PDA

View Full Version : Je li opasno biti dobar?

Bas_onako
02.01.2011., 17:19
Citam temu o supendarama i bas si razmisljam..

Ima svakakvih ljudi koji dobro glume i ne moze se biti 100% siguran u necije namjere pa recite - sto mislite, koliko se isplati biti dobar prema svim zenama (u mom slucaju) koje upoznate?
Slobodno zene recito isto za obrnutu situaciju.

Koliko cekati prije nego se postane okrutan/hladan/<umetni nesto lose>/sumnjicav prema svim potencijalnim partnerima?

Koliko puta su vama slomili srce prije nego ste totalno pukli i promijenili 'politiku'?

Zeljko81
02.01.2011., 17:23
sumnjam da dobri mijenjaju politiku
a možda nisu ni dobri ... nego su samo loši za sebe...

Bas_onako
02.01.2011., 17:25
sumnjam da dobri mijenjaju politiku
Kako ne?
Isto kako dobijes tvrdu kozu nakon sto ju 'kaznjavas' fizickim radom tako razvijes i neku vrstu emocionalnog oklopa.

Ne pricam o tome da se ljudi u srzi promijene, nego da se prilagode okolini.

ex anais
02.01.2011., 17:32

Ima svakakvih ljudi koji dobro glume i ne moze se biti 100% siguran u necije namjere pa recite - sto mislite, koliko se isplati biti dobar prema svim zenama (u mom slucaju) koje upoznate?

Koliko cekati prije nego se postane okrutan/hladan/<umetni nesto lose>/sumnjicav prema svim potencijalnim partnerima?

Koliko puta su vama slomili srce prije nego ste totalno pukli i promijenili 'politiku'?

Amatera... :D
Ne ide to tako. Sad sam ja bio/la dobrica i spušila i sad će cijeli svijet vidjeti moju novootkrivenu zloću. Možeš eventualno postati frustriran, a bog sam zna kako je teško s takvim osobama. Čisto nepatvoreno zlo se najčešće ne vidi onako kako ga ti zamišljaš i da ga ideš odglumiti ne bi uspio. Čisto zlo najčešće upravo naglašava svoju dobrotu. Talentirano je. Inače ne bi bilo toliko inteligentnih ljudi regrutirano u šupendare. Da ideš glumatati zlo vjerojatno bi spušio koji odjeb uz eksplicitno objašnjenje da si svinja :rofl:, ali da si pravo zlo žene bi ti jele iz ruke. Isto vrijedi i ako obrnemo spolove. Simple as that.

double effect
02.01.2011., 17:35
imam dojam da se u ovo blagdansko vrijeme vrti puno tema o "isplativosti"
isplativo mi je kupit vesericu klase A+ jer cu dugorocno ustedit na struji

ak sam dobra "jer mi se isplati", onda nisam dobra
kalkulantica sam

tranquility
02.01.2011., 17:40
sto mislite, koliko se isplati biti dobar prema svim zenama (u mom slucaju) koje upoznate?

nije opasno biti dobar, opasno je biti naivan.

Solo761
02.01.2011., 17:41
Meni neki govore da će me netko iskoristiti jer sam dobar, no eto, još se nije desilo :zubo:.

Bastrado
02.01.2011., 17:44
imam dojam da se u ovo blagdansko vrijeme vrti puno tema o "isplativosti"

ak sam dobra "jer mi se isplati", onda nisam dobra
kalkulantica sam
egzaktli :kava: ili jesi ili nisi..ali ljudi vole maškare :cerek:

double effect
02.01.2011., 17:48
vele da se pametni maskaraju samo na fasnik....

Bastrado
02.01.2011., 18:00
Zato se maske nose tokom cijele godine, a neki i cijeloga života. Suviše je teško pogledati zrcalo jer odraz je bijeg.

typhoid_mary
02.01.2011., 18:01
nisu me nikad slomili, a bome ni nece :mudri:

Bas_onako
02.01.2011., 18:04
nije opasno biti dobar, opasno je biti naivan.Touche. :)
Gdje je onda granica izmedu naivnosti i ciste dobrote? Moze li covjek prestati biti naivan bez da se opece? Ne govorim o ljudima sa 50 godina koji su se nagledali svega i svacega u tudim zivotima, nego o onma koji tek pokusavaju prokuziti 'stvari.'

Vi ostali ste drugacije shvatili ono sto sam htio reci.
Nisam mislio da odjednom prestanes biti dobar u dusi, nego da promijenis nacin ophodenja sa drugim ljudima.

Isplativo je malo razmisliti o ovoj problematici dok si mlad prije nego dopustis da te netko emocionalno izranjava.
Kakve veze blagdani imaju sa time?

Bastrado
02.01.2011., 18:12
Touche. :)
Gdje je onda granica izmedu naivnosti i ciste dobrote? Moze li covjek prestati biti naivan bez da se opece? Ne govorim o ljudima sa 50 godina koji su se nagledali svega i svacega u tudim zivotima, nego o onma koji tek pokusavaju prokuziti 'stvari.'

Vi ostali ste drugacije shvatili ono sto sam htio reci.
Nisam mislio da odjednom prestanes biti dobar u dusi, nego da promijenis nacin ophodenja sa drugim ljudima.
Možebitno, ljudi drugačije percipiraju i običan kamen. Rekao si "isplati li se", što kod mene znači da osoba s namjerom biva "dobra" kako bi postigla neki cilj.
Što se tiče toga kako pronaći granicu između naivnosti i opreza, to sve opet ne ovisi od jedne osobe, jer kao što rekoh netko može nositi masku na licu cijeloga života, kako onda znati? :ne zna::kava:

double effect
02.01.2011., 18:17
ne znam kakve veze blagdani imaju s tim, samo mi se tak cini

a za godine ne brini, velika sam ja :-)

Bas_onako
02.01.2011., 18:31
Možebitno, ljudi drugačije percipiraju i običan kamen. Rekao si "isplati li se", što kod mene znači da osoba s namjerom biva "dobra" kako bi postigla neki cilj.Ocito covjek moze odluciti ne citati izmedu 2 retka i cjepidlaciti zbog cjepidlacenja, a ne jer je bitno za temu.
Ali dobro, kriv sam! :D
Idemo to sve 'precizno definirati'..
Isplativost koju sam imao na umu bi opisivala vremensku ucinkovitost nekog stava/nacina ponasanja tj. koliki ce dio zivota covjek biti sretan ako jako pazi kome daje svoju dobru volju u odnosu na dio zivota proveden u sreci ako bi svu dobru volju 'zadrzao' za sebe i ljude koji su probili njegovu debelu kozu nakon sto se opekao (da, jasno mi je da medicinski nema smisla, hocemo li i to malo prodiskutirati prije nego pocnete doslovno shvacati? :D).

Znaci imamo dobrog covjeka koji je dobar i jebat ga, dobar je. Nema nazad. Ne glumi, samo radi vanjsku prilagodbu koja se odnosi na nauceno ponasanje.
Ok?

ne znam kakve veze blagdani imaju s tim, samo mi se tak cini
A da.. vidi se po temama koje su cesto pri vrhu US-a u ovo doba godine da su ljudi malo vise emocionalni :)

valderam
02.01.2011., 18:33
nije opasno biti dobar, opasno je biti naivan.
istina :top:
Meni neki govore da će me netko iskoristiti jer sam dobar, no eto, još se nije desilo :zubo:.

bude..sve nas to ceka prije ili kasnije:flop:

pa koga bi iskoristavali i guzili ako se svi promjenimo u zločeste??:rofl:

robot jura
02.01.2011., 18:36
Znaci imamo dobrog covjeka koji je dobar i jebat ga, dobar je. Nema nazad. Ne glumi, samo radi vanjsku prilagodbu koja se odnosi na nauceno ponasanje.
Ok?I koje bi sad bilo pitanje? :zubo:

Bas_onako
02.01.2011., 18:39
I koje bi sad bilo pitanje? :zubo:

nije opasno biti dobar, opasno je biti naivan.Touche. :)

Ovdje tu, cini mi se. :)
Jos dodam ako usfali.

Almost Rosey
02.01.2011., 18:39
Ne znam na što točno misliš, ali evo mog iskustva, možda te potakne na razmišljanje:

Ja sam oduvijek bila dobro dijete. Pristojna mamina curica; imam strpljenja, fina sam prema svima, kažem molim, izvoli, hvala, oprosti. Neki me vole, nekima sam bezveze, neki su me iskorištavali. I tu sad u igru ulazi prošlo vrijeme, jer sam se u jednom trenutku uhvatila kako radim nešto krivo i ne ide mi baš u životu, i "hej, odakle se ovoliko kretena stvorilo oko mene i gdje oni to mene nalaze?!"
A onda sam shvatila da ja nalazim njih, da imam razumijevanja za svačije mušice, dvoipolsatna kašnjenja, netoleranciju na moj loše nanešen lak na noktima, imala sam razumijevanja za "mislim da te volim, ali volim i svoju djevojku", za "znam da ti se nisam javio godinu i pol, al eto javljam ti se jer si ti jedina osoba s kojom mogu razgovarati i zaljubljen sam u tebe", za "ševio bih te iako živim s curom već godinu dana", imala sam razumijevanja za ljude koji me iskorištavaju i gaze jer su to, eto, njihove male specifičnosti i mušice i baš je lijepo biti okružen ljudima koji su tako malo čudni :cerek:
Da bih na kraju završila okružena s ljudima koji imaju nekakvu psihijatrijsku dijagnou ili bi je trebali imati.

A onda se nešto dogodilo... Ne znam još uvijek što :rofl: ali promijenila sam način gledanja na svijet. Nije se ništa dramatično dogodilo, nisam progledala odjednom, nisam se učlanila u 'adeze niti upoznala Isusa. Ali počela sam mijenjati obrasce razmišljanja i ponašanja i, što je najvažnije, naučila sam reći NE.

I dalje sam prema svima pristojna, čak i prema babama koje se naguravaju po tramvajima, ali postajem asertivnija (to je proces koji još uvijek traje) i imam više samopouzdanja i više se zalažem za sebe i mnogo lakše odbijam od sebe emocionalne vampire.

Biti dobar se svakako isplati, samo je pitanje prema kome i u kolikoj mjeri. Jer dobrota nije isto što i mazohizam. Ja bih za sebe možda mogla reći da sam "promijenila politiku", no, premda sam počela sebe stavljati na prvo mjesto, mislim da nisam postala ni okrutna, ni hladna ni sumnjičava :ne zna:

SitnaRiba
02.01.2011., 18:45
oni dobrohotni će uvijek imati na pameti da daju sve od sebe onoj osobi za koju misle da je toga vrijedna... tu puno pomažu instinkti i onaj osjećaj u trbuhu kad upoznamo nekog... zato treba slušati sebe... naivci su oni koji u svakome čovjeku vide samo dobrotu i žmire na one loše stvari s nadom da će se ta osoba promijeniti...
naivčina možeš prestat bit, a ako si dobar teško da to možeš promijeniti.

tranquility
02.01.2011., 18:46
Gdje je onda granica izmedu naivnosti i ciste dobrote? Moze li covjek prestati biti naivan bez da se opece?

iskustvo je jedino rješenje.
tu postoje dvije podvrste: vlastito i tuđe iskustvo.
kaže se da bi se na tuđim greškama trebalo učiti, međutim praksa pokazuje kako čovjek najbolje nauči nešto preko vlastitog iskustva.
doduše ulogu igra i inteligencija, ali ako su u pitanju m/ž ljubavni odnosi, ona obično izgubi bitku s emocijama. :D

a takav je život, čovjek uči dok je živ.
dobri ljudi imaju tu prednost da njihove akcije dogoročno neće izazvati negativne reakcije, te će vjerojatno imati manje neprijatelja u životu.
možda će par puta tresnuti o zemlju dok ne nauče lekciju, no to je zapravo zanemarivo s onima koji su loši ili zli ako baš hoćete, a koji kad jednom tresnu zbog svojih akcija, uglavnom se više ne dižu.

Tutankhamon
02.01.2011., 18:47
Ok?

A da.. vidi se po temama koje su cesto pri vrhu US-a u ovo doba godine da su ljudi malo vise emocionalni :)

A u čemu bi se sastojala vanjska prilagodba? I ne bi bilo nikakve unutarnje prilagodbe?:D
Otvoren čovjek je otvoren čovjek, spontan čovjek je spontan čovjek, e jedino kalkulant i glumac može birati pojavnosti.

Fascinantna ideja, kako živjeti kontrolirajući okolinu i ne bivajući povrijeđen- zašto se nikad nitko toga nije sjetio- ček, znam odgovor, JER TO NIJE MOGUĆE. Možeš mijenjati svoju reakciju na okolinu, čak i uvesti opreznost, ali ako voliš, otvoren si ko knjiga, ako ne voliš, čemu se praviti da nekoga voliš:ne zna:

Bas_onako
02.01.2011., 18:48
Da bih na kraju završila okružena s ljudima koji imaju nekakvu psihijatrijsku dijagnou ili bi je trebali imati.

Ovo zvuci kao niz juicy prica za supendare :D

Biti dobar se svakako isplati, samo je pitanje prema kome i u kolikoj mjeri.Sto mislis, postoji li nacin da se ovo bezbolno nauci?

Ja bih za sebe možda mogla reći da sam "promijenila politiku", no, premda sam počela sebe stavljati na prvo mjesto, mislim da nisam postala ni okrutna, ni hladna ni sumnjičava :ne zna:
Ti si jedna od tih koja se opekla i koja je naucila iskustvom :-/
Stvar perspektive. Iz perspektive tih "bolesnika" si definitivno postala hladna i okrutna :D

Bastrado
02.01.2011., 18:49
Ocito covjek moze odluciti ne citati izmedu 2 retka i cjepidlaciti zbog cjepidlacenja, a ne jer je bitno za temu.
Ali dobro, kriv sam! :D
Idemo to sve 'precizno definirati'..
Isplativost koju sam imao na umu bi opisivala vremensku ucinkovitost nekog stava/nacina ponasanja tj. koliki ce dio zivota covjek biti sretan ako jako pazi kome daje svoju dobru volju u odnosu na dio zivota proveden u sreci ako bi svu dobru volju 'zadrzao' za sebe i ljude koji su probili njegovu debelu kozu nakon sto se opekao (da, jasno mi je da medicinski nema smisla, hocemo li i to malo prodiskutirati prije nego pocnete doslovno shvacati? :D).

Ok?

A da.. vidi se po temama koje su cesto pri vrhu US-a u ovo doba godine da su ljudi malo vise emocionalni :)Yebat ga, djevica sam u horskopu :o
Mislim meni su drage filozofske rasprave oko ničega, dapače uživam u njima, ali izrazito ne volim napominjanje "čitaj između redaka", jer na isto ja odgovaram "jasnije i preciznije izražavanje ne škodi".:D Ne želim ti sada pobijati postavku pa ćemo krenuti dalje. Dakle, ukoliko sam uspio nekim čudnovatim nadahnućem uhvatiti nit unutar redaka, pitanje je "kako da dobar čovjek dočim manje bude naivan?" ili :ne zna:

Faca5
02.01.2011., 18:51
Buuuahaha, dobar sam a to nitko ne cijeni... Po x-ti puta :bonk: :rofl:

Ajmo sada malo plakati kako su zene zle sponzoruse koje ne vole dobre decke. :kava:

A vecina tih koji za sebe eksplicitno govore da su dobri, u praksi ispadnu daleko od toga.

SitnaRiba
02.01.2011., 18:54
1. Sto mislis, postoji li nacin da se ovo bezbolno nauci?

2. Ti si jedna od tih koja se opekla i koja je naucila iskustvom :-/

1. griješi onaj tko kaže da se uči na tuđim greškama... teško da možeš razumjeti osjećaj koji je stvorila neka pogreška gledajući drugog :mig:

2. iskustvo i jest najbolji učitelj...

Bastrado
02.01.2011., 18:55
A u čemu bi se sastojala vanjska prilagodba? I ne bi bilo nikakve unutarnje prilagodbe?:D
Otvoren čovjek je otvoren čovjek, spontan čovjek je spontan čovjek, e jedino kalkulant i glumac može birati pojavnosti.

Fascinantna ideja, kako živjeti kontrolirajući okolinu i ne bivajući povrijeđen- zašto se nikad nitko toga nije sjetio- ček, znam odgovor, JER TO NIJE MOGUĆE. Možeš mijenjati svoju reakciju na okolinu, čak i uvesti opreznost, ali ako voliš, otvoren si ko knjiga, ako ne voliš, čemu se praviti da nekoga voliš:ne zna:Nisi ubrala nit. :o :D
To sam ja pokušavao objasniti, ali yebat ga:kava: Čovjek sam po sebi može biti jebena svjetlost od dobrote ali nije jedini kanal u međuljudskim odnosima. Čista matematika.

typhoid_mary
:kava: nitko nije toliko dobar da bude svetac
svi imamo putra na glavi , tako da ne postoje dobrice, samo situacije di odlucis bit dobar ili ne.

robot jura
Sto mislis, postoji li nacin da se ovo bezbolno nauci?Evo, ja mislim da ne postoji. I nije ni to drama, bol je dio života. :)
Stvar perspektive. Iz perspektive tih "bolesnika" si definitivno postala hladna i okrutna :DI to se da naučiti: da te nije briga što "bolesnici" misle. :D

Faca5
02.01.2011., 18:57

Koliko cekati prije nego se postane okrutan/hladan//sumnjicav prema svim potencijalnim partnerima?

Cim kalkuliras da li biti dobar ili ne, onda nemres biti zaista i neiskvareno dobar. Stvarno dobri i nesebicni ljudi o tome ne razmisljaju iako ih svijet cesto pregazi.

A kao drugo, ako je zena zla drolja pobjegla iz pakla, to ce biti bez obzira kako se ti ponasao prema njoj. Mozes kratkorocno malo utjecati na to i pokusati dominirati situacijom ali dugorocno ispadne svejedno.

Almost Rosey
02.01.2011., 19:01
Ovo zvuci kao niz juicy prica za supendare :D

Sto mislis, postoji li nacin da se ovo bezbolno nauci?

Ti si jedna od tih koja se opekla i koja je naucila iskustvom :-/
Stvar perspektive. Iz perspektive tih "bolesnika" si definitivno postala hladna i okrutna :D

:rofl: Planiram već neko vrijeme početi pisati na šupendarama.

Ne znam postoji li način, možda postoji. Mislim, neki ljudi su asertivniji od drugih, i imaju recimo više samopouzdanja u startu. I opet ih možda nitko ne smatra zlima i/ili hladnima, a bogme nikad ni ne završe u poziciji šupendare.

Valjda se jesam opekla, nikad to nisam baš tako shvaćala. Mislim, trebalo se nakupiti milijun sitnih stvari, valjda, da skužim da sam previše vrijedna za takve budale. A to sa spoznavanjem vlastite vrijednosti je trajalo dosta dugo, zato navodim veliku ulogu samopouzdanja. I, da, vjerojatno sam nekoga povrijedila u pocesu. Ali drugačije nije išlo, a vjeruj, probala sam. Mislim, ostajala sam u odnosu koji mi je štetio samo zato što sam znala da bi moj odlaak povrijedio drugu stranu. A onda sam otišla i vjerojatno ga povrijedila. Ipak, napravila bih to opet, mnogo prije, jer ako ja neću paziti na sebe, tko će? :ne zna:

Bas_onako
02.01.2011., 19:01
iskustvo je jedino rješenje.
Ajmo se praviti, rasprave radi, da ti ovo nisi upravo rekao i obrazlozio :D
Ja bi 10step guide do prosvjetljenja na podrucju ljubavnog zivota.

onima koji su loši ili zli ako baš hoćete, a koji kad jednom tresnu zbog svojih akcija, uglavnom se više ne dižu.
Bome necemo, to si ti prvi rekao :D (lose se prevodi sa engleskog, eh?)
Zesca utjeha..

Buuuahaha, dobar sam a to nitko ne cijeni... Po x-ti puta :bonk: :rofl:
Ajmo sada malo plakati kako su zene zle sponzoruse koje ne vole dobre decke. :kava:
Ou jea! Vidite me, imam 7.5k postova i vidio sam radanje i umiranje cijelih svjetova!!! :mudri:
Ides. :s
To o cemu pricas pripada nekoj od ovih drugih tema pri vrhu stranice u kojima su ljudi totalno izbezumljeni.

Meni je donekle jasno o cemu se tu radi i radim neke korekcije na osnovu stecenog iskustva (kakvo god da je), ali pitam se postoji li laksi nacin.

Ne želim ti sada pobijati postavku pa ćemo krenuti dalje. Samo ti pobijaj sto god znas i umijes.. ovim tempom ce ponestati tema oko kojih se mozemo svadati. :D
Dakle, ukoliko sam uspio nekim čudnovatim nadahnućem uhvatiti nit unutar redaka, pitanje je "kako da dobar čovjek dočim manje bude naivan?" ili :ne zna:
Tako nesto. Sa naglaskom na vremensku dimenziju.

Tutankhamon
02.01.2011., 19:10

Ne kretati u veze bilo kakve vrste ako si emotivno sjeban da ovako ramišljaš. ajmo recimo daodlučiš biti sumnjičav nakon mjesec dana, a okrutan nakon 3 godine, kako se to postiže i koja je tvoja ulogau vezi?

Da si dobar i naivan kako tvrdiš, ne bi ni izvukao ovakav zaključak iz pdf-a šupendara...

Vjerojatnije daješ vibru očajnika i ženama nisi zaimljiv, nema to veze s dobrim ili lošim.

Tutankhamon
02.01.2011., 19:12
nego, pričaj nam kakva si to iskustva prošao i kako su cure bile loše prema tebi?

SitnaRiba
02.01.2011., 19:16
...

Meni je donekle jasno o cemu se tu radi i radim neke korekcije na osnovu stecenog iskustva (kakvo god da je), ali pitam se postoji li laksi nacin.

eh da... svi bi nešto preko noći, a to tak ne funkcionira... kvalitetne promjene se ne rade tako... ako se želiš mijenjati moraš dosljedno i konstantno raditi na tome, željeti to i ne tražiti lakše načine jer ih nema, bar ne za neke dugoročne i konkretne stvari... ali iskreno mislim da se čovijek ne može suštinski promijeniti, može jedino sazrijeti, a za sazrijevanje je presudno, opet, iskustvo...
nema tu magičnog recepta ili napitka... to je život i guranje kroz njega, učenje na greškama i stjecanje osjećaja o sebi, a tek onda o drugima... upoznavanje samog sebe da bi mogao upoznati drugog...

Bas_onako
02.01.2011., 19:19
Ne kretati u veze bilo kakve vrste ako si emotivno sjeban da ovako ramišljaš. ajmo recimo daodlučiš biti sumnjičav nakon mjesec dana, a okrutan nakon 3 godine, kako se to postiže i koja je tvoja ulogau vezi?
Ti si neke loncice pobrkao.

Da si dobar i naivan kako tvrdiš, ne bi ni izvukao ovakav zaključak iz pdf-a šupendara...
Ne bi izvukao zakljucak da bi bilo dobro zastititi se?

Vjerojatnije daješ vibru očajnika i ženama nisi zaimljiv, nema to veze s dobrim ili lošim.
Ne znam odakle ti to, ali nije u tome problem. Ima zena kojima se svidam ovakav kakav jesam, a ne sjecam se da smo ti i ja dovoljno pricali da bi se ti mogao ovako olako razbacivati ovakvim tvrdnjama ili sto li je to vec.

nego, pričaj nam kakva si to iskustva prošao i kako su cure bile loše prema tebi?
Nista pretjerano traumaticno, sva sreca. Dobio sam ideju za ovu temu citajuci supendarske jade.

robot jura
02.01.2011., 19:22
eh da... svi bi nešto preko noći, a to tak ne funkcionira... kvalitetne promjene se ne rade tako... ako se želiš mijenjati moraš dosljedno i konstantno raditi na tome, željeti to i ne tražiti lakše načine jer ih nema, bar ne za neke dugoročne i konkretne stvari... ali iskreno mislim da se čovijek ne može suštinski promijeniti, može jedino sazrijeti, a za sazrijevanje je presudno, opet, iskustvo...
nema tu magičnog recepta ili napitka... to je život i guranje kroz njega, učenje na greškama i stjecanje osjećaja o sebi, a tek onda o drugima... upoznavanje samog sebe da bi mogao upoznati drugog...
Potpis na sve ovo uz dodatak da o sebi možeš naučiti i iz odnosa s drugima.

I još jedan dodatak: biti naivan ne znači nužno biti slijep. No, svi savjeti o oprezu i svijesti o sebi i drugima padaju u vodu ako je čovjek zaljubljive prirode... :)

Bas_onako
02.01.2011., 19:29
Ne znam postoji li način, možda postoji. Mislim, neki ljudi su asertivniji od drugih, i imaju recimo više samopouzdanja u startu. I opet ih možda nitko ne smatra zlima i/ili hladnima, a bogme nikad ni ne završe u poziciji šupendare.
Asertivnost. Prvi savjet koji nije "odi van i opeci se" :D
Uzimam.
jer ako ja neću paziti na sebe, tko će? :ne zna:O tome se i radi :)

Mozda tuda iskustva i ne pomazu koliko ono osobno, ali sigurno bi mogli pomoci zakljucci o tome sto se moglo/moze promijeniti prije nego se dozivi taj kaos.

Bastrado
02.01.2011., 19:32
Samo ti pobijaj sto god znas i umijes.. ovim tempom ce ponestati tema oko kojih se mozemo svadati. :DDakle, krenimo redom:D
Isplativost koju sam imao na umu bi opisivala vremensku ucinkovitost nekog stava/nacina ponasanja tj. koliki ce dio zivota covjek biti sretan ako jako pazi kome daje svoju dobru volju a sada taaaaadam
Iako mrzim matematiku:D ali daje točne podatke.
Dakle, u prvom kvoutu kazuješ kako se važe, odnosno promišljeno bira prema kome će biti dobar, a prema kome ne. (Nepoznanice "x" i "y")
U drugom kvoutu kazuješ kako je on jednostavno takav, dobar. Što bi po nekoj logici značilo da je dobar i prema jebenom dupinu i prema jebenom morskom psu. A u zadnjoj rečenici daješ kontradikciju samome sebi, jer prilagodba i jest odmak od sebe.

Tako nesto. Sa naglaskom na vremensku dimenziju.
Oprez nije isto promišljenosti.
Ono što ti ja želim reći, u međuljudskim odnosima postoje najmanje dva sudionika. I najmanje je bitna ta jebena dobra osoba, nego ona osoba prema kojoj će svoju dobrotu kanalizirati. Znaš što će dobrica dobiti, odnosno kako će mu se njegova dobrota isplatiti? Tako da bude što je i do tada bio. Kani se tog jebenog suda druge strane i što će tko misliti o tebi.

SitnaRiba
02.01.2011., 19:37
Potpis na sve ovo uz dodatak da o sebi možeš naučiti i iz odnosa s drugima.

I još jedan dodatak: biti naivan ne znači nužno biti slijep. No, svi savjeti o oprezu i svijesti o sebi i drugima padaju u vodu ako je čovjek zaljubljive prirode... :)

hmmm... pa ne bih se složila da biti naivan ne znači nužno biti slijep... biti naivan znači upravo to... vidjeti isključivo dobre stvari, a žmiriti na one loše (to sam već napisala :) )... naivan znači "nasjedati" na iste spike i kostantno se nadati nečemu za što nema osnove...
ali ne bih rekla da je u ljubavi čovjek naivan, već da idealizira... da stavljaš objekt svog obožavanja (:cerek:) na neki pijedestal i kačiš mu/joj osobine kojih možda i nema i potenciraš one dobre osobine koje ima... ali s vremeno vidiš o čemu se radi :) dok naivan čovjek nikad ne vidi stvarno stanje stvari...

hasnfefer
02.01.2011., 19:40

Nije opasno, ali je glupo. Znam po sebi, ja sam uvijek dobar, a zbog toga loše prolazim svugdje. Jednostavno, oko nas postoje ljudi koji gledaju kako izvući bilo kakvu korist iz, ili od nečega, ili nekoga! Dobrice to ne primjećuju, ili primjete, ali ne žele biti loše osobe, i nastradaju. Bilo da je riječ o poslu, školovanju, vezema...:ne zna:

robot jura
02.01.2011., 19:43
hmmm... pa ne bih se složila da biti naivan ne znači nužno biti slijep... biti naivan znači upravo to... vidjeti isključivo dobre stvari, a žmiriti na one loše (to sam već napisala :) )... naivan znači "nasjedati" na iste spike i kostantno se nadati nečemu za što nema osnove...
ali ne bih rekla da je u ljubavi čovjek naivan, već da idealizira... da stavljaš objekt svog obožavanja (:cerek:) na neki pijedestal i kačiš mu/joj osobine kojih možda i nema i potenciraš one dobre osobine koje ima... ali s vremeno vidiš o čemu se radi :) dok naivan čovjek nikad ne vidi stvarno stanje stvari...
A sori onda (:)), ja naivnošću prije svega smatram vjeru u dobro i želju da npr. ljudi budu dobri. Pa im pristupaš prije svega pozitivno.
A idealiziranje kao što si ga opisala definitivno jest sljepoća. he he

skorpionka87
02.01.2011., 19:46
Da, opasno je biti dobar/a.
Zašto? Zato jer se dobro dobrim ne vraća.

SitnaRiba
02.01.2011., 19:49
A sori onda (:)), ja naivnošću prije svega smatram vjeru u dobro i želju da npr. ljudi budu dobri. Pa im pristupaš prije svega pozitivno.
A idealiziranje kao što si ga opisala definitivno jest sljepoća. he he

ma možeš ti ljudima pristupat pozitivno i ako nisi naivan :mig: važna je tvoja reakcija na njihovu reakciju na tvoju pozitivu :zubo:
ha da... al to je privremena sljepoća... :)

empty-soul
02.01.2011., 20:14
Da, opasno je biti dobar/a.
Zašto? Zato jer se dobro dobrim ne vraća.

potpisujem
tesko je biti dobar, puno je lakse biti zlocest

ali dobri barem mogu svakog pogledat u oci
istina da to mogu i oni zlocesti jer ih boli kurac za tvoje ili tude misljenje tak da...

uostalom kaj znaci biti dobar?
hraniti gladne u africi, otvoriti curi vrata, citati slijepima, volontirati u bolnici?? kaj?

canex
02.01.2011., 20:18
nije opasno biti dobar
osim ako dobrotu smatraš usko vezanom za nekonfliktnost, popustljivost, submisivnost, praštanje i pružanje drugih šansi, fine manire u ophođenju s ljudima i slične gluposti...e TO je već opasno...

i čudi me da se još nitko nije javio s onom forom definiraj dobro :kava::rofl:

ali da, rasprava bi imala puno više smisla da ljudi svoje komentare i odgovore na pitanje iz uvodnog posta započinju nekim svojim proizvoljnim viđenjem dobra :ne zna:

Almost Rosey
02.01.2011., 20:34
ja sam uvijek dobar, a zbog toga loše prolazim svugdje.

Ništa osobno, ali ja dobijem osip od ovakvih izjava. Ne prolaziš loše zbog toga što si dobar. Em tu nema uzročno-posljedične veze, em, kao što canex napisa, treba prvo definirati dobrotu, i, ponavljam, ne brkati je s mazohizmom.
Ja sam bila mazohist i prepopustljiva i stavljala druge na prvo mjesto. Sad to više ne radim i imam čvršće granice, a i dalje sam dobra :ne zna: A bome prolazim mnogo bolje nego prije.

Meadow
02.01.2011., 20:49
Isplativo je malo razmisliti o ovoj problematici dok si mlad prije nego dopustis da te netko emocionalno izranjava

nema se tu šta dopuštat ili ne dopuštat.
jedino te može raniti tj. povrijediti ona osoba do koje ti je stalo/u koju si zaljubljen.
ne biraš u koga ćeš se zaljubit.
ulaziš u vezu s onom osobom u koju si zaljubljen.
ljubav i veza bez povjerenja ne idu.

ako si u vezi, daješ srce, uz povjerenje u drugu stranu da te neće NAMJERNO povrijedit/izigrat/slomit ti srce itd.
moraš ić s tom pretpostavkom, jer inače, nema smisla.
ne možeš bit u vezi i stalno na nekom oprezu.
to samo znači ili da se ne možeš opustit uz tu osobu jer ti ona svojim ponašanjem ne ulijeva povjerenje ili opet, da nemaš povjerenja općenito gledajući.
kako god okreneš, opet se dolazi na isto: ljubav i veza ne idu bez povjerenja.

druga je stvar oćeš li sebi dopustit ulazak u vezu, pa iako si zaljubljen a nemaš povjerenja, nećeš bit u vezi.
ali onda tu treba imat dovoljno odlučnosti i maknit takvu osobu iz života. odmah i na početku.
a s druge strane, ako si preoprezan, nikome ne daješ priliku i u svima vidiš neke potencijalne prevarante, onda ćeš zauvijek bit sam.

kad se jednom ta granica pređe, tj. kad odlučiš bit s nekim, sve nakon toga je rizik.
ljubav je rizik.
osjećaji su promjenjivi. nitko ti ne može garantirat da će te volit do kraja života.. to bi bilo lipo, ali za to nema garancije.

tako da, ne možeš ništa 'dopustit' u ljubavi..
jer, ljubav je rizik.

SitnaRiba
02.01.2011., 20:50
aj... "definicija" dobra... tj. dobrog čovjeka... po mom nekakvom shvaćanju, dobar čovjek je onaj čovjek koji je iskren i nije prijetvoran u ophođenju s ljudima, koji ne glumata i ne gleda, kako ono netko reče, isplativost ili neisplativost apsulotno svakog svog nastupa prema drugome...

Tutankhamon
02.01.2011., 21:24
Ti si neke loncice pobrkao.

Ne bi izvukao zakljucak da bi bilo dobro zastititi se?

Ne znam odakle ti to, ali nije u tome problem. Ima zena kojima se svidam ovakav kakav jesam, a ne sjecam se da smo ti i ja dovoljno pricali da bi se ti mogao ovako olako razbacivati ovakvim tvrdnjama ili sto li je to vec.

Nista pretjerano traumaticno, sva sreca. Dobio sam ideju za ovu temu citajuci supendarske jade.

Joj kak volim ekipu koja ni spol ne može pogoditi iz postova... :D

Iz tema o šupendarama bi trebao zaključiti da ne brže detektiraš sranja koja ti netko priređuje i da se makneš, a ne da igraš sadističke igre natrag.

Ponavljam, ideja šupendara je vidjeti bravo za ljude koji su izašli iz toga, majko mila mamlaza s kojima su bili i što dalje od njih, a ne kako biti oprezan ili okrutan.

Malo progooglaj što neki zaključci naizgled psihički zdrave osobe mogu iskazivati, ima puno testića, pa vidi da li je tvoje zaključivanje prikladno.

I ne, ako si dobar i naivan, ne možaš biti drastično drugačiji i zadovoljan sobom....:kava:

canex
02.01.2011., 21:32
aj... "definicija" dobra... tj. dobrog čovjeka... po mom nekakvom shvaćanju, dobar čovjek je onaj čovjek koji je iskren i nije prijetvoran u ophođenju s ljudima, koji ne glumata i ne gleda, kako ono netko reče, isplativost ili neisplativost apsulotno svakog svog nastupa prema drugome...

s ovakvim shvaćanjem dobra je opasno biti dobar, ponajviše zbog ove zadnje stavke o vaganju isplativosti ili neisplativosti...

kalkuliranje je OBAVEZNO, jer ako si dobar prema drugome, a loš prema sebi, što si zapravo? dobarloš ili lošdobar? :ne zna:

SitnaRiba
02.01.2011., 21:51
u konačnici smo svi mi i dobri i loši... nema apsolutno dobrog ili apsolutno lošeg čovjeka... svi mi riskiramo kada ulazimo bilo u kakve veze... i zašto ne riskirati? čemu bit uvijek i u svemu suzdržan i prijetvoran? ako nastupiš iskreno i otvoreno, da, dobit ćeš pokoji šamar i past ćeš na tlo, ali će se i pojaviti ljudi koji će ti pomoći da ustaneš i nastaviš dalje... čemu ulaziti u ikakve odnose ako ćemo uvijek kalkulirati i odvagivati "hmmm... ući u ovaj odnos je isplativo, ali ovaj drugi nije..." odbijam svijet shvaćati matematički, jer on to nije... on je puno više od toga... i ljudi su puno više od faktora u jednadžbi...
(da se razumijemo, ovdje isključivo govorim o odnosima kod kojih ne postoji nikakva materijalna korist)

palčicaa
02.01.2011., 22:04

Slomit se ne dam.:mirko:

Divim se sebi koliko sam hrabra, čvrsta u svojim stavovima, pravedna i plemenita.
Ne, nisam se rodila kao takva, to je plod dugogodišnjeg ulaganja u sebe.

Čekkić
02.01.2011., 22:10
Naravno da je opasno biti dobar, isto kao što je opasno biti loš..
I jedan i drugi naj.. ako ne zna što radi.

zlica.od.opaka
02.01.2011., 22:18
iz ugla jedne bivše šupendare:
prije sam se smatrala pravom dobricom.
a sad mislim da sam samo bila naivna i neiskusna :D
u globalu sam još uvijek dobra, ali do određenih granica :zubo:
a kad dobroti staviš nekakve okvire, to više nije ona istinska dobrota.
ali ako ne odrediš mjeru svoje dobrote, oni nedobri pojedu te za doručak.

canex
03.01.2011., 00:25
svi mi riskiramo kada ulazimo bilo u kakve veze... i zašto ne riskirati? čemu bit uvijek i u svemu suzdržan i prijetvoran?

hm
što onda kažeš na to da se u roku od mjesec dana vjenčamo? :) to bi recimo bio jedan veliki rizik za oboje :D

mada se u principu slažem s ovim što pišeš, i taj rizik na koji misliš je uvijek u tanane iskalkuliran i gotovo nitko nikada neće prihvatiti rizik ukoliko ne smatra da postoji dovoljno velika šansa da mu se taj rizik isplati (bilo materijalno ili emocionalno)...

ali nu, već smo debelo offtopic s tim riskiranjem :zubo:

Bedak_na_Ex
03.01.2011., 00:38

Najcesce ovisi sto zelis od iste sa kojom se upoznas,svaka veza je ajmo reci tako "mini rizik" :)

koliko cekati :rofl: Cemu cekanje,mislim ako hoces samo nesto prolazno naravno,ako zelis nesto vise i smatras da je osoba vrijedna rizika da joj se potpuno otvoris budi dobar(ne super papucar) nego pristojan,posten,iskren+/umetni svasta dobro/...

0 Istu politiku drzim za sve

Graham
03.01.2011., 01:39

Zaš' otvarati novi nick da bi se otvorila tema?:confused:

Ako razmišljaš da je moguće da si okrutan ili hladan...povuci se, introspekcija dobrodošla.:top:

Mme
03.01.2011., 02:19
Jedini savjet koji mogu da dam je da budes onakav kako ti savjest nalaze. Ako te svi ohrabre da napravis 'sranje' i ti ga napravis pre ili kasnije ce ti se vratiti jer si ih slusao i 'maskirao' svoje misljenje koje ti se odbija o glavu kad ostanes sam. Uzeti stvari bez pozitivnih ili negativnih predrasuda i pratiti kakav je odgovor. Dok ide ide kad ti se cini da ne stima..onda vjerovatno ne stima. E tad opet nastupa tvoj izbor hoces li cutati ili ces reci drugome sta ti smeta. Nekad ce ti biti zao sto si rekao nekad sto nisi..i tako to ide...i prodje..i opet dodje. Niko nije toliko pametan da mu se nikad nije srusila 'istina' upravo taj je najveca kukavica koja se je sama slagala.

yildirim
03.01.2011., 02:47
Tri stranice postova, a nigdje zrnce narodne mudrosti koja kaže: "Dobar i budala, dva rođena brata!":kava:

P.S. neću više:)

Nimoy
03.01.2011., 02:53
Dobro se kurcem u oko vraća.

Ali svejedno, ako si hiperempat svijeta i to, kao ja recimo, onda nemaš izbora. Mislim nije point uvijek bit "dobar", nego ono, napraviš ono što moraš, želiš i misliš da je right thing to do, i onda se nosiš s posljedicama.

Da pitam autora teme jedno protupitanje.

Zamisli da sutra "promijeniš politiku".

Od sutra ti više nisi "Baš onako" nego "Baš ovako". I promijenio si politiku. Nosiš čizme s mamuzom na peti i briješ na hladnoću jer eto, tako treba bit.

Upoznaš curu koju popušiš UPRAVO zbog toga. Jer si bio debil i glumatao nešto što nisi. Reci mi, s koliko bi se potencirala razina frustracije koju sad osjećaš kad popušiš curu ovako, the regular way?

Moj guess je 281.

Jer ovako je bar popušiš zbog sebe. Onako bi u jednadžbu ušlo jedno 22 stvari od kojih bi ti ultimativno natekao mozak. Prije nego bi eksplodirao. Kako bi sebi, njoj, svemiru objasnio da ti zapravo jesi dobar, samo si eto, savio kičmu do iznemoglosti i postao netko drugi? :D

Ok, promijeni neke patterne ponašanja, to je ok. Ne budi preizravan prebrzo. Ne zalijevaj potencijalnu djevu koja je u oku tvom svidljiva vagonom emotivnih sranja iz prošlosti, bar ne ono, neko određeno vrijeme po upoznavanju, ono, neke finese se daju popravit ali ako si good guy, good guy si. I to nije ništa loše.

I ja sam kao. I svejedno jebem. Jebaćeš i ti sine.

Fitcher
03.01.2011., 11:14

Kako se kaže "dobro je biti dobar".
Tako da je moje mišljenje slijedeće.
Koliko god puta na kraju bili povrijeđeni mislim da se ne treba odricati toga dobrog u sebi, toga po ćemu si poseban od te neke velike isprazne i iskvarene većine.
Ako do sad nisi pronašao curu koja će cijenit tvoju iskrenost, dobronamjernost i dobrotu, onda te takve nisu ni zaslužile.
(Ovo karikiram ne mislim ovo isključivo za tebe.)
Tako da ono što hoću reći je slijedeće.
Da ostati jednako dobar, ne mijenjati postojeću "politiku" čak iako do sad nije dovodila do uspjeha, jer možda sam naivan po tom pitanju u današnjem svijetu i vremenu, ali i dalje sam mišljenja da je dobro biti dobar, i da to na kraju bude uzvračeno s curom koja će to znati cijenit.
To govorim iz vlastitog iskustva, zato što sad sam to doživljavam i jer sam u toj situaciji.

Tako da je moj savjet svim "dobricama", ostanite takvi kakvi jeste, jednom će vam se to isplatit. A osim toga bolja je jedna prava, dobra, iskrena, nego deset koje bi bile samo radi nekakvog skrivenog interesa.

SitnaRiba
03.01.2011., 11:31
hm
što onda kažeš na to da se u roku od mjesec dana vjenčamo? :) to bi recimo bio jedan veliki rizik za oboje :D

mada se u principu slažem s ovim što pišeš, i taj rizik na koji misliš je uvijek u tanane iskalkuliran i gotovo nitko nikada neće prihvatiti rizik ukoliko ne smatra da postoji dovoljno velika šansa da mu se taj rizik isplati (bilo materijalno ili emocionalno)...

ali nu, već smo debelo offtopic s tim riskiranjem :zubo:

auuu... pa ti ideš iz krajnosti u krajnost :mig:
stvarno ne mislim da je potrebno kalkulirati... to mi se čini užasno... i ne volim proračunate ljude (ako ćemo ići u krajnosti :zubo: ) jer se na kraju uvijek ispostavi da nešto žele dobiti bez da nešto i daju... pa ne ulaziš u veze s kalkulatorom, kaj ne? :D i zapravo nikad ne znaš "isplati" li se taj rizik ako se ne odlučiš na njega... pa ne govorimo o kupovini dionica...
dakle, gledanje "isplativosti" dobrote, automatski te čini proračunotom osobom... i ako tako gledaš na ljude, teško da ćeš opstati bilo u kojoj emocionalnoj vezi...

da ne oftopičarimo više :zubo:
kako je netko već rekao... ne treba se bojati biti dobar, treba se bojati biti naivan... a dobrota i naivnost ne idu, nužno, ruku pod ruku...

Broxigar
03.01.2011., 12:17
Tako da je moj savjet svim "dobricama", ostanite takvi kakvi jeste, jednom će vam se to isplatit. A osim toga bolja je jedna prava, dobra, iskrena, nego deset koje bi bile samo radi nekakvog skrivenog interesa.

Riječi ti se pozlatile! Slažem se, ne treba odustajati ma koliko teško bilo i ma koliko se puta razočarali.

expressivo
03.01.2011., 15:34
Kako se kaže "dobro je biti dobar".
Tako da je moje mišljenje slijedeće.
Koliko god puta na kraju bili povrijeđeni mislim da se ne treba odricati toga dobrog u sebi, toga po ćemu si poseban od te neke velike isprazne i iskvarene većine.
Ako do sad nisi pronašao curu koja će cijenit tvoju iskrenost, dobronamjernost i dobrotu, onda te takve nisu ni zaslužile.
Istina, samo sve je manje i manje cura koje cijene to, pogotovo ove mlađe generacije.
(Ovo karikiram ne mislim ovo isključivo za tebe.)
Tako da ono što hoću reći je slijedeće.
Da ostati jednako dobar, ne mijenjati postojeću "politiku" čak iako do sad nije dovodila do uspjeha, jer možda sam naivan po tom pitanju u današnjem svijetu i vremenu, ali i dalje sam mišljenja da je dobro biti dobar, i da to na kraju bude uzvračeno s curom koja će to znati cijenit.
To govorim iz vlastitog iskustva, zato što sad sam to doživljavam i jer sam u toj situaciji.
Tebe je onda pomazila sreća. :rofl: Ako smijem pitat, gdje si naišao na tu curu? :D
Dobar savjet, ali ne isplati se takav biti danas, ne u ovakvom današnjem društvu. :kava:

4fun
03.01.2011., 16:14

veca je sansa za najebati, ali mislim da je to jedini pravi nacin za ista zapoceti. :mig:

jbg, uvijek sam uletao 100% i sa "grlom u jagode", ali barem sam se uvijek na kraju osjecao da sam dao sve od sebe.

MelodyNine
03.01.2011., 20:45

Jedno je biti dobar, drugo je biti glup. :mig:
Apsolutno nisam za to da se ikad mora biti orutan i hladan prema nekome, to je sadizam. Ako ti nije stalo do nekoga, oprosti se s njim ljudski, i prošetaj.
Koliko ljudski i koliko iskreno, zavisi od toga koliko si dobar čovjek.
I to ne može nikako biti loše po tu osobu.

A šupendara je nešto drugo. Nema to veze sa dobrotom.

White.Beauty
03.01.2011., 23:56

meni je nekada fkt zao kaj sam dobra...i svi oko mene govore da losi ljudi bolje prolaze u zivotu..a jebes ga kad nisam takva pogotovo prema nekom kog volim :ne zna:

Fitcher
04.01.2011., 00:41
Istina, samo sve je manje i manje cura koje cijene to, pogotovo ove mlađe generacije.
Da živa istina nažalost. I upravo u današnje vrijeme moramo imati čvrst karakter, strpljivost i vjeru da još postoje ljudi koji nisu zatrovani današnjim modernim idealima i pogledima na život. Iako će sad možda zvučati da sam možda konzervativan, sasvim suprotno. Liberalan sam po pogledu na svijet, ali isto tako pokušavam samostalno i logički razmišljat, i ne prihvačam sve što nam se nudi zdravo za gotovo. Ali možda je i u tome u današnje vrijeme problem, što nisam ovca koja samo bezpogovorno slijedi što mu se govori.:ne zna:

Tebe je onda pomazila sreća. :rofl: Ako smijem pitat, gdje si naišao na tu curu? :D
Heh, a možeš to i tako gledat, ali moje mišljenje je više da eto i čorava kokoš je jednom pogodila zrno. Jer u ovom slučaju, ona je pronašla mene a ne ja nju.
Ona je veliki dio toga započinjala, a ja sam samo to prihvatio.
Tako da mi je na neki način kao pala s neba. Ili sam se možda i sam u međuvremenu promjenio na bolje pa su one prave kvalitete došle do izražaja...
Dobar savjet, ali ne isplati se takav biti danas, ne u ovakvom današnjem društvu. :kava:
A znam što misliš.
Takvo ponašanje se danas ne cijeni, takav stav.
Ali koja je alternativa. Izgubiti to po čemu si bolji od velike većine i postat jedan od njih?
Ne znam, možda je to slaba utjeha, ali ponosan sam na sebe što nisam pao pod takav pripost i proziran utjecaj modernog života u tim nekim aspektima.
Da mi to dokazuje moj karakter.
A i sad sam počeo vjerovati u ono, dobro se dobrim vraća.
Ne znam možda je to samo zbog toga što se meni začudo napokon počeo preokretat život na bolje, prema nekom planu.
Tko zna, možda bi razmišljao drugačije da mi trenutno nije ovako.:ne zna:
A možda je i samo stvar u pozitivnom stavu?:ne zna:

crvek2
04.01.2011., 00:46
moze se bit dobar, ali treba imat kicmu...sebe pretezno na prvo mjesto postavit, jer nitko drugi to nece umjesto nas samih napraviti, a bome nismo mi ni drugima na prvom mjestu...svatko vuce za sebe, a posto je teze naletit na dobrog covjeka treba imat mjeru...bit ekstra dobar s onima koji to zasluzuju, manje s onima koji nam i ne "mirisu na fino"... opcenito, ponasat se prema drugima kak oni prema nama...nema druge...al generalno, da dobrota odavno nije nikog nikam konkretno dovela, itekak stoji...rekel bu neko, bitno da je savjest cista, postenje na mjestu, a i ljudi se zahvale...od ciste savjesti, postenja, hvale i ostalih takvih "naknada" se ne zivi...

expressivo
04.01.2011., 01:35
Da živa istina nažalost. I upravo u današnje vrijeme moramo imati čvrst karakter, strpljivost i vjeru da još postoje ljudi koji nisu zatrovani današnjim modernim idealima i pogledima na život. Iako će sad možda zvučati da sam možda konzervativan, sasvim suprotno. Liberalan sam po pogledu na svijet, ali isto tako pokušavam samostalno i logički razmišljat, i ne prihvačam sve što nam se nudi zdravo za gotovo. Ali možda je i u tome u današnje vrijeme problem, što nisam ovca koja samo bezpogovorno slijedi što mu se govori.:ne zna:
Postoje takvi ljudi, koji nisu zatrovani, ja znam par njih. Ostali kao da su u nekom drugom svijetu, traže sve preko noći, uzimaju zdravo za gotovo, kriteriji nerealni s obzirom na to što oni mogu ponuditi, nerealna očekivanja, toga je sve više i više u našem društvu.

Heh, a možeš to i tako gledat, ali moje mišljenje je više da eto i čorava kokoš je jednom pogodila zrno. Jer u ovom slučaju, ona je pronašla mene a ne ja nju.
Ona je veliki dio toga započinjala, a ja sam samo to prihvatio.
Tako da mi je na neki način kao pala s neba. Ili sam se možda i sam u međuvremenu promjenio na bolje pa su one prave kvalitete došle do izražaja...
Onda si fakat bio jebene sreće. :rofl: Kad bi tako bilo svima, možda bi i svijet bio bolji. :D Doduše, meni se to još nije dogodilo, da ti tako cura "padne s neba", tko zna možda padne :rofl:, možda ne, tko zna, možda je tu na forumu. :rofl:
A znam što misliš.
Takvo ponašanje se danas ne cijeni, takav stav.
Ali koja je alternativa. Izgubiti to po čemu si bolji od velike većine i postat jedan od njih?
Ne znam, možda je to slaba utjeha, ali ponosan sam na sebe što nisam pao pod takav pripost i proziran utjecaj modernog života u tim nekim aspektima.
Da mi to dokazuje moj karakter.
A i sad sam počeo vjerovati u ono, dobro se dobrim vraća.
Ne znam možda je to samo zbog toga što se meni začudo napokon počeo preokretat život na bolje, prema nekom planu.
Tko zna, možda bi razmišljao drugačije da mi trenutno nije ovako.:ne zna:
A možda je i samo stvar u pozitivnom stavu?:ne zna:

Naravno da je pozitivan stav doprinjeo da ti ide na bolje, to se jednostavno moralo dogoditi. S druge strane, ovo boldano, danas se jednostavno moraš promijeniti (u ponašanju i pristupu) i prilagoditi današnjem društvu da ti bude bolje, pa makar i izgubio to nešto što imaš, nešto što te čini drugačijim od većine. Ja to ne želim izgubiti, tu dobrotu i skromnost, samo zato da bi me drugi prihvatili, ali izgleda da moram. Ljudi ne vole dobrice, cure ne vole dobrice :rofl:, ali valjda jedna bude voljela i takve, tko zna. :D

expressivo
04.01.2011., 01:45
moze se bit dobar, ali treba imat kicmu...sebe pretezno na prvo mjesto postavit, jer nitko drugi to nece umjesto nas samih napraviti, a bome nismo mi ni drugima na prvom mjestu...svatko vuce za sebe, a posto je teze naletit na dobrog covjeka treba imat mjeru...bit ekstra dobar s onima koji to zasluzuju, manje s onima koji nam i ne "mirisu na fino"... opcenito, ponasat se prema drugima kak oni prema nama...nema druge...al generalno, da dobrota odavno nije nikog nikam konkretno dovela, itekak stoji...rekel bu neko, bitno da je savjest cista, postenje na mjestu, a i ljudi se zahvale...od ciste savjesti, postenja, hvale i ostalih takvih "naknada" se ne zivi...

Nažalost da, od toga se ne živi, to je recimo moj otac osjetio na svojoj koži kad je radio neke usluge kolegama s posla, ljudi se zahvale, a poslije kad tražiš uslugu natrag, jbg onda, onda ih nigdje nema ili nisu u mogućnosti to obaviti. :rolleyes: Teško se dobrota danas isplati, jer jednostavno danas ima toliko lešinara koji samo čekaju da te sjebu i iskoriste. :kava:

Mme
04.01.2011., 01:48

:top:Svidja mi se kako razmisljas.

crvek2
04.01.2011., 02:35
:top:Svidja mi se kako razmisljas.

to je zato kaj sam ja jedan od tih dobrih ljudi, pa vidim kakav je svijet oko mene...pokusavas odrzavat neku razinu te dobrote, al prekipi i nama...ko ima kicmu naravno...ovi drugi jednostavno zapadnu u zacarani krug i postanu robovima...zadovolje se mrvicama koje im drugi bace...daleko od toga da meni nije bitno da mi je savjest mirna i cista, da drzim do postenja i da sam korektan...al kad vidis da vecina od tebe radi majmuna na osnovu tvog karaktera, pa nisam ni ja bedast...eee, al onda kad se prica okrene, onda se cude kak si nekad mogel sve, a sad odjednom si nedostupan...ne pase im to..naviknu se olako na podilazenje...al nismo ni mi necije kur.e, pa da se sam tak moze s nama...treba se znat postavit, najbolje od pocetka, a moze i kasnije...kasnije cak i dobijes ekstra postenje na temelju imanja muda suprotstavljanju...vide da se nije za zafrkavat...

moze se to postavljanje primijenit i na ljubavne veze, kad zenska uoci da se s tobom ipak nije za zezat, i da nemre skakutat kak se sjeti po tebi, te da ti neces na svaki njen zvizduk trcat...no, da, paradoks je da ima zena kojima ni tad to ne pase, jer zele da si im potrcko...dok se neke iznenade, i ak imaju mozga, pocnu te cijenit kak spada...nije cak ni bitno godiste, samo je potrebno da su mozak i zrelost te sposobnost prosudivanja tu...

istina je dakako, negdje u sredini, jer dobri ljudi su naviknuti na to da ih se samo pohvali, al i ta pohvala ih ispuni ponosom, i u svojoj glavi oni znaju da su napravili nesto, katkad ne onako kako se od njih ocekuje, nego onako kako su oni zamislili nesto napravit, u skladu s nekim pravilima/smjernicama...i ne treba nam nis drugo...al za tak nesto druga strana mora bit fer...

reggie31
04.01.2011., 07:43

Ovo o čemu ti pričaš nema veze s dobrotom neke osobe. Neki ljudi su jednostavno naivni, puno njih je slijepo od ljubavi, a još više njih vjeruje kako će se o dnjihove silne ljubavi kreten (m/ž) promijeniti i postati ono u što su oni zaljubljeni - projekcija.

Nitko od njih ne mora, niti nužno jest, dobar.

Kao odgovor na tvoje drugo pitanje isplati li se biti dobar prema svim ženama zaista nemam smislen odgovor. Ponajviše jer niti ne razumijem pitanje. Ono što ti mogu reći kako je dovoljno biti pristojan prema svima i poštovati svakoga. Barem u startu. Nakon toga ćeš si sam odabrati ljude s kojima se želiš družiti, a u takvim odnosima ne može biti riječi o "isplativosti bivanja dobrim". Mislim, može. Ako si plitko materijalističko đubre koje iz koristoljublja glumi da si je dobar s nekime.

Fitcher
04.01.2011., 10:43
Postoje takvi ljudi, koji nisu zatrovani, ja znam par njih. Ostali kao da su u nekom drugom svijetu, traže sve preko noći, uzimaju zdravo za gotovo, kriteriji nerealni s obzirom na to što oni mogu ponuditi, nerealna očekivanja, toga je sve više i više u našem društvu.
Postoje naravno, i sam ih znam par takvih koji stvarno stoje s dvije noge čvrsto na zemlji. Bez nekakvih zaluđenosti, bez iluzionarnog pogleda o sebi i okolini oko sebe, i koji bi ti priskočili u pomoć bilo kad oko bilo čega i ono što je još najbolje ništa nebi očekivali zauzvrat niti ti zamjerili zbog toga.
A imati takve ljude kao prijatelje u današnje vrijeme je stvarno sreća koja se treba cijenit.:)
Ove ostale si i sam savršeno opisao. I da nema sad tih par frendova i ove cure koju sam upoznao stvarno bi se zapitao tko je tu lud a tko normalan, i kako si i sam napisao bio bi možda "prisiljen" postat jedan od njih, mediokriteta da koristim tako tešku riječ kako bi se uklopio.
Jer velika većina su upravo to mediokriteti, koji ne da ne razumiju, nego ne žele razumjeti neki normalan i prirodan poredak prioriteta i važnosti.

Onda si fakat bio jebene sreće. :rofl: Kad bi tako bilo svima, možda bi i svijet bio bolji. :D Doduše, meni se to još nije dogodilo, da ti tako cura "padne s neba", tko zna možda padne :rofl:, možda ne, tko zna, možda je tu na forumu.
Tu ti stvarno neću šta proturiječit, jer se i sam definitivno slažem.
U današnjem vremenu sam itekako imao jebene sreće.
I to zbog toga što mi je ovo bio prvi ovakav slučaj u životu da sam ovo doživio. Do sad sam imao jednaka iskustva kao prepostavljam i ti sam.
Dakle, trudiš se i više od 100% za ono što želiš, i onda kad i pomisliš da je to to, lijepo te podmuklo realnost udari šamar i vidiš da je sve to bila neka iluzija.
Istina, možda ima i u tome nešto da sam se i ja promjenio, da sam na neki način možda sazrijeo nego kakav sam prije bio, no šta god je znam prepoznat ovo što mi je doslovce poklonjeno i znam to cijenit.
Tako da ukratko ono dobro se vraća dobrim, možda stvarno ima nešto u tome, jer se stvarno neke ovakve stvari događaju u najneočekivanije vrijeme na najneočekivanijim mjestima kad najmanje planiraš, kad najmanje očekuješ.:rofl:
Naravno da je pozitivan stav doprinjeo da ti ide na bolje, to se jednostavno moralo dogoditi. S druge strane, ovo boldano, danas se jednostavno moraš promijeniti (u ponašanju i pristupu) i prilagoditi današnjem društvu da ti bude bolje, pa makar i izgubio to nešto što imaš, nešto što te čini drugačijim od većine. Ja to ne želim izgubiti, tu dobrotu i skromnost, samo zato da bi me drugi prihvatili, ali izgleda da moram. Ljudi ne vole dobrice, cure ne vole dobrice :rofl:, ali valjda jedna bude voljela i takve, tko zna. :D
Ne znam, ne mogu ti dati dobar odgovor na to pitanje.
Možda bi dobar odgovor bio promjena društva. Društvo koje vrijednuje iste kvalitete i ideale kao i ti sam. iako je to lakše reći nego učinit jer da to je tako lagano nebi o ovom niti razmišljao.:ne zna:
Žalosno je da je današnje društvo toliko propalo da se oni koji nisu zatrovani moraju prilagodit ovima "zatrovanima" kako bi bili "normalni".:confused::ne zna:

Sinda
04.01.2011., 13:27

Ako ti pitaš koliko se isplati biti dobar ti uopce nisi dobar nego vec u startu kalkuliras sta ceš s tim dobiti. Toliko o tvom poimanju dobrote. Biti dobar je danas tesko jer je drustvo takvo da ces zbog svoje dobrote cesto najebati ko zuti. Zbog toga sto si dobar mnogi te pokusaju iskoristiti i nekima naravno to i uspije. Zbog toga se i dobri malo zaštite oklopom,cisto zbog toga da se ne izlazu pretjerano zlima. Ljudi se mjenjaju kroz zivot i razlicite situacije ali vrlo rijetko netko tko je dobar postane zloban i okrutan. Prije takvi koji su dobri postanu s vremenom zatvoreniji i pesimisti. Naravno da zatvorenost nije dobra i pozeljna osobina ali dobar se od zlog moze zastiti upravo zatvorenoscu. Samo i tu postoji problem,kad se zatvoris riskiras da propustiš nekog isto tako dobrog upravo zbog toga.

Sinda
04.01.2011., 13:36

Slomile su mi srce vise puta ali jednom stvarno opasno da sam pukao ko kokica,mjesecima nisam normalno funkcionirao. Ali proslo je i to,bilo je tesko ali proslo je. I opet mogu reci da nisam promjenio politiku..opet se trudim da dam sto vise mogu samo sad puno manje ocekujem. Nista te ne moze unistiti tako jako kao neka ocekivanja u tim situacijama. Daj puno ali ne ocekuj previse i uz malo srece ces prije ili kasnije naletiti na pravu i onda ces dobiti puno vise nego si ocekivao.

Sigurna
04.01.2011., 13:58
Opasan je onaj tko za sebe tvrdi da je dobar .

expressivo
04.01.2011., 14:02
Ne znam, ne mogu ti dati dobar odgovor na to pitanje.
Možda bi dobar odgovor bio promjena društva. Društvo koje vrijednuje iste kvalitete i ideale kao i ti sam. iako je to lakše reći nego učinit jer da to je tako lagano nebi o ovom niti razmišljao.:ne zna:
Žalosno je da je današnje društvo toliko propalo da se oni koji nisu zatrovani moraju prilagodit ovima "zatrovanima" kako bi bili "normalni".:confused::ne zna:
Vidiš, o tome sam ja razmišljao, ali ne mislim na promjene svoga društva, koje znam i koji su mi vrlo slični, već našeg društva, ovog balkaniziranog društva. Jedino kako bi se to moglo promijeniti jest da se odselim negdje, van ove države i dosta sam o tome razmišljao.
Ako ti pitaš koliko se isplati biti dobar ti uopce nisi dobar nego vec u startu kalkuliras sta ceš s tim dobiti. Toliko o tvom poimanju dobrote. Biti dobar je danas tesko jer je drustvo takvo da ces zbog svoje dobrote cesto najebati ko zuti. Zbog toga sto si dobar mnogi te pokusaju iskoristiti i nekima naravno to i uspije. Zbog toga se i dobri malo zaštite oklopom,cisto zbog toga da se ne izlazu pretjerano zlima. Ljudi se mjenjaju kroz zivot i razlicite situacije ali vrlo rijetko netko tko je dobar postane zloban i okrutan. Prije takvi koji su dobri postanu s vremenom zatvoreniji i pesimisti. Naravno da zatvorenost nije dobra i pozeljna osobina ali dobar se od zlog moze zastiti upravo zatvorenoscu. Samo i tu postoji problem,kad se zatvoris riskiras da propustiš nekog isto tako dobrog upravo zbog toga.

Evo kao da si mene opisao u svemu ovome. :D Dobar, skroman, malo zatvoren, samo nisam pesimist :zubo: Ali isplati se biti dobar, jer tako sam uspio dobiti jako dobre frendove. Nažalost, to nijedna cura dosad nije primjetila, ali ostaje nekakva nada da će neka i to primjetiti. :)

cat_storm
04.01.2011., 14:15
Iz posljednjeg iskustva, stvarno sam na ružan način naučila da se dobrota ne isplati. A sad, da li bih zbog tog trebala postati đubre prema svima, :ne zna:. Mogu ja koliko god hoću biti ne dobra prema svima, al znam da će se kad-tad opet pojaviti netko prema kome ću biti divna i krasna, a taj će sa mnom obrisati dupe. :rolleyes:

astifan
04.01.2011., 14:21
biti dobar i pošten je poželjno,ali samo do mjere dok to ne ide na tvoju štetu.ako stalno radiš ustupke drugima na svoju štetu,pustaš ljudima da te gaze jer kao ne želiš ih uvrijediti nitko te neće poštivati niti cijenitu tu tvoju navodnu dobrotu nego će te smatrati luzerom i kad te iskoriste dobit ćeš odjeb.najbolji recept je poštivati sebe i druge

KungFuMonkey
04.01.2011., 14:29
"Ne treba bit dobar, ljudi su zli, dobri uvijek najebaju, ja sam bio dobar al sam sad naučio" - to su najomiljenije floskule ljudi koji su sami po sebi govna.

expressivo
04.01.2011., 14:49
Opasan je onaj tko za sebe tvrdi da je dobar .

:E
Ajde mi reci, zašto bi oni, koji za sebe tvrde da su dobri, bili opasni? :rofl:

daz
04.01.2011., 14:51

Rista. Iz iskustva ti govorim... što si ti bolji to su one gore. Obrnuto proporcionalno. Čuvaj se ekstrema i misli na to što sam ti rekao...

Mme
04.01.2011., 15:01
al za tak nesto druga strana mora bit fer...

...ali uglavnom od tog nadanje bude samo 'das mu prst trazi ruku' a ovaj drugi se nada da ces mu uvijek pomagati i onda kad vidis da se stvar otela kontroli vecina ce reci kako si nefer i ponistiti sve sto si mu ikada pomogao zbog te jedne stvari gdje nisi. Tako da i ne treba pomagati negdje gdje je ta osoba sposobna da to obavi sama. I ako vas zove za svaku sitnicu to vec prelazi u bezobrazluk i ljenost te osobe. I pomagati u tim situacijama je ustvari odmaganje.
Jedino ako vama bas nije stalo da pomognete:D

Sigurna
04.01.2011., 15:57
:E
Ajde mi reci, zašto bi oni, koji za sebe tvrde da su dobri, bili opasni? :rofl:

Istinski dobar čovjek nikad neće sam za sebe reći da je dobar.

Osobno, ne znam nijednu osobu koju sam čula da to kaže, a da nisam pomislila: yeah right :rolleyes:. Kažu to da bi si podizali ego, izigravali žrtvu i slično - u tom su segmentu opasni, nisam baš mislila da te ubiju na ulici :D (iako sam sigurna da i takvi sebe smatraju dobrima, samo im se eto, malo zacrnilo pred očima i bum). Ali je bolje ne se družiti sa takvima.
Dok, s druge strane, onim dobrima je normalno da su dobri, njima to nije ništa posebno što bi trebali isticati.

Btw, što uopće znači biti dobar? Objasni ti meni, što je to. I još nešto - dobar i glup su često zamijenjeni pojmovi.

typhoid_mary
04.01.2011., 16:09
Rista. Iz iskustva ti govorim... što si ti bolji to su one gore. Obrnuto proporcionalno. Čuvaj se ekstrema i misli na to što sam ti rekao...

i obrnuto je :kava:
i mene zanima pojam dobre osobe, sigurna sam i da je majka tereza, papa, josipovic, oprah imala svojih bisera.

Stipe23
04.01.2011., 16:15

Nije nimalo opasno, osim ako si usput i glup ili naivan.

-Stipe

expressivo
04.01.2011., 16:27
Istinski dobar čovjek nikad neće sam za sebe reći da je dobar.

Osobno, ne znam nijednu osobu koju sam čula da to kaže, a da nisam pomislila: yeah right :rolleyes:. Kažu to da bi si podizali ego, izigravali žrtvu i slično - u tom su segmentu opasni, nisam baš mislila da te ubiju na ulici :D (iako sam sigurna da i takvi sebe smatraju dobrima, samo im se eto, malo zacrnilo pred očima i bum). Ali je bolje ne se družiti sa takvima.
Dok, s druge strane, onim dobrima je normalno da su dobri, njima to nije ništa posebno što bi trebali isticati.
Zašto recimo neki ne bi mogli reći da su dobri? Ne volim stalno pričati o sebi :rofl:, ali moj primjer je ovakav, tko me god vidio i sreo, bilo to netko od rodbine i obitelji, od prijatelja i prijateljica, od prijateljičinih mama (da da i to sam doživio, pohvale od MILF-ova :rofl: ), uvijek mi vele "joj kak si dobar, pažljiv" i tome sl. Zašto onda ne bih mogao za sebe reći da sam dobar? Pa uglavnom i jesam, nisam nekakav zloćko koji bi se zajebavao, radio nepodopštine, jednostavno, to nisam ja. Eto, možda je to jedan od problema, vjerojatno sam i previše dobar za neke stvari, recimo za cure, za njih sam samo dobrica i ništa više, zato nisam nikad bio u vezi. :rofl:
Btw, što uopće znači biti dobar? Objasni ti meni, što je to. I još nešto - dobar i glup su često zamijenjeni pojmovi.

Hm dobar, mogu ti reći što ja radim, a većinu sam toga spomenuo gore. Jednostavno sam takav da ću uvijek pomoći nekome, pogotovo starijim ljudima, da neću biti bahat i otresit, da se ne uvaljujem u kojekakve probleme, ne radim ekscese, valjda je to definicija dobrog. Mada znam zbog nekih stvari biti :E, ali to su sitnice i jako ih je malo. :D

Sigurna
04.01.2011., 16:34
Iz svega napisanog, a i inače iz tvojih postova ja nemam taj dojam, sorry. Doduše, to je samo net, pa...

I ovo što si napisao da nećeš raditi ne govori u prilog tvoje "dobrote". Naime, ja 5x dnevno furam penziće po doktorima, besplatno, i stalno slušam kak je naša Sigurna dobra, nisam nikog pretukla, ubila...pa, ne smatram se dobrom. Jer neke stvari se ne-rade jer nije OK raditi ih, odnosno, rade se jer ih se mora (da imam drugog izbora, uvalila bi te penziće nekom drugom recimo). I slično. Dobra osoba je za mene nešto sasvim drugo od toga što ti opisuješ. Da li bi skočio pred bus da spasiš nekog drugog? Da li bi nekome besplatno išel u dućan svaki dan i teglil njegove vrećice jer on ne može? Da li bi prijatelju dal zadnju kunu jer mu treba za naočale, a on nema? I slično. To su dobre osobe. Nisu dobre one koje ne čine nažao nikome, to su samo korektne osobe.

expressivo
04.01.2011., 16:46
Iz svega napisanog, a i inače iz tvojih postova ja nemam taj dojam, sorry. Doduše, to je samo net, pa...
Kad si već to spomenula, a ja nigdje nisam dobio pravilan odgovor, kakav sam ja onda osoba, sudeći po mojim postovima? :rofl:
I ovo što si napisao da nećeš raditi ne govori u prilog tvoje "dobrote". Naime, ja 5x dnevno furam penziće po doktorima, besplatno, i stalno slušam kak je naša Sigurna dobra, nisam nikog pretukla, ubila...pa, ne smatram se dobrom. Jer neke stvari se ne-rade jer nije OK raditi ih, odnosno, rade se jer ih se mora (da imam drugog izbora, uvalila bi te penziće nekom drugom recimo). I slično.
Zašto ono navedeno ne bi mogla biti dobra osoba? Zar će dobra osoba raditi probleme drugima, zajebavati ostale i rugati im se? Zar će dobra osoba raditi ekscese, biti bahat i otresit? Definitivno neće.
Dobra osoba je za mene nešto sasvim drugo od toga što ti opisuješ. Da li bi skočio pred bus da spasiš nekog drugog?
Bih. (Ne zato što je ovo forum, pa mogu pisati svašta, nego bih. Radije žrtvovati svoj život, nego tu osobu imati na savjesti cijeli svoj život.)
Da li bi nekome besplatno išel u dućan svaki dan i teglil njegove vrećice jer on ne može?
Ako imam vremena, naravno da bih, samo nitko ne pita. :rofl: Ionako, to je dobra reakreacija. :D
Da li bi prijatelju dal zadnju kunu jer mu treba za naočale, a on nema?
Bih, zašto ne? :ne zna: Pa ne vrti se sve oko novca, a i s jednom kunom baš ne možeš nekaj puno napraviti. Samo, očekujem da se usluga i vrati kad meni bude trebalo, tako možeš vidjeti tko ti je pravi prijatelj. :mig:
I slično. To su dobre osobe. Nisu dobre one koje ne čine nažao nikome, to su samo korektne osobe.

Dakle, nakon svega ovoga što sam napisao, tj. odgovorio, jel možeš zaključiti dal sam dobra osoba ili ne?:D

Sinda
04.01.2011., 16:54
Iz posljednjeg iskustva, stvarno sam na ružan način naučila da se dobrota ne isplati. A sad, da li bih zbog tog trebala postati đubre prema svima, :ne zna:. Mogu ja koliko god hoću biti ne dobra prema svima, al znam da će se kad-tad opet pojaviti netko prema kome ću biti divna i krasna, a taj će sa mnom obrisati dupe. :rolleyes:

Ne smijes tako razmisljati. Tim razmisljanjem da ce opet s tobom neko obrisati dupe ako budes dobra stetis i sebi a i onima sa kojima ces ulaziti u neke buduce veze. Budi malo zatvorenija i opreznija u pocetku a dalje ces vec vidjeti sta i kako. Prije ili kasnije vecina ipak nadje nekoga s kim se moze ici u buducnost.

cat_storm
04.01.2011., 19:55
Ne smijes tako razmisljati. Tim razmisljanjem da ce opet s tobom neko obrisati dupe ako budes dobra stetis i sebi a i onima sa kojima ces ulaziti u neke buduce veze. Budi malo zatvorenija i opreznija u pocetku a dalje ces vec vidjeti sta i kako. Prije ili kasnije vecina ipak nadje nekoga s kim se moze ici u buducnost.

ok, sve to stoji, al eto, šta ćeš kad sam imala situaciju gdje sam, kako ti kažeš, bila i opreznija i zatvorenija na početku, s vremenom sam se opustila, nakon dosta vremena postala sam sigurna da je to to, bila spremna napraviti sve za tu osobu, i onda dum u glavu. eh, neki ljudi su stvarno jebeni glumci :rolleyes:...
nevermind, bit će bolje, šta te ne ubije.... :kava:

typhoid_mary
04.01.2011., 20:00
Dakle, nakon svega ovoga što sam napisao, tj. odgovorio, jel možeš zaključiti dal sam dobra osoba ili ne?:D

kao nisi nikad nista nikome napravil? pinokio mooooooooooj :D:cerek:

expressivo
04.01.2011., 20:16
kao nisi nikad nista nikome napravil? pinokio mooooooooooj :D:cerek:

Jesam i to samo jednom, u osnovnoj školi. Kako sam ponekad u razredu bio predmet za zajebavanje, malo su se frustracije nakupljale u meni. I tako mic po mic, sve dok mi nije jedan dan na satu biologije jednostavno pukao film. On je sjedio iza mene i kad me povukao za trenirku, čulo se paranje, podignem ruku, kad ono rupa. Fino sam se digao uhvatio ga za vrat, zabio u zid i rekao mu da ako to još jednom napravi, neće dobro proći (a još sam tada trenirao tae-kwon-do :mirko: ), nakon toga mir i tišina, ma ni da bi porazgovarao sa mnom, a i od tad su zajebancije prestale :rofl:. Eto to je jedna i jedina stvar koju sam loše učinio nekome, a s tim likom sam si danas ok. :zubo:

Solo761
04.01.2011., 22:19
Jesam i to samo jednom, u osnovnoj školi. Kako sam ponekad u razredu bio predmet za zajebavanje, malo su se frustracije nakupljale u meni. I tako mic po mic, sve dok mi nije jedan dan na satu biologije jednostavno pukao film. On je sjedio iza mene i kad me povukao za trenirku, čulo se paranje, podignem ruku, kad ono rupa. Fino sam se digao uhvatio ga za vrat, zabio u zid i rekao mu da ako to još jednom napravi, neće dobro proći (a još sam tada trenirao tae-kwon-do :mirko: ), nakon toga mir i tišina, ma ni da bi porazgovarao sa mnom, a i od tad su zajebancije prestale :rofl:. Eto to je jedna i jedina stvar koju sam loše učinio nekome, a s tim likom sam si danas ok. :zubo:

Zašto bi to bilo loše? :kava:

Biti dobar ne znači trpiti sranja od kretena. Nego jednostavno odnositi se sa poštovanjem prema onima koji i tebe poštuju. Ili barem nisu dali razloga da se se prema njima drugačije odnosiš. Meni to ne znači "okrenuti drugi obraz".

I ja sam imao slično iskustvo u osnovnoj, jedan kreten (što reći o retardu kojemu je npr. bilo zabavno politi piliće benzinom i zapaliti ih) je prevršio mjeru i od onda hodao sa zubom manje.
To što sam inače tolerantan ne znači da moram trpiti govna. Itekako se znam braniti ako ustreba...

Sinda
04.01.2011., 22:22
ok, sve to stoji, al eto, šta ćeš kad sam imala situaciju gdje sam, kako ti kažeš, bila i opreznija i zatvorenija na početku, s vremenom sam se opustila, nakon dosta vremena postala sam sigurna da je to to, bila spremna napraviti sve za tu osobu, i onda dum u glavu. eh, neki ljudi su stvarno jebeni glumci :rolleyes:...
nevermind, bit će bolje, šta te ne ubije.... :kava:

Bas me zanima koliko imas godina? Znam dobro kakav je to osjecaj koji ti opisujes i kako to zna da boli. Mozda su neki ljudi jebeno dobri glumci,u stvari ne mozda nego sigurno ih ima takvih ali nekad stvari nisu tako slozene nego jednostavno nekad neko izgubi osjecaje koje je imao prema drugom. Za to ne mozes kriviti drugu osobu,dogadja se. Kao sto si sama rekla,bice bolje:)..i hoce..samo se ne smijes zatvoriti i pretvoriti u neku drugu osobu. Znaci nema glumatanja,budi to sto jesi i prije ili kasnije ces naci onog pravog.

expressivo
04.01.2011., 22:25
Zašto bi to bilo loše? :kava:

Biti dobar ne znači trpiti sranja od kretena. Nego jednostavno odnositi se sa poštovanjem prema onima koji i tebe poštuju. Ili barem nisu dali razloga da se se prema njima drugačije odnosiš. Meni to ne znači "okrenuti drugi obraz".

I ja sam imao slično iskustvo u osnovnoj, jedan kreten (što reći o retardu kojemu je npr. bilo zabavno politi piliće benzinom i zapaliti ih) je prevršio mjeru i od onda hodao sa zubom manje.
To što sam inače tolerantan ne znači da moram trpiti govna. Itekako se znam braniti ako ustreba...

Ma gle, pitala me zar nisam nikad nikome nešto loše učinio i to je bila jedina stvar, naravno ispravna, ali s druge strane loša.
Ali ovaj tvoj primjer, jbt to je bio neki hardcore lik. :rofl:

žilet
04.01.2011., 22:47
pratio sam temu od početka i kako se nadopunjavala također.

htio sam samo reći da nekontam tu razliku bit dobar ili loš.
znači klik i loš sam, klik i dobar sam.

naravno da je i dobro i zlo u svakom od nas ugrađeno i duuuboko utjelovljeno i ono što je za nas dobar postupak za nekog može biti loš i obratno... a i mi kao mi sami uvjek sebi možemo nać opravdanje ili tu granicu do kud je to dobro il' zlo.

počet ću od sebe. načelno se smatram dobrim čovjekom ali vrlo brzo i lako nanjušim loše ljude. vrlo vrlo lako. takvi se odaju po nekim sitnima manirama i postupcima.. al eto- tu i tamo se dogodi da vidiš da ti ljudi vjeruju pa i sam napraviš nešto na račun toga što nebi baš trebao pa ispadneš (u biti jesi) zločestoća čista.

jebiga, imao sam priliku radit na jednom mjestu gdje je bila užasna radna atmosfera. tamo su mi probali spakirat neke stvari. neke su i uspjeli al na kraju sam im takvu karu uvaljo svima da su se tresli i dan danas se tresu kad ih vidim (neradim više tamo)

osobno mislim da treba ima gard. tj. bit dobar- dobar si. ako je netko prema tebi ti mu to vraćaš dobrim,, ako ti nešto proba smicnut-- uostalom to može napravit samo jedamput-- poslije toga se to teeeško više vraća na staro.
treba imati sistem kako funkcioniraju psi. koliko daš, vratiš i tako u nedogled.

Solo761
04.01.2011., 23:24
Ma gle, pitala me zar nisam nikad nikome nešto loše učinio i to je bila jedina stvar, naravno ispravna, ali s druge strane loša.
Ali ovaj tvoj primjer, jbt to je bio neki hardcore lik. :rofl:

Što se mene tiče nije loše :), oni su prvi prešli granicu, nakon toga all bets are off i ni najmanje ne osjećam potrebu da se suzdržavam, to je jedi ili budi pojeden. Iliti ono, oko za oko, zub za zub. Ovome retardu (mislim, to definitivno nije bila normalna osoba, ni familija mu baš nije bila "čista") to više nikada nije palo na pamet i zaobilazio bi me u širokom luku. Neki ne razumiju drugačiji jezik.

Mislim, imam dugačak fitilj, ne tražim probleme, ako mi nešto ne paše maknem se, ali ako nakon toga budala i dalje navaljuje, e pa mogu i ja drugačije "pričati".

mrtva_pusa
05.01.2011., 01:02
"Ne treba bit dobar, ljudi su zli, dobri uvijek najebaju, ja sam bio dobar al sam sad naučio" - to su najomiljenije floskule ljudi koji su sami po sebi govna.

xčina.

Svi smo mi u toj jbenoj sivoj zoni. Djeliti ljude na dobre i zle je djetinjasto i nerealno.
(Dakle ovdje ne govorimo o ekstremnim niti dobročiniteljima niti masovnim ubojicama a.k.a Majka Terezija vs. Hitler )
Već o međuljudskim odnosima. Ili još gore m/ž odnosima :o

Najbitnije je da se dvoje ljudi nađu. Skup sa svim svojim vrlinama i manama. I da im je zajedno dobro.
Naravno kad se ne desi navedeno, svi mi složimo scenarij o toj 'zločestoj' drugoj polovici :D

Da, ljudi mogu razočarati te biti za*ebani i samoživi. Big deal.
Ako ćemo iskreno..
i meni se zalome takvi momenti. :D

Carlin
05.01.2011., 02:20
biti dobar i pošten je poželjno,ali samo do mjere dok to ne ide na tvoju štetu.ako stalno radiš ustupke drugima na svoju štetu,pustaš ljudima da te gaze jer kao ne želiš ih uvrijediti nitko te neće poštivati niti cijenitu tu tvoju navodnu dobrotu nego će te smatrati luzerom i kad te iskoriste dobit ćeš odjeb.najbolji recept je poštivati sebe i druge

biti dobar i dati ljudima da te gaze nije isto!:mudri:
brkate pojmove!

cat_storm
05.01.2011., 14:49
Bas me zanima koliko imas godina? Znam dobro kakav je to osjecaj koji ti opisujes i kako to zna da boli. Mozda su neki ljudi jebeno dobri glumci,u stvari ne mozda nego sigurno ih ima takvih ali nekad stvari nisu tako slozene nego jednostavno nekad neko izgubi osjecaje koje je imao prema drugom. Za to ne mozes kriviti drugu osobu,dogadja se. Kao sto si sama rekla,bice bolje:)..i hoce..samo se ne smijes zatvoriti i pretvoriti u neku drugu osobu. Znaci nema glumatanja,budi to sto jesi i prije ili kasnije ces naci onog pravog.

eh, kad ja izgubim osjećaje, jasno to pokažem, a ne pretvaram se da je sve prekrasno i savršeno. kako god, dug je život preda mnom, samo jednostavno ne mogu vjerovati kakvog sve debilizma ima na svijetu. baš kad pomislim da sam vidjela sve, pojavi se još veći pacijent. :rolleyes:

i da, 25 mi je godina...

Sinda
05.01.2011., 19:14
eh, kad ja izgubim osjećaje, jasno to pokažem, a ne pretvaram se da je sve prekrasno i savršeno. kako god, dug je život preda mnom, samo jednostavno ne mogu vjerovati kakvog sve debilizma ima na svijetu. baš kad pomislim da sam vidjela sve, pojavi se još veći pacijent. :rolleyes:

i da, 25 mi je godina...

Nisu svi isti,neki odmah to ne kazu jasno,mada bi trebali. Jos si ti mlada da bi mogla pomisliti da si vidjela sve:) Ali u tvojim godinama nije dobro da se zamaras previse s njim. Trebat ce neko vrijeme da ga zaboravis a onda samo hrabro naprijed ali nek ti negdje sa strane uvjek bude misao "nista me ne smije iznenaditi":)

KOKOLINI
08.01.2011., 12:10

nije isto bit dobar i bit budala
sve ima svoje granice
treba ostvarivat partnerstva s ljudima
za sve je potrebno dvoje
ak jedno forsira,a drugo je pasivno,bye,bye,baby:mig:

Vita Vee
08.01.2011., 13:52
Znaš kako Gibo pjeva:

"Dobar i glup, ista je stvar"

cajna_mjesavina
08.01.2011., 15:08
opasno je biti naivan, a ne dobar.
biti dobar - da, ali prema ljudima koji su također dobri prema nama i koji su vrijedni naše dobrote.

osoba sam koja misli da su svi ljudi dobri i zbog toga sam dosta puta se opekla. poučena vlastitim iskustvom, kad si dobar prema nekome tko to niti zaslužuje niti zna cijeniti, to jest opasno jer obično kad smo prema nekom dobri i sami imamo očekivanja da će i ta osoba prema nama biti dobra, a to se često ne pokaže tako .. danas sam opreznija. još uvijek mi se dogodi da se "zaletim", ali nekako prije to shvatim nego prije, pa se povučem na vrijeme.

kao što kaže stara poslovica: ne bacajte biserje pred svinje!!!

moramo prvenstveno biti dobri sami prema sebi: naučiti gdje je ta "granica dobrote" i ne ići preko nje.

Nocna_ptica
08.01.2011., 17:46
Opasno je biti predobar u pokusaju uspostavljanja nekog cvrsceg odnosa/veze. Koliko puta sam pokusala nekim tipovima pokazati da mogu pruziti puno dobrog, ali to im nije bilo napeto? Nego im je trebala neka malo "vatrenija" s vise zloce u sebi?

A nedavno sam ja bila kucka prema jednom liku. Doduse s njim ne bi nikada nista mogla imati, jer on zivi na drugom kraju svijeta od mene, ali svejedno tako se trudio bio pazljiv, a ja ga gurala od sebe, jer nisam navikla da se ikome svidjam, radila sam to bez razmisljanja, tek poslije mi je sinulo da sam mu se mozda svidjala, kojih mjesec dana poslije...

Solo761
08.01.2011., 17:56
Opasno je biti predobar u pokusaju uspostavljanja nekog cvrsceg odnosa/veze. Koliko puta sam pokusala nekim tipovima pokazati da mogu pruziti puno dobrog, ali to im nije bilo napeto? Nego im je trebala neka malo "vatrenija" s vise zloce u sebi?

A nedavno sam ja bila kucka prema jednom liku. Doduse s njim ne bi nikada nista mogla imati, jer on zivi na drugom kraju svijeta od mene, ali svejedno tako se trudio bio pazljiv, a ja ga gurala od sebe, jer nisam navikla da se ikome svidjam, radila sam to bez razmisljanja, tek poslije mi je sinulo da sam mu se mozda svidjala, kojih mjesec dana poslije...

Za utjehu, nisi jedina :). Izgleda da treba biti i djelomično "bastardovit" inače te ne shvate ozbiljno. Samo je pitanje da li to znamo/želimo biti, ono, to nisam ja. Zašto bi se trebao praviti da sam nešto drugo da bi došao do neke veze? Zar ista ne bi trebala imati temelje u iskrenosti?

Nocna_ptica
08.01.2011., 18:25
Za utjehu, nisi jedina :). Izgleda da treba biti i djelomično "bastardovit" inače te ne shvate ozbiljno. Samo je pitanje da li to znamo/želimo biti, ono, to nisam ja. Zašto bi se trebao praviti da sam nešto drugo da bi došao do neke veze? Zar ista ne bi trebala imati temelje u iskrenosti?

U tome i je problem, ja ne znam biti "bastardovita" kad mi se netko svidja. A prema tom o kojem sam pisala u proslom postu sam bas takva bila jer sam znala da ce biti kraj mene tih par dana i da me ne zanima previse ni kao prijatelj, pa ga je to dodatno potaklo da mi se ulizuje... Zapravo u pocetku sam bila ljubazna, upoznali smo se naime u jednom vrlo poznatom i mnogima omiljenom gradu u kojem sam ja kao doma, a on je tamo bio prvi put... isla sam s njim prosetati, pokazati mu neka mjesta i tako. No buduci da ja u taj grad obicavam dolaziti zbog nekih obaveza nisam imala vremena za ga vodit po cijelom gradu, a on je inzistirao da s njim idem u sva razgledavanja. Pa sam ga grubo odbila, ali pregrubo. To ga je potaklo i pokusavao je na druge nacine.

Mozda je ovaj moj slucaj najbolji model kako se treba ponasati, ali kazem, kad mi se netko stvarno svidi ne ide mi takvo ponasanje. Dakle biti ljubazan do neke mjere, kad se ta mjera prevrsi malo se povuci i onda nastupa dobra situacija. Ali ne znam.

crvek2
08.01.2011., 18:31

takve su danasnje norme...ak se priklonis, vjerojatnosti su ti vece...al time varas samog sebe, a osim toga, nemres dugo nosit takvu masku...

i pitanje zasto ? - zato kaj zenske imaju precudna mjerila i zahtjeve te ocekivanja...vise u nekom limbu...

Nocna_ptica
08.01.2011., 18:49
takve su danasnje norme...ak se priklonis, vjerojatnosti su ti vece...al time varas samog sebe, a osim toga, nemres dugo nosit takvu masku...

i pitanje zasto ? - zato kaj zenske imaju precudna mjerila i zahtjeve te ocekivanja...vise u nekom limbu...

Kakve zahtjeve i ocekivanja? Zanima me kako vi muski to dozivljavate. Dogadja vam se da vas neka odbije jer niste dovoljno ne-znam-sta? jel vam objasne zasto je tako?

Pitam jer spadam medju rijetka bica koja nikad ne dobiju ni priliku. Dakle, nikad nisam bila na spoju niti dosla u situaciju da moram nekom reci zelim li s njim nesto ili ne.

Solo761
08.01.2011., 18:56
To i je ono što mi je nelogično, ako mi se netko sviđa zašto da budem bezobrazan prema njemu? Neki to možda shvate kao da sam papak, no hebiga, neka mi dadu jedan realan razlog zašto bi trebao biti bezobrazan...

Solo761
08.01.2011., 18:58
Kakve zahtjeve i ocekivanja? Zanima me kako vi muski to dozivljavate. Dogadja vam se da vas neka odbije jer niste dovoljno ne-znam-sta? jel vam objasne zasto je tako?

Pitam jer spadam medju rijetka bica koja nikad ne dobiju ni priliku. Dakle, nikad nisam bila na spoju niti dosla u situaciju da moram nekom reci zelim li s njim nesto ili ne.

Vidiš i mene bi zanimalo obrnuto :), isto nikada nisam dobio priliku ili bio baš na spoju, a pretpostavljam da sam nešto stariji.

Razlog je obično baš to, "ono nešto".

Pivko
08.01.2011., 19:10

evo moj primjer,jedna me odbila jer kaže da treba nekog opasnijeg,druga jer sam kao predobar za nju:confused:
ona kao badgirl
bolje i tako nego da mi da priliku i da gubim vrijeme i živce

Nocna_ptica
08.01.2011., 19:10
Osjecaju su vrlo cesto u zivotu jednosmjerni, cak i kad su ljudi u vezama... zato se i desava ono "otisla s drugim" "otisao s drugom"... samo neki imaju srece, a neki ne...to je zakljucak svega.

Solo761
08.01.2011., 19:16
Eh da, još je jedna stvar što velika većina reagira samo na prvi dojam i to je to. Nema mrdanja :). Ja prije nego se zagrijem volim upoznati osobe, iliti, zagrijem se kada upoznam osobu. Tako je barem bilo zadnji put, no ne moram pričati kako je završilo :).

Nocna_ptica
08.01.2011., 19:19
evo moj primjer,jedna me odbila jer kaže da treba nekog opasnijeg,druga jer sam kao predobar za nju:confused:
ona kao badgirl
bolje i tako nego da mi da priliku i da gubim vrijeme i živce

Kao sto meni neke prijateljice kazu da je i bolje da nisam dobila priliku od nekog bez veze, samo bi se natezala, bez ikakve koristi... na nama je da cekamo bolje dane

Solo761 - imas pravo sto se tice upoznavanja i to, pa meni nikad nije bitan izgled, nego me uvijek osvoji ponasanje, ali onda sam uvijek tako opasno predobra...

morcego
08.01.2011., 22:12
Moj trenutni partner misli da se ženama ne možeš sviđati ako nisi đubre prema njima i pritom previđa da svako naše zahlađenje odnosa nastupi nakon što bude kreten i da se mirimo kad je dobar. Ono što mi se kod njega sviđa nije činjenica da je đubre, nego činjenica da znam i za lijepu stranu. I rado bih da ove ružne uopće nema.

Bankina
09.01.2011., 01:46
Opasno je biti dobar ako zivis u snu da se dobro dobrim vraca jer jbg, ne vraca se, bar ne u pun k slucaja :zubo:

Glavni frajer kaže:
10.01.2011., 03:34

ma to su njihove fore. ko film neki. nemoj se ni obazirat na tak nekaj.

onjko_tm
10.01.2011., 10:03
Dugo sam se suzdržavao da finiširam jednu situaciju sa jednom malom, bez obzira što mi je bila simpatična, zbog situacije u kojoj je bila (sama bez društva u novom gradu, težak posao, solidna količina naivnosti itd.) Znači, nisam ju htjeo povrijedit ni na koji način jer meni je prvom poklonila svoje povjerenje, a ja nisam imao pojma šta bi sa njom, veza me nije zanimala tada.
Pa nisam poduzeo baš ništa. I naravno, postao prijatelj. Jbg. sad sam zaljubljen ko tinejđer, ali prelaska iz prijatelja u dečka nema.
Dali je opasno biti dobar? Možda ne opasno, ali frustrirajuće sigurno je.

reggie31
10.01.2011., 13:42
Znači, da rezimiramo, mala tebi pokloni povjerenje, ti se upapaniš veze, a sada si govoriš kako si bio dobar. Ne. Bio si papan jer nisi uzeo ono što ti se dalo. Zbilja je điberski ne prihvatiti povjerenje djevojke u situaciji u kojoj si je opisao. Svakako je bolje kalkulirati i kasnije si smišljati opravdanja i isprike. Posebno ako si možeš govoriti da si bio "dobar".

Not. :kava:

typhoid_mary
10.01.2011., 13:52
Dugo sam se suzdržavao da finiširam jednu situaciju sa jednom malom, bez obzira što mi je bila simpatična, zbog situacije u kojoj je bila (sama bez društva u novom gradu, težak posao, solidna količina naivnosti itd.) Znači, nisam ju htjeo povrijedit ni na koji način jer meni je prvom poklonila svoje povjerenje, a ja nisam imao pojma šta bi sa njom, veza me nije zanimala tada.
Pa nisam poduzeo baš ništa. I naravno, postao prijatelj. Jbg. sad sam zaljubljen ko tinejđer, ali prelaska iz prijatelja u dečka nema.

ovakvih slucajeva ima na bacanje, :kava: prosla baba sa kolacima stari, ko ti kriv
dok se ti smislis, pokrenes

onjko_tm
10.01.2011., 14:53
Znači, da rezimiramo, mala tebi pokloni povjerenje, ti se upapaniš veze, a sada si govoriš kako si bio dobar. Ne. Bio si papan jer nisi uzeo ono što ti se dalo. Zbilja je điberski ne prihvatiti povjerenje djevojke u situaciji u kojoj si je opisao. Svakako je bolje kalkulirati i kasnije si smišljati opravdanja i isprike. Posebno ako si možeš govoriti da si bio "dobar".

Not. :kava:

Bez veze. Zašto sam ja u tom trenutku morao biti zainteresiran za vezu? Da ne ispadnem papak?
Neki drugi razlog? Imaš li ti više žena odjednom jer se bojiš da ne ispadneš papak pa svaku simpatičnu ženu koju upoznaš pretvoriš u curu/partnera ?
Ako kažem da ju tada nisam htio iskoristit, a mogao sam, onda to znači točno to. Nemušte interpretacije nepotrebne.
Zaljubljenost ne dolazi po narudžbi, a ovaj puta je došla prekasno s obzirom na tok cijelog slučaja.

reggie31
10.01.2011., 15:07
I ja velim da je bez veze.

No, ti svakako najbolje znaš što je bilo i kako je bilo. Mi, internet people, možemo samo pretpostaviti što je i kako bilo na temelju tvojih postova.

Lord Byron
10.01.2011., 15:17
...ja nisam imao pojma šta bi sa njom, veza me nije zanimala tada.
(...)

Gdje je u ovoj tvojoj prispodobi barem zrno tvoje dobrote? Nisi ju poševio a nudila ti se? Wow. Nisi ju htio iskoristit? Zacijelo i zapola bi se nakon te ševe bacila s najviše kuće u svom selu, onda par puta bacila pod vlak i na kraju otišla u samostan kontemplirati.

Kako skrivaš anđeoska krila ljeti kad zatopli?

onjko_tm
10.01.2011., 16:00
Gdje je u ovoj tvojoj prispodobi barem zrno tvoje dobrote? Nisi ju poševio a nudila ti se? Wow. Nisi ju htio iskoristit? Zacijelo i zapola bi se nakon te ševe bacila s najviše kuće u svom selu, onda par puta bacila pod vlak i na kraju otišla u samostan kontemplirati.

Kako skrivaš anđeoska krila ljeti kad zatopli?

O čemm ti briješ frende?:confused:
I još važnije, zašto briješ uopće?

mentalny
10.01.2011., 16:03
ne volim loše cure ni loše momke, mislim da je dobrih cura malo u kojem god smislu, moga bi sada ep o tome ispisat al mi se ne da sad
za autora teme: meni se u iskustvu dogodilo da maksimum godinu dana razotkrijem osobu, al desi se to i ranije glumit se ne moze vjecno.

Lord Byron
10.01.2011., 16:05
O čemm ti briješ frende?:confused:

Pokušavaš pod svoju dobrotu prodati to što si poštedio mlađahnu curicu zlehude sudbine, što li? Mislim, "nisi ju htio iskoristiti", WTF? :rolleyes:

onjko_tm
10.01.2011., 16:17
Pokušavaš pod svoju dobrotu prodati to što si poštedio mlađahnu curicu zlehude sudbine, što li? Mislim, "nisi ju htio iskoristiti", WTF? :rolleyes:

Ne. To što sam ostao, uveo ju u društvo, nabavio neke osnovne stvari koje nije tada imala, trpio ljubomorne ispade moje tadašnje itd.
Umjesto da sam zadovoljio potrebe i nestao. Ili ju ostavio da se sama snalazi, i javljo se tu i tamo, tek da ostanem na radaru. I onda po potrebi, kalkulantski, dali zbog raspada veze, dali nejebice, dali iskrene zaljubljenosti uletio sa standardne pozicije za sve muškarce. A ne sa najšugavije moguće pozicije prijatelja.
Ništa opasno, niko nije umro, ali je frustrirajuće, a to ti i stoji gore.
Stoga, sjaši molim te.

Lord Byron
10.01.2011., 16:18
Ne. To što sam ostao, uveo ju u društvo, nabavio neke osnovne stvari koje nije tada imala, trpio ljubomorne ispade moje tadašnje itd.
Umjesto da sam zadovoljio potrebe i nestao...

O, novi moment. Bio si dobar zato što nisi zadovoljio potrebe i prevario tvoju tadašnju? Ti ćeš Boga gledati.

onjko_tm
10.01.2011., 16:36
O, novi moment. Bio si dobar zato što nisi zadovoljio potrebe i prevario tvoju tadašnju? Ti ćeš Boga gledati.

Majke mi, ti si bolestan. Iz kvotane rečenice, kako si uspio precizno rekonstruirat vremensku traku događaja? U kom su trenutku ispadi počeli? Kad sam počeo sa tadašnjom? Kolko sam se već družio sa malom?
Milan Tarot je goli k...c

typhoid_mary
10.01.2011., 17:19
Bez veze. Zašto sam ja u tom trenutku morao biti zainteresiran za vezu? Da ne ispadnem papak?
Neki drugi razlog? Imaš li ti više žena odjednom jer se bojiš da ne ispadneš papak pa svaku simpatičnu ženu koju upoznaš pretvoriš u curu/partnera ?
Ako kažem da ju tada nisam htio iskoristit, a mogao sam, onda to znači točno to. Nemušte interpretacije nepotrebne.
Zaljubljenost ne dolazi po narudžbi, a ovaj puta je došla prekasno s obzirom na tok cijelog slučaja.

to je lijepo od tebe , al to ne znaci da si dobra osoba po tome, samo nisi popustio nagonu, nista vise :mig:
u vecini slucajeva to zavrsava tako, odbijes osobu i onda nakon nekog vremena pocne ti herc udarat zbog te osobe.

lorde :rofl::rofl::rofl:

mentalny
10.01.2011., 17:21
po meni i jest dobar oni koji ne popusta nagonu ! :D

typhoid_mary
10.01.2011., 17:25
:kava: znaci ja sam po tvome majka tereza, nema osobe sa vise dobrote od mene :cerek:

:mig: spolnost i dobrota nemaju veze, sve stanje samokontole

mentalny
10.01.2011., 17:38
:kava: znaci ja sam po tvome majka tereza, nema osobe sa vise dobrote od mene :cerek:

:mig: spolnost i dobrota nemaju veze, sve stanje samokontole

ne znan kakva si ti !
meni imaju veze ..

osim toga: ne sagrijesi bludno! ;) i slicne stvari..

typhoid_mary
10.01.2011., 17:46
U budističkoj priči: Chu i Wu vraćali su se kući nakon tjedne meditacije u samostanu. Razgovarali su o tome kako se čovjek suočava s iskušenjima. Stigli su do obale rijeke. Ondje su zatekli lijepu ženu koja je željela prijeći rijeku. Chu ju je podignuo, prenio je na drugu obalu i nastavio dalje s prijateljem.

Wu je nakon nekog vremena rekao: “Razgovarali smo o iskušenju, a ti si uzeo tu ženu u naručje. To je bila prilika da grijeh uđe u tvoju dušu”.

Chu je odgovorio: “Dragi moj Wu, postupio sam prirodno. Prenio sam tu ženu preko rijeke i ostavio je na drugoj obali. Ali, ti je i dalje nosiš u mislima - i zbog toga si bliže grijehu”.

vidis razliku? :mig:

onjko_tm
10.01.2011., 19:35
to je lijepo od tebe , al to ne znaci da si dobra osoba po tome :
Što je najzanimljivije, nigdje nisam napisao da sebe smatram dobrom osobom. Dapače ...

Lord Byron
10.01.2011., 19:39
Što je najzanimljivije, nigdje nisam napisao da sebe smatram dobrom osobom. Dapače ...

Mda. A cijelu si priču s pošteđenom siroticom napisao kao primjer svoje groznosti.

onjko_tm
10.01.2011., 20:01
Mda. A cijelu si priču s pošteđenom siroticom napisao kao primjer svoje groznosti.

Lord Babun ponovo napada.
Ok stvarno, želiš da ti prepričam cijeli svoj život? Sve odluke, zle, dobre, naivne, blesave? Od kad pamtim pa na ovamo?
Smiri se, ovo je komadić moje tuge koji sam podjelio jer se odnosi na postavljeno pitanje. Jedan dobar čin ne čini od mene dobrog čovjeka, ali tebe očito strašno jebe u mozak.
Bude li teme "Isplati li se biti zao" imaću također pokoju pričicu.

Tammy_Fluuu
10.01.2011., 21:43
KAŽU "DOBRO SE DOBRIM NE VRAĆA ČESTO A KAMOLI ZLO" PA SAD !!!! DOBAR I MEK NE VALJA BIT AL NE ZNAM NI KOLIKO SE ZLOĆA ISPLATI BAŠ...TAKO DA ETO :D :D

crvek2
10.01.2011., 23:22
a ne sad bas zlo ko zlo...vise u stilu bahatost, bezobzirnost...nedostatak empatije i razumijevanja...

tabu82
11.01.2011., 09:39
Ima svakakvih ljudi koji dobro glume i ne moze se biti 100% siguran u necije namjere

Neki ne mogu biti sigurni u namjere vlastitih roditelja, tako da nitko ne može biti 100% siguran u namjere ljudi koje upoznaje u životu na random.

sto mislite, koliko se isplati biti dobar prema svim zenama (u mom slucaju) koje upoznate?

Definiraj "dobar". Uvijek se isplati biti dobar, kako prema vlastitom tako i prema suprotnom spolu. Treba razlikovati tretiranje nekog s poštovanjem i dobrim namjerama, od savijanja vlastitog karaktera i želja da bi se ugodilo nekome.

Triput....Ali opet je nisam dramatično promjenio. Promjenio sam samo to da prije nego što išta napravim razmislim da li ja to stvarno želim napravit, ili to radim zato što želim da me netko voli. Ako je odgovor prvo, onda napravim. Ako je odgovor drugo, onda ne napravim. Sustav poprilično funkcionira.

space_xd
11.01.2011., 11:33
Uvijek se isplati biti dobar, kako prema vlastitom tako i prema suprotnom spolu. Treba razlikovati tretiranje nekog s poštovanjem i dobrim namjerama, od savijanja vlastitog karaktera i želja da bi se ugodilo nekome.
definitivno to je kljuc uspjeha.
Najgore je za pojedinca kad njegova dobrota se preokrene u osjecaj izajnistva i ides se povoditi "kako ti meni tako ja tebi",zadrzati svoju dobrotu prema drugima je veliki izazov za nas pa cak i teret posto tesko padne kad osjetis da si samo ti taj koji je dobar.

najljepse kod upoznavanja je prevladavanje bontona i postovanja, sve sa ciljem da nesto ostvaris a kad to dobis onda vecinom nit nezna/zaboravi/nije mu vise prioritet cijeniti ono sto ima.

Dijaa
12.01.2011., 18:25
'isplati' /joj kako grozna riječ/ se biti dobar prema svima, ali ne podržavati iskorištavanje i da te netko vesla, to nikako... što, ne može se biti dobar i držati do sebe, imati svoje samopoštovanje? :mig:

VDCOTO
13.01.2011., 17:00
Opasno je biti dobar,ako nisi mudar.

space_xd
14.01.2011., 08:26
Opasno je biti dobar,ako nisi mudar.

mudro zboris ali,ali to skuzis tek na kraju jer ako si samo mudar tesko da ces doci i do toga da se iskazes u svojoj dobroti (jer vidis svoju mudrost u opasnosti :zubo:)

justiceforall92
14.01.2011., 16:20
ja mislim da nije dobro biti dobar.... jer je previse ljudio koji su da tako kazem smeca i koji ne cjeni nista oko sebe.... jedino kako mozes protiv toga je tako da ti znas kakav si i bude ponosan na sebe a druge ko jebe...imas par prijatelja/ica i obitelj prema kojima budes dobar ako to zavrijeduju.... nazalost danas ni prijateljima nesmojes vjerovat pa cak i u nekim slucajevima ni obitelji... jednostavno budi onakav kakav si i druzi se s ljudima koji su ti ok a druge ne jebi dva posto...