PDA

View Full Version : Hrvatski zavod za zapošljavanje - skupna tema

stranice : 1 2 3 4 5 6 [7] 8 9 10 11 12

Kyara22
01.02.2012., 09:51
Bok,
da li si ti možda bila u Zagrebu na testiranju za kuhara?Pozz

hej... :)

Pa nisam bila sam u Vinkovcima tj.jedno mjesto kraj Vk,isto za kuhara.Zašto pitaš? :)

Dvor_zg
02.02.2012., 10:03
hej... :)

Pa nisam bila sam u Vinkovcima tj.jedno mjesto kraj Vk,isto za kuhara.Zašto pitaš? :)

Bok,
hvala ti na odgovoru,a tražim nekoga iz grupe da li zna kada će biti tečajevi i da li tko prošao.Kako je kod vas bilo?Pozz

rocket86
02.02.2012., 22:21
Ja sam se danas prijavio na tecaj za operatera na cnc stroju, valjda ce uspijeti.
ne znam odakle si i u kojoj si fazi, ali ne brzaj s time. probaj se informirat koliko se to zapravo traži, jer ja sam ga polagao kao deficitarno, a nitko ga nigdje ne traži(u mom kraju), završio sam prije više od 3 godine. ubuduće nećeš imati pravo na druge tečajeve, osim ako imaš veze neke, pa pažljivo biraj.
dali negdje postoji "popis" tih tečajeva, za područje Slavonije??
svaki puta kada dođem kod svog savjetodavca-on meni veli da nema ništa.:ne zna:
i dal gledaju stručnu spremu kada odlučuju koga poslati na jedan od tih tečajeva?

ne znam postoji li tečaj, ali u principu nastoje da ne prave velike razlike od završene škole do sad i onoga što upisuješ, ali mislim da je moguće. s nama je za cnc operatera išla žena koja, uvjeren sam, nije ni tehničke ni industrijske struke, a čuo sam da su i cure iz medicinske išle. tako da, probaj saznat na drugi način :D

Kyara22
03.02.2012., 17:23
Bok,
hvala ti na odgovoru,a tražim nekoga iz grupe da li zna kada će biti tečajevi i da li tko prošao.Kako je kod vas bilo?Pozz

Pa pisali smo psihotest i sada čekamo:ne zna:

ninnach
04.02.2012., 10:29
Zna netko kakvo je testiranje za računovođu,osim psihotesta?
Pozvana sam 9.2. u Zvonimirovu

maarbo
04.02.2012., 22:03
ja idem na ecdl , malo sam galamio na savjetnicu pa me je poslala na to :D

sad planiram i na neki strani jezik, navodno bi trebalo biti nesto pocetkom drugog mjeseca! :ne zna:

Ja sam se isprva zapisala za web-dizajn, nisam ni znala kakvih sve tečajeva ima i hoće li uopće biti taj (i sama sam upitala za te tečajeve, da nije neta ne bih ni znala za njih :mad:). Onda, kad sam otišla drugi put samo na mjesečno javljanje, pitala finog čiku kakvih sve tečajeva ima, pošto me zanimalo za servisera osobnih računala, ostalo nisam ni pogledala, hihi. Ali čini mi se da ima i grafički dizajn tako da se idući put prijavim i na to, pa valjda će negdje upaliti. Prošli put mi je rečeno da se mogu prijaviti na više tečajeva, netko je ranije na forumu pitao može li se to. Samo što za neke traže preduvjete, za servisera npr. završen tečaj za računalnog operatora ili odgovarajuća znanja i vještine. Za web-dizajnera isto traže preduvjete, ako tečajeve drži Algebra, a mislim da jest, na njihovim stranicama sve lijepo piše. Ali, još uvijek ne znaju kad počinje, niti je li im odobreno, koliko sam shvatila. Bar u SD županiji...

malavanda28
04.02.2012., 22:18
Zna netko kakvo je testiranje za računovođu,osim psihotesta?
Pozvana sam 9.2. u Zvonimirovu

I ja sam pozvana na to testiranje ,isto nemam pojma što se traži?

ninnach
05.02.2012., 07:16
Savjetnica mi je rekla samo da traje 2-3 sata... :confused:
Vjerojatno im nije u opisu radnog mjesta da daju još koju informaciju!
malavanda28, ti si iz Zagreba ili? Pitam jer je ova moja spominjala da će možda, ako se prijavi dovoljno ljudi organizirati tečaj u Zaprešiću u pučkom (gdje i inače Algebra drži tečajeve) a naravno ni o tome nisam saznala ništa novo

malavanda28
05.02.2012., 09:03
Savjetnica mi je rekla samo da traje 2-3 sata... :confused:
Vjerojatno im nije u opisu radnog mjesta da daju još koju informaciju!
malavanda28, ti si iz Zagreba ili? Pitam jer je ova moja spominjala da će možda, ako se prijavi dovoljno ljudi organizirati tečaj u Zaprešiću u pučkom (gdje i inače Algebra drži tečajeve) a naravno ni o tome nisam saznala ništa novo

Iz Dugog Sela sam

Dvor_zg
07.02.2012., 13:57
Iz Dugog Sela sam

Ljudi da li netko zna kada će biti taj tečaj u Zagrebu za kuhara,i kolko ljudi primaju?Ne razumijem zašto to na burzi tak skrivaju:503:

trešnjica
07.02.2012., 23:12
Mogu li studenti ići na ovakve tečajeve i održavaju li se oni samo u Zagrebu? :ne zna:

Mnemoza
08.02.2012., 08:02
Mogu li studenti ići na ovakve tečajeve i održavaju li se oni samo u Zagrebu? :ne zna:

Održavaju ti se po svim gradovima u Hrvatskoj,a mogu se prijaviti svi koji su redovito prijavljeni na zavodu za zapošljavanje

mrki200
08.02.2012., 14:44
Evo upisao sam tečaj za pomoćnog konobara traje 2 mjeseca,sada čekam da me zovu da dođem riješit neke ispite psiho test i takve gluposti....šta će im psiho test za tečaj..ajde da sam dobio posao pa moram ići na to,ali za tečaj hmmmm???'

sspn
09.02.2012., 17:21
Pitanje onima koji su danas išli na razgovor sa psihologom u Zvonimirovu u Zg...što vam je rečeno, kada ćemo saznati rezultate testiranja?

drvozivota
11.02.2012., 12:48
[QUOTE=alison;32387315]nema na čemu :mig:[/QUOT

Molim Vas za pomoć. Kćerka je diplomirala za odgajateljicu, prijavljena je na HZZ, našla je vrtić u kojem će odraditi staž i sada su sa burze poslali zahtjev da mora dostaviti bjanko zadužnicu na 50.000 kn. Zašto i što to znači za nju u budućnosti? Znam da staž traje 1 godinu i da mora položiti stručni ispit, ali to su veliki novci. Hvala unaprijed na pomoći.

ovo još nisam nikad čula...Bože čemu nama zakoni kad mi unutar zakona imamo druge zakone...

zna li netko što poticaji znače za osobu a što za poslodavca?
namjeravam zvat savjetnicu idući tjedan ali sad me zanima baš.. na netu sam našla da ulazim u skupinu dugotrajno nezaposlenih-osoba koja ima više od 25 godina (ja 34 prošla) i više od 12 mjeseci je evidentirana na zavodu kao nezaposlena...mene zanima koliki su ti poticaji i koji su konkretno?čini mi se da sam negdje našla podatak da je to za period od godine dana-stoji li to još? i što to znači za poslodavca i što za zaposlenika? i kad se isplaćuju ti poticaji-jel zaposlenik mora dugo čekat na svoju plaću ako poticaj kasni? ima li netko iskustva?

zanima me dal je limit za dugotrajno nezaposlene do 29 godina? il?

zlocka
11.02.2012., 13:15
poslodavac dobije poticaj za tebe, ako te zaposli, ti ništa.
poticaji su tolik oda ti plaća davanja godinu dana, a plaću ti on mora isplatiti sam, država s time nema veze.

drvozivota
11.02.2012., 13:23
poslodavac dobije poticaj za tebe, ako te zaposli, ti ništa.
poticaji su tolik oda ti plaća davanja godinu dana, a plaću ti on mora isplatiti sam, država s time nema veze.

davanja na plaću dakle financira država a on samu plaću..dal recimo on mora prijaviti za ono što stoji u radnoj knjižici i minimum plaću za to dati il može dati manje?
recimo ja sam VSS-može li me prijaviti na srednju spremu? dal netko to kontrolira?i što nakon godine dana-letim?

Dvor_zg
16.02.2012., 11:32
Pitanje onima koji su danas išli na razgovor sa psihologom u Zvonimirovu u Zg...što vam je rečeno, kada ćemo saznati rezultate testiranja?

Bok,
da li si dobila kakve informacije u vezi tečaja za Kuhare?Ja isto čekam.Book

18rossonero99
16.02.2012., 21:56
jel zna ko kad pocinje tecaj za cnc operatera u brodu? kako se biraju pojedinci koji upadnu?

skornatimmy
19.02.2012., 22:21
Poz! Ja isto čekam poziv u vezi tečaja za kuhare koji bi se trebao održavat u Varaždinu. Kad sam bio na psihotestu i kratkom razgovoru, pitao sam kad bih mogao očekivat poziv (možda sljedeći tjedan) a oni meni "ne tako brzo".
Ako ima tko kakve informacije, hvala!:ne zna:

bobi.bobif
20.02.2012., 16:41
Ako pohadam sad primjerice osnovni tecaj tal. jezika, pa odmah nakon tog radim sezonski od 6-12 mjeseca, hocu li sljedece godine moci ici na tecaj, recimo njemackog jezika, ili ne.
Znaci ako sad idem na tecaj, koliko treba proci vremena da ponovno upisem neki drugi tecaj.

korny5
20.02.2012., 17:57
Bok svima,

dal meni neko može dati više informacja o besplatnim tečajevima preko hzz? Jer moja savjetnica nikada nije dostupna i uvijek kao radi na nekim projektima i nije dostupna. gdje mogu dobiti informacije o tečajevima? Kako se prijaviti i tako dalje? Mogu li naci informacije i na internetu? Unparijed Vam hvala

mrki200
21.02.2012., 19:50
korny5 imaš mnogo tečajeva za konobara,kuhara,slastičara da sada ne nabrajam...to moraš sve vidit sa savjetnicom meni je savjetnica rekla kada kreću prijave i ja sam se prijavio i brzojavom mi je došlo kada je testiranje...moraš riješit IQ test inteligencije i ona pitanja dal vide dal si psihički zdrav....ovaj test inteligencije je sličan mensi imaš na internetu,ali naravno to točno ne pokazuje.....ako ti ja savjetnica tako jadna traži da se prebaciš kod druge to se može.....uglavnom zavod ti plaća to šta ti ideš na tečaj oko 2000 kuna mjesečno....tečaj traje 2 mjeseca....ja još čekam rezultate od testiranja to je jedino najveći problem svega toga.....jer se puno njih prijavi,a rade samo jednu grupu a testiranja traju po mjesec dana i onda tek izbace rezultate i ko je najbolje riješio test inteligencije npr. testiralo se njih 60 za kuhara prvih 25 upada u grupu ostali su na čekanju :rofl: ako te još nešto zanima pitaj :)

korny5
21.02.2012., 22:52
korny5 imaš mnogo tečajeva za konobara,kuhara,slastičara da sada ne nabrajam...to moraš sve vidit sa savjetnicom meni je savjetnica rekla kada kreću prijave i ja sam se prijavio i brzojavom mi je došlo kada je testiranje...moraš riješit IQ test inteligencije i ona pitanja dal vide dal si psihički zdrav....ovaj test inteligencije je sličan mensi imaš na internetu,ali naravno to točno ne pokazuje.....ako ti ja savjetnica tako jadna traži da se prebaciš kod druge to se može.....uglavnom zavod ti plaća to šta ti ideš na tečaj oko 2000 kuna mjesečno....tečaj traje 2 mjeseca....ja još čekam rezultate od testiranja to je jedino najveći problem svega toga.....jer se puno njih prijavi,a rade samo jednu grupu a testiranja traju po mjesec dana i onda tek izbace rezultate i ko je najbolje riješio test inteligencije npr. testiralo se njih 60 za kuhara prvih 25 upada u grupu ostali su na čekanju :rofl: ako te još nešto zanima pitaj :)

puno ti hvala baš si mi pomagao. znači da se ja bez problema mogu mijenjati savjetnicu? Čak sam i dobila informaciju na burzi da tih besplatnih tečajeva neće biti. mislim da ću pod hitno morat promjeniti savjetnicu. pa jesi li svi ti tečajevi počeli tj. to testiranje tko kvalificiran?

Mateica23
22.02.2012., 12:22
Pozdrav svima!
Dali netko zna, postoje li još uvijek tečajevi/kursovi kojim bi medicinska sestra stekla doškolovanje za odgojiteljicu ili posao sličnog aspekta za rad s djecom sa posebnim potrebama, dječjim vrtićima ili domovima za nezbrinutu djecu? I imali li netko, link neke stranice na kojoj bi pročitala malo više o mogućnostima koje se nude? :)

Ruralna
22.02.2012., 13:33
puno ti hvala baš si mi pomagao. znači da se ja bez problema mogu mijenjati savjetnicu? Čak sam i dobila informaciju na burzi da tih besplatnih tečajeva neće biti. mislim da ću pod hitno morat promjeniti savjetnicu. pa jesi li svi ti tečajevi počeli tj. to testiranje tko kvalificiran?
Zar se savjetnice ne dodjeljuju po struci? :misli:
Ne znam kako ide to s mijenjanjem.

I možda vaša ispostava još nije dobila sredstva, zato ti ništa nisu rekli.
Daj im samo na zanje da si zainteresirana i da te obavijeste kad to krene.
Kroz 3-4mj obično krene lova za sve te stvari, dok ne krene lova ni oni na HZZ sami ne znaju točno što će biti.

Pozdrav svima!
Dali netko zna, postoje li još uvijek tečajevi/kursovi kojim bi medicinska sestra stekla doškolovanje za odgojiteljicu ili posao sličnog aspekta za rad s djecom sa posebnim potrebama, dječjim vrtićima ili domovima za nezbrinutu djecu? I imali li netko, link neke stranice na kojoj bi pročitala malo više o mogućnostima koje se nude? :)
U vrtiću ne možeš raditi sa srednjom školom, nego trebaš ići na stručni studij za odgojitelja.
Za ostale ustanove ne znam koji su kriteriji.

MalaBreskva
22.02.2012., 13:50
Ja se ispričavam što dižem temu :facepalm: ali našla sam je preko googla. Zanima me za ovo mjesečno javljanje, ako ja slučajno ne mogu koji put, može netko u moje ime ? Npr. jedan od roditelja. Naime, cijeli mjesec sam u nekoj strci, tražim posao stalno itd. i totalno sam zaboravila, sjetila se tek danas, i reko imam još sutra vremena. Al' pošto mi je tati možda usput, misla sam njemu dat tu knjižicu i što već treba, pa da se javi u moje ime. Ne znam jel to moguće.

Moze,ja sam za tatu isla...treba ti osobna i radna knjizica .

Moze mi netko reci ,kada vas izbrisu iz evidencije (radi nejavljanja) kakva je procedura dalje? Trebam biti na burzi radi pokaza. Opet se prijavim kao nezaposlena kao na pocetku ili je nesto posebno ?

Mateica23
22.02.2012., 14:51
[QUOTE=Ruralna;38230599]Zar se savjetnice ne dodjeljuju po struci? :misli:

I možda vaša ispostava još nije dobila sredstva, zato ti ništa nisu rekli.
Daj im samo na zanje da si zainteresirana i da te obavijeste kad to krene.
Kroz 3-4mj obično krene lova za sve te stvari, dok ne krene lova ni oni na HZZ sami ne znaju točno što će biti.

U vrtiću ne možeš raditi sa srednjom školom, nego trebaš ići na stručni studij za odgojitelja.
Za ostale ustanove ne znam koji su kriteriji.

Postoji vrtić, u sklopu kojeg ima grupa djece s posebnim potrebama, u kojoj su 2 zavrsene odgojiteljice i medicinska sestra, na takve slučajeve sam mislila.

Mirabai
22.02.2012., 18:27
Zar se savjetnice ne dodjeljuju po struci? :misli:

Dodjeluju se po struci,ali na svaku struku ima po par savjetnika tako da slobodno možeš mjenjati ako ti tvoj ne odgovara :mig:

kikakm
22.02.2012., 23:09

Teat inteligencije nikada nije jedino mjerilo. Za određena zanimanja, tipa prekvalifikacije za vozače, nužna je minimalno prosječna inteligencija. Svako zanimanje iziskuje dodatne potrebne vještine, CNC-ovci moraju imati odlične rezutate na testu mehaničkih sposobnosti, prostornog predočavanja i sl. Kod nekih zanimanja je uvelike bitan zdravstveni status. Ako se netko ruši u nesvjest kad vidi krv i sl., ne može ići npr. za njegovateljicu. Netko s psorijazom ne može za wellness terapeuta. Nakon testova slijedi intervju s psihologom. Na kraju , netko je npr. završio neki faks ili višu i može imati odlične rezultate na testovima, ali možda neće ići dalje zbog velike konkurencije. Onda se gleda kome bi obrazovanje više trebalo i koristilo. U nekim slučajevima se ne može prijaviti za obrazovanje, npr. za zaštitara moraš imati barem osnovnu završenu, za poslovnu tajnicu srednju ekonomsku...Puno je faktora koji utječu.

Boki000
28.02.2012., 09:58
Eo ovak. Po prvi puta bih se trebao prijaviti na biro. Evo godine sam se izgubio status redovnog studenta pa studiram izvanredno i zato to. Jel može neko reći šta mi sve treba zato, odnosno koji dokumenti i gdje trebam otići za popunjavanje radne knjižice (u vezi struke (ak uopće treba gdje ić)).
I budući da više nemam zdravstveno zbog studiranja, koja su mi prava oko toga.
Hvala.

magic hands
28.02.2012., 10:40
Više o tome ti piše na popisu tema i korisnim linkovima...(to je gore top tema)
Ne moraš biti prijavljen na burzu da bi se prijavio na zdravstveno.Treba ti potvrda da si izgubio studentska prava.S tom potvrdom te roditelj odjavi na svom poslu i s tom odjavom odeš na HZZO.
A što se tiče radne knjižice, nju kupiš u Narodnim novinama i za popunjavanje odeš u općinu.Ne sjećam se koji dokumenti ti još trebaju ali velim pogledaj gore na korisnim linkovima, sve ti točno piše.

Boki000
28.02.2012., 10:58
ma ja sam vec probao to sa zdravstvenim što si napisao ali je ona ženska što radi tamo rekla da ne može tako jer sam izvanredni student. da sam redovni, onda bih mogao. kaže ako hoćeš zdravstveno, prijavi se na biro :ne zna:

i još neš u vezi zdravstvenog. jel kad ja imam zdravstveno preko biroa, moram kad dodjem kod doktora plaćat participaciju, uputnice i sl. kak ide to?

Breaking locks
28.02.2012., 11:11
Ne znam da li ovdje spada pitanje, no, za primanje naknade s burze moram raditi tocno sest mjeseci?
Tipa od 5.5-5.11.?

magic hands
28.02.2012., 11:15
Ovo za zdravstveno mi je prvi glas jer znam da i kad si nezaposlena osoba ne trebaš biti na burzi da bi imao pravo na zdravstveno.Npr. moja situacija je bila takva da su mi istekla studentska prava (bila sam redovni student) 2011.u 9 mjesecu prijavila sam se na zdravstveno bez problema kao nezaposlena osoba.Kad sam diplomirala u 12.mjesecu prijavila sam se na burzu..sada sam još uvijek bez posla, imam zdravstveno iako više nisam na burzi..
Neznam šta da ti kažem , možda je ovo neko novo pravilo.
A što se tiče participacije nju moraju plaćati svi koji nemaju dopunsko.Nisam se nikada raspitivala da li imam pravo na besplatno dopunsko kao nezaposlena osoba (ovi u HZZO-u mi ništa nisu rekli) tako da nisam sigurna ni u to ali mislim da nemam.

Boki000
28.02.2012., 11:29
ma ne znam ja. nisam se raspitivao, sad sam tek počeo da vidim kako i šta. ja sam status redovnog izgubio i sada sam izvanredni. nisam se prijavio za zdravstveno unutar onih 30 dana (il kako/kolko vec) nakon gubitka prava redovnog studenta. i sad me zanima što mogu napravit da dobijem zdravstveno. nemam pojma ni koji mi je trenutni status što se toga tiče. :facepalm:

možete preimenovat temu u kako dobiti zdravstveno kad ti istekne sve :D

magic hands
28.02.2012., 11:39
Ahaaa, znači prošao ti je rok za prijavu...hm..uvalio si se u probleme!

skornatimmy
28.02.2012., 11:51
Pozdrav! Imam jedno pitanje, dobio sam od zavoda obavijest da se moram javiti u agenciju za mobilnost (www.mobilnost.hr) pa ako tko ima kakve informacije. Prijavio sam se na tecaj kuharstva preko zavoda i nemam pojma kakve veze ima sad ta agencija s time. Hvala.:ne zna:

sspn
28.02.2012., 13:15
Suuuper! ušao si u potprogram vezan uz financiranje iz Eu programa...Imaš više na http://www.mobilnost.hr/index.php?id=9

demetrius
28.02.2012., 13:37
ja dobio besplatni tečaj preko algebre ko je pratio zna,ali ovo nema nikave veze s biroom???tj biro me neće odjavit za vrijeme trajanja tečaja??

euskal
28.02.2012., 14:18
Ne znam da li ovdje spada pitanje, no, za primanje naknade s burze moram raditi tocno sest mjeseci?
Tipa od 5.5-5.11.?

moras radit minimalno 9mj u zadnje 2 god,ali nesmijes dat otkaz osim u slucaju neredovite isplate place,a inace imas pravo na naknadu ako ti poslodavac da otkaz ili ne produzi ugovor,a ovo 6 mj se tice prava na godisnji sta nema veze sa zavodom:ne zna:

Breaking locks
28.02.2012., 14:23
A la la, tako znaci, tenkju!

sspn
28.02.2012., 20:45
Uspio si dobiti full stipendiju Algebre...Čestitam!! Bila sam na predavanjima...ali nisam dobila full stipendiju nego onaj njihov trik popusta od 30%. Naravno, Hzz ne mora ni znati da ideš na tečaj, pa te neće ni brisati, zar ne?

master chef
28.02.2012., 21:39
ja dobio besplatni tečaj preko algebre ko je pratio zna,ali ovo nema nikave veze s biroom???tj biro me neće odjavit za vrijeme trajanja tečaja??

I ja sam dobila i zanima me ista stvar... mislim da nas neće odjaviti jer oni za nas ne daju nikakve pare.
Da smo išli preko njih i dobili besplatno, tj. da oni financiraju onda bi bili odjavljeni jer bi za to vrijeme još i primali naknadu s biroa.

Te stipendije što smo dobili više mi liče na nešto što smo mogli i sami financirat iz svog džepa, a baš biro briga šta si ti plaćaš u slobodno vrijeme, samo galantno dođeš tamo da ti upiše dodatno zvanje u komp kad sve završiš i upišu ti to sve u radnu knjižicu.
Sad je druga stvar što nama piše tamo pod iznos školarine 0,00 kn. To mi se baš sviđa!!!!!!

tiki66
28.02.2012., 22:13
Šta HZZ briga ako ste vi na tecaju ili ako sjedite na wc-u ili ako ucite doma kuhat. Dobili ste besplatni tecaj i imate pravo otic na njega, a hzz ne mora ni znat. Brisu vas sa zavoda jedino ako su vas oni poslali na tecaj i ako vas financiraju.

I da, čestitam :D

electric_barbarella
28.02.2012., 22:36
pozdrav
ne znam dal je baš pitanje za ovu temu ali me zanima da li je netko bio na nekom tečaju/edukaciji u onom Institutu za Menadžment u Draškovićevoj ??
koja su vam iskustva, kakvi su oni, da li se nauči šta, da li vrijedi novaca ?

Teeja
28.02.2012., 23:22
kako to odaberu za algebru ljude pa im financiraju to?

zlocka
29.02.2012., 08:39
ne moraš biti prijavljen na burzu da bi imao zdravstveno.
odi u hzz u pravnu službu i oni će ti pomoći. većinom žene na informacijama i šalterima nemaju preveć pojma, pa uvijek kažu krive informacije. mi smo imali isto situaciju sa dopunskim od mog tate, na kraju pravac pravna služba, kad smo došli na šalter nitko nas ništa nije pitao, dopunsko su produžili bez ikakvog pogovora.

Ruralna
29.02.2012., 10:46
ne moraš biti prijavljen na burzu da bi imao zdravstveno.
odi u hzz u pravnu službu i oni će ti pomoći. većinom žene na informacijama i šalterima nemaju preveć pojma, pa uvijek kažu krive informacije. mi smo imali isto situaciju sa dopunskim od mog tate, na kraju pravac pravna služba, kad smo došli na šalter nitko nas ništa nije pitao, dopunsko su produžili bez ikakvog pogovora.
Ali njemu nije problem dopunsko, nego redovno koje nije prebacio.

To je problem, trebao bi naći nekoga da ga prijavi na mjesec dana, pa onda poslije toga da ode na osnovu za nezaposlene.

zlocka
29.02.2012., 11:22
ja sam stavila primjer koji smo imali mi, ponata mog posta nije dopunsko nego da pomoć potraži u pravnoj službi hzz-a.

master chef
29.02.2012., 11:40
Šta HZZ briga ako ste vi na tecaju ili ako sjedite na wc-u ili ako ucite doma kuhat. Dobili ste besplatni tecaj i imate pravo otic na njega, a hzz ne mora ni znat. Brisu vas sa zavoda jedino ako su vas oni poslali na tecaj i ako vas financiraju.

I da, čestitam :D

Slažem se s tobom i hvala na čestitci!!!!!!:p

tiki66
29.02.2012., 11:44

Objave da su dostupni tecajevi i ti dodjes i prijavis se :)

master chef
29.02.2012., 11:50

Prijaviš se na natječaj za stipendije; ovo je bilo od 13.-23. veljače 2012. godine i u toj prijavi imaš par pitanja na koja trebaš odgovoriti.
Koji su ti motivi prijave, radno iskustvo, vještine, znanja, zašto se ističeš pred ostalim kandidatima itd.
Znači na temelju tvojih opisa oni utvrđuju jesi li ili nisi kandidat za stipendiju i koliko sam skužila da li ćeš se time baviti i u budućnosti...
Rekli su mi da su oni u Zg odlučivali tko će dobiti, zanimalo me kako to funkcionira, bila sam dosta iznenađena kad sam dobila i još uvijek sam. Eto da se nešto može dobiti bez špage. :)

demetrius
29.02.2012., 12:35
samo da napomenem da još čekam tečaj za 3d dizajn/3d max za kojeg sam psiho test položio prošle godine u 4 mjesecu preko biroa.

Boki000
29.02.2012., 14:16
Ali njemu nije problem dopunsko, nego redovno koje nije prebacio.

To je problem, trebao bi naći nekoga da ga prijavi na mjesec dana, pa onda poslije toga da ode na osnovu za nezaposlene.

kad bih to uspio, šta bi onda točno dobio time? jel ono normalno osiguranje.
i šta bih sad dobio da se samo prijavim?

Teeja
29.02.2012., 15:11
ajde, baš mi je drago za vas. pretpostavljam da je to samo u zagrebu dostupno :)

master chef
29.02.2012., 19:57
ajde, baš mi je drago za vas. pretpostavljam da je to samo u zagrebu dostupno :)

Pogrešno pretpostavljaš, to je na razini cijele RH, u Zg se odlučivalo tko će dobiti.
Ima negdje oko desetak centara u kojima se provodi edukacija, možda i više, nisam brojala.
Odi na algebra.hr i tamo ćeš naći sve što te zanima. Google is your friend!!! :mig:

zlocka
29.02.2012., 20:47
što se dopunskog tiće, nezaposleni nemaju besplatno. ide po imovinskom cenzusu. moj muž je nezaposlen ali ga mora plaćati. prijavljen je na burzu. no mjesecima nije bio prijavljen i imao je zdravstveno svejedno. zato znam da ne moraš imati nikakve veze s burzom da bi ostvario besplatno zdravstveno.
moraš samo donjeti odjavu sa faksa/roditelja (gdje si do sada bio prijavljen) i prijavu za hzz, tamo će ti reći kako popuniš. obrasce kupiš u narodnim novinama.

Ruralna
29.02.2012., 20:50
kad bih to uspio, šta bi onda točno dobio time? jel ono normalno osiguranje.
i šta bih sad dobio da se samo prijavim?
Gdje da se samo prijaviš? Na što točno misliš?

Boki000
29.02.2012., 21:54
zato znam da ne moraš imati nikakve veze s burzom da bi ostvario besplatno zdravstveno.
moraš samo donjeti odjavu sa faksa/roditelja (gdje si do sada bio prijavljen) i prijavu za hzz, tamo će ti reći kako popuniš. obrasce kupiš u narodnim novinama.
kakvu odjavu?

Gdje da se samo prijaviš? Na što točno misliš?
na burzu. da se prijavim, sta bih imao od zdravstvenog? ako bih imao sta.

zlocka
29.02.2012., 22:54
ne bi imao ništa samom prijavom na burzu
moraš sam otići na hzz
tamo pitaš koji su ti obrasci potrebni da se odjaviš dal od roditelja ili faksa, ovisno preko koga si imao zdravstveno i prijaviš se na teret države, odnosno hzz-a (ja sam do 26 bila na teret roditelja, a nakon toga na teret faksa jer sam bila redovni student)
BURZA NEMA NIŠTA SA TIME
muž je prije prvog zaposlenja bio 6mj bez posla, nije bio na burzi a imao je normalno zdravstveno. ako si u zgbu, odi u klovićevu u sobu 2 u prizemlju, ili u pravnu službu preko puta te sobe i reći će ti sve
najbolje je reći da nemaš posao a ne želiš na burzu

Ruralna
29.02.2012., 22:58
HZZ je burza.
Zdravstveno je HZZO :D

Boki000
29.02.2012., 23:11
zdravstveno sam imao preko faksa. i kad sam se prebacio na izvanredni studij, izgubio sam ga. onda sam se odjavio. samo što mi žena ona na šalteru u hzzo nije rekla da se moram posebno prijaviti unutar 30 dana od odjave. i tu sam zajebo i izgubio prava. sad me zanima kak mogu dobit ponovo zdravstveno.
u hzzo su mi rekli da se moram zaposlit. no shit. :rolleyes:. to je u ovo vrijeme nemoguca misija.
nisam iz zg.

Ruralna
01.03.2012., 08:31
zdravstveno sam imao preko faksa. i kad sam se prebacio na izvanredni studij, izgubio sam ga. onda sam se odjavio. samo što mi žena ona na šalteru u hzzo nije rekla da se moram posebno prijaviti unutar 30 dana od odjave. i tu sam zajebo i izgubio prava. sad me zanima kak mogu dobit ponovo zdravstveno.
u hzzo su mi rekli da se moram zaposlit. no shit. :rolleyes:. to je u ovo vrijeme nemoguca misija.
nisam iz zg.
Ako ne možeš naći posao, najbliže zaposlenju je da nađeš osobu koja bi te prijavila kao svog radnika na mjesec dana i platila ti sve doprinose.
Obično ide pod kućne pomoćnice ili vrtlare :zubo: Pa se ti nakon tih mjesec dana lijepo prijaviš opet i tražiš po osnovi za nezaposlene.

project zwo
01.03.2012., 08:55
Moze,ja sam za tatu isla...treba ti osobna i radna knjizica .

Moze mi netko reci ,kada vas izbrisu iz evidencije (radi nejavljanja) kakva je procedura dalje? Trebam biti na burzi radi pokaza. Opet se prijavim kao nezaposlena kao na pocetku ili je nesto posebno ?

sad ja ne kužim, a kaj će ti pokaz ako si nezaposlena???:ne zna:
kud ideš ako nemaš posla??? i kakav je to grad koji daje free pokaz za one koji ne rade???

Ruralna
01.03.2012., 09:33
sad ja ne kužim, a kaj će ti pokaz ako si nezaposlena???:ne zna:
kud ideš ako nemaš posla??? i kakav je to grad koji daje free pokaz za one koji ne rade???
A šta, ne smije izaći iz kuće ako je nezaposlena :zubo:

project zwo
01.03.2012., 09:54
A šta, ne smije izaći iz kuće ako je nezaposlena :zubo:

pa nek malo šeta, ne mora se uvijek vozit... malo zdravijeg života pobogu...:D

Boki000
01.03.2012., 10:58
znači, najlakše je da nađem posao :zubo:

a dobro, onda ću se prijavit pa šta bude. nije da bježim od posla. nije teško što se mora.

ZoomZoom
01.03.2012., 11:28
i ja zakasnio tako 30 dana...samo nadi nekog da te prijavi na par dana,ja sam na 6 dana..zavod nema veze s vezom,oni samo sluze za statistiku :)

Boki000
01.03.2012., 11:42
jel postoji neki minimalni vremenski rok na koji moram bit zaposlen? i jel sta poslodavac mora platiti?

zlocka
01.03.2012., 12:09
HZZ je burza.
Zdravstveno je HZZO :D

ispričavam se! totalno fulala, zato me nije ni razumio :rofl:

Teeja
01.03.2012., 13:05
Da, upravo im vidim na stranici. Nisam uopće bila upoznata s time. Al neka, drago mi je za one koji su dobili :mig:

Goran_Pele
01.03.2012., 13:17
Ja sam iz Karlovca i čekam tečaj za varioca.Dali netko zna kada to kreće?Ili za bilo koji tečaj zna informaciju??

tiki66
01.03.2012., 13:23
samo da napomenem da još čekam tečaj za 3d dizajn/3d max za kojeg sam psiho test položio prošle godine u 4 mjesecu preko biroa.

Ocito su zaboravili na tebe, jer u Rijeci su vec bile 2 grupe koje su isle na taj tecaj.

Tišina Dioničeg
01.03.2012., 19:17
Ima li netko tu tko je završio neki tečaj u režiji zavoda za zapošljavanje i da mu je ponuđen posao ili se zaposlio zahvaljujući tečaju?

Libertango
01.03.2012., 21:17
Ima li netko tu tko je završio neki tečaj u režiji zavoda za zapošljavanje i da mu je ponuđen posao ili se zaposlio zahvaljujući tečaju?

Jako puno kolega koji su završili tečaj za tur. animatora će raditi ove godine preko ljeta a neki su radili već i prošle godine.

Ja sam s druge strane preko tog tečaja dobiti priliku otići na još jedan tečaj i sad radim honorarno za jednu kolegicu a otvorila mi se i mogućnost stalnog posla kod nje (o čemu još promišljam)...ako ti se nudi kakva mogućnost da kreneš na neki od tečajeva a da imaš interesa za to (a pretpostavka je da imaš inače te ne bi ni zvali sa burze)-prihvati ju, nikad ne znaš koga ćeš upoznati i koja će ti to vrata otvoriti.

Ruralna
01.03.2012., 22:22
ispričavam se! totalno fulala, zato me nije ni razumio :rofl:
I mene si zbunila:rofl:

demetrius
03.03.2012., 15:32
Ocito su zaboravili na tebe, jer u Rijeci su vec bile 2 grupe koje su isle na taj tecaj.

onda ću valjda bit 3 ili 4 grupa,pito prije mjesec dana,u tablici sam.

Z_interactive
05.03.2012., 09:54
ja bio sredinom 1. i dogovorili se da idem za fotomontera i kaže da će me kontaktirat krajem 2. mjeseca
kad nitko ne zove, 29. zovem ja njih i kaže da još nemaju saznanja o tome i da će mi javit :confused:

dundo1
05.03.2012., 17:09
Dižem temu! :)

Zanima me imam li pravo na poticaj ako sam dva mj. bio u radnom odnosu? Inače, posao koji sam radio nije u okviru poticaja tj. sapada u djelatnosti koje ne podliježu poticajima.

zlocka
05.03.2012., 18:22
uvjeti su bili
*min 6mj na zavodu
*djelatnosti koje nisu ugostiteljstvo i trgovina
mislim da staž nije imao nikakvu ulogu u tome. ako se radi o nekoj od tih djelatnosti, sigurno nećeš dobiti poticaje.

*SveMirac*
06.03.2012., 19:54
ne mogu vjerovati da se to dogodilo se i meni:504:
zaboravila se u 2 mjesecu javiti na zavod.
sada sam tek skužila:mad:
zna netko što me slijedi? šta me brišu?
inače, ne primam naknadu.

tiki66
07.03.2012., 12:10
http://www.hzz.hr/default.aspx?id=8393

Da li se itko uspio prijaviti za ovo? Kako i gdje se prijavljuje?

ONeill
07.03.2012., 13:11
Pravi se grbava i odi na Zavod kao da se redovno javljaš. Ako te tko što pita kaži da ne znaš ti ništa i neka ti daju taj štambilj i puste na miru kad ti već posao ne žele naći :D

*SveMirac*
07.03.2012., 13:52
tnx na savjetu:mig:
idem sutra vidjeti šta kažu tete na šalteru..
valjda će biti dobre volje:D

MalaBreskva
07.03.2012., 15:20
Brisu te ako ne dodes na savjetovanje kod savjetnice ili ako se ne javis 3 mjeseca za redom . Ako se nisi javila samo u 2.mjesecu nish ti ne budu :)

mrki200
14.03.2012., 12:42
Evo prošao sam sve šta se moralo proć za konobara....danas sam išao vidit rezultate i sada čekam da se grupa napravi ubrzo će jer ide sezona :) :p:p:p

zlocka
14.03.2012., 20:35
jel ima negdje kakav popis za te tečajeve?

miss-rebel
15.03.2012., 08:08
Oće bit nešto u Grubišnom skoro?

tiki66
15.03.2012., 09:29
jel ima negdje kakav popis za te tečajeve?
Jedino u tvom lokalnom HZZ-u
Oće bit nešto u Grubišnom skoro?
Odi do savjetnice pa se raspitaj.

zlocka
15.03.2012., 12:50
nije za mene...sister je rekla svojoj savjetodavki da želi prekvalifikaciju i ona se uopće nije potrudila da joj kaže kaj sve ima i što bi mogla izabrati, nije joj u 4g poslala ni jedan posao, ni jedan razgovor, ništa. kao da ne postoji.

Libertango
15.03.2012., 16:33
nije za mene...sister je rekla svojoj savjetodavki da želi prekvalifikaciju i ona se uopće nije potrudila da joj kaže kaj sve ima i što bi mogla izabrati, nije joj u 4g poslala ni jedan posao, ni jedan razgovor, ništa. kao da ne postoji.

U ZG ste ili u nekom drugom gradu/mjestu?

Imaš na njihovim stranicama kontakt mail adrese pa ako ne ide preko savjetnice neka se obrati središnjoj službi :ne zna:

allayna
15.03.2012., 16:49
Meni je seka predala zahtjev za prekvalificiranje...i prošla sve testove,itd..da bi joj zadnji dan javili da joj je zamolba odbijena jer ima velike potrebe za njenim zvanjem (sss trgovac) u županiji...a već 8 godina je na birou i nikada je nisu zvali niti joj ponudili kakav posao..i da će joj odobriti prekavlifikaciju ukoliko je spremna ići negdje raditi sezonu??..a žena ima dvoje male djece,kome da ih ostavi??..nisu normalni..očigledno je netko odlučio pogurati nekoga svoga...koma:(

Chr0n05
15.03.2012., 16:55

Ako imas edukacijsku licencu ili demo mogu te ja nauciti sve sto te zanima u vezi 3ds maxa za 40 kuna po satu. :ne zna:

nisu normalni..očigledno je netko odlučio pogurati nekoga svoga...koma:(

To je normalno za biro. Prvo guraju svoje rodjake i prijatelje a tek onda sve ostale, ne sjecam se vise u kojem uredu zavoda to nije tako. Morat ce te se usmjeriti na druge vrste trazenja posla.

Libertango
15.03.2012., 17:02
Meni je seka predala zahtjev za prekvalificiranje...i prošla sve testove,itd..da bi joj zadnji dan javili da joj je zamolba odbijena jer ima velike potrebe za njenim zvanjem (sss trgovac) u županiji...a već 8 godina je na birou i nikada je nisu zvali niti joj ponudili kakav posao..i da će joj odobriti prekavlifikaciju ukoliko je spremna ići negdje raditi sezonu??..a žena ima dvoje male djece,kome da ih ostavi??..nisu normalni..očigledno je netko odlučio pogurati nekoga svoga...koma:(

Ma kad ti pogledaš to je sve jedno veliko pranje love :ne zna::rolleyes:

Mene su poslali na usavršavanje za turističkog animatora, tečaj traje 2 i pol ili 3 mjeseca, plate obrazovnoj ustanovi za to oko 8000-10000 kuna, toliko bar piše u ugovoru (naravno ono što te nauče ne vrijedi ni pola te cifre), a svaka ali svaka agencija koja se bavi turističkom animacijom ili entertainment programima ima svoje seminare (duže ili kraće) na kojima obučava svoje djelatnike i na koji će te poslati neovisno o tečaju koji si završio ili nisi završio...tako da :ne zna: što uopće reći?!

Da je tolika potražnja za njenom strukom već bi radila ne bi 8 godina bila kod njih u evidenciji.

zlocka
15.03.2012., 19:19
U ZG ste ili u nekom drugom gradu/mjestu?

Imaš na njihovim stranicama kontakt mail adrese pa ako ne ide preko savjetnice neka se obrati središnjoj službi :ne zna:

zagreb

Libertango
15.03.2012., 19:40
zagreb

Neka prošeće do Zvonimirove i raspita se na licu mjesta ako ju savjetnica ignorira.

zašto ne iskoristiti neku opciju ako je zainteresirana, jedno vrijeme se moglo i preko javnih radova koje je organizirao grad doći do tečaja ili prekvalifikacije.

sanjo
16.03.2012., 14:51
Mene je bas danas savjetnica sa burze zvala u vezi posla,odnosno javljanja na javne radove. Poslala sam zivotopis pa cemo vidjeti.....reci svojoj savjetnici na burzi da si zainteresiran mada ja to nikad nisam morala jer me zena uvijek sama zvala,pogotovo one koji su duze od 3 godine na burzi. Mene je sada poslala na rad u radionice sa invalidnim osobama.

Pitanje kad sam vec tu: ako ima itko iskustva,moze li mi reci kako je na gore navedenom poslu,sto se moze ocekivati s obzirom da nikad nisam imala iskustvo u radu sa invalidnim osobama i o kakvim se radionicama otprilike radi?

RIB
16.03.2012., 15:01
Sto ces tocno raditi s invalidnim osobama, to ti moze tocno reci samo poslodavac koji te tu zaposli.
A ako si zainteresiran za javne radove, trebas se javiti svom savjetniku. Najvecu sansu da budu u to ukljuceni imaju svi koji su na burzi prko 3 godine bez prekida. Tada poslodavac nema na tebe troska. Cim si krace na burzi, poslodavac mora snositi dio tvoje place.

RIB
16.03.2012., 15:20
Ja sam iz Karlovca i čekam tečaj za varioca.Dali netko zna kada to kreće?Ili za bilo koji tečaj zna informaciju??

A trebali bi ici tijekom ove godine...jednom...

Osim ak ne pofali love za nes drugo, pa preusmjere pare za tecajeve u nesto drugo.

Goran_Pele
16.03.2012., 19:57
Prije dva dana mi je savjetnica rekla da se skupilo dovoljno ljudi za tečaj zavarivača i da bi trebalo sada krenuti testovi prvo.Makar mi njena priča nije sigurna,ja se nadam što brže da to krene...

zlocka
17.03.2012., 07:20
Neka prošeće do Zvonimirove i raspita se na licu mjesta ako ju savjetnica ignorira.

zašto ne iskoristiti neku opciju ako je zainteresirana, jedno vrijeme se moglo i preko javnih radova koje je organizirao grad doći do tečaja ili prekvalifikacije.

kome da ode ako ne do svoje savjetnice? da kuca po uredima? :D

sspn
19.03.2012., 09:53
Za sve one koji još uvijek čekaju da se počinju formirati grupe za kuhare u Zg...za sada još ništa nije učinjeno. Prebacuju lopticu; savjetnica na psihologa hzz-a, a ova sva isfrustrirana na savjetnicu. I tako...trebamo čekati da nas "netko" nekada pozove....

bubimirzg
19.03.2012., 14:39
da li je netko bio na testiranju iz informatike i engleskog preko hzz, u svrhu
pohađanja tečaja?

Libertango
19.03.2012., 17:27
kome da ode ako ne do svoje savjetnice? da kuca po uredima? :D

Pa može poslati mail na hzz@hzz.hr i pitati da li imaju što za nju, reći da joj savjetnica ne nudi ni prekvalifikaciju niti ju šalje na razgovore i pitati u koji ured i kod koga da dođe na razgovor :ne zna:

Ne kažem da će upaliti ili da će dobiti prekvalifikaciju ali zašto na napraviti mali pritisak.

quatrro
19.03.2012., 18:00
.kao što večina zna na burzu se treba javiti do 20. u mjesecu..kad sam bio slobodan sam zaboravio...otići..
sad imam neki posao(fuš) ..i teško mi je izgubiti jedan dan zbog 30s koliko traje da udari žig.. može li netko umjesto mene tamo otići ili smijem li zakasniti tjedan dana..???hvala!!:ne zna:

kliky
19.03.2012., 19:14
da li je netko bio na testiranju iz informatike i engleskog preko hzz, u svrhu
pohađanja tečaja?

mene to isto zanima...sutra sam pozvana...ti isto??

_ribitza_
19.03.2012., 19:36
Samo da pitam osobe koje su se prijavile (i koje su završile ove tečajeve) koja im je razina obrazovanja? Tj, dali ima uvjet koja razina obrazovanja se može prijaviti na tečajeve, dali se to uzima u obzir kada se biraju kandidati? :ne zna:

_ribitza_
19.03.2012., 19:37
Tko kaže da se mora javiti do 20og? Cijeli mjesec je otvoren za prijave.
Ako si spriječen iz opravdanih razloga, nazovi svog savjetodavca i reci mu (tj izmisli razlog).

kukulele110
19.03.2012., 19:56
Samo da pitam osobe koje su se prijavile (i koje su završile ove tečajeve) koja im je razina obrazovanja? Tj, dali ima uvjet koja razina obrazovanja se može prijaviti na tečajeve, dali se to uzima u obzir kada se biraju kandidati? :ne zna:

ecdl, sss

toncica2
19.03.2012., 20:00
ecdl, sss
ja imam vss i zvali su me na tečaj, ali sam odbila. nitko od savjetnika to ne govori ali ja misli da bi to bilo važno naglasiti - kad krenete na tečaj brišete se sa zavoda. u mom slučaju to znači da poslodavac koji me zaposli gubi pravo na 36 000 kn potpore za zapošljavanje. mislim da mi je bolje čekati da iskoristim tu priliku nego šta ću imati koristi od toga nekog tečaja u knjižici

sanjo
19.03.2012., 23:42
Na burzu se moze cijeli mjesec,ako ti se sprdne,mozes i zadnji dan,zadnji sat. Ja tako redovito ostavljam to za zadnji tren. Neznam odakle ti ta informacija za dvadeseti. Osim toga ako zaboravis ili ne stignes igrom slucaja taj mjesec a ostavio si za zadnji tren,nis ti se nebu dogodilo ni ako ne dodjes po zig koji mjesec.....ja sam u ovih par godina propustila 2 mjeseca bez ziga (ne zaredom) i nis mi zena nije rekla.Ako ne dobivas novcanu pomoc sa burze,njima je to samo formalnost i nikom to tamo previse ne znaci.

Glavni frajer kaže:
20.03.2012., 06:55
ima li "zavod za zapošljavanje" neke veze sa "zapošljavanjem"?

C2H5OH
20.03.2012., 07:58
ima li "zavod za zapošljavanje" neke veze sa "zapošljavanjem"?

Nikako!
Moj stari veli: To je ZAVOD ZA EVIDENCIJU NEZAPOSLENIH! :rofl:

a7x
20.03.2012., 09:53
Nikako!
Moj stari veli: To je ZAVOD ZA EVIDENCIJU NEZAPOSLENIH! :rofl:

bila sam na 3 različite burze do sada, najgore iskustvo mi je ona u Petrinji :503:
dođeš u malu ornoulu zgradu gdje 6 ljudi pije kavu, nemaju pojma kad ih nešto pitaš jer na kraju krajeva svi dođu samo po žig, na oglasnoj ploči stoje poslovi za razdoblje svibanj-rujan 2006. dakle 2 sezonska za turističkog animatora i kuhara u nekakvom restoranu :confused:, jednom prilikom sam ih pitala za broj iz oglasa sa njihove stranice i lik nije mogao pronaći vlastit oglas :rofl: na kraju sam se prestala prijavljivat kad je zdrastveno postalo neovisno od zavoda

Na-Na
20.03.2012., 11:19
Za sve one koji još uvijek čekaju da se počinju formirati grupe za kuhare u Zg...za sada još ništa nije učinjeno. Prebacuju lopticu; savjetnica na psihologa hzz-a, a ova sva isfrustrirana na savjetnicu. I tako...trebamo čekati da nas "netko" nekada pozove....

Što se tiče tečaja za kuhara na žalost ove godine od toga ništa,jer je smanjen proračun,bilo je novca samo za neke druge tečajeve,primjerice varioc,armirač.
tako da ne znam od kud tebi te informacije.:confused:

*Arnica*
20.03.2012., 19:47
Prije punih 9 godina (zar već? :eek:) sam išla preko njih na tečaj za ECDL u Mreži. Jako dobro mi je došlo, i za posao, i uopće u svakodnevnom (dr)kuckanju po kompu. :D

sspn
21.03.2012., 07:04
Što se tiče tečaja za kuhara na žalost ove godine od toga ništa,jer je smanjen proračun,bilo je novca samo za neke druge tečajeve,primjerice varioc,armirač.
tako da ne znam od kud tebi te informacije.:confused:

Pitala sam osobu kod koje sam bila na razgovoru u Zvonimirovoj.

Na-Na
21.03.2012., 09:15
Pitala sam i ja svoju savjetnicu u Zvonimirovoj,te mi je tako rekla,pa prema tome ne znam šta da ti odgovorim,jer očito dobivamo različite informacije.:503:

sspn
21.03.2012., 10:50
Maločas sam razgovarala sa vrlo ljubaznom voditeljicom programa kuhara i ti si u pravu. Nema ove godine prekvalifikacije za kuhare, već možemo odabrati neko od ponuđenih zanimanja (mesar, pomoćni pekar) ili čekati do druge godine, kada više ne moramo na pismeno testiranje, već samo na razgovor kod psihologa. Sve ovo govori o velikoj nekoordiniranosti i aljkavosti unutar Hzz-a. Od svega najviše mi je žao što neće biti programa za kuhare.

Na-Na
21.03.2012., 12:05
Da meni i je tako moja savjetnica rekla,zak da ništa od toga ove godine.Bok:(

drot13
21.03.2012., 16:28
Molim da ne citirate komentar neposredno iznad svojeg, nego da radije koristite tipku „Post Reply“ ili polje za „Brzi odgovor“, čisto radi bolje preglednosti i izbjegavanja ponavljanja istih tekstova. Hvala na razumijevanju.

RIB
21.03.2012., 19:14
Fakat treba promijenit naziv
Vrijeme je promjena, mozda se i to promijeni:mig:

.shorty.
22.03.2012., 08:56
na temu: nas su izricito upozoravali da nas brisu ako se ne pojavimo i ne opravdamo ne dolazak do kraja mjeseca :rofl:
Valjda da nas sto prije izbrisu, pa se vlada moze hvaliti smanjenim brojem nezaposlenih.

ne na temu:
meni su rekli da ne mogu vjerovati kako ja kao graf. diz. nemam posao, da sam medu rijetkima u zg zupaniji, da ce mi naci posao u roku od 10 DANA!
:rofl: x2

Bio sam tamo godinu dana.
Toliko o tome.

gylco
22.03.2012., 09:10
Dakla ovak u zadnjih par tjedana primjetio sam da su se masovno počeli pojavljivati oglasi u kojima se kao uvjet traži mogućnost dobivanja potpora za zapošljavanje. Ali problem je slijedeći - recimo ja se probudim, doručkujem, skuham kavu i idem surfati tražeći što se novog nudi na ržištu rada. I vidim na stranici HZZ-a oglas bla bla traži se pripravnik, NPPZ itd. No pogledam datum objave kad ono piše da je objavljen jučer! :confused: Nemoguće jer skoro svako veče odem na istu stranicu pa gledam što ima i naravno da tog oglasa nema. I ako je tobože objavljen jučer taj oglas vrijedi do danas! Jednostavno ne znam što da mislim o tome. Sad ja trebam brzo trčati do kopiraone i printat CV i molbu, kupovat kuvertu, otić na poštu i slat.. i opa ode skoro 8 kuna po jednom javljanju jer naravno 90% njih zahtjeva pismenu zamolbu. Da li se tu radi o tome da te firme već imaju nekog koga misle zaposliti pa moraju ovak formalno objaviti oglas ili kaj, stvarno ne kužim :ne zna:

Ak već negdje ima ova tema sorry ali nemam vremena listat jer moram trčat na poštu :rofl:

Anita2507
22.03.2012., 10:04
To su formalni oglasi samo. Na te oglase se ne moraš javljat.

dodmil
22.03.2012., 14:06
i ja sam isto primjetio..danas oglas vidim objavljen 'kao' jucer a vrijedi do danas i treba pismena zamolba...ono nemoguce poslati nikako...a da bi bili sam formalni ne vjerujem jer to su ionak male firme uglavnom koje ni ne moraju objavljivati natjecaje. Mozda ne zele bit zatrpani molbama pa tko medju prvima dodje i ima pravo na poticaj i dobije posao(ak zadovolji u razgovoru)?

Berenice
22.03.2012., 14:31
Ja mislim da te firme moraju oglašavati preko Zavoda kako bi dobili poticaje (iako već imaju osobu i natječaji su lažni) :ne zna:
U svakom slučaju, jako iritiraju s time

Anita2507
22.03.2012., 15:19
Osoba može biti uzeta bez natječaja, pa se onda samo objavit natječaj za 1 dan koji se odnosi na tu osobu, čista formalnost.

sspn
22.03.2012., 15:58
Ti su štosovi već dulje vrijeme u upotrebi. Budući da mi je seka u javnoj ustanovi, dooobro mi je poznata takva i slična procedura.:D Stoga, samo laganini zaobiđite takve oglase. :mig:

squizl
22.03.2012., 21:39
Problem je što su ti poticaji ograničeni, a čini se da se troše na fantomske natječaje umjesto na pomoć pri zapošljavanju onima kojima je potrebna. Meni je ovo isto ko kad Agrokor dobije poticaje za poljoprivredu.

Lunita_86
24.03.2012., 08:47
ej , jel netko registriran na njihovoj stranici? jel se nekome posrećilo samom tom registracijom da ga je netko zvao za posao? eto ja razmišljam da se registriram, pa me zanimalo vaše razmišljanje,... ;)

a7x
26.03.2012., 11:32
ej , jel netko registriran na njihovoj stranici? jel se nekome posrećilo samom tom registracijom da ga je netko zvao za posao? eto ja razmišljam da se registriram, pa me zanimalo vaše razmišljanje,... ;)

registrirana sam malo više od godinu dana, znala sam se javljati i na 5-10 oglasa dnevno, nikada me nitko nije zvao niti ikako kontaktirao :ne zna:, dapače, jedini mail koji dobijem je od HZZ-a da mi je zamolba za natječaj primljena :rolleyes:,čak sam se registrirala da mi dolaze oglasi iz određene kategorije svakodnevno na mail i isto nikad ništa :503:

khm khm
27.03.2012., 11:34
Iskreno, jako sam razočarana Zavodom. Da nema ovih poticaja, odmah bih se maknula iz evidencije. Samo gubim vrijeme na nekakva "savjetovanja" umjesto da sama tražim posao, jer mi ga oni sigurno neće naći. Pola oglasa je namješteno, a na drugu polovicu nitko ni ne odgovori. A ovaj sajam poslova je grozan-ne vidim svrhu istoga kad su mi svi poslodavci rekli da trenutno nema otvorenih pozicija, ali da, javite nam se kad bude natječaj (pa i sama to znam).

Ruralna
27.03.2012., 12:04
Samo gubim vrijeme na nekakva "savjetovanja" umjesto da sama tražim posao, jer mi ga oni sigurno neće naći.
A tko ti brani sad tražiti posao i bez njih :ne zna:

Garf
27.03.2012., 12:17
Zavod je lakrdija samo takva. Točno se vidi da ti ljudi nisu nikad tražili posao pa pričaju gluposti. Ja nisam na Zavodu, ali sam bila na jednom testiranju koje su provodili za neku firmu i nakon toga na razgovoru sa njihovom djetnicom. I gleda ona moj CV i kaže: Radili ste u banci. Kako to da više ne radite? Ja odgovaram da je to bio samo sezonski posao. Ona meni: ali sad pošto imate pola godine iskustva, možda možete pokušati u drugim bankama. Odg: poslala sam svima otvorene molbe. A ona meni: Idite do Zagreba, idite od upravne zgrade jedne banke do druge i tražite da vas primi šef kadrovske. Tako ćete prije naći nešto u banci. :D

Zamisli da dođem na portu i tražim da me primi šef kadrovske PBZ da bi mu dala CV. I tako 5.000 nezaposlenih dnevno. Onda odem do Erste, pa do ZABE.

khm khm
27.03.2012., 13:59
A tko ti brani sad tražiti posao i bez njih :ne zna:

Točno sam znala da će se netko zakačiti za ovo. Pa naravno da tražim i bez njih. Tj. našla sam, samo što ide uz onu mjeru osposobljavanja bez zasnivanja radnog odnosa. Da njima prepustim svoju poslovnu karijeru u ruke, bojim se da bih bila vječno nezaposlena.

Elich San
27.03.2012., 14:03
bila i ja na sajmu poslova danas :lol:
od posla ni p, ljudi na štandovima ti ne znaju reći ništa o vrsti poslova na koje se kao prijavljuješ, blijedo te gledaju kao da si smeće i boli ih ona stvar.

pita jedna ženska nekok šefića neke firme(poznaju se kao) koje poslove uopće nude, da li ima šta u njihovoj firmi, a on njoj posprdno uputi pitanje da li zan nekoga u gradu tko zapošljava, jel nekom danas treba radnika, pa ni plaće ne isplačuju svojim radnicima a ne da zapošljavaju.
bitno da sam se ja morala odazvat i nosit životopise, izigravat budalu tamo.

Berenice
28.03.2012., 14:57
Je li itko od vas profitirao od ovih poticaja koje nude (za dugo nezaposlene i mlade bez iskustva). Da li je itko našao posao pomoću toga ili je to samo "pišanje u more"? Da li se ti poticaji nude kroz cijelu godinu, ili samo dok se ne potroše? Ja sam odhebala HZZ jer nisam imala koristi od njih, ali sad mi je žao jer za 2 tjedna bit će mi godina dana kako ne radim. Mogla sam i ja tražit. :503: Al opet, mislim da ni s tim ne bih ništa našla jer nas je puno previše. Totalno beznađe je zavladalo.

Goran_Pele
28.03.2012., 16:26
Ajde malo da se vratimo na temu!!!Dali je netko krenuo na osposobljavanje ili barem na liječnički pregled?????

gylco
30.03.2012., 10:11
Što se dogodi kad se na natječaj za neki posao prijavim preko stranice HZZ-a? Da li moj savjetnik vidi da sam se kandidirao pa on pošalje molbu il kak? Baš mi se i ne šalju više poštom molbe za one fantomske natječaje o kojima smo pričali na prošloj stranici pa reko da probam i tu opciju.

prilika
30.03.2012., 10:24
Ako pošalješ molbu sa te njihove web stranice neće te savjetnik posebno zvati. Jedino ako ga ti zoveš i pitaš. Oni pomažu najviše onima koje poznaju i kojima žele pomoći. Od ovih ostalih se očekuje da si sami nađu posao. Tako je barem za većinu, izuzetaka svakako ima. To ovisi o savjetniku, ima i onih koji žele pomoći svima, ali opet mogu te staviti kod nekog koji i nije tako dobronamjeran baš prema svima.

sunshinestar
30.03.2012., 15:57
Ispričavam se ako je možda već bilo, ali:

Svaki treći ekonomist i politolog na burzi posao čeka dulje od godinu dana

Članak nije samo o te dvije struke, navedene su statistike i za ostale:

http://www.vjesnik.hr/Article.aspx?ID=089575B7-04D3-4A22-9DC6-27CF5E374DB7

gylco
02.04.2012., 19:54
http://danas.net.hr/hrvatska/zasto-hzz-objavljuje-oglase-na-koje-se-ne-treba-javljati :)

sulfat
02.04.2012., 20:39
Meni je savjetnica "savjetovala" da si nađem vezu. Toliko o Zavodu za nezapošljavanje. Da mi ne treba pokaz, odavno bi ih prekrižila. :504:

bananarama
02.04.2012., 21:41
Za naknadu s HZZ treba mi zadnja tri mjeseca za prosjek (puni mjesec, bez bolovanja).
Da li mogu donijeti svoje odreske od plaće ili moram od poslodavca dobiti prosjek zadnje tri plaće?
Hvala

zlocka
03.04.2012., 08:04
Meni je savjetnica "savjetovala" da si nađem vezu. Toliko o Zavodu za nezapošljavanje. Da mi ne treba pokaz, odavno bi ih prekrižila. :504:

znači imaš cenzus za pokaz? jer ne mogu ga svi imati, npr moj muž nema jer za prošlu godinu on i njegovi imaju previše iznad tog cenzusa :( (a prijavljen je još kod njih)

Petra2005
05.04.2012., 00:59
znači imaš cenzus za pokaz? jer ne mogu ga svi imati, npr moj muž nema jer za prošlu godinu on i njegovi imaju previše iznad tog cenzusa :( (a prijavljen je još kod njih)

Pa, postoje i ljudi izvan Zagreba:kava:...

prilika
05.04.2012., 06:39
Kod nas je sada pokaz za tramvaj 120 kn za nezaposlene u Zagrebu. U Španjolskoj je pokaz 200 kn za nezaposlene za tri mjeseca u godini što uključuje i metro. Besplatno dopunsko zdravstveno osiguranje je ukinuto za nezaposlene, plaćamo ga 80 kn mjesečno kao i zaposleni koji imaju plaću ispod 5100 kn. Savjetnici sa burze pomažu i nađu posao samo onima koje osobno dobro poznaju. Perspektiva je dosta loša kod nas za nezaposlene. Jedno što su jučer rekli da će biti ti vaučeri za sezonsko zapošljavanje i moći će se upisati i radni staž, što do sada nije bilo moguće. To je jako dobro.

Malla222
05.04.2012., 08:59
Mene su sa zavoda jedino kontaktirali da dođem na sajam poslova, i to vjerojatno da mogu napisati da je bila veeeelika posjećenost i zainteresiranost :504:

E sad, oni poticaji za zapošljavanje mladih bez iskustva, taj iznos od oko 2000kn mjesečno odlazi na doprinose za mirovinsko i zdravstveno? Jesam to dobro shvatila?

zlocka
05.04.2012., 09:09
Pa, postoje i ljudi izvan Zagreba:kava:...

ne znam kak je van zagreba, hvala što si mi to napomenula.

E sad, oni poticaji za zapošljavanje mladih bez iskustva, taj iznos od oko 2000kn mjesečno odlazi na doprinose za mirovinsko i zdravstveno? Jesam to dobro shvatila?

vjerujem da je ista stvar kao i sa samozapošljavanjem. oni ti uplate poticaje. ti ih možeš ili ne moraš koristiti za doprinose. npr oni moraju biti plaćeni, njih ne zanima jesi li ti novce uložio u unaprijeđenje proizvodnje, tečajeve i sl, ali doprinosi moraju biti plaćeni ili vraćaš novac. ja čuvam novac za doprinose, a dio sam potrošila na kupnju materijala, plaćanje ostalih davanja, kupnju alata...dobila sam i više, pa sam mogla kombinirati. slično je i sa poslodavcima. novac se isplati njima, i oni onda moraju potvrditi i dokazati da su radniku uplaćivani doprinosi dok su pod ugovorom sa hzz.

Sofisticirana
16.04.2012., 09:27
Ja imam pitanje -koje poslove su vam nudili na Zavodu? Ja sam bila jedno vrijeme prijavita pa mi nikad ništa nisu ponudili.

valentino4
17.04.2012., 14:10
jel ima netko informaciju dali moram kod prvog zaposlenja biti na zavodu već 6 mjeseci ako se žele iskoristiti poticaji ili nema ograničenja? na zavodu pitam "savjetnicu " no ona ne zna....... mlađa sam osoba od 29 i zavrišo studij na kraju 11.og mjeseca prošle godine

bubimirzg
17.04.2012., 15:51
Ma taj zavod je čista smijurija, pozvan sam na testiranje za tečaj priprema i provođenje projekata, bilo nas je oko dvadeset, te su nas čitav dan gnjavili sa psiho testovima, testovima inteligencije, a zatim je Algebra imala svoje testove o znanju Interneta, MS Worda, Outlooka te engleskog i neke eseje smo morali pisati, a onda sljedeći dan na razgovor sa psihologom.....da bi me moja savjetnica jučer ujutro nazvala da od tečaja ništa jer su se promjenile potrebe tržišta rada...ali da sam ja još mlad (26 godina), pa ima vremena za mene.....:503:

radilica123
17.04.2012., 18:43
Da se nadovežem..pozive za to testiranje su slali noć prije testiranja. Ja sam mail sa pozivom dobila 21:40 min, da se pojavim slijedeće jutro u 8:00H u HZZu. Dakle intencija moje savjetnice je bila da se ni ne pojavim na tome. Da ni ne spominjem da mi nije htjela dati informacije o tečajevima. Taj tečaj je bio jedini VSS tečaj koji se nudio. Pokušali smo se prijaviti za ove ostale tečajeve - ali nisu nam dali jer smo VSS. Čak prijateljica sa gimnazijom (VŠS) je bila glatko odbijena jer je završila gimnaziju, a ne strukovnu školu.

daprobe
20.04.2012., 11:37
Ma taj zavod je čista smijurija, pozvan sam na testiranje za tečaj priprema i provođenje projekata, bilo nas je oko dvadeset, te su nas čitav dan gnjavili sa psiho testovima, testovima inteligencije, a zatim je Algebra imala svoje testove o znanju Interneta, MS Worda, Outlooka te engleskog i neke eseje smo morali pisati, a onda sljedeći dan na razgovor sa psihologom.....da bi me moja savjetnica jučer ujutro nazvala da od tečaja ništa jer su se promjenile potrebe tržišta rada...ali da sam ja još mlad (26 godina), pa ima vremena za mene.....:503:

isto je meni bilo, ja sam VSS, i jedino sta mi je bilo ponuđeno je bilo za KV vozaca, ja uzeo kao dobit će se neka lova i to, zvali me na testiranje u 2mj. bio sam rezervni, bilo je pun k**** grupa.
prosao njihov psiho, test inteligencije, isao na lijecnicki pregled, njihove testove prosao, i da me jučer nazove kako je to otkazano jer nema dovoljno ljudi zainteresirano a bilo ih je, čak su i frendovi moji isli...

Trampuca
20.04.2012., 16:44
Jel zna itko koji je postupak odjave sa Zavoda u svrhu prijave na drugi Zavod, ali u drugom gradu.?? zbog posla, naravno.

jesu potrebni kakvi papiri? :ne zna:

hvala :)

mala_zg23
21.04.2012., 07:49
jel zna netko kako je moguće da jučer navečer jedan broj nezaposlenih a danas drugi broj,isto kao i broj otvorenih poslova se mjenja svaki dan?

zara zagreb
21.04.2012., 10:29
Dobar dan! Htjela bi upisati tečaj njegovateljice preko burze,zanima me kako to ide i dali je tko zna dali se mogu predati prijave? Zahvaljujem na odgovoru.

JayGee
21.04.2012., 11:14
Jel zna itko koji je postupak odjave sa Zavoda u svrhu prijave na drugi Zavod, ali u drugom gradu.?? zbog posla, naravno.

jesu potrebni kakvi papiri? :ne zna:

hvala :)

treba ti nova osobna. i onda oni jave u bivši zavod da te odjave i prijave na novi. ili ti kažu da ih nazoveš sam, kao meni. ovisi o dobroj volji tete/stričeka na šalteru.
ja sam to prošla prije 3 mjeseca, Omiš- Zadar.

dakkar
21.04.2012., 22:30
jedva sam pronašla ovu temu... dakle imam isto pitanje ko što je naslov topika. diplomirala sam nema mjesec dana, da li da se prijavim na burzu ili ne? kako mi oni mogu pomoći u traženju posla? karta za zet me nimalo ne zanima, besplatna ili jeftinija.

Ruralna
21.04.2012., 22:39
A čuj, ništa te ne košta prijaviti se.
Eventualno možeš profitirati od prijave da završiš na nekoj edukaciji ili dobiješ poticaje za zapošljavanje ili slično.

redrose3
21.04.2012., 23:07
a prijavi se..just in case

zlocka
22.04.2012., 07:52
od burze u traženju posla nema nikakve pomoći. pogotovo ako si vss. no, zgodno je ako si neko vrijeme tamo, možeš tražiti novu kvalifikaciju (besplatne tečajeve) ili dobiti potporu za otvaranje svog posla.

dakkar
22.04.2012., 09:13
znači sve u svemu bezveze. hvala.

Ruralna
22.04.2012., 09:24
Pa dobivanje poticaja za zapošljavanje u današnje vrijeme kada je posla jako malo, definitivno nije bezveze, ali radi kako hoćeš.

Mislim ne kužim šta je strahoviti napor jednom mjesečno odšetati na burzu, a s druge strane možeš iskoristiti neke vrlo konkretne stvari od njih.
Mah. :ne zna:

ONeill
22.04.2012., 09:33
Ja sam kukao kako od burze nemam koristi, ali moram priznati kako me u zadnje vrijeme moj HZZ savjetnik često zove zbog raznih stvari (ponuda poslova i slično).

Sent from my Galaxy S2

Mui Special
23.04.2012., 15:37
Prijaviti se ili ne, mene muči svaki puta kad ostanem bez posla. Moja savjetnica me košta nevjerojatno puno živaca i ona je do sada bila jedini razlog ove dileme.
E ove godine mi se dogodila neobična stvar: kad sam na poreznoj predavala prijavu i zahtjev za povrat poreza, tražili su me potvrdu sa HZZa da sam prijavljena u njihovu evidenciju. Prvi put mi se to dogodilo, pa ... :ne zna:

U svakom slučaju, plus za prijavu...

rocket86
23.04.2012., 18:03
Ako sam ja dobro shvatio(iako se radi o jako malom postotku), i u slučaju traženja invalidske mirovine bitno je da imaš makar polovicu vremena popunjeno, ili radnim odnosom, ili prijavama na zavodu. Mislim, male su šanse da se to dogodi, ali da, recimo, završim iz nekog razloga, u kolicima, ne bih volio da mi je prepreka to što se na burzu nisam prijavio. Ima i određenih prednosti, prekvalifikacije od kojih rijetki imaju koristi, razne informacije i pogodnosti(nedavno spominjana stručna osposobljavanja su išla uz uputnicu HZZ), za neke poslove je uvjet dugotrajan boravak u evidenciji, i sl... Posao ti oni vjerovatno neće naći, iako oglasi ponekad znaju biti od pomoći :mig:

Ne škodi ti jednom u 2 mjeseca izgubiti 5 minuta u redu da ti udare žig :D

malac
24.04.2012., 06:51
A koliko ima takvih koji su izbrisani...

Anita2507
24.04.2012., 09:12
Ako imaš par mjeseci u rad.knjižici, više ne možemo koristiti pravo na potpore za osobe bez r.iskustva. Ta se potpora odnosi samo na one s 0mj iskustva?

~StarPrincess~
24.04.2012., 14:05
Ako imaš par mjeseci u rad.knjižici, više ne možemo koristiti pravo na potpore za osobe bez r.iskustva. Ta se potpora odnosi samo na one s 0mj iskustva?

cak i ako je iskustvo van struke?

sad ja imam npr. 2 mj rada u trgovini, a ne znam pravnik sam i n emogu dobit tu potporu ??

Mihaela11
24.04.2012., 16:33
pozdrav svima.

da li mi netko može reći, frendica mi završila jedan tečaj preko hzz-a, pa da li može odbiti neki posao što joj je burza našla, tj. javila samo da se javi za natječaj?! da li može odbiti ko i svi ili mora prihvatiti? čula sam da, ako neko završi tečaj preko njih, nesmije godinu dana odbiti niti jednu ponudu koju oni pošalju jer moraš vratiti novac koji ti je pisao u ugovoru, mada to nije pisalo u ugovoru da nesmiješ odbiti niti jednom. inače ko nije išao na tečaj preko hzz-a može odbiti dva ili tri puta. pa, da li ima netko iskustva s tim da je odbio ili čuo da je netko odbio bez obzira na završeni tečaj preko hzz-a? da nije morao vračat novac i da je i dalje na burzi. molila bih da mi odgovrite, hitno mi je.... hvala puno, puno!!!

Irra
24.04.2012., 17:28
jel netko zna koliki je cenzus za dobivanje besplatnog socijalnog pokaza od zeta? trenutno placam, a referentica mi je zivcana baba do bola koju nista ne mozes normalno pitati :mad:

i koliko moram biti evidentirana na zavodu da bi poslodavac za mene imao placene doprinose, tj. subvenciju od drzave (da li je naknada od zavoda tu bitna)?

pozdrav svima.

da li mi netko može reći, frendica mi završila jedan tečaj preko hzz-a, pa da li može odbiti neki posao što joj je burza našla, tj. javila samo da se javi za natječaj?! da li može odbiti ko i svi ili mora prihvatiti? čula sam da, ako neko završi tečaj preko njih, nesmije godinu dana odbiti niti jednu ponudu koju oni pošalju jer moraš vratiti novac koji ti je pisao u ugovoru, mada to nije pisalo u ugovoru da nesmiješ odbiti niti jednom. inače ko nije išao na tečaj preko hzz-a može odbiti dva ili tri puta. pa, da li ima netko iskustva s tim da je odbio ili čuo da je netko odbio bez obzira na završeni tečaj preko hzz-a? da nije morao vračat novac i da je i dalje na burzi. molila bih da mi odgovrite, hitno mi je.... hvala puno, puno!!!

ja jedino sto znam je da vec jako dugo ne smijes niti jednom odbiti posao odmah ide brisanje sa burze, a ako netko ide na tecaj pretpostavljam da mora vratiti novce, po logici oni ulazu u nekog a taj odbija poslove :ne zna:

Mihaela11
24.04.2012., 18:15
hvala ti na odgovoru. :) to znam, da nesmiješ ako ideš na tečaj, ali ona je završila tečaj još u 11mjesecu prošle godine. a sad je dobila neki poziv da se samo javi na taj natječaj. pa ju zanima, da li ga može odbiti ili nesmije pošto je preko njih išla na tečaj.

Lilly sky
24.04.2012., 18:47
Pozdrav ljudi, zanima me dal je netko bio u sličnoj situaciji, jer mi nije ništ jasno.Danas sam dobila dopisnicu od mirovinsko osiguranja iz odjela doplatak za djecu, da dostavim presliku rješenje HZo o pravu na navčanu naknadu, i izjavu da sama uzdržavam sama dijete, s time da rješenje nisam još dobila, rekli su mi da podignem sljedeći tjedan i upitno je dal ću uopće dobit, pa mi je malo nejasno i zbog čega im moram dostavit izjavu za dijete, kakve uopće veze ima mirovinsko sa zavodom, dal je netko imao slično iskustvo?Može i odgovor na pp.

manager_01
25.04.2012., 00:21
http://danas.net.hr/hrvatska/sve-zamke-hzz-a-evo-zasto-ce-vam-odbiti-dati-poticaje

:mad:

marali78
25.04.2012., 10:00
Jesl se itko prijavio za rad u Jastrebarskom na unosu i obradi podataka u vezi popisa stanovništva, također javni rad?
Zanima me, znali itko, cijenu mjesečne karte Zg-Jastrebarsko, jer hzz plaća 300kn max prijevoza što je malo, nije dovoljno ni za zagreb...
Što ako odbijemo javni rad, jel se brišemo iz evidencije?

MajiFlafi
25.04.2012., 10:41
evo, da komentiram ili pitam. nedavno sam diplomirala. prijavljena na zavod, bila sam na grupnom savjetovanju i na onom individualnom di smo potpisale one gluposti itd. i idem ja danas na redovito mjesecno javljanje. duze sam prala zube jutros nego cekala na salteru. teta mi je lupila pecat i to je to? zar je stvarno to to? trebam jednom mjesecno doci da mi teta lupne pecat? pa cemu taj zavod. ja sam naivno mislila da ce se barem potrudit jednom mjesecno proci oglase ili nesto. nisam dobila niti jedan mail, sama sam se javljala na natjecaje.
ne kuzim smisao tog svega. prije diplome sam mislila da kad diplomiram, u mojoj zemlji bajki ocito, prijavit cu se na zavod, brzo naci posao jer sam s trazenog faksa, i bilo me strah da me zena ne zove na poslove koje ne zelim :lol::lol::lol:
koja sam ja guska...

(to na zavodu je bolji posao od drzavne uprave:confused:)

ONeill
25.04.2012., 10:47
Ovo što si ti mislila, to smo mislili svi mi koji smo se prvi put prijavili na burzu nakon završenog faksa :)

josipaf
25.04.2012., 11:55
Pitanje?
Danas sam došla na hzz i rekla mi je da sam izbrisana iz evidencije radi odbijanja posla tj. javnog rada(posao nije u okviru moje stručne spreme)? Jel me može izbrisati? Hvala

(2) Zavod prestaje voditi osobu kao nezaposlenu u evidenciji ako ta osoba ne prihvati
ponudena zaposlenja u okviru stecene strucne spreme i radnog iskustva do utvrdivanja
profesionalnog plana iz clanka 21. ovoga Zakona, a nakon toga ponudena zaposlenja
iz utvrdenoga profesionalnog plana ili ako svojim postupanjem uzrokuje odbijanje
zaposlenja od strane poslodavca.

Mariela
25.04.2012., 12:01
Mene je savjetnica zvala da se javim u DZS (unos podataka Jastrebarsko). E sad, ja ne mogu odbiti jer su mi financirali informatički tečaj prošle godine, a ne isplati mi se nimalo. Skuplje mi je ići raditi tamo nego sjediti doma. Čak i kad bi se našla najpovoljnija opcija, a to je da nas 4-5 ide jednim autom i dijeli troškove prijevoza, opet bih trebala angažirati nekoga da mi čuva dijete, jer mi i muž radi u smjenama, a baka servis nemamo. A za 300 kuna koliko daju za troškove prijevoza ne mogu ni ZET-ov pokaz kupiti.

Upravo zvala HŽ informacije, mjesečna karta Vrapče - Jastrebarsko je 527,70 kuna, ali od vlaka do vojarne je oko pola sata pješice.

josipaf
25.04.2012., 20:28
Imaš pješice od vlaka dosta, ja sam se mislila na to prijaviti zato kaj mi je blizu, ali me ona tam(joj kak ju ne volim) izbrisala, a na burzi sam više od 40 mjeseci...

Mariela
25.04.2012., 21:30
A kakva je veza autobusom? Iako bi stvarno bilo najbolje kad bi se našlo 3-4 ljudi koji bi išli autom i dijelili troškove.

kikakm
25.04.2012., 22:17
Pitanje?
Danas sam došla na hzz i rekla mi je da sam izbrisana iz evidencije radi odbijanja posla tj. javnog rada(posao nije u okviru moje stručne spreme)? Jel me može izbrisati? Hvala

(2) Zavod prestaje voditi osobu kao nezaposlenu u evidenciji ako ta osoba ne prihvati
ponudena zaposlenja u okviru stecene strucne spreme i radnog iskustva do utvrdivanja
profesionalnog plana iz clanka 21. ovoga Zakona, a nakon toga ponudena zaposlenja
iz utvrdenoga profesionalnog plana ili ako svojim postupanjem uzrokuje odbijanje
zaposlenja od strane poslodavca.

Naravno da te ima pravo izbrisati. Na javne radove se šalju osobe koje su barem tri godine u evidenciji, budi sretna da uopće imaš priliku dobiti mogućnost javnih radova. Ja sam završila faks, ali bi rado prihvatila čišćenje javnih površina i sl., no nisam toliko dugo na zavodu. Ova mogućnost je upravo namijenjena ljudima koji su dugotrajno nezaposleni.

Lorraine
25.04.2012., 22:25
Zanima me javljanje na hzz, treba se javljati jednom mjesečno ili unutar mjesec dana od zadnje prijave?

_ribitza_
25.04.2012., 22:29
Jednom mjesečno.

Lorraine
25.04.2012., 22:32
Hvala ti! :)

Anton
25.04.2012., 22:43
Mene zanima jedno moralno, možda čak i pravno pitanje.

Kako je moguće da se na HZZ oglašava tvrtka kojoj su blokirani svi računi i čiji je bonitet E2 ( najniži mogući )?

Što se samog HZZ-a tiče, ja ne znam zašto se vi ljudi opterećujete time jeste li u evidenciji ili ne? Ja kada sam završio na HZZ, samo sam otišao taj prvi put i više nisam. Ne vidim smisao. Uostalom, sam sam si našao posao, nije mi ga HZZ našao niti bi mi ga našao. Ako vas muči zdravstveno osiguranje, opet ne morate biti na HZZ, jer vam je ono Ustavom zagarantirano.

kikakm
25.04.2012., 23:08
Puno ljudi ne zna da HZZ nema veze sa zdravstvenim osiguranjem. Većina ljudi je na HZZ-u prijavljena zbog novčane naknade. Inače, uloga HZZ-a nije DA NAĐE POSAO već posreduje i pomaže pri traženju posla. Sjediti doma i čekati da će ti s HZZ-a nazvati hop, evo ti posao je krivo razmišljanje.

Anton
25.04.2012., 23:57
Znam, ali nakon što prođe naknada, ja ne vidim smisao HZZ-a. Meni je jasno da njegova uloga nije traženje posla, nego posredovanje, ali mislim da to malo ljudi zna. Kao i ovo za zdravstveno što sam već napisao. U biti ne moraš meni replicirati, sve ja to znam. :)

marali78
26.04.2012., 16:05
Ja sam 10 godina prijavljena na HZZ-u i NIKAD, AMA BAŠ NIKAD, do sad mi nisu ponudili ništa...sama tražim posao, sama ga i pronađem, radim, no sve kratkotrajno, nikako ne mogu ostvariti dugoročniji posao ( khm...što znači dugoročniji u našoj "krasnoj" državi...znate već na što mislim)...i sad mi ponude te javne radove u Jaski što uopće ne bi bio problem da je u Zg.Samoboru, Velikoj gorici, a ne tamo...40 km dalje od mog mjesta stanovanja, a ne plaćaju prijevoz, svega 300 kn što računajući zet nije dostatno ni za mjesečni zagrebački pokaz... a u pravilniku stoji da iako smo obvezni prihvatiti ponuđeno zaposlenje do 50km udaljenosti, PRIJEVOZ mora biti osiguran ili u cjelosti plaćen!!!
Tko tu koga...nemam više pojma, al izmuči me ovo sve...:ne zna:

josipaf
27.04.2012., 11:18
Jesl se itko prijavio za rad u Jastrebarskom na unosu i obradi podataka u vezi popisa stanovništva, također javni rad?
Zanima me, znali itko, cijenu mjesečne karte Zg-Jastrebarsko, jer hzz plaća 300kn max prijevoza što je malo, nije dovoljno ni za zagreb...

Prošli mjesec je bilo oko 600 kn samo samoborček...

josipaf
27.04.2012., 11:21
Naravno da te ima pravo izbrisati. Na javne radove se šalju osobe koje su barem tri godine u evidenciji, budi sretna da uopće imaš priliku dobiti mogućnost javnih radova. Ja sam završila faks, ali bi rado prihvatila čišćenje javnih površina i sl., no nisam toliko dugo na zavodu. Ova mogućnost je upravo namijenjena ljudima koji su dugotrajno nezaposleni.

Bi ti išla delat nekaj kaj ti psihička sposobnost ne dopušta, u starački dom, ja imam doma staru osobu pa joj ne mogu ništa sama napraviti jer se povraća od toga svega...

morčić_ri
27.04.2012., 15:42
Puno ljudi ne zna da HZZ nema veze sa zdravstvenim osiguranjem. Većina ljudi je na HZZ-u prijavljena zbog novčane naknade. Inače, uloga HZZ-a nije DA NAĐE POSAO već posreduje i pomaže pri traženju posla. Sjediti doma i čekati da će ti s HZZ-a nazvati hop, evo ti posao je krivo razmišljanje.

Da, to bi joj trebao biti zadatak. A šta ona radi? Šalje te u firmu koja mijenja radnike ko čarape zbog nenormalnih uvjeta, ne plaćanja doprinosa, zakašnjenja plaća, ne poštivanja Zakona o radu barem minimalno, ili te šalje u poduzeće gdje je oglas objavljen proforme jer se zna tko će biti primljen, te onda ti još i prijeti brisanjem sa burze jer ne prihvatiš ili ne odeš na razgovor gdje te je poslala.

Hvala na takvoj pomoći.

Kad sam upitala savjetnicu da li tako prijete i poslodavcima i da li i njima objašnjavaju da i oni moraju poštovati neke stvari, samo me pogledala oštro.

Ja bi HZZ ukinula pod hitno. Oni koji imaju pravo na naknadu poslala ih na Ured za socijalnu skrb, a zdravstveno ionako več godinama nema veze sa HZZ-om. I evo uštede. Možda bi onda bilo i manje dizanja PDV-a i inih stvari. A ove tzv. "savjetnice" bi napokon osjetile kako je to biti nezaposlen.

marali78
27.04.2012., 19:32
Da, to bi joj trebao biti zadatak. A šta ona radi? Šalje te u firmu koja mijenja radnike ko čarape zbog nenormalnih uvjeta, ne plaćanja doprinosa, zakašnjenja plaća, ne poštivanja Zakona o radu barem minimalno, ili te šalje u poduzeće gdje je oglas objavljen proforme jer se zna tko će biti primljen, te onda ti još i prijeti brisanjem sa burze jer ne prihvatiš ili ne odeš na razgovor gdje te je poslala.

Hvala na takvoj pomoći.

Kad sam upitala savjetnicu da li tako prijete i poslodavcima i da li i njima objašnjavaju da i oni moraju poštovati neke stvari, samo me pogledala oštro.

Ja bi HZZ ukinula pod hitno. Oni koji imaju pravo na naknadu poslala ih na Ured za socijalnu skrb, a zdravstveno ionako več godinama nema veze sa HZZ-om. I evo uštede. Možda bi onda bilo i manje dizanja PDV-a i inih stvari. A ove tzv. "savjetnice" bi napokon osjetile kako je to biti nezaposlen.

u potpunosti - potpisujem! :top:

marija018
30.04.2012., 12:35
zanima me koliko dana se smije zakasnit sa prijavom na hzz od roka znaci 30 dana.....i dali treba nazvat u hzz da se nemoze doci??hvalla

RIB
30.04.2012., 20:37
Ma najjednostavnije zovni savjetnicu, dogovori novi termin i to je to. Ako i preskocis prijavu jedan mjesec, nije frka- ne skida. Skida se za dvije neprijave ( dva mjeseca) za redom.

RIB
30.04.2012., 20:43
Cuj, jel vi stvarno mislite da, kad savjetnik upucuje svoje nezaposlene stranke poslodavcu na razgovor ( a navodno se vec zna tko ce bit primljen), da to cini jer vas zeli fukat u mozak??? Ne mislite li da tome ima neki drugi razlog? Jeste ih pitali koji vas klinac salje tamo kad tamo vec neko radi?

Ako ste zbog odbijanja odlaska na razgovor bili i odjavljeni, onda dobivate na kucnu adresu obavijest / rjesenje o brisanju s evidencije. E, onda slobodno posalji zalbu, gdje obrazlozis zasto si odbio otici na razgovor. pa te vrate u lupu evidenciju u kojoj ionako ne zelis biti.

Jebi ga takav je sugav sustav.

zlatnaribic5
02.05.2012., 08:14
Zna li tko kada će biti isplata novčane naknade? U petak ili u ponedjeljak, pitam jer je šesti u nedjelju.

Anton
02.05.2012., 21:06
Nije mi nitko odgovorio na ovo pitanje:

Mene zanima jedno moralno, možda čak i pravno pitanje.

Kako je moguće da se na HZZ oglašava tvrtka kojoj su blokirani svi računi i čiji je bonitet E2 ( najniži mogući )?

Što se samog HZZ-a tiče, ja ne znam zašto se vi ljudi opterećujete time jeste li u evidenciji ili ne? Ja kada sam završio na HZZ, samo sam otišao taj prvi put i više nisam. Ne vidim smisao. Uostalom, sam sam si našao posao, nije mi ga HZZ našao niti bi mi ga našao. Ako vas muči zdravstveno osiguranje, opet ne morate biti na HZZ, jer vam je ono Ustavom zagarantirano.

Pa da si sam odgovorim, a i za sve ostale koje zanima. I da usput nadodam jedno razmišljanje jedne savjetnice odnosno kakve se gluposti odnosno "savjeti" daju. Naime, ispred mene je stajao čovjek, u uredu od savjetnice, a vrata su bila otvorena. I tako, vidjela je da je opet dobio otkaz, čovjek joj je objasnio da se tužio sa tvrtkom, da su ga vratili na posao i nakon šest dana mu dali otkaz. Na što mu je ona rekla: "pa zašto se sudite, koji vam je smisao toga, šta će vam to u životu?". Na što joj je čovjek objasnio da je već jednom dobio na sudu, te su ga vratili na posao uz isplatu svih plaća i doprinosa, na čega je ona rekla "zbilja? nisam znala!". Mislim si, jebote pa šta onda radiš ovdje i tko zna koliko je takvih "pametnih" savjeta udjelila drugima koji su možda zbog nje odustali od tužbe.

Uglavnom, pitao sam ju za ovaj citat gore, na što mi je rekla da to nije njihov posao ( pitam se što je u biti ), a ja sam joj još očitao bukvicu i rekao da ne govori ljudima da ne tuže tvrtke, jer nije u pravu i evidentno ne zna o čemu priča. I otišao iz te grozomorne, besmislene ustanove.

RIB
03.05.2012., 20:44
Naš kaj antone, stvarno ima svakakvih savjetnika...
Daj zovi centralu i trazi praVnu sluzbu. Ima neka caka kud se smiju a kud ne slati ljudi na razgovor za posao. Mogu oni svasta provjeriti, samo ih treba ponukati da to ucine. U svakom slucaju, a pravne tvari- ja imam povjerenja u pravnu sluzbu.

Regina Phalange
04.05.2012., 08:48
Jučer sam bila na zavodu i savjetnica mi kaže da se javim za posao u jedan lanac hotela, s tim da se s njima može kontaktirati jedino preko Facebooka :facepalm: to mi je jako neozbiljno

majicaxx
04.05.2012., 21:10
Potpisala sam ugovor o radu na određeno, s početkom rada za mjesec dana. Kada se trebam odjaviti s burze?

Eve Creative
05.05.2012., 16:26
Potpisala sam ugovor o radu na određeno, s početkom rada za mjesec dana. Kada se trebam odjaviti s burze?

ne odjavljuješ se s burze,sami te izbrišu

Eve Creative
05.05.2012., 16:42
sad ću biti malo bezobrazna ali moram jer sam se načitala gluposti,
zabluda br.1.
klinci koji su završili faks(ja sam magistar)slijepo misle da će prvi dan dobiti posao iz snova i struke
u kojem vi to svijetu živite?neki se a to je danas čitaj večina VSS, ne pronađu posao u struci i ukoliko im je potreban novac za život nastave živjeti bez titule i počnu raditi ono što se nudi na tržištu,struke možda nikad vidjeti neće i s time nek se pomire osim ako nemaju nekog utjecajnog rodjaka da ih negdje ugura
zabluda br.2
čekati da ti nađe burza posao je suluda,ljudi su tamo čista statistika i od kad nema besplatnog pokaza tamo se nema što raditi jer ti i onako neće ponuditi posao,posao nude svojim prijateljima i bližnjima i za to sam tužila tetu koja vodi mene jer mi se nikad nije javila a svojoj frendici je smještala natječaj dok sam ja bila unutra na razgovoru
zabluda br.3
ne mogu vjerovati da jedna mentalno zdrava i radno sposobna osoba bude 10 god u evidenciji na burzi a da pritom čeka od iste da joj nađe posao???ta osoba ili radi posao na crno i super joj se isplati ili ne želi raditi ali onda nema što tražiti na burzi jer ima onoh koji bi prihvatili posao javnih radova,stoga ako vas muževi financiraju onda ostanite kućanice i uživajte u tome jer mi stvarno nije jasno da netko nije mogao 10 god.naći posao-bilo kakav,sila zakon mjenja pa se i ne pita

Even_so
06.05.2012., 13:08
sad ću biti malo bezobrazna ...
zabluda br.1.
klinci koji su završili faks(ja sam magistar)slijepo misle da će prvi dan dobiti posao iz snova i struke
u kojem vi to svijetu živite?neki se a to je danas čitaj večina VSS, ne pronađu posao u struci i ukoliko im je potreban novac za život nastave živjeti bez titule i počnu raditi ono što se nudi na tržištu,struke možda nikad vidjeti neće i s time nek se pomire osim ako nemaju nekog utjecajnog rodjaka da ih negdje ugura ...

Gluposti. Ne uzimati neki besmisleni posao u prvih 6 mj sigurno (ili neki razumni rok za naci posao u struci u RH), jer će biti samo gubljenje vremena.
Radije preporuka onima koji još studiraju: izuzetno je bitno raditi diplomski rad/praksu ili nekaj slično kod nekog tko vas moze preporuciti (velika strana firma, neka institucija) - jako olaksava dobivanje prvog posla u struci (barem iz iskustava moje okoline).

Eve Creative
06.05.2012., 13:33
Gluposti. Ne uzimati neki besmisleni posao u prvih 6 mj sigurno (ili neki razumni rok za naci posao u struci u RH), jer će biti samo gubljenje vremena.
Radije preporuka onima koji još studiraju: izuzetno je bitno raditi diplomski rad/praksu ili nekaj slično kod nekog tko vas moze preporuciti (velika strana firma, neka institucija) - jako olaksava dobivanje prvog posla u struci (barem iz iskustava moje okoline).

sve ovisi o struci,nemaju svi fakulteti prakse
uostalom klincima treba realno reći a ne da me savjetuje neko čiji starci rade negdje pa se pod normalno podrazumjeva da će sutra tamo raditi njihovi klinci,ili netko tko ima sigurno mjesto koje ga čeka poslije diplomskog,realnost je danas vrijedna,hvatat maglu mogu uvijek ili netko tko više voli sjedit na burzi jer ima diplomu i ispod časti mu je raditi drugi posao,nedaj bože srama:rolleyes:

mako
06.05.2012., 21:07
ne odjavljuješ se s burze,sami te izbrišu

Ja jesam, davne 2008 i činilo se... normalno, i žena je tamo isto reagiralna kao da je to nešto normalno za napraviti. Ali valjda te i izbrišu ako se ne prijaviš, ali onda ne znaju jesi li zgubidan ili zaposlen.

Ja bi se složio s Eve. Bolje ikakav nego nikakav posao, pa i ne vezan sa strukom, ali da nije crno. Iz jednostavnog razloga (i iskustva) što poslodavci gledaju tebe s praznom radnom knjižicom kao da imaš koleru.
To mi je čak i jednom rekao jedan na razgovoru (ne da imam koleru :D), da sam super izbor od svih ali da me ne može uzet jer nemam radnog dana u knjižici. Iako sam identični posao radio na praksi (u srednjoj).

A što se prakse i diplomskog tiče. Diplomski na mom faksu nema veze s ničim osim faksom, a ja nisam radio praksu ali iz tuđih iskustava nitko nije došao do izražaja i ako dođeš, zaposlenici tamo te gledaju kao potencijalnu konkurenciju.

kodo
07.05.2012., 15:23

ja se jesam prijavila i to uzadnji čas:rolleyes:
mislim ono dođem na evidenciju kod savjetodavke(šta ide svakih 6 mjeseci) i baba me pita odma s vrata da li je meni poslala obavijest mail-om za rad u jastrebarskom...ja kažem da ništa nisam dobila...bemti kako je bila ova ljuta ko ris došlo mi da ju raspalim:zubo: mislim reko pa dobro kako moš bit tako bezobrazna i još se ljutiti na mene jer nisam primila mail i normalno da nisam znala za to...i da što se tiče brisanja normalno da će te izbrisat ako odbiješ posao:kava:..

*greta*
07.05.2012., 21:23
Pozdrav svima!

Ima li netko više informacija vezano za stručno osposobljavanje za rad bez zasnivanja radnog odnosa?

drot13
07.05.2012., 21:53
Misliš na ovo (http://www.forum.hr/showthread.php?t=597788)?:confused:

Dotty
10.05.2012., 06:23
Godinama sam a HZZ-u, a kako sam se preselila i prijavila boravište trebalo bi se ovaj mjesec prijaviti tu. Sad, kod nas je evidencija bila svaki drugi petak u mjesecu, a u ovom gradu je koji dan u mjesecu...Zanima me dal će me izbrisati iz evidencije ako se ne javim do petka?:confused: Kako da oni tamo znaju da ću se ja ovdje prijaviti ovog mjeseca i da me ne brišu već sutra?

I još jedna stvar, vidim spominje se stalno po forumu da zdrastveno nema veze s ovim, no starci vrše pressing da gubim zdrastveno i besplatno dopunsko ako se ne prijavim na HZZ-o :misli:Može mi netko objasniti o čem se radi, samo znam da je dopunsko bilo besplatno za nezaposlene.

Pomozite!

Ruralna
10.05.2012., 12:44
Dopunsko nije automatski besplatno za nezaposlene, nego samo ako ukupni prihodi po članu obitelji ne prelaze 1500 i koju sitno kunu.

Dotty
10.05.2012., 13:59
Dopunsko nije automatski besplatno za nezaposlene, nego samo ako ukupni prihodi po članu obitelji ne prelaze 1500 i koju sitno kunu.

Čitala sam da je tako bilo kad sam se ja prijavljivala. :ne zna: Nemam prihoda, ali ne kužim kako gubim obvezno i dopunsko osiguranje ako se ne prijavim na HZZ?Ako netko zna o čemu se radi, ja sam se više pogubila u svim informacijama.

Postoji li na forumu skupna tema za HZZO?

zlocka
14.05.2012., 06:35
obavezno ti nitko ne može ukinuti i ne moraš biti prijavljena na burzu.
dopunsko zbilja ide po cenzusu. prihodi svih članova obitelji od prošle godine / broj članova ne smije prelaziti 1500kn da bi bilo besplatno.

RIB
14.05.2012., 13:56
Godinama sam a HZZ-u, a kako sam se preselila i prijavila boravište trebalo bi se ovaj mjesec prijaviti tu. Sad, kod nas je evidencija bila svaki drugi petak u mjesecu, a u ovom gradu je koji dan u mjesecu...Zanima me dal će me izbrisati iz evidencije ako se ne javim do petka?:confused: Kako da oni tamo znaju da ću se ja ovdje prijaviti ovog mjeseca i da me ne brišu već sutra?

I još jedna stvar, vidim spominje se stalno po forumu da zdrastveno nema veze s ovim, no starci vrše pressing da gubim zdrastveno i besplatno dopunsko ako se ne prijavim na HZZ-o :misli:Može mi netko objasniti o čem se radi, samo znam da je dopunsko bilo besplatno za nezaposlene.

Pomozite!

Ako se u petak ne prijaviš na stari HZZ, u biti bi te brzopotezno, u roku da im tri dana ne javiš opravdani razlog, trebali odjaviti.

a kaj je teško nazvati burzu, svog savjetnika i reći: čujte, ja sam se preselila, prijavit ću se na novoj adresi na HZZ.

zdravstveno osiguranje imaš i ako nisi na HZZ uopće prijavljena.

nemaju svi HZZi prijave svaki petak, ili svaki drugi petak... svaki ima neke svoje interne termine.

Draga, ovo mi je najjače: Kako da oni tamo znaju da ću se ja ovdje prijaviti ovog mjeseca i da me ne brišu već sutra?
pa kak bi znali? brišu te, ali nakon tri dana od petka. Ne U petak :)

Dotty
14.05.2012., 15:46
Ako se u petak ne prijaviš na stari HZZ, u biti bi te brzopotezno, u roku da im tri dana ne javiš opravdani razlog, trebali odjaviti.

a kaj je teško nazvati burzu, svog savjetnika i reći: čujte, ja sam se preselila, prijavit ću se na novoj adresi na HZZ.

zdravstveno osiguranje imaš i ako nisi na HZZ uopće prijavljena.

nemaju svi HZZi prijave svaki petak, ili svaki drugi petak... svaki ima neke svoje interne termine.

Draga, ovo mi je najjače: Kako da oni tamo znaju da ću se ja ovdje prijaviti ovog mjeseca i da me ne brišu već sutra?
pa kak bi znali? brišu te, ali nakon tri dana od petka. Ne U petak :)

To je riješeno sad, ali baš taj lik sa hzz-a i dalje tvrdi da se ja moram svaki mjesec prijavljivati inače gubim osnovno i dopunsko zdravstveno. Nema veze što piše na oficijelnoj stranici od Hzzo-a i Hzza, izgleda. :/

Pa, ja znam da me brišu nakon što se ne prijavim ali meni su rekli"odmah"jer pretjeruju. Ne želim više odlazit na biro ali prisiljena sam zbog staraca.

Venera23
14.05.2012., 18:49
Help! Prestala sam se prijavljivati na biro prije pola godine...zanima me na koji se sad nacin mogu ponovno prijaviti???

ascendent leo
14.05.2012., 18:53
Help! Prestala sam se prijavljivati na biro prije pola godine...zanima me na koji se sad nacin mogu ponovno prijaviti???

Isto kao i prosli put,sam ispunis onu prijavnicu :)

RIB
15.05.2012., 11:08
To je riješeno sad, ali baš taj lik sa hzz-a i dalje tvrdi da se ja moram svaki mjesec prijavljivati inače gubim osnovno i dopunsko zdravstveno. Nema veze što piše na oficijelnoj stranici od Hzzo-a i Hzza, izgleda. :/

Pa, ja znam da me brišu nakon što se ne prijavim ali meni su rekli"odmah"jer pretjeruju. Ne želim više odlazit na biro ali prisiljena sam zbog staraca.

koji "jbiocehb" i to još djelatnik HZZa danas tvrdi da je osnovno i dopunsko vezano za prijavu na HZZ, taj ne zna osnovna pravila posla. na tvom mjestu ja bih ga prijavila. ne može davati takve neistinite izjave. nisam sigurna da postoji bilo koji bilo koji iznimni slučaj kojim zdravstveno imaš jer si i dok si na burzi...

ascendent leo
15.05.2012., 12:44
Treba ukinut taj Zavod za zapošljavanje služi samo tome da hrpa činovnika siše državnu blagajnu.

Upravo to.Samo ne kuzim zas ekipa masovno ide tam,ja kad sam prije bio prijavljen bilo je ono dođes na neakvo savjetovanje i ond ti sjedis a ova lista oglase s njihove vlastite stranice i printa ti oglase za posao :rofl: Mislim wtf to mogu i doma sam kao prvo a kao drugo hrpa oglasa se nalazi na drugim stranicama tak da vi koji se prijavljujete tam niste normalni.

aussie spunk
15.05.2012., 14:49
Bok, ekipa! :)
Molim vas za mišljenje...
Diplomirala sam prije godinu i 2 mjeseca. Nisam (ni u jednom trenutku bila) prijavljena na burzi, zato što su mi svi govorili da od burze nema nikakve koristi. Za to vrijeme sam bila na 4 testiranja i 3 razgovora za posao (neka od njih međusobno nepovezana, niti jedan od njih sa stranica HZZ-a). Iskreno, ja više ne znam je li to dobra ili loša odluka. Imam dojam da poslodavci prvo provjere tko od kandidata je na burzi (ispravite me, ako grješim)?? Posebno u slučajevima kad je u natječaju naglašen nppz, što je razumljivo, ali i u tom slučaju, pretpostavila sam da je moguće prijaviti se na burzu ("usput"-znam da ovo ne zvuči dobro) i da to nije problem s obzirom na to da zakon ne ovisi o vremenskom razdoblju provedenom na burzi. :confused:

Mariela
15.05.2012., 19:48
Bok, ekipa! :)
Molim vas za mišljenje...
Diplomirala sam prije godinu i 2 mjeseca. Nisam (ni u jednom trenutku bila) prijavljena na burzi, zato što su mi svi govorili da od burze nema nikakve koristi. Za to vrijeme sam bila na 4 testiranja i 3 razgovora za posao (neka od njih međusobno nepovezana, niti jedan od njih sa stranica HZZ-a). Iskreno, ja više ne znam je li to dobra ili loša odluka. Imam dojam da poslodavci prvo provjere tko od kandidata je na burzi (ispravite me, ako grješim)?? Posebno u slučajevima kad je u natječaju naglašen nppz, što je razumljivo, ali i u tom slučaju, pretpostavila sam da je moguće prijaviti se na burzu ("usput"-znam da ovo ne zvuči dobro) i da to nije problem s obzirom na to da zakon ne ovisi o vremenskom razdoblju provedenom na burzi. :confused:

Dosta stvari ovisi i o vremenu provedenom na burzi. Neke poticaje pri zapošljavanju možeš imati nakon godinu provedenu na burzi, neke nakon više.

prilika
15.05.2012., 20:08
Zna li možda netko ako se slučajno iskoristi onaj poticaj za zapošljavanje radnika kod poslodavca jedanput, da li se taj poticaj više nikada u životu kod nekog drugog poslodavca ne može iskoristiti?

Znam jedino za one tečajeve preko HZZ-a, ako se ide preko burze na tečaj da se onda uopće više nema pravo dobiti taj poticaj za poslodavca koji on dobije ako zaposli tog radnika.

HrvojeHrca
15.05.2012., 23:32
Nevjerojatna stvar...
Cura mi ide redovito svaki mjesec prijavljivat se na biro radi evidencije i ostalih kojekakvih gluposti, ja s druge strane ne hebem biro ni 5%.. Nisam prijavljen, ne tražim ništa- ne očekujem ništa. Sam si tražim šta želim.
Da bi se dogodilo da mene ženska s biroa zove da kao idem radit na sezonu neki posao a cura mi npr. i dalje doma sjedi jadna bez posla kao i ja ali uz svo prijavljivanje, javljanje itd. oni MENI nude poslove nekakve. Ne mogu vjerovat, umjesto da mi se poboljša mišljenje zbog toga što mi eto nude posao, meni se zapravo zgadilo kad pomislim samo na curu, a onda i ostale jadne ljude koji troše vrijeme i živce na bauljanje po zavodu. Strašno :503:

majicaxx
16.05.2012., 10:32
3 tjedna prije početka radnog odnosa odnijela sam na HZZ kopiju ugovora o radu. da li trebam podsjetiti savjetnicu da me odjavi?

Ruralna
16.05.2012., 17:19
Upravo to.Samo ne kuzim zas ekipa masovno ide tam,ja kad sam prije bio prijavljen bilo je ono dođes na neakvo savjetovanje i ond ti sjedis a ova lista oglase s njihove vlastite stranice i printa ti oglase za posao :rofl: Mislim wtf to mogu i doma sam kao prvo a kao drugo hrpa oglasa se nalazi na drugim stranicama tak da vi koji se prijavljujete tam niste normalni.
Zašto bi bili nenormalni? Šta je takav strašni problem otići se prijaviti jednom mjesečno, a možeš imati i neke koristi od toga?

Prije par godinama sam išla na jednu edukaciju koju su mi financirali, tada to još nije bilo rašireno kao danas. Zahvaljujući tome, danas radim na jednom jako zanimljivom projektu, većina ljudi koji su sa mnom išli na tu edukaciju su našli prilično ok poslove.

Mogu se dobiti neke vrlo konkretne stvari od njih, a sve što trebaš je otići prijaviti se jednom mjesečno. Pa da sam bez posla, zbilja ne znam što bi me sprečavalo.

3 tjedna prije početka radnog odnosa odnijela sam na HZZ kopiju ugovora o radu. da li trebam podsjetiti savjetnicu da me odjavi? Ma ne trebaš se posebno odjavljivati.

Slatkacura
16.05.2012., 19:18

[]Vidim i tebi da je hzz ponudio rad tzv javni rad u Jastrebarskom mene su danas zvali isto za to pa me zanima informacija da li se to može odbiti jer što sam je pitao kako je to riješeno tj prevoz ,zdrastveno dopunsko zdrastveno ništa nije znala samo je znala da nesmijem odbit i da sutra dođem na razgovor pa me zanima informacija da li netko tamo rad ili zna nešto više o tome. Hvala na odgovoru.[/QUOTE]

Mariela
16.05.2012., 23:11
[]Vidim i tebi da je hzz ponudio rad tzv javni rad u Jastrebarskom mene su danas zvali isto za to pa me zanima informacija da li se to može odbiti jer što sam je pitao kako je to riješeno tj prevoz ,zdrastveno dopunsko zdrastveno ništa nije znala samo je znala da nesmijem odbit i da sutra dođem na razgovor pa me zanima informacija da li netko tamo rad ili zna nešto više o tome. Hvala na odgovoru.[/QUOTE]

Nama su na razgovoru rekli da će poslodavac snositi cijenu pokaza (iz Zagreba - Samoborček sa Savskog mosta do Jastrebarskog), a HZZ 300 kn za gradski pokaz (koji je sad 360kn).

F.C.B.
17.05.2012., 05:09
Pokaz do Jaske je oko 500 kn.
Iz ZGa imate dvije linije:
- Savski most Jastrebarsko
- autobusni-lisinski-avenue mall- Jastrebarsko

popis2011
19.05.2012., 09:12
Kako se može koristiti potpora za zapošljavanje mladih osoba bez radnog iskustva?
Mora se biti već neko vrijeme prijavljen na zavod ili se to stiče samom prijavom na zavod kao mlada osoba bez radnog iskustva?

Aubrey
19.05.2012., 09:16
Kako se može koristiti potpora za zapošljavanje mladih osoba bez radnog iskustva?
Mora se biti već neko vrijeme prijavljen na zavod ili se to stiče samom prijavom na zavod kao mlada osoba bez radnog iskustva?

ne bitno je koliko si prijavljen/a. možeš biti i sat vremena.

majicaxx
19.05.2012., 10:18

Ovisi o kojoj potpori se radi. Npr. prema ovom novom zakonu, ako želiš volontirati, moraš biti najmanje 3 mj. prijavljen.

kodo
19.05.2012., 16:01
jel tko primljen za posao u jaski?:kava:

ONeill
19.05.2012., 19:02
Mene su odbili jer sam na razgovoru spomenuo kako ću i dalje tražiti pravi posao ako me prime za ovaj popis, pa ako nađem da ću otći. Što njima nije odgovaralo jer su mi rekli da oni traže ljude koji će im odraditi taj posao do kraja svih 6 mjeseci. I pitali me zašto sam uopće došao na razgovor i poslao prijavu. - Zato jer su me s HZZ-a uputili da to napravim.

bubimirzg
24.05.2012., 07:24
Pozdrav, da li netko zna ako je moguće zamjeniti savjetnicu na zavodu?

dawg
24.05.2012., 07:40
Mene su odbili jer sam na razgovoru spomenuo kako ću i dalje tražiti pravi posao ako me prime za ovaj popis, pa ako nađem da ću otći. Što njima nije odgovaralo jer su mi rekli da oni traže ljude koji će im odraditi taj posao do kraja svih 6 mjeseci. I pitali me zašto sam uopće došao na razgovor i poslao prijavu. - Zato jer su me s HZZ-a uputili da to napravim.

Pa naravno da ćeš otići ako dobiš posao negdje u struci. Oni ako te baš toliko žele, mogu ti ponuditi posao i iste uvjete pa si ti možeš razmisliti.
Samo, eto, to je još jedna od onih stvari koje je najbolje prešutiti na razgovoru ako želiš posao :D

Ruralna
24.05.2012., 13:22
Bez obzira što ti mislilo o poslu, ovo nije najpametnija stvar za reći niti jednom poslodavcu:ne zna:

nicole2007
25.05.2012., 14:30
Bez obzira što ti mislilo o poslu, ovo nije najpametnija stvar za reći niti jednom poslodavcu:ne zna:

Kod 'javnih radova' možda i je. :ne zna:
Ti 'javni radovi' su vrlo najasna kategorija i ne znaju se sva 'pravila igre'.
Možda je bolje onda reći unaprijed ili, još bolje, raspitati se o eventualnim posljedicama odustajanja. :mig:

kodo
25.05.2012., 16:22
Pozdrav, da li netko zna ako je moguće zamjeniti savjetnicu na zavodu?

pa raspitaj se na informacijama:ne zna:

aussie spunk
27.05.2012., 22:53
Dosta stvari ovisi i o vremenu provedenom na burzi. Neke poticaje pri zapošljavanju možeš imati nakon godinu provedenu na burzi, neke nakon više.

Baš sam se zeznula. Hvala ti na odgovoru!!!

maryy84
30.05.2012., 19:13
Imam pitanje, radim u kontinuitetu od 9mj. prošle godine i ugovor mi je do kraja 6mj., u 7mj. ću imati pauzu tj neću raditi zatim će me ista osoba zaposliti od 8mj. do kraja 10,e sad mene zanima dali se ja moram prijaviti u 7mj. na zzz ili ne moram i ako se ne prijavim dali ako se zatim u 11mj. prijavim na zavod imam pravo na onih 3mj. naknade za 9mj. rada u proteklih 24mj. ili mi mogu to pravo oduzeti jer se jelte 7mj. nisam prijavila na zzz odnosno imala sam prekidi za vrijeme kojeg sam se morala javiti na biro ( 31 dan piše da je obavezno da se javim ) ?

euskal
30.05.2012., 19:24
Imam pitanje, radim u kontinuitetu od 9mj. prošle godine i ugovor mi je do kraja 6mj., u 7mj. ću imati pauzu tj neću raditi zatim će me ista osoba zaposliti od 8mj. do kraja 10,e sad mene zanima dali se ja moram prijaviti u 7mj. na zzz ili ne moram i ako se ne prijavim dali ako se zatim u 11mj. prijavim na zavod imam pravo na onih 3mj. naknade za 9mj. rada u proteklih 24mj. ili mi mogu to pravo oduzeti jer se jelte 7mj. nisam prijavila na zzz odnosno imala sam prekidi za vrijeme kojeg sam se morala javiti na biro ( 31 dan piše da je obavezno da se javim ) ?

bitno je da imas 9 mj u zadnjih 2god,a ne trebas biti prijavljena na zavodu osim kad budes trebala naknadu:kava:,znaci nebitno dal si na zavodu ili ne naknadu ces dobit ako zadovoljavas uvjete i onda se odes prijavit i dobit ces ovisno o duljini protekloj na poslu,po ne znam koji put zavod nije obavezan kao nekad posto vise nije vezan za zdravstveno i jedina korist od njega je pravo na naknadu ili pokaz,ja sam prijavljen,ali na prvo nemam pravo,a pokaz mi ne treba jer se svercam ili idem pjeske ako nije predaleko:mig:

maryy84
30.05.2012., 21:22
Ali zašto piše na stranicama da smo dužni prijavit se 30 dana od isteka ugovora o radu i dali se ugovor o dijelu tretira kao isto rad ako me netko u 7mj. tim putem zaposli *? Znam da se i unutar 30 dana moram prijaviti i na hzzo da ne bih izgubila zdrastveno zar ne ?

maryy84
30.05.2012., 21:38
Novčana naknada za vrijeme nezaposlenosti
Ostvarivanje prava na novčanu naknadu za vrijeme nezaposlenosti regulirano je Zakonom o posredovanju pri zapošljavanju i pravima za vrijeme nezaposlenosti Prema članku 38. stavak 1. pravo na novčanu naknadu stječe nezaposlena osoba ako se Hrvatskom zavodu za zapošljavanje prijavi i podnese zahtjev u roku od 30 dana od dana prestanka radnog odnosa, prestanka bolovanja, odnosno rodiljinog, roditeljskog, posvojiteljskog ili skrbničkog dopusta nakon prestanka radnog odnosa.
Osnovni uvjet kod utvrđivanja prava na novčanu naknadu propisan je člankom 37. stavak 1. Zakona, prema kojemu pravo na novčanu naknadu stječe nezaposlena osoba koja u trenutku prestanka radnog odnosa ima najmanje 9 mjeseci rada u posljednja 24 mjeseca.

nesss
31.05.2012., 08:21
Imam jedan problem, pa ako bi mi netko mogao objasniti postupak, bila bih zahvalna.
Kako sam izvanredni student nemam zdravstveno osiguranje. Prijavljena sam na biro. Savjetnica mi je predložila da me netko zaposli formalno na 3,4 dana, te bi jedino na taj način mogla ostvarit pravo na zdravstveno.
A meni sad nije potpuno jasno, jel se moram prvo odjavit sa biroa, te se opet nakon tjedan dana prijaviti na biro sa tim upisanim stažem od 4 dana u radnoj knjižici? Hoće li biti problema oko toga?

TSkye
31.05.2012., 08:28
Ovako..
1. Ako sam se "zaposlila" po programu stručnog osposobljavanje bez radnog odnosa, ja se u HZZ-u i dalje vodim kao nezaposlena osoba, zar ne? E sad, ako nadjem posao, ostvarujem li stoga još uvijek pravo na potporu od cca. 31.000 kn (za VSS) koja ide mom poslodavcu ako me po prvi puta primi u radni odnos?

2. Ima li taj poslodavac neku obvezu minimalne plaće koju mi mora dati ako zeli ostvariti to pravo?

RIB
31.05.2012., 13:36
Ali zašto piše na stranicama da smo dužni prijavit se 30 dana od isteka ugovora o radu i dali se ugovor o dijelu tretira kao isto rad ako me netko u 7mj. tim putem zaposli *? Znam da se i unutar 30 dana moram prijaviti i na hzzo da ne bih izgubila zdrastveno zar ne ?

ako bi imala pravo na novčanu naknadu nakon isteka u o radu, a ne prijaviš se u 30 dana- gubiš pravo na novčanu.

ne, za u o djelu nemaš pravo na novčanu naknadu, taman da 10 godina radio na taj ugovor

na zdravstveno se baš moraš prijaviti jer ako istekne rok- nemaš više pravo na zdravstveno

RIB
31.05.2012., 13:44
ljudi zakaj ne zovete svoje pravne službe. Kaj nije lakše nazvat pravnicu na burzi i dobit odmah točan odgovor nego slušat ovdje rekla-kazala?

zoveš centralu- tražiš pravnicu (pravnu službu, votever)