PDA

View Full Version : Xanax, Misar, Helex, Normabel, Apaurin, Praxiten, Oksazepam i ostali benzodijazepini

stranice : [1] 2

Kurbl
06.09.2004., 22:28
Jel neko zna dali doktor opče prakse može prepisati recept za xanax. Donedavno sam dobivao recept kad sam samo pokazo stari nalaz sa Rebra ali od nedavno mi više doktorica oče prakse neda jer kaže da moram donesti novi nalaz sa raznoraznim žigovima i šiframa na poleđini , a po to mi se neda ići na rebro

tenx

sweetina
07.09.2004., 13:03
xanax možda možeš dobiti i u ljekarni - ako uspiješ uvjeriti tetu da ti je stvarno nužan (pretpostavljam da imaš jako izraženu simptomatologiju)

inače uopće nije preporučljivo uzimati anksiolitike duže vrijeme bez liječničke kontrole - to je za tvoje dobro!

Fosil
07.09.2004., 14:08
Liječnik opće prakse ti i piše recept za Xanax. Obično je potrebno da ima neku povijest bolesti od specijaliste psihijatra, jer se s takvim lijekovima nije za šaliti. Postoji terapija i sistem pijenja Xanaxa. On se ne pije proizvoljno, kad si malo nervozan, jer si možeš stvoriti kontra efekt, a i odvikavanje kasnije nije baš jednostavno ukoliko se uzima kroz duži period.
Iako je činjenica da ljudi danas svašta nekontrolirano uzimaju, to ti baš ne preporučujem.

loler
07.09.2004., 19:26
sweetina kaže:
xanax možda možeš dobiti i u ljekarni - ako uspiješ uvjeriti tetu da ti je stvarno nužan (pretpostavljam da imaš jako izraženu simptomatologiju)

inače uopće nije preporučljivo uzimati anksiolitike duže vrijeme bez liječničke kontrole - to je za tvoje dobro!

neznam u koju ti ljekarnu ides,,al ovo je fakat glupost kaj si ti tu sad napisala

nebude teta u ljekarni ti dala ma da joj i cijelu povijest bolesti das ukljucujuci i posljedni papir od shrinka,,osim ak je dobre volje ,,pa ti da da platis punu cijenu i pod uvjetom da drugi dan doneses recept

meni moja opce prakse napise bez problema,,neam pojma o nikakvim dodatnim zigovima

kpt. Willard
08.09.2004., 07:00
loler kaže:
neznam u koju ti ljekarnu ides,,al ovo je fakat glupost kaj si ti tu sad napisala

nebude teta u ljekarni ti dala ma da joj i cijelu povijest bolesti das ukljucujuci i posljedni papir od shrinka,,osim ak je dobre volje ,,pa ti da da platis punu cijenu i pod uvjetom da drugi dan doneses recept

Ovisi o apotekarki.

Meni su neke davale bez recepta tablete a neke su čak srale kad bi im donesel recept (onaj na potpis otraga) i kad bi vidle kad sam zadnji put uzimal tablete i kolko često ih uzimam.

Dobival sam i injekcije bez ikakve povijesti bolesti.

Kad sam bil na moru, uvijek sam uspio dobit još tableta u ljekarni (ak sam svoje popil) bez recepta.

Injekcije Tramala sam isto dobival na hitnoj bez povijesti bolesti (kad me bubreg bolil).

sweetina
08.09.2004., 07:16
loler kaže:

hvala na komplimentu!

i rekla da sam da to možda upali ako uspiješ uvjeriti magistru da ti stvarno treba xanax.
i naravno da onda moras platiti lijek ako nemas recept.

te@
08.09.2004., 08:46
kpt. Willard kaže:
Injekcije Tramala sam isto dobival na hitnoj bez povijesti bolesti (kad me bubreg bolil).

Čuj, ako uletiš na Hitnu s jakim bolovima - sumnjam da će ti netko odbit dat npr. Tramal. Al dobit ga u ljekarni bez recepta - nou vej. Eventualno ako izgledaš kao 80-godišnja bakica na samrti.

kpt. Willard
08.09.2004., 09:13
te@ kaže:
Čuj, ako uletiš na Hitnu s jakim bolovima - sumnjam da će ti netko odbit dat npr. Tramal. Al dobit ga u ljekarni bez recepta - nou vej. Eventualno ako izgledaš kao 80-godišnja bakica na samrti.
Moja bivša cura je za svojeg buraza (pokojni je nažalost) znala uzimat lumidole bez recepta u apoteci.

Ja sam bez recepta uzimal Apaurin 10mg, Helex 1mg, Xanax 2mg SR i Prazine 100mg.

Frend je znao podizat bez recepta i povijsti bolesti odjednom 2x 100 mg Tramal i 2x10mg apaurina.

Neznam kak oni to pravdaju ali znam iz više slučajeva da to funkcionira.

Vjerojatno pišu da je to podignul neko sa trajnim receptom.

te@
08.09.2004., 09:40
kpt. Willard kaže:
Moja bivša cura je za svojeg buraza (pokojni je nažalost) znala uzimat lumidole bez recepta u apoteci.

Ja sam bez recepta uzimal Apaurin 10mg, Helex 1mg, Xanax 2mg SR i Prazine 100mg.

Frend je znao podizat bez recepta i povijsti bolesti odjednom 2x 100 mg Tramal i 2x10mg apaurina.

Neznam kak oni to pravdaju ali znam iz više slučajeva da to funkcionira.

Vjerojatno pišu da je to podignul neko sa trajnim receptom.

E, super. Pa koj' će nam kua uopće doktori? Ono - zašprehaj magistru u apoteci. Mislim, jebo narkomana koji to ne zna. :rolleyes: I sam mi nemoj sad brijat kako ti "ne potičeš druge da to rade, samo objašnjavaš da se to može". Mislim, može se i do hepova na crno doć, bez beda.

Prazina & piva narodu! :rolleyes:

kpt. Willard
08.09.2004., 10:01
te@ kaže:
E, super. Pa koj' će nam kua uopće doktori? Ono - zašprehaj magistru u apoteci. Mislim, jebo narkomana koji to ne zna. :rolleyes: I sam mi nemoj sad brijat kako ti "ne potičeš druge da to rade, samo objašnjavaš da se to može". Mislim, može se i do hepova na crno doć, bez beda.

Prazina & piva narodu! :rolleyes:
Kad smo se spustili na ovu razinu, onda dopusti da ti odgovorim.

Možda bi bilo zgodno da znaš o čemu je riječ prije nego izvališ narkoman.

Iskreno me tak boli kita dal će neko uzimat ljekove na recept ili bez recepta i dal će ih pit i neće ih pit i kolko će ih pit.

Pitanje je bilo jednostavno i ja sam na njega odgovoril.

A ti si prva napisala "nou vej" ali vidim da si brzo promjenila mišljenje.

A prodike ostavi za nekog drugog.

Fosil
08.09.2004., 10:44
Ak se ne bute tukli nemojte se ni svađat!!!

Činjenica je da se naše magistre ne pridržavaju pravila, koje nalaže da bi takve lijekove smjele izdavat SAMO na recept. A morale bi. I činjenica je da je Xanax jedan od lijekova za koji su i narkomani jako zainteresirani, pa bi s time čovjek trebao biti oprezan.
Ali šta ćeš, ne radi se valjda o njihovoj guzici, pa magistre boli ona stvar oćeš se ti s tim urokavat ili ti je to doktor stvarno preporučio samo trenutno nemaš recept.
Zanimanje ko i svako drugo. Imaš ljudi koji svoj posao rade "by the book", a imaš i onih koje boli ona stvar.

te@
08.09.2004., 11:01
Fosil kaže:
Činjenica je da se naše magistre ne pridržavaju pravila, koje nalaže da bi takve lijekove smjele izdavat SAMO na recept. A morale bi. I činjenica je da je Xanax jedan od lijekova za koji su i narkomani jako zainteresirani, pa bi s time čovjek trebao biti oprezan.

I ne samo xanax. Klinci u mom kvartu žderu fino tramale i zalijevaju pivom. Poanta je u tome da, ukoliko ti doista treba nekakav lijek/tableta ideš kod liječnika i dobiješ za njega recept. Primjerice, ja uzimam tramale za menstrualne grčeve jer niti jedan drugi analgetik ne pomaže. Moja doktorica opće prakse na temelju preporuke specijalista mi uredno da recept. Ukoliko mi se desi da baš ostanem bez njh, a ćope me bolovi - odem u apoteku i predočim povijest bolesti.

Zato velim, ljudi koji se apriori zanimaju kako nabaviti tablete bez recepta - uzimaju pilseve na svoju ruku. I ekskjuz maj frenč, za mene oni nisu ništa bolji od ekipe koja kupije akinetone "na crno". Jer ne znam zbog čega bi se itko inače "spuštao na taj nivo" - zašprehavanja apotekarki i slično.

Mislim, kad već govorimo o tome da li je nešto moguće ili ne, naravno da je uvijek moguće. Ako si spreman u apoteci odglumit epi-napad, vjerujem da će ti dati antiepileptik bez recepta. Međutim, uđeš li mrtav-ladan i bez ikakva objašnjenja zatražiš dvije kutije xanaxa, kao da si po aspirin došao - e to bogme baš i neće proći.

viky
08.09.2004., 11:05
te@ kaže:
Međutim, uđeš li mrtav-ladan i bez ikakva objašnjenja zatražiš dvije kutije xanaxa, kao da si po aspirin došao - e to bogme baš i neće proći.

U vecini apoteka ce proci. Pogotovo ako osoba nije neki balavac nego djeluje ozbiljno.

te@
08.09.2004., 11:59
viky kaže:
U vecini apoteka ce proci. Pogotovo ako osoba nije neki balavac nego djeluje ozbiljno.

Proći će? Bez da te npr. pita: A za koga vam je to? Jeste li to ranije uzimali? Imate li bar povijest bolesti?

Naravno, na ta pitanja kreće izmotavanje: Evo baš mi je doma ostalo, a hitno mi treba... Liječnik mi danas ne radi, a mene boli... ili Mami nije dobro, a nemam kod sebe recept trenutno... i slično.

viky
08.09.2004., 12:22
Upravo tako. Ne kazem da se slazem s tim, ali uglavnom te nece pitati nista. Uzmi u obzir da govorim o dobnoj skupini iznad 25 ili cak 30. Za mladje mogu praviti probleme, ali ako si ozbiljan i imas nekih 25-30 godina i vise vecina te nece pitati nista.
Ista stvar je i sa Normabelom(Apaurin) iako, nekim cudom, tu su ipak malo strozi.

Failed
08.09.2004., 13:54
6 xanaxa od 0.5 oralno odjednom i super!!
:cool:

te@
08.09.2004., 14:12
Failed kaže:
6 xanaxa od 0.5 oralno odjednom i super!!
:cool:

I šta, popio si 3 mg xanaxa? I šta je tu "super"? To što si zaspo ko top? :rolleyes: Osim, npr. ako nisi malo žešće navučen pa ti je 3 mg pičkin dim?

bLOODSTONE
24.02.2005., 22:47
Da li postoji dvije vrste ovog ljeka?
Pitam jer je jedna doktorica prepisala za ubrzan rad srca normabel, koji prema njenim riječima - "nema veze sa onim za živce" .. e sad, ako anksiolitik nema veze sa "živcima" onda stvarno...

Natch
24.02.2005., 23:51
kolko ja znam isti je sastav kao apaurin, odnosno valium, ali mozda i grijesim:) uglavnom, nije bas nesto...meni vise pase kamilica prije spavanja...

Nina-01
25.02.2005., 00:42
Normabel je anksiolitik.kao i apaurin.Samo jedna firma prizvodi normabel ,a druga apaurin.To su isti lijekovi.

To je sedativ.Može malo smiriti organizam,ali dugotrajno uzimanje stvara laganu ovisnost.

Akoje u pitanju tahikardija,onda to baš i neće pomoći.

Postoje beta.blokatori za srce.

Ubzrano lupanje srca je povezano za psihičkim stvarima.Jedino treba iskuljičiti srčane smetnje.Atenolol isto smanjuje broj otkucaja, ali i ruši tlak,tak da niti to nije rješenje.

Da li imaš još neke simtome osim lupanja srca?

bLOODSTONE
25.02.2005., 01:00
Simptome nemam ja, nego cimerica...al to sad nije bitno
Uglavnom, samo se žalila na te simptome, ubrzani rad srca..

I nije mi jasno...taj normabel je anksiolitik da...i služi za smirenje..ali ako ubrzani rad srca NIJE uzrokovan stresom, niti nekakvim psihičkim stanjima, anksioznošću ili slično, ne vidim potrebu uzimanja tog lijeka...kako doktorica može zaključiti da je to psihosomatska reakcija?! .. a nije ju ni pitala o njenom psihičkom stanju, problemima i sl. .nego samo prepisala taj lijek za koji je rekla da je različit " od onog za živce" mislim stvarno...:rolleyes: sramota
a dala joj lijek za umirenje..?!??

Žena NEMA ispita sad, nema nekih bitnijih problema, nema problema sa spavanjem, spava kao top, nema problema sa ishranom, gubitaka u bližoj obitelji...problema na faksu...ma ne znam..ja sam prije u rizičnoj skupini za neki od poremećaja neg ona :D Ali šalu na stranu..meni to izgleda stvarno jadno
:rolleyes:

To je ozbiljan lijek..ona joj je rekla da ga kao pije kad joj se to dogodi, šta ona misli da ima atake jebote..?? :eek:

Ibiza
25.02.2005., 01:44
Isti je ljek, razlika je samo u dozi. Pretpostavljam da je dobila one od 2mg.
Zanimljivo da je i meni doktorica rekla nesto slicno "dat cu ti normabel, ali ne zato sta si lud, nego da se opusti..." :) Tj. sluzi i za opustanje misica i cesto ga prepisu u kombinaciji sa ibuprofenom.

bLOODSTONE
25.02.2005., 10:59
Ibiza kaže:
Isti je ljek, razlika je samo u dozi. Pretpostavljam da je dobila one od 2mg.
Zanimljivo da je i meni doktorica rekla nesto slicno "dat cu ti normabel, ali ne zato sta si lud, nego da se opusti..." :) Tj. sluzi i za opustanje misica i cesto ga prepisu u kombinaciji sa ibuprofenom.
A jesi ti tada imao razloga biti napet, tj. neopušten?
Gle, cura stvarno nema stresova..ili kad ima ne manifestira jebiga...Mene najviše od svega užasava taj doktoričin pristup..pa njoj ne treba lijek za opuštanje mišića..?? Najbolje bi bilo rješenje da prije svakog ispita, gutneš jedan normabel i nestane stresa, a navika, ovisnost..ma to je manji problem..
Od 2 mg je , istina, ali mg po mg i nakupi se toga..

Al svejedno, ako žena ima srčanu manu ili nešto slično, šta je normabel rješenje???? :eek:

Natch
25.02.2005., 13:26
za tremu pred ispitima i inace simptome tjeskobe, treme bolji je cini mi se helex (xanax), naravno u malim kolicinama...barem je meni pomogao na obrani diplomskog, s tim da sam skoro zaspala u najvaznijem trenutku:D

DJanko
25.02.2005., 13:42
i meni srce lupa ubrzano
između 80 i 100 otkucaja u minuti
reče mi jedna doktorica da je to jednostavno ubrzan rad srca i tek ako bi se povisio iznad 100 otkucaja da bi me trebali pregledat da nemam kakve srčane probleme
reče da je to najvjerojatnije od stresa

međutim, ja ne živim stresno
ne doživljavam nikakve stresove

imam dobar, miran posao
živim s divnim čovjekom, slažemo se ko bog
imamo lijepu kuću na rubu parka prirode
imamo dvije mace i ptičicu
i sve mi je u životu na svom mjestu

osim što mi srce lupa ko šašavo

dakle, nije stres

koji mi je onda klinac?

i što napraviti da se puls uspori?

pit nešto za smirenje živaca? to nema smisla

Natch
25.02.2005., 13:51
DJanko kaže:
i meni srce lupa ubrzano
između 80 i 100 otkucaja u minuti
reče mi jedna doktorica da je to jednostavno ubrzan rad srca i tek ako bi se povisio iznad 100 otkucaja da bi me trebali pregledat da nemam kakve srčane probleme
reče da je to najvjerojatnije od stresa

međutim, ja ne živim stresno
ne doživljavam nikakve stresove

imam dobar, miran posao
živim s divnim čovjekom, slažemo se ko bog
imamo lijepu kuću na rubu parka prirode
imamo dvije mace i ptičicu
i sve mi je u životu na svom mjestu

osim što mi srce lupa ko šašavo

dakle, nije stres

koji mi je onda klinac?

pit nešto za smirenje živaca? to nema smisla mogla bi biti hipertireoza ili neki slican hormonalni poremecaj...trazi od lijecnika da ti testira hormonalni status:)

bLOODSTONE
25.02.2005., 18:00
Natch kaže:
s tim da sam skoro zaspala u najvaznijem trenutku

Lol Natch :top: :D

DJanko kaže: osim što mi srce lupa ko šašavo

dakle, nije stres

koji mi je onda klinac?

pit nešto za smirenje živaca? to nema smisla

Pa to i ja kažem, njoj je isto tako, bez stresa...i onda da joj prepiše anksiolitik za tako nešto?? Besmislica

Natch kaže:
mogla bi biti hipertireoza ili neki slican hormonalni poremecaj...trazi od lijecnika da ti testira hormonalni status:)

E pa toooo :) Budem joj prenijela poruku

DJanko
28.02.2005., 11:31
jesam, hormoni su mi o.k.

bit će da bezveze lupa iz čistog mira

ajd

dodouprolazu
28.02.2005., 11:37
ako su napravljene potrebne pretrage i one pokazale da uzrok ubrzanog lupanja srca nije fizicki, onda jeste psihicki. I nema dva normabela sve je jedan sedativ. Lose ih je kombinirati s alkoholom.

x-type
31.12.2005., 14:49
kako funkcionira ovaj lijek?
može li izazvati ovisnost?
kako reagira pri miješanju s alkoholom?
što se može dogoditi ako ga uzme osoba kojoj on zapravo nije potreban?

Crimson Petal
31.12.2005., 16:30
xanax (alprazolam) je anksiolitik.
izaziva ovisnost.
ne preporuca se uzimanje alkohola uz takav lijek.

te ga sigurno ne treba uzimati netko kome nije potreban. ne vidim zasto bi. :confused:

vise informacija: http://health.yahoo.com/drug/d00168a1
http://farmakologija.com/materia/n_c_an.htm

x-type
01.01.2006., 11:57
nešto proučavam pa mi na brzinu trebaju ove stvari. (ne bojte se, nije mi palo na pamet piti to, ne znam samo otkud bih ga nabavio jer sam psihički zdrav ko dren!)

Crimson Petal
01.01.2006., 17:31
nije mi palo na pamet piti to

onda dobro. :zubo:

Ava Adore
01.01.2006., 17:33
nešto proučavam pa mi na brzinu trebaju ove stvari. (ne bojte se, nije mi palo na pamet piti to, ne znam samo otkud bih ga nabavio jer sam psihički zdrav ko dren!)
tko se boji :confused: pij što hoćeš :D :D

zlatokosa.princeza
03.01.2006., 22:58
evo ovak xanax ti je lijek današnjih menadžera koji im se najčešće pripisuje zbog stresa na poslu
pripisuje se i kao i lijek za depresiju, anksioznost
možeš postati ovisan i to prilično brzo
mnogi mladi ljudi ga zloupotrebljavaju sa alkoholom jer se puno b brže napiješ, a čak imaš i osjećaj da si kao pod utjecajem droge. u te svrhe češće ga koriste žene.
iste tablete samo drugog proizvodžača zovu se helex.

evo ovo ti je narodno objašnjeno, njadam se da sam bar malo pomogla. imam dosta iskustava s tim lijekom.

famozni
20.06.2007., 20:32
PRIJE 10 dana sam poceo pit te tablete, medjutim nuspojave su snazne 20 sati dnevno mi se spava, tj pospanostm a ne mogu zaspat nikako, sad da li je to od ripsolepta ili misara?
hodajuci sam zombi, i usporen sam, sad kolko cu se ja navikavat, jer prekinio sam prekjucer misar ii opet mi je pospanost, dajte mi recite savjet

Samo da kazem nesto
20.06.2007., 20:40
Pokusaj sa kamilicom!

famozni
20.06.2007., 20:49
Pokusaj sa kamilicom!

kakva kamilica o cemu ti pricas sta da pokusam

nefretiti00
21.06.2007., 09:54
Za prvi ne znam, ali Misar bi trebao djelovati lagano smirujuće i podići raspoloženje.
Možda da se čuješ sa dr koji ti je odredio terapiju, ako ti stvara probleme, vjerojatno će je promijeniti ili prilagoditi dozu.

famozni
21.06.2007., 10:19
Za prvi ne znam, ali Misar bi trebao djelovati lagano smirujuće i podići raspoloženje.
Možda da se čuješ sa dr koji ti je odredio terapiju, ako ti stvara probleme, vjerojatno će je promijeniti ili prilagoditi dozu.

presto sam ga pit jer mislim da me uspavljuje previse al cini mi se da ovaj prvi lijek me isto uspavljuje, a doktoricu sam telefonom cuo i rekla je da izbacim misar skroz, ma meni su fulali dijagonozu
ako jois ima itko da zna o cemu se radi nek napisi

nefretiti00
21.06.2007., 12:45
Probaj na "Psihologiji", tamo će netko sigurno znati više.

famozni
21.06.2007., 13:00
Probaj na "Psihologiji", tamo će netko sigurno znati više.

di je psihologija?

kisikana
21.06.2007., 13:37
Prvi put čujem za ovo, inače ja sam čak i voziti mogla sa Misarima tako da me stvarno začuđuje...

famozni
21.06.2007., 17:40
Prvi put čujem za ovo, inače ja sam čak i voziti mogla sa Misarima tako da me stvarno začuđuje...

onda je ripsolet glavni krivac za sve moje tegobe ako vam je misar tako dobro djelovao

kisikana
21.06.2007., 17:53
onda je ripsolet glavni krivac za sve moje tegobe ako vam je misar tako dobro djelovao

Ovisi, ja sam pila 0,5mg jednom do dvaput dnevno. E sad, ako se baš trpaš njima onda naravno da te usporavaju

famozni
21.06.2007., 19:39
Ovisi, ja sam pila 0,5mg jednom do dvaput dnevno. E sad, ako se baš trpaš njima onda naravno da te usporavaju

ja sam ga smanjio isto na 0.5. najvecer i ujutro i dobro me opali uspori, i pospanost, a od misara sam cini se dobio rebound efekt , jer sam ga naglo prestao pit pa mi se simptomoi dok sam pio vracaju neispavanost umoir,
a sto je najgore uzasno mi se spava, zatvorim oci, nervoza moram se uistat i setat po kuci

famozni
21.06.2007., 19:40
ja sam ga smanjio isto na 0.5. najvecer i ujutro i dobro me opali uspori, i pospanost, a od misara sam cini se dobio rebound efekt , jer sam ga naglo prestao pit pa mi se simptomoi dok sam pio vracaju neispavanost umoir,
a sto je najgore uzasno mi se spava, zatvorim oci, nervoza moram se uistat i setat po kuci

a kako si se ti osjecala sa rispoleptom,? jel te uspavljivao? ili sta jesi mogla spavat imslim u pocetku kako si se osjecala ja pijem tek 12 dana

kisikana
21.06.2007., 20:18
Misar stvara ovisnost, ne smiješ ga jednostavno prestati uzimati nego postepeno smanjivati dozu. Meni je na kraju bila dovoljna doza od 0,25 jednom dnevno.

famozni
21.06.2007., 20:47
Misar stvara ovisnost, ne smiješ ga jednostavno prestati uzimati nego postepeno smanjivati dozu. Meni je na kraju bila dovoljna doza od 0,25 jednom dnevno.

dva dana ga ne uzimam ne smijem sad ponovo pocinjati, st cu

famozni
23.06.2007., 20:44
NETKO NEKA KAZE

mayah
23.06.2007., 22:37
nemoj pit misar. to je ionako prepisano samo za spavanje,jel?
pa ako si omamljen ionako, ne treba ti. a rispolept dan s nekim pravim razlogom vjerojatno.
pa vidi kakve su ti nuspojave samo s rispoleptom.

famozni
24.06.2007., 08:18
nemoj pit misar. to je ionako prepisano samo za spavanje,jel?
pa ako si omamljen ionako, ne treba ti. a rispolept dan s nekim pravim razlogom vjerojatno.
pa vidi kakve su ti nuspojave samo s rispoleptom.

a zestoke nuspojave su pospanost, iscpljenost
sad pijem jednu trecinu lijeka al on djeluje ko nikad prije, a ja uz misar popijem i praxiten za svaki slucaj, al ne mogu spavat dobro

mayah
24.06.2007., 20:01
a zestoke nuspojave su pospanost, iscpljenost
sad pijem jednu trecinu lijeka al on djeluje ko nikad prije, a ja uz misar popijem i praxiten za svaki slucaj, al ne mogu spavat dobro

ishh....dva benzodiazepina (misar, praksiten) se ne piju zajedno. to ti jos samo pojacava djelovanje, nuspojave.
easy s lijekovima.

988
21.08.2007., 20:29
zanima me ako mi itko može reći.. mogu li i gdje kupiti xanax tablete?!

hvala

viky
21.08.2007., 22:02
Mozes u ljekarni (xanax = helex) ali tesko da ce ti dati bez recepta.

darkNess(ie)
21.08.2007., 22:12
zanima me ako mi itko može reći.. mogu li i gdje kupiti xanax tablete?!

hvala

Probaj potraziti Misar, to ti je xanax samo od Belupa. Ali i on ti se izdaje na recept. Ako bas ne mozes do recepta probaj pitati u privatnim ljekarna, ne u drzavnim.
Normabel se izdaje bez recepta, on ti je blazi.

kika19
22.08.2007., 16:31
xanax su užasno jake tablete i nema šanse da ti ih netko proda bez recepta. Jedino ako imaš vezu u ljekarni. Ne bih ti baš preporučila da odmah ideš na xanax. Ako imaš neke probleme probaj ih riješiti bez tableta, a ako ti baš trebaju tablete probaj neke blaže kao što je Normabel. Xanax bi i konja srušio.

Ivanicapeca
22.08.2007., 16:58
Xanax bi i konja srušio.

Mene je rušio skup s konjem:rolleyes: . Jednom i nikad više. Radije trpim duševnu bol:o

darkNess(ie)
22.08.2007., 17:02
Mene je rušio skup s konjem:rolleyes: . Jednom i nikad više. Radije trpim duševnu bol:o

mene Misar (xanax) nist pretjerano... al sam njega pocela piti nakon normabela koji vise nije djelovao. Nije ni on nest djelovao pa sam prestala piti i bacila sve te gluposti u smece.

SadAngel
22.08.2007., 17:02
...zašto ti treba Xanax?

fallone
22.08.2007., 19:22
Ma Xanax je zakon...

starr*
22.08.2007., 20:49
xanax su užasno jake tablete i nema šanse da ti ih netko proda bez recepta. Jedino ako imaš vezu u ljekarni. Ne bih ti baš preporučila da odmah ideš na xanax. Ako imaš neke probleme probaj ih riješiti bez tableta, a ako ti baš trebaju tablete probaj neke blaže kao što je Normabel. Xanax bi i konja srušio.

Što sam ja onda neki mutant ako sam preživjela i ostala normalna nakon 5 mjeseci korištenja Xanaxa?!:misli:
Ako nisi znala,Xanax i Normabel ne spadaju u istu skupinu ljekova pa se niti ne koriste kod istih tegoba.
Šokirat ćete ga/ju bez potrebe.

SadAngel
22.08.2007., 20:55
...ej ej ej...nije Normabel (diazepam) i Xanax (alprazolamum) ISTO!!!

Diazepam je benzodiazepinski pripravak sa širokim područjem djelovanja. Djeluje anksiolitički, hipnosedativno, miorelaksirajuće i antikonvulzivno. Nakon vezanja diazepama na receptor poveća se funkcija neurotransmitora GABA, a također i inhibicija u središnjemu živčanom sustavu. Rezultat je antikonvulzivno i mišićno-relaksirajuće djelovanje. Zbog jačega djelovanja GABA smanjuje se djelovanje ekscitacijskih neurotransmitora serotonina, noradrenalina i acetilkolina, što povećava anksiolitičko. Koristi se za sva klinička stanja koja karakterizira osjećajna napetost, anksioznost, ekscitacija, nemir, nesanica i mišićni grčevi, posebno psihoneuroze i organske neuroze.
Od svih benzodiazepinskih anksiolitika najviše se koristi upravo diazepam. Zanimljivo je da se diazepam u jetri metabolizira u jedan drugi benzodiazepin a to je oksazepam.

...dok:
Alprazolam je po mnogo čemu poseban anksiolitik. Prvenstvono po kemijskoj strukturi koja je kompliciranija od diazepama i oksazepama (i večine ostalih benzodiazepina) jer sadržava i treći triazolski prsten. Osim toga alprazolam ima kombinrano djelovanje - anksiolitično i anidepresivno. Naime, s jedne strane se veže na GABA receptore i djeluje poput uobičajnog benzodiazepina je i antidepresiv. Zbog toga se koristi za specifične slučajeve neuroza kombiniranih s depresivnim ponašanjem. Također, alprazolam se koristi za ublažavanje napadaja panike.

Osim toga, bitno je razlučiti Xanax (Helex) vulgaris i onaj SR! Ovaj prvi puca odmah, al si nakon njega malo zbunjen...dok SR ispušta polako i redovno!!!

Xanax je OK al mene i dalje zanima zašto ona misli da joj treba?

kika19
23.08.2007., 12:35
Što sam ja onda neki mutant ako sam preživjela i ostala normalna nakon 5 mjeseci korištenja Xanaxa?!:misli:
Ako nisi znala,Xanax i Normabel ne spadaju u istu skupinu ljekova pa se niti ne koriste kod istih tegoba.
Šokirat ćete ga/ju bez potrebe.

Ja sam i rekla da je Normabel puno slabiji i da proba s tim. I nisu sve osobe istog organizma da mogu svršeno podnjeti xanax. Psihijatri xanax propisuju pri teškim slučajevima i traumama a ne ovak bezveze zato što netko ima PMS.

pivka
23.08.2007., 12:50
znam da mi je mama pila xanax,a diagnoza je bila kronična depresija.ali joj nisu odgovarale.čak dapače drugi psihijatar joj je rekao da se xanax ni ne daje kod takve diagnoze.ali eto stručnost naših lječnika je bezgranična.
nikako ga nemožeš dobiti bez recepta,može i privatni.ali ti ga ni u privat ljekarnama neće rado prodati,jer kod dužeg korištenja izaziva ovisnost koje se kao i svake druge ovisnosti teško riješiti.
a nikako ti ga nitko nebi smio propisati bez detaljnih pregleda i savjetovanja.

darkNess(ie)
23.08.2007., 12:53
znam da mi je mama pila xanax,a diagnoza je bila kronična depresija.ali joj nisu odgovarale.čak dapače drugi psihijatar joj je rekao da se xanax ni ne daje kod takve diagnoze.ali eto stručnost naših lječnika je bezgranična.
nikako ga nemožeš dobiti bez recepta,može i privatni.ali ti ga ni u privat ljekarnama neće rado prodati,jer kod dužeg korištenja izaziva ovisnost koje se kao i svake druge ovisnosti teško riješiti.
a nikako ti ga nitko nebi smio propisati bez detaljnih pregleda i savjetovanja.

istina....
ja sam ga prosle godine trazila pa valjda u 5 ljekarni, imala sam recept, i nigdje ga nisu imali - nestasica...
pa sam se sokirala kud nam tolko depresivaca u ovako maloj drzavi :E

Vincent V
23.08.2007., 13:57
omiljen lijek amerikanaca.nešto kao aspirin

starr*
23.08.2007., 14:09
Ja sam i rekla da je Normabel puno slabiji i da proba s tim. I nisu sve osobe istog organizma da mogu svršeno podnjeti xanax. Psihijatri xanax propisuju pri teškim slučajevima i traumama a ne ovak bezveze zato što netko ima PMS.
Pa nije slabiji,razumiješ.Rukni 10mg Normabela pa ćeš vidjeti kako je slab.Različiti su,nisu istog sastava,nisu istog djelovanja...
Ni Normabel nećeš savršeno podnijeti ako ga ne koristiš kako treba i uzimaš na svoju ruku.
Meni je psihijatar dao Xanax iako nisam ni blizu depresije niti sam teško istraumatizirana.:cool:

Salomeon
23.08.2007., 14:31

mene i normabel srusio:confused:
mozda jel sam ga na taste ne znam al odvratno nesto.radije da me bole misici nego da me takva kemija drma.
xanax sam isto probo prije par mj al ma ne bi to pio da crkavam.uzas.:flop:
ispricavam se ljudima kojima je to stvarno neophodno.
ja radije trpim neke druge stvari nego kuršlus u glavi od takvih.

Beboje
23.08.2007., 17:54
Meni nije jasno zašto Xanax daju depresivcima. Od Xanaxa postaneš zombi! Trebali bi ti dati nešto da te digne, nešto kofeinsko-serotoninsko.

Xanax bi bil za anksioznost, nemir, nesanicu i slično. Kaj ne?

@call
23.08.2007., 19:35
Vidim da većina ljudi citiraju farmakokinetska i farmakodinamska svojstva lijekova na temelju onog što nađu nađu na netu (pogotovo link : farmakologija.com)

Xanax je benzodiazepinski anksiolitik sa blagim antidepresivnim djelovanjem.
Normabel je benzodiazepinski anksiolitik koji se najčešće koristi jer ima širok raspon djelovanja,pa se tako koristi za smirenje,u slučajevima nesanice,te općenito kad je potrebno smiriti psihički agitiranog pacijenta.

Normabel (diazepam) nije slabiji od Xanaxa,odnosno oba dva imaju jednaku učinkovitost.
Doza normabela od 5mg je ekvivalentna dozi Xanaxa od 0.5mg

tmv3
23.08.2007., 19:50
A još ne znamo čemu Xanax...

starr*
23.08.2007., 22:04
Meni nije jasno zašto Xanax daju depresivcima. Od Xanaxa postaneš zombi! Trebali bi ti dati nešto da te digne, nešto kofeinsko-serotoninsko.

Pa dobro nije to baš tak jednostavno.Jedna od prvih znakova depresije je upravo nesanica tako da benzići i nisu loši u tom slučaju.A s obzirom da su navlakuše i ne pije ih se dugo mislim da nijedan psihijatar neće pacijentu dati samo xanax ili nešto slično.To se inače i pije kod uvođenja terapije AD jer se tada često znaju pojaviti nuspojave
Da,mi ćemo se tu izvrijeđati,posvađat,zamrzit,izmirit i zavoljet a da uopće nećemo saznati ni uzrok ni posljedicu svih ovih komentara:confused:

lucija80
24.08.2007., 07:46
Uzimam ga vrlo rijetko, samo kada imam problema sa šefom ili nešto sl.
Tada me uhvati panika i nemir. Sa 1/2 xanax-a od 0,25 bude sve ok. Inače nisam depresivna, naprotiv.

malaria
24.08.2007., 14:22

da, uglavnom za anksioznost; može se uzeti i prije spavanja, ali je zapravo više za dan.

meni je doktorica rekla da to mogu uzeti recimo prije ispita; dok npr. Normabel ili Apaurin nikako, od tog baš ono, kloneš...

SadAngel
24.08.2007., 14:24
Kod kliničkih depresija, nikada se ne prepisuje samo Xanax, on dolazi u kombinacija sa nekim antidepresivom...

Fiffy
21.01.2008., 10:28
Zbog problema na poslu, u kući, u obitelji i općenito problema često imam skoro pa živčane napadaje i plača i bjesnoće i svega i svačega... Ne mogu spavat, ne mogu se opustit i tako dalje.
Neko vrijeme sam pila Persene kad bih imala ovakve "napadaje" čisto da lakše zaspem, ali ne pomažu mi ni dva ni tri...
Sad razmišljam da kupim Praxiten ili Normabel ili neki treći sa istim učinkom...
A moje pitanje je da li ja to mogu kupiti bez recepta i koliko su jake i/ili opasne ovakve tablete.
Hvala

P.S. Nadam se da me nećete proglasiti ludom...

puna razumijevanja
21.01.2008., 10:43
normable od 2mg che ti teshko dati bez recepta, daju ga uglavnom starijim ljudima, mladima bash i ne.. rijetko mi se dogodilo da mi u apoteci daju normabel bez recepta. ja ga koristim isto kad sam malo tjeskobna, nemam nikakvih nuspojava od njega, samo je naravnmo vazhno da ga ne zlorabish i ne navuchesh se na njega. ali taj od 2mg koriste i trudnice tako da nemash prevelike brige oko njega.

Saradonija
21.01.2008., 10:57
Zbog problema na poslu, u kući, u obitelji i općenito problema često imam skoro pa živčane napadaje i plača i bjesnoće i svega i svačega... Ne mogu spavat, ne mogu se opustit i tako dalje.
Neko vrijeme sam pila Persene kad bih imala ovakve "napadaje" čisto da lakše zaspem, ali ne pomažu mi ni dva ni tri...
Sad razmišljam da kupim Praxiten ili Normabel ili neki treći sa istim učinkom...
A moje pitanje je da li ja to mogu kupiti bez recepta i koliko su jake i/ili opasne ovakve tablete.
Hvala

Bilo bi ti bolje da odeš svom liječniku umjesto što se igraš s tim ljekovima; zašto bi te itko proglasio ludom? Ako pucaš po šavovima pucaš, pa šta velika stvar, nisi ni prva ni zadnja, bolje ti je odi lliječniku i nek ti on šta da ukoliko procijeni da ti treba. Sve te tablete imaju opasnost da se navučeš na njih. Pretpostavljam da si u fazi da misliš da ne možeš funkcionirati ako povremeno ne uzmeš kakvu tabletu.
S obzirom da se ne možeš opustit, zaspat, itd...preporučila bih ti da se upišeš negdje rekreativno na nešto, nek ti se tijelo dobro fizički istroši pa ćeš odma zaspat poslije kakvog napornog treninga.

Michaela
21.01.2008., 11:54
definitivno nisi luda, nego samo izložena jakom stresu.
odi kod opće prakse pa nek ti da apaurin a ako neće pomoći onda ćeš morati do, najbolje, psihologa. ili odi na yogu i sl.
trebaš biti čvrsta i brinuti za sebe.

canabinola
21.01.2008., 15:59
Ne bih ti baš preporučila Normabel ili Praxiten jer se možeš navući na njih a i više se prepisuje starijim osobama.U svakom slučaju posjeti svog doktora opće prakse koji ti može dati Helex (Xanax) od 0.25 mg. Mi ga u bolnici dosta dajemo mlađim pacijentima,nije čisti sedativ nego djeluje i blago antidepresivno nakon određenog vremenskog perioda uzimanja.

gorak
21.01.2008., 16:51
A na xanax se inace nemozes navuc???:misli:
Najbolje da se kloniš te kemije.Pomaže na pocetku,a kasnije budes jos vise nervozna,a kad se jednom na te zepame navuces......:zvrko:

Shtefitza
22.01.2008., 04:39
Hvala

Fiffy, blesaco. :) :draga ju po glavi i zeli da se pocne samu sebe postovati:
Zasto pokusavas ove lijekove dobiti bez recepta? Nekad je stres u zivotu dovoljno velik, da se covjek slomi pod teretom. I izgleda da se tebi dogadja nesto slicno.
Ako te mozda dijagnosticiraju s depresijom, anksioznoscu ili slicnim, nije kraj svijeta, niti te itko proglasio ludom. Dapace, mozda ti treba pomoc izvana, da prebordis obiteljske i ine krize. :) :cool:

Ivan M.
22.01.2008., 07:37
ja sam imao neke traume doma (smrt člana obitelji, bolest drugog) i nisam mogao spavati, a i po danu sam bio koma..
navečer bih uzeo Xanax 0.5mg koji mi je prepisala Dr, i dala mi je i Sanval, al od njega ujutro imam paranoje..
polako sam povećao na 1mg Xanaxa jer sa 0.5 opet nisam spavao, i zapravo sam vidio da više nemogu ni zaspati bez toga..
sad sam smanjio na 0.5mg ali ne spavam baš kak treba, htio bi se skinuti s njega skroz, al nije to samo tako..
zapravo kad jednom počneš konstantno uzimati ljekove koji djeluju na CZŠ, mozak se na njih navikne, i više ne možeš bez njih..
lagana ovisnost..

gorak
22.01.2008., 10:57
Nebi vjerovao ali ovisnost o diazepamima nije lagana nego jako teška.

lazni.nevazni
06.03.2008., 18:43
koliko inače pijete miligrama xanaxa dnevno i koliko dugo ? i šta pijete uz to ? imate li kakve nuspojave od xanaxa ?

karlovac_guy
12.08.2008., 14:59
Jel se može sa normabelom preko granice?? Konkretno u Britaniju?

Ivanicapeca
12.08.2008., 19:48
Ovak, moj stari je dobio normabel isto kod tahikardije i to zato što normabel opušta mišiće, a pošto je srce mišić, i na njega djeluje na način da se opušta.

Inače, treba otkriti uzrok tahikardije. Moguće je da je od štitnjače, kak je to bio slučaj kod starog. Dobio je još i Atenolol za srce i još terapiju za hipertireozu.

Uglavnom, treba po uputnicu za kardiologa i obaviti sve potrebne pretrage.

Ivanicapeca
12.08.2008., 19:50
Jel se može sa normabelom preko granice?? Konkretno u Britaniju?

A zašto ne bi mogao?:confused:

trebor
12.08.2008., 20:07
Hm...normabel ne djeluje na način da direktno "opušta" mišiće. Taj ajmo ga nazvati relaksirajući učinak postiže se usljed smanjenje psihičke napetosti, nervoze, umanjenja neke nelagode....efket je dakle indirektni. Na sličan način se može tumačiti i efekat na rad srca....srca može malo usporiti jer čovjek nije napet, nervozan....ali nikako to nije direktno djelovanje.

Nema dva ova lijeka, svi su isti samo je razlika u dozaži....onog od 2 mg zovu "za opuštanje"...a onaj od 10/20 mg je "za živce"

Inače, ovaj topic je star 3 godine...

magdalena_88
21.03.2009., 17:28
moze li dugogodisnje uzimanje xanaxa ostaviti posljedice na srce

marko21
30.03.2009., 14:33
moze li dugogodisnje uzimanje xanaxa ostaviti posljedice na srce

koliko ja znam, ne.

andrusko
24.04.2009., 19:42
ne bi smjelo

entrepreneur
02.08.2009., 11:37
Pozdrav , što mislite o sljedećem.

Od 2 do 6 mj sam pio 3x2 normabela, a zatim sam ga smanjivao 3x1mg 3x 05mg....Pio sam ga zbog rješavanja psihosomatskog tlaka. Bojim se da sam pogriješio jer imam osjećaj da sam uništio emociju- bijes koji mi i je prouzročio tlak . Budući da je normić blokator nečeg u mozgu jel mi netko zna koliko vremena treba da se to odblokira. Naime, uslijed tlaka dobiva se jaka tjeskoba čime se mozak štiti sada tjeskobe uopće nemam ali niti emociju BIJESA. Želio bbih da ona postoji budući da sam pri kraju rješavanja konflikta ( uzroka tlak).
Molim vas savjete asap.

Hvala

milla karolina
02.08.2009., 11:56

Od 2 do 6 mj sam pio 3x2 normabela, a zatim sam ga smanjivao 3x1mg 3x 05mg....Pio sam ga zbog rješavanja psihosomatskog tlaka. Bojim se da sam pogriješio jer imam osjećaj da sam uništio emociju- bijes koji mi i je prouzročio tlak . Budući da je normić blokator nečeg u mozgu jel mi netko zna koliko vremena treba da se to odblokira. Naime, uslijed tlaka dobiva se jaka tjeskoba čime se mozak štiti sada tjeskobe uopće nemam ali niti emociju BIJESA. Želio bbih da ona postoji budući da sam pri kraju rješavanja konflikta ( uzroka tlak).
Molim vas savjete asap.

Hvala

hoćeš mi malo opisati ovaj tlak..nešto me zanima ...može i pm

vigilanty
02.08.2009., 16:42

Molim vas savjete asap.

Hvala

Mislim da se ti s emocijama općenito ne nosiš dobro i to ti je možda glavni problem, u podlozi tlaka, osjećaja promijenjenosti (gubitka emocija) i ostalih konflikata. Malo mi se čini da si sklon pretjeranoj kontroli (disciplina, sitničavost, kompliciranje...)?
Možda sa psihologom riješavati te neke stvari.

Plavi kaputić
02.08.2009., 20:39
Po mome ti bi svakako trebao uzimati i nešto za tlak. kada se jednom tlak regulira i svi ostali problemi će nestat. ja sam skužila da doktori malo brkaju neke stvari. uvjek kad nema drugog razloga kažu da je tlak na psihičkoj bazi. mislim da može biti i obratno. čovjek dobije tlak iz raznih drugih razloga, a onda od tih problema nastanu i mnogi drugi. šta mi se može dogodit?šta će bit sa mnom? i zbog toga može nastat tjeskoba.
po mome tjeskoba kao posljedica tlaka i problerma s tim, a ne obratno.
a normabel ionako nije dobro dugo uzimati.

vigilanty
03.08.2009., 00:13
Postoje kriteriji za dijagnozu i jednog i drugog. Pa i za samo sumnju na jedno ili drugo, da se može krenuti s obradom, koja rezultira konačnom dg.

entrepreneur
03.08.2009., 13:58
Hvala svima na odgovorima, no mene intersira samo koliko treba da se pročisti organizam od tog normabela i kako ??!?? Prestao sam ga piti pred 3 tjedna. Lupanje srca od tlaka ne osjećam toliko kako sam ga osjećao prije uzimanja normića, a tjeskobi ni traga. Konflikt me je uvukao malo u depru i nezadovoljstvo no tome zaista nisam skolon. Posjećujem psihića koji mi i je prepisao normiće, što ja smatram potpuno krivim potezom jer uspuhanost uzrujanost ne smatram štetnim nego načinom kojim se tijelo bori protiv potisnutog konflikta. Evo savjet za druge nemojte ostati nedorečeni u konfliktu i nikako ga trpiti mjesecima jer možete nadrapati kao ja. G

CantCme
03.08.2009., 14:08
mozak ti ostaje oštečen od tog ako si dugo uzimao.

entrepreneur
03.08.2009., 14:13
Govorim vam to jer bilo kakva mržnja briga bijes dugo držana može vam uništiti zdravlje.

Znači mene intersira što čisti " mozak" od normića , osim spavanja. Kao posljedicu normabela imam otežano disanje 3 tj. nakon prestanka uzimanja , kao da imam neki šlajm. Kako to pročistiti. !!?? Mislio sam uzimati neke čajeve za pročiščavanje dišnih puteva. Normić je dobar za uravnnotežavanje tlaka ali ne za skidanje. Za to se koristi praksić i tu sam pogriješio, a posebno moj psihić kada je rekao da praksić opasniji i da mjenja te karakterno. Slažem se sa jednim odgovorom da previše sam pod samokontrolom. Razlog tomu je neprijateljska sredina i konflikt. Nadam se da ću uskoro riješit konflikt i da će kontrola izaći na površinu a ego se oporaviti. Usputno svake se godine izda 700 000 recepata praksića to sam negdje pročitao tako da onda se može reći da 1/4 hrvata ima oštečen mozak .

Plavi kaputić
03.08.2009., 17:10
Da li si siguran da je otežano disanje posljedica uzimanja normabela? ili si sad kad ga više ne uzimaš ponovno uzrujan i osjećaš otežano disanje itd. vidim da si jako opterećen tim ljekovima, te kako se očistit od njih! znači oni ti ni ne mogu pomoć, kad se tako opterećuješ njima!
a to da je praksić dobar za tlak, pa isto kao i svaki sedativ, umiruje, opušta mišiće, koji se u stresu grče, ali on ne može regulirat tlak! za to postoje drugi ljekovi!

vigilanty
03.08.2009., 18:05
Posjećujem psihića koji mi i je prepisao normiće, što ja smatram potpuno krivim potezom jer uspuhanost uzrujanost ne smatram štetnim nego načinom kojim se tijelo bori protiv potisnutog konflikta. Evo savjet za druge nemojte ostati nedorečeni u konfliktu i nikako ga trpiti mjesecima jer možete nadrapati kao ja. G

Odlazak psihijatru i rješavanje konflikta su ti dobre odluke, samo još budi malo strpljiv. Taj "konflikt" traje već duže vrijeme, zasigurno, pa tako niti ne može nestati na brzinu.

A što se tiče tijela, ono ima svoje granice. Nije ni priroda čarobna. Simptome koje navodiš označava i stanje iscrpljenosti obrambenih mehanizama - tako da mislim da "psihić" ipak zna što radi.

mozak ti ostaje oštečen od tog ako si dugo uzimao.

Ne bih tako rekla.
A rekla bih nešto drugo, da mozak stravično "prži" kortizol, iz vlastite nadbubrežne žlijezde, uslijed kroničnog stresa. I on zaista oštećuje mozak, ponajviše hipokampus, koji se i vidljivo volumno smanji. Pa, pošto lijekovi mogu zaustaviti taj proces, a neki čak i vraćaju volumen hipokampusa te djeluju neuroprotektivno, onda se ne može paušalno i emotivno izjaviti 'da mozak ostaje oštećen'. Čak naprotiv. Priča je puno kompliciranija, zato potrebne škole traju tako dugo.

vigilanty
03.08.2009., 18:13
Slažem se sa jednim odgovorom da previše sam pod samokontrolom. Razlog tomu je neprijateljska sredina i konflikt.

Razlog tomu je tvoja reakcija na eventualno neprijateljsku okolinu. Da bi se riješio konflikt, mora se otkriti vlasititi obrazac ponašanja (još prije razmišljanja) kojem se robuje, i koji je uzrok konflikta. Dokaz tomu je i činjenica da razni ljudi u istim uvijetima, ipak jednako ne obole.
Malo više povjerenja u psihijatra. Nije to sve lako.
Posebno jer ti svo to filozofiranje oko ispiranja Normabela i sl. daje lažni osjećaj kontrole i potiče otpor liječenju.

Blomberg
03.08.2009., 20:28
Usputno svake se godine izda 700 000 recepata praksića to sam negdje pročitao tako da onda se može reći da 1/4 hrvata ima oštečen mozak .

Zato je "praxiten", tj. oksazepam i stavljen na dopunsku listu lijekova, osim jedne formulacije, no rulja je glupa pa ni to nije u stanju skužiti, a dr. s pravom šute.
Ljudi su blesavi i inzistiraju na diazepamima koje gutaju ko bombone, a svaki nakon "dužeg" vremena izaziva jaku ovisnost i drastično povećanje doze.
Mnogi nisu čak ni u stanju pročitati što piše u uputama.

Aha...a što bi rekao na ovo: oko 40% populacije u RH puši duhan i može se s pravom reći da 90% njih ima oštećen mozak i to trajno. Znanstveno dokazano.

milla karolina
06.08.2009., 15:50
Po mome ti bi svakako trebao uzimati i nešto za tlak. kada se jednom tlak regulira i svi ostali problemi će nestat. ja sam skužila da doktori malo brkaju neke stvari. uvjek kad nema drugog razloga kažu da je tlak na psihičkoj bazi. mislim da može biti i obratno. čovjek dobije tlak iz raznih drugih razloga, a onda od tih problema nastanu i mnogi drugi. šta mi se može dogodit?šta će bit sa mnom? i zbog toga može nastat tjeskoba.
po mome tjeskoba kao posljedica tlaka i problerma s tim, a ne obratno.
a normabel ionako nije dobro dugo uzimati.

zeznula bi se...tak je meni moj doktor dao tablete za tlak tak da sam drugi dan poželjela umrijeti jer nisam bila svoja onda sam otišla specijalisti i rekao da nemam nikakav tlak...pod stresom uzbuđenjem radi normalno tlak,ide više to je ko tablica množenja,,,adrenalin radi svoje,,,nije to za zajebanciju najboje specijalisti treba otići....i da tlak raste u psihičkom stresu .

Plavi kaputić
07.08.2009., 21:30
zeznula bi se...tak je meni moj doktor dao tablete za tlak tak da sam drugi dan poželjela umrijeti jer nisam bila svoja onda sam otišla specijalisti i rekao da nemam nikakav tlak...pod stresom uzbuđenjem radi normalno tlak,ide više to je ko tablica množenja,,,adrenalin radi svoje,,,nije to za zajebanciju najboje specijalisti treba otići....i da tlak raste u psihičkom stresu .

Jasno slažem se potpuno da treba ić specijalisti.to je bio samo moj primjer.od kad mi se stabilizirao tlak rješeni su i drugi problemi.ima mnogo različitih slučajeva. vjerovatno mnogima raste tlak od nervoze uzbuđenja itd. ja nemam srčanih problema ni s bubrezima itd. ali čim sam jako umorna tlak raste.

entrepreneur
14.08.2009., 08:00
Ma ja sam prešao sve moguće pretrage i neznaju što je , uključujući i specijalista za tlak . On smatra da sam imao konflikt, s čime se slažem, i prepisao mi tablete za tlak. :(((. S psihićem pokušavam rješit konflikt a i osobno radim na opipljivim rezultatima što bi trebao biti šlag na kraju u rješavanju konflikta . Ono što me brine je to što sam pio normić, da mi nije zaliječio tu emociju a time i otpuštanje tlaka :((

milla karolina
15.08.2009., 20:13
Ma ja sam prešao sve moguće pretrage i neznaju što je , uključujući i specijalista za tlak . On smatra da sam imao konflikt, s čime se slažem, i prepisao mi tablete za tlak. :(((. S psihićem pokušavam rješit konflikt a i osobno radim na opipljivim rezultatima što bi trebao biti šlag na kraju u rješavanju konflikta . Ono što me brine je to što sam pio normić, da mi nije zaliječio tu emociju a time i otpuštanje tlaka :((

ja sam slučajno popila normabel ono 2.5 mg ustvari pola od 5 mg, ma jok ja nisam bila svoja uopće, totalno usporen aak popijem ono što pijem..ma nemam nikakvih nuspojava, vedra čila..mislim da doktori propisju normabel onak ...naširoko..

milla karolina
15.08.2009., 20:15
[QUOTE=vigilanty;2185321

Ne bih tako rekla.
A rekla bih nešto drugo, da mozak stravično "prži" kortizol, iz vlastite nadbubrežne žlijezde, uslijed kroničnog stresa. I on zaista oštećuje mozak, ponajviše hipokampus, koji se i vidljivo volumno smanji. Pa, pošto lijekovi mogu zaustaviti taj proces, a neki čak i vraćaju volumen hipokampusa te djeluju neuroprotektivno, onda se ne može paušalno i emotivno izjaviti 'da mozak ostaje oštećen'. Čak naprotiv. Priča je puno kompliciranija, zato potrebne škole traju tako dugo.[/QUOTE]

može malo više o tome...

Glam_queen
09.02.2010., 21:19
koliko inače pijete miligrama xanaxa dnevno i koliko dugo ? i šta pijete uz to ? imate li kakve nuspojave od xanaxa ?

Ja ga pijem od srpnja prošle godine i to od 0,25 mg jednom do dvaput dnevno. Na početku mi je bilo super, onog trenutka kad ga popijem osjećam se bolje, smirenije i opuštenije. Postajem ono što jesam, nemam tremu, nervozu, nikakve nesigurnosti ni strahove. Ono "The world is mine" :top: al polako se smanjuje efekt kako ga duže pijem tako da mi je već nakon mjesec oslabio al nisam povećavala dozu. Kako sam pročitala da se ne smije miješat s alkoholom nisam 4 mjeseca pila alkohol nikako :eek: i onda sam prošli tjedan popila dva koktela uz to i to me tako jako bacilo da sam se osjećala tako prazno i čudno, kao da sam popila jedno 10 tableta protiv bolova, totalno umrtvljena. Bilo me je užasno strah i neću ga nikad više miješat s alkoholom. Ali se vrlo brzo na njega navučeš. Ja sam jednom zaboravila ujutro popit i otišla sam do grada s prijateljima. Je li dovoljno reći da sam se sa svima njima posvađala i bila sam jako nervozna i ljutita. Sve mi je smetalo, sve me je nerviralo užasno....

Engelchen00012
09.02.2010., 21:27
Pijem ga godinama, a vrlo male doze.:D Miligram bi me bacio u komu.
Postigla sam to tako što ga uopće nisam pila kao terapiju u smislu da ga pijem svaki dan po nekoliko puta...Nego sam ga pila po potrebi. Nekad ništa, a nekad tri dnevno. I nakon 7 godina korištenja obično mi je dovoljan 1 od 0.25 mg dnevno.:) Za stresnije situacije 0.5.

Da sam ga pila kao što je propisan, bila bih danas teška tabletomanka.
Dakle, ljudi moji...kad možete suzdržite se od posezanja za Xanaxom. To je droga.:)

Što se alkohola tiče, pila sam ga s njim. Nikakvih nuspojava nije bilo. S njim je dovoljno vrlo malo alkohola, budući da se djelovanje njega i alkohola međusobno pojačava. Tu pazite. Znala sam se i opijati, ali nisu to bile situacije da ne mogu hodati ulicom ili da ne znam što radim.

OPET LILLY
09.02.2010., 21:37
kako funkcionira ovaj lijek?
može li izazvati ovisnost?
kako reagira pri miješanju s alkoholom?
što se može dogoditi ako ga uzme osoba kojoj on zapravo nije potreban?

Taj lijek te smiruje i opušta ,pije se 3 puta na dan ,doza i trajanje procjenjuje specijalist.Ja ga koristim 10 god,ali nekada ga mjesecima ne popijem,samo ako se uzrujam ili znam da me oćekuje stresna situacija. Inače on ide kao dodatak uz liekove za depresiju ,u terapiji za ptsp,i još neke psihičke probleme

robert_smith
09.02.2010., 23:01
Pijem ga godinama, a vrlo male doze.:D Miligram bi me bacio u komu.
Postigla sam to tako što ga uopće nisam pila kao terapiju u smislu da ga pijem svaki dan po nekoliko puta...Nego sam ga pila po potrebi. Nekad ništa, a nekad tri dnevno. I nakon 7 godina korištenja obično mi je dovoljan 1 od 0.25 mg dnevno.:) Za stresnije situacije 0.5.

Da sam ga pila kao što je propisan, bila bih danas teška tabletomanka.
Dakle, ljudi moji...kad možete suzdržite se od posezanja za Xanaxom. To je droga.:)

Što se alkohola tiče, pila sam ga s njim. Nikakvih nuspojava nije bilo. S njim je dovoljno vrlo malo alkohola, budući da se djelovanje njega i alkohola međusobno pojačava. Tu pazite. Znala sam se i opijati, ali nisu to bile situacije da ne mogu hodati ulicom ili da ne znam što radim.

Xanax(helex,misar)) je veliki przitelj mozga,to przenje mozga nemogu sad sručno objasniti ,no to sam saznao preko vrlo kompetentnog i školovanog farmaceuta koji nije klasičar već zna o ćemu prića.dakle helex,xanax i misar (sto su isti lijekovi najbolje ne uzimati jer nisu bogom dani na trzistu,a ako ih se na nesreću uzima ne nagliti sa dozama,ukratko naprave veliki kuršlus i štete u mozgu.

ship-shop
10.02.2010., 10:00
A koju to štetu na mozgu on napravi koju ne napravi neki drugi lijek iz slične skupine?

Engelchen00012
10.02.2010., 12:49
A koju to štetu na mozgu on napravi koju ne napravi neki drugi lijek iz slične skupine?

Što se mene tiče, mozak bi mi više spržili oni zbog kojih pijem Xanax, nego Xanax sam po sebi!:D

miss_a
20.08.2010., 14:45
Ja ga pijem od srpnja prošle godine i to od 0,25 mg jednom do dvaput dnevno. Na početku mi je bilo super, onog trenutka kad ga popijem osjećam se bolje, smirenije i opuštenije. Postajem ono što jesam, nemam tremu, nervozu, nikakve nesigurnosti ni strahove. Ono "The world is mine" :top: al polako se smanjuje efekt kako ga duže pijem tako da mi je već nakon mjesec oslabio al nisam povećavala dozu. Kako sam pročitala da se ne smije miješat s alkoholom nisam 4 mjeseca pila alkohol nikako :eek: i onda sam prošli tjedan popila dva koktela uz to i to me tako jako bacilo da sam se osjećala tako prazno i čudno, kao da sam popila jedno 10 tableta protiv bolova, totalno umrtvljena. Bilo me je užasno strah i neću ga nikad više miješat s alkoholom. Ali se vrlo brzo na njega navučeš. Ja sam jednom zaboravila ujutro popit i otišla sam do grada s prijateljima. Je li dovoljno reći da sam se sa svima njima posvađala i bila sam jako nervozna i ljutita. Sve mi je smetalo, sve me je nerviralo užasno....

cini mi se da imamo isti problem :)) 'Postajem ono što jesam, nemam tremu, nervozu, nikakve nesigurnosti ni strahove' sad mi je lakse kad znam da nisam jedina jer se inace osjecam ko jebeni psihopat medu svim 'normalnim' ljudima s kojima zivim i druzim se...:S

ja pijem vec 5 mjeseci xanax od 1 mg i uz to zoloft-antidepresiv jer svi moji problemi krecu od velikog manjka samopouzdanja koje je vezano s depresijom pa....u pocetku me bilo strah pit alkohol al kasnije sam pocela normalno tu i tam pit ko i prije....ugl doktorica mi je rekla da ima 'toksicni' ucinak s alkoholom
uskoro cu postepeno prec na dozu od 0.5 mg i nadam se da cu moc funkcionirat s tako malom dozom bez nervoze i svih tih fizickih smetnji zbog kojih to uopce i pijem......to me jako brine,al probat cu ga pit tak po potrebi jer stvarno ne zelim da mi se sprzi mozak :(

Igor88
20.08.2010., 15:52
Popite jedan kad vam zaista treba. Nema tu nista lose. Ja ga pijem zbog kolitisa...u biti nisam ga sad pio ne pamtim,ali ako pomaze,zasto ne. :)

SuperCow
21.08.2010., 00:28
Ili ga bolje nemojte piti i zajebavat se s takvim lijekovima nego pokušajte srediti probleme koje imate. Puno bolje i zdravije riješenje.
Pila sam ga 2 mjeseca samo dok sam uvodila antidepresiv i nikad poslije toga, međutim meni bliska osoba je nakon 2 godine gotovo svakodnevnog korištenja minimalnih doza Xanaxa provela mjesec dana na psihijatriji. Sad ne pije Xanax ali u zamjenu uzima desetak tableta dnevno, da smanji nuspojave prestanka uzimanja Xanaxa.
Zašto bi si to itko napravio?
A druga stvar, da mi je znati od kud nabavljate recepte i tko vam ih daje. Da mi netko kaže ime i prezime doktora koji prepisuje takve lijekove kao da dijeli bombone osobno bih ga zatukla.

intercepts
21.08.2010., 13:24
Mislim da i normabel spada u istu lijekovnu skupinu,ugl nikada,onda kada sam ih pio nisam mješao sa alkoholom,jer izazivaju toksičnost,uzimao sam ih jedino prije spavanja,vrlo se lako navučeš i stekneš toleranciju prema njemu samome,pa sa vremenom zahtijeva sve veće i veće doze,sječam se da mi je rekord prije spavanja bio 7x0,5 misara u šutu da bi postigao efekt.Smanjio sam terapiju na jedan od 0,25 prije spavanja do nule.Kod svoje doktorice sam inače mogao nabaviti što sam htio,pa tako sam i prazine gutao jedno vrijeme,to su jebeni filmovi,a ne xanax,xanax je mala beba.
Apeliram da liječnici opće prakse pooštre kontrole i ne izdaju recepte tek tako,ugl.volio sam eksperimentirati sa tabletama ali sam tu fazu prošao,drži se dalje od toga jer je nepotrebno zlo sa kojeg se teško skinuti.

is_none
07.10.2010., 22:14
Ja popijem po 3-4 odjednom od 0.25 mg i nist ne osjecam :confused: a danas sam popio 9 tableta od 0.25 mg

rio4
12.10.2010., 06:18
Ja sam dobila xanax i pila ga tri tjedna samo navečer 0,25, svega par dana i ujutro. Imala sam osjećaj kao da mi je netko "spržio" mozak, užasno sam bila usporena .Sada ga već par dana ne pijem i imam osjećaj groznog nemira, jel to može biti zato što sam ga prestala piti. Inače užasno zazirem od ljekova te vrste pa sam ga zato i prestala piti.

leeloo27
12.10.2010., 09:34
Od 0,25 si bila usporena? Meni je to taman doza, doktorica mi dala 0,50 al ja prepolovim tabletu jer mislim da bi zaspala od cijele.

Al ja ne pijem svaki dan, popijem možda tabletu ili dvije sveukupno u mjesec dana (samo kad moram negdje ići tipa ispit na faksu ili kontrola kod doktora).

rio4
12.10.2010., 10:06
ma imam inače i niski tlak i to me pokopalo. A rekli su mi da se na njega lako navući ,ja sam ga pila tri tjedna, i sad kad sam prekinula ima taj čudan nemir kojeg nisam imala prije nego sam ga počela piti, pa mislim možda da je to nekakva "kriza" organizma jer ga više ne pijem.

leeloo27
12.10.2010., 10:11
I ja isto imam jako nizak tlak, al za sada mi je 0,25 taman.

A jesi se skinula naglo, tj. samo jedan dan prestala piti?

Meni su ovi u ljekarni napisali na kutiju da se piju 2 dnevno ali meni ne pada napamet takve stvari piti svaki dan. Nemam nikave krize jer stvarno jako rijetko krknem koju, eno isteći će mi rok na tabletama a ja još nisam ni pola table popila.

rio4
12.10.2010., 10:14
A ne znam jel to bilo prenaglo, ali smanjivala sam na četvrtinu tablete jedno par dana, pa izbacila ujutro i onda navčer, sve zajedno možda tjedan dana. Rekla mi je jedna frendica da je to prenaglo.

mali buco
12.10.2010., 10:19
ne kužim o kakvom se prženju mozga radi :confused: ??
a moram priznati da nisam znala da se xanax i slični lijekovi nekim pacijentima prepisuju kao svakodnevna terapija?
ja ga uvijek imam sa sobom, ali popijem samo kad imam neizdrživo lupanje srca...to zna bit 1 mjesečno, ali i rijeđe...
za zadnjih par ispita (davno to bijaše) sam se kljukala praxitenima :facepalm: al sam odustala kad sam primijetila da nemaju NIKAKvo djelovanje (znala sam popit 3,4tbl i ništa...)

rio4
12.10.2010., 10:22
Pa ne doslovno prženju mozga, ali osjećala sam se ko "zombi", čudno, usporeno, isti lijek različito djeluje na različite osobe.
Da prepisan mi je svakodnevno zbog anksioznosti.

leeloo27
12.10.2010., 10:23
A ne znam jel to bilo prenaglo, ali smanjivala sam na četvrtinu tablete jedno par dana, pa izbacila ujutro i onda navčer, sve zajedno možda tjedan dana. Rekla mi je jedna frendica da je to prenaglo.

Može biti, možda si trebala malo duže biti na određenoj dozi. Al dobro, proći će i taj nemir, samo izdrži. :mig:

Meni je od sestre legica bila zbog paničnih napada na njima i dosta dugo se skindala, ne valja to naglo prekinuti.

a moram priznati da nisam znala da se xanax i slični lijekovi nekim pacijentima prepisuju kao svakodnevna terapija?
ja ga uvijek imam sa sobom, ali popijem samo kad imam neizdrživo lupanje srca...to zna bit 1 mjesečno, ali i rijeđe...
za zadnjih par ispita (davno to bijaše) sam se kljukala praxitenima :facepalm: al sam odustala kad sam primijetila da nemaju NIKAKvo djelovanje (znala sam popit 3,4tbl i ništa...)

Da, kod paničnih napada se znaju piti i po 3 puta dnevno. I onda se navučeš pa ti treba sve veća terapija, ma živo sranje.

Ja sam dobila svoje zbog sindroma iritabilnog kolona, i stvarno ih popijem kad mi je hića inače izbjegavam. Samo mi fali da se na to sranje navučem.

SuperCow
12.10.2010., 19:45
Ja sam dobila xanax i pila ga tri tjedna samo navečer 0,25, svega par dana i ujutro. Imala sam osjećaj kao da mi je netko "spržio" mozak, užasno sam bila usporena .Sada ga već par dana ne pijem i imam osjećaj groznog nemira, jel to može biti zato što sam ga prestala piti. Inače užasno zazirem od ljekova te vrste pa sam ga zato i prestala piti.
Psiha radi čuda, i može biti da si nemirna baš zato što znaš da ga više ne piješ. Pila si male doze, kratko vrijeme i ne vjerujem da si u krizi zbog prestanka terapije.
Nažalost, naši liječnici i dalje prepisuju takve tablete kao da se radi o potpuno bezopasnim lijekovima, tako da nije neuobičajeno čuti da netko mjesecima, čak i godinama pije Xanax ili sličan lijek zbog anksioznosti, panike i tjeskobe.
Pa ne doslovno prženju mozga, ali osjećala sam se ko "zombi", čudno, usporeno, isti lijek različito djeluje na različite osobe.
Da prepisan mi je svakodnevno zbog anksioznosti.

Pa Xanax i djeluje tako kako ti opisuješ, to je tableta za smirenje :ne zna: To nisu svemoguće tablete koje će ti riješiti probleme već će te smiriti kad si anksiozna, uspavati, usporiti, nazovi to kako hoćeš.
Anksioznost se ne liječi Xanaxom nego psihoterapijom.

sparina123
12.10.2010., 22:41
prije tri godine kad mi je iznenada umro tata, dr je mami dala Xsanax 0,25 i ona ga povremeno kad osjeti neki nemir popije, nisam primijetila da je nešto usporena ili pospana od toga, normalno funkcionira koliko može s obzirom na godine, ja sam jedino na sprovodu uzela praxiten, ali više mi je pomogao "razgovor sama sa sobom", prihvaćanje činjeničnog stanja, autosugestija, nešto što je moralo biti i tako sam i s mamom razgovarala i pokušavala joj objasnit da na drugačiji način razmišlja i neka popije tbl ako misli da će joj biti bolje, ali neka ne pretjera s njima, mišljenja sam da razgovor bilo s kim, ne mora bit niti stručna osoba, može puno više pomoć nego tbl :ne zna:

tasha0705
13.10.2010., 00:10
ja sam pila Xanax SR, dakle s postupnim otpuštanjem 1mgujutro i bilo mi je super, jer mi je normalizirao stanje. Nisambila ni umorna ni dezorijentirana. Ali, kada ga više nisam trebala,onda je počeo drugačije djelovati - dakle, nisu mi bile potrebne veće doze, nego sam počela bivati pospana, usporena, mantalo mi se...I prestala sam ga uzimati, ALI postepeno. On je lijek koji izaziva ovisnost i zato ga se NE SMIJE prestati uzimati odjednom, jer ne gine apstinencijska kriza(i to sam prošla, pa završila na hitnoj), već postepeno, svakih 3-4 dana, ili duže, po potrebi, smanjivati dozu, dok se ne isčisti. I sve OK.

rio4
13.10.2010., 06:15
ja sam pila Xanax SR, dakle s postupnim otpuštanjem 1mgujutro i bilo mi je super, jer mi je normalizirao stanje. Nisambila ni umorna ni dezorijentirana. Ali, kada ga više nisam trebala,onda je počeo drugačije djelovati - dakle, nisu mi bile potrebne veće doze, nego sam počela bivati pospana, usporena, mantalo mi se...I prestala sam ga uzimati, ALI postepeno. On je lijek koji izaziva ovisnost i zato ga se NE SMIJE prestati uzimati odjednom, jer ne gine apstinencijska kriza(i to sam prošla, pa završila na hitnoj), već postepeno, svakih 3-4 dana, ili duže, po potrebi, smanjivati dozu, dok se ne isčisti. I sve OK.

Koliko dugo si ti pila xanax? Ja sam tri tjedna pa mislim da se nisam baš jako navukla na njega, ali svejedno osjećam taj nemir koji je očito zbog prestanka trošenja lijeka.

sinful
23.02.2011., 13:25
bok svima!

prije tjedan dan dobila sam misar i aktivin h. misar od 0,25 i to pola, pa pola, pa cijelu. uopće ne znam kako to treba djelovat, tj. da li to djeluje na mene. imala sam nekoliko napadaja panike i psih. mi je to propisao. kao prvo, hebem se da prepolovim tu malu tableticu, pa to ispadne svakako i četvrtina i trećina i neznamtinija kolika količina. otkad to pijem, počeli su mi se javljat čudni bolovi na čudnim mjestima, točnije u zglobovima prstiju, unutarnja strana potkoljenice, vanjska strana podlaktice, bockanja po cijelom tijelu, rubu usana itd. pa me zanima da li itko ima slična iskustva.

što se tiče tih napadaja panike, nemam ih više toliko, ali se pojavio nekakav nemir, kratkog sam fitilja, sve me živcira, bezvoljna sam, imam čudnovate snove, ne mogu odspavat 8 sati u komadu itd. i još uvijek brijem da imam neku bolest.

općenito stanje mi se nije previše popravilo..

sličnih iskustava?? :confused:
hvala

lamy
23.02.2011., 21:59
bok svima!

prije tjedan dan dobila sam misar i aktivin h. misar od 0,25 i to pola, pa pola, pa cijelu. uopće ne znam kako to treba djelovat, tj. da li to djeluje na mene. imala sam nekoliko napadaja panike i psih. mi je to propisao. kao prvo, hebem se da prepolovim tu malu tableticu, pa to ispadne svakako i četvrtina i trećina i neznamtinija kolika količina. otkad to pijem, počeli su mi se javljat čudni bolovi na čudnim mjestima, točnije u zglobovima prstiju, unutarnja strana potkoljenice, vanjska strana podlaktice, bockanja po cijelom tijelu, rubu usana itd. pa me zanima da li itko ima slična iskustva.

što se tiče tih napadaja panike, nemam ih više toliko, ali se pojavio nekakav nemir, kratkog sam fitilja, sve me živcira, bezvoljna sam, imam čudnovate snove, ne mogu odspavat 8 sati u komadu itd. i još uvijek brijem da imam neku bolest.

hvala

ne bi bilo lose to spomenuti, mozda da ti se promijeni lijek

leeloo27
23.02.2011., 22:18
bok svima!

hvala

Pa postoji i misar od 0,25, ne znam zašto ti taj nije prepisao, barem ga ne bi lomiti.

Ja sam inače od svoje doktorice dobila misar od 0,5 da ga popijem po potrebi zbog svog IBS-a. Ja si prepolovim tabletu jer mi je cijela prejaka i dosta me omami pa mi se spava. Ja nisam imala takvih nuspojava al ja opet ne pijem to svaki dan nego po potrebi, tako da baš nisam ni mjerodavna.

ninica 1
24.02.2011., 02:58
bok svima!

hvala

Možda bi trebala pogledati stanje hormona štitnjače koji mogu biti i uzrok napadaja panike, za početak bih to odradila a što se tiče tableta koje trošiš kao terapiju očito da je došlo do nus pojava pa bi to trebala javiti svom doktoru.
Mislim da je problem sa štitnjačom:ne zna:

Sigurna
24.08.2011., 17:27
Naime, prepisan mi je isti zbog problema sa vratnom kralježnicom koja pak uzrokuje teške glavobolje. Do te mejre teške, da povremeno moram na hitnu jer mislim da će me kap udariti. Tamo uvijek dobijem diazepam i voltaren i onda je bolje. E sad, moja liječnca opće prakse dala mi je 2mg-ski Normabel. I nek pijem prema potrebi. Nekad popijem kutiju (30 tableta) kroz tri mjeseca, nekad kroz mjesec dana. Ne bi rekla da sam ovisna, jer ih ne pijem svaki dan. Prođe nekad i dva tjedna da ne popijem nijednu. Moje pitanje je: otpočetka meni ta 2mg ne djeluju. Tek kad popijem dvije + paracetamol, bolje mi je. Na hitnoj mi daju 5mg. Rzgovarajući s drudim ljudima, ovako, laicima, rekli su mi da je 2mg "dječja" doza, da mi je to dala više zbog placebo efekta, i da, s obzirom da sam i pretila, nije ni čudno da ne djeluje.

Uskoro idem i neurologu. Namjeravala sam joj reći i za to.
Ali, trebam mišljenje - jel mi trebaju "jače" tablete ili....ako ih zatražim, ispasti ću ovisnik?

E da, zaboravih - pitala me zadnji put da li mi bolovi popuštaju na normabel i ja kažem da ne, osim ako ne popijem dva, nekad i tri....i ništa ona na to....

~Scarlet~
24.08.2011., 17:34
Ja sam u trudnoći bila kod kliničkog farmakologa radi migrena i on mi je preporučio (i nakon trudnoće) 2 mg Normabela + analgetik. Mislim da ti u Hitnoj daju 5 mg jer vjerovatno ni nemaju ove od 2 mg.
To što češ povremeno popiti 5 mg ti ništa ne znači u životu.
Meni su 2 mg i ibuprofen od 400 mg super za glavu, ali ak ne mogu npr. zaspiti moram popiti 10 mg Normabela.
Nečeš ispasti ovisnik, ja imam privatni recept na Normabele od 5 mg, za dvije kutije mjesečno od dr. iz DZ. Dala bez problema.

Sigurna
24.08.2011., 17:37
Ja sam u trudnoći bila kod kliničkog farmakologa radi migrena i on mi je preporučio (i nakon trudnoće) 2 mg Normabela + analgetik. Mislim da ti u Hitnoj daju 5 mg jer vjerovatno ni nemaju ove od 2 mg.
To što češ povremeno popiti 5 mg ti ništa ne znači u životu.
Meni su 2 mg i ibuprofen od 400 mg super za glavu, ali ak ne mogu npr. zaspiti moram popiti 10 mg Normabela.
Nečeš ispasti ovisnik, ja imam privatni recept na Normabele od 5 mg, za dvije kutije mjesečno od dr. iz DZ. Dala bez problema.

1. zašto privatni?
2. eto, po tome ispada da ja zbilja pijem "dječje doze", jer ako je u tom pakiranju koje ti dobivaš 30kom., pa ako imaš pravo na 60 mjesečno, to su 10mg dnevno. Dok ja kao "prema potrebi"....hm....valjda su ovi najjeftiniji, logično.

Ništa, budem to rekla neurologu, pa ako on napiše jače, onda ova opće prakse nema kaj srat. Pardon na izražavanju.

~Scarlet~
24.08.2011., 17:45
1. zašto privatni?
2. eto, po tome ispada da ja zbilja pijem "dječje doze", jer ako je u tom pakiranju koje ti dobivaš 30kom., pa ako imaš pravo na 60 mjesečno, to su 10mg dnevno. Dok ja kao "prema potrebi"....hm....valjda su ovi najjeftiniji, logično.

Ništa, budem to rekla neurologu, pa ako on napiše jače, onda ova opće prakse nema kaj srat. Pardon na izražavanju.

1. Brijem da bi mi možda "držala slovo" da ju zivkam jednom mjesečno da mi šalje e-recept na dvije kutije Normabela u ljekarnu. Ovak imam privatni i sama si dižem jednom mjesečno 2 kutije, bez ikakvih pitanja. (koristi ih i suprug)
Da, u pakiranju je 30 komada. Tolerancija na njih raste, u trudnoći je krenulo s povremenih 2 mg, a zadnja dva tjedna sam morala iz drugih razloga piti 20 mg dnevno, što me u početku "ubijalo". Vidjela sam cvijeće.:cerek: Nakon poroda sam prešla na 10 mg, a nakon 2 mj te doze sam mogla plesat cijelu noć. Onda sam još cca 2 tj. bila na 5 mg. I sad opet povremeno za glavobolju ili nesanicu. Uglavnom nisam ih zloupotrebljavala, skidanje je bilo postepeno i nije bilo simptoma apstinencije.

fermina-daza
24.08.2011., 17:48
Naime, prepisan mi je isti zbog problema sa vratnom kralježnicom koja pak uzrokuje teške glavobolje. Do te mejre teške, da povremeno moram na hitnu jer mislim da će me kap udariti. Tamo uvijek dobijem diazepam i voltaren i onda je bolje. E sad, moja liječnca opće prakse dala mi je 2mg-ski Normabel. I nek pijem prema potrebi.

I meni je, zbog istih problema, propisan Normabel od 2 mg (+ paracetamol ili neki nesteroidni protuupalni lijek). Kada osjetim blago ukočenje vrata, onda mi pomogne i tih 2 mg. Kada je ukočenje izraženije, pa s time i pritisak u glavi jači, uzmem 4 mg i uz neki oblog na vratu najčešće pomogne.

Na hitnoj mi daju 5mg.

Na hitnoj ti uvijek daju 5 mg, jer ako si već došla na hitnu, znači da ti treba jača doza da kupira problem, jer ne bi ni dolazila k njima da je problem dvomiligramski :)

Rzgovarajući s drudim ljudima, ovako, laicima, rekli su mi da je 2mg "dječja" doza, da mi je to dala više zbog placebo efekta, ....

Nekima je 2 mg Normabela stvarno "dječja" doza. Primjerice, moja prijateljica nakon nje spava k'o beba :D

Uskoro idem i neurologu. Namjeravala sam joj reći i za to.
Ali, trebam mišljenje - jel mi trebaju "jače" tablete ili....ako ih zatražim, ispasti ću ovisnik?

Ne znam koliko doziranje Normabela ima veze s kilažom (znam da se neki medikamenti određuju prema stvarnoj kilaži, a neki ne :ne zna:).

Nema razloga da te liječnica smatra ovisnikom ako zatražiš 5 mg Normabela, no mislim da ti je bolje ostati na 2 mg, pa ga poduplati po potrebi, a u međutvremenu raditi na tome da riješiš uzrok glavoboljama i dovedeš vrat u takvo stanje da ti više ne pravi probleme.

Sretno!

Sigurna
24.08.2011., 17:50
A-ha....oke :). Ma ja ću ju tražiti, pa kud puklo da puklo. Mislim da je ludost da mi ne da, budući su kod mene glavobolje takve "ubijajuće" nije to onako, malo, popijem analgetik, pa idemo. A imam i dijagnozu zbog koje mi treba, nisam izmislila. A najmanje idem na hitnu bezveze. Već su mi na hitnoj rekli, inače, da misle da je i migrena, po svemu što ja opisujem, ali eto, moja opće prakse niti čuti neće, već mi je rekla da je to kod mene sve na psihičkoj bazi. Oke, nek i je, ako smatra da je tako, ali ostaje činjenica da me boli i onemogućava u svakodnevnom životu.

Edit: Fermina, ja nekako skontala da ima veze s težinom, kaj ja znam. Nije mi logično da na mene i na 50-kilogramsku osobu djeluje isto. Ne znam, to mi palo na pamet, možda sam totalno fulala. A kaj se vrata tiče...a čuj, radim sve što mogu - skidam težinu, vježbam, ali eto, kad je loše - jako je loše.

~Scarlet~
24.08.2011., 17:56
A-ha....oke :). Ma ja ću ju tražiti, pa kud puklo da puklo. Mislim da je ludost da mi ne da, budući su kod mene glavobolje takve "ubijajuće" nije to onako, malo, popijem analgetik, pa idemo. A imam i dijagnozu zbog koje mi treba, nisam izmislila. A najmanje idem na hitnu bezveze. Već su mi na hitnoj rekli, inače, da misle da je i migrena, po svemu što ja opisujem, ali eto, moja opće prakse niti čuti neće, već mi je rekla da je to kod mene sve na psihičkoj bazi. Oke, nek i je, ako smatra da je tako, ali ostaje činjenica da me boli i onemogućava u svakodnevnom životu.

Ja fakat zavidim ljudima koji kažu da ih nikad nije boljela glava i da ne znaju što je glavobolja. Od migrena patim od srednje škole i ta bol i ostalo što ju prati, totalno imobilizira.
Ja čim osjetim glavobolju pa i minimalnu moram uzet nešto jer se bol samo pojačava, nema šanse da prođe samo od sebe.
Profilaksu ne uzimam.

Sigurna
24.08.2011., 18:01
Eh, još nešto - evo, moja doktorica na GO, nema zamjenu (je, i to postoji - sestra radi i kaže: idite na hitnu ako vam treba) i ne mogu si produžiti recept do ponedjeljka, a nemam ga više. Koji "prirodni" pripravak bi ikako mogao pomoći? Jer probala sam prije Normabela piti i Persen forte i Valeral...mislim da mi ništa od toga ne djeluje, ali eto...kaj da radim? I inače, imam doma onu kompresu koja se može smrznuti/ugrijati - jel bi hladna pomogla?

Azzura
24.08.2011., 18:03
..., moja opće prakse niti čuti neće, već mi je rekla da je to kod mene sve na psihičkoj bazi.

A to je zaključila na osnovu čega? Napravljenih i urednih nalaza neurologa?

Gle, meni je dg. vertebrobazilarna migrena. Napravili su mi kolor dopler krvnih žila, eeg, ct glave. Kad su imali sve nalaze onda su zaključivali što je.

Migrenu nije baš jednostavno dijagnosticirati, ali kad ti postave dg onda ti mogu dati i primjeren lijek - Zomig ili nešto slično, nebitno. Stvar je u tome da bi trebala inzistirati na pretragama a ne im pustiti da pjevaju o"psihičkoj bazi". Mene su na "psihičkoj bazi" vukli 16 godina, pa to ti je zato što ne jedeš, pa sam u pubertetu bila, pa van puberteta, pa to ti je od učenja, od stresa, pizdi materini, sve dok nije kulminiralo :rolleyes:

Sigurna
24.08.2011., 19:11
A to je zaključila na osnovu čega? Napravljenih i urednih nalaza neurologa?

Gle, meni je dg. vertebrobazilarna migrena. Napravili su mi kolor dopler krvnih žila, eeg, ct glave. Kad su imali sve nalaze onda su zaključivali što je.

Migrenu nije baš jednostavno dijagnosticirati, ali kad ti postave dg onda ti mogu dati i primjeren lijek - Zomig ili nešto slično, nebitno. Stvar je u tome da bi trebala inzistirati na pretragama a ne im pustiti da pjevaju o"psihičkoj bazi". Mene su na "psihičkoj bazi" vukli 16 godina, pa to ti je zato što ne jedeš, pa sam u pubertetu bila, pa van puberteta, pa to ti je od učenja, od stresa, pizdi materini, sve dok nije kulminiralo :rolleyes:

Radila kolor dopler (platila sama jer me moja opće prakse nije htjela poslati, a fizijatar savjetovao) i eeg, sve u redu. CT nitko ne smatra potrebnim, radila sam MR vratne kralježnice. Svi se slažu da su mi glavobolje od vrata, ali dok neurolog smatra da su od toga, a na hitnoj kažu da ja imam to i još plus migrena, moja opće prakse smatra da to sigurno nije tak ozbiljno kak ja pričam, bla, bla...a opet, kažem, vrtim se u začaranom krugu nekakvom. Jer, ja ne radim trenutno, a da radim, kad me uhvati ta glavobolja, ja fakat ne znam kak bi radila, jer meni pomaže jedino ležanje+tablete. Ne znam ni sama što bi...ja imam cervikobrahijalni i nisam čula da itko koristi neki lijek za glavobolju kojoj je to uzrok. Mislim, neki posebni lijek. Prvi put čujem za ovo kaj ti govoriš, mislim, taj Zomig. Ah, ne znam....nadam se da će sport i smanjenje težine pomoći jer je i kod mene doma došlo do toga da kad velim: boli me glava, ne mogu vas sad voziti u Varaždin, reagiraju sa ljutnjom: ne znamo kaj bumo s tobom, ti je rekla doktorica da ti nije ništa....i tak, ne samo da ludim od bolova nego sam još i hipohondar. Dok mi se 1x stvarno nešto ne desi.

Dakle, sad za dva tjedna idem opet neurologu, sa nalazima MR-a vratne koji je pokazao neke promjene, ali ništa što bi iziskivalo operaciju, sve u očekivanim okvirima degenerativnih promjena koje mi uzrukuju glavobolju. Navodno. Fizikalna i normabel i nešto za glavobolju. A zadnji put sam na fizikalnoj bila pred godinu dana i kao, ne treba to tako često. (inače, fizikalna mi nije odgovarala, glava me još više boljela, fizijatar rekao da je to normalno, a neurolog nek ne radim vjžebe više). Pa ću vidjeti što će reći neurolog.

cruce
25.08.2011., 20:43
Radila kolor dopler (platila sama jer me moja opće prakse nije htjela poslati, a fizijatar savjetovao) i eeg, sve u redu. CT nitko ne smatra potrebnim, radila sam MR vratne kralježnice. Svi se slažu da su mi glavobolje od vrata, ali dok neurolog smatra da su od toga, a na hitnoj kažu da ja imam to i još plus migrena, moja opće prakse smatra da to sigurno nije tak ozbiljno kak ja pričam, bla, bla...a opet, kažem, vrtim se u začaranom krugu nekakvom. Jer, ja ne radim trenutno, a da radim, kad me uhvati ta glavobolja, ja fakat ne znam kak bi radila, jer meni pomaže jedino ležanje+tablete. Ne znam ni sama što bi...ja imam cervikobrahijalni i nisam čula da itko koristi neki lijek za glavobolju kojoj je to uzrok. Mislim, neki posebni lijek. Prvi put čujem za ovo kaj ti govoriš, mislim, taj Zomig. Ah, ne znam....nadam se da će sport i smanjenje težine pomoći jer je i kod mene doma došlo do toga da kad velim: boli me glava, ne mogu vas sad voziti u Varaždin, reagiraju sa ljutnjom: ne znamo kaj bumo s tobom, ti je rekla doktorica da ti nije ništa....i tak, ne samo da ludim od bolova nego sam još i hipohondar. Dok mi se 1x stvarno nešto ne desi.

Dakle, sad za dva tjedna idem opet neurologu, sa nalazima MR-a vratne koji je pokazao neke promjene, ali ništa što bi iziskivalo operaciju, sve u očekivanim okvirima degenerativnih promjena koje mi uzrukuju glavobolju. Navodno. Fizikalna i normabel i nešto za glavobolju. A zadnji put sam na fizikalnoj bila pred godinu dana i kao, ne treba to tako često. (inače, fizikalna mi nije odgovarala, glava me još više boljela, fizijatar rekao da je to normalno, a neurolog nek ne radim vjžebe više). Pa ću vidjeti što će reći neurolog.

Probaj s Dexomenom... Meni je pomogao u najgorim mogućim situacijama kod glavobolja :s E da - mislim da se može dobiti bez recepta (barem kod nas u Bosni može)

Azzura
25.08.2011., 23:18
Sigurna, Zomig se daje baš za migrenu, pa sam ga dobila kad su mi je konačno dijagnosticirali.

Imamo sličnu priču s tim "degenerativnim promjenama na vratu" (objasnit ću navodnike). Za to mi je neurolog dao voltare i normabel. A onda mi je dr. koja je gledala rtg vrata rekla da to nije od degenerativnih promjena na vratu (meni se još nešto bilo desilo u sklopu cijele te priče, nebitno sada).

Za vrat na kraju radim jedino vježbe (ne pijem normabele, doduše ni voltaren). Dali mi uputnicu za fizikalnu, ali kad su čuli da se aktivno bavim jogom, rekli mi da onda i ne trebam tamo jer radeći jogu radim praktički iste stvari koji oni rade na terapiji. To mi fino izmasira vrat, razgiba i dobro se osjećam. Ove vježbe za vrat su jednostavne (napred-nazad vratom, pa u stranu - uhom prema jednom ramenu pa drugom, pogled lijevo-desno, pa lagano kruženje - puni krug, vrlo oprezno i polagano).

Ja sam počela ativno vježbati, promijenila prehranu i moram priznat da su mi se problemi smanjili. Od tada sam samo jednom dobila napad kad sam morala u bolnicu na injekciju (ni voltaren, ni zomig, ma ništa mi tad nije pomoglo...glavu bi si bila najradije otkinula...to bi valjda pomoglo:rolleyes:)

Miligram
27.09.2011., 16:30
Ja pijem Xanax SR 1mg,prije sam pio obicni helex ili kako ja to zovem "instant" xanax hehe...jer odmah djeluje.Naime,rekao sam doktorici da je bolje da uzmem 1 ili 2 tablete na dan nego 4ili6 ovih "instant" jer je to previse i da cu se tak navuci brzo.Pa mi je onda tako napisala recept za xanax SR 2mg koji popijem samo jedan na dan jer mi je on savrsen ! Niti osjetim kada pocne djelovat nit kada prestane a nemam vise napada niti nist.
Sad pitam vas....jel vama bolji taj SR ili obicni xanax ? i koliko dugo traje jedna SR tableta ?

hrvoje dr.
28.09.2011., 10:18
Ja pijem Xanax SR 1mg,prije sam pio obicni helex ili kako ja to zovem "instant" xanax hehe...jer odmah djeluje.Naime,rekao sam doktorici da je bolje da uzmem 1 ili 2 tablete na dan nego 4ili6 ovih "instant" jer je to previse i da cu se tak navuci brzo.Pa mi je onda tako napisala recept za xanax SR 2mg koji popijem samo jedan na dan jer mi je on savrsen ! Niti osjetim kada pocne djelovat nit kada prestane a nemam vise napada niti nist.
Sad pitam vas....jel vama bolji taj SR ili obicni xanax ? i koliko dugo traje jedna SR tableta ?
Bolji je s produljenim otpuštanjem.

flyingappletree
28.09.2011., 10:49
sinful, također ovo vuče na anksioznost...što uz panične napade ne bi bilo ništa čudno..

Miligram
29.09.2011., 13:46
tako je ! i meni osobno je bolji SR nego obicni.Jos nesto,Misar SR je totalno sranje ako se moram tako izraziti...zašto ? -zato jer je totalna bjeda,loša i slaba kopija xanaxa SR ! Probao sam oboje i misar jedva osjetim...te punooo krace djeluje!

andrusko
11.11.2011., 07:18
Svi nešto "laprdaju"" kontra generika.... Pa svi smo individue za sebe, nkome je bolji helex a nekome misar.... što se tiče alprazolama mislim da je bolji s produlljenim djelovanjem jer se "ne osjeti šub", a i mogućnost stvaranja navike je manja...

Miligram
12.11.2011., 14:37
Od 0,25 si bila usporena? Meni je to taman doza, doktorica mi dala 0,50 al ja prepolovim tabletu jer mislim da bi zaspala od cijele.

Al ja ne pijem svaki dan, popijem možda tabletu ili dvije sveukupno u mjesec dana (samo kad moram negdje ići tipa ispit na faksu ili kontrola kod doktora).

Jaoo ja nemogu vjerovat kad ovo citam da netko od 0,25mg postaje pospan.
Pa moja tolerancija je takva da mogu uzeti 16 tableta od 10mg i bit ce mi isto kao da sam uzeo 5 tableta apaurina,xanax,helexa...šta god...

Miligram
15.03.2012., 10:07
a jel uzima tko Oksazepam?

hylem
29.03.2012., 17:22
a jel uzima tko Oksazepam?

ja ga uzimam 30 mg pp ... ništ ne valja.

Miligram
31.03.2012., 01:10
ja ga uzimam 30 mg pp ... ništ ne valja.

Da.pa kak ti ne valja ? ako si prije doslovno jeo normabele i helexe e onda ih neces niti osjetiti

leeloo27
10.04.2012., 18:23
Jedno malo pitanjce, kakve su to Misar SR? Jesu to one sporootpuštajuće ili...?

hrvoje dr.
10.04.2012., 18:33
Jedno malo pitanjce, kakve su to Misar SR? Jesu to one sporootpuštajuće ili...?
Da, s produljenim otpuštanjem.

leeloo27
10.04.2012., 19:05
Joj ubit ću si sestru od doktorice. :503: Meni treba nešto da me odmah spiči, ja to pijem zbog ibs-a.

flyingappletree
10.04.2012., 19:12
ma neee, sve počinju djelovati 1-2h nakon uzimanja ali ove imaju produženo djelovanje u smislu postupnog otpuštanja lijeka (koliko sam ja informirana ;)

leeloo27
10.04.2012., 19:13
Onda dobro. Da se ne moram dizati u pol noći kad trebam negdje ići i piti tablete. :rofl: Iako su mi ove od 0,5 dosta jake, a vidim da se ove ne mogu lomiti, nadam se da me neće jako omamiti. Nekad se mal pijano osjećam kad krnem 0,5.

hrvoje dr.
10.04.2012., 19:14
ma neee, sve počinju djelovati 1-2h nakon uzimanja ali ove imaju produženo djelovanje u smislu postupnog otpuštanja lijeka (koliko sam ja informirana ;)
Da,točno:)

Miligram
12.04.2012., 12:37
ljudi pa jel vi to redovito pijete svoje benziće ?= :D jedini lijekovi koji ce svatko redovito piti heheh

leeloo27
12.04.2012., 12:52
Ja ne pijem. :) Par puta mjesečno možda da, al redovito ne pijem. Meni kutija traje skoro godinu dana, pogotovo ako mi prepiše ove od 0,5 a meni je dosta da me malo umiri 0,25. Evo sad sam upravo bacila pola kutije tableta jer je istekao rok a ja ih u godinu dana nisam uspjela sve popiti.

magic potion
12.04.2012., 13:12
Jaoo ja nemogu vjerovat kad ovo citam da netko od 0,25mg postaje pospan.
Pa moja tolerancija je takva da mogu uzeti 16 tableta od 10mg i bit ce mi isto kao da sam uzeo 5 tableta apaurina,xanax,helexa...šta god...

Mene bi tek miligram ukomirao.:D Ali s tobom se ne mogu mjeriti!:eek:

Da.pa kak ti ne valja ? ako si prije doslovno jeo normabele i helexe e onda ih neces niti osjetiti

I što je jače? Helex ili Oksazepam?:rofl: Nemam iskustva s tim drugim.

SuperCow
13.04.2012., 10:09
Ja ne pijem. :) Par puta mjesečno možda da, al redovito ne pijem. Meni kutija traje skoro godinu dana, pogotovo ako mi prepiše ove od 0,5 a meni je dosta da me malo umiri 0,25. Evo sad sam upravo bacila pola kutije tableta jer je istekao rok a ja ih u godinu dana nisam uspjela sve popiti.

Ja sam jučer popila jedan od 0.25, hipohondrija me natjerala :tuzni: i sad vidim na kutijici piše da je rok trajanja do 8.mj 2011. :rolleyes:
Dakle, što kad čovjek popije tabletu kojoj je istekao rok? Normalno se danas osjećam.

flyingappletree
13.04.2012., 11:05
Ništa, prestaneš mislit na to. Osim ako nisi hipohondar, u tom se slučaju prisiljavaš svim silama da prestaneš mislit na to :rofl:

Miligram
13.04.2012., 19:55
helex,tj, alprazolam je jači.

SuperCow
13.04.2012., 21:10
Ništa, prestaneš mislit na to. Osim ako nisi hipohondar, u tom se slučaju prisiljavaš svim silama da prestaneš mislit na to :rofl:

Da, to sam i radila cijeli dan :rofl:

leeloo27
14.04.2012., 09:10
SuperCow ništa ne bude, slabije ili uopće ne djeluju tablete.

Inače ja sam isprobala svoje sporootpuštajuće, majko mila. Mislim da ću ići žicati neke droge koje odmah opale, ovo je užas. Kad je trebalo nije još počelo djelovati i onda sam cijeli dan bila neka omamljena i samo mi se spavalo.

flyingappletree
14.04.2012., 11:59
Da, to sam i radila cijeli dan :rofl:

Vjeruj mi znam sve o tome :mig:

btw jel gspina trava u kombinaciji s ovim lijekovima pojačava ili poništava učinak? zašto se zapravo ne smije uzimati skupa (lijena sam sad pregledavati cijelu temu o anksioznosti :brukica:)

leeloo27
14.04.2012., 12:02
Pojačava. :p

A ovisi koji su lijekovi u pitanju. Kod nekih smanjuje učinak (mislim da kod kontracepcijskih pilula ali nisam sigurna), al za ove sedatirajuće pojačava jer i sama ima takav učinak. Šta prelaziš na biljčice? :zubo:

SuperCow
14.04.2012., 13:08
SuperCow ništa ne bude, slabije ili uopće ne djeluju tablete.

Inače ja sam isprobala svoje sporootpuštajuće, majko mila. Mislim da ću ići žicati neke droge koje odmah opale, ovo je užas. Kad je trebalo nije još počelo djelovati i onda sam cijeli dan bila neka omamljena i samo mi se spavalo.
Meni su sporootpuštajuće ok ako me tjeskoba drži cijeli dan (kad osjetim ono žarenje u želucu i pritisak u prsima), jer me smire na duže vrijeme, ali generalno su koma.
Večer prije važnog ispita sam uzela jednu da se lijepo naspavam, zaspala sam malo prije jutra i prespavala alarm :rolleyes:
Vjeruj mi znam sve o tome :mig:

btw jel gspina trava u kombinaciji s ovim lijekovima pojačava ili poništava učinak? zašto se zapravo ne smije uzimati skupa (lijena sam sad pregledavati cijelu temu o anksioznosti :brukica:)

Kak je već leeloo27 napisala, pojačava djelovanje, ja je ne smijem uzimati zbog AD-a. A tak bi htjela biljke :tuzni:

leeloo27
14.04.2012., 16:21
Joj pričaj mi, imam osjećaj da me još danas drži. :facepalm: :rofl: Odspavala sam dobar komad sada popodne a i navečer sam zaspala ko beba i spavala 10h u komadu bez buđenja.

U biti ja ih popijem povremeno kad negdje moram biti satima jer od nervoze znam trčkarati na wc. Meni ne treba da me drži nešto cijeli dan (a kod mene to očito traje i malo dulje), nego nešto da me zvizne odmah da se ja umirim. I meni je ovo prestrašno, ja sam se osjećala tako nadrogirana (ne mirna, nego neka usporena) da sam se sama sebi smijala kako se nekih stvari ne mogu sjetiti (ne želim sad neke stvari ni prepričavati jer me sramota koliko me zveknulo :zubo:). Pijem povremeno Misar po potrebi već jedno 2 godine, do sada sam pila uglavnom 0,25, ponekad 0,5, al ovako me nije sašilo do sada nikad.

flyingappletree
14.04.2012., 16:58
Pojačava. :p

A ovisi koji su lijekovi u pitanju. Kod nekih smanjuje učinak (mislim da kod kontracepcijskih pilula ali nisam sigurna), al za ove sedatirajuće pojačava jer i sama ima takav učinak. Šta prelaziš na biljčice? :zubo:

Ma pijem neku čajnu mješavinu za smanjenje želučane kiseline, uz nexium (umjesto iberogasta) u kojoj je i gospina trava, a helex 0,25 p.p. pa onda ko pravi hipohondar pazim da to ne uzimam isti dan, što je vjerojatno totalno nepotrebno, jer u 3 šalice čaja bude 10% gospine trave. Ne vjerujem da je to neka opasna kombnacija, svejedno pazim :ne zna:

Miligram
14.04.2012., 18:06
evo 19h je a ja sam upravo popio 3 bočice metadona(30ml = 60tableta) te 6 xanaxa SR,plus ostali benzići . Nemam šta igubit,samo cu postati još jedan socijalan slučaj u HR. Za nekih 6h ja cu prestati disati...

bilo mi je drago,uzivao sam na forumu.

Rejo,štrikalica Vama poseban pozdrav jer znam da me vi znate i razumjete.

leeloo27
14.04.2012., 18:40
Wtf? :(

I to je to, odustat ćeš od svega?

Daj nazovi nekoga s kime si dobar, odi na hitnu na ispumpavanje. Šta god da je u pitanju nije vrijedno oduzimanja života. I ja sam štošta proživjela u životu i sad sam unazad par godina ko šećer na to sve se i razbolila (ne psihički) i opet se nedam. Borim se i dalje, pa dokle ide iako znam da bi mnogi na mome mjestu digli ruke od svega.
Tako da nije da ne razumijem kroz šta sve prolaziš i meni je ponekad proletilo kroz glavu da bi možda bilo bolje da me nema. Nemoj odustajati, ovo ti je samo još jedna loša faza u nizu. I zbilja mislim da ti treba dobra psihoterapija, jebi ti sve ove ljekarije, oni samo gase trenutno vatru.

leeloo27
14.04.2012., 18:41
Ma pijem neku čajnu mješavinu za smanjenje želučane kiseline, uz nexium (umjesto iberogasta) u kojoj je i gospina trava, a helex 0,25 p.p. pa onda ko pravi hipohondar pazim da to ne uzimam isti dan, što je vjerojatno totalno nepotrebno, jer u 3 šalice čaja bude 10% gospine trave. Ne vjerujem da je to neka opasna kombnacija, svejedno pazim :ne zna:

Ma ovo ti je niska doza i ne piješ samu gospinu tako da ne vjerujem da i popiješ u istom danu tabletu i čaj da bi te helex nešto ekstra opalio.

gogs61
16.04.2012., 09:38
dijagnoza PTSP F 60,3 F 43,1, terapija xanax 0,5mg 4 x 2 , pa ti budi priseban. na početku nije bilo lako,malo si pospan al kroz neko vrijeme samo sretne misli. pri završetku terapije obavezno se kontrolirati kod psihića šta dalje. xanax može izazvati ovisnost (100 % dokazano). inače u apoteci ga možeš dobit jedino ako imaš nekog poznatog, bez povjesti bolesti ili pisamca od psihića sa navedenom dijagnozom i terapijom nema nekog uspijeha.

Miligram
29.04.2012., 00:38
dijagnoza PTSP F 60,3 F 43,1, terapija xanax 0,5mg 4 x 2 , pa ti budi priseban. na početku nije bilo lako,malo si pospan al kroz neko vrijeme samo sretne misli. pri završetku terapije obavezno se kontrolirati kod psihića šta dalje. xanax može izazvati ovisnost (100 % dokazano). inače u apoteci ga možeš dobit jedino ako imaš nekog poznatog, bez povjesti bolesti ili pisamca od psihića sa navedenom dijagnozom i terapijom nema nekog uspijeha.

inače se za xanax kaže da je to "happy pill" :) ,ali izaziva ovisnost. Ja jesam ovisan,nebih mogao tek tako prestati uzimati...nema šanse.poludio bi

corpse
10.05.2012., 15:51
ej bok ljudi...ja sam prvi put u zivotu na forumu, inace cesto pratim ovakve forume... :) pa kad vec pricamo o lijekovima...probala sam jako puno sedativa...malo njih djeluje na mene. probala sam sve navedene ovdje...
Xanax, Helex, Normabel, Diazepam, Lorsilan, Apaurin... i jos puno toga. Trenutno sam na terapiji Misarom SR. sto zbog panike, sto zbog depresije... Pa, kakve su vase dijagnoze? Iskustva opcenito s ovakvom vrstom lijekova...?

SuperCow
10.05.2012., 18:00
ej bok ljudi...ja sam prvi put u zivotu na forumu, inace cesto pratim ovakve forume... :) pa kad vec pricamo o lijekovima...probala sam jako puno sedativa...malo njih djeluje na mene. probala sam sve navedene ovdje...
Xanax, Helex, Normabel, Diazepam, Lorsilan, Apaurin... i jos puno toga. Trenutno sam na terapiji Misarom SR. sto zbog panike, sto zbog depresije... Pa, kakve su vase dijagnoze? Iskustva opcenito s ovakvom vrstom lijekova...?

Osobno, iskustva uglavnom negativna. Kratkoročna su pomoć, ne liječe i izazivaju ovisnost.
Najduže sam ih pila 3 mjeseca (0.25 2x dnevno) prilikom uvođenja AD-a, nakon toga povremeno, sad već par godina samo u iznimnim situacijama (kad se baš nikako ne mogu smiriti i ako me pere nesanica, možda par puta godišnje).
Dakle, trenutno pomažu ali to je to. Za liječenje anksioznosti ili depresije su ipak potrebne neke druge stvari.

Miligram
21.05.2012., 14:07
Ostavio sam se onog zla zvanog xanax ! Sada pijem normabel umjesto toga,koji nije toliko adiktivan.

leeloo27
21.05.2012., 18:49
Drago mi je. :)

A zbog čega si ih pio?

Lola 27
21.05.2012., 19:00
Ja xanax pijem već 7 godina,sa pauzama ,ponekad mogu bez njega po par mjeseci ne vidim da sam ovisna.Kad ga prestaje,m piti ne trebam postupno smanjivat dozu nego jednostavno prestanem piti.Uzimam ih zbog paničnih,ali samo u ekstremnim situacijama znači kad ništa drugo ne pomaže.

leeloo27
21.05.2012., 19:17
Joj ne znam. Ja znam neke koji su se baš zbog paničnih navukli na njih i bilo je postupnog skidanja jer su imali krize.

Baš zato jako pazim koliko ih pijem i kada, jer mi samo fali da se navučem na tako neko govno. Ja sam ih dobila zbog ibs-a i pijem stvarno kad mi je hića i kad znam da nemam opciju da mogu negdje otrčati na wc.

Miligram
23.05.2012., 10:56
Drago mi je. :)

A zbog čega si ih pio?

ah...zbog čega? Vjeruj mi ,ima puno razloga. Jedan je taj što sam bio toliko tvrdoglav te doslovno jeo tablete xanaxa jer se nakon uzimanja osjećam sretno,smireno i zadovoljeno.Pio sam ih zbog anksioznog poremećaja,dakle to je bio primaran razlog a kasnije sam si ja sam dao još 50 razloga zašto pod hitno moram piti xanax. Ma bio sam glup,premazan xanaxovim happy djelovanjem nisam uvidio da sam odavno bio prešao granicu normale i dozvoljenog.
Tako to bude kada se čovijek prepusti dobrom,ali lažnom osjećaju koji je samo privremen.Tako kada je prestajalo djelovanje jedne tablete ja bih odma uzimao slijedeću,pa tako zaredom da sam bio na 6 tableta od xanaxa sr 1mg,što je bilo stvarno previše! Hvala Bogu sada ga više ne pijem niti bih ga popio da mi netko plati.Dosta mi je mozak uništen od njega.
Pijem sada uobičajenu dozu Normabela na dan od kojeg se osjećam puno bolje i zadovoljnije.

imaš li ti iskustva sa xanaxom ili normabelom ?

leeloo27
23.05.2012., 19:08
S Misarom. :) Al meni jedna kutija mjesecima traje, ja ih jako rijetko pijem, evo u zadnje 2 godine sam potrošila 2 kutije s time da sam zadnju bacila pol table jer je istekao rok trajanja.

Ja sam to dobila zbog ibs-a (kad sam nervozna ili pod stresom idem 100 puta na wc), a budući da nema baš puno pomoći i od ovoga onda izbjegavam to piti često nego stvarno kad mi je frka.

Ma nisu oni loši ako ih se pije povremeno, po potrebi, ali čula sam kako to izgleda kad ih se redovito svaki dan uzima i da, sranje je. Od nekakve anksioznosti dođeš do ovisnosti pa ti je još gore.

A jel piješ kakav AD? I jel ideš na psihoterapije? Tužno je to na što to kod nas liči i kako svi ljudi gledaju na to, vani kod psihića idu kako kod zubara i nikom nije čudno i ne smatraju osobe koje idu kod psihijatra luđacima.

Miligram
24.05.2012., 11:26
S Misarom. :) Al meni jedna kutija mjesecima traje, ja ih jako rijetko pijem, evo u zadnje 2 godine sam potrošila 2 kutije s time da sam zadnju bacila pol table jer je istekao rok trajanja.

Ja sam to dobila zbog ibs-a (kad sam nervozna ili pod stresom idem 100 puta na wc), a budući da nema baš puno pomoći i od ovoga onda izbjegavam to piti često nego stvarno kad mi je frka.

Ma nisu oni loši ako ih se pije povremeno, po potrebi, ali čula sam kako to izgleda kad ih se redovito svaki dan uzima i da, sranje je. Od nekakve anksioznosti dođeš do ovisnosti pa ti je još gore.

A jel piješ kakav AD? I jel ideš na psihoterapije? Tužno je to na što to kod nas liči i kako svi ljudi gledaju na to, vani kod psihića idu kako kod zubara i nikom nije čudno i ne smatraju osobe koje idu kod psihijatra luđacima.

Da,pijem ad Velafaks koji mi je jako dobar . Vjeruj mi probao sam skoro sve vrste ad-a i pronašao sam onaj koji mi paše a to je Velafax i njega mislim piti do kraja života ako treba jer me vraća u život i neda depresiji da preuzme kontrolu. Nemam nikakve psihoterapije,kao prvo zato što niti neznam gdje to naći i kao drugo jer nemam 500kn da dajem za jednu seansu.

Eh da...vani je to tako normalno.Ali mene uopce nije sram nit mi tesko reci nekom da idem kod svog psihijatra,immam jakočvrst stav i nedam se a to je jako bitno ;)

Ivan88
03.06.2012., 01:10

Sad me malo frka uhvatila nakon što sam to pročitao. Koristim Misar konstantno oko 4g. Pio sam 0,5x0x0,5, pa 0,5x0x0,25 pa 0,25x0x0,125 (:D u fazi odvikavanja) itd.

Trenutno pijem 0,5 ujutro i 0,25 navecer. Moram priznat da sam postao ovisan. Tablete su mi postale kao mobitel, nikud bez njih. Nisam primjetio nikakve nuspojave dugogodisnjem uzimanja, a i nadam se da necu.

Najzalosnije od svega je sto se odlicno osjecam kad marnem 0,5. Ma ono, transformacija. Npr. ujutro sam uglavnom zivcan, svađalački nastrojen, a kad popijem dozu, high life, sve pet, sunce sija, slavuji pjevaju, osjecam se do jaja.

Npr. cura mi kaže da je to sve placebo efekt. Da mi neko podvali andol da bi se osjecao kao da sam popio svoje tablete, Misar jel. Ja joj opet velim da nije u pravu.

Sve si nesto kontam u zadnje vrijeme da pokusam vecernjim jointom izbacit tu vecernju dozu, a jutarnju prepolovit. Nisam pametan.

Jel tko prakticirao kakvu alternativnu medicinu?^^

leeloo27
03.06.2012., 11:34
Pa nek ti probaju podvaliti andol da ni ne znaš. :zubo: (ne baš andol, to bi skontao, al nekake vitamine ili nešto što je slično tabletama misara)

I o jointovima i sl. stvarima nećemo ovdje. :) A usput, bolje ti je piti ovo nego pušiti neke ilegalne, neprovjerene supstance. :mig: I samo ti treba da jednu ovisnost zamjeniš kasnije za drugu, onu o drogama.

Miligram
05.06.2012., 11:21
manite se jointa,marihuane.Od nje čovijek doslovno postaje glup.Dokazano.

Miligram
10.06.2012., 12:40
ljudi otisli na more ? tišina vec 2mj. .....

michelin
29.11.2012., 18:48
Ostao sam bez misara kojih redovito pijem,doktorica ne radi..
Mogu li ga kombinirati prije spavanja sa dva diazepama plus misar?
Hvala

Victora
12.12.2012., 21:26
Koliko može nekakvo uzimanje helexa (nije svakodnevno, recimo da jedna kutija traje dva mjeseca, onog najslabijeg) utjecati na menstrualni ciklus? Čitala sam da - totalno poremeti ciklus, no, jel to u većim dozama ili i ovako malim? Molim iskustva neka.

cica2014
13.12.2012., 10:26
Bok svima!
Jedno pitanje, možda mi kao korisnici možete dati neki komentar.
Trenutačno sam u fazi kada zbog pritisaka na poslu osjećam pojačan stres i priličnu uznemirenost, neku vrstu hiperaktivnosti, koja ne prestaje ni satima nakon što dođem kući s posla. Tražila sam nešto za umirenje i dobila helex 0,25 koji planiram piti povremeno.

Zanima me ima li smisla to rješenje s obzirom da ga nemam namjeru piti svaki dan? Čini mi se da bi možda bolji bio normabel za te neke dane kad osjetim taj pretjerani nemir, nego helex, jer ako ga ne pijem u kontinuitetu ne vjerujem da će nešto djelovati. A piti ga u kontinuitetu nema smisla, bar se meni čini da nije baš tolika potreba.

Nekad se pitam nije li normalno da se svi skupa osjećamo loše kad imamo nekih problema ili smo postali komotni pa bježimo od svakog osjećaja nelagode. No, to je već filozofska rasprava...

Victora
13.12.2012., 10:30
Bok svima!
Jedno pitanje, možda mi kao korisnici možete dati neki komentar.
Trenutačno sam u fazi kada zbog pritisaka na poslu osjećam pojačan stres i priličnu uznemirenost, neku vrstu hiperaktivnosti, koja ne prestaje ni satima nakon što dođem kući s posla. Tražila sam nešto za umirenje i dobila helex 0,25 koji planiram piti povremeno.

Zanima me ima li smisla to rješenje s obzirom da ga nemam namjeru piti svaki dan? Čini mi se da bi možda bolji bio normabel za te neke dane kad osjetim taj pretjerani nemir, nego helex, jer ako ga ne pijem u kontinuitetu ne vjerujem da će nešto djelovati. A piti ga u kontinuitetu nema smisla, bar se meni čini da nije baš tolika potreba.

Za Normabel znam da djeluje na mene, onaj od 12 mg me ubije, valjda bi onaj od 5 mg bio dovoljan.

Ili je to isto?

Helex se ne mora piti u kontinuitetu, nije "takva vrsta tablete". Normabel od 12mg ne postoji, ima od 2, 5 i 10. Za ovo o čemu ti pričaš, iz osobnog iskustva ću reći da je bolji i najslabiji helex nego najjači normabel. Ali je to valjda individualno, pa...

cica2014
13.12.2012., 11:24
Hvala :)

gabriela00
13.12.2012., 11:35
pa svakako je helex bolji:rofl:, ali ako je tebi normabel dovoljan, nema razloga piti takve lijekove. uvijek možeš početi s helexom, ako normabel zakaže. ali obratno ne vrijedi. kad počeš s jačim lijekovima, nema nazad više.

Victora
13.12.2012., 12:09
pa svakako je helex bolji:rofl:, ali ako je tebi normabel dovoljan, nema razloga piti takve lijekove. uvijek možeš početi s helexom, ako normabel zakaže. ali obratno ne vrijedi. kad počeš s jačim lijekovima, nema nazad više.

Nije istina. Sve je individualno. I nije helex jači od normabela, uspoređuješ dva različita lijeka, ko da napišeš da je aspirin jači od ibuprofena. I na helex i na normabel se možeš navući, ako zloupotrebljavaš - zato liječnik određuje kad i koliko. Ako se radi generalno o stresu, nije bezveze izbor helex. Normabel je više za opuštanje, nego za smirivanje...iako zvuči isto (opuštanje-smirivanje) - nije isto.

Kako ti je liječnik rekao, tako radi...

cica2014
13.12.2012., 16:34
Normabel sam popila nedavno (od 10 mg) i to me složilo. U toku 5 minuta sam spavala ko klada.
Helex ni ništa slično nisam pila nikad, općenito malo ljiekova koristim, tako da još nisam otporna na ništa. Lijek mi je prepisala liječnica opće prakse, a meni je samo možda zazvučalo prejako za početak, ali budem probala pa ću vidjeti :) Hvala na volji da mi pojasnite :)

ms3
13.12.2012., 19:16
Nije istina. Sve je individualno. I nije helex jači od normabela, uspoređuješ dva različita lijeka, ko da napišeš da je aspirin jači od ibuprofena. I na helex i na normabel se možeš navući, ako zloupotrebljavaš - zato liječnik određuje kad i koliko. Ako se radi generalno o stresu, nije bezveze izbor helex. Normabel je više za opuštanje, nego za smirivanje...iako zvuči isto (opuštanje-smirivanje) - nije isto.

Kako ti je liječnik rekao, tako radi...

Na helex se laše navučeš nego na normabel....
Pa helex i normabel su ti ista skupina lijekova i imaju jako slično djelovanje, postoje neke manje razlike ali to je u ovoj prići nebitno..

Za spavanje postoje lijekovi - Hipnotici koji pomažu pacijentu da se upava. Jedan od predstavnika jest Sanval dok ova dva ne spadaju u tu skupinu... mada i normabel (radi dužeg djelovanja) može poslužit, ako Sanval ne djeluje dovoljno dugo tj ako se pacijent budi tijekom noći

hrvoje dr.
15.12.2012., 10:31
Misar/alprazolam je potentniji od Normabela/diazepama.

dire Dawn
15.12.2012., 14:27
mene zanima dali se mogu kombinirati persen (biljni lijek za smirenje) i helex.

htjela bih se skinut s helexa, došla sam sa 5-6 komada od 0,5 mg do 4 po 0,25, tj 4 puta na dan popijem pola ovog od 0,5, ali dalje neide :(

jučer sam se sjetila persena i da bi mogla piti helex - persen - helex - persen.. pa izbacivat helex do kraja, a persen i da nastavim piti, nema veze, to je ionako biljni lijek..

glavno pitanje, hoće persen poništiti djelovanje helexa? nemam ih trenutno doma, preko moba nemogu vidjet uputstva, pa zato pitam ovdje :)

hrvoje dr.
15.12.2012., 14:38
mene zanima dali se mogu kombinirati persen (biljni lijek za smirenje) i helex.

htjela bih se skinut s helexa, došla sam sa 5-6 komada od 0,5 mg do 4 po 0,25, tj 4 puta na dan popijem pola ovog od 0,5, ali dalje neide :(

jučer sam se sjetila persena i da bi mogla piti helex - persen - helex - persen.. pa izbacivat helex do kraja, a persen i da nastavim piti, nema veze, to je ionako biljni lijek..

glavno pitanje, hoće persen poništiti djelovanje helexa? nemam ih trenutno doma, preko moba nemogu vidjet uputstva, pa zato pitam ovdje :)
Ja se nebih upuštao u takve kombinacije.

dire Dawn
15.12.2012., 14:42
može malo podrobniji odgovor?

magic potion
21.12.2012., 21:09
Za koliko vremena počinje djelovati oxazepam?
Navikla sam na xanax koji djeluje već za pola sata ili ranije...a čini mi se da ovome treba duže.:ne zna:

body halleck
21.12.2012., 21:28
Za koliko vremena počinje djelovati oxazepam?
Navikla sam na xanax koji djeluje već za pola sata ili ranije...a čini mi se da ovome treba duže.:ne zna:

U pravilu, ako se uzme na prazan želudac, a osoba prethodno nije na češćoj bazi koristila benzodiazepine kroz dulje vremena, kroz kojih 45-60min počinje djelovati (naravno, to je individualno, pa su razlike normalne od osobe do osobe, no unutar 75-90min bi se trebao percipirati učinak). Prethodno uzimanje benzodiazepina (posebice "brzodjelujućih potentnijih" poput alprazolama i sl). može utjecati na način da se učinak oksazepama percipira puno blaže i sporije u odnosu na navedene-taj efekt vrlo često nestane nakon nekog vremena (također individualno,tjedan dana, nekad i manje). Pun želudac, posebice masne hrane,plave ribe i sl. te mnoga stanja&bolesti mogu usporiti učinak oksazepama kao i umanjiti učinak istog. Inače, što se rjeđe koristi, brže djeluje u istim uvjetima (u pravilu).

lorgan
21.12.2012., 21:56
počela sam uzimati helex jer sam pukla zbog stresa na poslu, a zanima me ako netko zna kako to utječe na trudnoću ako zatrudnim uskoro?

magic potion
22.12.2012., 09:41
U pravilu, ako se uzme na prazan želudac, a osoba prethodno nije na češćoj bazi koristila benzodiazepine kroz dulje vremena, kroz kojih 45-60min počinje djelovati (naravno, to je individualno, pa su razlike normalne od osobe do osobe, no unutar 75-90min bi se trebao percipirati učinak). Prethodno uzimanje benzodiazepina (posebice "brzodjelujućih potentnijih" poput alprazolama i sl). može utjecati na način da se učinak oksazepama percipira puno blaže i sporije u odnosu na navedene-taj efekt vrlo često nestane nakon nekog vremena (također individualno,tjedan dana, nekad i manje). Pun želudac, posebice masne hrane,plave ribe i sl. te mnoga stanja&bolesti mogu usporiti učinak oksazepama kao i umanjiti učinak istog. Inače, što se rjeđe koristi, brže djeluje u istim uvjetima (u pravilu).

Osjetila sam djelovanje tek za sat i pol.:s Mislila sam da neće ni početi...

Hvala na odgovoru.:)

dire Dawn
22.12.2012., 21:08
počela sam uzimati helex jer sam pukla zbog stresa na poslu, a zanima me ako netko zna kako to utječe na trudnoću ako zatrudnim uskoro?

mislim da se trudnicama ili onima koje rade na djetetu prepisuje isključivo normabel, barem tako kažu na forumu.

magic potion
22.12.2012., 21:55

Tu sam tematiku jednom proučavala.:rofl: I guglanjem sam otkrila da ima puno žena koje su ga pile u trudnoći. Bez posljedica za dijete.
Samo što su liječnici uglavnom savjetovali da pričekaju da prođe 1. tromjesečje, pa onda da nastave piti...
Ali to su žene kojima se "dogodila" trudnoća...Valjda nećeš planirati trudnoću dok si na alprazolamu!:ne zna:
Dakle, pobrini se da ne ostaneš trudna.:D

lorgan
28.12.2012., 18:21
ok tenks,

do sada nisam nikad bila kod psihijatra, niti sam pila takvu vrst tableta. Kad sam pitala psihijatricu, kakve su te Helex i da ja ne bi to pila, odmahnula je rukom i rekla kako je to ništa, da to nisu jake tablete i da je veća šteta ako ih ne pijem, jer da će me opustiti, pošto sam bila pod jakim pritiskom i visokog tlaka. Sad na kraju ispada da to nije tako bezazleno... koliko treba da se očiste iz tijela?

dire Dawn
28.12.2012., 18:41
nisu nimalo bezazlene, štoviše, vrlo lako se na razvije ovisnost o njima.
prestani ih piti ako možeš

(d)evil
03.01.2013., 23:44
molim savjet koja tableta vam se pokazala najucinkovtijom u smislu da ste mentalno bistri a skine vam fizicke i psihicke posljedice treme.
doktorica mi je dala xanax a sad citam da se lako navuci a to mi nije cilj :D

leeloo27
03.01.2013., 23:52
A koliko bi često pila?

Ja sam znala prije ispita na faksu :zubo: i sad ih povremeno zveknem kad imam nešto što mi predstavlja stres, ako ne popijem cijelu sasvim sam ok, ne osjećam se omamljeno. Sa cijelom (od 0,50) mi je znalo biti da se u prvih sat dva, kad tek krene djelovati, osjećam užasno omamljeno ali bi mi popustilo kasnije, samo nisam smjela pipnuti nigdje krevet jer zaspala bih ko zaklana. :rofl:

Sad imam neke sporootpuštajuće, nije to za mene, dok to meni počne djelovati ja se sama od sebe skuliram.

(d)evil
04.01.2013., 00:08
koje su sporo a koje brzo? potrebno mi je za situaciju slicnu ispitu na faxu, ne mogu si dopustit omamljenost uma a tijelo me ne slusa.
uzimala bi ih 1 mjesecno, doktorica mi je dala xanax 0,25.
znas li mozda kako on djeluje? kojom brzinom?
nisam nikad pila nista slicno pa sam prestrasena :D

leeloo27
04.01.2013., 00:23
Mislim da na ovim sporootpuštajućima piše da su SR.

Znači pila bi ih otprilike koliko ja pijem svoje, samo kad zagusti. Ma ne možeš se navući tako na njih, ekipa koja se navuće pije ih svakodnevno i to po nekoliko puta, ovisi koja je dijagnoza/stanje. 0,25 ti je najniža doza, neće te to toliko lupiti da budeš omamljena. Uostalom krkni jednu ovako bezveze da vidiš kako djeluje na tebe, lako prepoloviš tabletu ako ti je jaka (ja sam bome ove od 0,50 lomila jer kažem znalo me omamiti u prvih sat vremena i osjećala bih se pijana, sa 0,25 sam sasvim ok funkcionirala). Meni je isto trebalo da budem smirena na ispitu a opet dovoljno bistra da se mogu svega sjetiti na brzinu.

Meni su počele djelovati negdje za 40-tak min, sat vremena. Osjetiš ih po tome jer skontaš da si se opustio.

(d)evil
04.01.2013., 09:43
hvala :)

dire Dawn
04.01.2013., 19:02
Meni su počele djelovati negdje za 40-tak min, sat vremena. Osjetiš ih po tome jer skontaš da si se opustio.

s obzirom da povremeno uzimaš xanax, trebao bi ti početi djelovati puno, puno brže. inače je lijek za anksioznost i panične napadaje i poznat je po tome da mu treba cca 15 minuta da prodjeluje i smiri napadaj panike.

prava doza počne djelovati između 5 i 20 minuta, ovisno o toleranciji na lijek (dali se pije svakodnevno) i jačini anksioznosti. 40 minuta je puno previše za xanax :misli:
obično toliko treba normabelu ili apaurinu, dok su xanax ili helex poznati po tome da djeluju brzo jer im je i prvenstvena namjena da sasjeku PA u korijenu.

leeloo27
04.01.2013., 20:04
Pa znam za šta je. :p Ja sam ga dobila zbog IBS-a, kad sam jako živčana tijelo mi reagira na način da mi se ubrza peristaltika crijeva i dok se ne smirim ovo divlja. Ne znam, ja sam primjetila da mi treba oko pol sata, 40-tak min da se smirim u tom smislu, a i zna me povremeno čopiti i zavrtiti unatoč što sam se nadroksala. :zubo:

dire Dawn
04.01.2013., 20:11
nisam baš sigurna da ti helex može smiriti bowel movement, ako sam dobro pokopčala :ne zna:
psiha je druga stvar, na nju ti počne djelovat puno prije nego na tjelesne funkcije (npr srce ti može ostat uzlupano iako te više ne drži panika).

gabriela00
04.01.2013., 20:18
helex odlično djeluje na crijeva. znam jer ga i ja pijem zbog ibs-a. ali on je stvarno efikasan samo ako se pije redovito. znači, koncentracija se mora održavati. čim padne, eto ti grčeva i ostalog veselja.:D
dovoljno je da ga jedan dan ne uzmem i odmah proljev......

leeloo27
04.01.2013., 20:20
Dire Dawn pa pomaže, na psihičkoj je bazi ali ima fiziološke simptome. :rofl: Kad se glava i živci smire, umiri se i sve ostalo.

edit: evo mi supatnice. :five: Meni pomaže misar + spazmex (konkretnije buscopan, on je baš za crijeva i menstrualne grčeve). :s Uspješno preživjeh ispite, nekoliko ozbiljnijih razgovora za posao i sl. na toj kombinaciji.

dire Dawn
04.01.2013., 20:27
Dire Dawn pa pomaže, na psihičkoj je bazi ali ima fiziološke simptome. :rofl: Kad se glava i živci smire, umiri se i sve ostalo.

ne kažem da ne pomaže, samo hoću reći da ljudi koji ga piju zbog npr napadaja panike prije osjete djelovanje nego očito vi koji ga pijete zbog nečeg fizičkog. velim, čak i kad nestane sama panika, ostanu ubrzani otkucaji srca neko vrijeme. tako i tebe smiri psihički, ali mu treba još malo više vremena da te smiri i fizički :)

a veli ti i supatnica da ga treba uzimati redovito da bi imao pravi efekt. :mig:

gabriela00
04.01.2013., 20:32
je, i kod mene mu treba duže da djeluje. 40 min do sat vremena.
a na napade panike djeluje vrlo brzo.:ne zna:

leeloo27
04.01.2013., 20:38
a veli ti i supatnica da ga treba uzimati redovito da bi imao pravi efekt. :mig:

Druga stvar je kad netko ima svakodnevno takve napade i mora normalno funkcionirati npr. na poslu. Ovako zbilja nema potrebe za redovitim uzimanjem, a i sama doktorica mi je rekla da ih pijem po potrebi, znači kad vidim da sam pod užasnim stresom i kad me šika ko nenormalno. :)

gabriela00
04.01.2013., 20:44

to pod uvjetom da ne želiš uopće imati nikakvih problema s crijevima.:D
da svaki dan živiš kao svi normalni ljudi.:rofl:

damir311
17.08.2013., 22:39
može li mi tko reći šta je bolje uzimati za ljećenje depresije MISAR ili PRAXITEN

vilenjačica
18.08.2013., 08:01
može li mi tko reći šta je bolje uzimati za ljećenje depresije MISAR ili PRAXITEN

Misar i praxiten su anksiolitici...sluze za smirenje i smanjenje tjeskobe. razliciti su i ovisno o tegobama se prepisuju.
depresija je poremecaj koji se pokusava ublaziti prvenstveno antidepresivima.

ovisi koji poremecaj imas koliko jako izrazen. ako smatras da ti normalan zivot vise ne funkcionira...da imas tegoba onda lijecniku. LOM ce ti dati odgovarajuci lijek a ako je u pitanju depresija jace izrazena pozeljno je da te uputi psihijatru.

damir311
18.08.2013., 11:18
problem je u tome što mi je bivši LOM predugo prepisivao misar pa sada moja nova LOM i psihijatrica kažu da sam postao ovisan o njemu i neznam kako se skinuti s njega a da mogu i dalje normalno funkcionirati inaće uz misar trošim i FEVARIN

vilenjačica
18.08.2013., 11:34
problem je u tome što mi je bivši LOM predugo prepisivao misar pa sada moja nova LOM i psihijatrica kažu da sam postao ovisan o njemu i neznam kako se skinuti s njega a da mogu i dalje normalno funkcionirati inaće uz misar trošim i FEVARIN

Nisam lijecnik ne znam. kazem samo iz osobnog iskustva...svi anksiolitici nakon duzeg uzimanja izazivaju ovisnost. misar...helex...xanax...je sve ista grupa lijekova samo drugo genericko ime...meni osobno misar nekako jace djeluje od helexa. svi sluze za smirenje i mislim da dobro amiruju. praxiten je druga grupa i mislim da je vise za spavanje. mozda da samo misar mjenjas za helex...dogovori se sa lijecnikom. inace bi kod depresije anksiolitik trebao biti po potrebi a ne osnova u terapiji.

leeloo27
18.08.2013., 11:45

A doktorice ti nisu ništa savjetovale?

Smanjuje se polako doza, mislim da ti čak i u uputama piše kako se skida s njega. I da, bit će ti jebeno ali znam par osoba koje su bile navučene i koje su se skinule, samo treba ići polako i postupno smanjivati dozu svakih nekoliko dana.

Uostalom pitaj doktorice kako se to radi i kojim tempom, one znaju na koliko mg si sada i koliko bi se treba skidati svakih nekoliko dana.

damir311
18.08.2013., 17:09
helex sam koristio prije ali mi ga je LOM zamjenio sa misarom koji je jedno vrijeme odlično djelovao ali mi ga je bivši LOM bez kontrole kod psihijatra predugo prepisivao govoreći mi da ne izaziva ovisnost ali mi sada misar ne djeluje tako dobro,neznam možda zato što ga predugo uzimam. hvala na savjetu a štaću dalje neznam niti ja niti moja sadašnja LOM

dire Dawn
18.08.2013., 17:30
helex sam koristio prije ali mi ga je LOM zamjenio sa misarom koji je jedno vrijeme odlično djelovao ali mi ga je bivši LOM bez kontrole kod psihijatra predugo prepisivao govoreći mi da ne izaziva ovisnost ali mi sada misar ne djeluje tako dobro,neznam možda zato što ga predugo uzimam. hvala na savjetu a štaću dalje neznam niti ja niti moja sadašnja LOM

helex i misar su jedno te isti lijek samo od drugog proizvođača.
tebi misar više ne djeluje zato što si se "navukao" na njega i tijelu je sad potrebna viša doza da bi te on i dalje smirivao. najgore je to što ti također treba i ova doza koju sad uzimaš kako bi normalno funkcionirao jer već nakon 12+ sati nakon prestanka uzimanja tablete (ovisi koliko često i koju dozu uopće uzimaš) dolazi do prvih simptoma poput vrtoglavice, mučnine, derealizacija, živčanosti, mutnog vida, itd.
s misara (i sličnih lijekova) se obično skida po pola tablete svaki tjedan. npr:
1. tjedan - sa 2 na 1.5 mg
2. tjedan - sa 1.5 mg na 1 mg
itd

što se doza više buda smanjivala to će biti teže. također, možeš skidati po pola mg svakih dva tjedna ako su ti simptomi skidanja preteški. nikada i ni u kojem slučaju se ne preporučuju da ih samo odjednom prestaješ uzimat, već se uvijek treba skidati malo po malo.

vilenjačica
18.08.2013., 19:54
Svi znamo da su helex misar i xanax isti lijekovi samo drugo genericko ime. interesantno je da nekoliko vec pacijenata spominje da im je misar jaci od ostala dva. ne znam...znam da to ne bi moglo biti moguce....ali i meni osobno misar je jaci.
helex bez problema podnosim...misar ne. ne znam u cemu je kvaka...ali nisam jedina.

damir311
18.08.2013., 20:51
prije svega želio bih se zahvaliti svima koji mi pokušavate pomoći svojim savjetima.Pogotovo zato što sam na ovaj forum naišao sasvim slučajno i što sam ovdje nov.znam otprilike kako se skida sa misara LOM mi je savjetovala po 0'5 miligrama svakih dva tjedna. trenutno trošim 1 mg ujutro i tri puta dnevno po 0,5 miligrama no moj je problem kako se skinuti smisara a da u međuvremenu mogu koliko toliko mogu normalno funkcionirati to je ono što me najviše mući.:504:

vilenjačica
18.08.2013., 22:02
prije svega želio bih se zahvaliti svima koji mi pokušavate pomoći svojim savjetima.Pogotovo zato što sam na ovaj forum naišao sasvim slučajno i što sam ovdje nov.znam otprilike kako se skida sa misara LOM mi je savjetovala po 0'5 miligrama svakih dva tjedna. trenutno trošim 1 mg ujutro i tri puta dnevno po 0,5 miligrama no moj je problem kako se skinuti smisara a da u međuvremenu mogu koliko toliko mogu normalno funkcionirati to je ono što me najviše mući.:504:

Imas cijeli podforum psihokauc sa svim temama...izmedju ostalog i slicnih ovoj....mozes i tamo pitat za oskustva. ima tamo modova koji su i psiho struke...a ima jako puno ljudi sa slicnim problemima sigurno su i to prolazili.pa virni malo

dire Dawn
18.08.2013., 22:20
Svi znamo da su helex misar i xanax isti lijekovi samo drugo genericko ime. interesantno je da nekoliko vec pacijenata spominje da im je misar jaci od ostala dva. ne znam...znam da to ne bi moglo biti moguce....ali i meni osobno misar je jaci.
helex bez problema podnosim...misar ne. ne znam u cemu je kvaka...ali nisam jedina.

meni je helex bolji od xanaxa, al su me na PDF-u Psihologija ismijali pa se trudim to nigdje više ne isticat. prva doza xanaxa mi je bila 0,25 i ništa mi nije djelovala, već se automatski moralo podići na 0,50... sad pije (3 godine nakon) 0,25 helexa i pomaže mi poprilično. no, jel, ne volim kad me sprdaju i govore mi da sam luda pa ne pišem to...

gabriela00
18.08.2013., 22:42

pa jel ti trebaju lijekovi ili se skidaš samo zato što ti neće prepisivati?
ne kužim ovu situaciju. pa ako ne možeš funkcionirati, ne mogu ti tako ukinuti lijek.:ne zna:

dire Dawn
18.08.2013., 23:22
pa jel ti trebaju lijekovi ili se skidaš samo zato što ti neće prepisivati?
ne kužim ovu situaciju. pa ako ne možeš funkcionirati, ne mogu ti tako ukinuti lijek.:ne zna:

mogu. misar je lijek za povremeno uzimanje, a ne stalna terapija. njemu više ova doza ne djeluje, a dizati ju ionako ne mogu u nedogled.
uostalom, niti AD nije terapija koja se u baš svakom slučaju pije doživotno.

vilenjačica
20.08.2013., 21:02
meni je helex bolji od xanaxa, al su me na PDF-u Psihologija ismijali pa se trudim to nigdje više ne isticat. prva doza xanaxa mi je bila 0,25 i ništa mi nije djelovala, već se automatski moralo podići na 0,50... sad pije (3 godine nakon) 0,25 helexa i pomaže mi poprilično. no, jel, ne volim kad me sprdaju i govore mi da sam luda pa ne pišem to...

Evo igrom slucaja probala sam sva tri. i meni je helex najbolji i najbolje ga podnosim.
vidjela sam da se i na drugoj temi dr cude kako je misar jaci...a generik je...jaci je po jakosti a ne po kvaliteti.
da jedna osoba kaze meni je od tri ista prvi bolji...ok...piju ga osobe sa psihickim smetnjama pa ajde....ali kad vise osoba spominje da im je od tri potpuno ista lijeka..jedan genericki bolji....a jedan da osjecaju da je jaci....pa ono ako i imamo psihicke smetnje....ma nismo bas svi toliko ludi ha?
salim se malo...ali ja sam osobno istu tvrdnju cula vec vise puta od raznih ljudi. eto ne znam...zvuci nemoguce....
ja se osobno drzim helexa po potrebi uz ostalu terapiju i zadovoljna sam djelovanjem.

belinda44
20.08.2013., 23:56
Imam pitanje, psihijatrica mi je prepisala xanax 0,5 4 tablete dnevno, nikakve druge antidepresive, pa me zanima jel xanax djeluje i na depresiju, jer trenutno prolazim tesko razdoblje i mislim da mi sw raspolozenje od xanaxa nikako ne popravlja... Da trazim i drugo misljenje kod nekog drugog psihijatra ili?
Hvala na odg

leeloo27
21.08.2013., 09:33
Xanax ti je anksiolitik, nije antidepresiv.

dire Dawn
21.08.2013., 12:43
Imam pitanje, psihijatrica mi je prepisala xanax 0,5 4 tablete dnevno, nikakve druge antidepresive, pa me zanima jel xanax djeluje i na depresiju, jer trenutno prolazim tesko razdoblje i mislim da mi sw raspolozenje od xanaxa nikako ne popravlja... Da trazim i drugo misljenje kod nekog drugog psihijatra ili?
Hvala na odg

kak ti je leeloo napisala, xanax nije antidepresiv i služi za smirenje. ja bi na tvom mjestu potražila drugo mišljenje jer kod depresije nema potrebe za tako velikom dozom xanaxa kroz cijeli dan, pogotovo bez antidepresiva.

također, o xanaxu je jako lako postati ovisan i time dobivaš još jednu bitku koju moraš voditi.

odi po drugo mišljenje što prije.

belinda44
21.08.2013., 23:06
Hvala vam. ure, nekako uz taj xanax kao da gubim osjecaje, jel to normalno? Sve mi je ravno, jako se gubim, gubim i pamcenje, tj.mjesaju mi se dani, ne znam npr.jel sam danas bila kod zubara ili jucer, onda se smirim i shvatim da sam prekjucer bila, bas zaboravljam puno, jesu to normalne nuspojave? Prije sam na normabelima bila ali nisu bas pomagale... Ici cu sljedeci tjedan na kontrolu. Jel moguce da mi je preveliku dozu prepisala? 4 xanaxa od 0,5 mg dnevno?

dire Dawn
22.08.2013., 12:38
Hvala vam. ure, nekako uz taj xanax kao da gubim osjecaje, jel to normalno? Sve mi je ravno, jako se gubim, gubim i pamcenje, tj.mjesaju mi se dani, ne znam npr.jel sam danas bila kod zubara ili jucer, onda se smirim i shvatim da sam prekjucer bila, bas zaboravljam puno, jesu to normalne nuspojave? Prije sam na normabelima bila ali nisu bas pomagale... Ici cu sljedeci tjedan na kontrolu. Jel moguce da mi je preveliku dozu prepisala? 4 xanaxa od 0,5 mg dnevno?

mislim da ti je prevelika doza, barem po ovom što pišeš. xanax i služi tome da "umanji" osjećaje, ali ne i da budeš ravna od njega.
ako nemaš problema s nervozom i panikom ili pak nesanicom jako me zbunjuje ova tvoja doza :misli:

i da, ovo za pamćenje je normalno, meni je "nestalo" 8 mj života kad sam bila na tako velikoj dozi :)

leeloo27
22.08.2013., 13:05
Ja pijem povremeno Misar po potrebi. Inače zveknem pola tablete od 0,5 mg, sad imam neko sporootpuštajuće govno koje ne mogu lomiti i koje počne djelovati satima nakon pa zveknem cijelu tabletu od 0,5.

Kako ne pijem često, ovo je meni visoka doza i ja sam na tome doslovce nadrogirana. Kad to počne djelovati mene ko da je netko opizdio po glavi, sve mi ravno, osjećam se tupo, o pamćenju da ni ne govorim, usporena sam i užasno mi se spava. Ono ne smijem ni slučajno zaleći u krevet na par minuta, zaspem ko klada.

Tako da Belinda ovo što ti pišeš mislim da je sasvim normalno, visoka je doza a ove tablete i jesu za to da te malo otupe da ne budeš anksiozan. Ako si depresivna ovo ti neće pomoći, em nije za neko duže korištenje jer izaziva ovisnost i znam neke koji su se uz anksioznot i panične još morali zajebavati sa skidanjem sa xanaxa jer su isto imali tako neke lude doze na koje su se navukli.
Bolje je da te prebace na neke antidepresive pa da ove pukneš po potrebi nego da se kljukaš snima, ne pomažu ti i još se ko bonus navučeš na njih.