirati nekakav šank, najviše zbog prostora, a ni ne treba mi stol sa sedam stolica. Velim, sviđa mi se to da imam jedan (relativno) veliki prostor, ali bi mi opet bio problem to namjestiti, jer je sve čudno. Moram užicati nekog stručnog za savjete. :cerek:

Majstor i pol
24.07.2006., 21:33
Vidi ga... nemre tako brzo. :cerek:

Žic - žic...

GuardianAngel
24.07.2006., 21:45
Pa, pitaj...

Majstor i pol
24.07.2006., 21:46
Gdje da stavim kauč, a gdje krevet i televizor? :p

GuardianAngel
24.07.2006., 22:48
Gdje da stavim kauč, a gdje krevet i televizor? :p

Tamo, tamo i tamo. :rolleyes:

Ako razmišljaš kao ja (ah, muške misli), kauč i krevet moraš (da, moraš) postaviti tako da se televizor može ugodno gledati i sa kauča i iz kreveta. :rofl:

Majstor i pol
25.07.2006., 00:38
Bojim se da je to tehnički nemoguće, jer imam samo dva zida slobodna. If ju nou vot aj min. :zubo:

cosmicmama158
25.07.2006., 10:50
sto se tice crtanja stana, uzmi metar u ruke i papir (bar da ima kockice od 0.5 cm ili uzmi milimetarski papir) i nacrtaj rucno nesto ako drugacije ne ide... oznaci mjere, oznaci gdje su vrata ...

onda ga lako skeniras i stavis kao .jpg ili .pdf file i posaljes kome god oces...

nisam "doma" u tome no probah - to se lako ucrta...:Pop:
(e bas ga prodikujem, ali meni je upalilo tako...)

Majstor i pol
25.07.2006., 13:14
Bih ja, samo nisam u Zagrebu, a ako angažiram starce, čisto sumnjam da će imati živaca mjerkati i ucrtavati na milimetarski papir.

Osim toga, toliko sam euforičan kaj sam dobio SVOJ stan da podivljam od sreće svaki put kad uđem u njega.
:lux: :cerek: :zivili: :frajer: :tulum: :trio: :gitara:

cosmicmama158
25.07.2006., 14:59
da bitno je NE ZABORAVITI UZIVATI u cijeloj prici !! ;)

GuardianAngel
25.07.2006., 23:44
Bojim se da je to tehnički nemoguće, jer imam samo dva zida slobodna. If ju nou vot aj min. :zubo:

Sve je moguće, osim drvenog kamina, a i to je moguće, ali samo jednom.

kAso
27.07.2006., 09:42
Bih ja, samo nisam u Zagrebu, a ako angažiram starce, čisto sumnjam da će imati živaca mjerkati i ucrtavati na milimetarski papir.

Osim toga, toliko sam euforičan kaj sam dobio SVOJ stan da podivljam od sreće svaki put kad uđem u njega.

Ja sam tu doma.... Moj savjet buduci da neznas kako skenirati i ne da ti se pretpostavljam koristiti programe za crtanje skica stana uzmi paint i napravi kvadrat kako otprilike izgledA tvoj stan. Onda pocni crtati zidove i sejvaj kao gif ili png.... MAlo jos oznaci prozore i vrata i struju i radijatore i to ti je to...

Ukoliko mislis preci na nesto kompliciranije onda uzmi A3 papir i nacrtaj sa ravnalom u mjeri skicu stana ... Podebljaj sa tanjim markerom, plastificiraj i onda crtaj raspored namjestaja po njemu. Zasto plastificirati, zato jer mozes onda to pobrisati i ponovo crtati na nnjemu.... Na maketu stana predi tek kada bolje znas kako bi ga namjestio ...

Naravno odes malo na google i posurfas da vidis neko mladenacko uredenje stana ... Ali pretpostavljam da je dobro imati jednu veliku sobu ... ali zamisli situaciju ... za godinu dana vec si sa nekim komadom duze u vezi i tulum ti je doma a ti i ona se ocete ici maziti dok su ti prijatelji toliko razbijeni da su sami odluucili spavati kod tebe. Prijatelji nejdu a ti se bas veceras moras maziti ... Di ... kod nje u stan ... sta ako ga ona nema ... neznam ... jos jedna solucija ... opet tulum ... bio je najzesci do sada svi su ludi bili ... ono fenomenalno ... ali problem ti si nepusac a svi su ostali pusili ... Sve ti smrdi po pljugama i alkoholu.... Hm ... meni se ne svida ...

Za uredenje ti je najbolja meni jedna opcija... Sto manje stvari a sto vise stolica i fotelja ... Bolje mozes rasporediti zvucnike i plejstejšn. Jedan mali stolic za pivu pepeljare i smokiće ... cisto da ne stavljaju gosti na pod stvari .... i jednu veliku telku poduignuti gore tj. na zidu ... Kasnije kada se uozbiljis i kada se tulumi prorijede i pocnete samo pricati umjesto cagica i plejstejšna i svega drugoga onda slozi stan ozbioljnije ... sada niti nemas para niti nemas vremena i nema smisla se opterecivati sat tim ....

I jos jedna stvar a to ti je najvaznije ... kada slozis stan i kada sve bude spremno za useljenje onda slozi jedan dobar tulum ... pozovi hrpu treba i frendova ... ubij susjedede bukom i naravno javi mi na mail kada i gdje je tulum
:klap: ... The roof, the roof, the roof is on FIRE... :klap: :usama: :headbang: :Pivo:

Majstor i pol
28.07.2006., 16:21
Hvala ti na savjetima!

Ma nacrtao bih u paintu, nije problem, potrudio bih se napraviti i nešto bolje od toga kad bi trebalo, ali otkad se razbacuju nekim cijenama (http://forum.hr/showpost.php?p=5804186&postcount=7), bojim se moliti za savjet. :zubo:

Da prvo objasnim tu jednu veliku sobu - kvadratni oblik čine dosta mala kuhinja, mala soba od nekoliko kvadrata i velika dnevna soba. Posložene su ovako (ne znam baš točne dužine, ali izmjerit ću sve čim dođem u zg): dnevni boravak zauzima otprilike 70% posto tog kvadrata i ondak je zid. S druge strane zida se nalaze kuhinja i taj sobičak, jedno kraj drugog. Dakle, u sobičak se ulazi iz kuhinje. Kakvo je to bilo izdrkavanje arhitekta, ne bih znao reći.

I da se mene pita, srušio bih taj zid koji dijeli dn boravak od kuhinje & sobička i između kuhinje i dn boravka bih stavio šank, tako da odmah uštedim prostor koji bi zauzimao stol za papanje.

Da "oni (http://forum.hr/showpost.php?p=5804186&postcount=7)" ne naplaćuju 5 eura po kvadratu, pitao bih kako da odvojim kuhinju i bivši sobičak, pošto su trenutno te dvije prostorijice odvojene harmonika-vratima.

I tek kad to sredim, planirao bih namještanje stana.

A što se tiče poziva na tulum, bit ćeš prvi obaviješten, časna pionirska!

:zivili: :tulum:

GuardianAngel
28.07.2006., 18:17
...Da "oni (http://forum.hr/showpost.php?p=5804186&postcount=7)" ne naplaćuju 5 eura po kvadratu, pitao bih kako da odvojim kuhinju i bivši sobičak, pošto su trenutno te dvije prostorijice odvojene harmonika-vratima...

Kao što sam već "tamo (http://forum.hr/showpost.php?p=5804186&postcount=7)" rekao, cijena od 5€/m2 je malo (čitaj) puno visoka. Ima onih koji to rade za puno manju lovu.

Majstor i pol
28.07.2006., 18:22
A za koju lovu, recimo, radiš ti?:zubeki: :cerek:

GuardianAngel
30.07.2006., 18:51
A za koju lovu, recimo, radiš ti?:zubeki: :cerek:

Puno prihvatljiviju. Ali uzeo bih i 5€/m2, ako ću time biti ozbiljniji... :zubo:

Majstor i pol
30.07.2006., 19:27
Hm, a za prijatelje? :kiss: :zubo: :cerek:

GuardianAngel
31.07.2006., 09:37
Takve stavari dobrim prijateljima ne naplaćujem.

Majstor i pol
31.07.2006., 13:52
Grr, ne vidiš da žicam da mi pomogneš? :D

GuardianAngel
31.07.2006., 21:47
Grr, ne vidiš da žicam da mi pomogneš? :D

Dva slova... PM

vesela četvorka
27.02.2007., 20:41
Četvorka kreće u adaptaciju stana. Ima li tko i kakva iskustva u tome te dali može preporučiti dobre izvođaće, netko tko ima opciju "radim sve" ili ima komintente.

A.G.S.D.
09.03.2007., 10:29
kako mogu pomoć???
sta trebaš radit????
imam firmu za gradjenje i opremanje pa ako te zanima bilo sto samo reci

trixie
09.03.2007., 15:01
Nikako nemoj uzimati nekog tko radi sve, ja sam se grdno opekla na tome.

igorrzg
16.05.2007., 07:14
Pozdrav svima.
Planiram za 8/9 mjesec ove godine napraviti potpunu adaptaciju stana.
Raditi će se slijedeće: gletanje, farbanje, rušenje dijela zida, bolte, potpuno nova kupaonica, brušenje i lakiranje parketa, protuprovalna vrata, zamjena postojećih vrata sa kliznim vratima i još neki sitniji radovi, a i trebat ću novu kuhinju po mjeri i spavaći sobu.
Sada me zanima zna li netko koju dobru firmu koja to može napraviti, a da mi radovi ne traju duže nego što trebaju, a i da cijena nije da boli glava.
Inače stan je u Zg-u.
Na što trebam paziti da me nebi previše "muljali"? Mora mi raditi firma/obrt jer mi je potreban račun radi poreza.
Unaprijed hvala na odgovorima

putnik57
16.05.2007., 08:36
*probaj se raspitati na
INTERIJER MVA D.O.O. Lučko, Vrbice 24 Tel.: 01/6536-530

meni su izvodili uređenje u kući i jako sam bio zadovoljan
Imaju svu ekipu, zidare, malere, keramičare -SVE
Uzmeš kljuć u ruke i daju odlične savjete i koriste kvalitetan materijal, a najbitnije je kaj poštuju dogovor (SLUČAJ KOD MENE)!!!
Naravno keramiku si sam kupiš !

Uglavnom uzmi nekoliko ponuda pa vidiš omjere cijene i kvalitete!

ribica0603
28.05.2007., 13:11
Ja sam čula za firmu "Obzor-gradnja", u Stružečkom putu na Oranicama,a imaju urede negdje u Slovenskoj. Ne znam za brojeve telefona, ali nevodno su profesionalni.

Sretno

keko_hr
28.05.2007., 13:58
buraz mi je renovirao stan..

imas dvije opcije:
jeftinije - trazi majstore za svaki dio posla
skuplje - uzmi jednu firmu za sve

problem jeftinijeg:
kad nesto ne valja, svaki ce majsor krivit drugoga
prednost skupljeg:
je..es ga u mozak za sve dok nisi potpuno zadovoljan i ne platis mu sve do tog trena

bottom line je da je skuplje nekad jeftinije..
buraz je platio ono jeftinije skuplje :zubo:

brainholder
29.05.2007., 19:35
imaš troškovnik? ima dosta kvalitetnih firmi u zg, raspitaj se i pošalji im troškovnike da ti naprave ponudu. Kad ih dobiješ (nađi najmanje 3 ponude) onda im spuštaj cijene i dogovaraj uvjete plaćanja a bože mili... na kraju ćeš vidjeti koji će ti dati najpovoljniju ponudu. Koliko vidim ima dosta posla tak da ne bi trebalo bit problema sa pronalaženjem izvođača.
Traži nekog pravnika koji se kuži u građevinu nek ti složi ugovor!!! Jasno naznači što se izvodi a naročito termine izvođenja radova!!! Da ti se ne bi kasnije desilo... eh pa to nismo dogovorili, to su dodatni radovi... ili... joj ma ne mogu doći danas, u biti ne mogu doći ovaj tjedan imam neki drugi posao koji moram dovršit (a ti lijepo gubiš živce jer posao nikako da krene).

Puno uspjeha i zapamti... ti si investitor i ti si onaj koji imaš pare!

YaBu
01.08.2007., 08:10
Pozdrav svima

Zanima me da li netko zna neku pouzdanu firmu koja izvodi radove adaptacija.
Treba promjeniti cijelu kupaonu, gletanje i bojanje zidova, mjenjanje pločica u kuhinji, brušenje i bojanje unutarnje stolarije, rušenje dijelova zidova.

Slao sam mailove na firme koje sam našao na netu ali nitko mi se ne javlja.

Ako netko zna neka mi javi ovdje ili na pm!
hvala

miems
22.08.2007., 10:09
ukratko, trebam arhitekta koji bi mi napravio i potpisao troškovnik za adaptaciju stana u novogradnji kako bi mi se odobrio dodatni iznos na stambeni kredit (u banci su mi predložili da to napravim jer je to samo pro forme)

solara
23.08.2007., 09:18
da, da pro forme, a tu ćeš ispaliti koliko ja znam 10 eur po m2, jer to ti je naime njihova cijena...možda budeš sreće pa prođeš jeftinije, ali odrat će te...

miems
24.08.2007., 13:19
a zašto bi odrala ako je troškovnik ustvari lažan...papir koji prikazuje fiktivne promjene u stanu i njihove napuhane cijene?!

pet
24.08.2007., 14:56
zato jer se troškovnik neće napisat sam i zato jer se netko dost namučio da bi postao osoba ovlaštena za izradu istog :)

finta
24.08.2007., 17:46
da, da pro forme, a tu ćeš ispaliti koliko ja znam 10 eur po m2, jer to ti je naime njihova cijena...možda budeš sreće pa prođeš jeftinije, ali odrat će te...

koliko ja znam 1,5 € po m2 u najskupljoj varijanti - vjerojatnije 100€ i nosi

miems
25.08.2007., 09:36
e pa to je već ok... nevjerojatno mi je da bi koštalo 10 eura po kvadratu...to je možda i za idejno rješenje i troškovnik kao rezultat istog. a sad...ako se ima nekog poznatog...možda ispadne i još manje.

popaj zg
26.08.2007., 12:00
Adaptacija stana može se izvesti na dva načina:
1. Sve dati jednoj tvrtki po sistemu "ključ u ruke" do konačne situacije
2. Parcijalno tražiti ponude po kategorijama (građevina, struja, centralno, voda, keramika, i sl.)
Prva je varijanta puno skuplja. Ukoliko niste dali 100% avans i jedan čovjek Vam odgovara za dogovorene poslove jednostavnije je kontrolirati kvalitetu radova i dogovarati se za eventualne promjene. Ali, u toj varijanti cijene su redom napuhane i sistem "ključ u ruke" pokriva sve rupe u dogovoru na Vašu štetu.
Druga je varijanta jeftinija ali kvaliteta ovisi o izboru majstora. Ukoliko imate par dobrih ekipa, pogotovo ukoliko neke od njih rade više srodnih djelatnosti (građevina+knauf+keramika; centralno+voda+kanalizacija; struja+telefonija+antenski sistem+portofonija) onda ćete sigurno proći jeftinije i manja je šansa da naletite na lošu ekipu koja će sve napraviti loše.

Imam firmu za centralno+voda+kanalizacija i krećem se u šarolikom društvu pa su mi poznate relacije o kojima govorim.

nana30
02.09.2007., 18:35
zanima me kako započeti sa renovacijom.:confused:
odnosno, krećemo u renovaciju stana - treba promjeniti prozore, uvesti centralno, spustiti strop,....
e sad naravno da će prozore mijenjati majstor, ali sada su prozori ogromni ( sukladno sa visinom stropa). da li treba posebno pozvati zidara ili ...
malo je opširna tema, ali ako netko zna ukratko savjetovati kako krenuti kada se stan ogoli stvarno bi cijenila pomoć

paint_it_black
02.09.2007., 19:53
Evo ti par savjeta, mi smo taman negdje pri kraju potpune adaptacije.

Pocni sa vodoinstalacijama i etaznim grijanjem, elektricarskim radovima (pazljivo razmisli gdje zelis uticince - mi smo dodali cca 5 kom za kuhinju (dobro je znati ideju kuhinje gdje su aparati)).

Nakon toga ti je najbolje da dodje zidar, jel ce ti on i ozbukati za vodoinstalaterom i elektricarom uz ostale radove (zidar ti i ozbukati oko nove stolarije jer ce vjerovatno biti ostecenja po zidu nakon demontaze).

Ako mjenas stolariju, svakako trazi i demontazu stare i montazu nove stolarije u cijenu.

Nakon toga ides keramiku. Nakon keramike maleraj i nakon toga parketi.

I to je to...naravno necu spominjati vrijeme, zivce i novac kojeg trebas ostaviti u izobilju :zubo:

Par napomena...

Prozore cekas oko 3 tjedna, plocice se cekaju u prosjeku po mjesec dana ako imas neke extra zelje, kuhinja se isto tako radi oko mjesec dana, namjestaj se ceka od mjesec do 3... uglavnom, ne cekaj nista do zadnjeg trena..nadji sto ti se svidja i naruci na vrijeme!
Sve na papir i rijesavaj po redu..brzo vrijeme prodje :cool:

Ali pls nemoj muza / decka ko mene moja provesti kroz sve ducane u 2-3 zupanije i kupiti mozda jednu pipu :s

nana30
02.09.2007., 20:46
Ali pls nemoj muza / decka ko mene moja provesti kroz sve ducane u 2-3 zupanije i kupiti mozda jednu pipu :s

:rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl:
hvala
jeste zvali svakog majstora posebno ili je jedan majstor dovodio "svoju ekipu" kako je dolazio koji posao? mislim na ove renovatorske radove, kad dođu kuhinja i namještaj na red smatrat ću da sam već useljena koliko mi se sad to daleko čini, koliko posla ima

mcquinn
02.09.2007., 21:13
Ovako, ja konkretno nisam ništa svoje adaptirao ali sam tražio procjenu i malo u sam postupak adaptacije dublje ušao...

Prvo razmisli tko će raditi radove: jedna varijanta je da to vodiš sama i naručuješ majstora po majstora (što je u svakom slučaju jeftinije, ali i dugotrajnije...jer kakvi su majstori danas, može se to poprilično otegnuti...jer malo njih poštuje rokove i dogovore...), a druga je da angažiraš firmu koja se time bavi (što je skuplje, ali ćeš biti gotova za cca 3 mjeseca, naravno ovisno o veličini stana...još jedna prednost je da su to sve majstori od iste firme, pa nemaš situaciju da ti keramičar kaže da je loše postavio pločice jer je zidar loše izbetonirao...a zidar kaže da nije mogao bolje jer je vodoinstalater zeznuo...a vodoinstalater kaže...itd).

Meni je tip procjenio kompletnu adaptaciju stana starog 100 godina (to navodim jer ti je onda jasno da se sve mijenja - podovi, struja, voda...) od cca 75m2 na 150000 kuna + moje sanitarije, parketi, pločice itd...stolarija je nova i centralno već uvedeno...

U grubo, to ispada oko 300 EUR/m2.

paint_it_black
03.09.2007., 07:13
Pa krenuli smo sa jednom firmom koja ce obaviti sve za nas, ali eto nisu se 3 tjedna ponudu udostojili poslati pa smo krenuli sami.

Nasli vodinstalatera / centralasa na preporuku. On nam je nasao zidara, a i zidar je ujedno keramicar (nazalost ne predobar, ali nismo mogli cekati + nije bio skup :zubo: ). Elektriku radi prijatelj od tasta, mi sami radimo malerske radove (nakon sto ja pogletam zid izgleda gore nego prije... sto da kazem nadaren sam :cerek: ). PVC stolariju i izrada kuhinje sam nasao sam, preko foruma. Uglavnom sve to skupa ce nas izaci cca. 140 000 (ukljuceno cijeli namjestaj, kuhinja, sanitarije - znaci sve od golog starog stana do potpuno namjestenog "novog").

Bez namjestaja i kuhinje je oko 80 000. Stan od 53m2.

Ako krenes sama u majstore par savjeta:

- preporuke od prijatelja svojih pogotovo ako mozes vidjeti posao
- slike, reference neka ti pokazu ako nisi u prilici da vidis njegov posao (dobro neces bas zidara traziti slike zida :rofl: )
- bez racuna ili sa njim? to je sve na tebi. Kada ides preko racuna das vise ali imas neku garanciju i ako lose napravi mozes ga tuziti sudu casti sto ga kosta obrtnice, ali eto bez racuna je oko 30% jeftinije
- sve jasno dogovoriti (sto ce se raditi, po kojoj cijeni i kada je rok). Svaki dan ici u kontrolu i odmah upozoriti na propuste. Ukoliko nesto izvan dogovora treba raditi, odmah dogovoriti cijenu i kolko se zbog toga pomice rok.

Evo ti neke cijene sto znam (sve ukljucen materijal):

Etazno plinsko centralno i vodoinstalacije - 24 000 (ovlasteni preko racuna)
Stolarija (2 prozora i jedna balkonska vrata sa roletnama - sve pvc) 10 000 kn
Obnavljanje starog parketa, izmjena svih unutarnjih vrata - 7000 kn
Keramika (oko 35m2 po 50 kn + 15m cokli) 3000 kn
Zidarenje - (rusenje zida, krpanje spalete i neka krpanja zida zbukom) 3000 (tu me malo ozenise)
Elektrika - za rad ti neznam ali materijal (promjena u dvotarifno, automatski osiguraci, novi stekeri itd, itd) ti je +3000 kn

Samo pitaj sto te zanima, ali ovih dana sam ti u maleraju nakon posla pa ces cekati koji put odgovor :)

nana30
03.09.2007., 08:23
Evo ti neke cijene sto znam (sve ukljucen materijal):

:top: hvala hvala
ovime si mi odgovori na pitanje postavljeno na drugom mjestu

paint_it_black
03.09.2007., 09:33
No problemo :)

E da vidjeh da ti nisam napisao 6000 kn za plocice tamo kod keramicara, ali to je indivudalno..mi smo stavljali plocice neki prosjek cijene 120 kn. Takodjer sam zaboravio napomenuti da mi je vodoinstalater stavio i sat (svakako to napravi..sat kosta 500 kn, a instalaciju nek ti napravi free jer mu je to skoro nista posla. Da ides naknadno naplate ti 500 kn ruke, pa ti to odma rijesi).
Naruci prozore sto prije, nemoj da ti se radi demontaza na svijeze lakiranim parketima :D Ako ti prozori dodju dok se jos rade grubi radovi nezaboravi objepiti kartonom i debelim najlonom, ili ako volis strugati i cistiti danima nemoj :zubo:

hollowdo
03.09.2007., 13:10
Upravo sam završio kompletno renoviranje. Imao bih samo jedan savjet na redoslije radova.

Kod mene su, na preporuku iskusnog ujaka radili prvo parkete, pa onda krečenje (dok je ostali moleraj - mreže,ljepila,gletovanje - urađeno prije). Ovo je iz čistog razloga što se prašina prilikom brušenja parketa, ukoliko mašina nije prvoklasna, diže i lijepi po zidovima, što je zlo za svježeokrečene zidova.

Samo poslije lakiranja parketa (i sušenja od par dana) polijepiš najlone po podu (one tanke za krečenje) i poskidaš ih poslije - bez čišćenja.

vekizg
04.09.2007., 10:29
bok.
trebao bi savjet nekoga tko ima iskustva s time. stan je u zgradi staroj 70-ak godina. veličina je 35m2. treba promijeniti električne instalacije, vodovodne cijevi+premjestiti kupaonicu, srušiti neke zidove, uvesti plinsko centralno grijenje, srediti parket i pomaljati sve. to je ugrubo sve, i nije baš malo:)
razmišljamo da nam to sve napravi neka firma koja se time bavi. kakva su vaša iskustva sa takvom adaptacijom. kolko ta šala košta, i koje su firme povoljne a dobre. ili bi bilo bolje da zovem majstora po majstora? sve mora biti napravljeno uz račun.
hvala na pomoći!

krule
04.09.2007., 19:06
bok.
trebao bi savjet nekoga tko ima iskustva s time. stan je u zgradi staroj 70-ak godina. veličina je 35m2. treba promijeniti električne instalacije, vodovodne cijevi+premjestiti kupaonicu, srušiti neke zidove, uvesti plinsko centralno grijenje, srediti parket i pomaljati sve. to je ugrubo sve, i nije baš malo:)
razmišljamo da nam to sve napravi neka firma koja se time bavi. kakva su vaša iskustva sa takvom adaptacijom. kolko ta šala košta, i koje su firme povoljne a dobre. ili bi bilo bolje da zovem majstora po majstora? sve mora biti napravljeno uz račun.
hvala na pomoći!
za 15 tisuca eura napravis cudo!!! sve ti ovisi koliko ces spizdit u kupaonicu jer ti ona najvise pojede....sto se tice parketa nabavi bambus parket...nade ih se po 120 kn/m2....ja sam ti gradevinar i ako te zanima mogu i detaljnije ali kazem t za 15 milja eura napravis cudo...al ono cudo....15 neces prec sigurno.....za 10 dobijes neki prosjek.....za 5000 ono...dvojčica.....pazi....15 000 neces preci sigurno....netko ce reci jebote kojih 15 000 si lud...ali i ja kad idem u konzum mislim potrositi 500 kn al redovito spickam 1300....pa ti vidi....kupaona je vrag....a zena i kupaona su 2 vraga :D....sretno....

paint_it_black
05.09.2007., 08:17
treba promijeniti električne instalacije
- Ako ces mjenjati brojilo itd...nevjerujem da ces proci ispod 5000 kn

vodovodne cijevi+premjestiti kupaonicu,
- Meni je voda dosla oko 4500 kn, ali nisam premjestao kupaonu (nije mi bas jasno sto ti to znaci? u novu prostoriju? ili samo pomices pipe itd?)

srušiti neke zidove
- nije samo srusiti..imas sute za odvoz, pa popravljanje spalete itd.. ovo se dobro raspitaj! Srusiti zid ako hoces mozes sam i ustediti dosta (kupis u peveca stemalicu od einhela za 400 kn). Ja sam npr dao da mi ruse zid i naplatili su 800 kn za 30 min posla (pljacka), pa popravljanje spalete nakon rusenja 1000 kn, pa odvoz sve te sute 500 kn.

uvesti plinsko centralno grijenje
- zavisi kakav dimljak imas? Svaki dimljak ti ima atest na koliko KW bojler moze biti prkljucen. Naravno da je skuplje imati bojler + spremink vode nego samo protocni bojler. Negdje 19 000 me dosao 12 KW plinski bojler, spremnik vode i sve ostalo sa rukama.

srediti parket
- Zbilja neznam kako ti se tocno cijene krecu ali ja mislim da je meni oko 3000 kn 2x brusenje i 3x lakiranje starog parketa

i pomaljati sve.
- Ako imas volje ovdje mozes dobro ustediti. Otisao u baumaxa i kupio kita, nesto opreme. Nije super kvalitetno ako sam radis ali eto bivsoj kolegici doslo njih 5 i u dva dana uzeli 7500 kn... i vjeruj mi nije toliko bolje od onoga sto ja sam radim.

E sada vjerovatno imas keramiku...nemoj da ti naplate izbijanje starih plocica!
Ako si me poslusao i uzeo stemalicu da si sam srusis zidove, eto tu ces jos ustediti :zubo:

Keramika ti ide oko 70 kn po m2, duzni metar cokla 25-35 kn.

15 000 eura za taj stan je too much. Mi za 15 cemo ga renovirati i kupiti namjestaj, novu stolariju i kuhinju. Uzmi 15 ako ga oces i namjestiti od 0.

Mislim da je meni samo voda i grijanje islo preko racuna (jer mora biti ovlasteni instaler). Ostalo ili sam ili bez racuna.

krule
05.09.2007., 09:21
ljudi pamet u glavu....nemojte nikad raditi bez racuna jer necete imati garanciju...radite uvijek sa koliko toliko poznatim obrtnicima kojima je stalo do svojeg imena i obrta...ne uzimajte fusere koji zvuce jeftino jer cete dobiti glavobolje....plin, struja i voda samo sa ovlastenim majstorima jer ako radi meho sa svojom ekipom i nesto vam ode u k....nedaj boze vi direktno odgovarate pred zakonom jer ste dopustili da vam struju vodu i plin radi neovalsteni majstor. Ovlasteni mora izdati papir da je sve ispitano i da je u redu. Uvijek idite preko racuna! I na racunu se da dogovoriti ali ipak imate racun!!! Danas sutra ipak imate koga tuziti....a fuš majstora - kako ces njega tuzit :D

krule
05.09.2007., 10:33
savjet - posto sam gradevinar znam o cem pricam - kako u nasoj dragoj drzavi svi misle da sve znaju....pa tako i gradevinu....ali ne samo nju....nego i urarstvo...automehanicarstvo....itd itd...onda na kraju takvi isti popuse da je to cudo....po meni ti je najbolje da nekom platis 5 000 kn da ti odradi posao koordinatora....dakle prevedeno - ako te ista zanima u vezi adaptacije tvog stana pricat ces samo sa 1 covjekom a ne sa elektircarem pa vodar pa zidar pa keramicar pa pvc....pa te salju ovamo pa tamo.....pa ides sa posla...pa muz...pa ovo pa ono....kuzis?....adaptacija je za mene kao gradevinara najgori dio gradevine....vise volim graditi kucu iz temelja nego adaptacije ali isto tako znam da majstori (svi) toliko zaraduju na adaptacijama da je to cudo...radio sam to koordiniranje par puta i ljudi su mi bili jako zahvalni....samo su samnom pricali o vezi bilo cega....ako su imali primjedbe meni su rekli a ne keramicaru....onda bih ja dosao do keramicara i rekao mu par stvari...jer ja sam ga zaposlio....i tako sa svima....a cuj....5 000 kn naspram ustedenog vremena i zivaca....pa ti vidi?....to oces li na parket nalijepiti najlon ili ne....to nije tvoja briga....kuzis!!!! i sta je najbolje kad placas majstora placas preko koordinatora....jer da ti se ne desi da platis a majstor ode....razmisli no

nana30
05.09.2007., 22:11
savjet - posto sam gradevinar znam o cem pricam - kako u nasoj dragoj drzavi svi misle da sve znaju....pa tako i gradevinu....ali ne samo nju....nego i urarstvo...automehanicarstvo....itd itd...onda na kraju takvi isti popuse da je to cudo....po meni ti je najbolje da nekom platis 5 000 kn da ti odradi posao koordinatora....dakle prevedeno - ako te ista zanima u vezi adaptacije tvog stana pricat ces samo sa 1 covjekom a ne sa elektircarem pa vodar pa zidar pa keramicar pa pvc....pa te salju ovamo pa tamo.....pa ides sa posla...pa muz...pa ovo pa ono....kuzis?....adaptacija je za mene kao gradevinara najgori dio gradevine....vise volim graditi kucu iz temelja nego adaptacije ali isto tako znam da majstori (svi) toliko zaraduju na adaptacijama da je to cudo...radio sam to koordiniranje par puta i ljudi su mi bili jako zahvalni....samo su samnom pricali o vezi bilo cega....ako su imali primjedbe meni su rekli a ne keramicaru....onda bih ja dosao do keramicara i rekao mu par stvari...jer ja sam ga zaposlio....i tako sa svima....a cuj....5 000 kn naspram ustedenog vremena i zivaca....pa ti vidi?....to oces li na parket nalijepiti najlon ili ne....to nije tvoja briga....kuzis!!!! i sta je najbolje kad placas majstora placas preko koordinatora....jer da ti se ne desi da platis a majstor ode....razmisli no

tako nešto sam i mislila
odnosno, našla sam na netu zgodnu firmu koja se bavi adaptacijama i ima puno pohvala ljudi koji su im se prepustili (slike radova, ime i prezime) princip je "ključ u ruke". čovjek dolazi besplatno na dogovor i uviđaj stan(j)a i napravi predračun za planiranu adaptaciju. to mi se čini ok. e još ak mogu raditi sa mojim materijalom onda super. pod mojim materijalom mislim da mi on kaže šta treba a ja to nabavim (naravno po njegovoj preporuci), a ne da moram uzeti baš ono šta mi on nudi. govorim generalno jer ne znam (još) kaj se sve podrazumjeva pod materijal. ne želim žutu kupaonu pa da moram birati između njegove tri žute pločice.

Majstor Fantać
06.09.2007., 08:42
Pa kad već nudiš posao, možeš ga besplatno postaviti na:

brisana reklama

Majstori će se tebi javiti na oglas sa svojim ponudama, a ti odaberi onog čija ti se ponuda najviše svidi.

Majstor Fantać
07.09.2007., 13:53
Kad sam prije 2 godine rušio zidove u novom stanu, djevojka mi je popizdila zbog prašine jer smo silom prilika morali useliti u taj stan (kasnili su sa gradnjom). Ali sve ti ustvari najviše ovisi o tome koliko imaš novaca. Ja nisam imao pa sam pljunuo u ruke i zvao staroga da mi pomogne.

A evo ti link na razne tvrtke koje se bave adaptacijama
brisana reklama

dajrakije
07.09.2007., 14:08
bla,bla,bla...

Kompa znam da je frka i da se nema za oglašavanje ali prekini više sa spamom

krule
07.09.2007., 14:14
e neka si ga...jebote krusna mrva odem na forum za lezbace ovaj i tamo reklamira s nekim linkovima....odem na forum za polovnu gradu...i tamo reklamira...odem na forum za lutke za napuhivanje eto ga kru te nejeba i tamo reklamira....odem u opcinu....tamo njegovi plakati....odem ko susjeda na rakiju....na boci njegova reklama....odem ucrkvu...on drzi misu....meni dopizdi ja zapalim stojadina i odem na mjesec sa zenom na piknik...kad eno njega i gore....kupio bagre i otvorio firmu...i cijeli mjesec obljepljen plakatima....

p.s. ljudi njega neko placa

Tiare Flower
12.09.2007., 15:43
bok.
koje su firme povoljne a dobre. ili bi bilo bolje da zovem majstora po majstora? sve mora biti napravljeno uz račun.
hvala na pomoći!

Ne znam koja je firma dobra, ali nemoj ni u ludilu ugovarat s Dalip-interijerima, samo će ti sfušat, pobrat lovu i onda se praviti ludi kad reklamiraš da nešto nije dobro napravljeno.
Nastoj naći nešto preko stvarno dobre preporuke.

I želim ti puno love i živaca, trebat će ti.

mcquinn
13.09.2007., 07:54
Ne znam koja je firma dobra, ali nemoj ni u ludilu ugovarat s Dalip-interijerima, samo će ti sfušat, pobrat lovu i onda se praviti ludi kad reklamiraš da nešto nije dobro napravljeno.
Nastoj naći nešto preko stvarno dobre preporuke.

I želim ti puno love i živaca, trebat će ti.

Daj mi reci od kud negativno mišljenje o Dalip Interijerima? Naime, bio je Dalip jednom kod mene, dostavio mi ponudu...zbog xy razloga nisam adaptirao stan, ali sam uzeo njegovu ponudu u razmatranje...pa me sad zanima zašto ti se čini loš...jer mi se njegov pristup čini dosta ozbiljan...

Hvala, M.

Tiare Flower
13.09.2007., 08:32
Daj mi reci od kud negativno mišljenje o Dalip Interijerima? Naime, bio je Dalip jednom kod mene, dostavio mi ponudu...zbog xy razloga nisam adaptirao stan, ali sam uzeo njegovu ponudu u razmatranje...pa me sad zanima zašto ti se čini loš...jer mi se njegov pristup čini dosta ozbiljan...

Hvala, M.

Njegov je pristup ozbiljan, samo ima neozbiljne radnike. A radit će ti na žalost ekipa, a ne on lično.

Tiare Flower
13.09.2007., 14:20
P.S: Iliti, bolje da kažem, njegov je POČETNI pristup ozbiljan.

mcquinn
13.09.2007., 14:21
Da, očito da čovjek zna zavarati...

Iako sam do njega došao preko preporuka ljudi kojima je radio i koji su bili prezadovoljni...no naravno, sto ljudi sto ćudi.

Tiare Flower
13.09.2007., 14:25
Da, očito da čovjek zna zavarati...

Iako sam do njega došao preko preporuka ljudi kojima je radio i koji su bili prezadovoljni...no naravno, sto ljudi sto ćudi.

Navodno su prije par i više godina (5-6-7 itd.) ljudi bili jako zadovoljni, ali navodno u zadnje vrijeme ima sve više problema u poduzeću, pa posao - jasno - glajza. I ja sam to isto čula kao i ti da su ljudi prije bili jako zadovoljni, ali po novom da ima sve više nezadovoljnih, tj. da je situacija sad drukčija nego prije.

dxer
14.09.2007., 07:50
bok.
hvala na pomoći!

Pogledaj na www.miljan.hr, oni se bave adaptacijama stanova

zoranp
14.09.2007., 09:22
Kao prvo. Nemoj raditi ništa, ako nemaš na milimetarskom papiru konkretan plan i nacrt onoga što želiš raditi sa svim razmještajem i položajem instalacija i namještaja. Jer će ti inače majstori napraviti onako kako tebi sigurno ne odgovara.

Isto tako raspitaj se za cijene materijala koje ćeš koristiti. Naravno da nećeš moći izračunati sve u kunu ali ćeš barem biti bolje informiran.

Razmisli si o tome što možeš napraviti sam i da li ti se to isplati. Ako već misliš nešto rušiti, isto tako možeš i ištemati šliceve za elektro i vodovodne instalacije, pa će te radovi u tom segmentu koštati manje. U plavim oglasima možeš naći masu brojeva ljudi koji odvoze šutu. Barem se ovdje ne moraš brinuti o kvaliteti usluge. Možeš prišparati na masi stvari, ali neka ti ne bude žao utrošiti vrijeme na planiranje, jer sam vidio masu slučajeva kad ljudi rade stihijski i bez plana, i onda potroše masu love a nikada ne dovrše to što su započeli, jer nikada nisu definirali kako treba izgledati njihov dom kada bude sve gotovo.

Ja sam godinu dana planirao preuredjenje stana, raspitivao se za cijene materijala i rada, tehnologiju gradnje, konzultirao se sa statičarem itd.
Definirao sam redosljed radova, što je izuzetno bitno.

Kompletna adaptacija s rušenjem zidova, popravljanjem špaleta, promjenom elektroinstalacije, postavljanjem pločica u kuhinji, montažom knaf pregrada, vodoinstalaterskim radovima, montažom unutarnje stolarije, montažom i demontažom kuhinje, malanjem sve stolarije i zidova, te finiširanjem tipa ukrasnih lajsni isl. Trajalo je ne više od mjesec dana. Kupaonicu i centralno osim jednog radijatora nismo radili.
Većinu smo napravili sami, nakon posla, vikendom i 10 dana godišnjeg, osim zidarskih radova, parketa i vode. Za to sam angažirao majstore, koji su došli uvijek u dogovoreno vrijeme. Nisu bili najjeftiniji, ali su zato svoj posao obavili profesionalno i u dogovorenim rokovima.

Plan je najbitniji, i izbor majstora.

MadVlad
14.09.2007., 13:13
Pogledaj na www.miljan.hr, oni se bave adaptacijama stanova

Skuuuup. Nama su ponude bile od 20-35000 kn, a njegova je bila 65000.

dr. Spinderella
04.03.2008., 15:04
Dakle ovako - ja i dečko kupili stan koji ćemo otplaćivati i u zagrobnom životu, ali naravno da još trebamo u njega ukucati i silne tisućice eura. Stan je u neboderu (dobrodržećem), ali je u njemu masu anomalija - npr. nema uopće utičnica u WC-u itd. pa ćemo masu stvari morati raditi ispočetka. Isto tako, od dvosobnog klasičnog htjeli bismo napraviti 2S+ DB tako što bismo od bivše kuhinje napravili sobu, a u dnevni od 20 kvadrata ugurali kuhinju i dnevni, onako sa šankom.
E, sad, moj najveći strah su majstori jer se u adaptacijske cake malo rečeno ne kužim i strah me je da će me izmuljati gdje stignu. Najviše me strah da mi nešto ne zafušare oko struje, vode ili plina jer nakon toga mogu samo sjesti i plakati.
Stoga vam molim, recite mi na što posebno moram paziti u kontaktu s majstorima i gdje me najlakše smuljati i tako doprinesite ugodnom početku mog samostalnog života:-)
PS. dečko isto baš nije potkovan po tom pitanju:D

vikica
04.03.2008., 15:53
E, sad, moj najveći strah su majstori jer se u adaptacijske cake malo rečeno ne kužim i strah me je da će me izmuljati gdje stignu. Najviše me strah da mi nešto ne zafušare oko struje, vode ili plina jer nakon toga mogu samo sjesti i plakati.
Stoga vam molim, recite mi na što posebno moram paziti u kontaktu s majstorima i gdje me najlakše smuljati i tako doprinesite ugodnom početku mog samostalnog života:-)

Ajmo probat potkovati znanjem tebe i dečka! :mig:

Prvo, nikad nemoj nastupiti da o nečemu ne znaš nešto. TI UVIJEK točno znaš što želiš i tako želiš da to i dobiješ!

E, tu lekciju smo mi 10 puta učili :rofl:

Drugo, nikad ne dogovaraj radove s majstorima koji piju! Oni imaju 10000% više šanse da će isfušati i sve upropastit! Biraj samo one koji piju čoko-mlijeko.
Dobro, to se malo zezam...

Ali u principu, ne možeš znati da je netko loš prije nego nešto zmrda.

Ja bi na tvom mjestu uzela majstore koji su provjereni, dakle po preporuci. Ali ne neke babe koja je tražila najjeftinije (pa je to i dobila), nego nekoga tko je sličan po preferencijama tebi.

Samo da to slikovito prikažem: ta spomenuta baba je moja mama koja bira majstore po cijeni. Naravno, njen majstor se pokašao extra loš izbor za mene! Mamu više ne pitam za majstora!

Prijateljica od buraza je urbana žena, koja želi da kad joj majstori odu iz stana nema "kupi vodi kad majstori odu", nego sve ostave glanz! (po razmnoj cijeni). Njne majsotre bi sve preporučila. I meni radili stan dok sam ja bila na godišnjem! Na godišnjem! Nije me tamo bilo da ih nadzirem, otvoreno im je bilo ujutro i dečki lijepo izašli kad su završili! :top:

struje, vode ili plina
Tu ne bi smjelo biti problema, ako su loše instalacije, zamjeniti ih. Da poslije ne bi imali kopanja po zidovima. Plin ionako morate testirati svake godine (da ne pušta).

Prije će ti se dogoditi da ti zid loše naprave, da ti pločice nisu najbolje postavljene ..ali to su sitnice.

maler & CO.
04.03.2008., 16:49
Hm,ne vidim nikakav problem,dobiješ ponude,račun imaš garanciju.

Problemi,dolazi vještak,žalba obrtničkoj komori i nema više obrta.

U čemu je stvar?

Ili je možda kombinacija poštenja,sve na crno,varanje države,i preuzimanja rizika da ti u kuću dođe bilo tko,još po mogućnosti najjpovoljniji.

Bilo bi zgodno otvoriti temu:"Što tebaju majstori znati prije nego što se ulove u koštac sa klijentima neplatišama"

S obzirom da su svakome drugome ostali dužni lovu,i ljudi obrte zatvaraju večinom radi toga.

Kada čovjek dođe izraditi ponudu več se sve vidi po njegovom pristupu,ali niti to ne mora biti pravilo,poznajem čovjeka koji izgleda kao da ga je poplava izbacila,a radi ko grom.

U gornjem postu je dobro napisana jedna stvar,prosječna klijentela traži najjeftinije varijante,a kao takve su i najjnekvalitetnije.

Od takvih preporuku niti ne treba očekivati neku daljnju,a greška koju ja ne želim nekome govoriti,a to je da svaki ulog u nekretninu nije bacanje novaca,več samo podizanje vrijednosti iste.

Prema tome,pravila su jasna,koliko para toliko muzike,kradi državu i traži bilo koga to češ i dobiti,samo nemoj kasnije pričati majstori su lopovi,ne znaju ništa,a u kuću si pozvala suseda rudara da ti slaže struju.

vikica
04.03.2008., 17:14
Sve pametno zboriš.

Prema tome,pravila su jasna,koliko para toliko muzike,...
Slažem se, ali budimo jasni, standardi trebaju postojati. Neki uzmu puno para, a daju malo muzike! To ne smije proći! Mislim da to izaziva najviše ljutnje kod svih naručilaca radova.

maler & CO.
04.03.2008., 18:09
Sve pametno zboriš.

Slažem se, ali budimo jasni, standardi trebaju postojati. Neki uzmu puno para, a daju malo muzike! To ne smije proći! Mislim da to izaziva najviše ljutnje kod svih naručilaca radova.

Ne razumijem samo jednu stvar,i neka mi to netko objasni,dobiješ ponudu na papiru,barem je ja dajem,sa svim popisom materijala.Koliko puta su ljudi išli samnom i vidjeli šta se kupuje,a koja je razlika nekoga drugog na polici ispod.

Da,znaš kaj se dešava,majstore pofarbaj i koliko je to.

Pa frajer kada vidi tu šemu,dovuči če najjeftiniji mogući materijal,osim ako nije pošten čovijek.

I na kraju obično,kaj sam ja znala mislila sam da je to tako.Pa kruh u dućanu kupuješ pa nije svakom cijena i kvaliteta ista.

A gdje neče biti u stotinama vrsta materijala,pogotovo danas u navali Kineza i pitaj dragoga Boga koga još sve ne.

Pouka:

-Angažirajte se malo ljudi,nije sve kako se čini.Nije to puno vremena,ispisati nečiju ponudu ovdje na Forumu,ima tu ljudi koji znaju i hoče pomoći,iz svih mogućih struka.

chateauxdeif
05.03.2008., 17:47

vikica, zbilja ti želim pomoći, ali gdje još postoje u našoj državi standardi. ne postoje ni tamo gdje su propisani. prema tome zaboravi standarde, maler ti je dobor rekao kako ide, a možda bi mogla malo pogledati na na sam svoj majstor pa čitajući odgovore (brzo prokužiš ko trkelja, a ko nešto zna) ne budeš više za sebe rekla, ono što nikako ne smiješ izgovoriti :) ja se baš ne kužim u to:D

kaj se ne kužiš. ti si upravo doktorirala na štemanju zidova za provođenje struje :mig:

biancha
05.03.2008., 18:48
Mene zanima da li je moguce napraviti ugovor sa majstorima o roku za izvrsenje radova? Trebam izvrsiti kompletnu adaptaciju stana pa da li je moguce sklopiti ugovor (o roku zavrsetka radova) sa nekom firmom koja se bavi adaptacijama? Da lijepo imam izracun cijena, nacina placanja, do kada sve trebam platiti, do kada su oni obavezni izvrsiti zadane radove i da li u slucaju prekoracenja roka oni su meni duzni platiti penale?Tako lijepo da su i oni osigurani od mog ne placanja a ja od ne postivanja rokova. Laik sam pa nemoj te zamjeriti ako sam nespretno postavila pitanja:ne zna:

casio
05.03.2008., 19:24
Mene zanima da li je moguce napraviti ugovor sa majstorima o roku za izvrsenje radova? Trebam izvrsiti kompletnu adaptaciju stana pa da li je moguce sklopiti ugovor (o roku zavrsetka radova) sa nekom firmom koja se bavi adaptacijama? Da lijepo imam izracun cijena, nacina placanja, do kada sve trebam platiti, do kada su oni obavezni izvrsiti zadane radove i da li u slucaju prekoracenja roka oni su meni duzni platiti penale?Tako lijepo da su i oni osigurani od mog ne placanja a ja od ne postivanja rokova. Laik sam pa nemoj te zamjeriti ako sam nespretno postavila pitanja:ne zna:

Gle sve zavisi s koliko novaca ti raspolažeš. No drži se jednoga sigurno i provjereno, najjeftinije nije i najpovoljnije. Većina firmi, obrtnika i majstora će ti reći "možemo na račun,ili bez računa", a znamo kaj to znači.:mig:
Prema tome sami morate odlučiti kako ćete. Ako je doista potrebna temeljita adaptacioja stana, mislim da vam je najbolje uzeti firmu koja će vam to napraviti i mirni ste. Zatraži ponudu (od više firmi koje se bave adaptacijom) , jasno reci što želiš a što ne želiš adaptariti da ti ne nakaleme. Najbolje bi bilo kad bi imala nekog poznanika/cu da ti napravi neki okvirni troškovnik, tipa, elektro instalacije, plinske instalacije, vodovodne instalacije, podne obloge, završni radovi......
Nakon što sa svakom firmom obaviš razgovor i onaj tko na tebe ostavi najbolji dojam, sklopi ugovor, preciziraj u njemu rokove izvedbe, vrijeme trajanja garancije za svaku vrstu radova i ugrađenih materijala opreme i miran san.
Kažem sve zavisi koliko love imate i koliko procjenjuješ da bi te adaptacija mogla koštati.

Jedno je sigurno čuvaj se majstora preko oglasnika, i sličnih jer ti da imaju posla ne bi bili u novinama i preko novina tražili posao. Usmena preporuka ti je najbolja preporuka.

shunkyman
05.03.2008., 20:55
...u njemu masu anomalija - npr. nema uopće utičnica u WC-u itd. pa ćemo masu stvari morati raditi ispočetka. Isto tako, od dvosobnog klasičnog htjeli bismo napraviti 2S+ DB tako što bismo od bivše kuhinje napravili sobu, a u dnevni od 20 kvadrata ugurali kuhinju i dnevni, onako sa šankom.
...Najviše me strah da mi nešto ne zafušare oko struje, vode ili plina jer nakon toga mogu samo sjesti i plakati.
Stoga vam molim, recite mi na što posebno moram paziti u kontaktu s majstorima i gdje me najlakše smuljati...

Ajmo najprije od kraja, na što posebno paziti u kontaktu s majstorima? To je već netko napomenuo, tražiti majstora po preporuci! Ne majstora koji nije nikome radio i za koga ste saznali sasvim slučajno. Svatko tko je imao majstora, ili je zadovoljan njime ili je tek na kraju posla shvatio da nije dobio kvalitetu koju je tražio (i platio). Zato, samo provjerenog majstora.

Osim toga, majstoru nikada ne otkrivati koliko novaca je predviđeno za njegov rad. Svaki iznos koji majstor spominje, spominje ga da "vidi" koliko ste spremni izdvojiti novaca... Ako mu na svaku njegovu "cifru" kažete da je OK, velika vjerojatnoća je da će u međuvremenu (dok radi i ne završi posao) "pronaći" bilo što zbog čega će na kraju "dodati" izmišljene i nepotrebne radove, te podići cijenu. E, tu se nalazi još jedna stvar - ako je ikako moguće, uzeti godišnji odmor i "čučati" uz majstora cijelo vrijeme dok radi!

Mnogi majstori "vole" kad su bez nadzora - a kad su sami, u međuvremenu izmisle potrebu da "samo odu po nešto", a zapravo imaju ugovoren neki drugi posao... pa malo rade ovdje, malo ondje... I na svakoj strani objašnjavaju kako su imali "nepredviđenih okolnosti" i traže razloge za dizanje cijene. Ako su bez nadzora, vole izmisliti da su trebali još "nešto" dodatno raditi... I to je opet razlog za dizanje cijene. Kad ih se nadzire, sve ide puno brže (i jednostavnije).

Prije svih poslova ugovorite s osiguranjem tzv. "požarno" osiguranje! To je osiguranje kojim se pokrivaju svi oni kvarovi koje se ne podmiruje iz stambene pričuve (ili iz osnovnog osiguranja stana koje traži banka uz stambeni kredit). Ne znam točno, ali koliko se sjećam - odvodne cijevi pokriva stambeno, a dovodne cijevi - ne! Takvih izuzetaka ima više, a "požarno" osiguranje (pod tim nazivom se obično naziva osiguranje unutrašnjih instalacija, prozorskih stakala, sanitarne opreme i sl.) daje mogućnost refinanciranja eventualnih kvarova koje mogu napraviti nestručni majstori! Ja sam za stan od 60m2 godišnje plaćao 180kn takvu policu osiguranja. Kad sam prvi put tražio osiguranje, jednostavno sam pitao kakvo osiguranje mogu uzeti ako mi procure cijevi zbog loše izvedbe - pa procuri i meni, i susjedu ispod... I dobio sam policu koja pokriva uglavnom sve (i zidove, i keramiku, i cijevi...). Jednom sam imao izljev vode s kata iznad i dobio sam isplatu osiguranja po toj polici.

Koliko vidim, imate poslove pregradnje zidova, provođenje el. vodovodnih i plinskih instalacija. Preporučio bih vam da uzmete za svaku vrstu poslova zasebnog majstora! Znam, koštat će više, ali se isplati (ako su majstori zaista dobri). Majstori koji rade sve, uglavnom ništa ne rade dobro (to bih vam mogao i ja odraditi, samo da uzmem novce!). Za plin - uzeti ovlaštenog majstora (i koji posluje s računom!). Tu se nije za igrati.

Nije loše naći više majstora za istu vrstu poslova i pozvati ih za procjenu (naravno ne u isto vrijeme i bez znanja da nisu jedini). I onda, u razgovoru s njima saznati koliko tko zna i što predlaže. Uglavnom se puno može naučiti o poslovima i znanju samih majstora već usporedbom prvih razgovora. Neki će samo šutjeti, a neki reći puno više detalja... Neki će pokušati procjenjivati poslove po fazama ili vrsti poslova, a drugi će šutjeti i "ispaliti" ukupnu cijenu da nitko ne zna što je zapravo "obračunao"! Vi birate majstora, a ne puštate da vas "mrcvari" netko kome je stalo samo pokupiti novce!

Poslove rušenja i demontaže (npr. zidova, sanitarija, keramike, instalacija...) obično svaki majstor napuhuje i voli dobro naplatiti. Procjenite koliko vam se isplati. Ako vam je preskupo, nađite na web stranicama (www.cistoca.hr) kada je planiran odvoz glomaznog otpada iz vašeg naselja (ili prvog najbližeg), nabavite si ili posudite štemericu i napravite posao demontaže sami. Stara keramika uglavnom ide relativno lako sa zidova i podova, stare instalacije se uglavnom lako skidaju zbog truleži, kade (čak i gusane) mogu biti već dobrano natrule, pa ih nije veliki problem skinuti.

Ovo govorim iz vlastitog iskustva, jer sam dobio veliki predračun samo za demontažu i hrpu "teorija" kako je to teško nekome tko nije "vičan" tom poslu. E, ja sam ga obavio sam (rušenje pregradnih zidova, skidanje pločica, stare glazure s poda, vodovodnih cijevi, gusane kade...). Uglavnom, uštedio sam nekih 500€.

Kad skinete sve instalacije - majstoru nacrtajte na zidu gdje hoćete da vam napravi utičnice, ispust i dovod vode za perilicu, pitajte vodoinstalatera da vam ugradi zasebne ventile za vodu - samo za vaš stan (ako ih već nemate). Probajte predvidjeti sve što možete, jer majstori često naprave onako kako su u zadnji tren "shvatili". A kad sve ugrade, tada je već kasno!

Ništa nije teško kako se možda čini u prvi tren! Samo je potrebno na vrijeme razmišljati (a to je barem besplatno!). Vizualizirati krajnji cilj i samo gledati kako bi što htjeli. Majstora treba nadgledati i stalno "propitkivati" da li nešto još treba, koliko će to doći i sl. (dati mu do znanja da pazite na ulaganja i da nemate baš previše novaca). Možda ovo zvuči "cicijaški", ali s majstorima se nikada ne zna....

biancha
05.03.2008., 21:18
Gle sve zavisi s koliko novaca ti raspolažeš. No drži se jednoga sigurno i provjereno, najjeftinije nije i najpovoljnije. Većina firmi, obrtnika i majstora će ti reći "možemo na račun,ili bez računa", a znamo kaj to znači.:mig:
Prema tome sami morate odlučiti kako ćete. Ako je doista potrebna temeljita adaptacioja stana, mislim da vam je najbolje uzeti firmu koja će vam to napraviti i mirni ste. Zatraži ponudu (od više firmi koje se bave adaptacijom) , jasno reci što želiš a što ne želiš adaptariti da ti ne nakaleme. Najbolje bi bilo kad bi imala nekog poznanika/cu da ti napravi neki okvirni troškovnik, tipa, elektro instalacije, plinske instalacije, vodovodne instalacije, podne obloge, završni radovi......
Nakon što sa svakom firmom obaviš razgovor i onaj tko na tebe ostavi najbolji dojam, sklopi ugovor, preciziraj u njemu rokove izvedbe, vrijeme trajanja garancije za svaku vrstu radova i ugrađenih materijala opreme i miran san.
Kažem sve zavisi koliko love imate i koliko procjenjuješ da bi te adaptacija mogla koštati.

Jedno je sigurno čuvaj se majstora preko oglasnika, i sličnih jer ti da imaju posla ne bi bili u novinama i preko novina tražili posao. Usmena preporuka ti je najbolja preporuka.

Prijatelj koji je arhitekta priblizno mi je procjenio oko 200e po kvadratu kompletna adaptacija ( rusenje zidova nove plocice novi parketi nova stolarija vanjska i unutranja licenje zidova novi radijatori te zamjena cijevi u kupaonici i kuhinji) medutim ni on niti itko od prijatelja nije nikada firmu za adaptacije unajmio pa nemam preporuka.... i tu je moj problem: Koja firma? Da li postoji mogucnost potpisivanja ugovora da se zastitim od prekoracenja rokova? I da li se moze ugovorom zastititi fiksna cijena radova adaptacije?

shunkyman
05.03.2008., 23:16
200€/m2 na koliko kvadrata stana? Na 60m2 to je 12.000€! Kvalitetnih parketa ima već od 30€/m2 (sa svime što ide u m2, podloga, polaganje...). U stanu od 60m2, otprilike 35m2 (dvije sobe) treba takvih obloga - ukupno 1050€. Prosječna kupaonica treba 30-35m2 pločica (podne + zidne do stropa). Uzmi prosječnu cijenu od 160kn/m2, treba ti negdje 800€. Dodaj potrebni materijal (ljepilo, glazura, fugiranje...) - još nekih 100€. Polaganje cijevi - 200€. Sanitarije je teško sažeti u prosječne cijene (jer ima svega), ali ajde... za nešto optimalno za 600-700€ bi se dalo dosta dobro opremiti. Kuhinja je cca. 6-8m2, hodnik 8-10m2 - dodaj još bar 350-400€ (za keramiku i sve ostalo). Boja za zidove (Dulux, Caparol ili sl.) + ruke, može se izvesti za nekih 500€. To ti je negdje malo više od 3.700€!

Nova vanjska stolarija - cca. 4700-5000€. Unutrašnja stolarija - cca. 900€. Kad i to dodaš. još si uvijek ispod 10.000€! (ovo su planirane cijene za stan od 60m2 adaptiran ove jeseni). Stvarne cijene su bile nešto niže, jer se uspjelo iskombinirati nekoliko različitih izvođača i dobavljača...

Teško je išta od ovoga "preslikati" na stan za koji se ne zna kolike je veličine, kakvi su zidovi i podovi (da li treba i što dodatno raditi na njima). Koliko je to prozora, kakvih dimenzija, koje vrste materijala se žele... Kod instalacija je slična situacija - koliko čega treba. O puno toga ovisi što je "best-buy" kombinacija! Dokle god se nema troškovnik sa specifikacijom, u kojem se može odabrati što se želi i može uzeti, teško je paušalno reći da je nešto xxx/m2.

casio
06.03.2008., 06:35
Prijatelj koji je arhitekta priblizno mi je procjenio oko 200e po kvadratu kompletna adaptacija ( rusenje zidova nove plocice novi parketi nova stolarija vanjska i unutranja licenje zidova novi radijatori te zamjena cijevi u kupaonici i kuhinji) medutim ni on niti itko od prijatelja nije nikada firmu za adaptacije unajmio pa nemam preporuka.... i tu je moj problem: Koja firma? Da li postoji mogucnost potpisivanja ugovora da se zastitim od prekoracenja rokova? I da li se moze ugovorom zastititi fiksna cijena radova adaptacije?

Naravno da možeš. Ugovorom možeš propisati sve što želiš, od roka izvođenja, iznosa svake pojedine stavke izvođenja, jamstvenog roka.....Ako ti je ponuditelj dao ponudu za adaptaciju npr.5.000 Eura, onda ćeš to staviti u ugovor, sa specifikacijom na što se sve to odnosi.Ako imaš specifikaciju radova (nek ti je taj frend napravi) zatraži od nekoliko firmi ponudu. Ako ti frend to ne može napraviti, posluži se lukavstvom. Pozoveš jednu firmu da im kažeš što sve trebaš, oni dođu, popišu i daju ti ponudu sa specifikacijom. Tu istu specifikaciu ti fino iskoristiš (izbaciš cifre) da još od par firmi zatražiš ponude.

BundyBoy
06.03.2008., 07:29
Dakle ovako - ja i dečko kupili stan koji ćemo otplaćivati i u zagrobnom životu, ali naravno da još trebamo u njega ukucati i silne tisućice eura. Stan je u neboderu (dobrodržećem), ali je u njemu masu anomalija - npr. nema uopće utičnica u WC-u itd. pa ćemo masu stvari morati raditi ispočetka. Isto tako, od dvosobnog klasičnog htjeli bismo napraviti 2S+ DB tako što bismo od bivše kuhinje napravili sobu, a u dnevni od 20 kvadrata ugurali kuhinju i dnevni, onako sa šankom.
PS. dečko isto baš nije potkovan po tom pitanju:D

šta će ti utičnica u wc-u ? :confused:

chateauxdeif
06.03.2008., 10:07
vikica
sad vidim da sam malo pobrkala imena. mislila sam da si ti postavila prvi post. ti jesi već doktor :D u odnosu na majstore.
ono o standardima se slažem sa tvojim stavom, ali "naj ih tražiti u državi danskoj":mig:

biancha
06.03.2008., 12:34
200€/m2 na koliko kvadrata stana? Na 60m2 to je 12.000€! Kvalitetnih parketa ima već od 30€/m2 (sa svime što ide u m2, podloga, polaganje...). U stanu od 60m2, otprilike 35m2 (dvije sobe) treba takvih obloga - ukupno 1050€. Prosječna kupaonica treba 30-35m2 pločica (podne + zidne do stropa). Uzmi prosječnu cijenu od 160kn/m2, treba ti negdje 800€. Dodaj potrebni materijal (ljepilo, glazura, fugiranje...) - još nekih 100€. Polaganje cijevi - 200€. Sanitarije je teško sažeti u prosječne cijene (jer ima svega), ali ajde... za nešto optimalno za 600-700€ bi se dalo dosta dobro opremiti. Kuhinja je cca. 6-8m2, hodnik 8-10m2 - dodaj još bar 350-400€ (za keramiku i sve ostalo). Boja za zidove (Dulux, Caparol ili sl.) + ruke, može se izvesti za nekih 500€. To ti je negdje malo više od 3.700€!

Nova vanjska stolarija - cca. 4700-5000€. Unutrašnja stolarija - cca. 900€. Kad i to dodaš. još si uvijek ispod 10.000€! (ovo su planirane cijene za stan od 60m2 adaptiran ove jeseni). Stvarne cijene su bile nešto niže, jer se uspjelo iskombinirati nekoliko različitih izvođača i dobavljača...

Teško je išta od ovoga "preslikati" na stan za koji se ne zna kolike je veličine, kakvi su zidovi i podovi (da li treba i što dodatno raditi na njima). Koliko je to prozora, kakvih dimenzija, koje vrste materijala se žele... Kod instalacija je slična situacija - koliko čega treba. O puno toga ovisi što je "best-buy" kombinacija! Dokle god se nema troškovnik sa specifikacijom, u kojem se može odabrati što se želi i može uzeti, teško je paušalno reći da je nešto xxx/m2.

Lijepo si sve procjenio za svoj stan i svaka cast sto ste uspjeli iskombinirati vise izvodaca:cerek: ali moj ima 72 m2 a parket je u svim prostorijama predviden ( kuhinja i kupaonica deck parket) zatim vanjska stolarija su francuski prozori (njih10) unutarnja stolarija ( vrata su visine 2,20 pa zbog ne standardnih mjera automatski su skuplja).... zato je procjena takva( na zalost):(

mali miš
07.03.2008., 21:08
majstor mi za postavljanje gotovog parketa racuna 95kn/m2. jel to ok cijena? ukljucuje i pripremu podloge...

shunkyman
07.03.2008., 21:32
majstor mi za postavljanje gotovog parketa racuna 95kn/m2. jel to ok cijena? ukljucuje i pripremu podloge...

Nešto mi to malo zvuči... kao dosta niska cijena! Koja je to vrsta i klasa drveta? Tu treba paziti da li majstor ima "svoje" izvore za nabavu i kakva je garancija da je to baš određena vrsta i klasa parketa - kad je nabava "na crno", često ostaje samo "riječ" majstora da je to baš "ono pravo" (a nema nikakvog certifikata).

Parket može biti "nominalno" 1. klase i najbolje vrste drva, ali ne mora biti dovoljno suh. Pa se već nakon nekoliko tjedana počnu vidjeti udubine u drvetu već od korištenja samih stolaca, eventualno ljestvi (ako se nešto radilo po stanu) ili od uskih potpetica. Takav parket tek treba sušenje (ali ne sušenje kao položeni parket), pa se zato počne vremenom širiti, tako da se pojavljuju razmaci između samih letvica.

Zato je preporuka uzeti samo parket provjerenog proizvođača (ako je moguće iz "prve ruke"), parket koji se plaća računom - koji naknadno može poslužiti kao garancija. Pa nek takav parket dođe i dva puta skuplje (od ove ponuđene cijene)! Opet je bolje i jeftinije ako ga se ne mora kasnije ponovno brusiti, lakirati ili još gore - mijenjati!

Još nešto, obavezno ići na Cromoden lak. Provjereno najbolji!

mali miš
10.03.2008., 10:32
Nešto mi to malo zvuči... kao dosta niska cijena! Koja je to vrsta i klasa drveta? Tu treba paziti da li majstor ima "svoje" izvore za nabavu i kakva je garancija da je to baš određena vrsta i klasa parketa - kad je nabava "na crno", često ostaje samo "riječ" majstora da je to baš "ono pravo" (a nema nikakvog certifikata).

Parket može biti "nominalno" 1. klase i najbolje vrste drva, ali ne mora biti dovoljno suh. Pa se već nakon nekoliko tjedana počnu vidjeti udubine u drvetu već od korištenja samih stolaca, eventualno ljestvi (ako se nešto radilo po stanu) ili od uskih potpetica. Takav parket tek treba sušenje (ali ne sušenje kao položeni parket), pa se zato počne vremenom širiti, tako da se pojavljuju razmaci između samih letvica.

Zato je preporuka uzeti samo parket provjerenog proizvođača (ako je moguće iz "prve ruke"), parket koji se plaća računom - koji naknadno može poslužiti kao garancija. Pa nek takav parket dođe i dva puta skuplje (od ove ponuđene cijene)! Opet je bolje i jeftinije ako ga se ne mora kasnije ponovno brusiti, lakirati ili još gore - mijenjati!

Još nešto, obavezno ići na Cromoden lak. Provjereno najbolji!

parket kupujem sama a majstor mi ga za tu cijenu treba samo postavit... posto nisam upucena u cijene postavljanja gotovog parketa zanimalo me jel 95 kn ok :) svi uvijek spominju samo cijene za klasicni :ne zna:
btw parket je druga klasa..

a sto se tice ovog laka koji spominjes - gotovi parket je vec tvornicki lakiran pa ga nije potrebno lakirati nakon postavljanja :)
uglavnom hvala na pomoci :mig:

biancha
10.03.2008., 11:49
parket kupujem sama a majstor mi ga za tu cijenu treba samo postavit... posto nisam upucena u cijene postavljanja gotovog parketa zanimalo me jel 95 kn ok :) svi uvijek spominju samo cijene za klasicni :ne zna:
btw parket je druga klasa..

a sto se tice ovog laka koji spominjes - gotovi parket je vec tvornicki lakiran pa ga nije potrebno lakirati nakon postavljanja :)
uglavnom hvala na pomoci :mig:

obicmo tamo gdje kupujes parket ponude ti i svoje majstore za postavljanje, evo mene ce kostati postavljanje isto gotovog parketa 50 kn/m2 i to mi je ponuda iz ducana gdje sam i kupila parket...

mali miš
10.03.2008., 21:26
obicmo tamo gdje kupujes parket ponude ti i svoje majstore za postavljanje, evo mene ce kostati postavljanje isto gotovog parketa 50 kn/m2 i to mi je ponuda iz ducana gdje sam i kupila parket...

aaaaaaa meni u ducanu nisu ponudili i postavu :( :confused: :rolleyes:
koji je to ducan? i ako nije bed kakav parket i po kojoj cijeni si uzela?

100k
02.04.2008., 21:42
Evo, i mene zanima "normalna" cijena postavljanja parketa (onog bambus parketa iz Peveca..), znači parketa koji je već lakiran.
Hvala.

maler & CO.
03.04.2008., 04:05
Ja ču se vratiti na naslov teme,i jednostavno reči:

Dobro Jutro radni narode.

maler & CO.
04.04.2008., 23:21
Laku noć,i poželim vam dobro jutro točno u 6:00 h.

djuni
05.04.2008., 22:19

mislim da ti poslije neće biti prijatelj :lol:

napravi si troškovnik da se ne zaletiš glavom u zid

u ugovoru ti sve to može stajati, samo inzistiraj na tome. i dogovori kao želiš ključ u ruke, s time da ti netko tko kuži radove to nadgleda. ako imaš troškovnik ( a trebala bi) daj ga izvođaču s kojim misliš potpisati ugovor i neka ga prekontrolira, tkao da it ne uleti sa dodatnim radovima, i cap to potpišite. jer ako je majstor onda valjda može i predvidjeti pizdarije do kojih može doći. i uključiti ih u cijenu i nadopuniti troškovnik. 30% posto unaprijed i ostatak tek pri završetku određene faze radova tak da on tebe ganja za lovu a ne ti njega za radnike

biancha
06.04.2008., 16:06
mislim da ti poslije neće biti prijatelj :lol:

napravi si troškovnik da se ne zaletiš glavom u zid

u ugovoru ti sve to može stajati, samo inzistiraj na tome. i dogovori kao želiš ključ u ruke, s time da ti netko tko kuži radove to nadgleda. ako imaš troškovnik ( a trebala bi) daj ga izvođaču s kojim misliš potpisati ugovor i neka ga prekontrolira, tkao da it ne uleti sa dodatnim radovima, i cap to potpišite. jer ako je majstor onda valjda može i predvidjeti pizdarije do kojih može doći. i uključiti ih u cijenu i nadopuniti troškovnik. 30% posto unaprijed i ostatak tek pri završetku određene faze radova tak da on tebe ganja za lovu a ne ti njega za radnike

evo javljam se kako bih podjelila sa vama radosti :) nasla firmu za adaptacije i poslusala vase savjete, sve lijepo stavila u ugovor, potpisali... prva faza je zavrsena jucer (rusenje zidova cupanje starih parketa plocica kuhinje kupaonice te zamjena vanjske stolarije izmjena instalacija,) sutra krecemo sa drugom fazom (zidarski radovi, vodoinstalater,elektricar, keramicar,parketar) stvarno sam izuzetno zadovoljna sa firmom a tatu sam uposlila da nadgleda majstore jer se on kuzi:) jucer bio i frend arhitekta isto iznenaden (pozitivno) kako sve izgleda i napreduje.... jos jednom hvala vam:top:

djuni
07.04.2008., 08:35
e da obavezno neka čiste gradilište i odnose svoje smeće, jer će ti to nakraju izgledati ko ćumez

na tome inzistiraj, ko i na svemu

sretno

biancha
07.04.2008., 08:58
e da obavezno neka čiste gradilište i odnose svoje smeće, jer će ti to nakraju izgledati ko ćumez

na tome inzistiraj, ko i na svemu

sretno

naravno, ciste decki.... odvoz sute i starih prozora, vrata, stokova,kupaonskih i kuhinjskih elemenata sam isto stavila u ugovor:) jebate mogu davati instrukcije kad sve ovo zavrsi i ako dobro zavrsi:mig:

mali miš
07.04.2008., 14:08
naravno, ciste decki.... odvoz sute i starih prozora, vrata, stokova,kupaonskih i kuhinjskih elemenata sam isto stavila u ugovor:) jebate mogu davati instrukcije kad sve ovo zavrsi i ako dobro zavrsi:mig:

Kad smo vec kod odvoza sute meni se cini da je meni moj majstor pretjerao s cijenom..u troskovniku je napisao 4.800 kn (8 m3) za kupaonicu (koja btw ima 3,2 m2) + ono malo plocica iz kuhinje :confused:

biancha
07.04.2008., 21:38
Kad smo vec kod odvoza sute meni se cini da je meni moj majstor pretjerao s cijenom..u troskovniku je napisao 4.800 kn (8 m3) za kupaonicu (koja btw ima 3,2 m2) + ono malo plocica iz kuhinje :confused:

u to je koma puno:( meni za 72 m2 stana, cupanje svih parketa starih(50m2), svih plocica(kupaona i kuhinja), rusenje svih pregradnih zidova(komada3 i pol), micanje stare sanitarije( kada wc 2 lavaboa),cupanje starih ugradbenih ormara(komada2),cupanje starih stokova i vrata(komada4) i odvoz svega toga 9500kn....