PDA

View Full Version : Usporedbe i preporuke mobilnih tarifa, operatera...

stranice : 1 2 [3] 4 5 6 7 8 9 10

ivan.iv
14.05.2012., 15:57
Dali netko zna dali VIP uopce planira snižavati cijene svojih minuta i paketa ili jos za sada nista od toga. Vecina mojih poznanika ili je vec otisla od VIP.a na TELE2 ili je na TOMAT.u...s obzirom da me jos uvijek veze ugovorna obveza na VIPu a nisam uzeo mobitel nego je tada bila povoljna tarifa SVE ZA MENE 600/300 plačam pola pretplate i to je velika svota novaca naspram tele2...i mislim sto napraviti prelazak na tele2 sada ili čekati zimu kada istekne obveza prema vipu. ali sto planira vip napraviti jer ako ima ove TARIFE BEZ LIMITA malo izmijenjene koje su itekako jos uvijek nepovoljne naspram drugih dali su njegovi korisnici sto vec smijesni u koju skupinu budala spadam i ja sto dajem 310 kuna mjesecno ili je doista njihova VIPOVA usluga 3 puta bolja...neznam. mozda netko ima bolje dokaze ili spoznaje u čemu je to tele2 ili vip dobri a u čemu su jako različiti pa da nama koji smo neodlučni malo pomogne ili da neke smjernice sto je nabolje i najpovoljnije sada ili za koji mjesec napraviti po pitanju izbora mobilnog operatera

hvala

vlaga
14.05.2012., 16:19
Ako preneseš broj prije isteka ugovorne obaveze onda na penale nemaš 50% popusta, znači plaćaš 600 kn za svaki mjesec do isteka ugovorne obaveze. Ne znam baš koliko ti se to isplati...

bill-jobs
14.05.2012., 16:20
A što hoćeš ti sada?
Jel te ko tjerao da potpisuješ ugovor 2 god.?
U to vrijeme je to možda i bilo povoljno, a ti ako si mislio da se za 2 god. tržište neće promjenit i cijene pasti onda si smješan.

Isto ko i ovi koji sad potpisuju na 2 god., tamo negdje 2014. će se za 50 kn dobiti sve flat, a vi se vežite ugovorima i tarifama od 200-300 kn.

Veky
14.05.2012., 17:08
^^^ pretpostavljam da ovo nije pisano meni? Recimo, ja dugododišnju i ovu od svega nekoliko mjeseci želim pogasiti jer sam dobio službene brojeve i više nemam potrebu za ovime, tim više što od 150 minuta iskoristim jedva 15 minuta razgovora i 90% drugi zovu mene i trebam bonove tek zato da svima pozante brojeve ne pogasim bezveze. Evo vidiš, dovoljan razlog za gašenje ugovorene obveze zar ne?

ivan.iv
14.05.2012., 17:12
za sony ericsson moram dati oko 900 kuna ili sve cijene pretplate puni iznos znaci 7 mjeseci x 600 kuna sto je nepovoljnija opcija...ali sve sam izracunao ili ako bi dao za mobitel vipu 900 kuna da se maknem od njih na tele2 i onda na tele2 7 mjeseci x 160 kuna je 2020 kuna...do kraja godine
ili ostati na vipu 7 mjeseci x 380 kuna je 2660kuna..razlika je negdje oko 600 kuna..ali sigurno je da ce biti sto u vipu na jesen ili zimu tako da ce se i uvjeti nemi promjeniti a ako nista i ne bude od toga opet je lako preci nakon isteka ugovorne obveze na tele2

ivan.iv
14.05.2012., 17:16
A što hoćeš ti sada?
Jel te ko tjerao da potpisuješ ugovor 2 god.?
U to vrijeme je to možda i bilo povoljno, a ti ako si mislio da se za 2 god. tržište neće promjenit i cijene pasti onda si smješan.

Isto ko i ovi koji sad potpisuju na 2 god., tamo negdje 2014. će se za 50 kn dobiti sve flat, a vi se vežite ugovorima i tarifama od 200-300 kn.

sve znam i ja i mnogi koji su potpisivali ugovore na vipu neki zbog mobilnih uređaja a neki zbog tarifa koje su u to doba bile povoljnije od tele2, jer tele2 tada nije davao nista besplatno ni minute ni poruke za razliku od sada...ali i vip ce sigurno nesto promjeniti u vezi toga..a ako ne uvijek ostaje tele2 sa ovim ponudama..sigurno nece biti neka iduca ponuda nepovoljnija od ove sada revolucije...i ako se revolucija okonca nesto opet mora doci krajem godine ili iduce...a i konkurencija vip ili tmobile nece sjediti i čekati da im korisnici odlaze tele2.

Alfa Romeo
17.05.2012., 22:40
Hoće li telci odreagirati na vipovih 1 GB i flatrate, ili će htjeti zadržati tu prljavu zamku gdje love u mutnom....
Ma nije ni potreban 1 gb, nego "flat" smanjenje brzine i opcija kupnja paketa po punoj brzini.

mod edit:
premjesteno s teme tele2

enzovzd
18.05.2012., 17:20
Hoće li telci odreagirati na vipovih 1 GB i flatrate, ili će htjeti zadržati tu prljavu zamku gdje love u mutnom....
Ma nije ni potreban 1 gb, nego "flat" smanjenje brzine i opcija kupnja paketa po punoj brzini.

mod edit:
premjesteno s teme tele2

Da su htjeli to napraviti, već su mogli.. Ali onda ljudima ne bi mogli nabijati astronomske račune.. Ne isplati im se to. :kava:

Alfa Romeo
18.05.2012., 17:55
Da su htjeli to napraviti, već su mogli.. Ali onda ljudima ne bi mogli nabijati astronomske račune.. Ne isplati im se to. :kava:

Onda ih je vip gadno zajebao u tome.
Tko bi rekao da će vip biti jeftiniji... :eek:

prebacivan
20.05.2012., 19:52
Revolucija ili Savršena tarifa? ima kakve razlike?
najvise telefoniram, bez interneta i vrlo malo poruka

enzovzd
20.05.2012., 20:37

Savrsena.. Kvalitetnija mreza i nema neugodnih iznenadjenja na racunu za internet.

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk 2

sipe
20.05.2012., 22:49
Revolucija. Imaš odabir 2 mreže (Tele2 u gradu, izvan grada T-mobile).
I komentar o neugodnim iznenađenjima na računu možeš zanemariti.

Alfa Romeo
20.05.2012., 23:41
Pa nije da može zanemariti... Malo se zanese i opa. A tele ne reagira odmah već slučajno kasni sa porukom... Jedan veliki razlog zašto sam prešao na revoluciju je baš to da ne moram uopće razmišljati o tome koliko trošim. I sad svejedno stalno visim na Tpo i kol zbog neta kojeg uostalom sam potrošio samo 50 mb. No cijena prekoračenja je prevelika. Radje bi da i na to ne moram misliti ili da me iskljuce nakon 500 pa ti kupi dodatni paket.

Sent from my GT540

sipe
21.05.2012., 08:54
Pa nije da može zanemariti... Malo se zanese i opa. A tele ne reagira odmah već slučajno kasni sa porukom... Jedan veliki razlog zašto sam prešao na revoluciju je baš to da ne moram uopće razmišljati o tome koliko trošim. I sad svejedno stalno visim na Tpo i kol zbog neta kojeg uostalom sam potrošio samo 50 mb. No cijena prekoračenja je prevelika. Radje bi da i na to ne moram misliti ili da me iskljuce nakon 500 pa ti kupi dodatni paket.

Sent from my GT540
Možeš si staviti limit na 150kn, al onda ti isključuju i pozive i poruke. Ili kupiš još jedan paket od 10kn 100mb

bill-jobs
21.05.2012., 11:19
Možeš si staviti limit na 150kn, al onda ti isključuju i pozive i poruke. Ili kupiš još jedan paket od 10kn 100mb
Ili može jednostavno prijeći na VIP savršenu koja je bolja tarifa i neće ti nitko nabijat račun niti te isključivat :kava:
Imaš više MB nego u tele2 i kad to prekoračiš svejedno imaš besplatan net.

Toliko o tele2 revoluciji, brzo je ta revolucija nadmašena.

sipe
21.05.2012., 16:13
Ili može jednostavno prijeći na VIP savršenu koja je bolja tarifa i neće ti nitko nabijat račun niti te isključivat :kava:

A ako bi isto koristio tele2 i vipovu tarifu di je razlika? Npr. u vipu ne možeš se prebaciti na savršenu, dok možeš raskinut ugovor, platit penale i napraviti prijenos broja na revoluciju. I nije mi baš revolucija nadmašena to su napravili da im korisnici s isteknutim ugovorom ne bježe ništa posebno.

Pollux30
21.05.2012., 21:58

A dali bi se gospoda iz VIP-a ili T-Mobila sjetila ponuditi nešto tako na tržištu da nije TELE2 izbacio Revoluciju....naravno da nebi zato šat-ap:kava:

bill-jobs
21.05.2012., 22:19
Koga to briga jel bi se oni sjetili ponuditi i kakve to veze ima?
Bitno je da su ponudili i da je tele2 nadmasen po ko zna koji put.
Ceka se nova revolucija jer ova je bila kratka.

enzovzd
22.05.2012., 00:03
A ako bi isto koristio tele2 i vipovu tarifu di je razlika? Npr. u vipu ne možeš se prebaciti na savršenu, dok možeš raskinut ugovor, platit penale i napraviti prijenos broja na revoluciju. I nije mi baš revolucija nadmašena to su napravili da im korisnici s isteknutim ugovorom ne bježe ništa posebno.

Naravno da je nadmasena.
Duplo vecim podatkovnim prometom i sprjecavanjem neugodnih iznenadjenja na racunu.
I, u slucaju 'zlouporabe', Vip ce ti ograniciti minute i poruke dok sam na Tele2 Facebook profilu vidio da su vec poiskopcavali neke korisnike, bez upozorenja i objasnjenja, tako da doticni vec nekoliko dana ne mogu koristiti mobitel, a na upite im nitko ne odgovara. Toliko o "revoluciji".

sipe
22.05.2012., 00:09
Naravno da je nadmasena.
Duplo vecim podatkovnim prometom i sprjecavanjem neugodnih iznenadjenja na racunu.

lol. Vidi se da neki ljudi ne razlikuju neke stvari. Da tele2 nije ponudio revoluciju još bi vi tapkali u mraku i govorili da jeftinije ne može. Ne revolucija nije nadmašena jer savršenu tarifu mogu uzet ljudi koju mogu uzet i revoluciju, savršena tarifa je napravljena da ljudi s vipa nejdu na revoluciju, njima je tako svejedno di će ostati jer mogu prebaciti broj i ne moraju, nema tu ništa "nadmašeno". Vau promet na brzini 64kbit, vjerojatno nisi nikad surfao na 56kbit ;) A di su oni koju su se hvatali kao tele2 reklamira neograničeno a to nije, vip radi istu stvar s prometom (dobiješ 1gb onda brzinu da ne možeš ništa otvoriti) sad su tiho i pokrili se po ušima. Savršena = revolucija, s tim da vip kasno pali i neće se baš preporoditi. A tek stavak s neugodnim iznenađenjima samo ti pričaš bajke koji nemaš nikakve veze s tele2. Tako da nemoj više davati komentar o mreži za koju nisi upućen (odi u vip temu govorit kak je savršena savršena :D )

bill-jobs
22.05.2012., 00:12
Jel ti ne vidis da na tele2 dobivas pola gigabajta, a na vipu 1 GB?
Sta tu tebi nije jasno?
Znaci za iste novce dobijem vise prometa, jel ti onda treba nacrtati koja je bolja?
I ne znam sta tebe treba zanimat kome je ona namjenjena? Namjenjena je svima koji ju zele.

Isto tako ne govori ljudima gdje ce ostavljat svoje komentare, ovo je tema za sve mreze i njihove usporedbe.

gandalf
22.05.2012., 03:58
Sve je to divno. Pojavljuju se bolje tarife. I treba iskoristiti opcije...
Ali puno ljudi zeli zadrzati racun MANJI od 100 kn da ima za zivot.

Rjesenje- bon 100 kn i manje price bez potrebe.:kava:

P:S: posebno pazite na taj internet da ga iskljucite svaki put kada ste gotovi! Otuda ludi racuni!!! :503:

A cim si blizu granice, gasi to!!! Pogotovo kroz Neum! :troll:

black_one
22.05.2012., 09:50
Pozdrav, evo imam pitanje u vezi mobilnih operatera i njihovih ponuda jer se ja slabo razumijem, naime treba mi opcija koja je najjeftinija kad se prica na mobitel puno, jer je u prvih 20 dana ovog mjeseca potroseno 200kn, pa me zanima koji operater ima najjeftiniju tarifu, da srezem troskove, posto se prica puno jer je to dio posla? SMSovi i Internet promet nije toliko bitan, samo je ogroman trosak razgovori.

Hvala

backtothesleep
22.05.2012., 10:19
vip - savrsena (http://www.vipnet.hr/savrsena-tarifa)
tele 2 - revolucija (http://www.tele2.hr/privatni-korisnici/tarife/revolucija/t23/)
a mogla bi se mozda naci i neka povoljnija ako napises kolko je to tebi "puno razgovora"

black_one
22.05.2012., 10:31
vip - savrsena (http://www.vipnet.hr/savrsena-tarifa)
tele 2 - revolucija (http://www.tele2.hr/privatni-korisnici/tarife/revolucija/t23/)
a mogla bi se mozda naci i neka povoljnija ako napises kolko je to tebi "puno razgovora"

Ne razumijem.. kako mislis? Zelim srezat maksimalno troskove poziva..
200-300kn otprilike koliko je sada - prema minimumu..

backtothesleep
22.05.2012., 10:48
:facepalm:
pa to smo skuzili kolko cca na mjesec potrosis, ali bilo bi ok da navedes da li kod poziva neku mrezu favoriziras, kolko minuta razgovora mjesecno obavis, kratki ili dugi pozivi i na kraju na kojoj si sad tarifi?

uglavnom revolucija i savresna te kostaju mjesecno fiksno 150kn (+10kn za radio ferkvencije), "neograniceni" pozivi prema svim mobilnim i fiksnim mrezama u hr, nema uspostave, a sve ostalo detaljnije ti pise na saju od vipa i teleta

bigboom
22.05.2012., 12:38
najbolja tarifa zasad je na tuđi račun od tomata pod uvjetom : 1) da ti ne triba internet 2) da imas par prijatelja s revolucijom ( nista savrsena od vipa jer ne dodjeljuju bonus onda - *bonus se ne dodjeljuje za dolazne pozive upućene od Tomato i Vip korisnika.
)

XD

Šokre21
22.05.2012., 13:30
pa to smo skuzili kolko cca na mjesec potrosis, ali bilo bi ok da navedes da li kod poziva neku mrezu favoriziras, kolko minuta razgovora mjesecno obavis, kratki ili dugi pozivi i na kraju na kojoj si sad tarifi?

uglavnom revolucija i savresna te kostaju mjesecno fiksno 150kn (+10kn za radio ferkvencije), "neograniceni" pozivi prema svim mobilnim i fiksnim mrezama u hr, nema uspostave, a sve ostalo detaljnije ti pise na saju od vipa i teleta

aaaa zajebo sam se... nisam znao da tele2 uključuje fiksne brojeve..

black_one
22.05.2012., 18:28

Pricam oko 30m do 1h dnevno, potrebna mi je dobra pokrivenost signalom,vecinom kratki pozivi do 3-4min, internet promet i sms nisu toliko bitni, trenutacno sam simpa.
Ispada vip - savrsena - da mi je najbolja opcija? sto mislite?

backtothesleep
22.05.2012., 19:56
jep onda bih ti preporucio savrsenu od vipa, sveukupno gledano ima bolju pokrivenost, al opet ovisi o mikrolokacijama, znaci u tih 160kn (150 + 10kn naknada za radio frekvenciju) imas neogranicene pozive prema svim mrezama u hrv i uspostava se dodatno ne naplacuje, neogranicen broj sms-a i 1gb interneta po full brzini a nakon gigabajta se smanjuje na 64kbps (tipa brzina starog 56k modema) ovo sto se neogranicenih poziva i sms-a tice, vjerojatno nisu ograniceni al morao bi bez problema proci 2000-5000minuta i 1000-3000 poruka, hebi ga vip nije definirao granicu pravednosti, pa preostaju nagađanja

ponuda ti vrijedi do 15.6 da ne bi bilo, ne moras potpisivati ugovorenu obvezu, tj moras minimalno na vipu ostati 3 mjeseca (tako je kod svakog prebacivanja na druge mreze), nakon toga ako ti ne odgovara prebacis se kamo hoces

i da tih 150kn ne mozes trositi na parking, mms, nagradne igre,..... nego ako ces te usluge koristiti to se placa gore na tih 150kn, roming takodjer ne ulazi u tu cjenu..

mislim da sam ti sve bitno napisao

ps: ako ti se ipak vise dopada tele2 revolucija, jedina razlika je s internet prometom. tamo dobijes 500mb i nako prekoracenja tih 500, dodatni megabajti se skupo naplacuju(znaci nema smanjenja brzine kao kod vipa, vec ti racun za telefon raste)

ps2: hejteri slobodno me nadopunite i ukazite na dodatne cake :p tele vs vip, da ako nista drugo, ponovimo gradivo :trololo:

enzovzd
23.05.2012., 01:25
.

Po mom misljenju, sve si odlicno objasnio i ponudio bolju tarifu. ;)

black_one
23.05.2012., 08:21
Hvala lijepa na odgovoru!

ivan.iv
23.05.2012., 20:53
.
a cijena prekoracenih mb..ako je 1 MB-5 kuna, znaći 500MB * 5KUNA ..JE 2500 kuna. velika je to razlika

backtothesleep
23.05.2012., 21:14
to mislis na tele 2 pretpostavljam, pa na pisao sam da se prekoracenje skupo placa, al kako je covjek rekao da mu mb nisu previse bitni, pa ono....:D

Rainalcar
24.05.2012., 19:17
Pozdrav, krajem ovog mjeseca ističe mi pretplata kod Tele2, želim se prebaciti na bonove. Možete mi preporučiti neke opcije, uz sljedeće uvjete:

1. uvjerljivo mi je najvažnija stavka što jeftinije (ako može besplatno) telefoniranje prema 4-5 brojeva u različitim mrežama
2. SMSova mjesečno pošaljem 10-20
3. što se interneta tiče, možete mi napisati i opciju koja ga uopće nema, a, ako postoji, i opciju koja ga ima barem u mjeri da zadovoljava potrebe navigacije nekoliko puta mjesečno
4. što niža cijena. Više od 100kn ni slučajno se neće trošiti, mislim da bi moglo i oko 50ak
5. ako je moguće, da ne bude prerigorozno vezano za obnavljanje računa (npr. "ako se ne obnovi svaki mjesec s X kn isključujemo Vam tarifu..." itd. I to nije problem, ako će ići obavijest pravodobno o potrebi nadoplate, i ako će se iznos prenositi na drugi mjesec.

Hvala unaprijed

zilingz
24.05.2012., 19:45
.

I mene zanima nešto slično do max 100kn ali na Vip-u, malo poziva, malo sms-a, malo googlanja za pogledat neke informacije kad sam na putu i to je to.

Mephisto
24.05.2012., 20:05
@Rainalcar, @zilingz

Poigrajte se s ovim (http://www.tarife.si/hr/unos-mjesecne-potrosnje.html).

Radoboj29
24.05.2012., 21:42
lol. Vidi se da neki ljudi ne razlikuju neke stvari. Da tele2 nije ponudio revoluciju još bi vi tapkali u mraku i govorili da jeftinije ne može. Ne revolucija nije nadmašena jer savršenu tarifu mogu uzet ljudi koju mogu uzet i revoluciju, savršena tarifa je napravljena da ljudi s vipa nejdu na revoluciju, njima je tako svejedno di će ostati jer mogu prebaciti broj i ne moraju, nema tu ništa "nadmašeno". Vau promet na brzini 64kbit, vjerojatno nisi nikad surfao na 56kbit ;) A di su oni koju su se hvatali kao tele2 reklamira neograničeno a to nije, vip radi istu stvar s prometom (dobiješ 1gb onda brzinu da ne možeš ništa otvoriti) sad su tiho i pokrili se po ušima. Savršena = revolucija, s tim da vip kasno pali i neće se baš preporoditi. A tek stavak s neugodnim iznenađenjima samo ti pričaš bajke koji nemaš nikakve veze s tele2. Tako da nemoj više davati komentar o mreži za koju nisi upućen (odi u vip temu govorit kak je savršena savršena :D )

Enzo uvijek dere istu kozu. On u kući drži sliku Ivice Mudrinića, stoga za njega drugi operatori ne postoje. I nikako da nauči da ne govori o onomu što nije iskušao!

Inače, najbolja je tarifa Smart 30. Dobivate 300 minuta i 1 GB prometa. Ako prenesete broj iz druge mreže, na uplaćenih 50 kuna daruju vam 25!

Rainalcar
24.05.2012., 21:48
Hvala, kako mi ispada, Bonbon je najbolji ako me ne zanima internet, a Smart 30 je bolji negdje od 200 MB mjesečno. Rezultat je negdje generalno 40-70kn.
1. Možete mi reći postoji li nešto na što moram obratiti pozornost kod tih tarifa, što nije na prvi pogled uočljivo?
2. Također, zanima me kako se prebaciti na bonbon ako to odlučim, kako prebaciti broj na njih, živim u Makarskoj?
3. Je li mi automatski obnavljana tarifa? Npr., koliko shvaćam, Smart treba poslati poruku da se ista aktivira, i nema prijenosa ničeg u sljedeći mjesec. Pretpostavljam da tarifa ističe nakon točno 30 dana? Da li se može izvesti da se automatski nastavlja, a, ako nema slučajno novaca na računu da me o tome izvijesti? Isto pitanje i za bonbon.
4. Nakon koliko smijem promijeniti operatera, ako izaberem primjerice Smart, i želim poslije prijeći na bonbon?
Hvala

Radoboj29
24.05.2012., 21:53
Smart 30 povoljniji je od Bonbona u svakom slučaju. Za 30 kuna Bonbon ne nudi 300 minuta prema svima.

1. U Smartu moraš svaki mjesec obnoviti račun bonom vrijednim 50 kuna. Ako to ne učiniš, ne možeš više računati na bonus 25 kuna.
2. Broj u Bonbon možeš prebaciti u T-centru.
3. Nakon 30 dana Smart se ukida, o čemu dobiješ poruku, i nakon toga moraš ponovno poslati poruku za aktivaciju. Nema automatske obnove.
4. Nakon 90 dana, osim ako u ugovoru ne stoji drugačije.

Rainalcar
24.05.2012., 22:14
Smart 30 povoljniji je od Bonbona u svakom slučaju. Za 30 kuna Bonbon ne nudi 300 minuta prema svima.

1. U Smartu moraš svaki mjesec obnoviti račun bonom vrijednim 50 kuna. Ako to ne učiniš, ne možeš više računati na bonus 25 kuna.
3. Nakon 30 dana Smart se ukida, o čemu dobiješ poruku, i nakon toga moraš ponovno poslati poruku za aktivaciju. Nema automatske obnove.

Hvala ti. Ja na vjerujem da će se trošiti više od nekih 100min mjesečno, pa sam zbog toga uvrstio bonbon sa Smartom. Mogao bih probati onda 3mj bonbon pa prebaciti ako ne bude štimalo. Inače bih vjerojatno uzeo Smart i ne gnjavio se, ali to da moram sam misliti na to aktiviranje paketa me odbija.

Ok, biste li mi savjetovali da prebacim dan-dva prije isteka pretplate (kraj ovog mjeseca), ili nakon isteka obvezne pretplate?

I drugo, da li u Bonbonu vrijedi nacionalni roaming?

Mephisto
24.05.2012., 22:30
I drugo, da li u Bonbonu vrijedi nacionalni roaming?

Kakav nacionalni roaming?

enzovzd
24.05.2012., 22:37
Ne brini za bonbonov signal. :)

bigboom
25.05.2012., 16:49
moras samo pazit sta smart tarifa ima uspostavu poziva od 0.25 lipa. sad neznan koliko poziva radis misečno ali izračunaj i vidi oce ti sve stat u 20 kn sta ti preostane ako ubacis bon od 50. sms ti je 0.29.

i nek kaze netko s foruma ako zna, kad prebacis broj na tele2 jeli odmah mozes ukljucit smart tarifu ili treba cekati mjesec dana tj. biti u osnovnoj tarifi?

Aeon+
25.05.2012., 19:40
moras samo pazit sta smart tarifa ima uspostavu poziva od 0.25 lipa. sad neznan koliko poziva radis misečno ali izračunaj i vidi oce ti sve stat u 20 kn sta ti preostane ako ubacis bon od 50. sms ti je 0.29.

i nek kaze netko s foruma ako zna, kad prebacis broj na tele2 jeli odmah mozes ukljucit smart tarifu ili treba cekati mjesec dana tj. biti u osnovnoj tarifi?

Mozes smart odmah ukljuciti.moj stari je prosli mjesec radio prijenos na tele (to malo duze traje) i odmah je aktivirao smart
A za ovih 20 kn sto ostaje..ako preneses broj,dobivas jos dodatno za kupljen bon. Znaci,kupis bon za npr 50 kn,dobijes 25 od teleta,od tih 75 se 30 naplati smart i 45 ti ostaje za uspostavu i smsanje

Sent from my GT-N7000 using Tapatalk 2

Rainalcar
26.05.2012., 20:12
Radim dosta kratkih poziva, zato mislim da ću prvo probati bonbon. Netko mi je rekao da se ne može prijeći s pretplate na bonove kod drugog operatera, je li to točno? Odnosno, što mi savjetujete, ako mi pretplata ističe na kraju ovog mjeseca, bih li trebao zatražiti prijenos dok je još obvezan ugovorni odnos, ili moram pričekati nakon? Koliko će me doći u jednom, odnosno drugom slučaju? Budući da ću prijenos raditi u opskurnom T-Comu centru gdje garant će biti uh, što sad, ako im dođem prije isteka pretplate Tele2, treba mi savjet što moram pripaziti da oni nešto ne zblekaju kod prebačaja :)

buba-e
27.05.2012., 17:31
pozdrav ljudi, ne razumim se bas u te tarife previse a sad sam vec luda jer me vozaju toliko godina!

imam blackberry 8520, i nuzna mi je blekberi opcija za( bar koliko su mi objasnili) koristenje tog mobitela( whatsapp, i interner npr., mejlova..) imate li kakav prijedlog za neku tarifu, opciju ili sta da radim :(

znaci najvazniji mi je internet( za tu blekberi opciju) i poruke. ovog ostalo ne toliko..

sad sam na t mobileu, pretplata, al nemam ugovor...

bigboom
27.05.2012., 20:12
@buba-e vidi ovo http://www.simpa.hr/promocije.asp to je za mb i smsove idealno.i viber je isto odlican program nesto slicno whatsuppu ali sam automatski prepozna ko sve ima viber ko ne iz tvog imenika.

http://www.vecernji.hr/vijesti/novi-igrac-trzistu-h1-postaje-mobilni-operator-clanak-414424 dobivamo novog virtualnog operatera, vjerovatno ce koristit bazne stanice od vipa ili od thtea. mislim da ce pucati na poslovne korisnike i pretplatnike te ce nuditi popuste ako vec imas ostale usluge u njih.

buba-e
28.05.2012., 13:12
@buba-e vidi ovo http://www.simpa.hr/promocije.asp to je za mb i smsove idealno.i viber je isto odlican program nesto slicno whatsuppu ali sam automatski prepozna ko sve ima viber ko ne iz tvog imenika.

da al ja sam pretplata :(
whatsapp je isto sto i viber, znam.. al moj mobitel ga ne podrzava (bb)

gizmo25
28.05.2012., 14:39
zelim ovdje samo iznjeti svoj problem: Dana 26,05 isticala mi je brutalna tarifa na tomato broju ,na racunu sam imala nekih 30 kn,dakle falilo je jos 25 kn do 55 potrebnih za obnovu.Slucajno sam citajuci njihovu stranicu na fb naisla na komentare nezadovoljnih klijenata kako im je brutalna iskljucena u bilo koje doba dana (nekako mi se cini da je ta brutala bila smo mamac da se prede na tomato) odmah sam nazvala operatera koji me uvjerio da ljudi pisu gluposti i da imam vremena do ponoci (RAZGOVORI SE SNIMAJU DAKLE POSTOJI DOKAZ O NEZNANJU I NEUPUCENOSTI NJIHOVIH JADIH OPERATERA) u 18,12 sati taman dok sam obnavljala bon dosla mi je poruka da mi je brutala iskljucena zbog nedovoljnog iznosa novaca na racunu,odmah sam nazvala operatera da bi sad dboila drugi par informacija a to je da se treba paziti u koje vrijeme sam uopce prvi put pokrenula tarifu jer se iskljucuje u minutu(??!?) dobila sam i broj za prituzbe-zalila sma se na njihovu fb stranicu,gdje mi je admin dao isto broj faxa za prituzbe 092 9920,zalila sma se na mail-povratne informacije nema, a danas je od 08-15 sati upuceno preko 40 pokusaja faxiranja na taj broj i ni jedan fax nije prosao,naravno kad nazvem operatera (btw jedina sluzba za korisnike koja poziv naplacuje 1,50 kn) hladnokrvno dobijem informaciju da nema drugog broja.OVO JE BEZ DVOJBE NAJGORA TARIFA I MREZA SA KOJOM SAM SE SUSRELA,NJIHOV ODNOS PREMA KLIJENTIMA JE RAVAN NULI,TAKO DA DOBRO SAVJETUJEM SVAKOME TKO PLANIRA PRECI AN TOMATO DA DOBRO RAZMISLI JER JOS JEDNOM SE POKAZALA ISTINITA STARA UZRECICA " SVE STO JE BESPLATNO,DUPLO SE PLACA"

Antonio Vivaldi
28.05.2012., 14:57
.

Mislim da si sama kriva što si čekala zadnji tren. Vrlo je neozbiljno od tebe čekati zadnjih par sati za ubaciti bon.
Većina ozbiljnih korisnika Brutalne, u koje i sebe brojim, spremni su na non-stop troznamenkasti iznos na računu u bilo kojem trenutku (pa čak i dvostruko od toga), a ti se se nisi udostojila imati bar 60kn na računu.
Ne znam koje opravdanje imaš što nisi dan ranije ubacila onoliko koliko ti fali (2*20kn ili 1*50kn).
Jednostavno neoprostivo, i uopće te ne žalim.

A očekivati išta od SZK od operatera koji nudi ovo džabe, je ludost...
Da si VIP korisnik, onda je druga priča, jer tamo su skuplji razgovori, ali je i sve drugo bolje organiziranije.

Imam ja i VIP (od 1999.godine), tako da znam usporedbu onoga što mogu dobiti u odnosu koliko uložiš.

Za kraj samo činjenica: SZK Tomata nisam nikad pozvao, samo sam par mailova poslao, jer im je sve transparentno. Dok istrovremeno SZK VIPneta sam kontaktirao više stotina, ako ne i tisuću puta (i danas su me zvali ), a i broj mailova je preko 100.

Mephisto
28.05.2012., 15:08
@gizmo25

Probaj se žaliti poštom (preporučeno s povratnicom) na adresu:
VIPnet d.o.o.
Vrtni put 1
10000 ZAGREB

Rainalcar
28.05.2012., 16:16
Radim dosta kratkih poziva, zato mislim da ću prvo probati bonbon. Netko mi je rekao da se ne može prijeći s pretplate na bonove kod drugog operatera, je li to točno? Odnosno, što mi savjetujete, ako mi pretplata ističe na kraju ovog mjeseca, bih li trebao zatražiti prijenos dok je još obvezan ugovorni odnos, ili moram pričekati nakon? Koliko će me doći u jednom, odnosno drugom slučaju? Budući da ću prijenos raditi u opskurnom T-Comu centru gdje garant će biti uh, što sad, ako im dođem prije isteka pretplate Tele2, treba mi savjet što moram pripaziti da oni nešto ne zblekaju kod prebačaja :)

Ponavljam molbu

Mephisto
28.05.2012., 16:24
Savjetujem da pričekaš da ugovor istekne, jer u protivnom može doći do odgode prijenosa (do 10 dana).

Sikret Vizel
28.05.2012., 17:55
zelim ovdje samo iznjeti svoj problem: Dana 26,05 isticala mi je brutalna tarifa na tomato broju ,na racunu sam imala nekih 30 kn,dakle falilo je jos 25 kn do 55 potrebnih za obnovu.Slucajno sam citajuci njihovu stranicu na fb naisla na komentare nezadovoljnih klijenata kako im je brutalna iskljucena u bilo koje doba dana (nekako mi se cini da je ta brutala bila smo mamac da se prede na tomato) odmah sam nazvala operatera koji me uvjerio da ljudi pisu gluposti i da imam vremena do ponoci (RAZGOVORI SE SNIMAJU DAKLE POSTOJI DOKAZ O NEZNANJU I NEUPUCENOSTI NJIHOVIH JADIH OPERATERA) u 18,12 sati taman dok sam obnavljala bon dosla mi je poruka da mi je brutala iskljucena zbog nedovoljnog iznosa novaca na racunu,odmah sam nazvala operatera da bi sad dboila drugi par informacija a to je da se treba paziti u koje vrijeme sam uopce prvi put pokrenula tarifu jer se iskljucuje u minutu(??!?) dobila sam i broj za prituzbe-zalila sma se na njihovu fb stranicu,gdje mi je admin dao isto broj faxa za prituzbe 092 9920,zalila sma se na mail-povratne informacije nema, a danas je od 08-15 sati upuceno preko 40 pokusaja faxiranja na taj broj i ni jedan fax nije prosao,naravno kad nazvem operatera (btw jedina sluzba za korisnike koja poziv naplacuje 1,50 kn) hladnokrvno dobijem informaciju da nema drugog broja.OVO JE BEZ DVOJBE NAJGORA TARIFA I MREZA SA KOJOM SAM SE SUSRELA,NJIHOV ODNOS PREMA KLIJENTIMA JE RAVAN NULI,TAKO DA DOBRO SAVJETUJEM SVAKOME TKO PLANIRA PRECI AN TOMATO DA DOBRO RAZMISLI JER JOS JEDNOM SE POKAZALA ISTINITA STARA UZRECICA " SVE STO JE BESPLATNO,DUPLO SE PLACA"

Ima jos nezadovoljnih korisnika Brutalne tarife........
@Antonio Vivaldi svaka rijec upucena prema Vama bi bila suvisna....

Sto se tice Tomata opcenito agenti su veoma ljubazni ali nisu oni nista krivi...rade svoju smjenu a ovo je veoma podlo od ljudi koji rade iznad njih sta rade korisnicima..
Bilo koji operater bi trebao poslati obavijest o isticanju tarife barem dan ranije a ovo je cista bezobrastina...sada ocekujem gore navedenog da me "opere" ali nigdje osim na ugovoru nepise kada sam "aktivirao" tarifu a da nosim hrpu ugovora od svih operatera od interneta, tv, mobitela.....auta ili sta ti ja vec znam i da stalno gledam kada je nesto potpisano je za mene veoma smjesno.
Ovakav odnos VIP-a iliti Tomata prema korisnicima nije uredu. Svaki dobar operator upozori na bilo kakve promjene pa cemu je onda njima tesko poslati sms "upozorenja"...tu se vidi samo namjerno zaobilazenje tj da smanje broj korisnika na brutalnoj tarifi i prebace ih na neku drugu...

p.s. dostave poruku u slucaju da je neki broj nedostupan i kad postane dostupan za nazvati a obavjest o isticanju tarife ne... ma da.........

lp

Rainalcar
28.05.2012., 19:16
Savjetujem da pričekaš da ugovor istekne, jer u protivnom može doći do odgode prijenosa (do 10 dana).

Ok, a što se tiče ulaska u novi mjesec, koliko ću morati platiti?

Antonio Vivaldi
29.05.2012., 00:21
Ima jos nezadovoljnih korisnika Brutalne tarife........
@Antonio Vivaldi svaka rijec upucena prema Vama bi bila suvisna....

Sto se tice Tomata opcenito agenti su veoma ljubazni ali nisu oni nista krivi...rade svoju smjenu a ovo je veoma podlo od ljudi koji rade iznad njih sta rade korisnicima..
Bilo koji operater bi trebao poslati obavijest o isticanju tarife barem dan ranije a ovo je cista bezobrastina...sada ocekujem gore navedenog da me "opere" ali nigdje osim na ugovoru nepise kada sam "aktivirao" tarifu a da nosim hrpu ugovora od svih operatera od interneta, tv, mobitela.....auta ili sta ti ja vec znam i da stalno gledam kada je nesto potpisano je za mene veoma smjesno.
Ovakav odnos VIP-a iliti Tomata prema korisnicima nije uredu. Svaki dobar operator upozori na bilo kakve promjene pa cemu je onda njima tesko poslati sms "upozorenja"...tu se vidi samo namjerno zaobilazenje tj da smanje broj korisnika na brutalnoj tarifi i prebace ih na neku drugu...

p.s. dostave poruku u slucaju da je neki broj nedostupan i kad postane dostupan za nazvati a obavjest o isticanju tarife ne... ma da.........

lp

Što ti misliš da ja branim VIP?
Ni slučajno...
Barem desetak mailova sam im poslao jer nisu slali obavijesti da mi npr "ističe tarifa sutra, ili propadaju MB_i jer ističe 30 dana od SURF paketa, i da bi bilo FAIR da pošalju obavijest pa da na taj način mogu neiskorištene MB-e pribrojit novokupljenima.
Zaludu vam je ići kao David protiv Golijata...
Zato sam se ja povukao iz te bitke, te pokušavam vama svima koji čekate zadnji dan da ubacite bon, reći da i vi odustanete.
Čak sam i neka gorka iskustva imao i sa T-mobite službom.
Srećom kod njih se bar MB-i automatizmom prebacuju, pa čak i nakon što nisi neko vrijeme koristio data pakete.

Oni su složili pravila, tj. uvjete, i ako nisu naveli u njima da ti šalju dan, dva, tri prije poruku da ti tarifa/paket ističe, nemaš osnove po kojim se možeš žalit.
Aktivacijom tarife si prihvatio te uvjete i točka...

farfan
29.05.2012., 07:32
Ok, a što se tiče ulaska u novi mjesec, koliko ću morati platiti?
Ovisno o broju dana pod ugovorom koje imaš u novom mjesecu. Ja sam imao dva dana i malu MMP pa mi se isplatilo platit dva dana penala umjesto radijske frekvencije, ali više je bilo do nekih principa. Ali pitanje je kako ćeš to uspjet tempirati, da te nebi zeznuli i prebacili taman ni vrit ni mimo.

Rainalcar
29.05.2012., 18:07
Ok, onda ću im se pojavit 1. i riješiti sve :). A plaćanje zadnje obvezne mjesečne rate, to inače dolazi ~10 u mjesecu, moram li to platiti odmah po izvješću koje dobijem sms-om, ili da čekam rn ipak, a ako čekam rn, može li mi se izvršiti prebačaj do tada?

farfan
29.05.2012., 18:48
Prvog nećeš riješiti ništa, pogotovo što ti još i mjenjaš operatera. Da bi izbjego plaćanje RF moraš već 1.6. bit na bonbonu. A za to je kasno, tako da ti je moj savjet da tempiraš prebacivanje taman dan, dva nakon isteka pretplate kod tele2. Račun platiš kada ga dobiješ, teško da će ti doć do 10og jer je to za prethodni mjesec, a ti ćeš dobiti i za šesti mjesec.

Rainalcar
29.05.2012., 22:53
Prvog nećeš riješiti ništa, pogotovo što ti još i mjenjaš operatera. Da bi izbjego plaćanje RF moraš već 1.6. bit na bonbonu. A za to je kasno, tako da ti je moj savjet da tempiraš prebacivanje taman dan, dva nakon isteka pretplate kod tele2. Račun platiš kada ga dobiješ, teško da će ti doć do 10og jer je to za prethodni mjesec, a ti ćeš dobiti i za šesti mjesec.

Meni pretplata ističe 31.5., i plaćeni su svi računi osim za svibanj, koji će doći ~10.6. Nisam siguran da razumijem. Kako da tempiram prebacivanje dan, dva nakon isteka pretplate? Ako prebacivanje podrazumijevaš predavanje zahtjeva u T-com centar, onda je to 1.6.?

Pretpostavljam da ću dobiti račun za 6. mjesec, ali što mi imaju uopće pravo obračunati (valjda nemaju neobveznu pretplatu, jer sam 1.6. predao zahtjev za prijenos)?

farfan
30.05.2012., 06:58
Nisam skužio da ti 31.-og ističe pretplata, onda si već mogao tražit prebacivanje jer dok procedura prođe (bila je cca 10 radnih dana) već bi ti istekao ugovor. Za šesti mjesec platit ćeš RF 10kn+MMP/30 x broj dana koje ćeš provest na tele dok te ne prebace na bonbon.

Rainalcar
30.05.2012., 16:33
Znači da mogu i sutra otići prebaciti? Ok, hvala!

Sabo
30.05.2012., 19:38
Evo konačno mi istekla pretplata u T-mobileu, pa me zanimju mišljenja kamo bi mi bilo najbolje otić. Nebi se vezao na pretplatu neku, ne trošim puno, eventualno neka poruke opcijai tu i tamo imam duge pozive :) . tele2, tomato? hvala

Radoboj29
30.05.2012., 19:59
Tele2 - Smart 30. I obvezno prebaci broj iz druge mreže jer onda dobivaš bonus. Na 50 kuna - 25, na 100 kuna - 50. Taman za uspostavu poziva koja tebi, zbog sklonosti dugim razgovorima, ne će igrati preveliku ulogu. Ali od viška glava ne boli.

Inače, evo teksta koji pokazuje da je odzvonilo jeftinim telefonima.

http://www.b92.net/biz/vesti/svet.php?yyyy=2012&mm=05&dd=30&nav_id=614039

duba_39
01.06.2012., 10:03
Evo i najavljenog velikog iznenađenja T-Mobilea: + tarife bez naknade za uspostavu poziva!

Naravno da tarife ostaju limitirane kako su i bile (od bijednih 50 poruka pa sitnim koracima mrvicu više kako cijena tarife raste, ostaju svi dosadašnji limiti za razgovore i data promet), ali zato su njihove cijene narasle!

Imali ste pretplatu od 150 kn? E sad je imate za samo 175 kn, uz sva ista ograničenja. 250 kn naraslo je na svega 300 kn mjesečno. Želite li ne lupati glavom o zid ako se malo zapričate ili baš volite slati SMS-ove? Uzmite za još svega 50 kn mjesečno opciju Flat!

Pa relax i enjoy u najskupljoj unlimited tarifi, koja je skrojena posebno za vas, i to nakon što su svi drugi operateri ponudili sve unlimited za 150 ili manje kuna.

resume: drop dead!

viktorgewehr
01.06.2012., 10:16
IZ PRETHODNOG (SLIČNOG) TOPICA:

Kako je jad i bijeda kad imas sve flat za 175 kn? Malo je skuplje, al je flat. Valjda misle da si mogu priuštiti veću cijenu. Koliko mi se čini ne ograničavaju postojeće korisnike pod ugovornom obavezom kao što to VIP čini.

meni je sadašnja tarifa 250 kn (za koju je nova cijena 300 kn). za korak niža na koju mogu prijeći je 175 kn (bila 150 kn do danas).
plus 50 kn ako želim sve neograničeno.

dakle cijene znatno više nego kod konkurencije i više nego što su bile do danas (jer su ukinuli naknadu za uspostavu poziva, naravno da su morali povisiti cijene tarifa, bože sačuvaj da im se prihodi malo smanje).

s tim ostajem kod svoje inicijalne tvrdnje - jad i bijeda. i ne mogu dočekati da ih se napokon riješim nakon 10+ godina.

APSOLUTNO se slažem s tobom, duba39. Osobno sam od 2005 korisnik t-mobilea. I sad prelazim na Vip. Zahvaljujući Savršenoj tarifi.

@vlaga, kažeš "Valjda misle da si mogu priuštiti veću cijenu." Očito da misle, samo još nisam uspio odgonetnuti NA OSNOVU ČEGA? U odnosu na Vip su čak i malo slabiji. Infrastrukura i kvaliteta poziva je u Vipu najjača. To ne govorim napamet.

Kažeš, "Kako je jad i bijeda kad imas sve flat za 175 kn? Malo je skuplje, al je flat." U Vipu sve isto za 150 kn. Zapravo, nije isto: u Vipu imaš 1GB Neta pri najvećoj brzini a u t-mobileu 512 MB...

Istina, Vip je malo zanemario svoje sadašnje, "tekuće" pretplatnike, to je istina. Ali generalno - zdrav razum me šalje u Vip. Kao što sam prije godinu i pol prešao iz T-coma (fixni telefon, MaxTV i MaxADSL) na B.net. I PREPORODIO SE s brzinom od 11,5 Mb/sec. Kod susjeda još uvijek bijednih 3,5 Mb/sec. A telefon FLAT za sve mreže!! I tko je tu lud??

Bravo, t-mobile, to se zove imati nos za povući dobar poslovni potez. Ostani zauvijek bahat i umišljen.

enzovzd
01.06.2012., 11:05
Viktor, zaboravljaš da T-Mobile nudi popust od 50% na Extra total S+ tarifi za sve koji imaju do 28 godina :) (tarifa + flat = 112,50 kn) :)

viktorgewehr
01.06.2012., 11:24
Viktor, zaboravljaš da T-Mobile nudi popust od 50% na Extra total S+ tarifi za sve koji imaju do 28 godina :) (tarifa + flat = 112,50 kn) :)

:) Ne zaboravljam, i to na svoju žalost, što više nikad neću imati 28 godina... šmrc.

enzovzd
01.06.2012., 11:41
:) Ne zaboravljam, i to na svoju žalost, što više nikad neću imati 28 godina... šmrc.

Ajoj, pa nek ti netko mlađi uzme tarifu na sebe, kao što sam ja frendici. ;)

vlaga
01.06.2012., 12:55
Infrastrukura i kvaliteta poziva je u Vipu najjača. To ne govorim napamet.

Istina, Vip je malo zanemario svoje sadašnje, "tekuće" pretplatnike, to je istina. Ali generalno - zdrav razum me šalje u Vip.

Slažem se da je VIP kvalitetna mreža. Njihov sam korisnik i sve je super. Na tvom mjestu i ja bi odabrao VIPovu savršenu jer je najbolja trenutna opcija. Jako im zamjeram što su mene zakinuli pa im zato i ne želim više biti korisnik. Sad se sve nadam da bi kao odgovor T-mobileu mogli ipak ponuditi neke mogućnosti svojim korisnicima pod ugovornom obavezom.

frANZi50
01.06.2012., 15:04
Ovaj mjesec je HT postao darežljiv, BonBon uz popuste od 50% na pakete postaje čak jeftiniji od Tele2 Smart tarife (ovisno o navikama), a na T-mobileu imaš flat ako si mladi korisnik za 122,50kn...

enzovzd
01.06.2012., 15:39
Ovaj mjesec je HT postao darežljiv, BonBon uz popuste od 50% na pakete postaje čak jeftiniji od Tele2 Smart tarife (ovisno o navikama), a na T-mobileu imaš flat ako si mladi korisnik za 122,50kn...

Zaboravljaš Simpu na kojoj za 50 kn dobiješ 1000 minuta prema svima, neograničene SMS poruke i 1 GB :)
Više na simpa.hr

frANZi50
01.06.2012., 17:05
Zaboravljaš Simpu na kojoj za 50 kn dobiješ 1000 minuta prema svima, neograničene SMS poruke i 1 GB :)
Više na simpa.hr

To mi ništa ne znači jer plaćam uspostavu poziva, T2 smart 30 je daleko jeftiniji.

Ja potrošim oko 80min, 90 poziva, 50-ak poruka i 50-100mb prometa. S prijenosom u Tele2 po mojim izračunima Smart 30 je najjeftiniji.

enzovzd
01.06.2012., 17:32
Franzi, s obzirom da tako malo trošiš, moguće.

frANZi50
01.06.2012., 17:54
Franzi, s obzirom da tako malo trošiš, moguće.

Ali opet, uz Simpa mogu ući kao član zajedničke tarife koju koristimo obiteljski, pa između sebe imamo besplatno... ne znam, danas sam već krenuo prenijeti broj u Tele2 i sad sam opet u dilemi, prijelaz na Simpu sa člana zajedničke tarife bi mi bio jednostavniji + moji me mogu zvati besplatno, dok s druge strane na T2 bi mi bio na kraju niži račun.

enzovzd
01.06.2012., 18:02
Moj savjet ti je ostani gdje jesi, jer Tele2 ima užasan signal, SZK i vole jako 'zezati' korisnike, da ne kažem težu riječ :)

frANZi50
01.06.2012., 18:43
Moj savjet ti je ostani gdje jesi, jer Tele2 ima užasan signal, SZK i vole jako 'zezati' korisnike, da ne kažem težu riječ :)

Mislim da ću tako i napraviti, jer je prošli mjesec moja obitelj prema meni imala oko 30 poziva, da ja izađem to bi bilo min 35kn. I ako odem na T2 onda sam 3 mjeseca zablokiran, ovako se uvijek mogu prebaciti.

sipe
02.06.2012., 02:20
Molim te pošto nisi nikad koristio tele2 (vidim po tvojim pljuvajučkim komentarima) da ne pričaš tako.

3 godine tele2 bez itijednog problema, SZK mi je dosad sve obavila unutar 24 sata, tele2support mejl unutar 10 sati 3 intervencije, nisu mi davali 50kn 3 mjeseca pa sam dobio 3+1 odjednom. Signal neću komentirati, imate dostupan t-mobile signal gdje nema tele2, iako sam se uvjerio na svoje oči da tele2 hvata 3g u zg gdje t-mobile ne može ni edge učitat običan google :)

Tako da i dalje ako ti je jeftiniji tele2 prijeđi u njega. Dan danas još nisam našao jeftinijeg od njega (smiley 100 + 50kn bonusa)

enzovzd
02.06.2012., 02:56
Mislim da ću tako i napraviti, jer je prošli mjesec moja obitelj prema meni imala oko 30 poziva, da ja izađem to bi bilo min 35kn. I ako odem na T2 onda sam 3 mjeseca zablokiran, ovako se uvijek mogu prebaciti.

Odlična odluka! ;)

bigboom
02.06.2012., 10:46

da bi ostvarija taj popust na 2 paketa od 50 posto moras kupit bon od 80kn.
itako svaki misec. jedino ako ces kupovat samo jedan paket pa ga koristiti 30 dana onda nakon 30 dana kad kupis paket i on je u pola cijene.

znaci ako npr kupujes samo velike pozive mozes 2 miseca sa 80 kn sta je super. to je bez da kupujes internet i sms pakete.

laro010
02.06.2012., 18:45
Stvara se dojam da od revolucije i savršene ne može povoljnije, da im T-mobile ne može parirati. A evo sada što se može u T-mobile:
Trenutno imam tarifu obitelj L (254 kn), sa 50% popusta jer sam prenio broj iz tele2.
jutros sam išao u T-mobile centar da se informiram o novim tarifama i opciji flat.
znaći ovako, ako svoja tri broja koja su u tarifi obitelji prebacim na novu tarifu obitelj +L (300 kn), bonus od 50% mi ostaje. Također, rekli su da je ovaj mjesec i akcija flat (-50%), dakle nije 50 nego 25 kn po broju.
znaći kad sve to zbrojim: 300 kn (-50%) + 3*25 + 30 (rad.frekv) = 150 + 75 + 30 = 255 kn
U tih 255 kuna je sve neograničeno za sva tri broja i nema uspostave poziva.
Dakle, to je po broju 85 kn mjesečno, sa tim da je sve neograničeno, bez uspostave poziva, i premašiti se ne može račun, osim ako se zove vani, ili posebne usluge (parking i sl.)
S obzirom da mi treći broj koristi punica koja ni ne zna pisati poruke, i malo koristi pozive, mogu slobodno ne uplatiti njoj flat, u tom slučaju bi dva broja bila neograničena a punica bi imala na raspolaganju 450 min razg. i 250 sms, i to sve za 230 kn.
Odnosno, prevedeno u mom slučaju, za 76 kn sve neograničeno jer punica ne može potrošiti 250 poruka i 450 min raz.
Zar se može jeftinije?
Dakle, iako izgleda da je T-mobile na prvi pogled i dalje najskuplji i najnepovoljniji, iskorištavanjem raznih akcija koje se nude može biti jaaaako povoljan!
Kemijanjem raznih opcija i akcija koje nudi T-mobile, može se debelo premašiti i revolucija i savršena, i to jako debelo, dakle za 85 kn po broju može se dobiti sve, a ne treba dakle 160 kn kao u savršenoj, ili revoluciji (gdje je ograničen internet).

I još nešto na kraju, ako se sada prenese broj iz druge mreže ostvaruje se bonus od 50% na iznos pretplate. Dakle uzme se tarifa 125 + flat = 125/2 + 25 + 10= 62,5 + 25 +10 = 97,5 kn. Dakle za 100 kn dobijete ono što kod drugih morate platiti 160.
e sad, ako mi je krivo rečeno, pa nema popusta na flat, to bi bilo oko 120 kn, dakle opet za 40 kn jeftinije nego kod savršene i revolucije.

evo ipak ispravak, nema nikakvog popusta na flat, dakle 50 kn je, što bi značilo da se u tarifi obitelji može dobiti za 110 kn po broju sve neograničeno, dok bi single se moglo dobiti sve za 120 kn (uračunate i radijske frekvencije). Dakle za 50 odnosno 40 kn jeftinije nego u konkurencije, ako se razmatraju opcije gdje je sve neograničeno (računajući i revoluciju koja nema neograničen internet)

Mephisto
02.06.2012., 19:15
evo ipak ispravak, nema nikakvog popusta na flat, dakle 50 kn je, što bi značilo da se u tarifi obitelji može dobiti za 110 kn po broju sve neograničeno, dok bi single se moglo dobiti sve za 120 kn (uračunate i radijske frekvencije). Dakle za 50 odnosno 40 kn jeftinije nego u konkurencije, ako se razmatraju opcije gdje je sve neograničeno (računajući i revoluciju koja nema neograničen internet)

Propustio si jednu "sitnicu", a to je da kod t-mobila moraš potpisati ugovor na 24 mjeseca da bi dobio tu cijenu, a kod Vipa i tele2 ne moraš.

enzovzd
02.06.2012., 19:41
Propustio si jednu "sitnicu", a to je da kod t-mobila moraš potpisati ugovor na 24 mjeseca da bi dobio tu cijenu, a kod Vipa i tele2 ne moraš.

Ne moras ako si mladji od 28 ;)

laro010
02.06.2012., 21:53

tako je, ali opet se radi o tome da se u T-mobile ipak može osjetno jeftinije proći. jer će svi mobitel koristiti i za 10 i za 15 mjeseci, a ne vjerujem da će se tad baš moći dobiti sve za 120 kn. mislim da večini neće smetati to što će sve neograničeno za 120 kn koristiti 24 mjeseca.

Istina je, u T-mobile ne može bez ugovora, kod ostalih može, ali i razlika je i u cijeni (40 kn mjesečno). Ali ako potpišeš ugovor u T-mobile bez da uzmeš aparat, ugovor raskidaš bez naknade. Dakle, ugovor je samo formalan, može se raskinuti kad želiš bez naknade!

Mephisto
02.06.2012., 22:29
a ne vjerujem da će se tad baš moći dobiti sve za 120 kn.

Ne bih se složio. Situacija se tek počela zakuhavati. Tele2 najavljuje još bolju ponudu nakon 15.6., do kada je produžena Revolucija, tomato je vratio Brutalnu tarifu, itd.

Istina je, u T-mobile ne može bez ugovora, kod ostalih može, ali i razlika je i u cijeni (40 kn mjesečno). Ali ako potpišeš ugovor u T-mobile bez da uzmeš aparat, ugovor raskidaš bez naknade. Dakle, ugovor je samo formalan, može se raskinuti kad želiš bez naknade!

Nije točno, moraš vratiti tih 50% popusta za sve mjesece koje si koristio tarifu.

Radoboj29
03.06.2012., 13:38
Na žalost, nema na internetu, stoga preporučujem da nabavite "Nedjeljni jutarnji" i pročitate veliki intervju Hakomova čelnika Dražena Lučića.

markop619
03.06.2012., 15:56
Jel se može potpisati pretplatnički ugovor s T-mobileom ako sam još pod ugovorom kod Vipa, tarifa bez limita 200? U 8 mjesecu mogu smanjiti na najnižu tarifu što ću i učiniti. Uzeti ću novi broj kod T-mobilea jer da idem raskidati puno bi me došlo. Pričekati ću ipak da dođe novi SGS 3 jer za 122 kn imam sve neograničeno a imam manje od 28. To mi se čini trenutno najbolja ponuda od svih operatera. Mobitel na rate + 122 kn mjesečno.
Edit mod:
premješteno s teme tmobile (http://www.forum.hr/showthread.php?t=154223)...

enzovzd
03.06.2012., 16:26
T-Mobile ti, za razliku od Vipa na Savršenoj, nudi mogućnost uzimanja uređaja po povoljnijoj cijeni ako potpisuješ ugovor na novim Extra Total+ tarifama, tako da je to najbolja opcija.

markop619
03.06.2012., 16:37
Da znam, zato ću i otići na T-mobile. Samo ne znam jer mogu otići kod njih na tu tarifu ako sam još po Vipovom tarifom. Broj nije problem, uzeti ću novi. A Vip ne nudi povoljnjije mobitele za Savršenu tarifu.

enzovzd
03.06.2012., 16:42
Da znam, zato ću i otići na T-mobile. Samo ne znam jer mogu otići kod njih na tu tarifu ako sam još po Vipovom tarifom. Broj nije problem, uzeti ću novi. A Vip ne nudi povoljnjije mobitele za Savršenu tarifu.

Ako si na pretplati na Vipu, možeš prijeći na T-Mobile (uz plaćanje penala Vipu). Tad bi ti isto vrijedio 50% popust sljedeća 24 mjeseca.
Ti odluči što ti je bolje :)

M_and_M
03.06.2012., 16:42
jel postoji popust 50% na pretplatu ak se prebacujem iz npr. Vipneta u Tmobile?
Edit mod:

kosy
03.06.2012., 16:47

postoji,također prelazim.
Edit mod:

M_and_M
03.06.2012., 16:52
i jel će to ziher vrijedit do 9. mjeseca. naime, 25.8. mi ističe ugovor s drugim operaterom

kosy
03.06.2012., 17:00
i jel će to ziher vrijedit do 9. mjeseca. naime, 25.8. mi ističe ugovor s drugim operaterom

Svi pretplatnici koji u promotivnom razdoblju od 25. srpnja 2011.godine do 30. lipnja 2012. godine
prenesu svoj broj iz drugih pokretnih elektroničkih komunikacijskih mreža u pokretnu elektroničku
komunikacijsku mrežu Hrvatskog Telekoma d.d. (dalje: HT), odnosno podnesu zahtjev za prijenos
broja te postanu T-Mobile pretplatnici, HT će u dodijeliti popust od 50% na mjesečnu naknadu
odabrane tarife kroz 12 ili 24 mjeseca. Navedenu pogodnost novi T-Mobile pretplatnici mogu
ostvarivati potpisom ugovora na 12 ili 24 mjeseca.

enzovzd
03.06.2012., 17:10

Vrijedi ako si u Vipu na pretplati.

goranus
03.06.2012., 22:16
Na žalost, nema na internetu, stoga preporučujem da nabavite "Nedjeljni jutarnji" i pročitate veliki intervju Hakomova čelnika Dražena Lučića.

Tko će sad to tražit,u par crta-koja je poanta intervjua!?

buba-e
03.06.2012., 22:33
znate li mozda koja je najeftinija opcija s flat netom u vipu? i kakve su ostale pogodnosti u toj tarifi sa flatom? ja t mobileu sam vec 13 godina i zelim ih se pod HITNO rijesit!!!

Mephisto
03.06.2012., 22:39
Bez limita 55. Ali brzina je ograničena na 64 kb/s.

buba-e
03.06.2012., 23:06
55kn? ijao to je nista.. a koliko je to sporo/brzo? sry ne kuzim se u brzine :(

sad sam u t mobile, najnizoj flat, to je 100kn, +80kn blackberry usluge, + sta mi nadolipe priko toga!!

doduse mogu zvat koliko ocu, al... to ne radim :(
vise smsove saljem..

nikad nisam bila u vipu, pa mozes li mi rec, sta jos u toj tarifi ima? pozivi? por?

Mephisto
03.06.2012., 23:23

Jako sporo, gotovo neupotrebljivo (osim možda za pregledavanje nekih jednostavnih stranica, bez slika ili slanje maila).

nikad nisam bila u vipu, pa mozes li mi rec, sta jos u toj tarifi ima? pozivi? por?

Besplatno je uključeno neograničeno minuta (uz uspostavu 0,29 kn) i SMS-ova prema Vip mreži. Pozivi prema ostalim mrežama se naplaćuju 0,99 kn/min, SMS-ovi 0,40 kn. To, kao i uspostava, se naplaćuje dodatno na 55 kn.

Bez limita tarife (http://www.vipnet.hr/bez-limita-tarife#panel_2)

buba-e
03.06.2012., 23:48
hm..
iskreno, meni treba za fejs ( :) ) cisto da refresham da vidim imam li inbox. i za primanje mailova..

jel u svim tarifama tako spor net? :(((

Mephisto
04.06.2012., 00:11
U većim tarifama se dobije određena količina prometa s maksimalnom brzinom, nakon čega ide smanjenje na 64 kb/s.

enzovzd
04.06.2012., 00:15

sad sam u t mobile, najnizoj flat, to je 100kn, +80kn blackberry usluge, + sta mi nadolipe priko toga!!

doduse mogu zvat koliko ocu, al... to ne radim :(
vise smsove saljem..

Pa ima i T-Mobile flat SMS. Jesi pogledala nove Extra Total + tarife?

sipe
04.06.2012., 00:40
hm..
iskreno, meni treba za fejs ( :) ) cisto da refresham da vidim imam li inbox. i za primanje mailova..

jel u svim tarifama tako spor net? :(((

Pusti ove što ti žele navuč pretplatu, smiley 50 i imaš 1000 poruka i 1gb interneta. Bez uspostave, ak preneseš broj imaš do kraja bonus svaki mjesec :)

enzovzd
04.06.2012., 01:38
Pusti ove što ti žele navuč pretplatu, smiley 50 i imaš 1000 poruka i 1gb interneta. Bez uspostave, ak preneseš broj imaš do kraja bonus svaki mjesec :)

Buba-e ima BlackBerry, a on zahtjeva BIS koji je moguce dobiti iskljucivo na pretplati, a Tele2 ga ni nema.

robertinho
04.06.2012., 07:45
Jel bu kaj od nove T-mobileove tarife, koji bi trebala konkurirati Revoluciji i Savršenoj?

mod edit:
premjesteno s teme t-mobile

Target
04.06.2012., 08:41
Pa tarifa je vani...

http://www.t-mobile.hr/2/extra-tarife-plus.asp

robertinho
04.06.2012., 08:55
Pa to nema nikakve sličnosti sa Revolucijom ili Savršenom, ograničeno ovo, ograničeno ono...niš koristi!

Mephisto
04.06.2012., 09:50
Kako nema? U Extra total+ S s uključenom opcijom Flat za 175 kn dobiješ sve isto kao u Revoluciji. Uz popust 50% (prijenos broja, prijelaz s bonova, mlađi od 28 godina) može biti i za 112,50 kn.

sipe
04.06.2012., 10:22
Buba-e ima BlackBerry, a on zahtjeva BIS koji je moguce dobiti iskljucivo na pretplati, a Tele2 ga ni nema.

Pardon moja greška. Makar ima i tome lijeka na internetu ;)

gizmo25
04.06.2012., 11:16
Mislim da si sama kriva što si čekala zadnji tren. Vrlo je neozbiljno od tebe čekati zadnjih par sati za ubaciti bon.
Većina ozbiljnih korisnika Brutalne, u koje i sebe brojim, spremni su na non-stop troznamenkasti iznos na računu u bilo kojem trenutku (pa čak i dvostruko od toga), a ti se se nisi udostojila imati bar 60kn na računu.
Ne znam koje opravdanje imaš što nisi dan ranije ubacila onoliko koliko ti fali (2*20kn ili 1*50kn).
Jednostavno neoprostivo, i uopće te ne žalim.

A očekivati išta od SZK od operatera koji nudi ovo džabe, je ludost...
Da si VIP korisnik, onda je druga priča, jer tamo su skuplji razgovori, ali je i sve drugo bolje organiziranije.

Imam ja i VIP (od 1999.godine), tako da znam usporedbu onoga što mogu dobiti u odnosu koliko uložiš.

Za kraj samo činjenica: SZK Tomata nisam nikad pozvao, samo sam par mailova poslao, jer im je sve transparentno. Dok istrovremeno SZK VIPneta sam kontaktirao više stotina, ako ne i tisuću puta (i danas su me zvali ), a i broj mailova je preko 100.

od tebe osobno se ne sjecam ni da sam trazila ikakvo zaljenje ili podrsku,ne smatram se krivom jer sam u nastojanju da odrzim brutalnu tarifu zvala sluzbu za korisnike koja mi je dala krive informacije (sad si malo kontam pa jesi to bio ti pa se sad tu izvlacis) drago mi je da ti imas uvijek priliku za troznamenkastu brojku na racunu-malo me buni dal uopce zivis u RH gdje ljudi jedva imaju za kruh a ti se tu razbacujes kao da je 100 kn za mobitel maciji kasalj,i za kraj,ne bi se inace ni udostojila odgovoriti na ovakvo iskrivljanje cinjenica poput tvog,al eto samo da ti kazem DOBILA SAM MAIL ISPRIKE ZBOG POGRESKE NJIHOVOG OPERATERA (gle cuda ipak nisam ja kriva) I BRUTALNA TARIFA MI JE UKLJUCENA NAZAD BEZ IKAKVE NAKNADE,tebi Antonio lijep pozdrav i nadam s eda ne radis sa ljudima ili zivotinjicama nitko bescutan,hladan,ohol i ko ne kuzi problem ne bi trevao raditi sa ljudima i zivotinjama,sve najbolje :)

buba-e
04.06.2012., 13:20
ahhahaha sad ste em skroz zbunili :(
nista ja vise ne razumin..

ajde ovako:

imam blackberry dakle NUZAN mi je flat net (da bi mogla koristit uopce internet na mobitelu i aplikacije kao sto su npr whatsapp ) tako su mi bar rekli. inace net mi treba iskljucivo za provjerit inbox na fejsu, i za primit mailove.

uz to, ne pricam previse na mob, al poruke dosta koristim.

dakle to je sve sta mi treba.

imam manje od 28 godina.
i na pretplati sam vec u t mobile. (imam pretplatu u najmanjoj tarifi sa flat netom, to je ona extra total m cini mi se)

i sad, jel mi mozete po ovim "karakteristikama" preporucit sta bi mi bilo najbolje da smanjim malo racune?

inace mi dodje 100kn tarife (umanjeno za 50%) + 80kn blackberry opcije + sta prikoracim priko toga jer pisem dosta poruka :/

Antonio Vivaldi
04.06.2012., 15:10
od tebe osobno se ne sjecam ni da sam trazila ikakvo zaljenje ili podrsku,ne smatram se krivom jer sam u nastojanju da odrzim brutalnu tarifu zvala sluzbu za korisnike koja mi je dala krive informacije (sad si malo kontam pa jesi to bio ti pa se sad tu izvlacis) drago mi je da ti imas uvijek priliku za troznamenkastu brojku na racunu-malo me buni dal uopce zivis u RH gdje ljudi jedva imaju za kruh a ti se tu razbacujes kao da je 100 kn za mobitel maciji kasalj,i za kraj,ne bi se inace ni udostojila odgovoriti na ovakvo iskrivljanje cinjenica poput tvog,al eto samo da ti kazem DOBILA SAM MAIL ISPRIKE ZBOG POGRESKE NJIHOVOG OPERATERA (gle cuda ipak nisam ja kriva) I BRUTALNA TARIFA MI JE UKLJUCENA NAZAD BEZ IKAKVE NAKNADE,tebi Antonio lijep pozdrav i nadam s eda ne radis sa ljudima ili zivotinjicama nitko bescutan,hladan,ohol i ko ne kuzi problem ne bi trevao raditi sa ljudima i zivotinjama,sve najbolje :)

Ako je greška bila s Tomato strane, onda ok da su ti uključili nazad. Mada mislim da je tomu kumovalo što je Brutalna ponovno u ponudi do 30.06.

Što se moje prilike da imam troznamenkasti iznos na računu, prvo se uputi kako se sasvim legalno to moglo imati. Ali objasnit ću ti: imao sam Tomato plus tarifu, gdje bih s bonom od 50kn, dobivao dodatnih 50minuta (na sekundnom obračunu) i 50 poruka i to mi je bilo dosta za druge mreže, jer sam gro svojih prijatelja zvao s Vipa na Vip koristeći Hoću VIP + tarifni model, a višak što ne bi potrošio na uspostave od 100kn sam ili trošio na DATA paket ili bih prebacio (uz naknadu) na drugi VIPme broj.
Tako mi se i skupilo 600ak kuna na Tomatu...
Toliko o mom navodnom razbacivanju :)
Dapače vrlo sam skroman...
I ja sam malo zbrojio kao svi mi pametni ovdi, pa sam sve koncentrirao na jedan broj, Tomato, Brutalna, a VIP će jednom godišnje dočekati bon od 100kn da ga održim na životu.

ONO ŠTO SAM JA SVIMA KOJI SU NA BRUTALNOJ HTIO RECI:
LJUDI NISU STROJEVI, ZABORAVLJAJU...
U konkretnom slučaju radi se o ubacivanju bona, a tehnikalije oko nas nam pomažu da nas podsjete na to.
Čekati zadnji dan i riskirati gubljenje nečeg što nije bilo nužno da se tako skoro ponovo pojavi, mislim da je VRLO NEOZBILJNO.

Ipak se radi samo o 60ak kn koliko si trebala imati na računu na dan reaktivacije, ne govorimo o tisućama kuna.
Svakako mi je drago da si uspjela u svojoj nakani da ti vrate BRUTALNU bez naknade, neka ti ovo bude škola, drugi put ćeš pametnije...
:)

Pozdrav!

A.V.
nezaposleni mag. ing. comp :( - nadam se ne zadugo

tomisličak
04.06.2012., 15:32
...Antonio ja bih ti savjetovao da ispočetka pročitaš njezin post u kojem navodi:
u 18,12 sati taman dok sam obnavljala bon dosla mi je poruka da mi je brutala iskljucena zbog nedovoljnog iznosa novaca na racunu
dakle nekoliko sati prije isteka roka isključenja brutalne tarife, tako da se nemaš pravo pozivati ni na čiju pamet...
Čekati zadnji dan i riskirati gubljenje nečeg što nije bilo nužno da se tako skoro ponovo pojavi, mislim da je VRLO NEOZBILJNO.
...osim toga takav iskaz daje nam samo za pravo da nije slučajno upisan,
nego s namjerom potpaljivanja vatre među korisnicima koji postupaju po uvjetima...

robertinho
04.06.2012., 16:52
Kako nema? U Extra total+ S s uključenom opcijom Flat za 175 kn dobiješ sve isto kao u Revoluciji. Uz popust 50% (prijenos broja, prijelaz s bonova, mlađi od 28 godina) može biti i za 112,50 kn.

Ak' ja dobro vidim postoji ograničenje od 250 minuta za razgovore prema drugim operaterima !!!

Alfa Romeo
04.06.2012., 17:15
Imam jedan upit. Trenutno sam na Tele2 revoluciji, no pošto ne vidim najave za flat internetom, a ne volim panično slati kol na 880 svaki drugi dan razmišljam o Vip savršenoj. Još me kod teleta živcira net koji nekad radi nekad ne.. pogotovo u busu....

Isplati li mi se prebacivati zbog neta i signala?

E sad jedini moj problem je koliko je neograničena Vipova savršena? Bome dosta laprdam....

enzovzd
04.06.2012., 17:23
Ak' ja dobro vidim postoji ograničenje od 250 minuta za razgovore prema drugim operaterima !!!

Joj, nema -.- To je bez Flat opcije.

enzovzd
04.06.2012., 17:27
ahhahaha sad ste em skroz zbunili :(
nista ja vise ne razumin..

ajde ovako:

imam blackberry dakle NUZAN mi je flat net (da bi mogla koristit uopce internet na mobitelu i aplikacije kao sto su npr whatsapp ) tako su mi bar rekli. inace net mi treba iskljucivo za provjerit inbox na fejsu, i za primit mailove.

uz to, ne pricam previse na mob, al poruke dosta koristim.

dakle to je sve sta mi treba.

imam manje od 28 godina.
i na pretplati sam vec u t mobile. (imam pretplatu u najmanjoj tarifi sa flat netom, to je ona extra total m cini mi se)

i sad, jel mi mozete po ovim "karakteristikama" preporucit sta bi mi bilo najbolje da smanjim malo racune?

inace mi dodje 100kn tarife (umanjeno za 50%) + 80kn blackberry opcije + sta prikoracim priko toga jer pisem dosta poruka :/

Možda ovo:

Extra Total+ S = 125 kn - 50% = 62,50 kn
BB opcija = 80 kn
Flat opcija = 50 kn

Nema uspostave poziva.

(S flat opcijom dobiješ neograničene pozive i poruke prema svim mrežama; te neograničen internet (brzina se nakon 512 MB smanjuje, al to će ti biti i više nego dosta)).

Ukupno: 192,50 kn.

tomisličak
04.06.2012., 17:39
Možda ovo:
...previdio si jednu bitnu činjenicu:
ja t mobileu sam vec 13 godina i zelim ih se pod HITNO rijesit!!!

enzovzd
04.06.2012., 17:47
...previdio si jednu bitnu činjenicu:

Hehe, mislim da je to rekla jer nije znala da T-Mobile sada ima opciju flat SMSanja :) dosada to nije imao ni na jednoj pretplati. :)

tomisličak
04.06.2012., 17:56
...mnogi korisnici svih mreža ne znaju ni da mogu doći na razgovor s operaterom,
te im ugovorom mogu biti ponuđene tarife uz opcije koje nisu za obične smrtnike...
:ne zna:

M_and_M
04.06.2012., 18:45
Svi pretplatnici koji u promotivnom razdoblju od 25. srpnja 2011.godine do 30. lipnja 2012. godine
prenesu svoj broj iz drugih pokretnih elektroničkih komunikacijskih mreža u pokretnu elektroničku
komunikacijsku mrežu Hrvatskog Telekoma d.d. (dalje: HT), odnosno podnesu zahtjev za prijenos
broja te postanu T-Mobile pretplatnici, HT će u dodijeliti popust od 50% na mjesečnu naknadu
odabrane tarife kroz 12 ili 24 mjeseca. Navedenu pogodnost novi T-Mobile pretplatnici mogu
ostvarivati potpisom ugovora na 12 ili 24 mjeseca.

jel to znači da mi je pametnije prebacit se sada na t-mobile iako imam s Vipnetom ugovor do 25.8. na tarifi od 150 kuna? ili oni to napišu da je do 30. lipnja, a zapravo svaki mjesec produže??
ako će stvarno ta akcija prestat 30. lipnja onda mi je bolje platit 300 kuna prekid ugovora 2 mjeseca prije i dobit total+ extra M umjesto za 175 za 87,5kn što je praktički đabe :)

cickova
04.06.2012., 21:04
He, he, nakon svih mogućih konkurentskih "neograničenih" tarifa, Multiplusmobile i dalje je najjeftinija mreža!

si siguran?

http://upload.slike.com/thumbs/eNc9S.jpg (http://upload.slike.com/slike/eNc9S.jpg)
Edit mod:
prebačeno s teme MultiPlus Mobil (http://www.forum.hr/showthread.php?t=708427)e...

elektrodalmacij
04.06.2012., 21:25
jel to znači da mi je pametnije prebacit se sada na t-mobile iako imam s Vipnetom ugovor do 25.8. na tarifi od 150 kuna? ili oni to napišu da je do 30. lipnja, a zapravo svaki mjesec produže??
ako će stvarno ta akcija prestat 30. lipnja onda mi je bolje platit 300 kuna prekid ugovora 2 mjeseca prije i dobit total+ extra M umjesto za 175 za 87,5kn što je praktički đabe :)

na 50% ti je samo extra total+ S, ne M, pa ti je to 62,5kn mjesečno

enzovzd
04.06.2012., 21:33
.

Netočno.

Ukoliko prelaziš s pretplate s druge mreže, popust vrijedi na svim Extra Total+ tarifama.

miroslav23
04.06.2012., 21:37
Pa tarifa je vani...

http://www.t-mobile.hr/2/extra-tarife-plus.asp

Par detalja u vezi novih tarifa...

12. U Tarifnom modelu obračunska jedinica za naplatu nacionalnih i međunarodnih poziva u Republici
Hrvatskoj je 60 sekundi, dok je roamingu 60 sekundi. Obračunska jedinica za prijenos podataka u
Republici Hrvatskoj je 10 kB, dok je u roamingu 100 kB.

27. U tarifnim modelima (naziv) HT zadržava pravo onemogućiti korištenje VoiP I MoiP usluga svojim
krajnjim korisnicima. HT će navedene zabrane primjenjivati od 31.siječnja 2013.godine.

buba-e
05.06.2012., 00:49
Hehe, mislim da je to rekla jer nije znala da T-Mobile sada ima opciju flat SMSanja :) dosada to nije imao ni na jednoj pretplati. :)

hm.... da, al ne saljem 1000poruka mjesecno, a i svejedno mi je racun 200kn najmanje :/

mislite da mi je to najeftinija opcija?

btw sad sam se sitila, koliko se sican, ja sam i tila s tarifu al mi je cura rekla da je u s nema 50% nego tek u ovoj m..

raliSHA
05.06.2012., 11:35
27. U tarifnim modelima (naziv) HT zadržava pravo onemogućiti korištenje VoiP I MoiP usluga svojim
krajnjim korisnicima. HT će navedene zabrane primjenjivati od 31.siječnja 2013.godine.

ovo je najgore dno od svega :rigo: :rigo:

buba-e
05.06.2012., 12:24
hm.... da, al ne saljem 1000poruka mjesecno, a i svejedno mi je racun 200kn najmanje :/

mislite da mi je to najeftinija opcija?

btw sad sam se sitila, koliko se sican, ja sam i tila s tarifu al mi je cura rekla da je u s nema 50% nego tek u ovoj m..

nemogu vise editirat, nije mi pod "must" pribacit se s t mobilea, (tlaka mi je broj minjat al nece bit problema budem li morala ako mi ej neka druga opcija jeftinija:)

Alfa Romeo
06.06.2012., 13:03
ako sam bez ugovorne obveze u tele2 (na revoluciji) šta trebam napraviti za preći na Vip savršenu? Samo otići u vip centar sa osobnom?
Naknade se dijele po danima korištenja?

Zahvaljujem

backtothesleep
06.06.2012., 13:30
pa tako nekako, uz uvjet ako si prenosio iz neke druge mreze broj u tele da si 3mj kod njih, bilo na bonovima ili pretplati

Alfa Romeo
06.06.2012., 14:08
A puk ili tako nešto?

Sent from my GT540

Aeon+
06.06.2012., 20:43
Buba,u vip tarifama bez limita je ukljucena i bb usluga.treba provjeriti jel i u savrsenoj tarifi

Sent from my GT-N7000 using Tapatalk 2

Alfa Romeo
06.06.2012., 21:56
A puk ili tako nešto?

Sent from my GT540

Da sam sebi odgovorim, da treba Puk broj.
Predao zahtjev.. i sad da vidim ima li vip bolji net od tele2 koji je stalno štekao...

silos65
09.06.2012., 17:10
Planiram prijeći na tomatovu Brutalnu tarifu uz prijenos broja sa vipa. Trenutno sam na Modelu 50 na vipu, a pretplata mi se ističe početkom 7. mj.
Ugovor sa vipom moram raskinuti ovaj mjesec jer tomatova Brutalna tarifa vrijedi do kraja 6. mj.

Ugovor na kojem sam trenutno je preko trajnog naloga. Ugovor nije na moje ime.
Mora li osobno u vip centar doći raskinuti ugovor osoba na koju ugovor glasi ili to mogu i ja sa predočenjem njezine osobne ili nekog drugog dokumenta? Sve je u obitelji :)

S obzirom da ću raskinuti ugovor 15-tak dana prije redovnog izlaženja ugovora, hoću li morati platiti naknadu od 50 kn koliko iznosi jednomjesečni iznos pretplate?

Edit mod:
prebačeno iz VIP (http://www.forum.hr/showthread.php?p=39911096) teme...

fairy feller
09.06.2012., 22:11
imam 099 broj koji sam prebacio u tele 2 (revolucija). i sve štima samo što bi htio imati i flat internet pa sam išao u vip da prebacim broj i da uzmem savršenu tarifu (koja je u biti revolucija + flat internet). i kažem ženi koja tamo radi da neka proba stavit vip karticu da vidim hoću uopće moći na internet jer na mobu imam postavke za tele 2 (kupljen je u t mobilu ali je otključan za sve mreže). i ništa, nisam mogao na internet. a kažem ja njoj da zar nebi trebao dobit neke postavke od vipa, konfiguracijsku poruku koja se instalira u mobitel a ona kaže da to sve ima u toj probnoj vip sim kartici. pa me zanima dali je to istina ili nisam preko vip kartice mogao na internet jer nisam dobio njihovu konfiguracijsku poruku.
Edit mod:
prebačeno iz VIP (http://www.forum.hr/showthread.php?p=39911096) teme...

lujozg
10.06.2012., 00:44
Ugovor na kojem sam trenutno je preko trajnog naloga. Ugovor nije na moje ime.
Mora li osobno u vip centar doći raskinuti ugovor osoba na koju ugovor glasi ili to mogu i ja sa predočenjem njezine osobne ili nekog drugog dokumenta? Sve je u obitelji :)

osoba na koju glasi ugovor ili ti uz ovjerenu punomoć kod javnog bilježnika.

S obzirom da ću raskinuti ugovor 15-tak dana prije redovnog izlaženja ugovora, hoću li morati platiti naknadu od 50 kn koliko iznosi jednomjesečni iznos pretplate?

pola od toga, dakle 25 kn i radijska frekvencija.

a kažem ja njoj da zar nebi trebao dobit neke postavke od vipa, konfiguracijsku poruku koja se instalira u mobitel a ona kaže da to sve ima u toj probnoj vip sim kartici. pa me zanima dali je to istina ili nisam preko vip kartice mogao na internet jer nisam dobio njihovu konfiguracijsku poruku.

postavke si možeš poslati sa ove stranice http://postavke.vip.hr/otauservip/web/user/index

a ako ih nema za tvoj aparat onda ti jedino szk može poslati ručne postavke putem recimo maila koje sam unosiš.

fairy feller
10.06.2012., 02:13
hvala na odgovoru ali koliko vidim nažalost na listi telefona nema galaxy s2

lujozg
10.06.2012., 03:00
onda trebaš ručne GPRS postavke za android, imaju ga svi Galaxyi, dosta HTC-ova itd - evo ti tu dolje

izbrišeš trenutne postavke i radiš novi profil

http://www.vipnet.hr/pomoc/mobilni-telefoni?p_p_id=wavetechHWDBbazaznanja2011_WAR_wth wdb&p_p_lifecycle=0&p_p_state=normal&p_p_mode=view&p_p_col_id=column-2&p_p_col_count=1&p_r_p_564233524_idmanu=12&_wavetechHWDBbazaznanja2011_WAR_wthwdb_idphone=370 6

znači postavke - bežično i mreža - mobilne mreže - pristupne točke (APN)

Internet
Name: VIP.gprs
APN: gprs0.vipnet.hr
Proxy: 212.91.99.91
Port: 8080
MMS protocol: WAP 2.0
MCC: 219
MNC: 10
Authentication type: None
APN type: default
Sve ostalo: <not set> (prazno ostavit)
isključi / uključi mobitel

http://cafe.mobil.hr/threads/69009-Internet-postavke-(T-Mobile-Vip-Tele2-Bonbon)

to bi ti trebalo biti to..

silos65
10.06.2012., 11:48
lujo, hvala na odgovoru.
Možda još znaš jel je raskid ugovora nešto što kod njih u vipu traje par dana, tjedan dana, ili je gotov odmah po zatraženju vlasnika linije u vip centru?

Sa tomatovih stranica, sekcija Pitanja i odgovori:
Pitanje: Zatražio sam prijenos broja u Tomato prije 30.6. budući da obrada prijenosa broja traje neko vrijeme hoću li imati pravo na Brutalnu tarifu nakon odobrenja prijenosa - nakon 30.6.?

Odgovor:
Naravno, i to smo definirali Uvjetima korištenja Brutalne tarife, točnije čl. 18 koji glasi: Novim Tomato korisnicima koji potpišu zahtjev za prijenos broja u Tomato i Vip korisnicima koji zatraže uključenje Tomato usluge do 30.6.2012. omogućuje se nakon odobrenja navedenog zahtjeva uključenje Tarife prema Cjeniku važećem u promotivnom razdoblju Tarife iz točke 15. ovih Uvjeta, te ukoliko korisnik zadovoljava sve druge uvjete za uključenje Tarife iz ovih uvjeta korištenja. Tarifa će korisniku biti uključena nakon odobrenja zahtjeva isključivo na zahtjev korisnika i to pozivom na broj 092 99 33 najviše u roku tri dana od odobrenja zahtjeva.

Ovo boldano znači da ja kao vipov korisnik ne moram vršiti prijenos broja na tomato da bih mogao koristiti tomatovu Brutalnu tarifu?

Hvala.

Mephisto
10.06.2012., 12:38
To je isto kao prijenos, samo se drukčije zove. Budući da su Vip i tomato dvije usluge unutar iste elektroničke komunikacijske mreže (Vipnet), a ne dvije različite mreže, među njima ne postoji prijenos broja u klasičnom smislu.

fairy feller
10.06.2012., 15:13
trebaš ručne GPRS postavke za android
hvala, probat ću

mr.ivek
14.06.2012., 18:53
sutra je zadnji dan jel zna tko da li ce je produzit.
Ja mjesecno puno razgovaram i racuni mi nikad nisu ispod 300 kuna, savršena tarifa bi mi bila idealna, pun mi je k više razmišljanja koga zovem 95,98,92 ili fiksni, kad rješavam posao moram zvat i nikad ne znam koliki ce mi bii racun, izludio sam od toga.

Međutim ne mogu prijec u tu tarifu do 23.08.2012. dok imam staru ugovornu obvezu, pisao im kudio i molio, tražio da zatvorim (platim do kraja) ovu i nista mi ne vrijedi kazu da moram nakon toga cekat mjesec dana da bi mi omogucili tu tarifu, a bojim se da je sutra zadnji dan te tarife.

presao bi, prenio broj, na 95 mrezu u tarifu Revolucija, ali tko ce iPhone 4 otkljucat na tu mrezu.

Sto mi savjetujete :)

Edit mod:
post prebačen s vip (http://www.forum.hr/showthread.php?t=249161) teme...

sipe
14.06.2012., 20:56
sutra je zadnji dan jel zna tko da li ce je produzit.
Ja mjesecno puno razgovaram i racuni mi nikad nisu ispod 300 kuna, savršena tarifa bi mi bila idealna, pun mi je k više razmišljanja koga zovem 95,98,92 ili fiksni, kad rješavam posao moram zvat i nikad ne znam koliki ce mi bii racun, izludio sam od toga.

Međutim ne mogu prijec u tu tarifu do 23.08.2012. dok imam staru ugovornu obvezu, pisao im kudio i molio, tražio da zatvorim (platim do kraja) ovu i nista mi ne vrijedi kazu da moram nakon toga cekat mjesec dana da bi mi omogucili tu tarifu, a bojim se da je sutra zadnji dan te tarife.

presao bi, prenio broj, na 95 mrezu u tarifu Revolucija, ali tko ce iPhone 4 otkljucat na tu mrezu.

Sto mi savjetujete :)

Edit mod:
post prebačen s vip (http://www.forum.hr/showthread.php?t=249161) teme...
Ako ne stigneš na savršenu uzmi Revoluciju, a za unlock
Gevey-ultra (http://www.applenberry.com/gevey-ultra/)
A možeš ju nabaviti i jeftinije

mickey
15.06.2012., 08:59
Savrsena ce biti produzena do kraja mjeseca... tak da samo smireno :D

nanydado
15.06.2012., 15:34
imam pitanje ako netko zna odgovor,

želim preći na tarifu Savršena i sad imam 136 kn na računu što s tim novcem ako se ne može platiti pretplata prema njihovim odgovorima.

Da li za ovu tarifu postije drugi uvjeti, u uvjetima korištenja nisam ništa pronaša o tome.

Da li se s prebačenim novcem može podmiriti mjesečna pretplata?

Ne, prebačenim novcem nije moguće podmiriti iznos mjesečne pretplate. On se može potrošiti na pozive, poruke i prijenos podataka.

Hvala unaprijed.

mickey
15.06.2012., 16:40

želim preći na tarifu Savršena i sad imam 136 kn na računu što s tim novcem ako se ne može platiti pretplata prema njihovim odgovorima.

Da li za ovu tarifu postije drugi uvjeti, u uvjetima korištenja nisam ništa pronaša o tome.

Ne, prebačenim novcem nije moguće podmiriti iznos mjesečne pretplate. On se može potrošiti na pozive, poruke i prijenos podataka.

Hvala unaprijed.

novci ti nece propasti... tih 136kn ce ti biti na racunu i moci ces ih koristiti za recimo SMS parking, MMS poruke, te pozive prema 060 brojevima... uglavnom za stvari koje ne pokriva Savršena tarifa. :mig:

Alfa Romeo
15.06.2012., 20:24
... u roku od 30 dana..... ;-)

Sent from my GT540

buba-e
15.06.2012., 23:08
znaci savrsenu mozemo potpisat do 30.6?

silos65
15.06.2012., 23:15
Prebacio sam se sa vipa na tomato. Ubacio novu tomato karticu u mob, ali nisam memorirane brojeve sa vip kartice prebacio na telefon tako da ih sa telefona onda prebacim na novu tomato karticu.

Kada stavim staru vip karticu u mob, uopće je ne prepoznaje. Ona je jednostavno deaktivirana.

Jesam li napravio nepopravljivu grešku ili se ipak nekako može vratiti imenik sa stare kartice?

Alfa Romeo
15.06.2012., 23:28
Prebacio sam se sa vipa na tomato. Ubacio novu tomato karticu u mob, ali nisam memorirane brojeve sa vip kartice prebacio na telefon tako da ih sa telefona onda prebacim na novu tomato karticu.

Kada stavim staru vip karticu u mob, uopće je ne prepoznaje. Ona je jednostavno deaktivirana.

Jesam li napravio nepopravljivu grešku ili se ipak nekako može vratiti imenik sa stare kartice?

Nije nepopravljiva.

U starom SEk800i imam neaktivnu karticu od drugog operatera (sim inactive). Unutra je jer taj stari mob koristim kao alarm sat i stalno je u flight modu. No uglavnom, da skratim priču - da svi sim kontakti su pristupačni i to ti ovisi od mobitela do mobitela dali će ti dopustiti pristup neaktivnima. Nađeš takav, tada ih si kopiraš u taj mob, pa onda na novi sim, sinkroniziraš ili kako već misliš prebaciti na svoj mob...

lujozg
15.06.2012., 23:32
da

blrp
16.06.2012., 06:26
ako ne zelite da vam pare od bona propadnu, a ne koristite usluge koje nisu uracunate u savrsenu, mozete ih prebacit na neki drugi vipme broj uz naknadu od 10kn

Antonio Vivaldi
16.06.2012., 11:03

Hvala unaprijed.

http://www.vipnet.hr/privatni-pretplatnici/placanje-mobitelom/prijenos-novca-putem-sms-poruke

prijenos novca između 2 VIPme broja

1. posalji REG na 801
2. dobit ces mPIN
3, posalji poruku 125.00 091xxxxxxx (prijatelj, mama tata, seka, bilo tko blizak) na broj 808
4. dobijes poruku od 801
5. odgovori s mPINom
6. osoba iz tocke 3. dobije 125kn na racun, vip uzme proviziju od 10kn+ cijena poruke daju zbrojeno skoro 136kn
7. tebi ostane 136-125-10 -cijena poruke= ispod jedne kune
8. Forza Savrsena !!!
Možeš prebaciti maksimum onoliko koliko je zadnjih 6 mjeseci ubačeno bonova.

A mislim da to nije problem :)

mirjanazg
16.06.2012., 15:01
Pozdrav! Trebam h i t n o vase misljenje, ne zivim-o u HR. Mama ( umirovljenica) je stigla u HR, trebam za nju: karticu za mobilni, bitne su samo dvije stvari: 1. NEEE na ugovor, 2. NEOGRANICENO telefoniranje sa SVIM FIKSNIM brojevima u HR. Sve ostalo je potpuno nevazno. Hitno je, hvala!!!

Antonio Vivaldi
16.06.2012., 16:29
Pozdrav! Trebam h i t n o vase misljenje, ne zivim-o u HR. Mama ( umirovljenica) je stigla u HR, trebam za nju: karticu za mobilni, bitne su samo dvije stvari: 1. NEEE na ugovor, 2. NEOGRANICENO telefoniranje sa SVIM FIKSNIM brojevima u HR. Sve ostalo je potpuno nevazno. Hitno je, hvala!!!

http://www.tarife.si/hr/unos-mjesecne-potrosnje.html

do 30.06. se može aktivirati Brutalna tarifa na TOMATU
do 30.06. SMART tarifa na TELE2
do 31.8. na Simpi Prejaka opcija
stalno dostupna na VIPU Hocu Fiksna + (100kn bon obavezan po prebacivanje una tarfiu hocu Fiksnu)
stalno dostupno Bonbon paketi za razgovore na BOnBon mreži

ukoliko bude produljenja na nekim tarifama, na navedenom linku će se ažurirati baza tarifa

mirjanazg
16.06.2012., 17:46

do 30.06. se može aktivirati Brutalna tarifa na TOMATU
do 30.06. SMART tarifa na TELE2
do 31.8. na Simpi Prejaka opcija
stalno dostupna na VIPU Hocu Fiksna + (100kn bon obavezan po prebacivanje una tarfiu hocu Fiksnu)
stalno dostupno Bonbon paketi za razgovore na BOnBon mreži

ukoliko bude produljenja na nekim tarifama, na navedenom linku će se ažurirati baza tarifa

ZAHVALJUJEM-O!

Mamica4
18.06.2012., 05:47
koja je sad mreža najpametnija za koristit?
treba mi neki brojček ,ja bi 97 sa besplatnim pozivima-iwa netko da ga se želi riješit?

kardinalitet
18.06.2012., 17:02
Meni zapravo treba preporuka i za mobitel i za operatera/tarifu...

Znači, mora biti Android. Uzeo bih Samsung Galaxy S2, ali možda postoji na akciji neki drugi model koji bi mi se više isplatio (ne nužno i bio jeftiniji) s obzirom na moje potrebe. S obzirom na to da na akcijama dolaze modeli skupa s tarifama, ne mogu razdvojiti pitanje modela od pitanja tarifa.

Sad, što se samih tarifa tiče, treba uzeti u obzir:
1. Šaljem oko 150 poruka mjesečno.
2. Razgovaram minimalno (ispod pola sata mjesečno).
3. Želim neograničeni internet.
4. 098 i 091 imaju prednost, ali to nije ni približno bitno kao prethodne točke.

Unaprijed hvala. :)

Edit: Dakle, pitanje je koji model uz koju tarifu i gdje mi se najviše isplati uzeti. :D

F.C.B.
19.06.2012., 08:06
Pozdrav ljudi!

Trebao bi preporuku za poslovnu tarifu!

Trenutno sam na T-Mobile Mobile Start tarifi s opcijama unlimited za team i internet opcijama.

Imam 6 pretplatničkih brojeva i htio bi da su pozivi među njima besplatni (bez naplaćivanja uspostave poziva)
Za 3 broja mi treba minimalno 500 mb podatkovnog prometa, a za ostala 3 podatkovni promet uopće nije potreban.
SMS se koristi minimalno, a većina poziva je prema 098.

Hvala!

zmaki
19.06.2012., 09:05
Molim za savjet. Imam prijenosno računalo, i trebam dostup do interneta za dva dana, svaki dan po cca 250 MB. Koji paket kojeg operatera ? Pretpostavljam da ću trebati i neki USB modem za povezivanje, da li se dobije uz paket, ili ga moram kupiti posebno? Ako da, uključiti i njegovu cijenu u ukupnu cijenu paketa.
Znači, koji paket kojeg mobilnog operatera ?

10aLEX
19.06.2012., 10:44
Molim za savjet. Imam prijenosno računalo, i trebam dostup do interneta za dva dana, svaki dan po cca 250 MB. Koji paket kojeg operatera ? Pretpostavljam da ću trebati i neki USB modem za povezivanje, da li se dobije uz paket, ili ga moram kupiti posebno? Ako da, uključiti i njegovu cijenu u ukupnu cijenu paketa.
Znači, koji paket kojeg mobilnog operatera ?

Mislim da bi ti najbolje odgovarao bonbon sim internet kartica. Kod njih dobijes i USB modem za 150kn, a imas dnevni paket 300Mb=3kn (znaci vrijedi 24h) i automatski se sutra reaktivira (ako rucno ne deaktiviras)

http://www.bonbon.hr/usluge/internet-sim-paketi

Malo je nezgodno sto moras preko interneta naruciti, znaci 3-4 dana cekanja, jedino ako nemaju ovdje:

http://www.bonbon.hr/ducan/prodajna-mjesta

Yuna
29.06.2012., 13:04
Koju mi se mreža više isplati, Tele 2 ili bonbon?
Sad sam na tomatu na tarifi "na tuđi račun" i odlična mi je za sms i pozive, ali nema interneta pa odustajem od nje. Plačala sam svaka 3 mj bon od 50 kn = 17 kn/mj. Brutalna mi je pre skupa, 55 kn/mj + uspostava poziva. Ne razgovaram puno ni sms-am, najviše mi je radi interneta.

Dvoumim se između Smart tarife 30 na Tele 2: 30 kn=1 Gb, 0,29 kn=1 sms i 300 min free s uspostavom od 0,29 koja se dodatno plaća.
I bonbon paket: 600 mb za 30 kn, 40 min razgovora za 10 kn (nema uspostave) i 120 sms za 10 kn = 50 kn/mj s tim da uz bonove od 80 i 160 kn dobijem 50% popusta 2 mjeseca na pakete. Znači 4 mjeseca bi me došla 150 kn s bonom od 160 kn (25+25+50+50) što je super povoljno jer ispada 37 kn/mj.

Mislite li da bi me tele 2 mogo doć manje od 37 kn mjesečno? Škrta sam pa mi je svaka lipa važna :D Ako imate nešto bolje/jeftinije za preporučit, a da dobijem bar 500 mb slušam :)

enzovzd
29.06.2012., 13:28
Jesi razmisljala o Simpi?
S obnovom bona od 50 kn dobijes 1000 poruka i 1 GB, a tih 50kn trosis na pozive .

sanjinko
29.06.2012., 13:39
Na sve pozive primjenjuje se naknada za uspostavu poziva 0,29 kn. (http://simpa.hr/prejakaopcija.asp)

Prejako, indeed :D

Yuna
29.06.2012., 14:31
Vidiš, vidiš uopče nije loša tarifa. Al opet, 37 kn je manje od 50 :D
A i otišlo bi puno na uspostavu tak da bi mi trebalo više od 50 kn mjesečno.

revelator
29.06.2012., 19:35
bok ljudi
analizirao sam svoj promet u prvih 5 mjeseci ove godine i u prosjeku mjesečno napravim 54 poziva, pričam na njima 90 minuta, napravim 34 MB data i stotinjak sms-ova. dakle sitna riba.

odlazim s VIPa, a ove 150 kn tarife su mi skupe. razmišljam o tomato brutalnoj, to je 55 kn + (54 x 0,29) = 71 kn mjesečno.
ili bon bon 160 min razgovora + 120 sms + 100 mb prometa = 50 kn mjesečno. htio sam nazvat da pitam jel ima tu nekih skrivenih troškova, pdv ili nešto, ali na webu uopće nemaju objavljen telefon s informacijama.

jel imate još neki prijedlog?

Antonio Vivaldi
29.06.2012., 20:35

@Revelator
unio sam 90 minuta =6 mreza po 15min (ako sve mreze jednako zoves), prosjek razgovora 100sek jer je 90*60/54=100
i 100SMSova i 34MB
i poredak mozes vidit i sam ako ukucas podatke u formu
1. bonbon 47kn
2. Simpa 66kn
3. KnockOut50 70kn
4. Brutalna 71kn
5. MP 113kn
6. Vip Hocu sve + (treba odbiti SMS prema VIPU koji su gratis) 127kn- recimo 10kn

@Yuna
poigraj se malo s brojevima...

sanjinko
29.06.2012., 20:47
@ revelator

Cjenik – Usluge — bonbon (http://www.bonbon.hr/usluge/cjenik)

sve cijene uključuju PDV, cijene bez PDV-a definirane su unutar zagrada

Broj korisničke podrške 097/0266266

Radoboj29
29.06.2012., 21:13
Koju mi se mreža više isplati, Tele 2 ili bonbon?
Sad sam na tomatu na tarifi "na tuđi račun" i odlična mi je za sms i pozive, ali nema interneta pa odustajem od nje. Plačala sam svaka 3 mj bon od 50 kn = 17 kn/mj. Brutalna mi je pre skupa, 55 kn/mj + uspostava poziva. Ne razgovaram puno ni sms-am, najviše mi je radi interneta.

Dvoumim se između Smart tarife 30 na Tele 2: 30 kn=1 Gb, 0,29 kn=1 sms i 300 min free s uspostavom od 0,29 koja se dodatno plaća.
I bonbon paket: 600 mb za 30 kn, 40 min razgovora za 10 kn (nema uspostave) i 120 sms za 10 kn = 50 kn/mj s tim da uz bonove od 80 i 160 kn dobijem 50% popusta 2 mjeseca na pakete. Znači 4 mjeseca bi me došla 150 kn s bonom od 160 kn (25+25+50+50) što je super povoljno jer ispada 37 kn/mj.

Mislite li da bi me tele 2 mogo doć manje od 37 kn mjesečno? Škrta sam pa mi je svaka lipa važna :D Ako imate nešto bolje/jeftinije za preporučit, a da dobijem bar 500 mb slušam :)

Prenesi broj u Tele2. Na uplaćenih 50 kuna dobivaš 25 kuna bonusa. U Smart 30 čak 300 minuta i 1 GB interneta, a to je za tebe puna šaka brade!

revelator
29.06.2012., 21:22
tenks vivaldi i sanjinko.
dakle bon bon... jedino mi nije jasno kako može bit manje od 50 kn, pa okrugli su brojevi.

sad sam se sjetio dodatnog problema, znam da nije strogo za ovaj thread, ali... dobio sam novi iphone 4s i ne znam jel kodiran, nisam ga još ni uključio (moram nabavit micro sim). ako je kodiran onda je za vip pa nemrem nego brutalnu. ima neka jednostavna fora za to skužit? original zapakiran, ali nema računa.

dje-CAk
29.06.2012., 21:39
tenks vivaldi i sanjinko.
dakle bon bon... jedino mi nije jasno kako može bit manje od 50 kn, pa okrugli su brojevi.

sad sam se sjetio dodatnog problema, znam da nije strogo za ovaj thread, ali... dobio sam novi iphone 4s i ne znam jel kodiran, nisam ga još ni uključio (moram nabavit micro sim). ako je kodiran onda je za vip pa nemrem nego brutalnu. ima neka jednostavna fora za to skužit? original zapakiran, ali nema računa.

IPhonea su ti dužni besplatno otključati na sve mreže. Apple ima takav ugovor s njima, ali oni to ne naglašavaju.. samo ako pitaš!

revelator
29.06.2012., 22:16
IPhonea su ti dužni besplatno otključati na sve mreže. Apple ima takav ugovor s njima, ali oni to ne naglašavaju.. samo ako pitaš!

tko je dužan otključati? Vip? jel to ziher?

tomisličak
29.06.2012., 22:28
...ziher je, ali uz uvjete navedene u temi Odzvonilo zaključanim mobitelima (http://www.forum.hr/showthread.php?t=694130),
no kako dotični mobitel ne ispunjava uvjete - ništa od regularnog otključavanja...

DUJE3
30.06.2012., 12:23
Ljudi mala pomoć, ako može....

Gledam sad ovu TELE2 revoluciju na bonove....

naime, kako ću sigurno preći na bonove ( a još razmišljam, da li ostati na teletu, ili preći na bon bon ), a ovaj broj nije mi primarni, nekakvih 40-ak poziva mjesečno, te isto toliko sms-ova.....ako kad kupim bon u revoluciji od 50 kn, nije vremenski ograničen na trajanje 30 dana, onda bi čak i ostao na TELE2 mreži...

No ne mogu nigdje naći taj podatak...da li kad se nadoplati bon od 50 kuna, on vrijedi dok se ne potroši, ili kao na npr,knock-out tarifi, 30 dana ???

Mephisto
30.06.2012., 13:14
Vrijedi dok se ne potroši.

Yuna
30.06.2012., 14:26
Prenesi broj u Tele2. Na uplaćenih 50 kuna dobivaš 25 kuna bonusa. U Smart 30 čak 300 minuta i 1 GB interneta, a to je za tebe puna šaka brade!

Tu sam tarifu i gledala, al mislim da mi je ipak jeftiniji bonbon. Otić će mi još bar 15 kn na uspostavu poziva i sms. Ustvari tu su negdje. Nemogu se odlučit :(

enzovzd
30.06.2012., 15:16
Tu sam tarifu i gledala:(
Ako ti je to dvojba, onda definitivno uzmi bonbon.. Bonbon je pod T-ovom kapom, bolji signal i imaju FB podrsku koja ekspresno odgovara na sve upite. U Tele2 je szk katastrofa.

sanjinko
30.06.2012., 15:26

Tu sam tarifu i gledala, al mislim da mi je ipak jeftiniji bonbon. Otić će mi još bar 15 kn na uspostavu poziva i sms. Ustvari tu su negdje. Nemogu se odlučit :(

Usluga prijenosa broja (http://www.tele2.hr/privatni-korisnici/usluge/prijenos-broja/v19/) kao takva vrijedi do 30.06.2012. (bude li produžetka promocije, valjda će ažurirati stranicu)

sipe
30.06.2012., 22:16
A smiley 50? Ak preneseš broj, uplatiš 50kn, 75 na računu, 1000 poruka i 1gb interneta i imaš 75kn za 75 minuta.

Ako ti je to dvojba, onda definitivno uzmi bonbon.. Bonbon je pod T-ovom kapom, bolji signal i imaju FB podrsku koja ekspresno odgovara na sve upite. U Tele2 je szk katastrofa.

u 3 godine imam samo odlična iskustva s tele2 szk, svi problemi riješavani unutar 24 sata, bio je problem s dodatnim kunama koje nisam dobio u 3 mjeseca, rekli su da će ih vratiti kad riješe, i u jedan dan sjelo 150kn dodatnih. Jesi imao ikad iskustva s tele2 szk ili samo pričaš da bi pričao? I na bonbonu ne radi push, dolazi do prekida tokom razgovora preko 3g signala i ostalo :)

Yuna
02.07.2012., 21:07
Usluga prijenosa broja (http://www.tele2.hr/privatni-korisnici/usluge/prijenos-broja/v19/) kao takva vrijedi do 30.06.2012. (bude li produžetka promocije, valjda će ažurirati stranicu)
A super, znači više se ne dobije 25 kn na bon od 50? Još imam 2 dana a nemogu se odlučit nikak :503:
A smiley 50? Ak preneseš broj, uplatiš 50kn, 75 na računu, 1000 poruka i 1gb interneta i imaš 75kn za 75 minuta.

Dobro zvuči, ali za mene koja jako malo trošim nije previše isplativo.

10aLEX
03.07.2012., 09:38

Mislim da imas krivu racunicu, nije 2 mj. 50% popusta na pakete, vec kad uplatis 80 ili 160kn bon, dobijes dva paketa taj mjesec za 50%

Znaci kostalo bi te ovako (za bon od 80/160kn):
600mb=15kn (50%)
40min=5kn (50%)
120sms=10kn (puna cijena)

Sljedeci mjesec opet moras uplatiti 80/160kn da bi dobila po toj cijeni! :ne zna:
Znaci kosta te 80kn mjesecno (jer moras uplatiti toliki bon za 50% popust)! :(

Yuna
03.07.2012., 10:24
Mislim da imas krivu racunicu, nije 2 mj. 50% popusta na pakete, vec kad uplatis 80 ili 160kn bon, dobijes dva paketa taj mjesec za 50%

Znaci kostalo bi te ovako (za bon od 80/160kn):
600mb=15kn (50%)
40min=5kn (50%)
120sms=10kn (puna cijena)

Sljedeci mjesec opet moras uplatiti 80/160kn da bi dobila po toj cijeni! :ne zna:
Znaci kosta te 80kn mjesecno (jer moras uplatiti toliki bon za 50% popust)! :(

Znam, skužila sam kasnije al mi se nije dalo pisat. Sad ne kužim dal dobijem samo 2 paketa 50% jedan mjesec ili dva. Recimo da je 1 mj, to me ispadne 30 kn, ali ja mogu i slijedeći mjesec s tim istim bonom od 80 kn kupit nove pakete jer mi ostane 50 kn, a bon traje 80 dana. Opet nije loše.

Dobra je i smart tarifa od tele 2 i možda bi me jeftinije izašla, ali su svi moji u kući bonbon pa bi zato rađe njega. Sad sam u još većoj nedoumici :503:

sanjinko
03.07.2012., 11:24
"Za svaku nadoplatu bonbon računa bonom od 80 kn ili 160 kn u promotivnom razdoblju, nakon primitka SMS poruke o izvršenoj nadoplati, korisniku će se sljedeće dvije aktivacije/reaktivacije Paketa naplatiti u pola cijene." (link (http://www.bonbon.hr/datastore/filestore/10/Uvjeti_koriAAtenja_-_Paketi_u_pola_cijene.pdf))

Smart 30 (+ uspostava poziva) ILI Smiley 50 (nema uspostave poziva)?
Ako je samo radi podatkovnog prometa, onda ti je svejedno (1 GB u oba slučaja).
Ako više tipkaš poruke, onda Smiley.
Ako više pričaš, onda Smart.

Iako ne vidim nedoumicu ako ti je kuća krcata bonbona. :mig:

backtothesleep
03.07.2012., 11:25
sto se bon bona tice, kad uplatis bon od 80kn imas pravo popusta od 50% na prva dva paketa koja aktiviras neovisno kada to ucinis ali da je u roku od 80 dana koliko bon i vrijedi, mozes ti npr aktivirat npr srednje razgovore za 15kn (50%) i nakon 30 dana opet aktivirat iste srednje razgovore za 15kn (50%) ukoliko u međuvremenu nisi aktivirala ni jedan drugi paket
znaci bon vrijedi 2 mjeseca a 50% popusta dobijes samo na prva dva aktivirana paketa te nakon sto isteknu u 2. mjesecu vise nema popusta nego popust tek dobijes nakon nove uplate bona od 80kn

e sad sam ga zakomplicirao vjerojatno, al se nadam da ti je sad jasnije:D

TonyM
03.07.2012., 11:57
Pratim ovu temu več duže vrijeme ali mi nije jasno u bonbonu.
Znači nadoplatim 80 kn aktiviraj jedan za pozive drugi za sms.
Dali znači pola ove cijene na slici ili ne..
http://i49.tinypic.com/1415g0o.png

Mephisto
03.07.2012., 12:01
Tako je, platit ćeš ukupno 30 kn (po 15 kn svaki). Samo obavezno pričekaj poruku da imaš popust, prije nego aktiviraš pakete.

TonyM
03.07.2012., 12:18
Tako je, platit ćeš ukupno 30 kn (po 15 kn svaki). Samo obavezno pričekaj poruku da imaš popust, prije nego aktiviraš pakete.

E hvala to sam i mislio da je tako...ok onda se to isplati:D

10aLEX
03.07.2012., 12:58
Znam, skužila sam kasnije al mi se nije dalo pisat. Sad ne kužim dal dobijem samo 2 paketa 50% jedan mjesec ili dva. Recimo da je 1 mj, to me ispadne 30 kn, ali ja mogu i slijedeći mjesec s tim istim bonom od 80 kn kupit nove pakete jer mi ostane 50 kn, a bon traje 80 dana. Opet nije loše.

Mislim da si u svojoj stedljivosti "kratkovidna", kad ti nije los 40kn mj. a za 50kn mjesecno dobijes (u Smiley):
-1Gb (400Mb vise interneta)
-1000 sms (880 sms-ova vise)
-50 min. (10 min. vise)

enzovzd
04.07.2012., 12:09
Mislim da si u svojoj stedljivosti "kratkovidna", kad ti nije los 40kn mj. a za 50kn mjesecno dobijes (u Smiley):
-50 min. (10 min. vise)

Je u Smileyju obracunska jedinica 1s?

sanjinko
04.07.2012., 12:30
Nije, 15 sek za pozive u promo razdoblju do 30.09.2012, inače 60 sek

Yuna
04.07.2012., 13:05
-50 min. (10 min. vise)

Za MB mi je tak svejedno dal je 600 ili 1000 jer sigurno neću potrošit ni tih 600. Kod tele 2 mi smeta uspostava jer ja imam puno kratkih razgovora koji traju manje od minute, eventualno par minuta. Mislim da ću u bonbon. Svi u kući su mi bonbon i imaju free razgovore, a ja ću dobit free sms-ove prema bonbonu. To bi moglo dobro funkcionirat!

Hvala svima anyway :)

sipe
04.07.2012., 13:33
Za MB mi je tak svejedno dal je 600 ili 1000 jer sigurno neću potrošit ni tih 600. Kod tele 2 mi smeta uspostava jer ja imam puno kratkih razgovora koji traju manje od minute, eventualno par minuta. Mislim da ću u bonbon. Svi u kući su mi bonbon i imaju free razgovore, a ja ću dobit free sms-ove prema bonbonu. To bi moglo dobro funkcionirat!

U smiley tarifi nema uspostave.

vhrkac
04.07.2012., 14:22

pa ako su svi bonbon ,nemas sto razmisljati
jos ako imaju free minute a ti ces dobit free sms
ma kud ces bolje
uzmi bonbon i uzivaj
meni je ustedio brdo love
a cak vise pricam nego prije
samo sto ja trosim malo vise nego ti
ali opet su mi se smanjili troskovi cetverostruko:mig:

Yuna
04.07.2012., 20:39
U smiley tarifi nema uspostave.

Ali sam obavezna dat im 50 kn mjesečno. U bonbonu mogu jedan mjesec uzet npr. sve pakete za 10 kn pa mi ispadne 30, pa slijedeći uzet samo MB i tak...

Bonbon it is! :)

DUJE3
05.07.2012., 08:04
Ali sam obavezna dat im 50 kn mjesečno. U bonbonu mogu jedan mjesec uzet npr. sve pakete za 10 kn pa mi ispadne 30, pa slijedeći uzet samo MB i tak...

evo da se malo nadovežem na ovu temu.
Jučer sam htio kupiti TELE2FON i sa tele 2 pretplate, prebaciti se na revoluciju na bonove. No kako uređaja trenutno nije bilo, vratio sam se kući, te po tko zna koji put komparirao mobilne operatere, i svoje potrebe ....
I na kraju kad sam stavio sve na papir,našao sam najpovoljnije rješenje za sebe, prelazim na bonbon....za 20 kn, dobijam 120 SMS-ova, i 40 minuta prema svim mrežama, meni više ne treba....
Naime, iako sumnjam da ću iskoristitit svih 120 sms-ova iz paketa, računam na nekakvih 80-ak poruka mjesečno, te ovih 40-ak minuta bi mi trebalo biti više nego dovoljno.....u revoluciji na bonove to bi me izašlo oko 40-ak kuna, dakle duplo skuplje.....
sad jedino trebam vidjeti koji mobitel izabrati, iz njihove ponude, no to nije tema za ovaj topic...

BBC drama
05.07.2012., 08:44
evo da se malo nadovežem na ovu temu.
Jučer sam htio kupiti TELE2FON i sa tele 2 pretplate, prebaciti se na revoluciju na bonove. No kako uređaja trenutno nije bilo, vratio sam se kući, te po tko zna koji put komparirao mobilne operatere, i svoje potrebe ....
I na kraju kad sam stavio sve na papir,našao sam najpovoljnije rješenje za sebe, prelazim na bonbon....za 20 kn, dobijam 120 SMS-ova, i 40 minuta prema svim mrežama, meni više ne treba....
Naime, iako sumnjam da ću iskoristitit svih 120 sms-ova iz paketa, računam na nekakvih 80-ak poruka mjesečno, te ovih 40-ak minuta bi mi trebalo biti više nego dovoljno.....u revoluciji na bonove to bi me izašlo oko 40-ak kuna, dakle duplo skuplje.....
sad jedino trebam vidjeti koji mobitel izabrati, iz njihove ponude, no to nije tema za ovaj topic...
Koliko vidim namjeravaš kupiti smart mobitel, mislim da bez uključenog internet paketa (nema veze koja mreža) nemaš koristi od istog. Onda ti je korištenje smart mobitela preskupo.

DUJE3
05.07.2012., 09:12
Koliko vidim namjeravaš kupiti smart mobitel, mislim da bez uključenog internet paketa (nema veze koja mreža) nemaš koristi od istog. Onda ti je korištenje smart mobitela preskupo.

wifi....dostupan na poslu, kod kuće, u centru gdje žena u pravilu radi shoping:D
tako da nije baš da mi ne treba....
plus ako kupim smartphone u bonbonu, u njega ću stavit karticu poslovnog gdje imam tarifu 300 ( 300 minuta prema svim mrežama, 300 sms poruka, i 3gb prometa ), a bonbon karticu ubacit u slobodni aparat koji sad imam ( samsung mini ).

10aLEX
05.07.2012., 13:00

Jos sam jedan info kod bonbon-a ti bon od 40kn traje 40 dana, tako da i tu moras uplatiti minimalno 40kn mjesecno! :) :ne zna:

10aLEX
05.07.2012., 13:43
Po meni se ne moze usporedjivati 1000 min i 1000 sms, tj. ovo su dvije razlicite akcije (s time da je prva puno privlacnija/vrednija).
Ni ja ne bi zelio da ugase tu akciju, samo sam komentirao da akcije budu i prodju i nitko od nas (pa vjerovatno ni sam Mudrinic :D) ne moze znati sto ce biti iza 30.9.
Ako do 30.9. vise ne budes mogao uzeti Brutalnu, Smart, Revoluciju, onda bi i bonbon moga ukinuti ovih dva paketa po 50% i mozda vratiti jedan (ili ni jedan).
Nitko ne moze reci da 2Gb ili 400min nije povoljno za 60kn! :D

Edit mod:
post prebačen s bonbon (http://www.forum.hr/showthread.php?p=40277596) teme,
u postu se nalaze usporedbe...

TonyM
05.07.2012., 16:39
Po meni se ne moze usporedjivati 1000 min i 1000 sms, tj. ovo su dvije razlicite akcije (s time da je prva puno privlacnija/vrednija).
Ni ja ne bi zelio da ugase tu akciju, samo sam komentirao da akcije budu i prodju i nitko od nas (pa vjerovatno ni sam Mudrinic :D) ne moze znati sto ce biti iza 30.9.
Ako do 30.9. vise ne budes mogao uzeti Brutalnu, Smart, Revoluciju, onda bi i bonbon moga ukinuti ovih dva paketa po 50% i mozda vratiti jedan (ili ni jedan).
Nitko ne moze reci da 2Gb ili 400min nije povoljno za 60kn! :D

Da nitko nezna što če i kakve opcije biti ali osobno mislim da bi trebalo to i dalje da se nastavi no nikada se ne zna.
Po meni je jako dobra opcija koju Simpa daje da se nadoplati bonom od 50kn i dobije 1000sms i 1 Giga interneta,sve mimo opcije Simpa prejaka.Stime da 50 kn ne oduzmu nego ostaje za potrošiti dok kod opcije Smiley u tele2 to se i oduzme 50kn.:D

Yuna
05.07.2012., 19:42
Jos sam jedan info kod bonbon-a ti bon od 40kn traje 40 dana, tako da i tu moras uplatiti minimalno 40kn mjesecno! :) :ne zna:

Ja ću uzimat bonove od 160, oni traju 360 dana :)
A u svakom slučaju, 40 je opet manje od 50 :D

DUJE3
05.07.2012., 19:49
Ja ću uzimat bonove od 160, oni traju 360 dana :)
A u svakom slučaju, 40 je opet manje od 50 :D

čini mi se da si upućena u bonbon tarife, a kako sam ja jako blizu prelasku s tele2 na bonbon, zanima me znaš li, ako uzmem bon od 160 kn, i paket 40 min. razgovora, te 120 sms poruka, koji dođe 20 kuna mjesečno, da li to znači da mi taj bon ( teoretski, naravno ) može trajati 8 mjeseci...jer ako sam dobro čitao njihove uvjete, ako se ima kuna na računu, automatski se aktivira paket iz prethodnog mjeseca?
Da li je to točno ??

Ja se još mislim, već sam mislio da ova revolucija u tele2 na bonove će mi biti OK, ali onda kad sam pogledao što nudi bonbon, čini me ipak nekako prihvatljiviji, to jest jeftiniji.....

hvala,

Yuna
05.07.2012., 19:53
Mislim da hoće. Sam će se aktivirat svakih 30 dana, osim ako ga ti ne deaktiviraš i tak dok ne potrošiš bon.
A po ovoj (http://www.bonbon.hr/ducan/bonovi) stranici, bon od 160 kn traje 360 dana. Jebenica :D

DUJE3
05.07.2012., 20:23
Mislim da hoće. Sam će se aktivirat svakih 30 dana, osim ako ga ti ne deaktiviraš i tak dok ne potrošiš bon.
A po ovoj (http://www.bonbon.hr/ducan/bonovi) stranici, bon od 160 kn traje 360 dana. Jebenica :D

Da to sam i ja gledao, i kada sam sve skonta, vidio sam da tele2 revolucija na bonove nema smisla.

računica jednostavna,paket 20 kuna = 40 minuta+120 sms poruka,kod bonbon-a....
kod tele2 u revoluciji na bonove sve, isto, dakle 40 min.+120sms-ova = 64 kune..

mislim da trenutno nitko nema povoljnije uvjete, pogotovo što ti u idealnim uvjetima bon od 160 kuna može trajati 8 mjeseci.....ludilo brale:D

Yuna
05.07.2012., 20:52
mislim da trenutno nitko nema povoljnije uvjete, pogotovo što ti u idealnim uvjetima bon od 160 kuna može trajati 8 mjeseci.....ludilo brale:D

Ma može i 12 ako želiš! Rok je 360 dana :D

TonyM
06.07.2012., 14:18
Da ja na Tomatu za 55 kn mjesečno dobijem 1000 minuta bilo koja mreža.1000 sms i 1000 MB i uživam zovem i ne potrošim sve.Jeste uspostava 0.29 lipa ali ja nemam više od 5 na dan poziva i to je puno dok sms šaljem hrpu.
Kčerka na Simpi za 50 kuna dobila 1000 sms i 1000 MB a pedeset joj kuna ostalo na računu koje troši na drugo.Tako da što se tiče sms ja ga najviše koristim jel nema usposatave poziva 0.29kn:D

svijet27
07.07.2012., 23:11
ja sam od danas na Bonbonu a muž već neka 2 mj. za 60 kn nas dvoje pričamo cijeli mjesec bez da gledamo tko je na kojoj mreži a dok smo bili na t -comu za 50 kn nikada nikoga nismo mogli nazavti samo poruke slal i to potrošimo za pola mj....mi smo prezadovoljni ponudom! kućnog telefona imama razgovora za 20 kn a pretplate 80 kn, za čega??? ugovor za kućn ističe za 3 mj. pa se odjavljujemo za stalno i koristit ćemo samo bonbon mrežu.

Edit mod:
post prebačen s bonbon (http://www.forum.hr/showthread.php?p=40277596) teme,
u postu se nalaze usporedbe...

malenii
08.07.2012., 07:26
Pozdrav forumu

Molio bih malu pomoc od forumasa. Naime za 5 dana dolazim u HR na godisnji i planiram uzeti neki od pre-paid kartica za vrijeme godisnjeg (nekih 10 dana). Meni je prvenstveno bitan samo internet (viber, mail, surf), i mozda sms. Pregledao samo malo po ponudama ovih vasih operatera ali sam vise zbunjen, pa molim vas forumase da me posavjetujete ciju karticu i paket da odaberem za vrijeme boravka da prodjem sto jeftinije. Hvala unaprijed

enzovzd
08.07.2012., 09:17
Pozdrav forumu

Molio bih malu pomoc od forumasa. Naime za 5 dana dolazim u HR na godisnji i planiram uzeti neki od pre-paid kartica za vrijeme godisnjeg (nekih 10 dana). Meni je prvenstveno bitan samo internet (viber, mail, surf), i mozda sms. Pregledao samo malo po ponudama ovih vasih operatera ali sam vise zbunjen, pa molim vas forumase da me posavjetujete ciju karticu i paket da odaberem za vrijeme boravka da prodjem sto jeftinije. Hvala unaprijed

Uzmi Simpa start paket.
Obnovi ga s 50 kn i dobijes 1000 sms poruka i 1 GB, a tih 50kn ti ostaje za zvanje. (0.65kn/min)

Vise na www.simpa.hr (> Iznenadjenja)

ILI

Kupis bonbon karticu.
Obnovis racun s 80 ili 160kn; samim time ostvarujes popust na 2 paketa, aktiviras internet paket od 4GB za 45 kn i odaberes paket poruka koji ti treba.

Pogledaj pakete na www.bonbon.hr

Yuna
08.07.2012., 13:54
Ma ić ću danas u VIP centar. Ja sam isto na tuđi račun, ali više mi ne odgovara od kad imam smartphone, a brutalna mi je pre skupa s obzirom da mi trebaju samo MB i nešto sitno sms-a i razgovora, tak da prelazim u bonbon.
Da stave tarifu npr: 500 MB, 200 min i 200 sms za 30-40 kn i bez uspostave, odma bi ju uzela, možda čak i s uspostavom. A ova brutalna mi se ne isplati pošto sam sitna riba. Bay bay tomato :W

Edit mod:
post prebačen s tomato (http://www.forum.hr/showthread.php?p=40330044) teme...

Antonio Vivaldi
09.07.2012., 02:22
Ma ić ću danas u VIP centar. Ja sam isto na tuđi račun, ali više mi ne odgovara od kad imam smartphone, a brutalna mi je pre skupa s obzirom da mi trebaju samo MB i nešto sitno sms-a i razgovora, tak da prelazim u bonbon.
Da stave tarifu npr: 500 MB, 200 min i 200 sms za 30-40 kn i bez uspostave, odma bi ju uzela, možda čak i s uspostavom. A ova brutalna mi se ne isplati pošto sam sitna riba. Bay bay tomato :W

Edit mod:
post prebačen s tomato (http://www.forum.hr/showthread.php?p=40330044) teme...

Puste želje...
Vrlo nerealno...
Još do prije godinu dana bi se tukli nogom u guzicu od sriće da smo imali današnje cijene...

A ne vidim prevelikog mjesta za daljnje spuštanje...
Samo će nam nabijati brdo minuta SMSova i MB-a, koje nećemo ni približno iskoristiti...

enzovzd
09.07.2012., 02:58
Puste želje...
Vrlo nerealno...
Još do prije godinu dana bi se tukli nogom u guzicu od sriće da smo imali današnje cijene...

A ne vidim prevelikog mjesta za daljnje spuštanje...
Samo će nam nabijati brdo minuta SMSova i MB-a, koje nećemo ni približno iskoristiti...

Tocno. Imamo cijene mobilne telefonije medju najnizima u Europi i svijetu, ako ne i najnize. Nigdje necete naci 5000 minuta, flat SMS i 512 MB za ~ €16 kao sto imam na T-Mobileu.

sanjinko
09.07.2012., 09:35

Zahtjev za prijenos broja iz Tomato u Bonbon podnosiš u T-Centru. :mig:

BUBO
09.07.2012., 12:15
poštovanje
molila bih malu pomoć
muž 098 pretplata, ja momentalno 098 simpa, kćerino društvo je uglavnom 095.
Koji broj (mrežu) da joj uzmem a da prođem najjeftinije... da ja nju mogu zvati da ona može mene i frendove i internet(face uglavnom)? Ja mogu promijeniti i mrežu ako je to povoljnije... molim za savjet.. hvala

TonyM
09.07.2012., 12:59
poštovanje
molila bih malu pomoć
muž 098 pretplata, ja momentalno 098 simpa, kćerino društvo je uglavnom 095.
Koji broj (mrežu) da joj uzmem a da prođem najjeftinije... da ja nju mogu zvati da ona može mene i frendove i internet(face uglavnom)? Ja mogu promijeniti i mrežu ako je to povoljnije... molim za savjet.. hvala

Mogla bi aktivirati Simpa prejaku opciju 1000 minuta prema svima tj 200 min prema vip i tomato,neograničen sms i 1 giga internet.CIjena je 50 kn mjesečno ali aktivacija je do kraja 9 mjeseca a poslje se ne zna dali če biti te tarife.Po meni jako dobra prenijeti broj jedan u Tomato i aktivirati Brutalnu tarifu. Cijena tarife je 55 kn i dobije se 1000 minuta bilo koja mreža,1000 sms i 1 giga interneta,a tarifa traje dokle god se ima 55 kuna na računu.Ima dosta opcija probaj izabrati nešto što ti najviše odgovara meni je Tomato najpovoljniji.:D

BUBO
09.07.2012., 15:17
Hvala na brzom odgovoru...
Naši mobiteli su kupljeni u t-mobile... znači li to da neću moći koristiti 092 i 095 bez dekodiranja? Podržavaju samo 098... koliko košta dekodiranje? Ako neko zna? :)
hvala

tomisličak
09.07.2012., 17:43
...slobodno prolistate temu Popis najpopularnijih tema (http://www.forum.hr/showthread.php?t=671634)
gdje čete naići na linkove o dekodiranju ovisno o vrsti mobitela koji koristite...

Radoboj29
09.07.2012., 21:58
Enzo, ta "najpovoljnija tarifa u Europi" trajala je mjesec dana i onda su uveli ograničenja, tako da mala vajda od nje.

enzovzd
09.07.2012., 23:31
Enzo, ta "najpovoljnija tarifa u Europi" trajala je mjesec dana i onda su uveli ograničenja, tako da mala vajda od nje.

Nema veze.. Tko god je htio, i kome je trebala, mogao ju je uzeti. ^^
Meni je 1000 minuta prema Tomatu i 4000 prema drugima sasvim dovoljno :)
I nema potrebe za navodnicima jer je ta T-tarifa najjeftinija u Europi. T-Mobile ftw! :D

Necromonger
10.07.2012., 00:03
Trenutno sam prepaid na tele2 smart tarifi i planiram se prebaciti na pretplatu.

Zasad mi se najisplativija čini extra total s + popust za mlade. Sve skupa za 60 kn dobijem 150min, 50ak smsova i flat internet bez uspostave poziva.

Ima li nešto isplativije od ovoga u drugim mrežama?

enzovzd
10.07.2012., 03:48
Trenutno sam prepaid na tele2 smart tarifi i planiram se prebaciti na pretplatu.

Zasad mi se najisplativija čini extra total s + popust za mlade. Sve skupa za 60 kn dobijem 150min, 50ak smsova i flat internet bez uspostave poziva.

Dobar izbor..
Eventualno da razmislis o Simpi i Prejakoj opciji..
Za 50 kn dobijes 200 minuta prema Vipu/Tomatu, 800 prema svima drugima, flat SMS i 1 GB.
Ima uspostave, al dodatni bon od 25kn bi to trebao pokriti..
Prejaku mozes aktivirati najkasnije 30.09. Nakon toga se mozda produzi, al i da se ukine, Simpa nas uvijek iznenadi novim pogodnostima!

Sto god izabrao od toga dvoje, neces pogrijesiti.

I - dobrodosao u T-Mobile! ;)

sipe
10.07.2012., 05:58

Smiley 50. 1000 sms 1gb prometa, minuta 0.89 bez pljačke preko uspostave poziva.

Ak oš pretplatu uzmeš knock-out 50. Ili pričekaš još malo jel će sigurno neka akcija u tele2.

DUJE3
10.07.2012., 08:57
smart tarifa na bonove, u teletu, jel to znači da za 30 kuna, imam 300 minuta prema svim mrežama, te 1 gb prometa ( a uspostava poziva mi se odbija od ovih 30 kuna ) ???

ova, simpa, tkz. prejaka opcija, znam da je možda malo glupo, ali može li se dogoditi da se ta tarifa nakon 30.09. ukine ???

ne znam, još uvijek mi se bonbon, čini najpovoljniji, 20 kuna=160 sms-a, te 40 min. razgovora....

mada, ako je i ova smart tarifa u teletu za 30 kuna, zvuči, isto tako jako privlačno.....samo, mi se čini, da se negdje kriju "mala slova" koja nisam pročitao....

backtothesleep
10.07.2012., 10:00
kod smarta ti svaki mjesec za aktivaciju tarife skine s racuna 30kn, a sms i uspostava se skida s preostalog stanja na racunu

enzovzd
10.07.2012., 10:36
kod smarta ti svaki mjesec za aktivaciju tarife skine s racuna 30kn, a sms i uspostava se skida s preostalog stanja na racunu

Smart je neisplativ vise, kad za 20kn naknade vise, dobijes 200+800 minuta, 1 GB i flat SMS.

Da, postoji sansa da se ukine Prejaka, al Simpa dosad nikad nije skakala s konja na magarca xD tocnije - ta opcija je vec na pocetku najavljena kao JEDNO U NIZU od Prejakih iznenadjenja.

Bonbon je onako...ok...al meni se nebi dalo te pakete svaki posebno aktivirati..pa ak hocu veci/manji prije nego do kraja potrosim stari,moram zvat SZK da oni to promijene.. :3 jedina mana.

backtothesleep
10.07.2012., 11:35
pitanje dal njemu treba toliko razgovora i sms-a... znaci jos stavis cca 10kn na uspostavu (34 poziva mjesecno), i vec si na 60, svatko ima svoje kalkulacije

10aLEX
10.07.2012., 11:56
@enzvozd
Smart je neisplativ vise, kad za 20kn naknade vise, dobijes 200+800 minuta, 1 GB i flat SMS.
A sasvim si slucajno zaboravio da na Simpi-Prejaka isto ima uspotava poziva od 0,29kn, pa to ne moze biti samo 50kn :D
Ajde lijepo se deklariraj da si t-mobile agent pa da ljudi znaju kad preporucujes nesto zasto to radis, ovako samo los glas stices. :(

enzovzd
10.07.2012., 12:02
@enzvozd
A sasvim si slucajno zaboravio da na Simpi-Prejaka isto ima uspotava poziva od 0,29kn, pa to ne moze biti samo 50kn :D
Ajde lijepo se deklariraj da si t-mobile agent pa da ljudi znaju kad preporucujes nesto zasto to radis, ovako samo los glas stices. :(

Opet ti na isto dodje :)
Smart + naknade = ~ 55KN (ovisi koliko poziva napravis)
Simpa + naknade = ~ 75KN (ovisi koliko poziva napravis)..
Uglavnom, za 20ak kn vise - 700 minuta vise i besplatni SMSovi :)

pitanje dal njemu treba toliko razgovora i sms-a... znaci jos stavis cca 10kn na uspostavu (34 poziva mjesecno), i vec si na 60, svatko ima svoje kalkulacije

Naravno, btts! :)
Tu smo da diskutiramo i razmjenjujemo misljenja, a na kraju si ionako svatko sebi odabere sto mu najvise odgovara ;)

Necromonger
10.07.2012., 13:15
Evo još jedno pitanje, vezano sa extra obitelj.

Recimo da uzmem obitelj M za dva pretplatnika. Da li tada svaki od nas ima po 250 min na raspolaganju ili se tih 250 minuta zajednički dijeli među nama?

Također, nedavno sam čitao da bi se trebala ukinuti ona naknada za radijske frekvencije, koja je priča s tim?

Spectre
10.07.2012., 13:34
Zajednički koristite minute i poruke, no svatko ima svojih 512 MB prije smanjenja brzine.

miki ZD
12.07.2012., 01:05
dali je moguće sa tomata preći na t mobile i uzeti tarifu total s + ..ili ima problema tipa prelaz iz druge mreže sa bonova na treću pretplata

Radoboj29
12.07.2012., 20:56
Nema problema!

Osim ako ne naletiš na neznalice poput onih u jednomu Vipovu centru koji su mom poznaniku sve zakomplicirali jer mu nisu dopustili da s Vipove pretplate izravno prijeđe na Tomato.

Poslije su se ispričavali, ali šteta je bila načinjena...

ivankrstitelj
12.07.2012., 21:28
Pozdrav !

želio bih imati pristup internetu s mobitela.

Ne želim nikakvu preplatu.

Koristio bih internet tek toliko da pogledam mail, maps i slično, dakle vrlo malo

Što mislite i kakva su iskustva s ...?
http://www.vipnet.hr/vipme-korisnici/internet-na-mobilnom-telefonu#panel_4

Hvala !

tomisličak
12.07.2012., 21:46
...za više informacija na forumu, pogledaj temu VIP Vodafone mobilni internet (http://www.forum.hr/showthread.php?t=330729)...

Lucas1
13.07.2012., 09:45
Jel još uvijek postoji smiley tarifa za tele 2 na bonove i šta je sve uključeno u nju?

10aLEX
13.07.2012., 12:10
@Luckas1
Postoji!

Za uplatu bona od 50kn dobijes 1000 sms/1Gb, a za bon od 100kn neograniceno sms/1Gb (i tih 50/100kn ti ostaje za razgovore).

sipe
13.07.2012., 17:05
@Luckas1
Postoji!

Za uplatu bona od 50kn dobijes 1000 sms/1Gb, a za bon od 100kn neograniceno sms/1Gb (i tih 50/100kn ti ostaje za razgovore).

I pozivi ako nadoplatiš bonom od 100kn su 0.89 lipa/minuta bez uspostave poziva.

frANZi50
21.07.2012., 11:10
mada, ako je i ova smart tarifa u teletu za 30 kuna, zvuči, isto tako jako privlačno.....samo, mi se čini, da se negdje kriju "mala slova" koja nisam pročitao....

Nema nigdje malih slova, ja sam prebacio broj u Tele2 i efektivno za 50kn mjesečno mogu napraviti 180 poziva, odnosno 300 minuta, jer za svaku nadoplatu 50kn dobiješ još 25kn. Ja još uvijek ne mogu vjerovati. Uopće ne pazim koga i koliko zovem, poduplao sam razgovore u odnosu kad sam bio na Tmobileu, a stanje na računu mi se gomila.

floras
21.07.2012., 13:16
Trebala bi pomoć :) Trenutno sam na t mobile-u, bonovi i trošim 100-150kn mjesečno (koristim samo poruke, pozive i facebook na internetu, to je to). Svi mobiteli koje gledam su po 4 tisuće negdje a ja bi max.dala do 3 (samo samsung modeli).Da li mi se isplati da ostanem na bonovima u t mobileu i platim mobitel previše ili da pređem na pretplatu ili pak da pređem u tele 2 ili tako nešto na bonove ili pretplatu? Molim neki savjet, stvarno se ne kužim ni u mobitele, ni u pretplate:(

enzovzd
21.07.2012., 14:27
Nemoj u Tele2 na pretplatu, ako ti je zivot drag lol. Pogledaj im malo FB Wall...opet cu poceli s fantomskim racunima po nekoliko tisuca kn..i SZK im je blago receno za K :)
Ostani u T-Mobileu, odaberi pretplatu koja ti odgovara ili budi na Simpi i uzmi mobitel na rate. Easy as that :)))

vampir ernest
22.07.2012., 14:09
Istekla mi je pretplata na T-Mobileu, mrak tarifa. Htjela bih novi mobitel i neku jeftiniju tarifu, može čak i promjena operatera, pa me zanima što preporučujete? Tele2 i Revolucija? Ne razgovaram puno, SMS-am dosta i htjela bih internet (za mailove i tu i tamo Google). Može preporuka i za mobitel, ali da je do 1000 kuna. Hvala!

enzovzd
22.07.2012., 19:14
Istekla mi je pretplata na T-Mobileu, mrak tarifa. Htjela bih novi mobitel i neku jeftiniju tarifu, može čak i promjena operatera, pa me zanima što preporučujete? Tele2 i Revolucija? Ne razgovaram puno, SMS-am dosta i htjela bih internet (za mailove i tu i tamo Google). Može preporuka i za mobitel, ali da je do 1000 kuna. Hvala!

Za tebe Simpa bonovi zvuce savrseno ;)
1000 sms poruka i 1 GB bez naknade :) Vise na simpa.hr

Lady_Tila
22.07.2012., 20:46
Za tebe Simpa bonovi zvuce savrseno ;)
1000 sms poruka i 1 GB bez naknade :) Vise na simpa.hr

Simpa je dost dobra al im je ponuda mobitela na bonove preloša.

dk.
23.07.2012., 13:02
Na T-Mobileu sam, ovaj mjesec mi istječe pretplata na tarifu EXTRA mix S (150 min razgovora, 50 poruka, 250 MB).
Ova tarifa mi je postala malo mala: limit od 50 poruka redovito probijem, 250 MB za mobilni Internet uvijek iskoristim u potpunosti (i na kraju moram jako paziti da ne prekoračim taj limit), jedino kaj još nikad nisam uspio probiti su ove minute razgovora (obično potrošim oko 120 min).
Računi su mi u ovoj tarifi prosječno iznosili nekaj preko 100 kn mjesečno.

Ne bih se vraćao na ukucavanje bonova jer sam prelijen za to, radije bih neku pretplatu. :D
Tarifa Smart u Tele2 mi se učinila ok (opcija za 100 kn mjesečno: 500 min poziva, 100 poruka, 1 GB prometa).
Koliko sam skužio, u ovoj tarifi se uredno naplaćuje uspostava poziva?

Ima li netko neku drugu preporuku/komentar/savjet?
Vidim da enzovzd par postova iznad preporučuje Simpu, al meni se zbilja ne sviđa opcija odlaska na kiosk i kupovanja bonova da bih mogao koristiti mobitel. :D

Hvala. :)

10aLEX
23.07.2012., 13:29
@dk.
enzovzd radi za t-mobile pa je i logicna njegova preporuka! :)
A kod ostalih bas i nemas nesto tako (prije je bila Savrsena na VIPu i Revolucija na Tele2).

enzovzd
23.07.2012., 17:58
Na T-Mobileu sam, ovaj mjesec mi istječe pretplata na tarifu EXTRA mix S (150 min razgovora, 50 poruka, 250 MB).
Ova tarifa mi je postala malo mala: limit od 50 poruka redovito probijem, 250 MB za mobilni Internet uvijek iskoristim u potpunosti (i na kraju moram jako paziti da ne prekoračim taj limit), jedino kaj još nikad nisam uspio probiti su ove minute razgovora (obično potrošim oko 120 min).

Ne bih se vraćao na ukucavanje bonova jer sam prelijen za to, radije bih neku pretplatu. :D
Tarifa Smart u Tele2 mi se učinila ok (opcija za 100 kn mjesečno: 500 min poziva, 100 poruka, 1 GB prometa).

Vidim da enzovzd par postova iznad preporučuje Simpu, al meni se zbilja ne sviđa opcija odlaska na kiosk i kupovanja bonova da bih mogao koristiti mobitel. :D

Ne moras ici na kiosk.
Imas hrpu nacina kako kupiti bon.. Hrvatskitelekom.hr, HALObon, SMSkupovina itd.. I jos dobijes 10% extra! :)
A mozes kupiti odmah do 2000 kuna bonova pa lijepo polako... :D

Evo trenutni primjer.
Aktiviras Simpa tarifu, kupis bon od 200kn, dobijes bonus 20kn.
Aktiviras Prejaku opciju za 50kn. Dobijes 200min prema VIPu/tomatu, i 800 prema svima drugima, Flat SMS i 1 GB.
Ostane ti 150kn, a bonus 20kn trosis na uspostave poziva. ;)

@dk.
enzovzd radi za t-mobile pa je i logicna njegova preporuka! :)
A kod ostalih bas i nemas nesto tako (prije je bila Savrsena na VIPu i Revolucija na Tele2).

Alex, ja ne radim za T-Mobile. :)

mod btts edit: aha, kuzim, na tapatalku si pa ne znas koristiti multuquote ili edit, ajd nauci, nije komplicirano, a ja cu do onda razmislit dal da ti dam kartoncic za to, jer to uporno i konstantno radis

sipe
24.07.2012., 00:57

Imaš uspostavu poziva, ali puno bolja od ove tarife jer za isto para dobijaš puno više minuta i poruka :). Također i promet 1gb, nemoj padat na fore neograničeno, 8kb/s ti je dovoljno za skoro ništa danas :)

A enzovzd će ti samo gurat t-mobile i nikog drugog, bezveze.

Uostalom sam si izračunaj :)

enzovzd
24.07.2012., 01:57
O kakvih 8KB/s ti pricas? Mi pricamo o Simpi, gdje nema smanjivanja brzine.

Dakle, vratimo se Simpi, ne slusaj sipea, vidis da ocito ne zna o cemu prica. :D

Na Simpi bez ikakve nadoknade dobijes 1000 poruka i 1GB.

A onda ako aktiviras Prejaku opciju dobijes 1000 minuta (200 prema Vipu/Tomatu, 800 prema drugima), flat sms i jos 1 GB.

Znaci, za 50kn:
- 1000 minuta
- flat SMS
- 2 GB

+10% bonus od nadoplate bona.

Can't beat that.

A o Tele2 i njihovom poslovanju i nabijanju racuna na pretplati ne treba nista vise reci. Sve je receno :)
Samo skicni njihov Facebook wall, prije nego napravis zivotnu pogresku.

Don't move! ;)