PDA

View Full Version : Tinejdžeri, seks i neodgovornost

smotana_xp
22.01.2011., 23:48
Moja najbolja prijateljica je sedamnaestogodišnjakinja koja je u prošlosti hodala sa 2 dečka s kojima je imala sexualne odnose. Ukratko, prvi puta sa dečkom poslije 3 godine veze koji je također bio djevac, a drugi puta sa dečkom poslije pola godine veze za kojeg nisam sigurna :ne zna: i ako ona "njemu vjeruje" da nikad nije spavao s nekom djevojkom ranije, ili je bar vjerovala, jer je ta veza sad gotova.

Ja sa sam njena sušta suprotnost. Štreberica koja ne želi momka, a i ne može imat jednog koji joj se sviđa. :p Kao što pretpostavljate moje znanje o ovim stvarima je dosta slabo, ako se maknemo od "tehničkog aspekta" sexa.
Normalno maknula bih se iz ovog problema, ali kod nje ne mogu. Ona mi je najbolja prijateljica, znam ju cijeli život, poput sestre mi je. Brinem se za nju i ne želim da bude povrijeđena ili bolesna. :(

Jedino ja i njezina dva dečka (bar se tako nadam) znamo za "to". (ovo zvuči gore nego što sam mislila :rofl:)
Mnogo puta sam pročitala u udžbenicima, na internetu, novinama, da sexualno aktivna djevojka treba posjetiti ginekologa. Razgovarati sa dečkom o tome, razmatrati više oblika kontracepcije itd.
Ona je za razliku od mene velika vjernica, i sada jasno vidim da se toga stidi/la, zbog čega mi nije puno rekla o tome. Ovo je stvarno intimno pa nisam više ni pitala jer joj je bilo neugodno.

Sve što znam da su tu ulogu igrali njegova soba (oba momka) i kondom. :ne zna:

Iskreno ne znam šta da joj kažem jer je ona brojala/broji dane od mesečnice do mjesečnice, i pošto je sama čula što i ja, brine se što ne posjećuje doktora. Meni sere kako misli da je to ludost i nema potrebe, te se pravi da sam ja smiješna nakon što sam joj to već puno puta predložila.
Na internetu googl-a razne bolesti ženskih spolnih organa, pa me zove da joj ih objasnim ili da ju ubjedim da ih ona nema. Malo kao hipohondar. :(
Sad je opet prošla kroz loš prekid sa momkom s kojim je spavala i potresena je. Osjeća se prilično iskorišteno, te ni ovdje neznam šta da učinim za nju.

Da li da ju opet pokušam da nagovorim da posjeti ginekologa?
Kako? Zašto bi ga uopće trebala posjetiti?
Ona se boji da netko u našoj maloj zatucanoj sredini ne sazna. Postoji li mogućnost da nas dvije odemo zajedno bez da njeni roditelji znaju o tome? Mora li ginekolog (i privatnik) reći rezultate roditeljima, ili bar dojaviti da je one bila kod njega/nje.
Kako da ju ubjedim da pi**ka nije sapun, te da nije zadnje smeće na svijetu što je to učinila?
Da li mogu uopće išta učiniti za nju po ovom pitanju, ili da pustim da vrijeme obavi svoje?

PS. Ne, ne izmišljam. Moja "prijateljica" stvarno JEST prijateljica (druga osoba), ne govorim o sebi! :rofl:

4fun
22.01.2011., 23:52
pa uvijek moze otici sa nekom starijom rodjakinjom :ne zna:

ili ako je blizu 18te....

ili jednostavno pitati ginica da joj napravi uslugu :D

_Aurora
22.01.2011., 23:55
pa reci joj da će kad-tad morat posjetit ginekologa, to nije nikakva sramota i sve žene to rade. možda joj je neugodno ali koliko je ginekolog ženskih spolnih organa vidio? :) i ne boli :) svaka žena treba otići, napraviti papu bar jednom godišnje i na obični rutinski pregled. možete otići bez roditelja i oni to neće saznati ako im ne kažete :)

smotana_xp
22.01.2011., 23:56
pa uvijek moze otici sa nekom starijom rodjakinjom :ne zna:

ili ako je blizu 18te....

ili jednostavno pitati ginica da joj napravi uslugu :D

Nismo blizu osamnaeste, a ona bi poludjela na pomisao da neko može posumnjati na/znati njenu tajnu osim mene.
A forum se ne računa jer sam anonimna te je i ona sama pisala o sebi postavljajući drugačije pitanje jednom davno.

Spejs
23.01.2011., 00:27
Moja najbolja prijateljica je sedamnaestogodišnjakinja koja je u prošlosti hodala sa 2 dečka s kojima je imala sexualne odnose. Ukratko, prvi puta sa dečkom poslije 3 godine veze koji je također bio djevac, a drugi puta sa dečkom poslije pola godine veze za kojeg nisam sigurna :ne zna: i ako ona "njemu vjeruje" da nikad nije spavao s nekom djevojkom ranije, ili je bar vjerovala, jer je ta veza sad gotova.

Ja sa sam njena sušta suprotnost. Štreberica koja ne želi momka, a i ne može imat jednog koji joj se sviđa. :p Kao što pretpostavljate moje znanje o ovim stvarima je dosta slabo, ako se maknemo od "tehničkog aspekta" sexa.
Normalno maknula bih se iz ovog problema, ali kod nje ne mogu. Ona mi je najbolja prijateljica, znam ju cijeli život, poput sestre mi je. Brinem se za nju i ne želim da bude povrijeđena ili bolesna. :(

Jedino ja i njezina dva dečka (bar se tako nadam) znamo za "to". (ovo zvuči gore nego što sam mislila :rofl:)
Mnogo puta sam pročitala u udžbenicima, na internetu, novinama, da sexualno aktivna djevojka treba posjetiti ginekologa. Razgovarati sa dečkom o tome, razmatrati više oblika kontracepcije itd.
Ona je za razliku od mene velika vjernica, i sada jasno vidim da se toga stidi/la, zbog čega mi nije puno rekla o tome. Ovo je stvarno intimno pa nisam više ni pitala jer joj je bilo neugodno.

Iskreno ne znam šta da joj kažem jer je ona brojala/broji dane od mesečnice do mjesečnice, i pošto je sama čula što i ja, brine se što ne posjećuje doktora. Meni sere kako misli da je to ludost i nema potrebe, te se pravi da sam ja smiješna nakon što sam joj to već puno puta predložila.
Na internetu googl-a razne bolesti ženskih spolnih organa, pa me zove da joj ih objasnim ili da ju ubjedim da ih ona nema. Malo kao hipohondar. :(
Sad je opet prošla kroz loš prekid sa momkom s kojim je spavala i potresena je. Osjeća se prilično iskorišteno, te ni ovdje neznam šta da učinim za nju.

Ona se boji da netko u našoj maloj zatucanoj sredini ne sazna. Postoji li mogućnost da nas dvije odemo zajedno bez da njeni roditelji znaju o tome? Mora li ginekolog (i privatnik) reći rezultate roditeljima, ili bar dojaviti da je one bila kod njega/nje.
Kako da ju ubjedim da pi**ka nije sapun, te da nije zadnje smeće na svijetu što je to učinila?
Da li mogu uopće išta učiniti za nju po ovom pitanju, ili da pustim da vrijeme obavi svoje?

PS. Ne, ne izmišljam. Moja "prijateljica" stvarno JEST prijateljica (druga osoba), ne govorim o sebi! :rofl:

Ako moze kod svog doktora opce prakse ili kod zubara otici sama, zasto ne bi mogla sama i kod ginekologa? I to je stvar lijecnika i pacijenta, ako ona nije dijete (ispod 14god) nema razloga zasto bi ginekolog o tome obavjestavao njezine roditelje.

Preporucljivo je da djevojka posjeti ginekologa prije upustanja u seksualne odnose, a kamoli ako je promijenila vec 3 partnera. Svaki novi partner je puno veci rizik od spolno prenosivih bolesti nego sto se to obicno misli.

Ako ne osjeca nikakve probleme svejedno bi trebala napraviti papa test i razmisliti o pouzdanijim nacinima zastite od nezeljene trudnoce.

Btw bez uvrede, ali strasno volim te veeeeelike vjernice koje sa 17 god ne samo da nisu nevine, vec ih imaju par iza sebe, a problem je otici kod ginica ili pricati otvoreno o seksu.

Za ubuduce joj reci da ne radi stvari kojih bi se sramila ako bi izaslo u novinama da ih je radila. Poslije je*anja nema kajanja.

ursula1000
23.01.2011., 09:44
wtf, pa kak ta cura razmišlja? :confused:

Daj, nek ide ginekologu, pa nije bed. I kaj onda ako selo sazna? Pa nejde se ginekologu samo zato jer si počeo stupat u spolne odnose. Može biti i djevica s mengom koja traje 3 mjeseca pa opet mora ići jer znači da nekaj nije u redu :kava:
I ovo ne bi nazvala neodgovornošću, nego glupom balavicom.

ursula1000
23.01.2011., 09:55
ja znam jednu curu koja ima 16g i ima 7 partnera iza sebe....

ok, ima takvih, al ova iz topica se ne da nagovorit da ode doktoru jer pazi, mr. ginić će otkrit sigurno svima njenu tajnu + vidjet će joj picu. I svi će znat da je maloljetna i jebala se :rolleyes: A poslije kad pokupi boleštine, onda će dolazit na Zdravlje plakat se da kakve su to bradavice

Kako joj pomoć? Lupit ju po glavi par puta

Nica
23.01.2011., 09:55
ja znam jednu curu koja ima 16g i ima 7 partnera iza sebe....

A to ima veze sa temom, onako, zaista? :confused:

OT: Prijateljica ti je prilično nesigurna i očito neupućena. Reci joj da ćeš ti ići s njom kod doktora i da se nema zbog čega brinuti jer on neće nikome reći s obzirom na odnos povjerljivosti.

Cassidy89
23.01.2011., 11:43
Kakva ti je to drugarica, ako ne slusa tvoje savjete? :)
Ako nista drugo, mogla bi malo da razmisli , a ne odmah "Ne"
A i realno ako bas nikakvih problema nema, onda nek` ne ide, al' u svakom slucaju to sramota nije, vec cisto stvar odrzavanja zdravlja.
Popricaj ti opet s njom, al' neka bude otvoren razgovor i iskren.
Ja kad bi htio s drugarom da popricam o necemu ozbiljnim, a on se tome protivio - razmislio bi jos jednom da l' da mu se javim ili da odem s njim na kafu.
Prijatelj zna nekada biti vise i od roditelja, tako da ta mala treba da te postuje jer se stvarno trudis i pazis da joj bude dobro. . .

Lord Byron
23.01.2011., 12:04
Ona se boji da netko u našoj maloj zatucanoj sredini ne sazna.

Kad se već nečega boji, ne bi li zatucana sredina mogla i lakše saznati i lošije primiti njezinu spolnu aktivnost?

Ovo sa sapunom je dno dna - to koriste nedojebani mladci ne bi li se ikako dokopali snošaja. Inače, naravno da nije zadnje smeće na svijetu, ali vjerojatno jest bedasta i nepromišljena.

I možeš i trebaš. Prijateljstva se prepoznaju tek onda kad dvoje prijatelja prestane jedno drugom verbalno češkati guzicu.

Ne mogu ne komentirati: svi uključeni roditelji su, hm... nemam nekažnjivu riječ za opisati ih.

addenda20
23.01.2011., 12:25
Nikad neću razumjeti te gluposti oko odlaska ginekologu.Nije im bed širit noge okolo xy muskim osobama a bed im je otic na pregled ginekologu radi vlastite sigurnosti i zdravlja. :rolleyes:
Uostalom,koliko ja znam, ukoliko nema 18 godina,mora na pregled s punoljetnom osobom ili roditeljom. No,opet znam puno cura koje su izmijenile i nekoliko partnera pa ni s 20 godina nisu bile nijednom kod ginekologa.
Što drugo,nego neodgovornost.

addenda20
23.01.2011., 12:29
ok, ima takvih, al ova iz topica se ne da nagovorit da ode doktoru jer pazi, mr. ginić će otkrit sigurno svima njenu tajnu + vidjet će joj picu. I svi će znat da je maloljetna i jebala se :rolleyes: A poslije kad pokupi boleštine, onda će dolazit na Zdravlje plakat se da kakve su to bradavice

Kako joj pomoć? Lupit ju po glavi par puta

ahahahahahaha vrištiiiiiiiim,ahahahahahaha! vidjet ce joj picu? pa ginić ih vidi toliko dnevno da mu je svaka ko tebi golub kaj hoda ulicom... :rolleyes:

Teta2U
23.01.2011., 12:36
Prvo - frendica ti je glupa... :rolleyes:
Drugo - kakve veze vjera ima sa jebanjem, osim očito kada treba izmisliti nešto u vlastitu korist kako bi se izbjeglo nešto poput odgovornosti... zanimljivo da nije bila "velika vjernica" kada je davala pičke, ali odjednom je "velika vjernica" kada je riječ o ginekologu... :rolleyes:
Treće - ne znam kako ide danas, ja sam bila sama kod ginekologa, bez roditelja i obavila pregled i sve potrebno.

bliss
23.01.2011., 13:20
Uostalom,koliko ja znam, ukoliko nema 18 godina,mora na pregled s punoljetnom osobom ili roditeljom.

Ne mora.

I svaka djevojka nakon navršene 15. godine bi trebala imati svog ginekologa, bila spolno aktivna ili ne. Tako bar piše po domovima zdravlja :D

addenda20
23.01.2011., 13:23
Ne mora.

I svaka djevojka nakon navršene 15. godine bi trebala imati svog ginekologa, bila spolno aktivna ili ne. Tako bar piše po domovima zdravlja :D

Ja sam prvi put išla kod ginekologa sa svojih 13 godina,iz zdravstvenih razloga. Rano sam dobila ciste i otad imam problema s policističnim jajnicima.Do svoje 18 godine je mama morala bit prisutna na pregledu. Čak je i doktor rekao da ako nisma punoljetna da mi mama mora bit u ordinaciji. :ne zna:
Valjda ovisi o ambulanti,liječniku itd...

Teta2U
23.01.2011., 13:37
Ja sam prvi put išla kod ginekologa sa svojih 13 godina,iz zdravstvenih razloga. Rano sam dobila ciste i otad imam problema s policističnim jajnicima.Do svoje 18 godine je mama morala bit prisutna na pregledu. Čak je i doktor rekao da ako nisma punoljetna da mi mama mora bit u ordinaciji. :ne zna:
Zanimljivo...kažem, davno je bilo kad sam bila maloljetna, pa nemam pojma kako to ide danas, ali tada sam otišla sama kod ginekologa, obavila sve preglede, roditelji nisu ni znali. A tako su i moje frendice..

bliss
23.01.2011., 13:43

Stvarno? Možda stvarno ovisi o liječniku.
Ako inzistiraju na prisustvu roditelja, samo će obeshrabriti neke cure koje se ne usuđuju otići da im roditelji ne saznaju.

Kaj su inzistirali da mama bude svaki put s tobom? Ja sam prvi put išla s 14 i mama je išla sa mnom, ali kasnije sam bez problema dolazila sama :ne zna:

addenda20
23.01.2011., 13:46
Stvarno? Možda stvarno ovisi o liječniku.
Ako inzistiraju na prisustvu roditelja, samo će obeshrabriti neke cure koje se ne usuđuju otići da im roditelji ne saznaju.

Kaj su inzistirali da mama bude svaki put s tobom? Ja sam prvi put išla s 14 i mama je išla sa mnom, ali kasnije sam bez problema dolazila sama :ne zna:

Imam svoju ginekologicu kod koje idem redovno i nije inzistirala na prisustvu jednog roditelja,ali budući da zaista imam problema s jajnicima češće sam bila na hitnim pregledima kod unknown muskih ginekologa koji su inzistirali na pristustvu majke jer sam tad bila maloljetna.

rocket86
23.01.2011., 13:51
tvoja frendica mi izgleda dosta i odgovorna, poznavajući današnje društvo, makar u mojoj okolini... mislim da je za očekivati da joj je neugodno skinuti se pred ginekologom, ima cura mojih godina koje misle kako će se skinuti pred sljedećim dečkom(lijepo građene cure), i meni samom je malo bed skinuti se pred doktorom...

s druge strane, po nekim pričama uživo, a ponešto i na LJES-u, rekao bih da je zaštita zapravo smetnja, bitan je osjećaj, a ne što ona može zatrudniti bez... a na LJES-u sam nedavno pročitao izjavu tipa iz koje se dalo iščitati da se isplati riskirati i infekciju HIV-om, da se ne bi ubila spontanost, ta jednom se živi:zubo: moja bivša, nakon 4-5 puta kako smo se našli(ševili), pitam ju koristi li što, kaže ne.. kada sam rekao da bih mogao staviti kondom, kaže da ne bi bilo loše...

imam osjećaj da je uz toliku količinu spontanosti, opuštenosti i prepuštanja trenutku najmanji problem neodlazak ginekologu:mig: a frendica ti se ipak čuva(da se razumijemo, mislim da je odlazak ginekologu svakih godinu dana, ili koliko već, potreban, ali manji je problem za zdravlje ako preskoči jednu godinu, nego ako se poševi bez kondoma jednom)...

Spejs
23.01.2011., 19:27
tvoja frendica mi izgleda dosta i odgovorna, poznavajući današnje društvo, makar u mojoj okolini... mislim da je za očekivati da joj je neugodno skinuti se pred ginekologom, ima cura mojih godina koje misle kako će se skinuti pred sljedećim dečkom(lijepo građene cure), i meni samom je malo bed skinuti se pred doktorom...

s druge strane, po nekim pričama uživo, a ponešto i na LJES-u, rekao bih da je zaštita zapravo smetnja, bitan je osjećaj, a ne što ona može zatrudniti bez... a na LJES-u sam nedavno pročitao izjavu tipa iz koje se dalo iščitati da se isplati riskirati i infekciju HIV-om, da se ne bi ubila spontanost, ta jednom se živi:zubo: moja bivša, nakon 4-5 puta kako smo se našli(ševili), pitam ju koristi li što, kaže ne.. kada sam rekao da bih mogao staviti kondom, kaže da ne bi bilo loše...

imam osjećaj da je uz toliku količinu spontanosti, opuštenosti i prepuštanja trenutku najmanji problem neodlazak ginekologu:mig: a frendica ti se ipak čuva(da se razumijemo, mislim da je odlazak ginekologu svakih godinu dana, ili koliko već, potreban, ali manji je problem za zdravlje ako preskoči jednu godinu, nego ako se poševi bez kondoma jednom)...

To da nece ici kod doktora jer joj je neugodno je preseravanje, doktor je doktor i ne moze znati sta ti je (i dal ti je) dok te ne vidi.

Ako ima panicni strah od pokazivanja vlastitog tijela pred drugima (a ocito nema, sumnjam da se seksala obucena - pa ono "pod suknju" :rofl: ) onda to treba rjesavati sa psihologom. Reci joj da se sabere i napravi sta treba.

I bar 90% doktora ce je primit bez roditelja.

rocket86
23.01.2011., 21:10
To da nece ici kod doktora jer joj je neugodno je preseravanje, doktor je doktor i ne moze znati sta ti je (i dal ti je) dok te ne vidi
ovisi... i ja sam se par godina premišljao dok nisam s doktorom pričao o papulama, baš zbog skidanja...

a i ona bi vjerovatno išla da zna da nešto ima(ispravak, one, ima ih xy)
Ako ima panicni strah od pokazivanja vlastitog tijela pred drugima (a ocito nema, sumnjam da se seksala obucena - pa ono "pod suknju" :rofl: ) onda to treba rjesavati sa psihologom. Reci joj da se sabere i napravi sta treba.

za primjer: JA! ne volim vidjeti gole dijelove ljudskog tijela"slučajno" i neugodno mi se skidati osim tokom seksa... ali tada razmišljaš malo drugačije.. a hvala bogu, na LJES-u sam, pa se nemam čega stiditi:cerek:

mmz<3
23.01.2011., 23:33
ovo " da selo ne sazna" mi najbolja izjava defiinitivno! :D

ja sam prvi put isla sa 18 god kod ginica cisto iz zdrastvenih razloga jer neke stvari nisu bas bile kak bi trebale, i zamisli ziva sam ! A zivim u ne bas velikom gradu a nisu svi saznali da sam bila kod ginica :rolleyes:
I daj fakat reci joj ak je mogla sirit noge pred deckima moze i ginekoloskoj ordinaciji.

mila_zmijica
24.01.2011., 00:08
meni stvarno nije jasno kako nekoj curi moze biti neugodno ic kod ginekologa, jos pogotovo ako se skinila pred dečkom. ja sam nevinost izgubila s tek napunjenih 15 godina, odma sam otisla kod ginekologa iako nisam imala nikakvih problema, i ja sam njemu i on je meni bio prvi.
eto olakotna okolnost je bila to sto imam razumnu mamu i nije to uopće shvačala tragično,isla je samnom. i još je moj prvi pregled bio u samoj bolnici, a osim ginek. gledalo me je jos 5-6 studenata koji su učili. i nije mi nimalo bilo neugodno jer je seksualnost dar i treba uživati u njoj. sad imam 18 i idem svako malo kod ginekologa, iz dosade maltene, iako nemam stalne seks. odnose.. naučila sam doslovno uživati pri pregledu, ginekologica mi je jako nježna pa se ja samo opustim i uživancija :cerek:

rocket86
24.01.2011., 00:11
meni stvarno nije jasno kako nekoj curi moze biti neugodno ic kod ginekologa, jos pogotovo ako se skinila pred dečkom. ja sam nevinost izgubila s tek napunjenih 15 godina, odma sam otisla kod ginekologa iako nisam imala nikakvih problema, i ja sam njemu i on je meni bio prvi.
eto olakotna okolnost je bila to sto imam razumnu mamu i nije to uopće shvačala tragično,isla je samnom. i još je moj prvi pregled bio u samoj bolnici, a osim ginek. gledalo me je jos 5-6 studenata koji su učili. i nije mi nimalo bilo neugodno jer je seksualnost dar i treba uživati u njoj. sad imam 18 i idem svako malo kod ginekologa, iz dosade maltene, iako nemam stalne seks. odnose.. naučila sam doslovno uživati pri pregledu, ginekologica mi je jako nježna pa se ja samo opustim i uživancija :cerek:

mislim da nije usporedivo skidanje pred dečkom i pred ginekologom... jedno je kad te dečko ljubi, dira, mazi, i onda se nakon mjesec dva skineš pred njim... s druge strane imaš ginekologa koji kaže:"skinite se i raširite noge":lol::lol::lol:(il kako već, al shvaćaš poantu, u prvom slučaju si napaljena, u drugom može biti malo nelagodno:ne zna:)

mila_zmijica
24.01.2011., 00:18
mislim da nije usporedivo skidanje pred dečkom i pred ginekologom... jedno je kad te dečko ljubi, dira, mazi, i onda se nakon mjesec dva skineš pred njim... s druge strane imaš ginekologa koji kaže:"skinite se i raširite noge":lol::lol::lol:(il kako već, al shvaćaš poantu, u prvom slučaju si napaljena, u drugom može biti malo nelagodno:ne zna:)

pa meni bi prije bilo obrnuto. do dečka ti je stalo i do njegovog mišljenja, i što će misliti o tebi, ili o tvom tijelu/intimi u ovom slučaju. dok se ginekologu jebe kako izgledas i zaboravit ce dok dođe sljedeci pacijent. sve je formalno i od njih ne možeš očekivati nikakvu negativnu reakciju, za razliku od seksa gdje su ipak neka očekivanja. kod gin mozes doc sa šumom striborovom i panjevima na nogama i neće ti ništa reć.

4fun
24.01.2011., 00:20
još je moj prvi pregled bio u samoj bolnici, a osim ginek. gledalo me je jos 5-6 studenata koji su učili.

mislim da bi ovakav scenarij svrstao pod top 20 najgorih mogucih situacija koje mogu zamisliti. :rofl:

rocket86
24.01.2011., 00:23
pa meni bi prije bilo obrnuto. do dečka ti je stalo i do njegovog mišljenja, i što će misliti o tebi, ili o tvom tijelu/intimi u ovom slučaju. dok se ginekologu jebe kako izgledas i zaboravit ce dok dođe sljedeci pacijent. sve je formalno i od njih ne možeš očekivati nikakvu negativnu reakciju, za razliku od seksa gdje su ipak neka očekivanja. kod gin mozes doc sa šumom striborovom i panjevima na nogama i neće ti ništa reć.

ja ti govorim da nisi opuštena kod ginekologa... ima više primjera da doktor nije mogao pregledati ženu jer nije bila opuštena... a kad se ševiš, ipak si u nekoj fazi kada ste već dovoljno opušteni da ne moraš paziti na baš svaku sitnicu... a i ne možeš toliko pogriješiti..

i ponavljam, kod doktora nema predigre... da mi dođe jessica alba i kaže "skini gaće" vjerovatno bih ju stjerao u rodni kraj:lol: dok nakon predigre vjerovatno i s neznankom ne bi bio toliko bed:ne zna:

rocket86
24.01.2011., 00:25
mislim da bi ovakav scenarij svrstao pod top 20 najgorih mogucih situacija koje mogu zamisliti. :rofl:

i još kad zamisliš da je to nekima prva ili druga koju vide:lol::lol::lol:

mila_zmijica
24.01.2011., 00:26
ja ti govorim da nisi opuštena kod ginekologa... ima više primjera da doktor nije mogao pregledati ženu jer nije bila opuštena... a kad se ševiš, ipak si u nekoj fazi kada ste već dovoljno opušteni da ne moraš paziti na baš svaku sitnicu... a i ne možeš toliko pogriješiti..

i ponavljam, kod doktora nema predigre... da mi dođe jessica alba i kaže "skini gaće" vjerovatno bih ju stjerao u rodni kraj:lol: dok nakon predigre vjerovatno i s neznankom ne bi bio toliko bed:ne zna:

pa ne znam.. očito smo svi različiti. :)

mila_zmijica
24.01.2011., 00:29
i još kad zamisliš da je to nekima prva ili druga koju vide:lol::lol::lol:

pa s obzirom da poprilično držim do sebe, vjerujem da nisu imali traumatično iskustvo :)

4fun
24.01.2011., 00:31

friendship over.

:lol::lol::lol::lol::lol:

ja joj ne bi mnogo zamjerio. :rofl:

rocket86
24.01.2011., 00:36
friendship over.

:lol::lol::lol::lol::lol:

ja joj ne bi mnogo zamjerio. :rofl:

karikiram, ali hoću reći da meni za prvi seks s nekom nije dovoljno da znam da će seksa biti... vjerovatno bih se samo uspaničio bzvz... al kada to dođe kao jedna od stvari u nizu, spontano, napališ se i svejedno ti je:mig:

4fun
24.01.2011., 00:40
karikiram, ali hoću reći da meni za prvi seks s nekom nije dovoljno da znam da će seksa biti... vjerovatno bih se samo uspaničio bzvz... al kada to dođe kao jedna od stvari u nizu, spontano, napališ se i svejedno ti je:mig:

mislim da bi se na jessicu albu spontano napalilo i poveci dio zenskih na svijetu, o cemu ti :rofl:

addenda20
24.01.2011., 10:28

nije ti bilo bed kaj ti 7oro ljudi gleda u međunožje ?????????? :rolleyes::rolleyes:

Spejs
24.01.2011., 18:20
nije ti bilo bed kaj ti 7oro ljudi gleda u međunožje ?????????? :rolleyes::rolleyes:

Odakle ta fascinacija "međunožjem" kao da je to nesto jako grozno, ružno i sramota....pa fuj, šta ti je to tamo dole??! Kako ce se jadan ginic ikada oporavit od toga sta je vidio???

Dio tijela kao i svaki drugi. Pička ko pička. Kako vi žene jednog dana mislite rodit pred doktorom??

Ginekolog je profesionalac. Sirila sam noge pred doktorima vec u 4. osnovne, i ne, nije mi mama bila tamo da me drzi za ruku. Saberite se.

addenda20
24.01.2011., 18:22
Srećom,nismo svi isti..:mig:

mila_zmijica
24.01.2011., 21:00
Srećom,nismo svi isti..:mig:

Slažem se :) i izuzetno mi je drago što sam toliki frik zato jer mi nije neugodno prilikom pregleda kod doktora

Ashtaroth
25.01.2011., 15:09
Obzirom na komentare oko toga jel treba roditelj ili ne, možda nije loše otići privatno i to ginekologici (palo mi je na pamet da se majka traži kao pratnja zbog toga što je ginekolog u igri i maloljetnica, no ne znam, nije mi trebalo).

Anyway - odeš i pitaš, ili nazoveš.

O selu, vjeri, roditeljima koji nisu minute odvojili da vas educiraju o sexualnosti, neću trošiti riječi. Ne troši mi se karton na tako nešto :rofl:
Odite na edusex.org i čitajte, koliko me sjećanje služi ekipa je napisala pregršt korisnih članaka. Osim toga - imate prostranstvo interneta - educirajte se.

Što se tiče ovih koji osuđuju ekipu koja se NE srami pregleda - što reći, žao mi vas je, pregledi kod doktora su normalna stvar, i što manje važnosti pridajete činu da će vam vidjeti sise, dupe, pičku ili kurac (kako kome, jel), to će pregled biti manje bolan (uslijed napetosti i nervoze), to ćete uspjeti popamtiti sve savjete, čak ćete se osloboditi i sami pitati koješta, bez ikakvog grča. Nije samo stvar ginekološkog pregleda, već i slušanja pluća, RTG, i koješta drugo...

Pregled sam po sebi je nelagodan, pa i bolan ako si u grču. Treba strpljiv ginekolog/ica i ti poradiš na sebi i opustiš se maksimalno moguće - kako bi olakšao pregled i sebi i liječniku. Negdje sam nabasala na vrlo detaljan opis pregleda, tako da se i to može naći na netu. Kad je meni trebalo - nije toga bilo, pa sam pitala ginekologicu i žena mi je natpikala vrlo detaljno u mejlu - zato sam ju i odabrala, i zato već godinama idem k njoj. Privatno. Mejlovi su nažalost izgubljeni :(

Meni pregledi nisu trauma, ženska kojoj idem je zafrkantica*, svaki put mi objašnjava gdje mi je jajnik na UZVu, i svaki put ja njoj objašnjavam da je to meni samo hrpa flekica i da ja tu ništa ne vidim :rofl:, smijemo se, sjeća se prethodnih razgovora, pita za nastavak i što ima novoga, daje savjete, pričamo o eventualnim problemima i ne izađem van sa 'uf, što je rekla da moram napraviti'. Biram liječnike tako da se dobro osjećam tamo, ne očekujem orgazmički užitak od pregleda, al očekujem korektan odnos i da mogu bez zadrške pitati što me god zanima - čak i ako nije 100% vezano uz njenu struku, al mene muči.
Je, imam i kul zubarku*, privatnica isto :mig:

*prema meni, inače ne čujem salve smijeha dok čekam vani :mig:
Odnos je svakako profesionalan, ali se prilagode pacijentu bez problema :)

The Angel of Death
13.03.2011., 18:27

Ja sa sam njena sušta suprotnost. Štreberica koja ne želi momka, a i ne može imat jednog koji joj se sviđa. :p

Smatram da je problem u tebi!!!

chocolatecookie
13.03.2011., 18:42
a frendica ti se ipak čuva(da se razumijemo, mislim da je odlazak ginekologu svakih godinu dana, ili koliko već, potreban, ali manji je problem za zdravlje ako preskoči jednu godinu, nego ako se poševi bez kondoma jednom)...A ako se redovno ševi s kondomom, a ipak dobije HPV visokog rizika koji počne raditi svoj posao, a to se ne primijeti na vrijeme jer preskače Papa-testove, to isto nije problem. :cerek:

CIN II ili III više manje, šta. :cerek:

Spejs
13.03.2011., 21:03
A ako se redovno ševi s kondomom, a ipak dobije HPV visokog rizika koji počne raditi svoj posao, a to se ne primijeti na vrijeme jer preskače Papa-testove, to isto nije problem. :cerek:

amen :cerek:

oftopik - mogla bi se i ja narucit kod svoje kad smo vec kod toga :rofl:

rocket86
13.03.2011., 21:10
A ako se redovno ševi s kondomom, a ipak dobije HPV visokog rizika koji počne raditi svoj posao, a to se ne primijeti na vrijeme jer preskače Papa-testove, to isto nije problem. :cerek:

a što ako je otmu vanzemaljci:rolleyes:

činjenica jest da su cure/žene(ma što se ograničavati, i za muške važi), u prosjeku neodgovorni. iskreno, po meni je ševa bez kondoma s nekim koga znaš 2 dana puno neodgovornija od neodlaska ginekologu(ne opravdavam to), naročito ako se to dogodi 4-5 puta godišnje, a dogodi se. i nije mi poznat nijedan slučaj da je cura inzistirala na kondomu, a na ljesu su česte situacije gdje se oralac podrazumijeva i prilikom prve ševe(razina zaštite 0, dakle)

ili da budem kristalno jasan, ne bi mi puno značilo kod ševe s nekom što je prije mjesec dana bila kod ginekologa, a nakon toga se potrošila s dvojicom novih, al bože moj, kondome nisu imali pri ruci, a i nju žuljaju:cerek:

Spejs
13.03.2011., 23:28
Ja nisam nigdje spomenula da se kondom treba izbjegavati, naprotiv, najodgovornije bi bilo "koristiti" oboje, dakle i doktore i kondome. Jer, ni kondomi nisu 100% sigurni za zastitu od kojekakvih boleščuga. Opcenito treba bit odgovoran i pazit s kim se upustamo u seksualne odnose.

rocket86
14.03.2011., 10:27
bio je jedan australski edukativan film, sve mlada ekipa. da zanemarimo ostatak priče, u središtu su dvije frendice, koje se idu testirati, jedna, ajmo reći fufa koja se provodila odluči se ići testirati, e sad, da joj ne bude bed, ode i ova druga s njom(poševila se samo jednom). rezultat filmski, ova što se poševila samo jednom hiv pozitivna, a druga čista.. i moguće je tako u stvarnosti.

al ja vjerujem u onu"ako stalno igraš loto moraš nekad i dobit :D" primjenjivo i na seksualna iskustva i "kockanje" sa zaštitom

chocolatecookie
14.03.2011., 11:15
a što ako je otmu vanzemaljci:rolleyes:

Da, HPV je skroz rijetka pojava. :rolleyes:

Rockete, možeš li prihvatiti činjenjicu da seksualno zdravlje žene nije baš područje u kojem si potkovan, i ne pisati gluposti na tu temu? Evo (http://www.forum.hr/showthread.php?t=306422), pogledaj koliko stranica ima ovaj topik. Pa reci je li baš jednaka vjerojatnost da je otmu vanzemaljci, i da završi s displazijom stanica. :)

rocket86
14.03.2011., 11:41
znam da se govori o tome da ga imaju 2/3 spolno aktivnih, a imaju ga i neki"nevini". također, rekao sam, nije pravilo, ali po meni je rizičnije ponašanje nezaštićeni seks nego neodlazak ginekologu(odnosno, što meni znači njena redovita kontrola kod ginekologa i negativni testovi ako se ona nakon toga poševila s trojicom bez kondoma).

nastavit ću kasnije:top:

chocolatecookie
14.03.2011., 11:43
Tebi je svejedno, tako dugo dok ti koristiš kondom. :)

Indigo Girl
14.03.2011., 11:45
Ja ne razumijem zasto bi ta cura morala kod ginekologa?
Sigurno nema rak grlica maternice, a ako se zeli testirati na spolno prenosive bolesti, ginekolog joj za to ne treba.

chocolatecookie
14.03.2011., 11:52
Da joj pregleda zube.

bambo2010
14.03.2011., 12:05

A sad ponovno pročitaj boldano.. Šta je ta cura počela spavat s dečkom s 13 godina? :ne zna: Čisto sumnjam

chocolatecookie
14.03.2011., 12:10
Po mojoj matematici, mogla se početi seksati i sa 16.

bambo2010
14.03.2011., 12:48
Po mojoj matematici, mogla se početi seksati i sa 16.

Krivo sam se izrazila al mislim da nije s nikim počela hodat s 13 godina :mig:

rocket86
14.03.2011., 13:49
Tebi je svejedno, tako dugo dok ti koristiš kondom. :)

tako nekako:top:

Violently happy
14.03.2011., 18:53
Ja ne razumijem zasto bi ta cura morala kod ginekologa?
Sigurno nema rak grlica maternice, a ako se zeli testirati na spolno prenosive bolesti, ginekolog joj za to ne treba.

Da, fakat ne znam zašto.
Možda zato što ne živimo u Zanzibaru i svaka seksualno aktivna cura bi trebala posjetiti ginića barem jednom godišnje? Da se recimo na vrijeme ustanove moguće upale ili bilo što drugo? Onak, samo jedna mala pomisao. :kava:

Indigo Girl
15.03.2011., 09:17
Da, fakat ne znam zašto.
Možda zato što ne živimo u Zanzibaru i svaka seksualno aktivna cura bi trebala posjetiti ginića barem jednom godišnje? Da se recimo na vrijeme ustanove moguće upale ili bilo što drugo? Onak, samo jedna mala pomisao. :kava:

Zasto bih trebala ginekologu BAREM jednom godisnje? Kakve upale? Ako imas problem, odi doktoru, svakako. Ali ako je sve u redu, imas istog partnera, nema potrebe ici tako cesto, IMO.

Ako sumnjas na STD, za to ne trebas ici ginekologu. Prije trideset i neke je sansa za rak maternice minimalna, prakticki nepostojeca. Nakon tridesete bi se trebalo ici jednom svake godine, svake dvije, da se uzme bris grlica maternice.

Ne zivim u Zanzibaru, ali zivim u zapadnoj Europi, i tu cure prije tridesete nikada ne idu ginekologu, a jednako su zdrave kao i ti i ja. Ako na nesto sumnjaju, onda odu, ali tek tako na preglede, nema potrebe, i ne idu. Mislim da mi malo previse brijemo na te ginekologe, i idemo precesto, kad zapravo nema razloga. Ne ides na magnetnu rezonancu da vidis da nemas mozda upalu na mozgu, npr.

Dufresne
15.03.2011., 10:10
Zasto bih trebala ginekologu BAREM jednom godisnje? Kakve upale? Ako imas problem, odi doktoru, svakako. Ali ako je sve u redu, imas istog partnera, nema potrebe ici tako cesto, IMO.

Jednom godišnje nije često. I da, svaka žena bi trebala jednom godišnje ginekologu. Ženama od 20 do 40 g. starosti u zapadnim zemljama preporučuje se 1 posjet ginekologu godišnje, starijima i češće, nevezano za spolnu aktivnost i eventualne bolesti.

Mnogi liječnici preporučuju godišnji posjet ginekologu i ranije, pogotovo ako su cure seksualno aktivne.

Ako sumnjas na STD, za to ne trebas ici ginekologu. Prije trideset i neke je sansa za rak maternice minimalna, prakticki nepostojeca. Nakon tridesete bi se trebalo ici jednom svake godine, svake dvije, da se uzme bris grlica maternice.

Nije rak maternice jedini razlog i jedina moguća bolest zbog koje bi trebalo ići ginekologu. Ginekolog nije liječnik opće prakse kojem ideš kad si bolestan.

Ne zivim u Zanzibaru, ali zivim u zapadnoj Europi, i tu cure prije tridesete nikada ne idu ginekologu, a jednako su zdrave kao i ti i ja. Ako na nesto sumnjaju, onda odu, ali tek tako na preglede, nema potrebe, i ne idu. Mislim da mi malo previse brijemo na te ginekologe, i idemo precesto, kad zapravo nema razloga. Ne ides na magnetnu rezonancu da vidis da nemas mozda upalu na mozgu, npr.

Glupost je i laž da cure u zapadnoj Europi prije tridesete ne idu ginekologu :kava:

Ovdje je riječ ne samo o seksu nego i vrlo osjetljivom reproduktivnom organu, i svaka cura koja jednog dana želi roditi dijete će iz odgovornosti prema tome ići na redovite preglede.

Barem na Papa test tu i tamo, možeš imati neku bakteriju koje ni nisi svjesna, ni ne znaš da ju imaš, a može naštetiti i tebi i partneru. I ne mora biti da ju pokupiš isključivo spolnim odnosom.

Indigo Girl
15.03.2011., 10:23
Glupost je i laž da cure u zapadnoj Europi prije tridesete ne idu ginekologu :kava:

Krasno, znaci ja lazem? Niti jedna moja kolegica ili prijateljica ovdje nije nikad bila kod ginekologa. Ako odu doktoru opce prakse i kazu da zele na pregled kod ginekologa, cisto tako da budu na miru, poslat ce ih doma. Ovdje se ne ide ginekologu osim ako ne sumnjas da imas neki problem. Ili ako imas preko 30 pa odes jednom godisnje na papa test. I cak se ni to ne radi kod ginekologa, bris ti uzme doktor opce prakse. To je cinjenica, ti reci sto hoces.

Ja se ne slazem ni s tim zapadnjackim nacinom, ni s nasim. Trebalo bi biti nesto izmedju. Nije u redu da s 30 godina odes prvi put, ali isto tako ne vidim potrebu da svake godine ides na pregled, ako si u stalnoj vezi, i ako nemas nikakvih simptoma da nesto nije u redu.

Stvari se mijenjaju, evoluiraju, ucimo nove stvari iz godine u godinu. Npr. prije se govorilo da se treba raditi pauza nakon sto se pilule piju duze vrijeme, i isli smo na jetrene probe. Danas me ne salje vise na jetrene probe, nema potrebe, hormoni su u premaloj kolicini da bi nastetili, i ne samo da kaze da ne treba pauza, nego ne preporuca ikakvu pauzu.

Mozda je slicna prica s ginekologom. :ne zna:

Sanja Enola
15.03.2011., 11:47
ako si u stalnoj vezi, i ako nemas nikakvih simptoma da nesto nije u redu.

ja sam u stalnoj vezi,imala sam samo jednog seksualnog partnera,ja sam njemu bila isto prva...dakle,nismo imali nikakve zarazne bolesti,pa sam ja pokupila bakteriju.

Upale se ne dobivaju samo seksom sa milijun partnera.Postoje bakterije koje muškarcu NIKAKO ne štete,ali kad se prenesu u ženu,tek nakon nekog vremena nastaju problemi (a tad je možda već kasno)

bakteriju možeš pokupiti u javnom wc-u,bazenu,od tangi,preuskih hlača,nehigijene,određenih sapuna koje reklamiraju baš za intimna područja,pa naštete...šta ti ja znam..

dobro je otići ginekologu jedanput godišnje..to nije niti bolan pregled niti kompliciran ne vidim zašto bi bio bauk ići jednom godišnje,taman i da čuješ-sve je super.

Dufresne
15.03.2011., 11:49
Krasno, znaci ja lazem? Niti jedna moja kolegica ili prijateljica ovdje nije nikad bila kod ginekologa. Ako odu doktoru opce prakse i kazu da zele na pregled kod ginekologa, cisto tako da budu na miru, poslat ce ih doma. Ovdje se ne ide ginekologu osim ako ne sumnjas da imas neki problem. Ili ako imas preko 30 pa odes jednom godisnje na papa test. I cak se ni to ne radi kod ginekologa, bris ti uzme doktor opce prakse. To je cinjenica, ti reci sto hoces.

Ne kažem da lažeš, kažem kakve su preporuke medicinske struke kod nas i na zapadu, tvoje kolegice i priajteljice ne želim komentirati.

Ja se ne slazem ni s tim zapadnjackim nacinom, ni s nasim. Trebalo bi biti nesto izmedju. Nije u redu da s 30 godina odes prvi put, ali isto tako ne vidim potrebu da svake godine ides na pregled, ako si u stalnoj vezi, i ako nemas nikakvih simptoma da nesto nije u redu.

Ako si u stalnoj vezi i nemaš simptopma, ne znači da je sve u redu. Ponovit ću, postoje bolesti/infekcije/bakterije reproduktivnih/spolnih organa koje se ne moraju nužno očitovati vidljivim simptomima i koje se ne prenose isključivo seksualnim kontaktom.

Mislim da jedan posjet giniću godišnje nije veliko gubljenje vremena niti veliki trošak, a korist u prevenciji i liječenju može biti velika.

To što neka žena nakon desetak godina seksualne aktivnosti tek u 30-oj ode prvi put ginekologu i pokaže se da je kod nje sve ok, to ne znači da će sa svima biti tako :kava:

EDIT:

Eto, hvala Sanji da ne ispadne kako ja kao muški seruckam....

Moje iskreno mišljenje - žena koja u 30-oj godini prvi put ode ginekologu, bez obzira na seksualno iskustvo i broj partnera, u najmanju je ruku neodgovorna osoba.

Spejs
15.03.2011., 18:00
@Indigo Girl - moja frendica, nema ni 25 godina i ima hpv, cinII.

Da, uopce joj ne treba ginekolog za lijecenje.

Mislim da nisi upoznata s tim koliko je lijecenje hpv-a ozbiljna stvar! Od raznoraznih mazanja za koje mora ici svako malo ginekologu (sad cu slagat, ali mislim da je rekla da ima 10 termina samo tog "mazanja" lijeka) i ukoliko to ne uspije ide na operaciju!

BTW zene koje spolno sazrijevaju, na zapadu ili ovdje, seksualno aktivne ili ne, ako ne posjecuju ginekologa u nekim normalnim intervalima su NEODGOVORNE prema sebi i prema svom partneru. Mislim da ne trebam ni govoriti misljenje o tima sa zapada sto nisu ginekologa vidjele do 30-e.

Druga stvar je sto kod tebe mozda stvari koje u RH rade ginekolozi, obavljaju lijecnici opce prakse. I neodgovorno je od tebe reci da seksualno aktivna djevojka ne treba pregled ginekologa.

@rocket - treba oboje! Nema smisla raspravljati. Mozes li biti 100% siguran da nema STD ako nikad nije bila kod ginekologa, ali zato uvijek i bez iznimke koristi kondom? Recimo za primjer da je imala 15 partnera.

Sto se tice dokumentarca - 1 partner i 1 seks je sasvim dovoljan da poberes nesto.

Neocortex
15.03.2011., 18:06
Odakle ta fascinacija "međunožjem" kao da je to nesto jako grozno, ružno i sramota....pa fuj, šta ti je to tamo dole??! Kako ce se jadan ginic ikada oporavit od toga sta je vidio???

Dio tijela kao i svaki drugi. Pička ko pička. Kako vi žene jednog dana mislite rodit pred doktorom??

Ginekolog je profesionalac. Sirila sam noge pred doktorima vec u 4. osnovne, i ne, nije mi mama bila tamo da me drzi za ruku. Saberite se.

Oprosti, ali lupaš gluposti. 100 ljudi, 100 ćudi. Moje pijateljice (navodim njih kao primjer, jer ja idem isključivo ženama) su imale više iskustava u kojima je odnos liječnik-pacijent bio neprofesionalan. Jednoj je jedan komentirao, dok je bila na stolu, kako ima dobre noge.:rolleyes: Isto tako je bilo slučajeva da su pacijentice tužile ginekologa, jer mu je praksa bila "komentirati" pacijentice. Toga ima više nego što misliš.:kava:

LightRain
15.03.2011., 18:23
Ja sam imala tako grozna iskusktva sa ginekolozima da se već godinu dana pripremam da odem na pregled.
Prvi put kod ginekologa sam bila sa 17 zbog jako bolnih menstruacija, tad sam bila djevica i bila je zena koja me nije ni pregledala nego mi samo dala kontracepcijske pilule da pijem da mi se bolovi smanje. Sva sreća pa nisam imala nekih posljedica od toga ali sam brzo sama shvatila koliko je to glupo što je uradila i prestala s tim i nastavila svaki mjesec trpiti bolove i padati u nesvijest. Otišla sam ponovo kod nje i tražila pregled, ona me samo pregledala ultrazvukom i rekla: A gle pa imaš zavaljenu maternicu, što znači da možda nećeš imati djecu, a možda i hoćeš ne mora značit! I tako ja odem i vratim se nakon neke nepune 2 god kad više nisam bila djevica te joj kažem kako želim pregled. Ona mi je postavila par pitanja i rekla kako nema potrebe za pregledom. (wtf) Onda se vratim za par mjeseci opet jer sam imala nezgodu sa partnerom, kad nam je pukao kondom i otišla sam po savjet, eventualno pilulu za dan poslije. Kad sam joj ispričala to, ona mi je dala tabletu tek tako i rekla evo izvoli znam ja da vama curicama puše kroz glavu. O.o
Tad sam pukla i odlučila potražiti nekog drugog. Taj drugi ginekolog mi je uporno odbijao uraditi papa test, samo mi je radio ultrazvuk ali onaj kad ti gurne ono čudo dole, i znam da me to toliko zabolilo da mi se zamantalo, užasno je bio grub. I rekao mi je i on da mi je maternica zavaljena , ali da misli da je sve ok i da mi ne treba papa test.O.o Onda sam preselila u drugi grad i sve, i sad sam u potrazi za ginekologom i nije mi nimalo ugodno kad pomislim na to, s obzirom na prijašnje iskustvo.
I nije ni čudo pored takvih doktora da se maloljetnice užasavaju takvih pregleda.

Ashtaroth
16.03.2011., 08:44
bio je jedan australski edukativan film, sve mlada ekipa. da zanemarimo ostatak priče, u središtu su dvije frendice, koje se idu testirati, jedna, ajmo reći fufa koja se provodila odluči se ići testirati, e sad, da joj ne bude bed, ode i ova druga s njom(poševila se samo jednom). rezultat filmski, ova što se poševila samo jednom hiv pozitivna, a druga čista.. i moguće je tako u stvarnosti.

al ja vjerujem u onu"ako stalno igraš loto moraš nekad i dobit :D" primjenjivo i na seksualna iskustva i "kockanje" sa zaštitom

Film se zove The kids.
Cura koja se poševila samo jednom se ševila s tipom koji ševi SAMO djevice i koji je 'frajer'.
Kad je odlučila da će mu reći da je HIV pozitivna, došla je na tulum gdje su bili, ušla je u sobu gdje je bio - vidjela ga da ševi neku drugu, i pokupila se, mislim napila, neki drugi tip ju je išao jebat, ona se nije bunila...

Film je strava na nekoliko razina, i mislim da dobro prikazuje razne psihičke dileme, razočaranja, probleme i sranja :/
Gledala sam ga jednom, tamo, kraj osnovne, dakle, prije nekih 13tak godina. Generalno, koma sam s pamćenjem radnji filmova...

Što se tiče 'prvi put, pa najebati' - dogodilo se frendici - pobrala je HPV. Veza je bila jako kratka (sex-dva-tri, malo u svakom slučaju, i mislim da je korišten kondom, al nisam 100% ziher), naišao drugi, dobra veza, sve super, otišla na kontrolu - nalaz pozitivan, ona podivljala, stav da je drugi kriv, išli oboje na DNA analizu i puf - ona je prenijela njemu. Ne znam da li zbog toga, al veza se raspala.

Ja sam imala tako grozna iskusktva sa ginekolozima da se već godinu dana pripremam da odem na pregled....
I nije ni čudo pored takvih doktora da se maloljetnice užasavaju takvih pregleda.

Odi privatno.
Prvi put sam bila kod privatnice, drugi i treći kod dva različita preko HZZOa i imam samo sve najgore za njih, i više mi ne pada na pamet mijenjati (ovo je bio flejm s mamom da šta ću plaćati nešto što imam besplatno - više ne smije ni zucnuti po tom pitanju) - i dalje privatnu smatram 'svojom' i uredno tamo idem, pamti pacijente, ugodna atmosfera, popriča, našali se, opustiš se, pitaš sve što te zanima, ima strpljenja... Ne znam koliko se čeka na pregled, ja obično oko mjesec dana jer ganjam određeni dan i vrijeme :rofl:
Al mislim da ona zna imati i u roku tjedan-dva mjesta. Za ostale doktorice u toj poliklinici ne znam, držim se svoje dok god radi.

Spejs
16.03.2011., 22:34
btw sto se tice profesionalaca i neprofesionalaca - 1 ginicka - odlicna zena, 2. bila u bolnici na skidanju nekih "oziljaka" na maternici, 2 muska ginekologa - sve 5. nakon preseljenja u drugi grad - 2. ginicka - odlicna. ...eh da, i ono u 4. razredu, isto simpa covjek.

kad mi se doktor ne svida - promijenim ga. kad mi se svidi - drzim ga se ko pijan plota :D

ako ne znate kog izabrati, pitajte zene koje znate za preporuku.

ne kazem da nema losih doktora, ali nema razloga da oni budu faktor u tome koliko cemo brinuti o svim zdravlju. jednostavno promijeniti doktora i amen.