PDA

View Full Version : Popularno u uređenju interijera

stranice : [1] 2

Lali Puna
11.01.2011., 10:40
već duže želim otvoriti ovu temu
ajmo nabrojati što je sad in među ljudima (ne na sajmovima u milanu :D) u uređenju interijera, šta se sad često viđa, svi žele, svima je super, jako je traženo, koje su česte karakteristike novouređenih prostora.

još jednom - ne mislim na 2009. je in bila smeđa, 2010. zelena, a 2011. je in tirkizna jer nitko od običnih ljudi ne (pre)uređuje stan prema svakogodišnjim dizajnerskim diktatima nego neki trendovi dođu među ljude pa se ona zadrže par godina, razrađuju..ja ću prva, skužit ćete odmah na što mislim. evo padobranski:

- wenge - iako pomalo na zalasku, još se drži
- crvene kuhinje
- deko kamen
- staklo umjesto pločica
- tapete
- bijele kuhinje
- šankovi (lebdeći su na zalasku, oni su žarili i palili prije par godina)
- smeđa

ombia
11.01.2011., 11:12
već duže želim otvoriti ovu temu
ajmo nabrojati što je sad in među ljudima (ne na sajmovima u milanu :D) u uređenju interijera, šta se sad često viđa, svi žele, svima je super, jako je traženo, koje su česte karakteristike novouređenih prostora.

još jednom - ne mislim na 2009. je in bila smeđa, 2010. zelena, a 2011. je in tirkizna jer nitko od običnih ljudi ne (pre)uređuje stan prema svakogodišnjim dizajnerskim diktatima nego neki trendovi dođu među ljude pa se ona zadrže par godina, razrađuju..ja ću prva, skužit ćete odmah na što mislim. evo padobranski:

- wenge - iako pomalo na zalasku, još se drži
- crvene kuhinje
- deko kamen
- staklo umjesto pločica
- tapete
- bijele kuhinje
- šankovi (lebdeći su na zalasku, oni su žarili i palili prije par godina)
- smeđa

Evo ja ne znam sto je trend u Hrvatskoj, ali ovo boldano je klasika koja se susrece zadnjih 20 godina, sto po stanovima sto po casopisima, ma i duze, kazem klasika.:ne zna:

Wenge vani nikad ni nije, srecom, dosegao neku vidnu slavu.

Mimo toga smatram strateski losim potezom povoditi se za trendom. Onda to isto za 2 godine ne mozete vise ni vidjeti jer vam je silovalo oko bas u svakom prostoru u koji ste nogom krocili.:rofl:

Radije kupim komade koji nisu u trendu nego su meni lijepi i biti ce in i za 20 godina. Mislim da male sredine lakse padaju u neke trendove i euforije. Vani mozes nositi sve na sebi i sve je in i nis nije out, mozes namjestiti stan kako hoces, sve je in, nekako je opustenije.

E da, neki trend koji ipak jesam zapazila su bili stakleni jedaci stolovi.

Lali Puna
11.01.2011., 11:16
Evo ja ne znam sto je trend u Hrvatskoj, ali ovo boldano je klasika koja se susrece zadnjih 20 godina, sto po stanovima sto po casopisima, ma i duze, kazem klasika.:ne zna:

staklo ne da prije 20 godina nije bilo standard i klasik u hrvatskoj nego je prije 5 godina još bilo potpuna novost ;)

ja namjerno nisam stavila u naslov teme trendovi jer nisam ni mislila baš na trendove - ovo na što mislim su neke smjernice koje se provlače po par godina i dulje kroz novouređene interijere. i mislila sam na stanove, ne na časopise.

što se tiče bijele kuhinje ni to nije bio klasik prije 20 godina, bar ne kod nas. prije 20 godina je bio in namještaj od punog drva i svi su imali one rustikalne kuhinje. baš mi je nekidan sveki pričala (a ona bi, da je na forumu, bila dio klana - ona bi sve u bijelo :D) kako je ona imala prije 25 godina bijelu kuhinju dok su svi imali rustikalne. pa su joj ljudi komentirali kako ima bolničke ormariće (a to je bila istina jer, kaže, tad nije bilo bijelih kuhinja za kupiti baš pa je imala doslovce iste ormariće kakvi su bili po bolnicama jer je htjela bijelu kuhinju)

stakleni stolovi - :top:

KatarinaRi
11.01.2011., 11:18
E da, neki trend koji ipak jesam zapazila su bili stakleni jedaci stolovi.

To bi zakonom zabranila...pogotovo moj doma:kava:

Ja sam skužila staklo na zidovima kuhinje umjesto pločica da je kao IN, ali ja sam davno, ima 15 godina vidjela kod jednog dečka izvedbu koja me dojmila...stavio je prvo pluto, prefarbao ga i na njega nakeljio staklo. Fantastično.
Ali on je dizajner pa se ne broji kao neki mainstream.

ombia
11.01.2011., 11:25
staklo ne da prije 20 godina nije bilo standard i klasik u hrvatskoj nego je prije 5 godina još bilo potpuna novost ;)

što se tiče bijele kuhinje ni to nije bio klasik prije 20 godina, bar ne kod nas. prije 20 godina je bio in namještaj od punog drva i svi su imali one rustikalne kuhinje.
(a to je bila istina jer, kaže, tad nije bilo bijelih kuhinja za kupiti baš pa je imala doslovce iste ormariće kakvi su bili po bolnicama jer je htjela bijelu kuhinju)

Ali lijepo sam napisala da ne znam kako je u Hrvatskoj.:rolleyes: Ak zelis samo odgovore vezane za Hrvatsku :rolleyes: napisi to u naslovu.:kava:

Tak da je ostatak tvog komentara irelevantan.
Mimo toga ima itekako u Hrvatskoj bijelih kuhinja, sa utorima bez precki starih 20 i vise godina. Vidjala cesto po stanovima starijih osoba.
Tkz. retro kuhinje.
Staklo kao backsplash ideja nije staro 5 godina.

Lali Puna
11.01.2011., 11:29
Ali lijepo sam napisala da ne znam kako je u Hrvatskoj.:rolleyes: Ak zelis samo odgovore vezane za Hrvatsku :rolleyes: napisi to u naslovu.:kava:

pardon
nek stave moderatori u hrvatskoj i regiji, doista nisam mislila na trendove uređenja i u brazilu, indiji, švicarskoj il kaliforniji. prerazličiti su diljem svijeta da bi se sveli pod jedan nazivnik, mislila sam da se to podrazumijeva

Mimo toga ima itekako u Hrvatskoj bijelih kuhinja, sa utorima bez precki starih 20 i vise godina.

točno takvu je imala sveki, znam ja, naslijedila ju :D

Staklo kao backsplash ideja nije staro 5 godina.

nije staro pet godina, nisam to ni tvrdila
nego se je prije par godina postalo raširenije/popularnije/viđenije u stanovima.

ombia
11.01.2011., 11:36
Pa mozes sama promijeniti naslov, ti si autor teme.:rolleyes:

I ne, nesto sto ni jednom rjecju nisi navela u temi se ne podrazumijeva.:rolleyes: I sad vec pretjerujes, vecina nas inostranaca na Interijerima smo u Europi. A vecina stavri kojima se Hrvati u Interijerima dive i kopiraju dolazi pazi soka - bas iz te iste Europe.:rofl:

sijandraffm
11.01.2011., 11:39
eto, kad smo ja i sadasnji muz, a tadasnji momak, sebi namijestali prvi zajednicki stan, tocno se sijecam sto je bilo u trendu. to je bilo 1995.
sve od metala, stakla. mi smo tada kupili metalni krevet, metalne ormarice za cipele, stolic s nogama od metala i staklenom povrsinom,ista kombinacija pisaci stol, metalne ormare, pa cak i neko cudo od metala kao regal u dnevnoj za tv i liniju, ......i na kraju krajeva muz je napravio neko cudo od sanka od metala sa ugradenim felgama od auta. bila je bas fora za to vrijeme.

Lali Puna
11.01.2011., 11:42
Pa mozes sama promijeniti naslov, ti si autor teme.:rolleyes:

ne mogu

sijandraffm
11.01.2011., 11:42
eh, da zaboravi, cak smo imali i metalnu kuhinju na kotacima, super je to bilo, steta sto nemam slika.

dakle trend prije 16-nestak godina je definitivno bio metal i staklo. a nekima je to jos i dan danas trend:D

Amarillis
11.01.2011., 11:49
od tih "trendova" imam eto nesto wenge namjestaja, stakleni stolx2, staklo u kuhinji umjesto plocica.

zapravo mi nista od toga ne smeta, osim donji ormarici od kuhinje koji su kud wenge tu jos od tako retardoranog materijala da stvarno vise ne znam cime packe da operem s njih...
i nista od toga mi nije u kuci jer je trend nego jer mi se svida i iz prakticnih razloga. :)

ombia
11.01.2011., 11:54
Vi se cure uopce ne drzite teme ts,ts. Tema zadacnice je - popularno u uredjenju (a nije trend rolf) u regiji ili Hrvatskoj. Amarilis spominje trendove, a Sandra u to vrijeme nije bila u regiji. Dobiti cete po prstima.:D

crvenkapica33
11.01.2011., 11:56
što se tiče bijele kuhinje ni to nije bio klasik prije 20 godina, bar ne kod nas. prije 20 godina je bio in namještaj od punog drva i svi su imali one rustikalne kuhinje. baš mi je nekidan sveki pričala (a ona bi, da je na forumu, bila dio klana - ona bi sve u bijelo :D) kako je ona imala prije 25 godina bijelu kuhinju dok su svi imali rustikalne. pa su joj ljudi komentirali kako ima bolničke ormariće (a to je bila istina jer, kaže, tad nije bilo bijelih kuhinja za kupiti baš pa je imala doslovce iste ormariće kakvi su bili po bolnicama jer je htjela bijelu kuhinju)

rustikalne kuhinje su se pojavile prije recimo 25 godina. dotad su uglavnom bile te s utorima ili one s malim (okruglim/četvrtstim/gumbičastim) ručkicama.

(imam primjer oko sebe i jednih i drugih). još prije toga su bile one s kliznim vratima - to je bio standard u novogradnji šezdesetih, moji su to dobili sa stanom takvu kuhinju.

(jednu takvu imamo u kleti, moraš paziti kak ih otvaraš po onim drvenim utorima jer je opasnost da padnu na tebe :lol: )

boja je bila uglavnom bijela, tu i tamo bežaste i smećkaste i ona super narančasta kuhinja (mislim da je bila marlesova - imam ih u okolini dvije i odlično se drže nakon svih tih godina). ta je bila u varijanti bijelo i sjajno narančasto. :rofl:
(već smo onda bili ispred vremena, mama i sveki su ostale skroz u trendu, sve te godine :lol: ).

a za rustikalne znam da je to počelo sredinom osamdesetih, jer je bogatiji dio familije napravio početkom osamdesetih kuću i stavili kuhinju po mjeri sa smeđim rustikalnim frontama i okolina se čudila tome ko pure dreku.

a devedesetih je krenula poplava stolarskih kuhinja; a kaj se tiče boja, kraj tisućljeća su obilježile sljedeće kombinacije: plavo-trešnja (intezivno počelo negdje 1995. :lol: ), vanilija-trešnja i (nešto modernije) crveno-siva. 90% kuhinja u novogradnjama koje sam vidjela su bile takve kombinacije.

inače, ta poplava stolarskih kuhinja je donijela (po meni) najgoru pošast u dizajnu kuhinja: nabiti sve moguće vrste i veličine ormarića i polica u jednu kuhinju :horor: na čelu sa šankom (po mogućnosti zaobljenim) na nogicama.

a sad, da, kutne garniture ravnih linija, kamen i deko kamen, čupavi tepih, wenge (i da, danas sve nijanse tamnije smeđe se nazivaju wenge, nije li boja tog drveta onako tamno smeđe pa s crnim "prugicama"? http://www.furniturehomedesign.com/design-questions/what-is-wenge/ ), zebrano i tak.

solar
11.01.2011., 11:59
još jedan chat :mad:

City
11.01.2011., 12:11
još jedan chat :mad:

Nažalost. :rolleyes:

nitta
11.01.2011., 12:17
Stakleni jedaci stol kupljen devedesetih i bijela kuhinja stara dvadesetak godina jos uvijek mi nisu dojadili :facepalm:

cokolada obojeni zidovi prije nekoliko godina mi polako idu na zivce... kao i
wenge stalak za plazmu i pripadajuce police... :flop:

Deko kamen mi se svidja, ali ne u mom prostoru.

Sank nemam, ali zato imam otok :top:

Staklo umjesto plocica kao backsplash mi je super, ali samo kad je u jednom komadu.

Nisam nesto bas trendovski orijentirana sto se tice interijera, nego uredjujem iskljucivo onako kako mi se dopadne, pa zato rijetko u trgovinama mogu naci ono sto mi se svidja, jer mi "dizajnerski izricaj" nije u savrsenom skladu s ponudom, tj. izvodim bijesne gliste kako kaze moj MM :p

Lali Puna
11.01.2011., 12:21
ja sam nekak zamislila da pobrojimo što je popularno sad i ovdje i što ljudi hrpimice stavljaju u stanove

brišite slobodno ak mislite da tema nema smisla, nije da sam emotivno vezana uz nju

KatarinaRi
11.01.2011., 12:25
Počeli su hrpimice stvaljati kutne kade bez naravno nekih kliznih stijena za zaštitu od poljevanja ili zavjese....kako se oni tamo tuširaju ja ne znam....ne mogu zamisliti da ne mogu stati u kadu ili tuš kabinu i prskati.:ne zna:
A naravno većina nema prostora i za kadu i za kabinu.
Drugi je sad problem što mi se i ove suvremene tuš kabine čine kao da se idem teleportirati:rolleyes:

bulthaup
11.01.2011., 12:28
a za rustikalne znam da je to počelo sredinom osamdesetih, jer je bogatiji dio familije napravio početkom osamdesetih kuću i stavili kuhinju po mjeri sa smeđim rustikalnim frontama i okolina se čudila tome ko pure dreku.

Mi smo imali rustikalnu kuhinju u vikendici na Jahorini, krajem sedamdesetih.:)

bulthaup
11.01.2011., 12:31
Stakleni jedaci stol kupljen devedesetih i bijela kuhinja stara dvadesetak godina jos uvijek mi nisu dojadili :facepalm:

cokolada obojeni zidovi prije nekoliko godina mi polako idu na zivce... kao i
wenge stalak za plazmu i pripadajuce police... :flop:

Deko kamen mi se svidja, ali ne u mom prostoru.

Stakleni sto i bijela kuhinja su naravno klasika, a deko kamen,:facepalm:

crvenkapica33
11.01.2011., 12:34
Mi smo imali rustikalnu kuhinju u vikendici na Jahorini, krajem sedamdesetih.:)

sva sreća da moji nikad nisu bili u trendu :zubo:

bulthaup
11.01.2011., 12:59
sva sreća da moji nikad nisu bili u trendu :zubo:

Zasto, ja mislim da rustikalna kuhinja super ide u ristikalni enterijer vikendice.:)

svastamorac
11.01.2011., 13:16
paneli,
čupavci,
ugradbeni ormari,
staklena vrata na tuš kabinama
.
.
.

Lali Puna
11.01.2011., 13:20
e, da, čupavci!
televizori na zidu

crvenkapica33
11.01.2011., 13:23
Zasto, ja mislim da rustikalna kuhinja super ide u ristikalni enterijer vikendice.:)

ma naravno da idu - (smajlić si propustio) premda bih ja smeđu varijantu probala izbjeći (što recimo nisam u svojoj vikendici uspjela s jednom komodom). ta kuća o kojoj sam pisala (evo sad saznala da je 1979. sagrađena) je u tako nekom rekli bismo, ladanjskom stilu i nije demode ni nakon 30 godina. iako nije my cup of tea. tak. ali sad sam off na offu. :rofl: :rofl:

on topic: klizni ormari s alu okvirima i vrlo često sa šah uzorkom na vratima.

Aoife
11.01.2011., 13:26
Lali, slažem se sa svime iz uvodnog posta osim za bijele kuhinje. To je zbilja klasika, jedino je kod nas to malo teško pratiti jer je u određenom komunističkom periodu bila samo jedna vrsta namještaja.

a devedesetih je krenula poplava stolarskih kuhinja; a kaj se tiče boja, kraj tisućljeća su obilježile sljedeće kombinacije: plavo-trešnja (intezivno počelo negdje 1995. :lol: )

:brukica:

City
11.01.2011., 13:27

Taj šah-uzorak mi je koma. Sva sreća pa ga u zadnje vrijeme viđam sve manje, iako bi me usrećilo da isčezne u potpunosti. :zubo:

Popularno kod nas: Print na vratnicama ormara
Zna ispasti dobro, što ne mogu reći za šahovnicu. :D

crvenkapica33
11.01.2011., 13:32
Lali, slažem se sa svime iz uvodnog posta osim za bijele kuhinje. To je zbilja klasika, jedino je kod nas to malo teško pratiti jer je u određenom komunističkom periodu bila samo jedna vrsta namještaja.

kaj oćeš, kao da si jedina. :zubo:

jednom smo išli bivšim susjedima u posjet u novi stan i kupim ja u onom taboo dućanu zdjelu od bambusa - plavu s nekim cvjetovima. dođemo tam i vele oni u nevjerici - pa kak si znala da nam je kuhinja plava? hm, da, kak? možda zato što sam u godinu dana bila u šest plavih kuhinja.
a imam slučaj isto u familiji, farbanja plavih fronti u bijelo (kuhinja iz 2000.-te, koštala ko svetog petra kajgana)

Lali Puna
11.01.2011., 13:41

ne valjda?!

možda sam se krivo izrazila s bijelim kuhinjama - ne mislim da su one novost, al je, ajmoreć, popularno vratit se klasici. nakon godina vladavine plavih i varijacija na temu drva.

možda zato što sam u godinu dana bila u šest plavih kuhinja.

e točno to sam imala na umu kad sam otvarala temu - kad je određena stvar super popularna među ljudima koji (pre)uređuju stan i onda se odjednom svima sviđaju plave kuhinje. ili wenge kuhinje :D

s tim da ja ne kažem da je to nužno loše. ja prva nemam nit interesa nit talenta za neke inovacije kod sebe. u mojoj glavi je ovo bila čisto taksativna tema - ono, ajmo pobrojat.

chek!

Aoife
11.01.2011., 13:44
ne valjda?!

možda sam se krivo izrazila s bijelim kuhinjama - ne mislim da su one novost, al je, ajmoreć, popularno vratit se klasici. nakon godina vladavine plavih i varijacija na temu drva.

Možda smo mi ovdje potaknuli taj trend :zubo:

Ma imala sam fazu useljenja u studentski stan, kad sam bila tako sretna da se selim da zbilja nisam roditelje htjela gnjaviti namještajem - pa sam sve odabrala prvo što sam naletila a da je plavo :brukica:
Nije stvar u tome da je to bilo popularno, nego sam na pogrešan način izrazila svoju ljubav prema plavoj boji :brukica:
Dobar dizajn nije samo talent, dosta toga se treba/može i naučiti :kava:

crvenkapica33
11.01.2011., 13:53
da, ima i trenda, ali i nagona prema nečemu.

recimo i dragi i ja smo oduvijek znali da ćemo imati bijelu kuhinju i bijele zidove. odrasli smo oboje u bijelim kuhinjama i ništa drugo nije dolazilo u obzir :rofl: ma šala, ali stvarno smo sanjajući o svojoj kuhinji uglas rekli bijela. i premda je sad poplava bijelih kuhinja, nisam požalila niti neću.

isto kao što smo znali da nećemo imati alu okvire na vratima ormara :ne zna: jednostavno mi se to nikad nije sviđalo.

i da, ovo što aoife kaže, netko ima sklonost, netko nauči, a nekog nije briga.

poplava istog namještaja kod većine ljudi u hrvatskoj nije zbog toga što prate trendove, nego ih većinom nije briga/nemaju sklonost tome i odu u dućan i odaberu od postojeće ponude.

s obzirom da postojeća ponuda je uglavnom u nekakvom trendu, svidi im se i kupe i ne razmišljaju o tome. :ne zna:
zato toliko istih ormara - odu u eduro/bonus/komandor/stolaru/votevr - dobar dan, ja bih ugradbeni ormar - eventualno odluče o boji koja im se sviđa i to je to. zato je meni bio problem naći nekog da mi napravi takav klizni ormar bez alu okvira.

recimo, mi smo htjeli okrugli tepih. nema. tj. nije bilo prije tri godine. jednobojnog bijelo okruglog tepiha. ima bijeli, ali ne okrugli. veli mi čovjek u tepih lendu - znate, više ne naručujemo okrugle jer ljudi ne traže.
tako je i u odjeći, kozmetici, kolačima, svemu.

bulthaup
11.01.2011., 13:56
isto kao što smo znali da nećemo imati alu okvire na vratima ormara :ne zna: jednostavno mi se to nikad nije sviđalo.

Cak ni bijeli eloksirani aluminium.:D

bulthaup
11.01.2011., 13:59
Nije stvar u tome da je to bilo popularno, nego sam na pogrešan način izrazila svoju ljubav prema plavoj boji :brukica:
Dobar dizajn nije samo talent, dosta toga se treba/može i naučiti :kava:

Moja ljubav prema plavoj je iz vremena navijanja za Zelju.:rofl:

Ja mislim da se citav zivot ucimo kako napraviti lijep dizajn.:kava:

grm
11.01.2011., 14:00
Bijeli eloksirani aluminij - e taj je već lijep. žao mi je što za spavaću nisam inzistirala na eloksiranju u bijelo, dala se nagovorit :bonk:

zaboravili ste knauf posvuda

cilla
11.01.2011., 14:02
mi imamo u stanu kuhinju od prije 35+ god, i bijela je, i nema ručkice nego utore, i fronte su potpuno ravne
i zapravo sada izgleda puno bolje :D nego npr. prije 15 god kada su bile popularne sasvim drugačije kuhinje, i kako je kuhinja očito kvalitetno napravljena nema nikakvih oštećenja niti nakon toliko godina

moji u kući imaju kuhinju koja je cca 20 god i smeđa je, i nešto što bi spadalo u tradicionalne interijere, i trenutno izgleda 'staromodnije' od kuhinje u stanu :D

ja u svom stanu imam donje elemente tamni hrast ('wenge') i komoda u dnevnoj ima isto takve tamne fronte, ostalo je svjetli hrast

svaka je napravljena u svoje doba, na način kakav je 'karakterističan' za to doba, i znam i da će moja kuhinja i ostatak stana za koju godinu biti 'zastarjeli', ali na primjeru kuhinje iz stana u kojem sam odrasla, možda će za 30 godina opet biti u trendu :mig:

crvenkapica33
11.01.2011., 14:05
Cak ni bijeli eloksirani aluminium.:D

:zubo: lijep mi je tvoj ormar, ali to nismo htjeli. doduše, nakon bezuspješne potrage, razmišljali smo i o tome, ali zahvaljujući slajki :kiss: smo riješili to i bez okvira.

crvenkapica33
11.01.2011., 14:08
svaka je napravljena u svoje doba, na način kakav je 'karakterističan' za to doba, i znam i da će moja kuhinja i ostatak stana za koju godinu biti 'zastarjeli', ali na primjeru kuhinje iz stana u kojem sam odrasla, možda će za 30 godina opet biti u trendu :mig:

ako nešto znamo kad je napravljeno, ne znači da je zastarjelo :zubo:

može biti, ali ne mora. meni je recimo ta narančasta kuhinja bila super oduvijek. i frendovima arhićima koji su svoju teška srca morali ostaviti u starom stanu jer im u novom nikako nije pasala mjerama.

neke stvari jednostavno prežive zub vremena.

fasinain
11.01.2011., 14:12
cilla... ista stvar. mi u stanu sad imamo kuhinju 25+, bez ruckica, skroz ravnih ploha. samo sta je prljavo bijela boja i to me zivcira. ali kvaliteta joj je bolja nego vecina kuhinja koja je napravljena danas :)

Kad smo kod trendova, meni se tv na zidu nikad nije svida :ne zna:

a u zadnje vrime je u diru i bojati odredene zidove u crno. prvi put sam to vidila negdi prije 3,4 godine i bas se ugdno iznenadila kako efektno izgleda :p

sijandraffm
11.01.2011., 14:13
mislim da se ovdije mogu svrstati i panel zavijese i , i ako ne spada u interijere , teracotta-breskva-limun-naranda-fassade.

crvenkapica33
11.01.2011., 14:15
mislim da se ovdije mogu svrstati i panel zavijese i , i ako ne spada u interijere , teracotta-breskva-limun-naranda-fassade.

a fuksija??? vidla hrpu žarkih kuća tamo oko zaprešića :eek: favorit je dreč fuksija.

zaboravili smo zidove i to najčešće u boji breskve. :zubo:

cilla
11.01.2011., 14:16
nisam mislila doslovce zastarjela :mig:

kao što već rekoh, kuhinja iz stana od mojih je od prije 35+ god i jedan period je bilo očito da je kuhinja starija jer su bili popularni sasvim drugačiji tipovi kuhinja
danas ta kuhinja ne izgleda kao da je napravljena prije toliko godina jer su sada popularnije kuhinje ravnih fronti, bez ručkica, bijele, a s obzirom da se na njoj ne vide tragovi tolikih godina vjerujem da bi malo ljudi da ju vidi u nekom novo uređenom stanu, dao joj toliko godina

ono što više odaje godine su npr. pločice i bijela tehnika koja je jednako stara, a ne sami elementi

City
11.01.2011., 14:17

Trauma iz djetinjstva. :zubo:

sijandraffm
11.01.2011., 14:18
a fuksija??? vidla hrpu žarkih kuća tamo oko zaprešića :eek: favorit je dreč fuksija.

da i fuchsija, i crvena. i naravno unutrasnje zidove u breskvi, kako sam to zaboravila:confused:

Aoife
11.01.2011., 14:19
zaboravili ste knauf posvuda

E da, zloupotreba knaufa - kako sam napisala na drugoj temi, kad ti halogenka viri iz guzice :zubo:

cilla
11.01.2011., 14:20
E da, zloupotreba knaufa - kako sam napisala na drugoj temi, kad ti halogenka viri iz guzice :zubo:

ovo niti ja ne volim

sijandraffm
11.01.2011., 14:24
mozaik plocice

ombia
11.01.2011., 14:25
e točno to sam imala na umu kad sam otvarala temu - kad je određena stvar super popularna među ljudima koji (pre)uređuju stan i onda se odjednom svima sviđaju plave kuhinje. ili wenge kuhinje :D
!

I onda se to ne zove - trend?:confused:
Nije drek nego se pas posro.:kava:

Drago mi je da smo se slozili da bijele kuhinje nisu ni trend ni pomodna stvar nego klasika.:)

Jedno vrijeme je vani bilo super moderno spuzvom ukrasavati zidove kod farbanja. Da nije lijepa ujednacena boja. I svojevremeno su svi imali one papirnate lampe ala Ikea.

sijandraffm
11.01.2011., 14:30
Jedno vrijeme je vani bilo super moderno spuzvom ukrasavati zidove kod farbanja. Da nije lijepa ujednacena boja. I svojevremeno su svi imali one papirnate lampe ala Ikea.

eh,...da !!!:top:

Fran
11.01.2011., 14:37
a spusteni stropovi i halogenke? :)

sijandraffm
11.01.2011., 14:39
ugradbeni vodokotlici i visece wc-skoljke

Lali Puna
11.01.2011., 14:44

e, da. i ne samo za halogenke, nego zatvaranje svega u knauf, mislim da sam tu na interijerima pročitala nečiji naum da bojler zaknaufa

drečeče fasade!!! to se, doduše, najčešće viđa u prigradskim krajevima pa ja imam objašnjenje da je to, budući da su te drečeče boje skuplje, nek-vidi-selo-da-se-ima sindrom

bulthaup
11.01.2011., 14:46
ako nešto znamo kad je napravljeno, ne znači da je zastarjelo :zubo:

neke stvari jednostavno prežive zub vremena.

Meni je to najljepse, kada se zna da je nesto staro, a jos uvijek izgleda dobro.:)

sijandraffm
11.01.2011., 14:46
e, da. i ne samo za halogenke, nego zatvaranje svega u knauf, mislim da sam tu na interijerima pročitala nečiji naum da bojler zaknaufa

pa mi smo bojler zaknaufarili. nemoj mi samo reci da ti je to ruznije od gledanja u odvratni bojler s onim pustim cijevima:rolleyes:

Lali Puna
11.01.2011., 14:47
ovakve visilice, nisam znala kak opisati

http://www.emmezeta.hr/repository/images/_variations/5/c/5cbdfcefa20f7b54845d82b2c20965e8_category_large.jp g

Lali Puna
11.01.2011., 14:48
pa mi smo bojler zaknaufarili. nemoj mi samo reci da ti je to ruznije od gledanja u odvratni bojler s onim pustim cijevima:rolleyes:

nije ružnije, al je mega nepraktično budući da bojler treba svake dvije, maksimalno tri godine pregledat serviser
ne buš valjda svaki put razbijala i knaufala ponovno?!

i kak podešavaš temperaturu, upališ ga ili ugasiš?! ono, namješteno jednom, zaknaufano i ne diraj više komande :confused:

fasinain
11.01.2011., 14:49
eh,...da !!!:top:
to imam i ja u nasoj kupaoni... povise plocica, u plavoj boji

ugradbeni vodokotlici i visece wc-skoljke

nadam se da ce ovaj trend ugradbenih vodokotlica ostati malo duze :p

sijandraffm
11.01.2011., 14:50
nije ružnije, al je mega nepraktično budući da bojler treba svake dvije, maksimalno tri godine pregledat serviser
ne buš valjda svaki put razbijala i knaufala ponovno?!

eh, to vec treba znati napraviti, da se nerazbija kad treba vaditi bojler, nego se lijepo napravi s otvorom, koji se da bez problema otvarat i zatvarat i bojler se po potrebi bez problema izvadi i vrati.:mig:

Lali Puna
11.01.2011., 14:52
eh, to vec treba znati napraviti, da se nerazbija kad treba vaditi bojler, nego se lijepo napravi s otvorom, koji se da bez problema otvarat i zatvarat i bojler se po potrebi bez problema izvadi i vrati.:mig:

pa ak ima otvor onda nije bojler ZATVOREN u knauf ;)

crvenkapica33
11.01.2011., 14:52
točno cilla, tvoja kuhinja sad opet moderno izgleda, ali nekak mi je teško povjerovati da će ovo ikad opet biti moderno :ne zna: :

http://i56.tinypic.com/2mry2jn.jpg

sijandraffm
11.01.2011., 14:53
to imam i ja u nasoj kupaoni... povise plocica, u plavoj boji

ja mislim da to mozda cak i nije trend nego kao sa perilicom za robu, to ce jednoga dana svi imati, a ovi vidljivi vodokotlici ce izumrijet, mozda koji ostane u muzeju:p

sijandraffm
11.01.2011., 14:55
pa ak ima otvor onda nije bojler ZATVOREN u knauf ;)

lali, citaj bolje, ima otvor, koji se po potrebi otvara i zatvara, s jedne strane, kad je zatvoren otvor onda je zatvoren bojler u knaufu.

Lali Puna
11.01.2011., 14:56
lali, citaj bolje, ima otvor, koji se po potrebi otvara i zatvara, s jedne strane, kad je zatvoren otvor onda je zatvoren bojler u knaufu.

čuj, otvor koji se po potrebi otvara i zatvara meni zvuči kao vrata neke vrste.
ergo, nije zaknaufano ;)

sijandraffm
11.01.2011., 14:58
čuj, otvor koji se po potrebi otvara i zatvara meni zvuči kao vrata neke vrste.
ergo, nije zaknaufano ;)

nego sto je, ako je ta kaseta od knaufa ???:confused::ne zna:

Aoife
11.01.2011., 14:58
točno cilla, tvoja kuhinja sad opet moderno izgleda, ali nekak mi je teško povjerovati da će ovo ikad opet biti moderno :ne zna: :

http://www.freesmileys.org/smileys/smiley-green/greensmilies-029.gif

Lali Puna
11.01.2011., 15:00
nego sto je, ako je ta kaseta od knaufa ???:confused::ne zna:

nije bit u kaseti, bit je u zatvaranju
no, nema veze

sijandraffm
11.01.2011., 15:02
nije bit u kaseti, bit je u zatvaranju
no, nema veze

pa bit je u tome kad je zatvoreno, onda je zatvoreno.

ko sto ombia rece, nije govno , nego se pas posra:rolleyes:

crvenkapica33
11.01.2011., 15:02
i zavjese rezanci - malo ispalo iz trenda u zadnje vrijeme.

plastična stolarija, laminat

tehnoratan namještaj za terase i balkone, prije toga tikovina i kvazitikovina (češće)
(nekad bili oni limeni preklopni stolci s nategnutim platnom, mislim ima toga još, ali oni sevntis totalno su zakon, mama ima već treći materijal na njima)
i još nešto sam zaboravila, telefoni, točnije zvuk telefona - kod nas cijeloj ulici svima isto zvoni telefon; kad sam na terasi, nemam pojma zvoni li meni ili susjedima.

crvenkapica33
11.01.2011., 15:03

nadam se da si je sačuvala u garaži :rofl:

Aoife
11.01.2011., 15:05
nadam se da si je sačuvala u garaži :rofl:

Još uvijek stoji u malom stanu :Serek:

sly47
11.01.2011., 15:09
:zubo: lijep mi je tvoj ormar, ali to nismo htjeli. doduše, nakon bezuspješne potrage, razmišljali smo i o tome, ali zahvaljujući slajki :kiss: smo riješili to i bez okvira.

ja sam totalno povodljiva trendovima jer imam doma skoro pa sve navedeno :rofl::rofl::rofl:

al eto za ormar sam bila vizionar :raspa:

i nemam alu okvire :D

bulthaup
11.01.2011., 15:13

Ova kuhinja je klasik i uvijek ce biti moderna.:mig:

(gdje je nadje?)

crvenkapica33
11.01.2011., 15:16
@slajka,
a uvjeravali su me da ne može bez tih okvira. a pitala sam kak je moglo prije 45 godina pa mi nisu znali odgovoriti. :rolleyes: eno ih još stoje kod mame.

a nedavno me jedan "stolar" uvjeravao da ne može ni bez poprečnih prek vrata (a vidjeli smo da može)

crvenkapica33
11.01.2011., 15:17

(gdje je nadje?)

odlično. ja sam demode. :rofl:

na jednom njemačkom sajtu, ima kod nas boljih primjera, ali eto. ova je još i skladna barem koliko-toliko.

Fi Fi
11.01.2011., 15:23

(gdje je nadje?)

meni je ova kuhinja i boja užas

crvenkapica33
11.01.2011., 15:25
:rofl: :rofl: ma kak???

sijandraffm
11.01.2011., 15:27
cudi me, nitko ne spominje lebdece sankove :ne zna:

Lali Puna
11.01.2011., 15:28

jesam ja, u prvom posto
već su na zalazu, meni se čini

bulthaup
11.01.2011., 15:30
meni je ova kuhinja i boja užas

Naravno da je uzas.:)

crvenkapica33
11.01.2011., 15:30
i ja sam spomenula skup s plavotrešnja kuhinjama :ne zna:

tzv. šankovi na nogicama

Aoife
11.01.2011., 15:31
Ja bih se osvrnula na općenito šankove i povišene pećnice. Obadvoje je ok gdje paše, ali zadnjih godina je u modi pa ljudi rade kerefeke od prostora samo da bi pod svaki cijenu ugurali šank i povišenu pećnicu :rolleyes:

sly47
11.01.2011., 15:32
@slajka,
a uvjeravali su me da ne može bez tih okvira. a pitala sam kak je moglo prije 45 godina pa mi nisu znali odgovoriti. :rolleyes: eno ih još stoje kod mame.

a nedavno me jedan "stolar" uvjeravao da ne može ni bez poprečnih prek vrata (a vidjeli smo da može)

ovaj kaj ti to meni govoriš?
pa znaš koliko salona i stolara sam obišla :D

a i kaj su ti rekli ono u eduru kad si naručivala? :raspa:

:horor: :horor: :horor:

e tu nikad neću biti povodljiva za trendom :rofl:

crvenkapica33
11.01.2011., 15:35
ma komentirala sam post pa mi uletio b. između nas :rofl:

da si ti prva koja je tražila i krajnje stranice debele tj. od hc ploče.

Kladi
11.01.2011., 15:48

u to nisam mogla gledati.....jednostavno čupa oči!

o...tu si, ptico!:D

City
11.01.2011., 15:56
tzv. šankovi na nogicama

Ne, ne - to su šankići, ne šankovi. :zubo:

Još jedna novotarija: multifunkcionalni otok - kuhanje, sauganje (napa), radna ploča i stol/šank (bez nožica) gdje jedeš "s nogu". :zubo:

cilla
11.01.2011., 16:00

:D
ovo mi se nije sviđalo ni kad je bilo moderno, a tad me nije niti previše zanimalo uređenje interijera
tako da se i ja, kao i ostali, nadam da se to neće vratiti

a ako i bude, moja kuhinja će sigurno biti vrlo demode :mig:

@slajka,

moj stolar je odmah rekao da može bez okvira, i dapače, da je onda i jeftinije
tako da je moj ormar bez okvira, ali ipak nije jednobojan jer su srednja vrata druge boje od ostatka ormara i sobe :cerek:

ono što ja još baš ne volim, a bez čega se uglavnom ne može su obojani zidovi :D. zapravo u tuđim stanovima i na tuđim slikama to mi još i možda može izgledati ok, ali u svom stanu ne mogu zamisliti niti jedan komadić zida u drugoj boji osim bijele
i na ovom podforumu je meni bilo puno previše stanova sa krivim bojama zidova, krivim nijansama, sa previše kombinacija boja i sl, a dosta njih je i dobilo pohvale od forumaša, pa ne znam :ne zna:

sijandraffm
11.01.2011., 16:06
Ja bih se osvrnula na općenito šankove i povišene pećnice. Obadvoje je ok gdje paše, ali zadnjih godina je u modi pa ljudi rade kerefeke od prostora samo da bi pod svaki cijenu ugurali šank i povišenu pećnicu :rolleyes:

istina.:brukica::brukica::brukica:

solar
11.01.2011., 16:07
meni je od must have stvari najzabavnije vidjeti tzv. tv oltare - u svim oblicima.

Kladi
11.01.2011., 16:12
meni je od must have stvari najzabavnije vidjeti tzv. tv oltare - u svim oblicima.

zbog miljea?:D

http://vukajlija.com/attached_images/0004/6324/milje1.jpg

City
11.01.2011., 16:15
i na ovom podforumu je meni bilo puno previše stanova sa krivim bojama zidova, krivim nijansama, sa previše kombinacija boja i sl, a dosta njih je i dobilo pohvale od forumaša, pa ne znam :ne zna:

Boldano je istina.
Ja ne volim pastelne boje u interijerima jer ne daju nikakav efekt (a obično se želi postići), a pogotovo u nekoj kuhinji koja ima kobinaciju dviju (najgore triju) boja, a takvih smo mogli vidjeti u Fotografijama.
Radije sam za intenzivnu boju na jednom zidu, a ostali obavezno u bijeloj. :mig:

City
11.01.2011., 16:17
zbog miljea?:D

:rofl:

To neće nikada izaći iz mode. :zubo:

bulthaup
11.01.2011., 16:26

To neće nikada izaći iz mode. :zubo:

Klasika.:rofl:

Aoife
11.01.2011., 16:33
istina.:brukica::brukica::brukica:

There there - uopće nije loše ispalo - kad smo davali komentare na to, mislili smo da tamo nema zida nego da kuhinja završava na sred prostora takvom pećnicom :D

City
11.01.2011., 16:35
Evo, igrarije s knaufom. I nažalost, s bojama i koječim ostalim. Efekt: :zvrko: :zvrko: :zvrko:

http://sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-snc1/hs275.snc1/10221_1128216727779_1298017147_30327125_2785848_n. jpg

Aoife
11.01.2011., 16:35
Klasika.:rofl:

Po meni nije problem u miljeićima kao takvima, dalo bi se to uklopiti negdje da bude baš šarmantno. Problem je u tome da danas malo tko sa ukusom se odlučuje to koristiti, pa se miljeići uglavnom povezuju sa prostorima bez ukusa :D

City
11.01.2011., 16:39
Po meni nije problem u miljeićima kao takvima, dalo bi se to uklopiti negdje da bude baš šarmantno. Problem je u tome da danas malo tko sa ukusom se odlučuje to koristiti, pa se miljeići uglavnom povezuju sa prostorima bez ukusa :D

Nadam se da si na mojoj zadnjoj slici zapazila dotični. :zubo:

solar
11.01.2011., 16:41
ja sam primjetio tv oltarić - skroman doduše :zubo:

Aoife
11.01.2011., 16:45
Nadam se da si na mojoj zadnjoj slici zapazila dotični. :zubo:

Vidiš nisam, zapazila sam samo prevelik kauč, regal iz komunizma, vrlo necentriran tv i zelenog dinosaura.

Tek sad sam primjetila zvučnikiće :D

Francesca
11.01.2011., 16:47

narančasta marlesica kakvu smo imali doma - vidjela sam ju bar još u 4-5 kuhinja tijekom odrastanja, a još češće u nekim drugim bojama :rofl:

Amarillis
11.01.2011., 16:50

eh sad...opet ja o bojlerima i knaufu..:D ovisi o kakvom bojleru pricas. ako imas plinski boljer za grijanje i toplu vodu onda bi ti majstor uzeo lovu ne samo za ciscenje nego i za demontazu i montazu bojlera. a ni ne mozes ga samo tako vratiti nazad, spojis ga i onda vidis da nest ne valja i sta onda-opet ga skidaj dolje? :nono: to se ne bi trebalo raditi.

ak je obicni strujni za toplu vodu samo onda mislim da je stvar drugacija:)

Francesca
11.01.2011., 16:53

ja se nadam da će s vremenom postati standard ;)

Francesca
11.01.2011., 17:00
Vidiš nisam, zapazila sam samo prevelik kauč, regal iz komunizma, vrlo necentriran tv i zelenog dinosaura.

Tek sad sam primjetila zvučnikiće :D

a i dvd ima svoju rupicu :rofl:

City
11.01.2011., 17:01
ja se nadam da će s vremenom postati standard ;)

Slažem se. U zadnje vrijeme dobivam ponude za poslovni prostor koje su kao novogradnja, a kupaonica je koma - klasičan vodokotlić, jadna školjka, sjajne šarene pločice i štakorski umivaonik. Ukratko, zbljuv. :zubo:

City
11.01.2011., 17:02

Sad ću ja naći nešto što ni sam ne znam definirati - nit' kamin, nit' oltar. :zubo:

Evo, šta je to? Kamin, krušna peć, oltar? All-in-one? :ne zna:

http://sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-snc3/hs008.snc3/11549_1172531875630_1298017147_30427934_4648120_n. jpg

:zubo:

solar
11.01.2011., 17:06
pa to je ljetna kuhinja.. must have :D

Francesca
11.01.2011., 17:07
to je oltar pizzi i peki :rofl:

City
11.01.2011., 17:08
to je oltar pizzi i peki :rofl:

KatarinaRi
11.01.2011., 17:09
Evo, igrarije s knaufom. I nažalost, s bojama i koječim ostalim. Efekt: :zvrko: :zvrko: :zvrko:

http://sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-snc1/hs275.snc1/10221_1128216727779_1298017147_30327125_2785848_n. jpg

:confused:

Mislim odakle si ovo izvukao:rofl:...nije mi jasno da se netko uopće želi zamarati da rupom za TV, tj. nije mi jasno da onaj tko ipak nešto želi osmisliti i nije totalno nezainteresiran za prostor gdje živi da može napraviti udubljenje, a ne i možda posakrivati šaltere i žice da se ne vide...o pozicioniranju plazme unutar rupe ne znam što reći:kava:

Rupa za DVD koji viri van pola:s:s:facepalm:

City
11.01.2011., 17:10
Novotarije:

Dekokamen, namještaj bez ručkica i čupavac - sve upasano. :D

http://img189.imageshack.us/img189/5007/16283015334142174631298.jpg

Francesca
11.01.2011., 17:13
Novotarije:

sve po najnovijoj modi a opet nekaj ne štima :misli:

iskreno, ja se bojim da se meni to ne desi :brukica:

City
11.01.2011., 17:13

Mislim odakle si ovo izvukao:rofl:...nije mi jasno da se netko uopće želi zamarati da rupom za TV, tj. nije mi jasno da onaj tko ipak nešto želi osmisliti i nije totalno nezainteresiran za prostor gdje živi da može napraviti udubljenje, a ne i možda posakrivati šaltere i žice da se ne vide...o pozicioniranju plazme unutar rupe ne znam što reći:kava:

Rupa za DVD koji viri van pola:s:s:facepalm:

To ti je ono kad čovjek ima sto ideja (a ne jednu kvalitetnu) i sve ih ubaci u jedan interijer, pogotovo ovako male kvadrature. :zubo:

City
11.01.2011., 17:14

Pa što ti ne štima? :)

KatarinaRi
11.01.2011., 17:14

Jeblo majku ako po najnovijoj modi imamo ovakve TV antene.
Bez onog cvijeta u kutu ni srat:rofl:

KatarinaRi
11.01.2011., 17:16

To ti je ono kad čovjek ima sto ideja (a ne jednu kvalitetnu) i sve ih ubaci u jedan interijer, pogotovo ovako male kvadrature. :zubo:

Ne znam...ovo je meni za Greatest shits temu ako je ima na ovom pdf-u.

Francesca
11.01.2011., 17:24

kamen mi tu nikak ne paše
ovo sivo sa lijeve strane je što?

o tričarijama po komodi neću ni počet pričat

odnos garniture, tepihića i stolića mi nije ugodan oku, možda je to do ovog kuta fotkanja ali nekaj mi ne štima tu :misli:

siva na garnituri, siva na zidu i siva na tepihiću su mi skroz drugačiji tonaliteti (jedna vuče na plavo, jedana na smeđe a jedna na sivo)

i tak :hekla:

Francesca
11.01.2011., 17:24
Jeblo majku ako po najnovijoj modi imamo ovakve TV antene.
Bez onog cvijeta u kutu ni srat:rofl:

mislila sam na temeljne komade

cilla
11.01.2011., 17:32

fran je već odgovorila, ali moram i ja :D

kamen mi najviše ne štima
pa onda sivi vertikalni ormarić koji je ni vrit ni mimo (ak je to ormarić, a valjda jest)

stolić oblikom ne paše uz kauč, ovako prema slici se čini da bi bio bolji kvadratični

City
11.01.2011., 17:35
fran je već odgovorila, ali moram i ja :D

kamen mi najviše ne štima
pa onda sivi vertikalni ormarić koji je ni vrit ni mimo (ak je to ormarić, a valjda jest)

stolić oblikom ne paše uz kauč, ovako prema slici se čini da bi bio bolji kvadratični

Stolić i je kvadratni. :mig:

Ja sam samo istaknuo novotarije koje ljudi uvode (uspješno ili neuspješno), a ne da se bavimo detaljima sa slike. :kafica:

KatarinaRi
11.01.2011., 17:36
mislila sam na temeljne komade

Ma znam:mig:....meni se na toj fotki ništa ne sviđa, ali to je već moj ukus/neukus.
Plazma je meni MUST na zidu.
Garnitura mi je tako depresivna...podsjeća me na materijale za kompletiće partijskih drugarica:zubo:

fasinain
11.01.2011., 17:37
city, ja bi komodu ka sa te slike :mama:

bar mislim da bi, posto je ne vidin cilu

fasinain
11.01.2011., 17:39
Ma znam:mig:....meni se na toj fotki ništa ne sviđa, ali to je već moj ukus/neukus.
Plazma je meni MUST na zidu.
Garnitura mi je tako depresivna...podsjeća me na materijale za kompletiće partijskih drugarica:zubo:

a vidis, meni je plazma na zidu :horor:

ok u nekom kaficu ili negdi di nema mista, ali ako je plazma na zidu, komoda 20 cm ispod nje stvarno ne vidin svrhu :ne zna:

KatarinaRi
11.01.2011., 17:46

ok u nekom kaficu ili negdi di nema mista, ali ako je plazma na zidu, komoda 20 cm ispod nje stvarno ne vidin svrhu :ne zna:

Meni to nije stvar svrhe jer meni komoda nema svrhu da na njoj bude TV otkad TV-i izgledaju kao slike...tanki i veliki.
I ja imam neku nazovi komodu ispod zbog DVD-a i zato da sakrije žice koje izlaze iz zida na dnu...vodilice i svi kabeli su u zidu.
Stvar ukusa...prvo što sam napravila u stanu je bilo stavljanje plazme na zid naravno na način da se ne vidi niti jedna žici i niti jedna vodilica.
Svakoga nešto raduje.

cilla
11.01.2011., 17:53
Stolić i je kvadratni. :mig::
ups, sad tek vidim da je, stopio mi se sa jastukom na kauču pa mi je na prvi pogled izgledao nekako čudno izduženi :D

Ja sam samo istaknuo novotarije koje ljudi uvode (uspješno ili neuspješno), a ne da se bavimo detaljima sa slike. :kafica:

ali nisam mogla odoljeti, jer kao što kažeš, sve je tu, a opet (barem meni) to nije to

al ajde, osim kamena na zidu :D, ostalo i nije tako loše.
nije niti moj stan uređen bez grijeha :mig:

e i televizori na zidu, meni je to ružno :D (sa i bez oltara)

Francesca
11.01.2011., 17:58
ali nisam mogla odoljeti, jer kao što kažeš, sve je tu, a opet (barem meni) to nije to

al ajde, osim kamena na zidu :D, ostalo i nije tako loše.
nije niti moj stan uređen bez grijeha :mig:

ma upravo to, da je to stan nekog koga poznam čak bi rekla da mi je zgodno, ovo što sam napravila je baš seciranje do detalja

i baš sam zato i napisala da je i mene strah da mi se to ne desi, da kupim duguljasti stolić a kad stigne da ustvridm da mi je pasao bolje kockasti i tak to :raspa:

Fran
11.01.2011., 22:47
Novotarije:

A što ovdje ne štima? Mislim, može se to još malo dotjerati dodavanjem ili micanjem detalja i eventualnom adaptacijom onog nečeg sivog sa lijeve strane na zidu. Taj zid od kamena nije mi po ćefu. Ali generalno ... nije tako loše. Ili se sad moram suočiti s tim da apsolutno nemam stila? :)

City
11.01.2011., 22:48
S tobom je sve u redu, ne brini. :)

Nali
12.01.2011., 06:41
Sad ću ja naći nešto što ni sam ne znam definirati - nit' kamin, nit' oltar. :zubo:

Evo, šta je to? Kamin, krušna peć, oltar? All-in-one? :ne zna:

http://sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-snc3/hs008.snc3/11549_1172531875630_1298017147_30427934_4648120_n. jpg

:zubo:

I nije jedina vidim još jednu na balkonu ili se varam?

Nali
12.01.2011., 06:48
He he he, ne znam jeste li naveli panele ... Jedna moja "poznanica" znajuć da selimo ovih dana, pri slučajnom susretu izdvojila me na stranu od ekipe i savjetovala me da ne useljavam bez panela jer je to "must have" :rofl:

crvenkapica33
12.01.2011., 07:42
I nije jedina vidim još jednu na balkonu ili se varam?

varaš se :zubo: ja bih rekla da je ovo lijevo vani, a u prozoru se ogleda :mig:

He he he, ne znam jeste li naveli panele ... Jedna moja "poznanica" znajuć da selimo ovih dana, pri slučajnom susretu izdvojila me na stranu od ekipe i savjetovala me da ne useljavam bez panela jer je to "must have" :rofl:

:rofl: a ti joj reci da je to bilo mast hev prije dvije tri godine, a sad je pase, sad su roloi in.

bulthaup
12.01.2011., 08:00
varaš se :zubo: ja bih rekla da je ovo lijevo vani, a u prozoru se ogleda :mig:

Bravo C33, dobro prokuzeno.

Ima puno vise smisla da je ovo vani.

Inace meni se te panel zavjese nikad nisu svidjale.:)

Francesca
12.01.2011., 08:02
A što ovdje ne štima? Mislim, može se to još malo dotjerati dodavanjem ili micanjem detalja i eventualnom adaptacijom onog nečeg sivog sa lijeve strane na zidu. Taj zid od kamena nije mi po ćefu. Ali generalno ... nije tako loše. Ili se sad moram suočiti s tim da apsolutno nemam stila? :)

pa i mi smo rekli da nije loše ali meni opet nekaj ne štima :zubo:

sly47
12.01.2011., 08:17

imam i jedno i drugo :tuzni:

odoh se sad požalit da kokošinjac :tuzni:

KatarinaRi
12.01.2011., 08:32

I ja:rofl:....oni su samo ljubomorni:o

Lali Puna
12.01.2011., 08:32
Novotarije:

ovdje sve štima, samo je dobar pokazatelj šta je trenutno in u uređenju
(btw, zapanjilo me seciranje ove fotke i sprdanje s prilično dobro uređenim prostorom)

ponavljam, ja ne mislim da je loše i stvar neukusa uredit stan u skladu s tim što je trenutno popularno. na kraju krajeva, mnogi trendovi i novotarije nisu samo estetske nego predstavljaju i tehnološki napredak ili u mnogočemu olakšavaju život, omogućuju bolje iskorištenje prostora (kuhinjske ladice, ugradbena rasvjeta, ugradbeni vodokotlići...)

za urediti stan drugačije od svh trendova, tokova i duha vremena treba imati puno talenta/kreativnosti ili jaku osobnost. kako većina ljudi nema ni jedno ni drugo biramo između onog što nam se masovno nudi.

no, kao i u svemu, trendovi sa sobom nose opasnost da se s njima pretjera. e, tu dolazi neukus i stanovi-karikature: kad se novotarije trpaju neselektivno i samo zato što je to popularno. pa imamo deko kamena posvuda, halogenke koje vire iz guzice, dvd-e u knaufu, povišene pećnice u mini kuhinjama i slično

Nali
12.01.2011., 08:41

ma i ja ću najvjerojatnije imati TV na zidu :mig:

sly47
12.01.2011., 08:45

ma to sad govoriš samo da bi me utješila .... :tuzni:

:nitko mene ne razumije: : pms:

crvenkapica33
@fran, ni meni ne štima (ne zbog kamena koji generalno ne volim, mogu zanemariti svoj ukus, niti zbog sitnica koje se lako maknu). zbog proporcija. zbog veličine prostora. svaki komad za sebe je ok, ali ne u ovakvom prostoru. ta sofa bi mi bila ok npr. u velikom prostoru pa na sredini (tj. da se da obići sa svih strana) ili npr. da su obje strane uza zid.
ne znam što je ovo sivo, ali je jednostavno neproporcionalno u odnosu na komodu i cijelu kompoziciju boravka.

to je generalno problem kod uređenja stanova. ljudi vide nešto u časopisu, sviđa im se nešto i pod svaku cijenu to hoće kod sebe ne razmišljajući jel' njihov prostor za takvo rješenje.
to je da se nadovežem na ojfino razmišljanje o kuhinjama, šankovima i povišenim pećnicama koje i ja dijelim - i ja sam to sve htjela, ali avaj, za to nisam imala mjesta, mislim, mogla sam to sve nagurati i što bih dobila??? kuhinju s povišenom pećnicom i ogromnim frižiderom, praktički bez radne plohe i šankom koji bi neprirodno štrčao u dnevnu sobu.

naravno da je apsurdno podložiti cijeli prostor dojmu; mora postojati ravnoteža između funkcionalnosti i izgleda. inače dobiješ prostor neugodan za življenje.

solar
tv na zidu je meni skroz ok, pogotovo u malim prostorima ili kad ne želite tv oltar :D

sijandraffm
12.01.2011., 08:46
potpisujem lali
ovo je sasvim ok namijesten db, jedino sto fali je mozda neka osobnost,neki potpis vlasnika, ali nema nista nad cemu bi se trebalo zgrazavat.

Lali Puna
12.01.2011., 08:46

pa to uopće nije ružno/neukusno
samo puno ljudi tak stavlja u zadnje vrijeme

city - elaboriraj tv-oltar(ić)
(meni danas u svakom stanu tv djeluje poput oltara - centralno mjesto dnevne sobe)

sijandraffm
12.01.2011., 08:49
a da je kutna malo nespretno poslozena, pa mozda i je, sto kaze crvenkapica, ali ne vidimo ostatak sobe, pa mozda u cijelini dijeluje i skroz u redu.

crvenkapica33
12.01.2011., 08:53
a da je kutna malo nespretno poslozena, pa mozda i je, sto kaze crvenkapica, ali ne vidimo ostatak sobe, pa mozda u cijelini dijeluje i skroz u redu.

:ne zna:
ja sam pisala ono o onom što sam vidjela. nije to ružno, daleko od toga, ali mi je malo nezgrapno.

a da je sve što treba biti tamo, je :rofl: :zanima je jel' su paneli ili roloi:

sijandraffm
12.01.2011., 08:55
jelenove glave na zidu !!!

solar
12.01.2011., 08:57
city - elaboriraj tv-oltar(ić)
(meni danas u svakom stanu tv djeluje poput oltara - centralno mjesto dnevne sobe)

mogu ja :zubo:

tv oltarom smatram kad ljudi stave tv na glamurozan pijedestal u centar stana a onda sve uokolo prilagođuju tome.
nije mi to problem s estetske strane nego jednostavno ne želim davati toliku važnost tv-u u svom životu.

tu negdje na interijerima je bila slika jednog stana u kojem je tv bio nehajno postavljen na jedan zid poput slike... bez ikakvih naglasaka namještajem, rasvjetom, nišom ili sl.
e to mi se sviđa.

sly47
12.01.2011., 09:03

tu negdje na interijerima je bila slika jednog stana u kojem je tv bio nehajno postavljen na jedan zid poput slike... bez ikakvih naglasaka namještajem, rasvjetom, nišom ili sl.
e to mi se sviđa.

to je sigurno bio moj jelda? jelda?
reci da je ... :moli:

solar
12.01.2011., 09:04

podsjeti me :D

Lali Puna
12.01.2011., 09:05

tv oltarom smatram kad ljudi stave tv na glamurozam pijedestal u centar stana a onda sve uokolo prilagođuju tome.

pa ja mislim da sigurno 90 posto (ajd, možda sam pretjerala s postotkom, al hoćureć večika većina) uređenje dnevnog boravka osmišljava prema televizoru

nije mi to problem s estetske strane nego jednostavno ne želim davati toliku važnost tv-u u svom životu.

ja sam tri godine živjela bez tv-a. sad ga imam i služi mi k'o ogromni monitor, a jeftiniji je od ogromnog monitora.
al svjesna sam da sam ja iznimka.

Fran
12.01.2011., 09:07
@fran, ni meni ne štima

Nisi me valjda shvatila - meni se taj prostor uopce ne cini los (cak i ako zanemarim ono sto osobno ne volim ili mi nije bas nesto - tipa zid od kamena ili sl.).

Netko je na nekoj temi ovdje stavio link na emezzetu, gdje ljudi stavljaju slike svojih domova i uz svo postovanje prema ljudima i uzimanje u obzir da svi imamo razlicite ukuse, mogu vam reci da je ovaj prostor tu milijun puta bolji od puno, puno prostora tamo.

sly47
12.01.2011., 09:09
podsjeti me :D

sjeti se samo komode :D

ma meni tv bio sporedna stvar al tamo gdje smo ga stavili je sjeo ko budali šamar :raspa:

al nekak ga ne smatram centralnim dijelom stana iako smatram taj zid centralnim dijelom stana oko kojeg se sve vrti i svaš neš ... al tv tamo stoji više jer negdje mora stajati a tamo je najzgodnije :D

solar
12.01.2011., 09:09
pa ja mislim da sigurno 90 posto (ajd, možda sam pretjerala s postotkom, al hoćureć večika većina) uređenje dnevnog boravka osmišljava prema televizoru

pa to je i u redu jer velika većina ljudi puno gleda televiziju...

bulthaup
12.01.2011., 09:10

I ako nije mislio na tebe, tvoj je super.:kava:

solar
12.01.2011., 09:12
sjeti se samo komode :D

ali zar ona ne služi za druge stvari :no:

sly47
12.01.2011., 09:14
ali zar ona ne služi za druge stvari :no:

nije još isprobano :tuzni:

iako ojfe kaže da njet njet to funkcioniralo .... partibrejkerica ...

sijandraffm
12.01.2011., 09:14
ma meni to cak nije toliko bed, pa nekim ljudima je hobby gledat filmove u HD, s kino, surround i sto ja znam,.....pa nek im bude, pa svako sebi prilagodava i pokusava odrazit (jelsetakkaze??) nacin svog zivota u svom interijeru:ne zna:

solar
12.01.2011., 09:17
ma meni to cak nije toliko bed, pa nekim ljudima je hobby gledat filmove u HD, s kino, surround i sto ja znam,.....pa nek im bude, pa svako sebi prilagodava i pokusava odrazit (jelsetakkaze??) nacin svog zivota u svom interijeru:ne zna:

apsolutno :top:

meni je centar stana (i života) krevet :D

.. iz raznoraznih razloga..

crvenkapica33
12.01.2011., 09:19
Nisi me valjda shvatila - meni se taj prostor uopce ne cini los (cak i ako zanemarim ono sto osobno ne volim ili mi nije bas nesto - tipa zid od kamena ili sl.).

Netko je na nekoj temi ovdje stavio link na emezzetu, gdje ljudi stavljaju slike svojih domova i uz svo postovanje prema ljudima i uzimanje u obzir da svi imamo razlicite ukuse, mogu vam reci da je ovaj prostor tu milijun puta bolji od puno, puno prostora tamo.

:rofl: mislila sam na francescu. njoj sam odgovarala.

svastamorac
12.01.2011., 09:37
Meni je koma kad vidim ogromni tv-e u malom prostoru...a toga danas ima jako puno

Mi smo 3,4 god bili bez tv-a...i bilo nam lijepo...ona mališa počeo gledati crtiće...i kupili ga...u novom prostoru bih ga voljela izbjeći :hekla:

Ovaj db i nije tako loš :ne zna: koma mi je onaj sivI "frižider" i prazna vaza, cvijet...

Kladi
12.01.2011., 09:42
jelenove glave na zidu !!!

:D:D :facepalm:

to si spomenula sad...zašto? jer je popularno?:p

sijandraffm
12.01.2011., 09:43
:D:D :facepalm:

to si spomenula sad...zašto? jer je popularno?:p

da. :ne zna::confused:

Lali Puna
12.01.2011., 09:45

to je sad popularno?! gdje?

svastamorac
12.01.2011., 09:48
Jelenove glave i bijele kuhinje ruku pod ruku :mig:

Aoife
12.01.2011., 09:53
Mene na spornoj slici (ako zanemarim kamen koji ne volim) smeta jedino ono nešto veliko sivo pored tv-a.

:rofl: a ti joj reci da je to bilo mast hev prije dvije tri godine, a sad je pase, sad su roloi in.

:trk:

sijandraffm
12.01.2011., 09:55
da, lali :)

evo:

http://img254.imageshack.us/img254/9721/gerwg.png

httphttp://img254.imageshack.us/img254/9721/gerwg.png://img403.imageshack.us/img403/114/geweih1.jpg
http://img696.imageshack.us/img696/3065/gew3.png

Aoife
12.01.2011., 09:58
Btw. ja sam digla cijeli zid samo zato da tv ima negdje stajati :raspa:
:zanemaruje jelenove glave:

Kladi
12.01.2011., 10:02

evo:

httphttp://img254.imageshack.us/img254/9721/gerwg.png://img403.imageshack.us/img403/114/geweih1.jpg

:confused::confused: ovakve prvi put vidim.....mislila sam da ti govoriš o onim groznim, prepariranim glavurdama medvjeda, jelena, sovuljage...:rolleyes::rolleyes:

i to je sad moda, trend?:confused::ne zna:

spominjem gore grozne preparirane....ali sam da se zna...i ovo mi je bzv...

sijandraffm
12.01.2011., 10:03
:confused::confused: ovakve prvi put vidim.....mislila sam da ti govoriš o onim groznim, prepariranim glavurdama medvjeda, jelena, sovuljage...:rolleyes::rolleyes:

i to je sad moda, trend?:confused::ne zna:

da:D

Mirella
12.01.2011., 10:07
Ak je nešto sad ultra mega popularno u uređenju, ne znači da mi se ne sviđa.
Recimo sviđa mi se deko-cigla, al ne i deko-kamen. isto tako sviđa mi se staklo umjesto pločica, al ne i stakleni stolovi.

ja bih dodala u popis trenutno popularnih stvari u uređenju doma i gotovi parket, kao što je svojedobno bio popularan laminat, te još dodajem lustere u bojama, dok je nekad bilo popularno stavljati reflektore.

Lali Puna
12.01.2011., 10:14
da, lali :)

evo:

a, sad je in u časopisima
dakle, bit će za jedno dvije godine mega popularno u stanovima 'običnih ljudi'

Mirella
12.01.2011., 10:20

Pih, ja sam odrasla u stanu gdje takvi jelenjski rogovi, al k tome jelena kapitalca stoje na zidu već 40 godina. :raspa:

iskreno, meni je to oduvijek bilo grozno, al idem javiti tati da bu to sad ultra mega popularno, možda ih proda. :rofl:

Lali Puna
12.01.2011., 10:21
iskreno, meni je to oduvijek bilo grozno, al idem javiti tati da bu to sad ultra mega popularno, možda ih proda. :rofl:

mora ih pofarbat u bijelo ili srebrno :raspa:

sijandraffm
12.01.2011., 10:24
Pih, ja sam odrasla u stanu gdje takvi jelenjski rogovi, al k tome jelena kapitalca stoje na zidu već 40 godina. :raspa:

ma i meni je, pogotovo ovi metalni, ima ih kare, su mi ajme,.....ali imam jedan interijer na kompu, vec ga odavno mislim podijelit svama, u kojem mi je to sijelo, jer mi je sve u njemu sijelo:cerek:

coflek
12.01.2011., 10:24

sezona lova moze poceti :D

sijandraffm
12.01.2011., 10:27

ja sam to vec vidjela kod ljudi u kucama, i to masovno, dobro priznajem, ne u hr, ali mislim tko je sebi u hr htio nabvit, da je nabavio:ne zna:

Neroslava
12.01.2011., 10:30
Mi imamo jelenje rogove na ulazu u kuću i u stubištu, susjed ulovio/stavio. Jel se to broji? :zubo:
Ja mislila seljačija, kad eno, zapravo smo u trendu.

Mirella
12.01.2011., 10:31
ma i meni je, pogotovo ovi metalni, ima ih kare, su mi ajme,.....ali imam jedan interijer na kompu, vec ga odavno mislim podijelit svama, u kojem mi je to sijelo, jer mi je sve u njemu sijelo:cerek:

daj onda, podijeli s nama :mig:

coflek
12.01.2011., 10:32
Mozda opet budu popularne i neke druge zivotinje :D

http://www.limundo.com/slika-Suvenir---Drveni-magarac-128087x400.jpg

luna_lana
12.01.2011., 10:32
Ima za kupiti u Kiki, neznam jel ono jelen, bit će prije da je jarac...al neki ogromni rogovi jesu...:rofl: prestrašno izgleda....:D

Ovakvo magare imam doma kod mame na regalu u dnevnom boravku...s tim sam odrasla.:)

Aoife
12.01.2011., 10:33
Mi imamo jelenje rogove na ulazu u kuću i u stubištu, susjed ulovio/stavio. Jel se to broji? :zubo:
Ja mislila seljačija, kad eno, zapravo smo u trendu.

Nope. Seljačija :raspa:

Neroslava
12.01.2011., 10:39
Čuvaj me se :azdaja:

Simple Fille
12.01.2011., 10:46

http://www.limundo.com/slika-Suvenir---Drveni-magarac-128087x400.jpg

:cerek::cerek:

Ovakvog magu sam kupila prije par godina u Zadru.

Kao dijete sam imala istog takvog, pa bio rat, pa sve otišlo u materinu i jednostavno sam ga morala kupiti jer me sjećao na djetinjstvo.
Ima posebno mjesto u dnevnom boravku. :)

Jesam li offtopik? :kukuc:

bulthaup
12.01.2011., 10:47

Super ce se uklopiti sa laznim kamenim zidom.:rofl:

bulthaup
12.01.2011., 10:48

Ja imam ovog drvenom magarca.:)

sijandraffm
12.01.2011., 10:49
daj onda, podijeli s nama :mig:

ma smijestit cu ga sada na moderne, meni je savrsen.

sly47
12.01.2011., 10:54
joj ak je mago ok bum vam ja poslikala devu :rofl:

doduše prvo ju moram ispuknuti iz kutije kam sam ju šutnula :zubo:

grm
12.01.2011., 10:55
meni su grozne stvarne preparirane glave, ali ove stilizirane varijacije na temu su mi fora :voli novotarije:

http://www.desiretoinspire.net/storage/living-rooms/maxine%20brady3.jpg?__SQUARESPACE_CACHEVERSION=127 9740015403
i još neki žičani ali ne da mi se sad tražit...

Kladi
12.01.2011., 10:57
ja imam samo jednu lijepu, veliku bijelu mačku....jedno 30cm visoku. nije preparirana, već je keramička. volim ju, dobila na poklon od kolegica za 33. rođendan.:)

Kladi
12.01.2011., 10:58
meni su grozne stvarne preparirane glave, ali ove stilizirane varijacije na temu su mi fora :voli novotarije:

http://www.desiretoinspire.net/storage/living-rooms/maxine%20brady3.jpg?__SQUARESPACE_CACHEVERSION=127 9740015403
i još neki žičani ali ne da mi se sad tražit...

ovo i žičani (nisam vidjela, zamišljam=) mi dođe ko neka parodija na temu divljači:D...ko da šprdaju ljubitelje zvijeri:cerek:

sijandraffm
12.01.2011., 10:59
ovo i žičani (nisam vidjela, zamišljam=) mi dođe ko neka parodija na temu divljači:D...ko da šprdaju ljubitelje zvijeri:cerek:

nije parodija. alternativa:D

grm
12.01.2011., 10:59
da, zato mi se i sviđa jer je kao parodija :D

bulthaup
12.01.2011., 11:01

I ja sam to htio napisati.

I stolica na slici je parodija.:)

Kladi
12.01.2011., 11:01
nije parodija. alternativa:D

al zašto samo glave????

negdje sam vidjela cijelog jelena/srnu napravljenu iz žice....je li to ovdje bila neka slika, sjeća li se itko?

plavusa123
12.01.2011., 11:02
Meni su grozni WC-i s početka 90-ih,svaki drugi je imao plave pločice a svaki četvrti i plave umivaonike i sl.

sijandraffm
12.01.2011., 11:03
al zašto samo glave????

negdje sam vidjela cijelog jelena/srnu napravljenu iz žice....je li to ovdje bila neka slika, sjeća li se itko?

ne sijecam se da sam to ovdije vidjela

Kladi
12.01.2011., 11:04
I ja sam to htio napisati.

I stolica na slici je parodija.:)

davnih dana smo kuma i ja imale neku zajebanciju na temu rađanja i izgleda one stvari poslije:D i tak.....i ja njoj kažem: da bar postoji prozirni stolac pa sjedneš ti na njega.....ja bi to voljela vidjeti.....ej, žena i dan-danas umire od smijeha kad se toga sjeti,kad me vidi.....:misli: da joj to poklonim za rođendan?:D:lol:

uvijek sam bila vještica:raspa:
zato me mm i oženio!:D

bulthaup
12.01.2011., 11:05
al zašto samo glave????

U Kanadi ljudi drze Jelene od zice u basti i onda divno izgledaju kada na njih stave lampice za Bozic.:kava:

sijandraffm
12.01.2011., 11:08
davnih dana smo kuma i ja imale neku zajebanciju na temu rađanja i izgleda one stvari poslije:D i tak.....i ja njoj kažem: da bar postoji prozirni stolac pa sjedneš ti na njega.....ja bi to voljela vidjeti.....ej, žena i dan-danas umire od smijeha kad se toga sjeti,kad me vidi.....:misli: da joj to poklonim za rođendan?:D:lol:

:lol: pokloni. mozda zena bude dovoljno hrabra da ti onda ispuni zelju:D

Kladi
12.01.2011., 11:09
U Kanadi ljudi drze Jelene od zice u basti i onda divno izgledaju kada na njih stave lampice za Bozic.:kava:

eto! sad si me sjetio:s

vidjela sam ga u DP, tamo gdje prodaju te điđe miđe za ukrašavanje....Božić, Uskrs, vjenčanja i to....-

Lali Puna
12.01.2011., 11:12
ćetate :raspa:

bulthaup
12.01.2011., 11:19

Dobar poklon.

Te varijacije na temu klasicnih stolica mogu biti super.:)

Novi233
12.01.2011., 11:42
Nisam znao za te jelenje glave...valjda ikh je u modu uvela lady gaga...

sijandraffm
12.01.2011., 11:46
evo ovu jelenu glavu bi i ja stavila vrlo rado u dijeciju

http://img407.imageshack.us/img407/3564/kinderx.jpg

meni je super:cerek:

KatarinaRi
12.01.2011., 11:49
Meni je danas fenomenalno što većina ljudi koje ja znam i koji su useljavali u nove stanove naprave i novu, lijepu, minimalističku kupaonicu čistih linija, kombinacije s drvetom, elegantnih kabina, suludo lijepih i skupih pločica...
recimo ovako nešto
http://metro-portal.hr/img/repository/2008/06/web_image/kupaonica4.jpg

I onda nastane problem....uđeš unutra, a oni nisu mislili na prostor za posprepanje svih sila điđa-miđa, a nemaju špajzu i onda u ovakvom interijeru poslažu sve sile šarenih šampona, Domestosa, metli, krpa, ručnika, pasti i četkica...nije da je to sad problem čovječanstva, ali nekako si mislim da se odlučim na takvo uređenje da bi i posakrivala sva čuda kemije i da ne bi unutra hladno bubnula plastični curver kantu za veš:rolleyes:

Nali
12.01.2011., 11:51

Ma svi ti koji trofeje drže na zidu su daleko od ljubitelja zvijeri...
Dođe moj maleni iz škole - učili o zimi jel i pita: "Mama jel tebi nešto tu čudno - ljudi hrane jelena zimi a u proljeće ga ubiju?" Jadničak ...

:šutisinesadjetotrendi ide i mama u lov: :clint:

ombia
12.01.2011., 11:55
apsolutno :top:

meni je centar stana (i života) krevet :D

.. iz raznoraznih razloga..

I meni. UZ to jedaci stol.

Meni je koma kad vidim ogromni tv-e u malom prostoru...a toga danas ima jako puno

Mi smo 3,4 god bili bez tv-a...i bilo nam lijepo...ona mališa počeo gledati crtiće...i kupili ga...u novom prostoru bih ga voljela izbjeći

O.

E to je oltar, soba 10 kvadrata i plazma od metra :D. Ja toliko gkledam tv da sam upravo u fazi zatvaranja tv-a u ormar, samo otvorim vrata jednom mjesecno.:D

:i to je sad moda, trend?:
.

Ma zadnjih 2-3 godine vec.

I sad ih ima u stanovima obicnih ljudi. I po ducanima u Hrvatskoj.

Novi233
12.01.2011., 11:56
Ma meni je to teški seljakluk...eto
Nego jedno vrijeme su bili popularni (i još su) one staklene buće sa raznim aranžmanima unutra (u mojoji je trenutno pet zlatnih češera sa zlatnom svijećom na crnom pijesku)

bulthaup
12.01.2011., 11:57
Nemaju špajzu i onda u ovakvom interijeru poslažu sve sile šarenih šampona

Ima ljudi koji misle da je deset raznih parfema naslozenih u kupatilu ukras.:eek:

sijandraffm
12.01.2011., 11:59
ma nisu meni seljacki ti rogovi, ako su u odredenom interijeru.

seljackije mi je posuda sa nekim dekopijeskom u boji i svijeca u tome:ne zna:

evo stavit cu jednu sliku takvog interijera, samo da se vidi, da to moze dobro izgledat, i da nije nuzno seljakluk
http://img832.imageshack.us/img832/4282/wohn3.jpg

Nali
12.01.2011., 12:02
Ima ljudi koji misle da je deset raznih parfema naslozenih u kupatilu ukras.:eek:

To i 20 različitih bočica šampona ... (ko u dućanu) :confused:

solar
12.01.2011., 12:03
u mojoj kupaoni je sve unutar ormara. uvijek (osim kad se koristi).

to je must have :kava:

ombia
12.01.2011., 12:06
Ma meni je to teški seljakluk...eto
Nego jedno vrijeme su bili popularni (i još su) one staklene buće sa raznim aranžmanima unutra (u mojoji je trenutno pet zlatnih češera sa zlatnom svijećom na crnom pijesku)

Ja bih samo dodala da ovo nisu pravi rogovi ili glave na sto sam ja mislila, ili su od porculana ili od umjetnog kamena ili drveni itd.

nitta
12.01.2011., 12:07
:tuctuc:Meni su grozni WC-i s početka 90-ih,svaki drugi je imao plave pločice a svaki četvrti i plave umivaonike i sl.

Imala i ja plavi umivaonik, plave ormarice, plavu kadu, plavi bide, tamnoplave plocice ( da i tamnoplavi radijator i tamnoplava vrata) , sve osim fuga i dekora bilo tamnoplavo, ali tad je to bilo jako fensi, a i ja sam bila ljubitelj te boje pa sam i salaporke na kuci dala prefarbati u tamnoplavo, e da i auto je bio tamnoplavi metalic
U stvari jos uvijek mi je ostalo dosta tih indigo plavih detalja u kuci ... ma cak i vise od detalja :facepalm: neki su mi bljak i sakriveni su u spajzi , a neki su mi prihvatljivi i ne mislim ih mijenjati ubrzo- totalno sam out of trend :tuctuc:

svastamorac
12.01.2011., 12:14
... Ja toliko gkledam tv da sam upravo u fazi zatvaranja tv-a u ormar, samo otvorim vrata jednom mjesecno.:D
...

A kakav je ormar? Ideja tv-a u ormaru mi je :top: veseli me razmišljanje o takvom rješenju :D

nitta
12.01.2011., 12:14

:facepalm:

bulthaup
12.01.2011., 12:20
A kakav je ormar? Ideja tv-a u ormaru mi je :top: veseli me razmišljanje o takvom rješenju :D

Ima odavno i jedno bolje rjesenje, gdje se tv ugradi u komodu, pa se pojavi samo pritiskom na dugme.:)

svastamorac
12.01.2011., 12:25
Ima odavno i jedno bolje rjesenje, gdje se tv ugradi u komodu, pa se pojavi samo pritiskom na dugme.:)

uufff...to mi je previše tj preskupo...pretpostavljam...samo da ja njega sakrijem pa makar i plahtom :mig:...i da bude u nekom kutu, a ne centar svijeta

bulthaup
12.01.2011., 12:29
uufff...to mi je previše tj preskupo...pretpostavljam...samo da ja njega sakrijem pa makar i plahtom :mig:...i da bude u nekom kutu, a ne centar svijeta

Jeste vrlo skupo (gotove komode) ali sam siguran da bi to neki stolar mogao jefitno napraviti. Cak ne mora biti na motor i na daljinski.

Amarillis
12.01.2011., 12:32

gle ovo, mozda neka varijacija na tu temu?

http://www.emmezeta.hr/repository/images/_variations/7/6/76958ad6dc3c82eb35986b0a72601954_category_large.jp g

ombia
12.01.2011., 12:36

Samo to rjesenje malo vise kosta.:mig: I nije nesto za spontane odluke.
I toliko bih investirala da fakat imam tv ukljucen svaki dan.

Ja cu ovako kako je Amarilis, nesto slicno.

bulthaup
12.01.2011., 12:36

http://www.emmezeta.hr/repository/images/_variations/7/6/76958ad6dc3c82eb35986b0a72601954_category_large.jp g

Ta ideja je super, i laka za napraviti.

Jedini problem je sto zauzme puno prostora.

bulthaup
12.01.2011., 12:38
Samo to rjesenje malo vise kosta.:mig: I nije nesto za spontane odluke.
I toliko bih investirala da fakat imam tv ukljucen svaki dan.

Ja cu ovako kako je Amarilis, nesto slicno.

To je vise za neke klasicne enterijere, gdje je tv stvarno visak.

Ja bih licno kupio super tv koga se ne bih stidio. Ovaj novi model sony je stvarno mrak.

Amarillis
12.01.2011., 12:38
Ta ideja je super, i laka za napraviti.

Jedini problem je sto zauzme puno prostora.

ha cuj, manji tv-manja komoda:mig::D:D
al ideja je super. da meni nije sve tako skuceno ja bi si to bila kupila.

svastamorac
12.01.2011., 12:46

Ovako nešto zadovljava moja očekivanja :) Jednostavno a :top:

Hvala

bult, ma za te novce kupim 3,4 tv-a...dala bih velike novce za njega da piljim stalno u tv-e...a ovako je to razbacivanje...a nije da toliko imamo, a i da imam prije bih kupila neke lude zvučnike :)

ombia
12.01.2011., 12:48
To je vise za neke klasicne enterijere, gdje je tv stvarno visak.

Ja bih licno kupio super tv koga se ne bih stidio. Ovaj novi model sony je stvarno mrak.

Pa ne sramim se tv-a :confused: nego mi je ruzan u mom prostoru, a k tome i zauzima previse centralno mjesto s obzirom koliko je meni to nebitan predmet u zivotu. Cak sam razmisljala rijesiti ga se skroz ali eto jos nisam u toj fazi.

K tome, to je za svaki interijer gdje ne zelis gledati tv, kao sto je Amarilis stavila primjer modernog interijera.:mig:

U Hrvatskoj je stolar super rjesenje, kod mene stolar kosta vise nego dizajnerska komoda na taj princip.

Mimice
12.01.2011., 12:53
Ovakvi ukrasi kad su ljudi otkrili sviće u boji i pastelne zavjese.

http://i114.piczo.com/view/r/x/f/f/p/m/c/4/b/2/p/img/i251546966_62559_2.jpg

Ovo san isto vidila u par stanova :confused: :ne zna:

http://i114.piczo.com/view/r/x/f/f/p/m/c/4/b/2/p/img/i251546967_79763_2.jpg

bulthaup
12.01.2011., 13:00
bult, ma za te novce kupim 3,4 tv-a...dala bih velike novce za njega da piljim stalno u tv-e...a ovako je to razbacivanje...a nije da toliko imamo, a i da imam prije bih kupila neke lude zvučnike :)

Zvucnici su uvijek super investicija.:)

Francesca
12.01.2011., 13:01
ovdje sve štima, samo je dobar pokazatelj šta je trenutno in u uređenju
(btw, zapanjilo me seciranje ove fotke i sprdanje s prilično dobro uređenim prostorom)

potpisujem lali
ovo je sasvim ok namijesten db, jedino sto fali je mozda neka osobnost,neki potpis vlasnika, ali nema nista nad cemu bi se trebalo zgrazavat.

a gdje ste vi vidjele u mom seciranju sprdanje i zgražavanje?

seciranje je jedno a sprdanje i zgražavanje je drugo
i sama sam rekla da me stah da se to i meni ne dogodi, ono staviš sve ok stvar ali u konačnici mi to nije da padnem u nesvjest

bulthaup
12.01.2011., 13:03
U Hrvatskoj je stolar super rjesenje, kod mene stolar kosta vise nego dizajnerska komoda na taj princip.

Ne mora uvijek biti tako. Ovde se mogu naci povoljni stolari.

Novi233
12.01.2011., 13:04

http://i114.piczo.com/view/r/x/f/f/p/m/c/4/b/2/p/img/i251546966_62559_2.jpg

To ti je suvenir,barem mislim,meni se to osobno ne sviđa tj takav način prezentacije (npr čipke,morčića,...)

Mimice
12.01.2011., 13:06
To ti je suvenir,barem mislim,meni se to osobno ne sviđa tj takav način prezentacije (npr čipke,morčića,...)

Kužin, suvenir ka i onaj magarac s prethodne strane :D

Amarillis
12.01.2011., 13:08

http://i114.piczo.com/view/r/x/f/f/p/m/c/4/b/2/p/img/i251546966_62559_2.jpg[

ja sam dobila u svatovima tako naheklanog pauna cini mi se. na roza podlozi:D

ostala je kod mojih doma:p

Kladi
12.01.2011., 13:15
Ja bih samo dodala da ovo nisu pravi rogovi ili glave na sto sam ja mislila, ili su od porculana ili od umjetnog kamena ili drveni itd. nisam simpatizer toga...ni u kojoj varijanti...zašto glave, a ne repovi i kopita?:confused::ne zna:

ovo je dobro!:top:

ja sam dobila u svatovima tako naheklanog pauna cini mi se. na roza podlozi:D

ostala je kod mojih doma:p

:lol::D :vidiga:

zašto je ostala???:p

Amarillis
12.01.2011., 13:19
nisam simpatizer toga...ni u kojoj varijanti...zašto glave, a ne repovi i kopita?:confused::ne zna:

ovo je dobro!:top:

:lol::D :vidiga:

zašto je ostala???:p

nemam ovdje mjesta za nju. kad budem napravila vecu kucu sigurno cu ju donjeti.
dobro, to sam dobila od jedne 90 i nesta godisnje bake pa me ne cudi, al svejedno.

belica
12.01.2011., 13:27

ovako nesto smo mi dobili za vjencani poklon. miljet dodose nije okrugli, al su okvir i podloga identicni:facepalm:.

svastamorac
12.01.2011., 13:59
Poklon je poklon...tako kažu

Meni se čini da ručni radovi mogu biti i puno ljepši tj treba naći dobro rješenje, a ne ovakvo :ne zna: Recimo četvrtasti rad i neki proporcionalni okvir + podloga...ali to nije posao koji se obavlja u par minuta...

I da, nije to moja želja ;)

sonea
12.01.2011., 14:23
aaaaaaaaaa crkla sam od smeha...odlicna tema:lol:

molila bih da neko postavi sliku tog sanka o kom toliko pricate,ja znam samo za onaj klasicni koji mi je takodje katastrofa:rolleyes:

meni je uzas laminat...ne znam sta da kazem,ali koliko god da ga lepo osmisle on meni izgleda kao najgrdja plastika,do sada nigde nisam videla laminat koji mi se dopada:ne zna:

takodje mi je cudno da nijedna kuca ne moze da prodje bez kako vi kazete "oltara za tv",ajde da je na toj polici ili komodi samo tv i dvd ali ne,tu se raspizde i kojekakvi stoljnjaci ili hekleraj,101 figurica od keramike,gomile razlicitih ramova za slike...i jos ako ima dodatnih polica onda obavezno kolekcija knjiga kupljenih na metar....:rolleyes::rolleyes::rolleyes:
sabrana dela Branka Copica ili moj favorite 1000 zasto 1000 zato...kad to vidim prosto moram da se nasmejem...:rofl:

jako su popularni pastelni zidovi,svetlo roze,breskva,nezno plava...meni prostor tako deluje jos vise otuzan i depresivan...:kava:

komode sa staklom,u koje je poslagan servis za rucavanje i zilion soljica za kafu,kristalne case....to u moju kucu uci nece....:eek:

plave plocice u kupatilu...horor...

ali mozda najvise od svega pohisterisem od lamperije...kad udjem u neciji prostor pa vidim onu lamperiju do pola zida koja se stavlja uz izgovor da se zidovi jako prljaju rukama...ma pozli mi...od toga mi je jedino gore kad se u lamperiji odradi ceo zid ali onako dijagonalno se slaze lamperija,pa se jos dnevna soba i kuhinja podele nekom pregradnom policom takodje od lamperije,na koju se onda poslazu miljeji i pod obavezno se okaci vestacki brsljan...e da mi je znati ko je smislio tu grozotu....:kava:

they call me Bo
12.01.2011., 14:38
http://i114.piczo.com/view/r/x/f/f/p/m/c/4/b/2/p/img/i251546967_79763_2.jpg[/QUOTE]

nisam primjetila da je to neki trend, ja sam to vidjela npr samo kod svoje tete koja izrađuje takve stvari...
ali sam ja napravila nešto slično...naravno, mislim da je moja varijanta ispala puno bolje...
dakle tri "heklanca" (ili ti ga miljea, kako se to zove :ne zna:) sam uokvirila,
podloga je crna, a okvir jednostavan bijeli, ravne letvice...stolar se prvo čudio na šta će to sličiti, ali je poslije rekao da se i njemu sviđa...
još bolja stvar, kad sam došla podignuti taj rad, uočim sličnu stvar ali totalnu seljačiju: crvena podloga i zlatni okvir...katastrofa...
uglavnom, meni se moja varijanta jako svidja, tim više što se radi o ručnom radu moje bake i tete koje sam dobila na poklon...ne volim "heklance" po namještaju, ali ovo je ispalo dobro, i više mi se sviđa na zidu spavaće sobe nego neka slika/poster iz ikee ili sličnog dućana...
(nemojte me krivo skužiti,nemam ništa protiv ikee, dapače :mig: )

City
12.01.2011., 15:29
Manje četa, bitte...

Lali Puna
12.01.2011., 15:33
uglavnom, meni se moja varijanta jako svidja, tim više što se radi o ručnom radu moje bake i tete koje sam dobila na poklon...ne volim "heklance" po namještaju, ali ovo je ispalo dobro, i više mi se sviđa na zidu spavaće sobe nego neka slika/poster iz ikee ili sličnog dućana...

sad si me podsjetila na još jedan trend - sve mora biti super moderno, suvremeno i nedajbože imat ikakve veze s prošlošću
pa su tako jeftini printovi iz ikee kul, a unikatni ručni radovi bljak i grozni

i šebi šik sam zaboravila kao trend

KatarinaRi
12.01.2011., 16:31
sad si me podsjetila na još jedan trend - sve mora biti super moderno, suvremeno i nedajbože imat ikakve veze s prošlošću
pa su tako jeftini printovi iz ikee kul, a unikatni ručni radovi bljak i grozni

i šebi šik sam zaboravila kao trend

Nigdje ga moram priznati nisam vidjela uživo i nisam znala koje je to razmjere dostiglo. Ali znam da smo se voljeli, a da nismo ni znali da postojimo:cerek::cerek:

Novi233
12.01.2011., 20:08
aaaaaaaaaa crkla sam od smeha...odlicna tema

molila bih da neko postavi sliku tog sanka o kom toliko pricate,ja znam samo za onaj klasicni koji mi je takodje katastrofa

meni je uzas laminat...ne znam sta da kazem,ali koliko god da ga lepo osmisle on meni izgleda kao najgrdja plastika,do sada nigde nisam videla laminat koji mi se dopada

takodje mi je cudno da nijedna kuca ne moze da prodje bez kako vi kazete "oltara za tv",ajde da je na toj polici ili komodi samo tv i dvd ali ne,tu se raspizde i kojekakvi stoljnjaci ili hekleraj,101 figurica od keramike,gomile razlicitih ramova za slike...i jos ako ima dodatnih polica onda obavezno kolekcija knjiga kupljenih na metar....:rolleyes::rolleyes::rolleyes:
sabrana dela Branka Copica ili moj favorite 1000 zasto 1000 zato...kad to vidim prosto moram da se nasmejem...:rofl:

jako su popularni pastelni zidovi,svetlo roze,breskva,nezno plava...meni prostor tako deluje jos vise otuzan i depresivan...

komode sa staklom,u koje je poslagan servis za rucavanje i zilion soljica za kafu,kristalne case....to u moju kucu uci nece....:eek:

plave plocice u kupatilu...horor...

ali mozda najvise od svega pohisterisem od lamperije...kad udjem u neciji prostor pa vidim onu lamperiju do pola zida koja se stavlja uz izgovor da se zidovi jako prljaju rukama...ma pozli mi...od toga mi je jedino gore kad se u lamperiji odradi ceo zid ali onako dijagonalno se slaze lamperija,pa se jos dnevna soba i kuhinja podele nekom pregradnom policom takodje od lamperije,na koju se onda poslazu miljeji i pod obavezno se okaci vestacki brsljan...e da mi je znati ko je smislio tu grozotu....:kava:

Oltari...ne znam za to sam prvi put čuo ovdje:ne zna: u mom svemiru tv je centralni dio sobe,prije njega je bio radio,prije njega kamin.
Ali slažem se za kipiće,đinđe minđe:rolleyes:

Ja ne kužim tu averziju nekigh ljudi prema bojama:ne zna:
Ja recimo ne kužim kako se nekome može dopadati bijelo,ali bijelo i samo bijelo,jest da je bilo neutralno,pa je lakše za urediti stan.

Mi imamo tu komodu (kredencu,u postpuku uređenja je) a u nju planiramo stvaiti starinsko posuđe i tako,ne vidim baš nešto trešasto u tome,možda dodamo i čipkaste rubeove na policama jer su i prije takvi bili

I ozbiljno (ne mislim na tebe) što je stravično u plavim pločicama?!¨Mi smo stavili plavo-bijelu kombinaciju jer nam djeluje nekako sviježe
:ne zna:

Eh da lamperija,ner piostoji išta što mrzim više,nigdje ne izgleda dobro i lijepo a ljudi ludi za njom i polica s bršljanom,nagledah se tog užasa...

Kladi
12.01.2011., 20:52

je...ovo je fakat najgore!:rolleyes::flop:

luna_lana
12.01.2011., 22:00
Oltari...ne znam za to sam prvi put čuo ovdje:ne zna: u mom svemiru tv je centralni dio sobe...

Ja ne kužim tu averziju nekigh ljudi prema bojama:ne zna:
Ja recimo ne kužim kako se nekome može dopadati bijelo,ali bijelo i samo bijelo,jest da je bilo neutralno,pa je lakše za urediti stan.

I u mom stanu je tv jako bitan, pa ako izgleda ko oltar, neka izgleda,on i zaslužuje to mjesto. :D i ne vidi se ni jedan kabel, nema više sakupljača prašine, sve je pospremljeno u komodicu pod njim..:s

A što se tiče boja ja mrzim boje, nema šanse da bi u moj stan na zid išta osim bijele boje, a tapete ni pod razno.
Nedavno sam bila u jednom stanu koji ima ljubičasti zid a drugi sa nekom ljubičasto-crnom tapetom - horor....
Ja nije da volim samo bijelo, volim i smeđe, narančasto,prljavo bijelo, boju bijele kave i sl...al već bež, boju breskve i te nijanse prema rozoj i ljubičastoj mi se ne sviđaju.:ne zna:

dublin
13.01.2011., 07:30
[QUOTE=luna_lana;31061097]I, boju bijele kave i sl...al već bež,[QUOTE]

meni to u biti jedna te ista boja...
zajedničkim nazivom u mom riječniku krem
bež mi nikako ne vuče na rozo :ne zna:

Lali Puna
13.01.2011., 08:25

i meni je to sve ista boja, sve te slonovače, bijele kave, kremaste, bež, ove , one
zajedničkim nazivom u mom rječniku - BJEŽ boja :D

luna_lana
13.01.2011., 08:35
[QUOTE=luna_lana;31061097]I, boju bijele kave i sl...al već bež,[QUOTE]

bež mi nikako ne vuče na rozo :ne zna:
A nemam pojma...možda se nisam dobro izrazila, ja riječ bež zapravo gotovo nikada ne koristim kao naziv boje...ali meni na spomen te riječi prvo pada na pamet boja breskve i takve neke pastelne nijanse...:ne zna:
A nijansa krem boje ima stvarno mnogo i nisu mi sve lijepe...zato sam opisala nijanse koje se meni osobno sviđaju.

Lali Puna
21.01.2011., 15:14
pa kažu ove dvije naše propulzivne dizajnerice (http://www.jutarnji.hr/dora-budor-i-maja-cule--kad-je-zvakaca-guma-alatka-novog-dizajna/919218/) što bi bio dotjerani camp danas -

Nedovršene fasade na rubu grada, vrtovi s dupinima i fontanama, parketne obloge po kuhinji i frivolne slike cvijeća na zidovima boravka

gospoja
23.01.2011., 17:53
Drugi je sad problem što mi se i ove suvremene tuš kabine čine kao da se idem teleportirati:rolleyes:

uglavnom čitam i ne komentiram puno, ali boldano mi je :lol: :lol:

umirem već pol vure..klinci me u čudu gledaju :rofl:

City
23.01.2011., 18:27
uglavnom čitam i ne komentiram puno, ali boldano mi je :lol: :lol:

umirem već pol vure..klinci me u čudu gledaju :rofl:

'Oš da stavim sliku? :zubo:

sijandraffm
24.01.2011., 08:25
jel itko spomenuo francuske krevete i buddhe ???

Lali Puna
24.01.2011., 08:56
zaboravih spomenut da su jako in, naravno, ormaraste kuhinje s pećnicom u sredini

City
24.01.2011., 17:43
zaboravih spomenut da su jako in, naravno, ormaraste kuhinje s pećnicom u sredini

Naravno. :D