PDA

View Full Version : Bolovi u glavi - pritisak, čudan osjećaj, zujanje...

Einstein
27.09.2004., 18:29
Na području lijeve sljepočnice osjećam pritisak koji je ponekada intenzivan ponekad slab. Zapravo gornji lijevi dio glave osjećam pritisak isto i ponekad kratke glavobolje. Pritisak osjećam i u zubima. Imam i problem s lijevim uhom. Ponekad osjećam toplinu. Osjećam mumljanje kada je neki dublji ton. To je isto tako ponekad intenzivno ponekad slabo.

trebor
27.09.2004., 19:55
Pa budući da si Einstein, s gomilama kojekakvih formula u glavi, to onda nije čudo. Još te i malo boli...:D :D

No, ja bi to ovako poslago:
1. sinusi ( frontalni ),
2. nekakva upala ili slično u području srednjeg i unutarnjeg uha
3. razno - tlak, migrena...

nn-st1
27.09.2004., 20:31
upala srednjeg uha.. infekcija spojnih "cjevčica-kapilara" prema sinusima i oku..

Einstein
27.09.2004., 21:10
Pa budući da si Einstein, s gomilama kojekakvih formula u glavi, to onda nije čudo. Još te i malo boli...

Znao sam da će mi to netko dobaciti.

Da odem doktoru na pregled i kako bi se to trebalo liječiti?

Jedna Tanja
15.03.2007., 10:34
Voljela bih da mi neko kaze je li ovo dvoje u kakvoj sprezi? Mozda je neko imao iskustvo ili pak mozda ima neki ljekar ovdje?...

Naime, imala sam jacu prehladu koja je pocela prije 2 sedmice (u sustini, jos mi se glasnice nisu oporavile, pomalo i kasljem). A prije oko 7 dana sam pocela da osjecam bol u zadnjem dijelu glave, ali uglavnom pri naprezanju - recimo kada kasljem... tada mi jako smeta. Inace, osjecam tek pomalo. Mislim da je taj dio lobanje u pitanju, ali ne znam da li da to ozbiljno shvatim - sta je to?:rolleyes:

Doktorica mi je dala neki analgetik-antipiretik da pijem, ali ja sam prekinula, jer imam bolove u stomaku od njega, a efekta nema... :tuzni:

Ocekujem vase (iskusne) komentare. Hvala.:)

hooray
15.03.2007., 10:39
glavobolja uz jacu prehladu je normalna, pogotovo ako kasljes, onda boli od naprezanja, ali meni se dva tjedna za prehladu cini nesto dugo, da nije u pitanju alergija, mislim da ti je taman vrijeme da odes pitati doktoricu zasto ta prehlada ne prolazi

Jedna Tanja
15.03.2007., 10:50
glavobolja uz jacu prehladu je normalna, pogotovo ako kasljes, onda boli od naprezanja, ali meni se dva tjedna za prehladu cini nesto dugo, da nije u pitanju alergija, mislim da ti je taman vrijeme da odes pitati doktoricu zasto ta prehlada ne prolazi

Hvala ti na brizi :kiss:, ali prehlada kod mene ispod 2 sedmice i ne traje, takav imunitet... A sada vise i nemam jake napade kaslja, sve rjedji su, ali glava boli i dalje (kod napora)... i to vec skoro sedmicu dana. Bas me brine.:misli:

PS. Sladak ti je avatarcic... :mig:

Tinchi
15.03.2007., 10:54
Imam isti problem već 10 dana. Samo što mene boli i pulsira u prednjem dijelu glave, pogotovo pri naprezanju i naglim pokretima.
Navodno su u pitanju sinusi, nije mi baš ugodno budući da nikad nisam imala takve glavobolje ali proći će uskoro nadam se. :)

Btw, moje su prehlade lagane, nemam temperature, mogu normalno radit al dugo traju (tjednima), tako već godinama.
Za mene su duge prehlade normalne :confused:

Jedna Tanja
15.03.2007., 11:06
Pijes li nesto da otklonis taj bol u glavi?

_creative_
15.03.2007., 11:30
mene boli područje oko nosa i očiju i to traje i traje. :rolleyes: ne pijem lijekove, osim vitamina.

hooray
15.03.2007., 11:30
uzmi si neki neofen ili ako ti je bas jako osjetljiv zeludac lekadol (to kao ne bi smjelo smetati)
i probaj uzet nesto za imunitet,
echinaceu ili nesto slicno (tipa esberitox)
p.s. fala za avatarcic, to sam si kreirala na nekoj stranici, bilo je na izbor pozadina i dijelovi lika i boje

Saško
15.03.2007., 12:29
Da, to su sinusi...

goca92
15.03.2007., 22:39
i ja sam bio prehladen zadnjih dana,a glava me povremeno boli zadnjih 10 dana

lips of angel
05.06.2007., 13:32
naime nemam glavobolje već uzasnu bol u glavi i to samo kad se sagnem...bol je jaka, neizdrziva, i iznad ljevog oka, pa sve do uha...kad se dignem, boli vise nema...slikala sam sinuse i sve je u redu, nemam zacepljen nos niti ikakve naznake alergije ili upale sinusa..dali je tko imao ovakve simptome i sto bi to moglo znacit.

slusaj_vamo
05.06.2007., 13:41
To je vjerojatno upala trigeminusa (živac). Pogledajte po Internetu simptome za trigeminus. Pozdrav.

Melani@
06.06.2007., 20:48
[QUOTE=lips of angel;8805324]naime nemam glavobolje već uzasnu bol u glavi i to samo kad se sagnem...bol je jaka, neizdrziva, i iznad ljevog oka, pa sve do uha...kad se dignem, boli vise nema...slikala sam sinuse i sve je u redu, nemam zacepljen nos niti ikakve naznake alergije ili upale sinusa..dali je tko imao ovakve simptome i sto bi to moglo znacit.[/QUOT

Imala sam slične bolove ali zbog sinusa, kao sto si rekla neizdrživa jaka bol, da su mi se od boli zatvarale oči, ali ako kažeš da nisu sinusi onda nemam pojma.....

lolhipohondar
25.08.2007., 15:13
Ne znam jel mi se ovo dogada zbog pritiska ili cega vec, sad vec 3. dan imam cudan osjecaj u glavi. Kada skrecem pogled s jednog predmeta na drugi osjecam vrtoglavicu, neprestano sam umoran, a nakon spavanja imam isti osjecaj. Nemam visoku temperaturu, a za tlak ne znam (znam da bi bilo dobro da ga znam) ali su mi zile na rukama cesto ispupcene. Prije nego sto je ovo pocelo osjetio sam nekakvo napuhavanje u glavi i od panike sam skocio iz kreveta... od onda je sve cudno. Ne zelim jurit odmah doktoru koji ce me slat na sve moguce pretrage jer mi skola pocinje za tjedan dana i ne zelim lezat doma... :bonk:

drmed
25.08.2007., 15:24
Ako je vrtoglavica povezana samo sa pokretima glave onda je u pitanju unutarnje uho ili kraljeznica. Reci mi jel kad okrenes glavu vrtoglavica pocinje odmah ili nakon 1-2 sekunde i pojacava se kako glava stoji u tom polozaju? Jel ti se vrti kad naglo ustanes nakon cucanja od 2 minute?

lolhipohondar
25.08.2007., 15:35
Mislim da nije stvar u unutarnjem uhu jer mogu potpuno ravno hodati, nemam probleme s ravnotezom. Vrtoglavica nije kao kad se vrtim na mjestu pa gubim pravac kretanja.

lolhipohondar
25.08.2007., 15:36
Imam problema sa zamagljenjem nakon ustajanja. To mi se dogada vec godinama, a prije 3 mjeseca krvna slika je bila potpuno cista (nisam bio slabokrvan)

fata
25.08.2007., 15:54
Izmjeri pritisak.tako nesto mi se desavalo kad mi je pritisak bio nizak.ukoliko je nemoj udarit po kavi nego pojedi neku juhu,nesto slano i dosta tecnosti.
Imas li osjecaj boli u gornjem dijelu leda ispod vrata?

lolhipohondar
25.08.2007., 15:58
Ne osjecam bol ni u kojem dijelu tijela. Samo to u glavi. Moze li mi netko reci mogu li iskljuciti mogucnost tumora ili neke zlocudne bolesti?

fata
25.08.2007., 16:27
:nono: odmah mislit na najgore.skokni do neke bakice u susjedstvu izmjeri tlak,da ga eliminisemo ako nije.

Ja sam u jednom stresnom periodu zivota imala taj neki cudni ,kao pritisak,osjecaj u glavi.Nista nije boljelo ali uzasno je ometalo normalno funkcioniranje.I pomislivsi na najgore odem kod neuropsihijatra jako cijenjenog u nasem kraju.Nije me snimao nikakvim strojevima nego me pregledao ,ono zazmiri i dotakni vrh nosa isl.
dijagnoza je bila migrena.Ne obicna nego neka vrsta koju je on imenovao.
Taj osjecaj je ubrzo prosao a ja sam vremenom dobila prave simptome migrene koji su me u jednu ruku vjerovali ili ne obradovali.Sad se borim s migrenom ,koja je hvala Bogu rijetka.

lolhipohondar
25.08.2007., 16:35
Tocno to!! Ne funkcioniram normalno i pomalo se osjecam dezorijentirano. Hvala puno!!!

drmed
25.08.2007., 17:18
Vjerovatno imas nizak tlak

lolhipohondar
26.08.2007., 13:41
Tlak mi je 140, dakle nije nizak. Sutra ipak idem svojoj doktorici pa cu vidjet sto se dogada... Valjda moram na sve pretrage.

The Uništavač Topika
26.08.2007., 13:51
Imam problema sa zamagljenjem nakon ustajanja.

Nizak tlak najvjerojatnije, možda problemi sa cirkulacijom. Nemoj tu pitat nas nego se gubi doktoru. :D

maple leaf rag
26.08.2007., 17:42
Moze bit i lagani stres i anksioznost,psiha zna cuda radit...

Neter Neteru
26.08.2007., 18:26
Može i visok tlak, ali i promjene krvnog tlaka u glavi usljed problema s vratnom kralješnicom.

fata
26.08.2007., 20:38
koliko imas godina?Ides u skolu?140 je visok tlak za nekog tko ide u skolu.

lolhipohondar
26.08.2007., 21:57
Da... imam skoro 15 godina. Nova dva mjerenja su pokazala 145. Znam da je to dosta visoko, svi u obitelji su mi 120 vise-manje. Sutra idem doktoru pa ako prezivim sve sta mi misle radit onda cu valjda napisat sta je bilo. Ne znam zasto me tako strah (stalno su mi na pameti tumori, pseca trakavica i anaurizme :eek: ), ali nikad nisam imao nesto jace od obicne glavobolje.

maple leaf rag
26.08.2007., 22:35
Budes li previse razmisljao upast ces u zacarani krug iz kojeg je tesko izaci(podsvijest),napravi pretrage reda radi i kad vidis da je sve ok ne razmisljaj vise o zdravlju(u smislu sta mi je) jer ces "naci" jos milion simptoma.

Tiesto
26.08.2007., 23:05
mozda neispavanost, meni je to isto bilo kad sam odero 18 sati igrica u komadu, btw. vrsnjaci smo, sve proslo nakon 20 sati spavanja.

lolhipohondar
27.08.2007., 20:05
Ok, danas sam bio kod doktora, obavio sam EKG, koji je bio cist; EEG, isto cist; RTG sinusa koji je mutan ali je mozda losa snimka (ili pocetak virusne infekcije); krvnu sliku koja pobija tu virusnu infekciju jer je cista... I oftamologa koji kaze da je sve ok, samo imam -0.50 na desnom oku. Za EKG, EEG, i rentgen nemam pismeo objasnjenje jer mi ga je objasnila doktorica na hitnom... (kojoj nekako ne vjerujem). Sve se cini ok, mozda neispavanost, meni je to isto bilo kad sam odero 18 sati igrica u komadu, btw. vrsnjaci smo, sve proslo nakon 20 sati spavanja.
-Da, visio sam 3 dana na WoW-u jer mi je cura bila nedostupna, tako da je vjerojatno samo to, ali ja ipak moram nekom psihijatru da me rijesi te proklete hipohondrije, jer ne mogu prestat gledat emisije o parazitima i tim sranjima na discovery-u XD...

malaria
27.08.2007., 20:46
da da, to je baš meni palo napamet jer i ja povremeno imam vrlo slične simptome od premalo sna.

i isto sam prije par godina imala tlak 140 - pritisak u glavi, i ful čudan feeling...

tak da ti je to najvjerojatnije zato.

Jedna Tanja
28.08.2007., 12:30
Ja mislim da je on odabrao dobar nick...:zubo:

Kakav tumor, sta pricas?! Ja vec godinama imam razne "cudne osjecaje u glavi" kad god sam neispavana, pod stresom ili kad naglo ustajem i sl. Cak i kada se ne bavim nekim fizickim aktivnostima dugo, a onda naglo pocnem...

Na ozbiljne bolesti se sumnja tek kada se ne moze nista utvrditi analizama... pa cak i tada ostaje psihogeni faktor, koji je u tvojim godinama najcesci uzrocnik tegoba...;)

Pozdrav:w

Undertaker
28.08.2007., 13:29
Ne znam jel mi se ovo dogada zbog pritiska ili cega vec, sad vec 3. dan imam cudan osjecaj u glavi. Kada skrecem pogled s jednog predmeta na drugi osjecam vrtoglavicu, neprestano sam umoran, a nakon spavanja imam isti osjecaj. Nemam visoku temperaturu, a za tlak ne znam (znam da bi bilo dobro da ga znam) ali su mi zile na rukama cesto ispupcene. Prije nego sto je ovo pocelo osjetio sam nekakvo napuhavanje u glavi i od panike sam skocio iz kreveta... od onda je sve cudno. Ne zelim jurit odmah doktoru koji ce me slat na sve moguce pretrage jer mi skola pocinje za tjedan dana i ne zelim lezat doma... :bonk:

Odi u ludaru

kolikotoliko123
21.11.2007., 12:30
Boli me lijeva strana glave. Skoro cijela, ali pogotovo iznad oka. U onim kostima iznad oka... Kada to područje dodirnem, osjetim bol kao da imam masnicu na tom mjestu. Međutim, samo kad pritisnem. Ako držim, dalje ne osjetim. I to me boli kad se nagnem. Onako, kao da je bol neka težina, a te kosti su tanke pa, kad se nagnem, osjetim težinu boli iznad oka. Na trenutke mi se čini da me boli samo oko i to iznad oka, a na trenutke me zaboli i uho čak. Uglavnom, koji bi tome mogao biti uzrok? Hvala. :)

Vasilisa
21.11.2007., 14:27
Sinus? Živac? :confused:

Bo, samo ti ljucki dižen temu.

kolikotoliko123
21.11.2007., 14:34
Hvala! :D

Vasilisa
21.11.2007., 15:12
Možebitno su tvoje tegobe frontalni sinusitis.

http://hitna.org/wwwCMS/sr/0006/files/20061109150020/

kolikotoliko123
21.11.2007., 16:46
Gle, moglo bi biti. :)

Hvala još jednom. :D

Vasilisa
21.11.2007., 18:29
Jel te prošlo?

Mene je u međuvremenu počelo svrdlati.

"Bol u glavi, iznad oka" inače zvuči ka dobro ime za ćhat temu.

kolikotoliko123
21.11.2007., 18:43
Nije me još prošlo, valjda neće dugo. :)

Ovoga... Da. :D Ček, je l' se ovdje smije chatati? :D

Vasilisa
21.11.2007., 18:52
Što se ne bi smilo.

Malo volje samo pokaži.

kolikotoliko123
21.11.2007., 19:22
Sou, šta radiš u životu? :)

Vasilisa
21.11.2007., 19:37
Ne mnogo. Čupan maturu još. Und Zi?

kolikotoliko123
21.11.2007., 19:47
Studiram. :p

Vasilisa
21.11.2007., 19:51
A znan vidila san ti druge postove ;(

Aaaaaaaa. I tako dalje.

kolikotoliko123
21.11.2007., 20:06
Pa i ti ćeš studirati, ima vremena. :D

Vasilisa
21.11.2007., 20:13
Nea potrebe da mi ukazivanjem na taj fakat pogoršavaš glavobolju. :/

Bančiš li što ili si više domaća životinja?

kolikotoliko123
21.11.2007., 20:17
Više domaća životinja. ;) Eventualno na koncerte.

Vasilisa
21.11.2007., 20:21
Prekokrasno to je. Na kakve koncerte?

(Nu što mi dobro ide smoltok.)

kolikotoliko123
21.11.2007., 20:26
Na razne.

( Meni smol tok ne ide. :D )

Zadnje na čemu sam bio... Ait!

Vasilisa
21.11.2007., 20:37
(A ni meni ne ide. Al se konstantno pokušavan obmanuti.)

Uaa altronativac.

kolikotoliko123
21.11.2007., 20:42
Hehe... A šta ti slušaš?

Vasilisa
21.11.2007., 20:47
Ja. Milospjevje svakojako. Što god zapne za uho a da nisu cvike. ...okej ovo je bilo loše.

Di ti je avatar?

kolikotoliko123
21.11.2007., 20:50
Nemam avatar. Zapravo mi je ovo samo privremeni account koji sam otvorio da bih postavio jedno pitanje. :D Malo sam zapeo, ali i dalje ne volim forum.hr... :p

Vasilisa
21.11.2007., 20:55
Ja ga mrzin iz dna duše i posli svake odjave kažen da više neću.

Di te još ima, ako smin priupitat?

kolikotoliko123
21.11.2007., 20:58
Iskon forum, ICQ, MSN. Ako na to misliš. ;)

Vasilisa
21.11.2007., 21:04
Aj odašilji ajsikju # na PM, ako ti nisan preodbojna :D

kolikotoliko123
04.02.2008., 18:02
Jedan dio glave mi vibrira... Ono kao kad mišići na nogama ili rukama počnu vibrirati, ali ovo je u glavi pa me malo strah.
Također, na istom dijelu glave znam osjećati neku čudnu ukočenost, nešto kao da imam grč ili da mi se dio glave povukao prema unutra pa nikako da se otpusti...

Uglavnom, što to znači i je li normalno?

malo zbunjena
04.02.2008., 18:27
koji dio glave?

kolikotoliko123
04.02.2008., 18:33
Malo iznad uha i prema očima. Kad stisnem zube pa ih kao mičem lijevo-desno, onda mi se pomiče taj dio u glavi.

malo zbunjena
04.02.2008., 18:44
pomiće se i meni kao vjerojatno i svima a ono što ti vibrira to ti je vjerojatno živac. bar su meni tako objasnili kad meni "zavibrira". možda imaš problema sa zubima?

kolikotoliko123
04.02.2008., 18:48
Well, ponekad osjetim to (ukočenost, bol, kad mi je u tom dijelu glave) kao da se spaja s jednim zubom, a ponekad mi se čini čak i s uhom.
Zubi su mi savršeno nepokvareni, ali mislim da imam prilično osjetljivo zubno meso...

malo zbunjena
04.02.2008., 18:52
e pa sad znaš koja ti je sljedeća stanica, ako te to jako muči odi do stomatologa pa ćeš vidjeti. nadam se da ćeš naći rješenje.

Nikka
05.02.2008., 03:00
Govoris o temporalnom misicu, to je misic koji pomaze kod zvakanja. Bilo koji misic moze pocet vibrirati u mirovanju kod osoba koje su umorne, neispavane. Dosta cesta pojava na licu, oku... kod neispavanih studenata npr.

Ako se javlja bol i povezano je uz probleme s vidom, u starijih osoba, treba ici lijecniku.

hyperactive_anki
10.03.2008., 14:50
i meni se dogadja ovakva bol... ali nije upala sinusa.

cvitic
10.03.2008., 19:55
i meni se dogadja ovakva bol... ali nije upala sinusa.

kako znaš da nije?

hyperactive_anki
10.03.2008., 21:19
Zato što znam bol sinusa.
Ovo nije iznad obrve kako je to kod sinusa (iznad oka) - meni je ispod obrve - ona kost...
e pa kao da me ta kost boli ili malčice ispod nje.

Nelson Muntz
31.07.2008., 22:09
ovo pitam za jednog mog prijatelja koji trenutno ima pokvaren komp
on kaže da osjeća neki čudan pritisak u glvai, a kad rukom malo jače glavu okrene u neku stranu čuje se kao da nešto škljocne

da li je možda imao netko nešto slično i da li može otprilike reći o čemu se radi
jer on je išao na preglede pa čeka nalaze

Nelson Muntz
31.07.2008., 22:14
da još nadodam, u pubertetu je i na sistematskom je imao visoki tlak

klokanovac
21.12.2008., 13:28
Imam problem koji se zove pritisak u glavi koji već traje više od tri mjeseca. Stalno imam osjećaj da mi se žile u glavi jako naprežu. Kad legnem u krevet pritisak je još veći zbog toga što sam naslonio glavu na jastuk. Situacija vjerojatno nije toliko strašna jer bi mi pritisak popustio nakon par sati u krevetu. Međutim, javlja mi se stalno po danu, a ne znam kako da izađem na kraj s tim. Možda je visoki tlak. Jel netko od vas zna nešto o tome? Unaprijed hvala.

Ivanicapeca
21.12.2008., 14:59
Imam problem koji se zove pritisak u glavi koji već traje više od tri mjeseca. Stalno imam osjećaj da mi se žile u glavi jako naprežu. Kad legnem u krevet pritisak je još veći zbog toga što sam naslonio glavu na jastuk. Situacija vjerojatno nije toliko strašna jer bi mi pritisak popustio nakon par sati u krevetu. Međutim, javlja mi se stalno po danu, a ne znam kako da izađem na kraj s tim. Možda je visoki tlak. Jel netko od vas zna nešto o tome? Unaprijed hvala.

Pregledaj si tlak i sinuse.

Tionio
20.05.2009., 11:02

to se meni danas dogodilo u skoli.....odjednom sam dobio taj neki cudan osjecaj....al nemogu to opisati....full kompliciranno.....otisao sam doma i izmjerio tlak (145 sa 90.....)...sto je jako visoko za mojih 13 god....to mi se deslio i prosle godine....poslali su me u bolnicu... tamo su mi radili sve bozje pretrage tjedan dana......nakon dva do tri tjedna to je prestalo...i kao sto sam vec napisao, ponovno se danas vratilo...! :confused:

cruce
20.05.2009., 22:38
prije desetak dana sam vanka izgubila svijest i imala epilepticni napad za koji nikome nije jasno od cega je buduci da nemam epi. od tada je par dana sve bilo ok do prekjucer kada sam prije nego ce se sruciti oluja vanka jednostavno osjetila te iste simptome uz to sto su mi se zacepile usi (kao kada putujem pa naglo mijenjam visinsku razliku). Takodjer pojma nemam sta je. :ne zna:

leptirica 2
21.05.2009., 14:28
prije desetak dana sam vanka izgubila svijest i imala epilepticni napad za koji nikome nije jasno od cega je buduci da nemam epi. od tada je par dana sve bilo ok do prekjucer kada sam prije nego ce se sruciti oluja vanka jednostavno osjetila te iste simptome uz to sto su mi se zacepile usi (kao kada putujem pa naglo mijenjam visinsku razliku). Takodjer pojma nemam sta je. :ne zna:

Nemoj :eek:. Ja sam do dobila epilepsiju sa 6 godina i to mi se u pubertetu povuklo,imala sam žarišne promjene na lijevoj strani -čini mi se,glave...sada imam 26 godina,čepe mi se isto uši,pritisak neki osjećam:ne zna:-tlak uvijek u redu, krvna slika ok.,nalaz rtg vratne kralježnice uredan..dalje nisam išla na daljnje preglede,zadnji kontrolni eeg obavila 2003 godine-bio uredan ...pa sam se sad malo zaintrigirala kada sam pročitala tvoje saimptome čepljenja ušiju...jesi bila u bolnici kada si pala u nesvijest i šta su rekli:kava: ?

cruce
21.05.2009., 23:51
Nemoj :eek:. Ja sam do dobila epilepsiju sa 6 godina i to mi se u pubertetu povuklo,imala sam žarišne promjene na lijevoj strani -čini mi se,glave...sada imam 26 godina,čepe mi se isto uši,pritisak neki osjećam:ne zna:-tlak uvijek u redu, krvna slika ok.,nalaz rtg vratne kralježnice uredan..dalje nisam išla na daljnje preglede,zadnji kontrolni eeg obavila 2003 godine-bio uredan ...pa sam se sad malo zaintrigirala kada sam pročitala tvoje saimptome čepljenja ušiju...jesi bila u bolnici kada si pala u nesvijest i šta su rekli:kava: ?

Jesam. Sumnjali su na epi, ali takodjer i na dehidraciju buduci da sam cijeli dan bila na jakom suncu i malo tekucine pila (novinar na terenu). dali su mi infuziju i za desetak minuta sam bila kao nova. nekih 5 sati ranije prije pada u nesvijest su mi se zacepile usi, ali zbog putovanja i mijenjanja visinske razlike. Ali ovo posljednje začipanje ušiju bila sam u stanu, nisam nigdje putovala, imala sam cudan osjecaj u glavi ali nisam padala u nesvijest niti sam imala epi napad. takodjer sam upratila da je to posljednje zacipanje usiju bilo par minuta prije nego ce se sručiti oluja (nagla promjena vremena), tako da mi je palo na pamet da se mozda tlak zraka naglo promijenio zbog nagle promjene vremena. ali problem je u tome sto ja nikada nisam bila meteropata :ne zna: uglavnom, moram radit uskoro EEG s deprivacijom spavanja pa da se vidi sta je. Trebala sam radit i MR ali se ispostavilo da ju ne smijem raditi jer imam metala u glavi. :s

lost_17
28.10.2009., 22:46
dešava mi se da me probode u glavi ponekad. bol bude oštra i brzo prođe. kao da me netko iglicom ubo. i ponovi se više puta u danu... i onda neko vrijeme ništa i tako opet... zna li netko šta to može biti? inače imam problema sa vratnom kralježnicom ako to ima kakve veze...

leruka
29.10.2009., 18:34
neznam, mene isto tak nekad u nekom dijelu tijela zna pocet bolit jako na par sekundi npr. ruka, glava i onda prodje.. to onako 2-3 puta u 2 tjedna i onda mjesec dana ne.. i tak po periodima

lost_17
02.11.2009., 16:58
nadam se da nije ništa strašno ;)
neznam, mene već par dana stalno probada na raznim mjestima po glavi, boli me užasno vrat, imam upalu sinusa i oba uha, te još upalu živca... pa se nadam da je samo od toga...

♥Mammas Flicka
12.02.2010., 18:48
Sorry ako sam ovo postavila na pogresnom forumu ali mislila sam da ovo spada ovdje:ne zna: i slicnu temu nisam vidjela mada sam pregledala unazad 5 stranica...

Naime prekljuce me uhvatila neka nagla viroza bilo mi je cas hladno da sam se tresla a u roku od 5 minuta sam gorila kao da sam iz saune izasla... to je trajalo do juce i sad mi je sve ok..medjutim ostao je neki pritisak u glavi kojeg nikako da se rijesim. Evo jedva funkcionisem od juce zbog toga kao olova u glavi da imam stalno me vuce da lezim..smijanje,ustajanje iz sjedeceg polozaja,bilo kakvo saginjanje je zivi uzas imam osjecaj da ce mi glava explodirati..:( Jedino sto mi malo pomaze jeste vezanja glave... Kako se rijesiti tog pritiska???

Ivanicapeca
12.02.2010., 18:54
Sorry ako sam ovo postavila na pogresnom forumu ali mislila sam da ovo spada ovdje:ne zna: i slicnu temu nisam vidjela mada sam pregledala unazad 5 stranica...

Naime prekljuce me uhvatila neka nagla viroza bilo mi je cas hladno da sam se tresla a u roku od 5 minuta sam gorila kao da sam iz saune izasla... to je trajalo do juce i sad mi je sve ok..medjutim ostao je neki pritisak u glavi kojeg nikako da se rijesim. Evo jedva funkcionisem od juce zbog toga kao olova u glavi da imam stalno me vuce da lezim..smijanje,ustajanje iz sjedeceg polozaja,bilo kakvo saginjanje je zivi uzas imam osjecaj da ce mi glava explodirati..:( Jedino sto mi malo pomaze jeste vezanja glave... Kako se rijesiti tog pritiska???

Imaš upalu sinusa, očito.
Niš, lezi doma i inhaliraj se do besvjesti. Ak ne prođe kroz dan dva, morat ćeš po antibiotik.

♥Mammas Flicka
12.02.2010., 19:18
Imaš upalu sinusa, očito.
Niš, lezi doma i inhaliraj se do besvjesti. Ak ne prođe kroz dan dva, morat ćeš po antibiotik.

Nisam nikad imala upalu sinusa tako da neznam nista o tome. :ne zna:. medjutim moram napomenuti da ja nemam nikakve simptome klasicne gripe ili prehlade..nos mi nije zastopan i nema curenja,neboli me grlo..apsulutno nista..samo sto sam dva dana imala tu neku temperaturu sa groznicom i od juce taj pritisak u glavi..

Opet hvala ti na odgovoru pokusat cu uraditi tako mozda i jesu sinusi...:)

Ivanicapeca
12.02.2010., 19:22
Nisam nikad imala upalu sinusa tako da neznam nista o tome. :ne zna:. medjutim moram napomenuti da ja nemam nikakve simptome klasicne gripe ili prehlade..nos mi nije zastopan i nema curenja,neboli me grlo..apsulutno nista..samo sto sam dva dana imala tu neku temperaturu sa groznicom i od juce taj pritisak u glavi..

Nabavi morsku sol i baci šaku u vruću vodu i inhaliraj se.

Druga dobra stvar jest zagrijavati morsku sol do pucketanja u tavi i kad se mrvicu ohladi, staviti je u krpu koja se stavi na čelo i stegne drugom krpom. Meni je to moja pokojna baka stavljala kad sam imala pritisak u glavi od sinusa.

Termination
13.02.2010., 00:00

Definitvno od sinusa. Takav pritisak u glavi može potrajati i nekoliko dana, ali ti se neće dogoditi ništa strašno. U slučaju začepljenja nosa primjeni kapi za nos, a u slučaju vrućice ili gnojnog iscjetka iz nosa javi se liječniku (jer će možda trebati antibiotici).

Pero Gmaz
13.02.2010., 18:05
Može biti svašta, ali ja neću ništa reći sigurno. Budući da si imala virozu, imala si i jak odgovor tijela na nju, temperaturu i jako znojenje. Po svemu tome izbacila si dosta tekućine i taj dio treba nadoknaditi. Glavobolje (po mom iskustvu cca 90-95%) dolazi od nedostaka tekućine. Dakle povećati unos tekućine (da se nadoknadi izgubljeno). Bilo bi dobro piti vodu i u nju staviti par kapi limunovog soka jer će to dodatno pomoći.

Živi i veseli bili :lux:

tototo19
27.02.2010., 13:02
Imam 16 godina i odnedavno me počela boljet glava. Ne baš boljeti, već je to više kao neki pritisak na glavu iza uha i negdje na tjemenu. U školi imam stvarno puno posla i možda je to sters. Također sam jako malo vani. U škioli sam kojih 8 sati i onda sam doma u kući ostatak dana. Isto tako ne spavam dobro.
Nervira me taj osjećaj jer nije bol. Ne znam dal bi trebala ić doktoru za takvo što ili ne. Kad odem van dobro mi je, ali problem je što ja ne mogu biti stalno vani.
Jel to tumor ili migrena ili što?:ne zna:

Pero Gmaz
27.02.2010., 20:11
Jel to tumor ili migrena ili što?

Da li ti misliš da je to tumor? PO meni izgleda tipična glavobolja i nesanica povezana s neuzimanjem tekućine. Jednu do dvije čaše vode prije spavanja bi ti trebalo riješiti nesanicu, a tokom dana isto uzimati tekućine, a izbjegavati kave (diuretik-izbacuje tekućinu) i gazirane sokove, te slatka pića. To bi rekao da je sve uzrokovano jetrom, odnosno slabijim radom iste. Za jetru treba kifika (kretanje, oksidacija) i tekućine (za ispiranje). Kada nema toga prvo što ti signalizira je glava.

Živi i veseli bili :lux:

tototo19
28.02.2010., 06:27
A hvala. Ja sam inače jako pesimistična i pomalo paranoična. Moja mama misli da je to možda i zbog uha, ali ne znam...Ug. sutra kod doktora pa da se toga riješim.

msvijet
20.03.2010., 21:18
Kod mene se nesto cudno desava, neznam to opisati.
Pa recimo ono kad odem spavati, i desava mi se ponekad da ono za 5 minuta drijemanja da osjetim u glavi kao bljesak, odma se u tom trenutku kao da me stepe struja ali me ne boli, nego se u toj sekundi kak bi rekel uzbudim od toga i nakon toga bez problema dalje spavam.. To se desava samo kada spavam uglavnom pri početku recimo nakon 5 min drijemanja.
Jel moguce da je to normalno zato jer sam bio umoran ili ?

Junio 567
27.11.2010., 20:52
Pozdrav svima,

imam jedno pitanje za forumaše koji bi mogli pomoći savjetom ili su možda doživjeli nešto takvo. Naime, radi se o mojoj curi, stara je 22 godine, ima dijagnosticiran gastritis te povremeno nizak tlak. Danas joj se desilo nešto čudno, naime sve je bilo skroz ok, taman smo radili kavicu i tako to, i onda odjendom kao da joj je sva krv krenula u glavu, osjetila je užasan pritisak u glavi, bila je jako crvena i vruća, i naravno prepali smo se oboje. Osjetila je potrebu za povraćanjem, no na kraju nije mogla ništa osim nešto malo sline što je izašlo. stanje se ubrzo smirilo, a sad se osjeća slabo. Temperaturu nema..zanimljivo je da je prije 5 godina imala isti takav slučaj.

Samo usput da spomenem, makar sumnjamo da to ima ikakve veze, no čisto da steknete full picture, da se ovo danas desilo neposredno nakon što je popila kapsulu stress b-complexa od kala. Anyway, molim vas za mišljenje / savjet..razloga za paniku ima/nema?

Hvala svima unaprijed :) :s

Faro
28.11.2010., 01:30
Najvjerojatnije Niacin flushing, jedan od grupe B-vitamina kada se uzme naglo u velikoj dozi izaziva takve simptome. Inače su u takvim B-komplex, antistress i sl. vitaminama debelo podebljane doze B.-vitamina, a i moguće je da proizvođaču pobjegne u tabletu veća količina tvari (ili manja) nego što bi trebalo biti. Neka prestane piti te tablete, pa vidi hoće li se opisane epizode ponavljati. Ako ne, neka nakon nekog vremena opet popije i ako buder imala reakciju tada imate svoj odgovor.

Pozz

miškica01
24.02.2011., 14:09
moja mama ima 80 godina i osjeća jako zujanje u glavi. Uzima aspirin protekt
ali nema poboljšanja. Da li netko zna koji bi lijek trebalo uzimat da osjeća
manje zujanje.
Hvala

€.L.$.@
15.03.2011., 18:41
Valjda nisam falila forum/temu

Pozdrav svima
Kao što sam rekla u naslovu, već godinu dana imam kao neki pritisak u glavi, prošlu godinu sam živjela po bolnicama, neurolzima,neuropsihjatrima, na očnom, privatne prakse, radila sam CT glave pa su me poslali i na MR glave....

Imam 22god,u vezi sretnoj.. (ako se tko pita)
Počela je sa jakim lupanjem srca, kao neki panični napadaj, jedne večeri i odtad se ponovio par puta. jedne večeri u šetnji mi se promjenio cijeli svijet, počeo mi je (tada) čudan pritisak u glavi. Trajao je nekoliko mjeseci. nitko nije ništa utvrdio, i fala bogu našao u glavi tipa tumora...nakon toga sam u području čela osjećala kao da nosim obruč cijelo vrijeme. stezanje. i tako me smetalo da mi vid nije više bio čist kao inače. i tako živim do danas. naravno, intenzitet tog pritiska se mijenjao s vremenom,isto tako i područje pritiskka. kad ga nebi imala bila bi najsretnija na svijetu, a kad bi došao, tuga,jad, strah...ma užas, nebi to poželila ni najgorem neprijatelju.

i zadnji od nalaza koje sam radila, VEP, dijagnosticirana je promjena u očima, desinkronizacija desnog oka. znači ipak tu ima nešta. ne izmišljam kao što mi mater kaže.

Valjda je netko imao slične probleme,ili... tražim savjet..

cruce
15.03.2011., 20:00
Valjda nisam falila forum/temu

Pozdrav svima
Kao što sam rekla u naslovu, već godinu dana imam kao neki pritisak u glavi, prošlu godinu sam živjela po bolnicama, neurolzima,neuropsihjatrima, na očnom, privatne prakse, radila sam CT glave pa su me poslali i na MR glave....

Imam 22god,u vezi sretnoj.. (ako se tko pita)
Počela je sa jakim lupanjem srca, kao neki panični napadaj, jedne večeri i odtad se ponovio par puta. jedne večeri u šetnji mi se promjenio cijeli svijet, počeo mi je (tada) čudan pritisak u glavi. Trajao je nekoliko mjeseci. nitko nije ništa utvrdio, i fala bogu našao u glavi tipa tumora...nakon toga sam u području čela osjećala kao da nosim obruč cijelo vrijeme. stezanje. i tako me smetalo da mi vid nije više bio čist kao inače. i tako živim do danas. naravno, intenzitet tog pritiska se mijenjao s vremenom,isto tako i područje pritiskka. kad ga nebi imala bila bi najsretnija na svijetu, a kad bi došao, tuga,jad, strah...ma užas, nebi to poželila ni najgorem neprijatelju.

i zadnji od nalaza koje sam radila, VEP, dijagnosticirana je promjena u očima, desinkronizacija desnog oka. znači ipak tu ima nešta. ne izmišljam kao što mi mater kaže.

Ja sam imala ludjacke glavobolje, na momente mi je sve bilo bijelo pred ocima, nitko godinu dana nije znao sta je, doslo je do toga da mi je "ocna doktorica" rekla kako sam emocionalno vezana za naocale??!! :confused: Nakon godinu dana doslovce Bozjom providnoscu nabasam na jednog okulistu koji mi je nakon 5 minuta rekao kako mi uz dotadasnju diptriju (minus) ostaju fotoosjetljiva stakla, ali na njih idu jos i prizme (zbog nedostatka njih mi je "pucalo" vidno polje i bilo sve bilo te imala glavobolje itd...) te antirefleks zastitu, iso nesto zastitu, zastitu za rad na kompjuteru i jos je nabrojao nekakvih hrpu zastita. Uglavnom, sada moje naocale kostaju nekih 1500 - 1600 kuna (stakla - zapravo su plasticna - narucujem iz Minhena jer tamo doista prave da valjaju) i problema nemam s ocima. Medjutim, i meni se prije nekoliko mjeseci javio taj cudni osjecaj u glavi i nakon par mjeseci od pojave tog osjecaja imala sam epi napad. Zakljucili su kako je to sve rezultat jedne vrste epilepsije. Takodjer, taj osjecaj moze biti ako imas aneurizmu, ako imas neko minijaturno suzenje krvnog suda u mozgu, a stomatolog mi je rekao da moze i od "propalog zagriza" te eventualnih cisti na korijenu zuba. :kava: Pod broj jedan, nadji odlicnog oftamologa, ako to ne upali, dobrog neurologa koji ce si dat truda da skonta kaj je s tobom (pitaj ga da te posalje i na magnetnu angiografiju da vide zile u mozgu), a skokni i do kakvog dobrog stomatologa da vidi kakva je situacija sa zubima jer izvana zub moze izgledat super zdrav i uopce da te ne boli, a na korijenima nekoliko zubi da imas cisti na izvoz... To se meni dogodilo - kod zubara u posljednje 3 godine ostavila sam 10 zubi, 8 cisti i 2 djelica kosti :rolleyes:

P.S. Ovo desinhronizacija desnog oka - mislim da je meni to razlog za prizme bio, samo sto je kod mene lijevo oko, ali se prizme stavljaju na oba

€.L.$.@
16.03.2011., 07:30
najviše me nervira što mi samo daju uputnice ili me salju dalje (privatnici) svojim kolegama(privatnicima) $$$$$$$$$ a ja sam glupa pa ću ići kako da ne.
uglavnom, sljedeći, nadam se zadnji pregled koji ću napravit jest ERG oba oka.
Nadam se da će mi tad vidjet nekakvu promjenu u očima i isto tako mi pomoć jer je ovo više neizdrživo.

miss shopaholic
16.03.2011., 20:40
.... čudan pritisak u glavi. Trajao je nekoliko mjeseci. nitko nije ništa utvrdio, i fala bogu našao u glavi tipa tumora...nakon toga sam u području čela osjećala kao da nosim obruč cijelo vrijeme. stezanje. i tako me smetalo da mi vid nije više bio čist kao inače. i tako živim do danas. naravno, intenzitet tog pritiska se mijenjao s vremenom,isto tako i područje pritiskka. kad ga nebi imala bila bi najsretnija na svijetu, a kad bi došao, tuga,jad, strah...ma užas, nebi to poželila ni najgorem neprijatelju.

identično :eek:
meni se isto odjednom samo pojavilo, ali samo na jednoj strani glave (lijeva). sve skoro kao i kod tebe i s vidom - počela sam nositi naočale (imam dioptriju od ranije, ali bi ih uvijek zaboravila staviti) sad ih uglavnom nosim, malo bolje vidim slova iz daljine i ljude na ulici, ali mi isto vid nije skroz cist :ne zna:

isto mi se mijenja pritisak, glavobolja, sve, bila sam na pretragama i toliko puta kod doktorice i nista. zadnjih par puta sam dobila kapi za nos i jos neke jače, kao proci ce mozda od toga :kava:

inace, meni pomogne nurofen (mislim da su one - crvene) kad se jave najjaca glavobolja i pritisak oko cela da se malo smanji (ne skroz, naravno, ali sam sretna kad je bar nesto manje - znam da nije neko rjesenje, ali bar kratko pomaze. :D )

cruce
16.03.2011., 21:04
identično :eek:
inace, meni pomogne nurofen (mislim da su one - crvene) kad se jave najjaca glavobolja i pritisak oko cela da se malo smanji (ne skroz, naravno, ali sam sretna kad je bar nesto manje - znam da nije neko rjesenje, ali bar kratko pomaze. :D )

Meni su kofadoni zaaaakoooon kod glavobolje, pa i one najgore :top:

miss shopaholic
16.03.2011., 21:40
Meni su kofadoni zaaaakoooon kod glavobolje, pa i one najgore :top:
ali u nasim slucajevima nije obicna jaka glavobolja nego bas taj užasni pritisak i stezanje:ne zna:
cofadon? nisam probavala s njima, ali cu isprobati. idu li bez recepta po novom ili? pretpostavljam da ni one ne. :rolleyes:

€.L.$.@
17.03.2011., 07:00
ja ništa ne pijem jer mi nitko nije ništa dijagnosticirao. nit preporučio lijek da mi bar pomogne i olakša...popijem brufen kad je glavobolja,pomaže u roku od 10 min, al pritisak i ekipa,ništa.to ostaje.

nego, zanima me kako vam je gledati u svjetlo u noći, ili kad se razvedrava vrijeme,pa sva ona svijetlost...meni smeta. nikad nisam imala problema s vidom, i sad mi nalazi govore da je sve u redu. samo za ERG neznam, idem ga radit 6.4

miss shopaholic
17.03.2011., 14:22
nego, zanima me kako vam je gledati u svjetlo u noći, ili kad se razvedrava vrijeme,pa sva ona svijetlost...meni smeta. nikad nisam imala problema s vidom, i sad mi nalazi govore da je sve u redu. samo za ERG neznam, idem ga radit 6.4
nisam posebno obraćala pozornost, ali da, sad kad kažeš, i meni smeta to gledanje u noći, ali isto uvijek na jednosj strani..

a sto se tice brufena i pristiska - to sam i mislila, nikad ne nestaje skroz, nazalost. ah nas dragi uvijek prisutni pritisak :D

nego, imas li ti problema sa sinusima inace? disanjem opcenito?

cruce
17.03.2011., 20:46
ja ništa ne pijem jer mi nitko nije ništa dijagnosticirao. nit preporučio lijek da mi bar pomogne i olakša...popijem brufen kad je glavobolja,pomaže u roku od 10 min, al pritisak i ekipa,ništa.to ostaje.

Ja imam naočale, na njima: prizme, dioptriju (vrlo malu, minus), a zbog svjetlosti i rada na racunaru imam na cvikama, tj. staklima: fotoosjetljiva stakla, antirefleks, iso - nesto, kompjutersku zastitu i jos kojekavih hrpu zastita (nisam sve ni uspjela zapamtiti). Uglavnom, sad sam super sto se tice vida i glavobolja, pritiska i svega ostalog uzrokovanog problemima s ocima koje u 2 godine nisu uspjeli skontat dok nisam nabasala na vrhunskog doca (oftamologa).

P.S. osim sinusa, kakva si sa zubima? Meni su 10 godina pravili probleme zubi jer sam imala 2 ogromne ciste na njima za koje nisam znala niti me ista boljelo a izvana je zub bio ok. Kako mi je zubar izvadio to sve (stvarno imam vrhunskog stomatologa), ja nakon 10 godina napokon prodisala na nos. Takodjer mi je rekao da katastrofalne glavobolje, pritisak u glavi, problemi sa srcem, zglobovima, vidom itd... mogu nastati od problema sa zubima te takodjer i zbog "propalog zagriza" jer se u tom posljednjem slucaju deformira zglob celjusti i tu onda nastaje urnebes (to ja imam i ceka me ispravljanje). :rolleyes: E kad smo napokon to rijesili, bila sam mirna par mjeseci, dok nisu skontali da imam epilepsiju... Tu je nastao dodatni urnebes :flop: A za cofadone ne znam - ja sam u Bosni i kod nas oni mogu bez recepta (cijena im je, prebaceno iz KM u kune, 5 kuna - tabla). Uglavnom, posjeti oftamologa, pitaj za prizme i osjetljivost te cilindre te se malo druzi sa zubarom i vidi s njim da nema sta na korijenu zuba i kakav ti je zagriz. Sretno! :top:

€.L.$.@
18.03.2011., 07:47
zubi su mi super,uvjek me hvale zubari..:top: no imam par točkica karijesa pa se sve mislim kad ću ići. ok.

meni taj pritisak stvara neugodan osjećaj. mislim da imam tumor,da ću imat neku retardaciju,da je moj svijet,moj život gotov. eto.
to,nazovimo ˇčudno stanje u glaviˇ me promjenilo,stvara mi strah,nelagodu..te uvijek kad nalazi izađu uredni,kažem->psiha,100%, ja sam sama sebi to na neki način uzrokovala.<

ah,Bože.

Sinusi su mi u redu,radila sam ih prve nakon saznanja o tom pritisku...

cruce
18.03.2011., 10:46
zubi su mi super,uvjek me hvale zubari..:top: no imam par točkica karijesa pa se sve mislim kad ću ići. ok.

meni taj pritisak stvara neugodan osjećaj. mislim da imam tumor,da ću imat neku retardaciju,da je moj svijet,moj život gotov. eto.
to,nazovimo ˇčudno stanje u glaviˇ me promjenilo,stvara mi strah,nelagodu..te uvijek kad nalazi izađu uredni,kažem->psiha,100%, ja sam sama sebi to na neki način uzrokovala.<

ah,Bože.

Sinusi su mi u redu,radila sam ih prve nakon saznanja o tom pritisku...

Ok, psiha. Ali, mora biti neki razlog prije toga koji je pokrenuo lavinu - pa makar bila rijeci i o preuvelicavanju simptoma koji su na kraju rezultirali ovakvim tvojim strahom. Uglavnom, koje god objasnjenje bilo, mora biti neki okidac, neki razlog zasto je sve ovako kako jeste. E taj prvotni razlog me zanima :kava:

miss shopaholic
18.03.2011., 21:11

€.L.$.@, znam točno o čemu pričaš, ja sam isto bila uvjerena da imam tumor/nešto. znam koliko zvuči smiješno kad kažem(o) to nekome, ali kad je baš takva čudna bol i pritisak..

pitanje - to ti traje cijeli dan svaki dan ili u navratima? ili je nekad par dana ok?

inace, to su simptomi i anksioznosti (pritisak, vid, sum u usima.. plus hipohondrija, ako se ne varam) ja sam isto kao i ti preispitala sve o cemu bi se moglo raditi, ali..ma stvarno mislim da nemam anks poremecaj :ne zna: samo ne znam šta je i kako će prestati.

€.L.$.@
19.03.2011., 11:59
neznam..

inače sam dosta osjećajna osoba,al da sam bila u nekom stresu..jesam(ko nije) al da je to rezultiralo sa tim k.. pritiskom u glavi i u očima...nije. 100%NE!

imala sam par puta taj panic attack. pojavio se iz čista mira. nemam nikog u obitelji da je bolaovao od neke psihoze i sl. no, svakom se desi. inače su moji doktori. pa kad njih pitam,kažu: pa snimila si glavu,radila si preglede..sve je u redu (ponavljam da imam još jedan pregled očiju)..i ..a meni i dalje slabo,ma kad bi ja znala šta je to, olakšala bi se 50%, ako ne i sto.

uglavnom,smatram da problem nije psiha,problem je ili oči ili glava,vratna kralježnica (premda mi ortoped kaže da nije) koja me plaši i svaki put kad mi bude loše u glavi,nakon toga mi dođu te misli. a ne prije. kužite

€.L.$.@
19.03.2011., 12:02
€.L.$.@, znam točno o čemu pričaš, ja sam isto bila uvjerena da imam tumor/nešto. znam koliko zvuči smiješno kad kažem(o) to nekome, ali kad je baš takva čudna bol i pritisak..

pitanje - to ti traje cijeli dan svaki dan ili u navratima? ili je nekad par dana ok?

inace, to su simptomi i anksioznosti (pritisak, vid, sum u usima.. plus hipohondrija, ako se ne varam) ja sam isto kao i ti preispitala sve o cemu bi se moglo raditi, ali..ma stvarno mislim da nemam anks poremecaj :ne zna: samo ne znam šta je i kako će prestati.

to mi je počelo u u sječanj,2010 godine, jako je čest pritisak u glavi,a ljeti u očima i području čela(kao obruč,rajf)

cruce
19.03.2011., 12:31
neznam..

inače sam dosta osjećajna osoba,al da sam bila u nekom stresu..jesam(ko nije) al da je to rezultiralo sa tim k.. pritiskom u glavi i u očima...nije. 100%NE!

imala sam par puta taj panic attack. pojavio se iz čista mira. nemam nikog u obitelji da je bolaovao od neke psihoze i sl. no, svakom se desi. inače su moji doktori. pa kad njih pitam,kažu: pa snimila si glavu,radila si preglede..sve je u redu (ponavljam da imam još jedan pregled očiju)..i ..a meni i dalje slabo,ma kad bi ja znala šta je to, olakšala bi se 50%, ako ne i sto.

uglavnom,smatram da problem nije psiha,problem je ili oči ili glava,vratna kralježnica (premda mi ortoped kaže da nije) koja me plaši i svaki put kad mi bude loše u glavi,nakon toga mi dođu te misli. a ne prije. kužite

Traži od doc da te upute na MRI i MRA kako bi se vidjelo stanje krvnih žila u mozgu

lilianaa
19.03.2011., 15:24
to mi je počelo u u sječanj,2010 godine, jako je čest pritisak u glavi,a ljeti u očima i području čela(kao obruč,rajf)

Lilianaa kaze:
Sve isto, isti simptomi, sumovi u usima vec dvije godine, problemi svidom
pritisak u glavi, ne bi vjerovala, nikad mi to nije palo na pamet, ja sam inace
obavila sve i Mri i CT glave, i doplere za zile, a sta je na stvari, imala sam
upalu kosti donje vilice, celjusti, znaci u kosti ispod jednog totalnog neosjetljivoga zuba, sve ovo vrijeme, pisem vam jer sam taj zub izvadila
jucer i zivot mi se vratio, prosla bol i pritisak, jos uvijek mi malo sumi u usima
jer je rana jos svjeza, ovo nije za vjerovati.
Zub je poceo doduse malo boliti, prije dva mjeseca pa su mi radili obradu
kanala al nikako da prodje bol koja se pojacavala a ne smanjivala nakon
obrade kanala.
Trazi da ti naprave rontgen i donje i gornje celjusti, na vrhu zubnog korjena
upale su crne boje, kao crne tockice...
Svaka se upala zubnog korjena moze a i nemora prosiriti na vilicu i celjust
Zato si to provjeri kod zubara
Pozdrav

cruce
19.03.2011., 18:49
Lilianaa kaze:
upalu kosti donje vilice, celjusti, znaci u kosti ispod jednog totalnog neosjetljivoga zuba, sve ovo vrijeme, pisem vam jer sam taj zub izvadila
jucer i zivot mi se vratio, prosla bol i pritisak, jos uvijek mi malo sumi u usima
obrade kanala.
Pozdrav

Za rentgen gornje i donje celjusti potpisujem, mene je spasilo a ni sanjala nisam da je u tome dobar dio mojih problema bio :rolleyes:

€.L.$.@
20.03.2011., 09:24
radila sam prvo ct,pa mri, prošle godine. sve u redu.

€.L.$.@
20.03.2011., 09:27
Lilianaa kaze:
obrade kanala.
Pozdrav

ajme,ako je to >to< onda,,nenam šta da kažem. napravit ću i to ako treba,pa ćemo vidit. eto sam skoro zasuzila misleći eto neko s mojim patnjama i eto mi skorom izlaza iz ove robije. omg omg omg..:):):):):):):):s:s:s

queen000
20.03.2011., 14:02
ajme.. ja ne znan jel iman istu stvar ko vi... ja inace dobijen tu "glavobolju" tokom noći.. znači spavam... i probudi me ko da me steže glava... i prođe nakon nekih 5 minuta i u principu nije često, ajmo reć... 1-2 misečno..... :(

cloudvk
20.03.2011., 19:49
i mene zna mučiti pritisak u glavi.Stvara mi neugodu ponekad strah i ponekad imam osjećaj da ću se srušiti onesvjestiti što nikad nisam.Išla sam na razne preglede ,sve ok.Sad se sama s tim nosim nekad je pritisak jači,nekad slabiji,ponekad praćen osjećajem da cijela zadrhtim(a ne drhtim ni malo)uglavnom ignoriram taj ludi osjećaj i idem dalje .sretno

lilianaa
31.03.2011., 11:29
Ja imam naočale, na njima: prizme, dioptriju (vrlo malu, minus), a zbog svjetlosti i rada na racunaru imam na cvikama, tj. staklima: fotoosjetljiva stakla, antirefleks, iso - nesto, kompjutersku zastitu i jos kojekavih hrpu zastita (nisam sve ni uspjela zapamtiti). Uglavnom, sad sam super sto se tice vida i glavobolja, pritiska i svega ostalog uzrokovanog problemima s ocima koje u 2 godine nisu uspjeli skontat dok nisam nabasala na vrhunskog doca (oftamologa).

P.S. osim sinusa, kakva si sa zubima? Meni su 10 godina pravili probleme zubi jer sam imala 2 ogromne ciste na njima za koje nisam znala niti me ista boljelo a izvana je zub bio ok. Kako mi je zubar izvadio to sve (stvarno imam vrhunskog stomatologa), ja nakon 10 godina napokon prodisala na nos. Takodjer mi je rekao da katastrofalne glavobolje, pritisak u glavi, problemi sa srcem, zglobovima, vidom itd... mogu nastati od problema sa zubima te takodjer i zbog "propalog zagriza" jer se u tom posljednjem slucaju deformira zglob celjusti i tu onda nastaje urnebes (to ja imam i ceka me ispravljanje). :rolleyes: E kad smo napokon to rijesili, bila sam mirna par mjeseci, dok nisu skontali da imam epilepsiju... Tu je nastao dodatni urnebes :flop: A za cofadone ne znam - ja sam u Bosni i kod nas oni mogu bez recepta (cijena im je, prebaceno iz KM u kune, 5 kuna - tabla). Uglavnom, posjeti oftamologa, pitaj za prizme i osjetljivost te cilindre te se malo druzi sa zubarom i vidi s njim da nema sta na korijenu zuba i kakav ti je zagriz. Sretno! :top:
Dobar dan svima,
ja imam jedno pitanje,
sad kad su mi povadili sve zube na lijevoj strani, nemam ih gore sve od petice nadalje a dolje od sestice nadalje sve povadjeno, pa me zanima taj propali
zagriz, sta je to? Meni moj zubar nista ne govori o deformaciji zgloba celjusti
mozda najbolje da ga promjenim, mislim zubara.Vi ovdje spominjete ispravljanje
zgloba celjusti, pa me zanima, molim vas da mi objasnite sta je to.
Ja naravno imam problema sa zvakanjem i vidim da moram nesto napraviti
(mozda implantate), ali za ispravljanje zgloba to jos nisam cula
Lijep pozdrav i unaprijed veliko Hvala
Ljiljana

cruce
31.03.2011., 22:13
Dobar dan svima,
ja imam jedno pitanje,
sad kad su mi povadili sve zube na lijevoj strani, nemam ih gore sve od petice nadalje a dolje od sestice nadalje sve povadjeno, pa me zanima taj propali
zagriz, sta je to? Meni moj zubar nista ne govori o deformaciji zgloba celjusti
mozda najbolje da ga promjenim, mislim zubara.Vi ovdje spominjete ispravljanje
zgloba celjusti, pa me zanima, molim vas da mi objasnite sta je to.
Ja naravno imam problema sa zvakanjem i vidim da moram nesto napraviti
(mozda implantate), ali za ispravljanje zgloba to jos nisam cula
Lijep pozdrav i unaprijed veliko Hvala
Ljiljana

Gledaj, nemoj se odmah prepasti jer je to sve skupa od slučaja do slučaja. Dakle, meni je zubar samo rekao da je to problem, dogovorili se da će mi pojasniti sve kad sljedeći put dođem, ali je odlazak njemu odgođen jer idem na pretrage povezane s mozgom i epi napadima (sam mi je rekao da prvo to riješim pa onda da mu se javim). Znam samo da mi je rekao, ako mi sad bez tog ispravljanja zagriza bude uradio implatante ili šta li će već raditi (i to ćemo se dogovoriti kad mu odem) ne bih mogla normalno zagristi jer mi bukvalno kad zagrizem gornjih par kutnjaka što imam dođu do zubnog mesa na donjoj vilici. U detalje ne znam još uvijek kako i šta točno se to manifestira da možeš vidjet na vilici. Moj ti je savjet ovaj: nemoj dozvolit da te panika ili strah uhvate, nego normalno kad budeš išla zubaru, usput ga pitaj kakav ti je zagriz i je li propao budući da nemaš nekih zuba. I by the way, meni su trebale 3 godine ako ne i više vremena provedenog bez većine kutnjaka pa da mi zagriz propadne. U biti, sama sam sebi kriva što na vrijeme nisam išla zubaru :flop: Sretno i javi kako je prošlo sa stomatologom :top:

lilianaa
01.04.2011., 13:11
Gledaj, nemoj se odmah prepasti jer je to sve skupa od slučaja do slučaja. Dakle, meni je zubar samo rekao da je to problem, dogovorili se da će mi pojasniti sve kad sljedeći put dođem, ali je odlazak njemu odgođen jer idem na pretrage povezane s mozgom i epi napadima (sam mi je rekao da prvo to riješim pa onda da mu se javim). Znam samo da mi je rekao, ako mi sad bez tog ispravljanja zagriza bude uradio implatante ili šta li će već raditi (i to ćemo se dogovoriti kad mu odem) ne bih mogla normalno zagristi jer mi bukvalno kad zagrizem gornjih par kutnjaka što imam dođu do zubnog mesa na donjoj vilici. U detalje ne znam još uvijek kako i šta točno se to manifestira da možeš vidjet na vilici. Moj ti je savjet ovaj: nemoj dozvolit da te panika ili strah uhvate, nego normalno kad budeš išla zubaru, usput ga pitaj kakav ti je zagriz i je li propao budući da nemaš nekih zuba. I by the way, meni su trebale 3 godine ako ne i više vremena provedenog bez većine kutnjaka pa da mi zagriz propadne. U biti, sama sam sebi kriva što na vrijeme nisam išla zubaru :flop: Sretno i javi kako je prošlo sa stomatologom :top:
Lilianaa kaze
Hvala, hvala pitala sam vec gospodju Bornu- stomatologa (topik. sa zubarskim pitanjima str 442) bog ih blagoslovio, ove ljude koji pored svoga posla odgovaraju i nama na forumu, na nasa pitanja. A zubara cu svakako pitati
za taj zagriz, jer mi je logicno da mi je sad bez kutnjaka na jednoj strani taj
dio celjusti i zgloba preopterecen.
pozdr. Ljiljana

€.L.$.@
12.04.2011., 20:09
radila sam ERG oba oka. sve u redu. rekla mi je specijalista da s obzirom da sam radila neurološki VEP da mi nije s očima ništa, već kao nešta ima veze s glavom. pa eto. neznam šta više da radim. jeli je to neki psiho-problem ili.... i sad se isto sjećam čudno,više ružno. previše se bojim kad mi dođe taj k***** pritisak. mrzim to. jako sam vesela i nasmješena pa me sad ta pi*darija smeta i ograničava. ajme. pozdrav

lilianaa
13.04.2011., 19:45
radila sam ERG oba oka. sve u redu. rekla mi je specijalista da s obzirom da sam radila neurološki VEP da mi nije s
M očima ništa, već kao nešta ima veze s glavom. pa eto. neznam šta više da radim. jeli je to neki psiho-problem ili.... i sad se isto sjećam čudno,više ružno. previše se bojim kad mi dođe taj k***** pritisak. mrzim to. jako sam vesela i nasmješena pa me sad ta pi*darija smeta i ograničava. ajme. pozdrav
Bok e.L.S
Ja sam svojevremeno imala napadaje straha, pa sam koristila xanax tablete za smirenje, neznam da li je to nesto za tebe, kod mene je bio uzasan strah od smrti i to je trajalo dvije godine, ali nije bilo pritiska, neznam, ma gdje ti se javlja taj pritisak osim oko ociju i kolko to traje, mislim ono 1 minuta ili dvije i kada prodje kako to prolazi jel ono odjednom ili polako, moras li leci u krevet i cekati da prodje ili onako cekas na stojeci ?
MRI uredu? Da li su gledali zile da nema neka aneurizma ili suzenje zila?
Sto se tableta xanax tice mene su dobro opustale, a nisam se navikla, neznam
jelbi tebi dobro dosle, pitaj doktoricu
pozdr
Lilianaa

lilianaa
13.04.2011., 19:57
Bok, bok ja nosim udlagu po noci pa mislim da to isto sprijecava propadanje zagriza, nego sta ces sada, ugraditi implantate ili protezu, kolko jos zuba imas?
Ja sam isto izgubila jako puno kutnjaka, na srecu jos mogu jesti sa ovoliko zubi
sto imam ali nema mi druge, moram ugraditi dva implantata minimalno.
/sta ti planiras? jesi li bila kod zubara?
Ja bila kod celjusnog kirurga i kod zubara, ta dva implantata , vise od 3 i pol tisuce eura, ja zivim u Nizuzemskoj a socijalno placa svega 1.8 tisuce eura pa ti vidi....
Mozda bolje u Zagrebu ali neznam da li socijalno to odobrava, ma eto sva sam stucena i nesretna, oni ovdje posebno racunaju implantate a posebno krune na implantate tj implantati -900 a krune 800 i to sve puta dva pa ti vidi sad
aj pozdr Lilianaa

€.L.$.@
14.04.2011., 08:50
Bok e.L.S
Ja sam svojevremeno imala napadaje straha, pa sam koristila xanax tablete za smirenje, neznam da li je to nesto za tebe, kod mene je bio uzasan strah od smrti i to je trajalo dvije godine, ali nije bilo pritiska, neznam, ma gdje ti se javlja taj pritisak osim oko ociju i kolko to traje, mislim ono 1 minuta ili dvije i kada prodje kako to prolazi jel ono odjednom ili polako, moras li leci u krevet i cekati da prodje ili onako cekas na stojeci ?
MRI uredu? Da li su gledali zile da nema neka aneurizma ili suzenje zila?
Sto se tableta xanax tice mene su dobro opustale, a nisam se navikla, neznam
jelbi tebi dobro dosle, pitaj doktoricu
pozdr
Lilianaa

i ja imam neke napadaje straha,panicni napadaj. neću objašnjavat kako se tad osjeam jer znaš sigurno. taj pritisak slavni mi stoji nekoliko dana,2,3...i onda se vratim u ¨normalu¨ premda nije to baš normala. nisam radila žile. mri moyga je sasvim u redu,inače imam i skoliozu kralježnice te kifozu vratne kralježnice. ortopde je rekao da mi to ne bi smjelo stvrat takve smetnje. ja mislim da nisam sama inicirala taj pritisak,došao je,sam od sebe. nije ni pokucao, sam je ušao.:((
traje mi to preko godinu dana. nadam se da će stati. što se tiče straha od smrti,dođe mi kad i pritisak, nikad nisam mislila o tome,a sad je ta misao sveprisutna u mom životu. .... valjda nisam ništa izostavila

lilianaa
14.04.2011., 09:34
i ja imam neke napadaje straha,panicni napadaj. neću objašnjavat kako se tad osjeam jer znaš sigurno. taj pritisak slavni mi stoji nekoliko dana,2,3...i onda se vratim u ¨normalu¨ premda nije to baš normala. nisam radila žile. mri moyga je sasvim u redu,inače imam i skoliozu kralježnice te kifozu vratne kralježnice. ortopde je rekao da mi to ne bi smjelo stvrat takve smetnje. ja mislim da nisam sama inicirala taj pritisak,došao je,sam od sebe. nije ni pokucao, sam je ušao.:((
traje mi to preko godinu dana. nadam se da će stati. što se tiče straha od smrti,dođe mi kad i pritisak, nikad nisam mislila o tome,a sad je ta misao sveprisutna u mom životu. .... valjda nisam ništa izostavila
Lilianaa kaze
Neznam, ovo sto sam ja imala je bila hiperventilacija, ima puno zena, traje neko vrijeme ali sa tabletama za smirenje moze se uredno staviti pod kontrolu, prodje i to, meni je trajalo neko vrijeme.
Za tvoj pritisak neznam stvarno sto bi moglo biti, ja imam i dalje tinnitus tj
sumove u usima, rijesila sam se jake pulsacije u glavi, ali i dalje mi sumi i zuji u usima, tako da se i ja molim bogu da to jednog dana stane i nestane
pozddrav Lilianaa

cruce
15.04.2011., 19:24
Bok, bok ja nosim udlagu po noci pa mislim da to isto sprijecava propadanje zagriza, nego sta ces sada, ugraditi implantate ili protezu, kolko jos zuba imas?
Ja sam isto izgubila jako puno kutnjaka, na srecu jos mogu jesti sa ovoliko zubi
sto imam ali nema mi druge, moram ugraditi dva implantata minimalno.
/sta ti planiras? jesi li bila kod zubara?
Ja bila kod celjusnog kirurga i kod zubara, ta dva implantata , vise od 3 i pol tisuce eura, ja zivim u Nizuzemskoj a socijalno placa svega 1.8 tisuce eura pa ti vidi....
Mozda bolje u Zagrebu ali neznam da li socijalno to odobrava, ma eto sva sam stucena i nesretna, oni ovdje posebno racunaju implantate a posebno krune na implantate tj implantati -900 a krune 800 i to sve puta dva pa ti vidi sad
aj pozdr Lilianaa

Hej :mig: nisam još bila kod zubara, trenutačno sam na neurologiji (već 2 tjedna a vjerojatno ću biti i duže) a sa zubarom sam se dogovorila kad završim sve na neurologiji da mu se onda javim (tak je tražio od mene - da prvo riješim neuro, a zatim kod njega). A što se tiče njega - nije mi spominjao nikakve implatante, ali nismo baš ni razgovarali o tome jer je dogovor da uopće ne mislim na to dok ne završim ovo s neurologijom. Inače, ja sam u Sarajevu :D

nkp013
19.04.2011., 10:46
Moj problem je vrlo sličan,
imala sam prije nekoliko dana epizodu iznenadne glavobolje, kao bubnjanja u glavi, koje se brzo smirilo nakon što sam legla, ali je glavobolja nestala tek nakon par sati kada sam popila tabletu.
No od tada mi je stalno prisutan osjećaj pritiska u glavi i očima,
ništa me ne boli, ali se osjećam čudno...
Počela sam mjeriti tlak, vidim da mi dosta varira, a inače sam niskotlakaš,
no taj pritisak u glavi je isti i kada mi je tlak viši i kada je nizak.
Vidim dobro, nema malsksalosti, trnjenja, mučnina i nekih drugih simptoma.
Možda jedino osjećam da mi je predio vratne kralježnice malo zgrčen...
Priznajem da sam se uplašila,
spremam se liječniku opće prakse,
ima li mi netko možda za dati neki savjet? :ne zna:

anonimna123
07.05.2011., 10:40
ovako, gospoda draga, da vas priupitam nesto.
unazad tjedan dana mi je stalno neki pritisak u glavi. ko pijana sam i tako svaki dan. vec par puta mi je tlak bio abnormalno visok, no posto sam bila kod doktorice i ona mi rekla da vodim dnevnik tako da za nekih 10-ak dana opet idem kod nje, no to mi se cini tako daleko... tlak je dobar za sada (da pokucam), no i dalje taj pritisak. na vecer mi se smiri pa drugi dan iz pocetka.
moze bit to i od kave i od cigareta (sta pokusavam sad drzit neku granicu), ili kad ustanem, kao da me netko prebio,a ne da sam spavala (jel to do kreveta, jastuka), neznam... sve su to pretpostavke i tako to pa ako je netko upoznat sa ovakvim problemom, zamoljavam da napise jer ja vec lagano ludim od toga. :s

malibu
07.05.2011., 15:06
ovako, gospoda draga, da vas priupitam nesto.
unazad tjedan dana mi je stalno neki pritisak u glavi. ko pijana sam i tako svaki dan. vec par puta mi je tlak bio abnormalno visok, no posto sam bila kod doktorice i ona mi rekla da vodim dnevnik tako da za nekih 10-ak dana opet idem kod nje, no to mi se cini tako daleko... tlak je dobar za sada (da pokucam), no i dalje taj pritisak. na vecer mi se smiri pa drugi dan iz pocetka.
moze bit to i od kave i od cigareta (sta pokusavam sad drzit neku granicu), ili kad ustanem, kao da me netko prebio,a ne da sam spavala (jel to do kreveta, jastuka), neznam... sve su to pretpostavke i tako to pa ako je netko upoznat sa ovakvim problemom, zamoljavam da napise jer ja vec lagano ludim od toga. :s

a čuj, ako ti je doktorica dobra, nemoraš se bojati. sumnjam da će ti sad netko pomoći kako da smanjiš pristisak. doktorica bi ti trebala dati uputnice za pretrage koje smatra potrebnima, možda EEG ili tak neš. možda je neka vrsta migrene, možda je od stresa, od cigareta i kave. ajde probaj bar na 1 dan ne popušiti nijednu i bez kave, pa da vidiš hoće li ti biti bolje.

anonimna123
07.05.2011., 16:03
pa, znam da mi nitko od vas ne moze taj pritisak uklonit, nego pitam - sto bi moglo bit po srijedi.

dire Dawn
26.05.2011., 23:23
nisam našla sličnu temu, modovi, ispravite ako griješim.

zadnjih par dana (2-3 :misli:) osječam užasan pritisak u glavi. povezivala sam ga s anksioznošću, no, tablete za smirenje ne pomažu (moram priznati da sam jedan dan uzela čak i malo više od prepisane doze, čisto zato što ovo nisam više mogla trpiti :facepalm:.
danas sam bila kod doktora, par puta to spomenula, no on se nije obazirao na to. tlak je standardno nizak, sutra idem vaditi krv, ali nekako se bojim da to nema veze ni s tim.

popila sam tabletu protiv bolova (čisto da vidim da nije možda neka čudna glavobolja u pitanju) i nije mi baš pomoglo. pomogne mi smočiti čelo i zadnji dio glave (što ne radim baš često, ajde čelo i donekle, al nemogu hodati okolo sa mokrom kosom).

sutra ujutro idem vaditi krv, a problem je u tome što mi i doktor radi ujutro. sljedeći tjedan ću kod njega moći tek negdje u utorak jer u ponedjeljak nisam doma, pa se sad užasno brinem kako ću progurat tih 4 i pol dana s ovim.

čim se pritisak počne pojačavati, kod mene se pojavi i panika što me dodatno zajebe.
možda se i radi o problemima sa anksioznošću (nikad do sad nisam osječala ovakav pritisak, a dijagnozu anks imam preko godine dana), možda je i problem s tlakom :ne zna:, u svakom slučaju se osječam odvratno i ništa mi ne pomaže.

sad pišem ovo i još mi je gore. da nisu možda oči u pitanju?

recite mi bilo što. ovo me užasno kopka.
sutra planiram otići i kod doktora (iako neće biti nalazi gotovi), ali s kakvom sumnjom da mu odem? jer izignorirao je taj pritisak danas, ako sutra dođem i ponovim priču, reći će mi da sačekam nalaze.

hvala unaprijed.
i oprostite ako je post nepovezan, užasno sam preplašena :(:(:(

EDIT
i nekako mi se čini kao da sporije razmišljam danas, kao da mi treba duže da povežem neke stvari. a također sam počela i nekako zastajkivati u govoru, sad jel mi se to sve čini, možda sam i prije zastajkivala, neznam.
sinoć sam imala užasne noćne more (sanja sam fobije) i jutros me oprala panika praćena sa tim pritiskom (ili pritisak sa panikom) čim sam se probudila. doslovno od dizanja iz kreveta.
spavala sam 12 sati, a cjeli dan sam pospana. kad legnem u krevet (probala prije sat i pol, ležala sat vremena) nemogu zaspati.

dalje neznam što bi bilo važno. pitajte me

Geppetto
27.05.2011., 16:34

zadnjih par dana (2-3 :misli:) osječam užasan pritisak u glavi. povezivala sam ga s anksioznošću, no, tablete za smirenje ne pomažu (moram priznati da sam jedan dan uzela čak i malo više od prepisane doze, čisto zato što ovo nisam više mogla trpiti :facepalm:.
danas sam bila kod doktora, par puta to spomenula, no on se nije obazirao na to. tlak je standardno nizak, sutra idem vaditi krv, ali nekako se bojim da to nema veze ni s tim.

popila sam tabletu protiv bolova (čisto da vidim da nije možda neka čudna glavobolja u pitanju) i nije mi baš pomoglo. pomogne mi smočiti čelo i zadnji dio glave (što ne radim baš često, ajde čelo i donekle, al nemogu hodati okolo sa mokrom kosom).

sutra ujutro idem vaditi krv, a problem je u tome što mi i doktor radi ujutro. sljedeći tjedan ću kod njega moći tek negdje u utorak jer u ponedjeljak nisam doma, pa se sad užasno brinem kako ću progurat tih 4 i pol dana s ovim.

čim se pritisak počne pojačavati, kod mene se pojavi i panika što me dodatno zajebe.
možda se i radi o problemima sa anksioznošću (nikad do sad nisam osječala ovakav pritisak, a dijagnozu anks imam preko godine dana), možda je i problem s tlakom :ne zna:, u svakom slučaju se osječam odvratno i ništa mi ne pomaže.

sutra planiram otići i kod doktora (iako neće biti nalazi gotovi), ali s kakvom sumnjom da mu odem? jer izignorirao je taj pritisak danas, ako sutra dođem i ponovim priču, reći će mi da sačekam nalaze.

hvala unaprijed.

EDIT
i nekako mi se čini kao da sporije razmišljam danas, kao da mi treba duže da povežem neke stvari. a također sam počela i nekako zastajkivati u govoru, sad jel mi se to sve čini, možda sam i prije zastajkivala, neznam.
sinoć sam imala užasne noćne more (sanja sam fobije) i jutros me oprala panika praćena sa tim pritiskom (ili pritisak sa panikom) čim sam se probudila. doslovno od dizanja iz kreveta.
spavala sam 12 sati, a cjeli dan sam pospana. kad legnem u krevet (probala prije sat i pol, ležala sat vremena) nemogu zaspati.

Ja sam imao gotovo isti slučaj prošle godine, kad sam se pripremao za državnu maturu i još sam morao jako puno učiti za školu zbog ocjena.
Ugl. javio mi se taj čudan pritisak u glavi, koji se postepeno pojačavao (bio je praćen šumom u ušima, blagom vrtoglavicom i "osjećajem nestvarnosti" - kao da sanjam, ali nije bilo glavobolje niti drugih bolova) i kulminirao je nakon 3 dana te se zadržao ukupno oko 10 dana. Mjesec dana nakon toga opet ista priča, ovaj put je trajalo 7 dana.

U mom slučaju se ispostavilo da zbog položaja (cijelo vrijeme sam sjedio) je došlo do smanjenog protoka krvi do mozga (i inače imam malo slabiju cirkulaciju) što je uzrokovalo te simptome i kad sam to shvatio vodio sam računa da se svaki dan malo razgibam i bio sam svako malo na masaži vrata. Simptomi su se povukli i više nikad poslije ih nisam iskusio (i dalje primam masaže vrata).

Koliko sam primjetio, većina ljudi to dobije zbog vratne kralježnice, a mali broj slučajeva se javlja na psihičkoj bazi i to se puno teže tretira.

dire Dawn
27.05.2011., 17:13
:misli: sumnjam da je kod mene do toga, puno ležim (nekad i više nego što sjedim) i stalno se krećem i mjenjam pozicije.. ali mogla bi to provjeriti.

Bonnie_odjebi
10.06.2011., 09:41
Bok ljudi,
nekoliko puta godišnje mi se pojavi u glavi neka čudna kratka bol,kao da nešto kvrcne u glavi,ne znam kako da to opišem,oštra je i brzo nestane ali stvarno je neugodna.
Jel netko zna što bi to moglo biti i trebam li se brinuti zbog toga?
Ima li doktora ovdje? :D :confused:

Lent11
10.06.2011., 15:36

hvala unaprijed.

EDIT

Stručan savjet:
Ja savjetujem, da odeš po uptunicu svome liječniku opće prakse; za neurološki pregled, te oftalmološki (u kabinet za glaukom, radi provjere očnog tlaka) Jel piješ možda normabel? Dobar je za tlak i anksioznost.
Pozdrav :)

Osobno iskustvo:
Meni je tako stalno, kad trebam s nekim nešto razgovarati ponekad počnem zastajkovati u govoru, znojiti se, boli me glava...

Lent11
10.06.2011., 15:39
Bok ljudi,
nekoliko puta godišnje mi se pojavi u glavi neka čudna kratka bol,kao da nešto kvrcne u glavi,ne znam kako da to opišem,oštra je i brzo nestane ali stvarno je neugodna.
Jel netko zna što bi to moglo biti i trebam li se brinuti zbog toga?
Ima li doktora ovdje? :D :confused:

Vrlo vjerojatno migrena, jel imaš možda vrtoglavice (vertigo)?
Kakav ti je tlak sistolički i dijastolički?
Kakav ti je imunosni sustav?

BlueWhale
10.06.2011., 21:16
Stručan savjet:
Ja savjetujem, da odeš po uptunicu svome liječniku opće prakse; za neurološki pregled, te oftalmološki (u kabinet za glaukom, radi provjere očnog tlaka) Jel piješ možda normabel? Dobar je za tlak i anksioznost.
Pozdrav :)

Osobno iskustvo:
Meni je tako stalno, kad trebam s nekim nešto razgovarati ponekad počnem zastajkovati u govoru, znojiti se, boli me glava...

Jedan isto stručan savjet, sedativi tipa Normabel se ne uzimaju dugo jer izazivaju ovisnost koja je neugodna, vjeruj mi. Normabel nije dobar za tlak i anksioznost. Normabel ne otklanja uspješno napade panike i anksioznost jer je nsikopotentan. Za anksioznost i paniku su iz skupine benzodiazepina bolji Xanax ili čak Klonazepam neko vrijemke pa se nakon njih uvode neki lijekovi iz skupine antidepresiva. Ako ti je liječnik opće medicine dao Normabel onda je pretpostavka da misli da si anksiozna, mogao te poslat psihijatru da ti ordinira bolju terapiju ukoliko sam ne zna.
E sad, ljudi nemojte se bojati odlaska psihijatru ako je potrebno, mnogi tjelesni simptomi i simptomi poput ovih koje ona navodi mogu biti dio anksionznog poremećaja ili nekog oblika paničnog poremećaja. Ne kažem da ne treba obaviti preglede ali nemojmo biti zatucana sredina i dalje i misliti da je svaki odlazak psihijatru znak da si lud. Ne govorim ovo sad misleći na ovu curu već i na one koji će ovaj post pročitati radi svojih problema koji su možda slični. Na kraju krajeva, nitko vam ne mora znati kod kog ste bili ni gdje jer je vaše zdravlje vaša privatnost.

Lent11
11.06.2011., 19:43
Jedan isto stručan savjet, sedativi tipa Normabel se ne uzimaju dugo jer izazivaju ovisnost koja je neugodna, vjeruj mi. Normabel nije dobar za tlak i anksioznost. Normabel ne otklanja uspješno napade panike i anksioznost jer je nsikopotentan. Za anksioznost i paniku su iz skupine benzodiazepina bolji Xanax ili čak Klonazepam neko vrijemke pa se nakon njih uvode neki lijekovi iz skupine antidepresiva. Ako ti je liječnik opće medicine dao Normabel onda je pretpostavka da misli da si anksiozna, mogao te poslat psihijatru da ti ordinira bolju terapiju ukoliko sam ne zna.
E sad, ljudi nemojte se bojati odlaska psihijatru ako je potrebno, mnogi tjelesni simptomi i simptomi poput ovih koje ona navodi mogu biti dio anksionznog poremećaja ili nekog oblika paničnog poremećaja. Ne kažem da ne treba obaviti preglede ali nemojmo biti zatucana sredina i dalje i misliti da je svaki odlazak psihijatru znak da si lud. Ne govorim ovo sad misleći na ovu curu već i na one koji će ovaj post pročitati radi svojih problema koji su možda slični. Na kraju krajeva, nitko vam ne mora znati kod kog ste bili ni gdje jer je vaše zdravlje vaša privatnost.

Ja nisam doktor, ja imam samo 15 godina.

Bonnie_odjebi
12.06.2011., 14:57
Vrlo vjerojatno migrena, jel imaš možda vrtoglavice (vertigo)?
Kakav ti je tlak sistolički i dijastolički?
Kakav ti je imunosni sustav?

imam povremene vrtoglavice,tlak mi je normalan
nije migren jer me glava inače ne boli uopće

ova bol traje vrlo kratko,maksimalno minutu,iznenadna je i pamtim da mi se to događalo još otkad sam bila klinka
kao da nešto naglo kvrcne,zaboli i poslije toga osjetim nekakvu čudnu toplinu i napetost,ali bol odmah počinje slabjeti,i jako je neugodan osjećaj sve to skupa

strawberry99
15.06.2011., 13:32
Zbog slabosti i niskog tlaka bila sam upućena u neurološku ambulantu, a
odatle i po neikm pretragama.
RTG vratne kralježnice: IV prostor C2-C3, te od C5-TH1 su suženi dorzalno,
vidljiva blaža ventralna ušiljenja korpusa kralježaka C4 I C5 i artroza.
EEG: Nalaz je difuzno dizritmički i iritativno promijenjen, poglavito obostrano
FCT, paroksizama nema, na HV analogne promjene.
Za moju neurologicu neurološki status je uredan.
Preporuča fizijatra zbog kralježnice, te CT mozga i TCD zbog glavobolje.
Inače, glavobolja se manifestira na način da imam osjećaj kao da glava trne.
Nalaz ORL je uredu, na alergeološkoj sam obradi.
Ponekad osjetim i trnce u rukama i nogama.
Ima li tko kakva iskustva s tim ili sličnim pa da podijeli iskustva sa mnom.
Pozdrav.

Lajk Mašina
08.01.2012., 15:03
Ponekad imam palpitaciju i probadanja u lijevom prsistu zbog nervoze rekli mi nakon pretraga, nekad me i zaduha uhvati prije nego zaspem, ali najgore mi je kad me neki čudan osječaj u glavi, uhvati ne znam kako da opišem kao da mi je nestalo zraka samo ne u plućima nego u glavi, ono baš se prenem i protresem cijeli nekad se i preznojim od toga. Nekad mi se i npr zgrči ruka ili noga. To se sve dogadja prije nego zaspem pogotovo kad se koj idan nisam pošteno naspavao. Je li moguće da je to sve od nervoze, anksioznosti, panike ili kako se to već zove?

hrvoje dr.
08.01.2012., 16:05
Ponekad imam palpitaciju i probadanja u lijevom prsistu zbog nervoze rekli mi nakon pretraga, nekad me i zaduha uhvati prije nego zaspem, ali najgore mi je kad me neki čudan osječaj u glavi, uhvati ne znam kako da opišem kao da mi je nestalo zraka samo ne u plućima nego u glavi, ono baš se prenem i protresem cijeli nekad se i preznojim od toga. Nekad mi se i npr zgrči ruka ili noga. To se sve dogadja prije nego zaspem pogotovo kad se koj idan nisam pošteno naspavao. Je li moguće da je to sve od nervoze, anksioznosti, panike ili kako se to već zove?
Da.

dzoni dzins
31.07.2012., 11:20
Evo da malo osvjezim ovu temu, procitao sam dosta i vidim da ima dosta ljudi sa simptomima slicnim mojima.

Naime, i ja imam neki cudan pritisak u glavi u posljednje vrijeme, desilo mi se to prije nekih 2 godine, trajalo par dana i proslo, ali se sad vratilo, jos jace. Stezanje, pritisak koji je nekad u podrucju sljepoocnice, nekad u obrazima ili u glavi i kao da se krece. Osjecam vrtoglavicu nekad i dobijem neki napadaj kao da cu pasti, takodje uhvati me panika, i kao da cu povratiti, to je mozda napad panike povezan sa tim. Takodje se cudno osjecam, ne mogu se bas koncentrirati, ispred ociju kao da mi je neka mrena u tim trenucima pa se moram naprezati da se fokusiram. Isto tako usi mi se cesto cepe, ako to ima veze i cujem ponekad kako pucketa u usima kad mi je taj pritisak, kao da se usi trzaju, smijesno :D
Da napomenem da imam nizak tlak, mada ga nisam odavno mjerio.

Ja sam mislio da je svemu tome uzrok psiholoski i ignoriram to, ali me u zadnjih dan-dva bas drzi i ne mogu normalno funkcionirati. Uzalud ignorirate ako vas obara. Pa eto zanima me ima li ko bas slicna ovakva iskustva i da li ga je proslo.

Ivanicapeca
31.07.2012., 12:34
Ajd ti pregledaj sinuse. Imaš neke tipične simptome upale sinusa, i to je očito prešlo u kronično stanje.

ludaca2
28.08.2013., 20:04
podizem temu..

htjela sam vas pitat...ovako-...

rodila sam prije 3 mjeseca,vec 4 godine mi je dijagnosticiran anksiozno-depresivni poremecaj.
bila sam na terapiji zoloft i heleh...u trudnoci sam pila samo normabel...rodila sam i naglo prekinula sa normabelom...bilo je sve super do mjesec dana iza porodjaja...od tada osjecam stalnu mutnocu u glavi,stezanje i pritisak u celu,slijepocnicama i ocima,koji put imam osjecaj da mi se vrti a ne vrti mi se jednostavno moram leci onda,ne mogu se skoncentrirat na nista,ni grama osjecaja nema u meni osim za bebu..

mene sad zanima ovo tupilo u mojoj glavi nekad kad gledam na daljinu imam osjecaj da kad bi fokusirala pogled da bi se srusila,opca slabost cijelog tijela ko mrtvac sam zivi...

da nadoda da sam prije godinu dana imala upalu iha i od tada mi stalno zuji u uhu i na toj strani mi je zacepljena nosnica konstantno...

od tableta nista ne smijem piti jer dojim...ako bi mi ko mogo pomoci u vezi ovih mojih senzacija u glavi bila bih zahvalna...

El Gato Félix
29.08.2013., 15:15
Poštovana Lavice, Vaš post premješten je na top-temu Tražim liječnika, specijalista... (http://www.forum.hr/showthread.php?p=46505556#post46505556)