PDA

View Full Version : Vodonepropusne cipele/čizme za zimu

147
28.11.2010., 16:11
U potrazi za cipelama za mokro vrijeme koje ne propuštaju temu otvaram jer ih je poprilično teško naći.
Zanimaju me vaša iskustva, gdje ste si kupili, kakve cipele i po kojoj cijeni? Koliko ste zadovoljni njima i preporučate li ih? Slike dobrodošle :)

Freakette
28.11.2010., 17:22
Imaš cijelu Timberland temu, one su ti vodonepropusne, a slika i iskustava imaš kolko te volja.

Allexis
28.11.2010., 17:32
moja preporuka panama jack ....modele imaš na njihovoj službenoj stranici --> http://www.panamajack.es/index.php?idCountry=18

imam ih sad već dosta godina i jako sam zadovoljna....tople su, cijele iznutra podstavljene krznom, imaju gumu protiv klizanja, ne propuštaju, idealne za bljuzgu, kišu, led, snijeg...

kod nas ih drži peko...

Arienrhod
28.11.2010., 18:17
Vec sam dvoje cizme kupila u Guliveru, moguce da su razlicite marke, ali niti jedne nisu propustile vodu. Tako da vjerujem da Guliver drzi dosta kvalitetne cizme. Jedne klasicne sam nosila 4 godine i nisu niti jednom propustile vodu.

NinaLady
28.11.2010., 18:50
moja preporuka panama jack ....modele imaš na njihovoj službenoj stranici --> http://www.panamajack.es/index.php?idCountry=18

imam ih sad već dosta godina i jako sam zadovoljna....tople su, cijele iznutra podstavljene krznom, imaju gumu protiv klizanja, ne propuštaju, idealne za bljuzgu, kišu, led, snijeg...

kod nas ih drži peko...

Danas sam ih vidjela i u Humanicu :)
Čini mi se da i tamo ima dosta tih vodonepropusnih modela :top:

Durga
28.11.2010., 18:53
Vec sam dvoje cizme kupila u Guliveru, moguce da su razlicite marke, ali niti jedne nisu propustile vodu. Tako da vjerujem da Guliver drzi dosta kvalitetne cizme. Jedne klasicne sam nosila 4 godine i nisu niti jednom propustile vodu.

Ja imam jedne kožne čizme iz Gulivera, plaćene :misli: između 100 i 150 eura, propuštaju stravično i ostavljaju crno po koži. Uz to su totalno neudobne, ali to nije tema. Uglavnom, obula sam ih možda tri puta i proslijedila mami.

Elektra
28.11.2010., 20:58

kod nas ih drži peko...

Kolika im je cijena otprilike?

Ja imam jedne Marte i propuštaju mi :mad: tako da moram vidjeti nešto drugo što će biti izdržljivije, a nije da sam Marte malo platila :flop:

žalfija
28.11.2010., 21:15
Tu su negdje između 900 i 1100 kn, zavisi od modela, ja sam gledala neki dan,
al' sam na kraju uzela neke slične talijanske no name bakandže za duplo manje love.
Totalno su lijepe, zasad ne propuštaju i noga mi je topla, smrzla sam se lani u martama. :cheer:

Ispalo je da imaju i stranicu. Baš sam zadovoljna. Ima ih u Planet obući.

Evo ove u najdonjem redu.

http://www.filanto.it/home_eng.htm

edit: klikni na Filanto i prvo na men's kolekšn, pa onda na women, jerbo se inače otvara kolekcija za ljeto.:)

Allexis
29.11.2010., 14:20

Ja imam jedne Marte i propuštaju mi :mad: tako da moram vidjeti nešto drugo što će biti izdržljivije, a nije da sam Marte malo platila :flop:

između 800 i 1500 kn, ovisno o modelu i visini....imaš sve modele na njihovoj sranici zajedno s cijenama....
moja cima je nosila marte, ali joj je u njima hladno, pa je kupila panama jack waterproof za vlažno vrijeme jer je htjela biti sigurna da ne propuštaju....iznutra su skroz podstavljene....platila u peku 1100 kn...radi se o ovom modelu --> http://www.panamajack.es/en/catalogo/woman/boots/basic-30/0242B19170/1/

ja imam 2 modela, oba od brušene kože, skroz podstavljene krznom....jedne kupljene prije 5 godina (950 kn), druge prošle godine (550 kn na sniženju)....redovito stavljam sprej za impregnaciju i ne propuštaju...

nickolina
29.11.2010., 20:38
ček malo, znači cipele/čizme od brušene kože mogu ići na kišu/snijeg??
i ne ostaju nikakve točke ili fleke od vode na njima?
pa ja cijeli život živim u zabludi! :D ozbiljno, nisu mi nikad djelovale kao da mogu podnijeti ikakvu vlagu pa ih nisam nikad ni kupovala.. :o

a kako je s onim bijelim flekama nakon snijega? ja sam zbog njih na rubu suza i mislim da ću morati 2 para čizama baciti u smeće koliko se jako vide, i ničime ih ne mogu ukloniti.. :(

Elektra
29.11.2010., 21:10
Znači, ne gine mi 1000kn za nove šuze? :( Hvala @žalfija i @Allexis :)
A nadam se da ću onda pronaći nešto za te pare. Inače, imam ja jedne ok čizme, ali me živcira što ih moram navlačiti jer lani nisam našla nijedne koje bi mi pasale a da imaju patent, a ove koje sam kupila su i tople i sve, ali moram kupiti uske traperice jer niš drugo u njih ne stane :rolleyes: tj. stane, ali izgleda debilno :o

žalfija
30.11.2010., 01:11
pa ja cijeli život živim u zabludi! :D ozbiljno, nisu mi nikad djelovale kao da mogu podnijeti ikakvu vlagu pa ih nisam nikad ni kupovala.. :o

a kako je s onim bijelim flekama nakon snijega? ja sam zbog njih na rubu suza i mislim da ću morati 2 para čizama baciti u smeće koliko se jako vide, i ničime ih ne mogu ukloniti.. :(

Prvo sprej za impregnaciju, a kasnije sprej za brušenu kožu i četka.:D

Evo ja danas uzela veeeeliki Erdal (http://www.vtrslovakia.sk/sortiment/vtr_erdalvaterstop_450.jpg)u Bipi, 30-tak kunica, pošpricaš i vozi, pošpricam s njime i jaknu i torbu i...

Allexis
30.11.2010., 12:05

moje idu, jer ja obožavam brušenu kožu tako da nikad nisam kupovala običnu....cipele i čizme su mi doslovno sve od brušene kože, osim jednih na petu koje su od obične....

ne znam kako ostali brendovi, ali moje PJ ne propuštaju....redovito nasprejam s onim sprejom za impegranciju, uvijek kupujem neki žuti u peku...kad dođem izvana, samo ih očistim četkom da maknem prljavštinu i ne ostaju nikakve mrlje od soli....al zato moja frendica muku muči sa tim mrljama....ona ima emu i ne samo da su joj ostale te fleke, već i propuštaju, a isto su brušena koža...tako da vjerojatno ovisi o proizvođaču i kvaliteti....

primjetila sam da je puno teže maknuti sol s obične kože....moja sestra ima crne kožne čizme...to treba sat vremena dobro četkati četkom, pa opet i opet....onda namazati kremom i izglancati četkom....ali kako se to prima, nevjerojatno...kao da se upije u kožu i ne želi van :flop:

grgica
01.12.2010., 11:40
Nikako da odgovorim na ovu temu, a imam preporuku! IMAC cipele i čizme su lijepe, kožne i iskušano nepropusne. Povišene cipele na žniranje cca 460 kn, čizme cca 700 kn, s membranom IMAC Tex. Stvarno ne propuštaju! Malome svake godine kupim njihove visoke cipele s membranom.

Jučer sam baš gledala, nepropusne čizme su im prekrasne, imaju neke onako "sleek" (koja je ono naša riječ?!" :misli: :o :englishoverdose: ) crne, a i od brušene kože s krznićem na vrhu, malo sportskije, preslatke, crne i smeđe! :cerek:

Ima ih nešto malo u Peku, a kod nas u Rijeci nešto više (i cipele i čizme!) u Obući Rijeka, ne znam ako ima njihovih trgovina u Zagrebu.

artemida7
01.12.2010., 11:46
ja sam kupila u planet obuća ili svijet obuća, ne znam kako se sad zove jedne crne čizme, došle su me 239kn i za sad hodala danas par puta po snijegu, jedno 45 minuta minimalno, po lokvama, po kiši još prije i nisu propustile, niti davaju naznake propuštanja. mislim da su čak ručno šivane. kupila sam ih prije nekih 3 tjedna mislim i za sada ne propuštaju. nisu do koljena, ni do polovice noge, već malo kraće, ali dosta duže od gležnja. meni su super. i mogu konačno nositi suknju po elementarnim nepogodama uz te čizme :D

Rock'N'Roll
01.12.2010., 13:08
ja (:o) sam si za 18.-ti rođendan poklonila marte :cerek: bila je to najbolja investicija u mom mladom životu.
već dvije godine nosim tih 800 kuna ponosno, sa stilom i ne moram se brinuti pada li kiša, snijeg, mix kiše i snijega...marte sve podnose!
jako su tople, malo teške za duge staze, ali u svakom slučaju neprocjenjive!

Rock'N'Roll
01.12.2010., 13:10

ozbiljno?
visoke (do koljena) ili niže? gdje si ih kupila?
naprosto ne mogu vjerovati. prvi put da čujem da nekomu propuštaju marte :(
meni su moje svetinja po ovom vremenu...

sun.shine
01.12.2010., 13:12
ja (:o) sam si za 18.-ti rođendan poklonila marte :cerek: bila je to najbolja investicija u mom mladom životu.
već dvije godine nosim tih 800 kuna ponosno, sa stilom i ne moram se brinuti pada li kiša, snijeg, mix kiše i snijega...marte sve podnose!
jako su tople, malo teške za duge staze, ali u svakom slučaju neprocjenjive!

Prvi put čujem da netko hvali marte zbog topline. :ne zna:
Marte ne propuštaju - dok ne puknu na pregibu. Dobre su za gužvovite koncerte kad znaš da će te izgaziti.

Ako autorici teme ne treba osobita elegancija, preporučujem da pogleda pdf Planinari i teme o gojzericama.

Allexis
01.12.2010., 13:18
ozbiljno?

bilo je na temi o martama...dosta njih se žalilo da im propuštaju...

electric_barbarella
01.12.2010., 13:18
meni su marte isto onak....volim ih ali nisu bas ni tople ni vodonepropusne
jako lako voda udje izmedju zniranaca i lako se natopi onaj gornji sloj, a ispod nema nikakve zastite u vidu podstave
ajd mozda i nece promociti tolko ali sigurno mi nisu pretjerano tople :ne zna:

da odgovorim autorici topica, ja sam si kupila Dockersice u Humanicu i zasad se drze onak...dobro...nisu bas za snijeg do koljena ali za ovakvu bljuzgu kakva je danas su super
420 kn

Rock'N'Roll
01.12.2010., 13:23
Prvi put čujem da netko hvali marte zbog topline. :ne zna:
Marte ne propuštaju - dok ne puknu na pregibu. Dobre su za gužvovite koncerte kad znaš da će te izgaziti.

Ako autorici teme ne treba osobita elegancija, preporučujem da pogleda pdf Planinari i teme o gojzericama.

a ja, opet, prvi put čujem da ne valjaju. meni su dosta tople.
nisam čitala temu gdje se žale na njih, pa ne znam. ali, gotovo sve moje frendice imaju ih godinama i nisam čula da se itko dosad žalio.
no, dobro...:ne zna:

dora
01.12.2010., 13:23
U potrazi za cipelama za mokro vrijeme koje ne propuštaju temu otvaram jer ih je poprilično teško naći.
Zanimaju me vaša iskustva, gdje ste si kupili, kakve cipele i po kojoj cijeni? Koliko ste zadovoljni njima i preporučate li ih? Slike dobrodošle :)

Po snjegu i kisi najbolje su mi Marte.
Made in England, po mogucnosti - iako i ove iz Čine imaju svijetlih trenutaka (moje kineske ne propustaju, al generalno se ljudi zale na kvalitetu izrade i propustanje) :D

Za kisu mogu i ARTice, ne pustaju, al za snjeg nisu nikako, sklizu se ko lude. Prosle godine sam se skoro ubila izasavsi van u njihovim cizmama :rolleyes::D

Made in England Martensica kod nas nema, ja svoje kupila u Britaniji.
Sve kod nas su iz Čine :zubo:

ARTica ima u Šubiduu.
Cijene? Cipele 800+ kuna, cizme 1200+.
Marte su nesto jeftinije, od nekih 500-600 do 1000 (cca).

Cetripenula
01.12.2010., 13:26
Eto, moje Marte propuštaju, hladno mi je u njima, a i brate mili papak mi se usmrdi užas (očito su mejd in čineska). Možda se odvažim na jedan model PJ, vidim da ima krasnih.

hySTeria
01.12.2010., 14:45
moje marte isto propuštaju. ove novije. mejd in čajna.

jedne imam već pun kufer dugo, brijem da kojih 10 godina, čak i više, i te mi u životu nisu propustile (te nisu mejd in čajna). i onda kad sam ih već pošteno iznosila, išla sam kupit nove (pošto su mi ove fakat bile super i za kišu i snijeg, bljuzgu, sve), a kad ono - čorak.
evo, sad maloprije došla doma, čarape mokre da mokrije ne mogu bit.
ode 1200 kn kvragu.

grgica
01.12.2010., 14:57
Ja sam svoje marte kupila još 1999., made in England naravno, onda su mislim još sve bile engleske... Nevjerojatno nepropusne, osim kad sam nekoliko puta doslovno zaronila nogu u duboku lokvu (za neke stvari ipak samo gumenjače :D). Uvijek ih nosim za na snijeg (ono malo puta što odem na Platak), unutra planinarske čarape pa da vidiš suho i toplo!
Kineske nisam još probala i mislim da neću, jer ne mislim kupovati još jedne marte. Stilski su ograničavajuće pa su ove jedne koje se još uvijek dobro drže sasvim dovoljne. Ove moje su osim toga i teške za hodanje (imam one s metalnom kapicom). Zato sam ove godine kupila tip klasične sajmonke s Gore Texom u Ari, udobne i lagane kao papuče, ne puštaju ni p! :)

Eklektika
01.12.2010., 15:37
Koliko padne cijena Panama Jack čizmi u Peku kad su sniženja? Se sjeća netko? :misli:

Allexis
01.12.2010., 18:30
40 %

mareija
01.12.2010., 18:35
a kad bude snizenje? :D

ida.
02.12.2010., 12:56
bok! zna li možda netko da li ima negdje u Zagrebu ovih Panama Jack čizmi http://www.panamajack.es/es/catalogo/mujer/botas/mirabella/5M01B35010/1/ ? Gledala sam u Peku u Ilici i Vlaškoj, tamo ih nema. Jel inače Peko u Ilici ima najveću ponudu Panama Jack čizmi u Zagrebu?

Eklektika
02.12.2010., 16:36
Ima i u AM-u i CC1. E baš sam se sad zapalila da kupim PJ ove zime, probat ću čekati sniženja. Nisam znala da su nepropusne, ono bile su mi ok vizualno, ali sad kad čujem da su sigurne za zimu i kišu, super!

xiola bleu
02.12.2010., 17:40
merrell oslo (http://www.merrell.com/UK/en-gb/Product.mvc.aspx/W-F-F/15692W/0/Women/Footwear/Filters/Womens/Oslo-Waterproof), podosta para, podosta muzike. probala sa huntersicama, nejde po zimi jerbo nisu postavljene, smrzava mi se noga i na tri sloja vunenih/kašmir čarapa.

Allexis
03.12.2010., 00:19
bok! zna li možda netko da li ima negdje u Zagrebu ovih Panama Jack čizmi http://www.panamajack.es/es/catalogo/mujer/botas/mirabella/5M01B35010/1/ ? Gledala sam u Peku u Ilici i Vlaškoj, tamo ih nema. Jel inače Peko u Ilici ima najveću ponudu Panama Jack čizmi u Zagrebu?

taj model su držali prošle godine, ja sam kupila takve tamnosmeđe....ono što su imali prethodne godine, obično ne dobivaju opet...

peko ima u CC1, AM i AC

Bili Cvitak
03.12.2010., 09:04
ja također kupila niske cipele-marte koje mi nisu nešt posebno lijepe al mi je bitno da ne propuštaju vodu, a propustile mi nisu još ni jednom u 2 godine. cipela je udobna i topla:top:

Elektra
03.12.2010., 09:48
ozbiljno?

Da, ozbiljno. :D
Kupila sam ih u Zg prije 2 godine :misli: Pa, nije da prvi put čujem da nekom propuštaju marte, a moram priznati da čak ni nisu nešto tople.

I imam one nekakve gležnjače.

Gloria Lewis
03.12.2010., 10:08
Ja isto imam gležnjače, ali sam ih kupila prije 9 godina. Isto propuštaju, nisu za snijeg jer se možeš ubiti u njima koliko se skližu i noga se u njima grozno smrzne. Uglavnom, novac bačen u vjetar.

mareija
03.12.2010., 11:01
trebam iskustvo od vas cura koje imate bronx reno. :cerek:

Dajte mi recite rasiri li se s vremenom sara cizme (i formira po nozi), zanima jer mi se cini da su dosta uske gore i da ih je full tesko obuti, a kamoli u njih ugurati traperice (da se razumijemo inace imam tanke listove i sve su mi cizme uvijek presiroke, a ove mi se pak cine preuske :eek:)?!

Allexis?! Ti ih imas cini mi se :cerek::s

Allexis
03.12.2010., 12:00
ako misliš na one od brušene, imam ih ja.....2 modela, plavi i cognac....jako su uske, ali s obzirom da imam uske listove bez problema u njih stavim traperice....nosim ih stalno, ali se nisu nešto raširile...eventualno nakon par nošenja ih lakše navučeš nego kad ih probaš u trgovini....
ako možeš staviti u njih traperice, onda je to to...

al to baš nisu čizme za kišu...ja ih nosim samo kad je suho vrijeme i snijeg...po bljuzgi i kiši ne....iako, jučer me zatekao pljusak u njima, nisu promočile....al dal su za onaj pravi jaki pljusak kad kiša stalno pada i budeš mokar do koljena :ne zna:

cocorina
03.12.2010., 19:08
Ja sam danas ugledala lijepe čizme u Bershki, kožne... Koštaju 600 kn, ako se ne varam, šta mislite jel bi bile ok za bljuzgu i snijeg? Ne mogu sliku naći sad :zvrko:

Rock'N'Roll
03.12.2010., 19:16
Da, ozbiljno. :D
Kupila sam ih u Zg prije 2 godine :misli: Pa, nije da prvi put čujem da nekom propuštaju marte, a moram priznati da čak ni nisu nešto tople.

I imam one nekakve gležnjače.

šteta. ja, eto, kažem da je meni prvi put da takvo nešto čujem jer nisam dosad čitala teme o martama. dada, ja isto imam te gležnjače.
očito ovisi kako kome...:ne zna:

Velika_kokos
04.12.2010., 16:34
ja danas kupila ove http://shop.ivancica.hr/proizvod/663/
pa cemo vidjet kako ce se ponasat na kisi.

147
05.12.2010., 15:44
ja danas kupila ove http://shop.ivancica.hr/proizvod/663/
pa cemo vidjet kako ce se ponasat na kisi.
dok zapravo ne vidiš kako se ponašaju na kiši predlažem ovu temu http://www.forum.hr/showthread.php?t=591569

Ja sam danas ugledala lijepe čizme u Bershki, kožne... Koštaju 600 kn, ako se ne varam, šta mislite jel bi bile ok za bljuzgu i snijeg? Ne mogu sliku naći sad :zvrko:
:zvrko:

Velika_kokos
05.12.2010., 19:56
dok zapravo ne vidiš kako se ponašaju na kiši predlažem ovu temu http://www.forum.hr/showthread.php?t=591569

:zvrko:

idem... vratit cu se nakon prve kise, nadam se :-)

Brontosaur
05.12.2010., 20:06
kupila marte :D
danas ...
to mi je sad osjećaj kao ono kada dugo nemaš kvalitetan i izdržljiv proizvod (primjerice jedeš čitave godine paštetu) i onda zaželiš jednom nešto tako dobro, predobro, i posegneš rukom (...u novčanik :lol: ) i odabereš tu stvar za koju znaš pouzdano (99.9 %) da će funkcionirati ... kako bi rekli u vojsci ''poduzeti stroge mjere osiguranja'' i kupiš na kraju cipele za koje nećeš morati sam 'misliti', već će one 'misliti' za tebe i osigurati toplu i suhu nogu cijele zime :cerek:

147
05.12.2010., 21:18
idem... vratit cu se nakon prve kise, nadam se :-)
drzim ti fige! :)

eMeM
06.12.2010., 20:08
Evo gledala sam Frodo čizme premda piše tamo za djevojčice ali ima brojeva do 40 :D ima zanimljivih modela, zanima me da li netko ima iskustava sa tom markom i njihovom vodonepropusnosti :confused:

Ina100
11.12.2010., 16:48

GULIVER cipele su totalno smeće!!!!! Potpetice se preokreću u roku od pola sata, neudobne-užas!!! Nije vrijedno novaca curke:flop:

Eklektika
28.12.2010., 20:44
Cure, jeste komentirale ovaj model Marti... nažalost, nema sličnih Bronxica 39 broj o kojima smo pričali... sad se prebacujem na ovaj model, osim ako mi kažete da je prehladno u njima i da puštaju... ne bi ih nosila po bljuzgi i snijegu, ali opet... jesu udobne? Nisam ih još probala, samo sam ih registrirala, sutra idem u potragu.

http://www.shoebedo.com/images/products/920.png

Allexis
28.12.2010., 21:11
eklektika, koje si ono bronxice tražila :)

Eklektika
29.12.2010., 09:14
One Bronx boots Reno... sive, crne, tamnoplave... nema u Transportu u CC1... :(

Yuna
29.12.2010., 09:57
Imam troje cizme, ali jedina obuca koja ne propusta a i topla je su Nike tenesice :top:

Allexis
29.12.2010., 11:09
One Bronx boots Reno... sive, crne, tamnoplave... nema u Transportu u CC1... :(

probaj nazvati njihove trgovine, u CC1 sve brzo ode jer je najposjećeniji....
tako sam ja napravila prošle godine, nazvala do zadnjeg... i na kraju je bilo mog broja u WG, rekla sam da mogu doći za 2 dana, pustila ime i broj moba i prodavačica mi je sačuvala...samo kažeš da tražiš bronx reno od brušene kože koje ima jennifer aniston na reklami :D

mislim da su sada snižene 30 % pa su 645 kn...

imaš brojeve telefona na njihovoj stranici --> http://www.transport-footwear.com/

Eklektika
29.12.2010., 11:44
Divna si. :grli: Idem odmah zvati.

Allexis
29.12.2010., 11:55
nadam se da ćeš naći :)...tako je jučer jedna forumašica isto zvala transporte po zg i uspjela naći narančaste cipele :)

Eklektika
29.12.2010., 12:26
Evo, zvala, nema. Plus, oni to ne zovu "Reno" nego "Pilot". :misli:

Allexis
29.12.2010., 13:19
vjerojatno zato jer na kutiji pod materijal piše pilot leather - suede...
iako pod model piše reno...

ja ću opet naručiti s butyka, ovaj put chilly boju --> http://www.butyk.co.uk/prod/show/9685/Shoes_Boots_Bronx_Reno_13285.html

imaš svih boja na toj stranici, pogledaj ispod čizmi malo dolje...

Eklektika
29.12.2010., 13:27
Ima divnih, taj site je generalno odličan. Sad radim na tome da nađem nekog s one strane granice. Dosta mi je tog što smo izvan EU i dosta mi je carina! :zubo:

edit: jao što su dobre ove čili. divne!

kpavli
02.01.2011., 13:41
evo samo da vas obavijestim prije nekoliko dana kupila panama jack gležnjače, stiefelkonig cc1 zagreb, lijepe nemaju unutra krzno ali su mi super...

kpavli
02.01.2011., 18:54
evo samo da vas obavijestim prije nekoliko dana kupila panama jack gležnjače, stiefelkonig cc1 zagreb, lijepe nemaju unutra krzno ali su mi super...

i evo testirane, nije u njima hladno i ne propuštaju!!!!!!!!! prezadovoljnaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa :cerek:

Lilit
02.01.2011., 20:42
ja danas malo trazila tako neke cipele za zimu (prosla cc1 i arena centar i cc1 ima puno bolji izbor)
ugl evo sta je meni zapelo za oko
Timberlandice i dalje preskupe i prebrane :ne zna:
ima hrpa ali doslovce hrpa fejk Timberlandica, od onih u sketchersu i office shoesu koje mislim da su okej do onih u mass shoes koje mislim da su shit jer su 200nak kuna :ne zna:
ove iz Peka su jako jako tople ali su dosta visoke oko 600kn
nemoze slika pa evo link (http://www.peko.hr/Zenska/tabid/62/p/113149/ProductID/85/CategoryID/29/language/hr-HR/Default.aspx)
ove su isto iz peka, ima ih u dvije boje i puno ljepse su na nozi nego ovako na slici ili na polici oko 600kn
http://www.panamajack.es/documentos/imagenes/slideshow/20101026101005-panamajack-booty-alpina-vagabond-L.jpg
ovih ima u transporteru, zaboravila sam cijenu a i neznam za brojeve jer u transporteru vise od niceg nemaju broja :(
http://demandware.edgesuite.net/aadj_prd/on/demandware.static/Sites-GB-Site/Sites-CATALOG/en_GB/v1293794734081/products/productdetail/FW8FB01463_921_FNT.jpg

i vidjela sam jos jedne predivne u transporteru ali naravno nije bilo broja :( a neznam kako se zovu pa ih nemogu linkat

ugl u zgb je ponuda nikakva, sve je rasprodano valjda kako su temp pale cijeli zgb pokupovao takve shuze, najvise ima tih kao za 200-300 i slicno kuna (ima i shoeboxu) jedne prekjut onako zelene crvene ili bez ali neznam koliko je to toplo i vodonepropusno s obzirom na cijenu :ne zna:

KimmyKey
02.01.2011., 20:44
Ovu zimu prvi put kupila Timberland-tke, klasičan model "za drvosječe" samo u boji leda:top:, definitivno prošle atest na sve vremenske uvijete od snijega do koljena do vode do gležnjeva.... Savršene ! Ne propuštaju ! A održavanje je milina -bez gumica i bez sprejeva svoje čistim deterđentom za suđe i spužvicom i.... ništa!:s
Što se gumenih čizma tiče, ciljala sam na Tommy Hilfiger, ali odustala jer ona guma izgleda prejeftino i kao iz doba Jugoplastike....
Geoxice iz nove kolekcije jesen zima u sivoj ili ljubičastoj boji sa bjelom gumom su definitivno best buy i što je najvažnije - fakat -"dišu"

kpavli
03.01.2011., 00:04
mislim ljudi da se isplati dati 600, ma i 900 kn za zimske čizme, to je nešto u što ulažete i što će vam trajati, nemožete zimu provesti u čizmama od 100 kn....skupo je ..ali ako vam traju npr. 5 god to je kao da ste svaku godinu izdvojili 100 kn za šuze...zato samo hrabro, nemojte popit 5 kava tjedno nego 1 ...malo priuštedite i počastite se s nekim dobrim panama jack ili timberland čizmama, nećete požalit!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

panties
03.01.2011., 12:00
mislim ljudi da se isplati dati 600, ma i 900 kn za zimske čizme, to je nešto u što ulažete i što će vam trajati, nemožete zimu provesti u čizmama od 100 kn....skupo je ..ali ako vam traju npr. 5 god to je kao da ste svaku godinu izdvojili 100 kn za šuze...zato samo hrabro, nemojte popit 5 kava tjedno nego 1 ...malo priuštedite i počastite se s nekim dobrim panama jack ili timberland čizmama, nećete požalit!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

ima ljudi koji ne vole da im odjeca i obuca traje 5 godina vec se sezonski oblace, sto je skroz okej, i ti ljudi radije kupe od 200kn da im traje jednu zimu nego od 1000 da im traje 5 zima.

Ruralna
03.01.2011., 12:05
merrell oslo (http://www.merrell.com/UK/en-gb/Product.mvc.aspx/W-F-F/15692W/0/Women/Footwear/Filters/Womens/Oslo-Waterproof), podosta para, podosta muzike. probala sa huntersicama, nejde po zimi jerbo nisu postavljene, smrzava mi se noga i na tri sloja vunenih/kašmir čarapa.
Ove su provjereno dobre?
Vidjela sam ih u dućanu, u nekoj predobroj boji, čak se ne sjećam da su nešto strašno koštale, možda nekih 1000-1200kn :misli:

Za kisu mogu i ARTice, ne pustaju, al za snjeg nisu nikako, sklizu se ko lude. Prosle godine sam se skoro ubila izasavsi van u njihovim cizmama :rolleyes::D

Artice su mi za sada (dok bolje ne probam) najdraže zimske čizme, ali ipak na većoj kiši propuste.:ne zna:

*jezebel*
03.01.2011., 13:11
Ove su provjereno dobre?
Vidjela sam ih u dućanu, u nekoj predobroj boji, čak se ne sjećam da su nešto strašno koštale, možda nekih 1000-1200kn :misli:

Artice su mi za sada (dok bolje ne probam) najdraže zimske čizme, ali ipak na većoj kiši propuste.:ne zna:

ako ti se svidjaju, probaj merrellice, ne bi trebale razocarati. bas i nisu slicne, ali ja imam njihove thermo arc i nisu propustile. plus sto ne zuljaju i sto su prilicno tople. ne znam kakve su na -20, ali ja cijelu ovu zimu hodam u njima u tankim stopalicama i nijednom nisam osjetila da mi je hladno za noge.

Eklektika
10.01.2011., 13:22
gdje ste vidjeli te merrellice kod nas? vidim po netu da ih kao ima na sve strane, a ja ih nigdje nisam registrirala... :ne zna:

usput, cure, koji sprej za impregnaciju koristite?

Allexis
10.01.2011., 13:37
ovaj žuti lijevo --> kemplast waterproof spray...kupila u office shoes...

http://t2.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcTZd23SJ1lshzpqYM5rvsmwYyrrjmqGq m1uAx89N7IQpWXQPeue

uskoro će se potrošiti, pa mislim da ću si naručiti sa celtic sheepskina --> http://www.celtic-sheepskin.co.uk/footwear/cleaning-care-products/

-zvrkica-
10.01.2011., 14:29
Ja sam si za zimu kupila Legero čizmice :cerek:
Poprilično su skupe...al ipak, gledam to ko višegodišnju investiciju :D Lako kupim još neke za male novce za šminku :D

http://www.gore-tex.co.uk/remote/Satellite/products/footwear/all/3/1?sort1=legero&sort4=boots#

Eklektika
10.01.2011., 15:38

uskoro će se potrošiti, pa mislim da ću si naručiti sa celtic sheepskina --> http://www.celtic-sheepskin.co.uk/footwear/cleaning-care-products/

Jesi zadovoljna s tim Kemplastom? Misliš da je ovaj drugi bolji? Jel dostavljaju kod nas? Koja je razlika u novcima? Tnx!

Allexis
10.01.2011., 20:56
zadovoljna sam, ne pušta mrlje, ne propuštaju mi čizme....al znaš kako ide, uvijek želiš probati nešto novo :D

iako na kraju ništa sa celtica, ne dostavljaju u HR sprej, al ću zato uzeti ovo čudo za torbu --> http://www.celtic-sheepskin.co.uk/footwear/cleaning-care-products/loving-my-bag/

imam jednu torbu od ovčje kože, a nisam znala čim je očistiti...mislim da je ovo idelano za to...

cijena kemplasta je oko 30 kn..

Lilit
07.10.2011., 22:35
ja bi model kao timberland
s vunicom unutra
ali da su kozne izvana a ne brusena koza
postoji li to?
:zubo:

Allexis
08.10.2011., 10:51
probaj vdjeti panama jack, imaju modele kao timberland --> http://www.panamajack.es/en/catalogo/woman/boots

cima ima njihove baš kožne, iako nisu one timberland model, već su njene bambina, tamnosmeđe...

fairy_dea
08.10.2011., 16:37

http://t2.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcTZd23SJ1lshzpqYM5rvsmwYyrrjmqGq m1uAx89N7IQpWXQPeue

uskoro će se potrošit[/url]

a cijena? jel to moze i za uggsice :confused:

Allexis
08.10.2011., 17:48
to je najobičniji sprej za impregnaciju brušene kože, 30 kn....ne znam, jel to može na uggsice, probaj pitati na njihvoj temi :ne zna:

Supika! :)
08.10.2011., 23:14
moj brat je prošle godine kupio timberlandice i lijepo je na njima pisalo da su vodonepropusne, kad ono - propuštaju na jutarnju rosu! :kava: mama i ja mu nismo vjerovale dok nije došao doma mokrih nogu do rista :504: odnio ih je zamijenit i s novim parom ista stvar. :mad: preloše...

Allexis
08.10.2011., 23:22
moja sestra je nedavno kupila isto Timberland deklarirane waterproof, sive....nadam se da ne budu propuštale...te su joj se najviše sviđale....iako su takve isti model Panama Jack kvalitetnije, al nema sivih....postoje takve Dockersice, al o njima ništa ne znam :ne zna:

pika2711
09.10.2011., 11:11
ja imam timberlandice one zute s krznom unutra meni nisu nikad propustila.imam ih vec 1 god i prosle su snijeg,kisu,bljuzgu cijelu zimu sam samo njih nosila i nikad ni kapi..a da ne govorim kako su tople :):cerek:
a sad trazim nesto malo vise casual...isto da imaju krzno unutra jer je meni uvijek hladno :P ali da su visoke do ispod koljena i kozne vani i naravo vodonepropusne. :D jel zna netko di ima takvo sto? osim ovih panama jack..ne svida mi se to..ja trazim vise casual cizme za na suknje i sl

panties
09.10.2011., 11:15
ja imam timberlandice one zute s krznom unutra meni nisu nikad propustila.imam ih vec 1 god i prosle su snijeg,kisu,bljuzgu cijelu zimu sam samo njih nosila i nikad ni kapi..a da ne govorim kako su tople :):cerek:
a sad trazim nesto malo vise casual...isto da imaju krzno unutra jer je meni uvijek hladno :P ali da su visoke do ispod koljena i kozne vani i naravo vodonepropusne. :D jel zna netko di ima takvo sto? osim ovih panama jack..ne svida mi se to..ja trazim vise casual cizme za na suknje i sl

ista stvar :D
ako su noge mokre, meni su se oznojile unutra, jer su te cizme jako tople. imam jos jedne timberland (djecije :D) i ni one ne propustaju...

panama jack su mi nedosanjani san. ovdje u peku je bio jedan jedini par, mali broj, i iz neke sezone iz 1996. godine

pika2711
09.10.2011., 11:49
a gdje ima kod nas za kupit gorotex cizmi? ili ima nek web str s koje bi mogla narucit? vidjela sam par zanimljviih modela..pise da su vodonepropusne, jedino neznam kolike su im cijene i dal ove prve i zadnje imaju krzno unutra?:ne zna:
http://www.gore-tex.co.uk/cms-images/941/260/FTW-1477_200,0.jpghttp://www.gore-tex.co.uk/cms-images/350/816/FTW-10869_200,0.jpghttp://www.gore-tex.co.uk/cms-images/247/481/FTW-11643_200,0.jpg

Supika! :)
09.10.2011., 14:19
hoćete reć da su ženski modeli kvalitetnijih od muških? :D možda, al moje ih noge neće vidjeti...

inače, prošlu zimu provela sam u zarinim čizmama + debela čarapa. nisu bile deklarirane kao vodootporne, ali ipak nisu propuštale. al to je igranje na sreću... ove godine planiram svratit u peko :D

Rilly
09.10.2011., 15:23
nema do timberlend-a
najbolje cipele ikad,vrijede svaku kn:cerek:

Lilit
20.11.2011., 18:51
kakve su sketchers?
npr ove
http://www.voodooshops.com/images/products/1343.jpg
jel ta vuna ful unutra ili samo pri vrhu?

koje imaju vunu ful a da su modelom djir timberlandica?

Hathor
20.11.2011., 19:27
probaj vdjeti panama jack, imaju modele kao timberland --> http://www.panamajack.es/en/catalogo/woman/boots

cima ima njihove baš kožne, iako nisu one timberland model, već su njene bambina, tamnosmeđe...
Postoji li mogućnost da ima još ovakvih kao na ovom linku, možda ove prve u zadnjem redu? Netko vidio?

Anssi
20.11.2011., 19:43
Da li netko zna gdje ima ovih timbica, po Zgb-u??? Prelijepe suu!!

https://d3d71ba2asa5oz.cloudfront.net/60056308/images/916625.jpg

pika2711
20.11.2011., 22:25
Da li netko zna gdje ima ovih timbica, po Zgb-u??? Prelijepe suu!!

https://d3d71ba2asa5oz.cloudfront.net/60056308/images/916625.jpg

imas u office shoes-u i u tiberland ducanima.ilica i cvjetni

Allexis
20.11.2011., 22:36
Postoji li mogućnost da ima još ovakvih kao na ovom linku, možda ove prve u zadnjem redu? Netko vidio?

ako misliš na felia model (http://www.panamajack.es/en/catalogo/woman/boots/felia/0227B19170/1/), ima ih u peku (http://www.peko.hr/Zenska/tabid/62/p/117093/ProductID/944/CategoryID/28/language/hr-HR/Default.aspx)...cima ima te, iznutra su skroz podstavljene krznom, deklarirane su kao nepropusne i dosad joj nijednom nisu propsutile bez obzira na pljusak, bljuzgu, snijeg...

Allexis
21.11.2011., 11:46
transport je počeo prodavati Pajar Canada (http://www.pajarcanada.eu/) obuću...deklarirano vodonepropusne...

al meni se ništa od toga ne sviđa :(

diorella
21.11.2011., 12:27
a, nisu ni meni nesto. Laverne model mi je ok, ali nista posebno.

Anssi
21.11.2011., 12:42
imas u office shoes-u i u tiberland ducanima.ilica i cvjetni

ajmee!! jesi sigurna da je baš ovaj model točno u ovoj boji?? jer već su me poslali na x mjesta, ali to nisu bile te, smeđe-ljubičaste, već obične čokoladne smeđe.. pa samo samo zazujala ... hvala ti puno!! :cerek:

kodo
21.11.2011., 13:13
ja imam kikersice i ništ ne propuštaju:kava:

BANANAFISH
21.11.2011., 13:25
a, nisu ni meni nesto. Laverne model mi je ok, ali nista posebno.

Issati, pa kave su ovo cijene? Po 330 Eur-a.Koliko koštaju u transportu?

pika2711
21.11.2011., 20:30
ajmee!! jesi sigurna da je baš ovaj model točno u ovoj boji?? jer već su me poslali na x mjesta, ali to nisu bile te, smeđe-ljubičaste, već obične čokoladne smeđe.. pa samo samo zazujala ... hvala ti puno!! :cerek:

e sad ne mogu 100% rec da su to te...pa najbolje ti je naci na netu brojeve ducana i onda nazoves i kazes tocno koji model trazis da ne setas okolo :) na web str od office imaju samo ovaj model: http://www.officeshoes.hr/modeli/21691.jpg mozes ih naruciti preko on line-a ili zvati pa provjeriti u kojem office shoesu ih imaju ili pitati za taj drugi nizi model koji trazis a da oni odmah znaju koju boju ciljas.
inace sto se tice bas timberland ducana imas u cvjetnom i imas jedan kod hnk-a mislim da je to massarykova ul pa mozes tamo provjerit, a i office imas u ilici.to ti je sve blizu pa mozes brzo sve pregledat :P

Anssi
21.11.2011., 21:07
e sad ne mogu 100% rec da su to te...pa najbolje ti je naci na netu brojeve ducana i onda nazoves i kazes tocno koji model trazis da ne setas okolo :) na web str od office imaju samo ovaj model: http://www.officeshoes.hr/modeli/21691.jpg mozes ih naruciti preko on line-a ili zvati pa provjeriti u kojem office shoesu ih imaju ili pitati za taj drugi nizi model koji trazis a da oni odmah znaju koju boju ciljas.
inace sto se tice bas timberland ducana imas u cvjetnom i imas jedan kod hnk-a mislim da je to massarykova ul pa mozes tamo provjerit, a i office imas u ilici.to ti je sve blizu pa mozes brzo sve pregledat :P

You rock!!!! :P Hvala ti puno, budem ih nazvala pa provjerila :) :)

Allexis
21.11.2011., 21:18
Issati, pa kave su ovo cijene? Po 330 Eur-a.Koliko koštaju u transportu?

Pajar Canada - modeli i cijene u transportu --> https://www.facebook.com/media/set/?set=a.280939328610811.65497.164238936947518&type=3

Hathor
21.11.2011., 22:02
ako misliš na felia model (http://www.panamajack.es/en/catalogo/woman/boots/felia/0227B19170/1/), ima ih u peku (http://www.peko.hr/Zenska/tabid/62/p/117093/ProductID/944/CategoryID/28/language/hr-HR/Default.aspx)...cima ima te, iznutra su skroz podstavljene krznom, deklarirane su kao nepropusne i dosad joj nijednom nisu propsutile bez obzira na pljusak, bljuzgu, snijeg...

Ajme hvala ti puno... još samo da ih nađem i na imaju brojeve :moli:

Allexis
21.11.2011., 22:20
vidjela sam ih danas u peku kod trga tj. ilici i CC1...

btw. napisala sam i na temi panama jack kojih sve modela ima u CC1 i u kojim trgovinama...pa pogledaj i tamo...

Panda_W
21.11.2011., 22:21
You rock!!!! :P Hvala ti puno, budem ih nazvala pa provjerila :) :)

Javi usput i meni gdje ima :raspa: al ozibljno :D:cerek:

Anssi
22.11.2011., 17:04
Javi usput i meni gdje ima :raspa: al ozibljno :D:cerek:

haha a morat ću, da ne prolaziš ovu moju kalvariju :P Budem ;) :)

Lilit
24.11.2011., 08:48
Palladium "zabice"
dosle u shoe be do...
ima tko ikakve info o njima?
http://a2.sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-ash4/s720x720/391176_10150370150395283_16664820282_8694854_21372 07990_n.jpg

gordijana
05.03.2012., 13:18
Ja imam martensice visoke i evo cijelu zimu po snijegu i lokvama i ni kap vode, jedino što sam štucne ispod znala nosit dok su mi noge bile deblje jer nisam mogla skroz zategnuti pertle :D

Savršene su mi za cijelu godinu, zadovoljna sam skroz.

A možda i one neke bučice ima ih sad u raznim bojama, frendica mi ima kaže da ne propuštaju vodu al su hladne.

Beta ženka
02.12.2012., 13:53
Pozdrav!

Ima li mi netko za preporučiti čizme bez kože, a da su vodonepropusne :zubo: ? Ne preferiram gore-tex jer su modeli baš baš ružni. Cijena do 800 kn, može i H&M, Zara, Deichmann... ako vam se zalomilo da ste naletjele na neki dobar model (jednom sam "ubola" čizme s gumenim đonom i petom u Robertu, koštale 99 kn i trajale mi 2 ili 3 sezone :D).

Htjela bih crne bez pete, ali otvorena sam i za druge prijedloge. Hvala!