PDA

View Full Version : Android Navigacija- problemi, pitanja

stranice : [1] 2 3 4 5 6

assassin
05.01.2011., 17:06
Upute za instalaciju navigacije za Android. (http://forum.hr/showthread.php?p=30911224#post30911224)

Ovdje možete pisati probleme s instalacijom navigacije na vaš Android mobitel ili pitanja oko same navigacije.

Kod navođenja problema obavezno navedite sljedeće:

Koji mobitel imate?
Koju verziju Androida (ili imate neki custom ROM)? Settings> About phone> Android version
Koju aplikaciju (+ verzija) pokušavate instalirati?
Gdje je točno zapelo (što ste napravili, što ne možete...)?

Postovi u kojima nisu navedene sve ove informacije će se brisati bez upozorenja.

Ovdje (http://forum.hr/showthread.php?t=609824) imate temu u kojoj možete vidjeti/raspravljati o najboljim kartama, aplikacijama...

fawlty82
05.01.2011., 20:11
evo da probijem led.
kao prvo svaka čast hvala ghostu za folder. moje pitanje je a gdje se nalazi aplikacija za galaxy 3 (240x400) jer je ne mogu nigdje nać? pošto mi druge rezolucije neće raditi "Ako skinete krivu rezoluciju- prikaz će vam biti nepravilan (preko 3 ekrana ili se uopće neće vidjeti).", onda si baš i ne mogu pomoć. jedino ako ne vidim dobro, onda bi mi možda mogao pomoći okulist... :)

ghost
05.01.2011., 20:23
evo da probijem led.
kao prvo svaka čast hvala ghostu za folder. moje pitanje je a gdje se nalazi aplikacija za galaxy 3 (240x400) jer je ne mogu nigdje nać? pošto mi druge rezolucije neće raditi "Ako skinete krivu rezoluciju- prikaz će vam biti nepravilan (preko 3 ekrana ili se uopće neće vidjeti).", onda si baš i ne mogu pomoć. jedino ako ne vidim dobro, onda bi mi možda mogao pomoći okulist... :)

Ta je rezolucija malo nestandardna, probaj skinuti 240x320, istina neće biti preko cijelog ekrana, ali će raditi normalno.

grix
06.01.2011., 18:22
Imam HTC WildFire v. 2.2.1 i instalirao sam iGo navigaciju po uputama s linka koji ste stavili.Instalacija je uspješno izvršena, ali prilikom pokretanja navigacije javlja se poruka:

Please insert your SD card containing iGO content files...

Molim za pomoć da pokrenem navigaciju :D

Hvala unaprijed!

ghost
06.01.2011., 19:15
Imam HTC WildFire v. 2.2.1 i instalirao sam iGo navigaciju po uputama s linka koji ste stavili.Instalacija je uspješno izvršena, ali prilikom pokretanja navigacije javlja se poruka:

Please insert your SD card containing iGO content files...

Molim za pomoć da pokrenem navigaciju :D

Hvala unaprijed!

A reko sam ja da triba tutorial....

U ROOT-u kartice ti treba biti folder koji se zove iGO, dakle ova dva filea na slici kopiraš na mem. karticu mobitela, reinstaliraš aplikaciju i to je to
http://img413.imageshack.us/img413/560/38136232.png (http://img413.imageshack.us/i/38136232.png/)

backtothesleep
06.01.2011., 19:24

ma sigurno ce se naci dobra dusa koja ce napravit tutorial za igo:mig:

ghost
06.01.2011., 19:42
ma sigurno ce se naci dobra dusa koja ce napravit tutorial za igo:mig:

:D sutra ću se pozabavit s tim

backtothesleep
06.01.2011., 19:43
:D sutra ću se pozabavit s tim

e to... pa ti mi citas misli :p:lol:

grix
06.01.2011., 20:19
Odlično, sad sve radi.Hvala na pomoći :)

skorpy1981
06.01.2011., 20:31
skinio i isprobao motonav 480x800 i copilot.sve šljaka kako treba samo me jedna stvar zanima a ta je vezana za copilot.

dali karte iliti mape koje skinem preko moba idu direkt na sd ili u memoriju moba jer prilikom instalacije obje navigacije mi je gospodin mob:mig: rekao kako više nema mjesta pa me zanima ako bi instalirao cijelu istoćnu europu dali to ide odma na sd

ps.samu aplikaciju copilot sam prebacio na sd dok za motonav nemam ponuđeno prebacivanje

backtothesleep
06.01.2011., 22:07
skinio i isprobao motonav 480x800 i copilot.sve šljaka kako treba samo me jedna stvar zanima a ta je vezana za copilot.

dali karte iliti mape koje skinem preko moba idu direkt na sd ili u memoriju moba jer prilikom instalacije obje navigacije mi je gospodin mob:mig: rekao kako više nema mjesta pa me zanima ako bi instalirao cijelu istoćnu europu dali to ide odma na sd

ps.samu aplikaciju copilot sam prebacio na sd dok za motonav nemam ponuđeno prebacivanje

uglabnom, znaci sad vise ni nije bitno kad je na sd-u, ali inace NE, sve mape i fileove koje skida spremi na SD

girl_ss
07.01.2011., 14:37
instalirala sam copilot 8 live i nece da mi skine karte izravno iz programa pojavi se samo bijeli ekran.... zna li netko gdje ima karta za hrvatsku za skinuti za netu moze link na pm
hvala

backtothesleep
07.01.2011., 14:57
instalirala sam copilot 8 live i nece da mi skine karte izravno iz programa pojavi se samo bijeli ekran.... zna li netko gdje ima karta za hrvatsku za skinuti za netu moze link na pm
hvala

probaj ga ugasit, pa ponovno pokrenut, odi na "izbornik"->"get maps" nađi hrvatsku i pokusaj je ponovno skinut, ako nece onda uninstaliraj copilot, pa OBAVEZNO obrisi folder CoPilot na sd kartici (po zelji resetiraj mob) i pokusaj ga ponovno instalirat, pa bas ako neide ce netko uploadat kartu hrv na dropbox, ja danas necu stici, posto cu otici u bolji zivot plus spori mi je upload pa mogu sutra pokusat uploadat kad dođem k sebi :D

makar vec znas, ali pripazi na ovo:
- kad skidas mapu obavezno se mobom spoji na wi fi, i iskopcaj za svaki slucaj mob iz kompa, da ne bi ostala montirana sd kartica na usb-u, a ako ponovno instaliras copilot, obavezno ga opet iskopcaj iz kompa i ukljuci wifi prije prvog pokretanja aplikacije

ps: morao bi copilot radit, jerbo se do sad nitko nije javio sa slicnim problemima

assassin
07.01.2011., 15:44
girl_ss- pročitaj prvi post...

Koji mobitel imate?
Koju verziju Androida (ili imate neki custom ROM)? Settings> About phone> Android version

girl_ss
07.01.2011., 16:37
girl_ss- pročitaj prvi post...

samsung galaxy s, nadogradnja na foryo, instalirana navigacija copilot 8 live, problem: kada odem na "get map" pise izaberite mapu a ispod nema nista samo bijeli ekran... :ne zna:

probaj ga ugasit, pa ponovno pokrenut, odi na "izbornik"->"get maps" nađi hrvatsku i pokusaj je ponovno skinut, ako nece onda uninstaliraj copilot, pa OBAVEZNO obrisi folder CoPilot na sd kartici (po zelji resetiraj mob) i pokusaj ga ponovno instalirat, pa bas ako neide ce netko uploadat kartu hrv na dropbox, ja danas necu stici, posto cu otici u bolji zivot plus spori mi je upload pa mogu sutra pokusat uploadat kad dođem k sebi :D

makar vec znas, ali pripazi na ovo:
- kad skidas mapu obavezno se mobom spoji na wi fi, i iskopcaj za svaki slucaj mob iz kompa, da ne bi ostala montirana sd kartica na usb-u, a ako ponovno instaliras copilot, obavezno ga opet iskopcaj iz kompa i ukljuci wifi prije prvog pokretanja aplikacije

ps: morao bi copilot radit, jerbo se do sad nitko nije javio sa slicnim problemima

pokusala sam sve i obrisat pa ponovno instalirat ali nece ... bila bih jako zahvalna kada bi netko uploadao kartu za hr :s

ghost
07.01.2011., 19:03
A da probaš instalirati iGO ili Motonav? Stvarno mi nije jasno šta radiš krivo jer aplikacija radi normalno.

sparco
08.01.2011., 18:44
backtothesleep ja koristim ovu navigaciju što si ti postavio i mogu reći samo riječi hvale ponajprije za tebe, a onda i za navigaciju. samo me jedna sitnica zanima da li mogu promjenuti ono preračunavanje iz milja u kilometre naknadno, tj. poslije kompletne instalacije. nigdje u postavkama nisam našao, a na početku instalacije mi je to promaklo?

f) Set Units of Measure -> Metrički (nadam se da ne zelite milje i farade i kelvine i sta ja znam

KarloDelPontiac
08.01.2011., 19:10
backtothesleep ja koristim ovu navigaciju što si ti postavio i mogu reći samo riječi hvale ponajprije za tebe, a onda i za navigaciju. samo me jedna sitnica zanima da li mogu promjenuti ono preračunavanje iz milja u kilometre naknadno, tj. poslije kompletne instalacije. nigdje u postavkama nisam našao, a na početku instalacije mi je to promaklo?

f) Set Units of Measure -> Metrički (nadam se da ne zelite milje i farade i kelvine i sta ja znam

možeš

backtothesleep
08.01.2011., 19:11

Izbornik->Postavke->Units of measure Ikonica izgleda ko klavijatura, barem mene na klavijaturu podsjeca :top:

sparco
09.01.2011., 13:58
hvala na odgovoru, evo promijenjeno. bilo mi pred nosom cijelo vrijeme:rolleyes:

Cale80
10.01.2011., 11:52
Korisitim iGO navigaciju, postoji li mogučnost da mi govori ako ima zastoja u prometu ili sl.
Ako ne, imate neku navigaciju s preporukom?

Kosristim X8 android 2.1

Timbalandica
10.01.2011., 16:15
Pokušavam instalirati iGO na mob...instalirao mi je ali neće otvoriti. piše nešto za SD karticu. recite mi molim vas,da li prebacim cijeli folder s kompa u mob ili samo neki dio?
Imam SE x10, 2.1.

assassin
10.01.2011., 17:03
Cijeli Motonav folder prebaciš na memorijsku karticu.
Samo, pazi da je u rootu- da ne stavljaš recimo u D:(slovo kartice)\navigacija\Motonav, nego treba izgledati D:\Motonav.
Znači, samo kopiraj folder na karticu.

KarloDelPontiac
11.01.2011., 01:19
Korisitim iGO navigaciju, postoji li mogučnost da mi govori ako ima zastoja u prometu ili sl.
Ako ne, imate neku navigaciju s preporukom?

Kosristim X8 android 2.1

Cale, razmisli malo, bemu.... tvoja navigacija radi po unaprijed snimljenim kartama i podacima i koristi samo GPS satelite da može odrediti tvoj položaj i prikazati ga na karti... kako jadna može znat jel gužva na VelikoGoričkoj cesti?

Cale80
11.01.2011., 07:37
Cale, razmisli malo, bemu.... tvoja navigacija radi po unaprijed snimljenim kartama i podacima i koristi samo GPS satelite da može odrediti tvoj položaj i prikazati ga na karti... kako jadna može znat jel gužva na VelikoGoričkoj cesti?

Koliko sam upoznat, garmin ima tu opciju

backtothesleep
11.01.2011., 09:32
Koliko sam upoznat, garmin ima tu opciju

pa stavi onda garmin na mob:p
ja kolko sam upoznat, nema ni jedna aplikacija sa tmc-om tj. koja bi koristila rds od radio prijamnika za informacije o stanju prometa za android, al to te ne prijeci da proguglas, mozda mi je koja promakla jer iskreno nisam se ni pretrgao u googlanju za tim, pa ako sto nađeš bilo bi lijepo da to podijeliš s nama:mig:
copilot ima nekve pokusaje da skuplja te podatke preko neta, ,al se za to treba registrirati na copilotovom sajtu, i vjerojatno platiti, i jos je pitanje tj. nesto sam na brzinu proguglao i nisam nasao da bi to bilo za rvacku vec samo za njem, v britaniju i ostalo perspektivno trziste, ali ne i za nas:ne zna:

yoby
13.01.2011., 09:55
molim pomoč.Prvi puta sam na forumu pa ako nešto krivo radim oprostite.Eto problem je copilot na sony ericson x10 mini,ne mogu upisati slovima ulicu ili grad,na primjer za slovo c upisuje i a i b.Na automatski slova pa ne mogu naštelovati.

Gervasius74
14.01.2011., 18:49
Jel' se tko poigrao s Mobile Atlas Creator-om i npr. AndNAv-om ili nekom slicnom kombinacijom ?

Covjek si skine i "prozvace" karte s Google Maps i imas ih u mobitelu.

Skidanje i "zvakanje" traje i traje, za sire podrucje Zagreba nekih 6 sati ili tako nesto.

backtothesleep
14.01.2011., 23:09
molim pomoč.Prvi puta sam na forumu pa ako nešto krivo radim oprostite.Eto problem je copilot na sony ericson x10 mini,ne mogu upisati slovima ulicu ili grad,na primjer za slovo c upisuje i a i b.Na automatski slova pa ne mogu naštelovati.

problem je se-ova tipkovnica, nisam nasao nacin kako to ispraviti sa stock keyboardom, skini neki drugi tipa smart keyboard pro, i nece biti problema, bemti se!

Tulio
15.01.2011., 13:40
Evo ovako.

Imam SE Xperia X8, Android 2.1, CoPilot navigaciju.

I jedno pitanje. Da li u opcijama mobitela moram označiti kvačicu "koristi GPS" satelite? Jer mi u programu piše da nema GPS signala. A pitam zato jer kad označim tu kvačicu, onda mi piše da se podaci preko GPS-a naplaćuju??

backtothesleep
15.01.2011., 14:05
Evo ovako.

Imam SE Xperia X8, Android 2.1, CoPilot navigaciju.

I jedno pitanje. Da li u opcijama mobitela moram označiti kvačicu "koristi GPS" satelite? Jer mi u programu piše da nema GPS signala. A pitam zato jer kad označim tu kvačicu, onda mi piše da se podaci preko GPS-a naplaćuju??

ukljuci gps, bez obzira sto pise ne naplacuje se gps... ali nemoj ono koristi bežične mreže, to je onaj A-gps, a to se naplacuje...

speddtuch
16.01.2011., 09:58
Pozzz zasto mi na navigaciji CoPilot kad upisujem mj ili ulice neda da pisem normalno nego mi je ukljucen TX9 a u postavkama nije ukljuceno sve je normalno pisem sms poruke bez problema i dr po uredaju.Jedino na toj navigaciji hebe malo! Zakaj dal mi more neko reci!

Holje
16.01.2011., 14:56

U ROOT-u kartice ti treba biti folder koji se zove iGO, dakle ova dva filea na slici kopiraš na mem. karticu mobitela, reinstaliraš aplikaciju i to je to
http://img413.imageshack.us/img413/560/38136232.png (http://img413.imageshack.us/i/38136232.png/)

Nikako nemogu skuzit kako se sta mora zvat probo sam vec par puta i necemi nikako !! :mad:

assassin
16.01.2011., 16:22
Pročitaj prvi post :kava: Ali, pošto je i tebi ovo prvi post, neću brisati- ali sljedećima koji ne čitaju pravila brišem.

Treba izgledati ovako:
Uđeš u My Computer, Disk drive (to je SD kartica) i tamo trebaš imati folder iGO koji si skinuo (i ubacio folder dem u iGO\content).

Sad, gdje grješiš sam bog zna- pošto nisi naveo ama baš nikakve informacije.
Probao si 100 puta- što si probao?

IvachCRO
17.01.2011., 18:19
Imam Samsung Galaxy S, Firmware ver. 2.2.1., osnovna ver. I9000XXJPY, Kernel Ver. 2.6.32.9 root@SEP-51 =1, Broj ver. FROYO.XXJPY, (uključen lagfix)

Skinuo sam sa interneta aplikaciju ver. iGOMyWay_8.4.2.139242_JMX (800x480)za svoju rezoluciju 480x800 i file dem.zip.
Oboje sam odzipao, a dem stavio u folder content, kako je to "assassin" opisao.

Zatim sam taj cijeli folder prebacio na mobitel, otišao u ES File Explorer, pronašao taj prebačeni folder i u njemu pritisnuo na .apk instalaciju iGO. Kad je obavio instalaciju pokušao sam pokrenuti aplikaciju iGO (ikona) i tada mi izbaci ovu poruku: please insert your sd card containing igo content files, i neće dalje. :ne zna: Molim pomoć. Hvala

E riješio sam problem!!

ghost
17.01.2011., 19:00
Imam Samsung Galaxy S, Firmware ver. 2.2.1., osnovna ver. I9000XXJPY, Kernel Ver. 2.6.32.9 root@SEP-51 =1, Broj ver. FROYO.XXJPY, (uključen lagfix)

Skinuo sam sa interneta aplikaciju ver. iGOMyWay_8.4.2.139242_JMX (800x480)za svoju rezoluciju 480x800 i file dem.zip.
Oboje sam odzipao, a dem stavio u folder content, kako je to "assassin" opisao.

Zatim sam taj cijeli folder prebacio na mobitel, otišao u ES File Explorer, pronašao taj prebačeni folder i u njemu pritisnuo na .apk instalaciju iGO. Kad je obavio instalaciju pokušao sam pokrenuti aplikaciju iGO (ikona) i tada mi izbaci ovu poruku: please insert your sd card containing igo content files, i neće dalje. :ne zna: Molim pomoć. Hvala

Standardna greška, u Root-u ti trebaju biti ova gore na slici zaokružena 2 fajla

IvachCRO
17.01.2011., 19:42
Standardna greška, u Root-u ti trebaju biti ova gore na slici zaokružena 2 fajla

E napravio sam kako si mi predložio i radi. Sutra ću ga isprobati u vožnji.
Puno, puno hvala Ghost:D

miki333
18.01.2011., 12:24
Pozdrav!!! imam Mio navigaciju kupljenu prije 3 godine,..karta hr.mi je na njoj,a europe na kartici,..e mene sad zanima dali se karta sama instalira s vremenom oko promjena cesta (kružnih tokova,..) ili treba skinuti pa na novo instalirati!!uključio sam je nakon 1god i kao da mi se čini da su izmjenjene ceste -dodani kružni tokovi!!e sad me zanima dal je to fakat il samo meni u glavi? ako treba skinuti kartu gdje na kojoj stranici?kartica od navig.mi ide i u laptop al se karta neotvara-(nebitno)! Ako se sama obnavlja(ceste),--jel to samo karta koja je na navigaciji usađena ili također i ova koju imam na mem.kartici??nebi htio nekam otići na dalji put a meni ono krivo pokazuje!!!

ghost
18.01.2011., 18:05
Pozdrav!!! imam Mio navigaciju kupljenu prije 3 godine,..karta hr.mi je na njoj,a europe na kartici,..e mene sad zanima dali se karta sama instalira s vremenom oko promjena cesta (kružnih tokova,..) ili treba skinuti pa na novo instalirati!!uključio sam je nakon 1god i kao da mi se čini da su izmjenjene ceste -dodani kružni tokovi!!e sad me zanima dal je to fakat il samo meni u glavi? ako treba skinuti kartu gdje na kojoj stranici?kartica od navig.mi ide i u laptop al se karta neotvara-(nebitno)! Ako se sama obnavlja(ceste),--jel to samo karta koja je na navigaciji usađena ili također i ova koju imam na mem.kartici??nebi htio nekam otići na dalji put a meni ono krivo pokazuje!!!

Ovo je tema o navigaciji za Android uređaje, mobitele većinom. Ti imaš samostalnu navigaciju, sa nekakvim MIO softwerom i njihovim kartama (Mireo). Koji MIO uređaj imaš to je isto bitno.....

Eppur si muove
20.01.2011., 12:44
Jel postoji verzija garmina za android?
I još jedno pitanjce jel na ove navigacijske sustave u androidu moguće instalirati adriatopo i adriaroute karte?!

backtothesleep
20.01.2011., 12:49
Jel postoji verzija garmina za android?
I još jedno pitanjce jel na ove navigacijske sustave u androidu moguće instalirati adriatopo i adriaroute karte?!

garmin- koliko sam ja upucen -NE
adriatopo, nisam siguran
adriaroute- ako se ne varam adriaroute radi firma pod imanom "Navigo", a navigo karta ima za IGo, ali je losija od navteq-a (barem sto se HR tice)

R1982
20.01.2011., 15:46
Ne još, ali bit će :top:

ghost
20.01.2011., 17:36
adriatopo, nisam siguran
adriaroute- ako se ne varam adriaroute radi firma pod imanom "Navigo", a navigo karta ima za IGo, ali je losija od navteq-a (barem sto se HR tice)

Ne slažem se, da je Navigo lošiji od Navteq-a, razlike su stvarno minimalne, ali zato Navteq ne radi s ostalim kartama, a to je velika mana jer su im karte za BiH, Srbiju i dobar dio balkana jako loše, da ne kažem nikakve.

I da odmah odgovorim na pitanje iz PM-a, Copilot također koristi Navteq karte koje su dobre za HR i zapadnu EU (za BiH i Srbiju pokrivenost nikakva, tko ne vjeruje nek proba), ali instalira dodatne POI (koje su meni bile katastrofa, prikazuje mi toče, tj tvrtke koje i po 10 godina ne postoje, bankomat mi je prikazao 100m dalje od stvarne pozicije....) i to stvarno iritira, bolje da informacija ne postoji nego da je kriva....

VashTheStampedo
20.01.2011., 18:56
Mobitel: SGS
ROM: darky's v8.0

Ja ovo stvarno ne kuzim, skinuo sam iG0 800x480 i dem.zip.... Prikopcam mob na komp, kopiram da bude kao sa slike.... znaci .apk je izvan folder iGO(koji sam preimenova od onog punog naziva koji se dobije kad se odzipa). Instalira aplikaciju, kad je pokrene kaze da ne moze naci licence..... help plz

ghost
20.01.2011., 19:05
Mobitel: SGS
ROM: darky's v8.0

Ja ovo stvarno ne kuzim, skinuo sam iG0 800x480 i dem.zip.... Prikopcam mob na komp, kopiram da bude kao sa slike.... znaci .apk je izvan folder iGO(koji sam preimenova od onog punog naziva koji se dobije kad se odzipa). Instalira aplikaciju, kad je pokrene kaze da ne moze naci licence..... help plz

Pa jel ti licence u iGO folderu? Navigacije u svim rezolucijama su isprobane i rade, probaj instalirati Motonav, ista ti je rezolucija kao i iGO

backtothesleep
20.01.2011., 19:26
@ghost

vec smo raspravljali oko toga, ali iz mojeg iskustva je navigo ocajna sto se manjih mijesta u hr tice, kolko je ti zagovaras tolko je ja pljujem.....
znam da niti jedna nije savrsena (osim mozda mireove :p), ali opet navigo me razocarao...

VashTheStampedo
20.01.2011., 19:29
evo skuzio sam... prvi put kad sam bio instalirao folder mi nije bio preimenovan u igo pa sam napravio uninstall aplikacije, a samim time je izbrisao sve kaj sam kopirao... sad sam nanovo i sve 5... :top:

dali se to samo meni cini ili je iGO spor za poludit....

ghost
20.01.2011., 20:25
evo skuzio sam... prvi put kad sam bio instalirao folder mi nije bio preimenovan u igo pa sam napravio uninstall aplikacije, a samim time je izbrisao sve kaj sam kopirao... sad sam nanovo i sve 5... :top:

dali se to samo meni cini ili je iGO spor za poludit....

Šta mu treba dosta vremena da nađe satelit ili?

@ backtothesleep odabir karte je subjektivan, ti i ja živimo u različitim krajevima Hrvatske, cca 500km razlike, s tim da sam ja 60ak km od granice, i meni je na tom području Navigo puno bolji, što se tiče ostatka Hrvatske ja nisam imao problema s kartom (što opet ne znači da ih nema). Ali zato nemoj pljuvati i reći da je smeće, poštuj tuđi izbor. Lijepo sam stavio sve NQ karte u poseban folder i stavio na 4shared, pa kome šta bolje paše.

VashTheStampedo
20.01.2011., 20:28
satelit nađe relativno brzo ali kroz izbornike kad se ide dosta steka nije fluidan....

ghost
20.01.2011., 20:42
satelit nađe relativno brzo ali kroz izbornike kad se ide dosta steka nije fluidan....

Hmmm, da nije do Custom rom-a ili ti možda RAMa fali slobodnog... :ne zna:

backtothesleep
20.01.2011., 20:47
[QUOTE=ghost;31231643@ backtothesleep odabir karte je subjektivan,...[/QUOTE] oke, perdono, al bas to, to je subjektivno, nisam ni rekao da navigo ne valja, neg ono moj dojam, al fakat nek svatko isproba sto mu pase:top:

al mi jos nije jasno ni kod tih navteqovih karata zasto nisu iste na copilotu i na igu.. al oke, nije da koristim navigaciju cim sjednem u auto...

a tebi sto steka, i ja sam taj problem imao na x8, steka samo kad prckas po meniu i namjestavas, al u voznji je ok...

tom13
21.01.2011., 16:16
Upute za instalaciju navigacije za Android. (http://forum.hr/showthread.php?p=30911224#post30911224)

Ovjde možete pisati probleme s instalacijom navigacije na vaš Android mobitel ili pitanja oko same navigacije.

Koji mobitel imate?

Postovi u kojima nisu navedene sve ove informacije će se brisati bez upozorenja.

Ovak, imam xperiu x8
2.1 verzija anadroida
koristim vaš CoPilot live

Problem je jedino u tome što kad želim upisati odredište dešava se slijedeće: npr. hoću u Bjelovar.
Upisujem Bjelovar a dešava se Bbjbjebjelbjelobjelovbjelovabjelovar
kako to riješiti!?
HVALA!!

t.d.
21.01.2011., 16:22
počni pisati običnu sms poruku , kada ti bude bijeli ekran tamo gdje pišeš drži prst 2-3 sekunde, ulaziš u postavke pisanja....odabeti metoda unosa a zatim izaberi "tipkovnica sustava android"...sve zatvori, uključi copilot i nemaš problema sa pisanjem odredišta

tako je kod x 10...nadam se i kod tvoje

tom13
21.01.2011., 16:33
tako je kod x 10...nadam se i kod tvoje

U metodi unosa od ponuđenog imam samo "Zadani unos" i to je označeno onom zalenom točkom.:(

backtothesleep
21.01.2011., 16:37
U metodi unosa od ponuđenog imam samo "Zadani unos" i to je označeno onom zalenom točkom.:(

skini s marketa ili od nekud neku drugu tipkovnicu, tipa "ultra keyboard" ili "smart keyboard pro" ili neku trecu, i kad ju instaliras aktiviraj ju kako je "tede" rekao

to nesto kopilota muci na SE stock keyboardu

tom13
21.01.2011., 16:38
skini s marketa ili od nekud neku drugu tipkovnicu, tipa "ultra keyboard" ili "smart keyboard pro" ili neku trecu, i kad ju instaliras aktiviraj ju kako je "tede" rekao

Pokušaj sa "Better Keyboard 8" nije uspio. Idem dalje

tom13
21.01.2011., 19:54

Evo uspio sam riješit problem sa hrvatskom tipkovnicom. ta mi je malo smanjila polja sa slovima jer ima sva hr. slova(ć,č,đ,š,ž)!
Ako ne riješin sa nekom drugom posužit će i ova!
HVALA!!!!!!!!!:s

The Fish
23.01.2011., 11:26
HTC Wildfire
Froyo (2.2)
iGO

Dobar dan ...

Dobio sam upute na pm od ghosta, tnx :)
sve napravio po uputama ...
Kad spojim mob na kantu, odaberem da mi ga prikaže kao disk drive, NE vidi se koji je dio SD kartica, a koji nije, da skratim priču izgleda ovak:

http://img11.imageshack.us/img11/1852/wild1ho.jpg

kamo prebaciti kaj od onog kaj sam skinul, unrar-al itd, to jest, di je tu root SD kartice?

Baj d vej, ono kaj sam otpakiral izgleda ovak, nakon ubacivanja onog dem foldera:

http://img84.imageshack.us/img84/3653/wild2j.jpg

Tnx :)

loser_bolan
23.01.2011., 11:36
Samo prebacis tu na internu SD i to je to.
Probaj, nece se nista pokvarit :)

assassin
23.01.2011., 11:46
Root SD kartice ti je ono što se prvo otvori kad stisneš na memorijsku karticu ("Removable disk J:", kod tebe).
A, ovi folderi.
Prebaciš 5. po redu (odozgo prema dolje) folder koji se zove iGO.

The Fish
23.01.2011., 12:16
Root SD kartice ti je ono što se prvo otvori kad stisneš na memorijsku karticu ("Removable disk J:", kod tebe).
A, ovi folderi.
Prebaciš 5. po redu (odozgo prema dolje) folder koji se zove iGO.

Napokon je krenula instalacija ...
Nakon instalacije pojavilo mi se ovo:

http://img408.imageshack.us/img408/7518/wild3q.jpg

Ne mogu smanjiti sliku na ekranu ... očito promašena rezolucija ...
Ili ?
Help pliz :D

ghost
23.01.2011., 15:41
Da promašena je rezolucija, tebi ide 240 x 320

havaic
23.01.2011., 19:49
Instaliran Copilot 8.2.0.368, dodane mape, sve radi osim zvuka...
Help bilo tko?

R1982
23.01.2011., 20:49
Jesi probao pojačati zvuk preko tipki na mobu?

The Fish
23.01.2011., 22:07
Da promašena je rezolucija, tebi ide 240 x 320

Kao što se vidi u mom predzadnjem postu, skinuo sam i instalirao 320 * 240. :rolleyes:

ghost
23.01.2011., 23:10
Kao što se vidi u mom predzadnjem postu, skinuo sam i instalirao 320 * 240. :rolleyes:

Nešto nije uredu onda :misli: jel ima još neko s Wildfireom da je imao problema?

taraa24
24.01.2011., 06:42
http://img408.imageshack.us/img408/7863/p1211983.jpg (http://img408.imageshack.us/i/p1211983.jpg/)

http://img10.imageshack.us/img10/535/p1211982.jpg (http://img10.imageshack.us/i/p1211982.jpg/)

evo meni radi odlicno,rezolucija 320*240...@the fish,vidi da slucajno nisi s kursorom skinuo krivi link,posto su jedan ispod drugog,ako si skidao s linka koji je ghost dao...

The Fish
24.01.2011., 11:39
evo meni radi odlicno,rezolucija 320*240...@the fish,vidi da slucajno nisi s kursorom skinuo krivi link,posto su jedan ispod drugog,ako si skidao s linka koji je ghost dao...

Nisam ,ovo mi je na kanti (kad već nitko ne želi pogledat stranicu prije):

taraa24
24.01.2011., 11:58
Nisam ,ovo mi je na kanti (kad već nitko ne želi pogledat stranicu prije):

poslao sam ti PM...

zeljko211
24.01.2011., 12:47
Evo nasao tutorijal o android navigaciji CoPilot. .Ubacio sam je i sve je uredu ali ,bas sam danas isprobavao i namjerno skrenuo u drugu ulicu ali me navigacija nije upozorila da idem u krivom smjeru pa vas molio posto ja neznam nista u te opcije ako moze netko da mi pomogne jer vjerovatno nesto jos treba nastimati imao sam igo i on mi kada skrenem krivo radi rekalkulaciju rute dok ovdje nema nista iako kada sam se vratio na pravi put govori kuda da skrenem ali tek na skretanju a neupozorava me recimo kao igo da vec kod 900 metara trebam skretati,pa na 300 i 100 i skretanje i jos me interesira dali ima antiradar.Zanima me zasto kod mene kada hocu nekakvu aplikaciju skinuti uvjek pise ponestaje prostora i nemgu nista instalirati ali vec imam na memori kartici ubacenu navigaciju CoPilot ,astro file menager memori kartica mi je 4gb ali sto bih trebao izbaciti da mogu skidati i instalirati aplikacije,mislim kako da napravim mjesta jer se nerazumijem u te androide a tek sam ga dobio t-mobile puls ili sam ja prestar da to sve pokopcam ,pa ako imas nekakav savjet da me uputis sto da radim ili na njemu nije moguce dodavati aplikacije posto je on natrpan sa svojima. unaprijed hvala.Mislim da sam na krivo mjesto postavio moje izvinjenje.

loser_bolan
24.01.2011., 13:16
Za napravit mjesta na mobu preporucam Apps2SD .
Ako imas Froyo mozes to i rucno odradit ali ovako ide malo brze.
Sa menu tipkom odes u aplikacije i tamo jednu po jednu klikas i koja moze sibnes na SD.

CoPilot ima upozorenje od radara ali mislim da se mora posebno skinuti.

ghost
24.01.2011., 14:13
Za napravit mjesta na mobu preporucam Apps2SD .
Ako imas Froyo mozes to i rucno odradit ali ovako ide malo brze.
Sa menu tipkom odes u aplikacije i tamo jednu po jednu klikas i koja moze sibnes na SD.

CoPilot ima upozorenje od radara ali mislim da se mora posebno skinuti.

Ima i iGO, ubacio sam SpeedCam file. a za Apps2SD je potrebno ROOT-ati mob.

zeljko211
24.01.2011., 14:18
Ima i iGO, ubacio sam SpeedCam file. a za Apps2SD je potrebno ROOT-ati mob.

Ako je netko voljan dami to napravi preko teamwivera ako se to tako moze.

sparco
24.01.2011., 15:19
da li ima netko problema sa navigacijom copilot zadnjih par dana, naime ne može mi nikako odrediti trenutnu lokaciju?

zeljko211
24.01.2011., 15:28
da li ima netko problema sa navigacijom copilot zadnjih par dana, naime ne može mi nikako odrediti trenutnu lokaciju?
Imam ja odredi mi lokaciju 300m od kuce.

sparco
24.01.2011., 15:38
tebi makar nešto odredi, meni ništa. pustim da traži par minuta, pa nekad čak pustim i više od deset minuta ali ništa. ne znam do čega bi mogao biti problem, možda nešto sa gps signalom:confused:

tom13
24.01.2011., 17:01
xperia x8
2.1 verzija anadroida
koristim vaš CoPilot live

Sve radi super! Točna,precizna navigacija!
Do sada sam imao micro SD od 2 GB pa nisam mogao skinut onu veliku kartu od 1,9 GB, Sad imam od 4GB i opet mi govori kako nema dovoljno mjesta a moralo bi biti!
Što napravit?
HVALA!!!!
Možda jer nisam maknuo staru kartu!?!
Idem pokušati tako!

NE! Niti tako ne! "Insufficient memory for the requested map download." -- Ovo mi se ispiše!

tom13
24.01.2011., 18:01
Mozda ti hoce snimit na internu SD?
Koliko na njoj imas mjesta?

Moze li se to cudo ikako prebaciti na /external_sd ?

Nema interne sd!:rolleyes: Interne memorije ima jako malo. Niti ne znam koliko je još mjesta ostalo ali kad sam skidao manji dio europe kartu je stavio na micro sd od 2GB.

t.d.
24.01.2011., 19:20
Kod mene Copilot na X10 savršeno radi, odmah nađe poziciju , a kod skretanja u drugu ulicu odmah preračunava i daje novu rutu.......

ghost
24.01.2011., 19:37
@ tom idi na Settings->SD & phone storage i napiši koliko ti je slobodno (Internal phone storage)

tom13
24.01.2011., 19:42
internu karticu? :facepalm:

Mobiteli imaju internu memoriju, (koja se definira kao RAM i ROM u žargonu disk,memorija....) i vanjsku memoriju (SD kartica ili neka druga)

@ tom idi na Settings->SD & phone storage i napiši koliko ti je slobodno (Internal phone storage)

HM, da , tu je samo 75,18MB
Ima dosta sistemskih aplikacija koje bih maknuo da si napravim mjesta ali sistem to ne dozvoljava.

ghost
24.01.2011., 19:48
HM, da , tu je samo 75,18MB

Nije to samo, to je dosta, :misli: a da probaš pobrisati sve s kartice (nepotrebno) deinstalirati Copilot, i onda instalirati ponovno, ili jednostavno skini iGO....

tom13
24.01.2011., 19:57
Nije to samo, to je dosta, :misli: a da probaš pobrisati sve s kartice (nepotrebno) deinstalirati Copilot, i onda instalirati ponovno, ili jednostavno skini iGO....

Je dosta,ali mislio dam da te zanima koliko ima i dali bi ta velika karta stala na internu (SD karticu) memoriu.

Ok, probat ću još i to, ali ako ne uspije ipak bih si osavio copilot.
Fora mi je i ok je. Zadovoljan sam s njom. ( osim ovog problemčića):top:

E Ipak skidam IGO.:mig:Možda me kupi nečim:cerek:

ghost
24.01.2011., 20:50
Jedna obavijest: trenutno se upload-aju karte cijele Europe (i TA i NQ), valjda će biti online do ujutro.

sparco
24.01.2011., 21:01
Kod mene Copilot na X10 savršeno radi, odmah nađe poziciju , a kod skretanja u drugu ulicu odmah preračunava i daje novu rutu.......

je li se ovo gore može kako naštimati u postavkama? kod mene ne preračunava...

backtothesleep
24.01.2011., 21:04
evo jos jedna zanjimvljiva navigacija od sygica - AURA (http://aura.sygic.com/index.html), ima na applanetu, pa ko voli nek izvoli

sto se tice karata, isto kao i kod copilota, skinu se preko wirelessa, na brzinu sam provjerio, izgleda da je karta hrvatske ista kao i navteq-ova za igo, al nisam 100posto siguran...

ghost
24.01.2011., 22:07
evo jos jedna zanjimvljiva navigacija od sygica - AURA (http://aura.sygic.com/index.html), ima na applanetu, pa ko voli nek izvoli

sto se tice karata, isto kao i kod copilota, skinu se preko wirelessa, na brzinu sam provjerio, izgleda da je karta hrvatske ista kao i navteq-ova za igo, al nisam 100posto siguran...

Jel ima Sygic hrvatski VOICE?

backtothesleep
24.01.2011., 22:23
Jel ima Sygic hrvatski VOICE?

jok, nema, ima hrvatski jezik u izborniku ali nema hrvatsko glasovno navođenje bar nije bio ponuđeno za skinuti kod instalacije, najbliži sa exyu je slovenski (ne slovački već slovenščina da nebi bilo zabune), a dal se moze hrvatski nekako naknadno ubaciti neznam:ne zna:, al odustao sam od danjeg procavanja jer mi karta hrvatske nije odgovarala...

ghost
24.01.2011., 22:58
jok, nema, ima hrvatski jezik u izborniku ali nema hrvatsko glasovno navođenje bar nije bio ponuđeno za skinuti kod instalacije, najbliži sa exyu je slovenski (ne slovački već slovenščina da nebi bilo zabune), a dal se moze hrvatski nekako naknadno ubaciti neznam:ne zna:, al odustao sam od danjeg procavanja jer mi karta hrvatske nije odgovarala...

Pogledao malo okolo i Sygic Aura definitivno nije vrijedna spomena, na 2.2 se ruši, karte su TA, instalacija je kompliciranija nego iGO, sučelje mi se isto ne sviđa, ali ipak sam uspio naći tetu da priča hrvatski....

loser_bolan
24.01.2011., 23:05
Meni se na 2.2 nije jos nikad srusila. A sad, koliko je komplicirano kliknuti na .apk mora svako za sebe prosuditi.

Sent from my GT-I9000 using Tapatalk

assassin
25.01.2011., 07:23
Pobrisan spam (i iz postova) pa bih molio da malo pripazite što pišete ubuduće ;)

tom13
25.01.2011., 07:45
Pobrisan spam (i iz postova) pa bih molio da malo pripazite što pišete ubuduće ;)

Ok!:top:
Znam da sam pretjerao!
Isprobao sam IGO, dobro radi ali mi gles nije po volji. (ono kad izgovara brojke, npr. za 300 metara kaže 3 100 metara)
Ipak se vraćam na copilot.:):top:

Je dosta,ali mislio dam da te zanima koliko ima i dali bi ta velika karta stala na internu (SD karticu) memoriu.

Ok, probat ću još i to, ali ako ne uspije ipak bih si osavio copilot.
Fora mi je i ok je. Zadovoljan sam s njom. ( osim ovog problemčića):top:

E Ipak skidam IGO.:mig:Možda me kupi nečim:cerek:

Hej! Rijesio ja svoj problem! Sa torenta skinuo cijelu eu i na sd-u malu eu zamjenio sa velikom. Sve super!!!!:top:
P.S. Igo mi se nije svidio samo zbog glasa. Inace je dobra navigacija.

ghost
25.01.2011., 11:34
Hej! Rijesio ja svoj problem! Sa torenta skinuo cijelu eu i na sd-u malu eu zamjenio sa velikom. Sve super!!!!:top:
P.S. Igo mi se nije svidio samo zbog glasa. Inace je dobra navigacija.

Bi li mogao meni (ili nekom drugom od nas 3ojice) poslati link i eventualno upute sa screenshotom da stavimo "veliku EU" na 4shared

backtothesleep
25.01.2011., 11:57
Bi li mogao meni (ili nekom drugom od nas 3ojice) poslati link i eventualno upute sa screenshotom da stavimo "veliku EU" na 4shared

to sam mu ja dao link od torrenta sa kompletnim kopilotom... evo ti torrent na pm... a tutorial je da se obrise stari "eu" folder u "copilot" folderu na sd-u i stavi ovaj novi koji je u torrentu... imas na pm torrent pa ako imas volje stavi na 4 shared:s:top:

edit: ne cijeli eu folder vec samo europe iz eu foldera znaci sdcard\copilot\EU\EUROPE jedino nisam siguran za ovaj "pic" folder mislim da su to poi, pa nek i to bude....

tom13
25.01.2011., 12:29
to sam mu ja dao link od torrenta sa kompletnim kopilotom... evo ti torrent na pm... a tutorial je da se obrise stari "eu" folder u "copilot" folderu na sd-u i stavi ovaj novi koji je u torrentu... imas na pm torrent pa ako imas volje stavi na 4 shared:s:top:

edit: ne cijeli eu folder vec samo europe iz eu foldera znaci sdcard\copilot\EU\EUROPE jedino nisam siguran za ovaj "pic" folder mislim da su to poi, pa nek i to bude....

JESI I ZAHVALAN SAM!!!! backtothesleep :frajer:

EDIT:

Tako sam napravio da, i "pic" sam prebacio.
JOŠ JEDNOM HVALA!!!!!

Sad mi je još cilj nakako zeznut sistem i makut nepotrebne aplikacije kao što su: wisepilot,googlova navigacija, ...:rolleyes:

ghost
25.01.2011., 13:55
Sad je gotovo, ide cijeli EU folder :kava:
I mislim da će to biti zadnje na 4shared-u jer nema više prostora

IvachCRO
25.01.2011., 18:26
E bok, neki dan sam instalirao iGO a sada i CoPilot na svoj Samsung Galaxy S i mogu reći da su oba dobra. Imam problem kad krenem na vožnju i on mi radi nekih pet minuta a onda izgubi GPS vezu sa satelitima. Onda ga moram ponovo uključini da traži gps vezu. Jel imao tko takve probleme. :ne zna:

loser_bolan
25.01.2011., 18:43
E bok, neki dan sam instalirao iGO a sada i CoPilot na svoj Samsung Galaxy S i mogu reći da su oba dobra. Imam problem kad krenem na vožnju i on mi radi nekih pet minuta a onda izgubi GPS vezu sa satelitima. Onda ga moram ponovo uključini da traži gps vezu. Jel imao tko takve probleme. :ne zna:

Galaxy S ima gadne probleme sa GPS signalom.
Proguglaj malo i naci ces milion tema o tome.

Ja koristim za bolji GPS signal Tracker Booster i onaj FasterFix koji dolazi sa Darky 9.

Pomaze, ali nije to to :(
No, ja imam Becker z215 za ozbiljno navigiranje :zubo:
Ovo cudo na mobitelu je cisto igracka. Ne zato sto je softver los nego Galaxy ima smece od GPS-a.

IvachCRO
25.01.2011., 18:57
Galaxy S ima gadne probleme sa GPS signalom.
Proguglaj malo i naci ces milion tema o tome.

Ja koristim za bolji GPS signal Tracker Booster i onaj FasterFix koji dolazi sa Darky 9.

Pomaze, ali nije to to :(
No, ja imam Becker z215 za ozbiljno navigiranje :zubo:
Ovo cudo na mobitelu je cisto igracka. Ne zato sto je softver los nego Galaxy ima smece od GPS-a.

Ok, ja sam mislio da možda negdje u opcijama treba nešto podesiti.
I ja imam pravi GPS uređaj "Navigon" al ovo sam probao ako mi nekad zatreba.
Ako netko ima iskustva nek se javi. pozz

ghost
25.01.2011., 20:35

Nažalost postoji jedan file od 1,3GB i on nemože proći jer 4shared dopušta fajlove samo do 200MB, tako da ništa od mapa, bar za sad, skidajte s torrenta...

TA i NQ karte europe za iGO/Motonav su stavljene

backtothesleep
25.01.2011., 21:29
Nažalost postoji jedan file od 1,3GB i on nemože proći jer 4shared dopušta fajlove samo do 200MB, tako da ništa od mapa, bar za sad, skidajte s torrenta...

TA i NQ karte europe za iGO/Motonav su stavljene

a jedino da raras/zipas europe folder u djelove od 200mb (199 da ne zeza) ono tipa europe.part1.rar ...part2.rar.... nije da meni treba da ne bi bilo.... al ono prijedlog..

backtothesleep
26.01.2011., 11:32
evo vidim da na applanetu ima za skinut novi copilot live 8.2.0.406, procitam komentare i vele ljudi da ne radi, treba serial, al ajde skinem ga pokusao sam par trikova, ali bezuspjesno... NE FUNKCIONIRA...
Zbog toga preporucam da ga NE skidate i da se do danjega drzite 8.2.0.368, osim ako nekome lezi crackanje, pa ga uspije zaje**t

ghost
26.01.2011., 12:11
a jedino da raras/zipas europe folder u djelove od 200mb (199 da ne zeza) ono tipa europe.part1.rar ...part2.rar.... nije da meni treba da ne bi bilo.... al ono prijedlog..

Ako ti se da napravi to i upload-aj, ja nemam zivaca....

backtothesleep
26.01.2011., 12:25
Ako ti se da napravi to i upload-aj, ja nemam zivaca....

ma upload doma mi je jako los, tak da bude to tesko islo, ma uostalom, ako bas netko zapne za tim ima link od torrenta, cemu dodatno za*ebavanje....:top:

zkatale2
27.01.2011., 10:25
samsung galaxy 5
2.1
iGO
imam veliki problem sa GPS-om nikako da mi pronade lokaciju.. Sve sam dobro instalirao,kad ga ukljucim trazi signal i trazi,.....:kava: ostavio sam ga i vise od 10min i opet nista..ukljucena i podrska interneta i wi-fi i sve kaj postoji..i opet nista...problem sa hardverom,ili? ima ko kakvu ideju?:confused:

loser_bolan
27.01.2011., 10:44
Probaj Tracker Booster app. Meni je na Galaxy S poboljsao GPS fix. Gratis je.

Sent from my GT-I9000 using Tapatalk

zkatale2
27.01.2011., 10:54
rjesio sam

down vote
Well I also have problems GPS lock issue on my Galaxy 5 i5500, hope this can fix your phone. I got tips to fix this issue. Remember to write down the default setting before change the GPS setting below, in case you want to go back.

Make sure GPS has been activated.
Press *#*#1472365#*#*. This will bring to GPS setting.
Settings -> Parameter Settings -> Address -> Server Type: 1x MPC
Settings -> Parameter Settings -> Position mode: option3
Settings -> Fix Request Settings -> Session Operation: Standalone
Settings -> Fix Request Settings -> Server Option: Local
gpsOne XTRA -> Xtra Enable: Enable

dadoumag
28.01.2011., 12:14
Molim Vas može pomoć imam Samsung GT-I5500 kada uđem u navigaciju napiše mi RUTA NIJE PRONAĐENA (navigacija do odredišta nije dostupna).
HVALA

ghost
29.01.2011., 18:52
Molim Vas može pomoć imam Samsung GT-I5500 kada uđem u navigaciju napiše mi RUTA NIJE PRONAĐENA (navigacija do odredišta nije dostupna).
HVALA

Prvo navedi o kojoj se navigaciji radi

dnk
01.02.2011., 09:36
Pozdrav

pokušavam instalirati copilota na wildfire, i to radim već 2 sata i više nemam ideja šta je krivo...

ovak, skinula sam na komp, sve po uputama, spojila mobitel i komp, prebacila fail 'copilot' na sd u root, odspojila se...

sa file managerom našla i instalrala copilot i kad ga hoću pokrenuti piše invalid library 'copilot code cannot be loaded by the system' :ne zna: zašto?

Imam wildfire update na 2.1 verziju

EDIT: Ja sam na kompu napravila novi folder i nazvala ga copilot i u njega skinula sa navigaciju i kao takvu, komplet sa folderom copy na sd...ne znam jel sam tu negdje fulala...

backtothesleep
01.02.2011., 09:50
Pozdrav

pokušavam instalirati copilota na wildfire, i to radim već 2 sata i više nemam ideja šta je krivo...

ovak, skinula sam na komp, sve po uputama, spojila mobitel i komp, prebacila fail 'copilot' na sd u root, odspojila se...

sa file managerom našla i instalrala copilot i kad ga hoću pokrenuti piše invalid library 'copilot code cannot be loaded by the system' :ne zna: zašto?

Imam wildfire update na 2.1 verziju

cudno, probaj ga uninstalirat pa ponovno instalirat, da ti nije kartica bila montirana na komp dok si instalirala aplikaciju, tj. kad ju pokrenes, i na kraju koju verziju kopilota pokusavas instalirati?

dnk
01.02.2011., 10:42
cudno, probaj ga uninstalirat pa ponovno instalirat, da ti nije kartica bila montirana na komp dok si instalirala aplikaciju, tj. kad ju pokrenes, i na kraju koju verziju kopilota pokusavas instalirati?

Pa skinula sam negdje v8.0.0.327
probala sam deinstalirati ali ništa.
jelmože neki link za skinuti copilota noviju verziju, ne mogu više naći...
:rolleyes:

backtothesleep
01.02.2011., 11:08
je, ti 8.00.... sam procitao negdje da imaju problema s androidom 2.1... ok, ovaj sto ce ti ghost poslat, mora radit, 8.2.0.368 je zadnja krekana verzija...

dnk
01.02.2011., 11:24

opet ništa, sad sam ponovno instalirala noviju verziju 8.2.0
stavila na sd, odspojim se i instaliram. kad oću pokrenuti onda ona vrti neke podatke i na kraju piše
invalid library copilot code cannot be loaded by the system...
ma jel moguće da ja to ne znam instalirati? :s

cudno, probaj ga uninstalirat pa ponovno instalirat, da ti nije kartica bila montirana na komp dok si instalirala aplikaciju, tj. kad ju pokrenes, i na kraju koju verziju kopilota pokusavas instalirati?[/QUOTE

opet ništa, sad sam ponovno instalirala noviju verziju 8.2.0
stavila na sd, odspojim se i instaliram. kad oću pokrenuti onda ona vrti neke podatke i na kraju piše
invalid library copilot code cannot be loaded by the system...
ma jel moguće da ja to ne znam instalirati?

Evo, uspjela sam i ja instalirati!

Samo sad imam problem jer mi se pokazuju 2 ikone u izborniku, jel to normalno?

ghost
01.02.2011., 11:57
1. poslala si mi 4 inbox poruke u 10minuta, molim te nemoj biti nestrpljiva.
2. da .apk file staviš u root kartice, ali vidim to si skontala
3. neznam kako imaš samo 2 ikone, jesi probala pritisnutu tipku MENU

dnk
01.02.2011., 12:59
1. poslala si mi 4 inbox poruke u 10minuta, molim te nemoj biti nestrpljiva.
2. da .apk file staviš u root kartice, ali vidim to si skontala
3. neznam kako imaš samo 2 ikone, jesi probala pritisnutu tipku MENU

Da, oprosti za inbox, nisam bila sigurna jel su poruke poslane jer me zeza internet veza...

u meniju imam 2 puta ikonu copilot,jedna radi normalno a jedna ne, javlja invalid library 'copilot code cannot be loaded by the system'
ne mogu je izbrisati, tj u file manageru imam mapu copilot i izvan mape još kao ikonu copilot, a ne znam jel to tak treba biti.

ghost
01.02.2011., 13:09
Da, oprosti za inbox, nisam bila sigurna jel su poruke poslane jer me zeza internet veza...

u meniju imam 2 puta ikonu copilot,jedna radi normalno a jedna ne, javlja invalid library 'copilot code cannot be loaded by the system'
ne mogu je izbrisati, tj u file manageru imam mapu copilot i izvan mape još kao ikonu copilot, a ne znam jel to tak treba biti.

Koliko sam ja uspio shvatiti ti imaš i stari (8.0) i novi (8.2) copilot od kojih jedan radi ok a drugi ne. Jesi probala otići na Settings-> Applications -> Manage Applications -> All -> Copilot -> uninstall ?

dnk
01.02.2011., 13:32
Koliko sam ja uspio shvatiti ti imaš i stari (8.0) i novi (8.2) copilot od kojih jedan radi ok a drugi ne. Jesi probala otići na Settings-> Applications -> Manage Applications -> All -> Copilot -> uninstall ?

u Manage Applications imam 2 : copilot (14.98 mb) i copilot live (24.02 mb)
a sad ne znam koja radi a koja ne :ne zna:
i koju da izbrišem...a u meniju su mi obadvije ikone coopilot live

ghost
01.02.2011., 14:06

A da izbrišeš obe pa opet instaliraš onu s linka koji smo ti poslali?

backtothesleep
01.02.2011., 14:21

ovaj copilot je stari, copilot live je novi, znaci brises ovaj gdje stoji samo "copilot"!

dnk
01.02.2011., 14:51
A da izbrišeš obe pa opet instaliraš onu s linka koji smo ti poslali?

evo, izbrisala sam jednu na sreću, slućajnim odabirom :p onda sam pokrenula onu koja je ostala i za sad je sve ok!

hvala dečki! :rolleyes:

uros89n
01.02.2011., 19:59

Ovjde možete pisati probleme s instalacijom navigacije na vaš Android mobitel ili pitanja oko same navigacije.

Koji mobitel imate?

Imam tel. sony ericsson xperia mini , 2.1 verzija androida , kada instaliram Igo my way pojavljuje mi se sledece "Missing or incomplete folder:IGO/licencse , pa ako mozete pomozite i recite gde gresim i kako to da ispravim!!! hvala unapred

ghost
01.02.2011., 21:16
Imam tel. sony ericsson xperia mini , 2.1 verzija androida , kada instaliram Igo my way pojavljuje mi se sledece "Missing or incomplete folder:IGO/licencse , pa ako mozete pomozite i recite gde gresim i kako to da ispravim!!! hvala unapred

Izgleda da ti fali licence file, kad otvoriš iGO trebaš imati dva foldera content i licence, pa to provjeri

uros89n
01.02.2011., 21:35
Izgleda da ti fali licence file, kad otvoriš iGO trebaš imati dva foldera content i licence, pa to provjeri

kad otvorim igo ima i content i licence.... ne znam sto je u pitanju

ghost
01.02.2011., 21:47
kad otvorim igo ima i content i licence.... ne znam sto je u pitanju

ako si skinuo s linka koji smo ti dali na pm i sve napravio po uputama nebi smjelo biti problema, reci mi koji je licence file da provjerim

uros89n
01.02.2011., 22:21
ako si skinuo s linka koji smo ti dali na pm i sve napravio po uputama nebi smjelo biti problema, reci mi koji je licence file da provjerim

Downloadowao sam "dem i igo my way (320x240) sa linka koji ste mi poslali na pm zatim to prebacio na tel. odnosno memorijsku karticu , naravno posto je zipovano to sam preko android zip odpakovao prebacio dem u content Igo na astro file menager i instalirao aplikaciju, ja se izvinjavam jer se nesto posebno ne razumem zato i pitam jer sam mozda pogresio,a licence file je Android_Amigo_ww@1001_IM-PPCW

ghost
01.02.2011., 22:41
Downloadowao sam "dem i igo my way (320x240) sa linka koji ste mi poslali na pm zatim to prebacio na tel. odnosno memorijsku karticu , naravno posto je zipovano to sam preko android zip odpakovao prebacio dem u content Igo na astro file menager i instalirao aplikaciju, ja se izvinjavam jer se nesto posebno ne razumem zato i pitam jer sam mozda pogresio,a licence file je Android_Amigo_ww@1001_IM-PPCW

Licence file je OK, kažete da ste otpakirali preko android zip-a. Zašto komplicirati kad može jednostavno, otpakirajte na kompu preko npr. WINRAR-a i onda prebacite otpakirani folder na mob

uros89n
01.02.2011., 23:28
Licence file je OK, kažete da ste otpakirali preko android zip-a. Zašto komplicirati kad može jednostavno, otpakirajte na kompu preko npr. WINRAR-a i onda prebacite otpakirani folder na mob

Hm opet isto........ jel na sd kartici mogu da stavim u bilo koji folder

assassin
02.02.2011., 07:03
znatko- post premješten u temu o X10 (http://forum.hr/showthread.php?t=494311).

uros89n- ne stavljaš u nikoji folder. Cijeli iGO folder (u kojem su samo content i licence folderi) stavljaš direktno u root kartice (čim otvoriš My Computer> karticu- odmah tamo staviš folder).

ghost
02.02.2011., 09:53
E stvarno neznam, nitko dosad nije imao problema a obe navigacije su skinute cca 100 puta :ne zna:

uros89n
02.02.2011., 15:11
znatko- post premješten u temu o X10 (http://forum.hr/showthread.php?t=494311).

uros89n- ne stavljaš u nikoji folder. Cijeli iGO folder (u kojem su samo content i licence folderi) stavljaš direktno u root kartice (čim otvoriš My Computer> karticu- odmah tamo staviš folder).

Znaci prebecaim samo folder Igo posto sam predhodno ubacio dem u content i aplikaciju na sd

ghost
02.02.2011., 16:45
Znaci prebecaim samo folder Igo posto sam predhodno ubacio dem u content i aplikaciju na sd

DA

assassin
02.02.2011., 18:54
Izbriši sada aplikaciju, prebaci samo folder iGO (naravno, u njemu su samo folderi content i licence) i instaliraj aplikaciju.

uros89n
02.02.2011., 21:59
Izbriši sada aplikaciju, prebaci samo folder iGO (naravno, u njemu su samo folderi content i licence) i instaliraj aplikaciju.

Hvala puno ... izvinite na dosadi verovatno je problem bio u tome sto nisam prebecio samo folder igo i aplikaciju vec ceo folder mada pise ali nisam razumeo zato hvala na pomoci ....

zlocesto_dijete
03.02.2011., 10:00
nabrzaka sam pregledao topic i nisam nasao odgovor, ali se ispricavam ukoliko je pitanje vec postavljano.
mobitel je wildfire, os android 2.2, copilot (dobiven iz popularnih izvora :)) me trazi serijski broj, odmah nakon pokretanja dobivam polja za unos s tesktom "delete save/pk.txt"

zna li netko mozda serijski broj, ili u cemu bi mogao biti problem?

assassin
03.02.2011., 10:33
Ne bi trebao pitati za nikakav serijski broj.

Jesi li prije imao instaliran kakav CoPilot ili sada imaš već neki instaliran...
Ali, meni normalno instalira, pita za jezik, glas i normalno skine Ivanu :D
Tako da probaj pobrisati sve što se zove CoPilot u aplikacijama (i foldere na memorijskoj, ako nađeš neki koji se zove copilot ili tako nešto) i probaj ponovno ovaj instalirati.

zlocesto_dijete
03.02.2011., 11:00
da, vec sam ga imao instaliranog.
to jest bilo bi najbolje da poblize objasnim cijeli problem.
instalirao sam copilota s dobivenih linkova i vec u samom startu je bio nekooperativan (recimo nije htio skinuti ivanu, pa sam cisto da ubrzam proces skinuo jedan od engleskih glasova).
uz to sam protivno preporuci (cisto za test :)) skinuo kartu samo hrvatske, a ne cijelu istocnu europu.

nakon prvog pokretanja je sve radilo bez problema, ali nakon sto sam drugi put pokrenuo aplikaciju vise nije bilo moguce unjeti adresu zeljene destinacije.
krenuo bih upisati grad i na listi bi se pojavio zagreb (u biti je cijelo vrijeme stajao tamo neovisno o tome sto bih upisao), koji god drugi grad upisao ne bih dobio rezultat. nakon sto bih odabrao zagreb sljedeci ekran na kojem bih trebao upisati ulicu bi bio prazan, mogao bih pisati sto god zelim, ali rezultata ne bi bilo.

zato sam se i odlucio na reinstall i naletio na novi problem :)

backtothesleep
03.02.2011., 11:18
da, vec sam ga imao instaliranog....

probaj jos jednom...
1. uninstaliraj sve copilote sa mobitela
2. obrisi cijeli folder copilot na sd kartici
3.ugasi i upali mob
4 instaliraj copilot live (8.2.0.386) edit: ne 386, vec 368, moja gerska
5.pokreni aplikaciju itd

ako opet bude problema sa upisivanjem mjesta i adresa, pokusaj instalirati neku drugu tipkovnicu tipa "smart keyboard pro"

uglavnom moralo bi radit, jer svima je kad tad proradilo :)

zlocesto_dijete
03.02.2011., 14:44
hvala na uputama, pokusati cu ponovno pa javim kako je proslo :)

Imbra_Grabaric
04.02.2011., 19:16
Zanima me da li se ovo događa još kome!

Instalirao sam Motonav na svoj Samsung I9000 i sve je proslo bez problema ali kad sam u programu zna mi se desiti da u Qick menu-u, kad pokušam promjeniti nešto (npr. mapu iz 2D u 3D) da se Motonav smrzne, mobitel zavibrira i izbaci me iz programa.

Zbilja čudno ponašanje...

Itko?

ghost
05.02.2011., 10:07
Zanima me da li se ovo događa još kome!

Instalirao sam Motonav na svoj Samsung I9000 i sve je proslo bez problema ali kad sam u programu zna mi se desiti da u Qick menu-u, kad pokušam promjeniti nešto (npr. mapu iz 2D u 3D) da se Motonav smrzne, mobitel zavibrira i izbaci me iz programa.

Zbilja čudno ponašanje...

Itko?

Motonav na Desire-u imam sigurno 6 mj. ako ne i više i nijednom mi se dosad nije smrznuo. :ne zna: možda ti fali RAM-a.

I jedno pitanje kad ti se smrzne je li GPS ON ili OFF

Imbra_Grabaric
05.02.2011., 12:46
Mob je relativno slobodan od aplikacija tako da ne bih rekao da mi fali ram-a.
Takoder nije ni rootan niti na custom rom-u.

A smrzne se i sa i bez pokrenutog gps-a.
Instalirao sam i CoPilot i gladak je ko dječja guza.

Samo kaj mi je Motonav nekako draži (ostala ljubav prema igo-u još od xperie x1), a cini mi se da je i karta detaljnija od CoPolot-ove.

ghost
05.02.2011., 15:35
Mob je relativno slobodan od aplikacija tako da ne bih rekao da mi fali ram-a.
Takoder nije ni rootan niti na custom rom-u.

A smrzne se i sa i bez pokrenutog gps-a.
Instalirao sam i CoPilot i gladak je ko dječja guza.

Samo kaj mi je Motonav nekako draži (ostala ljubav prema igo-u još od xperie x1), a cini mi se da je i karta detaljnija od CoPolot-ove.

Pa imaš i iGO za I9000 (rezolucija 800x480), pretpostavljam da ti je netko već poslao link

Duh_ratnika
05.02.2011., 20:39
otkad san kupija ovaj mob sami problemi... blaženi dummy mobiteli di se nemaš oko čega misliti..
prije par dana instalira copilot i sve radilo odlično, danas ga iden upaliti neće, krene se paliti i vrati me na desktop, a on i dalje radi u pozadini, njegova ikonica ostane u gornjem livom kutu.. krenen ući opet, opet isto.. čak ga ni ugasiti nemogu.. u upravitelju programa se ne pokazuje kao upaljena aplikacija..
u međuvrimeno od zadnjeg paljenja navigacije san samo instalira compas, koji san danas maka da vidin jeli do toga, i kalibrira bateriju..
ništa mi nije jasno..

ghost
05.02.2011., 21:16
otkad sna kupija ovaj mob sami problemi... blaženi dummy mobiteli di se nemaš oko čega misliti..
prije par dana instalira coplilot i sve radilo odlično, danas ga iden upaliti neće, krene s epaliti i vrati me na desktop, a on i dlaje raid u pozadini, njegova ikonica ostane u gornjem livom kutu.. krneen ući opet, opet isto.. čak ga ni ugasiti nemogu.. u upravitelju programa se ne pokazuje kao upaljena aplikacija..
u međuvrimeno od zadnjeg paljenja navigacije san samo instalira compas, koji san danas maka da vidin jeli do toga, i kalibrira bateriju..
ništa mi nije jasno..

Sad kad sam pročita tvoj post, ni meni nije ništa jasno. Jesi ti slučajno šta pio nedavno?

Duh_ratnika
05.02.2011., 21:33
Sad kad sam pročita tvoj post, ni meni nije ništa jasno. Jesi ti slučajno šta pio nedavno?

Nisan, samo san radija još pet stvari uz pisanje posta i bija san malo živčan :D sad san malo korigira pa je valjda bar malo čitljivije :ne zna:
a evo i kraća verzija, znači copilot je radija i sada bez razloga više neće radi, zablokira na ulazu u aplikaciju i vraća me na meni, dok aplikacija ostaje raditi u pozadini..

ghost
05.02.2011., 21:36
Ajmo redom, koji mobitel, odakle je Copilot skinut (jel ovaj naš link ili neki drugi)?

Duh_ratnika
05.02.2011., 21:38
pardon, zaboravih da ne pišen na temi za i9000, radi se o galaxy-u s, instaliran je ovaj "domaći". ponavljan tjedan dana je radija savršeno...

ghost
05.02.2011., 21:43
pardon, zaboravih da ne pišen na temi za i9000, radi se o galaxy-u s, instaliran je ovaj "domaći". ponavljan tjedan dana je radija savršeno...

Probaj reinstalaciju napraviti, s tim da ubaciš "veliku" europu (stavio sam je na 4shared, neka 2GB, u 10RAR foldera)

Duh_ratnika
05.02.2011., 21:50
Probaj reinstalaciju napraviti, s tim da ubaciš "veliku" europu (stavio sam je na 4shared, neka 2GB, u 10RAR foldera)

nebi baš volija mob zatrpavati sa tolikin kartama, pogotovo kad ih vjerojatno nikad neću koristiti. pokušati ću samo reinstalirati sa ovin kartama pa viditi oće opet biti problema.
e reci mi, nakon instalacije, instalacijske fajlove brisati ili ostaviti? glupa pitanja ali prvi android..

ghost
05.02.2011., 21:57
nebi baš volija mob zatrpavati sa tolikin kartama, pogotovo kad ih vjerojatno nikad neću koristiti. pokušati ću samo reinstalirati sa ovin kartama pa viditi oće opet biti problema.
e reci mi, nakon instalacije, instalacijske fajlove brisati ili ostaviti? glupa pitanja ali prvi android..

Svejedno, ja ih ostavljam na SD kartici, ne zauzimaju puno, a uvijek možeš reinstalirati aplikaciju

Duh_ratnika
05.02.2011., 21:59
Svejedno, ja ih ostavljam na SD kartici, ne zauzimaju puno, a uvijek možeš reinstalirati aplikaciju

Pokušana reinstalacija, problem osta :/ da mi je znati šta se prominilo.. da nije tjedan dana normalno radila nebi mi bilo briga..

ghost
05.02.2011., 22:05
Pokušana reinstalacija, problem osta :/ da mi je znati šta se prominilo.. da nije tjedan dana normalno radila nebi mi bilo briga..

Vidi neznam šta da ti kažem još, jedino ti mogu ponovit ono od gori skinut EU folder, i zaminit postojeći (i9000 hvala Bogu memorije ima na bacanje), ali imaš još par mogućnosti, pričekati assassin-a i backtothesleep-a možda imaju oni kakvu ideju, ili staviti Motonav, ili iGO

Duh_ratnika
05.02.2011., 22:08
Fala na pomoći, još ću malo kopati po tome.. moga bi pokušati sa instalacijon copilota sa applaneta..

backtothesleep
05.02.2011., 22:52
Fala na pomoći, još ću malo kopati po tome.. moga bi pokušati sa instalacijon copilota sa applaneta..

Samo ne sa applaneta, ukratko, nije krekani...

Latrell
06.02.2011., 09:45
imam instaliran Copilot na SE X8 i koliko sam imao priliku probati po Zagrebu radi savrseno.

Samo, da li netko zna prilikom rucnog upisivanja adrese ukljucuje se onaj T9, nudi neke adrese automatski ili ubacuje neke rijeci ili nudi nekakve gluposti, tako da je nemoguce napisati zeljenu adresu. Jel zna tko kako se to iskljuci iili sta da se napravi u postavkama da bi s enormalno moglo napisati adresa na hrvatskom!????

Thnx

Imbra_Grabaric
06.02.2011., 11:17
Pa imaš i iGO za I9000 (rezolucija 800x480), pretpostavljam da ti je netko već poslao link

Stavio sam iGO, u njemu mi se događa da ne mogu micati kartu. Kad sam u karti i dotaknem ekran, automatski me baca na opcije.

Ne znam...

Probati ću danas reinstalirati Motonav pa javim rezultat!

Adrian51
06.02.2011., 12:08
Help. Novi sam korisnik Xperie X8 i htio bih instalirati navigaciju CoPilot.
Citao sam i FAQ i forum, ali mi nesto nije jasno. :ne zna:

1. Da li je moguce .apk file CoPilot-a skinuti na laptop pa onda prebaciti na mob?
2. Da li je moguce skinuti besplatno? Jer vidim da se na Marketu placa?
3. Pise na FAQ-u da je za instalaciju aplikacije potreban File manager. Koji je najjednostavniji za pocetnika i da li se isto moze skinuti na laptop pa onda prebaciti na mob?

Inace, verzija Androida je 2.1 i imam SD od 2 Gb.
Please help. I unaprijed hvalaaaa!

assassin
06.02.2011., 12:41
1. Naravno
2. Naravno :D
3. Svi rade na istu foru i nema nekih prevelikih razlika u osnovnim funkcijama i sučelju (razlike su u dodatnim opcijama- FTP i slične stvari)- tako da skini bilo koji (https://market.android.com/search?q=file+manager).

zlocesto_dijete
06.02.2011., 17:59
probaj jos jednom...
1. uninstaliraj sve copilote sa mobitela
2. obrisi cijeli folder copilot na sd kartici
3.ugasi i upali mob
4 instaliraj copilot live (8.2.0.386) edit: ne 386, vec 368, moja gerska
5.pokreni aplikaciju itd

ako opet bude problema sa upisivanjem mjesta i adresa, pokusaj instalirati neku drugu tipkovnicu tipa "smart keyboard pro"

uglavnom moralo bi radit, jer svima je kad tad proradilo :)
reinstalirao sam sljedeci dobivene upute i sada radi - zahvaljujem :)

Imbra_Grabaric
06.02.2011., 19:00
Stavio sam iGO, u njemu mi se događa da ne mogu micati kartu. Kad sam u karti i dotaknem ekran, automatski me baca na opcije.

Ne znam...

Probati ću danas reinstalirati Motonav pa javim rezultat!

Pokušao sam reinstalirati Motonav, problem je još uvijek isti! U "quick menu" (ono oko na karti) se Motonav jednostavno smrzne kad pokušam promijeniti neku opciju (2D u 3D...), zavibrira i izvaci me van.

Neko rješenje bi bilo dobrodošlo...

assassin
06.02.2011., 21:39
Antonio- post premješten u temu o aplikacijama (http://forum.hr/showthread.php?t=571705).

Gervasius74
06.02.2011., 23:01

Imas sliku ruke uz desni rub ekrana ?

Tapni na nju. :mig:

epeco
08.02.2011., 22:21
motorola milestone je u pitanju skinio sam igo˛motonav 854*480 i dem file stavio u folder content to sve kopira u na sd karticu kako triba :/motonav folder i van foldera apk file koji tribam...,preko astro pokrenem apk file i krene instalacija i onda mi javi Program application database cannot be found i to non stop!!! di grješim?hvala

ghost
09.02.2011., 18:24
motorola milestone je u pitanju skinio sam igo˛motonav 854*480 i dem file stavio u folder content to sve kopira u na sd karticu kako triba :/motonav folder i van foldera apk file koji tribam...,preko astro pokrenem apk file i krene instalacija i onda mi javi Program application database cannot be found i to non stop!!! di grješim?hvala

Imao jedan problem vezano s Milestone-om vezan za navigaciju. Naime kako Milestone dolazi sa trial Motonav-om nije moguće instalirati krekiranu verziju, bar ne standardnim postupkom. Evo upute sa cafe.mobil.hr.

[Milestone] Tutorial - uklanjanje Motonav-a

1) rootajte mob,
2) skinite SDK:
Code:

http://developer.android.com/sdk/index.html

3) otpakirajte skinuti zip file negdje na C disk, recimo C:\android
4) kliknite desnim klikom na my computer -> properties->advanced i na Environmental Variables
- pod system variables nađite path, editirajte varijablu tako da dodate ;C:\android\tools
----------
5) sad spojite mob s kompom, i u settingsima odaberite application, development i zakačite oznaku "USB debugging"
6) pokrenite cmd i utipkajte sljedeće:
Code:

ADB shell
su
mount -o remount,rw /dev/mtd/mtdblock6 /system
mkdir /sdcard/MotoNav_BK/
cp -f /system/app/Motonav.apk /sdcard/MotoNav_BK/
cp -fr /data/data/com.navngo.igo.javaclient /sdcard/MotoNav_BK/
rm /system/app/Motonav.apk
rm -r /data/data/com.navngo.igo.javaclient/
mount -o remount,ro /dev/mtd/mtdblock6 /system

nakon toga instalirajte motonav iz bekapiranog apk-a (sdcard/motonav_bk)
nakon toga deinstalirajte motonav(iz settingsa), rebutajte telefon
i obrisan je u potpunosti....

i to bi trebalo biti to,
sad se normalno može instalirati ona krekana verzija motonava

sasa90
11.02.2011., 14:35
Evo i ja da kazem par pametnih :D.
Meni je licno Copilot puno bolji i laksi za snalazenje od Motonava ali Copilot skoro nemma nikakvu mapu Bosne (a ja sam iz Bosne) tako da sam presao na Motonav koji ima sasvim solidu mapu Bosne. Ako neko zna gdje se moze naci za copilot precizna mapa Bosne naka javi.
I moze li se pomocu ovih programa gledati nadmorska visina ono kao sto pise brzina da pise i visina. Koji program to moze? :)

ghost
11.02.2011., 16:31
Evo i ja da kazem par pametnih :D.
Meni je licno Copilot puno bolji i laksi za snalazenje od Motonava ali Copilot skoro nemma nikakvu mapu Bosne (a ja sam iz Bosne) tako da sam presao na Motonav koji ima sasvim solidu mapu Bosne. Ako neko zna gdje se moze naci za copilot precizna mapa Bosne naka javi.
I moze li se pomocu ovih programa gledati nadmorska visina ono kao sto pise brzina da pise i visina. Koji program to moze? :)

Ajmo opet pročitati tutorial, bolja karta BIH, SRBIJE I OSTALIH EX-YU zemalja od postojeće (koja je nikakva) za CoPilot NE POSTOJI.

igor-gts
13.02.2011., 11:07
imam xperiu x8, sa 1.6 updatana na 2.1
kopiram fajlove kako treba igo folderm, ubacim dem folder di treba
i instalira se aplikacija i kad treba pokrenut kaze da fali licenca ?

ghost
13.02.2011., 11:29
imam xperiu x8, sa 1.6 updatana na 2.1
kopiram fajlove kako treba igo folderm, ubacim dem folder di treba
i instalira se aplikacija i kad treba pokrenut kaze da fali licenca ?

Vratiti se na stranicu 7 ove teme, mislim ljudi stvarno jeli toliki problem vratiti se par strana unazad i vidjeti jeli postoji problem sličan vašem i rješenje...

igor-gts
13.02.2011., 18:41
ok oprosti nisam vidio da ima na toj stranici

edit, malo se bas ne kuzim u to sve al mi smeta sto je glas od natase u mojoj muzici pa tako kad slusam pjesme od jednom pocne ona pricat jel se to da kako sredit ?!?

assassin
13.02.2011., 19:48
1037/8. post (http://forum.hr/showthread.php?p=31711152) :)

igor-gts
13.02.2011., 20:12
1037/8. post (http://forum.hr/showthread.php?p=31711152) :)

probo al ne ide nomedia fajl sam svuda kopiro i opet nista :/

assassin
13.02.2011., 20:17
Kad kopiraš, napravi restart mobitela i onda ti neće biti Nataše u muzici.
Možeš i samo napraviti reload medijskih datoteka- ali to znam napraviti samo preko widgeta- pa radije restartaj. :)

igor-gts
13.02.2011., 20:28
restarto vise ne reproducira natasin zvuk al i dalje stoje te datoteke i ubacio sam medu slike a i dalje vidim slike karata :/ (nakon restarta)

Latrell
14.02.2011., 09:49
SE X8
android 2.1
Copilot

problem gps!

naime, u posljednje vrijeme teško mi se mob spaja preko gps-a, odnosno teško pronalazi satelite.
samo spajanje traje do cca. 10 - tak minuta, nekada i više. sve to napominjem jer prije toga nisam imao nikakvih problema - spajanje trajalo maximalno pola minute, radilo sve kako treba (google maps i copilot)

sada kao sto rekoh traje mi predugo - ajde dobro to jos mogu preci ali ucestalo puca veza sa satelitom tijekom navigiranja.
e sad, jel to do gps-a, andoida, google mapsa (instalirao sam ovu novu verziju 5.xx nešto), copilota, postavki moba, jel treba još neka aplikacija koja će poboljšati rad gps-a ili.....
sve to pocelo se dogadjati od prije tjedan dana, a prije toga sve super bilo!

bobo84
15.02.2011., 21:17
5. pokrenite aplikaciju i slijdite upute (prvo ce CoPilot prebaciti neke svoje fileove na sd karticu)
a) jezik -> Hrvatski
b) select a voice -> odeberete "Ivana" i kliknete "nastavi" (sad ce skinuti voice s neta preko Wifi-a)
c) select region -> kliknete na "Europa" -> "Eastern Europe" -> "Central Eastern Europe" -> i kliknete na "nastavi"
d) pojavi se obavijest "No maps currently installed." pa kliknete na "Download Map"
e) za pocetak download-ajte samo Hrvatsku

sto se tice mapa najbolje je da skinete cijelu europu koja zauzima oko 2GB, ili ako nemate toliko mijesta All of Central Eastern Europe (cca 200mb), naime problem je sljedeci: ako skinete svaku drzavu posebno navigacija ne moze planirati rutu preko granica (npr nalazite se u Zagrebu a vi bi u Berlin, bez obzira sto imate hrvatsku, sloveniju, austiju i njemačku, navigacija nece moci ispanirati rutu, vec cete nakon svake granice morati promjeniti kartu koju zelite koristiti resetirati aplikaciju i sloziti rutu unutar svake zemle od granice do granice, no to nije slucaj ako imate cjelu europu u paketu skinutu, ili npr central eastern europe, bez problema mozete npr planirati rute unutar zemalja koje se nalaze u paketu), ali za probu skinite vi samo Hrvatsku, paketi mapa i ostale pojedinacne mape se mogu i kasnije skinuti, i primjeniti!

f) Set Units of Measure -> Metrički (nadam se da ne zelite milje i farade i kelvine i sta ja znam sta...)
g) End User License Agreement -> Prihvati
h) klikajte strelicu na desno dok ne nestane mini tutorial
i) Upozorenje -> Prihvati
k) Kliknite na izbornik i napustite aplikaciju
6) Pokrenite aplikaciju ponovno, pricekajte da se podaci loadaju
a) sad jos kliknite na "Izbornik" i nađite "Updates" -> "Provjeri ima li nadopuna" -> oznacite "Safety Cameras" -> "Preuzimanje"
b) kad to skine. stisne ok, i aplikacija ce se ugasiti

7) Pokrenite aplikaciju ponovno - I TO JE TO, MOZETE NA PUT!

Ostale mape skinete tako sto u izborniku unutar Copilota nadjete Get maps i skinete sto zelite! zatim isto u izborniku nadjete switch maps i odaberete mapu ili paket koji ste skinuli i resetirate aplikaciju, i nova mapa ili paket mapa je spreman za uporabu

ps: KARTA=MAPA, oprostite na tome i mojem krnjem rvackom jeziku

Sretno s instalacijom i SRETAN PUT!

sve sam uspio napravit,ali kada dođem do koraka 5 b traži mi kod od 25 znakova...molim pomoć

assassin
15.02.2011., 22:10
Jesi li prije imao instaliran CoPilot (ili sada imaš još jedan)?
Probaj pobrisati pa onda ponovno instalirati ovaj iz tutoriala- tako da imaš samo njega na mobitelu.
I malo bolje čitaj... U prvom postu tutoriala piše da probleme pišeš u ovu temu. :)

Šetač pasa
18.02.2011., 10:57
Najprije zahvaljujem Assassinu na uputama za instalaciju. :s Dakle, instalirao sam na X10i, nadograđenu na andr. 2.1 Motonav u rezoluciji 480x854. Radi k'o urica, katre su prikazane odlično a vrijeme traženja satelita nije ništa dulje nego što treba mom Garminu. Za sad sam, nakon par dana isprobavanja u gradu, vrlo zadovoljan. Precizan je doslovno u metar.
Sad se spremam maznut ženi njezinu Xperiu i na nju instalirat CoPilot i onda ih usporedno isprobat. Baš me zanima kakav ću dojam dobit.

Ako nešto zeznem, bit će :azdaja::Snajper::Pop:

ghost
18.02.2011., 13:55
Najprije zahvaljujem Assassinu na uputama za instalaciju. :s Dakle, instalirao sam na X10i, nadograđenu na andr. 2.1 Motonav u rezoluciji 480x854. Radi k'o urica, katre su prikazane odlično a vrijeme traženja satelita nije ništa dulje nego što treba mom Garminu. Za sad sam, nakon par dana isprobavanja u gradu, vrlo zadovoljan. Precizan je doslovno u metar.
Sad se spremam maznut ženi njezinu Xperiu i na nju instalirat CoPilot i onda ih usporedno isprobat. Baš me zanima kakav ću dojam dobit.

Ako nešto zeznem, bit će :azdaja::Snajper::Pop:

odmah stavi i neku tipkovnicu s marketa, jer CoPilot i SE OEM tipkovnica se ne vole baš.

Šetač pasa
18.02.2011., 16:59
Hvala na savjetu. Budem probal, pa onda možda napišem dojmove. Ak me mila ženica prije toga ne sredi sukladno prema redoslijedu smajlića iz prethodnog posta. :top:

zkatale2
19.02.2011., 10:01
moze li se iskoristiti gps na mobu za odredivanje granice zemljista? ima mozda koja aplikacija? iskustva s tim problemom?:kava:

passport
19.02.2011., 14:32
pozdrav,,,imam HTC desire i problem je sljedeci
doma kad sam bio na svom pc-u sam spojio Htc,i sve je bilo ok,znaci Pc ga je ocitao,,
sad sam kod sestre,(sredjivamo Assassin i ja navigaciju) ali ovaj ga pc nece uopce ocitati,,,dok sestrin HTC desire Z hoce,,,
znaci do pc-.a i drivera nije nista,,e sad vidim da se razlikuju softweari kod u ta dva mobitela,,pa jel to mozda problem,ili sta bi moglo biti,,
gledao sam po svom mobu da nisam stavio neku zastitu na usb,,ili nesto slicno,,ali nisam,pogasio sam i sve antiviruse i sve aplikacije i probao ali nista,,
sta bi moglo biti ?? puno hvala,,,
PS,, assassin,,,ono sam skinuo,ali eto,sad je problem taj koji sam napisao,,pozdrav!

aardwark
19.02.2011., 15:57
Po specifikacijama vecine komercijalnih gps uredjaja, 95% vremena je tocnost unutar 3 do 15 metara: http://www.gps-basics.com/faq/q0116.shtml

Pa ti prosudi je li to dovoljno precizno...

assassin
19.02.2011., 17:10
pozdrav,,,imam HTC desire i problem je sljedeci
doma kad sam bio na svom pc-u sam spojio Htc,i sve je bilo ok,znaci Pc ga je ocitao,,
sad sam kod sestre,(sredjivamo Assassin i ja navigaciju) ali ovaj ga pc nece uopce ocitati,,,dok sestrin HTC desire Z hoce,,,
znaci do pc-.a i drivera nije nista,,e sad vidim da se razlikuju softweari kod u ta dva mobitela,,pa jel to mozda problem,ili sta bi moglo biti,,
gledao sam po svom mobu da nisam stavio neku zastitu na usb,,ili nesto slicno,,ali nisam,pogasio sam i sve antiviruse i sve aplikacije i probao ali nista,,
sta bi moglo biti ?? puno hvala,,,
PS,, assassin,,,ono sam skinuo,ali eto,sad je problem taj koji sam napisao,,pozdrav!
Sigurno si odabrao način spajanja onaj sa memorijskom karticom (mislim da se kod HTC- a to zove Disk ili tako nešto).
Možda ti je po defaultu na načinu za punjenje baterije pa nema što prepoznati.

Također, malo pogledaj koje teme postoje prije postanja ;)

passport
19.02.2011., 19:32
DA..odabrao sa disc drive spajanje,kao i na drugom htc-u,ali nece ga ocitati,neznam sta bi moglo biti
Da odmah pitam ima li kakve veze sto imam instaliran AVG i super security standard zajedno ?

ghost
20.02.2011., 00:16
DA..odabrao sa disc drive spajanje,kao i na drugom htc-u,ali nece ga ocitati,neznam sta bi moglo biti
Da odmah pitam ima li kakve veze sto imam instaliran AVG i super security standard zajedno ?

Nemam blage veze koji razlog bi mogao biti, navigaciju jednostavno staviš tako da mem. karticu iz običnog Desirea staviš u Z, prebaciš i onda vratiš kartice i instaliraš

genius_one
21.02.2011., 10:10
moze li se iskoristiti gps na mobu za odredivanje granice zemljista? ima mozda koja aplikacija? iskustva s tim problemom?:kava:

S obzirom da je za to potrebna velika preciznost, zaboravi na GPS. Par metara kod izmjere puno znači.

assassin
22.02.2011., 05:24
passport- premješteno u temu u kojoj se raspravlja o razlikama među navigacijama (http://forum.hr/showthread.php?t=609824).
c4enta- poslan PM.

c4enta
22.02.2011., 13:26
Pozdrav, evo sam za svoj htc desire instalira navigaciju igo motonav, skinio sam je tu s linka koji ste mi dali, i .apk i folder motonav prebacio na mobitel (u folder download). Tada sam preko astro programa ušao u taj folder i instalira .apk file i on se instalirao te mi javlja:
YOU HAVE TO INSERT YOUR MOTONAV SD CARD TO START.
Pa ako mi ko može dati upute šta napraviti.

assassin
22.02.2011., 16:34
Folder Motonav staviš na root kartice (tamo gdje je i download folder- ali ne u njega).

c4enta
22.02.2011., 17:14
Odlično! Instalira sam sve i radi međutim samo mi još trebaju karte jer u njemu trenutno nema karata za Hrvatsku. Trenutno mi trebaju samo za Hrvatsku, pa ako mi možete reći di ih mogu skinit, da su novije i provjerene.
P.S. Ovakva pomoć i brzo reagiranje stvarno zaslužuje sve pohvale.
Veliko hvala.

ghost
22.02.2011., 19:23
Odlično! Instalira sam sve i radi međutim samo mi još trebaju karte jer u njemu trenutno nema karata za Hrvatsku. Trenutno mi trebaju samo za Hrvatsku, pa ako mi možete reći di ih mogu skinit, da su novije i provjerene.
P.S. Ovakva pomoć i brzo reagiranje stvarno zaslužuje sve pohvale.
Veliko hvala.

Kako nema karata? Di si ti prebacio Motonav folder (ne aplikaciju nego folder)? Karte MORAJU biti jer sam ih ja ubacio, a osim toga imaš na onom linku za skinuti dvije vrste karata čitave europe.

c4enta
22.02.2011., 21:14
A folder MONOTAV sam stavio u root kartice mislim, znaci kad spojim mob sa komb i otvorin REMOOVABLE Disk odma tu, znači cijeli folder MONOTAV (u kojem se nalaze jos dva foldera -cotent i licence-). Vidim i ja da se u folderu cotent i folderu map nalazi i neka karta hrvatske međutim on mi nju neotvara kad uđem u program. Samo mi prikazuje kartu slovenije tj da sam ja u sloveniji. (A nisam :) )

EDIT: SKužia san da ima i karta hrvatske samo treba prominit u programu. Ali kad npr stavin da želin u Zagreb on mi računa ko da sam u ljubljani. Kako da promjenitm startnu pozuiciju i zašto program sam ne nalazi di sam ja sad točno? Ja o
dem u Starting Position ali onda me on pita ako zelim manualno odredit da ce on ugasit GPS..

2EDIT: Skužia san. Ali kad sam upisao rutu split zagreb npr on mi je za izlazak iz splita išao puno dužim putem i cestom koja nije glavna i koja je puna semafora ali eto, kako će on to znat...

ghost
22.02.2011., 22:08
A folder MONOTAV sam stavio u root kartice mislim, znaci kad spojim mob sa komb i otvorin REMOOVABLE Disk odma tu, znači cijeli folder MONOTAV (u kojem se nalaze jos dva foldera -cotent i licence-). Vidim i ja da se u folderu cotent i folderu map nalazi i neka karta hrvatske međutim on mi nju neotvara kad uđem u program. Samo mi prikazuje kartu slovenije tj da sam ja u sloveniji. (A nisam :) )

EDIT: SKužia san da ima i karta hrvatske samo treba prominit u programu. Ali kad npr stavin da želin u Zagreb on mi računa ko da sam u ljubljani. Kako da promjenitm startnu pozuiciju i zašto program sam ne nalazi di sam ja sad točno? Ja o
dem u Starting Position ali onda me on pita ako zelim manualno odredit da ce on ugasit GPS..

2EDIT: Skužia san. Ali kad sam upisao rutu split zagreb npr on mi je za izlazak iz splita išao puno dužim putem i cestom koja nije glavna i koja je puna semafora ali eto, kako će on to znat...

Imaš 4 tipa rute: Easy, Fastest, Economical i Shortest, pa imaš koristiti ceste koje se naplaćuju ili ne koristiti....

c4enta
23.02.2011., 22:41
Danas sam bio u zagrebu i nazad, jedno 5-6 puta mi se mob resetirao za vrijeme trajanja navigacije?:( tako da san na kraju odusta od navigacije i izgasia je

ghost
24.02.2011., 00:05
Danas sam bio u zagrebu i nazad, jedno 5-6 puta mi se mob resetirao za vrijeme trajanja navigacije?:( tako da san na kraju odusta od navigacije i izgasia je

Ček u tebe je kombinacija Desire+Motonav?

dado314
24.02.2011., 16:34
imam problem sa instaliranjem navigacije. proba sam iGo i još jednu, ali dobijem poruku Out of space - iGO couldnot be viewed. Free up some space on your phone and try again.
Ono što me živcira jest to da sam imao instaliran iGo i dosta aplikacija i igrica. Deinstalirao sam iGo da napravim mjesta za aplikacije, računajući da ću opet instalirati navigaciju kad mi bude potrebna. Sada imam puno manje aplikacija i igrica, gotovo nista osim defaultnih, ali kao nema dovoljno mjesta. Android system info mi kaže da imam cca 40MB slobodno na telefonu.
LG Optimus gt540, android 2.1, rootan, instaliran app2sd

ghost
24.02.2011., 18:41
imam problem sa instaliranjem navigacije. proba sam iGo i još jednu, ali dobijem poruku Out of space - iGO couldnot be viewed. Free up some space on your phone and try again.
Ono što me živcira jest to da sam imao instaliran iGo i dosta aplikacija i igrica. Deinstalirao sam iGo da napravim mjesta za aplikacije, računajući da ću opet instalirati navigaciju kad mi bude potrebna. Sada imam puno manje aplikacija i igrica, gotovo nista osim defaultnih, ali kao nema dovoljno mjesta. Android system info mi kaže da imam cca 40MB slobodno na telefonu.

Ček jel tu pričamo o ROM-u ili RAM-u?

c4enta
24.02.2011., 20:15
Ček u tebe je kombinacija Desire+Motonav?

Da, ta je kombinacija kod mene, al neide to zajedno?

ghost
24.02.2011., 20:32
Da, ta je kombinacija kod mene, al neide to zajedno?

Ta kombinacija je i kod mene i nikad problema nisam imao, stvarno mi je misterij zašto se resetira, možeš li malo pobliže objasniti simptome?

c4enta
24.02.2011., 23:38
Namjestim navigaciju i ostavim je da radi i nakon nekog vremena se i mob iz cista mira resetira. Onda je drzim u ruci, namjestim malo gledan po njoj po postavkama i resetira se sam od sebe. Ikona satelita gore (pretpostavljan da je to gps) stoji upaljena i nekako sam dobio dojam ko da se on muci i da mu je to sve previse. Onda sam iza toga usao i u njegovu aplikaciju mobitela mape (obicnu koja se dobije s mobitelom) i nakon pretrazivanja tog podrucja di sam se trenutno nalazio se opet sam resetira. I tako sve skupo više puta. Nakon sta san prestao sa navigacijom i mapama jer sam iskljucio nije se vise resetirao. Tako da je moja pretpostavka možda taj promet koji obrađuje...

labellisima
25.02.2011., 08:21
Imam Samsung Tab, i rado bi stavila gore navigaciju. Na starom mobitelu imam Ig0, na windows mobil platformi, ali sa androidom bas i nisam na ti.
Moze pomoc, gdje skinuti , kako ga instalirati. Da li Samsungog Kies pomaze u tome, i da li je netko skidao sa njega programe za Taba, jer sve sto vidim je za sv moguce mobitele osim za Taba. thnks

ghost
25.02.2011., 10:44
Namjestim navigaciju i ostavim je da radi i nakon nekog vremena se i mob iz cista mira resetira. Onda je drzim u ruci, namjestim malo gledan po njoj po postavkama i resetira se sam od sebe. Ikona satelita gore (pretpostavljan da je to gps) stoji upaljena i nekako sam dobio dojam ko da se on muci i da mu je to sve previse. Onda sam iza toga usao i u njegovu aplikaciju mobitela mape (obicnu koja se dobije s mobitelom) i nakon pretrazivanja tog podrucja di sam se trenutno nalazio se opet sam resetira. I tako sve skupo više puta. Nakon sta san prestao sa navigacijom i mapama jer sam iskljucio nije se vise resetirao. Tako da je moja pretpostavka možda taj promet koji obrađuje...

Nije do navigacije nego do mobitela, ako nisi stavljao nikakav custom ROM i ako već imaš FROYO šalji ga na servis.

ghost
25.02.2011., 12:28
Imam Samsung Tab, i rado bi stavila gore navigaciju. Na starom mobitelu imam Ig0, na windows mobil platformi, ali sa androidom bas i nisam na ti.
Moze pomoc, gdje skinuti , kako ga instalirati. Da li Samsungog Kies pomaze u tome, i da li je netko skidao sa njega programe za Taba, jer sve sto vidim je za sv moguce mobitele osim za Taba. thnks

Imaš top temu o navigaciji, i sve u njoj opisano, malo bolje čitati. Link za download ti je poslan na PM.

Putnik svjetla
25.02.2011., 21:09
Imam Samsung Galaxy I9000,Froyo.Skinuo sam kartu Europe na kompijuter prije nego što sam instalirao CoPilot na mobitel.Sad vidim da CoPilot sam skida karte direktno.Postoji li mogućnost da tu kartu ubacim u aplikaciju tipa copy-paste.Hvala

backtothesleep
25.02.2011., 21:53
Imam Samsung Galaxy I9000,Froyo.Skinuo sam kartu Europe na kompijuter prije nego što sam instalirao CoPilot na mobitel.Sad vidim da CoPilot sam skida karte direktno.Postoji li mogućnost da tu kartu ubacim u aplikaciju tipa copy-paste.Hvala

ima... folder "EU" ubaci u "copilot" koji ti je na mobu

dado314
26.02.2011., 10:49
Ček jel tu pričamo o ROM-u ili RAM-u?
ROM.

ghost
26.02.2011., 11:04
ROM.

OK, koji je ROM na njemu (pretpostavljam kad je rootan da je stavljen i neki custom ROM)?

dado314
26.02.2011., 12:36
OK, koji je ROM na njemu (pretpostavljam kad je rootan da je stavljen i neki custom ROM)?
:ne zna: kako mogu to provjeriti?

Putnik svjetla
27.02.2011., 14:00
ima... folder "EU" ubaci u "copilot" koji ti je na mobu
Ubacio sam folder "EU" u folder "mape" ali to ne radi.Zna li tko u čemu griješim tj.riješenje problema.Hvala.

backtothesleep
27.02.2011., 17:20
Ubacio sam folder "EU" u folder "mape" ali to ne radi.Zna li tko u čemu griješim tj.riješenje problema.Hvala.

ne! mora biti bas kako sam napisao, znaci na sd kartici imas folder "copilot", i sad u njega samo ubacis "EU", a ne u nekve druge foldere i podfoldere...

narasimha0
03.03.2011., 22:32
CoPilot na x10 radi bez problema. Jedini problem je vec spomenuta tipkovnica, ali lako se druga skine

Detaljno opisan postupak instalacije. Odlicno odraden posao.
Hvala

dado314
04.03.2011., 07:53
riješeno!
-tvornički reset
instalirao iGo, i ostalo mi slobodno cca 100 MB!!! ostale mi i sve aplikacije, samo su se pri pokretanju ponašale kao da se prvi put pokreću.
jedino su mi se izbrisali telefonski brojevi (sa telefona), ali prije sam napravio backup! :D

rabbit
04.03.2011., 09:40
Mene zanima da li ima igo navigacija tipa navngo a ne ovaj amigo? Amigo je totalno blentav program za nekoga kome treba nesto najjednostavnije a ja nisam jedan od njih :-)

htc desire data2sd

ghost
04.03.2011., 17:51
IGO za Android je jedan i jedini, a imaš 3 vrste iGO-a ovisno o kojem uređaju/OS-u se radi (Amigo, MyWay i Primo). Meni navigacija treba da me točno odvede od točke A do točke B, ja neznam šta ti očekuješ...

riiba
09.03.2011., 19:27
Pozdrav...
da se odmah ispricam moderatorima ako sam na krivoj temi ali nisam naso nista slicnije...
onda da isto naglasim da android imam 2 dana (na HTC HD2) i da ga nikad prije nisam koristio
e sad ide pitanje
dakle idem za 20 dana u london i treba mi mapa centra londona.... posto sam ogranicen sa prostorom SD od samo 2 gige auto navigacija ne dolazi u obzir ali to mi ni netreba... treba mi kao turisticka karta...citao sam nesto o aplikaciji Big Planet TW... instalirao sam ju i ima mogucnost "save map for offline use" ugl da sad ne duzim dali neko zna gdje on sprema te mape i kako ih koristit...

ili ako ima neko mozda neku bolju foru samo je bitno da je u offline modu

rabbit
09.03.2011., 22:07
IGO za Android je jedan i jedini, a imaš 3 vrste iGO-a ovisno o kojem uređaju/OS-u se radi (Amigo, MyWay i Primo). Meni navigacija treba da me točno odvede od točke A do točke B, ja neznam šta ti očekuješ...

Vidi, imam nekoliko navigacija i nije da mi treba ova na mobitelu no kad je tu eto volio bi da radi kako ja želim a to je npr:
- da kad sam na nekom mjestu i kliknem na to mjesto da mi on ponudi da sejvam to mjesto u favorite što me je neki dan naživciralo a trebalo bi biti po defaultu. Znam da je Amigo najjednostavniji program i nikad ga nisam koristio iako ga imam i na normalnoj navigaciji + Navngo... Da sad ne duljim nadam se da razumiješ o čemu pričam i šta tražim. :top:

ghost
10.03.2011., 12:41
Vidi, imam nekoliko navigacija i nije da mi treba ova na mobitelu no kad je tu eto volio bi da radi kako ja želim a to je npr:
- da kad sam na nekom mjestu i kliknem na to mjesto da mi on ponudi da sejvam to mjesto u favorite što me je neki dan naživciralo a trebalo bi biti po defaultu. Znam da je Amigo najjednostavniji program i nikad ga nisam koristio iako ga imam i na normalnoj navigaciji + Navngo... Da sad ne duljim nadam se da razumiješ o čemu pričam i šta tražim. :top:

Ajde skini i instaliraj iGO My way ili Motonav i Copilot, pa isprobaj, tutorial ti je u top temi, a linkove za skinuti sam ti poslao na PM

rabbit
10.03.2011., 13:22
Fala

htc desire data2sd

ghost
10.03.2011., 16:17
Pozdrav...
da se odmah ispricam moderatorima ako sam na krivoj temi ali nisam naso nista slicnije...
onda da isto naglasim da android imam 2 dana (na HTC HD2) i da ga nikad prije nisam koristio
e sad ide pitanje
dakle idem za 20 dana u london i treba mi mapa centra londona.... posto sam ogranicen sa prostorom SD od samo 2 gige auto navigacija ne dolazi u obzir ali to mi ni netreba... treba mi kao turisticka karta...citao sam nesto o aplikaciji Big Planet TW... instalirao sam ju i ima mogucnost "save map for offline use" ugl da sad ne duzim dali neko zna gdje on sprema te mape i kako ih koristit...

ili ako ima neko mozda neku bolju foru samo je bitno da je u offline modu

Kompletna iGo/Motonav instalacija sa kartama čitavog UK-a ti je max 500-600mb, i manje ako izbaciš već ubačene karte.

riiba
10.03.2011., 19:02
Kompletna iGo/Motonav instalacija sa kartama čitavog UK-a ti je max 500-600mb, i manje ako izbaciš već ubačene karte.

imao sam igo na iPhonu i koliko se sjecam ja sam skinuo za europu... onaj nastavak .ipa promijenio sam u .zip otvorio u winraru i izbacio sve sta mi netreba... tipa svedska itd...
medutim ne sjecam se dali su postojale manje jedinice od drzave za izbacit... dakle ako hocu london treba mi cijela engleska...

a opet ne dobijem bas ono sto zelim... bilo bi mi prakticnije nesto tipa google maps... samo da mogu skinut mape za offline mod (treba mi radius centra cca. 10 km sta bi moglo zauzet koliko 10-20 mb)

assassin
10.03.2011., 19:10
Za to bi ti mogao biti dobar Maverick i mogućnost cacheinga.

backtothesleep
10.03.2011., 19:11
imao sam igo na iPhonu i koliko se sjecam ja sam skinuo za europu... onaj nastavak .ipa promijenio sam u .zip otvorio u winraru i izbacio sve sta mi netreba... tipa svedska itd...
medutim ne sjecam se dali su postojale manje jedinice od drzave za izbacit... dakle ako hocu london treba mi cijela engleska...

a opet ne dobijem bas ono sto zelim... bilo bi mi prakticnije nesto tipa google maps... samo da mogu skinut mape za offline mod (treba mi radius centra cca. 10 km sta bi moglo zauzet koliko 10-20 mb)

npr na copilotu mozes skinuti samo kartu londona ~40mb

a na marketu potrazis nesto tipa ovo (http://www.androidzoom.com/android_applications/travel_and_local/london_jntb.html)

riiba
14.03.2011., 09:11
Jel moguce navigaciju instalirat na sd??

assassin
14.03.2011., 10:04
Moguće je prebaciti ako imaš app2SD.

riiba
14.03.2011., 10:35
Imam aplikaciju koju sam skinuo iz marketa app2sd...
Ali preko nje nemogu prebacit... probao sam sa copilotom

t.d.
16.03.2011., 20:58
Imam mali problemčić kojeg nikako da otklonim. Prije mi je COPILOT na x 10 radio savršeno, ali nešto sam prčkao po mobu, brisao i dodavao razne programe i sada kada upalim navigaciju krene normalno i onda se na mobu nakon 15 sec (jer je tako namješteno vrijeme gašenja ekrana) ugasi ekran i mob se automatski zaključa.
To mi se prije nije dešavalo i bez obzira na funkcije osvjetljenja navigacija je radila bezprijekorno i bez gašenja.
Sve sam pokušavao i nikako vratiti na to da šljaka kao prije

Eppur si muove
17.03.2011., 05:11
Koliko se sjećam u postavkama CoPilota imaš podmeni za displej i tamo stavi kvačicu da ti stalno ekran radi tj. skini kvačicu sa defaulta phone settings display.

t.d.
17.03.2011., 08:07
Hvala ! Sad same tako napravio i radi

željko33
19.03.2011., 01:55
instalirao sam copilota na xperiu10,ali mi u gornjem dijelu ekrana stalno piše..connecting to live link..

da li sam nešto pogriješio prilikom instalacije pošto nisam baš neki maher za ovo.......

hvala

assassin
19.03.2011., 10:27
Samo isključi.
Menu> Live Services> Live Link> Options> Account Settings> Send Position Every> Never> OK.

ddru145
19.03.2011., 20:14
Kako i koji besplatni program za navigaciju instalirati na Xperiju X10 Mini L10i , rezolucija 240X320, nešto sam pokušao pa mi je za 5 minuta oderao 45,00 kuna , nemam pojima o instalaciji ni o programima ,pa bih htio ako netko zna da mi kaže i kako izbrisati sa mobit. Officesuite,edge,geotags, peggle,trackid, wisepilot..jer mi to netreba ide na internet i lapi mi kune...gdje mogu nači navigaciju koja je dobra za ovu rezoluciju i kako je staviti. mem. kartica je od 2 GB..zasad.

assassin
19.03.2011., 20:26
Navigacija- pročitaj ovdje (http://forum.hr/showthread.php?t=611252).
Internet- pročitaj ovdje (http://forum.hr/showthread.php?t=605332).
Brisanje aplikacija (ako ne ide na način iz drugog linka)- ovdje (http://www.forum.hr/showthread.php?t=629632).
Sve je tu, samo treba malo tražiti ;)

ddru145
20.03.2011., 09:53
Hvala.. na pomoči, vidim da ima svega, samo to nije kompjuter, i ne snalazim se baš , pokušaču otpočetka deinstalirati neke programe kako je napisano, ali bez interneta samo sa kompjutera ako je moguče ili moram neki internet paket uzet nap 100 Mb ,imam simpu, i sa njega instalirati neznam .. ako nešto neuspijem čujemo se..

assassin
20.03.2011., 10:18
Ne treba ti paket, ako imaš doma WiFi.

nazime
27.03.2011., 09:54
Pozdrav
Čitah, ali ne nađoh. Ustvari, našao sam da aplikacije skida samo na telefon, ali po meni bi karte trebao moći skinuti na SD karticu.
I to mi je problem.
Skinuo sam aplikaciju za Copilot navigaciju, pa sam skinuo samo kartu Hr(radio po uputstvima), sve radi super.
Problem nastaje kada želim skinuti cijelu kartu EU, javlja da nemam mjesta. Imam karticu 4 GB, od toga 3.65 GB slobodno.
Pretpostavljam da karte želi skinuti u memoriju telefona, a tamo nema mjesta.
Kako postaviti mob da skida karte na SD karticu.
Optimus je kupljen u T2 prije mjesec dana, na njemu je android 2.1.

Hvala

mrcina 22222
27.03.2011., 10:26
što se čudiš stare karte za eu bile su oko 2gb od tada ukomponirali su nove države i hrpe cesta tako da je sve to naraslo duplo.

dakle treba ti kompletna 4gb kartica.

nazime
27.03.2011., 10:29
Za ove karte piše da su oko 2.5 GB.
A i ne vjerujem da su mogle narasti duplo.

backtothesleep
27.03.2011., 12:07
ma skini manualo karte ..... imas pm... tj link di mozes skinuti cjelu europu

fawlty82
27.03.2011., 18:24
dakle, imam mobitel samsung galaxy3, android 2.1.
problem je sa navigacijom CoPilot Live 8. sve napravio prema uputama, sve bi trebalo biti jednostavno. instaliram ju, upalim WiFi, pokrenem je, skida ona neke file-ove, te stane sa greškom "Invalid Library CoPilots code cannot be loaded by the system", stisnem OK i gasi se aplikacija. jel imao tko slični problem? kasnije sam gledao na karticu, imam folder copilot. imam 76MB sl. memorije na telefonu i 6 GB na kartici.

Leonor
27.03.2011., 20:58
LG P350
Android 2.2
Instalirao sam prvo Copilot i imam problem kao i jedan od prvih koji je tu postao. Znači instalacija prođe OK. Idem skidati karte preko WiFi-a skida ih ona zelena crta se napuni do kraja i jednostavno ostane bijeli ekran. Kad idem izabrati kartu nema ni jedne.
Onda sam instalirao IGO. Instalacija prošla uredno ali imam mali problem sa određivanjem pozicije. Pozicionira me u Ljubljani, a ja se nalazim u Rijeci :D Netko je napisao da je odstupanje 3-15 metara. Kod mene je u stotinama kilometara?

ghost
28.03.2011., 12:21
LG P350
Android 2.2
Instalirao sam prvo Copilot i imam problem kao i jedan od prvih koji je tu postao. Znači instalacija prođe OK. Idem skidati karte preko WiFi-a skida ih ona zelena crta se napuni do kraja i jednostavno ostane bijeli ekran. Kad idem izabrati kartu nema ni jedne.
Onda sam instalirao IGO. Instalacija prošla uredno ali imam mali problem sa određivanjem pozicije. Pozicionira me u Ljubljani, a ja se nalazim u Rijeci :D Netko je napisao da je odstupanje 3-15 metara. Kod mene je u stotinama kilometara?

Jesi siguran da si bio na otvorenom, uključio GPS i pričekao da ti odredi lokaciju?

Leonor
28.03.2011., 17:36
Nisam bio na otvorenom nego u stanu :D
Kad sam izašao, našao mi je pravu lokaciju. Hvala za download!

jurica_m
28.03.2011., 17:42
Da, teze pronadje signal u zatvorenom prostoru. Ali isto bi ti trebalo naci signal u stanu. Ja, npr. imam Navigon i nadje mi sporije u zatvorenom prostoru, ali ga nadje.

Leonor
28.03.2011., 21:15
Ma mene je zbunilo jer je pisalo da traži lokaciju i onda je nakon odprilike minut ili minut i pol pronašao da se nalazim u Ljubljani. Na otvorenom je za cca. 20 sekundi pronašao pravu lokaciju. Kasnije sam opet probao u stanu i pronašao je pravu lokaciju ali se mučio gotovo 5 minuta. Sigurno ne pomaže ni to što sam u suterenu :D
U glavnom sad radi sve za 5.

kljuke
29.03.2011., 15:51
Instalirao sam Copilota i radi sve kako treba ali jedino ne znam kako se unosi točna ulica u nekom gradu gdje idem. NPR ako idem u ZGB da mi samo središte grada a nema nigdje gdje bi upisao ime ulice koja mi treba.
Molim za pomoć. Hvala.

backtothesleep
29.03.2011., 16:17
izbornik -> odrediste -> adresa -> e tu ti sad veli "upisite grad ili pošt. broj" i ti napises zagreb i on ti izlista ispod "Zagreb, HR, Grad Zagreb Županija"i na to pritisnes -> Upišite naziv ulice - sad tu imas ponuđeno "<Središte grada>" a iznad toga prazno polje na koje kliknes i upises naziv ulice, pa napises npr ravnice, on ti ponudi nekolicinu tih ravnica odaberes jednu, kliknes pa te pita za kucni broj...... ako ti nije tako e onda stvarno neznam, probaj uninstalirat aplikaciju izbrisat folder copilot na sd kartici i ponovno instalirat kopilot

kljuke
29.03.2011., 18:08
Hvala na odgovoru ali nema kod mene opcija županija ili slično. Piše smao Zagreb, HR, grad i kad kliknem na to ima samo opcija srediešte grada. Par puta sam brisao mapu, reinstalirao ali ne ide.

backtothesleep
29.03.2011., 18:13
e izdnad te opcije srediste grada bi moralo biti polje za upis ulice

koji kopilot uopce imas, tj. koju verziju?

assassin
30.03.2011., 06:34
Forumovac- premješteno u temu o Optimusu (http://forum.hr/showthread.php?t=561182&page=17).