PDA

View Full Version : Nokia C7

stranice : [1] 2 3

Moonlight Cat
09.12.2010., 10:09
Vidio sam da je ovaj model vani u prodaji.
Ima li ga netko da kaže par riječi o njemu i ima li naznaka kad bi mogao stići kod nas?

http://st2.gsmarena.com/vv/bigpic/nokia-c7-ofic.jpg

salviol
09.12.2010., 15:05
Vidio sam da je ovaj model vani u prodaji.
Ima li ga netko da kaže par riječi o njemu i ima li naznaka kad bi mogao stići kod nas?
Evo tu (http://mob.hr/test-nokia-c7/) imaš test osim ako ga već nisi vidio...
Dobro, nije baš odgovor na tvoje pitanje, ali možda može pomoći.

Moonlight Cat
09.12.2010., 15:22
Hvala na linku. Odnično :top:

Inače zvao sam Mobis da ih pitam kad stiže, izgleda tek iza nove godine

LostForever
25.12.2010., 11:11
Dobio sam novi mobitel koji zahtijeva plugin-sim karticu umjesto micro-sim. Piše da ako stavim micro-sim, da se može nešto oštetiti. Uglavnom, ta je plugin-sim malo drukčijeg oblika i zanima me jel se to može nabaviti kod naših operatera, uopće... Zna li tko o čemu pričam?

assassin
25.12.2010., 11:20
Kakav mobitel- neki iz inozemstva?
Nisam nikad čuo za "plugin-SIM", to mi jedino zvuči kao ime za običnu SIM karticu. Ime koje koriste u zemljama koje uglavnom koriste CDMA- jer CDMA ne koristi SIM karticu, pa im je koncept malo kompliciraniji za shvatiti :D

Ali, napiši još koji detalj (koji točno mobitel imaš, odakle, koja kartica, koji operater, tko ti je to rekao...).

Makar, jedini "nekineski" mobitel za koji znam da koristi micro SIM je iPhone 4...
A, u njega možeš najnormalnije staviti micro SIM.

LostForever
25.12.2010., 11:23
Nokia C7, kupljen u Austriji, mreža T-Mobile. Ne znam gdje je proizveden, ali jako je skup...

assassin
25.12.2010., 11:40
Koliko znam, taj mobitel ima normalan utor za SIM karticu.
I u Austriji se koristi GSM.

Zar nemaš ovakav (http://st.gsmarena.com/vv/reviewsimg/nokia-c7/phone/gsmarena_023.jpg) "prizor" kad otvoriš poklopac?
Tu ubaciš najobičniju SIM karticu kako je nacrtano i to je to.

Jedino ti je mobitel možda kodiran- pa ga trebaš odnijeti u neki servis da bi mogao koristiti hrvatske SIM kartice.

Usput, napiši neko mišljenje o mobitelu- ako ti se da :)
Možda nekome pomogne u odluci oko kupovine.

LostForever
25.12.2010., 11:49
Koliko znam, taj mobitel ima normalan utor za SIM karticu.
I u Austriji se koristi GSM.

Zar nemaš ovakav (http://st.gsmarena.com/vv/reviewsimg/nokia-c7/phone/gsmarena_023.jpg) "prizor" kad otvoriš poklopac?
Tu ubaciš najobičniju SIM karticu kako je nacrtano i to je to.

Jedino ti je mobitel možda kodiran- pa ga trebaš odnijeti u neki servis da bi mogao koristiti hrvatske SIM kartice.

Usput, napiši neko mišljenje o mobitelu- ako ti se da :)
Možda nekome pomogne u odluci oko kupovine.

Ok, hvala. Da, tako mi izgleda kad otvorim poklopac. Kodiran je, to znam. Napisat ću nešto kad mi ga dekodiraju i kad ga počnem koristiti.

Louis Prima
25.12.2010., 13:30
Evo ja se ipak odlucio za C-7 umjesto N8 .Uzeo ga u VIP tarifi 400(sad 200) za 799 kuna i mislim da nisam pogriješio.Prve impresije su jako dobre i ne zaostaje puno za N8 koji je u istoj tarifi 2599 kuna.

Kalfaluk
27.12.2010., 21:20
Kupio sam uređaj, jer smatram da je ipak razumnije cijene od N8, a sad što N8 ima bolju kameru i fokus mislim da mi ne čini nikakvu razliku.
Uređaj mi se sviđa jer baš dobro stoji u ruci. Metalna pozadina baš mu daje fensi šmek. I još k tome C7 ću lakše pokloniti jednog dana curi nego N8 koji mi je više muški mob.
Zamjerke, za mobitel s 8 megapixela očekivao sam bolju kvalitetu sliku jer iphone4 ga po tome ubija. Kad usporedim sliku kod frenda i svoju, iphone je bolji.
Prethodni mobitel Nokia 5800 kao i ovaj mi stvaraju isti problem, a to je da ne mogu poslati email koristeći wlan nego baš moram slati emailove s podatkovnim paketom. Ok, nije da ih baš nešto i šaljem, ali me živicra to. Postoji li riješenje?

U svako slučaju smatra da je mobitel trenutno "best buy" ukoliko ne želiš biti pomodarac i nosit iphone 4 ili biti gadget freek s HTC.

symbian0
28.12.2010., 01:39
Nokia 5800 kao i ovaj mi stvaraju isti problem, a to je da ne mogu poslati email koristeći wlan nego baš moram slati emailove s podatkovnim paketom. Ok, nije da ih baš nešto i šaljem, ali me živicra to. Postoji li riješenje?.
Sigurno postoji rjesenje. Nikakvih problema s tim nemam na N8 a vjerojatno je sve isto izmedu N8 i C7 sto se tice toga.

Daj malo vise informacija sto i kako koristis za mailove!

Brazil
28.12.2010., 12:55
Prethodni mobitel Nokia 5800 kao i ovaj mi stvaraju isti problem, a to je da ne mogu poslati email koristeći wlan nego baš moram slati emailove s podatkovnim paketom. Ok, nije da ih baš nešto i šaljem, ali me živicra to. Postoji li riješenje?

Promijeni postavke za mail u Outgoing services - Acces point in use.

pionir
07.01.2011., 23:34
ima li još zadovoljnih korisnika ovog uređaja? evo ja sam vlasnik 3 dana, kupljen u tmobileu za 850 kn uz bodove...

imao prije k800i i ovo mi je velika promjena, pogotovo sami touch screen....kao što je Kalfaluk gore naveo, nisam ni ja prezadovoljan s kamerom...ali to sam i očekivao zbog tog fokusa...k800i je u tom pogledu bolji jer sam bez greške i oštro slikao neke dokumente iz blizine, predavanja, zadatke i slično i tu će mi on jako faliti...

skinuo sam nekoliko aplikacija, ništa posebno pametno...jedino operu 10, koja isto dobije neke svoje mušice...znao mi je izaći samo najednom iz tog preglednika...zatvori se jednostavno sam od sebe...
i jučer mi se zblesirao mob skroz dok sam slušao radio, i kad mi je stigao sms...pročitah sms, a radio je samo zaštekao...više se nije dao pokrenut, gore u ćošku je stajala nepročitan sms,a pročitao sam ga...nije se dao čak ni isključiti do kraja,ostao je crn ekran sa satom....za to vrijeme je bila uključena štednja baterije pa ga je možda sve to zbunilo, ne znam...uglavnom,morao sam vaditi bateriju i ponovo ju staviti....poslije je sve bilo ok...

i da, nisu mi sličice bistre na webu...naprimjer ovaj forum.hr kad otvorim, gore sami znak (sličica) foruma mi je nekako loše rezolucije...ili sličice uz vijesti i slično....jedino dok otvorim neku sliku u punom prikazu,onda je skroz u redu...ne znam da li je to do preglednika ili samog uređaja...ili je to normalno...

da li je tako možda i kod vas ostalih?

symbian0
08.01.2011., 00:55
ako koristis operu mobile i stavljen ti je zoom veci od 100% onda su ti slike tako pixelizirane. isto tako ako ti je ukljucena opera turbo u postavkama ucitavat ce ti slike u LQ.

pionir
08.01.2011., 02:20
ako koristis operu mobile i stavljen ti je zoom veci od 100% onda su ti slike tako pixelizirane. isto tako ako ti je ukljucena opera turbo u postavkama ucitavat ce ti slike u LQ.

da, kada je na 100% onda su ok što je logično...samo što su slova onda dosta sitna pa mi je ipak potreban mali zoom....
i sa aplikacijom web'n'walk je ista stvar što se tiče rezolucije slika...provjerit ću kako je na sestrinom galaxyu 3 što se toga tiče...

inače je mob skroz u redu :)

koliko vam baterija traje u prosjeku?
nakon prvog punjenja je potrajala skoro 2 dana uz skidanje aplikacija, surfanje i često čačkanje...

dolka
09.01.2011., 10:36
kupila sam nokiju c7, kako sam do sada imala starije, jednostavne modele, ovaj mi je prekompliciran! šteta je sve ne koristiti kad sve može, puno toga mi je nerazumljivo. jedino moguće mi se čini da mi netko pomogne u upoznavanju uređaja, da mi namjesti i uputi u služenje... možda je čudno, ali uz ove upute sam bespomoćna, pola toga ne razumijem...ima li dobrovoljaca, za džeparac, of kors?

pionir
09.01.2011., 14:27
pitaj ovdje tocno sto te zanima,dobit ces neke odgovore sigurno

dolka
09.01.2011., 14:55
morala bih pitati stavku po stavku kad god zapnem, neke stvari ni ne znam da može - imam dojam to je kao da pitaš nekog da te nauči voziti ovako...

miroslav12
10.01.2011., 09:55
meni je c7 crkao nakon tjedan dana .smrznuo se "sadržaj" ekrana i nakon deset min se zacrnio te se više nije dao upaliti...do tad sam bio solidno zadovoljan s njim...
bumo vidli što će mobisofci reči...

miroslavzg
11.01.2011., 13:15
Pozdrav..kupio sam prije tjedan dana Nokiu c7 u t-mobilu i imam problem s baterijom, nemože mi izdržati dulje od 8-9 sati..navačer u 21h ga skinem s punjača a ujutro u 6h već bude prazan.Ima li tko kakvo rješenje, prijedlog?

pionir
11.01.2011., 14:17
da, to nije normalno...meni izdrži 2 dana bez greške....

ja sam postupio kako piše u uputama...prije korištenja sam ga stavio puniti par sati, a nakon toga sam ga koristio dok se baterija skoro ne isprazni i opet punio nakon 2 dana otprilike... ne znam da li si ti ikako mogao utjecati na to što ti sada baterija tako kratko traje...

probaj im odnijeti pa vidjeti šta će ti reći...

symbian0
11.01.2011., 14:53
da, to nije normalno...meni izdrži 2 dana bez greške....

ja sam postupio kako piše u uputama...prije korištenja sam ga stavio puniti par sati, a nakon toga sam ga koristio dok se baterija skoro ne isprazni i opet punio nakon 2 dana otprilike... ne znam da li si ti ikako mogao utjecati na to što ti sada baterija tako kratko traje...

probaj im odnijeti pa vidjeti šta će ti reći...
Nema veze kako puniš Li-Ion baterije, to nije do toga.

Jedino možda da mu neki program radi u pozadini ili wlan i sl.?

miroslavzg
11.01.2011., 18:03
Vidim i ja da nije normalno.Wlan mi neradi, jedino kada ga ja uključim da traži, inače piše da je isključeno traženje wlana, što se tiče program neznam što bi moglo raditi, jer nisam pravo niti pregledao mobitel jer nestignem od baterije.U t-comu su mi dali i novu bateriju ali se stvar ponavlja, danas ću još probati napuniti i vidjeti kako će se ponašati a onda ću sutra odnijet na servis.Neznam da negdje ne dolazi do "odlska" napona možda na mobitelu, jer stvarno neznam što bi moglo biti.

miroslavzg
11.01.2011., 20:18
Hej symbiano ili pionir, možete li mi reći samo da li kada vam je baterija full prazna i kada ju stavite puniti pokazuje tijekom cijelog vremena punjenja pokraj onog znaka baterije (ne crtica) već baš znak baterije da je punjeno 10 posto, jer meni to pokazuje tijekom punjenja, i nikada mi znak baterije nije pun, crtice jesu ali znak baterije je prazan.Da li on tako i treba biti ili?Hvala

symbian0
11.01.2011., 20:27
mislim da i meni tako stoji 10% a kad obavijesti da je puna onda tek se pomakne na 100% (to je na N8 ali vjerojatno sve isto)

pionir
12.01.2011., 00:18
ne znam točno jer nisam na to obraćao pozornost...ali sam primjetio da ne pokazuje točno postotak potrošenosti odnosno napunjenosti baterije tijekom korištenja ( ne tijekom samog punjenja )...nakon pol dana uporabe, zna stajati 100%, a onda nakon dužeg vremena se počne smanjivati po 10-20%...zato sam skinuo aplikaciju battery monitor koja je puno točnija i pokazuje na što se sve baterija trošila (camera,gps, home screen...) i u kojem postotku.

miroslavzg
12.01.2011., 07:03
Evo i ja sam skinuo sinoć isto aplikaciju battery monitor, i napunio mobitel u 21h, ostavio ga napunjenog preko noći, kad sam se jutros u 6h baterije je ostalo toliko malo da je to užas.Upalio sam baterry monitor i na njemu, na dijagramu onom je pisao home screen 99posto kao da je potrošio i to preko noći kada je bio u mirovanju.Više neznam što da radim, lud sam, danas ću u t-mobile i neka mi to rješe preko garancije s mobisovcima, jer ja neznam više što bi.

mateacc
14.01.2011., 06:31
jucer sam kupila nokiu c7 i dodem doma stavim karticu ,bateriju..itd..pokusam ga upalit--NISTA!
ostavila sam ga na punjacu cijelu noc ..ujutro vidim punjac hladan a nokia ne reagira ..nakod odredenih minuta zivcanog sloma evo da se i ja pozalim i ako bi netko bio dobar toliko da mi kaze WTF je s tom nokiom??!!!:mad::mad::(

miroslav12
14.01.2011., 11:18
@mateacc
ako je kupljen u t mobile-odnesi ga tam u roku tri dana od kupovine i imaš pravo na novi! (bar tak piše u zapisniku koji sam dobio kad sam svoj crknuti c7 odnio-on je krepal nakon 7 dana.:D)

aaantonijaaa
14.01.2011., 23:20
Kako da spremim mp3-cu u glazbu? Npr pošaljem pismu na nokiu c7 preko bluetooth-a i nađen je u ulaznon spremniku. i mogu je poslušat iz tamo,i mogu je samo prebacit u moje mape,kako da je stavin u music player :mad:

LostForever
15.01.2011., 12:23
Kako da spremim mp3-cu u glazbu? Npr pošaljem pismu na nokiu c7 preko bluetooth-a i nađen je u ulaznon spremniku. i mogu je poslušat iz tamo,i mogu je samo prebacit u moje mape,kako da je stavin u music player :mad:

Odeš na "refresh music library". Ja isto ne znam kako otvoriti taj E: received files gdje se glazba spremi, jer npr. u izborniku pod Music mi nema nikakve glazbe, nego radio i Ovi samo.

Imam jedan problem: Kad sam prvi put spojio slušalice i otišao na music library i počeo svirati neku pjesmu, ubrzo se pjesma prekinula i pojavi se neki Voice command te mi kaže "speak now". Skužio sam donekle čemu služi voice command inače, ali kako da maknem to da mi svakih 2 sekunde prekida pjesmu?

FIAT FUN
15.01.2011., 12:44
Ja imam C7 nekih 10 tak dana i za sada Ok, nista spektakularno ali sljaka OK. Bateriaj traje cca 2 dana s tim da mi je stalno W lan ukljucen.
Koje aplikacije iz OVI stora preporucujete za skinuti osim Battery monitor?

pionir
17.01.2011., 13:46
Ja imam C7 nekih 10 tak dana i za sada Ok, nista spektakularno ali sljaka OK. Bateriaj traje cca 2 dana s tim da mi je stalno W lan ukljucen.
Koje aplikacije iz OVI stora preporucujete za skinuti osim Battery monitor?

ovo sam napisao pod temu Symbian aplikacije pa ću kopirati i ovdje:

Skype - skinut baš sa skype.com, nisam našao na ovi store-u
Altimeter - kakti mjeri visinu....
Converter - čini se dobra stvar..kao što kaže, za pretvaranje mjernih jedinica
Speedometer - mjeri brzinu kretanja, vožnje..nisam ga još isprobao...
Gmail lphone - za gmail...makar vidim sad da ima Google launcher, mogao bi on biti bolji jer ima više toga u jednom. Hm, da..plaća se tako da ništa od njega...
Wikipedia
QTorch - zabijeli potpuno ekran pa dobro dođe u mraku...
Opera Mobile - čini se solidan web preglednik, jedino se ne može onako prstima zumirati i odzumirati, već to čini jednim klikom na zadani postotak zumiranja.
Elements touch - periodni sustav elemenata...
Energy profiler - nisam ga još sasvim shvatio...mjeri potrošnju memorije, baterije, prometa valjda...
Nimbuzz - komuniciranje preko društvenih mreža facebooka,twittera, windows live-a i sličnih...koristim ga za msn zasad

skinuh još i Remind me - signalizira u vremenskim intervalima da imaš pristiglu poruku ili propušteni poziv...

i nekoliko igrica:
Tic Tac Toe
Gomoku lite
connect4
Angry Birds
MM speed
DropIt

Dare-Devil Inside
17.01.2011., 19:34
Tako je na svim nokijama. Trebalo bi biti ovako, otvoriš Ulazni spremnik, staneš na tu poruku -> spremi. I zatim bi se trebala dodati u MP3 knjižnicu.

jucer sam kupila nokiu c7 i dodem doma stavim karticu ,bateriju..itd..pokusam ga upalit--NISTA!
ostavila sam ga na punjacu cijelu noc ..ujutro vidim punjac hladan a nokia ne reagira ..nakod odredenih minuta zivcanog sloma evo da se i ja pozalim i ako bi netko bio dobar toliko da mi kaze WTF je s tom nokiom??!!!:mad::mad::(

Evo i ja sam skinuo sinoć isto aplikaciju battery monitor, i napunio mobitel u 21h, ostavio ga napunjenog preko noći, kad sam se jutros u 6h baterije je ostalo toliko malo da je to užas.Upalio sam baterry monitor i na njemu, na dijagramu onom je pisao home screen 99posto kao da je potrošio i to preko noći kada je bio u mirovanju.Više neznam što da radim, lud sam, danas ću u t-mobile i neka mi to rješe preko garancije s mobisovcima, jer ja neznam više što bi.

ne znam točno jer nisam na to obraćao pozornost...ali sam primjetio da ne pokazuje točno postotak potrošenosti odnosno napunjenosti baterije tijekom korištenja ( ne tijekom samog punjenja )...nakon pol dana uporabe, zna stajati 100%, a onda nakon dužeg vremena se počne smanjivati po 10-20%...zato sam skinuo aplikaciju battery monitor koja je puno točnija i pokazuje na što se sve baterija trošila (camera,gps, home screen...) i u kojem postotku.

mislim da i meni tako stoji 10% a kad obavijesti da je puna onda tek se pomakne na 100% (to je na N8 ali vjerojatno sve isto)

Vidim i ja da nije normalno.Wlan mi neradi, jedino kada ga ja uključim da traži, inače piše da je isključeno traženje wlana, što se tiče program neznam što bi moglo raditi, jer nisam pravo niti pregledao mobitel jer nestignem od baterije.U t-comu su mi dali i novu bateriju ali se stvar ponavlja, danas ću još probati napuniti i vidjeti kako će se ponašati a onda ću sutra odnijet na servis.Neznam da negdje ne dolazi do "odlska" napona možda na mobitelu, jer stvarno neznam što bi moglo biti.

Odeš na "refresh music library". Ja isto ne znam kako otvoriti taj E: received files gdje se glazba spremi, jer npr. u izborniku pod Music mi nema nikakve glazbe, nego radio i Ovi samo.

Imam jedan problem: Kad sam prvi put spojio slušalice i otišao na music library i počeo svirati neku pjesmu, ubrzo se pjesma prekinula i pojavi se neki Voice command te mi kaže "speak now". Skužio sam donekle čemu služi voice command inače, ali kako da maknem to da mi svakih 2 sekunde prekida pjesmu?

Pokušaj u opcijamo isključiti taj Voice Command.
Svi Quoteani postovi dokazuju jedno - Symbian bugovito smeće!:kava:

Z1010
18.01.2011., 11:17
Pozdrav..kupio sam prije tjedan dana Nokiu c7 u t-mobilu i imam problem s baterijom, nemože mi izdržati dulje od 8-9 sati..navačer u 21h ga skinem s punjača a ujutro u 6h već bude prazan.Ima li tko kakvo rješenje, prijedlog?

mislim da bi trebao provjeriti dvije stvari a to su: ili ti neki programcic guta bateriju, ili ti ostanu otvorene neke aplikacije. jer koristim taj mob vec dva mjeseca i samo rijeci hvale imam za doticni. bdw trebam neku aplikaciju za zakljucavanje slika i videa,kao sta je bila media safe koju sam imao na x6. pa ako netko zna bio bih zahvalan.

FIAT FUN
19.01.2011., 03:56
ovo sam napisao pod temu Symbian aplikacije pa ću kopirati i ovdje:

Skype - skinut baš sa skype.com, nisam našao na ovi store-u
Altimeter - kakti mjeri visinu....
Converter - čini se dobra stvar..kao što kaže, za pretvaranje mjernih jedinica
Speedometer - mjeri brzinu kretanja, vožnje..nisam ga još isprobao...
Gmail lphone - za gmail...makar vidim sad da ima Google launcher, mogao bi on biti bolji jer ima više toga u jednom. Hm, da..plaća se tako da ništa od njega...
Wikipedia
QTorch - zabijeli potpuno ekran pa dobro dođe u mraku...
Opera Mobile - čini se solidan web preglednik, jedino se ne može onako prstima zumirati i odzumirati, već to čini jednim klikom na zadani postotak zumiranja.
Elements touch - periodni sustav elemenata...
Energy profiler - nisam ga još sasvim shvatio...mjeri potrošnju memorije, baterije, prometa valjda...
Nimbuzz - komuniciranje preko društvenih mreža facebooka,twittera, windows live-a i sličnih...koristim ga za msn zasad

skinuh još i Remind me - signalizira u vremenskim intervalima da imaš pristiglu poruku ili propušteni poziv...

i nekoliko igrica:
Tic Tac Toe
Gomoku lite
connect4
Angry Birds
MM speed
DropIt

Na Skype nema za skinuti mobile Skype za C 7 ?? Da li ste vi to rijesili, i kako. Hvala?

miroslav12
19.01.2011., 08:43
http://www.skype.com/intl/en-us/get-skype/on-your-mobile/download/skype-for-symbian/

s ovog linka sam skinuo skype za c7

pionir
19.01.2011., 14:53
http://www.skype.com/intl/en-us/get-skype/on-your-mobile/download/skype-for-symbian/

s ovog linka sam skinuo skype za c7

da, odatle.... odnosno, kao što i kaže na toj stranici, preko moba otići na skype.com/m i tako skinuti...

kako vama ostalima radi skype? kod mene zvuk kasni pol sekunde-sekundu. čujem sebe nakon što nešto kažem, a taj glas kojeg ja čujem naknadno čuje ustvari sugovornik...znači sa zakašnjenjem...tako mi je i preko kompjutera inače...

kika15
20.01.2011., 09:40
kupila sam nokiu c7 u t mobile prije 10-ak dana i bila mi je kompliciana prva 2 dana al snasla sam se...jedini problem mi stvara OVI nokia za skidanje aplikacija,uspjela sam to sve instalirati,i skinula sam par aplikacija, tocnije 4..i nakon toga sve ostale aplikacije koje sam htjela skinuti, downloadaju se i onda mi nakon toga ne uspije instalacija,pise instalation failed...i vec 3 pokusavam to rijesiti i nista.Ako netko ima slican problem ili bar zna kako to rijesit??? zahvaljujem :)

madoxy
20.01.2011., 12:55
evo jos jedan problem::: otvorim na c7 gmail, otvorim postu i poruku u kojoj je prilozena datoteka (.jpg i .docx- znaci 2 najcesce vrste priloga) i ne mogu otvoriti ni jedan prilog, ne moze mi ni preuzet ih ni spremiti na mob. zna li tko vise o ovom problemu i kako ga rjesiti?????

symbian0
20.01.2011., 13:30
u čemu otvaraš gmail, u browseru, u mail aplikaciji, nečem stotom...?

pionir
21.01.2011., 16:02
Ja sad postavljam pitanje kao da sam s marsa pao...ali ne znam kako isključiti wlan...tu u stanu sam spojen na wifi, i kada odem na Odspoji Wlan, on ga trenutno odspoji, ali se za dvije sekunde odmah opet spoji...traženje mreža sam namjestio na ručno i na svakih 10 minuta, ali badava...piše da je povezan...vjerojatno mi više jede bateriju pa bi ga htio isključiti...ali ne znam više kako, nije mi jasno...

edit:
uspio sam...pod opcijama na: Prikaži raspol. wlan-a - nikad...mislio sam da to samo prikazuje na ekranu da li je spojen ili ne, a ne da to i određuje da li stvarno jesi spojen ili ne...sve ok...možda uštedi nešto baterije...

pionir
22.01.2011., 10:00
Ja sad postavljam pitanje kao da sam s marsa pao...ali ne znam kako isključiti wlan...tu u stanu sam spojen na wifi, i kada odem na Odspoji Wlan, on ga trenutno odspoji, ali se za dvije sekunde odmah opet spoji...traženje mreža sam namjestio na ručno i na svakih 10 minuta, ali badava...piše da je povezan...vjerojatno mi više jede bateriju pa bi ga htio isključiti...ali ne znam više kako, nije mi jasno...

edit:
uspio sam...pod opcijama na: Prikaži raspol. wlan-a - nikad...mislio sam da to samo prikazuje na ekranu da li je spojen ili ne, a ne da to i određuje da li stvarno jesi spojen ili ne...sve ok...možda uštedi nešto baterije...

eh...ipak ne...pise mu iskljuceno trazenje wlana, no zacas se automatski osvjezava i spaja.

Da li je i ostalima tako? Kako se definitivno odspojiti sa wlana bez da mi se sam spaja?

I jos nesto. Nekad mi se dogodi da sam izađe iz neke aplikacije, npr. kad sam na netu preko opere. I cini mi se bas kad idem zakrenuti mob. Jednostavno izađe i nemam to vise ni pod otvorenim aplikacijama nego moram ponovo ulaziti u aplikaciju.

symbian0
22.01.2011., 14:39
Jel vam možda stavljeno automatsko sinkroniziranje maila svakih koliko je već sati stavljeno? Meni jedino tada se spoji i ne možeš prekinut dok ne dovrši. Također treba provjerit jesu li widgeti stavljeni u offline mode.

pionir
22.01.2011., 15:49
Jel vam možda stavljeno automatsko sinkroniziranje maila svakih koliko je već sati stavljeno? Meni jedino tada se spoji i ne možeš prekinut dok ne dovrši. Također treba provjerit jesu li widgeti stavljeni u offline mode.

e puno ti hvala. Nije pomoglo stavljanje widgeta u offline mod,ali ovo sa poštom je. Jer bilo mu je namješteno da se najbrže sinkronizira,tj.da stalno provjerava poštu.zato je stalno i bio povezan. Sad sam stavio svakih 4 sata da ju učitava. Mislim da će sad biti ok. Jer znam da mi nije to radio prije dok si nisam namjestio poštu.

A ovo sa iznenadnim izlaženjem iz opere je valjda neki bug.

joe3052
22.01.2011., 16:04
Pozdrav !
Jel može netko da mi skine aplikaciju "večernji list" sa nokia ovi store pa da mi pošalje na mail ? U Njemačkoj ta aplikacija nije dostupna.
Hvala unaprijed !

Kalfaluk
22.01.2011., 16:15
Kako ste zadovoljni slikom?
Osobno nisam nikakao jer ako snimam unutar neke sobe slike ispadaju kao da su zamucene, a prije dok namještam na kameri slika je kristalno jasna.
Mislim da je kvalieta slike očajna za jedan mobitel od 8 megpixela.

symbian0
22.01.2011., 16:42
Osobno nisam nikakao jer ako snimam unutar neke sobe slike ispadaju kao da su zamucene, a prije dok namještam na kameri slika je kristalno jasna.
Mislim da je glupost što Nokia forsira te uređaje bez auto fokusa, bar na ovako malo skupljim uređajima.

Amelie-Poulain
23.01.2011., 11:00
Meni je C7 skroz ok, imam je vec 15ak dana, s nicim nisam imala problema....baterija u prosjeku traje oko 2 dana, s tim sta uvijek nesto radim na mobu, il sam na msnu ili na webu... S aplikacijama sa Ovi-ja takoder nisam imala problema.... Malo mi je Adobe usporen, kad gledam neki strip na njemu, al to je najmanji problem :)

pionir
23.01.2011., 13:43
i ja sam generalno zadovoljan sa svime...osim što očito imam neki bug ili štoveć...naime, ponekad kad mijenjam temu, pojavi se onaj prozorčić sa: Obrađujem temu..i jednostavno ostaje, ne miče se...prekinem ga tako što stisnem crvenu slušalicu, a tema uglavnom bude učitana, ili nešto ostane od prošle, a nešto od nove teme...kada ugasim i upalim mob, sve je ok i mogu normalno mijenjati teme...čak sam ostavio mob preko noći sa tim: obrađujem temu i našao sam ga ujutro takvog s tim natpisom...onda sam ga ugasio pa upalio i sve je ok...ne znam da li ima kakvo rješenje za to ili ću to rješavati na taj način kako sam i dosad.

LostForever
23.01.2011., 23:17
Wlan se ne može isključiti kad se jednom logiraš. Još sam htio isključiti ton kamere, ali to nije nikako moguće, što je nezgodno ako želite nešto slikati a da ne čuju ljudi oko vas. Za to bi trebalo instalirati program "rom patcher", no imao sam problema sa certifikatom pa nisam uspio. Još nisam našao kako slušati music library po izvođaču. Može se samo po albumu, ali izrada playlisti je ok nadomjestak za ono čega nema. Kamera je odlična za recimo po vani, a za unutra isto može proći, s tim da je blic malo prejak po mom mišljenju. Dva sam početna ekrana ostavio, bila su tri. Dobro je što se na početni ekran može dodati prečaca koliko hoćeš i koje hoćeš. Ne kužim jedino svrhu onih grupa u kontaktima pa se pojavljuju na početnom ekranu određeni ljudi (znam da se može maknuti).

miroslavzg
24.01.2011., 18:35
Večer.Molio bi pomoć, da mi se objasni postupak instalacije neke aplikacije ili igrice iz ovi trgovine, jer budući kad hoću nešto instalirati dobijem na mobitel sms poruku s linkom, gdje mi piše da odem na taj linka i dovršim postupak,a kad to napravim onda mi ide internet promet?Ako netko zna molim da objasni postupak korak po korak kako bi nešto mogao instalirati bez internet prometa?
Unaprijed hvala.

joe3052
25.01.2011., 09:00
Besplatne aplikacije možeš skinuti direktno na računalo (moraš biti registriran na ovi-store). Izabereš aplikaciju i stisneš na: send to friend (neznam kako u hrvatskoj piše), onda gore u linku izbrišeš "send to friend" i jednostavno napišeš: download
Tu aplikaciju koju spremiš na računalo instaliraš preko ovi suite na mobitel.
Jel imaš WLAN kod kuće ? Ako imaš WLAN onda možeš mobitel spojiti na WLAN i preko ovi aplikacije sa mobitelom sve programe jednostavno instalirati.

maca maradona
25.01.2011., 12:38
u čemu otvaraš gmail, u browseru, u mail aplikaciji, nečem stotom...?

Pozdrav svima, tema mail C7

imam takodjer problem s mailom, primam mailove al ih nikako ne mogu slati.
takodjer ne mogu ni uci u incoming i outgoing postavke, odnosno nemogu ih naci:confused:
takodjer kad primim mail od nekih tricavih 100kb treba mu 100 godina da ga otvori, non stop on nesto "retriva", takodjer ne vidim .jpg u privitku.
mail otvaram pomocu mail aplikacije preko widgetsa.

miroslav12
25.01.2011., 14:24
Besplatne aplikacije možeš skinuti direktno na računalo (moraš biti registriran na ovi-store). Izabereš aplikaciju i stisneš na: send to friend (neznam kako u hrvatskoj piše), onda gore u linku izbrišeš "send to friend" i jednostavno napišeš: download
Tu aplikaciju koju spremiš na računalo instaliraš preko ovi suite na mobitel.

koji je točno postupak, možeš ga objasniti?
Snimim željenu aplikaciju na komp, spojim C7 s kompom, otvorim ovi suite i onda?
fala na odgovoru.
m.

joe3052
25.01.2011., 14:34
Sasvim jednostavno: nađeš tu spremljenu aplikaciju na kompjuteru i samo dupli klik. Ostalo sve ide samo od sebe.
Još samo trebaš potvrditi na mobitelu i to je to.

-------Spojeno-------

Najprije treba skinunti jedan program koji pretvara "dm" u "sis" datoteku.
Program se zove "dm to sis", kome treba mogu mu poslati na mail (inače se može skinuti sa jedne njemačke stranice ali treba bit prijavljen)http://www.faq4mobiles.de/forum/downloads.php?do=file&id=8566
Ostalo ide jednostavno: dupli klik na pretvorenu aplikaciju (sis) i sve ide samo od sebe.

-------Spojeno-------

Pozdrav svima, tema mail C7

imam takodjer problem s mailom, primam mailove al ih nikako ne mogu slati.
takodjer ne mogu ni uci u incoming i outgoing postavke, odnosno nemogu ih naci:confused:
takodjer kad primim mail od nekih tricavih 100kb treba mu 100 godina da ga otvori, non stop on nesto "retriva", takodjer ne vidim .jpg u privitku.
mail otvaram pomocu mail aplikacije preko widgetsa.

Ima još dosta grešaka u ovoj mail aplikaciji, ne radi baš najbolje.
Najavljen je update PR 1.1 za sve nokia symbian3 modele koji treba stići za koji dan (tjedan) pa se nadam da će to biti malo popravljeno. Ja sam skinuo taj mail program sa glavnog zaslona i sada ga otvaram manualno i čini se da tako bolje funkcionira. Probaj izbrisat sve ulazne email poruke, napravi restart i pokušaj ponovo.

maca maradona
26.01.2011., 07:15
Ima još dosta grešaka u ovoj mail aplikaciji, ne radi baš najbolje.
Najavljen je update PR 1.1 za sve nokia symbian3 modele koji treba stići za koji dan (tjedan) pa se nadam da će to biti malo popravljeno. Ja sam skinuo taj mail program sa glavnog zaslona i sada ga otvaram manualno i čini se da tako bolje funkcionira. Probaj izbrisat sve ulazne email poruke, napravi restart i pokušaj ponovo.[/QUOTE]

Izbrisao sam sve ulazne poruke, izbrisao sam i mailbox-e te resetirao mob, pa krenuo sve iz pocetka, te opet ne radi slanje mail-a.
I dalje ne mogu pronaci incoming i outgoing postavke, cini mi se kao da ih je on kod prve instalacije zapamtio i ne otvara vise mogucnost mijenjanja.

-katrin-
26.01.2011., 17:12
ja ga imam 10 dana i 2 puta mi se desilo da idem pisati sms, otvorim tipkovnicu, a kad ono- ne reagira na ništa, izađem van s crvenom slušalicom, uđem opet unutra i ništa i tek kad ga ugasim i ponovno upalim radi normalno :confused::confused: ima netko ideju šta je to?

joe3052
26.01.2011., 17:55
ja ga imam 10 dana i 2 puta mi se desilo da idem pisati sms, otvorim tipkovnicu, a kad ono- ne reagira na ništa, izađem van s crvenom slušalicom, uđem opet unutra i ništa i tek kad ga ugasim i ponovno upalim radi normalno :confused::confused: ima netko ideju šta je to?

Poznato je da neke (starije) sim kartice stvaraju probleme kod C7 i N8, jeli imaš neku drugu sim karticu da probaš ?

assassin
26.01.2011., 18:55
Postovi s mailovima obrisani.
Za takve stvari se dogovarajte preko PM- a :)

aaantonijaaa
26.01.2011., 22:07
Uspila san prebacit glazbu ((: Mislin,nisan dosad imala nokije,pa nisan baš spretna :/

Pročitala san tu negdi poviše da netko koristi msn... se to treba skinit ili? XD
Ispričavan se šta san glupa =P

Amelie-Poulain
26.01.2011., 22:16
Uspila san prebacit glazbu ((: Mislin,nisan dosad imala nokije,pa nisan baš spretna :/

Pročitala san tu negdi poviše da netko koristi msn... se to treba skinit ili? XD
Ispričavan se šta san glupa =P

Ja sam sebi za msn skinila ebuddy mobile aplikaciju...al mislim da ne moras bas tu, da ima i nekih drugih...

joe3052
26.01.2011., 22:28
Sa aplikacijom nimbuzz bi to trebalo raditi a možeš direktno u internet browser upisat: mobile.live.com/hm/
i to bi trebalo ići.

pionir
26.01.2011., 23:21
ja koristim nimbuzz i radi skroz ok...

miroslavzg
27.01.2011., 08:28
Pozdrav.Kako prebaciti datoteku iz file-a jad u sis kako bi ju mogao prebaciti na svoju nokiu?nemogu nigdje naći conventer za to.

magicmist
27.01.2011., 09:29
Pozdrav.Kako prebaciti datoteku iz file-a jad u sis kako bi ju mogao prebaciti na svoju nokiu?nemogu nigdje naći conventer za to.

nema potrebe. jar i jad fileove samo instaliraš nokia suiteom ili copy/paste u mobitel i upraviteljem datoteka instaliraš.

miroslavzg
27.01.2011., 09:45
nema potrebe. jar i jad fileove samo instaliraš nokia suiteom ili copy/paste u mobitel i upraviteljem datoteka instaliraš.

Ali neće, kada kliknem na datoteku koju sam skinuo na komp da ju instaliram na mobitel preko suite piše mi failed instalation

magicmist
27.01.2011., 09:58

Ali neće, kada kliknem na datoteku koju sam skinuo na komp da ju instaliram na mobitel preko suite piše mi failed instalation

ne kužim.
ako imaš nokia pc suite-ne ovi suite, recimo verzija 6.85...(sve sljedeće su lošije)
pokreneš, ideš na instaliranje aplikacija, označiš app koju želiš, klik na strelicu, eventualno ti kaže "dovrši inst na mobu".
mora se instalirati.
isprobano 1000 puta.

decko39
27.01.2011., 14:37
Bok ekipo želim podijeliti sa vama svoje dojmove u vezi ove nokije c7.Moram vam reći da me prošla volja sa njim i izgubio sam pšočetno oduševljenje ovim mobitelom.Od prvog dana me zezao,kad sam slao poruku,ostala bi na slanju,nije otišla ili bi otišla jako kasno.Jako mi varira jačina signala,gubi mi se mreža,a kad nestane mreža ništa nemogu sa mobitelom.Zvao vip gdje je i kupljen,zvao nokija care podršku,uradio sve što su mi rekli ali stanje je bilo isto,pa sam ga odnio u vip na reklamaciju a oni ga poslali u servis.Na servisu je bio skoro 15 dana,kad su mi javili da ga mogu podići u svom vip centru,otišao po njega i donio doma a onda šok,opet ista stvar,sad mi još i zeza razgovor,kad nekoga nazovem ili neko nazove mene,ne čujemo se i jednostavno mi prekine razgovor.Ponovo zovem vip i ulažem žalbu,javlja mi se njihova osoba za reklamacije i kaže da fa moram ponovo slati u servis da oni ne mogu ništa ovako napamet napraviti bez servisa pošto je mobitel pod garancijom.Zovem u servis da dam pritužbu na njihov rad jer mi mobitel ne radi kako treba iako je bio kod njih,nemogu nikako dobiti osobu za reklamacije,zovem kažu da je prosljeđeno i da će me ta osoba nazvati ali da trenutno nije tu.Sad moram još i to čekati i kako vidim da ću biti bez mobitela mjesec dana koliko je na servisu.Tako da nisam zadovoljan sa njim,ne znači da je loš ili ne valja,samo ja imam probleme,možda je do samog ovog mog mobitela greška.Sutra ga nosim natrag u vip ponovo na reklamaciju,i ponovo čekaj 15 dana.Samo se bojim da ne pop...m!!!!!!!!:mad:

miroslavzg
27.01.2011., 20:51
Nemogu nikako povezati mobitel s Nokia PC suite, jednostavno ne prihvaća.Akinuo sam Nokia PC suite s Nokia stranica, ali tamo nemogu pronaći koja verzija je ok za Nokiu c7, piše da je nema, pa sam skinuo onu verziju što je ponuđena,a li neće se spojiti s mobitelom.

symbian0
27.01.2011., 20:59
Nemogu nikako povezati mobitel s Nokia PC suite, jednostavno ne prihvaća.Akinuo sam Nokia PC suite s Nokia stranica, ali tamo nemogu pronaći koja verzija je ok za Nokiu c7, piše da je nema, pa sam skinuo onu verziju što je ponuđena,a li neće se spojiti s mobitelom.
Ne možeš sa ovim novim S^3 modelima povezati ih sa Nokia PC suitom. Nisam siguran jedino možda sa nekom starijom verzijom suita.

miroslavzg
27.01.2011., 21:03
Ne možeš sa ovim novim S^3 modelima povezati ih sa Nokia PC suitom. Nisam siguran jedino možda sa nekom starijom verzijom suita.

A kako da onda skinem neku recimo igricu u jad file-u na mobitel i da ju instaliram.'pROBAO SAM JE PREBACITI NA MOBITEL S COPY/PASTE ALI ME ONDA TRAŽI KAD JU NA MOBITELU POKRENEM ZA INSTALIRATI DA SE PRIKLJUČI NA INTERNET??

joe3052
03.02.2011., 20:05
Evo stigo je novi software za C7.
Kod mene je dostupan preko mobitela: PR 1.1 (13.0.16)

Amelie-Poulain
03.02.2011., 23:53
Evo stigo je novi software za C7.
Kod mene je dostupan preko mobitela: PR 1.1 (13.0.16)

Nece da mi Opera otvori link...oce da zove, kao broj, valjda ne prepoznaje da je link....

symbian0
04.02.2011., 00:22
Nece da mi Opera otvori link...oce da zove, kao broj, valjda ne prepoznaje da je link....
Umm...što ti pokušavaš, koji link? :confused: Update je dostupan preko SW update aplikacije u mobitelu, preko ovi suita...

Karojba
04.02.2011., 21:25
Evo, malo prije sam kupio C7, i odmah problem.

TouchScreen se smrzava... da malo pojasnim: koristis ga i samo od jednom ne prima nista na touch, fizicke tipke rade, ali touch nema sanse. Skuyio sam da je jedini nacin da se izvucem iz ove situacije povlacenje 'Lock screen' tipke i ponovno ukljucivaje.

Stavr nije da se desava jednom u sat vremena nego svakih par minuta, vrlo je frustrirajuce.

Jel ima netko slican problem? Sad guglam ali ne nalazim takvih slucajeva.

zuyava
05.02.2011., 14:18
E sad sam sve sigurnija da C7 neće u moje ruke... Koliko ja znam, a imam neke malo pouzdanije info, problem im je u softveru, na kojem se navodno još uvijek radi i pokušavaju riješiti problem ali- ne ide očito. ne znam zakaj onda jednostavno en povuku aparat kao što su s N8 napravili?!

symbian0
05.02.2011., 14:56
E sad sam sve sigurnija da C7 neće u moje ruke... Koliko ja znam, a imam neke malo pouzdanije info, problem im je u softveru, na kojem se navodno još uvijek radi i pokušavaju riješiti problem ali- ne ide očito. ne znam zakaj onda jednostavno en povuku aparat kao što su s N8 napravili?!
Sumljam da će povuć uređaj pošto su ga počeli masovno reklamirati, svako malo vidim plakat sa C7 po gradu a sada i reklamu na TV-u.
Vjerojatno se radi o manjem postotku uređaja koji imaju te probleme.

Karojba
05.02.2011., 15:56
Bok, evo, bio u T-comu i zamjenili mi uredjaj, imao sam srece da su otkazali neku nadrudjbu. Sad je sve ok, mobitel radi dobro. Javim se za par dana sa stanjem.

Pozz

zuyava
05.02.2011., 16:05
ajme, to moraš imat peha baš da upikneš taj koji ne valja. Kolegica s faxa mi radi u T-Mobileu i veli da su te nokie daaaleko natraženiji aparati sad, ali isto tako da na žalost ako i jesu neke greške sa aparatom (softver ili sl) oni mogu mijenjat samo ako je unutar tri radna dana, a sve ostalo odlučuje servis... :p a opet si mislim ako i uzmem C7 i baš sam pehist da ne valja pa ima jastvo i moraju mi to riješit nekako, ne? :ne zna:

PluGGerica
05.02.2011., 16:42

kupi si digitalac. to je mob. velika razlika :)

s mojim mobom sve super, volimo se jako ^.^

pionir
05.02.2011., 22:35
Instalirao sam Ovi suite, još ranije sam napravio nokia račun zbog ovi trgovine...no kad spojim mob s kompom i kad se pokrene ovi suite, pojavi se inoformacija: Suport software instalation failed...tako da onda ne mogu skinuti karte recimo...može li netko pomoći oko ovoga? na mobitelu je namješteno pod Povezivanje - Ovi suite- aktivno...tako da ne kužim u čemu je problem...prepozna mobitel i moj nokia račun, ali ne želi instalirati taj neki software niti se konektirati na server da skinem kartu Hrvatske npr...

mateacc
06.02.2011., 08:22
..ja se nikako nemogu spojiti na svoj kucni wlan .trazi me wep kljuc upisem spoji se i to je to , nista ,nece na pocetnu stranicu nema sanse..ljudi pomozite??!!:(:ne zna:

zuyava
06.02.2011., 11:17
Ekipa, što se OVI stora tiče- face, skype su free? Mislim, nikad nisam nokiu imala pa sam malo... :p i kaj je s ringtonovima- postoji li neka aplikacija preko kojih se mogu radit ring tonovi ili?

joe3052
06.02.2011., 12:41
Ekipa, što se OVI stora tiče- face, skype su free? Mislim, nikad nisam nokiu imala pa sam malo... :p i kaj je s ringtonovima- postoji li neka aplikacija preko kojih se mogu radit ring tonovi ili?

Preko ovi-store možeš skinuti skype, facebook i to je free.
A ovde imaš jednu stranicu sa koje možeš skidati teme, melodije i pozadine sve besplatno, samo gore moraš postaviti Nokia N8.
www.zedge.net

joe3052
06.02.2011., 12:44
..ja se nikako nemogu spojiti na svoj kucni wlan .trazi me wep kljuc upisem spoji se i to je to , nista ,nece na pocetnu stranicu nema sanse..ljudi pomozite??!!:(:ne zna:

Čekaj objasni, jeli koristiš opera-browser ili nokia-browser ?

zuyava
06.02.2011., 18:24
a kaj en postoji neki program preko kojeg se mogu kreirat ringtonovi za nokiu? :confused:

PluGGerica
06.02.2011., 19:11
a kaj en postoji neki program preko kojeg se mogu kreirat ringtonovi za nokiu? :confused:

nema potrebe kreirati ringtonove kad ima ljudi koji to rade za tebe već
www.zedge.com
tamo ima skoro sve kaj vas zanima :)
ok sad na tehnički dio. i problem koji je čovjek imao s uključenjem wlana.
radi se o tome da nokia neovisno o vašem izlasku iz aplikacije i dalje drzi istu u pozadini, tj ona radi i ne moze se odspojit s wlana ma koliko vi to silili zato što nečime ju mora pokretat.
dakle da bi isključili wlan, a i sve ostalo što vam ždere bateriju idete na
na početnom ekranu pritisniti Opcije
prikaži sve aplikacije
onda vam izlista sve i samo klikajte ikseve na sve što vam ne treba.
to riješava problem wlana i baterije. :)

PluGGerica
06.02.2011., 19:14

bitno je i kako ti je modem podešen, nije samo do mobitela.
odi na search, provjeri je li veza automatska ili je ručna, onda imaš poznat nepoznat, to mora biti poznat. i prvo di se spajaš probaj ovi store

symbian0
06.02.2011., 19:18
Šta ćete kreirat ringtonove kad možete postaviti bilo koju pjesmu/melodiju koju imate u mob kao zvono?

PluGGerica
06.02.2011., 19:33
Šta ćete kreirat ringtonove kad možete postaviti bilo koju pjesmu/melodiju koju imate u mob kao zvono?

zato što ne želiš nužno da ti svira otpočetka stvar. tipa ako je na početku gitara od 1 i pol minute a riječi dolaze tek posle toga, naravno one koje ti želiš ustvari čut onda kreiraš ringtone koji počinje i završava tamo gdje ti želiš :)

assassin
06.02.2011., 21:23
Pogledaj stranicu audiko (audiko.net)- tamo ima već puno "napravljenih", a možeš i sama jednostavno raditi (rezati) melodije.

pionir
06.02.2011., 23:27
Instalirao sam Ovi suite, još ranije sam napravio nokia račun zbog ovi trgovine...no kad spojim mob s kompom i kad se pokrene ovi suite, pojavi se inoformacija: Suport software instalation failed...tako da onda ne mogu skinuti karte recimo...može li netko pomoći oko ovoga? na mobitelu je namješteno pod Povezivanje - Ovi suite- aktivno...tako da ne kužim u čemu je problem...prepozna mobitel i moj nokia račun, ali ne želi instalirati taj neki software niti se konektirati na server da skinem kartu Hrvatske npr...

1. vidim da nitko ne odgovara, pa da se ponovim...
ima li netko sličnih problema ili vam Ovi suite svima radi normalno i taj software (ne znam mu ime niti čemu točno služi) se normalno instalira??

2. da li se netko navukao na novu aplikaciju sa nokia beta labsa, Bubbles? fora izgleda na prvi pogled no očito ima nekih bugova, a uz to instalira neki QTexamples koji nikako ne mogu deinstalirati niti ga naći uopće pod instaliranim aplikacijama....kako to probati maknuti?

3. da li vam se normalno pokazuje status baterije, u normalnom, logičnom postotku? jer meni zna stajati 100% i nakon dosta vremena uporabe, pa se onda smanji najednom na 70% pa 50% itd....imao sam dugo vremena Nokia battery monitor koji se čini poprilično točan. no dešava se da nakon isključenja i ponovnog uključenja, u widget modu više ne pokazuje status baterije, nego se stalno vrti: Analyzing...i kad se uđe u tu aplikaciju, isto se pojavljuje, status se više ne može dobiti....jedino kad ju deinstaliram i ponovno instaliram, radi ok....

4. je li vam se pojavio update 1.1.?

symbian0
07.02.2011., 00:01
Prvo da kažem nemam C7 nego N8 ali uglavnom sve isto, samo nešto drugačije pakovanje.

1. Meni se normalno instalirao. Jesi skinuo zadnju verziju? Kad se po prvi put spoji mobitel s njime, onda program prebaci nešto u njega i trebaš sve prihvatiti na mobitelu ako te upita tijekom tog postupka (ja mislim da meni se zapravo čak nije ništa ni pojavilo na mobitelu ali tako piše), jer to je taj "Suport software".

2. Vidio sam tu aplikaciju ali je nisam instalirao. Pošto je s Beta labsa onda kako i sam naziv kaže to je beta verzija, tj. nije finalna i mogu se očekivati bugovi. Čuo sam i da to instalira i mislim da se ne može izbrisati koliko sam pročitao. Radi se o tome da program radi na posljednjoj Qt verziji koja još nije završena. Evo što je administrator na beta labs stranici u vezi toga napisao: "these are showing up because bubbles is build on top of the latest Qt version that is still in progress. Once we can move to use smart installer technology I expect that this problem will disappear. I will start investigating whether there is some way of removing these icons if you have uninstalled the bubbles. Until then the best thing you can do is to move the examples folder under some other folder so that it does not distrupt you."

3. Meni isto tako na N8 sa statusom baterije, duže stoji 100% pa je sljedeće 70% i onda mi se čini dosta brže padaju postotci. Nije precizno nikako, tako da kad vidim 70%, računam odmah da je bar pola ispražnjeno. Battery monitor nisam instalirao jer mi je bezveze da instaliram aplikaciju koja troši bateriju još više troši bateriju samo da bi vidio neko možda realnije stanje.

4. Ako nije vjerojatno ovisi o brendiranju mob. ili zemlji. Prvo je došao na slobodne uređaje pa dalje.

Eto sam se raspisao, valjda sam malo pomogao. :)

joe3052
07.02.2011., 06:00
2. Instaliro sam ja taj app i mogu reć da je prava stvar ali ima jedan problem sa C7, automatsko okretanje zaslona više ne radi kad je nokia bubbles instaliran, potreban je update PR 1.1 i onda radi dobro.
Sa N8 kažu da nema problema.

4. Meni pokazuje na mobitelu da je dostupan update PR 1.1 imam euro2 verziju ali pošto sam instaliro hrvatski jezik, čekam kad će update doći na Phoenix da mi ostane hrvatski jezik.

pionir
07.02.2011., 23:23
Hvala vam ljudi na odgovorima...skinuo sam ovi suite sa nokiine stranice i prikazuje ga kao c7, ali ne može instalirati taj software...za prijenos sadržaja funkcionira ok....vidjet ću još šta s tim.

baš me zanima šta donosi taj novi update...volio bih novije sučelje za kameru i da se može isključiti zvuk kamere, to mi je malo iritantno što ne mogu isključiti...al' o tom potom....

joe3052
08.02.2011., 05:37
Ja mogu isključiti zvuk kamere bez problema.
Ako ti ta funkcija fali onda imaš branding uređaj od T-Mobile. Jeli tako ?

symbian0
08.02.2011., 08:06
Hvala vam ljudi na odgovorima...skinuo sam ovi suite sa nokiine stranice i prikazuje ga kao c7, ali ne može instalirati taj software...za prijenos sadržaja funkcionira ok....vidjet ću još šta s tim.
Ne znam, provjeri jel imaš zadnju verziju suita pod updates, zadnja ja 3.0.0.290

Također ako ne možeš staviti karte u mob preko suita, skini Ovi Maps 3.06 sa Beta labsa koji omogućuje da skidaš karte direktno na mobitelu preko wlana, bez komp...

maca maradona
08.02.2011., 10:27
Postovi s mailovima obrisani.
Za takve stvari se dogovarajte preko PM- a :)

Zasto je to tabu tema?
A ja i neznam kako se radi s PM!?

pionir
08.02.2011., 15:10
Ja mogu isključiti zvuk kamere bez problema.
Ako ti ta funkcija fali onda imaš branding uređaj od T-Mobile. Jeli tako ?

da, od tmobilea je...znači oni su to zmrdali...ne znam da li postoji neki način da maknem zvuk...ali blesavo je što nema tu opciju...i kad je na profilu Bez zvuka, opet se kamera čuje...

Ne znam, provjeri jel imaš zadnju verziju suita pod updates, zadnja ja 3.0.0.290

Također ako ne možeš staviti karte u mob preko suita, skini Ovi Maps 3.06 sa Beta labsa koji omogućuje da skidaš karte direktno na mobitelu preko wlana, bez komp...

je, imam tu zadnju verziju ovi suita...evo danas sve radi normalno, možda je bilo do mog firewalla ili do njihovog servera...skinuo sam neke karte....

Zasto je to tabu tema?

PM = private message...klikneš na ime korisnika kojem želiš poslati poruku, i pojavi ti se prozorčić gdje piše: Pošalji privatnu poruku korisniku...a gore u desnom uglu ekrana ti se prikaže broj pročitanih i nepročitanih poruka, i mogućnost ulaska u njih klikom na plavi link...

assassin
08.02.2011., 15:48
Zasto je to tabu tema?
Nije tabu tema, već nije preporučljivo objavljivati tako javno svoju mail adresu.
Što zbog spama, što zbog zaštite privatnosti.

PM (http://www.forum.hr/showpost.php?p=26401212&postcount=26):)

FIAT FUN
08.02.2011., 17:20
Može li mi netko pomoći s koje stranice skinuti Nonoh za C7? Probao sam s njihove stranice ali nema C77 u popisu Nokia kiji podrzavaju taj VOIP.
Unaprijed hvala.

danije
11.02.2011., 21:38
kupio sam nokiu c7 jucer, kad god nesto radim na brzinu zamrzne se i ugasi i sama upali, ne trazi me pin samo zaslon pobijeli pise nokia i opet dojde na pocetni zaslon, kao da se resetira... dali je netko imao nekakav slican problem??

sonyerikson.
12.02.2011., 18:23
isti problem sanom. ja sam gakupila prije mjesec dana i od početka je tako. čim duže prčkam po njemu restarta se.

i ja bih voljela znati u čemu je problem, ako netko zna....

djjosa
14.02.2011., 09:02
ja koristim mob. ima 5 dana i zasad nikakvih problema,radi uredno i ok.jedino šta se baterija brzo troši ali tako je kod svakog smartphone telefona,preporučam uključiti uštedu energije,smanjiti svjetlost zaslona,isključiti wlan kad ne treba,isključiti sat i datum sa čuvara zaslona...Inače sam 10 godina uvik ima SONYERICSSON i sad kad san prešao na Nokiu bila mi je špansko selo ali u ovih 5 dana čačkajući po njemu skužio sam sve i mobitel je odličan,ima sve sta treba imat a od N8 jedino ima manju memoriju i rezoluciju fotoaparata.
Ko ima problema zakonski rok je 8 dana od kupnje za zamjenu aparata,to šta oni daju 3 dana je čista glupost.
Po meni jedina zamjerka ide šta za ovakve telefone ne naprave neke baterije koje će bar 3 dana trajati sa nekim prosječnim čačkanjem po touch zaslonu.
Bez problema koristim gmail,wlan,facebook,pisanje poruka,zvanje .....itd. šta vidim da su neki imali problema.Ko ne zna sam mob. ima u sebi korisničke upute na hrvatski jezik....

bella:
15.02.2011., 07:07
Imam nokiu c7 i meni je odlična, ali ipak imam pitanje ako netko zna...zanima kako aktivirati push email jer mi inače troši jako puno baterije ako mi sinkronizira recimo svakih 5 min

Esseker1
15.02.2011., 15:26
imate koju dobru stranicu za preporucit i da se moze skidat za symb 3?thx

pionir
16.02.2011., 23:29
valjda smijem dati link:

http://www.n8fanclub.com/

jacoby
19.02.2011., 11:27
pozdrav...
da li netko zna kako poslati neke datoteke bluetoothom s nokije c7 na neki drugi uređaj... ako je moguće... ja ne uspijevam..:-(

joe3052
20.02.2011., 07:53
pozdrav...
da li netko zna kako poslati neke datoteke bluetoothom s nokije c7 na neki drugi uređaj... ako je moguće... ja ne uspijevam..:-(

Kako ne uspijevaš ?
Vrlo jednostavno: stisni i drži na neku sliku ili muziku i otvorit će se prozorčić na kojem možeš izabrati "pošalji" i onda izabereš preko bluetooth.

Esseker1
20.02.2011., 09:01
valjda smijem dati link:

TOOOOOO....nasao sam ih ima dosta!E posto ima ta tri ekrana,jel ima neka aplikacija koja prati metero.vrijeme pa da postavim na jedan!ili to recimo dodje sa nekom temom?

Evo nakon tj dana koristenja,mogu reci da sam ugodno iznenadjen C7.Nisam neki lud za igrama,al kad sam vidio Settlers,NFS...kak mob tecno radi,internet puno brzi,preglednik odlican,a kamera napokon dobra!
Pa vama,kakav je on u usporedbi sa HTC,iPhone...ti svi sustavi na ovaj Symb3?Citao sam malo tudja misljenja prije neg sam ga uzeo i ljudi seru...al ipak sam ga uzeo:D!nakon Nokie 5800XM koja je bila za te novce strava mob...

Rupert
20.02.2011., 15:54
imam samo jedan problem sa svojom Nokiom C7 (koja je po mom mišljenju odličan mobitel) - naime, kad pišem SMS, premda je uključen ograničen format znakova, pisanjem hrvatskih znakova ČŽŠ broj znakova poruke padne na 70.

Dakle, uključen je ograničen format znakova, ali ne radi...

Tražim već par dana po internetu i naišao sam na jedan takav problem, ali ne i na rješenje... već me izluđuje jer mi se zna dogoditi da slučajno pošaljem i tri SMS-a umjesto jednog, a napišem samo 2 rečenice...

----
Usput...

Odgovor za aplikaciju za vrijeme - AccuWeather... definitivno najbolji, a ima i widget za naslovnu stranu.

I glede korištenja mobitela kao lampe - samo držite gumb za otključavanje ekrana 2 sekunde i uključit će se flash (ne smije bit uključena nijedna aplikacija). :top:

Esseker1
20.02.2011., 16:40
imam samo jedan problem sa svojom Nokiom C7 (koja je po mom mišljenju odličan mobitel) - naime, kad pišem SMS, premda je uključen ograničen format znakova, pisanjem hrvatskih znakova ČŽŠ broj znakova poruke padne na 70.

Dakle, uključen je ograničen format znakova, ali ne radi...

Tražim već par dana po internetu i naišao sam na jedan takav problem, ali ne i na rješenje... već me izluđuje jer mi se zna dogoditi da slučajno pošaljem i tri SMS-a umjesto jednog, a napišem samo 2 rečenice...

Stavi si na English kao jezik pisanja i problem rijesen!Bar sam ja tako napravio...

E kad stavim taj accu i kao widget..ako stavim Widget u izvanmreznom nacinu onda mi nece pokazivat,ako stavim da su widgeti aktivni,pa stalno mi se spaja na moj wireless?!?!Kak da samo iskljucim to trazenje tj spajanje na wireless?

gamer1
23.02.2011., 00:05
odspojim wlan..
iskljucim automatsko trazenje wlan-a..ali ne pomaze..
stvarno je iritantno to automatsko spajanje na wlan..
sve app zatvorene, nista nije pokrenuto, ali on se i dalje automatski spaja..
postoji li nacin da se to sredi??
to je jedina stvar koja mi smeta kod tog telefona..

Karojba
23.02.2011., 10:57
U vidio sam to kod brata :D

Nema sanse da se odspojis od tog Wlana...

Barem ne dok je na dohvatu

Probaj to napravit negdje gdje nema wirelessa, mozda uspijes.

zinho9
23.02.2011., 16:43
Ne možeš ga izgleda isključiti kad se jednom pokrene poznati wlan,tek dok budeš van dohvata onda se neće spajat više ako ga isključiš,i neče se sam upalit opet kad mu budeš u dohvatu,opet osim ako se spojiš na internet onda se opet automatski pali i ista priča...je malo bezveze ali izgleda da nema pomoći...:ne zna:

pionir
23.02.2011., 23:44
ne znam, ja nemam problema s tim...pisao sam par strana prije o mom problemu kada mi se stalno spajao na wlan...ali to je bilo zato što sam imao postavke maila da se stalno sinkronizira, pa je stalno i bio spojen na wlan...nije pomagalo stavljanje widgeta u izvanmrežni način...tek kada sam stavio da se sinkronizira svaka 4 sata, tada je bilo ok...
možda imaš tako neki widget koji želi stalno biti spojen na wlan... :ne zna:

Esseker1
24.02.2011., 14:01
odspojim wlan..
iskljucim automatsko trazenje wlan-a..ali ne pomaze..
stvarno je iritantno to automatsko spajanje na wlan..
sve app zatvorene, nista nije pokrenuto, ali on se i dalje automatski spaja..
postoji li nacin da se to sredi??
to je jedina stvar koja mi smeta kod tog telefona..

U postavkama ga stavis na spajanje rucno i onda kad si na glavnom ekranu odes na opcije i ukljucis widgeti u izvanmreznom radu i onda se otpojis sa Wlan-a.Bar sam ja tako rijesio i kad sam kuci wlan je upaljen i vise se ne spaja...A kad hoce da mi mail,vrijeme...sinkronizira ili nesto updeta stavim widgeti u mrezni nacin i on se odma spoji sa mrezom koja mu je dostupna.

1ivana1
24.02.2011., 20:52
pozdrav
ovako kupila sam C7 prije 3 tjedna u ta tri tjedna već je dva puta bil na servisu!!! zbog toga sto se u zvučniku tjekom razgovora pojavljuju frekvencije i neko non stop pucketanje,koje užašno iritira!

u ta dva puta u servisu su samo formatirali mobitel i stavili novi softver.(znači zvučnik nisu niti pogledali) i rekli su da savršno radi (moš mislit)
inače se zamrze tu i tamo,ali to mi ne smeta koliko to povremeno pucketanje (udaranje) ne znam kak bi to opisala.
zanima me dali postoji kakvo rješenje dali je to kod drugih primjećeno slično nešto!, ili da po treći put idem u servis i tražim novi mobitel! hvala :)

joe3052
25.02.2011., 07:13
pozdrav
ovako kupila sam C7 prije 3 tjedna u ta tri tjedna već je dva puta bil na servisu!!! zbog toga sto se u zvučniku tjekom razgovora pojavljuju frekvencije i neko non stop pucketanje,koje užašno iritira!

u ta dva puta u servisu su samo formatirali mobitel i stavili novi softver.(znači zvučnik nisu niti pogledali) i rekli su da savršno radi (moš mislit)
inače se zamrze tu i tamo,ali to mi ne smeta koliko to povremeno pucketanje (udaranje) ne znam kak bi to opisala.
zanima me dali postoji kakvo rješenje dali je to kod drugih primjećeno slično nešto!, ili da po treći put idem u servis i tražim novi mobitel! hvala :)

Nemaš šta čekat, odnesi ga opet u servis i ne popustaj dok se greška ne otkloni !
Jeli slobodan ili brandiran ?

1ivana1
25.02.2011., 19:18
kupljen u t-comu sad kad je bila ova akcija, prvo su ga oni odpeljali na servis,a drugi put ja, uglavnom rečeno mi je da je možda do sim kartice, ali i novu sim karticu sam promjenila i opet isto!!

Anellye
27.02.2011., 18:43
Jeli ikako moguce da mi u music playeru budu datoteke kako sam ih spremila na memorijskoj na compu? prije toga je bio samsung u pitanju i svaka pisma je mogla bit u svojoj datoteci a ovo me bas zivcira sto ih nemogu podilit kako ja ocu?

I kad idem na face preko w'n'w slike su mi skroz male a ni zumiranje ne pomaze previse, i dalje ne mogu pripoznat ljude na slici... moze se to kako rjesit? na prijasnjem mobu koji je bi kao bio kanta prema ovome slike san mogla pregledavat bez problema....

symbian0
27.02.2011., 19:22
Mislim da nije, jedino možeš radit svoje playliste ili ih kopirati iz komp.

djjosa
28.02.2011., 21:59
kako cu saznat security code za f secure?nemogu zatvorit aplikaciju ,trazi mi security code .postoji li neka shema?

magicmist
01.03.2011., 08:41
security code si sam odabrao. ako ne ide drugačije (handy) taskman ga ugasi.
opcije -> završi
inače, skoro da ničemu i ne služi taj f secure.

lepi1992
02.03.2011., 13:28
Gdje mogu nabavit il skinut igre za Nokiu c7?

pionir
02.03.2011., 16:41

prošvrljaj malo po stranici...sa desne strane imaš menu...neke igre ne možeš instalirati jer se javi problem sa potvrdom...taj problem se isto može riješiti...klikni u gornjem desnom uglu signing apss i certificate error pa vidi šta piše...ja se tim nisam bavio,ali može se...no, taj problem se javlja kod vrlo malog broja igrica tako da možda ni nemaš potrebu za tim...

jacoby
09.03.2011., 16:05
Kako ne uspijevaš ?
Vrlo jednostavno: stisni i drži na neku sliku ili muziku i otvorit će se prozorčić na kojem možeš izabrati "pošalji" i onda izabereš preko bluetooth.

zahvaljujem....-) nije mi to palo na pamet od svih opcija koje telefon ima... tnx

Dompax
09.03.2011., 21:13
Može mi li netko usporediti C7 s iphone4?
Važno mi je da mob ima brzi internet, lako čita poštu s MS exchangea, ima dobar planer (navikao sam se na kalendar E66), solidnu navigaciju i po mogućnosti dobar mikrofon za snimanje govora.
Hvala!

Juventino85
09.03.2011., 22:27
i4 je jednostavno klasa iznad C7.

Od brzine interneta, snage procesora, snimanje u HD-u, bolje fotke, touch sa multitouchom daleko najbolji.

Moja preporuka i4...:top:

Bubili
10.03.2011., 13:19
Kako se mogu deinstalirati aplikacije? Instalirala sam neke gluparije i samo mi smetaju.

Mobitel je inace dobar, samo sam 10 puta sporija nego na onom s tipkovnicom.
Ali sva sreca ima dobro prepoznavanje glasa pa nekako pogodi sta hocu :mig:

joe3052
10.03.2011., 18:14
Moj je postavljen na njemački izbornik ali pokušat ću objasnit:
Stisneš na postavke (ključ) onda na Programm-Manager (ključ na žutoj mapi) i onda gore prvo "instalirani programi" i onda se otvori lista svih instalirani programa. Nađeš aplikaciju koju hoćeš deinstalirati stisneš i držiš stisnuto, otvorit će se prozorčić na kojeme stoji ukloni.

mya_7920
19.03.2011., 19:24
Postavke -> upravitelj aplikacija -> instalirana aplikacija -> drži duže prst na aplikaciji koju želiš maknuti i pojavit će se novi izbornik :)

Crescens
20.03.2011., 21:26
Hallo ....
kako da stavim iconu aplikacije koju sam skinuo i instalirao, na prvi display ???
Nadam se da ste razumjeli moje pitanje !!!

Unaprijed hvala

pionir
21.03.2011., 01:16
na početnom zaslonu na kojem želiš staviti aplikaciju stisneš Opcije - Uredi početni zaslon. Nakon toga klikneš na neki od ''pluseva'' i odabereš widget ako želiš. ako želiš baš ikonu aplikacije, ideš dolje do Prečaci. nakon toga ti se na početnom zaslonu stvore 4 prečaca. klikneš na njih i na Postavke i zatim biraš šta ćeš staviti pod koji prečac.
Dakle, ne možeš dodati 1 ikonu samo, već 4, ili widget ako je takva aplikacija.

mya_7920
21.03.2011., 07:59
Mi ne možemo koristiti FB places? :o

Crescens
21.03.2011., 12:19
na početnom zaslonu na kojem želiš staviti aplikaciju stisneš Opcije - Uredi početni zaslon. Nakon toga klikneš na neki od ''pluseva'' i odabereš widget ako želiš. ako želiš baš ikonu aplikacije, ideš dolje do Prečaci. nakon toga ti se na početnom zaslonu stvore 4 prečaca. klikneš na njih i na Postavke i zatim biraš šta ćeš staviti pod koji prečac.
Dakle, ne možeš dodati 1 ikonu samo, već 4, ili widget ako je takva aplikacija.

To se zove pravi odgovor ,kratko i jasno !!!!

Puno hvala

Esseker1
29.03.2011., 16:25
al ljudi,osim sto je mob dobar...Mene jebe ono desno za otkljucavanje...Na 5800 je samo kliznulo,ovdje ko da negdje zapinje!jel vi imate tih problema?I

symbian0
29.03.2011., 18:44
Mi ne možemo koristiti FB places? :o
Možeš preko Facebook Touch stranice.

mya_7920
29.03.2011., 19:52
Može malo detaljnije objašnjenje, pliz? Probala sam svašta i nikako nije išlo, pa ako ti nije problem... :)

symbian0
29.03.2011., 19:57
touch.facebook.com i tamo imaš places...

mya_7920
29.03.2011., 21:48
Da, i vidim što su moji prijatelji postali, ali nigdje nema mjesta gdje bih ja trebala nešto napisati :confused:

Anellye
04.04.2011., 21:15
di mogu skinit karte za gps? nekidan smo isli iz splita put zadra i vec u dugopolju je bilo gotovo s navigacijom... pokusala san stavit odrediste ali mi nije moglo nac rutu jer nema nikakva druga karta instalirana...
itko??

joe3052
09.04.2011., 06:31
Ako je radilo do Dugopolja onda je moralo dalje raditi do Zadra. To me čudi baš. Instaliraj na svoj komp. ovi suite i tamo imaš opciju ovi-karte, priključiš mobitel sa usb kablom i izabireš zemlje koje ti trebaju i onda čekaš, može potrajati dugo ako neke veće države stavljaš kao što su D,F ili GB.
Ako samo staviš HR, SLO, BiH onda ne traje dugo.

pionir
12.04.2011., 16:21
hm, ne znam zašto mi se mobitel neće puniti kada ga prištekam na laptop preko usb-a. prije je radilo normalno.
a ne sjećam se da sam nešto posebno mijenjao u nekim postavkama.

ima li netko nekakav savjet?

Juventino85
12.04.2011., 17:56
Probaj jedan reset, nista te ne kosta...

joe3052
13.04.2011., 18:04
hm, ne znam zašto mi se mobitel neće puniti kada ga prištekam na laptop preko usb-a. prije je radilo normalno.
a ne sjećam se da sam nešto posebno mijenjao u nekim postavkama.

ima li netko nekakav savjet?

Kod mene je tako već od početka, kad ga tek priključim, ne puni se. Onda isključim usb kablo i opet uključim, tek tada puni.

symbian0
13.04.2011., 18:12
Isto tako i meni na N8. Valjda se u komp treba prvo nešto pokrenuti jer kasnije se svaki put puni iz prve dok ponovno ne restartaš komp.

joe3052
14.04.2011., 20:41
Evo što nas očekuje sa PR 2.0 (Anna):
http://www.youtube.com/watch?v=vu-tyLgIhTc&feature=player_embedded

pionir
14.04.2011., 21:06
nove ikone mi nisu ništa posebno...ove sad su bolje...ne znam ni koliko će mi qwerty odgovarat u okomitom položaju, navikao sam na ovu standardnu tipkovnicu...bilo bi dobro kad bi se moglo birati kao na androidu....

symbian0
14.04.2011., 21:25
i dalje će tamo bit i obična tipkovnica za odabir

pionir
16.04.2011., 14:52
eto mi novog problema kojeg dosada nisam imao.
jučer sam dosta aktivno koristio mob, išao na net, igrao igrice,gledao slike i snimljene video klipove i sve je bilo u redu. no, odjednom sam vidio da ne razbistri sliku nakon što ju zumiram, ostane onako pikselizirana. ugasio sam i upalio mob, i kad se ''podigao sistem'', mobitel uopće više nije reagirao...zamzrnuo se. opet sam ga ugasio i upalio i činilo se sve u redu. slike je normalno zumirao, ostale detalje nisam više gledao jer je bilo kasno,išao sam spavati. jutros skužim da su sat i datum krivi, ne sjećam se da li je tako bilo i sinoć nakon ponovnog uključenja, vjerojatno je. međutim, sada oko podne vidim da mi ne radi menu tipka, ne reagira uopće. i također kada odem pod opcije, nema mi one trake da vidim otvorene aplikacije. jednostavno je nema...sve ostalo izgleda da normalno radi. kad sam u nekoj drugoj aplikaciji i stisnem menu, ne dogodi se ništa...ali kad mi je mobitel zaključan i neaktivan, reagira na pritisak tipke menu, pojavi se ekran za otključavanje, tj.nokia bubbles koje imam već barem 2 mjeseca. vadio sam bateriju nakratko van i sim karticu, međutim ista se stvar događa kada ga upalim. sada sam izvadio ponovno bateriju van pa ću čekat neko duže vrijeme, možda će to nekako pomoći. ne znam šta mi je drugo činiti. da li ga hard resetirati ili koji vrag.
je li netko imao neki sličan problem ili ima nekakav savjet?

---Spojeno---

a ništa, ruknuo sam mu reset sa *#7370# kodom i sve se vratilo kao kad sam ga kupio...malo je zajeb što nemam više kontakte, ali mislim da sam ih sinkronizirao na drugom laptopu. sad menu radi kako spada.
ne znam koji mu je vrag bio...

---Spojeno---

ispričavam se što pišem ovoliko postova zaredom...ne mogu editirati i ovaj treći...

sad vidim da imam problema sa instalacijom ovi store-a...vidim na netu da ima puno korisnika koji imaju istih problema, pogotovo nakon reseta. uglavnom, na kraju instalacije se javlja greška pod kodom 2148532241. neki kažu da je možda rješenje u instalaciji qt paketa, ali ja ne znam koji i kako skinuti. mislim da sam ga prije dobio kad sam instalirao nokia bubbles, ali sad ne želim to ponovno stavljati.
ne vidim nigdje za skinuti na http://qt.nokia.com/downloads qt 4.7.2. za symbian. al mi ide danas :facepalm:

symbian0
16.04.2011., 16:10
hm ne znam zašto problem s instalacijom Ovi storea ako si resetirao sa *#7370#, inače se događa kad se napravi reset sa one tri tipke.

Možda da samo probaš instalirati neku drugu aplikaciju koja koristi Qt pa ti se automatski instalira.

sonyerikson.
23.04.2011., 15:49
ja sam bio na servisu sa svojom c7. Zbog ne dojavljivanja poziva (nekih) - dakle neko me zove, on ne zvoni, niti pokazuje poziv, već mi za cca 5 minuta pošalje poruku "Tko je zvao". i zbog restartanja. Konstatno, dok nešto duže ( cca 10minuta) prčkam po njemu,on il zablokira i sam se ugasi i upali (dakle bez traženja pina), il ne zablokira, nego se jednostavno restarta !

bio na servisu, i opet ista stvar. Došao sam tam j...im mater, da bi oni meni rekli (ovi iz nokia servisa) da oni nisu krivi. A 5 minuta nakon kaj sam otišo od servisa sa (kao) popravljenim mobitelom on radi istu stvar ko prije servisa !!!

Rekli su mi da je TMOBILE KRIV, koji je naručio uređaje... da nokia nije ništa kriva, a pogotovo ne oni, koji su na servisnom nalogu napisali da je mob nakon servisa ISPRAVAN !
tMobile je samo ustanova koja prodaje mobitele, oni ih ne proizvode i ne servisiraju, pa zbog toga nemogu biti ni odgovorni.

Sada je poslan na servis, 3.put ( tmobile ga šalje) sa ISTOM GREŠKOM. A kad se 3 puta pošalje sa istom greškom, dobiva se novi uređaj. Ja ga nakon 2.servisa nisam ni isprobavao, nego smo ga odmah poslali natrag, jer je star 2 mjeseca i ne košta malo,da bi ja koristio srvisiran uređaj, tj. uređaj sa greškom !

Rekli su mi u tmobilu, da nisam jedni i da se na 100 prodanih, njih 90 ode na servis !!!

.....

joe3052
23.04.2011., 20:55
Znači na mobitelu je T-mobile branding ?
Jesi probo instalirat "slobodnu" verziju ?
Moj je 4 mjeseca star, ama baš nikakvi problema nema.

sonyerikson.
24.04.2011., 11:52
da, t mobile. nisam probao, nit ne želim. Želim novi ISPRAVAN MOBITEL, a ne da ja moram greške ispravljat !

hvala na prijedlogu :) al mislim da razumiješ šat želim reći....

joe3052
24.04.2011., 22:17
Znam šta oćeš reć. Onda im tamo pravi pritisak i ne popustaj !

sonyerikson.
26.04.2011., 10:25
naravno ! javim se kaddobijem novog !

arianne11
03.05.2011., 14:03
Imam jedno pitanje u vezi ove Nokie C7.
Upravo sam prebacivala slike na komp i nisam bas jako zadovoljna njihovom kvalitetom.
Pročitala sam na gsmareni da slike puno bolje ispadnu kad se smanji oštrina (i zaista se čine preoštre). I ja sam to pokušala, i smanjila ošrinu u postavkama kamere, ali svaki put kad izađem iz kamere i opet uđem u nju, oštrina se vrati na stare, default postavke.
Što prilično iritira, jer često nema dovoljno vremena da se ide namještat oštrinu prije fotografiranja. Zna li netko kako se to može smanjit i da ostane smanjeno?

Inače, prilično sam zadovoljna mobitelom osim toga, i nisam požalila što sam ga kupila, baš mi je odličan i prezadovoljna sam. :)

Esseker1
05.05.2011., 20:29
meni je mob isto odlican,al recimo kamera 8mpix i nema autofokus...koja sakara!pa N5800XM je imala i slike budu puno bolje.I post gore istina slike bas nisu strava...mozda bas zbog toga

dombondomi
05.05.2011., 20:46
sad kad sam pročitao sve od prve stranice do zadnje, mogu samo reći da ste me odgovorili od ovog moba..

joe3052
06.05.2011., 17:10
I ? Koji su razlozi ?

Ja sam svoj kupio u 12.mjesecu i ovo mi je do sada najjači smartphone do sada.

dombondomi
06.05.2011., 18:31
pa ovdje ima 90 posto ljudi koju su nakon 2 tjedna morali nosit mob na servis..

arianne11
06.05.2011., 19:48
Ja sam isto nakon čitanja ovog topica skoro odustala od kupnje, zbog tog razloga...

Ali za budžet koji sam imala mi se taj model ipak najviše sviđao, i volim Nokiu, a dosad nisam imala većih problema s Nokijinim mobitelima (zapravo s mobitelima općenit - čini se da mene više muče laptopi :p).
Pa sam ipak odlučila kupit ovaj model. I nisam požalila. :D

joe3052
07.05.2011., 07:55
pa ovdje ima 90 posto ljudi koju su nakon 2 tjedna morali nosit mob na servis..

Ma daj kakvi 90% šta ti je. Koliko ljudi ima C7 a nikad nisu ni pogledali na neki forum a kamoli nešto napisali jer nemaju problema sa C7 ili ne koriste forume.

Onaj ko ima nekakav problem najprije traži po forumima da li ima slučajno neko rješenje prije nego što ga odnese na servis. Zato se čini da je telefon katastrofa što uopće nije istina.
Po njemačkim forumima je prije par mjeseci bilo primjedba na C7 no u zadnje vrijeme nema više toliko problema, čini mi se. Moguće da je jedna (prva) serija bila problematična.

bane5555
07.05.2011., 12:12
da li ima kod nas za skinuti PR2.0 za mobitele kupljene u t-comu

ako netko ima link neka mi ga pošalje PM-om

Kalfaluk
08.05.2011., 00:11
kako vam funkcionira slanje emailova preko c7?
mene užasno živcira što mi nekad hoće poslati, a nekad neće.
a razlog zašto neće ne razumijem, ali eto nekad mu dođe pa neće.
pa onda te maoilove ne mogu ni obrisati jer se šalju, pa se ponekad i pošalju po tjedan dana zakašnjenja.
ja ga sad imam preko 5 mjeseci i dobra stvar kod njega je trajanje baterije, ovi maps su zanimljive i dobre.

pionir
08.05.2011., 18:36
kako vam funkcionira slanje emailova preko c7?
mene užasno živcira što mi nekad hoće poslati, a nekad neće.
a razlog zašto neće ne razumijem, ali eto nekad mu dođe pa neće.
pa onda te maoilove ne mogu ni obrisati jer se šalju, pa se ponekad i pošalju po tjedan dana zakašnjenja.
ja ga sad imam preko 5 mjeseci i dobra stvar kod njega je trajanje baterije, ovi maps su zanimljive i dobre.

jako rijetko šaljem mailove...jednom probao poslati sliku dok sam bio spojen na tmobileov net, poslao nakon drugog pokušaja...i par puta dok sam bio na wifi, poslao bez greške...

nego, koliko tebi i ostalima traje baterija? meni 2 do 2 i pol dana...većinu vremena je uključena štednja baterije...šaljem smsove, malo se igram, malo surfam, ništa pretjerano...mislim da joj je trajanje u skladu s korištenjem, ali me ipak zanima koliko traje ostalima?
može li ikome više od 3 dana uz nekakvo normalno korištenje?

Dancho13
10.05.2011., 20:23
Šteta što C7 nema bateriju litij-polymer 1500 mAh iz modela E52, E71, E72. Ta mi je bila najbolja.

Kalfaluk
10.05.2011., 22:32
meni baterija traje cca 3, eventualno 4 dana......opseg korištenja je cca 15 do 20 minuta poziva na dan i isto toliko negdje surfanja po njemu.
Za ostale stvari ga ne koristim.
Zadovoljan sam s baterijom, makar imam osjecaj da mi se lagano vrijeme trajanja u zadnjih par tjedana smanjilo i da ga vise punim.
Muci me email i sto se ponekad blesira, pa se upali wifi sam od sebe i nece se ugasiti. Uglavnom symbian je malo blesav :)

Eric Prydz
12.05.2011., 18:28
Par pitanja za vlasnike c7;

1.obzirom da je GPS jedna od funkcija koju zelim na svemu, od rucnog sata do mobitela, koliko ste zadovoljni tom funkcijom? (up-to-date karte, signal itd.)

2.internet na uredjaju (brzina, user friendly)

3.citanje knjiga, vidim da ima nekakav office, ADOBE itd. ako je netko pokusao

4.koliko sati baterija izdrzi kada se koristi samo za pustanje glazbe?

joe3052
12.05.2011., 19:27
Par pitanja za vlasnike c7;

1.obzirom da je GPS jedna od funkcija koju zelim na svemu, od rucnog sata do mobitela, koliko ste zadovoljni tom funkcijom? (up-to-date karte, signal itd.)

2.internet na uredjaju (brzina, user friendly)

3.citanje knjiga, vidim da ima nekakav office, ADOBE itd. ako je netko pokusao

4.koliko sati baterija izdrzi kada se koristi samo za pustanje glazbe?

1.Jako često koristim gps (ovi karte) i nemam nikakvih primjedbi na ovi-navigaciju. U automobilu imam vrlo dobar prijem čak između visokih zgrada. Signal stiže jako brzo uz pomoć A-GPS-a. Putovo sam sa ovi-navigacijom kroz dosta europskih zemalja i što da kažem: jednostavno perfektno. Update karata dolazi često i naravno sve to skupa je besplatno.

2.Internet sa nokia-browserom nije baš nešto posebno, dosta je spor i nepregledan ali zato treba koristiti opera mini ili opera mobile. Neusporedivo brži i pregledniji browser koji može u potpunosti zamjeniti nokijin browser. Ali sve opet ovisi koju brzinu interneta imaš. Sa 3G ili 3,5G (HDSPA) se stranice brzo otvaraju, pa čak i sa EDGE dosta brzo ide, sa GPRS nije baš zadovoljavajuće.

3.Nisam probo čitat knjige na C7

4.To nisam točno mjerio ali samo znam da traje duže od npr. iphone 3GS. Zavisi ako jednostavno slušaš muziku da je display ugašen, traje baterija dosta dugo.

Anellye
12.05.2011., 23:17
izludit ce me ovaj mob...

blokira, ekran smrzne kad otvorim poruke i onda ili nekako izadje na onaj glavni ekran ili ga moran gasit, ili vadit bateriju....
isto kad listan slike....a kad snimam video samo blokira i izadje iz svega....
osvjetljenje se gasi za 5 sek i kljuca se iako ga stavim na 60 sek...
a nekad ekran gori stalno....danas san ga ostavila i gledala koliko ce svitlit...:sve dok se bat nije ugasila....

popizdikus cu dobit.... muz ima istoga a njemu nikakvih problema....
radila san totalni restore postavki ali nema nikakvih pomaka....

dat cu ga na servis...koliko traje otprilike?

assassin
13.05.2011., 08:03
Jesi li probala update (http://europe.nokia.com/support/download-software/device-software-update) napraviti?

Eric Prydz
13.05.2011., 15:42
Evo upravo se vratio iz T-Coma, s obzirom da mi je ovo prvi smartphone imam jedno pitanje;

U Mrak tarifi sam (25mb internet prometa ukljuceno) trenutno i zelim ici preko svog W-Lana na net. Kako da znam idem li na net na mobitelu preko WLana a ne da koristim promet od 25mb?

Anellye
13.05.2011., 15:45
pa ides na -trazi wlan- a ne na W'n'W..
jos bolje da instaliras Operu i kad se spajas ona te pita preko koje veze zelis ic!

i imam ja jos jedno pitanje: skidala san neke aplikacije sa Ovi store-a ali lite verziju... sad bi i kupila citavu, pise da je 2 eura. kako je to placam? jel dolazi na racun od t moba ili placam karticom? ili ima koji jos dodatni trosak?

assassin
13.05.2011., 15:50
Plaćaš karticom.
Dodatni trošak je promet koji napraviš skidanjem aplikacije na mobitel.
Znači, ako ideš preko Wi-Fi- a ili imaš internet paket- nema dodatnog troška.

tomisličak
13.05.2011., 21:28
...za svaki slučaj, utipkaj *200*4# i pošalji poziv...
...saznat' češ koliko si već MB podatkovnog paketa potrošio,
tak' da se ne iznenadiš sa računom...

Eric Prydz
13.05.2011., 21:59
...za svaki slučaj, utipkaj *200*4# i pošalji poziv...
...saznat' češ koliko si već MB podatkovnog paketa potrošio,
tak' da se ne iznenadiš sa računom...

Ovo je za w and w tarifu, moj broj je u Mrak tarifi.
Cini se da ipak idem preko w-lana ali za definitivnu potvrdu cu pricekati sutra i probat poslat 0110 S.
Nisam znao da zdere mb ovaj mobilni net, za ucitavanje jedne stranice mi pojeo recimo 3MB :eek:

Pise da posalju poruku kada se korisnik priblizi 80% potrosenog iznosa, davno bi mi stizale poruke jer sam vec skidao neke aplikacije.

Ostavit cu ga na bezicnoj mrezi preko noci, zanima me koliko ce baterije pojesti do jutra.

vjeverica1414
17.05.2011., 19:26
Pozdrav, kupih mob evo jucer, jos ga proucavam. Moram priznati da mi se cini da je symbian dosta bugovit i to mi je minus na mobu, s ostalim sam zadovoljna, ovo mi je prvi smartphone pa mi treba i vremena da uopce skuzim sta sve moze i hoce.
E sad imam 2 pitanja:
1. Kako da ga uparim sa svojim starim samsungom, kada upalim bluetooth na oba moba, oni se sinkroniziraju i sa samsunga mogu uci u nokiu, međutim ne mogu to napraviti obratno…htjela bih si prenijeti kontakte, slike i to…al ne da mi…ima li neko rijesenje koje previdjeh?
2. A drugo, vidjela sam da je netko imao isti problem, uopce mi se ne puni prek usba? Jel sam fulala neku opciju ili jednostavno nece?

joe3052
18.05.2011., 19:55
Pozdrav !

1. Stavi te sve podatke od samsunga na računalo pa onda premjesti na C7 ili jednostavno šalji sa samsunga na C7. Sa C7 ne možeš pretraživati druge mobitele, koliko ja znam.

2. Kad ga spojiš preko USB onda isključi USB-kabel pa opet spoji (tek kod drugog puta se puni)

TinaBla
20.05.2011., 17:02
Očito nisam jedina koja ima probelma s ovim mobitelom. Platila ga masu novaca i kupila u T-mobile prije 3 mjeseca i sada banana. Dekodirala sam ga i čim sam ga spojila na ovi na laptopu i prebacila si neke pjesme, on blokira pa se restarta. Non - stop!!Krenem tipkati poruku-on se restarta, slušam glazbu-on se restarta...

Zanima me ako je tko riješio taj problem?? Molim vas!! Jer je ovo tako iritantno!!!:mad::mad::(:(

Da li su kome na servisu riješili taj problem??

Dancho13
21.05.2011., 14:48
Očito nisam jedina koja ima probelma s ovim mobitelom. Platila ga masu novaca i kupila u T-mobile prije 3 mjeseca i sada banana. Dekodirala sam ga i čim sam ga spojila na ovi na laptopu i prebacila si neke pjesme, on blokira pa se restarta. Non - stop!!Krenem tipkati poruku-on se restarta, slušam glazbu-on se restarta...

Zanima me ako je tko riješio taj problem?? Molim vas!! Jer je ovo tako iritantno!!!:mad::mad::(:(

Da li su kome na servisu riješili taj problem??

Da li si pokušala sa Hard Reset:*#7370#

vjeverica1414
21.05.2011., 20:21
Hey Joe, hvala na odgovoru.
USB je proradio, i tocno tak kako si rekao :)

Ovo s prenosom budem probala.

TinaBla
23.05.2011., 14:21
Da li si pokušala sa Hard Reset:*#7370#

Nisam to probala... Prethodna dva dana mi se nije niti jednom ugasio i zablokirao, dok mi je danas u roku pola sata 3 puta zablokirao. Ja ne znam što je tom mobitelu.
Što ću postić sa tim Hard Reset? Ne kužim se baš u takve stvari:ne zna:

joe3052
23.05.2011., 20:22
Ovaj tjedan bi trebala stići nova verzija od ovi- store koja će imati novu funkciju update. Ako za neku aplikaciju koju imamo instaliranu na
mobitelu ima update, bit će pokazano ma ovi- store. Uz to i još neki promjena u store.

assassin
23.05.2011., 20:33
Nokia je (napokon :D) odustala od tog branda Ovi- tako da će se sve što se zove Ovi opet zvati Nokia (znači Nokia Maps i ostalo).
Pa će možda i to biti dio updatea novog storea.

joe3052
23.05.2011., 20:47
Misliš ?
Ja mislim da neće još, tek su prošli tjedan najavili promjenu imena u nokia services. Neće to tako brzo ja mislim.
Dugo sam čekao ovu funkciju update koja je kod aple i androida već odavno standard.
Evo dvi slike:
http://www.areamobile.de/bilder/82673-original-der-ovi-store-zeigt-bald-updates-von-apps-an-c-nokia

symbian0
23.05.2011., 23:07
Ovi store, Nokia store, svejedno. Nije me ni briga za te updatove. Nego kad će Annu više izbacit?

joe3052
24.05.2011., 05:55
Annu u zadnje vrijeme nitko više ne spominje. Valjda će stić do 7. mjeseca.

Dancho13
24.05.2011., 14:43
Nisam to probala... Prethodna dva dana mi se nije niti jednom ugasio i zablokirao, dok mi je danas u roku pola sata 3 puta zablokirao. Ja ne znam što je tom mobitelu.
Što ću postić sa tim Hard Reset? Ne kužim se baš u takve stvari:ne zna:
Mobitel će ti se vratiti na tvorničke postavke. Sve će se iz njega izbrisat. Pa si moraš važne stavri prebacit na karticu.

TinaBla
25.05.2011., 20:47
Mobitel će ti se vratiti na tvorničke postavke. Sve će se iz njega izbrisat. Pa si moraš važne stavri prebacit na karticu.

Danas sam ga odnijela u Nokia centar i ostavila im da mi ga poprave. Isti dan je bio gotov i rekao je tip da je promjenio software i da bi trebalo raditi. Došla sam doma i išla čačkati po mobitelu i opet ista priča - zablokira se i onda se ugasi/upali. Luda sam više!!!!

joe3052
26.05.2011., 05:59
Pa nemaš šta čekat, odnesi ga opet i traži novi mobitel !

Dancho13
29.05.2011., 05:26
Prilikom gledanja DivX filmova na C7 nema mi zvuka i na playeru ispod linije pojacavanja zvuka nalazi se znak crvena prekrizena nota. Niako mi neuspjeva to rijesit. Vidio sam na netu da je izasao update za video player na Simbianu 3 koji podrzava titlove .sub i .srt. Kako to realizirat?

assassin
29.05.2011., 08:27
Jesi probao stisnuti tipku za pojačavanje :p
Update (http://europe.nokia.com/support/download-software/device-software-update).
Možeš i preko kompjutera (Ovia)- da ne trošiš internet na mobitelu.

Dancho13
29.05.2011., 11:17
Jesi probao stisnuti tipku za pojačavanje :p
Update (http://europe.nokia.com/support/download-software/device-software-update).
Možeš i preko kompjutera (Ovia)- da ne trošiš internet na mobitelu.

Naravno, nema što nisam probao. Zadnja verzija sw je 14.002 i ta mi je na mobu i još sam ju reinstalirao ali uvijek isto.

symbian0
29.05.2011., 12:04
Ne znam šta je sa zvukom. Ostali formati rade normalno?

A za titlove je potrebno samo staviti u isti folder video i titlove i da su oboje istog naziva ako si instalirao taj update.

Dancho13
29.05.2011., 18:52
Ne znam šta je sa zvukom. Ostali formati rade normalno?

A za titlove je potrebno samo staviti u isti folder video i titlove i da su oboje istog naziva ako si instalirao taj update.

Ostali video radi normalno.
Naravno, sa titlovima sam napravio tako i nema ih.

assassin
29.05.2011., 19:17
Možda si nešto krivo napravio kod konvertiranja (jedino mi to pada na pamet).

snowleopard
31.05.2011., 18:29
Jel se moze na tom mobitelu narihtati da ti je na pocetnom zaslonu precac za ulazne poruke, budilicu, napomene, obaveze itd?

joe3052
31.05.2011., 19:24
Jel se moze na tom mobitelu narihtati da ti je na pocetnom zaslonu precac za ulazne poruke, budilicu, napomene, obaveze itd?

Kako da ne, pogledaj ovaj video:
http://www.youtube.com/watch?v=eJINTW1Qjjk

snowleopard
31.05.2011., 19:42
Kako da ne, pogledaj ovaj video:
http://www.youtube.com/watch?v=eJINTW1Qjjk

Izvrsno. Doduse ne mogu podesiti da ima direktno ulazne poruke kao precac na ekranu. Moze se namjestiti poruke pa udes u cijeli dio s opcijama za poruke, ali ne moze direktno u inbox kao u svim starim Nokijama. Ili?

vjeverica1414
31.05.2011., 20:23
Izvrsno. Doduse ne mogu podesiti da ima direktno ulazne poruke kao precac na ekranu. Moze se namjestiti poruke pa udes u cijeli dio s opcijama za poruke, ali ne moze direktno u inbox kao u svim starim Nokijama. Ili?

Baš da s ekrana ulaziš direktno u inbox to se ne može, možeš izravno u novu poruku ili u poruke općenito. Ali meni je super ona fora s razgovorima, da s određenim brojem vidiš cijelu korespondenciju.. :D

A ima li tko ideju da li se može zaključavati mobitel..u smislu da zaključaš npr. poruke. To sam imala na samsungu, recimo mogao si zaključati nekom 4znamenkastom šifrom bilo koju opciju na mobitelu tipa imenik, fotke, poruke...ili jednostavno cijeli izbornik...

Lancione
01.06.2011., 12:50
Jedno pitanje. dolazi mi zvučna obavijest (ko za poruku) svaki puta kad mi dođe mail. ne znam to isključiti. može mi ko pomoći? Hvala!

joe3052
01.06.2011., 19:46
Jedno pitanje. dolazi mi zvučna obavijest (ko za poruku) svaki puta kad mi dođe mail. ne znam to isključiti. može mi ko pomoći? Hvala!

Postavke, Profili, Općenito (ili neki drugi profil koji trenutno koristiš), podešavanje i onda imaš dolje Ton dojave e-pošte. To stavi na "isključi"

Pa imaš tamo onaj jedan widget koji se zove "obavijesti", staviš ga na početni zaslon.
Isprobaj to, kad dođe poruka tu ti se pokaže.

zara.7
01.06.2011., 23:27
hej, koje aplikacije koristite za svoju nokiu? ako netko može preporučit neku dobru, ja sam za sad samo skinula face, face chat, jutarnji, 24 sata... jel postoji aplikacija za gmail? ili kak' ste spojeni na mail, preko web n' walk?
i još jedno pitanjce, gdje ste kupili torbicu za mob? gledala sam u t-mobileu i vipu, ali nemaju skoro ništa... na ebayu ima svakakvih :cerek: :)

joe3052
02.06.2011., 08:28
hej, koje aplikacije koristite za svoju nokiu? ako netko može preporučit neku dobru, ja sam za sad samo skinula face, face chat, jutarnji, 24 sata... jel postoji aplikacija za gmail? ili kak' ste spojeni na mail, preko web n' walk?
i još jedno pitanjce, gdje ste kupili torbicu za mob? gledala sam u t-mobileu i vipu, ali nemaju skoro ništa... na ebayu ima svakakvih :cerek: :)

Aplikacija "translate" mi se sviđa, mogu se cijele rečenice prevoditi u raznim jezicima pa i na hrvatski.
Youtube app je dosta dobra (nema je na ovi-store).
Ima dosta dobrih igrica koje su trenutno besplatne.
Sa opera mini ili opera mobile možeš zamjeniti nokia browser koji je dosta sporiji i nepregledniji od opera.
TuneWiki za slušanje internet-radio stanica.
Jednostavno isprobaj.

Za email koristim originalnu aplikaciju od nokije, tu možeš svaki email namjestiti.

Torbica imaš na ebay ili u raznim internet shopovima.

vjeverica1414
02.06.2011., 10:59

Ja sam narucila torbicu prek ebaya, za nekih 50tak kn i dosla mi je za 5 dana (s UK ebaya), tako da bih ti preporucila to...zbilja ih ima hrpu (a isto sam trazila prije tog u vipu i tmobile)...

Od aplikacija za preporucit definitivno Shazam (prepoznaje pjesmu koju mu pustis, super aplikacija), Angry birds - bilo koji nastavakj, zarazna igra,
compass (iz fore), maze classic (isto zarazna igrica, podsjeca na igre iz djetinjstva), fruit ninja - predobra igrica, sjeces voce koje iskace na ekranu, river lite - igra s kompjutera iz djetinjstva, accu weather - nije najtocniji, ali je vecinom puta jako blizu :) puppy talk je aplikacija cisto za zafrkanciju - kazes nesto onda ti on ponovi to nekim blesavim glasom :)
Evo nadam se da ce ti se nes od tog svidjeti... :)

P.s. sta nitko ne zna da li se mogu poruke nekako zakljucavati? nekom sifrom ili sl? hvala

magicmist
02.06.2011., 12:35
P.s. sta nitko ne zna da li se mogu poruke nekako zakljucavati? nekom sifrom ili sl? hvala

hrpa takvih aplikacija... ukucaj 'hide sms' (http://www.mediafire.com/?mmwtzmjj2m1) i naći ćeš. neke besplatne, neke ne.

zara.7
02.06.2011., 14:38
hvala puno, danas ću poskidat to :) :)

vjeverica1414
02.06.2011., 19:55
Ima zakon aplikacija, što je je, izbor je ogroman i tu skidam kapu odgovornima :)

Thx, hide sms cu probat...
imam jos jedno pitanjce...jel netko koristi neki antivirusni i koji?

symbian0
02.06.2011., 21:01
imam jos jedno pitanjce...jel netko koristi neki antivirusni i koji?
Ja ne jer stvarno nije potreban, jesi ikad čula za koji virus za symbian? Samo bi trošio RAM, usporavao mobitel i crpio bateriju a za šta?

Hinko
04.06.2011., 09:14
Pozdrav,
Kako da uređujem pjesme na Nokii C7, pokušavam ali nikako nemogu mijenjat ime izvođaća, album stavit.... Dali nekako preko Ovi Store-a ili kako

joe3052
04.06.2011., 10:54
Pozdrav,
Kako da uređujem pjesme na Nokii C7, pokušavam ali nikako nemogu mijenjat ime izvođaća, album stavit.... Dali nekako preko Ovi Store-a ili kako

To sa nokijom ne možeš raditi koliko ja znam.
Ja za to koristim program Mp3tag.
Imaš ga ovdje: http://www.mp3tag.de/en/index.html
Možeš sve izmjeniti, Ime izvođača, ime albuma, godina, album cover i sve ostalo.

Hinko
04.06.2011., 11:35
To sa nokijom ne možeš raditi koliko ja znam.
Ja za to koristim program Mp3tag.
Imaš ga ovdje: http://www.mp3tag.de/en/index.html
Možeš sve izmjeniti, Ime izvođača, ime albuma, godina, album cover i sve ostalo.

I onda samo prebacim na mobitel i ima da radi? probat ću, hvala ti

joe3052
04.06.2011., 12:05
Samo prebaciš na mobitel i to je to. Bez toga muzika na mobitelu izgleda jako nepregledno.

Hinko
04.06.2011., 13:52
Samo prebaciš na mobitel i to je to. Bez toga muzika na mobitelu izgleda jako nepregledno.

Slažem se, zato i pitam, ovako je sve lijepo posloženo tip top

Verdelinho
08.06.2011., 16:50
oi,

pls ljudi, da li je normalno da mi baterija na novom c7 traje max 1 dan, koristim w`n`w max pola sata dnevno. vec je bio na servisu i kazu da je rijesen problem sa softwareom i da je to sad to.
kaj se danas baterije pune svakih 12 h?

Esseker1
12.06.2011., 13:35
mob je stvarno nice i vizualno i sve,al hebo ih on stave kameru od 8mpix i nema autofokus...slike mi bile bolje na 5800XM.konjine...

Habib Marwan
26.06.2011., 14:54
Ja ne mogu instalirati nijednu aplikaciju koju skinem s ovi storea. Prvih jedan ili dva puta mi piše error kad se pokrene instalacija. Onda počne instalirati, ali instalacija traje po sat vremena (800 kB recimo) i mogu je prekinuti samo gašenjem mobitela. Jel imao netko isti problem?

BlackLotus
26.06.2011., 16:41
moj dragi si je od C7 napravio ovo...
http://images55.fotki.com/v268/photos/4/1487494/7987871/Photo0802-vi.jpg
:zubo:
mobitel radi, ekran ofkors ne radi
je li dovoljno kupiti zamjenski ekran (http://cgi.ebay.co.uk/ORIGINAL-TOUCH-DIGITIZER-SCREEN-GLASS-NOKIA-C7-C7-00-/180674206357?pt=LH_DefaultDomain_0&hash=item2a11059a95 jel to to??????) i sam ga zamjenit? :ne zna:

assassin
26.06.2011., 16:51
Mislim da je to samo digitizer i staklo- a ako ti ne radi ekran (nema slike), treba ti i LCD (http://cgi.ebay.co.uk/GENUINE-NOKIA-C7-REPLACEMENT-LCD-SCREEN-DISPLAY-/250772715799?pt=UK_Replacement_Parts_Tools&hash=item3a6337f917#ht_2324wt_1139).
Naravno, to vrijedi ako ti sve ostalo na mobitelu radi.
Znači, ako je recimo otišla matična- džabe mijenjaš ekran i to sve.

BlackLotus
26.06.2011., 19:15
Mislim da je to samo digitizer i staklo- a ako ti ne radi ekran (nema slike), treba ti i LCD (http://cgi.ebay.co.uk/GENUINE-NOKIA-C7-REPLACEMENT-LCD-SCREEN-DISPLAY-/250772715799?pt=UK_Replacement_Parts_Tools&hash=item3a6337f917#ht_2324wt_1139).
Naravno, to vrijedi ako ti sve ostalo na mobitelu radi.
Znači, ako je recimo otišla matična- džabe mijenjaš ekran i to sve.

nema slike :o
ok, hvala!

DuxTm
28.06.2011., 10:33
Nedavno sam kupio C7 i mob je odličan. Navigacija radi perfektno, i pješke i u autu. Što se tiče Symbiana, dobar je, a i trebao bi doć Symbian Anna za C7.

Esseker1
29.06.2011., 18:35
bash sam pogledao i bit ce dobrih stvari kad dodje Anna.Jedino me i dalje pati tj zasu je kamera...Jel to njihov propust ili su mislili da kameri od 8mpix NE TREBA autofokus.Vidio sam da su neki to rijesili smanjivanjem ostrine,al jel ima jos koja caka!?

DuxTm
29.06.2011., 19:50
Vjerojatno nema autofocus zato da se ljudi ipak odluče za N8, ali po meni je ljepši C7 i razlika u cijeni je velika između ta dva modela.

Esseker1
03.07.2011., 12:49
ja sam mislio da ni N8 nema autofokus,al dobro...nemam je!
E koristim operu kao preglednik i stvarno je dobra,al me zanima kad hocu i gledam neki video na youtube zast mi zvuk kao malo pucketa i zasto u onom defaultnom pregledniku nemogu gledat filmice...i kad nam dolazi Anna?mirisi mi da dobro!

DuxTm
03.07.2011., 16:00
Anna bi trebala doć ili ovaj mjesec ili idući.
Da li vama baterija padne sa 100% na 70%? Meni nikada ne pokaže 90 i 80%.

joe3052
03.07.2011., 18:43
Anna je najavljena za kraj 8. mjeseca, možemo je realno očekivati u 9.mjesecu.
Ako dođe prije, još bolje ali nevjerujem da hoće.

Esseker1
03.07.2011., 19:16
Anna bi trebala doć ili ovaj mjesec ili idući.
Da li vama baterija padne sa 100% na 70%? Meni nikada ne pokaže 90 i 80%.

I meni,bude 100% i onda na 70%.Normalno.Meni nakon 5800XM jedino zvuk fali,ovdje je losij.Jel ima tko kakvu dobru foru za nju?meni je dobro sto se moze mis ili tipkovnica-bluetooth spojit...i ko mali komp!

david1
05.07.2011., 08:07
Pozdrav!
Jucer sam postao vlasnik Nokia C7. Nikako ne mogu otkriti u kojem su folderu smjestene teme. Skidao sam neke teme sa interneta i zelio sam ih samo kopirati sa harda na mob, a usput obrisati teme koje vec imam u mobu. Da li je neko vec otkrio ovaj problem koji me muci?

Esseker1
05.07.2011., 14:53
teme prvo moras uninstal!Odes u postavke->upravitelj aplikacija->instalirane aplikacije i tamo ih skidas!

svašta nešto
10.07.2011., 19:51
Pozdrav, nisam stigao pročitati stranice od 4 - 9, pa ne znam je li itko pisao o ovom problemu koji prejako iritira!...Naime, moj C7 je potpuno u redu osim jedne iritantne sitnice, a to je da do sada ponekad, a od prije 3 dana konstantno ne izvlači postavke iz phonebooka (ime, sliku i ton) nego jednostavno prikaže broj pozivatelja i standardnu muziku koja je namještena za ostale pozive.
Također i kada ja pozivam nekoga iz phonebooka kome sam uredio postavke slike - ta se slika NE prikazuje, a trebala bi...Do prije 3 dana je pomagao restart, ali sada više ništa...Jel se itko susreo sa takvim problemom i kako ga riješiti?
Učinilo mi se da je (barem prije) bio razlog što se to događalo u vrijeme dok je mob. bio spojen na NET, ali sad vidim da nije spojen, pa ipak ne izvlači postavke iz phonebooka :confused:

Marinoprpic
12.07.2011., 10:31
Ovako,znači Anna izlazi u 7 ili u 8 mjesecu?Koliko je to sigurno ako netko zna?I što me još više zanima,koja su veća ili manja poboljšanja u Anni i šta je sve promijenjeno?

PS. ja baš ne kužim tu navigaciju,skinuo sam karte i nikako ne mogu namjestit šetnju ili voznju..imam ja karte i sve ali jednostavno gps se ne moze osposobit,gps zna bit dostupan nekad u centru grada i to,ali kakva je to navigacija ako radi samo u centru grada ili u drugim određenim mjestima?

symbian0
12.07.2011., 10:38
Za stare uređaje izlazi u kolovozu i to je potvrđeno od Nokie. A koje su promjene možeš potražit po internetu, ima miljun članaka i dr. o tome.

GPS bi ti svugdje trebao biti jednako dostupan ako se radi o otvorenom prostoru.

Marinoprpic
12.07.2011., 10:45
Za stare uređaje izlazi u kolovozu i to je potvrđeno od Nokie. A koje su promjene možeš potražit po internetu, ima miljun članaka i dr. o tome.

GPS bi ti svugdje trebao biti jednako dostupan ako se radi o otvorenom prostoru.

Kako to misliš stare uređaje? A gps zna dosta puta bit dostupan ali ne tako kako ti kažeš da bi trebao..mozda sam ja nešto krivo podesio,skinuo ili nešto nisam skinuo

pionir
12.07.2011., 15:08
misli na uređaje koje su kupljeni ranije i koji ne dolaze sa Annom u sebi već sa ovim softwareom kojeg imaš...te možeš updejtat u kolovozu ili kad će već biti dostupno....da sad ili uskoro uzimaš nokiu, vjerojatno već ima Annu...

a gps...da, i kod mene mu nekad treba duže vremena da pronađe, nekad kraće...al poželjno je biti vani na otvorenom da te lakše, brže i točnije uhvati...

symbian0
12.07.2011., 15:08
Pod stare mislim na one već kupljene ranije, dok već ovog mjeseca (Nokia) počinju sa isporukom novih mobitela sa tvornički ugrađenom Annom, tj. ako kupiš neki S^3 uređaj u srpnju moguće da će doći s Annom a ovi koji su kupili mob ranije moraju čekati kolovoz za update.

A za GPS ne znam u čemu ti je problem, meni radi savršeno (na N8). Jel ti uključen A-GPS, tj. jel ti koristi i internet pri traženju satelita?

Marinoprpic
12.07.2011., 20:31
Pod stare mislim na one već kupljene ranije, dok već ovog mjeseca (Nokia) počinju sa isporukom novih mobitela sa tvornički ugrađenom Annom, tj. ako kupiš neki S^3 uređaj u srpnju moguće da će doći s Annom a ovi koji su kupili mob ranije moraju čekati kolovoz za update.

aha,hvala.shvatio sam nakon što sam sat dva guglao

A za GPS ne znam u čemu ti je problem, meni radi savršeno (na N8). Jel ti uključen A-GPS, tj. jel ti koristi i internet pri traženju satelita?

E to nisam kompletno siguran ali da koristi internet pri traženju satelita,uglavnom od vipa "start".Dali taj "start" troši novce na računu za gps jer sam trenutno na nuli.

Elektron
14.07.2011., 09:30
Koja je razlika između C7 i C7-00?

symbian0
14.07.2011., 11:54
nema razlike C7-00 je samo puni naziv

shane54
25.07.2011., 14:30
Pozdrav, evo ja C7 imam već 20-ak dana i oduševljen sam...muči me samo jedno: na neke stvari ( ovi store, updatei i sl ) mi se nikako ne želi spajati preko wlana, baš nikako. U postavkama je namješteno da uvijek pita-nikad ne pita :)

na 5800 nisam imao taj problem kad sam to namjestio.

raul
26.07.2011., 08:33
Nedavno sam na jutubu naisao na video, igra se doom 2 , wolf 3d, quake i ostale igre iz proslog stoljeca s pc 286- ice, cak se instalira i windows 3.11
(valjda radi ugođaja )...
kako sam vidio potrebno je instalirati dosbox for symbian na mob,,,
(nije ga htjelo ni instalirat, ali nakon sto sam promijenio datum na mob.. uspilo)
,,,koji sam instalirao, ali nece da se pokrene ?

Ima li netko kakvih ideja, linkova, tutorijala ito?

Unaprijed Hvala...

Class
26.07.2011., 11:18
Pozz!

Jučer sam kupio C7 (T-Mobile). Stari mob je Nokia 6220 Classic. Prije prebacivanja SIM kartice kopirao sam sve brojeve u imeniku starog moba na SIM karticu. Ubacim SIM karticu u C7 a ova ne vidi ni jedan broj na SIM kartici iako sam je namjestio da "vidi" brojeve i sa SIM kartice... U čemu je problem? Poslije sam je išao spojiti na PC preko PC Suite-a (verzija instalirana sa starom 6220) ne bi li je sinhronizirao i tako prebacio brojeve i neće... dobivam poruku da je u USB noncompatibile modu... Molio bih vas za pomoć, ali nježnu jer mi je ovo prvi takav malo napredniji mob. Unaprijed hvala!

bruuhuhu
26.07.2011., 21:18
cao.imam problem kako da povezem ovaj mobitel na PC.nece da mi ocita ga ni kao usb a ni preko nokia ovi suite.jednostavno nece da ga prepozna.puni se normalno al nista vise..pa jel zna neko nesto o tome..hvala unaprijed..

amiketa
29.07.2011., 13:28
Pozdrav,
Da li mi netko može reći kako funkcionira GPS preko mobitela. Da li se spaja na interent (sam) kada treba otvoriti kartu ili se sve karte (mislim prvenstveno na Hrvatsku,Bosnu,Sloveniju,Italiju) mogu skinuti sa OVI shopa. Mislim da s emogu čak i besplatno skinuti...

cesar19
29.07.2011., 23:55
Pozdrav svima, hvala vam na korisnim informacijama koje sam pročitao u ovoj temi. Imam jedno pomalo glupo pitanje, kako isključiti sat na screensaveru, dakle da nemam ništa na ekranu kada nisam aktivan na mobitelu, jer mislim da to dosta guta bateriju, a nije baš potrebno.

miroslav12
01.08.2011., 08:00
@cesar19
uključi energysavermode:D

symbian0
01.08.2011., 10:32
nebi skodilo kad bi se prije savjetovali s googlom ili korisnickim uputama koje dodu s mobitelom bar za ta jednostavna pitanja :p

anyway postavke - teme - screen saver...

Class
03.08.2011., 15:15
Pozz! Da li itko zna mogući uzrok zašto mi se Ovi PC Suite neće spojiti na Ovi Store sa PC-ija? Napomena: Nokia account je otvoren, sa moba se spojim bez beda na Ovi Store i downloadam... prvo sam mislio da je do defaultnog internet pretraživača, pa sam prebacio sa Chrome-a na IE6 (Da, 6!) Jel mi možda treba IE7, IE8? :ne zna: