PDA

View Full Version : Android Navigacija- koja vam je najbolja aplikacija, karta...

stranice : [1] 2

backtothesleep
30.12.2010., 18:00
vidim da nema zajednicka tema za te navigacije, i u temi za svaki mobitel netko ispituje koja je najbolja, gdje skinut mape, da li trosi internet promet i ino...

pa bi bilo ok da iznesete svoja misljenja o navigaciji koju koristite, gdje ju skinuti, kako instalirati i ino..

ghost
03.01.2011., 13:15
vidim da nema zajednicka tema za te navigacije, i u temi za svaki mobitel netko ispituje koja je najbolja, gdje skinut mape, da li trosi internet promet i ino...

pa bi bilo ok da iznesete svoja misljenja o navigaciji koju koristite, gdje ju skinuti, kako instalirati i ino..

Bit će tema (valjda) o navigaciji. Poslao sam PM assassinu još prije nove godine vezano za to. Imam kompletnu iGo navigaciju (koja je po mom mišljenju nešto bolja od Copilota i Sygic-a) u par rezolucija: 240x320, 320x480 i 480x800 sa prilično novim mapama, poi, voice, terrain i speedcam fajlovima i Motonav (800x480). Kako rapidshare i ostali serveri konstantno brišu linkove a DLC nije baš praktičan, najbolje rješenje bi bilo kad bi netko htio napraviti torrent.........
Kad to bude online lako je napisati tutorial i upute za instalaciju

backtothesleep
03.01.2011., 13:38
Bit će tema (valjda) o navigaciji. Poslao sam PM assassinu još prije nove godine vezano za to. Imam kompletnu iGo navigaciju (koja je po mom mišljenju nešto bolja od Copilota i Sygic-a) u par rezolucija: 240x320, 320x480 i 480x800 sa prilično novim mapama, poi, voice, terrain i speedcam fajlovima i Motonav (800x480). Kako rapidshare i ostali serveri konstantno brišu linkove a DLC nije baš praktičan, najbolje rješenje bi bilo kad bi netko htio napraviti torrent.........
Kad to bude online lako je napisati tutorial i upute za instalaciju

meni je copilot drazi posto ima tocniju mapu za HRV, a o jednostavnosti koristenja i a pogotovo nabavljanja karata za bilo koji dio svijeta i da ne pricam,

nego sad da te pitam, ciju kartu koristis na igo-u?, navigonova mi je bila jako losa, navteq-ova, nesto bolja al opet losija od ove za copilot...

a ovo sto se tice linkova, to se ne moras ni truditi, sve te navigacije nisu besplatne, pa se postavljaje linkova na piratski sadrzaj jako kosi s pravilima ovog foruma... imam iskustva s tim bio sam buntovan... (bilo je prijetnji i zastrasivanja :D)

ghost
03.01.2011., 14:58
meni je copilot drazi posto ima tocniju mapu za HRV, a o jednostavnosti koristenja i a pogotovo nabavljanja karata za bilo koji dio svijeta i da ne pricam,

nego sad da te pitam, ciju kartu koristis na igo-u?, navigonova mi je bila jako losa, navteq-ova, nesto bolja al opet losija od ove za copilot...

a ovo sto se tice linkova, to se ne moras ni truditi, sve te navigacije nisu besplatne, pa se postavljaje linkova na piratski sadrzaj jako kosi s pravilima ovog foruma... imam iskustva s tim bio sam buntovan... (bilo je prijetnji i zastrasivanja :D)

U iGO-u (točnije Motonav-u) je trenutno Navteq: Croatia_83_NQ_DA_TI_AP_2010.Q1_100712 11.373kb
CoPilot sam isprobao (čini mi se 8.0 verzija) i niti me je oduševio niti razočarao. Koje karte i verziju CoPilota ti koristiš?

A ovo što se tiče piratluka na forumu sam upoznat (svejedno hvala upozorenju), tu piskaram od 2006., ali npr. linkovi na postove na cafe.mobil.hr forumu su ostajali (a taj post na mobil cafeu opet sadrži link koji je sasvim slučajno "nelegalan" sadržaj), i nikad ni upozorenje dobio nisam.

backtothesleep
03.01.2011., 15:45
U iGO-u (točnije Motonav-u) je trenutno Navteq: Croatia_83_NQ_DA_TI_AP_2010.Q1_100712 11.373kb
CoPilot sam isprobao (čini mi se 8.0 verzija) i niti me je oduševio niti razočarao. Koje karte i verziju CoPilota ti koristiš?

A ovo što se tiče piratluka na forumu sam upoznat (svejedno hvala upozorenju), tu piskaram od 2006., ali npr. linkovi na postove na cafe.mobil.hr forumu su ostajali (a taj post na mobil cafeu opet sadrži link koji je sasvim slučajno "nelegalan" sadržaj), i nikad ni upozorenje dobio nisam.

e tu je problem, neznam cija je karta u copilot-u, nigdje ne pise, jer taj copilot sam skine kartu s neta(preko wifi-a) kad se instalira aplikacija. al u svakom slucaju bolja je od navteqove pogotovo za manja mjesta, al kad odem na navteq.com tamo je odma na homepage-u navteqova karta (nesto tipa google maps) koja je dobra, štoviše potpuna ali kad skinem za igo, vidim da nije to to (npr. čakovec; ova sa sajta ima sve kružne tokove, sa prikrajcima, dok ova za igo nema pola njih, i fale neke ceste)..

a ovo s linkovima, nije problem ako se linka na drugi forum koji ima u sebi nepocudne linkove, vec je problem ako se stavi direktan link na na sadrzaj s nekog file hostinga, pa ne vidim poantu slaganja tutoriala za odredjenu navigaciju kad ne smije biti direktan link na sadrzaj, al otom potom... :(

ghost
03.01.2011., 16:03
e tu je problem, neznam cija je karta u copilot-u, nigdje ne pise, jer taj copilot sam skine kartu s neta(preko wifi-a) kad se instalira aplikacija. al u svakom slucaju bolja je od navteqove pogotovo za manja mjesta, al kad odem na navteq.com tamo je odma na homepage-u navteqova karta (nesto tipa google maps) koja je dobra, štoviše potpuna ali kad skinem za igo, vidim da nije to to (npr. čakovec; ova sa sajta ima sve kružne tokove, sa prikrajcima, dok ova za igo nema pola njih, i fale neke ceste)..

a ovo s linkovima, nije problem ako se linka na drugi forum koji ima u sebi nepocudne linkove, vec je problem ako se stavi direktan link na na sadrzaj s nekog file hostinga, pa ne vidim poantu slaganja tutoriala za odredjenu navigaciju kad ne smije biti direktan link na sadrzaj, al otom potom... :(

U CoPilotu su CoPilot karte, kakve oni naprave takve su, ja neznam koju si ti Navteq kartu koristio i koliko staru, ali ja s ovom nemam problema, uglavnom po veličini karte vidiš sve. Opet ću te pitati koji CoPilot imaš, razmišljam o tome da isprobam noviju verziju, sa novijim kartama (ali da ne bude samo karta cijele europe koja teži 1gb ili više). Koliko sam uspio shvatiti 8.0 ne ide na Froyo, a noviji CoPilot ne povlači sam karte ??? :ne zna:

backtothesleep
03.01.2011., 16:18
U CoPilotu su CoPilot karte, kakve oni naprave takve su, ja neznam koju si ti Navteq kartu koristio i koliko staru, ali ja s ovom nemam problema, uglavnom po veličini karte vidiš sve. Opet ću te pitati koji CoPilot imaš, razmišljam o tome da isprobam noviju verziju, sa novijim kartama (ali da ne bude samo karta cijele europe koja teži 1gb ili više). Koliko sam uspio shvatiti 8.0 ne ide na Froyo, a noviji CoPilot ne povlači sam karte ??? :ne zna:

sto se tice copilota, koristim Copilot Live 8.2.0.368, ima ga na applanetu, onaj za koji pise free bez mapa, ako applanet ne radi ima ga na www[dot]android-underground[dot]org , u pretrazivacu ga odmah nadje, sto je najbolje ne trazi nikakve licence ili keyworde, netko ga je "sredio" da nakon instalacije radi bez potrebnih modifikacija, i da, sto je najbitnije SAM POVLACI MAPE S NETA!!! neke verzije prije ove to nisu htjele, i sad sam opet proucavao malo na navteq.com onu kartu i najvjerojatnije da copilot koristi tu istu

ja na igo-u imam croatia_83_NQ_2010_Q2_100817 (9.61mb) ali ta nema veze sa onom na navteq.com sajtu

Ps: mislim da ovaj zadnji copilot ima ispravlje bug sa nekompatibilnoscu s froyom, kad sam nesto trazio naletio sam na tu inf... al imam 2.1 pa ne mogu to potvrditi

PPS: copilotova za hr ima 30 mb, a tu negdje ima i mireo-va, koje nazalost nema za trenutne android navigacije _(jesi mozda upoznat sta je s onim via-gps 4.0 dont panicom? bit ce sta od toga?)

ghost
03.01.2011., 17:05
sto se tice copilota, koristim Copilot Live 8.2.0.368, ima ga na applanetu, onaj za koji pise free bez mapa, ako applanet ne radi ima ga na www[dot]android-underground[dot]org , u pretrazivacu ga odmah nadje, sto je najbolje ne trazi nikakve licence ili keyworde, netko ga je "sredio" da nakon instalacije radi bez potrebnih modifikacija, i da, sto je najbitnije SAM POVLACI MAPE S NETA!!! neke verzije prije ove to nisu htjele, i sad sam opet proucavao malo na navteq.com onu kartu i najvjerojatnije da copilot koristi tu istu

ja na igo-u imam croatia_83_NQ_2010_Q2_100817 (9.61mb) ali ta nema veze sa onom na navteq.com sajtu

Ps: mislim da ovaj zadnji copilot ima ispravlje bug sa nekompatibilnoscu s froyom, kad sam nesto trazio naletio sam na tu inf... al imam 2.1 pa ne mogu to potvrditi

PPS: copilotova za hr ima 30 mb, a tu negdje ima i mireo-va, koje nazalost nema za trenutne android navigacije _(jesi mozda upoznat sta je s onim via-gps 4.0 dont panicom? bit ce sta od toga?)

Hvala na infu

Ovako krenuti ću od kraja Mireo dolazi na mobilne platforme ali ćemo se morati još strpiti, evo promo test na Adam-u (koji bi trebao raditi na 2.3 androidu, Gingerbread, koji će navodno dobiti svi mobiteli sa 1GHZ procesorom) http://www.youtube.com/watch?v=mMGF68YEPtI

Koliko ja znam samo 8.0.0.666 i stariji imaju problema, ovi ostali su ok, ali čudno mi je da ti imaš noviju Navteq kartu koja ima manje MB, tj lakša je :ne zna:
Da Copilot koristi Navteq karte, piše im na siteu.

loser_bolan
22.01.2011., 08:34
Trenutno imam tri navigacije na Mobu :zubo:

CoPilot Live - meni osobno nije nesto posebno al nek se nadje.

Navigon Select - odlicna navigacija ali teza muljaza dok to proradi. Da, nisam preko WiFi-a skonto kako skidati odredjene karte. Tako da tu imam cijelu Europu.

Sygic Aura - :s malo sarena i zaigrana al meni nekako najdraza. Ima opciju javljanja radara i ostalih nepogoda na putu putem interneta. Za to trebas imat kod njih ACC i upaljen internet. Naravno, ostali POI su onboard.
Mos skidat svaku kartu posebno preko Aura Downloader.

Live Traffic niti na jednoj ne fercera bez para.

t.d.
22.01.2011., 09:21
Možda ekipa iz MIREA uspije složiti cardinale black edition za android mobitele...to bi bila stvarno najpotpunija karta za hr i bih. Imam ju na vivaxu i ucrtana je svaka ulica i cesta....čak i makadamski putevi, a sami update besplatan

rapajic_st
23.01.2011., 16:06
da,mireo bi bio zakon..

inace igo ima slabu kartu,bas slabu..nema po medjimurju pola cesta..

copilot je ok.. i copilot isto dobro radi al njegova nemogucnost racunanja karte iz zemlj je u k... -- a kupiti drugu mem.karticu radi toga je ludost

a najdrazi mi svejedno sygic 8.16 .. karta jako detaljna,postavljanje rute ok ..

tako da mi sygic sluzi svrsi..

backtothesleep
25.01.2011., 13:17
da,mireo bi bio zakon..

inace igo ima slabu kartu,bas slabu..nema po medjimurju pola cesta..

copilot je ok.. i copilot isto dobro radi al njegova nemogucnost racunanja karte iz zemlj je u k... -- a kupiti drugu mem.karticu radi toga je ludost

a najdrazi mi svejedno sygic 8.16 .. karta jako detaljna,postavljanje rute ok ..

tako da mi sygic sluzi svrsi..

ciju kartu hr imas za taj sygic 8.16?

flaash
25.01.2011., 13:48
Ja imam dve instalirane na mb. CoPilot i Igo,po meni je CoPilot bolja radi tocnijih karata makar mi nekad u navigiranju zakaze(tipa vrti me u krug oko damije,placa itd... ,ali ruta je tocna a ta vrtnja se lako skuzi ako se pogleda na mb jer je nastavak rute ok, jedino je zaribano ako samo slusate,na pocetku sam ja par puta zazujao tako da...

rapajic_st
25.01.2011., 15:56
ciju kartu hr imas za taj sygic 8.16?

navteq 2010 ...

teleatlas nije bas nesto .. s time da na sygicu mozes imat oboje,samo ih moras poslozit dobro...

fora je da sygic aura nema istu kartu kao i sygic mobile maps .. (mozda je teleatlas u auri,dok u mobile mapsu koristim navteq) ..

backtothesleep
25.01.2011., 18:32
navteq 2010 ...

teleatlas nije bas nesto .. s time da na sygicu mozes imat oboje,samo ih moras poslozit dobro...

fora je da sygic aura nema istu kartu kao i sygic mobile maps .. (mozda je teleatlas u auri,dok u mobile mapsu koristim navteq) ..

znaci na svakoj od navidenih, igo, sygic, i copilot navteq ima razlicite karte...

rapajic_st
26.01.2011., 11:02
znaci na svakoj od navidenih, igo, sygic, i copilot navteq ima razlicite karte...

mislim da je tako.. jer sam isprobavao sve navigacije i razlike su goleme..ja sam iz okolice cakovca i tamo je najbolja karta navteq sygic mobile maps..bolja i od cuvene adria route od garmina..

backtothesleep
26.01.2011., 11:26
mislim da je tako.. jer sam isprobavao sve navigacije i razlike su goleme..ja sam iz okolice cakovca i tamo je najbolja karta navteq sygic mobile maps..bolja i od cuvene adria route od garmina..

ja sam bas iz cakovca, i ovaj nadvoznjak me izlođuje, tj.ona cesta koja ide od juga ispod nadvoznjaka,
igo:
navigo - uopce nema ceste koja ide ispod nadvoznjaka,
navteq -ima ali nema one s druge strane koja je jednosmjerna
copilot:
navteq - ima sve uredno zacertano i ispod nadvoznjaka i ona jednosmjerna
aura:
ista prica kao i sa navteqom kod igo-a
tak da sam za sad na kopilotu

Eppur si muove
30.01.2011., 09:02
Evo sam na jednom biciklističkom forumu naišao na preporuku za OFF ROAD navigaciju
http://www.codesector.com/maverick.php

GPS off-road navigation for Android devices. This app is great for hiking, boating, geocaching and other outdoor activities.

zlocka
30.01.2011., 09:19
thx, to ću dragom poslati, njemu baš treba nešto ovakvo.

dak0001
31.01.2011., 14:26
Možda ekipa iz MIREA uspije složiti cardinale black edition za android mobitele...to bi bila stvarno najpotpunija karta za hr i bih. Imam ju na vivaxu i ucrtana je svaka ulica i cesta....čak i makadamski putevi, a sami update besplatan

potpisujem u potpunosti
imam i ja vivaxa pa znam, tak da dok mireo nekaj ne iskemija za androida,
nećem se uopće petljati s ovim triper kombinacijama :mig:

tom13
31.01.2011., 23:34
Hej ekipa!
Pozdrav ghost-u,backtothesleep-u i assassin-u!!!!!!!!!!!!!
Nemam nikakvih problema zahvaljujući vama!!
Moj, tj. vaš, tj od vas, copilot radi savršeno!
Probao sam i igo ali draži mi je copilot. Točan i siguran.
Imam u autu Mio moow300 i mogu vam reči da mi je copilot na xperiji x8 na nekim križanjima i detaljima poput mostova,pružnih prijelaza precizniji!!!!Zahvalan sam vam i još jednom VELIKI pozdrav iz Bjelovara ghost-u,backtothesleep-u i assassin-u!!!!!!!!!!!!!
:top::s:s:s:top:

passport
21.02.2011., 18:28
Pozdrav,,evo stigao ja doma,i ukljucim desire u svoj pc i nece ocitati,probam opet,nece,opet kad ono hoce,opet pa nece,i tako cik cak..imam vise usb ulaza na pc_u tako da nije do toga,ali cudno je to,kod pc nema hoce nece,ili radi ili ne radi, sad neznam dali je kod samo desirea kvar,ili do sd kartice
Sto se tice navigacije,ja sam skinuo sve one filove,sto su mi decki dali,i kopirao na sd,ali nista nisam radio/instalirao od toga,nego sam samo skinuo CoPilot i instalirao,i skinuo karte,,pa me sad zanima ima li neke bitne razlike u tim navigacijama ?
Hvala na pomoci,Ghost,Assassin

ghost
21.02.2011., 20:47
Ima razlike, opisivao sam to dosta puta, možda čak i u tutorialu. Uglavnom ti se sve svodi da Copilot od ex-yu ima samo dobre karte HR i SLO i da tribaš imati cijelu EU da bi mogao raditi rute između država, također ima puno starih i zbrčkanih POI. IGO/motonavu je jedina mana nepostojanje točaka na ruti, naime ideš iz ST u ZG i želiš svratiti u Gospić, e nemože, moraš raditi rutu do gospića, pa od Gospića do ZG-a, a i izbornik bi mogao biti bolji. Prednost u odnosu na CoPilot je jednostavnije ubacivanje karata i ostalih fajlova i bolja pokrivenost ex-yu i još nekih područja, i u većim gradovima ima brojeve ulica, kod copilota to nisam primjetio

passport
22.02.2011., 11:06
Ok,,,hvala
Jos nesto,nakon instalacije copilota,on mi je spremio oko 350 slika u galeriju,sve je razbacao..e sad to se ne smije brisati,ili? Ili dali se smije bar stavitti u jednu mapu?

ghost
22.02.2011., 11:33
Možeš staviti u jednu mapu, kako ima opisano negdi u temi o Galaxyu ili Desireu neznam ti točno, prolistaj malo

jurica_m
03.03.2011., 20:54
Nazalost, svakoj navigaciji nedostaje nesto. Ja stvarno ne znam postoji li koja navigacija koja bi imala stvarno detaljne karte. Mislim na manja mjesta jer su veci gradovi dobro pokriveni, a manji prelose.

jurica_m
03.03.2011., 20:55
Sto vi mislite?

backtothesleep
03.03.2011., 21:04
Sto vi mislite?

evo sto ja mislim:mig:
http://www.mireo.hr/DontPanic.aspx

jurica_m
03.03.2011., 21:43
Hoce li biti gdje za download ovaj Mireo? Posto je to nasa navigacija, biti ce super mape, ali kada to mozemo ocekivati?

backtothesleep
03.03.2011., 21:53
Hoce li biti gdje za download ovaj Mireo? Posto je to nasa navigacija, biti ce super mape, ali kada to mozemo ocekivati?

e to je upitno, po zadnjem je moralo ic s prodajom krajem drugog mjeseca tako je receno u Barceloni na Mobile World Congressu 2011, e sad navodno je to moralo vec izaci i prosle godine ikajaznamkaj, uglavnom nadam se da do ljeta bude, a sad drugi problem, koji to nije ako aplikaciju zelis kupit, kad ce doci neki "robin hood", da to podjeli siromasnom puku...

jurica_m
03.03.2011., 23:54
Eh, znam da je bilo glasina oko Bozica. Tesko da ce jos biti, i dalje ga nema, ali ova bi bila zasigurno najbolja navigacija. Ja sam ih do sada isprobao par: Navigon, iGO, Auru i Copilot i tvrdim da je Navigon medju ovima najbolji. Izrazito je jednostavan, a mape su dosta dobre. Jos cu probati Sygic pa vidjeti. Ugl, Navigon preporucujem.

speddtuch
04.03.2011., 20:09
Bit ce i garmin ljudi oko ljeta su rekli!strpljen spasen! nema boljeg!

ghost
04.03.2011., 21:54
Za Mireo pretpostavljam da će u HR biti super, ali što je s ostalim zemljama, kakve su te karte? A što se tiče Garmina, AdriaRoute je dobar, ali da je najbolji, pa baš i ne, nekad je bio, ali prošlo je od toga vremena....

Inače ili koristimo ovo što imamo (iGO, Copilot, Navigon, Sygic....) ili čekaj magare da trava naraste (Mireo i Garmin)

jurica_m
04.03.2011., 22:25
Mireo ce biti fantasticna navigacija, za sve zemlje, a posebno za nasu Hrvatsku. Treba cekati, oni ce izdati najprije verziju koja se placa, a poslje, kao sto je kolega jucer rekao, bi se trebao naci neki Robin Hood koji bi to napravio pod navodnicima za nas koji ne zelimo placati. Zivi bili pa vidjeli. Za mene je najjaca android navigacija Navigon. Isprobao sam ih dosta. Dad su i izasle neke mape pa cu probati to sloziti pa vam javim kakva je situacija.

jurica_m
29.03.2011., 18:25
Uskoro dolazi nas Mireo sna Android sa navigacijom Don't panic pa necete vise imati takvih problema. Za kojih 10 dolara dobijete navigaciju i kartu nase Hrvatske. Vise na www.mireo.hr

ghost
29.03.2011., 19:23
Uskoro dolazi nas Mireo sna Android sa navigacijom Don't panic pa necete vise imati takvih problema. Za kojih 10 dolara dobijete navigaciju i kartu nase Hrvatske. Vise na www.mireo.hr

Koliko je to skoro? Raspravljali smo već o tome, čak sam ja stavio i video Mirea na Adamu, i mislim da bi mogao biti problem s Mireo kartama van HR. Pričekajmo da izađe Dont Panic, pa da vidimo onda kakav je....

jurica_m
29.03.2011., 20:54
Ak je izasao za Ajfon, onda ce i biti za Android. Pa, procitaj na njihovim stranicama. Vele da uskoro. Vidi i video.

Mislim da nece biti nikakvih problema jer sve sugerira da je ovo najbolja navigacija.

ghost
30.03.2011., 03:01
Ak je izasao za Ajfon, onda ce i biti za Android. Pa, procitaj na njihovim stranicama. Vele da uskoro. Vidi i video.

Mislim da nece biti nikakvih problema jer sve sugerira da je ovo najbolja navigacija.

Što sve? Čije su karte EU?, Spominju na webu TA, NQ i lokalne izdavače, ako TA i NQ radi skupa onda će to biti super, i još nešto, ako oni koriste TA i NQ karte, vjerojatno će i Mireo karta HR i ex-yu naći pod TA i NQ

jurica_m
30.03.2011., 14:55
Frende, to je Mireo navigacija. Nasi ju rade, Hrvati je rade pa stoga i sam mozes zakljuciti da ce karte biti konacno dobre. Bar za Hrvatsku, a i za ostale. Svi ljudi ju hvale. Imas na youtubeu pa si pogledaj.

ghost
01.04.2011., 01:19
Frende, to je Mireo navigacija. Nasi ju rade, Hrvati je rade pa stoga i sam mozes zakljuciti da ce karte biti konacno dobre. Bar za Hrvatsku, a i za ostale. Svi ljudi ju hvale. Imas na youtubeu pa si pogledaj.

1. nisam ti ja nikakav frend
2. ja nisam veslo sisao i znam itekako o čemu pričam/pišem
3. ovo nije prvi put da hvališ taj Mireo kojeg još ni probao nisi, i da malo pogledaš vidio bi da sam ja prvi spomenuo taj Dont Panic i okačio video Mirea, na Adamu i Androidu 2.3 još prije 3 mjeseca
4. karte onakve kakve su trenutno na njihovom webu kao show of NISU DOBRE, na prvi pogled sam pronašao poprilično greška za nešto što ti kažeš da je super, fali kompletan blok zgrada izgrađenih prije 10+ godina, a Getro koji je u istom tom naselju izgrađen nakon zgrada je uredno ucrtan, neke ulice nisu evidentirane ko slijepe, neke ulice imaju kriv naziv, pješačka staza označena kao cesta..... osobno moje je mišljenje da bolje da nečega na karti nema nego da je krivo, također ja ne tvrdim ni da su NQ ni TA ni ijedna druga ni bolje, ni savršene
5. tko je hvali? koliko je uopće ljudi isprobalo da može dati bilo kakav sud....? Naši kvazi novinari?

tomisličak
01.04.2011., 17:33
...molim konstruktivno nastaviti temu,
i raspravljati isključivo o navigacijama...

Senco
11.05.2011., 18:19
U duhu nas hrvata da je nas djabe, recite vi meni di se moze skinut neki program i karta za moj mali x10 molim :-)
mene bi veselilo da probam

rapajic_st
13.05.2011., 11:32
navigon.. jako dobar,mozda i najbolji..steta kaj nema hr navodjenje
sygic aura .. isto ok,malo slabije karte
copilot .. ok al cudno sucelje i neke mane
igo .. karte nisu bas
sygic mobile maps.. karte super,mogucnosti goleme u opcijama..steta kaj se
zna srusit iz cista mira

ceka se mireo dont panic da vidimo kakav bude..samo hvale al u realnosti se jos mora pokazat

pa izaberi nesto.. cafe mobil ili mobilism..tamo imas sve ovo

assassin
01.06.2011., 13:33
Izašao Mireo- aplikacija besplatna (https://market.android.com/details?id=hr.mireo.dp&feature=search_result), karte se plaćaju.
Hrvatska- 8€

genius_one
01.06.2011., 14:28
Izašao Mireo- aplikacija besplatna (https://market.android.com/details?id=hr.mireo.dp&feature=search_result), karte se plaćaju.
Hrvatska- 8€

Al fali hrv. menu i glasovno navođenje...

acer
01.06.2011., 14:30
Ne fali moras ih dodatno skinuti,ja sve skinuo,odes u meni pa zatim Store i tu ce ti ponuditi sve ostalo za skinuti.

genius_one
01.06.2011., 17:45
Ne fali moras ih dodatno skinuti,ja sve skinuo,odes u meni pa zatim Store i tu ce ti ponuditi sve ostalo za skinuti.

da.. skinuo sam.. malo je njihov store čudan, ali ok...

kvakomekiki
02.06.2011., 05:46
da.. skinuo sam.. malo je njihov store čudan, ali ok...

a plaćanje je li isto stoji ili je free

PRKYS
02.06.2011., 08:30
Imam Copilot Live na Galaxy S-u, i to onaj crackirani gdje su sve mape otključane. E sad, kad sam ga instalirao birao sam mape koje da skine, i skinuo Europu ali u njoj nema BiH, koja mi sada treba.

No sada kad uđem u get maps i odaberem bilo koju kartu kaže mi "Unable to connect, please check your settings".. da li se to nekom od vas dogodilo?

genius_one
02.06.2011., 09:49
a plaćanje je li isto stoji ili je free

Jezik je besplatan (govor i prijevod menija)

IKX
02.06.2011., 13:54
Imam Copilot Live na Galaxy S-u, i to onaj crackirani gdje su sve mape otključane. E sad, kad sam ga instalirao birao sam mape koje da skine, i skinuo Europu ali u njoj nema BiH, koja mi sada treba.

No sada kad uđem u get maps i odaberem bilo koju kartu kaže mi "Unable to connect, please check your settings".. da li se to nekom od vas dogodilo?

Skinuo si cijelu Europu, onu koja ima skoro 2gb?

Sent from my GT-I9000 using Tapatalk

Nadobudan
18.06.2011., 14:50
Zakaj nema neki alternativni link za download Dont Panic-a?
Sa marketa ne mogu skinuti sa svojim tattoo-om, a kolega sa wildfireom uredno skinuo. Znam da su rezolucije iste......želi testirati na tattoo-u, ali nemam od kud skinuti.

Što se tiće mapa u Dontpanic datoteci su 2 datoteke kojima bi se poigrao:
zagreb_mr_201103_cell.cpf i zagreb_mr_201103_cell.mcp

.cpf je očigledno mapa, a .mcp ključ.
Ak netko može doći do .apk-a da instaliram i pokušam robin-hoodirat.... :-)

t.d.
19.06.2011., 14:31
Isprobao mireov DONT PANIC i odmah ga i obrisao.....COPILOT mi je ipak br. 1 za moj x10.......bolji menu,grafika,točnost i sve ostalo mi idu u prilog copilota

backtothesleep
20.06.2011., 13:04
Zakaj nema neki alternativni link za download Dont Panic-a?
Sa marketa ne mogu skinuti sa svojim tattoo-om, a kolega sa wildfireom uredno skinuo. Znam da su rezolucije iste......želi testirati na tattoo-u, ali nemam od kud skinuti.

Što se tiće mapa u Dontpanic datoteci su 2 datoteke kojima bi se poigrao:
zagreb_mr_201103_cell.cpf i zagreb_mr_201103_cell.mcp

.cpf je očigledno mapa, a .mcp ključ.
Ak netko može doći do .apk-a da instaliram i pokušam robin-hoodirat.... :-)

evo ti link od apk-a (http://www.mediafire.com/?843431846viah2g) koji sam ja skinuo za SE X8, i jedan zanimljiv link (http://forum.mobilism.org/viewtopic.php?f=872&t=172313) na mobilism, doduse za WM, al mozda posluzi... i sretno ako sto uspijes iskemijat:D

gogos
20.06.2011., 13:34
da li ima koja besplatna navigacija a da je offline?? ako nema, da li se može di skinuti besplatno karte za mireo ili onaj motonav, copilot...?
ne koristim često navigaciju, ovo bi koristio sad do mora i vjerojatno do idućeg ljeta nikad više pa mi se ne plaća 200kn za kartu za mireo...

backtothesleep
20.06.2011., 14:14
pa sve te navigacije koje si nabrojio su offline, za hrv ti preporucam copilot, na pm sam ti poslao link gdje mozes skinuti i copilot i igo koji su crackani, iliti "besplatni", za samu hrv bi najdetaljnija karta morala biti od mireo-a, ali se placa 50kn, samu aplikaciju skines besplatno s marketa i preko te aplikacije naknadno kupis kartu hrv, a ako ti nije do investicije dri se copilota kojeg imas na pm-u, a tutorial imas u sticky-u u android podforumu..

gogos
20.06.2011., 14:27
puno hvala!!! :D

Foxy44
20.06.2011., 16:39
... za samu hrv bi najdetaljnija karta morala biti od mireo-a, ali se placa 50kn,

Isprobao sam mireo i nije baš detaljna karta splitske i šibenske okolice, npr. Klis nema niti jednu ulicu upisanu, Rogoznice pola nema na karti, dok je na Copilotu sve normalno i detaljno prikazano. Po meni je copilot dosta bolja navigacija.

backtothesleep
20.06.2011., 17:33
thnx, korisna info,

ma to sam napisao jer su svi hvalili taj don't panic (i prije nego je izasao) jer je mireo do sad imao najdetaljniju kartu hrv, al to ocito opet ovisi o određenoj regiji hrvatske.. al je osobno nisam isprobao, jedino sto sam koristio od mirea je onaj miomap sto je t-com pretptosli bozic djelio, i iznenadila me detaljnost karte (međimurje) za razliku od igo-a (na kojem sam probao karte od svih 3 distibutera i navteq se pokazao najboljim ali opet losijim od mirea)

e sad tu mi je igo sumnjiv, tj tocnije navteq, neznam zasto karta od istog distributera, koje su izdane istog kvartala iste godine nisu jednake na razlicitim platformama ilit anvigacijama, tocnije na copilotu i na igo-u, kopilot ima puno detaljniju kartu od igo-a a isti proizvođać navteq:ne zna:

ma nebitno, kolko ja koristim tu navigaciju, copilot pruza puno vise nego sto mi je potrebno...:)

enderlajnz
21.06.2011., 09:25
da li moze neko da mistavi link za navigon navigaciju za samsung galaxy ace?
hvala

backtothesleep
21.06.2011., 09:32
imas na mobilism.org (http://forum.mobilism.org/viewforum.php?f=653) forumu sve ostale navigacije, ja ga osobno nisam probao pa neznam nista u detalje....

Nadobudan
21.06.2011., 17:04
evo ti link od apk-a (http://www.mediafire.com/?843431846viah2g) koji sam ja skinuo za SE X8, i jedan zanimljiv link (http://forum.mobilism.org/viewtopic.php?f=872&t=172313) na mobilism, doduse za WM, al mozda posluzi... i sretno ako sto uspijes iskemijat:D

Hm.....gdje je .apk datoteka!? Treba .zip preimenovati u .apk ili?

backtothesleep
21.06.2011., 20:36
Pa na mediafire-u sam uploadao apk file, sad ga bas skinuo i apk file je to. Neznam di ti vidis zip file:ne zna:

assassin
21.06.2011., 21:16
Možda on misli da je zip jer mu se WinRAR- om po defaultu otvara (pa vidi i tu ikonu).
Uglavnom, Nadobudni, .apk je 100%. Samo stavi na mobitel i instaliraj :)

Nadobudan
21.06.2011., 21:41
Možda on misli da je zip jer mu se WinRAR- om po defaultu otvara (pa vidi i tu ikonu).
Uglavnom, Nadobudni, .apk je 100%. Samo stavi na mobitel i instaliraj :)

Opera mi se blesira....skinuo sa chromom, ali nemrem instalirat. Treba naći verziju za Tattoo. Pikne mi: "Mireo viaGPS could not be instaled on this phone."

Nadobudan
22.06.2011., 13:07
Nabavio sam kartu hrgvatske i kljuć iz wildfirea, ali sad trebam .apk koji radi na tattoo-u da testiram dali radi i eventualno probam nekaj iskemijat.
Znači HITNo se traži .apk iz nekog HTC-a tipa wildfire koji ima istu rezoluciju kao i Tattoo ili neki drugi koji bi mogao raditi!!!
U zamjenu za .apk dajem kartu. :D
Tattoo ima originala tvornički Android 1.6

backtothesleep
22.06.2011., 13:36
e u tom grmu lezi zec, nije problem u modelu mobitela, ili rezoluciji, mireo radi na android verziji 2.0 pa dalje, znaci nista od don't panica na 1.6

vid na marketu (https://market.android.com/details?id=hr.mireo.dp), to pise u desnom stupcu

Nadobudan
22.06.2011., 13:38
e u tom grmu lezi zec, nije problem u modelu mobitela, ili rezoluciji, mireo radi na android verziji 2.0 pa dalje, znaci nista od don't panica na 1.6

vid na marketu (https://market.android.com/details?id=hr.mireo.dp), to pise u desnom stupcu

Ali službene nadogradnje za tattoo nema!? A nebih htio izgubiti garanciju....

backtothesleep
22.06.2011., 13:47
mislim da nema, al da se mene pita ja bih riskirao garanciju, ali sve se da vratit na staro u sucaju da ti zatreba garancija, npr gle ovaj gingerbread cm7 (http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=939122), ja bi za to riskirao, al dobro to je pitanje pojedinca... ko sam ja da sad tu offtopicarim:D

Nadobudan
22.06.2011., 16:42
mislim da nema, al da se mene pita ja bih riskirao garanciju, ali sve se da vratit na staro u sucaju da ti zatreba garancija, npr gle ovaj gingerbread cm7 (http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=939122), ja bi za to riskirao, al dobro to je pitanje pojedinca... ko sam ja da sad tu offtopicarim:D

Istina offtopicanje nije pametna stvar, ali ak je to cijena koju treba platiti da se dobi navigacija.....ak tko može lijepo na tečnom hrvatskom pojasniti mi kak da to napravim nek se javi. Ja sam jako zakuren da probam.....

Ali znam da kod tih ROM-ova ima neki Radio koji ne znam niti gdje isčitati...

P.S. Garancija je koliko me pamet služi do dvadeset i nekog lipnja, a to je ionak ovih dana.....

thumb
14.09.2011., 07:14
ja imam iGo za 2011. godinu, i osim što su rute onak pol loše, ona baba mi ide na jetra neviđeno.
Uvijek nešto melje, znam da postoji opcija isključenja no neke informaciju su dobre,jasno ukoliko pogodi.
Bio sam u Istri, pa tamo pol tog nema na tim kartama..strašno.

skyfly59
10.10.2011., 22:49
Ovak...probal sam svasta od navigacija na X10 znaci, Copilot, Motonav, Navigon, Ndrive i Auru.
Jedino sam sa aurom prilicno zadovoljan in to zbog toga sto nema djecjih bolesti tipa: rusi se bez razloga pa nemozes kreirati rute iz drzave u drzavu pa daj crack ovaj pa onaj sve mi to dopizdilo i mogu reci da je Aura OK. Da bi mogla imati jos podosta opcija i to je tocno al i ovako je super za ne bas prezahtjevnog korisnika. Sigurno ce vas dopelati od tocke A do tocke B, a to i je glavni smisao navigacije......Proputoval sam sa njom; Hrvatsku, Austriju, Njemacku, Francusku, Belgiju, Poljsku, Cesku, Sloveniju, Italiju, jedino je slaba mapa za BiH, a u sve navedene zemlje odradila bez greske tocno na adresu. Moja preporuka,,,,,,
Navigon nije los ali ocito nije dobro crackan jer se rusi, bar meni, (mislim na noviju ver.3+ ) ako nema pristup internetu, a to u romingu bas i nije pozeljno.
Toliko o mojem iskustvu........ :ne zna:

ONeill
19.11.2011., 09:35
Htio bih se zahvaliti ekipi koja ovdje održava aplikacije/karte za navigaciju. Već tjedan i pol testiram CoPilot na Samsung Galaxy S2 i jako sam zadovoljan njime. Pronalazi i vodi me kroz najmanje lokalne ulice bez greške. Jako mi se sviđa i ona opcija da me vodi do najbliže benzinske, bankomata i slično, iznenadilo me da je toliko točno.

thumb
16.12.2011., 21:57
Ugl. putujem po europi, i ono što ti mogu reć da je vrlo nespretno što toliko gurate taj Copilot, naime, osim što je brutalno neprecizan, prilično je nedosljedan,obično zna "Ivana" reć da se skreće na datom raskrižju no tek je iduće ono pravo.. i to je jako čest slučaj...

Koristio sam iGo no imao sam samo Hrvatsku kartu, i to 2011 izdanje... ma to je strašno, naspram copilota je fakat nevjerojatno precizan i glasovni način navigiranja puno direktniji i ispravniji(koji me donedavno istinski nervirao)...

Da ne bi ispalo da sam nezahvalan što se tiče free navigacije, svakako suprotno, spasili ste mi glavu,no mislim da je to vjerodostojan osvrt na Copilot jer sam/ću napravio preko 5000km u vrlo kratkom vremenu.

trnutno koristim SG1, i ako uzmemo da gradove koje obilazim nisam nikad posjetio prilično dobro dođe, no preciznost problem.

isisko
24.12.2011., 13:39
Jeli iko probao ovu Navigon navigaciju?
http://forum.mobilism.org/viewtopic.php?t=277317&sid=60ad203061d7cbf6b0cc2711362ba117

thumb
28.12.2011., 18:15
Projiruh uzduz i popreko Tenerife i copilot je eto jako nedorecen,Ivana govori za skretanja koja ne postoje, no ukoliko se mozete usredotociti da ne slusate nju,karte i nisu bas tako lose...ocjena 3/5..

Sent from my GT-I9000

backtothesleep
11.01.2012., 23:10
Jeli iko probao ovu Navigon navigaciju?
http://forum.mobilism.org/viewtopic.php?t=277317&sid=60ad203061d7cbf6b0cc2711362ba117

Ja bas danas to instalirao za probu, i na prvi dojam mi je ok, koristi navteqovu kartu hrvatske kao i copilot, ima potencijala

backtothesleep
18.01.2012., 09:11
Evo napokon crackani copilot 9 koji radi, i isprobao ga i "me like it"
neke osnovne razlike s obzirom na osmicu:
novije karte : navteq 2011 (BiH, Srbija, i ostali balkan opet zakinuti, no ne i Hrv, za hr je karta i vise nego dobra)
vise ne treba skinut cjelu europu da bi se bezbrizno planirale rute, vec kartu ili skupine karata po zelji i potrebi i rute se planiraju bez problema među tim kartama
uz po kopilotu najbolju rutu, ponidi da sami biramo između 2-3 alternative ako mislimo da su bolje
nove opcije, izgled.......

http://images.mobilism.org/?dm=LISK

mape se opet skidaju preko wifi-a (ili 3g-a ako zelite na taj nacin)

kratke upute za instalaciju:

1. prebacite "CoPilot_Live_EU_Full_9.1.0.161.apk" i "LuckyPatcher.0.4.by.ChelpuS.apk" na sd karticu
2. preko file managera nadjite "CoPilot_Live_EU_Full_9.1.0.161.apk" i instalirajte ga, nakon zavrsene instalacije ga NE otvarajte/pokrecite
3. isto tako nadjite i instalirajte "LuckyPatcher.0.4.by.ChelpuS.apk" i pokrenite/otvorite ga
4. u lucki patcheru izlistat ce vam se aplikacije instalirane na mob, nadjite "CoPilot Live EU Full" i dugi pritisak prstom na njega i otvorit ce vam se izbornik u kojem izaberete "Lucky Google Market Patch!", lucki patcher ce obavit svoj posao, te nako toga jos jednopm dugi pritisak na "CoPilot Live EU Full" i iz izbornika izaberete "launch!"
5.copilot ce se pokrenut i pricekate da copilot prebaci potrebne fileove na sd karticu i sljedite daljne upute za instalaciju
6. tu je slicna procedura kao i na copilotu 8 a međuostalom pitat ce vas za Copilot user account, i tu kreirate novi, vlastiti po zelji, mozete i fejkati...

i to je to, samu aplikaciju i naknadni download karti unutar aplikacije istrazite sami

navigaciju mozete skinuti sa mobilism.org ili sa linka koji se tu djeli za navigaciju za android

PS: na mobilismu ima i CoPilot Live Premium Europe v9.1.0.214, al ga ne preporucam jerbo s njim ne mozete naknadno skidati karte, vec samo onu koju ste odabrali prilikom instalacije

PSS: nemojte me ispitivati preko PM-a ako negdje zapnete, jer vam necu odgovarat za to imate ovaj topic (http://forum.hr/showthread.php?t=611251)

assassin
19.01.2012., 06:46
Dodao u tutorial.
Hvala još jednom, btts :)

backtothesleep
19.01.2012., 11:58
ma nista,
neg zaboravio sam napisat (posto je to meni nebitno), da bi lucky patcher radio, tj patchao copilot, mob mora biti rootan

zmoto
20.01.2012., 16:15
... na nesebičnoj pomoći oko instalacije navigacije na Sonny Ericsson Experia X 10 mini!

pozz
zmoto

pathology
24.01.2012., 13:43
Pozdrav, trebao bih savjet oko instaliranja navigacije imam HTC sensation pa me zanima koji bi app za navigaciju dobro legao na njega.

hvala.

thumb
27.01.2012., 10:43
Copilot 9 naspram 8 je odličan, što je za i očekivati...dosta direktniji, personalizacija je malo bolja... u svakom slučaju toplo preporučam copilot 9.

Fala dečkima da linku :mig: ....sigurno će biti načina da se odužim :D

Eldarion
29.01.2012., 14:17
Za instalaciju copilota mobitel treba bit rootan?

thumb
29.01.2012., 14:32
Za instalaciju copilota mobitel treba bit rootan?

za 8 ne, za 9 da.

Eldarion
29.01.2012., 14:43
Ajd savjet, koju GPS aplikaciju koristiti ako ne rootam phone? Copilot 8 ili navigon, sygic...?

assassin
29.01.2012., 16:10
Pročitaš ovu temu i onda probaš pa vidiš koja ti je bolja.
Ili malo YouTubeaš da vidiš UI.

Lake
02.02.2012., 22:44
copilot 8 tj karta pariza je užas. ništa ne valja, sve krivo. izludio me totalno, bolje sam se bez njega snašla, vodio me okolo-naokolo, krivo skroz, ma koma. a u rimu recimo- savršeno radio. da ga nije bilo nebi znala di ću, baš me spasio. a pariz 0 bodova :/

auro
06.02.2012., 15:00
Ajd savjet, koju GPS aplikaciju koristiti ako ne rootam phone? Copilot 8 ili navigon, sygic...?

iGO8 je mercedes u navigaciji. Samo Copy/Paste i bez rootanja i ostalih sr....

TomC
06.02.2012., 15:34
zanima me da li netko zna..da li se karte za android aplikaciju mogu koristiti kao karte za navigaciju sa navigon uređajem i obrnuto ili se ipak zapis razlikuje? Pitanje je generalno, ali mene konkretno zanima Navigon? Iskustva ima netko?

backtothesleep
06.02.2012., 15:40
iskustva nemam, al u teoriji su iste mape za navigon.. evo kao dokaz prilazem citat sa topica sa mobilisma

Navigon Q1.2012-EUROPE maps/POIs/NFS/GTA
Requirements: Android / MN 7.x.x/8.xx Software
Overview: [Multi] Navigon Q1.2012-EUROPE maps/POIs/NFS/GTA

auro
06.02.2012., 17:28
zanima me da li netko zna..da li se karte za android aplikaciju mogu koristiti kao karte za navigaciju sa navigon uređajem i obrnuto ili se ipak zapis razlikuje? Pitanje je generalno, ali mene konkretno zanima Navigon? Iskustva ima netko?

Nemoj generalizirat navigacije jer karta od Mirea dont panic koja ide na Android OS ne odgovara za iGo android ili copilot...tako i obratno. Tako iGO i njegove podvrste (Primo, Amigo, Motonav....) koristi svoje karte (maps), mireo svoje itd... Da nadopunim iGO koristi iste karte (fbl) i za android i za Win. mobile tako da možeš koristiti na različite uređaje ali samo karte i njihove dodatke (FDA, FTR HNR..)

lavic
07.02.2012., 16:42
Trebam offline navigaciju za Europe i Brazil, a kasnije i ostatak svijeta, al ovo prvo dvoje mi je najbitnije za sada. Koje su preporuke? - HTC Sensation(ako ima kakve veze).

modroplavooki
08.02.2012., 17:44
Ja koristim copilot i mogu ti rec da je savrsen pogodi skoro u metar.ja sam wi-fi skinuo cijelu europu od 2gb.prednost mu je da si ne moras pc trazit nove karte pa prebacivati na mob nego jednostavno preko wi-fi direktno il skines neku kartv(najbolje cijelu europu)ili si ga azuriras i pokupis najnovije podatke.mozes skinuti ameriku ak ti je volja.ima glasovno navodjenje na nasem jeziku i mnogim drugima.planiranje puta sa zaustavnim stanicama upozorenja za kamere prebrzu voznju itd..mana mu je tipkovnica koja steka kod pisanja zna ponoviti slova.sve u svemu navigacija super i nista ne kosta sve ide preko satelita

moj nije rotan pa dela bez g qreskeZa instalaciju copilota mobitel treba bit rootan?

Sent from my HTC Wildfire

backtothesleep
08.02.2012., 19:21
8 radi bez roota, ali 9 ne

verdan
18.02.2012., 21:11
Instalirao bi Copilota na moj Galaxy I9000S i neznam koja verzija Copilota je bolja 8.2.0.814 normal ili 8.2.0.368 pro
Ima li ko da zna

Zayl
18.02.2012., 21:32
Instalirao bi Copilota na moj Galaxy I9000S i neznam koja verzija Copilota je bolja 8.2.0.814 normal ili 8.2.0.368 pro
Ima li ko da zna

stavi verziju 9.1.0.161. ak se ne varam to je zadnja koja dopusta skidanje karata prek wifija. druge verzije zahtjevaju karte koje se naknadno stavljaju u folder programa, a prek wifija je ipak jednostavnije, a i lakse je nadogradivati.

verdan
18.02.2012., 22:30
Hebi ga problem je šta verzija 9.1.0.161 traži rootan mobitel a meni nije rootan a ne želim se upuštati u ono šta neznam.
Znači moje pitanje i dalje stoji:
koja verzija Copilota je bolja 8.2.0.814 normal ili 8.2.0.368 pro

IKX
19.02.2012., 06:00
stavi verziju 9.1.0.161. ak se ne varam to je zadnja koja dopusta skidanje karata prek wifija. druge verzije zahtjevaju karte koje se naknadno stavljaju u folder programa, a prek wifija je ipak jednostavnije, a i lakse je nadogradivati.

Imam 8.2.0.368 na mobu vec godinu dana, skinut preko jednog od forumasa iz topica o navigacijama s ovog foruma i od prvog dana normalno downloadam karte preko wifi-a i automatski se spremaju u folder copilota na internu karticu, nisam morao sam otvarati folder i prebacivati karte unutra.

2Verdan: Koristim .368. godinu dana i zadovoljan sam skroz, ovaj normal nisam probao.

Sent from Samsung Galaxy S

Zayl
19.02.2012., 06:43
nisam rekao da te verzije ne valjaju i ne dopustaju skidanje prek wifija. samo da je 9.1.0.161 najnovija koja radi prek wifija.

i ja sam koristio .368, ali sam se prebacio na najnoviju verziju. copilot 9 mi je puno bolji od copilota 8 i karte su novije. ak moze "nabavit" tu verziju copilota 9 bit ce mu puno bolje.

verdan
19.02.2012., 08:21
Ma imam ja na compu verziju 9.1.0.161 ali problem je šta on traži rootanje !
U rootanje se ne usuđujem iči jer nisam to nikada radio.
Usudio bi se jedino kad bi imao negdje upute na Hrvatskome i to step-by-step

Zayl
19.02.2012., 08:42
onda .368. nemas kaj izgubiti.

a rootanje nije veliki problem. pogledas koju verziju androida imas na mobu. onda skines prograam odin 1.3 i preporucam semaphore kernel koji je za tvoju verziju androida. to sve napravis u pol minute. jedino je bitno da mozes u download mode. mislim da smo cak i pisali o tome nedavno na ovom topicu. ak se odlucis budem ti napisao u detalje.

verdan
19.02.2012., 10:25
Možda bi se i upustio u rootanje aki bi mi poslao step-by-step upute.
Evo podataka moga mobiča

http://img193.imageshack.us/img193/7479/screenes.png (http://img193.imageshack.us/i/screenes.png/)

assassin
19.02.2012., 10:41
verdan- molim te, pročitaj pravila podforuma i gledaj naslove tema.
Već sam ti jednom premjestio postove.
Molim vas obojicu da o rootanju SGS- a nastavite u temi o SGS (http://forum.hr/showthread.php?t=577006)- u :)

A, ova tema se radi samo o ovome što je napisano u naslovu.

ONeill
05.03.2012., 20:37
Koristim CoPilot 8 od studenog 2011. godine. Da li je možda u međuvremenu izašla kakva nova karta Hrvatske za CoPilot ?
Da li je u Copilot 9 karta novija ili ista ?

backtothesleep
05.03.2012., 21:18
na osmici je karta iz 2010, dok je na devetki iz 2011

verdan
09.03.2012., 07:28
Imam rootan mob i na njemu Copilot live 8 i vidim da je izašla verzija 9 te me zanima da li je ko probao i devetku pa da kaže razlike među njima.
Negdje sam vidio gdje kaže da kad jednom skineš kartu da više ne možeš skinuti ni jednu kartu.
zna li ko šta o tome

backtothesleep
09.03.2012., 09:30
vecina tvojih pitanja odgovorena je u postovima prije, evo npr moj (http://forum.hr/showpost.php?p=37689915&postcount=78), a sto se tice naknadnih skidanja karti, to je mouce s verzijom v9.1.0.161 dok s novijima to nije moguce

foto
09.03.2012., 12:01
Kažeš za verziju 9.1.0.214 ".....ne mozete naknadno skidati karte, vec samo onu koju ste odabrali prilikom instalacije"
Šta u slučaju ako trebam iči npr. na put u Austriju preko Slovenije, nije valjda da na svakoj granici moram deinstalirati Copilot kako bi mogao downloadati i instalirati kartu za tu državu.

backtothesleep
09.03.2012., 12:45
tako nekako, ili skines verziju v9.1.0.161 i nemas tih problema

backtothesleep
13.03.2012., 15:21
Evo dosla nova verzija copilota - CoPilot Live EU Full v9.1.0.234
mozete je skinuti na mobilismu, ili na linku za navigacije koji se djeli na forumu

mydante
21.03.2012., 16:13
Ljudi probajte ovu navigaciju pa napišite dojmove (usporedba sa Google navigation)
ROUTE 66 Maps + Navigation http://www.appbrain.com/app/route-66-maps-navigation/com.route66.maps5

Toma Sawyer
02.04.2012., 20:11
gdje mogu skinuti dobru kartu Velike Britanije za igo?
Hvala.

backtothesleep
20.04.2012., 12:00
evo ima na mobilismu novi CoPilot Live Premium Europe v9.1.0.269, i s njime se dobije 12 mjeseci besplatnog active traffica, al nemam pojma dal funkcionira u hrv

zposlon3
12.05.2012., 05:39
Nakon što sam isprobao sve moguće Android navigacije, instalirao sam Navigon EU 4.1.1.
Prije toga u nekoliko navrata sam koristio razne verzije Navigona, ali uvijek su bila prisutna razna s....
U ovoj verziji je sve ok. Brza, precizna, ne ruši se, karte dobre.
Konačno mi radi na hrvatskom što prije, sjećam se, nije na nekoliko raznih uređaja.

Bitno je napomenuti da nijedna aplikacija nije savršena.
Najviše sam koristio iGo MyWay i vrlo sam zadovoljan, ali sam odlučio isprobat ovaj navigon. Zasad samo u HR i još me nije razočarala.

Očito je da je Navigon dobio na kvaliteti otkad ga je Garmin otkupio, a možda je to moj subjektivni dojam.

Uglavnom, koju god navigaciju stavili, ako vas dovede na nepoznato odredište, dobra je.

nestasko
12.05.2012., 16:49
Pozdrav,
Zanima me koja bi po Vama bila bolja navigavija za Xperia S,
važno mi je da ima glasovno upozorenje :503:, poželjno da ima hr izbornik,
ponajviše za HR ali druge zemlje poput It
Ne moraju biti baš ove navigacije koje sam napisao.
Do sada sam na iPhone 3gs koristio besplatnu (T-com) Wisepilot (istekla licenca)
- radio doista super, ali nema glasovno upozorenje :( mada je uključeno,
samo je ispisalo na hr za skretanja, pa stoga bi bilo dobro da i na Xperia S ima obije mogućnosti. :moli:
Hvala

backtothesleep
12.05.2012., 17:25
meni se najvise svidja copilot9 (al za "free" verziju mobitel mora biti rootan), imam x8 na kojem igo trza, bar je trzao kad sam ga probao prije 1g, navigon 4.1.1 mi je sasvim pristojan jer koristi navteq karte kao i igo, sygic odmah pada u zadnji plan jer koristi teleatlasove karte koje bas i nisu nesto (google maps), to je moje skromno misljenje, ma treba sve isprobat pa se odlucit za onu koja se pokaze najboljom, jos nisam naletio na "free" don't panic koji se u 7dana trial verziji pokazao kao najbolji za teritorij rvacke

marac31
22.05.2012., 19:12
Pozdrav, dal netko zna koja bi navigacija radila na Sony Ericsson Xperia arc S LT18, verzija sustava android 4.0.3, hvala

backtothesleep
22.05.2012., 20:01
pa vise manje sve koje su na marketu
za igo nisam siguran kako se ponasa na ics-u (al mislim da i on radi bez problema)

instaliraj koju zelis ili sve pa ostavi najpouzdaniju po tebi

marac31
23.05.2012., 09:31
hvala, možeš mi poslat link gdje da skinem navigaciju, vidim da svi dosta hvalite Copilot-a

backtothesleep
23.05.2012., 10:11
ma mogu, al imaj na umu da za v9 trebas root, a za v8 ne, ali on ima outdate mape/karte i ne znam dal jos funkcionira server za skidanje karti

alternativa za ne rootani mob je po mojem navigon 4.1.2

assassin
23.05.2012., 12:37
marac- premješteno u temu za probleme s navigacijom (http://forum.hr/showthread.php?t=611251).

zale_46
23.05.2012., 16:48
pozdrav, imam sensation više od pola godine i prezadovoljan sam..zanima me samo kako i koju navigaciju stavit?

vidim dosta se pisalo po forumima o tome, našao sam par ali ni jednu nemogu skinut jer su sve stari linkovi i nerade više -.-
jel ima tko link s kojeg se može skinut? Hvala

Jericho
23.05.2012., 17:40
imam iGo My Way al nikak nisam uspio staviti skin za njegovu rezoluciju tak da sa trenutnim skinom ne iskorištavam cijeli ekran.
neki dan sam stavio Mireo i čini se ok no na probni je rok

online4
01.06.2012., 15:22
pise se na forumu da su zemlje ex-Yu slabo zastupljene na kartama
slucajno sam otkrio da Open Street Maps, ima dobru pokrivenost ovog podrucja
najbolji softver za Open Street Maps, za mene je OsmAnd

pa eto, moj savjet, ako ce kome zatrebati, neka proba i ove karte i aplikaciju
znam da su to besplatne karte itd., ali za prvu pomoc izgledaju mi dosta kvalitetne

Jericho
01.06.2012., 15:28
recimo Copilot mi je idiotan. Neki dan sam išao u Martićevu i ovaj me šalje okolo, a ja 30 metara od nje

Adam1
14.06.2012., 11:52
Meni je CopilotLive 8 dosta dobar ima stvarno detaljnu kartu baš svaku ulicu , jedino što mi malo smeta ne može se nači odredište po točnoj adresi, samo po karti... Sad neznam jel to tako je ili meni nešto ne štima.... Al velim ovo sve super radi ..... :503:

Adam1
16.06.2012., 08:23
Evo ga sredio sam i to, nije mi dobro prvi put instaliral . Ponovno sam drugi put i sve super ,znači može se nači odredište i po adresi ..... :eek:
Copilot8 je stvarno super ...... :top:

stefandelic
16.06.2012., 12:13
Mozete li mi preporuciti najbolju offline navigaciju za samsung galaxy y

trpi
28.06.2012., 20:15
copilot 8 vs navigon?

imam trenutno copilot 8, vidim sad uputsvo za navigon, isplati li se prelaziti na navigon?

mydante
05.08.2012., 09:02
Probao sam Copilot live 9 i IGO myway aplikacije i dans slučajno naletim na Route66 https://play.google.com/store/apps/details?id=com.route66.maps5&feature=related_apps#?t=W251bGwsMSwxLDEwOSwiY29tLn JvdXRlNjYubWFwczUiXQ.. koja me zainteresirala, jer vidim neke nove interesantne mogućnosti (npr. follow me), te me zanima mišljenje nekoga ko je isprobao tu aplikaciju, i ako može usporedba sa Copilot live 9 i IGO myway

mydante
10.08.2012., 12:12
Pa jeli mougće ljudi da je Google maps (navigation) bolji od Copilota i IGO myway. Probao sam sva tri i stvarno Google maps mi pronađe sve živo dok se to nebi moglo reč za Copilota i IGO myway.

Actros1841
10.08.2012., 17:10
Pa jeli mougće ljudi da je Google maps (navigation) bolji od Copilota i IGO myway. Probao sam sva tri i stvarno Google maps mi pronađe sve živo dok se to nebi moglo reč za Copilota i IGO myway.

Maps nije loš ali treba mislit i na podatkovni promet i cijenu jer za svako rutiranje skida nanovo rutu! Ako nemaš flat za podatke skuplja pita od tepsije!

betatestalo
11.08.2012., 23:00
amo malo pomoci..

sygic navigation free... kakva je? da li je free samo na prvih 14 dana? koju bi preporucili za nekoga ko je nov na androidu i ne bavi se rootanjem i ostalim stvarima :D

nicky2009
12.08.2012., 12:03
amo malo pomoci..

sygic navigation free... kakva je? da li je free samo na prvih 14 dana? koju bi preporucili za nekoga ko je nov na androidu i ne bavi se rootanjem i ostalim stvarima :D

Da samo 14 dana je free

Actros1841
12.08.2012., 23:06
copilot 8 vs navigon?

imam trenutno copilot 8, vidim sad uputsvo za navigon, isplati li se prelaziti na navigon?

amo malo pomoci..

Iako sam ljubitelj iGO moram priznat .da je Navigon bolji i jednostavniji. Imam SGS3 nije rootan i neću ga rootat.
2 dana se zajexxxo s instalacijom iGo Primo 2.0 pri čemu sama instalacija nije problem već traženje ispravnih filova pošto su svi ilegalni i sama rezolucija za galaxy 3 je problem.
Konačno je upravo isprobavam i ruting je pušiona. Uporno me hoće nekim divljim putem ( profil za kamion). Legalnih apk nema za kupit jer su se bacili ns oem busines.

Sygic je pušiona jer stalno za svaku novu rutu skida kartu sa neta i kroz Sloveniju mada isključeno autocesta i brza cesta uporno me htio na autocestu! Ako skreneš s rute opet traži kartu na netu....copilot je očaj! Probao sam sve navi programe zbog posla mi trebaju i sad je navigon ipak najbolji. Mads će primo proć izbacivanje hnr filova pa možda popravi dojam jer je inaće točan u metar i poi i prometni znakovi i tmc! Pa i asistent voznih traka foto realističan.

t.d.
15.08.2012., 11:24
Mene na arcu copilot 8 još nikad nije iznevjerio , probao i IGO i Navigon , jedino kod iga je pušiona jer hrvatski glas trokira

Actros1841
16.08.2012., 12:06
Hm hm ne bih se baš složila s tobom u vezi google navigacije.
Evo konkretnog primjera.
Prije neki dan sam htjela iči do jedne prijateljice do koje je jako komplicirano doći (mali milijun kratkih uličica).
Pokrenula sam aplikacije Copilot live 9 i IGO my way, upisala adresu podglavica 33, split i obje aplikacije kažu da ne postoji ta adresa.
Pokrenem Google maps, kliknem na upute, za start odaberem moja lokacija a za cilj podglavica 33, split.
I za nevjerovat, google maps mi iscrta točnu rutu do cilja.

Traženje adrese ovisi jedino o kvaliteti i ažurnosti kartografskog materijala koji je instaliran, traženje rute je onda stvar algoritma programa. Ali nema razloga da i jedan ne nađe ulicu ako je ona na karti zacrtana! Krivo slovo u nazivu ulice ali tu iGO nema greške jer izlista sve sličnog imena .....

i moje nezadovoljstvo iGO primo 2.0 je spalsnulo jer je ispalo da sam sam kriv da je birao čudne rute, naime bilo je uključeno obilaženje prema situaciji u prometu na autocestama ...kad sam to isključio odmah se pokazao moj dobri stari iGO na koji sam naviknut da je optimalan s razlikom da mi ovaj ima i dodatne opcije za kamion što mi je vrlo bitna stvar!

17+
16.08.2012., 21:14
Sygic je pušiona jer stalno za svaku novu rutu skida kartu sa neta i kroz Sloveniju mada isključeno autocesta i brza cesta uporno me htio na autocestu! Ako skreneš s rute opet traži kartu na netu...

:rolleyes:
ovo mi zbilja nije jasno...
na koju verziju sygic-a mislis?

ja koristim zadnju verziju sygic aura 11.2.6, on koristi teleatlas karte..., "stari" sygic je mogao koristiti i navteq i teleatlas, po zelji...

instalirao sam krekiranu verziju, i onda sa posebnim programom, sygic downloader-om, skinuo interesantne karte preko wifi, i voila...
nema vise nikakvog skidanja karata sa neta..., osim ako ne apdejtas karte, i sve sljaka savrseno...
sve mogucnosti programa su ti na raspolaganju, za razliku od npr. najnovijeg igo primo v. 2.0.

uglavnom, nikad nikakvih problema...meni je najbolje legao od svih navigacija, rekao bih, da je najintuitivniji...

mydante
17.08.2012., 07:12
Ljudi, jeli ko probao "Route66" da mi prenese iskustva

17+
17.08.2012., 10:01
ja sam je isprobao, doduse na symbianu prije cca 2 godine... mogu reci samo, zaboravi....:mig:

je li sada sta bolje...., sumnjam:durica

auro
17.08.2012., 15:53
Traženje adrese ovisi jedino o kvaliteti i ažurnosti kartografskog materijala koji je instaliran, traženje rute je onda stvar algoritma programa. Ali nema razloga da i jedan ne nađe ulicu ako je ona na karti zacrtana! Krivo slovo u nazivu ulice ali tu iGO nema greške jer izlista sve sličnog imena .....

i moje nezadovoljstvo iGO primo 2.0 je spalsnulo jer je ispalo da sam sam kriv da je birao čudne rute, naime bilo je uključeno obilaženje prema situaciji u prometu na autocestama ...kad sam to isključio odmah se pokazao moj dobri stari iGO na koji sam naviknut da je optimalan s razlikom da mi ovaj ima i dodatne opcije za kamion što mi je vrlo bitna stvar!

Ne znam na kojem uređaju "voziš igo" al' ako je Win mobile za mene je puno bolji i sa više opcija i podopcija Nav N Go iGO 8 od iGO Primo koji je malo ušminkani i osakaćeni iGO 8 al' iGO je zakon

intro19
30.08.2012., 22:14
Pozdrav svima!
Imam jedno pitanje u vezi NavFree navigacije za Android. Da li je moguce nakon sto skinem aplikaciju sa Play Store-a staviti da se karte prilikom instalacije spremaju na SD card?
Nemam dovoljno prostora na svom Wildfireu pa zato pitam.
Ili mozda postoji neka alternativa, npr. da li postoje te karte negdje na internetu pa da ih skinem na kompu i zatim stavim na mobitel?

Svima unaprijed hvala na odgovorima i oprostite ako pitam na krivom mjestu! :D

assassin
31.08.2012., 08:45
Koliko znam, sve navigacijske aplikacije skidaju karte na SD karticu.
Mislim, karte nekoliko zemalja (nažalost, Hrvatska nije toliko dobro pokrivena) mogu imati par GB- pa nema smisla da se skidaju na memoriju telefona.

qutip
07.09.2012., 07:33
Isplati li se kupiti Copilot live za Galaxy S3 ili ima neka "povoljnija" alternativa?

verdan
07.09.2012., 17:03
Probao sam Copilot live 9 i IGO myway ali daleko najbolji ti je Google navigation.
Nađe ti sve živo.

R1982
07.09.2012., 17:45
Isplati li se kupiti Copilot live za Galaxy S3 ili ima neka "povoljnija" alternativa?
CoPilot 9 mi je našao SVE što sam mu dosad upisao i dovede me točno pred kućni broj koji sam upisao :s

verdan
08.09.2012., 07:21
Pa normalno da ti je našao ono šta ima na svojoj karti. A nek ti nađe one ulice koje nema na svojoj karti a Google navigations nema ulice koju nema na karti, daleko najbolje karte.

R1982
08.09.2012., 09:31
Pa normalno da ti je našao ono šta ima na svojoj karti. A nek ti nađe one ulice koje nema na svojoj karti a Google navigations nema ulice koju nema na karti, daleko najbolje karte.
Gdje je smisao tvog posta? :confused:

karlito
10.09.2012., 19:21
Zanima me koja bi po Vama bila najbolja navigacija za Xperia U,
važno mi je da ima glasovno upozorenje , poželjno da ima hr izbornik,
samo za HR ....imam u mobu Wisepilot i Google maps ,da li se može to koristit ili nesto drugo da instaliram ?Hvala..

auro
12.09.2012., 19:02
Zanima me koja bi po Vama bila najbolja navigacija za Xperia U,
važno mi je da ima glasovno upozorenje , poželjno da ima hr izbornik,
samo za HR ....imam u mobu Wisepilot i Google maps ,da li se može to koristit ili nesto drugo da instaliram ?Hvala..

A ja bi ti preporučija iGO 8 i nećeš požalit imaš sve šta ti triba čak i više

banderas
13.09.2012., 10:29
Koju bi navigaciju preporučili za Srbiju i BiH? Trenutno imam Copilot i te mape za BiH i Srbiju su stravične. Recimo, Banja Luka ima sve skupa 2 upisane ulice.
Sad u subotu moram u Beograd na neku rubnu lokaciju, pa bi mi zaista trebala neka dobra aplikacija (mapa) za Srbiju, a još kad bi imala i BiH, to bi bio lijep bonus.

auro
13.09.2012., 17:22
Koju bi navigaciju preporučili za Srbiju i BiH? Trenutno imam Copilot i te mape za BiH i Srbiju su stravične. Recimo, Banja Luka ima sve skupa 2 upisane ulice.
Sad u subotu moram u Beograd na neku rubnu lokaciju, pa bi mi zaista trebala neka dobra aplikacija (mapa) za Srbiju, a još kad bi imala i BiH, to bi bio lijep bonus.

Ne mogu ti ništa drugo preporučit nego iGO za android. Navigacija(app.) je standardna za sve zemlje samo u folder "content" ubacuješ karte i poi po želji kako ti odgovara. Evo ti karta za BiH(BosniaHrz_83_navigo_2011.03_110422.fbl 5.108 KB) sasvim solidna sa dosta pokrivenosti, također se da naći karta za Srbiju(Serbia_R3_NQ_2011.Q4_120217.fbl 5.505 KB) preko 50% pokrivenosti za razliku od nekad sa par glavnih ulica. Nađeš par karata različitih izdavača ubaciš ih u uređaj simuliraš rutu (to iGO može) i uzmeš onu koja zadovoljava tvoje potrebe. Nažalost za razliku od zapada gdje je pokrivenost 100% šta ide istočnije sve je lošija pokrivenost po kućnom broju.

banderas
13.09.2012., 20:06
Verzija 8.4.2. Je li ta ok?

trpi
20.09.2012., 13:58
copilot 8 me 2 puta zeznuo prilikom putovanja i to zestoko, trazim alternativu
copilot 9 nista jer nemam root

instaliram ovaj navigon da vidimo... btw koliko vidim zadnja verzija aplikacije je 4.5 a ne 4.1.3, mogu li instalirati 4.5 jel probao netko jesu iste upute za instalaciju

backtothesleep
20.09.2012., 14:46
za 4.5 ti isto treba root radi lucky patchera, za 4.1.3 ne

Foxy44
20.09.2012., 17:49
Ima verzija Navigona 4.5 za koji ne treba rootan mobitel ni patch. Provjereno na nekoliko mobitela.

Sent from my GT-P1000 using Tapatalk

_Soulcollector_
21.09.2012., 11:10
navigon, skinuto i instalirano po uputama "backtothesleep", sve radi savršeno

luka0409sk
21.09.2012., 13:06
pozdrav

imam SE xperia arc s i wisepilot na njemu,ali kad hocu koristit navigaciju onda mi pise da moramo kupit,kao dozivotno 30eura..da li se to moze zaobic ili??

LudaPtica
25.09.2012., 15:33
Hmm, da li da čitam sve postove, ili da jednostavno pitam..
Pokušat ću s pitanjem :)

Koje sve navigacije rade na ne-rootanom androidu 2.3.3 (Sony Xperia X10i, ako nekom to šta znači), a da ne zahtjevaju pristup internetu ?

Dakle, da se karte mogu doma preko wi-fi downloadati na telefon, pa da navigacija radi na cesti bez internet veze, samo GPS signal.

Treba mi samo jedna, ali sam spreman isprobati i 2-3 da vidim koja mi je najbolja.

trpi
25.09.2012., 17:46
navigon, samo u opcijama iskljuci koristenje interneta

i copilot 8 ne trosi, ali ga ne preporucujem, navigon way better

auro
25.09.2012., 19:38
Hmm, da li da čitam sve postove, ili da jednostavno pitam..
Pokušat ću s pitanjem :)

Koje sve navigacije rade na ne-rootanom androidu 2.3.3 (Sony Xperia X10i, ako nekom to šta znači), a da ne zahtjevaju pristup internetu ?

Dakle, da se karte mogu doma preko wi-fi downloadati na telefon, pa da navigacija radi na cesti bez internet veze, samo GPS signal.

Treba mi samo jedna, ali sam spreman isprobati i 2-3 da vidim koja mi je najbolja.

Pali i vozi sa Nav N Go iGO 8 i to je ono šta ti tražiš

quadzilla
30.09.2012., 09:58
Nexus S treba mi navigacija koja će me odvesti do x y adrese u Njemačkoj, iz Hrvatske?
Po mogućnosti offline da radi.

exception
02.10.2012., 16:24
Pozz koju navigaciju preporucate, a da ne treba root??
Npr od besplatnih navigacija super mi je Be on road, ima dobre karte. Mislim da su od Naviteq-a. Ali samo traje 7 dana.

backtothesleep
02.10.2012., 16:55
pa prolistaj koju stranicu unazad...
al evo, ja preporucam navigon 4.1.3 (http://lmgtfy.com/?q=navigon+4.1.3+apk), ne treba root i ima navteqove karte

exception
02.10.2012., 18:39
Instaliram ja ovaj Navigon ali ono pocetno skidanje podataka dodje do 73% i prekine, tako vec par puta.

EgoTripp
02.10.2012., 18:53
pa prolistaj koju stranicu unazad...
al evo, ja preporucam navigon 4.1.3 (http://lmgtfy.com/?q=navigon+4.1.3+apk), ne treba root i ima navteqove karte

ja imam taj.. i neman rootan mob.. zasad funkcionira bez greske :)

al opet me kopka bili uzea 4.5 navigon ili pak 4.6 :D

backtothesleep
02.10.2012., 18:55
Instaliram ja ovaj Navigon ali ono pocetno skidanje podataka dodje do 73% i prekine, tako vec par puta.
:ne zna:
a imas dosta mjesta na sd kartici?
meni normalno skine...

al opet me kopka bili uzea 4.5 navigon ili pak 4.6 :D

e to je na tebi da odlucis i probas, u pocetku kad se pojavio 4.5 zahtjevao je root radi lucky patchera, pa je onda netko patchani apk podjelio sa ostalima i u vecini slucaja je radio cca 2 tjednai nakon toga trazio licencu...
e sad dal ima koji je full crackani i radi bez roota nisam siguran, ima nekih sumnjivih, al ja osobno nisam isprobavo, ista stvar je i sa 4.6...

treba probati

EgoTripp
02.10.2012., 19:40
e to je na tebi da odlucis i probas, u pocetku kad se pojavio 4.5 zahtjevao je root radi lucky patchera, pa je onda netko patchani apk podjelio sa ostalima i u vecini slucaja je radio cca 2 tjednai nakon toga trazio licencu...
e sad dal ima koji je full crackani i radi bez roota nisam siguran, ima nekih sumnjivih, al ja osobno nisam isprobavo, ista stvar je i sa 4.6...

treba probati

u pravu si... bia je 4.5 sa lucky patcherom.. pa onda samo .apk... ali trenutno je valjda iscekivanje krekanog 4.6 :D

mada mi ovaj moj 4.1 ili tako nekako radi skroz dobro... :)

assassin
03.10.2012., 15:33
exception- molim te da probleme postaš u temu za probleme s navigacijom ;)

MEDO11
11.10.2012., 14:14
jel se moze u navigonu ukljucit/iskljucit autoceste, i svakakve naplatne kucice?. znaci da ih ne racuna u izracun rute?

inace ok mi je navigon ali jos mi to nije to...na nokiji mi je njena navigacija bila bolje izvedena od ovih par programa sta sam isprobao (navigon,google maps, osmand)

assassin
11.10.2012., 17:26
Za prvi dio posta postoji tema o problemima i pitanjima oko navigacije (http://www.forum.hr/showthread.php?t=611251)- ova tema je samo za iskustva :)

torque_
16.10.2012., 17:16
treba mi neka offline navigacija za htc explorer , koju vi preporucujete :?

backtothesleep
18.10.2012., 11:18
dosao je novi copilot v.9.3.0.173, i dalje mu treba lucky patcher (root)
s ovim malo kasnim al ima i navigon v4.6 za ne rootane mobitele

oba fajla su uploadana na vec dobro znatu adresu :p

rapajic_st
18.10.2012., 11:58
oba fajla su uploadana na vec dobro znatu adresu :p

ili sam slijep ili ne vidim,al ako može na privat gdjhe je taj navigon uploadan..

tnx

auro
19.10.2012., 20:44
Uspio sam riješit...ponovno sam instalirao sve iz početka...tako ako vam se to dogodi nema vam druge!!

Nema zime jedino sa iGO-om. tako jednostavan za instalaciju, karata na svakom koraku (najnovija NQ 2012.Q2_ 260712), karte, poi, building, država biraš po želji (nema komlet). probao sam Copilot (toliko hvaljeni) probni preko marketa, pokrivenost puno lošija nego iGO. Najbolja proba je da uzmeš mjesto koje poznaš napraviš simulaciju rute (što nisam uspio naći na Copilotu) i jasno ko dan.

backtothesleep
19.10.2012., 22:41
.... probao sam Copilot (toliko hvaljeni) probni preko marketa, pokrivenost puno lošija nego iGO.
https://encrypted-tbn0.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcQ-prfSULsyNFbUk4L5IWtL3ThNq8UgRf4Yk6zhXE4ib2ea8mbh
copilot koristi navteq-ove karte, na 9.3 su iz 2012.

MEP
19.10.2012., 22:53
Copilot je meni fenomenalan, bar po HR i njaveće selo nađe, uredno me dovede i u ulici koju ni mještani ne poznaju, ALI, zna se gubit u gradovima, šta mi je fascinatno:D Na otvorenoj cesti sve super, sve putove, ne samo autoceste, nego i najbezveznije ceste, doslovno makadam, sve radi, pokazuje ograničenje brzine precizno u milimetar, benzinske, ma sve!

I onda dođen u Imotski ili Sinj ili Rijeku i onda me do lokacije X vodi preko ulice Y koja je neprohodna jer su na vrhu iste recimo stupići, odnosno to uopće nije ulica, nego je eto tako, ljudima samo izlaz na cestu iz dvorišta:D Nije sad da je to mana stoljeća, al zna bit iziritirat...

yesse
20.10.2012., 01:22
Copilot je meni fenomenalan, bar po HR i njaveće selo nađe, uredno me dovede i u ulici koju ni mještani ne poznaju, ALI, zna se gubit u gradovima, šta mi je fascinatno:D Na otvorenoj cesti sve super, sve putove, ne samo autoceste, nego i najbezveznije ceste, doslovno makadam, sve radi, pokazuje ograničenje brzine precizno u milimetar, benzinske, ma sve!

I onda dođen u Imotski ili Sinj ili Rijeku i onda me do lokacije X vodi preko ulice Y koja je neprohodna jer su na vrhu iste recimo stupići, odnosno to uopće nije ulica, nego je eto tako, ljudima samo izlaz na cestu iz dvorišta:D Nije sad da je to mana stoljeća, al zna bit iziritirat...

Osobno sam s Copilotom prezadovoljan, savršeno me navigirao po Zagrebu, Varaždinu i Sisku.

jurica_m
21.10.2012., 23:13
Koja je bolja navigacija, odnosno detaljnija: Navigon ili Copilot?

Sent from my Galaxy Nexus

rapajic_st
22.10.2012., 13:14
definitivno navigon

bigerx
26.10.2012., 07:07
Nakon dvomjesecnog koristenja Navigona imam rijeci same pohvale. Karte 2012 odlicno pokrivaju Zagreb i Zg zupaniju. Sloveniju je odradi perfektno. Nakon nekoliko isprobanih navigacija Navigon je moj apsolutni izbor. Potrebne karte se stave na memory card. Sve radi glatko i intuitivno. POI je dobro odrađen. Glasovne naredbe na hr su u malo cudnom naglasku.....no da se izdrzati :o

Sent from my GT-I9300 using Tapatalk 2

nestasko
26.10.2012., 10:14
MEP kaže: (http://www.forum.hr/showthread.php?p=41850948)

Osobno sam s Copilotom prezadovoljan, savršeno me navigirao po Zagrebu, Varaždinu i Sisku.

Osobno ga koristim i prezadovoljan, bez problema me doveo do odredišta :)

Sent from my LT26i using Tapatalk 2

backtothesleep
26.10.2012., 10:50
kad smo vec kod tih navigacija koja je bolja i tako to...
ja osobno isto preferiram copilot, sve je pocelo jos od v8.2... jer je koristio nove navtequve karte za razliku od drugih, igo je tu bio konkurencija, al tada je najnovija navteqova karta za igo bila sa slabijom pokrivenoscu, zasto je to tako :ne zna: (da ne bi bilo da sam krivu skinuo, skino sam vise njih istog naziva da ne bi bilo da je netko staru samo preimenovao i to sa razlicitih warez gps foruma)
pa je dosla devetka koja me preporodila radi jedne funkcije koje dtuge nisu imale
a to je: kad unesemo zeljenu destinaciju da je mi na izbor 3 alternativne rute, tako da mogu sam birati jednu od njih te nisam ovisan o ovoj koju navigacija izbaci kao najboljom, naravno izbaci 3 rute za svaki rezim, mislim na ono, najbrze, najkrace, bez cestarine.... tako da za svaki rezim izbaci 3 alternative, plus sto prstom mogu povlaciti rutu kako zelim i kroz koja mjesta zelim ici
v9.0 je je imala karte s 3 kvartala 2011 tok v9.3 ima novije iz 2012

navigon ima iste karte sto je ok, nema alternativnih ruta sto je minus, i plusic je sto veli s koje strane ulice se nalazi odrediste

e sad sygic, hm, on koristi TA karte, koje su se u zadnju god dana jako popravile, sto vidim po google mapsima jer on isto ima TA karte, al nemam ni zelje nit vremena a ni volje to isprobavati

eto tolko od mene :D

genius_one
26.10.2012., 13:10
kad smo vec kod tih navigacija koja je bolja i tako to...
ja osobno isto preferiram copilot, sve je pocelo jos od v8.2... jer je koristio nove navtequve karte za razliku od drugih, igo je tu bio konkurencija, al tada je najnovija navteqova karta za igo bila sa slabijom pokrivenoscu, zasto je to tako :ne zna: (da ne bi bilo da sam krivu skinuo, skino sam vise njih istog naziva da ne bi bilo da je netko staru samo preimenovao i to sa razlicitih warez gps foruma)
pa je dosla devetka koja me preporodila radi jedne funkcije koje dtuge nisu imale
a to je: kad unesemo zeljenu destinaciju da je mi na izbor 3 alternativne rute, tako da mogu sam birati jednu od njih te nisam ovisan o ovoj koju navigacija izbaci kao najboljom, naravno izbaci 3 rute za svaki rezim, mislim na ono, najbrze, najkrace, bez cestarine.... tako da za svaki rezim izbaci 3 alternative, plus sto prstom mogu povlaciti rutu kako zelim i kroz koja mjesta zelim ici
v9.0 je je imala karte s 3 kvartala 2011 tok v9.3 ima novije iz 2012

navigon ima iste karte sto je ok, nema alternativnih ruta sto je minus, i plusic je sto veli s koje strane ulice se nalazi odrediste
e sad sygic, hm, on koristi TA karte, koje su se u zadnju god dana jako popravile, sto vidim po google mapsima jer on isto ima TA karte, al nemam ni zelje nit vremena a ni volje to isprobavati

eto tolko od mene :D

to ti ima i Navigon, barem onaj za iPhone (a suumnjam da je ovaj za android drugačiji).
Mene kod navigona smeta glasovno navođenje - kao da godori neka Slovenka, a ne Hrvatica, prilično čudan izgovor.

backtothesleep
26.10.2012., 13:27
iskreno navigon sam kratko isprobavao pa nisam to isprobao, tj ima li te mogucnosti, perdono me ako sam krivo napisao, moja greska :D

genius_one
26.10.2012., 14:25
iskreno navigon sam kratko isprobavao pa nisam to isprobao, tj ima li te mogucnosti, perdono me ako sam krivo napisao, moja greska :D

oprošteno.. :D šala..
ja imam iPhone i android. Na iPhonu imam navigon i tamo mi uredno, na karti, pokaže tri rute prema cilju i tu mogu odmah odabrati jednu od tih ruta.
E, sad, kako je na androidu, ne znam, ali vjerujem da je isto (ako su najnovije verzije u pitanju)..

Nekad sam (na WinMo) mobitelu imao iGO i ta navigacija mi je bila najbolja. Copilot na Androidu slabo koristim, ali mi se čini da je i on ok (samo par puta sam ga koristio).
Imao sam i Motonav na andoridu (verzija iGO-a), ali mi je bio jako loš, možda i najlošija aplikacija za navigaciju.
Navigon (doduše na iPhoneu) mi je za sada, najbolji, iako me ponekad zna živcirat jer zna izaabrat najkraću rutu koja na kraju ispadne najgora (najviše treba do cilja).. al uvijek me doveo do cilja (ako je cilj jako udaljen, onda na maloj karti ne vidiš da te želi provesti kroz neke lokalne ceste gdje ne možeš voziti brzo pa se na kraju put otegne, dodušee, možeš zumirat kartu, ali opet, ne znam kaakve su to ceste po kojima me želi provesti).
Don't Panic je ok, što se tiče karata (bar ono što mi je trebalo), ali mi sučelje ne odgovara

sttudentt
07.11.2012., 22:28
pozdrav! zanima me da li ove besplatne navigacije koje spominjete (copilot,navigon) imaju veze kakve s androidom koji je na mobitelu..konkretno imam ice cream sandwich pa ako ima kakve veze da koja radi bolje ili nešto slično molio bih vas da mi pomognete..unaprijed Vam hvala,ne kužim se u to zato Vas pitam

R1982
09.11.2012., 18:21
Mislim da sve rade na ICS bez problema.

brijac
11.11.2012., 23:55
imam Alcatel OT-991 i htio bih instalirati neku navigaciju na njega..vidim da dosta ljudi hvali navigon pa bih molio ako netko ima vremena i volje da mi objasni kako na nov mobitel (dakle ,nema nikakvih aplikacija,programa od prije instaliranih) instalirati i posložiti sve skupa.trebaju mi mape hrvatske,slovenije,italije,austrije,njemačke,mađar ske i slovačke..
unaprijed hvala

ili preporučate nešto drugo osim navigona?

assassin
12.11.2012., 05:36
Postoji već tema s uputama (http://www.forum.hr/showthread.php?t=611252)...

17+
04.12.2012., 18:34
eto, dosao je i taj dan...!:D

daklem,
uspio sam uspjesno pokrenuti garmin streetpilot na HTC EVO3D!:)

prvi utisci su odlicni, sve sljaka... gotovo nista ne zapinje.... vrlo fluidno...

gps signal ok, time zone ok, jos moram isprobati radi li adria route, pa javim utiske...

molim za malo strpljenja...:D

17+
04.12.2012., 20:33
da ne ostanem duzan....:)

http://www.pohrani.com/f/1m/uS/2pButi25/screenshot2012-12-04-17-.png

http://www.pohrani.com/f/27/13A/2r6Y61ry/screenshot2012-12-04-17-.png

http://www.pohrani.com/f/L/cL/3JYBht4w/screenshot2012-12-04-18-.png

http://www.pohrani.com/f/1i/jV/1GQ6NVfu/screenshot2012-12-04-18-.png

http://www.pohrani.com/f/29/Sy/42IVy0wn/screenshot2012-12-04-18-.png

acer
04.12.2012., 21:37
Daj malo vise informacija' gdje sto kako:-) :-)

Sent from my Xteam Smartpad 810c using Tapatalk 2

17+
04.12.2012., 21:47
posto je zabranjeno postati piratske linkove, pretpostavljam da znas.... gpsunderground, ima podosta stiva....

antonio545
04.12.2012., 21:47
šta je to? jel to navigacija? zašto je to bolje od navigona?

backtothesleep
04.12.2012., 21:54
prebacio sam u ovaj zbirni topik za preporuke, posto nisu pozeljni piratski linkovi (pa cak su i kaznjivi :D), a to su jedini koji postoje da bi se saznalo nesto vise o ovoj aplikaciji, pri tome mislim da nema link koji bi vodio na bilo kakvu legalnu nabavku ove aplikacije, glupo je otvarat novi topik...

uglavnom taj garmin bi morao doci i na android market, tako barem jedan lik na mobilismu ili gpsundergroundu navodi....

uglavnom linkove s nepocudnim sadrzajem izmjenjujte preko pm-a :D

repushnica boy
11.12.2012., 10:46
ja imam navfreeworld. vrlo dobra navigacija radi na samsungu mini2 ne ždere bateriju ine grije ju. od zg do njemačke sam ju isprobo. offline traženje za austriju i njemačku radi savršeno. ali za hr treba internet ili snimite adrese koje trebate u favorite i po gasu!... ugl vrlo štedljiva aplikacija i besplatna.

ghost
26.12.2012., 22:12
Pozdrav

Evo mene k vama po savjet.

Naime, nakon kratkog druženja sa Symbianom sam se vratio Androidu, i sad bi mi tribala neka navigacija.

Vidim na par zadnjih stranica uglavnom se spominju Navigon i meni dosad ne baš omiljen Copilot, ali i neke meni nepoznate navigacije :ne zna:
Bi li mi netko upućen bio tako dobar i napisao cross-reference i uputito me valja, a što ne? Dostupnost apk karte, i ostalo nije problem lako ću to iskopati.

Na Symbianu sam za ono malo šta mi je tribalo družio se sa Sygic-om, onako sridnja žalost. Ali sad bi mi stvarno tribala super navigacija, čak i gledam dodatnu bateriju.

Inače žrtva je plastik-fantastik SGS2, one mini tablet-e kao ONE X, SGS3, P880 i slično, ne podnosim, ONE S nema zamjenjivu bateriju, a od Motorole RAZR MAXX sam odustao zbog 50€ više cijene od SGS2 i činjenice da nemam garanciju (bar ne domaću). Čovječe postalo je sve teže mob naći. O onim s tipkama da i ne govorim...

jurica_m
27.12.2012., 15:00
Pozdrav

Evo mene k vama po savjet.

Naime, nakon kratkog druženja sa Symbianom sam se vratio Androidu, i sad bi mi tribala neka navigacija.

Vidim na par zadnjih stranica uglavnom se spominju Navigon i meni dosad ne baš omiljen Copilot, ali i neke meni nepoznate navigacije :ne zna:
Bi li mi netko upućen bio tako dobar i napisao cross-reference i uputito me valja, a što ne? Dostupnost apk karte, i ostalo nije problem lako ću to iskopati.

Na Symbianu sam za ono malo šta mi je tribalo družio se sa Sygic-om, onako sridnja žalost. Ali sad bi mi stvarno tribala super navigacija, čak i gledam dodatnu bateriju.

Inače žrtva je plastik-fantastik SGS2, one mini tablet-e kao ONE X, SGS3, P880 i slično, ne podnosim, ONE S nema zamjenjivu bateriju, a od Motorole RAZR MAXX sam odustao zbog 50€ više cijene od SGS2 i činjenice da nemam garanciju (bar ne domaću). Čovječe postalo je sve teže mob naći. O onim s tipkama da i ne govorim...

Probao Copilot i Navigon, koriste Navteqove karte i prezadovoljan sam s obje navigacije.

Sent from my Galaxy Nexus

crowe
27.12.2012., 20:47
koju navigaciju da skinem a da ima mape hrvatske i bih. navigacija koja mi je dosla uz prestigio tablet nema mapu bih?

auro
29.12.2012., 11:33
koju navigaciju da skinem a da ima mape hrvatske i bih. navigacija koja mi je dosla uz prestigio tablet nema mapu bih?

Uzmi iGO Primo 2 i nećeš požalit. Imaš najviše opcija i najbolje-najnovije karte Hrvatske i okolice

coherent
29.12.2012., 12:25
Uzmi iGO Primo 2 i nećeš požalit. Imaš najviše opcija i najbolje-najnovije karte Hrvatske i okolice

Jel rijesen problem rusenja aplikacije u tunelima za slucaj iGo Primo za Android? Probao rjesenje sa sys.txt, ali i dalje kad se izgubi signal, aplikacija se rushi. :(

auro
29.12.2012., 19:25
Jel rijesen problem rusenja aplikacije u tunelima za slucaj iGo Primo za Android? Probao rjesenje sa sys.txt, ali i dalje kad se izgubi signal, aplikacija se rushi. :(

Ne bih ti znao nisam je jos probao al' iGO 8 MyWay na Androidu radi savršeno. To se isto događalo jednoj vrziji iGO 8 na PNA/PDA uređajima al je promjenom data rar bilo rješeno. Jel znaš možda na koju se verziju iGo Primo to odnosi?

trpi
30.12.2012., 01:42
iGo vs NAVIGON??

koji je bolji, ne zelim odgovore "ja koristim navigon i odlican mi je" vec ekipe koja je probala oba i odlucila se na jedan.

coherent
01.01.2013., 20:58
Ne bih ti znao nisam je jos probao al' iGO 8 MyWay na Androidu radi savršeno. To se isto događalo jednoj vrziji iGO 8 na PNA/PDA uređajima al je promjenom data rar bilo rješeno. Jel znaš možda na koju se verziju iGo Primo to odnosi?

9.6.7.235654

Editiranje sys.txt nije pomoglo. :(

auro
02.01.2013., 08:13
9.6.7.235654

Editiranje sys.txt nije pomoglo. :(

Kod mene je isti broj al' NavGear verzija pa nemam problema šta se tiče ovih tunela po Dalmaciji izgubi signal i ponovo se vrati. Jedino može stvarat problem ko dužih tunela(Sv. Roko ili Mala Kapela) što je bija prije slučaj sa jednoj verzijom. Kad probamj javim

1dado1
03.01.2013., 21:27
Pozdrav,
Imam pitanje u vezi navigacije za Galaxy S3.Da li postoji i koja je dobra navigacija s obtirom na rezoluciju mobitela.Prvenstveno me zanima Hrvatska i Slovenija.pozz

R1982
04.01.2013., 11:55
Pozdrav,
Imam pitanje u vezi navigacije za Galaxy S3.Da li postoji i koja je dobra navigacija s obtirom na rezoluciju mobitela.Prvenstveno me zanima Hrvatska i Slovenija.pozz
CoPilot 9 radi bez greške.

backtothesleep
04.01.2013., 12:55
evo za one koji ne prate mobilism i ostali underground...
ima verzija copilota v9.4.0.144, za rootane i NE-rootane mobitele
i navigon Europe 4.7.0

nego, jel netko isprobavao sygic u zadnje vrijeme, vidim da su se mape na google mapsima popravile (jer kolko se sjecam sygic i google maps su koristili mape od teleatlasa), ok, jos vecina ulica nema tocne kucne adrese al ima cestica na koje sam prije godinu-dvije obracao paznju i po tome odlucivao koju navigaciju koristiti?

auro
04.01.2013., 18:20
evo za one koji ne prate mobilism i ostali underground...
ima verzija copilota v9.4.0.144, za rootane i NE-rootane mobitele
i navigon Europe 4.7.0

nego, jel netko isprobavao sygic u zadnje vrijeme, vidim da su se mape na google mapsima popravile (jer kolko se sjecam sygic i google maps su koristili mape od teleatlasa), ok, jos vecina ulica nema tocne kucne adrese al ima cestica na koje sam prije godinu-dvije obracao paznju i po tome odlucivao koju navigaciju koristiti?

Kako bi došao do Copilota 9.4 za "NE- rootane" (može na PM) mobitele pa da probam i ja to čudo. Probao sam 8.... totalni promašaj. Nije mi jasno da se karte postavljaju pojedinačno za svaku zemlju tj. da ne možeš napravit rutu npr. do Berlina il' možda griješim.
Navigon 4.7.0 sam probao visoka ocjena pogotovu što na Google street view-u možeš vidit odredište. Možda mala zamjerka što dodirom na kartu ne možeš zadati međuodredišta što se u praksi pokazalo vrlo korisnim naročito u vožnji.
P.S. našao ne-rootan Copilot, Hvala

1dado1
06.01.2013., 12:40
Kako bi došao do Copilota 9.4 za "NE- rootane" (može na PM) mobitele pa da probam i ja to čudo. Probao sam 8.... totalni promašaj. Nije mi jasno da se karte postavljaju pojedinačno za svaku zemlju tj. da ne možeš napravit rutu npr. do Berlina il' možda griješim.
Navigon 4.7.0 sam probao visoka ocjena pogotovu što na Google street view-u možeš vidit odredište. Možda mala zamjerka što dodirom na kartu ne možeš zadati međuodredišta što se u praksi pokazalo vrlo korisnim naročito u vožnji.
P.S. našao ne-rootan Copilot, Hvala

ajde napiši na P.M. gdje si našao Copilota 9.4 za NE-rotan mom. i ako može u par crta kako da ga skinem i instaliram na karticu. U principu znam ali da negdje ne fulam.pozz.

samjednopitanje
08.01.2013., 15:46
Krenuo sam skinuti CoPilot navigaciju sa zadanog linka..Kada otvorim folder,jave mi se 2 nova foldera: v.8.xx i v.9.xx.Koja trebam skinut?Čitam da je verzija 9 za rootane mobitele pa me zanima dal se ime tih foldera možda odnosi na verziju?Koristim LG 4X, ne rootan pa pretpostavljam da ja moram skinut verziju 8..

backtothesleep
08.01.2013., 16:49
nema tog filea na tom linku, al imas ga na mobilism.org

ps: za copilot v9.4.0.144 za ne rootane mobitele govorim

samjednopitanje
08.01.2013., 18:05
A ne snalazim se tamo..Kliknuo sam na link i onda mi otvori neke planove plačanja..:ne zna:

Snašo sam se..Ipak nisam tolko glup kak izgledam..

Skinuo sam sa mobilism.org "CoPilot Live Premium Europe v9.4.0.144 Patched".Instaliro sam file manager i krenuo instalirat a mob mi javi "Postoji problem pri analizi paketa"!Pomagajte..

backtothesleep
08.01.2013., 18:16
:facepalm: S.J.P. imas pm

ghost
08.01.2013., 22:40
Kako sam i obećao u temi Navigacija - problemi, pitanja... evo kratak osvrt na Navigon 4.7...

At the start, vrlo pregledno sučelje, dosta opcija, nije se teško snaći i zadati mu rutu. Za test sam mu dao za malo dužu rutu po (i oko) D1, skrenuo ga po okolnim ulicama i kroz centar grada, ništa specijalno. Prvo na D1 di sam ga stavio nije pogodio ulicu iako je na karti imao uspravno ucrtanu, onda je izabrao neku apsolutno blesavu rutu jednosmjernim ulicama, opet je dva imena ulica falio, a pratio sam ga sve skupa samo 5km. Nakon toga me vodi autom u pješačku zonu :eek: tj. zonu zabrane prometa. Pojedine ulice su pogrešno označene kao jednosmjerne, ali mogu reći da je karta prilično dobro pokrivena, jako puno POI, i to točnih. Također tko god je kartu slagao očito ne zna razliku između č i ć.

Sve u svemu ja tražim dalje, skinut iGO Primo 2.0 ujutro mu zadam istu rutu, pa ćemo vidit njega.

d3v1l.cr0
09.01.2013., 10:07
Pozdrav,

Nabavio sam samsung galaxy tab 2 7.0 P3110 pa me zanima koju navigaciju da skinem? Skidao sam neki iGo ali mi ne ide preko čitavog ekrana tako da mi se ne sviđa.
Jel ima netko kakav link? Bitno mi je samo da je ova naša regija pokrivena kartama. Ostalo manje više mogu sam naći.

Hvala.

backtothesleep
09.01.2013., 17:59
googlaj igo za 600 x 1024 rezoluciju, ili probaj navigog ili copilot oni mislim podrzavaju i velike rezolucije :ne zna:

auro
09.01.2013., 19:10
googlaj igo za 600 x 1024 rezoluciju, ili probaj navigog ili copilot oni mislim podrzavaju i velike rezolucije :ne zna:

Za tu rezoluciju postoji iGO Primo ja sam ga uspija ugurat na moj tablet sa malom promjenom sys datoteke i radi ko iGO

1dado1
09.01.2013., 20:03
pozz.instalirao Copilot 9. i radi bez greške, pa imam pitanje, da li ima on osim 2D i 3D prikaz.

dsvilko
10.01.2013., 10:20
Trazim navigaciju za Android koja barem ima mogucnosti 5 godina starih programa za PNA i Symbian:
- mogucnost dodavanja proizvoljnog broja via tocaka na rutu
- mogucnost stavljanja pocetne tocke rute (da mogu doma, u miru, napraviti rutu bez potrebe za GPS fixom)
- mogucnost spremanja i ucitavanja spremljenih ruta
- relativno ok karta HR i okolice

Zna li netko postoji li navigacijski program koji ima ove mogucnosti?

genius_one
10.01.2013., 11:59
Trazim navigaciju za Android koja barem ima mogucnosti 5 godina starih programa za PNA i Symbian:
- mogucnost dodavanja proizvoljnog broja via tocaka na rutu
- mogucnost stavljanja pocetne tocke rute (da mogu doma, u miru, napraviti rutu bez potrebe za GPS fixom)
- mogucnost spremanja i ucitavanja spremljenih ruta
- relativno ok karta HR i okolice

Zna li netko postoji li navigacijski program koji ima ove mogucnosti?

Ako se ne varam, navigon sve to može.
I ja sam tražio sve to isto pošto su novije navigacije redovno bile zakinute za neke funkcije (početna točka ili međutočke) pa sam to sve našao u Navigonu (istina, za iPhone, ali postoji Navigon i za Androide, ne vjerujem da ima manje funkcija, možda samo više)

dsvilko
10.01.2013., 12:18
Bas malo testiram Navigon i za sada mi se cini DALEKO losiji od starog Sygica na Symbianu. Dodavanje vise via tocaka u rutu je recimo toliko nespretno da je gotovo neupotrebljivo. Nova tocka se dodaje kao destinacija pa ju moram rucno seliti na dobro mjesto, a ne mogu vidjeti niti trenutnu rutu na karti kada biram lokaciju za via tocku. Karta na prvi pogled izgleda OK no recimo ogranicenja brzine su daleko losija nego na 3 godine starim NavTeqovim kartama u Sygicu.
Pokusao sam instalirati stari Sygic 8.14 no odmah se srusi pri pokretanju. :( Sygic Aura, ako se ne varam, je opet neka 'moderna' pojednostavljena verzija. Mislim da je ista stvar i sa iGO.

ghost
10.01.2013., 18:27
Bas malo testiram Navigon i za sada mi se cini DALEKO losiji od starog Sygica na Symbianu. Dodavanje vise via tocaka u rutu je recimo toliko nespretno da je gotovo neupotrebljivo. Nova tocka se dodaje kao destinacija pa ju moram rucno seliti na dobro mjesto, a ne mogu vidjeti niti trenutnu rutu na karti kada biram lokaciju za via tocku. Karta na prvi pogled izgleda OK no recimo ogranicenja brzine su daleko losija nego na 3 godine starim NavTeqovim kartama u Sygicu.
Pokusao sam instalirati stari Sygic 8.14 no odmah se srusi pri pokretanju. :( Sygic Aura, ako se ne varam, je opet neka 'moderna' pojednostavljena verzija. Mislim da je ista stvar i sa iGO.

Couldnt agree more, Navigon sucks :flop:

Na prvi pogled izgleda jaako lijepo i funkcionalno, ali to je samo na prvi pogled. Ja ću nadam se sutra složit iGO Primo pa ćemo vidit kakav je on.

A u vezi Sygica, zna netko koje karte on koristi?

auro
17.01.2013., 14:22
Couldnt agree more, Navigon sucks :flop:

Na prvi pogled izgleda jaako lijepo i funkcionalno, ali to je samo na prvi pogled. Ja ću nadam se sutra složit iGO Primo pa ćemo vidit kakav je on.

A u vezi Sygica, zna netko koje karte on koristi?

Ma Sygic me ugodno iznenadio sa reljefom i kartom od Navteqa(NQ), Tele Atlas (TA) mu je katastrofa, no još bi tribao proradit na finesama.

quadzilla
19.01.2013., 07:22
Koja navigacija moze odvesti iz Hrv. na tocnu adresu u Austriju? Mobitel Nexus S, s time da normalno radi offline,rj. ne trosi data promet.

sent from my nokia 3310

auro
19.01.2013., 10:58
Koja navigacija moze odvesti iz Hrv. na tocnu adresu u Austriju? Mobitel Nexus S, s time da normalno radi offline,rj. ne trosi data promet.

sent from my nokia 3310

Možeš da biraš , a najpoznatije: iGO, Navigon, Copilot, Sygic..al' ipak drži se one "Kartu čitaj ,a seljaka pitaj":)

zeljkomad
24.01.2013., 17:40
Ima li netko instaliran copilot live pro verzija 8.2.0.368 na note2 da mu radi ok??
Ja sam je instalirao dvaput , ali nikako da dobijem da radi. Starta I onda smrzne.

Općenito koja je navigacija za preporuku. Igo?
....

Sent from my GT-N7100 using Tapatalk 2

hlatki
24.01.2013., 18:08
Ima li netko instaliran copilot live pro verzija 8.2.0.368 na note2 da mu radi ok??
Ja sam je instalirao dvaput , ali nikako da dobijem da radi. Starta I onda smrzne.

Općenito koja je navigacija za preporuku. Igo?
....

Probaj copilot 9.4.0.144 , copilot 8 je zastario. Svako ima svoje misljenje za navigaciju ja sam sa cooilotom 9 zadovoljan , koristim i copilot 8 na starijem androidu, ali karte mu nisu detaljne kao na 9-tki.

Sent from my Nexus 7 using Tapatalk HD

zeljkomad
24.01.2013., 18:21
Pretpostavljao sam da treba novija verzija. Ode u potragu hehe.
A na S3 je ok bila ova verzija. (4.0._. Android)

breaking dawn
27.01.2013., 21:31
Molim vas preporuku za navigaciju za ZTE Blade III, ICS 4.0.4 , rezolucija 480 x 800 pixela.

Do sad sam na Samsung Galaxy i 5800 imala Copilot, al ovdje mi ga ne želi pokrenuti.

kvakomekiki
28.01.2013., 08:47
:facepalm: S.J.P. imas pm

ajde pošalji i na moj pp isto to :rolleyes:

banderas
05.02.2013., 01:20
Sve u svemu ja tražim dalje, skinut iGO Primo 2.0 ujutro mu zadam istu rutu, pa ćemo vidit njega.

I? :)

ghost
14.02.2013., 16:32
I? :)

I nije puno bolji nije od Navigona. I on me na istoj ruti vodi pješačkom zonom, ne cijelim putem kao Navigon, ali ipak je pogrješio. Rute su mu nekad jako čudne. Ima dosta lošije sučelje, ali rekalkulaciju rute odradi brže, i ima više opcija. Sviđa mi se to što odmah uz rutu izbaci i planiranu potrošnju goriva i ukupni trošak. Dosta POI mu fali.

Sve u svemu u odnosu na prethodnu generaciju napredak gotovo nikakav.

banderas
15.02.2013., 12:38
Koju navigaciju koristiti za Galaxy SIII (720x1280, Ice Cream Sandwich ) i Galaxy SIII Mini (480x800, Jelly Bean)?

backtothesleep
15.02.2013., 12:56
copilot? navigon? mireo don't panic? sygic? ..... :ne zna:
biraj

eklektik
25.02.2013., 16:38
po vašem mišljenju, na kojoj aplikaciji je najbolja karta za beograd? inače koristim adriaroute na garminu i relativno sam zadovoljan iako ponekad zna rutat van logike... poi, speedcams i ostale djidje mi nisu uopće važne, samo da me dovede do adrese :)

zahvaljujem

ćeten
28.02.2013., 10:23
Upomoć!!!!!!!!
Mene interesira navigacija za android, da ide preko satelita, da ima hrvatsko navođenej (ili srpsko), da se mape skidaju gratis. Probao sam Copilot, ali mi daje samo jednu mapu gratis. Map factor mi se nikako neće učitati. Ima li netko ideju gdje da to skinem? Zanimaju me karte HR, SLO, It, Fr, Austrija, Njemačka...

assassin
28.02.2013., 10:46
Dobro došao na forum :)
Ubuduće malo pogledaj barem sticky teme jer je puno toga već tamo odgovoreno ;)
Pa tako i neka osnovna pitanja oko navigacije (http://www.forum.hr/showthread.php?t=611252).

tom13
20.03.2013., 07:14
Poštovanje svima! Ovako, do sada sam koristio copilot live na xpreia neo i radio je nevjerovatno dobro. Sada imam galaxy s3 i a njega ne mogu instalirati tu istu navigaciju. Vjerovatno zbog rezolucije dispaya. Molim vas ako itko zna koju navigaciju koja bi radila na galaxy s3 neka mi javi. Hvala!

zeljkomad
20.03.2013., 09:42
Kod mene na s3 i note2 copilot live premium europe v9.4.0.144 predobro rade...

tom13
20.03.2013., 11:06
Kod mene na s3 i note2 copilot live premium europe v9.4.0.144 predobro rade...

Pa... mozeš li mi poslati likove u pp? Hvala!

cro_denno
09.04.2013., 20:31
koja je najbolja navigacija za fullhd rezoluciju i da ima ako je moguce najnovije mape, nazalost nestignem pretrazivat cijeli podforum jer nemam vremena za citat zbog kolicine posla :/

kdrago14
17.04.2013., 17:03
copilot live 9.4.0.144.Ima na internetu krekana i može se instalirati i na zaključani mobitel (bez roota)karte skida besplatno preko wifi prilikom instalacije.kod mene radi super,upozori me kad nailazim na kameru

struja53
12.05.2013., 12:56
novi sam ovdje,pozdrav svima
kad bi mi netko mogao reći kako instalirati navigaciju u pežo 208,imam dodirni ekran ali nisam kupio navigaciju.
može li se s mobitela prebaciti na ekran nekako ili ima neka druga šema
hvala

genius_one
12.05.2013., 13:24
Bojim se da ti ovdje nitko ne može pomoći jer tebi treba navigacija za tvoj GPS (tko zna koja je navigacija ugrađena u auto).

revo
14.05.2013., 07:53
igo forever.

assassin
14.05.2013., 08:25
Neko objašnjenje zašto ti je najbolji...? :)

genius_one
14.05.2013., 08:28
Bitno je i koji je OS u toj navigaciji.. Nekad je to bio WinMo, danas.. tko zna...