PDA

View Full Version : Tablet računala

stranice : 1 2 3 [4] 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16

viking
02.01.2012., 19:24
da, komp ima xp sp3 na sebi, a ne mogu instalirati nikakav dodatak na njemu, jer, da, ne rade tipkovnica i miš, a ne mislim kupovati ništa za kom koji nije moj ... poigrat ću se sa ovim, vidjeti jel bi moglo proraditi, ili možda zbilja počačkati da li postoji neka aplikacija koja direktno pretvori tablet u tipkovnicu čim se prišteka na usb....

prstohvat googla i evo (potencijalnog) rješenja! LINK (http://www.talkandroid.com/guides/misc/using-your-android-device-as-a-wireless-keyboardmouse/)

redail06052011
02.01.2012., 21:12
Ljudi,preko cega vi skidate filmove?

Japac
03.01.2012., 08:02
Ljudi,preko cega vi skidate filmove?

Iznajmljujemo u videoteci... skidamo samo sa police.. a ti?

lggg
03.01.2012., 17:39
Ako misliš skidanje komad ops, skidanje preko tableta, ja koristim adownloader za torrente.

Japac
04.01.2012., 08:38
http://www.24sata.hr/gadgeti/tko-ne-bi-jedan-takav-indijci-su-navalili-na-najjeftiniji-tablet-248473

Evo prave robe!!!

neverone
04.01.2012., 16:35
prstohvat googla i evo (potencijalnog) rješenja! LINK (http://www.talkandroid.com/guides/misc/using-your-android-device-as-a-wireless-keyboardmouse/)

ma kakav wireless na tom kompu! jedva da se kabll ima gdje ustekati :) ali dobro, zadnja dva dana cackam po njemu i uspio sam nesto dotjerat u red.. nije ps porta crkla, nego su pinovi na utikacu od tipkovnice pukli, a uz to sve je i prednja usb porta na kanti otisla. bio je jedan neki drugi komp sa strane koji nije bio u upotrebi pa sam otvorio oba dva, i na jedan koji se od ta dva cinio s boljom maticnom preselio jaci procesor (sad je umjesto 1.7 cijela 2 ghz jeeeeej! :rofl:), premjestio i prelemio usb-ove i dodao radne memorije i uzeo hard iz starog kao dodatni prostor za pohranu, i sad bi mogao malo bolje raditi :) moram jos dici drajvere na njemu, staviti office i tako to...

viking
04.01.2012., 19:16
ako je tako slabo stanje, onda razmisli o linuxu. sigurno će ti bolje raditi od windowsa, bilo kojih.

neverone
04.01.2012., 23:41
ako je tako slabo stanje, onda razmisli o linuxu. sigurno će ti bolje raditi od windowsa, bilo kojih.

slažem se, i novi ubuntu je vrlo user-friendly, ali gospođa kojoj to radim jedva zna osnove u win, pa bi joj to došao kao šok :)

e, ali hvala na savjetima ;)

JankoStrižić
05.01.2012., 07:53
Pozdrav.
Dakle... imam POV Mobii Tegra tablet 10 star pola godine, vrlo malo korišten (čitanje PDF-a, pregledavanje maila...). I sve je bilo ok dok nije zbog nedostatka slobodnog vremena stajao mjesec dana nekorišten. Kad sam ga nakon toga prvi puta upalila, touchscreen je radio manje probleme. Ali sa svakim sljedećim paljenjem sve gore - stisnem jedan dio ekrana, odabere se opcija na sasvim drugom dijelu, početno otključavanje u kojem treba samo povući prst preko ekrana sada zahtjeva puno strpljenja i obje ruke itd. Zanima me zna li netko u čemu bi mogao biti problem. I ako želi, vrlo rado mu ga dajem, za recimo 500 kn (u original kutiji, s kablovima, u cijenu uključena i Compaq torbica naknadno kupljena). Ja prelazim na ebook reader. :)
Hvala!

redail06052011
05.01.2012., 20:46
Ako misliš skidanje komad ops, skidanje preko tableta, ja koristim adownloader za torrente.

Jos kad bi mi rekao kako da namjestim titlove bio bih ti vrlo zahvalan.

neverone
06.01.2012., 01:54
po svoj logici stvari, moraju biti srt ili sub ekstenzije i imati identično ime kao i video fajl. i biti u istom folderu

Tomislav34
06.01.2012., 09:41
bok skvadro
dali netko zna gdje ima i dali uopce ima operativni sustav na hrvatskom za PRESTIGIO 7100c

lggg
06.01.2012., 10:46
Jos kad bi mi rekao kako da namjestim titlove bio bih ti vrlo zahvalan.

Pa neznam na kaj misliš. Pretežno skidam preko kompa i ako uz film nema titlova potražim na internetu, brdo stranica. Gledam da film i titl imaju isto ime, oznaku ili uploadera, skinem nekoliko titlova, pa koji paše. Ali je jako bitno da ti ime datoteka s filmom i titlom budu identićna. Npr xyfr.avi i xyfr.srt. u najkraćim crtama za
dvix i sl.
Kod nekih filmova mi traži cinema plug-in i nemogu ih gledati na tabletu. S marketa sam isprobavao nekoliko playera i VPlayer reproducira takve filmove.

redail06052011
08.01.2012., 10:50
Pa neznam na kaj misliš. Pretežno skidam preko kompa i ako uz film nema titlova potražim na internetu, brdo stranica. Gledam da film i titl imaju isto ime, oznaku ili uploadera, skinem nekoliko titlova, pa koji paše. Ali je jako bitno da ti ime datoteka s filmom i titlom budu identićna. Npr xyfr.avi i xyfr.srt. u najkraćim crtama za
dvix i sl.
Kod nekih filmova mi traži cinema plug-in i nemogu ih gledati na tabletu. S marketa sam isprobavao nekoliko playera i VPlayer reproducira takve filmove.

Snasao sam se. Hvala! :D

svirko
10.01.2012., 11:13
Pozdrav svima!

Postavio sam ovo pitanje još prije mjesec dana, al me nitko ne šljivi ni 5%, pa se nadam da neće na tome i ostati!
Naime, imam tablet prestigio PMP5100c, i mobitel HTC Tattoo.
Preko VIP mreže imam pretplatu na mobile Broadband.
E sad....kako povezati tablet i mobitel, da mi mobitel služi kao modem ( to je izvrsno funkcioniralo na laptopu, i na XP-au )odnosno da preko mobitela mogu sa tabletom na internet.
Ja sam probavao već milion opcija, al svaki put kad uključim na tabletu opciju HOST MODE, prikopčam mobitel preko USB-a, i uključim Mobile Netvork/Network sharing...tablet mi se jednostavno, ugasi i resetira!
Šta da radim, ima li ko kakvu ideju.
Znam da postoji još i opcija rootanja HTC-a, no na žalost ni to mi ne polazi za rukom......
Zahvaljujem unaprijed na odgovorima.!:)

viking
10.01.2012., 12:05
ne uključuješ host mode na tabletu, jer on treba biti klijent. na mobitelu trebaš u postavkama pod "tethering i prijenosni hotspot" odabrati koji način spajanja želiš - usb ili wifi, uključiti i to bi trebao biti to. s time ako uključiš wifi, naravno da i na tabletu wifi mora biti uključen.
to u teoriji ali i u praksi radi bez problema. sad, zbog čega se tebi tablet resetira i gasi, to je sad već nepoznanica.

halek
10.01.2012., 12:45
review POV tableta koji košta 170€. valjda će doći u HR.

http://www.guru3d.com/article/point-of-view-protab-xxl-tablet-review/1

su1try
11.01.2012., 09:53
šta mislite o ovom indijskom tabletu Ubislate 7+ iliti nadograđeni Aakesh?

http://www.ubislate.com/specifications.html

jel bi ga kupili da se uspije u hr nabavit po nekoj normalnoj cijeni? :-)

dosadan
11.01.2012., 12:05
Ne, to su tableti koji imaju nisku cijenu zato sto indijska vlada subvencionira dio cijene i zato sto imaju jeftine internalse. To su tableti za djecu iz ruralnih podrucja gdje nema prave opskrbe strujom i koja vjeroatno nisu vidjela racunalo u zivotu.
Ako zelis jeftine tablete, pricekaj jos malo, asus je na cesu najavio 7 incni sa tegra 3 socom za q2 za 249$. Prevedeno, budget tableti ala archos, prestigio i slicni ce morat dosta pojeftinit da bi se prodavali.
Btw ujutro sam prijatelju kupio refurbished nook color na ebayu za 140 dolara sa shippingom. Sad je samo pitanje carine :)

Sent from my GT-I9000 using Tapatalk

blentac
11.01.2012., 21:30
Ne, to su tableti koji imaju nisku cijenu zato sto indijska vlada subvencionira dio cijene i zato sto imaju jeftine internalse. To su tableti za djecu iz ruralnih podrucja gdje nema prave opskrbe strujom i koja vjeroatno nisu vidjela racunalo u zivotu.
Ako zelis jeftine tablete, pricekaj jos malo, asus je na cesu najavio 7 incni sa tegra 3 socom za q2 za 249$. Prevedeno, budget tableti ala archos, prestigio i slicni ce morat dosta pojeftinit da bi se prodavali.
Btw ujutro sam prijatelju kupio refurbished nook color na ebayu za 140 dolara sa shippingom. Sad je samo pitanje carine :)

Da pitanje je carine ako ti to otvori.
Ako ti otvori onda ce te traziti od HAKOMA potvrdu EC Declaration of confirmity za WI FI i ostala sranja i ako je nemas vracas to nazad. Nebitno jel to poklon ili rabljeno ili bilo sta. Evo ja bas narucio tablet pa reko ako prodje prodje ali eto zapeo na carini i zena trazi HAKOM Declaration of confirmity a ja ga nemam i sutra idem moljakati zenu da ga pusti. AKo ne vracam ga selleru.
Eto...sretno..:)

viking
12.01.2012., 11:31
@ blentac. traži od prodavača ili još bolje ako možeš do proizvođača nek ti pošalje DoC.

blentac
12.01.2012., 12:51
Da pitanje je carine ako ti to otvori.
Ako ti otvori onda ce te traziti od HAKOMA potvrdu EC Declaration of confirmity za WI FI i ostala sranja i ako je nemas vracas to nazad. Nebitno jel to poklon ili rabljeno ili bilo sta. Evo ja bas narucio tablet pa reko ako prodje prodje ali eto zapeo na carini i zena trazi HAKOM Declaration of confirmity a ja ga nemam i sutra idem moljakati zenu da ga pusti. AKo ne vracam ga selleru.
Eto...sretno..:)

@ blentac. traži od prodavača ili još bolje ako možeš do proizvođača nek ti pošalje DoC.

Nema ni dobavljač a niti tvornica jer sam ih kontaktirao. Sutra se tablet vraca u Kinu:( savjet: NE KUPUJTE KINESKE TABLETE JER 99,9 % in necete moci uvesti.
Probao ja i jos mnogi ali cojvek nikada ne vjeruje dok ne proba na svojoj kozi na zalost:) zelja je veca od svega...a na kraju razocaranje i tuga:)

blentac
12.01.2012., 13:39
EVo ukratko iskustvo kupovine tableta preko dhgate stranice ili tako svejedno koje ali bit je da je tablet kineski.
Evo stvarno sam naletio na super kineza tako smo si fino razgovarali i dogovarali oko svega. I tako narucih ja doticni NOVO 7 Basic tablet ( mozete zguglati )
naizgled super masina i vjerujem da je ali eto nisam imao tu cast probati to.
Znaci uredjaj je placen i poslan EMS sluzbom i dosao kod nas na postu.
Iako sam recimo imako neke veze na zalost je paket zavrsio kod kazu najgore cairinice, kazu vjestica mada se to kasnije sve opovrgnulo. Kinezu sam rekao da stavi racun na kutiju i to odvojeno item plus shipping i total=? jer to za nasu carinu mora biti. Dogovoreno je bilo ali on je stavio samo 50 dolara bez shippinga, ajde ok ali da stvar bude gora taj se racun negdje u Hong kongu odljepio sa kutije i dosao je paket bez racuna, samo je pisala vrijednsot paketa od 50 dolara. I sada sta ce gda napraviti, otvoriti to i vidjeti da je to tablet i naravno traziti racun i HAKOM potvrdu.
Seller je rekao da ima EC Declaration i naravno da nije imao. To su sasvim neki drugi papiri. Kreno sam u akciju i zvao cak tvornicu u Kinu na sto su tamo ljudi zijevnuli kad sam im rekao sta mi treba. Uglavno da ne duljim. Kinezi ne znaju sta je to, stampaju po tabletima EC, CE etikete na zahtjev kupca, znaci sve ilegalno i onda to prodaju tu nama. Nisu voljni pomoci niti se potruditi to napraviti jer ne kuze stvar. Uglavnom nisam dobio taj papir jer ga nitko nema. Otisao sam na carinu, zena ( najavljena kao najveca rospija tamo ) preljubazna, super zena i voljna pomoci ali ne pusta paket. Paket je kod nje i ona odgovara za njega. Svaka cast i cijenim to. tako i treba. Pitam se da li bi i mi samo tako propustali pakete da smo na njihovom mjestu ali dobro. Sve ovisi o osobi. Dobio sam papiric da nabavim HAKOM dozvolu.
Zovem HAKOM i ljubazni gosp veli...nema teorije da dobijem potvrdu bez EC Declaration of confirmity...niti slicni uredjaji ne prolaze...mora biti bas za taj...
zvao sam carinicu onda i pitao jer moze se to pre shipati u Sloveniju do frenda, zena je umrla od smijeha i rekla da ne moze nazalost jer je zaprimljeno na moje ime...
tako da eto sutra ujutro idem na carinu...tuznog lica reci zeni da nisam nabavio potrvrdu i onda...ili ce se smilovati...ili ce vratiti tablet kinezu...
( morat cu nekako doci sa podocnjacima i reci da nisam mogao spavati od svega toga )))))) mozda se smiluje...

kartki Rezime:
-ne narucuje nista sto ima wi fi, gps a da prije ne provjeris od dobavljaca da ti posalje EC Declaration of confirmity...NIKAKO
-ne kupuj talbete jer 99,9 % neces uspijeti, samo taj 0,01 % uspijeva kakav god shipping uzmes jer sve sta dolazi avionom ide na skener i pregled...
-ako je carinik ili carinica sretna taj dan onda ti dolazi...
-tipa gift i te spike ne pale, nisu oni od jucer...
-opcija slanja u Sloveniju i tako to isto ne pali, traze iste papire...
-ako cete uvoziti na firmu pa kao sample, isto vam treba sve samo se popunjava drugi obrazac....
-znaci proveo sam skoro dva mjeseca da dodjem do svih ovih informacija i osjetio na svojoj kozi iako su me neki sa foruma savjetovali nemoj kupovati ili probaj pa app..

Eto nadam se da sam nekome usparao vrijem i novac i da nece napraviti gresku kao i ja...

ali evo jedna mozda dobra vijest....

HAKOM ove godine dovodi novi zakon oko toga i navodno ce se moci uvoziti sve to uz neku pristojbu i sve NA VLASTITU ODGOVORNOST...
e sada zivi bili pa vidjeli

Ako jos nekoga sta zanima nek pita...rado cu pomoci...na PM...Pozz

aspirin
12.01.2012., 14:10
A sta mislite bili upalilo da su tablet deklarirali kao media player??
Tj. slagali da nema ni gps ni wifi niti ista od toga?? Za taj tip uredjaja
ne treba EC DoC??? Ili treba???

Inace... Ainol NOVO 7 Basic??? Tocno kojega sam ja konto uzet... stvarno
okej izgleda na papiru...

blentac
12.01.2012., 14:24
A sta mislite bili upalilo da su tablet deklarirali kao media player??
Tj. slagali da nema ni gps ni wifi niti ista od toga?? Za taj tip uredjaja
ne treba EC DoC??? Ili treba???

Inace... Ainol NOVO 7 Basic??? Tocno kojega sam ja konto uzet... stvarno
okej izgleda na papiru...

NEbi jer Carinici nisu glupi i vjeruj mi informirani su vise nego sto mislimo...
pa vidi se da je tablet jer kutiju otvara...moze napisati sta god hoces...i da posaljes bez kutije...i da je rabljen moras imati dozvolu od HAKOM-a...jedino ako si srece da to prodje...ali kao sto sam napisao jako jako tesko...
da AINOL NOVO 7 je super pila...bar sto sam citao...imas Basic model, Advanced i jos neki Ice nesto...sve jaci od jaceg...
evo tu si pogledaj...to tije firma u UK koja ih prodaje isto pa ako imas nekoga u Sloveniji ili Austriji nek ti posalje tamo...to je Europska unija...to prolazi i nema problema za prodaju...jer iz Evrope saljes u Evropu...ali recimo on iz UK ne moze tebi u HR prodati....treba ti opet EC...super komplicirano:)))

evo ti lnik pa pogledaj...

www.gadgetfreakz.co.uk

I zapamitet...nema muljanja i pisanja gluposti po kutijama...to vam ne pali...
jedino ako imate srece...to je kljucni faktor sada:)

aspirin
12.01.2012., 14:33
Koliko si ga u kini platio? Slucajno mi je prika tamo pa se mislim
bili proslo da ga on u prtljazi svojoj dovuce... Kontam da bi tako
moglo proc??

Edit: a video plejeri ne izgledaju puno drugacije od tableta :ne zna:

Edit2: Ako ga u UK prodaju, moraju imati DoC???? Sta ne??

blentac
12.01.2012., 14:37
Koliko si ga u kini platio? Slucajno mi je prika tamo pa se mislim
bili proslo da ga on u prtljazi svojoj dovuce... Kontam da bi tako
moglo proc??

Edit: a video plejeri ne izgledaju puno drugacije od tableta :ne zna:

Edit2: Ako ga u UK prodaju, moraju imati DoC???? Sta ne??

Nemaju...imaju neki drugi papir oni...i to ne vrijedi tu...oni ga mogu uvesti i prodavati po evropi...neki drugi propisi...ebo ga...pitao ja vec ne brini:)

Imas ih od 130 do 150 dolara ovisi o selleru a mogao bi ga uvesti jer kad ona kao putnik dolazi moze prevesti robu do 1000 kn...drugo je sta dolazi posotom ( 160 kn ) i uostalom izvadi ga iz kutije i koristi ga...tko te pita ista onda:)
ako imas prilike uzmi svakako...ali onda uzmi AINOL 8 " ili 7" ali ne Basic, advanced najmanje...

aspirin
12.01.2012., 14:46
Nemaju...imaju neki drugi papir oni...i to ne vrijedi tu...oni ga mogu uvesti i prodavati po evropi...neki drugi propisi...ebo ga...pitao ja vec ne brini:)

Imas ih od 130 do 150 dolara ovisi o selleru a mogao bi ga uvesti jer kad ona kao putnik dolazi moze prevesti robu do 1000 kn...drugo je sta dolazi posotom ( 160 kn ) i uostalom izvadi ga iz kutije i koristi ga...tko te pita ista onda:)
ako imas prilike uzmi svakako...ali onda uzmi AINOL 8 " ili 7" ali ne Basic, advanced najmanje...

Smola... konto da imaju ista pravila ko ostatak evrope... Zaboravio
da se o englezima radi :D:D:rolleyes:

Pitat cu ga za cijenu po butigama u kini...

blentac
12.01.2012., 14:56
Smola... konto da imaju ista pravila ko ostatak evrope... Zaboravio
da se o englezima radi :D:D:rolleyes:

Pitat cu ga za cijenu po butigama u kini...

Samo ti to kupi tamo...ako imas prilike ne razmisljaj...proizvodi se u Kini u Shenzen pokrajini AINOL tvornica.....nema jeftinije nego tamo...

sino
13.01.2012., 07:28
Bok!
Relativno sam nov u svijetu Androida. Nabavio Joyplus 778.
Zanima me koji su to phone aplikacije koje treba maknuti da se produzi trajanje baterije i kako maknuti facebook, twiter i slisne gluposti? Kod tih deinstalacija se ne nudi uninstall nego samo brisanje racuna.

kopija
13.01.2012., 08:18
Bok!
Relativno sam nov u svijetu Androida. Nabavio Joyplus 778.
Zanima me koji su to phone aplikacije koje treba maknuti da se produzi trajanje baterije i kako maknuti facebook, twiter i slisne gluposti? Kod tih deinstalacija se ne nudi uninstall nego samo brisanje racuna.

Moraš ga rootati ili staviti rootani firmware.
Onda instaliraš neki root uninstaller s marketa.
Za bateriju gasi WiFi i smanji brightness.

thomascat
14.01.2012., 08:54
pozdrav svima,
evo stiglo iz Kine ovo čudo:
http://www.ebay.com/itm/110783052862?ssPageName=STRK:MEWNX:IT&_trksid=p3984.m1497.l2649#ht_6059wt_1396

I sad, problem je šta ne mogu ništa staviti na micro SD karticu koju sam uštekao unutra. Kad probam npr. fotkati nešto onda mi javlja grešku da je SD kartica (valjda interna memorija) puna, a niš nisam stavljao gore. Kad uštekam vanjsku microSD karticu čuje se zvuk i pojavi se ikonica u gornjem kutu, ali nikako ne mogu koristiti tu karticu, kaoo da je nema.
Kad spojim tablet preko USB kabla onda na kompu vidim dvije ikonice, jedna je od tableta, koju ne mogu otvoriti a druga je od te microSD kartice uštekane u tablet. Otvorim ju i najnormalnije prebalim par fajlova, otpojim, upalim tablet i opet ništa. Uopće ne mogu browsati po toj microSD kartici da dođem do tih fajlova koji su na njoj, kao da nije niš uštekano.
Jedino što mi da je capture desktopa na tabletu. Te slike sprema negdje u internu memoriju i njih mogu pregledavati. Samo to i niš više.
Probao sam i brisanje kartice sa tableta i vračanje na tvorničke postavke ali niš.
Ima neko kakvu ideju?

wtfima
14.01.2012., 15:56
Imam slican problem mada i nije problem. Kupio acer a501 i zivcira me sto sa njegovim preglednicima slika nemam mogucnost npr otvorit novi file pa iz postojeceg izabrat nesto i prebacit u novi ili mogucnost biranja gdje dq spremim slike, na karticu ili interno. Dali postoji neka takva pametna aplikacij sa kojom se to moze?

derekror
14.01.2012., 18:01
Dragi forumaši, jel može jedno pitanje u vezi tableta, želim ga kupiti po prvi put, moram priznati da nisam čitao brojne stare odgovore, pa molim za strpljenje za odgovor.
Mene zanima da li postoji tablet u kojem se mjenja baterija, uređaj u kojem se može zamjeniti baterija kada oslabi, zazirem od onih s integriranom baterijom jer znam koliko su nekvalitetne i koliko su jeftine nove s e-baya???
Unaprijed hvala na odgovorima.

dosadan
14.01.2012., 23:35
Ja znam samo za toshibu thrive, mozes ju mjenjat al je katastrofa...
Ne znam zasto ti je to bitno, ionako se vecina proizvodaca hvali sa 1000 recharge cyclea za zivotni vijek baterije. Ako uzmemo njihove tvrdnje sa zrnom soli i kazemo npr. da je realniji broj 500 ciklusa to ti opet znaci godinu i pol svakodnevnog punjenja tableta. Za usporedbu ja imam ipad2 i punim ga svaka cetiri ili pet dana a dosta ga koristim.
Planiras li imati svoj tablet 10 godina?

derekror
15.01.2012., 08:09
A dobro, onda odustajem od tih zamjenjivih baterija.

CalvinC
15.01.2012., 10:24
Vec imam laptop , ali razmisljao sam o kupnji tableta , pa me zanima da li se isplati kupovat ga? Cujem savjete da je sada dobro kupit zato sto su tek dosli i cjene su jos niske , a neki pak tvrde da su cjene previsoke za ono sto oni zapravo nude , meni bi tablet tako i onako trebao samo za fejs,twiter,youtube,wiki i slicno , uglavnom internet , skype i office , to je ubiti sve sto koristim i na laptopu ,a nekako mi praktičnije lezat u krevetu ili bit na wcu :D :D s tabletom neko laptopom :D , pa ako netko ima iskustva zelio bi proci za sto manje novca :kava:

mmarko40
17.01.2012., 19:26
Možda je vrijeme da se otvori grupa samo za tablete.
Imam problem sa Joyplus m778 rezistivni, gingerbread. Naime kada uštekam miniHDMI kabel i spojim se na TV, tablet se smrzne te ga moram resetirati. Sliku dobijem na TV-u, ali badava, sve je smrznuto. Ovo se događa bez obzira na postavke u display-output settings. Ima li tko iskustva sa ovime, odnosno da li ovo nekoma funkcionira kako treba.
pozdrav.

DIsign
18.01.2012., 14:11
meni funkcionira kako treba na istom uređaju. bez problema gledam stream hokeja na velikom ekranu

Japac
19.01.2012., 10:27
pozdrav svima,
evo stiglo iz Kine ovo čudo:
http://www.ebay.com/itm/110783052862?ssPageName=STRK:MEWNX:IT&_trksid=p3984.m1497.l2649#ht_6059wt_1396

I sad, problem je šta ne mogu ništa staviti na micro SD karticu koju sam uštekao unutra. Kad probam npr. fotkati nešto onda mi javlja grešku da je SD kartica (valjda interna memorija) puna, a niš nisam stavljao gore. Kad uštekam vanjsku microSD karticu čuje se zvuk i pojavi se ikonica u gornjem kutu, ali nikako ne mogu koristiti tu karticu, kaoo da je nema.
Kad spojim tablet preko USB kabla onda na kompu vidim dvije ikonice, jedna je od tableta, koju ne mogu otvoriti a druga je od te microSD kartice uštekane u tablet. Otvorim ju i najnormalnije prebalim par fajlova, otpojim, upalim tablet i opet ništa. Uopće ne mogu browsati po toj microSD kartici da dođem do tih fajlova koji su na njoj, kao da nije niš uštekano.
Jedino što mi da je capture desktopa na tabletu. Te slike sprema negdje u internu memoriju i njih mogu pregledavati. Samo to i niš više.
Probao sam i brisanje kartice sa tableta i vračanje na tvorničke postavke ali niš.
Ima neko kakvu ideju?

Ako si kad probao sd karticu iz jednog moba staviti u drugi, recimo kod mene, samsung na samsung, jednostavno je ne prihvaca, moram je format da bi je primio drugi mob... pa probaj to.

I da, kak si ga uvezo, a ovi malo vislje cvile da nemogu nikako!?

I jos edit :) kak radi 3g, i napisi malo o svemu vise... mislim, cijena je sicana... pa mada imam vec prestigio, mogo bi i ovo naruciti.

my_cloud
19.01.2012., 13:18
Ponavljam pitanje:

Malac štedi za tablet, a obzirom da će se koristiti za igranje, tražim nešto prikladno :rolleyes:

Mislim da morao biti u pitanju tablet s Honycomb Androidom i flashom 11. Naišla sam da to imaju Motorola Xoom, Asus EE Pad tf101, Acer Iconia a500.

Koji uzeti?

Da li itko ima bilo koji od ovih modela pa da podijeli iskustva?

Prvenstveno me zanima da li Cityville radi na čudu :facepalm:

Hvala! :cerek:

blentac
19.01.2012., 14:31
Evo pošto sam imao loša iskustva sa uvozom tableta iz Kine i morao ga vratiti bio sam slobodan poslati službeni dopis u Sloveniju na Carinu i pitati šta mi treba da bi uvezao isti taj tablet u Sloveniju...
odgovor je slijedeci:

V skladu z 218. členom Uredbe Komisije (EGS), št. 2454/93 se carinski deklaraciji za sprostitev v prost promet priloži račun, na podlagi katerega se prijavi carinska vrednost blaga.

Fizične osebe pri uvozu tabličnega računalnika, ki ga bodo uporabljale za lastne potrebe, ne potrebujejo certifikata o ustreznosti ali CE oznake na računalniku.

Pri uvozu tabličnega računalnika, ki se uvršča v tarifno številko carinske tarife Evropskih skupnosti 8471 30 00 00 se ne plača carina, ker je carinska stopnja »0« %. Plača se DDV po stopnji 20 % od vrednosti pošiljke.

Znaci ne treba nikakav EC Declaration of COnfirmity...niti certifikat...samo platiš porez i nosi doma...
Znaci kupujte i saljite prijateljima i rodjacima u Sloveniju a onda lagano preko nase grane pod ruku i doma...
Pozz

blentac
19.01.2012., 14:35
Ponavljam pitanje:

Malac štedi za tablet, a obzirom da će se koristiti za igranje, tražim nešto prikladno :rolleyes:

Mislim da morao biti u pitanju tablet s Honycomb Androidom i flashom 11. Naišla sam da to imaju Motorola Xoom, Asus EE Pad tf101, Acer Iconia a500.

Koji uzeti?

Ne znam...ja sam danas kupio ovaj model...za te novce najbolje sta se moze dobiti...ima i 3g u sebi...

model je...PRESTIGIO PMP7074B3G cca 2200 kn

ostalo ne znam...

Japac
19.01.2012., 17:16

I sad, problem je šta ne mogu ništa staviti na micro SD karticu koju sam uštekao unutra.

Sada malo bas gledam... a upotrebljava li on uopce SD karticu ili neku drugu, jer tamo nije SD navedena...

SUPPLEMENTAL DRIVE
Card Reader

TF/MMC Card slot X 1

my_cloud
20.01.2012., 06:54
Ne znam...ja sam danas kupio ovaj model...za te novce najbolje sta se moze dobiti...ima i 3g u sebi...

model je...PRESTIGIO PMP7074B3G cca 2200 kn

ostalo ne znam...

Hvala na trudu, ali mene zanimaju ona tri modela. Ne želim dati tu lovu za nešto na čemu ću samo surfati.

Zar nitko nema Iconiu? Naišla sam na jubito da CV radi na njoj samo bi rado to potvrdila. http://vadrouilles.moto.free.fr/smileys/heartshape2.gif

dgrepo
20.01.2012., 16:38
Pozdrav LJUDOVI,

Zanima me koji Tablet sa OS Windowsima preporucate s cijenom do 5000kn i da ih ima kupit u nas.:kava:

Do sada sam vidio:
- Acer Icona W500
- HP Slate 2

luanti
21.01.2012., 07:11
pozdrav svima
trebam malo pomoći zašto ne mogu na tabletu pokreniti ni jedan video sa neta pojavi se kockica u sredini videa i nikud da krenei
i kad nešto skinem sa blackmarta i završi skidanje napiše mi "there is a problem parsing the package" pomagajte

dosadan
21.01.2012., 11:40
Ponavljam pitanje:

Koji uzeti?

Moj redoslijed bi ti bio acer, asus pa motorola. Napominjem da sam koristio samo iconiu i transformera, po motoroli sam prckao u ducanu.
Ukratko mogu ti reci neke razlike. Acer ima najbolje zvucnike, ima full sized usb port i imho najbolji dizajn. Nekako mi najbolje pase za drzanje.
I iconia i tf imaju bolje ekrane od xooma. Svi reviewi na netu to kazu, ja isto to tvrdim premda ih nisam usporedivao direktno.
S druge strane iconiu i tf sam imao u isto vrijeme. Asusov ekran je imao nesto backlight bleedinga dok acerov nije. Tf ekran pak ima puno bolje kutove gledanja posto koristi ips matricu.
Iconia ti je teza od tf i ima metalnu pozadinu dok tf ima neku gumiziranu plastiku. Rezultat: iconia ti daje bolji osjecaj kvalitete dok bi padove bolje prezivio asus.
Sto se tice svakodnevnog rada tu su bili identicni posto imaju skoro identicne internalse.
Oba tableta ce dobiti update na ics sto ce rijesiti nekakav sitni lag na honeycombu. Doduse za acer jos nije sluzbeno dok je na twitteru asus javio da samo ceka odobrenje googla za pustanje icsa na tf.
Ja bi se vodio cijenom kod odabira. Koliko vidim iconie su dosta jeftinije pa stoga nema smisla davati vise novca za prilicno slicne stvari i skoro istimim iskustvom koristenja. Pozdrav!

Sent from my GT-I9000

jasmina1969
21.01.2012., 19:28
Hvala na trudu, ali mene zanimaju ona tri modela. Ne želim dati tu lovu za nešto na čemu ću samo surfati.

Zar nitko nema Iconiu? Naišla sam na jubito da CV radi na njoj samo bi rado to potvrdila. http://vadrouilles.moto.free.fr/smileys/heartshape2.gif

Ja imam Iconiu i zadovoljna sam sa njom. Ali ne radi igara, koje se mogu igrati na njemu, nego i radi puno toga više. Moj domet igranja na njemu je solitaire i need for speed koji je več gore instaliran. E da, instalirala sam i angry birds, da vidim zašto je toliko popularna.

A sad malo špotancije. Daj si truda i pročitaj cijelu temu, to sam i ja učinila prije kupnje tableta i onda buš videl i moje komentare na Acera, a ne uletjet na temu i tražit od nas da ponovo pišemo svoje dojmove. :D

Imam jedno pitanje za malo veče znalce. Kad ukopčam USB stick na Iconiu meni programi prepoznaju sadržaje na njemu i čitam ih bez problema, ali ih ne mogu kopirati na tablet. Da li postoji neki besplatni programčić za to jer ove koje sam našla svi se plaćaju?

Našla. Astro File Manager. Eto, opet sam danas naučila nešto novo. :zubo:

dosadan
21.01.2012., 20:47
Meni je usb port bio zakon jer sam na putovanja furao samo tablet i apple tipkovnicu :) nista mi vise nije trebalo

Sent from my GT-I9000

blentac
22.01.2012., 12:30
pozdrav svima
trebam malo pomoći zašto ne mogu na tabletu pokreniti ni jedan video sa neta pojavi se kockica u sredini videa i nikud da krenei
i kad nešto skinem sa blackmarta i završi skidanje napiše mi "there is a problem parsing the package" pomagajte

Mislim da ti treba flash player ne manji od 10 ili 11. Malo njih ima tu mogucnost. Mj ima prestigio pmp 7074b3g. Ja ih sve gledam bez priblema. Koji tablet imas?

luanti
22.01.2012., 15:41
imam kineza kupio ga kod nas u trgovini N 721

my_cloud
23.01.2012., 07:54
Ja imam Iconiu i zadovoljna sam sa njom. Ali ne radi igara, koje se mogu igrati na njemu, nego i radi puno toga više. Moj domet igranja na njemu je solitaire i need for speed koji je več gore instaliran. E da, instalirala sam i angry birds, da vidim zašto je toliko popularna.

A sad malo špotancije. Daj si truda i pročitaj cijelu temu, to sam i ja učinila prije kupnje tableta i onda buš videl i moje komentare na Acera, a ne uletjet na temu i tražit od nas da ponovo pišemo svoje dojmove. :D

Hvala na odgovoru. :cerek:
Nisam tražila ukupnu recenziju jer sam o tome dosta čitala.
Samo me zanima da li radi Cityville jer za to dobijem kontradiktorne informacije.

living4
23.01.2012., 19:01
Pozz ekipi,

imam mali problemčić a pošto sam "lajbek" molim vas za pomoć....imam Prestigio 7100c tj. Archos 101 sve radi savršeno osim što sve apk koje snimim spremi na tablet...skinuo sam sa marketa app2sd (njih nekoliko) i instalirao ali i dalje sprema na tablet :504:....

thx

viking
23.01.2012., 19:26
Pozz ekipi,

imam mali problemčić a pošto sam "lajbek" molim vas za pomoć....imam Prestigio 7100c tj. Archos 101 sve radi savršeno osim što sve apk koje snimim spremi na tablet...skinuo sam sa marketa app2sd (njih nekoliko) i instalirao ali i dalje sprema na tablet :504:....

thx

neke novije aplikacije imaju mogućnost direktnog instaliranja na SD. no, većina ih se normalno instalira na tablet, a ti ih kasnije mičeš na sd. mislim da nema automatike. pogotovo zato jer ne podržavaju sve aplikacije prebacivanje. pogotovo one koje imaju widgete.
znači, instaliraš što ti treba i pokreneš app2sd i ručno ih prebaciš. ako kroz par dana vidiš da se neka neobjašnjivo ruši ili blokira ili javlja neku grešku, samo ju vrati natrag na internu memoriju.

living4
23.01.2012., 19:46
neke novije aplikacije imaju mogućnost direktnog instaliranja na SD. no, većina ih se normalno instalira na tablet, a ti ih kasnije mičeš na sd. mislim da nema automatike. pogotovo zato jer ne podržavaju sve aplikacije prebacivanje. pogotovo one koje imaju widgete.
znači, instaliraš što ti treba i pokreneš app2sd i ručno ih prebaciš. ako kroz par dana vidiš da se neka neobjašnjivo ruši ili blokira ili javlja neku grešku, samo ju vrati natrag na internu memoriju.

to mi je jasno ali meni kad odem u apk app2sd piše da je apk "on SDcard" a u stvari mi je u internal storage a kartica mi prazna nema ništa na njoj...da li sam možda označio da mi sprema na na tablet ako postoji ta opcija....

Adept
24.01.2012., 10:48
pozz ekipa.

nedavno sam dobio novi prestigio pmp3384b i super sam zadovoljan njim, osim što me muče dvije stvari.
home button mi šteka. u početku je radio savršeno, onda jednom nije htio dok nisam restartirao uređaj, tada je opet proradio, ali kad sam ga sljedeći put restartirao od tad više home button ne radi ma što da mu napravim. pitam se ima li neka opcija za paljenje/gašenje home buttona ili se jednostavno sjebalo? također, moj model ima dvije tipke sa strane koje služe za listanje strana i tome slično. gornja tipka, kad se dugo drži, služi kao home button, no ni to mi ne radi.
osim toga, imam drugi problem, s internetom. naime, sjedim u ofisu s 4 laptopa koja rade na wifi sistemu, a pored nas je neka glavna centrala za net za našu tvrtku. wifi na laptopima radi super, a moj ga uređaj ne može uopće ni prepoznati, a kamoli doći do dijela gdje se ukuca lozinka i funkcionira. stvar je što je često gužva na laptopima i ja bih onda volio pristupiti netu, da ne moram sklanjati ljude s kojima radim, imam super uređaj za tako nešto, a to nikako ne mogu uraditi.
ako netko može ikako pomoći, bio bih super zahvalan.

viking
24.01.2012., 10:51
gle, na kartici ti i nećeš vidjeti da li je nešto premješteno ili nije. di ti vidiš da je na internoj memoriji? fajlovi koje app2sd (ili slični) rade su skriveni i ne bi bilo dobro da su ti dostupni kroz file manager. jel' da? ne znam koji file manager koristiš. odi u postavke, pronađi ako postoji funkcija "show hidden/system files" i vidjet' ćeš dosta foldera sa točkom ispred ".ImeAplikacije". i tu su ti te prebačene aplikacije. provjeri si koja je količina memorije zauzeta na internoj a koja na sd-u i usporedi sa maximalnom veličinom.

kopija
24.01.2012., 12:04
pozz ekipa.

nedavno sam dobio novi prestigio pmp3384b i super sam zadovoljan njim, osim što me muče dvije stvari.

Problem s home ikonom probaj riješiti hard resetom guranjem igle u sitnu rupicu na poleđini tableta. Glede nemogučnosti spajanja na WiFi: moraš otič u settings-wireless networks i tamo uključiti WiFi i upisati podatke.

Adept
24.01.2012., 12:29
Problem s home ikonom probaj riješiti hard resetom guranjem igle u sitnu rupicu na poleđini tableta. Glede nemogučnosti spajanja na WiFi: moraš otič u settings-wireless networks i tamo uključiti WiFi i upisati podatke.

hvala na odgovoru. no, hoće li reset onda obrisati sve što sam snimio na tablet? stvar je u tome što sam započeo čitati preko 10 knjiga, prebacio stotine (pomno odabranih), plašim se da mi se to sve ne pogubi, a da reset ne upali.
što se neta tiče, probao sam to, više puta, nikako ne funkcionira. uopće mi nije jasno. doma sam uspio iz prve. na drugom radnom mjestu isto imam wifi, proradio iz prve, kod prijatelja također, jedino tamo ne radi. a danas dobili novi laptop u tom ofisu, spojili ga, prepoznao je wifi u roku od minute. isto, nekidan, došao lik sa smartfonom, odmah je našao wifi -.-

kopija
24.01.2012., 19:25
hvala na odgovoru. no, hoće li reset onda obrisati sve što sam snimio na tablet? stvar je u tome što sam započeo čitati preko 10 knjiga, prebacio stotine (pomno odabranih), plašim se da mi se to sve ne pogubi, a da reset ne upali.

Hard reset vraća postavke tableta na defaultne. Knjigice budu preživjele.
A pametno bi ti bilo investirati u SD karticu pa tamo držati knjigice jer updateovi firmwarea brišu memoriju uređaja.

living4
25.01.2012., 19:59
gle, na kartici ti i nećeš vidjeti da li je nešto premješteno ili nije. di ti vidiš da je na internoj memoriji? fajlovi koje app2sd (ili slični) rade su skriveni i ne bi bilo dobro da su ti dostupni kroz file manager. jel' da? ne znam koji file manager koristiš. odi u postavke, pronađi ako postoji funkcija "show hidden/system files" i vidjet' ćeš dosta foldera sa točkom ispred ".ImeAplikacije". i tu su ti te prebačene aplikacije. provjeri si koja je količina memorije zauzeta na internoj a koja na sd-u i usporedi sa maximalnom veličinom.

sorry ali nisam bio pri kompu...imam sd od 4g kad odem u app2sd on mi pokaže da imam 6.4g od 6.8g slobodno, imam astro i našao sam te fajlove skrivene ali na tabletu...on meni kad nešto instaliram nudi jedino opciju move to internal storage...

http://upload.slike.com/slike/XCVE6.png
http://upload.slike.com/slike/8mkDe.png

viking
25.01.2012., 22:19
po tome ispada da je po defaultu instalacija na sd karticu. ako app2sd pokazuje ispravno, sve ti je na sd-u. ili, što mi je nelogično da sd prikazuje i zbraja u internal storage. ako je sve na sd-u, probaj ju izvaditi, i bootaj tablet. pa vidi da li će pokazati sve što je instalirano ili će reći da nije? zbunjujuće. koja je verzija app2sd? mada sumnjam da je do toga.

tramper
26.01.2012., 17:30
Odlučio sam kupiti tablet pa me zanima dal je uistinu ipad2 bolji od konkurencije?

Inače me kod Apllea nervira itunes. Jel kod ipada2 isto ona fora da se ne može jednostavno prebaciti mp3-ca i slušati nego sve ide preko itunesa?

Isplati li se čekati ipad3...u kojem segmentu će biti poboljšan?

Koja bi bila najkvalitenija alternativa ipadu pod uvjetom da nema manji ekran?

dosadan
26.01.2012., 19:42
Po mom misljenju da, ipad je najbolji. Ono po cemu ga smatram boljim je na prvom mjestu 4:3 ekran. Ne znam zasto je apple to samo skuzio ali taj format je puno prirodniji za portrait citanje. Druga prednost je sto su ios aplikacije puno doradenije. Primjer bi najbolji bila stanza, aplikacija za citanje. Na androidu nema nista tako dobro za citanje.
Sto se tice itunesa, od ios 5 ne trebaju ti vise za aktivaciju a sa sadrzajem ga mozes puniti preko iclouda.
Sto se tice razlike u cijeni, ne znam. Po meni je ipad povoljan s obzirom koliko je zaokruzeniji proizvod od konkurencije. Individualna stvar.
Na tvom mjestu ja bi pricekao do proljeca. Po glasinama ipad 3 ce imati ekran sa vecom rezolucijom i cetverojezgreni procesor. Dobar razlog za strpit se po meni. Takoder, ako se odlucis na neki android, na proljece bi se trebali pojavit i nova generacija high end android tableta poput iconie a700 i transformer prime tf700.

Sent from my GT-I9000

kawaii23
27.01.2012., 20:07
pozdrav :)
jel mi mozete reci jel ovo sta valja?
treba mi nesto za spajat se na internet na faksu jer nece preko mobitela...pa je usput ovo odmah i pitanje...jel se ovakvo cudo spaja na internet kao i laptopi?

http://www.ebay.com/itm/7-Android-2-2-VIA-8650-ePad-Netbook-Touch-Screen-Cam-MID-4GB-Tablet-PC-WIFI-3G-/320800660745?pt=AU_Tablets&hash=item4ab1359d09

abastal
27.01.2012., 21:38
pozz....

jel zna neko gdje ima kod nas za kupit nešto ovakvo http://www.aliexpress.com/product-fm/319249843-USB-B-Mini-5-Pin-Male-to-A-Female-Converter-Data-Cable-wholesalers.html .

Treba mi za Prestigio 7070 da si pretvorim onaj mini usb u normalni usb ulaz da si mogu stick ili externi hard prištekat.....možda ako ima kao adapter ( bez kabla )........

Unaprijed hvala

viking
28.01.2012., 12:59
kod nas se tu i tamo pojave-čipoteka, links... postoje mini ženski na usb muški, dakle, kontra. no, ovo što si linkao je preskupo. na dealextremu i ebayu su ti takvi kablovi po dolar, dva. i još bez poštarine.

DEALEXTREME (http://s.dealextreme.com/search/mini+usb+adapter)

EBAY (http://www.ebay.co.uk/sch/i.html?_from=R40&_trksid=p3984.m570.l1313&_nkw=mini+usb+adapter&_sacat=See-All-Categories)

na ebayu malo prođi dvije, tri stranice, ima ih...

acer
29.01.2012., 12:10
Pazi da bude bas OTG adapter jel inace nece ti raditi.

Maddogg
08.02.2012., 14:45
Pozdrav ekipa!

Ako može preporuka nekog tableta do 2000kn.

Svrha - surfanje, pdf-ovi, e-knjige, tu i tamo gledanje filmova.

viking
08.02.2012., 19:26
veličina ekrana? verzija androida? 3g? za 2000 ih imaš na bacanje, samo, ovisi o željama i prohtjevima.

Maddogg
09.02.2012., 08:23
A ono....veličina ekrana - što veći, naravno. Što veće rezolucije.

Verzija Androida - nemam pojma, do sada sam bio korisnik iOS-a; koja verzija pruža najviše mogućnosti? Koje su razlike između, 2.3. i 3.0 (ili koja je već aktualna).

3g - ne treba. Bitna dobra wi-fi povezivost.

viking
09.02.2012., 13:36
što se rezolucije tiče, manje više je sve to oko 1200*800. no, to je kod 10" ekrana. i tu je već malo teže ugurati 10" i android 3.x u 2000kn. preko oglasa, na neku pretplatu bi još išlo. a tu gledaj acer a500 i samsung 10" (nisam siguran, mislim da je oznaka p7500). asus eee 10" je preko 3500kn, acer w500 (windows) isto tako.
kod 7" modela je već bolja situacija. samsung p1000 (prvi njihov tablet), još uvijek dobro radi, može poslužiti i kao telefon. jedino je android 2.2 ili eventualno 2.3 vrh. priča se da bi mogao dobiti 3.x, ali samo priča. da li će... stigao je novi acer a100 (2200 pa na dalje u slobodnoj prodaji). ekran 1024*600. malo čudnija rezolucija jer je i sam tablet u nekom čudnom, "razvučenom" formatu. no, tegra2, a9 dual core procesor, andorid 3.2... mislim da je neloša kupovina. s time da koliko sam do sada vidio, acer nije činio neke pretjerane preinake softvera, tj. androida.
imaš ove nove prestigio modele 50xx/51xx modele i 70xx/71xx modele koji su interesantni a dobro ispod 2000kn. osim 7074 koji ima 3g i oko 1800kn.
drugi neki modeli su manje više no-name-joyplus, energy koji uglavnom nemaju punu licencu google os-a, pa im fali android market, google maps...
i prilično neloš uređaj archos g9 80, ali on je oko 2300-2400kn pa na dalje. android 3.2, 4:3 format ekrana. kod njih samo treba paziti na grešku sa ekranom. ali, valjda su ti defektni primjerci povučeni.

razlika 2.x i 3.x je... hm... i velika i nikakva. 2.x je pisan za mobitele i njihovu veličinu i rezoluciju ekrana. aplikacije za 2.x (uglavnom) rade na 3.x, no, počesto su čudno razvučene i prikaz je, tja, loš. no, sa svakom novom verzijom se i to ispravlja. aktualna je verzija 4.x i za nju kažu da nema veze na kojem uređaju i sa kakvim ekranom se prikazuje, svugdje će izgledati isto. ne mogu reći iz prve ruke jer još nisam imao priliku raditi sa 4.x.
no, velika većina aplikacija je kompatibilna sa svim verzijama androida, ali s vremenom će se pisati ne samo samo za 3.x nego samo za 4.x. evo, već je izašao google chrome preglednik (još uvijek beta verzija), ali radi samo na 4.x.

i na kraju, eventualno trebaš paziti na procesor jer a6 ne podržava flash, a a8 i više da.

blentac
10.02.2012., 06:47
A ono....veličina ekrana - što veći, naravno. Što veće rezolucije.

Verzija Androida - nemam pojma, do sada sam bio korisnik iOS-a; koja verzija pruža najviše mogućnosti? Koje su razlike između, 2.3. i 3.0 (ili koja je već aktualna).

3g - ne treba. Bitna dobra wi-fi povezivost.

što se rezolucije tiče, manje više je sve to oko 1200*800. no, to je kod 10" ekrana. i tu je već malo teže ugurati 10" i android 3.x u 2000kn. preko oglasa, na neku pretplatu bi još išlo. a tu gledaj acer a500 i samsung 10" (nisam siguran, mislim da je oznaka p7500). asus eee 10" je preko 3500kn, acer w500 (windows) isto tako.
kod 7" modela je već bolja situacija. samsung p1000 (prvi njihov tablet), još uvijek dobro radi, može poslužiti i kao telefon. jedino je android 2.2 ili eventualno 2.3 vrh. priča se da bi mogao dobiti 3.x, ali samo priča. da li će... stigao je novi acer a100 (2200 pa na dalje u slobodnoj prodaji). ekran 1024*600. malo čudnija rezolucija jer je i sam tablet u nekom čudnom, "razvučenom" formatu. no, tegra2, a9 dual core procesor, andorid 3.2... mislim da je neloša kupovina. s time da koliko sam do sada vidio, acer nije činio neke pretjerane preinake softvera, tj. androida.
imaš ove nove prestigio modele 50xx/51xx modele i 70xx/71xx modele koji su interesantni a dobro ispod 2000kn. osim 7074 koji ima 3g i oko 1800kn.
drugi neki modeli su manje više no-name-joyplus, energy koji uglavnom nemaju punu licencu google os-a, pa im fali android market, google maps...
i prilično neloš uređaj archos g9 80, ali on je oko 2300-2400kn pa na dalje. android 3.2, 4:3 format ekrana. kod njih samo treba paziti na grešku sa ekranom. ali, valjda su ti defektni primjerci povučeni.

razlika 2.x i 3.x je... hm... i velika i nikakva. 2.x je pisan za mobitele i njihovu veličinu i rezoluciju ekrana. aplikacije za 2.x (uglavnom) rade na 3.x, no, počesto su čudno razvučene i prikaz je, tja, loš. no, sa svakom novom verzijom se i to ispravlja. aktualna je verzija 4.x i za nju kažu da nema veze na kojem uređaju i sa kakvim ekranom se prikazuje, svugdje će izgledati isto. ne mogu reći iz prve ruke jer još nisam imao priliku raditi sa 4.x.
no, velika većina aplikacija je kompatibilna sa svim verzijama androida, ali s vremenom će se pisati ne samo samo za 3.x nego samo za 4.x. evo, već je izašao google chrome preglednik (još uvijek beta verzija), ali radi samo na 4.x.

i na kraju, eventualno trebaš paziti na procesor jer a6 ne podržava flash, a a8 i više da.

Evo ja sam kupio PRESTIGIO PMP 7074B3G, 7 incha ekran.
Jako dobar uređaj i na njemu imaš sve šta ti treba uključujući i 3G mrežu, gurneš karticu i imaš internet gdje god hoćeš. Vjeruj mi jako dobra stvar. Ne bi ni uzimao tablet da nema 3G jer ćemu onda tablet. Da se kačim i hvatam mrežu gdje je ima. Po meni glupost. Ovaj uređaj košta 2200 kn i mislim da je najbolji na tržištu za te novce i ta klasa. Precesor je jak i otvara sve flashove...uglavno ok je...baterija traje dosta...ovisno koliko ga koristis i sta radis na njeumu ali za android čist dovoljno...ako imaš još kakva pitanja slobodno pitaj...
Uvoznik ti je Asbis a imaš ih u par dućana...pogledaj na nabava.net gdje ti je najpovoljniji i to si kupi...ekran je vjeruj mi dovoljno veliki za sve...dobijes i torbicu koznu sa njim tj futrolu...ekran je odličan na dodir...capacitiv screen je a ne resistive...velika i bitna stvar kod odabira tableta...eto...ukratko:)

Maddogg
10.02.2012., 08:14
Hvala na odgovoru.

Kako vidim imam dva izbora :
1) pristati na manji ekran i kompromis u pitanju verzije Andorida
2) dati vise para

Kakva je konkretno razlika izmedju Andorid 2.xx i 3.xx? Da li je to nesto sto bi mi trebalo biti bitno?

blentac
10.02.2012., 08:29
Hvala na odgovoru.

2) dati vise para

Kakva je konkretno razlika izmedju Andorid 2.xx i 3.xx? Da li je to nesto sto bi mi trebalo biti bitno?

Iskreno ne znam razliku izmedju 2. i 3 nesto...mislim da su razlike u tome sto poprave neke bugove iz prijasnjih verzija...a nadju se...skuzit ces u koristenju Androida...evo neke razlike...meni nebitno...za ono sto mi treba odlican je...a treba mi isto za to sta treba i tebi:)

Android 2.3.4, the latest over the air Android version update brings an exciting new feature to Android based devices. With the upgrade to Android 2.3.4 you can video or voice chat using Google Talk. Once updated you will notice a voice/video chat button next to your contact in Google Talk contact list. With one touch you can send an invitation to start a voice/video chat. You can make video calls via 3G/4G network or via Wi-Fi. The Android 2.3.4 update in addition to this new feature also include some bug fixes.

Vjeruje mi ekran je dovoljno velik za sve...i čitanje i pisanje...
odi pogledaj ga u ducan pa ces vidjeti...

viking
10.02.2012., 12:01
Ovaj uređaj košta 2200 kn
kako 2200? pa i standardno najskuplji links ga ima za 1900kn?
pitanje-obzirom da je kupljen u slobodnoj prodaji, da li je 3g modul otključan? trebao bi biti, ali kod nas se nikada ne zna...

Hvala na odgovoru.
2) dati vise para

manji ekran ne znači nužno i manju kvalitetu prikaza. veći ekran troši i bateriju brže, moraš i na to paziti.
razlika 2.x i 3.x je najprije izvana, tj. u sučelju, no, u radu se samo peglaju bugovi i u konačnici nema neke pretjerane razlike za korisnika.
već sam ti napisao-može se desiti da je na 3.x prikaz neke aplikacije pogrešan ili iskrivljen, ali ništa što se neće u dogledno vrijeme ispraviti.

odi pogledaj ga u ducan pa ces vidjeti...

je, samo ako naleti na dovoljno susretljivog trgovca koji će mu dati da se tablet uključi. ali, da, to je i najbolje rješenje. vidjeti face2face, pa odlučiti.

sad sam vidio na drugom forumu ovaj review (http://forum.pcekspert.com/showthread.php?t=226261)

blentac
10.02.2012., 12:37
Što se tiće ove mašine stvarno radi dobro. Imam je oko mjesec dana i zadovoljan sam. Za te novce nema bolje kod nas i kao što rekoh ima 3G modul koji radi na sve mreže. Otključan je. Ekran je osjetljiv, lagano sve radi. Sve igrice rade odlicno. Angry Birds je prekrasno igrati na ovakvom ekranu bez stekanja itd: ))) no dobro onaj tko voli igre. Surfanje je super. Leti jednostavno. GPS radi odlicno. Sve radi dobro. Baterija je standardna za Androide. Ovisi koliko se koristi.
Cijena je eto 1900 kn kaze Viking da vec ima...super cijena...
Naravno da svaka naprava ima i munusa a to su:

1. Kada si spojen na WIFI i kada uredjaj ode u standbye mode tj ugasi se ekran automatski te diskonektira sa neta. Kazu da 90 % tableta tako radi. U Prestigio servisu su mi isto tako rekli da stedi bateriju. Ali zato kada si spojen preko 3G mreze kada uredjaj ode u standbye uredjaj ostane konektiran na net tako da je to onda ok.

2. Na dnu ekrana su 4 touch tipke ( home button itd ) e te tipke kad upalis tab svijetle nekih 4 sekunde i onda se ugase tako da ako si u mraku ili tamnom prostoru jednostavno ih ne vidis i tapkas u mraku...lupkas dok ne naucis di je koja. Totalna glupost na sto su mi decki iz servis rekli da to isto stedi bateriju. A daj molim te ne seri, cijeli ekran svijetli i ne trosi bateriju a te male 4 tipkice trose???!?!? daj molim te. Odgovor im je ono.
Kontaktirao sam direktno Prestigio i reko da im je to jebeni promasaj jer stvarno smeta dok se ne naviknes i da pokusaju popraviti. Rekli su da rade na tome i zahvaljuju na obavijesti i da ce me obavijestiti jer ja sam naveo da hocu kupiti 100 komada ali da necu radi toga: ))))) a morao sam malo nabrijati...

Eto samo to za sada...
kazem dobar uredjaj...tko razmislja sta uzeti...topla preporuka ovo...

Inace nema neki izbor kod nas za tablete...tako da eto to je best buy po meni...

Maddogg
10.02.2012., 13:47
Hvala na odgovorima. Evo nakon nesto surfanja po nasim shopovima, suzio sam izbor na sljedeće:

Preferirana, jeftinija varijanta:

1.) Energy i828 HD - 8 incha, 1024x768, Android 2.3 Honeycomb interface, cijena oko 1700kn. U usporedbi s gore navedenim Prestigiom ima ekran veće rezolucije, što mi se sviđa - ima li netko real life iskustvo s ovim, meni on zvuči dosta dobro na papiru? Link (http://www.ronis.hr/tablet-racunala/841/energy-internet-tablet-i828-8gb/i828_8GB/)

2.) PRESTIGIO MultiPad PMP7100C - ima veći ekran, bolja rezolucija, nema 3g ali on mi niti ne treba (a mislim da mogu napraviti vezu sa iPhoneom ili uključiti vodafone USB 3g stick? ili to ne bi funkcioniralo?) Link (http://www.links.hr/?option=artikl&id_artikl=010.100.007)

Skuplje varijante:

1.) ARCHOS tablet 101 IT 16GB Link (http://www.ronis.hr/tablet-racunala/841/archos-tablet-101-it-16gb/ARCHOStablet101IT_16GB/)

2.) Point of View Mobii Tegra 10.1'', TAB-TEGRA-10-1, nešto preko 2250kn Link (http://www.optimum-online.hr/detalji_proizvoda.d819b35910fa40408f9599643b439826 .tablet-pc-point-of-view-mobii-tegra-10-1-tab-tegra-10-1.aspx)

3) ARCHOS tablet 80 G9 8GB - isto skuplja varijanta, 2500kn Link (http://www.ronis.hr/tablet-racunala/841/archos-tablet-80-g9-8gb/ARCHOStablet80_G9/)

blentac
10.02.2012., 13:57
Hvala na odgovorima. Evo nakon nesto surfanja po nasim shopovima, suzio sam izbor na sljedeće:

1.) Energy i828 HD - 8 incha, 1024x768, Android 2.3 Honeycomb interface, cijena oko 1700kn. U usporedbi s gore navedenim Prestigiom ima ekran veće rezolucije, što mi se sviđa - ima li netko real life iskustvo s ovim, meni on zvuči dosta dobro na papiru? Link (http://www.ronis.hr/tablet-racunala/841/energy-internet-tablet-i828-8gb/i828_8GB/)

2.) PRESTIGIO MultiPad PMP7100C - ima veći ekran, bolja rezolucija, nema 3g ali on mi niti ne treba (a mislim da mogu napraviti vezu sa iPhoneom ili uključiti vodafone USB 3g stick? ili to ne bi funkcioniralo?) Link (http://www.links.hr/?option=artikl&id_artikl=010.100.007)

Skuplje varijante:

1.) ARCHOS tablet 101 IT 16GB Link (http://www.ronis.hr/tablet-racunala/841/archos-tablet-101-it-16gb/ARCHOStablet101IT_16GB/)

2.) Point of View Mobii Tegra 10.1'', TAB-TEGRA-10-1, nešto preko 2250kn Link (http://www.optimum-online.hr/detalji_proizvoda.d819b35910fa40408f9599643b439826 .tablet-pc-point-of-view-mobii-tegra-10-1-tab-tegra-10-1.aspx)

3) ARCHOS tablet 80 G9 8GB - isto skuplja varijanta, 2500kn Link (http://www.ronis.hr/tablet-racunala/841/archos-tablet-80-g9-8gb/ARCHOStablet80_G9/)

Energy i828 HD - 8 incha-nikada cuo za to. 8 incha. Neka ti kaze netko tko to ima.

PRESTIGIO MultiPad PMP7100C-imao to u rukama. Teško smeće. Ne kupuj to.

Shema sa stickom je tak tak..i ovako vec poveci tab jos guras taj stick unutra...poprilicno nespretno...spajanje preko Iphone kao hot spot je bolja ideja i to radi dobro...ali 3G je 3 G...vjeruj mi...ubacis unutra i miran si...

ali eto razliciti su ukusi...

vidim ja da je tebi 7 incha malo...ali vjeruj mi dovoljno...ali stvarno je za ovo sta tebi treba:)

trgut
10.02.2012., 14:46
evo i mene, napokon kupih svog kineza Prestigio 5080 a kako sam skužio da mi ona predinstalirana office aplikacija ništa ne vrijedi , pokušao sam sa free verzijama kingsoft i još njih par njih ali neide , treba mi isključivo za excell tablice u kojima bi mogao kopirati /lijepiti redove ili stupce a da pri tim operacijama mogu manipulirati (kopirati samo brojeve ili formule ...) , može li mi tko pomoći koja bi mi aplikacija odgovarala ?

viking
10.02.2012., 19:29
Naravno da svaka naprava ima i munusa a to su:

1. Kada si spojen na WIFI i kada uredjaj ode u standbye mode tj ugasi se ekran automatski te diskonektira sa neta. Kazu da 90 % tableta tako radi. U Prestigio servisu su mi isto tako rekli da stedi bateriju. Ali zato kada si spojen preko 3G mreze kada uredjaj ode u standbye uredjaj ostane konektiran na net tako da je to onda ok.

ovo je na android mobitelima riješeno ili kroz same postavke ili kroz neki od programa za rad sa wifijem.
u postavkama (andr. 2.2.2) ideš na postavke-mreže i spajanja-wifi postavke-menu-napredno-postavke wifi isključenja: padajući menu->1.kod isključenja ekrana (defaultna postavka), 2.nikada kada je na punjaču 3.nikada.
znači, pogledaj malo tamo.
jer, glupost je da se wifi ugasi kada se ugasi ekran. je, točno je da se štedi baterija, ali, ako sam ja namjestio da se ekran gasi nakon 30sekundi, a skidam fajl od 10mb i treba mi dvije, tri minute. znači, trebam trošiti bateriju I za wifi I za ekran? nema logike. jelda?
pa pogledaj po postavkama.

1.) Energy i828 HD
2.) PRESTIGIO MultiPad PMP7100C
Skuplje varijante:

1.) ARCHOS tablet 101 IT 16GB
2.) Point of View Mobii Tegra
3) ARCHOS tablet 80 G9 8GB

ako je jeftinija varijanta opcija, onda energy. s time da on neće dobiti nadogradnju na 3.x. ZA SADA! da li će se možda netko opametiti-ne znam. podrška je prilično ažurna i uredno odgovaraju na mailove.

od skuplje varijante prvi izbor je archos G9 80! kod njega je nešto čudniji ekran, tj. format je 4:3 i treba paziti da nije onaj sa lošim ekranom. no, rekli su da se ta greška ne popravlja nego se mjenja za novi uređaj. i ima ti klasični usb priključak, primarno za njihov 3g stick (500kn, naravno otključan), ali i za svaku drugu usb periferiju.
poslije toga PoV, ali pogledaj si malo po forumu, bilo je nekakvih progovora na nju. veliki archos 101 ne bih preporučio jer je stariji model. novi 10" model archosa dolazi uskoro, no ne zna se cijena, ali po reviewima, nije nešto puno bolji od modela 80. dapače.

blentac
10.02.2012., 20:56
ovo je na android mobitelima riješeno ili kroz same postavke ili kroz neki od programa za rad sa wifijem.
u postavkama (andr. 2.2.2) ideš na postavke-mreže i spajanja-wifi postavke-menu-napredno-postavke wifi isključenja: padajući menu->1.kod isključenja ekrana (defaultna postavka), 2.nikada kada je na punjaču 3.nikada.
znači, pogledaj malo tamo.
jer, glupost je da se wifi ugasi kada se ugasi ekran. je, točno je da se štedi baterija, ali, ako sam ja namjestio da se ekran gasi nakon 30sekundi, a skidam fajl od 10mb i treba mi dvije, tri minute. znači, trebam trošiti bateriju I za wifi I za ekran? nema logike.

Vjeruj mi sve sam probao i nema te opcije. Android je 2.3.3. Ni decki u servisu nisu ponudili pomoc nego su rekli da je to normalno. Malo cudno.

viking
11.02.2012., 11:11
??? ne mogu vjerovati..... pa, jednostavno nema logike... evo i ovdje je to napisano, ali, badava jer si probao. mada, sada sam negdje našao da je to tako jer se cpu gasi. uostalom:
"This is not possible. In sleep mode the G1's primary CPU is turned
off. Maintaining the WiFi connection requires use of the primary CPU.
Therefore sleep mode and WiFi are incompatible. "
pa sad...

APP (https://market.android.com/details?id=com.shantz.wifikeepalive)

probaj si malo to srediti s ovim. _možda_ pomogne.

ali i dalje tvrdim da je to glupost...

redail06052011
11.02.2012., 12:55
Poremetio mi se auto-rotate screen,sve je obrnuto ili uopce neradi kad okrenem tablet. Da netko zna gdje je problem?

viking
11.02.2012., 13:21
udarac, hladnoća, neka aplikacija... reboot tableta? hard reset ako se sam ne stabilizira. da nemaš možda prekidač koji ga isključuje i uključuje?

blentac
11.02.2012., 21:15
??? ne mogu vjerovati..... pa, jednostavno nema logike... evo i ovdje je to napisano, ali, badava jer si probao. mada, sada sam negdje našao da je to tako jer se cpu gasi. uostalom:
"This is not possible. In sleep mode the G1's primary CPU is turned
off. Maintaining the WiFi connection requires use of the primary CPU.
Therefore sleep mode and WiFi are incompatible. "
pa sad...

APP (https://market.android.com/details?id=com.shantz.wifikeepalive)

probaj si malo to srediti s ovim. _možda_ pomogne.

ali i dalje tvrdim da je to glupost...

Da glupost je ali i dalje ne radi. Probao sam taj program ali nista. Ne radi.thx. ocito se moram pomiriti da to tako mora biti.

viking
12.02.2012., 09:56
ne znam... vidi malo po forumima vani. možda netko ima isti problem.

blentac
12.02.2012., 13:20
ne znam... vidi malo po forumima vani. možda netko ima isti problem.

Poslat cu direktno u prestigio da vidim sta ce reci.

blentac
13.02.2012., 11:31
Što se tiće...

Ako netko zeli ovakav uredjaj, Prestigio PMP 7074B3G neka mi se javi na PM. Imam jos jedan NOVI za dobru cijenu: )

MOD: blentac, ajd plz nemoj toliko velike komade teksta kvotati, nema potrebe a zauzima puno mjesta... a i ostali... :D

lamy
13.02.2012., 15:03
hej bokic, citam thread (unazad) i nisam nasao odgovor na ono sto me zanima (tek slicno pitanje). okej, netko je postao odgovor, zahvaljujem, ali volio bi i jos koje misljenje.

daklem, i ja kupujem tablet, i zelim da bude high-end. kupit cu ga u americi.
buduci da zelim usb host, (micro)SD, file manager...u obzir dolaze: asus eee pad transformer (prime je nenabavljiv po nekoj normalnoj cijeni), acer a500 i recimo motorola xoom. gledam naravno i druge (archos a9 101, toshibu..), eventualno i Ipad 2 pa ga onda jailbreakat..ali to mi se nece...

daklem redom. procitah grooo reviewa i ispada da su svi odreda krnji! ne postoji THE android tablet. svi imaju bizarne mane. motorola je malo stara (i umobolno skupa kod nas npr.), transformer je okej, ali ima i bolji, koji je pak...ono ima elementarne tegobe s GPS-om i WiFi-em, a u ostalom, out of stock je vec vise od mjesec dana (toliko pratim stanje), toshiba je anemicna, acer trosi struju...
nekako sam dojma da hrvati vole acer iconiu, dok ameri sve usporedjuju s motorolom, na ne jednom mjestu su radije uzeli nju od nekih zvucnijih imena. al opet nema ni dobrog testa jer su svi nastajali kad su uređaji bili novi. daklem... asus je kao naj. al opet, zifcira me sto za asus moram kupit i dock...sto je lose, al opet i dobro.

dakle, kakva je ta motorola?
sorry, post je mozda dosadan, ali mene muci sto je te bolje uređaje jako teško vidjet u hrvatskoj uzivo (gdje???) i naravno sto vise čitam o tome, to sam manje siguran sto zelim....

..e da, a za sto zelim? browseanje, pisanje na forumima, video, neke jednostavnije igre (rade i na mobu)...ali bitna mi je autonomija, ne zelim se spajat na komp, volio bi da baterija drži...

viking
13.02.2012., 19:27
puno pitanja, ali si i sam odgovorio. ne postoji THE tablet koji će zadovoljiti ali baš sve. dobro, vjerojatno je ipad2 (uskoro i 3) nešto najbliže tomu, ali, po ovome što si napisao da ti treba, čemu jailbreak? s time da će se i taj postupak s vremenom vjerojatno svesti na par klikova mišem ili čak preko usb sticka će se izvršiti nekakva skripta.
eee se može kupiti bez docka. barem su se kod nas u početku pojavila takva "pakiranja". no, ljudi su htjeli imati i tablet i laptop, pa se više valjda ne naručuju.
iconia je kod nas popularna najviše jer se u vipu nabavljala za 900kn, pa ih sada ima dosta na oglasima.
archos g9 101 se nije proslavio po recenzijama. ako baš ideš k archosu, onda model 80 (isto g9 serija), ali manji. bilo je za očekivati da će 101 donesti i ispravke u odnosu na 80, ali osim većeg ekrana-ništa. ne da nije popravljeno nego su i pokvarili ukupni dojam. potraži na netu recenzije.
xoom je pregazilo vrijeme. ako bi baš motorolu, onda ove nove dvije verzije, možda budu bolje, ali sve u svemu jedinica je podbacila.

najveću autonomiju ti pruža eee jer ima dvije baterije-tablet+tipkovnica/dock. ovo sa "ne želim se spajati na komp" ne kužim.

a gdje ih vidjeti upaljene?? vjerojatno nigdje ili možda da obilaziš generalne zastupnike, pa možda kod njih nađeš koji primjerak koji je za isprobavanje. ja sam od svih tih tableta vidio sam samsung p1000 u tele2 i u technomaxu, prije nego što su propali, imali su uključen ipad 1. i čipoteka daje svoje uređaje da se upale, ali ne govorimo o tom rangu tableta.
ili obilazi ljude koji ih prodaju rabljene, pa skupljaj iskustva! ;-)

lamy
13.02.2012., 23:39
a vidis to objasnjava popularnost iconiae.
od apple-a me odbija ta potreba syncanja s desktopom (itunes, dekodiranje videa..etc.). jednostavno ne zelim imati kompjuter (tablet) koji cu morat spajat na drugi kompjuter (desktop). apple nema usb host, a ni flash...

unknown99
14.02.2012., 01:45
a vidis to objasnjava popularnost iconiae.
od apple-a me odbija ta potreba syncanja s desktopom (itunes, dekodiranje videa..etc.). jednostavno ne zelim imati kompjuter (tablet) koji cu morat spajat na drugi kompjuter (desktop). apple nema usb host, a ni flash...

Krivo.
Od verzije iOS-a 5, iPad nema potrebe za spajanjem sa kompjuterom zicno. Sve radi bezicno, cak i software update. Isto kao i iPhone.
Muzika i ostalo se takoder bezicno synca. Dakle potpuno je neovisan.
Usb je tada potpuno nebitan, ima xy nacin kako se nesto prebaci i nije nista komplicirano, barem ja zbilja nikad ali nikad nisam osjetio nedostatak istog.
Flash nema jer flash cucla bateriju, nekad je to bio problem no danas zanemariv jer se sve cesce koristi html5 koji zamjenjuje flash.

edit: Sad se sjetih posto si spomenuo Ameriku iznad u tekstu. Prvog tjedna 3.mj (7.3.) ocekuje se izlazak iPad 3, sa retina displayom, te A-6 quad core cip. Prosto da placas ako ne uzmes u Americi :) Takoder se ocekuje drop cijene iPad 2 za cca 100$, ako te cijena interesira.

Bobby1
14.02.2012., 18:14
Uzeo sam toshibu at100...prvi dojmovi odlicni,javim jos dok ga proucim...samo jedno pitanje,neki program dobar za chtat knjige,adobe nece da otvori...tekma je veceras,da me zena pusti :)
Dodatak na kraju knjige je .rar...edit:rijesio sa es file explorerom...
wildfire via tapatalk

Maddogg
15.02.2012., 13:30
Uzeo sam toshibu at100...prvi dojmovi odlicni,javim jos dok ga proucim...samo jedno pitanje,neki program dobar za chtat knjige,adobe nece da otvori...tekma je veceras,da me zena pusti :)
Dodatak na kraju knjige je .rar...edit:rijesio sa es file explorerom...
wildfire via tapatalk

Baš ga ja sad gledam, cijena mu je dosta pala - za keš ide već od 2600kn.
Daj napiši malo dojmove.

Iako mi još uvijek igra Energy i828, koji je skoro 1000 kn jeftiniji.....

viking
15.02.2012., 14:32
energy ti 99% neće dobiti nadogranju na 3.x ili nedajbog 4.x - ako ti to nešto znači. pogledaj si i prestigio 5080, za koji dan mu dolazi nadogradnja softa s kojom je (kako sada stvari stoje) imati podršku za 3g stickove.

taraa24
15.02.2012., 19:24
Toshiba at100-100,android 3.1...mogu reci da Sam odusevljen zasada...jucer Sam GA ukljucio u 6 navecer,uz dosta prckanja po njemu,cc-a 3 sata,batt je pala za 20%...zasad Sam uglavnom stavio neke osnovne app za njega,I naravno knjige za zenu :-) .preko noci je bio upaljen i na wi-fi,ujutro batt na 40%...interna memorija 16gb,SD card treba kupiti...I tu treba pripaziti,jer su tri vrste,SD Max kapacitet 2gb,sdhc Max 32gb i sdxc do 64gb...moj je sa sd...moram reci da je tablet jako ugodan oku,poklopac mu je rebrast,ne klizi iz ruku,I ne kupi toliko prasine koliko se misli :-) ...multitouch izvrstan,internet brzo otvara,lista fino na dodir...od utora tu su SD card,HDMI,USB i mini usb,slusalice/mikrofon,utor za sim karticu ispod poklopca,kod baterije..tipkovnicu definitivno moram skinuti jer stock me ubija :-) ...vjerovatno puno toga zaboravljam,sta vas interesira pitajte...
Pisem sa zeninog nicka.it's me,bobby1:-)
Sent from my AT100 using Tapatalk

lamy
15.02.2012., 22:13
Krivo.
Od verzije iOS-a 5, iPad nema potrebe za spajanjem sa kompjuterom zicno. Sve radi bezicno, cak i software update. Isto kao i iPhone.
Muzika i ostalo se takoder bezicno synca. Dakle potpuno je neovisan.
Usb je tada potpuno nebitan, ima xy nacin kako se nesto prebaci i nije nista komplicirano, barem ja zbilja nikad ali nikad nisam osjetio nedostatak istog.
Flash nema jer flash cucla bateriju, nekad je to bio problem no danas zanemariv jer se sve cesce koristi html5...

Nisi pazljivo citao. Nisam nigdje spomenu zicu, nego syncanje. dakle, zamisli situaciju da se uopce ne zelim spajati na komp, ni zicano ni bezicno, ni ikako drugacije. Za sve sto imam, a zelim na tabletu mi je na usb-u, externom disku...
Koristim android vec duze vrijeme na telefonu i jako sam zadovoljan. (Recimo ja svoj smartphone nisam uopce spajao na komp za filmove i glazbu, skinem torrent direktno...). No uglavnom. Flash je jos uvijek sveprisutan na netu, tak da, html5 super, al dok nadjaca flash, mozda i razmislim o ipadu...19 ... :) problem je sto apple a priori nece flash, a povijest nas uci da i inferiorna tehnologija moze nadjacat superiorniju ako postoji dovoljna podrska korisnika.

Uglavnom, cijenim i tvoj doprinos, i on pomaze u odluci.
(Vjerojatno eee pad transformer).

lamy
15.02.2012., 22:14
Ej, pitanje. Kako vrti filmove ta toshiba citam da je znalo biti lagova.

unknown99
15.02.2012., 22:26
Nisi pazljivo citao. Nisam nigdje spomenu zicu, nego syncanje. dakle, zamisli situaciju da se uopce ne zelim spajati na komp, ni zicano ni bezicno, ni ikako drugacije. Za sve sto imam, a zelim na tabletu mi je na usb-u, externom disku...
Koristim android vec duze vrijeme na telefonu i jako sam zadovoljan. (Recimo ja svoj smartphone nisam uopce spajao na komp za filmove i glazbu, skinem torrent direktno...). No uglavnom. Flash je jos uvijek sveprisutan na netu, tak da, html5 super, al dok nadjaca flash, mozda i razmislim o ipadu...19 ... :) problem je sto apple a priori nece flash, a povijest nas uci da i inferiorna tehnologija moze nadjacat superiorniju ako postoji dovoljna podrska korisnika.

Uglavnom, cijenim i tvoj doprinos, i on pomaze u odluci.
(Vjerojatno eee pad transformer).

Da se i to srediti, posebno preko jailbreaka. Istina, mislio sam da mislis na syncanje no i ovako na onaj ili onaj nacin postaje potpuno neovisan.
Ja imam killed flash i na lapu pa nemam problema sa surfanjem, na one flash game site ovako i onako ne idem.
Tvoja odluka svakako :)
Od svih tableta sto sam koristio, nijedan iPadu nije ni do koljena, pa ni xoom, no posto sam full mac user mozda sam i subjektivan. :)
Znam da je kod nas cijena uvijek diskutabilna no, ako govorimo o user experienceu imho rula.

trgut
16.02.2012., 09:14
zanima me koji Office program sa marketa da kupim za prestigio 5080 , da ima jednostavne C/P funkcije s time da se može izostaviti formule , brojeve , .... ? Zanima me služi li se itko od korisnika ovog foruma tabličnim programima na tabletu ?

Bobby1
16.02.2012., 22:18
Ej, pitanje. Kako vrti filmove ta toshiba citam da je znalo biti lagova.

Radi odlicno,titlove ne ucitava stock player,pa sam skinuo mobo player,samo kad bi se nekako titl mogao povecati.batt zasada odlicna,od 18.00-23.00 surfanje,angrybirds 2 sata igranje,skidanje i razna prckanja,na 70% je pala.superzadovoljan sam.

wildfire via tapatalk

lenkadd
17.02.2012., 08:58
Ljudi,bok!
Ja sam totalna neznalica na području informatike i što više čitam ove stranice (a pročitala sam ih skoro sve), više sam zbunjena. Naime, htjela bih mužu kupiti tablet za rođendan, ništa skupo-njemu treba za surfanje, youtube, gledanje filmova i kartanje bele na playtoyu (to obavezno :-). Pronašla sam neke tablete do 1000 kn: neki Archos Arnova 8 i kaže mi tip da taj ne podržava flash (dakle, ništ od youtuba).Onda gledam Prestigio 3084, pa 3384, onda vidim tu neke pohvale za m778..i izgubim se. Ja bih htjela da je bar 8 inča ekran. Molim, budite tako dobri i preporučite mi koji da kupim.
Hvala puno :-))

Think Pink!
17.02.2012., 18:46
Pozdrav!
Zamolila bih da mi preporučite tablet :D
Bitno je da podržava SIM karticu jer ne mogu drugačije na net, da je verzija androida što svježija i nebi bilo loše pogledati koji film ili takvo što...usb port također bitan, ili onaj mini ako postoji kabel da spojim normalni... Gledam neke Prestigio i Archos pa neznam ni sama više što uzeti :ne zna:
Cijena do 2,500kn

Hvalaaaa :cerek:

viking
17.02.2012., 19:27
Ljudi,bok!
Ja sam totalna neznalica na području informatike i što više čitam ove stranice (a pročitala sam ih skoro sve), više sam zbunjena. Naime, htjela bih mužu kupiti tablet za rođendan, ništa skupo-njemu treba za surfanje, youtube, gledanje filmova i kartanje bele na playtoyu (to obavezno :-). Pronašla sam neke tablete do 1000 kn: neki Archos Arnova 8 i kaže mi tip da taj ne podržava flash (dakle, ništ od youtuba).Onda gledam Prestigio 3084, pa 3384, onda vidim tu neke pohvale za m778..i izgubim se. Ja bih htjela da je bar 8 inča ekran. Molim, budite tako dobri i preporučite mi koji da kupim.
Hvala puno :-))

što znači "ništa skupo"? arnovu 8 zaboravi-stari model, davno pregažen.
prestigio serija 3 je low-end i ne preporučam. osim ako je primarno čitanje e-knjiga.
m778 (joyplus, čipoteka), da, ima svojih dobrih strana, ali je samo još jedan u prosjeku.
8" ekran-prestigio 5080, archos 80 G9, energy i828 HD. ovaj zadnji treba paziti, jer naši imaju i ne-HD verziju, a prodaju pod HD, no, nisam siguran koliko je taj model/proizvođač zaživio kod nas.
tako da... sa ovako općenitim opisom, teško će ti netko dati neki konkretan odgovor.

Pozdrav!
Bitno je da podržava SIM karticu jer ne mogu drugačije na net, da je verzija androida što svježija i nebi bilo loše pogledati koji film ili takvo što...usb port također bitan, ili onaj mini ako postoji kabel da spojim normalni... Gledam neke Prestigio i Archos pa neznam ni sama više što uzeti :ne zna:
Cijena do 2,500kn

prestigio 7074, acer iconia a501 (preko oglasa) ili samsung p1000 (isto preko oglasa). sve ostalo je preko tog iznosa novca. archos 80 G9 podržava sim kartice, ALI uz dodatni, archosov 3g stick. archos je 2300, a stick 500kn, pa ti i to ispada iz računa.
to je ono što out-the-box podržava sim karticu, tj. 3g. još poneki modeli podržavaju 3g stickove, ali tada se gubi taj jedan usb port. prestigio 5080, energy i828.

Lupini
18.02.2012., 08:08
I ja sam uzeo Toshibu AT100 i za sada sam prezadovoljan. Za citati knjige sam instalirao kindle, a na marketu postoji i Toshibin program za citanje Book Place. Za sada jedinu zamjerku imam na otiske prstiju na ekranu. Inace ekran je jako dobar (najvjerojatnije ips), kut gledanja je izvrstan, citljivost na suncu odlicna.

Andy Boy
19.02.2012., 22:23
Dakle imam sljedeci problem, procitao sam CIJELU temu no odgovor nisam nasao. Nasao sam samo upit kao moj, tada na njega nitko nije odgovorio pa se nadam da cu sada dobiti odgovor.

Posjedujem Joyplus M778 sa rezistivnim ekranom. Dobio sam ga, no prijasnji vlasnik je previse cackao pa sam htio staviti novi i ujedno zadnji FW Android 2.3.3

Skidao sam FW sa njihove sluzbene stranice bar 50 puta. Svaki put bi pukao prokleti download koji je isao punih 20kb/sec. Tada sam se odlucio za skidanjem pomocu nekog DL Managera (jDownloader).

File sam skinuo, unutra je sve fino jednostavno objasnjeno sa slikama.

Sve sam uradio kako treba no dobijem ovakav error:

http://img607.imageshack.us/img607/2766/clipboard01wq.jpg

Sada mi vec punih mjesec dana tablet stoji mrtav u PWND mogu.

Posjeduje li netko ispravni FW ili bilo kakvi da instaliram i vratim medju zive ovaj tablet. Htio bih ga dati curi da surfa i visi na fejsu.

Hvala

Japac
20.02.2012., 16:13
Pozdrav!
Cijena do 2,500kn

Stranicu prije je opisan 7034 3g... i jos ti nesto treba? Cak se nudi jedan koji je covjeku u visku, pitaj ga za cijenu. Usput za za youtube netreba flash, ali za playtoy treba.

Japac
20.02.2012., 16:21
Dakle imam sljedeci problem, procitao sam CIJELU temu no odgovor nisam nasao. Nasao sam samo upit kao moj, tada na njega nitko nije odgovorio pa se nadam da cu sada dobiti odgovor.

Posjedujem Joyplus M778 sa rezistivnim ekranom. Dobio sam ga, no prijasnji vlasnik je previse cackao pa sam htio staviti novi i ujedno zadnji FW Android 2.3.3

Skidao sam FW sa njihove sluzbene stranice bar 50 puta. Svaki put bi pukao prokleti download koji je isao punih 20kb/sec. Tada sam se odlucio za skidanjem pomocu nekog DL Managera (jDownloader).

File sam skinuo, unutra je sve fino jednostavno objasnjeno sa slikama.

Sve sam uradio kako treba no dobijem ovakav error:

http://img607.imageshack.us/img607/2766/clipboard01wq.jpg

Sada mi vec punih mjesec dana tablet stoji mrtav u PWND mogu.

Posjeduje li netko ispravni FW ili bilo kakvi da instaliram i vratim medju zive ovaj tablet. Htio bih ga dati curi da surfa i visi na fejsu.

Hvala

Nesto sam procitao da je problem sa win 7... probaj ga updejtati sa XP...

Andy Boy
20.02.2012., 23:56
Problem je rijesen sa ranije skinutim fajlovima koji su uredno skinuti i bez crc errora. Sad me jedino zanima kako ROOT-ati tablet te kako ugasiti Cell (phone) procese jer mi oni trose 3/4 baterije. Opisano je na ovom forumu davno kako i svi linkovi su stavljeni za DL fajlova no MU je down pa i linkovi :(

lenkadd
21.02.2012., 13:46
Hvala na preporuci, kupujem onda ovaj 5080, makar ne kužim razliku u specifikacijama ;-) (osim veličine ekrana i ovog 32GB).

Prestigio tablet MultiPad 3384, 8.4", 800x600, 512MB RAM, 1GHz, 32GB/4GB, Android v2.3 (Gingerbread), Wi-Fi

Prestigio tablet MultiPad 5080, 8", 800x600, 512MB RAM, 1GHz, 4GB, Android v2.3 (Gingerbread), Wi-Fi
Sad mi 350 kn ne igra baš neku ulogu pa ak kažeš da je ovaj bolji, onda taj.
Baš mi se sviđa kak izgleda taj Prestigio općenito, a navodno i torbicu dobiješ s njim.
:D:D

p.s.post je za vikinga :-)

Hmm..sad našla ovaj:
Prestigio tablet MultiPad 7100, 10.1", 1024x600, 256MB RAM, 1GHz, 8GB, Android v2.2 (Froyo), Wi-Fi
Nije taj bolji?

viking
21.02.2012., 16:54
serija 3 je nekakav low-end i njih bih preporučio ako je primarno čitanje e-knjiga, pa eventualno tu i tamo malo otić na internet i slično.

7100 je veći ekran no, sama si napisala bitnu razliku - 512mb rama kod 5080 u odnosu na 256 mb rama kod 7100. vjeruj mi, manjak memorije se teže "preboli" od malo manjeg ekrana. čak u ovom slučaju ni ne gledam verziju androida. 2.2 u odnosu na 2.3 nije neka razlika da se smrzneš, ali, "ispod haube" se osjeti. no, ponavljam, 512mb rama je puno komfornije od 256.

IncredibleMe
21.02.2012., 17:12
Di se sve može kupit Toshiba AT 100 (osim u Emmezeti)? :D

IncredibleMe
21.02.2012., 17:26
Btw svaka čast I-padu 2 i samsung galaxy tabu 10.1 i njihovoj kvaliteti, ali mini USB, USB i HDMI port - to se traži! :top:

Andy Boy
21.02.2012., 19:22
S obzirom da posjedujem Joyplus M778 Tablet

http://pojemario.com/wp/wp-content/uploads/2011/04/IMG_4605_tn.jpg

Jako sam dugo trazio gdje i sto napraviti i jako malo je napisano pa sam nakon mjesec dana kopanja uspio srediti mrtvi tablet i sad hocu svima pomoci kojima treba ista pomoc.

Dakle, fajlove za cijeli ovaj postupak mozete skinuti ovdje:

M778 Android 2.3 Kapacitetni Touch (.ROM + .IMG)
http://www.mediafire.com/download.php?saq93ar7a8cke5z

M778 Android 2.3 Rezistivni Touch (.ROM + .IMG)
http://www.mediafire.com/download.php?3lojx78t9gvw9b9

Tools
http://www.mediafire.com/download.php?q8uygaxot0n4jk6

Ono sto morate znati je koji tablet posjedujete, dali je sa Kapacitetnim ili Rezistivnim touch-om.

Mali info o kakvim se to touch ekranima radi procitajte ovdje:

http://www.mobil.hr/novosti/info/fight-rezistivni-vs-kapacitivni-ekran-3734

Neki nacin da saznate iz neke oznake koji imate nazalost nema no sami cete znati po ovom gore clanku odrediti koji imate. Chipoteka je na pocetku prodavala Rezistivne no sada prodaje tablete sa Kapacitetnim touch-em pa ako imate tablet novijeg datuma i skuplji moguce da imate Kapacitetni touch.

A sada tutorial:

Tutorial se odnosi na radnju iz operativnog sustava Windows XP jer taj posjedujem. Cuo sam da neke errore zna davati ako se koristi Windows 7.

Prvo sto treba je da pokrenete file: VTC Driver Installer v5.00 for 2000_XP.exe (nalazi se u tools arhivi)
(file za Windows 7 vjerujem da nece biti tesko naci ako se koristi google)

http://img72.imageshack.us/img72/2736/vtct.jpg

Nakon toga pokrenite file: FWDN_V7_v2.13.exe (nalazi se u tools arhivi)

http://img824.imageshack.us/img824/627/fwnd.jpg

http://img545.imageshack.us/img545/5723/addfile.jpg

Kraj Add File imate tipku sa tri tockice, odaberite je, te dodajte fajlove sa nastavcima .ROM i .IMG

Nakon sto ste dodali fajlove, potrebno je tablet spojiti USB-om sa PC-em ili laptopom, zatim UGASENOG palite na nacin da drzite POWER BUTTON (power tipku za paljenje) i HOME u isto vrijeme.

Ako ste sve ucinili kako sam Vam rekao poruka koja Vam se treba ispisati u doljnjem lijevom kutu je:

The Device Enter PWND Mode
Please Connect USB To PC or Reset The Device
Waiting.........

Sada naravno instalirate drivere sa Next tipkom (da ne objasnjavam posebno). Ako kojim slucajem PC ili laptop nisu prepoznati tablet ili ne nude instalaciju drivera, mozete restartirati Vas tablet i ponoviti paljenje sa drzanjem POWER i HOME tipke u isto vrijeme.

Nakon instalacije drivera u programu koji se vrti u pozadini "FWDN_V7_v2.13" ocitan je vas tablet.

Sada trebate kliknuti sa desne strane na NAND tipku, kao na slici:

http://img191.imageshack.us/img191/5241/nandj.jpg

http://img39.imageshack.us/img39/1545/nand2.jpg

http://img802.imageshack.us/img802/9422/nand3.jpg

Ako ste ucinili kako treba sve sada je taj file od formatiranja NAND memorije (.fai) ubacen sa prethodno ubacenim .ROM i .IMG fajlom.

Sada kliknite na start tipku koja se nalazi dole desno te cete dobiti ovakav prozor:

http://img33.imageshack.us/img33/6089/instalacija.jpg

Ako je instalacije prosla bez problema po zavrsetku ce Vam se ukazati zeleni okvir na prozoru kao na slici

http://img831.imageshack.us/img831/4067/finisht.jpg

I to je to, sada ugasite program i mislim da morate restartirati Vas tablet i novi i trenutno zadnji Android 2.3 je uspjesno instaliran na Vaseg ljubimca.

Slike su preuzete sa kineskog tutoriala sa malim mojim izmjenama pa da Vas ne bune sitnice kao sto su drugacija imena fajlova i broj fajlova na slikama, drugacije poruke u zelenom prozoru pri zavrsetku.

P.S. u file "M778_Android_2.3_Rezistivni_Touch.rar" se nalazi .fai file koji sam dobio, njega sam koristio, ne ne znam dali je potrebno. To ovisi o Vama zelite li probati sa njim ili stvoriti svoj.

Hvala svima koji su mi pokusavali pomoci i pomogli na bilo koji nacin, da Vas ne nabrajam sve, znati cete Vi da se na Vas odnosi.

taraa24
21.02.2012., 20:54
Di se sve može kupit Toshiba AT 100 (osim u Emmezeti)? :D

Elipso :-)

viking
21.02.2012., 21:36
S obzirom da posjedujem Joyplus M778 Tablet

---CUT---

Slike su preuzete sa kineskog tutoriala sa malim mojim izmjenama pa da Vas ne bune sitnice kao sto su drugacija imena fajlova i broj fajlova na slikama, drugacije poruke u zelenom prozoru pri zavrsetku.

svaka čast za ovo. vjerujem da će koristiti nekome!

:top:

IncredibleMe
21.02.2012., 22:06
Elipso :-)

Hvala. A cijena? :mig:

Bobby1
21.02.2012., 22:39
3200,jeftiniji ti je u emezeti

wildfire via tapatalk

Lupini
22.02.2012., 15:52
ja sam moj platio 2800 kn u tehnomobilu

taraa24
22.02.2012., 17:57
u emezeti je 2699

Toshiba AT-100 via tapatalk

Ajkej97
23.02.2012., 16:47
Pozdrav,
evo nabavio sam Gemei G2 tablet preko njuškala (specifikacije: http://www.etronixmart.com/gemei-g2-android-23-tablet-pc-7inch-capacitive-screen-p-989.html ) Ugl, imam jedan problem, naime, koristim tablet i sve ide super sve dok se odjednom ne smrzne i ugasi ili ga čak u nekim slučajevima ha moram resetirati fizičkim gumbom za reset. (nešto slično ovome: http://www.youtube.com/watch?v=p7njBPr-8Kk ) Ima li netko sličnih problema? Također bih želio nadograditi OS (mislim da bi to riješilo problem, jer kada odem na Postavke i kliknem O uređaju, piše Verzija sustava Android 2.3.4, a trebalo bi pisati 2.3.4 gingerbread pa sumnjam da bi to mogla biti neka kopija androida), no nigdje ne mogu naći upute kako. :ne zna:

mmarkmmark
25.02.2012., 04:07
pozdrav svima

kupio bih tablet sa gsm karticom jer zhelim preko nje na internet kao shto idem trenutno i radim i sa mobitela (samsung gts5230), nashao sam povoljan tablet koji je ujedno i telefon, no on ima 2g gsm za koji u specifikacija kazhe (2G SIM card is for calls only), pa mi nije jasno dali se nemozhe preko te 2g mrezhe izach na internet i instalirat recimo operu mini kao na mobitelu, uzeti recimo 20kn 150MB i surfati kao na mobitelu... unaprijed zahvaljujem na odgovoru i pomochi

lggg
25.02.2012., 08:14
Jel moguće, i kako, bežićno umrežiti, kućna mreža, pc win7 i android 7070?

viking
25.02.2012., 11:46
kako misliš umrežiti? preko routera ili da ti pc glumi hotspot za android?

upali na routeru wifi, postavi wpa2 zaštitu, trebalo bi biti dovoljno 8 znakova, pretraži sa androidom mreže, upiši lozinku i to ti je to.
ako imaš samo žicu, pa ti je pc spojen na router, onda ti treba program poput mhotspot ili connectify da "prenesu" signal k androidu. naravno, pc mora imati wifi karticu. samo ti je na ovaj način uvijek potrebno da je pc uključen. to je valjda jasno.

peachwoman
25.02.2012., 12:14
ljudi kak je gledati filmove na tabletu?

viking
25.02.2012., 19:16
kako kad. često film treba prekosirati, pa treba naći program koji podržava titlove ili ih prethodno "zapeći" u film, pa treba paziti na bateriju... uglavnom, povremeno može proći, za neko dugoročno gledanje ne bih preporučio.

lggg
27.02.2012., 11:09
Instaliraš neki dobar player i šibaš. Moj rad u smjenama bio bi nezamisliv bez tableta krcanog filmovima i serijama. Viking, cilj mi je kopirati datoteke s pc-a na tablet. U xp-u nemam nepoznanica, ali win 7 je nešto zaje...ji. :)

viking
27.02.2012., 18:30
e, tu ti ne mogu pomoći. i ja sam na xp-u. mada, ne bi smjelo biti nešto posebno komplicirano. spajaš ga preko wifi-ja, jer, očito si usb kabel prekrižio, instaliraj na tablet neki "wifi file manager". pokreneš ga, on pokrene svoj servis, dodjeli uređaju adresu i tu adresu otvoriš u windows eksploreru u address baru.
link (https://market.android.com/details?id=com.dooblou.WiFiFileExplorerPRO)
link (http://www.androidzoom.com/android_applications/wifi+file+transfer)

ja sam svojedobno korisitio OVO (http://www.androidzoom.com/android_applications/tools/wifi-file-transfer_bcrso.html)
samo, brzina takvog kopiranja, pogotovo većih fajlova je mizerna.

IncredibleMe
28.02.2012., 15:32
Pozz evo ja danas uzela Toshibu at100

na prvi pogled je super :cerek:

ali, ...paranoicna da li ce sve bit ok (kao i uvijek kad kupim nesto novo) :D

prvo naljepnica na kutiji bila pokidana - kao oni cim stigne provjeravaju jel sve unutra hm :rolleyes:

i zanima me jesu vama koji imate ovaj tablet unutra vec bile aplikacije za youtube i ebay?

drugo - kad idem uć na neki profil na fejsu evo vec par puta bloka, ono loading se pojavii vrti i tako stoji, nece da otvori...inace imam brz internet i na kompu nikakvih problema...

zanima me jel to trokiranje uobicajeno za tablet :rolleyes: i sta vi kazete na ovo s naljepnicom???

viking
28.02.2012., 19:33
jesi ga kupila face2face ili preko weba? kutija ne bi trebala biti otvarana, pogotovo kod takvih stvari. možda su ga nekome samo pokazali, ali onda je to trebalo biti napomenuto. to o provjeri može proći samo ako si naručila preko weba, pa da se osiguraju da ih kupci ne zezaju. izgovor može proći, ali malo nategnuto.
za aplikacije ne znam. no, za you tube može biti, ali ebay nikako.
evo što piše na netu:
Aside from the standard suite of apps found on an Android tablet, the AT100-100 is preinstalled with Evernote, McAfee Wave Secure antivirus, Adobe Reader, Toshiba File Manager for transferring files from a flash disk or SD card to and from the device, and Toshiba Places. Acetrax, an application that allows you to buy or rent movies, is also installed.

ili ovo:
Preinstalled Apps

After turning on the tablet for the first time, the number of apps is still limited. In addition to the standard apps, such as browser, Google, mail, the Android market, Google Maps, etc., there is Toshiba's File Manager, Toshiba's online manual, Toshiba's Places client, McAfee WaveSecure, Evernote, Adobe Reader and Toshiba's media player are found on the tablet.

pa sad... samo ću ti šapnuti, možda je korišten...

što se veze na net tiče, da li samo trokira FB ili uopće ne uspijevaš dobiti vezu?

IncredibleMe
28.02.2012., 20:26
U Emmezeti je kupljen...a ne muci me vise to trokiranje (bilo je samo na fejsu, al valjda je bilo slucajno taj put :kuc u drvo: ) nego te aplikacije medju kojima je ebay isto kao i bookmarks poput bbc, wikipedije itd :confused: :ne zna:

ustvari sve cemo rjesit ako se javi neko od ekipe koja ima isti tablet pa rece da li imaju sve isto kao ja

taraa24
28.02.2012., 21:34
sve te app su gore,isto kao i kad kupujes mob ima na njemu vec neke...sto se tice naljepnice,moja je bila citava,ori-gigi...tvoj je vjerovatno koristen...moj je kupljen u elipsu....i covjek mi kaze da su mu acera vratili nazad,kao nije bilo punjaca pa covjek izabrao drugu marku,i da sada imaju problem jer je otpakiran...gle ima postenih prodavaca a ima i govnara...trebala si odmah reklamirati...sad mozes pjevati....sad ja imam pitanje...imam dolphin i kad odem na 24sata,samo mi nestane sve,zatvori...ali samo na 24....na sve druge stranice odlicno radi....inace tablet je odlican,batt mu stvarno traje dugo....big like

taraa24
28.02.2012., 21:59
i e-bay dodje instaliran... http://www.itweb.co.za/index.php?option=com_content&view=article&id=49394%3Areview-toshiba-at100...viking,procitaj malo :-) ...pri kraju clanka...kao i youtube...

IncredibleMe
28.02.2012., 23:10
Fala na odgovorima...a mali sam tuntle sta cu :D Inace tablet je super zasad :top:

viking
29.02.2012., 08:50
i e-bay dodje instaliran... http://www.itweb.co.za/index.php?option=com_content&view=article&id=49394%3Areview-toshiba-at100...viking,procitaj malo :-) ...pri kraju clanka...kao i youtube...

ok, ja sam joj pokazao druge opise i nigdje se ne spominje. no, nema veze. ali, ebay nije aplikacija koja se instalira po defaultu. barem ju ja do sada ni na jednom telefonu ili tabletu nisam dobio.

Lupini
29.02.2012., 11:01
Meni su isto bile instalirane aplikacije za e-bay i youtube.

taraa24
29.02.2012., 17:24
napravljen update na 3.2.1...zbrckalo malo widgete,trebalo maknuti pa ponovo staviti...i imam dojam da je dobio malo na brzini

malicka007
01.03.2012., 16:01
pozz mene zanima moze li se na tom toshiba tabletu raditi vise stvari istodobno npr. slusati glazba i raditi jos nesto dr u isto vrijeme?

taraa24
01.03.2012., 16:32
pozz mene zanima moze li se na tom toshiba tabletu raditi vise stvari istodobno npr. slusati glazba i raditi jos nesto dr u isto vrijeme?

naravno...

igor266
02.03.2012., 22:11
pozdrav svima, dali netko možda ima iskustva sa ovim tabletom http://www.chipoteka.hr/www_new/modules/moduli/shop/product.php?sifra=6129990571

a pošto sam iz Rijeke , a Trst nije preko svijeta, dali mi možda ovo bilo isplativije http://www.unieuro.it/informatica/computer/tablet/mediacom-smart-pad-810c-Gd0KCggFpvUAAAExrUlFjEUs-aaQKCggG2EAAAAErB_AnT75s.html?JumpTo=OfferList&omnitureEvar3=browse iako je manji ekran

ako netko ima kakvu preporuku za tablet u dimenzijama od 8" na gore , prvenstveno za surfanje po netu preko wifi, a ako zatreba da ima mogućnost bar spajanja 3G usb do cca 1700 kn, bio bih zahvalan da mi preporuči

markkc
02.03.2012., 23:33
Bok svima, planiram uzeti tablet i zapeo sam za toshibu AT100-100. Čitao sam što pišete o njoj, ali nisam uhvatio ima li mogućnost 3G (preko vanjskog USB sticka, ili kako već), te ima li mogućnost priključivanja usb tipkovnice/prijenosnog hdd?
Cijenom mi se čini kao best buy za kategoriju 10" i sa 1280x800 rezom, ispravite me ako griješim (ili ima nešto bolje?).
Planiram najviše čitati PDF dokumente i pregledavat PDF nacrte velikih dimenzija, pa me interesira veći ekran i što veća rezolucija. Ima li što bolje od Toshibe za takve stvari?
Molio bih i mišljenje oko 4:3 (1024x768) vs 16:10 (1280x800) ekrana, koji vam je ugodniji za čitanje dokumenata, e-knjiga (surfanje mi nije bitno), te zašto?
Puno hvala unaprijed!

mmarkmmark
07.03.2012., 15:11
shto znachi 2g (gsm) na tabletu, to znachi mozhe se koristit gsm za poruke i pozive, ali nemozhe izach na internet preko gsm, ili ako mozhe nemogu se gladat videi ili ? molim pomoch...

mmarkmmark
08.03.2012., 17:30
jel pitanje toliko glupo il je moguche da nitko nezna ? :O

viking
08.03.2012., 22:23
glupo. odnosno, gloopo, u tvom stilu pitanya. ima 2g, radi na gsm 900/1800 i teoretski možeš razgovarati a na net možeš samo na brzini koju 2g dopušta. kad kupiš tog kineza za 38$, nemoj se začuditi kada ti masa mogućnosti ne bude radila. EOD.

mmarkmmark
09.03.2012., 09:06
uredu, to me zanimalo, viking hvala puno na odgovoru! :)

Athalie
09.03.2012., 16:16
Ispričavam se što upadam ovako iznebuha, ali samo me zanima ima li tablet viewpad 10s navigaciju? Ili ako nema može li se dodatno ugraditi i kako? Hvala unaprijed na svakom odgovoru onima kojima se da imat posla sa mnom :zubo: Totalna sam neznalica po tom pitanju..

viking
09.03.2012., 20:56
mislim da u sebi nema, da bi trebalo koristiti vanjski gps modul. recimo ovakav: http://www.laptopgpsworld.com/2599-globalsat-bu-353-usb-gps-receiver
ali, ni to ne garantira da će proraditi jer treba znati da li ja VS podržava sa driverima.

dakle, ostaje ti samo off-line navigacija, skidanje karata na tablet i korištenje gsm stupova/baznih stanica za geolokaciju, a to i nije baš najtočnije.

bricha
10.03.2012., 00:08
ljudi jel mi mozete predlozit tablet sto bolji do 1500kn moze malo gore a i dolje naravno da je android i volio bi da moze 3.0 na njega i da ima barem 4-8gb i ekran 7" ili vise mob i te funkcije nebitno..
ps da ga ima u zg za kupit

viking
10.03.2012., 10:52
3.0 ti najvjerojatnije nitko neće stavljati. dolazi 4.x.
sa ovim tvojim zahtjevima je prilično izbora. prestigio 5080, prestigio 7070 (on vrlo vjerojatno ostaje na 2.x androidu), energy 8" (i824 ili i828, nisam 100% kako se zove), čipotekini kyros, sva tri tableta i 7 i 8 i 10 inčni modeli...

bricha
10.03.2012., 18:57
evo uzeo ja kyrosa dns i ono prvi dojmovi su ok tac je dobar ostalo cemo vidjet a sad zanima me dali ce kyros dobit neku bolju podrsku msm oce doc koja nova ver androida za njega 4.x..??
i oce li stavit malo vise aplikacija za njih za sad samo 1200 pise na jaru..??

viking
10.03.2012., 19:20
još da si napisao koji model, pa malo razgovjetnije napisao, nedajbog stavio koji zarez i točku.

da, dobit će 4.x.
kakvih 1200, kakav jar?

bricha
10.03.2012., 19:50
hahahahahaah pa eto to cu sad rec..:D
model je cobi kyros MID1125-4g i koje misljenje imas o njemu i dali mi mozes dat neku stranicu ili nes kako da mogu skidat aplikacije jel na ovom get jar i nema bas nesto ili ja neznam nac jos..:D
i ako ce bit 4.x verzije kad bi se mogla ocekivat..??

viking
11.03.2012., 13:56
link ti je na PM, a što se 4.x tiče-gle, strpljen spašen. nitko ne želi dati neki točni datum, ali, recimo da bi u travnju-svibnju mogao biti izdan. prati njihove stranice, pa ćeš vidjeti. SLUŽBENE (http://www.cobyusa.com/?p=pcat&pcat_id=3001) stranice i FORUM (http://kyros-tablet-zone.team-talk.net/forum). ili svako malo zovi čipoteku! ;-)

Loborek
14.03.2012., 12:33
Pitanjce za ekipu koja ima više iskustva sa tabletima...

Trebao bih pronaći tablet (po mogućnosti 10") za poklon. Iskreno nemam pojma za kaj ga bude ta osoba koristila, al bi htio dobiti nekakav best buy za novce.

CIfra sa kojom "valjda" raspolažem je oko 2.000 kn (pokušat ću lobirati da ide i do 2.500). Naravno uređaj mora biti novi sa računom (oglasnik ne dolazi u obzir)

S obzirom da za te novce praktički nema tableta sa 3G modulom, osim PRESTIGIO MultiPad PMP7074B3G, a on je 7" tak da... premali... valjda...

Kolko sam do sada čitajući razne postove pohvatao...

PRESTIGIO MultiPad PMP5080B je jedan od best buy modela, al je još uvjek mali (8"), no možda i prođe. Na njega se navodno može spojit 3G stick. cijena oko 1500 kn...

Negdje sam vidio i preporuke za PointOfView Tegra Tablet 10 ... ima itko iskustva sa njime? spajanje 3g sticka? cijena mu je oko 2.000 kn.

Kad bih mogao navući novce malo više uzeo bih Toshiba Tablet računalo AT100-100 za kakvih 2.600. Na žalost nisam siguran dal bude ta lova prošla... dal je itko spajao 3g stick na njega?

Dal ima itko koji drugi uređaj za preporuku u toj nekoj cjenovnoj kategoriji? Koji bi od ovih izabrali i zašto (imajte u vidu da je toshiba vjerojatno preskupa)

viking
14.03.2012., 17:46
za te novce, best buy, sa 3g stickom archos 80 G9. LINK (http://www.tehnocentar.hr/category/10333/ctrl/47/act/pclck/page/3/product/100605/default.aspx)

bez sticka 2200.

sve ostale kombinacije tablet+3g stick su upitne, ili ne radi ili zahtjeva kopanje po sistemskim fajlovima itd, itd. mnogi tvrde da 3g stickovi rade, ali nitko ne nudi dokaz. ovo gore ti je barem ziher rješenje.

prestigio 5080 isto tako _tvrde_ da 3g radi, ali nema dokaza.

Loborek
14.03.2012., 19:07
za te novce, best buy, sa 3g stickom archos 80 G9. LINK (http://www.tehnocentar.hr/category/10333/ctrl/47/act/pclck/page/3/product/100605/default.aspx)

bez sticka 2200.

sve ostale kombinacije tablet+3g stick su upitne, ili ne radi ili zahtjeva kopanje po sistemskim fajlovima itd, itd. mnogi tvrde da 3g stickovi rade, ali nitko ne nudi dokaz. ovo gore ti je barem ziher rješenje.

kaj to znači da za te novce dobiješ i stick?

Nikad nisam čuo za tu firmu... Ima netko iskustava sa njima? (ARCHOS)

viking
14.03.2012., 19:25
znači da za za 2400 dobiješ OVO (http://www.tehnocentar.hr/category/10333/ctrl/47/act/pclck/page/3/product/100471/default.aspx) i OVO (http://www.tehnocentar.hr/category/10333/product/100580/default.aspx).
tablet košta 2200, a stick 500kn. akcijska cijena je 2399.

dobiješ stick kojeg možeš koristiti normalno na bilo kom računalu, a TAJ stick, archosov je dizajniran tako da kada ga se ušteka u tablet ima svoje mjesto i ne štrči van, pa ga ne možeš nehotice odvaliti, izvaditi itd. a na archosu ne možeš koristiti neki drugi stick. stvar firmvera, softvera, driverra itd. normalno, čuvaju svoje. neću raspravljati da li je to dobro ili ne.

arcos ako nije najstarija, onda je jedna od prvih koja je počela proivoditi tablete, i u svakom slučaju ih je imala prije ipada i androida. tako da s te strane nemaš brige. je, skuplji je, ali si dobio dvojezgreni procesor, uređaj koji će uskoro dobiti android v4, uređaj koji neće s novom pošiljkom prestati davati poršku itd, itd. bila je uvežena jedna serija starijih modela koji su imali probleme sa ekranom, ali to se, čak ako se i kupi takav primjerak, mjenja u kratkom postupku, bez popravka ili nekakvih odugovlačenja.

kako si napisao da je za stariju osobu, onda, vjeruj, bit će ti zahvalna na omjeru stranica 4:3 jer će više gledati, tj. čitati tekst nego se igrati i gledati filmove. a takve, jednostavnije stvari puno su preglednije na klasičnom odnosu stranica, a ne na 16:9.

Loborek
15.03.2012., 08:08
zahvaljujem :afro:

viking
15.03.2012., 11:12
NP!

acer
15.03.2012., 12:25

bez sticka 2200.

Ja imam 5080 i3g stick radi bez problema preko OTG adaptera.

viking
15.03.2012., 12:46
acer, još da si napisao koji stick koristiš, koji model, informacija bi bila puno vrijednija! ;-) za OTG adapter je jasno.
znači, koji model sticka, ne koja mreža?

acer
15.03.2012., 12:58
E sad da li je Huawei E1572 ili 1772 ne znam napamet jer sad sam na poslu a stick mi je kuci. Uglavnom crni je kupljen u Tele2

viking
15.03.2012., 14:51
t2 je imao 1752 (ista stvar kao i t-comov 1750). tako da ili imaš nešto jako čudno ili si full izmješao brojke! ;-)

ajd' vidi kad stigneš, pa da olakšaš ljudima kupovinu.

acer
15.03.2012., 15:37
Kad dodjem kuci cu tocno pogledati koji stick imam.

EDIT: HUAWEI E1552 je stick.

viking
15.03.2012., 17:18
to je ona starija serija. mislim da su poslije njega dobili e1752 a zatim ZTE MF190. ok, sada ljudi barem imaju od kuda početi isprobavati.

abastal
15.03.2012., 21:18
ljudi pozz.....jedno pitanje vezano za update softwarea sa Prestigio stranice za PMP 7070c.......šta se dobije sa ovim updateom na ovu zadnju verziju koja se tamo nudi (PMP7070_V2.4.81_20111206), da li je to pametno podići na tu verziju?

te da li se gube svi podaci kad se radi taj update, ako da ima li mogućnost neke vrste backupa da se vrati sve nakon podizanja softwarea na tablet kao što je bilo prije....

Unaprijed hvala

Think Pink!
15.03.2012., 21:23
Ey ljudi, može mi neka dobra duša samo napraviti popis tableta koji rade na Windowse a ne android i ako slučajno znaju njihove cijene. Hvalaa :cerek:

acer
15.03.2012., 21:47
Evo snimio sam filmic kako radi tablet sa 3G stickom, Huawei E1552 koji je kupljen u Tele2, ali je otkljucan i u njemu je sad Bonbon internet SIM.
Cim se uploada stavljam link:

http://www.youtube.com/watch?v=hJsa1xjRJ-0&feature=youtu.be

viking
16.03.2012., 10:21
bravo acer!

@think pink!: a da ti ga još i kupimo? acer w500, 3500-4000kn.

Think Pink!
16.03.2012., 20:19
bravo acer!

@think pink!: a da ti ga još i kupimo? acer w500, 3500-4000kn.

:D Novce ću ja riješiti hvala... Kaj ih nema više? Mislim zar postoji samo taj acer na našem tržištu...ili bar u njemačkoj, otišla bi i tamo da ga nabavim

viking
16.03.2012., 21:46
imaš i ovo: HP SLATE 2. 5000kn. gle, imho, windowsi na tabletu-nekako mi nema smisla. za TE nofce, radije kupiti laptop, pa kakav god bio, dobit' ćeš 13" ili 15" ekran, procesor koji je barem dva puta jači od tableta i memorije k'o drva.
za acera sam ti napisao jer je kvalitetan, uz njega dobiješ i dock/tipkovnicu, isto kao i uz asus transformer i imaš svu silu priključaka. pa čak i za mrežni kabel. tako da mi, iskreno, nije jasno zbog čega bi to netko želio. jer, SVE što ti se događa na klasičnom pc-u, događati će se i na tabletu. znači, driveri, virusi, antivirusi, (de)fragmentacije.... sve isto. tako da... ako ne želiš android, onda radije ipad, sada će dvojki pasti cijena, čak mislim da sam danas negdje vidio da su već oko 3000kn, čak i nešto sitno ispod.
IMHO, nema smisla uzimati tablet sa windowsima. ili barem ne windowsima 8, koji bi trebali biti optimizirani za touch ekrane, tralala, ali, i dalje ostaje činjenica da će se iste greške dešavati i na PC-u i na tabletu.

kupovati vani, nema nekog prevelikog smisla, jer osim cijena koje su nešto niže, ostaje ti pitanje eventualnog kvara. osim ako nisi svako malo na relaciji CRO<->D, kako ćeš ga popraviti/zmjeniti ili što već.

ali, novci su tvoji, i svaka roba ima svog kupca. pa ćeš nam barem moći napisati iskustva tableta na windowsima. ;-)

bricha
16.03.2012., 23:14
jedno pitanje oko tableta odnosno aplikacija jel se moze na android tablet instalirat jar aplikacija..??

viking
17.03.2012., 16:09
jedno pitanje oko tableta odnosno aplikacija jel se moze na android tablet instalirat jar aplikacija..??

za sada (a vjerojatno i u buduće) - ne. postoji par aplikacija koje pretvaraju jad/jar u apk, ali to je vrlo nesigurno ili probaj naći aplikaciju/emulator za jar. pa pokreni aplikaciju u aplikaciji. no, sve to skupa neće raditi kako si zamislio.

aspirin
19.03.2012., 00:36
Jeli ovo znaci ono sta mislim da znaci??

Upravo taj drugi dio uvozne “priče” ukinut je, kao i 200 kuna naknade iz našeg primjera. Stupanjem Pravilnika o RiTT opremi mijenja se i olakšava postupak uvoza. Fizičke i pravne osobe više nisu dužne dobiti odobrenje HAKOM-a prije prvog uvoza, što će imati izravan pozitivan učinak na tržište RiTT opreme te na gospodarstvo Hrvatske u cjelini, kažu u HAKOM-u koji pozdravljaju ovu odluku.

Ovo sam na vecernjem naso u ovom (http://www.vecernji.hr/biznis/konacno-uvoz-laptopa-mobitela-e-citaca-bit-ce-jeftiniji-brzi-clanak-382429)clanku.

Da pocnem kopat po kineskim butigama ili???

viking
19.03.2012., 10:16
negdje sam pročitao da ipak i dalje postoji nekakva začkoljica kod uvoza. da li na newsima, da li na forumu, fejsu... ne znam, pokušat' ću pronaći.
ali, na sve to ti ostaje pitanje cijene dostave, carine i pdv-a koji ide na cjelokupni iznos proizvod+dostava. tako da ja za sada ne bih čisto zbog glavobolje oko carinjenja i same provedbe zakona, a i upitne kakvoće tableta za 29.99$+free shipping. strpi se malo. čut' će se još o tome.

aspirin
19.03.2012., 12:11
A ipak se direkt iz kine moze proc dosta jeftinije, cak i uz PDV..
Ajde, ako iskopas taj info, stavi ga tu molim te.. Koristit ce...

Sent from POS Galaxy3

viking
19.03.2012., 12:39
a carinu si zaboravio. pogledat' ću, ali velim, jednostavno se ne sjećam di sam to pročitao... potražim...

diiba
23.03.2012., 08:51
A ipak se direkt iz kine moze proc dosta jeftinije, cak i uz PDV..
Ajde, ako iskopas taj info, stavi ga tu molim te.. Koristit ce...

Sent from POS Galaxy3

ne bih preporučio, jer iako je ukinuta obveza ishođenja odobrenja za uvoz HAKOM-a, sukladno propisima EU-a nadzor će se obavljati na carini, što znači da će uređaji koji dolaze izvan EU-a (npr. Kina) biti strožije kontrolirani...naime što se uvoza tiče ništa se nije promijenilo osim što više nije potrebno odobrenje HAKOM-a, dok uređaj i dalje mora imati dostupnu istu dokumentaciju koju je HAKOM tražio za izdavanje odobrenja...

aspirin
23.03.2012., 09:54
Hoces rec da je procedura ostala potpuno ista samo sta je ne provodi
Hakom nego carina???
Zar nije prica bila da se kinezi bez beda uvoze u EU??

Sent from POS Galaxy3

viking
23.03.2012., 11:40
e, to je otprilike to. mada, nema smisla tražiti isto ono što hakom je/nije izdavao. znači, DoC bi po svemu sudeći i dalje mogao biti potreban.

aspirin
23.03.2012., 22:00
I mislio sam da izgleda predobro da bi bilo istinito.. :rolleyes::mad::mad:

Sent from POS Galaxy3

darkborn
24.03.2012., 09:54
ljudi pozz.....jedno pitanje vezano za update softwarea sa Prestigio stranice za PMP 7070c.......šta se dobije sa ovim updateom na ovu zadnju verziju koja se tamo nudi (PMP7070_V2.4.81_20111206), da li je to pametno podići na tu verziju?

te da li se gube svi podaci kad se radi taj update, ako da ima li mogućnost neke vrste backupa da se vrati sve nakon podizanja softwarea na tablet kao što je bilo prije....

Unaprijed hvala
Back-up možeš odmah napraviti. Morat ćeš restartati tablet, no big deal :)
Koliko znam, update ti ništa bitno ne mijenja: ispravljene su neke sitne greškice.
Mi smo update napravili vrlo brzo po nabavci, tako da se ne sjećam točno stanja prije update-a. :)
Ipak, ako ti je frka, imaš ranije na ovom forumu link kako napraviti totalni backup (prije rootanja), pa te ništa ne košta da to preventivno učiniš.

darkborn
24.03.2012., 10:42
ZG & surround:
U Škorpikovoj kod Ecosa, otvorio se "Expert" dućan ( http://www.expertadria.hr/ ),
prema PC CHIP-u (14.3.2012): (http://www.pcchip.hr/expert-adria-od-danas-u-hrvatskoj/)Expert, najveći svjetski lanac trgovaca potrošačke elektronike, kućanskih uređaja, računala i informatičke opreme danas je otvorio svoja prva dva prodajna centra u Hrvatskoj, u Škorpikovoj 22 na zagrebačkom Jankomiru i u Resniku.

Prestigio MultiPad PMP 7070C (http://www.prestigio.com.hr/products/personal-computers/Tablet_PC/MultiPad_PMP7070C) (Archos 70 (http://www.archos.com/products/ta/archos_70it/index.html?country=hr&lang=en)) je trebao SAMO za otvorenje biti na 899kn (u Linksu bio? 1500kn, nabava.net od 1000+ (http://www.nabava.net/trazilica.php?tp=0&q=prestigio+multipad+7070c)), međutim, imaju ih i dalje po istoj cijeni!

Provjerite prije nego li se zaletite (tel: 3795-500), i OPREZ:
stranice im još nisu ažurirane kako treba (!), 7070c se nalazi na "akcijskom katalogu (http://www.expertadria.hr/katalog/03-2012/)" (flash, 3. strana, 899kn),
a "Prestigio" u nj. pretraživaču će vas odvesti na Prestigio MultiPad 3074 (http://www.expertadria.hr/pretrazivanje/proizvod-39834-prestigio-multipad-3074-tablet-7?q=prestigio) po 814kn, stariji i lošiji model. Ima još modela, pazite da ne kupite neželjeni/krivi!

Ja kupio & jako zadovoljan, UrukDroid neće ići gore prije ljeta (ne treba mi)...
još bih preporučio:
- MakroMikro (http://www.makromikro.hr/Proizvodi.aspx?keyword=torba%207%22&sort=PRICE_ASC) 3-4 modela torbica-etui-a za 7'' tablete od 60 (http://www.makromikro.hr/detalji_proizvoda.158af16f3f324367b67d92486b361b80 .torba-t-nb-za-pc-tablet-7-slim-color-black.aspx), 80 (http://www.makromikro.hr/detalji_proizvoda.9bc8420a8d6845138ada5750d62b0850 .torba-t-nb-za-pc-tablet-7-sublim-black.aspx), 110 (http://www.makromikro.hr/detalji_proizvoda.1289b5cb834b45a49f229d3541fc2460 .torba-t-nb-za-pc-tablet-7-pullout-black.aspx) kn... Franc. firme T'nB (http://www.t-nb.com/multimedia/accessoires-tablettes/pull-out-universel-tablette-7.html?___store=en&___from_store=fr) (imaju PDF i zoom na stranicama),
- microsd kartice 8gb na ebayu po 5$, 10$ superbrze (class10) (30-60kn)
- "Humble Bundle for Android 2 (http://www.humblebundle.com/)" - paket odličnih igrica za Android (+Windows, Mac, Linux), plati koliko hoćeš (još samo 9 dana - do 2.4.!), direktno skineš na tablet (preko wifi-ja)...
Zen Bound 2 (http://zenbound.com/) je odličan! Pogotovo ako ste ikad imali fetiš na vezanje djece. :top:

darkborn
24.03.2012., 12:50
Jako dobar uređaj i na njemu imaš sve šta ti treba uključujući i 3G mrežu, gurneš karticu i imaš internet gdje god hoćeš. Vjeruj mi jako dobra stvar. Ne bi ni uzimao tablet da nema 3G jer ćemu onda tablet. Da se kačim i hvatam mrežu gdje je ima. Po meni glupost. Ovaj uređaj košta 2200 kn i mislim da je najbolji na tržištu za te novce i ta klasa. Precesor je jak i otvara sve flashove...uglavno ok je...baterija traje dosta...ovisno koliko ga koristis i sta radis na njeumu ali za android čist dovoljno...ako imaš još kakva pitanja slobodno pitaj...
Uvoznik ti je Asbis a imaš ih u par dućana...pogledaj na nabava.net gdje ti je najpovoljniji i to si kupi...ekran je vjeruj mi dovoljno veliki za sve...dobijes i torbicu koznu sa njim tj futrolu...ekran je odličan na dodir...capacitiv screen je a ne resistive...velika i bitna stvar kod odabira tableta...eto...ukratko:)
WiFi HotSpot ti riješava taj problem, staviš mob u džep (sa upaljenim wifijem) i to je to. ako nemaš mob sa wifijem, imaš mini Huawei smartphone u Tele2 (http://www.tele2.hr/privatni-korisnici/mobiteli/huawei-u8300-grey/d250/), preko web shopa 495 kn, dostava doma u 3 dana (bez pretplate, za pretplatu 1kn).
Video Skype npr. radi fino i glatko! (na 7070, ne huawei :) )
PRESTIGIO 7074B3G = 7070C + WiFi/3G mob, ali 2200kn != 899+495 = 1400kn (1394)
Imao sam ih oba u rukama, jednaki su, brzi, flash predinstaliran & dobro radi.
Samo treba update android 2.2 na 2.4 (http://marketing.prestigio.com/$Customer_Support/Service_Files/Tablet_PC/PMP7070C/PMP7070_V2.4.81_20111206.ZIP) napraviti.

EDIT: evo kolega stavio 3G stick na Prestigio 5080 (http://www.forum.hr/showpost.php?p=38503793&postcount=920). To je vrlo sličan model 7070, (isti CPU, 8"|4GB RAM (http://www.prestigio.com.hr/products/personal-computers/Tablet_PC/MultiPad_PMP5080B) <> 7"|8GB RAM (http://www.prestigio.com.hr/products/personal-computers/Tablet_PC/MultiPad_PMP7070C)). Tele2 ponuda ovdje (http://www.tele2.hr/privatni-korisnici/internet/mobilni-internet-na-bonove/).
Evo snimio sam filmic kako radi tablet sa 3G stickom, Huawei E1552 koji je kupljen u Tele2, ali je otkljucan i u njemu je sad Bonbon internet SIM. http://youtu.be/hJsa1xjRJ-0

viking
24.03.2012., 13:22
da i koliko ti traje baterija na mobitelu? pogotovo na ovom huaweiu kojeg reklamiraš...

darkborn
24.03.2012., 13:35
da i koliko ti traje baterija na mobitelu? pogotovo na ovom huaweiu kojeg reklamiraš...A koliko bi ti htio? Tablet sa wifi-jem stalno upaljenim ti neće raditi preko 7 sati čini mi se. Mob ima 900+mA bateriju, to ti je dosta (ekran guta, a njega ne pališ na mobu).
Ako ti je baš frka, kupiš mini mobile punjač (univerzalni akumulator/bateriju), kupio u Lidlu za 280kn, malo veće od kutije šibica i imaš novu bateriju za bilo koji uređaj (podržava SVE, dobiš 10+ konektora +za auto)
EDIT: A evo kolega je prikopčao 3g stick na njega prema tome more i bez dodatnog moba.

1 mana Prestigio 7070 | Archos 70 tableta: ne radi mu punjenje preko USB kabla već samo s priloženim punjačem! Jel' tko probao s aktivnim USB hubom puniti? Radi li na nekom drugom OS-u?

PITANJE:
Je li tko probao USB-2-GO (USB UTG)? Radi li USB tipkovnica na originalnom Android Gingerbreadu (na UrukDroidu itd Linuxima radi)?

viking
24.03.2012., 15:32
previše je to kupovina po tebi. tablet koji je na zalasku, pa telefon koji nije ni bio predodređen za nekakav uspjeh nego tek kao uvod u android, pa još punjač. pa za sve što si nabrojao ti treba ruksak.... gle, ideja ti je na mjestu, ali jednostavno, osim uštede (ako), nije pretjerano praktična. samo to. uostalom, i ja sam svojedobno tako radio. prvo sam imao tablet bez 3g, pa sam se preporodio kad sam sljedećeg kupio sa ugrađenim 3g modulom. sada imam onaj mifi, isto od huaweia kojeg prodaje t-com. 3g kartica u njega i do 5 uređaja se spaja bežično. ali, kod njega barem baterija traje cca 5sati sa tri spojena uređaja. samo sa jednim bi vjerojatno i do 6, 6 i pol. jedino što je veza spora kada se dijeli. ali, to je ionako normalno. no, kako god, meni je takvo rješenje nepraktično. dva uređaja za punjenje, tri sa mobitelom, pa dok se sve to popali, pospaja, razbacaš stvari oko sebe... nepraktično...

darkborn
24.03.2012., 18:42
... Izvini, ali tipkaš GLUPOSTI.
previše je to kupovina po tebi.
Ne treba ti ništa osim tableta.
3G je samo za vrlo zahtjevne (sve možeš preko WiFi-ja). 90% tableta nema 3G, upravo zato da se ne duplira s mobitelom (a dodaje bar 100€ na cijenu). Spajaš se preko wifi hotspota, vani svaka birtija ima free wifi, valjda će skoro i kod nas tako. Ako ti baš treba 3G, (a nemaš ga na mobu uz WiFi ???) uzmeš 3G stick kao za laptop.
Ostale stvari: torbica, dodatna sd kartica... su samo poželjne.
tablet koji je na zalasku
Da, i laptopi sa XP su na zalasku... ne znam zašto je to onda i dalje najrašireniji OS? Možda zato jer funkcionira (kao i ovo). Pa koja će budala sad kupovati Windows 7, kad mu XP radi, (Vista je propala) a Windowsi 8 kao izlaze?
Za surfanje, skidanje torrenta, gledanje filmova, Video Skype, čitanje PDF-ova, e-knjiga, mp3, ofice edit (excel/powerpoint/word), tisuće igrica, brljanje po Fejsu ili gPlusu... super. Nađi bolje za 900kn.
Za online PhotoShop (Pixlr, Sumo Paint) ili najnovije 3D igrice presporo, ali bože moj.
pa za sve što si nabrojao ti treba ruksak....
Da, za igrice na microSD ti treba ruksak :)
Dodatna oprema je veličine kreditne kartice (vidi dolje usporedbu). Imaš tako mali ruksak?
Prestigio MultiPad PMP7070C|Archos70 (http://www.archos.com/products/ta/archos_70it/specs.html?country=hr&lang=en) 114x201x10mm; Huawei U8300 (http://www.tele2.hr/privatni-korisnici/mobiteli/huawei-u8300-grey/d250/) 94x64x11mm ILI ZTE MF190 3G Stick (http://www.tele2.hr/privatni-korisnici/mobilni-internet/uz-bonove/zte-mf190/mi9/) 90x26x11mm, SilverCrest "Power Pack" (180kn!) (http://www.lidl.de/de/Steckdosenleisten-Ladegeraete/SILVERCREST-Akku-Ladestation-Powerpack-18-teilig) 87x60x17mm (PP: PDF (http://www.lidl.de/de/Steckdosenleisten-Ladegeraete/SILVERCREST-Akku-Ladestation-Powerpack-18-teilig))
Evo ti 3D usporedba koliko je to: http://goo.gl/0iyKE

viking
24.03.2012., 22:16
da ne zagađujemo forum. ti si na post od blentca, koji je kupio tablet sa 3g-om, odmah sa drugim postom skočio na njega kako je trbao kupiti stari(ji) tablet jer je u toj-i-toj trgovini jako jeftin. pa mu odmah počeo pisati kako mu samo treba još jeftiniji mobitel pa ima wifi. a sada odjednom ne treba ništa? kako ne žive svi oko birtija koje imaju wifi i ne koriste tablete u birtijama, moje mišljenje je da je svaki tablet BEZ 3g konekcije, ili instalirane ili sa mogućnošću korištenja 3g stika, nedovršen proizvod. ti kao i nitko drugi se ne mora složiti samnom. što se toga tiče EOD.

što se tiče usporedbe xp<->W7 i tableta od prije godinu i kusur, jednostavno nije dobra, jer stari OS, XP, kao takav, zadovoljava dobrih 90% korisnika. to što netko želi na svom kompjuteru imati najnoviji OS i hvaliti se okolo kako mu "osmica leti", to je već neka druga priča. druga je svar ako je netko na kompjuteru, laptopu dobio već predinstalirani originalni windows 7, pa ga mora koristiti.
pa, ako TEBI odgovara tablet za 900kn, odnosno, taj 7070c, nitko te neće sprječavati da ga kupiš i otkrivaš tajne androida, stavljanje custom romova itd. itd. a meni, i nekome drugome pusti da kupujemo nove tablete, isprobavamo blagodati dvojezgrenih procesora, gigabajta rama, velikog ekrana i zadnje verzije androida. meni prestigio 7070 ne odgovara i nikakvo tvoje pametovanje me ne može nagovoriti da ga kupim. pa da je i 500kn. ok, možda za 500kn bih ga i kupio. nek' se nađe. i što se toga tiče, EOD.

a za 3d usporedbu, svaka čast. imaš vremena na bacanje i trošenje na gluposti.

pa za kraj-ako te taj prestigio i huawei pale i rade ti gušt, trk u trgovinu, možda si čak i djelatnik, vlasnik iste, pa ga kupi.

LP i EOD.

darkborn
25.03.2012., 03:25
... ser kenj ser kenj ser kenj EOD?
Neće ići.
Nekulturan si, nepristojan i pristran. Jedini razlog mog tipkanja ovdje je da iznesem činjenice i podijelim informacije.
Blentac je rekao da tablet koji nema 3g = glupost. To naprosto ne stoji, tržište je to dokazalo, elaborirao sam to činjenicama. Nadalje:
Ovaj uređaj košta 2200 kn i mislim da je najbolji na tržištu za te novce i ta klasa.
To također nije istina jer je 7070C + 3G router sa strane naprosto jeftiniji. Upola cijene. Zato sam i reagirao, ništa osobno. Nisam "odmah skočio", kako insinuiraš.
7070C +3G = 7074B3G, samo ime ti govori. Čemu si se ti sad našao pjeniti?
Kad pljuješ po "mojem starom Androidu", pljuješ i po Blentacovom izboru, jer je riječ o 90% istom proizvodu, samo što jedan ima ugrađeni 3G i zato košta 1300kn više, odn. 244% je skuplji. Za 1300kn razlike imaš 3G stick optočen zlatom + flat rate. Imao sam ih oba u rukama i znam o čemu govorim. Ako me baš povlačiš za jezik, 7074B3G ima proc na 800mhz umjesto 1ghz i 4GB storage memorije manje u odnosu na 7070C tako da sigurno nije "najbolji na tržištu za te novce i ta klasa."

Još kad bilo kome uspiješ objasniti "blagodati zadnje verzije Androida", osim da kažeš "moj je veći", netko će ti i povjerovati.
(Inače 7070C ima Android Gingerbread 2.4 odn. najrašireniju verziju Androida u uporabi uopće, dok je 7074B3G "zapeo" na 2.2.)

Za gluposti (kako sam kažeš) koje si naveo o "ruksaku dodatne opreme", bateriji koja ne traje itd., kad sam te demantirao nisi se ispričao, već kažeš - svaka čast, imaš vremena na bacanje i trošenje na gluposti. Nekulturan si i nepristojan.

Nisam djelatnik, vlasnik trgovine... naveo sam nabava.net kao nepristrani izvor za usporedbu cijena. Naveo sam francuskog kvalitetnog proizvođača, multinacionalnu kompaniju koje također nisam vlasnik, kao ni ebaya, providera... a 2. domaće trgovine naveo sam samo zato jer garantiram da imaju najbolje cijene u zemlji trenutno za te proizvode. Možeš li me demantirati? Ako to ne možeš prožvakati, ide tebi na dušu. Ne moraš mi zahvaljivati, ne moraš ni poštovati moj trud i dobru volju. Ali to da me ideš denuncirati time da sam djelatnik ili vlasnik trgovine... može te biti sram. Nije mi bila namjera reklamirati nikoga ni ikakav proizvod, već samo podijeliti 100% provjerljive i kvalitetne informacije.
Na kraju krajeva, gomila postova ovog threada već je utvrdila da je Prestigio 7070 najbolje što se može dobiti za uloženi novac, i to kad je uređaj koštao do prije mjesec dana 1300-1500 kn (odn. 1200-1300 kn na prigodnim sniženjima trg. lanaca), a ne 900kn.
Ne znam koji je tvoj interes bio za ovu agresiju, želim ti da (citiram te) kupuješ nove tablete, isprobavaš blagodati dvojezgrenih procesora, gigabajta rama, velikog ekrana i zadnje verzije androida.
Samo nemoj navlačiti druge u ovoj siromašnoj zemlji, osim ako sam nisi (citiram) čak i djelatnik, vlasnik iste (trgovine).

viking
25.03.2012., 11:38
ali sada zbilja zadnja poruka od mene tebi. pojaviš se sa prvim postom sa reklamom za trgovinu?! što pomisliti?
drugo, ako se ti ljutiš i osjećaš loše jer sam, zamisli, pomislio da si vlasnik ili djelatnik tamo neke radnje... grozno, uvreda par excellence. strašno.
treće, ne pljujem ni po čijem izboru jer svatko kupuje ono što mu je dostupno ili potrebno.
četvrto, da si bio IMALO pristojan po nekakvom forumaškom bontonu i pročitao koju stranicu unatrag, vidio bi da sam ja jedan od ljudi koji je itekako preporučivao 7070c. s time da je ponekad bio savjet da se, ako mogu, malo rastegnu sa lovom i kupe ga, pogotovo kad je bio na akcijama u konzumu po 1200kn, ili pak, da ne troše parsto kuna više jer u modelu 7070c dobiju jako puno. pročitaj, imaš vremena. očito.
no, kada netko poput tebe uleti i počne prosipati savjete tako jednostrano i pristrano, onda to počinje biti problem. jer, tko si ti da guraš svoje mišljenje i mudruješ kako nečiji izbor nije dobar?? tko? i da, blentac je itekako dobro rekao da je tablet bez 3g jednostavno-poluproizvod. i to je točno.

i da, ja ću sebi kupiti ono što mi paše i odgovara, a drugima ću, ako me pitaju, uvijek savjetovati da kupe što bolji proizvod za što manje novaca.

a sada, kako ti pristojno kažeš, možeš nastaviti "ser kenj ser kenj ser kenj". i to u troskoku.
EOD. ići će i tekako.

abastal
25.03.2012., 12:19
....ljudi koji vam je......čemu bezvezne svađe i prepucavanja....ajmo dalje kao i dosad sa savjetima oko tableta bez uzaludnih prepucavanja....ja cijenim mišljenje od svakog i na temelju ovog foruma i ove teme kupio sam upravo PMP7070c na akciji u Lidlu u 12mjesecu i zasad nisam uopće požalio za te novce je čisto ok...a da se uvijek može bolje kupit al i za više para je istina....ajmo sad dosta ovog uzaludnog prepucavanja, jer vidi se da se oba dva kužite dosta u ovu temu i mislim da i jedan i drugi možete pomoć ljudima u vezi odluke oko kupovine istog, odnosno oko funkcioniranja istih...

unknown99
25.03.2012., 12:44
Zavisi, meni npr uopce ne treba 3g na tabletu vec prema potrebi se povezem preko hotspota na mobitelu i tako odradim ako nesto treba. No to je zbilja rijetkost.
Ne ici u krajnost da je tablet bez 3g-a poluproizvod, sve ovisi o nacinu koristenja i zahtjevima usera.
Mogu i ja sad rec da je to bacanje novca, jer sto cu nadoplacivat za 3g tablet, plus jos uzimati kartice-bonove-stickove za njega kad isto vec placam na mobitelu. No to je moj slucaj, cijenim da isto tako ima i drugih.
Dakle umjesto sto govorite poluproizvod lijepse je da ljudima date normalan naputak ako imaju potrebe koristiti ucesto vani, te nemaju neki smartphone da kompenziraju uzmu s 3g-om.

viking
25.03.2012., 13:55
dobro, nisu poluproizvod, ali to je nešto što kada si van kuće fali. nitko ne garantira da će korinik kada je na putu naći ili hot-spot ili nekakav wifi. kako se spojiti na net i pogledati mail?
rješenje sa mobitelom koji može služiti kao wifi hot-spot je dobro (uostalom, za to je i izmišljeno), no,to mora biti "pametni telefon". mislite da su svi vlasnici tableta ujedno i vlasnici smartphonea? nisu. nemojmo zaključivati na osnovu članova ovog podforuma da baš svi imaju android telefon ili iphone, pa im 3g na tabletu baš i ne fali.

u svakom slučaju, 3g na tabletu (ili laptopu) je itekako dobrodošla stvar. to valjda nitko ne negira.
a, sad, da li taj dodatak nekome treba - to ovisi isključivo od korisnika. za svaki tablet koji je u ovih 48 prethodnih stranica spomenut, netko je uvijek postavio pitanje "da li podržava 3g stick". znači, nekakav drugi način konekcije osim wifija ljudima fali.

idemo dalje... ;-)

darkborn
25.03.2012., 16:45
Slažem se sa svime, samo imamo jednu stvar: 3G opcija (trenutno) košta koliko i tablet! Kad 3G "fičr" padne ispod 100€ (po meni ispod 500kn), toplo ću to preporučiti svakome.
Što se cijena tableta tiče, mislim da je globalno stvar u raskoraku (da ne kažemo neredu): od iPad-a, kvalitetnog ali precijenjenog (skupog!) koji je nametnuo skupi standard, pa do dumpinških cijena Kindleova, Nook-ova, ---pa do najavljenih KDE Vivaldi/exSparkle, Googlovog Nexus-a, Nokije (!)... i konačno "edukativnih" UbiSlate-ova/Aakasha/OLPC-a.
I godinama obećavanog "samo što nije" WOA / Win8 tableta... (i 8000 novih modela najavljenih na CES-u odn. MWC-u prije mjesec dana)
Paralelno s tom konfuzijom, tehnologija strelovito napreduje (višejezgreni ARM CPU, GPU...) a recesija i dalje prijeti.
Ukupno: kaos.
Kad to prenesemo na domaći teren, isti kaos i konfuzija -samo na n-tu!
Tablet koji se do jučer prodavao po <3000kn, odjednom vrijedi duplo manje (i još ga ljudi smatraju precijenjenim) i slično!
Ne ICS (A4) već Android 5 se najavljuje, a još nisu nadograđene sve dvojke. "Tabletno-specifične" HoneyComb -trojke su uglavnom preskočene (!), Kina gura svoju verziju Androida... kaos.
Ono što kupiš danas, možda će za mjesec dana biti zastarjelo ili bar debelo ispod cijene. A možda i neće!
Mislim da trenutno treba biti oprezan i uzimati samo provjereno, jer u ovakvoj (i tek najavljenoj!) tržišnoj utakmici bit će proizvoda sa strahovito puno grešaka, bez obzira na cijenu (a cijene će još luđe vrludat).
"Vista Phone 8" kako vani "od milja" zovu nove Nokia Lumije, (i Windowse), dobar je primjer grešaka u koracima: načelno dobar proizvod ima strahovitih, nepotrebnih grešaka (http://communities-dominate.blogs.com/brands/2012/03/the-ceo-insane-how-to-rescue-nokia.html).

darkborn
25.03.2012., 17:10
ja cijenim mišljenje od svakog i na temelju ovog foruma i ove teme kupio sam upravo PMP7070c na akciji u Lidlu u 12mjesecu i zasad nisam uopće požalio za te novce je čisto ok...
Potpisujem 100%; u stvari upravo i Vikingovi postovi su me i nagovorili da kupim PMP7070c :) ...

Zato sam i uletio ko stekli na forum i izbombardio sa informacijama... ma glupo mi reći ali mislim da je ovo što sam naveo kriva cijena multinacionalnog trgovačkog lanca i da kad skuže da će iskorigirat cijenu prema gore... zato sam htio da to ljudi što prije iskoriste.
Fora je da su imali na otvaranju perilice rublja po 900kn koje sigurno vrijede bar 50% skuplje! To i još neke stvari su se rasprodale, a npr. frižideri i ovi 7070c nisu, pa ih je to ostavilo začuđenima, i ostavili su da se to "samo riješi kroz par dana" (inače bi neki menadžer morao odgovoarati za krivu procijenu)... bar mi se tako čini.
A da sad opet ne dajem negativnu reklamu, isti tablet košta na nekom drugom mjestu 100% skuplje! Mislim da mu je realna cijena trenutno 1100-1300 kn. Ja ih više ne mislim kupovati, tako da meni ni iz dž ni u dž.

fyfy
25.03.2012., 21:13
Pozz svima!

Vidim da vas se dosta kuzi u tablete.Mene zanima nesto jeftinije,tj gledala sam joyplus 718 ili prestigio 3074b.koji od ta dva bi mi preporucili.hvala!

darkborn
26.03.2012., 01:20
Nažalost ne znam baš puno o starijim modelima pa mogu okvirno reći:
koliko para toliko muzike (prestigio 3074b (http://www.nabava.net/trazilica.php?tp=0&q=prestigio+3074b) za 700-750kn, joyplus 718 (http://www.nabava.net/trazilica.php?tp=0&q=joyplus+718) za 800-850kn).
Prestigio 3074b (http://www.prestigio.com.hr/products/personal-computers/Tablet_PC/Multipad_PMP3074B): on je "teoretska donja granica podnošljivosti uopće":
rezistivni lcd (nema multitouch), 600 (660?) MHz CPU, 256 MB RAM, pa još Android 2.1 (Eclair)... trebalo bi provjeriti u praksi, ali mislim da je - ovisno o namjeni - ovaj uređaj taman prezastario. Njegova glavna (jedina?) prednost je rel. niska cijena.
Zašto "provjeriti u praksi"? Imao sam 2 moba sličnih specifikacija:
Motorola Flipout i Huawei "Sonic" U8650 (GSM arena usporedba) (http://www.gsmarena.com/compare.php3?idPhone1=3271&idPhone2=4205)
Motorola čak ima 500 MB RAM, ali i "nesretni" Eclair (motoblur kao još optimiziran).
Uređaj RADI, :) ali to je... jadno i sporo. Malo zahtjevniji pdf, igrica, web strana... i crkava. A upravljanje baterijom katastrofa!
Sonic pak, sa načelno slabijim specifikacijama (256 RAM) ali Androidom 2.33 (Gingerbread) i očito dobro poštelanim sučeljem - leti, rastura!
Zašto, kako? Nemam pojma. Očito samo goli mhz/RAM ne igra ulogu; također, Gingerbread (A2.3-2.4) je napravio drastičnu razliku u optimizaciji sistema naspram Eclaira/Froyoa. (A2.1/A2.2)
Treba uzeti da tableti u pravilu imaju spec. grafičke jedinice koje tu dosta pomažu. Također, Angry Birds će se vući sigurno (ako će ikako raditi), a film se može gledati glatko... treba probati.
Ako idemo na najjeftiniji tablet, a da ga ipak možemo nazvati tabletom, mislim da bi to bio ovaj model: obzirom da ima gomilu ugrađenog hardvera (HDMI OUT, BT, WIFI, MICROSDHC), a košta tek nešto skuplje od fancy MP3 playera, nije to tako loše. Obavezno APP2SD staviti i brzu sd karticu, prije nego li se zaguti. Cyanogen mod, UrukDroid i sl. hack nećeš naći za ovo.
Oprez, garancija za bateriju je samo 6 mjeseci (to se tiče svih jeftinijih modela)!
Osobno, ja ga ne bih kupovao, a da ga dobim na poklon koristio bi ga kao e-reader/mp3 player, ev. za koji xvid film i wifi tapatalk (forum) prije spavanja, na punjaču. I do wc-a, naravno.

Joyplus 718: nisam ga imao u ruci ali ja mislim da je ovaj uređaj taman preskup/prestar: polovni za 400kn (sa ispravnom baterijom) bio bi ok. Upgradean je na A2.3 doduše, ali 800mhz CPU i rezistivni ekran... ne znam.
Osobno, dodaš 50-100kn i imaš Prestigio PMP 7070c koji je ipak klasu više (multitouch ekran, 1GHz CPU, Android 2.44, 8GB storage).
Dobar test je neka zahtjevnija 3D igrica (a da ne zahtijeva multitouch jer ga 718 nema). Ili skineš playboy pdf pa ga ideš listati...
Dosta je pisano o njemu u ovom forumu pa prolistaj...

savate
26.03.2012., 13:21
Pozdrav svima

ajde jedno malo dobro djelo pa mi pomognite oko odabira tableta

prošao sam forum i vidim da su većinom se ponavljala ista pitanja kao i moje s time da je meni bitno 3G
vidim da sa Prestigio 5080 radi vanjski USB modem ali bi rađe 10'' ekran

Obratio sam se i tele 2 čiji mobilni Internet koristim ovo je njihov odgovor:

Ovim putem Vas obavještavamo da niti jedan USB modem koji se nalazi u Tele2
ponudi, pa tako niti Huawei E1752, ne podržavaju operativni sustav Android
te nije moguća njihova instalacija na isti. Ukoliko tablet računalo ima
ugrađen 3G modem, tada je u istome moguće koristiti Tele2 SIM karticu za
mobilni internet te na taj način vršiti spajanje na internet.

ovo kaj preporučuju kreče se izvan nekog predviđenog buđeta
Znači tražim:
cijena oko 2000 kn +/- 2-300 kn
ekran oko 10'' mislim da bi ni ispod bio premali ekran
android - nemam pojma - da nije neki koji nema nade za danas sutra ikakav update
3G - svi sa internim su +1000 kn a trenutno na laptopu koristim tele2 - Huawei E1752 pa bi da ga mogu koristiti i na tabletu

koristitio bi ga najviše za Internet wifi (3g) i programi vezani uz podatke sa interneta, youtube a tu tamo igrice (kad ga se djeca dočepaju)

hvala

acer
26.03.2012., 13:55
Pusti ti sto kaze Tele2, moj je stick iz Tele2 pa radi.
Postoje vjerovatno neki modeli koji ne radi ali moj je 1552 od Hauweija i radi na Androidu bez problema.

Tako da ovo sto su ti rekli ne drzi bas vodu.

savate
26.03.2012., 14:21
Pusti ti sto kaze Tele2, moj je stick iz Tele2 pa radi.
Postoje vjerovatno neki modeli koji ne radi ali moj je 1552 od Hauweija i radi na Androidu bez problema.

Tako da ovo sto su ti rekli ne drzi bas vodu.

naj skuplje je da isprobavam, zato i pitam :ne zna:

ovo sam gledao kao opcije:
Point of View tablet Tegra 10.1 - 1600 kn
Toshiba tablet AT100-100 - 2400 kn
LENOVO IdeaPad K1 59-305805 - 2500 kn

naravno po cijeni mi je PoV prvi izbor
otvoren sa za sve preporuke

viking
26.03.2012., 14:55
Pozdrav svima

ajde jedno malo dobro djelo pa mi pomognite oko odabira tableta

prošao sam forum i vidim da su većinom se ponavljala ista pitanja kao i moje s time da je meni bitno 3G
vidim da sa Prestigio 5080 radi vanjski USB modem ali bi rađe 10'' ekran

Obratio sam se i tele 2 čiji mobilni Internet koristim ovo je njihov odgovor:

Ovim putem Vas obavještavamo da niti jedan USB modem koji se nalazi u Tele2
ponudi, pa tako niti Huawei E1752, ne podržavaju operativni sustav Android
te nije moguća njihova instalacija na isti. Ukoliko tablet računalo ima
ugrađen 3G modem, tada je u istome moguće koristiti Tele2 SIM karticu za
mobilni internet te na taj način vršiti spajanje na internet.

ovo kaj preporučuju kreče se izvan nekog predviđenog buđeta
Znači tražim:
cijena oko 2000 kn +/- 2-300 kn
ekran oko 10'' mislim da bi ni ispod bio premali ekran
android - nemam pojma - da nije neki koji nema nade za danas sutra ikakav update
3G - svi sa internim su +1000 kn a trenutno na laptopu koristim tele2 - Huawei E1752 pa bi da ga mogu koristiti i na tabletu

koristitio bi ga najviše za Internet wifi (3g) i programi vezani uz podatke sa interneta, youtube a tu tamo igrice (kad ga se djeca dočepaju)

hvala

za 2200 imaš archosa 80 g9 SA originanim 3g stickom. ali on je 8" pa otpada.

pogledaj malo čipotekin kyros 1125 (mislim da je to oznaka 10" modela koji se prodaje kod nas) i on, po natpisima na netu podržava 3g stickove.
samo, to ti je čista lutrija. najviše su podržani huawei modeli, neki modeli ZTE (mf100 i NAVODNO mf190, ali za njega ne garantiram). sve ostalo je u domeni nagađanja i metode pogreške i pokušaja.

savate
26.03.2012., 16:07
za 2200 imaš archosa 80 g9 SA originanim 3g stickom. ali on je 8" pa otpada.

pogledaj malo čipotekin kyros 1125 (mislim da je to oznaka 10" modela koji se prodaje kod nas) i on, po natpisima na netu podržava 3g stickove.
samo, to ti je čista lutrija. najviše su podržani huawei modeli, neki modeli ZTE (mf100 i NAVODNO mf190, ali za njega ne garantiram). sve ostalo je u domeni nagađanja i metode pogreške i pokušaja.

bio sam u chipoteki i rekli su mi da ni jedan model u njihovoj ponudi ne podržava usb modem

osim archosa sa svojim 3g modemom i Prestigio 5080 (oboje nažalost 8'') nitko se do sad nije pohvalio da mu usb modem radi.

viking
26.03.2012., 19:14
na 7" modelu radi. nije radio "iz kutije", ali uz preinaku jednog sistemskog fajla da. no, za to treba root. a root znači i gubljenje garancije...
no, nisi napisao da li mora biti nov ili rabljen? mada, se na njuškalu nađu i nekorištene iconie 501 za 2500 (ako to ne probija proračun). to ti je ziher 3g unutra, 10", dvojezgreni ekran. samo, moraš znati da za sada još nije uspješno otključan. ne samo sa vipa, nego u globalu. jedino, MOŽDA sa onim unlock sim karticama koje se umeću u slot zajedno sa sim karticom, no, to bi trebao biti neki jako, jako tanki model jer je utor jako uzak. tako da čip na unlockkartici jednostavno ne ulazi zajedno sa simom. jedino ako si na vipu ili ti nije problem koristiti samo vip - onda je to tablet koji će te poslužiti neko dulje vrijeme.

apropos ovih 8"-mada si to vjerojatno već i sam vidio, oni su u omjeru stranica ekrana 4:3. dakle, nisu ekrani uski (ili niski, ovisi kako gledaš) i puno je prirodnije i nekako lakše čitati sa takvog 8" ekrana nego sa 16:9 10". ako 10" ekran uspraviš, sve je usko. ako pak držiš horizontalno, sve se razvuče, pa treba stalno scrollati. jedino je dobro za forume, stane dosta teksta na jednoj stranici.

savate
26.03.2012., 20:17
preferirao bih ipak novi. uz moj peh kupio bih nekog mačka u verči, a i mogu na frendovu firmu maknuti PDV.

vidio sam vani neke opcije sa mi-fi tu je baš i nema u slobodnoj prodaji
ako ne nađem opciju sa 10'' onda eventualno dolaze u obzir i ovi manji

darkborn
27.03.2012., 02:24
apropos ovih 8"-mada si to vjerojatno već i sam vidio, oni su u omjeru stranica ekrana 4:3. dakle, nisu ekrani uski (ili niski, ovisi kako gledaš) i puno je prirodnije i nekako lakše čitati sa takvog 8" ekrana nego sa 16:9 10". ako 10" ekran uspraviš, sve je usko. ako pak držiš horizontalno, sve se razvuče, pa treba stalno scrollati. jedino je dobro za forume, stane dosta teksta na jednoj stranici.[/QUOTE]
To potpisujem. U stvari, vjerojatno bi optimalan format bio A4 ili vrlo blizak. Doduše, 7" imaju sličan omjer ali mrvu premali ekran, a opet mrvu nepraktičan za komforan web browsing.
Prednost 7" je da u teoriji stanu u (širok) džep, pogotovo uski, već isfeštani PMP 7070c (Archos 70), te da tablet možeš držat u ruci (doslovno).

Sent via TapaTalk from my Huawei Sonic U8650

viking
27.03.2012., 11:05
preferirao bih ipak novi. uz moj peh kupio bih nekog mačka u verči, a i mogu na frendovu firmu maknuti PDV.

vidio sam vani neke opcije sa mi-fi tu je baš i nema u slobodnoj prodaji
ako ne nađem opciju sa 10'' onda eventualno dolaze u obzir i ovi manji

mifi imaš i u vipu i u t-comu. bez ikakve obveze su oko 1000kn. ja imam onaj model iz t-coma. s obzirom koliko ga koristim, zadovoljan sam. baterija traje ok, za ono za što je napravljen služi sasvim dobro. s tom razlikom da sam ja svog još otključao. ali, opet - imaš dva uređaja, dva punjača, dvije baterije, još jedan uređaj više... darkborn i ja smo to "obradili" par postova iznad! ;-)

novi jedino možeš dobiti preko oglasa i to acer iconie 501. to su uređaji koje su ljudi pokupovali za nekih 900kn a'conto pretplate, produženja ugovora i sada ih lifraju. ako ti odgovara ta opcija, onda nemaš beda.

ali ako si spreman na kompromis sa 8" ekranom, onda ipak prvo archos, pa prestigio. archos je out-the-box 3g, a prestigio sa nekim stickovima radi, sa nekima ne.

To potpisujem. U stvari, vjerojatno bi optimalan format bio A4 ili vrlo blizak. Doduše, 7" imaju sličan omjer ali mrvu premali ekran, a opet mrvu nepraktičan za komforan web browsing.
Prednost 7" je da u teoriji stanu u (širok) džep, pogotovo uski, već isfeštani PMP 7070c (Archos 70), te da tablet možeš držat u ruci (doslovno).

Sent via TapaTalk from my Huawei Sonic U8650

uh, a4, to bi bio tablet... ali, to je 30*20cm skoro. nebudemo ga vidjeli tako skoro. 7" je ok, ali da su u omjeru i rezoluciji kao samsungov p1000 (prvi njihov tablet). i svakako ne ovo što je asa acer napravio sa a100. usko a dugačko. nikako mi se ne sviđa.

savate
28.03.2012., 09:48
hvala na savjetima
pogledat ću kako izgleda archos kad je u ruci pa ću biti pametniji

još malo da gnjavim

ono što me u trgovini uvjerava je da mogu koristiti internet od smartphone (iphone) putem hot spot - jel imate kakvih iskustva sa time obzirom da je jedan android a drugi aapl
da li su velike razlike između Android 2.2 Froyo vs 3.2 ‘Honeycomb (da li se froyo može upgrade na hone. ...)
dvoumim se između ova dva:
http://www.se-mark.hr/detalji_proizvoda.eb0d01f3171d4bcd8ef2a693af1a2bde .tablet-archos-101-it-16gb.aspx
http://www.se-mark.hr/detalji_proizvoda.cc10700d7941499eb1f4f957acd475fc .tablet-archos-101-g9-8gb.aspx
razlika u cijeni nije mala - pitanje je da li je isplativa
hvala

darkborn
28.03.2012., 10:37
Malo da usporedimo što se zbiva u svijetu, 3.mjesec 2012 tableti od 80 pa do 390$:

Wishtel (http://www.wishtel.com/index.html) Ira tablet:
OS: Android 2.2|2.3 / Linux Sugar OS on-board (Sugar (http://en.wikipedia.org/wiki/Sugar_%28desktop_environment%29) je sučelje sa OLPC (http://one.laptop.org/))
80$ verzija "Leaflet" - 7" resistivni ekran 800x480, 800MHz VIA WonderMedia ARM SoC, Wi-Fi, 2GB int. memorija, 512MB RAM, 3G modem podrška via USB, 3.5mm audio jack, 2800 mAh baterija.
$? verzija "ThINg" - 7" kapacitivni ekran 800x480, 800MHz WonderMedia PRIZM WM8650 ARM SoC, Wi-Fi, 2GB int. memorija, 512MB RAM, 3G modem podrška via USB, 3.5mm audio jack, 2800 mAh baterija.
110$? verzija "Icon" - 7" kapacitivni ekran 800x480, 1.2 Ghz Cortex A8, Wi-Fi, 2GB int. memorija, 512MB RAM, 3G, USB OTG, HDMI 720/1080p out, 3.5mm audio jack, 4000 mAh baterija.
Nasljednik|konkurencija "svenarodnom indijskom" Datawindovom tabletu Aakash, (odn. UbiSlate u internacionalnoj varijanti)
(ndtv gadgets (http://gadgets.ndtv.com/shownews.aspx?id=GADEN20120197536&Sec=NEWS&nid=189289), crazyengineers (http://www.crazyengineers.com/wishtel-ira-tablets-cheap-androidlinux-powered-support-indian-languages-1971/), PDF prospekti (http://www.wishtel.com/products.html) na orig. siteu)

"Vivaldi" (ex "Spark") "Open Source KDE Plasma Active" tablet:
OS: Linux + KDE Plasma Active, multiboot za 2. sistem po želji
150$ (200€) - 7" kapacitivni ekran 800x480, 1 GHz AMLogic ARM Cortex-A9 processor, Mali 400 graphics, 4GB int. memorija, 512MB RAM, 2 USB porta, HDMI 1080p, prednja kamera.
To je rebrandani Zenithink C71 tablet (http://www.chinatabletspcs.com/Zenithink-ZT-180-C91-7-Inch-Android-2-3-Tablet-PC-Capacitive-Amlogic-8726-1GHZ-512MB-4GB-Camera-WIFI-HDMI.html); opentablets.org (http://opentablets.org/page/index.html/_/news/makeplaylive-sparknow-vivaldi-zenithink-c71-r13) (liliputing.com (http://liliputing.com/2012/03/vivaldi-tablet-with-kde-plasma-active-dissected.html):tablet iznutra)

Sony "dual" Tablet P / Tablet S:
$? - ostale (različite) specifikacije u orig. članku (cnet.com (http://news.cnet.com/8301-17938_105-57402141-1/sony-colorfully-reveals-android-4.0-schedule-for-tablets/?part=rss&subj=news&tag=title))
Više "prozora" (točnije aplikacija) odjednom na ekranu! 2 ekrana - preklopni model - prijelaz prema ultrabookovima... vrlo interesantno (imho praktično) riješenje!

Nisu tableti, ali vrlo blizu - Chrome ultrabookovi, odn Chromebooks: čini se da se Google Chromebookovi prebacuju na ARM cpu, što znači niže cijene. Ujedno raz. firme (ASUS npr) najavljuju skoru podršku svojim modelima. Prvi koji bi se trebao pojaviti je:
Sony VAIO Chromebook:
200$? (dosadašnji x86 Chromebookovi su koštali 300-400$) - 11.6” Samsungov ekran, Nvidia Tegra 2 250 T25 1.2GHz ARM based processor (?), 2GB RAM (?), 2 USB 2.0, SD card reader, 3.5 audio, mic, HDMI out, WiFi, BT, SSD – 16GB (?) (laptopreviews (http://www.laptopreviews.com/sony-vaio-chromebook-pictures-and-manual-leaked-thanks-to-fcc-2012-03))

Archos 1.5GHz G9 Turbo:
$269.99 - "80 G9" (spec (http://store.archos.com/archos-p-5016.html)) - 8" ekran 1024x768, 1GHz (Turbo verzija 1.2 - 1.5GHz) OMAP. 4 smart multi-core ARM CORTEX A9, 3D OpenGL (ES 2.0), 8-16 GB flash memorija (?), 250GB HDD (?), 720p prednja kamera, HDMI out, WiFi, Bluetooth 2.1+ EDR, microSD...
$389.99 - "101 G9" (spec (http://store.archos.com/archos-p-5017.html)) - 10" ekran 1280x800, 1GHz (Turbo verzija 1.2 - 1.5GHz) OMAP. 4 smart multi-core ARM CORTEX A9, 3D OpenGL (ES 2.0), 16 GB flash memorija, 250GB HDD, 720p prednja kamera, HDMI out, WiFi, Bluetooth 2.1+ EDR, microSD... (androidguys.com (http://www.androidguys.com/2012/03/20/archos-1-5ghz-g9-turbo-tablets-now-shipping/))

viking
28.03.2012., 10:59
hvala na savjetima

još malo da gnjavim

ono što me u trgovini uvjerava je da mogu koristiti internet od smartphone (iphone) putem hot spot - jel imate kakvih iskustva sa time obzirom da je jedan android a drugi aapl
da li su velike razlike između Android 2.2 Froyo vs 3.2 ‘Honeycomb (da li se froyo može upgrade na hone. ...)
http://www.se-mark.hr/detalji_proizvoda.eb0d01f3171d4bcd8ef2a693af1a2bde .tablet-archos-101-it-16gb.aspx
http://www.se-mark.hr/detalji_proizvoda.cc10700d7941499eb1f4f957acd475fc .tablet-archos-101-g9-8gb.aspx
hvala

ako gledaš ova dva archosa - onda G9. novi model, jači proc, manje interne memorije, što je možda i jedina mana, nešto veća rezolucija, novi OS (v4), podrška za 3g stick (to sam već negdje napisao-rade samo njihovi stickovi), full hd podrška. i teži je kojih 150-200grama.

razlika androida 2.x, 3.x i 4.x. najkraće moguće rečeno-2.x su pisani za mobitele. kako je android jednostavno "puknuo" i počeo zauzimati sve veći dio tržišta sa svojim OS-om, a u isto vrijeme su se tableti počeli masovnije prodavati, verzija 2 nije bila optimizirana za tablete. pa se na brzu brzinu sklepala v3, kao, samo za tablet računala. e, onda su se vlasnici mobitela žalili kako bi i oni imali v3 na mobitelima, ali nije išlo, tako da se našao kompromis sa verzijom 4 koja je optimizirana za rad kako na tabletima tako i na mobitelima. ergo, v3 jednostavno pada u zaborav, uređaji koji ga trenutno imaju, prije ili kasnije će dobiti nadogradnju na v4 i to ti je to. i poslije svega, već se spominje verzija 5, no kako će ona raditi i na čemu... e, to ćemo još vidjeti. tako da android v3 jednostavno zaboraviš.

što se tiče korištenja mobitela kao hot-spota. da, moguće je, jer wifi je wifi. iphone se spaja na 3g i "otvara" ga za spajanje drugih uređaja preko wifija. uostalom, ako imaš ikakav wifi uređaj, osposobi tethering na iphoneu i pokušaj taj uređaj spojiti. samo ostaje pitanje zaštite. tu bi moglo biti problema jer neki uređaji podržavaju wep/wpa s proizvoljnim brojem znakova, a kod nekih je svejedno da li je wep, wpa ili wpa2 ali mora biti u točno određenom broju znakova, tj. koliko bita. npr.
ovo je 64 bitni wpa: WdWHFy3+
ovo je 160 bita: i5tl-NXqsl\1VqGehc32
ovo je 504 bitni wpa: uv13ppXU61p1%%FrXVVucbeYKtou#5Rl!Sne80,CAnD4gSu3yF wPqQx10bv1fBl

i to su standardi- 8 znakova, 20 i 63 znaka. i tu zna doći do problema. neki podržavaju isključivo takvu enkripciju, a kod nekih uređaja možeš staviti enkripciju sa proizvoljnim brojem znakova. 12 npr: tOX,+dZCjZN0.

sve ostalo bi moralo raditi po defaultu.

darkborn
28.03.2012., 11:07
hvala na savjetima

još malo da gnjavim

hvala
@hotspot: to treba raditi bez problema. Nisam probao Android->iPhone, ali jesam iOS (laptop)->Android i radi bez greške. Ne razumijem se u "jailbreak"/zatvorene telefone. Neki "jabukaš" bi se morao izjasniti.
@Android 2.2 - 3.2: trojka je optimizirana za tablete tako da sigurno ima razlike. neke HD aplikacije ne žele raditi na A2.x uopće (makar hardver dopušta). Nema pravila je li upgrade moguć; u slučaju Archosa 101, bar potonji bi se trebao moći upgradeati na Android 4 ICS (turbo verzija standardno dolazi s A.4, vidi moj prethodni post/link)
A4 ICS je (opet) objedinio "smartphone"+"tablet" verzije. Mislim da se A3 verzija polako napušta (nije otvorena, dosta uređaja ju je preskočilo).
@cijena: Potonji je 2-jezgreni procesor (OMAP 4 (http://processors.wiki.ti.com/index.php/OMAP4_Boards)), neusporedivo brži i još pride ima 3D OpenGL (GPU) ubrzivač (ZVER sve zajedno): to je najbitnija razlika u cijeni.
Ako možeš isprobati, spoji se na pixlr stranicu (online photoshop) i probaj crtati s jednim i drugim... ili bilo koju zahtjevniju 3d igricu. Razlika bi trebala biti drastična.

abastal
28.03.2012., 13:24
pomoć mala vezana za Prestigio PMP 7070c. Naime digao sam službeni soft na ovaj zadnji 2.4.81 sa službenih stranica Prestigio-sve radi OK koliko sam skužio osim u video playeru sam izgubio slova s kvačicama ( umjesto njih se pokazuju neki znakovi ), znam da treba negdje neš napravit u postavkama, ali ne sjećam se šta i kako. Tražim ne mogu naći rješenje pa ako neko zna točno šta napravit ili koji player skinut ( skinuo sam onaj mobo player, ali nisam dobio slova s kvačicama ).

Prije mi je sve radilo na istom playeru ( iste serije sa istim .srt datotekama, odnosno prijevodima ) sve normalno....znači samo sam izgubio neku postavku ( ono neš sa windows 1250 koliko čitam), ali kao što sam napisao nisam siguran šta sam napravio kad sam ga kupio i šta bi gdje trebo promijeniti pa ako može mali help, unaprijed hvala....
pozzz

unknown99
28.03.2012., 14:07
@hotspot: to treba raditi bez problema. Nisam probao Android->iPhone, ali jesam iOS (laptop)->Android i radi bez greške. Ne razumijem se u "jailbreak"/zatvorene telefone. Neki "jabukaš" bi se morao izjasniti.

Ne razumijem ovo, iOS (laptop), naime za laptop se operativni sustav zove mac os x, ili po novom ce se zvati os x, dok se za smartphone i tablet naziva iOS.
Sto se tice spajanja sa smartphonea tj iPhonea bilo na tablet ili racunalo ide se na:
Settings - Personal Hotspot - ON
Ispod se odabere metoda, preko wi-fi, u tom slucaju ispod stoji i pass za spajanje tipa nretrt1253, odabere u wi-fi mrezi na tabletu/laptopu ime iPhonea, ukuca taj pass i spoji.
Jailbreak je nesto drugo, i on sam po sebi nista ne mjenja, niti mjenja postavke On u biti samo omogucuje instaliranje aplikacije sa raznih drugih izvora od npr Appstorea.( primjer stavljanje crackanih aplikacija, mada ima i raznih drugih, free ili paid koje developeri nude mimo Applea)
Zakljucani (zatvoreni) telefon se najcesce misli na non sim free uredaje lockane na jednog operatora. Tada je uvjet za unlock takoder i prije stavljeni jailbreak. No posto tog kod tableta nema jer nisu vezani za jednog operatora kao telefon, oni su sami po sebi "unlocked".
Ovo je ukratko, nadam se da je sad jasnije :)

darkborn
28.03.2012., 15:48
Ne razumijem ovo, iOS (laptop), naime za laptop se operativni sustav zove mac os x, ili po novom ce se zvati os x, dok se za smartphone i tablet naziva iOS.
mybad, mislio sam na OS X, mislio sam da je to novo zajedničko ime.

Sent from my U8650

darkborn
28.03.2012., 15:56
@jailbreak: ma mislio sam da možda bez jb hotspot ne radi: wp7 kopira iphone u svemu, a tamo wifi... ugl. ne radi. na bluetooth je npr dopuštena samo - slušalica (nikakav prijenos podataka). koliko znam, na iphone je ista stvar sa bt. nema sd kartice, usb file prijenos samo sa spec. softverom na obe platforme itd. po istoj logici, pretpostavljao sam da je tako i sa wifi hotspotom, odn da iphone prvo mora biti jb.

Sent from my U8650

darkborn
28.03.2012., 16:07
@abastal: 7070c mi je na proputovanju po Italiji :) , pogledat ću kad dojde... ali mislim da imam isti problem. Znam da sam zeznuo naše dijakritike (č,ć,đ,š,ž) na keyboardu. Ima apk na marketu|playu koji to riješava (virt. tipkovnica), ali radije bi nativno.

Sent from my U8650

viking
28.03.2012., 19:18
coby kyros by poje mario (http://pojemario.com/wp/?page_id=3277)

BTW, iz čipoteke stiže info da za koji dan dolazi i 10" kyros, ali onaj model sa 4:3 ekranom.

RayBan
28.03.2012., 21:51
Jel moze internet na ipad-u radit na prepaid bonove operatera, a ne da moram uzimat preplatu?
Ako nemoze na ipadu jel znate neki tablet na kojem je moguce?

unknown99
28.03.2012., 22:53
Jel moze internet na ipad-u radit na prepaid bonove operatera, a ne da moram uzimat preplatu?
Ako nemoze na ipadu jel znate neki tablet na kojem je moguce?

Moze

darkborn
29.03.2012., 15:18
pomoć mala vezana za Prestigio PMP 7070c. Naime digao sam službeni soft na ovaj zadnji 2.4.81 sa službenih stranica Prestigio-sve radi OK koliko sam skužio osim u video playeru sam izgubio slova s kvačicama ( umjesto njih se pokazuju neki znakovi ), znam da treba negdje neš napravit u postavkama, ali ne sjećam se šta i kako. Tražim ne mogu naći rješenje pa ako neko zna točno šta napravit ili koji player skinut ( skinuo sam onaj mobo player, ali nisam dobio slova s kvačicama ).

Prije mi je sve radilo na istom playeru ( iste serije sa istim .srt datotekama, odnosno prijevodima ) sve normalno....znači samo sam izgubio neku postavku ( ono neš sa windows 1250 koliko čitam), ali kao što sam napisao nisam siguran šta sam napravio kad sam ga kupio i šta bi gdje trebo promijeniti pa ako može mali help, unaprijed hvala....
pozzz
Stigao je tabletić pa mogu odgovoriti... ok, imam istu situaciju. Za divx ne mogu sad provjeriti, ali mogu za naše znakove na tipkovnici (možda je to isto rješenje): nema hr jezika, ni sistemskog ni na tipkovnici. Meďutim, ako staviš Češku tipkovnicu, dobit ćeš č,š i ž. I ď umjesto "mekog dž" :D ... ali ne i ć! Za to ti treba Poljska tipkovnica (koja pak nema ostale dijakritike). Ja upravo tipkam sa istog ureďaja i kao što vidiš, dejstvuje :p
Lakše je nego zvuči: uključiš kvačicama željene tipkovnice, a dok tipkaš preďeš prstom preko razmaknice ("slide") i dokliziš Poljsku kad ti zatreba "ć".
Da, "naše" znake dobiš da držiš stisnutu tipku od npr Z za Ž... i savjet: glasovni unos (tipka s malim mikrofonom) pored razmaknice postavi na "Alt" ekran: češće ćeš koristiti slide nego li mic. Nadam se da sam bio od pomoći.
UKRATKO: STAVI NA ČEŠKI PA PROBAJ.

Sent from my A70S using Tapatalk

abastal
29.03.2012., 16:29
Stigao je tabletić pa mogu odgovoriti... ok, imam istu situaciju. Za divx ne mogu sad provjeriti, ali mogu za naše znakove na tipkovnici (možda je to isto rješenje): nema hr jezika, ni sistemskog ni na tipkovnici. Meďutim, ako staviš Češku tipkovnicu, dobit ćeš č,š i ž. I ď umjesto "mekog dž" :D ... ali ne i ć! Za to ti treba Poljska tipkovnica (koja pak nema ostale dijakritike). Ja upravo tipkam sa istog ureďaja i kao što vidiš, dejstvuje :p
Lakše je nego zvuči: uključiš kvačicama željene tipkovnice, a dok tipkaš preďeš prstom preko razmaknice ("slide") i dokliziš Poljsku kad ti zatreba "ć".
Da, "naše" znake dobiš da držiš stisnutu tipku od npr Z za Ž... i savjet: glasovni unos (tipka s malim mikrofonom) pored razmaknice postavi na "Alt" ekran: češće ćeš koristiti slide nego li mic. Nadam se da sam bio od pomoći.
UKRATKO: STAVI NA ČEŠKI PA PROBAJ.

hvala, kad stignem probat ću. Ali meni je bitniji divx nego ova tipkovnica jer ne pišem puno s njega....vidjećemo valjda će se pojavit neko rješenje. Znam samo da sam kad sam ga kupio nešto napravio i dobio sam kvačice, al ko bi se sjeto šta sam to napravio...
:lol:
pozz

darkborn
29.03.2012., 20:32
hvala, kad stignem probat ću. Ali meni je bitniji divx nego ova tipkovnica jer ne pišem puno s njega....vidjećemo valjda će se pojavit neko rješenje. Znam samo da sam kad sam ga kupio nešto napravio i dobio sam kvačice, al ko bi se sjeto šta sam to napravio...
:lol:
pozz

Evo, provjerio, RIJEŠIO: upravo onako kako sam ti i rekao - staviš sistemski jezik na Češki ("Čeština") i onda pustiš film. Sve radi 100%.
Inače, probao sam Mobo i BS player: Mobo ne prikazuje titl i trzav je, a BS renderira titl i zvuk, ali ne i - video. Defaultni video player zato radi bez problema. Ako imaš više titlova, s gornje lijeve strane na pull up meniju odabereš pravi (ako je potrebno).

Instalirisao sam "Croatian Keyboard" (T. Gudelj), "Croatian Soft Keyboard" (Slavsoft). Ova druga ima grdu greškicu da ti navodnik obriše prethodnu riječ ako je dodiruje, pa sam je maknuo. Inače su skoro iste, instalacija ista: menu/settings/keyboard i postaviš kvačicu kod željene. Slijedi grozna sigurnosna poruka ali to je uobičajeno. Odabir/paljenje je isto kod obje: stisneš na sekundu bilo koju površinu za pisanje, i na pop up meniju odabereš "input methode" i umj. Android keyboard - novu tipkovnicu.

darkborn
30.03.2012., 19:46
U Sparu 28.3.-10.4. (do prodaje zaliha):
Prestigio MultiPad PMP5080B (http://www.prestigio.com.hr/products/personal-computers/Tablet_PC/MultiPad_PMP5080B) 8" tablet po 1200kn ("+ poklon kožna torbica" :eek:)
http://www.prestigio.com.hr/products/personal-computers/Tablet_PC/MultiPad_PMP5080B

spar letak (http://www.spar.hr/rsync_spar_hr/interspar_letak_2/letak.pdf), strana 21
http://www.spar.hr/rsync_spar_hr/interspar_letak_2/letak.pdf

usporedba cijena - nabava.net (http://www.nabava.net/trazilica.php?tp=0&q=Prestigio+MultiPad+PMP5080B):
http://www.nabava.net/trazilica.php?tp=0&q=Prestigio+MultiPad+PMP5080B
(trenutno se cijena kreće 1350kn<)
"3G ready" (ali ga nema) :503:

mukotrpni
31.03.2012., 12:24
Pozdrav svima.
Evo kao i ja hoću biti moderan i odlučio kupit.Pregledao sam sve i svašta i na kraju kupim GoClever

http://www.mimovrste.com/artikel/2750437129/tablicni-racunalnik-goclever-tab-a103#tech

Prvo sam mislio kupit DVD za auto ali nakraju ispalo da je ovo bolja i jeftinija varijanta.Neznam kak je firma(neko kinesko sranje) al ionakio je sve kod njih napravljeno.Samsnug i Ipad su preskupi al jesu i kvalitetni.Tako da sam odlučio kupiti ovo jer je servis kod nas u Sloveniji i garancija 2 godine a možeš produžiti do 5 godina.Za sad ima 2.3.4 android ,al u maju izlazi i 4.0. za ovaj model tako da je to bilo odlučilno za moju kupovinu.Inače je bilo i boljih ponuda al nijedna nije bila sa supportom i sve je trebalo slati vani na servise( ako se nedaj bože šta desi)
jedan od njih je bio:

http://www.lionshop.si/v-trgovino/pgxso-product-details/prx-600/ctx-114.html

što se tiče prestigia dolazi model MultiPada i je veoma zanimljiv i cenovno OK, al kad će se kod nas pojaviti je pitanje..

http://notebookitalia.it/tablet-prestigio-multipad-9-7-foto-video-live-14209

Sad šta sam kupio i koliko će radit vidjet ćemo ,sad samo vremena nać i upalit
,već 4dana je kod kuće i nije bilo vremena poigrat se sa njim...-:ne zna:

acer
02.04.2012., 14:48
Evo sam da obavjestim korisnike Prestigio PMP5080B tableta da je izasao ICS update. Jos ga nisam probao,ima ga za skinuti na stranicama od Prestigia ali kazu kolege sa jednog drugog foruma da puca link za skidanje.
Pricekat cu da mi ponudi skidanje preko wirelessa pa cemo onda updejtati.

http://www.prestigio.com/products/personal-computers/Tablet_PC/MultiPad_PMP5080B

viking
02.04.2012., 15:21
prolazi sa download managerom bez problema.

viking
02.04.2012., 18:42
u čipoteku je stigao novi, veći 10" model coby kyros sa omjerom 4:3

LINK (http://www.cobyusa.com/?p=prod&prod_num_id=10585&pcat_id=3001)

nansale
03.04.2012., 10:43
u čipoteku je stigao novi, veći 10" model coby kyros sa omjerom 4:3

LINK (http://www.cobyusa.com/?p=prod&prod_num_id=10585&pcat_id=3001)

Koji su mu plusevi i minusi u odnosu na ovoga http://pojemario.com/wp/?page_id=3277 ?

viking
03.04.2012., 12:50
Koji su mu plusevi i minusi u odnosu na ovoga http://pojemario.com/wp/?page_id=3277 ?

huh.... tu ne mogu biti objektivan, jer je razlika _samo_ u omjeru stranica ekrana. znači, i dalje je 10", ali ne u 16:9 kakvog je mario recenzirao, nego je 4:3, kojeg, kako sam čuo, dobija ovih dana, pa će i njega malo "pročešljati".
znači, _sve_ unutra. sav hardver je isti, procesor, količina memorije, nedostatak android marketa u startu (da se doinstalirati), svi priključci su isti, samo, velim, ekran je drugog omjera.

zato sam ti i napisao da ne mogu biti objektivan, jer sam ja uvijek ja 4:3 omjer jer jer prirodniji za čitanje i nekakav dugotrajniji rad. 16:9 je za filmove ipak bolji, ali za tekst, web stranice 4:3 još uvijek, po meni, ima prednost.

cijenom su isti, što je malo čudno jer sam očekivao da će ovaj novi biti nešto jeftiniji, ali, to je već do čipoteke. i sve što si na toj recenziji pročitao možeš i ovdje primjeniti. naravno, kada mario napiše par redaka, netko će već linkati.

tako da :ne zna: ... moraš sam vidjeti za što bi ga koristio tako i odabrati omjer stranica ekrana.

aspirin
05.04.2012., 08:36
Umjesto da se godinama mislim o uvozu tableta, lijepo sam nazvao
carinsku ispostavu u posti u Splitu i pitao koja je shema... Za divno
cudo, izgleda da je stvarno situacija kao u najoptimisticnijem scenariju.
Dakle, istina je, od 01.03. je ukinuto da je za rucna racunala potrebna
HAKOM-ova suglasnost, za uvest tablet nije potreban nikakav dokument
dodatni, cak se ni carina ne placa nego samo PDV...
Iskreno, ne mogu vjerovat!!! Ako su lagali mene, i ja lazem vas.. Al pitao
sam 3 putda jeli to sigurno i uvjerava me zenska da vec tako rade i da
nema problema...

viking
05.04.2012., 11:32
lijepo, ali da li je netko spomenuo ili pitao da li se radi o uvozu za pravne ili fizičke osobe?
puno toga je napisano i svugdje piše drugačije. no, imho, ja i dalje ne bih kupovao takve uređaje vani. imamo problema sa reklamacijama, povratom robe i u hrvatskoj, a kamoli iz kine ili amerike ili tu nešto bliže, njemačka i engleska.

alim dajbog da je to tako kako si dobio informaciju.

aspirin
05.04.2012., 11:52
Pa nisam naglasio da sam fizicka osoba a ne firma, al jesam rekao
da "ja zelim kupiti" pa kontam da je ocito bilo...
A sad, garancije i takve stvari nastranu, ovo je ipak dobra vijest,
valjda ce se i firme neke odvazit na uvoz pa da korisnikovu brigu
o garanciji preuzmu na sebe..
Ruku na srce, i meni zvuci malo predobro da bi istinito bilo...

viking
05.04.2012., 17:07
gle, ako firma uvozi, onda ti je svejedno. no, ovo što si ti započeo je samo da hakom ne treba više dati suglasnost sa uvozom. ali tebi kao fizičkom licu i dalje ostaje plaćanje pdv-a i carine. sad, negdje inf. roba prolazi bez problema, ali negdje i ne baš tako.
pa bih ja za sada još uvijek preporučio oprez pri kupovini izvana.

aspirin
05.04.2012., 17:13
A neznam odakle dobit pouzdaniju informaciju o uvozu osim
Direktno sa carine???

I treba platit samo pdv nema carine na to.. Opet, info od gospodje
Na carini...

Sent from POS Galaxy3

viking
05.04.2012., 19:54
ma, gle, ja bih jako volio da je sve tako čisto i jednostavno. no, pošta itekako zna zezati sa takvim stvarima. govorim samo iz ne tako davnog iskustva. a u ovo post-hakom vrijeme još nisam ništa naručivao.

aspirin
05.04.2012., 19:58
I ja sam cuo horror price o narucivanju elektronike..
Nadajmo se da ih vise nece bit...

A sve sta je doslo prije 1.3 je u problemima bilo, ne mora davno bit..

Sent from POS Galaxy3

AndroidD
06.04.2012., 12:56
kako narediti (ili koji app koristiti) da mi internet prepoznaje tablet kao komp, a ne smartphone.
iritira me prebacivanje svake stranice u desktop mode. htio bi to po defaultu ako je moguće.

pmp5080b

i jel moj tablet doživotno na đinđerbredu? il postoji šansa za honey...

aspirin
06.04.2012., 16:18
To ti je do browsera a ne tableta.. u svome nadji opciju "user agent" I
Namjesti na desktop.. A ako nemas tu opciju, promjeni browser..
Znam da dolphin to ima...

Sent from POS Galaxy3

trgut
07.04.2012., 12:54
postoji li u Androidu funkcionalan excell koji radi na tabletima na primjer tipa Prestigio 5080 , koji ima normalne C/P funkcije sa mogučnosću izostavljanja formuli , brojki ... ? Kupio sam ovo sranje od Prestigia na "nagovor " pojedinih forumaša uz tvrdnju kako su to jednostavni programi i da to "jednostavno mora raditi" , ja kupio i isprobo bar pešest trial verzija i radi kitu Marjanovu . Oćel iko kupit ovo smeće a ja kupit ću si noramalan tablet ćim iziđe na Windowsima !

AndroidD
07.04.2012., 13:20
Koristim go launcher. Zanima me postoji li tema za gingerbread tablet a da nije vezana za smartphone. Dock na home screenu me iritira i zauzima mjesta. Moze prijedlog i nekog drugog launchera.

Znaci tema za <3.0 TABLET.

pmp5080b

aspirin
08.04.2012., 15:04
@trgut: ako nema free verzije koja radi sta zelis, odi na mobilism forum
I skini neku koja se placa..

Bojin se da se neces usrecit cekanjem win tableta..

Sent from POS Galaxy3

trgut
08.04.2012., 16:20
@trgut: ako nema free verzije koja radi sta zelis, odi na mobilism forum
I skini neku koja se placa..

Bojin se da se neces usrecit cekanjem win tableta..

Sent from POS Galaxy3

... uopće nema takvog excela na androidu da radi na tabletu , jebiga ako sam dao 1800 kn za tablat a kupio ga isključivo zbog toga , onda mogu dati i dvadesetak dolara za aplikaciju koja će mi služiti !

razmazena91
08.04.2012., 17:09
ajmo napraviti korak naprijed do podrške ad-hoc mrežama, s obzirom da je sudbina 3G USB donglea neizvjesna. Slažem se da bi M778 bio izvrsna sprava da se može povezati s WiFi routerima na mobilnim telefonima.

Nakon upgradea na 2.3 koji je prošao bez problema po uputstvima s tvorničke stranice, bilo je potrebno instalirati ADB driver za Windows XP da bi mogao komunicirati s kantom u USB debugging modu. Kinezi nisu naravno dali ništa po tom pitanju, ali u načelu stvar nije komplicirana.

Na http://developer.android.com/sdk nalaze se instalacije za Windows, Mac i Linux. Nakon instalacije u SDK Manageru treba odabrati pod Available packages nešto što se zove "Google USB driver package, revision 4" i instalirati ga. Taj će driver sletjeti u negdje direktorij (ovisno o tome na koji ste drive instalirali SDK) ???/Android/android-sdk/extras/google/usb_driver .
Treba modificirati fajl android_winusb.inf na način da negdje u listi telefona dodate slijedeće linije

;JoyPlus M778
; %SingleAdbInterface% = USB_Install, USB\Vid_18d1&Pid_deed&MI_01
%CompositeAdbInterface% = USB_Install, USB\Vid_18d1&Pid_deed&Rev_0226&MI_01

i spremite fajl.

Povežite kante USB kablovima i na M778 uključite u Settings USB Debugging mode. Windowsi će pronaći Android device i vi ih usmjerite na direktorij s već spomenutim .inf fajlom.
Nakon instalacije drivera toplo preporučam reboot oba kompjutera.
Slijedeći put kada ih spojite kablom Android mora javiti USB Debbuging Connected.

Konekciju možete provjeriti i naredbom adb devices (adb se nalazi u android-sdk/platform-tools).

Tko želi, iza ovog može isprobati SuperOneClick v1.9.1, te preuzeti root prava.

Dalje bi trebalo ispitati na koji način se može modificirati wpa_supplicant na M778. Ako netko zna - super...

Evo link za početak:
http://szym.net/android/adhoc-wpa-supp.html

Lijep pozdrav...[/QUOTE]

bok,
Ovaj dio mi nije jasan:

Treba modificirati fajl android_winusb.inf na način da negdje u listi telefona dodate slijedeće linije

;JoyPlus M778
; %SingleAdbInterface% = USB_Install, USB\Vid_18d1&Pid_deed&MI_01
%CompositeAdbInterface% = USB_Install, USB\Vid_18d1&Pid_deed&Rev_0226&MI_01

i spremite fajl.

sta znaci modificirati i gdje mi se to nalazi? spremam li to u tel ili na komp?

aspirin
08.04.2012., 22:04
... uopće nema takvog excela na androidu da radi na tabletu , jebiga ako sam dao 1800 kn za tablat a kupio ga isključivo zbog toga , onda mogu dati i dvadesetak dolara za aplikaciju koja će mi služiti !

Pa i spomenuo sam mobilism bas da ne moras platit za app.. A vjerujem
Da na njihovim temama na forumu mos nac info koja app bi ti odgovarala

Sent from POS Galaxy3

Inter_shupen
10.04.2012., 03:13
Klasika!

http://img339.imageshack.us/img339/2015/ipadh.jpg (http://imageshack.us/photo/my-images/339/ipadh.jpg/)

rey619mysterio
11.04.2012., 00:21
ja sam svoj taman u nedjelju dobio :) a prekjucer stavio sticker na pozadinu..predobro mi izgleda :D
http://i.imgur.com/AEFLT.jpg

diiba
12.04.2012., 12:03
A neznam odakle dobit pouzdaniju informaciju o uvozu osim
Direktno sa carine???

I treba platit samo pdv nema carine na to.. Opet, info od gospodje
Na carini...

Sent from POS Galaxy3

najpouzdanija informacija ja na HAKOM-ovim stranicama http://www.hakom.hr/default.aspx?id=995....a i dalje treba biti oprezan, naročito pri uvozu iz Kine, jer Carina može, ako uz uređaj nisu dostupni dokumenti o usklađenosti s propisima EU-a, zaustaviti carinjenje i vratit uređaj pošiljatelju...

diiba
12.04.2012., 12:34
Zanima me da li se isplati kupiti http://www.lociraj-popust.com/default.aspx?pid=915? Čini mi se da je to defnitivno najeftinija cijena za taj uređaj u RH, ali me zanima da li je ovaj Tablet vrijedan i tih novaca