PDA

View Full Version : Popis 2011. Hrvatska, Srbija, BiH, Crna Gora, Makedonija, Slovenija

stranice : [1] 2 3 4 5 6

PFC
11.01.2011., 17:33
Dakle, ovo je godina popisa, pa je red da otvorimo temu sa tom tematikom.

Razlicite su procene na razlicitim temama o demografiji, pa bi bio dobro da ovde zbirno povedemo diskusiju u vezi popisa 2011. i eventualnih preliminarnih procena, kao i zakljucaka i razmisljanja i posle sprovodjenja popisa i objavljivanja njegovih rezultata.
Pri tome je jos neizvesno da li ce u BiH uopste doci do popisa. Dok je u Srbiji on pomeren za jesen, ali ce svakako biti odrzan. Ukoliko se neko bude pitao gde je juzna pokrajina Kosovo u naslovu, ja cu ga uputiti na sediste UN-a u New Yorku, a oni ce im reci da je u sastavu Srbije :kava:, ali svakako da mozemo i o tom popisu raspravljati :mig:

.

Michael Collins
11.01.2011., 17:36
Hrvatska, Srbija-starenje stanovništva, rast Roma, pad kršćanskih manjina tipa Mađari,Slovaci,Česi, jačanje udijela domaćeg stanovištva...

Makedonija-ne znam jel rastu ALbanci ili ne?

Slovenija-nemam pojma

Bosna-sam Bog zna

Crna Gora-navodno bi trebalo biti 50% Crnogoraca i smanjivanje broja "Srba"

Kosovo bi trebalo imati isto popis? :ne zna:

revolution
11.01.2011., 17:36
popis na Kosovu će se održati i pompozno ga najavljuju kao "prvi regularni u zadnjih 30 godina" :ne zna:

za BiH, da, to je stvarno koma :flop::flop:

PFC
11.01.2011., 17:45
popis na Kosovu će se održati i pompozno ga najavljuju kao "prvi regularni u zadnjih 30 godina" :ne zna:

za BiH, da, to je stvarno koma :flop::flop:

Aha...Pogotovo ce biti regularan u situaciji kad se Srbi ne mogu vratiti na mnoga podrucja, a sto će odmah iskoristiti komša Albanac da prijavi sva srpska imanja kao svoja...

Dakle, Tzv kosovski popis ce biti "regularan" i validan koliko i onaj na Marsu...:kava:
Bice to najobicniji nasminkani isfrizirani papir u sluzbi politike onih sila koje gospodare tim parcetom Balkana...:kava:

Ali neka, nema nista bolje nego kad se jedan narod uljuljka u laznim popisima...:kava:

.

Lookey
11.01.2011., 17:47
Zavisi od metodologija koje ce se primeniti. BiH i Kosovo su najtezi za procenu. Okvirno bi moglo biti

Srbija 7300000-7350000 stanovnika
Hrvatska 4400000-4450000 stanovnika
Slovenija oko 2100000 stanovnika
Makedonija kao i Slovenija tu negde
Crna Gora vise od 650 hiljada

Sto se tice demografskih trendova u pogledu maticnih naroda drzava,ocekujem da ce Hrvati najvise ici ka homogenizaciji svog etnosa, Srbi u Srbiji ce ostati na oko 82-83 %, ocekujem vise Srba i Bosnjaka u Sloveniji dok ce se trend desrbizacije Crne Gore sasvim sigurno nastaviti. Za Makedonce zaista ne znam,zavisi od rasta populacije Albanaca (ako ga ima) ali i manjih populacija poput Roma, Turaka i drugih.

Sto se Srbije tice, od manjina ce rasti Bosnjaci, Muslimani i Romi a verovatno bi rasli i Albanci u slucaju da nisu manjina koja je dosta sklona migracijama. Ostali ce padati.

PFC
11.01.2011., 17:52
Hrvatska, Srbija-starenje stanovništva, rast Roma, pad kršćanskih manjina tipa Mađari,Slovaci,Česi, jačanje udijela domaćeg stanovištva...

Makedonija-ne znam jel rastu ALbanci ili ne?

Slovenija-nemam pojma

Bosna-sam Bog zna

Crna Gora-navodno bi trebalo biti 50% Crnogoraca i smanjivanje broja "Srba"

Kosovo bi trebalo imati isto popis? :ne zna:

Sto se tice Albanaca na podrucju citavog Balkana i njihovog opevanog nataliteta koji je tako marketinski predstavljan poslednjih 30+ godina, mislim da je rec kao sto rekoh o obicnoj manipulaciji, koja se smisljeno plasirala i plasira kako na Kosovu, tako i u Makedoniji a i samoj Albaniji, a sve zato jer to savrseno dobro ide i leze na Americke strateske interese u ovom parcetu Evrope...

Ima li ijednog naroda koji vise mase americkim zastavama na podrucju Balkana i uopste Evrope, da ne kazem sveta? - NEMA

Pa sta onda ostaje americkim geostratezima nego da takvu podanicku naciju "umnoze" na svaki moguci nacin pa ako treba i papirolosko-popisno-mitoloski...:kava:

.

Modern Gent
11.01.2011., 17:53
Kod nas očekujem pad manjih kršćanskih manjina (Česi, Slovaci, Mađari, Rusini), porast romske i bošnjačke zajednice (romske više od bošnjačke), Srba će vjerojatno biti manje za 15-ak tisuća nego 2001.

U BiH, po nekim pokazateljima koje sam gleda, tribalo bi biti recimo 1 300 000 Bošnjaka, 1 100 000 Srba, 480 000 Hrvata, 250 000 Bosanaca i 50 000 Muslimana. Dakle, sve skupa oko 3.2 milijuna stanovnika.

Za ostale države pojma neman.

PFC
11.01.2011., 17:58
Zavisi od metodologija koje ce se primeniti. BiH i Kosovo su najtezi za procenu. Okvirno bi moglo biti

Sto se tice demografskih trendova u pogledu maticnih naroda drzava,ocekujem da ce Hrvati najvise ici ka homogenizaciji svog etnosa, Srbi u Srbiji ce ostati na oko 82-83 %, ocekujem vise Srba i Bosnjaka u Sloveniji dok ce se trend desrbizacije Crne Gore sasvim sigurno nastaviti. Za Makedonce zaista ne znam,zavisi od rasta populacije Albanaca (ako ga ima) ali i manjih populacija poput Roma, Turaka i drugih.

Sto se Srbije tice, od manjina ce rasti Bosnjaci, Muslimani i Romi a verovatno bi rasli i Albanci u slucaju da nisu manjina koja je dosta sklona migracijama. Ostali ce padati.

Sto se tice C.Gore dovoljno je samo reci da ce popis vrsiti Milov drzavni aparat...
A od tako mutnog lika je moguce sve ocekivati, pa zasto ne i manipulacije popisom....:kava:
Ne bi me iznenadilo i kad bi popisao 99% Crnogoraca i 1% Srba...:ne zna: Milo je to...:kava:

.

PFC
11.01.2011., 18:01
Kod nas očekujem pad manjih kršćanskih manjina (Česi, Slovaci, Mađari, Rusini), porast romske i bošnjačke zajednice (romske više od bošnjačke), Srba će vjerojatno biti manje za 15-ak tisuća nego 2001.

U BiH, po nekim pokazateljima koje sam gleda, tribalo bi biti recimo 1 300 000 Bošnjaka, 1 100 000 Srba, 480 000 Hrvata, 250 000 Bosanaca i 50 000 Muslimana. Dakle, sve skupa oko 3.2 milijuna stanovnika.

Za ostale države pojma neman.

Da, BiH je prava enigma, Bog dragi zna koga tu i koliko ima...:s Pogotovo Bosnjacko-Bosansko-Muslimanski korpus je tek posebna prica...

.

Modern Gent
11.01.2011., 18:07
Da, BiH je prava enigma, Bog dragi zna koga tu i koliko ima...:s Pogotovo Bosnjacko-Bosansko-Muslimanski korpus je tek posebna prica...

.

Sad kad na popisu bane jedno 50 000 Jugoslavena iz vedra neba :cerek: :rofl:

Lookey
11.01.2011., 18:11
Misljenja sam da su Jugosloveni u Srbiji znacajno u padu,jer je za vreme popisa iz 2002. godine drzava jos uvek nosila naziv SRJ, tako da ih je bilo koji su se pod time pronasli (njih 80 hiljada). Raspadom DZ Srbije i Crne Gore 2006., dosta njih ce potraziti alternativu osim najverovatnije najstarijih koje i secanje sluzi a i previse su sentimentalni za starim vremenima. Medjutim,Jugosloven je bio i najbolji odgovor za one koji nisu zeleli drugacije da se deklarisu ili poticu iz mesanih brakova,najvise po Vojvodini. No i pored toga, na predstojecem popisu taj ce broj biti daleko manji.

PFC
11.01.2011., 18:12
Sad kad ka popisu bane jedno 50 000 Jugoslavena iz vedra neba :cerek: :rofl:

Ne zaboravi Bogumile, Ilire, Turke (ala ef Ceric), Vehabije, Abdicevce i sl. ... :D

A sto se tice Jugoslovena vrlo moguce, pogotovo iz ovog tabora SDP-ovaca...:ne zna:

.

Modern Gent
11.01.2011., 18:27
Misljenja sam da su Jugosloveni u Srbiji znacajno u padu,jer je za vreme popisa iz 2002. godine drzava jos uvek nosila naziv SRJ, tako da ih je bilo koji su se pod time pronasli (njih 80 hiljada). Raspadom DZ Srbije i Crne Gore 2006., dosta njih ce potraziti alternativu osim najverovatnije najstarijih koje i secanje sluzi a i previse su sentimentalni za starim vremenima. Medjutim,Jugosloven je bio i najbolji odgovor za one koji nisu zeleli drugacije da se deklarisu ili poticu iz mesanih brakova,najvise po Vojvodini. No i pored toga, na predstojecem popisu taj ce broj biti daleko manji.

Pratiš li srpsku manjinu u RH? Očekuješ li porast ili pad broja iz 2001. i u kojim razmjerima?

Ako itko zna za bošnjačku manjinu, također me zanima. Pogotovo me zanima da li su uspili dekretom sve Muslimane pretvoriti u Bošnjake što je Šemso tražija od HDZ-a...

somersby11
11.01.2011., 19:12
2011:

Slovenija:

Bosnjaci i Bosanci ce preci Hrvate na popisu 2011 i bit ce najbrojnija manjina u Sloveniji.Ukupno Bosnjaka,Bosanaca i Muslimana.Muslimana ce biti veoma malo, jer ce preko 90% ljudi se podjeliti na Bosnjake i Bosance.Ukupno oko 60 000 Bosnjaka i Bosanaca.Ostalo nije vazno.Srbi ce padati u Sloveniji a ne rasti

Hrvatska:
Broj Hrvata ce procentualno narasti.Broj ce im biti smanjen pa vidim 3,922 miliona Hrvata ovdje.Srba ce biti oko 200 000.Iako ce biti jos vise podjeljeniji oko pravoslavne crkve.Broj nekih Hrvata Islamske vjere bit ce 11 000.Od tog broja njih 3000 ce biti Romi iz Slavonije i Zagorja.Oko 8000 ce biti Bosnjaka, ali ne vise.Broj Bosnjaka u Hrvatskoj ce biti oko 40 000 na popisu 2011.Ostalo me ne zanima licno

Srbija:Za jednu ''vodecu ''drzavu u regiji a da nema para za popis stanovnistva, a ima za ravnogorski pokret.To je sramota nevidjena.No, blamiranje i sramota im leze, posebno zadnji popis 2002.Sto se tice ovog popisa 2011, koji ce biti podaleko

Srba 6.044 miliona
Bosnjaka 150 000
Muslimana 7000

Opcina Tutin:Istocni Mojstir ce i dalje biti Srpsko selo.Pope ce imati Bosnjacku vecinu.Jos jedno naselje ce imati Bosnjacku vecinu na popisu 2011.Procentualno broj Bosnjaka ce narasti, a Muslimani ce biti svedeni na minimume dole, u fazi izumiranja tamo.Odavno postoji katedra za Bosanski jezik u Tutinu i promjenjene su ulice, tako \broj Muslimana ce pasti za duplo procentualno u odnosu na 2002 godinu

Opcina Nova Varos.Broj Bosnjaka ce porasti.Posebno u gradu Novom Varosu.Opcina ce pasti na ispod 18 000 stanovnika prema popisu 2011.Moguc je i veci pad.Najvise ce pasti Srbi, ali i Bosnjaci.Procentualno Bosnjaka ce biti manje, ali ne mnogo manje

Opcina Priboj:Iseljavanje i los natalitet Bosnjaka ce uciniti svoje.Vidim oko 21% Bosnjaka i Muslimana, ali ne vise.Broj Srba ce procentualno narasti.Najveca migracija ka Sarajevu je iz Pribojskog kraja, dok Sjenicki Bosnjaci odlaze dijelom i ka Pazaru.Pribojski uglavnom idu za Bosnu

Opcina Prijepolje.Bosnjaci su pozitivan narod u ovoj opcini.Srba pak nisu.Bosnjaci su daleko mladji u Prijepolju.Srbi pak nisu.Bosnjaci imaju danas pravo na Bosanski jezik u Prijepolju, kojeg jos uvijek nemaju u Novoj Varosi i Priboju.Otvorena je zenska medresa i neke cinjenice su jos bolje za Bosnjake ovdje.Bosnjaka 37%,Muslimana 4%.Srba 58% I Ostalih 1% ovdje

Opcina Novi Pazar:

Grad Novi Pazar 58 595-60 000 stanovnika
Bosnjaka u opcini Novi Pazar oko 77 000
Srba oko 17 000, moguce je manje
Srbi uglavnom padaju u manjim planinskim selima, posebno Rogoznoj, gdje moguce nestajanje nekih sela tipa Javor.Ocekujem veci broj procentualno Bosnjaka u selu Postijenje, gdje doseljen dobar dio Bosnjaka.Cujem se se s nekim Bosnjaka, koji imaju rodbine dole, pa me obavjeste.Imate vijest, pa cekajte je dalje.Procentualno u opcini

Bosnjaka 80%
Srba 20%

Opcina Sjenica.Depopulacijska.Grad Sjenica ce preci vise od 1/2 stanovnistva opcine Sjenica na popisu 2011.Procentualno malo manji pomak Bosnjaka.Bosnjaka 77%.Srba 23%

Makedonija:Malo veci porast Bosnjaka, bit ce ih preko 20 000.Pad Srba.Kako visok mortalitet, tako i asimilacija u Makedonce.Islamske vjere 35%.Krscanske vjere 62%.Ostali i ateisti 3% na popisu 2011.Opet, ne zanima me toliko da naklapam o Makedoniji.Kumanovo ce biti drugi najveci grad u zemlji na popisu 2011.Porast i Tetova, ali pad Bitolja u stanovnistvu,kao gradovi

Kosovo:

Popis ce biti najvazniji i najdetaljniji od svih zemalja, jer ce Eu stat nadzirati popis, za razliku od Srbijanskog popisa 2002, koji je na Srpsku ruku izveden.Vec se panika fata, ali dobro

Pristina.Imat ce oko 200 000-275 000 stanovnika kao grad.Nekih 70% Caglavice je danas katastarski zavrsilo u sastavu grada Pristine kao i bezbroj ostalih sela.Pristina nema 600 000 stanovnika, da se razumijemo.Drugi grad Prizren s oko 120 000 stanovnika na popisu 2011

Stanovnistvo na popisu 2011
Srba juzno od Ibra 51 000
Srba sjeverno od Ibra 59 000

Ukupan broj Srba na Kosovu 110 000
Ukupan broj Srba u Mitrovici 19 000
Ukupan broj Srba u Gracanici oko 9000
Enklave cine ostatak

Bosnjaka 34 000
Najvise na prostoru Prizrenske regije oko 19 000
Ostatak u Vitomirici, Dobrusi i gradovima

Albanaca 2.017 miliiona

Natalitet+Doseljavanje iz Srbije i Crne Gore, kao donekle zapad
Neki kazu da ''Siptara'' ima 1.2 miliona na Kosovu, ali vidjet cemo ko je pogodio, a ko nije

Sto se tice Goranske regije i Gore

U 4 Sela bit ce procentualno dosta Bosnjaka.Restelica ce imati manje Srba, ali ima sela gdje ce biti Pro Srba medju Gorancima.Lijep rast Bosnjaka ovdje, ali nece ciniti vecinu.Vecinu ce i dalje ciniti Goranci, ali bit ce zavidan broj Bosnjaka

Hrvata ce biti oko 1000, ali ne vise.

Crna Gora:
Podgorica raste u stanovnistvu i dalje.Oko 145 000 u gradu na popisu 2011
Tuzi ce procentualno imati daleko vise Bosnjaka, na ustrb Crnogoraca i Muslimana.Bosnjaka ce u Tuzima biti 28%,Muslimana i Crnogoraca dodatnih 8%.Albanaca ce biti nesto oko 62%, A Ostali se nece izjasniti

Plav:Bosnjaka 55%,Muslimana 3%.Srba procentualno manje.Crnogoraca vise
Rozaje:Bosnjaka 84%,Muslimana 3%.Srba procentualno manje.Crnogoraca vise
Bijelo Polje:Bosnjaka 34%,Muslimana 6%.Srba procentualno manje.Crnogoraca vise
Bar:Islamske vjere preko 30% na popisu 2011.Na popisu 2003 27,5% Islamske vjere
Ulcinj daleko veci procent Bosnjaka nego na popisu 2003

Ukupno:

Srba 27%
Crnogoraca 48%
Bosnjaka 13%
Muslimana 2%
Ostalih 4%
Albanci 5%

I to je to za Crnu Goru

Potpisano na datum 11/1/2011

Iadassin
11.01.2011., 19:12
Nisam jugonostalgičar niti mislim išta pozitivno o bivšoj državi osim rjetkih dobrih stvari ali kad je već tema jedinstvena onda ću u skladu s tim. Sad ću složiti listu gradova recimo top 20 ili 25 1991. što neće biti problem ali za 2001. će mi već trebati pomoć. U biti jedini izvor mi je wikipedia ima li netko nešto protiv, govorim o 1991. mislim da su istiniti podaci na njoj? :ne zna:

I prije liste ajmo o gradovima bez nacionalnog predznaka stanovništva. Koji će gubiti stanovništvo, koji dobivati, itd.?

Argentinac
11.01.2011., 19:29
Evo jedno glupo pitanje: budući da se svi upisuju u matične knjige, imaju oib...
može li se jednim klikom vidjeti koliko nas ima?

Lookey
11.01.2011., 19:29
U Novoj Varosi broj Bosnjaka najverovatnije nece rasti vec opadati. U Prijepolju bi trebalo da ostanu isti udeli medju narodima kao i 2002. godine. Glavni krivac - migracije. Novi Pazar se afirmisao kao veliko gravitaciono podrucje Bosnjaka i tamo ce bosnjacka populacija dosta jacati na broju. To je dobro mozda za Bosnjake Novog Pazara ali ne i za Bosnjake koji ne migriraju ka NP-u. Tutin i Sjenica ce nabacivati populaciju prirodnim putem,ali ce migracijama gubiti mladje stanovnistvo (i to ne toliko Tutin koliko Sjenica) i njihov broj stanovnika ce se odrzavati na istom nivou. Racunati i na to da ce se deo Muslimana u Sandzaku izjasniti kao Bosnjaci ovog puta,pa ce i to uticati na povecanje bosnjacke populacije.

Armadillo
11.01.2011., 19:34
Aha...Pogotovo ce biti regularan u situaciji kad se Srbi ne mogu vratiti na mnoga podrucja, a sto će odmah iskoristiti komša Albanac da prijavi sva srpska imanja kao svoja...

Ali neka, nema nista bolje nego kad se jedan narod uljuljka u laznim popisima...

.Što se śekiraš, sve nebeske livade bitće vaše.
A, ovo o "lažnijem popisima" i "uljuljkivanju" ti je dobro. I ne znaš koliko.

Lookey
11.01.2011., 19:35
Zabavno je igrati se vidovnjaka :D

Sto se Srbije tice,jedino je sigurno da ce cetiri najveca grada u zemlji imati populacioni rast (BG,NS,NI,KG). Od ostalih tu je Novi Pazar. Sve ostalo je neizvesno.

PFC
11.01.2011., 19:42
Nisam jugonostalgičar niti mislim išta pozitivno o bivšoj državi osim rjetkih dobrih stvari ali kad je već tema jedinstvena onda ću u skladu s tim. Sad ću složiti listu gradova recimo top 20 ili 25 1991. što neće biti problem ali za 2001. će mi već trebati pomoć. U biti jedini izvor mi je wikipedia ima li netko nešto protiv, govorim o 1991. mislim da su istiniti podaci na njoj? :ne zna:

I prije liste ajmo o gradovima bez nacionalnog predznaka stanovništva. Koji će gubiti stanovništvo, koji dobivati, itd.?

Pa hajde kreni sa tom uporednom listom 20-25 EX YU gradova po brojnosti stanovnistva 1991/2011 :mig:

.

Lookey
11.01.2011., 19:44
Pa hajde kreni sa tom uporednom listom 20-25 EX YU gradova po brojnosti stanovnistva 1991/2011 :mig:

.

Ti bas hoces da zapodenes raspravu :D

frane2110
11.01.2011., 19:54
hoce li uopce biti popis u BiH ? i kad . ako ne bude hoce li bar RS provoditi popis?

hoce li Crnogorci postati apsolutna vecina u Crnoj Gori ?

kada ce se objaviti rezultati popisa u Hrvatskoj ? i hoce li na internetu DZS dati podatke po naseljima ili samo opcinama ?

Srbija je rekla da ce i popisivati gradane Kosova, kako ona misli to ostvariti ?

PFC
11.01.2011., 20:06
hoce li uopce biti popis u BiH ? i kad . ako ne bude hoce li bar RS provoditi popis?

Za BiH izgleda tesko da ce biti popisa...
RS ce sigurno sprovesti popis, naravno taj popis nece prihvatiti Bosnje i tzv MZ, ali ove iz RS zaboli uvo za to jer je njima najbitnije da ipak imaju neku predstavu o ljudima na svojoj teritoriji kako bi mogli praviti planove, ekonomsko-razvojne i sl. :mig:

hoce li Crnogorci postati apsolutna vecina u Crnoj Gori ?
Crnogorci nece postati apsolutna vecina, mada s obzirom da ce popis sprovesti Milov drzavni aparat sve je moguce...

Srbija je rekla da ce i popisivati gradane Kosova, kako ona misli to ostvariti ?

Pa Srbija moze sprovesti popis Kosova ali na jedan specifican nacin, dakle gde moze to ce uciniti terenski, a tamo gde ne moze pristupiti terenski uradice procene kroz razlicite pokazatelje.
Tu ce takodje pomoci i katastarske knjige koje je ja mislim Srbija na vreme izvukla i sacuvala od albanskih fabrikacija koje ce Albanci svakako sprovoditi tokom svog tzv popisa...

.

somersby11
11.01.2011., 20:10
Naravno da ce pasti.Ja sam rekao da ce broj Bosnjaka u Novom Varosi porasti na ustrb Muslimana, ali nece porasti u stanovnistvu ili procentima, nego ce biti manji nego na popisu 2002.Bosnjaci Priboja i Nove Varosi opet nemaju pravo na Bosanski jezik.U opcini Nova Varos Bosnjaci pak i nemaju svojih sela, sto ce se znatnije odraziti naravno i na migracije.Pa, licno znam 2 porodice iz Nove Varose popisane 2002 godine da su preselile u Barsku opcinu.Pribojski Bosnjaci mahom gravitiraju ka Sarajevu, a rijetko ko ide za Novi Pazar, tako nemam nikakve predstave da ce ili nece biti nesto dobro to.Iako ce tek popis u Srbiji biti za 9 mjeseci, sto je prilicno dug period, ako se gledaju ovi proljetni termini

Sto se tice Prijepolja, tu je slika Bosnjaka daleko bolja od Srba.Kako u starosnoj strukturi, tako i u natalitetu.Bosnjaci ne vjerujem da ce naglo pasti ovdje sad, jer imaju dosta svojih sela oko 30 tak, i ta sela imaju dosta stanovnistva, sela su uz Lim, i tu regiju.Prijepolje opet je nakon duzi niz godina dobilo pravo da se Bosnjaci skoluju na Bosanskom jeziku, dosta tih stvari je bolje za Bosnjake ovdje, ako se gleda Priboj i Nova Varos.Jedina ce kolateralna steta biti na ustrb Muslimana

Sto se tice Sjenice.To je regija visokih planina i hladne klime.Pester ne prasta previse, i svi ce lagano iseljavati.Tako i s visokim iseljavanjem Bosnjaka ne smatram da ce im broj ili procent smanjiti, nego se povecati

Tutin uglavnom situacija bi mogla ici ka skroz jednonacionalnoj opcini ovdje.Iako ne vjerujem da ce biti nekog pomaka prema Istocnom Mojstiru.Ali, ostalim pravoslavnim selima itekako, posebno blize Tutinu

Novi Pazar neka sela dalje od grada ce padati u stanovnistvu tipa Bijele Vode, ali Postijenje, Mur, cak i Izbice mogu lagano da predju 4000 stanovnika.Postijenje i Mur sigurno, kako se ljudi doseljavaju.Izbice sumnjam, ali nikad se ne zna.No, planinska sela gore prema Raskoj ce i dalje izumirati, ali to su uglavnom Srpska sela, sjeverno

PFC
11.01.2011., 20:19
Jack, danas naletih na tvoje projekcije iz 2008. i tvoja razmisljanja o strateskoj potrebi osvajanja Bara, kako bi se presakao izlaz Srba na more, a kako bi luku dobili Bosnjaci da je imaju za eventualne buduce nemire...:rofl:

Jesi odrastao od tih dana ili idalje delujes u tom pravcu? :D

.

Michael Collins
11.01.2011., 20:21
Nažalost do sada su Albanci bojkotirali popise,a a sada će prvi Kosovski popis od neovisnost najvjerovatnije bojkotirati Srbi

Lookey
11.01.2011., 20:23
Pa Srbija moze sprovesti popis Kosova ali na jedan specifican nacin, dakle gde moze to ce uciniti terenski, a tamo gde ne moze pristupiti terenski uradice procene kroz razlicite pokazatelje.
Tu ce takodje pomoci i katastarske knjige koje je ja mislim Srbija na vreme izvukla i sacuvala od albanskih fabrikacija koje ce Albanci svakako sprovoditi tokom svog tzv popisa...

.

Srbija bi mogla da zatrazi od agencije UN-a da izvrsi popis makar u sredinama gde zive Srbi. Tako je danas preneseno u medijima. U suprotnom, popisa na severu Kosova gotovo izvesno nece biti,a Srbi juzno od Ibra su podeljeni po pitanju odaziva na popis koji organizuju kosovske institucije.

PFC
11.01.2011., 20:33
Srbija bi mogla da zatrazi od agencije UN-a da izvrsi popis makar u sredinama gde zive Srbi. Tako je danas preneseno u medijima. U suprotnom, popisa na severu Kosova gotovo izvesno nece biti,a Srbi juzno od Ibra su podeljeni po pitanju odaziva na popis koji organizuju kosovske institucije.

Kakogod, mislim da ce taj tzv kosovski popis biti samo jos jedna fikcija u nizu kosovskih fikcija...:kava:

Jer kako ce oni popisati imovinu Srba koji su proterani i nemaju mogucnost da se vrate?

Naravno tako sto ce je nelegalno prisvojiti komsija Albanac...Tj vec je prisvojio jos samo da je popise...

.

franjo thahi
11.01.2011., 20:52

Sto se tice demografskih trendova u pogledu maticnih naroda drzava,ocekujem da ce Hrvati najvise ici ka homogenizaciji svog etnosa, Srbi u Srbiji ce ostati na oko 82-83 %, ocekujem vise Srba i Bosnjaka u Sloveniji dok ce se trend desrbizacije Crne Gore sasvim sigurno nastaviti. .
Nemam ništa protiv da kao u Americi svi rođeni uobičajeno se popisuju kao Amerikanci. Povlačim paralelu sa Srbijom i Hrvatskom , bi li ti imao što protiv da Srba bude 100% u Srbiji , Hrvata 100% u Hrvatskoj i Crnogoraca 100% u Crnoj Gori, obzirom da tu osječam izvjesnu ironiju u tvom postu .Govorimo hipotetski, naravno jer to je nemoguće , ali te pitam bi li ti imao što protiv takvog trenda jasno na bazi odluke pojedinaca o slobodnom nacionalnom izjašnjavanju?

Mislim da je tu razlika u međusobnom uvažavanju i namjerama jednih prema drugima, uvjeren sam da 90 % Hrvata nebi imalo ništa protiv , dapače, a Srbi 90% bi željeli više da raste broj Srba u CG i Hr , nego što bi voljeli da je 100% Srba u Srbiji

Filis_Sa
11.01.2011., 21:04

Bit će popis u cijeloj BiH, međutim najveći problem je to što će se ljudi morati izjašnjavati na nacionalnoj i etničkoj pripadnosti (o da li će?).
Tu naši ne mogu da se dogovore. Ne mogu da se dogovore čiji su koji (tko je čiji stanovnik, tko gdje pripada).
A i ako nekim slučajem ne dođe do popisa u Federaciji, RS-u je u cilju da napravi popis, to je za dobrobit njihovog gospodarstva. Oni se tako razvijaju dok Federacija kaska za cijelim svijetom.
Jadna moja mala država. :(

Ivan_BEC
11.01.2011., 21:10
2011:

Slovenija:

Bosnjaci i Bosanci ce preci Hrvate na popisu 2011 i bit ce najbrojnija manjina u Sloveniji.Ukupno Bosnjaka,Bosanaca i Muslimana.Muslimana ce biti veoma malo, jer ce preko 90% ljudi se podjeliti na Bosnjake i Bosance.Ukupno oko 60 000 Bosnjaka i Bosanaca.Ostalo nije vazno.Srbi ce padati u Sloveniji a ne rasti

Hrvatska:
Broj Hrvata ce procentualno narasti.Broj ce im biti smanjen pa vidim 3,922 miliona Hrvata ovdje.Srba ce biti oko 200 000.Iako ce biti jos vise podjeljeniji oko pravoslavne crkve.Broj nekih Hrvata Islamske vjere bit ce 11 000.Od tog broja njih 3000 ce biti Romi iz Slavonije i Zagorja.Oko 8000 ce biti Bosnjaka, ali ne vise.Broj Bosnjaka u Hrvatskoj ce biti oko 40 000 na popisu 2011.Ostalo me ne zanima licno

Srbija:Za jednu ''vodecu ''drzavu u regiji a da nema para za popis stanovnistva, a ima za ravnogorski pokret.To je sramota nevidjena.No, blamiranje i sramota im leze, posebno zadnji popis 2002.Sto se tice ovog popisa 2011, koji ce biti podaleko

Srba 6.044 miliona
Bosnjaka 150 000
Muslimana 7000

Opcina Tutin:Istocni Mojstir ce i dalje biti Srpsko selo.Pope ce imati Bosnjacku vecinu.Jos jedno naselje ce imati Bosnjacku vecinu na popisu 2011.Procentualno broj Bosnjaka ce narasti, a Muslimani ce biti svedeni na minimume dole, u fazi izumiranja tamo.Odavno postoji katedra za Bosanski jezik u Tutinu i promjenjene su ulice, tako \broj Muslimana ce pasti za duplo procentualno u odnosu na 2002 godinu

Opcina Nova Varos.Broj Bosnjaka ce porasti.Posebno u gradu Novom Varosu.Opcina ce pasti na ispod 18 000 stanovnika prema popisu 2011.Moguc je i veci pad.Najvise ce pasti Srbi, ali i Bosnjaci.Procentualno Bosnjaka ce biti manje, ali ne mnogo manje

Opcina Priboj:Iseljavanje i los natalitet Bosnjaka ce uciniti svoje.Vidim oko 21% Bosnjaka i Muslimana, ali ne vise.Broj Srba ce procentualno narasti.Najveca migracija ka Sarajevu je iz Pribojskog kraja, dok Sjenicki Bosnjaci odlaze dijelom i ka Pazaru.Pribojski uglavnom idu za Bosnu

Opcina Prijepolje.Bosnjaci su pozitivan narod u ovoj opcini.Srba pak nisu.Bosnjaci su daleko mladji u Prijepolju.Srbi pak nisu.Bosnjaci imaju danas pravo na Bosanski jezik u Prijepolju, kojeg jos uvijek nemaju u Novoj Varosi i Priboju.Otvorena je zenska medresa i neke cinjenice su jos bolje za Bosnjake ovdje.Bosnjaka 37%,Muslimana 4%.Srba 58% I Ostalih 1% ovdje

Opcina Novi Pazar:

Srbi uglavnom padaju u manjim planinskim selima, posebno Rogoznoj, gdje moguce nestajanje nekih sela tipa Javor.Ocekujem veci broj procentualno Bosnjaka u selu Postijenje, gdje doseljen dobar dio Bosnjaka.Cujem se se s nekim Bosnjaka, koji imaju rodbine dole, pa me obavjeste.Imate vijest, pa cekajte je dalje.Procentualno u opcini

Bosnjaka 80%
Srba 20%

Opcina Sjenica.Depopulacijska.Grad Sjenica ce preci vise od 1/2 stanovnistva opcine Sjenica na popisu 2011.Procentualno malo manji pomak Bosnjaka.Bosnjaka 77%.Srba 23%

Makedonija:Malo veci porast Bosnjaka, bit ce ih preko 20 000.Pad Srba.Kako visok mortalitet, tako i asimilacija u Makedonce.Islamske vjere 35%.Krscanske vjere 62%.Ostali i ateisti 3% na popisu 2011.Opet, ne zanima me toliko da naklapam o Makedoniji.Kumanovo ce biti drugi najveci grad u zemlji na popisu 2011.Porast i Tetova, ali pad Bitolja u stanovnistvu,kao gradovi

Kosovo:

Popis ce biti najvazniji i najdetaljniji od svih zemalja, jer ce Eu stat nadzirati popis, za razliku od Srbijanskog popisa 2002, koji je na Srpsku ruku izveden.Vec se panika fata, ali dobro

Pristina.Imat ce oko 200 000-275 000 stanovnika kao grad.Nekih 70% Caglavice je danas katastarski zavrsilo u sastavu grada Pristine kao i bezbroj ostalih sela.Pristina nema 600 000 stanovnika, da se razumijemo.Drugi grad Prizren s oko 120 000 stanovnika na popisu 2011

Enklave cine ostatak

Bosnjaka 34 000

Albanaca 2.017 miliiona

Neki kazu da ''Siptara'' ima 1.2 miliona na Kosovu, ali vidjet cemo ko je pogodio, a ko nije

U 4 Sela bit ce procentualno dosta Bosnjaka.Restelica ce imati manje Srba, ali ima sela gdje ce biti Pro Srba medju Gorancima.Lijep rast Bosnjaka ovdje, ali nece ciniti vecinu.Vecinu ce i dalje ciniti Goranci, ali bit ce zavidan broj Bosnjaka

Crna Gora:
Tuzi ce procentualno imati daleko vise Bosnjaka, na ustrb Crnogoraca i Muslimana.Bosnjaka ce u Tuzima biti 28%,Muslimana i Crnogoraca dodatnih 8%.Albanaca ce biti nesto oko 62%, A Ostali se nece izjasniti

Ukupno:

Srba 27%
Crnogoraca 48%
Bosnjaka 13%
Muslimana 2%
Ostalih 4%
Albanci 5%

I to je to za Crnu Goru

Ovi Romi iz Zagorja. Ja mislim da su oni vecina katolici jer ih stalno vidjam za 15.8....Idu i na misu...

To za Bosnjake...pogledaj malo...rodi se mozda 100-200 Bosnjaka godisnje u Hrvatskoj a brojka 2001 im je bila koliko 20000. Kako ce onda dogurati do 40000. Mislim pogledaj realno.

Modern Gent
11.01.2011., 21:20
@Lookey;

Pratiš li srpsku manjinu u RH? Očekuješ li porast ili pad broja iz 2001. i u kojim razmjerima?

Ako itko zna za bošnjačku manjinu, također me zanima. Pogotovo me zanima da li su uspili dekretom sve Muslimane pretvoriti u Bošnjake što je Šemso tražija od HDZ-a...
Reko' ponovit ću, možda nisi vidija :D

mist_mist
11.01.2011., 21:38
Bit će popis u cijeloj BiH, međutim najveći problem je to što će se ljudi morati izjašnjavati na nacionalnoj i etničkoj pripadnosti (o da li će?).
Tu naši ne mogu da se dogovore. Ne mogu da se dogovore čiji su koji (tko je čiji stanovnik, tko gdje pripada).
A i ako nekim slučajem ne dođe do popisa u Federaciji, RS-u je u cilju da napravi popis, to je za dobrobit njihovog gospodarstva. Oni se tako razvijaju dok Federacija kaska za cijelim svijetom.
Jadna moja mala država. :(

Čemu ovo morati? Dva naroda to i želi.

A što se tiče toga da neko ne zna čiji je to je njegova stvar a ne svačija. Nek se izjasni neopredjeljen.:kava:

Modern Gent
11.01.2011., 21:42

:rofl:

A na temelju čega bi se tribali izjašnjavati na popisu stanovništva nego na temelju nacionalne i etničke pripadnosti? :rolleyes:

I stvarno mi nije jasno ko se tu ne može dogovoriti. I Hrvati i Srbi znaju ko su i što su. Dakle, problem je u _______________.
(upiši Bošnjak/Bosanac/Musliman/turčin/bogumil/nasljednik plemena Busana i slično po želji :D)

Filis_Sa
11.01.2011., 21:47
Zašto nepotrebno kvalificirati/kategorizirati ljude? Zarad radnih mijesta? Prijekih pogleda? Osuđivanja na osnovu imena?
Glupost.
Treba nam broj stanovnika.

Iadassin
12.01.2011., 19:47
Radim listu gradova 1991. za Hrvatsku i BiH nema problema, ali molim pomoć za sve ostale republike znači broj stanovnika općine i naseljenog mjesta iz popisa 1991.
Slovenija: Ljubljana, Maribor
Srbija: Beograd, Novi Sad, Niš, Kragujevac, Subotica
Crna Gora: Podgorica
Kosovo: Priština, Prizren

PilotInstruktor
12.01.2011., 22:02
Zašto nepotrebno kvalificirati/kategorizirati ljude? Zarad radnih mijesta? Prijekih pogleda? Osuđivanja na osnovu imena?
Glupost.
Treba nam broj stanovnika.

Vas bosnjacki fanatizam ne poznaje granice. Ako su takve podjele po narodima i nacijama glupe, dajte onda onima kojima to nije nepotrebno da se ograde od anacionalnih, tj. da RS i HB napokon ostvare svoju zelju za nacionalnom slobodom. :)

Filis_Sa
12.01.2011., 23:15
Vas bosnjacki fanatizam ne poznaje granice. Ako su takve podjele po narodima i nacijama glupe, dajte onda onima kojima to nije nepotrebno da se ograde od anacionalnih, tj. da RS i HB napokon ostvare svoju zelju za nacionalnom slobodom. :)

Ne bih rekla da je u mom postu uočljiv "bošnjački fanatizam". Ja sam neopredijeljena i smatram da je za jednu državu irelevantno koliko "kojih" ima. Bitno je koliko ih ima ukupno, koliko ih je zaposleno, kakva je dobna starost i sl. Nacionalizam - glupost, izdvajanje iz mase još veća glupost. Svi koji žive u BiH, vječno će ostati BOSANCI, jer je to njihova NEDJELJIVA država.

Ovo već ide u offtopic, pa se ne bih dalje raspravljala.

player1002
13.01.2011., 03:59

Dakle, Tzv kosovski popis ce biti "regularan" i validan koliko i onaj na Marsu...:kava:
Bice to najobicniji nasminkani isfrizirani papir u sluzbi politike onih sila koje gospodare tim parcetom Balkana...:kava:

Ali neka, nema nista bolje nego kad se jedan narod uljuljka u laznim popisima...:kava:

.
tko je kriv serbićima što su pobijegli :kava:

Michael Collins
13.01.2011., 07:34
Ne bih rekla da je u mom postu uočljiv "bošnjački fanatizam". Ja sam neopredijeljena i smatram da je za jednu državu irelevantno koliko "kojih" ima. Bitno je koliko ih ima ukupno, koliko ih je zaposleno, kakva je dobna starost i sl. Nacionalizam - glupost, izdvajanje iz mase još veća glupost. Svi koji žive u BiH, vječno će ostati BOSANCI, jer je to njihova NEDJELJIVA država.

Ovo već ide u offtopic, pa se ne bih dalje raspravljala.

Tko vas hipnotizira sa ovim glupostima? :ne zna:

Lookey
13.01.2011., 09:42
Radim listu gradova 1991. za Hrvatsku i BiH nema problema, ali molim pomoć za sve ostale republike znači broj stanovnika općine i naseljenog mjesta iz popisa 1991.
Slovenija: Ljubljana, Maribor
Srbija: Beograd, Novi Sad, Niš, Kragujevac, Subotica
Crna Gora: Podgorica
Kosovo: Priština, Prizren

Podaci za naseljena mesta Srbije sa vise od 50 hiljada stanovnika, godina 1991. (stara metodologija popisa)

Beograd 1163602
Novi Sad 179626
Nis 175391
Kragujevac 147305
Subotica 100386
Zrenjanin 81316
Pancevo 72793
Cacak 70475
Smederevo 63884
Leskovac 62053
Valjevo 59016
Krusevac 58808
Kraljevo 57926
Sabac 54637
Uzice 53607
Vranje 51818
Novi Pazar 51749

Po opstinama sa vise od 80 hiljada stanovnika,1991.

Podrucje 10 gradskih opstina Beograda 1265404
Novi Sad 265464
Nis 248086
Kragujevac 180084
Leskovac 161986
Subotica 150534
Krusevac 138111
Zrenjanin 136778
Kraljevo 125772
Pancevo 125261
Sabac 123633
Cacak 116808
Smederevo 115617
Valjevo 98226
Sombor 96105
Loznica 86875
Vranje 86518
Sremska Mitrovica 85328
Novi Pazar 85249
Pozarevac 84678
Uzice 82723

PFC
13.01.2011., 10:20
Tko vas hipnotizira sa ovim glupostima? :ne zna:

Devojka ima pravo na svoje misljenje, mozda je ono suprotno mom i tvom ali opet... :mig:

Glupost je oglasavanje ovog lika iznad ovog tvog posta...:kava:

.

Lookey
13.01.2011., 14:25

To ce zavisiti od broja Srba koji su se na popisu 2001. eventualno deklarisali kao neopredeljeni. Ovako gledano,ako uzmemo u obzir da godisnje izgube i do 3 hiljade stanovnika prirodnim putem,kao i to da je migracioni saldo Hrvatske sa Srbijom u proteklih devet godina negativan (oko 10 hiljada vise iseljenih za Srbiju nego useljenih),mogao bih jedino ocekivati drastican pad srpske populacije u HR na nivo od 155-160 hiljada. Medjutim,na taj broj treba dodati vise hiljada povratnika koji su ostali u zivotu ili se nisu opet odselili iz HR,kao i broj tih neizjasnjenih koji su sada spremni reci da su Srbi,pa bi brojka mogla da se popne na nekih 175-180 hiljada. No,videcemo, tesko je reci koliko brzo tece asimilacija Srba u HR. U gradskim naseljima Hrvatske svakako ocekujem pad broja Srba.

cveklabgd
14.01.2011., 19:46
2011:

Slovenija:

Hrvatska:

Srba 6.044 miliona
Bosnjaka 150 000
Muslimana 7000

Opcina Novi Pazar:

Bosnjaka 80%
Srba 20%

Kosovo:

Enklave cine ostatak

Bosnjaka 34 000

Albanaca 2.017 miliiona

Crna Gora:

Ukupno:

Srba 27%
Crnogoraca 48%
Bosnjaka 13%
Muslimana 2%
Ostalih 4%
Albanci 5%

I to je to za Crnu Goru

jack pogledaj sta si napisao za opstinu novu varos. citiram:
broj bosnjaka ce porasti , da bi u sledecoj recenici napisao: broj bosnjaka ce pasti, a u trecoj: pasce ali samo u procentima.:rofl::lol::cerek: daj covece slozi mozak:confused:

somersby11
14.01.2011., 20:01
Taman, pomislih da se odmorim od ove teme.Dolazi Cvekla pacenik i pocinje svoj show.Ako niste zavrsili visu kozarsku skolu na Tasmajdanu, ili ako imate i srednju skolu.Dovoljno je citati izmedju redova

1)Broj Bosnjaka ce porasti.Sto znaci da ce biti manje Muslimana.2)Broj Bosnjaka ce se smanjiti ukupno, znaci u odnosu na stanovnistvo doticne opcine.3)Broj Bosnjaka ce totalno pasti procentualno.Sto se slaze s tackom 2.Vidis, ja koristim malo slozenijie recenice, a ti drobis kao Pavlov pas, cim ja dodjem i nesto napisem.To se uci o pocetnim kursevima Sociologije a moze i Psihologije, ali nije vazno.No, kad si vec izvadio ovu temu iz naftalina, ili gore je bacas

Sad ja znam da se lagano znojite, probava vas fata.Ne znate ni sami sta vise od muke da napisete, pa se fatate tog.No, vidis.Sve sam vam napisao.A, kako sam isao i polagao ispite na faksu davno.Moji novi ispiti pocinju 1/4.Nek mi je srecan i taj datum, kad cu poloziti sve ispite.Zbog toga sam vam dao i direktnu prognozu za sve drzave, gradove, broj stanovnika.Jedino sto vam jos nisam dao je gustinu naseljenosti, ali nema veze.Posebno mi se svidja ovaj proljetni rok od 1/4.Tu ce biti dosta popisa i drzava koje ce imati popis.Srecom ja sam vec dao cifre za drzavu.Pa, cemo vidjeti ko ili sta.Jos samo oko 76 dana do popisa.Pa, kad pocne Noina arka da se baca lijevo i desno.Nemojte samo reci da je namjesten popis ili sta vec

Hvala

Drzi se teme o Demografiji Srbije.I prozivajte me dan poslije popisa

Modern Gent
14.01.2011., 22:09
To ce zavisiti od broja Srba koji su se na popisu 2001. eventualno deklarisali kao neopredeljeni. Ovako gledano,ako uzmemo u obzir da godisnje izgube i do 3 hiljade stanovnika prirodnim putem,kao i to da je migracioni saldo Hrvatske sa Srbijom u proteklih devet godina negativan (oko 10 hiljada vise iseljenih za Srbiju nego useljenih),mogao bih jedino ocekivati drastican pad srpske populacije u HR na nivo od 155-160 hiljada. Medjutim,na taj broj treba dodati vise hiljada povratnika koji su ostali u zivotu ili se nisu opet odselili iz HR,kao i broj tih neizjasnjenih koji su sada spremni reci da su Srbi,pa bi brojka mogla da se popne na nekih 175-180 hiljada. No,videcemo, tesko je reci koliko brzo tece asimilacija Srba u HR. U gradskim naseljima Hrvatske svakako ocekujem pad broja Srba.
OK, hvala, dakle tu nam se negdi vrti procjena.

cveklabgd
14.01.2011., 23:24
Taman, pomislih da se odmorim od ove teme.Dolazi Cvekla pacenik i pocinje svoj show.Ako niste zavrsili visu kozarsku skolu na Tasmajdanu, ili ako imate i srednju skolu.Dovoljno je citati izmedju redova

1)Broj Bosnjaka ce porasti.Sto znaci da ce biti manje Muslimana.2)Broj Bosnjaka ce se smanjiti ukupno, znaci u odnosu na stanovnistvo doticne opcine.3)Broj Bosnjaka ce totalno pasti procentualno.Sto se slaze s tackom 2.Vidis, ja koristim malo slozenijie recenice, a ti drobis kao Pavlov pas, cim ja dodjem i nesto napisem.To se uci o pocetnim kursevima Sociologije a moze i Psihologije, ali nije vazno.No, kad si vec izvadio ovu temu iz naftalina, ili gore je bacas

Sad ja znam da se lagano znojite, probava vas fata.Ne znate ni sami sta vise od muke da napisete, pa se fatate tog.No, vidis.Sve sam vam napisao.A, kako sam isao i polagao ispite na faksu davno.Moji novi ispiti pocinju 1/4.Nek mi je srecan i taj datum, kad cu poloziti sve ispite.Zbog toga sam vam dao i direktnu prognozu za sve drzave, gradove, broj stanovnika.Jedino sto vam jos nisam dao je gustinu naseljenosti, ali nema veze.Posebno mi se svidja ovaj proljetni rok od 1/4.Tu ce biti dosta popisa i drzava koje ce imati popis.Srecom ja sam vec dao cifre za drzavu.Pa, cemo vidjeti ko ili sta.Jos samo oko 76 dana do popisa.Pa, kad pocne Noina arka da se baca lijevo i desno.Nemojte samo reci da je namjesten popis ili sta vec

Hvala

Drzi se teme o Demografiji Srbije.I prozivajte me dan poslije popisa

sto se nerviras poturice klosarska.toliko me nerviras da cu te prebiti ko majmuna sivonjo jedan.

franjo thahi
14.01.2011., 23:26

I u čemu je tu problem ????? Očekuješ li možda porast broja Hrvata u Srbiji ???Kako teče asimilicaija Hrvata u Srbiji??

somersby11
14.01.2011., 23:57
Jes zajeban ovaj Gedzovan.Zivi u tolikom ''velegradu'' a ne zna se covjek izrazavati.Sta ti je pojam nepismenosti, pomislio bih covjek da je Cvekla iz Zajecara, a mozda je i odatle, ko ce ga znati.A, ne u velelepnom Beogradu, toliko biblioteka, a ovaj se ne zna ni izrazavati.Sto je cudno ovdje izgleda prije cu ja dobiti ban, jer svi Srbi na ovom forumu su zakonski zasticeni.Nesto kao copyright

Ove godine su Izbori u Srbiji gdje ce vam Rasim i Suljo dobiti samar od Zukorlije.Ocekujte nastavak mini serije Esmeralde.Meksicka sapunica.Prosla serija je zavrsila kad Srbi bjeze iz Prizrena, a veseo narod ih casti lijepim rijecima

Da zna Cekla, pardon Cveklic, iako je mali pisao 1999, ali bolje ista nego nista

http://www.youtube.com/watch?v=_DtqWqW_Mz0

http://www.youtube.com/watch?v=uG-HTkmqRiY

Ovog puta Serija Esmeralda ce se snimati u Novom Pazaru.Glavni reziser Muftija Zukorlija, veseljak.Radnja se desava isto kao u Prizrenu.Kolona kola i stara granica kod herojskog sela Kladnica gdje i bila ona stara 1912 Medja, jedna i jedina.Slobodno Kosovo je jos uvijek slobodno.Kad dodje do Sandzaka.Imat ces priliku da se iskazes, ovi Prizrenski junaci se nesto ne pokazase.Serija ce se snimati uskoro.Kazu donacije za projekt 57 Islamskih zemalja, Davutoglu, Europska unija i zahvalni narod Raske, novog Srpskog pogranicnog grada

A, eto.Savjetujem svima da odgledaju junastvo doticnih ljudi i junacko Srpsko pakovanje zaliha i namirnica i odlazak u lijepi BEOGRAD

Lookey
15.01.2011., 10:50
I u čemu je tu problem ????? Očekuješ li možda porast broja Hrvata u Srbiji ???Kako teče asimilicaija Hrvata u Srbiji??

Problema nema,samo sam odgovorio na pitanje koje mi je Modern Gent lepo postavio. Sto se broja Hrvata u Srbiji tice,tu postoji identicna veza sa stanjem Srba u Hrvatskoj u pogledu demografske slike.

cveklabgd
15.01.2011., 11:40
Jes zajeban ovaj Gedzovan.Zivi u tolikom ''velegradu'' a ne zna se covjek izrazavati.Sta ti je pojam nepismenosti, pomislio bih covjek da je Cvekla iz Zajecara, a mozda je i odatle, ko ce ga znati.A, ne u velelepnom Beogradu, toliko biblioteka, a ovaj se ne zna ni izrazavati.Sto je cudno ovdje izgleda prije cu ja dobiti ban, jer svi Srbi na ovom forumu su zakonski zasticeni.Nesto kao copyright

Ove godine su Izbori u Srbiji gdje ce vam Rasim i Suljo dobiti samar od Zukorlije.Ocekujte nastavak mini serije Esmeralde.Meksicka sapunica.Prosla serija je zavrsila kad Srbi bjeze iz Prizrena, a veseo narod ih casti lijepim rijecima

Da zna Cekla, pardon Cveklic, iako je mali pisao 1999, ali bolje ista nego nista

http://www.youtube.com/watch?v=_DtqWqW_Mz0

http://www.youtube.com/watch?v=uG-HTkmqRiY

Ovog puta Serija Esmeralda ce se snimati u Novom Pazaru.Glavni reziser Muftija Zukorlija, veseljak.Radnja se desava isto kao u Prizrenu.Kolona kola i stara granica kod herojskog sela Kladnica gdje i bila ona stara 1912 Medja, jedna i jedina.Slobodno Kosovo je jos uvijek slobodno.Kad dodje do Sandzaka.Imat ces priliku da se iskazes, ovi Prizrenski junaci se nesto ne pokazase.Serija ce se snimati uskoro.Kazu donacije za projekt 57 Islamskih zemalja, Davutoglu, Europska unija i zahvalni narod Raske, novog Srpskog pogranicnog grada

A, eto.Savjetujem svima da odgledaju junastvo doticnih ljudi i junacko Srpsko pakovanje zaliha i namirnica i odlazak u lijepi BEOGRAD
stvarno si neunistiv covece ,treba te predloziti za nobelovu nagradu, samo ti piskaraj, i ako mozes nesto da mi napises koce biti vecina u mostaru 2011 godine:mig:ratujemo na ovom forum vec pet meseci ,vreme je da zakopamo ratne sekire, jer se slazes, malo da sirimo bratstvo i jedinstvo . treba da se postujemo i slazemo a ne da se svadjamo ko cigani.

cveklabgd
15.01.2011., 11:51
i njofricu sam zaboravio , on je neunistiv takodje i zamolio bi te njofrica da svako vece pre spavanja, da nam prospes neki vicic da lakse zaspimo :top:

franjo thahi
15.01.2011., 20:27
i njofricu sam zaboravio , on je neunistiv takodje i zamolio bi te njofrica da svako vece pre spavanja, da nam prospes neki vicic da lakse zaspimo :top:

citat:

"Srbi su *********** narod koji k***a 'de stigne !

Znam da su se, čim su videli ovaj naslov, obradovali Adem1, iwo i njima slični ali ova tema nema veze ni sa Šiptarima, ni sa Rvatima, ni sa Dukljanima iz Cetinja nego sa nama, Srbima i zato molim dotične forumaše sa Kosova i susednih republika da mi ne daju bone.

Gledam juče u Guči, đubre na sve strane-haos ! Džabe je Dulić postavio one lepe kontejnere sa natpisom "Očistimo Srbiju" ali oni su bili više nego poluprazni a oko njih đubre na sve strane. Nikad mi neće biti jasno kako mogu tako ljudi da bacaju otpatke i đubre gde stignu a kanti i kontejnera ima na sve strane i oni stoje prazni i poluprazni. Kako tako ljudi nemaju osnovnu kulturu i vaspitanje ? Pazi, ajde kada su kante pune ili kad ih nema pa u tom slučaju obični ljudi nisu toliko krivi nego komunalne vlasti mada i u tom slučaju nije uopšte teško da se prošetaš do druge kante, ali ovo-kante i Dulićevi kontejneri prazni ili nešto malo đubreta ima u njima a đubre na sve strane-bukvalno na svakom koraku. Ne znam šta je problem da se otpadak baci u kantu a ne na ulicu ili put. Stvarno smo nekulturan narod da je to katastrofa ! A Idimigavidimiga je pričao 1. maja kako je sa ponosom odvezao sina na uranak na Košutnjak i kako je sve to divno, krasno, lepo....jeste ali isti ti prvomajci su napravili haos na Košutnjaku od đubreta. Prikazivali su na TV-u kako su kontejneri na Košutnjaku, koji su bili dovezeni specijalno za tu priliku 2. maja bili poluprazni ali je zato otpada bilo na sve strane po šumi. Lepo je nama 1 nastavnica pričala u školi da nisu oni što odnose đubre đubretari nego su đubretari oni koji to đubre bacaju gde god stignu-na sve strane ! "

izvor teksta:
http://forum.krstarica.com/showthread.php/305310-Srbi-su-%C4%91ubretarski-narod-koji-k***a-de-stigne-!

Vidiš interesantno nije vic , ali kod nas je sve čisto :lol:

cveklabgd
15.01.2011., 21:34
citat:

"Srbi su *********** narod koji k***a 'de stigne !

Znam da su se, čim su videli ovaj naslov, obradovali Adem1, iwo i njima slični ali ova tema nema veze ni sa Šiptarima, ni sa Rvatima, ni sa Dukljanima iz Cetinja nego sa nama, Srbima i zato molim dotične forumaše sa Kosova i susednih republika da mi ne daju bone.

Gledam juče u Guči, đubre na sve strane-haos ! Džabe je Dulić postavio one lepe kontejnere sa natpisom "Očistimo Srbiju" ali oni su bili više nego poluprazni a oko njih đubre na sve strane. Nikad mi neće biti jasno kako mogu tako ljudi da bacaju otpatke i đubre gde stignu a kanti i kontejnera ima na sve strane i oni stoje prazni i poluprazni. Kako tako ljudi nemaju osnovnu kulturu i vaspitanje ? Pazi, ajde kada su kante pune ili kad ih nema pa u tom slučaju obični ljudi nisu toliko krivi nego komunalne vlasti mada i u tom slučaju nije uopšte teško da se prošetaš do druge kante, ali ovo-kante i Dulićevi kontejneri prazni ili nešto malo đubreta ima u njima a đubre na sve strane-bukvalno na svakom koraku. Ne znam šta je problem da se otpadak baci u kantu a ne na ulicu ili put. Stvarno smo nekulturan narod da je to katastrofa ! A Idimigavidimiga je pričao 1. maja kako je sa ponosom odvezao sina na uranak na Košutnjak i kako je sve to divno, krasno, lepo....jeste ali isti ti prvomajci su napravili haos na Košutnjaku od đubreta. Prikazivali su na TV-u kako su kontejneri na Košutnjaku, koji su bili dovezeni specijalno za tu priliku 2. maja bili poluprazni ali je zato otpada bilo na sve strane po šumi. Lepo je nama 1 nastavnica pričala u školi da nisu oni što odnose đubre đubretari nego su đubretari oni koji to đubre bacaju gde god stignu-na sve strane ! "

izvor teksta:
http://forum.krstarica.com/showthread.php/305310-Srbi-su-%C4%91ubretarski-narod-koji-k***a-de-stigne-!

Vidiš interesantno nije vic , ali kod nas je sve čisto :lol:
bio sam ove godine u guci i nismo se treznili,rokali smo rakiju ,slaninu i svadbarski kupus.provod do jaja.dodji njofra malo, pa nisu ludi slovenci sto dolaze u beograd da se vesele, cak ima i dosta hrvata koji dolaze. daje kod vas dobro nebi ljudi dolazili kod nas u provod.:kava:

Pavlekic
16.01.2011., 14:11
bio sam ove godine u guci i nismo se treznili,rokali smo rakiju ,slaninu i svadbarski kupus.provod do jaja.dodji njofra malo, pa nisu ludi slovenci sto dolaze u beograd da se vesele, cak ima i dosta hrvata koji dolaze. daje kod vas dobro nebi ljudi dolazili kod nas u provod.:kava:

A tebi je sve u rakiji, kupusu, slanini, pijančevanju...?

Ne znam onda zašto Hrvatsku godišnje posjeti preko 10 milijuna turista.

A ne dolaze radi rakije, kupusa, slanine...

somersby11
31.01.2011., 05:24
Prvo bih naglasio da sam veoma razocaran ovom temom, jer nisam stvarno ocekivao da cu morati vaditi ovu temu iz naftalina.Obicno ne pisem na ovom forumu, jer za 3 dana sam vise procitao literature od pola ovih nazovi forumasa.Ali, sticajem okolnosti, a posebno sto vidim da je tema isuvise jadna, da iko komentarise na nju.Odlucih da napisem ponovo sta.Nisam otvorio temu ovu, da me ne optuze za spamiranje, ali uvijek se nadje nesto

Bas zbog tih plitkih likova tipa Pfc i ostali sam dolazio u neke susrete teze vrste, s raznoraznim Niksickim korpusima, samozvanim statisticarima i prognozerima koje sam vec skoro deceniju razbijao u svakom pogledu.No, vrijeme prolazi i to je jedina pozitivna stvar ovdje:top:.Ako je danas kraj Januara, necu morati da slusam konstantna price i laprdanja, tipa ovo i ono, koje slusam vec par godina

:ne zna:

Da, ponovim gradivo

Slovenija:Bosnjaci+Bosanci drugi narod u Sloveniji.Pad broja Hrvata.Srbi ce biti isto kao i zadnjeg popisa.Povecanje broja Bosnjaka u Ljubljani i Izoli.Broj Bosnjaka+Bosanaca i ostalih bit ce oko 50 000.Islamske vjere ce biti cirka preko 60 000+ na popisu 2011 godine, sto ce biti porast od preko 13 000.U odnosu na popis 2001

Hrvatska.Beznacajno.Pad Srba.Hrvata oko 3.922.Njihov broj ce se ustaliti, nece vise rasti.Bit ce daleko manje Hrvata Islamske vjere.Zadnji put nekih pola Roma i Bosnjaka su se pisali Hrvatima, ali sad ce biti manje.Povecanje Islamske vjere.Posebno u Puli i Rijeci, te nekim gradovima Istre.Nece doci do veceg povecanja Islamske vjere.Broj Bosnjaka u Hrvatskoj oko 40 000

Bosna.Bosnjaka je sad preko 52%., s tendencijom da ce do polovine 2012 biti 53% stanovnistva.Svaki dan koji prolazi, jedino se mijenja homogena slika u korist Bosnjaka u okviru Bosne.Popis u ''Rs''?Moguce, Dodiku se zuri da ovjeri ono malo jada, sto ima, nakon sto je prodao Telekom, i sve firme.Nema se para, a ni industrije.Opet, broj Srba u tom dijelu nece i ne moze biti veci od miliona, bajke o 1.5 miliona Srba dole su bas to.Bajke.Kazem,, moze iako ce biti vece blamiranje.Nijedna drzava nece priznati takvo sta.Ustav Brcko distrikta kaze da je potrebno 2/3 zastupnika da se zakon odrzi tamo.Sto znaci, ako bude popisa, imat ce De Iure i De facto, izolovanu Banjalucko-Istocno Bosansku enklavu.Tamo gdje bude velika rupa na podrucju Brckog, ce Dodik vjesto Srbovanjem zamagliti, i uljepsati situaciju

Kosovo ce imati popis 2011 nakon 30 godina od zadnjeg popisa

Gradovi preko 100 000 stanovnika:
Prizren
Pristina

Prizren po meni danas ima oko 131 000 stanovnika u gradu.Prizren ima takodjer 400 Srba i oko 18 000 Bosnjaka, posebno u Prizrenskoj zupi, Recane i okolica.Srbi ce biti podijeljeni u Zacu i Gorazdevcu na Srbe i Crnogorce, a svaki treci ce ovdje izaci na popis.Ocekujem da budu popisani Srbi po enklavama oko 1/3 izlaznosti, mozda negdje cak i apsolutna vecina ce biti popisana, primjer Velike Hoce.A, sto se tice ostalog dijela.Kosovo je priznato od 74 drzave+Eustat, a u Eustatu imas par drzave koje nisu priznale.S, tim informalno skace i rast broj priznanja naprimjer Kosova.Naravno, ako skopcamo da 10 od 11 drzava Caricoma je reklo priznati Kosovo, i jos par tih drzava.Tu ipak drzavu kao i Palestinu priznaje i priznat ce uskoro vecina svijeta

Podujevo ima danas oko 40 000 stanovnika, s tendencijom povecanja
Vucitrn takodjer ima oko 40 000 stanovnika

Preko 50 000 stanovnika ce imati Ferizaj, Mitrovica, Pec, Pristina, Gnjilane,Djakovica i Prizren.Velike su sanse da Podujevo bude blizu tog cilja.Vucitrn takodjer se raste i razvija, tako moguce je ovdje veliko iznenadjenje.Kacanik ce prebaciti 10 000 stanovnika

Stanovnistvo:Pa, ja mislim da ce biti ovako

Bosnjaka 33 000 oko 18 000 u Prizrenu.Ostatak na podrucju Vitomirice,Dobruse i par ostalih sela.Nesto malo po gradovima

Albanaca izmedju 1.92 miliona-2.11 miliona.Pricalo se medju ovakvim ekspertima tipa Pfc, a slusao sam od naprednog foruma ''Krstarice'' i ostalih eksperata da ''Siptara'' tamo ima milion ili sta vec, ali ja ostajem po ovim ciframa.Inace, zadnji popis Srbije 2002 nije bio priznat od Eustata zbog nedostatka posmatraca na terenu, pa jedini lazni popis je onaj iz Srbije 2002

Srbija.Ko ce da daje prognozu, kad imaju pare za cetnicki pokret a nemaju pare za popisa.Evo, vidim Turci uzeli Jat, pa svaki dinar od danas ko leti, a vecina Srba ne zna sta je avion.Pare dolaze u Stambul.Ko kaze da Otomansko carstvo nije tu.Pa, opet se puni proracun u Stambulu, makar onaj ko zeli da leti iz Beograda.A, za popis 2011.Imamo ovdje dva tri samozvana eksperta tipa Cvekla, Luki i ovaj Pfc.Posebno je onaj Cvekla veoma smijesan lik.Mogu nesto vise da kazem o ovom popisu, ali sve sam vec rekao.A, ne pise mi se toliko

Crna Gora

Pa, sad da se vratimo ovoj drzavi.Posebno jer nece biti popisa tamo u Oktobru.:rofl:.A, ako ne bude para, mozda iduce godine:lol:

Izmedju 85-95% Bosnjaka ce se izjasniti kao Bosnjaci sad.Na proslom popisu 2003 taj procent je iznosio 66%.Ovog puta izjasnjavanje ce biti daleko pozitivnije po Bosnjake.Muslimana ce biti malo, u okviru statisticke greske.Do 2021 godine oni ce nestati iz Crne Gore trajno.Sad ih odrzava samo relik iz proslost, i par zagrizenih komunjara, ali to ce sve biti izbrisano.Bosnjaka ce procentualno biti oko 10% sad.Muslimana daleko manje

Podgorica.Daleko vise Bosnjaka.Mnogo manje Muslimana.I jedan dio Crnogoraca Islamske vjere ce se pisati Bosnjacima sad.Povecan broj Roma u Podgorici.Smanjenje broja Srba u Podgorici.Povecanje broja Crnogoraca u Podgorici.Povecanje broja Bosnjaka u Tuzima kraj Podgorice.Smanjenje broja Muslimana i Crnogoraca Islamske vjere dole.Sto se tice religije u samim Tuzima.Bit ce sad nekih 52% Islamske vjere i oko 48% Katolika

Berane.Daleko vise Bosnjaka.Mnogo manje Muslimana.Smanjenje broja Bosnjaka u odnosu na 2003 godinu.Nece toliko biti izrazena fluktacija izmedju Srba i Crnogoraca dole

Bijelo Polje.Povecanje Crnogoraca.Smanjenje broja Srba

Ulcinj.Broj Bosnjaka i Muslimana ce biti skoro 2000 na ovom popisu ili duplo vece povecanje.Broj Bosnjaka ce biti daleko vece posebno u naselju Donji Stoj kraj Ulcinja.Smanjenje broja Srba.Povecanje Crnogoraca.Islamske vjere 74% na popisu 2011

Bar.Povecanje Crnogoraca.Smanjenje broja Srba.Povecanje procenta Islamske vjere koje ce preci preko 30% na popisu 2011.Na popisu 2003 je bilo 27,5% Islamske vjere.Broj Bosnjaka i Muslimana ce biti izmedju 6000-7000.Daleko ce biti bolja situacija posebno u selu Pecurice, koje je jos vise naseljeno od Rozajskih Bosnjaka.Za par decenija i do 2050 godina ovo ce biti Islamska luka, Muslimanski grad, i vrijeme jednostavno radi za Islam ovdje i za Bosnjake..Srbi ce se kasnije vise cijepati, pa sigurno je moguca i opcina Sutomore, cemu se nadam.Tada ce Bar do 2030 biti Muslimanski

Makedonija.Jedna lijepa Turska drzava na jugu Balkana.Ocekujem porast Bosnjaka.Smanjenje broja Srba.Smanjenje pravoslavnih.Povecanje Islama

I, zamolio bih dezurne Srbe s ovog foruma, i ostale eksperte i spamere.Da lijepo odrzavaju ovu temu finom i cistom.Da, ja ne moram doci ponovo krajem Februara i dizem ovu temu iz naftalina ponovo.Nije posteno prema meni, ali bas zbog tih proziva.Jedva cekam popis.Posebno Crne Gore

Srecom popis u Crnoj Gori krece za 2 mjeseca.Nije za 4 godine pa da moram godinama slusati price.Nije za 2 godine.A, evo.Proci ce i to, nadam se sto brze.Pa, cemo vidjeti.A, vidjet cemo za 2 mjeseca.Ko je ekspert, a ko nije.Pazi sad, ako slucajno pogodim.Nemojte reci da je sve namesteno, da nista ne valja, i da ja imam nekog potplacenog u tim statistickim zavodima.

:top:

PFC
31.01.2011., 08:57
"Bar islamska luka..."

"Makedonija turska drzava..."

E Jack...Nek' si ti nama "pocistio temu" kako rece :facepalm:

.

Michael Collins
31.01.2011., 10:26
Hrvatska.Beznacajno.Pad Srba.Hrvata oko 3.922.Njihov broj ce se ustaliti, nece vise rasti.Bit ce daleko manje Hrvata Islamske vjere.Zadnji put nekih pola Roma i Bosnjaka su se pisali Hrvatima, ali sad ce biti manje.Povecanje Islamske vjere.Posebno u Puli i Rijeci, te nekim gradovima Istre.Nece doci do veceg povecanja Islamske vjere.Broj Bosnjaka u Hrvatskoj oko 40 000

wtf? :confused:

Modern Gent
31.01.2011., 10:27

PFC
31.01.2011., 12:47

Ajeti u Kuranu cesto medjusobno negiraju jedan drugi...:ne zna:

.

Lookey
31.01.2011., 13:00

Pa sta kudite coveka,eto povecala se vera :D

cveklabgd
02.02.2011., 21:07
Prvo bih naglasio da sam veoma razocaran ovom temom, jer nisam stvarno ocekivao da cu morati vaditi ovu temu iz naftalina.Obicno ne pisem na ovom forumu, jer za 3 dana sam vise procitao literature od pola ovih nazovi forumasa.Ali, sticajem okolnosti, a posebno sto vidim da je tema isuvise jadna, da iko komentarise na nju.Odlucih da napisem ponovo sta.Nisam otvorio temu ovu, da me ne optuze za spamiranje, ali uvijek se nadje nesto

Bas zbog tih plitkih likova tipa Pfc i ostali sam dolazio u neke susrete teze vrste, s raznoraznim Niksickim korpusima, samozvanim statisticarima i prognozerima koje sam vec skoro deceniju razbijao u svakom pogledu.No, vrijeme prolazi i to je jedina pozitivna stvar ovdje:top:.Ako je danas kraj Januara, necu morati da slusam konstantna price i laprdanja, tipa ovo i ono, koje slusam vec par godina

:ne zna:

Da, ponovim gradivo

Slovenija:Bosnjaci+Bosanci drugi narod u Sloveniji.Pad broja Hrvata.Srbi ce biti isto kao i zadnjeg popisa.Povecanje broja Bosnjaka u Ljubljani i Izoli.Broj Bosnjaka+Bosanaca i ostalih bit ce oko 50 000.Islamske vjere ce biti cirka preko 60 000+ na popisu 2011 godine, sto ce biti porast od preko 13 000.U odnosu na popis 2001

Bosna.Bosnjaka je sad preko 52%., s tendencijom da ce do polovine 2012 biti 53% stanovnistva.Svaki dan koji prolazi, jedino se mijenja homogena slika u korist Bosnjaka u okviru Bosne.Popis u ''Rs''?Moguce, Dodiku se zuri da ovjeri ono malo jada, sto ima, nakon sto je prodao Telekom, i sve firme.Nema se para, a ni industrije.Opet, broj Srba u tom dijelu nece i ne moze biti veci od miliona, bajke o 1.5 miliona Srba dole su bas to.Bajke.Kazem,, moze iako ce biti vece blamiranje.Nijedna drzava nece priznati takvo sta.Ustav Brcko distrikta kaze da je potrebno 2/3 zastupnika da se zakon odrzi tamo.Sto znaci, ako bude popisa, imat ce De Iure i De facto, izolovanu Banjalucko-Istocno Bosansku enklavu.Tamo gdje bude velika rupa na podrucju Brckog, ce Dodik vjesto Srbovanjem zamagliti, i uljepsati situaciju

Kosovo ce imati popis 2011 nakon 30 godina od zadnjeg popisa

Gradovi preko 100 000 stanovnika:
Prizren
Pristina

Prizren po meni danas ima oko 131 000 stanovnika u gradu.Prizren ima takodjer 400 Srba i oko 18 000 Bosnjaka, posebno u Prizrenskoj zupi, Recane i okolica.Srbi ce biti podijeljeni u Zacu i Gorazdevcu na Srbe i Crnogorce, a svaki treci ce ovdje izaci na popis.Ocekujem da budu popisani Srbi po enklavama oko 1/3 izlaznosti, mozda negdje cak i apsolutna vecina ce biti popisana, primjer Velike Hoce.A, sto se tice ostalog dijela.Kosovo je priznato od 74 drzave+Eustat, a u Eustatu imas par drzave koje nisu priznale.S, tim informalno skace i rast broj priznanja naprimjer Kosova.Naravno, ako skopcamo da 10 od 11 drzava Caricoma je reklo priznati Kosovo, i jos par tih drzava.Tu ipak drzavu kao i Palestinu priznaje i priznat ce uskoro vecina svijeta

Podujevo ima danas oko 40 000 stanovnika, s tendencijom povecanja
Vucitrn takodjer ima oko 40 000 stanovnika

Preko 50 000 stanovnika ce imati Ferizaj, Mitrovica, Pec, Pristina, Gnjilane,Djakovica i Prizren.Velike su sanse da Podujevo bude blizu tog cilja.Vucitrn takodjer se raste i razvija, tako moguce je ovdje veliko iznenadjenje.Kacanik ce prebaciti 10 000 stanovnika

Stanovnistvo:Pa, ja mislim da ce biti ovako

Bosnjaka 33 000 oko 18 000 u Prizrenu.Ostatak na podrucju Vitomirice,Dobruse i par ostalih sela.Nesto malo po gradovima

Albanaca izmedju 1.92 miliona-2.11 miliona.Pricalo se medju ovakvim ekspertima tipa Pfc, a slusao sam od naprednog foruma ''Krstarice'' i ostalih eksperata da ''Siptara'' tamo ima milion ili sta vec, ali ja ostajem po ovim ciframa.Inace, zadnji popis Srbije 2002 nije bio priznat od Eustata zbog nedostatka posmatraca na terenu, pa jedini lazni popis je onaj iz Srbije 2002

Srbija.Ko ce da daje prognozu, kad imaju pare za cetnicki pokret a nemaju pare za popisa.Evo, vidim Turci uzeli Jat, pa svaki dinar od danas ko leti, a vecina Srba ne zna sta je avion.Pare dolaze u Stambul.Ko kaze da Otomansko carstvo nije tu.Pa, opet se puni proracun u Stambulu, makar onaj ko zeli da leti iz Beograda.A, za popis 2011.Imamo ovdje dva tri samozvana eksperta tipa Cvekla, Luki i ovaj Pfc.Posebno je onaj Cvekla veoma smijesan lik.Mogu nesto vise da kazem o ovom popisu, ali sve sam vec rekao.A, ne pise mi se toliko

Crna Gora

Pa, sad da se vratimo ovoj drzavi.Posebno jer nece biti popisa tamo u Oktobru.:rofl:.A, ako ne bude para, mozda iduce godine:lol:

Izmedju 85-95% Bosnjaka ce se izjasniti kao Bosnjaci sad.Na proslom popisu 2003 taj procent je iznosio 66%.Ovog puta izjasnjavanje ce biti daleko pozitivnije po Bosnjake.Muslimana ce biti malo, u okviru statisticke greske.Do 2021 godine oni ce nestati iz Crne Gore trajno.Sad ih odrzava samo relik iz proslost, i par zagrizenih komunjara, ali to ce sve biti izbrisano.Bosnjaka ce procentualno biti oko 10% sad.Muslimana daleko manje

Podgorica.Daleko vise Bosnjaka.Mnogo manje Muslimana.I jedan dio Crnogoraca Islamske vjere ce se pisati Bosnjacima sad.Povecan broj Roma u Podgorici.Smanjenje broja Srba u Podgorici.Povecanje broja Crnogoraca u Podgorici.Povecanje broja Bosnjaka u Tuzima kraj Podgorice.Smanjenje broja Muslimana i Crnogoraca Islamske vjere dole.Sto se tice religije u samim Tuzima.Bit ce sad nekih 52% Islamske vjere i oko 48% Katolika

Berane.Daleko vise Bosnjaka.Mnogo manje Muslimana.Smanjenje broja Bosnjaka u odnosu na 2003 godinu.Nece toliko biti izrazena fluktacija izmedju Srba i Crnogoraca dole

Bijelo Polje.Povecanje Crnogoraca.Smanjenje broja Srba

Ulcinj.Broj Bosnjaka i Muslimana ce biti skoro 2000 na ovom popisu ili duplo vece povecanje.Broj Bosnjaka ce biti daleko vece posebno u naselju Donji Stoj kraj Ulcinja.Smanjenje broja Srba.Povecanje Crnogoraca.Islamske vjere 74% na popisu 2011

Bar.Povecanje Crnogoraca.Smanjenje broja Srba.Povecanje procenta Islamske vjere koje ce preci preko 30% na popisu 2011.Na popisu 2003 je bilo 27,5% Islamske vjere.Broj Bosnjaka i Muslimana ce biti izmedju 6000-7000.Daleko ce biti bolja situacija posebno u selu Pecurice, koje je jos vise naseljeno od Rozajskih Bosnjaka.Za par decenija i do 2050 godina ovo ce biti Islamska luka, Muslimanski grad, i vrijeme jednostavno radi za Islam ovdje i za Bosnjake..Srbi ce se kasnije vise cijepati, pa sigurno je moguca i opcina Sutomore, cemu se nadam.Tada ce Bar do 2030 biti Muslimanski

Makedonija.Jedna lijepa Turska drzava na jugu Balkana.Ocekujem porast Bosnjaka.Smanjenje broja Srba.Smanjenje pravoslavnih.Povecanje Islama

I, zamolio bih dezurne Srbe s ovog foruma, i ostale eksperte i spamere.Da lijepo odrzavaju ovu temu finom i cistom.Da, ja ne moram doci ponovo krajem Februara i dizem ovu temu iz naftalina ponovo.Nije posteno prema meni, ali bas zbog tih proziva.Jedva cekam popis.Posebno Crne Gore

Srecom popis u Crnoj Gori krece za 2 mjeseca.Nije za 4 godine pa da moram godinama slusati price.Nije za 2 godine.A, evo.Proci ce i to, nadam se sto brze.Pa, cemo vidjeti.A, vidjet cemo za 2 mjeseca.Ko je ekspert, a ko nije.Pazi sad, ako slucajno pogodim.Nemojte reci da je sve namesteno, da nista ne valja, i da ja imam nekog potplacenog u tim statistickim zavodima.

:top:

evo u crnoj gori puklo ti rozaje ko balon, nemas ti pojma jack samo bre nagadjas iz te amerike:top:kako je tamo vidovnjaku:rofl:

Maxpane
26.02.2011., 17:15
Sto se tiče BiH očekujte na sledećem popisu 12% Hrvata, 52% Bošnjaka i 35% Srba. Stim ako u obzir uzmemo odnos nataliteta i mortaliteta te odnos imigracija i emigracija svih naroda u bih onda u 2020 možete očekivati 9% Hrvata, 57% Bošnjaka i 33% Srba...
Ovaj 1% što fali su manjine...

frane2110
26.02.2011., 17:30
Sto se tiče BiH očekujte na sledećem popisu 12% Hrvata, 52% Bošnjaka i 35% Srba. Stim ako u obzir uzmemo odnos nataliteta i mortaliteta te odnos imigracija i emigracija svih naroda u bih onda u 2020 možete očekivati 9% Hrvata, 57% Bošnjaka i 33% Srba...
Ovaj 1% što fali su manjine...

ove Bosnjake mozes slobodno razdijeliti i na Bosance,Muslimane.
Bosnjaka nece biti taman 40%

Flanker_27
27.02.2011., 07:54

.

Isti razlog Bosnjaci nece popis radi (ne)povratka u RS..

Maxpane
27.02.2011., 08:38
Ovo djeljenje muslimana na Bošnjake i Muslimane je smiješno
jer su Bošnjaci i Muslimani jedno te isto...

Ali Bosanac i Bošnjak nije isto....
Bosanac je nacionalnost
a Bošnjak narodnost...

Za one koji nisu znali dva ili više narda čine Naciju ili Nacionalnost

Zato se kaže npr; Bosanski Srbi,(Bosanske nacionalnosti, i Srbske narodnosti)
a postoji i naravno varijanta koja bi mogla da se pojavi na popisu stanovnistava koja bi takodjer srbe mogla da podijeli na Bosanske srbe i Srbijanske Srbe...

Znači ovo 52% znači da bi najvjerovatnije toliko moglo biti stanovnika u BIH Bošnjaka koji su islamske vjeroispovijesti. A 2020 godine biti će oko 57%.
Po tvojoj logici znači da se oko 10% stanovnika BiH izjašnjava Bošnjacima iako nisu muslimani pa to je da umreš od smijeha:rofl::lol:.
Koliko ti poznaješ takvih ljudi Bošnjaka nemuslimana 20, 40, 100...:ne zna:

Malo si pomiješo pojmove Bošnjak, Bosanac, Musliman...

frane2110
27.02.2011., 08:58
Ovo djeljenje muslimana na Bošnjake i Muslimane je smiješno
jer su Bošnjaci i Muslimani jedno te isto...

Ali Bosanac i Bošnjak nije isto....
Bosanac je nacionalnost
a Bošnjak narodnost...

Za one koji nisu znali dva ili više narda čine Naciju ili Nacionalnost

Zato se kaže npr; Bosanski Srbi,(Bosanske nacionalnosti, i Srbske narodnosti)
a postoji i naravno varijanta koja bi mogla da se pojavi na popisu stanovnistava koja bi takodjer srbe mogla da podijeli na Bosanske srbe i Srbijanske Srbe...

Znači ovo 52% znači da bi najvjerovatnije toliko moglo biti stanovnika u BIH Bošnjaka koji su islamske vjeroispovijesti. A 2020 godine biti će oko 57%.
Po tvojoj logici znači da se oko 10% stanovnika BiH izjašnjava Bošnjacima iako nisu muslimani pa to je da umreš od smijeha:rofl::lol:.
Koliko ti poznaješ takvih ljudi Bošnjaka nemuslimana 20, 40, 100...:ne zna:

Malo si pomiješo pojmove Bošnjak, Bosanac, Musliman...

ne nista nisam pomjesao , i bas govorimo o narodnosti .a na popisu se ne pita o nacionalnost nego o narodnost.a mnogo muslimana ce se tako izjasniti u smislu narodnosti ,dakla mnogo njih ce reci da su po narodnosti Muslimani i Bosanci . i bas ce zbog toga brojka Bosnjaka nece prelaziti 50% .

Maxpane
27.02.2011., 09:49
Broj Bošnjaka odnosno Muslimana (pošto je to jedno te isto) će biti oko 52% ako se sprovede popis do 2012 godine.
Ovo je u najgorem slučaju a možda ih bude i više...

Pročitajte ovu izjavu i biti će vam dosta jasnije....

http://www.ljportal.com/arhiva/3229-2028-godine-ce-biti-67-bosnjaka-u-bih

http://tuuba7.com/forum/bosnian-section/1710-bojan-bajic-2028-godine-ce-biti-67-bosnjaka-u-bih.html

http://bosnahistorija.16.forumer.com/viewtopic.php?t=3685

Pored ovoga pogledajte Broj rodjenih umrlih po Općinama ili kantonima
pa će vam biti malo jasnije.

frane2110
27.02.2011., 10:42
taj koji trubi da ce biti 67% Bosnjaka ,te tvrdnje se ne temelji na nicega .
o bosnjahistorija bez komentara ,svi znamo koji su to likovi na tom forumu :D

cinjenica je da od 220.000 muslimana koji zive na Sandzaku ,njih 10% se izjasnili kao Muslimani po narodnosti .
cinjenica da u Hrvatskoj od 40.000 muslimana ,samo polovica ih se izjasnila kao Bosnjaci u smislu narodnosti .
popis u Bosni nije proveden vec 21 godinu , i mogli biste se iznenaditi ..
a zasto kocite popis ? kad ste toliko sigurni

Lookey
27.02.2011., 10:47

cinjenica je da od 220.000 muslimana koji zive na Sandzaku ,njih 10% se izjasnili kao Muslimani po narodnosti .
cinjenica da u Hrvatskoj od 40.000 muslimana ,samo polovica ih se izjasnila kao Bosnjaci u smislu narodnosti .

Odakle ti ovaj podatak? Godine 1991. Muslimana u Sandzaku je bilo 155540 i to racunajuci i one odsutne iz zemlje, 2002. ih je bilo 142350,od cega 134 hiljade Bosnjaka i ostalo Muslimani (prisutna populacija u zemlji). Danas ih ima mozda nesto manje nego 1991.

frane2110
27.02.2011., 14:46
Odakle ti ovaj podatak? Godine 1991. Muslimana u Sandzaku je bilo 155540 i to racunajuci i one odsutne iz zemlje, 2002. ih je bilo 142350,od cega 134 hiljade Bosnjaka i ostalo Muslimani (prisutna populacija u zemlji). Danas ih ima mozda nesto manje nego 1991.

,e neznan , uzeo sam wiki koji se referira na popise u Crnoj Gori i Srbiji 2002-3
http://en.wikipedia.org/wiki/Sand%C5%BEak

Ethnic groups in Sandžak (Raška):

* Bosniaks = 193,026 (45.93%)
* Serbs = 152,825 (36.36%)
* Montenegrins = 28,438 (6.77%)
* Muslims by nationality = 27,039 (6.43%)
* Others (including Albanians, Roma, Turks etc.)

moja greska ,nije 10% nego 6,4% koji se izjasnjavaju kao Muslimani .
e sad na Hr xiki nemaju iste podatke . jbg !
http://hr.wikipedia.org/wiki/Sand%C5%BEak
oko 200.000 muslimana . ali uglavnom oko 6% muslimana se ne izjasnjavaju kao Bosnjaci .

Lookey
27.02.2011., 14:53
,e neznan , uzeo sam wiki koji se referira na popise u Crnoj Gori i Srbiji 2002-3

oko 200.000 muslimana . ali uglavnom oko 6% muslimana se ne izjasnjavaju kao Bosnjaci .

Da,da u pravu si zapravo. Srpski deo Sandzaka ima oko 150 hiljada muslimanskog stanovnistva,ostatak je u crnogorskom delu. Ja pogresno protumacio podatke samo za srpski deo.

markosplit
27.02.2011., 14:59

Taj broj 6% je za cjelokupno stanovnistvo sandžaka, a kad stavis muslimani+bosnjaci=220 000 od toga su 12% muslimani. Znaci vise od 10% ih se pise muslimanima.

Lookey
27.02.2011., 15:06
Taj broj 6% je za cjelokupno stanovnistvo sandžaka, a kad stavis muslimani+bosnjaci=220 000 od toga su 12% muslimani. Znaci vise od 10% ih se pise muslimanima.

No,ipak je rec o populaciji koja dugorocno tesko da ce opstati u znacajnijem broju. Verovatno ce se vecina pretopiti u Bosnjake,neki ce ostati to sto jesu a vrlo mali deo otici ce i Srbima i Crnogorcima.

frane2110
27.02.2011., 16:11
No,ipak je rec o populaciji koja dugorocno tesko da ce opstati u znacajnijem broju. Verovatno ce se vecina pretopiti u Bosnjake,neki ce ostati to sto jesu a vrlo mali deo otici ce i Srbima i Crnogorcima.

pa cuj , ovi sada popisi bi nam tribali dati pravu sliku i za buducnost .proslo je vec 10 godina od zadnjeg popisa u Srbiji ,Hrvatskoj,Crnoj Gori...
ako bude jos 6% Muslimana nema razloga da se taj broj ne odrzi i 2020-2030 ...

Maxpane
27.02.2011., 16:27

Ja lično nekočim popis niti me zanima popis koče Bošnjački političari iz 2 razloga;
1. Da se nebi legalizovalo čišćenje Muslimana i Hrvata iz Republike Srpske,
2. Muslimani se zalažu za gradjansku demokratsku drzavu bez mogućnosti entitetskog veta što znači vladavinu većine.
Znači kada bi i zvanično postali većina pa tko bi onda dopustio takvu drzavu u kojoj vlada većina odnosno Muslimani...
3.Jer bi neko pitao koliko je 1991godine na području današnje federacije živjelo hrvata i srba. I odakle se pojavi ovolika razlika...
To su ti glavni razlozi....

PFC
27.02.2011., 16:42
Ja lično nekočim popis niti me zanima popis koče Bošnjački političari iz 2 razloga;
2. Muslimani se zalažu za gradjansku demokratsku drzavu bez mogućnosti entitetskog veta što znači vladavinu većine.
Znači kada bi i zvanično postali većina pa tko bi onda dopustio takvu drzavu u kojoj vlada većina odnosno Muslimani...
To su ti 2 glavna razloga.

Pa hajde sto ne krenes nagovarati one desetine hiljada Bosnja sto se dokopase Sarajeva, sto ih ne nagovaras da se vrate u rodne vukojebine Istocne Bosne i sl? :ne zna:

Imovina im je vracena, kuce obnovljene, ko je hteo imao je svu pomoc humanitarnih organizacija i svih, Pa? :ne zna:
Prema tome ta prica o "legalizaciji etnickog ciscenja" je suplja prica :kava:

Pogotovo u svetlu toga sto precutkujes etnicko ciscenje Srba i Hrvata iz Sarajeva, Zenice, Tuzle i drugih krajeva pod Bosnjackom kontrolom :kava:

Ajde eto ti, kako znas i umes, iseli odmah 150 000 Bosnja dosljaka u Sarajevo, vrati ih u njihove vukojebine, a vrati 150 000 maticnih Srba iz Sarajeva :)

Prema tome, samo prdis u prazno u vezni nekakvih bosnjackih motiva u vezi popisa...:kava:

.

Maxpane
27.02.2011., 16:52
Ovakve izjave moze dati samo pripadnik Nebeskog naroda tj. Srbskog

1 Prvo dali si ti ikada prošao kroz Istočnu Bosnu tamo nije popravljeno ni 50% stambenih objekata a de mi reci postoje li barem 2 firme koje imaju više od 200 radnika u toj istočnoj BiH.
Pa tamo je 90% predratne industrije uništeno.
Ako je u Istočni Rs tako dobro zašto se srbi sele iz nje.
A muslimani i hrvati da se vraćaju negdje gdje nema zaposlenja i da ostave penziju od 300KM da zive u Rsu sa 160KM penzije:confused::ne zna:

PFC
27.02.2011., 17:01
Ovakve izjave moze dati samo pripadnik Nebeskog naroda tj. Srbskog

1 Prvo dali si ti ikada prošao kroz Istočnu Bosnu tamo nije popravljeno ni 50% stambenih objekata a de mi reci postoje li barem 2 firme koje imaju više od 200 radnika u toj istočnoj BiH.
Pa tamo je 90% predratne industrije uništeno.
Ako je u Istočni Rs tako dobro zašto se srbi sele iz nje.
A muslimani i hrvati da se vraćaju negdje gdje nema zaposlenja i da ostave penziju od 300KM da zive u Rsu sa 160KM penzije:confused::ne zna:

I zasto onda ocekujes de ce se neko vratiti, kad mu je bolje u Sarajevu? :ne zna:

I ako su se oni vec opredelili za Sarajevo, dokle onda ti mislis mlatiti praznu slamu sa pricom o povratku? :ne zna:

Ko se hteo vratiti, vratio se :ne zna:
Ko se docepao boljeg, naravno da se nece vracati u svoju rodnu vukojebinu :kava:

Sva ta prica je jednako smesna kao i Jackovo pricanje o poklapanju, gde bi on sa istom masom ljudi poklapao i one krajeve oko Sarajeva gde su doselile Bosnje iz Istocne Bosne, a opet bi i da te iste ljude vrati u istocnu Bosnu pa da poklapa i Istocnu Bosnu :rofl:

BTW
Vidim da si elegantno izbegao odgovor na pitanje etnickog ciscenja Srba i Hrvata po onim delovima koje kontrolisu Bosnje :kava:

.

Maxpane
27.02.2011., 17:09
Vidim da si elegantno izbegao odgovor na pitanje etnickog ciscenja Srba i Hrvata po onim delovima koje kontrolisu Bosnje :kava:

.

Nazalost i to se je dešavalo, svi su čistili teritorije na račun drugih kako Srbi tako isto i Muslimani i Hrvati, neki više a neki manje.

A takodjer bi se kao 3 razlog protivljenja popisu stanovnistva moglo navesti i obmanjivanje Medjuarodne Zajednice o broju stradalih Srba i Hrvata u Federaciji.

Nadam se da sam bio dovoljno objektivan i nepristrasan....

PatriotSLO
27.02.2011., 17:15
U Sloveniji će se ove godine popis vršiti adiminstrativno, dakle iz baze podataka. Neće više administratori ići od kuče do kuče i raditi popis po stanovima.

Etnička pripadnost i religija padaju iz popisa, jer se smatra, da je to intimna kategorija.

Država će tako prištediti oko 12 milijona eura.

Michael Collins
27.02.2011., 17:20
U Sloveniji će se ove godine popis vršiti adiminstrativno, dakle iz baze podataka. Neće više administratori ići od kuče do kuče i raditi popis po stanovima.

Etnička pripadnost i religija padaju iz popisa, jer se smatra, da je to intimna kategorija.

Boje se da bi Slovenaca bilo malo premalo :D

Ajd što neće pitati za narod i vjeru,ali ovo za ne ići i provjeriti stvarni broj ljudi i stanje na terenu mi je glupavo

PFC
27.02.2011., 17:38
Boje se da bi Slovenaca bilo malo premalo :D

Ajd što neće pitati za narod i vjeru,ali ovo za ne ići i provjeriti stvarni broj ljudi i stanje na terenu mi je glupavo

Boje se Slovenci da Srbi ne zatraze konstitutivnost :o

:D

.

frane2110
27.02.2011., 19:21
boje se Slovenci da ne padne ispod 80% ,a 2002 bilo 83% Slovenaca . ovako bez etnicko izjasnjavanje ce biti 100% Slovenaca :D

frane2110
27.02.2011., 19:30

.

da, ali ovo ti je suplja prica, kad bi vama odgovaralo da se provede popis ?
mozda da cekamo do 2050-e da se svi Bosnjaci vrate u Rogaticu .
blabla..ovo su gluposti ,vi znadete da vise necete nikad vecina biti u npr istocnoj Bosni jer se ionako ne zelite vratiti pa zato i necete popis . to je prava istina .

samo sto Bosna i Hercegovina nije samo vasa drzava i zato gradanska drzava ne dolazi u obzir ,bar ja tako mislim.

mozete vladati samo u kantonima,opcinama gdje ste vecina ,a na razinu drzave mora biti neki paritet.

Lookey
27.02.2011., 19:53

Znaci svi drzavljani Slovenije postaju Slovenci.

Michael Collins
27.02.2011., 19:54

Majke mu, da RH to napravi,al bi bilo graje :D

Lookey
27.02.2011., 19:57

A tek Srbija :D Skocilo bi sve proevropsko i manjinsko da brane ''evropske vrednosti'' a Zukorlic bi zapoceo rat :D

PFC
27.02.2011., 19:58

A tek kad bi Srbi tako nesto sproveli...:eek:

Mislim da bi nas NATO opet bombardovao :rofl:

.

PatriotSLO
28.02.2011., 05:28

Slovenija priznaje 2 manjine, Italijane i Mađare. Neki specialni status imaju još Romi.

Etnička pripadnost ostalih države ne zanima.

Modern Gent
28.02.2011., 08:13
Koji fašisti ovi Slovenci, prvo slučaj "Izbrisani", sad ovo. Ono, jebe se njima ko je što po nacionalnosti, mora plesati kako mi sviramo i za nas je Slovenac. Jebeno. A nama Srbi kažu da ih ponovno genocidišemo :zubo: jer će se raditi popis po novoj metodologiji.

Maxpane
28.02.2011., 17:26
Ja samo navodim konstataciju da su Muslimani postali većina u BiH
a kome ovo smeta moze da pukne od muke i da komentariše bez dokaza, činjenica...
Npr od 42 mandata u Drzavnom parlamentu 22 pripala su Muslimanima
a ja bi volio da mi vi navedete primjer neki da nisu?

A zašto su Muslimani većina?

1.Zato što jedino Muslimani u BiH imaju pozitivan prirodni prirastaj, te zbog doseljavanja muslimana iz Sandžaka.

2.Zato što Srbi imaju negativan prirodni priraštaj te zbog odseljavanja u Srbiju.

3. A Hrvati imaju ogroman negativni prirodni priraštaj jer usljed velikog iseljavanja najvise otišao mladi narod.

Dalibor84
10.03.2011., 15:54
a kome ovo smeta moze da pukne od muke i da komentariše bez dokaza, činjenica...

1.Zato što jedino Muslimani u BiH imaju pozitivan prirodni prirastaj, te zbog doseljavanja muslimana iz Sandžaka.

2.Zato što Srbi imaju negativan prirodni priraštaj te zbog odseljavanja u Srbiju.

3. A Hrvati imaju ogroman negativni prirodni priraštaj jer usljed velikog iseljavanja najvise otišao mladi narod.

kakve veze ima prirodni prirastaj sa doseljavanjem/iseljavanjem?

prirodni prirastaj je odnos zivorodjenih beba u odnosu na broj umrlih

a ovo o cemu ti pricas je malo sira prica.

Svitski čovik
10.03.2011., 16:19

Dobro je čovjek rekao, ali se malo krivo izrazio... Što više mladih ljudi odlazi iz neke zemlje bit će i manji prirodni priraštaj jer je sve manje ljudi koji su sposobni osnovat obitelj. Vrlo jednostavno... :rolleyes:

Maxpane
11.03.2011., 04:54

KAKO DA NEMA VEZE?

Ako od jednog naroda najviše odlazi mladja populacija onda prirodno je da se i smanjava natalitet jer većinu djece roditelji dobivaju izmedju 18-35 godina
a upravo se ovaj dio populacije iseljava kod Hrvata.

Znači natalitet se smanjuje zbog nedostatka mladog stanovnistva a povećava mortalitet zbog povećanog udjela starijeg stanovništva

2+2 Jednostavna matematika

frane2110
11.03.2011., 08:08

ti samo konstatiras ono sto smo ionako svi konstatirali vec 1991-e .da su Muslimani vec i prije bili vecina .nema tu nista senzacionalno i novo .

to da Hrvati na veliko iseljavaju bi mogao potkrijepiti nekim dokazima ?

Mišac
11.03.2011., 12:42
ti samo konstatiras ono sto smo ionako svi konstatirali vec 1991-e .da su Muslimani vec i prije bili vecina .nema tu nista senzacionalno i novo .

to da Hrvati na veliko iseljavaju bi mogao potkrijepiti nekim dokazima ?

Naravno, da je svima poznato da su Muslimani/Bošnjaci bili večina u BiH i 1991. godine, međutim radilo se o relativnoj večini (oko 44%), a izgleda da kolega aludira da su Bošnjaci danas natpolovična večina (preko 50%) s obzirom na činjenicu da im od 42 mandata u Zastupničkom domu Parlamenta BiH navodno pripadaju 22 mandata...

Ipak su to sve nagađanja bez popisa, jer zna se da su upravo Bošnjaci najviše stradali u posljednjem ratu (najviše poginulih, protjeranih i raseljenih po svijetu).

Međutim, tu je i problem eventualnog opredjeljenja Muslimana na popisu Bošnjake/Bosance/Muslimane, itd ....

Naravno, da i Hrvati iseljavaju iz BiH (valjda to nema potrebe dokazivati!?), ali iseljavaju i Bošnjaci i Srbi, a nisam siguran da postoje podaci po etničkoj pripadnosti iseljenika...

!hej
12.03.2011., 00:27
Hoće li u BiH uopće biti popis?

PFC
01.04.2011., 11:31
Dakle krenulo je u Hrvatskoj i C.Gori, dok za juznu srpsku pokrajinu Kosovo nisam siguran da li je krenulo :ne zna:

http://www.rts.rs/page/stories/sr/story/11/Region/868274/Popis+u+Crnoj+Gori+i+Hrvatskoj.html

Naravno da ocekujemo LIVE ukljucenja sa sva tri mesta od naseg specijalnog dopisnika Jacka :o

.

Ovcoder
01.04.2011., 11:36
Dakle krenulo je u Hrvatskoj i C.Gori, dok za juznu srpsku pokrajinu Kosovo nisam siguran da li je krenulo :ne zna:

Naravno da ocekujemo LIVE ukljucenja sa sva tri mesta od naseg specijalnog dopisnika Jacka :o

.

Hoćeš li se ti izjasniti kao Nebeski srbin ili samo srbin? :zubo:

Michael Collins
01.04.2011., 11:40
Jel RS na kraju radi popis?

PFC
01.04.2011., 11:46
Hoćeš li se ti izjasniti kao Nebeski srbin ili samo srbin? :zubo:

Vidis dobru si mi ideju dao :D

S obzirom da je sloboda izjasnjavanja zagarantovana sa samo praznom crtom :)

.

Michael Collins
01.04.2011., 13:17
Vidis dobru si mi ideju dao :D

S obzirom da je sloboda izjasnjavanja zagarantovana sa samo praznom crtom :)

.

Kao što vrijeđaju ateisti sami sebe jer se smatraju očito glupima da ne znaju nači kućicu(ili kučicu) tako me zanima koji bi Srbin bio toliko glup da misli da mora zaokružiti Hrvat :ne zna:

Modern Gent
01.04.2011., 15:06
Ništa Srbin ne zaokružuje nego popisivač. Srbin papira ni ne vidi nego mu se postavi pitanje.

Ali Srbi su definitivno evoluirali. Prije ih je ugrožavala šahovnica, sad ih ugrožava formular.

Povijest&Politika
01.04.2011., 22:44
http://www.youtube.com/watch?v=8pXXpFRTQRM

cro_gavran
01.04.2011., 23:40
da ne čitam cijeli tekst, ali vjerujem da će većinu zanimati oko popisa stanovništva, navodim par uobičajenih zabluda oko popisa u Hrvatskoj:

članak za ubit autora... NEMAMO istaknuta imena na aktovkama, tek unutra imamo istaknuto ime na ovlaštenju. NE MORATE pustiti popisivača u kuću, može vas popisati i preko ograde dvorišta ili na hodniku zgrade... NE PLAĆATE kaznu ako nemate kućni broj a prijavi vas popisivač jer TO NE PRIJAVLJUJEMO. To je pitanje komunalnog redara i u nekim mjestima će navodno njihov obilazak biti paralelan sa obilaskom popisivača, no to je prijetnja po meni samo.
NIGDJE NEMA PITANJA TKO JE VLASNIK NEKRETNINE, izuzev pitanja o pašnjacima, oranicama i sličnim glupostima. Čak se moraju popisati i nojevi. Popis ima puno bizarnosti, ali spriječimo zablude i laži koje uopće se ne pitaju.

BARABA_SA_SELA
01.04.2011., 23:49
Istina boli, ali vise boli laz. Dok se ne pogleda istini u oci u Tuzli ce stajat spomenik podignut "zrtvama srpskog fasistickog agresora". Svi su cinili zlocine ali su samo Srbi zlocinci. No videce se sve kada se bude popisivalo stanovnistvo. Ja jedva cekam taj popis pa da se prekine vise sa laznim ciframa, jer o Srbima u Sarajevu niko ne prica... ko zna, mozda ti ljudi nisu ni postojali :ne zna:

http://img14.imageshack.us/img14/9852/2prfok8.jpg (http://img14.imageshack.us/i/2prfok8.jpg/)

Ako neko misli da cemo mi na vece da legnemo kao Srbi a probudimo se kao Bosanci grdno se vara!!!

Bagatur
02.04.2011., 04:58
ma pustite slovenaca gde imaju 20,000 km2 teritorije sa ni 2 miliona stanovnika pa jos da padnu slovenci pod 80%
stavite se u njihovu kozu

Bagatur
02.04.2011., 05:00
ma pustite slovenaca gde imaju 20,000 km2 teritorije sa ni 2 miliona stanovnika pa jos da padnu slovenci pod 80%
stavite se u njihovu kozu

demon
02.04.2011., 07:59
Slovenija priznaje 2 manjine, Italijane i Mađare. Neki specialni status imaju još Romi.

Etnička pripadnost ostalih države ne zanima.

Točno. Priznaju samo autohtone manjine. Ostali su "prekleti južnjaki". :mig:

Ova njihova politika je po mom sudu OK.

maki83
02.04.2011., 12:05

i njemci i austrijanci priznaju samo autohtono manjine ostali su ili njemci ili austrijanci i to je ok!!!

patak360
02.04.2011., 12:57
Istina boli, ali vise boli laz. Dok se ne pogleda istini u oci u Tuzli ce stajat spomenik podignut "zrtvama srpskog fasistickog agresora". Svi su cinili zlocine ali su samo Srbi zlocinci. No videce se sve kada se bude popisivalo stanovnistvo. Ja jedva cekam taj popis pa da se prekine vise sa laznim ciframa, jer o Srbima u Sarajevu niko ne prica... ko zna, mozda ti ljudi nisu ni postojali :ne zna:

http://img14.imageshack.us/img14/9852/2prfok8.jpg (http://img14.imageshack.us/i/2prfok8.jpg/)

Ako neko misli da cemo mi na vece da legnemo kao Srbi a probudimo se kao Bosanci grdno se vara!!!

Žalostno je kad vidim ovu statistiku, da je nekad bilo skoro 800 000 Hrvata u Bosni, a danas nas nema ni 500 000. :(

Modern Gent
02.04.2011., 12:59
Žalostno je kad vidim ovu statistiku, da je nekad bilo skoro 800 000 Hrvata u Bosni, a danas nas nema ni 500 000. :(

Hrvata je bilo 760 000, od čega oko 90 000 vani na radu, viš nego Srba i Muslimana zajedno. Dakle, u BiH je živilo 670 000 Hrvata, sad ih je 470 000. Jebiga. I Muslimana je bilo 2 milijuna pa ih je sad milijun i po.

patak360
02.04.2011., 13:15
Hrvata je bilo 760 000, od čega oko 90 000 vani na radu, viš nego Srba i Muslimana zajedno. Dakle, u BiH je živilo 670 000 Hrvata, sad ih je 470 000. Jebiga. I Muslimana je bilo 2 milijuna pa ih je sad milijun i po.

Znam da su moji roditelji 70-tih otišli iz Bosne u Sloveniju raditi i danas dan tu živimo. Samo sad su u mirovini i planiraju se vratiti nazad u Bosnu.

Da li možda znaš kako je sa natalitetom Hrvata u Bosni, da li ono raste ili pada kao u Hrvatskoj?

prelazna faza
02.04.2011., 13:29
Jel RS na kraju radi popis?

RS? Republika Srbija? da. U oktobru ove godina valjda.

dudu
02.04.2011., 13:30
Znam da su moji roditelji 70-tih otišli iz Bosne u Sloveniju raditi i danas dan tu živimo. Samo sad su u mirovini i planiraju se vratiti nazad u Bosnu.

Da li možda znaš kako je sa natalitetom Hrvata u Bosni, da li ono raste ili pada kao u Hrvatskoj?

u Hrvatskoj ne pada, on je već cijelo desteljeće na istoj razini, u biti zadnjih godina je na nešto višoj nego prije 10-tak. problem je što je to niska razina.

maki83
02.04.2011., 13:36

samo taj manjak gotovo isključivo radi RS i Brčko..

maki83
02.04.2011., 13:41

inače Pew Research Center kaže da u BIH ima 1.522 miljuna muslimana dakle vjernika i da čine 40% populacije BiH..

Bagatur
02.04.2011., 14:04
sad hrvata u BIH su najvise 400,000 i mislim da hrvati nemaju buducnost u BIH

dudu
02.04.2011., 14:05
sad hrvata u BIH su najvise 400,000 i mislim da hrvati nemaju buducnost u BIH

istina. budućnost je u Herceg-Bosni. :top:

Modern Gent
02.04.2011., 14:37
istina. budućnost je u Herceg-Bosni. :top:
U koju će se RH Hrvati masovno useljavati nezadovoljni Europskom Unijom.
Živiti u Herceg-Bosni, a raditi u Hrvatskoj za plaću koju mazlemi ne mogu ni sanjati - neprocjenjivo :kava:

PFC
03.04.2011., 13:30
Eto, govorio sam ja da ce toga biti...

http://www.index.hr/vijesti/clanak/suspendiran-popisivac-odbio-upisati-pravoslavac-sugerirao-da-se-upise-grkokatolik/545358.aspx

POPISIVAČ stanovništva u mjestu Smilčiću kod Benkovca suspendiran je nakon što je jučer popodne jednom građaninu srpske nacionalnosti odbio upisati "pravoslavac" pod vjersko opredjeljenje. Popisivač je, kako je na izvanrednoj tiskovnoj konferenciji u 13 sati kazao Milorad Pupovac, inzistirao da se umjesto toga upiše "grkokatolik".

"Jučer poslijepodne primio sam nekoliko dojava od građana srpske nacionalnosti i nepravilnostima u popisivanju stanovništva. Zabilježene su u Viškovu kod Rijeke, Smilčiću i Borovu Naselju", dodao je predsjednik Srpskog narodnog vijeća.

U SNV-u kažu da je popisivač u Viškovu sugerirao građanima da se mogu deklarirati samo kao rimotolici, grkokatolici ili pod kategorijom "ostali", dok se u Borovom naselju građanima srpske nacionalnosti rečeno da se uopće ne trebaju izjašnjavati po pitanju vjerske i nacionalne pripadnosti.

Pupovac je naglasio da odlično surađuje s Državnim zavodom za statistiku koji je nadležan za pravilno popisivanje te je na tri sporne lokacije odmah poslao svoje kontrolore. Osim suspendiranog popisivača iz Smilčića, očekuje se da će istu sankciju dobiti i popisivači iz Borovog naselja i Viškova, jer se radi o sličnim prekršajima.

Svi popisivači stanovništva temeljito su educirani o procesu popisivanja, tako da je mala vjerojatnost da nisu znali da nepravilno popisuju kad su građanima sugerirali ili zapriječili deklariranje po vjerskoj i nacionalnoj osnovi.

Pupovac je zaključno kazao da ne želi da ovi događaji bace sjenu na cijeli proces popisivanja stanovništva.

A smesno je pomisliti da tih nekoliko popisivaca su onako, sami od sebe i iz dosade "sugerirali"...
Mislim ono, koji ce im qrac to, primice kintu za popisivanje, dakle nemaju interesa da jos dodatno besplatno "sugeriraju", sem ako neko njima nije sugerirao da sugeriraju...

.

Lookey
03.04.2011., 15:15
Bice toga jos i ne samo u Hrvatskoj.

Flanker_27
03.04.2011., 15:55

Jeste dosadni sa tim o Sarajevskim Srbima.. 100 hiljada je napustilo sarajevo prije nego sto je federalna policija uopste usla i preuzela od IFOR-a teritorije koje je drzala VRS.. poznati masovni odlazak u martu 1996 pred ocima svih srpskih i svjetskih medija.. zar i o tome moramo slusati glupe mitove dok je svima sve jasno.. osim naravno Srbima koji pate od "amnezije". Inace, ostalo je vise Srba u Sarajevu na podrucju koje je drzala ARBIH.. Sto se tice brojki o zrtvama.. IDC je odradio taj posao, ne moze to popis stanovnistva odrediti?! I ako pogledas IDC podatke, vidjeces koliko je Srpskih civila ubijeno a koliko Bosnjackih, kao i vojnika..

Modern Gent
03.04.2011., 15:57
Mislim ono, koji ce im qrac to, primice kintu za popisivanje, dakle nemaju interesa da jos dodatno besplatno "sugeriraju", sem ako neko njima nije sugerirao da sugeriraju...

.

Novo genocidisanje napaćenog srpskog naroda. Nakon ustaša i zengi sad ih genocidišu popisivači.

Flanker_27
03.04.2011., 16:05

Jeste dosadni sa tim o Sarajevskim Srbima.. 100 hiljada je napustilo sarajevo prije nego sto je federalna policija uopste usla i preuzela od IFOR-a teritorije koje je drzala VRS.. poznati masovni odlazak u martu 1996 pred ocima svih srpskih i svjetskih medija.. zar i o tome moramo slusati glupe mitove dok je svima sve jasno.. osim naravno Srbima koji pate od "amnezije". Inace, ostalo je vise Srba u Sarajevu na podrucju koje je drzala ARBIH.. Sto se tice brojki o zrtvama.. IDC je odradio taj posao, ne moze to popis stanovnistva odrediti?! I ako pogledas IDC podatke, vidjeces koliko je Srpskih civila ubijeno a koliko Bosnjackih, kao i vojnika..

prelazna faza
03.04.2011., 16:08
Novo genocidisanje napaćenog srpskog naroda. Nakon ustaša i zengi sad ih genocidišu popisivači.

Želiš da relativizuješ ovu poprilično bitnu stvar.

Modern Gent
03.04.2011., 16:21
Želiš da relativizuješ ovu poprilično bitnu stvar.
Za koga bitnu? Za obične Srbe kojih je svake godine u RH oko 3000 manje samo prirodnim prirastom? Za srpsku mladež u RH koja uči srpski jezik, srpsko pismo, srpsku povijest i odlazi na fakultete u Novi Sad i Beograd pa se nikad više ne vrate? Je, ovo sve Srbima jako koristi i jako im je bitno.

Ovo je bitno jedino SDSS-u koji na temelju postotka Srba u ukupnom stanovništvu RH kupi beneficije i službenom Beogradu da zna koliko ovaca ima za manipuliranje :kava:

Pavlekic
03.04.2011., 17:06

No, zaboravljaju i da su slovenci isto južnjaci.

Dapače, ne samo južnjaci već i barbari, za austrijance i talijane.

Cijela Slovenija je samo benzinska postaja OMV-a na putu prema Hrvatskoj. Tako kažu austrijanci.

Lookey
03.04.2011., 17:39

Pa dobro,ali svakako je nedopustivo ponasanje popisivaca. Toga tek ima da bude od Vardara do Sutle (posto Slovenci vise nece da se igraju popisa kao mi :D ).

Lookey
03.04.2011., 17:42
Ovo je bitno jedino SDSS-u koji na temelju postotka Srba u ukupnom stanovništvu RH kupi beneficije i službenom Beogradu da zna koliko ovaca ima za manipuliranje :kava:

Vrlo tacno receno. To vazi za manjinske stranke uopste.

Lookey
03.04.2011., 17:44
Cijela Slovenija je samo benzinska postaja OMV-a na putu prema Hrvatskoj. Tako kažu austrijanci.

Pa i oni moraju da istovare svoj kompleks (jugo)istocno od sebe,kao sto to svi inace rade. :D

fafafa2233
03.04.2011., 17:45
Pa dobro,ali svakako je nedopustivo ponasanje popisivaca. Toga tek ima da bude od Vardara do Sutle (posto Slovenci vise nece da se igraju popisa kao mi :D ).

svakako nedopustivo, ali dotični popisivači su suspendirani.
gle, od 15 tisuća popisivača mora će se nać određeni broj kretena.

maki83
03.04.2011., 17:45
Bice toga jos i ne samo u Hrvatskoj.

lookey kaže se da pas ne laja radi sela,pa tako i pupovac..sljedeći lokalni izbori će se održati po ovom popisu i u tome grmu leži zec i zato pupovac grebe u svih šesnaest!!!

prelazna faza
03.04.2011., 17:54
Za koga bitnu? Za obične Srbe kojih je svake godine u RH oko 3000 manje samo prirodnim prirastom? Za srpsku mladež u RH koja uči srpski jezik, srpsko pismo, srpsku povijest i odlazi na fakultete u Novi Sad i Beograd pa se nikad više ne vrate? Je, ovo sve Srbima jako koristi i jako im je bitno.

Pokušaš opravdati pritisak na popisivanju potpuno banalnim argumentima. Ukoliko ima 2 Srbina u HR, ima ih toliko i nikada neće biti grkopravoslavci ili šta već. Šta će ti Srbi raditi od svojih života, gde će živeti, šta će učiti, to je nebitno. Bitno je da nema pritisaka na popisu.

Ord Mantel
03.04.2011., 17:58
A ni nema ih, jer se incidenti broje na prste, što znači da se stvar samo napuhuje. Već viđeno.

prelazna faza
03.04.2011., 17:59
A ni nema ih, jer se incidenti broje na prste, što znači da se stvar samo napuhuje. Već viđeno.

Samo komentarišem konkretan primer. Nadam se da ih nema.

Lookey
03.04.2011., 18:18
Kad ovo citam pomislim kako i nije steta sto popisa nema u BiH. Tamo bi svako svakog poklapao cim zine da kaze sta je. :D

Michael Collins
03.04.2011., 20:18

Idiota uvijek ima.
ALi kažem, ne znam kome bi bilo u interesu smanjiti broj Srba?

Lookey
03.04.2011., 20:22
Idiota uvijek ima.
ALi kažem, ne znam kome bi bilo u interesu smanjiti broj Srba?

Svako ko zeli da u zemlji bude vise nesrba. :mig: Ili posmatraj to sa aspekta Srbije,kome je u Srbiji u interesu umanjiti broj neke manjine - svakome ko zeli da Srbi budu vise zastupljeni u ukupnoj populaciji zemlje. U obema zemljama se na manjinske grupe nazalost gleda kao na populaciju kojom se upravlja negde spolja,iz maticne zemlje. Inace,politicarima na vlasti svakako ne odgovara bilo kakvo smanjivanje broja manjina,niti u Hrvatskoj niti u Srbiji (makar deklarativno je tako zbog EU,na terenu ipak sareno). A mi samo komplikujemo do besmisla jednostavne stvari i stranke (pre svega manjinske) to pretvaraju u neka krucijalna i kompleksna pitanja a same nemaju pojma kako se treba boriti za prava manjina od silnog strancarenja.

Michael Collins
03.04.2011., 20:43
Svako ko zeli da u zemlji bude vise nesrba. :mig: Ili posmatraj to sa aspekta Srbije,kome je u Srbiji u interesu umanjiti broj neke manjine - svakome ko zeli da Srbi budu vise zastupljeni u ukupnoj populaciji zemlje. U obema zemljama se na manjinske grupe nazalost gleda kao na populaciju kojom se upravlja negde spolja,iz maticne zemlje. Inace,politicarima na vlasti svakako ne odgovara bilo kakvo smanjivanje broja manjina,niti u Hrvatskoj niti u Srbiji (makar deklarativno je tako zbog EU,na terenu ipak sareno). A mi samo komplikujemo do besmisla jednostavne stvari i stranke (pre svega manjinske) to pretvaraju u neka krucijalna i kompleksna pitanja a same nemaju pojma kako se treba boriti za prava manjina od silnog strancarenja.

Lookey, ovaj put doista,ali doista nisu u pravu.
Jednostavno HDZ želi što veći broj Srba, da se opere pred EU a ljeva oporba jer vjeruje u neku multikulturalnost.

Jedino bi to možda htijeli neki HČSP,ali oni nemaju nikakav utjecajaj na vlast

Lookey
03.04.2011., 21:20
Lookey, ovaj put doista,ali doista nisu u pravu.
Jednostavno HDZ želi što veći broj Srba, da se opere pred EU a ljeva oporba jer vjeruje u neku multikulturalnost.

Jedino bi to možda htijeli neki HČSP,ali oni nemaju nikakav utjecajaj na vlast

To i ja kazem,kao i vlast u Srbiji kada se iz EU spomenu manjine. Vi imate Srbe u drzavnoj koaliciji,mi imamo Madjare,tacnije stranke tih dveju zajednica. I jedna i druga stranka vrlo cesto zaboravljaju sta treba da rade i zasta su delegirani kao predstavnici i vode se politikanstvom radi sto duzeg politickog zivota a ne pravom zastita interesa gradjana srpske odnosno madjarske narodnosti.

Modern Gent
03.04.2011., 22:10
Naravno da je nedopustivo i da samo kreten može drugima sugerirati kako će se oni izjasniti. Ali i presica, i napuhavanje u medijima, to isto nikom ne triba...

Jednostavno, u nas je popis stanovništva nastavak rata. Čoviku koji je iole normalan se dođe obisiti kad to vidi. Pa to je obični popis stanovništva, majko mila... Ali postoji ekipa i koja na godišnji u Hrvatsku dolazi kad je popis, a i ona koja iz susjedne države posebno prati i brine kako će proteći popis u državi u kojoj ne žive i nikad nisu živili. Koja je to bolest, to nijedan psihijatar dosad nije uspija odgonetnuti. (Tu ne ubrajan ljude koji prate demografiju općenito, i tebe među njima :) )

Vrlo tacno receno. To vazi za manjinske stranke uopste.
Ja bi osobno ukinija manjinske stranke. Manjinama svaka potpora u kulturnom očuvanju, u prakticiranju njihove tradicije, korištenju jezika i pisma. Ali politički svi moramo raditi za isto - hrvatsku državu. A ne za manje zajednice čiji se interes često kosi s državnim. Nedopustivo.

Michael Collins
03.04.2011., 22:13
Ja bi osobno ukinija manjinske stranke. Manjinama svaka potpora u kulturnom očuvanju, u prakticiranju njihove tradicije, korištenju jezika i pisma. Ali politički svi moramo raditi za isto - hrvatsku državu. A ne za manje zajednice čiji se interes često kosi s državnim. Nedopustivo.

Nemaš ti što ukinuti stranku vegetarijanaca, scijentologa ili obožavatelja Velikog Hrasta.
Ja sam za ukidanje posebnih zastupnika za manjine, stranke nek osniva tko hoće,ako SDSS u 5. ili 6. izbornoj jedinici osvoji 5% mejsta,nek uđe u Sabor.
Ali ne da se sa 15.000 glasova dobije tri zastupnika

frane2110
04.04.2011., 07:27
Nemaš ti što ukinuti stranku vegetarijanaca, scijentologa ili obožavatelja Velikog Hrasta.
Ja sam za ukidanje posebnih zastupnika za manjine, stranke nek osniva tko hoće,ako SDSS u 5. ili 6. izbornoj jedinici osvoji 5% mejsta,nek uđe u Sabor.
Ali ne da se sa 15.000 glasova dobije tri zastupnika

istina, karikiram ali jedan HSP dobije duplo vise glasova od SDSS i ima samo jednog zastupnika u saboru dok SDSS tri koliko god ljudi glasali za njih .

PFC
05.04.2011., 10:07
Ipak, ocigledno je iz nekih krugova sugerisano popisivacima u pojedinim krajevima Hrvatske kako da deluju jer:

http://www.kurir-info.rs/vesti/politika/hrvati-hoce-da-istrebe-srbe-83736.php

- Devojka koja je popisivala Srbe u selu Smilčić kod Benkovca je Sarajka. Ona verovatno nije ni znala šta su to grkokatolici, nego joj je naloženo da tako upiše. Sigurno su iste instrukcije dobili i ostali popisivači, da se ljudi, kad se izjasne kao pravoslavci, upisuju kao grkokatolici. Meštani sela, mahom stariji ljudi, otišli su kod lokalnog sveštenika i pitali da li su pravoslavci i grkokatolici isto, i on je otkrio prevaru - kaže naš sagovornik.

Dakle toj popisivacici kao Sarajki pojam Grkokatolika nije ni u peti! :kava:
I totalna je nebuloza da je ona sama od sebe kao nadosla na tu ideju: "Hej sta mislite da ja vas upisem kao Grkokatolike..."

Inace da su kriterijumi za izbor popisivaca bili najblaze receno vrlo sumnjivi govori i ovo:

Hrvatski mediji prenose da je Centar za LGBT ravnopravnost među popisivačima stanovništva otkrio i Martina Stojakovića, deklarisanog neonacistu, što su odmah prijavili nadležnim institucijama! On je posle odslužene jednogodišnje zatvorske kazne zbog rasne i druge diskriminacije nedavno pušten uslovno na tri godine.

Znaci primili su u popisivace cak i osudjivanog neonacistu i rasistu :s :rofl:

Pa jbt zivot, da se zaposlis u bilokakvoj drzavnoj sluzbi prvo te kriminoloski obrade da li si osudjivan i u vezi cega, da ne kazem dal imas parking prekrsaja, a oni primise osudjivanog neonacistu i rasistu da popisuje ljude :s :rofl:

Isto kao kad bi kod nas onog Gorana Davidovica zvanog Firer, stavili medju popisivace :rofl:

.

dudu
05.04.2011., 10:23
davno sam Srbima predložio da se pounijate i pređu u grkokatolike. s obzirom da odbijaju voluntaristički pristup, započeo sam projekt prisilnog unijaćenja. :kava:

svaki popisivač koji ide po srpskim selima, meni osobno odgovara.

PFC
05.04.2011., 11:17
davno sam Srbima predložio da se pounijate i pređu u grkokatolike. s obzirom da odbijaju voluntaristički pristup, započeo sam projekt prisilnog unijaćenja. :kava:

svaki popisivač koji ide po srpskim selima, meni osobno odgovara.

Ti si nas kontraobavestajac, prvo smo ubacili agenticu da ti razum pomuti :o, onda smo te infiltrirali u vrh Herceg Bosanske administracije :kava:

I sad evo vidimo rezultat, Herceg Bosna se odupire globalizmu i OHR-u i Americi, istina jos nevoljno i nejako, ali racunamo na tvoje dalje zalaganje :kava:

BTW
Gde ces ti biti popisan?
Beograd, Zagreb, Siroki? :D

.

dudu
05.04.2011., 12:21
Ti si nas kontraobavestajac, prvo smo ubacili agenticu da ti razum pomuti :o, onda smo te infiltrirali u vrh Herceg Bosanske administracije :kava:

I sad evo vidimo rezultat, Herceg Bosna se odupire globalizmu i OHR-u i Americi, istina jos nevoljno i nejako, ali racunamo na tvoje dalje zalaganje :kava:

BTW
Gde ces ti biti popisan?
Beograd, Zagreb, Siroki? :D

.

dobar. :rofl:

na više mjesta, gdje god treba jedan, tu sam. :D

Lookey
05.04.2011., 12:37
dobar. :rofl:

na više mjesta, gdje god treba jedan, tu sam. :D

Pa ti i jesi zgodan za manipulacije na ovom popisu. Sada u HR, za 6 meseci u SRB, ako bude zatrebalo i u BiH... :D Trebace Hrvata u Sremu,samo pazi da te srpski popisivaci ne popisu kao Srbendu. :D Od popisa ce se u zemljama exYu napraviti svojevrsni rat race izmedju svih naroda. Mene prosto cudi da tako nesto nije bilo pre 10 godina u tolikoj meri, sta su sada svi nesto poludeli,ponajvise ovi moji. :D

Tripo
05.04.2011., 12:44
Objavljeni prvi rezultati popisa za Bugarsku, održanog u veljači ove godine...

Broj stanovnika: 7.351.234
2001-2011: -581.750 :(

Ova Bugarska je karikaturalna država, totalni raspad:rolleyes:

dudu
05.04.2011., 12:49

a od 1985. -1.600.000. :s

Lookey
05.04.2011., 12:54

Zna li se jos nesto? Na sajtu Zavoda osim obavestenja o press konferenciji na kojoj objavljuju podatke nista ne stoji.

P.S - pronasao sam :)

http://www.nsi.bg/census2011/pagebg2.php?p2=36&sp2=37&SSPP2=38

Samo pet gradova je zabelezilo rast - Sofija, Varna, Burgas, Veliko Trnovo i Blagoevgrad.

Tripo
05.04.2011., 13:00
Bugarska i Srbija ko jaje jajetu:kava: Ne bih se iznenadio ako i Srbija bude imala oko 7.35 milijuna na popisu... Ipak vaš pad 2001-2011 će bit znatno manji od bugarskog!

Lookey
05.04.2011., 13:11
Bugarska i Srbija ko jaje jajetu:kava: Ne bih se iznenadio ako i Srbija bude imala oko 7.35 milijuna na popisu... Ipak vaš pad 2001-2011 će bit znatno manji od bugarskog!

Pa niko i ne sumnja da ce Srbija imati 7.35 miliona (moguca je i manja brojka jer Srbija moze da racuna maksimalno na 7.35 miliona ako se i raslejeni sa KiM ukljuce u celu pricu),samo oni su 2001. imali skoro 8 miliona,osim ako tada nisu popisivali i stanovnistvo van zemlje. Severozapad Bugarske nestaje jednako kao i istok Srbije.

Primeti da su 2009. imali 81 hiljadu zivorodjenih na 7.35 miliona stanovnika,iliti ravno 11 promila.

Sto se Srbije tice,ako bi se strogo popisivalo,mislim da Srbija ne bi prebacila ni 7.1 milion 2011. godine,mada opet Bugari su ulaskom u EU imali intenzivirane i te skrivene migracije,na osnovu kojih se naprasno pojavila razlika u proceni broja stanovnika za 2010. i na popisu 2011. godine za bezmalo 200 hiljada ljudi. A opet,ta EU nista i ne znaci jer bi Srbija da nije imala izbeglice iz exYu 2002. godine na popisu imala 7120000 stanovnika (1991. 7578000) sa naglaskom na minus iz migracija (dve trecine minusa bi bilo usled migracija).

Srbija bi,uz prirodni prirastaj tokom 2000tih i isti nivo migracija kao i tokom 90tih, danas imala 6980000 stanovnika. Posto je taj nivo migracija nesto smanjen tokom 2000tih,Srbija bi mogla da racuna jos zasigurno na ovom popisu na preko 7 miliona stanovnika. Ako uzmemo da su najgore procene koje se cuju u javnosti da Srbija godisnje je u migracionom minusu za oko 15ak hiljada ljudi,onda bi broj stanovnika mogao biti minimum 7100000. Sa raseljenima sa KiM bi otisao sigurno na iznad 7.2 miliona. Uz RZS scenario pozitivnih migracija,moguc je scenario od 7.35 miliona u vrh glave.

Tripo
05.04.2011., 13:12
Top 10 gradova

1. Sofia: 1.270.284 (17,27%)
2. Plovdiv: 331.796
3. Varna: 330.486
4. Burgas: 197.301
5. Russe: 146.609
6. Stara Zagora: 136.363
7. Pleven: 106.011
8. Sliven: 89.848
9. Dobrich: 89.472
10. Shumen: 82.557

pandur!
05.04.2011., 13:39
Ipak, ocigledno je iz nekih krugova sugerisano popisivacima u pojedinim krajevima Hrvatske kako da deluju jer:

http://www.kurir-info.rs/vesti/politika/hrvati-hoce-da-istrebe-srbe-83736.php

.

Obožavam čitat vaše članke o Hrvatskoj i Hrvatima, još da su barem istiniti. :cerek:

dudu
05.04.2011., 14:08
Obožavam čitat vaše članke o Hrvatskoj i Hrvatima, još da su barem istniti. :cerek:

mnogo smo jaki bre, jedemo malu decu. :D

pandur!
05.04.2011., 14:23
mnogo smo jaki bre, jedemo malu decu. :D

Pazi drugu sliku. (http://i55.tinypic.com/14jysqx.jpg) :D

dudu
05.04.2011., 14:25
Pazi drugu sliku. (http://i55.tinypic.com/14jysqx.jpg) :D

od pamtivjeka, vazda.

dudu
05.04.2011., 14:27
hoće li ostat na popisu išta Srba ili smo napokon sve pokatoličili? :ne zna:

maki83
05.04.2011., 14:35
brate mili pazi srpske propagande..

Popis iz 2001 - 201.631 Srbin (4,5 %)
Popis iz 1991 - 581.663 Srba (12,2 %) i oko 100.000 Jugoslovena (smatra se da su većina bili Srbi)
Popis iz 1981 - 531.502 (11,5 %)
Popis iz 1971 - 626.789 (14,2 %)
Popis iz 1961 - 624.985 (15,0 %)
Popis iz 1953 - 588.411 (15,0 %)
Popis iz 1948 - 543.795 (14,5 %)
Popis iz 1941 - 633.000 (16,7 %)
Popis iz 1931 - 704.000 (20,5 %)

koliko sam ja upoznat popis stanovništva 41g. nije rađen..ali to njima vidim ne smeta..hahahaha

pandur!
05.04.2011., 14:44
hoće li ostat na popisu išta Srba ili smo napokon sve pokatoličili? :ne zna:

Uništi Jugoslaviju
Stvori Nezavisnu Državu Hrvatsku
Očisti novonastalu državu od Srba (koristiti se principom trećina)
????
FEŠTA!!!

Bagatur
05.04.2011., 16:04
hrvati su uspeli da smanje srbe na 4,5%
sad ovaj popis ce da pokaze da srbi su ispod 4%

i vise od jasno je da cim su ispod 4% su osugjeni na nepovratnu asimilaciju...

sad hrvati da nekako naprave razmenu naselenja ili da su napravili odma u onaj period po oluji
bi spasili i hrvati u Vojvodinu od asimilaciju dok srpska manjina u Hrvatsku bi pala na ne vise od 2%

watermelon
06.04.2011., 19:14
Niste upisali i Kosovo.

Tamu odvija se popis , do sada upisali se 500.000 lica.

Lookey
06.04.2011., 20:03
Niste upisali i Kosovo.

750 hiljada do kraja danasnjeg dana. :) Tim tempom oko 1.9 miliona do kraja popisa.

frane2110
06.04.2011., 22:15
brate mili pazi srpske propagande..

Popis iz 2001 - 201.631 Srbin (4,5 %)
Popis iz 1991 - 581.663 Srba (12,2 %) i oko 100.000 Jugoslovena (smatra se da su većina bili Srbi)
Popis iz 1981 - 531.502 (11,5 %)
Popis iz 1971 - 626.789 (14,2 %)
Popis iz 1961 - 624.985 (15,0 %)
Popis iz 1953 - 588.411 (15,0 %)
Popis iz 1948 - 543.795 (14,5 %)
Popis iz 1941 - 633.000 (16,7 %)
Popis iz 1931 - 704.000 (20,5 %)

koliko sam ja upoznat popis stanovništva 41g. nije rađen..ali to njima vidim ne smeta..hahahaha

e pa nisu . vecina koji su se smatali jugoslavenima u Hrvatskoj su bili Hrvati . i to 72%
http://www.heberger-image.fr/data/images/90480_yugo_identity_in_yugosla.png

statking
07.04.2011., 03:22
Donekle tacno

http://bosanskehistorije.com/index.php?option=com_content&view=article&id=1364:slovenija-hrvatska-kosovo-i-crna-gora-popis-2011-iz-minute-u-minutu&catid=42:demoanaliza&Itemid=54

Kosovo, popisano je 17 000 Srba dosad bez sjevera.Na prostoru juzno od Ibra zivi oko 58 000 Srba, ali ne vise po meni.Najvise popisanih je u Gracanici preko 4000 dosad .Strpcima skoro 4000.U Belom Polju zasad pustinja.Gorazdevac ima popisanih, ali ovdje neki bojkotuju, a neki i ne.Po meni ne vjerujem da ce se vise od 29 000 Srba popisati, jer to bi bilo oko 50% izlaznost.Makar na podrucju juzno od Ibra gdje ne vjerujem da ima vise od 60 000 Srba danas

Podatke iz jednog sela Gore.Restelica mi kazu da se narod ovdje vecinski pise Bosnjacima trenutno.Nije lose ni oko Prizrena.Bit ce gadno oko Vitomirice, jer cujem jedan mali dio Bosnjaka je nazalost ovdje asimiliran u Albance

:)

Mene najvise zanima Crnja Gora

:o

dudu
07.04.2011., 10:05
750 hiljada do kraja danasnjeg dana. :) Tim tempom oko 1.9 miliona do kraja popisa.

treba te podatke obraditi. koju metodologiju Kosovari koriste?

Lookey
07.04.2011., 11:51
Jack,samo da ti kazem da umesto podataka za zivorodjene Srbije u 2008. stoje podaci za 2009.

Lookey
07.04.2011., 16:17
treba te podatke obraditi. koju metodologiju Kosovari koriste?

Nisam u toku sa tim,dosta se pisalo po stampi u poslednje vreme,ne znam sta je zvanicna prica.

PFC
07.04.2011., 22:29
Niste upisali i Kosovo.

Nismo upisali, kao sto nikada necemo upisati 'drzave' koje to ustvari nisu, tj ne postoje u UN-u :kava:

Inace, u tzv popis na tzv Kosovu ne verujem nimalo :kava:

Zarad politickih potreba oni ce popisati ako treba i 4 000 000 Albanaca...

Pa ako u jednoj Hrvatskoj se provuce par likova koji od Pravoslavaca prave Grkokatolike, sta onda tek da ocekujes u jednoj divljoj kvazitvorevini zvanoj Kosovo :kava:

Dakle mogu oni popisati i da ih ima 5 000 000, ali ja taj popis ne priznajem i ne uzimam kao relevantne podatke sa istog :kava:

Ako su izmisili drzavu, sto ne bi izmislili i koji milion Albanaca na izmisljenom izmanipulisanom popisu :kava:

Takodje neki Srbi ce se kao popisati, neki nece, jer ce bojkotovati popis bas kao i albanci sto su bojkotovali pre :kava:

Dakle na tzv Kosovu ce biti NAJNERELEVANTIJI PODACI tzv popisa i ostace crna rupa, kao sto je i u svemu drugom :kava:

A i ove senzacionalisticke informacije popisano 800 000 do sad i sl gluposti...
Kako to da nemamo informaciju koliko je dosad popisano u Hrvatskoj ali eto kao imamo za Kosovo, dakle sve je to prazna slama :kava:

.

pandur!
07.04.2011., 22:57
Pa ako u jednoj Hrvatskoj se provuce par likova koji od Pravoslavaca prave Grkokatolike, sta onda tek da ocekujes u jednoj divljoj kvazitvorevini zvanoj Kosovo :kava:
A kaj tek možemo očekivati od vaše prćije, a? Pošto ste na istom nivou kao i ovi s Kosova. :kava:

frane2110
08.04.2011., 09:10
Nismo upisali, kao sto nikada necemo upisati 'drzave' koje to ustvari nisu, tj ne postoje u UN-u :kava:

Inace, u tzv popis na tzv Kosovu ne verujem nimalo :kava:

Zarad politickih potreba oni ce popisati ako treba i 4 000 000 Albanaca...

Dakle mogu oni popisati i da ih ima 5 000 000, ali ja taj popis ne priznajem i ne uzimam kao relevantne podatke sa istog :kava:

Ako su izmisili drzavu, sto ne bi izmislili i koji milion Albanaca na izmisljenom izmanipulisanom popisu :kava:

Takodje neki Srbi ce se kao popisati, neki nece, jer ce bojkotovati popis bas kao i albanci sto su bojkotovali pre :kava:

Dakle na tzv Kosovu ce biti NAJNERELEVANTIJI PODACI tzv popisa i ostace crna rupa, kao sto je i u svemu drugom :kava:

A i ove senzacionalisticke informacije popisano 800 000 do sad i sl gluposti...
Kako to da nemamo informaciju koliko je dosad popisano u Hrvatskoj ali eto kao imamo za Kosovo, dakle sve je to prazna slama :kava:

.

pa valjda ima europskih promatraca koji sve to razgledavaju .i kontroliraju .

Lookey
09.04.2011., 11:16
EU trazi od Srbije da obezbedi normalno odvijanje popisa na Kosovu. Beograd se protivi zbog nepopisivanja raseljene populacije sa Kosova i mogucnosti da Albanci popisuju samoinicijativno prisvojenu imovinu. EU uzvraca da je i u interesu Srbije da celokupno prisutno stanovnistvo (verovatno ukljucujuci i raseljene sa Kosova u Srbiji) u oktobru popise kao stalno nastanjene u Srbiji jer bez tacnih podataka o de facto populaciji u Srbiji bez Kosova Srbija nece moci dalje ka EU.

http://www.rts.rs/page/stories/sr/story/125/Dru%C5%A1tvo/872994/EU+o%C4%8Dekuje+jasne+podatke+popisa+.html

PFC
09.04.2011., 11:20
EU trazi od Srbije da obezbedi normalno odvijanje popisa na Kosovu. Beograd se protivi zbog nepopisivanja raseljene populacije sa Kosova i mogucnosti da Albanci popisuju samoinicijativno prisvojenu imovinu. EU uzvraca da je i u interesu Srbije da celokupno prisutno stanovnistvo (verovatno ukljucujuci i raseljene sa Kosova u Srbiji) u oktobru popise kao stalno nastanjene u Srbiji jer bez tacnih podataka o de facto populaciji u Srbiji bez Kosova Srbija nece moci dalje ka EU.

http://www.rts.rs/page/stories/sr/story/125/Dru%C5%A1tvo/872994/EU+o%C4%8Dekuje+jasne+podatke+popisa+.html

Pokakim se na EU :kava:

.

Lookey
09.04.2011., 11:22
Pokakim se na EU :kava:

.

Pa da imamo para pa da napravimo svoj popis,ovako bice onako kako EU kaze jer ona i placa popis u Srbiji. Sto se raseljenih sa Kosova tice,Srbija gleda da ih otkaci sa drzavne povlascene sise jer je poostrila kriterijume za pomoc izbeglim i raseljenim licima (sto realno i jeste potrebno jer su mnogi se okoristili od toga na stetu onih kojima to realno treba). Srbija gleda da sto je bolje moguce integrise raseljene sa Kosova u stalnu populaciju (de facto oni to i jesu) jer to drzavu manje kosta. Sada ce najveci broj lica sa Kosova biti usmeren na Centar za socijalni rad kao i ostali stalno nastanjeni stanovnici Srbije.

Sto se popisa na Kosovu tice,tu ce tek biti komedija sa igranjem oko broja Srba. Srbi sa severa Kosova bi se mogli odazvati na jesenji popis,a zapleta ce biti kada samo deo nepopisanih Srba juzno od Ibra izadje na popis a da ne pricamo da ce tu biti i dvostruko popisanih. Albanci rade prvi popis nakon 30 godina i sada je jako bitno da tamo bude sto manje Srba na popisu kako bi se po Albance negativan uticaj na politicki zivot Kosova smanjio,tako da njima polubojkot u srpskim enklavama dobro dodje.

PFC
09.04.2011., 11:28
Pa da imamo para pa da napravimo svoj popis,ovako bice onako kako EU kaze jer ona i placa popis u Srbiji.

TZV kosovski popis ne priznajem bas kao i zvanicna drzava Srbija sto ne priznaje, dakle sto se mene tice mogu popisati i da ih ima 10 000 000, ja im ne verujem niti jednu stranicu tog popisa :kava:

To ce biti samo jos jedna otimacina srpske imovine koju ce masovno prepisivati kao svoju, jer kad nema Srba koji su proterani ili pobijeni prilika je jedinstvena Albancima da zlocin legalizuju :ne zna:

Ako nam EU placa popis, i ako zeli da radi kako joj se radi onda moze i sama da napravi i objavi interpolacije i kalkulacije kakvegod zeli da vidi...:kava:

Izmislili su tzv drzavu sto ne bi izmislili i tzv popis :kava: Kad mogu da rade sto hoce, onda neka to sami i rade, ali nece jos dugo...:kava:

NIKAD U EU !
NIKAD U NATO !

Amin :kava:

.

watermelon
12.04.2011., 14:08
Na Kosovu do sada registrovani su 1.5 miljun stanovnika, srbi na sjeveru bojkotuju.

Lookey
12.04.2011., 14:13
Na Kosovu do sada registrovani su 1.5 miljun stanovnika, srbi na sjeveru bojkotuju.

Ali zato Srbi juzno od Ibra se masovnije upisuju sada pri kraju popisa,koliko sam cuo.

maki83
12.04.2011., 14:17
Pa da imamo para pa da napravimo svoj popis,ovako bice onako kako EU kaze jer ona i placa popis u Srbiji. Sto se raseljenih sa Kosova tice,Srbija gleda da ih otkaci sa drzavne povlascene sise jer je poostrila kriterijume za pomoc izbeglim i raseljenim licima (sto realno i jeste potrebno jer su mnogi se okoristili od toga na stetu onih kojima to realno treba). Srbija gleda da sto je bolje moguce integrise raseljene sa Kosova u stalnu populaciju (de facto oni to i jesu) jer to drzavu manje kosta. Sada ce najveci broj lica sa Kosova biti usmeren na Centar za socijalni rad kao i ostali stalno nastanjeni stanovnici Srbije.

Sto se popisa na Kosovu tice,tu ce tek biti komedija sa igranjem oko broja Srba. Srbi sa severa Kosova bi se mogli odazvati na jesenji popis,a zapleta ce biti kada samo deo nepopisanih Srba juzno od Ibra izadje na popis a da ne pricamo da ce tu biti i dvostruko popisanih. Albanci rade prvi popis nakon 30 godina i sada je jako bitno da tamo bude sto manje Srba na popisu kako bi se po Albance negativan uticaj na politicki zivot Kosova smanjio,tako da njima polubojkot u srpskim enklavama dobro dodje.

aj malo razmisli valjda je Albancima u interesu da popišu Srbi,da ne ispadne da su etnički očistili Kosovo od Srba,zar ne??

maki83
12.04.2011., 14:19
Ali zato Srbi juzno od Ibra se masovnije upisuju sada pri kraju popisa,koliko sam cuo.

pametno,treba se znati realno stanje na terenu i to je to:top:

Lookey
12.04.2011., 14:27
pametno,treba se znati realno stanje na terenu i to je to:top:

Po njih jeste pametno jer brojcana zastupljenost im realno mozda moze pomoci da ostvare neki uticaj u svojim opstinama. Na primer,u opstini Gracanica danas zivi oko 1000-1500 Albanaca i oko 12ak hiljada Srba. Sad da su Srbi bojkotovali to bi znacilo da bi njihove interese predstavljali Albanci a Srba u predstavnickim telima ne bi nigde bilo.

Opet,iako je odziv nesto veci i bolji, sa druge strane i dalje ostaje znatan broj Srba juzno od Ibra koji se nece odazvati na popis. Vodje Srba juzno od Ibra nedvosmisleno su priznali realnost na terenu,dobar deo Srba takodje jer izbora nemaju ako zele da ostanu na svojoj imovini. Medjutim,sto se severa Kosova tice,tu je sasvim druga prica.

PFC
12.04.2011., 14:45
Popis na tzv Kosovu je izmisljena kategorija bas kao i sama tzv drzava Kosovo!

Prema tome illuzorno je pricati o postovanju istog :kava:

Ako su mogli Albanci tolike godine bojkotivati popise jer im nisu odgovarali tada, onda to isto pravo imaju i Srbi sada :kava:

.

maki83
12.04.2011., 14:51
Po njih jeste pametno jer brojcana zastupljenost im realno mozda moze pomoci da ostvare neki uticaj u svojim opstinama. Na primer,u opstini Gracanica danas zivi oko 1000-1500 Albanaca i oko 12ak hiljada Srba. Sad da su Srbi bojkotovali to bi znacilo da bi njihove interese predstavljali Albanci a Srba u predstavnickim telima ne bi nigde bilo.

Opet,iako je odziv nesto veci i bolji, sa druge strane i dalje ostaje znatan broj Srba juzno od Ibra koji se nece odazvati na popis. Vodje Srba juzno od Ibra nedvosmisleno su priznali realnost na terenu,dobar deo Srba takodje jer izbora nemaju ako zele da ostanu na svojoj imovini. Medjutim,sto se severa Kosova tice,tu je sasvim druga prica.

Nego tvoja procjena bošnjaka na kosovu??? 20000:ne zna:?

Lookey
12.04.2011., 15:12
aj malo razmisli valjda je Albancima u interesu da popišu Srbi,da ne ispadne da su etnički očistili Kosovo od Srba,zar ne??

Ne,sigurno im ne pada na pamet da popisuju raseljene Srbe,posebno jer imovinski odnosi Srba i Albanaca nisu rascisceni. Pristina je odbacila bilo kakvu mogucnost da raseljena lica sa Kosova tretira ikako drugacije nego da je iskljuci iz ukupne populacije (cak ih ne popisuju ni kao privremeno odsutne). Uostalom,to je mac sa dve ostrice - isto tako i u HR bi po toj logici odgovaralo da bude vise Srba nego 2001. :mig:

Lookey
12.04.2011., 15:15
Nego tvoja procjena bošnjaka na kosovu??? 20000:ne zna:?

Zaista ne znam.

Lookey
12.04.2011., 15:17
Popis na tzv Kosovu je izmisljena kategorija bas kao i sama tzv drzava Kosovo!

Prema tome illuzorno je pricati o postovanju istog :kava:

Ako su mogli Albanci tolike godine bojkotivati popise jer im nisu odgovarali tada, onda to isto pravo imaju i Srbi sada :kava:

.

Albancima se moglo da bojkotuju i onda, i sada bi mogli ako pozele u zemljama regiona to isto raditi jer su demografski snazniji od okolnih naroda. Recimo, Srbi na centralnom Kosovu tesko da ce dugorocno imati neki opstanak a kamoli da ce im rasti populacija,dok je opstanak Albanaca bio prakticno zagarantovan i sta ih je kostalo da sacekaju kako oni smatraju bolja vremena da se jednom popisu.

Warya KG
15.04.2011., 01:02
Zanimljiv i očekivan podatak, područje Grada Prištine ima oko 200.000 stanovnika, a računajući da od toga u selima živi oko 25% u samom gradu izgleda ima oko 150.000 stanovnika kolika je bila i procena za Prištinu na popisu 1991. godine.
http://www.blic.rs/Vesti/Drustvo/248219/Popis-Pristina-ima-200000-stanovnika

Lookey
15.04.2011., 17:10
Zanimljiv i očekivan podatak, područje Grada Prištine ima oko 200.000 stanovnika, a računajući da od toga u selima živi oko 25% u samom gradu izgleda ima oko 150.000 stanovnika kolika je bila i procena za Prištinu na popisu 1991. godine.
http://www.blic.rs/Vesti/Drustvo/248219/Popis-Pristina-ima-200000-stanovnika

Celo Kosovo ima oko 1.7 miliona i to ako racunamo i nepopisane Srbe na severu i drugim delovima Kosova,to sada vrlo pouzdano mozemo da konstatujemo. Svakako da nije iznenadjenje s obzirom na stope rodjenih i umrlih. Ovo je potvrdilo da je natalitet na Kosovu i dalje visok (oko 18 promila). Pristina nikoga na ovom forumu nije iznenadila - sa ranije procenjenom stopom nataliteta za Kosovo od 15 promila iz aviona se vidi da sa 3500 zivorodjenih na podrucju opstine ne moze da zivi vise od 200-250 hiljada ljudi. Da stavimo na stranu i to da desetine hiljada Srba vise ne zivi u naselju Pristina.

Meni je pomalo smesno da se sada vade na Gracanicu,kao da u Gracanici zivi 100 hiljada ljudi pa je zato podatak za Pristinu toliko smanjen :D

Povijest&Politika
17.04.2011., 06:23
http://www.forum.hr/showthread.php?t=205933

Samo da podsjetim sve na ovu temu... :lol:

watermelon
18.04.2011., 09:15
Na Kosovu bez dijasporu , ocekuje se da ima nesto manje od 2 miljuna stanovnika, zna se da kosovska dijaspora je iznad 500.000

Tripo
18.04.2011., 16:24
Vijesti iz Crne Gore, na reprezentativnom uzorku od 95 tisuća (15% populacije)

Srpski jezik većine, Srba preko trećine

Broj pripadnika srpskog naroda u Crnoj Gori na popisu veći je od 35 odsto, dok srpskim jezikom govori preko 50 procenata stanovništva, saopšteno je juče iz Nove srpske demokratije NOVA, uz pojašnjenje da podatke baziraju na rezultatima ankete za 95.470 građana obuhvaćenih popisom.

"Uzorak naše ankete je skoro sto puta veći od dogovorenog prošlogodišnjeg julskog uzorka. Nama, kao i svima drugim zainteresovanim stranama, potrebno je da što prije dobijemo precizne konačne rezultate jer prve sa velikim stepenom pouzdanosti već imamo. Precizni rezultati su pam neophodni kako bi mogli još u toku ovog redovnog zasjedanja Skupštine da predložimo nekoliko važnih zakona čija bi rješenja počivala na tačnim rezultatima popisa“, kazao je predsjednik Izvršnog odbora Nove Milutin Đukanović, prenosi Dan.

Smatra da je rukovodstvo Nove uradilo veoma važan posao time što je sa premijerom Igorom Lukšićem i direktoricom MONSTAT-a Gordanom Radojević dogovoreno objavljivanje preciziih popisnih rezultata o nacionalnoj, jezičkoj i vjerskoj pripadnosti, najkasnije do 15. jula.

Podsjeća da je iz MONSTAT-a ranije rečeno da će konačne rezultate popisa saopštiti najranije sredinom decembra a najkasnije u januaru naredne godine i da je Eurostat ocijenio da je to u skladu sa njihovim procjenama rokova.

"Ako je nekoj drugoj opozicionoj stranci direktor EUROSTATA pominjao neki raniji rok onda to treba javno da saopšte. Potvrda našoj priči je i nastup predsjednik SNP-a zajedno sa direktorom MONSTATA i EUROSTATA, na televiziji Crne Gore, dan prije početka popisa. Tada on nije imao nikakvih primjedbi u odnosu na ono što su oni saopštili vezano za metodologiju i rokove a istovremeno je u ime cijele opozicije javno saopštio da popis može početi", podsjeća Đukanović.

Teodorik
18.04.2011., 18:41
Na Kosovu bez dijasporu , ocekuje se da ima nesto manje od 2 miljuna stanovnika, zna se da kosovska dijaspora je iznad 500.000
A Hrvata 4.5 milijuna u dijaspori. :lol:

Hoćemo i njih popisat?

Lookey
18.04.2011., 21:57
Da li je istina da su Madjari novousvojenim ustavom zabranili abortus?

watermelon
19.04.2011., 13:47
Kosovo imace oko 1,8 miljun stanovnika, tako navodno rekao neki pretstavnik Kosovski zavod statistike, pise kosovske medije.
U ovu brojku nisu ukljuceni srbi na sjeveru koi su bojkotovali popis, i jedan deo srba u unutrasnjosti.

Ova brojka nije losa , sigurno ima 1.7 milion albanaca + iznad 500.000 u inostranstvu, a imaju kosovsku drzavlanstvo.

Da napomenemo da u ovom popisu na Kosovo , upisani su oni koji su stalni stanovnici Kosova.

Povijest&Politika
19.04.2011., 14:51
Vijesti iz Crne Gore, na reprezentativnom uzorku od 95 tisuća (15% populacije)

Srpski jezik većine, Srba preko trećine

Broj pripadnika srpskog naroda u Crnoj Gori na popisu veći je od 35 odsto, dok srpskim jezikom govori preko 50 procenata stanovništva, saopšteno je juče iz Nove srpske demokratije NOVA, uz pojašnjenje da podatke baziraju na rezultatima ankete za 95.470 građana obuhvaćenih popisom.

"Uzorak naše ankete je skoro sto puta veći od dogovorenog prošlogodišnjeg julskog uzorka. Nama, kao i svima drugim zainteresovanim stranama, potrebno je da što prije dobijemo precizne konačne rezultate jer prve sa velikim stepenom pouzdanosti već imamo. Precizni rezultati su pam neophodni kako bi mogli još u toku ovog redovnog zasjedanja Skupštine da predložimo nekoliko važnih zakona čija bi rješenja počivala na tačnim rezultatima popisa“, kazao je predsjednik Izvršnog odbora Nove Milutin Đukanović, prenosi Dan.

Smatra da je rukovodstvo Nove uradilo veoma važan posao time što je sa premijerom Igorom Lukšićem i direktoricom MONSTAT-a Gordanom Radojević dogovoreno objavljivanje preciziih popisnih rezultata o nacionalnoj, jezičkoj i vjerskoj pripadnosti, najkasnije do 15. jula.

Podsjeća da je iz MONSTAT-a ranije rečeno da će konačne rezultate popisa saopštiti najranije sredinom decembra a najkasnije u januaru naredne godine i da je Eurostat ocijenio da je to u skladu sa njihovim procjenama rokova.

"Ako je nekoj drugoj opozicionoj stranci direktor EUROSTATA pominjao neki raniji rok onda to treba javno da saopšte. Potvrda našoj priči je i nastup predsjednik SNP-a zajedno sa direktorom MONSTATA i EUROSTATA, na televiziji Crne Gore, dan prije početka popisa. Tada on nije imao nikakvih primjedbi u odnosu na ono što su oni saopštili vezano za metodologiju i rokove a istovremeno je u ime cijele opozicije javno saopštio da popis može početi", podsjeća Đukanović.

Baš kao što sam i govorio svo ovo vrijeme.

I gdje su oni junaci koji govore da će ih bit' ni 5-6%?

:kava:

Povijest&Politika
19.04.2011., 16:05

Zavod za statistiku u Prištini je objavio - 1.6 milijuna stanovnika popisano.

watermelon
21.04.2011., 22:13
Kosovo ima 1.825.000 stanovnika. (600.000 u inostranstvo, nisu popisani , iako dolaze na Kosovo svaku godinu).

A ako ubacimo i srbe koji su bojkotovali , onda 1.9 miljun.

divizija
22.04.2011., 08:01

Baš kao što sam i govorio svo ovo vrijeme.

I gdje su oni junaci koji govore da će ih bit' ni 5-6%?

pustite vi ankete i pričekajte rezultate popisa! naravno da neće biti 5% srba, biti će ih otprilike koliko i na prošlom popisu.

Lookey
22.04.2011., 12:45
Kosovo ima 1.825.000 stanovnika. (600.000 u inostranstvo, nisu popisani , iako dolaze na Kosovo svaku godinu).

A ako ubacimo i srbe koji su bojkotovali , onda 1.9 miljun.

A ako ukljucimo i raseljeno stanovnistvo sa Kosova po Srbiji (100-150 hiljada),onda je brojka jos i veca. :kava: Oni cak nisu ni uvrsteni u privremeno odsutno stanovnistvo sa Kosova.

watermelon
22.04.2011., 15:43
A ako ukljucimo i raseljeno stanovnistvo sa Kosova po Srbiji (100-150 hiljada),onda je brojka jos i veca. :kava: Oni cak nisu ni uvrsteni u privremeno odsutno stanovnistvo sa Kosova.

Da, izbeglice nisu popisani, popisani su samo oni koji najmanje 1 godinu prestojili na Kosovu, ako ima neki japanac koj zivi na Kosovu najmanje jednu godinu, i taj je popisan. (tako sam ja razumeo).

Nije losa brojka sta Kosovo ima 1.8 milion stanovnika (1.9 sa srbima).
Ako znamo da oni imaju nad 30.000 zivorodjeni , a oko 7.000 umrleni, onda +25.000 godisno je odlicno, oni koji se iseljavaju ne verujem da su mnogo, pa eto da racunamo da 10.000 se iseljavaju godisno, onda Kosovo ima +15.000. Za 10 godina Kosova imace iznad 2 miliona.

Toliko ima Makedonija , Slovenija, Crna Gora trecinu od Kosova.

Iseljavanje za Kosovo je problem, neke opstine iz 1981 belezali samo mali porast (na to je utjecalo i iseljavanje srba).

Primer Pristina ima oko 200.000 (bez Gracanice i Kosovo Polje), iako svi priznaju da u Pristinu su se naseljeli veliki broj albanaca, ima novi naselja, megutim srbi su se iselili, a njima nije bilo malo u Pristini.

Da se razberemo broj iselenih srba sa Kosova ne moze biti veci od 100.000, pod uslovom da na Kosovo ima 80.000 srba. Ako na Kosovo ima 100.000 srba , onda iseleni su 80.000.

Lookey
22.04.2011., 16:43
Da, izbeglice nisu popisani, popisani su samo oni koji najmanje 1 godinu prestojili na Kosovu, ako ima neki japanac koj zivi na Kosovu najmanje jednu godinu, i taj je popisan. (tako sam ja razumeo).

Nije losa brojka sta Kosovo ima 1.8 milion stanovnika (1.9 sa srbima).
Ako znamo da oni imaju nad 30.000 zivorodjeni , a oko 7.000 umrleni, onda +25.000 godisno je odlicno, oni koji se iseljavaju ne verujem da su mnogo, pa eto da racunamo da 10.000 se iseljavaju godisno, onda Kosovo ima +15.000. Za 10 godina Kosova imace iznad 2 miliona.

Toliko ima Makedonija , Slovenija, Crna Gora trecinu od Kosova.

Iseljavanje za Kosovo je problem, neke opstine iz 1981 belezali samo mali porast (na to je utjecalo i iseljavanje srba).

Primer Pristina ima oko 200.000 (bez Gracanice i Kosovo Polje), iako svi priznaju da u Pristinu su se naseljeli veliki broj albanaca, ima novi naselja, megutim srbi su se iselili, a njima nije bilo malo u Pristini.

Da se razberemo broj iselenih srba sa Kosova ne moze biti veci od 100.000, pod uslovom da na Kosovo ima 80.000 srba. Ako na Kosovo ima 100.000 srba , onda iseleni su 80.000.

Prva stvar koja ti ne valja u logici - stanovnici koji su 1999. i u jos nekoliko navrata napustili Kosovo nisu nikako mogli postati stranci vec u najmanju ruku bi trebalo da imaju isti tretman kao i Albanci gastarbajteri - znaci da budu popisani u skladu sa tim,ali ne i uvrsteni u stalno nastanjenu populaciju. No,cinjenica jeste da se najveci deo raseljene populacije de facto uklopio u stalno nastanjeno stanovnistvo Srbije, pa to onda ide malo manje na propuste popisa na Kosovu.

Zaboravljas da kada kazem raseljeno stanovnistvo ne mislim samo na Srbe - znacajan udeo tu cine i nesrbi - Romi,Askalije,Bosnjaci,jedan deo Goranaca...

Isto tako,zaboravljas i sledece - Srbi na Kosovu (prema pokrajinskom Zavodu za statistiku) imaju pozitivan prirastaj,te su u periodu od 1991. (kada ih je bilo 195 hiljada plus 20 hiljada Crnogoraca koji su vecinom srbofili) do 1999. imali i pozitivan prirodni prirastaj - dakle na 215 hiljada stanovnika,bilo je tu prirasta od oko 20ak hiljada za 10ak godina. Taj prirast u periodu 1991-1999 medjutim pojele su migracije iste populacije sa Kosova,najvise ka Srbiji,tako da je populacija prakticno 1999. bila oko 215 hiljada. Nikako se ne sme zaboraviti i podatak od 25 hiljada izbeglih Srba iz HR i BiH koje je Milosevic naselio na Kosovo,sto daje brojku od 240 hiljada.

Sta je bilo posle?

Nakon 1999., desava se sledeca stvar - najveci talas raseljenih otisao je ka Srbiji, vrlo mali deo ka Crnoj Gori. Prema zvanicnoj statistici u Crnoj Gori se naslo oko 13 hiljada raseljenih sa Kosova,od cega skoro 10 hiljada Roma,Askalija i Egipcana,a ostatak su bili Srbi i Crnogorci (podatak koji stoji na MONSTAT-u). Idemo dalje - svi Srbi koji su na Kosovo naseljeni iz Hrvatske i BiH nakon 1995. povukli su se sa Kosova 1999. a sa njima se povukao i znacajan kontigent srpske populacije. UNHCR je broj raseljenih Srba procenio na 150 hiljada dok ostatak od 55 hiljada cine ostali narodi,ponajvise kosovski Romi bilo srpskog bilo albanskog govornog jezika,kao i ostali nealbanci,ponajpre Bosnjacima sa Metohije.

Sta je po svemu sudeci na terenu?

Kako su procene za Kosovo bile da tamo zivi oko 100 hiljada Roma (dakle analogno za sve zemlje koje imaju romsku populaciju gde se ta brojka predstavlja znatno manjom), UNHCR procenjuje da je oko 30 hiljada Roma i Askalija doslo u Srbiju. Sto se broja Srba tice,danas ih na Kosovu ima jedva 100 hiljada (mozda i nijansu manje,jer je godinama broj zivorodjenih Srba na Kosovu negde oko 1100). Ovo takodje potkrepljujem i izvestajima sa terena raznoraznih novinskih agencija (u nedostatku boljih podataka koje cak ni OEBS nema). Ne znam jesu li Srbi nakon nagle demografske promene od 1999. i dalje u pozitivi,ali i tu migracije rade kao i do sada,pa je za ocekivati sve manji broj.

Rezime

Stanje 1999.

Srbi i Crnogorci 240 hiljada
Romi,Askalije 50-100 hiljada

Stanje 2011.

Srbi i Crnogorci 105 hiljada
Romi,Askalije 20-60 hiljada

5 hiljada Srba i Crnogoraca otislo u CG,ostatak od 130 hiljada uputio se ka Srbiji. Neka je i 120 hiljada,ako pretpostavimo da je deo otisao i van Srbije,kao i tokom nekoliko proteklih godina. Znaci u Srbiji 120 hiljada Srba i mahom srpski orijentisanih Crnogoraca,30ak hiljada Roma,Askalija i jos 5-10 hiljada ostalih i dodjemo do po meni dosta realnije brojke od 150 hiljada. Tebi za ljubav moze se ta brojka i jos malo spiustiti,ali zaista ne vidim prostora za to.

Meni je iskreno zao sto Srbi na Kosovu nisu popisani kako bismo prestali da nagadjamo,ali neke stvari jesu ocigledne i bez toga. :mig:

Sto se Pristine tice,po podacima vitalne statistike iz aviona je bilo ocigledno da Pristina kao opstina ne moze da prebaci ni 250 hiljada stanovnika. Prema stopi nataliteta od 15 promila u proseku za Kosovo i 3500 zivorodjenih u opstini Pristina jasno je da je nemoguce da u celoj opstini zivi 600 hiljada stanovnika kao sto se moglo citati. S obzirom na migracionu moc Pristine i Prizrena kao svojevrsnih centara,to nije nimalo dobar skor,i sta onda ocekivati od provincije. No ruku na srce,nakon ovih podataka sasvim je izvesna jedna stvar. Ukoliko prirodnim putem Kosovo ne krene strmoglavo nize a zadrzi sadasnje stope migracije, broj stanovnika Kosova ce beleziti blagi porast. Da li ce to preci 2 miliona,vreme ce pokazati.

Inace,negativan bilans u migracijama od 10 hiljada godisnje je katastrofalan bilans za populaciju velicine od nepunih 2 miliona. Sada to Kosovu nije problem,ali jednom bi mogao biti.

SLANINA
22.04.2011., 21:16
Prva stvar koja ti ne valja u logici - stanovnici koji su 1999. i u jos nekoliko navrata napustili Kosovo nisu nikako mogli postati stranci vec u najmanju ruku bi trebalo da imaju isti tretman kao i Albanci gastarbajteri - znaci da budu popisani u skladu sa tim,ali ne i uvrsteni u stalno nastanjenu populaciju. No,cinjenica jeste da se najveci deo raseljene populacije de facto uklopio u stalno nastanjeno stanovnistvo Srbije, pa to onda ide malo manje na propuste popisa na Kosovu.

Zaboravljas da kada kazem raseljeno stanovnistvo ne mislim samo na Srbe - znacajan udeo tu cine i nesrbi - Romi,Askalije,Bosnjaci,jedan deo Goranaca...

Isto tako,zaboravljas i sledece - Srbi na Kosovu (prema pokrajinskom Zavodu za statistiku) imaju pozitivan prirastaj,te su u periodu od 1991. (kada ih je bilo 195 hiljada plus 20 hiljada Crnogoraca koji su vecinom srbofili) do 1999. imali i pozitivan prirodni prirastaj - dakle na 215 hiljada stanovnika,bilo je tu prirasta od oko 20ak hiljada za 10ak godina. Taj prirast u periodu 1991-1999 medjutim pojele su migracije iste populacije sa Kosova,najvise ka Srbiji,tako da je populacija prakticno 1999. bila oko 215 hiljada. Nikako se ne sme zaboraviti i podatak od 25 hiljada izbeglih Srba iz HR i BiH koje je Milosevic naselio na Kosovo,sto daje brojku od 240 hiljada.

Sta je bilo posle?

Nakon 1999., desava se sledeca stvar - najveci talas raseljenih otisao je ka Srbiji, vrlo mali deo ka Crnoj Gori. Prema zvanicnoj statistici u Crnoj Gori se naslo oko 13 hiljada raseljenih sa Kosova,od cega skoro 10 hiljada Roma,Askalija i Egipcana,a ostatak su bili Srbi i Crnogorci (podatak koji stoji na MONSTAT-u). Idemo dalje - svi Srbi koji su na Kosovo naseljeni iz Hrvatske i BiH nakon 1995. povukli su se sa Kosova 1999. a sa njima se povukao i znacajan kontigent srpske populacije. UNHCR je broj raseljenih Srba procenio na 150 hiljada dok ostatak od 55 hiljada cine ostali narodi,ponajvise kosovski Romi bilo srpskog bilo albanskog govornog jezika,kao i ostali nealbanci,ponajpre Bosnjacima sa Metohije.

Sta je po svemu sudeci na terenu?

Kako su procene za Kosovo bile da tamo zivi oko 100 hiljada Roma (dakle analogno za sve zemlje koje imaju romsku populaciju gde se ta brojka predstavlja znatno manjom), UNHCR procenjuje da je oko 30 hiljada Roma i Askalija doslo u Srbiju. Sto se broja Srba tice,danas ih na Kosovu ima jedva 100 hiljada (mozda i nijansu manje,jer je godinama broj zivorodjenih Srba na Kosovu negde oko 1100). Ovo takodje potkrepljujem i izvestajima sa terena raznoraznih novinskih agencija (u nedostatku boljih podataka koje cak ni OEBS nema). Ne znam jesu li Srbi nakon nagle demografske promene od 1999. i dalje u pozitivi,ali i tu migracije rade kao i do sada,pa je za ocekivati sve manji broj.

Rezime

Stanje 1999.

Srbi i Crnogorci 240 hiljada
Romi,Askalije 50-100 hiljada

Stanje 2011.

Srbi i Crnogorci 105 hiljada
Romi,Askalije 20-60 hiljada

5 hiljada Srba i Crnogoraca otislo u CG,ostatak od 130 hiljada uputio se ka Srbiji. Neka je i 120 hiljada,ako pretpostavimo da je deo otisao i van Srbije,kao i tokom nekoliko proteklih godina. Znaci u Srbiji 120 hiljada Srba i mahom srpski orijentisanih Crnogoraca,30ak hiljada Roma,Askalija i jos 5-10 hiljada ostalih i dodjemo do po meni dosta realnije brojke od 150 hiljada. Tebi za ljubav moze se ta brojka i jos malo spiustiti,ali zaista ne vidim prostora za to.

Meni je iskreno zao sto Srbi na Kosovu nisu popisani kako bismo prestali da nagadjamo,ali neke stvari jesu ocigledne i bez toga. :mig:

Sto se Pristine tice,po podacima vitalne statistike iz aviona je bilo ocigledno da Pristina kao opstina ne moze da prebaci ni 250 hiljada stanovnika. Prema stopi nataliteta od 15 promila u proseku za Kosovo i 3500 zivorodjenih u opstini Pristina jasno je da je nemoguce da u celoj opstini zivi 600 hiljada stanovnika kao sto se moglo citati. S obzirom na migracionu moc Pristine i Prizrena kao svojevrsnih centara,to nije nimalo dobar skor,i sta onda ocekivati od provincije. No ruku na srce,nakon ovih podataka sasvim je izvesna jedna stvar. Ukoliko prirodnim putem Kosovo ne krene strmoglavo nize a zadrzi sadasnje stope migracije, broj stanovnika Kosova ce beleziti blagi porast. Da li ce to preci 2 miliona,vreme ce pokazati.

Inace,negativan bilans u migracijama od 10 hiljada godisnje je katastrofalan bilans za populaciju velicine od nepunih 2 miliona. Sada to Kosovu nije problem,ali jednom bi mogao biti.

loki nemam sta da dodam,svaka cast,samo da dodam da na kosovu se radja u proseku izmedju 800 i 900 srpske dece, a u ukupno u 2 srpske bolnice gde se radaju srpska deca ,u severnoj kosovskoj mitrovici i gracanici rodi se 1100 beba(ovih ostalig beba su u glavnom romskadeca i malim brojem u gracanici albanska)srba na kosmetu plafon ima 90 000 ,ali nazalost veliki broj napusta pokrajnu posebno iz enklava, znaci albanci polako ulecu kupujjuci kuce u strpce , laplje selo, gracanicu, pasjane...polako ali sigurno...

Lookey
23.04.2011., 11:45
loki nemam sta da dodam,svaka cast,samo da dodam da na kosovu se radja u proseku izmedju 800 i 900 srpske dece, a u ukupno u 2 srpske bolnice gde se radaju srpska deca ,u severnoj kosovskoj mitrovici i gracanici rodi se 1100 beba(ovih ostalig beba su u glavnom romskadeca i malim brojem u gracanici albanska)srba na kosmetu plafon ima 90 000 ,ali nazalost veliki broj napusta pokrajnu posebno iz enklava, znaci albanci polako ulecu kupujjuci kuce u strpce , laplje selo, gracanicu, pasjane...polako ali sigurno...

Caglavica je vec dobrano rasprodata,barem onaj deo naselja koji je pripao opstini Pristina i to Srbi koji imaju tapiju na imovinu vrlo rado prodaju. Za ostala sela ne znam. Iskreno,ne vidim neku buducnost za Srbe centralnog Kosova.

SLANINA
23.04.2011., 15:17
Caglavica je vec dobrano rasprodata,barem onaj deo naselja koji je pripao opstini Pristina i to Srbi koji imaju tapiju na imovinu vrlo rado prodaju. Za ostala sela ne znam. Iskreno,ne vidim neku buducnost za Srbe centralnog Kosova.

slazem se :top:

dudu
23.04.2011., 15:35
sta bi s CG? toliko podataka za vrijeme popisa, a sad kad je gotovo bas nista.

maki83
23.04.2011., 15:45
"Iz ovog prosesa vidi se da veliki broj kosovara živi u inostranstvo, a njihov broj je između 700-850 hiljada stanovnika....""na osnovu 99 odsto urađenog popisa, na Kosovu ima 1,8 miliona stanovnika, ne uključujući oko 60 hiljada žitelja severnih opština koji nisu učestvovali na popisu".....

znači ukupno oko 1.85 miljuna ljudi

dudu
23.04.2011., 15:55
to je broj popisanih stanovnika i nije konačna brojka stalnih stanovnika. inače, čemu bi služila obrada podataka. još će cca. 100 tisuća ljudi ispasti s popisa, mark my words. :mig:

divizija
23.04.2011., 16:03
ja ne znam otkud srbima teza da je na kosovu živjelo 250 000 srba i crnogoraca. koliko mi je poznato, oni nisu bojkotirali popise za vrijeme SFRJ i nikad ih nije više od 210 000 popisano.
tako da je broj izbjeglica pretjeran. ako na kosovu ima 80 000 srba, ne može biti 200 000 s kosova u srbiju doseljenih.

btw što je s popisom u makedoniji imali nekih podatataka?

Lookey
23.04.2011., 17:15
ja ne znam otkud srbima teza da je na kosovu živjelo 250 000 srba i crnogoraca. koliko mi je poznato, oni nisu bojkotirali popise za vrijeme SFRJ i nikad ih nije više od 210 000 popisano.
tako da je broj izbjeglica pretjeran. ako na kosovu ima 80 000 srba, ne može biti 200 000 s kosova u srbiju doseljenih.

btw što je s popisom u makedoniji imali nekih podatataka?

Eh pa da sad moram i tebi crtati :D Imas napisano gore kako je moguce,i to ne brojka od 250,vec od 240 hiljada. Ukratko, 1991. godine bilo je 215 hiljada Srba i Crnogoraca,prirodni prirastaj do famozne 1999. im je dodavao broj,migracije im smanjivale,a Kosovo je dobilo i injekciju hrvatskih i bosanskih Srba nakon 1995.

Za brojku od 200 hiljada se slazem da je preterana,ali brojka od 150 hiljada vrlo je moguca,i to ako pretpostavimo da Srba ima i preko 100 hiljada na Kosovu danas a nisu samo Srbi potegli sa Kosova ka Srbiji - prakticno sve grupe nealbanaca, ponajvise Romi,ali i Bosnjaci.

Lookey
23.04.2011., 17:18
sta bi s CG? toliko podataka za vrijeme popisa, a sad kad je gotovo bas nista.

Zato sto je sve ono sto smo imali prilike da cupamo ovde na forum bio izgleda neciji probni balon za navlacenje ljudstva :D Ili je to,ili se vise do objave niko ne sme oglasiti.

divizija
23.04.2011., 18:00
Eh pa da sad moram i tebi crtati :D Imas napisano gore kako je moguce,i to ne brojka od 250,vec od 240 hiljada. Ukratko, 1991. godine bilo je 215 hiljada Srba i Crnogoraca,prirodni prirastaj do famozne 1999. im je dodavao broj,migracije im smanjivale,a Kosovo je dobilo i injekciju hrvatskih i bosanskih Srba nakon 1995.

Za brojku od 200 hiljada se slazem da je preterana,ali brojka od 150 hiljada vrlo je moguca,i to ako pretpostavimo da Srba ima i preko 100 hiljada na Kosovu danas a nisu samo Srbi potegli sa Kosova ka Srbiji - prakticno sve grupe nealbanaca, ponajvise Romi,ali i Bosnjaci.

ali nisu svi pobjegli u srbiju. anyway, oko 150 000 raseljenih s kosova, uz to da je preko 2/3 srbi. realitet.
hoće li ih srbija sad uključit u svoje stanovništvo s obzirom da kosovo nije?

voyeen
23.04.2011., 18:08
Mislim da je predsednik opstine Pljevlja izasao pre neki dan sa podatkom da ova opstina ima za 3800 stanovnika manje nego 2003.Procenat Srba je skocio sa 59 na 62.Jos rece da je CG kraca za nekih 50 000 stanovnika u odnosu na 2003.
Uglavnom podatke daju politicki predstavnici Srba dok su se ovi iz redova manjina ucutali.
Izgleda da su Srbi u Beranama sa 42% 2003.god stigli do 46% 2011.
U Niksicu sa 26% na 30%.U Budvi po svemu sudeci srpska vecina(S.Stefan 60%)
H.Novi takodje porast sa 52% na 60%,celo primorje isti trend.
Za manjine zbirno nesto manje od 22%(sa ili bez''ostalih'':ne zna:)
Crnogorci stagnacija.

SLANINA
23.04.2011., 18:36
Mislim da je predsednik opstine Pljevlja izasao pre neki dan sa podatkom da ova opstina ima za 3800 stanovnika manje nego 2003.Procenat Srba je skocio sa 59 na 62.Jos rece da je CG kraca za nekih 50 000 stanovnika u odnosu na 2003.
Uglavnom podatke daju politicki predstavnici Srba dok su se ovi iz redova manjina ucutali.
Crnogorci stagnacija.

znao sam da cemo da rasturimo u crnoj gori, ali mislim da je doslo do ukupnog pada stanovnika:kava::):):top::top:

Lookey
23.04.2011., 18:41
Crnogorci stagnacija.

WTF :eek: Znaci ne verujem u to.

A odakle si izvukao ove podatke po opstinama?

SLANINA
23.04.2011., 18:42
Zato sto je sve ono sto smo imali prilike da cupamo ovde na forum bio izgleda neciji probni balon za navlacenje ljudstva :D Ili je to,ili se vise do objave niko ne sme oglasiti.

loki samo da dodam da si napisao da je bilo 25 000 hiljada izbeglica iz bih i hrvatske sa kosmeta, ali oni su popisani 2002 godine, tako da da od tih 25 000 hiljada na popisu 2011 godine nema vajde.samo srbi i ostali raseljeni sa kosmeta nisu usli u popis 2002 godine, ali su usli u godisnje biltene:top:

Lookey
23.04.2011., 18:44
ali nisu svi pobjegli u srbiju. anyway, oko 150 000 raseljenih s kosova, uz to da je preko 2/3 srbi. realitet.
hoće li ih srbija sad uključit u svoje stanovništvo s obzirom da kosovo nije?

Pa oko 120 hiljada Srba sa Kosova u Srbiji ako racunamo i Crnogorce koji su se na Kosovu ionako poistovecivali sa Srbima a tek sada u Srbiji se deklarisu kao Srbi.

Ja se iskreno nadam da ce raseljena populacija biti popisana kao stalno nastanjena, posto ionako su oni za Kosovo nepostojeca populacija. No politika sve kroji,nista me nece iznenaditi.

SLANINA
23.04.2011., 18:47
Crnogorci stagnacija.

kosu tih 22% ostalih ,da nisu bosnje mozda voyeen:ne zna:

Lookey
23.04.2011., 18:48
loki samo da dodam da si napisao da je bilo 25 000 hiljada izbeglica iz bih i hrvatske sa kosmeta, ali oni su popisani 2002 godine, tako da da od tih 25 000 hiljada na popisu 2011 godine nema vajde.samo srbi i ostali raseljeni sa kosmeta nisu usli u popis 2002 godine, ali su usli u godisnje biltene:top:

I to je moguce,mada mislim da je oko toga nastao jhaos,jer su oni stekli dvostruki status - i kao izbeglice i kao raseljeni a realno na Kosovu nisu poziveli ni punih 5 godina.

Za biltene ne mogu da tvrdim - oni ulaze u biltene kada se navede broj zivorodjenih,umrlih,broj upisane dece po skolskim godinama (i to nagadjamo ali vrlo je ocigledno da skolske uprave evidentiraju tu decu kada se pogledaju podaci po karakteristicnim opstinama) ali cisto sumnjam da su nesto iole ozbiljno ukljuceni u ukupno procenjen broj stanovnika od 2002. pa naovamo a to se lako moze dokazati i radio sam vec to,ali nekima izgleda ne vredi ponavljati :rolleyes:. Videcemo kako uslovi popisa u Srbiji budu definisali pravila igre.

SLANINA
23.04.2011., 18:55
broj djaka mu gradskoim opstinamana na zalost rapidno se smanjuje.:flop:juce dok sam isao od centra do rakovice, video sam 10 bilborda kako osnovne skole zovu djake prvake da se upisu u njihove skole:kava:bas ima malo dece u opstinama vracar, stari grad i savski venac i gradskom deliu palilule.:flop:

SLANINA
23.04.2011., 19:03
ako je voyeen u pravu onda crna gora ima 565 000 hiljada stanovnika.od toga srba 195 000 hiljada, ostalih 123 000 hiljade i crnogoraca 237 000. od 123 000 hiljade albanaca ima 30 000, hrvata 6000 i roma 30 000 hiljada i ostalih i neizjasnjenih 15000 hiljada , sto znaci da bosnji ima samo 42 000 hiljade.

PFC
23.04.2011., 19:20
broj djaka mu gradskoim opstinamana na zalost rapidno se smanjuje.:flop:juce dok sam isao od centra do rakovice, video sam 10 bilborda kako osnovne skole zovu djake prvake da se upisu u njihove skole:kava:bas ima malo dece u opstinama vracar, stari grad i savski venac i gradskom deliu palilule.:flop:

Ma rekli smo vec da tamo zive samo starci i snobovi, i raznorazne vladajuce elite od onih komunistickih pa do danasnjih demoNkratskih (a koje su opet potomci komunisticke elite).

Tako da to ne treba da te brine, jer ja mislim da samo debil moze ziveti u centru :ne zna:

Ono, to je prostor za kafica i izlaska sto bi rekli provoda i kancelarija, a ne za porodicnog zivota :ne zna:

Ja bi se recimo upucao da zivim na Slaviji :ne zna:

.

SLANINA
23.04.2011., 19:24
Ma rekli smo vec da tamo zive samo starci i snobovi, i raznorazne vladajuce elite od onih komunistickih pa do danasnjih demoNkratskih (a koje su opet potomci komunisticke elite).

Tako da to ne treba da te brine, jer ja mislim da samo debil moze ziveti u centru :ne zna:

Ono, to je prostor za kafica i izlaska sto bi rekli provoda i kancelarija, a ne za porodicnog zivota :ne zna:

.

u pravu si pfc 100%:top:

divizija
23.04.2011., 19:27
Pa oko 120 hiljada Srba sa Kosova u Srbiji ako racunamo i Crnogorce koji su se na Kosovu ionako poistovecivali sa Srbima a tek sada u Srbiji se deklarisu kao Srbi.

Ja se iskreno nadam da ce raseljena populacija biti popisana kao stalno nastanjena, posto ionako su oni za Kosovo nepostojeca populacija. No politika sve kroji,nista me nece iznenaditi.

već 12 godina žive u srbiji, bio bi red da se tu i popišu.

Lookey
23.04.2011., 19:32
http://skoro cetiri hiljade Pljevljaka manje

Mozda bi i Srbija trebalo da se zabrine po pitanju broja stanovnika ove godine i to usled nekontrolisanog gubitka populacije emigracijom. Ostale zemlje i podrucja oko Srbije takodje su imala znacajan odliv stanovnistva,pa treba nesto slicno ocekivati i za Srbiju (mozda i bez obzira na to sto Srbija crpi demografski stanovnistvo iz susednih zemalja).

divizija
23.04.2011., 19:32
ako je voyeen u pravu onda crna gora ima 565 000 hiljada stanovnika.od toga srba 195 000 hiljada, ostalih 123 000 hiljade i crnogoraca 237 000. od 123 000 hiljade albanaca ima 30 000, hrvata 6000 i roma 30 000 hiljada i ostalih i neizjasnjenih 15000 hiljada , sto znaci da bosnji ima samo 42 000 hiljade.

i cg depopulirala, sve ode u vražju mater na balkanu

SLANINA
23.04.2011., 19:34
Mozda bi i Srbija trebalo da se zabrine po pitanju broja stanovnika ove godine i to usled nekontrolisanog gubitka populacije emigracijom. Ostale zemlje i podrucja oko Srbije takodje su imala odliv stanovnistva,pa treba nesto slicno ocekivati i za Srbiju (mozda i bez obzira na to sto Srbija crpi demografski stanovnistvo iz susednih zemalja).

upravo tako loki na sta ja bacam najveci akcenat,a ne toliko na prirodni prirastaj:kava:

Lookey
23.04.2011., 19:38
i cg depopulirala, sve ode u vražju mater na balkanu

Svakako nisam ocekivao toliki pad...ako su sve zemlje imale ovoliki negativan saldo (doduse CG je i pre navodno imala negativan migracioni saldo),onda je vrlo moguce da ce (mozda u nesto blazem obliku,mada iskreno sumnjam) zbog migracija Srbija biti i ispod broja koji procenjuje RZS. Popisivanje raseljenih u svakom slucaju spasava ovaj put Srbiju da ne ode brze na ravnih 7 miliona stanovnika. Mozda cak i u HR se ne sale kada kazu da ocekuju 4.2 miliona.

SLANINA
23.04.2011., 19:41
i ja sam pogresio da ce nas srba biti usred milove kampanje oko 150 000 hiljada ,ali sam se zeznuo, sto je dobro:):D:)

SLANINA
23.04.2011., 19:43
Svakako nisam ocekivao toliki pad...ako su sve zemlje imale ovoliki negativan saldo (doduse CG je i pre navodno imala negativan migracioni saldo),onda je vrlo moguce da ce (mozda u nesto blazem obliku,mada iskreno sumnjam) zbog migracija Srbija biti i ispod broja koji procenjuje RZS. Popisivanje raseljenih u svakom slucaju spasava ovaj put Srbiju da ne ode brze na ravnih 7 miliona stanovnika. Mozda cak i u HR se ne sale kada kazu da ocekuju 4.2 miliona.

to je tacno loki, videces na popisu:top::mig:

divizija
23.04.2011., 19:44

cg ima izrazito negativan migracijski saldo, tj. skoro nema imigracije, samo odljev. i to dosat, posebice manje brojni narodi, crnogorci manje.
svi odoše u svoje matice.
sve skupa očaj. još kad se popiše bosne, bit će to očaj na kub

Sergio80
23.04.2011., 19:46

Srbija bi mogla imat 200 000 stanovnika manje nego na prethodnom popisu. Svake godine Srbija gubi oko 20 000 stanovnika zbog negativnog prirasta.

Modern Gent
23.04.2011., 19:46
"Selo bez žena", srpski dokumenatarac vezan upravo uz demografiju. Priča o trojici braće iz okolice Novog Pazara koji traže žene u Albaniji jer ih tamo ima i za izvoz :D a na selu u južnoj Srbiji nema žena...

Komična priča, kvalitetno ispričana, s par jako smišnih scena. Baš sinoć pogleda sa ženom, preporučujem. Ne zato što se u filmu vidi da jug Srbije odumire, nije to razlog :D

dudu
23.04.2011., 19:50
Crnogorci stagnacija.

kako je ovo moguće? to bi značilo da će na popisu biti svega 570 tisuća stanovnika, a to je praktički nemoguće kad se pogleda prirodno kretanje zadnjih godina. dapače, očekujem nešto više stanovika, cca. 635 tisuća.

Lookey
23.04.2011., 19:51
"Selo bez žena", srpski dokumenatarac vezan upravo uz demografiju. Priča o trojici braće iz okolice Novog Pazara koji traže žene u Albaniji jer ih tamo ima i za izvoz :D a na selu u južnoj Srbiji nema žena...

Komična priča, kvalitetno ispričana, s par jako smišnih scena. Baš sinoć pogleda sa ženom, preporučujem. Ne zato što se u filmu vidi da jug Srbije odumire, nije to razlog :D

Eh,to ti je tuzna prica i juga Srbije i Albanije. Ljudi se udruzuju u muci.

divizija
23.04.2011., 19:52
nije nemoguće jer cg ima iznimno veliki odljev migracijama

Lookey
23.04.2011., 19:52
kako je ovo moguće? to bi značilo da će na popisu biti svega 580 tisuća stanovnika, a to je praktički nemoguće kad se pogleda prirodno kretanje zadnjih godina. dapače, očekujem nešto više stanovika, cca. 635 tisuća.

Pa eto,i meni je ovo izbolo oci takodje...dosta je probnih balona po novinama,ne znas za koji da se uhvatis :D Cekamo MONSTAT za 20ak dana sa preliminarnim podacima o broju stanovnika.

PFC
23.04.2011., 19:54

I ako se ne varam, tj ako govorimo o istom flimu iliti videu, te Albanke su uglavnom Katolkinje, tako da im nije prevelik problem zarad udaje preci na Pravoslavlje.

.

Modern Gent
23.04.2011., 19:59
I ako se ne varam, tj ako govorimo o istom flimu iliti videu, te Albanke su uglavnom Katolkinje, tako da im nije prevelik problem zarad udaje preci na Pravoslavlje.

.

Ma bez pravoslavlja bi bile ka riba na suhom :D

dudu
nije nemoguće jer cg ima iznimno veliki odljev migracijama

migracije se odražavaju na natalitet istog trena ako odlazi mlado stanovništva, a Crna Gora je imala rekordnu 2009. godinu po broju rođenih. istina, prošle godine su imali solidan pad, ali i dalje zavidnu stopu nataliteta.

Modern Gent
Eh,to ti je tuzna prica i juga Srbije i Albanije. Ljudi se udruzuju u muci.
Ima film jako dobrih scena, pomalo je smišan. Pogotovo nama kojima je poljski WC ipak avantgarda :D

divizija
23.04.2011., 20:03
migracije se odražavaju na natalitet istog trena ako odlazi mlado stanovništva, a Crna Gora je imala rekordnu 2009. godinu po broju rođenih. istina, prošle godine su imali solidan pad, ali i dalje zavidnu stopu nataliteta.

ne odražava se nužno odmah ako udio fertilnog stanovništva raste jer su prethodno rasle brojem generacije rođenih, pa pristiže novi val fertilnog stanovništva.
drugim rječima, cg bi možda imala veći porast nataliteta da nije bilo odljeva.

dudu
23.04.2011., 20:06
ne odražava se nužno odmah ako udio fertilnog stanovništva raste jer su prethodno rasle brojem generacije rođenih, pa pristiže novi val fertilnog stanovništva.
drugim rječima, cg bi možda imala veći porast nataliteta da nije bilo odljeva.

8.500 rođenih na 620 tisuća je solidna brojka zar ne? kako se ne odražava odmah, kad su glavni iseljenici oni u 20-tim, koji su ujedno i glavna fetilna skupina. tko to može nadoknaditi?!

PFC
23.04.2011., 20:08
Ma bez pravoslavlja bi bile ka riba na suhom :D

Pa ocigledno su i bile "ribe na suhom" :D
Zato su i dosle da vise ne budu na suho... :D

.

divizija
23.04.2011., 20:11
8.500 rođenih na 620 tisuća je solidna brojka zar ne? kako se ne odražava odmah, kad su glavni iseljenici oni u 20-tim, koji su ujedno i glavna fetilna skupina. tko to može nadoknaditi?!

odražava se, ali to prvo može biti izostanak porasta broja rođenih, ili manji porast od od mogućeg, a ne nužno pad odmah.
iako očito od lani kreće i pad.

dudu
23.04.2011., 20:14
odražava se, ali to prvo može biti izostanak porasta broja rođenih, ili manji porast od od mogućeg, a ne nužno pad odmah.
iako očito od lani kreće i pad.

možeš i tako tumačiti, ali Crnogorci su u istom demografskom stadiju kao i okolni narodi i ne vidim otkud bi oni imali porast fertilnih grupa kad su svim ostalima u padu.

Modern Gent
23.04.2011., 20:15
Pa ocigledno su i bile "ribe na suhom" :D
Zato su i dosle da vise ne budu na suho... :D

.

Žiku ekipe (http://www.jutarnji.hr/multimedia/dynamic/00383/selo-bez-zene_-max_383357S1.jpg) :zubo:

A svi traže ženu do 25 godina, mladu i lepu :s :D

dudu
23.04.2011., 20:16
pa tko je tu budala na kraju, oni žive u provinciji imaju 40+ i žene mlade 20-godišnjakinje.

divizija
23.04.2011., 20:17
možeš i tako tumačiti, ali Crnogorci su u istom demografskom stadiju kao i okolni narodi i ne vidim otkud bi oni imali porast fertilnih grupa kad su svim ostalima u padu.

mislim da je kod njih fertilitet nešto veći od okruženja, i to već dosta dugo