PDA

View Full Version : Varaždin II

stranice : 1 2 3 [4] 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18

jasmina1969
31.03.2011., 21:05
sestrinstvo :) ma znam da ću naći stan, ali u kojem dijelu grada je to veleučilište da znam u kojem kvartu/općini/dijelu grada tražiti stan?

Veleučilište ti se nalazi iza bolnice, odnosno bivša vojarna. Grad ti je inače mali, tak da možeš stan tražiti i u centru. Ja sam čula da se predavanja održavaju čak i u novoj sportskoj dvorani. To ti je čist na drugom kraju grada kod dravske šume, tak da se prvo raspitaš na Veleučilištu gdje su ti predavanja, ako misliš tražiti stan blizu.

A gdje god da su ti predavanja, ako imaš bicikl, možeš i stan nači u bilo kojem dijelu grada jer si za 15 minuta začas sa jedne strane grada na drugoj.

Smotani2
01.04.2011., 06:03
...
a na biciklu sam već uspjela zeznuti vilicu :rozi:...

Kak ti je uspjelo?!

@smotani -joj, ne mrem se zmisliti kad smo to išli... al ima tome sigurno već 2 tjedna ak ne i više...

Ma ne oko jezera, već neki dan na kanalu... Nekak mi se činilo da bi to mogla biti ti...:D

Tinach
01.04.2011., 06:54
aha sestrinstvo:), taj smjer je uveden prošle godine:D, inače sva predavanja prošle godine nisu bila na tom faksu, već negdje drugdje(:()....ali ono sjedište je na Velvu, ali nemaju mjesta pa je dosta smjerova razbacano...:ne zna:

a ovo za stanove ti stvarno ne znam:zubo:, možda će ti netko drugi znat pomoći:D

za stanove ne znam, ali znam da je dio predavanja u bolnici, a dio u novoj dvorani na dravi. dal je to za stalno ili samo ove godine, ne znam.

tamaradujm
01.04.2011., 11:48
da sad sam pogledala, predavanja ce se odrzavati na 3 lokacije, tako da mi onda valjda nije toliko ni bitno gdje će mi biti stan , samo se nadam da je varaždin dobro prometno povezan ili da se može pješke brzo stići do tih lokacija,..jer bicikl ne kanim kupovati-2 puta su mi ga vec ukrali :(hvala svima na pomoći!

jasmina1969
01.04.2011., 12:19
da sad sam pogledala, predavanja ce se odrzavati na 3 lokacije, tako da mi onda valjda nije toliko ni bitno gdje će mi biti stan , samo se nadam da je varaždin dobro prometno povezan ili da se može pješke brzo stići do tih lokacija,..jer bicikl ne kanim kupovati-2 puta su mi ga vec ukrali :(hvala svima na pomoći!

Zavisi na kaj misliš to: dobro povezan. Sa Zagrebom da, ali na javni prijevoz unutar grada ne računaj, tu ti je cipelcug ili bicikl. Ali vidjet ćeš da nije tak loše tu živjeti i začas se buš navikla. Mislim čak da je i prehrana za studente organizirana u centru. Za to me nemoj držati za riječ jer nisam sigurna.

ursula1000
01.04.2011., 12:38

Jasmina ti je sve dobro rekla, al samo da nadodam da mislim da će ti ipak trebati bicikl u svakom slučaju. Ak niš nabavi neki polovni/rabljeni jeftinjak tek toliko da se voziš jer do dvorane imaš preveliki komad za pješačenje, a predavanja mogu i do kasnije navečer trajat ponekad koliko sam čula.

Evo karte (http://img853.imageshack.us/i/gradskasportskadvoranav.png/):D Faks i bolnica su lijevo (udaljenost 5 min pješice), a skroz desno dvorana. Narančasti x je centar :D. Pa sad ak uzmeš stan u recimo lijevom dijelu, ipak bi morala s nekim (najbolje vlastitim) prijevoznim sredstvom jer naši gradski buseki nisu baš za pouzdat se

tamaradujm
01.04.2011., 13:35
znači onda mogu i stan u centru uzeti jer je centar blizu bolnice i faksa :) super,..a do dvorane ne vozi bus ili? zašto kažete da je gradski prijevoz loš?ja sam baš na njega računala!hvala na karti_sad je sve jasnije!ja ću morati ići i do varaždinskih toplica, dotam ide bus jeli tako?a onda ću morat razmisliti o biciklu :(

0 plus
01.04.2011., 15:18
znači onda mogu i stan u centru uzeti jer je centar blizu bolnice i faksa :) super,..a do dvorane ne vozi bus ili? zašto kažete da je gradski prijevoz loš?ja sam baš na njega računala!hvala na karti_sad je sve jasnije!ja ću morati ići i do varaždinskih toplica, dotam ide bus jeli tako?a onda ću morat razmisliti o biciklu :(

kad smo već kod najma :zubo: kak se kreću cijene? po oglasima ima već od 150-200 ojra manjih stanova.sam me zanima jel se može nać za tu cijenu ok stan ili... :D

jahorinka
01.04.2011., 16:17
@smotani - prekjučer sam prešla malo po dravi :)

upravo bijasmooo popisani :zubo:

Komar22
01.04.2011., 17:11
I? ima li kakve naznake da će se Lumini otvoriti napokon?:zubo:

varazdinka
01.04.2011., 19:19
Helouuu...

evo ljudeki divim vam se i dalje na volji i vremenu za vožnju biciklom...mene ubija radno vrijeme jedan dan radim ujutro, a drugi popodne i neznam kako da se uskladim... kako da započnem...
Oko koliko sati obično krećete u vožnje i koliko onda traju...i da još jedna stavar ja se panično bojim nasipa, nemogu zamislit da se vozim gore, samo mi hoda po glavi da ću sletjet u jezeru...koma...strahhh,

jasmina1969
01.04.2011., 20:56
Mene više brine kaj ako mi guma pukne, sletjela valjda nem, mogu samo past, ipak je to samo bicikl, uvijek se možeš zaustaviti. :)

Ja obično idem sama i kak sam rekla mene najviše brine da ne naletim na neke "čudake" ( a kakve sam sreće to je pravilo) ili da mi ne pukne guma. Baš mi se ne vraća pešice kilometrima. :mad:

ursula1000
02.04.2011., 08:46
Helouuu...

evo ljudeki divim vam se i dalje na volji i vremenu za vožnju biciklom...mene ubija radno vrijeme jedan dan radim ujutro, a drugi popodne i neznam kako da se uskladim... kako da započnem...,

ja ti ne bi znala reći :ne zna::D
Obično samo do dućana ili grada kad treba nekaj obaviti odem s bicom.
Sad si planiram sutra ići oko jezera pa bumo vidli :zubo:, da mi bar ode u naviku vikendom malo zdurat neku rutu.

Ovi koji redovno treniraju su si valjda uskladili. Meni je nikud nikam - dojdeš doma oko 4, onda KUHAJ :s jer te muško blijedo gleda, onda pospremaj, pa već bude 7, hoćeš si odmorit, neko zove na pijaču i onda još do kojih 12,1 visim na kompu radi obaveza na faksu. A di je još peglanje :mad:

Muškarci, nemate vi pojma kak vam je lepo.

jahorinka
02.04.2011., 11:40
Helouuu...

evo ljudeki divim vam se i dalje na volji i vremenu za vožnju biciklom...mene ubija radno vrijeme jedan dan radim ujutro, a drugi popodne i neznam kako da se uskladim... kako da započnem...
Oko koliko sati obično krećete u vožnje i koliko onda traju...i da još jedna stavar ja se panično bojim nasipa, nemogu zamislit da se vozim gore, samo mi hoda po glavi da ću sletjet u jezeru...koma...strahhh,

:w

ti onda radiš kak i ja :rofl: blesavo radno vrijeme za pop*diti :rolleyes:

idem se vozit kad sam popodne fraj il u slobodne dane :ne zna:

tak negdje oko 4 i to traje nekih 2-3 sata...

@komar - ja sam načula da se uopće ne bude otvoril :eek:

jahorinka
02.04.2011., 11:42
Ovi koji redovno treniraju su si valjda uskladili. Meni je nikud nikam - dojdeš doma oko 4, onda KUHAJ :s jer te muško blijedo gleda, onda pospremaj, pa već bude 7, hoćeš si odmorit, neko zove na pijaču i onda još do kojih 12,1 visim na kompu radi obaveza na faksu. A di je još peglanje :mad:

Muškarci, nemate vi pojma kak vam je lepo.

a sirota :bicedobro: :kiss:

Komar22
02.04.2011., 11:49
ajd Ursula, javi kako je bilo:zubo:

Jahorinka i ja sam tak nešt cul:eek:

jahorinka
02.04.2011., 13:26
iso miki :eek:

ja moram na posel :eek:

:eek:

:w :tuzni:

Smotani2
02.04.2011., 19:03
Mene više brine kaj ako mi guma pukne, sletjela valjda nem, mogu samo past, ipak je to samo bicikl, uvijek se možeš zaustaviti. :)

Ja obično idem sama i kak sam rekla mene najviše brine da ne naletim na neke "čudake" ( a kakve sam sreće to je pravilo) ili da mi ne pukne guma. Baš mi se ne vraća pešice kilometrima. :mad:

Nosiš sa sobom alat, rezervnu zračnicu, pumpu, pa promijeniš...

jasmina1969
03.04.2011., 09:45
Nosiš sa sobom alat, rezervnu zračnicu, pumpu, pa promijeniš...

:rofl:

Koliko žena poznaješ da znaju rastaviti i ponovo sastaviti bicikl? Ili koliko ih poznaš da nose sa sobom takav alat kad idu negdje? :rofl:

Taman htela pitati da li još postoji u gradu obrt za popravljanje bicikala i gdje (znam da je bil nekad u Vrazovoj), jer moj nije bil na detaljnom remontu od kad je kupljen, kad on napiše da nosim sa sobom alat. :rofl:

No, da se ne bi pomislilo da nemam nikakvog pojma o biciklima, moram napisati u svoju obranu da znam vratiti lanac ako padne, znam podmazati gdi treba i da, znam napumpati gume, ali ostalo....... :brukica: Ja sam ti od onih, sjedi i vozi dok ide.

Komar22
03.04.2011., 09:51
nazoveš nekoga da dojde po tebe i gotovo....:D

Smotani2
03.04.2011., 13:24
Jasmina, svaki od malo jačih prodavača bicikala ( tipa rog-jome, hunija i sl. ) imaju i servis u koji možeš dopeljati svoj bicikl bez obzira na to gdje si ga kupila.
A kaj se tiče mijenjanja gume, ne bi bilo zgoreg naučiti. Obično se guma probuši u najnezgodnijem trenutku.
No, ljudi obično ne znaju mijenjati gumu.
Kaj se vožnje tiče, mi smo danas imali prvu ovogodišnju ozbiljnu.
65 km po Međimurju, prosjek skoro 29 km/h, poslije pivica u Leonhardu, ugodno provedeno jutro.

koka2004
03.04.2011., 14:38
Ja sam jučer bila na promociji diploma VELS-a.

Imam samo jednu riječ: :bljak:

Tinach
03.04.2011., 15:19

Koliko žena poznaješ da znaju rastaviti i ponovo sastaviti bicikl? Ili koliko ih poznaš da nose sa sobom takav alat kad idu negdje? :rofl:

Taman htela pitati da li još postoji u gradu obrt za popravljanje bicikala i gdje (znam da je bil nekad u Vrazovoj), jer moj nije bil na detaljnom remontu od kad je kupljen, kad on napiše da nosim sa sobom alat. :rofl:

No, da se ne bi pomislilo da nemam nikakvog pojma o biciklima, moram napisati u svoju obranu da znam vratiti lanac ako padne, znam podmazati gdi treba i da, znam napumpati gume, ali ostalo....... :brukica: Ja sam ti od onih, sjedi i vozi dok ide.

Ja znam. I promijeniti zracnicu i zakrpati je. No, da mi pukne guma dok ae vozim, ne bi popravljala, nego mob u ruke i zovem nekog da me pokupi

Komar22
03.04.2011., 16:00
Ja sam jučer bila na promociji diploma VELS-a.

Imam samo jednu riječ: :bljak:

mogu si misliti:zubo:, šta ti se nije sviđalo?:D

koka2004
03.04.2011., 16:29
mogu si misliti:zubo:, šta ti se nije sviđalo?:D

Ma sve. Već mi je tlak digla pozivnica, gdje je pisalo da je potrebno uplatiti 500 kn. Nakon što smo im iskeširali 20.000 kn za školarinu, oni traže još 500 kn da daju diplomu. Razgovarali smo o tome i zaključili da nikome u obitelji ta promocija ne znači baš puno i odlučili da ne idemo. Ali, rekli su da tih 500 kn svejedno treba uplatiti.

Ja sam možda glupa, ali ne bi li trebali studenti na toj promociji biti u centru pažnje?
Naime, u dvorani su bili postavljeni stolci. Prvih par redova za raznorazne VIP osobe, a iza njih studenti.

Onda su te glavešine dobile priliku održati govor - napletali su i napletali, hvalili sebe i jedan drugoga. Zašto su im za to trebali studenti?

Čehok je dobio priliku održati krasan politički govor. Da ste samo čuli kako se je pohvalio što su sve sagradili
(pazi, kakav spin: "Nije važno što smo izgradili ovu dvoranu, što smo izgradili bazene, uredili prometnice u Varaždinu, blabla ... , što je isto naravno bilo potrebno napraviti. važno je da je Varaždin najviše od svih uložio u školstvo."
A dno dna je bilo, kada je rekao da zna da je to školovanje koštalo, ali da je Varaždin najjeftiniji grad u Hrvatskoj te je ipak bilo malo lakše.

Bilo je hrpa raznoraznih predstavnika drugih veleučilišta iz Hrvatske. I nekako ne vjerujem da je jedan tip baš besplatno došao napletati o maslinama i jablanama.

Nakon promocije, studenti su si mogli uzeti jedan klipić i čašu pjenušca, što im je bilo servirano na barskim stolovima u samoj dvorani.
A iznad dvorane vidjeli su se stolovi, spremni da se pristojno počaste VIP gosti.

Komar22
03.04.2011., 18:41
ahhh "uložili u školstvo":facepalm:

dr. Killpatient
03.04.2011., 20:26
:rolleyes: jadno...

ursula1000
04.04.2011., 07:28
:flop::flop: kako jadno, opet politički govori. Gadi mi se to. Ok, znači ja bum si dobro razmislila dal da idem na promošn, 500 kn bome nije malo u današnjoj situaciji. No, prvo treba napisat i obranit :o I iskeširat još za x stvari.

ajd Ursula, javi kako je bilo:zubo:

Bilo je super :lux: http://www.cosgan.de/images/smilie/sportlich/n065.gif :D

Išla sam oko 9 ujutro, malo mi je zima bilo ispočetka, al sve ok. Nisam prebrzo vozila, oko 1,5 sat mi je trebalo. Gume nisu pukle, rezervnu nemam, a još manje ju znam zamijenit. To fakat treba znati, doro dođe. Isto se sramim :o. No više sam se zbog velike gužve u prometu namučila da dođem s jednom kraja grada do dvorane i konačno krenem, nego tam.

ursula1000
04.04.2011., 07:36
I da, kaj se tiče mog bicikla, imam problem da su blatobrani skroz blizu guma (takav je bicikl, model) i čim sam ga kupila, i prepelala se ne znam do dućana, zadnji je odmah počel strugat po gumi..Nemreš ga pomaknut da ga j**š , otpelala sam ga u Prešernovu i dečeci tam su ga mrvicu uspjeli odmaknuti, pa sad ne struže, al svejedno je jako blizu. Tak da mislim da bi to moje mijenjanje guma jako loše završilo :rolleyes:

Da mi je još jedan bicikl..Jednog dana. Drugi su jučer jurili na nekim bijesnim montićima kraj mene.

Smotani2
04.04.2011., 08:35
....

:top::top:

Super. Drago mi je da ti se je dopalo...

koka2004
04.04.2011., 08:39
:flop::flop: kako jadno, opet politički govori. Gadi mi se to. Ok, znači ja bum si dobro razmislila dal da idem na promošn, 500 kn bome nije malo u današnjoj situaciji. No, prvo treba napisat i obranit :o I iskeširat još za x stvari.

Nema ti tu biranja. 500 kn moraš dati, došla ti po diplomu na promociju ili u referadu.

Filippo
04.04.2011., 11:22
Evo stigli mi računi za Komunalnu. :rigo: Dospijeće plaćanja 25.03.2011. :mad: Kak ih nije sramota?! :rigo:

tamaradujm
04.04.2011., 16:27
Jasmina ti je sve dobro rekla, al samo da nadodam da mislim da će ti ipak trebati bicikl u svakom slučaju. Ak niš nabavi neki polovni/rabljeni jeftinjak tek toliko da se voziš jer do dvorane imaš preveliki komad za pješačenje, a predavanja mogu i do kasnije navečer trajat ponekad koliko sam čula.

Evo karte (http://img853.imageshack.us/i/gradskasportskadvoranav.png/):D Faks i bolnica su lijevo (udaljenost 5 min pješice), a skroz desno dvorana. Narančasti x je centar :D. Pa sad ak uzmeš stan u recimo lijevom dijelu, ipak bi morala s nekim (najbolje vlastitim) prijevoznim sredstvom jer naši gradski buseki nisu baš za pouzdat se

Vozi li neki bus od centra do sportske dvorane i kako se zove ta stanica da mogu pogledati vozni red? I ako kupim bicikl postoji li neki put za bicikle od centra do sportske dvorane, da se bas ne moram voziti s autima po cesti i sl..Koliko bi biciklom trebalo do sportske dvorane?

dr. Killpatient
04.04.2011., 17:23
kupi rabljeni bicikl za neke sitne novce, neki stari rog ili nekaj slično. uglavnom su neatraktivni, pa se ne kradu, ali su kvalitetni i udobni. bicikl ti je najbolji način za prevoz po gradu, pogotovo sad dok je toplo :cerek:

do dvorane ti je od centra nekih 15min i cijelim putem imaš veliku, ogromnu, široku biciklističku stazu koja je na pločniku tak da se ne moraš brinuti za aute ;)

jasmina1969
04.04.2011., 19:00
I ne samo to, nego u našem gradu je dozvoljeno voziti biciklom i po pločniku, tamo gdje nema biciklističke staze. Ne znam kad je to uvedeno jer sam jedno vrijeme živjela u Rijeci, ali ta dozvola ima svojih prednosti a i svojih nedostataka. Biciklisti zaboravljaju da je pločnik prvenstveno za pješake i da oni nemaju prednost na njemu, ali kaj je tu je.

A busek je nekad vozil, mislim da više ne. I nemoj se uopče pouzdati u njih, jer čas voze, čas ne i uopče se ne pridržavaju voznog reda. Vozni red ti se nalazi na službenim stranicama grada. http://www.ap.hr/?A=NOV&SIF=055&GRUPA=nov&L=h

A i to Veleučilište, ako imaju predavanja na svim stranama grada, mogli bi i oni organizirati neki prijevoz za studente, a ne tak.

@Filippo, jesam li ti rekla da ih priupitaš malo za zdravlje, sad još i dodaj kakvo im je to ponašanje. :D

Tinach
05.04.2011., 17:11
Dal mozda neko zna di bi mogla naci odluku o komunalnom redu? Susjeda preko ima 7-8 pasa, reze, laju, pare se...zavijaju po noci, drugi pesi zavijaju dok kuje tjeraju...a o otvaranju prozora ljeti po noci mogu zaboraviti jer je to takvo urlanje da :flop:
O x macaka niti ne zelim.
Mislim da postoji odluka kolko pasa se smije drzati u kucanstvu

Komar22
05.04.2011., 17:16
jaooo ja se ljutim dok samo moj laje(mada sam se već naviknul:rofl:), a mogu si mislit kako je tebi tek:eek:

jasmina1969
05.04.2011., 17:44
Znate kaj mene zanima? Kak se dojde do kontakt policajca i da li to uopče funkcionira, ako ga pozovem?

Tu na pimpek placu več se danima skupljaju neka deca od jutra do ponoći i urlaju, galame, piju, razbijaju, puštaju muziku.... V moje vreme smo u to doba bili u školi. Evo, danas su celi dan tu mi pod prozorom, ludim več. :mad: Vidla sam da imaju onu pet liternu bocu od studene, sa nečim napunjenu, sumnjam da je sok.

EDIT: hihihihihihih, nemrem verovat, kak sam se tu požalila, tak su se razišli. Možda čitaju forum prek moba. Deca, ako stvarno čitate, hvala vam na razumjevanju. :top:

Komar22
05.04.2011., 18:45
ahhh pa bliži se kraj godine...maturanti i tako..:o

:lol:

varazdinka
05.04.2011., 19:05
Imam pitanje gdje mogu kupit dobar dječji bicikl do 800 kn, recimo da sam prošla par dučana s biciklima i svi mi govore kak još dječje nisu dobili, ja sam si bila napikirala jednog rock maschinea, ali ga chaky nema, ajde ko bi klincu kupio bicikla na kojem piše gremlin i još onak ružne plave i narančaste boje bljaaaakkkk

Smotani2
06.04.2011., 06:24
Dal mozda neko zna di bi mogla naci odluku o komunalnom redu? Susjeda preko ima 7-8 pasa, reze, laju, pare se...zavijaju po noci, drugi pesi zavijaju dok kuje tjeraju...a o otvaranju prozora ljeti po noci mogu zaboraviti jer je to takvo urlanje da :flop:

Ne mogu joj ništa. Isto ko ni mojem susjedu čiji kakadui urlaju od zore do mraka.

Tinach
06.04.2011., 07:31
Ne mogu joj ništa. Isto ko ni mojem susjedu čiji kakadui urlaju od zore do mraka.

super. :(

a samo je pitanje vremena kad će žena umrijeti, a pesi to jesti. :o

AnnaMollyHr
06.04.2011., 07:40

Tinach, ti mora da si moja suseda... i kod mene u kvartu pasja veselica svakog dana... samo ja još nisam odgonetnula čiji su :zubo:

ursula1000
06.04.2011., 08:21
Dan super počne kad te nazove banka i veli da imaš neki nepodmireni dug :s

:visi:

Glavni frajer kaže:
06.04.2011., 08:39
zna li netko nešto više o proizvodnom strojarstvu na veleučilištu?
razmišljam o prebacivanju sa strojarstva u zagrebu na izvanredno u varaždinu, pa bi mi svaka informacija o veleučilištu dobro došla...

Smotani2
06.04.2011., 08:49
super. :(

a samo je pitanje vremena kad će žena umrijeti, a pesi to jesti. :o

Ovoga kakadui neće pojesti. Otrovali bi se. :kava:

Horsefly
06.04.2011., 09:35
Varaždinci, koje mjesto u centru grada preporučujete za finu klopicu, ništa otmjeno i komplicirano, a da je ugodna atmosfera?
Hvala unaprijed.

Komar22
06.04.2011., 10:13
zna li netko nešto više o proizvodnom strojarstvu na veleučilištu?
razmišljam o prebacivanju sa strojarstva u zagrebu na izvanredno u varaždinu, pa bi mi svaka informacija o veleučilištu dobro došla...

a šta to točno zanima?:D ja sam riješil sve tri godine i sad četvrtu još moram riješit 2 ispita koja su mi ostala...

generalno gledano nije ništa posebnog, nećeš nekakvo veliko znanje dobit, svake godine je sve strožije pa i s time teže......terma najteža, Mehanika 2 i tak neki sl. još predmeti..., one +2 godine još nema ali bi trebalo biti kroz godinu dvije......i to će biti samo jedan smjer...

a ti si na FSB-u, ili? ako si tamo probaj to završit jer je to pravi faks strojarstva

jahorinka
06.04.2011., 10:30
Znate kaj mene zanima? Kak se dojde do kontakt policajca i da li to uopče funkcionira, ako ga pozovem?

vidi ih :p

http://varazdinska.policija.hr/MainPu.aspx?id=14946

samo ne znam kak rade :misli:

ja svojeg često viđam, zbog posla :kava:... al je baš cukreni, ediiii :cerek:

ursula1000
06.04.2011., 11:26
A di su oni na biciklima? :rofl:

http://img46.imageshack.us/img46/3717/2274y.jpg
(zna se kaj čitaju, ne? :D)

Glavni frajer kaže:
06.04.2011., 11:58
a šta to točno zanima?:D ja sam riješil sve tri godine i sad četvrtu još moram riješit 2 ispita koja su mi ostala...

generalno gledano nije ništa posebnog, nećeš nekakvo veliko znanje dobit, svake godine je sve strožije pa i s time teže......terma najteža, Mehanika 2 i tak neki sl. još predmeti..., one +2 godine još nema ali bi trebalo biti kroz godinu dvije......i to će biti samo jedan smjer...

a ti si na FSB-u, ili? ako si tamo probaj to završit jer je to pravi faks strojarstva

interesira koja bi bila razlika izvanrednog prema redovnom...
i koja se titula dobije nakon završetka prvog stupnja...
može li se sa varaždinskim strojarstvom posao naći...

sada sam na fsb, viditi ću kako ću ovog ljeta riješiti stvari, pa gledam što se nudi ako bi se prebacio negdje... gledam veleučilišta u karlovcu i varaždinu... oboje imaju izvanredno strojarstvo

Komar22
06.04.2011., 14:56
razlika izvanrednog i redovnog ti je jako mala, tj. predavanja su ti većinom poslije 3 tako da imate svi skupa, kažem većinom....neke vježbe se održavaju i prije za redovne studente, ali toga nema jako puno..

titula ti je prvostupnik.....hmmm ne znam sad točan naziv:misli:, nisam o tome nikad previše razmišljal:zubo:

naravno da se može naći posao s tim smjerom, naime ovi mojih nekoliko frendova koji su završili prošle godine onu svi sada rade u nekim većim firmama, na malo višoj pozicij od "običnog" radnika, kao neki kontrolor ili nešt sl...:ne zna:

a zašto bi se prebacivao sa FSB-a? meni ja jako žao šta nisam tamo išao studirati jer je puno jači faks i više se cjeni i dok završiš onih 5 godina si magistar struke, dok ovdje (dok uvedu tih +2) nisi magistar već specializant ili tako nešto...:ne zna:. Znam da je FSB puno teži, ali ono.....isplati se trud jbga...

ne znam koliko imaš ondje položenih predmeta ali ovdje ti se onda neki i priznaju od tamo

ursula1000
06.04.2011., 14:59
Prvostupnik (baccalaureus) strojarstva. Ak se ne varam mislim da je u nazivu i ing prije ovog "strojarstva". :misli:

No u globalu bakalar, fina ribica :D

jasmina1969
06.04.2011., 16:37
ahhh pa bliži se kraj godine...maturanti i tako..:o

To nisu bili maturanti, ipak je tek početak travnja, njih očekujem posle 1. maja. :D. Osim toga, svi smo mi bili maturanti i za njih imam razumjevanja, ali za ovo jučer mogla sam samo zvati policiju.

vidi ih :p

http://varazdinska.policija.hr/MainPu.aspx?id=14946

samo ne znam kak rade :misli:

ja svojeg često viđam, zbog posla :kava:... al je baš cukreni, ediiii :cerek:

Ja još nikad nisam vidla niti jednog. Kaj oni ne bi trebali s vremena na vreme i prošetati tim ulicama koje su navedene? Jučer su deca celi dan pila alkohol na trgu, da se je prošetal, videl bi ih sigurno. Navečer je došla druga runda, do jedne vure vnoč su se spominali i cerekali. Ok, nek se spominaju, ali ne moramo ih svi slušati. I ja sam u tim godinama sedela baš na tim klupicama, ali smo znali kolko je vur i da neki hočeju i spavati posle pol noći. Kaj je najgore, tak je skoro svaki dan. Za vreme škole mi smo bili doma u to vreme.

A di su oni na biciklima? :rofl:

tu je slikica, pogledajte ju na prethodnoj strani

E da mi je taj dodatak otraga i na mojem biciklu.

Nego, da vas pitam vi koji imate MagićTV, vidla sam jučer da imam SportskuTV, ali mi je neka minijaturna slikica. Je i kod vas tak? Nije prek celog ekrana, nije niti 16:9, nego je samo na sredini ekrana slika. Ak me razmete kaj hoču reči. :rofl:

ursula1000
07.04.2011., 08:29
Varaždinci, koje mjesto u centru grada preporučujete za finu klopicu, ništa otmjeno i komplicirano, a da je ugodna atmosfera?
Hvala unaprijed.

hm, u centru :misli:..Možda pizzeria Angelus ak bi nešto talijansko..
A mrvicu van centra hotel Varaždin..Fina je klopa, a nije preskupo :mig: Uvijek su neki meniji, dosta povoljni.

E da mi je taj dodatak otraga i na mojem biciklu.

Je, dobro bi došlo :D A za Sportsku tv ti ne znam, već dva dana nisam niš gledala..

afrikana
07.04.2011., 12:07
Ljudi da li možda znate dokada će trajati radovi na sanaciji dravskog mosta?:mad:

Smotani2
07.04.2011., 12:19
Ljudi da li možda znate dokada će trajati radovi na sanaciji dravskog mosta?:mad:

Tim tempom, negdje do proljeća.... 2016....

afrikana
07.04.2011., 12:21
Tim tempom, negdje do proljeća.... 2016....

tak se i meni čini!!!fakat su prespori!!!a da ne kažem da sam čula da su frajeri preko noći ostavili kamion sa ključevima i netko ga je ukro!!!!:lol::lol::lol:

Tinach
07.04.2011., 13:40
btw, prijavila sam problem gricu. danas ili sutra izlazi komunalni redar na teren. :D

dr. Killpatient
07.04.2011., 14:58
Kaj točno rade na mostu? Videl sam da mijenjaju lampe, ima još nekaj? :misli:

Komar22
07.04.2011., 15:03
lampe, asfalt, ogradu renoviraju...

jako su spori

dr. Killpatient
07.04.2011., 15:34
ne bi znal, ovaj vikend sam bil na dravi prvi put nakon par mjeseci :D

Komar22
07.04.2011., 16:29
:ne zna:

http://danas.net.hr/hrvatska/page/2011/04/07/0729006.html?pos=n1

lake of fire
07.04.2011., 17:22
imam jedno pitanje uvezi Gethaldusa... tamo u Gajevoj se nalazi ducan, i u onom dvoristu ili kak se to vec zove se ide na pregled, e sad jedan dio je za naocale drugi za lece, i bila sam se dogovorila za lece ali na posjetnici pise da je to privatnik... a znam da je ovaj dio za naocale od njih bas... sad me zanima da li i ovaj privatnik radi za Gethaldus i vrijedi ono platis pregled i oduzmu ti cijenu od leca ako uzmes kod njih ili ne....

i za one koji znaju gdje se sve moze u Vzu otic na pregled za lece?

koka2004
07.04.2011., 18:54
:ne zna:

http://danas.net.hr/hrvatska/page/2011/04/07/0729006.html?pos=n1

Ja ne mogu vjerovati da netko od svih tih novinara (e-varaždin objavio, a prenijeli i drugi portali) nije pomislio, je li moguće da će vlak krenuti, ako netko leži ispred lokomotive?

Čovjek nije ležao na pruzi, nego se je bacio pod vlak, kada je isti već krenuo.

Sigurna
07.04.2011., 19:05
Ako netko je ili zna nekog tko je dipl.ing.kemije i nekog dipl.ing.elektrotehnike, a da traže posao ili bolji posao - mora imati radnog iskustva - ja znam tvrtku sa jaaaaaaaaaako dobrim plaćama koja će uskoro raspisati natječaj za iste, pa ako ih želite preduhitriti...na pm vam napišem o kojoj se tvrtki radi. Ja znam iz prve ruke, ali nisam te struke, pa ako kome mogu pomoći ovime, neka.

Ako dobije posao, očekujem 10% od plaće svaki mjesec do daljnjeg :).

jasmina1969
07.04.2011., 19:57
Ja ne mogu vjerovati da netko od svih tih novinara (e-varaždin objavio, a prenijeli i drugi portali) nije pomislio, je li moguće da će vlak krenuti, ako netko leži ispred lokomotive?

Čovjek nije ležao na pruzi, nego se je bacio pod vlak, kada je isti već krenuo.

Da, i ja sam prvo pomislila, kaj nema više onih željezničara koji daju znak da može vlak krenuti, onaj koji provjeri da su sva vrata zatvorena i da nema nikog na peronu. Nemoguće da je netko ležal na pruzi i da je vlak krenul, valjda bi ga i strojovođa videl.

Ali kaj očekivati od ovih naših kvazi novinara u današnje vrijeme. Večina ih piše samo napamet ili prepisuje od drugih, a pogotovo na tom portalu.

jahorinka
07.04.2011., 19:58

:confused:

odbiciklirala sam si danas :mirko: skoro me veter odnesel na jezeru :D

al isplatilo se zbog pive pri vrbiju :o:rofl:

i opet načuh da se lumini otvara... al na jesen :D

Komar22
07.04.2011., 20:02

cijeli dan sam u ku*cu, ali ovo me nasmijalo sad:rofl::rofl:

Jahorina bravooooo:D

jasmina1969
07.04.2011., 20:07
i opet načuh da se lumini otvara... al na jesen :D

Pa kaj nije neki dan pisalo, e ubite me ako znam gdi, da je pri završetku i da se čeka uporabna dozvola?

EDIT: e, ljudi pogledajte ovaj post. Znam tu i tamo svratit na njihovu temu i pročitat kaj ima u tom gradu, ali ovu sliku morate videti.

http://www.forum.hr/showpost.php?p=32878268&postcount=3590

:lol::lol::lol: :s:s:s

Smotani2
08.04.2011., 06:06
btw, prijavila sam problem gricu. danas ili sutra izlazi komunalni redar na teren. :D

Nikakve koristi od toga.
Ja sam zvalo i komunalne redare, i policiju, i veterinarsku inspekciju.
Nula bodova.
Džubre se i dalje dere.
Možda je tome pripomoglo da je dotični adecetov dužnosnik... :ne zna:

Smotani2
08.04.2011., 06:10
imam jedno pitanje uvezi Gethaldusa... tamo u Gajevoj se nalazi ducan, i u onom dvoristu ili kak se to vec zove se ide na pregled, e sad jedan dio je za naocale drugi za lece, i bila sam se dogovorila za lece ali na posjetnici pise da je to privatnik... a znam da je ovaj dio za naocale od njih bas... sad me zanima da li i ovaj privatnik radi za Gethaldus i vrijedi ono platis pregled i oduzmu ti cijenu od leca ako uzmes kod njih ili ne....

i za one koji znaju gdje se sve moze u Vzu otic na pregled za lece?

Je, i on radi prek socijalnog.
Što će ti donijeti astronomsku subvenciju od 60 kuna... Naime, toliko socijalno plaća u cijeni naočala, ne vjerujem da je kod leća drugačije...
Inače, najbolje je otići na pregled u OB - samo, pripremi se na duuuugo čekanje... Naruče trideset pacijenata, sve za isti termin...
No, to je uobičajeno ponašanje u našoj bolnici... ko šljivi pacijenta, nek čeka...

Tinach
08.04.2011., 06:29
Nikakve koristi od toga.
Ja sam zvalo i komunalne redare, i policiju, i veterinarsku inspekciju.
Nula bodova.
Džubre se i dalje dere.
Možda je tome pripomoglo da je dotični adecetov dužnosnik... :ne zna:

pa za sad su pesi tiho. vjerojatno su je upozorili, pa su sad svi nutra s njom. ja zadovoljna ako tak ostane. ona nek se druži sa svojim ljubimcima, a mi smo sinoć prvi put spavali s otvorenim prozorima. :lux:

ursula1000
08.04.2011., 07:58
Što će ti donijeti astronomsku subvenciju od 60 kuna...

fakat je astronomska. I za to sam čekala više od pol sata u redu na šalteru da mi potvrdi :kava:

Jesam spomenula da nosim očale? Moje prve. :o:rolleyes: Trebala bi ih celo vreme imati, al glava me boli, pa ih nosim samo za kompom i dok čitam, a osjećam se ko da to nisam ja. Valjda je moja Šauma :ne zna:

@jasmina, kad smo kod pesa, ti si u tom kvartu..Jesu živi još oni u Trakošćanskoj ak znaš na koje mislim- patolog i žena mu? Znam da su oni imali u stanu valjda 10 pesa i još duplo tolko mački :D

bourjois_girl
08.04.2011., 08:20
Što će ti donijeti astronomsku subvenciju od 60 kuna... Naime, toliko socijalno plaća u cijeni naočala, ne vjerujem da je kod leća drugačije...
Inače, najbolje je otići na pregled u OB - samo, pripremi se na duuuugo čekanje... Naruče trideset pacijenata, sve za isti termin...
No, to je uobičajeno ponašanje u našoj bolnici... ko šljivi pacijenta, nek čeka...

greskica, ne radi više. Radio je nekada.

Smotani2
08.04.2011., 08:22
pa za sad su pesi tiho. vjerojatno su je upozorili, pa su sad svi nutra s njom. ja zadovoljna ako tak ostane. ona nek se druži sa svojim ljubimcima, a mi smo sinoć prvi put spavali s otvorenim prozorima. :lux:

I mi.
Dok nije prekrasno ptiče u 5:50 zapjevalo...

Smotani2
08.04.2011., 08:23
greskica, ne radi više. Radio je nekada.

Ups.
Onda je radio kad sam ja bio zadnji puta kod njega na pregledu...
Isprika...

bourjois_girl
08.04.2011., 09:11
ja bila na frisko..bilo mi hitno, a i tamo sam navikla pa sam zvala da se naručim i pitam dal rade preglede na uputnice preko socijalnog pa je rekla teta da više ne, al pregled je 50 kn..s tim da se naručiš točno i da nema čekanja...stvarno se drže reda što se toga tice...

edit: zvala sam prijepodne oko 11 i bila naručena isti dan u 17.. :)

AnnaMollyHr
08.04.2011., 09:50
Ja iz povjerljivih izvora imam informaciju da se Lumini otvoriti neće... :raspa:

Bar ne ove godine :zubo:

Al zato bude onaj drugi kaj je u izgradnji isto u gospodarskoj zoni... :kava:

ursula1000
08.04.2011., 10:03
U čem je stvar zapravo? Najam je preskup ili?:ne zna:
Vidla sam na fejsbuku da izbjegavaju odgovore na bilo kakva pitanja o otvorenju, zadnje su samo spomenuli tehnički pregled u svibnju..

I ko su vam ti doušnici? :zubo::ceka:

AnnaMollyHr
08.04.2011., 10:14
Doušnici su iz poduzetničkih "fensač" krugova :zubo: :D

Vlasnik Luminija je neki stranac, točno to je problem kaj ti kažeš... građevina će se dovršiti, ali od dućana zasad nebude ni d, osim ako netko drugi ne preuzme...

bourjois_girl
08.04.2011., 10:37
ja sam čula da im se taj striček stranac nije uopce htio javiti kad je trebalo početi radit unutarnje uređenje... :S

Tinach
08.04.2011., 11:32
a ja sam čula da je striček stranac odavno odustao i da je izvođač radova preuzeo kao kompenzaciju za radove.

jahorinka
08.04.2011., 11:50
nego, kakva su vam iskustva s poliklinikom sunce? :kokice:

idem na jedan pregled idući tjedan...pa pitam :raspa: :D

bourjois_girl
08.04.2011., 12:07
nebumo mi tak brzo sopingirale tam :S ...

Sigurna
08.04.2011., 12:32

Moja loša - tamo sam išla samo na RTG jer toga nije bilo u Živi u kojoj sam prošla jeftinije i osoblje je bilo za pohvaliti. Kao i dr.kardiolog. (jednom drugom liječnicom koji radi u istoj klinici sam pak bila jako nezadovoljna - s obzirom da se plaća, pa čovjek očekuje barem u tom slučaju odgovarajući tretman, bila je poprilično kratka i rekla bih čak, bezobrazna, prije sam bila vani nego unutra, a ionak mi nije rekla ništa što već ne znam - nažalost, kad sam već počela kod nje, nastavila sam, ali tražim drugo riješenje, vrlo nezadovoljna i Živa je jako pogriješila njezinim angažiranjem)

Uglavnom, dakle...u Suncu sam bila naručena brzo, ali već na samom početku, žena na recepciji je bila nekako...osorna. Da li zato što sam došla samo na jedan pregled, a ne cijelu paletu, ne znam...ali bila je baš neljubazna. Nakon toga sa ipak čekala pola sata (nije kraj svijeta, naravno, ali opet, u takvom slučaju kad plaćaš pretragu očekuješ neki veći red i angažman). Interijer - deprimirajući...sve u svemu, osjećala sam se ko da čekam u bolnici na red, dok mi je u Živi bila baš dobra atmosfera i ovim putem pohvaljujem gospodičnu/gospođu koja prima pacijente, kao i Ivicu, tehničara.

I na kraju, kažem, nešto je Živa jeftinija. Ja sam radila paletu svega i dobila 10% sniženje i jedan pregled gratis. Ali ne nude sve usluge kao Sunce koja ima širi dijapazon. A opet, mana mu je, za one koji rade, što radi od 7-15h, nema popodne.

jahorinka
08.04.2011., 13:07
nebumo mi tak brzo sopingirale tam :S ...

i bolje za moj diners :o

Moja loša - ...

thanx :mig:

ursula1000
08.04.2011., 13:45
i bolje za moj diners :o

ja sam se razveselila kad sam pročitala da diners ne primaju u h&m-u u Zg :o Sad sam bar sigurna da nepem nikad :D

bourjois_girl
08.04.2011., 14:06
ja sam se razveselila kad sam pročitala da diners ne primaju u h&m-u u Zg :o Sad sam bar sigurna da nepem nikad :D

:tulum: Bogu hvalaaaa

Armstrong
08.04.2011., 16:17
Ja iz povjerljivih izvora imam informaciju da se Lumini otvoriti neće... :raspa:

Bar ne ove godine :zubo:

Al zato bude onaj drugi kaj je u izgradnji isto u gospodarskoj zoni... :kava:

Dok sam to rekao još prije 2mjeeca, nitko mi nije vjerovao :D .

Armstrong
08.04.2011., 16:18
Uglavnom sutra je koncert MMK, karte su već spremljene :D

0 plus
08.04.2011., 16:30
Uglavnom sutra je koncert MMK, karte su već spremljene :D

vidi se ko zna :s

:D

Komar22
08.04.2011., 17:37
Lumini:tuzni:

Komar22
08.04.2011., 18:33
i opet varaždin:ne zna:

http://danas.net.hr/hrvatska/page/2011/04/08/0776006.html?pos=n0

sve više smo u vijestima

Tinach
08.04.2011., 19:03

Moje (http://www.forum.hr/showpost.php?p=32238137&postcount=19) jako dobro.

Armstrong
08.04.2011., 20:14
vidi se ko zna :s

Nego :top:

markec1
08.04.2011., 21:09
Lumini:tuzni:

jel to 100%,jer nema baš nekog smisla napraviti posao do nekih 70-80% do kraja i onda sve stopirat,i kako se budu izvođači radova naplatili,jer ako je investitor odustao,ipak mora platiti radove koji su izvršeni,a ako je tehno beton preuzo građevinu da se naplati,onda im bude u cilju da ga završe i daju prostore u najam...
a gdje bi bio onaj drugi centar,tamo kod ap praone?di je onaj veliki plakat za najam prostora?

Sigurna
08.04.2011., 21:27

Je, tog i moja frendica hvali. I ja sam napisala - ovisi za kaj se ide. V Živi vidim da su zeli Mamuzića. Jednom u Gynu kod njega, i nikad više! Mislim da od svih liječnika ikad, taj mi je ostao u sjećanju kao najgori, najradije bi ispričala detalje, ali me je sram da sam bila nasjela na to, pa neću. Trebalo mi je biti jasno da nije dobar znak što mu je čekaonica bila potpuno prazna kad sam došla. Samo sestra. Kod kojeg drugog ginića ste to ikad vidjele?

0 plus
09.04.2011., 07:22
Nego :top:

kad publika zapjeva bu se čulo do marofa :zubo:

:)

:lux:

ursula1000
09.04.2011., 07:45

:top::top: Super, onda i ja pem tam..O Dokuzoviću sam isto čula sve najbolje

jasmina1969
09.04.2011., 10:04
@jasmina, kad smo kod pesa, ti si u tom kvartu..Jesu živi još oni u Trakošćanskoj ak znaš na koje mislim- patolog i žena mu? Znam da su oni imali u stanu valjda 10 pesa i još duplo tolko mački :D

:confused:

Pojma nemam o kome govoriš. :D

Ja bi takvima poslala udrugu za zaštitu životinja. A u zgradama postoji neki red o držanju kućnih ljubimaca.

varazdinka
09.04.2011., 21:29
Hej cure, slažem se oko Mamuzića, ja sam kod njega išla da mi potvrdi trudnoću, jer je moj gin bio na GO, a zbog uvjeta u Koki di sam onda radila sam morala hitno dobit bolovanje, ionako sam bez obzira na sve imala problema u trudnoći. A o Dokuzoviću mogu reći sve najljepše, vodio mi je trudnoću i kad sam završila u bolnici na mirovanju svakodnevno me posjećivao bez obzira kaj to nije njegov odjel, radio mi je carski, a Jukić je asistirao, nemam ni jedne zamjerke, čak sam ja imala sreću pa dobila alergijsku reakciju na konce pa sam morala biti 14 dana u bolnici on me 10-ti pustio doma i kako me na brzinu pustio doma, on je vodio brigu i idući dan prekopao ko zna što sve da dođe do mog broja mobitela i zvao me da dođem na kontrolu i kako bi mi očistio ranu još jednom, mislim da samo pravi liječnik može nešto takvo napraaviti za pacjenta, a da zaboravila sam zašto mi se Mamuzić zgadio, zato jer prva stvar koju me pitao kad je potvrdio trudnoću, dali ću raditi abortus......

Sigurna
09.04.2011., 21:48
Hej cure, slažem se oko Mamuzića, ja sam kod njega išla da mi potvrdi trudnoću, jer je moj gin bio na GO, a zbog uvjeta u Koki di sam onda radila sam morala hitno dobit bolovanje, ionako sam bez obzira na sve imala problema u trudnoći. A o Dokuzoviću mogu reći sve najljepše, vodio mi je trudnoću i kad sam završila u bolnici na mirovanju svakodnevno me posjećivao bez obzira kaj to nije njegov odjel, radio mi je carski, a Jukić je asistirao, nemam ni jedne zamjerke, čak sam ja imala sreću pa dobila alergijsku reakciju na konce pa sam morala biti 14 dana u bolnici on me 10-ti pustio doma i kako me na brzinu pustio doma, on je vodio brigu i idući dan prekopao ko zna što sve da dođe do mog broja mobitela i zvao me da dođem na kontrolu i kako bi mi očistio ranu još jednom, mislim da samo pravi liječnik može nešto takvo napraaviti za pacjenta, a da zaboravila sam zašto mi se Mamuzić zgadio, zato jer prva stvar koju me pitao kad je potvrdio trudnoću, dali ću raditi abortus......

:eek:

OK, ponukana tvojom izjavom, ja ću napisati zašto sam ja išla k njemu...jer jedini privatnik koji mi je blizu,a da radi određena testiranja na određene bolesti. Odnosno, uzme uzorak i proslijeđuje to u ZG u laboratorij (to sam tek poslije skužila). Na to sam se odlučila jer sam smatrala da trebam, kao sexualno aktivna žena povremeno se i prekontrolirati, iako nisam mijenjala partnere, niti ih imala puno, a i štitila sam se...htjela sam biti odgovorna i prije nove veze napraviti to. Nije me pitao ništa o mom sexualnom ponašanju, samo rekao: da ne vodite takav život kakav vodite, ne bi se trebali testirati. Kul. Valjda mi piše "kurva" na čelu. Žao mi što se nakon toga nisam pobrala van, glupača.
Nakon toga, naplatio mi je višu cifru nego je preko telefona bilo rečeno da će me koštati, račun nisam dobila, za testiranje na neke bolesti je ispalo da je ionako prerano, iako je on rekao da nije, a isti ti testovi u Zg-u bi me bili koštali točno 3x manje.

Sve to sam ja saznala tek kasnije, jer sam bila šokirana tretmanom, pa sam se informirala i onda uputila nakon par mjeseci u jednu polikliniku u Zg-u gdje su mi sve testove ponovili, sve objasnili, rezultat je bio isti dan, i kao što sam napisala 3x jeftinije, a rade u njoj jedni od najpoznatijih ginekologa.

A i čisto onak usput: sa ginekološkog stola moraš se obući da bi prešao u drugu prostoriju u kojoj je UZV. Kroz čekaonu! Gdje toga ima!? Dobro da se ne mora gola paradirati između prostorija.

Čitam po drugim forumima, žene se uglavnom žale ne njega, idu samo jer ima...e sad 4D uzv ili tako nešto, nisam sigurna, uglavnom, ima nešto od te tehnike, instrumenata čime privlači trudnice.

Charobniak
11.04.2011., 09:06
Zna netko koji i gdje bi bio najveći pet shop u Varaždinu? Znam da je bio prije onaj prilično velik na prvom katu konzuma kod Turista, ali toga više nema ako se ne varam?

jasmina1969
11.04.2011., 09:29
Zna netko koji i gdje bi bio najveći pet shop u Varaždinu? Znam da je bio prije onaj prilično velik na prvom katu konzuma kod Turista, ali toga više nema ako se ne varam?

Ne znam da li je najveći, ali meni je najdraži, nema čega nema, od životinja pa do potrepština za kućne ljubimce, u Optujskoj trgovački centar Supernova. To ti je tam di su Obi, Muller i ostali. Kad uđeš na parkiralište čist na kraju s desne strane, ako si okrenut prema Obiju.

bourjois_girl
11.04.2011., 09:47
ima jedan koji mi se cini veci hmmm kak da ti objasnim.. u blizini kauflanda ti je onaj birc cheers ( il ti ga stara mesnica) u toj ulici (mislim da je hercegovacka) dođeš do kraja i tam je igralište..e s lijeve strane igrališta je nekaj dost veliko..al ja ti ne znam kakva je ponuda jer nisam nikad bila..

edit: evo mapa jer iz ovog nema sanse da skuzi neko :S
http://img845.imageshack.us/i/zooo.jpg/

jasmina1969
11.04.2011., 12:02
A kaj velite na ovo:

http://www.evarazdin.hr/varazdinski-snajperist-pogodio-biciklisticu-u-glavu-iz-zracnice/

:eek::eek::eek:

Neko me je stvarno dosadno u životu. :eek:

Charobniak
11.04.2011., 12:36
Zahvaljujem, budem skoknuo vjerojatno do jednog i do drugog. :top:

Tinach
11.04.2011., 12:53
A kaj velite na ovo:

http://www.evarazdin.hr/varazdinski-snajperist-pogodio-biciklisticu-u-glavu-iz-zracnice/

:eek::eek::eek:

Neko me je stvarno dosadno u životu. :eek:

nadam se da će ga nać netko od žrtava prije policije :kava:

bourjois_girl
11.04.2011., 12:58
ne znam vise kaj bi rekla..mislila sam da se neko od klinaca zezal pa slucajno tak ispalo..al ovo izgleda ne potvrđuje to kaj sam rekla...jos uz to stanari vele da ima jos zrtava..
strasno kak ljudi nemaju pametnog posla

Komar22
11.04.2011., 13:21
ima jedan koji mi se cini veci hmmm kak da ti objasnim.. u blizini kauflanda ti je onaj birc cheers ( il ti ga stara mesnica) u toj ulici (mislim da je hercegovacka) dođeš do kraja i tam je igralište..e s lijeve strane igrališta je nekaj dost veliko..al ja ti ne znam kakva je ponuda jer nisam nikad bila..

edit: evo mapa jer iz ovog nema sanse da skuzi neko :S
http://img845.imageshack.us/i/zooo.jpg/

to je ZOO centar...i najveći u VŽ-u. Dosta je veliki i ako tamo ne nađeš šta trebaš onda nećeš nigdje..:lol:

Faint
11.04.2011., 15:16
Jel prodaje možda netko od vas bajs?,. neki ful obični,, za otić od točke A do točke B,. :zubo:

Roby_Petric
11.04.2011., 16:38
Da, i ja sam prvo pomislila, kaj nema više onih željezničara koji daju znak da može vlak krenuti, onaj koji provjeri da su sva vrata zatvorena i da nema nikog na peronu. Nemoguće da je netko ležal na pruzi i da je vlak krenul, valjda bi ga i strojovođa videl.

Ali kaj očekivati od ovih naših kvazi novinara u današnje vrijeme. Večina ih piše samo napamet ili prepisuje od drugih, a pogotovo na tom portalu.

Viš, sad ti zaključuješ i optužuješ na temelju svojih indicija, a o tome kaj se dogodilo kolega kvazinovinar (inače iz Jutarnjeg lista) saznao je na licu mjesta od samih očevidaca, a potvrdilo je i službeno policijsko izvješće drugi dan. :kava:

jasmina1969
11.04.2011., 18:07
Viš, sad ti zaključuješ i optužuješ na temelju svojih indicija, a o tome kaj se dogodilo kolega kvazinovinar (inače iz Jutarnjeg lista) saznao je na licu mjesta od samih očevidaca, a potvrdilo je i službeno policijsko izvješće drugi dan. :kava:

A viš, ti si mi sad samo potvrdil ono kaj ja govorim. Nemam se namjeru s tobom prepucavati oko toga, ali eto, novinar iz Jutarnjeg lista, znači nije novinar evaraždina, jel tak? A kad otvorim taj portal uvijek me prvo zabljesnu prepisane vijesti i prekopirane slike sa drugih portala što se događa u RH, a tek onda u VŽ. E sad da li je taj portal evaraždin ili ehrvatska? Ona prva koncepcija portala, meni osobno, se više sviđala. I nisam napisala SVI novinari nego večina i to misleći na cijelu nam Lijepu našu. :kava:

Roby_Petric
11.04.2011., 18:36
A viš, ti si mi sad samo potvrdil ono kaj ja govorim. Nemam se namjeru s tobom prepucavati oko toga, ali eto, novinar iz Jutarnjeg lista, znači nije novinar evaraždina, jel tak? A kad otvorim taj portal uvijek me prvo zabljesnu prepisane vijesti i prekopirane slike sa drugih portala što se događa u RH, a tek onda u VŽ. E sad da li je taj portal evaraždin ili ehrvatska? Ona prva koncepcija portala, meni osobno, se više sviđala. I nisam napisala SVI novinari nego večina i to misleći na cijelu nam Lijepu našu. :kava:

Ne mislim se ni ja prepucavati, ali mislim ti objasniti kad smo već kod toga - kolega koji radi u Jutarnjem listu stalni je zaposlenik eVaraždina, a Jutarnji list koristi njegove usluge iz Sjeverozapadne Hrvatske - dakle, po tome jedan veliki Jutarnji list prepisuje od nas kvazinovinara...

Druga stvar - vijesti "prepisane" iz Hrvatske (potpisane s Agencija VLM) i slike "prekopirane" s drugih portala (potpisane s Cropix) plaćamo vrlo skupo kao i ostali portali u Hrvatskoj i ne krademo jer bi brzo izgorjeli i nakelili si drastične tužbe i odštete.

Razlog zakaj koristimo usluge VLM-a i Cropixa je taj što oboje u Varaždinu imaju vrlo kvalitetne suradnike i fotografe (baš u Varaždinu) i stoga nam ispada mnogo jeftinije nego zaposliti 8 ljudi koji rade u Večernjaku (VLM) ili 2 fotografa koji rade u Cropixu, a imamo dostup do svih njihovih materijala.

Imamo ugovore s obje najveće agencije u Hrvatskoj i imamo pravo prenositi sve njihove vijesti i slike, i to i koristimo. Isto kak imamo suradnje s nizom državnih portala o međusobnom dijeljenju sadržaja - jer i mi smo proizvođači sadržaja s lokalne razine.

A kaj se tiče vijesti iz države - ima ljudi koje to zanima, uostalom, svi lokalni portali prenose top teme iz države (većina ih zbilja krade i kopira, ali tome dolazi kraj srećom po nas budale koji plaćamo) i ljudi i to vole čitati.

Ne vidim razlog zašto bi ista vijest koju napiše VLM sa slikom iz Cropixa bila vjerodostojnija ako je objavljena na Index.hr-u ili tportal.hr-u, a manje vrijedna ako je objavljena na eVarazdin.hr.

Katharina
11.04.2011., 19:13
Copy centar Manuela se može posramiti svojim radom.
Odnijela sam na print majice i sve što je trebalo napraviti jest napraviti najobičniji tisak.
Ne znam iz kojeg razloga, ali rekla sam neka font bude običan, najobičniji Arial (jer su bila slova u pitanju) i djelatnice koje su radile tamo su napravile baš suprotno - stavile su na majice najšareniji font ikad.

Kao grafička dizajnerica se nisam htjela svađati s ljudima koji NE ZNAJU svoj posao, ali moram svoju ljutnju negdje izbaciti. :mad: :D

ursula1000
11.04.2011., 19:36
Copy centar Manuela se može posramiti svojim radom.
Odnijela sam na print majice i sve što je trebalo napraviti jest napraviti najobičniji tisak.
Ne znam iz kojeg razloga, ali rekla sam neka font bude običan, najobičniji Arial (jer su bila slova u pitanju) i djelatnice koje su radile tamo su napravile baš suprotno - stavile su na majice najšareniji font ikad.

Kao grafička dizajnerica se nisam htjela svađati s ljudima koji NE ZNAJU svoj posao, ali moram svoju ljutnju negdje izbaciti. :mad: :D

Teško se oslonit na djeatnice, tam kopiraju knjige cijeli dan, vjerojatno su zaboravile i kaj si uopće rekla :D Odnosno nisu zapisale a trebale su. Al zakaj im nisi dala sliku/vektore? Tak bi bilo najsigurnije :ne zna: No ak je više majica u pitanju, ja bi se žalila pošto si im rekla arial, a ove ti stavile nešto deseto

jahorinka
11.04.2011., 19:46
Teško se oslonit na djeatnice, tam kopiraju knjige cijeli dan, vjerojatno su zaboravile i kaj si uopće rekla :D Odnosno nisu zapisale a trebale su. Al zakaj im nisi dala sliku/vektore? Tak bi bilo najsigurnije :ne zna: No ak je više majica u pitanju, ja bi se žalila pošto si im rekla arial, a ove ti stavile nešto deseto

manuela :rolleyes:
uz takvog poslodavca, nije ni čudo da sfelšaju nekaj :kava:

i tak... :raspa:

kakve ste kolače pekli za vikend? :klopa:

jasmina1969
11.04.2011., 19:55
Ajooj, ajooj, kad novinari počnu, ne znaju stat (nažalost na krivim stvarima).

Slobodno vi prepisujte, kupujte (nikad nisam rekla da kradete), ali me smeta ujutro kad čitam vijesti, prvo što vidim, recimo danas Kosoricu. Ma dajte prvo stavite vijesti iz Varaždina i okolice, a onda iz zemlje. O tome ti ja govorim. Ako ste evaraždin, onda budite Varaždin. Ima mali miljon drugih portala gdje čitamo vijesti iz zemlje, a na taj portal dolazim zbog vijesti iz naših krajeva.

I ovo nije topik za takvu raspravu. Kao što sam rekla prije nekog vremena, ovo je tema za druženje i razbibrigu i zato :W vidimo se na evaraždin.

jasmina1969
11.04.2011., 19:57

Greh je bilo ovaj vikend biti doma, a ti? Si ti napokon imala slobodan vikend i pekla nekaj? :)

Katharina, idi i žali se, ja im ne bi platila jer nisu napravile ono kaj sam im rekla.

Katharina
11.04.2011., 20:01
manuela :rolleyes:
uz takvog poslodavca, nije ni čudo da sfelšaju nekaj :kava:

i tak... :raspa:

Mislim, vidjelo se da ne znaju raditi svoj posao i zaista mi se za jednu majicu nije dalo natezati.
Ali ono, kod mene više neće imati dobru reklamu, očito su dobri samo sa kopiranje studentskih bilježnica.

Kolači? :D Mramorni, a pojeo se prije vikenda, ali, to je moj drugi kolač po redu, pa sam valjda zato prezadovoljna. :cerek:

jahorinka
11.04.2011., 20:04
je, bil je slobodan vikend... al smo se izležavali doma :hrk: :s

zadnje kaj sam pekla je bil petminutni kolač iz mikrovalne :rofl: http://www.coolinarika.com/recept/kolac-za-5-minuta/
nije tak loše :klopa:

a ovo si mislim napraviti za roćkas - http://gastrodiva.bloger.hr/post/jogurt-torta-od-visanja/961443.aspx
jednom sam probala, prefino je :s :klopa:

jasmina1969
11.04.2011., 20:07
zadnje kaj sam pekla je bil petminutni kolač iz mikrovalne :rofl: http://www.coolinarika.com/recept/kolac-za-5-minuta/
nije tak loše :klopa:

a ovo si mislim napraviti za roćkas - http://gastrodiva.bloger.hr/post/jogurt-torta-od-visanja/961443.aspx
jednom sam probala, prefino je :s :klopa:

Mislila sam da nikad to ne bum izrekla, ali: Hvala ti dragi Bože kaj nemam mikrovalnu i kaj sam alergična na višnje. :D

jahorinka
11.04.2011., 20:14

@Katharina - kad već imaš volje, mogla bi i nama nekaj speči, ne? :raspa: :mig:

Katharina
11.04.2011., 20:20

@Katharina - kad već imaš volje, mogla bi i nama nekaj speči, ne? :raspa: :mig:

Dok je još uvijek sve iz zabave i dosade, dok ne traju ispiti, zašto ne? :D:D:D

varazdinka
11.04.2011., 21:00
:tulum::tulum::tulum:Ja sam imala najobičnije domaće buhtle s pekmezom, al je zato danas bila ročkas partyana na poslu....kolač s jagodama, torta s jagodama, torta od šumskog voća, pršut, kulen i ine delicije, hm hm hm, popilo se i dobrog vina.... :tulum:

bourjois_girl
12.04.2011., 08:28
ekipa jel ko zna do kolko su posjeti dozvoljeni na ginekologiji?

bourjois_girl
13.04.2011., 09:50
do 16 h...i poslje bjež glavom bez obzira jer je sestra http://www.cosgan.de/images/midi/boese/a085.gif

Sigurna
13.04.2011., 10:57
Gdje ima za kupiti najljepše/najposebnije čestitke za Uskrs? Treba mi za nekog posebnog, stvarno neću one klasične sa isusekima i slično.

Tinach
13.04.2011., 11:34
Gdje ima za kupiti najljepše/najposebnije čestitke za Uskrs? Treba mi za nekog posebnog, stvarno neću one klasične sa isusekima i slično.

probaj Muller, tamo ima tih modernih

Sigurna
13.04.2011., 11:40
probaj Muller, tamo ima tih modernih

Zadnji put nisam vidjela BAŠ NIKAKVE! Samo one rođendanske, pogrebne, vjenčane...čini mi se da ne drže te "blagdanske". Jer se ne sjećam da sam viđala ni novogodišnje, božićne...:ne zna:

ursula1000
13.04.2011., 16:25

Algoritam knjižara. Tam sam uvijek viđala neke fora unikatne, ručni rad..I općenito u knjižarama (ne znam kak se zove ona pored Lavre, u Gajevoj kod nas :misli: Mislim da Svijet knjige, al i tam je bilo lijepih za Božić. No prvo u Algoritmu pogledat)

do 16 h...i poslje bjež glavom bez obzira jer je sestra http://www.cosgan.de/images/midi/boese/a085.gif

to je vjerojatno ta za koju sam isto čula :D..Hmm, kaj mi nije jasno kak djecu/ženu u rodiilštu viđaju muškarci koji rade, a ne mogu s posla zbristat ili rade u nekom drugom gradu. Pošto su do 4 posjete. :ne zna:

Sigurna
13.04.2011., 16:48
Algoritam knjižara. Tam sam uvijek viđala neke fora unikatne, ručni rad..I općenito u knjižarama (ne znam kak se zove ona pored Lavre, u Gajevoj kod nas :misli: Mislim da Svijet knjige, al i tam je bilo lijepih za Božić. No prvo u Algoritmu pogledat)

Algoritam je ono preko Peka, Istre, ne? Je, tam sam znala za rođendane kupovati bookmarke i slične sitnice, uvijek našla svašta nešto super. Nije mi palo na pamet da bi imali i čestitke. Fala.

Tinach
13.04.2011., 16:57

to je vjerojatno ta za koju sam isto čula :D..Hmm, kaj mi nije jasno kak djecu/ženu u rodiilštu viđaju muškarci koji rade, a ne mogu s posla zbristat ili rade u nekom drugom gradu. Pošto su do 4 posjete. :ne zna:

Kaj kak, zasarmira sestru, donese cokoladu i da vidis, sva vrata otvorena. Ja sam frendici otisla oko 12, doduse, kutu sam obukla i niko me nije nikaj ni pital

bourjois_girl
14.04.2011., 07:39

moze bit da je. Crna baba s dugom bob frizurom. Ja ne znam koji joj je.. pa kaj je teško reći da su posjeti gotovi a ne tak histerizirati i to jos među trudnicama kojima treba mir jer npr. cuvaju trudnocu. ne bi meni takva dugo delala http://www.cosgan.de/images/midi/frech/a055.gif

nelalao
14.04.2011., 08:48
bok ljudi :)
moze mi netko preporuciti neki kozmeticki salon tu u Vz, a da je ok?

Faint
14.04.2011., 09:06
Meni je Skin (http://www.studio-skin.hr/) ok.

Sigurna
14.04.2011., 12:15
Gdje u Vž-u ima yoga?

Znam za neku Bernardu na koju sam čula da se žene žale da je grozna (ne znam zašto ili po čemu, ali prošli tjedan sam na jednom tečaju to čula). Ima još negdje?

AnnaMollyHr
14.04.2011., 12:50
Kozmetički salon Revital :raspa:

angel08
14.04.2011., 14:23
ooo pa ima tu kaj ?:D
nema me 100 godina :cerek:

Sigurna
15.04.2011., 12:43
Algoritam je ono preko Peka, Istre, ne? Je, tam sam znala za rođendane kupovati bookmarke i slične sitnice, uvijek našla svašta nešto super. Nije mi palo na pamet da bi imali i čestitke. Fala.

Ništa od toga, neamju blagdanske čestitke. :(

Kupila u NN-u na kraju....sasvim dobre, po 4kn.

plemeniti konj
15.04.2011., 12:59
jebali vas kozmetički saloni, šoping centri, masaže i kina u kurac.
nit spomenuli neke bitnije stvari. danas. koje se sad dogadaju. koje
se trebaju dogadati u varazdinu a ne dogadaju se zbog toga jer ljudi
govore vec 5 mjeseci o otvaranju jebenih soping centri na kojima budete
stajali od jutra i kupovali sve u 16 i zalili se da nemate para. lijepa nasa silovana

Sigurna
15.04.2011., 13:04
A koje to stvari? :kava:

jasmina1969
15.04.2011., 13:06
Tko je rekel da ništ od Luminija?

http://www.evarazdin.hr/lumini-kneginec-izgradnja-centra-tehnicki-pregled/

Sigurna
15.04.2011., 13:10
Pa bude, ali ne znači da brzo - ti tehnički se znaju jaaaaako odužiti, čak i na par mjeseci. Ovisi.

ursula1000
15.04.2011., 14:20
jebali vas kozmetički saloni, šoping centri, masaže i kina u kurac.
nit spomenuli neke bitnije stvari. danas. koje se sad dogadaju. koje
se trebaju dogadati u varazdinu a ne dogadaju se zbog toga jer ljudi
govore vec 5 mjeseci o otvaranju jebenih soping centri na kojima budete
stajali od jutra i kupovali sve u 16 i zalili se da nemate para. lijepa nasa silovana

Mene je ova situacija dosta uzrujala, pa iako ti neću reći odi u onu stvar konjino, svejednoo nemoj se zamarat ili uzrujavat s tim tko što što piše il ne piše. Pa u redu da si ti spomenuo, no ne vrijeđaj ostale. Uostalom, nekome i nije do trošenja novaca već bi možda i nekakav, moram to ironično reći "bolji" posao u tom jebenom šoping centru, jesi svjestan toga?

jahorinka
15.04.2011., 14:37
Uostalom, nekome i nije do trošenja novaca već bi možda i nekakav, moram to ironično reći "bolji" posao u tom jebenom šoping centru, jesi svjestan toga?

:top:

kak ste danas? :cheer:

meni dan počel komaaaa :rolleyes: :mama:

al čim sam došla doma s posla, mam mi je bolje :D :rofl:

Komar22
15.04.2011., 15:00
nema bolje dok se u petak dođe sa posla....:zivili:

bourjois_girl
15.04.2011., 16:06
dragi moj bozek fala ti kaj je petek http://www.cosgan.de/images/midi/froehlich/k005.gif

jahorinka
15.04.2011., 18:06
to kaj je petak, to mi niš ne znači kad me čeka radni vikend :mama:

al kaj sad... idem feštat :zivili:

Komar22
15.04.2011., 18:10
al kaj sad... idem feštat :zivili:

tako jee:lol::top:

Sigurna
15.04.2011., 18:18
tako jee:lol::top:

...povikaše seljaci :D.

AnnaMollyHr
16.04.2011., 07:44
Slažem se s curama... :kava:

Bez obzira šta sam mlada, potresla me presuda i pratila sam je, i jasno mi je razočarenje naših građana, al ovi shoping centri stvarno sad nemaju veze s tim. :ne zna:

Netko će u tim centrima dobiti posao, a i uvijek ponavljam da Varaždin nema nikakvih sadržaja, mislim da ipak treba imati nešto... :ne zna:

jasmina1969
16.04.2011., 12:07
a i uvijek ponavljam da Varaždin nema nikakvih sadržaja, mislim da ipak treba imati nešto... :ne zna:

Kad sam ja bila mlada (mislim, još sam uvijek :D) nije nam trebao nikakav trgovački centar da nam popuni sadržaj. Jednostavno ne znate se organizirati međusobno. Nije bilo niti kafića, bio je disco u podrumu gimnazije i na MECU-u i to ne stalno. Šetali smo od Dućanske do Kukuljevićeve i natrag družili se u grupicama na Korzu i špehali se međusobno na izlogu. Smotani se sigurno sjeća toga. :D Nije nam trebal alkohol da bi se osjećali bolje i raspoloženije. Na Stančićevom trgu poslije se otvorila Kula (sadašnji Soho, bar mislim da se tak zove :brukica:) i sjećam se onih rešetki na trgu i tamo smo sjedili i zabavljali se. Posle naravno EX (još je bio obični kafić sa šankom i tri stola, i pirane).

Ne znam kaj očekujete od tog gradića. Nije to Zagreb. Varaždin je uvijek bio miran, tih za obiteljski život. Nadam se da bude takav i ostal. Istina, fali kino, mi smo ih imali 3. Ali tko će u kino 5-10 km od Vž.

Jeste li vi čuli za izlete? Dogovorite se, skupite hranu i neku cugu, dekicu i put šume ili livade. Jeftinije je i zdravije od sjedenja u zagušljivim kafićima i trošenje na litre alkohola. Nikad mi nije bilo bitno gdje sam, nego skim sam.

AnnaMollyHr
16.04.2011., 16:50
Ok, slažem se s tobom jer ipak nisam baš toliko mlada, prošla sam i ja period da mi je gušt bilo radit kilometarske krugove po gradu s ekipom. I to razdoblje mi je bilo najbolje. Ni kasnije nisam bila neki partijaner. :rolleyes:

Al kad mislim na sadržaje, mislim da treba jedan dobar shoping centar, ne prevelik al da imaju ljudi više opcija za shoping, jer meni je Supernova...neznam, loša... :ne zna: Treba dućana itekak jer si nikad nisam u Vž mogla nigde ništ kupiti :mama: A ni moja mama...

I treba jedno dobro kino ljudima, samo neznam kak bi išlo kad nejde ni ovo koje jedino radi...

Smotani2
16.04.2011., 17:30
Kad sam ja bila mlada (mislim, još sam uvijek :D) nije nam trebao nikakav trgovački centar da nam popuni sadržaj. Jednostavno ne znate se organizirati međusobno. Nije bilo niti kafića, bio je disco u podrumu gimnazije i na MECU-u i to ne stalno. Šetali smo od Dućanske do Kukuljevićeve i natrag družili se u grupicama na Korzu i špehali se međusobno na izlogu. Smotani se sigurno sjeća toga. :D Nije nam trebal alkohol da bi se osjećali bolje i raspoloženije. Na Stančićevom trgu poslije se otvorila Kula (sadašnji Soho, bar mislim da se tak zove :brukica:) i sjećam se onih rešetki na trgu i tamo smo sjedili i zabavljali se. Posle naravno EX (još je bio obični kafić sa šankom i tri stola, i pirane).

Ne znam kaj očekujete od tog gradića. Nije to Zagreb. Varaždin je uvijek bio miran, tih za obiteljski život. Nadam se da bude takav i ostal. Istina, fali kino, mi smo ih imali 3. Ali tko će u kino 5-10 km od Vž.

Jeste li vi čuli za izlete? Dogovorite se, skupite hranu i neku cugu, dekicu i put šume ili livade. Jeftinije je i zdravije od sjedenja u zagušljivim kafićima i trošenje na litre alkohola. Nikad mi nije bilo bitno gdje sam, nego skim sam.

Naravno da se sjećam. I potpisujem Tvoje riječi, do posljednje.
Znali smo se zabavljati, bez dinara u džepu i bez alkohola - što se za današnje mlade ne može reći.

ursula1000
16.04.2011., 17:44
No tak govorite ko da već imate bar 7 banki :zubo: Bez alkohola i dinara..Svaka čast :D Kaj se slušalo onda? Azra i taj novi val ili Beatlesi i slično?

A za šoping centar se slažem da treba, no da bude svega, a ne samo marki Tajli vajli i New yorker :flop:

AnnaMollyHr
17.04.2011., 06:30
A za šoping centar se slažem da treba, no da bude svega, a ne samo marki Tajli vajli i New yorker :flop:

:lol: :lol: True, true... :raspa:

jasmina1969
17.04.2011., 11:16
No tak govorite ko da već imate bar 7 banki :zubo: Bez alkohola i dinara..Svaka čast :D Kaj se slušalo onda? Azra i taj novi val ili Beatlesi i slično?

Nemam još 7 banki, ali začas bu to :rofl: Imam doma jednog od 7 banki i slušam njegove priče o izlascima u Vž, kak je nekad bilo. On je slušal Beatlese. Pogodila si, slušala se Azra i taj novi val, ipak su 80-te bile najbolje.

A kaj se tiče sadržaja po dućanima, tu ste u pravu. To malo kaj imamo je jad i bijeda. Kad si nekaj zamislim ili vidim na netu, obavezno toga nema u našem gradu, a u Rijeci ili Zagrebu ima. A imamo skoro pa iste trgovačke centre ko i oni, jedino nam se dučančići razlikuju. :D

Smotani2
17.04.2011., 14:16

Namamo 7 ali nismo ni predaleko.
Nismo imali baš dinara, pa nije bilo ni alkohola.
Da, to i slično se slušalo.
Mislim da se to isto i sad sluša - bar je tako kod moje djece.

Madame_Noir
18.04.2011., 11:55
Ima li ovdje slucajno koji veterinar? :)

stay_on
18.04.2011., 13:58
pozdrav varaždinci :)

imam pitanje vezano za posao u mdv-centru u optujskoj, tj ako je netko tamo radio.. bilo šta ..da mi napiše par crtica :D
prijavila sam se za posao tamo, pa ako ima kakvih tračeva podijelite slobodno :D

Filippo
18.04.2011., 14:08
pozdrav varaždinci :)

imam pitanje vezano za posao u mdv-centru u optujskoj, tj ako je netko tamo radio.. bilo šta ..da mi napiše par crtica :D
prijavila sam se za posao tamo, pa ako ima kakvih tračeva podijelite slobodno :D

Moja cura je tam radila, a obzirom da nije registrirana na forum prenosim njezine riječi: napiši joj da nek ima debele zivce za idiota.. i da joj ne preporučam da ide tam delati.. i da nemam baš nikakva pozitivna iskustva :ne zna:

EDIT: evo našel sam i neki primjer. (http://forum.posao.hr/viewtopic.php?f=2&t=565&p=64973) :rigo

stay_on
18.04.2011., 15:04
Moja cura je tam radila, a obzirom da nije registrirana na forum prenosim njezine riječi: napiši joj da nek ima debele zivce za idiota.. i da joj ne preporučam da ide tam delati.. i da nemam baš nikakva pozitivna iskustva :ne zna:

EDIT: evo našel sam i neki primjer. (http://forum.posao.hr/viewtopic.php?f=2&t=565&p=64973) :rigo

da, tak sam si i mislila jer sam već pročitala ovaj link kaj si stavio dolje :(
a niš...vidjet ću kaj će biti :D

e da, kolko je radila tam i na kojem radnom mjestu ako smijem pitati ?

jasmina1969
18.04.2011., 15:46
Moja kolegica je radila tamo ravnih 20 dana, i rekla je nikad više. Ako si se javila na natječaj poslovne tajnice, jer vidim da opet to traže, bježi glavom bez obzira.

Sigurna
18.04.2011., 15:59
Tam traže tajnicu već najmanje 10 godina! :lol:

Komar22
18.04.2011., 17:41
jeste pripremili šunke?:lol:

Sigurna
18.04.2011., 17:51
jeste pripremili šunke?:lol:

Već saaaaaaaaaaaaaad? :eek:

ursula1000
18.04.2011., 17:54
Nemoj u mdv..Jedna cura koju znam je izdržala kojih 15 dana :flop::D

a kad sam čua za budući GERAMA muzej :facepalm: Narcis stari :rolleyes:

Sigurna
18.04.2011., 17:59
Pa to je sve skupa onda još i dobro. U Bernardi kad dođe netko novi, radnici se čim ga vide klade do kad će ostati. Nekad ode već prvi dan za vrijeme pauze. :lol:

jasmina1969
18.04.2011., 18:03
Pa to je sve skupa onda još i dobro. U Bernardi kad dođe netko novi, radnici se čim ga vide klade do kad će ostati. Nekad ode već prvi dan za vrijeme pauze. :lol:

A tak se je hvalila neki dan u Hrvatskoj uživo, kao uspješna poslodavka. :rolleyes:

ursula1000
18.04.2011., 18:07
A tak se je hvalila neki dan u Hrvatskoj uživo, kao uspješna poslodavka. :rolleyes:

o da, kraljica madraca :rofl: Čula sam za nju da je baš zločesta baba
Poslodavci za poželjet - još sam fali V.Boltar i eto ti ekipe iz snova..A plaće nek idu preko divne gospođe Raiffeisen bank :rofl:

Ima ko normalan kod nas? :ne zna:

jasmina1969
18.04.2011., 18:13
Nemojmo zaboraviti i Branku.

jasmina1969
18.04.2011., 18:15
A glej...moram li krenuti to uopće komentirati? Mislim da je pametnome jasno kak se do nekih stvari dolazi i koje ono sredstvo otvara sve puteve. Ako ga imaš, imaš i reklamu i nagrade i kaj god želiš.

A čuj, ona dobiva nagrade kao uspješna poduzetnica. Ipak to nije isto. Ali se hvalila kak je dobar i poslodavac između ostaloga. :p

ursula1000
18.04.2011., 18:17
Nemojmo zaboraviti i Branku.

:s E da :D
A poslije za kraj svi na liječenje k Lekićki u toplice ili dom :eek::D

jasmina1969
18.04.2011., 18:19
A kaj je rekla, po čemu je ona to dobar poslodavac?

Klasika, plača na vreme, bolovanje, porodiljni... sve lijepo i krasno, a kad čuješ priče sa terena od ljudi koji tam rade dojde ti na :rigo: Ja ne kužim ljude kak ne shvaćaju da to nisu prednosti nego da to mora biti pod normalno.

ursula1000
18.04.2011., 18:23
Ja ne kužim ljude kak ne shvaćaju da to nisu prednosti nego da to mora biti pod normalno.

Zbilja žalosno..Izgleda da je danas to običaj..valjda umjesto povišice - budi sretan ako uopće imaš osnovna prava :flop: I ako ti to pržim, ja sam najbolji poslodavac :rolleyes: Motivacija, plaćanje prekovremenog? To više nit ne postoji kod nas

jasmina1969
18.04.2011., 18:35
Tamo je dobro šefovima. Naime, sve redom su uglavnom SSS (voditelj proizvodnje je nekad bil krčmar) ili VŠS i imaju solidne plaće pa su motivirani, ak me razumiješ. Na visokoškolavane se gleda uglavnom sa prijezirom, ali ono, moraju ipak i takve imati, forme radi, jel. Prvo su ih se rješavali, ali sad imaju pokojeg. Šteta tih ljudi. A i svih drugih.

Ne bi se niti s tim složila. Poznajem jednu osobu koja je išla na razgovor za voditelja računovodstva tam (prije par godina), kad je čula kaj sve bude morala raditi i za koju paru, samo se digla, zahvalila i otišla. Tko zna? Možda se danas nekaj promjenilo. Ali teško mi je to povjerovati.

Imam jednu poruku za sve poslodavce. Dragi moji, mala smo sredina, svatko pozna svakoga ili nekoga, i ne možete muljati po novinama, radiu, TV kak ste lepi i krasni, jer ako niste znali, ljudi pričaju međusobno. A pogotovo vi koji imate takvu fluktuaciju radne snage da bi se svatko posramio time.

jasmina1969
18.04.2011., 18:49
Jel imala VSS ili su za voditelja tražili išta manje? Ja znam za ove koji su vezani uz proizvodnju i koji su kod nje otpočetka. I nije glasina, nego znam.
I glej, ako netko kao voditelj tehnološke pripreme ima 6000kn, a višu tekstilnu - to nigdje drugdje ne bude vidio. Drugi s tim smjerom i VŠS-om rade kao prodavači, rade u mcDonaldsu ili MTČ-u bez plaće. A ni krčmar nema manje. Isto tako, voditeljica uvoza-izvoza sa SSS-om ima 6000kn.

Čudno ovo za voditelja računovodstva, pretpostavljam da je to bilo nakon kaj je jedan muškić otišao...no, i njega je bilo šteta za tu tvrtku. Ak se ne varam, to sad radi neka tetica.

Ne znam, bilo je to prije jedno 5-6 godina. Imala je VŠS i več radno iskustvo kao voditelj računovodstva.
Ovo opče nisu loše plaće, a mislim, ako si ti kod nekoga odpočetka, znači da poznaješ svaki kutak nekog procesa u poduzeću i zaslužuješ takvu plaću. Sumnjam da su odmah imali takvu plaću. Ovo je po meni ok. Opče nije bitno ko koju školu ima, bitno je znanje i iskustvo.

Sigurna
18.04.2011., 19:30
Ah, napisala sam cijelu posturinu, ali sam odustala...nisi me shvatila što sam htjela reći. Ali, evo, pitaj samo nekog radnika koliko sati tjedno radi, kolika mu je plaća, kako dobije prekovremene plaćeno, da li je bil na bolovanju, ili još bolje, pitaj koju ženu na koji način je išla na porodiljni, i pitaj za putne troškove. I ono, ak razmišljaš kupiti njene madrace, pitati malo radnike kak se rade, od čega i tak...Sve bu ti jasno i bez da ja objašnjavam ovo za šefove.

jasmina1969
18.04.2011., 19:54
Citiraću samu sebe sa posta #926

Klasika, plača na vreme, bolovanje, porodiljni... sve lijepo i krasno, a kad čuješ priče sa terena od ljudi koji tam rade dojde ti na :rigo: Ja ne kužim ljude kak ne shvaćaju da to nisu prednosti nego da to mora biti pod normalno.

varazdinka
18.04.2011., 21:38
Mogu li ja malo o MDV-u.... heheheheh radila sam tamo 2 i pol godine....sva sretna što sam uspjela pronaći posao i otići...zbog kredita i financijske situacije ovisila sam o tih jadnih 2500 kuna...da direktor je jako dobro znao da ovisim o tim novcima pa sam bila žrtva njegovog iskaljivanja bijesa....govorio je redovito svima da smo nesposobni, glupi, invalidi rada....kak smo sretni kaj nas je on zaposlio jer inače nigdje nebi posao našli....radila sam sve i svašta, prodavala u dućanu, komercijalu, bila tajnica, pa malo u računovodstvu, prala wc-e kad je čistačica bila na GO, prala suđe nakon gableca....da ne zaboravim ako želiš raditi tamo nikako nemožeš na posao dolazit u hlačama....a i u firmi su svekrva i snaha, a te te razapnu kad se urote, premda sad znam da su u ratnim odnosima pa se one kolju....jedino su dečki stvarno ok....
Sva pitanja i detalji mogu na PM, ne bi baš voljela da me netko prepozna na forumu ;)

stay_on
18.04.2011., 22:16
Mogu li ja malo o MDV-u.... heheheheh radila sam tamo 2 i pol godine....sva sretna što sam uspjela pronaći posao i otići...zbog kredita i financijske situacije ovisila sam o tih jadnih 2500 kuna...da direktor je jako dobro znao da ovisim o tim novcima pa sam bila žrtva njegovog iskaljivanja bijesa....govorio je redovito svima da smo nesposobni, glupi, invalidi rada....kak smo sretni kaj nas je on zaposlio jer inače nigdje nebi posao našli....radila sam sve i svašta, prodavala u dućanu, komercijalu, bila tajnica, pa malo u računovodstvu, prala wc-e kad je čistačica bila na GO, prala suđe nakon gableca....da ne zaboravim ako želiš raditi tamo nikako nemožeš na posao dolazit u hlačama....a i u firmi su svekrva i snaha, a te te razapnu kad se urote, premda sad znam da su u ratnim odnosima pa se one kolju....jedino su dečki stvarno ok....
Sva pitanja i detalji mogu na PM, ne bi baš voljela da me netko prepozna na forumu ;)

nisam dosad ništa pozitivno o njima pročitala :eek:
hvala na informacijama :top:

Smotani2
19.04.2011., 06:12

Ja ne kužim kak je dobar poslodavac onaj koji radniku daje ono kaj bi moral dati po zakonu?:eek:
"Onaj drugi" treba završiti u bajboku. Recimo, kak Branka.

Filippo
19.04.2011., 09:10
Ja ne kužim kak je dobar poslodavac onaj koji radniku daje ono kaj bi moral dati po zakonu?:eek:
"Onaj drugi" treba završiti u bajboku. Recimo, kak Branka.

Nažalost to je naša realnost. :rigo: Ak nećeš ti radit, bu došel neko drugi. A činjenica je da su te Branke, Kišičeki... očito jači od zakona. :mig: Mene recimo više brine kak burza opće može slati ljude recimo da rade kod Kišičeka, a zna se kakvi su tam uvjeti, plaća... Al očito neko ne radi svoj posel... :rigo:

jasmina1969
19.04.2011., 10:10
Nažalost to je naša realnost. :rigo: Ak nećeš ti radit, bu došel neko drugi. A činjenica je da su te Branke, Kišičeki... očito jači od zakona. :mig: Mene recimo više brine kak burza opće može slati ljude recimo da rade kod Kišičeka, a zna se kakvi su tam uvjeti, plaća... Al očito neko ne radi svoj posel... :rigo:

E to si ja svaki put pomislim kad vidim oglase ala MDV i to stalno za jedno te isto radno mjesto. Govore da su posrednici između poslodavaca i tražitelja zaposlenja, a bitno im je samo da te se reše i skinu iz evidencije. Prijete nezaposlenima, a nikad nisam čula da prijete poslodavcima za nešto ako ne učine to i to.

A dok čujem nekoga kak mantra da institucije rade svoj posel, najrađe bi nekog šupila. :mad:

Ginekologe su vlovili navodno zbog pisanja na određenom forumu, što ne love onda i poslodavce, isto se svašta može pročitati po forumima.

Aaaa prerano mi je još za uzrujavanje, nego pucke kaj pečete za Uskrs? Osim kuhanja šunkice i jajčeka. :D

Tinach
19.04.2011., 11:14
Mene recimo više brine kak burza opće može slati ljude recimo da rade kod Kišičeka, a zna se kakvi su tam uvjeti, plaća... Al očito neko ne radi svoj posel... :rigo:

ti to iz prve ruke,ili?

Tinach
19.04.2011., 12:01
E to si ja svaki put pomislim kad vidim oglase ala MDV i to stalno za jedno te isto radno mjesto. Govore da su posrednici između poslodavaca i tražitelja zaposlenja, a bitno im je samo da te se reše i skinu iz evidencije. Prijete nezaposlenima, a nikad nisam čula da prijete poslodavcima za nešto ako ne učine to i to.

A dok čujem nekoga kak mantra da institucije rade svoj posel, najrađe bi nekog šupila. :mad:

Ginekologe su vlovili navodno zbog pisanja na određenom forumu, što ne love onda i poslodavce, isto se svašta može pročitati po forumima.

Aaaa prerano mi je još za uzrujavanje, nego pucke kaj pečete za Uskrs? Osim kuhanja šunkice i jajčeka. :D

sanjam o onoj oldschool torti od orah-biskvita i pudinga od čokolade, a gore bijela krema i oni bomboni- pisanice na kojima su se zubi lomili. ima ko recept? :klopa:
inače nikaj drugo ne pripremam, i za doručak i za ručak sam se prišmajhlala :D

ursula1000
19.04.2011., 12:48
Hmm, kaj peći od slatkoga..:misli:
Tu na gastronomiji sam vidla neki recept za kremšnite koji dosta hvale, pa se možda okušam u tome pošto sam kremšnite dosad svega par put slagala :) Ili ipak neki kuglof zmisliti? :ne zna:

A na ručak kod mame :D

Na ovo otprije di se spominju Kišičekovci & co, potpis! I veliki rigo smajlić :rigooooooo:

Komar22
19.04.2011., 17:22
uuu domaće kremšnite:klopa:

najbolje koje sam probao (a i radio:o) su o one sa podlogom od Petit beurre keksa, iznad žuta krema i na nju domaći šlag posipan ribanom čokoladom:zvrko:

nešt predobrog:D

dr. Killpatient
19.04.2011., 18:15
uuu domaće kremšnite:klopa:

najbolje koje sam probao (a i radio:o) su o one sa podlogom od Petit beurre keksa, iznad žuta krema i na nju domaći šlag posipan ribanom čokoladom:zvrko:

nešt predobrog:D

keksi još umočeni u kavu i mislim da ima još jedan sloj od grisa :cerek:

ursula1000
19.04.2011., 18:36

jeeeee, al to više nisu kremšnite, nego neki kolač :zubo:
Mada može, volim sve vezano uz kavu u kolačima :D

dr. Killpatient
19.04.2011., 18:39
to su kremšnite, tiho :zubo:
od jednog komada sam sit, jako dobre kremšnite :D

jasmina1969
19.04.2011., 20:14
E ljudi da vas ja opet pitam za naše kontakt policajce. Je li imao ko iskustva sa njima i kak to funkcionira? Oni su dostupni 24 sata ili imaju neko radno vreme? Samo nazovem na onaj broj koji je napisan?

Živim tu preko 20 godina, ali ovo kaj se zadnje vreme dešava na ovom našem trgiću i dotičnom kafiću po imenu "Ara", to više nije za živeti. Preko dana čovek još i potrpi, ali to ne prestaje do ponoći, ponekad i dulje. Upravo sada več dva sata netko ima solo koncert. Ljudi više ne znaju popiti, a da se ne deru ili slično. Ako čovek nema preko dana mira u svojoj kući, a ono barem navečer da u miru pogleda TV, pročita knjigu, psihički se pripremi za sutrašnje nove radne pobjede..... :D

Komar22
19.04.2011., 20:17
ta Ara jos radi?:lol:

bokte ...:D

jasmina1969
19.04.2011., 20:19
ta Ara jos radi?:lol:

bokte ...:D

Prošlo ljeto je bila zaprta, naljepnica Državnog inspektorata. Nadam se da bude i ovo ljeto. Jer ovo je nemoguće postalo. :kava: Tu u Braće Radića ima još kafića ispod zgrada, ali nigde nema galame kak tu. Kak je tek ovima kaj su iznad doma. :eek:

Filippo
20.04.2011., 09:54
E ljudi da vas ja opet pitam za naše kontakt policajce. Je li imao ko iskustva sa njima i kak to funkcionira? Oni su dostupni 24 sata ili imaju neko radno vreme? Samo nazovem na onaj broj koji je napisan?

Živim tu preko 20 godina, ali ovo kaj se zadnje vreme dešava na ovom našem trgiću i dotičnom kafiću po imenu "Ara", to više nije za živeti. Preko dana čovek još i potrpi, ali to ne prestaje do ponoći, ponekad i dulje. Upravo sada več dva sata netko ima solo koncert. Ljudi više ne znaju popiti, a da se ne deru ili slično. Ako čovek nema preko dana mira u svojoj kući, a ono barem navečer da u miru pogleda TV, pročita knjigu, psihički se pripremi za sutrašnje nove radne pobjede..... :D

Locirali te jesmo... sad te treba još samo uhititi, transferirati i osuditi. :cerek:

Samo Ara te muči ili i Baza? :zubo:

Filippo
20.04.2011., 09:58
ti to iz prve ruke,ili?

Ne kužim baš pitanje?! :ne zna: Al mislim da je opće poznato da Kišiček maltretira radnike... A ovo da burza šalje k njemu ljude je isto tak... :rigo:

jasmina1969
20.04.2011., 10:37
Locirali te jesmo... sad te treba još samo uhititi, transferirati i osuditi. :cerek:

Samo Ara te muči ili i Baza? :zubo:

Zakaj mene jadnu koja nemam mira niti u vlastitom domu? :cry:

Neš mi veroval, ali ovi iz Baze jedva da se čuju, oni mi nisu baš na vidiku. Kad padne mrak niti ih nema. Valjda se presele u Aru, a tam je očito dozvoljeno kršenje javnog reda i mira, a sigurno krše neki zakon i o komunalnom redu. :ne zna: Nisu valjda čuli za zvučnu izolaciju i da ljudi žele spavati kad padne noć, pogotovo kad su radni dani u tjednu.

Tinach
20.04.2011., 10:57
Ne kužim baš pitanje?! :ne zna: Al mislim da je opće poznato da Kišiček maltretira radnike... A ovo da burza šalje k njemu ljude je isto tak... :rigo:

Ne kuzim kaj ne kuzis. Pitam jel si radio tam pa da znas il si cuo da se prica? Al vidim odgovor s obzirom da je "opcepoznato".
A burza salje ljude tamo di je potraznja za radnicima. Inace je obicno problem jer burza nikud ne salje ljude

Komar22
20.04.2011., 11:02

kremšnite i kava?:zubo:

I dont think so:lol:

Smotani2
20.04.2011., 11:03

Kišiček...
Nije se ni malo promijenio - još od dana kad je bio poslovođa samoposluživanja kod pošte...
Njegov pregled radnica koje su odlazile s posla još se danas prepričava...

ĐŽubre jedno... a i njegov sin je isto govno...

jasmina1969
20.04.2011., 11:07
Ne kuzim kaj ne kuzis. Pitam jel si radio tam pa da znas il si cuo da se prica? Al vidim odgovor s obzirom da je "opcepoznato".
A burza salje ljude tamo di je potraznja za radnicima. Inace je obicno problem jer burza nikud ne salje ljude

Pa upravo to, oni pošalju ljude samo da ih se reše. A ne bi zapitali Kišićeka i ostale, dobro a zakaj vam ljudi stalno odlaze, jer je očito da se ne širite ili MDV pa dobro kolko to vi tajnica imate. Ako su oni posrednici između mene i njih, morali bi se jednako postaviti. Ti kad se dojdeš prijaviti na burzu postave ti milijon i jedno pitanje zakaj ste ovo , zakaj ste ono, a zakaj niste ono, a zakaj niste ovo, a poslodavcima za koje se zna da krše i ono osnovno, ništ ne postavljaju, još te pošalju tam i ako odbiješ otprave te s burze dok si rekel keks, samo zato da bi se "smanjila" nezaposlenost da bi ova ćuka od premijerke rekla kak su to rezultati njezinih mjera. :lol:

Mnogo poznatih ljudi je radilo kod Kišićeka, Kao što rekoh prije, mali smo grad, svatko pozna svatkoga ili nekoga i priča se po gradu. Ja sam imala u familiji jednoga koji je radio kod njega. Pa recimo da su informacije iz druge ruke, ne iz prve.

jahorinka
20.04.2011., 11:08

imaju radno vreme, al ne znam kak--- nazovi, pa makar nazvala i van radnog vremena... bar buš onda znala kak to funkcionira :top:

ja s ovim našim banfičarskim im ok iskustvo :top:
doduše, nisam ga nikad trebala neg je sam došel :raspa:

jasmina1969
20.04.2011., 11:14
imaju radno vreme, al ne znam kak--- nazovi, pa makar nazvala i van radnog vremena... bar buš onda znala kak to funkcionira :top:

ja s ovim našim banfičarskim im ok iskustvo :top:
doduše, nisam ga nikad trebala neg je sam došel :raspa:

Ali glupo mi ga je zvati u 11 navečer ili prošlu nedjelju u pola jedan vnoć ak ne dela. Ima pravo i on na mir. Jedino da ga sad nazovem, pa da ga pitam kakav mu je raspored i tak, malo popričamo o životu u našem kvartu, najdemo se na kavici u Ari ..... :D

jahorinka
20.04.2011., 11:18
zakaj ne? :ne zna: :raspa:

jahorinka
20.04.2011., 11:22
nego, mi u varaždinu nemamo diademin dućan? kajne? :misli:

samo znam da helino prodaje njihovu obleku, al i nabiju cijene :rolleyes:

naručila sam nekaj s njihovog web shopa, al ne dobivam povratni mail :tuzni:

kaj baš moram do čikagovca u diademu? :mama:

jasmina1969
20.04.2011., 11:23
zakaj ne? :ne zna: :raspa:

Misliš na ovo za kavicu u Ari ili nazivanje po noći? :D

Ovo za kavicu, razmišljam i opče mi se ne čini loša ideja, bumo čuli njega kaj on misli o toj ideji. :cerek:

jahorinka
20.04.2011., 11:27
za kavicu :D

dr. Killpatient
20.04.2011., 12:46
kremšnite i kava?:zubo:

I dont think so:lol:

nemoj me sad, to su kremšnite i gotovo :D

Tinach
20.04.2011., 14:03
Ja sam radila tam i znam dobro kakvo je stanje i uvjeti. Nisam se osjecala ni zlostavljano ni maltretirano :ne zna:
Ono kaj ljudi NIKAD ne uzmu u obzir je da su ljudi cesto stoka. I gori. Tak da sve price kak je negde ovak ili onak treba dobro zvagati, jer je obicno najgore onima koji imaju najvise putra na glavi. A nemrete si ni zamisliti za kaj su neki sposobni. Ne branim nikog, sam velim da nikaj ne treba uzimati a priori kao cinjenicu.

Tinach
20.04.2011., 14:19
A kaj se tice onog zakaj ljudi odlaze, evo recimo ja sam bila prisutna kad je jedna otisla jer joj je bilo nevjerojatno 8 satno radno vreme. Sljedeca je otisla jer joj je decko ili muz rekao da kaj bu ona dijelala kad imaju polje na kojem ona ima biti. Sljedeca je otisla jer nije promet polozila u banku nego spremila u dzep... Neke jer samo ne vole raditi. I tako dalje i tako blize. Samo se nadovezujem da ne treba biti iskljuciv.

Komar22
20.04.2011., 16:26
nemoj me sad, to su kremšnite i gotovo :D

a bome ne:lol:

Filippo
21.04.2011., 00:45
A kaj se tice onog zakaj ljudi odlaze, evo recimo ja sam bila prisutna kad je jedna otisla jer joj je bilo nevjerojatno 8 satno radno vreme. Sljedeca je otisla jer joj je decko ili muz rekao da kaj bu ona dijelala kad imaju polje na kojem ona ima biti. Sljedeca je otisla jer nije promet polozila u banku nego spremila u dzep... Neke jer samo ne vole raditi. I tako dalje i tako blize. Samo se nadovezujem da ne treba biti iskljuciv.

Gle, slažem se s tobom da ima i takvih slučajeva, al za ta tvoja 3 navoda ja ti dopelam 30 ljudi koji su tam nahebali ne svojom krivicom... :rigo:

Posebno mi je dobar ovaj s krađom utržka... :rofl:

plemeniti konj
21.04.2011., 11:16
KUP JE NAŠ

jahorinka
22.04.2011., 10:27
kak je lepi dan, a ja sam popodnevna smjena :mama:

kaj bute danas posnog ručali? :kokice:

ursula1000
22.04.2011., 11:29
imam pun kufer nečeg prevodit za celi dan :mad: i za jesti čokolino, juha iz vrećice ili nekaj na taj kalup.
Dragi ide doma mami na ribiku, a ja budem ludovala :flop: :tuzni:

dr. Killpatient
22.04.2011., 12:06
ja se idem prepelati na biciklinu predvečer :klap: valjda standardna ruta oko dvorane, aquacityja, šume... :misli:

varazdinka
22.04.2011., 15:48
Ima tu netko da studira na VELV-u?
Možda teh. i gospodarksu logistiku??
MIslim da ću to ove jeseni upisati pa me zanima kak funkcionira taj faks il bilo koja informacija o tome..

TNX

Sigurna
22.04.2011., 16:52
Jel itko bio kod kiropraktičara u Bijelom lotusu u Vž-u? Plizi, pliz, hitno mi je....na pm.

Komar22
22.04.2011., 19:02
kaj bute danas posnog ručali? :kokice:

kobasice....:rofl::rofl:

:zubo:

Sigurna
22.04.2011., 19:13
kobasice....:rofl::rofl:

:zubo:

Isuse, kako bi sad kobasice...mmmmmm....komar, pizdo jedna! :mad:

Tinach
22.04.2011., 19:54
Mene dragi pocastio homemade skampima na buzari. Za veceru sunka i francuska :klopa:

0 plus
22.04.2011., 20:33
Mene dragi pocastio homemade skampima na buzari. Za veceru sunka i francuska :klopa:

i ja biiiiiiiiiii :p

Komar22
23.04.2011., 12:51
kakvi kolači se peku?:rofl:

di da dojdem?:rofl::rofl:

Sigurna
23.04.2011., 14:12
kakvi kolači se peku?:rofl:

di da dojdem?:rofl::rofl:

Evo moreš kod mene, ali kreni odmah, pokupi usput mamu (moju, jel) u Dunjkovcu na posvećaju....majko mila, kaj se ona sve ne sjeti....:rolleyes:

Charobniak
23.04.2011., 18:18
Pucaju kaj pri vama? :zubo: Tu kod mene ne znam kakve naprave koriste, ali kuća se pošteno stresla već par put.

jahorinka
23.04.2011., 21:20
čuje se z texasa kak pucaju :zubo:

UnknownRoad
23.04.2011., 22:07
Ima tu netko da studira na VELV-u?
Možda teh. i gospodarksu logistiku??
MIslim da ću to ove jeseni upisati pa me zanima kak funkcionira taj faks il bilo koja informacija o tome..

TNX

ne funkcionira uopće, izbjegavati u širokom luku:flop:

dr. Killpatient
23.04.2011., 22:22

divljaki... svaki čas mi prozori vibriraju :D

Komar22
24.04.2011., 07:11

jeeeaa:rofl::rofl::rofl:........:D

Sretan Uskrs svim varaždincima i varaždinkama:o

:)

Charobniak
24.04.2011., 08:17
Sretan Uskrs svima i od mene. :top: Šunka forever. :klopa:

orGinaLna
24.04.2011., 09:52
http://img863.imageshack.us/img863/3566/unled2yy.jpg (http://img863.imageshack.us/i/unled2yy.jpg/)

Uploaded with ImageShack.us (http://imageshack.us)

0 plus
24.04.2011., 11:26
Sretan Uskrs :)

jahorinka
24.04.2011., 11:29
i tebi :p

sretan Uskrs, Varaždinci!! :cheer: :kiss:

samoborka2010
25.04.2011., 22:06
dolazim u Varaždin 21.5., na koncert Đorđa Balaševića, mislila sam prespavati, pa molim vas ukoliko znate smještaj za preporučiti noćenje s doručkom za dvije osobe do 500kn... :) hvala puno puno

koka2004
26.04.2011., 15:17
dolazim u Varaždin 21.5., na koncert Đorđa Balaševića, mislila sam prespavati, pa molim vas ukoliko znate smještaj za preporučiti noćenje s doručkom za dvije osobe do 500kn... :) hvala puno puno

Ovdje imaš pansione, hotele, a i privatni smještaj:

http://www.turizam-vzz.hr/hr/turisticki+podaci/smjestaj/

Nadam se da će ti link pomoći.

samoborka2010
26.04.2011., 20:04
Ovdje imaš pansione, hotele, a i privatni smještaj:

http://www.turizam-vzz.hr/hr/turisticki+podaci/smjestaj/

Nadam se da će ti link pomoći.

Hvala puno! :)

Sigurna
27.04.2011., 16:50

U Vž-u ti je cijena smješaja kakav tražiš max. 350kn, za oboje, tek toliko da znaš kako se kreću cijene. Preporučila bi pansion Maltar ili Garestin. Imaš i jeftinije, pogotovo kod iznajmljivača koji imaju samo par soba. (po imeniku možeš naći "iznajmljivanje soba")

Samo nikako ne idi u Turist - hotel. Smještaj grozan i skup - tamo će cijena biti takva kakvu si navela. :flop:

lake of fire
28.04.2011., 09:43
u kolko idu busevi do Supernove od DMa? i nazad...

jahorinka
28.04.2011., 12:33
kak me nervira ovo depresivno vrijeme :mama:

Komar22
28.04.2011., 17:33
a dajjjjjj, eto vani se malo sad proljepšalo:cerek:

afrikana
29.04.2011., 16:06
ljudi dal znate di u vž se mogu kupiti adidas trenirke?PUNO HVALA !!:cerek:

Komar22
29.04.2011., 17:16
supersport? ili mec sport? intersport?

tamo pogledaj, mada nisam siguran da li drže adidas

Mijena
29.04.2011., 20:06
Pozdrav, gdje u VŽ (osim Bibo, McD, DND, Ludus) se može organizirati dječji rođendan?
ili barem iskustva u gore navedanim.

hvala.

koka2004
29.04.2011., 20:29
Pozdrav, gdje u VŽ (osim Bibo, McD, DND, Ludus) se može organizirati dječji rođendan?
ili barem iskustva u gore navedanim.

hvala.

Koliko ti je staro dijete?

Bibo - za manju djecu, strahovito naporno za roditelje, pogotovo ako je više grupa, ljeti jako jako vruče, djeci je tamo super

McD - našima je dosadno jer nemaju baš mjesta i moraju paziti da djeca ne smetaju drugim gostima, tako da većinom djeca sjede za stolom

DND - ok

Ludus - našima je bolji nego DND, ove školske godine je hit

Dječje rođendane organiziraju i na bazenima (imaš na njihovim stranicama),

i u Galeriji (u Zagrebačkoj ulici, preko Euroherca, tamo gdje su prije bile Varaždinske vijesti).

Meni osobno se najviše sviđa na bazenima. A slavimo obično tamo gdje dijete želi slaviti. Jer mislim da su troškovi svugdje približno isti.

Mijena
29.04.2011., 20:47
Koliko ti je staro dijete?

Bibo - za manju djecu, strahovito naporno za roditelje, pogotovo ako je više grupa, ljeti jako jako vruče, djeci je tamo super

McD - našima je dosadno jer nemaju baš mjesta i moraju paziti da djeca ne smetaju drugim gostima, tako da većinom djeca sjede za stolom

DND - ok

Ludus - našima je bolji nego DND, ove školske godine je hit

Dječje rođendane organiziraju i na bazenima (imaš na njihovim stranicama),

i u Galeriji (u Zagrebačkoj ulici, preko Euroherca, tamo gdje su prije bile Varaždinske vijesti).

Meni osobno se najviše sviđa na bazenima. A slavimo obično tamo gdje dijete želi slaviti. Jer mislim da su troškovi svugdje približno isti.

Dijete će sada 6 godina. hvala za informacije morat ćemo nešto izabrati. nisam fan tih rođendanskih igraonica, ali samo o rođendanu (koji je za mjesec dana) priča od Božića :rolleyes:
Najradje bi iznajmila ribarsku kuću na Dravi i animatora.

koka2004
30.04.2011., 07:49
Dijete će sada 6 godina. hvala za informacije morat ćemo nešto izabrati. nisam fan tih rođendanskih igraonica, ali samo o rođendanu (koji je za mjesec dana) priča od Božića :rolleyes:
Najradje bi iznajmila ribarsku kuću na Dravi i animatora.

Posve te razumijem. Meni su ti rođendani noćna mora.

Kada su bile tih godina (6), mi smo slavili u Bibo igraonici. Hvala bogu, nijedno dijete nismo izgubili, nit se je tko ozljedio. Ali meni je bilo prestrašno. Pogotovo prvi put, kada smo imali ročkas u subotu, a u igraonici nekih 8 grupa. 100 djece svih uzrasta, naše među mlađima i onda ti čuvaj 10 djece. Najviše me je bilo strah da će neko dijete poželjeti mamu i krenuti ju tražiti po onim stepenicama. Da ne govorimo da je bilo i guranja i plakanja.

Za bazen mislim da su još malo premaleni, jer nisu plivači. Ali mi je tamo super što nemaš nikakve brige. Djecu predaš animatoru i vratiš se za 3 sata. Animator ti košta 150 kn + 45 kn po djetetu za kartu, klipić, sok i topli obrok.

Mislim da ti je rođendan vani čisto ok ideja. Želim ti jedino lijepo vrijeme!

mario 05
30.04.2011., 08:51
Posve te razumijem. Meni su ti rođendani noćna mora.

Kada su bile tih godina (6), mi smo slavili u Bibo igraonici. Hvala bogu, nijedno dijete nismo izgubili, nit se je tko ozljedio. Ali meni je bilo prestrašno. Pogotovo prvi put, kada smo imali ročkas u subotu, a u igraonici nekih 8 grupa. 100 djece svih uzrasta, naše među mlađima i onda ti čuvaj 10 djece. Najviše me je bilo strah da će neko dijete poželjeti mamu i krenuti ju tražiti po onim stepenicama. Da ne govorimo da je bilo i guranja i plakanja.

Za bazen mislim da su još malo premaleni, jer nisu plivači. Ali mi je tamo super što nemaš nikakve brige. Djecu predaš animatoru i vratiš se za 3 sata. Animator ti košta 150 kn + 45 kn po djetetu za kartu, klipić, sok i topli obrok.

Mislim da ti je rođendan vani čisto ok ideja. Želim ti jedino lijepo vrijeme!

LUDUS igraonica iskustva?

Mijena
30.04.2011., 10:55
LUDUS igraonica iskustva?

Mario 05 - moj sin je bio tamo 2 puta i super mu je bilo; mama od jednog slavljenika je bila zadovoljna kako je sve ispalo - vjerovatno jedna od boljih opcija.