PDA

View Full Version : Žene, dobivate li cvijeće na poklon?

eleuthera
03.12.2010., 22:02
Bilo kakvo. :D Može i u tegli.

Koliko često dobivate, ako dobivate? jeste li ga dobivale od prijašnjih partnera također? (za one u vezi)

Nisam dobivala cvijeće. Nisu voljeli cvijeće. :D neki bi baš i rekli 'ja ne poklanjam cvijeće'. Iznimno, mislim da sam dobila za Valentinovo :rigo: ružu.

Imala sam neke ruže na zidu, sasušene, bacila sam ih. No to je još iz tinejdžerskog doba ostalo. Mislim da su mi ih možda frendice poklonile. :rofl:

Eh da, molim vas i da glasujete u anketi. Ista tema je i na MKu. :D Želimo usporedit. :o

Frea
03.12.2010., 22:07
Dobivam cvijeće i uvijek mu se veselim. Posebice ako su u pitanju ružice.Dobivam za rođendan, svetak, petak i nisam od onih koji se ježe cvijeća. Ježim se muškaraca kojim je to bezveze i glume nekakvu glumu. Glumi ti sinko gentlemana, pa da vidiš kakva ćeš raritetna faca ispast.:rofl:

Nuru
03.12.2010., 22:25
Ne baš često. Draže mi je dobit čokolatine nego ruže. Nisam ljubitelj ruža, više volim jednu drugu vrstu cvijeća kojeg ima mjesec ili dva u godini.

susannah
03.12.2010., 22:30
svega 3 puta in maj lajf.

jednom mi je frajer poklonio ruzu na cugi (to je bilo slatko :cerek:)
jednom buket ruza za rojsni dan od tadasnjeg decka
i najdrazi: takodjer za rojsni, brat mi je iz AUS dostavom poslao ooogroman buket 'poljskog' cvijeca :cerek::cerek:

nije da nesto jako volem dobivati cvijece, ali ni ne grozim ga se.
fino je to :)

Megalodona
03.12.2010., 22:32
aha, meni je to super, a i super mi je tema, mogu i slike? pliz? :D

obično dobivam ruže i ljiljane, jer njih volim. bukete ne volim.
zadnje je bilo prije par dana, kad su mi stvari pošle malo krivo i onda je donio ovu, meni lijepe boje.
http://www.4smileys.com/smileys/love-smileys/hug_smiley.gif

Sjećam se prije par godina, kad smo tek počeli hodat i bili studenti bez kune, nismo se vidjeli tjedan dana zbog ispita. A onda se nacrtao ispred moje kuće i donio mi iz svog vrta neko ljubičasto poluzimsko čudo koje je, ako ćemo iskreno, jako, jako ružno, i omotao je tu biljčicu (a iščupao pola grma) u obični bijeli A4 papir.
To cvijeće ću zapamtit :love:

i, da, od staraca obavezno svaki rođendan ili prigodu. braća su mi seljačine, od njih samo za velike stvari, iduće će bit valjda kad se udam.

u, zaboravila sam jedan prepredrag buket, od starog profesora koji mi je bio mentor. 25 šarenih ruža, za diplomu. taj imam slikan, slika je u okviru na stolu.

dainty
03.12.2010., 22:34
Nikad ništa. :o
Skoro jednom ružu, o tome sam pisala između ostalog na temi na MK. :D
A baš bih htjela dobivati cvijeće :zubo:, ali bi mi skroz debilno bilo da nekog tjeram na to, ono, aj mi pokloni, pokloni mi, pokloniiiiiiiii. :confused:

bluebox
03.12.2010., 22:37
Ne dobijam :D to mi je znak da me partner sluša i da zna što volim, što ne volim :cerek:
Ili, upravo mi je pala misao na pamet - možda mi ne poklanja cvijeće zato jer je jedan od tipova koji ne kupuju cvijeće :eek::confused:

Kako god :ne zna: ne volim cvijeće i ne dobijam ga :top:

Lolla88
03.12.2010., 22:41
dobivam, i iako volim cvijeće, draži mi je poklon neka dobra knjiga :)

Megalodona
03.12.2010., 22:45
Nikad ništa. :o
Skoro jednom ružu, o tome sam pisala između ostalog na temi na MK. :D
A baš bih htjela dobivati cvijeće :zubo:, ali bi mi skroz debilno bilo da nekog tjeram na to, ono, aj mi pokloni, pokloni mi, pokloniiiiiiiii. :confused:

sad sam morala ići na mk vidjet kako je to bilo skoro :rofl:

e, sad sam se sjetila još nečega, jednom smo išli kosit livadu pred viksom, pola on-pola ja.
on je pokosio u obliku prvih slova naših imena, i srce između, pa otišao u viksu po sok i pljugu, i slikat to s balkona da se bolje vidi.
kako nije umjetnički nadaren, nisam skužila šta izvodi nego još popizdila u sebi kako je to pokosio i sad ja moram iza njega popravljat, i pokosila sam sve do zemlje :D
i onda me poslao u 3 pizde materine neromantične i morala sam se 3 dana divit slikama, kako je to sve lijepo napravio i ideji :cerek:

edit: nije poklonjeno cvijeće, nego pokošena trava ali ja sam nekako zaključila da može ići pod ovu temu :zubo:

electric_barbarella
03.12.2010., 22:45
ne dobivam rezano cvijece zato sto manje vise svi znaju da to ne volim
ne volim pomisao da ce neki cvijet istrunut za dva dana na mom stolu, ne kuzim to :ne zna:

volim ono u tegli, e tome se jako poveselim jer uzivam da ga zaljevam i da raste

ali vise od toga volim dobiti i poklanjati cokoladu :cerek:

White Russian
03.12.2010., 22:48
Ne daruje mi cvijeće jer je to pouzdan znak da je nekaj zasral. A ja sam stroga pa se ne usudi zasrati. :D

Zhuta
03.12.2010., 22:59
Da, dobivam od njega cvijeće, ono u tegli jer takvo više volim i duže traje.

Dobivam bukete od svojih i njegovih roditelja za rođendan.

Zapravo kad malo bolje razmislim, nadobivala sam se puno cvijeća u životu, al najmanje od frajera.

Hannah 3
03.12.2010., 23:05
ja ne dobivam, moj muz zna da me to bas ne odusevljava.
nit volim cvijece, nit mi ga se gleda kak crkava u vazi.

roga27
03.12.2010., 23:12
Od sadašnjeg, obavezno na rođendan, godišnjice, valentinovo, dočeci na aerodromu, kad zaj*** nekaj :D i većinom moja omiljena ruža (sahara)
od bivšeg samo na valentinovo i dan žena kad je i mami nosio :visi: i to uvijek iste ko i mami (crvene jer ona takve voli, a i bio je preškrt platiti moju ružu više :(
od svih prijašnjih većinom na početku za rođendan i valentinovo...
do sad sam već napravila selekciju cvijeća koje može preživjeti moje redovito zalijevanje... tako da sam sretnija sa buketom, nego teglicom

AlBali
03.12.2010., 23:18
Nikad ni od koga. :(
A rođendan mi je u vreme kad je grad pun mimoza.
Sve je žuto od mimoza.
Snopovi mimoza na svakom koraku.
A ja najviše na svetu volim mimoze.:tuzni:
I nikome nikada nije palo na pamet da mi pokloni mali, malecni, ovolicni buketić mimoza. :cry:

EDIT: Ups. :brukica: jednom sam od jednog tadašnjeg dobila saksijicu lepog baštenskog cveća koje, navodno, živi jednu godinu. Kod mene je živelo pune tri. Što znači da je bilo poklonjeno od srca. :cerek:

Nica
03.12.2010., 23:25
Uglavnom dobivam lončanice od mame jer jadna ne zna što da mi pokloni. :D Uvenu mi redovito.
Rezano cvijeće mi je žao gledati kako vene. :tuzni:

Bivši je jednom prilikom kada je dolazio do mene ubrao ružu u vrtu moje mame, a ona ih jako voli i čuva i svašta. Kada ju je vidjela divila se kako je to lijepa ruža, iste takve ima i ona u vrtu. :rofl:

Nanidia
03.12.2010., 23:30
Ne dobivam ali ni ne volim ga. Dobila sam par crvenih ruža u životu :rigo:

Evil Cookie
03.12.2010., 23:33
ja obožavam cvijeće :cerek:
i obožavam ga dobivati, predivno mi je to :cerek: :cerek: :cerek:
i poklanjala bi ga isto ali kad ljudi oko mene ili ne vole cvijeće ili svašta nešto, pa bi mi ovih dana to bilo preneugodno uopće probati.

ali _mrzim_ dobiti onu generičnu ružu u celofanu s kojom hoda pola grada na valentinovo (da, ili se potrudi ili nemoj, ali nisam idiot da ću ti pasti u tri nesvijesti kako si pažljiv i divan oko te ruže sa trake za masovnu proizvodnju)

i apsolutno sam opako alergična na lika koji misli da moja ljubav prema cvijeću znači da imam koncentraciju zlatne ribice pa ću dobivanjem istog umjesto isprike zaboraviti zašto me raspizdio i zacvrkutati mu u naručju i uopće nema beda što ništa nismo riješili.
kako bi se reklo - I don't do that shit.
to mi je lekcija od prijašnjeg partnera, gdje mi se cvijeće na dugo zgadilo iako sam ga uvijek obožavala.
ma ni dijamante da mi doneseš. dobit ćeš samo više popizditisa.

ali ako je sve u svemiru kako treba :D i dobijem cvijeće, i eventualno se darivatelj sjetio nekih mojih preferencija (a to nije nešto teško, jer znate kako neke cure prolaze kraj izloga sa super cipelama? onako da im glava se skoro okrene za 180? e tako ja prolazim kraj cvjećarne gdje mi se nešto svidi), onda sam sva oduševljena i sretna i često slikam buket i tako, uživam u njemu danima :cerek:

nažalost dobijem cvijeće od dragog izrazito rijetko, jednom, možda dva puta na godinu. uvijek na predvidiva događanja (nikad nije bilo cvijeća ako nije jedan od ta dva datuma, nikad) i uvijek isto cvijeće (u skoro pa istom broju, ono mogu ti predvidjeti sve), valjda jer mi se prvi put toliko svidjelo da je dotični odlučio da je sigurno sigurno :rolleyes::tuzni:

eh. ne kuži on to. on je isto jedan od onih koji 'ne poklanja cvijeće i poklanjanje cvijeća je glupo', pa bar cijenim to što eto jednom-dvaput godišnje napravi nešto za mene što uopće ne kuži.
ali eto...iskreno, nakon više godina, lagala bi kad bi rekla da nisam malo tužna što nikad ništa spontano. ili nepredvidivo. ili jer je to čisto zato jer je on to želio darovati. ali što se može, to je ipak samo sitnica u velikoj slici jedne ozbiljne veze.

jednog dana kad ću imati para za neke takve ekstra stvari kao cvijeće, kupovat ću si što češće :cerek: i svakakvo lijepo razno cvijeće u sviiim bojama koje volim i kombinacijama :cerek:

umorna
03.12.2010., 23:42
Glasala sam za "ne" jer ne dobivam dovoljno. Od bivšeg sam u 4 godine dobila 2 ili 3 puta. :rolleyes:
I ne volim ruže, super su mi ljiljani, suncokreti, tulipani... :cerek:
Voljela bih da ne dobivam cvijeće samo za rođendan, voljela bih dobiti neki cvjetić bez posebnog razloga.
Sva sreća da majka ima običaj svima poklanjati veeeelikeeee bukete :top:

Splenda
03.12.2010., 23:55
za rođendane. :cerek:

na valentinovo fala bogu da nisam još dobila crvenu ružu. jebala ih crvena ruža.

pizdekalo
03.12.2010., 23:55
od sadašnjeg nisam dobila nikakav cvijet. nikad.
zapravo, ne znam ni kud bi ga stavila da mi ga donese...a bome ni kako bi se brinula za njega.

Ida Bauer
03.12.2010., 23:58
dobivam:cerek:...ne volim cvijeće inače,imam jednu palmu i 2 kaktusa doma,dobila ih na poklon...al volim dobiti ružicu,najdraže mi je kad netko prodaje po ulici i sl pa mi dragi kupi onako usput:cerek:

eleuthera
04.12.2010., 00:04
Kaktusi :cerek:

Inače, moje najdraže cvijeće su Zumbuli. :cerek:

Splenda
04.12.2010., 00:07
moje najdraže su orhideje. :cerek:

Herp
04.12.2010., 00:10
Dobivam. Evo od Gotterdammerung za prošli rođendan, mali fikusić u teglici. Od ekipe na poslu Spathiphyllum ter veliki buket na zadnjoj fešti.
Za diplomu isto dobila hrpu buketa, ako su lijepi u suhom stanju, osušim ih pa ih sačuvam.

Imam i buket koji sam ulovila na svadbi.
(Bila sam jedino žemsko osim mlade, no kakve to veze ima? :o)

Od dragog samo jedared, ružu crvenu, za prošli 8. mart.

On je, inače, kao klinac jako volio poklanjati cvijeće ne samo (potencijalnim) curicama nego i prijateljicama, kolegicama iz razreda itd., baš mu je bio gušt, veli.
A onda mu je ćaća rekao da, ako ženi pokloniš cvijeće, mislit će da si nešto zajebo. :rofl:

mmmila
04.12.2010., 00:11
dobivam ruže, ruže, ruže i samo te glupe crvene ruže. od dečki, od frendova, od onih što zapričavaju u dimu neke noći, čak od doktorice jednom!!!
kad vidim da dolazi teta s košarom već mi je zlo jer znam da ću kroz koju minutu morati nabaviti divljenje za još jednu crvenu ružu koja je predana u celofanu. a nit su ruže bezvezne, nit je gesta poklanjanja cvijeća bezvezna... al nekako je to sve tak bezveze.

od tate sam dobila jednu ikebanu i od jednog bivšeg suhi mediteranski buket- to pamtim i to mi je bilo lijepo.

žalfija
04.12.2010., 00:11
Kad smo se tek upoznali mislio je da mora kupiti ružu...dobila sam ih par, onda smo se dobro upoznali i sad me iznenadi prvim jaglacima, maćuhicama, kaktuse kupujemo jedno drugom za našu malu kaktus koloniju...uglavnom, volim cvijeće i što sam starija imam ga sve više i više...a noni sam se rugala :facepalm::rofl::cerek: :bara:

eleuthera
04.12.2010., 00:16
Dobivam. Evo od Gotterdammerung za prošli rođendan, mali fikusić u teglici. Od ekipe na poslu Spathiphyllum ter veliki buket na zadnjoj fešti.
Za diplomu isto dobila hrpu buketa, ako su lijepi u suhom stanju, osušim ih pa ih sačuvam.

Imam i buket koji sam ulovila na svadbi.
(Bila sam jedino žemsko osim mlade, no kakve to veze ima? :o)

Anketno pitanje: Dobivate li od partnera cvijeće na poklon? :D :o

Od dragog samo jedared, ružu crvenu, za prošli 8. mart.

On je, inače, kao klinac jako volio poklanjati cvijeće ne samo (potencijalnim) curicama nego i prijateljicama, kolegicama iz razreda itd., baš mu je bio gušt, veli.
A onda mu je ćaća rekao da, ako ženi pokloniš cvijeće, mislit će da si nešto zajebo. :rofl:

A šta je onda zajebo za 8. mart? :D Ili je baš taj dan žena bio poseban? :D

Megalodona
04.12.2010., 00:16
Spathiphyllum
ovo sam morala proguglat :zubo:

Herp
04.12.2010., 00:20

Ups, ispričavam se :o trebala sam zaokružiti "Ne, ne dobivam" i onda nadopisati kako iznimka potvrđuje pravilo. :B

A šta je onda zajebo za 8. mart? :D Ili je baš taj dan žena bio poseban? :D

Pa ono, je. :o

Herp
04.12.2010., 00:20
ovo sam morala proguglat :zubo:

I kaj veli, kak je rvacki naziv? :D

Megalodona
04.12.2010., 00:23
spatifil, ista fora kao i latinski. al štaš' kad sam prepoznala tek po slici :brukica:
nisam ja za te egzotične :zubo:

egzotične: sve osim ljiljana ruža, orhideja i tulipana

eleuthera
04.12.2010., 00:26
Ups, ispričavam se :o trebala sam zaokružiti "Ne, ne dobivam" i onda nadopisati kako iznimka potvrđuje pravilo. :B

Tako je. :raspa: Viš kak znaš. :cerek:

Pa ono, je. :o

:kokice:

frčkava
04.12.2010., 00:28
dobih jednom ružu od frenda.
i tratinčicu od bivšeg. od istog sam dobila i jabuku. jel se to računa?:zubo:

inače volim cvijeće, crvene ruže pogotovo, ali ne dobivam ih često. lijepo je kad dobijem neko cvijeće ili cvijet, ali mi je totalno svejedno.:o

baja
04.12.2010., 00:32
svakakvo
u tegli, u celofanu, u novinskom papiru od bakica s placa :cerek:
Želimo usporedit. :ošto? :D

žalfija
04.12.2010., 00:35
spatifil, ista fora kao i latinski. al štaš' kad sam prepoznala tek po slici :brukica:
nisam ja za te egzotične :zubo:

egzotične: sve osim ljiljana ruža, orhideja i tulipana

Sretni ili mirni ili nešto ljiljan, njega moraš imati kraj kompjutora jerbo ti on jede sve to nešto štetno i sav je sretan zbog zračenja i onda cvijeta k'o blesav. http://www.pic4ever.com/images/ugly002.gif

Megalodona
04.12.2010., 00:42
Sretni ili mirni ili nešto ljiljan, njega moraš imati kraj kompjutora jerbo ti on jede sve to nešto štetno i sav je sretan zbog zračenja i onda cvijeta k'o blesav. http://www.pic4ever.com/images/ugly002.gif

Ne zajebavaj, to nije ljiljan :o
možda je vama cvjetno obrazovanima, ali vi ste čudni, imate i kolonije kaktusa :D
al ću ga kupit za kod kompa :cerek:

Ida Bauer
04.12.2010., 01:02
moje najdraže su orhideje. :cerek:

ja imam traume od orhideja:o :bivša punica::rofl:
više volim plišane životinje svih vrsta i dimenzija,dobila haskija prošli tjedan:cerek::cerek::cerek:...isuse zaljubljena sam:facepalm:...moram prestat stavljati :cerek: posvuda

žalfija
04.12.2010., 01:02
Ne zajebavaj, to nije ljiljan :o
možda je vama cvjetno obrazovanima, ali vi ste čudni, imate i kolonije kaktusa :D
al ću ga kupit za kod kompa :cerek:

Spathiphylluma mi :rofl:, tako je pisalo na deklarejšn kad sam ga uzela, ali da, ni meni nije jasno zašto ljiljan, nema veze sa ljiljanima...gdje su mu pjegice :misli:, meni je to kala.

Kupi, kupi, glup je, jeftin i nezahtjevan.

Megalodona
04.12.2010., 01:07
da, i meni sliči na kalu,ali valjda isti rod, porodica ili nešto biološko :zubo:

kupit ću, treba mi glup i nezahtjevan cvijet, ovi pametni i zahtjevni samo hoće nešto pričat :ne zna:

aj fotkaj koloniju kaktusa, voljela bi vidjet kakvi su sve a paše temi, partner ih kupio dio :cerek:

žalfija
04.12.2010., 01:22
...

aj fotkaj koloniju kaktusa, voljela bi vidjet kakvi su sve a paše temi, partner ih kupio dio :cerek:

Od prošle godine, sad su već svaki u svojoj vazni jerbo su podivljali ovo ljeto. :lux:

http://www.forum.hr/showpost.php?p=20308587&postcount=627

ovo je ove godine, onaj u desnoj vazi, sad je sam i ogroman, procvijetao. :cerek:

http://www.forum.hr/showpost.php?p=28518388&postcount=867

edit: pojma nemam čija je ona treća slika nekog auta u mom postu, nikad vidjela :confused:

Lastan
04.12.2010., 01:38
na valentinovo fala bogu da nisam još dobila crvenu ružu. jebala ih crvena ruža.
Meni je Ona Moja rekla da ako joj se usudim pokloniti crvenu ružu, a pogotovo na Valentinovo, neka budem svjestan kamo će mi je zabiti. :cerek:

žalfija
04.12.2010., 01:53
Pokloni joj kaktus.:D

Lastan
04.12.2010., 01:56
Pokloni joj kaktus.:D
De čkomi, to je bodljikavije od ruže. Kaj ako mi njega odluči zabiti nekam? :horor:

žalfija
04.12.2010., 01:58
Ljubav je bol...:zubo:

just.me
04.12.2010., 08:54
Ne, a tako bi voljela :(

Jednom sam dobila ružu, bili smo u gradu i prišla nam je ona teta sa košarom pa mu je valjda bilo neugodno da ne kupi :cerek: , a i bili smo na početku veze :mig:

Sada, 11 godina kasnije cvijeća ni u tragovima :(

Perzefon@
04.12.2010., 10:28
Ne.

Zapravo, kad čitam ovdje da ima žena koje gotovo nikad ne dbbivaju cvijeće, moram se korigirati i reći: ne koliko bih voljela.

Silno volim cvijeće. I kupim si ga sama. :raspa:

aaatina
04.12.2010., 10:36
Dobivala sam,ali odučila sam muža od toga,150-250 kn za buket(godišnjica,rođendan) mi je previše,više volim za te pare negdje izaći s njim na večeru ili da mi kupi neki komad kozmetike. Bez nekoga razloga mi kupuje male kaktuse(10-20kn) jer njih volim i skupljam

Vodenna
04.12.2010., 10:38
Ne dobivam, rekla sam mužu da mi radije kupi drvo ili neki grm za dvorište umjesto cvijeća koje će uvenuti za nekoliko dana. Iznimka je jedna ruža za posebne prilike.:mig:
A sad imam svojih ruža preko 30 vrsta pa mi ih je žao rezati za vazu.:ne zna:

Perzefon@
04.12.2010., 10:42
odučila sam muža od toga,150-250 kn za buket
:eek:

Zagrebački pušlek na placu košta 20 kn. I nema ljepšeg.

Đuđice, narcise, jorgovan, georgine, cinije, margarete, gumbeki... i sve to sezonsko cvijeće koje raste po vrtovima ljepše je od onog u cvjećarnicama.

I miriši.

ponekadslaba2
04.12.2010., 11:05
:)i ja volim mimoze...i niko mi ih nikad nije poklonio...ali zato ja sebe obradujem istima...ili pak ružom iz mog vrta-svako jutro........podigne raspoloženje...a na kraju krajeva-tako je najbolje-nikom nisi dužna!!!!Nikad ni od koga. :(
A rođendan mi je u vreme kad je grad pun mimoza.
Sve je žuto od mimoza.
Snopovi mimoza na svakom koraku.
A ja najviše na svetu volim mimoze.:tuzni:
I nikome nikada nije palo na pamet da mi pokloni mali, malecni, ovolicni buketić mimoza. :cry:

EDIT: Ups. :brukica: jednom sam od jednog tadašnjeg dobila saksijicu lepog baštenskog cveća koje, navodno, živi jednu godinu. Kod mene je živelo pune tri. Što znači da je bilo poklonjeno od srca. :cerek:

Ruralna
04.12.2010., 12:03
Đuđice, narcise, jorgovan, georgine, cinije, margarete, gumbeki... i sve to sezonsko cvijeće koje raste po vrtovima ljepše je od onog u cvjećarnicama.

I miriši.
Miriši i volim ga imati doma:cerek:

Pa kad više darivaju oni koji nisu partneri, je li smijemo onda to pisati :zubo:
Rado dobivam i darujem cvijeće.
Žene obično daruju ljepše (i češće:D ) i maštovitije bukete , lončanice, bilo šta, kod muških je izbor darovanog cvijeća sužen:o

Elöise
04.12.2010., 12:49
Ne volim rezano cvijeće jer mi je žao gledati kako umire naočigled već drugi dan, tako da sam rekla dragome da je razriješen dužnosti kupovanja cvijeća za bilo kakve prigode. Dobar je pa me sluša. :D
Inače više volim sobno bilje, onako zeleno, čak i ne mora cvjetati a volim i kaktusiće i sukulente pa sam si baš nedavno u Plodinama kupila 2 kaktusa od nekih 5-6 cm. :cerek: Za te ne vjerujem da bi dragi bio u stanju izabrati mi nešto. Još nije. Ali možda me jednog dana i iznenadi, zna on to... :mig:
Živim u podstanarskom stanu pa nemam baš nekih uvjeta za držanje cvijeća, tako da nisam kupovala ništa više, iako bih voljela da mi se stan malo zeleni.
Dok sam bila mlađa, znala sam za rođendan dobiti buket crvenih ruža od tadašnjeg dečka ili tate, ali kako sam promijenila mišljenje o rezanom cvijeću, buketi nestali. Prije nekoliko godina tata mi za rođ kupio orhideju. Cvjetala je samo taj puta, cvjetovi vremenom uveli, a i orhideja za nekih godinu dana. Isto se dogodilo s još jednom koju sam dobila od radnih kolegica kad mi je istekao ugovor o radu. Odustala sam od orhideja, žao mi ih gledati kako venu. :(

Kamena
04.12.2010., 12:56
Dobila sam na svom maturalnom koncertu, onak, tonu... Kuća mi je imala miris po groblju pa sam ih se brzo trebala rješiti, i na kraju i odnijela na par grobova... I bilo mi je žao jer se vidlo da su u u bukete bile uložene određene pare, ali bolje bi bilo da sam dobila tonu bombonjera :D Ili čestitke, jer sam nakon 10. buketa počela zaboravljati tko mi je koji poklonio... Jedva čekam diplomu :rolleyes: I ne, dečko mi ne poklanja nikakvo cvijeće, jer zna da bi ga gađala s njim.

joujou
04.12.2010., 13:44
dobijem... ne cesto jer se uvijek pobunim protiv trganja cvijeca i cinjenice da cu morati promatrati kako vene pred mojim ocima :flop:
susenje cvijeca i cuvanje istog mi se cini kao posebna perverzija :flop:

uglavnom, ne volim nista sto vene, trune i prolazno je

Splenda
04.12.2010., 14:37
još pogotovo sušenje buketa s nečijeg vjenčanja. :eek:

ne nužno mladenkin buket (to udvačama koje su ulovile možda djeluje kao poticaj da ne klone duhom :D)....... ali kad se ide doma pa podijele one bukete sa stolova da se ne bace. :rofl:

Splenda
04.12.2010., 14:41
a mislim i da po feg shui-u to nije dobro radit. :D
držat u kući ono što je uvelo, strunuto i osušeno.

Herp
04.12.2010., 14:43
još pogotovo sušenje buketa s nečijeg vjenčanja. :eek:

ne nužno mladenkin buket (to udvačama koje su ulovile možda djeluje kao poticaj da ne klone duhom :D)....... ali kad se ide doma pa podijele one bukete sa stolova da se ne bace. :rofl:

Moram priznati da ovo nisam vidjela da netko radi.
S druge strane, nisam baš ni bila po tim seljačkim svadbama, pa nemam pojma kako se to tamo radi.

Ja sam posušila par buketa/cvijećova koje sam dobila od posebnih, jako dragih osoba, upravo zato da ih mogu čuvati za uspomenu.
Ne izgleda svaki buket dobro kad se posuši, pa i na to treba paziti.

Feng-šui? Ne pada mi na pamet pridavati bilo kakvo značenje tom mambu-đambu. :D

Po tome ne bismo, valjda, uopće trebali imati drveni namještaj.

Splenda
04.12.2010., 14:50
Moram priznati da ovo nisam vidjela da netko radi.
S druge strane, nisam baš ni bila po tim seljačkim svadbama, pa nemam pojma kako se to tamo radi.

Ja sam posušila par buketa/cvijećova koje sam dobila od posebnih, jako dragih osoba, upravo zato da ih mogu čuvati za uspomenu.
Ne izgleda svaki buket dobro kad se posuši, pa i na to treba paziti.

Feng-šui? Ne pada mi na pamet pridavati bilo kakvo značenje tom mambu-đambu. :D

Po tome ne bismo, valjda, uopće trebali imati drveni namještaj.

ja baš ne idem po svadbama pa isto ne znam, al pretpostavljam da to rade, jer udane mame znaju imat bukete s vjenčanja svoje kćeri:confused:,pa pretpostavljam da nisu lovile buket.:ne zna:

niti jedan buket ne izgleda lijepo kad se posuši,jedino možda na grobu, tamo je to prikladno i paše on so many levels.:D

Herp
04.12.2010., 14:53
niti jedan buket ne izgleda lijepo kad se posuši,jedino možda na grobu, tamo je to prikladno i paše on so many level.:D

A gle, ovo jednostavno nije istina. :D
Mnoge bukete sam bacila, ali neke sam si posušila i ostavila; svi takvi sadržavaju biljke s kožastim listovima koji ne gube oblik sušenjem, zatim, svi već imaju neke suhe elemente, imaju i ruže koje su dobre za sušenje...
Meni su lijepi. :zubeki:

joujou
04.12.2010., 14:59
a mislim i da po feg shui-u to nije dobro radit. :D
držat u kući ono što je uvelo, strunuto i osušeno.

nije nuzno lose; prema feng shuiju energija uvijek treba biti svjeza, ne smije se dogoditi zatrpavanje prostora i treba izbjegavati nepotrebne skupljace prasine... a to suseno cvijece sigurno jest
a i bizarno i zalosno izgleda :ne zna:

Ivonka
04.12.2010., 16:03
ja baš ne idem po svadbama pa isto ne znam, al pretpostavljam da to rade, jer udane mame znaju imat bukete s vjenčanja svoje kćeri:confused:,pa pretpostavljam da nisu lovile buket.:ne zna:

niti jedan buket ne izgleda lijepo kad se posuši,jedino možda na grobu, tamo je to prikladno i paše on so many levels.:D

Da, ljudi to rade. Valjda su uzeli ono cvijeće što stoji na sredini stola kao ukras. :rofl:

U anketu treba dodati "prije jesam, sada više ne, recesija je" :zubo:
i zašto mora biti partner? Tri puta sam dobila cvijet od suprotnog spola, jel. Nijedan mi nije bio dečko. Prvi put sam dobila ružu jer sam kukala da nisam nikad dobila i to mi je poklonio prijatelj. Zadnja dva Valentinova sam dobila ruže od drugog prijatelja. Mislim da me je žalio jer nisam imala dečka, pa se smilovao i kupio mi jednu. :)

Hortenzija je najlijepši cvijet na svijetu! Amen.

Zašto ne osušiti buket od drage osobe? Prijateljica ima bar 5 posušenih ruža polijepljenih po ormaru koje je dobila od dečka. Meni je to divinsko. :)

eleuthera
04.12.2010., 16:27
a i bizarno i zalosno izgleda :ne zna:

Ono što je tebi bizarno, nekima je lijepo. :ne zna:

typhoid_mary
04.12.2010., 16:52
ja sam ga uvijek dobivala kad su napravili neku pizdariju (od bivsih), pa imam sad nekakvu averziju prema tome, odmah si pomislim wft sta je sad bilo :D

al ovako za rockase i te stvari dobivam yucce ili palme jer obozavam to
a i dobim bebe onda kad rastu pa si rasadim :top:

joujou
04.12.2010., 16:56
Ono što je tebi bizarno, nekima je lijepo. :ne zna:

slazem se :D

MelodyNine
04.12.2010., 17:58
Ponekad dobijem cvijeće na poklon, to je meni više lijepa gesta i tako ju i prihvaćam. Ne filozofiram previše oko toga.

Mnogo češće dobijem bombonjeru, čokoladicu, i tako nešto "praktično" :D:D

Afrika paprika
04.12.2010., 18:39
ne dobivam cvijeće jer ljudi više manje znaju da ne volim rezano cvijeće. dobila sam teglu sa orhidejom koju mi je romantično poklonio bivši za dan žena, al je umrla jer je on stalno pušio kraj nje i previše ju zalijevao. sirota, bila je grimizna :(

i tegla 2 od tate za useljenje, divna zelenkasta teglica koju sam sama odabrala i biljka za koju ne znam kak se zove jer nisam kraj nje, ima tanko tamnozeleno lišće, al mi više od godine lijepo raste i razvija se, a svo cvijeće mi ima tendenciju umrijet :cerek:

planiram si kupit onaj mali bambus, pa ću to reć nekom da mi pokloni :rofl:

jevgenija
05.12.2010., 08:17
Od nekih sam dobivala cvijeće, od nekih nisam. Od prvog dečka, koji je bio malo čudan, sam stalno dobivala cvijeće, ali cvijeće sam tad dobivala umjesto nečeg drugog :cerek::D

Najljepši i najromantičniji buketić je bio od Dade, dok me pratio doma, i sjetio se onako pijan da mi nikad nije dao cvijeće - preskočio je ogradu vojarne i iščupao cijeli grmić maćuhica, zamotao u prospekt od trgovine biciklima koji je našao u džepu, i to mi dao, pijan ko prasac :rofl::cerek:

grmić sam kasnije posadila, a jedan cvijet s grmića sam sprešala.
ne znam više gdje je :tuzni:

Cvijeće je super poklon. Al čokolada je bolja.

Mazoretkinja
05.12.2010., 13:15
Od dečka nikad nisam dobila cvijeće. U biti, nikad uopće nisam dobila cvijeće, a to je tako lijep poklon. :cerek: :(

Megalodona
05.12.2010., 17:44
Od prošle godine, sad su već svaki u svojoj vazni jerbo su podivljali ovo ljeto. :lux:

http://www.forum.hr/showpost.php?p=20308587&postcount=627

ovo je ove godine, onaj u desnoj vazi, sad je sam i ogroman, procvijetao. :cerek:

http://www.forum.hr/showpost.php?p=28518388&postcount=867

edit: pojma nemam čija je ona treća slika nekog auta u mom postu, nikad vidjela :confused:

a stvarno su lijepi, sad kužim zašto kaktus kolonija :D
neobični su mi, navikla sam na drveće života i ine stvari po stanovima, i ovo je baš fora :cerek:

Lacaille
05.12.2010., 18:36
Ova tema me podsjetila na jednog momka kojeg sam upoznala u prvom, drugom srednje i bio je neki hardcore romantičar, ali ne onako divan romantičar, već baš isforsiran i naporan (imao je 20ak godina). :facepalm:
I na prvom dejtu sam dobila buket od 13 crvenih ruža. :cerek: Mislim, buket je bio divan i sve, ali on je baš bio naporan i onda je to baš bezveze kad je isforsirano :ne zna:
Ali dugo sam vremena imala taj buket osušen na ormaru.

Kad bolje razmislim, od tada nisam dobila cvijeće od nekog momka. :misli: Eh, što ćeš. Ali hoću, hoću. Samo dok nađem nekoga :rofl:

Uranija
05.12.2010., 18:59
Premalo i nikad bez nekog povoda, bezveze, ako i tad :tuzni:

žalfija
05.12.2010., 19:08
a stvarno su lijepi, sad kužim zašto kaktus kolonija :D
neobični su mi, navikla sam na drveće života i ine stvari po stanovima, i ovo je baš fora :cerek:

Fala.:D

Fuj drveće života i laki bambu. :zubo:

:tuzni:

http://www.millan.net/minimations/smileys/foryou.gif

Uranija
05.12.2010., 19:15
Fala.:D

Fuj drveće života i laki bambu. :zubo:

Upravo spašavam jednog, ali mislim da nas neće. :zubo:
Lijep ti je onaj sugestivni. :o

http://www.millan.net/minimations/smileys/foryou.gif

Aww, evo i tebi :cerek:

http://3.bp.blogspot.com/_8FzbbYp0NEo/Sf-YiKINdnI/AAAAAAAAHLE/p0NPjOOg5lM/s400/C.+May+4+09+Spring+bouquet+of+wildflowers.jpg

žalfija
05.12.2010., 20:25
Awww, take skromne livadne najvolem. :five:

Sugestivan a? :zubo:

Brijana
05.12.2010., 20:34
Ja volim cvijeće. Volim ga dobivati ponekad, ali ga volim i poklanjati. Tata redovito poklanja mami cvijeće za rođendan i godišnjicu braka, a često i svojim kćerima. To mi je baš uvijek bilo simpatično. Znam ga povremeno pokloniti svekrvi "iz čista mira" jer znam koliko joj je teško otkad je ostala sama, a voli ga, i ne dobija ga više toliko često. Uvijek osuši cvijeće i drži ga u stanu dok ne dobije novo.

Sjećam se da mi je jednom prilikom bivši zataknuo ružu za brisač. Slučajno sam bila izišla van iz zgrade na poslu kad odjednom vidim njega na biciklu, zatakuo ružu pa pobjegao dalje. Nije me skužio. Nisam tad htjela od njega cvijet, ali je to svejedno bila romantična gesta od njega, pa sam mu se i zahvalila. Iako, dobro je da sam ga vidjela, jer bih se inače bila zahvalila kolegi koji mi se u to doba bio upucavao, pa bi bilo zbrke... :D

Ne razmišljam puno o tome što dobijam od drugih. Niti brojim. Volim darivati druge, kupim i ja cvijeće dragim osobama, pa dobijem i ja, od istih ili od drugih.

Pak Lena
05.12.2010., 20:36
vise volim poklanjati cvijece nego sto ga volim dobiti :D
uglavnom ga poklanjam zenskim osobama,
muskima vrlo rijetko...uglavnom nekim povodom

žalfija
05.12.2010., 20:37
U isto vrijeme na bratskom nam topiku...ne cvijetaju ruže.

Ljudi, uspjeli ste pogaziti cvijeće svinjskim nožicama. :ceka:
Kartonirane postove brišem u nekoliko sati.
Budite ontopic, inače će biti još kartona. Hvala.

http://www.pic4ever.com/images/25r30wi.gif

Pixie777
05.12.2010., 20:41
Zadnju ružu sam kupila frendici. Na cugi u pubu. :D

Ali da, volim cvijeće i drago mi je kad ga dobijem. Za mene su tulipani i karanfili među top 5 što me ponekad čini u većem društvu "čuđakinjom" jer eto, karanfili više odgovaraju groblju valjda. :rofl:

Poklanjali su mi ga prijatelji, obitelj, partneri... Ponekad, najobičnijom srijedom. :mig:

magic potion
05.12.2010., 21:57
Da, dobivam ga na poklon, ali voljela bih, recimo, da mi dragi ponekad kupi cvijeće bez ikakve prigode. Onako spontano...:p

borntobewinner
06.12.2010., 17:31
Od dečka nikad nisam dobila cvijeće. U biti, nikad uopće nisam dobila cvijeće, a to je tako lijep poklon. :cerek: :(
Imaj pet iz latinskog na kraju godine i kupim ti buket! :D

ON: Također nikad nisam dobila cvijeće. A željela bih :(

Göttspöđä
06.12.2010., 19:07

Koliko često dobivate, ako dobivate? jeste li ga dobivale od prijašnjih partnera također? (za one u vezi)

Nisam dobivala cvijeće. Nisu voljeli cvijeće. :D neki bi baš i rekli 'ja ne poklanjam cvijeće'. Iznimno, mislim da sam dobila za Valentinovo :rigo: ružu.

Imala sam neke ruže na zidu, sasušene, bacila sam ih. No to je još iz tinejdžerskog doba ostalo. Mislim da su mi ih možda frendice poklonile. :rofl:

Eh da, molim vas i da glasujete u anketi. Ista tema je i na MKu. :D Želimo usporedit. :o

Poklanja, poklanja :D no nije ništa latičavo ili mirisno. Obično su to mesožderke :cerek:

Brijana
06.12.2010., 19:10
Obično su to mesožderke

A jel jedu i pauke? Hoću i ja takvu biljku za Božić ;)

Göttspöđä
06.12.2010., 19:18
A jel jedu i pauke? Hoću i ja takvu biljku za Božić ;)

Nisu baš selektivne, jedu sve što stignu :D
Traže malo angažmana ali je gušt neizmjeran :cerek:

Preporučujem, ako već nemaš :), naći fraera koji jako voli tvoj osmijeh na licu i zna kako ga postići :D

Da ne bude da je stvar jednostrana a ja u toj shemi eksploatator, znam i ja što on voli :D

Nerija
06.12.2010., 21:23
dobila za rpđendan prvi put nakon godinu dana veze. i to samo zato šta je dolazio na ručak kod mene pa je kupio cvijeće i meni i mojoj mami :P on misli da je cvijeće besmislen poklon :ne zna:

eleuthera
06.12.2010., 21:38
Poklanja, poklanja :D no nije ništa latičavo ili mirisno. Obično su to mesožderke :cerek:

Mesožderke. :cerek:

Doduše, ne znam kako bi se moje mačke slagale s njima. :misli:

Ja sam ljubitelj kaktusa. Lijep, a bode. Kao ja. :raspa:

Lastan
06.12.2010., 21:43
Mesožderke. :cerek:

Doduše, ne znam kako bi se moje mačke slagale s njima. :misli:
Moje ih mačke ignoriraju. Nisu im nešto jestive.
Ja sam ljubitelj kaktusa. Lijep, a bode. Kao ja. :raspa:
:lol:

Gzena
07.12.2010., 10:56
Dobivam. I volim cvijeće. :cerek:

vrrrlet
07.12.2010., 11:00
Dobivam. I volim cvijeće. :cerek:

Blago ti se. Ja moram kupovati cviće ako oču puš't.

muzak
07.12.2010., 11:25

Blago ti se. Ja moram kupovati cviće ako oču puš't.

Nauči bolje pušit :ne zna:

vrrrlet
07.12.2010., 11:28
Nauči bolje pušit :ne zna:

:confused: Co je bolje za fumat od cvića? :ne zna:

Morticia Addams
07.12.2010., 11:53
Tu i tamo, uglavnom od ljudi koji mi nisu pretjerano bliski pa ne znaju da nisam preveliki ljubitelj cvijeća.

DanyBD
07.12.2010., 12:07
Jesam nekada, sada samo za rođendan i za 8. mart od firme. Volim dobiti cvijeće bez nekog posebnog povoda, onda kada ga ne očekujem.

Shera
07.12.2010., 13:49
Obožavam dobivat cvijeće! :D Cvijet za cvijet. :Serek:

Iako, bilo bi fora kad bi se dečki prebacili s predvidljivih ruža u buketu na nepredvidljive vrste u teglicama tako da imam u čemu uživati svaki dan i da to pritom ne umire. :cerek:

Gzena
07.12.2010., 14:06
Ja volim poljsko cvijeće....awww miris zumbula i jorgovana. I orhideje. I ljiljane. :cerek:

Shera
07.12.2010., 14:09
Ja volim poljsko cvijeće....awww miris zumbula i jorgovana. I orhideje. I ljiljane. :cerek:

Ja volim apsolutno sve. Zumbuli su mi među najdražima. :cerek:

Gzena
07.12.2010., 14:13
Ja ne volim karanfile. Ne znam zakaj, al podsjećaju me na 'vrati perici uvo' i socijalizam. :D

Shera
07.12.2010., 14:17
Kad smo kod bilja, ja imam poseban fetiš na borove i čemprese. :cerek:
Sanjam kako ću jednom imati malu vilu i šumarak oko nje. :D

vrrrlet
07.12.2010., 14:20
Obožavam dobivat cvijeće! :D Cvijet za cvijet. :Serek:

Iako, bilo bi fora kad bi se dečki prebacili s predvidljivih ruža u buketu na nepredvidljive vrste u teglicama tako da imam u čemu uživati svaki dan i da to pritom ne umire. :cerek:

Viđe Kseno, i Shera oće marohanu!

Shera
07.12.2010., 14:29
Viđe Kseno, i Shera oće marohanu!

:rolleyes:
Umjesto da laprdaš, mogao bi mi poklonit jedan bonsai. ;)

orka12
07.12.2010., 14:33

i gdje se mogu nabaviti mesozderke i koliko para dodju :ne zna:

Modesti
07.12.2010., 14:40
dobijam
dobijam i bez povoda cvijeće
obožavam cvijeće
najviše volim božure :cerek:
obožavam božure:cerek: i orhideje:cerek: i ćuke :cerek: i ciklame i ljubičice i visibabe i frezije i rununkuluse :cerek:

Gzena
07.12.2010., 14:44
Frezije su prepreprekrasne! Njih oću za svoj vjenčani buket!
http://i56.tinypic.com/zim8oo.jpg

aryna
07.12.2010., 16:15
http://i56.tinypic.com/zim8oo.jpg

joj!!! to je moje omiljeno cvijeće!!!! :) :) :)

prekokrasne, preslatke frezije!!!

http://www.teleflora.com/about-flowers/freesia.asp

http://www.flowers-by-marilyn.com/meaning-of-freesia.html

http://www.therightflowers.com/tag/freesia-meaning/

mala ptica
08.12.2010., 07:38
Odgovorila sam da,jer obožavam cvijeće i muž mi redovito za dan žena ili valentinovo kupi cvijeće u vazi jer volim da mi raste.Za rođendan dobijem božićnu zvijezdu jer mi pada na Božić najviše volim orhideje i rastu mi cijelu godinu.Mrzim umjetno cvijeće to mi je samo za groblje i ne shvaćam kako netko može punu kuću imati umjetnog cvijeća,ali se kaže da su osobe koje vole to umjetno i prema drugim ljudima lažni prijatelji i stalno nešto glumataju.

MelodyNine
08.12.2010., 11:45

moja ih je mama imala u buketu :D
to je jedan od prvih cvjetova kojima sam naučila ime, jer sam ih vidjela na maminoj i tatinoj vjenčanoj fotki.

ja najvolim gardenije.

http://www.cathyflower.com/GARDENIA.jpg

Nanuša
08.12.2010., 11:54
Ne, jer sam odmah rekla da ne volim i ne želim cvijeće.

Ja više volim drveće :tuzni:

proVINCI'jalka
08.12.2010., 11:57
računa li se ljekovito bilje pod cvećke? najvolim ovo i instant mi digne raspoloženje čim ga vidim ili nanjušim

http://www.cvijet.info/images/galleries/230-265/1bb69381-2370-4a9b-8f67-4cd779de4c38-lavanda----.jpg

ovo je broj dva

http://www.easytogrowbulbs.com/ProductImages/otherwinners-fall/ZantedeschiaAtiopica.jpg

Shebica
08.12.2010., 12:05
Cvijeće? Što je to? :D

proVINCI'jalka
08.12.2010., 12:12
Cvijeće? Što je to? :D

ne tako davno, cvijeće uopće nisam doživljavala, nije me bilo briga za bukete, vaze i ostale radosti iz cvjećarnica. ushit koji sam znala vidjet na majčinu licu kad bi dobila kakav stručak nikad mi nije bio jasan, ono, jebote o čemu se radi? aj da se radi o bombonjeri, ok, al nešto što će uvenut za dva dana, što samo trune u vazi i sa čim nemaš nikakvu interakciju....:ne zna:

a onda, ne znam ni sama kako i kada točno, počela sam ga primjećivat, drugačije percipirat i evo me sad, spontano i sama sebi digod poklonim buketić :cerek:

vrrrlet
08.12.2010., 12:18
Ja volim sam jednu vrstu zaklanog cvijeća. Od nezaklanog najvolim smilje, lavandu i ružmarin.

Xraile
08.12.2010., 13:11
Nisam zensko ali bi volio ja dobiti barem jednu crnu ruzu preljepa mi je.... :cerek: :cerek:

Uranija
08.12.2010., 13:21
Nisam zensko ali bi volio ja dobiti barem jednu crnu ruzu preljepa mi je.... :cerek: :cerek:

Jedino ako se umoči u boju, jer još nisu uspjeli dobiti crnu niti trenutno postoji. :D

Xraile
08.12.2010., 13:30
Citao sam da se to dok ej jos mala stavlja crna tinta ili nesta pa dok odraste bude bas crna...

vrrrlet
08.12.2010., 13:39
Citao sam da se to dok ej jos mala stavlja crna tinta ili nesta pa dok odraste bude bas crna...

Ja sam mislio da im čitaju Koelja pa ruže pocrne od želje za samoubojstvom. :ne zna:

Perzefon@
08.12.2010., 13:41
Ja sam mislio da im čitaju Koelja pa ruže pocrne od želje za samoubojstvom. :ne zna:

:rofl::rofl::rofl:

Ja volim sam jednu vrstu zaklanog cvijeća. Koju? :kokice:

vrrrlet
08.12.2010., 13:50
Koju? :kokice:

Otu:

http://www.google.hr/imgres?imgurl=http://www.gardenscure.com/420/attachments/genetics/213665d1189985125-jah-speaks-100922056p1000730_jpg.jpg&imgrefurl=http://www.gardenscure.com/420/genetics/106500-jah-speaks.html&usg=__1qSt0jTZrJm0btplnG5PSeaI86w=&h=598&w=700&sz=190&hl=hr&start=0&zoom=1&tbnid=h0hQxpj4xECKNM:&tbnh=129&tbnw=163&prev=/images%3Fq%3Dganja%2Bflower%26hl%3Dhr%26client%3Df irefox-a%26sa%3DG%26rls%3Dorg.mozilla:en-US:official%26biw%3D1059%26bih%3D729%26gbv%3D2%26t bs%3Disch:1&itbs=1&iact=rc&dur=265&ei=yIz_TICJK4-bOqTOybwM&oei=lIz_TNHoMczpOdSmnaQI&esq=6&page=1&ndsp=22&ved=1t:429,r:7,s:0&tx=77&ty=68

Perzefon@
08.12.2010., 13:55
Otu:

Izgleda mi nekak... kajaznam... muški. :D

joujou
08.12.2010., 13:56

kakvi su to ljudi koji maltretiraju i zlostavljaju cvijece? :(

yabooka
08.12.2010., 14:52
Nisam nikad, al ne volim cvijeće tako da mi svejedno :ne zna:

Al nebi se žalilla na buketić ovog Vrrrletovog najdražeg mu zaklatog cvijeća :cerek:

Uranija
08.12.2010., 14:54
kakvi su to ljudi koji maltretiraju i zlostavljaju cvijece? :(

Ne uništi to cvijet, posebne su boje (imaju i gliteri za razne kerefeke), a ionako se to radi samo s rezanim, dakle, već mu se zna rok trajanja.

To su goleme količine, tako da žalbi nema mjesta. :D

eleuthera
08.12.2010., 17:23
Moje ih mačke ignoriraju. Nisu im nešto jestive.

Moja je jučer pojela oguljeni badem. :facepalm:

:lol:

Oš reć da nisam? :raspa:

Nakon zumbula najdraži mi Iris:

http://img607.imageshack.us/img607/2804/rockymountainiris.jpg (http://img607.imageshack.us/i/rockymountainiris.jpg/)

Prekokrasan. :cerek:

joujou
08.12.2010., 18:51
Ne uništi to cvijet, posebne su boje (imaju i gliteri za razne kerefeke), a ionako se to radi samo s rezanim, dakle, već mu se zna rok trajanja.

To su goleme količine, tako da žalbi nema mjesta. :D

ok, sad mi je lakse :D

Lastan
09.12.2010., 00:25
Moja je jučer pojela oguljeni badem. :facepalm:
Gle, imao sam ja mačku koja je žicala (i s guštom jela) štrudlu od jabuka koju je radila moja pokojna baka.
Tijesto, jabuke, šećer, margarin, orasi, cimet. Slatko. Slađe. Šećerna bomba samo takva.
A mačke, kažu, nemaju osjet za slatko. Ne pitaj me što je ta mačketina vidjela u toj štrudli.

eleuthera
09.12.2010., 03:04
Da, nemaju osjet jer imaju sjeb u genu genu za osjećaj slaktog.
Ali mislim da ih privlače one druge stvari u štrudli - tijesto bogato margarinom. :D

I moje požvaču samo tako sirovo tijesto za pitu. :zubo:

lelalela
09.12.2010., 22:33
Samo jednom od dečka, suncokret u tegli, i nikad više... od dečka naravno...

Winter_Lady
13.12.2010., 12:15
Ne, i ne podnosim cvijece. :)

matea87
13.12.2010., 22:19
puno, jako puno puta sam dobila cvijeće na poklon. od muža najviše puta. dobila sam jednom od kuma, od raznih frendova za valentinovo, od brata sam nedavno bez ikakvog povoda dobila prekrasan kaktus. :)

Umina
26.02.2011., 23:31
Kako sačuvati buket cvijeća? Da se osuši, jučer sam dobila 2 buketa cvijeća, pa želim to da mi malo ostane duže, ali na koji način?

trustno1
27.02.2011., 12:22
ja osobno ne volim da mi muz poklanja cvijece.. ja si ga kupim sama svaki put kad idem u tjedni shopping kao i svaku ostalu namirnicu za kucu...

Crnjača
27.02.2011., 12:32
Par puta sam dobila odrezane ruže,nije mi to neka fora. Najdraže cvijeće su mi tratinčice, i jednom sam jednu dobila od dragog. To mi je bilo baš slatko, sagnuo se i ubrao mi jednu s livade. Inače, cvijeće volim samo u teglama ili u prirodi. Čak nemam ni jednu vazu (njih mrzim otkad sam si perući jednu razrezala tetivu)

Ruby 07
27.02.2011., 16:41
ne tako često. samo za rođendan i valentinovo. :)

vixen27
27.02.2011., 17:10
Volim cvijeće i poklanja mi se cvijeće i to baš svakakvo: od ruža, do svakojakih čudesa koja se stavljaju u bukete, pa do biljčica/cvijeća u teglicama... Volim i jedno i drugo... koliko mi je lijep buketić u vazi toliko volim i aloe veru i neku drugu biljčicu u teglici. :)

Volim cvijeće i to se zna, pa ga i dobivam :cerek:

mala ptica
01.03.2011., 07:24
Obožavam cvijeće a to zna i moj muž pa mi svaki put za godišnjicu ,Valentinovo ili Dan žena kupi cvijeće a posebno kad mi kupi orhideje koje su mi prekrasne i stalno mi cvjetaju.

jahorinka
02.03.2011., 21:28
volim cvijeće... al ga ne dobivam baš :tuzni:

dariel
02.03.2011., 21:41
Kako sačuvati buket cvijeća? Da se osuši, jučer sam dobila 2 buketa cvijeća, pa želim to da mi malo ostane duže, ali na koji način?

Objesi ga naopako da se osuši, i onda dobro pošpricaj lakom za kosu!

Na temu, da dobivam.:cerek:

Absolutely*
03.03.2011., 23:25
Ja ne dobivam, majčicu vam svima:D
Čak ni pajdašice.

Mislim da je poanta u onom "nisam ja pičkica" pa mi ne daju ljudi baš cvijeće. Bio je jedan lik koji mi ga je znao dati,ali davno prije, i zbilja je bilo simpatično.

Edit: fore sa sušenjem cvijeća. Ne kontam uopće.
Nije mi ni lijepo, ni higijenski, podsjeća me nekako na staricu s mačkama:D
Svježe cvijeće.

Tulipani,čovječe. Tratinčice i ivančice. Irisi:D
Divlje cvijeće:D
I najbolje od svega...lavanda.

Inače, da mi dođe tip s buketom lavande, mislim da bi se prvo onesvijestila, a onda bi bilo... dođi vamo da ti teta pokaže koliko je sretna :cerek:

Rebelle Fleur
06.03.2011., 20:17
Danas sam dobila od mame zumbul u tegli za stan. :cerek:

Od dečka sam za prošli rođendan dobila buket. :cerek: Sad isto očekujem i za ovaj rođendan. :D

extreme
06.03.2011., 21:05
baš jučer me muž iznenadio predivnom bijelo-crvenom ružom.
bez povoda , bez razloga :cerek:

inače,ni ja ne volim sušeno cvijeće, al čuvam još svoj buketić sa vjenčanja od prije 5,5 godina

dalmatinka101
06.03.2011., 22:17
Vidjeh tu na prvoj strani da je neka cura dobila prekrasan buket sa 25 ruza od svog mentora...pa me zanima dali je to i inace obicaj ili????????:confused:

¤amélie¤
07.03.2011., 11:34
Ne onoliko koliko bi htjela. Za posebne prilike da, ali ovako bez razloga ne, još se nitko nije sjetio :D

ursula1000
07.03.2011., 13:18
Dobivam :cerek: Ne često, al sasvim dovoljno. Iako nismo za te valentinovske proslave i takve gluposti, dragi mi je svejedno poklonio veliku, lijepo ukrašenu košaru proljetnog cvijeća u teglicama. Zumbuli, jaglaci- predivno i mirisno :D:D Nisam očekivala!

Tak da me tu i tamo zna iznenadit s cvijećem i takve geste me baš lijepo razvesele :)

Brijana
08.03.2011., 15:27
Dobila danas, prigodno od dragoh, crveni karanfil :D

lyla28
08.03.2011., 15:40
Volim cvijeće i dobivam ga. Ne prečesto ili koliko bi ja htjela, ali uleti poneka ruža ili lončanica.
Ja tad presretna

Mrs. MooMoo
10.03.2011., 16:33
Ne dobivam, moja jaca polovica ima slab smisao za romantiku. :kava:

Enter Sandwoman
11.03.2011., 07:44
Ja ga često dobijem.... I to pretežito crvene ruže.... Onako, vratim se s puta.... evo njega čeka na stanici s 4 ruže (to mi je sretan br), umotane cakum pakum:cerek:.... I skoro nikad to nije povodom neke prigode, uvijek spontano.....
Skupljala sam ih, ali ih se previše nakupilo, pa sam ih bacila:(.... jednom prilikom sam mu rekla da su mi gerberi draži, pa eto, sad za 8. mart sam dobila 4 gerbera.... i ružu.... i još neko žuto čudo, neznam što je:cerek: jbg cure, moram se pohvaliti:ne zna:

happy libra
11.03.2011., 09:35
Malo sam ljubomorna na vas kaj dobivate cvijeće.Ali malo sam i sama kriva jer sam mu na početku veze tj. braka rekla da je to bacanje novca :bonk: a on se toga drži ko pijan plota

chocolatecookie
11.03.2011., 20:04
Reci da si se predomislila. :D

Podsjeća me naslov ovog topika, kad ga vidim, na jednu anegdoticu iz djetinjstva. Spoj s prvim dečkom. Nađemo se mi. "Rekao mi je tata da ti kupim neki cvijet", kaže on. ":cerek:", kažem ja.

I to je cijela priča. :zubo:

Natch
12.03.2011., 09:31
dobivam. kad smo vec kod toga, koliko i kako treba zalijevati veliku ciklamu i orhideje?
hitno je.

mavita
12.03.2011., 11:01
Muž mi povremeno donese cvijeće,češće ako ga ubere u susjedstvu
kod bakica,nego što ga kupi.
Za Dan žena je zaboravio,ali mi je buketić ljubičica donio njegov prijatelj
koji je dan prije izišao iz zatvora.A nisam vidjela tipa godinu dana. :ne zna:

Sparkletastic
12.03.2011., 22:10
Slabo. Eventualno za rođendan ili nekim povodm npr. Dan žena, Valentinovo... Bez povoda, ne. Žalosno. :kava:

k.t.
15.03.2011., 14:34
Dobijem i onda znam da je moj dragi nesto skrivio jer ga poklanja kad ima osjecaj krivnje za nesto :rolleyes:

Uranija
15.03.2011., 14:36
dobivam. kad smo vec kod toga, koliko i kako treba zalijevati veliku ciklamu i orhideje?
hitno je.

Orhideju jednom tjedno, a cici možeš jednom u dva-tri dana, posebno sad od trećeg do devetog mjeseca.

twiggy20
16.03.2011., 17:25
Pa i ne baš...:mad: Doduše dobila sam jednom nekakav buket za rođendan... U tri god veze :mad: Strava.:mad: