PDA

View Full Version : Popis 2011. Hrvatska, Srbija, BiH, Crna Gora, Makedonija, Slovenija

stranice : 1 2 [3] 4 5 6

LesiKapetan
15.05.2011., 20:45
NIsam od onih što brzo zaboravljaju.

Slazem se. Ja Srbima najvise zameram sto zaboravljaju svoje zrtve, pa su cisto svojom zaslugom, od zrtve postali zlocinci na Balkanu, premda je broj srpskih zrtava daleko veci, mada daleko da se Srbi mogu pohvaliti humanoscu u ratovima. Hrvati to majstorski rade, solidarni su u pogledu na domovinski rat. Medjutim, krivicu treba individualizovati, treba uci u motive ljudi. Objektivno, da li Srbina koji je 91. bio za odvajanje od Hrvatske, a ziveo je u Krajini, bio zasticen ko medved, mozes kriviti sto je podrzavao secesiju? Mozes, ako je ucestvovao u paljenju, proterivanju, ubijanju, ali ne mozes zbog politickog stava. Prema tome, neduzni ljudi u Srbiji, poput mene i vecine forumasa iz Srbije ovde nisu nista krivi, niti iko od nas zeli nesto lose Hrvatskoj, jer, ako se stvari postave na pravo mesto - bogata Hrvatska + normalni odnosi = znacajno trziste i za nase proizvode.

LesiKapetan
15.05.2011., 20:47
http://i56.tinypic.com/bdpf0k.jpg

Sta je ovo? Republika Srpska Crna Gora, koja ce koji mesec kasnije biti preimenovana u Republiku Srpsku, ili eventualno Republiku Srpsku 2 :D

etnički čistač
15.05.2011., 20:50
MA nevjerujem vam i.Kosovo?Ne razumijem vas.Što da ga vratite?95% Albanaca.Koji vam je smisao toga osim ponosa od kojeg se ne živi.:ne zna:

iz istog razloga iz kojeg ste vi vraćali krajinu. a albance ćemo preko prokletija čim bućne zapad. a onda ćemo na kosovo naseliti lojalno stanovništvo (iz rusije i ukrajine)

etnički čistač
15.05.2011., 20:50
Sta je ovo? Republika Srpska Crna Gora, koja ce koji mesec kasnije biti preimenovana u Republiku Srpsku, ili eventualno Republiku Srpsku 2 :D

Etnička mapa montenegra

hajduk1911st
15.05.2011., 20:52
Slazem se. Ja Srbima najvise zameram sto zaboravljaju svoje zrtve, pa su cisto svojom zaslugom, od zrtve postali zlocinci na Balkanu, premda je broj srpskih zrtava daleko veci, mada daleko da se Srbi mogu pohvaliti humanoscu u ratovima. Hrvati to majstorski rade, solidarni su u pogledu na domovinski rat. Medjutim, krivicu treba individualizovati, treba uci u motive ljudi. Objektivno, da li Srbina koji je 91. bio za odvajanje od Hrvatske, a ziveo je u Krajini, bio zasticen ko medved, mozes kriviti sto je podrzavao secesiju? Mozes, ako je ucestvovao u paljenju, proterivanju, ubijanju, ali ne mozes zbog politickog stava. Prema tome, neduzni ljudi u Srbiji, poput mene i vecine forumasa iz Srbije ovde nisu nista krivi, niti iko od nas zeli nesto lose Hrvatskoj, jer, ako se stvari postave na pravo mesto - bogata Hrvatska + normalni odnosi = znacajno trziste i za nase proizvode.

Slažem se za tržište i nisam od onih koji će kada vidi srpski auto u RH baciti kamen na isti.Nego jednostavno ne mogu zaboraviti da je jedan naord htio uzeti dio moje zemlje.Oprostit ću vam jer sam kršćanin,zaboraviti nikada.Hrvati mogu u vašim očima biti svakakvi,ali uvijek ostaje činjenica da mi nikada u svojoj povijesti nismo zakoračili na tuđi teritorij(osim Bosanske Kraine jer su nas od tamo neprestano gađali projektilima i dolazile nove srpske snage što se u svim normalnim državama opravdava obranom vlastite zemlje).A onaj koji razbije vaše auto(a ti slučajevi su rijetki) po meni nije nikakav nacionalist niti domoljub jer na takav način šteti ekonomiji svoje zemlje(turizam).

hajduk1911st
15.05.2011., 20:55
iz istog razloga iz kojeg ste vi vraćali krajinu. a albance ćemo preko prokletija čim bućne zapad. a onda ćemo na kosovo naseliti lojalno stanovništvo (iz rusije i ukrajine)

Krajina u okviru Jugoslavije nikada nije imala autonomiju,niti je imala apsolutnu srpsku većinu kao Albanci na Kosovu.I Krajina taj termin uopće:ne zna:Knin nikada nije bio u sastavu Vojne krajine,a po vašim idejama trebao je biti glavni grad.RSK nikada nije postojala,postojala je Vojna Krajina.

etnički čistač
15.05.2011., 20:59
Krajina u okviru Jugoslavije nikada nije imala autonomiju,niti je imala apsolutnu srpsku većinu kao Albanci na Kosovu.I Krajina taj termin uopće:ne zna:Knin nikada nije bio u sastavu Vojne krajine,a po vašim idejama trebao je biti glavni grad.RSK nikada nije postojala,postojala je Vojna Krajina.

ne lupetaj. imati ili nemati autonomiju sa ovim nema veze. i dalmacija je kroz istoriju imala mnogo vecu autonomiju od ap kosova, pa nema pravo na nezavisnost.
da li je kosovo ikad bilo drzava? nije. kosovo je kolevka srpske drzavnosti. siptare treba proterati
uopste me ne zanima da li su oni iliri ili nisu, da li imaju prava (a nemaju) na nezavisnost, jednostavno mi ćemo ih proterati čim zapad ode u kurac.
ta smrdljiva vaška balkana, koja svojim pacovskim muslimanskim natalitetom preti evropi, naćiće se preko prokletija. to je za nas srpsko i srbija, ma šta god da se desi i kakva god istorija bila. mi ćemo to vratiti, shvati da živimo za taj dan.

LesiKapetan
15.05.2011., 21:01
Slažem se za tržište i nisam od onih koji će kada vidi srpski auto u RH baciti kamen na isti.Nego jednostavno ne mogu zaboraviti da je jedan naord htio uzeti dio moje zemlje.Oprostit ću vam jer sam kršćanin,zaboraviti nikada.Hrvati mogu u vašim očima biti svakakvi,ali uvijek ostaje činjenica da mi nikada u svojoj povijesti nismo zakoračili na tuđi teritorij(osim Bosanske Kraine jer su nas od tamo neprestano gađali projektilima i dolazile nove srpske snage što se u svim normalnim državama opravdava obranom vlastite zemlje).A onaj koji razbije vaše auto(a ti slučajevi su rijetki) po meni nije nikakav nacionalist niti domoljub jer na takav način šteti ekonomiji svoje zemlje(turizam).

Potpuno razumno i logicno razmisljanje. Medjutim, ako bi se stavio iznad situacije, postavio bih ti pitanje : Bi li Srbi u HR trazili da "otkinu" deo zemlje 91. da nisu imali nacina da to sprovedu? Ili kontrapitanje, koji narod u SFRJ ne bi trazio secesiju, ako je imao nacina da je sprovede? Daj primer. E sad moje misljenje o Krajisnicima : pokazali su nevidjenu sebicnost i samozivost pogotovo prema drugim Srbima u HR koji su ziveli u manjini (Zagreb, Kvarner, Istra) i koji su mogli biti predmet diskriminacije. Opet, ne skacem sebi u stomak, razumem one koji su tada podrzavali secesiju, gledali su iskljucivo sebe, nisu ih interesovali drugi. Iskreno, tesko bih razumeo Albanca koji ne podrzava secesiju.

LesiKapetan
15.05.2011., 21:02
ne lupetaj. imati ili nemati autonomiju sa ovim nema veze. i dalmacija je kroz istoriju imala mnogo vecu autonomiju od ap kosova, pa nema pravo na nezavisnost.
da li je kosovo ikad bilo drzava? nije. kosovo je kolevka srpske drzavnosti. siptare treba proterati
uopste me ne zanima da li su oni iliri ili nisu, da li imaju prava (a nemaju) na nezavisnost, jednostavno mi ćemo ih proterati čim zapad ode u kurac.
ta smrdljiva vaška balkana, koja svojim pacovskim muslimanskim natalitetom preti evropi, naćiće se preko prokletija. to je za nas srpsko i srbija, ma šta god da se desi i kakva god istorija bila. mi ćemo to vratiti, shvati da živimo za taj dan.

Da ne znam da priprema odbranu, bio bih siguran da iza tvog nika stoji Voja Seveningenski :D

hajduk1911st
15.05.2011., 21:06

Kosovo je postojalo kao pojam,a RSK nikada!Dalmacija nikada i nije željela nezavisnost osim Srba u njoj.Pa dobro što ste vi htjeli Krajinu,ali Dubrovnik,Zadar,Šibenik,Osijek:ne zna:?

hajduk1911st
15.05.2011., 21:10
Potpuno razumno i logicno razmisljanje. Medjutim, ako bi se stavio iznad situacije, postavio bih ti pitanje : Bi li Srbi u HR trazili da "otkinu" deo zemlje 91. da nisu imali nacina da to sprovedu? Ili kontrapitanje, koji narod u SFRJ ne bi trazio secesiju, ako je imao nacina da je sprovede? Daj primer. E sad moje misljenje o Krajisnicima : pokazali su nevidjenu sebicnost i samozivost pogotovo prema drugim Srbima u HR koji su ziveli u manjini (Zagreb, Kvarner, Istra) i koji su mogli biti predmet diskriminacije. Opet, ne skacem sebi u stomak, razumem one koji su tada podrzavali secesiju, gledali su iskljucivo sebe, nisu ih interesovali drugi. Iskreno, tesko bih razumeo Albanca koji ne podrzava secesiju.

Ne znam što je Krajišnicima trebalo to.U početku bi ovdje bilo provokacija s jedne i druge strane,ali do rata ne bi zasigurno došlo da oni nisu krenuli u cjepanje Hrvatske.Sada mi o ovome ne bi diskutirali da nije bilo rata.

LesiKapetan
15.05.2011., 21:23
Ne znam što je Krajišnicima trebalo to.U početku bi ovdje bilo provokacija s jedne i druge strane,ali do rata ne bi zasigurno došlo da oni nisu krenuli u cjepanje Hrvatske.Sada mi o ovome ne bi diskutirali da nije bilo rata.

Nudilo im se 2 zupanije (tada kotara), sa kompaktnom vecinom. To u HR nije fraza, kao okrug u Srbiji, vec nivo vlasti sa velikim ovlascenjima, delegiranim sa vrha. Takodje, Krajina je siromasniji deo HR, mogli su imati koristi od turizma, jer Evropa podstice ravnomerni razvoj. Ja mislim da su obican narod manipulisali mediji. Jak je bio govor mrznje, i zato se narod iz straha, neosnovanog, jer da su Srbi bili lojalni gradjani, Tudjmanova politika bi pala vec 93. ili 94. u to sam siguran, podrzali secesiju. Srbija je nepotrebno zrtvovala svoj narod i unistila odnose sa HR, do te mere da 20 godine kasnije imamo REKOM i masu ljudi koji i dalje kolektivizuju krivicu (ne mislim na tebe, ali, slozices se, ima takvih na obe strane).

hajduk1911st
15.05.2011., 21:31
Ima svakakvih ljudi i tamo i ovdje,možda si ti bolji od kruha što se kaže,ali vaša politika mi se ne sviđa.Čak i sada vaši akademici pišu memorandume kako vratiti velikosrpski plan(samo što su to sada malo drugačije upakirali).Prvi korak u tom planu je dobivanje statusa konstitutivnog naroda samo što i mi i vi znamo da to više nije moguće.Krajišnici da su prihvatili ovu državu kao svoju,dobro bi živjeli,standard bi im zasiurno bio puno viši nego li im je sada u RS ili Republici Srpskoj.

LesiKapetan
15.05.2011., 21:51
Ima svakakvih ljudi i tamo i ovdje,možda si ti bolji od kruha što se kaže,ali vaša politika mi se ne sviđa.Čak i sada vaši akademici pišu memorandume kako vratiti velikosrpski plan(samo što su to sada malo drugačije upakirali).Prvi korak u tom planu je dobivanje statusa konstitutivnog naroda samo što i mi i vi znamo da to više nije moguće.Krajišnici da su prihvatili ovu državu kao svoju,dobro bi živjeli,standard bi im zasiurno bio puno viši nego li im je sada u RS ili Republici Srpskoj.

Iako je ovo nivo teorije zavere, pocinjem da verujem da su Beogradu trebali Krajisnici da etnicki homogenizuju Vojvodinu i da je sve ovo iscenirano, uz posledice i po Beograd i po Zagreb. Srbi su izgubili moralni kredibilitet u HR da tako nesto traze, a oni su upravo na moralnom kredibilitetu (zvanicno, doprinosu u antifasistickoj borbi) imali taj status. Srbiji i Hrvatskoj treba da je cilj da ocuvaju to sto imaju, a to su pre svega matica i zupanije u FBiH (sto se tice Hrvata), i matica + Sever Kosova + RS, sto se tice Srba. Interesi se nigde ne kose. U HR je bilo dobrih ideja, secam se Latinice "I oni su branili Hrvatsku" sa akcentom na Srbe koji su se borili u redovima HV. Takve ideje treba podrzati, cak sam i ja podrzao te Srbe iako je i moj cale, mobilisan da ratuje u HR, gde je za 2 nedelje samo jednom uperio pusku i to u Srbina, koji je imao 30 godina, ziveo u svojoj kuci "na prvoj liniji" i nije hteo ni da da dusek vojnicima, a iskreno, za nacionalizam ga je boleo k...c, cak mislim da me je pisao kao Jugoslovena na popisu 1991. Hrvati se ne moraju plasiti srpskog nacionalizma, on je pre svega usmeren na Albance (u Srbiji) i Bosnjake (u RS). Ja ocekujem dugorocno saveznicke odnose izmedju Srbije i Hrvatske. I jos da dodam, tesko da narodu koji izumire, moze biti racionalno da ide u rat zbog teritorijalne ekspanzije. Srpskim intelektualcima, ako su i intelektualci, sve sto sam napisao mora biti jasno, ali prica o Srbima u HR je cista demaglogija. Model Francuska-Nemacka je dugorocno pozeljan i, mozda, neminovan, ali moramo i jedni i drugi prevazici Balkan. Josipovic i Tadic su toga svesni. Naravno, oprostiti, ali ne i zaboraviti, da se ne bi ponovilo, a zlocince u zatvore.

TURSIJA
15.05.2011., 21:53
Iako je ovo nivo teorije zavere, pocinjem da verujem da su Beogradu trebali Krajisnici da etnicki homogenizuju Vojvodinu i da je sve ovo iscenirano, uz posledice i po Beograd i po Zagreb. Srbi su izgubili moralni kredibilitet u HR da tako nesto traze, a oni su upravo na moralnom kredibilitetu (zvanicno, doprinosu u antifasistickoj borbi) imali taj status. Srbiji i Hrvatskoj treba da je cilj da ocuvaju to sto imaju, a to su pre svega matica i zupanije u FBiH (sto se tice Hrvata), i matica + Sever Kosova + RS, sto se tice Srba. Interesi se nigde ne kose. U HR je bilo dobrih ideja, secam se Latinice "I oni su branili Hrvatsku" sa akcentom na Srbe koji su se borili u redovima HV. Takve ideje treba podrzati, cak sam i ja podrzao te Srbe iako je i moj cale, mobilisan da ratuje u HR, gde je za 2 nedelje samo jednom uperio pusku i to u Srbina, koji je imao 30 godina, ziveo u svojoj kuci "na prvoj liniji" i nije hteo ni da da dusek vojnicima, a iskreno, za nacionalizam ga je boleo k...c, cak mislim da me je pisao kao Jugoslovena na popisu 1991. Hrvati se ne moraju plasiti srpskog nacionalizma, on je pre svega usmeren na Albance (u Srbiji) i Bosnjake (u RS). Ja ocekujem dugorocno saveznicke odnose izmedju Srbije i Hrvatske. I jos da dodam, tesko da narodu koji izumire, moze biti racionalno da ide u rat zbog teritorijalne ekspanzije. Srpskim intelektualcima, ako su i intelektualci, sve sto sam napisao mora biti jasno, ali prica o Srbima u HR je cista demaglogija. Model Francuska-Nemacka je dugorocno pozeljan i, mozda, neminovan, ali moramo i jedni i drugi prevazici Balkan. Josipovic i Tadic su toga svesni. Naravno, oprostiti, ali ne i zaboraviti, da se ne bi ponovilo, a zlocince u zatvore.

svaka cast majstore za ovo napisano:top: to je tacno da izumiremo zbog nskog nataliteta i migracija, ali mislim da u buducnosti ce se stvari popraviti.

hajduk1911st
15.05.2011., 22:00

Bilo je Srba u HV-u.Srbin je skladao Lijepu našu,napisao najljepšu pjesmu o hrvatskom jeziku,braća Gagić koja su dala živote u Vukovaru(sinovi pravoslavnog svečenika)...ima primjera,nažalost manjina,ali tu manjinu respektiram.Mislim da model Francuska-Njemačka ovdje nije moguć.Sa vama bi surađivao u BIH,ali privremeno,čisto dok muslimane ne spusimo malo na pod

hajduk1911st
15.05.2011., 22:01
svaka cast majstore za ovo napisano:top: to je tacno da izumiremo zbog nskog nataliteta i migracija, ali mislim da u buducnosti ce se stvari popraviti.

Nažalost,nisam pesimist inače,ali natalitet će se teško popraviti u Europi.Ne znam što se treba dogoditi da se popravi.

TURSIJA
15.05.2011., 22:08
Bilo je Srba u HV-u.Srbin je skladao Lijepu našu,napisao najljepšu pjesmu o hrvatskom jeziku,braća Gagić koja su dala živote u Vukovaru(sinovi pravoslavnog svečenika)...ima primjera,nažalost manjina,ali tu manjinu respektiram.Mislim da model Francuska-Njemačka ovdje nije moguć.Sa vama bi surađivao u BIH,ali privremeno,čisto dok muslimane ne spusimo malo na pod

e bosnje imaju veliku pomoc od amerike i saudijske arabije:flop:ali dugorocno samo migracijama njihovim u inostranstvo mozemo da se spasemo da nas ne progutaju:flop:ali pucaju i oni , tako da je to nemoguce:)

LesiKapetan
15.05.2011., 22:10

Srbi i Hrvati su razgranicili, nadajmo se "za vek vekova". Sada rasciscavaju proslost. Ako se i to uradi kako treba, neminovno slede dobrosusedski odnosi, korisni za obe strane. Etnografija gubi primat pred ekonomijom, a ekonomija jasno govori da rast suseda pogoduje svakoj drzavi. U perspektivi, samo sukob Rusije i Evrope, moze Srbe i Hrvate staviti jedne naspram drugih. A u "bosanskom loncu" ce se jos dugo kuvati svasta, nije to privremeno.

hajduk1911st
15.05.2011., 22:13
e bosnje imaju veliku pomoc od amerike i saudijske arabije:flop:ali dugorocno samo migracijama njihovim u inostranstvo mozemo da se spasemo da nas ne progutaju:flop:ali pucaju i oni , tako da je to nemoguce:)

E barem ekonomija nije problem za Hrvate u BIH:rofl:Tu smo puno jači od muslimana.

zeljusa
16.05.2011., 02:22
E, nesto mi steka login, ali eto.Da se ne ureknem prije vremena.Postoji par izvrsnih analiza, ali evo.Okrenuo bih se na komentar forumasa Kapetana Lesija.Naime, on je vec napravio neku mini tabelu za Plav, i njegova predvidjanja.Ali, zaboravio je uraditi ili spomenuti par stvari.Ukupno kretanje stanovnistva u selu.Naprimjer, iako je ovo sad vezano za opcinu Rozaje.Pogledaj ovo naselje

Bogaji 179 stanovnika:32 Bosnjaka na popisu 1991
Bogaji 222 stanovnika:59 Bosnjaka i Muslimana na popisu 2003

Vidi se iz ovog, da nisi racunao na jednu stvar.Migracije unutar naselja, sto se vidi iz primjera Bogaja.Koliko god imali Bosnjaci jak natalitet, ovo je vise posljedica malog doseljavanja izmedju 1991-2002, nego bilo cega.Znaci, Lesi Kapetan je napravio veoma dobru analizu, ima dosta finih tacaka, iako mogao je ljepse obojati ono u excellu.Vidi se da nije profesionalac:mig:.Ali, nije lose.Kad kazem nije lose.Znaci da nije lose, i moze i bolje.2006 Je u naselju Bijela Crkva kraj Rozaja doselio jedan Bosnjak, ima 3 sina.Eto.Kako to znam, rekli su mi neki.Nakon sto sam u Telekom Crne Gore ubacio njegovo ime.Booom, izadje stvarno zivi i on i njegovi sinovi u Bijeloj Crkvi.Jel, ja mislim da ce u Bijeloj Crkvi kraj Rozaja, doci do promjene etnicke strukture?Ne, mislim.Mozda je moguc rast Bosnjaka ovdje, pogledati pod doseljavanje, iako neki ne misle tako.Ali, sigurno ce to naselje biti Srpsko i dalje.No, vratimo se zacas naselju Bogaji.Izmedju 1991-2003 broj Bosnjaka je fino skocio.Naselje Bogaji ima valjda 214 stanovnika na popisu 2011.I onda bi rekli samo.Da, je ovo pad Bosnjaka.A, sta ako je vise pravoslavnih iseljeno, Bosnjaka nesto doslo.Sta ako je sad struktura u naselju.Bogaji 86 Bosnjaka i 128 Srba i Crnogoraca.Veoma je moguce to, cak i vise

Opcina Plav.Lijepo.Naprimjer, samo da kazem ovo
Plav ima 6 pravoslavnih naselja.U vecini tih naselja, broj Muslimana, ovdje racunajmo Bosnjake je neznatna.Pod neznatna, racunam da nema naselja tu s vise od 10% Bosnjaka.Pa, tako ubrojao bih neka sela

Novsici ili Novisici kako neko napisa.Seoce je koje je s 82 stanovnika palo na 54 stanovnika.Moze se zvati selo, ali je nekako minijaturno da bude selo

Velika.Selo je imalo 417 stanovnika na popisu 2003, a sad ima 311 stanovnika.Veliki pad, ovo je najveci pad medju svim pravoslavnim selima.Sta reci dalje za ovo?.Puno, i vise od tog

Murino pada s 545 stanovnika na 472 stanovnika ovog zadnjeg popisa
Masnica pada s 299 stanovnika na 267 stanovnika izmedju 2003-2011
Gornja Rzenica pada s 269 stanovnika na 251 stanovnik izmedju 2003-2011

I to su 5 pravoslavnih sela s vise od 90% pravoslavnog stanovnistva.Rekao sam pravoslavna sela, jer nisam ulazio etnicku afilaciju stanovnistva

Postoji jedno selo.Brezojevica, gdje postoji manji zaseok tog sela Bosnjaci.Bosnjacka autonomna oblast Brezojevica u vidu.Slijedeci logiku Srba u Bosni, i ovo bi trebalo da bude.Zanimljivo kako naselje gdje ima najvise Bosnjaka, pada tako malo.Sto?Bosnjaci da se iseljavaju odatle.Brezojevica je najbliza gradu.I da broj Bosnjaka bude manji?Malo, teze.Znaci, mozda su Bosnjaci ovdje u plusu, ako se gleda trend ostalih 5 pravoslavnih sela.A, Srbi i Crnogorci u minusu

Tako, nam forumas Kapetan Lesi rece ni lijevo ni desno.Da broj Srba i Crnogoraca bi mozda mogao da bude i to je njegova procjena 3161.Razumna i zanimljiva procjena, koja mozda moze da bude tacna, ali

Srbi i Crnogorci, racunaj pravoslavni su prodali u Plavu od zadnjeg popisa Bosnjacima i Albancima oko 80 kuca i stanova.Plav je mala sredina, iako najvece selo ovog dijela opcine.U samom Plavu ti napisa da ima 417 Srba i Crnogoraca.Ko zna, mozda moze da bude tako na kraju.Ali, siguran sam ako se gleda vjera.Plav danas nema vise od 300 Pravoslavnih, a neki kazu i do 200.Prodaja je bila, i ona je od 2006 malo jos veca.Ti vidis porast Srba i Crnogoraca od 20.A, to nije moguca.Pola Limskog mosta.Dijela Plava gdje su Srbi i Crnogorci bili u vecina na podrucju grada Plava makar prema popisu 2003.Sad je tamo pola kuca prodato.Sta nam to znaci.To znaci, da ti ne vidis pad Srba i Crnogoraca u vecinskim Bosnjackim selima i naseljima tipa Plav, Gusinje, Prnjavor.Sto realno nije moguce.Znaci, ja bih rekao da broj pravoslavnih u Plavu iznosi ispod 3000.Ako ne bude nekih vecih oscilacija izmedju ovih preliminarnih podataka i konacnih.Dobra, analiza, ali ja to vidim nekako da imas par gresaka i to vecih.Procent Bosnjaka moze da bude jedino veci od onog sto si zacrtao u Excellu

Berane ste sjajno odradili i napisali.Mislim, da ne treba da komentarisem ovdje.Berane kao grad pada u stanovnistvu dok neka sela i prigradska sela rastu poput Budimlje ili Beran Sela.Interesantno.Iako, nacuo sam da su Beran Selo masovno Cigani naselili, pa.Samo da znate, da ne budete sokirani.Zasto je gradic Berane pao za oko 600 stanovnika?I sam ne znam?

Pljevlja je jos jedan x.Opcina gubi stanovnistvo.Tesko je napisati nesto detaljnije za Bosnjake.Jer Bosnjaci mahom zive u samom gradicu Pljevlja.Sela i nemaju.Ako grad Pljevlja ima manje stanovnika, a sela su opala.Onda se vidi da je pad uglavnom zbog pravoslavnog stanovnistva a ne Bosnjackog

Bijelo Polje ima masu novih naselja, posebno oko podjele grada.Kako cu ja znati gdje najvise bilo Bosnjaka u gradu sad?Nikoljcu?Centru Grada?Ostalim dijelovima grada?Gdje najvise bilo Bosnjaka u gradu Bijelog Polja?Ne znam

Bar biljezi porast od +2000.A, ja to vidim ovako.Ako je masa Bosnjaka odselila iz Rozaja.Ili su otisli u Sarajevu.Ili u Bar.Ili u Donje Stoje.A, da ce broj Bosnjaka biti povecan u nekim Barskim naseljima.U to budite sigurni.Zadnji izbori lokalni su rekli da za Bosnjacku stranku u Barskoj opcini je glasalo 1235 biraca.Izlaznost je bila 50%.Ako imas ukupno 2500 Bosnjackih biraca.Onda bi to znacilo da ce ovaj popis reci da ima i oko 3000 Bosnjaka u Baru.Mozda ce i biti tako.No, sigurno je da velika vecina Muslimana se ovdje pisu Crnogorcima, i tako ce i ostati, do sada.Burtaisi biljeze porast.I jos neka naselja.Ovo ce biti zanimljivo kad ljeto dodje i Juli postane mjesec gdje ce biti definitivno pobjednik.

Bosnjaci mogu da budu najveci pobjednici ovdje.Cak i od Srba, bez obzira ako broj ili procent Srba bude povecan.Imaju opcina, rastu po opcinama, naseljima.Ako se brojevi poklope prema njihovom stanju.Onda mogu da budu najveci pobjednici.Jedno je sigurno sad.Albanci su najveci gubitnici.Ovaj ce popis reci da ima najmanje 1000 Albanaca.Broj Albanaca pada po naseljima Bara, Ulcinja, Podgorice i Plava.Jedino su u Rozajama u blagoj pozitivi, ali i to je veoma malo.Znaci, ostaju dvije nepoznate cinjenice ovdje.Mislim, ako ne bude neko iznenadjenje.Najveci pobjednici u opcinama Plav, Berane i Rozaje su Bosnjaci, i u to nema sumnje nakon ovih podataka

Radi se o 3 opcine koje su veoma interesantne, i koje ce odluciti konacnog pobjednika

Bijelo Polje, izmedju Bosnjaka i pravoslavnih
Podgorica.Ako procent Srba skoci, onda je to katastrofa za Crnogorce
Bar.Kako dalje?Ko ovdje dobija najvise.Kome ide statistika za ovu opcinu.Srbima?Crnogorcima?Bosnjacima.Bosnjaci mogu da budu najveci pobjednici.Dovoljno je samo da budu imali dobar procent u Bijelom Polju i Baru.I to je to.Crnogorci se mogu oporaviti, jer ako budu imali dobar procent u Podgorici.Njihov procent ce onda skociti u ukupnom broju stanovnistva.Ali?

zeljusa
16.05.2011., 02:48
Vezano za ovaj katastar.Bosnjaci i pravoslavni zive izmjesani na oko 150 km2 Bijelog Polja.Oko 250 km2 Bijelog Polja ima vecinu Bosnjaka.Ovo ostalo je izmjesano.A, ostatak cine pravoslavna sela tipa Kovren.Naprimjer povrsina sela Djalovici je veoma velika.Selo ima tek tijesnu vecinu Srba i Crnogoraca.A, 90% sela je drzavna suma.Bosnjaci mogu da izgube ili dobiju tih 150 km2.Berane je druga prica.Jer 95% Bosnjaka zivi na podrucju Petnjice koje je homogeno Bosnjacki kraj s 95% Bosnjaka.Kao i dobar dio Plava i Rozaja, gdje ima mnogo manje mjesanih sela.Sta nam to sad moze reci?Nista, ali kad neko boji u Srpsko selo Djalovice ili nesto oko Bijelog Polja.Ispada smijesan malo vise

Kraj za Crnu Goru

Vezano za Makedoniju.Islamsko stanovnistvo broji od 45-47% zivorodjenih u ovoj drzavi.Jednostavno, stanje je takvo.Da, ako se rodi 1000 djece u Makedoniji.Bit ce nekako oko 520 pravoslavnih, 460 Muslimana i jos 20 ce biti vamo-tamo.Makedonija po tom pitanju ima veoma slozenu strukturu.Ako,udio Muslimanske djece predje zacaranu cifru od 50%.Sto je moguce opet.Onda na duze staze, gledat ce se ko ima bolju starosnu strukturu do 18 godina.A, u ovom slucaju to su Muslimani.Makedonci se boje popisa vise.Natalitet im je nikakav.Sta ako sad oni vise odlaze.Oni svim silama zele da nabiju malo vise Makedonskih Muslimana.Ali, mogu li.Treba cekati jesen za takvo sta

Hrvatska.Broj pravoslavnih i posebno broj Srba ce biti manji nego na zadnjem popisu./Ako neki slave sto broj Srba raste u Crnoj Gori.Ovdje nece biti mnogo razloga za slavlje

Srbija.Nista za reci.Mislim, da ce broj stanovnika u Pazaru sad biti 58 500 u centru grada.Opcina ce imati oko 95 000 stanovnika.Bosnjaka ce biti preko 80% na podrucju opcine.Oko 96% ce ih biti u Tutinu.Oko 77% U Sjenici.I kako stvari stoje.Mislim oko 43% u Prijepolju.Pad je moguc u Novoj Varosi i Priboju.I, mislim da u Postijenjama kraj Pazara.Bit ce veliko iznenadjenje u korist Bosnjaka

Realno.Srbiji smeta veoma jak natalitet Bosnjaka, njihova jaka homogena struktura u Crnoj Gori.Kao i cinjenica da zive na nekim veoma osjetljivim podrucjima po njih.Sve ono sto imaju pada u vodu, ako budu slabili u nekim opcinama.Dzaba ti ako te ima po Podgorici, kad jedes asfalt i u ulicnim borbama se obracunavas s Crnogorcima ili Bosnjacima.Trenutno najveci pobjednici su Bosnjaci.Plav, Berane i Rozaje nam kazu tako, i ne vjerujem da moze iko da bude pobjednik dole sem Bosnjaka.Postavlja se pitanje hoce li bit najveci pobjednici.Bijelo Polje, Bar ce reci da li je tako.Cak i famozno naselje Donji Stoj kraj Ulcinja.Ili cak i Tuzi kraj Podgorice.Ako neko naselje raste, onda se vidi, da broj Bosnjaka moze da raste i to fino prirodnim putem

Kosovski popis je isto bio.Tu se ocekuje od 28 000-36 000 Bosnjaka.Oko 4000 nije popisano.Znaci plafon je 40 000 Bosnjaka, ali srecom oni zive u tri homogene sredine.Gori, Prizrenskoj Zupi i Vitomirici.Vitomirica se oslanja na Sandzak, pa ce oni prezivjeti.A, Prizrenski Bosnjaci mogu da prezive dobijanjem opcine dole.Nije lose zasad

Bosna

Po meni trenutno stanje ide na ruku Bosnjacima.Pogledajte primjer 10 godina.Jajce je bio dominantno Hrvatski grad.Bilo je na stotine Srpskih i Hrvatskih sela u Federaciji.Bosnjaci nisu imali tako jaku homogenu strukturu tada, kao sto imaju sad.Bosnjaci sad vec cine 46% Osnovaca u gradu Brckom.Od dominantno Srpskog grada.To je postao podijeljen grad, nesto slicno Mitrovici, gdje imas izrazenu podjelu u gradu, i koja ce ostati takva.Prije 10 godina da mahnes ljiljanima u Brckom, ostao bi i bez zastave i bez glave.A, sad je to vec normalna pojava.Bosnjaci opet drze najvece gradove, naravno.Svak moze da prevede ovo kako zeli

Sarajevo
Tuzla
Zenica
Pola Mostara
Pola Brckog
Bihac
Travnik
Bugojno

Hrvati ce biti u najgoroj poziciji.Nestali su iz Centralne Bosne.Bugojno, Kakanj, Visoko.Ostali su sprceni na malom prostoru gdje preovladavaju Hrvati.Lasvanska dolina povrsine 160 km2.I jos ih ima u Kresevu i Kiseljaku gdje im brojka pada.Urbani rat su izgubili.Izgubili su sva veca mjesta od Bosnjaka.Ostao im je pola Mostara, s jasno i veoma jakom izrazenom homogenom crtom u gradu(Bulevar)Gdje sve Istocno od Bulevara 99% Bosnjacko, tako da Hrvati preuzmu politicku ili demografsku neku pobjedu u Mostaru.Samo mogu da mastaju ljudi koji su izgubili realnost s vezom

Srbi demografski su uspjeli da preuzmu Bijeljinu.Napravili su par dijelova grada tipa 5 Jezera i jos mnogo tog.Od 10 000 Srba na podrucju grada, sad ih je oko 40 000 dole.Imas jos 5000-6000 Bosnjaka.Bijeljina ima sad od 45 000-50 000 stanovnika, par faksova.Znaci nema sanse demografskim putem da Bosnjaci mogu ista da urade po tom pitanju

Banja Luka je isto tako.Grad ima cirka 170 000 stanovnika, i nijedan dio grada, kao ni zaledje nije Bosnjacko, za razliku od Mostara koji imaju jako Bosnjacko zaledje

Brcko ce biti moze se reci veoma teska rovovska bitka izmedju Bosnjaka i Srba.Bosnjaci ako budu povukli pametne poteze, radili pravu stvar.Mogu veoma brzo da prevagnu u gradu.A, razlika je kad cinis 45% u gradu, ili kad cinis 5%.To vec Bosnjaci mogu da urade.Otvaranje odjeljenja Sarajevskog fakulteta, spomenika Armije Bih u centru Brckog, kao i velike zgrade Bh telecoma.Mogu da dadnu jos vece samopouzdanje Bosnjacima, da naseljavaju grad.To je to, i to je tako

Inace, sabrao sam nakon mojih analiza i svega.Gradove po Bosni danas

Sarajevo 380 000 stanovnika.4 gradske opcine+Ilidza
Banja Luka 174 000 stanovnika
Tuzla 92 000 stanovnika
Zenica 90 000 stanovnika
Mostar 68 000 stanovnika
Bijeljina 47 000 stanovnika
Bihac 40 000 stanovnika
Prijedor 39 000 stanovnika
Brcko 38 000 stanovnika

To su gradovi s preko 30 000 stanovnika.Nijedan grad nema vise od 30 000 sem ovih.Iako, neki gradovi su narasli tipa Zivinice, a neki su opali tipa Bugojno

Po meni, trenutna etnicka slika je

Bosnjaci 52-54%
Srbi 34%
Hrvati oko 13%

To je to.

Ne vidim neka silna pomjeranja stanovnistva, sem u Brckom.Gdje moguce nesto da se desi.Ostali gradovi ce biti izrazito homogeni

Banja Luka-Srbi
Bijeljina -Srbi
Bihac-Bosnjaci
Tuzla-Bosnjaci
Zenica-Bosnjaci
Sarajevo-Bosnjaci

Miks naselja, znaci prava etnicka podjela je u

Mostaru-Bosnjaci/Hrvati
Brcko-Bosnjaci/.Srba

Ta dva naselja bi nazvali nicijom zonom, moglo bi se reci

zeljusa
16.05.2011., 03:44
Nemam skoro nista da dodam, sem ako neko ne napise sta zanimljivo.Htio sam da napisem jos nesto vezano za Kosovo

Po svemu sudeci s Srbima(Bojkot), kao i jedan mali dio Cigana(Nepismenost)kao i jedan dio Bosnjaka(Namjerno).Kosovo ce imati oko 1.903 miliona, sto je malo slicno procjeni od 2.025 miliona koju sam davao.Kosovo ima skoro 2 miliona, ali fali cirka 100 000.Gledajuci natalitet opet.To ce biti do 2015 godine.Opet, cirka 600 000 Albanaca s Kosova je vanka.Tako, brojka bi bila veca, ali dobro.No, to nije vazno

Prema prici jednog visokog funkcionera.Popis je prebrojan.Prebrojali su ga prvi Bosnjacki politicari.Ne smije se dati nista do zime dole, ali evo.Po njegovoj procjeni.Inace lik je iz koalicije Vakat.Bosnjaka u Prizrenu ce biti 16 000.2000 Bosnjaka nije popisano.4000 Bosnjaka se je asimiliralo u Albance ili ostale.Kazu tako, kad dodje podatak.Vidit cemo.Prizrenska opcina ima 178 000 stanovnika(Bez sela Mamusa).Koja je zasebna opcina.Ako je tako, onda nije lose.

Po meni ako tako bude.Prizren grad ima 110 000 stanovnika.Ne znam kako se zove selo Dusanovo, ali sumnjam da se zove tako.Kao i da neka naselja blize gradu, koja su bila sela na tadasnjem zadnjem popisu 1981, primjer Dusanova.Da ce biti samostalna.Nekako mislim da Prizren ima 110 000 stanovnika.I nadam se da su tacne izjave o broju Bosnjaka dole.

Gora.Kazu zavrsen je popis u Gori.Prebrojano je 13 000 Goranaca, znaci stanovnika Gore.Od tog broja kazu da ih se oko 5000 izjasnilo Bosnjacima.Ako je istina da se je 5000 od 13 000 stanovnika Gore izjasnilo Bosnjacima.Ponavljam ovdje.Ako je istina?To je senzacionalan podatak za Bosnjake, ako se zna da procent Bosnjaka u Gori 1999.Bio bi od 0-5% ako i toliko.Ako je istina da vise od 1/3 Goranaca su se izjasnili Bosnjacima.Onda postoje i mnogo vece sanse da do 2020 godine.Nije za odbaciti.Vecina stanovnistva Gore se izjasni Bosnjacima.Tesko je sad reci, ali ako je ovo tacno.Moguce je i takvo sta.To bi donijelo veoma jacoj poziciji Bosnjaka dole, i moze se reci nocnoj mori za Srbe.Destabilazija Kosova nije moguca, sem Sjevera.Srbi u Centru su najvise racunali bas na Gorane, da kazu kako nema suzivota, nije Kosovo i ne moze da zazivi kao drzava.Veci procent Bosnjaka dole, je jedan velik poraz za Srbe.I te kakav.

Vitomirica je vece selo.Kazu da su tamo sve zavrsili i najveci dio se pisali Bosnjacima.Inace selo Vitomirica je od 1955-1974 godine.Sustavno naseljavano Bosnjacima s podrucja opcine Rozaje, Berane i Bijelo Polje.Znaci Sandzak, i oni su doseljenici u ovo podrucje, za razliku od Goranaca ili ljudi s Prizrenskog Kraja.Tesko je reci ovo.No, da malo dadnem svoju cifru gradova.Napominjem.Ovo je samo moja procjena za gradove Kosova

Pristina 177 000
Prizren 111 000
Pec 82 000
Mitrovica 78 000
Djakovica 71 000
Gnjilane 62 000
Ferizaj 60 000

Mislim da tih 7 gradova imaju preko 50 000 stanovnika

Naveo bih da su ovo onako od oka moje procjene, i nisu zvanicne cifre

Vucitn oko 34 000
Podujevo oko 32 000
Kosovo Polje oko 20 000
Istok oko 10 000
Kacanik oko 10 000
Kosovska Kamenica oko 15 000
Strpce oko 5000
Dragash oko 3000
Obilic.Sad sumnjam da se zove Obilic.Ima oko 15 000

Prijestonica Malog Kosova je Podujevo.Mislim da ima cirka 30 000+Grad ce sigurno najvise rasti, izmedju ovih manjih gradica.Vucitrn nije za odbaciti takodjer

Ko se ne slaze, nek kaze stosta.Dosadno meni sam pricati:D

Bosnjaci kad uzmu Bar demografski.Slijedeca je Budva.Tako da se odmah najavimo.Za Budvu:D.Ili je bolje, ovako demografski skrhane Albance.Da, Pobosnjacimo u Ulcinju .Hmmm, teske odluke, veoma teske.Mislim da ce ici teze za Ulcinj, ali naci cemo mi pricu za njih.Malesija je naravno Bosnjacka.Bit cemo humani i Albancima cemo dati ona brdovita sela uz granicu s Albanijom.Ali, Tuzi su nasi, i bit ce nasi.I ide se ka tome.Tako da znate

Ko misli da je ovo sala.Onda skopcajte da Bosnjaci cine 20% zivorodjenih u Ulcinju nacionalno.Hmmmm.Velika, velika razlika izmedju 2003.I da djeca od 1-3 razreda u Tuzima danas.Vecina djece su Bosnjacka.A, znate sta kazu.Na mladjima svijet ostaje:D

Ulcinj 274 zivorodjene djece(2009)

Bosnjaci+Muslimani 47
Srbi+Crnogorci 40

Obratite paznju na broj Srpske i Crnogorske nacije na popisu Ulcinja i Bosnjaka i Muslimana

1)Ili Bosnjaci Ulcinja imaju jedan od najvisih nataliteta od oko 40 promila.978 Bosnjaka i Muslimana na popisu 2003, imaju 47 zivorodjenih.Wowww.Pa, to je zavidnih 47 promila natalitet.Hehehe

2)Ili nema doseljavanja.Sve je to bolan nista.Bez 55 promila nataliteta, nema nista od tebe

PFC
16.05.2011., 07:16
Bosnjaci kad uzmu Bar demografski.Slijedeca je Budva.Tako da se odmah najavimo.Za Budvu:D.Ili je bolje, ovako demografski skrhane Albance.Da, Pobosnjacimo u Ulcinju .Hmmm, teske odluke, veoma teske.Mislim da ce ici teze za Ulcinj, ali naci cemo mi pricu za njih.Malesija je naravno Bosnjacka.Bit cemo humani i Albancima cemo dati ona brdovita sela uz granicu s Albanijom.Ali, Tuzi su nasi, i bit ce nasi.I ide se ka tome.Tako da znate

.....a onda pravac Dubrovnik i Split pa sve do Trsta :usama:

:rofl::lol::rofl:

.

divizija
16.05.2011., 08:52
jack je ponovno uspio uništit jednu ozbiljnu temu...

PFC
16.05.2011., 09:08
jack je ponovno uspio uništit jednu ozbiljnu temu...

Ma nije, dobar je Jack, samo ponekad malo vise popije pa ga ponese atmosfera :mig:

.

PFC
16.05.2011., 09:14
Gora.Kazu zavrsen je popis u Gori.Prebrojano je 13 000 Goranaca, znaci stanovnika Gore.Od tog broja kazu da ih se oko 5000 izjasnilo Bosnjacima.Ako je istina da se je 5000 od 13 000 stanovnika Gore izjasnilo Bosnjacima.Ponavljam ovdje.Ako je istina?To je senzacionalan podatak za Bosnjake, ako se zna da procent Bosnjaka u Gori 1999.Bio bi od 0-5% ako i toliko.Ako je istina da vise od 1/3 Goranaca su se izjasnili Bosnjacima.Onda postoje i mnogo vece sanse da do 2020 godine.Nije za odbaciti.Vecina stanovnistva Gore se izjasni Bosnjacima.Tesko je sad reci, ali ako je ovo tacno.Moguce je i takvo sta.To bi donijelo veoma jacoj poziciji Bosnjaka dole, i moze se reci nocnoj mori za Srbe.Destabilazija Kosova nije moguca, sem Sjevera.Srbi u Centru su najvise racunali bas na Gorane, da kazu kako nema suzivota, nije Kosovo i ne moze da zazivi kao drzava.Veci procent Bosnjaka dole, je jedan velik poraz za Srbe.I te kakav.

Gresis u jednoj bitnoj stvari, a to je sto Gorance gledas kao nekakve konfrontirane prema Srbima, a oni su upravo suprotno bas dobri sa Srbima :mig:
Em se jezicki razumeju, jer u sustini govore istim jezikom, em su i jedni i drugi izlozeni pritisku od strane Albanaca, a Goranci su zajedno sa obliznjim komsama, Srbima iz Strpca, u potpunom okruzenju tako da su okrenuti jedni drugima :mig:

Prema tome bez obzira dal se oni izjasnjavali kao Bosnjaci, ili Goranci ili cak pod pritiskom i kao Albanci, oni jesu i bice u dobrim odnosima sa Srbima jer su ih nevolje vezale vekovima :mig:

.

PFC
16.05.2011., 09:18
BTW, kad smo vec kod Kosova

Evo Srba u Priluzju :mig:

Džinovska zastava za Noleta
http://www.rts.rs/page/stories/sr/story/125/Dru%C5%A1tvo/892166/D%C5%BEinovska+zastava+za+Noleta.html

Hvala bogu vidi se da ima dece, da kucnemo o drvo :top:

Meštani kosovskog sela Prilužja, u znak podrške najboljem srpskom teniseru Novaku Đokoviću na turniru u Rimu, razvili zastavu Srbije dugačku 50 metara.

Nekoliko stotina žitelja Prilužja kod Obilića razvilo je državnu zastavu Srbije, dugu 50 a široku pet metara, u znak podrške teniseru Novaku Đokoviću uoči finala protiv Rafaela Nadala na turniru u Rimu.

"Od Prilužja do nebeskih visina, toliko u nama Nole, za tebe ljubavi ima", ispisan je slogan na zastavi Srbije posvećen Đokoviću.

Zastavu je osveštao sveštenik Crkve Svetog Preobraženja u Prilužju Milomir Vlašković, a potom je zastava na kratko istaknuta na antenskom stubu u selu.

Do isticanja na toranj, zastavu je kroz selo nosilo stotinak dece iz Prilužja, među kojima su bili uglavnom učenici, polaznici buduće škole tenisa, koju će u Priližju, kako su najavili, nazvati po srpskom teniseru.

Zastavu Srbije meštani Prilužja su na kraju sakupili, da bi je pri prvom narednom viđenju predali na poklon našem najboljem trniseru.

Inace sam Nole je nedavno dao par stotina hiljada eura, da bi se odkupilo jedno vece imanje kraj manastira Gracanica, jer je postojala opasnost da isto kupe Albanci.
Al su sestre manastira skupljale par godina nesto novca same i na kraju su poslale pismo Noletu i on je to odmah keshirao :top:
I na taj nacin manastirsko imanje je uvecano i sacuvana zemlja :)

.

TURSIJA
16.05.2011., 09:32
Nemam skoro nista da dodam, sem ako neko ne napise sta zanimljivo.Htio sam da napisem jos nesto vezano za Kosovo

Po svemu sudeci s Srbima(Bojkot), kao i jedan mali dio Cigana(Nepismenost)kao i jedan dio Bosnjaka(Namjerno).Kosovo ce imati oko 1.903 miliona, sto je malo slicno procjeni od 2.025 miliona koju sam davao.Kosovo ima skoro 2 miliona, ali fali cirka 100 000.Gledajuci natalitet opet.To ce biti do 2015 godine.Opet, cirka 600 000 Albanaca s Kosova je vanka.Tako, brojka bi bila veca, ali dobro.No, to nije vazno

Prema prici jednog visokog funkcionera.Popis je prebrojan.Prebrojali su ga prvi Bosnjacki politicari.Ne smije se dati nista do zime dole, ali evo.Po njegovoj procjeni.Inace lik je iz koalicije Vakat.Bosnjaka u Prizrenu ce biti 16 000.2000 Bosnjaka nije popisano.4000 Bosnjaka se je asimiliralo u Albance ili ostale.Kazu tako, kad dodje podatak.Vidit cemo.Prizrenska opcina ima 178 000 stanovnika(Bez sela Mamusa).Koja je zasebna opcina.Ako je tako, onda nije lose.

Po meni ako tako bude.Prizren grad ima 110 000 stanovnika.Ne znam kako se zove selo Dusanovo, ali sumnjam da se zove tako.Kao i da neka naselja blize gradu, koja su bila sela na tadasnjem zadnjem popisu 1981, primjer Dusanova.Da ce biti samostalna.Nekako mislim da Prizren ima 110 000 stanovnika.I nadam se da su tacne izjave o broju Bosnjaka dole.

Vitomirica je vece selo.Kazu da su tamo sve zavrsili i najveci dio se pisali Bosnjacima.Inace selo Vitomirica je od 1955-1974 godine.Sustavno naseljavano Bosnjacima s podrucja opcine Rozaje, Berane i Bijelo Polje.Znaci Sandzak, i oni su doseljenici u ovo podrucje, za razliku od Goranaca ili ljudi s Prizrenskog Kraja.Tesko je reci ovo.No, da malo dadnem svoju cifru gradova.Napominjem.Ovo je samo moja procjena za gradove Kosova

Pristina 177 000
Prizren 111 000
Pec 82 000
Mitrovica 78 000
Djakovica 71 000
Gnjilane 62 000
Ferizaj 60 000

Mislim da tih 7 gradova imaju preko 50 000 stanovnika

Naveo bih da su ovo onako od oka moje procjene, i nisu zvanicne cifre

Vucitn oko 34 000
Podujevo oko 32 000
Kosovo Polje oko 20 000
Istok oko 10 000
Kacanik oko 10 000
Kosovska Kamenica oko 15 000
Strpce oko 5000
Dragash oko 3000
Obilic.Sad sumnjam da se zove Obilic.Ima oko 15 000

Prijestonica Malog Kosova je Podujevo.Mislim da ima cirka 30 000+Grad ce sigurno najvise rasti, izmedju ovih manjih gradica.Vucitrn nije za odbaciti takodjer

Ko se ne slaze, nek kaze stosta.Dosadno meni sam pricati:D

Ko misli da je ovo sala.Onda skopcajte da Bosnjaci cine 20% zivorodjenih u Ulcinju nacionalno.Hmmmm.Velika, velika razlika izmedju 2003.I da djeca od 1-3 razreda u Tuzima danas.Vecina djece su Bosnjacka.A, znate sta kazu.Na mladjima svijet ostaje:D

Ulcinj 274 zivorodjene djece(2009)

Bosnjaci+Muslimani 47
Srbi+Crnogorci 40

Obratite paznju na broj Srpske i Crnogorske nacije na popisu Ulcinja i Bosnjaka i Muslimana

1)Ili Bosnjaci Ulcinja imaju jedan od najvisih nataliteta od oko 40 promila.978 Bosnjaka i Muslimana na popisu 2003, imaju 47 zivorodjenih.Wowww.Pa, to je zavidnih 47 promila natalitet.Hehehe

2)Ili nema doseljavanja.Sve je to bolan nista.Bez 55 promila nataliteta, nema nista od tebe

jacki, ti tvoji muslimani u ulcinju su ti romi izbegli sa kosmeta, a svaka romska porodica ima prosek 7 dece:lol::rofl:vidim da ih volis mnogo, pa bi mogao da obidjes bracu rome muslimanske verospovesti u ulcinju, i odneses deci neke paketice hrane, obuce i odece, bili bi ti zahvalni do neba. ti si human covek, pa verujem da ces to uciniti:rofl::rofl:

zeljusa
16.05.2011., 10:10
.Sve ide po planu.Nezavisnost Crne Gore.Kosova.Makedonija je slijedeca.Bar ide ka tom planu

Divizija.Idi stekaj krave po hercegbosna forumu i ostavi se statistike.Pfc nisi smijesan, ako mislis da jesi.Pod Priluzje, mislis na 57 000 Srba juzno od Ibra, u fazi nestanka.Pa, ako ti je to neki broj.Onda neka slave ljudi i u Velikoj Hoci i Gorazdevcu, ali ti su ljudi u enklavi.I tako ce biti

Tursija.Ti slabo kopcas.Imam podatke za Rome.Nisu Romi.Najvise Roma je u Podgorici(Konik).Tako, malo fulas.

A, do tad ne spamajte.Ja fakat i ne cekam dva spamera.Divizija i Pfc da ista kazu, vezano za ovu temu.Replika je namjenjena iskljucivo Lokiju i Lesi Kapetanu, koji su pisali o tome, a ne Pfc, koji nije dvije recenice sastavio sto se tog tice.Posebno Lesiju, koji vidi zacudo rast Srba i Crnogoraca u Plavu.Nek mi objasni tu cinjenicu(Ako moze)

LesiKapetan
16.05.2011., 11:18
@Zeljusa

Napisao sam i kombinovanu procenu, na osnovu konstantnog ucesca srpsko-crnogorskih sela u S+C populaciji. Po mom misljenju, to je donja granica, jer su ostala mesta gde je broj S+C znacajan (Plav i Vojno Selo, pre svega), demografski mladja mesta, pa po analogiji, ugledajuci se na komsije, i S+C ima bolje demografske pokazatelje, a Plav je formalno grad, pa je za ocekivati da stoji nesto bolje sa migracijama nego ostala mesta. Srbi i Crnogorci se ne asimiluju u Crnoj Gori, jer im je to maticna drzava, pa negativna promena moze biti rezultat odliva. Ovako dobijeni podaci, govore :

Dakle kobinovani podaci za 2011. :

Bosnjaci + Muslimani : 7731 - 8030 ( 57,06 - 59,27%)
Srbi + Crnogorci : 3021 - 3161 ( 22,3 - 23,33%)
Albanci : 2389 - 2547 ( 17,63 - 18,8%)
Ostali : 109 (0,81%)

Licno mislim da ce S+C biti blizi donjoj, a Albanci Gornjoj granici, dakle, po mom misljenju, bice oko 5600 ne-Bosnjaka i Muslimana, a Bosnjaka i Muslimana gotovo 8000.

zeljusa
16.05.2011., 12:20
Hvala.Loki moze nesto da doda.Ali, ne i jaran Pfc koji spama ovu temu.

Napisao sam i kombinovanu procenu, na osnovu konstantnog ucesca srpsko-crnogorskih sela u S+C populaciji.

Za pocetak sam ti dao analizu za 5 cisto pravoslavnih sela.Sva gube u stanovnistvu.Nema tu jedno pozitivno naselje.Nijedno nije pozitivno.

Po mom misljenju, to je donja granica, jer su ostala mesta gde je broj S+C znacajan (Plav i Vojno Selo, pre svega), demografski mladja mesta, pa po analogiji, ugledajuci se na komsije, i S+C ima bolje demografske pokazatelje, a Plav je formalno grad, pa je za ocekivati da stoji nesto bolje sa migracijama nego ostala mesta.

U Plavu imas vise Vehabija nego Srba.Bez uvrede, ali prosjecan Srbin ili Crnogorac teze zivi sad u Plavu danas, nego prije 7 godina.I inace.Ja ne pricam, i ko god misli da pricam radi svoje neke zelje.Grdno se varaju.Kuce i imanja su uzeta od Srba i Crnogoraca.Ti ne cujes dobro.Najmanje 80 kuca je prodano, ako ne i vise.Znaci, ovo je pravoslavne imovine.Ti vidis rast Srba u Plavu, cak i Srba i Crnogoraca.Lijepo.Ja ne zelim da mjenjam tvoj stav.Lijepo si napisao, ali mislim da gadno grijesis.Popis za 2 mjeseca ce ti reci takvo sta.Malo manje od tog

Srbi i Crnogorci se ne asimiluju u Crnoj Gori, jer im je to maticna drzava, pa negativna promena moze biti rezultat odliva. Ovako dobijeni podaci, govore :

Dakle kobinovani podaci za 2011. :

Bosnjaci + Muslimani : 7731 - 8030 ( 57,06 - 59,27%)
Srbi + Crnogorci : 3021 - 3161 ( 22,3 - 23,33%)
Albanci : 2389 - 2547 ( 17,63 - 18,8%)
Ostali : 109 (0,81%)

Plav, je drugacija sredina.Teska.To ti ne kopcas jos uvijek, jer zivis u nekoj pitomoj regiji Vojvodine.Srbi su sve zivo prodali odatle.Najvise su isli za Kotor, Podgoricu, Beograd.Ti ako ocekujes neki blag porast Srba.Samo pripremi se za sok, i to drastican pad Srba ovdje.I to mnogo vise nego po cistim pravoslavnim selima.Makar, tako kaze Crnogorski zavod za statistiku, a ne ja.Ponavljam, a ne ja.Da ne bude da ja selektivno radim po svojim zeljama

Licno mislim da ce S+C biti blizi donjoj, a Albanci Gornjoj granici, dakle, po mom misljenju, bice oko 5600 ne-Bosnjaka i Muslimana, a Bosnjaka i Muslimana gotovo 8000.

Tako je.Ti mislis.Ali, ne znas te ljude.Ja imam prijatelja u Plavu ciji je rodjak uzeo kucu od Srbina.Imam i u Beranama, i u mnogim drugim mjestima.Jedan moj poznanik iz Amerike.Njegov rodjak iz Berana je preselio u Donje Stoje.Recimo da covjek nema razloga da mi laze.I znam dosta vise tih ljudi, nego sto mislis.Ja sigurno nemam nikakve informacije za cisto pravoslavna sela.Ali, evo.Zahvaljujuci Monstatu.I to sad vec imam.A, to su podatci za zabrinuti.Dobro, mozda vi mislite ako vas je 35% ili sta vec.Da je to dobro.Ali, to je sve pirova pobjeda

Utvrdili smo svi.Da su Bosnjaci pobjednici popisa u Plavu, Beranama i Rozaju.Ti zelis malo sramotu da sakrijes, pa dajes isuvise mnogo veci broj pravoslavnih.Ja ne znam, hoce li biti to za Srbe i Crnogorce.Ali, sam siguran da ce broj pravoslavnih ako ove cifre budu tacne na kraju.Biti ispod 3000

hajduk1911st
16.05.2011., 12:25
Gresis u jednoj bitnoj stvari, a to je sto Gorance gledas kao nekakve konfrontirane prema Srbima, a oni su upravo suprotno bas dobri sa Srbima :mig:
Em se jezicki razumeju, jer u sustini govore istim jezikom, em su i jedni i drugi izlozeni pritisku od strane Albanaca, a Goranci su zajedno sa obliznjim komsama, Srbima iz Strpca, u potpunom okruzenju tako da su okrenuti jedni drugima :mig:

Prema tome bez obzira dal se oni izjasnjavali kao Bosnjaci, ili Goranci ili cak pod pritiskom i kao Albanci, oni jesu i bice u dobrim odnosima sa Srbima jer su ih nevolje vezale vekovima :mig:

.

Miralem Sulejmani:mig:

u prolazu
16.05.2011., 12:55
Prvo se vrati istoriji osnovne skole pa nauci malo vise o odnosima Srbije i Crne Gore kroz vekove :mig:
Malo ponovi o nekim vaznim crnogorskim pisanim delima i tradicijama, pa onda lupetaj.
Dakle niko ovde ne spori Crnogorsku drzavnost, a za sve ostalo kao sto rekoh pravac osnovna :kava:

.Stvar ti je vrlo jednostavna.....Crnogorcima je Srpska pravoslavna crkva valjda zadnjih 1000 godina govorila da su Srbi....sa druge strane oni su ovijek imali neki cudni osjecaj da tu nesto nije u redu. Jer oni Srbe svakako dozivljavaju kao bratski i prijateljski narod....gotovo kao svoje....ali uvijek sa onim ali...

Da su to pravi Srbi, nikada se oni nebi neckali.....mozda da neko vrijeme, ali ne toliko dugo....ali mogu biti posrbljeni Srbi...i to se racuna. I sada je samo pitanje kuda ce Crnogorci....ka posrbljavanju ili ka onome sto jesu.

hajduk1911st
16.05.2011., 13:01
Stvar ti je vrlo jednostavna.....Crnogorcima je Srpska pravoslavna crkva valjda zadnjih 1000 godina govorila da su Srbi....sa druge strane oni su ovijek imali neki cudni osjecaj da tu nesto nije u redu. Jer oni Srbe svakako dozivljavaju kao bratski i prijateljski narod....gotovo kao svoje....ali uvijek sa onim ali...

Da su to pravi Srbi, nikada se oni nebi neckali....ali mogu biti posrbljeni Srbi...i to se racuna. I sada je samo pitanje kuda ce Crnogorci....ka posrbljavanju ili ka onome sto jesu.

Shvatili ljudi da ih ovi drže samo radi izlaza na more.To im je uvijek bila boljka.:rofl:

Michael Collins
16.05.2011., 13:03
Po meni, trenutna etnicka slika je

Bosnjaci 52-54%
Srbi 34%
Hrvati oko 13%

To je to.

Ne vidim neka silna pomjeranja stanovnistva, sem u Brckom.Gdje moguce nesto da se desi.Ostali gradovi ce biti izrazito homogeni

Banja Luka-Srbi
Bijeljina -Srbi
Bihac-Bosnjaci
Tuzla-Bosnjaci
Zenica-Bosnjaci
Sarajevo-Bosnjaci

Miks naselja, znaci prava etnicka podjela je u

Mostaru-Bosnjaci/Hrvati
Brcko-Bosnjaci/.Srba

Ta dva naselja bi nazvali nicijom zonom, moglo bi se reci

Mostar nije mješoviti grad :ne zna:

u prolazu
16.05.2011., 13:03
Shvatili ljudi da ih ovi drže samo radi izlaza na more.To im je uvijek bila boljka.:rofl:Ne..ne...cemu se lagati....Srbi i Crnogorci su uvijek bili prijateljski narodi....i mislim da nema tu neke zle krvi, barem je prije nije bilo.

hajduk1911st
16.05.2011., 13:05
Ne..ne...cemu se lagati....Srbi i Crnogorci su uvijek bili prijateljski narodi....i mislim da nema tu neke zle krvi, barem je prije nije bilo.

Sada su u gorim odnosima nego mi i Srbi.Muči,nama to odgovara:rofl:

u prolazu
16.05.2011., 13:09
Sada su u gorim odnosima nego mi i Srbi.Muči,nama to odgovara:rofl:To ti je samo privid! Koliko god se politicari svadjali i koliko god mediji sirili nekakvu mrznju....svejedno ce svake godine u CG doci dva miljuna Srba na odmor i tamo se osjecati kao kod kuce. A dodji ti u CG ...i osjecati ces se kao stranac.

Ali dobro...malo smo izspamali temu.

hajduk1911st
16.05.2011., 13:13
To ti je samo privid! Koliko god se politicari svadjali i koliko god mediji sirili nekakvu mrznju....svejedno ce svake godine u CG doci dva miljuna Srba na odmor i tamo se osjecati kao kod kuce. A dodji ti u CG ...i osjecati ces se kao stranac.

Ali dobro...malo smo izspamali temu.

Pusti ti to.Pogledaj kako se samo na forumima svađaju,a i mater mi je par puta bila u Crnoj Gori poslovno pa kaže da nema pretjerane ljubavi.:rofl:kolo sreće se okreće.

divizija
16.05.2011., 14:27
Stvar ti je vrlo jednostavna.....Crnogorcima je Srpska pravoslavna crkva valjda zadnjih 1000 godina govorila da su Srbi....sa druge strane oni su ovijek imali neki cudni osjecaj da tu nesto nije u redu. Jer oni Srbe svakako dozivljavaju kao bratski i prijateljski narod....gotovo kao svoje....ali uvijek sa onim ali...

Da su to pravi Srbi, nikada se oni nebi neckali.....mozda da neko vrijeme, ali ne toliko dugo....ali mogu biti posrbljeni Srbi...i to se racuna. I sada je samo pitanje kuda ce Crnogorci....ka posrbljavanju ili ka onome sto jesu.

nije baš tisuću, ali nekih 800 jeste..
ali ima tu i drugi problem ,a to je činjenica da je danas crna gora širi pojam nego je bila u prošlosti, a posebice negoli je bila zeta i duklja.
crna gora se u 19. stoljeću proširila na sjever, u krajeve koji joj prije nisu pripadali i koji su zapravo čisto srpski po svim kriterijima. tamošnje pravoslavno stanovništvo se logički i najviše deklarira srbima, i to su baš najradikalniji srpski nacionalisti, jer to je tamo srpskije i od šumadije.

http://commons.wikimedia.org/wiki/File:Montenegro_territory_expanded_%281830-1944%29.png

manji komad teritorije priključene 1859., i skoro sve priključeno nakon 1878. izuzev nikšića i podgorice s okolicom povijesno nije pripadalo duklji/zeti u užem smislu riječi, a eto crnoj gori tek prije manje od 150 godina.

krnk
16.05.2011., 14:43
ali ima tu i drugi problem ,a to je činjenica da je danas crna gora širi pojam nego je bila u prošlosti, a posebice negoli je bila zeta i duklja.
crna gora se u 19. stoljeću proširila na sjever, u krajeve koji joj prije nisu pripadali i koji su zapravo čisto srpski po svim kriterijima. tamošnje pravoslavno stanovništvo se logički i najviše deklarira srbima, i to su baš najradikalniji srpski nacionalisti, jer to je tamo srpskije i od šumadije.

Čak ni to nebi bio problem da ovi "pravi" Crnogorci koji sadašnju Crnu goru smatraju samo Crnogorskom što je naravno sasvim normalno , nemaju nikakakav interes prema Srbima u Metohiji , sjevernoj Albaniji pa čak i Sandžaku a koji su oduvjek više gravitirali Crnoj gori nego Srbiji .
Oni se brinu o tim područjima ali za Bošnjake i Albance s kojima večina "pravih" Crnogoraca i "lažnijeh" Srba nema ništa .

LesiKapetan
16.05.2011., 15:14
@Zeljusa

Ne kopcas definitivno sta sam i kojim metodom napisao za Plav. Polazaeci od pretpostavke da je etnicka struktura svakog mesta nepromenjena, dakle menjao se samo broj stanovnika, dobio sam procenu da je broj S+C opao sa 3378 na najvise 3161. U 6 pravoslavnih sela, taj broj je opao sa 2382 na 2130, ali ne manje od toga, sve i da racunamo da je broj B+M skocio u Brezojevici, tesko da ima ispod 2100 u pravoslavnim selima, jer su etnicki cista, pa je i potencijalni rast broja B+M u Brezojevici, zanemarljiv na celokupnu strukturu. Preostalih 891-1061 zivi u ostalim mestima, gde je na popisu 2003. bilo 996 S+C, pa i sam pominjem da sam blizi donjoj brojci. Dakle, po mom misljenju 2100 u pravoslavnim selima + 900 po ostalim mestima je sigurnih 3000 za S+C. 8 godina nije period u kome se u mirnodopskim uslovima mogu desiti ogromne migracije. Evo, i nek danas zivi 300 S+C u Plavu, a 600 u drugim mestima gde su manjina, koliko je bilo i na prethodnom popisu. Dobro oko ovih 2100-2130 u pravoslavnim selima se mozemo sloziti, ali zaista je tesko spekulisati za ostala mesta. Npr. Vojno Selo. Ko zna sta se tamo desilo sa etnickom strukturom. Dalje, sam pominjes da ce u Plavu biti Crnogoraca islamske veroispovesti, pa da ih bude 50, to na ovako malu opstinu menja pricu.

frane2110
16.05.2011., 16:59
Bilo je na stotine Srpskih i Hrvatskih sela u Federaciji.
i dalje ima na stotine Hrvatskih i Srpskih sela u federaciji :o

Hrvati ce biti u najgoroj poziciji.Nestali su iz Centralne Bosne.
nisu . Vitez,Busovaca,Kiseljak,Zepce,Jajce,Novi Travnik.

Visoko.
1991: 4% Hrvata

Urbani rat su izgubili.Izgubili su sva veca mjesta od Bosnjaka.
nisu, gradovi Jajce,Vitez,Novi Travnik,Mostar,Livno su sada vecinski Hrvatski,a Sarajevo,Tuzla i Zenica 91-e su ionako imale muslimansku vecinu.

Ostao im je pola Mostara, s jasno i veoma jakom izrazenom homogenom crtom u gradu(Bulevar)Gdje sve Istocno od Bulevara 99% Bosnjacko
ne bas, prodaju se novi stanovi hrvatima istocno od (duz) bulevara .

tako da Hrvati preuzmu politicku ili demografsku neku pobjedu u Mostaru
oni jesu vec vecina :kava:

Bosnjaci kad uzmu Bar demografski.Slijedeca je Budva.
malo sutra :rofl:

za razliku od Mostara koji imaju jako Bosnjacko zaledje
:lol: mastanje ljudi koji su totalno prolupali i izgubili realnost s vezom.

samo ponekad malo vise popije pa ga ponese atmosfera
zaboravio tablete popiti :D

Flanker_27
16.05.2011., 17:05
Mostar nije mješoviti grad :ne zna:

Nije mjesovit, vec podjeljen.. fakticki dva grada i tako ce ostati, a suplje price o hrvatima koji kupuju neke stanove istocno od bulevara ostavite za hercegbosnu.org kao i price da bosnjaci imaju zaledje u mostaru za analize Jack foruma.. Ovaj thread vrijedi citati samo kad Dudu, Jack, ili Lookey iznose brojke.. ali analize tih brojki su uglavnom za facepalm..

maki83
16.05.2011., 17:12

http://commons.wikimedia.org/wiki/File:Montenegro_territory_expanded_%281830-1944%29.png

manji komad teritorije priključene 1859., i skoro sve priključeno nakon 1878. izuzev nikšića i podgorice s okolicom povijesno nije pripadalo duklji/zeti u užem smislu riječi, a eto crnoj gori tek prije manje od 150 godina.

kad bi se glada CG u granicama pred ww1 Crnogoraca u njoj bi danas bilo oko 70%

Michael Collins
16.05.2011., 17:14
Nije mjesovit, vec podjeljen.. fakticki dva grada i tako ce ostati, a suplje price o hrvatima koji kupuju neke stanove istocno od bulevara ostavite za hercegbosnu.org kao i price da bosnjaci imaju zaledje u mostaru za analize Jack foruma.. Ovaj thread vrijedi citati samo kad Dudu, Jack, ili Lookey iznose brojke.. ali analize tih brojki su uglavnom za facepalm..

pa to sam i mislio.
npr. moj Vukovar nije tako fizički odijeljen, dok za Brčko dobijam oprečne informacije

LesiKapetan
16.05.2011., 17:17
kad bi se glada CG u granicama pred ww1 Crnogoraca u njoj bi danas bilo oko 70%

Pa i sad ih je 44% :rofl: Inace, pominjao je moj profesor istorije, zadrti Crnogorac, koji je na tabli pisao ijekavicom, da granica Srbije i Crne Gore na prostoru Sandzaka je menjana. Naime, Srbi su prvi usli u Pljevlju, a Crnogorci u Novi Pazar. Ne bih imao nista protiv da sad svako uzme svoje :D

maki83
16.05.2011., 17:21
Pa i sad ih je 44% :rofl: Inace, pominjao je moj profesor istorije, zadrti Crnogorac, koji je na tabli pisao ijekavicom, da granica Srbije i Crne Gore na prostoru Sandzaka je menjana. Naime, Srbi su prvi usli u Pljevlju, a Crnogorci u Novi Pazar. Ne bih imao nista protiv da sad svako uzme svoje :D

inače CG su bili poslije prvog balkanskog rata krenuli u totalno pokrštavanje poturica,ali zbog pritiskak iz europe morali su odustati!!!

LesiKapetan
16.05.2011., 17:36
Jedna teza za sever Crne Gore - tu ocekujem rast broja Srba. Kao sto je poznato, Srbi su okrenuti tradiciji, crkvi i cirilici, a Crnogorci Evropi, latinici, modernom nacinu zivota. Kako sustinske razlike izmedju ovih naroda u CG nema, a nezvanicni rezultati potvrdjuju da su podele iz 2003. zacementirane, nekako je realnije ocekivati da Crnogorac ode sa "vekovnog ognjista" put Podgorice ili primorija, nego Srbin, a poznato je da sever ima izrazito emigracijski karakter. Ovo je samo teza, nemam konkretnih dokaza. Dabome, moguce je i suprotno. Andrijevica je imala najveci procenat Srba, procenat koji je prevazilazio one koji su na referendumu bili za odvajanje. Posto sam gledao jednu emisiju o Andrijevici, iako se nije pominjalo, moguce da je Bulatoviceva vlast nesto debelo zasrala, pa tek da je 200 ljudi zbog toga resilo da se pise Crnogorcima (zasto ne, pa zbog Mila smo dobili dodatnih 150.000 Srba), i eto ti promene etnicke strukture. Mada u Andrijevici ima i Srba sa Kosova, koji se ne mogu pisati kao Crnogorci. Racunam da bar 1/3 CG Srba su Srbi iz Srbije, i bili bi Srbi sve i da nije doslo do "raskola" u narodu.

LesiKapetan
16.05.2011., 17:38
inače CG su bili poslije prvog balkanskog rata krenuli u totalno pokrštavanje poturica,ali zbog pritiskak iz europe morali su odustati!!!

A mi sa ubijanjima po albanskim selima i deportacijama u Tursku :D Svako se homogenizovao na svoj nacin :D

u prolazu
16.05.2011., 18:39
Jedna teza za sever Crne Gore - tu ocekujem rast broja Srba. Kao sto je poznato, Srbi su okrenuti tradiciji, crkvi i cirilici, a Crnogorci Evropi, latinici, modernom nacinu zivota. Kako sustinske razlike izmedju ovih naroda u CG nema, a nezvanicni rezultati potvrdjuju da su podele iz 2003. zacementirane, nekako je realnije ocekivati da Crnogorac ode sa "vekovnog ognjista" put Podgorice ili primorija, nego Srbin, a poznato je da sever ima izrazito emigracijski karakter. Ovo je samo teza, nemam konkretnih dokaza. Dabome, moguce je i suprotno. Andrijevica je imala najveci procenat Srba, procenat koji je prevazilazio one koji su na referendumu bili za odvajanje. Posto sam gledao jednu emisiju o Andrijevici, iako se nije pominjalo, moguce da je Bulatoviceva vlast nesto debelo zasrala, pa tek da je 200 ljudi zbog toga resilo da se pise Crnogorcima (zasto ne, pa zbog Mila smo dobili dodatnih 150.000 Srba), i eto ti promene etnicke strukture. Mada u Andrijevici ima i Srba sa Kosova, koji se ne mogu pisati kao Crnogorci. Racunam da bar 1/3 CG Srba su Srbi iz Srbije, i bili bi Srbi sve i da nije doslo do "raskola" u narodu.Cak i da si upravu...gledajuci podatke iz popisa sjever CG se rapidno topi....na kraju ce za koje desetljece ostati par desetaka tisuca staraca...a sada hoce li se ti posljednji smatrati Srbima ili Crnogorcima...tako svejedno. Takodjer ne zaboravi emigraciju prema Srbiji...koja hipotetsko-teoretsko gledano treba "ponistiti" ovu tvoju emigraciju!

Bitka "Srbin ili Crnogorac" ce se zapravo voditi u Podgorici...ona vec sada nosi 30% populacije sa tendencijom rasta. Ali kako god, jedno je sigurno....biti ce zabavno procjenjivacima koji budu pratili popis 2021....ovaj je izgleda zavrsio nerjeseno.

LesiKapetan
16.05.2011., 19:46
Cak i da si upravu...gledajuci podatke iz popisa sjever CG se rapidno topi....na kraju ce za koje desetljece ostati par desetaka tisuca staraca...a sada hoce li se ti posljednji smatrati Srbima ili Crnogorcima...tako svejedno. Takodjer ne zaboravi emigraciju prema Srbiji...koja hipotetsko-teoretsko gledano treba "ponistiti" ovu tvoju emigraciju!

Bitka "Srbin ili Crnogorac" ce se zapravo voditi u Podgorici...ona vec sada nosi 30% populacije sa tendencijom rasta. Ali kako god, jedno je sigurno....biti ce zabavno procjenjivacima koji budu pratili popis 2021....ovaj je izgleda zavrsio nerjeseno.

To sam ja tvrdio u prethodnim postovima, da je najvaznije sta ce reci Podgorica, a to jedino Bog zna sada. U severnim opstinama zivi 29% populacije CG, to nije zanemarljivo. Ima emigracije ka Srbiji, kolike, ne znam. Ali ti sustinski gresis u analizi. Pa ti Srbi iz Crne Gore ne gledaju na nas u Srbiji, kao ravnopravne, ni blizu. Oni su, sto bi se reklo "Srbogorci", gledaju Crnu Goru kao drugu srpsku drzavu, nisu oni zaljubljeni u Srbiju, kao mozda ovi iz RS, cak su pomalo i nadmeni u odnosu prema nama. Draza je njima Pljevlja, ili Bijelo Polje od Novog Sada, veruj mi. Hipoteticki, pre ce Crnogorac napustiti sever i otici putem Srbije ili Podgorice svejedno je, nego Srbin. Ovo nije navijanje, ko sto mozda izgleda, vec samo hipoteze.

u prolazu
16.05.2011., 19:53
To sam ja tvrdio u prethodnim postovima, da je najvaznije sta ce reci Podgorica, a to jedino Bog zna sada. U severnim opstinama zivi 29% populacije CG, to nije zanemarljivo. Ima emigracije ka Srbiji, kolike, ne znam. Ali ti sustinski gresis u analizi. Pa ti Srbi iz Crne Gore ne gledaju na nas u Srbiji, kao ravnopravne, ni blizu. Oni su, sto bi se reklo "Srbogorci", gledaju Crnu Goru kao drugu srpsku drzavu, nisu oni zaljubljeni u Srbiju, kao mozda ovi iz RS, cak su pomalo i nadmeni u odnosu prema nama. Draza je njima Pljevlja, ili Bijelo Polje od Novog Sada, veruj mi. Hipoteticki, pre ce Crnogorac napustiti sever i otici putem Srbije ili Podgorice svejedno je, nego Srbin. Ovo nije navijanje, ko sto mozda izgleda, vec samo hipoteze.Ali ne idu oni u Srbiju radi ljubavi....nego za poslom.:D

Sto mu vrijedi sva ljubav prema Pljevlju....od nje se ne zivi.
Ja pretpostavljam da ce hajmo reci "Crnogorac" radije ici put Podgorice...dok ce "Srbin" radije put Beogradu....ali u konacnici dodje ti na isto.

Evo gledam podatke za Pljevlju....13% u 8 godina....to je egzodus. To ce ti za jedno 30-40 godina biti kao otoci po Dalmaciji gdje su prosjeci godina 70-80....a kada to pomre...nece ostati nitko osim par vikendica i par filozofa koji vole cistu prirodu. Doduse, Pljevlja bi mogla i opstati kao gradic od 10-15,000 stanovnika cisto zbog termoelektrane i rudnika...ali vise od toga ne treba.

PFC
16.05.2011., 21:27
Miralem Sulejmani:mig:

I Igor Duljaj je poreklom Goranac :mig:

Bivsi fudbaler Partizana i reprezentativac :)

.

Ovcoder
16.05.2011., 21:33
Je li ko zna kad će biti objavljeni rezultati popisa stanovništva?

PFC
16.05.2011., 21:40
To sam ja tvrdio u prethodnim postovima, da je najvaznije sta ce reci Podgorica, a to jedino Bog zna sada. U severnim opstinama zivi 29% populacije CG, to nije zanemarljivo. Ima emigracije ka Srbiji, kolike, ne znam. Ali ti sustinski gresis u analizi. Pa ti Srbi iz Crne Gore ne gledaju na nas u Srbiji, kao ravnopravne, ni blizu. Oni su, sto bi se reklo "Srbogorci", gledaju Crnu Goru kao drugu srpsku drzavu, nisu oni zaljubljeni u Srbiju, kao mozda ovi iz RS, cak su pomalo i nadmeni u odnosu prema nama. Draza je njima Pljevlja, ili Bijelo Polje od Novog Sada, veruj mi. Hipoteticki, pre ce Crnogorac napustiti sever i otici putem Srbije ili Podgorice svejedno je, nego Srbin. Ovo nije navijanje, ko sto mozda izgleda, vec samo hipoteze.

Ti kao Srbin iz Vojvodstva Serpskog :D nemas pravo zamerati Srbima iz Crne Gore njihovo preveliko isticanje srpstva :)
A kako je nastalo Vojvodstvo Srpsko, doli na osnovu ocuvanja i isticanja srpstva u Vojvodini :)
U svakoj naciji pa tako i kod Srba su najbudniji, mozda delimicno i najradikalniji, ali i najsvesniji oni njeni pripadnici koji su u odredjenim "rubnim" podrucjima, ili u podrucjima gde se neko igra i pokusava igrati sa njihovim identitetom :)

Rekao sam vec i ponovicu to - Srbin iz Strpca je 1000 puta veci Srbin od bilokog Beogradjanina ili Novosadjanina :mig:

.

PFC
16.05.2011., 21:45
Je li ko zna kad će biti objavljeni rezultati popisa stanovništva?

Za Hrvatsku ili za CG ili za juznu srpsku pokrajinu Kosovo? :)

.

Ovcoder
16.05.2011., 21:52
Za Hrvatsku ili za CG ili za juznu srpsku pokrajinu Kosovo? :)

.

Pa za Hrvatsku valjda. :ne zna:

A za Kosovo vam je bolje da ne vidite rezultate. :rofl:

PFC
16.05.2011., 21:57
Pa za Hrvatsku valjda. :ne zna:

A za Kosovo vam je bolje da ne vidite rezultate. :rofl:

Premda ce biti frizirani rezultati, ja i kao takve bas nestrpljivo cekam rezultate za juznu srpsku pokrajinu Kosovo, jer ce vec sad pokazati i ukazati na slobodan pad mitova i legendi o albanskom nenadjebivom natalitetu :)

Da apsurd bude veci, natalitet im je upravo oborila "nezavisnost", ali to ce tek shvatiti u decenijama koje dolaze :)

Ta njihova transformacija iz nekakve nacionalne ilegale u nekakvu sad kvazi legalu ce ih pokositi demografski i vec jeste...

U "nacionalnoj ilegali" su mnogo bolje se snalazili i demografski funkcionisali, a sada kad 'modernizam' stize i do njih bice gusto...

:o

.

Ovcoder
16.05.2011., 22:04
Da je Hitler imao Šiptare u svojim redovima treći reich nikad ne bi propao. :D

PFC
16.05.2011., 22:07

Pa imao je Siptare u svojim redovim pa ne vidim da mu je pomoglo :ne zna:

.

Ovcoder
16.05.2011., 22:11
Pa imao je Siptare u svojim redovim pa ne vidim da mu je pomoglo :ne zna:

.

ma trebao je izmisliti naci-šiptarske jedinice za razmnožavanje. To bi bila prava stvar. :D

PFC
16.05.2011., 22:17
ma trebao je izmisliti naci-šiptarske jedinice za razmnožavanje. To bi bila prava stvar. :D

Pa Mengele se bavio tim naci-demografskim-igrarijama, pa eno sad kao posledica tog njegovog naci-naucnog-igranja imas u Argentini citavo selo (potomci fasisticke emigracije) u kojem su se radjali samo blizanci...:ne zna:

A sto se tice Albanaca oni lagano pevaju svoju labudovu pesmu... :kava:

.

u prolazu
16.05.2011., 23:10
Je li ko zna kad će biti objavljeni rezultati popisa stanovništva?Kazu tamo negdje pocetkom sestog mjeseca.
Mene zanima kako ce se kretati stanovnistvo vecih gradova. Ali za ukupnu brojku ne ocekujem previse.

PFC
17.05.2011., 07:41
Evo cime se bavi vladajuca stranka u Crnoj Gori:

Đukanović: Cilj DPS-a je samostalna pravoslavna crkva
http://www.blic.rs/Vesti/Politika/254244/Djukanovic-Cilj-DPSa-je-samostalna-pravoslavna-crkva

Da napomenemo da se pri tome radi o komunisti Mili Djukanovicu!
Ali posto je danas nepopularan naziv komunista, on se predstavlja socijalistom...

Dakle komunista i mafijas Don Milo, osniva i pokrece novu, valjda jos jednu, Crnogorsku Pravoslavnu Crkvu :rofl:
Onoj prvoj im se izgleda pelcer nije primio :lol:
Da nije zalosno, a i opasno to sto on radi, bilo bi smesno...

Dakle covek je u mracnoj misiji usmerenoj kontra svega srpskog pa tako i same srpske sustine Crne Gore.

Prvo je udario na jezik, kojeg je izmislio i uveo u skole, a da pri tome nije imao ni gramatiku izmisljenog jezika kojeg je dekretom proglasio (tipicno komunisticki)
Zatim je krenuo udar na SPC, kojeg sad vec neskriveno vodi.

I taj i takav Milo ce uvek biti metom napada svakog Srbina, pa cak i ovih najdemokratskijih u Beogradu :kava:
Cak i ovog novog pro EU patrijarha SPC, dakle kao sto rekoh svakog Srbina!

Jer kad komunista i mafijas pokrece svoju crkvu, videci koliki uticaj ona ima u tradiocionalnom drustvu Crne Gore, onda je jasno da nije rec o normalnom coveku. :kava:

Medjutim ono sto on ne zna, tj lebdi u visinama s kojih je izgubio vezu s realnoscu, jeste to da tim svojim forsiranjem takvih nebuloza on ustvari potpisuje kraj svoje karijere i usput jos vise jaca srpski identitet Crne Gore :kava:

Jer SPC i srpski identitet Crne Gore su preziveli u Crnoj Gori i gorih vremena i vecih debila od njega :kava:

Takodje ove njegove nebulozne akcije, kao i ovaj sam intervju, pokazuju koliko je krhka sva njegova politika :kava:

.

TURSIJA
17.05.2011., 08:16
Evo cime se bavi vladajuca stranka u Crnoj Gori:

Đukanović: Cilj DPS-a je samostalna pravoslavna crkva
http://www.blic.rs/Vesti/Politika/254244/Djukanovic-Cilj-DPSa-je-samostalna-pravoslavna-crkva

Da napomenemo da se pri tome radi o komunisti Mili Djukanovicu!
Ali posto je danas nepopularan naziv komunista, on se predstavlja socijalistom...

Dakle komunista i mafijas Don Milo, osniva i pokrece novu, valjda jos jednu, Crnogorsku Pravoslavnu Crkvu :rofl:
Onoj prvoj im se izgleda pelcer nije primio :lol:
Da nije zalosno, a i opasno to sto on radi, bilo bi smesno...

Dakle covek je u mracnoj misiji usmerenoj kontra svega srpskog pa tako i same srpske sustine Crne Gore.

Prvo je udario na jezik, kojeg je izmislio i uveo u skole, a da pri tome nije imao ni gramatiku izmisljenog jezika kojeg je dekretom proglasio (tipicno komunisticki)
Zatim je krenuo udar na SPC, kojeg sad vec neskriveno vodi.

I taj i takav Milo ce uvek biti metom napada svakog Srbina, pa cak i ovih najdemokratskijih u Beogradu :kava:
Cak i ovog novog pro EU patrijarha SPC, dakle kao sto rekoh svakog Srbina!

Jer kad komunista i mafijas pokrece svoju crkvu, videci koliki uticaj ona ima u tradiocionalnom drustvu Crne Gore, onda je jasno da nije rec o normalnom coveku. :kava:

Medjutim ono sto on ne zna, tj lebdi u visinama s kojih je izgubio vezu s realnoscu, jeste to da tim svojim forsiranjem takvih nebuloza on ustvari potpisuje kraj svoje karijere i usput jos vise jaca srpski identitet Crne Gore :kava:

Jer SPC i srpski identitet Crne Gore su preziveli u Crnoj Gori i gorih vremena i vecih debila od njega :kava:

Takodje ove njegove nebulozne akcije, kao i ovaj sam intervju, pokazuju koliko je krhka sva njegova politika :kava:

.

pfc tom mafijasu ce doci kraj jos malo, vrlo je lukav, 20 godina je na vlasti. tako da ocekujem najrealnije cim bude izgubio podrsku amerike(posto je sitna riba), skinuce ga neko sigurno sa vlasti.taj svercer pljuga mnogima je zabio prst u oko, tako da nikome nije sveca gorela do zore, pa nece ni njemu:kava:

Crospur
17.05.2011., 08:28
Pa Mengele se bavio tim naci-demografskim-igrarijama, pa eno sad kao posledica tog njegovog naci-naucnog-igranja imas u Argentini citavo selo (potomci fasisticke emigracije) u kojem su se radjali samo blizanci...:ne zna:

A sto se tice Albanaca oni lagano pevaju svoju labudovu pesmu... :kava:

.

Nije u Argentini već u Brazilu.

PFC
17.05.2011., 08:31
Jedan forumas ovde, mislim da je Divizija ili mozda neki drugi, je govorio kako je realan broj jasno daklarisucih Srba ustvari onaj koji se izjasnjavaju da govore srpskim jezikom, ali ja bi rekao da su ustvari svi oni koji se u Crnoj Gori izjasnjvaju kao Pravoslavci ustvari jasno deklarisuci Srbi :kava:

I bas zato Don Milo i napada SPC, jer vidi da mu ova smijurija od izmisljanja jezika ne daje dovoljne rezultate, jer cak ni on sam kao i niti bilo ko iz vlasti i njegove partije, ne govore tim izmisljenim jezikom :rofl:

Dakle on moze kroz medijsko ispiranje mozgova i kroz zakonske odredbe da da koji procenat vise tom izmisljenom jeziku, ali to je sve kratkog daha, jer izmisljene stvari obicno kratko traju, iako mogu imati nekakvog kratkorocnog uspeha.

.

PFC
17.05.2011., 08:31
Nije u Argentini već u Brazilu.

A da, znam da je negde u Junzoj Americi :mig:

.

maki83
17.05.2011., 08:39
Jedan forumas ovde, mislim da je Divizija ili mozda neki drugi, je govorio kako je realan broj jasnodaklarisucih srba ustvari onaj koji se zijasnjavaju da govore srpskim jezikom, ali ja bi rekao da su ustvari svi oni koji se u Crnoj Gori izjasnjvaju kao Pravoslavci ustvari ajsnodeklarisuci Srbi :kava:

I bas zato Don Milo i napada SPC, jer vidi da mu ova smijurija od izmisljanja jezika ne daje dovoljne rezultate, jer cak ni on sam kao i niti bilo ko iz vlasti i njegove partije, ne govore tim izmisljenim jezikom :rofl:

Dakle on moze kroz medijsko ispiranje mozgova i kroz zakonske odredbe da da koji procenat vise tom izmisljenom jeziku, ali to je sve kratkog daha, jer izmisljene stvari obicno kratko traju, iako mogu imati nekakvog kratkorocnog uspeha.

.

da te pitam jeli postojala na početku 20st. CG država?
jeli postojala na početku 20st. CGPC???
i tko je tu crkvu dekretom poništo???
dakle ne radi se o nikakvom uništvanju srpstva,nego ste vi cijelo 20.st uništavali crnogorstvo...

Michael Collins
17.05.2011., 08:41

kolega,molim da ne kaljaš hrvatsku zastavu u avataru, ako češ biti forumaš koji koristi taj odvrtani rasistički izraz :flop:

PFC
17.05.2011., 08:49
da te pitam jeli postojala na početku 20st. CG država?
jeli postojala na početku 20st. CGPC???
i tko je tu crkvu dekretom poništo???
dakle ne radi se o nikakvom uništvanju srpstva,nego ste vi cijelo 20.st uništavali crnogorstvo...

Ja razumem da tebi kao Hrvatu je u interesu da se Srbi i srpstvo sto vise osipaju, i da bi sutra ako se javi nekakav "nacionalni pokret" Sumadinaca, ti podrzao i tu pricu :rofl:

Druga stvar, ja sam ti rekao da ja ne sporim drzavnost Crne Gore, ali prouci malo istoriju odnosa Srbije i Crne Gore, pa ces videti da su ovi Milovi pokusaji udaljavanja Crne Gore od Srba i sprstva ustvari neprirodni i jalovi! :kava:

Druga stvar, kako bi ti reagovao da ti recimo Stipe Suvar pokrene osnivanje nekakve Prave Hrvatske Katolicke Crkve? :ne zna:

Prema tome nemoj da mi miksujes informacije da bi poentirao, vec ovde govorimo o tome da predsednik jedne POLITICKE PARTIJE hoce da pokrene CRKVU!

HEJ, dobro porcitaj sta sam napisao, dakle predsednik partije, dakle covek iz svetovane vlasti bi da pokrene crkvu :rofl:

Zamisli da Jadranka Kosor kao predstavnik vladajuce partije pokrene osnivanje nekakve nove crkve :lol:
(Doduse Jaca, Ivo, kao i nas Lepi Bora su pripadnici EU sekte, kojoj se verno klanjaju, radosno klicu i sluze :))

A pri tome se u CG radi o komunisti i mafijasu...(btw i iluminatu, ali to je druga tema...)

.

TURSIJA
17.05.2011., 08:55
Ja razumem da tebi kao Hrvatu je u interesu da se Srbi i srpstvo sto vise osipaju, i da bi sutra ako se javi nekakav "nacionalni pokret" Sumadinaca, ti podrzao i tu pricu :rofl:

Druga stvar, ja sam ti rekao da ja ne sporim drzavnost Crne Gore, ali prouci malo istoriju odnosa Srbije i Crne Gore, pa ces videti da su ovi Milovi pokusaji udaljavanja Crne Gore od Srba i sprstva ustvari neprirodni i jalovi! :kava:

Druga stvar, kako bi ti reagovao da ti recimo Stipe Suvar pokrene osnivanje nekakve Prave Hrvatske Katolicke Crkve? :ne zna:

Prema tome nemoj da mi miksujes informacije da bi poentirao, vec ovde govorimo o tome da predsednik jedne POLITICKE PARTIJE hoce da pokrene CRKVU!

HEJ, dobro porcitaj sta sam napisao, dakle predsednik partije, dakle covek iz svetovane vlasti bi da pokrene crkvu :rofl:

Zamisli da Jadranka Kosor kao predstavnik vladajuce partije pokrene osnivanje nekakve nove crkve :lol:

A pri tome se u CG radi o komunisti i mafijasu...(btw i iluminatu, ali to je druga tema...)

.

u pravu si pfc 101%:top: ali opet napominjem sitna je riba taj svercer, tako da cim izgubi podrsku bosnji i albanaca na izborima gubi vlast :) a srbi ce opet osvojiti vlast u crnoj gori, jer crnogorci pravoslavci uvidjaju, da im je jedino resenje , da se vrate pod skute svojoj braci srbima, jer mismo isti narod ista krv tece nasim venama,mi smo dva oka u glavi:kava:meni je otac iz kolasina ,selo gornje lipovo, imam rodbine u podgorici na stotine, i rekao sam na popisu da se izjasne ko srbi, inace nece mi doci u beograd u posetu nikad:D nacija crnogorac je isto ko sumadinac ,bacvanin...dakle vestak ko bosnjak .

ozapa
17.05.2011., 08:56
pa ces videti da su ovi Milovi pokusaji udaljavanja Crne Gore od Srba i sprstva ustvari neprirodni i jalovi! :kava: ne bi ti postirao ovdje o Mili i CGPC da su ti pokušaji neprirodni i jalovi

Druga stvar, kako bi ti reagovao da ti recimo Stipe Suvar pokrene osnivanje nekakve Prave Hrvatske Katolicke Crkve? :ne zna: Reagirao bi sa divljenjem - naime Stipe Šuvar je mrtav.
Šalu na stranu. Pravoslavnu crkvu ste podijelili po nacijama da bi mogli imati bolju političku kontrolu nad njom - sada žanjite što ste posijali. Osim toga i SPC je nekad bila nepriznata ali vas je valjda napala amnezija kada govorite o pitanju osnivanja.

maki83
17.05.2011., 09:00

(Doduse Jaca, Ivo, kao i nas Lepi Bora su pripadnici EU sekte, kojoj se verno klanjaju, radosno klicu i sluze :))

.

zašto makedoncima ne priznate crkvu??
formirali ste posebnu makedonsku naciju samo da ih odvojite od bugara i onda imaš morala da drugima žugaš što se trude potaknuti nacionali preporod:kava:

PFC
17.05.2011., 09:04
ne bi ti postirao ovdje o Mili i CGPC da su ti pokušaji neprirodni i jalovi

Reagirao bi sa divljenjem - naime Stipe Šuvar je mrtav.
Šalu na stranu. Pravoslavnu crkvu ste podijelili po nacijama da bi mogli imati bolju političku kontrolu nad njom - sada žanjite što ste posijali. Osim toga i SPC je nekad bila nepriznata ali vas je valjda napala amnezija kada govorite o pitanju osnivanja.

Oni su dugorocno gledano jalovi, ali su kratkorocno gledano opasni i zato im se i ja i svako normalan suprotstavlja :mig:

Jer takvi bolesni umovi ce sutra izmisliti ckrvu, a onda ce inscenirati nekakve incidente sa smrtnim posledicama i na taj nacin polarizovati i izmanipulisati masu !

Dakle stvari nisu naivne, vec vrlo opasne kad se radi o bolesnim umovima poput Don Mile, a koji pri tome imaju moc i novce u rukama!

Iako su sustinski gledano jalovi, jer ostvaruju kratkorocne efekte, a Crna Gora je prezivela kao sto rekoh i gorih vremena :mig:

.

Michael Collins
17.05.2011., 09:35
Oni su dugorocno gledano jalovi, ali su kratkorocno gledano opasni i zato im se i ja i svako normalan suprotstavlja :mig:

mislim da dugoročno gubite ipak samo vi Srbi.
U Hrvatskoj ste poraženi, RS se nije uspijela službeno dovjiti, minus Kosovo i Crna Gora.
Srpski utjecaj može samo padati kako te zemlje počnu ulaziti u EU,nikako rasti :ne zna:

ovo nije zloba,ovo su činjenice

u prolazu
17.05.2011., 10:58
Druga stvar, kako bi ti reagovao da ti recimo Stipe Suvar pokrene osnivanje nekakve Prave Hrvatske Katolicke Crkve? :ne zna.Sve se svodi na to sto misli narod....ako je narod za CGPC...onda ce to proci....ako nije nece. Problem kod SPC je u tome sto se ona zeli nametati i tamo gdje je nitko ne jebe pet posto....primjerice u Makedoniji.

btw. Tito je poslije rata pokusavao osnovati nekakvu "Hrvatsku Katolicku crkvu"...nije proslo.

Michael Collins
17.05.2011., 11:05
Sve se svodi na to sto misli narod....ako je narod za CGPC...onda ce to proci....ako nije nece. Problem kod SPC je u tome sto se ona zeli nametati i tamo gdje je nitko ne jebe pet posto....primjerice u Makedoniji.

btw. Tito je poslije rata pokusavao osnovati nekakvu "Hrvatsku Katolicku crkvu"...nije proslo.

zapravo bi to bila Jugoslovenska katolička crkva,sa sjedištem u Beogradu

Ovcoder
17.05.2011., 13:08
kolega,molim da ne kaljaš hrvatsku zastavu u avataru, ako češ biti forumaš koji koristi taj odvrtani rasistički izraz :flop:

Koliko ja znam i oni sami sebe tako nazivaju pa mi nikad nije bilo jasno zašto je to rasistički izraz. :ne zna:

A hrvatsku zastavu najviše kalja ona plava krpetina koja se uporno stavlja pokraj naše zastave, a koja zapravo pokazuje čija smo kolonija. :flop:

Michael Collins
17.05.2011., 13:45
Koliko ja znam i oni sami sebe tako nazivaju pa mi nikad nije bilo jasno zašto je to rasistički izraz. :ne zna:

A hrvatsku zastavu najviše kalja ona plava krpetina koja se uporno stavlja pokraj naše zastave, a koja zapravo pokazuje čija smo kolonija. :flop:

prijatelju oduči se ipak od toga, makar zbog Ademija i Čekua i sličnih koji su branili Hrvatsku dok su mnogi Hrvati hvtali bus na Minhen

Ovcoder
17.05.2011., 14:01
prijatelju oduči se ipak od toga, makar zbog Ademija i Čekua i sličnih koji su branili Hrvatsku dok su mnogi Hrvati hvtali bus na Minhen

Ma znam da je to nekima pogrdan naziv, ali ne svima. A kad kažeš Albanac onda ne možeš znati na koje Albance se točno misli, a za Šiptare se zna da su to Albanci na prostoru bivše Juge.
To je čisto praktičan razlog mada ih ja mogu zvati i Albanci ako naziv Šiptar predstavlja problem.

PFC
17.05.2011., 14:23
According to 2003 census, major religious groups in Montenegro were

* Orthodox Christians - 460,383 (74.24%)
* Sunni Muslims - 110,034 (17.74%)
* Roman Catholic Christians - 21,972 (3.54%)

E ovo pece Don mafijasa iluminata komunjaru Milu!

Jer tih 75%, ili eto odbijmo 10% nekakve zagrizene 'cetinjsko-dukljanske' birokratije, dakle neka bude 65%, to su oni koji su ili jasno izjasnjeni Srbi ili koji se izjasnjavaju Crnogorcima vise kao regionalan pojam, al su najblizi Srbima i srpstvu!
Dakle to je ono sto pece Milu, jer njemu vlast uvek visi o koncu koalicije sa Bosnjacima i Albancima (koji po pravilu igraju kako im se sa strane naredi i svira).

Dakle on i sam zna da i pored ovih 35% nacionalno jasno izjasnjenih Srba, postoji citav "rezervoar" do ovih 75%, ajde ako opet kazem odbijemo nekih 10% zagrizenih navodnih nekakvih nenadjebivih Crnogoraca, ustvari cinovnika vlasti, eto neka bude 65%.

I u takvoj situaciji on zato krece u pohod na crkvu, sto je nezabelezen presedan u savremenoj evropskoj praksi da se prvi politicar vladajuce stranke bavi crkvenim pitanjima...:rofl:

Milo Homeini :lol:

Samo, kao sto vec rekoh ta njegova igra je hod po ivici provalije!
Jer upravo ta njegova igra moze da protiv njega okrene i one pre svega Pravoslavne koji su sad uz njega!

Ali ako...
Sam se zaigrao, sam ce i da odplese poslednji tango :)

.

u prolazu
17.05.2011., 14:42
According to 2003 census, major religious groups in Montenegro were

* Orthodox Christians - 460,383 (74.24%)
* Sunni Muslims - 110,034 (17.74%)
* Roman Catholic Christians - 21,972 (3.54%)

E ovo pece Don mafijasa iluminata komunjaru Milu!

Jer tih 75%, ili eto odbijmo 10% nekakve zagrizene 'cetinjsko-dukljanske' birokratije, dakle neka bude 65%, to su oni koji su ili jasno izjasnjeni Srbi ili koji se izjasnjavaju Crnogorcima vise kao regionalan pojam, al su najblizi Srbima i srpstvu!
Dakle to je ono sto pece Milu, jer njemu vlast uvek visi o koncu koalicije sa Bosnjacima i Albancima (koji po pravilu igraju kako im se sa strane naredi i svira).

Dakle on i sam zna da i pored ovih 35% nacionalno jasno izjasnjenih Srba, postoji citav "rezervoar" do ovih 75%, ajde ako opet kazem odbijemo nekih 10% zagrizenih navodnih nekakvih nenadjebivih Crnogoraca, ustvari cinovnika vlasti, eto neka bude 65%.

I u takvoj situaciji on zato krece u pohod na crkvu, sto je nezabelezen presedan u savremenoj evropskoj praksi da se prvi politicar vladajuce stranke bavi crkvenim pitanjima...:rofl:

Milo Homeini :lol:

Samo, kao sto vec rekoh ta njegova igra je hod po ivici provalije!
Jer upravo ta njegova igra moze da protiv njega okrene i one pre svega Pravoslavne koji su sad uz njega!

Ali ako...
Sam se zaigrao, sam ce i da odplese poslednji tango :)

.Moram priznati da ne kuzim sto si htio reci?...jel da je u CG 75% pravoslavaca?:confused:
Mislim da Mili ne smeta pravoslavlje, nego prefix"srpska"....a sto je cisto politikanstvo....ali no dobro...takvi su obicaji.

Flanker_27
17.05.2011., 17:05
Moram priznati da ne kuzim sto si htio reci?...jel da je u CG 75% pravoslavaca?:confused:
Mislim da Mili ne smeta pravoslavlje, nego prefix"srpska"....a sto je cisto politikanstvo....ali no dobro...takvi su obicaji.

Vidis da mu tesko pada kako je jedan obicni komunjarski diler cigareta odvojio "osnovao" crno gorsku naciju i drzavu, sad i crkvu.. hej kad mu je uspjelo ovo prvo dvoje, mozda ce uspjeti i trece.. svejedno.. sa ovo prvo dvoje vise nema nazad.. zavrsena stvar :top:

Michael Collins
17.05.2011., 17:19
Vidis da mu tesko pada kako je jedan obicni komunjarski diler cigareta odvojio "osnovao" crno gorsku naciju i drzavu, sad i crkvu.. hej kad mu je uspjelo ovo prvo dvoje, mozda ce uspjeti i trece.. svejedno.. sa ovo prvo dvoje vise nema nazad.. zavrsena stvar :top:

nije on prvi koji se sjetio ni Crnogorske države ni Crkve,a 1991. je bio žestoki Srbin.
Osim toga,imamo već jednu temu o Crnoj Gori

markosplit
17.05.2011., 17:36

Bili tebi bio pogrdan naziv da te neki stranac naziva hrvat umjesto croat?

divizija
17.05.2011., 17:57

možda bi da te naziva krvat npr.
albanci sebe ne zovu šiptarima. to je srpska ISKRIVLJENA verzija njihovog vlastitog imena.

dudu
17.05.2011., 17:57

nije ti dobra usporedba, što bi ti rekao da te stranac zove recimo Hrbat?! što je slično pravilnom izgovoru, ali ni približno točno.

Michael Collins
17.05.2011., 17:58

Hrvat neće reagirati na Croat kao što bi crnac na nigger ili ALbanac na šiptar.

Šiptar je izraz Srpskog rasizma prema ALbancima,koji se proširio i na neke druge, najčešče jugoslavene i one koji se tako osiječaju.

Warya KG
17.05.2011., 18:10
Evo grafičkog prikaza gde je došlo do porasta broja stanovnika, iako ovi prvi podaci verovatno ništa ne znače ipak se vidi tendencija grupusanja stanovništva na primorju i okolini Podgorice. Iako je u Srbiji ustaljeno mišljenje da je popis na Kosovu najnepouzdaniji, mislim da u popisima u Crnoj Gori ima najviše nelogičnosti i to u svim popisima posle Drugog svetskog rata. Čak ni ovaj popis nije u skladu sa Zakonom o teritorijalnom organizacijim Crne Gore.
http://sr.wikipedia.org/w/index.php?title=%D0%A1%D0%BB%D0%B8%D0%BA%D0%B0:Crn agora2011.pdf&page=1

divizija
17.05.2011., 19:58
http://i56.tinypic.com/bdpf0k.jpg
http://sl.wikipedia.org/wiki/Slika:Pagania,_Zahumlje,_Travunia,_Duklja.png

usporedimo li ove karte, potvrđuje se teza da u područjima koja su tradicionalno pripadala duklji/zeti i crnogorskoj državi stvari i nisu tako sporne, i da je crnogorstvo dobro ukorijenjeno. stvari su uglavnom sporne u onim područjima gdje je crnogorska država stigla kasno, mahom nakon 1859.

Ko je bia zna!
17.05.2011., 21:27
kad je popis u bih?

PFC
17.05.2011., 21:54
kad je popis u bih?

Odprilike nikad...

.

markosplit
17.05.2011., 22:34
možda bi da te naziva krvat npr.
albanci sebe ne zovu šiptarima. to je srpska ISKRIVLJENA verzija njihovog vlastitog imena.

nije ti dobra usporedba, što bi ti rekao da te stranac zove recimo Hrbat?! što je slično pravilnom izgovoru, ali ni približno točno.

Ok, nisam znao da je iskrivljen naziv...

Michael Collins
17.05.2011., 23:48
Odprilike nikad...

.

čudno kako je RS odustala od popisa,iako ne vjerujem da bi imali problema oko toga :ne zna:

sale74
18.05.2011., 05:40
čudno kako je RS odustala od popisa,iako ne vjerujem da bi imali problema oko toga :ne zna:

Ko kaže da je odustala???? :mig::mig::mig:
http://www.nezavisne.com/novosti/bih/Popis-u-RS-u-oktobru-88103.html

Michael Collins
18.05.2011., 07:55
Ko kaže da je odustala???? :mig::mig::mig:
http://www.nezavisne.com/novosti/bih/Popis-u-RS-u-oktobru-88103.html

Mogu li kantoni pod vlašču HDZ-a provesti svoj popis?

pijandura
18.05.2011., 08:03
Ima li kakvih novih traceva u vezi popisa od Triglava do Djevdjelije ? :ne zna:

.

ima u HR otežu s isplatom naknade popisivačima:kava:

PFC
18.05.2011., 09:54
Mogu li kantoni pod vlašču HDZ-a provesti svoj popis?

Ne znam sta i ko moze da ih spreci? :ne zna:

Da nece mozda NATO tenkovima zaustavljati popisivace? :cerek: Ili ce mozda Incko zabraniti kretanje popisivaca :D

Dakle poput kakvih najobicnijih anketara isli bi od kuce do kuce i ko zeli da ih se popise taj ce ih pustiti u kucu, ko ne zeli taj nece :ne zna:

A posto sam kazes da su to kantoni pod vlascu HDZ-a, onda pretpostavljam da bi svi Hrvati pristali na popis :ne zna:

A za one stambene jedinice tj one gradjane koji nisu pristali na popis, eventualno dakle pretpostavljam Bosnjake, moze se dati neka procena na osnovu CIPS-a, tj izdatih licnih karata i sl :ne zna:
Dok za Srbe pretpostavljam da ne bi bojkotovali, a i ako bi opet kazem nije problem.
Popises one koji zele, a za manji deo onih koji ne zele das neku procenu i dobijes na kraju neki priblizno tacan rezultat popisa :ne zna:

Samo sto sam svestan da bi i Hrvati verovatno malo nafrizirali rezultate, "tisucu gore, tisucu dole" :mig:

.

patak360
19.05.2011., 14:19
Porastao je broj katolika u Hrvatskoj!!!

Sad je u Hrvatskoj 3,981.000 katolika odnosno 89,88 % stanovništva, tako bar javlja Kaptol. Prije je bilo 87,8%.

Službeni podaci Crkve kažu da je 89,88 posto katolika (http://www.index.hr/vijesti/clanak/kaptol-objavio-sluzbene-podatke--od-popisa-2001-povecan-broj-katolika-za-83-tisuce/552445.aspx)

Da li to možda znaći da je u Hrvatskoj više od 4 milijuna Hrvata ako tu brojimo zajedno i ateiste. Daj Bože da je tako! :s :ne zna:

patak360
19.05.2011., 14:41
navodi se da Hrvatska ima 4,429.000 stanovnika (http://www.vjesnik.hr/Article.aspx?ID=D2922941-B33F-43A0-A259-357B3D235867)

Samo nažalost izgubili smo 8000 ljudi. Godine 2001 Hrvatska je imala 4.437.460 stanovnika.

PFC
19.05.2011., 21:49
Natalitet opada, ali crkva zadovoljno belezi navodni vernicki plus...

A i crkva vam ganja zmajeve....:facepalm:

BTW
Ako su vec sproveli svoj popis sto onda nisu ranije rekli, pa da se dzaba ne trose pare na popis, kad vec crkva zna :ne zna:

.

TURSIJA
19.05.2011., 22:55
Natalitet opada, ali crkva zadovoljno belezi navodni vernicki plus...

A i crkva vam ganja zmajeve....:facepalm:

BTW
Ako su vec sproveli svoj popis sto onda nisu ranije rekli, pa da se dzaba ne trose pare na popis, kad vec crkva zna :ne zna:

.

to je nemoguce da moze crkva da zna koliko je ljudi na popisu:kava:tu je i mup koja ima uvek za svaku opstinu duplo ljudi vise, nego koliko stvarno ljudi ima.kad procitam da po podacima mupa novi beograd ima 300 000 hiljada ljudi , digne mi se kosa na glavi:D jednostavno nemoze opstina sa 95 000 stanova iz 2010 godine i prosekom domacinstva od 2,6(2002 godina), dodje se do cifre od maksimum 250 000 stanovnika:o ili jos gore kada predsednik opstine novi beograd odvali da njegova opstina ima 350 000 stanovnika, prosto covek da nepoveruje:lol: na novom beogradu je prosto doci do broja stanovnika posto se nalaze samo stanovi, izuzev naselja ledine gde ima kuca, ali broji par hiljada dusa, i to jedino naselje koje pripada nbgd.i jos da dodam oko 500 roma u tri veca divlja naselja, koji zive kod belvila , u trecoj mesnoj zajednici na bezanijskoj kosi i kod fabrike imt u bloku 64:o inace u beogradu je popisano 120 divljih romskih naselja , od kojih prednjace zemun, palilula, zvezdara i vozdovac i gde zivi negde oko 10000 stanovnika:o moram jos da dodam da novi beograd je imao minimalan broj zahteva za legalizaciju, to su bila uglavnom prosirenja stanov ana hodnik, uzurpiranje zajednickih prostorija i druge sitne stavke.

LesiKapetan
21.05.2011., 01:43
Radio televizija Srbije - oko - nesluzbeno - u Hrvatskoj 135.000 Srba!
http://www.rts.rs/page/tv/ci/story/17/%D0%A0%D0%A2%D0%A1+1/895040/%D0%A1%D1%80%D0%B1%D0%B8%2C+%D0%BE%D0%B4+%D0%9B%D0 %BE%D0%B2%D1%9B%D0%B5%D0%BD%D0%B0+%D0%B4%D0%BE+%D0 %9A%D1%83%D0%BC%D1%80%D0%BE%D0%B2%D1%86%D0%B0.html

frane2110
21.05.2011., 07:05
http://www.rts.rs/page/tv/ci/story/17/%D0%A0%D0%A2%D0%A1+1/895040/%D0%A1%D1%80%D0%B1%D0%B8%2C+%D0%BE%D0%B4+%D0%9B%D0 %BE%D0%B2%D1%9B%D0%B5%D0%BD%D0%B0+%D0%B4%D0%BE+%D0 %9A%D1%83%D0%BC%D1%80%D0%BE%D0%B2%D1%86%D0%B0.html

ako je ta vijest istina, onda broj srpskih predstavnika u saboru bi trebao biti 1 a ne 3 .
no po meni ipak malo pretjerano . moja procjena bi bila ne vise od 170.000 Srba.

u prolazu
21.05.2011., 07:44
A i crkva vam ganja zmajeve....:facepalm:.
Crkva je opcenito u svijetu zapravo u panici...jel kuze da ih nitko ne jebe pet posto. Onda se hvataju za sitnice.

u prolazu
21.05.2011., 07:46
Da li to možda znaći da je u Hrvatskoj više od 4 milijuna Hrvata ako tu brojimo zajedno i ateiste. Daj Bože da je tako! :s :ne zna:Shvati jednu stvar.....svaki eventualni porast broja "Hrvata" je zapravo tek rezultat asimilacije nacionalnih manjina i nista vise od toga. Mogu se svih 4,4 miljuna stanovnika izjasniti kao Hrvati i formalno pravno povecati broj Hrvata cak 10%, ali to ne mijenja cinjenicu da smo demografski u banani.

Mi smo i na zadnjem popisu imali slucaj gdje Hrvati kao imaju solidan rast....ali to je samo privid, iluzija.

Modern Gent
21.05.2011., 09:14
Koja šizofrenija :s :s

Ovi na državnoj televiziji imaju emisiju o broju i postotku Srba u okolnim državama :s :s I to komentiraju podatke dobijene "ispod stola" koji niti su pušteni u javnost, niti su potvrđeni :rofl:

Katajebenastrofa, luda li naroda :eek:

PFC
21.05.2011., 09:48
Koja šizofrenija :s :s

Ovi na državnoj televiziji imaju emisiju o broju i postotku Srba u okolnim državama :s :s I to komentiraju podatke dobijene "ispod stola" koji niti su pušteni u javnost, niti su potvrđeni :rofl:

Katajebenastrofa, luda li naroda :eek:

Pa u cemu je problem? :ne zna:

Jedan narod se interesuje i brine o svojim sunarodnicima u okruzenju :ne zna:

.

Modern Gent
21.05.2011., 09:50
Pa u cemu je problem? :ne zna:

Jedan narod se interesuje i brine o svojim sunarodnicima u okruzenju :ne zna:

.
Vaša briga je srcedrapajuća.
Tolika je da izmišljate podatke koje nitko živ nema i nerealni su, a novinar bi najrađe kukom iz Pupovca izvuka da se Srbe ode zatire pa da se zato ne izjašnjavaju Srbima :mig: Što je, naravno, smišno...

Velizar
21.05.2011., 10:04
Tolika je da izmišljate podatke koje nitko živ nema i nerealni su, a novinar bi najrađe kukom iz Pupovca izvuka da se Srbe ode zatire pa da se zato ne izjašnjavaju Srbima :mig: Što je, naravno, smišno...

Slažem se. Srbi u Hrvatskoj, i to sva trojica(Pupavac, Stanimirović i Uzelac) žive ko lordovi, još se bave politikom i voze se službenim autima. A onda neko priča da je Srbima tobože teško a njih tri žive ko lordovi.:)

Modern Gent
21.05.2011., 10:07
Slažem se. Srbi u Hrvatskoj, i to sva trojica(Pupavac, Stanimirović i Uzelac) žive ko lordovi, još se bave politikom i voze se službenim autima. A onda neko priča da je Srbima tobože teško a njih tri žive ko lordovi.:)
Kad Hrvati u Srbiji budu imali barem približna prava i beneficije kakve imaju Srbi u Hrvatskoj onda će vaše duhovite opaske možda biti primijećene s dozom ozbiljnosti. Ovako jednostavno izazivaju podsmijeh :)

Velizar
21.05.2011., 10:13
Kad Hrvati u Srbiji budu imali barem približna prava i beneficije kakve imaju Srbi u Hrvatskoj onda će vaše duhovite opaske možda biti primijećene s dozom ozbiljnosti. Ovako jednostavno izazivaju podsmijeh :)

Jasno da se g.Petar Kuntić ne može pohvaliti beneficijama koje imaju njegove kolege u Zagrebu. Ipak je on samo poslanik i ne utiče bitno na državnu politiku.:mig:

LesiKapetan
21.05.2011., 10:54
ako je ta vijest istina, onda broj srpskih predstavnika u saboru bi trebao biti 1 a ne 3 .
no po meni ipak malo pretjerano . moja procjena bi bila ne vise od 170.000 Srba.

Pa Srbi su opet zastupljeni ispod proporcije. Pretpostavimo da u HR zivi 4,3 miliona ljudi (mnogi ce sad skociti na mene, ali redom sve zemlje su "negativno" iznenadile sa brojem stanovnika, ne verujem ni da ce HR biti izuzetak). Srba 135000/43000000*153=4,8 zastupnika u saboru. I Pupovac isto misli, ali ove su procene NVO.

LesiKapetan
21.05.2011., 10:59

Prvo - izvor podataka su procene nevladinog sektora.

Drugo - Pupovac tvrdi da ih ima vise, cak vise od 200000, kao i da su se stvorili bolji uslovi, daleko bolji nego 2001.

Modern Gent
21.05.2011., 11:04
Prvo - izvor podataka su procene nevladinog sektora.
Srba ne može biti ispod 160 000 nikako, to je minimum.

Drugo - Pupovac tvrdi da ih ima vise, cak vise od 200000, kao i da su se stvorili bolji uslovi, daleko bolji nego 2001.
Pupovac je 2001. tvrdija da ih ima barem 350 000, ali se boje izjasniti :D On nije mjerodavan, ali ja isto ne mislim da će Srba biti puno manje nego 2001. Možda nekih 15-ak tisuća manje...

Ali voditelju se ne sviđa Pupovčeva priča, on bi tija izvući da su Srbi u RH šikanirani pri popisu, baš se trudi dovest vodu na taj mlin i to je ono jadno u ovome. Opet se aludira na to da se Srbi boje izjasniti što je smišno. Kad će se prestati bojati? Jer, svake će ih godine ionako biti sve manje i to dosta, ovo sad će im biti labuđi pjev, tako da virujen da će se "strah" produžiti idućih 100-injak godina? :lol:

maki83
21.05.2011., 11:07

Pupovac je 2001. tvrdija da ih ima barem 350 000, ali se boje izjasniti :D On nije mjerodavan, ali ja isto ne mislim da će Srba biti puno manje nego 2001. Možda nekih 15-ak tisuća manje...

Ali voditelju se ne sviđa Pupovčeva priča, on bi tija izvući da su Srbi u RH šikanirani pri popisu, baš se trudi dovest vodu na taj mlin i to je ono jadno u ovome. Opet se aludira na to da se Srbi boje izjasniti što je smišno. Kad će se prestati bojati? Jer, svake će ih godine ionako biti sve manje i to dosta, ovo sad će im biti labuđi pjev, tako da virujen da će se "strah" produžiti idućih 100-injak godina? :lol:

po meni 175000-225000 ovisi što će se sve uzeti kao stalni stanovnici:ne zna:

frane2110
21.05.2011., 11:13
Pa Srbi su opet zastupljeni ispod proporcije. Pretpostavimo da u HR zivi 4,3 miliona ljudi (mnogi ce sad skociti na mene, ali redom sve zemlje su "negativno" iznenadile sa brojem stanovnika, ne verujem ni da ce HR biti izuzetak). Srba 135000/43000000*153=4,8 zastupnika u saboru. I Pupovac isto misli, ali ove su procene NVO.

broj zastupnika u demokratskim normalnim drzavama se ne odreduje po broju stanovnika nego po broju dobivenim glasovima .a Srbi(u stvari SDSS) su po tom pitanju privilegirani u odnosu na druge .
jedan hsp koji dobije isto glasova koliko i sdss ima pravo na jedno mjesto dok sdss tri .

Modern Gent
21.05.2011., 11:15
po meni 175000-225000 ovisi što će se sve uzeti kao stalni stanovnici:ne zna:
Ja nisam demograf, ali ste vi brojači krvnih zrnaca :zubo: ode stavljali prirodni prirast kroz zadnjih 10 godina, pričalo se i o migracijama koje su zadnjih par godina negativne za Hrvatsku u odnosu sa Srbijom itd. tako da ja mislin da je ova tvoja donja brojka realna. Ja bi reka da ih je između 175 i 185 000. E sad, ako bude malverzacija bit će ih više na popisu, ali ih više od ovog broja, po meni, sigurno ne živi u RH. I, koliko ja čujen, pazi se na malverzacije...

LesiKapetan
21.05.2011., 11:22

Pa i za Srbe ce mnogi u HR hteti da izvuku da su se dobrovoljno iselili. Mnogi u HR isto i tvrde. Koliko je to jadno? Voditelj zeli da unese malo "zestine" u program. Pa ovde je vecinski stav da su Srbi diskriminisani u HR. Ja mislim da nisu, sem uslovno, procentualnom zastupljenoscu u organima uprave. Taj problem je i za Crnu Goru. A u prethodnom postu si pominjao ista prava Hrvata u Srbiji, kao Srba u Hrvatskoj. Preskocicu istoriju, genocid, pokrstavanja i proterivanje, jer ''zli" Srbi su stvorili Krajinu i sve su zasluzili sto im se dogadja, cak i vise. Dalje, hrvatski jezik je u sluzbenoj upotrebi u Vojvodini. Na manje od 3% Hrvata. U gotovo svim hrvatskim zupanijama udeo Srba je preko 3%. Kome je palo na pamet da uvede srpski kao sluzbeni jezik. Dalje, Srbi su daleko ispod proporcije zastupljeni u saboru, i to je veliko pravo. Ti ocito ne znas da za manjinske liste u Srbiji postoji prirodan cenzus, dakle 250-ti deo izaslih biraca, za jednog poslanika. Ne znam da li ti je poznato da suboticki Hrvat Oliver Dulic, vodi glavnu rec u Subotici, ostvaruje ogromne profite u poslovanju svojih firmi sa javnim sektorom, bez ikakvog tendera. Da ne pominjem da se bez njegove ugradnje, nista u Subotici ne moze izgraditi. Cak je i ministar. Rece Milan Ivanovic (srpski politicar sa severa Kosova), problem Srba je sto ne poznaju i imaju brojne predrasude prema Albancima, kada bi se upoznali, lakse bi resili probleme. Ja bih dodao da isto vazi za Hrvate prema Srbima.

maki83
21.05.2011., 11:24
Ja nisam demograf, ali ste vi brojači krvnih zrnaca :zubo: ode stavljali prirodni prirast kroz zadnjih 10 godina, pričalo se i o migracijama koje su zadnjih par godina negativne za Hrvatsku u odnosu sa Srbijom itd. tako da ja mislin da je ova tvoja donja brojka realna. Ja bi reka da ih je između 175 i 185 000. E sad, ako bude malverzacija bit će ih više na popisu, ali ih više od ovog broja, po meni, sigurno ne živi u RH. I, koliko ja čujen, pazi se na malverzacije...

npr općina benkovac ima rast za oko 500 stanovnika(ako je vjerovati neslužbenim inf.),a trebala je imati pad od 500 stanovnika,znači imamo srba +1000 više najmanje,znači srba nekih 12-15% u toj općini:kava:

maki83
21.05.2011., 11:27
Pa i za Srbe ce mnogi u HR hteti da izvuku da su se dobrovoljno iselili. Mnogi u HR isto i tvrde. Koliko je to jadno? Voditelj zeli da unese malo "zestine" u program. Pa ovde je vecinski stav da su Srbi diskriminisani u HR. Ja mislim da nisu, sem uslovno, procentualnom zastupljenoscu u organima uprave. Taj problem je i za Crnu Goru. A u prethodnom postu si pominjao ista prava Hrvata u Srbiji, kao Srba u Hrvatskoj. Preskocicu istoriju, genocid, pokrstavanja i proterivanje, jer ''zli" Srbi su stvorili Krajinu i sve su zasluzili sto im se dogadja, cak i vise. Dalje, hrvatski jezik je u sluzbenoj upotrebi u Vojvodini. Na manje od 3% Hrvata. U gotovo svim hrvatskim zupanijama udeo Srba je preko 3%. Kome je palo na pamet da uvede srpski kao sluzbeni jezik. Dalje, Srbi su daleko ispod proporcije zastupljeni u saboru, i to je veliko pravo. Ti ocito ne znas da za manjinske liste u Srbiji postoji prirodan cenzus, dakle 250-ti deo izaslih biraca, za jednog poslanika. Ne znam da li ti je poznato da suboticki Hrvat Oliver Dulic, vodi glavnu rec u Subotici, ostvaruje ogromne profite u poslovanju svojih firmi sa javnim sektorom, bez ikakvog tendera. Da ne pominjem da se bez njegove ugradnje, nista u Subotici ne moze izgraditi. Cak je i ministar. Rece Milan Ivanovic (srpski politicar sa severa Kosova), problem Srba je sto ne poznaju i imaju brojne predrasude prema Albancima, kada bi se upoznali, lakse bi resili probleme. Ja bih dodao da isto vazi za Hrvate prema Srbima.

prijatelju samo 45000 srba je reklo da govori srpski,tako da ga nemaš za koga uvodit!

Modern Gent
21.05.2011., 11:28
npr općina benkovac ima rast za oko 500 stanovnika(ako je vjerovati neslužbenim inf.),a trebala je imati pad od 500 stanovnika,znači imamo srba +1000 više najmanje,znači srba nekih 12-15% u toj općini:kava:
Ne bi zna, ali mi to ovako djeluje nevjerojatno. Uopće neću ulaziti u nacionalnost tih ljudi, ali rast u Benkovcu je nemoguć. Mislin da s tog "nslužbenog" nisu odstranjeni oni koji ne zadovoljavaju kriterije, do toga je...

Auge
21.05.2011., 11:56
Pa i za Srbe ce mnogi u HR hteti da izvuku da su se dobrovoljno iselili. Mnogi u HR isto i tvrde. Koliko je to jadno? Voditelj zeli da unese malo "zestine" u program. Pa ovde je vecinski stav da su Srbi diskriminisani u HR. Ja mislim da nisu, sem uslovno, procentualnom zastupljenoscu u organima uprave. Taj problem je i za Crnu Goru. A u prethodnom postu si pominjao ista prava Hrvata u Srbiji, kao Srba u Hrvatskoj. Preskocicu istoriju, genocid, pokrstavanja i proterivanje, jer ''zli" Srbi su stvorili Krajinu i sve su zasluzili sto im se dogadja, cak i vise. Dalje, hrvatski jezik je u sluzbenoj upotrebi u Vojvodini. Na manje od 3% Hrvata. U gotovo svim hrvatskim zupanijama udeo Srba je preko 3%. Kome je palo na pamet da uvede srpski kao sluzbeni jezik.

Srpski jezik je u Hrvatskoj u službenoj uporabi u upravnim jedinicama, u kojima Srbi zadovoljavaju zakonske uvjete za to:
http://www.negoslavci.hr/
Sretan?

Dalje, Srbi su daleko ispod proporcije zastupljeni u saboru, i to je veliko pravo. Ti ocito ne znas da za manjinske liste u Srbiji postoji prirodan cenzus, dakle 250-ti deo izaslih biraca, za jednog poslanika.

Ne za dugo:
Hrvatska zajednica bez zastupnika u srbijanskoj Skupštini?
Siniša Jurić, 19.05.2011

Novi zakoni o izboru narodnih zastupnika i financiranju političkih aktivnosti mogli bi na dulje vrijeme ostaviti hrvatsku zajednicu u Srbiji bez zastupnika u republičkoj Skupštini. To je protivno Međudržavnom sporazumu o zaštiti manjina između Hrvatske i Srbije, a posebno treba imati u vidu da je Hrvatska ovaj problem riješila, i to za tamošnju srpsku zajednicu na odgovarajući način.

Neispunjavanje odredaba iz međudržavnog sporazuma prepustilo je osiguravanje zastupnika hrvatske manjine u Skupštini predizbornoj utrci koja se često ili gotovo uvijek vodi u uvjetima koji ne mogu osigurati našeg manjinskog zastupnika.
http://www.suboticadanas.info/html/index.php?module=Pagesetter&func=viewpub&tid=3&pid=6089

Ne znam da li ti je poznato da suboticki Hrvat Oliver Dulic, vodi glavnu rec u Subotici, ostvaruje ogromne profite u poslovanju svojih firmi sa javnim sektorom, bez ikakvog tendera. Da ne pominjem da se bez njegove ugradnje, nista u Subotici ne moze izgraditi. Cak je i ministar. Rece Milan Ivanovic (srpski politicar sa severa Kosova), problem Srba je sto ne poznaju i imaju brojne predrasude prema Albancima, kada bi se upoznali, lakse bi resili probleme. Ja bih dodao da isto vazi za Hrvate prema Srbima.

Oliver Dulić je Jugoslaven, a ne Hrvat. Evo što on kaže o sebi:
"Po nacionalnosti sam Jugoslaven jer sam iz miješanog braka, to je ovdje popularno, ali sam i jugonostalgičar", rekao je predsjednik srpske Skupštine Oliver Dulić novinarima Nove TV.
http://www.24sata.hr/politika/oliver-dulic-nisam-hrvat-nego-jugosloven-18886

LesiKapetan
21.05.2011., 12:05
Srpski jezik je u Hrvatskoj u službenoj uporabi u upravnim jedinicama, u kojima Srbi zadovoljavaju zakonske uvjete za to:
Sretan?

Ti poredis Negoslavce, gde je Srba gotovo 97%, sa Vojvodinom gde je Hrvata, sve sa Bunjevcima, 3-4%. Pazi, sto se mene tice, to sa jezicima je glupost. Ako vec ne mozemo da se dogovorimo kako ce jezik koga svi razumemo da se zove, mozemo se dogovoriti da se u Srbiji prica srpski, a u Hrvatskoj hrvatski. Za BiH i CG se i tako ne mozemo, oko jezika, dogovoriti...

Auge
21.05.2011., 12:16
Dalje, hrvatski jezik je u sluzbenoj upotrebi u Vojvodini. Na manje od 3% Hrvata. U gotovo svim hrvatskim zupanijama udeo Srba je preko 3%. Kome je palo na pamet da uvede srpski kao sluzbeni jezik.

Kao što se vidi iz Pupovčeve reakcije na pitanje o srpskom jeziku u Hrvatskoj u emisiji RTS-a, srpski jezik za same Srbe uopće nije prioritet.

Naime, Srbi smatraju da postoji jedan jezik - srpskohrvatski, dok Hrvati smatraju da postoje dva - hrvatski i srpski.

Dakle, Hrvatima su uistinu potrebna jezična prava u Vojvodini, a sami Srbi u Hrvatskoj uopće nemaju niti potrebe za srpskim jezikom niti jezičnu kulturu. Npr. na web-stranicama općine Negoslavci vlada potpuni kaos - koriste se nazivi i općina i opština i sl.

Slična situacija vlada širom Hrvatske gdje općine sa srpskom većinom same na službene natpise stavljaju ćirilićni natpis: općinsko vijeće (oпћинско виjеће) umjesto opštinsko veće (oпштинско веће) kako bi trebali da im je stvarno stalo do srpskog jezika.

Čisto da se razumijemo ja sam potpuno za srpska jezična prava: ćirilica + ekavica + pravo na školovanje na srpskom jeziku, ali sami Srbi nemaju jasan stav o tome, pa tko sam ja da im to namećem.

Usostalom u samoj Srbiji vlada kaos gdje je na nekim razinama ćirilica obavezna za srpski jezik, a na drugim razinama je dopuštena latinica ili se samo latinica i rabi:
http://www.kurir-info.rs/vesti/drustvo/pobedio-drzavu-dobio-cirilicni-pasos-69492.php

Auge
21.05.2011., 12:19
Ti poredis Negoslavce, gde je Srba gotovo 97%, sa Vojvodinom gde je Hrvata, sve sa Bunjevcima, 3-4%. Pazi, sto se mene tice, to sa jezicima je glupost. Ako vec ne mozemo da se dogovorimo kako ce jezik koga svi razumemo da se zove, mozemo se dogovoriti da se u Srbiji prica srpski, a u Hrvatskoj hrvatski. Za BiH i CG se i tako ne mozemo, oko jezika, dogovoriti...

Poanta je da Srbi u Negoslavcima, gdje ih je 97% ne rabe čisti srpski jezik, a prethodni post je to elaborirao.

Sam si primjer osobe koja smatra da postoji jedan jezik, dakle zašto je problem, ako Srbi dobivaju dokumentaciju na hrvatskom - iz srpskog kuta gledanja to je njihov - srpskohrvatski jezik.

S druge strane za mene je očito da srpski i hrvatski nisu jedan jezik, pa je normalno da Hrvati u području gdje je srpski službeni imaju pravo kao manjina i na hrvatski jezik.

Lookey
21.05.2011., 13:15
Uhvatili ste se price o jezicima i svaki od Srba/Hrvata ovde tera vodu na svoju vodenicu, tj koristi dvojne arsine. Jezici su takvi da su u velikom procentu identicni kao posledica jezickih reformi pre 150 godina. Danasnje stanje je takvo da uprkos broju izjasnjenih Srba u Hr i Hrvata u Srb broj izjasnjenih po jeziku je visestruko manji u obema zemljama. Razlozi za to nisu nekakav strah vec to sto u praksi Srbi u Hr najcesce govore cistim hrvatskim a Hrvati u Srb cistim srpskim jezikom. Srpski jezik u Hr i hrvatski u Srb nemaju prakticnu osnovu za dugorocni opstanak.

Auge
21.05.2011., 14:45
Razlozi za to nisu nekakav strah vec to sto u praksi Srbi u Hr najcesce govore cistim hrvatskim a Hrvati u Srb cistim srpskim jezikom. Srpski jezik u Hr i hrvatski u Srb nemaju prakticnu osnovu za dugorocni opstanak.

Štovani gospodine Lookey,

točno je da su Hrvati u Srbiji i Srbi u Hrvatskoj u velikoj mjeri i postotku jezično asimilirani.

Ne bih se složio da srpski jezik u Hrvatskoj nema praktični temelj za dugoročni opstanak. Naime, posebno u Osječko-baranjskoj i Vukovarsko-srijemskoj županiji postoji izgrađena struktura srpskih dječjih vrtića, osnovnih i srednjih škola te niz monoetničkih srpskih sela.

To su inače krajevi oslonjeni na Vojvodinu s kojom je moguća praktično dnevna ili ako hoćete tjedna migracija. Srpski TV programi se mogu pratiti i bez satelita, a ni Beograd uopće nije daleko. Da ne spominjem vrlo velik postotak srpskih studenata iz tih županija koji studiraju na sveučilištima u Novom Sadu i Beogradu, a od kojih se bar dio vraća u Hrvatsku.

Ja osobno niti najmanje ne dvojim u budućnost srpske jezične zajednice u hrvatskom Podunavlju.

Pozdrav,
Auge

u prolazu
21.05.2011., 18:55
broj zastupnika u demokratskim normalnim drzavama se ne odreduje po broju stanovnika nego po broju dobivenim glasovima .a Srbi(u stvari SDSS) su po tom pitanju privilegirani u odnosu na druge .
jedan hsp koji dobije isto glasova koliko i sdss ima pravo na jedno mjesto dok sdss tri .U Hrvatskoj nazalost ipak to nije tako....pa imamo onoga predstavnika Romske manjine koji je sa nesto vise od 100 glasova usao u sabor.
Mislim da je opcenito to pitanje u Hrvatskoj jos uvijek nerjeseno kako spada. To je dvosjekli mac, sa jedne strane je potrebno omoguciti svim manjinama njihove zastupnike, sa druge strane u praksi takvi zastupnici dobivaju katastrofalno malo glasova. SDSS je jos tu ok, njegovi glasaci se barem mogu mjeriti u tisucama.

Goranče
21.05.2011., 20:26
Štrbac je izjavio da je broj Srba pao na 135 000
koliko će uopšte imati Hrvatska stanovnika,
i da li je pooštren način popisivanja,
pišu neke hrvatske novine da je negde pad 15%

ako neko nešto zna.......

Goranče
21.05.2011., 20:30
preliminarno 2011 CG
CG 43,6% +-0,4%
Srbi 33,1%+-0,4%
Bošnjaci 9%?
Hrvati 1,4%?
imali neko info?

Auge
21.05.2011., 21:01
Štrbac je izjavio da je broj Srba pao na 135 000
koliko će uopšte imati Hrvatska stanovnika,
i da li je pooštren način popisivanja,
pišu neke hrvatske novine da je negde pad 15%

ako neko nešto zna.......

Molim te postavi link na taj članak. Hvala.

Modern Gent
22.05.2011., 00:01
Ma Štrbac i propaganda koju iznosi baš nikom nisu mjerodavni. Ravnokotarski četnik je posta mjerilo stvari. Stvarno smo svi skupa evoluirali...

Povijest&Politika
28.05.2011., 12:10
Ja mislim da je 2003. popis nabildovao par hiljada stanovnika vise, a koji ustvari tamo nisu bili!
A sve za potrebe referenduma :kava:

.

Ne bih rekao. Npr. popis iz 2011. godine je pokazao da u pojedinim bošnjačkim selima ima manje stanovnika neko onih upisanih u birački spisak (i to ne samo njih, nego svih aktivnih glasača). :D

Povijest&Politika
16.06.2011., 12:52
Sretan?

Ne za dugo:

http://www.suboticadanas.info/html/index.php?module=Pagesetter&func=viewpub&tid=3&pid=6089

Oliver Dulić je Jugoslaven, a ne Hrvat. Evo što on kaže o sebi:

http://www.24sata.hr/politika/oliver-dulic-nisam-hrvat-nego-jugosloven-18886

Demokratski savez Hrvata u Vojvodini ima zastupnike u srpskom parlamentu.

fafafa2233
16.06.2011., 19:07
kada izlaze rezultati za crnu goru? nisu li već trebali? :ne zna:

Igor.Jaramaz
16.06.2011., 19:18
У Србији мањинске странке и листе улазе преко тзв. природног прага, односно 0,4% важећих листића (1 посланик од 250) па не видим како је то новим законом отежан улазак ДХСВ?

PilotInstruktor
16.06.2011., 19:23
У Србији мањинске странке и листе улазе преко тзв. природног прага, односно 0,4% важећих листића (1 посланик од 250) па не видим како је то новим законом отежан улазак ДХСВ?

Većina forumaša ne zna ćirilicu, a i u pravilniku Foruma piše da je latinica službeno pismo.

Igor.Jaramaz
17.06.2011., 14:21
http://www.cirilicalatinica.com/

U Srbiji mаnjinske strаnke i liste ulаze preko tzv. prirodnog prаgа, odnosno 0,4% vаžećih listićа (1 poslаnik od 250) pа ne vidim kаko je to novim zаkonom otežаn ulаzаk DHSV?

PFC
28.06.2011., 11:44
I?

Jel se znaju vise rezultati popisa u Crnoj Gori?

Gde je Jack sa ekskluzivnim podacima? :o

.

dudu
28.06.2011., 11:54
I?

Jel se znaju vise rezultati popisa u Crnoj Gori?

Gde je Jack sa ekskluzivnim podacima? :o

.

zna se, ali ti nećemo reći. :zubo:

PFC
28.06.2011., 11:59
zna se, ali ti nećemo reći. :zubo:

Jel ti hoces da ostanes i bez ta 2 zuba :mljacko:

:D

Ne stvarno, zar nije receno da ce izaci sada negde? :ne zna:

.

dudu
28.06.2011., 12:07
Jel ti hoces da ostanes i bez ta 2 zuba :mljacko:

:D

Ne stvarno, zar nije receno da ce izaci sada negde? :ne zna:

.

30.6. Hrvatska i Kosovo, 15.7. Crna Gora mila uvijek s nama bila.

PFC
28.06.2011., 12:15
Znaci za 2 dana znacemo jel ima jos koji Srbin u Hrvatskoj? :o

A ovo u vezi juzne srpske pokrajine mi je potpuno ireleventno i nelegitimno i bice sigurno izfabrikovano :kava:

.

Michael Collins
28.06.2011., 12:20

A ovo u vezi juzne srpske pokrajine mi je potpuno ireleventno i nelegitimno i bice sigurno izfabrikovano :kava:

.

Broj Srba bit će veći nego 2001.,jer Hrvatskim vlastima u interesu da se taj broj napuše

maki83
28.06.2011., 12:43
Broj Srba bit će veći nego 2001.,jer Hrvatskim vlastima u interesu da se taj broj napuše

ako u gradu vukovaru imamo pad broja srba,ne znam kako će se u pasivnim krajevima like,korduna,banije,bukovice itd povećati:ne zna:

Petrasin
28.06.2011., 12:51

.

Srba u Hrvatskoj oko 226 549 ,a neizjasnjenih Srba oko 71 900. Ovo je skoro pouzdano. Jest da sam sanjao,probudih se jutros ,gola voda ,ali je blizu istine. Show must go on !

Michael Collins
28.06.2011., 12:56
ako u gradu vukovaru imamo pad broja srba,ne znam kako će se u pasivnim krajevima like,korduna,banije,bukovice itd povećati:ne zna:

Pad broja,ali ne i udjela.

Vidit ćemo...

Michael Collins
28.06.2011., 12:58
Srba u Hrvatskoj oko 226 549 ,a neizjasnjenih Srba oko 71 900. Ovo je skoro pouzdano. Jest da sam sanjao,probudih se jutros ,gola voda ,ali je blizu istine. Show must go on !

Mene su često nazivali nepismenim na ovom forumu,ali čak i ja znam da kada daže OKO a ta brojka nije 50, 100,1000, nema smisla :rofl:

Osim toga,odakle ti ove brojke?

demon
28.06.2011., 13:28
Mene su često nazivali nepismenim na ovom forumu,ali čak i ja znam da kada daže OKO a ta brojka nije 50, 100,1000, nema smisla :rofl:

Osim toga,odakle ti ove brojke?

Pa reka je čovik da je sanja. :D

pandur!
28.06.2011., 13:52
Jel' može netko objasnit kako uz sve negativne trendove srpskog stanovništva u RH (i ne samo tamo i ne samo njih naravno...) s kojima smo upoznati, očekujete da se u zadnjih deset godina broj stanovnika srpske nacionalnosti povećao? Ozbiljno pitam. :confused:

Petrasin
28.06.2011., 14:10
Pa reka je čovik da je sanja. :D

Bravo kraljino ! Ti si jedini izgleda trezven ovdje.

Petrasin
28.06.2011., 14:13
Jel' može netko objasnit kako uz sve negativne trendove srpskog stanovništva u RH (i ne samo tamo i ne samo njih naravno...) s kojima smo upoznati, očekujete da se u zadnjih deset godina broj stanovnika srpske nacionalnosti povećao? Ozbiljno pitam. :confused:

Zar ti zaista smatras popise iz 1991 ,2001 i ovaj sad iz 2011 normalnim ,preciznim ,realnim ,tocnim ? Nakon svega sto se dogadjalo ili se dogadja ? Ja ne.I ne samo ja ,tako misli svaki ozbiljni demograf.

frane2110
28.06.2011., 14:27
Zar ti zaista smatras popise iz 1991 ,2001 i ovaj sad iz 2011 normalnim ,preciznim ,realnim ,tocnim ? Nakon svega sto se dogadjalo ili se dogadja ? Ja ne.I ne samo ja ,tako misli svaki ozbiljni demograf.

svakako da su bili normalni .i to naravno misli svaki ozbiljni demograf.
i ovaj ce se isto tako pokazati normalnim(osim ako su ukljucili i Krajiske Srbe koji zive u Vojvodini).
dogadjalo se nije nista .

manchild
28.06.2011., 14:28
kraj je lipnja i kolko je na kraju stanovništva u HR?

maki83
28.06.2011., 14:32
Pad broja,ali ne i udjela.

Vidit ćemo...

da imaju pad broja,i to za 1000,napominjem ,a radi se o gradu..

evo primjer općine Biskupija gdje su Srbi 2001g. činili 77.3% stanovništa,na izborima srpske stranke su dobile 81% glasova,ostalo dvije hrvatske HDZ i HSS..SDP-a ovdje nije bilo..računaj da su bar 2 autobusa došla iz Srbije na dan izbora.

dudu
28.06.2011., 14:32
zagrlimo se pred svima, neka vide da nas ima 4.432.587. :D

maki83
28.06.2011., 14:39
zagrlimo se pred svima, neka vide da nas ima 4.432.587. :D

reci,jel to neslužbeno-službeno?????:eek:
imaš po županijama?

dudu
28.06.2011., 14:53
reci,jel to neslužbeno-službeno?????:eek:
imaš po županijama?

to je moj interni popis, od kuće do kuće. :D

xp8
28.06.2011., 15:06
Koji crni rast broja Srba u HR. Pa Srba je vise bilo u PGZ i IZ nego u celoj Krajini, a ti se, po logici stvari, lako asimiluju. Srbi ako su na 3/4 (150.000) to je uspeh, ja mislim da su na oko 2/3 (135.000). Jedino gde su Srbi u plusu je Zadarska Zupanija. Desnicarski kraj, pa je i povratak kasnio, a i Ravni Kotari su najbolja zemlja u HR, pa ono, posalji dedu da uzme imanje, kad umre i tako cemo prodati. U Vukovaru 35% Srba, ako kaze Michael moze biti. On zna. Mada ja sam tipovao na 25%, mnogi se sele u Srbiju. Inace, nesto razmisljam, ko je pre 25 godina mogao reci da ce Borovo Selo biti najvece srpsko mesto u EU :D Sva je prilika, bar za 15 godina (ako Srbija ili BiH ili CG udju do 2028.).

dudu
28.06.2011., 15:11
još 2 dana i znat ćemo nešto više, što se pisalo, pisalo se, sad sve pada u vodu.

maki83
28.06.2011., 15:11
Koji crni rast broja Srba u HR. Pa Srba je vise bilo u PGZ i IZ nego u celoj Krajini, a ti se, po logici stvari, lako asimiluju. Srbi ako su na 3/4 (150.000) to je uspeh, ja mislim da su na oko 2/3 (135.000). Jedino gde su Srbi u plusu je Zadarska Zupanija. Desnicarski kraj, pa je i povratak kasnio, a i Ravni Kotari su najbolja zemlja u HR, pa ono, posalji dedu da uzme imanje, kad umre i tako cemo prodati. U Vukovaru 35% Srba, ako kaze Michael moze biti. On zna. Mada ja sam tipovao na 25%, mnogi se sele u Srbiju. Inace, nesto razmisljam, ko je pre 25 godina mogao reci da ce Borovo Selo biti najvece srpsko mesto u EU :D Sva je prilika, bar za 15 godina (ako Srbija ili BiH ili CG udju do 2028.).

da u vukovaru rast sa 33 na 35% ,ali pad za 1000 pripadnika,a vjerovatno je pad srba tamo i veći s obzirom na 7,8% neizjašnjenih 2001

maki83
28.06.2011., 15:13
još 2 dana i znat ćemo nešto više, što se pisalo, pisalo se, sad sve pada u vodu.

da,dobit broj stanovnika po općinama,pa čemo lako ustanoviti rast,odnosno pad Srba

unknown99
28.06.2011., 15:40
Ihh, mene vise zanima hrpa drugih pokazatelja, nego jeli pao ili porasao broj Srba :)

Navise me zanima, koliki je prosjek kvadratura kuhinje u Hrvata :rofl:

markosplit
28.06.2011., 17:31
Jel tada izlaze podatci i o vjerskoj strukturi, i u koju ce uru to bit da se nacrtan ode :D

Petrasin
28.06.2011., 17:37
svakako da su bili normalni .i to naravno misli svaki ozbiljni demograf.
i ovaj ce se isto tako pokazati normalnim(osim ako su ukljucili i Krajiske Srbe koji zive u Vojvodini).
dogadjalo se nije nista .

Narocito amateri u pokusaju.

frane2110
28.06.2011., 17:54
Narocito amateri u pokusaju.

amateri su padobrani s 3 postova koji se javljaju na ovakve teme .tebi naravno kao Srbin ne odgovara pad broja Srba .
to je tvoje stajaliste ali realnost je popis stanovnistva.

Petrasin
28.06.2011., 19:32
amateri su padobrani s 3 postova koji se javljaju na ovakve teme .tebi naravno kao Srbin ne odgovara pad broja Srba .
to je tvoje stajaliste ali realnost je popis stanovnistva.

Nije dovoljno samo kopirati dokumente treba zaboga nesto i znati i usput misliti svojom glavom ako ju uopce imas.Rekao bih da je zadnji iole pristojan popis na nasim prostorima bio 1961,sve kasnije je bilo sjasi kurta da uzjase murta.Posto se hvalis podacima koje imas ,da si samo malo ozbiljnije gledao te popise i poredio opcinu po opcinu ,naselje po naselje ,dosao bi do krajnje bizarnih stvari,pa ne bi tvrdio ovo sto tvrdis.. Sta ako se uspostavi da ima na ovom popisu u RH 295 000 Srba !? Hocemo li ga uzeti ozbiljno ili ne ? Ili ako se uspostavi da ih ima 45 000 ? Sta je jace ,sta je bolje ,sta je tacnije ?

Michael Collins
28.06.2011., 20:05
Što se dogodilo na popisima 1971. ili 1981. da nisu relevantni?

no_game22
28.06.2011., 20:19
Hrvatska će na novom popisu izgubiti 100 tisuća ljudi.Bit će nas oko 4 milijuna i 330 tisuća.

Petrasin
28.06.2011., 20:25
Što se dogodilo na popisima 1971. ili 1981. da nisu relevantni?

71 pad cijena lubenica na Tajvanu , a 81 pojacano tamanjenja hipopotamusa u izvoristu crnog Nila...pa hebote da li vi uopce mislite o bilo cemu ili samo uzimate sve zdravo za gotovo !? 1971 je bio maspok , 1981 izuzetno velik broj ljudii izjasnjen kao Jugoslaveni, 1991 uzavrele predratne strasti,2001 postratno preseravanje..treba li jos nesto ? Samo da ste si dali malo truda i da ste u slobodno vrijeme koje vidim imate naodmet cesljali te podatke mogli ste uociti svasta ,ali ne bolje je ofrlje pisati kako se kome digne patka jer tako kaze popis.Yebo vas popis !

frane2110
28.06.2011., 20:25
Nije dovoljno samo kopirati dokumente treba zaboga nesto i znati i usput misliti svojom glavom ako ju uopce imas.Rekao bih da je zadnji iole pristojan popis na nasim prostorima bio 1961,sve kasnije je bilo sjasi kurta da uzjase murta.Posto se hvalis podacima koje imas ,da si samo malo ozbiljnije gledao te popise i poredio opcinu po opcinu ,naselje po naselje ,dosao bi do krajnje bizarnih stvari,pa ne bi tvrdio ovo sto tvrdis.. Sta ako se uspostavi da ima na ovom popisu u RH 295 000 Srba !? Hocemo li ga uzeti ozbiljno ili ne ? Ili ako se uspostavi da ih ima 45 000 ? Sta je jace ,sta je bolje ,sta je tacnije ?

ako je 295.000 Srba ,onda naravno da cemo ga uzeti za ozbiljno,zasto ne ? u koliko nisu upisani u ukupni broj u ovih koji zive u Vojvodini i RS .
ako ih je pak 45.000, to znaci da su se Srbi uglavnom asimilirali , i da po tom oni vise nisu Srbi jer se tako i ne osjecaju .
:mig:

Petrasin
28.06.2011., 20:27
hahahahahaa..aj jos malo copy paste.

frane2110
28.06.2011., 20:34
ke ?

Michael Collins
28.06.2011., 20:56
71 pad cijena lubenica na Tajvanu , a 81 pojacano tamanjenja hipopotamusa u izvoristu crnog Nila...pa hebote da li vi uopce mislite o bilo cemu ili samo uzimate sve zdravo za gotovo !? 1971 je bio maspok , 1981 izuzetno velik broj ljudii izjasnjen kao Jugoslaveni, 1991 uzavrele predratne strasti,2001 postratno preseravanje..treba li jos nesto ? Samo da ste si dali malo truda i da ste u slobodno vrijeme koje vidim imate naodmet cesljali te podatke mogli ste uociti svasta ,ali ne bolje je ofrlje pisati kako se kome digne patka jer tako kaze popis.Yebo vas popis !
Očekivao sam ovo da češ reći za 1971.,ali čemu 1981. bi bila neka prisila?

manchild
29.06.2011., 11:29
Prema prvim rezultatima Popisa stanovništva koje je u srijedu objavio Državni zavod za statistiku, u Hrvatskoj živi 4.290.612 stanovnika, a u Zagrebu 792.875. To je oko 150.000 manje nego prije deset godina. Naime, tada je popisano 4.437.460 stanovnika.

Iako je broj stanovnika za 146.848 manji nego li je bio na popisu 2001. na današnjem predstavljanju podataka ravnatelj Državnog zavoda za statistiku Ivan Kovač je kazao kako se prijašnji i sadašnji rezultati ne mogu uspoređivati zbog drugačije metodologije koja se ovaj put koristila pri popisivanju, a koja je usklađena s međunarodnim standardima.

Prema trenutnim podacima u Hrvatskoj danas najviše stanovnika ima Zagreb i to 792.875. Odmah iza Zagreba je Split sa 178.192 stanovnika, potom, Rijeka sa 128.735 stanovnika, te Osijek sa 107.784 stanovnika. Slijede ih Zadar, Velika Gorica, Slavonski Brod, Pula, pa Karlovac.

Prema nedavnim analizama stručnjaka, podaci bi trebali pokazati da u Hrvatskoj ima oko 150.000 stanovnika manje i to zato što je u proteklih deset godina umrlo oko 100.000 ljudi više nego što ih se rodilo. Jednako tako popis nije obuhvatio osobe koje su u trenutku popisa bile odsutne više od godinu dana, a u RH ne dolaze u tjedne posjete

Fuerteventura
29.06.2011., 11:58
4.29 milja nije lose :)

dudu
29.06.2011., 12:20
Kosovo, prvi rezultati.

Ukupan broj stanovnika 1.733.872

Priština 198.214
Prizren 178.112

podaci su za cijele općine.

Michael Collins
29.06.2011., 12:42
Kosovo, prvi rezultati.

Priština 198.214
Prizren 178.112

Koliki je udio Srba,i koliko ih je na sjeveru,koliko na jugu?

xp8
29.06.2011., 15:34

Oko 120.000, ali racunaj da je 2/3 nepopisano. Znaci Kosovo ima 1,8 miliona, od cega Srba oko 7%.

Popisano :

Gracanica 11.006
Leposavic 0
Novo Brdo 6.720
Klokot 2.551
Partes 1.787
Ranilug 3.785
Strpce 6.913
Zubin Potok 0
Zvecan 0

S. Mitrovica jos nije opstina, izgleda.

dudu
29.06.2011., 15:35

ne znam podatke po nacionalnosti. :ne zna:

voyeen
29.06.2011., 15:43
Znaci Albanaca oko 1.6 mil. Kako sada izgleda jadno procena njihovog zavoda
za statistiku od 2.2 mil.:bang:

dudu
29.06.2011., 15:51

samo se vi držite proroka dudua, sve on pogađa, popisi nam ni ne trebaju. :D

divizija
29.06.2011., 16:17
Kosovo, prvi rezultati.

Priština 198.214
Prizren 178.112

ovo znači da kosovo još uvijek imas solidan natalitet od 16 promila, iako po svemu sudeći, vrhnje pobiru druge države.
s druge strane, tamo je veliki udio fertilnog stanovništva, što unači da im stopa fertiliteta vjerojatno nije veća od 2.3

dudu
29.06.2011., 16:23
ovo znači da kosovo još uvijek imas solidan natalitet od 16 promila, iako po svemu sudeći, vrhnje pobiru druge države.
s druge strane, tamo je veliki udio fertilnog stanovništva, što unači da im stopa fertiliteta vjerojatno nije veća od 2.3

točno tako.

divizija
29.06.2011., 16:33
čak je moguće da do idućeg popisa kosovo doživi depopulaciju zbog emigracije. zapravo, ček da vidim kolko je imalo 81. stanovnika: 1 584 000. rast za svega 200 000, dakle plafon je dostignut.

dudu
29.06.2011., 16:33
http://esk.rks-gov.net/rekos2011/?cid=3,1

podaci za Kosovo.

Sergio80
29.06.2011., 16:40
Znaci da je Kosovo u sastavu Srbije Albanaca bi bilo 16%, imali bi dosta i predstavnika u parlamentu.

ozapa
29.06.2011., 16:44
Kosovo, prvi rezultati.

Priština 198.214
Prizren 178.112

je li metodologija ista kao i u HR ?

dudu
29.06.2011., 16:44
Znaci da je Kosovo u sastavu Srbije Albanaca bi bilo 16%, imali bi dosta i predstavnika u parlamentu.

bilo bi ih 17-8%, ali zbog mlađe životne dobi ne bi mogli imati ni 15% zastupnika.

dudu
29.06.2011., 16:47
je li metodologija ista kao i u HR ?

je, baš sam gledao, iznenadih se, metodologija je najsuvremenija.

divizija
29.06.2011., 16:52
baš će biti zanimljivo pratiti što će biti s tolikom albanskom dijasporom po europi. hoće li se integrirati, asmilirati, koliko će to dugo trajati.

Tripo
29.06.2011., 16:54

Daleko je to od one procjene da bi kosovski Albanci bili na oko trećinu stanovništva u Srbiji, zapravo teško da bi ikad dosegnuli taj udio...

dudu
29.06.2011., 16:56
Daleko je to od one procjene da bi kosovski Albanci bili na oko trećinu stanovništva u Srbiji, zapravo teško da bi ikad dosegnuli taj udio...

teško, imaju dovoljan broj rođenih da bi ih u budućnosti moglo biti oko 1/3, ali ih migracije ubijaju.

Sergio80
29.06.2011., 17:08
teško, imaju dovoljan broj rođenih da bi ih u budućnosti moglo biti oko 1/3, ali ih migracije ubijaju.

Da da nemaju migracija na Kosovu bi sad bilo sigurno preko 2 mil. Albanaca.

divizija
29.06.2011., 17:13
da, samo ne znam što bi jeli. srbiji je super što se toga otarasila, a fomralno je još njeno.
ovako samo treba čekat da albanci izvše samouništenje.

Sergio80
29.06.2011., 17:41
popisi ex-YU izmedju 1921. i 1991

http://www.4shared.com/file/7OECQWGa/popisi.html

kacamak
29.06.2011., 20:04
da, samo ne znam što bi jeli. srbiji je super što se toga otarasila, a fomralno je još njeno.
ovako samo treba čekat da albanci izvše samouništenje.

upravo tako divizija:top::mig:

voyeen
29.06.2011., 20:16
Albanci su na nekih 28% zivorodjenih (za 2009 god) u Srbiji sa Kosovom.

dudu
29.06.2011., 20:27
Albanci su na nekih 28% zivorodjenih (za 2009 god) u Srbiji sa Kosovom.

po mojoj računici 29%, ne znam jesi li pridodao one iz preševske doline?

Igor.Jaramaz
29.06.2011., 21:56
Kosovo, prvi rezultati.

Priština 198.214
Prizren 178.112

То су општине... А 300-500 хиљада само у граду Приштини?

To su opštine... a 300-500 hiljada samo u gradu Prištini?

PFC
29.06.2011., 21:59

Ja sam o tim albanskim mitovima pricao jos davno, a koji su stvarani zarad interesa globalnih sila i zarad projekta zvanog tzv Kosovo...

Dakle, neka budu sretni ako ih u stvarnom zivotu ima 1.5 miliona :kava:

.

dudu
29.06.2011., 22:01
То су општине... А 300-500 хиљада само у граду Приштини?

To su opštine... a 300-500 hiljada samo u gradu Prištini?

sam grad ima oko 175 tisuća stanovnika.

PFC
29.06.2011., 22:06

Ubija ih migracija, ali ubija ih i osiromaseni urnaijum, kojeg je, gle cuda, NATO posejao najvise na Kosovu...:kava:

Ali to su neke druge price o ciljevima NWO-a u vezi uopste populacije u svetu, pa ne bih ovde sirio pricu o tome...

Cak da su ostali u sastavu mrske im Srbije, bi danas bolje populaciono stajali i ekspanzirali, nego ovako u takozvanoj im "drzavi" koju im kao pokloni NATO sa pomenutim "bogatstvom" osiromasenog uranijuma...:kava:

Rat za "nezavisnost" je upravo najvise skodio njima samima :kava:

.

voyeen
29.06.2011., 22:53
po mojoj računici 29%, ne znam jesi li pridodao one iz preševske doline?

Jesi li ti Dudu pridodao one Srbe i Rome sto se radjaju na Kosovu a ne ulaze u evidenciju ni Kosova ni Srbije?

xp8
30.06.2011., 00:48
Dosadasnji podaci su za Srbe izvan Srbije su bolji od ocekivanih. Da pocnem od najveceg - iz RS-a je 1/3 zivorodjenih u BiH. Znaci, minimum, minimuma 36% stanovnistva, od cega 33% Srba (na nivou BiH) + Brcko + FBiH, dodje se do 36%, to sa 14% Hrvata i nesto ostalih govori da Bosna nije zemlja gde jedan narod ima apsolutnu vecinu. U CG rast broja i udela Srba, a srpski jezik i dalje dominantan. U Hrvatskoj, istocna Slavonija se dobro drzi sto se tice Srba, objektivno, bolje nego Srbi sa ove strane dunava (Odzaci, Apatin, Sombor). Lika, Knin, Zadar (zupanije) beleze rast broja i udela Srba, videcemo koliki. Nije namera posta da srbujem, nego sam ocekivao da puknemo po svim savovima, ali nije se desilo.

manchild
30.06.2011., 01:56
Dosadasnji podaci su za Srbe izvan Srbije su bolji od ocekivanih. Da pocnem od najveceg - iz RS-a je 1/3 zivorodjenih u BiH. Znaci, minimum, minimuma 36% stanovnistva, od cega 33% Srba (na nivou BiH) + Brcko + FBiH, dodje se do 36%, to sa 14% Hrvata i nesto ostalih govori da Bosna nije zemlja gde jedan narod ima apsolutnu vecinu. U CG rast broja i udela Srba, a srpski jezik i dalje dominantan. U Hrvatskoj, istocna Slavonija se dobro drzi sto se tice Srba, objektivno, bolje nego Srbi sa ove strane dunava (Odzaci, Apatin, Sombor). Lika, Knin, Zadar (zupanije) beleze rast broja i udela Srba, videcemo koliki. Nije namera posta da srbujem, nego sam ocekivao da puknemo po svim savovima, ali nije se desilo.

Srba je bila 4% 2001, sumnjam da ih bude više od 5% na ovom popisu. kad uđemo u EU 2013 će masovno ići zahtjevi Srba za HR putovnicom

iprodano
30.06.2011., 07:20
U Hrvatskoj, istocna Slavonija se dobro drzi sto se tice Srba, objektivno, bolje nego Srbi sa ove strane dunava (Odzaci, Apatin, Sombor). Lika, Knin, Zadar (zupanije) beleze rast broja i udela Srba, videcemo koliki. Nije namera posta da srbujem, nego sam ocekivao da puknemo po svim savovima, ali nije se desilo.

A što ako srba ne bude ni 4% u Hrvatskoj, kako ti možeš znati kako se tko izjasnio kada ti podaci nisu ni izašli, tek na godinu. Za tvoju informaciju 3/4 srba živi u velikim gradovim a tu su skoro svi na putu asimilacije, tako da možete biti sretni i da vas bude 3%. Ovih par stotina više po ličkim gudurama ne znače ništa.
Pozdrav.

divizija
30.06.2011., 09:42
Srba je bila 4% 2001, sumnjam da ih bude više od 5% na ovom popisu. kad uđemo u EU 2013 će masovno ići zahtjevi Srba za HR putovnicom

srba je bilo 4.5% na prošlom popisu, a bit će ih 4% na ovom.
za istčnu slavoniju ne znam što trubi, drže se katastrofa, tu imaju najizraženiji pad.

mestar
30.06.2011., 09:55
Rijeka -10%.
Katastrofa! :facepalm:
A i što će netko dolaziti u grad gdje je propalo toliko velikih firmi.

Dobro pokazuje kakva vukojebina od grada smo postali zahvaljujući lokalnoj birokratskoj nepotitičkoj oligarhiji.

Modern Gent
30.06.2011., 09:59
Rijeka -10%.

Dobro pokazuje kakva vukojebina od grada smo postali zahvaljujući lokalnoj birokratskoj nepotitičkoj oligarhiji.
Rijeka i Zagreb su SDP-u ono što je HDZ-u država. Zlatna koka. S tim da Zagreb dile s Bandinjom i njegovim kadrovima, znači Rijeka je jedina prava zlatna koka SDP-a trenutno. Uspjeh zagarantiran ka i Republici Hrvatskoj kad njome vlada HDZ...

PFC
30.06.2011., 10:08
za istčnu slavoniju ne znam što trubi, drže se katastrofa, tu imaju najizraženiji pad.

Ali ono sto treba vas da brine je da iz te Istocne Slavonije gotovo jednako cure i Hrvati...

Tako da bi ste nekakve "domoljubne ceremonije" jednom dvaput u godini mogli zameniti nekakvim projektima na tom prostoru...:kava:

Dakle projekti, posebne povlastice u pogledu poreza, investicija i sl...

Ne znam, mozda postoji nekakav konspirativni plan ekonomskog zapostavljanja s ciljem iseljavanja Srba s tog kraja, ali to je mac sa dve ostrice, jer onda odose i Hrvati, jer nece niko da zivi u ekonomskoj vukojebini...:ne zna:

.

maki83
30.06.2011., 10:10

divizija biti će ih i na ovom popisu 4-4.5%:kava:

divizija
30.06.2011., 10:15
divizija biti će ih i na ovom popisu 4-4.5%:kava:

dakle nešto manje nego prošli put.

divizija
30.06.2011., 10:18
Ali ono sto treba vas da brine je da iz te Istocne Slavonije gotovo jednako cure i Hrvati...

Tako da bi ste nekakve "domoljubne ceremonije" jednom dvaput u godini mogli zameniti nekakvim projektima na tom prostoru...:kava:

Dakle projekti, posebne povlastice u pogledu poreza, investicija i sl...

Ne znam, mozda postoji nekakav konspirativni plan ekonomskog zapostavljanja s ciljem iseljavanja Srba s tog kraja, ali to je mac sa dve ostrice, jer onda odose i Hrvati, jer nece niko da zivi u ekonomskoj vukojebini...:ne zna:

.

možda da tu regiju nije poharalo ono što ju je poharalo 91., da nije bila u totalnoj pasivi do 98., na nešto bi ličila. prije rata je to bio pristojan kraj, razvijen.
sad je jednostavno 10 godina u kašnjenju za drugima. s jedne strane je najrazvijeniji dio srbije, s druge zapad hrvatske, i eto.

Michael Collins
30.06.2011., 10:41

Nema nikakvog plana,ili ti misliš da se i Šibenik trebao npr. očistiti :ne zna:

Hrvatska se nesrazmjerno razvija i to je to,nema tu neke urote

demon
30.06.2011., 11:18
Rijeka -10%.

U krivu si. Okolna naselja, osim Opatije imaju velik porast. Ljudi ne mogu priuštiti stan u gradu pa se sele u predgrađe.

Iz posta od Grunfa:

Rijeka i prsten 2001. i 2011. godine:

Rijeka - 144.043 ---> 128.735
Kastav - 8.891 ---> 10.472
Viškovo - 8.907 ---> 14.495
Matulji - 10.544 ---> 11.274
Kostrena - 3.897 ---> 4.179
Bakar - 7.773 ---> 8.254
Čavle - 6.749 ---> 7.215
Jelenje - 4.877 ---> 5.321

Rijeka -16 000
Okolica +10 000.

Znači pad nije toliki kao što se čini.

Modern Gent
30.06.2011., 11:24
Rijeka -16 000
Okolica +10 000.

Nisam stručnjak, ali očekiva bi čovik da Rijeka i okolica uopće nemaju pad. Da je situacija u Rijeci kakva bi tribala biti, da grad napreduje, pada ne bi ni bilo. Desetljećima je Rijeka privlačila brodograditelje, pomorce itd. iz Dalmacije. Pa cili Vinjerac živi u Rijeci :D

mestar
30.06.2011., 11:34
U krivu si. Okolna naselja, osim Opatije imaju velik porast. Ljudi ne mogu priuštiti stan u gradu pa se sele u predgrađe.

Iz posta od Grunfa:

Rijeka -16 000
Okolica +10 000.

U Rijeci je taj odnos cijena grad/predgrađe prilično drugačiji nego u, recimo, Zagrebu.
Skuplje te dođu kvadrati u Kostreni ili središtu Viškova nego u gradu, da ne govorim o Kastvu, Opatiji i sl. Djelomično se odljev može pripisati odlaskom u manja mjesta radi bolje kvalitete stanovanja, ali ne 10%.

I btw. najveći porast bilježi Viškovo, a radi se o doseljenicima iz BiH, a ne o bijegu iz skupog grada u predgrađe.

Nažalost, Rijeka propada, i gospodarski i urbanistički.
Grad je devastiran, u svaki kutak se gura nekakva poslovna "betonjara", odnos zelenih površina prema broju stanovnika je katastrofalan, nemamo obalu ni pristojnu šetnicu, riječki sport nikada nije bio na nižim granama... i kao šlag na sve propadoše nam nebrojene velike firme. Mislim da je vrijeme da se pusti malo propuha u grasku vlast. Puno je 20 godina, i najbolji bi se zasitili.

xp8
30.06.2011., 13:07

Jesi li pogledao mozda hrvatske opstine u Istocnoj Slavoniji. Saberi, stoje gore nego srpske. Jedina opstina sa rastom u VSZ su Negoslavci. Doslo je do promene metodologije, i srpski pad u tim opstinama je 5% sto je dobro za sela. Ali ovde se definitivno svi prave glupi.

Michael Collins
30.06.2011., 13:13
Jesi li pogledao mozda hrvatske opstine u Istocnoj Slavoniji. Saberi, stoje gore nego srpske. Jedina opstina sa rastom u VSZ su Negoslavci. Doslo je do promene metodologije, i srpski pad u tim opstinama je 5% sto je dobro za sela. Ali ovde se definitivno svi prave glupi.

Opet po nekim teorijama je u Srpskim selima primjenjena stara metodologija,ili se nije posebno pratilo koliko ih ima.

divizija
30.06.2011., 14:14

ako korgiramo za metodologiju, hrvatska kao cjelina uopće nije imala pad, dok su srpske većinske općine imale kako kažeš 5%. to ti dovoljno govori.

blacky1
30.06.2011., 14:58
Do prije par dana nisam uopće skužio da na stranicama DZS-a ne postoji, u popisu 2001. kategorija popis stanovništva po nacionalnosti po naseljima, a niti po vjeroispovjesti. Postoji popis po nacionalnosti ali po gradovima i općinama što nije detaljno i nemaš uvid u pojedino naselje što je najvažnije u nekom popisu. Na upit DZS-u sam dobio odgovor kako se to može pronaći u njihovoj knjižnici na CD-u a ukoliko ga želim kupiti stoji megalomanskih 150,00kn ?! Ogradili su se nekom zaštitom podataka ili privatnosti kako se ne bi netko dovodio u vezu s nekim/nečim ? Kao prvo nije mi jasno kako ja mogu nečiju privatnost ili podatke provaliti a kao drugo ako platim evo ti sve ?! Nisam se htio natezati s našim prokleto uljudnim službenicima nego sam to pustio.
Čudi me takav način jer koliko mi se čini Srbija ima na svojim stranicama popis iz 2002. i popis po nacionalnosti po naseljima. Zašto je to kod nas tako, zašto se na takav način skrivaju rezultati nije mi jasno ?

Michael Collins
30.06.2011., 15:16
par puta sam o tome pričao,imamo ga mi, netko s foruma mi ga je davno dao, nemam pojma odakle mu

iprodano
30.06.2011., 15:31
Opet po nekim teorijama je u Srpskim selima primjenjena stara metodologija,ili se nije posebno pratilo koliko ih ima.
Znam što želiš reći ali to bi bilo kršenje zakona koji je RH donijela. Da je to istina nijedna srpska općine ne bi imala pad. Stvarno je šteta što moramo čekati godinu dana za podatke o nacionalnoj strukturi pa da vidimo pravo stanje.

Malo sam gledao podatke iz popisa 2001 (DZS) za Vukovarsko-srijemsku županiju i iznenađujuće koliko je bilo stvarno malo prisutno ljudi 2001 na popisu (166.783) a sada je popisano 180.000 što bi značilo da su se Hrvati i poslije 2001 vraćali na svoja ognjišta i sada tu žive. Vjerujem da bi po ovoj novoj metodologiji Vukovarsko-srijemska županija prije deset godina imala uvrh 170.000 stanovnika.

Po meni ovaj popis je ipak vjerodostojniji od prošlog tako da će predstavljati dobar temelj za usporedbu za ubuduće. Kao što sam već prije negdje napisao prvi put ćemo imati preko 90% Hrvata u domovini što je gledajući kroz povijest i vladanje nad nama svih susjednih naroda nezapamćen uspjeh.

Michael Collins
30.06.2011., 15:51
Inače bivša Vinkovačka općina ima veći broj rođenih nego umrlih,pad je u Općinama Vukovar(Borovo Selo-Ilok) i Županja ako se ne varam

blacky1
30.06.2011., 18:28
Jeste li vidjeli zašto se jaca ljuti ? nije prva vidjela popis. kad ono viškovi upisanih glasača ? gle čuda ? mislila je možda uspije izbrisati na brzinu dok je gledala popis ali nije uspjela. više ju ne hebu ni 2%....

blacky1
30.06.2011., 18:35
Ima samo pola milijuna više birača od stanovnika...

DJTcro
30.06.2011., 20:04
Jeste li vidjeli zašto se jaca ljuti ? nije prva vidjela popis. kad ono viškovi upisanih glasača ? gle čuda ? mislila je možda uspije izbrisati na brzinu dok je gledala popis ali nije uspjela. više ju ne hebu ni 2%....

Da ta žena ima mentalne smetnje je već svima jasno.:kava:

Sređivanje biračkih popisa neće se provoditi prije parlamentranih izbora.
Kako je moguće da EU prima zemlje sa nesređenim biračkim listama?

divizija
30.06.2011., 20:06
Ima samo pola milijuna više birača od stanovnika...

biraći se vode prema prebivalištu, a njega možeš imati i ako trenutno ne živiš ovdje i stoga nisi popisan.
jako puno naših ljudi koji su odselili van i stanovnici su sada drugih država, još uvijek imaju prebivalište ovdje. mislim i da puno izbjeglih srba još uvijek ima prebivalište ovdje, čak i ako se ne namjeravaju vratit.
to su dakle različite stvari. ako odeš na studij ili rad u SAD, vodiš se kao stanovnik SAD, nema te na našem popisu, ali imaš prebivalište ovdje sve dok ne dobiješ trajni boravak tamo.
osim toga, ima i ljudi koji se trajno odsele, a ne odjave prebivalište, pa ih imaju u dvije države. to je poseban problem, i teško ga je regulirati.
popis pokazuje da ima jako puno naših ljudi vani koji se još uvijek vode kao "privremeno" odseljeni.

Stronger Free
30.06.2011., 20:25
Grad je devastiran, u svaki kutak se gura nekakva poslovna "betonjara", odnos zelenih površina prema broju stanovnika je katastrofalan, nemamo obalu ni pristojnu šetnicu, riječki sport nikada nije bio na nižim granama... i kao šlag na sve propadoše nam nebrojene velike firme. Mislim da je vrijeme da se pusti malo propuha u grasku vlast. Puno je 20 godina, i najbolji bi se zasitili.

Mislim da Rijeka pomalo propada još od vremena raspada Austro-Ugarske, a taj rasap se posljednjih godina samo ubrzao. Za vrijeme Juge se gospodarstvo u Rijeci kako-tako održavalo, a od kad je Hrvatske nema niti toga, samo vrtoglavi pad. Ne vidim blistavu budućnost za taj grad na žalost, bez obzira na vlast. Stara industrija se ugasila, a za izgradnju isto toliko jake, ali moderne nema ni kapitala, ni vizije, dok turizam u samoj Rijeci nije nikada ni stanovao, osim u tragovima da bi se na tome gradila budućnost.

dudu
30.06.2011., 22:37
Rijeka nema baš nikakvo zaleđe, a kako ima vrlo negativno prirodno kretanje direktno ovisi o imigraciji, koje nema u dovoljnom broju. Rijeku će puniti strani imigranti, sve mi se čini.

divizija
30.06.2011., 22:42
ipak je dosta zabrinjavajuće da urbana regija jednog makroregionalnog centra doživljava pad.
k tomu je to bolje razvijeni dio hrvatske, trebao bi privlačiti imigrante.

Kormilar
01.07.2011., 02:05
Razlozi za demografski slom Rijeke:
- Ateisticko - ljevicarski svjetonazor (slab utjecaj Crkve)
- Mali skuceni prostor (nedostatak kuca), sve sami stanovi
- Nemanje zaledja
- Ekonomija nema veze (uglavnom). Slaba ekonomija utice da ZASAD nema imigracije u Rijeku (iz HR), ali nema iseljavanja iz Rijeke (odlaska domaceg stanovnistva)
- Izgradjena dzamija ce poticati dolazak imigranata u Rijeku iz Turske, Libije, Jemena (jaki fertilitet, jako mladi), Sirije (rat)... Istodobno, dzamija u Rijeci ce otezati ili sprijeciti asimilaciju doslih imigranata, kao i stvaranja posebnog muslimanskog naselja u okolici dzamije (koncentraciju vjernika). To je odluka Rijecana i njihovih lokalnih vlasti, na temelju "human rights", sto je njihovo pravo. Jedino me smeta sto su tu dzamiju financirale zemlje koje ZABRANJUJU izgradnji crkava (Saudijci, Katar, Kuvajt i slicne super - demokracije).

Stronger Free
01.07.2011., 06:12
Razlozi za demografski slom Rijeke:
- Ateisticko - ljevicarski svjetonazor (slab utjecaj Crkve)

S ovim se slažem, valjda. Makar nisam siguran da je Rijeka baš toliko ateistička, pošto postoji tradicija katoličanstva. Ali istina, tradicionalni katolici koji ne bi trebali prakticirati sex s kondomom pa rađati puno djece koju kasnije ne mogu prehraniti bi očigledno doprinjeli demografskoj obnovi.

- Ekonomija nema veze (uglavnom). Slaba ekonomija utice da ZASAD nema imigracije u Rijeku (iz HR), ali nema iseljavanja iz Rijeke (odlaska domaceg stanovnistva)

Ali baš je imigracija važna, jer sumnjam da su Zagreb, Osijek i Split porasli tolko koliko su porasli od 2001. zbog uspjeha natalitetne politike, već prvenstveno zbog imigracije. A i iseljavanja nešto ima, recimo visokoobrazovanog kadra prema Zagrebu zbog neperspektivnosti Rijeke, iako to nije neki ludi broj, istina.

mestar
01.07.2011., 06:39
Ne vidim blistavu budućnost za taj grad na žalost, bez obzira na vlast.

Ma Rijeka nema širinu prostora jednog Trsta, ali bi mogla biti na tragu tog grada.

Još su solidno jake veze sa Italijom, solidno je prometno povezana (fali samo nizinska pruga i AC prema Italiji), uvjeti za jednu pristojnu luku su tu. Pazi, čak i prirodni uvjeti su sjajni, imaš more pred nosom, skijalište na pola sata u zaleđu, Istra na dlanu, na Grobničkom polju u zaleđu ogroman prostor za poslovne zone kakve poželiš, 4-5 velikih otoka u blizini, bakarski plato povezan sa iznimno dubokim gazom za brodove... Rijetko ćeš pronaći takve uvjete na jednom mjestu, a tako loše iskorištene.

Držim da ipak jest problem u lokalnoj vlasti. Ne zbog političkog usmjerenja, već zbog klanovske podjeljenosti koja je dovedena do savršenstva. U Rijeci je na djelu upravo onakva oligarhijska struktura zbog kakve su se zbijali vicevi na račun Hercegovaca i dalmatinskog zaleđa.
Fali nam jedan dobar propuh. Onako, jedna prava riječka bura. :)

dudu
01.07.2011., 07:04
Ma Rijeka nema širinu prostora jednog Trsta, ali bi mogla biti na tragu tog grada.

Još su solidno jake veze sa Italijom, solidno je prometno povezana (fali samo nizinska pruga i AC prema Italiji), uvjeti za jednu pristojnu luku su tu. Pazi, čak i prirodni uvjeti su sjajni, imaš more pred nosom, skijalište na pola sata u zaleđu, Istra na dlanu, na Grobničkom polju u zaleđu ogroman prostor za poslovne zone kakve poželiš, 4-5 velikih otoka u blizini, bakarski plato povezan sa iznimno dubokim gazom za brodove... Rijetko ćeš pronaći takve uvjete na jednom mjestu, a tako loše iskorištene.

Držim da ipak jest problem u lokalnoj vlasti. Ne zbog političkog usmjerenja, već zbog klanovske podjeljenosti koja je dovedena do savršenstva. U Rijeci je na djelu upravo onakva oligarhijska struktura zbog kakve su se zbijali vicevi na račun Hercegovaca i dalmatinskog zaleđa.
Fali nam jedan dobar propuh. Onako, jedna prava riječka bura. :)

Trst je propali grad, ne dao bog da Rijeka krene tim putem (ima manje stanovnika nego prije 80 godina, a od 1991. je izgubio 30 tisuća stanovnika). po perspektivi je Rijeka odmah do Zagreba, luka joj ima najbolji položaj na mediteranu, najdublje ulazi u europsko kopno i samo je taj čisto geografski podatak dovoljan da opiše njene mogućnosti. hrvatska realnost je opet nešto sasvim drugo. :D

ozapa
01.07.2011., 08:45
luka joj ima najbolji položaj na mediteranu, najdublje ulazi u europsko kopno i samo je taj čisto geografski podatak dovoljan da opiše njene mogućnosti.

Dudu, molim te, samo pogledaj pa ponovi to što si rekao
http://www.meteoadriatic.net/images/stories/peljar/trscanski_zaljev.png

mestar
01.07.2011., 08:50
Trst je propali grad,

Naravno, Trst je opterećen prošlošću, a i doživio je doslovno privredni kolaps početkom devedesetih i nestankom "exYu kupaca". Ali i ovakav kakav jest još je uvijek nedostižan za Rijeku. Po kojem god kriteriju gledaš.

Inače, moram priznati da sam prilično razočaran ovim podacima i ipak mi nije jasno gdje su glavni razlozi koji koče riječki razvoj (unatoč učmaloj gradskoj političkoj sceni).

Možda sam previše subjektivan pa mi se prednosti i pogodnosti koje ima čine većim nego što to uistinu jesu. :ne zna:

mestar
01.07.2011., 08:55

Nebitno, svaka od tri velike sjevernojadranske luke ima svoje prednosti. Uopće ih ne treba gledati kao konkurenciju s obzirom da bilo koja velika sjevernoevropska luka strpa sve tri skupa u džep. Nadam se da će inicijativa Trsta o čvršćem povezivanju tri luke u zajednički pravac koji bi konkurirao SE lukama bolje zaživjeti.

To je zapravo najviše razočaravajuće, gdje god zagrebeš Rijeka ima super potencijal da postane moćna srednje velika urbana sredina, a mi imamo pad od 10%.

dudu
01.07.2011., 08:58

bez zezanja, Rijeka ima geografsko najpovoljniji položaj na mediteranu, za razliku od Trsta prirodno je otvorena prema Srednjoj Europi. e sad, u ova modernija vremena kad su razvijene željeznica i autoceste, ne znam igra li to tako značajnu ulogu kao nekad.

divizija
01.07.2011., 09:07
S ovim se slažem, valjda. Makar nisam siguran da je Rijeka baš toliko ateistička, pošto postoji tradicija katoličanstva. Ali istina, tradicionalni katolici koji ne bi trebali prakticirati sex s kondomom pa rađati puno djece koju kasnije ne mogu prehraniti bi očigledno doprinjeli demografskoj obnovi.

i u hrvatskoj pratični katolici imaju prosjećno više djece.

Ali baš je imigracija važna, jer sumnjam da su Zagreb, Osijek i Split porasli tolko koliko su porasli od 2001. zbog uspjeha natalitetne politike, već prvenstveno zbog imigracije. A i iseljavanja nešto ima, recimo visokoobrazovanog kadra prema Zagrebu zbog neperspektivnosti Rijeke, iako to nije neki ludi broj, istina.

zagreb i split u prošlih 10 godina nisu imali prirodni pad poput rijeke. riječanima jednostavno imigracija više ne može nadoknaditi ogroman prirodni pad, zbog niskog fertiliteta.
množite se malo.

mestar
01.07.2011., 09:55
množite se malo.

Izgleda da ćemo morati pozvati ostatak HR u pomoć po tom pitanju. :zubo:

dk1
01.07.2011., 18:45
Virovitičko-podravske županije ima 84.586 stanovnika što je u odnosu na popis iz 2001. godine manje za 9,4 posto kada nas je bilo 93.389. Naša županija je treća po odljevu stanovništva - veći postotak pada imaju Vukovarsko-srijemska županija (12 posto), Brodsko-posavska (10,3 posto) i Bjelovarsko-bilogorska županija (10 posto). Grad Virovitica danas ima 21.327 stanovnika što je za 1291 stanovnik manje u odnosu na 2001. godinu kada nas je bilo 22.618.

gledamo nastanak centralno-hrvatske pustinje
nama je brdsko-planinsko sve iznad 50 metara nad morem

Modern Gent
01.07.2011., 19:04
Izgleda da ćemo morati pozvati ostatak HR u pomoć po tom pitanju. :zubo:

A jel, ti bi da mi sijemo, a ti žanješ :D

fasterz
01.07.2011., 19:38
Jaramaze ti si zesci komad budale, i to je svakom poznato.Ako si ti toliko glup, samozvani doktor, a jos i neki etnolog, zesce vrste.Pa, svojski i osobiti lazes, da ja provaljujem gluposti, o stanovnistvu Pristine.Da ima 500 000 kada sam prve podatke s Kosovskog zavoda za statistiku, imam i prijatelje neke Albance.Dobijam podatke od njih i jos one koje nisu na tom sajtu.Za razliku od tebe.Mislim, stalno me prozivas.To je odlika blesavih ljudi poput tebe.Nije meni krivo, ali tebi jeste sto postojim.Kad uspijes da napravis makar web site.I napises neki clanak, da nije totalna glupost.Javi se

Do tada sjedi i suti.Znam par Srba, s kojim se dopisujem, i oni mi daju podatke za Crnu Goru.Neki su i clanovi NOVE.Toliko o tvojem debilizmu, a da si debil, to je svakom poznato.Podatci su preliminarni naravno

A, to za Crnu Goru.Sjedi i suti.Srbi nemaju niti jedan grad ili selo s vise od 3000 stanovnika u Crnoj Gori s vise od 75% Srba.Sve je izmjesano i najveci dio Srba zivi u regijama gdje su manjina, vidi pod Niksic i Podgoricu

Sad laji, jer ti jedino to ide od ruke

Nema te na forumu.Zar takav doktor, odustaje nakon jednog bana.Awwww

:)

Kormilar
02.07.2011., 06:41
i u hrvatskoj pratični katolici imaju prosjećno više djece.

zagreb i split u prošlih 10 godina nisu imali prirodni pad poput rijeke. riječanima jednostavno imigracija više ne može nadoknaditi ogroman prirodni pad, zbog niskog fertiliteta.
množite se malo.

Rijeka iz vise razloga lici na gradove u Zapadnoj Europi (post - krscanski ambijent, anacionalnost, ljevica, gradnja dzamije, puno zgrada, skucenost...).

Recimo, tu je procjena za povezanost vjere s fertilitetom:
http://www.google.com/#hl=en&xhr=t&q=religion+and+fertility&cp=16&pf=p&sclient=psy&source=hp&aq=0&aqi=&aql=&oq=religion+and+fer&pbx=1&bav=on.2,or.r_gc.r_pw.&fp=deb24ccd75812d3e&biw=1680&bih=896