PDA

View Full Version : Parkside alati iz Lidla - iskustva

stranice : [1] 2

nikola69
13.01.2011., 09:19
Pozdrav svima
Kao hobista ispitujem da li vrijedi tračna brusilica iz Lidla ( 333,ookn)
Žuti einhel nije zadovoljio ( za orjentaciju )

Hvala:)

kanjar
13.01.2011., 10:19
kupio sam u lidlu parkside aligator pilu i izrezala je pedesetak štokova i doprozornika, a dalje radi bez greške ima dobar motor i neuobičajeno je tiha i snažna

d2267
13.01.2011., 17:33
moja iskustva s Parksideom su pozitivna acu bušilice,brusilice

bombuzal
13.01.2011., 22:55
Ne znam kakav je žuti Einhell ali ova Parksideova tračna je sasvim solidan komad opreme, jedino nisam neki aktivni korisnik pa ne mogu tvrditi kakva je na duže staze. Doduše, moja je kupljena prije godine i više dana, pa je malo drugačiji model (robusnija) ali vjerojatno se mehanizmi nisu mijenjali. Ali koju je prašinu preživjela, mora da će izdržati još neko vrijeme. Imam čak i ubodnu pilu koja je na trenutnoj ponudi, e ta je miljama ispred Einhella (zapravo piše Pevec)!
Preporučam i kutiju za alat, stojim na njoj bez problema.

Zvon
14.01.2011., 08:07
Neki Parkside alati jesu Einhell, samo druge boje. Npr. Li-Ion šarafciger (http://www.einhell.com/res/imageresource.aspx/F03D14E2-5C9A-BB7E-7BDD-AD823F0DAC85?width=926&height=749&quality=90). Imam ga (Parkside) i jako je dobra sprava. Jednako tako i fen za vrući zrak, a koštal je nekih 80-tak kn.

deri valdez
14.01.2011., 22:52
lidl stvarno zna imat dobrih stvari za malo penez.zadnje sam kupio ovo link (http://www.lidl.hr/cps/rde/xchg/SID-06B55C94-BE7D45E0/lidl_hr/hs.xsl/index_15807.htm)polozili su malo sam se bojao al vec su u pogonu neko vrijeme i nema tragova umora

Zvon
14.01.2011., 23:18
lidl stvarno zna imat dobrih stvari za malo penez.zadnje sam kupio ovo link (http://www.lidl.hr/cps/rde/xchg/SID-06B55C94-BE7D45E0/lidl_hr/hs.xsl/index_15807.htm)polozili su malo sam se bojao al vec su u pogonu neko vrijeme i nema tragova umora

O, pa ovi i nisu jeftini. Ja kupil okasto-viličaste u Merkuru za 110kn.
Off topic - si kupil aparat?

deri valdez
15.01.2011., 17:01
O, pa ovi i nisu jeftini. Ja kupil okasto-viličaste u Merkuru za 110kn.
Off topic - si kupil aparat?

ovo su oni kaj rade na principu racne nisu obicni dosta sam se nasarafio s njima i ne preskacu

oftopic ; nisam ne zuri mi se imam varstroja 120a doma doduse nije moj trazim nekaj dobro a jeftino ko i svi

Zvon
15.01.2011., 19:26
Pa i ovi moji imaju račnu, samo ih je manje (8, 10, 13, 17, 19).
Za ovo drugo nema frke :)

bombuzal
16.01.2011., 20:40
Očito dosta ljudi prati ovu raspravu, danas bio u lidlu na Jankomiru (Zg) i nijedne tračne nema!

Zvon
17.01.2011., 17:14
Isprobana: snage k'o u priči, odsis radi dobro.
Vrijedi novce koje košta, a sad kak bu dugo, budemo vidli.

neno60
17.01.2011., 17:56
Evo zadnje tri godine si skupljam hobi alat iz lidla i i mogu ti reci da je alat za te novce zaista odlican. Imam nekoliko brusilica, rucni cirkular, fen, aku odvijac, busilicu, tracnu brusilicu,ubodnu pilu-sve parkside, i niti jedan komad alata nisam stedio pri radu. Svi i dalje funkcioniraju kao prvi dan.

Ove brusilice sam toliko silio da sam imao osj kao da radim sa profi alatom.
Za razliku od npr hobi alat iz Obija-brusilica koju sam kupio nije izdrzala niti jedan dan-a u rangu je sa alatom iz Lidla(barem tako ljudi kazu).

Sve u svemu,meni je taj alat zakon.

danc00
18.04.2011., 10:59
Minivaš (http://www.lidl.hr/cps/rde/xchg/SID-B0E7E69A-E51D3C10/lidl_hr/hs.xsl/index_19647.htm)

Jel se isplati to uzet, ueo sam prošli tjedan set gedori za 300kn i nemam riječi kaj se kvalitete tiče.

No minivaš je druga prića, jel ga netko možda ima ili ga je već prije kupil? Ima 3g garancije no baš me zanima iz prve ruke, a jeftiniji nisam našel ni u Metrou ni sličnim dučanima a treba mi za po doma !

hcerinski
18.04.2011., 13:18
nekak mi je to jako jeftino... jel to kaj valja? inaće u kojim lidlu ili gdje je moguće kupovati i vidjeti te alate? u ZG?

saandi
18.04.2011., 15:18
u svakom lidlu ih ima, ali ima samo onda kad je to na akciji...nema stalno na ponudi

chuspy
21.04.2011., 18:46
pretpostavljam da neko ima onu malu 10.8v busilicu pa me zanimaju iskustva. Koliko traje baterija, snaga i sl...

Panda78
27.04.2011., 12:46
Kupio sam u lidlu mikser za ljepilo-žbuku, odlično 2 palete ljepila je izmiješao i još radi kao i prvoga dana:top:

Armstrong
28.04.2011., 21:39
Ja sam danas bio u lidlu i kupio sam električni Fuchsschwanz za 333kn- bagatela, a za sad mi se čini solidna. Radi jako tiho, kabel 4m :top: , 3god jamstva. I što više tražiti ??, za hobby program- i previše :D , mogel bi se i neki fuš tu i tam nabaciti :lol:
Sve u svemu, super.

Karanana
10.05.2011., 19:29
ja imam iz Aldija (Top craft)dosta alata i jako sam zadovoljan. Bolji su od Lidla, mogu slobodno reci da su skoro kao Bosch hoby alati.

duonesquik
11.05.2011., 08:05
ja imam samo riječi hvale za mnoge alate iz lidl-a, suprug je mnogo toga tamo kupio i kaže da je prezadovoljan omjerom cijene i kvalitete, a i dosta stvari za vrt iz linije flora best smo kupili i preprezadovoljni smo, tako da redovito pratimo što je na akciji slijedeći tjedan...za Split je problem što svega dođe u malim količinama pa se odmah moraš to jutro nacrtati u 8 h

Procesor
02.06.2011., 21:44
Danas sam kupio ovu stolnu brusilicu : http://www.lidl.hr/cps/rde/xchg/SID-A8B1B7DB-2586A9B5/lidl_hr/hs.xsl/index_20505.htm i prezadovoljan sam što sam za te novce dobio. Malo sam testirao i mogu s njome bilo što naoštriti od noža do sjekire, sve bez greške i ima snage dovoljno. Za mene savršeno.

cd_covers
03.06.2011., 08:27
Danas sam kupio ovu stolnu brusilicu : http://www.lidl.hr/cps/rde/xchg/SID-A8B1B7DB-2586A9B5/lidl_hr/hs.xsl/index_20505.htm i prezadovoljan sam što sam za te novce dobio. Malo sam testirao i mogu s njome bilo što naoštriti od noža do sjekire, sve bez greške i ima snage dovoljno. Za mene savršeno.

Jadan je taj nož koji ti sa time naoštriš......i rezultat tog "oštrenja" se može zvati svakako ali oštro baš i ne.

dak0001
03.06.2011., 09:08
Jadan je taj nož koji ti sa time naoštriš......i rezultat tog "oštrenja" se može zvati svakako ali oštro baš i ne.

fakat, hehe :lol:
i ne znam tko je snimio tu reklamu, jer tako se NIKAD ne brusi
jedan se radnik u jednom DIP-u porezao i iskrvario tako bruseći nož za kolinje

cd_covers
03.06.2011., 09:19

To nisam niti gledao....ali u svakom slučaju savjet svima...
UVIJEK brusite tako da vam je to što brusite oslonjeno na donji pomični oslonac brusilice, sve ostalo je prilično opasno, pogotovo noževe i dlijeta tako brusiti.

Još bolje NEMOJTE brusiti noževe i dlijeta niti išta što mora biti oštro na ovako nešto, samo ćete ih upropastiti.

Ovo je za grube stvari, i za to je sasvim ok.

Zvon
03.06.2011., 11:52
CD, ova brusilica je za niš'. Preslaba je.

sablja07
03.06.2011., 12:13
Moj muž si je u Lidlu opremio svoju mini stolarsku radionicu Parkside alatima (nešto sam mu i ja za rođendan kupila :D ) i prezadovoljan je. Od prvog dana sve radi kako treba. Štoviše, žao mu je što je požurio sa kupovinom stolnog cirkulara u Bauhausu jer je Lidlov bolji.

cd_covers
03.06.2011., 12:27
CD, ova brusilica je za niš'. Preslaba je.

Dovoljno je dobra za što je namjenjena..tu i tamo koji šaraf pobrusiti, cijev, sjekiru malo i slične poslove....

Za oštrenje nije.

Armstrong
03.06.2011., 14:26

Ja recimo s time brusim nož za kosilicu i ispadne solidno. Neznam zašto za takve grublje stvari nebi bila dobra.
Rođak mi radi u metalnoj industriji- proizvodnja motora za prijevnozna sredstva i također ima takvu za kućne upotrebe i kaže da je za to čisto dovoljno.
Nije to za brušenje kuhinjskih i finih noževa

cd_covers
03.06.2011., 14:35
Ja recimo s time brusim nož za kosilicu i ispadne solidno. Neznam zašto za takve grublje stvari nebi bila dobra.
Rođak mi radi u metalnoj industriji- proizvodnja motora za prijevnozna sredstva i također ima takvu za kućne upotrebe i kaže da je za to čisto dovoljno.
Nije to za brušenje kuhinjskih i finih noževa

Pročitaj malo što pišem...jedno je brusiti, drugo oštriti a treće naoštriti.

Post ili dva gore sam napisao za što je po meni ovaj alat ok...

Veky
03.06.2011., 14:52
Alate (noževe) brusi ona tko to i zna napraviti. A taj uglavnom i zna, ali i ima čime.
Ja znam ljude kojima je pojam oštrenja mala kutna brusilica sa brusnom šajbom. I njom ne oštre nego bruse sve što naume - od svrdla preko noževa i dijelova alata pa do noža za kosilicu. Kad to vidim diže mi se kosa na glavi. Da ne kažem da to rade "iz ruke", držeći i obradak i brusilicu u zraku. Kad sam vidio da ne shvaćaju u čemu je problem odustao sam od objašnjavanja i tumačenja što kako, čime i zašto. Rekoh - ma brusi miško, samo se daj udallji od mene.

Kod mene oštrenje uključuje tračnu brusilicu, potom vodeni brus, potom ručni i na kraju poliranje. Obavezno stalno vodeno hlađenje i oslonac. Nakon godina brušenja i dalje se ne smatram ni približno dobrim brusaček poput npr. nekog alatničara.

BTW, taj Parkside mi se čini nešto robusniji i koji postotak kvalitetniji od Einhella mada je to više manje ista stvar. Ako bi birao alat koji nije često u uporabi i ne mislim ga koristiti za ozbiljne poslove tada bi u odnosu na ostale jeftinakere taj parkside bio na prvom mjestu.

Zvon
03.06.2011., 16:36
Parkside JE Einhell. Samo nekak profesionalnije izgleda.

Armstrong
03.06.2011., 18:03

To se desilo zato jer kojekakvi šalabajzeri rade s alatom za kojeg uopće nisu dorasli. Kako se netko može porezati priliko brušenja na takvoj brusilici???
Moraš biti lumen!!

rib@
03.06.2011., 18:15
Tu se slazem s Vekyjem.
Dobro brusenje/ostrenje bez oslonca stvarno nema smilsa. Neko je napisal dlijeta (vjerojatno stolariju), a po meni je najveci grijeh dlijeta uopce nasloniti na nekaj takvoga kak je ovaj Parkside alat.

Procesor
04.06.2011., 09:15
Ova brusilica je i više nego solidna za kućnu upotrebu, i ja sam s njome neki dan naoštrio nož od električne mesoreznice ( http://www.google.hr/imgres?imgurl=http://b2c.msan.hr/Corvus/Media/MediaThumbnailHandler.ashx%3Ftype%3D0%26Id%3D34731 9%26flag%3D2%26crop%3D0&imgrefurl=http://www.klikni.hr/mesoreznice-g2168.aspx&usg=__XZ7AVNs6ZPtRS0x0cgjxZl42Hhg=&h=106&w=160&sz=15&hl=hr&start=28&sig2=TVHDYF37EbTupujCsvieDA&zoom=1&tbnid=1w5ZVgBcw1BMVM:&tbnh=84&tbnw=128&ei=QenpTa-dNcaBswaU5-yACQ&prev=/search%3Fq%3Delektri%25C4%258Dna%2Bmesoreznica%26h l%3Dhr%26biw%3D1440%26bih%3D734%26gbv%3D2%26tbm%3D isch&itbs=1&iact=hc&vpx=929&vpy=446&dur=457&hovh=84&hovw=128&tx=68&ty=50&page=2&ndsp=32&ved=1t:429,r:5,s:28&biw=1440&bih=734 ) i jako dobro je to naoštreno sada, reže kao da je iz trgovine.

Ugl. sve se može naoštriti / izbrusiti samo ako čovjek zna kako se nešto brusi ili oštri.......

BigBadWolf
28.06.2011., 11:56
Moj muž si je u Lidlu opremio svoju mini stolarsku radionicu Parkside alatima (nešto sam mu i ja za rođendan kupila :D ) i prezadovoljan je. Od prvog dana sve radi kako treba. Štoviše, žao mu je što je požurio sa kupovinom stolnog cirkulara u Bauhausu jer je Lidlov bolji.

Ma Parkside je super, nema te marke koja ti toliko daje za te pare!
Sad sam zapet ko puška na svaki lidlov katalog, pratim im i web, samo da vidim što dilazi sljedeći tjedan.
Imam aku i vibracijsku, a ne mogu prežalit što nisam znao za njih kad su prodavali onaj cirkular.... cccc...

Armstrong
28.06.2011., 12:33
Ma Parkside je super, nema te marke koja ti toliko daje za te pare!
Sad sam zapet ko puška na svaki lidlov katalog, pratim im i web, samo da vidim što dilazi sljedeći tjedan.
Imam aku i vibracijsku, a ne mogu prežalit što nisam znao za njih kad su prodavali onaj cirkular.... cccc...

Za male kućne radinosti i potrebe koje svaki realan čovjek treba parkside je i iviše nego dovoljno :top:

d2267
28.06.2011., 16:07
Ja sam uspio srediti sabljastu pilu nakon samo par minuta rada,usput sam izgubio račun od kupnje.Naravno sad mi ne priznaju garanciju od 3 godine iako na pili stoji da je proizvedena u 10-om mjesecu 2010.godine.Dakle pazite na račune jer bez njih Vam neće priznati garanciju.:flop:

Armstrong
28.06.2011., 16:11
I ja sam kupio tu sabljastu pilu, prije jedno 2mjeseca, ali još ništa nije prepilila. Stoji. Možda jednom zatreba :top:

A kaj si s njom napravil, tj. kaj si sredil?

Armstrong
28.06.2011., 16:11
Ja sam uspio srediti sabljastu pilu nakon samo par minuta rada,usput sam izgubio račun od kupnje.Naravno sad mi ne priznaju garanciju od 3 godine iako na pili stoji da je proizvedena u 10-om mjesecu 2010.godine.Dakle pazite na račune jer bez njih Vam neće priznati garanciju.:flop:

Idemo se dogovoriti, ja ti dam svoju garanciju, a ti mi ju kasnije vratiš :D

d2267
29.06.2011., 05:39
a istrošili su se zupčanici ,izgleda da nisu bili baš najbolje uzubljeni.Savjet je da se s tom pilom ne pretjeruje,ja sam rezao čelične cijevi 5/4" i u jednom trenutku kad se cijev počela savijati zaglavila je pilu i adio Mare.Slijedeća stanca Makita koju sam već naručio,jer pila kao takva je zakon.

Zvon
29.06.2011., 07:56
Generalni problem kod svih jeftinih alata je podmazivanje prijenosnika. Kupil sam ručni cirkular i odmah ga otvoril i napunil mašću cca 2/3 prijenosnika. Originalno ima masti koliko stane na vrh prsta.
Preporučujem da se to napravi čim se kupi alat.

kanjar
29.06.2011., 08:15
a istrošili su se zupčanici ,izgleda da nisu bili baš najbolje uzubljeni.Savjet je da se s tom pilom ne pretjeruje,ja sam rezao čelične cijevi 5/4" i u jednom trenutku kad se cijev počela savijati zaglavila je pilu i adio Mare.Slijedeća stanca Makita koju sam već naručio,jer pila kao takva je zakon.

uz dužno štovanje stvarno mi se čini da si je utjerao režući 5/4, jer već sam pisao o parkside pili koju sam ubacio u profi rad i mala je ko singerica, samo sam kupio u bau... skupe pile. točno je da je makita zakon, pogotovo nako se baviš bravarijom, iako moji bravari za rezanje cijevi koriste fleksericu, a na discoweriju
gledam da sa sabljastom režu najviše- limove a ne cijevi

Armstrong
29.06.2011., 09:28

I opet si se zahebal :D vjeruj mi.

Imao sam tu makitu, ali mi nekako nije odgovaral na čeličnim cijevima.

Na kraju sam se preporodil, ajde pogodi s kojom, sa sabljastom pilom od remsa-serija tiger. Ta serija ima još i škripac koji stavis na cijev i natakneš tu pilu i spiliš lagano i 100% ravno.

Veky
29.06.2011., 12:28
Einhellovom sabljastom sam pilio svašta, od 5/4" cijevi, preko raznih 2mm profila pa do drveta i grana drveća, čak i gumu. I radi fantastično. Ljom sam preporodio kolegu mehaničara kad treba na VW vozilima vaditi selene zadnjeg mosta. Također, u nju idu samo pilice na kojima ne štedim novaca dok ih kupujem.

A što sam tek napravio sa remsovom sabljastom (i Rems univerzalnom pilicom)... Tom sam pilio 15cm debele prastare hrastove štokove u koje se nije mogao zabiti ni čavao. Pilim, podmazujem, grije se pilica, čudim se kako nikako prepiliti štok na jednom mejstu. Kad sam konačno završio i štok izvadio zaključim da sam uz tu ultratvrdu hrastovinu usput imao sreće i pogodio željeznu klamfu tako da sam je cijelu prepilio uzdužno (to zbilja moraš imati "sreće"). Rijetko bi to koji alat uspio istrpjeti.

d2267
29.06.2011., 17:59
ma slažem se sa time da sam pretjerao malo ali bez obzira na to zupčanici nisu trebali preskočiti,što je najgore kad sam je rastavio začudio sam se da je to stvarno kvalitetno napravljeno(svi djelovi metalni i dosta robusni),jbg izgleda da nisam imao sreće.Da stvar bude gora zupčanik koji je na ekscentru pile može se zamjeniti,ali se bojim da je puž na rotoru u jednom komadu s rotorom,tako da tu popravka nema.Pila mi treba za rezanje čeličnih cijevi jer kod demontaže starih cijevi za centralno grijanje,flex previše šprica špenu,a to u namještenom prostoru nije baš zgodno.Inaće imam dvije accu bušilice 18 i 24V od Parksidea i nisam ih nikad štedio čak sam s ovom većom i bušio dosta rupe za tiple,i naravno obije rade. Zamjenio sam je Makitom koja je puno lakša ,manja,i ima veći moment,ali za amatersku upotrebu (a ako naletiš na dobru i profesionalnu) Parkside mi izkleda OK.

Procesor
02.07.2011., 15:59
Kakva je marka Matrix u odnosu na Parkside ?

vukovar
07.07.2011., 07:42
Pozdrav!
Kupio sam Parkside aku bušilicu od 24 V,(na njoj ima i udarno bušenje ) i ona radi dobro,ali me punjač malo zafrkava ,zanima me gdje se može kupiti takav punjač.
Hvala na odgovoru.

Procesor
07.07.2011., 19:35
A što je s punjačem ?

vukovar
08.07.2011., 06:28
Ma otišla je jedna licna koja spaja punjač i aku bateriju ,pa sad mi ne ostvaruje uvijek kontakt ,moja greška ili onoga kome sam posudio,došlo je do savijanja kontaktne licne ,i sad se patim kad ponovo želim puniti ,a od silnog ispravljanja se bojim da će puknuti.Inaće punjač je ispravan.zanima me gdje se može nabaviti novi,jer kad se ovaj pokida onda je kasno da tražim i da ga nađem u kratkom vremenu.

Zvon
08.07.2011., 07:50
Možeš reklamirati cijeli proizvod (ako imaš račun). Ako je tvoja krivnja, popravi sam :top:

orogoro
08.07.2011., 10:55
a ako nije još prošlo mjesec dana napraviš se lud i vratiš proizvod (uz račun naravno)...ne mora te bit briga kaj ćeš ih prevarit jerbo i tako cijela država vara tebe..pa zašto bi ti bio fer zbog jedne male greške....

ako je prošlo više od mjesec dana, onda nosi na servis pod garancijom pa ti to možda slože...ne znam..

vukovar
08.07.2011., 15:58
A jesu prijedlozi na mjestu,pitao sam najpoštenije gdje mogu kupiti drugi punjač,a vi mi odgovarate kako da probam zaj. nekog,nisam mislio da mi neko pokloni punjač,već da ga kupim o svom trošku.

Zvon
08.07.2011., 16:52
A jesu prijedlozi na mjestu,pitao sam najpoštenije gdje mogu kupiti drugi punjač,a vi mi odgovarate kako da probam zaj. nekog,nisam mislio da mi neko pokloni punjač,već da ga kupim o svom trošku.
Krivo shvaćaš: da je bilo dobro, nebi prestalo raditi. Ak je u garanciji reklamiraj ili ako je kraće od mjesec dana odnesi u dućan i traži zamjenu.
U čemu je problem?

vukovar
09.07.2011., 08:03
Ma on radi nije problem u nazovimo elektronici već u onim licnama za kontakt punjača i baterije,a staro je 3 godine ,i zadovoljan sam sa radom , ali me interesira ima li gdje za kupiti kada se pokida

dlasic
15.07.2011., 08:39
Da li je netko tržio ovo? http://www.lidl.hr/cps/rde/xchg/SID-71E9634B-BC2F9508/lidl_hr/hs.xsl/index_21211.htm

Nalazim na raznim forumima oprečna mišljenja :-/

Armstrong
15.07.2011., 12:22
Da li je netko tržio ovo? http://www.lidl.hr/cps/rde/xchg/SID-71E9634B-BC2F9508/lidl_hr/hs.xsl/index_21211.htm

Nalazim na raznim forumima oprečna mišljenja :-/

Pogledaj video proizvoda pa ćeš dobiti odgovor :top:

dlasic
15.07.2011., 13:29
Pogledaj video proizvoda pa ćeš dobiti odgovor :top:

Vidio, pranje nabacane zemlje me ne fascinira previše, kao ni ona rotaciona četka. Dakle, preskačem. Thnx!

Edit: a ni ovih 96 dB buke nije za zanemariti!

Armstrong
15.07.2011., 13:40
Vidio, pranje nabacane zemlje me ne fascinira previše, kao ni ona rotaciona četka. Dakle, preskačem. Thnx!

Edit: a ni ovih 96 dB buke nije za zanemariti!

Bravo :top: ,razumio si poruku.

huskybucka
15.07.2011., 19:31
Pozdrav!
Kupio sam Parkside aku bušilicu od 24 V,(na njoj ima i udarno bušenje ) i ona radi dobro,ali me punjač malo zafrkava ,zanima me gdje se može kupiti takav punjač.
Hvala na odgovoru.

Tesko je napamet bilo sta reci.
Stavi sliku kako izgleda taj tvoj punjac.
Ovo je tip univerzalnog punjaca:
http://img220.imageshack.us/img220/4370/punjac.jpg (http://imageshack.us/photo/my-images/220/punjac.jpg/)

Uploaded with ImageShack.us (http://imageshack.us)

kerbi
17.07.2011., 09:10
ovo je max 12 volti i snage za tako nešto. Mislim da tebi paše punjač od bilo koje bušilice na 24 volte. Mislim da je priključak za bateriju manje više isti. Potrazi u oglasniku ili sl.

Marko1976
17.07.2011., 20:51
Pozdpuav, jel zna netko gdje ima servis parkside alata u zg? Lidl prodaje njihove alate a nesto mi krepalo

d2267
18.07.2011., 05:32
Pozdpuav, jel zna netko gdje ima servis parkside alata u zg? Lidl prodaje njihove alate a nesto mi krepalo

Microtec sistemi o1-3692-008

Marko1976
18.07.2011., 19:18
Microtec sistemi o1-3692-008

hvala

Marko1976
25.07.2011., 17:00
Jel probao ko ovaj pistolj za licenje?

Sent from my LG-P990 using Tapatalk

diabolica
04.01.2012., 10:10
Parkside set za modeliranje i graviranje

Ovaj set je u 10 mjesecu koštao 149 kuna, a sada će od 05,01,02012, koštati cijelih 199 kuna. Cijelih 50 kuna razlike.
Da mi je znati da li je i u njemačkoj tako.
Da smo pravi potrošači koji cijene robu koju kupuju, bojkotirali bi kupnju ovog seta.

neno60
04.01.2012., 10:58
Vjeruj mi cijene svih alata su porasle. Gledam nedavno kutna brusilica je bila 199, sada je bila oko 270. Rucni cirkular, vibracijska brusilica, papiri...sve je poskupilo u odnosu na prosli put kada je bilo u ponudi...ali ne brini, bez obzira na cijenu sve ce se rasprodati- i to u jako kratkom roku

diabolica
04.01.2012., 11:12
Naravno , nema više otvaranja novih dućana, pa kako onda vlasnicima prikazati rast. Riješenje ? Povisiti cijene.

Zvon
04.01.2012., 12:46
A ne mislite da su možda i dobavljačke cijene porasle?
Zatim tečaj eura/kn?
Sve je to normalno u zemlji poput naše, bez domaće proizvodne i okrenute uvozu.

diabolica
04.01.2012., 13:18
Buyeri imaju sastanak na kojem određuju koja će roba biti na akciji za dva mjeseca unaprijed. Ako je prodaja prisutna, onda i ona sudjeluje u akcijama na način da odobri ili ne odobri akcijsku robu. I sad , prodaja kojoj je u interesu da proda sve,zbog zaliha koje ostaju nakon neprodane robe, a koja im opterećuje poslovanje, naravno ne nabavi, jer njih baš briga za to, kaže da ali cijena je veća za 50 kn ?. Nabava odgovara, pa sve smo prodali po onoj cijeni u 3 dana, sad ćemo im dignuti cijenu, pa ćemo si popraviti ukupan rezultat, jer nismo prodali onaj namještaj pa nam kvari naše bonuse na kraju godine, viš da ovi sve puše po bilo kojoj cijeni, kaj vas briga, to je 3000 komada na sve dućane, ako prodamo 70 %, odlično. I tako u stvari potrošaći plaćaju njihove igrice. Jer ako je 34 % veća cijena u odnosu na onu, onda se to zove samo igra. U njemačkoj, otkuda im je centrala, se to ne događa nikada. Kupci bi ih odhebali. Oni trče po dućanima na sve strane gdje je jeftinije. Po tome su poznati.

Zvon
04.01.2012., 14:07
Pa to ti se događa s naftom, dionicama...
Nemoj me krivo shvatiti, ne opravdavam nikoga. Kome ne odgovara cijena, nek ne kupuje.
Bojkot? Da, baš smo mi Hrvati poznati po slozi :D

diabolica
04.01.2012., 14:26
Nafta pokreće svijet, dionice tu i tamo, da cijena skoči 34 % hura, ali set za graviranje, daj molim te. Ja sam ga mislio kupiti ali mi nije trebao baš tad. I sada sam ga čekao, ali baš ga neću zainat kupiti u Lidlu.
Tako sam isto kupio jebenu digitalnu vagu, jer mi je trebala, i izgubio račun, eno je sad doma , ne radi jer nije radila od prvog trena. Nisam je aktivirao tada nego kad mi je zatrebala, za dva mjeseca i popušio lovu. E sad neću popušiti tih 50 kuna. I nije čak do 50 kuna , već 34 % povećanje cijene. Oni kad na kraju godine, imaju rast od 3 % mašu repićima ko psi, jer je to super, a meni nabiju cijenu od 34 %.
Inače je u svijetu poznat Internacional buy nothing day koji je 25.11. svake godine. I ljudi se pozivaju da taj dan ništa ne kupuju. Zamisli dan kada trgovci nemoraju nositi na kraju dana pologe u banke. Popizdili bi, toliki trošak, a nema prometa. Da mi je doživjeti taj dan u svijetu.

zh1
04.01.2012., 15:11
Ti je sad lakše kad si se izjadao??? Zajebi ih i kupi u Bauhausu za 300 kuna.

kerbi
04.01.2012., 15:23
Imaš u Interšparu Einhelov set za 187 kn. Pa kupi tamo

diabolica
04.01.2012., 15:29
Imaš iskustva, vidim . Principe nemaš, boli te đon odkud vjetar puše.

diabolica
04.01.2012., 15:29
@ Kerbi,
hvala

zh1
04.01.2012., 16:00
Imaš iskustva, vidim . Principe nemaš, boli te đon odkud vjetar puše.
Je,gledati ću na principe kad mi zatreba određeni komad alata a posao nek stoji !! Ne brini,i ja sam se dosta puta zeznuo kad sam bio(pre) škrt kupiti u datom momentu očekujući slijedeći put bolju cijenu. Budući se ne radi o nečem što ću svaki dan kupovati po sve većoj cijeni zbilja me boli đon.

ivan 2
07.01.2012., 12:09
Pozdrav; pošto se radi o Lidlu i parkside alatima pitanje ć postaviti ovdje!
Kupio sam aparat za varenje za 400 kuna u Lidlu u Đakovo, i u kompletu bi trebala biti maska za varenje (naočale); no međutim oni u pakovanju nije bilo stakala, zaštitnog stakla i zatamnjenoga.
Odnjeo sam aparat nazad u lidl, i sad poslovodja kaze da to mora valda nazad slat u Zg i tako dalje pa da će se javit.
Jel ima netko iskustva koliko će vremena trebati da se riješi ( 3 dana, tjedan dana, ...)???
Pozdrav

dodo76os
07.01.2012., 15:34
Kupio sam aparat za varenje za 400 kuna u Lidlu u Đakovo, i u kompletu bi trebala biti maska za varenje (naočale); no međutim oni u pakovanju nije bilo stakala, zaštitnog stakla i zatamnjenoga.
Odnjeo sam aparat nazad u lidl, i sad poslovodja kaze da to mora valda nazad slat u Zg i tako dalje pa da će se javit.
Jel ima netko iskustva koliko će vremena trebati da se riješi ( 3 dana, tjedan dana, ...)???
Pozdrav

provjereno znam da svakodnevno roba dolazi iz centrale u Jaski širom Hrvatske..u svakom lidlu je šleper na istovaru od 2 00h pa do 5 h rano ujutro, kako kada, doduše nemam iskustava sa slanjem na servis njihove robe, ili kao u tvom slučaju, nepotpunog proizvoda, ali ovo ti govorim jer sam vozio za Lidl, tako da te ne zajebavaju tipa: kad dođe nova pošiljka i slične stvari, ako imaju na zalihi, traži novi aparat ili povrat novca, jer distribucija za Lidli ide SVAKODNEVNO!..da skratim..i tri dana je puno.

ivan 2
08.01.2012., 05:06
Puno hvala, javit ću kako je stvar riješena!
Pozdrav

ivan 2
19.01.2012., 05:58
Evo bili su zvali pa sam otišao po aparat, rekla je da je to drugi aparat i njemu nije nedostajalo staklo, pa evo valda će radit.
Pozz i hvala

ltc
19.01.2012., 21:37
Što se tiče lidlovih alata nemam nikakvih zamjerki ,stavio bih ih uz bok i malo jačim markama (Black&Decker) ja imam skoro sav alat i služi me savvršeno a koristim ga često. Što se tiče cijene ona je sasvim opravdana za takav komad hobi alata.:rolleyes:

ltc
19.01.2012., 21:41
Parkside set za modeliranje i graviranje

Ovaj set je u 10 mjesecu koštao 149 kuna, a sada će od 05,01,02012, koštati cijelih 199 kuna. Cijelih 50 kuna razlike.
Da mi je znati da li je i u njemačkoj tako.
Da smo pravi potrošači koji cijene robu koju kupuju, bojkotirali bi kupnju ovog seta.

:rofl: To je samo zakon ponude i potražnje (očeš-nećeš):rofl:

jerkoj
14.03.2012., 18:55
Pozdrav

Pozdrav. evo upravo sam bio u lidlu i gledao ovaj aparat za varenje,pa me interesuje vrijedili sto, znaci vise kao hobi,za ponesto zavariti....

KenParker
06.04.2012., 15:21
Pozdrav svima!
Mene jako zanima aku bušilica.
Sad,nisam pratio dok mi nije trebalo-zanima me kad ih je zadnji put bilo,odnosno,kad bi ih moglo biti?
Meni se nekako čini da iste stvari ponavljaju jednom godišnje?

Spominju se 2 modela-18 i 24v,sjeća li se tko cijena?

diabolica
06.04.2012., 22:16
ako radiš s njom 24 v, inače druga, ako je razlika u cijeni velika, čak 50 kn.

KenParker
07.04.2012., 06:11
Znaš li o kojim se cijenama radi?
Meni bi vjerojatno manja poslužila(za rad s iveralima).

zeljkobata
14.04.2012., 21:45
Pozdrav svima!
Pretrazujem net iz razloga sto ni sam neznam kako , kod mene se zadesila aku-busilica parside splindlel-ck 18v.
Crkao joj je prekidac za pokretanje bolje reci istopio se.Posto se javljam iz Srbije, a ovde kod nas lidla nema , pa ni servisa za parkside, ima li ko ideju kako da resim problem.

Codegun
15.04.2012., 07:31
Parkside glodalica, imam dosta Parkside alata i za tu cijenu mislim da je to odličan alat za kućnog majstora koji to povremeno treba. Kupio bih si njihovu glodalicu jer isto tako očekujem da će biti dobar omjer cijene i kvalitete. Da li netko zna, može li se Parkside nabaviti negdje a da nije u Lidlu, jer ovi nisu nikad to uvezli i valjda ni neće?

diabolica
15.04.2012., 08:22
Pozdrav svima!
Pretrazujem net iz razloga sto ni sam neznam kako , kod mene se zadesila aku-busilica parside splindlel-ck 18v.
Crkao joj je prekidac za pokretanje bolje reci istopio se.Posto se javljam iz Srbije, a ovde kod nas lidla nema , pa ni servisa za parkside, ima li ko ideju kako da resim problem.
Nađi nekoga u Hrvatskoj, tamo blizu granice, dogovori se sa njim da pošalješ robu na servis pa kad stigne dođeš i pokupiš. Ali ako nemaš račun - papire , bolje i ne pokušavaj, više potrošiš love, nego što je vrijednost robe.

diabolica
15.04.2012., 08:23
Parkside glodalica, imam dosta Parkside alata i za tu cijenu mislim da je to odličan alat za kućnog majstora koji to povremeno treba. Kupio bih si njihovu glodalicu jer isto tako očekujem da će biti dobar omjer cijene i kvalitete. Da li netko zna, može li se Parkside nabaviti negdje a da nije u Lidlu, jer ovi nisu nikad to uvezli i valjda ni neće?

To je njihova robna marka, nemože se kupiti nigdje drugdje.

humveeja
24.04.2012., 12:16
Imam Parkside set za modeliranje i graviranje, hot glue pištolj i lemilo od 30W i moram priznati da sam 100% zadovoljan sa svime; traje, ne gubi kvalitetu rada sa vremenom, lako se održavaju...
Za cijelnu koju sam platio, alati su super.

KenParker
26.06.2012., 14:42
Je li tko kupovao svrdla u Lidlu?Zanimaju me iskustva.

http://www.lidl.hr/cps/rde/xchg/SID-4201608A-285D3B2B/lidl_hr/hs.xsl/index_26884.htm

Može li se ovo za što upotrijebiti ili su izrađeni od "blata"?

AKAjet
26.06.2012., 21:43
LUTRIJA. U mom kompletu (drukčiji je i ima borere za drvo, metal i kamen) ima ih koji kad sa stegnu u bušilicu na vrhu "plešu" za svoj cijeli promjer - naročito oni za drvo. Sa ovima za metal sam bušio čelični lim 15mm. Razvrtači za drvo su ok i super jeftini.

pixel pixić
27.06.2012., 20:57
Baš te u plavoj kutiji (2 kompleta) koristim i sasvim su ok. Više nego zadovoljan. Samo koliko se sjećam kad sam ih ja uzimao bili su oko 50 Kn

miroslav1
24.07.2012., 15:39
Molim znalce da mi kažu o ovom timeru nešto više.http://www.lidl.si/cps/rde/xchg/lidl_si/hs.xsl/index_26413.htm

g-sad
12.09.2012., 18:48
Molim znalce da mi kažu o ovom timeru nešto više.http://www.lidl.si/cps/rde/xchg/lidl_si/hs.xsl/index_26413.htm

Kakav timer??

kerbi
12.09.2012., 19:35
Ma kakav je da je pokosit će sve na toj karti koju si postao. Nije slovenija baš velika :D

kerbi
12.09.2012., 19:37
Vjerojatno misli na ovo :
http://www.lidl.si/cps/rde/xchg//lidl_si/hs.xsl/index_26413.htm?offerdate=&ar2=

zfitos
19.09.2012., 18:44
pozdrav svima .dali mi netko moze dati adresu parkside servisa,naime imamvisoko tlačni perač kojemu je puknula ručka tj."pištolj" pa mi treba druga a nemam garanciju može li mi netko pomoći?

d2267
19.09.2012., 18:52
pozdrav svima .dali mi netko moze dati adresu parkside servisa,naime imamvisoko tlačni perač kojemu je puknula ručka tj."pištolj" pa mi treba druga a nemam garanciju može li mi netko pomoći?

evo da si se bar malo potrudio našao bi traženo :misli: na prošloj stranici ove teme :rolleyes:

huskybucka
20.09.2012., 05:47
Ima tko iskustva s elektricnom klamericom iz lidla?

zfitos
20.09.2012., 16:32
hvala ti d2267 provjeravao sam na stranici microteca ali se tamo ne spominje parkside pa nisam bio siguran a i novi sam na forumu pa se još ne snalazim pozdrav.

KenParker
23.09.2012., 06:10
I mene zanima klamarica...i onaj kutni nastavak za bušilicu...

Iskustva?

huskybucka
24.09.2012., 19:53
Klamerica kupljena, odlicna je, jaka, super :-)
Nastavak z busilicu kutni imam od prije, odlicna stvar, radi svoju ulogu super;-)

MTP850
24.09.2012., 20:13
samo riječi hvale za Parkside proizvode !!

kor
25.09.2012., 17:46
Proljetos sam kupio aparat za zavarivanje. Nije bilo problema kao na prethodnoj stranici. Sve je uredno došlo ali mi se čini da ne bi trebalo da bimetal prekida nakon 2-3 potrošene elektrode.Nisam profi tako da ne zavarujem puno.

morrak
25.09.2012., 22:42
Nastavak z busilicu kutni imam od prije, odlicna stvar, radi svoju ulogu super;-)

Ovisno kako gledaš na to. Na njoj kaže max 500 rpm, a to ti je dovoljno samo za šerafljenje na najmanjoj brzini (kod mene su 500, 700, 1700rpm). A reklamiraju kao i za bušenje - sa 500rpm bušim samo zahtjevni metal. Drvo bušim na max brzinu bušilice - što reklamiraju, a opovrgavaju max brzinom nastavka.

Bio bi 100 puta praktičniji i manjeg profila da umjesto zatezne glave ima magnetni utor za bitove. Osim šerafljenja tak i tak ničemu ne služi.

KenParker
27.09.2012., 19:24
I ja sam ga kupio...poslužit će tu i tamo...

Sad razmišljam da unutra natrpam još masti-nekak mi je sumnjiva količina koja je unutra...mislite li da je potrebno?

lukarak
08.10.2012., 07:07
I ja sam ga kupio...poslužit će tu i tamo...

Sad razmišljam da unutra natrpam još masti-nekak mi je sumnjiva količina koja je unutra...mislite li da je potrebno?

Kupio i ja, za 50 kn makar jednom da uspijem nesto izvest bit ce dobro potrosene pare.

A ovo za broj okretaja nije bas neki limit poslije kojeg se sve raspada. Vrtio sam ga s 8 mm borerom u drvo na preko 1000.

morrak
08.10.2012., 07:45
Kupio i ja, za 50 kn makar jednom da uspijem nesto izvest bit ce dobro potrosene pare.

A ovo za broj okretaja nije bas neki limit poslije kojeg se sve raspada. Vrtio sam ga s 8 mm borerom u drvo na preko 1000.

Gle, naravno da će preživjeti par rupa u meko drvo, no sumnjam da bi izdržao da nešto konkretnije bušiš pri ćemu dolazi do zagrijavanja svih dijelova. Posebno pri povišenim okretajima.

Za "kućne" majstore je OK s vremena na vrijeme po toj cijeni.

Kakvi su komentari na onu 125mm flexu kaj je bila prije 2 tjedna? upalo mi je u oko to kaj prima i 125mm ploče (jeftinjaci obično idu na 115 sa štitnikom) i to što je osjetno jači motor u njoj (mislim da je bio oko 1700W, a jeftinjaci su obično 300-500W za 115mm ploče)

chavez ding
08.10.2012., 10:02
Kakvi su komentari na onu 125mm flexu kaj je bila prije 2 tjedna? upalo mi je u oko to kaj prima i 125mm ploče (jeftinjaci obično idu na 115 sa štitnikom) i to što je osjetno jači motor u njoj (mislim da je bio oko 1700W, a jeftinjaci su obično 300-500W za 115mm ploče)

imam je ja i odlicna je.. uzeo sam je bas zbog mogucnosti 125mm ploca :)

do sad sam imao neku alpha tools i razlika je nebo/zemlja.. ova se i pod rukama cini puno kvalitetnije napravljena, a o razlici u snazi da ne pricam.. svakako dobra kupovina..

totejapitam
08.10.2012., 16:18
1200 Wata je, a bila bi odlična da joj se prijenos ne grije jako i da ima elektronsku regulaciju snage kod manjeg broja okretaja (kao neki drugi Parkside-ovi proizvodi) :kava:

morrak
08.10.2012., 19:59
1200 Wata je, a bila bi odlična da joj se prijenos ne grije jako i da ima elektronsku regulaciju snage kod manjeg broja okretaja (kao neki drugi Parkside-ovi proizvodi) :kava:

Ma kakva regulacija okretaja na flexi :rofl:

Nijedna jeftina to nema, a i nema svrhe - pali-gasi. Kad režem metal, nemam ništa od sporijeg rada. Možda bi i ploča kraće trajala jer bi više brusila nego rezala (ako bi to tako mogli opisati).

A trenutno radim sa nekom Alpha Tools crnom i ono što me smeta (osim što često 115mm ploče znaju biti skuplje od 125mm) je da na debljoj šipci nema snage nego pred kraj moraš cickati "nutra-van" (i ne, ne guram urez prema ploči pa da ju bočno usporava)

totejapitam
08.10.2012., 22:25
Ma kakva regulacija okretaja na flexi :rofl:

Nijedna jeftina to nema, a i nema svrhe - pali-gasi...

i te kako ima svrhe, možda ne za one koji ne znaju da se sa njom može obrađivati još puno različitih materijala i da se pri najvećoj brzini ponekad napravi više štete nego koristi.
Ova ima regulaciju okretaja, ali na maloj brzini joj pada snaga u dodiru sa materijalom 30- 50%

KenParker
17.10.2012., 21:48
http://www.lidl.hr/cps/rde/xchg/lidl_hr/hs.xsl/index_28695.htm

Iskustva?
Vrijede li što?

totejapitam
19.10.2012., 20:36
http://www.lidl.hr/cps/rde/xchg/lidl_hr/hs.xsl/index_28695.htm

Iskustva?
Vrijede li što?

Ovisi o tome koliko imaš jaku ruku :rofl:
Za 100 kn. mi se čini ok kvaliteta, no izgledaju relativno slabo :kava:

morrak
20.10.2012., 10:57
One koje su meni trebale (najveće) su sasvim solidne. One klizne (srednje) su bolje od većine jeftinjaka koje se može kupiti. Ono za sifone nikad nisam koristio niti mislim da ću trebati jer su te cijevi široke i ruka je sasvim dobro može sama vrtiti.

Uglavnom, srednje kvalitetne najveće se ne može kupiti ispod 100-150kn (a polu-profi su već preko 200kn), tako da mislim da je itekako dobar shopping.

Zvon
22.10.2012., 15:05
Ima li tko iskustva sa špricom za boju http://www.lidl.hr/cps/rde/xchg/lidl_hr/hs.xsl/index_28686.htm ?
Izgleda solidno naprvljena, no zanima me kakva je zbilja za općenito farbanje metala (autolak i slične nitro boje, za strojeve doma), naravno ne za farbati aute.
Diza je 1.4mm.

Zvon
25.10.2012., 14:48
Ima li netko možda sačuvan račun od baterijskog šarafcigera PABSS 3,6LI?
http://cdn.idealo.com/folder/Product/3387/0/3387061/s1_produktbild_gross/parkside-pass-3-6-a1.png

Bil bi mu zahvalan da mi ga posudi :)

viper50
21.11.2012., 07:31
http://cdn.idealo.com/folder/Product/3387/0/3387061/s1_produktbild_gross/parkside-pass-3-6-a1.png

nemam ,ali me zanima mišljenje o ovome
http://www.lidl.hr/cps/rde/xchg/SID-94E8C7DA-FD548DF8/lidl_hr/hs.xsl/index_29321.htm.
mokro/suhi usisavač parkside 400kn 1300w Funkcija “3 u 1”-suho usisavanje, mokro usisavanje i ispumpavanje vode
Velika sloboda kretanja zahvaljujući 4 stabilna kotača i 4 m dugačkom kablu
Integrirani držači cijevi, kabla i opreme
Multifunkcionalni uređaj za čišćenje - uklanja suhu i mokru prljavštinu
Idealan za čišćenje radione, garaže ili automobila
Dimenzije: cca. 53x32 cm

Zvon
21.11.2012., 09:08
Imam sličan uređaj iz Bauhausa, >6 godina. Rabim ga za prašinu, odsis kod rezanja zida i općenito u radionici. Koristim ga s vrećicama, iako nisu predviđene, i naknadno sam ugradil papirnati filter. Nikad ga nisam koristil za mokro.
Za moj ukus ima premali spremnik (ovaj moj je visši, ali mu još fali 15cm), a inače vrijedi te novce.

drasko2002
21.11.2012., 10:12
za sve koji zele kupiti klamericu iz lidla - iako je relativno jeftina, ukoliko vam treba za neki ozbiljniji posao, bolje ne kupujte. naime, njihove patrone su 5,7mm, dok najmanja standardna dimenzija je 5,8mm. doduse, uspjevam koristiti te od 5,8, ali nije to to...
za sada me sluzi, ali radu cu je zamjeniti cim skupim nesto novaca...

Prob1em
21.11.2012., 16:41
http://www.lidl.hr/cps/rde/xchg/lidl_hr/hs.xsl/index_29309.htm

kaj velite?

Zvon
22.11.2012., 14:00
Zgleda lijepo...
... i kompletno :)

Prob1em
22.11.2012., 21:51
Zgleda lijepo...
... i kompletno :)

bio danas i uzeo. Račne od krom molibdena, gaedore CV. Izgledaju u zivo dosta kvalitetne, vjerujem da tu lovu vrijede. :D

kolibri
23.11.2012., 09:36
za sve koji zele kupiti klamericu iz lidla - iako je relativno jeftina, ukoliko vam treba za neki ozbiljniji posao, bolje ne kupujte. naime, njihove patrone su 5,7mm, dok najmanja standardna dimenzija je 5,8mm. doduse, uspjevam koristiti te od 5,8, ali nije to to...
za sada me sluzi, ali radu cu je zamjeniti cim skupim nesto novaca...

Jel to misliš na električnu klamericu, pneumatsku ili onu sa nedavne akcije, ručnu?
Naime sa ručnom i ja imam problema jer teško nalazim municiju. Rekli su mi da ima u Baumaxu, Bauhausu, a ja sam jedva našao približno sličnu 8 mm U municiju u Obiju. I nije baš 100% da paše ali poslužuje svrsi.
Ne znam, čemu prodaju alat za koji nema municije...

drasko2002
23.11.2012., 12:02
ja sam kupio svoju u lidlu u brezicama u sloveniji, pneumatsku, al pretpostavljam da je ova elektricna ista, barem sto se patrona tice, jer vidjam te patrone da se prodaju u hrvatskom lidlu.
a sad, kakva je rucna, ne bi znao.

ja sam patrone 5,8mm koje pasu na tu klamericu nasao u pevecu i u nekom ducanu u zapresicu, al oni imaju samo veleprodaju, pa moras kupiti 6000 komada za 180kn. mislim, cijenom je isto kao i u pevecu jer u pevecu 1000 komada kosta cca 33kn.
ako nekoga interesira gdje je to u zapresicu, objasnim mu, ne znam tocno adresu niti naziv firme.

huskybucka
23.11.2012., 14:54
Moj muz je kupio elektricnu iz Lidla i isto šteka...
Taman kad ti zatreba patrone se zaglave, pa skidaj imbusom isprazni i ponovno...
Uglavnom nije bas nesto...
:kava:

viper50
23.11.2012., 16:13
parkside usisavač mokro suho.PNTS 1300B2.zna li tko gdje i pošto kupiti papirnate vrećice?

Zvon
23.11.2012., 22:40
U Bauhausu imaš raznih vrećica. Probaj jednu od njih.

viper50
27.11.2012., 12:41
U Bauhausu imaš raznih vrećica. Probaj jednu od njih.

ako će nekome pomoći, u potpunosti odgovaraju vrećice od proizvođača LIV
Model:Jazz Extra 30. U Vinkopromu cijena ispod 7kn za komad!

morrak
27.11.2012., 14:50
Samo kaj je vinkoprom u Vinkovcima...

keno83
15.02.2013., 03:37
postovanje, da li neko ima iskustva sa ovom pneumatskom klamericom, odgovara li za nju sirina municije 5,8mm i kako kuca eksere posto je kombinovana inace me zanimaju vase impresije o istoj te da li sluzi svrsi, i koja je cijena okvirno?

keno83
15.02.2013., 03:38
http://www.pik.ba/artikal/3129312/pistolj-za-klamerice-i-eksere/
to je ta

pixel pixić
15.02.2013., 13:05
Imam onu plavu i ovu zelenu, obe iz Lidlo. Obadvije rade bez greške. Ova zelena je jedino bolja jer u nju ide veća municija. Ovisi jedino zašto vam treba. Čavle kuca bez ikakvih problema ako se to uopče može nazvat čavao. Uglavnom, ispuco na kile municije i dalje radi ko prvog dana.

briketi
15.02.2013., 20:43
Ima li itko kakvih iskustava sa akumulatorskom bušilicom/odvijačem? Koliko je dobra i da li se isplati kupiti.

totejapitam
15.02.2013., 21:16
Ima li itko kakvih iskustava sa akumulatorskom bušilicom/odvijačem? Koliko je dobra i da li se isplati kupiti.

Best buy, apsolutno :top:
Težina, baterija, snaga, izdržljivost su joj definitivne prednosti, meni jedino fali još jedna baterija, bez obzira kaj se napuni za pol sata. I kad bi bil baš ono jako sitničav, mogli su staviti smd ledicu umjesto postojeće :cerek:
Ali s obzirom na cijenu, zapravo nemam baš nikakvu zamjerku.

Zvon
16.02.2013., 01:15

Eto, sretno riješeno...Račun pronađen.
Reklamirano u jednom dućanu, zvali za nekih 15...20 dana da je popravljeno.

Zamijenjena baterija i opet radi ko novi. Za svaku pohvalu :top:

kolibri
16.02.2013., 09:02

Ja sam s njom busio zidove od cigle. Toliko o snazi...
Stvarno, best buy za te novce! :thumbup:

jationmivioni
16.02.2013., 10:53
bušio ..ali pitanje jel si izbušio

Zašto provlačite pitanje jel nešto valja .
Valja, samo je pitanje autonomije i dugotranjosti .

kolibri
16.02.2013., 11:50
bušio ..ali pitanje jel si izbušio

Zašto provlačite pitanje jel nešto valja .
Valja, samo je pitanje autonomije i dugotranjosti .

Pa ne bih se valjda hvalio ovdje da nisam izbusio do jaja, pardon kraja. :rolleyes:
A sto se autonomije tice, baterija drzi dovoljno dugo na ne moras svako malo brinuti dal ce se isprazniti. A i napuni se za sat dva. Ne znam tocno koliko se puni jer ne stojim pored i stopam vrijeme. :D

keno83
17.02.2013., 00:24
Imam onu plavu i ovu zelenu, obe iz Lidlo. Obadvije rade bez greške. Ova zelena je jedino bolja jer u nju ide veća municija. Ovisi jedino zašto vam treba. Čavle kuca bez ikakvih problema ako se to uopče može nazvat čavao. Uglavnom, ispuco na kile municije i dalje radi ko prvog dana.

http://www.pik.ba/artikal/5685976/pneumatski-pistolj-klamerice/

kakva je ova? do kojih novaca se isplati dati na oglasima sam je nasao?

champ
24.02.2013., 15:35
Planiram kupiti sabljastu pilu, i naravno da sam u dilemi, Parkiside 710W u Lidlu se može kupiti za cca. 370 kn, Skil 800W za 600kn, a Makita za 1500 kn. Treba mi za povremene radove, uglavnom za piljenje željeznih profila, cijevi i slično...

Proučio sam na netu uputstva za razne modele, za Parkside se prepuruča debljina metala koji se reže od svega 5 mm, za Skil 25 mm... Vi koji ste iskusniji s tim alatima, kaj mislite o tome, ili možda znate neku povoljnu ponudu?

Barba09
24.02.2013., 15:45
Ovisi koliko ćeš sa tim alatom raditi.Ako radiš svakodnevno ili tjedno jednom,negdije na terenu i sl. onda Makita.Ako radiš povremeno
nekoliko puta mjesečno i to manje zahtijevne radove,Skil je dovoljan.A, ako će više stajati i koristiti se jednom,dva puta godišnje,
Parkside je više nego dobar.

champ
24.02.2013., 16:08
Barba, hvala ti na odgovoru! Rekao bih da sam ja korisnik tipa C, znači povremeno nešto radim, ali ipak mi je bitno da alat ne "ode u vječna lovišta" na pola obavljenog posla... Fino je što Lidl daje garanciju od tri godine na Parkside, ali ipak sam još uvijek u dilemi, nekako više naginjem ovom Skilu, koji je u grupaciji Bosh.

I još jedno pitanje u vezi pila za metal - nastavaka. Jesu li to univerzalni nastavci, ili se i to kupuje ovisno o modelu alata kojeg imam?

brzi66
24.02.2013., 17:26

Misliš ona sa Litijskom baterijom? Ja je imam već skoro dvije godine i prezadovoljan.
Kada sam je uzeo nakon nepunih mjesec dana primjetio da baterija ne drži i kad se izvadi da je vlažna i imao neki mali luft na steznoj glavi za svrdla. Odnio je u servis, zvali me odma drugi dan da je baterija iscurila i s obzirom na luft stezne glave dobio kompletno novu mašinu i odmah u servisu kupio još jednu bateriju ( oko 80 kn ) da netrebam čekat dok se napuni nego ih samo mijenjam. Radio s njom i u Dalmaciji na +40 i vijci duljine 90 mm kroz jelovu građu s njom idu bez problema.

kanjar
24.02.2013., 18:09
Barba, hvala ti na odgovoru! Rekao bih da sam ja korisnik tipa C, znači povremeno nešto radim, ali ipak mi je bitno da alat ne "ode u vječna lovišta" na pola obavljenog posla... Fino je što Lidl daje garanciju od tri godine na Parkside, ali ipak sam još uvijek u dilemi, nekako više naginjem ovom Skilu, koji je u grupaciji Bosh.

I još jedno pitanje u vezi pila za metal - nastavaka. Jesu li to univerzalni nastavci, ili se i to kupuje ovisno o modelu alata kojeg imam?

jbg-a mojoj sabljastoj pili parkside je istekla garancija a njoj- ništa pa nemam što i reklamirati
pilice su univerzalne za sabljaste pile i trenutno najjeftinije u bauhausu. Spremam se kupiti pilicu za rezanje opeke skupa je ali- javljam vrijedi li uloženo

champ
25.02.2013., 09:55
Evo, pronašao sam SKIL 4950MA po povoljnoj cijeni (729 kn), danas ću je vjerojatno i kupiti.

http://www.skilmasters.com/hr/hr/mastersocs/Alati/1249/648/sabljaste-pile/sabljasta-pile/

Skil Masters su profesionalni električni alati, ovaj model trebao bi imati manje vibracija, a ima i predodabir broja okretaja, ovisno o materijalima koji se pile. Kako vam se ovo čini, vama koji imate više iskustva s sabljastim pilama?

Barba09
25.02.2013., 10:21
Dobar izbor.

farfan
25.02.2013., 16:15
Evo, pronašao sam SKIL 4950MA po povoljnoj cijeni (729 kn), danas ću je vjerojatno i kupiti.

http://www.skilmasters.com/hr/hr/mastersocs/Alati/1249/648/sabljaste-pile/sabljasta-pile/

Skil Masters su profesionalni električni alati, ovaj model trebao bi imati manje vibracija, a ima i predodabir broja okretaja, ovisno o materijalima koji se pile. Kako vam se ovo čini, vama koji imate više iskustva s sabljastim pilama?
Parkside sabljasta pila reže metal 20mm, barem tako piše na kutiji, što je u rangu ovog skila koji kupuješ.
Bio sam pred par godina u bosch centru u zagrebu, i rekao mi čovjek da je taj skil niža klasa i od zelenog boscha, valjda on tamo zna. Kupio bi parkside, ova je više nego duplo skuplja a opet nije profi alat.

champ
25.02.2013., 16:32
Ako ništa drugo, ova barem ima i predodabir broja okretaja, pa je s njom lakše započeti neki precizni rez. Danas sam je kupio i odmah isprobao, i zaključio da je to ustvari ručna pila za željezo, samo na pojačanim steroidima.. :rolleyes:

http://i768.photobucket.com/albums/xx321/palomashr/2013%20Zima/IMG_9201_zps0fc2d303.jpg

http://i768.photobucket.com/albums/xx321/palomashr/2013%20Zima/IMG_9203_zpse6cba122.jpg

http://i768.photobucket.com/albums/xx321/palomashr/2013%20Zima/IMG_9204_zps04372a94.jpg

nomennescio
25.02.2013., 17:15
Odnio je u servis, zvali me odma drugi dan da je baterija iscurila i s obzirom na luft stezne glave dobio kompletno novu mašinu i odmah u servisu kupio još jednu bateriju ( oko 80 kn ) da netrebam čekat dok se napuni nego ih samo mijenjam.

Pričaš li o 10.8V verziji s Li-ion baterijom 1,3 Ah? Gdje si je nosio na servis?
Microtec sistemi koji se spominju na ovoj temi kao serviser za Parkside ili...?
Baterija 80kn :confused: ? Tolika ja cijena, u hrvatskoj, za jedan Li-ion članak za reparaciju aku baterija, a ova bušilica / odvijač (barem model o kojem ja pišem) ima takva tri članka u bateriji...

baustelac99
25.02.2013., 19:22
[QUOTE=champ;43789699]Planiram kupiti sabljastu pilu, i naravno da sam u dilemi, Parkiside 710W u Lidlu se može kupiti za cca. 370 kn, Skil 800W za 600kn, a Makita za 1500 kn. Treba mi za povremene radove, uglavnom za piljenje željeznih profila, cijevi i slično...

/QUOTE]

Imam Parkside sabljastu, doduše koristio je 2 puta do sada, samo sam daske rezao s njom, nisam metal. zadovoljavajući stroj za te novce, i za nezahtjevnu kućnu upotrebu. Ima nestupnjevanu regulaciju broja okretaja.

champ
25.02.2013., 19:54
Pa dobro, ova Skil pila ima vecu snagu (1050 W), ima duži hod pile, i ja cu je koristiti za piljenje metalnih profila, a ne za daske. A 730 kn i nisu neki veliki novci.

brzi66
25.02.2013., 20:38
Pričaš li o 10.8V verziji s Li-ion baterijom 1,3 Ah? Gdje si je nosio na servis?

Je upravo kod njih sam nosio na servis i prilično su uslužni a kod njih sam uzeo i rezervnu bateriju. Baterija je 10,8 V sad neznam koliko Ah ali mislim da o istom stroju pričamo. Mislim da sam vidio da je prije tjedan, dva opet bio na akciji.

Imam i sabljastu pilu i za te novce više nego zadovoljan. "Vatreno krštenje" joj je bilo kad sam prošlo ljeto rušio i rezao bor promjera cca 25 cm. Uglavnom promjer je bio toliki da list pile nije prolazio skroz na drugu stranu i to nije bio nikakav problem kao niti smola, osim malo jačih vibracija na mojim rukama. Također sam s njom rezao i Jelove grede i betonsko željezo bez ikakvih problema. Mislim da ova Skil ne vrijedi duplo više radi predodabira broja okretaja i nekoliko W više, ali o ukusima se ne raspravlja :D Meni konkretno bi bila i prejaka jer na gruntu još nemam struju a agregat mi je max 1 kW. Koliko je garancija tom Skilu?

champ
25.02.2013., 21:24
Mislim da ova Skil ne vrijedi duplo više radi predodabira broja okretaja i nekoliko W više, ali o ukusima se ne raspravlja :D Meni konkretno bi bila i prejaka jer na gruntu još nemam struju a agregat mi je max 1 kW. Koliko je garancija tom Skilu?

Sad sam pročitao manual na engleskom jeziku, za model Parkside 710 W. Kao prvo, piljenje metala uopce se ne navodi, piše da je namjenjena za piljenje drva, plastike i sl. Ja doma imam čitav arsenal za piljenje drva, a tražio sam pilu za METALNE PROFILE, ne za daske.

I još malo matematike: 1050 - 710 = 340 W .... Dakle, 50% više snage, a ne par wata. Skil je predviđena za piljenje metala do 20 mm debljine, za daske mi ne treba.

panorama
26.02.2013., 04:50
Sad sam pročitao manual na engleskom jeziku, za model Parkside 710 W. Kao prvo, piljenje metala uopce se ne navodi, piše da je namjenjena za piljenje drva, plastike i sl. Ja doma imam čitav arsenal za piljenje drva, a tražio sam pilu za METALNE PROFILE, ne za daske.

I još malo matematike: 1050 - 710 = 340 W .... Dakle, 50% više snage, a ne par wata. Skil je predviđena za piljenje metala do 20 mm debljine, za daske mi ne treba.

Baš bih volio vidjeti kako izgleda piljenje 20 mm debelog željeza s takvom Skill "pilicom" na baterije. 20 mm željeza je malo teži zalogaj i za ostale alate koje se napajaju na 220 V.
Ako probaš, molim te da napišeš svoje dojmove a fotke su dobrodošle.

champ
26.02.2013., 05:57
Ne znam o čemu mi to pričamo, o kakvim baterijama, ova pila ima 4m gumirani kabel, i napajanje na 240V. Jučer sm već pilio željezo, četvrtaste i okrugle cijevi pile se puno ljepše i lakše nego s brusilicom, isto tak i plosnato željezo. Sljedeći put budem uzeo digitalca u radionu, za skeptičnu javnost.. ;)

jationmivioni
26.02.2013., 06:42
Ne kažem da ovo nema uporabnu i praktičnu vrijednost ali ovo čisti porez na b....e .
Drugo, takvom mudracu bi trebalo biti jasno da više wata treba za drvo nego za metal .

champ
26.02.2013., 06:54
Drugo, takvom mudracu bi trebalo biti jasno da više wata treba za drvo nego za metal .

Šteta što ti tako mudar i pametan te svoje bisere nisi dojavio i objasnio po tvornicama širom svijeta, koji poizvode alate. Vidi u kakvom neznanju oni žive još i danas:

dubina rezanja u drvo: 180 mm,
dubina rezanja u aluminij do: 30 mm,
dubina rezanja u čelik do: 20 mm.

http://www.skilmasters.com/hr/hr/mastersocs/alati/1249/648/sabljaste-pile/sabljasta-pile/

http://www.youtube.com/watch?v=iD7aicz8bgE

rib@
26.02.2013., 07:54
Nije to losa stvar. Kad sam kupoval bilo je vec i ove 4950, ali sam uzel 4900 jer nisam videl bitniju razliku osim u cijeni. Pila nije losa za nekaj nabrzinu prepiliti kaj se tice drva. Prepili brzo, ali rez je grub.
Kaj pak se tice metala, o brzini prema brusilici ne bi, ali napravi puno lijepsi rez, mada je najbitnije koji se rezni alat koristi, jer ako imas smece od pilice onda ni najbolja masina na svijetu ne bude odradila posao.
Ovo (http://www.youtube.com/watch?v=okX2r61jIWg) bi bilo zgodno imati kad se reze stara gradja puna cavli.

Baš bih volio vidjeti kako izgleda piljenje 20 mm debelog željeza s takvom Skill "pilicom" ....

Kak sam vec napisal, bitnije su pile nego sama masina - look (http://www.youtube.com/watch?v=oeehpeuLg_E)

champ
26.02.2013., 08:20
Ovaj Diablo Steel Demon list za piljenje metala stvarno rastura, impresioniran sam i brzinom, i kvalitetom reza. Dobro si napisao rib@, postoji čitav spektar raznih reznih alata, ja sad polako počinjem nabavljati te listove. Srećom, na američkom i engleskom eBay-u postoji dobra ponuda, nešto sam već jučer naručio.

Jel znaš tko ima dobru ponudu kvalitetnog reznog alata kod nas u Hr?

hasnfefer
26.02.2013., 09:24
Diablo radi na većoj brzini, moguće i na jačoj mašini. Osim toga, ne mogu procjeniti, ali čini mi se da drvo kod diabla, i pile vulgaris nije isto.

champ
26.02.2013., 09:48
Rezanje drveta sasvim mi je sporedna stvar, a što se rezanja metala tiče, niti tu mi brzina nije presudna. Jučer sam sa "vulgaris" pilom za drvo za probu pilio dosta debeli komad cjepanice od brijesta, drva koje je izuzetno tvrdo i žilavo. S obzirom da površina tog komada uopće nije bila ravna, rez je ispao gotovo savršeno, ravan i glatki kao staklo. Vjerojatno se mekane vrste drveta daleko više "iscufaju" kod piljenja, pa rez ne ispadne toliko gladak.

rib@
26.02.2013., 10:03
..moguće i na jačoj mašini...
Mislim da je rijec o istim masinama.
Kaj se kupovine listova kod nas tice, ni nema nekakav izbor, barem nisam naisao na nista pametnoga.
E da, uzel sam set od par komada Parkside kad su bile na akciji, ali ih jos nisam isprobal, tek da nemam pojma kaj sam kupil :)

champ
26.02.2013., 10:19
Jučer sam odmah naručio ovo - 5 listova pile za metal 24 TPI (24 zuba na inch), s dostavom 13 USD ili 74 kune.

http://www.ebay.com/itm/Gator-Reciprocating-Sawzall-Blades-6-X-24tpi-5-Pack-/160882238808?pt=LH_DefaultDomain_0&hash=item2575542558

Gator dosta fino i precizno pili željeznu cijev: http://www.youtube.com/watch?v=IZx81QLftUs

Ponuda reznog alata na eBay-u je solidna, još bolje bi bilo pronaći neku web trgovinu, koja ima povoljne cijene slanja...

http://www.ebay.com/sch/i.html?_sop=15&_sacat=0&_nkw=sawzall+blade&rt=nc

brzi66
26.02.2013., 21:09
Definitivno se slažem s rib@ da je kvaliteta lista pile možda i važnija od kvalitete samog stroja.
Inače bilo je pitanje o iskustvu s navedenim alatima a zasad je moja pila večinom pilila drvo, a vjeruj mi champ rušenje bora nije nimalo jednostavno za takav stroj kad se smola lijepi na list pile i koči je što stvara dodatni otpor i koči pilu, a ti si spominjao samo pomremeni rad. Što se tiče specifikacija proizvođača netreba im slijepo vjerovati, jer sam se puno puta u praksi osvjedočio da neki alat sa slabijim specifikacijama je kvalitetniji od onog s "napuhanim" odacima.
Svi oni navode npr- debljinu čelika, ali čelika ima puuuno vrsta :D Mislim da bi i Parkside sasvim zadovoljavajuće ispilio ralicu (koja se spominje na drugom mjestu :) ), možda malo sporije od Skilla, ali uz pravi list pile sigurno bi zadovoljavajuće odradila posao.
Nisi odgovorio koliko jamstvo ima Skil?

champ
27.02.2013., 06:02
Ralica je tek prvi (ili samo jedan) od poslova, zbog kojih sam kupio tu pilu. Jučer sam u Baumaxu uspoređivao Einhell - manji i veći model (sličnih) pila, razlika je već na prvi pogled jasna i malome djetetu. Parkside u Lidlu i da sam htio kupiti, nema ga već odavno, jer su ga imali u ograničenim količinama.

Za Skil sam dobio jamstvo od 24 mjeseca.

Zvon
27.02.2013., 09:44
Valja li ta pila u Lidlu? Kojem Einhellu je slična?

Još ih se da najti.

champ
27.02.2013., 16:25
Pa najsličniji model Einhela je ovaj, makar u biti svaka ima svoje (malo drugačije) kučište, i Einhel (vjerojatno) ima bolju regulaciju okretaja..

http://www.einhell.de/de_de/shop/3805/3806/3826/3828/all-purpose-saw-bt-ap-650-e.html

Ali, na osnovu iskustava (iz ova tri dana koliko imam sabljastu pilu), ako misliš raditi neke ozbiljnije poslove sa željezom, onda to odmah zaboravi, i gledaj da nađeš neki model s čim više snage. Skil 4950 ima 1050 W nazivne snage, ali i ona osjeti metal, kad dobro zagrize u njega. Za sad uopće nisam primjetio da bi se grijala, ali ipak uspori kad se list pile pošteno stisne i primi za željezo.

Za piliti drvene daske i slične stvari ove manje sabljaste pile valjda su dobre, a po meni njihova najveća vrijednost je što su jeftine. Meni tako nešto ne treba, jer imam i ručni cirkular i ostalo..

dodo76os
27.02.2013., 17:58
Šteta što ti tako mudar i pametan te svoje bisere nisi dojavio i objasnio po tvornicama širom svijeta, koji poizvode alate. Vidi u kakvom neznanju oni žive još i danas:

dubina rezanja u drvo: 180 mm,
dubina rezanja u aluminij do: 30 mm,
dubina rezanja u čelik do: 20 mm.

http://www.skilmasters.com/hr/hr/mastersocs/alati/1249/648/sabljaste-pile/sabljasta-pile/

http://www.youtube.com/watch?v=iD7aicz8bgE

..kako ti kolega champ još nisi skužio da je jatimivioni najpametniji na forumu..vrijeđa sve živo a nikad ništa ne kaže vezano uz temu..pogledaj zadnje dvije stranice teme aparati za zavarivanje kako je mene iskrstio..i to osoba koja ima fond od 15 riječi, s tim da su mu najvažnije dvije: nema veze..al po njegovom to je jedna.."nemaveze"..a od valjd 500 tema ovdje nije u možda 5-6 davao svoje stručne "recenzije"..ti si glup što si kupio tu pilu, a ja sam bio idiot prije mjesec dana jer sam kupio inverter..

jationmivioni
27.02.2013., 18:22
Ti nisi bio , ti si i dalje .
Nemaveze majstori , vi se budete prije mene sjetili nego ja vas :lol:
Kupujte i dalje te igračke , neki dečkići od nas nikad ne odrastu.

champ
27.02.2013., 19:00
..kako ti kolega champ još nisi skužio da je jatimivioni najpametniji na forumu..vrijeđa sve živo a nikad ništa ne kaže vezano uz temu..pogledaj zadnje dvije stranice teme aparati za zavarivanje kako je mene iskrstio..i to osoba koja ima fond od 15 riječi, s tim da su mu najvažnije dvije: nema veze..al po njegovom to je jedna.."nemaveze"..a od valjd 500 tema ovdje nije u možda 5-6 davao svoje stručne "recenzije"..ti si glup što si kupio tu pilu, a ja sam bio idiot prije mjesec dana jer sam kupio inverter..

Ja sam inverter kupio pred dvije godine, i prezadovoljan sam s njime. A što se dotičnog tiče, bježi od njega čim dalje. Nema foruma i mjesta gdje se on nije posvađao, i gdje ne trola sa svojim klonovima, kojih ima na bacanje.

Klek
27.02.2013., 19:09
Champ, čestitke na novom alatu. Pila je odlična, a za rezanje cijevi je čak i bolja od kutne brusilice jer ne baca iskre i dosta brzo reže. Stari ju često koristi i za razrezivanje svinja :) Inače, to je ova http://www.youtube.com/watch?v=KecpO1nJAms

dodo76os
27.02.2013., 19:39
Ti nisi bio , ti si i dalje .
Nemaveze majstori , vi se budete prije mene sjetili nego ja vas :lol:
Kupujte i dalje te igračke , neki dečkići od nas nikad ne odrastu.

..slušaj me idiote debilni..neću se spuštati na tvoj Jawa iz Marti misterije ughhmhhh nivo..al i on je maštovitiji od tebe..jer ćeš me pobjediti svojom imbecilnošću..a što se tiče tebe samog, takav majstor kao ti koji je prisutan na forumu i u 8 ujutro i u podne i u noći govori dovoljno za sebe..pa nam svima nije jasno otkuda si stekao takvo silno iskustvo u svim oblastima..brate nađi si žensku i prestani svoje drkarije iznositi ovdje jer si pun ikre kao šaran..i nemoj mi se više obraćati jer ću naći načina da te saniram..

dodo76os
27.02.2013., 19:44
Ja sam inverter kupio pred dvije godine, i prezadovoljan sam s njime. A što se dotičnog tiče, bježi od njega čim dalje. Nema foruma i mjesta gdje se on nije posvađao, i gdje ne trola sa svojim klonovima, kojih ima na bacanje.

..ja ne znam dal ima nekakav administrator il šta već ko ovo čita ili nešto slično, pa da se već jednom njima stane na kraj, kad im već roditelji nisi usadili osnove kulture..al ovo ovdje zbog takvih prestaje biti mjesto gdje si ljudi mogu međusobno pomagati, nego je očito sanatorij ovakvih kao on i slični njemu..jako mi je žao što se uopće i pojavljuju ovdje i uništavaju ono što je u osnovi vrlo dobro zamišljeno...

jationmivioni
27.02.2013., 20:00
Niste me baš zadivili, jer znam da to možete i bolje .
Ako želite biti masjtori morate težiti savršenstvu . a to sa ovim alatom nikada .
Ovo je jedino dobro za na brzinu susedu odzrezati plota ..i to drvenog plota :lol:
Bojim se i zamisliti svijet bez ovoga .hihi , (kak se to zove ?) ..aha!,sabljasta pila .
Ima prizvuk istočnjačkog duha sijenki samurajskih predaka .
Morate izvinuti to je moja osobna asocijacija .
Dobar marketinški naziv ..svaka čast dečki iz marketinga .
Upišite u google prevoditelj sabljasta pila opcija" otkrij jezik" pa prijevod na hrvatski .
To je pravi prijevod , bravo google

champ
27.02.2013., 20:00
..ja ne znam dal ima nekakav administrator il šta već ko ovo čita ili nešto slično, pa da se već jednom njima stane na kraj, kad im već roditelji nisi usadili osnove kulture..al ovo ovdje zbog takvih prestaje biti mjesto gdje si ljudi mogu međusobno pomagati, nego je očito sanatorij ovakvih kao on i slični njemu..jako mi je žao što se uopće i pojavljuju ovdje i uništavaju ono što je u osnovi vrlo dobro zamišljeno...

Nikakva korist od baniranja, jer on klonova u rezervi ima toliko, da po potrebi i sam sebi daje podršku, i raspravlja sam sa sobom.. :rofl: Sve ostalo o njemu si dobro rekao, a najviše se voli praviti pametan na stvarima o kojima blage veze nema.

d2267
28.02.2013., 06:03
Kupio sam Parkside u Lidlu i uspio ga skuriti na prvom poslu :zubo:,istina je ,pretjerao sam gazeći ga do daske na željeznim cijevima.Rastavio sam to čudo i začuđen sam
da je to sve napravljeno od prilično dobrog materijala za tu cijenu.Apsolutna preporuka za one kojima takav stroj treba povremeno,pa makar i za željezo.Onima koji ipak trebaju
profi stroj preporučam Makitu koju sam kupio nakon Parksidea.Naravno ta Makita ima svoju cijenu (4 puta veća od Parksida),ali za nekog tko takav alat učestalo koristi to nebi smio biti
problem.

champ
28.02.2013., 08:45
Bosh je na svojim stranicama ukratko sažeo razlike, manji model od 710w ima hod pile 20mm za debljinu rezanja čelika do 10 mm, a veći model hod pile 28mm, za debljinu rezana čelika do 20mm.

http://www.bosch-do-it.com.hr/boptocs2-hr/Ku%C4%87na+radinost/Alati/HR/hr/hw/Sabljasta+pila/95263/index.htm

@d2267, čije listove pila za željezo koristiš, i gdje ih nabavljaš? Koliko zuba (TPI) je po tebi neki optimum za četvrtaste profile?

rib@
28.02.2013., 09:49
Kad sam kupil pilice (mislim LUX) nisam ih bez laganog brusenja dosjeda mogel staviti u glavu.
Taj alat bez jako dobro dojde pri skidanju starih štokova - isprobano. Cak bi mogel i reci da je nezamjenjiv.

rib@
28.02.2013., 09:49
Dupli post.
Molim mod da izbrisu.

champ
28.02.2013., 09:57
Ovo mi se čini jednom od boljih i povoljnijih ponuda kod nas, Bosch:

http://www.web-trgovina.profi-al.hr/pribor-za-alate/listovi-sabljaste-pile-381/

d2267
28.02.2013., 15:59
Bosh je na svojim stranicama ukratko sažeo razlike, manji model od 710w ima hod pile 20mm za debljinu rezanja čelika do 10 mm, a veći model hod pile 28mm, za debljinu rezana čelika do 20mm.

http://www.bosch-do-it.com.hr/boptocs2-hr/Ku%C4%87na+radinost/Alati/HR/hr/hw/Sabljasta+pila/95263/index.htm

@d2267, čije listove pila za željezo koristiš, i gdje ih nabavljaš? Koliko zuba (TPI) je po tebi neki optimum za četvrtaste profile?

Ma ja tu pilu koristim sporadično kad trebam prerezati u stanu željezo,a da ne šprica špena na sve strane.Ove pile koje se dobiju uz Parkside pilu su dobre,a koristio sam Makitine i ove iz Bauhausa.Ni za jedne ne mogu reći da su ekstremno bolje ili lošije od drugih.

champ
08.03.2013., 06:41
Ako probaš, molim te da napišeš svoje dojmove a fotke su dobrodošle.

Nakon prvog većeg odrađenog posla, javljam se sa svojim dojmovima: otkako koristim sabljastu pilu (Skil 4950) za piljenje metala, s kutnom brusilicom nisam više prepilio niti jedan milimetar željeza.

Od listova za metal, daleko najboljim pokazao se Bosch Endurance for Heavy Metal, jer sam samo s jednim listom prepilio sve živo, i još uvijek je u jako dobrom stanju.

http://host1.antares.smartsoft.ro/media/catalog/product/cache/1/image/9df78eab33525d08d6e5fb8d27136e95/B/o/Bosch_sabre_saw_blade_s_936_bef_endurance_for_heav y_metal_c1dhqo.jpg

Od profila, pilio sam L profile 50mm, plosnate profile, pravokutne i okrugle cijevi, šipke. Bilo je i okomitih rezova, i kosih. Sam rez je daleko ljepši i precizniji nego kad se radi s brusilicom.

Na početku reza koristim ručnu pilu, s njom malo zarežem metal, točno na mjestu gdje želim piliti, zatim polakše sa sabljastom pilom, a kad pila dobro sjedne na mjesto rezanja, može se povećati brzina, i bez problema piliti prilično brzo. Ulje jako dobro dođe za hlađenje, čim više ulja, tim se brže može piliti.

Sve u svemu, odličan alat. Uz kvalitetne listove, željezo se pili poput drva. :klap:

baustelac99
08.03.2013., 07:09
. Ulje jako dobro dođe za hlađenje, čim više ulja, tim

kakvim uljem hladiš?

champ
08.03.2013., 07:18
kakvim uljem hladiš?

Full sintetičko za podmazivanje mašine motocikla.. :cerek: Jbg, za sad još nisam nabavio ništa od ulja za obradu metala..

http://www.forol.net/ulja_i_maziva_za_obradu_metala.html

Zvon
08.03.2013., 20:07
Bauštelac, najbolje je maslinovo, a usput je i jeftinije od reznog ulja.
I ovo kaj Champ koristi sigurno je skuplje od maslinovoga :D

champ
08.03.2013., 21:25
Bauštelac, najbolje je maslinovo, a usput je i jeftinije od reznog ulja.
I ovo kaj Champ koristi sigurno je skuplje od maslinovoga :D

Rabljeno, ali nije prošlo puno, svega cca. 6.000 km. :mig: A nije bilo ni skupo za mene, zahvaljujuci mojem dobavljaču. Ne znam koliko košta Rezanol, ali za piljenje sabljastom pilom odlično je bilo kakvo ulje.

jationmivioni
09.03.2013., 04:51
E, i onda prije zavarivanja treba sve to fino odmastit .
Kak smo ono rekli ?-sabljasta podvala

champ
09.03.2013., 07:42
Rekli smo - podvala majke prirode, i to opaka :rofl: :rolleyes:

handiman
09.03.2013., 16:34
kad već imam tog alata,razmišljam i o ovoj sabljastoj pili.Na filmiću sam vidio kako to reže- kao kruh.A trebat će mi za izradu slijepih štokova.Četvrtaste cijevi rezao sam fleksom,ali nije to to.Prvi posjet baucentima i ja sam kod elektroalata.:)Uvjerili ste me:top:

champ
09.03.2013., 16:45
Samo nemoj kupovati LUX i slične listove za metal, nego nešto poput ovog Bosch Endurance. Nevjerojatno što je sve ispilio jedan takav list, i kakve torture je izdržao. I još uvijek pili, šteta mi ga je rashodovati. Jučer i danas napravio sam dasku koja ce gurati snijeg, sav lim i profile je odradio. Neki ljudi daju tisuče kuna za smartphone, laptope, gadgete svih vrsta, a mi ovdje imamo presvetlog - dežurnog dušebrižnika, koji je toliko bistar da u startu popljuje stvari koje nikad u životu nije isprobao.

handiman
09.03.2013., 17:46
Da li je taj dio lista koji ulaze u stroj isti za razne proizvođaće?Standard?

champ
09.03.2013., 17:58
Točno, to je standard. Ja bih htio isprobati i ovaj Diablo Steel Demon list , nabavit cu ga s vremenom.

https://www.youtube.com/watch?v=oeehpeuLg_E&feature=youtube_gdata_player

Veky
11.03.2013., 07:53
Postoje dvije ogromne prednosti pri rezanju metala u odnosu na kutne brusilice. Prvo nema iskre (što je relativan pojam), ali glavna i ogromna prednost je što se ne mijenja molekularna struktura metala, odnosno jednostavnije - ne pali se i ne pregrijava metal.

Ja u kolekciji egzotičnog alata imami i "šrot" Einhell sabljastu pilu, no koliko je (ne) koristim otplatila se davnih dana i vrijedi tu lovu. No da sam prije nekih 5-6 godina imao priliku kupiti ovu Parkside, radije bi kupio aprkside nego Einhell.

Prije nekih 8 godina radio sa profesionalnom Rems mašinom i Makita listovima. To je nešto nevjerojatno... vadio sam staru stolariju. Prepilio sam popreko prastare hrastove štokove tvrde kao kamen na X mjesta bez imalo problema. Jedan rez je bio misteriozno sporiji od ostalih i malo se i grijao. Ispostavilo se da sam "imao sreće" u štoku pogoditi 12mm klamfu i raspiliti je cijeom duljinom (nekih 20cm) po duljini :D

Sam alat je bitan zbog snage, preciznosti, mase, ergonomije no najvažniji faktor kod tih jeftinijih alata je sam rezni/brusni alat i tu ne treba štedjeti. Imam nešto Makita i Bosch listova, ne sjećam se koji su no koristim ih godinama i nepoderivi su.

Nego, ničim izazvan otac je prije par tjedana kupio ono Parkside električno dlijeto za rezbarenje. Ove subote sam ga konačno stigao pogledati. Napravljeno je ok za tu cijenu no neku primjenu baš i ne vidim, još uvijek se pitam što će mu to. U jelovini radi ok, naravno nešto teže poprečno na god. Nožići su jeftini, u 3 oblika. Možda je korisno za nekoga tko se uopće želi okušati u rezbarenju.

champ
11.03.2013., 08:48
Da li je taj dio lista koji ulaze u stroj isti za razne proizvođaće?Standard?

Ovih dana vidio sam u trgovini i listove koji imaju prihvat širine 1 col, i još neka (treća) vrsta, tak da nisu baš svi listovi jednakog prihvata.

Ovaj kojeg sam ranije linkao ima standarni prihvat 1/2 cola.

Štrkić
13.03.2013., 20:37
Nego, ničim izazvan otac je prije par tjedana kupio ono Parkside električno dlijeto za rezbarenje. Ove subote sam ga konačno stigao pogledati. Napravljeno je ok za tu cijenu no neku primjenu baš i ne vidim, još uvijek se pitam što će mu to. U jelovini radi ok, naravno nešto teže poprečno na god. Nožići su jeftini, u 3 oblika. Možda je korisno za nekoga tko se uopće želi okušati u rezbarenju.

I moj stari je davne 1993 dobio od strikana takvu mašinicu za rezbarenje samo od Boscha zeleni jer mu je strai delal kundak za karabin,i kao strikan to vidio na nekom sajmu i kupio mu da lakše dela te kundake ALI njie se baš usrećio s tim alatom čak što više završil je u ladici nakon 5 minuta rada.

Jest da je imal nekih 5-6 gljeta za alatkicu ALI nije bilo za ovaj posal e sada za neš drugo neznam mada i nevidim baš neku veliku svrhu toga osim da delaš neku seriju pa da nelupetaš čekićem po gljetu ALI otom potom.

A. Senna
10.04.2013., 08:42
Lidl ubodna pila (jigsaw).

Mene zanimaju dvije stvari:
- da li pašu drugi listovi pile boljih proizvđača (ili isključivo parkside)
- točnost reza s gornje i donje strane

I ako netko ima iskustva s dotičnom.
Hvala

rib@
10.04.2013., 16:35
Stvarno ne mogu garantirati, ali mislim iz vise razloga da je prihvat pile standard, a na slici pilice izgledaju ko i ostale.
Tocnost reza mozes sam isprobati cim kupis jer Lidl stvarno ne komplicira s vracanjem love ili zamjenom artikla, pogotovo ako je isti ili drugi dan, pa ako te ne zadovoljava samo vratis.
Inace sama konstrukcija pile mi se dopada puno vise od onih koje imaju rucku gore. pri upotrebi imas vise snage kad ju drzis za tijelo.

A. Senna
10.04.2013., 20:38
Mislim da ce tako i bit, ako mi dopuste da doma napravim probni rez i vracaju novce, a ne da ih moram potrosit kod njih uzimam, inace nista. Do sada sam se vec puno puta opeko na puno boljim renomiranim proizvodacima cije prozvode sam vracao/reklamirao i to bas ovih dana.

kerbi
10.04.2013., 20:47
I u Petrinji i na Laništu vračaju novce (ja vraćao jedan neispravni punjać baterija u Petrinju i neke biciklističke jakne jer su mi bile premale) i po defaultu vratili novce na blagajni. Mislim da čak ni nemaju drugu opciju nego im je to službena politika.

drasko2002
11.04.2013., 16:11
vracaju ako vratis u roku 24h, barem je meni tako receno u lidlu brezice (vjerujem da je politika ista)

Zvon
11.04.2013., 16:49
Vraćaju u roku 30 dana od datuma kupnje, uz predočenje računa. Neznam kak je sa isprobanom robom, no otpakiranu i nekorištenu primaju bez problema.

champ
11.04.2013., 19:07
Mislim da ce tako i bit, ako mi dopuste da doma napravim probni rez i vracaju novce, a ne da ih moram potrosit kod njih uzimam, inace nista. Do sada sam se vec puno puta opeko na puno boljim renomiranim proizvodacima cije prozvode sam vracao/reklamirao i to bas ovih dana.

Nemoj se ljutiti, pitat ću te nešto: jel bi ti u nekoj trgovini kupio neki artikl, kojeg je netko već nosio doma, isprobavao ga, i vraćao natrag? Svatko od nas očekuje da za svoj novac dobije novi i nekorišteni artikl.

U protivnom, svatko bi mogao uzimati "samo na probu" ono što mu treba, odraditi posao, i vratiti u trgovinu.

kerbi
11.04.2013., 21:23
Sve primaju. PA što misliš kako sam shvatio da je jakna premala? Otvorio, probao, vratio u vrećicu. Tehničku robu primaju natrag u garantnom roku. Pa uvjek možeš reći da ne pili ravno ili se pregrijava i sl. S obzirom da je sve to na blagajni ni ne otvaraju da provjere

totejapitam
11.04.2013., 22:29
Lidl ubodna pila (jigsaw).

Mene zanimaju dvije stvari:
- da li pašu drugi listovi pile boljih proizvđača (ili isključivo parkside)
- točnost reza s gornje i donje strane

I ako netko ima iskustva s dotičnom.
Hvala

Pašu i druge, npr Bosch, ima super napravljen prihvat, dobro leži na materijalu, puno snage na malom broju okretaja i to je to.
Grije se prijenos poprilično, točnost reza je li-la (inače po prospektu bi trebala piliti 10 cm u dubinu), uglavnom ja sam je uzeo za izradu utora kod spojeva greda riješio se je nakon tjedan dana. Btw, nakon nekog vremena se izloha vodilica lista, pa je super za piljenje krugova :rofl:(jer ravno nema šanse nekaj s njom više ispiliti)

A. Senna
12.04.2013., 08:22
Nemoj se ljutiti, pitat ću te nešto: jel bi ti u nekoj trgovini kupio neki artikl, kojeg je netko već nosio doma, isprobavao ga, i vraćao natrag? Svatko od nas očekuje da za svoj novac dobije novi i nekorišteni artikl.

U protivnom, svatko bi mogao uzimati "samo na probu" ono što mu treba, odraditi posao, i vratiti u trgovinu.

Nema ljutnje, ali mi je cilj kad kupim alat da radi ono za što je specificiran, znači da je ispravan, a ne da mi podvale pa još onda ideš kupiti negdje drugdje novu a ovdje si lovu bacio.

Definitivno mi nije cilj odraditi posao i vrattiti alat.

Pašu i druge, npr Bosch, ima super napravljen prihvat, dobro leži na materijalu, puno snage na malom broju okretaja i to je to.
Grije se prijenos poprilično, točnost reza je li-la (inače po prospektu bi trebala piliti 10 cm u dubinu), uglavnom ja sam je uzeo za izradu utora kod spojeva greda riješio se je nakon tjedan dana. Btw, nakon nekog vremena se izloha vodilica lista, pa je super za piljenje krugova :rofl:(jer ravno nema šanse nekaj s njom više ispiliti)

Već sam je uzeo, otvorio i isprobao, djeluje jako solidno (puno bolje nego einhell) i dobro reže (točan rez s gornje i donje strane na 5 cm fosni). Ovaj vikend će pokazati koliko vrijedi.

Ovo za prijenos je i OK i nije. Isto imama Makitu alat čiji se prijenos grije za nevjerovat, a najjači model kupljen i 3 god. garancije.

Ono što kažeš ima snage na pretek, samo je ja ne silujem nego pustim da sama reže.

Vračat je neću za sada, a nakon vikenda ću biti pametniji.

rib@
12.04.2013., 08:51
Ono što kažeš ima snage na pretek, samo je ja ne silujem nego pustim da sama reže.
Ma rade one posao, ali ipak treba s njima pazljivo, a silovanje nije dobro za nikakav alat.
Bas sam neki dan 10 mm aluminij rezao s pilicom Makita za koju pise da je za al do 6 mm. Bez ikakvog problema je rezala, samo sam smanjio malo brzinu i bez stiskanja i forsiranja.

hasnfefer
12.04.2013., 15:30
Ma rade one posao, ali ipak treba s njima pazljivo, a silovanje nije dobro za nikakav alat.
Bas sam neki dan 10 mm aluminij rezao s pilicom Makita za koju pise da je za al do 6 mm. Bez ikakvog problema je rezala, samo sam smanjio malo brzinu i bez stiskanja i forsiranja.

Reže bez problema ako se pazi. Ali uvijek ima sivonja koji bi napatili mašinu i da je 3 mm debljine. A da su oni napisali da mašina reže 10 mm, našao bi se netko sa 15 mm debelom čeličnom pločom, pa bi spalio motor.

mkash
16.04.2013., 06:21
Da li je tko zainteresiran za Diablo pilice za sabljastu pilu?

Idem u SAD, pa bi ih mogao tamo nabaviti i prevesti ovdje.
Ako ima zainteresiranih nek se jave na PM.

Ovdje imate više informacija o listovima:
http://www.diablotools.com/product.html

KrasnodarRora
24.04.2013., 03:26
Ima li tko iskustva s električnim strugačem iz lidla?

brale12
09.05.2013., 19:59
Kupio sam parkside miniwash ali mi se ostetila cijev,ona prva koja ide od rucke!
Znate li gdje bi se dala nabaviti druga?
Ko je serviser tih uređaja kod nas???

brzi66
09.05.2013., 21:00
brale12 a otkuda si? Ako si iz ZG imaš njihov servis blizu Getroa na vrbanima, uostalom uz upute i garanciju imaš i popis servisa.

Kako se oštetilo? Jel tvornička greška ili mehaničko oštečenje? Možda ti priznaju i garanciju.

morrak
09.05.2013., 22:09
Ja sam već mijenjao oba komada tog kraja minivasha. Prvo je na "varu" popustio nastavak šprice, a onda i onaj dio koji na sebi ima okidač. Oba dijela su mi odmah u servisu uz predočenje zamijenili za novi u roku 5 sekundi bez ikakvih pitanja.

brale12
10.05.2013., 18:27
Ja sam svoj kupio u austriji prije par godina i nemem garanciju ni popis servisera!
Mozete li mi popslat adresu tog servisa na vrbanima?

totejapitam
10.05.2013., 21:06
Parkside servis (http://www.microtecsistemi.hr/MicroTEC/index.php/gdje-se-nalazimo)

brale12
11.05.2013., 12:49
Hvala totejapitam!

KrasnodarRora
16.05.2013., 20:09
Kupio sam u Lidlu sljedeće:
1.akumulatorski štapni odvijač
2.ručnu brusilicu
3.vibracionu brusilicu
Pitanja:
1. Primjetio sam da glava na odvijaču kao da ide u osmicu. Kada odvrćem samo za bitom sve je o.k. Čim stavim onaj nastavak ( produžetak ) vidljivo je da ide u osmicu. Da li da ga mjenjam ili su svi takvi?
2.Gdje kupiti brusni papir za nju s obzirom da ga u Lidlu nisam našao u prodaji?
Ima li neki zamjenski koji odgovara?
3.Da li na vibracijsku brusilicu mogu staviti i brusni papir iz role kojeg onda mogu izrezivati na mjeru? Pretpostavljam da bi onda prašine bilo više?
Ili gdje kupiti brusne listove za nju? Originalne ili zamjenske.

Barba09
18.05.2013., 09:47
1.Vjerovatno ti je nastavak malo svinut pa kad se okreće to primjetiš.
3.Možeš koristiti papir iz role.

KrasnodarRora
19.05.2013., 14:04
Zamjenio sam odvijač s drugim.
Samo što je ovaj novi stalno masan kad ga uzmem u ruke ako stoji jedno vrijeme.
Kao da je mjestimično premazan WD-om.:confused:
Što se tiče originalnog brusnog papira odustao sam od potrage za njim već ću ga za obje brusilice uzeti iz role i rezati na mjeru, a potom ako budem dobre volje bušiti rupe na ovim izrezanim papirima kako bi vukli prašinu.
Čudi me da su u Lidlu tako aljkavi, a i obvezni su 7 godina imati pribor za nju.
Možda bi kakava iinspekcija pomogla?

tante
26.05.2013., 12:14
Bok,

Kupio sam ubodnu pilu iz lidla, i donja ploča je neravana kao što se vidi na slici:
http://i107.photobucket.com/albums/m308/tante_01/pila_zpsdcd45291.jpg (http://s107.photobucket.com/user/tante_01/media/pila_zpsdcd45291.jpg.html)

Da li ima netko ovakvu pilu, je li to normalno ili da je reklamiram?
Probao sam piliti, i zbog ovog je jako teško dobiti da je list okomit na podlogu...

Alfa KT
26.05.2013., 18:14
Bok,

Kupio sam ubodnu pilu iz lidla, i donja ploča je neravana kao što se vidi na slici:

Da li ima netko ovakvu pilu, je li to normalno ili da je reklamiram?
Probao sam piliti, i zbog ovog je jako teško dobiti da je list okomit na podlogu...
vrati,nemoj uopce razmisljat

bond007
27.05.2013., 10:23
ja sam uzela manometar u Lidlu i korišteno nekih 10-ak puta i već se pokvario.....
kazaljka se zaglavila na 1 i ne pokazuje dobro.......

Veky
27.05.2013., 14:51
ta ti je za piljenje grbavih dasaka :D
Naravno što drugo nego zamijeniti.

KrasnodarRora
27.05.2013., 21:54
Imam ja pilu. To nije normalno. Zamjeni.

huskybucka
29.05.2013., 20:03
Kupio muz i nareznice u Lidlu, kaze da sljakaju:):)

KrasnodarRora
05.06.2013., 21:45
Riknula mi vibraciona brusilica. Zašto stvari riknu baš kad ih zatrebaš?:503:
Ponudili su mi korektno novu, ali je nemaju.:504:
Sad mi je žao što nisam probao u drugom dućanu. Ovako sam ju dao na servis. Tko zna kad će doć, a sad mi treba:cry:

gogo2409
06.06.2013., 12:07
Ja sam smatro da je taj alat iz lidla malo kvalitetni vidim da se dosta zalite,Od susjeda sam koristio parkside aku i ok je,sabljastu pilu sam od susjeda koristio isto je ok,rezo sam laminat opce ne trga rubove ni nista,buraz je pili sa tom istom ivericu i sve 5,sad sam uzeo ovu ekcentricnu brusilicu pa cu iznest svoje dojmove moram smirgl kupit jer sam zadnju uzeo neko je mazno smirgl iz kutije..

Alfa KT
06.06.2013., 22:36
ako netko kupi onaj visenamjenski detektor sto ce biti od 17.6. za 199kn neka javi vrijedi li što :D

totejapitam
07.06.2013., 21:45
ako netko kupi onaj visenamjenski detektor sto ce biti od 17.6. za 199kn neka javi vrijedi li što :D

Gdje si vidio ponudu od 17.06.? :ne zna:
Nema je ni u tiskanom katalogu niti na webu.
Btw, bio je nedavno detektor metala i strujnih vodova za 55 kn.

Alfa KT
10.06.2013., 07:45
Gdje si vidio ponudu od 17.06.? :ne zna:
Nema je ni u tiskanom katalogu niti na webu.
Btw, bio je nedavno detektor metala i strujnih vodova za 55 kn.
znam da je bio ovaj za 55kn,nije me odusevio,vratio sam ga jer imam jedan koji radi identicno..
a tu ponudu sam vidio jos prije tjedan dana jer imam katalog koji sam uzeo u lidlu..gledao sam na njihovim stranicama da vidim pise li nesto sto ne pise u katalogu,ali jos uvijek nema :D
EDIT: pobrkali mi se datumi,ponuda je od 13.6. i stiglo je na web :)

home edition
10.06.2013., 16:54
Ja moram priznati da sam dosta zadovoljan, pogotovo sa digitalnim šublerom. Skala koja je na njemu nacrtana malo felša, ali je brojčanik točan u milimetar (provjereno sa redovito baždarenim šublerom). Tople preporuke, fer cijena :top:

KenParker
10.06.2013., 22:03
Samo što od šublera tražimo malo veću točnost od milimetra....

A ovaj je baš takav.....vjerujem mu u milimetar, pa i u desetu....u stotu se ne bih baš zakleo...

home edition
11.06.2013., 19:00
Samo što od šublera tražimo malo veću točnost od milimetra....

A ovaj je baš takav.....vjerujem mu u milimetar, pa i u desetu....u stotu se ne bih baš zakleo...

Naravno, ali opet - to je hobby alat. Ako želiš profi onda ga ne plaćaš 69kn. Znam, sad ide pitanje što će ti uopće šubler ako nije skroz precizan, ali uvijek se nešto nađe, a i volim imat takve stvarčice :)

KenParker
12.06.2013., 14:00
Slažem se sa svime....bitno je samo znati čime raspolažemo...

Ovaj nije za tokare i sl., ali za kućnu uporabu, izmjeriti neku rupicu, borer i sl. dušu dao....
I za slabovidnije je puno lakše pogledati ove brojeve nego skale na klasičnom.....jednog sam kupio i starome....

KenParker
12.06.2013., 14:06
Slažem se sa svime....bitno je samo znati čime raspolažemo...

Ovaj nije za tokare i sl., ali za kućnu uporabu, izmjeriti neku rupicu, borer i sl. dušu dao....
I za slabovidnije je puno lakše pogledati ove brojeve nego skale na klasičnom.....jednog sam kupio i starome....

inepcija
13.06.2013., 14:33
jel netko kupio ovaj multifunkcionalni mjerac za 199kn?
jel to samo meni il ova funkcija pronalaska strujnih vodova ne detektira bas? U uticnicu ukljucen frizider, ovaj nista ne nalazi :ne zna:

saandi
13.06.2013., 15:52
jel netko kupio ovaj multifunkcionalni mjerac za 199kn?
jel to samo meni il ova funkcija pronalaska strujnih vodova ne detektira bas? U uticnicu ukljucen frizider, ovaj nista ne nalazi :ne zna:

mozda ti u tom trenutku frizider ne radi, pa ga ne detektira kao strujni vod nego kao metal? probaj otvorit vrata da se upali svijetlo, pa probaj onda. ja nemam taj, imam neki od skilla, probao sam raditi sa ovim iz lidla, ali vise mi se svidja ovaj skill-ov, mislim da cak i detektira na nesto vecoj dubini.

KrasnodarRora
14.06.2013., 01:35
Što je s usivačem iz lidla za 700 kn? Ima li tko iskustva? Koristi li vrećice i ako da koliko koštaju?

KenParker
14.06.2013., 08:23
Ja imam onaj detektor od prije (50-60 kn)...taj nemre naći ništa...pogotovo ispod centimetar žbuke.......jedva prepozna kabel ili metal vani....

kerbi
14.06.2013., 09:21
Ma imam ja crveni black˛decker koji sam u getrou plati 120 kn i isto je zakurac. Ispod keramičkih pločica obavezno tvrdi da je valjda željezni zid pa je u kupaonici i sl mjestima apsolutno neupotrebljiv, cjevi vidi tek ako su valjda na pola centimetra ispod žbuke a el vodove samo ako je na njih spojen el bojler i sl ili u razvodnim kutijama. Na njima svjetli za sve živo i mrtvo.

inepcija
15.06.2013., 10:06
mozda ti u tom trenutku frizider ne radi, pa ga ne detektira kao strujni vod nego kao metal? probaj otvorit vrata da se upali svijetlo, pa probaj onda. ja nemam taj, imam neki od skilla, probao sam raditi sa ovim iz lidla, ali vise mi se svidja ovaj skill-ov, mislim da cak i detektira na nesto vecoj dubini.

taman je radio motor (stariji frizider pa se cuje:D), al probao sam kasnije s otvorenim vratima - slabo.

Nis, kroz tjedan, dva cu imat priliku isprobat Boschev detektor pa cu vidjet u cemu je problem.

gogo2409
15.06.2013., 18:06
Što se tiče ove ekscentrične brusilice i više sam nego zadovoljan odlična je za te novce ali ih više nema za kupit..sreća pa sam zadnju uzeo :)

leptir02
16.06.2013., 11:51
Ja iz lidla imam onaj pištolj za ličenje, parkside. Ma blaga katastrofa je em je glasan ali baš glasan, kao da bušim zid a ne da bojim :D em šprica na sve strane.. Ne sviđa mi se. Blaženi valjak :)

Ary@
15.07.2013., 11:51
:confused:kakav je visokotlačni čistač u lidlu

bombuzal
16.07.2013., 15:02
Pojavila se neka glodalica
http://www.lidl.hr/cps/rde/xchg/SID-BE20D16D-6C56DCC5/lidl_hr/hs.xsl/index_34495.htm
ali ovo za te pare je malo smiješno, drži se s jednom rukom, to ne može biti precizno i pouzdano... da li je to kad bilo već u Lidlu? mislim da to nisam nikad vidio, inače bi već bila kod mene... :)

baustelac99
17.07.2013., 13:41
Ima li netko električni agregat iz Lidla? Od sutra je opet u ponudi.
Ako ima, kakav je?

marcons
17.07.2013., 16:26
Od sutra LED žarulje za 30 kuna/kom. Cijena mi se čini povoljna (za LED žarulju). Netko možda isprobao u praksi (ne nužno bas te)...Snaga od 1.4W je usporediva sa klasičnom od....? :confused:

kerbi
17.07.2013., 16:29
Od sutra LED žarulje za 30 kuna/kom. Cijena mi se čini povoljna (za LED žarulju). Netko možda isprobao u praksi (ne nužno bas te)...Snaga od 1.4W je usporediva sa klasičnom od....? :confused:

Po onim koje samja isprobao otprilike ti je to to (1,4w je 1.4w) odnosno svijetli ali ne svijetli:D