PDA

View Full Version : Marko Perković Thompson

stranice : [1] 2 3 4

Uzvišeni
26.02.2011., 20:40
Kako nema teme o najpopularnijem pjevaču u Hrvatskoj?!

Po meni je on iznimno dobar pjevač i ljuti me što pet godina nema album novih pjesama. Od njegovih pjesama iznimno mi se sviđaju...

* Lijepa li si (savršena pjesma, najbolja domoljubna/rodoljubna poslije himne)
* Lijepa Kaja
* Duh ratnika
* Kletva kralja Zvonimira
* Ratnici svjetla
* Anica kninska kraljica
* Neka nitko ne dira u moj mali dio svemira
* Pukni puško

Dobra je i Bojna. Sjajan ritam, ali loš tekst imaju Dolazak Hrvata i Zmija me za živčani sustav ugrizla.

Što mislite o njegovim pjesmama?

Herp
26.02.2011., 20:44
Postoji razlog zašto nema teme. ;)

No, neka zasada bude.
Moderatori će pomno nadgledati ovu temu, a bilo kakvo uplitanje politike u raspravu, ustašenje/partizanašenje i sve remotely povezano s politikom sankcionirat će se DIREKTNIM banom, bez kartona, bez iznimaka, i bez milosti.

listopad
26.02.2011., 20:45
a jebat ga bas sam mislio nesto o ustasam.

no dobar pijevać taj marko :top:

Vodenna
26.02.2011., 20:54
Men se sviđa vjetar s Dinare!
Iako me malo nazivom podsjeća na kolač, al to je neka druga priča.:rofl:

Germa
26.02.2011., 20:56

iznimne su, a i on je kao pjevač izniman!

Vodenna
26.02.2011., 20:57
Meni ipak malko previše grmi dok pjeva, a i dojadila mi više ona crnina!

Mishko Pishko
26.02.2011., 21:13
Alen Islamović je bio puno bolji u pastirskom :D:D:D rocku.

Vodenna
26.02.2011., 21:20
A i njega bi trebalo oprati s vremena na vrijeme!:rofl:

Drago mi je zbog Thompsonovih zubiju!:top: bar ne frflja!

spiritual beggar
26.02.2011., 21:31
Mix ranog Bijelog Dugmeta i patriotsko-dinarski bahanalija u kojima centalnu ulogu zauzimaju Bog, Narod i Nacija.

Meni je osobna najbolja Kletva Kralja Dmitra Berbatova Zvonimira!

PonosRetajevih
26.02.2011., 22:51
volim ga ko brata:lux:

JPK
27.02.2011., 00:09

Jednom sam šetao jednim frankfurtskim dućanom s elektronikom, mislim da je bio Saturn. Odjednom sam začuo Thompsonovu melodiju, ne znam točno o kojoj se pjesmi radilo, ali bila je jedna od poznatijih. No, nije ju popratio dobro poznati vokal, nego opori glas istočnonjemačke bacačice kladiva. Tada sam shvatio da je Thompson uistinu veliki umjetnik, i Nijemci ga plagiraju.

Chyraeth
27.02.2011., 08:24
tonson je najbolji jer je pravi rvat i pravi ustasa i voli rvacku :lux:

Čive
27.02.2011., 08:38
Najdraža mi je Vjetre s Dinare, super su mi isto one sa Bilo jednom u Hrvatskoj.

mr X
27.02.2011., 08:41
ja najvolin onu njegvu:

Daleko, daleko Daleko, daleko od mojega sela...

Čuješ li me kako čuju mi se noge,
Pobigla Danijela, e, moj narode.
Na na ni na na na, pa ti samo kreni,
Kad zapliva klokan sve si bliže meni,

Nemoj ići lijevo ako semafor je desno... od te staze,
Tu ne ide nitko, svi se murije paze,
Nego hajde desno, ako semafor je lijevo,
Gorske će ti službe pregledati crijevo.

Daleko, daleko od mojega sela sada živim ja,
Nemam konja, koza i ovaca,
fali mi i novaca,
Daleko, daleko od mojega sela sad djelujem ja,
samo brdo klokana.
(samo brdo klokana)

Čuješ li me kako čuju mi se noge,
Preko divet šuma, ej, moj narode,
Imam lijepe zube, visokoga sjaja,
Niko nema take iz moga kraja...

fali mi i novaca.
samo brdo klokana.

fali mi i novaca.
samo brdo klokana.
(Samo brdo klokana...)
Samo brdo klokana.

general Martok
27.02.2011., 10:10
Marko je najbolji hrvatski pjevač i istisnki domoljub.

Uzvišeni
27.02.2011., 10:34
Zanimljivo je što postoji srpski ekvivalent Thompsonu, Mirko Pajčin (Baja Mali Knindža).

judolino
27.02.2011., 10:49
Baš je neki dan neki cuger, branitelj iz minhenske bojne usta punih vukovara, krvarenja itd. pustio na džuboksu Čavoglave.
Koja katastrofa.
Umjesto pitomih turopoljskih melodija razleglo se sedam osmina i revanje magarca.
Taj bi trebao pisati borbene pjesme Makedoncima i Bugarima, a možda i bližim komšijama. Uostalom, ionako se slaže s Cecom kao mladi luk s janjetinom.

Zdravko Veliki
27.02.2011., 11:23
Meni je na njegovim koncertima atmosfera uvijek odlična. :top:

Sviđa mi se kako je malo promijenio stil na zadnjem albumu, a i na starijim pjesmama. Sada to sve zvuči malo modernije i bolje.

Jedino ponekad djeluje malo isforsirano. :D

Estrella Azul
27.02.2011., 12:58
Slažem se, atmosfera na koncertima je uvijek odlična, vrhunska. Meni je to stvarno nešto posebno i lijepo je što postoji glazba poput njegove.

Sve su mi njegove pjesme jako drage, ali su mi ove najdraže: Početak, Dolazak Hrvata, Lipa Kaja, Diva Grabovčeva, Lijepa li si, Vjetar s Dinare, Ne varaj me, Stari se ( :cerek: ) . Sviđaju mi se i obrade pjesama Moj grad i Ima nešto vrijednije od zlata. Svaka nosi svoju priču i značenje koje je često krivo protumačeno, no dobro da još postoji nas koji ga vjerno pratimo i slušamo.

Miss O
27.02.2011., 14:16
Nazivi pjesama su mu jednostavno <3, baš kao i riječi. Istinski domoljub, pravi Rvat koji se diči svojom djedovinom lol.

Afrika paprika
28.02.2011., 18:05
Men se sviđa vjetar s Dinare!
Iako me malo nazivom podsjeća na kolač, al to je neka druga priča.:rofl:

pjesan se zove zaustavi se, vjetre :mudri:

mnogi stranjskiji bendovi iz osamdesetih su isto tonsona volili plagirat, slažem se s nexksom.

judolino
28.02.2011., 23:03
pjesan se zove zaustavi se, vjetre :mudri:

mnogi stranjskiji bendovi iz osamdesetih su isto tonsona volili plagirat, slažem se s nexksom.

Tako da si komotno umjesto pjesan mogao napisati plijesan... :Prd:

Nex
28.02.2011., 23:24

:confused:

OK, znam da sam ja uvijek u pravu, ali nije li malo pretjerano da se slazes sa mnom cak i kad nista ne napisem na temi? :rofl: Ovo mi je prvi post ovdje. :D

ontopic: mislim da bi bilo ok podsjetiti se 90ih dok je Tomcon jos bio zabavn trash, prije nego je postao pretenciozan i naporan politicki trash.

Dakle, hitovi iz 90ih:

http://www.youtube.com/watch?v=g6BVrnFnJ0Y

http://www.youtube.com/watch?v=1w-5sm6aLSE

http://www.youtube.com/watch?v=9r6Zpd_3Xzc

:rofl:

Afrika paprika
28.02.2011., 23:31
:confused:

OK, znam da sam ja uvijek u pravu, ali nije li malo pretjerano da se slazes sa mnom cak i kad nista ne napisem na temi? :rofl: Ovo mi je prvi post ovdje. :D

:facepalm:

zamijenila sam te s drugom temom :rofl: to je napiso JPK, al si ti bio u drugom tabu :hebemu:

ljuta guja :lux:

Silvery
01.03.2011., 00:14

A ja ko ćorava kokoš tražim post na temi od dvije stranice, ono 80s...nešto :ne zna:, bandovi, obrade (?), nex, tomcon, nope :confused::rofl:

Znala sam da si tavio i Grkinju :rofl:
Hm, evo jedne koju je svojedobno nadmašila obrada ali nešto drugačijeg naziva - http://www.youtube.com/watch?v=5LguNNi9kSs

jurica_m
03.03.2011., 15:07
Pozdrav!
Vjerujem da i ovdje ima vas koju volite poslušati Thompsona pa otvaram ovdje temu gdje možete stavljati njegovu glazbu, video i općenito možemo diskutirati o tomu pjevaču, njegovim albumima i tako.
Tema je napravljena za mirnu raspravu i svi su dobro došli, a o pravilima foruma imate ovdje: http://www.forum.hr/showthread.php?t=266775 . Evo, mene zanima hoće li biti ove godine novi album?

http://51.img.v4.skyrock.net/514/marko-perkovic-thompson/pics/1329493868.jpg

Svako dobro svima!

PonosRetajevih
03.03.2011., 16:28
Evo, mene zanima hoće li biti ove godine novi album?
samo treba pricekati dok izadje novi nightwish i evo tihe i marka u studiju.

Germa
03.03.2011., 17:06
ja bih radije da tiho mali orao izda novi album, on mi je cca jak! :s

PonosRetajevih
03.03.2011., 17:30
"opasno je ljubiti" je antoloska stvarcina:s

PonosRetajevih
03.03.2011., 17:31
jer mozes se zaljubiti, i te seme:s

Mr. Wrong
03.03.2011., 17:56
imaš tipfeler, mislim da si htio reći ONTOLOŠKA :s :s :s

Germa
03.03.2011., 19:45
"opasno je ljubiti" je antoloska stvarcina:s

tko zna zna :s...

tko ne zna, nek ide u kuratz...jel tako tako je! :kava:

jurica_m
03.03.2011., 20:50
Ljudi, ja se ispricavam, ali nisam skuzio da je tema vec otvorena. Isprike svima. Dogadja se. Ugl., uskoro bi trebao izaci novi album jer je sam Thompson u desetom mjesecu izjavio da je 90 posto materijala gotovo. Dakle, sad se jos pegla, valjda...

spiritual beggar
03.03.2011., 21:50
Ljudi, ja se ispricavam, ali nisam skuzio da je tema vec otvorena. Isprike svima. Dogadja se. Ugl., uskoro bi trebao izaci novi album jer je sam Thompson u desetom mjesecu izjavio da je 90 posto materijala gotovo. Dakle, sad se jos pegla, valjda...

Nešto je procurilo i u javnost http://www.youtube.com/watch?v=LdEfvyjZ0nI
:s

Silvery
03.03.2011., 22:14
Nešto je procurilo i u javnost http://www.youtube.com/watch?v=LdEfvyjZ0nI
Ha ha :s

jurica_m
04.03.2011., 22:50
Jucer gledam sliku naroda, baca cvijece po herojima, a vec sutra pobjednike sude, prodase ih za Judine skude.
Ovo je surova stvarnost.
Za dom i slobodu spremni!

Estrella Azul
04.03.2011., 23:47
ja bih radije da tiho mali orao izda novi album, on mi je cca jak! :s

Ja jedva čekam da i on izda novi album, nadam se da stvarno hoće, to bi bilo lijepo. Obožavam sve njegove pjesme. :s

Da, uskoro bi trebao izaći novi Thompsonov album, isto se nadam da nećemo morati toliko dugo čekati.

Germa
05.03.2011., 01:23
ja ću na dan izdavanja novog albuma čekati u redu pred trgovinom nosača zvuka da odmah osiguram svoj primjerak :s

PonosRetajevih
05.03.2011., 02:34
ja uvijek uzmem pet komada, jedan za mene naravno, a ostali sluze kao pokloni za prijatelje iz inozemstva.:s

IvanaAnićFan16
05.03.2011., 04:56
meni je dobra ona di pjeva o svinjokolji i derneku u čavoglavama

i sviđa mi se prijatelji moji gdje ste li mi sada i ona kad pita vjetar šta mu radi baka i jel mu dida ozdravio i onda vjetar kaže da je

ipak teško da se nastupom i kvalitetom može mjeriti s vucom

jurica_m
05.03.2011., 09:15
Koja usporedba. Vucu i Thompsona se uopce ne moze usporedjivati. Ovaj Vuco ne zna bi li bio roker ili cajkas. No, dobro, los ukus. Thompsonov bend je daleko najbolji u Hrvatskoj. Ovaj Liposek i Mandaric rade cuda na gitari, o Tihi i da ne pricam, a tu je i najbolji bubnjar i klavijaturist. Usporedite samo album E, moj narode i Bilo jednom u Hrvatskoj, razlika je ocita. Svirka je prejvalitetne, a ovaj novi album ce isto biti tako kvalitetan jer Thompson cijeni svoju publiku. Kad se to sve zajedno spoji, dobivate jako kvalitetne pjesme. Naravno, tu je i Marko koji pise pjesme, a njegove pjesme jako dirnu i imaju srce i dusu, za razliku od ovih drugih klosara sa scene koji nenaju veze s nicim.

misica13
05.03.2011., 11:11
Koja usporedba. Vucu i Thompsona se uopce ne moze usporedjivati. Ovaj Vuco ne zna bi li bio roker ili cajkas. No, dobro, los ukus. Thompsonov bend je daleko najbolji u Hrvatskoj. Ovaj Liposek i Mandaric rade cuda na gitari, o Tihi i da ne pricam, a tu je i najbolji bubnjar i klavijaturist. Usporedite samo album E, moj narode i Bilo jednom u Hrvatskoj, razlika je ocita. Svirka je prejvalitetne, a ovaj novi album ce isto biti tako kvalitetan jer Thompson cijeni svoju publiku. Kad se to sve zajedno spoji, dobivate jako kvalitetne pjesme. Naravno, tu je i Marko koji pise pjesme, a njegove pjesme jako dirnu i imaju srce i dusu, za razliku od ovih drugih klosara sa scene koji nenaju veze s nicim.

:lol:
želiš reći da je tompsona neki roker?još jednom :lol:
s obzirom da sam već bila banirana,a i rečeno je na ovoj temi da će se strogo pratiti,neću reći nikaj više osim da to nije ni muzika,a kamoli bilo kaj drugo.isto ko i cajke.
tompson je čista politika,nikaj drugo.jer ne slušaš tog kamenjara zbog "kvalitetne muzike",nego zbog nekog kakti domoljublja...
jedno veliko :bljak:

jurica_m
05.03.2011., 12:34
U cemu je problem?? Kad netko prica o sotoni ili kad netko pljuje po dragom Bogu, to vam ne smeta i ne upozoravate, jel tako? Pjevac koji slavi Boga i domovinu vam smeta? Izbacite me iz foruma, ali ste vi uzasno nepristojni. Pljujete i unistavate sve vrijednosti, a automatski se zalazete za sotonu. Ja sam ovdje mnogome pomogao, ali po mojim vrijednostima necete pljuvati! U vrijeme rata svi ste rado slusali Thompsona i pjevali njegov pozdrav ZA DOM SPREMNI! sad ste se svi povukli i sramite se svoje domovine! Sramota da ovaj forum vode ovakvi ljudi. Samo znajte da je moja savjest cista, a uvijek cu biti za dom spreman! Uostalom, to je tvoje misljenje. Meni moderatori salju ppruke uppzorenja, a gdje sam pogrijesio? Ovo nase drustvo se srami Boga, domovine i svoje vjere. Nitko nema svoj stav vec se svi priklanjaju tamo gdje su svi ostali. Cista demitizacija. Onaj tko malo postuje Boga i Crkvu i domovinu, znat ce o cemu pricam. Svi generali u zatvorima. To je nasa drzava! ZA DOM SPREMNI!

jurica_m
05.03.2011., 12:36
I mene prate, a zasto? JER IM SMETA LJUBAV ZA BOGA I DOMOVINU. A kada netko pljuje po Bogu, kada netko psuje po forumu, onda se to ne upozorava. E, svaka vam cast! Nista cudno.

Uzvišeni
06.03.2011., 09:55
želiš reći da je tompsona neki roker?još jednom :lol:
s obzirom da sam već bila banirana,a i rečeno je na ovoj temi da će se strogo pratiti,neću reći nikaj više osim da to nije ni muzika,a kamoli bilo kaj drugo.isto ko i cajke.
tompson je čista politika,nikaj drugo.jer ne slušaš tog kamenjara zbog "kvalitetne muzike",nego zbog nekog kakti domoljublja...
jedno veliko :bljak:

Thompson je najpopularniji pjevač u Hrvatskoj!

Slažem se s juricom m, samo ne oko Boga (ateist sam).

The Great Duck
06.03.2011., 10:28
Thompson nije rock?Ja sam zbog Thompsona svojedobno počeo slušati Maidene,ffs!
Mada,danas mi i nije toliko zanimljiv,ne slušam ga više,ali je zadnji album bio sasvim solidan.U biti,Thompson je jedan od najpotcjenjenijih glazbenika u Hrvatskoj,da pjeva o tome kako je stanje u državi loše,kako je u Jugoslaviji bilo bolje i da je treba ponovo obnoviti (po mogućnosti uz dosta psovki),da se druži s Letom 3,TBF-om i Hladnim Pivom umjesto s Grdovićem,Bulićem i Škorom,da ima drugačiju publiku,vjerojatno bi ga svi ovi "alternativci" prigrlili i zadnji album bi bio cijenjen kao dobar rock album,ali eto,ovako ga se svrstava skupa s gore navedenim estradnim zabavnjacima-kojima on prije jest pripadao,ali se i tada na njegovim albumima znala naći i pokoja stvar koja odudara od prosječnih zabavnjaka-čitao sam da je on u to vrijeme sam želio napraviti rokerskije albume,ali mu Huljić nije dao.

Afrika paprika
06.03.2011., 10:37

enough said.

ja ga ne mogu slušati zbog tekstova koliko god mu glazba bila super, kad čujem da je četrspeta bila loša, zamrači mi se.

judolino
06.03.2011., 12:59
U mojoj lokalnoj birtiji najviše se na džuboksu vrte Tompi i Miroslav Ilić.
Pametnome dosta.

Chyraeth
06.03.2011., 13:11
Mada,danas mi i nije toliko zanimljiv,ne slušam ga više,ali je zadnji album bio sasvim solidan.U biti,Thompson je jedan od najpotcjenjenijih glazbenika u Hrvatskoj,da pjeva o tome kako je stanje u državi loše,kako je u Jugoslaviji bilo bolje i da je treba ponovo obnoviti (po mogućnosti uz dosta psovki),da se druži s Letom 3,TBF-om i Hladnim Pivom umjesto s Grdovićem,Bulićem i Škorom,da ima drugačiju publiku,vjerojatno bi ga svi ovi "alternativci" prigrlili i zadnji album bi bio cijenjen kao dobar rock album,ali eto,ovako ga se svrstava skupa s gore navedenim estradnim zabavnjacima-kojima on prije jest pripadao,ali se i tada na njegovim albumima znala naći i pokoja stvar koja odudara od prosječnih zabavnjaka-čitao sam da je on u to vrijeme sam želio napraviti rokerskije albume,ali mu Huljić nije dao.

da je tako, ne bi bio iskomercijaliziran i ne bi ga voljeli pro-desnicari i nadobudna ustastka mladez.

Louis Prima
06.03.2011., 16:06
Meni samo nije jasno kak neko u isto vrijeme može slušati Queenovce i Tupsona:ne zna::ne zna:

IvanaAnićFan16
06.03.2011., 18:00
Moja tracklista atm:

1. Rihanna - Wait your turn
2. Thompson - Čavoglave
3. Rihanna - Only girl
4. Vuco - Podigla me iz pepela
5. Rihanna - Rude boy
6. Thompson - Moj Ivane

The Great Duck
06.03.2011., 18:08
Meni samo nije jasno kak neko u isto vrijeme može slušati Queenovce i Tupsona:ne zna::ne zna:

Niti je sve što su Queenovci napravili zlato,niti je sve što je Thompson napravio sranje (a važi i obrnuto).

da je tako, ne bi bio iskomercijaliziran i ne bi ga voljeli pro-desnicari i nadobudna ustastka mladez.

Bio bi iskomercijaliziran (u nešto manjoj mjeri,doduše) i voljeli bi ga pro-ljevičari i nadobudna "antifa" mladež. :kava:

Arwey
06.03.2011., 18:10

molim te nemoj mi tog ratnog profitera stavljati u istu košaru s maidenima:kava:

The Great Duck
06.03.2011., 18:13
Poslušaj,recimo,Kletvu Kralja Zvonimira.Osjeti se utjecaj Maidena na toj pjesmi.
I kakve veze ima ako je on ratni profiter?To je potpuno irelevantno.

spiritual beggar
06.03.2011., 18:38
Moja tracklista atm:

1. Rihanna - Wait your turn
2. Thompson - Čavoglave
3. Rihanna - Only girl
4. Vuco - Podigla me iz pepela
5. Rihanna - Rude boy
6. Thompson - Moj Ivane

:s:s:s

Gunr
06.03.2011., 19:14
hoce li mi netko objasnit na kraju je li on uzeo pare od HDZa ili ne?
inace kao pjevac mi je dobar,više starije pjesme nego nove ali i nove su solidne ,i to djeluju ,pogotovo u ovakvoj moralnoj krizi u drzavi ,na kraju krajeva zato se i proslavio :)

Čive
06.03.2011., 19:17
Vidi ovo, nadobudna ustaška mladež, ratni profiter :facepalm:
Ni ne vidite kako ste iskompleksirani.

Čive
06.03.2011., 19:17
hoce li mi netko objasnit na kraju je li on uzeo pare od HDZa ili ne?
inace kao pjevac mi je dobar,više starije pjesme nego nove ali i nove su solidne ,i to djeluju ,pogotovo u ovakvoj moralnoj krizi u drzavi ,na kraju krajeva zato se i proslavio :)

Nije uzea.

Silvery
06.03.2011., 19:26
Evo ja slušam Queenovce (ono real fan), kao i Maidene, ali Tomsona ne, niti sam ga slušala u ono doma Čavoglava i Grkinje. Ali nije zaludu ona zlatna 'o ukusima se ne raspravlja :mig:. Svatko sluša što mu paše, ne mora to biti sve ista ili slična glazba.

Wicked Messenger
06.03.2011., 20:04
ustaška mladež :rofl:
evo ih, marširaju gradom svakodnevno XD

The Great Duck
06.03.2011., 20:04
Evo ja slušam Queenovce (ono real fan), kao i Maidene, ali Tomsona ne, niti sam ga slušala u ono doma Čavoglava i Grkinje. Ali nije zaludu ona zlatna 'o ukusima se ne raspravlja :mig:. Svatko sluša što mu paše, ne mora to biti sve ista ili slična glazba.

Točno.

Ko je bia zna!
06.03.2011., 22:08
divan dečko:kava:

Greetings from Goa
06.03.2011., 22:16

normalno da ne možeš uspoređivat Vucu i Tompsona, Vuco je institucija a Tompsonu je kurac bija kurac osta al ne onaj koji se diže. :s :s :s

The Great Duck
06.03.2011., 23:18
Kad je Thompson rekao da ne voli Vucu?

Louis Prima
06.03.2011., 23:29
Nije uzea.
Nije uzeo kao ni Sanader i ekipa:zubo:

Chyraeth
07.03.2011., 05:19
Vuco je tonsonu pisao textove :ne zna:

kpt. Willard
07.03.2011., 08:44

može on volit al to ne znači da mu se diže :s :s :s

Uzvišeni
07.03.2011., 09:02
molim te nemoj mi tog ratnog profitera stavljati u istu košaru s maidenima:kava:

Nije on ratni profiter. On se stvarno borio za Čavoglave i zna što je otpjevao u Bojni.

Ne budite zavidni na najpopularnijeg hrvatskog pjevača.

Darkfire
08.03.2011., 20:26
Ajde ekipa koja mislis srat oko Marka nek zaobiđe temu u širokom luku:top:

Za fanove, trebo bi album prije ljeta, ili na ljeto, ocekujem promoviranje albuma u čavoglavama 5.8:Pivo:

PonosRetajevih
08.03.2011., 21:39

oni su zajedno cak snimili legendarnu stvar "zagora me rodila" :s

Pax et bonum
08.03.2011., 23:36
Koliko znam, ova je tema namijenjena ljudima koji vole Thompsona, a ne da se ovdje vrijedja. Malo kulture. Svi koji se vole proveseliti uz Thompsona su ovdje dobrodosli

Estrella Azul
12.03.2011., 01:21
Ova mi je pjesma :cerek: .

http://www.youtube.com/watch?v=TAGN9MPPMec

Živci
18.03.2011., 00:31
odlicna izvedba klape Iskon, Moj dida i ja.

http://www.youtube.com/watch?v=Y23ShoQfKu8&feature=related

Čive
18.03.2011., 12:08
Je, super je.

Louis Prima
18.03.2011., 16:49
Je, super je.

Je :mama::mama::mama::mama:

Estrella Azul
18.03.2011., 22:41
odlicna izvedba klape Iskon, Moj dida i ja.

http://www.youtube.com/watch?v=Y23ShoQfKu8&feature=related

Prekrasna je. :)

Ivan_BEC
20.03.2011., 00:41
Ja ga ne volim. Ali zato postoje pjesme koje volim hehe. Album iz 2006 mi se svidja. Tu mi se svaka pjesma svidja osim Sine moj i Tamo gdje su moji korijeni.

A sta je to bilo. On je napisao pjesme i glazbu za album Tihe Orlica koji je izdat prije par godina. Eh te pjesme je trebao za se sacuvati. Super su pogotovo Daleko je koju nazalost vise nemam na kompu u njegovoj verziji nego samo u verziji Orlica

A inace ne volim pjesme E moj narode, Ne volim ni "Bojna Cavoglave" i onu Anicu :) i pogotovo ne volim "Moj Ivane"

Ali zato Pijem duso, Radost sa visina, Ne varaj me (extra), Zeleno je bilo polje itd.

Ivan_BEC
20.03.2011., 00:43
Vuco je tonsonu pisao textove :ne zna:

Cuo sam za pjesmu Stari se...

Estrella Azul
26.03.2011., 00:10
Da, Vuco je Thompsonu napisao pjesmu Stari se.

Što se tiče Tihe, Thompson pjesmu Daleko je nije niti snimio u svojoj verziji, to je baš Tihina pjesma koju je on za njega napisao jer se Tiho s tom pjesmom natjecao na festivalu Melodije Mostara 2000. godine. To znam jer ih obojicu stvarno pratim, Tihu pogotovo. :mig:

Vanya83
28.03.2011., 09:10
Moj omiljeni pjevač :)

Bobo Mesar
28.03.2011., 11:49
Meni je smišno što 90% njegove publike ne zna da on svira neku vrstu old skul metala. (miks Mejdena, Nightwisha, a zna i Metalika uletit digod :rozi:) :zubo: Tekstovi isto onako, Mejden prilagođen za branitelje i ekipu.

I zato mu crno dobro stoji. :zubo:

A i gleda sam ga par puta, na koncertima osjećaj između utakmice (svi pjevaju i mašu rukama) i koncerta hladnog piva (masa zna sve tekstove) :zubo:

Moje mišljenje, naravno. :kava:

Vanya83
02.04.2011., 00:33
MPT rulz:D:D

Daniel.N
05.04.2011., 23:35
Po mom skromnom mišljenju, Thompson ima energiju i karizmu, o političkim pogledima se možemo sporiti (tu nikad i nigdje nema slaganja!), ali recimo, tekstovi i glazba su vrlo često straightforward, dakle nema da moramo analizirati što je htio reći ili nekih složenih melodija.

Npr. pokojni Glavan je usporedio Thompsona sa Springsteenom, no zapravo ta usporedba je vrlo djelomična.

No očito je da (neki) ljudi žele energiju s pozornice, žele rock, a danas to malo tko isporučuje (nekad davno je isporučivao Štulić).

Zanima me što još slušaju ljudi koji vole Thompsona. Očito rock, ali možda nisam u pravu.

žalmonik
05.04.2011., 23:37
jel može netko stavit link za onu pjesmu koju je Thompson posvetio Torcidi? jednom sam ju čuo, ne sjećam se kako se zove pjesma

Ivan_BEC
07.04.2011., 23:07
Da, Vuco je Thompsonu napisao pjesmu Stari se.

Što se tiče Tihe, Thompson pjesmu Daleko je nije niti snimio u svojoj verziji, to je baš Tihina pjesma koju je on za njega napisao jer se Tiho s tom pjesmom natjecao na festivalu Melodije Mostara 2000. godine. To znam jer ih obojicu stvarno pratim, Tihu pogotovo. :mig:

Ma prate i drugi ali meni se bas cini Pjesma postoji i u Markovoj verziji...znam sta su moji usi slusali...i to nije bio neki san. Samo nemam vise tu pjesmu. A i dobio sam pjesmu od moje rodice i rodjaka koji su njegovi obozavatelji. Nemoguce :(...ali ipak ta pjesma postoji i bas mi je krivo da je vise nemam i da je ne mogu naci u njegovoj verziji.

Živo Blato
08.04.2011., 07:40
jel može netko stavit link za onu pjesmu koju je Thompson posvetio Torcidi? jednom sam ju čuo, ne sjećam se kako se zove pjesma

http://www.youtube.com/watch?v=a5Cz3EUIBqM

duje44
08.04.2011., 13:06
Po mom skromnom mišljenju, Thompson ima energiju i karizmu, o političkim pogledima se možemo sporiti (tu nikad i nigdje nema slaganja!), ali recimo, tekstovi i glazba su vrlo često straightforward, dakle nema da moramo analizirati što je htio reći ili nekih složenih melodija.

Npr. pokojni Glavan je usporedio Thompsona sa Springsteenom, no zapravo ta usporedba je vrlo djelomična.

No očito je da (neki) ljudi žele energiju s pozornice, žele rock, a danas to malo tko isporučuje (nekad davno je isporučivao Štulić).

Zanima me što još slušaju ljudi koji vole Thompsona. Očito rock, ali možda nisam u pravu.

Ja volin tompsona zbog energije, i je volin rock, al vise stil 60-70 god.

Al ono sta si reka je najbitnije, piva iz srca, drito, ravno, nema šminke, glume, trendova, nema unaprid plesnih pokreta namjenjenih za njegove pisme, nego cisto ono da se pijan izderes na sav glas.
Njegov koncert je utakmica di svi navijaju za isti tim.

zbog istih razloga mi je recimo i škoro dobar.

Estrella Azul
11.04.2011., 22:21
Ma prate i drugi ali meni se bas cini Pjesma postoji i u Markovoj verziji...znam sta su moji usi slusali...i to nije bio neki san. Samo nemam vise tu pjesmu. A i dobio sam pjesmu od moje rodice i rodjaka koji su njegovi obozavatelji. Nemoguce :(...ali ipak ta pjesma postoji i bas mi je krivo da je vise nemam i da je ne mogu naci u njegovoj verziji.

Ispričavam se onda, moja greška, ja za nju ne znam pa sam mislila da stvarno ne postoji. :mig: Šteta što nigdje ne postoji nikakva snimka da čujemo i tu Markovu verziju pjesme.

Ja volin tompsona zbog energije, i je volin rock, al vise stil 60-70 god.

Al ono sta si reka je najbitnije, piva iz srca, drito, ravno, nema šminke, glume, trendova, nema unaprid plesnih pokreta namjenjenih za njegove pisme, nego cisto ono da se pijan izderes na sav glas.
Njegov koncert je utakmica di svi navijaju za isti tim.

zbog istih razloga mi je recimo i škoro dobar.

Definitivno. :s

kralj ničega
12.04.2011., 00:08
Ma u biti žalosno je da jako malo ljudi realno govori o Marku i njegovim pjesmama. Svi stavovi o njemu se donose na temelju vlastite političke opredjeljenosti, tako da postoje ljudi koji ga obožavaju i oni koji ga ne mogu smisliti a jako je malo ljudi koji bi realno ocijenili njegove uratke. Tako da se sve svede na to da se ocjenjuje njegov svjetonazor a ne uradak.

No, treba znati da su glazbeni kritičari njegov posljednji album "Bilo jednom u Hrvatskoj" (odnosno pretposljednji ako računamo i obradu starih hitova "Druga strana") proglasili jednim od najboljih u Hrvatskoj.

Čak je jedan Matija Babić, a svi znamo tko je Matija Babić napisao 2006. godine, citiram: "Dok s jednom rukom držim nos začepljen zbog Maksovih mesara koje niti jedan "povijesni kontekst" ne može opravdati, kao jedan od ljudi koje u šestoj pjesmi na albumu naziva "sluganskim perom", ja Thompsonovom albumu dižem laički palac gore za jedno od boljih glazbenih ostvarenja u Hrvatskoj u 2006."
A kad Matija Babić za Thompsonov album kaže da je jedan od boljih, to znači da je definitivno najbolji:D

Thomson je kao što je netko već spomenuo, okupio najjači mogući bend u Hrvatskoj i sa turnejom "Bilo jednom u Hrvatskoj" postavio ljestvicu do te mjere da je od Hrvatskih izvođača nitko ne može dostići, osim njega samoga koji će to vjerojatno uspjeti sa novim albumom.

Novi album definitivno izlazi ove godine, ne znam u kojem mjesecu, samo znam da je 5.8. u Čavoglavama ove godine najavio da ćemo na sljedećem Danu pobjede i domovinske zahvalnosti (5.8.2011.) feštati uz pjesme sa novog albuma. Dakle, do 8. mjeseca možemo očekivati završetak albuma. Turneja i promocija albuma počinju 2012. godine i već me je strah pomisliti koji će to show biti.:s

Evo kada sam se ovako raspisao da stavim i svojih top10 MPT-a:

1. Rosa :cerek: :s
2. Čavoglave :top:
3. Ima nešto vrijednije od zlata :love:
4. Lijepa li si :s :s :s
5. Diva Grabovčeva
6. Grkinja (ova me pjesma toliko opere nostalgijom i djetinjstvom da je to čudo)
7. Božićna
8. Tamburaška :zivili:
9. Prijatelji
10. Neću izdat ja

duje44
12.04.2011., 08:36
meni su 90% njegovih odlicne.

istaka i bi na ovih tvojih 10 i ove, a 'rosa' je i meni stvarno odlicna

Vjetre s dinare,Sude mi(sa škoron), i Geni kameni

Uzvišeni
15.04.2011., 14:45
Na YouTubeu sam preslušao sve njegove pjesme. 14 ih je odlično, ostale su više manje smeće.

* 1. BOJNA

Najljepša ratna pjesma iz Domovinskoga rata. Samo postoji jedna jezična pogrješka. U hrvatskome se koristi infinitiv, a u srpskome veznik da+prezent. Tako nije "stala braća da obrane" već "stala braća obraniti. " Najbolja mi je inačica iz spota. Osmislio sam Bojnu Dubrovačku po uzoru na Thompsonovu prvu pjesmu.

* 2. ZMIJA ME ZA ŽIVČANI SUSTAV UGRIZLA

Sjajan ritam, upečatljivi stihovi i glas. Jezična je pogrješka korištenje sa umjesto s (opet srpski umjesto hrvatskoga). Ne sa (njom, usana) već s. Sa je kad iduća riječ počinje sa s ili sličnim slovom. Dalje, ljubav ne dolazi iz srca, već iz živčanoga sustava. Srce je najobičniji šuplji mišićni organ koji pumpa krv u sve dijelove tijela. Dakle, živčani sustav umjesto srca.

* 3. GRKINJA

Lijepa, upečatljiva pjesma. Samo opet umjesto srce treba otpjevati "živčani sustav slomila. "

* 4. ANICA KNINSKA KRALJICA

Vrlo lijepa pjesma, samo je stihova premalo.

* 5. ROSA

Savršeno otpjevana pjesma. Nedostaci su malo stihova i jezična pogrješka: ne može "nema prijatelja stara" već "nema prijatelja starog(a). "

* 6. IMA NEŠTO VRIJEDNIJE OD ZLATA

Iznimno lijepa pjesma. Osobno mi je mnogo bolja inačica iz 2007. od one iz 1996.

* 7. LIJEPA LI SI

Savršena pjesma. Thompsonov vrhunac. Druga himna.

* 8. PUKNI PUŠKO

Vrlo lijepa pjesma. Mnogo jezičnih pogrješaka: infinitiv umjesto veznik da+prezent (strah me sada ne probuditi se, novu rosu zorom ne vidjeti; gdje ići, gdje još mogu poći), ikavsko umjesto ijekavskoga izgovaranja jata (poludjet ću, ostarjet ću), što a ne šta.

* 9. RECI BRATE MOJ

Izrazito lijepa pjesma.

* 10. DUH RATNIKA

Lijepo, puno lijepih poruka. Jezična pogrješka: nije bditi nego bdjeti.

* 11. NEKA NITKO NE DIRA U MOJ MALI DIO SVEMIRA

Jedna od najpoučnijih Thompsonovih pjesama. Pogrješke: nije fašista nego fašist, hoću nju umjesto samo nju (ovako ispada da je ona tuđa).

* 12. LIJEPA KAJA

U pozitivnom smislu najčudniji ritam. Lijepa pjesma. Samo nije lipa nego lijepa te nije "bit će kasno da jaukne" već "bit će kasno jauknuti. "

* 13. KLETVA KRALJA ZVONIMIRA

Nije heroj nego junak. Odlična pjesma.

* 14. RATNICI SVJETLA

Pogrješka kao u prethodnoj pjesmi. Inače sjajno.

Sudjelovao je i u stvaranju lijepih pjesama poput Sveto tlo hrvatsko i Sude mi. Dolazak Hrvata ima sjajan ritam, s ostalih gledišta je smeće.

jurica_m
16.04.2011., 11:04
Pravopis nije bitan, bitna je poruka.

Ono
16.04.2011., 11:37
nakesat će se on sad para, prodaja njegovih albuma će skočit u nebo :kava:

Arteps
18.04.2011., 20:00
Dobar je Thompson :D glupo je što ljudi sude o njemu po nekim ljudima kaj mu dođu na koncert s ustaškim kapama. Al zato bitno da na Cecin koncert možemo ić jel! :p

kadet993
19.04.2011., 21:10
ja ne vjerujem da je lik iso gledat pravopis pjesama...di ti je umjetnicka sloboda..a i kako bi to zvucalo kad bi se pjevalo po tvom misljenju ? fkt , ne vjerujem...:eek:

inace veliki thompsonov fan, mozda mi se 2,3 pjesme od cijele njegove diskografije ne svidjaju, tipa u starijim albumima neki pokusaji ljubavnih pjesama :P

jurica_m
19.04.2011., 22:52
ja ne vjerujem da je lik iso gledat pravopis pjesama...di ti je umjetnicka sloboda..a i kako bi to zvucalo kad bi se pjevalo po tvom misljenju ? fkt , ne vjerujem...:eek:

inace veliki thompsonov fan, mozda mi se 2,3 pjesme od cijele njegove diskografije ne svidjaju, tipa u starijim albumima neki pokusaji ljubavnih pjesama :P

Da, to su bili albumi mladosti. U zadnjih dva albuma vidi se jedno sazrijevanje, i u tekstu i u glazbi.

Vanya83
21.04.2011., 00:27
Bio na par koncerata,i uvijek ću ići!odličan patriotski rock

Estrella Azul
21.04.2011., 17:16
Ja također, definitivno.
Lijepo što je netko išao pravopisno provjeriti njegove pjesme, no mora se znati da je Marko u njima koristio te riječi upravo zato da bi više naglasio poruku koju svaka od tih pjesama nosi jer je ipak to bitnije od pravopisa. Plus, to je umjetnička sloboda, baš kao što su neki već prethodno napisali, tako da mu se uopće ne može na tome zamjeriti, nema smisla.

Što jest, tekstovi su mu mnogo zreliji, vidi se razlika skroz.

Iako volim apsolutno sve njegove pjesme, meni je top 10 ovakav:

1. Početak
2. Dolazak Hrvata
3. Dan dolazi
4. Stari se
5. Ima nešto vrijednije od zlata
6. Ivane Pavle II.
7. Vjetre s Dinare
8. Lijepa li si
9. Kletva kralja Zvonimira
10. Ljutu travu na ljutu ranu

IpMan
25.04.2011., 21:53
a pjesma ''Moj dida i ja'' :confused:

nitko ju nevoli ? :mig:

jurica_m
25.04.2011., 21:55
Sretan Uskrs svima!
Do Cavoglava u osmom mjesecu kolovozu, pjevat ce se nove pjesme s novog albuma!

Inox 18/10
26.04.2011., 19:32
a pjesma ''Moj dida i ja'' :confused:

nitko ju nevoli ? :mig:

Druga najbolja njegova pjesma. :s

Estrella Azul
26.04.2011., 22:05
E, da, Moj dida i ja, ta mi je predivna. :cerek:

I malo sa zakašnjenjem, sretan Uskrs svima!
Jedva čekam osmi mjesec, koncert u Čavoglavama i nove pjesme. :mig:

wintersoul
06.05.2011., 12:44
Druga najbolja njegova pjesma. :s

to mi je jedna od najdražih, preemotivna pjesma, i snažna :top:

Uzvišeni
12.05.2011., 20:45
Evo nakon slušanja i ocjenjivanja (tekst, uglazbljeno, otpjevano) napravio sam ljestvicu Thompsonovih pjesama.

(ostalo smeće)
* 14. Anica - kninska kraljica
* 13. Ratnici svjetla
* 12. Bojna
* 10. Rosa; Ima nešto vrijednije od zlata
* 9. Grkinja
* 8. Zmija me za živčani sustav ugrizla
* 7. Reci brate moj
* 6. Pukni puško
* 4. Neka nitko ne dira u moj mali dio svemira; Lijepa Kaja
* 3. Lijepa li si
* 1. Duh ratnika; Kletva kralja Zvonimira

zagor_keramik
13.05.2011., 01:34
kažite mi pjevate li pjesme stare
kao nekad uzdignute glave?
dal ste isti kao nekada??

:s :s :s

BDickinson
28.07.2011., 13:38
http://www.youtube.com/watch?v=b2p6-OjAyLE&feature=related

pjesma iz filma Josef koji je premijerno nekidan prikazan u pulskoj areni
prisustvovao sam snimanju ove pjesme

Chive
29.07.2011., 00:12
http://www.youtube.com/watch?v=b2p6-OjAyLE&feature=related

pjesma iz filma Josef koji je premijerno nekidan prikazan u pulskoj areni
prisustvovao sam snimanju ove pjesme

nije loše:D baš je baza, ne pari tipicno tomsonovski:D

Darkfire
31.07.2011., 12:40
Još šest dana i stiže VelikoGorička ekipa u Čavoglave :headbang::gitara:

Estrella Azul
01.08.2011., 14:38
Jedva čekam petak. :) I moram reći da mi se ova nova pjesma Josef baš sviđa, svaka čast Marku i ekipi. :)

sladana5
02.08.2011., 20:26
Super mi je Thompson.
"Lijepa li si":top::top::top::top:

DJKnezo
18.09.2011., 07:50
Nova Pjesma Od Thompsona.... A Ujedno I Glazbena Podloga Za Film Josef....

http://www.youtube.com/watch?v=HLeLoQKhTgE

arial-black
18.09.2011., 23:14
planira li on novi album uskoro? mislim 5 godina je proslo od zadnjeg bio bi red za nesto novo

volume3d
18.09.2011., 23:46
planira li on novi album uskoro? mislim 5 godina je proslo od zadnjeg bio bi red za nesto novo

nemam pojma, ali stvarno mu je vrijeme:)! preduga je to pauza.......zelim opet vidjeti frustriranu ekipu posvuda nakon sto mu sve pjesme postanu hitovi:)!

Dedemonkica
19.09.2011., 09:21
Nova pjesma Jozef je odlična! Bravo. Inače mi je omiljena njegova Neću izdat ja

Chansomps
19.09.2011., 11:19
Pozdrav!

Zanima me da li će zvanični pevač u skoroj budućnosti raditi koncert u Beogradu? U Srbiji ga mnogo gotivimo, kao umetnika i kao vaspitanog čoveka.

Estrella Azul
20.09.2011., 13:30
Neće.

Spot za novu pjesmu Josef.

Thompson - Josef (spot, HD) (http://www.youtube.com/watch?v=lIkYLS0KfHA)

I reportaža sa snimanja spota.

Thompson - reportaža sa snimanja spota za pjesmu Josef (http://www.youtube.com/watch?v=d2dH6aQovXk)

Seljak Veseljak
20.09.2011., 13:58
Pozdrav!

Zanima me da li će zvanični pevač u skoroj budućnosti raditi koncert u Beogradu? U Srbiji ga mnogo gotivimo, kao umetnika i kao vaspitanog čoveka.

Moram priznati da me ovo jako iznenadilo...

arial-black
20.09.2011., 19:07
nemam pojma, ali stvarno mu je vrijeme:)! preduga je to pauza.......zelim opet vidjeti frustriranu ekipu posvuda nakon sto mu sve pjesme postanu hitovi:)!
daa, i ja isto:D

Pozdrav!

hahahah awkward:503:

Estrella Azul
20.09.2011., 21:22

Hoće, hoće. Trebao bi izaći krajem ove godine, koliko sam shvatila, a i sam Marko govori o tome u ovom linku sa snimanja spota kojeg sam gore postavila. :)

bambus 17
17.11.2011., 17:42
Marko kapa doli:s najbolji pivač i čovik u Hrvatskoj,bez njegovog cd-a se ne iđe u komin:kava:.Jedva čekam taj novi album koji će 100% biti još bolji od ovih do sad a do tad guštan u starin pisman

Milko63
17.11.2011., 17:53
govorio je da će izdat album ove godine, al vjerojatno tek na proljeće. inače u bendu više nisu keks i boić (prljavo kazalište), koji su radili na prošlom albumu i to mi se nesviđa, al s druge strane, sad mu bend čine samo metalci!!! stoga očekujem dosta brz i žestok album

bambus 17
17.11.2011., 18:17
govorio je da će izdat album ove godine, al vjerojatno tek na proljeće. inače u bendu više nisu keks i boić (prljavo kazalište), koji su radili na prošlom albumu i to mi se nesviđa, al s druge strane, sad mu bend čine samo metalci!!! stoga očekujem dosta brz i žestok album

Ipak se Thompsona isplati čekati a ja ionako preferiram ove brže pjesme iako kod njega su skoro sve pisme dobre.Jedino me ubija ovo čekanje:503:,nikako da dođe taj album,stalno se odgađa ali ajde valjda će biti dobar kad ga tako dugo snimaju

maminho
26.11.2011., 20:59
Ljudina je MPT :s:s:s

Samo neka ima više koncerata :)

tomi90
28.11.2011., 23:34
sad mu bend čine samo metalci!!! stoga očekujem dosta brz i žestok album

Malo se previše odmaknuo od onoga zbog čeka ga ljudi vole, jednostavnost i poruke, previše je počeo nabrijavati se na Maidene i slične... Previše isfurava taj metal, nije to za šire mase...

Neznam iz kojih razloga su Kex i Boić otišli ali to je ogroman nedostatak, dva vrhunska glazbenika više nisu u bendu.

Marl
03.02.2012., 19:08
Jesam jedini ili još nekoga ova pjesma podsjeća na neku Thompsonovu(ili obrnuto). Cijela prva minuta pjesme
www.youtube.com/watch?v=jBAgkmy2vrg

bambus 17
12.02.2012., 14:23
Jesam jedini ili još nekoga ova pjesma podsjeća na neku Thompsonovu(ili obrnuto). Cijela prva minuta pjesme
www.youtube.com/watch?v=jBAgkmy2vrg

Jep mene podsjeća na duh ratnika samo što je u njoj ipak dosta sporiji ritam nego u ovoj koju si ti stavija

ScarFace7
26.03.2012., 19:07
Ubrzo mu izlazi album, jedva čekam :D

jurica_m
26.03.2012., 19:59
Ubrzo mu izlazi album, jedva čekam :D

Kako znaš? Jel treba izaći oko Uskrsa? Ima li kakav link?

Milko63
27.03.2012., 17:59
čitao sam negdi prije par dana da će album ili singl izaći oko uskrsa...

plejer_as
27.04.2012., 14:01
..... "Ovo je udruženi i organizirani napad čopora bijesnih pasa koji me preko medija žele ocrniti i osramotiti, a imam dojam da u tim napadima sudjeluju i neka državna tijela. Ja im poručujem da me neće zaustaviti u javnome djelovanju. Naprotiv, još jače ću se boriti protiv tih kokošara i udbaških podmetanja. Uostalom, borba za Hrvatsku nije završena - poručio je Thompson.
To je vijest stara godinu dana a albuma još nema.
-----------
Marka Perkovića Thompsona nitko iz Porezne uprave nije zvao na nikakav razgovor. Budući da on već dulje vrijeme nije održavao koncerte, logično je pitanje čime je mogao zaslužiti da se i njegovo ime nađe na popisu umjetnika koji su u tekstu iz Novog lista praktično proglašeni utajivačima poreza.

Ovih dana se treba pojaviti novi Thompsonov singl kao najava novog albuma. Očito je da netko u ovoj državi ima strah već i od sjećanja na njegove koncerte i izljev domoljbnog naboja koji se tamo može praktično opipati u zraku. Sama pomisao na novi Thompsonov album i njegove nove koncerte dežurne medijske stražare natjerala je na akciju.
Thompson: Napada me čopor bijesnih pasa! (http://www.thompson.hr/component/content/article/4-nastupi/71-strah-od-thompsonovog-albuma-i-prije-nego-je-objavljen.html)
---------
Po važećem kaznenom zakonu, osoba koja je primala uplate na crno može biti kažnjena s maksimalnih pet godina zatvora, jednako kao i državni dužnosnik koji je zloporabom ovlasti priskrbio sebi imovinsku korist. To znači da ćete istu kaznu dobiti ako opljačkate državu za milijune i ako vas uhvate s džointom, jer je i za posjedovanje marihuane predviđeno do pet godina zatvora. No ulaskom u EU i to se mijenja: po novom kaznenom zakonu, od siječnja 2013. za utaju poreza predviđeno je do 10 godina zatvora.
----------------
a možda će trebat otvorit temu na politici jer ovo više nema veze s glazbom

plejer_as
27.04.2012., 14:15
a evo i pjesmice
marko perković thompson josef (http://www.youtube.com/watch?v=NiRXMWlXcng)
Pjesma iz filma Josef
Copyright: Marko Perković Thompson i njegov tim.
Ništa u ovom videu nije moje.
----------------
Davno je bilo, ne nebi spominjo imena, ko' nas je to prodo i koja je bila cijena naših života što Bog je uzeo, il' nam dao, tri mjeseca pakla, a onda je Vukovar pao, a i mi skupa s njim, al smo se predali hrabro, mjesec dana nakon što je umro Blago Zadro, al je ostala gorčina u grlu koje me žeđa, na pozive u pomoć dal su okretali leđa, ko' je Ovčaru preživio, ne pitaj šta je prošo, u Stajićevu Nišu, ja sam u Mitrovicu o'šo. 4 mjeseca logora, za svaki sekund ožiljak, pa izišo u razmjeni kad je već bio ožujak, pa šta to znači da sam imao sreće, što sam ostao živ, imali tu nesreće veće, što sam vidio i čuo, ne to se neda zaboravit, nema doktora što može ove rane oporavit, kao ni moju dragu što bolest uzela mi, još prošle godine, dok moja Sara ima 3, ona me drži na životu, samo moja kćerka jeste i sjećanje na moje dečke sa Trpinjske ceste...

Boli me sjećanje na dane slavne, dane ponosne, al' borim se, i nedam se dok Dunav tiho protiče... I boli me istina što nema onih koje volim ja. Pokriva ih zastava, nek sanjaju u sjeni hrastova...

A moja mala Sara o tom nezna ništa, ona zaspe sa osmjehom i sanja igrališta, kolače i bombone, a ne bombe i komblone, ko njen stari, ne vidi proklete demone. Ne vidi krvave rovove i popaljene krovove rodnoga grada, ona ne zna ništ o ovome. I bolje da ne zna, nek je sretno djete, samo zna da tata guta neke roza tablete kad ga boli glava, al ne postoji taj prozac ni xanax za ove košmare uvučene u mozak što mi nedaju uklonit barikade i klade. Zakopavam mrtve u prošlost, a oni ih vade, šta mi to rade ljudi koda nisam sav svoj, tresem se i drhtim, koda nisam sav svoj dok me kupa hladni znoj, nešto u meni kipi, peku me naši haški, kundak života tuče, zaista boli vraški. Opet sam pošo, plako, jer više neznam kako, borit se protiv toga nimalo nije lako, i koda nemam ništa drugo osim te granate, al neka, i to će bit dovoljno, ako se vrate...

Boli me sjećanje na dane slavne, dane ponosne, al' borim se, i nedam se dok Dunav tiho protiče... I boli me istina što nema onih koje volim ja. Pokriva ih zastava, nek sanjaju u sjeni hrastova...

O dragi Bože, kao da nije u snu, kada koljena od krvi, a ja stojim baš na dnu, a oko mene poklani, streljani, pretučeni, unakaženi, nevini i do smrti mučeni. Odjednom i ja tonem u krvavom blatu, al mi Sara drži ruku, i viče nedam svog tatu, i onda nestaje sva tama, jer je anđeo nad nama, pa nam šalje oblak na kojem je Sarina mama, moja draga žena, blješti od sunčevih snopova, i somjeh moje kćerke, jači od milijun topova, mi zagrljeni sretni, zato plačemo nas troje, odjednom oko nas svi moji prijatelji stoje. Svi još uvijek ljepi, svi mladi ko na slici, i svi mi u glas kažu da je došao kraj bitci. Da živim sad za žive, mrtvih samo da se sjećam, pa se izljubim sa svima i to im obečam. Kažu zbogom, i opet sve je isto ko i prije, silni Dunav, na vodotornju se zastava vije, ja se budim jer se Sara smije, i ručice dvije mene grle oko vrata, dokaz sreća u meni je...

Boli me sjećanje na dane slavne, dane ponosne, al' borim se, i nedam se dok Dunav tiho protiče... I boli me istina što nema onih koje volim ja. Pokriva ih zastava, nek sanjaju u sjeni hrastova... (http://www.youtube.com/watch?v=eLqWoKABJLM)

ScarFace7
30.04.2012., 07:50
Kako znaš? Jel treba izaći oko Uskrsa? Ima li kakav link?

Trebao je, ali su termin opet pomakeli.... u svakom slučaju bi trebao izaći ovih dana....

Miss Opium
30.04.2012., 22:02
Obozavam njegove pjesme "Ima nesto vrijednije od zlata i Vjetar s Dinare :)
Ma zapravo sve pjesme su mu odlicne, bas smiruju..

PenkalaMan
01.05.2012., 14:36
čavoglave su lijek za smirenje, okrijepljuju dušu :rofl:

ScarFace7
01.05.2012., 16:59
Ovih dana izlazi mu novi singl, zove se "Uvijek vjerni tebi". Tekst pjesme možete pročitati na njegovoj službenoj stranici :D

Milko63
03.05.2012., 20:25
novi singl:
http://www.youtube.com/watch?v=TzILfR3P-Lk

tekst mi nije nešto, može on puno bolje

volume3d
03.05.2012., 20:38
novi singl:
http://www.youtube.com/watch?v=TzILfR3P-Lk

tekst mi nije nešto, može on puno bolje

jos uvijek je losa kvaliteta zvuka, tako je to inače kad se tek uploada pjesma....glava me zabolila kako trešti :)

Vidim vec su navalili sa lakjovima i komentarima :)

Čini se OK stvar:)

Milko63
03.05.2012., 20:56
jos uvijek je losa kvaliteta zvuka, tako je to inače kad se tek uploada pjesma....glava me zabolila kako trešti :)

Vidim vec su navalili sa lakjovima i komentarima :)

Čini se OK stvar:)

koja si ti komedija čovječe, prvo komentiraš cecu na njenom topiku i stavljaš link za njen video, i onda dođeš ovdje komentirat novog thompsona. :rolleyes:

volume3d
03.05.2012., 20:58
koja si ti komedija čovječe, prvo komentiraš cecu i stavljaš link za njen video, i onda dođeš ovdje komentirat novog thompsona. :rolleyes:

haha, napisao sam da ne komentiram cecu kao cecu, nego svjetsku kvalitetu njenog videa...... bolje se odi prepiri dole ispod thompsonovog videa u komentarima, sad ce krenuti......

Ne znam samo kako si uopce smio kliknuti na Cecinu temu, to se ne smije:504:

Ja,Lucifer
03.05.2012., 21:05
Vec mi je na mobitelu :) 
hrvatina1941 prije 2 minute
:s:s
pa kaži oooooo,
još jace oooooo,
Pjesma je patetična i nemaštovita i tipično njegova, lol.

Milko63
03.05.2012., 21:07
haha, napisao sam da ne komentiram cecu kao cecu, nego svjetsku kvalitetu njenog videa...... bolje se odi prepiri dole ispod thompsonovog videa u komentarima, sad ce krenuti......

Ne znam samo kako si uopce smio kliknuti na Cecinu temu, to se ne smije:504:

vidio sam tvoj komentar na glavnoj stranici od Glazbenici, pa me zaintrigiralo...

neću se prepirat, briga me što slušaš, samo nije mi jasno... eto

volume3d
03.05.2012., 21:08
Vec mi je na mobitelu :) 
hrvatina1941 prije 2 minute
:s:s

Posalji mi download link.....
Pa i nije bas nemaštovita, ima potencijala da 'live' sruši Maksimir ili Poljud...baš je za live svirku

volume3d
03.05.2012., 21:14
vidio sam tvoj komentar na glavnoj stranici od Glazbenici, pa me zaintrigiralo...

neću se prepirat, briga me što slušaš, samo nije mi jasno... eto

totalno intrigantno

Pohvalio sam produkciju njene pjesme i videa, sa glazbenog stajališta......to mi je skroz bitno, zato sam i bio na Thompsonovom koncertu brdo puta, savrsena produkcija pjesama (tekst mi i nije toliko bitan - vjerovatno vecini fanova tekst je na broju 1 ) i odličan bend

Ja,Lucifer
03.05.2012., 21:17
Pohvalio sam produkciju njene pjesme i videa, sa glazbenog stajališta......to mi je skroz bitno, zato sam i bio na Thompsonovom koncertu brdo puta, savrsena produkcija pjesama (tekst mi i nije toliko bitan - vjerovatno vecini fanova tekst je na broju 1 ) i odličan bend

Joj, Volume...

Mene baš zanima kako ti izgledaš...

Milko63
03.05.2012., 21:20

slažem se. i dalje trubi po istom, spominje vukovar, oluju, narod, boga... dosadan je stim. i još je to spojio sa metalom da zvuči močnije

volume3d
03.05.2012., 21:21
Joj, Volume...

Mene baš zanima kako ti izgledaš...

ko' Thompson

tomo_pajser
03.05.2012., 21:44
anti iruda, tonson se sprema cavoglave 5. 8.

kao i svake godine, MP Thompson i njegov vjerni pratioc sir Mate Bulic:rofl:

ScarFace7
04.05.2012., 13:55
Pjesma mu je preeeee dooobraaaaaaaaaaaaa

arial-black
04.05.2012., 17:43
kako mi je drago da se i on vratio. inace kad vec govorite o njemu i ceci imaju oni puno toga zajednickog najvise to sto su heroji svojih nacija i njihovi koncerti su vise od glazbe ko barcelona vise od kluba :D

The Great Duck
08.05.2012., 15:01
Znam ljude koji vole Thompsona i ovo im je loše. :/

Milko63
09.05.2012., 18:29
thompson kaže:

- novi album izlazi na jesen (valjda u rujnu), trenutno ga još snimaju i nemaju naziv albuma
- do jeseni će izbacit još 2 singla
- na albumu će bit pjesama koje traju oko 7 minuta
- sad će snimit spot za ''Uvijek vjerni''
- velika turneja će bit iduće godine

satnik
10.05.2012., 18:48
Meni je pjesma mrak, žao mi je samo što su previsoki lead tonovi a izgubljeni oni dublji u pozadini, mislim da će remastered verzija biti na albumu.

Za one koji nisu čuli u originalu, jer youtube verzija nije ni do koljena pravoj snimci, mp3 od 12mb, ovdje je:

http://www.crorec.hr/thompson/uvijek_vjerni_tebi.mp3

Chansomps
10.05.2012., 18:52
Patetično sranje. Ali ajde, to je njegov stil :kava:

maminho
10.05.2012., 19:13
MPT :rozi:
:gitara:

:s:s:s

foo_fighter
10.05.2012., 19:32
Naravno - pjesma je pod velikim utjecajem Nightwish & co :rolleyes:
U svakom slučaju biti će vrlo slušana u periodu: 08.06. - 01.07.

Zeleni89
10.05.2012., 23:19
Nije mi pjesma nesto..solidna...nista posebno..svaka pjesma sa albuma Bilo jednom u Hrvatskoj je bolja od ove...

totti10
12.05.2012., 14:10
genijalna :s

thompson :s :s :s

satnik
15.05.2012., 09:44
Na glazbenom show-u Dalibora Petka, Marko je najavio još 2 singlea do izlaska albuma a i to da se na novom albumu nalazi nekoliko pjesama koje su do 7 minuta duge. :headbang:

Album izlazi na jesen a ime mu se još ne zna. Tour slijedi započinje u Vukovaru, središnji koncert će biti na Poljudu.

Pošto više nema Kexa i Šomena, novi lineup Thompsona čine tvrđi metalci, po željama Orlića i Perkovića koji su htjeli teži zvuk s više metal rifova i metal balada.
Tematika će biti ista, jer svaki glazbenik piše o onom što mu je važno, zato od Thompsona znate što očekivat, kvalitetnu produkciju s pjesmama iz povijesti, s vjerskom tematikom ili slično. Bečka filharmonija je angažirana na par pjesama, baš me zanima kako će to zvučiti.

Sve u svemu, najpopularniji i najatraktivniji band u Hrvatskoj, pa i šire, se vraća na veliku pozornicu a dvorane će biti pune gdje god nastupili.

HSP
15.05.2012., 12:35
Marko Perković ima novi hit! Unatoč medijskoj blokadi radi se o čistom hard rock/ heavy metal stadionskom hitu! Ujedno je ta pjesma najava novog albuma koji izlazi na jesen.

Partfiš
15.05.2012., 12:39
Marko Perković ima novi hit! Unatoč medijskoj blokadi radi se o čistom hard rock/ heavy metal stadionskom hitu! Ujedno je ta pjesma najava novog albuma koji izlazi na jesen.

UUU, konačno.
Jako mi je falilo njegovo revanje i koncerti sa napaljenim kamenjarcima kojima je domoljublje slusanje Tompsona i glasovanje za HDZ...:kava:

Nadam se da bu platil porez taj heavy metalac...:mig:

HSP
15.05.2012., 12:43
UUU, konačno.
Jako mi je falilo njegovo revanje i koncerti sa napaljenim kamenjarcima kojima je domoljublje slusanje Tompsona i glasovanje za HDZ...:kava:

Nadam se da bu platil porez taj heavy metalac...:mig:

Drago mi je da ti je falio. Svima je, moram priznati. Pet godina je prošlo. Platio je porez. Priložio je njegov odvjetnički ured dokumente javnosti. Reakcija nije bilo. Gle čuda. Neka institucije rade svoj posao...samo toliko!

satnik
15.05.2012., 12:44
Moderatori molim da upozorite ovoga mrzitelja zbog vrijeđanja publike banda Thompson.

Što se tiće pjesme, genijalna je i produkcijski glavom i ramenima iznad svega što se snimilo u hrvatskoj, kvaliteta za 10.

HSP
15.05.2012., 12:49
Napredovao je jako produkcijski i aranžerski. To je sad pravi Thompson! Pjesma je vrh!

Sanable
15.05.2012., 13:20
Šta nema ovaj ratni i postratni profiter već temu? Šta treba još jedna? :flop:

wyrm
15.05.2012., 13:58
:kokice:

HSP
15.05.2012., 14:10
Šta nema ovaj ratni i postratni profiter već temu? Šta treba još jedna? :flop:

Poštovani, vaša tvrdnja nije dokazana. Po tome su svi ratni profiteri od 1991. Molim vas da razmislite još jednom prije nego napišete ovakvu hipotezu.

Sanable
15.05.2012., 14:24
Poštovani, vaša tvrdnja nije dokazana. Po tome su svi ratni profiteri od 1991. Molim vas da razmislite još jednom prije nego napišete ovakvu hipotezu.

Misliš dokaz da je dobio pozajmicu od 7,8 milijuna kuna od prijatelja iz Ekvadora. :rofl:
Ili dokaz da je uredno postao milijunaš na novcima poreznih obveznika koji su plaćali svaki njegov koncert za svaki dan državnodomovinskezahvalnosti?
Ili dokaz da je proveo i jedan jedini dan na fronti ili je za to vrijeme konobario u Biogradu?
Jako puno toga nije dokazano a razlog je što nitko nije imao motiva to dokazivati. Nadam se da se to polako mijenja i da će izaći na vidjelo istina o ovom tobožnjem junaku DR. :rolleyes:

satnik
15.05.2012., 14:28
Misliš dokaz da je dobio pozajmicu od 7,8 milijuna kuna od prijatelja iz Ekvadora. :rofl:
Ili dokaz da je uredno postao milijunaš na novcima poreznih obveznika koji su plaćali svaki njegov koncert za svaki dan državnodomovinskezahvalnosti?
Ili dokaz da je proveo i jedan jedini dan na fronti ili je za to vrijeme konobario u Biogradu?
Jako puno toga nije dokazano a razlog je što nitko nije imao motiva to dokazivati. Nadam se da se to polako mijenja i da će izaći na vidjelo istina o ovom tobožnjem junaku DR. :rolleyes:

I ja se nadam da će istina pobijediti, kao što je do sad pobjeđivala. Na tvoju žalost, istina opet nije na vašoj strani.

Moderatori, molim da ovog trolla upozorite zbog trollanja i širenja neistina. Hvala.

satnik
15.05.2012., 14:32
ooops tek sad pročitaj post od Milka, pardon :)

Sanable
15.05.2012., 14:48
Ako imaš neki dokaz da je neistina vrlo rado bih ga vidio.
I ja se nadam da će ova tema biti uskoro zaključana ili spojena s onom drugom koju znam da si vidio jer uredno pišeš po njoj. :mig:
I previše tema ima o ovom licemjeru a ničime ih nije zaslužio. Pogotovo glazbeno :rofl:

Ufomammut
15.05.2012., 14:53
O čemu je nova pjesma? Sigurno Neil Young štih, socijala, rokenrol i tako to kao i do sada.

Silvery
15.05.2012., 16:12
Ekipa, na Glazbi smo. Ono što nije vezano uz glazbu preselite drugamo. Fala na razumijevanju. ;)

satnik
15.05.2012., 17:08
Ako imaš neki dokaz da je neistina vrlo rado bih ga vidio.
I ja se nadam da će ova tema biti uskoro zaključana ili spojena s onom drugom koju znam da si vidio jer uredno pišeš po njoj. :mig:
I previše tema ima o ovom licemjeru a ničime ih nije zaslužio. Pogotovo glazbeno :rofl:

hm, ti optužuješ pa tražiš dokaze od nas da su tvoje neutemeljene optužbe neistinite? Welcome to bizzaro world children, where everything is opposite...

satnik
15.05.2012., 17:18
Ali ova ljubomora na Thompsona je interesantna, u najmanju ruku.

Ovi ga organski ne podnose, ne slažu se s njegovim svjetonazorom ili što već, pa onda vrijeđaju i glazbu, pa i pjevačke sposobnosti frontmena, pa onda nazivaju pjesme patetičnim, pa se pozivaju na yutarnji i ostale žute tiskove za nekakve afere, pa napadaju domoljublje, pa bacaju ljagu na sve što u ovoj zemlji valja itd. itd.

I to sve u temi o MPT-u. Pa ostavite temu na miru, ako vam se ne sviđa, ne otvarajte uopće ovaj thread i mirna bosna. Ali đavo vam ne da mira pa od ljubomore i bijesa napadate na mali milijun frontova i to u threadu o Thompsonu.

Ja ne volim Urbana ili Bareta, ne slažem se s njihovim naivnim i opasnim pogledom na društvo, njihovim veličanjem fašistoidnih režima i slično, ne pada mi na pamet ići u njihov thread i trollati kako im je glazba smeće, kako njih dvojica skupa da žive 100 godina ne bi sustigli Thompsonove prodane ulaznice ili albume i slično.

Ne kužim vas, ostavite thread na miru, liječite komplekse i ljubomoru negdje drugdje i prestanite trollati s nebulozama.

Easy peasy :)

Sanable
15.05.2012., 17:37
hm, ti optužuješ pa tražiš dokaze od nas da su tvoje neutemeljene optužbe neistinite? Welcome to bizzaro world children, where everything is opposite...

Od kuda mu lova i da li je platio porez je problem kojim se upravo bavi porezna uprava. Ako ne dokaže da je dobio pozajmicu iz Ekvadora (što je izjavio) morati će platiti porez.
Financiranje njegovih koncerata za razne proslave nije nikakva tajna, uredno su financirani iz proračuna gradova. Jedino cifre nisu uvijek poznate.
Da je konobario u Biogradu postoje izjave svjedoka i jednako su utemeljene kao i izjave da je bio na fronti. Sve je na razini rekla kazala. Njegov ratni put nikome nije poznat, čak ni da se borio u Čavoglavima.

Glazbene mogućnosti su mu ispodprosječne a zaradio je ogromne novce isključivo zbog tematike u svojim pjesmama. MPT je iskoristio rat za svoj osobni probitak, da to bi bila definicija ratnog profitera.

Ekipa, na Glazbi smo. Ono što nije vezano uz glazbu preselite drugamo. Fala na razumijevanju. ;)

Dakle Satniče hoćemo li se ovdje zaustaviti ili ...

ajde odjebi...

Također

satnik
15.05.2012., 18:19
Već je predao svu dokumentaciju, uključujući i to za pozajmicu i to prošle godine, samo što naši mediji takve svari nerado objavljuju, ipak su morali ovaj put. Informiraj se malo prije negoli se blamiraš ovako, ljubomorko ljubomorni. :kava:

satnik
15.05.2012., 18:42
A da je domoljublje recept za takav uspjeh, vjeruj brate da bi SVI pjevali domoljubne pjesme u nadi da zarade i 10% Thompsonove zarade. A zašto ga onda ne kopiraju jeli?

Pa što ti ne formiraš domoljubni bend i zaradiš milijune? Sigura pjavaš bolje od Thompsona a mogao bi napisat ono što on piše u pet minuta. Eto ti biznisa.

A možda je zato što se ne mogu mjeriti s produkcijom, kvalitetom ni živom svirkom? Jesi li kad bio na koncertu? Pogledaj spektakl na Maksimiru, obrati pažnju na kvalitetu opreme i profesionalnost umjetnika, pa onda na zvuk. Najkvalitetniji band u povijesti Hrvatske estrade. :) Brojke samo potvrđuju.

HSP
16.05.2012., 08:05
Svatko tko uspije u karijeri je po nekima ratni profiter. To je čisti hrvatski jal. Koncerti za Dan Domovinske zahvalnosti u Čavoglavama su besplatni i organizira ih općina Ružić u suradnji sa stanovnicima Čavoglava te Markovim timom.

Vratimo se na pjesmu. Ovo je ipak tema o glazbi!

satnik
16.05.2012., 09:34
Ma Thompson je održao više humanitarnih koncerata, kladim se, od svih naših estradnjaka, možda čak i zajedno. A sječate li se afere sa Škabrnjom kad su naši mediji pjenili na usta? A opet ispala jedna velika laž.

HSP
16.05.2012., 13:37
...su "Bog i Hrvati", "Bosna" i "Marantha". Album na jesen a turneja započinje krajem godine ;-)

Zeleni89
19.05.2012., 03:18
...su "Bog i Hrvati", "Bosna" i "Marantha". Album na jesen a turneja započinje krajem godine ;-)

Bosna?! Ajd da je Herceg-Bosna ali ovo drugo. Mora da zeli pridobiti tamosnju bosnjacku publiku.

Ja,Lucifer
10.06.2012., 20:28
http://www.thompson.hr/
Spot

HSP
11.06.2012., 09:38
Spot

I spot je snimljen. Spot je genijalan. Kombinacija navijačkih elemenata i nacionalnog ponosa s elementima povijesti. Darko Drinovac se i ovaj put potvrdio kao odličan redatelj. I sad se vidi da se radi o hard rock/heavy metal pjevaču.

ScarFace7
30.06.2012., 14:59
I spot je snimljen. Spot je genijalan. Kombinacija navijačkih elemenata i nacionalnog ponosa s elementima povijesti. Darko Drinovac se i ovaj put potvrdio kao odličan redatelj. I sad se vidi da se radi o hard rock/heavy metal pjevaču.

U potpunosti se slažem :)

A Thompson je izjavio da je cijeli album baziran na heavy metal/hard rocku :)

Bjesomar_
30.06.2012., 15:07
U potpunosti se slažem :)

A Thompson je izjavio da je cijeli album baziran na heavy metal/hard rocku :)

Ovo je heavy metal:
http://www.youtube.com/watch?v=6BOHpjIZyx0

Ovo je Marko Perkovic:

Primjecujes li razliku ?

jurica_m
30.06.2012., 15:29
Ovo je heavy metal:

Ovo je Marko Perkovic:

Primjecujes li razliku ?

Da, primjećujem. Ovaj link što si dao od tamo neke grupe je katastrofa. Dobro, možda jest nekakvi metal, ali to tako jadno i očajno zvuči, nema nikakvog stila. Thompson je pjevač koji ima stila i tako se i ponaša. NJegovi tekstovi i karizma su neupitni. Samo si poslušaj ovaj zadnji Thompsonov album Bilo jednom u Hrvatskoj. Thompsonove pjesme potiču na domoljublje i ponos, a ovo što si ti stavio na što to potiče? Na divljanje, sama nekakva nabrajanja itd. ZAto nikad neću razumijeti takve glazbenike, ako i to uopće jesu.

Bobo Mesar
30.06.2012., 15:37
Ovo je heavy metal:

Ovo je Marko Perkovic:

Primjecujes li razliku ?

Kletva kralja zvonimira i fear of the dark od maidena

Primjećuješ li razliku ?

Ne primjećuješ jer je nema.

Uostalom kako možeš uspoređivati Sepulturu koja je više groove i thrash . Praktički ko da si ga usporedio s Behemothom xD

Tomsonen je mix Maidena i Nightwisha (Druga strana)

Bjesomar_
30.06.2012., 15:45
Kletva kralja zvonimira i fear of the dark od maidena

Primjećuješ li razliku ?

Ne primjećuješ jer je nema.

Uostalom kako možeš uspoređivati Sepulturu koja je više groove i thrash . Praktički ko da si ga usporedio s Behemothom xD

Tomsonen je mix Maidena i Nightwisha (Druga strana)

Prije bih rekao da je mjesavina Europe i Mate Bulica.

EDIT:
Sto se plagijata tice nista novo.

Bjesomar_
30.06.2012., 15:48
Da, primjećujem. Ovaj link što si dao od tamo neke grupe je katastrofa. Dobro, možda jest nekakvi metal, ali to tako jadno i očajno zvuči, nema nikakvog stila. Thompson je pjevač koji ima stila i tako se i ponaša. NJegovi tekstovi i karizma su neupitni. Samo si poslušaj ovaj zadnji Thompsonov album Bilo jednom u Hrvatskoj. Thompsonove pjesme potiču na domoljublje i ponos, a ovo što si ti stavio na što to potiče? Na divljanje, sama nekakva nabrajanja itd. ZAto nikad neću razumijeti takve glazbenike, ako i to uopće jesu.

Ne znam kakve veze ima da li se tebi nesto svida ili ne s tim da su heavy metal Sepultura, Biohazard, Slayer, Cathedral, i slicni, a ne Thompson i Jelena Rozga.
Nemam nista protiv da se tebi metal ne svida, ali Marko Perkovic s metalom ima jako malo dodirnih tocaka.

arial-black
30.06.2012., 15:59
Ne znam kakve veze ima da li se tebi nesto svida ili ne s tim da su heavy metal Sepultura, Biohazard, Slayer, Cathedral, i slicni, a ne Thompson i Jelena Rozga.
Nemam nista protiv da se tebi metal ne svida, ali Marko Perkovic s metalom ima jako malo dodirnih tocaka.

thompson def nije metal, ali ima puno dodirnih tocaka. ne kuzim zasto ste vi metalci tako hermeticni i kao metal priznajete samo one koje zelite. mislim get over it i shvatite da thompson ima metal produkciju sa jako puno zestokih aranzmanskih rjesenja, a i tekstovi su mu angazirani (na njegov nacin) a i stil pjevanja mu je blizi metalu nego popu u svakom slucaju. i to je to sto se tice slicnosti koje uopce nisu male, cak obicnim slusateljima (kakvih je vecina) one i jesu krucijalne odlike po kojoj svrstavaju pjevace po zanrovima pa takvo opce misljenje uopce ne treba cuditi

jurica_m
30.06.2012., 16:56
thompson def nije metal, ali ima puno dodirnih tocaka. ne kuzim zasto ste vi metalci tako hermeticni i kao metal priznajete samo one koje zelite. mislim get over it i shvatite da thompson ima metal produkciju sa jako puno zestokih aranzmanskih rjesenja, a i tekstovi su mu angazirani (na njegov nacin) a i stil pjevanja mu je blizi metalu nego popu u svakom slucaju. i to je to sto se tice slicnosti koje uopce nisu male, cak obicnim slusateljima (kakvih je vecina) one i jesu krucijalne odlike po kojoj svrstavaju pjevace po zanrovima pa takvo opce misljenje uopce ne treba cuditi

Najgore mi je kad netko uspoređuje Thompsona i hrvatsku estradu. Dajte mi, molim vas, recite na što liči hrvatska estrada. Severina, Rozga i te fore - golotinja prolazi, naravno, a kvaliteta pjesme nikako. Sve je to biznis i ništa više. DRuga stvar je kad ti glazbu radiš iz ljubavi, a Thompson ju definitivno radi ponajprije iz ljubavi prema Bogu, domovini i obitelji, i to je vidljivo na svakoj njegovoj pjesmi. Radi ono što voli, za razliku od drugih naših glazbenika kojima su samo pare na pameti. Ja se ne želim miješati u metal vode, odnosno ima li kakvih dodirnih točaka Thompson i metal. Zadnjih par godina u nekim pjesmama ima. Evo, naveo je netko primjer Kletvu kralja Zvonimira, tu je i pjesma Prognanička iliti Moj grad na albumu Druga strana, tu su Čavoglave također na istoimenom albumu. MOžda nije to baš neki metal, ali ovo što u zadnje vrijeme sviraju može se svrstati u žešći rock. No, ja nisam tu da prosuđujem je li Thompson roker ili metalac. Mene zanimaju Thompsonove pjesme jer su pune ljubavi i istine, i zato ga poštujem kao glazbenika.

Bobo Mesar
30.06.2012., 17:09
Prije bih rekao da je mjesavina Europe i Mate Bulica.

EDIT:
Sto se plagijata tice nista novo.

Ne znam stvarno kako to. Možda ako misliš na pjesme tipa moj ivane, iza devet sela itd.

Ja isključivo govorim za album 'Bilo Jednom u Hrvatskoj', 'Druga strana' i ovaj koji će sad doći, odnosno to su njegova zadnja 3 albuma.

Bilo jednom u Hrvatskoj je Iron Maiden s malo klavijatura, dok je Druga strana manje više Nightwish. Možeš pretrpati cijeli internet, ali nećeš naći sličnije bendove Thompsonu od ovih koje sam naveo.

Sjećam se koncerta na na Trgu Bana Jelačića kad je jedan od gitarista za intro Gena Kamenih praktički svirao 'For Whom The Bells Tolls', evo i video:

http://www.youtube.com/watch?v=IPg1njfJxUA&feature=youtube_gdata_player

Thompson se već tad oprijedjelio za heavy metal/hard rock i daljnje usporedbe s 'Bijelim Dugmetom' i ostalom 'čobanski rock' ekipom su po meni bez veze.

Uostalom i njegovi tekstovi najviše teže metalu, makar to bio i white metal odnosno rock.

Da nisam na mobitelu potražio bi vam i više sličnosti, ali eto ako koga zanima kad sjedem za komp za koji dan.

satnik
10.07.2012., 17:09
Definitivno najoriginalniji band u Hrvatskoj, bio to po tvom ukusu metal ili ne. Kletva kralja Zvonimira nije plagijat, kakva nebuloza. Problem je u tome što taj band šalje poruku koja se ne sviđa onima koji imaju suprotan svjetonazor, zato i napadaju ta sluganska pera...

HSP
01.08.2012., 12:39
...naravno da ne duguje ni kune poreza, naravno da se sprema megakoncert u Čavoglavama za 4 dana i naravno da će snimit live verziju pjesme "Uvijek vjerni tebi"

Dubrovčanin
22.09.2012., 12:55
Zna li netko išta o tome kad će novi album?

jurica_m
22.09.2012., 14:53
Zna li netko išta o tome kad će novi album?

Rekao je Marko u Čavoglavama da, citiram: "Ako Bog da, u desetom mjesecu." Ja se nadam i siguran sam da će Bog dati!

Milko63
24.09.2012., 20:09
priča sam ja sa bubnjarom u 6mj na koncertu od slayera u zg-u, reka je da će album bit gotov na jesen ''navodno''

Dubrovčanin
01.12.2012., 22:44
Prosinac je, a novog albuma još nema.

jurica_m
03.12.2012., 16:29
Prosinac je, a novog albuma još nema.

Da, i ja ga s nestrpljenjem cekam. :)

Sent from my Galaxy Nexus

Bjesomar_
03.12.2012., 18:16
Koja ce biti tematika novog albuma ?
Komunisti koji pokusavaju porez naplatiti ili oslobodeni casnici koji su se pokazali nedovoljno nacionalisticki orjentirani ?

jurica_m
04.12.2012., 08:10
Koja ce biti tematika novog albuma ?
Komunisti koji pokusavaju porez naplatiti ili oslobodeni casnici koji su se pokazali nedovoljno nacionalisticki orjentirani ?

Nas Marko ce pjevati o Bogu, o obitelji i domovini.

Sent from my Galaxy Nexus

satnik
12.12.2012., 10:31
Jeste li vidjeli što ovi Američki estradnjaci zarađuju na mukama i jadu žrtava uragana Sandy? Prvo Thomspon ratni profiter, pa sad ove spodove profiteri prirodnih katastrofa.

Škandal sused! Bon Jovi, Eric Clapton, Dave Grohl, Billy Joel, Alicia Keys, Chris Martin, The Rolling Stones, Bruce Springsteen & The E Street Band, Roger Waters, Kanye West, Eddie Vedder, The Who i Paul McCartney...crna lista profitera :D

Di su naši kritičari i njihov bijes na ovo? :kava:

jurica_m
13.12.2012., 00:26
Jeste li vidjeli što ovi Američki estradnjaci zarađuju na mukama i jadu žrtava uragana Sandy? Prvo Thomspon ratni profiter, pa sad ove spodove profiteri prirodnih katastrofa.

Škandal sused! Bon Jovi, Eric Clapton, Dave Grohl, Billy Joel, Alicia Keys, Chris Martin, The Rolling Stones, Bruce Springsteen & The E Street Band, Roger Waters, Kanye West, Eddie Vedder, The Who i Paul McCartney...crna lista profitera :D

Di su naši kritičari i njihov bijes na ovo? :kava:

Stari moj, nisam vidio. Jedva cekam novi Thompsonov album, odmah cu iskesirat koliko treba para za album jer se to ne propusta. Zivio nam nas Marko.

Sent from my Galaxy Nexus using Tapatalk 2

galeni
28.01.2013., 00:10
e sad bi mogo zapjeva onu "sude mi"

manchild
28.01.2013., 01:12
mislim da je njegova karijera gotova

HolgerBadstuber
28.01.2013., 01:45
Ja te uvjeravam da nije. :mig:

Perversor
30.01.2013., 11:51

takoder, mislim da je hrvatima vec dosta praznih prica s bilo kakve strane. ceka se vise covjek s konkretnom idejom, a ovakvi klauni mogu lagano odleprsat s scene.

jurica_m
14.02.2013., 11:36
takoder, mislim da je hrvatima vec dosta praznih prica s bilo kakve strane. ceka se vise covjek s konkretnom idejom, a ovakvi klauni mogu lagano odleprsat s scene.

Stari, da je Thompson klaun, onda su i klaunovi svi branitelji, svi ljudi koji pune stadione i dvorane kao ni jedan pjevac u Hrvatskoj. Cekamo album da Thompson svojim stilom, i svojim istinitim i jakim rijecima odgovori svima koji ga mrze, a takvih je puno i zato se svi takvi boje Markovog albuma. Prvi kupujem!

Sent from my iPhone 4

theripper
17.02.2013., 00:43
Stari, da je Thompson klaun, onda su i klaunovi svi branitelji, svi ljudi koji pune stadione i dvorane kao ni jedan pjevac u Hrvatskoj. Cekamo album da Thompson svojim stilom, i svojim istinitim i jakim rijecima odgovori svima koji ga mrze, a takvih je puno i zato se svi takvi boje Markovog albuma. Prvi kupujem!

Sent from my iPhone 4

što to znači? da ja sad u 5 minuta napišem pjesmu o vukovaru i netko kaže kako je ta pjesma sprdnja, automatski vrijeđa branitelje? de molim te...
90-ih je morao biti neki pjevač kao thompson, koji bi dizao moral, ali činjenica je da on nigdje izvan hrvatske ne može napraviti nijedan koncert...zato što su mu 99% pjesama o nekim hrvatskim idealima i o ratu i izdaju generala i ne znam čemu. po meni, ima nekih lijepih pjesama, ali gotovo sve su mu čista komercijala, gdje on zapravo iskorištava emocije ljudi

Dubrovčanin
27.02.2013., 13:22
Novi album zvat će se "Ora et labora" i izlazi 1. travnja 2013.

satnik
02.03.2013., 14:05
što to znači? da ja sad u 5 minuta napišem pjesmu o vukovaru i netko kaže kako je ta pjesma sprdnja, automatski vrijeđa branitelje? de molim te...
90-ih je morao biti neki pjevač kao thompson, koji bi dizao moral, ali činjenica je da on nigdje izvan hrvatske ne može napraviti nijedan koncert...zato što su mu 99% pjesama o nekim hrvatskim idealima i o ratu i izdaju generala i ne znam čemu. po meni, ima nekih lijepih pjesama, ali gotovo sve su mu čista komercijala, gdje on zapravo iskorištava emocije ljudi

1. Napravio je 30ak koncerata izvan RH na zadnjoj turneji uključujuči SAD, Njemačku, BiH, Australiju itd. itd. Nemaš pojma o čemu pričaš, pa zašto onda uopće komentiraš i širiš nebuloze?

2. Domoljubnih pjesama na albumima ima jedno 20 i nešto od oko 70 originalnih pjesama. Znači circa. 30%. Odakle ti ovo 99%? Očigledno nisi ni slušao njegove pjesme i pametuješ na pamet, to je jedina činjenica u ovom tvoj apsurdnom postu.

Obični papagaj koji ne zna razmišljat vlastitim mozgom, žao mi te. :504:

A zar Oliver ne iskorištava emocije ljudi koji su nekad bili zaljubljeni ili koji to jesu itd.? Zar Spielberg ne iskorištava emocije ljudi kad napravi film o drugom svjetskom ratu poput Saving Private Ryan ili nešto slično?

Dal' ti uopće znaš koja je svrha umjetnika i umjetnosti općenito?

theripper
07.03.2013., 18:32
1. Napravio je 30ak koncerata izvan RH na zadnjoj turneji uključujuči SAD, Njemačku, BiH, Australiju itd. itd. Nemaš pojma o čemu pričaš, pa zašto onda uopće komentiraš i širiš nebuloze?

2. Domoljubnih pjesama na albumima ima jedno 20 i nešto od oko 70 originalnih pjesama. Znači circa. 30%. Odakle ti ovo 99%? Očigledno nisi ni slušao njegove pjesme i pametuješ na pamet, to je jedina činjenica u ovom tvoj apsurdnom postu.

Obični papagaj koji ne zna razmišljat vlastitim mozgom, žao mi te. :504:

A zar Oliver ne iskorištava emocije ljudi koji su nekad bili zaljubljeni ili koji to jesu itd.? Zar Spielberg ne iskorištava emocije ljudi kad napravi film o drugom svjetskom ratu poput Saving Private Ryan ili nešto slično?

Dal' ti uopće znaš koja je svrha umjetnika i umjetnosti općenito?

da napravio je koncerte izvan hrvatske u njemačkoj i australiji...u hrvatskim zajednicama :D
a o ovome tko ne razmišlja svojim mozgom....jbt pa taj thompson stalno pjeva o tome kako su nam izdali generale, i onda od tih istih uzme ne znam koliko novaca da ne pjeva za nikog na izborima. gdje je tu velikohrvatskodomoljubni moral?

a ovo za olivera i spielberga što si napisao je presmješno...

satnik
07.03.2013., 19:14
Aha lol. :D

Pa da, on pjeva Hrvatima kao i većina hrvatskih izvođača. Osim onih koji pjevaju u "regiji". Ti misliš da možda Rozga nastupa u Madison Square Gardenu ispred Američkih tinejdžera jer njezine pjesme nisu o hrvatskim idealima? :rofl:

Tebi je ta usporedba presmiješna jer tako nikad nisi razmišljao možda? Ako misliš da Thompson iskorištava emocije svoje publike, zašto onda isto ne vrijedi za Springsteena, Spielberga i ostale umjetnike koji stvaraju? Logično je zaključiti da ti se umjetnost gadi općenito jer iskorištava emocije ljudi ili da si licemjer jer Thompsonu ovo zamjeravaš a ostalima ne. Trećeg nema.

A ovo za plaćanje izvođača da ne pjeva neću ni komentirati, jer to je zaista presmiješno :rofl:

Samo ću te pitati iskreno, zašto nisi iz početka ušao i rekao kako ne voliš ovog izvođača jer vjeruješ žutom tisku za nekakve neutemeljene afere? Umjuesto se sramotiti s ovim "iskorištavanjem" i tim kako Thompson pjeva na hrvatskom te kako mu je 99% posto pjesama o istoj temi, kad neznaš valjda ni 5 pjesama nabrojati na pamet. Zašto uopće pričati o onome o čemu pojma nemaš? :ne zna:
:kava:

jurica_m
10.03.2013., 02:38
da napravio je koncerte izvan hrvatske u njemačkoj i australiji...u hrvatskim zajednicama :D
a o ovome tko ne razmišlja svojim mozgom....jbt pa taj thompson stalno pjeva o tome kako su nam izdali generale, i onda od tih istih uzme ne znam koliko novaca da ne pjeva za nikog na izborima. gdje je tu velikohrvatskodomoljubni moral?

a ovo za olivera i spielberga što si napisao je presmješno...

Kakvih sve ima na ovom forumu, to nisu istine. Da, Thompson ima svoju tematiku, i tu tematiku jako puno ljudi voli. Gledaj koliko ljudi se skuplja na njegovim koncertima, vidjet ces koliko ce ih i sada doci na velik koncert na Poljudu u sklopu nove turneje. Jedva cekam novi album i nove pjesme, bit ce to remek djelo za svakog Hrvata tko iskreno voli svoju domovinu, vjeru i Boga.

Sent from my GT-I9100

satnik
10.03.2013., 17:18
Evo da srušim malo predrasude o Thompsonovim fanovima. :D

Ja recimo nisam vjernik, nazvao bih se agnostičarom al' volim Thompsonovu glazbu i bio sam na više koncerata, uključujući i Čavoglave prošle godine.

Ne slažem se u potpunosti s mnogim njegovim vjerskim stavovima, ali branim njegovo pravo da svoje mišljenje iznese kroz umjetnički rad, pa i na glas pjevam pjesme koje govore o Bogu i o vjeri, jer poštujem poruku i povijest svog naroda.

Ali istodobno volim i sarajliju Seja Sexona iz Zabranjenog Pušenja i njegovu glazbu, ma da se ne slažem s jugonostalgičnim stavom koji je evidentan. Ne bih volio da je ovaj bend, i ako su apologeti za Titov zločinački režim, bude zabranjen bilo gdje u Hrvatskoj, jer cenzura neistomišljenika vodi društvo niz klizavi put do tiranije, već smo nekoć tamo bili a neki bi da se vratimo.

luchini
14.03.2013., 15:16
Samo dvadesetak dana dijeli nestrpljive fanove najpopularnijeg hrvatskog glazbenika Marka Perkovića Thompsona do izlaska novog albuma koji nosi znakovito ime ''Ora et labora'' – ''Moli i radi''. Album 1. travnja izlazi u izdanju izdavačke kuće Croatia Records te će ga biti moguće kupiti na internetu, s obzirom da je praznik, već na Uskrsni ponedjeljak, a na prodajnim mjestima dan kasnije. Naravno da tijekom korizme nije dolazio u obzir izlazak albuma budući kako je Thompson prije svega vjernik, korizma je vrijeme čišćenja te preispitivanja osobnog odnosa svakog vjernika s Bogom, uoči uskrsnuća Isusa Krista. Uostalom, dobili smo i novog papu te će ovogodišnji Uskrs zasigurno proći u posebno svečanom ozračju. Naravno, moramo spomenuti činjenicu da se na novom Thompsonovom albumu nalazi deset pjesama, devet pjesama potpisuje sam Thompson, osim teksta za pjesmu "Maranata" koji je napisao msgr. Ante Ivas, biskup šibenski, što je mnoge u Hrvatskoj na neki način iznenadilo, no, šibenski biskup msgr. Ivas i popularni glazbenik dugogodišnji su vrlo bliski prijatelji. Tako da se ne radi o iznenađenju za one koji poznaju način razmišljanja Thompsona i njegovu duboku privrženost Katoličkoj crkvi, uostalom, o tome govori i ime novog Thompsonovog albuma “Ora et labora”, inače geslu svetog Benedikta, čiji medaljon Thompson često nosi oko vrata, i koji je postao svojevrsni zaštitni znak hrvatskog branitelje i glazbenika iz drevnih Čavoglava.

Prošlo je gotovo sedam godina od Thompsonovog posljednjeg albuma, ''Bilo jednom u Hrvatskoj'', koji je oborio sve rekorde kao jedan od najprodavanijih albuma uopće u Hrvatskoj posljednjih desetljeća, trogodišnja turneja koja je nakon toga uslijedila jedna je od najuspješnijih turneja organiziranih u našoj zemlji uopće, na koncertima popularnog glazbenika nerijetko se znalo okupiti i 100 000 obožavatelja, usprkos nevjerojatnoj medijskoj sotonizaciji koja je redovito pratila svaki Thompsonov nastup, srećom, uoči izlaska ovog posljednjeg Thompsonovog albuma provokacija je manje nego što je to uobičajeno, očito su neki potrošili sve 'streljivo' koje su imali, nije jednostavno nekoga napadati ako nemate argumenata.

Uoči izlaska albuma razgovarali smo s popularnim glazbenikom, uglavnom o stvarima vezanim uz sam album, ali i općenito otvorili smo neka pitanja od kojih jednostavno nije moguće pobjeći kada se radi o Marku Perkoviću Thompsonu. Ekskluzivni intervju za portal Tinolovka-news jedan je od rijetkih intervjua ovog pjevača s obzirom kako Thompson nije čovjek koji bi bio opterećen medijskom slikom o sebi, niti se u prošlosti previše obazirao na ružne nasrtaje iz jednog dijela hrvatskih medija.

Izvor: LINK (http://tinolovka-news.com/vijesti-hrvatska/43207-ekskluzivno-veliki-intervju-s-markom-perkovicem-thompsonom)

Dubrovčanin
02.04.2013., 20:21
Novi Thompsonov album je u prodaji za par dana. Prvi album oca hrvatske glazbe nakon 2006. Trebalo je čekati sedam godina!

Ora et labora je osmi studijski album hrvatskog pjevača Marka Perkovića Thompsona, izišao u travnju 2013.

Producent albuma je Tiho Orlić. Pjevač kaže kako se tematski nije odmakao od prethodnih pjesama, te da opet pjeva o onome što ga najviše zaokuplja: politička, društvena i socijalna situacija u Hrvatskoj, kao i duhovne i povijesne teme koje ga beskrajno inspiriraju. Thompson ističe kako je posebno ponosan na pjesmu "Maranata" koju je napisao šibenski biskup msgr. Ante Ivas, kao i na pjesmu "Bosna" kojom skreće pozornost na ono što se događa s hrvatskim narodom koji tamo živi.

* "Sokolov krik" (4:37)
* "Dobrodošli" (5:45)
* "Bog i Hrvati" (9:26)
* "Zapali vatru" (4:15)
* "Maranata" (5:33)
* "Uvijek vjerni tebi" (5:31)
* "Bosna" (8:48)
* "Samo je ljubav tajna dvaju svjetova" (5:47)
* "Nema predaje" (4:54)
* "Put u raj" (5:56)

boogeyman
02.04.2013., 20:28
Novi Thompsonov album je u prodaji za par dana. Prvi album oca hrvatske glazbe nakon 2006. Trebalo je čekati sedam godina!

ajme bokte... inace mi je tompa ok, posebno na koncertu, ali ovo je vrhunski proser. :rofl::rofl::rofl:

Silvery
03.04.2013., 14:47
Da stvarno, jel ovo netko neupućen iz njegovih pr krugova pisao ili je ovo "otac hrvatske glazbe" zaključak nekog fana? I na osnovu čega? :misli:

Gabriel Amorth
04.04.2013., 12:47
"Bog i Hrvati" (9:26)

Predobro!

:rozi:

Gabriel Amorth
04.04.2013., 12:49
Otac hrvatske glazbe ne postoji, ali prvi brk hrvatske estrade je jedan i jedini, nezaboravljeni - Tomislav Ivčić (http://www.youtube.com/watch?v=xOD-lK3lV0g)!

Big Beaver
05.04.2013., 11:58
otac hrv. glazbe :504:

Zeleni89
05.04.2013., 14:02
Kad ce novi album? Ja sam negdje procitao travanj. Zelim cuti pjesmu "Bosna". Jedva cekam!

edit...za par dana...odlicno

Dubrovčanin
05.04.2013., 20:52
Album je u prodaji od 12. travnja. Ja sam osobno prozvao Thompsona ocem hrvatske glazbe. Kao što je Marko Marulić otac hrvatske književnosti, tako je Thompson otac hrvatske glazbe. Riječ je o jedinom hrvatskom ratnom pjevaču domoljubnih i borbenih pjesama. Te su pjesme narodu najbitnije, jer pomažu borcima (dižu im moral) i hrabre i okrjepljuju civile. Da nije Thompsona mi ne bi imali nijednog pravog ratnog pjevača. Uostalom, Thompson je najpopularniji hrvatski pjevač i može okupiti uvjerljivo najviše ljudi (i do 120 000).

Imran
05.04.2013., 21:00
Niti jedna pjesma kraća od 4 minute. Znači dosta čeka nas dosta dugih pjesama s tipičnom tematikom kako očekujemo od njega. Nažalost nema laganica. :tuzni:

Bjesomar_
06.04.2013., 08:47
Album je u prodaji od 12. travnja. Ja sam osobno prozvao Thompsona ocem hrvatske glazbe. Kao što je Marko Marulić otac hrvatske književnosti, tako je Thompson otac hrvatske glazbe. Riječ je o jedinom hrvatskom ratnom pjevaču domoljubnih i borbenih pjesama. Te su pjesme narodu najbitnije, jer pomažu borcima (dižu im moral) i hrabre i okrjepljuju civile. Da nije Thompsona mi ne bi imali nijednog pravog ratnog pjevača. Uostalom, Thompson je najpopularniji hrvatski pjevač i može okupiti uvjerljivo najviše ljudi (i do 120 000).

I do 120 000 !!!

Sent from my HTC Desire HD using Tapatalk 2

Blackadder1
06.04.2013., 14:04
I do 120 000 !!!

Sent from my HTC Desire HD using Tapatalk 2
120 000 ustasa nasuprot skoro 4.000.000 Partizana. To je istinit omjer. Samo ova vecina nije glasna nego se cereka i ignorira ovu manjinu..

maminho
06.04.2013., 17:01

to naprosto nije istina

Zeleni89
06.04.2013., 18:02
120 000 ustasa nasuprot skoro 4.000.000 Partizana. To je istinit omjer. Samo ova vecina nije glasna nego se cereka i ignorira ovu manjinu..

ehehehe ja volim ici na njegov koncert a ne pripadam desnicarskoj frakciji. Ja rijetko vidim ustaske kape na njegovim koncertima...

Blackadder1
06.04.2013., 19:15
ehehehe ja volim ici na njegov koncert a ne pripadam desnicarskoj frakciji. Ja rijetko vidim ustaske kape na njegovim koncertima...
Pa to i ja kazem. Ja volim ici na nazi skupove a uopce nisam nacist niti vidjam njihova obiljezja. A atmosfera, energija u zraku koja mi se svidja a uopce ne znam koje je frakcije, mora da je komunisticka.

TheNumber23
08.04.2013., 15:55
zar mora biti komunisticka?

Imran
08.04.2013., 16:25
Inače niti jedna pjesma nije izašla kao zasebni singl pa se zapravo ni ne zna kako zvuče. Ipak na YT je izašao jednominutni (http://www.youtube.com/watch?v=trW9uRQ7geo)uradak pjesme Bog i Hrvati.
Očekujem da će u dogledno vrijeme radio stanice vrviti njegovim novim pjesmama.

totti10
08.04.2013., 17:03
https://www.youtube.com/watch?v=UdUyvepwGOM

pjesma je premijerno otjepavana jučer na skupu protiv ćirilice

:s :s

didaskalija
08.04.2013., 17:29
Točno tako...evo, neki dan sam čuo da je recimo Hladno pivo već razradilo plan u 20 točaka za ekonomski oporavak države...navodno će Mile biti premijer u sjeni...:facepalm:

Red Nix
08.04.2013., 18:49
https://www.youtube.com/watch?v=UdUyvepwGOM

pjesma je premijerno otjepavana jučer na skupu protiv ćirilice

Jedva čekam novi album :lux:

Ja,Lucifer
08.04.2013., 19:02
Sarajevo nikada neće biti Сарајево !
Vukovar nikada neće biti Bykobap !!
Ajmo zajedno protiv Četnika !

A krista ti :rofl::rofl:

The Foggy Dew
08.04.2013., 23:19
Jebi ti sve, bend mu je vrh. :s

Zeleni89
09.04.2013., 04:28
Zelim da album bude slican "Bilo jednom u Hrvatskoj"

Ali nazalost me ove pjesme bas i nisu impresionirale. Uvijek vjerni tebi. Nize od solidnog. Ne svidja mi se. I ova druga "Nema predaje". Kao da je snimio pjesme za nogometne utakmice, a ne nesto ozbiljno. Kao i ovaj jednominutni uradak. Nije to ono iz 2006. Korak naprijed, nazad dva! Mada bit ce sigurno jos nesto za mene.

Milko63
09.04.2013., 21:52
Maranatha:
http://www.youtube.com/watch?v=1brF-uAN8sI

volume3d
09.04.2013., 23:50
Zelim da album bude slican "Bilo jednom u Hrvatskoj"

Ali nazalost me ove pjesme bas i nisu impresionirale. Uvijek vjerni tebi. Nize od solidnog. Ne svidja mi se. I ova druga "Nema predaje". Kao da je snimio pjesme za nogometne utakmice, a ne nesto ozbiljno. Kao i ovaj jednominutni uradak. Nije to ono iz 2006. Korak naprijed, nazad dva! Mada bit ce sigurno jos nesto za mene.

Slazem se

Maranatha:
http://www.youtube.com/watch?v=1brF-uAN8sI

A ni ovo nije nesto jako dobro

Valjda ce se naci neke 2,3 koje ce i meni biti super , prosli album je bio odlican :)

This Free Will
10.04.2013., 10:50
Na nagovor frenda poslusao pjesmu "maranatha", mogu samo reci da me razocaralo. Tekst je kao i obicno sve sto on provlaci kroz svoje pjesme, mislio sam da ce ovaj put biti malo inovativniji ali valjda ne zeli izgubiti standardnu publiku :D
Vokal je njegov uvjek isti, a sto se tice glazbe sve je nesto napola. Meni se nije puno pomakao od zadnjeg albuma, nije mi sve ovo novo bas nesto :ne zna:

Milko63
10.04.2013., 13:59
Maranathu je napisa neki biskup, a ne Thompson, al sve to dođe na isto.
Uglavnom meni pjesme Maranatha i Uvijek vjerni tebi nisu nešto posebno, tj. bezveze su mi, već smo to čuli prije.
Al treba čut još ostalih 8 pjesama.

Milko63
10.04.2013., 20:57
Album je danas izdan!

Ja,Lucifer
11.04.2013., 09:37
Mislim da bi crorec trebao staviti na youtube video sa isječcima pjesama kako bi se dobio kratak uvid u album.
Ovo dosad što sam poslušao mi je dosadno.:ne zna:

HRV.DRAGOVOLJAC
11.04.2013., 12:38
Molim vas moze li neko staviti na youtube pjesmu SAMO JE LJUBAV TAJNA DVAJU SVJETOVA

judolino
11.04.2013., 13:16

Ajme, Isuse i Super Mario... :facepalm:

A tko je onda majka? Sanja Trumbić? Vesna Zmijanac? Severina? Rozga?

Ovo je slučaj za Ivana Milasa, oca hrvatske neurologije... :zvrko:

Evo ti jedna (http://www.youtube.com/watch?v=Skue0ec5Bn8)od djeda hrvatske glazbe. Iver fakat ne pada daleko od klade... :vidiga:

Ora et labora je osmi studijski album hrvatskog pjevača Marka Perkovića Thompsona, izišao u travnju 2013.

Kaj se u ugostiteljskoj školi uči latinski?! :confused:

Krystle
11.04.2013., 13:23
http://cdn-static.rtl-hrvatska.hr/image/thompson-porez-7045ca09e94d5d1559382d15a31ca8df_view_article.jpg? v=18
Za porez spreman! :tulum:

zabogi
11.04.2013., 13:36
ja obožavam tog čovjeka:D

jedan vic-nazvao chuck norris tomsona i pitao ga, kako je uspio preživjet nakon
što ga je zmija za srce ugrizla.

HRV.DRAGOVOLJAC
11.04.2013., 17:35
Večeras u 18:30 na Narodnom radiju u glazbenom showu Dalibora Petka premijerno poslušajte pjesmu sa albuma "Ora et labora" - Samo Je Ljubav Tajna Dvaju Svjetova

HRV.DRAGOVOLJAC
11.04.2013., 17:44
Evo ga, ide pjesma