PDA

View Full Version : Jedino me vrijeme može spasiti

Lucky Strike
12.12.2010., 15:45
Samo da kratko prokomentiram naslov u svom stilu. :D

Dakle,kao što naslov kaže.. od čega me vrijeme može spasiti?

Konkretno, 3. sam razred gimnazije,živim bogu iza nogu,poprilično usamljen,bez prijatelja,bez cure,bez ikog. Mogu se samo nadati upisu faksa u Zagrebu čisto tako da upoznam nove ljude. Ne izlazim jer je prvi veći grad cca 10km od mene,ne upoznajem nikog.. jednostavno više nemam inspiracije za dignuti se iz kreveta. Svaki dan sve isto,poslije škole me NITKO ne čeka doma,ništa se ne mijenja mjesecima...

Oprostite na topicu,ali sam ovo morao negdje napisati.

LS

Zeljko81
12.12.2010., 15:46
sad se opusti jer može biti i gore
ZG ti je dobra opcija nadaj se tomu

Lucky Strike
12.12.2010., 15:49
vjeruj mi,ne može.. ovo je dno dna :(

_MK_
12.12.2010., 15:53
Uvijek može gore :)

Što voliš raditi? Što misliš da bi volio raditi? Kakve hobije imaš? Kakve bi želio imati?

Lucky Strike
12.12.2010., 15:57
Ovo pitanje je također besmisleno,imam tako organiziran dan da radim nešto svake sekunde kako bi barem na tren prestao misliti o svojim problemima. Čitam knjige,sviram,tu i tamo sam na kompu il gledam tv..... no sve to pomaže kratkoročno

Frozen fire
12.12.2010., 15:58
Uvijek može gore :)

Što voliš raditi? Što misliš da bi volio raditi? Kakve hobije imaš? Kakve bi želio imati?

Slažem se.

Mlad si, zdrav, imaš dom i školuješ se, sigurno ti nije toliko loše :D pronađi si neki hobi kojim ćeš se baviti, sigurno te nešto zanima. Imaš bezbroj opcija za kvalitetno ispuniti vrijeme :)

_MK_
12.12.2010., 15:59
OK, sviraš - nađi ljude koji će svirati s tobom.

Lucky Strike
12.12.2010., 16:01
Slažem se.

Mlad si, zdrav, imaš dom i školuješ se, sigurno ti nije toliko loše :D pronađi si neki hobi kojim ćeš se baviti, sigurno te nešto zanima. Imaš bezbroj opcija za kvalitetno ispuniti vrijeme :)

živim bogu iza nogu,tako da svaka aktivnost tipa sport,ples,ovo-ono,otpada

OK, sviraš - nađi ljude koji će svirati s tobom.

okupljanje benda mi nejde kako sam zamislio :(

_MK_
12.12.2010., 16:04
Imaš internet :) YouTube je prepun glazbenih kolaboracija između ljudi koji se nisu nikada uživo sreli... To može biti zanimljiva opcija.

Koji instrument sviraš?

Lucky Strike
12.12.2010., 16:06
Sviram gitaru 4 godine,muzika je valjda jedina stvar koja me drži živim

_MK_
12.12.2010., 16:07
Jesi li ikada svirao kolegama iz razreda i nosio gitaru u školu?

Mariamagdalena
12.12.2010., 16:08
vjeruj mi,ne može.. ovo je dno dna :(

Koje?:confused:
To što ti je - dosadno?!
Vjeruj mi, od toga se ne umire...:)
Osmisli dan, vrijeme, život.:cerek:
Et, zabavljaj se s nama!:top::ne zna::mig:

Frozen fire
12.12.2010., 16:08
živim bogu iza nogu,tako da svaka aktivnost tipa sport,ples,ovo-ono,otpada

Heh nisam ni ja u nekom gradu sa puno opcija i mogućnosti niti imam puno prijatelja :) također se bavim glazbom i dosta mi vremena oduzme vježbanje tehnike, a i učenje glaz. teorije. Možeš se baviti i sportom i raditi na svojem tijelu. To će ti, zasigurno, dodatno dati plus na samopouzdanju, a i izgledu :mig:

A i _MK_ ti je dao dobar prijedlog ako ne možeš imati bend :)

Lucky Strike
12.12.2010., 16:12
Jesi li ikada svirao kolegama iz razreda i nosio gitaru u školu?

jedino na glazbenom,i to za ocjenu

Koje?:confused:
To što ti je - dosadno?!
Vjeruj mi, od toga se ne umire...:)
Osmisli dan, vrijeme, život.:cerek:
Et, zabavljaj se s nama!:top::ne zna::mig:

s vama,pa svi vi mislite da sam ja samo teenager s velikom dozom mašte,velika večina ljudi me niti ne doživljava ozbiljno,...čast izuzecima :)

Meadow
12.12.2010., 16:17
meni je nešto drugo zapelo za oko..
kako to misliš da te nakon škole NITKO ne čeka doma?

Lucky Strike
12.12.2010., 16:19
meni je nešto drugo zapelo za oko..
kako to misliš da te nakon škole NITKO ne čeka doma?

roditelji su mi rastavljeni,mog dragog tatu nije briga za mene,mama mi radi od 8 ujutro do 10 navečer,brat je popodne u školi,a ja ujutro,...praktički ovisim sam o sebi

Meadow
12.12.2010., 16:20
roditelji su mi rastavljeni,mog dragog tatu nije briga za mene,mama mi radi od 8 ujutro do 10 navečer,brat je popodne u školi,a ja ujutro,...praktički ovisim sam o sebi

e i mislila sam da je nešto tako slično..
zato i jesi usamljen, jer nemaš oslonac u obitelji..
zajebano je to..

ali gledaj pozitivnu stranu toga.. pošto si sam doma, pozovi prijatelje kod sebe nakon škole.. gledajte TV, zezajte se, učite zajedno..

_MK_
12.12.2010., 16:21
jedino na glazbenom,i to za ocjenu
E pa onda izvoliš lijepo reći "gitara, to sam ja i jebeno sam najbolji u tome što radim" i pokazati kolegama i kolegicama iz razreda da je to istina.

Ne znam jesu li vam već počeli praznici ili ne, ali ako nisu, izvoli sutra lijepo odnijeti gitaru u školu.

Lucky Strike
12.12.2010., 16:22
prijatelja imam jako malo,...no nešt ću smislit,ostaje mi jedino družit se s ekipom na forumu :D

.aquarius.
12.12.2010., 16:22
pozovi prijatelje kod sebe nakon škole.. gledajte TV, zezajte se, učite zajedno..

reče da nema prijatelja

Meadow
12.12.2010., 16:24
prijatelja imam jako malo,...no nešt ću smislit,ostaje mi jedino družit se s ekipom na forumu :D

zašto nemaš prijatelja?
mislim, da nemaš niti 1,2 prijatelja iz razreda?
pa nisi valjda baš toliko povučen?

pusti forum.. to je sve virtualno.. to nije život..

Lucky Strike
12.12.2010., 16:26
iz razreda imam samo 1 prijatelja,ostalima idem na živce tako da izbjegavam kontakt s ostalima. mislim da će ovaj topic bit moj dom iduče 2 godine :D

Meadow
12.12.2010., 16:27
pa eto, pozovi tog jednog prijatelja kojeg imaš..

zašto ostalima ideš na živce, u čemu je problem?

_MK_
12.12.2010., 16:29
iz razreda imam samo 1 prijatelja,ostalima idem na živce tako da izbjegavam kontakt s ostalima. mislim da će ovaj topic bit moj dom iduče 2 godine :D
:azdaja:

Zašto misliš da im ideš na živce?!

Zašto ne bi mogao naći prijatelje iz DRUGIH razreda?

Slušaj ovako: lijepo ćeš sutra uzeti gitaru sa sobom i za vrijeme velikog odmora svirati negdje izvan razreda.

Režem lijevo jaje ako ti ne priđe barem pet ljudi i vele da si super i da traže gitaristu za svoj bend, ili nešto slično tome.

Lucky Strike
12.12.2010., 16:30
ovo je teško pitanje,mislim da je polovica razočarana u mene,pa samim time izbjegavam kontakt,kasnim svaki sat i svaki sat otiđem prije...

edit: drugi razredi,..to ne dolazi u obzir,strah me je prići..

Nica
12.12.2010., 16:31
Zašto kasniš i odlaziš ranije? :)

Lucky Strike
12.12.2010., 16:33
namjerno,da izbjegavam kontakt s ostalima,večina njih su primitivci,snoobovi ili neka druga varjacija na temu :(

Meadow
12.12.2010., 16:33
ovo je teško pitanje,mislim da je polovica razočarana u mene,pa samim time izbjegavam kontakt,kasnim svaki sat i svaki sat otiđem prije...

edit: drugi razredi,..to ne dolazi u obzir,strah me je prići..

jel možeš malo opširnije elaborirat odgovor, ne samo jednom rečenicom?
dakle, zašto su razočarani tobom? šta si napravio? u čemu je problem?

jesi li tip osobe kao razredni loner? npr. kao edward cullen u 'sumraku'?
imam taj dojam.

ako nisi, u koji prototip srednjoškolca spadaš? probaj se klasificirat..
tako da imamo malo bolju sliku problematike.

Lucky Strike
12.12.2010., 16:41
jel možeš malo opširnije elaborirat odgovor, ne samo jednom rečenicom?
dakle, zašto su razočarani tobom? šta si napravio? u čemu je problem?

jesi li tip osobe kao razredni loner? npr. kao edward cullen u 'sumraku'?
imam taj dojam.

ako nisi, u koji prototip srednjoškolca spadaš? probaj se klasificirat..
tako da imamo malo bolju sliku problematike.

Sada si me našla. Ovako,u razredu postoje grupe koje se sastoji od određenih ljudi,i te grupe međusobno ne komuniciraju. Dakle,imaš 4 "nogometaša" koji razgovaraju samo međusobno,za ostale ih nije briga. Meni cca 90% razreda karakterno ne odgovara,čista suprotnost su meni. U razredu sam si dobar s dvoje ljudi. Jedan je dosta sličan meni,zanimaju ga iste stravi,a druga osoba je naravno bivša nesuđena ljubav.

Loner? Ne gledam sumrak pa...

Meadow
12.12.2010., 16:49
shvaćam šta želiš reć..
išla sam i ja u srednju :cerek:
doduše, davno je to bilo, ali princip funkcioniranja srednje škole je uvik isti.
zato sam to i pitala..

nema sumrak veze s tim.. dakle, loner..
jebiga..
moraš se malo više otvorit prema ostalim ljudima..

ok, 4 nogometaša.. pretpostavljam da su oni popularni i zato se tako i ponašaju, jer mogu..

a šta je s ostalim dečkima iz tvog razreda? prvo kažeš da ti ne odgovaraju karakterno, onda kažeš da nisi ni sa kim dobar, samo s tim jednim dečkom.

jel moguće da si se malo zeznuo u procjeni? lako je procijenit ljude kad ih gledaš izvana.. možda bi, da ih upoznaš bolje, vidio da ti odgovaraju po dosta stvari.. ne možeš ovako napamet znat kakvi su oni, tko ti odgovara a tko ne, ako s njima nemaš nikakav kontakt i ako se ne družite..

vjerojatno i oni nešto slično misle o tebi..
loner, stalno kasni, ide prvi doma itd.. smatraju te čudakom..
a ti to uopće nisi.. shvaćaš?
tako je moguće da si se i ti zeznuo u procjeni njih.

na tvom mjestu bi pokušala započet komunikaciju s dečkima iz razreda.
naravno, ne s tim popularnim nogometašima, već s ovim drugima..
kad bi oni vidjeli da si spreman za komunikaciju, i oni bi se otvorili i bili susretljivi.

ako ništa ne promijeniš, stalno ćeš se vrtit u začaranom krugu.
moraš pokazat da nisi čudak kakvim te smatraju..

Hugholina Grant
12.12.2010., 16:51
Usamljenik, a glazbenik,
to bi mogla biti dobra karijera. :top:
Radi na tome.

Lucky Strike
12.12.2010., 16:53
stvar navike,ali opet moja škola ima cca 450 ljudi,u mom razredu je 32 ljudi,8 dečkiju i 24 cura...

shvatio sam :)

expressivo
12.12.2010., 16:54
:azdaja:

Zašto misliš da im ideš na živce?!

Zašto ne bi mogao naći prijatelje iz DRUGIH razreda?

Slušaj ovako: lijepo ćeš sutra uzeti gitaru sa sobom i za vrijeme velikog odmora svirati negdje izvan razreda.

Režem lijevo jaje ako ti ne priđe barem pet ljudi i vele da si super i da traže gitaristu za svoj bend, ili nešto slično tome.

Ja ću ti dati škare. :)

Nica
12.12.2010., 16:56
stvar navike,ali opet moja škola ima cca 450 ljudi,u mom razredu je 32 ljudi,8 dečkiju i 24 cura...

Cure vole glazbenike, a i pogledaj prvu rečenicu u mome potpisu. :D

Ne bi trebao kasniti i odlaziti ranije sa nastave da bi izbjegao ljude. Jednostavno doći minutu ranije i odi odmah doma ako ti se baš ne zadržava.

Lucky Strike
12.12.2010., 16:57
Cure vole glazbenike, a i pogledaj prvu rečenicu u mome potpisu. :D

Ne bi trebao kasniti i odlaziti ranije sa nastave da bi izbjegao ljude. Jednostavno doći minutu ranije i odi odmah doma ako ti se baš ne zadržava.

cure vole zgodne glazbenike,tipa kurt cobain ili neki drugi plavokosi maneken,a ne tipove ko ja ...

Nica
12.12.2010., 17:00
cure vole zgodne glazbenike,tipa kurt cobain ili neki drugi plavokosi maneken,a ne tipove ko ja ...

Ti si malo previše pesimističan. :o
I time možeš odbijati ljude od sebe. Ne kažem da bi ti sve trebalo biti rozo na šareno cvjetiće, ali ponešto kod sebe možeš iskoristiti kao prednost pri sklapanju prijateljstava. :)

expressivo
12.12.2010., 17:04

Ti ne znaš koji je to blagoslov biti u razredu s toliko cura. Ako ne možeš biti blizak s dečkima, budi onda s curama... :kava:

Meadow
12.12.2010., 17:05
a kakav si ti to tip?
većina cura voli tamnopute, crne dečke.. ne plave :cerek:

jel ti se sviđa koja cura? ne mislim kao prijateljica, već ono, romantično? da bi htio da ti je cura?

.aquarius.
12.12.2010., 17:07

pa za početak bi trebao pokušati ne gledati sebe kroz prizmu drugih. po ovoj tvojoj logici, samo su popularni i društveno uzdignutiji predodređeni za uspjeh. uspjeh je jako relativna stvar, to ćeš s vremenom naučiti.

mislim da bi trebao malo više cijeniti sebe. ne čini se baš da imaš neko mišljenje o sebi.

Lucky Strike
12.12.2010., 17:08
Recimo da mi se sviđa jedna cura,prekinula je dugu vezu,a i ja sam donedavno bio jako dugo zaljubljen u drugu. Ona za 6 mjeseci ide na faks pa i ako završimo skupa čisto sumnjam da će trajati vječno..

expressivo
12.12.2010., 17:11
Recimo da mi se sviđa jedna cura,prekinula je dugu vezu,a i ja sam donedavno bio jako dugo zaljubljen u drugu. Ona za 6 mjeseci ide na faks pa i ako završimo skupa čisto sumnjam da će trajati vječno..

Jedino dijamanti mogu trajati vječno... Spusti se na zemlju malo i počni realnije razmišljati. Razmišljanje o vječnoj ljubavi s prvom curom možeš objesiti mačku o rep...:kava:

Meadow
12.12.2010., 17:13
pa u tvojim godinama niti jedna veza neće trajat vječno..
da te utješim, samo jedna cura koju znam, ima sad 27g, i udala se za dečka s kojim je prohodala sa 16..

znači od oko 40-ak cura koje znam, ona je jedna jedina čija je teen ljubav završila brakom..

nemoj se zamarat šta će bit u budućnosti, koliko će trajat itd.
a da pozoveš tu curu npr. na kavu ili u kino?

Nietreink
12.12.2010., 17:31
Gle.... izlaz iz te situacije ti je nova sredina, da. Ali to je fizicki izlaz. Psihicki izlaz je da poradis na sebi, prvenstveno psihicki i duhovno i da se razvijas.
Jer to je dugorocni dobitak, to ce privuci nove ljude u novom okruzju.

Stare si vec precrtao, nema smisla da ih vracas. Moj prijedlog je da si eto nadjes koliku toliku utjehu i mir u ovakvoj teskoj situaciji kakvu imas, izvuces to sto mozes kako ti drugi vec i preporucuju, te radis na sebi, dakle ucis, citas, proucavas, samoanaliziras, ispravljas svoje boljke i neke ispade iz trake, stvaras (ako si glazbenik znas vec sve, sta cu ti pricat).

Kad mi je bilo psihicki najgore iz nekih osjecaja slicnih tvojima, posvetio sam se sebi, svom razvoju, a sada kada se vise ne osjecam usamljeno i vidim neku perspektivu shvacam koliko su mi znacili temelji koje sam udrio onda.

Tako da realno, imas sansu i dobit ces novu, samo je dobro iskoristi. Za ovu curu i frendove ti drugi pricaju i u to se ne mijesam, ima pametnih misli vec.

Sretno...i nemoj da ti ovo zbilja bude drugi dom...xDD Osim toga ljudi su ljudi, nemas se cega ustrucavat.

skorpionka87
12.12.2010., 17:48
Svaka čast meadow koja je iz jednog tvog posta skužiLa u čemu je stvar.

S druge strane, teško je to kad dođeš doma i nema te tko dočekat, ovo ne govorim iz vLastitog iskustva, nego razmišLjam kako bi za par godina moj sin mogao napisat istu stvar, jer ja ću vjerojatno raditi većinu vremena pa neću imat vremena za njega :( aLi ok, to je već druga priča..mada si me jako rastužio...
Pametna je meadow, a i najboLje da uzmeš gitaru u škoLu, baš bih voLjeLa da si MK (koji ne voLi djecu) odreže jaje :D:lol::rofl:

Svjestan si da si jedino učenjem, tj., upisom u fakuLtet možeš na neki način promjeniti život, tako da najboLje da uLažeš sav trud u učenje..kasnije će se sve to ispLatiti...a i pokušaj biti komunikativniji...nisu svi onakvi kakvima ih ti zamišLjaš, istina je da je teško steći neko društvo, aLi možda još netko osim tebe vapi da ga netko zamijeti, da stekne nečije prijateLjstvo...
Forum je ok, kad je dosadno i nemaš šta raditi aLi ne Liječi usamLjenost...

Držim fige :top:

Madamoiselle
12.12.2010., 17:52
A sinko moj, kako to u 3 razredu gimnazije nemaš ekipu?
Predlažem ti da prominiš sredinu kompletno. Počmi odma sada i traži posao preko ljeta negdi oko splita ili po otocima (konobarenje,sviranje po restoranima, bilo šta u turizmu). Nakupit češ para za zimu i zabavit se, upoznat masu ljudi, preseliš u split, i tu nastaviš život. Ljudi su ovde otvoreniji. Da tu sam sidiš u zadnjoj klupi kad tad bi ti netko reka - 'Alo, koji ti je, aj s nama...'.

Tužna mi je ta priča do bola :(
Sretno!

I da, poslušaj Meadow

>mišonja<
12.12.2010., 18:06
Bila sam u istoj situaciji u srednjoj školi, niti jednog prijatelja, roditelji stalno posvađani, a jedinica sam. Nakon toga, odjednom, gomila prijetelja, izlazaka, nekoliko veza. Sad sam opet sama, prijetelji se razbježali, neki se oženili /udali, neki od njih su me jako razočarali, vidjela sam da to nije to. Nemam dečka, ne izlazim, iako ne bih ni stigla bas, radim dva posla. Sad vidim da mi je bolje bez tih laznih prijatelja koji su me samo iskorištavali, kad nisu imali nikog drugog pri ruci ili kad su trebali novaca.
Iskoristi ovo vrijeme, uči, ulaži u sebe, ispaltit će ti se kad tad!

Yuna
12.12.2010., 18:29
Bila sam u istoj situaciji. Samo je kod mene bilo: skola - doma - skola - doma i samo to. Dakle jos gore :rolleyes: Ljetni praznici su mi bili najgori dio godine jer sam ih provodila na kompjuteru i između 4 zida, dok su se ostali zabavljali vani, izlazili itd.
Necu te tjesiti jer nema svrhe. Reci cu ti iskreno i jedino tocno - zivot ce ti se promijeniti samo ako se pocnes druzit s ljudima. Ja sam nasla prijatelje za izlaske tek u 3. srednje, bas negdje u tvoje vrijeme. I od tada sam izlazila vikendom i to traje i dan danas. Prijatelje za preko tjedna jos uvijek nemam, ali se tjesim da je i ovako bolje nego kako je prije bilo :top: U međuvremenu su se izlascima nasli decki i tako sad i nije tak lose :D
Htjela bi prijatelje i za praznike i za preko tjedna, ali necu bit "pohlepna", kaj je tu je :D

E da, a ti prijatelji su mi postale cure iz razreda koje isto nisu imale nikoga pa smo se ujedinile :rofl:
Probaj se skompat s ljudima iz razreda koji se isto ne druze s nikim.

tom & jerry
13.12.2010., 12:10
Mladiću, ima još mnogo takvih i mladića i djevojaka, ali nije to kraj svijeta. Čudi me zašto nemaš prijatelja u razredu, u školi u koju ideš? Mislim da će i tebi jednoga dana dana doći neko s kim ćeš biti blizak i biće blizu tebe.

Drugo što želim da kažem je to: u mjestu gdje živiš sigurno ima sadržaja koji bi te mogli okupirati i tvoju usamljenost ublažiti. Nije nužno izlaziti da bi bio okružen ljudima, ljudi mogu biti sretni ako se druže sa sumještanima. Znaš, volio bi znati u kojem to mjestu živiš pa bi ti predložio opciju kako da nađeš društvo i krug ljudi koji bi te učinili sretnim i koji bi učinili da se ne osjećaš usamljeno. I ja bi volio upoznati te i pomoći ti da iziđeš iz te faze razočarenja.

Volio bi da te upoznamo ja i moji prijatelji i prijateljice i da te okružimo pažnjom da ne budeš jedno od "usamljenih srca" kao što nosi naslov ovog foruma. Ima mnogo usamljenih i razočaranih osoba i starih i mladih, a to nebi trebalo biti tako. I ja sam nekada bio usamljen i jadan i razoćaran, a danas sam sretan i okružen ljudima koji me vole i sve bi učinio za njih i oni za mene.
Budi mi pozdravljen i znaj nema toliko udaljenog mjesta u koje ne mogu doći oni koji te razumiju ikoji te cijene.
Prijatelj i poznanik!!!

Lucky Strike
13.12.2010., 13:49
Inače jako mrzim pisati neka objašnjena zbog toga što ja jednostavno shvaćam neke stvari koje drugi ljudi ne shvaćaju...

Prvo u vezi cure - Ja sam jedan od rijetkih koji svoje porive ili usamljenost rješava ljubakanjem s zgodnim curama. Ja sam jednostavno drugačije ustrojen i ja to jednostavno NE MOGU.

Drugo - To što mi se ona sviđa,što mi je draga,što mi je stalo,što izmišljam 65932465 razloga da bi je vidio NE ZNAČI da sam ZALJUBLJEN. Ja ne mogu biti u vezi s osobom u koju nisam zaljubljen. Probao sam i brzo je propalo tako da mi to više ne pada napamet.

Sad slijedi vjerojatno brdo edita da odgovorim na sve tuđe postove.

Dakle,prvi veći grad do mog mjesta ima sve skupa 3 birtije,ima stvari tipa gitarijada,uvijek nekakav bend svira i to ono otiđem,čisto iz ljububavi prema muzici. Tu baš i ne upoznajem nove ljude jer treba imati društvo da bi "uletavao drugima" ili da te drugi upoznaju s nekom osobom.

Rad preko ljeta,moram ti biti iskren to i nema prevelikog smisla,pogotovo konobarenje na moru. Troškovi puta,hrana,stan...

Inače,moji vikendi su malo drugačiji,svaku 2. subotu otiđem s vlakom u Zg,navečer nešt radim,čitam ili nešto izmislim. U petak pijem s ekipom koju sam nedavno upoznao,ne uletavam curama (jedino ako me slučajno koja pita za upaljač :D )

btw pitanje,čestitat dvogodišnjoj nesuđenoj ljubavi imendan ili ignorirat pošto se nismo čuli više od pola godine? :D

KOKOLINI
13.12.2010., 16:15

Konkretno, 3. sam razred gimnazije,živim bogu iza nogu,poprilično usamljen,bez prijatelja,bez cure,bez ikog. Mogu se samo nadati upisu faksa u Zagrebu čisto tako da upoznam nove ljude. Ne izlazim jer je prvi veći grad cca 10km od mene,ne upoznajem nikog.. jednostavno više nemam inspiracije za dignuti se iz kreveta. Svaki dan sve isto,poslije škole me NITKO ne čeka doma,ništa se ne mijenja mjesecima...

LS
želim ti da se stvari promijene...:)

Lucky Strike
13.12.2010., 16:17
želim ti da se stvari promijene...:)

hvala,trebat će mi ^^

skorpionka87
13.12.2010., 16:21
Rad preko ljeta,moram ti biti iskren to i nema prevelikog smisla,pogotovo konobarenje na moru. Troškovi puta,hrana,stan...

Trošak hrane i stana podmiruje posLodavac.
Ako te zanima, javim ti njegov broj na pp.

Lucky Strike
13.12.2010., 16:26
Trošak hrane i stana podmiruje posLodavac.
Ako te zanima, javim ti njegov broj na pp.

radio sam nešt prije preko ljeta s best frendom,no imao je nekog frenda tako da smo bili kod njega u vikendici.. vidiš,ovo nisam znao

lako za to,tek je zima,ima vremena :)

m_ana
13.12.2010., 18:05
Neće te vrijeme spasiti. Jer moguće je da dođeš na faks i da sve bude isto.. čovjek uvijek ponavlja iste obrasce, sve dok se u njemu samom ne dogodi neka promjena.
Kao prvo, nauči biti sam sa sobom, u smislu da uživaš u tome što radiš kada si sam. Ali ne na način da se samo trudiš ispuniti si vrijeme kako bi zaboravio da si sam. Trebaš se riješiti tog straha.. Baš namjerno nekad nemoj raditi ništa, budi jednostavno sam sa sobom.
Drugo, vjerujem ti kada kažeš da ti je teško družiti se s ljudima jer su u grupicama, jer ima dosta snobova itd. I sama sam imala/imam sličan "problem", a rješavam ga tako da pokušavam u ljudima vidjeti dobro, ma kakvi oni bili "na van". Svaki put kad u tome uspijevam neko duže vrijeme, znaš što se desi - sretnem nekoga tko je baš onako ok za mene.
Treće, nemoj se toliko zaokupljati tim svojim problemom. Znaš kako se kaže: ono čemu posvećuješ pažnju, to raste i razvija se. Dakle, ako si sve svjesniji problema, ako o njemu imaš negativne misli.. problem će i dalje biti tu. A ako se orijentiraš na nešto drugo, možda se sve spontano riješi, ti radi ono što voliš, budi takav kakav jesi, i možda tako upoznaš ljude koji će ti odgovarati.

Meadow
13.12.2010., 19:59
Prvo u vezi cure - Ja sam jedan od rijetkih koji svoje porive ili usamljenost rješava ljubakanjem s zgodnim curama. Ja sam jednostavno drugačije ustrojen i ja to jednostavno NE MOGU.

Drugo - To što mi se ona sviđa,što mi je draga,što mi je stalo,što izmišljam 65932465 razloga da bi je vidio NE ZNAČI da sam ZALJUBLJEN.

btw pitanje,čestitat dvogodišnjoj nesuđenoj ljubavi imendan ili ignorirat.

nitko nije rekao da se ljubakaš s raznim curama..
nitko nije rekao niti da si zaljubljen, već da ti se sviđa..
ako ti se cura sviđa, pozovi je negdje, kava, kino.. to ne mora značiti niti da ćeš se odmah zaljubit niti da ćeš s njom bit u vezi.. zašto ne bi mogao upoznati bolje curu koja ti se sviđa, bez ikakvih presinga?

ovisi u kakvim si odnosima s dvogodišnjom nesuđenom ljubavi.. jel inače komunicirate ili?

Lord Byron
13.12.2010., 20:14
Inače jako mrzim pisati neka objašnjena zbog toga što ja jednostavno shvaćam neke stvari koje drugi ljudi ne shvaćaju...

Nisi ni prvi ni posljednji koji je u tim godinama problem samoće "riješio" tako da ga nosi kao štit, koji je svoje neuklapanje među ljude "riješio" tako što se proglasio boljim od tih ljudi.

Ne valjaju ti ljudi oko tebe, ne valjaju ti cure oko tebe - tvoje pravo. Upri svom snagom ne bi li se dokopao Zagreba i studija, i to je vjerojatno rješenje tvog problema.

Vrijeme nije jedino što te može spasiti, ali sasvim izvjesno jest tvoj saveznik. :)

Cocconut
13.12.2010., 20:30
Možeš promijeniti mjesto, no ne promjeniš li objektiv kojim percipiraš svijet i ljude oko tebe, nećeš ni drugdje sjesti na zeleniju granu.
Ne možeš očekivati da drugim ljudima budeš interesantan i atraktivan u bilo kojem smislu, ako si sam sobom ovoliko nezadovoljan. Poradi na samopoštovanju , i kad jednom dobiješ priliku otići u "metropolu" bavi se svim onim stvarima koje te usrećuju ( sviraj, okupi bend, bavi se sportom koji te privlači) ...To je izvrstan recept da sam sebi porasteš u očima, i postaneš zadovoljan, a ujedno i garantira usputno upoznavanje ljudi sličnih afiniteta u kojima ćeš pronaći istomišljenike i frendove.
Ajd, nije sve tako crno :mig:

Lord Byron
13.12.2010., 20:38
Poradi na samopoštovanju...

Pročitaš li malo pažljivije, vidjet ćeš da je u njega poprilično samopoštovanja. Prekonekoliko rečenica govori o tome kako su svi ti ljudi nedovoljno dobri za njega. :)

Cocconut
14.12.2010., 11:33
Pročitaš li malo pažljivije, vidjet ćeš da je u njega poprilično samopoštovanja. Prekonekoliko rečenica govori o tome kako su svi ti ljudi nedovoljno dobri za njega. :)
Doduše, nije da ni to nisam primjetila...No, više mi je upalo u oko to što na svaku sugestiju i poticaj da s tim ljudima (bilo da se radi o curama koje mu se sviđaju ili dečkima s kojima bi se družio) ostvari nekakav kontakt, on uporno ističe kako od toga ionako ne bi bilo ništa...

Mislim da je ta doza prividnog samopoštovanja kod njega prilično krhka...pa i u neku ruku odglumljena. Ne bi me čudilo da sam za sebe, intimno, misli sve to što je predbacio njima. Da nije tako ne bi ni bio ovdje gdje su mu dobri i neki tamo forumaši :mig:

Lucky Strike
14.12.2010., 13:46
nitko nije rekao da se ljubakaš s raznim curama..
nitko nije rekao niti da si zaljubljen, već da ti se sviđa..
ako ti se cura sviđa, pozovi je negdje, kava, kino.. to ne mora značiti niti da ćeš se odmah zaljubit niti da ćeš s njom bit u vezi.. zašto ne bi mogao upoznati bolje curu koja ti se sviđa, bez ikakvih presinga?

Recimo da velika većina cura gleda neke stvari preširoko tj izvuče dijelove iz konteksta. Dakle običnu rečenicu: "hoćeš li samnom na kavu poslije škole?" interpretiraju kao: "sviđaš mi se,hoćeš li izaći samnom?"

Vrijeme nije jedino što te može spasiti, ali sasvim izvjesno jest tvoj saveznik. :)

Vrijeme nije moj saveznik,tko će još izdržat godinu i pol? :(

Ovisnost
14.12.2010., 23:06
Recimo da velika većina cura gleda neke stvari preširoko tj izvuče dijelove iz konteksta. Dakle običnu rečenicu: "hoćeš li samnom na kavu poslije škole?" interpretiraju kao: "sviđaš mi se,hoćeš li izaći samnom?"

Vrijeme nije moj saveznik,tko će još izdržat godinu i pol? :(

Vrijeme nije tvoj saveznik!!!

Jer si ti sam svoj najveći neprijatelj, vjeruj mi been there done that. Također mi vjeruj ne želiš završit kao ja koji sam usrao sve u životu šta je vrijedilo i sad crnčim ko konj da bi se vratija ondi di sam moga bit davno samo da sam bija malo otvoreniji.

Moram te malo izgadit, ali gledaš druge s visoka vjerojatno zato što su ti dosadni, ali morat ćeš se kad tak uklopit i na faksu će ti se dogodit ista stvar nećeš se s nikim družit a onda upadneš u svakakva sranja iz dosade.

Poradi malo na sebi. Očito imaš vremena pa počmi malo bildat, trčat oko kuće nekakav sport da si isformiraš izgled jer si očito zbog toga nesiguran. Sve je to posljedica nesređene situacije doma, ali jbga tako ti je kako ti je i naše sažalijevanje ti neće pomoć ako se sam ne trgneš neće ti niko pomoć.

Što se tiće cura probaj sa nekom koja ti je zanimljiva naravno da se nećeš odma zaljubit u nju nego nakon nekog vremena i nemoj bit seljober pa joj onako s neba pa u rebra amo na kavu nego polako dodaš je na msn-u ili faceu ovisi šta pa malo pomogneš oko škole i tako. Ne treba ti ni postat cura, ali može postat prijateljica, a to tebi sad treba jer si veliki usamljenik.

Lucky Strike
15.12.2010., 13:41
Ja ne moram sve zasrat,meni se život raspada sam od sebe,sve dobro jednostavno propada.. gdje piše da su mi ljudi dosadni? Ja sam samo rekao da mi večina ljudi koje znam (karakterno) ne odgovara. Imam vremena,učim,to je jedina stvar koja me drži živim.

Cure? Hm,da ti budem iskren,više mi se neda prolaziti isto..upoznavat nove,ovo-ono... Pa,družim se s nekoliko cura,ajmo to tako reć,"intimnije" - tipa šetnje po gradu,"kave",biljar i ostale gluposti.

robot jura
15.12.2010., 14:20
Cure? Hm,da ti budem iskren,više mi se neda prolaziti isto..upoznavat nove,ovo-ono... Pa,družim se s nekoliko cura,ajmo to tako reć,"intimnije" - tipa šetnje po gradu,"kave",biljar i ostale gluposti.
Kaj se onda žališ?

McGee
15.12.2010., 14:30
Pa,družim se s nekoliko cura,ajmo to tako reć,"intimnije" - tipa šetnje po gradu,"kave",biljar i ostale gluposti.

Misliš više platonski :confused:
Ili imaš više cura ili sam i ja intiman sa svojim frendovima/frendicama:lol:

m_ana
15.12.2010., 14:43
Ja mislila da ti nemaš prijatelja a kad ono kave i druženja i to sa ženskim prijateljima :)

Lucky Strike
15.12.2010., 16:14
to su mi jedine dvije ženske prijateljice.. (i s njima izađem valjda jednom u mjesec dana jer ja sam svako malo negdje drugdje)

McGee - intimnije se računa kad ste negdje sami,a ne kad ste ti,ona i 649365439 vaših prijatelja :D

lovacnadlovcima
15.12.2010., 22:20
A sinko moj, kako to u 3 razredu gimnazije nemaš ekipu?
Predlažem ti da prominiš sredinu kompletno. Počmi odma sada i traži posao preko ljeta negdi oko splita ili po otocima (konobarenje,sviranje po restoranima, bilo šta u turizmu). Nakupit češ para za zimu i zabavit se, upoznat masu ljudi, preseliš u split, i tu nastaviš život. Ljudi su ovde otvoreniji. Da tu sam sidiš u zadnjoj klupi kad tad bi ti netko reka - 'Alo, koji ti je, aj s nama...'.

Tužna mi je ta priča do bola :(
Sretno!

I da, poslušaj Meadow

je, moš si mislit kako su otvoreniji, ja sam išla u gim. u zadru, i nisu bili tak pristupačni, već su stvarali neke svoje grupice, hijerarhijice, kodeksiće, a ako želiš pristupiti u neku grupu, ne gine ti ponižavanje, zato sam ja sidila u zadnjoj klupi, napušena i slušala metalicu, uz gutljaje vodkice, i nije me bilo briga za tenzije u razredu koje su raspirivale vođe grupica. moj savjet, sve propada, sve je ništa, jebe ti se za te frendove, sviraj gitaru

Lucky Strike
16.12.2010., 13:10
vama u velikim gradovima nije problem nać ekipu :)

btw i zašt mi svi govore da su u zagrebu ljudi hladni? uvijek kad se izgubim mi netko pomogne :)

Nica
16.12.2010., 15:22
btw i zašt mi svi govore da su u zagrebu ljudi hladni? uvijek kad se izgubim mi netko pomogne :)

I meni isto. :cerek:
Ni ja nisam stekla dojam da su hladni, naprotiv. :D

Lucky Strike
16.12.2010., 15:26
isto ko i ono: "joj zagreb je samo malo veća selendra nego ostale,bježim što dalje" .. meni zg izgleda čisto fora,ne znam kaj je njima? :eek:

Lord Byron
16.12.2010., 15:30
Ja ne moram sve zasrat,meni se život raspada sam od sebe,sve dobro jednostavno propada...

Ma daaaaaaaaaj. :)

Za ovakve izjave moraš se dokotrljati do krize srednjih godina. :D WTF, imaš 17 godina, nema ti se štio još ni raspasti.

Znam da ti se ta godina i pol čini kao vječnost - konačno, to je popriličan postotak tvog dosadašnjeg života; ali, to je poprilično mali postotak tvog života.

Doduše, nije nimalo nemoguće da se to "Čudo u Zagrebu" koje očekuješ jednostavno - ne dogodi. I tamo žive ljudi (a ne svemirci), i tamo ćeš vidjeti hrpu onih koji, po tebi, "ništa ne razumiju".

Iskoristi tu godinu i pol da te Zagreb ugleda nešto drugačijeg no što si sada.

Lord Byron
16.12.2010., 15:31
btw i zašt mi svi govore da su u zagrebu ljudi hladni?

Nije Zagreb samo Mirogoj.

Lucky Strike
16.12.2010., 16:02
Ovako,samim time što zagreb (s okolicom) ima 1 000 000 ljudi to znači da su mi veće šanse da "nađem" one ljude koji mi odgovaraju .. nedavno sam na forumu upoznao žensku verziju sebe :D

ex anais
16.12.2010., 16:25
Ovako,samim time što zagreb (s okolicom) ima 1 000 000 ljudi to znači da su mi veće šanse da "nađem" one ljude koji mi odgovaraju .. nedavno sam na forumu upoznao žensku verziju sebe :D

Gle, gdje god da odeš, privlačit ćeš ljude slične sebi. I iznenadit ćeš se koliko ih je zapravo puno. Zapravo na US možeš naći zilijun ljudi koji uz manje ili veće razlike imaju upravo tvoj problem, a ponešto ih je i na Psihologiji. Introverti skloni kuknjavi i uzvišenom pogledu na svijet postoje, samo se uglavnom ne druže jedni s drugima (jer gdje i kako će se pronaći :D, naravno, net je dušu dao za to).
Ove "druge" ćeš smatrati dosadnima, ovakvima onakvima, najčešće plitkima i glupima (iako nije to sasvim neopravdano u velikom broju slučajeva) dok ne dosadiš sam sebi. Dok ne shvatiš da u svojoj posebnosti uopće nisi poseban. (Poseban si vjerojatno po nečem sasvim drugom čega još nisi ni svjestan.)
Dok ne shvatiš da se iza te "posebnosti" i "drukčijosti" o kojoj sad lamentiraš krije drama, drama i još malo drame. Naći ćeš ljude koji će te zasipati svojim dramama ili ti njih, naći ćeš ljude koji će voljeti istu glazbu, filmove, imati iste spike i što tad?

Ako se budeš mijenjao i rastao, sazrijevao, shvatit ćeš da je sve to bullshit.
Da od svih tih posebnih možda jedan vrijedi, a ostali su dramma queens koji s tobom čekaju sljedeći autobus i pričaju " o vremenu" koje je uvijek naravno kišno. To što vole Triera (ubaci po volji) i Cave-a ne čini vas soul mates-ima. Postoje i bitnije stvari. Naravno, možda budeš jedan od njih, vječitih kukača, u tom slučaju će ti u tvojoj nesreći uvijek biti dobro. :D

I nisu samo drugi dosadni i naporni. Naporni su i "tvoji". Samo moraš naučiti balansirati. Dok god sanjaš obećanu zemlju u tebi postoji pustoš, pustinja puna fatamorgana koje sam moraš razobličiti. Nema tog Zagreba koji će te usrećiti ako se ne prihvatiš odlaska u tu pustinju. A kad se toga prihvatiš, bit će čupavo, ali tad ćeš i svoj grad i svoje te dosadne naporne sugrađane vidjeti u pravom svjetlu. Naravno, neki će ostati naporni i bezvezni, ali to će onda biti činjenično stanje, a ne tvoja predrasuda i neće te se ama baš nimalo ticati. Vidjet ćeš i neke koje prije nisi primjećivao i zaključiti da uopće nisu loši. I da uletavanje ljudima nije najgroznija stvar na svijetu kao ni izlazak bez društva. :mig:

Ofkors, život u manjim sredinama i općenito život na jugu ima tu posebnu "draž" da baš ne vapi za drukčijima. Istina je da je u Zagrebu štošta toga lakše, ali može biti i daleko teže, ovisi da li uopće znaš što želiš i trebaš. Možeš tako ljosnuti da ti se sruše sve kule od karata i vratiti se u svoj grad još pokunjeniji. Zato pametno odigraj ovu godinu i pol.

I nemoj se smatrati pametnijim od drugih. Nepotreban balast iza kojeg skrivaš neke druge stvari.

Lucky Strike
16.12.2010., 17:03
Samo da vas obavjestim,ako upišem faks u Zg svi ste pozvani na tulum useljenja u stan :)

lovacnadlovcima
16.12.2010., 17:16
:cheer::tulum::Pivo: aj, kad prominiš sredinu, bi će ti bolje, novi prijatelji, novi faks, novi grad, baš kulj

babarej
16.12.2010., 18:24
Nisu ljudi u Zagrebu nista hladniji nego kod nas u Dalmaciji. Cak bih rekao da su topliji, jedino su puno manje temperamentni. Seljaka ima svuda tako da to nije bitno. Ne razmisljaj sad o Zagrebu jer ti je dosta daleko to. Pokusaj sada nesto napraviti.

Jedan bitan savjet; nemoj traziti da se ljudi prilagode tebi i tvom nacinu razmisljanja jer ces tako ostati sam. Mozes se kvalitetno druziti i sa ljudima koji su potpuna suprotnost od tebe. Nauci prihvatiti drukcije ljude od sebe i onda ce drugi prihvatiti tebe.

Lucky Strike
17.12.2010., 16:25
pa malo mi je daleko..jedini cilj mi je preživit ovih godinu i pol i ne maknut se od knjige :) .. samom promjenom sredine će neke stvari,više-manje,krenut same od sebe :)

Lord Byron
17.12.2010., 16:30
pa malo mi je daleko..jedini cilj mi je preživit ovih godinu i pol i ne maknut se od knjige :) .. samom promjenom sredine će neke stvari,više-manje,krenut same od sebe :)

Upravo bi te knjige od kojih se ne mičeš, trebale podučiti da ništa i nikada ne kreće "samo od sebe". :)

Lucky Strike
18.12.2010., 04:27
Upravo bi te knjige od kojih se ne mičeš, trebale podučiti da ništa i nikada ne kreće "samo od sebe". :)

dobro,ne baš same od sebe :D .. jedino starost dolazi sama od sebe :mig:

Lord Byron
18.12.2010., 06:36
dobro,ne baš same od sebe :D .. jedino starost dolazi sama od sebe :mig:

Ni to.

Treba se potruditi, inače može ne doći. :)

Lucky Strike
19.12.2010., 16:57
Dakle,evo mene opet. U petak bi trebao ići na tulum s 2 cure,koje nisam upoznao,dali bi uopće trebao ić? Ako ću ići,kako ispasti normalan? :D

Lucky Strike
06.01.2011., 00:22
Pozz opet,odlučio sam si nabavit psa :cerek: .. što mislite o tome?

expressivo
06.01.2011., 00:27
To je super. :top:

Lucky Strike
06.01.2011., 00:32
čisto da pobijem tu usamljenost na ovih godinu i pol :)

žilet
06.01.2011., 00:42
haaah super !!! :) haaah baš mi je drago što ovako napreduješ.
prije 15 dana si bio crn i tmuran a danas 15-20 dana kasnije i prve konkretne stvari.

čestitam.

što se tiče psa. daaaa pas je dobra ideja ali on traži obavezu i brigu. ako mu to možeš ostvariti, nevidim razloga zašto ga nebi imao.
ali naravno, nadam se da ti neće dopizdjeti za neko kratko vrijeme pa na kraju sve to nebi imalo smisla.
a i plus +++ svega je to što cujice vole pse ;)

a taj tulum, pazi tulum što ideš s tim djevojkama, predpostavljam da će tamo biti još drugih ljudi. vjerovatno nekih poznatih i ovo i ono.-- predpostavljam da će biti i netko kog i nevoliš ili šta već--- samo probaj lagano, kulerski i opušteno.

naravno, pivo ili dva/tri ti nikako nisu na odmet- ali isto i zavisi s kime ideš i kakve su te djevojke-- jel cure ko cure-- jedna na jednu stranu, druga na drugu pa da nebi tamo u sred tuluma ostao tužan i žalostan što si opet naspram svega ostao sam :(

naravno,.,. teška je ta situacija kad oko tebe ima 30 ljudi a ti se osjećaš saaam :(

sretno buraz ;)

Lucky Strike
06.01.2011., 00:45
Tulum je prošo ok,upoznao par ok cura.. malo sam si sredio život,povećao krug prijatelja.. samo idući problem je usamljenost doma i to što nemam curu. To ću riješit s vremenom. :)

dob
06.01.2011., 09:15
Blago tebi kad si tako brzo možeš srediti život!

expressivo
06.01.2011., 12:01
Blago tebi kad si tako brzo možeš srediti život!

Sredit ga može svatko, ako ima želju i volju. Počneš s nekim malim promjenama i polako guraš prema većim i većim promjenama i tako sve dok ne budu onak kak si želio. Kukanje ovdje neće nikome donjeti nekakvo poboljšanje, treba napraviti prvi korak i krenuti odmah s promjenama, a ne ih ostavljati za sutra. :mig:

Lucky Strike
07.01.2011., 17:15
Što smo radili zadnjih 20ak dana (osim družili se s ljubavi svog života :D ):

* Nabavio sam psa :)
* Počeo okupljat bend (to mi baš i nije krenulo pošto mi fali bass i vokal).
* Upoznao 3 cure s kojima bi u budućnosti htio imat nešto.
* Zaradio sam neku lovu preko praznika.
* Počeo pisati dnevnik (i razmišljam da otvorim blog pošto je nekoliko cura reklo da imam dara za pisanje).
* Otvorio profil na Iskrici ( :D ).

I naravno,što još nisam sredio:

* Nisam našao curu (niti najvjerojatnije neću prije 2. godine faksa)
* Nisam baš sredio usamljenost preko tjedna (ako ignoriramo učenje,psa,sviranje i ostalo).

Sve u svemu.. prolazno :D

divljaruza
10.01.2011., 13:52
pa ljudi moji - da li ste vi normalni? i ja sam živjela negdje bogu iza nogu u nekoj konzervativnoj sredini i bilo mi je dosta svega. da li vi znate kakav je osjećaj kada ne progovorite niti jednu riječ u cijelom danu???? on treba pod hitno odseliti iz te rupe.... druge nade mu nema

Lucky Strike
10.01.2011., 14:25
Ja se ne mogu odselit prije faksa,a pitanje dal i tada...

divljaruza
10.01.2011., 14:28
a joj... a ne predaj se očaju... ne znam, i ja sam bila u tkvoj situaciji, pa sam se jednostavno odselila. uči školu i ne daj se

Lucky Strike
10.01.2011., 14:30
Da,situacija je prokleta kad ne govoriš ništa cijeli dan..to me prokleto ubija. Mogu se nadat upisu na faks.. nema mi druge.

expressivo
10.01.2011., 23:11
Da,situacija je prokleta kad ne govoriš ništa cijeli dan..to me prokleto ubija. Mogu se nadat upisu na faks.. nema mi druge.

Ak nemaš kaj pričat, piši onda, priče, pjesme, dosjetke, bajke, napravi blog, biraj. :zubo:

Lucky Strike
11.01.2011., 12:56
Ak nemaš kaj pričat, piši onda, priče, pjesme, dosjetke, bajke, napravi blog, biraj. :zubo:

Ja imam malo drugačiju zanimaciju,skladatelj sam :)

space_xd
11.01.2011., 14:02
Pozz opet,odlučio sam si nabavit psa :cerek: .. što mislite o tome?

citajuci prvu i ovu zadnju str. htjela sam se nadovezati na sam naslov a to je i da ce te hobi spasiti.
Tako da smatram da ti i pas moze postati hobi a i mozes zbog njega se sa nekim upoznati,mada bi ja radje ti predlozila bavljenjem sportom da ne ispadne da ce na kraju taj pas patiti kad ti odes na faks.

Lucky Strike
11.01.2011., 14:04
živim bogu iza nogu.. dakle,sporta nema.

space_xd
11.01.2011., 14:11
živim bogu iza nogu.. dakle,sporta nema.

kako nema sporta? trcanje je isto sport,voznja biciklom,sad mozes trcati i sa najboljim covjekovim prijateljem :) malo zakasnila sa citanjem,vidim da si ga ipak nabavio
psi obozavaju frizi,pretpostavljam da mjesto bogu iza nogu ima predivnih livada,raj za frizbi,psa i tvoja pluca

Lucky Strike
11.01.2011., 14:15
Vozim bicikl svako malo,užasno se puno šećem okolo.. ima svega i svačega,osim ljudi. :(

Sport kao sport ne dolazi u obzir,čak niti nemamo dvoranu u školi.. vježbamo vani,tako da sve aktivnosti tipa nogomet,rukomet,tenis,košarka i ostalo,otpadaju.

space_xd
11.01.2011., 14:27
nemoj traziti razloge za protiv,kazes sport kao sport ne dolazi u obzir, ako to ne dolazi u obzir postoji rekreacijski sport,budi trener svom psu,mozes mu vani napraviti poligon za pse.
ljudi u gradu prolaze sa slusalicama u uhima da se odvoje od sve te gradske vreve,ja bi rekla da si ti u idili :)
ali kuzim te u potpunosti,ono sto mi imamo ti nemas i obratno (sto se tice gradske okoline) a sto se tice druzenja procitala sam da ti je krenulo tako da to je sad sve stvar dogadjaja.

Malena 1950
14.01.2011., 01:09
baš me zanima odakle si točno, koje je to mjesto Bogu iza nogu??

a ovakav slučaj je danas jako čest.. jer se danas mladi vole svrstavati u različite grupacije - fancy ekipa, punkeri, rockeri, cajkaroši, itd... i samim time se jedni od drugih udaljavaju i ne shvaćaju da su bez obzira na to koju vrstu muzike slušali, na koja mjesta izlazili, kakve hobije imali - svi oni samo ljudi .. i to jednaki ljudi..

prošla sam srednju školu, poznate su mi ovakve teme, al čudno mi je da je baš takva situacija u tvom razredu.. karakterno ti ne odgovaraju?? hm, nekako sam stekla dojam da si se i ti sam "odvojio" od ostatka, da na neki način uživaš u toj svojoj samoći i misliš da si bolji od njih, ili da oni kao takvi nisu vrijedni tvog društva...
iskreno, nisu ni meni neki ljudi odgovarali, nismo slušali istu muziku, nisu nas iste stvari zanimale, bili smo totalna suprotnost, ali smo ipak znali izaći zajedno i bili smo u dobrim odnosima, pogotovo u razredu..
potrebno je raditi kompromise, jer nikad nećeš naći osobu koja će ti 100% odgovarati..

Lucky Strike
14.01.2011., 13:01
baš me zanima odakle si točno, koje je to mjesto Bogu iza nogu??

Iz između Strmca i Kraljev Vrha (Zagorje,ne želim reći točnu lokaciju). Prosudi koliko ima do prvog većeg grada. :)

hm, nekako sam stekla dojam da si se i ti sam "odvojio" od ostatka, da na neki način uživaš u toj svojoj samoći i misliš da si bolji od njih, ili da oni kao takvi nisu vrijedni tvog društva...

Gle,ako me ne žele slušati,ako me ne vole u svojem društvu što ću drugo?

Malena 1950
18.01.2011., 01:03
hm... ok, shvaćam.. al mora postojati neki razlog zašto te toliko ljudi ne voli u svom društvu? krećem od sebe-ja bi prva prišla nekome, kad vidim da je tak sam, da se s nikim ne druži, itd... nikada nikoga u svom razredu u srednjoj školi nisam ignorirala, koliko god on bio različit od mene u nekim stvarima.. ne mogu vjerovat da su u tvom razredu svi takvi i da baš nitko ne želi imati kontakta s tobom..

možda te smatraju "čudakom", i možda si ti stvorio nekakav zid oko sebe kojeg se nitko od njih ne usudi srušit..

:ne zna:

Lucky Strike
18.01.2011., 09:04
Uf,ajmo ovak:
1. Trenutno ih gledam,svi imaju kolektive,grupice itd,za druge ih nije briga.
2. Tu i tamo me neko pita zasto sam sam i sve ostane na tom.
3. Nasao sam si drugu zanimaciju i drugi razlog za srecu.

robot jura
18.01.2011., 12:13
Iz između Strmca i Kraljev Vrha (Zagorje,ne želim reći točnu lokaciju). Prosudi koliko ima do prvog većeg grada. :)
Naj me je..., do prve željezničke stanice imaš maksimalno 15 minuta biciklom. A Zagreb ti je odmah iza ugla.

Bože mili, bogu iza nogu... Da si rekao da si u Bednji, još bi shvatila... :rofl:

Lucky Strike
18.01.2011., 12:49
Pa s vlakom dođem bilo kamo,ali van do prvog grada ima podosta.

robot jura
18.01.2011., 12:52
Koliko je ono Zabok udaljen, 10 kilometara? :D

Gary-lee
18.01.2011., 13:22
Uf,ajmo ovak:
1. Trenutno ih gledam,svi imaju kolektive,grupice itd,za druge ih nije briga.
2. Tu i tamo me neko pita zasto sam sam i sve ostane na tom.
3. Nasao sam si drugu zanimaciju i drugi razlog za srecu.

Misliš da će u Zagrebu biti drukčije ako ne promijeniš svoj stav?
Budi malo agresivan u druženju. Inzistiraj. Nemoj bit mračnjak. Pokaži da ti je stalo. Pogotovo kod ovih pod 2.

"Od koljevke pa do groba, najljepše je đačko doba".

Sreća je potpuno subjektivna stvar. To je odabir koji činimo sagledavajući situaciju, a svaka ima 2 lica.

Jednom je jedan čovjek šetao šumom, kad uoči da ga promatra tigar. Počne bježat, a tigar za njim. Bježao je sve dok se nije našao na rubu litice. Na trenutak je pomislio da je to to. Kad se tigar spremao skočiti na njega i napasti ga, uočio je korijen i krenuo se spušatati po njemu.
Spuštajući se uoči da ga na dnu litice čeka drugi tigar, a kako nevolja nikad ne dolazi sama, i korijen je lagano počeo pucati. U tom trenutku očaja, ugledao je prekrasnu zrelu šumsku jagodu kako raste iz stijene ispred njega. Ubrao ju je i pojeo. Mmmm, kako je slasna bila!

E, pa prijatelju...zaboravi na tigrove i uživaj u jagodi. Carpe diem!

Lucky Strike
18.01.2011., 14:02
Koliko je ono Zabok udaljen, 10 kilometara? :D

Mislim da je tu negdje,Zabok je prvi veći grad.. ima jedno 20ak minuta vlakom,i uvijek otiđem kad sam u prilici.

edit: 8,8 km je udaljen :D ... malo sam fulao,pošto nemam auto :D

...

Sjedi,5 :D

Lucky Strike
05.02.2011., 09:58
Pozdrav. Evo me nakon nekog vremena.. htio sam reć da se mislim nać s starim i pitat ga ozbiljno da se preselim u Zg,te da 4. razz završim u Zg. Nadam se da će me trpit godinu dana. :D Javim kako će proć razgovor. :)

LS

silly_lovefool
07.02.2011., 00:59
shvaćam točno o čemu pričaš...ako želiš promjenu dobit ćeš je....samo polako...

ja sam u srednjoj isto bila alternativka...nisam se družila s nekom ekipom, jer su svi bili u kurcu po mome...

ali opet sam svaki dan valjala gluposti i smijala se na svoj račun...trebaš biti hrabar!

činiš mi se totalno okey...ali pokušaj svijet gledat malo pozitivnije.

ja sam dijete rastavljenih roditelja i nije mi biilo uvijek lako seljakat se od jednog do drugog mjesta, alii na kraju kad nađeš onu sreću koja je već u tebi jer počinješ ostvarivat snove...onda je to to....

najtužnije je kad čovjek ne zna što želi....tada nastaju sranja!

puno sreće ti želim! I nadam se da ćeš postat uspješan glazbenik i ostat dobar čovjek!!

go and catch your dreams!

Tool
07.02.2011., 01:14

LS

Nije problem u tome kaj ti živiš 10 km od prvog većeg grada, već je problem u načinu kojem pristupaš problemu.

Metoda 1 - kafići

Step 1: odaberi kafić koji ti paše (pogledaj malo po netu, raspitaj se) i do kojeg možeš doć.
Step 2: 10 km udaljenosti? Nađi bus, tj. metodu prijevoza do tam vikendom. Dođeš tam (obavezno na šank), cugaš, malo si soliraš (ako nemaš para, nacugaj se prije kafića). Dok si malo popiješ, sfuraš se nekoj ekipici, ili još bolje, nekoj curi. Zabavno bude ti, vjeruj mi. I tak upecaš prijateljstva, frendove i naposljetku curu. Samo se nemoj previše napit' jer nemaš frendova da te spase (zasad).

Metoda 2 - x site za sklapanje prijateljstva/cura/jebanja

Step 1: Raspitaj se po internetu, takvih siteova ima pun kufer.
Primjer: Iskrica, Adult_friend_finder - makar ti si premlad za ovo...

Metoda 3 - tečajevi/treninzi/instrukcije

Sigurno si u nečem dobar u školi, ne? Stavi oglase da daješ instrukcije. Ako hoćeš žensku, dogovaraj instrukcije samo sa curama. Ako ti se koja svidi... reci da ćeš joj davat besplatne instrukcije. Vratit će se.

Ili upiši tečaj kud ide puno cura. Ili muškaraca. Koje god su ti preferencije (ako hoćeš prijateljstva ili cura).

Metoda 4 - otiđi svaki dan kupit x u dućan (ne mora bit svaki dan)

Jednom će ti se dogodit to, da ćeš upoznat curu banalno, u gradu ili na putu nekud. I ona će ti bit najbolja jebačina ikad, vjeruj mi, jer kad ti se nešto dogodi neplanirano, onda je i najbolje.

Metoda 5 - facebook

Nabaci koju dobru slikicu na fejs, malo pročačkaj ko živi blizu tebe, dodaj ga, pošalji koju poruku na inbox.

Dobit ćeš odjebe, no s malo sreće i snalažljivosti imaš pun kufer frendova. Za curu se trebaš više potruditi, ali i to se da preko fejsa. :D

I zapamti si onu slavnu.

To follow the path: look to the master, follow the master, walk with the master, see through the master, become the master.

Nemoj biti ničiji puppet. Take control. :D. Jer ako nećeš ti, neko drugi hoće.

Lucky Strike
07.02.2011., 14:01
ja sam dijete rastavljenih roditelja i nije mi biilo uvijek lako seljakat se od jednog do drugog mjesta, alii na kraju kad nađeš onu sreću koja je već u tebi jer počinješ ostvarivat snove...onda je to to....

najtužnije je kad čovjek ne zna što želi....tada nastaju sranja!

puno sreće ti želim! I nadam se da ćeš postat uspješan glazbenik i ostat dobar čovjek!!

go and catch your dreams!

Malo sam skratio citat. Hm,ja znam što ja želim i to jako dobro.Želim živjeti punim plućima,biti sretan,zaljubiti se.. a trenutno mi mjesto gdje živim to ne omogućuje.. nedostatak potencijalnih cura.. zato baš užasno želim preseliti u Zagreb,jer znam da u ovoj selendri nikad neću naći curu.

Nebitno je što ću postati.. ja se ne bavim glazbom kako bi zaradio ili postao slavan,ja to radim samo iz jednog razloga.. radi čistog gušta. Dobar čovjek? Ja sam govno od čovjeka,povrijedio sam osobu do koje mi je jako stalo,ostao sam bez nje..zauvijek! :(

@Tool

Metoda 1 - Riješena,ali ne upoznajem neke ljude :( .. eventualno preko neke ekipe,ne upoznajem nove cure.. :(

Metoda 2 - Napravio sam iskricu,upoznao sam nekoliko ljudi preko foruma.. itd.

Metoda 3 - Tu je glavni dio problema,kod mene nema nigdje tečaj plesa,plivanja ili neke 16te aktivnosti. Jedini način za upoznavanje cura/novih ljudi je preko ekipe.

Nisam dobar u ničem da dajem instrukcije.

Metoda 4 - Metoda 4 također ne pali jer susrećem iste ljude..

Metoda 5 - Hm,e to ne znam kaj bi komentirao. :D

starješina
07.02.2011., 14:16
Metoda 1 - Riješena,ali ne upoznajem neke ljude :( .. eventualno preko neke ekipe,ne upoznajem nove cure.. :(

Metoda 2 - Napravio sam iskricu,upoznao sam nekoliko ljudi preko foruma.. itd.

Metoda 3 - Tu je glavni dio problema,kod mene nema nigdje tečaj plesa,plivanja ili neke 16te aktivnosti. Jedini način za upoznavanje cura/novih ljudi je preko ekipe.

Nisam dobar u ničem da dajem instrukcije.

Metoda 4 - Metoda 4 također ne pali jer susrećem iste ljude..

Metoda 5 - Hm,e to ne znam kaj bi komentirao. :D

Te sve metode su dobre, ali moraš ih pokušati primjenjivati tako da ti se bivša ljubav ne mota po glavi.
No, to je lako reći, a teško učiniti.

Možda griješiš u tome što npr. ideš van da ju zaboraviš, umjesto da si zabriješ u glavi da ideš van da se TI zabaviš i provedeš ugodno vrijeme.

Npr. ubitačna je situacija kad ideš u dućan po čokoladu, i na polici uočavaš samo onu koju si kupovao njoj :( I ne zaš jel je gorje kupiti tu i doma ju jesti kao otrov za dušu, ili namjerno kupujući neku drugu samo da ne kupiš tu. Ne znam - kad ti se jede čokolada, nemoj ić u dućan, nego otiđu u slastičarnicu gdje nisi nikad bio, a kamoli s njom.

I ovaj onda primjer probaj apstrahirati na ostala područja.

Lucky Strike
07.02.2011., 14:31
Uf..

Ja ne izlazim radi toga da bi nekog zaboravio ili radi sebe,ja izlazim radi drugih (svoja 2 best frenda koja me zovu na pijanke :D ) .. Otiđemo na neku pivu,u birc gdje je barem 300 ljudi. U tom okruženju naravno da ne znam nikog i naravno da mi je jedini način upoznavanja ljudi "upucavanje" i ispitivanje za broj mobitela.. rijetko od koje cure sam uspio dobiti broj,to mi baš i ne ide,ali to je jedini način.

Gdje nisam bio.. grad u kojem ja idem u srednju ima 2 ceste i jedno raskrižje,2 dućana i 2 birca..dakle,bio sam svigdje. Upoznajem nove ljude jedino u Zaboku,gdje zgibam svako malo.

Tu i tamo zgibam i u Zagreb,kod frenda,ali ne upoznajem nove ljude po autobusima,tramvajima,vlakovima.. ništa.

Lucky Strike
16.02.2011., 21:48
Pozdrav,kao i svaka moja tema i ova je dobila točku na i. Ništ od eventualne selidbe u Zagreb,dakle mogu se nadati čudu i upisu faksa u Zagreb (faks nije problem upisat,nego je problem lova za stan).

Pecep
18.02.2011., 00:55
di su frendice i gitara i pas ?

Lucky Strike
18.02.2011., 06:29
di su frendice i gitara i pas ?

frendice nemam,gitara i pesek su tu. :cerek: