PDA

View Full Version : LCHF način prehrane - 2. dio

stranice : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 [36] 37 38 39 40

jellenab
19.09.2012., 16:13
leo mesija molim Vas,sutra mislim jesti šampinjone i jaja.hocete li biti dobri i reći koliko šampinjona smijem pojest.uz to cu salatu od krastavaca,pome ,paprike.

mrvicazagreb
19.09.2012., 17:00
Bok dragi moji, evo čitam Vas već 7 tjedana ali nikako da Vam se pridružim. Na LCHF sam evo ide 7. tjedan i skinula sam 6 kg do sad, voljela bih još barem 10 kg, imam 26 godina, 177 cm i trenutno sam na 80 kg....trenutnoooo..... mislim već dva tjedna mi se vaga nije pomakla prema dolje (ni prema gore :D ) ne znam šta se dešava,čak sam i mliječne proizvode izbacila a o voću da i ne pričam... jel ima tko slična iskustva? Ne brojim ugljikohidrate ali skoro da ih i ne unosim....

Obzirna
19.09.2012., 17:38
[QUOTE=mrvicazagreb;41401393]Bok dragi moji...

Bok,mislim da je većina imala periode stagnacije,budi strpljiva po meni je i ovo već dobar rezultat :mig:

renđi
19.09.2012., 17:52
Uzmi neki program za praćenje dijete (imaš na netu besplatnih), upišeš jelo i vidiš gdje si.

Daj link!
Ako ima na hr.... thx!

deana80
19.09.2012., 20:00
hi svima, novim i starima lchf-ovcima, nadam se da me se neke sijecaju sa onog ugaslog foruma, dugo nisam na svom kompu imala pristup preko googla na ovaj forum, sad mi je frend nesto smuckao pa ide,bila sam sva jadna:,odjednom sam ostala bez vaseg drustva(istovremeno onaj forum nestao, ovog nikako otvorit...) elem, evo mene na LCHF vec 1,5 g; u prvih 6 mj. -25 kg,otada stojim,ali kako sam brljala cila sam happy sto nisam nista vratila,evo idemo skidat sljedecih 25; veselim se druzenju s Vama :zivili

made leine
19.09.2012., 21:58
Kilaža ti je ups?! Dug je put pred tobom do recimo poželjnih 70 -tak kila, ali uz ovu prehranu neće biti težak kao uz "zdravu -integralno, posnu ishranu". Ovdje si stalno zadovoljna i nema gladi ni luđačke želje za slatkim. Na slatko obrati pažnju - ako ga želiš pojela si malo masti!! Ja sam u početku jeo slatko vrhnje sa orasima kao zamjenu za slatko, ali je prošlo. Nas troje imamo 100 g crne čokolade 72%-ne već više od mjesec dana i nismo je ni otvorili, nikom ne treba. Čvarci, ghee, mast su jednostavno prefini! Uzmi neki program za praćenje dijete (imaš na netu besplatnih), upišeš jelo i vidiš gdje si. To ti je odgovor i za to vrhnje i voće. Dobar tek!

da, znam da mi je kilaža ''ups'' :D dala sam si 5 godina da dođem na 80kg. :D na ovu visinu imala sam ja i 58kg, i 65-68 većinu odraslog života, no najzgodnija sam si bila sa 75. s druge strane, neću se zamarati tim brojkama do kojih je još daleko, meni je najbitnije da počnem mršaviti, da se nešto pokrene...

čitajući paleo recepte zaključila sam da bi to meni moglo bolje odgovarati odo vog režima na kojem sam sada. čula sam se s anitom preko maila i uz sve njene i vaše savjete nadam se da će biti i rezultata...

ovi programi za praćenje dijete - šta je to uopće? :confused::rofl: guglala sam i nabasala na neki, ali nije besplatan. ako možeš staviti link na neki besplatan, bilo bi super.

hvala :)

leo mesija
19.09.2012., 22:04
leo mesija molim Vas,sutra mislim jesti šampinjone i jaja.hocete li biti dobri i reći koliko šampinjona smijem pojest.uz to cu salatu od krastavaca,pome ,paprike.

Evo za gljive podataka pa si malo izračunaj.
Mushrooms, white, cooked, boiled"
100 g 28 kcal UH 5,29 P 2,17 M 0,47

I evo nekih organizatora na kojima si lako unosite hranu i dobijete sve u kaloriju, gram. Stvari su prva liga i bez toga je teško točno znati dnevni unos. My fitnesspal, Fit day, Diet master, Diet organizer, itd.. Za unos vam nakon nekog vremena treba po danu praktično 5 minuta. Jako malo za ono što vam ovi organizatori pružaju. Neki su besplatni , a neki se plaćaju. U biti su toliko dobri da su iako plaćeni kao besplatni. :)

rock on...
19.09.2012., 22:50
općenito, znači, mast nam daje osjećaj sitosti?

...

proteini daju veći osjećaj sitosti od masti :mig:

leo mesija
20.09.2012., 06:49

Odlično, ti onda jedi većinom proteine!:kava:

norveska
20.09.2012., 08:12

Na samom pocetku LCHF , kod nekih moze da dodje do vece potrebe za hranom, samim tim i do povecane zelje za unosom proteina, ali ovo nije HP vec HF. Meni se licno desavalo da pojedem 2 - 3 kotleta na samom pocetku, ali se sve to brzo dovede u red. I ako se unosi dovoljno masnoce, dugo se bude sit i nema zaista ni zelje za slatkisima. Osim toga, preporuka ovog programa je jasna i glasi normalan unos proteina

norveska
20.09.2012., 08:22
Slusajte ovo narode, sta se radi od ljudi :503:. Pricam sinoc na Skype sa prijateljicom iz bivse nam domovine, ona se skoro vratila iz jednog Centra za regulisanje tezine, za 21 dan izgubila 2 kg i dobila jelovnik kojeg treba da se pridrzava kuci. A primer jednog jelovnika glasi ovako :eek::eek: :

Dorucak, 50 gr hleba, par obarenih virsli i 2 dl jogurta

Rucak , 50 gr hleba, supa od kuvanog povrca bez soli, 200 gr kuvane piletine, 3 barena krompira i 1 salata ( tamo im davali cveklu iz konzerve ) bez ulja

MO voce ili kompot

Vecera, 50 gr hleba, 50 gr, posnog belog sira, 1 belance od jajeta, kupus salata bez ulja

Gledam je ja, pitam sta ces dalje, ona sleze ramenima. Pa me gleda i pita me jel si radila Mina nesto sa licem ( misli neku intervenciju ) :503: ? Ja joj ispricam za LCHF, ona me gleda belo i kaze nemoguce. Ja ustane sa stolice da me bolje pogleda pa joj pustim i dve slike sa rodjendana, ona se za glavu uhvatila.
Zakazala sam joj veceras opet randevu na Skype, mozda krene i ona sa LCHF !

Obzirna
20.09.2012., 10:25
Norveška ,baš strašno.Najviše me nervira što forsiraju da se obavezno jede kuhano :503: a o hrenovkama da ne pričam :rolleyes:
nadam se da će ti prijateljica preći na lchf da se ne muči već da uživa i mršavi

nensyb
20.09.2012., 10:58
Pa to mi je prestrašno. Da nastavi tako neće izgubiti ništa osim volje da smršavi. Ja sam osobno jako osjetljiva na UH pa mi je ovaj jelovnik užas. Da jedem to vjerojatno bih morala piti i hrpu dodatnih lijekova!!

Punja
20.09.2012., 11:34
Slusajte ovo narode, sta se radi od ljudi :503:. Pricam sinoc na Skype sa prijateljicom iz bivse nam domovine, ona se skoro vratila iz jednog Centra za regulisanje tezine, za 21 dan izgubila 2 kg i dobila jelovnik kojeg treba da se pridrzava kuci. A primer jednog jelovnika glasi ovako :eek::eek: :

Dorucak, 50 gr hleba, par obarenih virsli i 2 dl jogurta

Rucak , 50 gr hleba, supa od kuvanog povrca bez soli, 200 gr kuvane piletine, 3 barena krompira i 1 salata ( tamo im davali cveklu iz konzerve ) bez ulja

MO voce ili kompot

Vecera, 50 gr hleba, 50 gr, posnog belog sira, 1 belance od jajeta, kupus salata bez ulja

Gledam je ja, pitam sta ces dalje, ona sleze ramenima. Pa me gleda i pita me jel si radila Mina nesto sa licem ( misli neku intervenciju ) :503: ? Ja joj ispricam za LCHF, ona me gleda belo i kaze nemoguce. Ja ustane sa stolice da me bolje pogleda pa joj pustim i dve slike sa rodjendana, ona se za glavu uhvatila.
Zakazala sam joj veceras opet randevu na Skype, mozda krene i ona sa LCHF !

Dijeta iz sedamdesetih s hrenovkama i bez ulja!!! AAAAA

Punja
20.09.2012., 11:45
A malo ću off-topic. Ovi single dečki stariji od 30 su sasvim pošašavili, ili se to meni čini!? Bila sam s prijateljicom na piću, smijale smo se nešto i baš nam je bilo dobro, i u tri navrata su nam se neki momci htjeli pridružiti (ne isti triput, nego tri različite formacije po jednom). Pristojni, čak simpatični, puni komplimenata (ako se kao kompliment računa: "oprosti, ali morao sam ti reći, nikad nisam u životu vidio takvog komada". Pa gdje je izlazio dosad, bar je moj grad pun komada :eek:). E pa, ja ne volim ljude zavlačiti, pa sam im odmah lijepo rekla da sam ja udata, prijateljica zauzeta i da sorry, ne može. A oni navališe, da šta ne bi ipak popili piće!? A kad sam im preporučila cure za susjednim stolom, skoro pa se uvrijediše!?

made leine
20.09.2012., 11:46
Na samom pocetku LCHF , kod nekih moze da dodje do vece potrebe za hranom, samim tim i do povecane zelje za unosom proteina, ali ovo nije HP vec HF. Meni se licno desavalo da pojedem 2 - 3 kotleta na samom pocetku, ali se sve to brzo dovede u red. I ako se unosi dovoljno masnoce, dugo se bude sit i nema zaista ni zelje za slatkisima. Osim toga, preporuka ovog programa je jasna i glasi normalan unos proteina

jutros sam si na maslacu pofrigala kajganu od 2 jaja i malo pancete. pojela sam to prije 2 sata otprilike. i sad umirem od gladi :( znači li to da nisam unijela dovoljno masnoće? koliko bi uopće bilo ''dovoljno'' :confused: stavila sam kockicu masla ajmoreć veličine 2x2cm :ne zna:

kekaa
20.09.2012., 12:30
jutros sam si na maslacu pofrigala kajganu od 2 jaja i malo pancete. pojela sam to prije 2 sata otprilike. i sad umirem od gladi :( znači li to da nisam unijela dovoljno masnoće? koliko bi uopće bilo ''dovoljno'' :confused: stavila sam kockicu masla ajmoreć veličine 2x2cm :ne zna:

I ja jutros slično doručkovala,ali izrezala i 2 manja šampinjona, možeš i komadić tikvice, nemoj šparat na slanini, gore možeš 1 žlicu mljevenog lana. Osobno uvijek stavim više maslaca, pliva mi u tavi :rofl:, a znam ubaciti i žlicu milerama. Uz to 2 mala krastavca, čaj sa kokosovim uljem i ja budem sita i masna 6 sati sigurno. Treba vremena da si uzmeš mjeru za obrok, uglavnom ćeš sama shvatiti što ti najbolje odgovara, ali ne žali maslac ! I jedi do sitosti :mig:

jellenab
20.09.2012., 13:18
Evo za gljive podataka pa si malo izračunaj.
Mushrooms, white, cooked, boiled"
100 g 28 kcal UH 5,29 P 2,17 M 0,47

I evo nekih organizatora na kojima si lako unosite hranu i dobijete sve u kaloriju, gram. Stvari su prva liga i bez toga je teško točno znati dnevni unos. My fitnesspal, Fit day, Diet master, Diet organizer, itd.. Za unos vam nakon nekog vremena treba po danu praktično 5 minuta. Jako malo za ono što vam ovi organizatori pružaju. Neki su besplatni , a neki se plaćaju. U biti su toliko dobri da su iako plaćeni kao besplatni. :)

hvala puno

e evo ja sad danas 3 jaja doručak,3 jaja ručak,bi li to bilo malo puno proteina.a bas sam bila gladna za ručak nisam mogla pojest dva nikako

Punja
20.09.2012., 13:59
hvala puno

e evo ja sad danas 3 jaja doručak,3 jaja ručak,bi li to bilo malo puno proteina.a bas sam bila gladna za ručak nisam mogla pojest dva nikako

A što je još bilo osim jaja? Povrće? Ako je to danas tako ispalo, ajde, ali ne bi bilo na odmet malo raznovrsnosti?

Ja sam jučer, između ostalog, napravila salatu od sirove brokule i koromača. Bila je baš fina. Mislim da ću danas carsko meso, i opet tu salatu. Ili krem-juhu od tikvice i brokule. Vidjet ću.

Nisana
20.09.2012., 14:07
Ja sam jučer, između ostalog, napravila salatu od sirove brokule i koromača. Bila je baš fina.

s čim si začinila tu salatu?

jellenab
20.09.2012., 14:08
A što je još bilo osim jaja? Povrće? Ako je to danas tako ispalo, ajde, ali ne bi bilo na odmet malo raznovrsnosti?

Ja sam jučer, između ostalog, napravila salatu od sirove brokule i koromača. Bila je baš fina. Mislim da ću danas carsko meso, i opet tu salatu. Ili krem-juhu od tikvice i brokule. Vidjet ću.

naravno,bilo je za dorucak salata od pome,paprike,al malo.za ručak omlet od jaja i gljiva i krastavac

renđi
20.09.2012., 15:28
hi svima, novim i starima lchf-ovcima, nadam se da me se neke sijecaju sa onog ugaslog foruma, dugo nisam na svom kompu imala pristup preko googla na ovaj forum, sad mi je frend nesto smuckao pa ide,bila sam sva jadna:,odjednom sam ostala bez vaseg drustva(istovremeno onaj forum nestao, ovog nikako otvorit...) elem, evo mene na LCHF vec 1,5 g; u prvih 6 mj. -25 kg,otada stojim,ali kako sam brljala cila sam happy sto nisam nista vratila,evo idemo skidat sljedecih 25; veselim se druzenju s Vama :zivili

Hej Deana :w,,, drago mi je da si opet tu ,,, sjećam te se ,,, kako ne ,,, Wow ! Bravo za izvrstan rezultat ,,, -25 :top:!!!! Odlično !
A kako se sad hraniš ?

leo mesija
20.09.2012., 15:44

To je ono što ja (poučen vlastitim dugogodišnjim iskustvom) stalno govorim, a onda me "napadnu i podučavaju" oni/e koji pojma nemaju. Jednostavno se mora pisati/računati jer se tako jednostavno čovjek prevari da nije za vjerovati?! Svaki detalj je bitan kod onoga koji želi pravi rezultat. Za mene nije pravi rezultat -3 kg u 5 godina i nakon 5 godina imati još 25 kg viška, a praviti se da te to ne boli? Da si kao na opuštenom režimu i ludo opušten.
Evo opet po mom: kolika su jaja- s,m,l,xl? - 146 kcal
koliko maslaca, 5 grama?- 35 kcal
koliko je malo pancete, 20 g? - 108 kcal
Ukupno 290 kcal!!!!!!
Onaj tko dolazi sa normalnih , zdravih dijeta (kao ja prije 100 dana) na smrt se boji masti i sklon je stavljati mrvicu masnoće. Naravno i ostati gladan. Ako i ovaj obrok nije bio slab kao što sam računao, ali što je sa jučerašnjim D,R,V? Što je sa prijašnjim danima? I pustite ona sranja tipa - slušajte svoje tijelo?! Da ga se isplatilo slušati ne bi nam trebala dijeta. Mislim pojesti 290 kcal, naravno da si gladna! Tebi na tvoju veličinu treba sigurno bar 1600 kcal? Naravno da bi na tom iznosu na LCHF-u mršavila. Ovako je to mrcvarenje i na kraju ljudi odustanu i okrive koga, naravno nekog drugog u ovom slučaju lošu dijetu. Ako misliš ozbiljno smršaviti odi odmah u Metro ili slično i kupi digitalnu vagu za 100 - 150 kn.Zatim kupi (ima i besplatnih online) neki program za praćenje ishrane i sretno. Ovi štosevi tipa_ curke danas kuhana junetina i povrće, baš super-- ne pale, kratkog su daha.:kava:

leo mesija
20.09.2012., 16:03
hvala puno

6 jaja je oko 32 g proteina, a 35 g masti (ovisi o veličini jaja). Znači da je to dosta/previše proteina i obroci bi trebali biti tipa (ako je kajgana u igri):
3 jaja - 150 g
40g putra

517 kcal, UH 1g P 16g 50g M

Razumiješ sad? Ja kad jedem ćevape pojedem 100 g. Da to je tolikom čovjeku za zub, ali ide puno masti i povrća uz to. Da jedem puno ćevapa to nije LCHF, proteini odoše u nebo.:kava:

jellenab
20.09.2012., 16:32
6 jaja je oko 32 g proteina, a 35 g masti (ovisi o veličini jaja). Znači da je to dosta/previše proteina i obroci bi trebali biti tipa (ako je kajgana u igri):
3 jaja - 150 g
40g putra

517 kcal, UH 1g P 16g 50g M

Razumiješ sad? Ja kad jedem ćevape pojedem 100 g. Da to je tolikom čovjeku za zub, ali ide puno masti i povrća uz to. Da jedem puno ćevapa to nije LCHF, proteini odoše u nebo.:kava:

da znam znam,koliko grama dnevno moram,mogu pojest proteina,1 g na kg težine?imam 59 kg.i to nije bio 1 obrok,nego u 7 ipo doručak,u 2 ručak,i to je to,sad sam jos sita,popit cu kavu i 3 ure vježbati

i da, ja stvarno zamastim,pećem na 2 žličice masti,i onda dodam bar još 2 žličice masla,a na ručak sam dodala i malo maslinovog ulja

made leine
20.09.2012., 17:11
To je ono što ja (poučen vlastitim dugogodišnjim iskustvom) stalno govorim, a onda me "napadnu i podučavaju" oni/e koji pojma nemaju. Jednostavno se mora pisati/računati jer se tako jednostavno čovjek prevari da nije za vjerovati?! Svaki detalj je bitan kod onoga koji želi pravi rezultat. Za mene nije pravi rezultat -3 kg u 5 godina i nakon 5 godina imati još 25 kg viška, a praviti se da te to ne boli? Da si kao na opuštenom režimu i ludo opušten.
Evo opet po mom: kolika su jaja- s,m,l,xl? - 146 kcal
koliko maslaca, 5 grama?- 35 kcal
koliko je malo pancete, 20 g? - 108 kcal
Ukupno 290 kcal!!!!!!
Onaj tko dolazi sa normalnih , zdravih dijeta (kao ja prije 100 dana) na smrt se boji masti i sklon je stavljati mrvicu masnoće. Naravno i ostati gladan. Ako i ovaj obrok nije bio slab kao što sam računao, ali što je sa jučerašnjim D,R,V? Što je sa prijašnjim danima? I pustite ona sranja tipa - slušajte svoje tijelo?! Da ga se isplatilo slušati ne bi nam trebala dijeta. Mislim pojesti 290 kcal, naravno da si gladna! Tebi na tvoju veličinu treba sigurno bar 1600 kcal? Naravno da bi na tom iznosu na LCHF-u mršavila. Ovako je to mrcvarenje i na kraju ljudi odustanu i okrive koga, naravno nekog drugog u ovom slučaju lošu dijetu. Ako misliš ozbiljno smršaviti odi odmah u Metro ili slično i kupi digitalnu vagu za 100 - 150 kn.Zatim kupi (ima i besplatnih online) neki program za praćenje ishrane i sretno. Ovi štosevi tipa_ curke danas kuhana junetina i povrće, baš super-- ne pale, kratkog su daha.:kava:

evo ja želim pravi rezultat, a o detaljima nemam pojma. pomogneš mi?

1600 za cijeli dan?
večeras idem do konzuma kupiti sastojke za dobri kruh, maslac, kokosovo ulje, šampinjone itd. pa ću pomalo bauljavit.

leo, vidim da ti imaš podosta iskustva i znanja o ovome, ali ni ti mi ne daješ informacije kakve trebam, tvoji postovi mi nisu kristalno jasni (možda je do mene :D) - daj mi konkretan savjet, recept za d, r, v, reci mi ''izbjegavaj to, to, to'', ''kupi to i to, pripremi tako i tako''. kad o nečemu znam puno, ja bez da me se moli podijelim znanje. ja sam potpuni početnik i neznalica u ovome, a k tome godinama mislim obrnuto od onog na šta se sad privikavam.

da kupim digitalnu vagu. za sebe ili za hranu? :rofl: kužiš me? :D

ok, očito sam premalo pojela za doručak :zubo:, povećat ću to na 3 jaja normalne veličine, 100g pancete i više masla - jel to onda ok?
al i ovo koliko sam stavila - već mi je djelovalo previše, jaja nisu sve ''popila'' - ako dakle trebam staviti više masla, bit će više tog ostatka nakog friganja. da onda s tim ostatkom prelijem povrće, fetu LCHF kruha? što??? :ne zna:

deana80
20.09.2012., 17:26
Hej Deana :w,,, drago mi je da si opet tu ,,, sjećam te se ,,, kako ne ,,, Wow ! Bravo za izvrstan rezultat ,,, -25 :top:!!!! Odlično !
A kako se sad hraniš ?

hvala rendi na dobrodoslici!!! pa nakon onih prvih -25 nastavila sam ja s LCHF al' bi onda poklekla kod prvog rodendana, svadbe...pa bi nastavila jos koji dan s neLCHF-om, a onda bi se vratili i simptomici koji su bili sasvim nestali kad sam pocela s ovom prehranom (ekcemi, oteceni zglobovi, poremecaj m.ciklusa...)pa bi ja opet na LCHF, tako sam setala dvatri kg gore dole, al evo od prije par dana sam ponovo na strogom LCHF-u....inace prije ljeta sam bila na sistematskom(nakon godinu dana LCHF) i prvi put nakon 6 godina krvna slika je bila uredna(masnoće, jetreni enzimi, trombociti), rekao mi dr. da jedino oko cega bi se on zabrinuo bi bili ovi ketoni u urinu, rekla sam mu da se ne brine i objasnila zasto, e odmah mi je u nalazu kao preporuku napisao redukcijska-hipolipemicna dijetanek' pjeva borbene, ja nastavljam s LCHF-om

Punja, molim te u kojem ti to gradu zivis?

made leine
20.09.2012., 20:14
bila u šoping :eek::rofl:

koliko trebam jesti kokosovog ulja? skupo je!!! :eek::rofl: 2 žlice dnevno? jesus, onda će mi 250g trajat 4-5 dana :ne zna:

isuse kak' je junk food jeftina :tuzni: :rofl:

leo mesija
20.09.2012., 21:45

1600 za cijeli dan?
večeras idem do konzuma kupiti sastojke za dobri kruh, maslac, kokosovo ulje, šampinjone itd. pa ću pomalo bauljavit.

leo, vidim da ti imaš podosta iskustva i znanja o ovome, ali ni ti mi ne daješ informacije kakve trebam, tvoji postovi mi nisu kristalno jasni (možda je do mene :D) - daj mi konkretan savjet, recept za d, r, v, reci mi ''izbjegavaj to, to, to'', ''kupi to i to, pripremi tako i tako''. kad o nečemu znam puno, ja bez da me se moli podijelim znanje. ja sam potpuni početnik i neznalica u ovome, a k tome godinama mislim obrnuto od onog na šta se sad privikavam.

ok, očito sam premalo pojela za doručak :zubo:, povećat ću to na 3 jaja normalne veličine, 100g pancete i više masla - jel to onda ok?
al i ovo koliko sam stavila - već mi je djelovalo previše, jaja nisu sve ''popila'' - ako dakle trebam staviti više masla, bit će više tog ostatka nakog friganja. da onda s tim ostatkom prelijem povrće, fetu LCHF kruha? što??? :ne zna:

Još mi niko nije rekao da nisam konkretan, dapače? Gledaj, ja nemam baš vremena u tančine pisati šta, gdje, kako , koliko, ali sam ti svejedno u gram napisao primjere. Imaš i moje (ma šta moje i ja sam nov u ovom - tek 100 dana) postove od prije drugima na temi pa ima i mojih osobnih obroka. Ovo što ti tražiš je nauka, kompletna nauka. Za to trebaju dani (ako ne mjeseci) i niko ti ne može to znanje dati kao čokoladu - na izvoli, a ni ti to ne možeš brzo naučiti/shvatiti. Ja ne znam kom sam ovdje već što pisao pa tako ni tvoj slučaj, ali sam davao linkove gdje sve piše, linkove za fit day, diet master, diet organizer, itd....
AJMO OPET: Čitaj - istine i laži o hrani (odlično)i ovu temu na forumu,
Diet doctor
Kupi- digitalnu vagu. Pitaš jel ovu ili onu, a ja kažem obje (za tebe i za namirnice).
Uzmi on line program FIT DAY (recimo, a ima i drugih) u koji uneseš svoje mjere i on ti izbaci potrebe na dnevnoj bazi. Hranu koju jedeš upisuješ u program i on ti izbacuje rezultat.
Kažeš da ti podijeliš znanje, a ja ne? Pa jel ja nisam dovoljno jasan, čak i sitničav ovdje? Evo ti pričica od danas: muž i žena kupili neki cvijet, malo teži kalić i to (oko 15 kg). Muž ne želi vlastitoj ženi unijeti cvijet u auto jer su to njemu gluposti!? I nije ga ubacio u auto, tražila je pomoć sa strane! Imaš li ti muža, jel zabrinut zbog tvoje kilaže, možda da ti on malo potraži neke informacije o LCHF-u?
Al evo još i odgovor na ovo: ne možeš tri jaja, 100 g pancete i putar. To je puno kalorija i puno proteina! Samo jaja, panceta i 10 g putra ti je 850 kcal, a to je puno!
Moglo bi - 2 jaja, 40 g slanine i 25 g putra+povrće = 570 kcal i dosta dobar odnos UH;M;P.
I ne znam tko je pitao za kokosovo ulje, ali mislim da nije nužno jer je ovdje besramno skupo (kao i većina stvari). Mislim 400 g za 100 kn?! Za to kupim 4,5 kg putra. :)

leo mesija
20.09.2012., 21:47

1600 za cijeli dan?

Još mi niko nije rekao da nisam konkretan, dapače? Gledaj, ja nemam baš vremena u tančine pisati šta, gdje, kako , koliko, ali sam ti svejedno u gram napisao primjere. Imaš i moje (ma šta moje i ja sam nov u ovom - tek 100 dana) postove od prije drugima na temi pa ima i mojih osobnih obroka. Ovo što ti tražiš je nauka, kompletna nauka. Za to trebaju dani (ako ne mjeseci) i niko ti ne može to znanje dati kao čokoladu - na izvoli, a ni ti to ne možeš brzo naučiti/shvatiti. Ja ne znam kom sam ovdje već što pisao pa tako ni tvoj slučaj, ali sam davao linkove gdje sve piše, linkove za fit day, diet master, diet organizer, itd....
Diet doctor
Kupi- digitalnu vagu. Pitaš jel ovu ili onu, a ja kažem obje (za tebe i za namirnice).
Uzmi on line program FIT DAY (recimo, a ima i drugih) u koji uneseš svoje mjere i on ti izbaci potrebe na dnevnoj bazi. Hranu koju jedeš upisuješ u program i on ti izbacuje rezultat.
Kažeš da ti podijeliš znanje, a ja ne? Pa jel ja nisam dovoljno jasan, čak i sitničav ovdje? Evo ti pričica od danas: muž i žena kupili neki cvijet, malo teži kalić i to (oko 15 kg). Muž ne želi vlastitoj ženi unijeti cvijet u auto jer su to njemu gluposti!? I nije ga ubacio u auto, tražila je pomoć sa strane! Imaš li ti muža, jel zabrinut zbog tvoje kilaže, možda da ti on malo potraži neke informacije o LCHF-u?
Al evo još i odgovor na ovo: ne možeš tri jaja, 100 g pancete i putar. To je puno kalorija i puno proteina! Samo jaja, panceta i 10 g putra ti je 850 kcal, a to je puno!
Moglo bi - 2 jaja, 40 g slanine i 25 g putra+povrće = 570 kcal i dosta dobar odnos UH;M;P.
I ne znam tko je pitao za kokosovo ulje, ali mislim da nije nužno jer je ovdje besramno skupo (kao i većina stvari). Mislim 400 g za 100 kn?! Za to kupim 4,5 kg putra ili 3 litre DMUE (maslinovo jelte). :)

made leine
21.09.2012., 00:07
Diet doctor
jesam, sinoć i izbacilo mi je ovo:
1920 kcal
264 carbs
64 fat
72 protein
- jeli ovo u gramima? znam da vam zvuči glupo, al nikad u životu nisam brojala ni gledala kalorije i nemam pojma kako to ide. možda da jesam sad ne bi imala 30kg+ :zubo:

da, imam muža.
hvala, takve informacije mi trebaju. da mi ne treba pomoć i da se sama (ili s mužem) snalazim u ovome, ne bih ni bila na forumu :D ili da imam puno više vremena nego ga imam. zato vas sve tu i gnjavim sa molbama da mi skratite traženje, kontam ima vas tu koji imate malu djecu i znate kako je ne imat vremena za net osim u ove sate. registrirala sam se na myftnesspal, uhodavam se tamo, unos kalorija itd, uskoro vas neću davit ovdje. :)

I ne znam tko je pitao za kokosovo ulje, ali mislim da nije nužno jer je ovdje besramno skupo (kao i većina stvari). Mislim 400 g za 100 kn?! Za to kupim 4,5 kg putra ili 3 litre DMUE (maslinovo jelte). :)
da, ja sam pitala. pročitala sam na blogu da pomaže kod mršavljenja, i da je dobro uzimati 2-3 žlice dnevno. kupila sam ga u konzumu, 250g skoro 40kn, pa kontam da je to za 4-5 dana :zubo: vidim da ga neki stavljaju u kavu, računa li se to u ove 2-3 žlice dnevno ili je to ekstra? :D
koje to maslinovo kupuješ da je tako jeftino? :D ja svoje domaće eko/djevičansko prodajem za 80kn/L :D

kad sam išla u dućan, zaboravila sam popis, kupovala sam napamet i nisam znala šta mi sve treba za paleo kruh tako da ga nemam, ali sutra ću pokušat cijeli dan biti na LCHF. sad ću još do 3 ujutro iščitavati recepte.:504:

vinicka
21.09.2012., 04:33
made leine, odlicno se ti uhodavas,:)...i znam kako je sa malm decom..zaista se u nekim periodima nema vremena ama ni za sta, a kamoli za net. Pitaj. Vec ce neko uleteti sa 0dgovorom.:) Samo napred!:mig:
Ja u ovo raaaaaano jutro vec ispekoh oko 150 gr. carskog i oprala zelenu salatu( to ce biti rucak koji ide na posao). a pre toga dorucak: lepinjice , kajmak, kafa...i to na posao, narafski. Prijatan dan svima zelim...pocetak vikenda je blizu lalalalalala.....:cerek:

leo mesija
21.09.2012., 07:01
jesam, sinoć i izbacilo mi je ovo:
1920 kcal
264 carbs
64 fat
72 protein
- jeli ovo u gramima? znam da vam zvuči glupo, al nikad u životu nisam brojala ni gledala kalorije i nemam pojma kako to ide. možda da jesam sad ne bi imala 30kg+ :zubo:

da, imam muža.

hvala, takve informacije mi trebaju. da mi ne treba pomoć i da se sama (ili s mužem) snalazim u ovome, ne bih ni bila na forumu :D ili da imam puno više vremena nego ga imam. zato vas sve tu i gnjavim sa molbama da mi skratite traženje, kontam ima vas tu koji imate malu djecu i znate kako je ne imat vremena za net osim u ove sate. registrirala sam se na myftnesspal, uhodavam se tamo, unos kalorija itd, uskoro vas neću davit ovdje. :)

da, ja sam pitala. pročitala sam na blogu da pomaže kod mršavljenja, i da je dobro uzimati 2-3 žlice dnevno. kupila sam ga u konzumu, 250g skoro 40kn, pa kontam da je to za 4-5 dana :zubo: vidim da ga neki stavljaju u kavu, računa li se to u ove 2-3 žlice dnevno ili je to ekstra? :D
koje to maslinovo kupuješ da je tako jeftino? :D ja svoje domaće eko/djevičansko prodajem za 80kn/L :D

kad sam išla u dućan, zaboravila sam popis, kupovala sam napamet i nisam znala šta mi sve treba za paleo kruh tako da ga nemam, ali sutra ću pokušat cijeli dan biti na LCHF. sad ću još do 3 ujutro iščitavati recepte.:504:

Ono podebljano nije dobro, napišem ti kako kad se vratim. Imam neki sastanak pa nemam cajta sad.:durica

babicana4
21.09.2012., 07:56

u smeđoj plastičnoj ambalaži? to je nekakvo rafinirano ulje :eek:koje se ne bi trebalo konzumirati. trebala si kupiti extra djevičansko kokosovo ulje. obično ga konzumiramo po žličicu u kavu ili čaj ili u smoothie. ali, dobro ti Leo kaže, ono ti nije neophodno.

babicana4
21.09.2012., 08:03
Punja, molim te u kojem ti to gradu zivis?haha, hoćeš se pridružiti Punji u izlasku :mig:.
bok, @deana:w, baš te je lijepo opet čitati, pogotovo s ovakvim rezultatima :lux: skoro kao Clatka :cerek:

Punja
21.09.2012., 10:19
haha, hoćeš se pridružiti Punji u izlasku :mig:.
bok, @deana:w, baš te je lijepo opet čitati, pogotovo s ovakvim rezultatima :lux: skoro kao Clatka :cerek:

Tko me pitao za salatu, ne mogu sad naći? Začinila sam s maslinovim, balsamicom, malo soli i malo svježeg bosiljka.
Jučer jetrica za ručak, fina i mekana. Prije toga krem juha od brokule i tikvice s malo maslaca. Ubij me sad leo mesija, ne znam točno koliko. A nekako mi i nije važno, očito riječki dečki znaju cijeniti moju konstituciju :rofl:
deana, ja sam iz Rijeke :cerek:

made leine
21.09.2012., 12:03
made leine, odlicno se ti uhodavas,*****
hvala na podršci :cerek:

Ono podebljano nije dobro, napišem ti kako kad se vratim. Imam neki sastanak pa nemam cajta sad.****
da, nadam se da ćete mi ovo razjasniti jer ispada da moram puno UH jest :confused:
u smeđoj plastičnoj ambalaži? to je nekakvo rafinirano ulje**koje se ne bi trebalo konzumirati. trebala si kupiti extra djevičansko kokosovo ulje. obično ga konzumiramo po žličicu u kavu ili čaj ili u smoothie. ali, dobro ti Leo kaže, ono ti nije neophodno.
f*ck! :rofl: da, baš to, kupila u super konzumu, piše 100% organic coconut oil :ne zna: di da kupim to o kojem ti pričaš? bio&bio?

uglavnom, evo mog doručka: (sve sam vagala :cerek:)

kajgana od 2 jaja normalne veličine (kupovna, al jbg) frigana na 35g maslaca (dukatova, kupovnog, jbg) sa rezanim šampinjonima 70-80g, 15g sirove pancete, grickala onako uz omlet :D, 1 žuta paprika 150g, grickala sirovu. po omletu sam posula 1 žlicu mljevenih sjemeki lana i sezama (sezam je u tom miksu od prije, nadam se da ne smeta?)

maloprije sam si skuhala običnu tursku kavu bez šećera i u nju stavila žlicu kokosova ulja. popila nekako :zubo::rofl:

komentirajte pliz :cerek::)

dbebic7
21.09.2012., 12:50
Kakvog je sastava ledo šlag? Jel on od vrhnja? Smije li se u bezkofeinsku kavu staviti umjesto mlijeka?

ellory
21.09.2012., 12:56

jeli to moguće?:eek: krasota!
gdje ti kupuješ maslac po toj cijeni ? :cerek:

made leine
21.09.2012., 13:28
potencijalni ručak (sveki sprema, dal da se ogrebem ili ne? :D)
- komarče i srdele s gradela - nakon pečenja prelivene maslinovim uljem
- kuhani fažolet sa krumpirom, začinjen čistim maslinovim uljem i posoljen

mislila sam sve to jest, samo bez krumpira :ne zna:

EDIT --- RUČALA SAM:

- 1 komarča (mislim oko 30dkg)s gradela s maslinovim uljem (2-3 žlice ulja)
- 2 male srdelice
- 1 šaka kuhanog fažoleta sa maslinovim uljem i solju.

:ne zna:

edit 2: dakle ručala sam 4,5 sata nakon doručka. taman sam počela osjećat glad. ja zadovoljna. :D

leo mesija
21.09.2012., 15:38
Made leine--jesam, sinoć i izbacilo mi je ovo:
1920 kcal
264 carbs
64 fat
72 protein
- jeli ovo u gramima? znam da vam zvuči glupo, al nikad u životu nisam brojala ni gledala kalorije i nemam pojma kako to ide. možda da jesam sad ne bi imala 30kg+

U programu uneseš svoje gabarite i on ti izbaci potrebe. To si napravila i dobila ovaj rezultat? Ja ne znam podatke , ali recimo da je tako i da ti treba 1920 kcal dnevno? Jel to za održavanje kilaže ili si već uračunala koliko bi skidala tjedno? Ali ovaj unos makronutrijenata je po nekoj običnoj dijeti , a ne po lchf-u.
LCHF u ovom konkretnom slučaju kaže (već sam to računao jednoj prije, ali da sad ne tražim): 1920 kcal - 10% UH, 20%P, 70%M. Uzmeš digitron i izračunaš te postotke. Za UH ti je 10%=192 kcal iz UH-gram UH = 4 kalorije pa 192 podjeliš sa 4 i dobiješ koliko grama UH možeš pojesti na dan. Isto i sa proteinima, 20% = kalorija pa podjeliš sa 4 i dobiješ grame proteina. Sa mastima isto samo što onda dijeliš sa 9 umjesto sa 4. Gram masti ima 9 kalorija. I onda ti ostaje da važeš, unosiš u program što jedeš i mršaviš. Lako je, vjeruj mi. LCHF je stvarno super!

made leine
21.09.2012., 16:22
Made leine--jesam, sinoć i izbacilo mi je ovo:
1920 kcal
264 carbs
64 fat
72 protein
- jeli ovo u gramima? znam da vam zvuči glupo, al nikad u životu nisam brojala ni gledala kalorije i nemam pojma kako to ide. možda da jesam sad ne bi imala 30kg+

U programu uneseš svoje gabarite i on ti izbaci potrebe. To si napravila i dobila ovaj rezultat? Ja ne znam podatke , ali recimo da je tako i da ti treba 1920 kcal dnevno? Jel to za održavanje kilaže ili si već uračunala koliko bi skidala tjedno? Ali ovaj unos makronutrijenata je po nekoj običnoj dijeti , a ne po lchf-u.
LCHF u ovom konkretnom slučaju kaže (već sam to računao jednoj prije, ali da sad ne tražim): 1920 kcal - 10% UH, 20%P, 70%M. Uzmeš digitron i izračunaš te postotke. Za UH ti je 10%=192 kcal iz UH-gram UH = 4 kalorije pa 192 podjeliš sa 4 i dobiješ koliko grama UH možeš pojesti na dan. Isto i sa proteinima, 20% = kalorija pa podjeliš sa 4 i dobiješ grame proteina. Sa mastima isto samo što onda dijeliš sa 9 umjesto sa 4. Gram masti ima 9 kalorija. I onda ti ostaje da važeš, unosiš u program što jedeš i mršaviš. Lako je, vjeruj mi. LCHF je stvarno super!

da, unijela sam vis, tež, dob, spol, ciljnu težinu i koliko želim mršaviti tjedno (označila sam ono reccomended), uz tip rekreacije - nisam nigdje lagala :D

ali znate šta? neću se uopće zamarat baš brojkama. pratit ću paleo, nastojat ću unosit više masnoća i minimalno UH. nekakav rezultat mora doći :ne zna:

vinicka
21.09.2012., 16:44
upravo sam pojela savrsenu veceru: oko pola glavice zelene salate+jedan manji krastavac+manji paradajz+ pola sake oraha+ pola sake maslina+ oko 100 gr feta sira (izmrvljenog)+ sve lagano promesano i preko emulzija od umuckanog maslinovog, malo limunovog soka i mrvice senfa..malo posuto origana preko svega...Totalno ludilo!!

Obzirna
21.09.2012., 17:49
vinicka super ti je današnji meni :) a o pečenju carskog u 5 ujurto da ne pričam,e to se zove organizacija :top:

ja danas :
D : 2 kuhana jaja,pomidor,2 žl.abc sira
R : pečeni pureći batak,mahune prodinstane na luku,kupus salata
V : ....peku se krekeri,uz to ću špek i papriku

leo mesija
21.09.2012., 21:10
da, unijela sam vis, tež, dob, spol, ciljnu težinu i koliko želim mršaviti tjedno (označila sam ono reccomended), uz tip rekreacije - nisam nigdje lagala :D

ali znate šta? neću se uopće zamarat baš brojkama. pratit ću paleo, nastojat ću unosit više masnoća i minimalno UH. nekakav rezultat mora doći :ne zna:

I ja mislim tako, osnove sad znaš i NEKAKAV rezultat će sigurno doći.

made leine
21.09.2012., 22:27
nitko mi nije iskomentirao doručak i ručak, znači da su ok? :D

naravno, popila sam ness od vanilije popodne i 4-5 kolača :rolleyes: napravila sam 5 vrsta za jednu feštu i... omaklo se :rolleyes::D

večera (brijem da je totalno u paleo stilu :raspa:):
- 180g pilećih prsa pečenih na
... 30g masla
... i u to ubačene 2 šake kuhane cvjetače
... plus začini sol, papar
... maslinovo ulje, 3 žlice.

ne znam koliko je to kalorija, pravit ću se da nije bitno.

eto, da nisam s*ebala sa nessom i kolačima, mogao je ovo bit prvi dan ko iz priručnika :rolleyes::D

Pepica
22.09.2012., 06:07
eto, da nisam s*ebala sa nessom i kolačima, mogao je ovo bit prvi dan ko iz priručnika :rolleyes::D

mogao je :D

sve znaš :mig:

leo mesija
22.09.2012., 06:25
nitko mi nije iskomentirao doručak i ručak, znači da su ok? :D

naravno, popila sam ness od vanilije popodne i 4-5 kolača :rolleyes: napravila sam 5 vrsta za jednu feštu i... omaklo se :rolleyes::D

večera (brijem da je totalno u paleo stilu :raspa:):
- 180g pilećih prsa pečenih na
... 30g masla
... i u to ubačene 2 šake kuhane cvjetače
... plus začini sol, papar
... maslinovo ulje, 3 žlice.

ne znam koliko je to kalorija, pravit ću se da nije bitno.

Pa koliko si jela kolača dok nisi "bila na LCHF-u"?? Imaš tolike kile , a pečeš kolače za feštu, znači ti si neka stručnjakinja za kolače? A ja računam postotke, grame, sugeriram Diet master, Fit day?!:mig:

Pepica
22.09.2012., 06:34
Pa koliko si jela kolača dok nisi "bila na LCHF-u"?? Imaš tolike kile , a pečeš kolače za feštu, znači ti si neka stručnjakinja za kolače? A ja računam postotke, grame, sugeriram Diet master, Fit day?!:mig:

aj, bitno da je žena pohvatala konce. :mig:
mi smo svoje rekli, otklonili nejasnoće. sad je samo stvar odluke, a to mora sama.
netko odluči iste sekunde kad sazna što treba, drugome trebaju psihičke pripreme i uhodavanja :D
made leine, evo da te malo pogurnem :p
ovo ti je najlakša "dijeta" koja postoji. najbolji primjer je kad pogledaš koliko ovdje ima ljudi koji već godinama uspješno primjenjuju LCHF. da nije lako, davno bi svi odustali. naprosto se navikneš i postane ti dio života.
a da ne govorim o raznim pozitivnim nuspojavama (od odličnog raspoloženja, puno energije do smanjenja mrskog nam celulita :D)

Kristina19
22.09.2012., 08:11
Nisam na LCHF ali super su mi neki receptići :mig: Zanima me to bademovo brašno.. Kupujete li ga negdje ili su to samljeveni bademi na sitno? :o

deana80
22.09.2012., 08:32
deana, ja sam iz Rijeke :cerek:
a mene lude, vec duze vrijeme me frendica zove da se dokoturam kod nje u RI,a ja sve nesto otezem, aaaaa moram uskoro nesto izorganizirat...

nego, sljedeci tjedan moram na neku veceru u kineski, zadnji put sam jela piletinu u umaku od kikirikija,al' je bila nekako slatka(mislim da je bilo secera unutra), jel' netko ima iskustva s njima, da preporuci....

norveska
22.09.2012., 09:16

Znas sta, ako si vec krenula sa LCHF ai povecala unos masnoca, vodi jako racuna jer ako tim masnocama pridodas i taj secer iz kolaca ( kojih vidim i nije bilo bas malo ) mozes napraviti kontru. Masnoce + secer dovode do debljanja !!!
Ako brljas nek to bude kocka - dve crne cokolade !

Ja sam licno protivnik koriscenja i stevije cak jer jednostavno nema potrebe za tim ukusom secera u ustima a i niko ne moze da me ubedi da onog trenutka kada culom ukusa osetimo slast nas organizam bas ostaje miran i ne odreaguje na neki nacin.

Kupujes kokosovo ulje, pravdas to zeljom da brze smrsas a ovamo kolaci :mig:. Ja sam kokosovo ulje kupila jednom, steviju nikada, drzala se izvorne hrane i masti, pratila analize i evo me tvigi u 40 - oj.

Slusajte ovo ljudi :rofl: dosao klincu mom sinoc drug da prespava kod nas. Inace mali je etnicki Norvezanin. Ja im napravila LCHF picu i LCHF kolac oni uzivali i u jednom trenutku izlazi moj sin iz svoje sobe smejuci se i kaze " mama znas sta me je pitao Simon ? Jer kod vas u Jugoslaviji ( za njih smo jos svi na okupu :mig: ) sve mame tako radjaju decu dok jos idu u skolu ? Moja mama se pitala nakon roditeljskog u kom razredu srednje je rodila tebe tvoja mama i kako je uspela nastaviti skolu, ko je tebe cuvao ? " :rofl::rofl: ! Joooj kako nas je gledao dok smo mu objasnjavali da imam 40 uveliko :rofl:.

norveska
22.09.2012., 09:17
a mene lude, vec duze vrijeme me frendica zove da se dokoturam kod nje u RI,a ja sve nesto otezem, aaaaa moram uskoro nesto izorganizirat...

nego, sljedeci tjedan moram na neku veceru u kineski, zadnji put sam jela piletinu u umaku od kikirikija,al' je bila nekako slatka(mislim da je bilo secera unutra), jel' netko ima iskustva s njima, da preporuci....

Nemoj se ustrucavati da trazis nesto bez sosa sa secerom i povrce / salate umesto rize :cerek: !

made leine
22.09.2012., 12:56
Pa koliko si jela kolača dok nisi "bila na LCHF-u"?? Imaš tolike kile , a pečeš kolače za feštu, znači ti si neka stručnjakinja za kolače? A ja računam postotke, grame, sugeriram Diet master, Fit day?!*:
mrš :durica:rofl:
a jesam, meštar sam za slatko. zar mojih sto kila govori drugačije? :rofl:
aj, bitno da je žena pohvatala konce.
mi smo svoje rekli, otklonili nejasnoće. sad je samo stvar odluke, a to mora sama.
netko odluči iste sekunde kad sazna što treba, drugome trebaju psihičke pripreme i uhodavanja
made leine, evo da te malo pogurnem
ovo ti je najlakša "dijeta" koja postoji. najbolji primjer je kad pogledaš koliko ovdje ima ljudi koji već godinama uspješno primjenjuju LCHF. da nije lako, davno bi svi odustali. naprosto se navikneš i postane ti dio života.
a da ne govorim o raznim pozitivnim nuspojavama (od odličnog raspoloženja, puno energije do smanjenja mrskog nam celulita )
ma hvala vam :cerek:
cijeli dan sam izgurala do kolača, ali da ih nisam pravila sigurno ne bi ništa slatko jer sam bila stvarno super sita :s ali ovisnik o šećeru nije uspio odoljeti :rolleyes:

jučer mi je jelovnik bio super, baš mi je sve prijalo. mislim da mi navikavanje na paleo stvarno neće bit problem. još sam malo nesigurna glede recepata i količine :zubo: ovo od jučer je dakle ok kad mi niste rekli da je nečega bilo previše...
sinoć sam čitala ovaj thread od 1 do 3 ujutro :zzz:

edit - kupila sve sastojke za lchf kruh :lux: jedva čekam probat da vidim kakav je. tj. kako će mi ispast :zubo:

made leine
22.09.2012., 13:34
Znas sta, ako si vec krenula sa LCHF ai povecala unos masnoca, vodi jako racuna jer ako tim masnocama pridodas i taj secer iz kolaca ( kojih vidim i nije bilo bas malo ) mozes napraviti kontru. Masnoce + secer dovode do debljanja !!!
Ako brljas nek to bude kocka - dve crne cokolade !
a znam to. :D

Ja sam licno protivnik koriscenja i stevije cak jer jednostavno nema potrebe za tim ukusom secera u ustima a i niko ne moze da me ubedi da onog trenutka kada culom ukusa osetimo slast nas organizam bas ostaje miran i ne odreaguje na neki nacin.
ja sam živi dokaz - recimo, uspijem izdržat 4 dana bez slatkiša i onda mi dođe pa uzmem kockicu tamne čokolade. za 10min smažem je cijelu :facepalm:
kod mene pali samo potpuno izbacivanje.

Kupujes kokosovo ulje, pravdas to zeljom da brze smrsas a ovamo kolaci :mig:. Ja sam kokosovo ulje kupila jednom, steviju nikada, drzala se izvorne hrane i masti, pratila analize i evo me tvigi u 40 - oj.********
ko je bez grijeha neka baci prvi kamen :rofl:

ček, šta ću sad s ovim kokosovim uljem (http://online.konzum.hr/images/products/042/04280412l.gif) šta sam kupila u konzuma, neko mi je tu rekao da ne valja - da ga bacim? :eek::rofl:

deana80
22.09.2012., 14:00
ček, šta ću sad s ovim kokosovim uljem (http://online.konzum.hr/images/products/042/04280412l.gif) šta sam kupila u konzuma, neko mi je tu rekao da ne valja - da ga bacim? :eek::rofl:

made leine, ova lokacija kerumville jel Ogorje ili ST:confused:

stas s tim kokosovim ne znam, al' u ST imas biljnu ljekarnu na Cankarevoj poljani, nasuprot Robota, tamo imas kokosovo ulje Santa Maria,500ml.107,00kn

made leine
22.09.2012., 14:17
made leine, ova lokacija kerumville jel Ogorje ili ST:confused:

stas s tim kokosovim ne znam, al' u ST imas biljnu ljekarnu na Cankarevoj poljani, nasuprot Robota, tamo imas kokosovo ulje Santa Maria,500ml.107,00kn

kerumville je Split. :D ali da, imaš pravo, moglo bi biti i Ogorje. :D

dakle, još 107 kn. odlično :rofl:

edit - nije bilo zobenih posija pa sam kupila zobene pahuljice. eko :zubo: samljet ću ih pa ćemo vidit šta će biti. :D

kekaa
22.09.2012., 15:21
kerumville je Split. :D ali da, imaš pravo, moglo bi biti i Ogorje. :D

dakle, još 107 kn. odlično :rofl:

edit - nije bilo zobenih posija pa sam kupila zobene pahuljice. eko :zubo: samljet ću ih pa ćemo vidit šta će biti. :D

Da ti i ja poželim dobrodošlicu i dodam par savjete, iz iskustva. Dakle, drugi dan na lchf-u bila sam kod kćeri i zg, studira tamo, gledam šta joj je u hladnjaku i vidim komad torte što sam joj napravila za ročkaš. Mislim to nije torta nego savrenstvo okusa od badema, ja pravila. Uzmem kriomice krišku i brzo ju pojedem :rofl:, a jedina ja na lchf prešla, nisam na dijeti, a skrivam se kao da sam ukrala nešto! To je bilo prvi i zadnji put. Čuj, kupi si čokoladu sa najvećim postotkom kakaa, imam od 90%, kada ti je frka uzmi kockicu, ali...
Moja poznanica imala 30 kg viška, znači da ste u klasi, od 5. mjeseca do kraja 8. skinula je 20 kg :cerek:! Izbacila je osnovne uhiće, nije vagala, ali nije niti brljala. Nakon 3 mjeseca dr. joj je ukinuo tbl za tlak, a kupila je ljetne haljine 4 broja manje ! Čim vidiš da ideš dolje, a brzo ćeš ići, neće ti pasti na pamet jesti kolače, pojest ćeš čvarke :lol:!
Pečem laneni kruh 2 puta mjesečno, a mislim da u zobenim pahuljicama ima šećera ako se ne varam, pogledaj malo na deklaraciji. Posije ima u bio&bio!
Sretno i pratimo te :cerek:

made leine
22.09.2012., 17:21
Da ti i ja poželim dobrodošlicu i dodam par savjete, iz iskustva. Dakle, drugi dan na lchf-u bila sam kod kćeri i zg, studira tamo, gledam šta joj je u hladnjaku i vidim komad torte što sam joj napravila za ročkaš. Mislim to nije torta nego savrenstvo okusa od badema, ja pravila. Uzmem kriomice krišku i brzo ju pojedem ***, a jedina ja na lchf prešla, nisam na dijeti, a skrivam se kao da sam ukrala nešto! To je bilo prvi i zadnji put. Čuj, kupi si čokoladu sa najvećim postotkom kakaa, imam od 90%, kada ti je frka uzmi kockicu, ali...
Moja poznanica imala 30 kg viška, znači da ste u klasi, od 5. mjeseca do kraja 8. skinula je 20 kg***Izbacila je osnovne uhiće, nije vagala, ali nije niti brljala. Nakon 3 mjeseca dr. joj je ukinuo tbl za tlak, a kupila je ljetne haljine 4 broja manje ! Čim vidiš da ideš dolje, a brzo ćeš ići, neće ti pasti na pamet jesti kolače, pojest ćeš čvarke ***!
Pečem laneni kruh 2 puta mjesečno, a mislim da u zobenim pahuljicama ima šećera ako se ne varam, pogledaj malo na deklaraciji. Posije ima u bio&bio!
Sretno i pratimo te***:

hvala na dobrodošlici i lijepim riječima :grli:

ma neću uopće kupovat čokoladu, ne znam ja stat nakon kockice :brukica:

to padanje kila zvuči super, nadam se i ja tome :moli::D

kruh je ispečen, izgleda... čudno :misli: :rofl:
mislim da sam ga prepekla malo :zubo:
al vidjet ćemo kad se ohladi i kad ga prerežem, postat ću sliku. da se iščuđavamo :raspa::rofl:

maloprije pojela:

na 20g maslaca malo tikvice, šaka šampinjona, 2 jaja, malo kapule, posolila, popaprila + malo origana. bilo mljaaaaaaac :cerek:

made leine
22.09.2012., 17:30
ako su čvarci ono šta ja mislim, nema šanse da ih jedem :eek: kad sam bila mala moji na selu su to radili - to je svinjska mast pržena ili takvo nešto?

mislim, pojest ću ako su iznimno dobri za mršavljenje. :ne zna: :rofl::rofl::rofl:

renđi
22.09.2012., 18:29
Danas ubacila u onaj program Diet organizated ili kako se vec zove (po leovoj preporuci) sve sto sam danas utrpala u sebe. Iznenađena sam . Rezultat je bio U,P,M 15%, 25%, 60%. Zasto sam iznenadena ? Zato sto nisam mislila da stvarno uzimam toliko masnoca,al izgleda da se nakupi.:-P

renđi
22.09.2012., 19:28
ako su čvarci ono šta ja mislim, nema šanse da ih jedem :eek:

mislim, pojest ću ako su iznimno dobri za mršavljenje. :ne zna: :rofl::rofl::rofl:

Hahaha...iznimno su vazni za ten, lijepu kosu, protiv depresije, daju osjecaj srece,,,hehe...sala...kako netko moze ne voljet cvarke?:O

made leine
22.09.2012., 19:28
kruh je gotov, ohladio se i probala sam ga. ukusan! :D

samo, kao da nisam ni stavila prašak za pecivo. a kad ga razrežem, lijepo je šupljikav, ne znam kako da to opišem. moram napunit mob pa ću slikati kasnije.

i mislim da će mi ova količina trajat prilično dugo.:D

made leine
22.09.2012., 19:29
Hahaha...iznimno su vazni za ten, lijepu kosu, protiv depresije, daju osjecaj srece,,,hehe...sala...kako netko moze ne voljet cvarke?:O

isuse, zaozbač? :eek::eek:

onda moram zvat mamu da mi nabavi prave domaće :D

kad sam mogla gutat takovo krem tablu, mogu i to. :kava::D

vinicka
22.09.2012., 20:13
isuse, zaozbač? :eek::eek:

onda moram zvat mamu da mi nabavi prave domaće :D

kad sam mogla gutat takovo krem tablu, mogu i to. :kava::D:rofl::rofl:cuj madeleine..nemos na LCHF biti a da ne znas sta su cvarci.:rofl:..googlaj, googlaj!:rofl:

Sljiva
22.09.2012., 20:51
Slusajte ovo ljudi :rofl: dosao klincu mom sinoc drug da prespava kod nas. Inace mali je etnicki Norvezanin. Ja im napravila LCHF picu i LCHF kolac oni uzivali i u jednom trenutku izlazi moj sin iz svoje sobe smejuci se i kaze " mama znas sta me je pitao Simon ? Jer kod vas u Jugoslaviji ( za njih smo jos svi na okupu :mig: ) sve mame tako radjaju decu dok jos idu u skolu ? Moja mama se pitala nakon roditeljskog u kom razredu srednje je rodila tebe tvoja mama i kako je uspela nastaviti skolu, ko je tebe cuvao ? " :rofl::rofl: ! Joooj kako nas je gledao dok smo mu objasnjavali da imam 40 uveliko :rofl:.

:top: (wish i was there ;) )

made leine
22.09.2012., 21:01
:rofl:cuj madeleine..nemos na LCHF biti a da ne znas sta su cvarci.:rofl:..googlaj, googlaj!:rofl:

znači, upadam u klub kad probam čvarke? :rofl:

maloprije pričala sa prijateljicom koja je tu negdje oko makrobiotike. rekla sam joj da sam obavila sve pripreme i da od sutra krećem zaozbač na LCHF. šteta što smo pričale telefonski pa joj nisam vidjela facu, ali... zaključile smo da je za dobrobit našeg prijateljstva bolje da ne pričamo o načinima prehrane :o:kava:

na kraju krajeva, ako vidim da mi čini loše, prekinem i to je to.
jesus, koja panika. kao da ću jest ručne bombe sa povađenim osiguračima :s

ali zašto priča sa mnom ka s ludom, kao da sam se učlanila u sektu i prinosim žrtve mladom mjesecu? :confused:

bilo bi prihvatljivije reći ''od sutra živim samo od slatkiša i E-ova'' nego da prelazim na LCHF.

bože, kako li je bilo galileu :tuzni:

:rofl:

Sljiva
22.09.2012., 21:12
"Normalna" populacija gleda na LCHF-aše kao na sektu. Naviknut ćeš se.

vinicka
22.09.2012., 21:20
znači, upadam u klub kad probam čvarke?

maloprije pričala sa prijateljicom koja je tu negdje oko makrobiotike. rekla sam joj da sam obavila sve pripreme i da od sutra krećem zaozbač na LCHF. šteta što smo pričale telefonski pa joj nisam vidjela facu, ali... zaključile smo da je za dobrobit našeg prijateljstva bolje da ne pričamo o načinima prehrane :o:kava:

na kraju krajeva, ako vidim da mi čini loše, prekinem i to je to.

ali zašto priča sa mnom ka s ludom, kao da sam se učlanila u sektu i prinosim žrtve mladom mjesecu?

bilo bi prihvatljivije reći ''od sutra živim samo od slatkiša i E-ova'' nego da prelazim na LCHF.

bože, kako li je bilo galileu :tuzni:

taman tako:rofl::rofl:...a tek kad krenes mrsaviti..tek ce tada biti veselo..:lol: al sada misle da si luda i da deca samo sto ti nisu postala sirocici kako si stetis.., a onda ce krenuti pitanja "sta si ono rekla da jedes??"..pa ces sto puta objasnjavati :rolleyes:...e nasmeja me posteno..:rofl:

deana80
22.09.2012., 23:24
joj kad se sjetim svojih pokusaja s cvarcima; baba i dida su to dok sam bila mlada stalno radili, ni primirisat ih nisam htjela, e al kad sam krenula s LCHF-om i citala kako cure uzivaju u njima krenem ja u ducan i u kauflanda, mislim, da sam kupila pakovanje slavonskih, jedva cekala doc kuci i navalit, uf, probala i iskrenila u smece.... kako ste vi to tako fiiiiino opisivale skuzila sam da je vjerojatno problem u tome sto nisu domaci i odlucim ja na zimu kupiti prase, svi su mi se u obitelji smijali, nabavim lijepo, domace gojeno prase samo za mene i cvarke, i docekat nisam mogla da mi stari obradi meso i mamu sam nagovorila da obavezno radimo cvarke,jadna zena do duboko u noc iskuvavala to, ja jos poskidala silne recepte s interneta da bude sve kako treba, ona cijela ponosna ujutro mi pokazuje punu, ogromnu tecu s cvarcima i kako su joj bolji od bakinih, stavila ja to u usta i prije je izletilo van nego unutra...imala sam snaznu volju, ogromnu zelju al' jednostavno ne mogu to i bas patim, patim, patim kad vas citam kako vi u tome gustate...al tjesi me da imam jos prsute, a i kobase su nam bile mrak.... cvarke je majka potamanila, a nesto sam podijelila

Sljiva
22.09.2012., 23:46
A eto, vidiš, ja baš nemam problema s čvarcima.
Naprotiv, odlični su mi i uživam u njima. Nekad pojedem i po 10 deka.
Mislim, kad si ti počela slikovito opisivati, rekoh, ajde da i ja malo napišem.
Ali, ipak, od čvaraka mi je još bolji sušeni, dimljeni špek. Kako draška nozdrve, kako se fino rastapa u ustima dok ga jedem. :D
No, sad je dosta.

made leine
23.09.2012., 00:54
joj kad se sjetim svojih pokusaja s cvarcima; baba i dida su to dok sam bila mlada stalno radili, ni primirisat ih nisam htjela, e al kad sam krenula s LCHF-om i citala kako cure uzivaju u njima krenem ja u ducan i u kauflanda, mislim, da sam kupila pakovanje slavonskih, jedva cekala doc kuci i navalit, uf, probala i iskrenila u smece.... kako ste vi to tako fiiiiino opisivale skuzila sam da je vjerojatno problem u tome sto nisu domaci i odlucim ja na zimu kupiti prase, svi su mi se u obitelji smijali, nabavim lijepo, domace gojeno prase samo za mene i cvarke, i docekat nisam mogla da mi stari obradi meso i mamu sam nagovorila da obavezno radimo cvarke,jadna zena do duboko u noc iskuvavala to, ja jos poskidala silne recepte s interneta da bude sve kako treba, ona cijela ponosna ujutro mi pokazuje punu, ogromnu tecu s cvarcima i kako su joj bolji od bakinih, stavila ja to u usta i prije je izletilo van nego unutra...imala sam snaznu volju, ogromnu zelju al' jednostavno ne mogu to i bas patim, patim, patim kad vas citam kako vi u tome gustate...al tjesi me da imam jos prsute, a i kobase su nam bile mrak.... cvarke je majka potamanila, a nesto sam podijelila
:s :rofl::rofl::rofl:

A eto, vidiš, ja baš nemam problema s čvarcima.
Naprotiv, odlični su mi i uživam u njima. Nekad pojedem i po 10 deka.
Mislim, kad si ti počela slikovito opisivati, rekoh, ajde da i ja malo napišem.
Ali, ipak, od čvaraka mi je još bolji sušeni, dimljeni špek. Kako draška nozdrve, kako se fino rastapa u ustima dok ga jedem. :D
No, sad je dosta.
dimljeni špek je panceta? o da, nema do prave domaće pancete :klopa: sa kapulom :cerek:

Pepica
23.09.2012., 08:28

ali zašto priča sa mnom ka s ludom, kao da sam se učlanila u sektu i prinosim žrtve mladom mjesecu?

baš si me nasmijala :D
koje si ti osvježenje ovdje :cerek:

:s :s
valjda sam ja jedina ovdje koja ne voli čvarke i pri tome nije ništa poduzela da ih zavoli hehe
mislim, kupiti prase s namjerom da napraviš "prave" čvarke i da ih napokon zavoliš :s
:rofl::rofl::rofl:

Pepica
23.09.2012., 08:33
jučer:

D: oko 100g paškog sira i 2 fete crvene paprike (sendvič :D)
R: juha od tikve, korijena celera i malo cvjetače začinjena dobrim komadom maslaca :)
homemade pljeskavica, zdjela zelene salate
V: isto kao ručak

Sljiva
23.09.2012., 11:29
:s :rofl::rofl::rofl:

dimljeni špek je panceta? o da, nema do prave domaće pancete :klopa: sa kapulom :cerek:

Da, špek = panceta, uzevši u obzir razne varijate pripreme. Ali meso je isto, samo je naziv lokaliziran.

TimeCapsule
23.09.2012., 12:30
Ja sam isto Elcehafejovka - nisam trebala smršaviti, počela sam se hraniti na ovaj način iz nekih drugih problema. Velika količina masnoća u prehrani drastično je ublažila moju kroničnu depresiju i mucanje. Ljudi misle da serem kvake, ali ovo mi je dosad jedino pomoglo (u kombinaciji sa tjelovježbom) i hraniti ću se na ovaj način do kraja života.

jellenab
23.09.2012., 17:10
Da, špek = panceta, uzevši u obzir razne varijate pripreme. Ali meso je isto, samo je naziv lokaliziran.

kod nas dimljeni špek nije panceta.različito je, postoji špek=slanina, a panceta je s više crvenog. ja volim oba dvoje i čvarke.
danas je kod nas na selo došla tatina sestra,muž joj,kćer i mala unuka im.bio je ručak meso i krompiri ispod peke,pećeno povrće,juha....i da sve sam jela sve je bilo skoro lchf,samo zato šta od sramote nisam mogla fino zamastit svoj ručak, al dobro stavila sam dosta maslinovog po povrću,ubacila malo slanine dok se peklo,pa sam je posli tražila među povrćem i pohlepno žvakala,i birala sam masnije komade mesa,isto me bilo sram i zbog toga....:facepalm:

evo i da podnesem izvještaj od,mislim petka,četvrtka: prošli tjedan bila sam nekih 5-6 dana na lchf-u,mastila sam i mastila i sve mi je bilo fino,mislim da sam čak unosila i previše masti, proteina, ugljikohidrata,ali sve po lchfu,lchf na kvadrat....al onda se dogodilo i to,naime, u petak sam se probudila sa takvom mučninom,u pravilu sam tribala biti gladna,al nije mi padalo na pamet da ista stavim u usta,usto mi se i malo mantalo,bila sam ajme usporena.do kraja dana se to nekako i smirilo,pa sam i pojela jedan lchf obrok.al evo ova dva dana nemam onaj ubitačni osjećaj gladi,nemam želje za obilnim obrocima,čak ni za kavom,a pogotovo ne za slatkim. sviđa mi se to. evo danas sam za goste ispekla krempite i onako mirno gledala kako njih 10 jede,jedino ja ne.

e i da ovi gosti su mi odnjeli krompire,za njima ne žalim,ali su mi odnjeli i 40 domaćih jaja,meni ostalo samo 10,a tih deset sam obecala. i sad cu ja morat kupovat od susjeda.šmrc,šmrc
dobro je to što su mi donjeli ribe,e da,bas idem pogledat šta

jellenab
23.09.2012., 18:11
zaboravila sam spomenuti da sam i ova 3 dana bila u pms-u i po nekoj logici,a i prijašnjem iskustvu,tribala sam u sebe trpati sve od reda

made leine
23.09.2012., 23:18
danas:

D - pola fete lchf kruha i malo masla, kava sa slatkim vrhnjem - 1 žl.

MO - 70g žute paprike (1/2 veće paprike)

R - svinjetina (možda 50g) ono od čega kasnije bude panceta :rofl:) grilana sa malo, ali malo masla + šaka kuhane cvjetače ubačena u tavu pred kraj, da masnoća obiđe cvjetaču :cerek::rofl: + 2 zalogaja lchf kruha

tu negdje je bila još jedna kava sa vrhnjem. koje mi je bljutavo, btw :/

V - pola fete lchf kruha + malo pancete, malo nekog dobrog sira, malo masla, ostatak ove paprike od gore (još 70g :D)

mislim da je ovo totalno lchf. nemam sad vremena tamo badat po onim kalkulatorima koji su fetiš Leu, al brijem da je ovo sasvim ok. valdja se barba leo neće naljutiti :)

sutra ću nešto kuhat. i samo kuhat :rofl:

baš si me nasmijala :D
koje si ti osvježenje ovdje :cerek:

hvala :cerek:

leo mesija
24.09.2012., 05:02
Kao starom dijetašu i ovisniku o slatkom, evo i drugi svatovi prođoše u zadnjih 15 dana! 110 % - ni LCHF, sve po špagici, a kolači - što je to? Dobro ajde, bila je neka čaša vina, ali to nije puno UH.:)

norveska
24.09.2012., 08:00
Kao starom dijetašu i ovisniku o slatkom, evo i drugi svatovi prođoše u zadnjih 15 dana! 110 % - ni LCHF, sve po špagici, a kolači - što je to? Dobro ajde, bila je neka čaša vina, ali to nije puno UH.:)

:top: to leo mesija, bravo ! Takve likove obozavam ! Disciplina kljuc uspeha, a ne skidaju kilograme po par godina , sve po sistemu " pa polako, bice ". Taman izgube koje kilo, odu na festu ili sta ti ja znam gde vec, i vrate 2- 3 kg pa opet sve iz pocetka i tako godinama. Sto rekao jedan moj kolega, Mina ili cu se ozbiljno prihvatiti ovog nacina prehrane i dovesti sebe u red u razumnog roku ili necu ni pocinjati !

By the way, ja ubedih drugaricu da predje na LCHF i ostavi se " zdrave dijete " sa virslama za dorucak ! Vec je izbacila svo smece iz frizdera i kupila osnovne namirnice za LCHF bez kokosovog ulja i stevije :cerek:. Videcemo sta ce biti !

Punja
24.09.2012., 11:30
:top: to leo mesija, bravo ! Takve likove obozavam ! Disciplina kljuc uspeha, a ne skidaju kilograme po par godina , sve po sistemu " pa polako, bice ". Taman izgube koje kilo, odu na festu ili sta ti ja znam gde vec, i vrate 2- 3 kg pa opet sve iz pocetka i tako godinama. Sto rekao jedan moj kolega, Mina ili cu se ozbiljno prihvatiti ovog nacina prehrane i dovesti sebe u red u razumnog roku ili necu ni pocinjati !

By the way, ja ubedih drugaricu da predje na LCHF i ostavi se " zdrave dijete " sa virslama za dorucak ! Vec je izbacila svo smece iz frizdera i kupila osnovne namirnice za LCHF bez kokosovog ulja i stevije :cerek:. Videcemo sta ce biti !

Pa, svaka čast, Norveška. Ha, kad te drugarica gleda, nema što drugo nego vjerovati. Ja mislim da je leo mesija (slučajno sam bila napisala lep mesija, to je još bolje :D) ipak robot. :D

made leine
24.09.2012., 13:31
di ste sektaši :w :rofl:

doručak (davno bio):
omlet od 2 jaja, 20g maslaca, 80g šampinjona, 1 mala kapula, sol, malo maslinova ulja po gotovom

i još sam sita :lux:

deana80
24.09.2012., 15:26
:

ja sam odustala od ubedivanja i upoznavanja; sad im samo pruzim papiric s imenom Anitine knjige i bloga, pa ako im sta nije jasno tek onda me mogu pitat...naime kad su me poceli saljetat s pitanjima nakon sto su posljedice prehrane na meni bile velicanstvene :cheer:trudila sam se ljudima objasnit principe, sto i kako...e onda bi poceli: joj pa ja ne mogu bez ovog ,onog....pa kako cu, pa di cu, cak sam bila napravila malu skripticu jer mi je to objasnjavanje tolikom broju ljudi oduzimalo gomilu vremena....a najbolji su mi bili oni koji se kljukaju s tabletama iz istih razloga kao sto sam i ja pa kad su culi da su mi problemi potpuno nestali i da se cak i dr. slozila sa mnom da je vjerojatno to posljedica prehrane i zena cak uzela adresu Anitinog bloga da ona to malo prouci i dalje su ajmekali....pa nek ajmecu....sad vec dobijem napad agresije, potrebu da ih lupim posred lica(inace slovim kao jako smirena osoba) kad mi ulete s pitanjem"Jes ti jos na onoj dijeti?":504: :503:Nisam na dijeti, uzivam po prvi put u zivotu u hrani

norveska
24.09.2012., 16:42
ja sam odustala od ubedivanja i upoznavanja; sad im samo pruzim papiric s imenom Anitine knjige i bloga, pa ako im sta nije jasno tek onda me mogu pitat...naime kad su me poceli saljetat s pitanjima nakon sto su posljedice prehrane na meni bile velicanstvene :cheer:trudila sam se ljudima objasnit principe, sto i kako...e onda bi poceli: joj pa ja ne mogu bez ovog ,onog....pa kako cu, pa di cu, cak sam bila napravila malu skripticu jer mi je to objasnjavanje tolikom broju ljudi oduzimalo gomilu vremena....a najbolji su mi bili oni koji se kljukaju s tabletama iz istih razloga kao sto sam i ja pa kad su culi da su mi problemi potpuno nestali i da se cak i dr. slozila sa mnom da je vjerojatno to posljedica prehrane i zena cak uzela adresu Anitinog bloga da ona to malo prouci i dalje su ajmekali....pa nek ajmecu....sad vec dobijem napad agresije, potrebu da ih lupim posred lica(inace slovim kao jako smirena osoba) kad mi ulete s pitanjem"Jes ti jos na onoj dijeti?":504: :503:Nisam na dijeti, uzivam po prvi put u zivotu u hrani

Sve sto si napisala stoji. Medjutim, drugarica je bila u nekakvom Centru za mrsavljenje gde je izgubila svega 2 kg i kad je posla kuci dali joj dijetalni plan koji predvidja hleb i virsle za dorucak :503: !!! Ona nije imala priliku ni da cuje za LCHF dok joj ja nisam objasnila sve ( a videla je i mene koliko sam smrsala ) pa je pobacala preporuke nutricionista za virsle i hleb i krenula na LCHF. Ni ja se ne ubedjujem , samo posaljem slike " pre i posle LCHF " !

made leine
24.09.2012., 23:18
question:

pečenje ispod peke - mogu jest meso, right?

mi kad pečemo peku, meso i kumpiri se kupaju u maslinovom ulju (nerazrijeđenom) i začinima.

another thing - mislila sam kupit ove delimano teće i tave, ali sam odustala jer je to još novo, ko zna šta ta keramika otpušta u jela :eek::D držat ću se inoksa. ili šta je već ovo šta imam. :D imam brdo tefalovih tava, a pročitah da je i on (teflon) loš. ko bi ga znao više :rolleyes:

i da se pohvalim - danas nisam ništa brljala i smatram ovo svojim prvim pravim lchf danom:raspa:

r - gusta juha od povrća, 2 male ćufte, 2 zalogaja lchf kruha

kasnije - kava sa tučenim sl.vrhnjem (1 žl)- definitivno ga neću više kupovati, grozno mi je- nisam našla nijedno domaće, kupila (u konzumu) neko njemačko sa 30% mm, 2dcl, 12 kuna. bljutavo je :zubo:

v- lchf kruh sa maslom i pancetom (malo svega), grickala neki kvalitetan sir...

norveska
25.09.2012., 07:18
r - gusta juha od povrća......

Sta je sastav ove guste supe ? Ako u njoj ima korenastog povrca budi oprezna, tu ti se moze potkrasti masa UH :mig: ! Pravi guste supe pd povrca sa manje UH ( celer, brokula, karfiol, spanac, tikvice....)

Punja
25.09.2012., 08:39
question:

pečenje ispod peke - mogu jest meso, right?

mi kad pečemo peku, meso i kumpiri se kupaju u maslinovom ulju (nerazrijeđenom) i začinima.

another thing - mislila sam kupit ove delimano teće i tave, ali sam odustala jer je to još novo, ko zna šta ta keramika otpušta u jela :eek::D držat ću se inoksa. ili šta je već ovo šta imam. :D imam brdo tefalovih tava, a pročitah da je i on (teflon) loš. ko bi ga znao više :rolleyes:

i da se pohvalim - danas nisam ništa brljala i smatram ovo svojim prvim pravim lchf danom:raspa:

r - gusta juha od povrća, 2 male ćufte, 2 zalogaja lchf kruha

kasnije - kava sa tučenim sl.vrhnjem (1 žl)- definitivno ga neću više kupovati, grozno mi je- nisam našla nijedno domaće, kupila (u konzumu) neko njemačko sa 30% mm, 2dcl, 12 kuna. bljutavo je :zubo:

v- lchf kruh sa maslom i pancetom (malo svega), grickala neki kvalitetan sir...

Možeš jesti meso ispod peke. Budući da si "nova", mislim da za početak nema potrebe da važeš i brojiš. Velika je stvar izbaciti brašno, šećere i razne žitarične proizvode. Tvoj menu zvuči sasvim dobro. Nisi bila gladna? Vidjet ćeš već, kile će neko vrijeme padati, a onda ako se zaustave imaš vremena za računanje i vaganje (nadam se da do toga neće doći)

nensyb
25.09.2012., 09:26
Dakle, jučer kuham neku zbrčku od povrća i malo mesa da imam danas na poslu i po prvi put u životu zagorim sve do pougljenja!! I što sad? Sjetila sam se neki dan sam gledala neku kuharsku emisiju stavljala žena pancetu u kalupe za maffine pa punila nečime. Ja nos u friđ i našla špek, Veronikino vrhnje, jaja, karfiol. Malo parmezana da mi se zgusne. Napravila fige da mi uspije i otišla prema pegli. Alzo dakle... fantastično. Skoro sam ostala opet bez gableca jer su moji navalili! Od ostataka se može svašta napraviti. Jedva čekam da napravim opet!!!

made leine
25.09.2012., 11:58
Sta je sastav ove guste supe ? Ako u njoj ima korenastog povrca budi oprezna, tu ti se moze potkrasti masa UH :mig: ! Pravi guste supe pd povrca sa manje UH ( celer, brokula, karfiol, spanac, tikvice....)
pola kg kaul (cvjetača), 1 srednja tikvica i mali poriluk (njega nisam miksala, izvadila sam ga radi male, a kasnije ga zaboravila vratit) :D to smiksam i dodam maslinovo ulje, a sebi i sol i papar.
EDIT - ne pojedem ovo sve odjednom :rofl: tu ima za malu, maloga i meni za 2 obroka :rofl:

Možeš jesti meso ispod peke. Budući da si "nova", mislim da za početak nema potrebe da važeš i brojiš. Velika je stvar izbaciti brašno, šećere i razne žitarične proizvode. Tvoj menu zvuči sasvim dobro. Nisi bila gladna? Vidjet ćeš već, kile će neko vrijeme padati, a onda ako se zaustave imaš vremena za računanje i vaganje (nadam se da do toga neće doći)

nisam bila :lux:

iako, sinoć dosta kasno sam pojela dukatov čvrsti jogurt 3,2%mm sa šakom oraha :zubo:

i nedugo potom trčala na wc :rofl:

kekaa
25.09.2012., 17:53
dragi moji, upravo sam vidjela da lokalna slastičarna reklamira tortu od maruna, jesen stiže :mig:! E, sada kako stojimo sa kestenjem ili marunima kod mene?
npr: kesten pire( bez šećera) sa šlagom :facepalm:

babicana4
25.09.2012., 17:57
100g ploda kestena ima 45g UH :flop::(

kekaa
25.09.2012., 18:12
100g ploda kestena ima 45g UH :flop::(

A neeeeeeeeeeeeeeeee :504::503::503:, a znate kak su fini Lovranski maruni?
Jučer sam došla u napast pojesti pitu krompirušu u kojoj sam se gušila cijeli život, onako sa jogurtom :lol:. Ali odolila sam, priznajem malo teže, ali jesam. Nisu mi problem slatkiši i kruh, ali ima nekih jela koja su tradicionalna i kojih se poželim. U pms-u sam pa mi je njuh malo jači :mig:. Uglavnom kada ti cilj nije skidat kile uhvati te ponekad malo želja za nekom zabranjenom papicom . Ah, ne marite previše zbog ovog posta, malo me uhvatilo :blabla:, proći će. Uz čvarke :rofl:

cuttie_123
25.09.2012., 22:44
pola kg kaul (cvjetača), 1 srednja tikvica i mali poriluk (njega nisam miksala, izvadila sam ga radi male, a kasnije ga zaboravila vratit) :D to smiksam i dodam maslinovo ulje, a sebi i sol i papar.
EDIT - ne pojedem ovo sve odjednom :rofl: tu ima za malu, maloga i meni za 2 obroka :rofl:

nisam bila :lux:

iako, sinoć dosta kasno sam pojela dukatov čvrsti jogurt 3,2%mm sa šakom oraha :zubo:

i nedugo potom trčala na wc :rofl:

Budi oprezna s jogurtom, on u usporedbi s drugim mlijecnim proizvodima ima vise uh. Isto kao i mlijeko

Sent from my LT15i using Tapatalk 2

made leine
26.09.2012., 13:40
ljudi kako sam ja jučer bila gladna, to je bilo prestrašno :eek:

a jela sam:
D - omlet na maslu: 2 jaja, panceta, kapula

kava sa malo vrhnja, 3 gutljaja :rofl:

1 banana (da, znam)

R - kuhani kaul sa češnjem češnjaka, maslinovim uljem i 1 tvrdo kuhanim jajetom
2 majušne jabuke (da, da...)

kava sa malo vrhnja, 2 gutljaja :rofl:

V - 1 uobičajena feta lchf kruha, maslac, šaka oraha, jogurt 3,2%mm,

i - žličica ledo šlaga :bonk:

čitav dan sam bila nekako jako gladna :(

brljam li ga brljam... nevjerojatno je da sam prestala pušit samo tako, a žderat nikako... :mad:

Budi oprezna s jogurtom, on u usporedbi s drugim mlijecnim proizvodima ima vise uh. Isto kao i mlijeko

will do. :mig:

Punja
26.09.2012., 13:58

a jela sam:

1 banana (da, znam)

brljam li ga brljam... nevjerojatno je da sam prestala pušit samo tako, a žderat nikako... :mad:

A, gdje je tu komad mesa? Ili komad ribe? A juha? Ili sira i vrhnja? Od kuhanog kaula i 1 jaja, normalno da si bila gladna! Dakle, doručak ok. Banana se zalomila jer neko dijete nije htjelo? :cerek: 2 majušne jabuke ne bi trebale biti problem, ali ako uzmeš jednu majušnu jabuku i jedan fini komad tvrdog sira uz to, eeee to je već nešto. Zasitiš se. Ili jednu majušnu jabuku, sirovog kaula, malo majoneze, može i malo sira, pa soli i maslinovog, 2-3 oraha u to, i imaš osvježavajuću i zasitnu salatu. Moraš sama vidjeti što ti odgovara. Tek počinješ, raspali po siru i vrhnju, sigurno to godinama nisi jela. Normalno je da se u početku jede više, ne brini zbog toga.

leo mesija
26.09.2012., 15:38

a jela sam:

1 banana (da, znam)

A kako bi bilo da se ti malo uozbiljiš? Mislim imati preko 30 kg viška je preozbiljna situacija?:confused:

norveska
26.09.2012., 16:22
A kako bi bilo da se ti malo uozbiljiš? Mislim imati preko 30 kg viška je preozbiljna situacija?:confused:

Upravo tako :( cim sam videla post pomislila sam isto.

made leine Kakav je ovo jelovnik ? Gde su konkretni obroci / hrana :confused: ? Uz taj kuvani kaul mogla si pojesti 150 gr mesa ili ribe a ne 1 kuvano jaje. Jesi li ti citala nase jelovnike kada su ti slali linkove ? Naravno da ces biti gladna ako nastavis ovako kako si pocela.

cuttie_123
26.09.2012., 17:42

a jela sam:

1 banana (da, znam)

Kako ne bi bila gladnq, npr. Ja od jabuke redovito ogladnim kao cucak, i nikad mi dosta hrane nakon jabuke...stvarno nije tesko biti na ovoj prehrani, al daj se uozbilji

made leine
26.09.2012., 22:15
gle ih šta su skočili :s :) skoro ste me rasplakali (ok, to je do mene)
''motivacija'' vam nije srednje ime :rofl: ok, osim @punja :cerek:

danas nisam ništa pojela po lchf. nisam se mogla sjetit neke kombinacije koja bi mi prijala, a nisam proučila dovoljno recepata, izlizala sam one dosad...

kroz jutro (do ručka oko 16 sati) sam jela voće (bananu i jabuku), nešto orasa, 2 paprike onako sirove. nisam mogla ni primirisat jaja ili maslo. jedino sam pojela malo lchf kruha. zapravo ni nisam bila baš gladna danas :misli:
za ručak sam kuhala piletinu na vodi, sa kapulom, gljivama, povrćem i skuhala integralnu tjesteninu. ni to mi nije prijalo.
ostatak ručka sam pojela za večeru.
cijeli dan mislim na slatko, živčana sam (zbog nekih sasvim drugih stvari) i najradije bi smazala sve slatko šta se smazat da.
i sretna sam jer sam odoljela golemoj milki s lješnjacima koju je mali od nekog dobio.

kako god, ujutro nastavljam ili počinjem iznova.

imam jedno pitanje - nitko nema problema sa visećom kožom, nakon šta izgube puno kg u malo vremena?
kako? :ne zna:

EDIT - @Punja kaže ''raspali po vrhnju'' - nikad nisam kuhala s time (osim davno, sa tjesteninom i kozicama). di da raspalim, dajte neki brzinski hint :cerek:

leo mesija
27.09.2012., 06:12

danas nisam ništa pojela po lchf. nisam se mogla sjetit neke kombinacije koja bi mi prijala, a nisam proučila dovoljno recepata, izlizala sam one dosad...

kroz jutro (do ručka oko 16 sati) sam jela voće (bananu i jabuku), nešto orasa, 2 paprike onako sirove. nisam mogla ni primirisat jaja ili maslo. jedino sam pojela malo lchf kruha. zapravo ni nisam bila baš gladna danas :misli:
za ručak sam kuhala piletinu na vodi, sa kapulom, gljivama, povrćem i skuhala integralnu tjesteninu. ni to mi nije prijalo.
cijeli dan mislim na slatko, živčana sam (zbog nekih sasvim drugih stvari) i najradije bi smazala sve slatko šta se smazat da.
i sretna sam jer sam odoljela golemoj milki s lješnjacima koju je mali od nekog dobio.

imam jedno pitanje - nitko nema problema sa visećom kožom, nakon šta izgube puno kg u malo vremena?

EDIT - @Punja kaže ''raspali po vrhnju'' - nikad nisam kuhala s time (osim davno, sa tjesteninom i kozicama). di da raspalim, dajte neki brzinski hint :cerek:

Ako neko ima tolike kile viška naravno da postoji i neki "psihološki" uzrok za to, mislim da to obavezno ide jedno sa drugim? Po onoj "U zdravom tijelu zdravi duh". Evo ti si ovdje nekih 10-tak dana, dobila si brdo savjeta, uputa, preporuka web stanica, ali na žalost izgleda da nisi ništa pročitala/pogledala? Mene konkretno si par puta okarakterizirala (kao u šali) kao da nisam od pomoći, da bi mogao biti susretljiviji, malo se potruditi oko tebe i slično?? Tako i u ovom postu kažeš da nam motivacija nije srednje ime??? Pa ženo toliki tekstovi i jelovnici, savjeti i ti onda pojedeš 5 kolača, banane, jabuke, INTEGRALNU TJESTENINU, a mi smo ovaki, onaki? Reci koliko si skinula kg u ovih 10 dana? Na tvoju kilažu si mogla bez beda skinuti (sa glikogenom/vodom skupa) 5,6,7 kg za 10 dana, bez frke! Nema šanse, ti sretna jer si odoljela "golemoj Milki od malog"? Vjeruj mi da si odoljela danas, ali sutra nećeš , jer Milka je tu i mami te. Hodaš, kuhaš, spremaš, ali Milkica je u glavi i burgija. I znaj da će probušiti tunel do tebe i ti si je pojela (oh zar opet?!?)! Te stvari zbog kojih si živčana bi isto lakše riješila sa više samopouzdanja, a ono bi došlo sa LCHF-om i padom kilaže. Vjeruj mogao bih pisati dva dana o svim aspektima sličnih problema, ali nema svrhe, stvar je jednostavna, jelovnici jednostavni , a sve ovisi o tebi ne o nama. I kakva crna viseća koža nakon velikog gubitka kilograma???? Pa daj skini 15,20 kg pa onda razmišljaj o visećoj koži?! Dok razmišljaš o koži možeš pročitati 5 LCHF jelovnika (kojih se nisi mogla jučer sjetiti). :kava:

Pepica
27.09.2012., 06:30
made leine, što ti sad nakon svega reći? :D

mislim da je tebi ipak najveći problem onaj psihološki jer zaista ne vjerujem da od silnih primjera što bi mogla jesti, ti opet izabereš banane i tjesteninu :rolleyes: jer, eto, nisi imala ideje

postoji li neko svježe povrće koje voliš? (OK, vidim da voliš papriku :D)
rajčica? zelena salata? radič? krastavci? pa i luk, zašto ne?
je li takav problem spremiti za ručak komad mesa i hrpetinu tog svježeg povrća?
ili, kakvo kuhano poverće voliš? blitvu, brokulu, poriluk, kupus....?
opet, pripremiš komad mesa i kuhano povrće po želji. ili umjesto mesa ribu...
kombinacija imaš koliko god hoćeš- čak nitko neće niti primjetiti da jedeš neku posebnu hranu :kava:

Punja nije rekla "vrhnje" nego "sir i vrhnje". voliš li svježi sir? od njega možeš napraviti svašta. staviš malo korice limuna i stevije, izmiksaš štapnim mikserom i evo ti brzog i finog deserta (možeš i malo vanilije). začiniš ga sa vlascem i solju npr. i mažeš ga na LCHF kruh...

razne salate si spremiš od svježeg povrća, majoneze i tvrdog sira ili tune...

napraviš si smoothie od malo voća (ne banane :D) kefira, stevije i npr. malo svježeg sira

grickaš orahe i bademe kad si gladna, tvrdi sir, sir s paprikom...sve to u početku može pomoći, poslije ti više ne dolaze ti napadaji gladi pa se i grickanje smanjuje, ali eto, u početku pomaže.

istuci slatko vrhnje u šlag, dodaj kakao i steviju, eto brzog deserta i zamjene za čokoladu.

eh, sad je samo stvar odluke, a to moraš sama :)

jellenab
27.09.2012., 06:35

http://youtu.be/heBxSL0eSQU
ma recepti nisu ni bitni,bitne su dozvoljene namirnice,jedi ih do sitosti.
ja sam jucer pojela dva deca krem juhe od blitve i tikvice u to ulila oko 60 dkg popržene slanine na 2 žlićice masti,ulila sam i tu mast.pojela to oko 9 ujutro i do 3 bila sita.a toga je bilo tako malo.
ma recepti nisu ni bitni

Pepica
27.09.2012., 06:37
khm...da ne bi bilo nejasnoća kod nekih stvari koje mi stari LCHFovci podrazumijevamo, a novi bi mogli previdjeti, nisam pisala u prethodnom postu o masnoćama hehe
dakle, meso ide s nekom masnoćom (npr. rastopiš kockicu maslaca ako je šnicla), povrće (svježe ili kuhano) također začiniš maslacem ili maslinovim uljem ;)

Player 2
27.09.2012., 06:47
made leine poslušaj savjete iskusnijih ovdje! vjeruj mi, kad kreneš zapravo nije teško - ali svako brljanje povećava osjećaj gladi, povećava želju za nedozvoljenim. Ja sam u LCHF krenula sa sličnom situacijom (92 kg na 175 cm visine; plus gornji tlak 170-180) - nakon nepuna tri mjeseca imam 76 kg, normalan tlak, rješila se lupanja srca, više energije... a sve to bez gladovanja (to mi je bio glavni uvjet - ne mogu biti na dijetu koja zahtijeva da budem gladna). K tome, bila sam težak ovisnik o slatkome - i sada volim pojesti nešto fino, ali to su onda maline sa tučenim slatkim vrnjem ili mascarpone malo posipan gorkim kakaom i cimetom ili kockica čokolade od 80% (jedna kockica svakih nekoliko dana). I kako mogu izdržati? Pa ne trpim - jednostavno nemam potrebu za više!
ako izdržiš 10ak dana vidjet ćeš da ćeš se riješiti i napadaja gladi i želje za slatkim i nešto kg koji će ti biti poticaj za nastavak.
I ja isto kao i ti imam doma dvoje male djece (od toga jednu bebu koju i dalje dojim), a k tome nisam bila na porodiljnom kad sam krenula na LCHF- ali može se sve organizirati - nosim si zdjelice na posao koje pripremim prethodnu večer i zapravo je pravo olakšanje što u toku radnog vremena nemam 2-3 puta napadaje gladi nego se ujutro najedem i izguram dan.
Predlažem ti da se za sada hraniš kao i do sada (ali ako skuhaš pileća prsa na vodi bit ćeš gladna, ako ispečeš batak na masti, nećeš biti gladna) i da si uzmeš vremena da ipak malo bolje proučiš i Anitin blog i recepte iskusnih LCHFista, potom sli složi jelovnik za npr. 7 dana, nabavi namirnice i pridržavaj se toga...

leo mesija
27.09.2012., 06:48
ja sam jucer pojela dva deca krem juhe od blitve i tikvice u to ulila oko 60 dkg popržene slanine na 2 žlićice masti,ulila sam i tu mast.pojela to oko 9 ujutro i do 3 bila sita.a toga je bilo tako malo.
ma recepti nisu ni bitni

Ovaj stari je moj idol!:lol:

Player 2
27.09.2012., 06:53
Ljudi, što kažete na ovo: http://www.tportal.hr/lifestyle/zdravlje/216611/Je-li-nova-hit-prehrana-uistinu-tako-djelotvorna.html#.UGPjWK7yQYE

Prema njima meso povećava kiselost organizma?
A ovo mi djeluje kao glupost:
1. Meso, riba, perad, jaja, sirevi, kruh od cjelovitog zrna, kukuruz, leća, orasi doprinose kiselosti.
2. Bademi, cikla, kelj, špinat pridonose lužnatosti pH urina.
3. Mlijeko, kava, čaj, med, šećer imaju neutralan utjecaj.
4. Sve voće osim brusnica i šljiva doprinosi lužnatosti pH urina.
Kako šećer može imati neutralan utjecaj?

Ima li netko pametniji malo više informacija o ovome?

jellenab
27.09.2012., 07:29
aj pišite što danas jedete,spremate!!!!
ja:
dvi kockice pancete,pa odmah pola zelene domace breskve i pola zelene kisele jabuke,kava.kad potrošim te breskve krecem na lchf i bez te jedne voćke dnevno.
sad sam na tavi zapekla lip komad mesa,mislim junetina,na masti.pa sam ga stavila u rernu sa 1 kapulom,2 režnja češnjaka i 2 paprike,koje cu posli izvaditi i dec soka od poma.meso cu posli narezati na kockice i staviti da jos kuha na štednjaku,da bude mekano,raspadajuće.uz to kuham biže.i ova količina ce mi sigurno biti za dva dana,znači najmanje 4 obroka,a možda nešto i zamrznem.naravno na sve cu to dodati i masla i maslinovog ulja.

renđi
27.09.2012., 08:09
ja:
dvi kockice pancete,pa odmah pola zelene domace breskve i pola zelene kisele jabuke,kava.kad potrošim te breskve krecem na lchf i bez te jedne voćke dnevno.
sad sam na tavi zapekla lip komad mesa,mislim junetina,na masti.pa sam ga stavila u rernu sa 1 kapulom,2 režnja češnjaka i 2 paprike,koje cu posli izvaditi i dec soka od poma.meso cu posli narezati na kockice i staviti da jos kuha na štednjaku,da bude mekano,raspadajuće.uz to kuham biže.i ova količina ce mi sigurno biti za dva dana,znači najmanje 4 obroka,a možda nešto i zamrznem.naravno na sve cu to dodati i masla i maslinovog ulja.

A sta su bize?

jellenab
27.09.2012., 08:19
ajoj sta mi se dogodilo! dok sam vadila tepsiju iz rerne sa onim finim toćem što je pustilo meso i 2 dcl juhe,opeće me,isklizni i pola se prolije.po kuci,kredenci,gaćama mi.al sve sam to popravila i sad dok to isto fino jedem,sve sam i zaboravila.

jellenab
27.09.2012., 08:21
A sta su bize?

:)
grašak(tribalo mi je par sekundi dok se sitim,a kad sam pročitala pitanje,mislim se kako šta su biži,pa biži)

Pennylane
27.09.2012., 09:34
Znam, da se tu i tamo može popit čaša crnog vina...jel tu spada i kupinovo vino ili ne? :D

leo mesija
27.09.2012., 10:46
:)
grašak(tribalo mi je par sekundi dok se sitim,a kad sam pročitala pitanje,mislim se kako šta su biži,pa biži)

Grašak = 14,5 g UH na 100g., oprez.:rolleyes:

made leine
27.09.2012., 10:54
@leo - da, bila sam te prozvala jer si mi išao na živce s pametovanjem, a nigdje konkretnog savjeta. kasnije si mi ih dao nekoliko i hvala na tome. zaista. isto kako sad mogu mirne duše napisat da - sjašiš. razumijevanja nemaš, obraćaš mi se svisoka. šta je toliko outrageous u tome šta sam sjebala s kolačima? nitko nikad nije prekršio sveto pismo neke prehrane? get over yourself. ja sam fucked up i iskompleksirana i sve to, da nisam niti bi imala toliki višak, to je jasno kao dan. ja se trudim, sjebala sam i da, šta sad? idemo je analizirat, stavljat thumps down, vrtit glavom i kolutat očima kako nisam uspjela? svaka vam čast. naravno, niste tu da me ohrabrujete u brljanjima, al mislim da ni ovo kako ste dočekali moj brljavor nije u redu.
gospođa @norveška, jesu li se vama ovako obraćali ti pusti doktori na čija ste predavanja išli? budući da stječem dojam da vi ni u čemu ne griješite, vjerojatno nisu jer nisu imali razloga.

made leine, što ti sad nakon svega reći? :D

mislim da je tebi ipak najveći problem onaj psihološki jer zaista ne vjerujem da od silnih primjera što bi mogla jesti, ti opet izabereš banane i tjesteninu :rolleyes: jer, eto, nisi imala ideje

postoji li neko svježe povrće koje voliš? (OK, vidim da voliš papriku :D)
rajčica? zelena salata? radič? krastavci? pa i luk, zašto ne?
je li takav problem spremiti za ručak komad mesa i hrpetinu tog svježeg povrća?
ili, kakvo kuhano poverće voliš? blitvu, brokulu, poriluk, kupus....?
opet, pripremiš komad mesa i kuhano povrće po želji. ili umjesto mesa ribu...
kombinacija imaš koliko god hoćeš- čak nitko neće niti primjetiti da jedeš neku posebnu hranu :kava:

Punja nije rekla "vrhnje" nego "sir i vrhnje". voliš li svježi sir? od njega možeš napraviti svašta. staviš malo korice limuna i stevije, izmiksaš štapnim mikserom i evo ti brzog i finog deserta (možeš i malo vanilije). začiniš ga sa vlascem i solju npr. i mažeš ga na LCHF kruh...

razne salate si spremiš od svježeg povrća, majoneze i tvrdog sira ili tune...

napraviš si smoothie od malo voća (ne banane :D) kefira, stevije i npr. malo svježeg sira

grickaš orahe i bademe kad si gladna, tvrdi sir, sir s paprikom...sve to u početku može pomoći, poslije ti više ne dolaze ti napadaji gladi pa se i grickanje smanjuje, ali eto, u početku pomaže.

istuci slatko vrhnje u šlag, dodaj kakao i steviju, eto brzog deserta i zamjene za čokoladu.

eh, sad je samo stvar odluke, a to moraš sama :)

hvala što ne osuđuješ nego i dalje pomažeš.

ma recepti nisu ni bitni
kod tebe sam samo ubrala ovaj ''flop'', pa da se i tebi obratim - zaista, čemu flop? jer sam brljala ili jer sam se drznula reći ono o motivaciji? u oba slučaja, evo i tebi jedan :flop:

sad me možete mirne duše izopćit. hvala ovima koji me nisu odmah oštracali i iznapadali jer očito razumiju. leo i ostali, ne morate razumjet, al nekako ne morate ni patronizirat.

hvala svima koji ste mi pomogli brojnim savjetima.

:w

made leine
27.09.2012., 10:56
dupli post. :D

however, mislim da neću više ovdje pisati ( da, leo, osjetljiva sam), ali ću pokušati sa lchf.

kad budem imala nešto zanimljivo za prijaviti, svakako hoću.

Pepica
27.09.2012., 11:08
made leine :grli:

aj, ne pizdi nego reci što si jela danas :zubo:

znaš ono "idemo dalje" buahahahaha (sorry, interna fora iliti sprdnja na frazu koja se često koristi na "dijetalnim" forumima :D)

polako, imaš malo dijete, hrpu obaveza, dojiš....bude to sve dobro :mig:

Obzirna
27.09.2012., 11:20
hello svima :)
made leine za početak bi bilo najbolje da izbaciš ono osnovno -kruh,paštu,slatko,loše masnoće... pa ćeš se onda polako organizirati ,baš kako ti Pepica veli :mig:

Kod mene prvi vrganji za ručak :klopa: Napokon :cheer:

leo mesija
27.09.2012., 11:41
dupli post. :D

however, mislim da neću više ovdje pisati ( da, leo, osjetljiva sam), ali ću pokušati sa lchf.

kad budem imala nešto zanimljivo za prijaviti, svakako hoću.

Da dao sam ti lijepih savjeta, ja i mnogi ovdje. Od tebe je meni između ostalog bilo jedno mrš i sad da sjašim???? Meni je to čudno za osobu koja je došla "kao tražiti" savjet i podršku?? I naravno da mi je jasno da nemaš samopouzdanja, da si u problemu i psihički i fizički. Pa ja imam preko 50 g., obitelj i znam kako idu neke stvari, ali ne idu tako da ti dođeš i svoje frustracije istreseš na ljude ovdje, ljude koji te lijepo prime i daju ti savjet? Dam ti savjet, a onda je to s visoka?? Pa i da je kakve veze to ima? Uzmi što trebaš , a za ostalo ko me je.e. Šta da pišem , cvjetiće, zagrljaje, pusice - pa nisam ja curica? Nisam ti ni muž (da nije tu razlog prekomjerne kilaže, najčešće je), od njega traži nježnost i razumjevanje, a od nas ovdje savjet o LCHF-u, a da ne budem pretenciozan, bar ti mogu dati link. Kada sam došao na forum pročitao sam - istine i laži o hrani- i većinu od prvog dijela ovdje na forumu i dosta od drugog dijela, a to je puno čitanja! Isto nakon toga (bilježi si) Marks Daily Apple, The eating academy, Diet doctor, Ben Greenfield fitness, Living la vida LC....Tako i ti, pusti svađe i prejebavanja i uhvati se čitanja i slušanja ili se uhvati velike Milke? Od srca ti želim da napraviš ovo prvo i skineš kile!:)
P.S. Komplicirana prehrana, nemaš ideja?? Evo jedan ručak:
Šaka čvaraka
2 jaja omlet
25 g maslaca
zelena salata+maslinovo ulje
Pa za ovo treba 3 minute pripreme? I ne traži se slatko nakon ovakvog ručka.:kava:

babicana4
27.09.2012., 12:31

mi od nedjelje nismo imali meso u tanjuru :rolleyes:, prisjelo nam :o danas će opet biti meso (ili pljeskavice ili bolonjez) za ručak. za vrijeme ove apstinencije (nije bilo apstinencijske krize) se jedan dan jeo bakalar na Punjin način, jedan dan lignje isto tako spremljene, pa jaja, a najbolje mi je bilo kad sam umutila jaja, vrhnje, fetu, ribane tikvice, zobene mekinje i to ispekla posipano s hrpom narezane pancete. http://imageshack.us/a/img43/420/p9270138.jpg
a jedan dan sam pekla popečke od slične smjese (bez fete) i to je bilo jako dobro i zasitno: http://imageshack.us/a/img507/4427/p9130136.jpg

norveska
27.09.2012., 12:33
gospođa @norveška, jesu li se vama ovako obraćali ti pusti doktori na čija ste predavanja išli? budući da stječem dojam da vi ni u čemu ne griješite, vjerojatno nisu jer nisu imali razloga.

Na tvoju opasku da ti trazis " konkretne savete a da ti drustvo odavde uporno deli linkove koje ti nemas vremena da citas zbog brojnih obaveza " , napisala sam ti par predloga i ono najvaznije sta znaci LCHF i sta je zapravo njegova formula koje bi trebala da se drzis ! Zameras mi sta konkretno ? To sto tvrdim i kazem da bez discipline, upornosti i borbe sa samom sobom, odricanja ... nema ni uspeha ?! Zavisnost od secera i umirivanje nervoze istim je isto sto i potezanje za casicom kada nas stigne muka, ali kuda to vodi ?!

I da, ni ovi lekari na cija sam predavanja isla, a ni oni koji su me godinama lecili pre i nakon teske bolesti nisu imali potrebe da dva puta ponove isto, ne zato sto nisam imala zelju da pokleknem i oteram sve dodjavola pa pojedem parce rodjendanske torte, vec zato sto sam znala da ja to sebi ne smem da dozvolim !
Sve u svemu, iskreno ti zelim da pronadjes nacina da pomognes sebi, sa brljanjima ili bez njih !

daldowunder
27.09.2012., 13:28
Da dao sam ti lijepih savjeta, ja i mnogi ovdje. Od tebe je meni između ostalog bilo jedno mrš i sad da sjašim???? Meni je to čudno za osobu koja je došla "kao tražiti" savjet i podršku?? I naravno da mi je jasno da nemaš samopouzdanja, da si u problemu i psihički i fizički. Pa ja imam preko 50 g., obitelj i znam kako idu neke stvari, ali ne idu tako da ti dođeš i svoje frustracije istreseš na ljude ovdje, ljude koji te lijepo prime i daju ti savjet? Dam ti savjet, a onda je to s visoka?? Pa i da je kakve veze to ima? Uzmi što trebaš , a za ostalo ko me je.e. Šta da pišem , cvjetiće, zagrljaje, pusice - pa nisam ja curica? Nisam ti ni muž (da nije tu razlog prekomjerne kilaže, najčešće je), od njega traži nježnost i razumjevanje, a od nas ovdje savjet o LCHF-u, a da ne budem pretenciozan, bar ti mogu dati link. Kada sam došao na forum pročitao sam - istine i laži o hrani- i većinu od prvog dijela ovdje na forumu i dosta od drugog dijela, a to je puno čitanja! Isto nakon toga (bilježi si) Marks Daily Apple, The eating academy, Diet doctor, Ben Greenfield fitness, Living la vida LC....Tako i ti, pusti svađe i prejebavanja i uhvati se čitanja i slušanja ili se uhvati velike Milke? Od srca ti želim da napraviš ovo prvo i skineš kile!:)
Šaka čvaraka
2 jaja omlet
25 g maslaca
Pa za ovo treba 3 minute pripreme? I ne traži se slatko nakon ovakvog ručka.:kava:

jesi li ti procitao ove linkove koje navodis?
http://www.bengreenfieldfitness.com/2011/08/10-ways-to-do-a-low-carbohydrate-diet-the-right-way/ procitaj ovaj dio ovdje i reci mi da li vidis savjet da je na low carb prehrani potrebno s vremena na vrijeme napuniti zalihe glikogena i najesti se uh?
http://eatingacademy.com/nutrition/how-do-some-cultures-stay-lean-while-still-consuming-high-amounts-of-carbohydrates
i ovo je zanimljivo takoder.:)
a mark from mark' daily apple jede vise uh od vas na lchf definitivno i ne bavi se laganom setnjom vec vjezba kao lud (inace ne bi imao misice kakve ima...:cerek:).
i btw jedes li ti ista drugo osim jaja i cvaraka? mozda imas kakav super recept za neomlet?:kava:
10kg za vise od 90 dana?
ako oduzmemo vodu ili kako ti to kazes glikogen i malo misica sto si izgubio zbog setnje onda ti je gubitak sala nekih 2kg u 90 dana. svaka cast!

made leine
27.09.2012., 13:41
leo, intonacija ovog posta bitno je drugačija od onog zbog kojeg sam te napala. mislim da to nije slučajno.
Da dao sam ti lijepih savjeta, ja i mnogi ovdje. Od tebe je meni između ostalog bilo jedno mrš i sad da sjašim????
mrš je bilo šaljivo, kao reakcija na tvoje podsjećanje koliko kila imam. vrlo očita šala, al očito si krivo shvatio.
da, i rekoh da si mi dao lijepih savjeta, i ti i mnogi drugi. to nije nikad ni bilo upitno i svaki put sam se zahvalila. ono što je mene zasmetalo jest način na koji ste se obrušili na moju povredu pravilnika.

Meni je to čudno za osobu koja je došla "kao tražiti" savjet i podršku?? I naravno da mi je jasno da nemaš samopouzdanja, da si u problemu i psihički i fizički. Pa ja imam preko 50 g., obitelj i znam kako idu neke stvari, ali ne idu tako da ti dođeš i svoje frustracije istreseš na ljude ovdje, ljude koji te lijepo prime i daju ti savjet? Dam ti savjet, a onda je to s visoka?? Pa i da je kakve veze to ima? Uzmi što trebaš , a za ostalo ko me je.e.
vidiš, po ovoj rečenici se vidi da ne razumiješ. da razumiješ, znao bi da osobi poljuljana samopouzdanja to nije moguće razdvojiti. iako znamo da bismo trebali, ne ide i sve doživljavamo kao napad, kritiku... i ja sebi to govorim, al ton svisoka ne umišljam.

Šta da pišem , cvjetiće, zagrljaje, pusice - pa nisam ja curica? Nisam ti ni muž (da nije tu razlog prekomjerne kilaže, najčešće je), od njega traži nježnost i razumjevanje, a od nas ovdje savjet o LCHF-u, a da ne budem pretenciozan, bar ti mogu dati link.
ovo boldano molim te pojasni. možda imam neki problem kojeg nisam svjesna. :kava:
again, ne tražim nježnost, ali razumijevanje da. kao i od svake odrasle osobe, neovisno o tematici i problemu. to nas razlikuje od tinejdžera.

Kada sam došao na forum pročitao sam - istine i laži o hrani- i većinu od prvog dijela ovdje na forumu i dosta od drugog dijela, a to je puno čitanja!
:rolleyes: kako si ti samodopadan :s
zamisli, i ja sam čitala anitin blog, pa i posavjetovala se sa Anitom. pa sam čitala i english sites, pa i recepte kad sam nabasala na njih i kad mi je netko tu dao link. rekla sam da nemam vremena čitat koliko bi htjela, tjedan dana sam čitala o lchf-u do 2-3 ujutro. nisam manjkave inteligencije ni toliko bahata da od vas tražim sveukupno znanje o lchf.

Isto nakon toga (bilježi si) Marks Daily Apple, The eating academy, Diet doctor, Ben Greenfield fitness, Living la vida LC....Tako i ti, pusti svađe i prejebavanja i uhvati se čitanja i slušanja ili se uhvati velike Milke? Od srca ti želim da napraviš ovo prvo i skineš kile!:)
vrlo diplomatski closure :)
milka je još netaknuta.
Šaka čvaraka
2 jaja omlet
25 g maslaca
nikad nisam ni rekla da je komplicirano. ali je POTPUNO drugačije od mog dosadašnjeg načina prehrane. i treba vremena da se uhodam. nekidan u konzumu nisam uspjela nać mileram jer ga nikad u životu nisam kupovala :D

Na tvoju opasku da ti trazis " konkretne savete a da ti drustvo odavde uporno deli linkove koje ti nemas vremena da citas zbog brojnih obaveza " , napisala sam ti par predloga i ono najvaznije sta znaci LCHF i sta je zapravo njegova formula koje bi trebala da se drzis ! Zameras mi sta konkretno ? To sto tvrdim i kazem da bez discipline, upornosti i borbe sa samom sobom, odricanja ... nema ni uspeha ?! Zavisnost od secera i umirivanje nervoze istim je isto sto i potezanje za casicom kada nas stigne muka, ali kuda to vodi ?!

I da, ni ovi lekari na cija sam predavanja isla, a ni oni koji su me godinama lecili pre i nakon teske bolesti nisu imali potrebe da dva puta ponove isto, ne zato sto nisam imala zelju da pokleknem i oteram sve dodjavola pa pojedem parce rodjendanske torte, vec zato sto sam znala da ja to sebi ne smem da dozvolim !
Sve u svemu, iskreno ti zelim da pronadjes nacina da pomognes sebi, sa brljanjima ili bez njih !
zamjeram vam pisanje s visoka. i opće nerazumijevanje depresivnih stanja.

ali, vaši postovi koji su me skoro rasplakali, mogli bi biti ona ''noga u guzicu''.

made leine
27.09.2012., 13:43
D - omlet na maslacu, 2 jaja, malo pancete i po tome naribano malo gaude.

kava sa žlicom kokosova ulja - više se ne moram mislit šta s njime, prolilo mi se jutros :s

slatko vrhnje mi je užasno bljutavo. pa sam radije popila kavu sa uljem. a sve mi se čini da ću je pit bez ičega :D

Pepica
27.09.2012., 14:18
kava sa žlicom kokosova ulja - više se ne moram mislit šta s njime, prolilo mi se jutros :s

šteta, za kosu je odlično :D

babicana4
27.09.2012., 14:32
D - omlet na maslacu, 2 jaja, malo pancete i po tome naribano malo gaude.

slatko vrhnje mi je užasno bljutavo. pa sam radije popila kavu sa uljem. a sve mi se čini da ću je pit bez ičega :D

mogla si uz omlet pojesti i svježu papriku ili rajčicu :cerek:
u početku je većina nas jela puno veće obroke, mene su do nedavno zafrkavali što sam pekla po dva pileta - za svaki slučaj :mig:. s vremenom se obroci smanjuju. također s vremenom nestaje potreba za slatkim :D. znam da sad, na početku LCHFa, poželiš slatko...onda napravi neku LCHF slasticu npr. od tog vrhnja što ti se ne sviđa napravi panna cottu sa steviom i šumskim voće, imaš u receptima clio kolač, napravi neku kremicu od vrhnja, kakaa i stevie. ali nemoj jesti integralnu tjesteninu i banane, Milku zaboravi (baci, forvardiraj ili što već - pročitaj joj sastav :eek:), jer će ti se desiti da ćeš se udebljati kombinirajući LCHF i škrobno-šećernu hranu. cilj je da se prebaciš na masnoće kao gorivo, a ti upornim brljanjem (ta se riječ ovdje baš i ne koristi isto kao i riječ žderanje) onemogućavaš. sad si već trebala biti u ketozi :confused:

uh, nadam se da mene sad nećeš nagrditi kao druge koji su ti pokušali objasniti što više toga u vezi LCHFa :rolleyes:.

Oću neki nick
27.09.2012., 14:38
ispričavam se na padobranskom uletu, ali me zanima lchf pizza, od čega je radite?
ako može recept, nisam ga uspjela naći :facepalm:

babicana4
27.09.2012., 14:45
ispričavam se na padobranskom uletu, ali me zanima lchf pizza, od čega je radite?
ako može recept, nisam ga uspjela naći :facepalm:

LCHF pizza (http://www.youtube.com/watch?v=DpN0_UlF2ro):kava:

Oću neki nick
27.09.2012., 14:49
jah, na krivoj strani tražila. hvala.

babicana4
27.09.2012., 14:52
jah, na krivoj strani tražila. hvala.

nema na čemu :cerek: imaš bezbroj recepata za LCHF pizzu, malo proguglaj. recepeti za tijesto se razlikuju, pa izaberi koji ti se više sviđa.

leo mesija
27.09.2012., 15:00
MADE LEINE - iskreno nisam pročitao ovo sve što si izdvojila, ali neću ti ništa ni odgovarati na to, nema smisla. Dok si to pisala (gubitak vremena - puno je toga) mogla si pročitati puno korisnih postova. Ajmo mi dalje - drži se ove prehrane, osnovnih smjernica i nemaš problema, a s tim će i depra popuštati vremenom. Ponavljam- kad odbijem početni gubitak glikogena/vode, bez toga sam za nekih 100 dana izgubio 10 kg!!! Nisam kap znoja pustio - prehrana i hodanje. Čvarci, slanina, svinjetina, jaja, svinjska mast, ghee, maslac, maslinovo ulje DE, lagano povrće! To je 90% moje prehrane u ovom početnom stadiju.:kava:

norveska
27.09.2012., 15:55
babicana4 privukla me je jako prva slika, ovo sa tikvicama :klopa:. Koje su mere, koliko jaja, vrhnja, tikvica ..... ?

jellenab
27.09.2012., 16:23
Grašak = 14,5 g UH na 100g., oprez.:rolleyes:

uh sad to vidim nakon dva obroka,al dobro -možda ga je bilo sve skupa 100 grama.ne znam zasto sam bila uvjerena da je bas lchf namirnica.
sta cu sa ostatkom????pojest?!! ili bacit? pitanje je sad

made leine
27.09.2012., 16:45
bila sam si pripremila papriku, al nije mogla stat :D

ne bih trebala bit u ketozi jer sam imala dva ili tri prava LCHF dana, razdvojena, a za ketozu treba proć min. 48 sati sa min. UH. čitala na nekom bilderskom sajtu.

uh, nadam se da mene sad nećeš nagrditi kao druge koji su ti pokušali objasniti što više toga u vezi LCHFa :rolajz:.

nisam ih grdila zbog toga. :kava:
a za površno čitanje uvijek stavim rolajz. :D

MADE LEINE - iskreno nisam pročitao ovo sve što si izdvojila, ali neću ti ništa ni odgovarati na to, nema smisla. Dok si to pisala (gubitak vremena - puno je toga) mogla si pročitati puno korisnih postova. Ajmo mi dalje - drži se ove prehrane, osnovnih smjernica i nemaš problema, a s tim će i depra popuštati vremenom. Ponavljam- kad odbijem početni gubitak glikogena/vode, bez toga sam za nekih 100 dana izgubio 10 kg!!! Nisam kap znoja pustio - prehrana i hodanje. Čvarci, slanina, svinjetina, jaja, svinjska mast, ghee, maslac, maslinovo ulje DE, lagano povrće! To je 90% moje prehrane u ovom početnom stadiju.:kava:

jebeš mi sve, znala sam da ćeš ovo boldano napisat :s:lol:

isto kako ćeš mi za koji mjesec reći da si namjerno bio grub kako bi me potaknuo :D

zaboravio si nadodati kako sam za to vrijeme zanemarila djecu.
(samo da razjasnimo - ''rofl'' je dobroćudni smajli koji se valja od smijeha, ''lol'' je ironičan i zločest)

iako si mi sad na rolajz listi, voljela bih da mi elaboriraš onu paralelu sa mužem i kilažom :kokice:

made leine
27.09.2012., 16:51
danas sam ručala ovo (http://www.forum.hr/showpost.php?p=28957358&postcount=8), s tim da nisam imala mozzarele pa sam stavila gaudu. jako ukusno i zasitno :s ostatak ću za večeru.

koliko mileram može stati otvoren? osjetilo njuha za milk products kod mene ne vrijedi jer meni svi mliječni proizvodi - smrde :zubo: ali izgleda dobro :ne zna:

vinicka
27.09.2012., 17:06
bila sam si pripremila papriku, al nije mogla stat

ne bih trebala bit u ketozi jer sam imala dva ili tri prava LCHF dana, razdvojena, a za ketozu treba proć min. 48 sati sa min. UH. čitala na nekom bilderskom sajtu.

nisam ih grdila zbog toga.

jebeš mi sve, znala sam da ćeš ovo boldano napisat

isto kako ćeš mi za koji mjesec reći da si namjerno bio grub kako bi me potaknuo

(samo da razjasnimo - ''rofl'' je dobroćudni smajli koji se valja od smijeha, ''lol'' je ironičan i zločest)

iako si mi sad na rolajz listi, voljela bih da mi elaboriraš onu paralelu sa mužem i kilažom :kokice:

:rofl::rofl::rofl: aj jebote guraj svojim tempom..Tesko da ce se ovde naci neko ko ce ti na brljekanja komentarisati "draga, draga, uz tebe smo" jelte (interna fora:rofl:), al ima nas svakakvih: od onih sto se lchf a drze ko pijan plota , ali i onih koji povremeno brljeknjavaju:D Sigurna sam da ces uskoro uvideti cari LCHF i manje brljeknjavati...zbog sebe narafski:kava:valjda te boli uvo ko sta ovde o tome misli..
A daj da odhebemo komentare o kompleksima, muzevima i sl...Pa necemo se valjda psihoanalizirati na osnovu jelovnika i na temi o hrani.??? Mislim stvarno....:rolleyes::503:

made leine
27.09.2012., 17:20
:rofl::rofl: aj jebote guraj svojim tempom..Tesko da ce se ovde naci neko ko ce ti na brljekanja komentarisati "draga, draga, uz tebe smo" jelte (interna fora:rofl:), al ima nas svakakvih: od onih sto se lchf a drze ko pijan plota , ali i onih koji povremeno brljeknjavaju:D Sigurna sam da ces uskoro uvideti cari LCHF i manje brljeknjavati...zbog sebe narafski:kava:valjda te boli uvo ko sta ovde o tome misli..
A daj da odhebemo komentare o kompleksima, muzevima i sl...Pa necemo se valjda psihoanalizirati na osnovu jelovnika i na temi o hrani.??? Mislim stvarno....:rolleyes::503:

nisam ni tražila tapšanja po ramenu, al sam se osula na onoliku količinu pametovanja.
kao da sam zametenom selu pojela zadnje zalihe hrane.
that's all. :D

ma i ja mislim da će mi lchf odgovarat. samo da se uputim. :driver:

Pepica
27.09.2012., 17:34
nisam ni tražila tapšanja po ramenu, al sam se osula na onoliku količinu pametovanja.
kao da sam zametenom selu pojela zadnje zalihe hrane.
that's all. :D

a iznenadit ćeš se koliko je način prehrane opaka tema. ne može to tek tako. o, ne, ne...
politička i religijska opredjeljenja su mila majka u odnosu na to što se smije/ne smije jesti :zubo:
zato, kako Vini kaže, piči svoji tempom i pitaj di zapneš :mig:
i da, boli te uvo što ko govori ;)

babicana4
27.09.2012., 17:52
babicana4 privukla me je jako prva slika, ovo sa tikvicama :klopa:. Koje su mere, koliko jaja, vrhnja, tikvica ..... ?

nema mjera :zubo: uzela sam 5 jaja, po jajetu žlicu zobenih mekinja (da zgustim i da upiju eventualnu vodu iz tikvica koje sam ranije usolila i ižmikala), tikvica koliko se ima, vrhnja ako ima, ako nema onda bez (jednom sam dodala kefira), a fete toliko da zasolim smjesu. od začina: malo soli, papar, češnjak u granulama, muškatni oraščić, a jednom sam stavila kurkumu i bilo je o.k. baš sam majstorica :mig: dobro je i toplo i hladno :klopa:, a po složenosti spada u one recepte koje bi Rudolfa od prve bez problema napravila :lol:

Obzirna
27.09.2012., 18:49
babicana,super izgleda i zvuči ta "pogača" :)

ja danas ;
D : 2 kuhana jaja,par feta buđole
R : 2 kom.mesa od svinjskog pečenja,dinstani vrganji,zelena salata
V : šalica juhe od kostiju,salata od rige i tikve

jellenab
27.09.2012., 19:13
kako to da nitko nije na zk?
ja bi probala?

Obzirna
27.09.2012., 20:01
kako to da nitko nije na zk?
ja bi probala?

:D Punja je na ZK
a ja pokušavam pa nikako :rolleyes:

leo mesija
27.09.2012., 21:27
bila sam si pripremila papriku, al nije mogla stat :D

nisam ih grdila zbog toga. :kava:

jebeš mi sve, znala sam da ćeš ovo boldano napisat :s:lol:

isto kako ćeš mi za koji mjesec reći da si namjerno bio grub kako bi me potaknuo :D

Ajd dobro, zašto ne: prepametna, čangrizava, sama si lijena a spočitavaš drugima da su lijeni pomoći, ukratko - prejebena za nekog u depresiji. Pitala si i dobila 10 savjeta (potrošila ljudima vrijeme, kako tako), a nakon tih savjeta pitaš opet ono isto što ti se već savjetovalo gdje da pogledaš ili ti se već odgovorilo? Znači ti bi da se neko tobom bavi, a usput da ti dijeliš lekcije, mislim većinu si ovdje iskritizirala? Muž i prekomjerna kilaža = možda zanemarena i neshvaćena, ignorirana žena, shodno tome depresivna? Ostavljena sama na milost i nemilost Milki i kolačima? Štefica Cvek - U raljama života.
P.S. A lijepo ti rekoh da idemo dalje sa prehranom, al ne , ti bi svakom loncu bila poklopac i da je tvoja zadnja. :rolleyes:

jellenab
27.09.2012., 21:42
:D Punja je na ZK
a ja pokušavam pa nikako :rolleyes:

probat cu i ja ionako ne jedem sir ni mlijecno vec dva tjedna,al ne znam kad bi pocela, u subotu možda?a sta ja znam.....ili da probam jos malo ovako opusteni lchf,bez mlijecnog.
problem je sta sam se prošli tjedan super osjecala,a ovaj ajme.em sam umorna stalno,napuhana,a uopce ne brljam,osim danas sa graskom.e sad možda je to sve zbog vrimena a i pmsa(vjerovatno je).al hocu bar kil dva smršaviti,a tako mi je lijeno vagat namirnice kao leo mesija.
da bar postoji netko ko bi mi spremio jelo tocno u gram po lchf-u,da se ja ne moram s time zamarat.....

leo mesija
27.09.2012., 21:52
probat cu i ja ionako ne jedem sir ni mlijecno vec dva tjedna,al ne znam kad bi pocela, u subotu možda?a sta ja znam.....ili da probam jos malo ovako opusteni lchf,bez mlijecnog.
problem je sta sam se prošli tjedan super osjecala,a ovaj ajme.em sam umorna stalno,napuhana,a uopce ne brljam,osim danas sa graskom.e sad možda je to sve zbog vrimena a i pmsa(vjerovatno je).al hocu bar kil dva smršaviti,a tako mi je lijeno vagat namirnice kao leo mesija.
da bar postoji netko ko bi mi spremio jelo tocno u gram po lchf-u,da se ja ne moram s time zamarat.....

Moram ovo pokazati ženi, svaki dan joj izračunam i spremim doručak, a onda moram pitati: kakav je bio doručak danas?:ne zna:

leo mesija
27.09.2012., 21:59

Ha,ha, sjetim se sad nas dok smo jeli grašak na "zdravoj prehrani", on od čovjeka napravi Cepelin, napuše čovjeka da skoro poleti?! Tako da nemaš brige, sad je od graška. To što imaš pojedi u manjim obrocima za dan, dva i zaboravi ga u buduće.:rolleyes:

made leine
27.09.2012., 23:27
@leo, kako bi ti nazvao nekoga ko ti pomogne pa ti kasnije spočitava jer je potrošio vrijeme na tebe? :klap:
...and :w
__________________________________________________ __________________________________________________ ______

bila sam večeras u konzuma, kupila sam si svježi sir, rajčice, rikulu (mislim da se tako zove), paprike, tikvice, vrhnje za kuhanje, tunjevinu.... razmišljala sam o salati sa rajčicom, svježim sirom i tunjevinom za doručak... :misli: ne znam šta bi s ovim vrhnjem, idem nać neki recept.

večerala sam ostatak od ručka i kruh sa maslacem. živčana sam, luda i neuračunljiva (ali nema veze s mužem :o) - ali nisam gladna :rofl:

Sljiva
28.09.2012., 00:28
Dajte se prestanite prepucavati i samo si povećavati brojač postova.
Ima nas tu koje to ne zanima. :kava:
Držite se teme.

daldowunder
28.09.2012., 01:25

he, he, dobila sam odgovor na bar jedno od mojih pitanja... doduse indirektan...:cerek:
dakle, ako me moje znanje iz matematike dobro sluzi onda si ti na pocetku imao preko 100kg. i, tvojom logikom, u 10 dana si trebao izgubiti najmanje 10kg vode/glikogena... dakle, dobijamo nekih 90kg od kojih treba izgubiti 15kg sala da bi ti bio na zacrtanoj kilazi od 85kg-87kg (http://www.forum.hr/showpost.php?p=40894174&postcount=8168).:cerek: ok, idemo dalje s racunicom. ti kazes da si bez glikogena/vode izgubio cistih 10kg. onda si ti premasio zeljenu kilazu i mora da si over the moon zbog toga...:cerek::kava:
he, he, vidim da jedes i svinjetinu uz jaja i mast... uz malo salate savrsen jelovnik. vrlo raznovrsno i zdravo! ali to je samo pocetni stadij od 100 dana.:rofl:
leo moj, nemoj davati drugima savjete a da sam ne znas sto radis (i pises)...
lchf nije mast, mast i mast. bar ju ja nisam tako shvatila... jest previse masti po mome misljenju ali nije mast galore... treba jesti raznovrsno i zdravo a ne piciti po jajima i masti uz malo salate 100 dana...:rolleyes:
i jos nesto kako objasnjavas ovu logiku?
http://www.forum.hr/showpost.php?p=40750415&postcount=7860
http://www.forum.hr/showpost.php?p=41523347&postcount=8851

daldowunder
28.09.2012., 01:50

norveska, nemoj.... a od cega si bila debela ako si se drzala svega sto su ti lijecnici odredili? i na pocetku lchf si jela sve pred sobom, po tri kremenadle npr., ako se dobro sjecam... sto to nije previse proteina za tvoje bubrege? a ovo je tvoja matemitka (http://www.forum.hr/showpost.php?p=31416920&postcount=8012) s pocetka lchf.
no, dobro... ljudi smo i grijesimo... ako ti imas pravo na greske onda imaju i drugi. nemoj biti takva... nekome tko je promijenio svoju prehranu iz temelja i tek je dosao na ovaj forum ne treba drzati predavanja i gledati ga s visoka... treba mu pomoci i dati podrsku pa makar i ne jeo 100% po onome sto ti jedes... nisu svi ljudi upoznati kako izracunati koliko cega iz omjera datog u postocima...
uglavnom, made leine, teska si nekih 99kg i visoka 178cm i moras jesti 70% masti, 25% proteina i 5% uh dnevno. da bi smrsavila moras napraviti kalorijski deficit, dakle trebala bi jesti izmedu 1700-1800cal. ako jedes 1g proteina na kg tjelesne mase onda to znaci da ces jesti nekih 90g proteina. 1g proteina ima 4 cal. 90x4= 360cal. iz masti moras imati 1260cal i iz uh 90 cal. masti imaju 9cal na 1g a uh jednako kao i proteini 4.
uzmi si digitron u ruke, pronadi nutritirvnu vrijednost onoga sto jedes, ubaci u koji program na kraju dana i pogledaj cega ti gdje fali i sto bi mogla ubaciti za to popraviti. kad se uhodas znat ces vec sve napamet i nece ti trebati digitron niti programi...
npr. komad lososa od 100g ima 10g masti, 20g proteina i 180cal... dodaj jos k tome mast na kojoj si ga pekla i povrce i racunaj si koliko si pojela za taj obrok...
sretno!:cerek:

jellenab
28.09.2012., 04:20
Ha,ha, sjetim se sad nas dok smo jeli grašak na "zdravoj prehrani", on od čovjeka napravi Cepelin, napuše čovjeka da skoro poleti?! Tako da nemaš brige, sad je od graška. To što imaš pojedi u manjim obrocima za dan, dva i zaboravi ga u buduće.:rolleyes:

ma necu ga jesti,bacit cu ga,nrma ga puno.inace nikad ne bacam hranu...:(

blago tvojoj ženi.....
jutro vam!!!petak je!!!!odoh radit!!!!vi lijepo kuhajte,racunajte i jedite

Pepica
28.09.2012., 07:04

možda bi više pasao ovaj :W

:rolleyes:

bila sam večeras u konzuma, kupila sam si svježi sir, rajčice, rikulu (mislim da se tako zove), paprike, tikvice, vrhnje za kuhanje, tunjevinu.... razmišljala sam o salati sa rajčicom, svježim sirom i tunjevinom za doručak... :misli: ne znam šta bi s ovim vrhnjem, idem nać neki recept.

a zašto kupuješ namirnice koje inače ne kosristiš i samo trošiš novce bez veze?
ne znaš što bi s vrhnjem za kuhanje? hmhm, a ako ti sad kažem da ga nisi trebala ni kupit? :p
valjda te ponijelo što mi ovdje pišemo, a ne pišemo baš precizno. naime kaj, ne koristimo vrhnje za kuhanje. ako već treba koristiti neko vrhnje u tu svrhu, onda koristimo punomasno vrhnje s 30% m.m. i više ili kiselo vrhnje ili mileram.
OK, nije sad strašna stvar, potroši ga i upotrijebi za nešto. ono što sam htjela reći je slijedeće. ako si prešla na LCHF, to ne znači da sad moraš drastično mijenjati svoju dosadašnju prehranu u smislu da moraš početi koristiti neke egzotične namirnice koje do sad nisi koristila.
pretpostavljam da si Dalmatinka. OK, zašto bi ti sad morala navaliti po čvarcima ako ih nisi nikad jela i nemaš tu naviku? opali po krasnoj (i jeftinoj) plavoj ribi, maslinovom ulju, blitvi na lešo i sl. jedino što ćeš mijenjati je količina unesenih UH i masnoća.
ista stvar je i s kokosovim uljem. skupo je i nije obavezno.
bolje da si kupila steviju jer mi se čini da si ovisnik o šećerima i da bi ti u početku puno značilo imati neki zaslađivač s kojim možeš pripremati deserte.
ako budeš uporna, i ta stevija će ti sve manje trebati. ali, mislim da bi ti zaista u početku puno pomogla jer bi nekakav drastičan rez kod tebe imao samo kontraefekt.
i ja sam bila teški sugar junkie. trebali su mi mjeseci (oko pola godine) da mi popusti ta ovisnost.
sad ne koristim nikakav zaslađivač i mogu si odrediti jedan dan mjesečno ili rjeđe da opalim po nekom omiljenom neLCHF slatkišu, a da me to ne ponese i da se lako vratim. iskreno, sve me manje zanimaju. prekjučer sam probala neki vrhunski kolač i više mi nije bio fin. pojela sam trećinu i ostavila. odličan osjećaj jer nema one želje i filinga da si u nečemu uskraćen :)

norveska
28.09.2012., 08:15
nema mjera :zubo: uzela sam 5 jaja, po jajetu žlicu zobenih mekinja (da zgustim i da upiju eventualnu vodu iz tikvica koje sam ranije usolila i ižmikala), tikvica koliko se ima, vrhnja ako ima, ako nema onda bez (jednom sam dodala kefira), a fete toliko da zasolim smjesu. od začina: malo soli, papar, češnjak u granulama, muškatni oraščić, a jednom sam stavila kurkumu i bilo je o.k. baš sam majstorica :mig: dobro je i toplo i hladno :klopa:, a po složenosti spada u one recepte koje bi Rudolfa od prve bez problema napravila :lol:

Tikvice zamenila spanacem ( nisam ih imala trenutno ) a na vrhu poredjala listice pancete. Ispalo je fantasticno :klopa:. Malocas sam smazala za dorucak 2 parceta uz solju kefira !

babicana4
28.09.2012., 08:22
Tikvice zamenila spanacem ( nisam ih imala trenutno ) a na vrhu poredjala listice pancete. Ispalo je fantasticno :klopa:. Malocas sam smazala za dorucak 2 parceta uz solju kefira !

to je LCHF zeljanica :klopa: idem do tržnice i kupujem svježi špinat :zubo: pretpostavljam da si svježe listove narezala, usolila i ižmikala, pa ih onda dodala u tijesto :ne zna:

vinicka
28.09.2012., 08:40
to je LCHF zeljanica :klopa: idem do tržnice i kupujem svježi špinat :zubo: pretpostavljam da si svježe listove narezala, usolila i ižmikala, pa ih onda dodala u tijesto :ne zna:
dobar recept..ja cu sa spanacem..ali cu ga samo naseckati, necu usoljavati prethodno..

nensyb
28.09.2012., 09:14
Imam vezicu blitve, jel može i s blitvom? Malo blanširati pa ocjediti?

Pepica
28.09.2012., 09:41
babi, može li umjesto zobenih mekinja mljeveni lan?
imam ga još sigurno 25kg :o

norveska
28.09.2012., 10:42

Tako je :mig: i ispalo je boooooli glava.

Sljiva
28.09.2012., 11:55
...

Ja sam mislio da si otišla s ove teme....

cuttie_123
28.09.2012., 12:53
Ja sam mislio da si otišla s ove teme....

psssstt....ne odgovarat :) mozda ode neprimjetno :) hehe

made leine
28.09.2012., 12:58
evo, budite sretni i veseli, odoh ja :w

ovaj put zapravo.

veselite se jer si sad možete međusobno plest pletenice, brojat čvarke i ne govorit (javno) šta mislite :Serek:

no jedne stvari budite svjesni. ovaj topik, uz blog, jedino je mjesto di se dosta (na hrv.)piše o LCHF prehrani. oni koji pišu trebali bi imati na umu da su svojevrsni ambasadori te prehrane. većina vas to nije jer niste ni tolerantni ni spremni na ponavljanja. zapravo osnovne upute stanu u jedan malo opširniji post. koji ću jednom napisat u posebnoj temi u ovom pdf-u, ako moje iskustvo bude kakvo očekujem. e da, i ako modovi dozvole.

vinicka
28.09.2012., 13:45
napravila...deluje suuuuper fino..hladi se..Jedino me mrzelo seckati slaninicu, pa sam krknula kasiku masti:D
madeleine rekoh ti: ovde trazis info, ugl dobijes odgovor, ali zaista nema tesenja, hrabrenja tipa "izdrzi draga, s tobom smo" Potpuno se slazem da je bilo promovisanja 'savrsenstva":rolleyes: i neprimerenih tonova, al i ti si vrckasta i vickasta, pa si u tome solidino i plivala.:mig:.A stav umesto "draga s tobom smo", ovde vise lici na nesto sto je pepi pre puno vremena definisala "os, nes, ajd bok!" :rofl:Nezavisno od toga: srecno s LCHFom bez obzira na ostalo..i narafski, javi utiske!:)

leo mesija
28.09.2012., 14:47
@leo, kako bi ti nazvao nekoga ko ti pomogne pa ti kasnije spočitava jer je potrošio vrijeme na tebe? :klap:
__________________________________________________ __________________________________________________ ______

večerala sam ostatak od ručka i kruh sa maslacem. živčana sam, luda i neuračunljiva (ali nema veze s mužem :o) - ali nisam gladna :rofl:

Tko je ovdje meni pisao ma i 10 minuta što i kako, dobio je nazad zahvalu i očiglednu, momentalnu i uspješnu prilagodbu ovom načinu prehrane!! Nije dobio lupetanja kako bi trebalo ovo i ono, kritiziranja i neosnovana pametovanja. Ti od svega što si napravila (osim što si trpala UH i dalje) ostade jedino konfrontacija sa nas nekoliko i sad za kraj podučavanje svih ovdje?!:eek:

leo mesija
28.09.2012., 15:03
psssstt....ne odgovarat :) mozda ode neprimjetno :) hehe

Znaš kad ti uđe ona odvratna, debela muhetina, zunzara u kuću.... e samo joj otvoriš prozor širom i ona ode kako je i došla. Najbolje je tako, bez kontakta i ona odzuji dalje.:rolleyes:

Rudolfa
28.09.2012., 15:12
Babi pravit ću se da nisam vidjela tvoj post gdje spominješ moj nick:)

Btw jučer sam skuhala meni prefini juneći gulaš sa zelenim mahunama,ostalo ga je i za danas,bila sam tako ponosna na sebe da mi je malo nedostajalo da ga fotkam,no zdrav razum je prevladao,bar se nadam da je tome tako.

vinicka
28.09.2012., 15:21
Babi pravit ću se da nisam vidjela tvoj post gdje spominješ moj nick:)

Btw jučer sam skuhala meni prefini juneći gulaš sa zelenim mahunama,ostalo ga je i za danas,bila sam tako ponosna na sebe da mi je malo nedostajalo da ga fotkam,no zdrav razum je prevladao,bar se nadam da je tome tako.
:rofl::rofl::rofl::grli:

zeljanica je prva liga !!:mig:

babicana4
28.09.2012., 17:21
Imam vezicu blitve, jel može i s blitvom? Malo blanširati pa ocjediti?jesi probala? kako je ispalo? mislim da ne treba blanširati nego nasjeći, usoliti i iscijediti, pa dodati u tijesto.

babi, može li umjesto zobenih mekinja mljeveni lan?
imam ga još sigurno 25kg :o

http://www.freesmileys.org/smileys/smiley-shocked034.gif (http://www.freesmileys.org/smileys.php)25 kg? a gdje je ostatak lana? pojeli ste :confused:? trebalo bi probati napraviti zeljanicu s mljevenim lanom. ali s posijama je dobitna kombinacija :klopa:
mene zanimaju UH u zobenim posijama. na ambalaži piše 48,4g UH (davon Zucker < 1,6g). da li to znači da je ostatak ugljikohidrata iz netopivih vlakana?

Obzirna
28.09.2012., 18:14
babicana,mislim da sam na blogu negdje među komentarima pročitala da su posije uglavnom vlakna pa ne podižu šećer u krvi

Obzirna
28.09.2012., 18:30
maloprije sam nabrala crnog zelja(raštike) iz vrta pa ću to za ručak sutra,možda smislim neki složenac ili ću izvedenicu babicanine pogače :mig:

nego Pepice,otkud ti toliko lana :eek: voliš imati zalihe ili ? :rofl:

ja danas ;
D : kajgana od 2 jaja sa špekom
R : 2 pileća batka,bukovače na žaru,zelena salata,šalica juhe od kostiju
V : 1 dcl kefira,u to nadrobila krekere

norveska
28.09.2012., 19:42
.....bila sam tako ponosna na sebe da mi je malo nedostajalo da ga fotkam,no zdrav razum je prevladao,bar se nadam da je tome tako.

:rofl::rofl::rofl: dakle, daj da proslavimo u ime gulasa :Pivo::grli: Bravo !

Cure, oko stevie . Isla sam malocas u prodavnicu i vidim neku kutijicu kao natreen ali pise stevia na njoj. Pridjem i okrenem da vidim sta pise na ambalazi i :eek: na 100 gr tabletica 75 gr UH a 0,4 gr UH po tableti :eek: ! Da li je moguce ?

Sljiva
28.09.2012., 19:45
mene zanimaju UH u zobenim posijama. na ambalaži piše 48,4g UH (davon Zucker < 1,6g). da li to znači da je ostatak ugljikohidrata iz netopivih vlakana?

Evo jedan od izvora podataka:
http://nutritiondata.self.com/facts/cereal-grains-and-pasta/5703/2

Po tome izgleda da većina jesu neprobavljiva vlakna.
Makar meni baš nije jasna ta rupa u brojkama, gdje je nedostajućih 49,3 g???

Obzirna
28.09.2012., 19:58
Cure, oko stevie . Isla sam malocas u prodavnicu i vidim neku kutijicu kao natreen ali pise stevia na njoj. Pridjem i okrenem da vidim sta pise na ambalazi i :eek: na 100 gr tabletica 75 gr UH a 0,4 gr UH po tableti :eek: ! Da li je moguce ?

a moguće,zavisi od proizvođača,treba bit oprezan možda je to neka mješavina :ne zna: ja sam nedavno u apoteci vidjela onako veće pakiranje stevia zaslađivača,kao usitnjeni šećer,cijena ok, a na deklaraciji svašta nešto :rolleyes:

Sljiva
28.09.2012., 20:10
Pa imate na Njuškalu oglasa gdje ljudi kod nas uzgajaju steviu i prodaju. Suho lišće, u komadićima a ne neki prašak.

cuttie_123
28.09.2012., 20:58
:rofl::rofl::rofl: dakle, daj da proslavimo u ime gulasa :Pivo::grli: Bravo !

To onda nije original stevia nego neki buckuris. Pravu steviju, a najbolja i provjerena je ona od Kala, nju i dijabeticari bez razmisljanja konzumiraju, ali je i cijena paprena, 38 gr 147 kn, al se isplati. Koliko se sjecam na njoj pise da ima 0 gr Uh

made leine
28.09.2012., 23:09
Znaš kad ti uđe ona odvratna, debela muhetina, zunzara u kuću.... e samo joj otvoriš prozor širom i ona ode kako je i došla. Najbolje je tako, bez kontakta i ona odzuji dalje.:rolleyes:

sram te može bit, i ništa drugo. ovako čovik tvojih godina piše. ne znam uopće kako ti uzvratit istom mjerom, ovo je prenisko i preidiotski. frekvencija na koju se ne mogu spustit.

sad mi se totalno ne ide odavde :lux:

d - salata od 2 jaja utvrdo, rikule, zelene salate, žlice svježeg sira + olive oil.
r - kuhani fažolet i srdele s gradela
v - omlet na svinjskoj masti - 1 jaje sa malo pancete. i naribala sam pinku sira nekog socijalnog po tome.

i popila sam danas jednu kavu bez šećera.

totalno sam ontopik :kada:

cuttie_123
28.09.2012., 23:56
sram te može bit, i ništa drugo. ovako čovik tvojih godina piše. ne znam uopće kako ti uzvratit istom mjerom, ovo je prenisko i preidiotski. frekvencija na koju se ne mogu spustit.

d - salata od 2 jaja utvrdo, rikule, zelene salate, žlice svježeg sira + olive oil.
v - omlet na svinjskoj masti - 1 jaje sa malo pancete. i naribala sam pinku sira nekog socijalnog po tome.

Aj prolistaj malo postove iza i shvatit ces da se ovo nije odnosilo na tebe :-D

Sljiva
29.09.2012., 00:21
Aj prolistaj malo postove iza i shvatit ces da se ovo nije odnosilo na tebe :-D

Da, cura je nova pa nije još skužila svu spiku. :zubo:

P.S. I jako je osjetljiva na smajlije.

daldowunder
29.09.2012., 01:45

joj, moja made leine, to se odnosilo na mene.:cerek:
moram hitno nac onaj popis domacih zivotinja i inih bestija da muhu tick off the list.:rofl:
pusti, to leicu zuji u glavi od bijesa na istinu pa se samo sali u svome stilu... sad ce on mrknit koju zlicu ghee i bit ce happy opet...:rofl:

vidim da si na pravome putu sa lchf. drago mi je da sam ti pomogla naci sto i kako. i ne daj se smesti. nije istina da one ne daju podrsku jedna drugoj kad "brljaju" evo ti primjera:
http://www.forum.hr/showpost.php?p=36696581&postcount=5667
http://www.forum.hr/showpost.php?p=36697249&postcount=5670
http://www.forum.hr/showpost.php?p=36698726&postcount=5673

vidis da se grijesi i "brlja" iako se zna sto se smije i sto ne smije... i daje se podrska itekako. ima i primjera gdje su se jeli i kolaci s margarinom i mlinci ali se nije graknulo i odvagnulo dusevno stanje i problemi s muzem niti su se drzala predavanja...:kava:
stoga prihvatite zenu onakvu kakva je i ako pogrijesi nemojte joj to nabijati na nos vec kazite sutra sve opet iz pocetka i bit ce ok.:cerek:

moj dorucak bi se mogao okarakterizirati kao lchf

2 jaja
ostaci pecene cvjetace u maslinovom ulju od sinoc
jedna srednja jabuka
zeleni caj bez secera naravno...
jaja su bila pecena na ulju iz cvjetace (edm:cerek:)

iza toga gym
benchmark angie
100 pull ups
100 push ups
100 sit ups
100 squats

plus
rowing 2x400m
10 walking push ups
10 squats with middle range bar

Pepica
29.09.2012., 06:21
:rofl::rofl:

ovaj topic se povremeno pretvara u teatar apsurda :D
iskreno, puno mi je zanimljiviji takav nego da je u svakom drugom postu "draga, divim ti se" :kava:

npr. odvalila sam jutros od smijeha na ovo:
Zadnje uređivanje made leine : Danas at 00:16. Reason: zluradost

:rofl::rofl::rofl:

babicana4
29.09.2012., 07:00
To onda nije original stevia nego neki buckuris. Pravu steviju, a najbolja i provjerena je ona od Kala, nju i dijabeticari bez razmisljanja konzumiraju, ali je i cijena paprena, 38 gr 147 kn, al se isplati. Koliko se sjecam na njoj pise da ima 0 gr Uh

ja sam zamolila susjedu dijabetičarku da mi kupi Kalovu steviu u ljekarni Vuka Vrhovca i platila ju je 119 kn. a u biljnim ljekarnama znaju davati 10% popusta na keš, pa se na jednom pakiranju može ušparati 15ak kn.

vinicka
29.09.2012., 07:02
e pa da je dosadno: nije..:p
dorucak je pao: lchf zeljanica i pola solje jogurta (nemam kefirna zrnca...):D

Pepica
29.09.2012., 07:05
sad ste me navukli :p

.ebeš lan, idem tražit po trgovinama te zobene posije psmtr :rofl:

babicana4
29.09.2012., 07:09
a ja idem probati verziju sa špinatom. babicanina pogača, lijepo zvuči. to ja dođem u rangu sa Franzom Sacherom...mislim obadvoje imamo jelo koje se po nama zove:rolleyes:

Pepica
29.09.2012., 07:16
sad ste me navukli :p

.ebeš lan, idem tražit po trgovinama te zobene posije psmtr :rofl:

OK, da ne lutam sad. babi, di da kupim te zobene posije?

babicana4
29.09.2012., 07:55
OK, da ne lutam sad. babi, di da kupim te zobene posije?

kupila sam u Mulleru

ribica 77
29.09.2012., 08:12
i ja sam na lchf prehrani već 5 mjeseci . jedem mršavim osjećam se odlično ! pročitala sam sve vaše postove da pohvatam konce i rezultati su tu! sve pohvale na vaše tekstove i savjete !

norveska
29.09.2012., 09:06
A nista drugo nego oprez za one koji koriste steviju, da se vodi racuna o tome sta pise na deklaraciji iza pakovanja. A ne da mi djavo mira, idem ja danas opet u taj market pa da propitam prodavacu sta je to zapravo :rolleyes:.

Pepica nemas brige stavi dve - tri kasike lana u babicinu pogacu. E bome te muz usrecio sa tom vrecom :mig: ? A dokle mu je rok trajanja ? Ne muzu, mislim lanu ?

Ja danas

D zeljanica i casa kefira

R pecena dimljena svinjska kolenica i salata od kupusa

V LCHF pizza

made leine
29.09.2012., 09:10
dobila sam link o štetnosti stevije, samo da nabasam na link pa ću ga nakečit tu.

dangers of stevia (http://www.steviacafe.net/dangers-of-stevia)

ima i drugih, o štetnosti sirove stevije itd. kao uostalom i o svemu :zubo:

ja ću je svejedno kupit u bio&bio, da imam za deserte za nedajbože slučajeve :ne zna::D

Pepica
29.09.2012., 09:18
Pepica nemas brige stavi dve - tri kasike lana u babicinu pogacu. E bome te muz usrecio sa tom vrecom :mig: ? A dokle mu je rok trajanja ? Ne muzu, mislim lanu ?

khm...i jednome i drugome istječe rok :rofl:

ukratko. vreća je bila od 30kg. sad imam oko 25 kila lana. veći dio sam podjelila uokolo (komu treba, nek se javi :rolleyes:)

ipak ću najprije probat napravit onako kako babi radi, a nakon toga probam s lanom :p
odoh po zobene posije u miler :D

vall
29.09.2012., 09:28
pozdrav svima! :)
imam malu potrebu ubaciti se u diskusiju. naime čitam vas već malo preko godinu dana otkada sam zbog zdravstvenih problema pokušala sa lchfom. za početak, otkrio mi se pravi novi svijet ukusnih kombinacija i recepata. :D
ali, čitam opet intenzivnije zadnjih par dana i moram reći još nešto. ponekad se ljudi ponašaju kao sekta. pa što ako dođe netko tko krši pravila, jede kolače, kuha tjesteninu? ok, nije to ovaj način prehrane, ali nikoga nije ubilo. :) ako se netko ne može ili ne želi držati vaših preporuka, nije razlog da mu secirate obiteljski i seksualni život ili mu pripisujete psihičke poremećaje. to više govori o tome da osoba koja se tako obraća nekome ima problema, možda joj ova prehrana loše utječe na živce? (šala :mig:)

da se može uspjeti smršaviti, ozdraviti i doći u odličnu kondiciju i kršenjem pravila, ja sam najbolji dokaz. u početku sam se loše osjećala na lchfu, pa sam vratila voće. odmah je bilo bolje. oko 6 mj. sam bila na tom prilagođenom režimu. znači od zabranjenog jela sve voće i mrkvu, orašaste i mliječne proizvode, zobene pahuljice. kasnije sam još olabavila pa ubacila i rižu natrag u prehranu. u drugoj polovici g. sam znala povremeno jesti i tijesto, kolače, kekse, štapiće... napominjem da prije ovoga nisam jela puno slatkoga, pila gazirano i sl, ali jela puno kruha i tjestenina. one dane kad sam kršila lchf sam smanjila masnoće.

ali - djelovalo je. nikada zdravija. nikada u boljoj fizičkoj kondiciji. i 22 kg. manje. bez napornih treninga, bez otegnute kože, bez glavobolja, bez gladi.

možda ćete sada reći da to nije lchf, ali po meni je verzija. bez prerađenih namirnica, bez šećera i žitarica. uglavnom. :)

zato, ne tjerajte ljude koji krše pravila odmah od sebe, i ja sam ovdje našla puno korisnih savjeta, bez kojih bi možda jela lošije. :)

i netko je spomenuo mršavljenje 30ak kh u 2-3mj. kao dobru opciju. nezdravo. loše. može to ići tako brzo, ali neće biti zdravo. sve što ovom prehranom poboljšate, tom brzinom mršavljenja ćete poništiti. frendica je u 3 mj. izgubila 28kg, izgubila je i menstruaciju, koža joj se objesila totalno. trbuh joj je visio među nogama. užas. a svakodnevno je 2x po sat i pol provodila u teretani. nakon 2g. koža je i dalje visila, i dalje nije imala energije za ništa, i dalje se mučila teretanom... dajte vremena organizmu da se prirodno oporavi od kilograma. nakoh skoro godinu i pola ja sam mišićava i kože naizgled mlađe 10g nego u početku, u početku je sve išlo polagano, onda se nevjerojatno ubrzalo. tokom ljeta sam gotovo odustala od lchfa, ali i dalje mršavim. zato se sada vraćam opet njemu, jer ne želim dalje. problemi sa kupovinom posve nove garderobe su preveliki. :)

ovo je samo pokušaj ohrabrenja onima kojima se sviđa lchf način razmišljanja, ali nisu u stanju odmah sve preokrenuti. pohvale vašim receptima i savjetima, i mala kritika onima koji odmah tjeraju one koji se slijepo ne drže pravila. :)

predug post. vjerujem da će biti i dosta kritika. i dalje ću vas čitati iz pozadine, možda se povremeno uključiti. :)

norveska
29.09.2012., 09:30
khm...i jednome i drugome istječe rok :rofl:

Tacno sam znala :rofl:. Po " mom " slobodnom proracunu :rofl: nakon onog " sudbinskog susreta " :rofl: em ne mozemo povremeno da te navatamo ovde, em si postala siroke ruke pa delis li delis :cerek:.

vinicka
29.09.2012., 09:51
vall, nema razloga da se ne javis..sto se tice tonova povremeno: paaaa : sto ljudi, sto cudi
.... LCHF : Low Carbs High Fat: tacno to...Nije sektaski ako se povremeno , a bogme i cesce toga podsetimo...Fino da je tebi prijala i promena koja bi verovatno vise licila na lower carbs, higher fat.(u odnosu na raniji jelovnik)
Inace, ne znam za situaciju kod vas, al ovde teska vremena pristizu sa LCHFiste :(..meso je jaaako poskupelo ( a ni riba nije jeftina:rolleyes:). Za 1 kg pileceg filea (koliko cirka dobro dodje za jedan dan mojoj 5 clanoj porodici (i rucak i ostaci za veceru)..da pojasnim, od nas 5oro dva sina sportasa :p: dakle za taj kg pileceg filea moze se kupiti ravno 8 kg prvoklasne boranije (mahuna) ili cak 20 (dvadeset:eek:) kg odlicne crvene roga paprike za ajvar..Vidim da ce biti pohoda po rodjacima na selu ove jeseni :mig:

norveska
29.09.2012., 10:19
pozdrav svima! :) ....

Pozdrav i tebi i cestitke na rezultatu !

E sada kada si vec pokrenula temu, da razjasnimo. Vecinu stvari / kritika koje si uputila, davno smo ovde vec apsolvirali kroz cinjenicu da svako bira LCHF meny koji njemu / njoj odgovara . Neko je jako osetljiv na UH ( ja npr ) pa mora da vodi racuna o unosu istih, a neko manje ( pepica npr. ) pa joj ne smeta da smaze ni po 2 vocke dnevno !

Da li ce neko izabrati LCHF sa svinjskim mesom, puterom, jagnjetinom, iznutricama ili pak sa ribom, morskim plodovima i maslinovim uljem...stvar je licnog izbora i tu ne bi trebalo biti komentara, niti bi iko trebao da se mesa u to da li je neko stavio kasiku ili dve ghee ili pak kasiku - dve maslinovog !

Ali...ako neko vec pita, poenta je da se kaze sta je LCHF i da se napise njegova formula i da se to protumaci kao informacija koju treba primiti k znanju a ne kao " pisanje sa pticje ili pak iz zablje perpektive, sektasenje, drzanje za LCHF formulu kao pijan plota " ... ! LCHF sigurno nije krompir, riza, testenina, banana... sto i samo ime kaze. Slazem se sa tim da je nekome potrebno duze vreme da se adaptira i odrekne necega sto voli ili sto mu je do juce bilo svakodnevno na meniju pa se ne drzi striktno preporuka ali se slazem i sa onima koji jednostavno zele da ispostuju princip LCHF prehrane i sebe dovedu u red u nekom kracem, njima prihvatljivijem roku. Jednostavno , svi smo razliciti i svi razlicito reagujemo i imamo razlicite rezultate. Moj stav je jednostavno bio da budem sto god vise mogu dosledna jer sam zelela da zavrsim sa buretom u predelu struka i bedara sto pre i taj proces je isao sasvim ok, najvise sam izgubila u prvom mesecu a kasnije je gubitak varirao ali ga je bilo konstantno. Kada sam ja dosla na zeljenu tezinu, takodje kao i ti bez opustene i mlohave koze u licu i telu, vratila sam ponekad po koju vocku, ali jednostavno ne mogu to sebi dozvoliti svaki dan jer ako pojedem npr. jabuku eto meni gladi koju ne mogu da utolim do zavrsetka ostatka dana. Znaci moram uzeti maline sa recimo bademom, lesnikom ili vrhnjem...isto kao sto ne mogu dozvoliti sebi ni odredjene mlecne proizvode stalno jer i na njih reagujem.

Niko ne tera nikoga odavde, naprotiv, meni je licno drago a verujem i svima ostalima, kada se ljudi opredele za LCHF i pobacaju prvo svo smece iz kesica i industrijsku hranu jer su time zaista vec nacinili jedan ogroman korak napred za svoje zdravlje a i kada zadovoljno biraju novu garderobu za svoju novu figuru, bas kao ti :mig: !

daldowunder
29.09.2012., 10:19
vall, nema razloga da se ne javis..sto se tice tonova povremeno: paaaa : sto ljudi, sto cudi
.... LCHF : Low Carbs High Fat: tacno to...Nije sektaski ako se povremeno , a bogme i cesce toga podsetimo...Fino da je tebi prijala i promena koja bi verovatno vise licila na lower carbs, higher fat.(u odnosu na raniji jelovnik)
Inace, ne znam za situaciju kod vas, al ovde teska vremena pristizu sa LCHFiste :(..meso je jaaako poskupelo ( a ni riba nije jeftina:rolleyes:). Za 1 kg pileceg filea (koliko cirka dobro dodje za jedan dan mojoj 5 clanoj porodici (i rucak i ostaci za veceru)..da pojasnim, od nas 5oro dva sina sportasa :p: dakle za taj kg pileceg filea moze se kupiti ravno 8 kg prvoklasne boranije (mahuna) ili cak 20 (dvadeset:eek:) kg odlicne crvene roga paprike za ajvar..Vidim da ce biti pohoda po rodjacima na selu ove jeseni :mig:

vinicka, o tome sam vam ja govorila ranije pa ste mi se rugale... ovakav nacin prehrane je skup i ne moze prehraniti cijeli svijet od 7 milijardi ljudi. bit ce jos gore i skuplje. ovdje je i povrce uzasno skupo. trenutno je najeftinije povrce koje mogu naci cvjetaca i na kg kosta malo manje od $4. brocolli je $6, zelene mahune su izmedu $7 i 17, ovisi gdje ih kupujem i kakve su kvalitete, glavica zelene salate je preko $2, brocollini (ne znam im naziv na hrv) su skoro $3 mali svezanj (nama nije dosta jedan nego nam trebaju 3 jer nas ima 5 i bavimo se intenzivno raznim sportovima), pola glavice kupusa za salatu je oko $3 a cijeli oko $6, sparoge su sada u sezoni i svejedno su oko $3 na svezanj... ovo su cijene obicne proizvodnje a organic su jos gore (npr. kg zelenih mahuna iz organskog uzgoja je $31.92!!!!)...

deana80
29.09.2012., 10:49
a majko moja nema me koji dan i ovde pravi dernek, a vidim taman sam dosla na itac....bas sam bila ponosna kako sam uspjesno odradila onu veceru u kineskom, pa jos jednu u cetvrtak i sinoc pokleknem, prvo iz neznanja(svidjelo mi se neko jelo s ribom a onda mi domacica poslije rece da ipak unutra ima za mene nedozvoljenih dodataka) a onda si mislim ajd nece mi bit nista od kojeg kolacica... jutros cim sam se probudila sjetila sam se Norveske i njenog iskustva s onim kiselisem(a evo citam da nisam jedina koja se tog sjeca, al'razlozi su razliciti) totalno sam ukocena , zglobovi oteceni, a ja se osjecam tako gnjilo, e nekad sam se tako osjecala svako jutro, al' danas znam zbog cega....odmah se bacam na zk

daldowunder
29.09.2012., 10:50
Pozdrav i tebi i cestitke na rezultatu !

E sada kada si vec pokrenula temu, da razjasnimo. Vecinu stvari / kritika koje si uputila, davno smo ovde vec apsolvirali kroz cinjenicu da svako bira LCHF meny koji njemu / njoj odgovara . Neko je jako osetljiv na UH ( ja npr ) pa mora da vodi racuna o unosu istih, a neko manje ( pepica npr. ) pa joj ne smeta da smaze ni po 2 vocke dnevno !

Da li ce neko izabrati LCHF sa svinjskim mesom, puterom, jagnjetinom, iznutricama ili pak sa ribom, morskim plodovima i maslinovim uljem...stvar je licnog izbora i tu ne bi trebalo biti komentara, niti bi iko trebao da se mesa u to da li je neko stavio kasiku ili dve ghee ili pak kasiku - dve maslinovog !

Ali...ako neko vec pita, poenta je da se kaze sta je LCHF i da se napise njegova formula i da se to protumaci kao informacija koju treba primiti k znanju a ne kao " pisanje sa pticje ili pak iz zablje perpektive, sektasenje, drzanje za LCHF formulu kao pijan plota " ... ! LCHF sigurno nije krompir, riza, testenina, banana... sto i samo ime kaze. Slazem se sa tim da je nekome potrebno duze vreme da se adaptira i odrekne necega sto voli ili sto mu je do juce bilo svakodnevno na meniju pa se ne drzi striktno preporuka ali se slazem i sa onima koji jednostavno zele da ispostuju princip LCHF prehrane i sebe dovedu u red u nekom kracem, njima prihvatljivijem roku. Jednostavno , svi smo razliciti i svi razlicito reagujemo i imamo razlicite rezultate. Moj stav je jednostavno bio da budem sto god vise mogu dosledna jer sam zelela da zavrsim sa buretom u predelu struka i bedara sto pre i taj proces je isao sasvim ok, najvise sam izgubila u prvom mesecu a kasnije je gubitak varirao ali ga je bilo konstantno. Kada sam ja dosla na zeljenu tezinu, takodje kao i ti bez opustene i mlohave koze u licu i telu, vratila sam ponekad po koju vocku, ali jednostavno ne mogu to sebi dozvoliti svaki dan jer ako pojedem npr. jabuku eto meni gladi koju ne mogu da utolim do zavrsetka ostatka dana. Znaci moram uzeti maline sa recimo bademom, lesnikom ili vrhnjem...isto kao sto ne mogu dozvoliti sebi ni odredjene mlecne proizvode stalno jer i na njih reagujem.

Niko ne tera nikoga odavde, naprotiv, meni je licno drago a verujem i svima ostalima, kada se ljudi opredele za LCHF i pobacaju prvo svo smece iz kesica i industrijsku hranu jer su time zaista vec nacinili jedan ogroman korak napred za svoje zdravlje a i kada zadovoljno biraju novu garderobu za svoju novu figuru, bas kao ti:mig: !

http://www.forum.hr/showpost.php?p=40776479&postcount=7970

http://195.29.89.51/showthread.php?t=628405&page=396

dva primjera kako ste docekali nove ljude koji nisu po spagi lchf...

vall
29.09.2012., 10:54
hvala na razumjevanju pri mojoj reakciji (moguće da su u njoj još prisutni tragovi pmsa pa je malo i žešća, ali i pms se drastično smanjuje lchfom) :)

sva hrana je grozno skupa. čak i tjestenine i kruh su skupi ako birate njih za prehranu. u duhu zdravijeg hranjenja i ja tražim jeftinije i pogodne namirnice. osobno otkriće mi je puretina. :cerek:

još najbolji i najjeftiniji recept glasi:
veliki pureći batak (oko 1kg ili veći, rasjeku ga u mesnici) se skuha u juhi (uobičajeni recept, kod mene oko 1.5 sati u ekspres loncu). pola juhe ostavim za idući dan, u pola skuham povrće po izboru (npr. mrkvu, kelj, ječam ili slautak (prethodno namočen, njih ne u juhi, već odvojeno), cvjetaču, brokulu, čega već ima povoljnije. izvadim povrće, sebi odvadim čistu juhicu, svojima ubacim rezance. povrće i kuhano meso prelijem sa maslinovim uljem i davim se u tome. za nas 3 bude ručak dva dana, pri čemu se redovito prejedemo. meso je oko 20kn, povrće max još 20kn. vrlo jeftin i lagan obrok.

varijante na temu idu od juhe sa povrćem, juhe sa mesom, zelene salate sa povrćem i mesom, čušpajz/gulaša od sastojaka iz juhe i još pokoje gljive, ako ostane treći dan (gotovo nikada)...

nadam se da sam još nekome dala ideju. puretina je trenutno najjeftinije meso u hr, izuzmemo li pureća prsa.

daldowunder
29.09.2012., 11:03
hvala na razumjevanju pri mojoj reakciji (moguće da su u njoj još prisutni tragovi pmsa pa je malo i žešća, ali i pms se drastično smanjuje lchfom) :)

sva hrana je grozno skupa. čak i tjestenine i kruh su skupi ako birate njih za prehranu. u duhu zdravijeg hranjenja i ja tražim jeftinije i pogodne namirnice. osobno otkriće mi je puretina. :cerek:

još najbolji i najjeftiniji recept glasi:
veliki pureći batak (oko 1kg ili veći, rasjeku ga u mesnici) se skuha u juhi (uobičajeni recept, kod mene oko 1.5 sati u ekspres loncu). pola juhe ostavim za idući dan, u pola skuham povrće po izboru (npr. mrkvu, kelj, ječam ili slautak (prethodno namočen, njih ne u juhi, već odvojeno), cvjetaču, brokulu, čega već ima povoljnije. izvadim povrće, sebi odvadim čistu juhicu, svojima ubacim rezance. povrće i kuhano meso prelijem sa maslinovim uljem i davim se u tome. za nas 3 bude ručak dva dana, pri čemu se redovito prejedemo. meso je oko 20kn, povrće max još 20kn. vrlo jeftin i lagan obrok.

varijante na temu idu od juhe sa povrćem, juhe sa mesom, zelene salate sa povrćem i mesom, čušpajz/gulaša od sastojaka iz juhe i još pokoje gljive, ako ostane treći dan (gotovo nikada)...

nadam se da sam još nekome dala ideju. puretina je trenutno najjeftinije meso u hr, izuzmemo li pureća prsa.

puretina je i ovdje jako jefitno meso ali mene ovo gore navedeno u kunama dode dupolo skuplje ovdje u dolarima.

Rudolfa
29.09.2012., 11:05
Ako uspoređujem koliko sam trošila na prehranu prije LCHF i sada kada sam na toj prehrani nisam primjetila da više trošim,ne kupujem pekarske proizvode,voće i kojekakve grickalice,isto tako ne kupujem salame i sokove.

Danas dan bez mesa,za ručak ću špinat i kajganu,doručkovala sam kajganu i papriku.Večeru ću najvjerojatnije preskočiti jer idem van sa dobrim društvom i ne vjerujem da će mi biti do hrane.

vinicka
29.09.2012., 11:17
puretina je trenutno najjeftinije meso u hr, izuzmemo li pureća prsa.

zamisli? ?a u Sr je curetina prilicno skupa..recimo za nekih 40% skuplja nego piletina. :eek:Ma ne sekiram se previse :D, LCHF ima siiiiroki raspon namirnica i cena...kukala sam oko cene piletine, al sam zato maznula odlican komad carskog- komad od nesto manje jedan kg je 3 evra:mig:

Rudolfa
29.09.2012., 11:27
Ne znam za cijenu puretine,jedem samo pureći zabatak našpikan i pečen u pečnici ali pouzdano znam da je puretina skuplja od piletine.

Na mom jelovniku su i iznutrice ,a one su prihvatljive cijene.

vall
29.09.2012., 11:33
čini se da cijene strašno variraju, drago mi je da nisam u nekoj od zemalja gdje je sva hrana i meso preskupo, tj. da imamo izbora i dovoljno prihoda za birati što jedemo. :)

meni se konkretno prvo povisila potrošnja, onda izjednačila. uvijek smo kupovali dosta voća i povrća. prije nisam kupovala kekse, sokiće, pekarske gluposti (osim kruh), ali je bilo više krumpira, tjestenina i kruha, a onda je porasla količina mesa naglo. sad se ujednačilo, jer sam uvježbala prilagođeno kuhanje svega. pozitivna stvar je što nakon nekog vremena potreba za količinom hrane opada, pa se i potrošnja smanjuje.

mislim da ste u pravu, da zapravo moj izbor nije lchf već smanjen unos ugljikohidrata, i naginjanje niskom gi, a pola godine dok nisam sama birala što ću kuhati je bilo i niski broj uh i niska količina masnoća. funkcionira čak i to.

u svakom slučaju sretna sam što nas ima sve više koji smo svjesni da je zdravije ono što sami pripremamo iz svježih namirnica od tvornički prerađenih i uništenih sr... kojima je osnovni sastojak šećer, konzervansi i umjetni okusi. :cerek:

babicana4
29.09.2012., 12:10
a onda je porasla količina mesa naglo. sad se ujednačilo, jer sam uvježbala prilagođeno kuhanje svega. pozitivna stvar je što nakon nekog vremena potreba za količinom hrane opada, pa se i potrošnja smanjuje.

zadnji zalogaj mesa sam pojela prošlu subotu, a ranije nisam mogla zamisliti LCHF dan bez komada mesa. obroci su mi se smanjili da bih slobodno mogla kazati da jedem dječje porcije :mig: blaženi LCHF :cerek: skužila sam da je kod nas meso poskupilo oko 10%.

a u vezi tvog špotanja i prozivanja za sektašenje...kako bi bilo da ja odem na vege temu i pišem da sam veganka, da ne jedem meso punih tjedan dana, ali jedem sir, jaja, ribu? to bi bilo tzv. labavo veganstvo :confused: a na neki njihov post u kojem mi kažu da to nije to ja bih se trebala uvrijediti i svađati s njima. pa valjda možemo reći za nečiju ishranu da li je LCHF ili nije :confused: i mogu li si ja dozvoliti da ignoriram dosadnjakovičku, google znanstvenicu, koja 2 godine ide za nama po forumima i uvjerava nas da griješimo, a vrhunac je bio kad je zaželjela biti muha na zidu ordinacije kad nam doktor bude govorio da smo si uništile zdravlje? mogu:kava:

Pepica
29.09.2012., 12:26

a vrhunac je bio kad je zaželjela biti muha na zidu ordinacije kad nam doktor bude govorio da smo si uništile zdravlje? mogu:kava:

:rofl::rofl:

inače, glede skupoće, koji klinac te glupe zobene posije trebaju biti tako skupe. :mad:
21kn pola kile u mileru. pa to su praktički zapakirani otpaci. a i ja sam glupa što sve kupujem, a imam krasan lan doma :kava:

i još mi se dogodi nesreća da mi je veronikino slatko vrhnje palo na pod i prolilo se (cijelih pola litre) :mad:
ajte više ta pakiranja sredite malo :rolleyes:

danas: domaće češnjovke i buča pečena u pećnici. :klopa:

vinicka
29.09.2012., 12:36
a vrhunac je bio kad je zaželjela biti muha na zidu ordinacije kad nam doktor bude govorio da smo si uništile zdravlje? mogu:kava:

:rofl::rofl::rofl:dadadada...ziva istina...Bogme ne bi se ta muva dobro provela iscekujuci lose vesti (kolko moras biti...neznamkakodaseizrazim .. da zelis da cujes kako je nekome zdravlje unisteno:eek::eek:), jer se ne secam da sam kod doktora i bila, jelte..:kava:

made leine
29.09.2012., 12:36
Ako uspoređujem koliko sam trošila na prehranu prije LCHF i sada kada sam na toj prehrani nisam primjetila da više trošim,ne kupujem pekarske proizvode,voće i kojekakve grickalice,isto tako ne kupujem salame i sokove.

mi smo prije na voće trošili oko 300kn tjedno!!! sad kupujem puno manje (jer ga ja ne jedem,tj. ne ko prije :D) i taman ispadne kao prije, možda pinku skuplje...

krafne i sl. junk nisam kupovala ni prije. osim u posebnim situacijama pa bi krila od maloga...

ali jbt pogle cijena kod daldo :eek: ja ću uskoro imat svoju brokulu i kaul, al sad je kaul 15kn u konzuma. brokula izgleda preloše pa kupujem ledovu smrznutu.. jbg :ne zna:

trenutno sam kod mame na selu i vidim neke velike... tikve :confused: izgleda kao lubenica, ali narančasto :confused::ne zna: ona kaže da ju daje kozama :rofl:

vall
29.09.2012., 12:37
zadnji zalogaj mesa sam pojela prošlu subotu, a ranije nisam mogla zamisliti LCHF dan bez komada mesa. obroci su mi se smanjili da bih slobodno mogla kazati da jedem dječje porcije :mig: blaženi LCHF :cerek: skužila sam da je kod nas meso poskupilo oko 10%.

a u vezi tvog špotanja i prozivanja za sektašenje...kako bi bilo da ja odem na vege temu i pišem da sam veganka, da ne jedem meso punih tjedan dana, ali jedem sir, jaja, ribu? to bi bilo tzv. labavo veganstvo :confused: a na neki njihov post u kojem mi kažu da to nije to ja bih se trebala uvrijediti i svađati s njima. pa valjda možemo reći za nečiju ishranu da li je LCHF ili nije :confused: i mogu li si ja dozvoliti da ignoriram dosadnjakovičku, google znanstvenicu, koja 2 godine ide za nama po forumima i uvjerava nas da griješimo, a vrhunac je bio kad je zaželjela biti muha na zidu ordinacije kad nam doktor bude govorio da smo si uništile zdravlje? mogu:kava:

:) ne mogu proturječiti ni na jednu riječ.

u biti htjedoh samo reći da nas ima i ovakvih i onakvih (kao recimo i ja, koja kombiniram svašta, a voljela bih se družiti ovdje sa vama na forumu, biti prihvaćena sa režimom prehrane kakav sam uvela, bez da itko treba oponašati mene, i naučiti ponešto novo od vas koji ste duže u ovom načinu hranjenja), pa su me malo šokirali neki postovi ovdje, iako vidim da vas je većina tolerantnih i spremnih na razgovor i podjelu znanja. :)
definitivno posvuda ima luđaka koji se namjerno ubacuju u svaku temu da bi provocirali. ne znam kako im se samo da. :ne zna:

Pepica
29.09.2012., 12:38
trenutno sam kod mame na selu i vidim neke velike... tikve :confused: izgleda kao lubenica, ali narančasto :confused::ne zna: ona kaže da ju daje kozama :rofl:

ja takvu upravo pojela :rofl:
fina je jako :p

Rudolfa
29.09.2012., 12:40
Mene za te koji pišu kritički ili o prehrani ili o tonu pisanja na temi boli uvo,dajem si za pravo da biram s kim ću komunicirati na temi jednako kao što si biram društvo u RL.

vall
29.09.2012., 12:41

mislim da je to tikva koja je izvrsna pečena u pećnici, u juhi i sa mesom, a mislim i vrlo slatka kada se ispeče, pa po meni može i u nekoj kolačastoj kombinaciji. kod moje bake su ih davali svinjama i sušili koštice jer su bile ogromne i rodile kao lude, ako su to ista vrsta. u zagorju pak navodno da su češće na stolu završile. :D

norveska
29.09.2012., 13:01

Ajmeeeee :rofl::rofl::rofl: idi bre :rofl:

made leine
29.09.2012., 14:46
mislim da je to tikva koja je izvrsna pečena u pećnici, u juhi i sa mesom, a mislim i vrlo slatka kada se ispeče, pa po meni može i u nekoj kolačastoj kombinaciji. kod moje bake su ih davali svinjama i sušili koštice jer su bile ogromne i rodile kao lude, ako su to ista vrsta. u zagorju pak navodno da su češće na stolu završile. :D

:top:

onda berem :D

babicana4
29.09.2012., 15:25
Da sam ja nekog krivo optužio (otkad si došla ljudi te posavjetuju, a ti ih nešto optužiš - kao nisu dovoljno ažurni pri davanju informacija tebi svevišnjoj) i izvrjeđao jednostavno bih rekao - oprosti.

ja sam bila sigurna da će ti se @made leine ispričati :confused: (čak sam se pitala hoće li isprika biti na engleskom :lol:) to bi bila normalna gesta i idemo onda dalje s redom pitanja pa redom odgovora eventualno prijateljske kritike. bez obzira na stil :mig:

što ću ja od svježeg povrća sad, kad prođu paprike i rajčice, jesti za D, R i V? samo mi luk i kupus padaju na pamet. pa neću nasmrđena lukom okolo hodati :rolleyes:

Rudolfa
29.09.2012., 15:37
Babi a zelena salata?

Sada mi pala na pamet turšija,idem malo kopati po netu pa vidjeti ima li neku poveznicu sa LCHF.

vinicka
29.09.2012., 15:45
meni je pak potpuno degutantno spominjanje pretpostavljenih odnosa sa muzem, zenom i ko se kome dopada te ko je u depresiji radi cega, ismejavanje sa viskom kg ...sasvim i potpuno neprimereno, i jaaaako daleko od "kulturnog", te, ako bi bila kakva izvinjenja usledila, meni bi to bilo prvo sporno..Po mojim merilima.:kava:
A od "ja, ja, ja" postova, jedino mi je vise muka od onih koji idu red "ja, ja, ja", pa red fujkanja neistomisljenika!! Jbt, a da se malo drzimo teme, i ostavimo se tudjih zivota, ha!!?? Pretpostavljam da na ovolkom forumu i net spaceu ima mesta na kojima se moze izrugivati jedni drugima do mile volje...al to mesto, nadam se nije ovde!:503::D
A on topic: za rucak je pala piletina+grilovani patlidzan+mesana salata:mig:

babicana4
29.09.2012., 15:52
Babi a zelena salata?

Sada mi pala na pamet turšija,idem malo kopati po netu pa vidjeti ima li neku poveznicu sa LCHF.

bravo, Rudi, dobro si se sjetila zelene salate :lux:
za turšiju znam da je jako zdrava, ako nađeš recept bez šećera i konzervansa eto LCHF turšije. zar nije i kiseli kupus vrsta turšije? moramo naći TJin recept za kiseljenje kupusa. ona ima nekog teteca na zelenom placu kod kojeg godinama kupuje kvalitetno zelje :D

leo mesija
29.09.2012., 15:53
ja sam bila sigurna da će ti se @made leine ispričati :confused: (čak sam se pitala hoće li isprika biti na engleskom :lol:) to bi bila normalna gesta i idemo onda dalje s redom pitanja pa redom odgovora eventualno prijateljske kritike. bez obzira na stil :mig:

što ću ja od svježeg povrća sad, kad prođu paprike i rajčice, jesti za D, R i V? samo mi luk i kupus padaju na pamet. pa neću nasmrđena lukom okolo hodati :rolleyes:

Da ispričati, sa suzama u očima. :)

norveska
29.09.2012., 15:58
babicana4 , leo mesija :rofl::rofl::rofl: ajme loooodila ! Ovo su LCHF nuspojave, garant :rofl:.

Rudolfa pazi tursija ima secera. Jedino da sama napravis neku verziju :mig: eventualno ukiselis karfiol i mariniras sampinjone. Ja sam vec stavila glavice kupusa za sarmu i kupus ribanac, ovde to mora ranije zbog klime.

Babicana4 kako sta ces ? A zimske salate, zuta koraba, stavi malo pecene paprike u zamrzivac, pa napravi ono sto predlazem stalno sa lukom, paprikom i paradajzom pa i to zamrzni :mig:. Naouni papriku rendanim kupusom i eto meraka :klopa:. A upravo pecem tvoju pogacu ali ovoga puta sa praziluk verzijom, da probamo kako ide :mig:.

A cekajte, kako ove ovsene posje imaju ovolike UH :eek: ? Psenicne imaju daleko manje :ne zna:. I dobro je pitala pepica zasto ovolika cena ?

Pepica
29.09.2012., 16:08
meni je pak potpuno degutantno spominjanje pretpostavljenih odnosa sa muzem, zenom i ko se kome dopada te ko je u depresiji radi cega, ismejavanje sa viskom kg ...sasvim i potpuno neprimereno, i jaaaako daleko od "kulturnog", te, ako bi bila kakva izvinjenja usledila, meni bi to bilo prvo sporno..Po mojim merilima.:kava:
:

i mojim :rolleyes:
toliko mi je to ogavno da još uvijek ne mogu doći k sebi. hvala ti što si ovo napisala.

babicana4
29.09.2012., 16:20
Babicana4 kako sta ces ? A zimske salate, zuta koraba, stavi malo pecene paprike u zamrzivac, pa napravi ono sto predlazem stalno sa lukom, paprikom i paradajzom pa i to zamrzni :mig:. Naouni papriku rendanim kupusom i eto meraka :klopa:. A upravo pecem tvoju pogacu ali ovoga puta sa praziluk verzijom, da probamo kako ide :mig:.

ali riječ je o sirovom povrću, jer 90% mojih obroka sadrži sirovo povrće, a povremeno jedem i komad pršuta ili sirovog špeka ili dimljenog lososa (kad nemam tatarski biftek ili nekakav carpaccio :() i mali mi je izbor jer već dvije godine rijetko kupim zimi izvansezonsko povrće (paradajz, papriku). inače, napravila sam nekoliko paketa pečene paprike i zamrznula ih. :cerek:

Pepica
29.09.2012., 17:34
evo, napokon kupim te glupe zobene mekinje i odlučim napraviti one pogačice i nigdje nema recepta :503:
u "LCHF receptima" nema, na Anitinom blogu nema (ili se ja više tamo ne mogu snać :ne zna:)

aj nek netko to stavi u recepte :moli:
ja bih to večeras napravila :D

babicina "zeljanica" je sutra na repertoaru (kupila špinat :D)

norveska
29.09.2012., 17:39
evo, napokon kupim te glupe zobene mekinje i odlučim napraviti one pogačice i nigdje nema recepta :503:
u "LCHF receptima" nema, na Anitinom blogu nema (ili se ja više tamo ne mogu snać :ne zna:)

aj nek netko to stavi u recepte :moli:
ja bih to večeras napravila :D

babicina "zeljanica" je sutra na repertoaru (kupila špinat :D)

Ca je, ca pizdis :rofl: evo ti recept :

Sastojci:
100-120 grama zobenih posija
2 jaja
300 grama mladog sira (posnog ili polumasnog)
malo soli
1 žličica praska za pecivo

Priprema:
Usitnite zobene posije u mlinu za kavu da budu vise kao brasno, pa pomijesajte sa praskom za pecivo. Pomijesajte jaja sa sirom pa dodajte brasno i sol. Sa zlicom rasporedite smjesu u male hrpice na pleh oblozen papirom za pecenje. Pecite ih na 180 stupnjeva oko 20 minuta ili dok ne porumene.

Rudolfa
29.09.2012., 17:50
Meni u tim pogačicama nedostaje masnoća.

Prije LCHF sam radila pogačice u jednakom omjeru brašno,sir i putar.

Što se tiče kolača i grickalica tu imam dosta iskustva,ako ću raditi te pogačice stavit ću putar.

Pepica
29.09.2012., 17:52
Ca je, ca pizdis :rofl: evo ti recept :

e fala ti ko sestri :p

sad još moram po mladi sir u trgovinu :rolleyes:

Pepica
29.09.2012., 17:58

.

nemoj mi samo reć da si ih i TI pekla? :p

jbt, stvarno sam u zaostatku :rofl:

Obzirna
29.09.2012., 18:08
Danas imala lokarde za ručak(i večeru) pa je ono crno zeli bilo prilog, zeljanica dr.put :D

Kad već spominjete pogačice ja mislim da bi mogao ići abc sir ili sl. umjesto posnog sira :misli:

vinicka
29.09.2012., 18:22

U Sremu (gde mi zivi tetka) ima u mesarama kupiti nesto sto se zove drozdina ..a to je masnoca koja je ostala pri pravljenju cvaraka (smedjkaste boje sa nesto sitnih, sitnih cvaraka) I narafski ja to kupim prosli vikend sa namerom da ce biti izvrsne u tim pogacicama..I sta uradim: zaboravim ih!:503::504:...I naravno prevrnem sve ovdasnje mesare, ali naravno, culi, ali nemaju...:504: I sad sta: da zapalim 100 km zbog drozdine za pogacice.??.:rolleyes:

Pepica
29.09.2012., 18:41
U Sremu (gde mi zivi tetka) ima u mesarama kupiti nesto sto se zove drozdina ..a to je masnoca koja je ostala pri pravljenju cvaraka (smedjkaste boje sa nesto sitnih, sitnih cvaraka) :

nikad čula :D
ali si me sad podsjetila na "maslo mokalo" :rofl:
zna li itko što bi to moglo bit?
naime, moja baka je to radila od skorupa (ona kožica koja se kuhanjem stvori ma mlijeku). daklem, skuplja se taj skorup u neku posudu. danima :rofl:
e, i kad se toga dovoljno skupi, onda se to kuha na laganoj vatri.
stvori se dvofazna smećkasta masa. kruta faza su smeđe grudaste, mrvičaste tvorevine koje se upotrebe onda kao preljev za kuhani krumpir npr.
vrlo ukusno i fino. nikad više nisam čula da itko to radi.
istu stvar je poslije moja mama znala napraviti od slatkog vrhnja jer, naravno, nije skupljala skorup :D
ali, i to je bilo jako davno

Sljiva
29.09.2012., 20:17
A cekajte, kako ove ovsene posje imaju ovolike UH :eek: ? Psenicne imaju daleko manje :ne zna:. I dobro je pitala pepica zasto ovolika cena ?

Ajde da malo prodiskutiramo te posije, bilo zobe, pšenične ili neke druge.
Na sajtu http://nutritiondata.self.com/ ima podataka o jednima i drugima.
No, zanimljivo je da kad se od ukupne količine UH oduzmu komponente koje su navedene u tablici, ispada da nam veliki dio fali. Mislim, dijetalna vlakna su navedena, šećer i škrob su navedeni. Pa gdje je onda ostatak????
Pšenične posije: http://nutritiondata.self.com/facts/cereal-grains-and-pasta/5742/2, fali 21,3 g nečega
Zobene posije: http://nutritiondata.self.com/facts/cereal-grains-and-pasta/5703/2, fali 49,3 nečega
Koji to sastojak fali u analizi?

Pepica
29.09.2012., 20:25
evo ti i ovdje preciznije

http://www.fineli.fi/food.php?foodid=170&lang=en

pod sugars misle samo na monosaharide, polisaharidi su ti "ostali" iliti škrob

ribica 77
29.09.2012., 20:39
mala molba !? ako mi možete napisati recept za krekere ? radila sam ih prije neki dan i završili u smeću , a sada nemogu naći recept za njih a i negdje sam pogriješila pa ako nije problem bilo kome! hvala

babicana4
29.09.2012., 20:46
mala molba !? ako mi možete napisati recept za krekere ? radila sam ih prije neki dan i završili u smeću , a sada nemogu naći recept za njih a i negdje sam pogriješila pa ako nije problem bilo kome! hvala

misliš li na ove krekere (http://www.forum.hr/showpost.php?p=40797813&postcount=298)? zašto su završili u smeću?

vinicka
29.09.2012., 20:55
evo ti i ovdje preciznije

http://www.fineli.fi/food.php?foodid=170&lang=en

pod sugars misle samo na monosaharide, polisaharidi su ti "ostali" iliti škrob
mrzim fiziku, hemiju, sve prirodne nauke i sve te blablabla ....haride..
Recite mi samo: da jedem ovsene mekinje ili ne ??(pliiiiiiz recite :da!..zeljanica sa njima je jaaako fina:D)

ribica 77
29.09.2012., 20:56
da te krekere , vjerovatno količine svega u odnosu na psyllium prašak što do sada nisam nikada koristila . smjesa je narasla prešla rub tepsije počelo curiti na sve strane uglavnom katastrofa . pozitivno od svega što je bila generalka u pećnici !

renđi
29.09.2012., 21:05
da te krekere , vjerovatno količine svega u odnosu na psyllium prašak što do sada nisam nikada koristila . smjesa je narasla prešla rub tepsije počelo curiti na sve strane uglavnom katastrofa . pozitivno od svega što je bila generalka u pećnici !

Ja nisam koristila psilium ,,, a i prašak za pecivo sam zaboravila i bili su super ,,, :rolleyes:

babicana4
29.09.2012., 21:06
:cerek:da te krekere , vjerovatno količine svega u odnosu na psyllium prašak što do sada nisam nikada koristila . smjesa je narasla prešla rub tepsije počelo curiti na sve strane uglavnom katastrofa . pozitivno od svega što je bila generalka u pećnici !

ja stavim žlicu psylliuma. smjesa bude visine do 1 cm. meni se čini da ne raste. i ja bih trebala svoju pećnicu malo urediti :mig: za svaki slučaj razvuci alu-foliju po dnu pećnice, onda si koliko-toliko mirna :zubo:

jeste probali 99% čokoladu. tako je fina:rolleyes: da je na omotu napisano uputstvo za konzumaciju, prvo treba jesti 70%ne čokolade, pa onda 85%ne i tek onda 99%nu.

babicana4
29.09.2012., 21:06
Ja nisam koristila psilium ,,, a i prašak za pecivo sam zaboravila i bili su super ,,, :rolleyes:

zar ide pecilni prašak?:confused: pa, ne ide :p

renđi
29.09.2012., 21:09
mrzim fiziku, hemiju, sve prirodne nauke i sve te blablabla ....haride..
Recite mi samo: da jedem ovsene mekinje ili ne ??(pliiiiiiz recite :da!..zeljanica sa njima je jaaako fina:D)

I ja sam zbunjena ,,,,:misli:Nekidan Babi rekla da to neće jesti jer imaju puno uh ,,, a vid sad i recept stavila ?:503:

ribica 77
29.09.2012., 21:09
e sada da odmah i pitam recept za zeljanicu sa ovsenim mekinjama? i ne smijte sa ali dali su ovsene mekinje isto što i pšenične posije?

renđi
29.09.2012., 21:10
zar ide pecilni prašak?:confused: pa, ne ide :p

E pa to se zove instin:rofl:kt ...

vinicka
29.09.2012., 21:11
:cerek:

jeste probali 99% čokoladu. tako je fina:rolleyes: da je na omotu napisano uputstvo za konzumaciju, prvo treba pojesti komadić 70%ne čokolade, pa onda komadić 85%ne i tek onda komadić 99%ne.

zekis?:mig:..mislim da sam jela nesto preko 80%...pa sta ja znam...vise volim domace praline :cerek:

babicana4
29.09.2012., 21:12
e sada da odmah i pitam recept za zeljanicu sa ovsenim mekinjama? i ne smijte sa ali dali su ovsene mekinje isto što i pšenične posije?

ovas je zob, znači zobene posije, na blogu Anita piše da su i pirove dobre i pšenične jer sve one imaju puno vlakana koja ne dižu šećer u krvi, ali da bi pšenične ipak trebalo izbjegavati zbog alergena (mislim)

vinicka
29.09.2012., 21:12
kolko ja kapiram mekinje=posije, al psenica nije jednako ovas:rofl:

babicana4
29.09.2012., 21:19
zekis?:mig:..mislim da sam jela nesto preko 80%...pa sta ja znam...vise volim domace praline :cerek:

evo uputstva http://imageshack.us/a/img202/6019/foilwarning.jpg
kužim da dobiješ uputstvo kad kupiš neki novi aparat, ali za čokoladu :confused:

ribica 77
29.09.2012., 21:33
možda je ta čokolada previše gorka za ljude koji jedu klasične čokolade tipa milka i ostalo pa da se postepeno priviknu na okus ,ja sam tu čokoladu probala prije dvije godine i kako je ušla u usta još brže izašla užasno ! tada mi je milka bila kraljica a sada ko zna ? slatka mi je i ova od 75 posto.

Rudolfa
29.09.2012., 22:51
Babi hvala na edukaciji,eto sada znamo da postoje čokolade sa uputom za konzumiranje,super.:)

vall
30.09.2012., 00:04
di se kupi ta 99% čokolada? i koliko to čudo košta? :cerek:
baš jedem 70% i nemrem više od kockicu dve nikako. najviše vidjela 82%.

babicana4
30.09.2012., 07:36
di se kupi ta 99% čokolada? i koliko to čudo košta? :cerek:
baš jedem 70% i nemrem više od kockicu dve nikako. najviše vidjela 82%.

u Delicijama na Jarunskom placu je ta čokolada (Lindt) bila zbog isteka roka trajanja snižena s 25 na 10 kn. količina 50 g, a kutija veličine onih čokolada od 100 g. počela mi se sviđati :cerek: moram probati kombinaciju s kavom koju savjetuju :kava:

a ovo s posijama sam i ja mislila što Pepica kaže, nije velika količina u pitanju. pošizila bih da se od posija udebljam http://www.pic4ever.com/images/2mo5pow.gifhttp://www.pic4ever.com/images/gigglesmile.gif

vinicka
30.09.2012., 08:30
Vinicka, najkraće, zobene/ovsene posije/mekinje imaju previše UH neovisno o neprobavljivim vlaknima.

:503::503::503::503:znala sam!:503:

ribica 77
30.09.2012., 08:42
fiber husk
? šta je to?

babicana4
30.09.2012., 08:58
fiber husk
? šta je to?

psyllium