PDA

View Full Version : Koja kišobran kolica odabrati?

stranice : 1 2 3 4 5 6 [7] 8 9 10

Lekokoo
22.03.2012., 21:24
Za Quinny Zapp extra sam čula da znaju prevagnuti ako se na njih objesi malo više vrećica. Pitanje je što je nekom malo više, a rekla mi je, dok sam gledala kišobran kolica, prodavačica u jednoj trgovini gdje ih prodaju.

apivac
22.03.2012., 21:37
Pozdrav svima! Imam dilemu! Curica mi ima 16 mjeseci prerasla mi je PP-ovu autosjedalicu pa trebam novu. Odlucila sam prodati PP pliko 3u1 kolica, koja su mi inace fantasticna, i kupiti kišobran kolica, jedna od navedenih i novu stolicu (neovisno o kolicima naravno). Gledala sam po forumu preporuke, gledala sam ponudu i nekako sam se zagrijala za PP mini pliko jer ima sve sta i ova moja prva kolica samo je laksi. A onda sam vidila i Hello Kitty B Super, o njima nisam nasla apsolutno nista, neznam kakva su za sklapanje i rasklapanje, kako su izdrzljiva, nista nigdje ne piše al su mi stvarno cool. E sad posto ova moja nije od nekog vozanja u kolicima, a moram imati jedna za svaki slucaj neznam da li da izdvojim 500kn vise za mini pliko ili da uzmem ova sminkerska? Help!

Plavooka Sanja
22.03.2012., 22:01
Pozdrav svima! Imam dilemu! Curica mi ima 16 mjeseci prerasla mi je PP-ovu autosjedalicu pa trebam novu. Odlucila sam prodati PP pliko 3u1 kolica, koja su mi inace fantasticna, i kupiti kišobran kolica, jedna od navedenih i novu stolicu (neovisno o kolicima naravno). Gledala sam po forumu preporuke, gledala sam ponudu i nekako sam se zagrijala za PP mini pliko jer ima sve sta i ova moja prva kolica samo je laksi. A onda sam vidila i Hello Kitty B Super, o njima nisam nasla apsolutno nista, neznam kakva su za sklapanje i rasklapanje, kako su izdrzljiva, nista nigdje ne piše al su mi stvarno cool. E sad posto ova moja nije od nekog vozanja u kolicima, a moram imati jedna za svaki slucaj neznam da li da izdvojim 500kn vise za mini pliko ili da uzmem ova sminkerska? Help!

Moja šogorica ima HK kolica i koliko znam, nema niti jednu zamjerku na njih.
lako se sklapaju, ne zauzimaju puno mjesta, materijal odličan, ona pere bez problema i u pogonu su već godinu dana. Znam da je dobila kišnu navlaku uz njih. voze ih svuda i do sada joj se nije ništa potrgalo niti pokidalo.

La_LuNa
22.03.2012., 22:03
mi kupili u magic babyju bertonne kisobran kolica, za 400 kn, nema ih vise na webu pa vam nemrem stavit link.
imaju 5 polozaja.
a ono, za te pare smo zadovoljni skorz.
mala setsricna je imala maclaren kolica, posudit cemo si i njih cisto da ih imamo u rezervi, ali mislim da ce i ova bit okej.

tara08
23.03.2012., 08:30
Ajde please da ne tražim...koji kišobran paše na Maclaren kolica?

apivac
23.03.2012., 08:40
Moja šogorica ima HK kolica i koliko znam, nema niti jednu zamjerku na njih.
lako se sklapaju, ne zauzimaju puno mjesta, materijal odličan, ona pere bez problema i u pogonu su već godinu dana. Znam da je dobila kišnu navlaku uz njih. voze ih svuda i do sada joj se nije ništa potrgalo niti pokidalo.

Baš ti hvala na odgovoru, mislim da si mi riješila dilemu. HK su mi se svidjela na prvi pogled al sam bila malo skepticna s obzirom da nema nigdje nikakve recenzije o njima. Ne bih davala previše novaca za kišobran kolica jer stvarno neznam koliko ce mi se uopce jos htjeti voziti u njima, al opet ne mogu kupiti ni ona najmanja jer kontam ako odemo negdje na put ili nesto da dijete opet ima "komad" kolica.
To su ova: http://www.istra-webshop.com/proizvodi/kolica/djecja-kolica-b-super-hello-kitty-brevi-3461493/
valjda su takva i u tvoje šogorice.

Plavooka Sanja
23.03.2012., 19:01
To su ova: http://www.istra-webshop.com/proizvodi/kolica/djecja-kolica-b-super-hello-kitty-brevi-3461493/
valjda su takva i u tvoje šogorice.

baš ta, premedena su :cerek:

larazg
24.03.2012., 05:45
Ajde please da ne tražim...koji kišobran paše na Maclaren kolica?

Maclarenov :misli: original najbolje ide ali netko je par stranica prije pisao o nekom univerzalnom

night_train
24.03.2012., 07:19
Samo info da Brevi kolica imate i u fun4mum.. :mig:, u ducanima, nisu imali online...nedavno sam gledala ona B-light pa eto da znate

LISA1
26.03.2012., 08:58
quest je oko 1600kn, i nema skroz ležeći, ali ima 4 položaja što je, po meni, sasvim dovoljno. Kupola je takva, kakva je, ali mi smo imali i suncobran uz nju i nama je to bilo dovoljno. Plus, pojela bi se živa da sam uzela skuplja (meni je mama kupila za LUnin prvi rođendan), a ova se s 1god.9mj. prestala voziti u kolicima, samo je hodala. i nismo imali ni točke ni leptiriće, sivo roza kolica i to je to :ne zna: pokazala su se odličnima!

PlavookaSanjo, nisi me razumila... ja se čudim ljudima koji daju za unikatna kolica tolike novce.... a ništa više ne dobiju osim lipog dezena.

Iskreno, ja sam se toliko napatila sa Muron i krovom tako sam zaljubljena u kupolu na xt-u... meni je na muri suncobran služio da pokrije ditetu glavu dok spava u ležećem, a tijelo je bilo u suncu...UŽAS! , a na questu je ipak veća razlika pošto nema ležeći dite i nije puno na suncu; jer i moja kad sjedi u muri ili je u poluležećem i meni je suncobran dovoljan
i npr.ja sam xt uzela kad je moja imala nepunih 9 mjeseci i ona je još u toj dobi itekako znala začorit u kolicima

evey
29.03.2012., 10:45
Evo mi se vozamo u maclaren xt-u već mjesec dana pa mogu napisati svoje dojmove.
Kolica su stvarno lagana, ja ih sa bebom dižem preko stepenica bez problema, izvanredno lako upravljiva- u jednoj ruci torba i beba u drugoj kolica bez problema, kupola-san snova-prekrijem ga čitavog što je super i kad puše ne samo kad je sunce.
Vožnja po neravnom terenu (a to su i neke zg ulice:))-drama (u usporedbi s velikim kolicima), ali jbg to su kišobran kolica. Neznam kako bi bilo voziti neka "jeftinija" jer xt ima na svim kotačima amortizere i guma na kotačima je prilično mekana pa to ublaži treskanje.
Netko je spominjao da se prevrnu kad je beba vani i to stvarno nije istina, trebalo bi valjda objesiti janje i odojka da se prevrnu.(dobro, malo karikiram)
Što se tiče prečke, mi smo ju kupili dodatno.
Meni su ova kolica u svakom slučaju pravi odmor nakon onih prvih.

Lekokoo
29.03.2012., 22:40
Maclarenov :misli: original najbolje ide ali netko je par stranica prije pisao o nekom univerzalnom

Ne preporučan univerzalni kišobran. Imam ga, ali žali Bože svake kune. Maclaenov izgleda puno čvršće, a na Magicbaby imaju neku akciju pa se može nabaviti i za 100 kuna manje.

silky88
31.03.2012., 13:50
Evo mi napokon nasli nasa kolica. Jette kolica- model Jesse.:cerek:

Imaju 2 velika kotaca,dva manja-super za neravne terene na koji provodimo najvise vremena,imaju cvrst aluminijski okvir, ogromnu kupolu za sunce sa uv faktorom,naslon se podesava do lezeceg,sto je super jer cura vrlo cesto zaspe u setnji, precku, rucka je u jednom dijelu i vrlo lako se voze jednom rukom, super lagano sklapanje, rucka podesiva po visini,sto nam je i trebalo jer mm ima 2 metra.:) i za kraj malo manje bitno,ali svejedno bitno ,izgledaju mrak!

Cijena je 2200 kn,ali su suuuper.
Npokon nals kolica,vec sam mislila da cu poluditi od svog tog trazenja i proucavanja.:rofl:

Lekokoo
01.04.2012., 14:50
[QUOTE=sarari;38521395]Eto ja imam identican problem kao i ti :) Pa kada kupis neka, molim te javi mi da znam i ja sam neodlucna ali mislim da cu uzet neka jeftinija jer sam vec dala skoro 6000kn za 3u1 koja su mi suuupeeer i sigurno necu bit zadovoljna tim kisobran s malim kotacicima koja nece klizit sama od sebe kao ova moja pa bolje da onda dam samo 500-600kn recimo za ova,tek tako po ljeti da spava dok mi navecer setamo itd..:
http://www.prenatal.it/shop/Passeggio-Passeggini/Prenatal-So-Holiday-Pr%C3%A9natal-Verde-000000000000388346.htm?level=product&id=000000000000388346[/QUOT

Odluka je pala na MacLaren Quest Sport. Mogu se dosta spustiti, a prečku ću posebno kupiti. Sve što sam gledala da se spušta u nulti je teže od 5.5kg, a ne želim da imaju više kg od kolica koja sad vozimo i da manje od njih klize. MM i dečko, koji je u njima bio jako zadovoljan :D donijeli su konačnu odluku između moja tri odabira-Chicco Skip, Triumpha i QS.
Na kraju ćemo ih kupiti u SLO, jer trenutno u BC imaju onu akciju da na 50 dobiješ 10 eurića, a svejedno trebam kupiti još nekih stvari kod njih, pa mi se zaista isplati.
Ako ti težina nije važna Pierre cardin kolica su mi lijepa. Idu i u nulti, ali imaju preko 7kg, dođu oko 1000kn :mig:

mlada38
05.04.2012., 16:01
molim vas pomoć!
imam maclaren quest, bili smo na putu i kolica moram oprati, sad ne mogu naći link kako sve skinuti za u mašinu pa ako netko može link ili mi napišite.
uglavnom, zapela sam kako provući onaj dio gdje su kopče i može li se skinuti onaj dio za sunce
hvala

lili36
07.04.2012., 19:53
Molim dobre duše,koje imaju Maclaren techno xt da mi pomognu..:D
Naime,kupola je super-čini mi se da dobro štiti od sunca.
Međutim,moj mali nimalo ne voli sunce..i zanima me iz iskustva,da li za ta kolica treba suncobran ili ne?

Naime,prodavačica nam je rekla da uglavnom za taj model i ne kupuju suncobrane,pa me zanima jel to tako..:mig:

myya
07.04.2012., 22:51
Molim dobre duše,koje imaju Maclaren techno xt da mi pomognu..:D
Naime,kupola je super-čini mi se da dobro štiti od sunca.
Međutim,moj mali nimalo ne voli sunce..i zanima me iz iskustva,da li za ta kolica treba suncobran ili ne?

Naime,prodavačica nam je rekla da uglavnom za taj model i ne kupuju suncobrane,pa me zanima jel to tako..:mig:

ja imam xlr, al mislim da je kupola ista... nemas nikakvu potrebu za suncobranom, kupola sve prekrije ako se full otvori

larazg
08.04.2012., 06:52
mi imamo XT a planiramo kupiti XLR
ista je kupola jednih i drugih i lili XT I XLR su jedini modeli gdje ti suncobran uopće ne treba.
preklopiš ga kupolom...
ali kako ti dijete raste, naravno da će poželjeti zvjerinjati iz kolica, i ponekad će mu ta kupola smetati - ali to je dijete koje raste ... htjedoh reći nemoš od sunca pobjeć..... nije drakula da ga skrivaš od sunca :D i nema tih kolica koja će ga do kraja sa cca 2-3 godine zaštititi od sunca

lili36
08.04.2012., 17:56
Thanx cure na odgovorima..

Hm..znam da mi dijete nije drakula,ali fakat bježi od sunca:ne zna:.
Kad vidim ostalu djecu kako zvjeraju iz kolica po suncu i svog..hm..:rolleyes:

lucy5
08.04.2012., 18:22
cure jel ima netko iskustva sa sunshade - krovićem za za zaštitu od sunca od maclarena? Čini mi se to možda jednostavnije od suncobrana koji stalno moraš namještati, a koštaju isto u neonatu.

http://www.neonato.hr/dodaci-sunshade-krovic-zastitu-sunca-p-161.html

dreamer~dreams
08.04.2012., 21:42
[QUOTE=sarari;38521395]Eto ja imam identican problem kao i ti :) Pa kada kupis neka, molim te javi mi da znam i ja sam neodlucna ali mislim da cu uzet neka jeftinija jer sam vec dala skoro 6000kn za 3u1 koja su mi suuupeeer i sigurno necu bit zadovoljna tim kisobran s malim kotacicima koja nece klizit sama od sebe kao ova moja pa bolje da onda dam samo 500-600kn recimo za ova,tek tako po ljeti da spava dok mi navecer setamo itd..:
http://www.prenatal.it/shop/Passeggio-Passeggini/Prenatal-So-Holiday-Pr%C3%A9natal-Verde-000000000000388346.htm?level=product&id=000000000000388346[/QUOT

Odluka je pala na MacLaren Quest Sport. Mogu se dosta spustiti, a prečku ću posebno kupiti. Sve što sam gledala da se spušta u nulti je teže od 5.5kg, a ne želim da imaju više kg od kolica koja sad vozimo i da manje od njih klize. MM i dečko, koji je u njima bio jako zadovoljan :D donijeli su konačnu odluku između moja tri odabira-Chicco Skip, Triumpha i QS.
Na kraju ćemo ih kupiti u SLO, jer trenutno u BC imaju onu akciju da na 50 dobiješ 10 eurića, a svejedno trebam kupiti još nekih stvari kod njih, pa mi se zaista isplati.
Ako ti težina nije važna Pierre cardin kolica su mi lijepa. Idu i u nulti, ali imaju preko 7kg, dođu oko 1000kn :mig:

damn, zar sam opet propustila tu akciju 10 eur za 50 potrosenih??? grrrr... ili jos traje?!

Lekokoo
09.04.2012., 00:00
[QUOTE=Lekokoo;38749347]

damn, zar sam opet propustila tu akciju 10 eur za 50 potrosenih??? grrrr... ili jos traje?!

Akcija bila prošli vikend i ponedjeljak :-(

Lekokoo
09.04.2012., 00:08
cure jel ima netko iskustva sa sunshade - krovićem za za zaštitu od sunca od maclarena? Čini mi se to možda jednostavnije od suncobrana koji stalno moraš namještati, a koštaju isto u neonatu.

I ja sam gledala, ali meni to tako ružno izgleda. A suncobrani se mogu naći i po nižoj cijeni od ove u neonatu. Mislim da će i meni trebati. Kažu da su njihovi suncobrani ok, ima tko iskustva???????

katjes
12.04.2012., 11:19
ja ću poppp sa ovim kolicima. mcl triumph. kočnice uopće ne koče. vožnja busom uzbrdicama i zavojima noćna mora :503:

do nedavno su kočile. razlohale se. :kava:

larazg
12.04.2012., 20:47
šok :eek:

danas bila u Neonatu... uglavnom:

- juicy
- siva Tachno xt
- smeđo-roza i plavo -smeđa XLR

SE VIŠE NE PROIZVODE

vidjela sam nove modele za 2012 i to izgleda katastrofa :eek:

- bijela potpuno
- bijela sa azzuro plavom (verzija XLR)
- azzuro plava sa rozim (verzija XLR)
- dinamo plava (ali doslovno BBB plava)
- tirkizna

užas nad užasom..... :horor:

larazg
12.04.2012., 20:50
ja ću poppp sa ovim kolicima. mcl triumph. kočnice uopće ne koče. vožnja busom uzbrdicama i zavojima noćna mora :503:

pa imaš garanciju odi daj ih na servis :ne zna:

lili36
13.04.2012., 06:22
šok :eek:

danas bila u Neonatu... uglavnom:

- juicy
- siva Tachno xt
- smeđo-roza i plavo -smeđa XLR

SE VIŠE NE PROIZVODE

vidjela sam nove modele za 2012 i to izgleda katastrofa :eek:

- bijela potpuno
- bijela sa azzuro plavom (verzija XLR)
- azzuro plava sa rozim (verzija XLR)
- dinamo plava (ali doslovno BBB plava)
- tirkizna

užas nad užasom..... :horor:

Uf..sva sreća..Ja sam u subotu kupila techno xt siva u Magic baby..i to su mi naručili...valjda još ima nešto na zalihi..:kava:

scottie
13.04.2012., 08:05
Ni ljubicasto siva se vise ne proizvode :(

ALI, jucer sam bila u Lesnini na Jankomiru i vidjela predivna xlr, boja hm...ne znam kak da objasnim, kao neka roza-fuksija ali nije kricava, predivna su meni i cijena je napovoljnija....2.699 kn. E sad, od kuda njima ta boja :ne zna: , rekla je zena da su ih bas dobili i da je to nova boja.

Lara, mozda da odes tamo pogledat...

larazg
13.04.2012., 08:11
Ni ljubicasto siva se vise ne proizvode :(

ALI, jucer sam bila u Lesnini na Jankomiru i vidjela predivna xlr, boja hm...ne znam kak da objasnim, kao neka roza-fuksija ali nije kricava, predivna su meni i cijena je napovoljnija....2.699 kn. E sad, od kuda njima ta boja :ne zna: , rekla je zena da su ih bas dobili i da je to nova boja.

Lara, mozda da odes tamo pogledat...

si sigurna da su XLR? ili (kao fuksija pa sa sivim proštepana)
XLR sa svom opremom dođu 3.050 u Neonatu koji je generalni zastupnik... ne kužim kako onda kod dilera mogu biti jeftinija :ne zna:

ova misliš

http://www.modparent.com/maclaren-techno-xlr.html

larazg
13.04.2012., 08:15
ja sam htjela ova.....

http://www.babyoye.com/maclaren-techno-xlr-coffee-brown-powder-pink.html

ljepša su mi od Juicy koja su mi malo prekičasta a ni nema ih više ... ova su zahvalna boja smeđa sa pink.. (dobra kombinacija)

scottie
13.04.2012., 08:26
si sigurna da su XLR? ili (kao fuksija pa sa sivim proštepana)
XLR sa svom opremom dođu 3.050 u Neonatu koji je generalni zastupnik... ne kužim kako onda kod dilera mogu biti jeftinija :ne zna:

ova misliš

http://www.modparent.com/maclaren-techno-xlr.html

Ova mi se cine crvena, nisu ta...a ova podstava sto je roza na drugom linku, na ovima u Lesnini je siva...
I da, ne znam kak to za cijenu, doduse jucer su imali na cijeli asortiman koji nije na akciji 15% popusta, ali ta kolica su kao na akciji...

Ja nisam bas imala vremena puno ispitivati jer sam bila u prolazu ali su mi zapela u oko zbog boje ali jos nisam sigurna dal cu ih ove godine kupovat... Ako ces ic vidjeti ajde javi...

scottie
13.04.2012., 08:28
ljepša su mi od Juicy koja su mi malo prekičasta a ni nema ih više ... ova su zahvalna boja smeđa sa pink.. (dobra kombinacija)

a ja kad sam zadnji puta bila u neonatu, prije oko mjesec i pol dana, zena mi je rekla da ce se Juicy proizvoditi ali ona zimska navlaka vise ne :ne zna: ma ni oni ocito ne znaju :503:

larazg
13.04.2012., 08:30
a ja kad sam zadnji puta bila u neonatu, prije oko mjesec i pol dana, zena mi je rekla da ce se Juicy proizvoditi ali ona zimska navlaka vise ne :ne zna: ma ni oni ocito ne znaju :503:

nema ih više u Hrvatskoj... zadnja su jučer prodana u Dubrovniku... :)
moja luda frendica ih tako željela da je zvala grad po grad i raspitivala se gdje ih ima... i našla ih u Dubrovniku.

biti će zamjena za Juicy ali ne više ovakva... biti će neka nova :mig:

katjes
13.04.2012., 12:18
pa imaš garanciju odi daj ih na servis :ne zna:

ma iskreno boli me briga :rolleyes: kvragu i kočnica koja je tu zapravo najmanji problem :lol:

Lekokoo
13.04.2012., 21:25

Što reći, mi smo jučer išli po Quest Sport u Sloveniju, a danas smo opet išli u Sloveniju, ovaj put vratit kolica. Jedan kotač, što tamo na ravnom nismo mogli skužiti, klapa kao da ih vozimo deset godina. Cure u BC su bile super, vratile su nam lovu i poništile račun jer se nova kolica u praksi dugo čekaju, pa nam to nije opcija. Sutra idemo na sajam, možda kupimo nova,neklapasta.

Woman Yoya
18.04.2012., 16:26
Molim Vas prijedloge koja sasvim jednostavna kolica kupiti za bebu 16 mj.? Imat ćemo prinovu uskoro pa smo mislili za starijeg jedna mala neka ima kada mu dosadi šetnja. Jeste li i Vi tako?

katjes
18.04.2012., 16:46

nemam iskustva, ali sam ga išla pogledati, i super mi se čini. samo ne bi toliko dala ni u ludilu, kolica stvarno malo koristimo.. :rolleyes:
definitivno praktičnije neg suncić..kojeg dijete mrda, treba ga micati, podešavati, pa smeta prolaznicima, zapinje u gužvi....

nego, na ebayu postoje vele univerzalni. pa provjeri što se tamo nudi. primjer: ovaj (http://www.ebay.co.uk/itm/Sun-Shade-Shademaker-Canopy-UPF-50-Baby-Pushchair-Buggy-Stroller-BLACK-NEW-/300691152487?pt=UK_Baby_Pushchair_Accessories_part s_ET&hash=item460296de67)

ovako po slici ne izgleda ništa drugačije nego ovaj u neonatu. 2 trakice se zakače na ručke, 2 trakice na čičak idu na onu prečku ispod. i puno jeftinije. onaj materijal u neonatu se odlično ponaša, ne klizi nikamo, smulja se i sklopi i imaju svoju torbicu.. vaaljda je i ovaj isti :ne zna:

lucy5
25.04.2012., 20:44
evo ja sam kupila maclaren quest prošli tjedan u lesnini na akciji za fantastičnih 1.199,00 kn, ali samo boja crown blue mist. Oni vrlo često imaju akcije, a ja sam se skompala s nekom ženskom pa mi šalje mailove kad su akcije. Čak su im i autosjedalice Maxi Cosi Tobi na akciji za 1.500,00 kn. Inače Maclaren Quest u kolekciji 2012. ima nulti položaj i malo duži nastavak za noge, ali će i koštati par 100 kn više. Mislim da ih u Neonatu već imaju. Inače ja s kolicima stvarno zadovoljna, jest da bi mi bilo idealno da imaju nulti položaj čisto zbog udobnijeg spavanja, ali moje dijete i ovako spava u njima kao top jer je zadnji položaj dosta nisko.

Leptiricazg
27.04.2012., 18:14
Mame pomoć koja kišobran kolica kupiti i gdje - da nisu jako skupa?
Mali ima 20 mj. trebat će nam još ponekad za do dučana i na ljeto za more - šetnja gradom itd.

ziggi
01.05.2012., 12:15
Postoje li kišobran kolica da im ručka ide u oba smjera???

La_LuNa
02.05.2012., 12:10
Mali ima 20 mj. trebat će nam još ponekad za do dučana i na ljeto za more - šetnja gradom itd.

mi kupili bertonne u magic babyju, nekih 400kn, imaju 5 polozaja, nama su cist okej u ova 2 mjeseca koristenja. s tim da ih ne koristimo 24/7 jer imamo bebu koja mrzi kolica :rolleyes:

Lekokoo
02.05.2012., 15:58
[QUOTE=lucy5;39150655]evo ja sam kupila maclaren quest prošli tjedan u lesnini na akciji za fantastičnih 1.199,00 kn, ali samo boja crown blue mist. Oni vrlo često imaju akcije, a ja sam se skompala s nekom ženskom pa mi šalje mailove kad su akcije. Čak su im i autosjedalice Maxi Cosi Tobi na akciji za 1.500,00 kn. Inače Maclaren Quest u kolekciji 2012. ima nulti položaj i malo duži nastavak za noge, ali će i koštati par 100 kn više. Mislim da ih u Neonatu već imaju. Inače ja s kolicima stvarno zadovoljna, jest da bi mi bilo idealno da imaju nulti položaj čisto zbog udobnijeg spavanja, ali moje dijete i ovako spava u njima kao top jer je zadnji položaj dosta nisko

Meni je ta boja :Serek:

kajperinja
02.05.2012., 18:30
Ona koje mozes s jednom rukom sklopiti i rasklopiti dok u drugoj drzic bebaca/klinca i koja su vrrlo lagana. ;)

Keksić...
04.05.2012., 09:58
Pozdrav
Da li netko ima iskustva sa ovim kolicima http://cybex-online.com/rs/pushchairs/topaz.html
Gledali smo ih neki dan u Lesnini i jako nam se sviđaju, imaju nulti položaj za novorođenče i lako se sklapaju. Po meni je jedina mana boja, tj imaju ih samo u crnoj.
Planirali smo kupiti 3u1 neka, ali s obzirom da smo dobili autosjedalicu, odluka je pala na kišobran kolica koja se mogu korisiti od rođenja.

Ako netko ima iskustva sa ovim kolicima, bila bi zahvalna. :)

ziggi
04.05.2012., 22:38
Ima li itko iskustva s ovim kolicima?
http://www.pishposhbaby.com/maclaren-globe-trotter.html

danas smo definitivno odustali od questa zbog male kupole, a ovaj je još lakši i manji , a ima onu veeliku (kao xt i xlr) kupolu za sunce ;)
naslon je podesiv (nema onaj 0 polozaj)

ali mi je nekako preniska cjena ( ima tu kupolu bolju od questa a košta majne) pa nekako očekujem da nešto ne valja :) iskustva??

rtg1
05.05.2012., 11:35

Pitaj forumašicu extreme, ona prodaje svoja.

ivor6
05.05.2012., 12:42
da li se sva quinny zapp kolica sklapaju u torbu ili su o neka posebna quinny zapp?

milkica
05.05.2012., 16:33
Zapp kad se sklope se mogu spremiti u torbu, koju dobijes uz njih...
Inace, meni su zapp najgluplja kolica koja sam imala (od 5 kolica). Osim sto se lagano voze ALI samo po asfaltu; za mene nemaju niti jednu drugu prednost. Preskupa za to sto nude.

FIGICA
05.05.2012., 16:40
Kotačići na Zappu su koma,ko plastični,baš šušte
Ima i model Zapp Extra gdje se sjedalo naginje

ivor6
05.05.2012., 17:51
Ma imamo MC muru al sam mislila uzet ih za more jer ću mozda s malim ic s avionom do mm pa da ne teglim muru al sam onda citala da se do aviona može doc s kolicima pa ih najvjerojatnije necu uzimat. Mislila uzet polovna al kad tako kažete onda... A koja je fora s tim Maclarenom sto svi navalili na njih?!?

Lekokoo
06.05.2012., 23:52
Maclaren je toliko lagan za voziti, sklopiti, rasklopiti, nositi, spremati, čak i jednom rukom.

Costa Rica
11.05.2012., 16:24
Ja kupila techno XLR crvena! :cheer: Boja je jarka, nešto između crvene i ciklame, ali meni su lijepa, vesela i ljetna.
A što se tiče modela - kolica su predobra! Voze se toliko lako, sklope u sekundi, ma sve 5! :cerek:
Za one koji trebaju kišobran kolica za malu bebu koja ne sjedi, mislim da su ova ili XT idealna. Meni su se ova više sviđala jer su nekako široka, komotna, dijete lijepo podigne ručice kad spava, okrene se na bok...

ziggi
11.05.2012., 16:46
Ja kupila techno XLR crvena! :cheer: Boja je jarka, nešto između crvene i ciklame, ali meni su lijepa, vesela i ljetna.
A što se tiče modela - kolica su predobra! Voze se toliko lako, sklope u sekundi, ma sve 5! :cerek:
Za one koji trebaju kišobran kolica za malu bebu koja ne sjedi, mislim da su ova ili XT idealna. Meni su se ova više sviđala jer su nekako široka, komotna, dijete lijepo podigne ručice kad spava, okrene se na bok...

jesi kupila model iz 2012?
Mi smo gledali starije modele, (npr. u oglasniku xt star 1 godinu , s preckom za samo 800) , a i u ducanima su povoljni sada ( baby media - nova, ali prošlogodišnji model sa gratis linerom, crna -1800,ostala 2000).

ali ovi modeli 2012 imaju dosta promjena (meni najbolja je puno jednostavnije spuštanje kolica), a ostali nekakve dodatne stvari uz njih (zastite neke dodatne) i ne znam koliko su važni.
jel ih vi držite na kolicima ( te dodatke) i jesu li korisni??

Costa Rica
11.05.2012., 17:48
jesi kupila model iz 2012?
Mi smo gledali starije modele, (npr. u oglasniku xt star 1 godinu , s preckom za samo 800) , a i u ducanima su povoljni sada ( baby media - nova, ali prošlogodišnji model sa gratis linerom, crna -1800,ostala 2000).

ali ovi modeli 2012 imaju dosta promjena (meni najbolja je puno jednostavnije spuštanje kolica), a ostali nekakve dodatne stvari uz njih (zastite neke dodatne) i ne znam koliko su važni.
jel ih vi držite na kolicima ( te dodatke) i jesu li korisni??

Ja nisam tako jefitno platila :confused: Naručila sam s ove stranice po cijeni koja piše:
http://www.magicbaby.hr/kolica-i-dodaci-hr/maclaren-techno-xlr-hr.html

To je model iz 2011. Dobila sam liner gratis. Nemam pojma što imaju modeli iz 2012. Nisam mogla čekati da dođu... ;)

ziggi
11.05.2012., 17:56
Ja nisam tako jefitno platila :confused: Naručila sam s ove stranice po cijeni koja piše:
http://www.magicbaby.hr/kolica-i-dodaci-hr/maclaren-techno-xlr-hr.html

To je model iz 2011. Dobila sam liner gratis. Nemam pojma što imaju modeli iz 2012. Nisam mogla čekati da dođu... ;)

ma te cjene su za xt, ne za xlr,a razlika je u cjeni tih novih i starih modela.
(novi modeli bi trebali imati ovo http://www.facebook.com/photo.php?fbid=331215840258896&set=a.114978558549293.8372.112393802141102&type=3&theater za sve modele kolica, i xlr i xt)

Costa Rica
11.05.2012., 18:10
ma te cjene su za xt, ne za xlr,a razlika je u cjeni tih novih i starih modela.
(novi modeli bi trebali imati ovo http://www.facebook.com/photo.php?fbid=331215840258896&set=a.114978558549293.8372.112393802141102&type=3&theater za sve modele kolica, i xlr i xt)

aaaaaa kužim ;)

Vjerojatno su te sve stvari zgodne, ali mislim da nećeš pogriješiti ni ako uzmeš stariji model - techno xt su super kolica uvijek bila i ostala :cerek:

hrčak008
12.05.2012., 21:35
Mame, koja bi kolica preporučile za malo neravniji teren, a da su lagana?

Ona koja su za off-road (Mura i dr.) su mi apsolutno preteška i preglomazna za grad.
A opet, ona koja mi se najviše sviđaju od laganih - Zapp - imaj male kotačiće i nemam pojma kako bi se ponašala na, recimo, naravno popločanoj ulici ili kaldrmi... :ne zna:

FIGICA
12.05.2012., 22:06
Mame, koja bi kolica preporučile za malo neravniji teren, a da su lagana?

Ona koja su za off-road (Mura i dr.) su mi apsolutno preteška i preglomazna za grad.
A opet, ona koja mi se najviše sviđaju od laganih - Zapp - imaj male kotačiće i nemam pojma kako bi se ponašala na, recimo, naravno popločanoj ulici ili kaldrmi... :ne zna:

Chicco Multiway http://shop.beba-centar.hr/hr/125/1191/kolica-chicco-multiway.html ,to su koliko znam jedina kišobran kolica za off road,imaju baš veće kotačiće,imaju više položaja,prečku,zimsku,kišnu navlaku..
Ja ih imam i zadovoljna sam

hrčak008
12.05.2012., 22:21
Chicco Multiway http://shop.beba-centar.hr/hr/125/1191/kolica-chicco-multiway.html ,to su koliko znam jedina kišobran kolica za off road,imaju baš veće kotačiće,imaju više položaja,prečku,zimsku,kišnu navlaku..
Ja ih imam i zadovoljna sam

Kakav je krović? Čini mi se mali za ljetno sunce.
Jesu li ručke podesive po visini? Mi smo svi jako visoki...

FIGICA
12.05.2012., 22:35
Kakav je krović? Čini mi se mali za ljetno sunce.
Jesu li ručke podesive po visini? Mi smo svi jako visoki...

Krović se odvoji i nagne prema naprijed kao kod Maclaren kolica
Ručke nisu podesive,ja i muž imamo 175cm i super su nam
A najbolje da ih ideš uživo vidjeti i isprobati :mig:

nevi
13.05.2012., 10:01
Nova sam ovdje i ne stignem sve pročitati pa me zanima ako netko imam chicco lite way kako ste zadovoljne, da li jako drndaju s obzirom da imaju jednostruke kotače? Vidjela sam da se krović može spustiti prema naprijed kao zaštita od sunca, ali nekako mi izgleda jako nisko i usko kad se povuće prema naprijed? Kakva su vaša iskustva sa tim kolicima?

Loptica30
13.05.2012., 13:32
Ručke nisu podesive,ja i muž imamo 175cm i super su nam
A najbolje da ih ideš uživo vidjeti i isprobati :mig:

Imam ih već godinu dana i ovo nisam znala :504: Sad ne mogu do njih da isprobam, ali baš me razveselilo.

Inače, meni su kolica super. Velika (3-tec) smo spremili na tavan i čekaju drugu bebu i samo koristimo multyway

FIGICA
13.05.2012., 14:39
Imam ih već godinu dana i ovo nisam znala :504: Sad ne mogu do njih da isprobam, ali baš me razveselilo.

Inače, meni su kolica super. Velika (3-tec) smo spremili na tavan i čekaju drugu bebu i samo koristimo multyway

I ja sam tek nedavno to skužila :rofl:

BlackLotus
14.05.2012., 21:53
kupila danas Bubu Summer u magmi na sniženju za 300kn :zubo:
prvi dojam(nakon šetnje od sat i po do doma): prezadovoljna sam!

prednji kotačići se okreću, jako se lako upravlja njima, spuštaju se u ležeći položaj, imaju kupolu, košaru ispod sjedala, ručke se namještaju po visini i imaju ručku sastrane da ih se lakše nosi kad su sklopljena. ma zakon :s

La_LuNa
14.05.2012., 22:33
kupila danas Bubu Summer u magmi na sniženju za 300kn :zubo:
prvi dojam(nakon šetnje od sat i po do doma): prezadovoljna sam!

prednji kotačići se okreću, jako se lako upravlja njima, spuštaju se u ležeći položaj, imaju kupolu, košaru ispod sjedala, ručke se namještaju po visini i imaju ručku sastrane da ih se lakše nosi kad su sklopljena. ma zakon :s

ovo zvuci ooodlicno

daj samo reci, u kjoj magmi? zg zitnjak? zar oni jos rade?

BlackLotus
15.05.2012., 00:53
ovo zvuci ooodlicno

daj samo reci, u kjoj magmi? zg zitnjak? zar oni jos rade?

(mene treba uzet pod rezervu jer sam ja mjesecima vucarala ona najjeftinija kišobran kolica koja su me izluđivala.al stvarno mislim da su ovo dobra kolica )

mislim da je žitnjak zatvoren :ne zna:
uzela sam ih u Gajevoj, al bila su zadnja i još snižena zbog greškice na onom obruču koji štiti dijete

La_LuNa
15.05.2012., 12:24
(mene treba uzet pod rezervu jer sam ja mjesecima vucarala ona najjeftinija kišobran kolica koja su me izluđivala.al stvarno mislim da su ovo dobra kolica )

mislim da je žitnjak zatvoren :ne zna:
uzela sam ih u Gajevoj, al bila su zadnja i još snižena zbog greškice na onom obruču koji štiti dijete

zasto kao rezervu?
ne uzimamo svi maclaren kolica :mig:
meni skupa kolica nisu dolazila u obzir, jer mi mala fakat, ali fakat ne voli kolica a ponekad dobro dodju.

i super je da se na ovoj temi vrte i jeftinije cifre te iskustva s takvim kolicima, jer si ne mogu/ne zele svi priustiti skupa.

mi smo uzeli u magic babyju bertonne kolica za 400 kn. vidim da ih vise nemaju u ponudi na sajtu, ali su na foru ovih (http://static.pik.ba/galerija/2011-04/slika-194746-2011-04-1301898975-default.jpg), samo u drugoj boji, i za tu lovu smo prezadovoljni. spustaju se u lezeci, lagana su, super za upravljanje.

BlackLotus
15.05.2012., 17:47
zasto kao rezervu?
ne uzimamo svi maclaren kolica :mig:
meni skupa kolica nisu dolazila u obzir, jer mi mala fakat, ali fakat ne voli kolica a ponekad dobro dodju.

ma nisam mislila da se kolica uzmu kao rezervu, nego da moje mišljenje možda nije baš najobjektivnije u ovom trenutku jer nisam ništa od ovoga očekivala od kolica koja ću kupiti kad sam razmišljala o njima. :D

naša prošla su bila ova
http://www.onlinekupovina.co.rs/thumb.php?src=pic/ART_3229_1.jpg&wmax=300&hmax=300&quality=80&nal=
ostavila sam ih kraj jednog koša za smeće u jednoj šetnji jer su se raspala :rofl:

sadašnja su ovakva ali svijetlo zelena sa sivim :cerek:
http://img.alibaba.com/wsphoto/v0/267828169/Anti-UV-baby-pram-baby-stroller-popular-summer-infants-baby-pushchair.jpg

nevi
15.05.2012., 21:12
Ima li netko chicco liteway? Iskustva?

Woman Yoya
17.05.2012., 18:42
Imaju li sva jednostavna kišobran kolica nagnut položaj, ono da nije pod 90 stupnjeva? Gledali smo nekoliko komada u jednoj trgovini i sva su malo nagnuta u poluležeći položaj, više su mi za bebe koje su se umorile od šetnje da odmah prilegnu :D Moraju li ustvari biti takva ili zavisi od proizvođača?

arorua
17.05.2012., 19:01

Isuse ni ja ovo nisam znala :eek: :eek:

Inace, meni su kolica isto super, mislim da smo ih kupili dok je cura imala cca 6 mj, i legla su nam od prvog dana. Odmah sam vratila posudjena quinny speedi.
Narocito mi se svidja kako mozes lagano saltati iz sjedeceg u ostale polozaje. Kad curka zakunja, samo ju polegnem - super.

Mi smo uz njih dobili samo neku zimsku navlaku, pa sam ja (uz malo muke jer se inace ne prodaje odvojeno) preko ebaya narucila bas i pravu zimsku vrecu koja je isto super jer mOzes lagano odvojiti gornji dio.
Btw komplet kolica koji se prodaje u inozemstvu sadrzava tu zimsku vrecu po defaultu, o ovaj za HR samo tu zimsku navlaku :ne zna:

Kao sto rekoh super su koliac, ali nemoj se zavaravati da su super za off road. Mislim ok bolja su od mclarena, ali nisu ni blizu trokolicama s kotacima na napuhavanje.

Ipak, ja ih preporucujem :mig:

EDit - a propos rucke. Ja imam 169cm i ponekad ih puknem nogom kad brze hodam. Pasalo bi mi da mogu produziti rucku. Valjda imam dugi korak.

Keksić...
18.05.2012., 07:55
mi smo kupili chicco lite way na akciji u lesnini. za sada nam se čine fakat super, koliko smo ih vozili po stanu. čekamo ljetnu bebu pa nismo kupovali ništa sa košarom.

mene samo zanima da li postoji neka podloga za bebu, kao što sam viđala na mc larenu i gdje da gledam?

arorua
18.05.2012., 12:54

Kak ti ovo napravis? Bas sam danas pogledala, i nisam skuzila kak se to radi?
Odvojim krovic, ali sta onda? :ne zna: kad ga probam pogurnuti prema naprijed, ne ide dalje od normalnog polozaja? Probala sam ga i cijelog skinut sa kontrukcije pa stavit naopacke, ali nekak mi to nije bas nesto.

larazg
18.05.2012., 13:00
Imaju li sva jednostavna kišobran kolica nagnut položaj, ono da nije pod 90 stupnjeva? Gledali smo nekoliko komada u jednoj trgovini i sva su malo nagnuta u poluležeći položaj, više su mi za bebe koje su se umorile od šetnje da odmah prilegnu :D Moraju li ustvari biti takva ili zavisi od proizvođača?

sve zavisi od proizvođača..
Maclaren npr (ne svi modeli naravno) imaju položaj od 0+ (zaspi u kolicima)

FIGICA
18.05.2012., 15:25
Kak ti ovo napravis? Bas sam danas pogledala, i nisam skuzila kak se to radi?
Odvojim krovic, ali sta onda? :ne zna: kad ga probam pogurnuti prema naprijed, ne ide dalje od normalnog polozaja? Probala sam ga i cijelog skinut sa kontrukcije pa stavit naopacke, ali nekak mi to nije bas nesto.

Ja ga lagano gurnem prema naprijed i cijelog i kada skinem donji dio tkanine
Stvarno ne znam kako tebi ne ide,dal je stariji/noviji model pa je drugačije ili ga trebaš malo ˝razmrdat˝ :ne zna:
U papirima mi baš piše ˝ljetni krović˝ ...

hrčak008
18.05.2012., 19:18
Stvarno ne znam kako tebi ne ide,dal je stariji/noviji model pa je drugačije ili ga trebaš malo ˝razmrdat˝ :ne zna:

Evo, mi smo ih nabavili, i svaka čast na kotačima i lakoći, al s krovićem nikako na zelenu granu.
Ne znam što radim krivo, ali ako ga probam spustiti niže, kad je sunce nisko, onda mi skroz blokira bebu, ne ostavlja mjesta ispod :ne zna: U dućanu se sve činilo super, al uživo... :(

arorua
18.05.2012., 19:44
Evo, mi smo ih nabavili, i svaka čast na kotačima i lakoći, al s krovićem nikako na zelenu granu.
Ne znam što radim krivo, ali ako ga probam spustiti niže, kad je sunce nisko, onda mi skroz blokira bebu, ne ostavlja mjesta ispod :ne zna: U dućanu se sve činilo super, al uživo... :(

Moj krovic se uopce nemre spustiti. Mora bit da imam drugaciju varijantu?? :confused:
Jos cu pokusati...

arorua
18.05.2012., 19:48

Meni nije pisalo nista o ljetnom krovicu koliko se sjecam... Steta, jerbo mi ponekad dobro dosao.

Ali da, za info novim vlasnicima ovih kolica, samo da znate da na njih savrseno pase suncobran od quinny speedi. Kao da je za njih radjen. Meni se to nevjerojatno poklopilo. :top:

hrčak008
18.05.2012., 20:09
Moj krovic se uopce nemre spustiti. Mora bit da imam drugaciju varijantu?? :confused:
Jos cu pokusati...

Mi imamo baš ovakva http://shop.beba-centar.hr/hr/125/1191/kolica-chicco-multiway.html
I kad se otkopča patent otraga, krović se spušta skroz dolje (super ako puštaš u portunu gdje ima mačaka:D ), ali ostavlja tako malo mjesta da beba pop...
Jedino ako beba zaspi, pa spustim naslonjač, onda je ok - u najvišoj poziciji nikako :ne zna:

arorua
18.05.2012., 20:43
Mi imamo baš ovakva http://shop.beba-centar.hr/hr/125/1191/kolica-chicco-multiway.html
I kad se otkopča patent otraga, krović se spušta skroz dolje (super ako puštaš u portunu gdje ima mačaka:D ), ali ostavlja tako malo mjesta da beba pop...
Jedino ako beba zaspi, pa spustim naslonjač, onda je ok - u najvišoj poziciji nikako :ne zna:

Pa jbm misa! Pa kaj sam ja tak blesava, dajte molim vas nek mi neko nacrta - kako vi spustate taj krovic????
Jel tako da pomicete drzace krovica po konstrukciji kolica prema dolje? Ili tako da ga ostavite na konstrukciji tamo di je ali ga samo "naginjete" prema naprijed??

Ja sam ga zasad jedino uspjela skinuti sa konstrukcije i okrenuti naopacke ali tad mi skoro pa dodiruje podlogu di dijete treba sjediti pa slutim da to nije to.

Prosvijetlite me :moli:

mity
20.05.2012., 10:35
Planiramo kupit neka laganija kisobran kolica, nista specijalno, glavno mi je jedino da ima i lezeci polozaj jer malena je velika spavalica. zaspi cim se vozimo duze od 10 min ;)
Jel ima netko iskustva s ovima?

http://adax.hr/kolica/cijena/kalu_kishobran_kolica

Disneylina
21.05.2012., 18:53
Pozdrav cure, zanima me ima li koja iskustva sa Cybex Onyx kolicima?
Kako su se pokazala :)
http://www.kids-n-cribs.com/images/cybex/cybex_2011_12-1021016.jpg

Imam Stokke, ali ne mogu vise da ih vukljam gore dole, i nigde sa njima ne mogu uci. Hocu da ih prodam, jer dok ja rodim sledece za 4-5god, bice demode :D
A i mali slabo hoce da se vozi u kolicima, samo bi da seta...

Mischa
22.05.2012., 06:41
Pozdrav cure, zanima me ima li koja iskustva sa Cybex Onyx kolicima?
Kako su se pokazala :)
http://www.kids-n-cribs.com/images/cybex/cybex_2011_12-1021016.jpg

Imam Stokke, ali ne mogu vise da ih vukljam gore dole, i nigde sa njima ne mogu uci. Hocu da ih prodam, jer dok ja rodim sledece za 4-5god, bice demode :D
A i mali slabo hoce da se vozi u kolicima, samo bi da seta...

Mi ih imamo i super su nam.. Lagana su, mogu se doslovno voziti jednom rukom, spustaju se u nulti polozaj, pa beba moze normalno spavati.. Kosara za stvari je cisto u redu, jedino je malo teze nesto unutra staviti kada beba spava.. Sklapaju se jednostavno, rasklapaju jos lakse..

Disneylina
22.05.2012., 07:53
Hvala Mischa...
Isprobala sam sve na njima, i super su, i jednobojna, sto mi je bitno :p
Nego ja gledam i Maclaren xt, ali su za 100e skuplja od cybexa, a malo mi mnogo da dajem skoro 300e za kisobran kolica...

larazg
22.05.2012., 08:29
Hvala Mischa...
Isprobala sam sve na njima, i super su, i jednobojna, sto mi je bitno :p
Nego ja gledam i Maclaren xt, ali su za 100e skuplja od cybexa, a malo mi mnogo da dajem skoro 300e za kisobran kolica...

eh... to je kao da uspoređuješ 2 klase autiju...
XT je druga klasa od cybex-a i zato je skuplje

Mischa
22.05.2012., 08:54
Buduci da nisam nikada isprobala mclaren kolica, ne mogu ih ni usporedjivati, niti ih svrstavati u klase.. Iako, vjerujem da su dobra, ali jos cise vjerujem da toliko kostaju jer prodaju ime! Npr.skoda i vw.. Skoda ima masinu vw, ali kosta upola manje jer je skoda..a kvaliteta je ista

Disneylina
22.05.2012., 09:05
Cybex na popustu kostaju 180e inace su 140, a xt 180, znaci, nije velika razlika, a mogu ti reci da mi cvrsce i stabilnije deluju cybex, plus ima pozadi lepo da spustis naslon,a ne sa strane da hvatas....
i svi voze maclaren, grrrr....
i nema veze cena sa kvalitetom.. evo stoke, 1000e za sta? nista tu ne vredi te pare, al ajde, sto kaze mischa, ime prodaje!

larazg
22.05.2012., 09:11
Buduci da nisam nikada isprobala mclaren kolica, ne mogu ih ni usporedjivati, niti ih svrstavati u klase.. Iako, vjerujem da su dobra, ali jos cise vjerujem da toliko kostaju jer prodaju ime! Npr.skoda i vw.. Skoda ima masinu vw, ali kosta upola manje jer je skoda..a kvaliteta je ista

konkretno model XT je od 0+
ima kupolu koja se otkopčava i spušta preko djeteta
ima lakoću manevriranja
ima težinu od 5.5 kila

ima još puno super stvari koje ova kolica nemaju a ima i ime... ipak to su skuplja kolica..

Disneylina
22.05.2012., 09:59
I cybex moze od rodjenja...
ima isto kapuljacu koja se otkopcava i ide preko deteta, prelaka su za upravljanje, i teska 6 kg, sve je to isto:)

i nevira me sto maclaren nema drzace za casu/flasicu.

Mischa
22.05.2012., 10:01
Lara, sve to ima i Cybex..http://youtu.be/I_Vkx5qYOZc

I da, uz kolica koja imamo, meni osobno je bilo bespredmetno kupovati mclaren kolica (kisobran) koja skoro pa dodju kao nasa normalna kolica..a i nije da mi je mala luda za kolicima..

No, ne govorim konkretno za tebe..ali neke mame ce ici radje linijom manjeg otpora pa kupiti nesto s imenom (jer to znaci da je super), nego neka druga kolica..

Iskreno, meni je bitno da kolica imaju svoju svrhu..a vjerujem da i bertonne i cybex i bubu i mclaren imaju jednaku svrhu..samo je razlika u cijeni i eventualno u kvaliteti..pa je na mamicama da odluce koja ce kolica kupiti

Disneylina
22.05.2012., 10:08
BAs tako, ja prvo od sebe krenem. Navalila sam da imam stokke i ako sam znala da ih mroam nosati uz i niz stepenice, da necu sa njima moci skoro nigde uci, da nema sanse ako se smorim tokoms etnje da udjem u autobus ili tako nesto, ali eto, tek sam sada mi doslo do mozga..

larazg
22.05.2012., 10:09
I cybex moze od rodjenja...
ima isto kapuljacu koja se otkopcava i ide preko deteta, prelaka su za upravljanje, i teska 6 kg, sve je to isto:)

i nevira me sto maclaren nema drzace za casu/flasicu.

ima.. ali to dodatna oprema.. :)

Disneylina
22.05.2012., 10:10
Ima?? a gde se kaci? i kako :) da li moze biti dole kod bebe, to mi je bitno :)

larazg
22.05.2012., 10:12
Lara, sve to ima i Cybex..http://youtu.be/I_Vkx5qYOZc

I da, uz kolica koja imamo, meni osobno je bilo bespredmetno kupovati mclaren kolica (kisobran) koja skoro pa dodju kao nasa normalna kolica..a i nije da mi je mala luda za kolicima..

No, ne govorim konkretno za tebe..ali neke mame ce ici radje linijom manjeg otpora pa kupiti nesto s imenom (jer to znaci da je super), nego neka druga kolica..

Iskreno, meni je bitno da kolica imaju svoju svrhu..a vjerujem da i bertonne i cybex i bubu i mclaren imaju jednaku svrhu..samo je razlika u cijeni i eventualno u kvaliteti..pa je na mamicama da odluce koja ce kolica kupiti

naravno... u svemu pa i u kolicima..
jako puno ovisi po meni 2 stvari:

1. koja ti je beba (ljetna ili zimska)
2. sa koliko starosti bebe kupuješ kišobran kolica...

Ako ih kupuješ sa godinu dana kada već bebo izlazi iz kolica i počinje hodati a još se ne voli voziti u kolicima - naravno da je to bačen novac za skupa kišobran
Mi ih kupili od rođenja jer smo ljetna beba (ovaj najnoviji XLR)... i meni se isplati dati 3 tisuće kuna jer će biti i ostati jedina kolica....
Frendica vozila Bogaboo kolica do 14 mjeseci i sad bi ona kišobran i a mala joj se ne voli voziti.... naravno da nije uzela skupa...

znači nema pravila

larazg
22.05.2012., 10:14
Ima?? a gde se kaci? i kako :) da li moze biti dole kod bebe, to mi je bitno :)

na Maclarenu mislim iza.. odnosno nemam pojma :misli:
mi to nemamo
Nazovi generalnog zastupnika www.neonato.hr
01/3711 721

tamo su ti super cure koje sve znaju što god da ih pitaš.. baš su educirane, vrlo će ti rado objasniti.
ja sam puno puta zvala i pitala i sve su super objasnile

Disneylina
22.05.2012., 10:26
Mi cemo sada 16 meseci, hodamo od 10og, slabo hoce u kolica, pa se razmisljam da li vredi kupiti xt...

frupy
22.05.2012., 10:31
ima.. ali to dodatna oprema.. :)

Jel to ide na sve modele maclarena?
Koliko kunica?

Disneylina
22.05.2012., 16:25
Joj zivote, sad ne mogu da se odlucim ama uopste xD

sarari
29.05.2012., 22:34
Koja je razlika izmedju maclaren quest i xt? Znam za kupolu, i da su xt teza i nesto skuplja, jel ima jos nesto?

Nisam ih jos uzivo vidjela, ali isprobala sam danas Brevi kisobran kolica od 4,8kg i 6,5kg i kolica su katastrofa!! ja to ne mogu niti voziti niti okretati jer kad skrecem prednji suprotni kotac mi se dize i kolica kao da ce se prevrnuti, nakon ovih mojih velikih je grozno a trebaju nam neka sad za ljeto :(

Sutra idemo pogledali maclaren jer se nadam da su laksa za upravljanje buduci da ih toliko svi hvale...:confused:

Saffron08
30.05.2012., 10:49
sarari, baš sam jučer bila u av.mallu u magic baby nešto... i uspoređivala quest i xt. quest je sad po novom isto od rođenja jer ima nulti položaj. dođu 1700 kn, pored njega crni prošlogodišnji xt na akciji 1850. eh sad to su po meni prava od rođenja. malo su čvršća, a opet težina je tu negdje, mislim da je quest 5,5 kg, a xt 6,8. Xt mi je ipak malo konkretniji, veći kotači, veća košara, ručke se mogu produžiti ako si viša. Makar mi imamo triumph i sasvim su mi OK, a ja sma prosječne visine (1,68). ja da sad kupujem odlučila bih se za xt, osobito za mlađe dijete.

mililica
30.05.2012., 21:06
Dobra je cijena za Maclaren u tom magic baby, šteta što nije tako kod nas u ZD

tara08
31.05.2012., 10:51
Zašto ne naručiš preko neta?

mililica
31.05.2012., 19:37
skuplja su, koliko vidim

pity
04.06.2012., 11:44
Koje torbe za kolica imate za Maclaren kolica?
Meni bi trebala neka smeda ili smede-roza...

maya_zg
27.06.2012., 09:52
Da li netko ima iskustva s bertonne kisobran kolicima?

Svidaju mi se ova http://www.magicbaby.hr/kolica-i-dodaci-hr/ljetna-kolica-hr/bertonne-e-539.html.

La_LuNa
28.06.2012., 00:29
Da li netko ima iskustva s bertonne kisobran kolicima?

Svidaju mi se ova http://www.magicbaby.hr/kolica-i-dodaci-hr/ljetna-kolica-hr/bertonne-e-539.html.

imamo mi.
nasa su ful slicna, al su bila jeftinija (400kn mislim).

a cuj..
ne znam kava su ostala, skuplja kisobran kolica, no mislim da je ovo "kolko para tolko muzike"
mislim, kolica su skorz okej, idu i u lezeci, lagana su.
najveci minus je sto se navlaka ne moze skinuti, a nasa su neka svjetlosiva i porpilicno isprljana vec. sad cekam opet one vrucine kakve su bile prosli tjedan da ih operem sa slaufom. :rolleyes:
prednji kotaci su s vremenom postali uzasno neposlusni i tesko upravljivi po glatkim povrsinama (npr podovi u trgovinama), tak da sam ih zakocila i preporodila se.

e, sad. mi kolica koristimo jako malo jer ih mala ne ljubi bas. ova su nama cist okej za nase potrebe.
al da su mi kolica svakodnevno u pogonu po nekoliko sati, mislim da bih ipak investirala u nesto kvalitetnije.

maya_zg
28.06.2012., 08:42
Bas me i nije ohrabrilo ovo sta kazes da su kotaci neposlusni i tesko upravljivi , a koristite ih ful malo:D

Dosad smo imali peg perego i neda mi se vise mucit s tim traktorom okolo, preteska su, a koristimo ih sve manje jer ako idemo samo malo van il do parka to prehoda, al opet idemo na more sad a i treba nam za ubuduce nesto lakse od pp, a nebi bas bacila previse para na to jer smatram da smo i za pp previse dali u odnosu na to koliko su se koristila, pogotovo kosara.

Tak da sam upravo potvrdila narudzbu za ova kolica, ionak ocekujem da ce se kroz max godinu dana prestati voziti u kolicima uopce jer vec sad lijepo hoda :cerek:

La_LuNa
28.06.2012., 09:05
a gle, sad si bas razmisljam, mozda smo i mi malo krivi za te neposlusne kotace jer mi uopce nismo pazljivi s kolicima, zapravo ih najvise koristimo kod bake i dede na selu, a onda je vozimo i makadamskim putevima, i po polju, pa zapinju, droncaju se, svasta nesto :D
moguce da bi samo trebalo pritegnuti sarafe, al, onak, lijena sam za to :rofl: mada jako dobro funkcioniraju i sa zakokocenim prednjim kotacima.
ono sto je meni recimo super je sto se krovic, kad otkopcas čičak trake, da spustiti dokle god hoces. jedino sto ga nemas kak pricvrsiti da tak stoji, al ja sam to rijesila s kvacicama za ves :rofl:

Merry Gentry
28.06.2012., 11:12
ima li netko kišobran kolica od haucka?

ja sam naručila ovaj model ali nemam pojma kakva su :ne zna:
http://www.hauck.de/collection2012/buggys/speed-sun-plus.68.1.6.1_info.html

http://img845.imageshack.us/img845/9831/01135631mainspeedsunplu.jpg (http://imageshack.us/photo/my-images/845/01135631mainspeedsunplu.jpg/)

...čitam malo iskustva po njemačkim forumima i navodno spadaju u neku srednju klasu po kvaliteti...uzela sam ih jer mi se čine skroz o.k. po performansama (8kg, lako sklapanje,0 položaj,velika šoping košara,prečka naprijed,skidanje/pranje navlaka, dvostruki prednji/stražnji kotači,) a jako su povoljna (oko 500kn) za to što nude...

TAJA22
06.07.2012., 13:15
Ej cure,

koliko je bitna prečka na kišobran kolicima?
Mi smo sad u fazi gledanja za kupit i to nam je bilo pod obavezno ali smo saznali da se prečka za Maclaren kupuje odvojeno ali se ne proizvodi od rujna 2011. pa ju se više nigdje nemože više kupit :( ( a mi htjeli novi Quest jel ide u 0 položaj i najlakša su).

Drugi nam je izbor zbog 0 položaja i težine ( 4.kat bez lifta ) Chicco Liteway ali ona nemaju onu ručku za nosit kolica kao Maclaren a i čine nam se teža od 7kg kako im je po papirima. Koliko je zapravo ta ručka za nošenje potrebna? Za šta se inače prime sklopljena kolica za ponijeti?

I imaju li ta PP Si tu ručku za nošenje? Mi smo iz Ri a tu nam je izbor vrlo loš pa nema pola kolica koja spominjete :(...

FIGICA
06.07.2012., 14:45
Pogledaj si Chicco Multyway,ona imaju i prečku i ručku,i nulti položaj
Ja ih kupila u Chiccovom dućanu u Rijeci

TAJA22
06.07.2012., 15:17
Pogledaj si Chicco Multyway,ona imaju i prečku i ručku,i nulti položaj
Ja ih kupila u Chiccovom dućanu u Rijeci

Tamo sam pitala za ta kolica koliko imaju kg pa mi je prodavačica rekla da ne piše u papirima ali da sigurno 11-12kg što mi je baš velika razlika između Questovih cca 6kg ili Liteway cca 7kg.
Nama tata ne radi u Ri pa ćemo dosta bit same i to po par mjeseci što znači da je svaki dan 1-2 puta dnevno samo na meni da nosim sve na 4.kat.
Znači kolica, beba, moja torba, njena torba i još ponešto iz dućana ili Dm-a, tako da kilaža nam je baš baš važna...
Ipak, hvala na savjetu :)!

TAJA22
06.07.2012., 16:36
A dali možda slučajno znate da je netko nedavno kupio u Zg prečku za Maclaren?
Neznam, možda ih je još ostalo u nekom manjem dućanu gdje ih nisu još sve prodali.
Ili ako možete da mi napišete gdje ih je bilo, u kojim dućanima u Zg pa bi ja nazvala da provjerim, tko zna...

tihonsee
06.07.2012., 17:00
ima li netko kišobran kolica od haucka?

ja sam naručila ovaj model ali nemam pojma kakva su :ne zna:

...čitam malo iskustva po njemačkim forumima i navodno spadaju u neku srednju klasu po kvaliteti...uzela sam ih jer mi se čine skroz o.k. po performansama (8kg, lako sklapanje,0 položaj,velika šoping košara,prečka naprijed,skidanje/pranje navlaka, dvostruki prednji/stražnji kotači,) a jako su povoljna (oko 500kn) za to što nude...

nemam, ali sam bila na rubu da kupim model vrlo sličan ovome :)

gledala sam ih i isprobala u dućanu i činila su mi se zbilja ok, a cijena je stvarno i više nego pristojna.

nisam odustala od njih i zbog njih, nego sam odustala od kupnje drugih kolica općenito, odlučila sam koristiti ova koja imam dok se ne raspadnu (i eno ih još se drže).

FIGICA
06.07.2012., 20:55
Tamo sam pitala za ta kolica koliko imaju kg pa mi je prodavačica rekla da ne piše u papirima ali da sigurno 11-12kg što mi je baš velika razlika između Questovih cca 6kg ili Liteway cca 7kg.
Nama tata ne radi u Ri pa ćemo dosta bit same i to po par mjeseci što znači da je svaki dan 1-2 puta dnevno samo na meni da nosim sve na 4.kat.
Znači kolica, beba, moja torba, njena torba i još ponešto iz dućana ili Dm-a, tako da kilaža nam je baš baš važna...
Ipak, hvala na savjetu :)!

Imaju 8 kg,u mojim papirima tako piše a vjerojatno i imaju jel ako ih usporedim sa mojim drugim kolicima koja imaju oko 12 osjeti se razlika

nevi
06.07.2012., 22:07
Ej cure,

koliko je bitna prečka na kišobran kolicima?
Mi smo sad u fazi gledanja za kupit i to nam je bilo pod obavezno ali smo saznali da se prečka za Maclaren kupuje odvojeno ali se ne proizvodi od rujna 2011. pa ju se više nigdje nemože više kupit :( ( a mi htjeli novi Quest jel ide u 0 položaj i najlakša su).

Drugi nam je izbor zbog 0 položaja i težine ( 4.kat bez lifta ) Chicco Liteway ali ona nemaju onu ručku za nosit kolica kao Maclaren a i čine nam se teža od 7kg kako im je po papirima. Koliko je zapravo ta ručka za nošenje potrebna? Za šta se inače prime sklopljena kolica za ponijeti?

I imaju li ta PP Si tu ručku za nošenje? Mi smo iz Ri a tu nam je izbor vrlo loš pa nema pola kolica koja spominjete :(...

Ja imam Chicco lite way kolica i živim na 5 katu bez lifta, i nema šanse da odnesem kolica zajedno sa bebom gore. Nemaju ništa za što bi se mogla uhvatiti i nositi, tako da je to jako nezgodno. Mislim da što se tiče nošenja sklopljenih kolica definitivno su bolja ona koja imaju ručku za nošenje.

TAJA22
07.07.2012., 23:02
Ja imam Chicco lite way kolica i živim na 5 katu bez lifta, i nema šanse da odnesem kolica zajedno sa bebom gore. Nemaju ništa za što bi se mogla uhvatiti i nositi, tako da je to jako nezgodno. Mislim da što se tiče nošenja sklopljenih kolica definitivno su bolja ona koja imaju ručku za nošenje.

Uf, onda mi Liteway definitivno otpadaju.
Konstrukcija naših sadašnjih kolica ima 8kg ( kao što kažete da imaju Muliway ) i baš je teška. Nemogu zamislit da ih moram sama nosit na 4.kat + beba + ostalo ( do sada nam je tata bio doma pa je on sve teglio ali sad se sprema za put pa ga neće bit mjesecima pa nam zato i trebaju lagana kišobran kolica ).

A imam ovako onda molbu za svih, ako je netko kome su možda kolica stara ili ih više ne koristi ili jednostavno mu je to nepotrebno u vožnji voljan prodati nam prečku za Maclaren? Ili možda znate nekog tko bi bio zainteresiran?
Svaki savjet je dobrodošao :) ...

noelova mama
08.07.2012., 07:19
A dali možda slučajno znate da je netko nedavno kupio u Zg prečku za Maclaren?
Neznam, možda ih je još ostalo u nekom manjem dućanu gdje ih nisu još sve prodali.
Ili ako možete da mi napišete gdje ih je bilo, u kojim dućanima u Zg pa bi ja nazvala da provjerim, tko zna...

Nema nažalost te prečke više nigdje...:(
Ja sam nedavno gledala za frendicu i na ebayu, bilo je možda par komada, sad je i to prodano.

U Maclarenu su odlučili prestali proizvoditi tu prečku jer dosta ljudi nije vezalo svoju djecu jer kao neće ispast iz kolica zbog prečke, a ispala su i onda se po nekim testovima smanjila sigurnost Maclarena.

Gle, ja ti u svakom slučaju preporučam Maclaren bez ili sa prečke. :mig:
Mi smo imali PP pliko p3, i nakon toga uzeli Maclaren - koji je to bio preporod za dušu i tijelo i za prostor u gepeku...:rofl:

Jedina mana kolicima je mala šoping košara, ali kad je mali bio u kolicima, onda sam sve objesila po ručkama, a kad je išao van iz kolica, premjestila sam stvari na njegovo sjedalo.

Sve drugo je savršeno i svima od srca preporučam ta kolica ako im to dopušta budžet.

A imam ovako onda molbu za svih, ako je netko kome su možda kolica stara ili ih više ne koristi ili jednostavno mu je to nepotrebno u vožnji voljan prodati nam prečku za Maclaren? Ili možda znate nekog tko bi bio zainteresiran?
Svaki savjet je dobrodošao :) ...

Stavi oglas na malim oglasima, tamo će možda više ljudi to vidjeti.

FIGICA
08.07.2012., 09:15
Multiway ti imaju 8 i preteška su a Maclaren 7kg,ta jedna kila više manje,što ne? :ne zna:

noelova mama
08.07.2012., 09:17
Sorry, ja sam shvatila da ona želi Maclaren Quest sport, a ona imaju 6kg... :ne zna:

A Techno xt imaju 7kg, i da, onda 1kg razlike i nije neka razlika...

FIGICA
08.07.2012., 09:19
Sorry, ja sam shvatila da ona želi Maclaren Quest sport, a ona imaju 6kg... :ne zna:

Ma imaš pravo,ja sam krivo shvatila :bonk:

Relativa
08.07.2012., 10:00
Ima netko možda iskustva s ovim kolicima (http://www.magicbaby.hr/kolica-i-dodaci-hr/ljetna-kolica-hr/abc-design-giro.html)?

Znam samo da nemaju nulti položaj, ali onako..koliko je to presudno?
Imaju 4 položaja i taj najdonji mi izgleda čisto ok za zaspat. :ne zna:

TAJA22
08.07.2012., 10:35
Ma imaš pravo,ja sam krivo shvatila :bonk:

Pa da, mi bi Quest sport jel su nam u dućanu rekli da su najlakša tj 6kg. Znam da se ne čini velika razlika 6 ili 8kg ali kad sam digla Quest odmah mi je bio lakši nego ova naša sadašnja kolica od 8 kg.
Također nam Quest odgovara zbog 0 položaja jel bebica sad ima 4,5 mj. pa mislimo da je to još dosta važno da leži u vožnji. Sad je još u košari i tu uživa, ima prostora, lijepo joj je kad zaspi i ne stišću je nikakvi remeni za vezanje.
A AS koju imamo od MC ne podnosi, leđa joj se izviju, nema mjesta za mlatit nogicama i rukicama, sve se oznoji i iznervira. A još i to vezanje jel bez njega se u sekundi izmigolji iz AS pa je obavezno.
Cura je živahna tako da bi ju svakako vezali i u kišobran kolicima a baš pošto je sva radoznala voljeli bi imat prečku za kasnije da može lijepo naslonit rukice ispred i gledat van kad bude još mrvicu veća.
Čak sam gledala i na Njuškalu da kupimo Maclaren kolica neka koja imaju prečku samo radi toga ali nema ništa u ponudi trenutno.
Vidim da će nam odluka bit ili Multiway 2kg teži ili Maclaren bez ručke. Brzo ćemo morat odlučit...
Hvala na savjetima :)!

-Adrijana
08.07.2012., 10:57
TAJA22, 2 kg je itekako velika razlika. Ja toplo preporučam Maclaren, jer su stvarno:top:

TAJA22
08.07.2012., 11:13
TAJA22, 2 kg je itekako velika razlika. Ja toplo preporučam Maclaren, jer su stvarno:top:

A joj, vjerujem. Uvijek napravim nauku o svemu što se tiće bebe i sad sam baš mislila kako sam na prvu našla ono što tražim bez puno muke i nauke kad ono opet malo zapelo.
Mislim, nije to sad neki problem ali kad bi baš voljeli imat tu prečku pa šta da se radi. Za početak nam ne treba pa je vjerovatnije da ćemo se i odlučit za Quest a onda u hodu nadobudno tražit još taj dodatak.
Baš po preporuci noelove mame pokušavam otkrit kako se stavi oglas da kupujem tu prečku ali mi baš neide. Malo se slabo snalazim općenito na stranicama foruma, neznam zašto mi je to toliko komplicirano. Ali probat ću se snać i nadat se da će mi se netko javit.
A svih molim ako slučajno vide da se negdje prodaje prečka za Maclaren da nas se sjete pa nam jave, mi čemo otvorit i oči i uši :)...

noelova mama
08.07.2012., 12:04
Baš po preporuci noelove mame pokušavam otkrit kako se stavi oglas da kupujem tu prečku ali mi baš neide. Malo se slabo snalazim općenito na stranicama foruma, neznam zašto mi je to toliko komplicirano. Ali probat ću se snać i nadat se da će mi se netko javit.

Forum.hr - Razno - Mali oglasi

Možeš otvoriti svoju temu naziva Kupujem universal bumper bar Maclaren i to će svi vidjeti, sa vremena na vrijeme podigneš temu da se popne na vrh i nadaj se najboljem!

Gle, mi nismo imali tu prečku i nije nam trebala... na znam kak da ti kažem, al ako bebu od početka učiš da nema prečke - onda joj neće ni faliti...

Ugl, topla preporuka za Maclaren! :kava:
Ja planiram sad drugu bebu, i planiram prodati svoj PP 3u1 i kupiti Maclaren techno xt (da bude beba u njemu od rođenja) jer kad taknem onaj tenk zvan Peg Perego muka mi je...

lili36
09.07.2012., 07:35
Ja imam dvoja Maclaren kolica.Prva su imala prečku-dobije se zajedno sa kolicima,ali ja je nikada nisam stavljala-naprosto ne znam koja je svrha jer je dijete poprilično "zavezano" i ne mrda nigdje-ja malo olabavim naramenice da se može "sjesti" i uhvatiti si noge.
Gledala sam sva druga kolica i,ne znam,čini mi se da je malo drugačiji sistem vezanja,pa takvim kolicima dobro dođe prečka.:ne zna:

Ova druga Maclaren kolica-techno xt,nemaju prečku-mora se posebno kupiti i fakat ne znam koja je svrha:ne zna:

Al opet,djeca su različita..jer mi frendica ima isto Maclaren i želi prečku..pokušala mi je objasniti pluseve prečke,ali ja ih ne vidim..:kava:

noelova mama
09.07.2012., 07:58
Al opet,djeca su različita..jer mi frendica ima isto Maclaren i želi prečku..pokušala mi je objasniti pluseve prečke,ali ja ih ne vidim..:kava:

Ja sam viđala klince da onako frajerski prebace nogice preko te prečke:D (jer se ona moze namontirati na bilo koju visinu) ali to je onda zaista besmisleno...
Eventualno da se stave neke igracke na tu prečku, ali se mogu kupiti oni lukovi sa igračkama. :ne zna:

Sent from my iPhone using Tapatalk

TAJA22
09.07.2012., 11:20
Forum.hr - Razno - Mali oglasi

Možeš otvoriti svoju temu naziva Kupujem universal bumper bar Maclaren i to će svi vidjeti, sa vremena na vrijeme podigneš temu da se popne na vrh i nadaj se najboljem!

Gle, mi nismo imali tu prečku i nije nam trebala... na znam kak da ti kažem, al ako bebu od početka učiš da nema prečke - onda joj neće ni faliti...

Ugl, topla preporuka za Maclaren! :kava:
Ja planiram sad drugu bebu, i planiram prodati svoj PP 3u1 i kupiti Maclaren techno xt (da bude beba u njemu od rođenja) jer kad taknem onaj tenk zvan Peg Perego muka mi je...

A vidjet ćemo, vjerujem da je tako kao što kažeš da ako beba nezna za nešto neće joj ni faliti. To je kao što je kažem da je nama košara najnaj jel se izbezumi u AS i da mi nije jasno kako su neke bebe dobre i uživaju kad se voze u AS a dragi na to da objašnjenje da bebe koje su se od rana počele vozit u tome su naviknute i nebi mogle bit tako dobre u košari jel ne vide okolo kao iz AS. To i je tako, kako se dijete navikne tako mu i paše ( iako mi svejedno jako želimo prečku, a šta da radimo :facepalm: ).
Ali svakako smo se odlučili za Maclaren radi kilaže. Još samo jedno pitanje; stalno se spominje krović koji se malo ili puno može spustit preko bebe kao zaštita od sunca, kako je na Maclarenu, spušta se solidno ili nije baš da ide do kud bi bilo dobro da ide?

libe2404
20.07.2012., 15:32
molim ko zna koja je razlika između maclaren kišobran kolica modeli quest, techno xlr i techno xt osim u cijeni?

noelova mama
20.07.2012., 16:46
molim ko zna koja je razlika između maclaren kišobran kolica modeli quest, techno xlr i techno xt osim u cijeni?
Kak bi larazg rekla, to su totalno druge klase kolica... :D

quest je najlakši, to su kišobran kolica, koja iako imaju po novom nulti položaj nisu baš za novorođenče jer imaju male kotače pa se ne amortiziraju baš rupe i neravnine po terenima. Kaj ja znam, meni su ta kolica za bebe od 6mj pa na dalje.

techno xt je klasa iznad, kilu teža, sa većim kotačima i mogla bi poslužiti za novorođenče

techno xlr su klasa iznad xt, teža, robusnija i jača...

Sad ovisi kakve su tvoje želje, malo napiši gdje živiš (kakav ti je ulaz u stan, po kakvim ćeš terenima voziti, koliki imaš gepek i tak...) pa ti možda mogu dati neki konkretniji savjet. :mig:

Vidim u potpisu da imaš bebu od godinu i pol, ako kupuješ za nju kolica, preporučam quest jer ti ne trebaju neka velika kolica više...

libe2404
20.07.2012., 23:47
hvala :mig:

da, beba ima nepunih godinu i pol, imali smo od rođenja pp pliko switch kolica a sa jedno godinu i 3mj. smo je prebacili u kišobran kolica neke no name marke cabino (kupili u tintilinića za 600kn), nakon 10 dana vožnje pukla nam je plastika na onom dijelu koje se savija kod noga, zamijenili su nam kolica i na tim drugim je opet to isto puklo tako da su nam dali i treća kolica, sad samo čekam kad će nam i to puknuti :rolleyes: pa bi ja kupila bolja kolica :503: jer kolica stvarno puno koristimo, puno smo vani po svakakvim terenima, živimo u zgradi koja ima lift do razizemlja tako da težina nije problem, važno mi je da su kvalitetna, lako sklopljiva, lako upravljiva, odvojene ručke, šoping košara i naravno da su mi lijepa :D

ovaj model mi je ovako po slici upao u oko

http://b2c.baby-center.si/article.asp?ArticleID=209496

koje boje postoje, nevidim na stranicama baby centra neku drugu boju ovog modela :ne zna:

prečka mi netreba, suncobran mi netreba, jedino neznam za zimsku i kišnu navlaku, to nebi bilo loše imati, jel to spada u dodatnu opremu ili? :confused:

noelova mama
21.07.2012., 06:35
Ovako, Techno xt su divna kolica (ja ih planiram kupiti za drugu bebicu, ali bi bila u njima od 3-4mj), a ti ako želiš prava kišobran kolica, ja ti ipak preporučam quest...

Kaj se tiče dodataka, za Maclaren se sve plaća. Jedino kaj dobiješ s kolicima je kišna navlaka.
Prečka se više ne proizvodi, pa ju ni nećeš moći kupiti osim ako ne nađeš neke ostatke negdje, suncobran meni nije bio od neke pomoći, jedino bi možda trebala uzeti zimsku navlaku.

Boje pogledaj na neonatovoj stranici, oni apdejtaju boje iz trenutne kolekcije.

Svi Maclareni se vrlo lako sklapaju, gotovo da ti ne treba druga ruka, i vrlo su lako upravljiva. Koja god da uzmeš, nećeš pogriješiti.

Ak te još nešto zanima - pitaj!!

;)

bo.
21.07.2012., 08:15
Sve pohvale za maclaren quest!!! Mi ih imamo... i toliko su prakticna da je to nevjerojatno. Stanu u svaki auto i rolamo ih po skoro pa svim mogucim terenima... Samo njih koristimo od kad nam je mali imao tri mjeseca, ali da smo kupili model 2012 koji se spusta u nulti polozaj, vjerujem da bi ih koristili od samog rodenja i da bi nam bila ok i kao jedina kolica. Stvarno smo odusevljeni! Naravno, imaju i ta kolica poneku manu, ali kad se naucite na te nedostatke (npr. da ne mozete po njima vjesat teske torbe) onda funkcionira savrseno. Ako dobijemo drugo dijete vjerujem da cemo mu uzet maclaren kao jedina kolica...eventualno neki jaci model od questa...ali svakako maclaren... Isticem da nismo imali iskustva s drugim proizvodacima tako da ovaj post ne moze posluzit kao usporedba...

spuzva bob
21.07.2012., 09:49
da su mi lijepa :D

ovaj model mi je ovako po slici upao u oko

http://b2c.baby-center.si/article.asp?ArticleID=209496

koje boje postoje, nevidim na stranicama baby centra neku drugu boju ovog modela :ne zna:

Baby centeru SLO upravo, do 23. 7. ima akciju na dječju opremu (dakle ne namještaj i odjeću, igračke...) za svakih potrošenih 50 eura dobijete bon od 10 eura za iskoristiti u njihovim trgovinama

myya
21.07.2012., 10:32
s xlr maclarenom se za 3000 kn dobije i zimska navlaka koja inace dode 680 kn, a za xt se mora naknadno kupiti. xt dode 2300, tako da cijena ispadne ista...
dobije se i jastucic za glavu, podlozak i kisna navlaka. za suncobran za ta dva modela nema potrebe jer su kupole na rasklapanje. ja preporucam xlr jer mogu i za novorodencad i za velike bebe...

libe2404
22.07.2012., 00:32
Ovako, Techno xt su divna kolica (ja ih planiram kupiti za drugu bebicu, ali bi bila u njima od 3-4mj), a ti ako želiš prava kišobran kolica, ja ti ipak preporučam quest...

Kaj se tiče dodataka, za Maclaren se sve plaća. Jedino kaj dobiješ s kolicima je kišna navlaka.
Prečka se više ne proizvodi, pa ju ni nećeš moći kupiti osim ako ne nađeš neke ostatke negdje, suncobran meni nije bio od neke pomoći, jedino bi možda trebala uzeti zimsku navlaku.

Boje pogledaj na neonatovoj stranici, oni apdejtaju boje iz trenutne kolekcije.

Svi Maclareni se vrlo lako sklapaju, gotovo da ti ne treba druga ruka, i vrlo su lako upravljiva. Koja god da uzmeš, nećeš pogriješiti.

Ak te još nešto zanima - pitaj!!

;)

hvala, pogledala neonatovu stranicu,mislim da ću ipak izabrati xt model, kad je bal nek je bal :lol:, iznervirala su me ova cabino kolica pa ne želim više riskirati sa nekim jeftinim :rolleyes: pa da opet nevaljaju a xt će poslužit valjda i za drugu bebu
suncobran mi netreba jer imamo sun shade narucen sa ebaya i to sad koristim na ovim cabino kolicima i to mi je super stvar
funkciju prečke uopce ne kužim :ne zna:, to mi isto natreba

sad ne kužim razliku na neonatovim stranicama vezano za zimsku navlaku - ima navlaka za noge i navlaka za noge-fashion footmuff - koja je razlika? :confused:

noelova mama
22.07.2012., 06:10
Ma da, ako planiraš kolica i za drugu bebu, onda je bolji izbor xt... ;)
Koju ces boju uzeti? Meni se trenutno nijedna boja jako ne sviđa na xt modelima... Ja sam tek friška trudnica pa imam vremena čekati i novu kolekciju. ;)
Meni je najljepša ona siva boja, ali nje više nema.

E ajd mi pliz šibni likn za taj sun shade sa ebaya, može i na pp da ne budemo off...

Bome si me uhvatila s ovim pitanjem za vreće, moram kasnije upaliti komp pa ću malo proučiti, pa napišem ako dođem do kakvog zaključka!! ;)

EDIT: malo sam gledala preko moba, cini mi se da je razlika u dezenima, i što ovaj fashion ide na sve modele, a ona navlaka xt ide samo na xt .
Nisam sigurna, neka me netko ispravi ili nazovi Neonato, tete su super i sve objasne!! ;)

tigger
22.07.2012., 16:32
Ima li netko iskustva sa lemi kolicima, modeli sunny i buggy, ili s freeon sun kolicima? hvala!!!

libe2404
23.07.2012., 00:08
Ma da, ako planiraš kolica i za drugu bebu, onda je bolji izbor xt... ;)
Koju ces boju uzeti? Meni se trenutno nijedna boja jako ne sviđa na xt modelima... Ja sam tek friška trudnica pa imam vremena čekati i novu kolekciju. ;)
Meni je najljepša ona siva boja, ali nje više nema.

E ajd mi pliz šibni likn za taj sun shade sa ebaya, može i na pp da ne budemo off...

Bome si me uhvatila s ovim pitanjem za vreće, moram kasnije upaliti komp pa ću malo proučiti, pa napišem ako dođem do kakvog zaključka!! ;)

EDIT: malo sam gledala preko moba, cini mi se da je razlika u dezenima, i što ovaj fashion ide na sve modele, a ona navlaka xt ide samo na xt .
Nisam sigurna, neka me netko ispravi ili nazovi Neonato, tete su super i sve objasne!! ;)

hm, nema sive? :confused:

neznam, razmišljam o sivoj ili crnoj :ne zna:
na stranicama baby centra je siva na slici, budem ih nazvala ovih dana da pitam, tamo smo uzimali kompletnu opramu za malu i sve je uvijek bilo super tako da ćemo najvjerojatnije u Slo ako nas posluže boje, jedino mi je žao što propuštamo ovu akciju jer smo trenutno na moru

e, da, dal u neonata imaju odmah za kupiti kolica ili se mora naručiti određena boja pa čekati? :confused:

a za sun shade sam link vidila na forumu mislim na temi o kolicima negdje u 5mj. pa sam tamo naručila, nemam sejvan link, stigao je iz Koreje u tjedan dana i stvarno je super stvar :)

noelova mama
23.07.2012., 03:36
Da,siva je bila u prošlim kolekcijama, možda nađeš u Slo stare zalihe, baš ti zavidim... :D

Što se tiče lagera u Neonatu, to zaista moraš sa njima provjerit, imaju uvijek nešto, ali možda nemaju baš boju koju ti želiš. :)
Inače, imaš Maclaren i u Baby Media shopu, ja sam tamo uzela svoja kolica jer ih u Neonatu u tom trenu nije bilo, a meni su trebala odmah. ;)

frikuscha
23.07.2012., 09:52
Same pohvale za Maclaren xlr techno. :s Preporodio se malac, preporodila se ja. Lagana su, amortiziraju grbe (u starim kolicama sam doslovno imala osjećaj da će majušni ispasti iz košare), sklapanje jednom rukom, lagana za vožnju, položaji... Jedina "zamjerka" im je mrežica za stvari ispod; kad su u 0-tom položaju ne možeš do nje. Mi smo ih uzeli u magic baby, 3000 kn, dobije se zimska navlaka za noge, navlaka za kišu, jastučić za glavu.
Moj maleni je još mali pa je u nultom polažaju ali kad dođemo do sjedenja budemo vidjeli da li će mu trebati prečka. Makar ne znam baš jer je beba u njima skroz fiksirana pojasevima.
U svakom slučaju topla preporuka.

noelova mama
27.07.2012., 11:48
i kad dođemo do sjedenja budemo vidjeli da li će mu trebati prečka. .

Prečka se više ne proizvodi jer ljudi nisu vezali djecu pa su djeca klizila dolje ili ispadala iz kolica. Nema je nigdje za kupiti, osim ako ne nađeš na njuškalu neku rabljenu...

TAJA22
01.08.2012., 13:02
Molim hitan savjet,

mi smo iz Ri i sutra idemo u Zg kupit kišobran kolica jel nam hitno hitno trebaju.
U koje dućane da idemo, odnosno gdje je najveći izbor?
Koji dućani bi pokrili sav izbor koji ima u Zg? Mi u Ri imamo doslovno 4 dućana koja pokrivaju sav izbor pa možda da nam savjetujete par dućana u kojima je najveći izbor jel sumnjam da bi u jednom danu uspjeli proć sve.
Hvala unaprijed :)!

LISA1
01.08.2012., 13:13
ali kad dođemo do sjedenja budemo vidjeli da li će mu trebati prečka. .

ja imam prečku...i ne znam šta bi ti rekla... i nema mi neku svrhu.... iskreno ona je samo povlači gore -dolje..čupa mi živce:D
vezat moraš, već je netko napisa jer doslovce može klliznit kad je dijete manje...

tako ako se više ne proizvodi.... ne trebaš žalit:mig:

frikuscha
01.08.2012., 13:26
Prečka se više ne proizvodi jer ljudi nisu vezali djecu pa su djeca klizila dolje ili ispadala iz kolica. Nema je nigdje za kupiti, osim ako ne nađeš na njuškalu neku rabljenu...

Navodno ima neka zamjenska koja se može montirati. :misli: Ali kao što rekoh, sad smo povremeno na prvoj razini imamo još do sjedenja. :)

ja imam prečku...i ne znam šta bi ti rekla... i nema mi neku svrhu.... iskreno ona je samo povlači gore -dolje..čupa mi živce:D
vezat moraš, već je netko napisa jer doslovce može klliznit kad je dijete manje...

tako ako se više ne proizvodi.... ne trebaš žalit:mig:

Tako se i meni ovako paušalno čini. Ovo remenje ga stvarno drži sigurnim u svim točkama. :)

tihonsee
01.08.2012., 19:25
Molim hitan savjet,

mi smo iz Ri i sutra idemo u Zg kupit kišobran kolica jel nam hitno hitno trebaju.
U koje dućane da idemo, odnosno gdje je najveći izbor?
Koji dućani bi pokrili sav izbor koji ima u Zg? Mi u Ri imamo doslovno 4 dućana koja pokrivaju sav izbor pa možda da nam savjetujete par dućana u kojima je najveći izbor jel sumnjam da bi u jednom danu uspjeli proć sve.
Hvala unaprijed :)!

imaš u kiki, lesnini, u king crossu ima jedan dućan, ne znam kako se zove, i u solidumu ima adax, to je sve tamo na zapadnom dijelu grada, jankomir.

Tarsis
02.08.2012., 21:04
http://www.fun4mum.hr/ponuda/oprema/kolica/mamas-papas/kisobran-kolica/tour/

mi smo uzeli ova, crno-siva... nemaju nulti, malo smo se zaletjeli...al ta su nam ionako pripomoć uz ona prva koja su preglomazna...kad idem nekud sama da se ne patim s onima... imaju remenje i malac je unutra skroz siguran (3 mj. i 10-ak dana)...

palčica 203
02.08.2012., 22:27
pozdrav! budući da sam nova i nestignem sve pročitati a zanima me jel imate iskustva s kišobran bubu kolicima (s tri kotača) ? i ima li ih još uopće gdje kupiti?? tražila sam po st-u ali nisam nigdje naišla. :O

Hrabri_Bambi
03.08.2012., 10:29
pozz svima :)
nije mi bilo ni u peti da ću razmišljati o Maclarenu al eto, prevahnula funkcionalnost od rođenja do vrtićke dobi / ak bu se beba htjela vozit opće :) zanima me da li se na Techno XLR može stavit autosjedalica? ili da ne kompliciram i kupim Grand tour, na koji ide as i koji ima revezibilno sjedalo, što mi je jedna od bitnijh stvari, ali ima 13 kg? iako.. brijem da ne bum nigdje previše nanašala kolica s obzirom da živim u visokom prizemlju i imam do stana ravno 5 stepenica a i planiram imat kolica sklopljena u autu.. joooooooj, baš kompliciram :D

myya
03.08.2012., 11:00
pozz svima :)
nije mi bilo ni u peti da ću razmišljati o Maclarenu al eto, prevahnula funkcionalnost od rođenja do vrtićke dobi / ak bu se beba htjela vozit opće :) zanima me da li se na Techno XLR može stavit autosjedalica? ili da ne kompliciram i kupim Grand tour, na koji ide as i koji ima revezibilno sjedalo, što mi je jedna od bitnijh stvari, ali ima 13 kg? iako.. brijem da ne bum nigdje previše nanašala kolica s obzirom da živim u visokom prizemlju i imam do stana ravno 5 stepenica a i planiram imat kolica sklopljena u autu.. joooooooj, baš kompliciram :D

na novi xlr iz 2012 ne moze, al jos mozes u bms-u kupiti lanjske modele, cak su i snizeni , na koje ti se montira recarova sjedalica. kolica su 3000( bez snizenja), a recaro by maclaren as s kojom dobijes i adaptere oko 1600 kn...

ivzg
04.08.2012., 16:44
Cure,
imam dvojbu.
Imamo kolica Inglesina Otutto i bebu od 3 mj. Problem je taj sto imamo dva mala auta i u jedan i u drugi ne mogu staviti konstrukciju u prtljaznik i non stop ta rastavljanja mi idu na zivce.
Vidjela sam Maclaren Quest sport i svidjela su mi se, kazu da idu od 0 mj. i sad razmisljam dali da ih kupim i ako ih neko ima dali mislite da bi mi stali u moju Opel Corsu (ovu zadnju verziju).
Ili da ostanem na Otuttu ?

U krajnoj liniji vidim da skoro svi imate 2 kolica (jedne u pocetku i onda jedne kisobran ) pa si mislim tak svejedno kad kupim kada cu ionako kad tad kupiti druga. Zar ne?

gugolina
04.08.2012., 20:57
Ima tko iskustva s bubu tango kolicima?

bubasta
04.08.2012., 21:44
Cure,
imam dvojbu.
Imamo kolica Inglesina Otutto i bebu od 3 mj. Problem je taj sto imamo dva mala auta i u jedan i u drugi ne mogu staviti konstrukciju u prtljaznik i non stop ta rastavljanja mi idu na zivce.
Vidjela sam Maclaren Quest sport i svidjela su mi se, kazu da idu od 0 mj. i sad razmisljam dali da ih kupim i ako ih neko ima dali mislite da bi mi stali u moju Opel Corsu (ovu zadnju verziju).
Ili da ostanem na Otuttu ?

U krajnoj liniji vidim da skoro svi imate 2 kolica (jedne u pocetku i onda jedne kisobran ) pa si mislim tak svejedno kad kupim kada cu ionako kad tad kupiti druga. Zar ne?

Ja isto imam dva para kolica- druga laksa kupljena kad je mali imao cca 10 mj

Ono sto je meni bar bilo bitno s tim prvim (3u1) je to da kad bi mi mali zaspao u AS-u mogla bi ga prebacit na konstrukciju kolica.. s obzirom da se dosta vozimo autom, meni je to bilo bitno-da ne recem punooo jednostavnije, pogotovo za te neke krace relacije, nego ga vadit svaki put i stavljat u AS ( a kao beba je bio velika spavalica) sad ne znam jel ti imas 3u 1 ili ?
Kasnije kad je prerastao jaje, uzeli smo lagana kolica

I jos nesto...i ja sam s manjim autom, pa me zivciralo cesto isto to stavljanje u prtljaznik, jer bi stala na knap po duzini, a sklapaju se u kisobran - tad sam otkrila prednji sic :D i od tad ih uglavnom tako vozim... stavim kola dole di stoje noge, malo ih naherim na sic i bas fino stanu , ne mrdaju (uglavnom sam se vozila sama, a ako bi bio jos netko- taj bi sjeo ozada) I sve fino traje par sekundi :)

ivzg
05.08.2012., 12:00
Ja isto imam dva para kolica- druga laksa kupljena kad je mali imao cca 10 mj

Ono sto je meni bar bilo bitno s tim prvim (3u1) je to da kad bi mi mali zaspao u AS-u mogla bi ga prebacit na konstrukciju kolica.. s obzirom da se dosta vozimo autom, meni je to bilo bitno-da ne recem punooo jednostavnije, pogotovo za te neke krace relacije, nego ga vadit svaki put i stavljat u AS ( a kao beba je bio velika spavalica) sad ne znam jel ti imas 3u 1 ili ?
Kasnije kad je prerastao jaje, uzeli smo lagana kolica

I jos nesto...i ja sam s manjim autom, pa me zivciralo cesto isto to stavljanje u prtljaznik, jer bi stala na knap po duzini, a sklapaju se u kisobran - tad sam otkrila prednji sic :D i od tad ih uglavnom tako vozim... stavim kola dole di stoje noge, malo ih naherim na sic i bas fino stanu , ne mrdaju (uglavnom sam se vozila sama, a ako bi bio jos netko- taj bi sjeo ozada) I sve fino traje par sekundi :)

Hvala ti ! Imamo 3 u 1. Ali svejedno mislim da cemo uzeti i ova druga kolica. Problem mi je kad sam sama i idemo u grad u setnju ili negdje a autom a kolica drzim na suvozacevom mjestu pa mi se drugi auto sparkira na metar od mene pa sad ti izvadi ih :504::503:
A ovo sa as definitivno imas pravo i da nemamo 3u1 kupila bih neka manja ali funkcionalna jer u krajnjem slucaju najvise kolica nanasam ja pa cu se potruditi da najmanje patim... ( ionako me kicma vec boli) :rofl::lol:

lenica
05.08.2012., 22:38
žene drage zaljubih se u Maclaren kolica.Uzela bih model techno xlr,ne kužim je l se dobiva zimska navlaka za kolica ili se i ona kupuje posebno?zanima me i da li je kod ovoga modela moguce staviti autosjedalicu(recarovu) il sam nešto pomiješala??ako da kako? gdje su najpovoljnija?

larazg
06.08.2012., 05:03
žene drage zaljubih se u Maclaren kolica.Uzela bih model techno xlr,ne kužim je l se dobiva zimska navlaka za kolica ili se i ona kupuje posebno?zanima me i da li je kod ovoga modela moguce staviti autosjedalicu(recarovu) il sam nešto pomiješala??ako da kako? gdje su najpovoljnija?

da dobijes zimsku navlaku ali ne i vrecu za bebu.samo navlaku za noge.
mi smo uz xlr kupíli recaro by maclaren as.dobili adaptere uz nju..
toga u kolekciji ove godine nema-as by maclaren ne postoji a ni adatera vise nema

kupujes obicnu recaro as kosta cca 1500 kn i adaptere koji se placaju.zovi neonato da pitas da li ih ima a kostaju cca 150 kn

ivor6
09.08.2012., 20:50
Nigdje ne mogu nac po oglasima da netko prodaje maclaren kolica,zasto? To bi mi bila druga kolica ,imamo MC muru ,pa me zanima koja maclaren bi mi trebala . Znaci da su kisobran kolica za puteve al opet da nisu ni najlosija al ni najskuplja?

ivzg
09.08.2012., 21:56
Cure,
mi smo na kraju uzeli Quest sport na nekoj akciji u Magic baby shopu preko interneta i dobili na poklon onaj footmuff i mogu vam reci da sam jako zadovoljna sa njima i kad sam vidjela da mi stanu u prtljaznik i probala njihovu tezinu preporodila sam se.

A sad zasto bas nema preko oglasnika... pa sad ili su tako dobra da ih ljudi bas ne vole prodavati nego cuvaju za nekoga ili... neznam nemam pojma...

Ali koliko vidim po forumima nasima i vani ljudi su okvirno jako zadovoljni sa Maclarenom, jest da je cijena malo visa ali onda opet gleda se kvaliteta i tezina mislim da su tu na dobitku...

Meni vise vrijedi moja zdrava kicma od 500 kn skuplje u pocetku... ali opet ako se ima naravno jer ako se bira izmedju hrane i 500 kn za maclarena zbogom maclaren...:mig::lol::lol:

Ivor6 preporucam ti Quest jer isto nam sluze za druga kolica i kostaju ti ccaa 1700 kn ... on ti je negdje u sredini... a opet vidi nije ni Triumph los samo je pitanje za koliko staro dijete ti treba. Mi imamo inglesinu ottuto kao prva kolica i sad mi treba samo nekaj za po gradu i kada idemo negdje... a beba nam je 3 i pol mjesecca i meni je bilo bitno da ide u 0 polozaj i zato sam uzela Quest, tebi mozda je i Triumph dovoljan...

myya
09.08.2012., 22:11
Nigdje ne mogu nac po oglasima da netko prodaje maclaren kolica,zasto? To bi mi bila druga kolica ,imamo MC muru ,pa me zanima koja maclaren bi mi trebala . Znaci da su kisobran kolica za puteve al opet da nisu ni najlosija al ni najskuplja?

http://m.njuskalo.hr/djecja-kolica/maclaren-quest-oglas-5631690
evo, nade se, al se brzo prodaju, koliko vidim...

ivzg
09.08.2012., 22:13

Samo pazi ako kupujes Maclaren Quest onaj stariji do 2012 ti ide od 6mj a ovaj novi ima 0 polozaj pa ide od rodenja (iako ja bi rekla ipak od nekih 3 mj.)

-katrin-
10.08.2012., 13:58
zna netko jel ima igdje osim u tintiliniću za kupiti inglesina kolica?? mislim ovo je koma, u zg ne možeš nigdje naći kolica koja tražiš :rolleyes::ne zna:

ivor6
10.08.2012., 16:59

Vidjela te al mi dezen nije nesto , bas na jabuke hm ne znam bas hvala svejedno

ivor6
10.08.2012., 17:02
Ivor6 preporucam ti Quest jer isto nam sluze za druga kolica i kostaju ti ccaa 1700 kn ... on ti je negdje u sredini... a opet vidi nije ni Triumph los samo je pitanje za koliko staro dijete ti treba. Mi imamo inglesinu ottuto kao prva kolica i sad mi treba samo nekaj za po gradu i kada idemo negdje... a beba nam je 3 i pol mjesecca i meni je bilo bitno da ide u 0 polozaj i zato sam uzela Quest, tebi mozda je i Triumph dovoljan...

Bebac mi ima 8 mj.i trebaju mi za putovanja npr avionom ili kad idemo na put a imamo puno stvari

Hvala na savjetu

iva_4
10.08.2012., 21:32
pozdrav. i nama trebaju kišobran kolica. sestra će mi posuditi svoja jer meni beba dolazi tek u studenom pa ćemo zimu prezimiti u njezinim radi košare, a već na proljeće i kad bebač bude mogao sjediti planiram se prebaciti na kišobran ali bi neka kvalitetnija. što kažete na ova: http://adax.hr/kolica/cijena/jane-nanuq-2012
jest da su MALO puno skuplja ali računam da ću ih dugo voziti i da su to jedina koja ćemo kupiti pa da ih si možemo priuštiti.

noelova mama
10.08.2012., 22:09
Oprosti, ja nisam uspjela vidjeti cijenu?! Kad kažeš da su jako skupa, pa me zanima cijena...
Jane je generalno ok firma, meni je na kolicima minus sto nemaju nulti položaj jer ako prebaciš bebu nakon košare u njih, mislim da će beba i dalje trebati nulti položaj jer će dosta spavati, barem je moj volio spavat prvih godinu dana dok nije prohodao..
Inače je meni sve drugo ok (ja uspoređujem sa svojim kolicima).

iva_4
11.08.2012., 11:26
dođu 1.980,00. mislim skupa su kad gledaš u usporedbi s drugim kišobran kolicima. a gle što tu piše http://djecjakolica.blogspot.com/2012/04/jane-kolica-2012.html da su oni nasljednik jane sonika koja nisu imala nulti položaj ali da je u ovima to rješeno sa 4 stupnjem. možda ne ide skroz u nulti ali može spavati u malo povišenom. ali koliko gledam svoje prijateljice, djeca im ne spavaju u kolicima. može se dogoditi da zaspi ali to je jako rijetko..

noelova mama
11.08.2012., 12:35
Da, skuplja su od prosjeka... :)
Pa eto, ok su kolica, ako misliš da ti neće trebati taj nulti položaj, onda nemaš kaj razmišljati... go gor it!!!

A jesi razmišljala o Maclaren Questu? Mrvicu su jeftinija, kolekcija 2012 ima nulti položaj, jednako su teška,... Isto su sve cure vrlo zadovoljne!

No, ako se tebi sviđa Jane, mislim da nećeš pogriješiti! Moja frendica je već drugo dijete odgurala u Janeu i sad čekaju red i za treću bebu! :)

iva_4
11.08.2012., 16:18
e sestra mi ima Maclaren Triumf, ako se ne varam, ali mi se kod njih ne sviđaju mala kola i nespretno izvedena košara. Doduše ova Jane još nisam vidila uživo ali na onoj stranici je baš naglašeno da je i košara popravljena u odnosu na prethodna i (bar mi se čini na slici) Jane imaju malo veća kola...

noelova mama
11.08.2012., 20:15
Na Maclarenu te ne trebaju brinuti mali kotači, kolica su savršeno upravljiva - tu nemaš brige, ali istina je da im je šoping košara jako mala i to im je po meni jedini ali veliki minus!

dreamer~dreams
15.08.2012., 18:36
može preporuka za najlakša kolica... jesu to maclaren volo? (4kg) ima lakših? thanks :)

frupy
15.08.2012., 20:25
Na Maclarenu te ne trebaju brinuti mali kotači, kolica su savršeno upravljiva - tu nemaš brige, ali istina je da im je šoping košara jako mala i to im je po meni jedini ali veliki minus!

Ne bih se slozila. Mi imamo upravo volo koji spominjes - koristimo ih iskljucivo na moru jer su lagana i zauzimaju malo mjesta u gepeku, ali se namucim kao isus dok ih guram po bilo cemu sto nije asfalt.:ne zna:
Nakon nasih "glavnih" kolica, ova su zesci uzas.
Ti mini kotacici su valjda samo za asfalt i soping centre.:ne zna:
može preporuka za najlakša kolica... jesu to maclaren volo? (4kg) ima lakših? thanks :)

Da, mislim da su volo najlaksa.

milkica
17.08.2012., 21:39
Ima li koja chicco multiway da mi napise dojmove?

dreamer~dreams
18.08.2012., 12:50
nedavno sam isprobala gurati quinny zapp i moram priznati da su mi se nakon njih moja maclaren xt činila puno težima za upravljanje... baš sam se iznenadila...

jel znate od nekog drugog proizvođača kišobran kolica koja su tako lagana kao maclaren volo?

katjes
19.08.2012., 14:34

veliš to za volo, ha?

a što se tiče triumfa kako su se pokazala offroad zapravo sam ugodno iznenađena. mislila sam da će biti problem kroz šumu, preko korijenja i kamenja, međutim, baš lijepo idu. idu i kroz/po neugaženom snijegu, i kroz bljuzgu. al slaba točka su im šljunčane staze. npr maksimirske one glavne staze nasute sa puno šljunka, mjestimično zaglibiš i zapneš. a sve one sporedne šumske staze gazi super. čak sam zalutala na jednu uzbrdicu jako grbavu i strmu di sam procijenila da nećemo uspjeti proći ali sam se prevarila (to je staza kojom se sa jezera iziđe gore točno iza vidikovca).

u biti upravljivost tih kolica je ujedno i jedino što je za pohvalu. sve ostalo je katastrofa, po meni.
volo ima još manje kotače pa stoga ne čudi da su inferiornija. svakako zeru veći kotači su prednost, ipak.

ako imaš mali gepek možda ti je bitna stavka da u sklopljenom stanju su jako glomazna, odnosno dugačka. za jedna kišobran kolica tu mač. :ne zna:

noelova mama
19.08.2012., 15:08
Ne bih se slozila. Mi imamo upravo volo koji spominjes - koristimo ih iskljucivo na moru jer su lagana i zauzimaju malo mjesta u gepeku, ali se namucim kao isus dok ih guram po bilo cemu sto nije asfalt.:ne zna:

Da, mislim da su volo najlaksa.

Ja nisam pričala o Volu, nego o Triumphu i Questu, meni kotači nisu bili problem ni u parku, ni do plaže, ni po šumi... Jedino bude malo problem ako su jako natovarena (dijete + hrpa stvari sa plaže) i ako upadneš u visoko nasipani šljunak.
Baš sam jaaaako zadovoljna!

frupy
19.08.2012., 21:04
veliš to za volo, ha?

Ja nisam pričala o Volu, nego o Triumphu i Questu, meni kotači nisu bili problem ni u parku, ni do plaže, ni po šumi... Jedino bude malo problem ako su jako natovarena (dijete + hrpa stvari sa plaže) i ako upadneš u visoko nasipani šljunak.
Baš sam jaaaako zadovoljna!

Govorila sam konkretno o Volu, ali i o par drugih modela maclarena (pojma nemam kojih:D, nije me zanimalo) od frendica koje sam sad malo isprobavala na moru.
Ne znam, mislim da nisam objektivna jer me opcenito uzasavaju mali kotaci s obzirom na to da nas ima po svakakvim terenima i to nam je bila primarna stavka kod kupnje nasih glavnih kolica.
I ok, ajde ako ih imas samo kao pripomoc u obliku kisobran kolica kad vec dijete vise hoda nego se vozi, ali kad su takva kolica glavna i jedina... :confused: Ne znam kamo mozes s takvim kotacicima.:ne zna:

lizianthus
21.08.2012., 11:27
imamo chicco liteway i evo nakon 8 mj korištenja prezadovoljna sam.
ne treba mi ona prečka za koju sam brijala da pod obavezno mora biti, boja je svjetlo zelena što je perfektno jer su mi lako uočljiva u parku kad tražim tetu čuvalicu s malcem, lagana, sklopiva odlično, tenda pomična i super, prostor ispod dovoljan, ručke perfektno razdvojene, fino podfutrano sjedište a ne golo kao kod pegperega i dizajnom ful moderna.
chicco :top:

FIGICA
21.08.2012., 11:43

Ja sam jako zadovoljna jel su baš ono što sam tražila-da nemaju jadne male drndave kotačiće nego duple,veće,super idu po neravnom i šljunku,čvrsta su,naslon se spušta skroz i jako jednostavno
Istina da zauzmu nešto više mjesta u prtljažniku nego ostala kišobran kolica ali prednji kotači se full jednostavno i brzo skinu pa stanu ili ih stavim na suvozačevo mjesto
Nemam nijednu zamjerku na njih,baš su kvalitetna kolica :top: a koristim ih od 3 mj bebinog(sada ima godinu i pol)

milkica
21.08.2012., 21:24
Ja sam jako zadovoljna jel su baš ono što sam tražila-da nemaju jadne male drndave kotačiće nego duple,veće,super idu po neravnom i šljunku,čvrsta su,naslon se spušta skroz i jako jednostavno
Istina da zauzmu nešto više mjesta u prtljažniku nego ostala kišobran kolica ali prednji kotači se full jednostavno i brzo skinu pa stanu ili ih stavim na suvozačevo mjesto
Nemam nijednu zamjerku na njih,baš su kvalitetna kolica :top: a koristim ih od 3 mj bebinog(sada ima godinu i pol)

Hvala ti puno ! Jel bi mi mogla koji dan izmjeriti po duzini sklopljena kolica? Nije hitno. I da li se navlaka skida lako?

-Adrijana
21.08.2012., 22:04
Ubijte me ali i meni su Chicco multyway jaaako glomazna kolica, a to nam nikako nije bilo u cilju kad smo kupovali nova i kotači su im ogromni, ajme. (da, znam da su off road), ali svejedno.

FIGICA
22.08.2012., 09:51
Hvala ti puno ! Jel bi mi mogla koji dan izmjeriti po duzini sklopljena kolica? Nije hitno. I da li se navlaka skida lako?

110 cm,kada se skinu kotači 95 cm,mi imamo manji auto i stanu
A navlaka se ne skida,imamo tamno plava i dosada sam ih samo jednom prala cijela,inače samo prebrišem spužvicom ako je neka mrlja,materijal je baš zahvalan za održavanje i ta tamna boja

Lako se sklapaju,naslon se lako pomiče,kotači skidaju isto jednostavno,kupola se pomiče,dobiješ kišnu navlaku,držač za boce,prečku,zimsku navlaku i ono što je najbolje-velike kotače a ne one jadne male drndave

katjes
22.08.2012., 09:59
tu piše (http://www.which.co.uk/baby-and-child/baby-transport/reviews/pushchairs/chicco-multiway/review/) 117.
jer, sjećam se da su 15cm dulje od širine našeg gepeka.
to nam je bio kriterij da stanu u auto ravno, lijepo tak da mjesta minimalno zauzimaju i nikakvo skidanje kotača nam ne dolazi u obzir (iako je to 3 sek posla)
mi ih za ukupno 5 sek sklopimo i ubacimo u gepek. :mig:

La_LuNa
03.09.2012., 23:54
oglasi su dopusteni iskljucivo i jedino na malim oglasima.
hvala.

scottie
11.09.2012., 20:07
Da li netko zna da li je razlika u Maclarenu xt i xlr i u max težini koju podnose? Piše na webu da je za xt Carrying Capacity: up to 15kg?

ivor6
12.09.2012., 08:05
da li maclaren quest sport ima ili nema nulti poloaj? negdje piše da ima a negdje piše da ide od 6 mj

Plavooka Sanja
12.09.2012., 08:11
da li maclaren quest sport ima ili nema nulti poloaj? negdje piše da ima a negdje piše da ide od 6 mj

novi model iz 2012. ima! ovi stariji nemaju.

ivor6
12.09.2012., 08:48
novi model iz 2012. ima! ovi stariji nemaju.

ok hvala

Plavooka Sanja
12.09.2012., 08:56
ok hvala

ako kupuješ, forumašica mirelkok je stavila da je akcija u lesnini xxl http://www.forum.hr/showpost.php?p=41264459&postcount=3221

ivor6
12.09.2012., 09:17
ako kupuješ, forumašica mirelkok je stavila da je akcija u lesnini xxl http://www.forum.hr/showpost.php?p=41264459&postcount=3221

vidjela sam , zato si i razmišljam dal da ih uzmem ili da uzmem techno xt kakva sam željela

nety
09.10.2012., 18:28
Ja imam quest mali ima 4 mj Položaj nije skroz nulti nego malo povišeni..onako ko u viepru i ja sma se preporodila Sad kad je ljeto prošlo i vratile se gužve u tram ja sa njima uđem bez problema
A sad jeli one mogu od 4 ili 6 mj :ne zna: ali ako beba može biti u viperu može i u questu nema razlike u položaju

ivor6
10.10.2012., 21:25
Ja si nekako ipak želim techno xt. Jer one sigurno idu u 0-ti položaj pa bi si ih sačuvala i za drugu bebu(ako cu ju imat) tako da čekam negdje neku akciju s tim kolicima ili njuskam na njuskalu

noelova mama
11.10.2012., 05:38
Prije 2tj se na njuškalu prodavao jako uščuvani crni xt da zimskom vrecom, originalnim organizerom, orig seatlinerom i torbom (ona nije bila Maclaren) za 1800kn, dok sam se ja glupača premišljala jedan dan da li bi htjela crna - kolica prodana :503:

Tako da se može naći, samo treba redovito pratiti oglase! ;)

ivor6
11.10.2012., 11:44
Hvala i meni je želja techno xt imamo muru 3 i želim njih prodat i kupit si ova a mm se necka kao ne bi jos i sl.fore. Najradje bi incognito kupila al kad tad će ih vidjet. Moram ga jos malo nagovoriti. Nego jel moze ona mekana košara za novorodjence na te techno xt u slučaju da budem imala drugo dijete da si ih sacuvam

ivor6
12.10.2012., 08:12
Evo sto se tice Maclarena i kupnje kolica-djelim svoje iskustvo... Razmisljala sam dugo dugo uzeti na njuskalu ili u ducanima i konacno se odlucim za njuskalo - prodana pred nosom :504:. Ok, zbrojim sve i odlucim se za MB - narucim preko neta - nemaju na raspolaganju :503:. Odem do lesnine, zena je bila mega neljubazna da mi se nije dalo s njom raspravljat i ista ju pitat, sve nešto preko volje. Bas sam bila jadna i na kraju mi se sestra sjeti za neonato, tamo nam je zena sve namontirala i objasnila i jos su na akciji. Odlucili smo se za XT a nakon pegperega i inglesine - preporrroood :rofl: sad mogu s njima sve - uz/niz stepenice po stanu, kod bake, vrtic, plac. A uocila sam i hrpu dodataka, tak da idem ovaj tjedan upiknut koji liner. Techno XT rules! stvarno sam preporođena, preporučam svima!

koliko su te izašla u neonatu na toj akciji?

ivor6
12.10.2012., 14:06
Na Techno XT ne moze ici kosara, idu u ravan polozaj i predvidena su od rođenja, ali nejde košara. Košara može ići jedno na XLR, tako su nam tamo rekli. XLR je nešto teži od XT-a. Ali stvarno sam zadovoljna s ovim i ful su okretna! Prosli tjedan su djelili zimske uz kolica :eek:, kolica su me ispala negdje oko 2000kn, imaju na stranici naznacenu akciju :kava:.

cek cek cek djelili su fottmuff gratis u techno xt :eek::eek::eek: nevjerojatno :504::503: pa di sam ja bila??:durica

noelova mama
12.10.2012., 14:46
ja sam u neonatu našla samo akciju -10% na gotovinsko plaćanje na raspoložive maclarene. :ne zna:

E jedan savjet u vezi njuškala:
Našla ja na njuškalu tehno XT sa footmuffom, piše da su ful uščuvana, vožena samo par puta, ma ono sve 5...
ja brzo zovem, trčim vidjet kolica, kad ono...:eek: imam šta vidjeti...

kolica u koma stanju, prljava (nije se udostojila oprat ih za prodaju), smrde po ustajalim cigaretama, izgrebana na 100 mjesta, kotači izdubljeni od kamenčića, ma koma... samo sam se okrenula i otišla...

dakle, poanta savjeta: nemojte kupovat kolica na slijepo, ako ih netko prodaje u Osijeku, a vi ste iz Rijeke, osim ako nemate nekog tko će ih otići vidjeti uživo, nemojte to kupovati. ja bih se ubila da sam kupila ova kolica na neviđeno, kolica su toliko oštećena i loša da je to sramota prodavati, i još tražiti dosta novaca.
ja kad prodajem tu na oglasima majicu za 30kn - pet puta provjerim jel ima neku rupicu, a pogotovo kad se prodaju ovako velike i skupe stvari, to je još bitnije.

noelova mama
12.10.2012., 14:53
cure, još nešto...
na nekoj temi (možda na ovoj) sam pročitala da je neka cura kupila na ebayu sun shade neki univerzalni koji joj je pasao na maclaren, ako je neka spremila link - dajte mi ga molim vas, sad ne mogu naći...
nalazim na ebayu samo neke po 30$

hvala

noelova mama
12.10.2012., 15:30
Samo pozuri, jer je taj popust od 10% do 15.10 i samo za gotovinu! ;)

ivor6
12.10.2012., 15:53
pa jeftinije mi dođe kupiti ih u west gateu u MB kad imaju late night shopping,dođu onda 1881,00 kn....

a to što se tiče njuškala , i ja sam naišla na jedna quest iako nisam htjela quest , žena ih je prodavala za 800 kn ,slabo korištena , al nije bilau mom gradu i glupo mi bilo kupit na neviđeno,...meni je to lutrija , stvarno bolje dat malo više (jer ruku na srce nije velika razlika njuškalo-dučan ) i onda bar znaš šta si kupio nego se zeznut i onda lupat glavom o zid...brijem da bi si ja kožu izderala ....

noelova mama
13.10.2012., 06:56
Ovaj vikend je late night sh u wg, jesi vidjela?
U MB je popust 15%, jel znaš možda da li uvijek bude toliki popust ili nekad bude i više?!

ivor6
13.10.2012., 21:04
Ovaj vikend je late night sh u wg, jesi vidjela?
U MB je popust 15%, jel znaš možda da li uvijek bude toliki popust ili nekad bude i više?!

znam,znam da je late night al imam zabranu kupovanja ovih dok ne prodam sadašnja tako da:durica ..... valda će još bit tih late night shoppinga

uuuu to je super, prošli put kad je bio rujan fest su imali 10 %popusta

nety
13.10.2012., 22:56
pa jeftinije mi dođe kupiti ih u west gateu u MB kad imaju late night shopping,dođu onda 1881,00 kn....

a to što se tiče njuškala , i ja sam naišla na jedna quest iako nisam htjela quest , žena ih je prodavala za 800 kn ,slabo korištena , al nije bilau mom gradu i glupo mi bilo kupit na neviđeno,...meni je to lutrija , stvarno bolje dat malo više (jer ruku na srce nije velika razlika njuškalo-dučan ) i onda bar znaš šta si kupio nego se zeznut i onda lupat glavom o zid...brijem da bi si ja kožu izderala ....

Mi smo kupili kolica 3u1.kakti uščuvana ..samo jedno dijete voženo godinu dana Sve se činilo ok mi friški nikad skoro vidli kolica a kamoli nekaj s njima radili
Nakon 3 mj intenzivne vožnje kolica su se sva rasklimala Da sam ja znala za Mclaren kolica kad sam bila trudna i kak to zgleda i vozi se mogla sam za cijenu koju sam platila malo dodati i kupiti xt koji ide od nultog položaja i imati kolica koja bi ja mogla nekom prodati kad ih više nebi trebala
Ovak za 3 mj vožnje ošlo 1700kn u vjetar:504:

Mi smo stalno na cesti ..nema tog di mi neidemo
Ja sam oduševljena s Questom jer su lagana, u tramvaj ulazim bez problema..nosim ih skupa s djetetom u njima Jedino kaj bi ja uz njih prikolicu :cerek: da mogu natrpati paket pelena i plac :lol:

Meni nije problem gurati kolica po ravnom..za to ona mogu biti i velika i teška i s teškim kotaćima ,ali meni Quest ima toliko prednosti da sam ja jednosatvno oduševljena

larazg
14.10.2012., 00:13
ma Maclaren su zakon kolica....

ja imam model koji se više ne proizvodi xlr (tamno smeđo-pink)... a imala sam techno xt (siva).. isto model koji je od ove godine se prestao proizvoditi.... i bila su u njuškalu ravno sat vremena.. odmah su otišla...

Maclaren je kao Golf.... auto koji ima uvijek kupca, tako i ta kolica imaju uvijek kupca

ivor6
14.10.2012., 06:58

ja imam model koji se više ne proizvodi xlr (tamno smeđo-pink)... a imala sam techno xt (siva).. isto model koji je od ove godine se prestao proizvoditi.... i bila su u njuškalu ravno sat vremena.. odmah su otišla...

Maclaren je kao Golf.... auto koji ima uvijek kupca, tako i ta kolica imaju uvijek kupca

Larazg Juicy couture?:mig:

Da sam dobila curicu zelja su mi bila ta kolica -sigurno bih ih kupila. Ne kužim zašto su ih prestali proizvoditi?

Saffron08
14.10.2012., 13:16

odlično sročeno :amen:

Komu su kolica općenito potreba, osobito ako su nevozači kao ja, Maclaren je stvarno idealan.
Ja za prvog klinca imala Triumph, dosta dobar, ali sam potajno stalno željela Quest (imam PP switch za početak pa mi nije potreban bolji model).
Sad sam dobila rabljeni Quest za drugu bebu i jedva čekam proljeće/ljeto da ih počnem koristiti. Zbilja se isplate, a još ako uspijete nabaviti rabljena, a uščuvana, puna šaka brade! :mudri:

nety
14.10.2012., 22:12
odlično sročeno :amen:

Komu su kolica općenito potreba, osobito ako su nevozači kao ja, Maclaren je stvarno idealan.
Ja za prvog klinca imala Triumph, dosta dobar, ali sam potajno stalno željela Quest (imam PP switch za početak pa mi nije potreban bolji model).
Sad sam dobila rabljeni Quest za drugu bebu i jedva čekam proljeće/ljeto da ih počnem koristiti. Zbilja se isplate, a još ako uspijete nabaviti rabljena, a uščuvana, puna šaka brade! :mudri:

Štrample. hlače , termodokoljenke . skafander i footmuf :cerek:..ako sipi sitno može i kabanica i piči ;)
Tak mi...bebi nemre u svem tome biti zima i čeliči se
On u košari više neće biti a sportski dio kad se spusti na kolicima je užasno dugaaačak pa mi krenuli s Questom i više uopće ne gledam ko kakva kolica vozi Ja sa svojim mogu svugdje

mel777
06.11.2012., 11:03
Tražim lagana kišobran kolica. Trebaju nam jer će mališa u jaslice, naravno da je krivo rođen pa neće ići u kvartu, i trebaju nam za javni prijevoz i to vlak. Znači, trebala bi biti lagana, da ih mogu lako sklopiti i unijeti u vlak nosećči u drugoj ruci mališu (od 11,5 kg :p).
Ne daje mi se previše novaca za to, kupila bih neki jeftiniji model, a za sada se troumim između:

http://www.buba-mara.eu/djecja-oprema/kolica-i-sistemi/freeon-sportska-kolica-holiday/102203831072902209

i ova dva modela Bertonne na akciji:

http://www.magicbaby.hr/objavljenje-nove-mjesecne-akcije.html#66

Jel ima netko iskustva, posebno s ovim prvima, ta su mi skoro pa prvi izbor, o Bertonne razmišljam prvenstveno zato jer imaju ručku za prenošenje kolica.

La_LuNa
06.11.2012., 12:04
mi smo imali bertonne kisobran kolica i nisam zadovoljna. kotaci su se brzo razlohali i otkoceni su zapinjali te bili neposlusni, divljali u cudnim smjerovima. ono,nije da su se kolica raspala il tak nes, al kvalitetom su kolko para tolko muzike.. btw gle ovo http://www.forum.hr/showpost.php?p=42091031&postcount=5297

mel777
06.11.2012., 12:14
mi smo imali bertonne kisobran kolica i nisam zadovoljna. kotaci su se brzo razlohali i otkoceni su zapinjali te bili neposlusni, divljali u cudnim smjerovima. ono,nije da su se kolica raspala il tak nes, al kvalitetom su kolko para tolko muzike..

Za Bertonne sam čula loša iskustva, ali sam čula i neka OK, posebno za ta mala lagana kolica. Pa sad ne znam, stvarno mi treba nešto lagano i nepreskupo,
a nemam pojma što bih uzela :ne zna:. Jesi li poslije tih nabavljala neka druga možda?
Ja imam MC Citi, to su velika kišobrna kolica, odlična, bez ikakvih problema dofurala su i drugo dijete do prvog rođendana. Imala sam i najobičnija bez krova Bebideal, bila su mi super, vozili smo ih oko 8 mjeseci, a sad su već godinu dana kod rođakinje, i dalje u OK stanju. Ne bih se sad htjela zeznut.

Ćufta
06.11.2012., 14:47
btw gle ovo http://www.forum.hr/showpost.php?p=42091031&postcount=5297

Štuc! :zubo:

Moja su ova (uživo su ljepša): http://www.buba-mara.eu/djecja-oprema/kolica-i-sistemi/free-on-kolica-sun-plus/579283830032057928

Ne idu u skroz nulti položaj, ali ja sam od početka zbog bljuckanja morala malo podizati naslon, umetala sam razne gluposti jer na velikim kolicima nisam imala tako mali nagib a da nije 0. Široka su lijepo, pa beba stane zabundana za ciču zimu u njih, vreću imam univerzalu od prije. Kao što sam rekla, taj tip kotača me jako ugodno iznenadio već na prethodnim kolicima, "spužvasti". Košara nije bog zna što, ali nije mi to bio prioritet. Važno mi je bilo da imaju prečku, jer frajla jako voli držati noge na njoj.

Ne osporavam Maclarena i ine, ali ja sam prezadovoljna s ovim kolicima. Javim kroz par mjeseci u kakvom su stanju :rofl:

Edit: imaju i onaj prozočić na krovu i lijepu visinu ručki za guranje.

La_LuNa
06.11.2012., 21:26
Za Bertonne sam čula loša iskustva, ali sam čula i neka OK, posebno za ta mala lagana kolica. Pa sad ne znam, stvarno mi treba nešto lagano i nepreskupo,
a nemam pojma što bih uzela :ne zna:. Jesi li poslije tih nabavljala neka druga možda?
Ja imam MC Citi, to su velika kišobrna kolica, odlična, bez ikakvih problema dofurala su i drugo dijete do prvog rođendana. Imala sam i najobičnija bez krova Bebideal, bila su mi super, vozili smo ih oko 8 mjeseci, a sad su već godinu dana kod rođakinje, i dalje u OK stanju. Ne bih se sad htjela zeznut.

jesam, ali uzela sam baby welt moon kiss, koja nisu nit blizu onga sto ti trazis. a i cijenom su bliza provikanijim kolicima nego jeftinijima..

Ćufto, nadam se da ti odusevljenje nece splasnuti. i ja sam skicala ta freeon kolica, ali nakon razocaranja u betronne ipak sam se odlucila za skuplju i cvrscu varijantu, jer je dijete odjednom zavoljelo kolica :rolleyes: 14 mjeseci muke i borbe da provede pol sata u njima, i sad bi odjednom gospodjica bila u kolicima :rolleyes: zato smo uzeli ova baby weltova, jer idu do 20 kg, a ne do 15 kao 99% kisobran kolica.

i bertonne je meni imao jos jedan minus, kojeg doduse za mene ima vecina kisobran kolica :rofl: odvojene rucke. nikako se nisam mogla naviknuti na odvojene rucke, jer su na prvim kolicima bile spojene. nemrem ja pricat na mobitel i s jednom rukom gurat kisobran kolica, nema sanse :rofl: preporodila sam se otkad ponvno imam spojenu rucku :s

FIGICA
06.11.2012., 22:41
Ova uživo tako super izgledaju :cerek: viđam često jednu mamu koja ih ima,ali ne znam ništa o njima..

http://www.cosatto.com/products/pushchairs/pushchairs/yo-pushchair/golightly

OOOOOOO
06.11.2012., 22:55
Ova uživo tako super izgledaju :cerek: viđam često jednu mamu koja ih ima,ali ne znam ništa o njima..

nisam ljubitelj kolica koja imaju jednostruke kotace ali ova su mi stvarno prekrasna,nikad nisam vidjela takva jos,ova roza,zelena,ma krasne boje:cerek:
ko zna koja cijena im je i di ih ima za kupit

noelova mama
07.11.2012., 05:23

Ajmeeee :cerek: nisam već dugo vidjela nešto ovako slatko, ovaj dezen sa crvenom mašnicom me oborio s nogu, i ostali dezeni su fora, ali ovaj je :top:
Ne znam zašto se ostali proizvođači ne sjete staviti tako neki detalj, ova mašnica je prejednostavna a toliko je digla kolica...

Ćufta
07.11.2012., 09:45
jĆufto, nadam se da ti odusevljenje nece splasnuti. i ja sam skicala ta freeon kolica, ali nakon razocaranja u betronne ipak sam se odlucila za skuplju i cvrscu varijantu, jer je dijete odjednom zavoljelo kolica :rolleyes: 14 mjeseci muke i borbe da provede pol sata u njima, i sad bi odjednom gospodjica bila u kolicima :rolleyes: zato smo uzeli ova baby weltova, jer idu do 20 kg, a ne do 15 kao 99% kisobran kolica.

Dijelim tvoje nade :D

I ja nakon prva dva razočaranja mislila uzeti neka skuplja (Mamas&Papas su bila najužem izboru), ali ni jedna nisu imala sve što sam tražila a ova jesu, pa rekoh kud puklo da puklo. Ne vjerujem da će se kolica baš dezintegrirati za dva mjeseca (u mom slučaju je veliki plus možda to što ih uopće ne rasklapam, imamo putnički kombi i karavan), mm ionako popravi sve što ja ukakam :cerek:, rezervne kotače imam, sama još malo doradim da budu prekokrasna...

Baš su če-če :cerek:

OOOOOOO
07.11.2012., 13:25
Ajmeeee :cerek: nisam već dugo vidjela nešto ovako slatko, ovaj dezen sa crvenom mašnicom me oborio s nogu, i ostali dezeni su fora, ali ovaj je :top:
Ne znam zašto se ostali proizvođači ne sjete staviti tako neki detalj, ova mašnica je prejednostavna a toliko je digla kolica...

stvarno su divna ,nikad nisam vidjela tako medena kolkica,vesele,zive boje,ne znas koji dezen bis izabrao
rado bi voljela znat cijenu i gdje ih se moze kupit

ivor6
07.11.2012., 16:08
stvarno su divna ,nikad nisam vidjela tako medena kolkica,vesele,zive boje,ne znas koji dezen bis izabrao
rado bi voljela znat cijenu i gdje ih se moze kupit

ima na ebayu za 315 $

OOOOOOO
07.11.2012., 17:37
ima na ebayu za 315 $

steta da nema kod nas negdje za kupit

ivor6
08.11.2012., 18:07
steta da nema kod nas negdje za kupit

Da al kod nas bi onda bila 500 $ najmanje...

Ima li netko Quinny zapp ili Maxi cosi citi taxi pa da mi kaže kako ga služe?

Muž neće ni čuti za Maclaren pa tražim neke koje bi mi mogle nadomjestit njih.... Ili cu ga morat jos nagovarat

mel777
08.11.2012., 18:54
Da al kod nas bi onda bila 500 $ najmanje...

Ima li netko Quinny zapp ili Maxi cosi citi taxi pa da mi kaže kako ga služe?

Muž neće ni čuti za Maclaren pa tražim neke koje bi mi mogle nadomjestit njih.... Ili cu ga morat jos nagovarat

Ako misliš na ona MC Citi na 4 kotača, kao robusna kišobran kolica, imam ih ja.
Meni su ta kolica bila osnovna kolica, preživjela prvo i drugo dijete, još uvijek u jako dobrom stanju. Što se tiče kvalitete nemam nikakvih zamjerki, tkanina od sjedala je odlična, sjenilo za sunce isto, ima onaj dodatni dio nazad pa možeš skoro cijela kolica prekriti, košara za stvari malo je teže dostupna i nije baš velika, i nema prečku (nekima je to jako bitno). Ali mislim da ti to nisu baš mala kišobran kolica, ako to tražiš, to ti je ona vrsta 3 u 1 kolica, klasika na 4 kotača.
I mislim da ih nema više novih, ne proizvode se, sad ima Mila i Noa.

ivor6
08.11.2012., 20:02
Ako misliš na ona MC Citi na 4 kotača, kao robusna kišobran kolica, imam ih ja.
Meni su ta kolica bila osnovna kolica, preživjela prvo i drugo dijete, još uvijek u jako dobrom stanju. Što se tiče kvalitete nemam nikakvih zamjerki, tkanina od sjedala je odlična, sjenilo za sunce isto, ima onaj dodatni dio nazad pa možeš skoro cijela kolica prekriti, košara za stvari malo je teže dostupna i nije baš velika, i nema prečku (nekima je to jako bitno). Ali mislim da ti to nisu baš mala kišobran kolica, ako to tražiš, to ti je ona vrsta 3 u 1 kolica, klasika na 4 kotača.
I mislim da ih nema više novih, ne proizvode se, sad ima Mila i Noa.

Ma vidjela sam na njuskalu jedna. Znaci ne sklapaju se ko kisobran nego kao i Mura koju imam?
A jel se sklapa s sjedalom ili se sjedalo skida da bi se sklopila?
Kolika je kupola/sjenilo ? Da li sakrije dijete od sunca? I idu li u lezeci položaj?

milkica
08.11.2012., 20:27
Zapp po meni ima samo jednu prednost- mali je kad se sklopi.
Lijepo se voze samo po ravnom i glatkom a preko trave ili snijega nema sanse! Teska su za kisobrsn kolica, sistem sklapanja nam se razmrdao brzo pa smo kasnije trebali po 5 min da ih sklopimo...nemaju kosaru, a ako objesis kaj na rucke odmah se prevrcu. Krovic premali i ne sluzi nicemu... I moja su imala samo sjedeci polozaj. Nikad vise! Prodala sam ih nakon mjesec dana.

ivor6
08.11.2012., 22:19
Zapp po meni ima samo jednu prednost- mali je kad se sklopi.
Lijepo se voze samo po ravnom i glatkom a preko trave ili snijega nema sanse! Teska su za kisobrsn kolica, sistem sklapanja nam se razmrdao brzo pa smo kasnije trebali po 5 min da ih sklopimo...nemaju kosaru, a ako objesis kaj na rucke odmah se prevrcu. Krovic premali i ne sluzi nicemu... I moja su imala samo sjedeci polozaj. Nikad vise! Prodala sam ih nakon mjesec dana.

Super onda ta otpadaju.
Zaintrigirala su me cybex onyx,da li ih je netko kupio u međuvremenu od 4.mjeseca odkad su se tu spominjala?

noelova mama
09.11.2012., 03:34
Ivor6 - jel nisi ti rekla kupiti Quest? :misli:

milkica
09.11.2012., 08:14
I mene zanimaju cybex ali Tintilinic ih vise ne drzi i ne xnam gdje ih ima u Hr?

ivor6
09.11.2012., 09:15
Ivor6 - jel nisi ti rekla kupiti Quest? :misli:

Ma ja želim kupit techno xt al kad su quest bile na akciji u lesnini sam se promišljaladal ih uzet. Al ipak neću jer nemaju kupolu veliku ko xt.

Al sad mom muzu su ta preruzna za te novce pa tražim neke koje bi se mogle svidjet i jednom i drugom. Cybex imaju tu kupolu i dobro mi izgledaju pa zato.

Milkice mozda ih imaju u baby centru u cc one. Oni drže cybex autosjedalice pa mozda drže i kolica a vidjela sam da se i za 1000 kn na fb prodaju pa moram to malo prostudirat al sad sam na knap s vremenom jer sam s malim u bolnici

bugaboo
09.11.2012., 13:06
Do kraja 11. mjeseca akcija u Magic Baby, za sva Maclaren kolica se dobije zimska navlaka gratis.

Ćufta
10.11.2012., 09:54
Osjećam se kao da sam otkrila Ameriku :zubo:

Potaknuta La_LuNinim komentarom da je tražila kišobran kolica koja imaju spojenu ručku za guranje (zbog telefoniranja u vožnji) pomislih kako bi bilo super imati i spojene i razdvojene (zbog vrećica) ručke na jednim kolicima. I tako sjedim u parku, gledam klica i padne mi na pamet ovo:
http://imageshack.us/a/img442/8962/dsc00744vv.th.jpg (http://imageshack.us/photo/my-images/442/dsc00744vv.jpg/)

Prednja prečka prebačena gore. Nije za dugu vožnju, ali posluži.

La_LuNa
10.11.2012., 12:24
:rofl:
zakon :top: drago mi je sto sam nekoga potaknula na kreativnost.
to su freeon kolica?
jako lijepo izgledaju na slici. nadam se da ce ti s vremenom ostati u dobrom stanju, jer su svarno em lijepa, em jeftina, jos ako nisu nekvalitetna, pa fakat su best buy :s

Ćufta
10.11.2012., 15:53
to su freeon kolica?

Je, to je FreeON, evo ih cijelih (imam ih niti mjesec dana, javim s vremenom u kakvom su stanju):
http://imageshack.us/a/img405/5306/dsc0074tp.th.jpg (http://imageshack.us/photo/my-images/405/dsc0074tp.jpg/)

Edit: nešto zeza ImageShack, ne znam jel se vidi jpg.

noelova mama
10.11.2012., 16:50
Vidi se slika! ;)

E koja je ova prečka, jel original ili neka univerzalna? Dosta liči na prečku od Maclarena, a on ju više ne proizvodi...

La_LuNa
10.11.2012., 17:04
stvarno su mi krasna. skicala sam ih, ali velim, nisam se usudila zbog loseg iskustva s jeftinim bertonneom..

jos ako velis da su super kvalitetna s vremenom, pozderat cu se ziva :rofl:

salim se, necu, zaljubljena sam u nas moon kiss.

Ćufta
10.11.2012., 18:33
E koja je ova prečka, jel original ili neka univerzalna? Dosta liči na prečku od Maclarena, a on ju više ne proizvodi...

Prečka je došla s kolicima, nije posebno kupljena. Znam da ih Britax posebno prodaje, mjerkala sam njihov B-mobile, na kraju ga nisam pronašla nigdje da ga vidim uživo i izgubila volju nakon što su me trgovkinje izvozale po gradu.

Loptica30
10.11.2012., 20:08
Vidi se slika! ;)

Mi imamo chiccova kišobran kolica i s njima smo dobili crnu prečku, ali negdje sam čitala da se može posebno kupiti pa možeš pogledati dal ti paše

noelova mama
11.11.2012., 07:32
Hvala cure!
Ma jednom sam krajičkom oka pročitala (naravno da ne znam na kojoj temi) da je netko kupio neku prečku koja paše i na Maclaren, ali se ne mogu sjetiti koja firma pa sad stalno gledam prečke na tuđim kolicima :lol:

ivor6
12.11.2012., 17:36
I mene zanimaju cybex ali Tintilinic ih vise ne drzi i ne xnam gdje ih ima u Hr?

Bila danas u tintilinicu rekli ih dobiti u 12.mj.ili na proljeće. Ima ih baby center al su 1899 kn i prodavacica me uvjeravala da su prošli mjesec bili na akciji 400 kn jeftinija a znam da ih u katalogu nije bilo kao snizen artikl ili je meni promaklo

milkica
12.11.2012., 19:38
Joj tek na proljece? Ma meni trebaju sada...

ivor6
12.11.2012., 19:43
Pa eto ima u baby centru al su masno skupa al sumnjam da će u tintilinicu biti puno jeftinija s obzirom da su u bc 1900 kn

katjes
12.11.2012., 19:49
ivor jesi vidla ona bijesna nanuq od jane? veliki kotači, kočnica ručna, nulti položaj..svašta nešto a teška samo 6,3kg. i mini su kad se sklope (ko moj meklaren).
skupa su, blizu 2000 al vako na netu mi se čine mrak (nisam ih vidila uživo)

ivor6
12.11.2012., 19:58
ivor jesi vidla ona bijesna nanuq od jane? veliki kotači, kočnica ručna, nulti položaj..svašta nešto a teška samo 6,3kg. i mini su kad se sklope (ko moj meklaren).
skupa su, blizu 2000 al vako na netu mi se čine mrak (nisam ih vidila uživo)

Nisam ni vidla ni čula odo' pogledat
Mae meni je bitno samo da ima dodatni dio kupole na cif ( kao maclaren techno xt i xlr) da ga po ljeti zaštiti od sunca skroz jer sam ovo ljeto sa dekicom mu zagradjivala kolica od sunca rekla nikad vise

La_LuNa
13.11.2012., 04:20
ivor, sjecam se da su curke narucivale s ebaya neke univerzalne sunshade-ove za kupole kisobran kolica s uv protection, pa malo pronjuskaj po ebayu sto je to, na koja kolica pase, kolko kosta i tak to.. mozda bi ti to moglo biti rjesenje, pa mozes kupiti koja god kolica zelis ako uzmes jos i tu kupolu za ljeto :mig:

Keksić...
13.11.2012., 07:34
Joj tek na proljece? Ma meni trebaju sada...
Pogledaj u lesnini xxl, mi smo ih gledali tamo.

ivor6
13.11.2012., 09:05
ivor, sjecam se da su curke narucivale s ebaya neke univerzalne sunshade-ove za kupole kisobran kolica s uv protection, pa malo pronjuskaj po ebayu sto je to, na koja kolica pase, kolko kosta i tak to.. mozda bi ti to moglo biti rjesenje, pa mozes kupiti koja god kolica zelis ako uzmes jos i tu kupolu za ljeto :mig:

Hvala ti budem bas pogledala nisam se tog ni sjetila

Dancica
13.11.2012., 09:30
ja sam uzela taj univerzalni nastavak za sunce, izludio me i nije nikada bas bio nesto koristan :( (montirala sam ga na kolica jane powertrack, mozda na kisobran kolica bolje pase jer su drugacije postavljene precke za koje se moze privezati, neznam)

noelova mama
13.11.2012., 10:16
Dancice, to si uzela sa ebaya? Imas mozda link?
Ja sam nasla neki, al ne znam jel bi bio ok za nasa kolica... Ja pak ne podnosim suncobran, zivcira me sto ga moram non stop prilagodavati jer kako primjenimo smjer kretanja, sunce drugacije lupa i ne bude hlad...

La_LuNa
13.11.2012., 15:11
brzinska pretraga mi je izbacila ovo (http://www.ebay.com/sch/Stroller-Accessories-/117038/i.html?_from=R40&_nkw=sunshade&_sop=15&_clu=2&_fcid=53&_localstpos&_stpos&gbr=1)
ovaj je najjeftiniji (http://www.ebay.com/itm/99-UVCUT-Sun-canopy-Sunshade-inBlack-DOT-for-pram-Carseat-Infant-baby-Universal-/271099491410?pt=LH_DefaultDomain_2&hash=item3f1ec9f452) i detaljno opisan, ivor, gle, ima i slika cybex kolica

Dancica
13.11.2012., 15:18
ja sam imala ovaj http://b2c.baby-center.si/article.asp?ArticleID=212795 i ne preporucam...

Dancica
13.11.2012., 15:21
Dancice, to si uzela sa ebaya? Imas mozda link?
Ja sam nasla neki, al ne znam jel bi bio ok za nasa kolica... Ja pak ne podnosim suncobran, zivcira me sto ga moram non stop prilagodavati jer kako primjenimo smjer kretanja, sunce drugacije lupa i ne bude hlad...

neznam za kad trazis, jel ti treba sad preko zime ili za proljece?
ako ti se ne zuri mogu ja pokusati naci svoj... dam ti ga za ben10 :)

noelova mama
13.11.2012., 16:05
Dancica - Ma treba mi tek na ljeto ;), ali me zanima kakav je taj koji ti imas pa me zato zanimao link.
Ja isto na ebayu nisam nasla nista jako jeftino, a jos riskiram da mi ne odgovara... Radije dam malo vise novaca pa kupim original. ;)