PDA

View Full Version : Problemi i kvarovi na TV-ima i ostalom AVovlju-samopomoć?

stranice : 1 2 [3] 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15

MytByte
25.04.2011., 19:42
E,kako se zove to sto se dogodilo slici?

Grundig? :zubo:

Reci im "solarizacija" ili "falsche kolor"...

LjUbIcA_ZuBiCaa
26.04.2011., 14:01
Grundig? :zubo:

Reci im "solarizacija" ili "falsche kolor"...

Ma ne marka TV-a vec naziv kvara...Reci cu ocu da kaze "solarizacija"

sarafciger
29.04.2011., 23:43
bok, imam pitanje. nedavno sam kupio Panasonic Plazma TV 42s20, i TV nesnosno zuji. period vracanja je prosao pa me zanima dali ovo pokriva garancija? stvarno je za poludit pogotovo kad se stisa zvuk dodje mi da ga bacim priko prozora.

olif
30.04.2011., 04:49
Hm, zuji !?
Eventualno probati uštekati na neko drugo mjesto (drugu fazu).
Ili promijeniti mrežni kabel (ako je izmjenjiv).
Mogla bi biti mreža, a može biti nešto drugo.....

sarafciger
30.04.2011., 10:52
zuji nenormalno ali ne iz zvucnika nego nesto iza. nije mreza, spojio sam Furman stabilizator napona i ista stvar

one.org
30.04.2011., 18:25
zuji nenormalno ali ne iz zvucnika nego nesto iza. nije mreza, spojio sam Furman stabilizator napona i ista stvar

Vjerojatno se radi od tzv. Backlight buzzing. Imam isti problem na LG 32LH7000...u zapadnoj europi najnormalnije mijenjaju uredjaje zbog toga dok su u garantnom roku (konkretno u UK). Ja sam svoj kupio u sloveniji i niti tamo niti u Ecosu nisu uopce kuzili o cemu pricam i uvjeravali me da je to normalno. Nisu nasli kvar i ja sam ostao sa zujavim televizorom. Zaobilazno rjesenje mi je upaliti kompjuter...njegov ventilator zuji glasnije, ali na prihvatljivijoj frekvenciji pa pokrije zujanje od telke. :)

gramur
30.04.2011., 22:06
da li recimo servis Sonya otkupljuje LCD televizore razbijenog ekrana, s tim da je sve drugo ispravno. Meni je pukao u donjem desnom kutu, uslijed mehaničkog udarca, i crtice su zašarale donji dio Tv-a, tako da se na filmu ne može čitati prijevod.
Da li se zaista to ne isplati mijenjati, te da li postoji ta varijanta otkupa razbijenog i nadoplata za novog?

MytByte
01.05.2011., 07:34
Nažalost, u pravu su - zujanje trafoa zbog backlighta je normalna stvar, ovisi koji je model trafa u TV-u a sve najvjerojatnije ovisi u kojoj je tvornici sklopljen...stablizator ne pomaže jer zujanje dolazi od PWM-a... probaj naći razinu backlighta gdje možda zujanje nestane...

mickey
04.05.2011., 21:05
problem je ovakav... proslo ljeto kupljena sony bravia 38" ... nemrem trenutno naci tocan model.... mislim da nije ni bitan... u zadnja dva tjedna se sama od sebe ukljucila.... jednom usred noci... i to samo zvuk bez slike. kad pretisnem na daljinskom da ga ugasim... potraje minutu dvije i onda onak glasno pukne nes iz zvucnika i ugasi se normalno. inace se normalno gasi i pali i sve sljaka.. da li se itko susreo sa ovakvim problemom?

HasoMujo
04.05.2011., 21:47
Bok svima,

problem je ovakav... proslo ljeto kupljena sony bravia 38" ... nemrem trenutno naci tocan model.... mislim da nije ni bitan... u zadnja dva tjedna se sama od sebe ukljucila.... jednom usred noci... i to samo zvuk bez slike. kad pretisnem na daljinskom da ga ugasim... potraje minutu dvije i onda onak glasno pukne nes iz zvucnika i ugasi se normalno. inace se normalno gasi i pali i sve sljaka.. da li se itko susreo sa ovakvim problemom?

Mozda ima nekakvi Software Update isprogramiran... tko bi ga znao...

Najsigurnije je raspitati se u servisu za svaki slucaj!

stipest
05.05.2011., 14:44
Radi se o serijama skinutima sa neta.Jučer sam slučajno jednu epizodu pogledao na računula i tu sve klizi bez problema,ali kada to pogledam na tv-u ima određenog zastajkivanja ili trzanja slike.Nije puno,ali vidi se.U svakom slučaju nije glatko kao na računalo.Tv je CRT(Panasonic Acuty),a sve gledam preko PS3 spojeno komponentnim kabelom(5 chincheva).
Ima li kakvog riješenja?
Hvala

MytByte
05.05.2011., 19:42
Postavi PS3 na 60Hz ili NTSC ako je moguće...

stipest
05.05.2011., 20:49
Postavi PS3 na 60Hz ili NTSC ako je moguće...

U opcijama video settings od PS3 sam našao rezoluciju video out.Opcije su automatic i 50 Hz.Bilo je postavljeno na automatic,a sad sam stavio na 50 Hz,ali još uvijek se vidi zastajkivanje.Što se tiče NTSC-a imam samo opciju Standard(PAL) koja je i upaljena.Inače tv ima 100 Hz,ali tu imaju tri opcije skeniranja(kako je to napisano) Acuty,100Hz i U tijeku.Meni je konstantno to na Acuty(jer je to kao i najveća prednost tv-a),ali probao sam sve tri i opet se vidi:confused:

Doktor-X
08.05.2011., 09:14
hi ekipa evo imam već nekih godinu dana 32LD450 i tv je super no nikako da iziđe noviji firmware koji bi se mogao skinuti sa hrvatskih stranica LG-a no našao sam da imam update na ruskim kada ga skinem i odpakiram firmaware se zove
641902(3.03.26)-GP2_DVB_EU_Basic_LD450_RevNo42955_V03.03.26_usb_mi com_3058_V2_SECUREDa u imenu piše EU što mi moglo značiti da je i za hrvatski model no nisam siguran dali netko ima na svom 450 modelu stavljen dotični update, evo i orginalni LG link
http://www.lg.com/ru/support/product/support-product-profile.jsp?customerModelCode=32LD450&matchedModelCode=2400001585&searchEngineModelCode=32LD450&initialTab=documents&targetPage=support-product-profile#

dusseldorf
16.05.2011., 08:37
Kupio konačno ovaj gore model na akciji u emezetti..sve je 5, čita divx, dvd rip, i trebao bi i hrvatske titlove (u trgovini je radilo)..samo me interesira zašto mi uopće ne prepoznaje srt. format kad spojim stick. Prijevod je identičan naslovu filma, i u istom folderu..u uputstvima piše da mora biti u kodu *.smi / *.srt / *.sub (MicroDVD, SubViewer1.0/2.0) / *.ass / *.ssa / *.txt (TMPlayer) / *.psb (powerdivx)
Kako ja mogu znati kad skinem prijevod sa neta u kojem je kodu?

dusseldorf
17.05.2011., 10:52
Kupio konačno ovaj gore model na akciji u emezetti..sve je 5, čita divx, dvd rip, i trebao bi i hrvatske titlove (u trgovini je radilo)..samo me interesira zašto mi uopće ne prepoznaje srt. format kad spojim stick. Prijevod je identičan naslovu filma, i u istom folderu..u uputstvima piše da mora biti u kodu *.smi / *.srt / *.sub (MicroDVD, SubViewer1.0/2.0) / *.ass / *.ssa / *.txt (TMPlayer) / *.psb (powerdivx)
Kako ja mogu znati kad skinem prijevod sa neta u kojem je kodu?

Riješena nedoumica na način da sam otkrio da mu softver traži da uključiš subtitle kad pokreneš film sa USB-a, ali na malo drukčiji način..anyway - bitno da sve radi ajnc - a :)

Eyecandy
21.05.2011., 17:45
U pomoć, znalci!
Danas, oko podneva, iz čistog mira, naslovni telkač se ugasio pritom šireći neizreciv, da prostite, smrad. Po paljevini. Ponovno se dopustio uključiti i normalno je radio, ali se ubrzo, samovoljno- ugasio. I ni makac. I tako svaki put kad ga pokušah uključiti ( nekoliko puta do sad). I dalje pomalo smrducka. Što bi to moglo biti?:eek:
Ima li nade da se popravi?
Tko mi to može popravit'? Danas je subota, podsjećam.

Da shvatite moj jad: plavuša sam , ovisnica o cjelodnevnom pa i noćnom programu ( HBO, MTV i sl), nemam dečka ( koji bi mi to časkom popravio, da ne bude zabune). Osim toga, danas je ponovo bio najavljen smak svjeta, pa sam najprije pomislila da ima veze s tim.:ne zna:
U pomoć!:tuzni:

DeeJay Dee
21.05.2011., 21:50
a zakaj nemaš dečka..? :D
šalu na stranu, neš je očito gadno zgorelo nutra, neki spoj verovatno, a možda i neš ozbiljnije - prvom prilikom to nosi hitno u servis, il nek ti dojdu doma pogledat, kak to već ide, danas je subota, sutra nedelja, dakle zaboravi-ponedjeljak je već izvjestan i realan za prve poduzimajuće korake...sretno!
(i najdi si muško, viš da ipak zna i dobro poslužit) ;)

Eyecandy
21.05.2011., 22:18
a zakaj nemaš dečka..? :D
šalu na stranu, neš je očito gadno zgorelo nutra, neki spoj verovatno, a možda i neš ozbiljnije - prvom prilikom to nosi hitno u servis, il nek ti dojdu doma pogledat, kak to već ide, danas je subota, sutra nedelja, dakle zaboravi-ponedjeljak je već izvjestan i realan za prve poduzimajuće korake...sretno!
(i najdi si muško, viš da ipak zna i dobro poslužit) ;)

Pa ne kažem ja niš', niste vi uopće loši.
Ma ići ću u servis, al' očekivala sam da ćete me utješit' tipa: to je samo jedan mali osigurač pregorio, to si možeš i sama zamijeniti ( skoro). A sad me ti ovak' zbediraš, kak' to misliš možda i neš ozbiljnije?:eek:
Pa nije, jadnik, još ni dvije godine napunio.:(

A tek koja sablasna tišina po stanu. : ovisnicaodrođenja:
U svakom slučaju, hvala.:D

olif
22.05.2011., 11:27
Da, samo je dobar servis u igri....
....ako je nešto tako jako zasmrdjelo, sigurno nije samo osigurač !
Dobro, ne mora biti da je puno toga izgorjelo...
....a ono s dečkom treba hitno riješiti najmanje radi televizora !
:D

grunft
22.05.2011., 14:25
Pa ne kažem ja niš', niste vi uopće loši.
Ma ići ću u servis, al' očekivala sam da ćete me utješit' tipa: to je samo jedan mali osigurač pregorio, to si možeš i sama zamijeniti ( skoro). A sad me ti ovak' zbediraš, kak' to misliš možda i neš ozbiljnije?:eek:
Pa nije, jadnik, još ni dvije godine napunio.:(
Ako je TV pod garancijom (IIRC Philips ima 2 godine pa bi trebao biti) onda obavezno ovlašteni servis.

Ako pregori osigurač ne bi smjelo biti nikakvog mirisa, a i to što si ga uspjela ponovno upaliti upućuje da
vjerojatno nije riječ o osiguraču jer su oni za jednokratnu uporabu (pregore i treba ih zamjeniti).

Najgori miris je kad odu elektrolitski kondenzatori, ali može izgoriti bilo što npr. :D
http://www.youtube.com/watch?v=JCPXckfT-6g&fmt=22

olif
23.05.2011., 04:51
Grunft te proba malo upašiti, ali nije to nikaj strašno !:D
Gorjelo je to otprlike tako, ali je važno da se i ugasilo.
A tek da vidiš kako gori tv kad ga tresne munja.....:cerek:

Eyecandy
23.05.2011., 09:11
Grunft te proba malo upašiti, ali nije to nikaj strašno !:D
Gorjelo je to otprlike tako, ali je važno da se i ugasilo.
A tek da vidiš kako gori tv kad ga tresne munja.....:cerek:

Vidim da uživate plašit' malu plavušu.:eek:
Odoh sad k dobrom stričeku majstoru.

P.S. Ne vidjeh ni novu Igru prijestolja. :azdaja:

shmufy
23.05.2011., 13:20
Pozz.
Naime, kad spojim svoj komp i tv preko hdmi kabela (philips 32plf5604h,ati radeon 5860grafa) te pustim film nakon nekih cca 10-15min pozeleni mi slika na tv-u! I dalje se u pozadini vidi slika ali je sve zeleno. Dali mi neko može reći u čemu je problem, koju postavku promijeniti u ati catalyst programu ili nešto drugo???

Hvala!

ja13
23.05.2011., 19:07
imam jedan problem. radi mi samo jedna (desna) slušalica, a druga ne i to samo na mp3-u. Na kompjuteru i mobitelu rade obe normalo samo ne na mp3-u?
je li nešto nevalja s mp3-om ili ???

Astra OPC
23.05.2011., 19:20
Probaj druge slušalice... iako ti je najvjerojatnije greška u mp3-u. Dam se kladit da ti se odlemio konektor na pločici...

sonijevac
23.05.2011., 20:10
Nedavno sam kupio novi LCD televizor Sony Bravia KDL-40EX710 i povezao sam ga scart kabelom s kućnim kinom Sony DAR-RH7000 kojeg imam već par godina i super sam bio zadovoljan s njim.
Problem je sljedeći: slika na TV-u malo kasni za zvukom na kućnom kinu.
Kada gledam DVD ili televizijski program, zvuk uvijek puštam preko kućnog kina. Kod gledanja TV programa sve je u redu, tj. slika ne kasni za zvukom, međutim kada gledam filmove na DVD-u, primjećujem da mi slika malo kasni za zvukom (tj. zvuk prethodi slici)!
TV na kućno kino mogu spojiti samo scart ili chinc kabelom - budući da je iz 2005. g. kućno kino nema HDMI konektor. Koju god da sam kombinaciju spajanja probao, uvijek isto!
Ima li neko kakvo rješenje za moj problem?
Zahvaljujem!

MytByte
23.05.2011., 20:40
Ako kućno kino nema audio delay opciju, plašim se da nema pomoći...procesingu TV-a treba neko vrijeme otkad primi video signal da ga prikaže...to je tzv "lag"...drugo eventualno rješenje je slatu zvuk iz DVD-a u TV i vratiti ga s TV-a u kućno kino...samo moramo znati koji DVD, kako je spojen , ima li HDMI te kakve audio izlaze ima TV...

sonijevac
23.05.2011., 21:26
Interesantno mi je da nisam, barem ne u ovakvoj mjeri, primjećivao kašnjenje slike za zvukom na starom CRT televizoru Samsung na koji mi je prije bilo spojeno kućno kino. Inače, Sonyev LCD TV ima malo brdo konektora - 2 x scart, 4 x HDMI, chinc, USB, komponentni... Kućno kino mi je spojeno na TV scartom jer kućno kino nema HDMI priključak, ali isti problem - kašnjenje slike - mi se javlja i kad bih kućno kino spojio na TV preko chinc AV ulaza. Možda je stvar u nekoj "nekompatibilnosti" novijeg televizora i starijeg kućnog kina :(?

MytByte
23.05.2011., 21:30
NEE! Rekao sam ti! Sonyjev heavy-duty procesing uzrokuje da slika kasni, CRT nema procesinga pa zato ne kasni...probaj poisključivati sve džidže-midže na TV-u (100 HZ Motionflow i sl pizdarije)...kako si spojio SCART-o, sumnjam da možeš na Sonyju aktivirati Game Mode (ako ga uopće i ima)...

sonijevac
23.05.2011., 22:10
Nisam primijetio da ima Game mode, no možda bih trebao detaljnije pregledati. Probao sam i s uključenim Motionflowom i bez njega no bez razlike. Zahvaljujem na pojašnjenju u vezi heavy-duti procesinga kao i na prijedlogu da provjerim što je sve uključeno od opcija na telkaču. Probat ću se još malko poigrati s postavkama i TV-a i kućnog kina.

drapalica
25.05.2011., 20:50
Pozdrav,

ispričavam se ako ovo nije nova tema, ali pati me slijedeći problem:
spojio sam računalo (macmini) na TV (Samsung LCD TV 26" LE26A336J1) preko HDMI kabla. Točnije na HDMI2 ulaz zbog prijenosa slike i zvuka. Sve radi normalno osim što kada računalo radi i daje sliku/zvuk, a ja prebacim Source Input na TV-u na DTV da vidim što ima na telki - javi mi "No Signal". Kada je računalo ugašeno sve radi normalno. Rezolucija na računalu je 1366x768, 60Hz. Ne znam da li je problem u rezoluciji, refresh rate il je telka jednostavno blesava.
Ako je itko naišao na sličan problem cijenio bih savjet.
:)

zghouse
30.05.2011., 12:35
Imam panasonic nv-gs17 kameru , kamera je stara 5 godina , super funkcionira ali baterija se totalno pokvarila napuniš ju i traje max 3 min... Pa me zanima gdje bi mogao kupit tu bateriju (sumnjam da se to da popravit? ) , jer dosta sam trazio i nazalost nisam nasao... ili u drugom slucaju da ju neko mozda ima ??

hvala

dubrava
30.05.2011., 21:34
pozdrav. Kako sam si nabavio veći lcd full hd u sobi i novi lap s hdmi-om, samo skidam filmove u 720p i 1080p rezoluciji, bbripove.
uglavnom, radilo mi je glatko,no čini mi se da su uglavnom bili 720p filmovi x264, no sada sam skinuo pirate s kariba trilogiju 1080p cca 37gb prije nego pogledam 4. dio u kinu. I upalim, šteka.
Laptop je hp g62a60em, core I3 350m 2,27ghz, 4gb dd3, ati 5470 1gb graf., koliko sam upućen najviše je bitan procesor jel? Ali bio sam uvjeren da ova konfa može vrtiti bez problema full hd filmove?(u biti mi za igrice i nije potrebno zato sam mislio da je dovoljno jak za full hd vrtit)

Da li treba još jači procesor biti, ili je više do playera, jer znam da je frend mkv filmove vrtio na dosta slabijem laptopu. No ovi veći mu štekaju.
Ovo sam primjetio sada na Piratima s kariba , i na Im number for isto 1080p radi glatko i onda neki djelovi počnu štekati.

Do sada sam vrtio na GOM playeru, pa sam probao KM player staviti i VLC player.
na Gomu šteka, na km radi bolje ali zvuk ne prati dobro i čini mi se da je nešto lošija slika, dok na VLC najviše šteka, doslovno slika po slika.
Ima li kakav jači player ili neki codeci bolji za skinuti ili kakvo drugo rješenje?Isprike ako se i ovdje pisalo 100puta o tome ali negdje pišu treba jači lap, negdje da je filmove vrte i dosta slabiji,pa guglam, čitam po netu i uglavnom svatko savjetuje neki drugi player ili neko rješenje kako prebaciti da i grafička radi dio posla,
ali procesor ne radi više od pola, od 30-50% ovisi o playeru, pa me zanima ukratko ko je već prošao to, kakvo je rješenje, player, codec ili nema rješenja?

MytByte
31.05.2011., 07:05
Instaliraj MPC Home Cinema, stavi NAJNOVIJE drivere od grafičke pa onda vidi...imaš šansu da ti grafička (ovisi koja je) dekodira većinu videa kroz MPC pa ti oslobodi procesor. Koji je procesor uopće? Jel ima dvije jezgre jer i to može jako pomoći kod MPC-a koj podržava multi-threading? Ako ništa ne ide, skini CoreAVC kodek i postavi ga u plejeru kao glavnog za dekodiranje h.264/AVC videa, trebalo bi biti dobro jer i on koristi obje jezgre, još ak imaš nvidiu...

dubrava
01.06.2011., 01:03
Instaliraj MPC Home Cinema, stavi NAJNOVIJE drivere od grafičke pa onda vidi...imaš šansu da ti grafička (ovisi koja je) dekodira većinu videa kroz MPC pa ti oslobodi procesor. Koji je procesor uopće? Jel ima dvije jezgre jer i to može jako pomoći kod MPC-a koj podržava multi-threading? Ako ništa ne ide, skini CoreAVC kodek i postavi ga u plejeru kao glavnog za dekodiranje h.264/AVC videa, trebalo bi biti dobro jer i on koristi obje jezgre, još ak imaš nvidiu...

thnx, uglavnom guglao sam i instalirao K lite mega pack najnoviji i tamo ima mpc cinema, i na njemu radu odlično i taj najzahtjevniji 1080p pirati.
Napisao sam gore procesor, i3 350m 2,27gb, graf je ati radeon 5470 1gb switchable sa intelovom. nemam orginal cd drivere ali kad sam kupio lap novi je bilo instalirano sve.

Uglavnom ovi codeci rade samo sa mpc cinema obican media player i km player iako ni on opet ne radi kako treba.

Nije mi jasno u čemu je fora, jer procesor se vrti samo na 0.7- 10% znači ne opterećuje se ni malo, rami su bili na 35% dok vrtim film na 37% isto nezamjetno.sve super:top:
ne znam koliko grafička odrađuje.

Ali čudno da media player clasic to odrađuje glatko i proc je ispod 10%, dok gom, km, vlc štekaju i ne prati zvuk sliku, na vlc se čak boje prelijevaju i katastrofa kako (ne)radi, ovdje proc radi na 30-40%, najviše na gomu u čemu je fora?:ne zna:

MytByte
01.06.2011., 10:44
Ak je proc na 10%, grafička odrađuje maltene SVE, vidiš pod filterima, ako piše "Using DXVA" onda ti grafička odrađuje... MPC je bolji program :mig: šalu na stranu, treba vidjet koji renderer koristiš u GOM-u i sl, overlay ili EVR su u pravilu najbolji, možda te kolje dekodiranje zvuka...

toreador
01.06.2011., 11:21
Pozdrav!

Prije tjedan dana pokvarili su mi se Logitech zvučnici Z2300.
Naime, jedan kanal se jedva čuje dok drugi radi normalno.
Probao sam spojiti zvučnike obrnuto, ali opet isti kanal ne radi, dakle zvučnici su ok.

No moji problemi nastaju kada sam ih htio odnijeti na popravak.
Kako sada stoje stvari, nitko u Zagrebu ne vrši popravka Logitech zvučnika ukoliko im je istekla garancija (a meni je).

Čan i M-San i Microline kažu da samo primaju zvučnike pod garancijom i zamijenjuju ih novima, čak ih niti ne popravljaju. Vele da se popravak ne isplati. Budući da sam zvučnike platio oko 1000 kuna prije cca 3 godine, ne bih se složio s tom izjavom!

Dakle dragi forumaši, jel tko već popravljao logitech zvučnike kojima je istekla garancija i gdje??

olif
01.06.2011., 13:00
Pozdrav!

Prije tjedan dana pokvarili su mi se Logitech zvučnici Z2300.
Naime, jedan kanal se jedva čuje dok drugi radi normalno.
Probao sam spojiti zvučnike obrnuto, ali opet isti kanal ne radi, dakle zvučnici su ok.
No moji problemi nastaju kada sam ih htio odnijeti na popravak.
Kako sada stoje stvari, nitko u Zagrebu ne vrši popravka Logitech zvučnika ukoliko im je istekla garancija (a meni je).

Čan i M-San i Microline kažu da samo primaju zvučnike pod garancijom i zamijenjuju ih novima, čak ih niti ne popravljaju. Vele da se popravak ne isplati. Budući da sam zvučnike platio oko 1000 kuna prije cca 3 godine, ne bih se složio s tom izjavom!

Dakle dragi forumaši, jel tko već popravljao logitech zvučnike kojima je istekla garancija i gdje??
Ako sam dobro shvatio ( i ti dobro napisao), u kvaru je zapravo amplifikacija
(pojačalo-Satellite power output: 2 X 40 W ) u satelitima !
To bi mogao (bar pogledati) svaki solidniji RTV serviser ili elektroničar !?
...ili...!?

toreador
01.06.2011., 13:13
Ako sam dobro shvatio ( i ti dobro napisao), u kvaru je zapravo amplifikacija
(pojačalo-Satellite power output: 2 X 40 W ) u satelitima !
To bi mogao (bar pogledati) svaki solidniji RTV serviser ili elektroničar !?
...ili...!?

Nije da se previše kužim u audio tehniku, ali može biti da je pojačalo u kvaru.
Ne znam sad napamet koji kanal ne radi (lijevi ili desni), ali ne radi bez obzira koji zvučnik uštekam u njega.
U biti sam ih kao zadnju opciju i namjeravao odnijeti u neki no-name servis da pogledaju.
Thanks!

Ambrozije
03.06.2011., 10:58
Većina DVB-T prijamnika ima USB ulaz, zanima me da li se u taj ulaz može uštekat stick s filmom u divx formatu i da ga prijamnik može reproducirat na tv-u? Naime kupio sam jedan DVB-T uređaj s USB ulazom ali kad uštekam stick ništa ne očitava, jel možda netko zna iz prve ruke jel to funkcionira i na kojem uređaju?
Unaprijed zahvaljujem!

HasoMujo
03.06.2011., 17:15
Bok svima,

Pozdrav,

ispričavam se ako ovo nije nova tema, ali pati me slijedeći problem:
spojio sam računalo (macmini) na TV (Samsung LCD TV 26" LE26A336J1) preko HDMI kabla. Točnije na HDMI2 ulaz zbog prijenosa slike i zvuka. Sve radi normalno osim što kada računalo radi i daje sliku/zvuk, a ja prebacim Source Input na TV-u na DTV da vidim što ima na telki - javi mi "No Signal". Kada je računalo ugašeno sve radi normalno. Rezolucija na računalu je 1366x768, 60Hz. Ne znam da li je problem u rezoluciji, refresh rate il je telka jednostavno blesava.
Ako je itko naišao na sličan problem cijenio bih savjet.

Imas i ovaj thread sa slicnom tematikom:

100% "Judder Free" ATI Extended Desktop na 1080p@24?

http://www.forum.hr/showthread.php?t=586948

Cosmo28
07.06.2011., 10:35
Opet jedno pitanje: Uzeo sam nedavno 42C3, sve je OK, ali kad prebacim na DIGI TV užas- slika je mutna, poprilično pikselizirana..jel to tako treba biti, radi li se o drugačijoj vrsti signala ili nešto treće?? hvala

DeeJay Dee
07.06.2011., 12:22
loš digijev signal preko loše (možda Digijeve?) opreme, tipa tanjur, LNB.
jel ti jednako loše baš na svim progamima? ako je, onda je možda i do nesreće sa scart vezom kod Panja, znalo je već bit slučajeva i da su se ljudi žalili na SD signal satelita, iptv-a i sl. prek scart ulaza...probaj se poigrat i s onim 576i/p postavkama video signala na izlazu iz Digi receivera i ulazu u TV scart na Panju.

Cosmo28
07.06.2011., 13:07
loš digijev signal preko loše (možda Digijeve?) opreme, tipa tanjur, LNB.
jel ti jednako loše baš na svim progamima? ako je, onda je možda i do nesreće sa scart vezom kod Panja, znalo je već bit slučajeva i da su se ljudi žalili na SD signal satelita, iptv-a i sl. prek scart ulaza...probaj se poigrat i s onim 576i/p postavkama video signala na izlazu iz Digi receivera i ulazu u TV scart na Panju.

Loša je na svim programima. U biti ono digijevo sučelje na dnu ekranu gdje su informacije o programu, vremenu i ostalom..je isto na svim programima=LOŠE, pikselizirano. Slika ajde još i nije tako strašna, ali ovo dolje je užas. Na starom CRT je bilo OK. Jednimo što sam mjenjao je novi kabel od 25m. e sad ima li to utjecaja-sumnjam.

DeeJay Dee
07.06.2011., 15:09
hm, ako je do grafike, a slika je ok, onda mi se čini da je prije do lošeg digijevog risivera, nego štagod drugo...koji je to rec? hyundai?

Cosmo28
07.06.2011., 15:23
humax.

Magic_x
13.06.2011., 23:12
evo kupio sam to smeće od kamere i prvi put je ualim i slika je ovakva

http://www.deviantpics.com/?v=snapshotof.bmp

Ord Mantel
14.06.2011., 00:08
A driveri?

Metal
14.06.2011., 00:22
Ma nije valjda da ti je slika losa... Ja imam isto Trust, vjerovatno istu kao i ti- ali radi kao singerica.

Magic_x
14.06.2011., 08:06
ne trebaju za nju driveri,a kamera je trust spotlight
http://www.trust.com/products/product.aspx?artnr=16428

Metal
14.06.2011., 09:12
Ili je probaj na nekom drugom racunaru- ili je zamijeni tamo di si je kupio.

Magic_x
14.06.2011., 10:58
nemogu je zamjenit jbg,nezz proba sam i na drugom isti k*** ima li ko kakvo rjesenje

Ord Mantel
14.06.2011., 14:26
ne trebaju za nju driveri,a kamera je trust spotlight
http://www.trust.com/products/product.aspx?artnr=16428
A čemu onda ovo? Download drivers (http://www.trust.com/search/default.aspx?cxt=drivers) Točno određeni broj, tip, za određeni OS... Ja imam isto Trust webcam i odatle sam pokupio drivere.

Mufffler
14.06.2011., 15:21
Imam CRT TV Samsung cw-29m066v koji je kupljen negdje 2006e msilim. Danas sam gledao neku seriju sa PS3a i odjednom su mi se po ekranu poceli stapati neki oblici crvene boje i jos sam cuo neki cudan zvuk nakon cega mi se tv automatski zagasio. Od kad se to desilo slika mi je tamnije boje.

DeeJay Dee
15.06.2011., 01:16
da i ? gdje je pitanje? nešto je gecrkt, nosi na servu..

Magic_x
15.06.2011., 22:25
nema drivera za tu kameru.. No drivers are needed / available for this product.

parkour_boy
16.06.2011., 00:39
eo ovako imam hp-ov laptop,tocnije probook 4515s i do nedavno je sve radilo, a od onda mi svaki put kad ustekam slusalice bude jako jako tih zvuk,probo sam i zvucnike i ista stvar.nije problem u slusalicama,rade sasvim normalno na kompu. gledo sam po netu,nisam jedini, jednostavno nemogu nac rjesenje za problem pa ako ima neko nekakvu ideju,osim rusenje sistema. probo sam milijun puta drivere za zvuk ponovo instalirat i nista...inace sound max drivere ima :(

MytByte
16.06.2011., 07:08
Jesi li poglasnio zvuk u mixeru na taskbaru, master i wave ? Nadam se da ne govorim engleski :mig:

sale75
24.06.2011., 16:09
dakle jedan zvućnik sam za sebe je odlićan,bas je dubok i zvuk je ćist,ali kada spojim 2 takva ista(svaki u svoj port) bas nestaje,zvuk je daleko lošiji i tiše je...meni smrdi na pojaćalo(koje je ta 2 zvučnika prije bez problema držalo) ali da pitam možda ima netko tko zna bolje :ne zna:

pukica12
28.06.2011., 08:12
Imam problem kod spajanja zvučnika, naime, neznam kako ih spojiti..nažalost nemam pojačalo pa mi ne pada na pamet gdje da ih spojim da prorade.. pomoc? :)
Maksimalna snaga je 75W
Impendancija je 6 Ohma
2 su zvučnika
Izlaz na njima iza je samo crveni i crni kabel..

MytByte
28.06.2011., 08:44
Imam problem kod spajanja zvučnika, naime, neznam kako ih spojiti..nažalost nemam pojačalo pa mi ne pada na pamet gdje da ih spojim da prorade.. pomoc? :)
Maksimalna snaga je 75W
Impendancija je 6 Ohma
2 su zvučnika

nemre se bez pojačala ni na što direktno spojiti...

Cilim
28.06.2011., 10:56
Maksimalna snaga je 75W
Impendancija je 6 Ohma
2 su zvučnika

Pa ima valjda neki prijatelj ili susjed. :)

fixme
28.06.2011., 12:09
Imam plazmu Hitachi 42PD9700 vec nekoliko godina i prije jedno pola godine primijetila sam uz rub jednu kao mrlju koja izgleda kako kad ides brisat ekran mokrom krpom pa ostanu onako vlazni potezi prije nego se osuse. Ne bi bio velik problem da sad nemam na svakom rubu po jednu takvu mrlju i jednu veliku po sredini ekrana. Mrlje se ne mogu obrisat (kao da su s unutrasnje strane) i vidljive su i kada je ekran ugasen, tj zapravo se najvise vide kada je neka tamna podloga. Ima li kakvog spasa za ovaj problem jer stvarno izgleda kao neka kondenzacija ispod ekrana.

pukica12
28.06.2011., 13:23
Pa ima valjda neki prijatelj ili susjed. :)
a ima ali nazalost predaleko.. susjeda nemam a prijatelj je najblize u rovinju a ja sam iz rijeke..
znate mozda u vezi pojačala, cijena, kvaliteta, gdje nabavit najbolji omjer?

marina hanna
30.06.2011., 22:49
Nabavila sam staru muzičku liniju s gramofonom marke Amstrad,model MX 100,iz 1988.Odnijela na servis,navodno najbolji u gradu,gdje su mi rekli da nema nade za nju pošto ne mogu nabaviti dijelove,s čim se ja naravno ne želim pomirit.
Riknila je gramofonska igla i prekidač za mijenjanje phono/tuner/tape

E sad,postoji li uopće itko tko bi znao nešto o tome,ima li kakvog smisla uopće dati se u potragu za time(mada se neću pomiriti ako kažete i da nema heh),i ono najvažnije,gdjeee,kakooo...
Valjda će netko imati pojma o čemu pričam,velika hvala ;)

P.S. ako sam zeznula nešto s pravilima foruma i to,ispričavam se :)

kiffekiffe
01.07.2011., 12:54
http://img807.imageshack.us/img807/9058/img0153u.jpg
Pozdrav svima!
Danas ujutro me je ovo čudo dočekalo na Samsung lcd tv model LE46M8..ima li tko ideju što je to i da li je popravljivo?...svaki savjet je dobrodošao..

DeeJay Dee
01.07.2011., 13:53
liči na probijanje pozadinskog (LED?) osvjetljenja...jel to LED model? bojim se da je ošo ekran, a to bi onda moglo bit neisplativo popravljat..

belbel
06.07.2011., 00:28
kupio sam preko ebay-a za auto dvd uredjaj za koji sam i predpostavljao da nece biti neke kvalitete ali eto ! I bukvalno od prvog dana imam problem tj. par minuta nakon paljenja uredjaja ekran se totalno zamuti,pojave se horizontalne linije pa ekran malo zna vuci i na zelenkasto, ton radija cujem bez problema i touch screen radi bez problema samo sto napamet znam gdje mi je koja opcija pa klikam napamet i mijenjam stanice. Imam externi slot za sd karticu gdje sam sebi vec ubacio karte i navigacija radi bez ikakvih problema i slika i ton su ok kao i kamera za parkiranje gdje je slika u redu...resetovao sam uredjaj kako pise u uputstvu ali nista opet isto...prijatelj kaze da odnesem serviseru da je u pitanju hladni lem ? POMOC

bobaxxx
08.07.2011., 03:05
kupio sam taj tuner za pc...i čitao sam slične teme al nitko nije dao odgovor...
skužio sam da dosta ekipe zaj.... taj tuner. znači nemam signala makar sam spojio onu krovnu za malu antenicu...skenirao sam njemačku mađarsku sloveniju u onom blazeDTV programu šta sam dobio sa uređajem...pomoć????

punkrockos
09.07.2011., 20:58
ovako, pitanjce o stvari koja me polako pocela iritirat...imam panasonic plazmu x20e...ovako: svaki put kad prebacim na neki kanal normalno se pojavi pri dnu ona info traka gdje je ime kanala te sto trenutno ide i sto slijedi...e tu nastaje problem...zasto uvijek, ali bas uvijek se ta info traka na rtl, nova tv i lokalcima poremeti nakon pola noci (onda samo pise nesto u stilu "nema informacija o programu")? napominjem da na hrt-ovima programima, te na kapital networku i cmc-u sve i dalje normalno radi..zna li netko zasto dolazi do ovoga? to mi se nije sada pocelo desavat, tako je od kad imam doticni tv...hvala

DeeJay Dee
10.07.2011., 00:02
budi miran, sve ok, nije do TV-a, nego do tih TV kuća koje iza pol noći iz nekog, samo njima znanog razloga ne ažuriraju now&next traku i EPG.

MytByte
10.07.2011., 06:44
Tako je, primijećeno na više receivera, nije do TV-a...:mig: a kako bi i moglo biti :zubo:

punkrockos
10.07.2011., 13:52
hvala na odgovorima, ljudi...

Blade Runner
11.07.2011., 17:10
ljudi, imam problem jedan i neznam u čem je stvar. Kupio sam 5.1 zvučnike ove (http://www.ronis.hr/?bose/179/set-zvucnika-za-kucno-kino-jbl-scs-200-5/JBLSCS200.5) i neš me zeza bas. Znači kad ide muzika, sve ok a kad prestane nakon nekog vremena ulazi u standby. E sad sve je to ok al neke druge stvari u kući mi utjeću na taj bas. Tipa kad palim ventilator na plafonu i bas se upali i čuje se onaj glasan bumm. Isto tako kad palim jedno malo svijetlo iznad kreveta, opet se bas upali uz bumm. Samo poneke stvari utječu na to, probo sam mjenjat utičnice, iz jedne sobe u drugu kad premještat i uvijek ista stvar. Kad izvadim audio coaxialni kabel sa kojim je pivezan na receiver, prestane se tako ponošat.

EKV22
14.07.2011., 15:11
Televizija je NEO- TV2177TX,uglavnom da objasnim problem,danas je brat gledao tv,i odjednom tv se ugasio,i samo se cuo pulsirajuci zvuk,nesto kao tik-tak,iz unutrasnjosti,tv ne moze da se upali,molio bi za pomoc

Lunatec
14.07.2011., 18:55
Dakle, problem je čudan. Prvo sam primjetio da kad se playa(preko scarta) DVD s playera da se u određenom vremenskom intervalu(npr. od 5-20 minute DVD-a) slika na TV-u nestane(ne konekcija jer bi pisalo no signal već baš slika), crno s pozadinskim svjetlom odnosno ekran radi i TV daje signal kao da nije u stand bye-u. KAd se to dogodi, na daljinskom stisnem ON i ništa se ne dogodi, stisnem još jednom i tv padne u off, nakon toga stisnem opet paljenje(na daljinskom) i tv se upali, blinka 3-4 putao kao i inače kad se upali i sve ok do idućeg neobjašnjivog gašenja.

To se prvo događalo samo s jednim DVD-om, pa je počelo i s drugim DVD-ima. Probao sam mjenjat "inpute"; drugi scart ulat, compositni...al isto. Sad se počelo isto događat i sa tv programom(iskon TV). Manja je učestalost al mi se čini da se pojačava. Nevjerojatno je to da nekad jednostavno se to ne dešava...može cijeli dan radit bes tog "nestajanja" slike(ponavljam, ekran radi jer se vidi da nije "mrak" na ekranu već "crna")...

Znam da zvučim zbrkano ali nisam našao na netu nekakavo slično iskustvo. Bojim se da je problem u "analognom" dijelu jer TV ima i DVB tuner al preko njega ništa mi neide. Probao sam i preko antenskog ulaza spojit i opet isto.

Isto se događa i kad uključim iskonov EPG (TV)...Nisam probao da li, kada je teletext na ekranu, dolazi do takvog nestajanja slike...

Eto, ako netko ima ideju ili slično iskustvo bilo bi super da nešto napiše.
:confused::)

Lunatec
15.07.2011., 10:48
Nitko nema ideju što bi to moglo biti...ili bar savjet?

HELP!

:confused::ne zna:

kiffekiffe
15.07.2011., 14:35
http://img807.imageshack.us/img807/9058/img0153u.jpg
Pozdrav svima!
Danas ujutro me je ovo čudo dočekalo na Samsung lcd tv model LE46M8..ima li tko ideju što je to i da li je popravljivo?...svaki savjet je dobrodošao..

Eto samo da vas obavjestim da su nam danas javili iz servisa da je "otišao display" i popravak dođe 4000kn..:(..
To je današnja "kvaliteta"..televizor je kupljen prije 3 godine i plaćen skoro 11000kn..:mad:..
Očito je bolje kupovat jeftinije pa mijenjat svake 2god jer očito danas više ne vrijedi ona da je cijena garancija kvalitete..:mad:

MaliZeleni10
16.07.2011., 15:47
Ako je pod garancijom onda ga reklamiraj.

Lunatec
16.07.2011., 20:36
Jbg. više nije. To sam odmah htio napravit

The Best F1 Driver
17.07.2011., 13:03
Jel to mene nekaj zafrkava Panasonic V10 ili je problem ipak u TV Plusu:confused:

TV mi dobije signal WIDE iz bilo kojeg moda se prebacuje na WIDE ali slika je razvučena kao 4/3,s tim da slika zbilja je 16/9 (uski ljudi i fali gornji dio ekrana) :confused:

i to isključivo i samo na tom jednom kanalu:ne zna:

Kad ju nakon prebacivanja na kanal prebacim u 16/9 e onda je sasvim normalna:ne zna:

seljo beljo
20.07.2011., 13:38
Pozdrav,nadam se da mogu tu postaviti pitanje.
Zaglavio mi se CD u playeru na liniji i ne mrda.Kad stisnem open,samo se čuje "klik" i to je to.

Kako otvotiti vratašca,inače otvaraju se na van kao u DVD playera?

Cilim
20.07.2011., 14:15
Predlazem da na prednjem panelu okolo vratasca potrazis ako ima kakva mala rupica velicine cca 1 mm, u nju gurnes izravnanu spojnicu za papir i vrata bi se trebala otvoriti, ako nema rupice onda jedino da odsarafis dva krizna sarafa sa svake strane poklopca pleyera i dignes metalni poklopac, ugledat ces CD pogon, probaj izgurati vratasca sa CD medijom van, pa pogledaj zasto se vratasca ne zele otvoriti. :)

seljo beljo
20.07.2011., 14:19
Predlazem da na prednjem panelu okolo vratasca potrazis ako ima kakva mala rupica velicine cca 1 mm, u nju gurnes izravnanu spojnicu za papir i vrata bi se trebala otvoriti, ako nema rupice onda jedino da odsarafis dva krizna sarafa sa svake strane poklopca pleyera i dignes metalni poklopac, ugledat ces CD pogon, probaj izgurati vratasca sa CD medijom van, pa pogledaj zasto se vratasca ne zele otvoriti. :)

Hvala,probat ću.Linija je na pet "katova" a CD je na drugom,valjda ću uspiti :ne zna:

el.mahuna
21.07.2011., 15:56
Opet imam problem sa sony tv-om kdl-40w4500,tj. više nemam problem jer je uništen panel do kraja.Naime pukao je panel od odarca za vrijeme proslave rođendana od klinaca,vjerojatno kakav mač ili puška pošto je toga bilo na pretek,.Pukao je od gornjeg do donjeg kuta po dijagonali.MOLIM AKO ITKO ZNA KOGA DA MU JE CRKNUO SONY KDL-40W4500 (znam da ih ima dosta problema sa panelima) DA MI JAVI SPREMAN SAM GA OTKUPITI.

ZNAČI KUPUJEM NEISPRAVAN LCD TV SONY KDL-40W4500, 0917827827

KREŠO.

anderkavr
21.07.2011., 23:38
Upomoć ljudi,

Na mom novom DVBT Vivax 130 dekoderu filmovi koje gledam na USB sticku staju nakon nekoliko sekundi, ako je upaljena opcija repeat video se vrti u krug. Ne staju doduše svi, ali velika večina. Stick je formatiran u FAT32, kodeci očito nisu problem jer do trenutka stajanja slika i ton su uredni.

Kak sad to molim vas...??? :ne zna:

mumu
22.07.2011., 19:39
Posjedujem Toshiba 15VL63G (mali LCD TV s analognim receiverom 2006/7 godište) koji je spojen na neki low budget DTV prijemnik preko SCART-a. Normalno sam ga gledao danas i odjednom je nestalo slike, ostao je samo ton. Nisam mogao otvoriti MENU funkciju, što znači da nije stvar u DTV prijemniku. Ostavio sam ga isključenog par sati i ponovno probao, no nije se ništa promjenilo.
Zaključio sam da se radi o ekranu. Ekran radi kada se približim vrlo vrlo blizu površini ekrana i osvjetlim ga LED lampom mobitela. Mogu se igrati svim parametrima, čak i osvjetljenjem no nema nikakvog efekta. Sve sam stavio na maksimum i stavio PAL na TV i PAL na DTV no i dalje mrak.

Da li netko zna neko rješenje bez uključivanja servisa? Ovo TV na moru, ne vraćam se u ZG barem još 10 dana, a i kad ću se vraćat neću ići autom pa mi neće biti praktično ga vozit.

Darkbound
23.07.2011., 12:13
Evo imam problem prilikom spajanja LG 32LG5500 sa PCem putem HDMIa.
Ako film gledam u 1080p50 ili 1080p60 pojavljuje se prozirna crta na sredini ekrana.
Nisam je mogao uslikati, a kad print screenam uopće se ne vidi na slici pa sam zato u photoshopu to pokušao što bolje dočarati.
Obična slika (http://www.pohrani.com/f/1a/ME/2xUgmfGk/normalna.jpg) i slika s crtom (http://www.pohrani.com/f/2M/au/1H7izeGY/crta.jpg) na sredini.
Linija je prozirna (kao da distorta tih par pixela po horizontalnom pravcu), najbolje se vidi kad je lice u krupnom planu i izrazito je iritantna.

Kad film gledam u 1080p24 crte nema. Naravno kad se gleda obični program isto crte nema... :ne zna:

HasoMujo
25.07.2011., 09:13
Bok svima,

Evo imam problem prilikom spajanja LG 32LG5500 sa PCem putem HDMIa.
Ako film gledam u 1080p50 ili 1080p60 pojavljuje se prozirna crta na sredini ekrana.
Nisam je mogao uslikati, a kad print screenam uopće se ne vidi na slici pa sam zato u photoshopu to pokušao što bolje dočarati.
Obična slika (http://www.pohrani.com/f/1a/ME/2xUgmfGk/normalna.jpg) i slika s crtom (http://www.pohrani.com/f/2M/au/1H7izeGY/crta.jpg) na sredini.
Linija je prozirna (kao da distorta tih par pixela po horizontalnom pravcu), najbolje se vidi kad je lice u krupnom planu i izrazito je iritantna.

Kad film gledam u 1080p24 crte nema. Naravno kad se gleda obični program isto crte nema... :ne zna:

Meni se cini da se to zove "Tearing"...

Koji tocno Player koristis za gledanje na racunalu?

Jesi li probao "Media Player Classic" i "Media Player Classic Home Cinema"?

Ovaj drugi ima i odlicne utility-e u sebi te moze detektirati problem (mislim da cak ima i "Tearing" dijagnostiku - premda to osobno nikada nisam probao)!

Darkbound
25.07.2011., 10:39
Sada koristim KMPlayer, a prije tjedan sam koristio SPlayer.
Media Player Classic sam probao davno i nije mi se svidio.

Na svim playerima je ista stvar. Čak i kad ne gledam film nego kad slika prikazuje desktop, ta crta je opet prisutna.
Skinit ću taj MPC pa ću probat tu dijagnostiku izvrtit.

Edit: Skino sam MPCHC, ali ne znam di su te dijagnostike... Jel mi možeš reći?
Tražim po ure, a samo sam naišao na Tearing koja prikazuje neku crvenu crtu sa lijeva na desno. Šta to znači?

HasoMujo
25.07.2011., 12:27
Bok svima,

Sada koristim KMPlayer, a prije tjedan sam koristio SPlayer.
Media Player Classic sam probao davno i nije mi se svidio.

Na svim playerima je ista stvar. Čak i kad ne gledam film nego kad slika prikazuje desktop, ta crta je opet prisutna.
Skinit ću taj MPC pa ću probat tu dijagnostiku izvrtit.

Edit: Skino sam MPCHC, ali ne znam di su te dijagnostike... Jel mi možeš reći?
Tražim po ure, a samo sam naišao na Tearing koja prikazuje neku crvenu crtu sa lijeva na desno. Šta to znači?

OK... daj da rezimiramo...

a)
Kada gledas 1080p24 film onda je sve OK

b)
Koju rezoluciju i refresh imas postavljeno za desktop (kad cak i tamo imas taj "Tearing")?

P.S.
I da - ta crvena crta sluzi za detekciju tog kidanja ("Tearing-a") ako se dobro sjecam...

P.P.S.
U MPHC imas i "Control+J" (tj. "Display Stats") koji ti crta graf koji pokazije odsupanje framerate filma od osvjezavanja ekrana - jesi to probao?

Darkbound
25.07.2011., 20:37
1080p24, 720p60 = nema crte.
1080p50, 1080p60 = ima crte.

Za desktop me nisi shvatio, mislio sam na to kad ne gledam film na TVu nego samo kad je radna površina prikazana da opet ima crte. Nadam se da sad kužiš.
Ja ne shvaćam šta bi ja treba primjetit kod crvene crte za Tearing. Samo ide s lijeva na desno i to je to.
Kod grafa za stats na 24Hz su paralelne linije, a kod 60Hz ima odstupanja tih linija.

HasoMujo
26.07.2011., 08:00
Bok svima,

1080p24, 720p60 = nema crte.
1080p50, 1080p60 = ima crte.

Za desktop me nisi shvatio, mislio sam na to kad ne gledam film na TVu nego samo kad je radna površina prikazana da opet ima crte. Nadam se da sad kužiš.

Vecina filmova je 24 (23,976 FPS) - dakle to je OK i tu nemas problema. :)

PAL filmovi su 25 FPS pa samo zato treba refresh od 50 Hz na TV-u.

Alalogno NTSC filmovi su 30 FPS (29,97 FPS) pa samo zato treba 60 Hz na TV-u.

Nazalost tebi je i dektop "izlomljen" sto je definitivno problem...

Ja ne shvaćam šta bi ja treba primjetit kod crvene crte za Tearing. Samo ide s lijeva na desno i to je to.

Kada stavis 1080p50 ili 1080p60 da li onda imas "lom" u toj micucoj crvenoj crti?

Kod grafa za stats na 24Hz su paralelne linije, a kod 60Hz ima odstupanja tih linija.

To je OK ako testiras sa 24 FPS (23,976 FPS) filmom (jer, naravno, ne mozes staviti 24 u 60 :mig:)!

Pogledaj kako su ti paralelne crte kata pustas NTSC film na 1080p30 ili pak PAL fil na 1080p50!

I na kraju, kakvu graficku karticu imas (nVIDIA ili ATI)?

Jesi se probao igrati sa postavkama graficke kartice (timing-ovi primjerice)?

Imas li najnovije drivere?

Darkbound
26.07.2011., 10:11
Na 50Hz i 60Hz lom je prisutan cijelo vrijeme.
Grafa je Gigabyte HD4850, a opcije nema šta nisam dirao i ništa ne pomaže.
Driveri su najnoviji.

HasoMujo
26.07.2011., 14:31
Bok svima,

Na 50Hz i 60Hz lom je prisutan cijelo vrijeme.
Grafa je Gigabyte HD4850, a opcije nema šta nisam dirao i ništa ne pomaže.
Driveri su najnoviji.

Ako se dobro sjecam imas hrpe i hrpe prituzbi na ATI HD4850 na Internetu u vezi toga (zato sam i pitao koju graficku imas jer sam sumnjao na ATI)... sorry... :(

Nazalost samo potrazi "HD4850" i "Tearing" u Google-u pa ces vidjeti (i prisutno je kako na Windows platformi tako i na Linux platformi - sto govori da je u pitanju ATI hardware)... :mad:

Uzgred, nesto mi je jos palo na pamet...

Mozes probati "Media Player Classic Home Cinema" ali sa ukljucenom opcijom "Output" -> "D3D Fullscreen"?

Na taj nacin mozda zaobidjes problem... probaj...

Isto tako poigraj se i sa "Media Player Classic Home Cinema" opcijama u "Output" koje se ticu "VSync" (kladim se da je bas VSync onaj koji radi "Tearing" probleme)!

serenada
29.07.2011., 13:20
njemci su igrali dok drugi nisu poceli raditi tv...kad su krenuli japanci a kasnije i ostali, u startu su ih pregazili....klonite se njemacke elektronike, veze nemaju sa elektronikom...

muppet1111
30.07.2011., 14:29
Imam navedeni player, kupio ga za sicu prije nekog vremena, ali sam filmove vecinom gledao sa kompa, medjutim napravio sam mali razmjestaj i sad skuzim da mi ne pokrece filmove, pocne film i nakon nekih 10 sekundi mi izbaci na pocetni meni. Koliko sam citao po forumu jos nji je imalo taj problem medjutim nitko nije napisao rjesenje (smece, servis ili nesto trece, neki trick ili sl), pa ovim putem molim nekoga tko zna u cemu je kvaka...hvala na pomoci...ceka me James Bond kolekcija...

aster001
01.08.2011., 12:57
Ljudi,
jel neko zna zasto mi odabir kanala hrt 1 ili 2 na sateltu poslije 20 sati blokira reciver, odnosno se sam restarta i otvori zadnji gledani kanal.
Isto tako nemogu gledati rts sat takodjer poslije 20 sati dok preko dana sve radi kako treba.
Imam karticu za hrt 1, 2 i 3 plus

MaliZeleni10
01.08.2011., 19:10
Koji receiver je u pitanju, koliko satelita gledas, koja ti je lokacija, daj malo vise podataka, kako da znamo ista napamet.

Usput, pogledaj da nemas neki timer ukljucen ili slicno.

Bildo
02.08.2011., 13:00
Pozdrav !
Neki dan sam htio presnimiti neki video materijal sa kamere na komp i kada sam ih spojio firewire kabelom komp jednostavno ne prepoznaje da mu je kamera prikljucena, a par dana prije je radilo normalno. Komp prepoznaje firewire karticu ali ne i kameru. Probao sam i sa drugim kabelom i opet nista. Isto tako sam primjetio kada kamera radi u modu za reprodukciju, na ekranu stalno pise DV IN neovisno o tome je li kamera prikljucena ili ne. Zna li netko sto bi moglo biti ??:ne zna:

omen4k
02.08.2011., 21:50
Pozdrav !
Neki dan sam htio presnimiti neki video materijal sa kamere na komp i kada sam ih spojio firewire kabelom komp jednostavno ne prepoznaje da mu je kamera prikljucena, a par dana prije je radilo normalno. Komp prepoznaje firewire karticu ali ne i kameru. Probao sam i sa drugim kabelom i opet nista. Isto tako sam primjetio kada kamera radi u modu za reprodukciju, na ekranu stalno pise DV IN neovisno o tome je li kamera prikljucena ili ne. Zna li netko sto bi moglo biti ??:ne zna:

Nema sto biti. Program za obradu videa prepoznaje kameru preko firewire-a, ne sam komp.
Jer ne mozes prebaciti video sa trake na desktop, trebas program koji to radi. Komp nema sto prepoznati jer kamera je u video-deck modu, pa se ne vidi kao eksterni disk jer to ni nije.

Bildo
05.08.2011., 13:05
Nema sto biti. Program za obradu videa prepoznaje kameru preko firewire-a, ne sam komp.
Jer ne mozes prebaciti video sa trake na desktop, trebas program koji to radi. Komp nema sto prepoznati jer kamera je u video-deck modu, pa se ne vidi kao eksterni disk jer to ni nije.

Uvijek kada sam ukljucivao kameru i komp mi se pojavljivao onaj prozor kao kad spojis usb stick, i u My Computer sam vidio kameru pod "Scanners and cameras", sada nema niti jednog niti drugog i niti jedan od dva programa ne prepoznaje kameru.

V@is
16.08.2011., 16:17
Imam Panasonicov CRT televizor Quintrix TX32PH40 i u zadnjih tjedan dana mi je jako potamnio ekran i dosta mu treba vremena od kad se upali do kad se pojavi slika (10-15s). Brightnes i contrast sam podešavao, ali nije to, također nije ni do dvb-t receivera, jer je tamna slika i kad gledam dvd-e.

Zna li netko do čega bi moglo biti, jer nije mi baš jednostavno odnjeti ga na servis (ima oko 70 kg, a ja na 4. katu)

DeeJay Dee
16.08.2011., 16:46
objasni isto to servisu telefonski pa vidi jel imaju kaj pametnoga za reći ili će odmah tražiti da ga dorufaš kako bi mogli bar dijagnostiku naplatiti. puno se kvarova da ustanoviti onak na prvu, iskustveno, samim opisom problema i simptoma, iako to naravno i nije 100% točna metoda, no onako samo, kao nit vodilja, je...

ako je otišo panel (ekran), onda je po svoj prilici popravak potpuno neisplativ pa je vrijeme da možda počneš razmišljati i o kakvoj novoj plazmi ili lcd-u. no, ako je manji kvar tipa neki sklop, relej i sl., onda bi se nešto i moglo možda napraviti po iole razumnoj cijeni (ako je TV stvarno dobar i zadovoljavajuće velik za današnje pojmove, onda ne više od 200 €).

sretno! :)

mmarja42
19.08.2011., 13:20
Pozdrav svim hobby i profi serviserima...

Evo problema: spomenuti LCD TV je jedno jutro bio ugašen na power (očito glavni power) gumb koji se nalazi sa strane tog tv-a. Navečer po povratku s posla, ponovno pritiskom na taj isti gumb dešava se sljedeće: indikator lampica (koja inače blinka oko 5-6 puta i onda kreće proces paljenja tv-a) blinka jedno 10-11 puta i nakon toga ništa se ne desi, jednostavno se tv ne pokrene kao što bi trebao.

model je:
32PFL5404H/12

Hvala svim forumašima koji daju neki koristan odgovor.
Pozdrav

loposomix
21.08.2011., 19:46
Pozdrav!
Imam DVD Recorder LG koji snima sliku i titlove i titlove koje skaču mutno po ekranu.
Molim da ako netko zna .... :)

MytByte
21.08.2011., 21:35
Pozdrav!
Imam DVD Recorder LG koji snima sliku i titlove i titlove koje skaču mutno po ekranu.
Molim da ako netko zna .... :)

a mi tebe molimo da jasnije opišeš ili usnimiš problem...KOJI LG - TOČAN MODEL...ovo je kao da kažeš: imam Opela, pomozite...nit znamo koji model, niti je li dizel ili benzinac itd itd...otkuda snima? kakvi titlovi? s TV-a?

Nikog
21.08.2011., 21:47
Dobro si to objasnio, nema šta :)

Kako ti je spojen recorder, direkt na TV ili ima još nešto između ?
Kakva je slika na snimci ?
Skakuću li samo titlovi ili ima još nešto da ne valja ?

loposomix
21.08.2011., 21:57
Sorry! :)
Model je LG DVD Recorder DR389.
Screenshot (http://s1217.photobucket.com/albums/dd389/loposomix/?action=view&current=bscap0000.jpg)

Spojen je na TV i OptiTV -om.

MytByte
22.08.2011., 07:32
hmmm...na slici se ne vidi točno tj ne vidm nešto posebno problemtično oko titlova, jedino što mogu pretpostaviti jest da je problem u kompresiji na dijelovima slike koji se ne miču (tj tiltovima) - da makroblokovi malo "skaču", vjerojatno zbog zbroja kompresije OptiTV-a i kompresije rekordera...u kojem modu snimaš, LP ili još lošijoj kvaliteti?

loposomix
22.08.2011., 10:21
U najboljoj što ima (92 minute).

alanf9
23.08.2011., 23:32
usred tekme dinama i šveđana mi crko tv(i bolji da negledam badelja kako igra):pblinka mi lampica za struju ali ga nemogu upalit nikako,a na daljinski ne reaira model je av 29fh1sug.pomoc please

DeeJay Dee
23.08.2011., 23:59
ištekaj iz zida iz struje pa onda probaj. ak ni tak nei de, bojim se da servis ne gine, a onda je pitanjce jel popravak isplativ...

kaj badelj, a rukavina tek---pa to je katastrofa jedna za profesionalca, onakve pikzibnerske zicere fulat, sramota! :eek::mad:
sad kad maminjo nikad više nijednog ex-hajdukovca ne kupi, sad da vidiš.. :rofl::rofl:

zg1409
27.08.2011., 19:53
Imam problem s DVB-T Vivax 410. Spjim antenski kabal na njega i s SCART kablom ga spojim na TV. Bilo da mu dam da kanale traži automatski ili ručno ne želi mi pronaći ni jedan kanal. Istu antenu spojim na drugi DVB-T i sve radi kako treba.
Dali je možda problem u nekoj postavci? Probao sam i tvornički reset ali nije pomoglo. Dali postoji način da vidim dali mu nije otišao antenski ulaz??

Hvala!

Stradi
27.08.2011., 22:20
Ne nađoh odgovarajuću temu pa mi se učini da je ovdje najzgodnije postaviti pitanje.
Imam TV samsung A686 37" (star nepune 3 godine), slika je izvanredna, ali od prije mjesec dana su mi se pojavile dvije sjenke na ekranu. Jedna je tamnija, nepravilnog oblika, pri dnu ekrana. Tamno sive boje je i providna je, pa se slika ispod nje vidi, a djeluje kao da je isprljan ekran. Druga je bliže sredini ekrana, svijetlo siva i jedva se primjećuje.
Ima li tome lijeka, osim, kad mi dosadi i kad skupim pare, kupovina novog TV-a.

Vlado666
30.08.2011., 12:23
Dobio sam TV LG 32LK330 te imam par pitanja:

TV ima USB ulaz koji inače može reproducirati JPG, MP3 i Divx formate. Imam USB Corsair Voyager 8gb i kad ga ubacim pokusava ga ocitat i kaze da ne moze? Ostale USB stickove ocita (ali oni su mi jako spori). DA li bi pomoglo formatirati USB stick u ntfs i da li je tko imao ovaj problem?

Također imam komp s ATI grafičkom koja ima HDMI izlaz, komp mi je udaljen 4 m od TV-a, kakav kabl uzeti da spojim PC na TV? Da li HDMI od 5 m gubi na kvaliteti slike i koj HDMI kabl uzeti, zvuk bi isto trebao ići preko HDMI kabela, vidim da ih ima nekih više vrsta??

alenka052
30.08.2011., 13:11
Imam problem sa tv-om pa molim ako se itko kuži u tehniku neka mi kaže svoje viđenje stvari. Ovako, kupili smo tv (Sony Bravia KDL-40EX500) prije godinu i 3 mjeseca i telka je do sada stvarno super radila, i nije bilo nikakvih problema. Ali danas nakon što sam uključila tv on je nekih minutu-dvije radio ok a nakon toga mi je ekran jenostavno došao pola crni pola bijeli (kao da ga je netko vodoravnon crtom podijelio na pola...gornji dio crni a donji bijeli) a zvuk se normalno čuje. Ima li itko ideju šta bi to mogla biti?

DeeJay Dee
30.08.2011., 13:25
ne. nadam se da nije otišao ekran jer ti je onda popravak potpuno neisplativ. ako je "samo" neki switch, onda bi se još i moglo proć za parsto kuna...
jesi probala isključit telku potpuno iz struje (iz zidne utičnice)? ili probaj s vraćanjem na tvorničke postavke (factory reset, default).

Dobio sam TV LG 32LK330 te imam par pitanja:

TV ima USB ulaz koji inače može reproducirati JPG, MP3 i Divx formate. Imam USB Corsair Voyager 8gb i kad ga ubacim pokusava ga ocitat i kaze da ne moze? Ostale USB stickove ocita (ali oni su mi jako spori). DA li bi pomoglo formatirati USB stick u ntfs i da li je tko imao ovaj problem?

Također imam komp s ATI grafičkom koja ima HDMI izlaz, komp mi je udaljen 4 m od TV-a, kakav kabl uzeti da spojim PC na TV? Da li HDMI od 5 m gubi na kvaliteti slike i koj HDMI kabl uzeti, zvuk bi isto trebao ići preko HDMI kabela, vidim da ih ima nekih više vrsta??

probaj pa vidi. :kava:

ne gubi. uzmi HDMI od 100+ kn na 5 m i bićeš miran. :s:top:

zg1409
30.08.2011., 20:42
Imam problem s DVB-T Vivax 410. Spojim antenski kabel na njega i sa SCART kablom ga spojim na TV. Bilo da mu dam da kanale traži automatski ili ručno ne pronalazi ni jedan kanal. Istu antenu i SCART spojim na drugi DVB-T i sve radi kako treba.
Dali je možda problem u nekoj postavci? Probao sam i tvornički reset ali nije pomoglo. Dali postoji način da vidim dali mu nije otišao antenski ulaz??

Hvala!

domba3
04.09.2011., 14:12
Pozdrav. Prije 11 mj. sam kupio Samsung LCD LE40c530. Jako sam zadovoljan sa slikom ali imam problem sa zvukom. Prvi problem je taj sto ponekad na TV-u ne mogu pojacati ili smanjiti zvuk. Jednostavno tipke ne reagiraju. Onda moram promjeniti kanal, vratiti na HDMI i tek onda opet mogu pojacavati i smanjivati zvuk. To mi i nije bas neki problem jer prvenstveno rijetko kada da zvuk pojacavam na samom TV-u a i to se ne događa tako cesto (ali ipak je problem). E sad ono drugo. U 2-3 navrata mi se desilo da mi jednostavno na HDMI nema zvuka. Onda prebacim na drugi a tamo ima zvuka, pa onda opet na onaj prvi aonda ima ali nema na trecem... itd. Jednom mi se cak desilo da nisam imao zvuk ni na scartu. Sada momentalno je stanje tako da imam zvuk na HDMI 1 i 3 a na 2 nemam (s time da i na 1 i 3 ponekad moram, ako nema zvuka, izvaditi HDMI i ponovo ga ukljuciti). Danas sam probao staviti novi firmware ali opet je sve isto. Događa li se to jos nekome? Dali mogu sta sam napraviti ili ga moram nositi na servis?? Servis bi htio nekako izbjeci jer mi se ne da nositi TV a i sta bih onda gledao dok je on na popravku? Malo sam zakomplicirao ali sta ja tu mogu kad je kompliciran problem. Pomagajte i hvala unaprijed.

MytByte
04.09.2011., 19:16
A da ti nije problem na drugoj strani HDMI kabela????

domba3
04.09.2011., 20:58
A da ti nije problem na drugoj strani HDMI kabela????
Kako to mislis?? Ne vjerujem da je to zato sto kad iskopcam iz TV-a i stavim u drugi HDMI onda ima zvuka.

MytByte
04.09.2011., 22:31
Mislim tako da je možda krivica do uređaja koji je spojen na TV preko HDMI-ja...što je spojeno? HTPC, DVD, bluray???

domba3
05.09.2011., 17:53
Mislim tako da je možda krivica do uređaja koji je spojen na TV preko HDMI-ja...što je spojeno? HTPC, DVD, bluray???
Spojen je od optime receiver. Ali da je do njega onda nebi radilo ni na jednom HDMI-u ili??

marek123
05.09.2011., 21:01
prije svega pozdrav ljudi!
ovak imam jedan problem na tv...prije 2 dana kad sam htel upalit telvizor samo se čulo pi pi pi pi pi pi i tako dalje...na pritisak gumba na daljinskom to "pištanje" se pojačava e sad u cemu bi mogao bit kvar....lampica svijetli da je tv upaljen, ali kad se na pritisak gumba tv hoce upalit lampica malo zatreperi,sad neznam dal je to normalno ili nije....pa ako ko na pomoči s nekim korisnim informacijama neka pise..tnx
TV:gorenje
MODEL:TVF29S12SF

listerstorm
05.09.2011., 21:03
Mali mi uspio razbit ekran Panasonic plazme G20 (kupljena prije 8 mjeseci na akciji za 6.700 kn, 5 god. garancije) KLIKEROM.

Zna li netko isplati li se uopće kupiti panel? I koliko bi to moglo koštati?

hvala unaprijed

MytByte
05.09.2011., 21:16
Spojen je od optime receiver. Ali da je do njega onda nebi radilo ni na jednom HDMI-u ili??

ne mora biti...pa rekao si da radi i ne radi u različitim kombinacijama HDMI ulaza...probaj posuditi neki HDMI plejer ili sl...

DeeJay Dee
06.09.2011., 09:13
Mali mi uspio razbit ekran Panasonic plazme G20 (kupljena prije 8 mjeseci na akciji za 6.700 kn, 5 god. garancije) KLIKEROM.

Zna li netko isplati li se uopće kupiti panel? I koliko bi to moglo koštati?

hvala unaprijed

u principu ne isplati, al zovi servis pa ispitaj..

listerstorm
06.09.2011., 16:32
3900 kn + PDV za 42 panel. Ahhh....

DeeJay Dee
07.09.2011., 08:33
da, dakle nova plazmica.. ;)

MaliZeleni10
07.09.2011., 10:19
Nosi u servis, ne mozes to sam rijesiti, ako je pod garancijom onda u ovlasteni.

iksica
07.09.2011., 15:40
Pozdrav,ima li tko ovaj model tv-a,kakva su iskustva.Naime,tv je kupljen prije 3 god,još pod garancijom je nestala slika,u servisu nisu našli nikakav kvar,kod njih je tv proradio.Nakon što je istekla garancija isti kvar se događa puno češće,od nošenja po njihovim servisima već mi je muka,kad ga donesemo tamo ne pokazuje nikakvu grešku-i kod njih opet radi,vratim ga doma i nakon par dana ponovo nestane slika.............ima li tko kakvu pametnu ideju.Žalila sam se lg-u međutim ne prihvaćaju ništa

listerstorm
07.09.2011., 17:02
da, dakle nova plazmica.. ;)

Eventualno na proljeće ako budem u mogućnosti (kad dođe 2012. serija). Možda G40 bude 3D.

Za početak, moram ovo otplatit do kraja.:503:

DeeJay Dee
08.09.2011., 09:40
imaš već i sad G seriju koja je 3D, a to je model GT30, dakle NE G30, već GT30

Dragon17
08.09.2011., 09:53
Pozdrav,ima li tko ovaj model tv-a,kakva su iskustva.Naime,tv je kupljen prije 3 god,još pod garancijom je nestala slika,u servisu nisu našli nikakav kvar,kod njih je tv proradio.Nakon što je istekla garancija isti kvar se događa puno češće,od nošenja po njihovim servisima već mi je muka,kad ga donesemo tamo ne pokazuje nikakvu grešku-i kod njih opet radi,vratim ga doma i nakon par dana ponovo nestane slika.............ima li tko kakvu pametnu ideju.Žalila sam se lg-u međutim ne prihvaćaju ništa

treba ti neki obični tv serviser koji će si dati truda i promatrati tv par dana....dok sam popravljao tv.ove to je bio lagan popravak tipa hladni lem

iksica
08.09.2011., 11:34
treba ti neki obični tv serviser koji će si dati truda i promatrati tv par dana....dok sam popravljao tv.ove to je bio lagan popravak tipa hladni lemhvala pun,tako će nekako i biti,pozdrav

samo u prolazu
10.09.2011., 11:55
Eto jedan opet novi film koji mi Pioneer čita, ali stane nakon cca 77 minuta!

Ajde ako imate volje pogledajte kaj bi to moglo biti!

http://www.megaupload.com/?d=MV0JXDUW

Hvala

Ord Mantel
10.09.2011., 23:55
Možda te zeza kombinacija Xvid codec video i AC3 5.1 audio u .avi fileu. Meni su takvi filmovi znali štucati npr. na PS2. Problem sam otklanjao reenkodiranjem audia u "standardni" stereo mp3.
Za početak, probaj ga samo "provući" kroz VirtualDubMod (Video -Direct Stream Copy).

morski vuk
11.09.2011., 17:33
Imam tv karticu avermedijinu i odjedanput mi pokazuje da nema signala.Odmah sam išao instalirat total mediu i ona je pronašla signal.Problem je u tomu što mi daljinski ne radi.Kako podesit daljinski od avermedijine aplikacije na oni univerzalni od total medije

samo u prolazu
12.09.2011., 10:17
http://www.megaupload.com/?d=0A8JPMGI

i ovaj film mi se prekinuo na 116 minuti ?!?!

Pa kaj bum morao sve filmove enkodirati nanovo?

Idem to probati!

Virtual Dub mo neće otvoriti filmove?

mariaanamaria
12.09.2011., 15:20
Imam problem sa dvd playerom. Kupila sam si novi dvd player i trebalo mi je malo cremena da skužim koja tipka za šta služi. :D I onda sam stavila sprženi dvd i izlistalno mi je sve filmove no samo je jedan od njih 5 radio a svi rade na kompu. Onda sam skužila da su neki od njih u mp4 formatu a taj dvd player ne prima takve filmove no jedan je u avi formatu i radi na kompu a tu ne radi. Zašto? :S
(Probala sam isti film staviti na usb no opet ne radi na dvd playeru.

markol2940
13.09.2011., 07:31
Znali li tko što bi moglo biti?

DVD mi već treći različiti film bili da ga spržim na DVD ili gledam preko USB-a prekine nakon sat i nešto vremena?

Već postaje iritantno.

Ivan20
13.09.2011., 10:05
Pozz..
Imam problem sa Dvd playerom marke
Philips Lx3000D
Znaci normalno je radio,i sad nista :ne zna::ne zna:
U prijevodu ima izlaznih signala za zvuk al ne rade...KAd spojim zvucnike cuje se signal al ne reproducira.Isto tako i na tv-u preko scarta.Naime koristim ga vise kao neko 'pojacalo'..
Zahvalan sam na svakoj pomoci
Unaprijed hvala

električni_zec
13.09.2011., 10:40
Valjda kućno kino, ne player...
Imaš ovdje sličan problem, otišao jedan resistor:

http://www.techlore.com/forum/thread/14656/Philips-LX3000D-DVD-Suround-Sound-System/

Ivan20
13.09.2011., 10:46
Moj bed :D
I kako to rjesit?Dal ja to sam mogu ili?

dalmit
13.09.2011., 11:46
Na žalost ako je otišao otpornik a vi pitate mogu li to sam... Morate to odnjeti u servis :)

grunft
14.09.2011., 11:43
Imam problem sa dvd playerom. Kupila sam si novi dvd player i trebalo mi je malo cremena da skužim koja tipka za šta služi. :D I onda sam stavila sprženi dvd i izlistalno mi je sve filmove no samo je jedan od njih 5 radio a svi rade na kompu. Onda sam skužila da su neki od njih u mp4 formatu a taj dvd player ne prima takve filmove no jedan je u avi formatu i radi na kompu a tu ne radi. Zašto? :S
(Probala sam isti film staviti na usb no opet ne radi na dvd playeru.
AVI nije audio/video format već tzv. "kontejner" u kojem može biti video i audio praktički u bilo kojem formatu. Isto je i sa modernijim MKV-om.

Ako ti player na kompu ne daje detaljne informacije o datotekama, probaj s ovim programom:
http://mediainfo.sourceforge.net

markol2940
14.09.2011., 12:26
Znali li tko što bi moglo biti?

DVD mi već treći različiti film bili da ga spržim na DVD ili gledam preko USB-a prekine nakon sat i nešto vremena?

Već postaje iritantno.

Ima li tko kakav riješenje za moj problem?

Hvala unaprijed.

Lp

Blay
15.09.2011., 09:32
Panasonic plasma, 37'', kupljena oko Nove godine, sve normalno i bez ikakvih problema 8,5 miseci, jutros iden upalit, upali se ono žuto svitlo, ali ekran nula bodova i dalje nikakva reakcija na daljinski osim žmirkanja, niti da se ugasi.

Baseball palica ili šta? :ne zna:

MytByte
15.09.2011., 09:56
Dešava se to s panasonicom ponekad, meni se uvijek upali s malom zadrškom!!! Dakle, kada dugo držiš crveni gumb na daljincu, televizor se ne gasi niti se gasi kad pritisneš on/off dugme na kućištu?

Blay
15.09.2011., 09:59
Dešava se to s panasonicom ponekad, meni se uvijek upali s malom zadrškom!!! Dakle, kada dugo držiš crveni gumb na daljincu, televizor se ne gasi niti se gasi kad pritisneš on/off dugme na kućištu?
Gasi se na dugme na kućištu, tu nema problema. ;)

MytByte
15.09.2011., 10:05
onda tako ugasi i upali i bit će opet sve dobro...dešava se to...dajbog što je to skoro jedini problem, meni se desio možda 3 puta u 4 godine...kad ti si tako desi, probaj pričekati neko vrijeme, najčesće se sam oporavi...

kakataka
15.09.2011., 10:08
Kod reprodukcije datoteka većih od 900 MB na Strongu 8110 primjetio sam postupno gubljenje sinhronizacije slike i tona, odnosno lik izgovara tekst, a ton čuješ trenutak kasnije. Kod još većih datoteka od preko 1,5 GB problem je izraženiji, jer se razmimoilaženje ponekad mjeri i u nekoliko sekundi.
Jel netko primjetio isto i ima il kakvo rješenje?

MytByte
15.09.2011., 10:12
Kod reprodukcije datoteka većih od 900 MB na Strongu 8110 primjetio sam postupno gubljenje sinhronizacije slike i tona, odnosno lik izgovara tekst, a ton čuješ trenutak kasnije. Kod još većih datoteka od preko 1,5 GB problem je izraženiji, jer se razmimoilaženje ponekad mjeri i u nekoliko sekundi.
Jel netko primjetio isto i ima il kakvo rješenje?

već smo raspravjali o tome...malo premotaj unatrag i opet uplejaj...najčešće bi morala biti riječ o mkv-u jer video i ton nisu isprepleteni kao kod avi-ja...

DeeJay Dee
15.09.2011., 10:16
meni se to javlja i na skinutim divxima, aviju (dječji crtići skinuti najčešće sa zemaljskog RTL-a i/ili NOVE i/ili HTV-a), kom već vrapcu isto s harda spojenog na tog Stronga (ABEO FW) USB-om...

Blay
15.09.2011., 10:24
onda tako ugasi i upali i bit će opet sve dobro...dešava se to...dajbog što je to skoro jedini problem, meni se desio možda 3 puta u 4 godine...kad ti si tako desi, probaj pričekati neko vrijeme, najčesće se sam oporavi...
Pa to san i napravija i opet isto. Onda san je isključija iz struje i tako san ostavija jer san mora izać. Sad kad se vratin doma javit ću ti šta je bilo. :503:
Hvala na pomoći :mig:

Blay
15.09.2011., 13:37
Pa to san i napravija i opet isto. Onda san je isključija iz struje i tako san ostavija jer san mora izać. Sad kad se vratin doma javit ću ti šta je bilo. :503:
Hvala na pomoći :mig:

Prika sve isto, ne znan koji je kurac. :ne zna:

MytByte
15.09.2011., 14:58
Garancija vrijedi, nosaj u servis...hebi ga...prvo pozovi i pitaj što bi moglo biti i da li moraš nosit ali vjerojatno moraš jer oni moraju to sredit...

Blay
15.09.2011., 15:15
Garancija vrijedi, nosaj u servis...hebi ga...prvo pozovi i pitaj što bi moglo biti i da li moraš nosit ali vjerojatno moraš jer oni moraju to sredit...
A nema mi druge. Fala za sve :mig:

pachanga
16.09.2011., 09:20
Tv mi je sinoć izgubio boju na gornjoj polovici ekrana. Sada je gore mix između svijetlo zelene i plave boje a čini mi se da se i dalje širi na ostatak ekrana.

Zna li tko u čemu je problem, i isplati li se popravljati??
Riječ je o starijem modelu televizije (znači nije lcd ili plazma)
hvala

marko zrno
16.09.2011., 14:07
Ako imate nešto na tv što je magnetično to se dešava sa slikom na ekranu ili je dotrajao ekran.
serviseri izvrše degmatizaciju ekrana pomoću zavojnice(veće) i struje povlačeći je od sredine ekrana prema gore ili nastranu, tj ispred samog ekrana dok tv radi

Picek25
21.09.2011., 16:54
Imam doma gramofon iz 1973. ili 1974. g. od Iskre.Trabala bi zamjeniti glavu ,ali neznam gdje ima za kupiti ili ako ne cijela glava bar da kupim igle.

Mali Maleni
22.09.2011., 13:57
Pitanje za znalce, možda ćete barem moći lokalizirati kvar:
Radi se o LCD TV 42", full HD, tajvanac (ChiMei Mirai DTL-742E600E).
Uglavnom, prvo mi je u subotu počeo na mahove prebacivati sliku na crno bijelo na analognom signalu (kad je bio malo lošiji signal) (Bnet kabelska). Brzo nakon toga sam skužio da mi za sve digitalne programe javlja "no signal" i da uopće ne može naći preko scana. Brzo nakon toga su mi nestali svi analogni programi (isto "no signal") i signal sa scarta (i scart1 i scart2) - DVD player. Isto "no signal"
Jedino što mi još radi je HDMI signal sa kompa.
Možda se netko susreo sa sličnim problemom :ne zna:?

grunft
23.09.2011., 08:46
Pitanje za znalce, možda ćete barem moći lokalizirati kvar:
Radi se o LCD TV 42", full HD, tajvanac (ChiMei Mirai DTL-742E600E).
Uglavnom, prvo mi je u subotu počeo na mahove prebacivati sliku na crno bijelo na analognom signalu (kad je bio malo lošiji signal) (Bnet kabelska). Brzo nakon toga sam skužio da mi za sve digitalne programe javlja "no signal" i da uopće ne može naći preko scana. Brzo nakon toga su mi nestali svi analogni programi (isto "no signal") i signal sa scarta (i scart1 i scart2) - DVD player. Isto "no signal"
Jedino što mi još radi je HDMI signal sa kompa.
Možda se netko susreo sa sličnim problemom :ne zna:?
Možeš ga probati resetirati na tvorničke postavke i nakratko ištekati iz utičnice. Ako ne pomogne morati ćeš ga otvoriti.
Moguće da je problem sa napajanjem, na novim uređajima često odlaze kondezatori...

Nemruth Dagi
23.09.2011., 19:21
Gdje da u Zagrebu kupim novi video VHS...stari Sony je završio u smeću. Zovem prodavaonice AV a odgovor je: imali smo i prodali smo...
Ne kupuje mi se nešto staro:503:

Mali Maleni
23.09.2011., 19:35
Možeš ga probati resetirati na tvorničke postavke i nakratko ištekati iz utičnice. Ako ne pomogne morati ćeš ga otvoriti.
Moguće da je problem sa napajanjem, na novim uređajima često odlaze kondezatori...

Upalilo iskapčanje iz struje.
Sad ćemo vidjeti koliko će potrajati.
Hvala :top:

kakataka
26.09.2011., 08:28
Imam problem s plazmom SAMSUNG PS-42C91H.
U donjem dijelu ekrana, oko 1 cm od ruba pojavila se tanka crna crta koja se proteže s jednog na drugi kraj ekrana, isto je i s gornje strane ekrana, s time što se tamo 4 cm od gornjeg ruba protežu 2 tanke crte međusobno udaljene 2 mm.
Zna li tko o čemu se radi i je li moguće riješiti.
Napominjem da sam napravio isključenje iz struje i ponovno uključenje, ali to nije pomoglo.

MytByte
26.09.2011., 08:44
Slično se zna desiti i na Panasonic plazmama...nije da te plašim, zovi servis, naravno, pa pitaj, ali plašim se da je jedino rješenje zamjena panela, što je neisplativo...takva je dosad bila praksa kod Panasonica u vezi s tim kvarom...

kakataka
26.09.2011., 08:52
Hvala.
Zamjena panela...pa to je novi televizor... Naravno da se ne isplati.

Vlado666
26.09.2011., 14:58
Dobio sam TV LG 32LK330 te sam prije par tjedana pitao za problem neočitavanja USB sticka corsair voyager 8GB (samo da napomenem da ostali stickovi na TV-u rade bez problema (ali su spoori), te corsairov stick radi na kompu OK).

U međuvremenu sam stick formatirao u NTFS i exFAT foramt što nije pomoglo. Nakon što sam u opcijama na kompu na sticku stavio na "optimized for better performance" (znači da svaki put moram pvo odjavit stick) TV ga je odmah prepoznao i sve je funkcioniralo nekih 10 dana. Nakon ukljucivanja sticka u komp s linux sistemom TV ga više ne prepoznaje, pokušao sam formatirati stick ponovo mjenjati opciju quick removal/faster performance ali nije proradilo. Ako je jednom radilo onda se mora moći ponovo naštimati????

Ima li tko ideju do čega bi moglo biti?

grunft
27.09.2011., 12:37
Hvala.
Zamjena panela...pa to je novi televizor... Naravno da se ne isplati.
Ima i alternativnih načina popravka :D
http://www.youtube.com/watch?v=lKJcBx9cXKo

Blay
27.09.2011., 12:50
Dugujen ti informaciju: dakle, crkla digitalna ploča, kaže lik da moran čekat 8 do 15 dana (prošlo već 6) da mu dođe nova navodno iz Hamburga. Pita san ga onako informativno koliko to košta i kaže 280€ (šta se guglajući potvrdilo točnim), a sama TV je koštala 420. :)

MytByte
28.09.2011., 08:27
Dugujen ti informaciju: dakle, crkla digitalna ploča, kaže lik da moran čekat 8 do 15 dana (prošlo već 6) da mu dođe nova navodno iz Hamburga. Pita san ga onako informativno koliko to košta i kaže 280€ (šta se guglajući potvrdilo točnim), a sama TV je koštala 420. :)

A jesi ga pitao koliko je rad ili je u navedenoj cijeni...znam da se pod garancijom kod Panasonica mijenjao cijeli panel...

Blay
28.09.2011., 10:03
A jesi ga pitao koliko je rad ili je u navedenoj cijeni...znam da se pod garancijom kod Panasonica mijenjao cijeli panel...A spominja je i ruke unutar te cifre. :ne zna:

blastcro
28.09.2011., 17:29
Imam Quadro 922 dvd player,kojemu se vrata ne otvaraju,motoric vrti sve je ok i dodje do odredjenog dijela i nista,ne otvara vrata.neka pomoc mala?

verdan
05.10.2011., 14:00
Spojio sam laptop HP 6715b (grafička "Ati radeon x1250") sa TV Samsung "LE32D450" pomoču VGA kabela.
Na desktopu sam uradio desni klik mišem i odabrao ati catalyst control ceneter, pod displays manager kliknuo na monitor broj 2 i onda se na tv pojavila slika mog desktopa ali bez itijedne ikone, samo ona pozadina windows XP.
Sve šta radim na laptopu ništa se ne prikazuje na TV samo stoji ta slika desktopa bez ikona.
Vjerovatno treba još nešto podesiti.
Može li ko da pomogne šta da još podesim

http://ultraphoto.org/images/fqtq6h90aqzvw2zlzbm.png (http://ultraphoto.org/)

DeeJay Dee
05.10.2011., 15:43
probaj pitat i na Informatici (help)

MytByte
05.10.2011., 17:25
Ma ništa ne mora nego staviti "clone" a ne "extend" :mig:

@ vedran: sada ti se desktop s monitora "nastavlja" na TV, samo su sve ikone na monitoru jer ništa nisi "odvukao" na TV...odvuci neki prozor na taj drugi ekran i on će ti se tamo pojaviti, otvori recimo web browser i preseli ga...u svakom slučaju koristi "extend" jer onda možeš imati drugačiju rezoluciju na TV-u od one na kompu = bolja slika...

FAuWE
05.10.2011., 19:45
-ko da sam znao da će vrisnut,ali neka,možda neće,ali je......i nikad više to ime pod moj kućni broj! :503::mad::504:

-dakle,dotični uređaj ne želi komunicirati....,kad je kupljen odmah sam u njega ubacio onaj firmvare ili kak se već zove...normalno radio do prije dva dana (taman garncija ode)...upalim ga a ono piše da nema signala...odem u drugu sobu drugi tv normalno pokazuje sve naše i slo programe...antena je jedna...svi spojevi OK....ištekam ga iz struje,malo pričekam,isto....vračanje na tvorničke postavke ne mijenja stvar....uključim stronga mpg2 on radi....znači da nešto koči vivaksa-što bi to moglo biti???? molim pomoć,savjet....ili ću ga sahraniti pod kotačem fergusona!
Ustvari ima li mu uopće pomoći...:confused:
Zahvaljujem i pozdrav...:503:

MytByte
05.10.2011., 22:41
ponovo poskeniraj kanale...

verdan
06.10.2011., 07:01
Evo napokon sam dobio sliku na TV (Clone desktop 1 with monitor).
Sad je problem šta na TV uopče nema zvuka, kako sad to da podesim ?

http://ultraphoto.org/images/iizh0s7uvusmgln1v5lv.png (http://ultraphoto.org/)

FAuWE
06.10.2011., 10:52
ponovo poskeniraj kanale...

....Jesam,i to po nekoliko puta.....i složim si redosljed po svom...da bi nakon nekoliko dana programi bili po ne-redu,unatoč tomu kaj su bili složeni i "sejvani"....

nella_
08.10.2011., 12:26
Dakle imam LG30LH3000, star je malo više od godinu i pol..radio je sasvim normalno do prije par dana i odjednom jedno jutro upalim ga i nema slike/tona..:504: samo je ekran crni dok ga upalim... dal zna netko možda o čemu se radi?:mig:

nella_
08.10.2011., 12:29
haloooo...jel ima kkoga? pomoziteeee..:eek:

EDIT: ne bumpaš temu nakon jedva 3 minute!! strpiti se malo dulje, polako. i još sveskupa u nepotrebno novoj temi, kraj postojeće davno otvorene. premještam.

megane 1
08.10.2011., 13:51
Kontaktiraj LG servis.

MytByte
08.10.2011., 15:17
Prvo nek provjeri neki drugi izvor slike (DVD recimo) ili menije da vidi je li otišao ekran, ako je OK onda treba provjerit antenu tj TV prijem...naravno uz ovoliko bogatstvo podataka o problemu zaista je najbolje odogvoriti da ga se nosi u servis...

Andrey_81
10.10.2011., 08:21
Ovo sam već pitao na jednoj temi, al nisam dobio konkretan odgovor...

Imam plazmu Panasonic G20 koja ima opciju da se 'ugasi' panel. Panel se ipak skroz ne ugasi već ostane u nekom standby modu. Ako npr. upalim media player, pustim neku glazbu i nakon toga ugasim panel (normalno, opcije u media playersu su statične), vidljiv je image retention makar sam sve ovo obavio u 5 minuta. Dakle, statična slika na cca 5 minuta i već se pojavi image retention. Da budem precizan, vidljivi su sivi, jedva vidljivi obrisi izbornika media playera i ovo je vidljivo samo kad je mrak u sobi i kad je slika skroz siva ili crna. Kad prebacim na neki tv program onda se više niš ne kuži. Znam da je ova pojava kod plazmi normalna i sve dođe na svoje samo od sebe, al jel normalno da dođe do ovog nakon samo par minuta statične slike??

Ova pojava me dosta zbunjuje, pošto sam prije kupnje puno čitao i pažljivo birao tv, a baš se dosta pisalo o tome kako kod panasonica više nema image retention/burn in problema i da su ovakve pojave još moguće samo kod LG-a.

TV je star 10 mjeseci i od prvog dana je u THX modu. Pazim ga i mazim od prvog dana korištenja.

Još jedan primjer... gledam rtl 5 minuta, prebacim na ps3 i dok je crni ekran vidim lagane obrise rtl loga (??). Nije sad da vidim logo u potpunosti, al vidi se sivi obris. Kad krene igra ovo se više ne kuži, al jebote, kud odma nakon 5 minuta???

Prije mjesec dana uzeo starcima plazmu samsung ps-43d450 i kod njega ne vidim taj efekt, a platio ga duplo manje nego G20.

Jel ovo normalno i imam li razloga za brigu?

Sinnerman
10.10.2011., 08:43
Eh, prije par dana sam postavio pitanje da li bi mi bilo pametno kupovati plazmu zbog slušanja glazbe sa media playera ali nisam dobio odgovor.

Dosta slušam glazbu sa media playera a nebi volio da mi se događa isto što i tebi. Valjda će se naći netko tko zna. :mig:

MytByte
10.10.2011., 08:47
Eh, prije par dana sam postavio pitanje da li bi mi bilo pametno kupovati plazmu zbog slušanja glazbe sa media playera ali nisam dobio odgovor.

Dosta slušam glazbu sa media playera a nebi volio da mi se događa isto što i tebi. Valjda će se naći netko tko zna. :mig:

A kaj nemreš ugasiti TV ili prebaciti na drugi ulaz nakon što pokreneš glazbu? ili misliš slušati glazbu preko zvučnka od TV-a, što bi bilo zaista loše iskustvo...:zubo: možeš si recimo na tom HDMI ulazu postaviti da ti je recimo "normal" mod na jako zagasitim postavkama za meni od media plejera, a za gledanje filmova si prebaciš na kalibrirani CINEMA mod...

osobno, image retention na dvije Panasonic plazme do kojih imam pristup je bio vidljiv u početku, sada nakon par godina ga ne primjećujem...znam ostavit menije od WDTV-a ili blu-raya i ništa vidljivo ne ostaje...ako su meniji zagasiti i nema jako bijelih elemenata, mislim da nema bojazni...

Sinnerman
10.10.2011., 11:27
A kaj nemreš ugasiti TV ili prebaciti na drugi ulaz nakon što pokreneš glazbu? ili misliš slušati glazbu preko zvučnka od TV-a, što bi bilo zaista loše iskustvo...:zubo: možeš si recimo na tom HDMI ulazu postaviti da ti je recimo "normal" mod na jako zagasitim postavkama za meni od media plejera, a za gledanje filmova si prebaciš na kalibrirani CINEMA mod...

osobno, image retention na dvije Panasonic plazme do kojih imam pristup je bio vidljiv u početku, sada nakon par godina ga ne primjećujem...znam ostavit menije od WDTV-a ili blu-raya i ništa vidljivo ne ostaje...ako su meniji zagasiti i nema jako bijelih elemenata, mislim da nema bojazni...

Mogu ugasiti tv ili prebaciti na drugi ulaz ali jednostavno držim popis pjesama (navika).

I ne slušam ništa na zvučnicima od tv-a kamoli glazbu. Pa to bi bilo svetogrđe :503:

U svakom slučaju morat ću se prilagoditi.

Sviba
10.10.2011., 13:14
Riknuo mi je izgleda HDMI ulaz (oba) na TV-u. Toshiba 82 cm (ne pitajte me koji model)...

Prvo sam mislio da je problem u kablu, pa kupio drugi kabel, pa probao s frendovim kablom koji provjereno radi. Spajao i DVD i laptop i jednostavno ih ne pronalazi.

Je li netko može znati koliko je to financijski težak kvar?

KD electronic
10.10.2011., 22:20
Imam Quadro 922 dvd player,kojemu se vrata ne otvaraju,motoric vrti sve je ok i dodje do odredjenog dijela i nista,ne otvara vrata.neka pomoc mala?

Da ti nije neki CD/DVD iskočio iz ležišta pa zapeo unutra ili se možda rastegnula gumica (remen) za otvaranje ladice?
Skini poklopac pa vidi.

Monique.
11.10.2011., 22:24
Svaki put kada pokušam spržit neki film na dvd pojavi mi se ovo (http://i56.tinypic.com/sgh2fr.png).
Probala sam drugi dvd, ali ne ide opet se to pojavi :confused:

U čemu je problem i kako da ga riješim ?

MytByte
11.10.2011., 22:50
Probaj smanjiti brzinu snimanja na 4x...nemoj da ti bude dosadno čekat :mig:

Andrey_81
12.10.2011., 11:21
Svaki put kada pokušam spržit neki film na dvd pojavi mi se ovo (http://i56.tinypic.com/sgh2fr.png).
Probala sam drugi dvd, ali ne ide opet se to pojavi :confused:

U čemu je problem i kako da ga riješim ?

Skini ovaj program (free) i ubuduće koristi njega za snimanje:

http://www.freewarefiles.com/Ashampoo-Burning-Studio-FREE_program_41028.html

I da, kao što je gore navedeno, kad snimaš DVD obavezno smanji brzinu snimanja (max 4×). Za CD nemoraš brinut.

pelikan_ri
16.10.2011., 11:12
dakle hdmi kabelom spojim laptop(acer 4820tg) sa receiverom(yamaha rx v 571) i ništa se ne desi, laptop ga ne očita(win7)
također se ne pojavi ni pod Start/Devices and Printers (ne znam ni dal bi trebao al eto samo kažem usput)
a zanimljivo je da kad spojim frendov laptop(hp) odmah očita yamahu i sve super radi...

:ne zna:

micke
17.10.2011., 11:01
Pozdrav,

imam plasmu Panasonic P42C3E s svim pripadajućim utorima (od HDMI, SCART S-Video....

No notebook Dell mi ima samo VGA izlaz.

Kako da to spojim, a da iole valja slika?!
Jel postoji neko rješenje?
Jel imao netko već isti takav slučaj i kako ga je rješio?

Hvala na bilo kakvoj konkretnoj pomoci.

majki1234
17.10.2011., 12:56
Pozdrav ljudi,

trebam malu pomoć nekoga tko bi znao spojiti Nintendo Wii sa LCD TV-om LG 37LH7000 te LG kućnim kinom HB45E.
Specifikacije proizvoda možete pronaći na sljedećim linkovima.

Drugim riječima, kada se igram na Wii-u želio bih da zvuk ide preko zvučnika kućnog kina, umjesto zvučnika sa TV-a.

Evo ''hardveraja''

Nintendo Wii
http://reviews.cnet.com/consoles/nintendo-wii-original-wii/4507-10109_7-31355104.html

LG 37LH7000 LCD TV
http://www.lg37lh7000.com/lg-37lh7000-specs.php

HB45E kućno kino
http://www.anvika.com/product/lg-hb45e-2-1-blu-ray-home-cinema-system/lge51121/

Zahvaljujem unaprijed :-)

KD electronic
18.10.2011., 19:02
Pozdrav,

imam plasmu Panasonic P42C3E s svim pripadajućim utorima (od HDMI, SCART S-Video....

No notebook Dell mi ima samo VGA izlaz.

Kako da to spojim, a da iole valja slika?!
Jel postoji neko rješenje?
Jel imao netko već isti takav slučaj i kako ga je rješio?

Hvala na bilo kakvoj konkretnoj pomoci.

Sa VGA kablom na VGA ulaz plazme, sa AV tipkom odabrati PC-in ulaz

majki1234
20.10.2011., 13:03
Pozdrav ljudi,

trebam malu pomoć nekoga tko bi znao spojiti Nintendo Wii sa LCD TV-om LG 37LH7000 te LG kućnim kinom HB45E.
Specifikacije proizvoda možete pronaći na sljedećim linkovima.

Drugim riječima, kada se igram na Wii-u želio bih da zvuk ide preko zvučnika kućnog kina, umjesto zvučnika sa TV-a.

Evo ''hardveraja''

Nintendo Wii
http://reviews.cnet.com/consoles/nintendo-wii-original-wii/4507-10109_7-31355104.html

LG 37LH7000 LCD TV
http://www.lg37lh7000.com/lg-37lh7000-specs.php

HB45E kućno kino
http://www.anvika.com/product/lg-hb45e-2-1-blu-ray-home-cinema-system/lge51121/

Zahvaljujem unaprijed :-)

ljudi, može netko pomoć :ne zna:

MytByte
20.10.2011., 13:56

Pa spoji audio izlaz sa Wii, crveni i bijeli cicnh na isto takve cincheve (AUX) na kućnom kinu...

Andrey_81
21.10.2011., 09:00
Ajd pliz još samo jedan post :)

Vidim da je moj komentar zadao dosta glavobolje, pa da pokušam ohrabrit potencijalne kupce plazma tv-a. Sve što pišem je 100% točno i realno iznosim činjenice.

Istina je da se CMC znao vrtit max 3 sata bez prekida (al stalno su reklame i na reklamama nema loga). Problem je što CMC ponekad prikazuje spotove u formatu 16:9 u kojem su vidljive one široke crne crte (gore i dolje) Problem je nastao zato što u gornjem dijelu bude CMC logo, onak fino nakeljen na crnu podlogu :503:

Čitajući strane forume pronašao sam more istih problema, upravo sa G20 koji nema opciju 'čišćenja' image retentiona (ali i sa ostalim Panasonic plamama). Svi redom navode da nije riječ o burn-in-u (kao, to nije moguće na novim modelima Panasonic plazmi), već o jačem image retentionu. Navodno je potrebno samo strpljenje (cca 3 tjedna) i sve bi trebalo samo od sebe doć na normalu.

Unazad 3 dana sam namjerno ostavljao TV da radi sa nekim full screen filmom i čini mi se da logo lagano nestaje. Ako skroz nestane, onda nema brige sa mojim G20. Strpljen-spašen.

Nemojte samo da vas navedeni problem odgovori od kupnje, jer slika na ovom TV-u je fenomenalna (SD, HD...) Isto vrijedi i za ostale Panasonic plazme.

MytByte
21.10.2011., 10:35
Dobro da li se taj CMC gleda ili samo sluša...ako se samo sluša, izmijeni Dynamic mod tako da smanjiš na minimum konstrast i svjetlinu tako da samo dobijaš zvuk i koristi te postavke tj Dynamic mod samo za CMC, kad je nešto drugo vrati na THX ili Cinema...

ako staviš bijelu sliku uklanjanje će ići brže...nema veze što je CMC logo na crnom već što je full bijeli, svejedno je što je oko njega...

@mod pls, premjestite ovo sve možda na "kvarove i probleme s AV uređajima"

DeeJay Dee
21.10.2011., 11:09
prijedlog prihvaćen

backtothesleep
21.10.2011., 14:01

ja bih to ovako, wii bih sa isporucenim kablom spojio na tv i video i audio, i kupio bih opticki kabel (ako ga nemas) i spojio tv sa kucnim kinom, tada bi zvuk bio i na tv-u i na kucnom kinu, te bi se kod gledanja tv-a (standardni program preko antene/satelita) takodjer cuo na kucnom kinu pa bi dobio dozivljaj filma kad gledas npr neki film na hrt-u

crnaguja66
23.10.2011., 12:17
dakle imam ovaj infinity usb dvb-t prijemnik
na računalo sam instalirao driver koji je došao na cd-u i sve izgleda ok
problem nastaje nakon nekog vremena (nekad 10 minuta a nekad sat vremena) kada računalo jednostavno više ne prepozna prijemnik i signalizira da je u usb portu nepoznati uređaj...tada sam prisiljen izvaditi ga iz usb ulaza i opet ga prikopčati...nastavlja raditi do idućeg ispada...to se događa na kućnom pc-u s instaliranim windows profesional ali isto tako i na laptopu sa instaliranom 64 bitnom sedmicom
ima li netko kakvu ideju o čemu je riječ?

pelikan_ri
23.10.2011., 18:07
dakle hdmi kabelom spojim laptop(acer 4820tg) sa receiverom(yamaha rx v 571) i ništa se ne desi, laptop ga ne očita(win7)
također se ne pojavi ni pod Start/Devices and Printers (ne znam ni dal bi trebao al eto samo kažem usput)
a zanimljivo je da kad spojim frendov laptop(hp) odmah očita yamahu i sve super radi...
:ne zna:

goran79
25.10.2011., 17:47
zasto nema slike a imam tona sa satelita? kupio sam novi led lcd 55cm,a na starom obicnom tv je normalno radilo? dali treba drugaciji kabel?

nevrmajnd
25.10.2011., 18:17
zasto nema slike a imam tona sa satelita? kupio sam novi led lcd 55cm,a na starom obicnom tv je normalno radilo? dali treba drugaciji kabel?

promrdaj malo taj scart...

goran79
25.10.2011., 18:29
promrdaj malo taj scart...

jesam i nece,spojim stari tv onaj sa guzicom i oce.dali mi treba drugaciji scart? dali postoji neki jaci? posto je mozda ovaj napredniji tv.

goran79
25.10.2011., 18:51
dali ima vise vrsta scart kabela? zato sto na novom led lcd tv preko satelita imam samo ton a ne i sliku.a na starom obicnom tv imam sve? dali postoji kakav jaci? hvala

EDIT: Ovaj CRVENIkarton shvati krajnje ozbiljno, krajnje je nepotrebno, da ne velim bahato i bezobrazno crosspostati u 2 iste nove teme i u 3 postojeće! Zaboravi, tako se ne igramo ovdje, čitaj bolje pravila i poštuj ista ubuduće, hvala!
Sve na istu temu inače spojeno i objedinjeno u ovoj temi.

olif
25.10.2011., 18:58
Pa postoje manje i više kvalitetni SCART kabeli, glede kvalitete konekcije (prianjanje, oksidacija...), mehaničkih svojstava žnjore itd.
Moguće da je i u priključnom dijelu scart-a na LCD-u neki kvar...

goran79
25.10.2011., 19:03
Pa postoje manje i više kvalitetni SCART kabeli, glede kvalitete konekcije (prianjanje, oksidacija...), mehaničkih svojstava žnjore itd.
Moguće da je i u priključnom dijelu scart-a na LCD-u neki kvar... taj mi scart ne daje sliku ni na susjedovom televizoru.mislio sam mozda da kupim scart sa vise iglica.dali ima takav? na starom obinom tv mi daje sliku,mislim mozda je ovaj moderniji pa mu treba nesto jace

Buzz1984
25.10.2011., 19:08
taj mi scart ne daje sliku ni na susjedovom televizoru.mislio sam mozda da kupim scart sa vise iglica.dali ima takav? na starom obinom tv mi daje sliku,mislim mozda je ovaj moderniji pa mu treba nesto jace

netreba mu nista jace...
SCART je SCART, jedina je razlika u kvaliteti izrade.. ali i tu je opet pretjerano... lijepo ti odi u trgovinu i kupi za kojih 20ak kn novi scart...

goran79
25.10.2011., 19:09
netreba mu nista jace...
SCART je SCART, jedina je razlika u kvaliteti izrade.. ali i tu je opet pretjerano... lijepo ti odi u trgovinu i kupi za kojih 20ak kn novi scart...

jedno pitanje? zasto ima slike na starom tv sa guzicom? a na ovom ne? znaci scart radi

Buzz1984
25.10.2011., 19:17
jedno pitanje? zasto ima slike na starom tv sa guzicom? a na ovom ne? znaci scart radi

taj mi scart ne daje sliku ni na susjedovom televizoru.mislio sam mozda da kupim scart sa vise iglica.dali ima takav? na starom obinom tv mi daje sliku,mislim mozda je ovaj moderniji pa mu treba nesto jace

u cemu je problem onda?

jel daje sliku ili ne? mozda ti je koja iglica ostala u starom TV.u.. probaj posudit od nekoga scart koji sigurno radi i isprobat... ako 100% sigurno ispravan scart ne radi na novom T, imas racun i reklamacija...

goran79
25.10.2011., 19:20
u cemu je problem onda?

jel daje sliku ili ne? mozda ti je koja iglica ostala u starom TV.u.. probaj posudit od nekoga scart koji sigurno radi i isprobat... ako 100% sigurno ispravan scart ne radi na novom T, imas racun i reklamacija...

stvar je u tome,da na obicnom starom tv ima slike i tona,a na novom lcd ima tona a nema slike.znaci cujem a nevidim.tako i na susjedovom lcd.

MaliZeleni10
25.10.2011., 19:21
Nije napredniji, probaj rucno prebaciti na scart ulaz.

goran79
25.10.2011., 19:21
u cemu je problem onda?

probo sam dvd,on radi.lcd ima jedan ulaz za scart.znaci dvd radi

Buzz1984
25.10.2011., 19:23
stvar je u tome,da na obicnom starom tv ima slike i tona,a na novom lcd ima tona a nema slike.znaci cujem a nevidim.tako i na susjedovom lcd.

postavke za sliku na TV-u i satelitu su sigurno sve OK.e?

jesi probo posudit neciji SCART i probat na svom TV-u, da prvo eliminiramo da nije problem u scartu?

satelit i sada radi na starom Tv-u?

goran79
25.10.2011., 19:37
postavke za sliku na TV-u i satelitu su sigurno sve OK.e?

jesi probo posudit neciji SCART i probat na svom TV-u, da prvo eliminiramo da nije problem u scartu?

satelit i sada radi na starom Tv-u?

satelit i dalje radi na starom tv.idem jos cackat po meniu na lcd,a tek sutra ujutro mogu po novi scart.bas me to nervira

Nije napredniji, probaj rucno prebaciti na scart ulaz.

ali ima tona a nema slike! znaci scart salje nekakve signale

goran79
26.10.2011., 12:06
satelit i dalje radi na starom tv.idem jos cackat po meniu na lcd,a tek sutra ujutro mogu po novi scart.bas me to nervira

ali ima tona a nema slike! znaci scart salje nekakve signale

kupio sam danas jednostavno deblji scart kabel i sada radi

DeeJay Dee
26.10.2011., 13:14
naravno :rolleyes:

olif
26.10.2011., 13:16
kupio sam danas jednostavno deblji scart kabel i sada radi

Eto vidiš....
...stari scart kabel je ipak bio neispravan.....
Inače, ako nabaviš neki novi satelistski prijemnik, svakako ubuduće (zbog kvalitete i jednostavnosti), koristi HDMI kabel....

The Best F1 Driver
26.10.2011., 16:18
naravno :rolleyes:

Pa nije nemoguće :ne zna:
postoje dvije vrste SCART kabela, jedan sa svim žicama a drugi ima samo dio, fizički su konektori izvana isti i na jednom i drugom imaju isti broj pinova, samo nisu na svim kabelima svi pinovi pospajani, makar nema logike da nebi radila slika jer video i audio su u svima i po tom pitanju svaki ispravan kabel mora radit.

Međutim zna bit ovih jeftilena kojima pinovi popadaju unutra, pa ih ljudi otvore i vrate nazad, ali na krivo mjesto i onda nema ili slike ili zvuka:mig:, to bi najprije bilo objašnjenje ovog konkretnog problema.

olif
26.10.2011., 16:32
Kod scart kabela je najviše problema s iglicama pinova, koji se kod loše izrade znaju "rasturiti" nakon nekog vremena. Kao i kod svakog proizvoda; mora biti zadovoljen minimum standarda kvalitete.
Kod HDMI-a i kod digitalnih konekcija već ima i (manje) razlike u slici/zvuku između "običnih" i ponekih (samo) "kvalitetnih" kabela....
...ali nećemo opet o tome....:D

MytByte
26.10.2011., 16:44
Kod HDMI-a i kod digitalnih konekcija već ima i (manje) razlike u slici/zvuku između "običnih" i ponekih (samo) "kvalitetnih" kabela....
...ali nećemo opet o tome....:D

Grrrr....:503: :D

Dajte ljudi lijepo kupujte ulivene SCART kabele, 30 - 50 kn i ne bude češkanja po glavi...

pibagan
26.10.2011., 22:20
Pozdrav!

Nabavio sam ovaj dvb prijemnik i imam problem ne čita mi titlove na divx filmovima ako netko zna rješenje bio bih zahvalan.

backtothesleep
27.10.2011., 10:32
isti naziv filma kao i srt-a? sa iskljucenim "Hide extensions for known file types" pod folder options, da nebi bilo? i jesi probao neki drugi film sa drugim titlovima ili samo drugi titl za isti film, da eliminiras mogucnost da je problem u samom titlu? jer iz ovog sto si napisao tesko je skuzit gdje je tocno problem (premalo informacija):503:

naughty guy
30.10.2011., 14:27
pozdrav, ovako, zanima me dal se isplati popravljat, tj zamjenit ekran od kamere s obzirom da mi je na jednom dijelu napukao ekran i jos se je stvorila crna rupa promjera 2cm? inace sve funkcije kamere rade, a ona je marke panasonic.

czdenko1
30.10.2011., 17:57
Pozdrav svima.....imam digitalni sat resiver mega sat 4100 i ne mogu ući u meni resivera traži me šifru ja ukucam četiri nole i ne pomaže dali je možda neka druga ili kako ga resetirati na tvorničko....pozzzz

MytByte
30.10.2011., 21:33
probaj kombinacije od 0000 do 9999 i 1234

Wog Boy
30.10.2011., 22:09
Pa nije nemoguće :ne zna:
postoje dvije vrste SCART kabela, jedan sa svim žicama a drugi ima samo dio, fizički su konektori izvana isti i na jednom i drugom imaju isti broj pinova, samo nisu na svim kabelima svi pinovi pospajani, makar nema logike da nebi radila slika jer video i audio su u svima i po tom pitanju svaki ispravan kabel mora radit.

Međutim zna bit ovih jeftilena kojima pinovi popadaju unutra, pa ih ljudi otvore i vrate nazad, ali na krivo mjesto i onda nema ili slike ili zvuka:mig:, to bi najprije bilo objašnjenje ovog konkretnog problema.

mozda njegov novi tv ne koristi video ulaz vec composite. Koliko znam na obicnom scart kablu su povezani samo video/audio/ground/+12V(fast switching) ulazi i izlazi ali ne i ostali.

http://img511.imageshack.us/img511/6908/scartpinout.png (http://imageshack.us/photo/my-images/511/scartpinout.png/)

MytByte
31.10.2011., 07:36
Pravilo je da SCART AV1 koristi i composite i RGB dok AV2 koristi composite i S-video a novi TV-i imaju RGB na svim SCART-ovima (komfigurira se u menijime) tako da ne vejrujem da novi TV ne može primiti RGB signal niti najedom SCARt ulazu...samo mora SCART kabel imati svih 21 žicu spojeno...

lido1
05.11.2011., 12:01
dakle radi se o samsung plazmi staroj skoro 2 god,zavrsila je nedavno u servisu zbog fleke u ekranu koja jenastala nakon čišćenja a usput su joj u servisu u dubrovniku gdje sam je odnio izgrebali ekran,da ne duljim dalje tv je poslan u zagreb u centralni servis europatradea i gore je zamjenjeno samo prednje staklo.tv je stigao do mene i sve super bez one fleke i crta po ekranu samo je sada ekran nekeko vise zelenkaste boje kad je ugasen tv dok je prije zamjene stakla bio vise siv.molio bih ako netko zna iz iskustva sto se dogodilo s mojim ekranom i sto da dalje cinim,da li da to reklamiram ili nesto trece...

evo slika prije zamjene stakla:

http://www.slike.hr/slika/img0013-fbe5b.jpg.html

I poslije zamjene stakla:

http://www.slike.hr/slika/img0260-06a0d.jpg.html
http://www.slike.hr/slika/img0261-f4979.jpg.html

Škugor
05.11.2011., 13:47
Naime, imam eksternu zvučnu karticu ESI 1010 koju koristim za snimanje i 5.1 sistem zvučnika. Međutim, problem je u tome što se zvuk čuje kao mono, odnosno ne čuju se uopće lijevi kanali, iako se na samom sučelju od kartice vidi da su oni registrirani. Kada spojim slušalice u zvučnu, normalno čujem i lijeve kanale. Moguće je da ta kartica nije uopće kompatibilna sa 5.1 sistemom. Kako riješiti taj problem?

MytByte
05.11.2011., 19:04
tv je stigao do mene i sve super bez one fleke i crta po ekranu samo je sada ekran nekeko vise zelenkaste boje kad je ugasen tv dok je prije zamjene stakla bio vise siv.molio bih ako netko zna iz iskustva sto se dogodilo s mojim ekranom i sto da dalje cinim,da li da to reklamiram ili nesto trece...

evo slika prije zamjene stakla:

http://www.slike.hr/slika/img0013-fbe5b.jpg.html

I poslije zamjene stakla:

http://www.slike.hr/slika/img0260-06a0d.jpg.html
http://www.slike.hr/slika/img0261-f4979.jpg.html

Očito, kad su ti mijenjali staklo, stavili su neko s lošijim antirefleksnim filterom, možda čak skinuto s nekog pokvarenog modela :mig: Inače su fosfori na plazmi uvijek zelenkasto-sivi na danjem svjetlu ako filter nije takav da odbija i svjetlo a ne samo refleksije...puno smo o tome pisali...

MytByte
05.11.2011., 19:11
Nisi sve objasnio...kakvi točno zvučnici su spojeni i kako?

lido1
05.11.2011., 20:39
Očito, kad su ti mijenjali staklo, stavili su neko s lošijim antirefleksnim filterom, možda čak skinuto s nekog pokvarenog modela :mig: Inače su fosfori na plazmi uvijek zelenkasto-sivi na danjem svjetlu ako filter nije takav da odbija i svjetlo a ne samo refleksije...puno smo o tome pisali...

Sto bi mi ti preporucio,da je spakujem opet i vratim natrag u zagreb,da li bi mi to priznali kao reklamaciju?!ne znam vise sto da radim jer je vec 2 puta isla u zg,prvi put radi prije navedenog a drugi put jer se vratila sa ostecenim stalkom,a sto je najgore i sada kad sam je dobio ima malo ogrebotina po okviru.inace je tv ps42b430.
Eto ako mozes dat jos neki savjet

DeeJay Dee
05.11.2011., 21:11
a probaj još jednon vratit, al formalno su je oni popravili..hm. :confused:

KD electronic
07.11.2011., 10:15
Sto bi mi ti preporucio,da je spakujem opet i vratim natrag u zagreb,da li bi mi to priznali kao reklamaciju?!ne znam vise sto da radim jer je vec 2 puta isla u zg,prvi put radi prije navedenog a drugi put jer se vratila sa ostecenim stalkom,a sto je najgore i sada kad sam je dobio ima malo ogrebotina po okviru.inace je tv ps42b430.
Eto ako mozes dat jos neki savjet

Kao što kaže DeeJay TV je formalno popravljen. Teško da će priznati reklamaciju na nijansu boje panela. Ukoliko je slika korektna (bez fleka , crta, ogrebotina na staklu) zadovolji se time jer ponovni prijevoz u servis (vjerojatno u Zgb) može rezultirati novim momentima :confused:.

lido1
07.11.2011., 10:48
Kao što kaže DeeJay TV je formalno popravljen. Teško da će priznati reklamaciju na nijansu boje panela. Ukoliko je slika korektna (bez fleka , crta, ogrebotina na staklu) zadovolji se time jer ponovni prijevoz u servis (vjerojatno u Zgb) može rezultirati novim momentima :confused:.

Da trebao bi opet ici u zbg.mozes li mi molim te pojasnit sto ti znaci ovo " moze rezultirat novim momentima"?!hvala

KD electronic
07.11.2011., 17:27
Mislio sam na moguća oštećenja prilikom transporta, pogotovo ako ga se ne transpontira zaštićenog u originalnoj ambalaži, zatim na faktor vrijeme (koliko ćeš biti bez prijemnika ako adekvatno staklo nemaju na lageru pa ga moraju naručivati). Naime, ako je postojeće staklo izgrebano po rubovima postoji vjerojatnost da su ga preselili sa nekog rabljenog prijemnika jer drugo nisu imali.:ne zna:

shipka
07.11.2011., 17:54
Imam slijedeće:

od Iskona Motorolinu multimedijalnu kutiju VIP 1003 sa HDMI priključkom
Samsungov monitor Syncmaster 932BF sa DVI priključkom
Konverter HDMI na DVI

Kad to sve spojim, Monitor mi javi: "Not optimum mode, recommended mode 1280x1024 60Hz" i ne pokazuje ništa. Pokaže nešto samo kad resetiram Motorolu, i onda dok se ona ne spoji na server. Čim treba početi emitirati video, ekran pocrni sa porukom.

Što trebam promjeniti?

lido1
07.11.2011., 21:26
Mislio sam na moguća oštećenja prilikom transporta, pogotovo ako ga se ne transpontira zaštićenog u originalnoj ambalaži, zatim na faktor vrijeme (koliko ćeš biti bez prijemnika ako adekvatno staklo nemaju na lageru pa ga moraju naručivati). Naime, ako je postojeće staklo izgrebano po rubovima postoji vjerojatnost da su ga preselili sa nekog rabljenog prijemnika jer drugo nisu imali.:ne zna:

Jos jedno pitanje,je li staklo ide skupa sa ovim crnim sjajnim okvirom ili se moze posebno odvojit?!staklo je bez ogrebotina a crni okvir ima ogrebotina po sebi...

MytByte
07.11.2011., 21:33
Pa jel možeš mijenjati izlazne rezolucije na Motoroli...očito šalje neki 720x576/50Hz ili sl što tvoj monitor ne prihvaća...

shipka
07.11.2011., 22:26
Pa jel možeš mijenjati izlazne rezolucije na Motoroli...očito šalje neki 720x576/50Hz ili sl što tvoj monitor ne prihvaća...

Za Motorolu imam samo daljinski, i na njemu ne mogu naći ništa slično.

Našao sam priručnik Motorole, i kaže:

Video resolution

NTSC: 480i, 480p
PAL: 576i, 576p
High definition: 720p, 1080i, 1080p

E, a kako promjeniti rezoluciju, to ne kaže..

MytByte
08.11.2011., 07:24
aha, ne vidiš sliku pa ne možeš promijeniti rezoluciju...da li možeš otići do nekoga s televizorom i tamo postaviti na recimo 720p i onda opet spojiti na monitor...?

shipka
08.11.2011., 10:13
aha, ne vidiš sliku pa ne možeš promijeniti rezoluciju...da li možeš otići do nekoga s televizorom i tamo postaviti na recimo 720p i onda opet spojiti na monitor...?

Ne ne, imam i klasični TV.. Samo na izbornicima nema mjesta gdje se mjenja rezolucija.

Ali našao sam da ima nekakav trik da se resetira Motorola, i onda dok se diže se klikne Menu, i onda ti dopusti da promjeniš rezoluciju. Sad sam na poslu pa ću probati kad se vratim doma.