PDA

View Full Version : Zašto se forumaši zasebno politički ne organiziramo?

Ilova Blues
22.01.2011., 16:58
da zaista... zašto se forumaši ne angažiraju na političkom planu??
Moje je mišljenje da je ovdje, kao i na nekim drugim forumima veeeeliki broj pošteno promišljajućih Hrvata koji itekako imaju što reći....
Molio bih vaše mišljenje!

Robert Warren
22.01.2011., 17:24
Moje je mišljenje da je ovdje, kao i na nekim drugim forumima veeeeliki broj pošteno promišljajućih Hrvata koji itekako imaju što reći....

Već zamišljam kako bi to izgledalo. Tactum bi bio predsjednik, a Adler njegov zamjenik.:lol::rofl:

Michael Collins
22.01.2011., 17:59
Osnovat ćemo vladu nacionalnog spasa
Dakle Adler,on bio bio predsjednik,Željko Ri premijer,a Pištolj Doktor ministar obrane.
Ja bih prihvatio neko ministarstvo da zavaram desničare da misle da sudjelujemo u vlasti :D

Robert Warren
22.01.2011., 18:01
Dakle Adler,on bio bio predsjednik,Željko Ri premijer,a Pištolj Doktor ministar obrane.
Ja bih prihvatio neko ministarstvo da zavaram desničare da misle da sudjelujemo u vlasti :D

Ovo je još bolje.:rofl: Točno si opisao našu situaciju.:rolleyes:

Modern Gent
22.01.2011., 18:35
Teško da bi se ja osobno aktivira s ljudima koji su u 3 dana aktivirali jedno 10 tema o Thompsonu (što otvorili što dignuli iz zaborava), ka da nam je on najveći problem u državi. Jedan pjevač :facepalm:

VrhPolitike
22.01.2011., 19:36
Evo nešto za vas, možda vam je zanimljivo:
Izaberite sami svoga predstavnika u sabor! Traži se zastupnik za sabor na www.sabor.biz (http://www.sabor.biz/sabor/trazi-se-zastupnik/)

Ovcoder
22.01.2011., 19:45
Dakle Adler,on bio bio predsjednik,Željko Ri premijer,aPištolj Doktor ministar obrane.
Užas! Gdje si baš njih našao.:eek: (iako moram priznati da teško mogu biti gori od ovih sada)

A sad ozbiljno da navedem ljude koji zaista vole Hrvatsku i koji bi sigurno mogli puno toga dobrog učiniti:
Tactum, Orlovac, DEFENSE, Marasovac, Fulcrum, casio, falkon, ord mantel, Modern Gent, Von Grunt, Martian7, lea*, pukovnikz, ekompf, WeM, snowleopard, Humphrey, dr.laki, No surrender, Leoben Conoy, rama, sweet/bitter...

Ima ih sigurno barem još ovoliko, ali se ne mogu sad sjetiti svih imena. Slabije pamtim one koji su bez avatara.

Omaha
22.01.2011., 19:59
I ovdje ne bi bila ništa bolja politička klima nego što nam je u državi.
Vrlo brzo bismo vidjeli tko je tko i kako Musa dere jarca.

VrhPolitike
22.01.2011., 20:05
I ovdje ne bi bila ništa bolja politička klima nego što nam je u državi.
Vrlo brzo bismo vidjeli tko je tko i kako Musa dere jarca.
Mislim da si u krivu. Treba se skupiti oko ideje, a ne komentirati kakav je tko na forumu.

Modern Gent
22.01.2011., 20:14
Užas! Gdje si baš njih našao.:eek: (iako moram priznati da teško mogu biti gori od ovih sada)

A sad ozbiljno da navedem ljude koji zaista vole Hrvatsku i koji bi sigurno mogli puno toga dobrog učiniti:
Tactum, Orlovac, DEFENSE, Marasovac, Fulcrum, casio, falkon, ord mantel, Modern Gent, Von Grunt, Martian7, lea*, pukovnicz, ekompf, WeM, snowleopard, Humphrey, dr.laki, No surrender, Leoben Conoy, rama...

Ima ih sigurno barem još ovoliko, ali se ne mogu sad sjetiti svih imena. Slabije pamtim one koji su bez avatara.
Hvala na komplimentu, ali mislin da si uvrstija samo nas iz "svog" ili "našeg" dijela političkog spektra. Ima ode i ljevije orjentiranih ljudi koji ne žele ništa manje dobro Hrvatskoj. Prepoznat će se :mig:

Ima i Jugofila, Srbofila i takvih, ali ima i lijevih domoljuba. Samo im retorika nije oštra ka naša, ali srce im je čisto :D

F10EXX
22.01.2011., 20:44
Vjerojatno se ne bi slozili oko nicega.
Ali volio bi vidjeti clouseaua, somieda, tulia, e88e92, begemoticu na nekim pozicijama gdje bi mogli utjecati na nesto.

Tactum
22.01.2011., 21:05
Već zamišljam kako bi to izgledalo. Tactum bi bio predsjednik, a Adler njegov zamjenik.:lol::rofl:

A valjda imam pravo birati zamjenika?

Ili ako sam osuden na recenog, dajem neopozivu ostavku. :o

Ovcoder
22.01.2011., 21:52
Vjerojatno se ne bi slozili oko nicega.
Ali volio bi vidjeti clouseaua, somieda, tulia, e88e92, begemoticu na nekim pozicijama gdje bi mogli utjecati na nesto.
Nije istina da se ne bi složili oko ničega. Ja bih se itekako dobro složio s ljudima tipa ovih što sam nabrojao, ali bi npr. jedan Adler, Miško Piško ili Pištolj Doktor bili dovoljni da dođe do svađe širih razmjera.
Jer ja ne mogu pričati o politici s ljudima koji mrze Hrvatsku. Ljubav prema svojoj Domovini mora biti preduvjet da bi se mogao riješiti neki problem.
E sad, netko može imati lijeva, a netko desna gospodarska rješenja i o tome se da raspravljati.

Mc Ozy
22.01.2011., 22:05
Tactum, Orlovac, DEFENSE, Marasovac, Fulcrum, casio, falkon, ord mantel, Modern Gent, Von Grunt, Martian7, lea*, pukovnikz, ekompf, WeM, snowleopard, Humphrey, dr.laki, No surrender, Leoben Conoy, rama, sweet/bitter...

Zanimljivo ! Vole li gore navedena gospoda cijelu Hrvatsku, skupa s nama ljevičarima, s HDZ-om ili samo dio koji se transparentno izjašnjava kao domoljubno-državotvoran ?

Ovcoder
22.01.2011., 22:19
Zanimljivo ! Vole li gore navedena gospoda cijelu Hrvatsku, skupa s nama ljevičarima, s HDZ-om ili samo dio koji se transparentno izjašnjava kao domoljubno-državotvoran ?
Ja, a pretpostavljam i ostali sigurno vole i ljevičare, ali ne one koji su protiv Hrvatske. Nije se bitno samo izjašnjavati, nego imati to u sebi. Što će meni HDZ u kojem se mnogi izjašnjavaju kao domoljubi, a u praksi uvijek čine protiv Hrvatske.
Čini mi se da sam zaboravio gore nadodati da bi i jedan Mc Ozy također bio dovoljan da potakne svađu širokih razmjera. :kava:

Tactum
22.01.2011., 22:21

Ja volim sve ljude kojima je HRVATSKA U SRCU.

Poznam jednog Jordanca koji zivi tu i obozava HR. On ima HR u srcu, meni je on drag i ravan bilo kojem drugom gradaninu.

Ostale koji su anti HR ne volim, a one koji rade protiv HR bi sudio i osudio za izdaju.

Amona M
22.01.2011., 22:26
A valjda imam pravo birati zamjenika?

Samo nemoj Adlera, on kao šef sdp-a nema ga...nemaaa, a onda se pojavi, isprosipa pa opet nestane. ( vjerovatno smišljajuci protiv koga bi mogao sada.....) :lol:

F10EXX
22.01.2011., 22:26
Nije istina da se ne bi složili oko ničega. Ja bih se itekako dobro složio s ljudima tipa ovih što sam nabrojao, ali bi npr. jedan Adler, Miško Piško ili Pištolj Doktor bili dovoljni da dođe do svađe širih razmjera.
Jer ja ne mogu pričati o politici s ljudima koji mrze Hrvatsku. Ljubav prema svojoj Domovini mora biti preduvjet da bi se mogao riješiti neki problem.
E sad, netko može imati lijeva, a netko desna gospodarska rješenja i o tome se da raspravljati.

To su gospodarska. Pusti sad to. Meni nikad nece biti jasno zasto je vama mrznja hrvatske sve sto se ne slaze s vasim misljenjem.

PilotInstruktor
22.01.2011., 22:28
Bilo bi nemoguće osnovati stranku sa toliko ljudi koji svi redom imaju različite ideale u čijim okvirima vide Hrvatsku.

Zek0slav
22.01.2011., 22:37
Ja znam jednu stvar oko koje bismo se svi mogli sloziti.

Iznos plaće! :D

Mc Ozy
23.01.2011., 00:22
Nije istina da se ne bi složili oko ničega. Ja bih se itekako dobro složio s ljudima tipa ovih što sam nabrojao, ali bi npr. jedan Adler, Miško Piško ili Pištolj Doktor bili dovoljni da dođe do svađe.Znači ako nije po vašem, ništa od koalicije? A ovako pak, gdje bi bila demokracija? Kako recimo da ljevičar, vama desnim dokaže ljubav prema Hrvatskoj? Je li ljubav prema Hr ako netko kaže, stranka opasnih namjera i to se pokaže točnim?Jest ! A za vas je to izdaja. Pa kako onda ?

Ja se recimo ne bi složio s vašim gospodarskim planom. Vi biste prvo počeli s otkopavanjem jama po Hr I Slo, pri tom zaposlili mnogo radnika s lopatama, forenzičara, laboranata, medicinara, povjesničara, onda policajaca, zatvorskog osoblja, sudaca i advokata, mnoštvo pomoćnog osoblja, dželata, pogrebnika itd. I to sve na dug ! E vidite s tim se ja ne slažem, jer kakva nam korist od toga. A vjerojatno bi se u sve uspjelo uglazbiti i nešto kriminala, jer takvi ste. Dokazano !

Mc Ozy
23.01.2011., 00:26
Čini mi se da sam zaboravio gore nadodati da bi i jedan Mc Ozy također bio dovoljan da potakne svađu širokih razmjera. :kava:Ne samo svađu nego i makljažu. I to je tradicija trulozapadne parlamentarne demokracije !

Falkon
23.01.2011., 06:58
Mogu li ja biti šef odjela za likvidacije "zaslužnih" koje su sudovi zaobišli :E :D

Robert Warren
23.01.2011., 07:08
Znači ako nije po vašem, ništa od koalicije? A ovako pak, gdje bi bila demokracija? Kako recimo da ljevičar, vama desnim dokaže ljubav prema Hrvatskoj? Je li ljubav prema Hr ako netko kaže, stranka opasnih namjera i to se pokaže točnim?Jest ! A za vas je to izdaja. Pa kako onda ?

Ja se recimo ne bi složio s vašim gospodarskim planom. Vi biste prvo počeli s otkopavanjem jama po Hr I Slo, pri tom zaposlili mnogo radnika s lopatama, forenzičara, laboranata, medicinara, povjesničara, onda policajaca, zatvorskog osoblja, sudaca i advokata, mnoštvo pomoćnog osoblja, dželata, pogrebnika itd. I to sve na dug ! E vidite s tim se ja ne slažem, jer kakva nam korist od toga. A vjerojatno bi se u sve uspjelo uglazbiti i nešto kriminala, jer takvi ste. Dokazano !

Ja vama nebi dao ni blizu brodogradilišta jer ste ih upropastili. Provjeravao bi sve natječaje za javne radove, da si ti i Adler nebi namještali poslove.:kava:
Provjeravao bi i ministarstva jer bi si recimo revolution u svom kabinetu, čim bi došla promijenila kompletni namještaj.
Također i vozni park. Ako bi prvi dan došao na posao sa biciklom, onda bi ga stalno vozio, jer si pretpostavljam zadovoljan stim prijevoznim sredstvom. Malo mi je bez veze da dođeš prvi dan na posao sa biciklom, a Adler sa traktorom, a drugi dan mijenjate cijeli vozni park i kupujete si BMW-e. Moramo biti primjer građanima, ali ne samo jedan dan.:kava:

dzo dinamitas
24.01.2011., 02:04
Pa dobro, sudeći po postovima, po zlu se možete udružiti.

Mc Ozy
24.01.2011., 08:07
Ja vama nebi dao ni blizu brodogradilišta jer ste ih upropastili. Provjeravao bi sve natječaje za javne radove, da si ti i Adler nebi namještali poslove.:kava:
Provjeravao bi i ministarstva jer bi si recimo revolution u svom kabinetu, čim bi došla promijenila kompletni namještaj.
Također i vozni park. Ako bi prvi dan došao na posao sa biciklom, onda bi ga stalno vozio, jer si pretpostavljam zadovoljan stim prijevoznim sredstvom. Malo mi je bez veze da dođeš prvi dan na posao sa biciklom, a Adler sa traktorom, a drugi dan mijenjate cijeli vozni park i kupujete si BMW-e. Moramo biti primjer građanima, ali ne samo jedan dan.:kava:Naj oprostiju spomenuta gospoda, ti si ih prozvao, ali ni Adler, ni rev., ni ja nismo u HDZ-u, ne istražuje nas se, ne hiti, ni pritvara. Bar se od srca nadam. I nismo baš u svemu istomišljenici, ali ovo što si napisao ide neke hadeze-ovce !? A to je tvoja strana i tvoja teorija: Svi su isti ! No pasaran !

alenn
24.01.2011., 08:28
To su gospodarska. Pusti sad to. Meni nikad nece biti jasno zasto je vama mrznja hrvatske sve sto se ne slaze s vasim misljenjem.
Meni nikad neće biti jasno kako to da se hr ljevičarima odmah digne živac kad netko ukazuje na zločine partizana, a sasvim opušteno pričaju o potrebi da se svaki zločin ratnika iz dom. rata treba procesuirati...
Daj mi to objasni pa ću ja tebi objasniti ovo što tebi nije jasno.

Vidiš kako je svako bedast na svoj, uvijek isti način.

dzo dinamitas
24.01.2011., 09:30
zločini partizana, a ko je izdao nacionaliste na koncu rata.

Mc Ozy
24.01.2011., 09:56
Meni nikad neće biti jasno kako to da se hr ljevičarima odmah digne živac kad netko ukazuje na zločine partizana, a sasvim opušteno pričaju o potrebi da se svaki zločin ratnika iz dom. rata treba procesuirati...
Daj mi to objasni pa ću ja tebi objasniti ovo što tebi nije jasno.

Vidiš kako je svako bedast na svoj, uvijek isti način.Svaki zločin treba procesuirati i kazniti. I onaj u DR i onaj u WW II. Ali prvo treba biti dokazan. Imenom i prezimenom žrtva i počinitelj. To tražim i kad se procesuira koji branitelj, ali i kad je u pitanju 1945. Treba dokazati da je Blajburg bio zločin, u pravnom smislu. Utvrditi tko je koga, gdje i kako. Ne možeš paušalno osuditi i zatvoriti npr. VI Ličku ili VII Dalmatinsku brigadu, za likvidaciju " Hrvata". U pravnom smislu to ne može. A to tražiš? Deklarativno može, ali kakva korist od toga ?

Robert Warren
24.01.2011., 09:58
Naj oprostiju spomenuta gospoda, ti si ih prozvao, ali ni Adler, ni rev., ni ja nismo u HDZ-u, ne istražuje nas se, ne hiti, ni pritvara. Bar se od srca nadam. I nismo baš u svemu istomišljenici, ali ovo što si napisao ide neke hadeze-ovce !? A to je tvoja strana i tvoja teorija: Svi su isti ! No pasaran !

Nede HDZ,nego SDP:kava:, jer su se oni tako ponašali i upropastili su brodogradnju.:kava:

PoliJones
24.01.2011., 10:36

Već smo angažirani.

Pištolj doktor
24.01.2011., 18:16
Mogu li ja biti šef odjela za likvidacije "zaslužnih" koje su sudovi zaobišli :E :D

Možeš druže kako da ne. Baš jednog takvog trebamo koji puno ne pita već samo ra-ta-ta-ta-ta. Bit ćeš šef za likvidacije Novo-Jugoslavenkoj Sekuritatei. :D

PoliJones
24.01.2011., 18:51
Možeš druže kako da ne. Baš jednog takvog trebamo koji puno ne pita već samo ra-ta-ta-ta-ta. Bit ćeš šef za likvidacije Novo-Jugoslavenkoj Sekuritatei. :D

Ako se radi i na domaćem terenu (a ne samo u peronospori), prijavljujem se.

Saint06
24.01.2011., 19:11
Ma dajte decki pa zar ne znate da @Mc Ozy ima cak i na papiru da je Hrvatina od 1574 godine :lol: Sto vise takvih hrvatina na vlasti i opet ce nam rasti cvijece, a da ne spominjem bratstvo i jedinstvo :lol: On i Adler zajedno bi bili pravi tandem

Pištolj doktor
24.01.2011., 19:11
Ako se radi i na domaćem terenu (a ne samo u peronospori), prijavljujem se.

Vidi se da si pravi domoljub. :s Ne zanimaju te dnevnice i putni troškovi. Bit će posla i za tebe. Pripremamo velik broj drIve by attacka. :cerek:

Zagorski Križar
24.01.2011., 19:15
Evo i ja se javljam, ako mi dopuštate da onda preustrojim vojsku - preimenovat ću je u Domobranstvo i prvi zakon će biti minimium od 250 000 ročnika po godini :D.

I onda trk po naftna polja u južnom Sudanu!Ameri nemaju pojma kaj ih čeka :mig::D!

Naravno, imam jedini skroman zahtjev, a to je da ja budem jedini vrhovni zapovjednik oružanih snaga :D!

Mc Ozy
24.01.2011., 19:54
Ja bi iznio svoju skromnu ponudu za Novu UDBU, odjel dijaspore. Uključujući BiH i Austriju, Canadu itd., gdje bih pazio da se našim domoljubnim perjanicama nešto ne desi u zatvorima ili kad ne daj Bože budu izlazili !Ma dajte decki pa zar ne znate da @Mc Ozy ima cak i na papiru da je Hrvatina od 1574 godine :lol: Sto vise takvih hrvatina na vlasti i opet ce nam rasti cvijece, a da ne spominjem bratstvo i jedinstvo :lol: On i Adler zajedno bi bili pravi tandemDa sine. 1574. U mojoj župi popisano je stanovništvo poslije seljačke bune, te je nađeno preko 250 stanovnika mojeg prezimena u " 7 selišća i 26 dimova" !

Poslije bratstva-jedinstva, nastupila je vaša opcija. Rat, smrt, razaranja, progoni, pljačka !

Saint06
24.01.2011., 20:48
Poslije bratstva-jedinstva, nastupila je vaša opcija. Rat, smrt, razaranja, progoni, pljačka !

Ako se ne varam hvalio si se kako si i ti sudionik u ovom ratu, prema ovome sto si napisao ocito si i ti u svemu tome onda sudjelovao.

Kako kaze ona narodna: "U lazi su kratke noge"

Moze se tvoje prezime spominjati i prije 5000 godina ali biti Hrvat i zivjeti kao Hrvat, a posebno postivati svoju drzavu to je za tebe nemoguca misija. Uglavnom dobro su te skuzili ostali i definitivno ti je mjesto sa Adlerom, tko zna mozda uspijete i u politici jer takve u danasnje vrijeme upravo trebaju.

Falkon
24.01.2011., 20:59

Ne bi ti ja to, prije bi bio šef hrvatske Metsade :D

Mc Ozy
25.01.2011., 00:06
Ako se ne varam hvalio si se kako si i ti sudionik u ovom ratu, prema ovome sto si napisao ocito si i ti u svemu tome. Čuj, novi si ovdje i već pušiš opomene. Ako tako nastaviš odletjet ćeš s foruma vrlo brzo. Pročitaj pravila ponašanja, informiraj se o temi koju komentiraš, upoznaj forumaše koje prozivaš. U zaostatku si nekoliko godina i tisuća postova. Mi se ovdje manje više znamo.

Dakle Ozy se nikad ne hvali, nego sprda sa svojim i tuđim učešćem u DR. Samo 1 % ih je bilo u pravom kreševu. Ostalo goli kurac razularena, pijana rulja, koja je ginula bez veze ili činila zločine, paljevine, krala. Ja sam mobiliziran, odazvao se nevoljno u nepotreban rat, braniti ljude od četničkog noža, a ne praviti državu Tuđmanu i HDZ-u. I da, ja Hrvat, katolik mrzim ovu državnu tvorevinu pod mafijaškom huntom, ne priznajem je i odričem se. A volim svoju jadnu domovinu Hrvatsku !

Molim oprost za off topic ! (ne od tebe, mrš ! )

Tactum
25.01.2011., 07:07
Mislim da bi na politici trebalo uvesti tri nova kartona:
- Vrijednje Hrvatske 50 bodova
- Grubo vrijedanje Hrvatske 200 bodova
- Sirenje mrznje protiv Hrvatske 1000 bodova

To bi ustedilo mnogo truda i zivaca...

Emericzy
25.01.2011., 07:16
Izmišljanje neprijatelja Hrvatske, 1500 bodova.

Saint06
25.01.2011., 12:51
Hvala za ovo mrs. To pokazuje tvoju kulturu. Ako je moderator meni dao opomenu zbog posta oko tvog hvalisanja hrvatstvom, mislim da i ovo najmanje zavrijedjuje opomenu

Mc Ozy
25.01.2011., 15:51
A pod koju kategoriju bi išlo zagovaranje osuđene i procesuirane opcije koja je okaljala i oštetila, osramotila Hrvatsku?

Pištolj doktor
25.01.2011., 18:58
Čuj, novi si ovdje i već pušiš opomene. Ako tako nastaviš odletjet ćeš s foruma vrlo brzo. Pročitaj pravila ponašanja, informiraj se o temi koju komentiraš, upoznaj forumaše koje prozivaš. U zaostatku si nekoliko godina i tisuća postova. Mi se ovdje manje više znamo.

Dakle Ozy se nikad ne hvali, nego sprda sa svojim i tuđim učešćem u DR. Samo 1 % ih je bilo u pravom kreševu. Ostalo goli kurac razularena, pijana rulja, koja je ginula bez veze ili činila zločine, paljevine, krala. Ja sam mobiliziran, odazvao se nevoljno u nepotreban rat, braniti ljude od četničkog noža, a ne praviti državu Tuđmanu i HDZ-u. I da, ja Hrvat, katolik mrzim ovu državnu tvorevinu pod mafijaškom huntom, ne priznajem je i odričem se. A volim svoju jadnu domovinu Hrvatsku !

Molim oprost za off topic ! (ne od tebe, mrš ! )

Opasan si igrač. Samo šamaraš ove crazy uje. Žestoko i u vugla. Imaš jaja kao đulad, a srce kao Durmitor. :s

JohnDoe-25
25.01.2011., 19:19

Može što se mene tiče, ali radiš neslužbeno.

Tactum
25.01.2011., 19:39
A pod koju kategoriju bi išlo zagovaranje osuđene i procesuirane opcije koja je okaljala i oštetila, osramotila Hrvatsku?

Cekaj da dodemo na vlast i procesuiramo sve udbase. Nemoj ljude unaprijed optuzivati bez pravomocne sudske presude.

:mig:

Ilova Blues
25.01.2011., 20:53
Svaki zločin treba procesuirati i kazniti. I onaj u DR i onaj u WW II. Ali prvo treba biti dokazan. Imenom i prezimenom žrtva i počinitelj. To tražim i kad se procesuira koji branitelj, ali i kad je u pitanju 1945. Treba dokazati da je Blajburg bio zločin, u pravnom smislu. Utvrditi tko je koga, gdje i kako. Ne možeš paušalno osuditi i zatvoriti npr. VI Ličku ili VII Dalmatinsku brigadu, za likvidaciju " Hrvata". U pravnom smislu to ne može. A to tražiš? Deklarativno može, ali kakva korist od toga ?

Ma riješenje je jednostavno..... Treba isto kao i o partizanskim zločinima šutke zabraniti jedno 60 godina demokratsku priči i o braniteljskim ako ih je bilo.... pa će i naši praunuci moći zazivati : sudite vi slobodno i moga pradjeda ali molim: dokaze, očevice, izvršitelja i naravno priznanje!!!! Možda bi neki partizanski praunuci sad i rekonstrukcije malo... da nas >Hrvate upotrijebe kao kaskadere u tome... e.... svaka čast...

Peća
26.01.2011., 18:45
Cekaj da dodemo na vlast i procesuiramo sve udbase. Nemoj ljude unaprijed optuzivati bez pravomocne sudske presude.

:mig:

Zašto ne?Pa strpati sve antihrvatske ljude u sabirne logore je čin najviše odanosti domovine.Čemu čekati?Jesi izdao katalog o rasnoj pripadnosti?
Naravno,ako zatraži,Domovina će i zatražiti tvoju žrtvu.I tvoje obitelji.I svih koji budu sumnjivi.I oni koji druguju sa sumnjivcima.I one koje su jednom pozdravile iste.I svakoga tko pomisli drugačije od vas koji smišljate likvidatorske parole i štujete jednosmjerno učenje i natječete se u ispiranju mozga,sve naravno za ljubav domovine koju bezbrižno volite sve do trenutka kada ostanete sami u pustopoljini svoje ljubavi jer je zdravo razumski prihvatljivo da domovina treba otvorene ljude,a ne razne fobe koje smutljivo sumnjaju u svaku riječ,koji bruse oštrcie samo na prvi pogled koji ne razumiju.
Kad mi dođemo na vlast?Tko?Nacionalsocijalistička stranka rada Hrvatske?

metalHamer
26.01.2011., 19:51
Svaki zločin treba procesuirati i kazniti. I onaj u DR i onaj u WW II. Ali prvo treba biti dokazan. Imenom i prezimenom žrtva i počinitelj. To tražim i kad se procesuira koji branitelj, ali i kad je u pitanju 1945. Treba dokazati da je Blajburg bio zločin, u pravnom smislu. Utvrditi tko je koga, gdje i kako. Ne možeš paušalno osuditi i zatvoriti npr. VI Ličku ili VII Dalmatinsku brigadu, za likvidaciju " Hrvata". U pravnom smislu to ne može. A to tražiš? Deklarativno može, ali kakva korist od toga ?

Najprije po zapovjednoj odgovornosti. Komandanti i politički komesari jedinica koje su bile na Bleiburgu. Postoji dokumentacija koje su to jedinice i tko je njima "komandovao" i ubrzo bi se došlo do ostalih. A korist provedene istrage bi bila velika. Svakome čovjeku je stalo do istine i pravde, pogotovo onome koji je nekoga nepravedno izgubio. Ogroman broj ljudi je pogubljen bez razloga. Ti očito nisi nikoga na taj način izgubio.Zato te to ne zanima.
Sada se trenutno nešto na tome radi na zahtjev Njemačke. Inače postoji Društvo za obilježavanje grobišta ratnih i poratnih žrtava i koje surađuje sa Njemačkom već nekoliko godina. I njih zanima sudbina zarobljenih Nijemaca i ostalih. Mislim da će se uskoro to pokrenuti na višoj razini. :facepalm:

Mc Ozy
26.01.2011., 22:26

:mig:E, kad će to biti? Do tad ćemo svi pokrepati. Mi udbaši, jasno !

Ma riješenje je jednostavno..... Treba isto kao i o partizanskim zločinima šutke zabraniti jedno 60 godina demokratsku priči i o braniteljskim ako ih je bilo.... pa će i naši praunuci moći zazivati : sudite vi slobodno i moga pradjeda ali molim: dokaze, očevice, izvršitelja i naravno priznanje!!!! Možda bi neki partizanski praunuci sad i rekonstrukcije malo... da nas >Hrvate upotrijebe kao kaskadere u tome... e.... svaka čast...Stari ali znaš da na sudu to tako mora biti, inače popušiš optužnicu i optuženog ti oslobode. I onda vika ovo i ono, udba, komunjare itd. Politički možeš svakog osuditi ali s tim se ne ide u zatvor. nema kazne !

Najprije po zapovjednoj odgovornosti. Komandanti i politički komesari jedinica koje su bile na Bleiburgu. Postoji dokumentacija koje su to jedinice i tko je njima "komandovao" i ubrzo bi se došlo do ostalih. A korist provedene istrage bi bila velika. Svakome čovjeku je stalo do istine i pravde, pogotovo onome koji je nekoga nepravedno izgubio. Ogroman broj ljudi je pogubljen bez razloga. Ti očito nisi nikoga na taj način izgubio.Zato te to ne zanima.
Sada se trenutno nešto na tome radi na zahtjev Njemačke. Inače postoji Društvo za obilježavanje grobišta ratnih i poratnih žrtava i koje surađuje sa Njemačkom već nekoliko godina. I njih zanima sudbina zarobljenih Nijemaca i ostalih. Mislim da će se uskoro to pokrenuti na višoj razini. :facepalm:Izgubio sam jednog ujaka, ali taj si je sam kriv, bahata budala. Glede obilježavanja ima tema, to smo raspravili. Što možeš napisati nad neistraženom jamom? Samo : Žrtve WW II. Inače sam za da se sve potpuno istraži i dođe do konačne istine. Sviđa mi se ideja R. Tomašić da dijaspora financira istraživanja. Ako to budu vodili Švabe, još bolje.