PDA

View Full Version : Zatvaranje "azila" u Rijeci

stranice : [1] 2

Callie Annu
09.03.2011., 07:31
Šapičari, treba hitna pomoć, vetrinarska inspekcija je odlučila zatvoriti dva riječka azila, a pritom se nije puno pitala kamo sa jadnim psima, oni su se odlučili na eutanaziju :mad:

http://www.jutarnji.hr/zatvaraju-se-dva-azila-u-rijeci--50-pasa-prijeti-eutanazija/930016/

Kao što vjerovatno znate Grad Rijeka je napravio novi azil u Liču, ali za samo 20 pasa :eek: a znate i sami koliko ih ima, a svima ostalima prijeti eutanazija nakon 60 dana :mad:

Šta možemo konkretno poduzeti osim pisanja silnih dopisa gradu i svim ostalim službama, s kojima se nažalost ništa ne postiže??

Ako možete lajkajte ovu stranicu
http://www.facebook.com/home.php#!/pages/Prijeti-zatvaranje-azila-Rijeke-i-okolice-pomo%C4%87-u-zbrinjavanju-pasa/135028333234283
da im nekako pomognemo

zivotinjskazas
09.03.2011., 07:55
Ovo je strašno, pa ja više nemam riječi. Umjesto da ta vetrinarska inspekcija ( pomogne u riješavanju nekih problema ili nedostatak ako ima, po azilima ) oni odmah zatvaraju azile, pa to više nije normalno kao da je krenula i hajka na naše jadne životinje. Nepitaju se kako im pomoći, nešto učiniti za te jadne životinje i kako im uopće nije žao, ma ovo je sramota!

TurbulentFluid
09.03.2011., 08:03
Šapičari, treba hitna pomoć, vetrinarska inspekcija je odlučila zatvoriti dva riječka azila, a pritom se nije puno pitala kamo sa jadnim psima, oni su se odlučili na eutanaziju :mad:

http://www.jutarnji.hr/zatvaraju-se-dva-azila-u-rijeci--50-pasa-prijeti-eutanazija/930016/

Fenomenalna vijest za početi dan! :top: :top: Jutarnji List je kao i uvijek izuzetno točan s informacijama pa je "azilima" nazvao mučilište životinja koje je držao veliki ljubitelj i štancer čistokrvnih pasa bez pedigrea, gospodin veleštovani Marino Lenac koji je pokušao čak i prebiti neke od volontera koji su konačno ustali protiv njegovog štanceraja! Od Lenca se štenci udomljuju za 800 kn a može i zamjena za mobitele, hranu i slične peripetije! :top:

Prva pratilja je gospođa dobrih namjera ali katastrofalne izvedbe koja ne udomljuje pse već ih GODINAMA drži zatočene u blatu :top:, ne dajući ih na udomljenje i ne dozvoljavajući pristup volonterima; no redovno prima novac Grada Rijeke za održavanje konzinstentne populacije pasa koji ne izgledaju dovoljno čistokrvno da bi ih se prodalo :top:

Kao što vjerovatno znate Grad Rijeka je napravio novi azil u Liču, ali za samo 20 pasa :eek: a znate i sami koliko ih ima, a svima ostalima prijeti eutanazija nakon 60 dana :mad:

Kao što vjerovatno SVI ovdje znaju, ovo je notorna laž i gluparija, pošto Grad Rijeka u Liču nije otvorio NIŠTA: riječ je o šinteraju Veterinarske stanice Rijeka d.o.o. koja je PRIVATNA a ne državna firma i nema blage veze s Gradom Rijeka osim što (i) na tom području ima koncesiju.

Lič je pun, trenutno, i ti psi ne mogu tamo, a ja ću se kao volonter koji surađuje s Ličom buniti na sav glas da bolesni Lenčevi psi prepuni parazita NE dođu tamo, kako radi zdravlja šinterajskih pasa tako radi općeg zdravlja životinjske populacije tog dijela Gorskog Kotara.

Šta možemo konkretno poduzeti osim pisanja silnih dopisa gradu i svim ostalim službama, s kojima se nažalost ništa ne postiže??

Podići tužbe ili bar napisati prijave da gospodin Marino Lenac završi u zatvoru kako ne bi fizički napastvovao volontere koji žele pomoći psima, možete se logirati na njihov facebook http://www.facebook.com/profile.php?id=100001954754760 i pružiti im podršku i možete pomoći pri agresivnom oglašavanju kad ono jednom krene.

Shvatite već jednom da Skloništa u kojima se životinje drža u blatu, crkavaju od bolesti, ne izlaze iz boxeva godinama, i ne daju se na udomljenje NE POMAŽU ŽIVOTINJAMA I DA TAKVA MJESTA TREBA ZATVORITI.

zivotinjskazas
09.03.2011., 08:08
Uh, uh nisam to ništa znala, jadne životinje:(

Felix-ica
09.03.2011., 08:13
zivotinjskazas evo da pojasnim, za one koji nisu upućeni - pse svakako spasiti, ali i taj azil na Marinićima definitivno zatvoriti :eek:
na tom privatnom terenu dvije osobe drže svaka svoj azil :(
jedna od njih koja ima u vlasništvu teren dala je na korištenje dio terena ovoj drugoj, (neću iznositi imena)
Prva neimenovana osoba godinama se bavi razmnožavanjem pasa, u neadekvatnim uvjetima i prodaje, bez papira , pa u konačnici iscrpljene kuje od okota koje smatra "rashodovanim" spašavaju određene osobe za jednu vreću hrane, naravno u muci gdje s njima.
Ova druga osoba koja koristi dio terena, "skuplja uličare", ali ne udomljava, hoće zaradu i ne daje pse bez da joj se plati (rijetki petki) ....
evo ukratko pojašnjenje o tom azilu, da ne spominjem da su dotične osobe u stalnom konfliktu.

TurbulentFluid
09.03.2011., 08:17
zivotinjskazas evo da pojasnim, za one koji nisu upućeni - pse svakako spasiti, ali i taj azil na Marinićima definitivno zatvoriti :eek:
na tom privatnom terenu dvije osobe drže svaka svoj azil :(
jedna od njih koja ima u vlasništvu teren dala je na korištenje dio terena ovoj drugoj, (neću iznositi imena)
Prva neimenovana osoba godinama se bavi razmnožavanjem pasa, u neadekvatnim uvjetima i prodaje, bez papira , pa u konačnici iscrpljene kuje od okota koje smatra "rashodovanim" spašavaju određene osobe za jednu vreću hrane, naravno u muci gdje s njima.
Ova druga osoba koja koristi dio terena, "skuplja uličare", ali ne udomljava, hoće zaradu i ne daje pse bez da joj se plati (rijetki petki) ....
evo ukratko pojašnjenje o tom azilu, da ne spominjem da su dotične osobe u stalnom konfliktu.

:top:
Iako mislim da se "dotične" osobe može spominjati imenom; barem dotičnog gospodina kojem su pred nekih 8-10 godina oduzeti bar prejadne divlje životinje koje je mučio u istim uvijetima, a vukove čak i pario s psima.

zivotinjskazas
09.03.2011., 08:19
Onda pod hitno treba te životinje spasiti i maknuti ih iz toga pakla. Ajme meni, znam ja, da ima i takvih slučajeva ali nisam bila upućena u ovaj, pa bože kakvih ima bolesnih ljudi.

BUBICAMA
09.03.2011., 08:20
koliko znam , ta druga dotična osoba (gospođa na drugom dijelu tog terena - Bonnie Herceg) nije dala da se udomu gotovo slijepi pas...

....ja pitam što se može napraviti da se ta osoba makne sa pozicije voditelja azila capica?

TurbulentFluid
09.03.2011., 08:23
....ja pitam što se može napraviti da se ta osoba makne sa pozicije voditelja azila capica?

Napravljeno je, cijela stvar je prijavljena Inspekciji i sada se azil zatvara. Nije problem samo u voditeljici; sam azil je u nemogućem stanju i takvo držanje životinja jednostavno NE MOŽE pomoći tim životinjama, bez obzira na "upravu".

Grad Rijeka ognosno PGŽ obećali su pravi, moderan azil u Klani, i TO treba forsirati.

Felix-ica
09.03.2011., 08:23
koliko znam , ta druga dotična osoba (gospođa na drugom dijelu tog terena) nije dala da se udomu gotovo slijepi pas...

ZATVORITI JOJ AZIL :top: i poslati je na placu, jer je baveći se životinjama ZALUTALA poput nekih koje znam

BUBICAMA
09.03.2011., 08:25
ali problem opet ostaje--kuda sa tim životinjama?

Napravljeno je, cijela stvar je prijavljena Inspekciji i sada se azil zatvara. Nije problem samo u voditeljici; sam azil je u nemogućem stanju i takvo držanje životinja jednostavno NE MOŽE pomoći tim životinjama, bez obzira na "upravu".

Grad Rijeka ognosno PGŽ obećali su pravi, moderan azil u Klani, i TO treba forsirati.

BUBICAMA
09.03.2011., 08:26

to obećavaju GODINAMA..

swirla
09.03.2011., 08:27

A kad, je li moguće brzo (ima li naznaka ili smo u duhu s vremenom na putu do puta za put za novi azil)? Jer ako je skoro možda bi se, bez obzira na stanje u ova dva azila, moglo odgoditi zatvaranje do otvaranja novoga.

TurbulentFluid
09.03.2011., 08:31
A kad, je li moguće brzo (ima li naznaka ili smo u duhu s vremenom na putu do puta za put za novi azil)?
U duhu vremena smo :top: :(

Jer ako je skoro možda bi se, bez obzira na stanje u ova dva azila, moglo odgoditi zatvaranje do otvaranja novoga.

NI SLUČAJNO!!!!!!! Azil(i) se nalazi(e) NA PRIVATNOM POSJEDU JEDNOG ŠTANCERA. Svaki mjesec postojanja tog azila = 10ci novih štenaca! Pse treba oduzeti i udomiti!!! Oni su GODINAMA tamo, zaslužuju dom!

Felix-ica
09.03.2011., 08:32
Ni taj u Klani neće zadovoljiti kapacitet PGŽ, ako se i kada se krene u izgradnju - radovi nisu ni počeli, a projetk je već stopiran zbog ovog i onog, te sukladnost za zemljšte, te ovo, te ono, bila sam na sastanku u Gradu Rijeci kad je bio i imala projekt, možda ga imam još i danas negdje kod kuće :ne zna: sve je dobro zamišljeno, ali kapacitet nikako :(

TurbulentFluid
09.03.2011., 08:36
Ma ja se slažem, ali što je pravi kapacitet? 100? 200? 800? 10 000? koliko ćemo još tolerirati napuštanje pasa i ostavljanje pred azilima? :ne zna:

Psi se moraju sterilizirati i/li kastrirati te potom udomljavati, i to BRZO. Ako će Klana raditi kao i svi ostali, da je jedva 30% pasa oglašeno, da udomljenja puze, da psi tamo ostaju godinama..., onda nam ni 10 novih azila neće pomoći. :(

swirla
09.03.2011., 08:41
U duhu vremena smo :top: :(

NI SLUČAJNO!!!!!!! Azil(i) se nalazi(e) NA PRIVATNOM POSJEDU JEDNOG ŠTANCERA. Svaki mjesec postojanja tog azila = 10ci novih štenaca! Pse treba oduzeti i udomiti!!! Oni su GODINAMA tamo, zaslužuju dom!
Ma slažem se i to 103%. Mislila sam samo u slučaju da se svi ne udome jer se i vrag od eutanazije spominje.
U međuvremenu sam pročitala stranicu na fejsu, pa vidim da je u zadnjih 15 dana udomljeno više peseka nego ikad.:top::)
No treba stisnuti grad Rijeku, da požuri i da napravi kvalitetan azil

Callie Annu
09.03.2011., 08:41
Ja nisam htjela ulaziti u imovinsko pravne detalje oko posjeda, čula sam i ja za dotičnog gospodina, i definitivno ne odobravam to šta on čini, i da smatram da ga se treba kazniti i da definitivno treba zatvoriti azil, jer svi znamo na šta liči.
Ono što sam ja htjela ovim postom je samo to, da se pomogne tim jadnim životinjama, jer životinje nisu krive i ne zaslužuju da ih se zbog toga eutanizira.
A što se Liča tiče, moje isprike ja sam bila uvjerena da je to od Grada, a ne od vetrinarske stanice, ali samo sam htjela reći da 20 mjesta zbilja nije dovoljno, evo još jednom moje iskrene isprike, i oprostite ako se etko osjetio prozvan, to mi zbilja nije bila namjera

swirla
09.03.2011., 08:43
Planira li se kakva peticija koja bi mogla pomoći? Ukoliko se planira možda je bolja ideja da se ne radi preko fejsa jer je onda pristup nemoguć za one koji nisu na fejsu.
Javite kako možemo pomoći

Corduroy
09.03.2011., 08:44
A što se Liča tiče, moje isprike ja sam bila uvjerena da je to od Grada, a ne od vetrinarske stanice, ali samo sam htjela reći da 20 mjesta zbilja nije dovoljno, evo još jednom moje iskrene isprike, i oprostite ako se etko osjetio prozvan, to mi zbilja nije bila namjera

Mala digresija. I ja sam bio uvjeren da je od grada, a dano na upravljanje VS Ri

BUBICAMA
09.03.2011., 08:45
ili će se psi eutanizirati li će ostati tamo, ..trenutno ja ne vidim treću opciju, jednostavno je nemoguće udomiti sve te pse.

a najvjerovatnije će ostati tamo

stvarno ne razumjem te novinare, pa šta se nitko nije mogao potruditi i napisati kako spada u čemu je riječ.. nego ovako...

TurbulentFluid
09.03.2011., 08:54

Ne i ne, ne volim ja njih baš toliko :mig: Samo mi je diglo živac što su novinari sve, ali baš SVE krivo napisali. :mad:

Od Grada nije i nije dano nikome na upravljanje. Sve je privatna stvar. Nalazi se na posjedu koji je od privatne osobe kupila VSRi. Na isti je način i kapacitet njihova privatna stvar.

TurbulentFluid
09.03.2011., 08:55
ili će se psi eutanizirati li će ostati tamo, ..trenutno ja ne vidim treću opciju, jednostavno je nemoguće udomiti sve te pse.

Zašto? :misli:

Spirit je uspio maknuti 150 pasa u nekoliko mjeseci. Iz Liča ih je do sada udomljeno preko 100. Rijeka ima još jedan azil /otužan, ali je AZIL a ne štanceraj/.

Nemojmo biti tako jako pesimistični. :ne zna:

Callie Annu
09.03.2011., 09:02
Ja vjerujem da se pse može udomiti, samo treba sve to malo približiti ljudima, jer nažalost o našim azilima i stanju u njima "malo" ljudi zna, to malo je pod navodnicima zato jer ljudi koji to znaju ili tamo volontiraju ili pomažu koliko mogu raznoraznim prilozima ili su udomili kojeg psa, ali nažalost svih nabrojanih je nakraju malo, a velika većina ne ide za tim ili smatra da su i naši azili kao iz američkih filmova.

Felix-ica
09.03.2011., 09:22
stvarno ne razumjem te novinare, pa šta se nitko nije mogao potruditi i napisati kako spada u čemu je riječ.. nego ovako...

to se jednostavno riješi otvorenim pismom ili demantiem

TessaF
09.03.2011., 09:26
TurbulentFluid, hvala ti puno na svemu sto si rekla!! :top:
Vrijeme je da istina o tom groznom mjestu i jos gorim ljudima izadje na vidjelo.

Callie Annu
09.03.2011., 09:34
S obzirom na to da je ovaj članak izašao u Jutarnjem listu da li bi netko od vas koji je detaljno upoznat sa cijelokupnim slučajem poslao dopis nekoj televiziji da hitno napravi prilog o svemu ovome, mislim da ipak ljudi najviše reagiraju na televiziju, pa da svi vide o čemu se radi, a vjerujem da će se onda netko i javiti za udomljenje koje dušice

Udomimo pse
09.03.2011., 10:04
Grupa ljudi koja se osobno uvjerila u to u kakvim uvjetima psi "žive" (sve što je Turbulent Fluid rekla je točno), organizirala se i osnovala: www.traziseprijatelj.com.hr. Tako da svi koji žele pomoći na BILO KOJI način, mogu se javiti na te stranice. Svaka pomoć će biti i više nego dobrodošla.

Callie Annu
09.03.2011., 10:10
http://www.novilist.hr/hr/Vijesti/Rijeka/Ri-Servis/Veterinarska-inspekcija-zatvorila-azile-za-napustene-pse-na-Marinicima

Felix-ica
09.03.2011., 10:10
Grupa ljudi koja se osobno uvjerila u to u kakvim uvjetima psi "žive" (sve što je Turbulent Fluid rekla je točno), organizirala se i osnovala: www.traziseprijatelj.com.hr. Tako da svi koji žele pomoći na BILO KOJI način, mogu se javiti na te stranice. Svaka pomoć će biti i više nego dobrodošla.

svi koji su registrirani na fejsu mogu ovo postaviti na svoj profil , ja sam sinoć stavila

skyon
09.03.2011., 10:17
svi koji su registrirani na fejsu mogu ovo postaviti na svoj profil , ja sam sinoć stavila

samo da pitam,da baš ne čitam sada pravila foruma,jel dozvoljeno staviti ovakav link u svoj potpis ovdje na forumu ?

inače,znam dosta o čemu se radi ovdje i mogu reći da mi je drago što takvo mjesto uskoro neće postojati.....od nekuda se mora početi čistiti smeće,ovo je dobar početak toga....svaka čast svima koji su pokrenuli ovo :top:

Udomimo pse
09.03.2011., 10:31
callie, poslali smo dopise svima: gradu, veterinarima, medijima.. samo što je jutarnji dosad jedini reagirao, rekavši da će se psi "ubiti" jer novinari žele malo pretjerati i napraviti spektakl što čitava poanta hrv. novinarstva... pa naravno da nikome nije cilj pobiti sve pse.. niti bi ijedan veterinar tako nešto potpisao.. barem ne ovi kojima smo se mi obratili za pomoć - i to za pomoć oko udomljavanja, ne ubijanja pasa..

mi smo jednostavno morali stati na kraj takvim groznim uvjetima u azilu... no, nažalost, mnogi su krivo zaključili cijelu tu priču, što nam je užasno žao, kada čitamo neke komentare na fejsu i po forumima: nije Grad kriv za to, niti veterinarska inspekcija, niti mi.... Naravno, Grad je kriv što nije osigurao humanije uvjete za smještaj. U ovom slučaju smo, mi volonteri prijavili ovaj "azil". Sigurno ne bez razloga. Udruga postoji od 1999 .godine, i uvijek izgleda jednako sablasno: psi u "kućicama" koje možete vidjeti na slici u članku koji je objavljen u jutarnjem, psi koji žive u boxovima bez krova, koje nitko ne čisti NIKADA jer čelni ljudi ne žele volontere.. Pa psići gackaju po blatu i govnima i jedu svoje fekalije... A kada se nas par zadnjh par mjeseci skupilo da to promijene čak nam se i TO zabranilo. Pokušavali smo čistiti boxove i šetati pse koji, pazite sad ovo: NIKAD, UOPĆE nisu bili puštani iz boxova. Govorimo o tome da neki psi mjesecima, a neki GODINAMA nisu provirili iz boxa. E pa kad smo to vidjeli i uvjerili se da nam čelni ljudi NE DAJU da pomognemo i kad smo se uvjerili da se psi vrlo rijetko ili nikako ne udomljavaju (jedna volonterka koja volontira već gotovo zadnje dvije godine je rekla da koliko ona zna, nije udomljeno više od 3 psa)... onda smo odlucili stati na kraj tim patnjama. Bilo je puno problema u pokušaju udomljavanja. Jer osoba na čelu udruge... nije „sklona tome“.

Neki psi, poput Frankya, koji je već postao zvijezda, je u ovom azilu ostario. Došao je kao štene, a sada ima 11 godina. I nitko, baš NITKO ga nije htio u zadnjih 11 godina?!! Tako da, psi koji su već dovoljno propatili samim time što su ih bivši vlasnici zlostavljali ili "samo" napustili su već dovoljno propatili. Nisu zaslužili da o njima "skrbe" veliki "prijatelji životinja" na ovakav način i da pritom nemaju nikakve ili minimalne šanse za udomljenjem. Tek tada je napravljena prijava vet. inspekciji koja se time složila i promptno reagirala. Naravno da nikome nije cilj eutanizirati sve te pse. Zbog toga je napravljena akcija TRAŽI SE PRIJATELJ. Pa ako itko može i želi pomoći, može se javiti. kao što rekoh, svaka pomoć je i više nego dobrodošla: www.traziseprijatelj.com.hr.

BUBICAMA
09.03.2011., 10:42
a gostovanje na hrt kućni ljubimci..., samo prijedlog ( prošli put je bio jedan azil u gostima..)

Callie Annu
09.03.2011., 10:44
Znam da se trudite o svemu, jer znam i sama koliko je tamo bilo problema kada smo mi htjela udomiti psa, samo što nisu napravili sve da se ne udomi, a svojevremeno kada smo išli vikendom šetati pse, uvijek su nam dali samo istih 10ak pasa da izvedemo i uvijek su bili neka bijesna objašnjenja zašto ne smijemo šetati druge pse, a ista stvar je bila i sa donacijama, kada bi donjeli relativno nove stvari sve super, a inaće samo što nisu rekli šta im to nosimo. Znam kakvo je stanje u azilu i zbilja treba tome stati na kraj, i maknuti pse od tamo, da ne govorim da su poplave kad je kiša i da se tamo jedva dođe po snijegu, uostalom vi to najbolje znate.
Jedino sam mislila pošto su mediji dosta povodljivi, kad su već jutarnji i novi list izašli sa tim pričama, da bi možda to sada trebalo razvikati. Prije sam stavila link na članak iz novog lista na koji bi voljela da se i vi javite, pa da se objave obje strane priče.
Na ri tv će najvjerovatnije ići prilog, a ja ću probati stupiti u kontakt i sa rtl-om i novom tv, pošto je to sada aktualno, nažalost neznam kako se bolje izraziti.

lily0
09.03.2011., 11:00
Šteta samo što se s tom prijavom toliko dugo čekalo. Predugo. Jadni psi. Naravno da sva takva mjesta treba zatvoriti, a takve ljude kazneno goniti i za zlostavljanje i za pronevjeru.
A trenutačno je najvažnije udomiti te pse, što nije nemoguće. Spirit je uspio. Zašto ne bi i netko drugi. Potražite i vi pomoć stranih udruga, oglašavajte i na Nuškalu te pse, na forumu, svagdje. Jesu li poslane obavijesti portalima? Oni sve objave. I stvarno se nadam da će dotični likovi biti primjereno kađžnjeni.
I da veterinarske inspekcije rade svoj posao, već bi se to odavno zatvorilo. i to je veliki problem-. Što su oni radili svih tih godina? Ili okretali glavu ili zna se. I njih bi trebalo prijaviti. Od njih sve počinje, oni sve to dopuštaju. Sad se i radi na tome u udrugama da se dovedu inspekcije u red.

Udomimo pse
09.03.2011., 11:06
super callie, super.. hvala na svemu... pokušavamo reagirati svuda, koliko god možemo.. ali kao što rekoh, ne možemo sve sami...

skyon, hvala, zakon si : )

ali rastužuje me što neki pričaju da smo mi sve krivi, da je trebalo to pustiti, a onda ima masu ljudi poput vas koji su se uvjerili u grozne uvjete tamo i njihov odnos prema životinajma i udomljavanju, pa mi je to drago, jer je to potvrda da nismo ludi i da ima vise svih nas koji samo želimo naći dom tim psima..

uglavnom, danas idemo po frankyja, psa koji je tamo 11 godina... srce malo... našli smo mu udomiteljicu u zagrebu koja jedva čeka da dođe : )))))))

Callie Annu
09.03.2011., 11:45
Evo ja sam posalala dopise na televiziju, ri tv ide danas napraviti reportažu, nadam se da će se i drugi odazvati.

Vi niste ludi, dobro je da ste to napravili, jer te životinje to ne zaslužuju, nitko ne zaslužuje živjeti u takvim uvjetima. Jedini ej problem u informiranosti naroda. Pročitavši članak u Jutarnjem i Novom listu ljudi stiću krivi dojam, to je samo jedna stana priče i zato mislim da se o svemu treba razvikati da ljudi saznaju sve, pa neke sami dokuče o čemu se tu radi a zbilja mislim da nije problem vidjeti radi koga je stanje takvo.

I ja priznajem da nisam neke detalje znala, kao recimo da je Azil u Liču privatni, da ste vi kao volonteri prijavili Azil i tome slično, a ja znam mnogo više o svemu nego mnogi ljudi koji me okružuju, a sve ovo je dokaz da nažalost znamo vrlo, vrlo malo.

Arvena
09.03.2011., 12:00
Ljudi moji, ali vi u opće ne kužite što se događa!!!
Zatvara se Azil po Azil, utočište po utočište,...
Gdje će se sada bar na kratko skloniti psi sa ulice????
Opet će se uvesti odredba o eutanaziji nakon 3 dana?
Zatvoren je Spirit, Rijeka (2 komada), Šibenik, još neke lokacije,...
U Karlovcu su počeli opet eutanizirati na veliko!!!

Kako ne kužite da inspektorati (u glavnom cilju) ne zatvaraju utočišta radi loših uvjeta u kojima žive te životinje (za koje vjerujem da jesu), nego zbog smanjenja troškova lokalnim samoupravama!

Nikada se takve stvari nisu radile radi dobrobiti životinja (bar ne u našoj državi)!!!

A koncesionari Skloništa?
Jedva su dočekali odluku o i naredbe o smanjenju broja pasa, da mogu početi eutanizirati i na taj način naplaćivati od gradova po cca 500 - 700 kn za eutanaziju, nakon što si uredno vode 60 hranidbenih dana :(

Dok se ne osiguraju alternativni smještaji, jako griješite pritiskom za zatvaranje postojećih :(

I riječ SKLONIŠTE mi podrugljivo i uvredljivo zvuči, jer mu nije nakana da se skloni pas sa ceste za njegovu dobrobit, već da je jadna životinja skloni da ne smeta ljudima :(, a onda si mudraci povežu riječ sklonište sa slikom hotelčića za pse, gdje ovi trčkaraju, redovito se hrane i veterinarski su zbrinuti (nebrojeno puta sam čula takvu percepciju građana :()

Ne radite dobro ovim forsiranjem da se takva skloništa, Azili ili kako su se već imenovali zatvore dok niste osigurali alternatvne smještaje.

Kažete kako je Spirit UDOMIO za čas 150 pasa!
Podržavala sam Moniku i patila zajedno sa njom u tom jezivom periodu, ali ako mislite da su svih 150 pasa fino udomljeni u tople krevetiće - varate se!

Strani Azili su im ulazili u susret i preuzimali pse da ih spase - ali radi dugogoišnje suradnje Monike sa njima i radi njenog rejtinga na tom području!

Zar ćemo sve pse sada poslati u Njemačku (ako je potražnja, u bilo koje svrhe u opće tolika)???

Kužite li da će pozatvarati praktički sve Azile i Skloništa, i da "lijepo" idu jedan po jedan!!!

Nikada Prijateljima životinja - koji su za mene i većinu Karlovčana od sada NEPrijatelji životinja, nećemo oprostiti slanja inspekcija u naše Sklonište i inzistiranje na "humanizaciji" uvjeta - jer je to i napravljeno HRPETINOM EUTANAZIJA!!!

Neka im na dušu takav način riješavanja problema!

Nekada, u ne tako davna vremana, taj se postupak zvao "Konačni rez", a ako je to ono što želite... izvolite i neka je svakome na dušu i savjest ako to podržava!!!

Neshvatljivo mi je da i ljudi s ovog foruma koje sam smatrala da znaju predvidjeti i izračunati planove i programe rada, tehnološke postupke i predvidjeti više koraka (koji će se dogoditi) u naprijed razmišljaju tako plitko i sagledavaju samo korak u naprijed!
Zaista ste me razočarali!!!! :(

Ja se i dalje zalažem da tijelima idemo braniti zatvaranje SVIH utočišta u Hrvatskoj, kao što sam se zalagala da napravimo i u slučaju Sprit ako bude potrebno, i konkrektno ponudila takve akcije (svjesna i moguće zatvorske kazne radi toga).

ziggybiggy
09.03.2011., 12:04
Ovom "azilu" je konačno trebalo stati na kraj jer takav život pasa nije život, a dvoje fantastikusa koje vode sav taj užas staviti na crne liste i nikada im više ne dozvoliti osnivanje takvog nečeg...
Ono što su pretrpjele cure tamo je pretrašno, ali nisu se dale radi pasa i cure ja sam uz vas, znam koliko vam je ovo sve bilo tesko, bas zbog straha od eutanazije ovih pasa... Ali s obzirom na zabranu volontiranja i izravnu agresiju i kriminalne uvjete života pasa (neki iz boxa nisu izlazili godinama i udomljavanje je bilo zabranjivano), nije bilo druge!

Sad trebamo dati sve od sebe udomiti te pse u ovom moru pasa...

I DA, treba promijeniti naziv ove teme u zatvaranje 2 užasa u Rijeci, jer se ovdje ne radi o azilu "Društvo za zaštitu životinja Rijeka"...

I da, super za Frankyija :D

Charlisssa
09.03.2011., 12:06
Pa ovo vise nije normalno... Prvo Spirit, pa onda oni ranjeni psi iz NA, sad oba azila u Rijeci ?! Ako sam dobro razumila, oba ? :eek: :horor:

TurbulentFluid
09.03.2011., 12:27
Arvena, sasvim si u pravu, zbog ovoga što pišeš se je tako dugo šutjelo.

Ali ovo nisu azili nego štanceraji. Razumiješ? Ljudi su uzgajali štenad i prodavali ih, nisu dozvoljavali udomljenja, a psi su u takvim uvijetima da bi ti pusu dali da si donijela pušku i sve ih pobila. :(

lily0
09.03.2011., 12:30
Ja se slažem svejedno da se baš takva mjesta s onakvim kućicama i svime navedenim zatvore. Mjesta koja služe samo da netko stavi pare u džep. A slažem se i s onim što je Arvena napisala, da ako je to sistematska akcija zbog smanjenja troškova lokalnih zajednica, to je vrlo opasno. Lokalne zajednice treba prisiliti da naprave azile, što im je zakonska obaveza. o tome se na forumu puno pisalo. A kako to napraviti:ne zna:

Arvena
09.03.2011., 12:32
Arvena, sasvim si u pravu, zbog ovoga što pišeš se je tako dugo šutjelo.

Ali ovo nisu azili nego štanceraji. Razumiješ? Ljudi su uzgajali štenad i prodavali ih, nisu dozvoljavali udomljenja, a psi su u takvim uvijetima da bi ti pusu dali da si donijela pušku i sve ih pobila. :(

Razumijem ja TF sve, fanatični sam protivnik štanca, ali vidim i malo dublju perspektivu svega :(

Rekla sam svoje, i više ne želim ovu temu i ovo "slavlje" niti otvarati niti čitati, jer sam prežalosna i preogorčena!!!

enchee17
09.03.2011., 12:39
Najvise bojim se da se to ne desi sto arvena kaze - azil po azil ne bitno koji dok sinteraji cvjetaju...

Ali ako je u pitanju onaj koji mislim da je, svakako se slazem da taj azil bonnie (tako se zove ja mislim??) treba zatvoriti, mislim naravno nakon ste se nadje smjestaj za sve pse.

to je onaj na viskovu u onoj velikoj rupi - tipa jako duboka rupa kao za izgradnju kuce?

prije godinu i pol imali su 3 ostra pustena psa kao cuvara koji su pusteni da nebi netko se spustao dole k njima, ti psi se setaju slobodno... a kad se zaustavi autom tu, moze se vidjeti skoro svi boksevi odozgo sa ceste...

ja jednom po ljeti 2009 bila, svi su psi bili nad suncem i bez zastite odozgo i cula sam da su mnogi uginuli od vrucine to ljeto. navodno su im par volontera iz onog drugog velikog azil ponudili par krovova no oni to nisu htjeli prihvatiti.

Treba zatvoriti to da, jer ti jadni psi su tu toliko godina, i kao sto je netko rekao vrlo tesko ih daju udomiti, dobila sam dojam da nedaju nikome da ih oglasi ili da ih udomi,:ne zna:

Cula sam nesto da ta zena misli da su to sve njeni psi pa kao zato ih neda, niti da volonterima da tamo da volontiraju jer joj svi smetaju.

ali sto se neda skuziti iz ovog teksta iz jutarnjeg (osim sto su sve krivo napisali) je koji je 2. azil u pitanju????

u naslovu pise 2, a u textu se spominje samo jedan.:confused:

TurbulentFluid
09.03.2011., 12:51
ali sto se neda skuziti iz ovog teksta iz jutarnjeg (osim sto su sve krivo napisali) je koji je 2. azil u pitanju????

u naslovu pise 2, a u textu se spominje samo jedan.:confused:

Ajmo opet :cerek:

Azil od Bonnie nalazi se na zemljištu izvjesnog gospodina štancera, Marina Lenca.

Oni koji se sjećaju malo duže, gospodin Lenac je držao i riječki zološki vrt, najpoznatije mučilište divljih životinja s ove strane Šengena. Po zatvaranju zoo-a, ustupio je dio terena Bonnie, a on sam se nastavio baviti zdušnim štancanjem pasa :top:

seaksal
09.03.2011., 12:51
evo tema od prije
http://www.forum.hr/showthread.php?t=427798&page=13

Udomimo pse
09.03.2011., 12:54
mi se nadamo se će se iz svega toga izroditi nešto pozitivino: jer istina, je to nisu azili nego UŽASI. užasi se trebaju zatvoriti, a lokalne političare se treba natjerati da napokon ulože u izgradnji PRAVOG azila, o čemu se već priča godinama: http://www.jutarnji.hr/azil-za-zivotinje-bi-2009--trebao-biti-otvoren-u-klani/172797/

a i jedan updejt u vezi današnjeg POKUŠAJA udomljavanja frankjya: "gospodin" na čijem je terenu capica i koji je predsjednik udruge Riječke prijatelje životinja (jednog od Užasa) je stavio lanac ispred ulaza u azil, dakle oglušio se na veterinarsku inspekciju koja nas je ovlastila za udomljavanje, te se zaprijetio volonterima da će im svima polomit noge ako pređu lanac. Dotični je gospodin prije 2 tjedna pljunuo i ošamario našu volonterku,i prijetio joj smrću. zapravo, rekao je da će nas sve "pobit" jer je da je on lud i da je bio u ludnici i da ima ptsp. toliko o velikim "prijateljima životinja." e da. nisam rekla zašto ju je udario. zato jer smo došli čistit govna u boxovima i zato što smo htjeli šetati pse, i slikati ih za plakate kako bi ih mogli udomljavati. nakon toga, cura je išla na hitnu i policiju i o svemu postoje zapisnici.

TurbulentFluid
09.03.2011., 12:58
:facepalm:

Kad sam uzela od njega štene, za 800 kn (u tom trenutku dala bih i 8000 kad sam vidjela taj jad), razmišljala sam kakva zvijer je tako mogla držati štene. Sada, 8 godina kasnije, znam: on je pravi, pravcati ČOVJEK, čovječina, ljudina, ljudotinja.

Možda da se "gospodina" prijavi i financijskoj inspekciji; pošto je poznato da je prodavao pse, a sigurno će biti ljudi voljnih posvjedočiti?

Koliko se sjećam, utaja poreza je još uvijek kažnjiva :top:

varsuvia
09.03.2011., 13:29
Ljudi moji, ali vi u opće ne kužite što se događa!!!
Zatvara se Azil po Azil, utočište po utočište,...
Gdje će se sada bar na kratko skloniti psi sa ulice????
Opet će se uvesti odredba o eutanaziji nakon 3 dana?
Zatvoren je Spirit, Rijeka (2 komada), Šibenik, još neke lokacije,...
U Karlovcu su počeli opet eutanizirati na veliko!!!

Kako ne kužite da inspektorati (u glavnom cilju) ne zatvaraju utočišta radi loših uvjeta u kojima žive te životinje (za koje vjerujem da jesu), nego zbog smanjenja troškova lokalnim samoupravama!

Nikada se takve stvari nisu radile radi dobrobiti životinja (bar ne u našoj državi)!!!

A koncesionari Skloništa?
Jedva su dočekali odluku o i naredbe o smanjenju broja pasa, da mogu početi eutanizirati i na taj način naplaćivati od gradova po cca 500 - 700 kn za eutanaziju, nakon što si uredno vode 60 hranidbenih dana :(

Dok se ne osiguraju alternativni smještaji, jako griješite pritiskom za zatvaranje postojećih :(

I riječ SKLONIŠTE mi podrugljivo i uvredljivo zvuči, jer mu nije nakana da se skloni pas sa ceste za njegovu dobrobit, već da je jadna životinja skloni da ne smeta ljudima :(, a onda si mudraci povežu riječ sklonište sa slikom hotelčića za pse, gdje ovi trčkaraju, redovito se hrane i veterinarski su zbrinuti (nebrojeno puta sam čula takvu percepciju građana :()

Ne radite dobro ovim forsiranjem da se takva skloništa, Azili ili kako su se već imenovali zatvore dok niste osigurali alternatvne smještaje.

Kažete kako je Spirit UDOMIO za čas 150 pasa!
Podržavala sam Moniku i patila zajedno sa njom u tom jezivom periodu, ali ako mislite da su svih 150 pasa fino udomljeni u tople krevetiće - varate se!

Strani Azili su im ulazili u susret i preuzimali pse da ih spase - ali radi dugogoišnje suradnje Monike sa njima i radi njenog rejtinga na tom području!

Zar ćemo sve pse sada poslati u Njemačku (ako je potražnja, u bilo koje svrhe u opće tolika)???

Kužite li da će pozatvarati praktički sve Azile i Skloništa, i da "lijepo" idu jedan po jedan!!!

Nikada Prijateljima životinja - koji su za mene i većinu Karlovčana od sada NEPrijatelji životinja, nećemo oprostiti slanja inspekcija u naše Sklonište i inzistiranje na "humanizaciji" uvjeta - jer je to i napravljeno HRPETINOM EUTANAZIJA!!!

Neka im na dušu takav način riješavanja problema!

Nekada, u ne tako davna vremana, taj se postupak zvao "Konačni rez", a ako je to ono što želite... izvolite i neka je svakome na dušu i savjest ako to podržava!!!

Neshvatljivo mi je da i ljudi s ovog foruma koje sam smatrala da znaju predvidjeti i izračunati planove i programe rada, tehnološke postupke i predvidjeti više koraka (koji će se dogoditi) u naprijed razmišljaju tako plitko i sagledavaju samo korak u naprijed!
Zaista ste me razočarali!!!! :(

Ja se i dalje zalažem da tijelima idemo braniti zatvaranje SVIH utočišta u Hrvatskoj, kao što sam se zalagala da napravimo i u slučaju Sprit ako bude potrebno, i konkrektno ponudila takve akcije (svjesna i moguće zatvorske kazne radi toga).

:top: Apsolutno točno. To što smo mi napravili čudo i skoro sve ih udomili ima veze samo s našom suradnjom s Nijemcima otprije, plus što je to bio prvi takav razvikani slučaj. Bojim se da će u budućnosti stvari završavati eutanazijom za većinu pasa.

A slažem se i s ovim napisanim za PŽ (ja sam inače vegeterijanac, ali ne mogu im oprostiti eutanazije kućnih ljubimaca). Za krave će se boriti, ali za pse obično ne, a kad se uključe to često znači eutanaziju.

skyon
09.03.2011., 15:46
evo tema od prije
http://www.forum.hr/showthread.php?t=427798&page=13

drago mi je da se nekako iskopao i ovaj link,mada mi se od tada na cijelu tu priču povraća.....za neupućene,na linku je detaljan prikaz o tome kako prolazi netko sa nekakvim idejama o poboljšanju dolje.....povijest se ponovila opet,a da se ne bi ponavljala ponovo i ponovo - netko je morao reći dosta.....a ako netko slučajno pomisli da u onom dolcu stanuje pseći život,neka pogleda malo izbliza pa neka se vrati opet ovdje pa napiše riječ,dvije.....siguran sam da bi se svi oni psi dolje kolektivno ubili samo da posjeduju malo višu razinu svijesti......jer ono dolje je pseći logor za kojeg svi znaju,a o kojem nitko neće glasno pričati ....u biti,tako je bilo do ''jučer''....drago mi je da se po tom pitanju nešto počelo mijenjati.....

a i jedan updejt u vezi današnjeg POKUŠAJA udomljavanja frankjya: "gospodin" na čijem je terenu capica i koji je predsjednik udruge Riječke prijatelje životinja (jednog od Užasa) je stavio lanac ispred ulaza u azil, dakle oglušio se na veterinarsku inspekciju koja nas je ovlastila za udomljavanje, te se zaprijetio volonterima da će im svima polomit noge ako pređu lanac. Dotični je gospodin prije 2 tjedna pljunuo i ošamario našu volonterku,i prijetio joj smrću. zapravo, rekao je da će nas sve "pobit" jer je da je on lud i da je bio u ludnici i da ima ptsp. toliko o velikim "prijateljima životinja." e da. nisam rekla zašto ju je udario. zato jer smo došli čistit govna u boxovima i zato što smo htjeli šetati pse, i slikati ih za plakate kako bi ih mogli udomljavati. nakon toga, cura je išla na hitnu i policiju i o svemu postoje zapisnici.

čekaj,jeste uspjeli na kraju izvući psa van ? :confused:

lily0
09.03.2011., 16:05
I još jednom, što je radila veterinarska inspekcija 11 godina u vezi ta 2 konc logora? Dužnost im je bila upozoriti na poboljšanje nužnih uvjeta. I njih treba prijaviti. Nadam se da ste onog lika prijavili policiji zbog prijetnji. O jednom riječkom azilu je pisano prije par godina u Jutarnjem da puno životinja udomljavaju u Nizozemsku. To je neki treći ili jedan od ta 2 nazoviazila? Iskreno se nadam da će se naći neko rješenje za te peseke i da neće biti pobijeni. Mislim da bi se svaki pas bolje snašao da je ostao na cesti nego po takvim mučilištima. S ceste ih se barem dosta samoudomi. Neko ih vidi i uzme ih. To im se u toj rupi nikako nije moglo dogoditi.

Ahisma
09.03.2011., 19:14
A slažem se i s ovim napisanim za PŽ (ja sam inače vegeterijanac, ali ne mogu im oprostiti eutanazije kućnih ljubimaca). Za krave će se boriti, ali za pse obično ne, a kad se uključe to često znači eutanaziju.

Kako to da ja nemam pojma za ovo? Kakvu eutanaziju su zagovarali PŽ ikad? Jel može neki link, dokaz, IŠTA????

Ahisma
09.03.2011., 19:45
Ono što ja uspijevam pronaći na stranicama PŽ o eutanaziji je sljedeće:
08.02.11. Eutanizirali pse protivno zakonu i naplatili naknadu jedinicama lokalne samouprave (http://www.prijatelji-zivotinja.hr/index.hr.php?id=1896)
15.01.11. Prosvjed za provedbu zakona (http://www.prijatelji-zivotinja.hr/index.hr.php?id=1876)
Prijatelji životinja zalažu se za potpunu zabranu ubijanja napuštenih životinja, oštrije kažnjavanje napuštanja životinja, za provedbu sada već zakonski obaveznog mikročipiranja svih pasa i poticanje edukacije o zaštiti životinja.
Peticija za zakonsku zabranu usmrćivanja životinja u skloništima (http://www.prijatelji-zivotinja.hr/index.hr.php?id=1623)
09.11.09. Grad Dubrovnik ne smije biti ubojica pasa! (http://www.prijatelji-zivotinja.hr/index.hr.php?id=1622)
13.11.09. Za Hrvatsku bez usmrćivanja napuštenih životinja (http://www.prijatelji-zivotinja.hr/index.hr.php?id=1624)

Pratim rad udruge Prijatelji životinja od 2002. godine i znam da se udruga NIKADA nije zalagala za eutanaziju pasa u skloništima, već baš suprotno.
U prvoj verziji Nacrta prijedloga Zakona o zaštiti životinja koji su pomogli kreirati, stajala je potpuna zabrana eutanazije, no to nije prošlo. Na to su Prijatelji Životinja podigli žalbu, ali nije uvažena. Već je na kraju izglasano famoznih 60 dana.

Prijedlozi Udruge izmjena i dopuna Prijedloga Zakona o zaštiti životinja (http://www.prijatelji-zivotinja.hr/index.hr.php?id=785)

Članak 57. stavak 4. Prijedloga Zakona o zaštiti životinja glasi:
(4) Životinja iz skloništa koja se ne vrati vlasniku, a koju nije moguće dalje držati ili udomiti, može se nakon 30 dana usmrtiti.
Predlažemo da se članak 57. stavak 4. u potpunosti ukine ili da se rok za usmrćivanje produži na minimalno 6 mjeseci, što je i bilo u radnoj verziji Nacrta prijedloga Zakona o zaštiti životinja.
Obrazloženje:
Skloništa bi trebala napuštenim životinjama osigurati sigurno utočište sve do udomljenja. Rok od 30 dana nakon kojeg je dozvoljeno usmrćivanje životinja u skloništima poništava samu svrhu skloništa i onemogućuje organizirano udomljavanje životinja, ponajviše u ljetnim mjesecima kada ih je najteže udomiti. Napuštene životinje ne bi smjele biti kažnjavane smrću zbog neodgovornosti svojih bivših skrbnika, sa čime se slaže i hrvatska javnost koja ne želi da se njihov novac troši na ubijanje napuštenih životinja u skloništima koje oni financiraju.
Austrijski zakon na kojem se temelji izrada ovog prijedloga Zakona nema takve odredbe.

Ne bih nikada podupirala rad ikoje udruge koja se zalaže za eutanaziju, pa zato molim neki dokaz, jer su me pročitane tvrdnje jako uznemirile.

Arvena
09.03.2011., 19:56
Ne bih nikada podupirala rad ikoje udruge koja se zalaže za eutanaziju, pa zato molim neki dokaz, jer su me pročitane tvrdnje jako uznemirile.

I mene su jako uznemirile vijesti o eutanaziji u Karlovačkom Skloništu Utinja, koje su uslijedile nakon zatraženog inspekcijskog nadzora od strane Prijatelja životinja!

Krvavom mukom su se Karlovčani izborili za program 60+, kojim se ne eutaniziraju psi koji su u Skloništu dulje od 60 dana, ako im se osigura hrana - i onda ste nastupili VI...

Kažeš ne zalažete se za eutanaziju?

Onda promislite o uzročno-posljedičnim događajima koje potaknete možda i u najboljoj namjeri.

Osvrnite se ponekad iza sebe da vidite što ostavite...

Valjda u vašoj Udruzi postoje zrele osobe koje mogu predvidjeti neke situacije koje će uslijediti nakon prijava.

Što ste očekivali da će se dogoditi u Utinji nakon vaše prijave???
Možda da ugrade psima centralno grijanje u boxove?

Naivno ili podlo :ne zna:?

No, ovo je tema o utočištima u Rijeci pa se vratimo njoj!

Ahisma
09.03.2011., 20:18
I mene su jako uznemirile vijesti o eutanaziji u Karlovačkom Skloništu Utinja, koje su uslijedile nakon zatraženog inspekcijskog nadzora od strane Prijatelja životinja!

Što ste očekivali da će se dogoditi u Utinji nakon vaše prijave???
Možda da ugrade psima centralno grijanje u boxove?

Čekaj malo, molim te da podastreš neke dokaze i objasniš mi o čemu se tu točno radi. Ne možeš nekoga tako ozbiljno optužiti i onda okrenuti temu.

Odnosi li se to na ovaj slučaj: Strava u kralovačkom šinteraju: Porezni obveznici plačaju eutanaziju, a veterinari pse dave (http://www.index.hr/vijesti/clanak/strava-u-karlovackom-sinteraju-porezni-obveznici-placaju-eutanaziju-a-veterinari-pse-dave/401899.aspx)?

Prijatelji životinja reagiraju na dojave građana o zlostavljanju životinja. Sjećam se slika iz Karlovca s punim škrinjama mrtvih pasa kraj živučih od prije nekoliko godina. Čini se da su ljudi odgovorni za to dobili ponovno koncesiju i onda zadavili štene ovih ljudi. Je li nakon toga uslijedio posjet veterinarske inspekcije? Zbog čega su Prijatelji životinja krivi za eutanazije u Karlovačkom šinteraju? Tko god da je pozvao inspekciju, pozvao ih je u najboljoj namjeri, baš kao što su to učinile volonterke u Rijeci.

Arvena
09.03.2011., 20:30
http://www.kaportal.hr/prijatelji-zivotinja-skloniste-za-pse

No, proguglaj malo!

Eto... i sada će problem groznih i neadekvatnih uvjeta u Utinji biti riješen, jer će vjerovatno smanjiti broj pasa na optimalan broj primjeren kapacitetu Skloništa i uvjeti za te životinje će biti sasvim u skladu sa Zaknom.
Neće se dodavati improvizirani kavezi da se imaju kuda smjestiti SVI psi i imati ćemo lijepe slikice iz našeg Skloništa :(
A za takve slikice će vjerovatno biti potrebne i određene žrtve...

Da ste malo bolje proučili situaciju u Karlovcu vidjeli biste da trenutnom koncesionaru ističe koncesija... i ne biste brzali s nekim stvarima, a da prethodno niste našli riješenje kuda smjetiti prekobrojne pse kojima je odavno isteklo 60 dana :(

Ahisma
09.03.2011., 20:50
Da ste malo bolje proučili situaciju u Karlovcu vidjeli biste da trenutnom koncesionaru ističe koncesija... i ne biste brzali s nekim stvarima, a da prethodno niste našli riješenje kuda smjetiti prekobrojne pse kojima je odavno isteklo 60 dana :(

Ako je situacija takva da ovima uskoro treba isteči koncesija, meni se onda postupak PŽ-a čini logičan. Dakle, ti ljudi su odgovorni za onaj slučaj sa škrinjama leševa, to se zaboravilo i nakon toga su opet dobili koncesiju. Nakon toga su opet davili pse i svašta nešto. Što ih sprečava da ponovno zatraže i dobiju koncesiju?

Ne možeš PŽ kriviti za eutanazije. Za eutanazije su krivi upravo ti koje oni pokušavaju maknuti od tih jadnih pasa!

Arvena
09.03.2011., 21:01
Ne možeš PŽ kriviti za eutanazije. Za eutanazije su krivi upravo ti koje oni pokušavaju maknuti od tih jadnih pasa!

Iskrivljena percepcija događaja i uzroka!

Moja diskusija s PŽ je završena na ovoj temi!

Off-topičarimo, i molim modove da ne zaradim karton :s (jer mi je PŠ potrebna za spašavanje karlovačkih uličnih mačaka)!

Ahisma
09.03.2011., 21:11
Nadam se da će se svi pesonje iz Rijeke sretno udomiti i da će Rijeka napokon dobili ono što joj Zakonom i pripada - pravi veliki suvremeni azil bez ikakvih eutanazija.

PŽ je, prema mojim saznanjima, uspio nekim projektom financiranja iz vana postići da se za pse u Riječkom azilu iz ove teme osiguraju novci za sterilizacije s obzirom da je situacija bila izvan svake kontrole. No, nisu mogli postići da osoba zadužena za taj azil i sterilizira sve dogovorene pse.:(

axi.bubili
09.03.2011., 21:28
bok ljudi..mi koji smo pokrenuli lavinu svega toga u rijeci jako upućeni u sve,tako da molim ljude koji nisu da se ostave komentiranja jer najlakše je upirat prstom i ne pomagat !!!
naš cilj je da udomimo te pse i znamo da je moguće...projekata imamo hrpu..novce ćemo skupit ,već sad smo na dobrom putu!!!i udomitelje cemo nać..u dva tjedna imamo desetak udomitelja..
mi nismo htijeli da to tako ispadne..htjeli smo polako i nismo imali u planu da se ovo desi..al nakon subote koja je završila šakama i prijetnjama nismo imali izbora..shvatili smo da imamo posla s ljudima koji nemaju veze sa zdravim razumom i d atrebamo stat tome na kraj..nadam se da cćete nam pomoć..u svakom smislu..hvala vam još jednom na podršci..sad na m je potrebna..:)

afra
10.03.2011., 08:41
Upravo sam pročitala temu i ovaj zadnji post od axl.bubili je po meni najsuvisliji i najkonkretniji.
Super je da imate projekte i plan kako to provesti, sigurna sam da vas svi ovdje podržavaju u tome.
Kako si i napisala - cilje je udomiti te pse, sve ostalo će se rješavati kako bude, ali samo da se spase i udome psi.

St Vanja
10.03.2011., 09:16
.....
ali rastužuje me što neki pričaju da smo mi sve krivi, da je trebalo to pustiti, a onda ima masu ljudi poput vas koji su se uvjerili u grozne uvjete tamo i njihov odnos prema životinajma i udomljavanju, pa mi je to drago, jer je to potvrda da nismo ludi i da ima vise svih nas koji samo želimo naći dom tim psima..
...

Dobro da ste se oglasili ovdje, i na drugim mjestima.
a meni se čini da možda nitko nije tako kirurški točan kao TF. ali, uistinu, onakva slika uz članak u "Jutarnjem listu" stoji uz naziv: AZIL!?! :eek::mad:

axi.bubili
10.03.2011., 09:44
hvala afra..
nadam se da te skužili da ljudi svašta pričaju i da uopće nisu upuceni u sve ovo..vjerujte dal bi itko tko ima zdrav razum prijavio inspekciji da zatvore azil a da nemaju dokaze??stvarno nam nije bilo ovo u planu..al eto..desilo se šta se desilo..sad je na nama da pomognemo tim bićima...jučer sam opet od godp..m..bila opomenuta i tih prijetnji je zaista dosta..sad se opet čeka vet. inspekcija da nam omogući udomljavanje!!mi smo tu da pomognemo njima i uložili smo velik trud u to ,tako da nam zaista treba pomoć svih....:s

St Vanja
10.03.2011., 09:53
....stvarno nam nije bilo ovo u planu..al eto..desilo se šta se desilo..sad je na nama da pomognemo tim bićima.....mi smo tu da pomognemo njima i uložili smo velik trud u to ,tako da nam zaista treba pomoć svih....:s

:top:

St Vanja
10.03.2011., 12:48
S Fejsa, prije nekoliko minuta:
"dakle ovako, vet inspakcija zabranila je daljni rad azilima na Marinićima u smislu da ubuduće ne smiju uzimati nove pse, a da one koji su već u tim azilima moraju dati na udomljavanje
u ovoj priči nije kriv grad ni nitko drugi, "krivi" su samo oni koji su vodili te azile i psi nisu cirkulirali, nego je pas koji je došao tamo, tamo i ostao, nije dan na udomljavanje.
Zamislite psa koji je rođen tamo ili došao kao sasvim mali štenac, sad ima 11 godina i možda je 10 puta u svom životu šetao van boksa
protiv toga se borimo i radi toga se sve ovo pokrenulo

iz cijele te priča se ponovo pokrenulo pitanje azila koji je županija dužna napraviti

kako smo mi kao TRAŽI SE PRIJATELJ pokrenuli stvar od vas bi molili podršku, ali ne u smislu neke seljačke bune, nego da to riješimo "tiho" i civilizirano

nadam se da će ova grupa biti podrška u našem daljnjem radu

tko je voljan pomoći u udomljavanju pasa neka mi se javi u inbox"

TessaF
12.03.2011., 09:11

Je li akcija "Trazi se prijatelj" za udomljavanje pasa iz azila u Rijeci pokrenuta od istih ljudi koji vode Facebook grupu "Azil "Drustvo za zastitu zivotinja Rijeka"?

U svakom slucaju, nadam se da ce akcija "Trazi se prijatelj" imati uspjeha, poslala sam informaciju svima za koje sam mislila da bi mogli biti zainteresirani.
A jeste li sigurni da cete moci doci do pasa, odnosno da cete ih moci udomljavati bez ikakvih problema od bilo koga?

skyon
12.03.2011., 13:30
Je li akcija "Trazi se prijatelj" za udomljavanje pasa iz azila u Rijeci pokrenuta od istih ljudi koji vode Facebook grupu "Azil "Drustvo za zastitu zivotinja Rijeka"?

mislim da nije,ali čekam da se netko javi pa kaže nešto više o tome......koliko znam,mislim da je to skupina ljudi koja se konkretno zauzela za Capicu,ali nisam na ''ti'' sa stvarima poput fejsbuka tako da o tome ne mogu puno pisati....

U svakom slucaju, nadam se da ce akcija "Trazi se prijatelj" imati uspjeha, poslala sam informaciju svima za koje sam mislila da bi mogli biti zainteresirani.
A jeste li sigurni da cete moci doci do pasa, odnosno da cete ih moci udomljavati bez ikakvih problema od bilo koga?

hvala :top:
što se tiče problema koje spominješ,zadnje što znam je to da je vlasnik terena na kojem su psi stavio lanac :rolleyes: i zabranio pristup nekim ljudima dolje.....mislim da će tu biti puno problema,ali i da će se naći neki izlaz.....ako ništa drugo,svakim danom postaje sve jasnije da su nekima u onom dolcu životinje ipak najmanje bitne :flop: i da će snositi odgovornost od toga.....jer odavno sam izgubio vjeru u institucije bilo koje vrste i ljude koje rade u njima,a sada ako mi zgade i riječ - volontiranje.....selim se u Nikaragvu :ne zna:

twistdrum
12.03.2011., 14:37
može pojašnjenje :ne zna:
na početku teme piše da jedna muška osoba ima teren na kojem drži pse u lošim uvjetima te da je dio terena iznajmio ženskoj osobi a da je situacija i tu loša i da on pse drži zbog štanacnja a ona pak ne da pse na udomljavanje? i, koliko sam shvatila veterinarska inspekcija zatvara sve.

E, sada dalje moram sa imenima jer su i spomenuta nekoliko puta u ovoj temi u nekoliko postova - naime, ne mogu baš povezati :ne zna:

naime, s jedne strane se spominje udruga Capica koja spašava pse ?, a s druge strane predsjednica udruge Capica je navodno Bonnie koja koristi taj drugi dio terena i ne da pse na udomljavanje????

axi.bubili
12.03.2011., 15:12
TessaF mi ne ne surađujemo sa azilom viškovo..protiv prosvjeda smo...ograđujemo se u potpunosti od toga..tako da zaista ne želimo da se naš projekt svrstava u koš s time..

twistdrum
12.03.2011., 16:25
TessaF mi ne ne surađujemo sa azilom viškovo..protiv prosvjeda smo...ograđujemo se u potpunosti od toga..tako da zaista ne želimo da se naš projekt svrstava u koš s time..

još nema odgovora na gornje pitanje a već imam novo - nekoliko :ne zna:

Zatvara se azil na Marinićima?
Grupa "Traži se prijatelj" je od azila Viškovo? (btw kak je tam?) i oni podržavaju - koga? ili je "Traži se prijatelj" od "Azil "Drustvo za zastitu zivotinja Rijeka" :(

Pingvich
12.03.2011., 17:44
...ako ništa drugo,svakim danom postaje sve jasnije da su nekima u onom dolcu životinje ipak najmanje bitne :flop: i da će snositi odgovornost od toga:

Ma, možeš misliti.
Aferi ''Zoo eko Marinići'', 2003-2005: držao je oko 800 životinja tom ''zoološkom vrtu'': perad, domaće životinje(ovce, krave, koze..), kućne ljubimce (mačke, pse..) i egzotične životinje (majmune, medvjede, tigrove, vukove..) u IZNIMNO lošim uvjetima.
On je kukao kako ih nema sa čime hraniti, ma cijela afera je to bila.
Sudjelovali su svi živi: veterinarska inspekcija, ministarstvo, MUP, veterinari.
U oduzimanju/premještaju/traženju novih domova.
Nitko, ali nitko od dotičnih se nije sjetio dati mu zabranu držanja životinja.
Nije čak ni kaznu platio.

Za što će sad platiti? Za samo stotinjak živina? Koje razmnožava?
Ma daj me nemoj.. neće mu dlaka sa glave pasti.
Ako nije onda, neće ni sada.

twist: njih je dvoje. Ženska (B.) i muški (M.)
Teren je vlasništvo od M.
Na polovici terena B.drži azil.
Na drugoj polovici M.drži svoju ''uzgajivačnicu''.

Tu je još neki dio koji meni baš nije jasan, a to je da M također ima registriranu neku udrugu za zaštitu životinja, a nisam nikad čula da zbilja nešto i radi, osim kontru zaštiti.
Daljni nejasan dio mi je i taj da M ima i neku garažu gdje je (po pričama, dakle, navodno) oko stotinjak mačaka, nesterilizirane, bolesne i sl. koje je on (opet, navodno) preuzimao od VHS-a.

još nema odgovora na gornje pitanje a već imam novo - nekoliko :ne zna:

Zatvara se azil na Marinićima?
Grupa "Traži se prijatelj" je od azila Viškovo? (btw kak je tam?) i oni podržavaju - koga? ili je "Traži se prijatelj" od "Azil "Drustvo za zastitu zivotinja Rijeka" :(

Na ovo znam odgovoriti.
Zatvara se azil od Capice (glavna: B) i ''kakti azil'' na istom terenu (ali to stvarnosti nije azil, nego ''uzgajivačnica'', glavni: M) .
Oboje (mislim, oboje, to nisu dva azila, nego azil i ''uzgajivačnica'').

Grupa ''Traži se prijatelj'' nema veze sa azilom na Viškovu (azil na Viškovu = Azil "Drustvo za zastitu zivotinja Rijeka'').
Nju su otvorili volonteri Capice koje je B potjerala.

Azil na Viškovu je od DZZŽ Rijeka. I nema veze sa ovim slučajem.
Na Viškovu nije lijepo, ali bar se trude, ne pare namjerno pse i ne rade bar deset puta veći problem od postojećeg sa daljnjom ''proizvodnjom'' pasa.

twistdrum
12.03.2011., 17:53
Pingvich, Hvala za info :)

skyon
12.03.2011., 19:14
Ma daj me nemoj.. neće mu dlaka sa glave pasti.
Ako nije onda, neće ni sada.

pročitao sam sve ovo tvoje,ali ovo mi je posebno upalo u oko :D
čuj,ako se zbilja ovaj put ostvari ovo tvoje napisano ja osobno ne vidim nikakav smisao u ovome što prvenstveno ti činiš,malo manje ja,kao i svi ostali :ne zna: čemu onda sve......pomalo mi onda sve to vuče na neki sadomazohizam :ne zna: a u tom slučaju ne vidim sebe u tome ni malo....dok me još drži neka nada :) dobro je.....jer kad izgubi smisao nešto što činim,čemu to raditi i dalje......dakle,da,mislim da bi polučovjek Marino ovaj put trebao izvući deblji kraj.....ali bumo vid'li.....

btw.,danas sam imao čast :s biti u prisustvu jednog od spašenih pasa ( Frenki ) tako da mislim pozitivno još uvijek :) što se tiče cijelog projekta....

TessaF
12.03.2011., 19:25
Ja bih opet zamolila da se odgovori na pitanja (sorry ali ja ne kuzim odgovor):

Je li akcija "Trazi se prijatelj" za udomljavanje pasa iz azila u Rijeci pokrenuta od istih ljudi koji vode Facebook grupu "Azil "Drustvo za zastitu zivotinja Rijeka" (i koji udomljuju pse iz azila)?

Jeste li sigurni da cete ih moci udomljavati bez ikakvih problema od bilo koga?
Odnosno, kako mislite doci do pasa i pokazati ih potencijalnim udomiteljima i/ili ih smjestiti kod privremenih udomitelja?
Jer...sve je to hvale-vrijedno da se trazi odgovornost i snosenje posljedica ali psi i dalje ostaju glavni problem.

skyon
12.03.2011., 19:45
Ja bih opet zamolila da se odgovori na pitanja (sorry ali ja ne kuzim odgovor):

Je li akcija "Trazi se prijatelj" za udomljavanje pasa iz azila u Rijeci pokrenuta od istih ljudi koji vode Facebook grupu "Azil "Drustvo za zastitu zivotinja Rijeka" (i koji udomljuju pse iz azila)?

ne :)

Jeste li sigurni da cete ih moci udomljavati bez ikakvih problema od bilo koga?
Odnosno, kako mislite doci do pasa i pokazati ih potencijalnim udomiteljima i/ili ih smjestiti kod privremenih udomitelja?
Jer...sve je to hvale-vrijedno da se trazi odgovornost i snosenje posljedica ali psi i dalje ostaju glavni problem.

već ih je nekoliko ( mislim da je broj 4 u igri ) spašeno iz one rupe :) tako da pomaka ima....
što se tiče pasa,sad ću možda biti i malo bezobrazan.....ali samo malo :rofl: ti psi su problem već godinama,a da nitko nije pokušao prstom maknuti....zašto ? nemam pojma....ti psi žive na jednak način od kada sam ja posljednji put bio dolje,a ima već od toga više od dvije godine.....a način života o kojem govorim užasan je i svaka riječ koju napišem kao opis toga nije ni približno točna.....dolje više ne idem zbog toga jer je jednom moj trud teško okaljan, a dva put mi isti scenarij zbilja nije potreban u životu......nisam ni sada u ovo bog zna kako uključen,a još mi manje pada na pamet susresti dotičnu Bonnie,ali mogu reći da sam koliko toliko informiran iz prve ruke.......možda je sve ovo trebalo pokrenuti i puno ranije....zašto nije ? ne znam odgovor ni na to pitanje.......ali mi i dalje stoji neobjašnjivo.....možda nepovjerenje u institucije,možda strah od vlasnika terena,možda strah za sudbinu pasa.....ne znam.....ali svejedno,zbog svih tih strahova ili zbog nečeg trećeg,tim psima godinama nije bilo ništa bolje.....da malo ilustriram slovima,pokušajte se zamisliti da živite život u žičanom kavezu bez krova nad glavom,sa cimerom koji vas baš i ne podnosi....šetnje su rijetke ili ih ( što je i češći slučaj ) niti nema......za vas ne zna nitko,a i ovi što saznaju budu odbačeni kada vam pokušaju pomoć......godine prolaze,a vama vrijeme odavno je stalo......što je najgore u svemu,ne otkrivam toplu vodu....u Rijeci se,mogu reći,na veliko zna ''slučaj na Marinićima''....ali opet,kažem,nitko da prstom makne.....zbilja se nadam da će ovaj put biti pozitivna rekcija,prije svega za pse....ljudi me u ovom slučaju malo zanimaju :kava: ali da trebaju snositi odgovornost - trebaju....

TessaF
12.03.2011., 21:58
ne :)

već ih je nekoliko ( mislim da je broj 4 u igri ) spašeno iz one rupe :) tako da pomaka ima....
što se tiče pasa,sad ću možda biti i malo bezobrazan.....ali samo malo :rofl: ti psi su problem već godinama,a da nitko nije pokušao prstom maknuti....zašto ? nemam pojma....ti psi žive na jednak način od kada sam ja posljednji put bio dolje,a ima već od toga više od dvije godine.....a način života o kojem govorim užasan je i svaka riječ koju napišem kao opis toga nije ni približno točna.....dolje više ne idem zbog toga jer je jednom moj trud teško okaljan, a dva put mi isti scenarij zbilja nije potreban u životu......nisam ni sada u ovo bog zna kako uključen,a još mi manje pada na pamet susresti dotičnu Bonnie,ali mogu reći da sam koliko toliko informiran iz prve ruke.......možda je sve ovo trebalo pokrenuti i puno ranije....zašto nije ? ne znam odgovor ni na to pitanje.......ali mi i dalje stoji neobjašnjivo.....možda nepovjerenje u institucije,možda strah od vlasnika terena,možda strah za sudbinu pasa.....ne znam.....ali svejedno,zbog svih tih strahova ili zbog nečeg trećeg,tim psima godinama nije bilo ništa bolje.....da malo ilustriram slovima,pokušajte se zamisliti da živite život u žičanom kavezu bez krova nad glavom,sa cimerom koji vas baš i ne podnosi....šetnje su rijetke ili ih ( što je i češći slučaj ) niti nema......za vas ne zna nitko,a i ovi što saznaju budu odbačeni kada vam pokušaju pomoć......godine prolaze,a vama vrijeme odavno je stalo......što je najgore u svemu,ne otkrivam toplu vodu....u Rijeci se,mogu reći,na veliko zna ''slučaj na Marinićima''....ali opet,kažem,nitko da prstom makne.....zbilja se nadam da će ovaj put biti pozitivna rekcija,prije svega za pse....ljudi me u ovom slučaju malo zanimaju :kava: ali da trebaju snositi odgovornost - trebaju....

Ne kazem da ne trebaju snositi odgovornost, samo kazem da je prioritet da se psi izvuku iz tog horora i da se spase; da sam ja u kavezu godinama trazila bih da se najprije mene pusti van a da se onda lovi onoga tko me u kavez stavio.

skyon
13.03.2011., 11:39
Ne kazem da ne trebaju snositi odgovornost, samo kazem da je prioritet da se psi izvuku iz tog horora i da se spase; da sam ja u kavezu godinama trazila bih da se najprije mene pusti van a da se onda lovi onoga tko me u kavez stavio.

jasno mi je to,slažem se u potpunosti.....međutim,godinama je situacija bila bez ikakve naznake boljitku....kao što sam rekao,već su se neki psi izvukli van a izvući će se i ostali.....pomak se dogodio u ovih nekoliko dana,nema razloga da sumnjam u ovaj projekt.....inače,bilo je skoro pa nemoguće svih ovih godina izvlačiti pse iz tog dolca.....privilegiju su imali psi koji nisu atraktivni,a ono koji jesu nisu imali šanse izaći van......pod ovu ''atraktivnost'' spada i čistokrvnost.....uglavnom,kako god bilo sada bolje je nego svih ovih godina....barem se nešto konkretno dešava.....a i šira javnost je upoznata sa time.....ja ću nastaviti pisati ovdje,koliko je u mojoj moći,ali pisat će i oni koji su zbilja u toj priči......jer,ponavljam,ja nisam u tome već samo dobivam informacije iz prve ruke......

OOOOOOO
13.03.2011., 15:05
straso!
zalosno,nemam rijeci....
umjesto da se sagrade novi,bolji azili za te jadnicke oni zatvaraju i ubijaju pse...:mad:
sta je sa onim planiranim azilom u klani,oce ikad biti sta od toga?

axi.bubili
13.03.2011., 15:29
OOOOOOO:evo ti odgovora!!!
Ja neznam koliko puta trebamo objasnit da nije strašno što se azili zatvaraju...Jel vi znate kako žive ti psi??dali je to humanije ??nemojte komentirati nešto o čemu nemate pojma !!jer ovakav komentar piše osoba koja nije upućena u sve..ali očito vam je dosadno pa eto malo da vrijeme potrošite meni dižući živce..opet ponavljam...Azil se zatvara sa razlogom..psi neće bit euatnizirani i azil će bit otvoren do onog dana kad posljednji pas ne izađe iz njega!!!jeli sad malo jasnije ili trebam opet objasnit

sad i postižemo možda nešto sa ovim što se azili zatvaraju da rijeka bude prisiljena napravit nešto po tom pitanju!!1nadam se da ćemo uspijeti u tome!!!

Skyon...
hvala ti na pordšci..ti si ja mislim jedan od rijetkih koji podupire akciju "traži se prijatelj"..takvi kao ti su nam potrebni...:top::top::top:

TurbulentFluid
13.03.2011., 15:34
axi, relaks... :rolleyes:

Umjesto što napadaš forumaše, radije napadni novinare koji su stvar predstavili u potpuno pogrešnom svjetlu.

U rijeci se naveliko zna za slučaj s Marinića i svi šute već godinama i sad se konačno pokrenulo nešto. To da su čistokrvni psi imali "privilegiju" je glupost; nisu imali nikakvu "privilegiju" nego su prodavani. Pošto smo iz šinteraja udomili psa koji je još uvijek oglašen na stranicama Capice kao pas koji se udomljuje, vidim da su prodavani u dobre ruke. :rolleyes:

Ako se može pomoći na neki "papirnati" način, npr. pisanjem nadležnima ili grđenjem na pasja kola novinarskih glupana, molim pošaljite mi pp.

skyon
13.03.2011., 16:35
axi, relaks... :rolleyes:

Umjesto što napadaš forumaše, radije napadni novinare koji su stvar predstavili u potpuno pogrešnom svjetlu.

novinari moraju prodat priču,nekako,a nemoj mi reći kako nikada nisi naišla na članak u kojem se navode neke poluistine ( da ne kažem laži ) :mig: gubit vrijeme sa takvima po meni ima malo smisla.....nemoj sad misliti da te napadam,jer to ne činim,ali kad već spominješ novinare u lijepoj našoj.....morao sam regirati....
a ovo rilekls-nerileks :D stoji samo ukoliko se riječ ubijanje/eutanazija ne bude ponavljala papagajski :) što zna dići tenzije kod onih koji zbilja na ovom ''slučaju'' rade skoro pa po cijele dane....više razumijevanja i više konkretnih pitanja,mislim da će ovu temu podići na nivo na kojem bi trebala biti.....

U rijeci se naveliko zna za slučaj s Marinića i svi šute već godinama i sad se konačno pokrenulo nešto. To da su čistokrvni psi imali "privilegiju" je glupost; nisu imali nikakvu "privilegiju" nego su prodavani. Pošto smo iz šinteraja udomili psa koji je još uvijek oglašen na stranicama Capice kao pas koji se udomljuje, vidim da su prodavani u dobre ruke. :rolleyes:

Ako se može pomoći na neki "papirnati" način, npr. pisanjem nadležnima ili grđenjem na pasja kola novinarskih glupana, molim pošaljite mi pp.

riječ privilegija spomenuo sam samo zbog toga da ne spominjem kupnju-prodaju o kojoj zbilja ne mogu reći ništa iz razloga što nemam konkretnih dokaza za to....a da sam čuo - jesam,mnogo puta.....ali opet,rekla-kazala nije nešto čime se bavim :ne zna: da imam nešto konkretno po tom pitanju izašao bih s time van,to je sigurno.....ovako mi je to poprilično blesavo.....
drago mi je da spominješ činjenicu da se napokon pokrenulo nešto što se tiče one strave dolje :top: i upravo ta činjenica u meni rađa respekt prema svima koji su se odlučili na takvo što....
hvala na ponuđenoj pomoći :top: volio bih da ti se netko od aktera javi,što više ljudi to bolje.....i nadam se da će se ova tema ažurirati svim novim informacijama kako bi forumaši bili što je moguće više upućeni u to što se događa....:)

Misery's Crown
13.03.2011., 16:40
Molim forumase koji se ukljuce ovdje da procitaju sve vec napisano, da se bezveze ne ponavljaju neke stvari.
Ubuduce ce "padobranski" uleti biti brisani.

Takoder, ovo sto je rekla TF: Tema neka napokon krene u smjeru kako i forumasi mogu pomoci jer ovo je mjesto za akcije i pomoc.

Arvena
13.03.2011., 17:29
Ja neznam koliko puta trebamo objasnit da nije strašno što se azili zatvaraju...Jel vi znate kako žive ti psi??dali je to humanije ??nemojte komentirati nešto o čemu nemate pojma !!jer ovakav komentar piše osoba koja nije upućena u sve..ali očito vam je dosadno pa eto malo da vrijeme potrošite meni dižući živce..

Jesi li ti sigurna da ovdje pišu osobe koje nisu upućene u "sve"?!?
Koliko ti uopće godina imaš, dok se sa takvom drskošću obraćaš na forum sa 6-im postom?

Pokrećete nešto, što i da hoćete, kada vidite posljedice svojih gluposti nećete moći zaustaviti - a naravno PLATITI će PSI ŽIVOTOM!

Silom i na ovaj način se ne riješavaju takve stvari - u to ćete se uvjeririti kad-tad!

Nadam se da ste se obratili i (NE)Prijateljima životinja za pomoć - oni imaju vrlo učinkovito riješenje za Azile, Skolništa ili utočišta sa ovako lošim uvjetima!
I vjeruj - preostalim psima se poboljšaju uvjeti, dobiju više mjesta u boxovima, više hrane i svakome ostanu i po dvije kućice na korištenje (a ne tiskaju se 3 na jednu kućicu)!
Bar ne ovakvom "silom"!

PS - Zašto imam osjećaj da ovu pobunu diže grupica samoprozvanih volontera koji smatraju da svojim prisustvom ponekom subotom riješe svoju građansko-rekreativnu dužnost...:ne zna:

axi.bubili
13.03.2011., 17:55
nije ovo bilo ništa osobno nego sam više luda što nas ljudi prozivaju kao neke luđake koji žele ubiti pse..zaista nam nije cilj..ovih dana smo se svega naslušali..i dosta mi je toga..želim da ljudi shvate da smo mi pozitivci..u jednom danu smo udomili 4 psa..mislim da je to velika stvar..i to nam je u planu radit i dalje..i stvarno,jedino što želim je potpora ljudi ...jer nam zaista treba..lakše će nam tako bit...sutra je idealna mogućnost za sve one koji žele pomoć psićima da dođu na humanitarnu svirku u place-u u 20 sati..upad je 20 kuna i sve će bit namijenjeno pasićima...ako sam ikog uvrijedila ispričavam se ..

skyon
13.03.2011., 17:57
PS - Zašto imam osjećaj da ovu pobunu diže grupica samoprozvanih volontera koji smatraju da svojim prisustvom ponekom subotom riješe svoju građansko-rekreativnu dužnost...:ne zna:

jako drsko i nisko od tebe :nono:
sačuvat ću potrebnu dozu kulture pa ti neću vratiti....
komunikacija ovog tipa nije potrebna nigdje,a posebno na temama sličnima ovoj.....zagađuje prostor i zauzima mjesto pametnim upisima.....ovo posljednje ne smatram takvim...

Misery's Crown
13.03.2011., 18:02
DOSTA!

Ovo nije tema o tome kako opcenito rjesavati ovakve stvari, o tome koliko je to dobro ili lose u nekoj vecoj slici, itd...
Daljnji offtopic ce biti nagraden.
Ostavljam gornjih par postova kao PRIMJER toga sto ce ubuduce biti nagradeno.

Jos jednom, ovdje zelim vidjeti jedino kako forumasi mogu pomoci i sto se redovno dogada tamo.

skyon
13.03.2011., 18:03
u jednom danu smo udomili 4 psa...mislim da je to velika stvar..

ovo će valjda ostati upamćeno u moru bespotrebnih riječi ovdje.....

sutra je idealna mogućnost za sve one koji žele pomoć psićima da dođu na humanitarnu svirku u place-u u 20 sati..upad je 20 kuna i sve će bit namijenjeno pasićima... ..

i ovo,posebno za one koji žive u Rijeci i okolici.....vidimo se :)

TessaF
13.03.2011., 18:03
Mislim da bi bilo korisno da oni koji znaju situaciju i bave se problemom pasa iz azila (axi.bubili ili tko vec), napisu ovdje kako se sve moze pomoci tj. koja se sve vrsta pomoci trazi (pa nek svatko tko zeli pomogne kako i koliko moze).

Pingvich
13.03.2011., 18:04
Arvena, u ovom konkretnom slučaju, stvarno nisi u pravu. Htjeli su oni puno više i htjeli su to na lijepo, ali nisu im dali.

Sky, nisam ja mislila da je meni super što njemu neće dlaka pasti sa glave.
To je najgore u svemu ovome. Što se to događa već drugi put, zato jer prvi put nisu ništa napravili kako treba.
Gdje je inspekcija bila od 2005.-e do danas?
Što su čekali 6 godina?
Da im netko nacrta i prstom pokaže: tu je problem. Sad morate napraviti to i to.

I, imam neki zli plan da dragi nam ''uzgajivač'' ipak snosi neke posljedice. Legalno, naravno :)

Može neke slike pasa koji su za udomljavanje ovdje, uz opise?

axi.bubili
13.03.2011., 18:26
što se pomoći konkretne tiče trebaju nam udomitelji,novac za cijepljnje,čipiranje i sterilizaciju...jer u azilu skoro nitko nije cijepljen tako da će to bit veliki financijski izdatak..
što se slika i opisa tiče to imamo jako malo..
jer opise pasa nismo mogli dobit.nisu nam dali..tražili smo jako puno puta...
tako da ćemo naknado dignut slike..zasad ima par slikica pa cu to dignuti...
ponavljam da akcija "traži se prijatelj" je dobronamjerna...pomognite nam tako što ćete dolazit na naše humanitarne svirke i to će nam za početak biti velika pomoć...
SKYON opet ti se zahvaljujem...
pingvich hvala i tebi na razumjevanju..

twistdrum
13.03.2011., 18:38
dobro, onda će se točno znati što treba i gdje uplatiti i na koji način konkretno pomoći

iako ja moram priznati da s obzirom na informacije ovdje i onim što je na face-u nikako da skontam "good gay, bad gay" :ne zna::( - osim početnog posta gdje su obje osobe negativci
jedni imaju jednu akciju, drugi drugu, jedni druge ne podržavaju a svi se brinu za dobrobit pasa :ne zna: i protiv one druge grupe su :(

axi.bubili
13.03.2011., 18:54
ne možemo nametati nikom da smo mi pozitivci..
http://www.traziseprijatelj.com.hr/
ovo je naša službena web stranica...
imamo iskrene namjere..vidjet ćete našim rezultatima..opet se ponavljam ali sad u subotu 4 udomljenja i sutra još jedan..mislim da je to bilo za pamćenje...tako da stvarno smatramo da je sve to moguće...
a na vama je da odlučite tko dobar a tko loš....
hvala još jednom svima na pomoći!!!!!!:s:s

axi.bubili
14.03.2011., 12:36
http://i51.tinypic.com/332uyqa.jpg

star 3 i pol godine
jako je umiljat,obožava davati puse..naučen je na šetnju na uzici ali otkad je u azilu takvih trenutaka je malo.medo iščekuje i to jako nestrpljivo svoje nove vlasnike koji će mu pružit sve ono što do sad nije imao.to je samo puno ljubavi i on će vam bit jako zahvalan..

vedrana:091/5073628
martina:097/792 4680

http://i55.tinypic.com/kegff8.jpg

star oko 4 godine
pomalo plah dok ne stekne povjerenje u vas..on živi izvan boxova..fali mu ljubavi kao šta mu vidite u okicama da je jako žalostan...radije bi provodio vrijeme u nečijem domu,bio bi zahvalan da može trčati po vašem vrtu i uživati u vašoj ljubavi..ne dozvolite da ovo tužno lice zauvijek ostane takvo...zar nije zaslužio bar malo lijepih trenutaka??

http://i52.tinypic.com/2lsb0qt.jpg

ovaj prekrasan mješanac rottweilera star je oko 4 godine
na slici djeluje opasno,a zapravo je maza..king je željan šetnje,trčanja,a to u azilu već duže vrijeme nije doživio..ne dopustite da ova dobrica ostari u ovom malom boxu.zar vam ove tužne oči ne govore ništa??

http://i53.tinypic.com/10o09qa.jpg

Ovo štene je mješanac, mužjak, ima 8 mjeseci i iako je zaigran s drugim psima, malo je plah prema ljudima, što nije ni čudno, kad je rođen i odrastao u azilu, naučen na pse, ali ne toliko i na ljude. No, to se sve promijeni u par dana. Sve što on želi je imati vlasnika, i topli dom. Važnije mu je društvo od hrane. Nakon par dana, biti će vam najbolji i najodaniji prijatelj. Nakon groznih uvjeta u azilu, sve će mu biti dobro i biti će zahvalan na svemu!Uz dobrog vlasnika ovaj predobar mališan ima potencijala da izraste u sjajnog psa, i naravno odanog prijatelja. Neće više rasti, dakle radi se o psu srednjeg rasta, idealan i za biti u kući, ili vani (u psecoj kucici, bez lanca naravno). On je tako neodoljiv da je šteta da se u to ne uvjerite i sami

http://i53.tinypic.com/fopwsz.jpg

Ovo malo crno štene je prekrasna curica... pomalo plašljiva, ali ne može joj se zamjeriti kad je na mjestu gdje joj nitko ne može pružiti toliko ljubavi koliko njoj treba.. Mali, crni slatkiš, tako ju zovemo : ) Bit će nešto između malog ps i psa srednjeg rasta. Nadamo se da će se naći netko tko joj može pružiti dom, a prije svega, ljubav i puno maženja. Stara je oko 3 mjeseca, cijepljena i zdrava. Željno iščekuje svog novog najbolje prijatelja...

http://i56.tinypic.com/20gljba.jpg

oštenjena 20.09.2009.,tata joj je čistokrvni labrador
temperamentna,umiljata,razigrana,brzo uči..same riječi hvale za nju.ona traži vlasnika koji bi imao vremena za nju..što znači da bi imao vremena vodit je u duge šetnje,istrčavao bi ju..naučena je hodat na uzici i čeka svog udomitelja da što prije dođe po nju da krenu u dugu šetnju...

Pimpinell@
14.03.2011., 13:23
ma dajte ljudi, ovaj mješanac rota ne može imati 4 gdine nikako...ne dovodite ljude u zabludu..
sijeda njuškica,fale zubi ??

TurbulentFluid
14.03.2011., 13:43
Slažem se s Pimpi.
Put u pakao popločen je dobrim namjerama... a nekad je u pitanju i pogreška. Ako vam je problem odrediti starost (a često jest; čak i veterinarima), pronađite nekog iskusnijeg. Jedan udomitelj koji se osjeti "prevarenim" vrlo često će napraviti antipropagandu koja će stajati doma preveliki broj pasa... :(

axi.bubili
14.03.2011., 13:49
http://i51.tinypic.com/2r6pt0h.jpg

Haski ,star oko 5 godina
već je dosta vremena u azilu i jako je žalostan,stalno plače.izgubio je povjerenje u ljude(jer se s njima ne susreće baš često),ali kad vas upozna on je pravi anđeo..željan je toplog doma,ljubavi,šetnje(jer već dugo nije bio,dane provodi zatvoren u boxu)..pomozite mu tako što ćete ga udomiti i pružit mu priliku da vas očara..

http://i54.tinypic.com/149vxo8.jpg

ovo je ares,aljaški malamut star godinu dana
vlasnici su ga se odrekli i doveli ga u azil..kažu da je bio agresivan..njegov početak u azilu je bio jako žalostan,stalno je plakao,režao i lajao na sve ljude..s vremenom se ares smekšao,prihvaća dodir,čak daje i puse...počeli smo se maziti..znači samo mu treba dat vremena da vas upozna..non stop nešto priča..simpatičan pasić..on traži vlasnika koji bi ga odveo na dresuru(kod dobrog dresera koji ne upotrebljava metode kao šta su agresivnost),dresera koji bi ga socijalizirao i naravno vlasnika koji bi mu pružio priliku da se pokaže u najboljem svijetlu..mi zaista mislimo da ares može puno ponudit ...i nadamo se da neće ostarit u azilu..

evo ovo je slika kad se navikne na vas...:cerek::cerek::cerek::cerek::cerek:

http://i53.tinypic.com/2s99dh1.jpg

axi.bubili
14.03.2011., 13:54
ma dajte ljudi, ovaj mješanac rota ne može imati 4 gdine nikako...ne dovodite ljude u zabludu..
sijeda njuškica,fale zubi ??

ja kažem da ima koliko su mi rekli..ne izmišljam ništa...zaista nemam razloga...ja sam podatke skinula sa web stranice od capice..tamo piše da ima oko 2 godine a to je bilo 2009. godine..tako da po tome bi trebao imat oko 4 godine....al zato kažem OKO ..:)

St Vanja
14.03.2011., 14:16
......
a ovo je slika kad se navikne na vas...:cerek::cerek::cerek::cerek::cerek:
http://i53.tinypic.com/2s99dh1.jpg

Čarobno! :cerek:

Pimpinell@
14.03.2011., 14:53
ja kažem da ima koliko su mi rekli..ne izmišljam ništa...zaista nemam razloga...ja sam podatke skinula sa web stranice od capice..tamo piše da ima oko 2 godine a to je bilo 2009. godine..tako da po tome bi trebao imat oko 4 godine....al zato kažem OKO ..:)

ma čekaj malo, od 2009.nije updejtana stranica i podatci??
pa jesu ti psi još tamo i još živi ?? jeli slike odgovaraju stanju i životinjama koje se udomljavaju ili ne ???

Pingvich
14.03.2011., 15:18
Okej, vama baš nije jasno da kad vas pokušavaju mlatnuti kad se približite azilu, da to baš nisu idealni uvjeti za slikice i/ili informacije?
Cure barataju sa onim što imaju, jasno je svima da to nije baš najbolje, ali nisu one krive za to.

TurbulentFluid
14.03.2011., 15:20
Okej, vama baš nije jasno da kad vas pokušavaju mlatnuti kad se približite azilu, da to baš nisu idealni uvjeti za slikice i/ili informacije?
Cure barataju sa onim što imaju, jasno je svima da to nije baš najbolje, ali nisu one krive za to.

Naravno da nisu, rade koliko se može :top: :top:

Slike koje se ovdje nalaze su uglavnom aktualne, a cure su imale i dodir sa psima pa mogu procijeniti koliko su napisani podaci točni.

axi.bubili
14.03.2011., 15:30
znate i sami da ti psi izgledaju puno starije nego što jesu...evo u subotu je izašao pas star 11 godina..u boxu je izgledao kao da bi sveki tren mogao uginut..al kad je izašao van..drugi pas..živnuo je..pomladio se za 5 godina...tako da je stvarno teško prokužit godine ako osoba koje jedina to zna ne kaže nama...ovo šta smo slikale mislim da nismo ni smjele..imam doma na kompu hrpu slika od boxova...punih g..
tako da mi zaista radimo sve što je u našoj mogućnosti...
čim budem imala nove slike od drugih pasića stavljam h gore...
a king..on je duša od psa..na slici izgleda starije i opasno al zaista nije...:cerek:

Pimpinell@
14.03.2011., 15:53

Da, ali zato i pitam da li ti psi postoje još odnosno da li im je status isti još uvijek. Jer sam iz pročitanog zaključila da ne pristup onemogućen a da su slike sa weba.
Niti mi pada na pamet ikoga kriviti, da se ne bi krivo shvaćalo moje pitanje.

TurbulentFluid
14.03.2011., 15:53
Ma vraga :top:

Kad dobijete pristup dovedite nekog malo iskusnijeg, pogoditi će vam oni dob više-manje OK :top: Većina pasa koji se udomljuju su ili pronađeni ili su ih digli šinteri i nema se koga pitati za dob; malo pogledaš zube, malo pogledaš pokrete, način na koji mokri, dojke, i možeš ga smjestiti unutar godinu dana za mlađe i 2-3 godine za starije pse :top:

... a onda, za 1 boksera, nas 2 i 1 veterinar smo tvrdili da ima 12, a drugo 2 i 1 veterinar da ima 3 godine, pa ti vidi :lol:

axi.bubili
14.03.2011., 16:03
ahahahah...super ste pogađali,a!!
a slikice su svježe...još su nam branili da ih slikamo u boxevima..al ih nesmijemo ni izvest van..znači..nemojte ih slikati..tako da smo ovo slikali kad nikoga nije bilo..na skrivečki..strašno..al eto bar smo neke uspijeli..:s:s.

axi.bubili
14.03.2011., 16:06
Da, ali zato i pitam da li ti psi postoje još odnosno da li im je status isti još uvijek. Jer sam iz pročitanog zaključila da ne pristup onemogućen a da su slike sa weba.
Niti mi pada na pamet ikoga kriviti, da se ne bi krivo shvaćalo moje pitanje.

postoje psi ...i skoro svi su dole..ma mi smo to slikali dok smo još smijeli dole odlaziit

skyon
14.03.2011., 17:19
dakle,da podsjetimo :mig:

gdje : Klub Place,Rijeka ( ex big rock mamma,Ružićeva 2 )

kada : 14.03. ( danas :) ) od 20.00 do 23.00 h

što : humanitarna svirka , sakupljanje novca za pomoć psima na Marinićima

sviraju - NO ARMY ( punk/rock ) i ŠTBK ( streetpunk )

upad : 20 kn

ako ste u Rijeci,a želite pomoći nekako,ovo je prilika za to.....vidimo se :top: večeras

TurbulentFluid
14.03.2011., 22:19
Ako nekom treba:

http://burza.com.hr/mali-oglasi/kucni-ljubimci/prodaja/oglas-l7br/

Searchajte telefonski broj na telefonskom imeniku (http://imenik.tportal.hr/show?action=pretraga&type=pretraziPoBroju). :kava:

Inače ovo je izašlo i u hard copy izdanju koje se prodaje na kioscima, pa skidanje s neta neće baš pomoći :ne zna:

Onda čovjek gugla broj:
https://secure.oglasnik.hr/oglasi/kucni_ljubimci/ponuda/psi/bernardinac-cistokrvni-4-mj-stari/oglas-12230852.html
http://burza.com.hr/mali-oglasi/domace-zivotinje/prodaja/oglas-lemj/
http://burza.com.hr/mali-oglasi/kucni-ljubimci/prodaja/oglas-l7bq/
http://burza.com.hr/mali-oglasi/kucni-ljubimci/prodaja/oglas-l7bn/
...ne da mi se više. :ne zna: Dalje znate i sami.

Eto, pokažite teti Melaniji. Ili nemojte.
Ali mrvicu se ljutim. Bunda-Arona opraštam.Ostale ne budem.

Felix-ica
15.03.2011., 06:25

:eek: kako? pa to je neoprostivo, jučer Bundo . A tko je sutra na redu?
opet hrpa štenaca kod tunela Učka ili :ne zna: NEOPROSTIVO :mad:

skyon
15.03.2011., 09:45
TB hvala na ovome :eek: nisam znao da je tip takvo č..... :flop: javit ću ovo onima koji bi trebali znati...hvala još jednom :s

OOOOOOO
15.03.2011., 10:18
Ako nekom treba:

http://burza.com.hr/mali-oglasi/kucni-ljubimci/prodaja/oglas-l7br/

Searchajte telefonski broj na telefonskom imeniku (http://imenik.tportal.hr/show?action=pretraga&type=pretraziPoBroju). :kava:

Inače ovo je izašlo i u hard copy izdanju koje se prodaje na kioscima, pa skidanje s neta neće baš pomoći :ne zna:

Onda čovjek gugla broj:
https://secure.oglasnik.hr/oglasi/kucni_ljubimci/ponuda/psi/bernardinac-cistokrvni-4-mj-stari/oglas-12230852.html
http://burza.com.hr/mali-oglasi/domace-zivotinje/prodaja/oglas-lemj/
http://burza.com.hr/mali-oglasi/kucni-ljubimci/prodaja/oglas-l7bq/
http://burza.com.hr/mali-oglasi/kucni-ljubimci/prodaja/oglas-l7bn/
...ne da mi se više. :ne zna: Dalje znate i sami.

Eto, pokažite teti Melaniji. Ili nemojte.
to je poznato da stavlja takve oglase vec godinama..ili mjenja psa za građevinski materijal i to sam vidjela..

TessaF
15.03.2011., 10:20
Joooj, bas se pitam kakvo bi rjesenje ponudili oni iz ALF-a za takve tipove :kava:

Kako je bilo na koncertu? Je li skupljeno dosta novaca?
I kako stojite u ovome trenutku sa racunima koje treba placati za pse?

axi.bubili
15.03.2011., 10:40
ovome definitivno treba stat na kraj..za sad smo spriječili da nemože uzimat nove pse...tako da ima on oko 130 pasa gore...užas živi..zato i apeliramo na pomoć kod udomljavanja da što prije udomimo pse iz capica i onda da se njemu posvetimo i da napokon prestane zarađivat na tim životinjama!!!!!jer ako sad odmah njega diramo postoji velika mogućnost da potjera na cestu pse iz capice...i kuda onda s njima???stat ćemo na kraj tome....takvu gamad treba zatvorit u ludnicu jer ovo što oni rade(i svi znaju za to,a nitko od bitnijih ličnosti ne reagira)to je grozno..on ima registriranu udrugu za napušene i zlostavljane pse a u biti ih prodaje,razmnožava..a naša država nema zakon koji mu to ne dopušta(prodaju pasa)..al zato da financijska inspekcija mu dođe gore..mislim da ne bi baš uživao..joooj..muka mi je od njega više!!!

OOOOOOO
15.03.2011., 11:24
nigdje nisam vidjela veci nemar nego kod njega,jadni ti psi:( pred mojim ocima je hrt jeo suhi komad kruha tako slasno kao da jede meso,i nakon toga ga isao sirotan zakopavat u zemlju i sve se osvrtao da li ga netko gleda:(
jedino dobro od njega je moj pas kojeg sam uzela i bez kojeg sam ostala nako, 11 god pred 11 dana:(

Felix-ica
15.03.2011., 11:27
[QUOTE=axi.bubili;32350145]jer ako sad odmah njega diramo postoji velika mogućnost da potjera na cestu pse iz capice...QUOTE]

pa ta mogućnost je već dokazana, kako je Aron-Bundo završio iz Capice u Lič? preskočio ogradu, OK, moguće, realna mogućnost i izgovor, a kako su štenci pronađeni kod tunela Učka, i oni su preskočili Capicinu ogradu i prošetali do tunela, a koga će se još pronaći negdje ,a da je na stranici Capice na ponudi za udomljavanje :mad:

http://www.capica.hr/index.php?option=com_ezrealty&task=detail&id=132&Itemid=84

a ni predsjednica Capice nije daleko od njega !!!!!!!!

Janica Klošarić
16.03.2011., 08:17
Svi znamo da je Marino hranio medvjede i tigrove psima lutalicama.
Vjerojatno dan danas ima punu garazu macaka iz slicnih razloga.

Price o otkupima pasa preko vage s jednim krajem na kojem je pas i drugim na kojem je protuvrijednost u njegovoj kilazi hrane nisu samo price. Psi su se mjenjali za hranu jer su upravo to i bili. Prica o bokseru (rasni), prica o slijepom psu, prica o gluhom psu, price o bolesnim psima. Sve su to price iz prve ruke. Ponekad i iz moje..

"Znam, nosili smo hranu."

Ja sam osobno razgovarala s drzavnom odvjetnicom (za zivotinjske slucajeve) o konkretnom slucaju jos krajem 2009 godine i receno mi je da osobna svjedocenja mogu biti i bila bi odbacena na temelju "rekla - kazala", a da nalog za uspavljivanje i ispumpavanje sadrzaja zeluca zivotinjama je gotovo nemoguce dobiti iz istih razloga. Bilo je tu jos puno realnih i zakonski gledano logicnih prepreki. A i biti ce ih i ubuduce jer ne koristimo rimsko pravo. Napominjem i naglasavam da se radi o zeni kojoj skidam kapu. O zeni koja je poslala policiju na vrata i kad se policija vratila praznih ruku jer su vrata bila zakljucana; digla takvu frku te ih poslala nazad s "pa imate nalog, da su u pitanja droga ili oruzje srusili bi ste vrata - vratitie se, srusite vrata i ostavite vlasniku racun". Dakle poduzetna i aktivna zenska. Stvarno bez mane i steta sto vise ne obnasa svoju funkciju, steta.

Ljudi koji nisu na vlastite oci upoznati s problemom, neznaju ponajveci problem za pitanje zdravlja zivotinja; a to nije zatvorenost u boksovima, nije ne setanje, nije niti slaba prehrana, nedostatak veterinarske skri niti ista slicno. Najveci problem jest podloga na kojoj se psi nalaze. Lokacija, priroda itd. Psi se nalaze u boksovima koji su u udolini, a udolina je ispunjena zemljom koja je poput neke fine pjescare - poput gline pretvorene u prah tipa brasno. Udisanje istog nije lijepa vizualna slika. Svi koji su proveli dole par sati znaju o cemu pricam. I nece to zaboraviti. Nikad.

Moram reci svima ukljucenima, ovo nisu prvi dobrotvorni koncerti. Nisu ni prvi dobrotvorni koncerti u humanitarne svrhe sa svim prihodom za pomoc zivotinjama. Ovi koncerti nisu negdje drugdje, u Rijeci su. Postoji nesto sto se zove odaziv, a ni novci nisu konacni. I koliko god bilo neopravdano uskakanje starosijedioca u obranu njima slicnih, samo ce vrijeme pokazati sto je bolje. Malo pomoci, malo odmoci, do promjene ce doci. Na bolje ili gore, to je pitanje vremena. Stagnacija nikome nece pomoci, a odmoci ce psima. A nadobudnost u ovoj sferi rada nije bas dobra crta, konstantnost i dosljednost jesu. Bas kao sta i broj postova ne govori nista o osobi, nista osim koliko s doticnim korisnickim imenom koristi forum. To ne ukljucuje njeno predznanje niti aktivnost. Na niti jednom podrucju. Ujedno svi volonteri koji se bave psima u Rijeci su samoprozvani, nitko nema volontersku knjizicu niti upisuje sate. Prestanite se braniti i hvaliti medusobno. Prestanite se napadati, jedni druge. Prevelik je broj pasa u pitanju!

Ispravak: Drustvo za zastitu zivotinja - azil Viskovo nisu osnovali protjerani volonteri gospode Bonnie Herceg vec je gospoda Bonnie Herceg bila blagajnica DZZŽa Rijeka.

TurbulentFluid
16.03.2011., 12:39
Moram reci svima ukljucenima, ovo nisu prvi dobrotvorni koncerti. Nisu ni prvi dobrotvorni koncerti u humanitarne svrhe sa svim prihodom za pomoc zivotinjama. Ovi koncerti nisu negdje drugdje, u Rijeci su. Postoji nesto sto se zove odaziv, a ni novci nisu konacni. I koliko god bilo neopravdano uskakanje starosijedioca u obranu njima slicnih, samo ce vrijeme pokazati sto je bolje. Malo pomoci, malo odmoci, do promjene ce doci. Na bolje ili gore, to je pitanje vremena. Stagnacija nikome nece pomoci, a odmoci ce psima. A nadobudnost u ovoj sferi rada nije bas dobra crta, konstantnost i dosljednost jesu. Bas kao sta i broj postova ne govori nista o osobi, nista osim koliko s doticnim korisnickim imenom koristi forum. To ne ukljucuje njeno predznanje niti aktivnost. Na niti jednom podrucju. Ujedno svi volonteri koji se bave psima u Rijeci su samoprozvani, nitko nema volontersku knjizicu niti upisuje sate. Prestanite se braniti i hvaliti medusobno. Prestanite se napadati, jedni druge. Prevelik je broj pasa u pitanju!

Slažem se s tobom, ali ne kužim točno što točno želiš reći u ovom dijelu..? No dobro, vjerojatno zbog toga jer nisam dovoljno involvirana (bogovima hvala) u riječke volonterske "vode".

Što točno poručuješ da (ne) napravimo?

Evo, ja ću malo konkretnije: obajvite neki žiro-račun. Niti svi imaju vremena, niti volje ići slušati pila punk na neki koncert, ali puno ljudi ima volje dati više od 10 kn ako postignete kredibilitet i ljudi uvide da njihov novac ide za pravu stvar.
I radite sve javno i stavljajte gdje god je moguće - na fejs, web i forum. Ako prdnete, napišite "prdnuli smo". Biti će korisno in the long run, vjerujte.

axi.bubili
17.03.2011., 16:20
Evo samo da vas obavijestim da je jučer udomljena još jedna curica..Nora..imate je gore na slikama..Jednu smo jučer također izveli iz azila al onaj e na privremenom udomljenju..tako da za nju tražimo udomitelje...njenu seku su prije par dana izgrizli do smrti ostali psio iz boxa..tako da nam je bilo jedino izvući ovu malenu da i nju ne izgrizu ... ona se zove lana i ima oko 4-5 godina!!malo je plaha al eto..gdje živi nije joj za zamjerit to!!

evo slikica..
http://i52.tinypic.com/2j0ldfc.jpg

http://i52.tinypic.com/10holg8.jpg

Felix-ica
17.03.2011., 17:12
axi, koliko sam povezala ti si gore volontirala, pa me zanima koliko dugo i jesi li ovog psa ikada tamo vidjela :confused:

http://i55.tinypic.com/10nxi5s.jpg

axi.bubili
18.03.2011., 10:22
axi, koliko sam povezala ti si gore volontirala, pa me zanima koliko dugo i jesi li ovog psa ikada tamo vidjela :confused:

http://i55.tinypic.com/10nxi5s.jpg

nisam vidjela tog pasića...možda je bio na privremenom udomljenju!

St Vanja
19.03.2011., 15:31
http://www.traziseprijatelj.com.hr/udomljeni.html

Stanje 15.03.-udomljeni. Među njima i Frenki :), onaj što je J_E_D_A_N_A_E_S_T godina proveo u kavezu/boksu...ma svejedno :mad:

Felix-ica
19.03.2011., 15:41
:top: akcija urodila , znači nema više ni B ni M ni njihovog azila :s

St Vanja
19.03.2011., 15:58
O, ne!
Nesporazum. Najbolje je kliknuti na taj link i pogledati što zapravo ta ekipa radi. I B i L još su tamo, još drže pse, ali ova skupina ustraje pri tome da počnu izvoditi pse van iz tih nazovi-azila, te ih cijepe, čipiraju, udome pse.....tako su počeli, tako nastavljaju....:top:
I pored svega još se snalaze i u zbrci na internetu, koji i pomaže i odmaže.

axi.bubili
19.03.2011., 16:10
:top: akcija urodila , znači nema više ni B ni M ni njihovog azila :s

e da je bar tako lako...opet je nastupila zabrana o daljnjem udomljavanju :mad:
malo smo ludi ali naći ćemo riješenje..:ne zna:
dal poznajete nekog tko bi hito udomiti za stalno našu malu lanu???(gore je na slikicama)
ali naravno..ponosni smo na udomljavanje našeg frenkia posebno..on je ipak oldtimer koji je zaslužio ovo što sad ima...živi u maksimiru..uživa u prekrasnim šumama...
neki pasići također već dugo čekaju da pronađu svoj stalni dom..nadam se da ćemo uspjeti u što kraćem roku im to pružiti..jer svatko od njih zaslužuje svoj krevetić,nježnu ruku i ljubav...nadam se da će te nam pomoći u tome da im to i omogućimo!!!!!:s:s

axi.bubili
19.03.2011., 16:11
O, ne!
Nesporazum. Najbolje je kliknuti na taj link i pogledati što zapravo ta ekipa radi. I B i L još su tamo, još drže pse, ali ova skupina ustraje pri tome da počnu izvoditi pse van iz tih nazovi-azila, te ih cijepe, čipiraju, udome pse.....tako su počeli, tako nastavljaju....:top:
I pored svega još se snalaze i u zbrci na internetu, koji i pomaže i odmaže.

hvala ti na podršci...zaista nam je potrebna...imamo velikih poteškoća al zaista dajemo sve od sebe da im pomognemo(pasićima naravno :D)

St Vanja
19.03.2011., 16:16
.......njenu seku su prije par dana izgrizli do smrti ostali psio iz boxa..tako da nam je bilo jedino izvući ovu malenu da i nju ne izgrizu ... ona se zove lana i ima oko 4-5 godina!!malo je plaha al eto..gdje živi nije joj za zamjerit to!!

evo slikica..

Vitka crna curica. Kao što piše: ODRASLA JE, odnosno ostaje ovakva slatka crna gazela! :cerek::cerek::cerek: (hmmmmm..bar dok udomitelju ne popusti karakter, pa joj da previše slastica. moj muž kaže da bih ja udebljala i ruskog hrta koliko se dam "upecati" okicama svog Nestija)

axi.bubili
19.03.2011., 20:14
za nju nam je jako bitno da nađemo udomitelja što prije..mi snosimo troškove sterilizacije...lana je cijepljena i čipiranan..jako je umiljata..na prvu plaha a kasnije kad se oslobodi prava pasica..idealna za kuću ili stan...surađuje a povodcu...prilika je prava :cerek::cerek::cerek::cerek:

nadam se da ima netko ko će uzet malu princezu!! :cerek::cerek:

Felix-ica
19.03.2011., 20:26
koja god je prilika ovdje, meni je neprilika, ja bi uvijek vrlo rado, ali jednostavno ne mogu ni sebi pomoći, tražila - ne tražila pomoć uvijek mi je isto po PŠ :( - čast pojedincima iza PŠ :top: )
ali vjerujem da će se naći i za nju neko mjesto :top:

lila-rose
20.03.2011., 12:36
Smijem li ju predstaviti na svom fejsu? Trenutno sam van Rijeke ali mi je 99% kontakata na fejsu iz Rijeke, pa se mozda netko od njih zaljubi u malenu i bez puno rijeci i pravdanja pruzi joj dom...

Sto se Rijeckih ''azila'' tice - po meni jedini u kojem siroti pasici dobivaju ljubav i njeznost je u Munama, privatni azil u kuci sa okucnicom, koji drze jedna gospodja iz Njemacke i njena unuka. Nemaju puno, ali daju tim psicima sve sto mogu...

Felix-ica
20.03.2011., 17:49
Smijem li ju predstaviti na svom fejsu? Trenutno sam van Rijeke ali mi je 99% kontakata na fejsu iz Rijeke, pa se mozda netko od njih zaljubi u malenu i bez puno rijeci i pravdanja pruzi joj dom...

Sto se Rijeckih ''azila'' tice - po meni jedini u kojem siroti pasici dobivaju ljubav i njeznost je u Munama, privatni azil u kuci sa okucnicom, koji drze jedna gospodja iz Njemacke i njena unuka. Nemaju puno, ali daju tim psicima sve sto mogu...

khm, khm na gđu u Munama, ali ok, nije ona tema, sigurno da možeš samo oglasi ne moraš ni pitat toliko je hitno

Ivon
20.03.2011., 18:33
Evo samo da vas obavijestim da je jučer udomljena još jedna curica..Nora..imate je gore na slikama..Jednu smo jučer također izveli iz azila al onaj e na privremenom udomljenju..tako da za nju tražimo udomitelje...njenu seku su prije par dana izgrizli do smrti ostali psio iz boxa..tako da nam je bilo jedino izvući ovu malenu da i nju ne izgrizu ... ona se zove lana i ima oko 4-5 godina!!malo je plaha al eto..gdje živi nije joj za zamjerit to!!

evo slikica..

http://i52.tinypic.com/10holg8.jpg

*Ispravak! Lana ima 3 godine(oštenjena je 2008),i sterilizirana je..

lila-rose
20.03.2011., 19:53
khm, khm na gđu u Munama, ali ok, nije ona tema, sigurno da možeš samo oglasi ne moraš ni pitat toliko je hitno

Ok, sad stavljam slikice i poruku... Nadam se da ce malecka dobiti novi dom...

A za Mune - dobila sam vec poruku sa slicnim komentarom u inbox, pa da kopiram sto sam tamo odgovorila -
Evo neznam, mozda je to bila samo gluma kada smo dosli ali moja pasica koja je bila mlacena i izgladnjivana do smrti je setala dugo vremena od azila do azila, nitko ju dugo vremena nije htio jer je bila izgubila dlaku, nije htjela jesti i cvilila je nocima, nije mogla spavati vani i bojala se i svoje sjene, je dosla kod njih doma u Mune, i prvo je bila po stanu sa svim psima ali kad je skuzila nakon te prve noci koliko je zapravo u komi ona ju je pocela pustati u svoj krevet - nju i jos par psica. Kada sam ja dosla gore psici su imali hrane, skakutali su, ona i baka su se mazile sa svima, tada je bilo uzasno hladno gore i iako sam vidila da imaju po dvoristu napravljene neke kao boxove, svi psi su bili tada u kuci iako je bilo toliko tijesno, psici i mace po kaucima, a njih dvije na stolicama sjedile.

Mislim, mozda je to tada bila samo farsa, ali dolazak mi je bio nenajavljen pa se nisu imale bas vremena pripremit...

A tko zna kako sve to izgleda u globalu...

Mozda se varam, nadala sam se da ne :( :flop:

dea2501
21.03.2011., 07:37
to sto se zatvara su mucilista zivotinja..mi bi puno toga uspjeli da i sada nam doticna gospoda ne otezava ..mislim da svaki ljubitelj samo da procita nemora ni vidjet uvjete ce biti na nasoj strani jer NIJEDO zivo bice to ne zasluzuje,,,

TurbulentFluid
21.03.2011., 08:57
Mene muči jedna stvar... kruže glasine o povećanju kapaciteta Liča na 100 pasa.

St Vanja
21.03.2011., 10:33
....privremenom udomljenju..tako da za nju tražimo udomitelje..
evo slikica..

Lana :cerek:
3 godine. Već STERILIZIRANA.
Malo plaha, ali mazna i privržena.

A ovo sam našla na www (info u udomljavanju). Ekipa je poslušala savjet TF i danas imaju pored ostalog i izvještaj o novčanim donacijama, te kako su ih utrošili.

Lič na 100 pasa? Da kazne tebe,TF, i ostale za "nagradu" što se nadmašili sebe u oglašavanju i udomljavanju u 2010.?

axi.bubili
21.03.2011., 10:36
Mene muči jedna stvar... kruže glasine o povećanju kapaciteta Liča na 100 pasa.

a to su rekli a sad...dali im vjerovat to neznam..dok ne bude gotovo ja osobno neću vjerovati...morati će neko riješenje smislit jer ćemo morati nekud s psima..jer mi sad ne možemo pse udomljava..mislim možemo ali ne mi direktno nego preko jedne cure..to je jako naporno jer za svakog psa rade komplikacije..neznam..nadam se da će naći neko rješenje za to!!

TurbulentFluid
21.03.2011., 11:48
a to su rekli a sad...dali im vjerovat to neznam..dok ne bude gotovo ja osobno neću vjerovati...morati će neko riješenje smislit jer ćemo morati nekud s psima..jer mi sad ne možemo pse udomljava..mislim možemo ali ne mi direktno nego preko jedne cure..to je jako naporno jer za svakog psa rade komplikacije..neznam..nadam se da će naći neko rješenje za to!!

Aaaa, shvaćam, vi mislite da je to pozitivno. Ti naravno znaš da će nakon 60 dana u Liču biti pokolj epskih razmjera? Jer mi jedva spajamo kraj s krajem, 100 pasa udomiti u 60 dana je za scenarij Spašavanje vojnika Lesija 2, žanr science fiction. I naravno, potrebno nam je 100 x 200 = 20 000 kn za cijepljenje i čipiranje.
A tokom tih 60 dana netko će najvjerojatnije otrovati te pse jer ni Ličani nisu za bogom kamenje bacali da im iza kuća laje 100 pasa nekog štancera. Ja držim selo na miru za sada, dok je malo pasa, ali mene ne j*** baš puno tamo, iskreno da kažem... sve manje što sam "bliže" VSRi.

axi.bubili
21.03.2011., 12:56
Aaaa, shvaćam, vi mislite da je to pozitivno. Ti naravno znaš da će nakon 60 dana u Liču biti pokolj epskih razmjera? Jer mi jedva spajamo kraj s krajem, 100 pasa udomiti u 60 dana je za scenarij Spašavanje vojnika Lesija 2, žanr science fiction. I naravno, potrebno nam je 100 x 200 = 20 000 kn za cijepljenje i čipiranje.
A tokom tih 60 dana netko će najvjerojatnije otrovati te pse jer ni Ličani nisu za bogom kamenje bacali da im iza kuća laje 100 pasa nekog štancera. Ja držim selo na miru za sada, dok je malo pasa, ali mene ne j*** baš puno tamo, iskreno da kažem... sve manje što sam "bliže" VSRi.

vjerujem da je teško..ne držim da je to pozitivno...ne držim da je ništa u ovoj državi pozitivno šta se tiče životinja..ja bi bila najsretnija kad bi neki drugi azil proširili tako da pasićiu nemaju rok..al ovdje gdje su sada nemaju rok,al pate..i to jakoooo....a mi i kad nađemo udomitelja nemožemo doći do njih..neznam šta je bolje za njih..stvarno neznam....

TurbulentFluid
21.03.2011., 14:18
Ja te čitam i divim se. :rolleyes:
"Stvarno ne znam" nije nešto što bi vi trebali pisati.... Ne, neće dobri Bog ni Dobri Vlado sići s neba pa riješiti problem...

axi.bubili
21.03.2011., 14:29
[QUOTE=TurbulentFluid;32488493]Ja te čitam i divim se. :rolleyes:
"Stvarno ne znam" nije nešto što bi vi trebali pisati.... Ne, neće dobri Bog ni Dobri Vlado sići s neba pa riješiti problem...[/Q

pa znam da neće oni riješit problem..ali mi rješavamo problem onoliko koliko je to u našoj moći,a za ove druge stvari to je na gradu i županiji da riješe jer mi sami to nemožemo...to proširenje nije na nama nažalost..jer mi ne bi proširili lič..jer znamo što to nosi...al kažem nije na nama taj dio..i na to se odnosilo "stvarno neznam" !!!!!

TurbulentFluid
21.03.2011., 14:43
Mda. Pokušajte za svakog psa kojeg udomite dići inspektoricu i ići s njom po psa.

axi.bubili
21.03.2011., 15:19
Mda. Pokušajte za svakog psa kojeg udomite dići inspektoricu i ići s njom po psa.

hm..inspekrtoricu..gospođa se ne diže tako lako...pokušali smo..al naravno ona uvijek ima pametnijeg posla...znaš kako to funkcionira kod nas..:D

Felix-ica
21.03.2011., 19:40

s tim da joj ove slike nabijete na nos, da vidi gdje i kako psi borave, i u svinjcu je čistije, a i iznad nje ima Bog :mad:

kažu u ljubavi i ratu, sve je dozvolje, a rat je otvoren koliko vidim.... e pa sad svim sredstvima za spas i udomljavanje pasa, kad ste već krenuli ne odustajte :top:
evo samo neke, nadam se da imate oho ho ovakvog materijala

http://i55.tinypic.com/fvvlf8.jpg

http://i51.tinypic.com/21m5bgg.jpg

http://i55.tinypic.com/2i1z90z.jpghttp://i56.tinypic.com/wjt2de.jpg

http://i52.tinypic.com/14nd8d0.jpg

axi.bubili
21.03.2011., 21:28
[QUOTE=Felix-ica;32495297]s tim da joj ove slike nabijete na nos, da vidi gdje i kako psi borave, i u svinjcu je čistije, a i iznad nje ima Bog :mad:

kažu u ljubavi i ratu, sve je dozvolje, a rat je otvoren koliko vidim.... e pa sad svim sredstvima za spas i udomljavanje pasa, kad ste već krenuli ne odustajte :top:
evo samo neke, nadam se da imate oho ho ovakvog materijala

http://i55.tinypic.com/fvvlf8.jpg

http://i51.tinypic.com/21m5bgg.jpg

takvih slika imamo i vise nego dovoljno..najžalosnije je što nemamo one slike na kojima su psi normalni...slike koje bi mogle poslužit prilikom oglašavanja za udomljavanje..nemamo opise pasića...imamo fotografa i sve ali nesmijemo ih ići slikati...

TurbulentFluid
21.03.2011., 21:31
Tko zaziva bogove mora biti spreman platiti njihovu cijenu.
Psi se mogu oduzeti snažnim pritiskom na vlasti, no onda se nekamo mora smjestiti preko 100 pasa. Da ponovim: preko 100 pasa.

Ideje?
I'm all out of those, muku mučim s ovih - 15tak!

axi.bubili
21.03.2011., 21:44
Tko zaziva bogove mora biti spreman platiti njihovu cijenu.
Psi se mogu oduzeti snažnim pritiskom na vlasti, no onda se nekamo mora smjestiti preko 100 pasa. Da ponovim: preko 100 pasa.

Ideje?
I'm all out of those, muku mučim s ovih - 15tak!

za sada je 52 pasića...s tim da do kraja tjedna odlaze 2 pasića...M.L. nećemo dirati dok god se ne riješi tj. udomi ovih 50...mislim da nam je moguće udomiti te pasiće..za sad se je pokazalo da ide udomljavanje..a što se financija tiče nije nam problem jer i novce skupljamo tako da je to riješeno..za sad nam je najveći problem što nemožemo doći do njih..očistiti im ,prošetati ih i uzet da ih udomimo...

TurbulentFluid
21.03.2011., 21:59
s tim da do kraja tjedna odlaze 2 pasića......mislim da nam je moguće udomiti te pasiće..za sad se je pokazalo da ide udomljavanje..za sad nam je najveći problem što nemožemo doći do njih..očistiti im ,prošetati ih i uzet da ih udomimo...

Moram priznati da ništa ne kužim.
Ali nadam se da vi da :zubo:
Znate već zašto ja lajem.

axi.bubili
21.03.2011., 22:01
Moram priznati da ništa ne kužim.
Ali nadam se da vi da :zubo:
Znate već zašto ja lajem.

što ne kužiš?

zdenkaa
22.03.2011., 12:37

Jesu li ova dva psa još uvijek tamo? Imate li još kakvih informacija o njima?

Inače, tuga i užas:( Što sve ljudi mogu učiniti životinjama:ne zna:

axi.bubili
23.03.2011., 12:25

Jesu li ova dva psa još uvijek tamo? Imate li još kakvih informacija o njima?

Inače, tuga i užas:( Što sve ljudi mogu učiniti životinjama:ne zna:

oboje su još u azilu,nažalost!!:(haski je star oko 8 godina...
a za ovog drugog neznam ništa osim da je cura!!!!

axi.bubili
24.03.2011., 14:33
evo ovo je objavljeno na našim stranicama...

Dragi prijatelji, nadam se da znate koliko smo sretni i ponosni što nam pomažete i što nas podupirete. Mi se trudimo primiti tu vašu pomoć kako god možemo i naravno iskoristiti ju najbolje što možemo. Vođeni tom idejom, kako već znate, postavili smo i "kasice prasice" na određene punktove u gradu te ih naravno javno obznanili. Ovo je bio ujedno i najlakši način primanja donacija bez velike pompe budući da trenutno nismo ni u stanju primati donacije na drugi način. U idućih nekoliko dana očekujemo pozitivno rješenje iz registra udruga nakon čega ćemo otvoriti i službeni žiro-račun te ćemo tako na potpuno legalan način omogućiti svima doniranje novčanih sredstava. Ovo pišem zapravo zbog jednog tužnog dogđaja koji se danas dogodio, a to je da je jedan gospodin sebi uzeo za pravo da obiđe sve naše punktove sa kasicama i osobno zaprijeti djelatnicima koje je tamo zatekao. Prijetio je raznim inspekcijama i raznim zakonima. Kako nebi naštetili dragim vlasnicima tih objekata mi smo primoreni naše kasice povući do daljnjega. Uskoro ćemo objaviti koliko smo novaca na taj način prikupili, a dotičnom gospodinu poručujemo da se srami. Nadamo se da ste zadovoljni samim sobom. Hvala!

zar nije ovo žalosno da ovako reagiraju??

St Vanja
24.03.2011., 17:20
Misliš na vlasnika terena na kojem se nalaze "azil" i "azil"?:(:flop:
Da je ikad platio kaznu za ovo što radi (držanje pasa u onim uvjetima plus razmnožavanje), bio bi mirniji. Ali kako su već drgui piosali o nekakvom ZOO-u koji je on imao i uz koliko muke i troška su to drgui ljudi spašavali ili što već..a on nastavio dalje kao da s time nema nikakve veze.

TurbulentFluid
24.03.2011., 20:33
Ovo pišem zapravo zbog jednog tužnog dogđaja koji se danas dogodio, a to je da je jedan gospodin sebi uzeo za pravo da obiđe sve naše punktove sa kasicama i osobno zaprijeti djelatnicima koje je tamo zatekao. Prijetio je raznim inspekcijama i raznim zakonima. Kako nebi naštetili dragim vlasnicima tih objekata mi smo primoreni naše kasice povući do daljnjega. Uskoro ćemo objaviti koliko smo novaca na taj način prikupili, a dotičnom gospodinu poručujemo da se srami. Nadamo se da ste zadovoljni samim sobom. Hvala!

http://www.wildflorida.com/wildlife/mammals/images/WildPig463.jpg

(isprika svim veprovima).

papi73
24.03.2011., 22:51
ma s cime ON moze VAMA prijetiti ??

axi.bubili
25.03.2011., 08:33
ma s cime ON moze VAMA prijetiti ??

pa može nam nažalost prijetiti....tako što može sve pse izbaciti na cestu..kuda s njima onda???nažalost tako je...tako da moramo bit dobri... :rolleyes:

TurbulentFluid
25.03.2011., 09:04
pa može nam nažalost prijetiti....tako što može sve pse izbaciti na cestu..kuda s njima onda???

A znaš kuda.. :(
Lik može ucijenjivati, već je jednu curu istukao (nadam se da su mu i vratili, čujem da je zakačio glavom u trešnju :cerek:), a čuj, dovoljno da dođe srati nekom poslovnom subjektu i prestraši mušterije; sasvim dovoljno...

axi.bubili
25.03.2011., 09:13
A znaš kuda.. :(
Lik može ucijenjivati, već je jednu curu istukao (nadam se da su mu i vratili, čujem da je zakačio glavom u trešnju :cerek:), a čuj, dovoljno da dođe srati nekom poslovnom subjektu i prestraši mušterije; sasvim dovoljno...

mene je istukao..tako da iz osobnog iskustva govorim da čovjek nije normalan i netreba se s njim zezati....

TurbulentFluid
25.03.2011., 10:05
mene je istukao..tako da iz osobnog iskustva govorim da čovjek nije normalan i netreba se s njim zezati....

Da nije normalan, znam... iako me jako šokira koliko ljudi ima lijepe riječi za njega; čak i neki ljudi koji imaju čistokrvne pse i drže ih kao kraljeve i vidjeli su onaj užas kod njega. Zbilja me fascinira.

Nadam se da će dobiti sve što zaslužuje za ovo što ti je napravio... imaš i temelja za privatnu tužbu.

St Vanja
25.03.2011., 10:11
Axi. Ja samo rpotrčavam preko PŠ, malo po Fejsu..pa ne pratim oglašavate li po forumima i ostalim www pse koje ste već izvukli ili je SVE na www.tražiseprijatelj.com.hr
Vidite i sami koliko pasa je u ponudi, a ona lsatkica crna dvogodišnja spomenuta na ovoj temi je sad zatrpana ispod dvije stranice postova.
Stignete li voditi još posebne teme za udomljavanje' možda ne 10 tema-10 pasa, ali ipak-izdvojeno.

I možda da link na tražise...staviš u potpis baš kao što to radi TF?

TurbulentFluid
25.03.2011., 10:12
Ma tu smo i mi da pomognemo s oglasima npr za njuškalo, jbg kad ne mogu dobiti pse. Što kad se javi udomitelj, dat mu broj od Lenca ili Bonny pa nek se ovaj sam ide tući s njima? :ne zna:

St Vanja
25.03.2011., 10:14
To ne. Ne zvati njih, ali ako nisam zabucala- a zabucam skoro pa redovito- Axi i ekipa imaju za udomiti možda čak 50 (pedeset) pasa.

axi.bubili
25.03.2011., 10:20
Ma tu smo i mi da pomognemo s oglasima npr za njuškalo, jbg kad ne mogu dobiti pse. Što kad se javi udomitelj, dat mu broj od Lenca ili Bonny pa nek se ovaj sam ide tući s njima? :ne zna:

točno to..mi ih oglašavamo,ljudi se jave i to je to...do psa nemožemo doć...luda kuća...znači udomitelj se javi,ja ga moram proslijedit do bonnie i tu zapne...:mad:
za sad su pasići oglašeni na njuskalu,fejsu i na našoj web stranici www.traziseprijatelj.com
al uvijek se isti psi vrte na oglasima..nemamo slike,opise...tako da opet stojimo na mjestu..
a ovo TF šta si spomenula za ljude koji imaju njegove pse...hahha..jučer smo baš o tome pričali...ljudi znaju što je dole al ništa ne poduzimaju..tj..imaju doma njegove pse i ostaju na tome...briga ih za druge..ja se iskreno nadam da ćemo tome stat na kraj...

axi.bubili
25.03.2011., 10:21
To ne. Ne zvati njih, ali ako nisam zabucala- a zabucam skoro pa redovito- Axi i ekipa imaju za udomiti možda čak 50 (pedeset) pasa.

52 pasića je za udomit..a moraš njih zvat jer Bonnie ti mora dat psa...mi kao prvo nemamo pristup azilu,a kao drugo ona je predsjednica i ona jedina smije davat pse...:mad::mad::mad::mad:

lily0
25.03.2011., 10:30
Ovo je sve jako potresno. Cure, svaka čast na vašoj borbi! Nažalost ne mogu pomoći s prihvatom pasa, imam ih 5 na brizi. Ako lik ne da pse na udpmljenje, starno morate energično prisiliti inspektoricu da ide s vama. Ako je uvijek "zauzeta", prisilite ju da vam da termin kad može. A kao što je netko napisao, ima i netko iznad nje. Ja kad imam bilo kakvih problema s bilo kakvim službama, samo tražim šefa. Držim fige za pozitivan ishod za sve ove ispaćene peseke.

axi.bubili
25.03.2011., 10:42
Ovo je sve jako potresno. Cure, svaka čast na vašoj borbi! Nažalost ne mogu pomoći s prihvatom pasa, imam ih 5 na brizi. Ako lik ne da pse na udpmljenje, starno morate energično prisiliti inspektoricu da ide s vama. Ako je uvijek "zauzeta", prisilite ju da vam da termin kad može. A kao što je netko napisao, ima i netko iznad nje. Ja kad imam bilo kakvih problema s bilo kakvim službama, samo tražim šefa. Držim fige za pozitivan ishod za sve ove ispaćene peseke.

problem je u tome šta inspektorica neće reagirat(kao ni nitko) jer je na privatnom terenu azil...to je jedini problem...a s obzirom da vlasnik terena ne dopušta nama dolazak tu nastaje problem...

St Vanja
25.03.2011., 11:13
Ako je to privatno toliko sveto u tom slučaju, možete li još jednom provjeriti dobija li zaista taj privatnik bilo kakvu potporu/novac od grada Rijeke? Kao kad čitaš na PŠ: "Sorry, ali ako smo pomagali oko troškova psa/mačke/zečića ..(idite nekad na www.mrkvica.hr :mig:), želimo znati-gdje je životinja." Zašto grad ne bi rekao:"Sorry, ali gdje su kune? Nije me briga za tvoje pse, ali me briga za moje kune."

U Nizozemskoj (da,da....daleko smo od njih, ali ipak) je prije tri godine u poplava neki tip otišao s imanja i ostavio preko 50 konja da se snađu. Nekoliko konja se utopilo, a ostale su aktivisti izveli na sigurno i-odveli. tip se žalio da su ukrali konje i tražio nazad preživjeli. Aktivisti su rekli: OK, čim platiš račun naše akcije i trošak zbrinjavanja ovih preživjelih.

TurbulentFluid
25.03.2011., 13:05
Ma privatno vlasništvo nije neki argument. Kao što ne mogu ja izgraditi nuklearnu elektranu iza kuće jer je "na mom zemljištu", tako ne može niti on bez odgovarajućih dozvola uzgajati pse niti neka udruga držati Sklonište. I VSRi je imala svoje privatno na privatnom zemljištu pa smo ih lagano glodali iz EK dok nisu sve prilagodili i registrirali (udomljavanje i sve ovo ostalo je došlo kasnije).

Problem je što se realno može doći i uzeti 52 psa, ali što onda s njima? :ne zna: Koliko shvaćam čeka se da se organizira mjesto za prihvat pa ću onda ja uzeti jedan veliki kamen i skočiti u Bajer. :D

Janica Klošarić
26.03.2011., 03:50
Moze netko meni poslati slike SVIH pasa buduci da sam izvan Rijeke?

axi.bubili
26.03.2011., 18:23

problem je u tome što nemamo slike pasića..imamo ih samo par...

Ivon
29.03.2011., 16:52

Janica,odi na našu stranicu Traži se prijatelj..pod galerija..tamo ćeš naći slike pasića,tj.,ono malo slika ..al možda ti neki zapne za oko!:mig:

St Vanja
29.03.2011., 18:27
Ivon, znaš da se ovaj link ponekad čudno ponaša? puzzled....
http://www.traziseprijatelj.com.hr

mala crna slatkica
http://www.traziseprijatelj.com.hr/pronaite-prijatelja/mladi-psi-6mj-do-2g/mala-crna-curica.html

Curica od 7 mjeseci
http://www.traziseprijatelj.com.hr/components/com_mtree/img/listings/s/11.jpg

Max-aljaski malamut, možda 5 godina
http://www.traziseprijatelj.com.hr/components/com_mtree/img/listings/s/21.jpg

Medo-3 godine? na smrt se dosađuje.....
http://www.traziseprijatelj.com.hr/components/com_mtree/img/listings/s/16.jpg

Ivon
30.03.2011., 22:04
čudno? nisam primjetila,al budem proslijeda tvorcu stranice,pa da vidi u čem je problem..e i mala ispravka Max ima 8 godina..nedavno smo saznali i to preko foruma..teško je to kad dobijemo netočne informacije,pa ispada da lažemo..mislim da je ispravljeno,ako nije biti će!!

axi.bubili
01.04.2011., 15:56
evo imamo par novih sličica na našoj web stranici...

www.traziseprijatelj.com

pomozite nam proširiti vijest da naši pasići traže udomitelje!!!!!:s

St Vanja
01.04.2011., 18:24
evo imamo par novih sličica na našoj web stranici...

www.traziseprijatelj.com

pomozite nam proširiti vijest da naši pasići traže udomitelje!!!!!:s

Mislim da ide samo na: www.traziseprijatelj.com.hr

Traži se prijatelj, idite na Udomljavanje pasa i vijdet ćete na desetke spremnih životinja: cijepljene, čipirane, sterilizirane/kastrirane...
Ovdje ljudima morate baciti psa u lice: od šume se ne vidi pojedinačno stablo.

Nero
http://i996.photobucket.com/albums/af81/Mimythecat/NeroAxi.jpg

Medena
http://i996.photobucket.com/albums/af81/Mimythecat/MedenaAxi-1.jpg

Nera
http://i996.photobucket.com/albums/af81/Mimythecat/NeraAxi.jpg

Kira
http://i996.photobucket.com/albums/af81/Mimythecat/KiraAxi.jpg

Ben
http://i996.photobucket.com/albums/af81/Mimythecat/BenAxi-1.jpg

Ares
http://i996.photobucket.com/albums/af81/Mimythecat/AresAxi.jpg

Udruga Traži Se Prijatelj
Mrkopoljska 11, 51 000 Rijeka info@traziseprijatelj.com.hr
091 594 56 94

Napomena: na njihovoj www ima još pasa, a mnogi su sterilizirani/kastrirani.

TurbulentFluid
01.04.2011., 21:14
Sajt vam je katastrofa.

Ne vidi se pročitati text, a kad se pokuša "osvijetliti" text pobjegne i vidi se samo slika.

Neopisivo iritantno i odbit će vam udomitelje; napravite normalan web sajt, može i statični - ljudima koji žele psa bitna je fotka - veća, da ne moraju "škiljiti" - i dobar opis karaktera, a ne atraktivan izgled web stranice. :flop: (Da, znam da slika bude veća kad se klikne, ali treba 10 putak liknuti da se do toga dođe. Ljudi su lijeni, bacite im sve odmah u oči! :top:)

I Miša vam je oglašena i za udomljenje i kao izgubljena. Što je od tog dvoje? :ne zna:

Ivon
01.04.2011., 22:04
našli smo udomitelje i preko crno-bijelih plakata,tako da mislim da ovakve sitnice nikom ne igraju ulogu..jbg većina nas radi po cijele dane i nemamo vremena sve napravit da bude savršeno..a onaj tko je lijen kliknuti ako treba 10 puta tom niti ne treba pas...
..potrudit ćemo se popraviti!!

TurbulentFluid
01.04.2011., 22:07
Ja vam dajem dobronamjeran savjet, a vi kako hoćete. :ne zna:

axi.bubili
01.04.2011., 22:56
Sajt vam je katastrofa.

Ne vidi se pročitati text, a kad se pokuša "osvijetliti" text pobjegne i vidi se samo slika.

Neopisivo iritantno i odbit će vam udomitelje; napravite normalan web sajt, može i statični - ljudima koji žele psa bitna je fotka - veća, da ne moraju "škiljiti" - i dobar opis karaktera, a ne atraktivan izgled web stranice. :flop: (Da, znam da slika bude veća kad se klikne, ali treba 10 putak liknuti da se do toga dođe. Ljudi su lijeni, bacite im sve odmah u oči! :top:)

I Miša vam je oglašena i za udomljenje i kao izgubljena. Što je od tog dvoje? :ne zna:

Stranica je još u usavršavanju.. TF hvala ti na savjetima...probat ćemo otklonit te sitnice u što kraćem roku!!!!:)

axi.bubili
10.04.2011., 14:34
Evo vidim da tema više nije aktualna na forumu,ali zato jest u stvarnosti...Pasići i dalje ne izlaze iz azila..sve je jako sporo...:mad:
al nadamo se pomaku...neko sunce nam se nazire tako da se nadamo da će nam to biti od velike pomoći...
Prošli tjedan je udruga traži se prijatelj ( www.traziseprijatelj.com ) zakonski registrirana...jako smo ponosni na to:D:D:D
Uglavnom,izvještavati ćemo vas o novostima...A nadam se da će ih u skoro vrijeme i biti..držite nam palčeve...:top::top:

TurbulentFluid
11.04.2011., 12:36
Pusti kakav pp o tim događanjima...
Kupujete li zimske gume? :rofl:

doodlez
11.04.2011., 12:52
Evo vidim da tema više nije aktualna na forumu,ali zato jest u stvarnosti...Pasići i dalje ne izlaze iz azila..sve je jako sporo...:mad:
al nadamo se pomaku...neko sunce nam se nazire tako da se nadamo da će nam to biti od velike pomoći...
Prošli tjedan je udruga traži se prijatelj ( www.traziseprijatelj.com ) zakonski registrirana...jako smo ponosni na to:D:D:D
Uglavnom,izvještavati ćemo vas o novostima...A nadam se da će ih u skoro vrijeme i biti..držite nam palčeve...:top::top:
Link ti je krivi :mig:

Inače, pohvale i čestitke :s:top:

St Vanja
11.04.2011., 14:53
UDRUGA TRAŽI SE PRIJATELJ (TSP) od 29.03.2011 djelujemo kao pravna osoba.

ADRESA: MRKOPALJSKA 11, 51000 RIJEKA
info@traziseprijatelj.com.hr
091 594 56 94

Blažena veterinarska inspekcija grada Rijeke! Ovo su slike iz “azila” (nije Viškovo, gradski azil-ne brkati pojmove!)
Dakle, o ovom “azilu” (privatni posjed govore axi, ivon... i drugi)

http://i996.photobucket.com/albums/af81/Mimythecat/Rijekakhmazil.jpg

http://i996.photobucket.com/albums/af81/Mimythecat/crnipasukhmazilu.jpg

Kakav kadar! Kao na snimanju westerna. Samo nedostaju one biljke kotrljani....:((( (thumble weed?)
http://i996.photobucket.com/albums/af81/Mimythecat/deprimiranipsi.jpg

Dolazi li tko po mene? Vadite me odavde!!!!!
http://i996.photobucket.com/albums/af81/Mimythecat/dolazilitkopomene.jpg
091 594 56 94

Što kažete na ovog bijelog psa?
http://i996.photobucket.com/albums/af81/Mimythecat/bundasiNala.jpg
091 594 56 94

A na ovu slatku njušku?
http://i996.photobucket.com/albums/af81/Mimythecat/slatkanjuska.jpg
091 594 56 94

A ovo je prežalosno: biti pas bez zadnje nožice na ovakvom mjestu! Drugi se bar mogu popeti iz ovog blata...
http://i996.photobucket.com/albums/af81/Mimythecat/Cupka1.jpg

Evo nečeg vukolikog!
http://i996.photobucket.com/albums/af81/Mimythecat/Marincivukoliki.jpg

Axi, Ivon i ostali. Dosta je vidjeti sliku "azila" pa da je svima jasno zašto vi slike i predstavljanje slikama smatrate sitnicama, ali ipak...TF kaže kako stvari stoje: pse treba baciti u lice (molim "mačkare" da ne rade ovo s mačkama ; ) Hvala!)

St Vanja
13.04.2011., 16:36
Ima 6,5 godina, zdrava je, cijepljena, čipirana i sterilizirana. No, jednom je ugrizla pa je odmah "obilježena". I sada joj prijeti eutanazija.
Ovo je umiljat pas kojem treba dati šansu: dobrog vlasnika s puno ljubavi. Ima li netko tko je zainteresiran udomiti ovu ljepoticu?
Molimo vas da podijelite ovu informaciju ako ne možete udomiti, a ako ste zainteresirani, nazovite: 095 752 4416. Hvala!

http://i996.photobucket.com/albums/af81/Mimythecat/stafordica.jpg

St Vanja
13.04.2011., 16:37
Treba li išta reći uz ove slike....?:(:(:(
http://i996.photobucket.com/albums/af81/Mimythecat/hocuvan.jpg

http://i996.photobucket.com/albums/af81/Mimythecat/molimvaaaas.jpg

http://i996.photobucket.com/albums/af81/Mimythecat/voditemeeee.jpg

luvi7777
13.04.2011., 16:59
ne mogu ništa osim dići temu...... :(
No znaš StVanja da teško da će se svi ovi predivni psi udomiti preko PŠ.
Da li znaš da li ih netko oglašava na Njuškalu, Plavom oglasniku i dr.

ps. ova malena bez nožice me totalno potresla :(:(:(

St Vanja
14.04.2011., 09:07
Provjerit ću s TSP na Fjesu i na njohovoj www.traziseprijatelj.com.hr GDJE oglašavaju pse. TF je nekoliko puta ponovila dobre savjete: nadam se da su bar dio toga usvojili.

A ta malena? Jadno,jadno biće :(:(:(....baš primorano da leži dole u blatu, u prašini...ovisi je li sunce ili kiša...

Izgleda da su TSP i dalje u nevjerojatnom stanju gdje im vlasnik/vlasnica ovih "azila" i dalje usporavaju ili potpuno zabranjuju uzimanje životinja iz ovih uvjeta. To je najgore: zato niti nemaju bolje slike ovih životinja.

axi.bubili
14.04.2011., 17:35
Slika novih i dalje nemamo,ne zato jer nam se neda ići slikati pse nego nam ne dozvoljavaju..tako da stojimo na mrtvoj točci već dosta....
Imamo udimitelja za bernardinca al nam ne dopuštaju da ga uzmemo..izmišljaju razne razloge...evo jučer su izjavili da smo psa od 11 godina prodali za 250 eura u njemačku:rofl::rofl:(pričam o našem frenkyu koji je star 11 godina i sad uživa u maksimiru kod prekrasne obitelji)..al dobro..:rofl:

axi.bubili
14.04.2011., 17:38
Molila bi u ime Udruge Traži se prijatelj da nam pomognete nać udomitelje za bijanku!!!

IMG]http://i54.tinypic.com/xkxfew.jpg[/IMG]

http://i55.tinypic.com/11ay5ts.jpg

Bjanka je prekrasna kuja u tipu staforda. Majka joj je stafordska terijerica a otac najvjerovatnije lovac. Nažalost zaskočila je jednu gospođu sa kojom je od malih nogu na ratnoj nozi te su je vlasnici morali udaljiti kako bi izbjegli posljedice. Pas je socijaliziran i umiljat. Trenutno se nalazi na privremeno udomljenju u stanu. Ne pokazuje nikakve znakove agresivnosti ili asocijalnog ponašanja, dapače jako je umiljata i odlično se ponaša prema strancima. (uglavnom ih pozdravlja jezikom u šta smo se i sami uvjerili) Uredno se vodi na uzicu, nuždu vrši vani, ne jede namještaj :-). Jedino što je se ponaša dominantno kada su druge kuje u blizini i ne voli mačke tako da se od budućeg vlasnika očekuje da svu ljubav posvećuje samo njoj. :-). Puna je energije tako da bi joj trebalo omogućiti što više aktivnosti kako bi svu tu energiju pozitivno i potrošila u igri.

axi.bubili
15.04.2011., 15:39
UPOZORENJE SVIMA: MARINO LENAC VODI KONC LOGOR NA MARINIĆIMA, ALI NAŽALOST NIJE OPASAN SAMO ZA PSE, VEĆ I ZA LJUDE

Ako pronađete psa na ulici i želite ga odvesti u azil, ili iz nekog razloga svog ljubimca više ne možete zadržati i morate ga smjestiti u azil, molimo vas da pripazite da ne završi u „prihvatilištu“ na Marinićima, jer se zapravo radi o konc logoru koji se krije pod krinkom „Riječka udruga prijatelja životinja“ Marina Lenca.
Radi se o nasilnom čovjeku koji je već poznat policiji, koji se „hvali“ da ima psihičkih problema, a koji zapravo zlostavlja i iskorištava životinje, lažno se predstavljaljući da ih zbrinjava i udomljava. Njegovi susjedi tvrde da Marino Lenac cijeli život ništa ne radi nego se „bavi“ psima, a javnost nije upoznata na koji se način točno „bavi“ psima. Susjedi također kažu da je nekada bio mađioničar i da je oko kuće držao osim pasa i konja, i divlje životinje poput lavova, vukova i medvjeda, te da je upravo štencima hranio te divlje životinje.
Ono što je također grozno je činjenica da Marino Lenac dobiva financijsku potporu od Grada za veterinarske troškove, što je sramota od Grada Rijeke da uopće ima veze s takvom „udrugom“ jer to znači da podržava njegov „rad“. Podaci o udruzi Marina Lenca se tako uredno nalaze na službenim stanicama Grada Rijeke: http://www.rijeka.hr/ZastitaZivotinja01 (zadnja u nizu).
Istina je sljedeća:
Marino Lenac uzima napuštene pse s ulice ili mu ljudi, ne znajući o kakvom se paklu radi, samo dovode životinje. Lenac je osobito zainteresiran za one pse koji nalikuju čistokrvnim psima te ih namjerno pari, i prodaje, bez papira naravno, i to po „sniženoj“ cijeni.
Razmislite malo, ljudi! Ne možete dobiti čistokrvnog psa za 700, 800 kn i to bez papira. Ne samo da nećete dobiti čistokrvnog psa, nego ćete dobiti bolesnog psa, budući da Marino Lenac često pari prve srodnike (majka i sin, otac i kćer), te ih zlostavlja jer psi nemaju ni minimalne životne uvjete. Na kraju udomitelji dobiju prestrašene, istraumatizirane, a često i teško bolesne pse.
Kupci tako često plaćaju za doslovno poremećene pse koji imaju problema u ponašanju i onda ih kasnije vrate ili ostave, a ponekad je prekasno ako nekoga ugrizu pa završe u šinteraju. No, zapamtite, da psi nisu krivi!!!!
Puno je svjedoka s imenom i prezimenom koji su spremni svjedočiti u to, ali kako nam je država takva kakva je, ova problematika nikoga pretjerano ne zanima, pa tako ni nadležne institucije koje bi trebale poduzeti određene korake, ali ih nažalost, ne poduzima.
Također, puno je svjedoka koji su na svoje oči vidjele taj goli užas u „skloništu za pse“ od Marina Lenca na Marinićima. MOLIMO VAS pročitajte iskaze nekoliko ljudi koji su posjetili konc logor Marina Lenca, a svi su vidjeli jedan te isti užas, koji se može parafrazirati sljedećim riječima:
„Capica (također udruga za zaštitu životinja, tik do „skloništa za pse“ od Marina Lenca) je prema tome hotel sa 5 zvijezdica. Tvornica za pse u bolesnim uvjetima. Kuje sa štencima mršave kao kosturi, svi bez vode, hrane naravno da nema, u govnima žive doslovno, u boxovima štakori, Marino Lenac je prema psima jako grub, a mužjak i ženka su svuda zajedno u boxovima, naravno da nisu sterilizirani, zajedno su samo da se spare, a pari sve živo i neživo, čak i vukove i pse, ma jedan veliki užas! Taj njegov dio gdje drži veći broj pasa - ljudi niti ne znaju, do tog dijela se dolazi svim nekim skrivenim puteljcima, a dio koji je donekle sređen - taj je za javnost. Većini koja dođa, Lenac vjerojatno ni ne pušta u taj pakao, već im pokazauje samo taj manje grozan dio, ali onaj tko vidi SVE, ostane šokiran.“
Svima koji pokušaju nešto reći, Marino Lenac prijeti smrću: da će ih „zaklati“, „nagurati bombu u grlo“, da je on „luđak koji imam papir kojim tu tvrdnju može dokazati“, da će svih „pobiti“... Policija Marina Lenca poznaje od prije. Veterinari ne reagiraju. Udruge ne reagiraju. I tako prolaze godine i godine i nitko ništa ne poduzima, a psi PATE, dok se Marina Lenca svi boje i nitko ništa ne poduzima.
Pomozite da se zaustavi njegov „biznis“. Pomozite da nedužna bića prestanu patiti! Ne osavljajte mu svoje životinje i ne kupujte pse od Marina Lenca! Čovjek je zreo za psihijatriju (na kraju krajeva, i sam se time „hvali“), a pse treba SPASITI. „Čovjeku“ kao što je Marino Lenac treba oduzeti životinje i ne dopustiti mu da ikad IKADA VIŠE nema nijednog kućnog ljubimca, a kamoli da se „skrbi“ za takvo jedno „prihvatilište“ te da bude predsjednik jedne udruge (Riječke udruge prijatelja životinja) te da ima funkciju tajnika udruge (Udruge Capica).

Nemojte ignorirati! Reagirajte! I širite vijesti. To je najmanje što možete učiniti.

luvi7777
15.04.2011., 18:33
ja više ne mogu poloviti :(
jel se taj konc logor zatvara ili ne?

Je li podnijeta prijava vet.inspektoru?
Ako nije zar ne može nitko iz Rijeke podnijeti prijavu inspektoratu?

TurbulentFluid
15.04.2011., 19:35
Inspekcija je izvještena i "azili" su u stand-by režimu, dakle ne smiju primati nove pse; ali vlasnici azila ne daju pse van.

Svo silno oglašavanje pasa stoga nema vajde jer se do pasa, koliko shvaćam, ne može.

Inspekcija nije oduzela pse jer je jedini službeni kapacitet u PGŽ - šinteraj Lič - do sada bio registriran za samo 30 pasa.

ALI!!! :cerek: Srećom, šinteraj je misteriozno dobio dozvolu za 100 pasa, i širi kapacitet :cerek::cerek: a upravitelj se izjasnio da će, ukoliko to bude predloženo, primiti pse iz Capice i od Lenca :top::top:

Dakle, ovi sretnici će svi imati pravo na 60 dana ne bog zna koliko boljeg smještaja nakon kojih će, ne budu li prije toga otrovani od strane svojih sumještana, imati privilegiju primiti T61 ne nađe li se smještaj za više od 100 pasa. Naravno, obzirom da će u tom razdoblju biti prilično kujica koje će se tjerati, broj će malo porasti...

Sa srećom onome tko se toga primi... :s

twistdrum
15.04.2011., 19:47
Preko noći šinteraj koji ima dozvolu za 30 pasa odjednom može primiti 100??? Proširila se kvadratura zemljišta? Sad su svi uvjeti iz Pravilnika za sklonište ispunjena? :eek: Ili to ne podliježe tom zakonu?

axi.bubili
15.04.2011., 20:14
inspekcija,grad...svi su ni obaviješteni o svemu tome ..i svima se živima fućka....znamo da lič nije rješenje ali nije ni ovo...ovo je grozno..samim time šta smo ovo ovako javno objavili mislim da nam se crno iše što se tiče dotičnog "gospodina"...evo ja sam u srijedu bila na sudu ...ovo što me je lupio..frajer je pred sutkinjom pričao kako mi prodajemo pse iz capice po 250 eura....moj odlazak u plodine i šetnja po glavnoj cesti iznad azila je završila tako što mi je m.l iz auta prijetio da će mi noge polomit ako me još jednom vidi u blizini!!!!trebamo pod hitno maknuti te pse od tamo....

TurbulentFluid
15.04.2011., 20:51
Preko noći šinteraj koji ima dozvolu za 30 pasa odjednom može primiti 100??? Proširila se kvadratura zemljišta? Sad su svi uvjeti iz Pravilnika za sklonište ispunjena? :eek: Ili to ne podliježe tom zakonu?

mda....

twistdrum
15.04.2011., 20:56
mda....
i opet pat pozicija :(
jer ako se ide prčkat po tome zatvoriti će i Lič :ne zna:
a po do sada pročitanom, psi u Liču navodno imaju kakvu takvu šansu a kod lenca i u capici nikakvu, koliko sam shvatila. Ili - u Liču će im biti za nijansu bolje ali ako se ne udome u roku 60 dana onda će ih ubiti, a kod Lenca buju ostali (jedino) živi :(

TurbulentFluid
15.04.2011., 21:01
U Liču imaju šansu jer je tu nas 3-4 koji se trudimo. Osoblje izlazi u susret, ali sami ne ulažu napor oko udomljavanja.
Ako bude 100 pasa, mi smo nemoćni, može ih biti i 10 000.

Arvena
15.04.2011., 21:11
Osoblje izlazi u susret, ali sami ne ulažu napor oko udomljavanja.
Ako bude 100 pasa, mi smo nemoćni, može ih biti i 10 000.

Ovako je i u karlovačkom VHSu, borimo se sa tih prokletih 60 dana, otkada su Prijatelji životinja išli čačkati i prijavljivati loše uvjete u Skloništu.
Zato i upozoravam cijelo vrijeme - ne čačkati dok se nema sigurno riješenje za siguran smještaj pasa!
No...netko to doživljava kao napade, a oni koji me znaju - znaju da se svakim atomom borim za svakog psa (i macu) da izbjegne eutanaziju!

twistdrum
15.04.2011., 21:34
... otkada su Prijatelji životinja išli čačkati i prijavljivati loše uvjete u Skloništu....
a nisu išli prijavljivati da grad nema sklonište? I jesu li uopće mislili do čega može dovesti njihova borba za prava životinja?

TurbulentFluid
15.04.2011., 21:56
Određeni ljudi razmišljaju u smislu da je smrt bolja od dugotrajnog mučenja. U nekim slučajevima, to je doista i tako. U konkretnom slučaju, riječ je o štanceru kojeg treba zaustaviti tako da stvar ima još jednu dimenziju.

Pitanje je hoće li se u ključnom trenutku uočiti razlike. Slične stvari promatram i sa inostranstvom.

No problematično je uvijek pojmiti dalekosežne posljedice svojih akcija i kamo sve to vodi... s jedne strane, možda je istina da za revoluciju moraju padati glave... s druge strane, lako s tuđim dupetom u koprive.

Tko će ga znati, ja samo gledam sa strane za sada... nadam se da tako i ostaje; valjda će se pronaći alternativa... :ne zna:

OOOOOOO
15.04.2011., 22:54
UPOZORENJE SVIMA: MARINO LENAC VODI KONC LOGOR NA MARINIĆIMA, ALI NAŽALOST NIJE OPASAN SAMO ZA PSE, VEĆ I ZA LJUDE

Ako pronađete psa na ulici i želite ga odvesti u azil, ili iz nekog razloga svog ljubimca više ne možete zadržati i morate ga smjestiti u azil, molimo vas da pripazite da ne završi u „prihvatilištu“ na Marinićima, jer se zapravo radi o konc logoru koji se krije pod krinkom „Riječka udruga prijatelja životinja“ Marina Lenca.
Radi se o nasilnom čovjeku koji je već poznat policiji, koji se „hvali“ da ima psihičkih problema, a koji zapravo zlostavlja i iskorištava životinje, lažno se predstavljaljući da ih zbrinjava i udomljava. Njegovi susjedi tvrde da Marino Lenac cijeli život ništa ne radi nego se „bavi“ psima, a javnost nije upoznata na koji se način točno „bavi“ psima. Susjedi također kažu da je nekada bio mađioničar i da je oko kuće držao osim pasa i konja, i divlje životinje poput lavova, vukova i medvjeda, te da je upravo štencima hranio te divlje životinje.
Ono što je također grozno je činjenica da Marino Lenac dobiva financijsku potporu od Grada za veterinarske troškove, što je sramota od Grada Rijeke da uopće ima veze s takvom „udrugom“ jer to znači da podržava njegov „rad“. Podaci o udruzi Marina Lenca se tako uredno nalaze na službenim stanicama Grada Rijeke: http://www.rijeka.hr/ZastitaZivotinja01 (zadnja u nizu).
Istina je sljedeća:
Marino Lenac uzima napuštene pse s ulice ili mu ljudi, ne znajući o kakvom se paklu radi, samo dovode životinje. Lenac je osobito zainteresiran za one pse koji nalikuju čistokrvnim psima te ih namjerno pari, i prodaje, bez papira naravno, i to po „sniženoj“ cijeni.
Razmislite malo, ljudi! Ne možete dobiti čistokrvnog psa za 700, 800 kn i to bez papira. Ne samo da nećete dobiti čistokrvnog psa, nego ćete dobiti bolesnog psa, budući da Marino Lenac često pari prve srodnike (majka i sin, otac i kćer), te ih zlostavlja jer psi nemaju ni minimalne životne uvjete. Na kraju udomitelji dobiju prestrašene, istraumatizirane, a često i teško bolesne pse.
Kupci tako često plaćaju za doslovno poremećene pse koji imaju problema u ponašanju i onda ih kasnije vrate ili ostave, a ponekad je prekasno ako nekoga ugrizu pa završe u šinteraju. No, zapamtite, da psi nisu krivi!!!!
Puno je svjedoka s imenom i prezimenom koji su spremni svjedočiti u to, ali kako nam je država takva kakva je, ova problematika nikoga pretjerano ne zanima, pa tako ni nadležne institucije koje bi trebale poduzeti određene korake, ali ih nažalost, ne poduzima.
Također, puno je svjedoka koji su na svoje oči vidjele taj goli užas u „skloništu za pse“ od Marina Lenca na Marinićima. MOLIMO VAS pročitajte iskaze nekoliko ljudi koji su posjetili konc logor Marina Lenca, a svi su vidjeli jedan te isti užas, koji se može parafrazirati sljedećim riječima:
„Capica (također udruga za zaštitu životinja, tik do „skloništa za pse“ od Marina Lenca) je prema tome hotel sa 5 zvijezdica. Tvornica za pse u bolesnim uvjetima. Kuje sa štencima mršave kao kosturi, svi bez vode, hrane naravno da nema, u govnima žive doslovno, u boxovima štakori, Marino Lenac je prema psima jako grub, a mužjak i ženka su svuda zajedno u boxovima, naravno da nisu sterilizirani, zajedno su samo da se spare, a pari sve živo i neživo, čak i vukove i pse, ma jedan veliki užas! Taj njegov dio gdje drži veći broj pasa - ljudi niti ne znaju, do tog dijela se dolazi svim nekim skrivenim puteljcima, a dio koji je donekle sređen - taj je za javnost. Većini koja dođa, Lenac vjerojatno ni ne pušta u taj pakao, već im pokazauje samo taj manje grozan dio, ali onaj tko vidi SVE, ostane šokiran.“
Svima koji pokušaju nešto reći, Marino Lenac prijeti smrću: da će ih „zaklati“, „nagurati bombu u grlo“, da je on „luđak koji imam papir kojim tu tvrdnju može dokazati“, da će svih „pobiti“... Policija Marina Lenca poznaje od prije. Veterinari ne reagiraju. Udruge ne reagiraju. I tako prolaze godine i godine i nitko ništa ne poduzima, a psi PATE, dok se Marina Lenca svi boje i nitko ništa ne poduzima.
Pomozite da se zaustavi njegov „biznis“. Pomozite da nedužna bića prestanu patiti! Ne osavljajte mu svoje životinje i ne kupujte pse od Marina Lenca! Čovjek je zreo za psihijatriju (na kraju krajeva, i sam se time „hvali“), a pse treba SPASITI. „Čovjeku“ kao što je Marino Lenac treba oduzeti životinje i ne dopustiti mu da ikad IKADA VIŠE nema nijednog kućnog ljubimca, a kamoli da se „skrbi“ za takvo jedno „prihvatilište“ te da bude predsjednik jedne udruge (Riječke udruge prijatelja životinja) te da ima funkciju tajnika udruge (Udruge Capica).

Nemojte ignorirati! Reagirajte! I širite vijesti. To je najmanje što možete učiniti.
istina je da se nekad bavio mađionicarstvom,da je bacao mjsancice stence tek rodjene divljim zivotinjama.prestrasno:( i cula sam da od grada rijeke dobiva godisnje valjda oko 80 000kn .jel to istina stvarno?

axi.bubili
15.04.2011., 23:58
koliko ja znam dobiva oko 15 tisuća godišnje..tako su nam rekli u gradu...iako nikome više ne vjerujem kad je on u pitanju...

TurbulentFluid
16.04.2011., 08:35
Vjera je alat religije i znanosti, i u oba slučaja dokazano vodi ka ne baš pretjerano povoljnim ishodima.

Kao građani Grada Rijeke - dakle, porezni obveznici koji pune proračun - imate pravo na uvid u raspodijelu novca iz gradskog proračuna.
Pošto je javni dokument proračuna Grada napisan pomalo netransparentno, odnosno novac predviđen za napuštene životinje se prikazuje u jednoj stavci (npr u 2010 godini - 180 000 kn), imate pravo tražiti detaljnije pojašnjenje - ako ne osobno, a onda preko svog zastupnika u Gradskoj skupštini.

Nije teško; pošto kao aktivisti - a prema tome i politički osvješteni građani - znate tko je iz vašeg kvarta ili od vama prijateljski naklonjenih ljudi "prošao" u skupštinu. Nemojte se brinuti o stranačkim pripadnostima, nađite osobu koja će vam odraditi posao.

Ukoliko ne upali; kontaktirajte centralu udruge Eko Kvarner, ukratko opišite problem i zamolite da vas stave u kontakt s nekim tko bi vam mogao dati točne podatke.

I da, 15 000 kn je doista minijaturan novac, možete biti prilično sigurni da to nisu sredstva s kojima Lenac "živi"...

I znam da serem i pametujem, ali još jedan mali savijet - možda nije najmudriji način, napisati oglas za psa u smislu "pas je malo rastavio susjedu na proste faktore ali je ZBILJA supač, dajte mu šansicu, neće nikog evo časna pionirska!" I to sa slikom gdje je u igri i brnjica...
Samo na Plavoj šapi se trenutno udomljuje 3-4 stafforda koji nisu nikog izgrizli, ne treba im nikakva brnjica, a udomljuju se već mjesecima. Niste baš dali curi neku šansu takvom reklamom... :( Naime, udomitelji - oni normalni - se ne bave davanjem šansi niti milosrdnim djelovanjem već uzimaju životnog partnera za sljedećih 15tak godina; i takve će pse vjerojatno zaobići u dovoljno širokom luku da niti ne nazovu.
Ne bi li bilo mudrije u oglasu zadržati takvu informaciju za sebe, te je reći ljudima preko telefona ako osjetite da su ozbiljni, ili bolje kad dođu upoznati psa? Nikako ne smatram da se takva informacija treba prešutjeti - samo želim reći da joj možda u oglasu nije mjesto... jer osobe koje se jave na tako sročen oglas vjerojatno nisu oni kojima ćete s radošću dati tog psa...

Ovo je čisto iz iskustva; kad god imamo staffa ili rota ili nešto slično upoznamo pola riječkog podzemlja...

Ivon
16.04.2011., 21:30
ej TF..što se tiče tog kontaktiranja Eko Kvarnera..bila sam čitala da je član Slavko Cvjetković..tako se zvao predsjednik ZooEka..ako se radi o istoj osobi,ne vjerujem da će nam ić u korist..

TurbulentFluid
16.04.2011., 23:17
Za Cvjetkovića ne znam... EK ima ogroman fond članova kojih se dobar dio međusobno ne poznaje, zato kažem - kontaktirati centralu; dakle najbolje direktno Piršića, za ove politički bazirane informacije... :ne zna:

BUBICAMA
17.04.2011., 16:16
ja sam neki dan poslala mail na e-mail adresu koji sam našla na stranicama grada Rijeke, da me upute koga se može kontaktirati za problem azila..., javvim vam kad mi odgovore

..jest da sam mail poslala pod : zdravstvo i socijalna skrb :D, jer nisam mogla naći mail osobe koje je nadležna za probleme vezane uz azil.

BUBICAMA
17.04.2011., 18:10
a zašto se ne bi obija kontaktiralo na mail, da mu dođe jedno cca 50 mailova,
ne vjerujem da mi daš to mogao ignorirti..

twistdrum
17.04.2011., 19:07
ja sam neki dan poslala mail na e-mail adresu koji sam našla na stranicama grada Rijeke, da me upute koga se može kontaktirati za problem azila..., javvim vam kad mi odgovore

..jest da sam mail poslala pod : zdravstvo i socijalna skrb :D, jer nisam mogla naći mail osobe koje je nadležna za probleme vezane uz azil.

Na temi Udruga Victus iz Slavonskog Broda - pomoć http://www.forum.hr/showthread.php?t=635824 su ovi mailovi. jest da nisu rijeka ali su ministarstvo poljoprivrede, a probaj potražiti za Rijeku gdje se spominje veterina ili komunalno redarstvo ili već nešto slično tome :ne zna: , sanitarna?
Evo vam emailadrese odgovorne osobne u ministarstvo polj.
bsosic@mps.hr i andrea.mihaljevic@mps.hr

Budite uporni,idete u javnosti,pišete svukuda na face,na forumima,dajte u novine,pitajte na TV ,naravno informirate opet vet.inspektor,informirajte ministarsvo.
Netko mora reagirati! Gradonačelnik Broda sigurno ne želi da se njegove ime razvlaće u javnosti.

Oni rade ilegalno i vi nijma dajte do znanje da nećete više šutiti!:top:

OOOOOOO
17.04.2011., 21:46
koliko ja znam dobiva oko 15 tisuća godišnje..tako su nam rekli u gradu...iako nikome više ne vjerujem kad je on u pitanju...

ja sam tako cula od cure koja volontira u jednom azilu i da se zato drzi toboze udomljavanjem i dalje jel dobiva 80 000

St Vanja
18.04.2011., 10:36
.....
Dakle, o ovom “azilu” (privatni posjed govore axi, ivon... i drugi)

http://i996.photobucket.com/albums/af81/Mimythecat/Rijekakhmazil.jpg
...

Da ne bi netko tko je došao na temu pomislio da je riječ o pravom azilu..:flop::(

enchee17
18.04.2011., 12:27
i kad po ljeti upekne ono sunce sta mislite koliko ih prezivi pod otvorenim nebom i kucicom za svakog 5. psa u boksu:mad:
pogotovo od ovih debelo krznatih ili onih malih i osjetljivih
uzas:mad:

BUBICAMA
18.04.2011., 15:32
dobila sam odgovor :D

"Poštovana,

Zakonom o zaštiti životinja (NN br. 135/06) uređuju se odgovornosti, obveze i dužnosti fizičkih i pravnih osoba radi zaštite životinja, što uključuje zaštitu njihovog života, zdravlja i dobrobiti; način postupanja sa životinjama; uvjeti koji su potrebni za zaštitu životinja pri držanju, uzgoju, prijevozu, obavljanju pokusa, klanju i usmrćivanju životinja, držanju životinja u zoološkim vrtovima, u cirkusima, na predstavama i natjecanjima životinja, prilikom prodaje kućnih ljubimaca te postupanje s napuštenim i izgubljenim životinjama.

Sukladno čl. 60. Zakona, upravni nadzor nad provedbom ovoga Zakona i propisa donesenih na temelju njega obavlja Ministarstvo poljoprivrede, šumarstva i vodnoga gospodarstva, a
inspekcijski nadzor u provođenju ovoga Zakona i propisa donesenih na temelju njega provode veterinarski inspektori Ministarstva poljoprivrede, šumarstva i vodnoga gospodarstva u skladu s ovlastima određenim propisima o veterinarstvu odnosno stočarstvu. "

St Vanja
19.04.2011., 11:21
a zašto se ne bi obija kontaktiralo na mail, da mu dođe jedno cca 50 mailova,
ne vjerujem da mi daš to mogao ignorirti..

Ono iznad je odgovor na tvoj mail. Ili ne vidim sve ili je nekako kao zaobiđeno davanje pravog odgovora, ali i to da mail nije potpuno ignoriran..vljda je i to kao mali +.

BTW, a koje to uvjete prema tim člancima tog zakona ispunjva onaj par ljubitelja pasa koji vode ta dva "azila"? Ovo je pitanje za osobu koja je tebu, BUBICE, to poslala, ne tebe.

lily0
20.04.2011., 10:14
Ovo je stvarno politikantski odgovor u kojem nema odgovora koji ste tražili. Predlažem da ih se saspe s puno mailova s istim upitom. A savjet koji je TF dala da se pokuša preko predstavnika u skupštini je super. A da odmah obavijestite Državno odvjetništvo pa nek oni provjeravaju kako se troši novac poreznih obveznika. Dakle vaš. Na nocvu koji daje država u Hrvatskoj, kao za zbrinjavanje životinja, što su ogromne cifre, pojedinci masno pune dđepove. A onda volonteri diljem Hrvatske daju iz svog dđepa ili skupljaju donacije. Tome treba najoštrije stati na kraj. Pa kad se čisti, neka se počisti.

St Vanja
20.04.2011., 14:21
http://www.traziseprijatelj.com.hr/udomljeni.html

Imaju i dobrih vijesti :)
Npr. ono malo siroče bez nogice ima udomitelje.:)
TSP, nadam se da se nećete pojaviti na temis nečim poput: "Unatoč odluci..riješenju..neredbi..tip ne da pse."

St Vanja
23.04.2011., 17:51
Nadam se da je još neka slićica iz ove galerije http://traziseprijatelj.com.hr/fotogalerije.html prešla u skupinu: UDOMLJENI :top:

axi.bubili
26.04.2011., 16:43
Nadam se da je još neka slićica iz ove galerije http://traziseprijatelj.com.hr/fotogalerije.html prešla u skupinu: UDOMLJENI :top:

Nažalost nijedan pasić nije izašao iz azila..."gospođa" neda....ista priča kao i cijelo vrijeme..mislim da sam vam dosadna s tim pričama...:mad::mad::mad::mad:

luvi7777
26.04.2011., 17:08
kako neda?
koja su to luđaci... :(

ja teško već hvatam konce cijele priče...mislim ako oni idu na to da ćete odustati trebate im pokazat da su u krivu-po bilo kojoj cijeni?
zašto?
zato što će inače sve ostati kako je i bilo... :(
jesu li s uključili Prijatelji životinja? (ako ništa drugo da stisnu psimenim putem ministarstvo, inspekciju i dr.)
petcija?
ona mala kujica bez noge me ubija :(
ma svi su toliko pretužni da je to strašno

twistdrum
26.04.2011., 17:17
Nažalost nijedan pasić nije izašao iz azila..."gospođa" neda....ista priča kao i cijelo vrijeme..mislim da sam vam dosadna s tim pričama...:mad::mad::mad::mad:

kako to misliš NE DA?????

sad se već jako trudim da ne pišem velikim štampanim slovima, a kako je vama ne znam :mad:
ako ne možeš javno, molim te pošalji mi na pp broj telefona, e mail.. vet inspektorice - nemoj da sada tražim po temi što je sve napisano - koliko se sjećam oni imaju tu svoje prste, ili netko tko je već donio odluku o zatvaranju tog užasa tamo. Osim toga su potrebni i suvisli argumentirani podaci o pokušajima udomljavanja životinja. U svakom slučaju treba argumentirana priča, potkrepljena sa događanjima jer inače ne pije vodu :(
Najmanje što mogu napraviti je zasipati ih mailovima i telefonskim pozivima:mad:

luvi7777
28.04.2011., 10:58
jesi li došla do mail-a?

axi.bubili
28.04.2011., 14:31
mail od inspektorice ti je: melanija.kramaric@gmail.com
broj mobitela ti je: 099 815 6379

dobila je par mailova,pisma poslana preko pošte...i ništa...danas smo je zvali da vidimo zašto ne odgovara na to ali...ma ...kreteni....nadamo se da će inspekcija u zagrebu bit malo pametnija i odreagirat na naše mailove....:mad::mad::mad::mad::mad:

twistdrum
28.04.2011., 16:09
mail od inspektorice ti je: melanija.kramaric@gmail.com
broj mobitela ti je: 099 815 6379

dobila je par mailova,pisma poslana preko pošte...i ništa...danas smo je zvali da vidimo zašto ne odgovara na to ali...ma ...kreteni....nadamo se da će inspekcija u zagrebu bit malo pametnija i odreagirat na naše mailove....:mad::mad::mad::mad::mad:

a to je inspektorica koja ordinira u Rijeci? - i mail je privatni, ne službeni

axi.bubili
28.04.2011., 17:02
a to je inspektorica koja ordinira u Rijeci? - i mail je privatni, ne službeni

da da to je inspektorica koja je glavna za Rijeku...tj Primorsko -goransku županiju..taj mail je ona meni dala da joj sve dopise šaljemo na to..tako da njeg koristi na poslu!!!

axi.bubili
29.04.2011., 10:43
Nera HITNO traži dom inače će završiti u azilu!!!!!

Mala crna kujica, pronađena je na ulici, stara 2-3 mjeseca, hitno traži udomitelja, kako ne bi morala završiti u azilu gdje su uvjeti grozni, pogotovo za štence! Zdrava, je vesela i obožava se maziti, jako je tužna kad nije u ljudskom društvu. :((( Sigurno ima netko tko bi je udomio ili bar zna nekoga tko bi, zato molim vas proširite vijest kako bismo ju spasili od azila, jer ovo štene to zaista zaslužuje!

Kontakt: 091 933 6657; 095 899 0601.

Zar nije slatka???
http://i52.tinypic.com/259emf5.jpg

Te tužne okice:-(
http://i51.tinypic.com/fp7813.jpg

nemamo pojma kakva je s djecom, ali prema ovom ostalom što privremeni udomitelj kaže, vjerojato je friendly i nježna... ali tip mi kaže da se plaši velikih pasa, a da je zaigrana s manjim psima, svoje veličine. i s većim psima je u principu ok, ali ako zareži, naravno da se boji, onda potraži zaklon kod privremenog udomitelja ma ona je jedno jako umiljato, zdravo, normalno i drago žensko štene ima jedna mačka u susjdstvu, ali ona se više boji mačke nego da bi ju ganjala..
i zaista je hitno jer gospodin koji ju privremeno čuva mora na brod čim ga pozovu, a poziv očekuje danas, sutra, svaki čas!

luvi7777
29.04.2011., 15:35
ja više niš ne razumijem :(
gubim se u cijeloj priči...
Zatvaranje azila, a taj isti "azil" će sad uzeti ovo malo preslatko siroče, a taj čovjek koji ju čuva će ju tamo dati??
da li je još uvijke da nedaju pse van??? i zašto u stvari nedaju?
o Bože!

i što je s onom pesicom bez noge? jel na kraju udomljena ili niti nju nisu htjeli pustiti van?

MOLIM nekoga da ju uzme.. :(

twistdrum
29.04.2011., 15:51
ja više niš ne razumijem :(
gubim se u cijeloj priči...
Zatvaranje azila, a taj isti "azil" će sad uzeti ovo malo preslatko siroče, a taj čovjek koji ju čuva će ju tamo dati??da li je još uvijke da nedaju pse van??? i zašto u stvari nedaju?o Bože!

i što je s onom pesicom bez noge? jel na kraju udomljena ili niti nju nisu htjeli pustiti van?

MOLIM nekoga da ju uzme.. :(

potpisujem luvi:(
axi kaj se točno dešava tamo????

axi.bubili
29.04.2011., 18:11
ovaj pasić je pronađen na cesti..gospodin koji ju je pronašao svaki tren će ga zvat na brod..pokušat ćemo joj nać smještaj ali ako to ne upali ide u azil Viškovo...azil Capica ne smije primati nove pse...ma komplicirano je..zašto ne udomljava pse???pa recimo kratko i jasno da žena nije normalna!!!to je po meni jedino normalno obrazloženje...curica bez noge bi trebala izać u sad u 5 mjesecu,ako je budu pustili van..jer imamo za par pasića udomitelje ali se natežemo sa dotičnom koja ne dozvoljava udomljenja...

twistdrum
29.04.2011., 18:21
axi.bubili :eek: :mad:

komentar zašto ne udomljava pse???pa recimo kratko i jasno da žena nije normalna!!! nema nikakvu pravnu težinu i na taj način ne pomažemo psima niti sa takvim informacijama ne možemo nikamo :(

Što je točno naredila veterinarska inspektorica?????
Može se djelovati jedino po tome i eventualno rupama u zakonima u "našu" korist, ništa drugo

curica bez noge bi trebala izać u sad u 5 mjesecu,ako je budu pustili van..jer imamo za par pasića udomitelje ali se natežemo sa dotičnom koja ne dozvoljava udomljenja
Jel capica smije ili ne smije raditi? I uzimati pse?

Shvatite da svi mi koji nismo iz Rijeke smo "osuđeni" na ono što pročitamo ovdje ili na FB ili negdje na netu - a ništa više nije suvislo, bar meni, sorry, NHF

Floyd1
29.04.2011., 18:26
O kojoj se ženi ovdje radi, iz Capica? Prije nekih godinu i pol mi je Bonie Herceg iz Capica najnormalnije dala psa da ga sklonim iz tih nemogućih uvjeta i udomim,bila je sretna zbog njega... kad je udomljen silno se veselila i razmijenile smo mailove i slike.
Malo kasnije me molila i za jednog mačka pa smo i njega smjestili, to je moje iskustvo, ne mogu vjerovati da ne bi udomljavala?!
Zar se toliko tamo promijenilo?

axi.bubili
29.04.2011., 19:37
axi.bubili :eek: :mad:

komentar nema nikakvu pravnu težinu i na taj način ne pomažemo psima niti sa takvim informacijama ne možemo nikamo :(

Što je točno naredila veterinarska inspektorica?????
Može se djelovati jedino po tome i eventualno rupama u zakonima u "našu" korist, ništa drugo

Jel capica smije ili ne smije raditi? I uzimati pse?

Shvatite da svi mi koji nismo iz Rijeke smo "osuđeni" na ono što pročitamo ovdje ili na FB ili negdje na netu - a ništa više nije suvislo, bar meni, sorry, NHF

Sorry al luda sam šta se tiče capice...
Ail nesmije uzimati nove pse(to je naredila vet. inspekcija)...i to je to..."Gđa."Bonnie ne udomljava pse iako je vet. inspekcija rekla da mora udomljavati!!!!Naravno za svakog udomitelja koji je kontaktirao bonnie u vezi odabranog psa ona ga je odlučno odbila...istog tog potencijalnog udomitelja smo mi zapisali i sve njegove podatke,kao i razlog zašto Bonnie ne želi dat psa smo poslali na vet. inspekciju rijeka gospođi Melaniji Kramarić....do sada nije urodilo plodom...Znači od rijeke nema ništa...sad smo krenuli stepenicu dalje i obratilii se Zagrebu,sad čekamo riješenje!!!!

TurbulentFluid
29.04.2011., 19:40
gud lak.
nama se je zagreb uglavnom pravio 76% luđi od rijeke.... ne želim vam ubiti elan, nego čisto ono... :(

axi.bubili
29.04.2011., 20:35
gud lak.
nama se je zagreb uglavnom pravio 76% luđi od rijeke.... ne želim vam ubiti elan, nego čisto ono... :(

a znam..ne polažemo baš punop nade u sve to..al nema nam druge ....neznam kako više djelovat a da je po zakonu?!imaš prijedlog??

TurbulentFluid
29.04.2011., 20:39
a znam..ne polažemo baš punop nade u sve to..al nema nam druge ....neznam kako više djelovat a da je po zakonu?!imaš prijedlog??

Mah.
Ne može se apsolutno ništa ako se nema smještaj za pse. :( :( A za to treba lova. A toga nemamo. I jbg. :(:(
Postoji mogućnost da se prijavi inspektore da ne rade svoj posao, tj. ne provode odluke koje su sami donijeli.Ali ne znam koliko vajde niti od toga.

axi.bubili
29.04.2011., 20:39
O kojoj se ženi ovdje radi, iz Capica? Prije nekih godinu i pol mi je Bonie Herceg iz Capica najnormalnije dala psa da ga sklonim iz tih nemogućih uvjeta i udomim,bila je sretna zbog njega... kad je udomljen silno se veselila i razmijenile smo mailove i slike.
Malo kasnije me molila i za jednog mačka pa smo i njega smjestili, to je moje iskustvo, ne mogu vjerovati da ne bi udomljavala?!
Zar se toliko tamo promijenilo?

da da ..to je bonnie herceg...zna ona biti divna..al mislim da ima više glume nego što zaista je..nažalost..mi smo od svih koji je poznaju odavno rekli da ona obožava životinje i da je dobra osoba...ja i dalje stojim da ona nije zla....al očito nije kao i prije jer sada izmišlja razloge zašto psa ne udomit...a to je jako žalosno..tamo su svi psi prekrasni i mogli bi naći dom...al jednostavno ona to ne dozvoljava...

axi.bubili
29.04.2011., 20:42
Mah.
Ne može se apsolutno ništa ako se nema smještaj za pse. :( :( A za to treba lova. A toga nemamo. I jbg. :(:(

a znam...al u planu je bilo (znaci u dogovoru sa vet.inspekcijom) da udomitelj po udomitelj dolazi po psa..za kojeg udruga traži se prijatelj plaća sve troškove(cijepljenje,čipiranje,sterilizacija i kastracija)...moglo je bit tako jednostavno..tako smo dobro krenuli...bilo je dosta upita ali su ljudi odustali jer im se nije dalo čekati toliko dugo....

TurbulentFluid
29.04.2011., 20:48
Imate li to na papiru? (Ili mejlu?)

luvi7777
29.04.2011., 20:57
Nera HITNO traži dom inače će završiti u azilu!!!!!

Mala crna kujica, pronađena je na ulici, stara 2-3 mjeseca, hitno traži udomitelja, kako ne bi morala završiti u azilu gdje su uvjeti grozni, pogotovo za štence! Zdrava, je vesela i obožava se maziti, jako je tužna kad nije u ljudskom društvu. :((( Sigurno ima netko tko bi je udomio ili bar zna nekoga tko bi, zato molim vas proširite vijest kako bismo ju spasili od azila, jer ovo štene to zaista zaslužuje!

Kontakt: 091 933 6657 begin_of_the_skype_highlighting              091 933 6657      end_of_the_skype_highlighting; 095 899 0601.

Zar nije slatka???
http://i52.tinypic.com/259emf5.jpg

Te tužne okice:-(
http://i51.tinypic.com/fp7813.jpg

nemamo pojma kakva je s djecom, ali prema ovom ostalom što privremeni udomitelj kaže, vjerojato je friendly i nježna... ali tip mi kaže da se plaši velikih pasa, a da je zaigrana s manjim psima, svoje veličine. i s većim psima je u principu ok, ali ako zareži, naravno da se boji, onda potraži zaklon kod privremenog udomitelja ma ona je jedno jako umiljato, zdravo, normalno i drago žensko štene ima jedna mačka u susjdstvu, ali ona se više boji mačke nego da bi ju ganjala..
i zaista je hitno jer gospodin koji ju privremeno čuva mora na brod čim ga pozovu, a poziv očekuje danas, sutra,:( svaki čas!

ne vidim na Plavoj Šapi njenu temu-otvorite baš tu na PŠ i stavite u naslov HITNO jer s obzirom gdje ju misli dati zaista je HITNO :(

axi.bubili
29.04.2011., 21:05
ne vidim na Plavoj Šapi njenu temu-otvorite baš tu na PŠ i stavite u naslov HITNO jer s obzirom gdje ju misli dati zaista je HITNO :(

http://www.forum.hr/showthread.php?t=639359

a stavili smo temu jučer..ali ništa od toga :(:(:(

twistdrum
29.04.2011., 21:11
http://www.forum.hr/showthread.php?t=639359

a stavili smo temu jučer..ali ništa od toga :(:(:(

ne bit malodušan, ne tak :( javiti će se netko :s

axi.bubili
29.04.2011., 21:31
ne bit malodušan, ne tak :( javiti će se netko :s

a držimo palčeve jer je stvarno hitno!!!

axi.bubili
02.05.2011., 07:10
Evo mala Nera je pronašla privremene udomitelje...kod njih može ostati 2 tjedna..molim vas pomozite nam da joj u tom periodu nađemo vlasnike koji će je uzeti za stalno!!!!!!

axi.bubili
02.05.2011., 07:20
SVI PSI U CAPICI OSUĐENI NA DOŽIVOTNI ŽIVOT U BOXU ZBOG BONNIE HERCEG

http://i56.tinypic.com/mv1dp1.jpg

Dakle, nakon godina i godina patnje budući da život provode zaključani u boxovima (o kakvoj se situaciji radi pročitajte ovdje), nesretne pse čeka smrt upravo, naravno u tim istim boxovima. Ali , ne zato što ne postoje ljudi koji bi ih udomili, već zato što predsjednica navedene udruge, gđa Bonnie Herceg ne želi udomljavati pse. A ono što je najgore, veterinarska inspekcija ne poduzima NIŠTA da se to promijeni.

http://i56.tinypic.com/23h8xh4.jpg

Haskica Bianca već je godinama zatočena u boxu, a mogla je na desetke puta već biti udomljena

„Capica“ – udruga prijatelja životinja, inače jedno od najzloglasnijih prihvatilišta za napuštene pse u Hrvatskoj, je uz „Riječku udrugu prijatelja životinja“ (kojoj je na čelu Marino Lenac ) najveći horor koje pse može zadesiti... Navedene udruge tako nisu ništa drugo nego mučilišta životinja koja djeluju pod krinkom da skrbe o napuštenim životinjama. No prava istina je da su psi iz Capice žrtva gđe Bonnie Herceg koja ne želi udomljavati pse te je uvjerena da je psima bolje živjeti u takvim uvjetima nego da se sretno udome, a Riječa udruga prijatelja životinja je tvornica pasa (više pročitajte ovdje).

Mnogo nam se ljudi javilo s pritužbama da se gđa Herceg (koja je otjerala volontere te sada sama "skrbi" o 50 pasa) ni ne javlja na telefon potencijalnim udomiteljima, a u rijetkim slučajevima kada se javi, onda ih glatko odbije. S tim da, moramo napomenuti, da mi nismo slikali pse i napravili plakate, nitko ne bi ni znao da ti psi traže dom.

http://i51.tinypic.com/2eajokx.jpg

Za ovu ljepoticu bili su zainteresirani mnogi, ali gđa Bonnie Herceg ih je sve uspješno otjerala

U zadnjih par mjeseci gđa Bonnie Herceg je tako odbila nekoliko potencijalnih udomitelja , iako se radi o provjerenim udomiteljima, koji odgovaraju svim kriterijama budućeg vlasnika pasa.

Tako su dosad već nekoliko puta mogli biti sretno udomljeni sljedeći psi:

Bernardinac Ben
Haskica Bianca
Crna kujica od 7 mjeseci
Aljaški malamut Ares.

http://i53.tinypic.com/hu2khu.jpg

"Agresivni" aljaški malamut Ares voli davati puse svima koji znaju kako nježnošću, a ne nasiljem doprijeti do njega

Gospodin iz Samobora je jučer, u nedjelju doputovao iz Samobora u Rijeku kako bi udomio Aresa, aljaškog malamuta čija je sudbina dirnula mnoge i to toliko da su ga poželjeli udomiti. Kao i dotičnog gospodina. No, i ovoga puta nesretni je Ares ostao iza rešetaka.

Dakle, udomitelja ima, psi su udomljivi, ali gđa Bonnie Herceg želi sve te pse za sebe. Želi ih držati zauvijek u prljavim boxovima, boxovima bez krova, u vlastitim fekalijama, vječito zaključane, i ono najtužnije, vječito same...

Ako ne vjerujete, pokušajte udomiti jednog psa. Daj Bože da se situacija promjeni, a gđa Herceg odjednom počne udomljavati, nitko sretniji od nas. No, nažalost, ne vjerujemo.

Charlisssa
02.05.2011., 12:12
axi pp :confused::eek:

BUBICAMA
02.05.2011., 13:15
toliko me ovo naljutilo.

da li je capica privatna od bonni ili od grada rijeke?
tko je vlasnik capice?

luvi7777
02.05.2011., 13:26
o Bože opve slike su prestrašne...
pa cure, inspektora pod ruku i s obzirom da udomitelji postoje na licu mjesta izvući pse van...i ne odustajat, ustrajat u konkrtetnim psima za koje imate udomitelje

ovo je prestrašno....pa jel prolupala ili...?
Axi. , poslati ove slike na kućne ljubimce, na Dobro jutro hrvatska, 24 h (ionak uvijek rade senzalionističe naslovnice, pa zar ovo nije za puknut od bijesa) na sve moguće medije

BUBICAMA
02.05.2011., 13:26
evo zvala sam inspektoricu..na nakon podužeg pričanja zaključak je koji sam ja dobila jest da nikome ništa...
životinje se mogu oduzeti, ali ih se nema gdje smestiti, znači sve je po starom..

twistdrum
02.05.2011., 13:40
evo zvala sam inspektoricu..na nakon podužeg pričanja zaključak je koji sam ja dobila jest da nikome ništa...
životinje se mogu oduzeti, ali ih se nema gdje smestiti, znači sve je po starom..

Čija je Capica?
Tema je počela s tim da je navodno inspektorat nešto naredio - tipa ne smiju se uzimati nove životinje i trenutne se trebaju dati na udomljavanje, otprilike su informacije - što je točno u svemu tome ako su to mogli napraviti Spiritu onda mogu i Capici - u čemu je razlika?

Dakle, što je točno u Rješenju ili dopisu ili što god da to bilo? jedino prema tome se može nešto napraviti

Ili ne postoji nikakav službeni papir? onda se može napraviti pritisak da se pojavi službeni papir :mad: :ne zna:

luvi7777
02.05.2011., 14:15

kako misliš nema ih se gdje smjestiti, pa ako za neke postoje udomitelji onda ih se ima gdje smjestiti, jesi li to rekla inspektorici? da imate udomitelje ?

BUBICAMA
02.05.2011., 17:37
da ima udomitelje za par pasa a šta sa ovim drugima... kud će oni,
ako se tako lako može udomiti 50 pasa onda azila nebi ni bilo, zar ne..?

gore je naveden broj od inspektorice pa zovite, što smo dosadniji to bolje :)

luvi7777
02.05.2011., 17:47
je pa nemre 50 pasa u istu sekundu izaći van s tog grozomornog mjesta
pa nije valjda da takvo što uvjetuju?
zvat ću

twistdrum
02.05.2011., 18:38
da ima udomitelje za par pasa a šta sa ovim drugima... kud će oni,
ako se tako lako može udomiti 50 pasa onda azila nebi ni bilo, zar ne..?

gore je naveden broj od inspektorice pa zovite, što smo dosadniji to bolje :)

U prvom postu na ovoj temi piše slijedeće

Ako možete lajkajte ovu stranicu
http://www.facebook.com/home.php#!/pages/Prijeti-zatvaranje-azila-Rijeke-i-okolice-pomo%C4%87-u-zbrinjavanju-pasa/135028333234283
da im nekako pomognemo

Danas BUBICAMA piše da je inspektorica rekla da se psi mogu oduzeti ali da nemaju kamo sa njima. To onda znači da je inspekcija odustala od ubijanja pasa nakon 60 dana?
Ili nije, pa će ipak te pse ubiti ako se u roku 60 dana ne udome, a ne udomljavaju se jer Bonnie ne da?
i imate li vi evidentirano slijedeće
Mnogo nam se ljudi javilo s pritužbama da se gđa Herceg (koja je otjerala volontere te sada sama "skrbi" o 50 pasa) ni ne javlja na telefon potencijalnim udomiteljima, a u rijetkim slučajevima kada se javi, onda ih glatko odbije.

od pisanja po forumu koristi su slabe, a kaj bumo pisali inspektorici ili ministarstvu - na plavoj šapi i u Jutarnjem piše to i to ????